CiviCRM - en to hy translation catalogue (10628 entries)

en:  (copy created by %1 on %2)
hy: (կրկնօրինակը ստեղծվել է %1-ի կողմից %2-ին )

en:  (multiple participants)
hy: (բազմաթիվ մասնակիցներ)

en:  - any reporter -
hy: - ցանկացած զեկուցող-

en:  - any status -
hy: - ցանկացած կարգավիճակ -

en:  AM or PM
hy: AM թե PM

en:  Amount Before Tax:
hy: Գումարն առանց հարկերի

en:  OR you can search the <a href='%1'>Archived %2</a>
hy: ԿԱՄ Դուք կարող եք որոնում իրականացնել 1 Արխիվացված %2 1-ի մեջ

en:  Petition has been deleted.
hy: Խնդրագիրը ջնջվել է։

en:  Settings - Debugging and Error Handling
hy: Կարգավորումներ - Վրիպազերծում և սխալների կառավարում

en:  Store Name is not set for this payment processor
hy: Խանութի անվանումը սահմանված չէ վճարման այս օպերատորի համար

en:  There are %1 more Participant(s) registered by this participant.
hy: Այս մասնակցի կողմից գրանցված է ևս  %1 մասնակից(ներ):

en:  URL is not set for this payment processor
hy: URL-ը սահմանված չէ վճարման այս օպերատորի համար

en:  You can add another Campaign.
hy: Դուք կարող եք ավելացնել ևս մեկ քարոզարշավ։

en:  You can add another Petition.
hy: Դուք կարող եք ավելացնել մեկ այլ խնդրագիր։

en:  You can add another price set field.
hy: Դուք կարող եք ավելացնել մեկ այլ գնացուցակի դաշտ:

en:  am or pm
hy:  am թե pm

en:  can not be used as a Result Column for profile searches.
hy: չի կարող օգտագործվել որպես պրոֆիլի որոնումների Արդյունքների սյունակ։

en:  day
hy: օր

en:  day of week
hy: շաբաթվա օր

en:  during the batch merge process with safe mode.
hy: ապահով ռեժիմով փաթեթների միավորման գործընթացի ժամանակ:

en:  field. Profiles with a mixture of field types can not include Searchable or Results Column fields. If you save this field now, the Seachable and Results Column settings will be removed for all fields in this profile. Do you want to continue?
hy: դաշտ։ Այն պրոֆիլները, որոնք ունեն տարբեր տեսակի դաշտեր, չեն կարող ներառել Որոնման հնարավորություն ունեցող կամ Արդյունքների սյունակում ցուցադրվող դաշտեր։ Եթե հիմա պահպանեք այս դաշտը, Որոնման հնարավորության և Արդյունքների սյունակի կարգավորումները կհեռացվեն պրոֆիլի բոլոր դաշտերից։ Ցանկանու՞մ եք շարունակել

en:  fields can not be marked as Searchable in a profile.
hy: հնարավոր չէ պրոֆիլում դաշտերը նշել որպես Որոնման հնարավորություն ունեցող։

en:  hour
hy: ժամ

en:  is already registered for this event
hy: արդեն գրանցված է այս միջոցառման համար

en:  minute
hy: րոպե

en:  month
hy: ամիս

en:  of the Assignee Contact
hy: Վերագրված անձի

en:  of the Source Contact
hy: Աղբյուրի կոնտակտի

en:  of the Target Contact
hy: Թիրախային կոնտակտի

en:  second
hy: վայրկյան

en:  year
hy: տարի

en: "%1" report has been successfully created. You are currently viewing the new report instance.
hy: "%1" Ձեր հաշվետվությունը հաջողությամբ ստեղծվել է։ Այժմ Դուք դիտում եք նոր հաշվետվության օրինակը։

en: "%1" report has been updated.
hy: "%1" հաշվետվությունը թարմացվել է

en: "Public Pages" will make the content of this mailing viewable everyone who has the permission "view public CiviMail content". Note that even people who did not receive the mailing would be able to find it via search engines.
hy: «Հանրային էջերը» այս նամակի բովանդակությունը տեսանելի կդարձնեն բոլոր նրանց համար, ովքեր թույլտվություն ունեն «հանրային CiviMail պարունակությունը դիտելու համար»: Նշենք, որ նույնիսկ այն մարդիկ, ովքեր չեն ստացել փոստային հաղորդագրությունը, կարող են գտնել այն որոնիչներով:

en: "User and User Admin Only" means that only users that received the mailing or administrators can view this email on your website; users must be logged in to view the message.
hy: "User and User Admin Only" նշանակում է, որ միայն նամակագրությունը ստացած օգտատերերը կամ ադմինիստրատորները կարող են դիտել այս էլ․ նամակը Ձեր կայքում․ օգտատերերը պետք է մուտք գործեն համակարգ՝ հաղորդագրությունը դիտելու համար:

en: # Activities
hy: Գործողությունների թիվը

en: % Change
hy: % Փոփոխություն

en: % Downgraded Donors
hy: % Կարգն իջեցրած դոնորներ

en: % Lapsed Donors
hy: % Նախկին դոնորներ

en: % Maintained Donors
hy: % Պահպանված դոնորներ

en: % New Donors
hy: % Նոր դոնորներ

en: % Upgraded Donors
hy: % Կարգը բարձրացրած դոնորներ

en: % of Total
hy: Ընդհանուրի %

en: %1 %%StatusMessage%%
hy: %1 %% Կարգավիճակի վերաբերյալ հաղորդագրություն%%

en: %1 - %2 of %3
hy: %1 - %3-ի %2

en: %1 - CiviCRM Profile Fields
hy: %1 - CiviCRM պրոֆիլի դաշտեր

en: %1 - Custom Fields
hy: %1 - Հարմարեցրած դաշտեր

en: %1 - Gateway requires curl with SSL support
hy: %1 - Անցուղին պահանջում է թերթում SSL-ի աջակցությամբ

en: %1 - HTML Form Snippet
hy: %1 - HTML ձևի՝ ելքային կոդի հատված

en: %1 - Multiple Choice Options
hy: %1 - Բազմակի ընտրության ընտրանքներ

en: %1 - Participants
hy: %1 - մասնակիցներ

en: %1 - Price Fields
hy: %1 - Գնային դաշտեր

en: %1 - Price Options
hy: %1 - Գնի ընտրանքներ

en: %1 - Template
hy: %1 - Ձևանմուշ

en: %1 : Offline registration (by %2)
hy: %1 : Օֆլայն ռեժիմով գրանցում (%2 կողմից)

en: %1 Activity
hy: %1 Գործողություն

en: %1 Address
hy: %1 Հասցեներ

en: %1 Breakdown
hy: %1 Խափանում

en: %1 Contacts Updated
hy: %1 կոնտակտները թարմացվել են

en: %1 Created
hy: %1-ը ստեղծվել է

en: %1 Disabled
hy: %1 Անջատված է

en: %1 Donation
hy: %1 նվիրատվություն

en: %1 Enabled
hy: %1  Միացված է

en: %1 Event registration(s) have been cancelled.
hy: % 1 Միջոցառման գրանցում(ներ) ը չեղարկվել են:

en: %1 From must be a number (with or without decimal point).
hy: %1 Ուղարկողը պետք է լինի թիվ (տասնորդական կետով կամ առանց դրա):

en: %1 From must be an integer (whole number).
hy: %1 Ուղարկողը պետք է լինի ամբողջ թիվ (integer):

en: %1 From must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
hy: %1 Ուղարկողը պետք է ունենա համապատասխան դրամական ձևաչափ: (թույլատրվում է տասնորդական կետ/ստորակետ/բացատ):

en: %1 Help
hy: %1 Օգնություն

en: %1 Membership
hy: %1 Անդամակցություն

en: %1 Membership Signup: Credit card or direct debit (by %2)
hy: 1 անդամագրություն. վարկային քարտ կամ ուղղակի դեբիտ (% 2)

en: %1 Membership: Offline signup (by %2)
hy: % 1 Անդամակցություն. Offline գրանցում (% 2)

en: %1 Option
hy: %1 Տարբերակ

en: %1 Questions
hy: %1 Հարցեր

en: %1 Reports
hy: %1 Հաշվետվություններ

en: %1 Rules
hy: %1 Կանոններ

en: %1 Saved
hy: %1 պահպանվել է

en: %1 Selected records only
hy: Միայն %1 ընտրված գրառումները

en: %1 Smart Group Criteria
hy: %1 խելացի խմբի չափանիշներ

en: %1 Tags Merged
hy: %1 նշապիտակները միավորվել են

en: %1 Tags Selected
hy: Ընտրվել է %1 նշապիտակ

en: %1 To must be a number (with or without decimal point).
hy: %1 Ստացողը պետք է լինի թիվ (տասնորդական կետով կամ առանց դրա):

en: %1 To must be an integer (whole number).
hy: %1 Ստացողը պետք է լինի ամբողջ թիվ (integer):

en: %1 To must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
hy: %1 Ստացողը պետք է ունենա համապատասխան դրամական ձևաչափ: (թույլատրվում է տասնորդական կետ/ստորակետ/բացատ):

en: %1 Updated
hy: %1-ը թարմացվել է

en: %1 User: %2; user id: %3
hy: %1 Օգտատեր՝ %2, օգտատիրոջ նույնականացուցիչը՝ %3

en: %1 already exist.
hy: %1-ն արդեն գոյություն ունի:

en: %1 already used.
hy: %1-ն արդեն օգտագործվել է:

en: %1 amount can not be less than zero. Please select the options accordingly.
hy: %1 քանակը չի կարող զրոյից պակաս լինել: Խնդրում ենք ընտրել համապատասխան ընտրանքները:

en: %1 available
hy: %1 առկա է

en: %1 contacts are currently eligible to inherit this relationship.
hy: Ներկայումս գոյություն ունի  %1  կոնտակտ, որոնց կարելի է փոխանցել այս հարաբերությունը։

en: %1 contacts have already been assigned to this event. They were not added a second time.
hy: Այս միջոցառման համար նախատեսված է %1 կոնտակտ։ Նրանց չեն ավելացրել երկրորդ անգամ։

en: %1 could not be parsed
hy: %1-ը հնարավոր չէր վերլուծել՝ ըստ բաղադրիչների

en: %1 created
hy: Ստեղծված է %1

en: %1 does not exists or is empty
hy: %1-ը գոյություն չունի կամ դատարկ է

en: %1 extension (%2) is installed but missing files.
hy: %1 ընդլայնումը (%2) տեղադրված է, սակայն կան բացակայող ֆայլեր:

en: %1 for this %2.
hy: %1 այս %2-ի համար

en: %1 for this country.
hy: %1 այս երկրի համար

en: %1 for this county.
hy: %1 այս շրջանի համար

en: %1 for this state.
hy: %1 այս նահանգի համար

en: %1 has been created.
hy: %1-ը ստեղծվել է:

en: %1 has been moved to the custom set <a href='%3'>%2</a>.
hy: %1-ը տեղափոխվել է հարմարեցրած կազմ <a href='%3'>%2</a>:

en: %1 has been updated.
hy: %1-ը թարմացվել է:

en: %1 has joined or been added to these group(s).
hy: %1 միացել է կամ ավելացվել է հետևյալ խմբին (երին):

en: %1 has no contacts which match your search criteria. You can <a href='%2'>add contacts here.</a>
hy: %1-ն ունի կոնտակտներ, որոնք համապատասխանում են ձեր որոնման չափանիշներին: Դուք կարող եք <a href='%2'>ավելացնել կոնատկտներ այստեղ:</a>

en: %1 has not been saved.
hy: %1-ը չի պահպանվել:

en: %1 is
hy: %1-ը

en: %1 is a required field.
hy: «%1»-ը պարտադիր դաշտ է:

en: %1 is already used for Discount Name.
hy: %1 արդեն կիրառվում է զեղչի անվան համար

en: %1 is currently included in these Smart group(s) (e.g. saved searches).
hy: %1  ներկայումս ներառված է այս խելացի խմբում (երում) (օրինակ՝ պահպանել որոնումները):

en: %1 is included in these Parent group(s) based on belonging to group(s) which are their
            children.
hy: %1 ներառված է այս մայր խմբում (երում). հիմնվելով վերջիններիս երեխաների խմբին (երին) պատկանելիության վրա:

en: %1 is no longer part of these group(s).
hy: %1-ը այլևս այս խմբի (երի) մաս չի կազմում:

en: %1 is not a valid operator
hy: %1-ը գործող օպերատոր չէ

en: %1 membership for %2 has been added.
hy: % 2 ի համար ավելացվել է % 1 անդամակցություն:

en: %1 membership for %2 has been renewed.
hy: % 1 անդամակցությունը % 2-ի համար երկարաձգվել է:

en: %1 more
hy: %1 ավելին

en: %1 must be a number (with or without decimal point).
hy: %1-ը պետք է լինի թիվ (տասնորդական կետով կամ առանց դրա):

en: %1 must be an integer (whole number).
hy: %1-ը պետք է լինի ամբողջ թիվ (integer):

en: %1 must be in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
hy: %1-ը պետք է ունենա համապատասխան դրամական ձևաչափ: (թույլատրվում է տասնորդական կետ/ստորակետ/բացատ):

en: %1 must be valid Website.
hy: %1-ը պետք է գործող վեբ կայք լինի:

en: %1 must contain a color value e.g. #ffffff.
hy: %1-ը պետք է պարունակի գույնի արժեք, օրինակ՝ #ffffff:

en: %1 must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
hy: %1-ը պետք է ունենա համապատասխան դրամական ձևաչափ: (թույլատրվում է տասնորդական կետ/ստորակետ/բացատ):

en: %1 not found.
hy: %1-ը չի հայտնաբերվել:

en: %1 of %2 records - %3 remaining
hy: %2 գրառումների %1 - մնացածը՝ %3

en: %1 option has been deleted.
hy: %1 ընտրանքը ջնջվել է:

en: %1 or more
hy: %1 կամ ավելի

en: %1 out of %2
hy: %2-ից %1-ը

en: %1 pairs of duplicates were merged
hy: Կրկնօրինակների %1  զույգ է միավորվել

en: %1 pairs of duplicates were skipped due to conflict
hy: Կրկնօրինակների %1 զույգ բաց է թողնվել անհամատեղելիության պատճառով

en: %1 pt
hy: %1 կտ

en: %1 reserved.
hy: %1 ամրագրված։

en: %1 tags
hy: %1 նշապիտակներ

en: %1 user account registration option?
hy: Առկա՞ է արդյոք %1 օգտատիրոջ էջի գրանցման ընտրանք:

en: %1 voters did not release.
hy: Ընտրողների %1 ազատ չի թողնվել

en: %1 voters has been released.
hy: Ընտրողների %1 ազատ է թողնվել

en: %1 wants you to know about %2
hy: % 1 ցանկանում է, որ դուք իմանաք% 2-ի մասին

en: %1: %2
hy: %1՝ %2

en: %1: About
hy: %1: Մասին

en: %1: Connect
hy: %1․ Միացնել

en: %1: Disconnect
hy: %1: Անջատել

en: %1: Documentation (External)
hy: %1: Փաստաթղթային ձևակերպումներ (արտաքին)

en: %1: Logs (External)
hy: %1: Գրանցամատյաններ (արտաքին)

en: %1: Please check that your date range is in correct chronological order.
hy: %1: Խնդրում ենք ստուգել, թե արդյոք ձեր ամսաթվի միջակայքը նշված է ճիշտ ժամանակագրական կարգով:

en: %1: Reconnect
hy: %1: վերամիացնել

en: %1: SMS Reply will not be sent.
hy: %1՝ SMS պատասխանը չի ուղարկվի:

en: %1: Settings (External)
hy: %1: Կարգավորումներ (արտաքին)

en: %1: Support (External)
hy: %1: Աջակցություն (արտաքին)

en: %1: Welcome (External)
hy: %1: Ողջունում (Արտաքին)

en: %2 can be edited by %1.
hy: %2-ը կարող է խմբագրվել %1-ի կողմից:

en: %2 can be viewed by %1.
hy: %2-ը կարող է դիտվել %1-ի կողմից:

en: %2. This Membership Type is used in an <a href='%1'>Online Contribution page</a>. Uncheck this membership type in the Memberships tab.
hy: % 2․ Անդամակցության այս տեսակը կիրառվում է <a href='%1'>Առցանց ներդրումների էջում</a>: Անդամագրման նշապիտակում ապաակտիվացնել անդամակցության տեսակը:

en: %3. There are some contacts who have this membership type assigned to them. Search for contacts with this membership type from <a href='%1'>Find Members</a>. If you are still getting this message after deleting these memberships, there may be contacts in the Trash (deleted) with this membership type. Try using <a href="%2">Advanced Search</a> and checking "Search in Trash".
hy: 3%: Գոյություն ունեն որոշ կոնտակտներ, որոնց վերագրված է անդամակցության այս տեսակը: <a href='%1'>Գտնել անդամներին</a>բաժնում որոնել այս անդամակցության այս տեսակն ունեցող կոնտակտներին: Եթե այդ անդամներին ջնջելուց հետո դեռևս շարունակում եք ստանալ այս հաղորդագրությունը՝ հնարավոր է, որ "Աղբարկղում" (ջնջված) առկա են անդամակցության այս տեսակն ունեցող կոնտակտներ: Փորձեք իրականացնել <a href="%2">Ընդլայնված որոնում</a> և ստուգել «Որոնել աղբարկղում» գործառույթի միջոցով:

en: %name: found no valid post with that title.
hy: %name: այս վերնագրով հրապարակում չի գտնվել

en: %title day
hy: %ti tle օր

en: %title month
hy: %ti tle ամիս

en: %title week
hy: %ti tle շաբաթ

en: %title year
hy: %ti tle տարի

en: %title year + month
hy: %ti tle տարի + ամիս

en: &lt; Previous
hy: &lt; Նախորդ

en: &lt;&lt; First
hy: &lt;&lt; Առաջին

en: &quot;All of the information that you provide to us or any of our representatives and service providers will be held in strictest confidence. It will not be used for any purpose other than to help you, and for any other purpose that you authorize in writing, or which is required by law.&quot;
hy: &quot; Խստորեն կպահպանվի Ձեր կողմից մեզ, մեր որևէ ներկայացուցչին կամ ծառայություն մատուցողին տրամադրած տեղեկատվության գաղտնիությունը։  Այն կօգտագործվի բացառապես Ձեզ օգնելու նպատակով և ձեր գրավոր համաձայնությամբ կամ օրենքի պահանջով։ &quot;

en: &quot;May I now ask you some screening questions?&quot;
hy: &quot;Կարելի է՞ ձեզ մի քանի ստուգիչ հարց տալ։ &quot;

en: &quot;Please tell me what you would like to discuss.&quot;
hy: &quot;Խնդրում ենք մեզ ասել, թե ինչ կցանկանայիք քննարկել։&quot;

en: '%1' cannot be deleted because the information is used for special system purposes.
hy: «%1»-ը հնարավոր չէ ջնջել, քանի որ այդ տեղեկատվությունն օգտագործվում է հատուկ համակարգային նպատակներով:

en: '%1' directory does not exist
hy: % 1 ' տեղեկագիրք գոյություն չունի

en: '%1' has been deleted.
hy: '%1' ջնջվել է

en: '%1' have been saved.
hy: '%1' պահպանվել է։

en: '%1' information has been saved.
hy: '%1' տեղեկատվությունը պահպանվել է

en: '%1' survey has been deleted.
hy: %1' հարցումը ջնջվել է։

en: 'Admin' field should only have 'Admin' visibility options.
hy: «Ադմինին» տեսանելի դաշտը պետք է պարունակի միայն «Ադմինի» տեսանելիության ընտրանքներ:

en: 'Children' of that individual
hy: Տվյալ մարդու երեխաներին

en: 'Employees' of that organization
hy: Տվյալ կազմակերպության աշխատակիցներին

en: 'Household Members' of that household
hy: Տվյալ ընտանիքի անդամներին

en: 'Opt out via email' - displays an email address for recipients to opt out of receiving emails from your organization.
hy: «Էլ. փոստի միջոցով չեղարկումը» ցույց է տալիս ստացողների համար նախատեսված էլ. փոստի հասցեն, որպեսզի կարողանան չեղարկել ձեր կազմակերպության կողմից ուղարկվող էլ. նամակները:

en: 'Opt out via web page' - creates a link for recipients to click if they want to opt out of receiving emails from your organization. Alternatively, you can include the 'Opt out via email' token.
hy: «Կայքէջի միջոցով չեղարկումը» ստեղծում է ստացողների համար նախատեսված հղում, որպեսզի, ցանկության դեպքում, կարողանան չեղարկել ձեր կազմակերպության կողմից ուղարկվող էլ. նամակները: Որպես այլընտրանք՝ դուք կարող եք ներառել «Էլ. փոստի միջոցով չեղարկումը» նշանը:

en: 'Results Column' cannot be checked for %1 fields.
hy: «Արդյունքների սյունակը» հնարավոր չէ ստուգել %1 դաշտերի համար:

en: 'Unsubscribe via email' - displays an email address for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message.
hy: «Էլ. փոստի միջոցով ապաբաժանորդագրումը» ցույց է տալիս ստացողների համար նախատեսված էլ. փոստի հասցեն, որպեսզի կարողանան ապաբաժանորդագրվել այս հաղորդագրությունն ուղարկելու համար օգտագործված փոստային հատուկ ցուցակից:

en: 'Unsubscribe via web page' - creates a link for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message. Alternatively, you can include the 'Unsubscribe via email' token or one of the Opt-out tokens.
hy: «Կայքէջի միջոցով ապաբաժանորդագրումը» ստեղծում է ստացողների համար նախատեսված հղում, որպեսզի, ցանկության դեպքում, կարողանան ապաբաժանորդագրվել այս հաղորդագրությունն ուղարկելու համար օգագործված փոստային հատուկ ցուցակից: Որպես այլընտրանք՝ դուք կարող եք ներառել «Էլ. փոստի միջոցով ապաբաժանորդագրում» նշանը կամ չեղարկման նշաններից մեկը:

en: '}Highlight the token and copy it to your clipboard - e.g. %1.
hy: '}Ընդգծեք նշանը և պատճենեք այն ձեր տախտակի վրա - օրինակ՝ %1:

en: (%1 recipients)
hy: (%1 ստացողներ)

en: (Copy)
hy: (Պատճե)

en: (Copy)
hy: (Պատճե)

en: (Filed on case %1)
hy: (Ներկայացվել է %1 գործով)

en: (Last Month)
hy: (Անցյալ ամիս)

en: (Multilingual support currently cannot be enabled on installations with enabled logging.)
hy: (Բազմալեզու տարբերակը ներկայումս հնարավոր չէ ակտիվացնել ակտիվացված գրանցումներով ինստալյացիաների վրա):

en: (Note: Although files should be readable, it is best if they are not listable or browseable.)
hy: (Նշում. Չնայած ֆայլերը պետք է ընթեռնելի լինեն, ամենաճիշտը կլինի, եթե դրանք ցուցակային կամ զննարկելի չեն)

en: (Preview Area)
hy: (Նախադիտման տարածք)

en: (Refer to the Mapping and Geocoding section in the Installation and Basic Setup Chapter)
hy: (Տե՛ս «Քարտեզագրում և գեոկոդավորում» բաժինը «Տեղադրում և հիմնական կարգավորումներ» հատվածում)

en: (Sum of all weights should be greater than or equal to threshold: %1).
hy: (Բոլոր կշիռների գումարը պետք է գերազանցի կամ հավասար լինի շեմին՝ %1):

en: (This contact has been merged to <a href="%1">%2</a>)
hy: (Այս կոնտակտը միավորվել է<a href="%1">%2</a>)

en: (built-in)
hy: (ներկառուցված)

en: (deleted contacts)
hy: (ջնջված կոնտակտներ)

en: (display name not available)
hy: (ցուցադրված անունը հասանելի չէ)

en: (filtered from %1 total entries)
hy: (Զտված ընդամենը %1  մուտքագրումից)

en: (includes %1 of %2)
hy: (ներառում է %2-ից %1-ը )

en: (including yourself)
hy: (ներառյալ Ձեզ)

en: (max %1)
hy: (առավելագույն %1)

en: (more)
hy: (ավելին)

en: (no fee)
hy: (անվճար)

en: (no subject)
hy: (ոչ մի թեմա)

en: (not assigned)
hy: (նշանակված չէ)

en: (opened %1)
hy: (բացված %1)

en: (preferred)
hy: (նախընտրելի)

en: (recipients)
hy: (ստացողներ)

en: (signature)
hy: (ստորագրություն)

en: (step %1 of %2)
hy: (քայլ %1 %2-ից)

en: (test)
hy: (փորձարկում)

en: (this is not the current revision)
hy: (սա ընթացիկ տարբերակը չէ)

en: (this is the current revision)
hy: (սա ընթացիկ տարբերակն է)

en: (unknown)
hy: (անհայտ)

en: + Add New Field
hy: + Ավելացնել նոր դաշտ

en: - Activity Fields -
hy: - Գործողության դաշտերը -

en: - All Contacts -
hy: - Բոլոր կոնտակտները -

en: - Any -
hy: - Ցանկացած -

en: - Contact Fields -
hy: - Կոնտակտային դաշտեր -

en: - N/A -
hy: - Մ/Չ -

en: - None -
hy: - Ոչ մեկը -

en: - Participant Fields -
hy: Մասնակիցների դաշտեր

en: - Select Relationship Type-
hy: - Ընտրել հարաբերության տեսակը-

en: - Status -
hy: - Կարգավիճակ -

en: - Test Type -
hy: - Փորձարկման տեսակը -

en: - all activity type(s) -
hy: - գործողության բոլոր տեսակ(ներ)ը -

en: - all languages -
hy: -բոլոր լոզուները-

en: - any -
hy: - ցանկացած -

en: - any contact type -
hy: - ցանկացած կոնտակտի տեսակ -

en: - any group -
hy: - ցանկացած խումբ -

en: - any interviewer -
hy: - ցանկացած հարցազրույց վարող -

en: - any state/province -
hy: - ցանկացած նահանգ/մարզ -

en: - any tag -
hy: - ցանկացած նշապիտակ -

en: - any visibility -
hy: - ցանկացած տեսանելիություն -

en: - choose language -
hy: - ընտրել լեզուն -

en: - default -
hy: - սկզբնադիր -

en: - default input format -
hy: - մուտքագրման կանխադրված ձևաչափը -

en: - default view -
hy: - սկզբնադիր տեսք -

en: - do not import -
hy: - չներմուծել -

en: - first select relationship type -
hy: - նախ ընտրել հարաբերության տեսակը -

en: - no types excluded -
hy: - ոչ մի տեսակ բացառված չէ -

en: - none -
hy: - ոչ մեկը -

en: - prefix -
hy: - նախածանց -

en: - related contact info -
hy: - կապակցված կոնտակտի վերաբերյալ տեղեկատվություն -

en: - same as for main contact -
hy: - նույնն է, ինչ հիմնական կոնտակտինը -

en: - select %1 -
hy: - ընտրել %1 -

en: - select -
hy: - ընտրել -

en: - select case -
hy: - ընտրել գործ -

en: - select contact -
hy: - ընտրել կոնտակտ -

en: - select contacts -
hy: - ընտրել կոնտակտներ -

en: - select field -
hy: - ընտրել դաշտը -

en: - select group -
hy: - ընտրել խումբ -

en: - select label -
hy: - ընտրել պիտակ -

en: - select profile -
hy: - ընտրել պրոֆիլ -

en: - select record type -
hy: -ընտրել գրառման տեսակը-

en: - select role -
hy: - ընտրել դեր -

en: - suffix -
hy: - վերջածանց -

en: -- Select --
hy:  - Ընտրել -

en: -day of week-
hy: -շաբաթվա օր-

en: -day-
hy: -օր-

en: -hour-
hy: -ժամ-

en: -min-
hy: -րոպե-

en: -month-
hy: -ամիս-

en: -operator-
hy: -օպերատոր-

en: -sec-
hy: -վայրկյան-

en: -year-
hy: -տարի-

en: ...and $
hy: ...և $

en: ...through
hy: ...միջոցով

en: 1-this entity, 2-this and the following entities, 3-all the entities
hy: 1-այս սուբյեկտը, 2-այս և հաջորդ սուբյեկտները, 3-բոլոր սուբյեկտները

en: 12 Hours
hy: 12 ժամ

en: 2-4 Character Abbreviation of County
hy: Շրջանի անվանման հապավումը 2-4 նիշով

en: 2-4 Character Abbreviation of State/Province
hy: Նահանգի/մարզի անվանման հապավումը 2-4 նիշով

en: 24 Hours
hy: 24 ժամ

en: 3rd-party Service
hy: 3-րդ կողմի ծառայություն

en: 5395 with Logo
hy: 5395 լոգոյի հետ միասին

en: <a href="%1">Directories</a> may use absolute paths, relative paths, or variables. Absolute paths are more difficult to maintain. To maximize portability, consider using a variable in each directory (eg "<tt>[cms.root]</tt>" or "<tt>[civicrm.files]</tt>").
hy: <a href="%1">Տեղեկագրքերը</a> կարող են օգտագործել բացարձակ ուղիներ, հարաբերական ուղիներ կամ փոփոխականներ: Բացարձակ ուղիների պահպանումն ավելի դժվար է: Դյուրակրությունն առավելագույնի հասցնելու համար յուրաքանչյուր URL-ում պետք է օգտագործել մեկ փոփոխական (օրինակ՝ «<tt>[cms.root]</tt>» կամ «<tt>[civicrm.files]</tt>»):

en: <a href="%1">Resource URLs</a> may use absolute paths, relative paths, or variables. Absolute paths are more difficult to maintain. To maximize portability, consider using a variable in each URL (eg "<tt>[cms.root]</tt>" or "<tt>[civicrm.files]</tt>").
hy: <a href="%1">Ռեսուրսի URL-ները</a> կարող են օգտագործել բացարձակ ուղիներ, հարաբերական ուղիներ կամ փոփոխականներ: Բացարձակ ուղիների պահպանումն ավելի դժվար է: Դյուրակրությունն առավելագույնի հասցնելու համար յուրաքանչյուր URL-ում պետք է օգտագործել մեկ փոփոխական (օրինակ՝ «<tt>[cms.root]</tt>» կամ «<tt>[civicrm.files]</tt>»):

en: <b>%1</b> file(s) in %2 directory are not writable. Listed file(s) might be used during the import to log the errors occurred during Import process. Contact your site administrator for assistance.
hy: <b>%1</b>%2 գրացուցակի ֆայլ(եր)ը գրանցելի չեն: Ներմուծման ժամանակ ցուցակում նշված ֆայլ(եր)ը կարող են օգտագործվել ներմուծման գործընթացում տեղի ունեցած սխալները գրանցելու համար: Աջակցության համար դիմեք ձեր կայքի ադմինիստրատորին:

en: <strong>%1 (%2)</strong> has been successfully subscribed to the <strong>%3</strong> mailing list.
hy: 1%1 (%2)1 հաջողությամբ գրանցվել են 2%32 հասցեացուցակում.

en: <strong>%1 - your email address '%2' has been successfully verified.</strong>
hy: 1%1 - Ձեր էլ․ փոստի հասցեն '%2' հաջողությամբ վավերացվել է.1

en: <strong>%1</strong> can view and update information about <strong>%2</strong>.
hy: <strong>%1</strong>-ը կարող է դիտել և թարմացնել <strong>%2</strong>-ի վերաբերյալ տեղեկությունը:

en: <strong>%1</strong> can view information about <strong>%2</strong>.
hy: <strong>%1</strong> կարող է դիտել <strong>%2</strong>-ի վերաբերյալ տեղեկությունը:

en: <strong>Automated refunds for cancellations are NOT currently supported.</strong> Participants who have paid for an event will be notified that cancellations are not refundable.
hy: <strong>Չեղարկումների համար ավտոմատ փոխհատուցումները ներկայումս չեն գործում:</strong> Միջոցառման համար վճարում կատարած մասնակիցներին կտեղեկացվի, որ չեղարկումների համար փոխհատուցում չի նախատեսվում:

en: <strong>Check Availability</strong>
hy: <strong>Ստուգել հասանելիությունը

en: <strong>CiviContribute</strong> - An online fundraising and donor management component which enables you to track and manage contributions to your organization. It also allows you to quickly and easily create customized web pages to accept online donations.
hy: <strong>CiviContribute</strong> - Առցանց դիամական միջոցների հայթայթման և դոնորների կառավարման բաղադրիչ է, որը հնարավորություն է տալիս հետևել և ղեկավարել Ձեր կազմակերպությանը կատարված ներդրումները: Այն նաև հնարավորություն է տալիս արագ և հեշտությամբ ստեղծել հարմարեցված վեբ էջեր` առցանց նվիրատվություններ ընդունելու համար:

en: <strong>CiviContribute</strong> - When you want to collect information from Contributors via online contribution pages, you can create a profile and link it to to your contribution page as a 'custom page element' (<a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a>).
hy: <strong>CiviContribute</strong>․ Երբ ցանկանում եք ներդրողների վերաբերյալ տեղեկատվություն հավաքագրել ներդրումների առցանց էջերի միջոցով, կարող եք ստեղծել պրոֆիլ և միացնել այն ձեր ներդրումների էջին որպես «հարմարեցված էջի տարր» (<a href='%1'>Կազմաձևել ներդրումների առցանց էջեր</a>)։

en: <strong>CiviMail</strong> - A robust mass-mailing component which allows you to engage your constituents with personalized email blasts and newsletters.
hy: <strong>CiviMail</strong> - Զանգվածային փոստային առաքումների կայուն բաղադրիչ, որը հնարավորություն է տալիս ներգրավվել Ձեր ընտրողներին անվանական էլ․հաղորդագրությունների և տեղեկատուների միջոցով:

en: <strong>CiviMember</strong> - A flexible membership management component which includes convenient online signup and renewal.
hy: <strong>CiviMember</strong> - Անդամակցության կառավարման ճկուն բաղադրիչ, որը ներառում է հարմարավետ առցանց գրանցում և նորացում:

en: <strong>Contact Edit Forms</strong> - Allow <strong>authenticated users</strong> to edit their own contact info with a Profile using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an edit form for Profile ID 3.)
hy: <strong>Կոնտակտների խմբագրման ձևեր</strong>․ Թույլ տվեք<strong>ինքնությունը հաստատված օգտատերերին</strong> խմբագրել իրենց սեփական կոնտակտային տվյալները Պրոֆիլի միջոցով՝ օգտագործելով հետևյալ ուղին՝ <em>%1/%2</em>։ (Այս օրնակը հղում է դեպի Պրոֆիլ ID 3-ի խմբագրման ձևը)։

en: <strong>Contact Search and Listings</strong> - When you want to provide a search form and search result listings for some or all of your contacts you can create a profile with the desired search fields and link users to the path for that search form. When creating a link to search and listings profiles, add the corresponding profile ID to the end of your query string using the 'gid' parameter. For example, the link to display a search and listings page for a Profile with ID = 3 would be:
hy: <strong>Կոնտակտների որոնում և ցանկեր</strong>․ Եթե ցանկանում եք ձեր որոշ կամ բոլոր կոնտակտների համար տրամադրել որոնման ձև և որոնման արդյունքների ցանկ, կարող եք ստեղծել որոնման ցանկալի դաշտերով պրոֆիլ և միացնել օգտատերերին որոնման այդ ձևի ուղուն։ Որոնման և ցանկերի պրոֆիլների համար հղում ստեղծելիս ավելացրեք համապատասպան պրոֆիլի նույնականացուցիչը ձեր հարցման գծի վերջից՝ օգտագործելով «gid» պարամետրը։ Օրինակ՝ ID = 3 Պրոֆիլի որոնման և ցանկերի էջի ցուցադրման հղումը կլինի՝

en: <strong>Contact Signup Forms</strong> - Create link(s) to 'new contact' input form(s) for your Profiles using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an input form for Profile ID 3.)
hy: <strong>Կոնտակտների գրանցման ձևեր</strong>․ Ստեղծեք հղում(ներ) ձեր պրոֆիլներում «նոր կոնտակտների» ներածման ձև(եր)ի համար՝ օգտագործելով հետևյալ ուղին՝<em>%1/%2</em>։ (Այս օրինակը հղում է դեպի Պրոֆիլ ID 3-ի ներածման ձևը)։

en: <strong>Delivery has not yet begun for this mailing.</strong> If the scheduled delivery date and time is past, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated mailer task ('cron job') is running - and how frequently.
hy: 1 Այս հաղորդագրության առաքումը դեռևս չի սկսել 1: Եթե նախատեսվող առաքման ամսաթիվը և ժամանակն անցել են, խնդրեք համակարգի ադմինիստրատորին կամ Ձեր կայքի տեխնիկական օժանդակության ոլորտի մասնագետին ստուգելու, որ ավտոմատացված առաքումը («cron job») աշխատում է և ինչ հաճախականությամբ .

en: <strong>EXAMPLE:</strong> When creating a set of custom fields used to collect <strong>Employment History</strong> - you might have fields for Job Title, Start Date, End Date, and Reason for Leaving. Checking the "multiple records" box allows you to collect information for multiple jobs.
hy: <strong>ՕՐԻՆԱԿ՝</strong><strong>Աշխատանքային փորձի</strong> մասին տվյալների հավաքագրման նպատակով հարմարեցված դաշտերի կազմ ստեղծելիս դուք, հնարավոր է, ունենաք հետյալ դաշտերը՝ Պաշտոնը, Աշխատանքը սկսելու ամսաթիվը, Աշխատանքն ավարտելու ամսաթիվը, Աշխատանքից հեռանալու պատճառը։ Նշելով «Բազմաթիվ գրառումների» տուփը՝ դուք կարող եք բազմաթիվ աշխատանքների վերաբերյալ տեղեկատվություն հավաքագրել։

en: <strong>Export PRIMARY fields</strong> provides the most commonly used data values. This includes primary address information, preferred phone and email.
hy: <strong>ՀԻՄՆԱԿԱՆ դաշտերի արտահանումը</strong>տրամադրում է ամենահաճախակի օգտագործվող տվյալները։ Սա ներառում է հիմնական հասցեն, նախընտրած հեռախոսահամարը և էլեկտրոնային հասցեն։

en: <strong>Fill:</strong> Fills in additional contact data only. Database fields which currently have values are left as-is.
hy: <strong>Լրացնել</strong>Լրացվում են միայն լրացուցիչ կոնտակտային տվյալները: Տվյալների բազայի այն դաշտերը, որոնք ներկայումս արժեք ունեն, մնում են այնպես, ինչպես որ եղել են:

en: <strong>Fixed Membership - 3 Months Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is set to February 1, 2008 - and the end date is April 30, 2008.
hy: <strong> Ֆիքսված անդամակցություն - 3 ամիս տևողությամբ․</strong> Անձը գրանցվում է  2008 թ. փետրվարի 15-ին: Նրանց անդամակցության սկիզբը սահմանվում է 2008 թ. փետրվարի 1-ը, իսկ ավարտի ամսաթիվը՝ 2008 թ. ապրիլի 30-ը:

en: <strong>Fixed Membership Period - 1 Year Duration:</strong> Fixed period start date is set to January 1. A person signs up for membership on February 15th, 2008. Their membership start date is set to January 1, 2008 - and the end date is December 31, 2008.
hy: <strong> Անդամակցության ֆիքսված ժամանակահատված՝ 1 տարի տևոողությամբ. </strong> ֆիքսված ժամանակահատվածի մենկանկը սահմանվում է հունվարի 1-ը: Անդամը անդամագրվում է 2008 թ. փետրվարի 15-ին: Նրանց անդամակցության մեկնարկը սահմանվում է 2008 թվականի հունվարի 1-ը, իսկ ավարտի ամսաթիվը՝   2008 թ. դեկտեմբերի 31-ը:

en: <strong>HTML Form Snippet</strong> - If you want more control over form layout, or want to add Profile input forms to non-CiviCRM blocks, pages and/or sites...click the HTML Form Snippet action link for a Profile below - and copy and paste the HTML form code into any web page.
hy: <strong>HTML ձևի՝ ելքային կոդի հատված</strong>. Եթե ցանկանում եք ավելի շատ վերահսկել ձևի դասավորությունը կամ ավելացնել Պրոֆիլի ներածման ձևեր ոչ CiviCRM բլոկներին, էջերին և/կամ կայքերին․․․ ընտրեք ստորև HTML ձևի՝ ելքային կոդի հատվածի գործողության հղումը Պրոֆիլի համար և պատճենեք ու տեղադրեք HTML ձևի կոդը ցանկացած կայքէջում։

en: <strong>Import has completed successfully.</strong> The information below summarizes the results.
hy: <strong>Ներմուծումը հաջողությամբ ավարտվել է:</strong> Ներքոբերյալ տեղեկատվությունն ամփոփում է արդյունքները:

en: <strong>Importing Contact Subtypes</strong> - If your file contains a mix of "subtypes" belonging to a built-in type, select the built-in ("parent") type here. You will then be able to map a Contact Subtype field from your file which sets the subtype for each row. EXAMPLE: If you are importing a mixture of Individuals who are "Students" and "Parents" and "Staff" subtypes, select "Individual" here AND include a column in your import file which contains the subtype for each row.
hy: <strong>Ներմուծել կոնտակտների ենթատեսակներ</strong>. եթե ձեր ֆայլը պարունակում է ներդրված տեսակին պատկանող «ենթատեսակների» զուգակցություն, ապա այստեղից ընտրեք ներդրման («մայր») տեսակը: Ապա դուք կկարողանանք  ձեր ֆայլից քարտեզագրել կոնտակտի ենթատեսակի դաշտը, որը ենթատեսակ է սահմանում յուրաքանչյուր շարքի համար: ՕՐԻՆԱԿ՝ եթե ներմուծում եք անհատների զուգակցություն, որը բաժանված է «Ուսանողներ», «Ծնողներ» և «Անձնակազմ» ենթատեսակների, ապա այստեղից ընտրեք «Անհատ» տարբերակը ԵՎ ձեր ներմուծման ֆայլում ընդգրկեք մի սյունակ, որը յուրաքանչյուր շարքի համար ենթատեսակ կպարունակի:

en: <strong>NOTE: Super Admin</strong> and <strong>Administrator</strong> roles will have all permissions in CiviCRM.
hy: <strong>ՆՇՈՒՄ. Սուպեր ադմինի</strong>և<strong>Ադմինիստրատորի</strong> դերերը CiviCRM-ում կունենան բոլոր թույլտվությունները:

en: <strong>No Duplicate Checking:</strong> Inserts all valid records without comparing them to existing contact records for possible duplicates.
hy: <strong>Կրկնօրինակի  ստուգման բացակայություն</strong>Տեղադրել բոլոր վավեր գրառումները, առանց հնարավոր կրնօրինակման համար  գոյություն ունեցող կոնտակտային տվյալների հետ համեմատելու:

en: <strong>Resolving "Pay Later" registrations for online registrations:</strong> Participants who registered online whose status is changed from <em>Pending Pay Later</em> to <em>Registered</em> or <em>Attended</em> will receive a confirmation email and their payment status will be set to completed. If this is not you want to do, you can change their participant status by editing their event registration record directly.
hy: <strong> Առցանց գրանցումների համար «Հետվճարային» տարբերակով գրանցումներ . </strong> Առցանց գրանցված մասնակիցներ, որոնց կարգավիճակը <em>Սպասման մեջ՝ հետվճարային </em>-ից փոխվել է <em> Գրանցված </em> կամ <em> Մասնակցած</em>կարգավիճակի, կստանան հաստատման էլ.նամակ և նրանց վճարման կարգավիճակը կսահմանվի որպես ավարտված: Եթե սա այն չէ, ինչ դուք ցանկանում եք անել, ապա կարող եք փոխել մասնակցի կարգավիճակն՝ ուղղակիորեն խմբագրելով միջոցառմանը գրանցման նրանց տվյալները:

en: <strong>Skip:</strong> Reports and then Skips duplicate import file rows - leaving the matching record in the database as-is (default).
hy: <strong>Բաց թղնել</strong> հաշվետվությունները և ապա բաց թողնել ներմուծման ֆայլիկրկնվող տողերը, տվյալների բազայում համապատասխանող գրառումները թողնելով այնպես, ինչպես եղել են  (սկզբնադիր ձևով):

en: <strong>Special statuses:</strong> Participants whose status is changed to any of the following will be automatically notified via email: %1
hy: <strong> Հատուկ կարգավիճակ. </strong> Այն մասնակիցներ, որոնց կարգավիճակը փոխվում է հետևյալ կարգավիճակներից որևէ մեկի, այդ մասին ավտոմատ կերպով կտեղեկացվեն էլ. նամակի միջոցով.% 1

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to display a backtrace listing when a fatal error is encountered.
hy: <strong>Այս գործառույթը ՉՊԵՏՔ Է ակտիվացվի արտադրական կայքերի համար:</strong><br /> Նշել <strong>Այո</strong>, եթե ցանկանում եք ցուցադրել հետագծելիություն ապահովող ցանկը, եթե տեղի է ունեցել ճակատագրական սխալ:

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
hy: <strong> Այս գործառույթը ՉՊԵՏՔ Է ակտիվացվի արտադրական կայքերի համար:</strong><br /> Նշել <strong>Այո</strong>, եթե ցանկանում եք կիրառել CiviCRM-ի վրիպազերծման գործիքներից որևէ մեկը:

en: <strong>Trouble-shooting Tip</strong> - If you find that your SMS are not being sent, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated task (&quot;cron job&quot;) is running - and how frequently.
hy: <strong>Անսարքությունների վերացման խորհուրդ</strong>․ եթե տեսնում եք, որ ձեր SMS հաղորդագրությունները չեն ուղարկվում, խնդրեք ձեր կայքի՝ համակարգի ադմինիստրատորին կամ տեխնիկական հարցերով աջակցող կոնտակտին ստուգել՝ արդյոք ավտոմատացված ծրագրային մոդուլն (&quot;cron job&quot;) աշխատում է և ինչ հաճախականությամբ։

en: <strong>Update:</strong> Updates database fields with available import data. Fields in the database which are NOT included in the import row are left as-is.
hy: <strong>Թարմացնել </strong>Թարմացման տվյալների բազան լցվում է  ներմուծման հասանելի տվյալներով: Տվյալների բազայում դաշտերը, որոնք չեն ներառվել ներմուծման շարքում մնում են այնպես ինչպես որ եղել են:

en: <strong>User Screens</strong> - One or several profiles can be linked to either the <strong>new user registration</strong> and/or view and edit screens for <strong>existing user accounts</strong>.
hy: <strong>Օգտատերերի էկրաններ</strong>․ Մեկ կամ մի քանի պրոֆիլներ կարող են միացվել <strong>նոր օգտատերերի գրանցման</strong> և/կամ <strong>գոյություն ունեցող էջերի</strong> դիտման և խմբագրման էկրաններին։

en: <tr><td> "%1" </td><td> "%2" </td></tr>
hy: <tr><td> «%1» </td><td> «%2» </td></tr>

en: A "string value" or regular expression to be redacted (replaced).
hy: «Տողի նշանակություն» կամ կանոնավոր արտահայտություն, որը պետք է շտկվի (փոխարինվի):

en: A Case Type describes a group of related tasks, interactions, or processes.
hy: Գործերի տեսակներ կատեգորիայում նկարագրվում են առնչվող խնդիրները, փոխազդեցությունները կամ գործընթացները

en: A Contact with that ID does not exist: %1
hy: Այդ նույնականացուցիչով կոնտակտ գոյություն չունի՝ %1

en: A Survey Detail Report <a href='%1'>%2</a> has been created.
hy: Կազմվել է հարցման վերաբերյալ մանրամասն հաշվետվություն t %2

en: A View Only field cannot be required
hy: «Միայն դիտել» դաշտը չի կարող պարտադիր լինել

en: A cancellation email has been sent to %1.
hy: Չեղարկման վերաբերյալ էլ․ նամակ է ուղարկվել %1-ին

en: A comma-separated list will automatically be turned into an array for multivalue operations, or you can explicitly use the js array format above.
hy: Ստորակետներով առանձնացված ցանկը ինքնաբերաբար կվերածվի բազմապլանային գործողությունների շարքի, կամ կարող եք պարզապես օգտագործել վերը նշված js շարքի ձևաչափը:

en: A confirmation email has been sent to %1
hy: Հաստատման նամակ է ուղարկվել % 1-ին։

en: A confirmation email has been sent to %1.
hy: Հաստատման նամակ է ուղարկվել % 1-ին։

en: A confirmation email has been sent to ALL participants
hy: ԲՈԼՈՐ մասնակիցներին ուղարկվել է հաստատման նամակ

en: A copy of the activity has also been sent to assignee contacts(s).
hy: Գործողության պատճենն ուղարկվել է նաև ընտրված կոնտակտ(ներ)ին:

en: A copy of the extension (%1) is in a system folder (%2). The system copy will be preserved, but the new copy will be used.
hy: Ընդլայնման պատճենը (% 1) գտնվում է համակարգի թղթապանակում (% 2): Համակարգի օրինակը կպահպանվի, սակայն նոր օրինակը կօգտագործվի:

en: A copy of the follow-up activity has also been sent to follow-up assignee contacts(s).
hy: Շարունակական գործողության պատճենն ուղարկվել է նաև ընտրված հաջորդական կոնտակտ(ներ)ին:

en: A copy of the price set has been created
hy: Գնացուցակի պատճենը ստեղծվել է

en: A copy of this activity will be emailed to each Assignee.
hy: Այս գործառույթի պատճենը կուղարկվի յուրաքանչյուր վերագրված անձի:

en: A copy of this report can be automatically generated and delivered via email to specified recipients. Use the settings in this section to control Subject of the email containing the report, as well as the recipient list (To and Cc fields). Separate multiple 'To' or 'CC' email addresses with commas.
hy: Այս հաշվետվության պատճենը կարող է ավտոմատ կերպով գեներացվել և էլ․ փոստով առաքվել  նշված հասցեատերերին: Օգտվեք այս բաժնի կարգավորումներից՝ հաշվետվություն պարունակող էլ․նամակի թեման, ինչպես նաև ստացողների ցանկը (To և CC դաշտերը) կարգավորելու համար։ "To" և "CC" տողերում, ստորակետով առանձնացնել էլ․փոստի հասցեները։

en: A default mailbox must be configured for email bounce processing.
hy: Գլխավոր փոստարկղը պետք է կազմաձևվի հետ եկած էլ. նամակների մշակման համար:

en: A description of this bounce type
hy: Հետ եկած այս հաղորդագրության տեսակի նկարագրությունը

en: A direct SQL query in the form of a SELECT query. For example:
hy: Ընտրման հարցման ձևով ուղիղ SQL հարցում: Օրինակ՝

en: A duplicate matching rule with this name already exists. Please select another name.
hy: Այս անունով կրկնակի համընկնող կանոն արդեն գոյություն ունի: Խնդրում ենք ընտրել մեկ այլ անուն:

en: A field of the same label exists in the destination group
hy: Նպատակակետի խմբում գոյություն ունի միևնույն պիտակն ունեցող դաշտ

en: A followup activity has been scheduled.
hy: Շարունակական գործողությունը ծրագրվել է:

en: A group of contacts
hy: Կոնտակտների խումբ

en: A link to this %1 is automatically included in the email sent to friends. If you ALSO want to include a link providing general information about your organization, enter that link here (e.g <em>http://www.example.org/</em>)
hy: Հղումը այս %1-ին ավտոմատ կերպով ներառվում է ընկերներին ուղղված էլելտրոնային նամակի մեջ։ Եթե ՆԱԵՎ ցանկանում եք ձեր կազմակերպության մասին ընդհանուր տեղեկություն տրամադրող հղում ներառել, մուտքագրեք այդ հղումն այստեղ (օրինակ՝<em>http://www.example.org/</em>)

en: A lock to remove the ability to add new options via the UI.
hy: Կողպում` UI- ի միջոցով նոր ընտրանքներ ավելացնելու հնարավորությունը հեռացնելու համար:

en: A long running CiviCRM task is currently in progress. This message will be refreshed till the task is completed
hy: CiviCRM-ի երկարատև գործարկվող առաջադրանքը ներկայումս ընթացքի մեջ է: Այս հաղորդագրությունը կթարմացվի նախքան առաջադրանքի կատարումը

en: A membership confirmation and receipt has been sent to %1.
hy: Անդամակցության հաստատում և ստացական է ուղարկվել % 1:

en: A membership status with this label already exists. Please select another label.
hy: Այս նշիչով անդամակցության կարգավիճակ արդեն գոյություն ունի: Խնդրում ենք ընտրել մեկ այլ նշիչ:

en: A membership type with this name already exists. Please select another name.
hy: Այս անունով անդամակցության տեսակ արդեն գոյություն ունի: Խնդրում ենք ընտրել այլ անուն:

en: A minimum amount of %1 should be selected from Event Fee(s).
hy: Միջոցառման վճարից(ներ)ի տարբերակներից անհրաժեշտ է ընտրել նվազագույն գումարը %1։

en: A new %1 permission has been added. It is not granted by default. If you use SMS, you may wish to review your permissions.
hy: Նոր %1 թույլտվություն է ավելացվել: Այն չի տրամադրվում սկզբնադրաբար: Եթե դուք օգտագործում եք կարճ հաղորդագրություններ, գուցե ցանկանաք վերանայել ձեր թույլտվությունները:

en: A new permission has been added called %1 This Permission is now used to control access to the Manage Tags screen
hy: Նոր թույլտվություն է ավելացվել, որը կոչվում է %1: Այս թույլտվությունն այժմ օգտագործվում է Պիտակների էկրանի մուտքը վերահսկելու համար

en: A new permission has been added for editing message templates. Previously, users needed the "administer CiviCRM" permission. Now, users need the new permission called "edit message templates." Please check your CMS permissions to ensure that users who should be able to edit message templates are assigned this new permission.
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշները խմբագրելու համար ավելացվել է նոր թույլտվություն: Նախկինում օգտվողներին անհրաժեշտ էր «կառավարել CiviCRM» թույլտվությունը: Այժմ օգտվողներին անհրաժեշտ է նոր թույլտվություն, որը կոչվում է «խմբագրել հաղորդագրության ձևանմուշները»: Խնդրում ենք ստուգել ձեր CMS թույլտվությունները` համոզվելու համար, որ օգտագործողներին, ովքեր պետք է կարողանան խմբագրել հաղորդագրության ձևանմուշները, այս նոր թույլտվությունը տրված է:

en: A new permission, "%1", has been added. It is not granted by default. If your users create reports, you may wish to review their permissions.
hy: Ավելացվել է նոր թույլտվություն ՝"%1": Այն չի ավելանում ավտոմատ կերպով: Եթե ձեր օգտվողները զեկույցներ են ստեղծում, գուցե ցանկանաք վերանայել նրանց թույլտվությունները:

en: A new set of batch permissions has been added called "%1", "%2", "%3" and "%4". These permissions are now used to control access to the Accounting Batches tasks. If your users need to be able to Reopen or Close batches you may need to give them additional permissions. <a href=%5>Read more</a>
hy: Ավելացվել է խմբաքանակի թույլտվությունների նոր շարք` "%1", "% ", "%3" և "%4": Այս թույլտվություններն այժմ օգտագործվում են Հաշվապահական խմբերի առաջադրանքների մուտքի վերահսկման համար: Եթե ձեր օգտագործողները պետք է կարողանան վերաբացել կամ փակել խմբաքանակները, գուցե անհրաժեշտ լինի նրանց լրացուցիչ թույլտվություններ տալ: <a href=%5>Կարդալ ավելին</a>

en: A payment processor configured for this page might be disabled (contact the site administrator for assistance).
hy: Այս էջի համար կազմաձևված վճարման օպերատորը կարող է ապաակտիվացվել (օգնության համար դիմեք կայքի ադմինիստրատորին):

en: A person is already registered for this event.
hy: Այս միջողառման համար արդեն մարդ է գրանցվել։

en: A person with this email address is already registered for this event.
hy: Տվյալ էլ․ փոստի հասցեատերն արդեն գրանցված է այս միջոցառման համար։

en: A profile
hy: Պրոֆիլ

en: A record already exists with the same information.
hy: Միևնույն տեղեկատվությունը պարունակող գրառում արդեն առկա է:

en: A recurring payment (subscription) request will be submitted to the selected payment processor. If the request is successful, this membership will be automatically renewed on the last day of the membership period until the recurring payment is cancelled. Membership payment receipt emails will include a link for the member to cancel the auto-renewal.
hy: Ընտրված վճարում իրականացնող օպերատորին  կներկայացվի կրկնվող վճարման (բաժանորդագրության) հայտ: Եթե հայտին դրական ընթացք տրվի, ապա տվյալ անդամակցությունն ավտոմատ կերպով կթարմացվի անդամության վերջին օրվա ընթացքում, եթե կրկնվող վճարումը չի չեղարկվել: Անդամության վճարման անդորրագրեր պարունակող էլ․նամակներում առկա կլինի հղում, որի միջոցով անդամը հնարավորություն կունենա չեղարկել ավտոմատ կերպով թարմացման գործառույթը։

en: A registration confirmation email has also been sent to %1
hy: Գրանցման հաստատման վերաբերյալ էլ․ նամակ է ուղարկվել  %1-ին

en: A registration confirmation email will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
hy: Երբ գործարքը հաջողությամբ իրականացվի, գրանցման հաստատման վերաբերյալ էլ-նամակ կուղարկվի % 1-ին:

en: A renewal confirmation and receipt has been sent to %1.
hy: Երկարաձգման վերաբերյալ հաստատումը և անդորրագիրն ուղարկվել է  %1-ին։

en: A repeating set will be created with the following dates.
hy: Հետևյալ ամսաթվերով կստեղծվի կրկնվող կազմ։

en: A set of custom data fields
hy: Կարգավորվող տվյալների դաշտերի կազմ

en: A short description of the activity..
hy: Գործողության համառոտ նկարագիրը

en: A spreadsheet-like file with the contact data in each row. Data fields are separated by commas. You can export to a "CSV" file from most spreadsheet applications, many database managers, as well as other contact management and address book applications. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and then choose that file as your Import Upload File.
hy: Աղյուսակաթերթային թղթապանակ, որի յուրաքանչյուր շարքում կոնտակտային տվյալներ կան:  Տվյալների դաշտերը բաժանում են ստորակետերով: Դուք կարող եք  հիմնական աղյուսակային հավելվածներից, տվյալների բազայի տարբեր ղեկավարներից, ինչպես նաև այլ  կոնտակտների կառավարումից և հասցեների  գրքի հավելվածներից "CSV" ֆայլ արտահանել: Դիտե՛ք ձեր հավելվածի համար նախատեսված փաստաթղթերը, եթե համոզված չեք, թե ինչպես է պետք այն կատարել: Պահպանեք այդ ֆայլը ձեր  տեղային կոշտ սկավառակի վրա (կամ ձեր ցանցում հասանելի սկավառակի վրա) ապա ընտրեք այդ ֆայլը, որպես ձեր Ներմուծման բեռնման ֆայլ:

en: A test message will be sent to %1 people:
hy: Փորձնական հաղորդագրություն կուղարկվի %1 մարդու

en: A valid file must be uploaded.
hy: Պետք է վերբեռնել վավեր ֆայլ:

en: A/B Test Results
hy: A/B փորձի արդյունքները

en: A/B testing allows you to send two test mailings to a random subset of your recipients. After collecting and comparing metrics, the more successful mailing will be sent to the remaining recipients.
hy: A / B- ի փորձարկումը հնարավորություն է տալիս երկու փորձնական նամակ ուղարկել Ձեր ստացողների պատահական ենթախմբին: Նախնական տվյալները  հավաքելուց եւ համեմատելուց հետո, ավելի հաջող նամակները կուղարկվեն մնացած ստացողներին:

en: A6 Badge Portrait 150x106
hy: A6 բեյջ դիմանկար 150x106

en: AB Test Created Date
hy: AB թեստի ստեղծման ամսաթիվը

en: ACL Contact Cache ID
hy: ACL կոնտակտի շտեմ նույնականացուցիչը

en: ACL Entity
hy: ACL սուբյեկտ

en: ACL Entity ID
hy: ACL սուբյեկտի նույնականացուցիչը

en: ACL Entity Role is Active
hy: ACL սուբյեկտի դերն ակտիվ է

en: ACL Group ID
hy: ACL խմբի նույնականացուցիչը

en: ACL ID
hy: ACL նույնականացուցիչ

en: ACL Is Active?
hy: ACL-ն ակտի՞վ է:

en: ACL Name
hy: ACL Անվանումը

en: ACL Name.
hy: ACL Անվանումը:

en: ACL Object
hy: ACL օբյեկտ

en: ACL Object ID
hy: ACL օբյեկտի նույնականացուցիչ

en: ACL Operation
hy: ACL գործողություն

en: ACL Role
hy: ACL դերը

en: ACL Role ID
hy: ACL դերի նույնականացուցիչը

en: ACL Table
hy: ACL աղյուսակ

en: ACL Type
hy: ACL տեսակը

en: ACL Type(s)
hy: ACL տեսակ(ներ)

en: ACLs allow you to control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
hy: ACL-ները թույլ են տալիս վերահսկել մուտքը դեպի CiviCRM տվյալներ: ACL-ը կազմված է մեկ <strong>գործողությունից</strong> (օրինակ՝ «Դիտել» կամ «Խմբագրել»), <strong>տվյալների կազմից,</strong> որոնցում կարող է իրականացվել գործողությունը (օրինակ՝ կոնտակտների խումբ) և <strong>դերից,</strong> որն ունի այս գործողությունը կատարելու թույլտվություն: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար դիմեք %1-ին:

en: ADC referral
hy: Տարեցների խնամք

en: AND
hy: ԵՎ

en: AND ...
hy: ԵՎ...

en: AND/OR
hy: ԵՎ/ԿԱՄ

en: AOL Terms of Service complaint
hy: AOL Ծառայությունից բողոքի պայմաններ

en: API Action
hy: API գործողություն

en: API Entity
hy: API սուբյեկտ

en: API Key for validating requests related to this contact.
hy: Այս կոնտակտի հետ կապված հարցումների API բանալին:

en: API Login
hy: API մուտք

en: API Parameters
hy: API պարամետրեր

en: API Type
hy: API տեսակը

en: API Type:
hy: API-ի տեսակը՝

en: API Url:
hy: API Url՝

en: API entity type
hy: API սուբյեկտի տեսակը

en: APILogin is not set for this payment processor
hy: API մուտքգործում սահմանված չէ վճարման այս օպերատորի համար

en: Abbreviate Province?
hy: Կրճատե՞լ մարզի անվանումը:

en: Abkhaz
hy: Աբխազերեն

en: About Profiles
hy: Պրոֆիլների մասին

en: Absolute URL of the location where the civicrm module or component has been installed.
hy: Տեղադրության բացարձակ URL, որտեղ տեղադրված է civilicrm մոդուլը կամ բաղադրիչը:

en: Absolute date cannot be earlier than the current time.
hy: Բացարձակ ամսաթիվը չի կարող լինել ընթացիկ ամսաթվից ավելի շուտ:

en: Accepted Credit Card Type(s)
hy: Ընդունված վարկային քարտերի տեսակ(ներ)ը

en: Accepted Credit Cards
hy: Ընդունված կրեդիտ քարտեր

en: Accepted Rate
hy: Ստացման հաճախականությունը

en: Access
hy: Մուտքի թույլտվություն

en: Access Arguments
hy: Մուտքի փաստարկները

en: Access Callback
hy: Մուտքի ետկանչ

en: Access Control
hy: Մուտքի վերահսկողություն

en: Access Control Documentation
hy: Մուտքի վերահսկման փաստաթղթեր

en: Access Control by Financial Type
hy: Մուտքի վերահսկում ըստ ֆինանսական տեսակի

en: Access Denied
hy: Մուտքը մերժվել է

en: Access Keys
hy: Մուտքի ստեղներ

en: Access Keys:
hy: Մուտքի ստեղներ՝

en: Access contacts in the trash
hy: Մուտք գործել դեպի աղբարկղի կոնտակտներ

en: Access prefix to call within a country to a different area
hy: Մի երկրից մեկ այլ տարածք զանգելու մուտքային կոդը

en: Access the data using an HTTP GET request from a specific URL. (This is the 'ICAL' icon on the Manage Events page.)
hy: Մուտք գործեք տվյալներ՝ օգտագործելով HTTP GET հարցումը հատուկ URL- ից: (Սա «ICAL» պատկերակն է «Միջոցառումների կառավարում» էջում):

en: Access the drop-down menus here to select how frequently your %1 occurs.
hy: Մտնել իջնող ցանկերը այստեղ և ընտրել՝ որքան հաճախ է ձեր %1 պատահում։

en: Account Creation
hy: Էջի ստեղծում

en: Account Holder
hy: Հաշվետեր

en: Account Relationship
hy: Հարաբերություններ էջում

en: Account creation required
hy: Էջի ստեղծումը պարտադիր է

en: Accounts Payable
hy: Կրեդիտորական պարտքեր

en: Accounts Receivable
hy: Դեբիտորական պարտքեր

en: Accounts Receivable Account is
hy: Դեբիտորական պարտքերի հաշվեկշիռն է՝

en: Accuracy and coverage, as well as terms of service for both geocoding and mapping may vary by provider and location. Some providers may offer or require paid subscriptions depending on volume of requests and type of organization using the service. You should investigate each provider and select the best option for your requirements and usage patterns.
hy: Ճշգրտությունը և ծածկույթը, ինչպես նաև սպասարկման պայմանները  գեոկոդավորման և քարտեզագրման համար կարող են տարբեր լինել՝ ըստ մատակարարի և գտնվելու վայրի: Որոշ պրովայդերներ կարող են առաջարկել կամ պահանջել վճարովի բաժանորդագրություններ` կախված պահանջների ծավալից և ծառայությունից օգտվող կազմակերպության տեսակից: Անհրաժեշտ է ուսումնասիրել յուրաքանչյուր պրովայդերի և ընտրել Ձեր պահանջների և օգտագործման եղանակների համար լավագույն տարբերակը:

en: Action
hy: Գործողություն

en: Action Condition
hy: Գործողության պայման

en: Action Date And Time
hy: Գործողության ամսաթիվը և ժամը

en: Action Mapping Entity
hy: Գործողության քարտեզագրման միավոր

en: Action Mapping Entity Value
hy: Գործողության քարտեզագրման միավորի արժեքը

en: Action Mapping ID
hy: Գործողության քարտեզագրման նույնականացուցիչ

en: Action Schedule ID
hy: Գործողության ժամանակացույցի նույնականացուցիչը

en: Action of the job api call
hy: Աշխատանքի api կանչի սուբյեկտը

en: Action(s)
hy: Գործողություն(ներ)

en: Action:
hy: Գործողություն՝

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Active
hy: Ակտիվ

en: Active Memberships
hy: Ակտիվ անդամակցություններ

en: Active On
hy: Ակտիվ է

en: Active Period
hy: Ակտիվ ժամանակահատված

en: Active Relationship?
hy: Ակտիվ հարաբերություննե՞ր

en: Active Role?
hy: Ակտիվ դեր

en: Active volunteers.
hy: Ակտիվ կամավորներ։

en: Active?
hy: Ակտի՞վ է:

en: Activities
hy: Գործողություններ

en: Activities %%StatusMessage%%
hy: Գործողությունների %%Կարգավիճակի վերաբերյալ հաղորդագրություն%%

en: Activities from the %1 activity set have been added to this case.
hy:  %1 Գործողությունների խմբից գործողություններ են ավելացվել այս գործին

en: Activities which are Followup Activities
hy: Գործողություններ, որոնք շարունակական գործողություններ են

en: Activities which are not Followup Activities
hy: Գործողություններ, որոնք շարունակական գործողություններ չեն

en: Activities which have Followup Activities
hy: Գործողություններ, որոնք պարունակում են շարունակական գործողություններ

en: Activities without Followup Activities
hy: Գործողություններ՝ առանց շարունակական գործողությունների

en: Activity
hy: Գործառույթ

en: Activity %1 has been saved. %2 %3
hy: Գործողությունը %1 պահպանվել է։ %2 %3

en: Activity Assignee
hy: Գործողության ներկայացուցիչ

en: Activity Assignees
hy: Գործունեության ներկայացուցիչներ

en: Activity Audit
hy: Գործողության աուդիտ

en: Activity Auto-generated?
hy: Գործողությունն ինքնագեներացվա՞ծ է:

en: Activity Contact ID
hy: Գործողության կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: Activity Contacts
hy: Գործունեության կոնտակտները

en: Activity Date
hy: Գործողության ամսաթիվը

en: Activity Date From
hy: Գործողությունների ամսաթիվը՝ սկսած

en: Activity Date Time
hy: Գործողության ամսաթիվը ժամը

en: Activity Date-Time
hy: Գործողության ամսաթիվը-ժամանակը

en: Activity Dates - From
hy: Գործողությունների ամսաթիվ - Սկսած

en: Activity Details
hy: Գործողության մանրամասները

en: Activity Details %1 '%2'
hy: Գործողության մանրամասները %1 '%2'

en: Activity Details Report
hy: Գործողության մանրամասն հաշվետվություն

en: Activity Duration
hy: Գործողության տևողությունը

en: Activity Duration %1 %2
hy: Գործողության տևողությունը %1 %2

en: Activity Filter
hy: Գործողության ֆիլտր

en: Activity ID
hy: Գործողության նույնականացուցիչը

en: Activity ID of the first activity record in versioning chain.
hy: Տարբերակների շղթայում առաջին գործողության գրառման գործողության նույնականացուցիչը:

en: Activity Import
hy: Գործառույթի ներմուծում

en: Activity Links
hy: Գործողության հղումներ

en: Activity Medium
hy: Գործողության միջոցը

en: Activity Medium %1 %2
hy: Գործունեության միջոց %1 %2

en: Activity Medium, Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = encounter_medium.
hy: Գործողության միջոցը, civicrm_option_value-ի թաքնված արտաքին բանալին, որտեղ option_group = encounter_medium:

en: Activity Priority
hy: Գործողության պրոֆիլը

en: Activity Profile
hy: Գործունեության պրոֆիլ

en: Activity Record
hy: Գործողության գրառում

en: Activity Reporter
hy: Գործողության վերաբերյալ զեկուցող

en: Activity Reporter %1 '%2'
hy: Գործունեության վերաբերյալ զեկուցող %1 '%2'

en: Activity Result - %1
hy: Գործողության արդյունքը - %1

en: Activity Revision History
hy: Գործողության վերանայման պատմություն

en: Activity Search
hy: Գործողությունների որոնում

en: Activity Separation
hy: Գործողության տարանջատում

en: Activity Separation is a required field.
hy: «Գործողության տարանջատումը» պարտադիր դաշտ է:

en: Activity Source
hy: Գործունեության աղբյուր

en: Activity Status
hy: Գործառույթի կարգավիճակը

en: Activity Subject
hy: Գործողության թեման

en: Activity Subject %1 '%2'
hy: Գործունեության թեմա %1 '%2'

en: Activity Summary
hy: Գործունեության ամփոփագիր

en: Activity Summary Report
hy: Գործունեության ամփոփ հաշվետվություն

en: Activity Tag %1
hy: Գործողության պիտակը %1

en: Activity Tag(s)
hy: Գործառույթի նշապիտակ(ներ)

en: Activity Targets
hy: Գործունեության թիրախներ

en: Activity Text
hy: Գործողության տեքստը

en: Activity Text (%1)
hy: Գործողության տեքստը (%1)

en: Activity Type
hy: Գործառույթի տեսակը

en: Activity Type %1 %2
hy: Գործողության տեսակը  %1 %2

en: Activity Type ID
hy: Գործողության տեսակի նույնականացուցիչը

en: Activity Type Label
hy: Գործողության տեսակի պիտակը

en: Activity Type is a required field
hy: «Գործողության տեսակը» պարտադիր դաշտ է

en: Activity assigned to
hy: Գործողությունը փոխանցվել է

en: Activity contact id
hy: Գործողության կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: Activity created by
hy: Գործողությունը ստեղծվել է

en: Activity default assignee
hy: Գործողությանը սկզբնադիր վերագրվող անձ

en: Activity is a Test
hy: Գործողությունը փորձնական է

en: Activity is a Test?
hy: Գործողությունը փորձնակա՞ն է:

en: Activity is in the Trash
hy: Գործողությունն աղբարկղի մեջ է

en: Activity listings.
hy: Գործառույթների ցուցակներ:

en: Activity marked as favorite.
hy: Գործողություն, որը նշված է որպես սիրված:

en: Activity targeted to
hy: Գործողությունը թիրախավորված է

en: Activity type
hy: Գործողության տեսակը

en: Activity type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
hy: Կոնֆիգուրացիոն ֆայլում գտնված գործողության տեսակը %1 առկա չէ տվյալների շտեմարանում %2

en: Activity type of the last activity
hy: Վերջին գործողության տեսակը

en: Activity type of the last completed activity
hy: Ավարտված վերջին գործողության տեսակը

en: Activity's Location in a text string.
hy: Գործողության տեսակը տեքստային տողում արտահայտված

en: Actual Participant Count
hy: Մասնակիցների փաստացի թիվը

en: Actual date only
hy: Միայն փաստացի ամսաթիվը

en: Actual participant count
hy: Փաստացի մասնակիցների հաշվարկ

en: Actual street name, excluding St, Dr, Rd, Ave, e.g. For 112 Main St, the street_name = Main.
hy: Փողոցի փաստացի անունը, բացառությամբ՝ փողոց, ուղղություն, ճանապարհ, պողոտա բառերի, օրինակ՝ 112 Մեյն փողոցի դեպքում street_name = Մեյն:

en: Add
hy: Ավելացնել

en: Add %1 Record
hy: Ավելացնել %1 գրառում

en: Add %1 back into %2?
hy: Հետ ավելացնել %1-ը %2-ում

en: Add 'Do Not...' Contact(s) Preferences
hy: Ավելացնել «Չ...» կոնտակտ(ներ)ի նախապատվություններ

en: Add ACL
hy: Ավելացնել ACL

en: Add Activity
hy: Ավելացնել գործողություն

en: Add Association Rule
hy: Ավելացնել ասոցիացիայի կանոն

en: Add BCC
hy: Ավելացնել նամակի ծածկապատճենը

en: Add CC
hy: Ավելացնել նամակի պատճենը

en: Add Campaign
hy: Ավելացնել քարոզարշավ

en: Add Cancel Button
hy: Ավելացնել Չեղարկման կոճակ

en: Add Case
hy: Ավելացնել գործ

en: Add Child
hy: Ավելացնել դուստր

en: Add Client
hy: Ավելացնել պատվիրատու

en: Add Client To Case
hy: Գործին պատվիրատու ավելացնել

en: Add Comment
hy: Ավելացնել մեկնաբանություն

en: Add Contact To Existing Group
hy: Կոնտակտն ավելացնել գոյություն ունեցող խմբում

en: Add Contact To Group
hy: Խմբում կոնտակտ ավելացնել

en: Add Contact to CiviCRM Group
hy: CiviCRM խմբում կոնտակտ ավելացնել

en: Add Contacts to %1
hy: Կոնտակտներն ավելացնել «%1»-ում

en: Add Contacts to A Group
hy: A խմբում ավելացնել կոնտակտներ

en: Add Contacts to Group
hy: Ավելացնել կոնտակտներ խմբում

en: Add Contacts: %1
hy: Ավելացնել կոնտակտներ՝ %1

en: Add Contribution
hy: Ավելացնել ներդրումներ

en: Add Custom Field
hy: Ավելացնել Հարմարեցված դաշտ

en: Add Discount Set to Fee Table
hy: Վճարների աղյուսակում ավելացնել զեղչերի վերաբերյալ տեղեկատվություն

en: Add Event
hy: Ավելացնել միջոցառում

en: Add Event Registration
hy: Ավելացնել միջոցառման գրանցում

en: Add Field
hy: Ավելացնել դաշտ

en: Add Grant
hy: Ավելացնել դրամաշնորհ

en: Add Group
hy: Խումբ ավելացնել

en: Add IM
hy: Ավելացնել IM-ը:

en: Add Language
hy: Ավելացնել լեզու

en: Add Mailing Component
hy: Ավելացնել հաղորդագրության բաղադրիչ

en: Add Membership
hy: Ավելացնել անդամակցություն

en: Add Membership Status
hy: Ավելացնել անդամակցության կարգավիճակը

en: Add Membership Type
hy: Ավելացնել անդամակցության տեսակ

en: Add Message Template
hy: Ավելացնել հաղորդագրության ձևանմուշ

en: Add New Record
hy: Ավելացնել նոր գրառում

en: Add Note
hy: Ավելացնել նշում

en: Add OpenID
hy: Ավելացնել OpenID-ն:

en: Add Option
hy: Ավելացնել ընտրանք

en: Add Parameter
hy: Ավելացնել պարամետր

en: Add Parent
hy: Ավելացնել ծնող

en: Add Petition
hy: Ավելացնել խնդրագիր

en: Add Pledge
hy: Ավելացնել խոստում

en: Add Price Field
hy: Ավելացնել Արժեքի դաշտ

en: Add Profile
hy: Ավելացնել Պրոֆիլ

en: Add Relationship
hy: Ավելացնել հարաբերություն

en: Add Relationship for %1
hy: Ավելացնել հարաբերություն «%1»-ի համար

en: Add Respondent Reservation(s)
hy: ԱՎելացնել հարցվողների ամրագում(ներ)

en: Add Role Assignment
hy: Ավելացնել դերի փոխանցում

en: Add Rule for %1s
hy: %1s-ի համար կանոն ավելացնել

en: Add SMS Provider
hy: Ավելացնել SMS մատակարար

en: Add Selected Options
hy: Ավելացնել ընտրված ընտրանքները

en: Add Set of Custom Fields
hy: Ավելացնել հարմարեցրած դաշտերի կազմ

en: Add Set of Price Fields
hy: Ավելացնել Արժեքի դաշտերի կազմ

en: Add Survey
hy: Ավելացնել հարցում

en: Add Tag
hy: Ավելացնել նշապիտակ

en: Add Tag Set
hy: Ավելացնել նշապիտակների կազմ

en: Add Tags
hy: Ավելացնել հաշվեպիտակ

en: Add Timeline
hy: Ավելացնել ժամանակագրությունը

en: Add User
hy: Ավելացնել օգտատեր

en: Add Voter Reservation
hy: Ավելացնել ընտրողի ամրագրում

en: Add a new language to this installation.
hy: Ավելացնել նոր լեզու այս ինստալյացիային։

en: Add a new record in each tab (Activities, Tags,..etc)
hy: Ավելացնել նոր գրառում յուրաքանչյուր ներդիրում (Գործողություններ, Նշապիտակներ,․․․ և այլն)

en: Add activity
hy: Ավելացնել գործառույթ

en: Add activity type
hy: Ավելացնել գործողության տեսակ

en: Add address
hy: Ավելացնել  հասցեներ

en: Add all contacts to %1 group?
hy: Բոլոր կոնտակտներին ավելացնել %1 խմբի՞ն

en: Add another IM
hy: Ավելացնել մեկ այլ IM

en: Add another Open Id
hy: Ավելացնել մեկ այլ Open Id

en: Add another phone number
hy: Ավելացնել մեկ այլ հեռախոսահամար

en: Add another website
hy: Ավելացնել մեկ այլ վեբ կայք

en: Add association rule
hy: Ավելացնել Ասոցիացիայի կանոն

en: Add client relationship
hy: Ավելացնել պատվիրատուի հարաբերությունը

en: Add data in a profile form.
hy: Ավելացնել տվյալներ պրոֆիլի ձևաթղթում:

en: Add email
hy: Ավելացնել էլ.փոստ

en: Add file:
hy: Ավելացնել ֆայլ՝

en: Add imported records to a new group
hy: Ներմուծված գրառումներն ավելացնել նոր խումբ:

en: Add imported records to existing group(s)
hy: Ներմուծված գրառումներն ավելացնել առկա խմբ(եր)ում

en: Add members to %1
hy: Ավելացնել անդամներ %1-ին

en: Add new
hy: Ավելացնել նոր

en: Add new role
hy: Ավելացնել նոր դեր

en: Add or edit IM
hy: Ավելացնել կամ խմբագրել IM-ը:

en: Add or edit OpenID
hy: Ավելացնել կամ խմբագրել OpenID-ն:

en: Add or edit email
hy: Ավելացնել կամ խմբագրել էլ.փոստը

en: Add or edit phone
hy: Ավելացնել կամ խմբագրել  հեռախոսը:

en: Add or edit website
hy: Ավելացնել կամ խմբագրել վեբկայքը

en: Add phone
hy: Ավելացնել հեռախոս

en: Add relationship - to %1
hy: Ավելացնել հարաբերություն %1-ին

en: Add respondent(s) to a new group
hy: Հարցվող(ներ) ավելացնել նոր խմբում

en: Add respondent(s) to existing group(s)
hy: Հարվող(ներ) ավելացնել գոյություն ունեցող խմբ(եր)ում

en: Add role
hy: Ավելացնել դերակատարում

en: Add row
hy: Ավելացնել տող

en: Add spaces or punctuation to layout by surrounding them with brackets.
hy: Բացատներ կամ կետադրական նշաններ ավելացնելի դրանք առեք փակագծերի մեջ:

en: Add status rules, before configuring membership
hy: Ավելացնել կարգավիճակի վերաբերյալ կանոններ՝ նախքան անդամակցության կարգավորումը

en: Add the %1 set of scheduled activities to this case?
hy: Ավելացնե՞լ ծրագրված գործողություններն %1 այս գործին։

en: Add this contact to one or more groups...
hy: Այս կոնտակը մեկ կամ ավելի խմբում ավելացնել

en: Add to %1
hy: Ավելացվել է %1-ում

en: Add to Group
hy: Ավելացնել խմբում

en: Add to Group: %1
hy: Ավելացնել «%1» խմբում

en: Add to My Reports
hy: Ավելացնել իմ հաշվետվություններին

en: Add to My Reports?
hy: Ավելացնե՞լ իմ հաշվետվություններին

en: Add to Smart Group
hy: Ավելացնել խելացի խմբում

en: Add to a group
hy: Ավելացնել խմբում

en: Add website
hy: Ավելացնել  վեբկայք

en: Add your custom field(s) to this profile as profile fields.
hy: Ձեր կողմից համապատասխանեցված դաշտերը որպես պրոֆիլի դաշտեր(եր) ավելացրեք  այս պրոֆիլին:

en: Add, Update, or Disable Payment Processors
hy: Ավելացնել, թարմացնել կամ ապաակտիվացնել վճարման օպերատորներին

en: Add...
hy: Ավելացնել

en: Add/remove association rules and configure settings. Also perform manual synchronization.
hy: Ավելացնել / հանել ասոցիացիայի կանոնները և կազմաձևել կարգավորումները: Կատարել նաև ձեռնարկի սինխրոնիզացիա:

en: Added
hy: Ավելացվել է

en: Added '%1'
hy: Ավելացված «%1»

en: Added (by %1)
hy: Ավելացվել է (%1-ի կողմից)

en: Added Date
hy: Ավելացված ամսաթիվը

en: Added Tag <em>%1</em>
hy: Ավելացված նշապիտակ <em>%1</em>

en: Added by
hy: Ավելացվել է․․․ կողմից

en: Added to Group
hy: Ավելացված է խմբում

en: Additional Contribution
hy: Լրացուցիչ ներդրում

en: Additional Details:
hy: Հավելյալ տեղեկություններ՝

en: Additional Fields
hy: Հավելյալ դաշտեր

en: Additional Group for Export
hy: Լրացուցիչ խումբ արտահանման համար

en: Additional Participant Email(s)
hy: Լրացուցիչ մասնակցի էլ․ փոստի հասցե(ներ)

en: Additional Payment Receipt or Refund Notification
hy: Հավելյալ վճարման անդորրագիր կամ վերադարձման մասին ծանուցում

en: Additional descriptive text regarding this attachment (optional).
hy: Այս կցորդի վերաբերյալ լրացուցիչ նկարագրական տեքստ (կամընտրական):

en: Additional message or instructions to include in confirmation email.
hy: Լրացուցիչ հաղորդագրություն կամ հրահանգներ, որոնք պետք է ներառվեն հաստատման էլ․ նամակում:

en: Additional payment recorded for event or membership fee.
hy: Միջոցառման կամ անդամակցության համար հավելյալ վճարում։

en: Address
hy: Հասցե

en: Address Deleted
hy: Ջնջված հասցե

en: Address Display
hy: Հասցեի ցուցադրում

en: Address Editing
hy: Հասցեի խմբագրում

en: Address Fields
hy: Հասցեի դաշտեր

en: Address Format
hy: Հասցեի ձևաչափը

en: Address Format ID
hy: Հասցեի ձևաչափի նույնականացուցիչը

en: Address ID
hy: Հասցեի նույնականացուցիչը

en: Address Location
hy: Հասցեի գտնվելու վայրը

en: Address Location Type
hy: Հասցեի տեղակայման տեսակը

en: Address Name
hy: Հասցեի անվանումը

en: Address Standardization
hy: Հասցեի ստանդարտացում

en: Address Standardization Provider.
hy: Հասցեների ստանդարտացում իրականացնող

en: Address Tokens
hy: Հասցեների նշաններ

en: Address belongs to %1
hy: Հասցեները պատկանում են %1

en: Address field values are taken from the contact's <strong>primary</strong> location.
hy: Հասցեի դաշտի պարամետրերը վերցվում են կոնտակտի <strong>հիմնական</strong>հասցեից

en: Address not found in USPS database.
hy: Հասցեն չի գտնվել USPS տվյալների բազայում:

en: Addressee
hy: Հասցեատեր

en: Addressee - Custom
hy: Հասցեատեր - կարգավորում

en: Addressee Custom
hy: Հասցեատիրոջ կարգավորում

en: Addressee ID
hy: Հասցեատիրոջ նույնականացուցիչը

en: Addressee Type
hy: Հասցեատերերի տեսակը

en: Addressee must be one of the configured format options. Check Administer >> System Settings >> Option Groups >> Addressee for valid values
hy: Հասցեատերը պետք է լինի կազմաձևված ձևաչափի տարբերակներից մեկը: Ստուգել Կառավարում >> Համակարգի կարգավորումներ >> Ընտրանքային խմբեր >> Հասցեատեր գործող արժեքների համար

en: Addresses
hy: Հասցեներ

en: Addresses Evaluated: %1
hy: Հասցեները գնահատվել են՝ %1

en: Addresses Geocoded: %1
hy: Հասցեները գեոկոդավորվել են՝ %1

en: Addressing Options
hy: Հասցեգրման ընտրանքներ

en: Adds users to a matching CiviCRM group on account creation, update, or login for each of their Drupal roles.
hy: Օգտատերեր է ավելացնում են համապատասխան CiviCRM խմբի հաշվի ստեղծման, թարմացման կամ մուտք գործելու մասին իրենց Drupal դերերից յուրաքանչյուրի համար:

en: Adjust menu position
hy: Կարգաբերել ցանկի դիրքը

en: Admin
hy: Ադմին

en: Admin users may set a manual status which overrides the calculated status. When this flag is true, automated status update scripts should NOT modify status for the record.
hy: Ադմինիստրատորները կարող են գործարկել ձեռքով նշվող կարգավիճակը, որը չեղարկում հաշվարկված կարգավիճակը: Եթե այս նշիչը ճիշտ է, ապա կարգավիճակի ավտոմատ կերպով թարմացման սցենարները չպետք է փոփոխեն արձանագրության կարգավիճակը:

en: Administer CiviCRM
hy: CiviCRM-ի կառավարում

en: Administration
hy: Ադմինիստրացիա

en: Administrator
hy: Ադմինիստրատոր

en: Administrator Only?
hy: Միայն ադմինիստրատորի համա՞ր

en: Administrators
hy: Ադմինիստրատորներ

en: Adult Day Care Referral
hy: Տարեցների խնամք

en: Advanced Filter
hy: Ընդլայնված զտում

en: Advanced Search
hy: Ընդլայնված որոնում

en: Advanced Search Options
hy: Ընդլայնված որոնման ընտրանքներ

en: Advanced Search returns your results as Contact records by default. However, you may want to get another record type instead. For example, you may want to see all the Activity records which match your search criteria.
hy: Ընդլայնված որոնումը ցույց է տալիս ձեր արդյունքները որպես կոնտակտի գրառումներ սկզբնադիր կերպով: Այնուամենայնիվ, դուք, հնարավոր է, ցանկանաք փոխարենը ստանալ մեկ այլ գրառման տեսակ: Օրինակ՝ դուք, հնարավոր է, ցանկանաք տեսնել գործառույթների բոլոր գրառումները, որոնք համապատասխանում են որոնման ձեր չափանիշներին:

en: Advanced options used by the email templating system. (JSON encoded)
hy: Էլ․ փոստի ձևանմուշային համակարգի կողմից կիրառվող հավելյալ տարբերակներ (JSON կոդավորված)

en: Afar
hy: Աֆար

en: Afrikaans
hy: Աֆրիկաանս

en: After
hy: Հետո

en: After adding your event, create links to the listing page by copying the URL provided in the 'Participant Listing' section of the Configure Event page.
hy: Ձեր միջոցառումն ավելացնելուց հետո ստեղծեք ցանկերի էջի հղումներ` պատճենելով միջոցառման կազմաձևման էջի« Մասնակից ցուցակագրում» բաժնում նշված URL-ն:

en: After importing contacts, you may also want to import <strong>contributions, membership info and/or event participation</strong> data for these contacts. If so, first make sure that the corresponding CiviCRM component is enabled from Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Enable CiviCRM Components. Enable CiviContribute, CiviMember, and/or CiviEvent. Then navigate to the Import option found in each component's menu (e.g. CiviContribute &raquo; Import Contributions).
hy: Կոնտակտների ներմուծումից հետո դուք միգուցե ցանկանաք այդ կոնտակտների համար  ներմուծել <strong>աջակցության, անդամակցության մասին տեղեկության և/կամ իրադարձության մասնակցության</strong> տվյալներ: Այդ դեպքում, նախ համոզվեք, որ համապատասխան  CiviCRM  բաղադրիչը միացված է CiviCRM &raquo ադմինիստրատորի կողմից. Համակարգի կարգավորումներ  &raquo, միացնել CiviCRM  բաղադրիչները: Միացնել CiviContribute-ը CiviMember-ը, և/կամ CiviEvent-ը: Ապա նավարկեք դեպի ներմուծում տարբերակը, որը յուրաքանչյուր բաղադրիչի մենյուում կարելի է գտնել (օրինակ CiviContribute &raquo; Աջակցության ներմուծում):

en: After selecting %1 as the winner, one must schedule the delivery for the final mailing.
hy: % 1-ը հաղթողին ընտրելուց հետո, անհրաժեշտ է պլանավորել վերջնական փոստային առաքումը:

en: After the application has a major failure or reset.
hy: Աշխատածրագրի խոշոր ձախողումից կամ վերագործարկումից հետո

en: After the application has changed permission requirements.
hy: Աշխատածրագրի կողմից թույլտվության պահանջները փոփոխելուց հետո

en: After the application has migrated to a new URL.
hy: Աշխատածրագրի՝ նոր URL տեղափոխումից հետո

en: After you click <strong>Next</strong> - the total number of selected recipients will be displayed on the next screen. Use this as a 'reality-check' to help you confirm that you've targeted (and excluded) the desired recipients.
hy: Երբ ընտրեք <strong>Հաջորդը</strong>, հաջորդ էկրանին կտեսնեք ընտրված հասցեատերերի ընդհանուր թիվը։ Օգտագործեք այ եղանակը որպես «փաստացի ստուգում» և համոզվեք, որ ներառել եք (և բացառել եք) ճիշտ հասցեատերերի։

en: After your site has migrated to a new URL.
hy: Ձեր կայքի՝ նոր URL տեղափոխվելուց հետո

en: Age
hy: Տարիքը

en: Age at Event
hy: Տարիքը միջոցառմանը

en: Aggregate Amount
hy: Ընդհանուր գումարը

en: Aggregate Amount Pledged
hy: Խոստացված ընդհանուր գումարը

en: Aggregate Total Between $
hy: Ընդհանուր գումարը՝ $ միջև

en: Aggregates time spent on case and / or non-case activities by activity type and contact.
hy: Միավորում է գործին առնչվող և չառնչվող գործողությունների վրա ծախսված ժամանակը՝ ըստ գործողության տեսակի և կոնտակտների։

en: Akan
hy: Ական

en: Albanian
hy: Ալբաներեն

en: All
hy: Բոլորը

en: All Activities
hy: Բոլոր գործողությունները

en: All Cases With Recently Performed Activities
hy: Բոլոր գործերը, որոնց հետ կապված գործողություններ են իրականացվել վերջերս

en: All Cases With Upcoming Activities
hy: Բոլոր գործերը, որոնք նախատեսում են գործողություններ

en: All Cases with Upcoming Activities
hy: Բոլոր գործերը, որոնք նախատեսում են գործողություններ

en: All Contact Types
hy: Կոնտակտների բոլոր տեսակները

en: All Contacts
hy: Բոլոր կոնտակտները

en: All Custom Groups
hy: Հարմարեցրած բոլոր խմբերը

en: All Events
hy: Բոլոր միջոցառումները

en: All Grants
hy: Բոլոր դրամաշնորհները

en: All Groups
hy: Բոլոր խմբերը

en: All Prior to Previous
hy: Ամեն ինչ նախորդից առաջ

en: All Profiles
hy: Բոլոր պրոֆիլները

en: All Tags
hy: Բոլոր նշապիտակները

en: All extensions are up-to-date:
hy: Բոլոր ընդլայնումներն արդիական են.

en: All membership types in the price set have the auto-renew feature enabled (Administer > CiviMember > Membership Types)
hy: Գնացուցակում ներառված անդամակացության բոլոր տեսակներն ունեն ավտոմատ նորացվելու հնարավորություն (Ադմինիստրատոր> CiviMember > Անդամակցության տեսակներ)

en: All membership types in the price set have the same duration (e.g. they are one year memberships).
hy: Գնացուցակում ներառված անդամակացության բոլոր տեսակներն ունեն նույն տևողությունը (օրինակ՝ բոլորը մեկամյա անդամակցություն են)։

en: All other menu metadata not stored in other fields
hy: Ցանկի մնացած բոլոր մետատվյալները պահված չեն այլ դաշտերում

en: All other options for this 'Public' field have 'Admin' visibility. There should at least be one 'Public' option, or make the field 'Admin' only.
hy: Այս «Հանրային» դաշտի համար նախատեսված մյուս բոլոր ընտրանքներն ունեն «Ադմինի» տեսանելիություն: Պետք է լինի առնվազն մեկ «Հանրային» ընտրանք կամ պետք է դարձնել դաշտը տեսանելի միայն «Ադմինի» համար:

en: All others in the series will remain unchanged.
hy: Այս շարքում մյուս բոլորը կմնան անփոփոխ

en: All records previously tagged %1 are now tagged %2.
hy: Բոլոր նախկինում %1 նշված գրառումներն այժմ նշված են որպես %2:

en: All report instances are automatically included in the Report Listing page. Check this box to also add this report to the navigation menu.
hy: Բոլոր հաշվետվություններն ավտոմատ կերպով ներառված են "Հաշվետվությունների ցանկ" էջում։ Նշեք այս վանդակը՝ այս հաշվետվությունը նավիգացիոն մենյուի մեջ ավելացնելու համար։

en: All tables
hy: Բոլոր աղյուսակները

en: All voters held by you are already released for this survey.
hy: Ձեր կողմից պահված բոլոր ընտրողները բաց են թողնված այս հարցման համար

en: Allow API access even if Access CiviCRM is not granted
hy: Թույլ տալ API մուտք գործելու հնարավորություն, նույնիսկ եթե «Մուտք գործել CiviCRM» գործառույթը տրված չէ

en: Allow Multiple Records
hy: Թույլ տալ բազմաթիվ գրառումներ

en: Allow Multiple Registrations
hy: Թույլատրվում է կատարել բազմակի գրանցումներ

en: Allow Searching on Field?
hy: Թույլ տա՞լ որոնում դաշտում:

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer
hy: Թույլ է տալիս ինքնուրույն չեղարկել կամ փոխանցել

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer?
hy: Թույլ տա՞լ ինքնուրույնաբար չեղարկում կամ փոխանցում կատարել

en: Allow Shared Email
hy: Թույլատրել ընդհանուր էլ․ փոստի հասցե-ի տարբերակ

en: Allow User to enable multilingual
hy: Թույլ տալ օգտատիրոջն ակտիվացնել «բազմալեզու» գործառույթը

en: Allow duplicate contact to be created
hy: Թույլ տալ կրկնօրինակ կոնտակտի ստեղծումը

en: Allow entering data into contact reference fields
hy: Թույլ տալ կոնտակտի հղման դաշտերում տվյալների մուտքագրումը

en: Allow multiple registrations from the same email address requires a profile of type 'Individual'
hy: Միևնույն էլ․ փոստի հասցեից բազմաթիվ գրանցումներ կատարելու թույլտվության համար անհրաժեշտ է ունենալ "Անհատ" տեսակի պրոֆիլ

en: Allow self service cancellation or transfer for event?
hy: Թույլ տալիս է՞ միջոցառման համար ինքնուրույն չեղարկում կամ փոխանցում կատարել

en: Allow self-service cancellation or transfer?
hy: Ինքնուրույն չեղարկելու կամ փոխանցելու հնարավորություն տա՞լ/տրվում է՞

en: Allow users to create, edit and copy event-related profile forms used for online event registration.
hy: Թույլատրել օգտատերերին ստեղծել, խմբագրել և պատճենել միջոցառումների հետ կապված պրոֆիլների ձեւերը, որոնք օգտագործվում են միջոցառման առցանց  գրանցման համար:

en: Allow users to view/ download their own invoices
hy: Թույլ տալ օգտատերերին դիտել/ ներբեռնել իրենց սեփական հաշիվ ապրանքագրերը

en: Allowed to login?
hy: Թույլատրվե՞լ է մուտք գործել:

en: Alphabetical order
hy: Այբբենական կարգ

en: Alphabetize Options
hy: Ընտրանքները դասավորել այբբենական կարգով

en: Alphanumeric
hy: Տառաթվային

en: Already selected
hy: Արդեն ընտրված

en: Also Registered by this Participant
hy: Գրանցված է նաև այս մասնակցի կողմից

en: Also include
hy: Նաև ներառել

en: Also include contacts where
hy: Նաև ներառել կոնտակտները, որտեղ

en: Also look for a node and use the node author
hy: Փնտրեք նաև հանգույց և օգտագործեք հեղինակի հանգույցը

en: Altered Contact
hy: Փոխված կոնտակտ

en: Altered by
hy: Փոփոխվել է․․․ կողմից

en: Alternatively, you may add new files using drag/drop.
hy: Որպես այլընտրանք՝ դուք կարող եք ավելացնել նոր ֆայլեր՝ օգտագործելով «քաշել/գցել» հրամանը:

en: Alternatively, you may select a header or footer which includes the required tokens.
hy: Որպես այլ տարբերակ, դուք կարող եք ընտրել վերնագիր կամ էջատակային նշում, որը ներառում է անհրաժեշտ նշանները:

en: Always
hy: Միշտ

en: Always Show Smart Groups
hy: Միշտ ցույց տալ Խելացի խմբերը

en: Always use this Page Format with the new template?
hy: Մշտապես օգտագործե՞լ այս էջի ձևաչափը նոր ձևանմուշով:

en: Always use this Page Format with the selected Template
hy: Մշտապես օգտագործել այս էջի ձևաչափը ընտրված ձևանմուշով

en: Amharic
hy: Ամհարերեն

en: Amount
hy: Գումար

en: Amount (%1)
hy:  Գումար (%1)

en: Amount Contributed to Date
hy: Ներդրված գումարը տվյալ պահին

en: Amount Level
hy: գումարի չափը

en: Amount One: Min/Max
hy: Առաջին չափը՝ Նվազագույն/Առավելագույն

en: Amount Received
hy: Ստացված գումար

en: Amount Statistics
hy: Գումարների վիճակագրությունը

en: Amount Two: Min/Max
hy: Երկրորդ չափը՝ Նվազագույն/Առավելագույն

en: Amount cannot be empty.
hy: Գումարը չի կարող դատարկ լինել:

en: Amount must be positive
hy: Գումարը պետք է դրական լինի

en: Amount of<br>Current Payment
hy: <br>Ընթացիկ վճարման չափը

en: An HTML formatted version of this message will be sent to contacts whose Email Format preference is 'HTML' or 'Both'.
hy: Այս հաղորդագրության HTML ձևափոխված տարբերակը կուղարկվի այն կոնտակտներին, որոնց էլ․փոստի ձևաչափի նախընտրությունը «HTML» է կամ «երկուսն էլ»:

en: An email with event details has been sent to %1.
hy: Էլ․ նամակը, որը պարունակում է միջոցառման մանրամասներ, ուղարկվել% 1:

en: An error occurred when CiviCRM attempted to send an email (via %1). If you received this error after submitting on online contribution or event registration - the transaction was completed, but we were unable to send the email receipt.
hy: Տեղի է ունեցել սխալ, երբ CiviCRM-ը փորձում էր ուղարկել էլ. նամակ (%1-ի միջոցով): Եթե այս սխալը ստացել եք առցանց ներդրում կամ միջոցառման գրանցում ներկայացնելուց հետո, ապա գործարքն ավարտված է, բայց մեզ չի հաջողվել ուղարկել էլ. փոստի ծանուցումը:

en: An extension container has been defined with a blank URL.
hy: ստեղծվել է ընդլայնման կոնտեյներ ՝ դատարկ URL- ով:

en: An extension container has been defined with a blank directory.
hy: Ընդլայնման կոնտեյները բնորոշվել է դատարկ տեղեկագրքով

en: Annual Options
hy: Տարեկան տարբերակներ

en: Another %1 record
hy: Մեկ այլ %1 գրառում

en: Another Address
hy: Մեկ այլ հասցե

en: Another search field
hy: Որոնման մեկ այլ դաշտ

en: Any
hy: Ցանկացած

en: Any Role
hy: Ցանկացած դեր

en: Any governmental entity.
hy: Ցանկացած գերատեսչական մարմին

en: Any not-for-profit organization.
hy: Շահույթ չհետապնդող ցանկացած կազմակերպություն։

en: Api Key
hy: Api բանալի

en: Api Type
hy: APi-ի տեսակը

en: Application List Unavailable
hy: Աշխատածրագրերի ցանկն անհասանելի է

en: Application Received Date
hy: Դիմումի ընդունման ամսաթիվը

en: Approval Note
hy: Հաստատման նշում

en: Approval Req Text
hy: Հաստատման տեքստ

en: Approval Status
hy: Հաստատման կարգավիճակը

en: Approval message
hy: Հաստատման հաղորդագրություն

en: Approve/Reject
hy: Հաստատել/Մերժել

en: Approve/Reject Mailing
hy: Հաստատել/մերժել նամակը

en: Approve/Reject Note
hy: Հաստատել/մերժել նշումը

en: Approved
hy: Հաստատվել է

en: Approved By
hy: Ում կողմից է հաստատված

en: Approved for Payment
hy: Հաստատվել է վճարման համար

en: Approved mailing
hy: Հաստատված փոստային հաղորդագրություն

en: Apt.
hy: բնակարան

en: Apt/Unit/Suite
hy: Բնակարան/Մասնաշենք/Սենյակ

en: Arabic
hy: Արաբերեն

en: Aragonese
hy: Արագոներեն

en: Archive
hy: Արխիվացնել

en: Archive Mailing
hy: Էլեկրոնային հաղորդագրությունների արխիվացում

en: Archived
hy: Արխիվացված

en: Are the members of the group included or excluded?.
hy: Խմբի անդամներն ընդգրկված են՞, թե դուրս են թողնված:

en: Are users required to complete this field?
hy: Արդյո՞ք սա օգտատերերի լրացման պարտադիր դաշտ է

en: Are you sure you are ready to upgrade now?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ պատրաստ եք նորացնել հիմա

en: Are you sure you want delete this report? This action cannot be undone.
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել այս հաշվետվությունը։ Այս գործողությունը հնարավոր չէ չեղարկել։

en: Are you sure you want to add back into %1?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք կրկին ավելացնել %1-ում

en: Are you sure you want to archive this mailing?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք արխիվացնել այս նամակը:

en: Are you sure you want to be removed from the mailing list(s) shown below:
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք դուրս գալ ստորև նշված էլ․փոստի հասցեացուցակ(եր)ից։

en: Are you sure you want to cancel this mailing?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք այս նամակը չեղարկել:

en: Are you sure you want to cancel your registration for this event?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք չեղարկել Ձեր գրանցումն այս միջոցառման համար:

en: Are you sure you want to confirm subscription for %1?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք հաստատել բաժանորդագրումը %1-ին

en: Are you sure you want to continue?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք շարունակել:

en: Are you sure you want to delete
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել

en: Are you sure you want to delete <b>%1</b>?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ջնջել <b>%1</b>-ը

en: Are you sure you want to delete attached file.
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ջնջել կից ֆայլը:

en: Are you sure you want to delete attached file?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ջնջել կցված ֆայլը:

en: Are you sure you want to delete contact image.
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել կոնտակտի նկարը:

en: Are you sure you want to delete the %1 survey?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել %1 հարցումը։

en: Are you sure you want to delete the contact record and all related information for <strong>%1</strong>?
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք ջնջել կոնտակտային գրառումը և <strong>%1</strong>-ին վերաբերող բոլոր տեղեկությունները:

en: Are you sure you want to delete the group %1?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ջնջել խումբ %1-ը

en: Are you sure you want to delete the note '%1'?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել'%1' նշումը:

en: Are you sure you want to delete the selected Activities?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել այս ընտրված գործառույթները։

en: Are you sure you want to delete the selected cases? This will move the case(s) and all associated activities to the Trash.
hy: Համոզված ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել ընտրված գործերը։ Այսպիսով գործ(եր)ը և դրանց առնչվող բորոր գործողությունները կտեղափոխվեն Աղբարկղ։

en: Are you sure you want to delete the selected contact(s)?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել ընտրված կոնտակտ(ներ)ը։

en: Are you sure you want to delete the selected memberships? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these memberships.
hy: Վստահ եք, որ ցանկանում եք ջնջել ընտրված անդամակցությունները: Այս ջնջման գործողությունը հնարավոր չէ չեղարկել և կջնջի այդ անդամակցությունների հետ կապված ողջ գործարքները և գործունեությունը:

en: Are you sure you want to delete the selected participations? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these participations.
hy: Համոզված ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել ընտրված մասնակցությունները: Ջնջման այս գործողությունը հնարավոր չէ չեղարկվել և կջնջի այս մասնակցությունների հետ կապված բոլոր գործարքները և գործողությունները:

en: Are you sure you want to delete this Campaign?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել այս քարոզարշավը:

en: Are you sure you want to delete this Event?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել այս միջոցառումը։

en: Are you sure you want to delete this Petition?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել այս խնդրագիրը։

en: Are you sure you want to delete this Relationship?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել այս հարաբերությունը։

en: Are you sure you want to delete this Rule?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել այս կանոնը:

en: Are you sure you want to delete this address?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել այս հասցեն:

en: Are you sure you want to delete this case?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել այս գործը:

en: Are you sure you want to delete this mailing?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել այս փոստը:

en: Are you sure you want to delete this mapping?
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք ջնջել այս քարտեզագրումը։

en: Are you sure you want to delete this note?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել այս նշումը։

en: Are you sure you want to delete this price set?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ջնջել այս գնացուցակը:

en: Are you sure you want to delete this record?
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք ջնջել այս գրառումը:

en: Are you sure you want to delete this?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել սա:

en: Are you sure you want to disable '%1' Price Set?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել «% 1» -ի գնացուցակը:

en: Are you sure you want to disable the '%1' option ?
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք անջատել '%1' տարբերակը:

en: Are you sure you want to disable this ACL Role Assignment?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս ACL դերի նշանակումը։

en: Are you sure you want to disable this ACL?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս ACL-ը։

en: Are you sure you want to disable this CiviCRM Profile field?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս CiviCRM պրոֆիլի դաշտը

en: Are you sure you want to disable this Contact Type?
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք անջատել այս կոնտակտի տեսակը:

en: Are you sure you want to disable this Event?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս միջոցառումը

en: Are you sure you want to disable this Group?
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս խումբը:

en: Are you sure you want to disable this Option?
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք անջատել այս տարբերակը:

en: Are you sure you want to disable this Participant Status?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս մասնակցի կարգավիճակը։

en: Are you sure you want to disable this component?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս բաղադրիչը։

en: Are you sure you want to disable this custom data field?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս համապատասխանեցված տվյալների դաշտերը։

en: Are you sure you want to disable this custom data group? Any profile fields that are linked to custom fields of this group will be disabled.
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս համապատասխանեցված տվյալների խմբերը։ Կապաակտիվացվի ցանկացած պրոֆիլային դաշտ, որը կապված է այս խմբի համապատասխանեցված դաշտերի հետ։

en: Are you sure you want to disable this financial account?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս ֆինանսական հաշիվը։

en: Are you sure you want to disable this financial type?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս ֆինանսական տեսակը։

en: Are you sure you want to disable this location type?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս տեղանքի տեսակը։

en: Are you sure you want to disable this membership status rule?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք անջատել անդամակցության կարգավիճակի վերաբերյալ այս կանոնը:

en: Are you sure you want to disable this membership type?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս անդամակցության տեսակը։

en: Are you sure you want to disable this message tempate?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս հաղորդագրության ձևանմուշը։

en: Are you sure you want to disable this payment processor type?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս վճարման օպերատորի տեսակը։

en: Are you sure you want to disable this payment processor?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս վճարման օպերատորին։

en: Are you sure you want to disable this premium? This action will remove the premium from any contribution pages that currently offer it. However it will not delete the premium record - so you can re-enable it and add it back to your contribution page(s) at a later time.
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս պարգևավճարը։ Այս գործողության արդյունքում պարգևավճարը կհեռացնի ցանկացած ներդրման էջից, որը ներկայումս այն առաջարկում է: Այնուամենայնիվ դա չի ջնջի պարգևավճարի վերաբերյալ գրառումը, հետևաբար հնարավոր է այն կրկին ակտիվացնել և հետագայում ավելացնել այն ձեր ներդրումների էջ(եր)ին:

en: Are you sure you want to disable this price field?
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք անջատել այս գնային դաշտը:

en: Are you sure you want to disable this profile?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս պրոֆիլը։

en: Are you sure you want to disable this record?
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս գրառումը։

en: Are you sure you want to disable this relationship type?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս հարաբերության տեսակը։

en: Are you sure you want to disable this relationship?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել այս հարաբերությունը։

en: Are you sure you want to disable this?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ապաակտիվացնել սա:

en: Are you sure you want to disconnect "%1?". Doing so may permanently destroy data linkage.
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք անջատել "%1"։ Հնարավոր է, որ անջատելու արդյունքում խաթարվի տվերյալների կապը։

en: Are you sure you want to end this relationship?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք վերջ դնել այս հարաբերությանը։

en: Are you sure you want to make a copy of this Event?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում ենք ստեղծել այս միջոցառման պատճեն։

en: Are you sure you want to make a copy of this Profile?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ստեղծել այս պրոֆիլի պատճենը։

en: Are you sure you want to make a copy of this price set?
hy: Վստա՞հ եք, որ ցանկանում ենք ստեղծել այս գնացուցակի պատճենը։

en: Are you sure you want to mark this pair of contacts as NOT duplicates?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք նշել կոնտակտների այս զույգը որպես ՈՉ կրկնօրինակներ

en: Are you sure you want to mark this recurring contribution as cancelled?
hy: Դուք իսկապե՞ս  ցանկանում եք այս կրկնվող ներդրումը նշել որպես չեղարկված:

en: Are you sure you want to permanently delete this mailing?
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել այս փոստը:

en: Are you sure you want to reconnect \"%1\"?
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք կրկին միանալ "%1\"-ին։

en: Are you sure you want to remove this dedupe exception.
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք հեռացնել կրկնօրինակների վերացման գործընթացում որպես ոչ կրկնօրինակ պահպանված այս կոնտակտը

en: Are you sure you want to restore the selected cases? This operation will retrieve the case(s) and all associated activities from Trash.
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք վերականգնել ընտրված գործերը։ Այս գործողությունը Աղբարկղից ետ կբերի գործ(եր)ը և բոլոր առնչվող գործառույթները։

en: Are you sure you want to restore the selected contact(s)? The contact(s) and all related data will be fully restored.
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք վերականգնել ընտրված կոնտակտ(ներ)ը։ Այս կոնտակտ(ներ)ը և բոլոր առնչվող տվյալներն ամբողջովին կվերականգնվեն։

en: Are you sure you want to resubscribe: %1 (%2)
hy: Համոզված ե՞ք, որ ցանկանում եք վերագրանցվել․ %1 (%2)

en: Are you sure you want to revert all changes?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք հետադարձել բոլոր փոփոխությունները:

en: Are you sure you want to revert this template to the default for this workflow? You will lose any customizations you have made.
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք այս ձևանմուշը կրկին դարձնել այս աշխատանքային գործընթացի կանխադրված ձևանմուշը: Դուք կկորցնեք ձեր կողմից կատարված բոլոր կարգավորումները:

en: Are you sure you want to revert this?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք հետադարձել սա:

en: Are you sure you want to set status to Cancelled for the selected participants?
hy: Համոզված ե՞ք, որ նշված մասնակիցների կարգավիճակը ցանկանում եք դարձնել "Չեղարկված"

en: Are you sure you want to unhold email of selected contact(s)?.
hy: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք ջնջել ընտրված կոնտակտ (ների) էլ. նամակները:

en: Are you sure you want to unsubscribe from %1?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ապաբաժանորդագրվել %1-ից

en: Are you sure you would like to execute this job?
hy: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք կատարել այս աշխատանքը

en: Are you sure you would like to make a copy of the Label Format titled <strong>%1</strong>?
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք պատճենել պիտակի ձևաչափը, որի վերնագիրն է <strong>%1</strong>

en: Area Code
hy: Տարածքի կոդը

en: Arguments
hy: Փաստարկներ

en: Arguments to pass to access callback
hy: Մուտքի ետկանչ անցնելու փաստարկները

en: Arguments to pass to page callback
hy: Էջի ետկանչին անցնելու փաստարկները

en: Arguments to pass to return_url
hy: return_url-ին անցնելու փաստարկները

en: Arguments to pass to the url
hy: url-ին անցնելու փաստարկները

en: Armenian
hy: Հայերեն

en: Arranging adult day care for senior individuals
hy: Տարեցների խնամքի կազմակերպում

en: Artificial FK to original transaction (e.g. contribution) IF it is not an Activity. Table can be figured out through activity_type_id, and further through component registry.
hy: Օրիգինալ գործարքի արհեստական ԱԲ-ն (օրինակ՝ աջակցություն), ԵԹԵ այն Գործողություն չէ: Աղյուսակը կարելի է պարզել activity_type_id-ի միջոցով, իսկ ավելի ուշ՝ բաղադրիչի գրանցման միջոցով:

en: As a result, actions like retrieving the CiviCRM news feed will fail. Talk to your server administrator or hosting company to rectify this.
hy: Արդյունքում այնպիսի գործողություններ, ինչպիսիք են CiviCRM լուրերի մատուցման վերականգնումը, կձախողվեն: Կապվեք ձեր սերվերի ադմինիստրատորի կամ խնամորդ կազմակերպության հետ դա ուղղելու համար:

en: As of
hy: Դրությամբ

en: As you are printing one label per membership your merge settings are being ignored
hy: Քանի որ Դուք յուրաքանչյուր անդամակցության համար տպում եք մեկական պիտակ, ապա Ձեր միաձուլման կարգավորումներն անտեսվում են

en: Assamese
hy: Ասամերեն

en: Assess
hy: Գնահատել

en: Assess A/B results on an on-going basis
hy: Գնահատել A / B արդյունքները `շարունակական հիմունքներով

en: Assess A/B test at:
hy: Գնահատել A/B փորձնական առաքումը․․․

en: Asset
hy: Ակտիվ

en: Asset Account is
hy: Ակտիվների հաշվեկշիռն է

en: Assign %1
hy: Վերագրել %1

en: Assign ACL Role
hy: Վերագրել ACL դեր

en: Assign Case Role
hy: Վերագրել դերակատարում գործում

en: Assign To
hy: Նշանակել

en: Assign Users to Roles
hy: Օգտատերերին դերեր փոխանցել

en: Assign a specific level of engagement to this activity. Used for tracking constituents in ladder of engagement.
hy: Ներգրավվածության հատուկ մակարդակ փոխանցել այդ գործողությանը: Օգտագործվում է ներգրավվածության սանդուղքի բաղադրիչներին հետևելու համար:

en: Assign a unique name to each of your mailings. Select a naming convention that will help keep your mailings organized and easy to find when you want to review and compare mailing results. For example, if you do a monthly general-interest newsletter - you might use the following naming convention:
hy: Ձեր յուրաքանչյուր էլ․ հաղորդագրությանը յուրահատուկ անուն/վերնագիր նշանակեք: Ընտրեք այնպիսի անուն/վերնագիր, որը Ձեզ կօգնի, որպեսզի Ձեր էլ․ հաղորդագրություններն ավելի դասավորված լինեն և ավելի հեշտ լինի գտնելը, երբ Դուք ցանկանաք դրանք աչքի անցկացնել և համեմատել փոստային հաղորդագրությունների արդյունքների հետ: Օրինակ, եթե Դուք կազմում եք համընդհանուր հետաքրքրություն ներկայացնող ամենամսյա տեղեկագիր՝ Դուք կարող եք կիրառել վերնագրման հետևյալ եղանակը․

en: Assign a unique name to each of your mass messages. Select a naming convention that will help keep your messages organized.
hy: Ձեր յուրաքանչյուր զանգվածային հաղորդագրությանը տվեք որոշակի անվանում։ Ընտրեք անվանումների սահմանման կանոններ, որոնք կօգնեն ձեր հաղորդագրությունները կանոնակարգված պահել։

en: Assign this status to a membership record if no other status match is found.
hy: Այս կարգավիճակը վերագրել անդամագրության գրանցմանը, եթե որևէ այլ կարգավիճակ չի գտնվել:

en: Assign to
hy: Նշանակել

en: Assign to Another Client
hy: Փոխանցել մեկ այլ պատվիրատուի

en: Assign to Creator
hy: Փոխանցել ստեղծողին

en: Assigned
hy: Վերագրված

en: Assigned Activities
hy: Վերագրված գործողություններ

en: Assigned name prefix, if any (e.g. 'Ms.', 'Dr.', 'Hon.' etc.).
hy: Անվան դիմաց դրվող դիմելաձև՝ անհրաժեշտության դեպքում (օրինակ՝ «տկն.», «Dr.», «Hon» և այլն)

en: Assigned name suffix, if any (e.g. 'II', 'Jr.', 'Sr.' etc.).
hy: նվան դիմաց դրվող դիմելաձև՝ անհրաժեշտության դեպքում ('II', 'Կրտսեր.', 'Ավագ.' )

en: Assigned to
hy: Փոխանցել

en: Assigned to Contact
hy: Փոխանցված է կոնտակտին

en: Assignee
hy: Վերագրված անձ

en: Assignee Contact ID
hy: Պատասխանատու անձի կոնտակտային նույնականացուցիչը

en: Assignee Email
hy: Լիազորված անձի էլ․ փոստի հասցեն

en: Assignee Name
hy: Լիազորված անձի անունը

en: Assignee Phone
hy: Լիազորված անձի հեռախոսահամարը

en: Associated Multi-Org Group
hy: Տարբեր կազմակերպությունների միավորված խումբ

en: Associated Organization
hy: Ասոցիացված կազմակերպություն

en: Associated contribution is updated on membership type change.
hy: Առնչվող ներդրումը թարմացվել է և ներառում է անդամության փոփոխության վերաբերյալ տվյալներ

en: Associated recurring contribution cannot be updated on membership type change.
hy: Առնչվող կրկնվող ներդրման մեջ հնարավոր չէ կատարել անդամության տեսակի փոփոխությամբ պայմանավորված թարմացում

en: Association Rule
hy: Ասոցիացիայի կանոն

en: At least one Group and Tag must be present for Custom Group / Tag search.
hy: Հարմարեցված խմբի / նշապիտակի որոնման համար պետք է առկա լինի առնվազն մեկ խումբ կամ նշապիտակ:

en: At least one fee should be entered for your Discount Set. If you do not see the table to enter discount fees, click the "Add Discount Set to Fee Table" button.
hy: Ձեր զեղչային համակարգի համար անհրաժեշտ է մուտքագրել առնվազն մեկ վճարում: Եթե զեղչերը մուտքագրելու համար աղյուսակ չեք տեսնում ՝ սեղմեք «Վճարումների ցուցակում ավելացնել զեղչային համակարգ» կոճակը:

en: At time of writing, this is not a problem. However, future extensions and improvements could rely on these fields, so it may be useful to back-fill them.
hy: Գրելու ժամանակ դա խնդիր չէ: Այնուամենայնիվ, հետագա ընդլայնումները և բարելավումները կարող են ապավինել այս դաշտերին, ուստի, հնարավոր է, օգտակար լինի դրանք կրկին լրացնելը:

en: Atleast one Custom Group must be present, for Custom Group search.
hy: Հարմարեցված խմբի որոնման համար պետք է առկա լինի առնվազն մեկ խումբ:

en: Atleast one Group must be present for search.
hy: Որոնման համար պետք է առկա լինի առնվազն մեկ խումբ:

en: Attach File
hy: Կցել ֆայլ

en: Attached File
hy: Կցված ֆայլ

en: Attached To
hy: Կցված է

en: Attachment failed
hy: Կցումը ձախողվել է

en: Attachment(s)
hy: Հավելված(ներ)

en: Attachment(s):
hy: Հավելված(ներ)

en: Attachments
hy: Հավելվածներ

en: Attended
hy: Հաճախել է

en: Attendee
hy: Մասնակից

en: Authenticated
hy: Հաստատված

en: Authentication?
hy: Իսկության հաստատում

en: Author Only
hy: Միայն հեղինակը

en: Authorization token
hy: Լիազորման նշան

en: Auto
hy: Ավտո

en: Auto Renew Options
hy: Ավտոմատ նորացման ընտրանքներ

en: Auto Responder
hy: Ինքնապատասխանիչ

en: Auto-Select Current User
hy: Ավտոմատ եղանակով ընտրել ընթացիկ օգտագործողին

en: Auto-renew
hy: Ավտոմատ թարմացում

en: Auto-renew Memberships - You can offer constituents the option to have their membership renewed automatically AND use the membership price set feature if:
hy: Ավտոմատ նորացվող Անդամակցություններ․ դուք կարող եք առաջարկել անդամներին իրենց անդամակցությունն ավտոմատ նորացնելու ընտրանքը ԵՎ անդամակցության գնացուցակն օգտագործելու գործառույթը, եթե՝

en: Auto-renew Memberships Only
hy: միայն ավտոմատ-կերպով-վերակնքվող անդամակցություններ

en: Auto-renew Option
hy: Ավտոմատ թարմացման տարբերակ

en: Auto-renew active
hy: Ավտոմատ թարմացման/երկարացման գործառույթն ակտիվացված է

en: Auto-renew error
hy: Ավտոմատ թարմացման սխալանք

en: Auto-renew required
hy: ինքնանորացումը պարտադիր է

en: Auto-renew?
hy: Ավտոմատ կերպով թարմացնե՞լ

en: Auto-respond to replies
hy: Ավտոմատ արձագանքել պատասխաններին

en: Auto-responder
hy: Ավտոմատ պատասխանող

en: Autocomplete Contact Search
hy: Կոնտակտների որոնում ինքնալրացմամբ

en: Autocomplete text field
hy: Ավտոմատ լրացնել տեքստային դաշտը

en: Autocomplete-Select
hy: Ինքնալրացում-ընտրել

en: Automatic
hy: Ավտոմատ

en: Automatic Batch
hy: Ավտոմատ կերպով կառավարվող խմբաքանակ

en: Automatic Synchronization Method
hy: Ավտոմատ սինխրոնիզացիայի մեթոդ

en: Automatic renewals are not supported by the currently available payment processors when the membership duration is greater than 1 year / 12 months.
hy: Ներկայումս առկա վճարումներ իրականացնող օպերատորները չեն կատարում ավտոմատ թարմացումներ, եթե անդամակցության տևողությունը գերազանցում է 1 տարին / 12 ամիսը։

en: Automatically email a confirmation and receipt to %1?
hy: Ավտոմատ կերպով էլ․ փոստով հաստատման նամակը և անդորրագիրն ուղարկել      % 1-ին:

en: Automatically email a confirmation to %1?
hy: Ավտոմատ կերպով էլ․ փոստով հաստատման նամակն ուղարկել % 1-ին:

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to
hy: Ավտոմատ կերպով էլ․ նամակով անդամագրության հաստատումը կամ անդորրագիրն ուղարկել -----ին

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1?
hy: Ավտոմատ կերպով էլ․ նամակով անդամագրության հաստատումը կամ անդորրագիրն ուղարկե՞լ %1-ին։ Կ

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1? OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
hy: Ավտոմատ կերպով էլ․ նամակով անդամագրության հաստատումը կամ անդորրագիրն ուղարկե՞լ %1-ին։  ԿԱՄ, եթե վճարումը կատարվում է այլ կոնտակտի կողմից, ապա այս էլ․ նամակը կուղարկվի միայն նրան:

en: Autorenew Membership Cancellation Notification
hy: Ավտոմատ կերպով թարմացնել անդամակցության դադարեցման վերաբերյալ ծանուցումը

en: Available
hy: առկա է

en: Available Country setting is incorrect
hy: Երկրի հասանելի կարգավորումը սխալ է

en: Available Currencies
hy: Առկա արտաժույթները

en: Available Languages
hy: Առկա լեզուներ

en: Avaric
hy: Ավարերեն

en: Average
hy: Միջինը

en: Average (Soft Credits)
hy: Միջինը (Արտոնյալ վարկեր)

en: Average Soft Credit
hy: Միջին արտոնյալ վարկ

en: Avery 5395 compatible labels with logo (4 up by 2, 59.2mm x 85.7mm)
hy: Avery 5395 հարմար պիտակներ լոգոյով (4 նկարը 2-ի վրա, 59.2մմ x 85.7մմ)

en: Avestan
hy: Ավեստերեն

en: Awaiting Information
hy: Տեղեկատվության սպասում

en: Awaiting approval
hy: Սպասելով հաստատմանը

en: Aymara
hy: Այմարա

en: Azerbaijani
hy: Ադրբեջաներեն

en: BCC
hy: Նամակի ծածկապատճենը

en: BCC Confirmation To
hy: Հաստատման անտեսանելի համանման պատճեն (BCC) ուղարկել -------ին

en: Back to "%1" event information
hy: Վերադառնալ "%1" միջոցառման վերաբերյալ տեղեկատվությանը

en: Back to Activities
hy: Վերադառնալ գործողություններին

en: Back to Activity
hy: Վերադառնալ գործողությանը

en: Back to CiviMail
hy: Վերադառնալ CiviMail

en: Back to Listings
hy: Վերադառնալ ցանկերին

en: Back to Logging Summary
hy: Վերադառնալ Օգտատերերի գործողությունների ամփոփ արձանագրություններին

en: Back to Mailing
hy: Վերադառնալ էլ․ հաղորդագրությանը

en: Back to Profile Listings
hy: Վերադառնալ Պրոֆիլի ցանկերին

en: Back to Report
hy: Վերադառնալ հաշվետվություն

en: Back to Search
hy: Վերադառնալ որոնմանը

en: Back up your database before continuing.
hy: Մինչ կշարունակեք, պահուստավորեք ձեր տվյալների բազան։

en: Backing up your database before importing is recommended, as there is no Undo for this. Are you sure you want to import now?
hy: Խորհուրդ է տրվում պահուստավորել ձեր տվյալների բազան մինչ ներմուծելը, քանի որ հետարկելու հնարավորություն չկա։ Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ներմուծել հիմա

en: Bad menu record in database
hy: Ցանկի վատ գրառում տվյալների բազայում

en: Bank Account Number
hy: Բանկային հաշվեհամար

en: Bank Identification Number
hy: Բանկային նույնականացման համարը

en: Bank Name
hy: Բանկի անվանումը

en: Banking Fees
hy: Բանկային վճարներ

en: Bar Chart
hy: Գոտեձև գծապատկեր

en: Base
hy: Հիմնական

en: Base URL for extension resources (images, stylesheets, etc).
hy: Հիմնական URL՝ ընդլայնման համար (պատկերներ, ոճաթերթեր և այլն):

en: Based on current data, approximately %1 contacts will receive a copy of the mailing.
hy: Համաձայն ընթացիկ տվյալների՝ մոտավորապես 1% կոնտակտները կստանան փոստային առաքումների պատճենը:

en: Bashkir
hy: Բաշկիրերեն

en: Basic Contact Type
hy: Կոնտակտի հիմնականա տեսակը

en: Basic Criteria
hy: Հիմնական չափանիշներ

en: Basque
hy: Բասկերեն

en: Batch Complete
hy: Փաթեթներն ավարտվել են

en: Batch Merge All Duplicates
hy: Բոլոր կրկնօրինակների փաթեթային միավորում

en: Batch Merge Duplicate Contacts
hy: Կրկնվող կոնտակտների փաթեթային միավորում

en: Batch Merge Selected Duplicates
hy: Ընտրված կրկնօրինակների փաթեթային միավորում

en: Batch Merge Task in progress
hy: Փաթեթների միավորման առաջադրանքն ընթացքի մեջ է

en: Batch Mode
hy: Փաթեթի ռեժիմը

en: Batch Status
hy: Փաթեթի կարգավիճակը

en: Batch Type
hy: Փաթեթի տեսակը

en: Bcc Confirm
hy: Հաստատման նամակի ծածկապատճեն

en: Be sure addres name is enabled %link
hy: Հավաստիացեք, որ հասցեի անվանումը միացված է հղմանը։

en: Because you set an End Date for a lifetime membership, This must be set to "Override Permanently"
hy: Քանի որ դուք ողջ կյանքի համար նախատեսված անդամակցության համար նշում եք ավարտի ամսաթիվ, ապա դա պետք է նշել  "մշտապես չեղյալ համարել" գործառույթը

en: Because your session timed out, we have reset the search page.
hy: Քանի որ ձեր սեսիան ավարտվել է, մենք վերակայել ենք որոնման էջը:

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your bulk folder.
hy: Որպեսզի Ձեզ հնարավորություն տրվի դնել Ձեր ստորագրությունը, Դուք պետք է հաստատեք Ձեր էլ․ փոստի հասցեն՝ հաստատող էլ․ նամակում սեղմելով ակտիվացում հղումը։ Երբեմն հաստատող էլ․ նամակները նշվում են որպես անցանկալի նամակ և ուղարկվում են Ձեր հիմնական թղթապանակ։

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your spam folder.
hy: Որպեսզի Ձեզ հնարավորություն տրվի դնել Ձեր ստորագրությունը, Դուք պետք է հաստատեք Ձեր էլ․ փոստի հասցեն՝ հաստատող էլ․ նամակում սեղմելով ակտիվացում հղումը։ Երբեմն հաստատող էլ․ նամակները նշվում են որպես անցանկալի նամակ և ուղարկվում են Ձեր հիմնական թղթապանակ։

en: Beginning of current uninterrupted membership period.
hy: Ներկայիս չընդհատված անդամակցության ժամանակահատվածի սկիզբը

en: Beginning of initial membership period (member since...).
hy: Անդամակցության ժամանակահատվածի սկիզբը (անդամ է սկսած․․․)

en: Beginning site move process...
hy: Կայքի տեղափոխման գործընթացի սկիզբը...

en: Belarusian
hy: Բելառուսերեն

en: Below is a sample of the first %1 recipients.
hy: Ստորեւ ներկայացված է առաջին% 1 ստացողների նմուշը:

en: Benefits Specialist
hy: Նպաստների գծով մասնագետ

en: Benefits Specialist is
hy: Նպաստների գծով մասնագետն է

en: Bengali
hy: Բենգալերեն

en: Between %1 and %2
hy:  %1-ի և %2-ի միջև

en: Bihari
hy: Բիհարերեն

en: Billing
hy: Հաշիվների ներկայացում

en: Billing Address location
hy: Քարտապանի հասցեն

en: Billing First Name
hy: Քարտի վրա գրված անունը

en: Billing Last Name
hy: Քարտի վրա գրված ազգանունը

en: Billing Middle Name
hy: Քարտի վրա գրված երկրորդ անունը

en: Billing Name and Address
hy: Քարտի վրա գրված անունը և քարտապանի հասցեն

en: Billing location for this contact
hy: Այս կոնտակտի տեղակայման վայրը, որտեղ ներկայացվում են հաշիվները

en: Birth Date
hy: Ծննդյան ամսաթիվը

en: Birth Date (if present)
hy: Խննդյան ամսաթիվը (եթե առկա է)

en: Birth and deceased dates. Only year, month and day fields are supported.
hy: Ծնվածների և հանգուցյալների ամսաթվերը: Միայն տարվա, ամսվա և օրվա դաշտերն են աշխատում:

en: Birth-Date
hy: Ծննդյան ամսաթիվը

en: Birthdate
hy: Ծննդյան ամսաթիվը

en: Bislama
hy: Բիսլամա

en: Bitwise logic can be used to create subsets of options within an option_group for different uses.
hy: Բիթային տրամաբանությունը կարող է օգտագործվել option_group-ում տարբեր նպատակներով ընտրանքների ենթաշարքեր ստեղծելու համար:

en: Blank column at the Begining
hy: Դատարկ սյունակ սկզբում

en: Blank column at the End
hy: Դատարկ սյունակ վերջում

en: Body
hy: Հիմնական տեքստը

en: Body - HTML
hy: Հիմնական - HTML

en: Body - Text
hy: Հիմնական տեքստ

en: Body Only
hy: Միայն տեքստը

en: Body Text
hy: Հիմնական տեքստ

en: Body and Subject
hy: Տեքստ և թեմա

en: Body of the component in html format.
hy: Բաղադրիչի հիմնական մասը  HTML ձևաչափով

en: Body of the component in text format.
hy: Բաղադրիչի հիմնական մասը տեսքային ձևաչափով

en: Body of the mailing in html format.
hy: Փոստային հաղորդագրության տեքստը html ձևաչափով:

en: Body of the mailing in text format.
hy: Փոստային հաղորդագրության հիմնական գրվածքը տեսքային ձևաչափով:

en: Bold
hy: Թավ

en: Bookkeeping Transactions Report
hy: Հաշվապահական գործարքների մասին հաշվետվություն

en: Boolfield is locked
hy: Boolfield-ը կողպված է

en: Boolfield is unlocked
hy: Boolfield-ն ապակողպված է

en: Bosnian
hy: Բոսնիերեն

en: Both
hy: Երկուսն էլ

en: Bottom Margin
hy: Ստորին լուսանցք

en: Bounce Count
hy: Վերադարձների թիվը

en: Bounce Date
hy: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Bounce ID
hy: Մերշման նույնականացուցիչ

en: Bounce Pattern ID
hy: Հետ եկած նմուշի նույնականացուցիչը

en: Bounce Processing
hy: Հետ եկած նամակների մշակում

en: Bounce Rate
hy: Վերադարձի հաճախականությունը

en: Bounce Report for mailings
hy: Հաշվետվություն չուղարկված նամակների վերաբերյալ

en: Bounce Type Description
hy: Հետ եկած նամակների տեսակի նկարագիրը

en: Bounce Type ID
hy: Հետ եկածի տեսակի նույնականացուցիչը

en: Bounce Type Name
hy: Հետ եկած տեսակի անունը

en: Bounce Types
hy: Հետ եկած հաղորդագրությունների տեսակները

en: Bounce type(s)
hy: Հետ եկածների տեսակ(ներ)ը

en: Bounced
hy: Մերժված/հետ եկած

en: Bounces
hy: Մերժված/հետ վերադարձած

en: Breadcrumb for the path.
hy: Breadcrumb՝ նախատեսված ուղու համար:

en: Breton
hy: Բրետոներեն

en: Brief summary of event. Text and html allowed. Displayed on Event Registration form and can be used on other CMS pages which need an event summary.
hy: Միջոցառման ամփոփագիր։ Թույլատրվում է կիրառել տեքստային և html ձևաչափ։ Ներկայացված է միջոցառման գրանցման ձևաթղթում և կարելի է օգտագործել այլ CMS էջերում, որոնց համար անհրաժեշտ է միջոցառման ամփոփագիր։

en: Browse Sent Mailings
hy: Որոնել ուղարկված փոստային հաղորդագրությունները

en: Browse events of type '%1'
hy: Զննարկել  '%1'  տեսակի միջոցառումները

en: Browse more events
hy: Դիտել այլ միջոցառումներ

en: Browse to the <strong>TEXT</strong> message file you have prepared for this SMS.
hy: Անցնել <strong>ՏԵՔՍՏԱՅԻՆ</strong> հաղորդագրության ֆայլին, որը պատրաստել եք այս SMS հաղորդագրության համար։

en: Browse to the <strong>file</strong> you want to upload.
hy: Անցնել այն <strong>ֆայլին</strong>, որը ցանկանում եք վերբեռնել։

en: Browse/Upload Image
hy: Աչքի անցկացնել/Վերբեռնել նկարը

en: Browseable Directories
hy: Հասանելի տեղեկագրքեր

en: Bulgarian
hy: Բուլղարերեն

en: Bulk
hy: Զանգվածային

en: Bulk Email
hy: Բազմաթիվ հասցեատերերի ուղարկվող գովազդային բնույթի էլեկտրոնային նամակ

en: Bulk Email Sent.
hy: Գովազդային բնույթի էլեկտրոնային նամակն ուղարկված է։

en: Bulk Mailing for Email %1?
hy: %1 էլ. փոստի համար նախատեսված զանգվածային փոստային առաքումնե՞ր

en: Bulk Mailings
hy: Զանգվածային փոստային առաքումներ

en: Bulk Mailings?
hy: Զանգվածային փոստային հաղորդագրություններ կա՞ն:

en: Burmese
hy: Բիրմայերեն

en: By %1
hy: Ըստ %1

en: By Contact Type
hy: Ըստ կոնտակտի տեսակի

en: By Country
hy: Ըստ երկրի

en: By Distance from a Location
hy: Տեղադրությունից հեռավորության վրա

en: By Grant Type
hy: Ըստ դրամաշնորհի տեսակի

en: By Region
hy: Ըստ տարածաշրջանի

en: By Relationship
hy: Ըստ հարաբերության

en: By World Region
hy: Ըստ աշխարհագրական տեղանքի

en: By changing the relative URLs included in the snippet to absolute URLs (e.g. change "/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD" to "https://yourdomain.com/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD") you will be able to use the snippet on any website.
hy: Փոխելով ելքային կոդի հատվածի հարաբերական URL-ները բացարձակ URL-ներով (օրինակ՝ փոխելով «/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD»-ը «https://yourdomain.com/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD»-ով)՝ դուք կկարողանաք օգտագործել ելքային կոդի հատվածը ցանկացած վեբ կայքում։

en: By default, CiviCRM now disables the ability to import directly from SQL. To use this feature, you must explicitly grant permission 'import SQL datasource'.
hy: Սկզբնապես, CiviCRM-ն այժմ անջատում է SQL-ից ուղղակիորեն ներմուծման հնարավորությունը: Այս հատկությունը օգտագործելու համար դուք պետք է հստակորեն թույլտվություն ստանաք` «ներմուծել SQL տվյալների աղբյուրը»:

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, users with Administer CiviCRM permission can configure one or more general email addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: "Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;
hy: Սկզբնադիր կերպով CiviCRM-ն օգտագործում է մուտք գործած օգտատիրոջ հիմնական էլ. փոստի հասցեները՝ որպես ՈՒՂԱՐԿՈՂԻ հասցե, երբ կոնտակտներին ուղարկում է էլ. նամակներ: Այնուամենայնիվ, CiviCRM-ի կառավարման թույլտվություն ունեցող կոնտակտները կարող են կազմաձևել մեկ կամ մի քանի ընդհանուր էլ. փոստի հասցեներ, որոնք կարող են ընտրվել որպես այլընտրանք: ՕՐԻՆԱԿ՝ «Հաճախորդի ծառայություններ» &lt;clientservices@example.org&gt;

en: By default, CiviCRM uses the provider which are set active and the default provider is selected. User with administer CiviCRM permission can add a new Provider
hy: Սկզբնադրորեն CiviCRM-ն օգտագործում է այնպիսի մատակարար, որը նշված է որպես ակտիվ ապա ընտրվում է նաև սկզբնադիր  մատակարար: CiviCRM-ում ադմինիստրատորի թույլտվություն ունեցող  օգտատերերը կարող են նոր Մատակարար ավելացնել:

en: By default, CiviCRM will generate front-facing pages using the home page at %1 as its base. If you want to use a different template for CiviCRM pages, set the path here.
hy: CiviCRM- ը կստեղծի առջևի էջեր `օգտագործելով գլխավոր էջը % 1-ով որպես հիմք: Եթե ցանկանում եք օգտագործել այլ ձևանմուշ CiviCRM էջերի համար, ապա ուղղությունը նշեք այստեղ:

en: By default, both methods get all events whose starting date is greater than or equal to the current date. However, you can modify this by passing additional parameters in the URL:
hy: Սովորաբար երկու մեթոդներն էլ ստանում են բոլոր միջոցառումները, որոնց մեկնարկի ամսաթիվը մեծ կամ հավասար է ընթացիկ ամսաթվին: Այնուամենայնիվ, դուք կարող եք դա փոփոխել `URL- ում անցնելով լրացուցիչ պարամետրեր.

en: By default, your event will use the Unsupervised duplicate matching rule to match participants in anonymous registrations with existing individuals. You may select another rule to use for this event instead. Make sure that your included profile(s) contain the fields needed by your matching rule.
hy: Ի սկզբանե, Ձեր միջոցառման համար կկիրառվի "Չվերահսկվող կրկնօրինակների համապատասխանեցման կանոնը"`  անանուն գրանցումների մասնակիցներին առկա մասնակիցների հետ համապատասխանեցնելու համար: Փոխարենը կարող եք ընտրել մեկ այլ կանոն ՝ այս միջոցառման համար օգտագործելու համար: Հավաստիացեք, որ Ձեր ներառած պրոֆիլը (ներ) ը պարունակում է ձեր համապատասխանեցման կանոնիհամար անհրաժեշտ դաշտերը:

en: By definition a relationship is active if any of these conditions occurs: (1) Start Date <= Current Date <= End Date (2) Start Date <= Current Date and End Date is not defined (3) Start Date is not defined and Current Date <= End Date
hy: Ըստ սահմանման՝ հարաբերությունը ակտիվ է, եթե հետևյալ պայմաններից որևէ մեկն առկա է. (1) Մեկնարկի ամսաթիվ <= Ներկայիս ամսաթիվ <= Ավարտի ամսաթիվ (2) Մեկնարկի ամսաթիվ <= Ներկայիս ամսաթիվը և ավարտի ամսաթիվը նշված չեն (3) Մեկնարկի ամսաթիվը նշված չէ և ներկայիս ամսաթիվը <= Ավարտի ամսաթիվը

en: By relationship to case client
hy: Ըստ հարաբերության դեպի տիպային հաճախորդ

en: Bypass email confirmation
hy: Շրջանցել էլ․ փոստի հաստատումը

en: CAUTION: The following features are NOT available for custom fields in 'multiple record' custom set:
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ․ հետևյալ գործառույթները հասանելի ՉԵՆ «բազմաթիվ գրառումների» հարմարեցված կազմի հարմարեցված դաշտերի համար․

en: CC
hy: Նամակի պատճենը

en: CC Confirmation To
hy: Հաստատման համանման պատճենն (CC) ուղարկել ---ին

en: CKEditor Saved
hy: CKEditor-ը պահպանվել է

en: CMS ID
hy: CMS նույնականացուցիչը

en: CMS Unique Identifier
hy: CMS հատուկ նույնականացուցիչը

en: CMS User
hy: CMS օգտատեր

en: CMS User?
hy: CMS օգտատե՞ր

en: CRM_Utils_Mail_Incoming: Unable to handle message part of type "%1".
hy: CRM_Utils_Mail_Incoming. Չհաջողվեց մշակել հաղորդագրության՝ «%1» տեսակին պատկանող մասը:

en: CSS class name for an icon
hy: CSS դասի անվանումը պատկերակի համար

en: Cache Addressee.
hy: Շտեմ հասցեատեր:

en: Cache Email Greeting.
hy: Շտեմ էլ. փոստի ողջույն:

en: Cache ID
hy: Շտեմ նույնականացուցիչը

en: Cache Key
hy: Շտեմ բանալի

en: Cache Minutes
hy: Շտեմ րոպեներ

en: Cache Modified Date
hy: Շտեմի փոփոխության ամսաթիվը

en: Cache Postal greeting.
hy: Շտեմ փոստային ողջույն:

en: Cache has been cleared and menu has been rebuilt successfully.
hy: Հիշապահեստը մաքրվեց և մենյուն հաջողությամբ թարմացվեց։

en: Calculated end date (either end date or date all installments will be made)
hy: Նախատեսված վերջնաժամկետը (կամ վերջին օրվա ամսաթիվը կամ այն ամսաթիվը, երբ կկատարվեն բոլոր պարբերական վճարումները)

en: Calendar
hy: Օրացույց

en: Campaign
hy: Քարոզարշավ

en: Campaign %1 %2
hy: Քարոզարշավ %1 %2

en: Campaign %1 has been saved.
hy: Քարոզարշավի %1 պահպանվել է։

en: Campaign Contribution
hy: Ներդրումներ քարոզարշավի համար

en: Campaign Created Date
hy: Քարոզարշավի ստեղծման ամսաթիվը

en: Campaign Description
hy: Քարոզարշավի նկարագիրը

en: Campaign End Date
hy: Քարոզարշավի ավարտի ամսաթիվը

en: Campaign External ID
hy: Քարոզարշավի արտաքին ID

en: Campaign Goals
hy: Քարոզարշավի նպատակները

en: Campaign Group ID
hy: Քարոզարշավ իրականացնող խմբի ID

en: Campaign Group Type
hy: Քարոզարշավ իրականացնող խմբի տեսակը

en: Campaign ID
hy: Քարոզարշավի նույնականացուցիչը

en: Campaign Modified Date
hy: Քարոզարշավի փոփոխության ամսաթիվը

en: Campaign Start Date
hy: Քարոզարշավի մեկնարկի ամսաթիվը

en: Campaign Status
hy: Քարոզարշավի կարգավիճակը

en: Campaign Type
hy: Քարոզարշավի տեսակը

en: Campaign has been deleted.
hy: Քարոզարշավը հեռացվել է

en: Campaigns
hy: Քարոզարշավներ

en: Can not set this field Required and View Only at the same time.
hy: Հնարավոր չէ սահմանել այս դաշտը որպես «Պարտադիր» և «Միայն դիտել» միևնույն ժամանակ:

en: Can only accept Integers for state_province_id filtering
hy: state_province_id զտման համար հնարավոր է միայն ընդունել ամբողջ թվերը

en: Can people share the event through social media?
hy: Մարդիկ կարող ե՞ն միջոցառման վերաբերյալ տեղեկատվությունը տարածել սոցիալական ցանցերի միջոցով։

en: Can this membership type be used for self-service signups ('Public'), or is it only for CiviCRM users with 'Edit Contributions' permission ('Admin').
hy: Հնարավո՞ր է, արդոք, անդամակցության այս տեսակն օգտագործել ինքնուրույն գրանցվելու ("Հանրային") համար, թե՞ դա նախատեսված է բացառապես CiviCRM անդամների համար, որոնք ունեն "Ներդումները խմբագրելու" թույտվություն ("Admin")

en: Can you search on this field in the Advanced and component search forms? Also determines whether you can include this field as a display column and / or filter in related detail reports.
hy: Կարո՞ղ եք որոնել այս դաշտը Ընդլայնված և բաղադրիչային որոնման ձևերում։ Նաև սահանում է՝ արդյոք կարող եք ներառել այս դաշտը որպես ցուցադրման սյունակ և / կամ զտել համապատասխան մանրամասն հաշվետվություններում։

en: Can't find your form? Make sure it is active.
hy: Չե՞ք կարողանում գտնել ձեր ձևը։ Համոզվեք, որ այն ակտիվ է։

en: Can't set default option for an unchecked membership type.
hy: Հնարավոր չէ բազային տարբերակ սահմանել անդամակցության չնշված տեսակի համար

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Cancel Auto Renew Subscription
hy: Չեղարկել ավտոմատ կերպով թարմացվող անդամագրությունը

en: Cancel Button Text
hy: Չեղարկման կոճակի տեքստը

en: Cancel Date
hy: Չեղարկման ամսաթիվը

en: Cancel Mailing
hy: Չեղարկել էլ․ հաղորդագրությունը

en: Cancel Recurring Contribution
hy: Չեղարկել կրկնվող ներդրումները

en: Cancel Redirect
hy: Չեղարկել վերահասցեագրումը

en: Cancel Redirect URL
hy: Չեղարկել URL վերահասցեագրումը

en: Cancel Registration
hy: Չեղարկել գրանցումը

en: Cancel Registration for Event Participation
hy: Չեղարկել միջոցառման մասնակցի գրանցումը

en: Cancel Registrations
hy: Չեղարկել գրանցումները

en: Cancel Related Membership
hy: Չեղարկել հարակից անդամակցությունները

en: Cancel registration
hy: Չեղարկել գրանցումը

en: Canceled
hy: Չեղարկված

en: Cancellation Date
hy: Չեղարկման ամսաթիվը

en: Cancellation Reason
hy: Չեղարկման պատճառը

en: Cancellation or Transfer Time Limit
hy: Չեղարկման կամ փոխանցման համար սահմանված ժամկետը

en: Cancellation or transfer time limit (hours)
hy: Չեղարկման կամ փոխանցման ժամկետ (ժամ)

en: Cancellations are not refundable.
hy: Չեղարկումների դեպքում գումարը չի փոխհատուցվում։

en: Cancelled
hy: Չեղարկված է

en: Cannot add or update profile field "%1" with combination of Household or Organization or any subtypes of Household or Organization.
hy: Հնարավոր չէ ավելացնել կամ թարմացնել «%1» պրոֆիլի դաշտը` ընտանիքի կամ կազմակերպության կամ ընտանիքի և կազմակերպության որևէ ենթատեսակների համադրությամբ:

en: Cannot add or update profile field Contact Subtype as profile type is not one of Individual, Household or Organization.
hy: Հնարավոր չէ ավելացնել կամ թարմացնել պրոֆիլի դաշտի «Կոնտակտ» ենթատեսակը, քանի որ պրոֆիլի տեսակը անհատական, ընտանիք կամ կազմակերպություն տեսակներից որևէ մեկը չէ:

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of "%2".
hy: Հնարավոր չէ ավելացնել կամ թարմացնել «%1» տեսակի պրոֆիլի դաշտը` «%2»-ի համադրությամբ:

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of subtype other than "%1".
hy: Հնարավոր չէ ավելացնել կամ թարմացնել «%1» տեսակի պրոֆիլի դաշտը` «%1»-ից բացի որևէ այլ ենթատեսակի համադրությամբ:

en: Cannot add or update profile field type Activity with combination Participant or Membership or Contribution
hy: Հնարավոր չէ ավելացնել կամ թարմացնել պրոֆիլի դաշտի «Գործողություն» տեսակը` մասնակցի կամ անդամակցության կամ ներդրումների համադրությամբ

en: Cannot add or update profile field type Contribution with combination of Activity or Membership or Participant or Household or Organization
hy: Հնարավոր չէ ավելացնել կամ թարմացնել պրոֆիլի դաշտի «Ներդրումներ» տեսակը` գործողության կամ անդամակցության կամ մասնակցի կամ ընտանիքի կամ կազմակերպության համադրությամբ

en: Cannot add or update profile field type Household with combination of Individual or Organization or Activity
hy: Հնարավոր չէ ավելացնել կամ թարմացնել պրոֆիլի դաշտի «Ընտանիք» տեսակը` անհատականի կամ կազմակերպության կամ գործողության համադրությամբ

en: Cannot add or update profile field type Individual with combination of Household or Organization
hy: Հնարավոր չէ ավելացնել կամ թարմացնել պրոֆիլի դաշտի «Անհատական» տեսակը` ընտանիքի կամ կազմակերպության համադրությամբ

en: Cannot add or update profile field type Membership with combination of Activity or Participant or Contribution or Household or Organization
hy: Հնարավոր չէ ավելացնել կամ թարմացնել պրոֆիլի դաշտի «Անդամակցություն» տեսակը` գործողության կամ մասնակցի կամ ներդրումների կամ ընտանիքի կամ կազմակերպության համադրությամբ

en: Cannot add or update profile field type Organization with combination of Household or Individual or Activity
hy: Հնարավոր չէ ավելացնել կամ թարմացնել պրոֆիլի դաշտի «Կազմակերպություն» տեսակը` ընտանիքի կամ անհատականի կամ գործողության համադրությամբ

en: Cannot add or update profile field type Participant with combination of Activity or Membership or Contribution or Household or Organization.
hy: Հնարավոր չէ ավելացնել կամ թարմացնել պրոֆիլի դաշտի «Մասնակից» տեսակը` գործողության կամ անդամակցության կամ ներդրումների կամ ընտանիքի կամ կազմակերպության համադրությամբ

en: Cannot combine other option with 'Any'.
hy: Հնարավոր չէ համակցել այլ տարբերակ «Ցանկացած»-ի հետ:

en: Cannot create custom table because %1 is already a core table.
hy: Հնարավոր չէ ստողծել հարմարեցված աղյուսակ, քանի որ %1-ն արդեն իսկ հիմնական աղյուսակ է:

en: Cannot enable this UF field since the used custom field is disabled.
hy: Հնարավոր չէ միացնել այս UF դաշտը, քանի որ օգտագործված հարմարեցված դաշտն ապաակտիվացված է:

en: Cannot find participant ID
hy: Չի հաջողվում գտնել մասնակցի նույնականացուցիչը

en: Cannot have same groups in Include Group(s) and Exclude Group(s).
hy: Հնարավոր չէ խմբեր ընտրել «Ներառել խումբ(խմբեր)» և «Բացառել խումբ(խմբեր)» բաժիններում:

en: Cannot have same sms in Include mailing(s) and Exclude mailing(s).
hy: Հնարավոր չէ sms ընտրել «Ներառել փոստային հաղորդագրություն(ներ)» և «Բացառել փոստային հաղորդագրություն(ներ)» բաժիններում:

en: Cannot have two clauses with different types: %1, %2
hy: Հնարավոր չէ ունենալ երկու արտահայտություն, որոնք պատկանում են տարբեր տեսակների՝ %1, %2

en: Cannot merge a contact with itself.
hy: Հնարավոր չէ միավորել կոնտակտն ինքն իր հետ:

en: Cannot merge because one contact (ID %1) has been deleted.
hy: Հնարավոր չէ միացնել, քանի որ կոնտակտներից մեկը  (նույնականացուցիչ %1) ջնջվել է:

en: Cannot open link. Unrecognized mode.
hy: Հնարավոր չէ բացել հղումը: Չճանաչված ռեժիմ:

en: Cannot send a test email because your user record does not have a valid email address.
hy: Հնարավոր չէ ուղարկել փորձնական էլ. նամակ, քանի որ Ձեր տվյալներում ճշգրիտ հասցե ներառված չէ:

en: Cannot set this field "Active" since the selected custom field is disabled.
hy: Հնարավոր չէ նշել այս դաշտը որպես «Ակտիվ», քանի որ ընտրված հարմարեցրած դաշտն ապաակտիվացված է:

en: Cannot uninstall this extension - there is at least one payment processor using the payment processor type provided by it.
hy: Այս ընդլայնումը հնարավոր չէ ջնջել . առնվազն վճարման մեկ օպերատոոր օգտագործում է նրա կողմից տրամադրված վճարման օպերատորի տեսակը:

en: Canvass
hy: Քարոզարշավի իրականացում

en: Capacity
hy: Կարողություն

en: Card Number
hy: Քարտի համարը

en: Card Type
hy: Քարտի տեսակը

en: Card declined by bank. Please try with a different card.
hy: Քարտը մերժվել է բանկի կողմից: Խնդրում ենք փորձել մեկ այլ քարտով:

en: Card expiration date cannot be a past date.
hy: Քարտի սպառման ամսաթիվը չի կարող լինել անցյալ ամսաթիվ:

en: Card reported lost or stolen. This incident will be reported.
hy: Քարտը կորել է կամ այն գողացել են: Այս դեպքի մասին կհաղորդվի:

en: Cart ID
hy: Զամբյուղի նույնականացուցիչ

en: Cascade Type
hy: Սանդղելու տեսակը

en: Case
hy: Գործ

en: Case %1 All Cases
hy: Գործ %1 Բոլոր գործերը

en: Case %1 My Cases
hy: Գործ  %1 Իմ գործերը

en: Case %1 copied from contact id %2 to contact id %3 via merge. New Case ID is %4.
hy: Գործը %1 պատճենվել է կոնտակտային անձի նույնականացման տվյալ %2-ից %3՝ միավորման միջոցով։ Նոր գործի նույնականացման տվյալը %4 է։

en: Case %1 merged into case %2
hy: Գործ %1-ն ընդգրկվել է գործ  %2-ի մեջ

en: Case %1 reassigned client from %2 to %3. New Case ID is %4.
hy: Գործը %1 պատվիրատուին վերանշանակել է %2-ից %3։ Նոր գործի նույնականացման տվյալը %4 է։

en: Case Activities
hy: Գործին առնչվող գործողությունները

en: Case Activity
hy: Գործին առնչվող գործառույթ

en: Case Contact ID
hy: Գործի կոնտակտային անձի նույնականացման տվյալները

en: Case Deleted
hy: Գործը ջնջված է

en: Case Detail Report
hy: Գործի վերաբերյալ մանրամասն հաշվետվություն

en: Case Details
hy: Գործի մանրամասները

en: Case End
hy: Գործի ավարտը

en: Case ID
hy: Գործի նույնականացուցիչը

en: Case Id not found.
hy: Գործը չի գտնվել

en: Case Manager
hy: Գործի ղեկավար

en: Case Resources
hy: Գործի ռեսուրսները

en: Case Role
hy: Դերակատարումը գործում

en: Case Role has been deleted successfully.
hy: Գործի դերը հաջողությամբ ջնջվել է:

en: Case Role(s)
hy: Գործում ունեցած դերակատարում(ներ)ը

en: Case Roles
hy: Գործում ունեցած դերերը

en: Case Search
hy: Գործի որոնում

en: Case Start
hy: Գործի մեկնարկը

en: Case Start Date changed successfully.
hy: Գործի մեկնարկի ամսաթվի փոփոխությունն իրականացվել է

en: Case Status
hy: Գործի կարգավիճակը

en: Case Statuses
hy: Գործի կարգավիճակները

en: Case Summary
hy: Գործի ամփոփագիր

en: Case Summary Report
hy: Գործի ամփոփ հաշվետվություն

en: Case Tag(s)
hy: Գործի համարանիշ(ներ)ը

en: Case Tags
hy: Գործի հաշվեպիտակ

en: Case Tags %1
hy: Գործի համարանիշ %1

en: Case Time Spent Report
hy: Գործին առնչվող գործողությունների վրա ծախսված ժամանակ

en: Case Type
hy: Գործի տեսակը

en: Case Type Definition
hy: Գործի կատեգորիայի սահմանումը

en: Case Type Description
hy: Գործի կատեգորիայի նկարագրություն

en: Case Type ID
hy: Գործի կատեգորիայի նույնականացման տվյալները

en: Case Type Is Active
hy: Գործի կատեգորիան ակտիվ է

en: Case Type Is Reserved
hy: Գործի տեսակը վերապահված է

en: Case Type Name
hy: Գործի կատեգորիայի անվանումը

en: Case Type Title
hy: Գործի կատեգորիայի վերնագիրը

en: Case Type changed successfully.
hy: Գործի տեսակի փոփոխությունը հաջողությամբ իրականացվել է

en: Case Types
hy: Գործերի տեսակները

en: Case listings.
hy: Գործերի ցուցակներ

en: Case opened successfully.
hy: Գործը հաջողությամբ բացվել է

en: Case status changed from %1 to %2
hy: Գործի կարգավիճակը փոխվել է %1-ից %2

en: Case type "%1" corresponds to XML file ("%2") The XML file should be named "%3".
hy: Գործի «%1» տեսակը համապատասխանում է XML ֆայլին («%2»): XML ֆայլը պետք է անվանվի «%3»:

en: Case type "%1" has duplicate XML files ("%2" and "%3")
hy: Գործի «%1» տեսակն ունի կրկնվող XML ֆայլեր  («%2» և «%3»)

en: Case type changed from %1 to %2
hy: Գործի տեսակը փոխվել է %1-ից %2

en: Cases
hy: Գործեր

en: Cases - Send Copy of an Activity
hy: Տիպային դեպքեր -Ուղարկեք որևէ գործունեության պատճեն

en: Cases Only
hy: Միայն գործեր

en: Cases?
hy: Գործե՞ր

en: Cash
hy: Կանխիկ գումար

en: Catalan; Valencian
hy: Կատալաներեն; վալենսերեն

en: Category
hy: Կատեգորիա

en: Cc Confirm
hy: Հաստատման նամակի պատճեն

en: Center
hy: Կենտրոն

en: Centimeters
hy: Սանտիմետր

en: Chains allow you to execute api calls on the results of this one.
hy: Շղթաները թույլ են տալիս կատարել api կանչերը այս մեկի արդյունքների հիման վրա:

en: Chamorro
hy: Չամորրո

en: Change All Statuses
hy: Փոխել բոլոր կարգավիճակները

en: Change Case Start Date
hy: Փոխել գործի մեկնարկի ամսաթիվը

en: Change Case Status
hy: Փոխել գործի կարգավիճակը

en: Change Case Subject
hy: Փոխել գործի առարկան

en: Change Case Tags
hy: Փոխել գործերի նշապիտակները

en: Change Case Type
hy: Փոխել գործի տեսակը

en: Change Custom Data
hy: Փոխել հարմարեցված տվյալները

en: Change Date
hy: Փոփոխության ամսաթիվ

en: Change Log
hy: Փոփոխության գրանցամատյան

en: Change Log:
hy: Փոփոխության գրանցամատյան

en: Change Membership Status
hy: Փոխել անդամակցության կարգավիճակը

en: Change Membership Status.
hy: Փոխել անդամակցության կարգավիճակը։

en: Change Membership Type
hy: Փոխել անդամակցության տեսակը

en: Change Membership Type.
hy: Փոխել անդամակցության տեսակը։

en: Change Registration
hy: Փոխել գրանցումը

en: Change Selections
hy: Փոխել ընտրանքը

en: Change To
hy: Փոխել

en: Change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
hy: Փոփոխեք տվյալ բառը կամ արտահայտությունը բոլոր CiviCRM էկրաններում (օրինակ ՝ «Ներդրում» բառն ամեն տեղ փոխարինեք «Նվիրատվություն» բառով):

en: Change applies to every %1 in the series.
hy: Փոփոխությունը վերաբերում է շարքի յուրաքանչյուր% 1-ին:

en: Change applies to this %1 and all that come after it.
hy: Փոփոխությունը վերաբերում է այս % 1-ին և այն ամենին, որ գալիս է դրանից հետո:

en: Change case start date (creates activity record)
hy: Փոխել գործի մեկնարկի ամսաթիվը  (ստեղծում է գործողության վերաբերյալ գրառում)

en: Change case status (creates activity record)
hy: Փոխել գործի կարգավիճակը  (ստեղծում է գործողության վերաբերյալ գրառում)

en: Change case type (creates activity record)
hy: Փոխել գործի տեսակը (ստեղծում է գործողության վերաբերյալ գրառում)

en: Change or remove the price set used for this contribution page.
hy: Փոխել կամ հեռացնել ներդրումային այս էջի գնացուցակը։

en: Change or remove the price set used for this event template.
hy: Փոխել կամ հեռացնել միջոցառման այս ձևանմուշի գնացուցակը։

en: Change or remove the price set used for this event.
hy: Փոխել կամ հեռացնել այս միջոցառման գնացուցակը։

en: Change report search criteria
hy: Փոխել հաշվետվության որոնման չափանիշները

en: Change selections for %1
hy: Փոփոխել ընտրանքները %1-ի համար

en: Change this if you want to use a different profile for additional participants.
hy: Փոխեք սա, եթե ցանկանում եք այլ պրոֆիլ օգտագործել լրացուցիչ մասնակիցների համար:

en: Change to <a href='%1'>%2</a> made by <a href='%3'>%4</a> on %5:
hy: Փոխել <a href='%1'>%2</a>-ի՝ ստեղծված <a href='%3'>%4</a>-ի կողմից %5-ին։

en: Changed By
hy: Փոխվել է .... կողմից

en: Changed From
hy: Փոխվել է

en: Changed To
hy: Փոխվել է դեպի

en: Changes Not Saved.
hy: Փոփոխություններւ չեն պահպանվել։

en: Changes Saved
hy: Փոփոխությունները պահպանվել են

en: Changes to an existing event registration.
hy: Փոփոխություններ միջոցառման համար կատարված գրանցման մեջ։

en: Changes to date or time will <em>not</em> be applied to others in the series.
hy: Ամսաթվի կամ ժամանակի փոփոխությունները <em>չի</em> կիրառվի շարքի մյուսներ բաղադրիչների համար:

en: Changing should improve data-quality for organizations working in multiple timezones. However, if you do change, then you may need to re-test any customizations or processes that reference these fields. Changing is <em>suggested</em> but not <em>required</em>.
hy: Փոփոխոխությունը պետք է բարելավի տվյալների որակն այն կազմակերպությունների համար, որոնք աշխատում են բազմաթիվ ժամային գոտիներում: Այնուամենայնիվ, եթե դուք փոփոխություն եք կատարում, ապա դուք, հնարավոր է, կարիք ունենաք վերափորձարկել ցանկացած հարմարեցում կամ գործընթաց, որոնք առնչվում են այս դաշտերի հետ: Փոփոխությունը <em>առաջարկվում է,</em> սակայն <em>պարտադիր չէ</em>:

en: Changing the Value field will unlink records which have been marked with this option. This change can not be undone except by restoring the previous value.
hy: Արժեքի դաշտը փոխելու արդյունքում կծզվի կապն այն գրառումների հետ, որոնք նշված էին այս տարբերակով: Այս փոփոխությունը հնարավոր է վերականգնել միայն նախորդ արժեքի վերականգնման դեպքում:

en: Chargeback
hy: Վճարի վերադարձ

en: Chargeback Account is
hy: Վճարի վերադարձի հաշվեկշիռն է

en: Chart
hy: Աղյուսակ

en: Chechen
hy: Չեչեներեն

en: Check
hy: Ստուգել/նշել

en: Check 'Access Control' if you want to use this group to assign access permissions to a set of contacts. %1
hy: Նշեք «Մուտքի կառավարում», եթե ցանկանում եք այս խմբի միջոցով մուտքի թույլտվություն տրամադրել մի խումբ կոնտակտների։ %1

en: Check 'Mailing List' if you are using this group as a mailing list in the %1.
hy: Նշեք «Հասցեատերերի ցանկ», եթե օգտագործում եք այս խումբը որպես հասցեատերերի ցանկ %1-ում։

en: Check <a href="%1">this page</a> for more information.
hy: Ստուգեք <a href="%1">այս էջը</a> լրացուցիչ տեղեկությունների համար:

en: Check <strong>Search Results</strong> to use this profile to display an alternate set of results columns for CiviCRM Basic and Advanced Search.
hy: Նշեք <strong>Որոնման արդյունքներ</strong> և օգտագործեք այս պրոֆիլը CiviCRM հիմնական և ընդլայնված որոնման արդյունքների սյունակների հաջորդական կազմի ցուցադրման նպատակով։

en: Check <strong>Standalone Form or Directory</strong> if you want it to use this profile for custom forms, or contact listing and view screens (from the civicrm/profile path).
hy: Նշեք <strong>Առանձին ձև կամ տեղեկատու</strong>, եթե ցանկանում եք, որ այն օգտագործի այս պրոֆիլը հարմարեցված ձևերի կամ կոնտակտների ցանկի և դիտման էկրանների համար (civicrm/պրոֆիլի ուղի բաժնից)։

en: Check <strong>User Registration</strong> if you want this Profile to be included in the New Account registration form.
hy: Նշեք <strong>Օգտատերերի գրանցում</strong>, եթե ցանկանում եք ներառել այս Պրոֆիլը Նոր էջերի գրանցման ձևում։

en: Check <strong>View/Edit User Account</strong> to include it in the view and edit screens for existing user accounts.
hy: Նշել <strong>Դիտել/խմբագրել օգտատիրոջ էջը</strong>՝ այն օգտատերերի՝ գոյություն ունեցող էջերի դիտման և խմբագրման էկրաններին ավելացնելու նպատակով։

en: Check Custom Field
hy: Ստուգել հարմարեցված դաշտը

en: Check Info
hy: Ստուգման վերաբերյալ տեղեկություններ

en: Check Number
hy: Ստուգման անվանումը

en: Check boxes/radio buttons
hy: Նշել վանդակները/ռադիո կոճակներ

en: Check for Matching Contact(s)
hy: Ստուգել կոնտակտ(ներ)ի համընկնումը

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from multi- to single-language.
hy: Նշել այս վանդակը և սեղմել «Պահպանել»` այս ինստալյացիան բազմալեզու տարբերակից միալեզու տարբերակի փոխադրելու համար:

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from single- to multi-language, then add further languages.
hy: Նշել այս վանդակը և սեղմել «Պահպանել»` այս ինստալյացիան միալեզու տարբերակից բազմալեզու տարբերակի  փոխադրելու համար, այնուհետև ավելացնել լեզուներ:

en: Check this box if someone other than the member is paying for this membership (i.e. a gift membership or gift subscription), and you want to link the payment to the person who is actually paying.  You will be able to select an existing contact or enter a new one. The resulting contribution record will be linked to the payer, and a soft credit for that contribution will be linked to this contact (the member).
hy: Ստուգեք այս վանդակում, թե անդամից բացի որևէ մեկը վճարում է՞ այս անդամակցության համար (այսինքն `նվեր անդամություն կամ նվեր բաժանորդագրություն), և դուք ցանկանում եք վճարումը կապել վճարում կատարող անձի հետ: Դուք հնարավորություն կունենաք ընտրել գոյություն ունեցող կոնտակտ կամ մուտքագրել նորը: Արդյունքում ներդրման վերաբերյալ գրառումը կապված կլինի վճարողի հետ, և այդ ներդրման համար արտոնյալ վարկը կապված կլինի է այս կոնտակտի (անդամի) հետ :

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: "Contact ID", "Participant Role").
hy: Նշել այս տուփը, եթե ձեր ֆայլի առաջին շարքը կազմված է դաշտերի անվանումներից (Օրինակ՝ «Կոնտակտի նույնականացման տվյալներ», «Մասնակցի դերը»)։

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'Contact ID', 'Activity Type', 'Activity Date').
hy: Ստուգել այս տուփը, եթե ձեր ֆայլի առաջին շարքը կազմված է դաշտերի անվանումներից (Օրինակ՝ «Կոնտակտի նույնականացուցիչը», «Գործառույթի տեսակը» «Գործառույթի ամսաթիվը»)։

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'First Name','Last Name','Email')
hy: Նշեք սույն վանդակը, եթե ձեր ֆայլի առաջին շարքը կազմված է դաշտի անուններից (Օրինակ «Անուն», «Ազգանուն», «էլ. փոստ»):

en: Check this box if this status is for use by administrative staff only. If checked, this status is never automatically assigned by CiviMember. It is assigned to a contact's Membership by checking the <strong>Status Override</strong> flag when adding or editing the Membership record. Start and End Event settings are ignored for Administrator statuses. EXAMPLE: This setting can be useful for special case statuses like 'Non-expiring', 'Barred' or 'Expelled', etc.
hy: Նշեք այս վանդակը, եթե այդ կարգավիճակը օգտագործվում է միայն վարչական աշխատակազմի կողմից: Նշելու դեպքում այս կարգավիճակը երբեք ավտոմատ կերպով չի նշանակվում CiviMember-ի կողմից: Այն վերագրվում է կոնտակտի անդամակցությանը՝ նշելով  1 Status Override 1 նշիչը անդամակցության վերաբերյալ գրառումն ավելացնելիս կամ խմբագրելիս: Միջոցառում սկսելու և ավարտելու կարգավորումներն անտեսվում են Ադմինիստրատորի կարգավիճակի համար: EXAMPLE: Այս կարգավորումը կարող է օգտակար լինել հատուկ գործերի կարգավիճակների համար, ինչպիսիք են `« Չսպառվող »,« Արգելված » կամ                   «Հեռացված » և այլն:

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be charged separately from any additional contribution amount.
hy: Նշեք այս վանդակը, եթե դուք ներառում եք և՛ "Անդամգրության / Թարմացման", և՛ "Ներդրումների" բաժինը, և ցանկանում եք, որպեսզի անդամավճարը գանձվի այլ լրացուցիչ գումարից առանձին:

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be handled as a separate transaction.
hy: Նշեք այս վանդակը, եթե ներառում եք Անդամակցության Գրանցումը / Թարմացումը և Ներդրվող գումարի չափը բաժինը և  ցանկանում եք, որպեսզի անդամավճարի համար առանձին գործարք կատարվի:

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden) on advanced search.
hy: Նշեք այս տուփը, եթե ցանկանում եք, որ ընդլայնված որոնման ընթացքում էջի նախնական բեռնման ժամանակ ցուցադրվի միայն դաշտերի այս կազմի վերնագիրը (դաշտերը ծածկված են)։

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden).
hy: Նշեք այս տուփը, եթե ցանկանում եք, որ էջի նախնական բեռնման ժամանակ ցուցադրվի միայն դաշտերի այս կազմի վերնագիրը (դաշտերը ծածկված են)։

en: Check this box if you want this custom group to be displayed on public forms e.g. Event Information page. Only public custom groups will be included in event receipts.
hy: Նշեք այս տուփը, եթե ցանկանում եք, որ այս հարմարեցված խումբը ցուցադրվի հանրային ձևերի վրա, օրինակ՝ Միջոցառումների տեղեկատվական էջերին։ Միայն հանրային հարմարեցված խմբերը ներառված կլինեն միջոցառումների անդորրագրերում։

en: Check this box if you want to allow registered participants to either cancel their registration OR transfer it to another participant. If this feature is enabled, event confirmation emails will include a link to a Cancel or Transfer form.
hy: Նշեք այս վանդակը, եթե ցանկանում եք թույլատրել գրանցված մասնակիցներին կամ չեղարկել իրենց գրանցումը, ԿԱՄ այն փոխանցել մեկ այլ մասնակցի: Եթե այս գործառույթն ակտիվացված է՝ միջոցառման հաստատման էլ.նամակներում  կներառվի հղում դեպի չեղարկման կամ փոխանցման ձևաթուղթ:

en: Check this box if you want to assign latitude and longitude manually rather than letting your mapping provider assign it. This is useful for addresses in locations where your mapping provider is not able to provide accurate geocoding.
hy: Ստուգեք այս տուփը, եթե ցանկանում եք վերագրել լայնությունը և երկայնությունը ձեռքով, այլ ոչ թե թողնել, որ ձեր քարտեզագրման մատակարարը վերագրի դրանք: Սա արդյունավետ է այն տեղադրությունների հասցեների դեպքում, որտեղ ձեր քարտեզագրման մատակարարն ի վիճակի չէ ապահովել ճշգրիտ գեոկոդավորում:

en: Check this box if you want to include a link in the listings to Edit profile fields. Only users with permission to edit the contact will see this link.
hy: Ստուգեք այս տուփը, եթե ցանկանում եք հղում ներառել ցուցակներում՝ պրոֆիլի դաշտերը խմբագրելու համար: Միայն կոնտակտները խմբագրելու թույլտվություն ունեցող օգտատերերը կտեսնեն այս հղումը:

en: Check this box if you want to include a link in the listings to view contacts' %1 user account information (e.g. their 'My Account' page). This link will only be included for contacts who have a user account on your website.
hy: Նշել այս տուփը, եթե ցանկանում եք ներառել հղում ցանկերի մեջ՝ կոնտակտների %1 էջերի տվյալները դիտելու համար (օրինակ՝ նրանց «Իմ էջը»)։ Այս հղումը կներառվի միայն այն կոնտակտների համար, որոնք ձեր վեբ կայքում ունեն օգտատիրոջ էջ:

en: Check this box if you want to offer discounted fees based on registration date (e.g. 'early-registration discounts').
hy: Նշեք այս վանդակը, եթե ցանկանում եք առաջարկել զեղչված վճարներ՝ ելնելով գրանցման ամսաթվից (օրինակ ՝ «վաղ գրանցման զեղչեր»):

en: Check this box if you want to search for tagged activities or cases (in addition to contact records).
hy: Ստուգեք այս տուփը, եթե ցանկանում եք որոնել պիտակով նշված գործառույթներ կամ գործեր (ի լրումն կոնտակտի գրառումներին):

en: Check this box to add a separator line between this menu item and the one below it.
hy: Նշեք այս վանդակը` այս մենյուի կետի և դրա տակ գտնվող մեկի միջև բաժանարար գիծ ավելացնելու համար:

en: Check this box to allow a user to register multiple participants using the same email address. Alternatively, if you want additional participants to be registered <strong>without requiring an email address to be entered for each person</strong> - check the "Register multiple participants" option, AND include a profile in this registration form which <strong>includes First Name and Last Name fields</strong>.
hy: Նշեք այս վանդակը, որպեսզի օգտագործողին հնարավորություն տրվի գրանցել բազմաթիվ մասնակիցներ՝ օգտագործելով միևնույն էլ․փոստի հասցեն: Այլապես, եթե ցանկանում եք, որպեսզի հավելյալ մասնակիցներ գրանցվեն <strong>չպահանջելով, որպեսզի յուրաքանչյուր անձի համար էլ․փոստի հասցե մուտքագրվի</strong>, ապա նշեք «Գրանցել մի քանի մասնակցի» տարբերակը, և գրանցման ձևաթղթում ներառեք այնպիսի պրոֆիլ, որը  <strong> պարունակում է "Անուն" և "Ազգանուն" դաշտերը</strong>:

en: Check this box to allow users to join a waitlist if the event is full. If a space becomes available, the first participant from the waitlist will move to 'Pending from waitlist' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
hy: Նշեք այս վանդակը, որպեսզի օգտատերերին թույլ տրվի ընդգրկվել հերթացուցակում, եթե միջոցառման բոլոր տեղերը զբաղված են: Եթե տեղ ազատվի՝ հերթացուցակի առաջին տեղը զբաղեցնող մասնակիցը կարգավիճակը կդառնա «Հերթացուցակից սպասման մեջ գտնվող», և նրան նամակ կուղարկվի էլ.փոստով,  որտեղ ներառված կլինի հղում՝ իրենց գրանցումն ավարտին հասցնելու համար (ներառյալ միջոցառման մասնակցավճարների վճարումը, եթե այդպիսին կա):

en: Check this box to allow users to register themselves AND additional participants for an event. When this feature is enabled, users have the option to specify the number of additional participants they are registering for. If this is a paid event, they can select a different event fee for each participant and will be charged the total of those fees. If a profile is included, they will complete the profile information for each participant.
hy: Նշեք այս վանդակը, որպեսզի օգտատերերը հնարավորություն ունենան որևէ միջոցառման համար գրանցել իրենց ԵՎ լրացուցիչ մասնակիցների: Երբ այս գործառույթն ակտիվացված է, օգտագործողները հնարավորություն ունեն նշելու լրացուցիչ մասնակիցների թիվը, որոնց համար գրանցում են իրականացնում: Եթե սա վճարովի միջոցառում է, ապա նրանք կարող են յուրաքանչյուր մասնակիցի համար ընտրել միջոցառուման տարբեր մասնակցավճարներ և նրանցից կգանձվ այդ վճարների ընդհանուր գումարը: Եթե պրոֆիլը ներառված է, ապա նրանք պետք է յուրաքանչյուր մասնակցի համար լրացնեն պրոֆիլի տեղեկատվությունը :

en: Check this box to enter or update payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
hy: Նշել այս վանդակը՝ վճարման վերաբերյալ տեղեկատվության մուտքագրման կամ թարմացման համար: Դուք կարող եք նաև գեներացնել համապատասխան անդորրագիր:

en: Check this box to require administrative approval for all the participants who self-register, prior to being able to complete the registration process. Participants will be placed in 'Awaiting Approval' status. You can review and approve participants from 'Find Participants' - select the 'Participant status - change' task. Approved participants will move to 'Pending from approval' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
hy: Նշեք այս վանդակը, որպեսզի նախքան իրենց գրանցումն իրականացնելը մասնակիցները պարտադիր ստանան ադմինիստրատորի հաստատումը: Մասնակիցների համար կսահմանվի «Սպասում է հաստատմանը» կարգավիճակ: Կարող եք վերանայել և հաստատել մասնակիցներին «Գտնել մասնակիցներին» բաժնում` ընտրելով « Մասնակցի կարգավիճակի փոփոխություն» գործառույթը: Հաստատված մասնակիցները կտեղափոխվեն «Ստորագրմանը սպասող» կարգավիճակը և նրանց գրանցումն ավարտելու համար էլ. համակով հղում կուղարկվի (ներառյալ միջոցառման գումարի վճարումը, եթե այդպիսին կա):

en: Check this option if you want to link this address to another contact's address. For example, you might want to link a person's "Work" address to their employer's address. Or, you might want to link their "Home" address to a Household record. Changes made to the linked address will automatically be applied to this address. For example, if you use an employer (organization) address for an individual's work address - any updates to the employer address will also be applied to the individual's work address.
hy: Ստուգեք այս ընտրանքը, եթե ցանկանում եք կապել այս հասցեն մեկ այլ կոնտակտի հասցեի հետ: Օրինակ՝ դուք, հնարավոր է, ցանկանաք կապել անձի «Աշխատանքային» հասցեն իրենց գործատուի հասցեի հետ: Կամ, դուք գուցե ցանկանք կապել նրանց «Տան» հասցեն ընտանիքի գրառման հետ: Կապակցված հասցեում կատարված փոփոխությունները ինքնաբերաբար կկիրառվեն այս հասցեի հետ: Օրինակ, եթե դուք օգտագործում եք գործատուի (կազմակերպության) հասցե անձի աշխատանքային հասցեի համար, ապա գործատուի հասցեի ցանկացած թարմացում կկիրառվի նաև անհատի աշխատանքային հասցեի վրա:

en: Check to enable the Event Cart checkout workflow.
hy: Նշել՝ ակտիվացնելու համար "Միջոցառումների զամբյուղի" հաշվի դուրսգրման գործընթացը։

en: Check your spelling, or try fewer letters for the target contact name.
hy: Ստուգեք ձեր ուղղագրությունը կամ փորձեք մուտքագրել ավելի քիչ տառեր թիրախային կոնտակտի անվան համար:

en: Check your spelling.
hy: Ստուգեք բառերի գրությունը։

en: CheckBox
hy: Նշատուփ

en: Checkbox(es)
hy: Նշատուփ(եր)

en: Checking for similar contacts...
hy: Միանման կոնտակտների ստուգում...

en: Checking this box allows you to enter multiple sets of values for a given contact.
hy: Այս տուփը նշելու միջոցով դուք կարող եք մուտքագրել արժեքների բազմաթիվ կազմեր տվյալ կոնտակտի համար։

en: Checking...
hy: Ստուգում

en: Checks for CiviCRM version updates. Important for keeping the database secure. Also sends anonymous usage statistics to civicrm.org to to assist in prioritizing ongoing development efforts.
hy: Ստուգում է CiviCRM-ի տարբերակային թարմացումները: Այն կարևոր է տվյալների բազան ապահով պահելու համար: Նաև օգտագործման անանուն վիճակագրությունը է ուղարկում civilicrm.org-ին՝ աջակցելու առաջնահերթ ընթացիկ զարգացման փորձերին:

en: Checksum
hy: Ստուգման գումարը

en: Cheque #
hy: Չեկ #

en: Chichewa; Chewa; Nyanja
hy: Չիչվա; Չուվա; Նյանջա

en: Child
hy: Երեխա

en: Child Group
hy: Երեխայի խումբ

en: Child of
hy: Երեխան

en: Chinese (China)
hy: Չինարեն (Չինաստան)

en: Chinese (Taiwan)
hy: Չինարեն (Թայվան)

en: Choose
hy: Ընտրել

en: Choose Data Source
hy: Ընտրել տվյալների աղբյուր

en: Choose Date Range
hy: Ընտրել ամսաթվի միջակայքը

en: Choose Icon
hy: Ընտրեք պատկերակը

en: Choose Location
hy: Ընտրել վայրը

en: Choose Recipient(s)
hy: Ընտրել Ստացող(ներ)ին

en: Choose Relationship Type and Target %1
hy: Ընտրել հարաբերության տեսակը և %1 թիրախը

en: Choose a CiviCRM Group and a Drupal Role below.
hy: Ընտրել CiviCRM խումբ and a Drupal դեր ստորև.

en: Choose a CiviMember Membership Type and a Drupal Role below. This will associate that Membership with the Role. If you would like the have the same Membership be associated with more than one role, you will need to add a second association rule after you have completed this one.
hy: Ընտրել ստորև ներկայացված CiviMember անդամակցության տեսակը եւ Drupal- ի դերը: Սա անդամակցությունը կկապի դերի հետ: Եթե ցանկանում եք, որ միևնույն անդամակցությունն ասոցացվի մեկից ավելի դերի հետ, ապա դուք պետք է ավելացնեք երկրորդ միավորման կանոնն այս մեկն ավարտելուց հետո:

en: Choose a field not in this list
hy: Ընտրեք դաշտ, որն այս ցուցակում չկա։

en: Choose a parameter from the list, or select "other" for manual entry.
hy: Ցանկից ընտրեք պարամետր կամ ընտրեք «այլ»` ձեռքով մուտքագրում կատարելու համար:

en: Choose a specific date to limit/end the repetition.
hy: Ընտրել կոնկրետ ամսաթիվ՝ կրկնումը սահմանափակելու/ավարտելու համար։

en: Choose country first
hy: Նախ ընտրել երկիրը

en: Choose how you communicate with this contact, e.g. on formal or familiar terms.
hy: Ընտրեք, թե ինչպես եք հաղորդակցվում այս կոնտակտի հետ, օրինակ՝ պաշտոնական թե մտերմիկ ձևով:

en: Choose state first
hy: Նախ ընտրել նահանգը

en: Choose the field to add to the profile.
hy: Ընտրել դաշտը, որը պետք է ավելացվի պրոֆիլին։

en: Choose the mapping provider that has the best coverage for the majority of your contact addresses.
hy: Ընտրել քարտեզագրում իրականացնող ծառայություն, որը լավագույն ծածկույթն ունի Ձեր կոնտակտային հասցեների մեծամասնության համար:

en: Chuvash
hy: Չուվաշ

en: City
hy: Քաղաք

en: City (Home)
hy: Քաղաք (տուն)

en: City / Suburb
hy: Քաղաք / Արվարձան

en: City OR Postal Code are required to search by distance.
hy: Քաղաքը կամ փոստային ինդեքսը պարտադիր դաշտեր են՝ տարածության վրա որոնումն իրականացնելու համար:

en: City, Town or Village Name.
hy: Քաղաքի կամ գյուղի անվանումը:

en: City.
hy: Քաղաք

en: CiviCRM  Recurring Contributions
hy: CiviCRM կրկնվող ներդրումներ

en: CiviCRM  Soft Credits
hy: CiviCRM արտոնյալ վարկ

en: CiviCRM %1 requires MySQL thread stack >= %2k
hy: CiviCRM %1-ը պահանջում է MySQL կապային փաթեթ >=% 2k

en: CiviCRM %1 requires MySQL trigger privileges.
hy: CiviCRM %1-ը պահանջում է MySQL մղիչ արտոնություններ:

en: CiviCRM %3 requires PHP version %1 (or newer), but the current system uses %2
hy: CiviCRM %3-ը պահանջում է PHP տարբերակ %1 (կամ ավելի նոր), բայց ներկայիս համակարգը օգտագործում է %2

en: CiviCRM Activities
hy: CiviCRM-ի գործողությունները

en: CiviCRM Activity
hy: CiviCRM գործողություն

en: CiviCRM Activity Assignments
hy: CiviCRM գործողությունների պատասխանատուները

en: CiviCRM Activity Search
hy: CiviCRM գործողության որոնում

en: CiviCRM Activity Targets
hy: CiviCRM գործողության թիրախները

en: CiviCRM Address
hy: CiviCRM հասցեն

en: CiviCRM Assignee Contact ID
hy: CiviCRM պատասխանատուի կոնտակտային նույնականացուցիչը

en: CiviCRM Campaign Engine
hy: CiviCRM քարոզարշավի մեխանիզմ

en: CiviCRM Case Search
hy: CiviCRM գործերի որոնում

en: CiviCRM Contact
hy: CiviCRM կոնտակտ

en: CiviCRM Contact A
hy: Կոնտակտ A CiviCRM

en: CiviCRM Contact B
hy: Կոնտակտ B CiviCRM

en: CiviCRM Contact Dashboard
hy: CiviCRM կոնտակտների վահանակ

en: CiviCRM Contact Display
hy: CiviCRM կոնտակտի ցուցադրում

en: CiviCRM Contact ID
hy: CiviCRM կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: CiviCRM Contact Listing
hy: CiviCRM կոնտակտների ցանկ

en: CiviCRM Contact Search
hy: CiviCRM կոնտակտի որոնում

en: CiviCRM Contact Type %1
hy: CiviCRM կոնտակտի տեսակը %1

en: CiviCRM Contacts
hy: CiviCRM կոնտակտներ

en: CiviCRM Contribution Search
hy: CiviCRM ներդրումների որոնում

en: CiviCRM Contributions
hy: CiviCRM ներդրումները

en: CiviCRM Create New Record
hy: CiviCRM ստեղծել նոր գրառում

en: CiviCRM Custom Search
hy: CiviCRM հարմարեցված որոնում

en: CiviCRM Email
hy: CiviCRM-ի էլ․փոստի հասցեն

en: CiviCRM Event Engine
hy: CiviCRM միջոցառման մեխանիզմ

en: CiviCRM Event Search
hy: CiviCRM միջոցառման որոնում

en: CiviCRM Events
hy: CiviCRM միջոցառումները

en: CiviCRM Extensions
hy: CiviCRM ընդլայնումներ

en: CiviCRM Extensions Directory
hy: CiviCRM ընդլայնումների տեղեկագիր

en: CiviCRM Full-text Search
hy: CiviCRM լիարժեք տեքստային որոնում

en: CiviCRM Grant Search
hy: CiviCRM դրամաշնորհների որոնում

en: CiviCRM Group
hy: CiviCRM Խումբ

en: CiviCRM Groups
hy: CiviCRM խմբեր

en: CiviCRM Home
hy: CiviCRM-ի ակունքը

en: CiviCRM Language Switcher
hy: CiviCRM լեզվի փոխարկիչ

en: CiviCRM Locations
hy: CiviCRM գտնվելու վայրերը

en: CiviCRM Mailing  Delivered
hy: Առաքված CiviCRM փոստային հաղորդագրություն

en: CiviCRM Mailing Bounced
hy: CiviCRM հետ եկած էլ․ նամակներ

en: CiviCRM Mailing Engine
hy: CiviCRM փոստային առաքումների մեխանիզմ

en: CiviCRM Mailing Forwards
hy: CiviCRM փոստային հաղորդագրությունների վերահասցեավորումները

en: CiviCRM Mailing Job
hy: CiviCRM փոստային հաղորդագրությունների առաքման աշխատանքը

en: CiviCRM Mailing Opened
hy: Բացված փոստային հաղորդագրություններ

en: CiviCRM Mailing Replied
hy: CiviCRM հաղորդագրություններ, որոնց պատասխան է ուղարկվել

en: CiviCRM Mailing Search
hy: CiviCRM էլ․ նամակների որոնում

en: CiviCRM Mailing Unsubscribe
hy: CiviCRM փոստային հաղորդագրությունների գրանցումից հրաժարվել

en: CiviCRM Mailings
hy: CiviCRM փոստային առաքումներ

en: CiviCRM Member
hy: CiviCRM անդամ

en: CiviCRM Member Search
hy: CiviCRM անդամների որոնում

en: CiviCRM Membership Engine
hy: CiviCRM-ի անդամակցության մեխանիզմը

en: CiviCRM Memberships
hy: CiviCRM անդամակցություններ

en: CiviCRM Participant Search
hy: CiviCRM մասնակիցների որոնում

en: CiviCRM Participants
hy: CiviCRM մասնակիցները

en: CiviCRM Phone Details
hy: CiviCRM հեռախոսահամարների վերաբերյալ մանրամասներ

en: CiviCRM Pledge Search
hy: CiviCRM խոստումների որոնում

en: CiviCRM Profile Field
hy: CiviCRM պրոֆիլի դաշտ

en: CiviCRM Profile Fields
hy: CiviCRM պրոֆիլի դաշտեր

en: CiviCRM Profile Group
hy: CiviCRM պրոֆիլի խումբ

en: CiviCRM Profile Group Preview
hy: CiviCRM պրոֆիլի խմբի նախադիտում

en: CiviCRM Profile Listings
hy: CiviCRM պրոֆիլի ցուցակներ

en: CiviCRM Profile(s) allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features. They provide a powerful set of tools for you to collect information from constituents and selectively share contact information.
hy: CiviCRM Պրոֆիլ(ներ)ը թույլ են տալիս միավորել դաշտերի խմբերը և ներառել դրանք ձեր կայքում որպես ներածման ձևեր, կոնտակտների ցուցադրման էջեր և որոնման ու ցանկերի յուրահատկություն։ Դրանք տրամադրում են հզոր գործիքակազմ, որի միջոցով կարող եք անդամների վերաբերյալ տեղեկատվություն հավաքագրել և ընտրություն կատարելով՝ տարածել կոնտակտների վերաբերյալ տեղեկատվությունը։

en: CiviCRM Quick Add
hy: CiviCRM արագ ավելացում

en: CiviCRM Recent Items
hy: CiviCRM վերջին միավորները

en: CiviCRM Relationships
hy: CiviCRM հարաբերությունները

en: CiviCRM Report Engine
hy: CiviCRM Հաշվետվության մեխանիզմը

en: CiviCRM Respondent Search
hy: CiviCRM հարցվողների որոնում

en: CiviCRM Search
hy: CiviCRM որոնում

en: CiviCRM Source Contact
hy: CiviCRM աղբյուրի կոնտակտը

en: CiviCRM Source Record Contact
hy: CiviCRM կոնտակտի գրանցման աղբյուրը

en: CiviCRM System Status
hy: CiviCRM համակարգի կարգավիճակը

en: CiviCRM Tags
hy: CiviCRM նշապիտակներ

en: CiviCRM Target Contact ID
hy: CiviCRM-ի թիրախային կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: CiviCRM Upcoming Events
hy: CiviCRM գալիք միջոցառումները

en: CiviCRM Update Check
hy: CiviCRM թարմացման ստուգում

en: CiviCRM Upgrade Tasks
hy: CiviCRM արդիականացման առաջադրանքներ

en: CiviCRM Version
hy: CiviCRM տարբերակ

en: CiviCRM Website
hy: CiviCRM կայք

en: CiviCRM allows you to indicate which contact each activity record belongs to using either the unique CiviCRM-assigned Contact ID, a unique External ID which you assign, OR your configured Unsupervised Duplicate Matching Rule set (which uses email addresses by default). You must include at least one of these values as a column in your import file. If you are synchronizing (or migrating) contacts from another application to CiviCRM, and that application has assigned a unique ID to each contact, you can import that value into CiviCRM's External ID field. Then you can use that unique key as the 'match to contact' value when importing related data such as Activities.
hy: CiviCRM-ը թույլ է տալիս ձեզ ցույց տալ, թե որ կոնտակտին է պատկանում յուրաքանչյուր գրառում՝ օգտագործելով կամ հատուկ CiviCRM-ին փոխանցված կոնտակտի նույնականացուցիչը, հատուկ արտաքին նույնականացուցիչը, որը դուք փոխանցում եք, ԿԱՄ ձեր կազմաձևած չվերահսկվող կրկնօրինակների համապատասխանեցման կանոնների կազմը (որն օգտագործում է էլ. փոստի հասցեներ սկզբնադիր կերպով): Դուք պետք է ներառեք այս արժեքներից առնվազն մեկը՝ որպես սյունակ ձեր ներմուծման ֆայլում: Եթե դուք համաժամում եք (կամ տեղափոխում եք) կոնտակտները CiviCRM-ից մեկ այլ աշխատածրագիր, և այդ աշխատածրագիրը վերագրել է հատուկ նույնականացուցիչ յուրաքանչյուր կոնտակտին, ապա դուք կարող եք ներմուծել այդ արժեքը CiviCRM-ի արտաքին նույնականացուցչի դաշտ: Այնուհետև դուք կարող եք օգտագործել հատուկ բանալին՝ որպես «կոնտակտին համապատասխանեցնելու» արժեք փոխկապակցված տվյալներ ներմուծելիս, ինչպիսիք են գործառույթները:

en: CiviCRM contact not found for %mail
hy: CiviCRM կոնտակտը չի գտնվել %mail-ի համար

en: CiviCRM does not allow multiple contact records to have the same primary email address.
hy: CiviCRM-ը չի թույլատրում բազմակի կոնտակտային գրառումների՝ նույն առաջնային էլ.փոստի հասցե ունենալը:

en: CiviCRM has detected %1 records with conflicting email addresses within this data file. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Conflicts</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
hy: CiviCRM-ը տվյալների սույն ֆայլում հայտնաբերել է էլ. նամակի հասցեների հետ կոնֆլիկտի մեջ գտնվող  %1 գրառումներ: Շարունակելու դեպքում այս գրառումները բաց  կթողնվեն: ԿԱՄ կարող եք ներբեռնել ֆայլը սույն խնդրի վերաբերյալ գրառումների հետ մեկտեղ. <a href='%2'>Ներբեռնել Կոնֆլիկտները</a>: Ապա ուղղեք դրանք բնօրինակ ներմուծման ֆայլում, չեղարկեք սույն ներմուծումը և նորից սկսեք առաջին քայլից:

en: CiviCRM has detected %1 records with conflicting transaction ids within this data file. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Conflicts</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
hy: CiviCRM-ը հայտնաբերել է խնդրահարույց գործարքների նույնականացուցիչներ ունեցող %1 գրառումներ այս տվյալների ֆայլում: Եթե դուք շարունակեք, ապա այս գրառումները բաց կթողնվեն: ԿԱՄ դուք կարող եք ներբեռնել ֆայլ հենց այս խնդիրների վերաբերյալ գրառումներով՝ <a href='%2'>Ներբեռնել կոնֆլիկտները</a>: Ապա ուղղեք դրանք օրիգինալ ներմուծման ֆայլում, չեղարկեք այս ներմուծումը և սկսեք նորից քայլ 1-ից:

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Errors</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
hy: CiviCRM-ը հայտնաբերել է անվավեր տվյալներ կամ ձևաչափման սխալներ %1 գրառումներում: Եթե դուք շարունակեք, ապա այս գրառումները բաց կթողնվեն: ԿԱՄ դուք կարող եք ներբեռնել ֆայլ հենց այս խնդիրների վերաբերյալ գրառումներով՝ <a href='%2'>Ներբեռնել սխալները</a>: Ապա ուղղեք դրանք օրիգինալ ներմուծման ֆայլում, չեղարկեք այս ներմուծումը և սկսեք նորից քայլ 1-ից:

en: CiviCRM has detected mismatched membership ID. This record has not been updated. | CiviCRM has detected mismatched membership IDs. These records have not been Updated.
hy[0]:  CiviCRM- ը հայտնաբերել է չհամապատասխանող անդամակցության նույնականացուցիչները: Այս գրառումները չեն թարմացվել:
hy[1]: CiviCRM- ը հայտնաբերել է անհամապատասխան անդամության ID- ները: Այս գրառումները չեն թարմացվել:

en: CiviCRM home page
hy: CiviCRM գլխավոր էջ

en: CiviCRM is currently configured to only use the defined From Email addresses. If you wish to be able to use the email address of the logged in user as the From Address you will need to set the setting "Allow mail from loged in contact" setting. Users with Administer CiviCRM can set this setting in the SMTP settings.
hy: CiviCRM-ը ներկայումս կազմաձևված է այնպես, որ միայն օգտագործի Ուղարկողի համար սահմանված էլ. փոստի հասցեները: Եթե ցանկանում եք օգտագործել մուտք գործած օգտատիրոջ էլ. փոստի հասցեն՝ որպես Ուղարկողի հասցե, դուք պետք է սահմանեք հետևյալ կարգավորումը՝ «Թույլ տալ մուտք գործած անձի փոստային հասցեն»: CiviCRM-ի կառավարման թույլտվություն ունեցող օգտատերերը կարող են սահմանել այս կարգավորումը SMTP կարգավորումների մեջ:

en: CiviCRM is openly available under the <a href='%1'>GNU AGPL License</a>.
hy: CiviCRM-ը հասանելի է <a href='%1'>GNU AGPL լիցենզիայով </a>։

en: CiviCRM menu type.
hy: CiviCRM ցանկի տեսակը

en: CiviCRM no longer integrates with the "%1 Default Editor." Your wysiwyg setting has been reset to the built-in CKEditor. <a %2>Learn more...</a>
hy: CiviCRM-ն այլևս չի ինտեգրվում "%1 Default Editor"-ի հետ: Ձեր wysiwyg պարամետրը վերակայվեց ներկառուցված CKEditor- ին: <a %2>Իմանալ ավելին...</a>

en: CiviCRM now includes the easy-to-use CKEditor Configurator. To customize the features and display of your wysiwyg editor, visit the <a %1>Display Preferences</a> page. <a %2>Learn more...</a>
hy: CiviCRM ն այժմ ներառում է օգտագործման համար հեշտ CKEditor կոնֆիգուրատոր: Ձեր wysiwyg խմբագրիչի առանձնահատկությունները և ցուցադրումը կարգավորելու համար այցելեք <a %1>Ցուցադրման նախընտրություններ</a> էջ: <a %2>Իմանալ ավելին...</a>

en: CiviCRM offers several options to send emails. You can send a test email to check your settings by clicking "Save and Send Test Email". If you're unsure of the correct values, check with your system administrator, ISP or hosting provider.
hy: CiviCRM- ն էլ-նամակներ ուղարկելու մի քանի տարբերակ է առաջարկում: Դուք կարող եք ուղարկել փորձնական էլ․ նամակ ՝ ձեր պարամետրերը ստուգելու համար, սեղմելով "Save and Send Test Email"/«Պահպանել և ուղարկել փորձնական էլ. նամակը; Եթե վստահ չեք, որ արժեքները ճիշտ են՝ կապվեք Ձեր համակարգի ադմինիստրատորի, ISP- ի կամ հոստինգի մատակարարի հետ:

en: CiviCRM task in progress
hy: CiviCRM առաջադրանքն ընթացքի մեջ է

en: CiviCRM v5.9+ adds a new search preference for certain custom-fields ("Money", "Integer", or "Float" data displayed as "Select" or "Radio" fields). For continuity, any old fields have been set to continue the old user-experience. However, you may want to review these settings. (You should especially review if this site used v5.9-alpha or v5.9-beta.)
hy: CiviCRM v5.9+ -ն ավելացնում է որոնման նոր նախապատվություն որոշակի անհատականեցված դաշտերի համար («Փող», «Ամբողջական թիվ» կամ «Լողացող» տվյալներ, որոնք ցուցադրվում են որպես «Ընտրել» կամ «Ռադիո» դաշտեր): Շարունակության համար, ցանկացած հին դաշտ սահմանվել է շարունակելու հին օգտագործման փորձը: Այնուամենայնիվ, գուցե ցանկանաք վերանայել այս պարամետրերը: (Հատկապես պետք է վերանայեք, եթե այս կայքը օգտագործել է v5.9-alpha կամ v5.9-beta-ի կողմից):

en: CiviCRM versions prior to %1 cannot be upgraded directly to %2. This upgrade will need to be done in stages. First download an intermediate version (the LTS may be a good choice) and upgrade to that before proceeding to this version.
hy: CiviCRM- ի տարբերակները մինչև %1-ը հնարավոր չէ միանգամից հասցնել%2-ի: Այս արդիականացումը հարկ կլինի կատարել փուլերով: Նախ ներբեռնեք միջանկյալ տարբերակը (LTS- ը կարող է լավ ընտրություն լինել) և նորացրեք այդ տարբերակին, նախքան այս տարբերակին անցնելը:

en: CiviCRM will attempt to split street addresses into separate elements (street number, street name and unit/apt) to help you make lists and reports where you need to sort by street number (and/or separate addresses with odd and even numbers). For most addresses, this is done for you automatically. However, you can manually edit these elements, and potentially handle addresses that are in unusual formats, by clicking 'Edit Address Elements'.
hy: CiviCRM-ը կփորձի բաժանել հասցեն առանձին տարրերի (փողոցի համարը, փողոցի անունը և շենքը/բնակարանը), որպեսզի օգնի ձեզ պատրաստել ցուցակներ և գրառումներ, որտեղ դուք պետք է տեսակավորեք՝ ըստ փողոցի համարի (և/կամ կենտ և զույգ թվերով առանձին հասցեների): Հասցեների մեծ մասի դեպքում սա ձեզ համար արվում է ավտոմատ կերպով: Այնուամենայնիվ, դուք կարող եք ձեռքով խմբագրել այս տարրերը և կարգավորել այն հասցեները, որոնք ոչ ստանդարտ ձևաչափ ունեն՝ սեղմելով «Խմբագրել հասցեի տարրերը»:

en: CiviCRM will in the future require the extension %1 for CiviCRM Reports to work correctly with the Financial Type ACLs. The extension can be downloaded <a href="%2">here</a>
hy: CiviCRM-ը հետագայում կպահանջի %1 ընդլայնում CiviCRM հաշվետվությունների համար՝ ֆինանսական տեսակի ACL-ների հետ ճիշտ աշխատելու համար: Ընդլայնումը հնարավոր է վերբեռնել <a href="%2">այստեղ</a>

en: CiviCRM.org - Growing and Sustaining Relationships
hy: CiviCRM.org՝ զարգացող և ամուր հարաբերություններ

en: CiviCase Dashboard
hy: CiviCase-ի ցուցավահանակ

en: CiviCase Engine
hy: CiviCase Շարժիչ

en: CiviCase Setup documentation
hy: CiviCase կարգավորման փաստաթղթերը

en: CiviCase configuration files can also be stored in this custom path.
hy: CiviCase կազմաձևման ֆայլերը նույնպես կարող են պահվել այս հարմարեցված ուղով:

en: CiviEvent Cart Checkout
hy: Հաշվի դուրսգրում CiviEvent զամբյուղի համար

en: CiviEvent Dashboard
hy: CiviEvent-ի վահանակ

en: CiviEvent Public Calendar
hy: CiviEvent Հանրային օրացույց

en: CiviGroup Roles Sync
hy: CiviGroup դերերի սինխրոնիզացիա

en: CiviGroup Roles Sync installed. You will need to specify sync rules !1.
hy: CiviGroup Roles Sync տեղակայված է։ Դուք պետք նշեք սինխրոնիզացիայի կանոնները !1.

en: CiviMail Approval Status
hy: CiviMail հաստատման կարգավիճակը

en: CiviMail Mailings
hy: CiviMail փոստային առաքումներ

en: CiviMail Report: %1
hy: CiviMail հաշվետվություն %1

en: CiviMail component
hy: CiviMail բաղադրիչ

en: CiviMail mailings must include the sending organization's address. This is done by putting the %1 token in either the body or footer of the mailing. This token may also be used in regular 'Email - send now' messages and in other Message Templates. The token is replaced by the address entered below when the message is sent.
hy: CiviMail փոստային հաղորդագրությունները պետք է ներառեն ուղարկող կազմակերպության հասցեն: Դա արվում է՝ %1 նշանը տեղադրելով փոստային հաղորդագրության կա՛մ տեքստի մեջ, կա՛մ էջատակում: Այս նշանը կարող է նաև օգտագործվել կանոնավոր «Էլ. նամակ - ուղարկել հիմա» հաղորդագրություններում և հաղորդագրությունների այլ ձևանմուշներում: Նշանը փոխարինվում է ներքևում մուտքագրված հասցեով, երբ ուղարկվում է հաղորդագրությունը:

en: CiviMail no longer forces CKEditor to add html/head/body tags to email content because some sites place these in the message header/footer. This was added in 4.7.5 and is now disabled by default.
hy: CiviMail- ը այլևս չի ստիպում CKEditor- ին ավելացնել html/գլխի/մարմնի պիտակները էլփոստի բովանդակությանը, քանի որ որոշ կայքեր դրանք տեղադրում են հաղորդագրության վերնագրում/ խորաագրում: Սա ավելացվել է 4.7.5-ում և այժմ անջատված է սկզբնապես:

en: CiviMail will not send an empty mail body, Skipping: %1
hy: CiviMail դատարկ տեքստով նամակ չի ուղարկի, Բաց թողնված: %1

en: CiviMail will not send email to a non-existent contact: %1
hy: CiviMail-ն էլ․ նամակ չի ուղարկի գոյություն ունեցող կոնտակտին: %1

en: CiviMember Membership Type and Drupal Role values were not numeric.
hy: CiviMember անդամակցության տեսակը և Drupal-ի դերի արժեքները թվային չեն:

en: CiviMember Membership Types or Status Rules have not been configured. Please do so on the "Administer CiviCRM" page.
hy: CiviMember անդամակցության տեսակների կամ կարգավիճակի կանոնները  կազմաձևած չեն: Խնդրում ենք դա անել «Administi CiviCRM» էջում:

en: CiviMember Memberships and Drupal Roles have been synchronized using available rules. Note: if no association rules exist then synchronization has not been completed.
hy: CiviMember անդամակցությունները և Drupal-ի դերերը սինխորնիզացվել են՝ օգտագործելով առկա կանոնները: Նշում. եթե որևէ միավորման կանոններ գոյություն չունեն, ապա սինխրոնիզացիան չի ավարտվել:

en: CiviMember Roles Sync
hy: Civi անդամների դերերի սինխրոնիզացում

en: CiviMember Status Rules
hy: CiviMember կարգավիճակի դերերը

en: CiviMember automatically calculates the current status of each contact's membership based on the status names and rules configured here. The status 'rule' tells CiviMember what status to assign based on the start and end dates of a given membership. For example, the default <strong>Grace</strong> status rule says: 'assign Grace status if the membership period ended sometime within the past month.'
hy: CiviMember-ն ավտոմատ կերպով հաշվարկում է յուրաքանչյուր կոնտակտի անդամակցության ընթացիկ կարգավիճակը` հիմնվելով այստեղ նշված  կարգավիճակի անվան և կանոնների վրա: «Կանոն» կարգավիճակը, CiviMember-ին տեղեկացնում է, թե ինչ կարգավիճակ պետք է նշանակել՝ ելնելով տվյալ անդամակցության մեկնարկի և ավարտի ամսաթվերից: Օրինակ, <strong>Grace</strong> կարգավիճակի բազային կանոնում ասվում է. 'սահմանել Grace կարգավիճակը, եթե անդամակցության ժամկետը ավարտվել է վերջին ամսվա ընթացքում:

en: Class Name
hy: Դասի անունը

en: Class already exists in Database.
hy: Կարգն արդեն առկա է տվյալների շտեմարանում։

en: Class used
hy: Օգտագործված կարգը

en: Clean-up Temporary Data and Files
hy: Մաքրել ժամանակավոր տվյալները և ֆայլերը

en: Cleanup Setting
hy: Մաքրման կարգավորումները

en: Clear
hy: Մաքրել

en: Clear all search criteria
hy: Ջնջել որոնման բոլոր չափանիշները

en: Clear search
hy: Մաքրել որոնումը

en: Clear selection
hy: Հեռացնել ընտրությունը

en: Cleared all CiviCRM caches (database, menu, templates)
hy: Բոլոր CiviCRM շտեմները մաքրվել են (տվյալների բազա, ցանկ, ձևանմուշներ)

en: Click "Edit Contact" to add more %1 records
hy: Սեղմեք «Խմբագրել կոնտակտը»՝ ավելի շատ %1 գրառումներ ավելացնելու համար

en: Click 'Delete' if you want to continue.
hy: Սեղմել ՛Ջնջել՛, եթե ցանկանում եք շարունակել

en: Click 'Import Now' if you are ready to proceed.
hy: Սեղմեք «Ներմուծել հիմա», եթե պատրաստ եք շարունակել:

en: Click 'Load Saved Field Mapping' if data has been previously imported from the same source. You can then select the saved import mapping setup and load it automatically.
hy: Սեղմեք «Բեռնել պահպանված դաշտի քարտեզագրումը», եթե տվյալները նախկինում ներմուծվել են միևնույն աղբյուրից: Դուք կարող եք ընտրել պահպանված քարտեզագրման ներմուծման կարգավորումը և բեռնել այն ավտոմատ կերպով:

en: Click <a %1>Add Case</a> to add a case record for this contact.
hy: Սեղմել "Ավելացնել Գործ" այս կոնտակտի համար գործի վերաբերյալ գրառում ավելացնելու համար

en: Click <a %1>Add Event Registration</a> to register this contact for an event.
hy: Միջոցառմանը մասնակցելու նպատակով այս կոնտակտին գրանցելու համար սեղմեք <a %1> Միջոցառման համար մասնակիցների գրանցում </a>:

en: Click <a %1>Submit Credit Card Event Registration</a> to process a new New Registration on behalf of the participant using their credit card.
hy: Սեղմեք <a %1>Հաստատել միջոցառման համար գրանցումը վարկային քարտի միջոցով</a> ՝ վարկային քարտի միջոցով մասնակցի անունից նոր միջոցառման համար գրանցվելու նպատակով:

en: Click <a id='memQuickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Membership Types below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
hy: Սեղմեք <a id='memQuickconfig' href='#'>այստեղ</a>, եթե ցանկանում եք կարգավորել  ստորև ներկայացված "Անդամության տեսակները" որպես գնային սանդղակի մի մաս` դրանից բխող հավելյալ հարմարվողականությամբ և բարդությամբ:

en: Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Regular Fees below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
hy: Սեղմեք <a id='quickconfig' href='#'>այստեղ</a>, եթե ցանկանում եք կարգաբերել ստորև գտնվող "կանոնավոր վճարները" ՝ դրանից բխող հավելյալ ճկունությամբ և բարդությամբ:

en: Click <strong>Advanced Search</strong> to search by address, demographics, custom fields, notes, and/or relationships. If you are using CiviContribute, CiviEvent or CiviMember - you can also search based on information stored by these components. For example - you can find all contacts who live in a specific city AND have contributed at least %1 within the past 6 months.
hy: Սեղմեք <strong>Ընդլայնված որոնում</strong> հասցեով, ժողովրդագրությամբ, հարմարեցրած դաշտերով, նշումներով և/կամ հարաբերություններով որոնելու համար: Եթե դուք օգտագործում եք CiviContribute, CiviEvent կամ CiviMember, ապա դուք կարող եք նաև որոնել այս բաղադրիչների կողմից պահվող տեղեկատվության հիման վրա: Օրինակ՝ դուք կարող եք գտնել բոլոր կոնտակտները, որոնք ապրում են որևէ կոնկրետ քաղաքում ԵՎ ներդրել են առնվազն %1 վերջին 6 ամսվա ընթացքում:

en: Click <strong>Continue Later</strong> if you're not ready to schedule or send this Mass SMS.
hy: Սեղմեք <strong>Շարունակել ավելի ուշ</strong>, եթե պատրաստ չեք պլանավորել կամ ուղարկել այս Զանգվածային SMS հաղորդագրությունը։

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related activity records (groups, contributions, memberships, etc.).
hy: Սեղմեք <strong>Միավորել</strong> ձախ կողմի կրկնօրինակ կոնտակտից դեպի հիմնական կոնտակտ տվյալները տեղափոխելու համար: Ի լրումն կոնտակտի վերաբերյալ տվյալների (հասցե, հեռախոսահամար, էլ. փոստ...)՝ դուք կարող եք ձեր ընտրությամբ տեղափոխել բոլոր կամ որոշ կապակցված գրառումներ (խմբեր, ներդրումներ, անդամակցություններ և այլն):

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related records (groups, activities, tags, etc.).
hy: Սեղմեք <strong>Միավորել</strong> ձախ կողմի կրկնօրինակ կոնտակտից դեպի հիմնական կոնտակտ տվյալները տեղափոխելու համար: Ի լրումն կոնտակտի վերաբերյալ տվյալների (հասցե, հեռախոսահամար, էլ. փոստ...)՝ դուք կարող եք ձեր ընտրությամբ տեղափոխել բոլոր կամ որոշ կապակցված գրառումներ (խմբեր, գործառույթներ, նշապիտակներ և այլն):

en: Click <strong>Select fields for export</strong> and then <strong>Continue</strong> to choose a subset of fields for export. This option allows you to export multiple specific locations (Home, Work, etc.) as well as custom data. You can also save your selections as a 'field mapping' so you can use it again later.
hy: Սեղմեք <strong>Ընտրել արտահանման դաշտեր</strong>, այնուհետև <strong>Շարունակել</strong>՝ արտահանման դաշտերի ենթակազմեր ընտրելու համար։ Այս ընտրանքը թույլ է տալիս արտահանել բազմաթիվ կոնկրետ տեղադիրքեր (Տուն, Աշխատավայր և այլն), ինչպես նաև հարմարեցված տվյալներ։ Դուք կարող եք նաև պահպանել ձեր ընտրությունները որպես «դաշտի արտապատկերում»՝ հետագայում կրկին օգտագործելու նպատակով։

en: Click <strong>Submit Mass SMS/strong> to add this to the Mass SMS mailing queue. An automated task which runs periodically on your server processes mailings in the queue, and starts actually sending out your Mass SMS.
hy: Սեղմեք <strong>Ուղարկել Զանգվածային SMS հաղորդագրություն/ուժեղ> և ավելացրեք այն զանգվածային SMS հաղորդագրությունների ցանկին։ Ձեր սերվերի ավտոմատացված
    ծրագրային մոդուլը մշակում է ցանկի նամակները և սկսում ուղարկել ձեր զանգվածային հաղորդագրությունները։

en: Click <strong>Update Participant(s)</strong> below to save all your changes.
hy: Սեղմեք ներքևում գտնվող <strong>Թարմացնել մասնակցի (մասնակիցների) տվյալները</strong>կոճակը՝ Ձեր կատարած բոլոր փոփոխությունները պահպանելու համար։

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed.
hy: Սեղմել "գրանցել պատասխանը" կոճակը՝ անհրաժեշտության դեպքում յուրաքանչյուր հարցվողի տվյալները թարմացնելու համար։

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed. <br />Click <strong>Release Respondents >></strong> button below to release any respondents for whom you haven't recorded a response. <br />Click <strong>Reserve More Respondents >></strong> button if you need to get more respondents to interview.
hy: Սեղմել "Գրանցել պատասխանը" կոճակը՝ անհրաժեշտության դեպքում յուրաքանչյուր հարցվողի տվյալները թարմացնելու համար։ Սեղմել "Ազատել պատասխանողներին"  կոճակը՝ հանելու համար այն հարցվողներին, որոնց պատասխանը դուք չեք գրանցել։ Սեղմել "Ամրագրել այլ հարցվողներ" կոճակը, եթե Ձեզ անհրաժեշտ է այլ հարցվողների հետ ևս հարցազրույց անցկացնել։

en: Click Delete to move this &quot;%1&quot; activity to the Trash.
hy: Այլ կոնտակտային անձի(անց) հետ

en: Click Delete to move this case and all associated activities to the Trash.
hy: Սեղմել "Ջնջել" այս գործը և դրան առնչվող բոլոր գործողությունները աղբարկղ տեղափոխելու համար։

en: Click Restore to retrieve this case and all associated activities from the Trash.
hy: Սեղմել "Վերականգնել" աղբարկղից վերականգնելու այս գործը և բոլոր առնչվող գործունեությունները։

en: Click here for new profile
hy: Սեղմել այստեղ նոր բնութագրի համար

en: Click here to configure the panes.
hy: Սեղմեք այստեղ՝ դաշտերը կազմաձևելու համար:

en: Click here to register a different person for this event.
hy: Սեղմեք այստեղ` այս միջոցառման համար այլ անձ գրանցելու համար:

en: Click here to return to editing the street address as a single field. Addresses which don't fit the expected format for address elements can still be saved by entering them in the single 'Street Address' field.
hy: Սեղմեք այստեղ, որպեսզի վերադառնաք փողոցի հասցեի խմբագրմանը՝ որպես առանձին դաշտ: Հասցեները, որոնք չեն համապատասխանում հասցեի տարրերի ակնկալվող ձևաչափին, կարող են դեռ պահպանվել, եթե մուտքագրվեն առանձին «Փողոցի հասցե» դաշտում:

en: Click here to transfer or cancel your registration.
hy: Սեղմեք այստեղ Ձեր գրանցումը փոխանցելու կամ չեղարկելու համար։

en: Click on each included link to make sure they go to the expected web pages.
hy: Սեղմեք յուրաքանչյուր ներառված հղումը, հավաստիանալու համար, որ դրանք տանում են դեպի համապատասխան ինտերնետային էջեր:

en: Click on the activity subject for more information.
hy: Սեղմեք գործառույթի թեմայի վրա՝ լրացուցիչ տեղեկատվության համար:

en: Click on the event name for more information.
hy: Լրացուցիչ տեղեկության համար սեղմեք միջոցառման անունը։

en: Click the "Confirm Registration" button to begin, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
hy: Սեղմեք «Հաստատել գրանցումը» կոճակը՝ սկսելու համար կամ «Չեղարկել գրանցումը», եթե այլևս հետաքրքրված չեք այս միջոցառման մասնակցությամբ:

en: Click the "Confirm Registration" button to complete your registration in %1, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
hy: Սեղմեք «Հաստատել գրանցումը» կոճակը՝ % 1-ում Ձեր գրանցումն ավարտելու համար կամ «Չեղարկել գրանցումը», եթե այլևս հետաքրքրված չեք այս միջոցառման մասնակցությամբ:

en: Click the <strong>Continue</strong> button to checkout to %1, where you will select your payment method and complete the registration.
hy: Սեղմեք <strong>Շարունակել</strong> կոճակը ՝% 1 տեղափոխվելու համար, որտեղ դուք կարող եք ընտրել Ձեր վճարման եղանակը և ավարտել գրանցումը:

en: Click this button if you want to view and or modify the search criteria used to define the members of this smart group.
hy: Սեղմեք այս կոճակը, եթե ցանկանում եք դիտել կամ փոփոխել որոնման չափանիշները, որոնք օգտագործվում են այս խելացի խմբի անդամներին սահմանելու համար:

en: Click to copy %1 from row one to all rows.
hy: Սեղմեք, որպեսզի պատճենեք %1-ը մի տողից դեպի բոլոր տողեր:

en: Click to edit
hy: Սեղմել խմբագրելու համար

en: Click to refresh recipient count
hy: Սեղմել՝ ստացողի հաշիվը թարմացնելու համար

en: Client Name
hy: Հաճախորդի անունը

en: Client Name or Email
hy: Պատվիրատուի անունը կամ էլ․ փոստի հասցեն

en: Client Relationship
hy: Հաճախորդի հարաբերությունները

en: Client contact does not exist: %1
hy: Պատվիրատուի կոնտակտային տվյալները բացակայում են %1

en: Clients:
hy: Պատվիրատուներ՝

en: Clone Tag
hy: Կրկնօրինակ նշապիտակ

en: Close
hy: Փակել

en: Close All
hy: Փակել բոլորը

en: Close accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
hy: Փակել օգտատիրոջ կողմից ստեղծված հաշվապահական փաթեթները (Մուտք գործել CiviContribute)

en: Close all accounting batches (with Access to CiviContribute)
hy: Փակել բոլոր հաշվապահական փաթեթները (Մուտք գործել CiviContribute)

en: Closed
hy: Փակված

en: Code
hy: Կոդ

en: Collapse Custom Group?
hy: Կոծկե՞լ հարմարեցված խումբը:

en: Collapse Group Display
hy: Կոծկե՞լ խմբի ցուցադրումը

en: Collapse all tabs
hy: Կոծկել բոլոր ներդիրները

en: Collapse this set in Advanced Search
hy: կոծկել այս շարքն ընդլայնված որոնման ժամանակ

en: Collapse this set on initial display
hy: Կոծկել այս շարքը նախնական ցուցադրման փուլում

en: Collapsed on Page
hy: Ձախողվել է Էջի վրա

en: Collapsed on Search
hy: Ձախողվել է որոնման ժամանակ

en: Color
hy: Գույն

en: Column Headers
hy: Սյունակի վերնագրեր

en: Column Names
hy: Սյունակի անվանումը

en: Column No
hy: Սյունակ No

en: Column number for mapping set
hy: Քարտեզագրման կազմի սյունակի համարը

en: Columns
hy: Սյունակներ

en: Combine tags into one
hy: Միավորել նշապիտակները մեկի մեջ

en: Comma separated list of the type(s) of profile fields.
hy: Պրոֆիլի դաշտերի տեսակ(ներ)ի ստորակետով առանձնացված ցանկը:

en: Comma-Separated Values (CSV)
hy: Ստորակետով առանձնացված արժեքներ (CSV)

en: Command
hy: Հրաման

en: Command parameters
hy: Հրահանգի պարամերտրերը

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Comments
hy: Մեկնաբանություններ

en: Committed Amount
hy: Հատկացված գումար

en: Commonly Used Specifiers
hy: Հաճախ օգտագործվող հատկորոշիչներ

en: Communication Language
hy: Հաղորդակցության լեզուն

en: Communication Preferences
hy: Նամակագրության կարգավորումներ

en: Communication Style
hy: Հաղորդակցության ոճը

en: Communication language
hy: Հաղորդակցության լեզուն

en: Communication preferences - alter
hy: Հաղորդակցության նախընտրանքներ - փոփոխել

en: Communication style (e.g. formal vs. familiar) to use with this contact. FK to communication styles in civicrm_option_value.
hy: Այս կոնտակտի հետ օգտագործելու հաղորդակցման ոճը (օր. պաշտոնականն ընդդեմ մտերմիկի): civicrm_option_value-ում հաղորդակցման ոճերի ԱԲ-ն:

en: Communications
hy: Հաղորդակցության միջոցներ

en: Company
hy: Ընկերություն

en: Complete
hy: Ավարտել

en: Complete Description
hy: Լիարժեք նկարագրություն

en: Complete OR Partial Email
hy: Լիարժեք կամ ոչ լիարժեք էլ. փոստը

en: Complete OR Partial Name
hy: Լիարժեք կամ ոչ լիարժեք անունը

en: Complete OR partial Event name.
hy: Միջոցառման լիարժեք կամ ոչ լիարժեք անունը

en: Complete OR partial contact name.
hy: Կոնտակտի ամբողջական ԿԱՄ մասնակի անվանումը:

en: Complete OR partial creator name.
hy: Խմբի ամբողջական կամ մասնակի անվանում

en: Complete OR partial group name.
hy: Խմբի ամբողջական կամ մասնակի անվանում

en: Complete all required fields first
hy: Նախ լրացնել բոլոր պարտադիր դաշտերը

en: Complete phone number.
hy: Ամբողջական հեռախոսահամար:

en: Complete street address(es) have been saved. However we were unable to split the address in the %1 address block(s) into address elements (street number, street name, street unit) due to an unrecognized address format. You can set the address elements manually by clicking 'Edit Address Elements' next to the Street Address field while in edit mode.
hy: Փողոցի ամբողջական հասցեն(ները) պահպանվել են: Այնուամենայնիվ, հասցեի չճանաչված ձևաչափի պատճառով մենք չկարողացանք առանձնացնել հասցեի տարրերը %1 հասցեի բլոկում(ներ)ում (փողոցի համարը, փողոցի անունը, փողոցի միավորը): Հասցեի տարրերը կարող եք կարգավորել ձեռքով՝ սեղմելով փողոցի հասցեի դաշտի կողքի «Խմբագրել հասցեի տարրերը» հրահանգը, որը խմբագրման ռեժիմում է:

en: Complete?
hy: Ավարտված է՞

en: Completed
hy: Լրացված է

en: Completed Date
hy: Ավարտելու ամսաթիվը

en: Completed at
hy: Ավարտվել է ----

en: Completed mailing
hy: Ավարտված փոստային հաղորդագրություն

en: Component
hy: Բաղադրիչ

en: Component ID
hy: Բաղադրիչի նույնականացուցիչը

en: Component Name
hy: Բաղադրիչի անունը

en: Component Type
hy: Բաղադրիչի տեսակը

en: Component name
hy: Բաղադրիչի անվանումը

en: Component that this menu item belongs to
hy: Բաղադրիչը, որին պատկանում է ցանկի այս միավորը

en: Component that this option value belongs/caters to.
hy: Բաղադրիչը, որին պատկանում է/սպասարկում է այս ընտրանքի արժեքը:

en: Compose
hy: Կազմել

en: Compose (A)
hy: Կազմել (A)

en: Compose (B)
hy: Կազմել (B)

en: Compose On-screen
hy: Շարադրել Էկրանին

en: Compose a message on-screen for general use in emails or document output, or upload a pre-composed document for mail-merge.
hy: Ստեղծել հաղորդագրություն էկրանի վրա` էլեկտրոնային նամակներում կամ փաստաթղթի թողարկման ժաման ընդհանուր օգտագործման համար կամ վերբեռնել նախապես կազմված փաստաթուղթ` փոստին միանալու համար:

en: Conference
hy: Համաժողով

en: Conference Slot
hy: Համաժողովին հատկացված ժամանակը

en: Conference Slots
hy: Համաժողովների միջև ընկած ժամանակահատվածը

en: Configuration Checklist
hy: Կազմաձևման ստուգացանկ

en: Configuration file could not be retrieved for case type = '%1' %2.
hy: Չհաջողվեց վերականգնել կոնֆիգուրացիոն ֆայլը = '%1' %2 տեսակի գործի համար

en: Configure
hy: Կազմաձևել

en: Configure CKEditor
hy: Կազմաձևել CKEditor -ը

en: Configure CiviCRM for your country and language.
hy: Կազմաձևեք CiviCRM- ը ձեր երկրին և լեզվին համապատասխան:

en: Configure Default Mailbox
hy: Կազմաձևել գլխավոր փոստարկղ

en: Configure Event
hy: Կազմաձևել միջոցառում

en: Configure Survey
hy: Կազմաձևել հարցումը

en: Configure Survey - %1
hy: Ձևակազմել հարցումը  - %1

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
hy: Կազմաձևել անդամակցության թարմացման վերաբերյալ հիշեցումները                        1 հիշեցումների ժամանակցույցի 1 միջոցով:

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>. If you have previously configured renewal reminder templates, you can re-use them with your new scheduled reminders.
hy: Կազաձևեք անդամակցության թարմացման վերաբերյալ հիշեցումները՝ օգտագործելով <a href="%1">Հիշեցումների ժամանակացույցի կազմում</a>: Եթե նախկինում կազմաձևել եք թարմացումների վերաբերյալ հիշեցումների ձևանմուշներ, ապա կարող եք դրանք կրկին օգտագործել` Ձեր հիշեցումների նոր ժամանակացույցի պարագայում:

en: Configure this event
hy: ԿԱԶՄԱԵՎԵԼ ԱՅՍ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄԸ

en: Configure this event.
hy: ԿԱԶՄԱԵՎԵԼ ԱՅՍ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄԸ

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records.
hy: Կազմաձևեք մինչև հինգ դաշտ` գնահատելու համար «կասկածելի» կրկնօրինակ կոնտակտների գրառումները:

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records. For each field, set a numeric <strong>Weight</strong> which determines the relative importance of a match on that field.
hy: Կազմաձևեք մինչև հինգ դաշտ «կասկածելի» կոնտակտային գրառումների կրկնօրինակների որոնումը գնահատելու համար: Յուրաքանչյուր դաշտի համար սահմանեք թվային <strong>Կշիռ</strong>որը սահմանում է այդ դաշտում համապատասխանության հարաբերական կարևորությունը:

en: Confirm
hy: Հաստատել

en: Confirm %1
hy: Հաստատել %1

en: Confirm Action
hy: Հաստատել գործողությունը

en: Confirm Custom Group Delete
hy: Հաստատել հարմարեցված խմբի ջնջումը

en: Confirm From Email
hy: Հաստատել ուղարկողի էլ․ փոստի հասցեն

en: Confirm From Name
hy: Հաստատել -------- անունից

en: Confirm Group Delete
hy: Հաստատել խմբի ջնջումը

en: Confirm Password
hy: Հաստատել գաղտնաբառը

en: Confirm Price Field Delete
hy: Հաստատել գնային դաշտի ջնջումը

en: Confirm Registration
hy: Հաստատել գրանցումը

en: Confirm Text
hy: Հաստատման տեքստ

en: Confirm Timestamp
hy: Հաստատել ժամանակը ցույց տվող կնիքը

en: Confirm Your Registration
hy: Հաստատեք Ձեր գրանցումը

en: Confirm Your Registration Information
hy: Հաստատեք Ձեր գրանցման տվյալները

en: Confirm action
hy: Հաստատել գործողությունը

en: Confirm your registration for %1
hy: Հաստատեք Ձեր գրանցումը  %1 -ի համար

en: Confirm your registration for %1.
hy: Հաստատեք Ձեր գրանցումը% 1-ի համար:

en: Confirmation Email
hy: Հաստատման էլ․ նամակ

en: Confirmation Email Text
hy: Հաստատման էլ․ նամակի տեքստը

en: Confirmation Screen
hy: Հաստատման էկրան

en: Confirmation Title
hy: Հաստատման վերնագիր

en: Conflict
hy: Անհամատեղելիություն

en: Conflicting Rows
hy: Խնդրահարույց շարքեր

en: Conflicting Rows (skipped)
hy: Խնդրահարույց շարքեր (բաց թողնված)

en: Conflicts
hy: Կոնֆլիկտներ

en: Congratulations! Your upgrade was successful!
hy: Շնորհավորում ենք! Ձեր արդիականացումը հաջողվել է

en: Connect
hy: Միացնել

en: Connected
hy: Միացած է

en: Connected Repeating Events
hy: Կապակցված կրկնվող միջոցառումներ

en: Connecting...
hy: Միանում է․․․․․

en: Connections provide a simplified way to link your CiviCRM installation to an external service.
hy: Միացումները պարզեցված միջոց են տրամադրում Ձեր CiviCRM- ի տեղադրումը արտաքին ծառայության հետ կապելու համար:

en: Constituent Engagement
hy: Ընտրողների ներգրավվածությունը

en: Constituent Name
hy: Ընտրողի անունը

en: Constituent Relationship Management (CiviCRM !1). Allows sites to manage contacts, relationships and groups, and track contact activities, contributions, memberships and events. For more information please refer to the <a href="!2">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
hy: Ընտրողների հետ հարաբերությունների կառավարում (CiviCRM! 1): Թույլ է տալիս կայքերին կառավարել կոնտակտները, հարաբերությունները և խմբերը և հետևել կոնտակտների գործողություններին, ներդրումներին, անդամակցություններին և միջոցառումններին: Լրացուցիչ տեղեկատվության համար կարող եք այցելել 1CiviCRM կայք 1, որը պարունակում է տեղեկատվություն ծրագրի վերաբերյալ, փաստաթղթեր, օժանդակ ռեսուրսներ և այլն։

en: Constituent Report (Detail)
hy: Անդամների վերաբերյալ հաշվետվություն (Մանրամասն)

en: Constituent Report (Summary)
hy: Անդամների վերաբերյալ հաշվետվություն (Ամփոփագիր)

en: Constituent Type
hy: Ընտրողի տեսակը

en: Contact
hy: Կոնտակտ

en: Contact %%StatusMessage%%
hy: Կոնտակտ%%StatusMessage%%

en: Contact 1
hy: Կոնտակտ 1

en: Contact 2
hy: Կոնտակ 2

en: Contact 2 (Duplicate)
hy: Կոնտակտ 2 (կրկնօրինակ)

en: Contact A
hy: Կոնտակտ A

en: Contact A Full Name
hy: Կոնտակտ A-ի լրիվ անունը

en: Contact A has Permission Over Contact B
hy: Կոնտակտ A-ն թույլտվություն ունի կոնտակտ B-ի նկատմամբ։

en: Contact Activities
hy: Կոնտակտի գործողություններ

en: Contact Address Fields - Selection Values
hy: Կոնտակտային հասցեների դաշտեր. Ընտրության պարամետրեր

en: Contact B
hy: կոնտակտ B

en: Contact B Full Name
hy: Կոնտակտ B-ի լրիվ անունը

en: Contact B has Permission Over Contact A
hy: Կոնտակտ B-ն թույլտվություն ունի կոնտակտ A-ի նկատմամբ։

en: Contact Dashboard
hy: Կոնտակտի վահանակը

en: Contact Date Reminder Options
hy: Կոնտակտի՝ ամսաթվի հիշեցման ընտրանքներ

en: Contact Deleted by Merge
hy: Միավորման արդյունքում ջնջված կոնտակտ

en: Contact Demographics Report
hy: Կոնտակտների ժողովրդագրական տվյալների վերաբերյալ հաշվետվություն

en: Contact Details
hy: Կոնտակտի մանրամասները

en: Contact Edit Options
hy: Կոնտակտի խմբագրման ընտրանքներ

en: Contact Edit URL
hy: Կոնտակտի խմբագրման URL

en: Contact Group Status
hy: Կոնտակտային խմբի կարգավիճակը

en: Contact Hash
hy: Կոնտակտի հեշ

en: Contact ID
hy: Կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: Contact ID %1 has been deleted.
hy: %1 կոնտակտի նույնականացուցիչը ջնջվել է:

en: Contact ID %1 has been merged and deleted.
hy: %1 կոնտակտի նույնականացուցիչը միացվել է և ջնջվել է:

en: Contact ID %1 has been merged into Contact ID %2 and deleted.
hy: %1 կոնտակտի նույնականացուցիչը միացվել է %2 կոնտակտի նույնականացուցչին և ջնջվել է:

en: Contact ID %1 is a match for %2 user %3 but has already been matched to %4
hy: Կոնտակտի %1 նույնականացուցիչը համապատասխանում է %2 օգտատիրոջ %3-ին, սակայն այն արդեն համապատասխանեցվել է %4-ին

en: Contact ID A
hy: Կոնտակտ A-ի նույնականացուցիչը

en: Contact ID B
hy: Կոնտակտ  B-ի նույնականացուցիչը

en: Contact ID or External Identifier
hy: Կոնտակտի նույնականացուցիչը կամ արտաքին նույնականացուցիչը

en: Contact IDs to which reminder should be sent.
hy: Կոնտակտի նույնականացուցիչները, որոնց պետք է հիշեցում ուղարկվի:

en: Contact Image
hy: Կոնտակտի նկար

en: Contact Info
hy: Հետադարձ կապ

en: Contact Information
hy: Կոնտակտային տվյալներ

en: Contact Job title
hy: Կոնտակտի պաշտոնը

en: Contact Logging Report (Detail)
hy: Կոնտակտների գրանցման վերաբերյալ հաշվետվություն (մանրամասն)

en: Contact Logging Report (Summary)
hy: Կոնտակտների գրանցման վերաբերյալ հաշվետվություն (Ամփոփագիր)

en: Contact Merged
hy: Կոնտակտները միավորված են

en: Contact Modified
hy: Կոնտակտը փոփոխվել է

en: Contact Multi Records %%StatusMessage%%
hy: Կոնտակտի բազմաթիվ գրառումներ %%StatusMessage%%

en: Contact Name
hy: Կոնտակտի անունը

en: Contact Name (in sort format)
hy: Կոնտակտային անձի անունը (դասավորման ձևաչափով)

en: Contact Notes
hy: Կոնտակտի վերաբերյալ նշումներ

en: Contact Page
hy: Կոնտակտի էջը

en: Contact Prefix
hy: Կոնտակտի նախածանց

en: Contact Profile
hy: Կոնտակտային անձի պրոֆիլը

en: Contact Records for Event Participants
hy: Կոնտակտային տվյալների գրանցում միջոցառման մասնակիցների համար

en: Contact Records for Members
hy: Անդամների կոնտակտային տվյալները

en: Contact Reference
hy: Կոնտակտի հղում

en: Contact Reference Autocomplete Options
hy: Կոնտակտների հղումների ինքնալրացման ընտրանքներ

en: Contact Relationships
hy: Կոնտակտի հարաբերությունները

en: Contact Saved
hy: Կոնտակտը պահպանվել է

en: Contact Smart Group View Options
hy: Կոնտակտի խելացի խմբի դիտման ընտրանքներ

en: Contact Source
hy: Կոնտակտի աղբյուրը

en: Contact Status
hy: Կոնտակտի կարգավիճակը

en: Contact Sub Type
hy: Կոնտակտի ենթատեսակը

en: Contact Subtype
hy: Կոնտակտի ենթատեսակը

en: Contact Subtype %1
hy: Կոնտակտի %1 ենթատեսակը

en: Contact Subtype (Contact A)
hy: Կոնտակտի ենթատեսակ (Կոնտակտ A)

en: Contact Subtype (Contact B)
hy: Կոնտակտի ենթատեսակը (Կոնտակտ B)

en: Contact Subtype A
hy: Կոնտակտի ենթատեսակ A

en: Contact Subtype B
hy: Կոնտակտի ենթատեսակ B

en: Contact Suffix
hy: Կոնտակտի վերջածանց

en: Contact Summary
hy: Կոնտակտի ամփոփագիրը

en: Contact Summary:
hy: Կոնտակտի ամփոփագիրը

en: Contact Tags
hy: Կոնտակտի նշապիտակները

en: Contact Type
hy: Կոնտակտի տեսակը

en: Contact Type (Contact A)
hy: Կոնտակտի տեսակը (Կոնտակտ A)

en: Contact Type (Contact B)
hy: Կոնտակտի տեսակը (Կոնտակտ B)

en: Contact Type Description
hy: Կոնտակտի տեսակի նկարագրությունը

en: Contact Type ID
hy: Կոնտակտի տեսակի նույնականացուցիչը

en: Contact Type Image URL
hy: Կոնտակտի տեսակի նկարի URL

en: Contact Type Is Active?
hy: Կոնտակտի տեսակն ակտի՞վ է:

en: Contact Type Label
hy: Կոնտակտի տեսակի պիտակը

en: Contact Type Mismatch
hy: Կոնտակտի տեսակի անհամապատասխանություն

en: Contact Type for Contact A
hy: Կոնտակտի տեսակը Կոնտակտ A-ի համար

en: Contact Type for Contact B
hy: Կոնտակտի տեսակը Կոնտակտ B-ի համար

en: Contact Type in mapping
hy: Կոնտակտի տեսակը քարտեզագրման մեջ

en: Contact Type is Reserved?
hy: Կոնտակտի տեսակն ամրագրվա՞ծ է:

en: Contact Type(s)
hy: Կոնտակտների տեսակ(ներ)ը

en: Contact Type: %1
hy: Կոնտակտի տեսակը՝ %1

en: Contact View Options
hy: Կոնտակտի դիտման ընտրանքներ

en: Contact does not exist.
hy: Կոնտակտ գոյություն չունի

en: Contact has been added to '%1'.
hy: Կոնտակտն ավելացվել է «%1»-ում:

en: Contact has been created
hy: Կոնտակտը ստեղծված է

en: Contact has been deleted
hy: Կոնտակտը ջնջված է

en: Contact has been updated
hy: Կոնտակտը թարմացված է

en: Contact has been viewed
hy: Կոնտակտը դիտված է

en: Contact identifier from external system
hy: Կոնտակտի նույնացուցիչ արտաքին համակարգից

en: Contact image deleted successfully
hy: Կոնտակտի նկարը հաջողությամբ ջնջվել է

en: Contact is Deceased
hy: Կոնտակտը ջնջված է

en: Contact is in Trash
hy: Կոնտակտն աղբարկղի մեջ է

en: Contact listings.
hy: Կոնտակտների ցուցակներ:

en: Contact modification report for the logging infrastructure (detail).
hy: Կոնտակտների ձևափոխությունների հաշվետվություն կոնտակտների գրանցման վերաբերյալ (մանրամասն):

en: Contact modification report for the logging infrastructure (summary).
hy: Կոնտակտների ձևափոխությունների հաշվետվություն կոնտակտների գրանցման վերաբերյալ (ամփոփագիր):

en: Contact type
hy: Կոնտակտի տեսակը

en: Contact type names should not use reserved keywords.
hy: Կոնտակ տեսակի անուններում չպետք է օգտագործվեն վերապահված հիմնաբառեր:

en: Contact was merged into another contact
hy: Կոնտակտը միավորվել է մակ այլ կոնտակտի մեջ

en: Contact who should be added to the group
hy: Այն կոնտակտը, որը պետք է ավելացվի խմբին

en: Contact who should be removed from the group
hy: Կոնտակտը, որին պետք է հեռացնել խմբից

en: Contact will be added to selected group.
hy: Ընտրված խմբին կոնտակտ կավելացվի

en: Contact will be removed from selected group.
hy: Ընտրված խմբից կոնտակտ կհանվի

en: Contact with no email must have a name.
hy: Առանց էլ. փոստի կոնտակտը պետք է անուն ունենա:

en: Contact with no name must have an email.
hy: Անուն չունեցող կոնտակտը պետք է էլ. փոստ ունենա:

en: Contact your site administrator for help creating reports.
hy: Դիմեք Ձեր կայքի ադմինիստրատորին հաշվետվությունների ստեղծման հարցում աջակցություն ստանալու համար

en: Contact your site administrator if you need to use a SMS Provider which is not in the dropdown list.
hy: Կապ հաստատեք ձեր կայքի ադմինիստրատորի հետ, եթե ձեզ անհրաժեշտ է SMS մատակարար, որը բացակայում է իջնող ցանկում։

en: Contact's Gender
hy: Կոնտակտի սեռը

en: Contact's Groups
hy: Կոնտակտների խմբերը

en: Contact's first name.
hy: Կոնտակտի անունը

en: Contact's last name.
hy: Կոնտակտի ազգանունը

en: Contact's middle name.
hy: Կոնտակտի միջնանունը

en: Contact(s)
hy: Կոնտակտ(ներ)

en: Contacts
hy: Կոնտակտներ

en: Contacts %%StatusMessage%%
hy: Կոնտակտներ %%StatusMessage%%

en: Contacts AND Cases
hy: Կոնտակտներ ԵՎ գործեր

en: Contacts Added
hy: Ավելացված կոնտակտներ

en: Contacts Merged
hy: Միացված կոնտակտներ

en: Contacts in Group: %1
hy: «%1» խմբի կոնտակտները

en: Contacts in the <strong>%1</strong> group are listed below.
hy: <strong>%1</strong> խմբի կոնտակտները թվարկված են ստորև:

en: Contacts in this Group
hy: Այս Խմբի կոնտակտները

en: Contacts in this group are assigned Administrator role permissions.
hy: Այս խմբի կոնտակտներն ունեն որպես ադմինիստրատոր հանդես գալու թույտվություն։

en: Contacts may only have one website of each type at most.
hy: Կոնտակտները կարող են ունենալ յուրաքանչյուր տեսակի առավելագույնը մեկ վեբկայք:

en: Contacts with 'Do not SMS' will be excluded from receiving Bulk SMS messages, and the Send SMS activity will be disabled.
hy: «SMS չուղարկել» նշումով կոնտակտները չեն ստանա զանգվածային SMS հաղորդագրություններ և «Ուղարկել SMS» գործառույթը կապաակտիվացվի:

en: Contacts with 'Do not email' will be excluded from receiving CiviMail mailings, and the Send Email activity will be disabled for them. However they will still receive email for contribution receipts and event registration confirmations.
hy: «Էլ. նամակ չուղարկել» նշանով կոնտակտները չեն ստանա CiviMail-ի փոստային հաղորդագրություններ և «Ուղարկել էլ. նամակ» գործառույթը կապաակտիվացվի նրանց համար: Այնուամենայնիվ նրանք կշարունակեն ստանալ էլ. նամակներ ներդրումների ստացման և իրադարձությունների գրանցման հաստատումների համար:

en: Contacts with 'Do not mail' will be excluded when mailing labels are created.
hy: «Էլ. նամակ չուղարկել» նշումով կոնտակտները կբացառվեն, երբ փոստային պիտակները ստեղծվեն:

en: Contacts with a Relationship Type of:
hy: Կոնտակտներ՝ հարաբերության տեսակով

en: Contacts with any of the checked privacy options are EXCLUDED from your search results by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone', and search for contacts with an address in a specific city - then contacts in that city who have 'Do not phone' selected as a privacy option will be excluded from the search results.
hy: Ստուգված գաղտնիության ցանկացած ընտրանք ունեցող կոնտակտները ԲԱՑԱՌՎՈՒՄ են ձեր որոնման արդյունքներից սկզբնադիր կերպով: ՕՐԻՆԱԿ՝ եթե դուք ընտրում եք «Չզանգահարել» և որոնում եք կոնտակտներ, որոնք ունեն նշված քաղաքով հասցե, ապա այդ քաղաքում գտնվող կոնտակտները, որոնք որպես գաղտնիության ընտրանք են ընտրել «Չզանգել» հրամանը, կբացառվեն որոնման արդյունքներից:

en: Contacts with no preferred language
hy: Լեզվի որևէ նախընտրությունն չունեցող կոնտակտներ

en: Contains
hy: Պարունակում է

en: Content
hy: Բողանդակություն

en: Content / Components
hy: Բովանդակություն / բաղադրիչներ

en: Content and format for mailing labels.
hy: Փոստային հասցեապիտակների բովանդակությունը և ձևաչափը

en: Content of the SMS text.
hy: SMS տեքստի բովանդակությունը:

en: Contents of the Return-Path header.
hy: Հետադարձ ուղու վերնագրի բովանդակությունը

en: Continue
hy: Շարունակել

en: Continue Later
hy: Շարունակել ավելի ուշ

en: Continue Mailing
hy: Շարունակել փոստային հաղորդագրությունը

en: Contribution
hy: Աջակցություն

en: Contribution #
hy: Ներդրում #

en: Contribution Aggregate
hy: Ընդհանուր ներդրումները

en: Contribution Aggregate by Relationship
hy: Ընդհանուր ներդրում՝ պայմանավորված հարաբերություններով

en: Contribution Amount
hy: Ներդրումների չափը

en: Contribution Amount Stats
hy: Ներդրված գումարների վիճակագրությունը

en: Contribution Avg
hy: Ներդրումների միջին ցուցանիշը

en: Contribution Bulk Entry
hy: Ներդրումների զանգվածային մուտք

en: Contribution Campaign
hy: Ներդրումների քարոզարշավ

en: Contribution Cancel Date
hy: Ներդրումների չեղարկման ամսաթիվը

en: Contribution Cancel Reason
hy: Ներդրումների չեղարկման պատճառը

en: Contribution Count
hy: Ներդրումների հաշվարկ

en: Contribution Currency
hy: Ներդրման արժույթը

en: Contribution Date From
hy: Ներդրման ամսաթիվը՝ սկսած

en: Contribution Date Received
hy: Ներդրման ամսաթիվը ստացվել է

en: Contribution Dates
hy: Ներդրումների ամսաթվերը

en: Contribution Detail Report
hy: Ներդրումների մանրամասն հաշվետվություն

en: Contribution ID
hy: Ներդրման նույնականացուցիչը

en: Contribution Logging Report (Detail)
hy: Ներդրումների գրանցման վերաբերյալ հաշվետվություն (Մանրամասն)

en: Contribution Logging Report (Summary)
hy: Ներդրումների գրանցման վերաբերյալ հաշվետվություն (Ամփոփագիր)

en: Contribution Note
hy: Աջակցության վերաբերյալ նշում

en: Contribution OR Soft Credit?
hy: Ներդրու՞մ, թե արտոնյալ վարկ

en: Contribution Ordinality
hy: Ներդրումների հերթականությունը

en: Contribution Page
hy: Ներդրման էջը

en: Contribution Pages
hy: Ներդրման էջերը

en: Contribution Reports
hy: Հաշվետվություններ ներդրումների վերաբերյալ

en: Contribution Soft Credit ID
hy: Արտոնյալ վարկի ներդրման նույնականացուցիչ

en: Contribution Source
hy: Ներդրումների աղբյուրը

en: Contribution Status
hy: Աջակցության կարգավիճակը

en: Contribution Summary Report
hy: Ներդրումների ամփոփ հաշվետվություն

en: Contribution Total
hy: Բոլոր ներդրումները

en: Contribution Transaction ID
hy: Աջակցության գործարքի նույնականացուցիչը

en: Contribution Type
hy: Ներդրման տեսակը

en: Contribution and Membership Details
hy: Մանրամասներ ներդրումների և նվիրատվությունների վերաբերյալ

en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
hy: Նվիրաբերությունների ցանկացած տեսակի վերաբերյալ մանրամասներ, ինչպես նաև առնչվող անդամակցության վերաբերյալ տեղեկատվություններ անդամակցության համար կատարվող վճարումների վերաբերյալ

en: Contribution listings.
hy: Ներդրումների ցուցակները

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for renewal
hy: Երկարաձգման նպատակով ներդրումը կատարվել է աշխատակցի կողմից՝ անդամի վարկային քարտի միջոցով

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for signup
hy: Աշխատակցի կողմից ներդրման մուտքագրում, որի ժամանակ օգտագործվում է անդամի վարկային քարտը

en: Contributions
hy: Ներդրումներ

en: Contributions - Duplicate Organization Alert
hy: Ներդրումներ - Կրկնօրինակեք կազմակերպության տագնապային իրավիճակը

en: Contributions - Invoice
hy: Ներդրումներ - հաշիվ-ապրանքագիր

en: Contributions - Receipt (off-line)
hy: Ներդրումներ - անդորրագիր (ոչ առցանց)

en: Contributions - Receipt (on-line)
hy: Ներդրումներ - անդորրագիր (առցանց)

en: Contributions - Recurring Billing Updates
hy: Ներդրումներ - Պարբերաբար հայտնվող նոր հաշիվ-ապրանքագրի վերաբերյալ թարմացումներ

en: Contributions - Recurring Cancellation Notification
hy: Ներդրումներ - Պարբերաբար հայտնվող չեղարկելու վերաբերյալ ծանուցում

en: Contributions - Recurring Start and End Notification
hy: Ներդրումներ - Կրկին հայտնվող սկզբի և վերջի ծանուցում

en: Contributions - Recurring Updates
hy: Ներդրումներ - կրկնվող թարմացումներ

en: Contributions and Soft Credits
hy: Ներդրումներ և արտոնյալ վարկեր

en: Contributions by Household Report
hy: Ընտանիքների կողմից ներդրումների վերաբերյալ հաշվեըվություն

en: Contributions by Organization Report
hy: Կազմակերպությունների կողմից ներդրումների վերաբերյալ հաշվետվություն

en: Contributions made in Year X and not Year Y
hy: X տարում և ոչ Y տարում իրականացված ներդրումներ

en: Contributor's Email
hy: Ներդրում կատարողի էլ․ փոստի հասցեն

en: Contributor's Name
hy: Ներդրողի անունը

en: Contributor's Phone
hy: Ներդրում կատարողի հեռախոսահամարը

en: Controls display order when multiple extended property groups are setup for the same class.
hy: Վերահսկում է դաշտի ցուցադրման կարգը, երբ մի քանի հատկությունների ընդարձակված խմբեր տեղակայված են միևնույն դասում:

en: Controls display order when multiple user framework groups are setup for concurrent display.
hy: Վերահսկում է ցուցադրման կարգը, երբ օգտատիրոջ բազմաթիվ շրջանակային դաշտերը կարգավորված են զուգընթաց ցուցադրման համար:

en: Controls display sort order.
hy: Վերահսկում է ցուցադրման տեսակավորման կարգը:

en: Controls field display order when user framework fields are displayed in registration and account editing forms.
hy: Վերահսկում է դաշտի ցուցադրման կարգը, երբ օգտատիրոջ շրջանակային դաշտերը ցուցադրված են գրանցման և էջի խմբագրման ձևանմուշներում:

en: Controls field display order within an extended property group.
hy: Վերահսկում է դաշտի ցուցադրման կարգը հատկությունների ընդլայնված խմբի շրջանակներում:

en: Controls location of data storage in extended_data table.
hy: Վերահսկում է extended_data աղյուսակում տվյալների պահպանման վայրը:

en: Copy
hy: Պատճեն

en: Copy %1
hy: Պատճեն %1

en: Copy %1 of %2
hy: Պատճեն %1  %2-ից

en: Copy Event
hy: Պատճենել միջոցառումը

en: Copy Label Format
hy: Պատճենել պիտակի ձևաչափը

en: Copy Price Set
hy: Պատճենել գնացուցակը

en: Copy Scheduled Job
hy: Պատճենել պլանավորված աշխատանքներ

en: Copy To Case
hy: Արտագրել գործի մեջ

en: Copy of %1
hy: %1-ի պատճենը

en: Copy to Case
hy: Արտագրել գործի մեջ

en: Cornish
hy: Կորներեն

en: Corsican
hy: Կորսիկերեն

en: Cost of Sales
hy: Վաճառքի արժեքը

en: Cost of Sales Account is
hy: Վաճառքի արժեքի հաշվեկշիռն է

en: Could Not Find Custom Field Details for %1, %2, %3
hy: Չհաջողվեց հայտնաբերել հարմարեցված դաշտի վերաբերյալ մանրամասներ %1-ի, %2-ի, %3-ի համար:

en: Could Not Remove
hy: Հնարավոր չէր հեռացնել

en: Could not connect to MailStore for
hy: Չհաջողվեց միանալ MailStore-ին

en: Could not determine co-ordinates for provided data
hy: Հնարավոր չէ որոշել տրամադրված տվյալների կոորդինատները

en: Could not find %1 in path tree
hy: Հնարավոր չէր հայտնաբերել %1 ուղու ծառում

en: Could not find '%1' string in SQL clause.
hy: Չհաջողվեց գտնել SQL արտահայտության «%1» տողը:

en: Could not find Interviewer Id.
hy: Հարցազրույց անցկացնողի նույնականացուցիչը գտնել չի հաջողվել

en: Could not find Interviewer.
hy: Հնարավոր չէր գտնել հարցազրույց անցկացնողին։

en: Could not find Survey Id.
hy: Հնարավոր չէ գտնել հարցման ID-ն։

en: Could not find Survey.
hy: Չհաջողվեց գտնել հարցումը

en: Could not find a mailing id
hy: Հնարավոր չէր գտնել փոստային հաղորդագրության նույնականացուցիչը

en: Could not find a valid Activity Type ID for Inbound Email
hy: Հնարավոր չէր գտնել վավեր գործողության տեսակի նույնականացուցիչ մուտքային էլեկտրոնային նամակների համար

en: Could not find an email address.
hy: Չհաջողվեց հայտնաբերել էլ. փոստի հասցե:

en: Could not find any records to process.
hy: Չհաջողվեց որևէ գրառում գտնել մշակման համար:

en: Could not find contacts for reservation.
hy: Չհաջողվեց կոնտակտներ գտնել ամրագրելու համար։

en: Could not find contacts for voter reservation Or Missing Interviewer contact.
hy: Չի հաջողվել կոնտակտներ գտնել ընտրողների ամրագրման կամ բացակա հարցազրուցավարի կոնտակտի ամար:

en: Could not find custom field for %1, %2, %3
hy: Չի հաջողվել գտնել հարմարեցրած դաշտ %1-ի, %2-ի, %3-ի համար

en: Could not find respondents to release.
hy: Հնարավոր չէ հարցվողներ գտնել ազատ արձակելու համար։

en: Could not find survey for %1 respondents.
hy:  Հնարավոր չէ հարցում գտնել %1 հարցվողների համար։

en: Could not find template for the instance.
hy: Տվյալ պարագայի համար հնարավոր չէ ձևանմուշ գտնել

en: Could not find the report template. Make sure the report template is registered and / or url is correct.
hy: Հնարավոր չէ գտնել հաշվետվության ձևանմուշը։ Հավաստիացեք, որ հաշվետվության ձևանմուշը գրանցված է և/կամ url-ն ճիշտ է։

en: Could not find the required contact id parameter (id=) for viewing a contact record with a Profile.
hy: Հնարավոր չէր հայտնաբերել հարցված կոնտակտի նույնականացուցչի պարամետրը (id=)՝ կոնտակտային գրառումը պրոֆիլի միջոցով դիտելու համար:

en: Could not find valid value for %1
hy: Չհաջողվեց գտնել վավեր արժեք %1-ի համար

en: Could not find valid value for %1 (%2)
hy: Չհաջողվեց գտնել վավեր արժեք %1-ի համար (%2)

en: Could not get a contact id and/or contact type
hy: Հնարավոր չէր ստանալ կոնտակտի նույնականացուցիչը և/կամ կոնտակտի տեսակը

en: Could not get a contact_id and/or contact_type
hy: Հնարավոր չէր ստանալ contact_id-ն և/կամ contact_type-ը

en: Could not get a valid contact subtype for contact type '%1'
hy: Հնարավոր չէր ստանալ կոնտակտի '%1' տեսակի վավեր կոնտակտի ենթատեսակ

en: Could not get the contact ID
hy: Հնարավոր չէր ստանալ կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: Could not initiate connection to payment gateway
hy: Անհնար է կապ հաստատել վճարման անցուղու հետ

en: Could not move custom file to custom upload directory
hy: Հարմարեցված ֆայլը հնարավոր չէ տեղափոխել դեպի վերբեռնման հարմարեցված տեղեկագիրք

en: Count
hy: Հաշվարկել

en: Count data for smart groups is not currently calculated. You may click Update Smart Groups to generate it. Be aware this can cause significant server load
hy: Խելացի խմբերի հաշվարկի տվյալները ներկա պահին չեն հաշվարկվում:

en: Counted?
hy: Հաշվարկվել է՞

en: Country
hy: Երկիր

en: Country (Home)
hy: Երկիր (տուն)

en: Country AND State/Province are required to search by distance.
hy: Երկիրը և նահանգը/մարզը պարտադիր դաշտեր են՝ տարածության վրա որոնումն իրականացնելու համար:

en: Country ID
hy: Երկրի նույնականացուցիչը

en: Country ISO Code
hy: Երկրի ISO կոդը

en: Country Name
hy: Երկրի անվանումը

en: Country Phone Prefix
hy: Երկրի հեռախոսահամարի կոդը

en: Country input value is in table but not "available": "This Country is valid but is NOT in the list of Available Countries currently configured for your site. This can be viewed and modifed from Administer > Localization > Languages Currency Locations."
hy: Երկրի մուտքային արժեքը գտնվում է աղյուսակում, բայց «հասանելի» չէ. «Այս երկիրը գործող է, բայց ՉԻ գտնվում հասանելի երկրների ցանկում, որոնք ներկայումս կազմաձևվում են ձեր կայքի համար: Սա կարելի է դիտել և փոփոխել՝ Կառավարում> Տեղայնացում> Լեզուներ, արժույթ, տեղադրություն»:

en: Country input value not in country table: "The Country value appears to be invalid. It does not match any value in CiviCRM table of countries."
hy: Երկրի մուտքային արժեքը երկրի աղյուսակում չէ. «Երկրի արժեքն, ըստ երևույթին, չի գործում: Այն չի համապատասխանում CiviCRM-ի երկրների աղյուսակում նշավծ որևէ արժեքի»:

en: Country name (e.g. Canada).
hy: Երկրի անունը (օրինակ՝ Կանադա)

en: County Abbreviation
hy: Շրջանի անվանման հապավումը

en: County ID
hy: Շրջանի նույնականացուցիչը

en: County does not match the selected State/Province
hy: Շրջանը չի համապատասխանում ընտրված Նահանգին/մարզին

en: County input value not in county table: The County value appears to be invalid. It does not match any value in CiviCRM table of counties.
hy: Երկրի մուտքային արժեքը երկրի աղյուսակում չէ. Երկրի արժեքն, ըստ երևույթին, չի գործում: Այն չի համապատասխանում CiviCRM-ի երկրների աղյուսակում նշավծ որևէ արժեքի:

en: County name. If you want to include the county in your screen displays, the <strong>County</strong> checkbox should be set under <strong>Address Editing &raquo; Address Fields</strong> on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
hy: Վարչաշրջանի անվանումը․ Եթե ցանկանում եք վարչաշրջանը տեղադրել Ձեր էկրանի վրա՝ <strong>Վարչաշրջան</strong> վանդակը պետք է տեղադրված լինի <strong>Հասցեի խմբագրում & raquo; Հասցեների դաշտեր</strong> բաժնում, և վարչաշրջանների անունները պետք է ավելացվեն Ձեր տվյալների բազայի civilicrm_county աղյուսակում:

en: Cover Sheet for %1
hy: Կազմաթերթ %1-ի համար

en: Create
hy: Ստեղծում

en: Create Batch
hy: Ստեղծել փաթեթ

en: Create CMS User?
hy: Ստեղծե՞լ CMS օգտատեր:

en: Create Date
hy: Ստեղծման ամսաթիվը

en: Create Membership
hy: Ստեղծել անդամակցություն

en: Create Missing Log Tables
hy: Ստեղծել գրանցամատյանի բացակայող աղյուսակները

en: Create New
hy: Ստեղծել նորը

en: Create New Group
hy: Ստեղծել նոր խումբ

en: Create PDF Letter
hy: Ստեղծել PDF նամակ

en: Create Profile
hy: Ստեղծել պրոֆիլ

en: Create Related Membership
hy: Ստեղծել հարակից անդամակցություն

en: Create User Record
hy: Ստեղծել օգտատիրոջ գրառում

en: Create User Record for %1
hy: %1-ի համար ստեղծել օգտատիրոջ գրառում

en: Create a custom field group which is 'Used for' <strong>Participants</strong>.
hy: Ստեղծեք համապատասխանեցված դաշտեր, որոնք 'օգտագործվում են' <strong> մասնակիցների</strong> համար:

en: Create a new contact record in CiviCRM
hy: CiviCRM-ում ստեղծել նոր կոնտակտի գրառում

en: Create a new set of options
hy: Ստեղծել ընտրանքների նոր շարք

en: Create a new tag and assign it to imported records
hy: Նոր նշապիտակ ստեղծել և փոխանցել այն ներմուծված գրառումներին:

en: Create a profile (e.g. 'Participant Information').
hy: Ստեղծեք պրոֆիլ (օր. ՝ «Մասնակիցների վերաբերյալ տեղեկություն»):

en: Create an account?
hy: Հաշիվ բացե՞լ

en: Create an accounting batch (with Access to CiviContribute and View Own/All Manual Batches)
hy: Ստեղծել հաշվապահական փաթեթ (մուտք գործել CiviContribute և դիտել սեփական/բոլոր ձեռքով կառավարվող փաթեթները)

en: Create an option row for each membership type you want to offer as a choice. The option Label and Amount columns will be automatically filled with the selected membership type name and associated fee. However you can over-ride these values as needed. For example, you can create an option for a special discount on a particular membership.
hy: Ստեղծեք ընտրանքի շարք անդամակցության յուրաքանչյուր տեսակի համար, որ ցանկանում եք առաջարկել որպես ընտրություն։ Ընտրանքի Պիտակի և Արժեքի սյունակներն ավտոմատ կերպով կլրացվեն անդամակցության ընտրված տեսակի անվամբ և վճարի համապատասխան չափով։ Այդուհանդերձ, անհրաժեշտության դեպքում, դուք կարող եք անտեսել այս արժեքները։ Օրինակ՝ կարող եք ստեղծել որոշակի անդամակցության համար հատուկ զեղչի ընտրանք։

en: Create and edit rules, change the supervised and unsupervised rules
hy: Ստեղծել և խմբագրել կանոնները, փոխել վերահսկվող և չվերահսկվող կանոնները

en: Create and rename tags
hy: Ստեղծել և վերանվանել նշապիտակները

en: Create and update memberships
hy: Ստեղծել և թարմացնել անդամակցություններ

en: Create events, view all events, and view participant records (for visible contacts)
hy: Ստեղծել միջոցառումներ, դիտել բոլոր միջոցառումները և դիտել մասնակցի գրառումները (տեսանելի կոնտակտների պարագայում)

en: Create link between %1 - %2 (CaseID: %3) and %4 - %5 (CaseID: %6)
hy: Ստեղծել կապ  %1 - %2 (Գործի ID: %3) -ի և %4 - %5 (Գործի ID: %6)-ի միջև

en: Create links to the listing page by copying the following URL, and adding it to the Event Description below and / or as a menu item or links elsewhere on your site:
hy: Ստեղծեք ցուցակների էջի հղումներ ՝ պատճենելով հետևյալ URL- ն և այն ավելացնելով ստորև ներկայացված միջոցառման նկարագրությանը և /կամ որպես ցանկի տարր կամ Ձեր կայքի որևէ այլ հղում։

en: Create missing log tables now? This may take few minutes.
hy: Հիմա ստեղծե՞լ գրանցամատյանի բացակայող աղյուսակները: Դա կարող է պահանջել մի քանի րոպե:

en: Create new campaign, survey and petition types and their status
hy: Ստեղծել քարոզարշավի, հարցման և խնդրագրի նոր տեսակներ և դրանց կարգավիճակներ

en: Create new campaigns, surveys and petitions, reserve respondents
hy: Ստեղծել նոր քարոզարշավներ, հարցումներ և խնդրագրեր, ամրագրել հարցվողներ

en: Create new groups, edit group settings (e.g. group name, visibility...), delete groups
hy: Ստեղծել նոր խմբեր, խմբագրել խմբերի կարգավորումները (օրինակ՝ խմբի անվանումը, տեսանելիությունը...), ջնջել խմբերը

en: Create new location
hy: Ստեղծել նոր տեղադրվածք

en: Create new result set
hy: Ստեղծել նոր արդյունքների խումբ

en: Create new tag under this one
hy: Ստեղծել նոր նշապիտակ այս մեկի ներքո

en: Create notes for contacts
hy: Ստեղծել նշումներ կոնտակտների համար

en: Create one activity with all contacts together
hy: Ստեղծել մեկ գործողություն բոլոր կոնտակտների հետ միասին:

en: Create predefined tags in the main tree, or click the <strong>+</strong> to add a set for free tagging.
hy: Ստեղծել նախապես սահմանված նշապիտակներ գլխավոր դաշտում կամ սեղմել <strong>+</strong>՝ անվճար նշապիտակների կազմ ստեղծելու նպատակով։

en: Create report from this template
hy: Ստեղծել հաշվետվություն այս ձևանմուշի հիման վրա

en: Create reports for your users from any of the report templates listed below. Click on a template title to get started. Click Existing Report(s) to see any reports that have already been created from that template.
hy: Ստեղծել հաշվետվություններ ձեր օգտատերերի համար ստորև նշված հաշվետվությունների որևէ ձևանմուշի հիման վրա։ Սեղմել ձևանմուշի վերնագիրը՝ սկսելու համար։ Սեղմել Առկա հաշվետվություն(ներ)` տեսնելու համար այդ ձևանմուշով արդեն ստեղծված հաշվետվությունները։

en: Create separate activities for each contact
hy: Յուրաքանչյուր կոնտակտի համար ստեղծել առանձին գործողություններ

en: Create your own fundraising page
hy: Ստեղծել դրամահավաքի էջ

en: Create your search by selecting the criteria (record type and field), the comparison operator, and entering the value you want to search for. You can define one or many criteria as a set: <em>Include contacts where... State IS Washington AND City IS Seattle AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
hy: Ստեղծեք ձեր որոնումը՝ ընտրելով չափանիշները (գրառման տեսակը և դաշտը), համեմատության օպերատորին և մուտքագրելով այն արժեքը, որը ցանկանում եք որոնել: Դուք կարող եք սահմանել մեկ կամ մի քանի չափանիշներ որպես կազմ՝ <em>Ներառել կոնտակտները, որոնցում... Նահանգը Վաշինգտոնն է ԵՎ քաղաքը Սիեթլն է ԵՎ Ծննդյան Ամսաթիվն ավելի ուշ է, քան (>) հունվարի 1-ը, 1985թ.</em>

en: Created
hy: Ստեղծվել է

en: Created By
hy: Ստեղծվել է ... կողմից

en: Created By Contact ID
hy: Ստեղծվել է կոնտակտի նույնականացուցչի կողմից

en: Created Date
hy: Ստեղծված ամսաթիվը

en: Created On
hy: Ստեղծվել է

en: Created by
hy: Ստեղծվել է ... կողմից

en: Created contact
hy: Ստեղծված կոնտակտ

en: Created mailing
hy: Ստեղծված փոստային հաղորդագրություն

en: Created or Sent by
hy: Ստեղծող կամ ուղարկող

en: Creates a Text Link for various activity actions.
hy: Ստեղծում է տեքստային հղում տարբեր գործողությունների համար:

en: Creates a Text Link for various contact actions.
hy: Տեքստային հղումներ է ստեղծում կոնտակտի զանազան գործողությունների համար։

en: Creates a Text Link for various contribution actions.
hy: Տեքստային հղումներ է ստեղծում ներդրումների հետ կապված տարբեր գործողությունների համար

en: Creates a Text Link for various event actions.
hy: Տեքստային հղումներ է ստեղծում տարբեր միջոցառումների գործողությունների համար։

en: Creates a Text Link for various participant actions.
hy: Տեքստային հղումներ է ստեղծում մասնակիցների տարբեր գործողությունների համար։

en: Creates a Text Link for various relationship actions.
hy: Ստեղծում է տեքստային հղում տարբեր հարաբերությունների համար:

en: Credit Card
hy: Կրեդիտ քարտ

en: Credit Card Type
hy: Վարկային քարտի տեսակը

en: Credit Liability Account is
hy: Վարկային պարտավորության հաշվեկշիռն է

en: Credit card type not supported by Realex:
hy: Վարկային քարտի այս տեսակը չի աջակցվում Realex-ի կողմից.

en: Credit/Contra Revenue Account is
hy: Վարկային / զուտ եկամուտների հաշվեկշիռն է՝

en: Cree
hy: Քրի

en: Criteria
hy: Չափանիշ

en: Croatian
hy: Խորվաթերեն

en: Cron Flush
hy: Cron-ի մաքրում

en: Cron Not Running
hy: Cron-ը չի գործարկվում

en: Cron Running OK
hy: Cron-ի գործարկման համար սեղմեք «Լավ»

en: Curl is not installed
hy: Թերթումը տեղադրված չէ

en: Currencies Enabled
hy: Տարադրամները միացված են

en: Currency
hy: Արժույթ

en: Currency used for the Contribution
hy: Ներդրման ժամանակ օգտագործված արժույթը

en: Current
hy: Ընթացիկ

en: Current #
hy: Ընթացիկ #

en: Current Attachment(s)
hy: Կից նյութ(եր)

en: Current Campaigns
hy: Ընթացիկ քարոզարշավներ

en: Current Codes
hy: Ընթացիկ կոդեր

en: Current Cycle End Date
hy: Ընթացիկ շրջափուլի ավարտման ամսաթիվը

en: Current Cycle Start Date
hy: Ընթացիկ ցիկլի մեկնարկի ամսաթիվը

en: Current Employee
hy: Ընթացիկ աշխատող

en: Current Employee?
hy: Ընթացիկ աշխատո՞ղ

en: Current Employer
hy: Ներկա գործատու

en: Current Employer ID
hy: Ներկա գործատուի նույնականացուցիչ

en: Current Employer Report
hy: Ներկա գործատուի վերաբերյալ հաշվետություն

en: Current Member?
hy: Ներկայումս անդամ է՞

en: Current Membership?
hy: Ներկա անդամակցությունը

en: Current Relationships
hy: Ընթացիկ հարաբերություններ

en: Current Selections
hy: Ընթացիկ ընտրանքներ

en: Current Start Date
hy: Մեկնարկի ընթացիկ ամսաթիվը

en: Current Status
hy: Ներկա կարգավիճակը

en: Current and inactive memberships for %1 are listed below.
hy: Ընթացիկ և ապաակտիվացված անդամակցությունները  %1 -ի համար ներկայացված են ստորև։

en: Current calendar month to-date
hy: Ընթացիկ օրացուցային ամիսը մինչ օրս

en: Current calendar year to-date
hy: Ընթացիկ օրացուցային տարին մինչ օրս

en: Current employer name as configured in the individual contact edit form. You will probably want this on a separate line, so use the Enter key to create a line-break after the name fields.
hy: Ներկա գործատուի անունը՝  ինչպես կազմաձևված է անհատի կոնտակտային տվյալներ խմբագրման ձևաթղթում: Եթե դուք ցանկանում եք դրա համար առանձին տող հատկացնել՝ ապա Enter կոճակի միջոցով անվան դաշտերից հետո կարող եք նոր տեղ ստեղծել:

en: Current filter criteria didn't have any target contact to add to group
hy: Ընթացիկ ֆիլտրի չափանիշները չունեին որևէ թիրախային կոնտակտ խմբում ավելացնելու համար։

en: Current membership period expire date.
hy: Ընթացիկ անդամակցության ժամկետի լրանալու ամսաթիվը:

en: Current month's revenue?
hy: Ընթացիկ ամսվա եկամուտը

en: Current quarter to-date
hy: Ընթացիկ եռամսյակը մինչ այսօր

en: Current week to-date
hy: Ընթացիկ շաբաթը մինչ օրս

en: Current<br />Participant
hy: Ներկայիս <br />անդամ

en: Currently being used to store result id for survey activity, FK to option value.
hy: Ներկայումս օգտագործվում է հարցման գործողության արդյունքի նույնականացուցիչը պահելու համար, տարբերակի արժեքի ԱԲ-ն:

en: Custom
hy: Հարմարեցված

en: Custom  %1 is a required field if %1 is of type Customized.
hy: «%1 կարգավորումը» պարտադիր դաշտ է, եթե %1-ը պատկանում է «Կարգավորվող» տեսակին:

en: Custom %1
hy: Հարմարեցված %1

en: Custom Addressee
hy: Կարգավորել հասցեատիրոջը

en: Custom Addressee.
hy: Կարգավորել հասցեատիրոջը:

en: Custom Data
hy: Հարմարեցրած տվյալներ

en: Custom Data Fields
hy: Հարմարեցրած տվյալների դաշտեր

en: Custom Data Type
hy: Հարմարեցված տվյալների տեսակը

en: Custom Email Greeting
hy: Կարգավորել էլ. փոստի ողջույնը

en: Custom Email Greeting.
hy: Կարգավորել էլ. փոստի ողջույնը:

en: Custom Field
hy: Հարմարեցրած դաշտ

en: Custom Field Attributes
hy: Հարմարեցված դաշտի հատկանիշները

en: Custom Field Default
hy: Սկզբնադիր հարմարեցված դաշտ

en: Custom Field Formatting
hy: Հարմարեցված դաշտի ձևաչափումը

en: Custom Field ID
hy: Հարմարեցված դաշտի նույնականացուցիչը

en: Custom Field Is Active?
hy: Հարմարեցված դաշտն ակտի՞վ է:

en: Custom Field Is Required?
hy: Հարմարեցված դաշտը պարտադի՞ր է:

en: Custom Field Javascript
hy: Հարմարեցված դաշտի Javascript

en: Custom Field Label
hy: Հարմարեցված դաշտի պիտակը

en: Custom Field Move: %1
hy: Հարմարեցրած դաշտի տեղափոխումը՝ %1

en: Custom Field Name
hy: Հարմարեցված դաշտի անվանումը

en: Custom Field Post Text
hy: Հարմարեցված դաշտի հաջորդող տեքստը

en: Custom Field Pre Text
hy: Հարմարեցված դաշտի նախնական տեքստը

en: Custom Fields
hy: Հարմարեցված դաշտեր

en: Custom Fields for this Set
hy: Հարմարեցված դաշտեր այս Կազմի համար

en: Custom Files
hy: Համապատասխանեցված ֆայլեր

en: Custom Files Directory
hy: Հարմարեցրած ֆայլերի տեղեկագիրք

en: Custom Group
hy: Հարմարեցրած խումբ

en: Custom Group Created Date
hy: Հարմարեցված խմբի ստեղծման ամսաթիվը

en: Custom Group Extends
hy: Հարմարեցված խումբն ընդարձակում է

en: Custom Group ID
hy: Հարմարեցված խմբի նույնականացուցիչը

en: Custom Group Is Active?
hy: Հարմարեցված խումբն ակտի՞վ է:

en: Custom Group Is Public?
hy: Արդյո՞ք հարմարեցված խումբը հանրային է:

en: Custom Group Multiple Values Listing
hy: Հարմարեցված խմբերի բազմարժեք ցանկ

en: Custom Group Name
hy: Հարմարեցված խմբի անվանումը

en: Custom Group Post Text
hy: Հարմարեցված խմբի հաջորդող տեքստը

en: Custom Group Pre Text
hy: Հարմարեցված խմբի նախնական տեքստը

en: Custom Group Style
hy: Հարմարեցված խմբի ոճը

en: Custom Group Subtype
hy: Հարմարեցված խմբի ենթատեսակները

en: Custom Group Subtype List
hy: Հարմարեցված խմբի ենթատեսակների ցանկը

en: Custom Group Title
hy: Հարմարեցված խմբի անվանումը

en: Custom Group(s)
hy: Հարմարեցրած խումբ(խմբեր)

en: Custom Groups
hy: Հարմարեցրած խմբեր

en: Custom Option
hy: Հարմարեցրած ընտրանք

en: Custom PHP Path Directory
hy: Համապատասխանեցված PHP Path տեղեկագիրք

en: Custom Postal Greeting
hy: Կարգավորել փոստային ողջույնը

en: Custom Postal greeting.
hy: Կարգավորել փոստային ողջույնը:

en: Custom Search
hy: Հարմարեցված որոնում

en: Custom Search Path
hy: Որոնման համապատասխանեցված ուղի

en: Custom Searches
hy: Հարմարեցված որոնումներ

en: Custom Set
hy: Հարմարեցրած կազմ

en: Custom Templates
hy: Համապատասխանեցված ձևաչափեր

en: Custom Text to display on the Cancel button when used in create or edit mode
hy: Հարմարեցված տեքստ, որը ցուցադրվում է չեղարկման կոճակի վրա ստեղծման կամ խմբագրման ռեժիմում գտնվելիս

en: Custom Text to display on the submit button on profile edit/create screens
hy: Հարմարեցված տեքստ, որը ցուցադրվում է ներկայացման կոճակի վրա պրոֆիլի ստեղծման/խմբագրման էկրաններին

en: Custom data is stored in custom fields. Custom fields are organized into logically related custom data sets (e.g. Volunteer Info). Use custom fields to collect and store custom data which are not included in the standard CiviCRM forms. You can create one or many sets of custom fields.
hy: Հարմարեցված տվյալները պահված են հարմարեցված դաշտերում։ Հարմարեցված դաշտերը խմբավորված են տրամաբանորեն կապված հարմարեցված տվյալների կազմերում (օրինակ՝ կամավորների վերաբերյալ տեղեկություններ)։ Օգտագործեք հարմարեցված դաշտերը՝ հավաքագրելու և պահուստավորելու համար CiviCRM ստանդարտ ձևերում չներառված հարմարեցված տվյալներ։ Կարող եք ստեղծել հարմարեցված դաշտերի մեկ կամ ավելի կազմեր։

en: Custom field '%1' already exists in Database.
hy: «%1» հարմարեցված դաշտն արդեն գոյություն ունի տվյալների բազայում:

en: Custom field '%1' has been saved.
hy: «%1» հարմարեցված դաշտը պահպանվել է:

en: Custom group '%1' already exists in Database.
hy: «%1» հարմարեցված խումբն արդեն գոյություն ունի տվյալների բազայում:

en: Custom searches are developed and contributed by members of the CiviCRM community.
hy: Կարգավորվող որոնումը մշակվում և ներդրվում է CiviCRM համայնքի անդամների կողմից:

en: Customize Data and Screens
hy: Տվյալների և էկրանների համապատասխանեցում

en: Customized
hy: Կարգավորված

en: Customizing CSS
hy: CSS-ի կարգաբերում

en: Cycle Day
hy: Ցիկլի օրը

en: Czech
hy: Չեխերեն

en: Daily
hy: Օրական

en: Danish
hy: Դանիերեն

en: Dashboard
hy: Վահանակ

en: Dashboard - %1
hy: Վահանակ - %1

en: Dashboard Caching
hy: Վահանակի հիշապահեստավորում

en: Dashboard Contact
hy: Վահանակի կոնտակտը

en: Dashboard Contact ID
hy: Վահանակի կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: Dashboard ID
hy: Վահանակի նույնականացուցիչը

en: Dashlet Name
hy: Ենթավահանակի անվանումը

en: Dashlet Permission
hy: Ենթավահանակի թույլտվություն

en: Dashlet Permission Operator
hy: Ենթավահանակի թույլտվության օպերատոր

en: Dashlet Title
hy: Ենթավահանակի վերնագիրը

en: Dashlet URL
hy: Ենթավահանակի URL-ը

en: Dashlet is Active?
hy: Վանդակն ակտի՞վ է:

en: DashletID
hy: Ենթավահանակի նույնականացուցիչը

en: Data
hy: Տվյալներ

en: Data Entry
hy: Տվյալների մուտքագրում

en: Data Source
hy: Տվյալների աղբյուր

en: Data Type
hy: Տվյալների տեսակը

en: Data Type for this option group
hy: Տվյալների տեսակն ընտրանքների այս խմբի համար

en: Database Error Code:
hy: Տվյալների բազայի սխալի կոդը՝

en: Database In Unexpected Version
hy: Տվյալների բազան՝ անսպասելի տարբերակով

en: Database Log Report
hy: Տվյալների մատյանական հաշվետվություն

en: Database Partially Upgraded
hy: Տվյալների բազան մասամբ նորացվել է

en: Database Upgrade Required
hy: Տվյալների բազայի նորացումը պարտադիր է

en: Database Upgrades
hy: Տվյալների բազայի թարմացումներ

en: Database Version Invalid
hy: Տվյալների բազայի տարբերակն անվավեր է

en: Database Version Missing
hy: Տվյալների բազայի տարբերակը բացակայում է

en: Database cache tables cleared.
hy: Տվյալների բազայի հիշապահեստի աղյուսակները մաքրվել են:

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You may want to reload the database with the backup and try the upgrade process again.
hy: Տվյալների բազայի ստուգումը ձախողվել է - տվյալների բազան կարծես թե մասնակի թարմացվել է: Հնարավոր է, որ դուք ցանկանում եք վերբեռնել տվյալների բազան պահուստային պատճենով և նորից փորձել արդիականացման գործընթացը:

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You must reload the database with the backup and try the <a href='%1'>upgrade process</a> again.
hy: Տվյալների բազայի ստուգումը ձախողվել է - տվյալների բազան, կարծես թե, մասամբ նորացվել է: Դուք պետք է վերբեռնեք տվյալների բազան պահուստային պատճենով և փորձեք <a href='%1'>նորացնել գործընթացը</a>կրկին:

en: Database field length
hy: Տվյալների բազայի երկայնությունը

en: Database is marked with invalid version format. You may want to investigate this before you proceed further.
hy: Տվյալների բազան նշված է «անվավեր տարբերակ» ձևաչափով: Դուք, հնարավոր է, ցանկանաք ուսումնասիրել այն նախքան առաջ շարժվելը:

en: Date
hy: Ամսաթիվը

en: Date Added
hy: Ամսաթիվն ավելացվել է

en: Date Added to CiviCRM
hy: CiviCRM-ին ավելացված ամսաթիվ

en: Date Created
hy: Ստեղծման ամսաթիվը

en: Date Deceased
hy: Մահվան ամսաթիվը

en: Date Display
hy: Ցուցադրել ամսաթիվը

en: Date Display Formats
hy: Ամսաթվի ձևաչափը

en: Date Field
hy: Ամսաթվի դաշտը

en: Date Format
hy: Ամսաթվի ձևաչափը

en: Date Input Fields
hy: Ամսաթվի մուտքագրման դաշտեր

en: Date Pending
hy: Առկախ ամսաթիվ:

en: Date Preference ID
hy: Ամսաթվի նախապատվության նույնականացուցիչը

en: Date Preference Name
hy: Ամսաթվի նախապատվության անվանումը

en: Date Received
hy: Ստացման ամսաթիվը

en: Date Removed
hy: Հեռացված ամսաթիվ

en: Date Renewal Entered
hy: Թարմացման մուտքագրման ամսաթիվը

en: Date Sent
hy: Ուղարկման ամսաթիվը:

en: Date and Time
hy: Ամսաթիվը և ժամը

en: Date and time for activity: scheduled. participant: registered.
hy: Գործողության ամսաթիվը և ժամանակը` պլանավորված: Մասնակից՝ գրանցված:

en: Date and time that event ends. May be NULL if no defined end date/time
hy: Միջոցառման ավարտի ամսաթիվը և ժամը։ Կարող է դատարկ լինել, եթե ավարտի ամսաթիվը և ժամ սահմանված չէ։

en: Date and time that event starts.
hy: Միջոցառման մեկնարկի ամսաթիվը և ժամը

en: Date and time that event was created.
hy: Միջոցառման ստեղծման ամսաթիվը և ժամը

en: Date and time that online registration ends.
hy: Առցանց գրանցման ավարտի ամսաթիվը և ժամը

en: Date and time that online registration starts.
hy: Առցանց գրանցման մեկնարկի ամսաթիվը և ժամը

en: Date and time that tag was created.
hy: Ամսաթիվը և ժամը, թե երբ է ստեղծվել նշապիտակը:

en: Date and time that this attachment was uploaded or written to server.
hy: Այն ամսաթիվը և ժամը, երբ այս կցորդը վերբեռնվել կամ գրվել է սերվերում:

en: Date and time this UF group was created.
hy: Ամսաթիվը և ժամը, թե երբ է ստեղծվել այս UF խումբը:

en: Date and time this activity is scheduled to occur. Formerly named scheduled_date_time.
hy: Ծրագրված գործողության իրականացման ամսաթիվը և ժամանակը: Նախկինում կոչվել է scheduled_date_time:

en: Date and time this custom group was created.
hy: Այս հարմարեցված խմբի ստեղծման ամսաթիվը և ժամը:

en: Date and time this mailing was approved.
hy: Տվյալ փոստային առաքման հաստատման ամսաթիվը

en: Date and time this mailing was created.
hy: Տվյալ փոստային առաքման ստեղծման ամսաթիվը և ժամը

en: Date and time this mailing was scheduled.
hy: Տվյալ փոստային առաքման նախատեսված ամսաթիվը և ժամը

en: Date and time when we need to refresh the cache next.
hy: Ամսաթիվը և ժամանակը, երբ մենք պետք է թարմացնեք հաջորդ շտեմը:

en: Date and time. Used for scheduling mailings.
hy: Ամսաթիվը և ժամանակը: Օգտագործվում է էլ. փոստով զանգվածային գովազդային առաքումների պլանավորման համար:

en: Date e-mail opened
hy: Էլ․ նամակը բացելու ամսաթիվը

en: Date for activities including contributions: receive, receipt, cancel. membership: join, start, renew. case: start, end.
hy: Գործունեության ամսաթիվը, ներառյալ ներդրումները` ստանալ, անդորրագիր, չեղարկել: Անդամակցություն` միանալ, սկսել, վերակնքել: Տիպային դեպք` սկսել, ավարտել:

en: Date forwaded
hy: Վերահասցեավորման ամսաթիվը

en: Date may be up to end_date_years years after the current date.
hy: Ամսաթիվը կարող է լինել մինչև start_date_years տարի ընթացիկ ամսաթվից հետո:

en: Date may be up to start_date_years years prior to the current date.
hy: Ամսաթիվը կարող է լինել մինչև start_date_years տարի մինչև ընթացիկ ամսաթիվը:

en: Date of Birth
hy: Ծննդյան ամսաթիվը

en: Date of birth
hy: Ծննդյան ամսաթիվը

en: Date of bounce
hy: Հետ գալու ամսաթիվը

en: Date of deceased
hy: Ջնջված ամսաթիվը

en: Date of delivery
hy: Առաքման ամսաթիվը

en: Date of reply
hy: Պատասխանի ամսաթիվը

en: Date of the (un)subscription
hy: Բաժանորդագրության (բաժանորդագրվելուց հրաժարվելու) ամսաթիվը

en: Date of unsubscribe
hy: Գրանցումից հրաժարվելու ամսաթիվը

en: Date on which the reminder be sent.
hy: Ամսաթիվը, երբ պետք է ուղարկվի հիշեցումը:

en: Date this field becomes effective (optional).  Used for price set fields that are made available starting on a specific date.
hy: Այն ամսաթիվը, երբ այս դաշտը դառնում է հասանելի (ընտրովի)։ Օգտագործվում է գնացուցակների դաշտերի համար, որոնք հասանելի են դառնում որոշակի ամսաթվի։

en: Date this field expires (optional).  Used for price set fields that are no longer available after a specific date (e.g. early-bird pricing).
hy: Այն ամսաթիվը, երբ այս դաշտի ժամկետը սպառվում է (ընտրովի)։ Օգտագործվում է գնացուցակների դաշտերի համար, որոնք որոշակի ժամկետից հետո այլևս հասանելի չեն (օրինակ՝ ապրանքի գինը շուկա մտնելու պահին)։

en: Date this membership modification action was logged.
hy: Անդամակցության փոփոխման գրանցման ամսաթիվը

en: Date user clicked a link in the e-mail
hy: Ամսաթիվը, երբ օգտագործողը սեղմել է էլ․ նամակի հղումը

en: Date user e-mail bounced
hy: Օգտագործողի էլ․ նամակի հետ գալու ամսաթիվը

en: Date user e-mail delivered
hy: Օգտագործողի՝ էլ․ նամակի առաքման ամսաթիվը

en: Date user forwarded the e-mail
hy: Օգտատիրոջ կողմից՝ էլ․ նամակի վերահասցեավորման ամսաթիվը

en: Date user replied
hy: Օգտագործողի պատասխանելու ամսաթիվը

en: Date user unsubscribed
hy: Օգտագործողի՝ գրանցումից հրաժարվելու ամսաթիվը

en: Date when discount ends.
hy: Ամսաթիվը, երբ ավարտվում է զեղչը:

en: Date when discount starts.
hy: Ամսաթիվը, երբ սկսվում է զեղչը:

en: Date when we created the cache for a smart group
hy: Ամսաթիվը, երբ մենք ստեղծեցինք խելացի խմբի համար նախատեսված շտեմը

en: Date(s)
hy: Ամսաթիվ (ամսաթվեր)

en: Date:
hy: Ամսաթիվ.

en: Dates may be up to
hy: Ամսաթիվը կարող է լինել մինչև

en: Day
hy: Օր

en: Day prior to yesterday
hy: Երեկ չէ` առաջին օրը

en: Day, Week, Month, Year
hy: Օր, շաբաթ, ամիս, տարի

en: Days
hy: Օրեր

en: Debit Card
hy: Դեբետային քարտ

en: Debug (%1)
hy: Վրիպազերծում (%1)

en: Debug Mode Enabled
hy: Վրիպազերծման ռեժիմն ակտիվացված է

en: Debug information
hy: Վրիպազերծել տեղեկատվությունը

en: Debug output is triggered by adding specific name-value pairs to the CiviCRM query string:
hy: Վրիպազերծման արդյունքը գործարկվում է՝ CiviCRM հարցման տողին ավելացնելով անուն-պարամետր հատուկ համադրությունը

en: Debugging
hy: Վրիպազերծում

en: Deceased
hy: Ջնջված

en: Deceased Date
hy: Ջնջված ամսաթիվ

en: Deceased Membership status is missing or not active. <a href='%1'>Click here to check</a>.
hy: "Մահացածների" անդամակցության կարգավիճակ գոյություն չունի կամ ակտիվ չէ: <a href='%1'> Ստուգելու համար սեղմեք այստեղ </a>:

en: Decimal Delimiter can not have more than 1 character.
hy: Տասական թվերի անջատիչ գրանշանը չի կարող ունենալ 1-ից ավել նիշ։

en: Declaration Time
hy: Հայտարարության ժամանակը

en: Dedupe Exception ID
hy: Կրկնությունների վերացման բացառության նույնականացուցիչը

en: Dedupe Exceptions %%StatusMessage%%
hy: Կրկնությունների վերացման բացառություններ%%StatusMessage%%

en: Dedupe Rule
hy: Կրկնությունների վերացման կանոնը

en: Dedupe Rule Group
hy: Կրկնությունների վերացման կանոնների խումբը

en: Dedupe Rule ID
hy: Կրկնությունների վերացման կանոնի նույնականացուցիչը

en: Dedupe by email
hy: Կրկնողությունների վերացում էլ․ փոստով

en: Default
hy: Սկզբնադիր

en: Default (Auto-detect)
hy: Սկզբնադիր (Ինքնահայտնաբերում)

en: Default Discount Fee ID
hy: Կանխադրված զեղչված վճարի նույնականացուցիչ

en: Default Fee ID
hy: Բազային վճարի նույնականացուցիչ

en: Default Financial Type
hy: Սկզբնադիր ֆինանսական տեսակ

en: Default Language for users
hy: Օգտագործողների համար նախատեսված կանխադրված լեզու

en: Default Location Type?
hy: Սա սկզբնադիր տեղադրության տեսա՞կն է:

en: Default Number Of Contacts
hy: Կոնտակտային անձանց բազային թիվը

en: Default Option?
hy: Կանխադրված տարբերա՞կ

en: Default Organization Address
hy: Կազմակերպության սկզբնադիր հասցեն

en: Default Role
hy: Բազային դեր

en: Default Status?
hy: Հիմնական կարգավիճակը

en: Default Value
hy: Սկզբնադիր արժեք

en: Default currency assigned to contributions and other monetary transactions.
hy: Ներդրումների և այլ դրամական գործարքների համար սահմանված բազային արժույթ:

en: Default domain email address and from name.
hy: Նախնական դոմենային էլ. փոստի հասցեն և անունից

en: Default language (if any) for contact records.
hy: Կոնտակտային տվյալների հիմնական լեզուն (եթե այդպիսին կա)

en: Default number of contacts
hy: Կոնտակտային անձանց կանխադրված թիվը

en: Default position for the CiviCRM menubar.
hy: CiviCRM-ի ընտրացանկի կանխադրված դիրքը

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Additional Payment Receipt or Refund Notification</li><li>Contribution Invoice</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
hy: Ստորև բերված համակարգի աշխատանքային հոսքի հաղորդագրության կանխադրված տարբերակները փոփոխվել են` <ul><li>Ավելացված վճարման կտրոն կամ փոխհատուցման ծանոցում</li><li>Ներդրումների համար հաշիվ-ապրանքագիր</li></ul>Եթե դուք փոփոխել եք այս ձևանմուշները, խնդրում ենք վերանայել նոր սկզբնադիր վարկածները և կատարել արդիականացումը ձեր օրինակների թարմացման անհրաժեշտության դեպքում (Կառավարիչ> Հաղորդակցություններ> Հաղորդագրությունների ձևանմուշներ> Համակարգի աշխատանքային հոսքի հաղորդագրություններ):

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Contribution Invoice</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
hy: Ստորև բերված համակարգի աշխատանքային հոսքի հաղորդագրության կանխադրված տարբերակները փոփոխվել են` <ul><li>Ներդրումի համար հաշիվ ապրանքագիր</li></ul>Եթե դուք փոփոխել եք այս ձևանմուշները, խնդրում ենք վերանայել նոր սկզբնադիր վարկածները և կատարել արդիականացումը ձեր օրինակների թարմացման անհրաժեշտության դեպքում (Կառավարիչ> Հաղորդակցություններ> Հաղորդագրությունների ձևանմուշներ> Համակարգի աշխատանքային հոսքի հաղորդագրություններ):

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Personal Campaign Pages - Owner Notification</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
hy: Ստորև բերված համակարգի աշխատանքային հոսքի հաղորդագրության կանխադրված տարբերակները փոփոխվել են` <ul><li>Անձնական քարոզարշավի էջեր - Սեփականատիրոջը ծանուցում</li></ul>Եթե դուք փոփոխել եք այս ձևանմուշները, խնդրում ենք վերանայել նոր սկզբնադիր վարկածները և կատարել արդիականացումը ձեր օրինակների թարմացման անհրաժեշտության դեպքում (Կառավարիչ> Հաղորդակցություններ> Հաղորդագրությունների ձևանմուշներ> Համակարգի աշխատանքային հոսքի հաղորդագրություններ):

en: Default versions of the following System Workflow Message Templates have been modified to handle new functionality: <ul><li>Contributions - Receipt (off-line)</li><li>Contributions - Receipt (on-line)</li><li>Contributions - Recurring Start and End Notification</li><li>Contributions - Recurring Updates</li><li>Memberships - Receipt (on-line)</li><li>Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)</li><li>Pledges - Acknowledgement</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages). (<a href="%1">learn more...</a>)
hy: Ստորև բերված համակարգի աշխատանքային հոսքի հաղորդագրության կանխադրված տարբերակները փոփոխվել են` նոր գործառույթները կարգավորելու համար <ul><li> Ներդրումներ- Անդորրագիր (ոչ առցանց) </li><li>Ներդրումներ - Անդորրագիր (առցանց) </li><li>Ներդրումներ- Պարբերաբար սկսվող և ավարտվող ծանուցումներ </li><li>Ներդրումներ - Պարբերական հայտնվող թարմացումներ </li><li> Անդամակցություններ- Անդորրագիր (առցանց) - </li><li>Անդամակցություններ - Գրանցման և վերակնքման անդորրագրեր (ոչ առցանց) </li><li> Խոստումներ - Երախտագիտություն </li></ul> Եթե դուք փոփոխել եք այս ձևանմուշները, խնդրում ենք վերանայել նոր սկզբնադիր վարկածները և կատարել արդիականացումը ձեր օրինակների թարմացման անհրաժեշտության դեպքում (Կառավարիչ> Հաղորդակցություններ> Հաղորդագրությունների ձևանմուշներ> Համակարգի աշխատանքային հոսքի հաղորդագրություններ): (<a href="%1">իմանալ ավելին ...</a>)

en: Default versions of the following System Workflow Message Templates have been modified to handle new functionality: <ul><li>Events - Registration Confirmation and Receipt (on-line)</li><li>Events - Registration Confirmation and Receipt (off-line)</li><li>Contributions - Receipt (on-line)</li><li>Contributions - Receipt (off-line)</li><li>Memberships - Receipt (on-line)</li><li>Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
hy: Ստորև բերված համակարգի աշխատանքային հոսքի հաղորդագրության կանխադրված տարբերակները փոփոխվել են` նոր գործառույթները կարգավորելու համար<ul><li>Միջոցառումներ - Գրանցում Հաստատում և Անդորրագիր (առցանց)</li><li> Միջոցառումներ - Գրանցում Հաստատում և Անդորրագիր (ոչ առցանց)</li><li>Ներդրումներ - Անդորրագիր (առցանց) </li><li>Ներդրումներ- Անդորրագիր (ոչ առցանց) </li><li>Անդամակցություններ- Անդորրագիր (առցանց)</li><li>Անդամակցություններ- Գրանցման և վերակնքման անդորրագրեր (ոչ առցանց)</li></ul>Եթե դուք փոփոխել եք այս ձևանմուշները, խնդրում ենք վերանայել նոր սկզբնադիր վարկածները և կատարել արդիականացումը ձեր օրինակների թարմացման անհրաժեշտության դեպքում (Կառավարիչ> Հաղորդակցություններ> Հաղորդագրությունների ձևանմուշներ> Համակարգի աշխատանքային հոսքի հաղորդագրություններ):

en: Deferred Account
hy: Հետաձգված հաշիվ

en: Deferred Account ID
hy: հետաձգված հաշվի ID

en: Deferred Financial Account
hy: Հետաձգված ֆինանսական հաշիվ

en: Deferred Revenue - Event Fee
hy: Հետաձգված եկամուտ - միջոցառման վճար

en: Deferred Revenue - Member Dues
hy: Հետաձգված եկամուտ - Անդամավճարներ

en: Deferred Revenue Account is
hy: Հետաձգված եկամուտների հաշվեկշիռն է

en: Deferred Revenue Details
hy: Հետաձգված եկամուտների մանրամասներ

en: Deferred Revenue Details Report
hy: Հետաձգված եկամուտների վարաբերյալ մանրամասն հաշվետվություն

en: Deferred Transaction Amount
hy: Հետաձգված գործարքի գումարը

en: Deferred Transaction Date
hy: Հետաձգված գործարքի ամսաթիվը

en: Define case types, access deleted cases
hy: Սահմանել գործերի տեսակները, մուտք գործել ջնջված գործերի մեջ

en: Defines if you can select this tag.
hy: Սահմանում է՝ արդյոք կարող եք ընտրել այս նշապիտակը։

en: Definition order
hy: Սահմանման կարգը

en: Delete
hy: Ջնջում

en: Delete %1
hy: Ջնջել %1-ը

en: Delete %1 from %2? (remove contact AND delete their record of having been in this group).
hy: Ջնջե՞լ %1-ը %2-ից (հեռացնել կոնտակտը ԵՎ ջնջել այս խմբում դրանց լինելու վերաբերյալ գրառումները):

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Past Groups).
hy: Ջնջե՞լ %1-ը %2-ից (այս խումբն այլևս չի լինի Անցյալ խմբերի ցանկում):

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Pending Groups)
hy: Ջնջե՞լ %1-ը %2-ից (այս խումբն այլևս չի լինի Առկախ խմբերի ցանկում):

en: Delete %1?
hy: Ջնջե՞լ %1-ը:

en: Delete (to trash)
hy: Ջնջել (ուղարկել աղբաման)

en: Delete ACL
hy: Ջնջել ACL-ը

en: Delete ACL Role Assignment
hy: Ջնջել ACL դերի փոխանցումը

en: Delete Activities
hy: Ջնջել գործողությունները

en: Delete Activity
hy: Ջնջել գործողությունը

en: Delete Address Block
hy: Ջնջել հասցեի բլոկը

en: Delete All
hy: Ջնջել բոլորը

en: Delete All Attachment(s)
hy: Ջնջել բոլոր կցորդ(ներ)ը

en: Delete Attached File
hy: Ջնջել կից ֆայլը

en: Delete Case
hy: Ջնջել գործը

en: Delete CiviCRM Profile
hy: Ջնջել CiviCRM պրոֆիլը

en: Delete CiviCRM Profile Group
hy: Ջնջել CiviCRM պրոֆիլի խումբը

en: Delete Comment
hy: Ջնջել մեկնաբանությունը

en: Delete Contact
hy: Ջնջել կոնտակտը

en: Delete Contact Image
hy: Ջնջել կոնտակտի նկարը

en: Delete Contact Type
hy: Ջնջել կոնտակտի տեսակը

en: Delete Contact(s)
hy: Ջնջել կոնտակտ(ներ)ը

en: Delete Contacts must also be granted in order for this to work.
hy: «Ջնջել կոնտակտները» հրամանը ևս պետք է տրվի, որպեսզի այն աշխատի:

en: Delete Custom Field
hy: Ջնջել հարմարեցված դաշտը

en: Delete Custom Group
hy: Ջնջել հարմարեցված խումբը

en: Delete Custom Set
hy: Ջնջել հարմարեցրած կազմը

en: Delete DedupeRule
hy: Ջնջել կրկնությունների վերացման կանոնը

en: Delete Draft
hy: Ջնջել սևագիրը

en: Delete Email
hy: Ջնջել էլ. փոստը

en: Delete Email Block
hy: Ջնջել էլ. փոստի բլոկը

en: Delete Event
hy: Ջնջել միջոցառումը

en: Delete Failed
hy: Ջնջել չհաջողվեց

en: Delete File
hy: Ջնջել ֆայլը

en: Delete Group
hy: Ջնջել խումբը

en: Delete IM
hy: Ջնջել IM-ը

en: Delete IM Block
hy: Ջնջել IM բլոկը

en: Delete Label Format
hy: Ջնջել պիտակի ձևաչափը

en: Delete Location Type
hy: Ջնջել տեղակայման տեսակը

en: Delete Mail Settings
hy: Ջնջել փոստային կարգավորումները

en: Delete Mapping
hy: Ջնջել քարտեզագրումը

en: Delete Membership
hy: Ջնջել անդամակցությունը

en: Delete Membership Status
hy: Ջնջել անդամակցության կարգավիճակը

en: Delete Membership Type
hy: Ջնջել անդամակցության տեսակը

en: Delete Memberships
hy: Ջնջել անդամագրությունները

en: Delete Message Template
hy: Ջնջել հաղորդագրության ձևաչափը

en: Delete Multiple Choice Option
hy: Ջնջել բազմակի ընտրության ընտրանքը

en: Delete Note
hy: Ջնջել նշումը

en: Delete OpenID
hy: Ջնջել OpenID-ն

en: Delete OpenID Block
hy: Ջնջել OpenID բլոկը

en: Delete Option "%1"
hy: Ջնջել "%1" ընտրանքը

en: Delete Option Group
hy: Ջնջել ընտրանքների խումբը

en: Delete PDF Page Format
hy: Ջնջել PDF էջի ձևաչափը

en: Delete Participant
hy: Ջնջել մասնակցին

en: Delete Participant Status
hy: Ջնջել նոր կարգավիճակը

en: Delete Participation
hy: Ջնջել մասնակցությունը

en: Delete Participations
hy: Ջնջել մասնակցությունները

en: Delete Payment Procesor Type
hy: Ջնջել  վճարման օպերատորի տեսակը

en: Delete Payment Processor
hy: Ջնջել  վճարման օպերատորին

en: Delete Payment ProcessorType
hy: Ջնջել վճարման օպերատորի տեսակը

en: Delete Permanently
hy: Ջնջել մշտապես

en: Delete Petition
hy: Ջնջել խնդրանգիրը

en: Delete Phone Block
hy: Ջնջել հեռախոսահամարի բլոկը

en: Delete Price
hy: Ջնջել գինը

en: Delete Price Field
hy: Ջնջել գնային դաշտը

en: Delete Price Set
hy: Ջնջել գնացուցակը

en: Delete Profile Field
hy: Ջնջել պրոֆիլի դաշտը

en: Delete Provider
hy: Ջնջել մատակարարին

en: Delete Relationship
hy: Ջնջել հարաբերությունը

en: Delete Relationship for %1
hy: Ջնջել հարաբերությունը «%1»-ի համար

en: Delete Reletionship Type
hy: Ջնջել հարաբերության տեսակը

en: Delete Report Template
hy: Ջնջել հաշվետվության ձևանմուշը

en: Delete Schedule Reminders
hy: Ջնջել ժամանակացույցի վերաբերյալ հիշեցումները

en: Delete Scheduled Job
hy: Ջնջել պլանավորված աշխատանքը

en: Delete Set
hy: Ջնջել կազմը

en: Delete Status
hy: Ջնջել կարգավիճակը

en: Delete Survey
hy: Ջնջել հարցումը

en: Delete Website
hy: Ջնջել վեբ կայքը

en: Delete Website Block
hy: Ջնջել վեբ կայքի բլոկը

en: Delete accounting batches created by user
hy: ջնջել օգտատիրոջ կողմից ստեղծված հաշվապահական փաթեթները

en: Delete activities
hy: Ջնջել գործողությունները

en: Delete all accounting batches
hy: Ջնջել բոլոր հաշվապահական փաթեթները

en: Delete attachment
hy: Ջնջել կցորդը

en: Delete cases
hy: Ջնջել գործեր

en: Delete contacts
hy: Ջնջել կոնտակտները

en: Delete memberships
hy: Ջնջել անդամակցություններ

en: Delete only this participant record.
hy: Ջնջել միայն այս մասնակցի գրանցումը:

en: Delete participants and events that you can edit
hy: Ջնջել մասնակիցներին և միջոցառումները, որոնց կարող եք խմբագրել

en: Delete participants from event
hy: Ջնջել միջոցառման մասնակիցներին

en: Delete permanently
hy: Ջնջել մշտապես

en: Delete phone
hy: Ջնջել հեռախոսահամարը

en: Delete report
hy: Ջնջել հաշվետվությունը

en: Delete this address
hy: Ջնջել այս հասցեն

en: Delete this message template
hy: Ջնջել այս հաղորդագրության ձևանմուշը

en: Delete this participant record along with associated participant record(s).
hy: Ջնջել այս մասնակցի գրանցումը, ինչպես նաև նրա հետ կապված մասնակիցների գրանցում(ներ)ը:

en: Deleted
hy: Ջնջված է

en: Deleted %1 tags.
hy: %1 նշապիտակները ջնջվել են:

en: Deleted Activities
hy: Ջնջված գործողություններ

en: Deleted contact
hy: Ջնջված կոնտակտ

en: Deleted?
hy: Ջնջված է՞

en: Deleting an attachment will completely remove it from server.
hy: Կցորդի ջնջումն ամբողջությամբ կհեռացնի այն սերվերից:

en: Deleting this group will NOT delete the member contact records. However, all contact subscription information and history for this group will be deleted.
hy: Այս խումբը ջնջելու դեպքում անդամ կոնտակտների վերաբերյալ գրառումները ՉԵՆ ջնջվի։ Այնուամենայնիվ, բոլոր կոնտատների բաժանորդագրման տվյալները և այս խմբի հետ կապված պատմությունը կջնջվեն։

en: Deleting...
hy: Ջնջում...

en: Deletion Error
hy: Ջնջման սխալ

en: Deletion failed
hy: Ջնջումը ձախողվել է

en: Delivered ID
hy: Առաքված նույնականացուցիչ

en: Delivery
hy: Առաքում

en: Delivery Summary
hy: Առաքման ամփոփագիր

en: Demographic breakdown for case clients (and or non-case contacts) in your database. Includes custom contact fields.
hy: Ձեր տվյալների բազայում տիպային հաճախորդների (և/կամ ոչ տիպային կոնտակտային անձանց) ժողովրդագրական բաժանում: Ներառում է հատուկ ձեր համար մշակված կոնտակտային դաշտեր:

en: Demographics
hy: Ժողովրդագրություն

en: Deny ACL?
hy: Մերժե՞լ ACL-ը:

en: Depending on how you want to use the iCalendar data - you can:
hy: Կախված նրանից, թե ինչպես եք ցանկանում օգտագործել iCalendar տվյալները, Դուք կարող եք.

en: Depending on the CiviCRM setup, email and postal greetings (see below) may be automatically adapted accordingly; or the information can be used in other ways.
hy: CiviCRM կարգավորումից կախված՝ էլեկտրոնային և փոստային ողջույնները (տե՛ս ստորև) կարող են ավտոմատ կերպով համապատասխանաբար հարմարեցվել, կամ տեղեկատվությունը կարող է օգտագործվել այլ եղանակներով:

en: Deposit Bank Account
hy: Ավանդի բանկային հաշիվ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Description / text in case there was an error encountered.
hy: Նկարագրություն / տեքստ այն դեպքում, եթե տեղի է ունեցել սխալ:

en: Description and/or help text to display after fields in form.
hy: Նկարագրության և/կամ օգնության տեքստը՝ ձևաթղթի դաշտերից հետո ցուցադրելու համար:

en: Description and/or help text to display after this field.
hy: Նկարագրության և/կամ օգնության տեքստը՝ այս դաշտից հետո ցուցադրելու համար:

en: Description and/or help text to display before fields in form.
hy: Նկարագրության և/կամ օգնության տեքստը նախքան ձևաթղթի դաշտերը ցուցադրելը:

en: Description and/or help text to display before this field.
hy: Նկարագրության և/կամ օգնության տեքստը՝ նախքան այս դաշտը ցուցադրելու համար:

en: Description is included at the top of the activity edit and view pages for this type of activity.
hy: Նկարագրությունն ընդգրկված է այս տեսակի գործունեության խմբագրման և դիտման էջերի  վերին մասում:

en: Description of Domain.
hy: Տիրույթի նկարագրությունը

en: Description of Mapping.
hy: Քարտեզագրման նկարագրությունը:

en: Description of Membership Type
hy: Անդամակցության տեսակի նկարագիրը

en: Description of new group
hy: Նոր խմբի նկարագրությունը

en: Description of the Group
hy: Խմբի նկարագիրը

en: Description of the Tag
hy: Նշապիտակի նկարագիրը

en: Description of the job
hy: Աշխատանքի նկարագրությունը

en: Description of the relationship
hy: Հարաբերության տեսակը

en: Description of this date type.
hy: Ամսաթվի այս տեսակի նկարագրությունը

en: Description of this label layout
hy: Այս պիտակի դասավորության նկարագրությունը

en: Description of this membership type for internal use. May include eligibility, benefits, terms, etc.
hy: Անդամակցության այս տեսակի նկարագրությունը ներքին օգտագործման համար․ Այն կարող են ներառել իրավասությունը, օգուտները, պայմանները և այլն:

en: Description:
hy: Նկարագրությունը՝

en: Descriptive Title for this Footer.
hy: Նկարագրական վերնագիր՝ այս Նամակն ուղարկողի կոնտակտային տվյալների համար։

en: Descriptive Title for this Header
hy: Նկարագրական վերնագիր այս նամակի Վերին հատվածի համար

en: Descriptive name assigned to a contact or event address. EXAMPLES: 'College address' for a person. 'Johnson Pavilion' for an event.
hy: Կոնտակտին կամ միջոցառման հասցեին վերագրված նկարագրական անվանում: ՕՐԻՆԱԿ՝ «Քոլեջի հասցե»՝ անձի համար, «Ջոնսոնի տաղավար»՝ միջոցառման համար:

en: Descriptive title of message
hy: Հաղորդագրության նկարագրական անվանումը

en: Descriptive title of message - used for template selection.
hy: Հաղորդագրության նկարագրական անվանումը, որն օգտագործվում է ձևանմուշ ընտրելու համար:

en: Destination
hy: Նպատակակետ

en: Detailed Log Data
hy: Գրանցամատյանի մանրամասն տվյալներ

en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
hy: Մանրամասն հաշվետվություն հանրային հարցման, հեռախոսային հարցման, հասցեների ցուցակի և այլ հարցումների վերաբերյալ

en: Details
hy: Մանրամասները

en: Details Only
hy: Միայն մանրամասները

en: Details about the activity (agenda, notes, etc).
hy: Գործողության վերաբերյալ մանրամասները (օրակարգ, գրառումներ և այլն):

en: Details and Notes regarding the activity.
hy: Գործունեության վերաբերյալ մանրամասներ և նշումներ:

en: Determine if the event is free or paid. For paid events, set the payment processor, fee level(s) and discounts. Give online registrants the option to 'pay later' (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
hy: Որոշեք ՝ միջոցառումը անվճար է, թե վճարովի: Վճարովի միջոցառումների համար սահմանեք վճարման օպերատոր, վճարների մակարդակը (ներ) և զեղչերը: Առցանց գրանցվողներին տվեք «հետագայում վճարեուլ» հնարավորություն (օրինակ` փոստով չեկ ուղարկել, վարկային քարտով հեռախոսի միջոցով վճարում կատարել և այլն):

en: Determine the contacts in your database who should receive this Mass SMS by first selecting one or more <strong>Included Groups</strong>. (Groups must be assigned the <strong>Mailing List</strong> type to be available on this screen - you can update this for an existing group from <strong>Manage Groups &raquo; Settings</strong>.)
hy: Սահմանեք, թե ձեր տվյալների բազայում որ կոնտակնտներն են ստանալու այս Զանգվածային SMS հաղորդագրությունը՝ նախ և առաջ ընտրելով մեկ կամ ավելի <strong>Ներառված խմբեր</strong>։ (Խմբերը պետք է պատկանեն<strong>Նամակագրության ցանկ</strong>տեսակին, որպեսզի երևան այս էկրանին․ կարող եք թարմացնել գոյություն ունեցող խումբը և դարձնել այս տեսակի <strong>Խմբերի կառավարում &raquo, Կարգավորումներ բաժնում</strong>)։

en: Determine whether an online registration page is available. If so, configure registration, confirmation and thank you page elements and confirmation email details.
hy: Որոշեք, թե արդյոք առկա է առցանց գրանցման էջ: Եթե այո, ապա կազմաձևեք գրանցման, հաստատման և շնորհակալական էջի տարրերը և հաստատման էլ. նամակի մանրամասները:

en: Determines whether your criteria are combined with AND statements, or combined with OR statements. For example, you may want to find all individuals who are in the Volunteers group AND who have a Volunteer Training activity recorded for them. In this case use the AND operator. If you need to find everyone who is in the Volunteers group OR has a Volunteer Training activity recorded, use the OR operator.
hy: Որոշում է, թե արդյոք ձեր չափանիշները համադրված են ԵՎ պնդումների հետ, թե համադրված են ԿԱՄ պնդումների հետ: Օրինակ՝ դուք, հնարավոր է, ցանկանաք գտնել բոլոր անհատներին, որոնք Կամավորների խմբում են ԵՎ որոնք ունեն իրենց համար գրանցված կամավոր ուսուցման գործառույթ: Այս դեպքում օգտագործեք ԵՎ օպերատորին: Եթե դուք պետք է գտնեք բոլորին, ովքեր Կամավորների խմբում են ԿԱՄ ունեն Կամավորների ուսուցման գրանցված գործառույթ, օգտագործեք ԿԱՄ օպերատորին:

en: Developer
hy: Մշակող

en: Development
hy: Մշակում

en: Did not find a message template with id of %1.
hy: Հաղորդագրության՝ %1-ի նույնականացուցչով ձևանմուշ չի հայտնաբերվել:

en: Did you mean to search by Name/Email instead?
hy: Դուք փոխարենը նկատի ունեիք որոնել Անունով/Էլ. փոստո՞վ:

en: Direct Mail
hy: Ուղիղ էլ. նամակ

en: Direct member is:
hy: Անմիջական անդամը․

en: Directional prefix, e.g. Main St S, S is the suffix.
hy: Ուղղությունը ցույց տվող առջևի բաղադրիչ, օրինակ՝ Մեյն փողոց Ս-ում Ս-ն վերջից դրվող բաղադրիչն է:

en: Directional prefix, e.g. SE Main St, SE is the prefix.
hy: Ուղղությունը ցույց տվող առջևի բաղադրիչը, օրինակ՝ ՍԵ Մեյն փողոց-ու ՍԵ-ն առջևից դրվող բաղադրիչն է:

en: Directory %1 is not writable.  Please change your file permissions.
hy: %1 տեղեկագիրքը գրանցելի չէ: Խնդրում ենք փոխել ձեր ֆայլի թույլտվությունները:

en: Directory Cleanup
hy: Տեղեկագրքի մաքրում

en: Directory Paths: Make them portable
hy: Տեղեկագրքի ուղիներ. Դարձրեք դրանք դյուրակիր

en: Directory Unwritable
hy: Տեղեկագրքում հնարավոր չէ գրառում կատարել

en: Disable
hy: Ապաակտիվացնել

en: Disable "%1"?
hy: Ապաակտիվացնե՞լ "%1"

en: Disable %1
hy: Անջատել %1

en: Disable %1?
hy: Ապաակտիվացնե՞լ %1-ը:

en: Disable ACL
hy: Ապաակտիվացնել ACL-ը

en: Disable ACL Role Assignment
hy: Ապաակտիվացնել ACL դերի փոխանցումը

en: Disable Campaign
hy: Անջատել քարոզարշավը

en: Disable CiviCRM Profile Field
hy: Ապաակտիվացնել CiviCRM պրոֆիլի դաշտը

en: Disable CiviCRM Profile Group
hy: Ապաակտիվացնել CiviCRM պրոֆիլի խումբը

en: Disable Contact Type
hy: Ապաակտիվացնել կոնտակտի տեսակը

en: Disable Custom Field
hy: Ապաակտիվացնել հարմարեցրած դաշտը

en: Disable Custom Set
hy: Ապաակտիվացնել հարմարեցրած կազմը

en: Disable Debug Mode
hy: Ապաակտիվացնել վրիպազերծման ռեժիմը

en: Disable Event
hy: Ապաակտիվացնել միջոցառումը

en: Disable Group
hy: Ապաակտիվացնել խումբը

en: Disable Label Format
hy: Ապաակտիվացնել պիտակի ձևաչափը

en: Disable Location Type
hy: Ապաակտիվացնել տեղակայման տեսակը

en: Disable Mailing Component
hy: Ապաակտիվացնել փոստային առաքումների բաղադրիչը

en: Disable Membership Status
hy: Ապաակտիվացնել անդամակցության կարգավիճակը

en: Disable Membership Type
hy: Ապաակտիվացնել անդամակցության տեսակը

en: Disable Multiple Choice Option
hy: Ապաակտիվացնել բազմակի ընտրության ընտրանքը

en: Disable Outbound Email
hy: Ապաակտիվացնել ելքային հաղորդագրությունները

en: Disable Payment Processor
hy: Ապաակտիվացել վճարման օպերատորին

en: Disable Payment ProcessorType
hy: Ապաակտիվացնել վճարման օպերատորի տեսակը

en: Disable Petition
hy: Ապաակտիվացնել խնդրագիրը

en: Disable Price
hy: Ապաակտիվացնել գինը

en: Disable Price Option
hy: Ապաակտիվացնել գնի ընտրանքը

en: Disable Price Set
hy: Ապաակտիվացնել գնացուցակը

en: Disable Provider
hy: Ապաակտիվացնել մատակարարին

en: Disable Relationship
hy: Ապաակտիվացնել հարաբերությունը

en: Disable Relationship Type
hy: Ապաակտիվացնել հարաբերության տեսակը

en: Disable Scheduled Job
hy: Ապաակտիվացնել պլանավորված աշխատանքը

en: Disable Status
hy: Ապաակտիվացնել կարգավիճակը

en: Disable Survey
hy: Ապաակտիվացնել հարցումը

en: Disable USPS address validation during import?
hy: Ներմուծման ժամանակ ապաակտիվացնե՞լ USPS հասցեի վավերացումը:

en: Disable automatic synchronization. You will have to use the "Manually Synchronize" form to synchronize memberships and roles yourself.
hy: Անջատել ավտոմատ սինխրոնիզացումը: Դուք պետք է օգտագործեք «Սինխրոնիզացում ձեռքով» ձևը՝ անդամներին և դերերը սինխրոնիզացնելու համար:

en: Disable debug mode now?
hy: Հիմա ապաակտիվացնե՞լ վրիպազերծման ռեժիմը:

en: Disable expired relationships
hy: Ապակտիվացնել ժամկետանց հարաբերությունները

en: Disable the email confirmation for unverified contacts?
hy: Ապաակտիվացնե՞լ չհաստատված կոնտակտների էլ․փոստի հաստատումը։

en: Disable this message template
hy: Ապաակտիվացնել այս հաղորդագրության ձևանմուշը

en: Disable this option to remove the field from the profile without deleting it.
hy: Թույլ չտալ, որ այս ընտրանքը հեռացնի դաշտը պրոֆիլից առանց այն ջնջելու։

en: Disabled
hy: Ապաակտիվացված է

en: Disabled (Missing)
hy: Ապաակտիվացված է (բացակայում է)

en: Disabled Statuses
hy: Ապաակտիվացած կարգավիճակներ

en: Disables relationships that have expired (ie. those relationships whose end date is in the past).
hy: Ապակտիվացնել է ժամկետանց հարաբերությունները (օրիանկ՝ այն հարաբերությունները, որոնց ավարտի ամսաթիվը անցյալում է):

en: Disconnect
hy: Անջատել

en: Disconnected
hy: Անջատվել է

en: Disconnecting...
hy: Անջատվում է․․․

en: Discount Amount
hy: Զեղչի գումարը

en: Discount End Date
hy: Զեղչի ավարտի ամսաթիվը

en: Discount ID
hy: Զեղչի նույնականացուցիչը

en: Discount Set
hy: Զեղչային համակարգ

en: Discount Start Date
hy: Զեղչի մեկնարկի ամսաթիվը

en: Discounted Fees
hy: Զեղչված վճարներ

en: Discounts
hy: Զեղչեր

en: Discounts Account is
hy: Զեղչերի հաշիվեկշիռն է

en: Discounts by Signup Date?
hy: Գոյություն ունե՞ն չեղչեր՝ պայմանավորված անդամագրման ամսաթվով։

en: Display Amount?
hy: Ցուցադրե՞լ գումարը:

en: Display Fee
hy: Ցուցադրել անդամավճարը

en: Display Membership Fee
hy: Ցույց տալ անդամավճարը

en: Display Name
hy: Ցուցադրել անունը

en: Display Options
hy: Ցուցադրել տարբերակները

en: Display Preferences
hy: Ցուցադրել նախապատվությունները

en: Display Results As
hy: Ցուցադրել արդյունքները որպես

en: Display Results as Relationship
hy: Ցուցադրել արդյունքները որպես հարաբերություն

en: Display Results have been Reset
hy: Արդյունքների ցուցադրումը վերակայվել է

en: Display Settings For Results
hy: Արդյունքների համար ցուցադրել կարգավորումներ

en: Display Style
hy: Ցուցադրել ոճը

en: Display Style 'Tab with table' is only supported for multiple-record custom field sets.
hy: «Ցուցադրել ոճը «Ներդիր` աղյուսակով» հրամանը միայն աջակցվում է բազմակի գրառումներ ունեցող հարմարեցված դաշտերի շարքերի համար:

en: Display Style should be Inline for this Class
hy: Այս դասի համար նախատեսված «Ցուցադրել ոճը» հրամանը պետք է լինի տողի ներսում:

en: Display Tag?
hy: Ցուցադրե՞լ նշապիտակը

en: Display amount next to each option? If no, then the amount should be in the option description.
hy: Ցույց տա՞լ գումարի չափը յուրաքանչյուր ընտրանքի կողքին։ Եթե ոչ, այն ներկայացված կլինի ընտրանքի նկարագրի մեջ։

en: Display clicks from each mailing
hy: Ցույց տալ մկնիկի կտտոցները յուրաքանչյուր նամակից։

en: Display contacts who opened emails from a mailing
hy: Ցույց տալ այն կոնտակտներին, որոնք բացել են նամակը

en: Display debug output with results.
hy: Ցուցադրել կարգաբերման ելնը արդյունքների հետ:

en: Display in Table controls which columns are included in the listing of custom data records. If your custom data set has a large number of fields, uncheck this box to exclude less important fields from the listing. All fields will still be included when viewing a single record. You may also want to exclude Note type fields from the table listing.
hy: Ցույց տվեք Աղյուսակային կառավարներում՝ որ սյունակներն են ներառված հարմարեցված տվյալների գրառումների ցանկում։ Եթե ձեր հարմարեցված տվյալների կազմն ունի մեծ թվով դաշտեր, ապանշեք այս տուփը՝ ցանկից պակաս կարևոր դաշտերը հեռացնելու նպատակով։ Մեկ ընդհանուր գրառման մեջ, այնուամենայնիվ, բոլոր դաշտերը կերևան։ Կարող եք նաև աղյուսակների ցանկից բացառել Նշումների դաշտերը։

en: Display in Table?
hy: Ցուցադրե՞լ աղյուսակում:

en: Display label for this status.
hy: Ցուցադրել այս կարգավիճակի պիտակը

en: Display minimum membership fee
hy: Ցույց տալ նվազագույն անդամավճարը

en: Display name for this Membership status (e.g. New, Current, Grace, Expired...).
hy: Ցույց տալ այդ անդամակցության կարգավիճակը (օրինակ՝ Նոր, Ընթացիկ, Երկարաձգված ժամկետով, Լրացած․․․ )

en: Display text for link from Event Information to Event Registration pages (e.g. 'Register Now!').
hy: Ցուցադրել հղման տեքստը, որով Միջոցառումների տեղեկատվական էջից անցում է կատարվում դեպի Միջոցառումների գրանցման էջ (օրինակ` «Գրանցվեք հիմա»):

en: Display the membership fee along with the membership name and description for each membership option?
hy: Ցուցադրել անդամավճարը, ինչպես նաև անդամակցության անվանումը և անդամակցության յուրաքանչյուր տարբերակի նկարագրությունը:

en: Displayed title for the Price Set.
hy: Գնացուցակի ցուցադրված վերնագիրը:

en: Displaying contacts where:
hy: Այն կոնտակտների ցուցադրում, որտեղ՝

en: Displaying results as "%1" is not available without search criteria from the pane you just closed.
hy: Արդյունքների ցուցադրումը որպես «%1» հասանելի չէ առանց քիչ առաջ ձեր կողմից փակված դաշտի որոնման չափանիշների:

en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
hy: Ցույց է տալիս ներդրումների մանրամասն ցանկն ըստ ընտանիքների, ներառյալ՝ ընտանիքի անդամների ներդրումները։

en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
hy: Ցույց է տալիս ներդրումների մանրամասն ցանկն ըստ կազմակերպությունների, ներառյալ՝ աշխատակիցների ներդրումները կազմակերպության համար։

en: Distance
hy: Տարածություն

en: Distribution
hy: Բաշխում

en: Divehi; Dhivehi; Maldivian;
hy: Դիվեհի; Դհիվեհի, Մոլոդովերեն

en: Do NOT select a Contact Subtype if your import file contains a mixture of subtypes. In that case, select the built-in ("parent") type, and make sure you'll file includes include a column which sets the subtype for each row.
hy: Կոնտակտի ենթատեսակ ընտրելու կարիք չկա, եթե ձեր ներմուծման ֆայլը պարունակում է ենթատեսակների զուգակցում: Այդ դեպքում ընտրեք ներդրման («մայր») տեսակ և համոզվեք, որ ձեր ֆայլը պարունակում է այնպիսի սյունակ, որը յուրաքանչյուր շարքի համար ենթատեսակ է սահմանում :

en: Do Not E-mail
hy: Էլ․ նամակ չուղարկել

en: Do Not Email
hy: Էլ․ նամակ չուղարկել

en: Do Not Mail
hy: Փոստով նամակ չուղարկել

en: Do Not Phone
hy: Չզանգահարել

en: Do Not Sms
hy: SMS հաղորդագրություն չուղարկել

en: Do Not Trade
hy: Առևտուր չանել

en: Do Not mail
hy: Էլ. նամակ չուղարկել

en: Do not SMS
hy: SMS չուղարկել

en: Do not bulk email
hy: Չկատարել զանգվածային փոստային առաքում

en: Do not email
hy: Էլ. նամակ չուղարկել

en: Do not enable this feature if you are using this profile as an HTML Form Snippet embedded in a non-CiviCRM web page. reCAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting a stand-alone form with reCAPTCHA included will always result in a reCAPTCHA validation error.
hy: Մի միացրեք այս գործառույթը, եթե օգտագործում եք այս պրոֆիլը որպես HTML ձևի ելքային կոդի հատված՝ ներկառուցված ոչ CiviCRM կայքէջի մեջ։ reCAPTCHA-ի համար պահանջվում է դինամիկ էջերի ստեղծում։ reCAPTCHA պարունակող առանձին ձևի հաստատումը մշտապես կհանգեցնի reCAPTCHA -ի վավերացման սխալի։

en: Do not mail
hy: Էլ. նամակ չուղարկել

en: Do not make custom fields required unless you want to force all users to enter a value anytime they add or edit this type of record. You can always make the field required when used in a specific Profile form.
hy: Մի դարձրեք հարմարեցված դաշտերը պարտադիր, եթե չեք ցանկանում, որ բոլոր օգտատերերն ամեն անգամ նման գրառում ավելացնելիս կամ խմբագրելիս արժեք մուտքագրեն։ Դուք միշտ կարող եք դաշտը դարձնել պարտադիր, եթե այն օգտագորվում է հատուկ Պրոֆիլի ձևով։

en: Do not merge
hy: Չմիավորել

en: Do not phone
hy: Չզանգահարել

en: Do not print labels for contacts with "Do Not Mail" privacy option checked
hy: Մի տպեք պիտակներ ստուգված «Էլ. նամակ չուղարկել» գաղտնիության տարբերակն ունեցող կոնտակտների համար

en: Do not record
hy: Գրառում չկատարել

en: Do not redact emails
hy: Չխմբագրել էլեկտրոնային նամակները

en: Do not run this job before this date / time. The run frequency selected above will apply thereafter.
hy: Մի աշխատանքը չգործարկել մինչև այս ամսաթիվը / ժամը: Դրանից հետո կկիրառվի վերը ընտրված գործարկման հաճախությունը:

en: Do not sms
hy: SMS հաղորդագրություն չուղարկել

en: Do not trade
hy: Առևտուր չանել

en: Do we want to map results from this profile.
hy: Մենք ցանկանու՞մ ենք քարտեզագրել այս պրոֆիլից ստացված արդյունքները:

en: Do you really want to remove this Smart Group?
hy: Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք հեռացնել այս խելացի խումբը:

en: Do you want a registration confirmation email sent automatically to the user? This email includes event date(s), location and contact information. For paid events, this email is also a receipt for their payment.
hy: Ցանկանու՞մ եք, որպեսզի ավտոմատ կերպով գրանցման հաստատման վերաբերյալ էլ.նամակ ուղարկվի օգտատիրոջը: Այդ էլ. նամակը պարունակում է միջոցառման  ամսաթիվ(եր)ը, անցկացման վայր և կոնտակտային տվյալները: Վճարովի միջոցառման համար այս էլ. նամակը հանդիսանում է նաև վճարման անդորրագիր:

en: Do you want to <a %1>edit the existing activity</a>?
hy: Դուք ցանկանում ե՞ք  խմբագրել առկա գործողությունը

en: Do you want to continue?
hy: Արդյո՞ք ցանկանում եք շարունակել:

en: Do you want to delete the message template '%1'?
hy: Դուք ցանկանում ե՞ք ջնջել հաղորդագրության ձևաչափը  '%1'։

en: Do you want to include this field in the Profile's Search form?
hy: Ցանկանու՞մ եք ներառել այս դաշտը Պրոֆիլի որոնման ձևում

en: Do you want to release respondents for '%1' ?
hy: Դուք ցանկանում ե՞ք ազատել հարցվողներին '%1'-ի համար

en: Do you want to reserve respondents for '%1' ?
hy: Դուք ցանկանում ե՞ք ամրագրել հարցվողներ '%1'-ի համար։

en: Docs
hy: Փաստաթղթեր

en: Document Body
hy: Փաստաթղթի հիմնական մասը

en: Document Type
hy: Փաստաթղթի տեսակը

en: Does Event allow multiple registrations from same email address?
hy: Միջոցառումը թույլ տալիս է՞ մի քանի մասնակից գրանցել միևնույն էլ․ փոստի հասցեից։

en: Does contact A have permission over contact B?
hy: Կոնտակտ A-ն թույլտվություն ունի՞ կոնտակտ B-ի նկատմամբ։

en: Does contact B have permission over contact A?
hy: Կոնտակտ B-ն թույլտվություն ունի՞ կոնտակտ A-ի նկատմամբ։

en: Does not contain
hy: Չի պարունակում

en: Does the contact have a %1 Account?
hy: Կոնտակտն ունի՞ %1 հաշիվ:

en: Does the mailing track Open Rate?
hy: Արդյոք հետևում ե՞ն, թե որքան նամակ է բացվում

en: Does this Custom Field Set allow multiple records?
hy: Արդյո՞ք այս հարմարեցրած դաշտի կազմը թույլ է տալիս կատարել բազմաթիվ գրառումներ:

en: Does this Payment Processor Type support recurring donations?
hy: Վճարման այս օպերատորի միջոցով հնարավոր է՞ իրականացնել կրկնվող ներդրումներ։

en: Does this contact not want to be emailed?
hy: Այս կոնտակտը ցանկանում է՞, որպեսզի իրեն էլ․նամակ ուղարկվի։

en: Does this contact not want to be mailed?
hy: Այս կոնտակտը ցանկանում է՞, որպեսզի իրեն փոստով նամակ ուղարկեն

en: Does this contact not want to be phoned?
hy: Այս կոնտակտը ցանկանում է՞, որպեսզի իրեն զանգահարեն։

en: Does this contact not want to receive messages?
hy: Այս կոնտակտը ցանկանում է՞, որպեսզի իրեն SMS հաղորդագրություն ուղարկեն

en: Does this group hold multiple values?
hy: Այս խումբը պարունակու՞մ է բազմաթիվ արժեքներ:

en: Does your SMTP server require authentication (user name + password)?
hy: Ձեր SMTP սերվերը պահանջում է վավերացում (օգտագործողի անուն + գաղտնաբառ):

en: Domain
hy: Տիրույթ

en: Domain (organization) address
hy: Տիրույթի (կազմակերպության) հասցեն

en: Domain (organization) email
hy: Տիրույթի (կազմակերպության) էլ. փոստի հասցեն

en: Domain (organization) phone
hy: Տիրույթի (կազմակերպության) հեռախոսահամարը

en: Domain Description
hy: Տիրույթի նկարագրությունը

en: Domain ID
hy: Տիրույթի նույնականացուցիչը

en: Domain Name
hy: Տիրույթի անվանումը

en: Domain address - displays your organization's postal address.
hy: Տիրույթի հասցեն ցույց է տալիս ձեր կազմակերպության փոստային հասցեն:

en: Domain for dashboard
hy: Վահանակի տիրույթը

en: Domain information for '%1' has been saved.
hy: «%1»-ի տիրույթի վերաբերյալ տեղեկատվությունը պահպանվել է:

en: Domain name
hy: Տիրույթի անվանումը

en: Don't Link this Field
hy: Տվյալ դաշտի համար հղում չստեղծել

en: Don't override
hy: Անվավեր մի համարեք

en: Donation
hy: Նվիրատվություն

en: Donations
hy: Նվիրատվություններ

en: Done
hy: Արված է

en: Done with Preview
hy: Ավարտված է նախադիտումով

en: Donor Email
hy: Դոնորի էլ․ փոստի հասցեն

en: Donor Name
hy: Դոնորի անունը

en: Donor Phone
hy: Դոնորի հեռախոսահամարը

en: Donor-advised Fund
hy: Դոնորների կողմից ղեկավարվող հիմնադրամ

en: Download CiviCRM.
hy: Ներբեռնել CiviCRM։

en: Download Conflicts
hy: Ներբեռնել կոնֆլիկտները

en: Download Document
hy: Ներբեռնել փաստաթուղթ

en: Download Duplicates
hy: Ներբեռնել կրկնօրինակներ

en: Download Errors
hy: Ներբեռնել սխալները

en: Download Extension
hy: Ներբեռնել ընդլայնումը

en: Download Mismatched Activity records
hy: Ներբեռնել անհամապատասխան գործառույթի գրառումները

en: Download Mismatched Contacts
hy: Ներբեռնել անհամապատասխան կոնտակտները

en: Download Mismatched Memberships
hy: Ներբեռնել անհամապատասխան անդամակցությունները

en: Download an iCalendar file (with a *.ics extension) to your local computer.
hy: Ներբեռնեք iCalendar ֆայլը (* .ics ընդլայնմամբ) ձեր տեղական համակարգչում:

en: Download and Install
hy: Ներբեռնել և տեղադրել

en: Download and Install "%1"?
hy: Ներբեռնե՞լ և տեղադրե՞ լ "%1"

en: Download iCalendar File
hy: Ներբեռնեք iCalendar-ի ֆայլը

en: Download iCalendar File:
hy: Ներբեռնեք iCalendar-ի ֆայլը

en: Download iCalendar entry for this event.
hy: Ներբեռնեք iCalendar- ի գրառումն այս միջոցառման համար:

en: Downloaded Invoice
hy: Ներբեռնված հաշիվ-ապրանքագիր

en: Downloaded Invoice.
hy: Ներբեռնված հաշիվ-ապրանքագիր։

en: Downloading this extension will provide you with new functionality. Please make sure that the extension you're installing or upgrading comes from a trusted source.
hy: Այս ընդլայնման ներբեռնումը Ձեզ կապահովի նոր ֆունկցիոնալությամբ: Խնդրում ենք հավաստիանալ, որ Ձեր կողմից տեղադրվող կամ թարմացվող ընդլայնման աղբյուրը վստահելի է:

en: Downloading...
hy: Ներբեռնում...

en: Dr.
hy: Դոկտոր

en: Drop-down (select list)
hy: Իջնող (ընտրել ցուցակ)

en: Dropdown Options
hy: Բացվող ցանկի տարբերակները

en: Drupal ID
hy: Drupal-ի նույնականացուցիչը

en: Drupal Role
hy: Drupal-ի դերը

en: Drupal User
hy: Drupal-ի օգտատեր

en: Drupal User Registration
hy: Drupal-ի օգտատիրոջ գրանցումը

en: Drupal menu type.
hy: Drupal-ի ցանկի տեսակը:

en: Drupal session table cleared.
hy: Drupal-ի աշխատաշրջանի աղյուսակը մաքրվել է:

en: Drupal user account registration option?
hy: Առկա՞ է արդյոք Drupal-ի օգտատիրոջ էջի գրանցման ընտրանք:

en: Dummy Payment Processor
hy: Կեղծ վճարման օպերատոր

en: Duplicate
hy: Կրկնօրինակել

en: Duplicate Contacts
hy: Կրկնօրինակել կոնտակտները

en: Duplicate Import Mapping Name
hy: Կրկնօրինակել Քարտեզագրման ներմուծման անունը

en: Duplicate Matching
hy: Կրկնօրինակի համապատասխանեցում

en: Duplicate Matching Rule
hy: Պատճենել "Համապատասխանեցման կանոնը"

en: Duplicate Membership?
hy: Կրկնօրինակե՞լ անդամակցությունը

en: Duplicate Option label
hy: Պատճենել ընտրանքի պիտակը

en: Duplicate Option values
hy: Պատճենել ընտրանքի արժեքները

en: Duplicate Rows
hy: Կրկնօրինակել շարքերը

en: Duplicate Rules
hy: Կրկնօրինակել կանոնը:

en: Duplicate Template Name.
hy: Կրկնօրինակել ձևանմուշի անվանումը:

en: Duplicate label value
hy: Պատճենել պիտակի արժեքը

en: Duplicate matching rule
hy: Պատճենել համապատասխանեցման կանոնը

en: Duplicate this tag
hy: Կրկնօրինակել այս նշապիտակը

en: Duplicate value for External ID.
hy: Կրկնակի նշանակություն արտաքին նույնականացուցչի համար:

en: Duplicate weight value
hy: Պատճենել կշռի արժեքը

en: Duration
hy: Տևողությունը

en: Duration (Days)
hy: Տևողություն (օր)

en: Duration (min)
hy: Տևողությունը (րոպե)

en: Duration of this membership (e.g. 30 days, 2 months, 5 years, 1 lifetime)
hy: Այս անդամակցության տևողությունը (օրինակ՝ 30 օր, 2 ամիս, 5 տարի, ցմահ)

en: Dutch
hy: Հոլանդերեն

en: Dynamic
hy: Դինամիկ

en: Dynamic Form Creator
hy: Դինամիկ ձևի ստեղծող

en: Dzongkha
hy: Ձոնգքհա

en: ERROR: Title is not Set
hy: ՍԽԱԼ. Վերնագիրը սահմանված չէ

en: EXAMPLE:
hy: ՕՐԻՆԱԿ՝

en: EXAMPLE: A price set with 3 price fields. National membership (with 3 price options - radio button style), Regional membership (checkbox), and an optional magazine subscription.
hy: Օրինակ՝ գնացուցակ՝ արժեքի 3 դաշտերով։ Ազգային անդամակցություն (արժեքի 3 ընտրանքով, կետակոճակի ոճ), Շրջանային անդամակցություն (նշատուփ) և կամընտրական բաժանորդագրում ամսագրերի։

en: EXAMPLE: An organization that has a National office and 5 regional offices puts constituents in each region into their own group. Then they create a "National" group which is assigned as the "Parent" for all regional groups. The National office can now send mailings (for example) to the "National" group - knowing that all contacts in the regional groups will be included.
hy: ՕՐԻՆԱԿ՝ կազմակերպությունը, որն ունի Ազգային գրասենյակ և 5 շրջանային գրասենյակներ, յուրաքանչյուր շրջանի անդամներին ներառում է համապատասխան շրջանի խմբի մեջ։ Այնուհետև, ստեղծում է «Ազգային» խումբ, որը համարվում է բոլոր շրջանային խմբերի «Մայր» խումբը։ Այժմ, Ազգային գրասենյակը կարող է նամակներ ուղարկել (օրինակ) «Ազգային խմբին»՝ իմանալով, որ շրջանային խմբերի բոլոր կոնտակտները կընդգրկվեն։

en: EXAMPLE: Given the default event types, this URL will retrieve all events with start dates on or after January 1, 2007 whose event type is 'Fundraiser':
hy: ՕՐԻՆԱԿ՝ ելնելով միջոցառումների հիմնական տեսակից, այս URL- ն կգտնի այն բոլոր միջոցառումները, որոնք մեկնարկում են 2007թ․ հունվարի 1-ին կամ դրանից հետո և որոնց տեսակը «Միջոցների հավաքագրում»-ն է.

en: EXAMPLE: If you are using CiviEvent, and you want to collect information from people registering for your events, select "Participants". If the information is specific to one type of participant (e.g. event volunteers), select "Participants (role)" and then select the role (e.g. 'Volunteer').
hy: ՕՐԻՆԱԿ՝  եթե օգտագործում եք CiviEvent-ը և ցանկանում եք հավաքագրել ձեր միջոցառումներին գրանցվող անձանց վերաբերյալ տվյալներ, ընտրեք «Մասնակիցներ»։ Եթե տվյալները վերաբերում են մասնակիցների որոշակի խմբի (օրինակ՝ միջոցառման կամավորներ), ընտրեք «Մասնակիցներ (դերը)», ապա ընտրեք դերը (օրինակ՝ «Կամավոր»)։

en: EXAMPLE: If you set a length of 8 on 'Street Address', then '101 Delaplane Ave.' would match '101 Delaplain St.' because the first 8 characters are the same. If Length is left blank, then the comparison is done on the entire field value.
hy: ՕՐԻՆԱԿ. եթե «Փողոցի հասցեների» երկարության համար 8 թիվը սահմանեք ապա «101 Դելափլեյն Պող.» կհամապատասխանի «101 Դելափլեյն Փող.»-ի հետ, քանի որ առաջին 8 նիշերը նույնն են: Եթե երկարության հատվածը դատարկ մնա, ապա համեմատությունը կկատարվի ամբողջ դաշտի արժեքի հիման վրա:

en: EXAMPLE: If you want your message to begin with "Dear " followed by the recipient's first name, you can use the %1 token in your message. <em>Dear %1</em>
hy: ՕՐԻՆԱԿ՝ եթե դուք ցանկանում եք, որ ձեր հաղորդագրությունը սկսվի «Սիրելի» բառով, որին կհաջորդի ստացողի անունը, ապա կարող եք օգտագործել %1 նշանը ձեր հաղորդագրության մեջ: <em>Սիրելի %1</em>

en: EXAMPLE: You can enter <em>fiesta</em>, and get a match on a contact with a note containing <em>Fall Fiesta</em>
hy: ՕՐԻՆԱԿ՝ Դուք կարող եք մուտքագրել <em>fiesta</em> և ստանալ կոնտակտի համար համընկնող տարբերակ <em>Fall Fiesta</em> պարունակող նշումով

en: EXAMPLES
hy: ՕՐԻՆԱԿՆԵՐ

en: EXCLUDE Recipients of These Message(s)
hy: ԲԱՑԱՌԵԼ այս հաղորդագրություն(ներ)ը ստացողներին

en: Each anniversary
hy: Յուրաքանչյուր տարեդարձ

en: Each file must be less than %1M in size. You can also add a short description.
hy: Յուրաքանչյու ֆայլ պետք է ունենա %1M-ից փոքր չափ։ Կարող եք նաև համառոտ նկարագիր ավելացնել։

en: Edit
hy: Խմբագրում

en: Edit %1
hy: Խմբագրել %1

en: Edit %1 Smart Group Criteria
hy: Խմբագրել %1 խելացի խմբի չափանիշները

en: Edit '!1'
hy: Խմբագրել '!1'

en: Edit ACL
hy: Խմբագրել ACL-ը

en: Edit ACL &ndash; %1
hy: Խմբագրել ACL-ը &ndash; %1

en: Edit ACL Role Assignment
hy: Խմբագրել ACL դերի փոխանցումը

en: Edit API keys
hy: Խմբագրել API  բանալիները

en: Edit Address Elements
hy: Խմբագրել հասցեի տարրերը

en: Edit Batch
hy: Խմբագրել փաթեթը

en: Edit Campaign
hy: Խմբագրել քարոզարշավը

en: Edit CiviCRM Profile Field
hy: Խմբագրել CiviCRM պրոֆիլի դաշտը

en: Edit CiviCRM Profile Group
hy: Խմբագրել CiviCRM պրոֆիլի խումբը

en: Edit Comment
hy: Խմբագրել մեկնաբանությունը

en: Edit Complete Street Address
hy: Խմբագրել փողոցի ամբողջական հասցեն

en: Edit Contact
hy: Խմբագրել կոնտակտը

en: Edit Contact (View Contact Summary Page)
hy: Խմբագրել կոնտակտը (Դիտել կոնտակտի Ամփոփ էջը)

en: Edit Contact Details
hy: Խմբագրել կոնտակտի մանրամասները

en: Edit Contact Information
hy: Խմբագրել կոնտակտային տվյալները

en: Edit Contact Name
hy: Խմբագրել կոնտակտի անունը

en: Edit Contact Type
hy: Խմբագրել կոնտակտի տեսակը

en: Edit Custom Field
hy: Խմբագրել հարմարեցրած դաշտը

en: Edit Custom Set
hy: Խմբագրել հարմարեցրած կազմը

en: Edit Date Type
hy: Խմբագրել ամսաթվի ձևաչափը

en: Edit DedupeRule
hy: Խմբագրել կրկնությունների վերացման կանոնը

en: Edit Details
hy: Խմբագրել տվյալները

en: Edit Domain Information
hy: Խմբագրել տիրույթի տեղեկատվությունը

en: Edit Field
hy: Խմբագրել դաշտը

en: Edit Group
hy: Խմբագրել խումբը

en: Edit Label Format
hy: Խմբագրել պիտակի ձևաչափը

en: Edit Link
hy: Խմբագրել հղումը

en: Edit Location Type
hy: Խմբագրել տեղակայման տեսակը

en: Edit Mail Settings
hy: Խմբագրել փոստային կարգավորումները

en: Edit Mailing Component
hy: Խմբագրել փոստային առաքումների բաղադրիչը

en: Edit Mapping
hy: Խմբագրել քարտեզագրումը

en: Edit Membership
hy: Խմբագրել անդամակցությունը

en: Edit Membership Status
hy: Խմբագրել անդամության կարգավիճակը

en: Edit Membership Type
hy: Խմբագրել անդամակցության տեսակը

en: Edit Message Template
hy: Խմբագրել հաղորդագրության ձևաչափը

en: Edit Multiple Choice Option
hy: Խմբագրել բազմակի ընտրության ընտրանքը

en: Edit Multiple Choice Options
hy: Խմբագրել բազմակի ընտրության ընտրանքները

en: Edit Note
hy: Խմբագրել նշումը

en: Edit Option
hy: Խմբագրել ընտրանքը

en: Edit Option Group
hy: Խմբագրել ընտրանքների խումբը

en: Edit PDF Page Format
hy: Խմբագրել PDF էջի ձևաչափը

en: Edit Participant Status
hy: Խմբագրել նոր կարգավիճակը

en: Edit Participant Status Options
hy: Խմբագրել մասնակիցների կարգավիճակի ընտրանքները

en: Edit Participation
hy: Խմբագրել մասնակցությունը

en: Edit Payment Procesor Type
hy: Խմբագրել վճարման օպերատորի տեսակը

en: Edit Payment Processor
hy: Խմբագրել վճարման օպերատորին

en: Edit Payment ProcessorType
hy: Խմբագրել վճարման օպերատորի տեսակը

en: Edit Petition
hy: Խմբագրել խնդրագիրը

en: Edit Price
hy: Խմբագրել գինը

en: Edit Price Field
hy: Խմբագրել գնային դաշտը

en: Edit Price Option
hy: Խմբագրել գնի ընտրանքը

en: Edit Price Options
hy: Խմբագրել արժեքի ընտրանքները

en: Edit Price Set
hy: Խմբագրել գնացուցակը

en: Edit Profile
hy: Խմբագրել պրոֆիլը

en: Edit Provider
hy: Խմբագրել մատակարարին

en: Edit Recipient Options
hy: Խմբագրել ստացողի տարբերակները

en: Edit Relationship
hy: Խմբագրել հարաբերությունը

en: Edit Relationship Type
hy: Խմբագրել հարաբերության տեսակը

en: Edit Relationship for %1
hy: Խմբագրել հարաբերությունը «%1»-ի համար

en: Edit Report Template
hy: Խմբագրել հաշվետվության ձևանմուշը

en: Edit Rule
hy: Խմբագրել կանոնը

en: Edit Schedule Reminders
hy: Խմբագրել ժամանակացույցի վերաբերյալ հիշեցումները

en: Edit Scheduled Job
hy: Խմբագրել պլանավորված աշխատանքը

en: Edit Search Criteria
hy: Խմբագրել որոնման չափանիշները

en: Edit Set
hy: Խմբագրել կազմը

en: Edit Settings
hy: Խմբագրել կարգավորումները

en: Edit Smart Group
hy: Խմբագրել խելացի խումբը

en: Edit Smart Group Criteria
hy: Խմբագրել Խելացի խմբի չափանիշները

en: Edit Smart Group Search Criteria for %1
hy: Խմբագրել խելացի խմբի որոնման չափանիշները %1-ի համար

en: Edit Status
hy: Խմբագրել կարգավիճակը

en: Edit Street Address
hy: Խմբագրել փողոցի հասցեն

en: Edit Survey
hy: Խմբագրել հարցումը

en: Edit Tags
hy: Խմբագրել նշապիտակները

en: Edit accounting batches created by user
hy: Խմբագրել օգտատիրոջ կողմից ստեղծված հաշվապահական փաթեթները

en: Edit activity
hy: Խմբագրել գործողությունը

en: Edit address
hy: Խմբագրել հասցեները

en: Edit all accounting batches
hy: խմբագրել բոլոր հաշվապահական փաթեթները

en: Edit all inbound email activities (for visible contacts) basic information and content.
hy: Խմբագրել մուտքային նամակների բոլոր գործառույթների (տեսանելի կոնտակտների համար) հիմնական տեղեկատվությունը և բովանդակությունը:

en: Edit all inbound email activities (for visible contacts) basic information. Content editing not allowed.
hy: Խմբագրել մուտքային նամակների բոլոր գործառույթների (տեսանելի կոնտակտների համար) հիմնական տեղեկատվությունը: Չի թույլատրվում խմբագրել բովանդակությունը:

en: Edit all private reports
hy: Խմբագրել բոլոր մասնավոր հաշվետվությունները

en: Edit all reports that have been marked as reserved
hy: Խմբագրել այն բոլոր հաշվետվությունները, որոնք նշված են որպես ամրագրված

en: Edit and disable Reserved Groups (Needs Edit Groups)
hy: Խմբագրել և ապաակտիվացնել ամրագրված խմբերը (Անհրաժեշտ է խմբերը խմբագրել)

en: Edit association rule
hy: Խմբագրել ասոցիացիայի կանոնը

en: Edit communication preferences
hy: Խմբագրել հաղորդակցության նախընտրությունները

en: Edit data in a profile form.
hy: Խմբագրել տվյալները պրոֆիլի ձևաթղթում:

en: Edit demographics
hy: Խմբագրել ժողովրդագրությունը

en: Edit events even without specific ACL granted
hy: Գրանցել միջոցառումները նույնիսկ առանց կոնկրետ ACL-ի

en: Edit flag was not numeric.
hy: Խմբագրել դրոշը թվային չէ:

en: Edit global settings for this custom field.
hy: Խմբագրել այս հարմարեցրած դաշտի ընդհանուր կարգավորումները:

en: Edit info
hy: Խմբագրել տեղեկությունը

en: Edit name
hy: Խմբագրել անունը

en: Edit this message template
hy: Խմբագրել այս հաղորդագրության ձևանմուշը

en: Edit this relationship.
hy: Խմբագրել այս հարաբերությունը

en: Edit user's own API keys
hy: Խմբագրել օգտատիրոջ սեփական API  բանալիները

en: Editing Master Address
hy: Գլխավոր հասցեի խմբագրում

en: Eg: if you choose '2' then the lead booker can bring 2 guests; there would be a limit of 3 participants in total per booking.
hy: Օրինակ. Եթե ընտրում եք «2» -ը, ապա գլխավոր գրանցում իրականացնողը կարող է իր հեր բերել 2 հյուր. մեկ ամրագրման ընդհանուր մասնակիցների թիվը չպետք է գերազանցի 3-ը:

en: Either filter on at least one relationship type, or de-select Staff Member and Relationship from the list of fields.
hy: Կամ ֆելտրել ըստ առնվազն հարաբերության մեկ տեսակի, կամ դադարեցնել աշխատակցի կամ հարաբերության ընտրումը դաշտերի ցանկից

en: Elavon - recurring payments not implemented
hy: Elavon - կրկնվող վճարումները չեն իրականացվել

en: Elavon / Nova Virtual Merchant Gateway requires curl with SSL support
hy: Elavon / Nova Virtual Merchant անցուղին պահանջում է թերթում SSL-ի աջակցությամբ

en: Elavon Payment Processor
hy: Elavon վճարման օպերատոր

en: Eligible
hy: Թույլատրելի

en: Email
hy: Էլ․ փոստ

en: Email %1
hy: Էլ.փոստ %1

en: Email %1 is primary?
hy: %1-ը հիմնակա՞ն էլ. փոստ է:

en: Email (Contact A)
hy: էլ․ փոստի հասցե (Կոնտակտ A)

en: Email (Contact B)
hy: էլ․ փոստի հասցե (Կոնտակտ B)

en: Email (Main)
hy: Էլ. փոստ հասցե (հիմնական)

en: Email (reserved)
hy: էլ․ փոստի հասցե (վերապահված)

en: Email - schedule/send via CiviMail
hy: Էլ. փոստ - պլանավորել/ուղարկել CiviMail-ի միջոցով

en: Email - send now (to %1 or less)
hy: Էլ. փոստ - ուղարկել հիմա (%1-ին կամ ավելի քիչ)

en: Email - unhold addresses
hy: Էլ. փոստ - հանել հասցեները սպասման ռեժիմից

en: Email 1
hy: Էլ.փոստ 1

en: Email 1:
hy: Էլ․ փոստի հասցե 1`

en: Email 2
hy: Էլ. փոստ 2

en: Email 2:
hy: Էլ․ փոստի հասցե 2`

en: Email Address
hy: Էլ․ փոստի հասցե

en: Email Delivery
hy: Էլ․ նամակի առաքում

en: Email Delivery Settings
hy: Էլ․ փոստի առաքման կարգավորումներ

en: Email Disabled
hy: Էլ․ փոստն ապաակտիվացված է

en: Email Domain
hy: Էլ.փոստի դոմեն

en: Email Format
hy: Էլ. փոստի ձևաչափը

en: Email Greeting
hy: Էլ. փոստի ողջույն

en: Email Greeting - Custom
hy: Էլ. փոստի ողջույն - կարգավորում

en: Email Greeting Custom
hy: Էլ. փոստի ողջույնի կարգավորում

en: Email Greeting ID
hy: Էլ. փոստի ողջույնի նույնականացուցիչը

en: Email Greeting Type
hy: Էլեկտրոնային փոստի ողջույնի տեսակը

en: Email Greeting must be one of the configured format options. Check Administer >> System Settings >> Option Groups >> Email Greetings for valid values
hy: Էլ. փոստի ողջույնը պետք է լինի կազմաձևված ձևաչափի տարբերակներից մեկը: Ստուգել Կառավարում >> Համակարգի կարգավորումներ >> Ընտրանքային խմբեր >> Էլ. փոստի ողջույններ գործող արժեքների համար

en: Email Hold
hy: Էլ․ նամակը սպասման մեջ է

en: Email ID
hy: Էլ. փոստի նույնականացուցիչը

en: Email Location Type
hy: Էլ. փոստի տեղակայման տեսակը

en: Email On Hold
hy: Էլ․ փոստը սպասման մեջ է

en: Email Report Instance To
hy: Հաշվետվության օրինակն ուղարկել --------ին

en: Email Screen
hy: Էլ․ փոստի էկրանը

en: Email Selection Method
hy: Էլ․ փոստի ընտրության մեթոդը

en: Email Settings
hy: Էլ․ փոստի կարգավորումներ

en: Email a Contact
hy: Էլ․ նամակ ուղարկել կոնտակտին

en: Email a complete copy of this activity record to other people involved with the case. Click the top left box to select all.
hy: Այս գործողության վերաբերյալ գրառման լիարժեք օրինակն էլ․ փոստով ուղարկել այս գործում ներգրաված անձանց։ Ամբողջն ընտրելու համար սեղմել վերևի ձախ վանդակը։

en: Email address
hy: Էլ․ փոստի հասցեն

en: Email address deleted.
hy: Ջնջված էլ․ փոստի հասցեներ

en: Email address domain (the part after @).
hy: Էլ.փոստի հասցեի դոմեն (@ -ից հետո նշվող հատվածը):

en: Email address in "from" field
hy: «Ուղարկող» դաշտում նշված էլ. փոստի հասցեն

en: Email address is not valid
hy: Էլ. փոստի հասցեն չի գործում

en: Email address is required to unsubscribe.
hy: Դուրս գրվելու համար պահանջվում է էլ․ փոստի հասցեն

en: Email domain must use a valid internet domain format (e.g. 'example.org').
hy: Էլ.փոստի դոմենը պետք է կիրառի գործող ինտերնետային դոմենի ձևաչափ (օրինակ՝  'example.org'):

en: Email field should be included in profile if you want to use Group(s) when Profile double-opt in process is enabled.
hy: Էլ. փոստի դաշտը պետք է ներառված լինի պրոֆիլում, եթե դուք ցանկանում եք օգտագործել խումբը(խմբերը), երբ ընթացքի մեջ պրոֆիլի կրկնակի ընտրությունն ակտիվացված է:

en: Email has NOT been sent to %1 contact(s) - communication preferences specify DO NOT EMAIL OR valid Email is NOT present.
hy: % 1 կոնտակտ (ներ)ին էլ․ նամակ ՉԻ ուղարկվել․ հետադարձ կապի նախընտրելի միջոցների մեջ նշված է ԷԼ․ ՆԱՄԱԿ ՉՈՒՂԱՐԿԵԼ կամ նշված ՉԷ էլ․ փոստի գործող հասցե։

en: Email has been sent to : %1
hy: Էլ․ նամակ է ուղարկվել % 1-ին

en: Email is not valid.
hy: Էլ. փոստը չի գործում:

en: Email on Hold
hy: Էլ․ փոստը սպասման մեջ է

en: Email on hold
hy: Էլ․ փոստը սպասման մեջ է

en: Email on hold - generally due to bouncing.
hy: Սպասման մեջ էլ. նամակ՝ հիմնականում չեղարկման պատճառով:

en: Email only
hy: Միայն էլ. փոստ

en: Email sent.
hy: Նամակն ուղարկված է։

en: Email-to-Activity Processing
hy: Էլ․ փոտի մշակում՝ գործողություների համադրությամբ

en: Email:
hy: Էլ․ փոստ՝

en: Emailed Invoice
hy: Էլեկտրոնային փոստով ուղարկված հաշիվ-ապրանքագիր

en: Emailed Invoice.
hy: Էլեկտրոնային փոստով ուղարկված հաշիվ-ապրանքագիր։

en: Emails Restored
hy: Էլ. նամակները վերականգնվել են

en: Emergency
hy: Արտակարգ իրավիճակ

en: Employee Name
hy: Աշխատողի անունը

en: Employee Since
hy: Աշխատում է սկսած․․․․

en: Employee of
hy: Աշխատողը՝ ում

en: Employer
hy: Գործատու

en: Employer Name
hy: Գործատուի անունը

en: Employer of
hy: Գործատուն՝ ում

en: Employment relationship.
hy: Աշխատանքային հարաբերություններ։

en: Empties template cache and/or temporary upload file folders.
hy: Դատարկում է ձևանմուշի հիշապահեստը և/կամ ժամանակավորապես վերբեռնում ֆայլի թղթապանակները:

en: Empty Tag Set
hy: Նշապիտակների դատարկ կազմ

en: Enable
hy:  Ակտիվացնել

en: Enable "%1"?
hy: Ակտիվացնե՞լ "%1"

en: Enable <a href='%1'>case types</a>.
hy: Ակտիվացնել 1գործի տեսակներ1

en: Enable ACL
hy: Ակտիվացնել ACL-ը

en: Enable ACL Role Assignment
hy: Ակտիվացնել ACL դերի փոխանցումը

en: Enable Campaign
hy: Միացնել քարոզարշավը

en: Enable CiviCRM Profile Field
hy: Ակտիվացնել CiviCRM պրոֆիլի դաշտը

en: Enable CiviCRM Profile Group
hy: Ակտիվացնել CiviCRM պրոֆիլի խումբը

en: Enable Contact Type
hy: Ակտիվացնել կոնտակտի տեսակը

en: Enable Custom Field
hy: Ակտիվացնել հարմարեցրած դաշտը

en: Enable Custom Set
hy: Ակտիվացնել հարմարեցրած կազմը

en: Enable Event
hy: Ակտիվացնել միջոցառումը

en: Enable Group
hy:  Ակտիվացնել խումբը

en: Enable Label Format
hy: Ակտիվացնել պիտակի ձևաչափը

en: Enable Location Type
hy: Ակտիվացնել տեղակայման տեսակը

en: Enable Mailing Component
hy: Ակտիվացնել փոստային առաքումների բաղադրիչը

en: Enable Membership Status
hy: Ակտիվացնել անդամակցության կարգավիճակը

en: Enable Membership Type
hy: Ակտիվացնել անդամակցության տեսակը

en: Enable Multiple Choice Option
hy: Ակտիվացնել բազմակի ընտրության ընտրանքը

en: Enable Multiple Languages
hy: Ակտիվացնել մի քանի լեզու

en: Enable Pay Later option?
hy: Ակտիվացնել վճարումն ավելի ուշ կատարելու տարբերակը

en: Enable Payment Processor
hy: Ակտիվացնել վճարման օպերատորին

en: Enable Payment ProcessorType
hy: Ակտիվացնել վճարման օպերատորի տեսակը

en: Enable Petition
hy: Ակտիվացնել Խնդրագիրը

en: Enable Price
hy: Ակտիվացնել գինը

en: Enable Price Option
hy: Ակտիվացնել գնի ընտրանքը

en: Enable Price Set
hy: Ակտիվացնել գնացուցակը

en: Enable Provider
hy: Ակտիվացնել մատակարարին

en: Enable Relationship
hy: Ակտիվացնել հարաբերությունը

en: Enable Relationship Type
hy: Ակտիվացնել հարաբերության տեսակը

en: Enable Scheduled Job
hy: Աակտիվացնել պլանավորված աշխատանքը

en: Enable Status
hy: Ակտիվացնել կարգավիճակը

en: Enable Survey
hy: Ակտիվացնել հարցումը

en: Enable mapping for this profile?
hy: Ակտիվացնե՞լ քարտեզագրումն այս պրոֆիլի համար:

en: Enable multiple bulk email address for a contact
hy: Թույլատրել բազմակի զանգվածային էլ. փոստի հասցեն կոնտակտի համար

en: Enable repetition.
hy: Ակտիվացնել կրկնությունը

en: Enable this message template
hy: Ակտիվացնել այս հաղորդագրության ձևանմուշը

en: Enable/Disable this checkbox to add/remove cancel button on the profile form.
hy: Թույլ տալ/չտալ, որ այս նշատուփն ավելացնի/հեռացնի չեղարկման կոճակը պրոֆիլի ձևում/ձևից։

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Enabled (Missing)
hy: Ակտիվացված է (բացակայում է)

en: Enabled?
hy: Ակտիվացվա՞ծ է:

en: Enabling Waitlisting and Registration Approval
hy: Հերթացուցակի ակտիվացում և գրանցման հաստատում

en: Enabling multiple languages changes the schema of your database, so make sure you know what you are doing when enabling this function; making a database backup is strongly recommended.
hy: Բազմաթիվ լեզուների ակտիվացումը փոխում է ձեր տվյալների բազայի սխեման, ուստի այս գործառույթն ակտիվացնելիս հարկ է գիտենալ թե, թե ինչ եք անում: Խորհուրդ է տրվում տվյալների բազայի պահուստային պատճեն ունենալ:

en: End
hy: Ավարտ

en: End Action
hy: Ավարտի գործողություն

en: End Date
hy: Ավարտի ամսաթիվը

en: End Date One
hy: Ավարտի ամսաթիվը մեկ

en: End Date Two
hy: Ավարտի ամսաթիվը երկու

en: End Event
hy: Ավարտել միջոցառումը

en: End Event Adjust Interval
hy: Միջոցառման կարգավորման ավարտի միջակայք

en: End Event Adjust Unit
hy: Միջոցառման կարգավորման ավարտի միավոր

en: End Event Adjustment
hy: Միջոցառման ավարտի կարգավորում

en: End Frequency Interval
hy: Ավարտի հաճախականության միջակայքը

en: End Frequency Unit
hy: Ավարտի հաճախականության միավորը

en: End Offset
hy: Ավարտի տեղափոխումը

en: End date
hy: Ավարտվելու ամսաթիվը

en: End date must be the same or later than start date.
hy: Ավարտի ամսաթիվը պետք է լինի նույնը ինչ մեկնարկի ամսաթիվն է կամ ավելի ուշ։

en: End date should be after current entity's start date
hy: Ավարտի ամսաթիվը պետք է ընթացիկ սուբյեկտի մեկնարկի ամսաթվից հետո լինի

en: Ends
hy: Ավարտվում է

en: Ends with
hy: Ավարտվում է ․․․․․․ ով

en: Engagement Index
hy: Ներգրավածության ցուցանիշ

en: Engagement Level
hy: Ներգրավածության մակարդակը

en: English (Australia)
hy: Անգլերեն (Ավստրալիա)

en: English (Canada)
hy: Անգլերեն (Կանադա)

en: English (United Kingdom)
hy: Անգլերեն (Միացյալ Թագավորություն)

en: English (United States)
hy: Անգլերեն (Միացյալ Նահանգներ)

en: English ordinal suffix for the day of the month ('st', 'nd', 'rd', 'th')
hy: Անգլերենում դասական թվական ցույց տվող վերջածանց ամսվա օրը նշելու համար ('st', 'nd', 'rd', 'th')

en: Ensure you are still logged in and have permission to access this feature.
hy: Համոզվեք, որ դեռ գրանցված եք և ունեք այս գործառույթն օգտագործելու թույլտվություն:

en: Enter a contact name.
hy: Մուտքագրել կոնտակտի անունը

en: Enter a descriptive name for this address block such as "Summer Home", "School Address", etc.
hy: Մուտքագրեք նկարագրական անվանում հասցեի այս բլոկի համար, ինչպես օրինակ՝ «Ամառանոց», «Դպրոցի հասցեն» և այլն:

en: Enter a descriptive name for this permission (e.g. 'Edit Advisory Board Contacts').
hy: Մուտքագրել նկարագրական անվանում այս թույլտվության համար (օրինակ՝ «Խմբագրել խորհրդատվական տախտակի կոնտակտները»):

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'Thanks for registering for this event.'
hy: Մուտքագրեք այն հաղորդագրությունը, որը ցանկանում եք որ ներառված լինի էլ․ փոստով ուղարկվող հաստատման նամակի սկզբնամասում: ՕՐԻՆԱԿ՝ «Շնորհակալություն այս միջոցառմանը գրանցվելու համար»:

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'We have made the changes you requested to your registration.'
hy: Մուտքագրեք այն հաղորդագրությունը, որը ցանկանում եք, որպեսզի ներառված լինի էլ․ փոստով ուղարկվող հաստատման նամակի սկզբնամասում: ՕՐԻՆԱԿ՝ «Մենք կատարել ենք Ձեր գրանցման հետ կապված փոփոխությունը, որը դուք խնդրել եք  կատարել»:

en: Enter a message you want included at the beginning of the emailed receipt. EXAMPLE: 'Thanks for supporting our organization with your membership.'
hy: Մուտքագրել հաղորդագրություն, որը ցանկանում եք ներառել էլ․ նամակով ուղարկվող ստացականի սկզբում: ՕՐԻՆԱԿ՝ «Շնորհակալություն Ձեր անդամակցությամբ մեր կազմակերպությանն աջակցելու համար»:

en: Enter a name and description for your Saved Search
hy: Ձեր պահպանված որոնման համար անուն և նկարագրություն մուտքագրել:

en: Enter a positive integer
hy: Մուտքագրեք դրական ամբողջական թիվ

en: Enter a quantity for this field?
hy: Արդյո՞ք պետք է քանակ մուտքագրել այս դաշտի համար:

en: Enter a unique name and a description for your new group here. Then click 'Continue' to find contacts to add to your new group.
hy: Մուտքագրեք ձեր խմբի համար հատուկ անվանում և նկարագիր այստեղ։ Այնուհետև սեղմեք «Շարունակել», որպեսզի կոնտակտներ գտնեք և ավելացնեք ձեր նոր խմբին։

en: Enter a valid URL
hy: Մուտքագրեք գործող URL

en: Enter a valid web address beginning with 'http://' or 'https://'.
hy: Մուտքագրել «http://»-ով կամ «https://»-ով սկսվող գործող վեբ հասցե:

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event.
hy: Մուտքագրեք թիվ այստեղ, եթե ցանկանում եք ավելացնել յուրաքանչյուր միավորում գրանցվող մասնակիցների թիվը՝ ըստ միջոցառման մասնակիցների առավելագույն թույլատրվող թվի։

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event. For example, if this price field is for a table at a fundraiser which seats eight people, you would set Participant Count to 8.
hy: Մուտքագրեք թիվ այստեղ, եթե ցանկանում եք ավելացնել յուրաքանչյուր միավորում գրանցվող մասնակիցների թիվը՝ ըստ միջոցառման մասնակիցների առավելագույն թույլատրվող թվի։ Օրինակ՝ եթե թվային այս դաշտը նախատեսված է դրամահավաքի ժամանակ օգտագործվող ութ հոգանոց սեղանի համար, Մասնակիցների թիվը հասցրեք 8-ի։

en: Enter at least one result option.
hy: Մուտքագրել տվյալի առնվազն մեկ տարբերակ

en: Enter descriptive name for this matching rule.
hy: Այս համապատասխանության կանոնի համար մուտքագրեք նկարագրական անվանում:

en: Enter e-mail address of recipient. (Use a comma to separate multiple e-mail addresses.)
hy: Մուտքագրել ստացողի էլ․ փոստի հասցեն (էլ փոստի հասցեները միմյանցից առանձնացնել ստորակետով)

en: Enter name to save message template
hy: Մուտքագրել անվանումը՝ հաղորդագրության ձևանմուշը պահպանելու համար

en: Enter note or message to be displayed on PDF invoice or credit notes
hy: Մուտքագրեք այն նշումը կամ հաղորդագրությունը, որը պետք է արտացոլվի PDF ձևաչափով հաշիվ ապրանքագրի կամ կրեդիտային ավիզոյի վրա

en: Enter optional 'add-on' code after the dash ('plus 4' code for U.S. addresses).
hy: Մուտքագրեք կամընտրական «հավելյալ» կոդ գծիկից հետո («գումարման նշան 4» կոդը՝ ԱՄՆ հասցեների դեպքում):

en: Enter prefix to be display on PDF for invoice
hy: Մուտքագրեք համարի առջևի բաղադրիչը, որը պետք է արտացոլվի PDF ձևաչափով հաշիվ ապրանքագրի վրա

en: Enter subject for the email
hy: Մուտքագրել էլ․նամակի թեման

en: Enter the SMTP server (machine) name, such as "smtp.example.com".  If the server uses SSL, add "ssl://" to the beginning of the server name, such as "ssl://smtp.example.com".
hy: Մուտքագրեք SMTP սերվերի (մեքենայի) անունը, օրինակ, «smtp.example.com»: Եթե սերվերը օգտագործում է SSL, սերվերի անվան սկզբում ավելացրեք «ssl: //», օրինակ ՝ «ssl: //smtp.example.com»:

en: Enter the Sendmail Path. EXAMPLE: /usr/sbin/sendmail
hy: Մուտքագրեք Sendmail -ի ուղին: ՕՐԻՆԱԿ՝ /usr/sbin/sendmail

en: Enter the character used to separate data columns in your import file. By default, the field will populate with the separator defined in your global settings. Common values include a comma, semicolon, or pipe character. To import a tab separated file, enter "tab" (without quotes) in the field.
hy: Մուտքագրեք այն նշաները, որոնք օգտագործվում են ձեր ներմուծման թղթապանակում տվյալների սյունակը բաժանելու համար: Սկզբնադրորեն դաշտը զինված կլինի բաժանարարով, որը սահմանված է ձեր գլոբալ կարգավորումներում: Ընդհանուր արժեքները ներառում են ստորակետ, կետ-ստորակետ կամ  կոտորակ: Tab-ով առանձնացված սյունակ ներմուծելու համար դաշտում «tab»-ը (առանց չակերտների) մուտքագրեք:

en: Enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM domain. Use the %1 token to include this value in mailing content. It is used in the default Opt-out Message.
hy: Մուտքագրեք կազմակերպության կամ սուբյեկտի անվանումը, որին պատկանում է այս CiviCRM տիրույթը: Օգտագործեք %1 նշանը՝ այս արժեքը փոստային բովանդակության մեջ ներառելու համար: Այն օգտագործվում է սկզբնադիր չեղարկման հաղորդագրության մեջ:

en: Enter the path and class for a custom PHP error-handling function if you want to override built-in CiviCRM error handling for your site.
hy: Մուտքագրել ուղին և դասը` PHP սխալների մշակման հատուկ գործառույթի համար, եթե ցանկանում եք շրջանցել ներկառուցված CiviCRM սխալների մշակումը Ձեր կայքի համար:

en: Enter up to fifteen (15) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Price Options link after saving this new field. Enter a description of the option in the 'Label' column, and the associated price in the 'Amount' column. Click the 'Default' radio button to the left of an option if you want that to be selected by default.
hy: Մուտքագրեք բազմակի ընտրության մինչև (15) ընտրանք այս աղյուսակում (սեղմեք «այլ ընտրություն» յուրաքանչյուր հավելյալ ընտրության համար)։ Եթե ձեզ անհրաժեշտ է ավելի քան տասը ընտրանք, այս նոր դաշտը պահպանելուց հետո կարող եք ստեղծել անսահմանափակ թվով հավելյալ ընտրություններ Խմբագրել արժեքի ընտրանքները հղման միջոցով։ Մուտքագրեք ընտրանքի նկարագիրը «Պիտակ» սյունակում, իսկ համապատասպան արժեքը «Գումարը» սյունակում։ Սեղմեք ընտրանքի ձախ կողմում գտնվող «Սկզբնադիր» կետակոճակի վրա, եթե ցանկանում եք, որ այն ընտրվի սկզբնադիր կերպով։

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Multiple Choice Options link after saving this new field. If desired, you can mark one of the choices as the default choice. The option 'label' is displayed on the form, while the option 'value' is stored in the contact record. The label and value may be the same or different. Inactive options are hidden when the field is presented.
hy: Մուտքագրեք բազմակի ընտրության մինչև (10) ընտրանք այս աղյուսակում (սեղմեք «այլ ընտրություն» յուրաքանչյուր հավելյալ ընտրության համար)։ Եթե ձեզ անհրաժեշտ է ավելի քան տասն ընտրանք, այս նոր դաշտը պահպանելուց հետո  «Խմբագրել բազմակի ընտրության ընտրանքները» հղման միջոցով կարող եք ստեղծել անսահմանափակ թվով հավելյալ ընտրություններ։ Ցանկության դեպքում, կարող եք նշել ընտրություններից մեկը որպես սկզբնադիր։ «Պիտակ» ընտրանքը տրված է ձևի վրա, իսկ «արժեք» ընտրանքը պահված է կոնտակտների վերաբերյալ գրառումների մեջ։ Պիտակն ու արժեքը կարող են լինել նույնը կամ տարբեր։ Ոչ ակտիվ ընտրանքները ծածկվում են, երբ դաշտը ներկայացվում է։

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice).You can use existing result set options by selecting survey result set.
hy: Այս աղյուսակում մուտքագրեք մինչև (10) բազմակի ընտրանքով տարբերակ (սեղմել "այլ տարբերակ" յուրաքանչյուր հավելյալ տարբերակի համար)։ Դուք կարող եք օգտագործել գոյություն ունեցող արդյուքները՝ ընտրելով հարցման արդյունքները։

en: Enter valid email address.
hy: Մուտքագրել վավեր էլ․ փոստի հասցե

en: Enter your email address and check the box next to each mailing list you want to join. Then click the <strong>Subscribe</strong> button. You will receive a confirmation request via email for each selected list. Activate your subscription to each list by responding to the corresponding confirmation email.
hy: Մուտքագրեք ձեր էլ․փոստի հասցեն և ստուգեք ձեր փոստային առաքումների ցուցակները: Այնուհետեւ սեղմեք 1 Բաժանորդագրվել 1 կոճակը: Յուրաքանչյուր ընտրված ցուցակի համար Դուք էլ․ նամակով կստանաք հաստատման խնդրանք: Ակտիվացրեք յուրաքանչյուր ցուցակին Ձեր բաժանորդագրությունը պատասխանելով հաստատման վերաբերյալ համապատասխան էլ․ նամակին։

en: Enter your email address and click <strong>Subscribe</strong>. You will receive a confirmation request via email shortly. Your subscription will be activated after you respond to that email.
hy: Մուտքագրեք ձեր էլ․փոստի հասցեն և սեղմեք 1 Բաժանորդագրվել 1: Քիչ անց Դուք էլ․ նամակով կստանաք հաստատման խնդրանք: Ձեր բաժանորդագրությունը կակտիվացի այդ նամակին պատասխանելուց հետո:

en: Entity End Date
hy: Միավորի ավարտի ամսաթիվը

en: Entity File ID
hy: Միավորի ֆայլի նույնականացուցիչը

en: Entity ID
hy: Սուբյեկտի նույնականացուցիչը

en: Entity ID
hy: Սուբյեկտի նույնականացուցիչը

en: Entity IF
hy: Սուբյեկտի նույնականացուցիչը

en: Entity Name
hy: Սուբյեկտի անվանումը

en: Entity Recipient
hy: Միավորի ստացողը

en: Entity Role
hy: Սուբյեկտի դերը

en: Entity Start Date
hy: Միավորի մեկնարկի ամսաթիվը

en: Entity Status
hy: Միավորի կարգավիճակը

en: Entity Table
hy: Սուբյեկտի աղյուսակը

en: Entity Tag ID
hy:  Միավորի նշապիտակի նույնականացուցիչը

en: Entity Type
hy: Սուբյեկտի տեսակը

en: Entity Value
hy: Միավորի արժեքը

en: Entity date
hy: Միավորի ամսաթիվը

en: Entity end date
hy: Միավորի ավարտի ամսաթիվը

en: Entity for which the reminder is created
hy: Միավորը, որի համար ստեղծվում է հիշեցումը

en: Entity of the job api call
hy: Աշխատանքի api կանչի սուբյեկտը

en: Entity recipient
hy: Միավորի ստացողը

en: Entity status
hy: Միավորի կարգավիճակը

en: Entity status label
hy: Միավորի կարգավիճակի պիտակը

en: Entity value
hy: Միավորի արժեքը

en: Entity value label
hy: Միավորի արժեքի պիտակը

en: Entity:
hy: Սուբյեկտ՝

en: Envelope #10
hy: Ծրար #10

en: Envelope #11
hy: Ծրար #11

en: Envelope #12
hy: Ծրար #12

en: Envelope #14
hy: Ծրար #14

en: Envelope #9
hy: Ծրար #9

en: Envelope ISO B4
hy: Ծրար ISO B4

en: Envelope ISO B5
hy: Ծրար ISO B5

en: Envelope ISO B6
hy: Ծրար ISO B6

en: Envelope ISO C3
hy: Ծրար ISO C3

en: Envelope ISO C4
hy: Ծրար ISO C4

en: Envelope ISO C5
hy: Ծրար ISO C5

en: Envelope ISO C6
hy: Ծրար ISO C6

en: Envelope ISO DL
hy: Ծրար ISO DL

en: Environment
hy: Շրջակա միջավայր

en: Environment settings
hy: Միջավայրի կարգավորումները

en: Error
hy: Սխալ

en: Error Code:
hy: Սխալի կոդը՝

en: Error Details
hy: Սխալի մանրամասները

en: Error Field
hy: Սխալի դաշտը

en: Error Value
hy: Սխալի արժեքը

en: Error checking username. Please reload the form and try again.
hy: Անունը ստուգելիս սխալ տեղի ունեցավ։ Խնդրում ենք վերբեռնել ձևը և կրկին փորձել։

en: Error in SMTP transaction
hy: Սխալ SMTP գործարքում

en: Error loading module file (%1). Please restore the file or disable the module.
hy: Սխալ՝ մոդուլի ֆայլը բեռնելիս (%1): Խնդրում ենք վերականգնել ֆայլը կամ ապաակտիվացնել մոդուլը:

en: Error message:
hy: Սխալի հաղորդագրություն

en: Error parsing XML result - error code = %1 at line %2 char %3
hy: XML արդյունքը վերլուծելու սխալ - սխալի կոդը =%1 %2 տողում, գրանշ.%3

en: Error type: Could not find a valid session key.
hy: Սխալի տեսակը. Չհաջողվեց հայտնաբերերել աշխատաշրջանի վավեր բանալի:

en: Error: Both Geocode mapping as well as Street Address Parsing are disabled. You must configure one or both options to use this script.
hy: Սխալ. Ե՛վ գեոկոդավորման քարտեզագրումը, և՛ հասցեի վերլուծությունը՝ ըստ բաղադրիչների ապաակտիվացված են: Դուք պետք է կազմաձևեք այս ընտրանքներից մեկը կամ երկուսը միասին՝ այս սկրիպտը օգտագործելու համար:

en: Error: Unable to sync role %role
hy: Սխալ․ հնարավոր չէ սինխրոնիզացնել դերը %դերը

en: Error: You need to enable Street Address Parsing under Administer > Localization > Address Settings.
hy: Սխալ. Դուք պետք է ակտիվացնեք հասցեի վերլուծությունը՝ ըստ բաղադրիչների հետևյալ քայլերով՝ Կառավարում > Տեղայնացում > Հասցեի կարգավորումներ:

en: Error: You need to set a mapping provider under Administer > System Settings > Mapping and Geocoding
hy: Սխալ. Դուք պետք է սահմանեք քարտեզագրման մատակարար հետևյալ քայլերով՝ Կառավարում > Համակարգի կարգավորումներ > Քարտեզագրում և գեոկոդավորում

en: Error?
hy: Սխա՞լ է տեղի ունեցել:

en: Esperanto
hy: Էսպերանտո

en: Estimate recipient count
hy: Ստացողների քանակի գնահատում

en: Estimating...
hy: Գնահատում է

en: Estonian
hy: Էստոներեն

en: Evening Sessions
hy: Երեկոյան սեանսներ

en: Event
hy: Միջոցառում

en: Event %%StatusMessage%%
hy: Միջոցառման %%StatusMessage%%

en: Event Aggregate
hy: Միջոցառումների ընդհանուր թիվը

en: Event Availability : %1
hy: Միջոցառման ազատ տեղերի քանակը՝ %1

en: Event Badge
hy: Միջոցառման բեյջ

en: Event Balance
hy: Միջոցառման հաշվեկշիռը

en: Event Cart ID
hy: Միջոցառման զամբյուղի նույնականացուցիչը

en: Event Configuration
hy: Միջոցառման կազմաձևում

en: Event Confirmation
hy: Միջոցառման հաստատում

en: Event Contact (Email)
hy: Միջոցառման կոնտակտ (էլ․ փոստի հասցե)

en: Event Contact (Phone)
hy: Միջոցառման կոնտակտը (հեռախոսահամար)

en: Event Contact Email
hy: Միջոցառման կոնտակտի էլ․ փոստի հասցեն

en: Event Contact Phone
hy: Միջոցառման կոնտակտի հեռախոսահամարը

en: Event Created Date
hy: Միջոցառման ստեղծման ամսաթիվը

en: Event Dashboard
hy: Միջոցառումների վահանակ

en: Event Date
hy: Միջոցառման ամսաթիվը

en: Event Date(s)
hy: Միջոցառման ամսաթիվը(ամսաթվերը)

en: Event Deleted
hy: Միջոցառումը ջնջված է

en: Event Description
hy: Միջոցառման նկարագրությունը

en: Event End Date
hy: Միջոցառման ավարտի ամսաթիվը

en: Event Fee
hy: Միջոցառման վճարը

en: Event Fee(s)
hy: Միջոցառման վճար(ներ)

en: Event Fee(s) can not be less than zero. Please select the options accordingly
hy: Միջոցառման վճար(ներ)ի գումարը չի կարող լինել զրոյից պակաս: Խնդրում ենք ընտրել համապատասխան տարբերակները

en: Event Fees
hy: Միջոցառման վարձավճարները

en: Event ID
hy: Միջոցառման նույնականացուցիչը

en: Event Income
hy: Միջոցառման եկամուտը

en: Event Income Report (Detail)
hy: Միջոցառման եկամուտի վերաբերյալ հաշվետվություն (Մանրամասն)

en: Event Income Report (Summary)
hy: Միջոցառման եկամուտի վերաբերյալ հաշվետվություն (Ամփոփ)

en: Event Info
hy: Միջոցառման վերաբերյալ տեղեկատվություն

en: Event Info Page
hy: Միջոցառման վերաբերյալ տեղեկատվության էջը

en: Event Info URL
hy: Միջոցառման վերաբերյալ տեղեկատվություն

en: Event Information
hy: Տեղեկատվություն միջոցառման վերաբերյալ

en: Event Information and Settings
hy: Տեղեկատվություն միջոցառման վերաբերյալ և կարգավորումներ

en: Event Level
hy: Միջոցառման մակարդակը

en: Event Link
hy: Միջոցառման հղում

en: Event Links
hy: Միջոցառման հղումները

en: Event Location
hy: Միջոցառման ացկացման վայրը

en: Event Name
hy: Միջոցառման անվանումը

en: Event Name Badge
hy: Միջոցառման անունը կրող բեյջ

en: Event Page
hy: Միջոցառման էջը

en: Event Participant Report (List)
hy: Միջոցառման մասնակիցների վերաբերյալ հաշվետվություն (Ցանկ)

en: Event Participants
hy: Միջոցառման մասնակիցները

en: Event Queue
hy: Միջոցառման հերթ

en: Event Queue ID
hy: Միջոցառման հերթի նույնականացուցիչը

en: Event Recipients
hy: Միջոցառման մասին ծանուցում ստացողները

en: Event Registration
hy: Գրանցում միջոցառմանը

en: Event Registration Cancelled for %1
hy: Միջոցառման գրանցումը չեղարկվել է % 1-ի համար

en: Event Registration Link Text
hy: Միջոցառման գրանցման հղման տեքստը

en: Event Registration Page
hy: Միջոցառման գրանցման էջը

en: Event Registration Transferred for %1
hy: Միջոցառման գրանցումը փոխանցվել է %1-ի համար

en: Event Registration URL
hy: Միջոցառման գրանցման URL-ը

en: Event Registration for %1
hy: Միջոցառման գրանցում %1 -ի համար

en: Event Source
hy: Միջոցառման աղբյուրը

en: Event Start Date
hy: Միջոցառման մեկնարկի ամսաթիվը

en: Event Summary
hy: Միջոցառման ամփոփագիրը

en: Event Template
hy: Միջոցառման ձևանմուշ

en: Event Template Name
hy: Միջոցառման ձևանմուշի անվանումը

en: Event Template Title
hy: Միջոցառման ձևանմուշի վերնագիրը

en: Event Title
hy: Միջոցառման անվանումը

en: Event Title (e.g. Fall Fundraiser Dinner)
hy: Միջոցառման վերնագիրը (օրինակ՝ Աշնանային դրամահավաք-ճաշկերույթ )

en: Event Title OR Event ID (a unique integer assigned by CiviEvent, displayed in the Manage Events listing)
hy: Միջոցառման անվանում կամ միջոցառման նույնականացուցիչ (յուրահատուկ ամբողջ թիվ, որը սահմանվել է CiviEvent- ի կողմից և որը ցուցադրվում է «Միջոցառումների կառավարում» բաժնի ցանկում)

en: Event Total
hy: Բոլոր միջոցառումները

en: Event Type
hy: Միջոցառման տեսակը

en: Event Type
hy: Միջոցառման տեսակը

en: Event after which this status ends.
hy: Միջոցառում, որից հետո ավարտվում է այս կարգավիճակը

en: Event is currently full, but you can register and be a part of waiting list.
hy: Միջոցառման բոլոր տեղերը զբաղված են, սակայն դուք կարող եք գրանցվել հերթացուցակում։

en: Event registration for %1 has been added.
hy: %1-ի համար ավելացվել է միջոցառման գրանցում։

en: Event registration has expired for %1
hy: Միջոցառման գրանցման ժամկետը լրացել է %1-ի համար

en: Event registration information for %1 has been updated.
hy: Միջոցառման գրանցման վերաբերյալ տեղեկատվությունը թարմացվել է %1-ի համար:

en: Event when this status starts.
hy: Միջոցառում, երբ սկսում է այս կարգավիճակը

en: Event-Full Message
hy: Հաղորդագրություն միջոցառման բոլոր տեղերը զբաղված լինելու մասին

en: Events
hy: Միջոցառումներ

en: Events - Pending Registration Expiration Notice
hy: Միջոցառումներ - Անորոշ գրանցման ժամկետի ավարտի վերաբերյալ ծանոցում

en: Events - Receipt only
hy: Միջոցառումներ- միայն անդորրագիր

en: Events - Registration Cancellation Notice
hy: Միջոցառումներ- Գրանցման չեղարկման մասին ծանուցում

en: Events - Registration Confirmation Invite
hy: Միջոցառումներ - Գրանցման հաստատման հրավիրատոմս

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (off-line)
hy: Միջոցառումներ - Գրանցման հաստատում և անդորրագիր (ոչ առցանց)

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (on-line)
hy: Միջոցառումներ - Գրանցման հաստատում և անդորրագիր (առցանց)

en: Events - Registration Transferred Notice
hy: Միջոցառումներ - Գրանցման փոխանցման ծանուցում

en: Events by Dates
hy: Միջոցառումներն ըստ ամսաթվերի

en: Every %1
hy: Յուրաքանչյուր %1

en: Every contact in CiviCRM has a unique ID number. This number will never change and is the most accurate way of identifying a contact.
hy: Յուրաքանչյուր կոնտակտ CiviCRM-ում ունի հատուկ նույնականացուցչի համար: Այս համարը երբեք չի կարող փոխվել և կոնտակտը նույնականացնելու ամենաճշգրիտ եղանակն է:

en: Every time cron job is run
hy: Ամեն անգամ, երբ cron job-ն անցկացվում է

en: Everyone
hy: Բոլորը

en: Everyone (includes anonymous)
hy: Յուրաքանչյուրըը (ներառյալ անստորագիրները)

en: Ewe
hy: Էվե

en: Exact Match
hy: Ճշգրիտ համընկնում

en: Example
hy: Օրինակ

en: Example: If you want to repeat an %1 6 times, then set 6 as a value for this field.
hy: Օրինակ՝ եթե ցանկանում եք 6 անգամ կրկնել %1-ը, որպես այս դաշտի արժեք սահմանեք 6-ը։

en: Example: If your %1 repeats 8th of every month then you would select 8.
hy: Օրինակ՝ եթե ձեր %1-ը տեղի է ունենում յուրաքանչյուր ամսվա ութերորդ օրը, դուք պետք է ընտրեք 8։

en: Example: You can select Monday, Wednesday and Friday for your %1 to occur on alternate weekdays.
hy: Օրինակ՝ դուք կարող եք ընտրել երկուշաբթի, չորեքշաբթի, ուրբաթ օրերը, և ձեր %1-ը տեղի կունենա աշխատանքային զույգ օրերին։

en: Example: You would select options "1 month", if your %1 occurs every month.
hy: Օրինակ՝ դուք պետք է ընտրեք «1 ամիս» ընտրանքը, եթե ձեր %1-ը պատահում է յուրաքանչյուր ամիս։

en: Examples
hy: Օրինակներ

en: Exclude
hy: Բացառել

en: Exclude Completed Activities
hy: Բացառել ավարտված գործողությունները

en: Exclude Date(s)
hy: Բացառել ամսաթիվ (ամսաթվեր)

en: Exclude Dates
hy: Բացառել ամսաթվերը

en: Exclude Group(s)
hy: Բացառել խումբ(խմբեր)

en: Exclude Groups
hy: Բացառել խմբեր

en: Exclude Messages
hy: Բացառել հաղորդագրություններ

en: Exclude Tag(s)
hy: Բացառել նշապիտակ(ներ)

en: Exclude cases
hy: Բացառել գործերը

en: Exclude contacts with "do not mail" privacy, no street address, or who are deceased.
hy: Բացառել «նամակ չուղարկել» գաղտնիությամբ, հասցե չունեցող կամ մահացած կոնտակտներին։

en: Exclude email addresses assigned to the specified location
hy: Բացառել նշված տեղադրության վայրում նշանակված էլ. փոստի հասցեները

en: Exclude non-case
hy: Բացառել ոչ-գործերը

en: Exclude:
hy: Դուրս թողնել․

en: Excluded
hy: Դուրս է թողնված

en: Exclusion End Date
hy: Բացառության ավարտի ամսաթիվը

en: Exclusion Max Amount
hy: Բացառության առավելագույն չափը

en: Exclusion Min Amount
hy: Բացառության նվազագույն չափը

en: Exclusion Start Date
hy: Բացառության մեկնարկի ամսաթիվը

en: Execute
hy: Իրականացնել

en: Execute Now
hy: Անմիջապես իրականացնել

en: Execute Scheduled Job
hy: Պլանավորած աշխատանքի իրականացում

en: Execute Scheduled Job Now
hy: Պլանավորված աշխատանքն իրականացել հիմա

en: Executed
hy: Իրականացված է

en: Executive
hy: Գործադիր

en: Exhibition
hy: Ցուցադրություն

en: Existing Connections
hy: Առկա կապեր

en: Existing Report(s)
hy: Առկա հաշվետվություն(ներ)

en: Existing report(s) from this template
hy: Տվյալ ձևանմուշի ներքո գոյություն ունեցող հաշվետվություն(ներ)ը

en: Expand all tabs
hy: Ընդարձակել բոլոր ներդիրները

en: Expected exactly one response
hy: Ակնկալվում էր հենց մեկ պատասխան

en: Expected one case-type
hy: Սպասվում է գործի մեկ տեսակ

en: Expense Account is
hy: Ծախսերի հաշվեկշիռն է՝

en: Expenses
hy: Ծախսեր

en: Experimental
hy: Փորձարարական

en: Expiration Date
hy: Սպառման ժամկետը

en: Expiration Time
hy: Ժամկետի ավարտ

en: Expire On
hy: Սպառվում է

en: Expire pending but unconfirmed registrations after this many hours.
hy: Որոշակի ժամանակից (այսքան ժամից) հետո սպասման մեջ գտնվող, սակայն չհաստատված գրանցումների ժամանակը սպառվում է։

en: Expired
hy: Ժամկետանց

en: Expired / Inactive Memberships
hy: Ժամկետը լրացած / Ապաակտիվացած անդամակցություններ

en: Expired Codes
hy: Ժամկետանց կոդեր

en: Expired Date
hy: Ժամկետանց ամսաթիվ

en: Expired Status
hy: Ժամկետանց կարգավիճակ

en: Explanatory text displayed at the beginning of the form.
hy: Բացատրական տեքստ՝ ցուցադրված ձևաթղթի սկզբի հատվածում։

en: Explanatory text displayed at the beginning of this group of fields.
hy: Բացատրական տեքստ՝ ցուցադրված դաշտերի այս խմբի սկզբում։

en: Explanatory text displayed at the beginning of this sets of fields.
hy: Բացատրական տեքստ՝ ցուցադրված դաշտերի այս կազմերի սկզբում։

en: Explanatory text displayed at the end of the form.
hy: Բացատրական տեքստ՝ ցուցադրված ձևաթղթի վերջին հատվածում։

en: Explanatory text displayed below this group of fields.
hy: Բացատրական տեքստ՝ ցուցադրված դաշտերի այս խմբի ներքևում։

en: Explanatory text displayed below this set of fields.
hy: Բացատրական տեքստ՝ ցուցադրված դաշտերի այս կազմի ներքևի հատվածում։

en: Explanatory text displayed on back-end forms. Pre help is displayed inline on the form (above the field). Post help is displayed in a pop-up - users click the help balloon to view help text.
hy: Ծրագրային ապահովման ձևերի վրա տրամադրված բացատրական տեքստ։ Նախնական օգնությունը տրվում է ձևի վրա (դաշտի վերևում)։ Հաջորդող օգնությունը տրվում է ելնող պատուհանի միջոցով․ օգտատերերը սեղմում են օգնություն կոճակը՝ հուշումը տեսնելու համար։

en: Explanatory text displayed to users at the beginning of this field.
hy: Բացատրական տեքստ՝ ցուցադրված օգտատերերին այս դաշտի սկզբում։

en: Explanatory text displayed to users below this field.
hy: Բացատրական տեքստ՝ ցուցադրված օգտատերերին այս դաշտի ներքևում։

en: Explanatory text displayed to users for this field (can include HTML formatting tags).
hy: Օգտատերերին ցուցադրված բացատրական տեքստ այս դաշտի համար (կարող է ներառել HTML ձևաչափման նշապիտակներ)։

en: Explanatory text for profile.
hy: Պրոֆիլի բացատրական տեքստ։

en: Explorer
hy: Հետազոտող

en: Export Accounting Batch
hy: Արտահանել հաշվապահական փաթեթը

en: Export Activity
hy: Արտահանել գործունեությունը

en: Export Case
hy: Արտահանել գործը

en: Export Contact
hy: Արտահանել կոնտակտը

en: Export Contribution
hy: Արտահանել ներդրումը

en: Export Document
hy: Արտահանել փաստաթուղթը

en: Export Grant
hy: Արտահանել դրամաշնորհը

en: Export Membership
hy: Արտահանել անդամակցությունը

en: Export Options
hy: Արտահանել ընտրանքները

en: Export PRIMARY fields
hy: Արտահանել ՀԻՄՆԱԿԱՆ դաշտերը

en: Export Participant
hy: Արտահանել մասնակցին

en: Export Pledge
hy: Արտահանել խոստումը

en: Export Price Set Info for an Event
hy: Արտահանել միջոցառման համար նախատեսված գնային տեղեկատվությունը

en: Export Type
hy: Արտահանման տեսակը

en: Export accounting batches created by user
hy: արտահանել օգտատիրոջ կողմից ստեղծված հաշվապահական փաթեթները

en: Export activities
hy: Արտահանել գործողությունները

en: Export all accounting batches
hy: Արտահանել բոլոր հաշվապահական փաթեթները

en: Export as CSV
hy: Արտահանել որպես CSV

en: Export cases
hy: Արտահանել գործերը

en: Export contacts
hy: Արտահանել կոնտակտները

en: Export letters and other printable documents.
hy: Արտահանել նամակներ և այլ փաստաթղթեր, որոնք կարող են տպվել։

en: Export members
hy: Արտահանել անդամներին

en: Export participants
hy: Արտահանել մասնակիցներին

en: Export to csv
hy: Արտահանել csv-ում

en: Exported
hy: Արտահանված

en: Expose Publicly
hy: Հրապարակել

en: Expose Publicly and for Listings
hy: Հրապարակել նաև ցուցակների համար

en: Exposed?
hy: Արդյո՞ք ցուցադրված է:

en: Ext.
hy: Ներքին

en: Extend Membership by
hy: Երկարաձգել անդամակցություն -----

en: Extend the membership end date by this many membership periods. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
hy: Անդամակցության վերժնաժամկետը երկարացնել անդամակցության հետևյալ քանակի ժամկետով։ Հավաստիացեք, որ համապատասխան գումար է մուտքագրվել ստորև։

en: Extended Data
hy: Ընդլայնված տվյալներ

en: Extension Disabled
hy: Ընդլայնումն ապաակտիվացված է

en: Extension Enabled
hy: Ընդլայնումն ակտիվացված է

en: Extension Error
hy: Ընդլայնման սխալ

en: Extension ID
hy: Ընդլայնման նույնականցուցիչը

en: Extension Installed
hy: Ընդլայնումը տեղակայված է

en: Extension Missing
hy: Ընդլայնումը բացակայում է

en: Extension Uninstalled
hy: Ընդլայնումը հեռացված է

en: Extension Upgrade Failed
hy: Ընդլայնման թարմացումը ձախողվել է

en: Extension Upgraded
hy: Ընդլայնումը թարմացված է

en: Extension Upgrades Pending
hy: Ընդլայնման նորացումներն ընթացքի մեջ են

en: Extension download error
hy: Ընդլայնման վերբեռնման սխալ

en: Extension is Active?
hy: Արդյո՞ք ընդլայնումն ակտիվ է:

en: Extension upgrades should be run as soon as possible.
hy: Ընդլայնման նորացումները պետք է գործարկվեն որքան հնարավոր է շուտ:

en: Extensions
hy: Ընդլայնումներ

en: Extensions URL
hy: Ընդլայնումների URL

en: Extensions check disabled
hy: Ընդլայնումների ստուգումն ապաակտիվացված է

en: Extensions directory incorrect
hy: Ընդլայնումների տեղեկագիրքը սխալ է

en: Extensions url missing
hy: Ընդլայնումներն url-ը բացակայում է

en: External ID
hy: Արտաքին նույնականացուցիչը

en: External ID already exists in Database.
hy: Արտաքին նույնականացուցիչն արդեն գոյություն ունի տվյալների բազայում:

en: External ID conflicts with record %1
hy: Արտաքին նույնականացուցիչն անհամատեղելի է %1 գրառման հետ

en: External Identifier
hy: Արտաքին նույնականացուցիչը

en: External Link
hy: Արտաքին հղում

en: Extra information to control grouping
hy: Լրացուցիչ տեղեկատվություն խմբավորման վերահսկման համար

en: FIXME
hy: ՇՏԿԵԼ ԻՆՁ

en: FK to Address ID
hy: Հասցեի նույնականացուցչի ԱԲ

en: FK to Contact ID
hy: Կոնտակտի նույնականացուցչի ԱԲ-ն

en: FK to Contact ID creator
hy: Կոնտակտի նույնականցուցչի ստեղծողի ԱԲ-ն

en: FK to Contact ID if the setting is localized to a contact
hy: Կոնտակտի նույնականացուցչի ԱԲ-ն, եթե կարգավորումը տեղայնացված է կոնտակտի մեջ

en: FK to Contact ID of person under whose credentials this data modification was made.
hy: Այն անձի կոնտակտային նույնականցուցչի ԱԲ-ն, որի հավատարմագրերի ներքո կատարվել է տվյալների այս փոփոխությունը:

en: FK to Contact ID. This is specifically not an FK to avoid circular constraints
hy: Կոնտակտի նույնականացուցչի ԱԲ-ն: Սա հատուկ ԱԲ չէ՝ շրջանաձև սահմանափակումներից խուսափելու համար

en: FK to Domain ID. This is for Domain specific word replacement
hy: Տիրույթի նույնականացուցչի ԱԲ-ն: Սա նախատեսված է Տիրույթի հատուկ բառի փոխարինման համար

en: FK to Financial Type(for membership price sets only).
hy: Ֆինանսական տեսակի ԱԲ-ն (միայն անդամակցության գնացուցակների համար):

en: FK to Financial Type.
hy: Ֆինանսական տեսակի ԱԲ-ն:

en: FK to Group
hy: Խմբի ԱԲ

en: FK to Membership Status
hy: Անդամակցության փոփոխման ամսաթիվը

en: FK to Membership Type
hy: Անդամակցության տեսակի ԱԲ-ն

en: FK to Relationship ID
hy: Հարաբերության նույնականացուցչի ԱԲ-ն

en: FK to civicrm_case
hy: civicrm_case-ի ԱԲ-ն

en: FK to civicrm_contact
hy: civicrm_contact-ի ԱԲ-ն

en: FK to civicrm_contact (could be null for anon user)
hy: civicrm_contact-ի ԱԲ-ն (անմիջական օգտագործողի համար կարող է զրո լինել)

en: FK to civicrm_contact, who created this UF group
hy: civicrm_contact-ի արտաքին բանալին, որի կողմից ստեղծվել է այս UF խումբը

en: FK to civicrm_contact, who created this custom group
hy: civicrm_contact-ի ԱԲ-ն, որով ստեղծվել է այս հարմարեցված խումբը

en: FK to civicrm_contact, who created this label layout
hy: civicrm_contact-ի ԱԲ-ն, որով ստեղծվել է այս պիտակի դասավորությունը

en: FK to civicrm_contact, who created this setting
hy: civicrm_contact-ի ԱԲ-ն, որով ստեղծվել է այս կարգավորումը

en: FK to civicrm_contact, who created this tag
hy: civicrm_contact-ի ԱԲ-ն, որով ստեղծվել է այս նշապիտակը

en: FK to civicrm_contact, who uploaded this file
hy: Այս ֆայլը վերբեռնող civicrm_contact-ի ԱԲ-ն

en: FK to civicrm_contribution
hy: civicrm_contribution-ի ԱԲ-ն

en: FK to civicrm_custom_group.
hy: civicrm_custom_group-ի ԱԲ-ն:

en: FK to civicrm_file
hy: civicrm_file-ի ԱԲ-ն

en: FK to civicrm_group
hy: civicrm_group-ի ԱԲ-ն

en: FK to civicrm_option_value.id (for option group custom_data_type.)
hy: civicrm_option_value.id-ի ԱԲ-ն (custom_data_type ընտրանքների խմբի համար):

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid registered Addressee.
hy: civicrm_option_value.id-ի ԱԲ-ն, որը պետք է որ վավեր գրանցված հասցեատեր լինի:

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid registered Email Greeting.
hy: civicrm_option_value.id-ի ԱԲ-ն, որը պետք է որ վավեր գրանցված Էլ. փոստի ողջույն լինի:

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid registered Postal Greeting.
hy: civicrm_option_value.id-ի ԱԲ-ն, որը պետք է որ վավեր գրանցված փոստային ողջույն լինի:

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid, registered activity type.
hy: civicrm_option_value.id-ի ԱԲ-ն, որը պետք է որ վավեր լինի, գրանցել է գործողության տեսակը:

en: FK to civicrm_price_field
hy: civicrm_price_field-ի ԱԲ-ն

en: FK to civicrm_price_field_value
hy: civicrm_price_field_value-ի ԱԲ-ն

en: FK to civicrm_price_set
hy: civicrm_price_set-ի ԱԲ-ն

en: FK to civicrm_tag
hy: civicrm_tag-ի ԱԲ-ն

en: FK to contact table.
hy: Կոնտակտի աղյուսակի ԱԲ-ն:

en: FK to entity table specified in entity_table column.
hy: entity_table սյունակում նշված միավորի աղյուսակի ԱԲ-ն:

en: FK to gender ID
hy: Սեռի նույնականացուցչի ԱԲ-ն

en: FK to group type
hy: Խմբի տեսակի ԱԲ-ն

en: FK to id of the entity that the action was performed on. Pseudo - FK.
hy: Այն սուբյեկտի նույնականացուցչի ԱԲ-ն, որտեղ իրականացվել է գործողությունը: Սխալ ԱԲ:

en: FK to saved search table.
hy: Պահպանված որոնման աղյուսակի ԱԲ-ն:

en: FK to the action schedule that this action originated from.
hy: Այն գործողության ժամանակացույցի ԱԲ-ն, որտեղ սկիզբ է առել տվյալ գործողությունը

en: FK to the auto-responder component.
hy: Ինքնապատասխանիչի բաղադրիչի FK

en: FK to the footer component.
hy: Էջատակայյին նշման FK

en: FK to the header component.
hy: Վերնագրի բաղադրիչի FK

en: FK to the message template.
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի ԱԲ

en: FK to the unsubscribe component.
hy: Բաժանորդագրությունից դուրս գալու բաղադրիչի FK

en: FROM Email Address
hy: ՈՒՂԱՐԿՈՂԻ էլ․ փոստի հասցեն

en: FROM email address (this must be a valid email account with your SMTP email service provider).
hy: ՈՒՂԱՐԿՈՂԻ էլ․ փոստի հասցեն (դա պետք է լինի գործող հասցե՝ Ձեր SMTP էլ․ փոստի պրովայդերի կողմից ապահովող)

en: FROM email address used for confirmation emails.
hy: ՈւՂԱՐԿՈՂԻ էլ․ փոստի հասցեն, որը կիրառվում է հաստատման էլ․ նամակների համար

en: FROM email name used for confirmation emails.
hy: ՈՒՂԱՐԿՈՂ-ի էլ․նամակի անունը, որն օգտագործվում է հաստատող էլ․նամակների համար

en: FROM name for email.
hy: ՈՒՂԱՐԿՈՂԻ անունը էլ․ նամակի համար

en: FROM...
hy: ՈՒՂԱՐԿՈՂ...

en: Failed
hy: Ձախողվել է

en: Failed reading data from %1 during installation
hy: Տեղակայման ընթացքում % 1-ը չի հաջողվել ընթերցել տվյալները

en: Failed retry date
hy: Վճարում կատարելու հերթական փորձի ամսաթիվը

en: Failed to clean temp dir: %1
hy: Չհաջողվեց մաքրել ժամանակավոր տեղեկագիրքը՝ %1

en: Failed to copy job
hy: Չի հաջողվել պատճենել աշխատանքը

en: Failed to determine URL for extension (%1). Please update <a href="%2">Resource URLs</a>.
hy: Չհաջողվեց որոշել URL ընդլայնման համար (% 1): Խնդրում ենք թարմացնել             <a href="%2"> աղբյուրի URL- ները </a>

en: Failed to determine file path for payment processor (%1) while running "%2"
hy: «% 2» գործարկման ընթացքում չհաջողվեց որոշել ֆայլի ուղին վճարման օպերատորի համար  (% 1)

en: Failed to find or create queueing table
hy: Չհաջողվեց գտնել կամ ստեղծել հերթերի սեղան

en: Failed to interpret input for search
hy: Չհաջողվեց մեկնաբանել որոնման մուտքագրումը

en: Failed to load file (%3) for payment processor (%1) while running "%2"
hy: Չհաջողվեց բեռնել ֆայլը (% 3) վճարման օպերատորի համար (% 1)  "% 2" գործարկելիս

en: Failed to make directory (%1) at "%2". Please update the settings or file permissions.
hy: Չի հաջողվել պատրաստել տեղեկագիրք (%1) «%2»-ում: Խնդրում ենք  թարմացնել կարգավորումները կամ ֆայլի թույլտվությունները:

en: Failed to read extension (%1). Please refresh the extension list.
hy: Ընդլայնման ընթերցումը (%1) ձախողվել է: Խնդրում ենք թարմացնել ընդլայնումների ցուցակը:

en: Failed to retrieve schema
hy: Չհաջողվեց վերականգնել սխեման

en: Failure
hy: Ձախողում

en: Failure Count
hy: Ձախողումների թիվը

en: Familiar
hy: Ծանոթ

en: Family Support
hy: Ընտանեկան աջակցություն

en: Faroese
hy: Ֆարյորերեն

en: Fattorini Name Badge 100x65
hy: Fattorini անուն բեյջ 100x65

en: Fax
hy: Ֆաքս

en: Fee
hy: Վճար

en: Fee Amount
hy: Վճարման գումարը

en: Fee Level
hy: Վճարումների մակարդակը

en: Fee Level is a required field.
hy: Գումարի չափը պարտադիր դաշտ է

en: Fee level
hy: Անդամավճարի մակարդակը

en: Female
hy: Իգական

en: Fetch Bounces
hy: Հասնում է չիրականացած փոստային առաքումներին

en: Fetches bounces from mailings and writes them to mailing statistics
hy: Հասնում է չիրականացած փոստային առաքումներին և նրանց մասին գրում է զանգվածային գովազդային հաղորդագրությունների վիճակագրություն

en: Fetching Matches
hy: Ստացվող համընկնումներ

en: Field
hy: Դաշտ

en: Field "%1" is required.
hy: Դաշտը "%1" պարտադիր է

en: Field "body_html" or "body_text" is required.
hy: "body_html" կամ "body_text" դաշտը պարտադիր է

en: Field Column Name
hy: Դաշտի սյունակի անվանումը

en: Field Data Format
hy: Դաշտի տվյալների ձևաչափը

en: Field Display
hy: Դաշտի ցուցադրում

en: Field End Date
hy: Դաշտի ավարտի ամսաթիվը

en: Field Filter
hy: Դաշտի զտիչ

en: Field Label
hy: Դաշտի պիտակ

en: Field Length
hy: Դաշտի երկայնությունը

en: Field Mapping
hy: Դաշտերի քարտեզագրում

en: Field Name
hy: Դաշտի անվանումը

en: Field Not Added
hy: Դաշտը չի ավելացվել

en: Field Note Columns
hy: Դաշտի նշումների սյունակները

en: Field Note Rows
hy: Դաշտի նշումների տողերը

en: Field Option Group
hy: Դաշտի ընտրանքների խումբ

en: Field Options Per Line
hy: Դաշտի ընտրանքները՝ ըստ տողերի

en: Field Post Help
hy: Դաշտին հաջորդող օգնությունը

en: Field Pre Help
hy: Դաշտի նախնական օգնությունը

en: Field Separator
hy: Դաշտի բաժանարար

en: Field Start Date
hy: Դաշտի մեկնարկի ամսաթիվը

en: Field Time Format
hy: Դաշտի ժամի ձևաչափը

en: Field Type
hy: Դաշտի տեսակը

en: Field is Viewable
hy: Դաշտը տեսանելի է:

en: Field with 'Admin' visibility should only contain 'Admin' options.
hy: «Ադմինին» տեսանելի դաշտը պետք է պարունակի միայն «Ադմինի» ընտրանքներ:

en: Field(s)
hy: Դաշտ(եր)

en: Fields
hy: Դաշտեր

en: Fields about the contact you want to collect.
hy: Կոնտակտային անձի համար լրացվելիք տվյալների դաշտերը

en: Fields about the petition.
hy: Խնդրագրի վերաբերյալ դաշտ

en: Fields for this Set
hy: Դաշտեր այս Կազմի համար

en: Fields to return
hy: Վերադարձվող դաշտեր

en: Fields which are part of a custom data set that supports multiple records will be listed below the standard single-record fields when in profile edit view. Use this option to determine which fields you want displayed in that listing
hy: Պրոֆիլի խմբագրման դիտման ժամանակ այն դաշտերը, որոնք բազմաթիվ գրառումներ պարունակող հարմարեցված տվյալների կազմի մաս են կազմում, կհաջորդեն մեկ գրառում ունեցող ստանդարտ դաշտերին։ Օգտագործեք այս ընտրանքը՝ որոշելու համար, թե որ դաշտերը պետք է ցուցադրվեն այդ ցանկում

en: Fields with 'Public' visibility will be displayed on your Event Information page AND will be available in the online registration (self-service) form. For some events you may want to allow staff to select special options with special pricing and / or discounts (using negative price set field values). Select 'Admin' visibility for these Price Fields. They will only be included when staff or volunteers are registering participants from the back-office 'Register Event Participants' screen. If the parent price field visibility is ‘Public’ then it should be possible to set individual price options as 'Admin', but it should have at least one 'Public' option. If the parent price field visibility is 'Admin', then all the price field options should be set to 'Admin', including any new options added to the form.
hy: «Հանրային» տեսանելիություն ունեցող դաշտերը կցուցադրվեն ձեր՝ Միջոցառումների տեղեկատվական էջի վրա ԵՎ հասանելի կլինեն առցանց գրանցման (ինքնասպասարկում) ձևի տեսքով։ Որոշ միջոցառումների դեպքում, գուցե, ցանկանաք, որ անձնակազմն ընտրի հատուկ ընտրանքներ՝ հատուկ արժեքով և / կամ զեղչերով (օգտագործելով գնացուցակների դաշտերի բացասական արժեքները)։ Ընտրեք «Ադմին» տեսանելիություն արժեքի նման դաշտերի համար։ Դրանք առկա կլինեն միայն այն դեպքում, երբ անձնակազմը կամ կամավորները գրանցեն մասնակիցներին հետգործառնական բաժնի՝ «Գրանցել միջոցառման մասնակիցներին» էկրանից։ Եթե արժեքի մայր դաշտի տեսանելիությունը «Հանրային» է, հնարավոր կլինի արժեքի առանձին ընտրանքները սահմանել որպես «Ադմին», սակայն այն պետք է ունենա առնվազն մեկ «Հանրային» ընտրանք։ Եթե արժեքի մայր դաշտի տեսանելիությունը «Ադմին» է, արժեքի դաշտի բոլոր ընտրանքները պետք է սահմանվեն որպես «Ադմին», այդ թվում՝ ձևին ավելացվող ցանկացած նոր ընտրանք։

en: Fijian
hy: Ֆիջիերեն

en: File
hy: Ֆայլ

en: File '%1' presents a security risk and should be deleted.
hy: «%1» ֆայլը ներկայացնում է անվտանգության ռիսկ և պետք է ջնջվի:

en: File Contents
hy: Ֆայլի բովանդակությունը

en: File Description
hy: Ֆայլի նկարագրությունը

en: File ID
hy: Ֆայլի նույնականացուցիչը

en: File Name
hy: Ֆայլի անվանումը

en: File On Case
hy: Գործի ֆայլը

en: File Type
hy: Ֆայլի տեսակը

en: File Upload Date
hy: Ֆայլի վերբեռնման ամսաթիվը

en: File format must be comma-separated-values (CSV).
hy: Ֆայլի ձևաչափը պետք է լինի ստորակետով առանձնացված արժեքներով (CSV):

en: File format must be comma-separated-values (CSV). File must be UTF8 encoded if it contains special characters (e.g. accented letters, etc.).
hy: Ֆայլի ֆորմատը պետք է ստորակետով բաժանված  արժեքների (CVS) ձևով լինի: Ֆայլը՝  հատուկ նշաններ  պարունակելու դեպքում (օրինակ շեշտ կրող տառեր և այլն), պետք է UTF8 կոդավորում ունենա:

en: File listings.
hy: Ֆայլերի ցուցակները:

en: File must be in UTF-8 encoding
hy: Ֆայլը պետք է լինի UTF-8 կոդավորմամբ

en: File not found
hy: Ֆայլը չի հայտնաբերվել:

en: File on Case
hy: Գործի թղթապանակ

en: File on case
hy: Գործի ֆայլ

en: File size should be less than %1 MByte(s)
hy: Ֆայլի չափը պետք է լինի ավելի քիչ, քան %1 մեգաբայթը (ՄԲ)

en: File size should be less than %1 MBytes (%2 bytes)
hy: Ֆայլի չափը պետք է լինի ավելի քիչ, քան %1 մեգաբայթը (%2 բայթ)

en: File size should be less than 1 MByte
hy: Ֆայլի չափը պետք է լինի ավելի քիչ, քան %1 մեգաբայթը

en: File system path where image files are uploaded. Currently, this path is used for images associated with premiums (CiviContribute thank-you gifts).
hy: Ֆայլային համակարգի ուղին, որտեղ վերբեռնվում են պատկերային ֆայլերը: Ներկայումս այս ուղին կիրառվում է պարգևավճարներ հետ կապված պատկերների համար (CiviContribute շնորհակալական նվերներ):

en: File system path where temporary CiviCRM files - such as import data files - are uploaded.
hy: Ֆայլային համակարգի ուղին, որտեղ վերբեռնված են ժամանակավոր CiviCRM ֆայլերը, ինչպիսիք են ներմուծվող տվյալների ֆայլերը:

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple activities.
hy: Ընտրված պրոֆիլում ֆայլերի տեսակի դաշտ(եր)ը չեն ապահովվում "Թարմացնել բազմաթիվ գործողություններ" գործառույթի համար:

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple contacts.
hy: Ընտրված պրոֆիլում ֆայլերի տեսակի դաշտ(եր)ը չեն ապահովվում "Թարմացնել բազմաթիվ կոնտակտներ" գործառույթի համար:

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple participants.
hy: Ընտրված պրոֆիլում ֆայլերի տեսակի դաշտ(եր)ը չի ապահովվում մի "Թարմացնել բազմաթիվ մասնակիցներ" գործառույթը:

en: Filed Activities
hy: Գտնել գործողություններ

en: Files
hy: Ֆայլեր

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV) and must contain data needed to match the incoming data to an existing contact record in your CiviCRM database.
hy: Ներմուծման ենթակա ֆայլերը պետք է լինեն «ստորակետով առանձնացված արժեքների» ձևաչափով (CSV), և պետք է պարունակեն տվյալներ, որոնք անհրաժեշտ են մուտքագրվող տվյալները ձեր CiviCRM տվյալների բազայում կոնտակտների վերաբերյալ առկա գրառումների հետ համապատասխանեցնելու համար։

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV) and must contain data needed to match the membership data to an existing contact in your CiviCRM database.
hy: Ներմուծված ֆայլերը պետք է լինեն «ստորակետով առանձնացված բաղադրիչների» ձեւաչափով (ՍԱԲ) և պետք է պարունակեն ձեր CiviCRM տվյալների բազայում առկա կոնտակտի անդամակցության տվյալների համապատասխանեցման համար անհրաժեշտ տվյալներ:

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in this format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
hy: Ներմուծման ենթակա ֆայլերը պետք է լինեն «ստորակետով առանձնացված արժեքներ» ձևաչափի (CSV): Աշխատածրագրերի մեծ մասը թույլ կտան ձեզ արտահանել այս ձևաչափն ունեցող գրառումները: Ուսումնասիրեք ձեր աշխատածրագրի վերաբերյալ փաստաթղթերը, եթե վստահ չեք, թե ինչպես դա անել: Պահպանեք այս ֆայլը ձեր տեղային կոշտ սկավառակում (կամ ձեր ցանցում առկա որևէ կրիչի վրա) և այժմ դուք պատրաստ եք քայլ 1-ին (Վերբեռնել տվյալներ):

en: Fill
hy: Լրացնել

en: Fill in a row for each membership type you want to offer as an option (click 'another choice' for each additional choice). Click the help icon for more info on membership price sets.
hy: Լրացրեք մեկական շարք անդամակցության յուրաքանչյուր տեսակի համար, որ ցանկանում եք առաջարկել որպես ընտրանք (սեղմեք «այլ ընտրություն» յուրաքանչյուր հավելյալ ընտրության համար)։ Անդամակցության գնացուցակների վերաբերյալ մանրամասների համար սեղմեք օգնություն պատկերակը։

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Filter Contact Language
hy: Ֆիլտրել կոնտակտի լեզուն

en: Filter Contacts
hy: Ֆիլտրի կոնտակտներ

en: Filter List
hy: Զտել ցանկը

en: Filter by Activity
hy: Ֆիլտրել՝ ըստ գործառույթի

en: Filter by Case
hy: Ֆիլտրել ըստ գործի

en: Filter by Group
hy: Զտել ըստ Խմբի

en: Filter contact search results for this field using Contact get API parameters. EXAMPLE: To list Students in group 3:
hy: Զտել կոնտակտների որոնման արդյունքներն այս դաշտի համար՝ Կոնտակտների ավելացման API պարամետրերի միջոցով։ ՕՐԻՆԱԿ՝ խմբավորել Ուսանողներին խումբ 3-ում․

en: Filter search by group type(s).
hy: Զտել որոնումն ըստ խմբերի տեսակ(ներ)ի։

en: Filter search by visibility.
hy: Զտել որոնումն ըստ տեսանելիության։

en: Filter(s)
hy: Ֆիլտր(եր)

en: Filters
hy: Ֆիլտրեր

en: Final
hy: Վերջնական

en: Final (%1)
hy: Վերջնական (%1)

en: Final Mailing
hy: Վերջնական փոստային հաղորդագրություն

en: Financial Account Code - Credit
hy: Ֆինանսական հաշվի կոդ - Կրեդիտ

en: Financial Account Code - Debit
hy: Ֆինանսական հաշվի կոդ - Դեբետ

en: Financial Account Name - Credit
hy: Ֆինանսական հաշվի անվանում - Կրեդիտ

en: Financial Account Name - Debit
hy: Ֆինանսական հաշվի անվանում - Դեբետ

en: Financial Account Owner - Credit
hy: Ֆինանսական հաշվի սեփականատեր - Կրեդիտ

en: Financial Account Owner - Debit
hy: Ֆինանսական հաշվի սեփականատեր - Դեբետ

en: Financial Account Type
hy: Ֆինանսական հաշիվների տեսակը

en: Financial Item Status
hy: Ֆինանսական միավորի կարգավիճակը

en: Financial Transaction Status
hy: Ֆինանսական գործարքների կարգավիճակը

en: Financial Type
hy: Ֆինանսական տեսակը

en: Financial Type is a Required field.
hy: Ֆինանսական տեսակը պարտադիր դաշտ է:

en: Financial Type is a required field
hy: Ֆինանսական տեսակը պարտադիր դաշտ է

en: Financial type assigned to paid event registrations for this event. Required if is_monetary is true.
hy: Այս միջոցառման համար սահմանված վճարովի միջոցառման գրանցման  ֆինանսական տեսակը: Պահանջվում է, եթե կիրառվում է "դրամական" տարբերակը։

en: Find
hy: Գտնել

en: Find Activities
hy: Գտնել գործողությունները

en: Find Campaigns
hy: Գտնել քարոզարշավներ

en: Find Cases
hy: Գտնել գործեր

en: Find Contacts
hy: Գտնել կոնտակտներ

en: Find Contacts to Add to this Group
hy: Գտնել կոնտակտներ՝ այս խմբում ավելացնելու համար

en: Find Contacts within this Group
hy: Գտնել կոնտակտներ այս խմբի ներսում

en: Find Contribution Amounts by Tag
hy: Գտնել ներդրմների չափը նշապիտակների միջոցով

en: Find Deleted Cases
hy: Գտնել ջնջված գործերը

en: Find Events
hy: Գտնել միջոցառումներ

en: Find Groups
hy: Գտնել խմբեր

en: Find Mass SMS
hy: Գտնել զանգվածաբար ուղարկվող SMS

en: Find Memberships
hy: Գտնել անդամակցություններ

en: Find My Cases
hy: Գտնել իմ Գործերը

en: Find Participants
hy: Գտնել մասնակիցներին

en: Find Petition
hy: Գտնել խնդրագիր

en: Find Respondents
hy: Գտնել հարցվողներ

en: Find Respondents To %1
hy: Գտնել հարցվողներ %1

en: Find Survey
hy: Գտնել հարցում

en: Find Target %1
hy: Գտնել %1 թիրախը

en: Find contacts by partial or full name or email, type of contact, group, and/or tag. You can then view or edit contact details, print a contact list, or use the <strong>- more actions -</strong> drop down list to assign tags, add contacts to groups, create smart groups, export contact data to a spreadsheet, and more.
hy: Գտնել կոնտակտները մասնակի կամ լիարժեք անվանումներով կամ էլ. փոստով, կոնտակտի տեսակով, խմբով և/կամ նշապիտակով: դուք կարող եք այնուհետև դիտել կամ խմբագրել կոնտակտների մանրամասները, տպել կոնտակտների ցուցակ կամ օգտագործել <strong>- ավելի շատ գործողություններ -</strong> իջնող ցուցակը՝ նշապիտակներ վերագրելու, խմբերում կոնտակտներ ավելացնելու, խելացի խմբեր ստեղծելու, կոնտակտի տվյալներն աղյուսակ արտահանելու համար և այլն:

en: Find contacts within
hy: Գտնել կոնտակտներ

en: Find mailing by language.
hy: Գտնել փոստային հաղորդագրությունն ըստ լեզվի

en: Find mailings by mailing name. You can enter a partial or complete name.
hy: Գտնել փոստային առաքումները փոստային հաղորդագրության անունով: Դուք կարող եք անունը մուտքագրել մասնակի կամ ամբողջական:

en: Find mailings by the name of the person who created or sent them. You can enter a complete OR partial name (last name, first name format).
hy: Գտնել էլ․ հաղորդագրությունները դրանք ստեղծողի կամ ուղարկողի անունով որոնում իրականացնելով: Դուք կարող եք մուտքագրել անուն ամբողջությամբ կամ մասնակի (ազգանունը, անունը ձևաչափով):

en: Find more cases
hy: Գտնել այլ գործեր

en: Find more event participants
hy: Գտնել միջոցառման այլ մասնակիցներ

en: Find more members
hy: Գտնել այլ անդամներ

en: Find out more about this event
hy: Իմացեք ավելին այս միջոցառման մասին

en: Find records with tags (regular or tagset tag) which contain a complete or partial word or phrase. EXAMPLE: If you have several tags that contain the word 'Donor', you can find contacts tagged with any of them by entering 'Donor' in this field.
hy: Գտնել նշապիտակներով գրառումներ (կանոնավոր կամ նշապիտակների կազմի նշապիտակ), որոնք պարունակում են ամբողջական կամ մասնակի բառ կամ արտահայտություն: Օրինակ՝ եթե դուք ունեք մի քանի նշապիտակներ, որոնք պարունակում են «Դոնոր» բառը, դուք կարող եք գտնել դրանցից որևէ մեկով նշված կոնտակտներ՝ այս դաշտում մուտքագրելով «Դոնոր» բառը:

en: Find...
hy: Գտնել...

en: Finnish
hy: Ֆիններեն

en: First
hy: Առաջին

en: First Contribution Amount
hy: Առաջին ներդրման գումարը

en: First Contribution Date
hy: Առաջին ներդրման ամսաթիվը

en: First Data - recurring payments not implemented
hy: Առաջին տվյալներ - կրկնվող վճարումները չեն իրականացվել

en: First Donation?
hy: Առաջին նվիրատվությու՞նը

en: First Dupe Contact ID
hy: Առաջին կրկնօրինակված կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: First Name
hy: Անուն

en: First Name and Last Name OR an email OR an OpenID in the Primary Location should be set.
hy: Հիմնական տեղակայման վայրում պետք է նշել անունը և ազգանունը կամ էլ. փոստը կամ էլ OpenID-ն:

en: First Name.
hy: Անուն:

en: First Name:
hy: Անունը՝

en: First day of current continuous membership period. Start Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
hy: Ընթացիկ շարունակական անդամակցության ժամանակահատվածի առաջին օրը: Եթե Դուք չընտրեք մեկնարկի ամսաթիվ, ապա այն կսահմանվի ավտոմատ կերպով՝ ելնելով անդամակցության տեսակից:

en: First row contains column headers
hy: Առաջին տողը պարունակում է սյունակի վերնագրեր

en: First select %1
hy: Նախ ընտեք %1

en: First time donor only?
hy: Առաջին անգա՞մ է միայն դոնոր:

en: FirstData (aka linkpoint)
hy: FirstData (նաև հայտնի որպես linkpoint)

en: Fiscal Year Beginning
hy: Ֆինանսական տարվա սկիզբ

en: Fiscal Year Starting
hy: Ֆինանսական տարին մեկնարկում է

en: Fiscal Years
hy: Ֆինանսական տարի

en: Fix invoice number (human readable) instead of id (reference)
hy: Ուղղել հաշիվ-ապրանքագրի համարը (մարդկային ընթեռնելի)-ի փոխարեն նույնականացման (քաղվածքով)

en: Fixed
hy: Ֆիքսված

en: Fixed Date for Reminder
hy: Հիշեցման համար ֆիքսված ամսաթիվ

en: Fixed Period Rollover Day
hy: Հաստատուն ժամանակահատվածի թարմացման ամսաթիվ

en: Fixed Start
hy: Հստակ սկիզբ

en: Flip Selected Duplicates
hy: Շրջել ընտրված կրկնօրինակները

en: Flip between original and duplicate contacts.
hy: Անցնել օրիգինալ և կրկնօրինակ կոնտակտների միջով:

en: Flip between the original and duplicate contacts.
hy: Անցնել օրիգինալ և կրկնօրինակ կոնտակտների միջով:

en: Flip horizontal
hy: Շրջել հորիզոնական

en: Flip vertical
hy: Շրջել ուղղահայաց

en: Folio
hy: Մեծաթերթ

en: Follow recipient preferred language
hy: Կիրառել ստացողի նախընտրած լեզուն

en: Follow up
hy: Ընթացք տալ

en: Follow-up Activity type is a required field.
hy: «Շարունակական գործողության տեսակը» պարտադիր դաշտ է:

en: Following is the list of contacts whose address is not parsed:
hy: Հաջորդիվ այն կոնտակտների ցանկն է, որոնց հասցեն չի վերլուծվել՝ ըստ բաղադրիչների.

en: Followup Activity
hy: Շարունակական գործողություն

en: Followup date is a required field.
hy: «Շարունակական գործողության ամսաթիվը» պարտադիր դաշտ է:

en: Footer
hy: էջատակ

en: Footer message for Event Registration page. Text and html allowed. Displayed at the bottom of Event Registration form.
hy: Միջոցառման գինացման էջատակու ներկայացված հաղորդագրություն․ Թույլատրելի է տեքստային և HTML ձևաչափ: Ցուցադրվում է միջոցառման գրանցման ձևաթղթի ներքևի հատվածում։

en: Footer message.
hy: Էջատակում զետեղված հաղորդագրություն

en: For 'inline' display custom sets, this title will appear as the fieldset legend. If you choose the 'tab' display style (which is available for Contact record custom fields), the title will be used for the navigation tab.
hy: «Ներտողային» ցուցադրման հարմարեցված կազմերի դեպքում այս վերնագիրը հանդես կգա որպես դաշտի կազմի պայմանական նշան։ Եթե ընտրեք ցուցադրել ոճը «ներդիրը»  (որը հասանելի է Կոնտակտների վերաբերյալ գրառումների հարմարեցված դաշտերի համար), վերնագիրը կօգտագործվի նավիգացիոն ներդիրի համար։

en: For Chart view, please select at least one field from %1 OR %2.
hy: Աղյուսակը դիտելու համար խնդրում ենք ընտրել առնվազն մեկ դաշտ %1-ից կամ %2-ից։

en: For Duplicate Contacts
hy: Կրկնվող կոնտակտների համար

en: For a full list of options see the php <a %1>money_format documentation</a>.
hy: Ընտրանքների ամբողջական ցանկը կարող եք տեսնել php <a %1>money_format documentation</a>-ում:

en: For auto-renewing memberships the emails are sent when each payment is received
hy: Ավտոմատ կերպով թարմացվող անդամագրությունների համար է․նամակներն ուղարկվում են յուրաքանչյուր վճարումը ստանալու ժամանակ։

en: For best results, the Country field should precede the State-Province field in your Profile form. You can use the up and down arrows on field listing page for this profile to change the order of these fields or manually edit weight for Country/State-Province Field.
hy: Լավագույն արդյունքների համար ձեր պրոֆիլի ձևաթղթում «Երկիր» դաշտը պետք է նախորդի «Նահանգ-մարզ» դաշտին: Դուք կարող եք օգտագործել վեր և վար սլաքները դաշտի ցուցակավորման էջում, որպեսզի փոխել այս դաշտերի հերթականությունը կամ ձեռքով խմբագրեք «Երկիր/Նահանգ-մարզ» դաշտի կշիռը:

en: For each import, you can either INSERT new membership records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
hy: Յուրաքանչյուր ներմուծման համար կարող եք կամ ՄՈՒՏՔԱԳՐԵԼ նոր անդամագրության վերաբերյալ գրառումները կամ ԹԱՐՄԱՑՆԵԼ առկա գրառումները: Դուք չեք կարող կատարել երկու տեսակի գործողություն `մեկ ներմուծման ընթացքում:

en: For elements with options, the option group id that is used
hy: Ընտրանքներով տարրերի համար ընտրանքների խմբի նույնականացուցիչը, որն օգտագործվում է

en: For example, in order to process a payment through Authorize.net, CiviCRM must make a request to https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll. Using https to connect to secure2.authorize.net insures that the connection is encrypted, but it's possible that CiviCRM is actually connecting to an attacker and the attacker is connecting to secure2.authorize.net.
hy: Օրինակ ՝ Authorize.net- ի միջոցով վճարում կատարելու համար, CiviCRM- ը պետք է հարցում կատարի https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll -ին: Safe2.authorize.net- ին միանալու համար https -ի օգտագործումը երաշխավորում է, որ կապը գաղտնագրված է, սակայն հնարավոր է, որ CiviCRM- ն իրականում միանում է հարձակվողին, իսկ հարձակվողը միանում է safe2.authorize.net- ին:

en: For fixed period memberships, month and day (mmdd) on which subscription/membership will start. Period start is back-dated unless after rollover day.
hy: Հաստատուն ժամանակահատվածով անդամակցության համար նշել բաժանորդագրության/անդամակցության մեկնարկի ամսաթիվը (ամիս,օր): Ժամանակահատվածի մեկնարկը հետին ամսաթվով է, եթե չի թարմացվել:

en: For fixed period memberships, signups after this day (mmdd) rollover to next period.
hy: Հաստատուն ժամանակահատվածով անդամակցության համար նշված ամսաթվից (ամիս, օր) հետո կատարվող գրանցումները տեղափոխվում են հաջորդ ժամանակաշրջան:

en: For further discussion, please visit %1
hy: Հետագա քննարկումների համար խնդրում ենք այցելել %1

en: For in-depth details about entities and actions, see the <a href='%1' target='%2'>API Explorer</a>.
hy: Սուբյեկտների և գործողությունների վերաբերյալ խորքային մանրամասների համար տե՛ս <a href='%1' target='%2'>API Explorer</a>:

en: For more information please refer to the <a href="!1">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
hy: Լրացուցիչ տեղեկատվության համար կարող եք այցելել 1CiviCRM կայք1, որը պարունակում է տեղեկատվություն ծրագրի վերաբերյալ, փաստաթղթեր, օժանդակ ռեսուրսներ և այլն։

en: For more information see %1.
hy: Լրացուցիչ տեղեկատվության համար տե՛ս %1-ը:

en: For more information, visit:
hy: Լրացուցիչ տեղեկատվության համար, այցելեք

en: For transmission
hy: Փոխանցման համար

en: For-profit organization.
hy: Շահույթ չհետապնդող կազմակերպություն։

en: Force Merge Selected Duplicates
hy: Ընտրված կրկնօրինակների հարկադրված միավորում

en: Force SSL
hy: Ուժեղացված

en: Foreign Key to ACL
hy: ACL-ի արտաքին բանալին

en: Foreign Key to ACL Role (which is an option value pair and hence an implicit FK)
hy: ACL դերի արտաքին բանալին (որը ընտրանքի արժեքի զույգ է և հետևաբար՝ ենթադրելի ԱԲ)

en: Foreign Key to Contact
hy: Կոնտակտի արտաքին բանալին

en: Foreign Key to Note Privacy Level (which is an option value pair and hence an implicit FK)
hy: Նշման գաղտնիության մակարդակի արտաքին բանալին (որը ընտրանքի արժեքի զույգ է և հետևաբար՝ ենթադրելի ԱԲ)

en: Foreign key to civicrm_address_format.id.
hy: civicrm_address_format.id-ի արտաքին բանալին:

en: Foreign key to civicrm_mapping used for saved search-builder searches.
hy: civicrm_mapping-ի արտաքին բանալին, որն օգտագործվում է ըստ բաժինների կատարվող պահպանված որոնումների համար:

en: Foreign key to civicrm_option value table used for saved custom searches.
hy: civicrm_option արժեքի աղյուսակի արտաքին բանալին, որն օգտագործվում է պահպանված կարգավորվող որոնումների համար:

en: Foreign key to civicrm_worldregion.id.
hy: civicrm_worldregion.id-ի արտաքին բանալին:

en: Foreign key to the activity for this record.
hy: Գործողության արտաքին բանալին այս գրառման համար:

en: Foreign key to the contact for this record.
hy: Կոնտակտի արտաքին բանալին այս գրառման համար:

en: Foreign key to the referenced item.
hy: Հղում արված միավորի արտաքին բանալին:

en: Form Snippet
hy: Ձևի՝ ելքային կոդի հատված

en: Form title.
hy: Ձևանմուշի վերնագիրը

en: Formal
hy: Պաշտոնական

en: Formal (academic or similar) title in front of name. (Prof., Dr. etc.)
hy: Անվան սկզբից դրվող պաշտոնական (գիտական կամ նմանատիպ) կոչում: (Պրոֆեսոր, դոկտոր և այլն)

en: Formal Title
hy: Պաշտոնական կոչում

en: Format
hy: Ձևաչափ

en: Format for displaying addresses in the Contact Summary and Event Information screens.
hy: Կոնտակտային ամփոփագրերի և միջոցառումների տեղեկատվական էկրաններին հասցեների ցուցադրման ձևաչափ:

en: Format for displaying monetary amounts with currency symbol.
hy: Դրամական գումարները արժութային խորհրդանիշով ցուցադրելու ձևաչափ:

en: Format for displaying monetary values without the currency symbol.
hy: Դրամական արժեքներն առանց արժույթի խորհրդանշանը ցուցադրելու ձևաչափ:

en: Formatted name representing preferred format for display/print/other output.
hy: Ձևաչափով անուն, որը ներկայացնում է նախընտրելի ձևաչափ` արդյունքը ցուցադրելու/տպելու/և այլնի համար:

en: Formatting
hy: Ձևաչափում

en: Forward
hy: Փոխանցել

en: Forward Compatibility: Enable "mysqli"
hy: Փոխանցել համատեղելիությունը. Ակտիվացնել «mysqli»-ը

en: Forward ID
hy: Փոխանցել նույնականացուցիչը

en: Forward Mailing: %1
hy: Փոխանցվող նամակներ․ %1

en: Forward Replies
hy: Փոխանցել պատասխանները

en: Forward URL (Action)
hy: Փոխանցել URL-ն (Գործողություն)

en: Forward replies
hy: Փոխանցել պատասխանները

en: Forward this email (link)
hy: Վերահասցեավորել այս էլ. նամակը (հղում)

en: Forwarded
hy: Փոխանցված

en: Forwarded Email
hy: Փոխանցված էլ․ նամակ

en: Forwarded to Email
hy: Ուղարկվել է էլ․ փոստով

en: Forwards
hy: Փոխանցումներ

en: Found %1, %2, %3
hy: Գտնվել են %1, %2, %3

en: Found illegal '%1' string in SQL clause.
hy: SQL արտահայտության մեջ հայտնաբերվել է ապօրինի «% 1» տող:

en: Foundation Affiliate
hy: Հիմնադրամի դուստր ձեռնարկություն

en: Fourth
hy: Չորրորդ

en: Free HTML
hy: Ազատ HTML

en: French (Canada)
hy: Ֆրանսերեն (Կանադա)

en: French (France)
hy: Ֆրանսերեն (Ֆրանսիա)

en: Frequency Interval
hy: Հաճախականությունը

en: Frequency Unit
hy: Հաճախականության միավորը

en: Frequency interval
hy: Հաճախականության միջակայքը

en: Frequency unit
hy: Հաճախականության միավորը

en: Friend ID
hy: Ընկերոջ նույնականացուցիչը

en: Friend's Email
hy: Ընկերոջ էլ. փոստը

en: Friend's First Name
hy: Ընկերոջ անունը

en: Friend's Last Name
hy: Ընկերոջ ազգանունը

en: Friendly Name.
hy: Ընկերական անուն

en: From
hy: Ուղարկող

en: From (A)
hy: Ուղարկող (A)

en: From (B)
hy: Ուղարկող (B)

en: From Address
hy: Ուղարկողի հասցեն

en: From Email
hy: Որ էլ․ փոստի հասցեից

en: From Email Address
hy: Էլեկտրոնային հասցեից

en: From Email of mailing
hy: Էլ․փոստից կամ փոստային հաղորդագրությունից

en: From Email of the mailing
hy: Փոստային առաքման էլ․ փոստի հասցեից

en: From End of Previous
hy: Նախորդի վերջից

en: From Header of mailing
hy: Հաղորդագրության վերնագրից

en: From Name
hy: Ուղարկողի անունը

en: From Start Of Current
hy: Սկսած ընթացիկից

en: From Template
hy: Ձևանմուշից

en: From end of previous calendar month
hy: Նախորդ օրացուցային ամսվա ավարտից

en: From end of previous calendar year
hy: Նախորդ օրացուցային տարվա վերջից

en: From end of previous quarter
hy: Նախորդ եռամսյակի վերջից

en: From end of previous week
hy: Նախորդ շաբաթվա վերջից

en: From start of current calendar month
hy: Սկսած ընթացիկ օրացուցային ամսվա սկզբից

en: From start of current calendar year
hy: Սկսած ընթացիկ օրացուցային տարվա սկզբից

en: From start of current day
hy: Սկսած ընթացիկ օրվա սկզբից

en: From start of current quarter
hy: Սկսած ընթացիկ եռամսյակի սկզբից

en: From start of current week
hy: Սկսած ընթացիկ շաբաթվա սկզբից

en: From: %1
hy: Ուղարկող․ %1

en: Fula; Fulah; Pulaar; Pular
hy: Ֆուլա; Ֆուլահ; Պուլաար; Պուլար

en: Full Name
hy: Լիարժեք անվանումը

en: Full Name of the Contact with prefixes and suffixes
hy: Կոնտակտի լրիվ անունը՝ նախածանցներով և վերջածանցներով

en: Full Phone Number
hy: Ամբողջական հեռախոսահամարը

en: Full Street Address
hy: Ամբողջական հասցեն

en: Full Street Address without Country, State or Postcode
hy: Հասցեն առանց նշելու երկիրը, նահանգը կամ փոստային կոդը

en: Full description of event. Text and html allowed. Displayed on built-in Event Information screens.
hy: Միջոցառման ամբողջական նկարագիրը։ Թույլատրվում է կիրառել տեքստային և html ձևաչափ։ Ներկայացված է միջոցառման մեջ ներառված տեղեկատվական էկրանների վրա։

en: Full path to file containing job script
hy: Աշխատանքի սկրիպտ պարունակող ֆայլի լիարժեք ուղին

en: Full street address (e.g. 110 Main Street).
hy: Ամբողջական փոստային հասցե (օրինակ՝ 110 Մեյն փողոց)

en: Full-text Search
hy: Լիարժեք տեքստային որոնում

en: Fullscreen URL
hy: Լիաէկրան URL

en: Fully qualified extension name
hy: ընդլայնման ամբողջական որոշված անվանումը

en: Function to call to check access permissions
hy: Մուտքի թույլտվությունները ստուգելու նպատակով զանգելու գործառույթը

en: Fundraiser
hy: Դրամահավաք

en: Further advice will be displayed at the end of the upgrade.
hy: Արդիականացման ավարտին կտրվեն հետագա խորհուրդները:

en: Future versions of CiviCRM may require the PHP extension "%2". To ensure that your system will be compatible, please install it in advance. For more explanation, see <a href="%1">the announcement</a>.
hy: CiviCRM հետագա տարբերակները յկարող են պահանջել PHP ընդլայնում «%2»-ի: Որպեսզի ձեր համակարգը համատեղելի լինի, խնդրում ենք նախապես տեղադրել այն: Լրացուցիչ բացատրությունների համար տե՛ս <a href="%1">հայտարարությունը</a>:

en: GMT Name of Timezone
hy: Ժամային գոտու GMT անվանումը

en: GMT Offset
hy: GMT փոփոխություն

en: GMT name of the timezone
hy: Ժամային գոտու GMT անվանումը

en: GOTV campaign contacts
hy: GOTV քարոզարշավի կոնտակտային անձինք

en: Galician
hy: Գալիսերեն

en: Gender
hy: Սեռ

en: General
hy: Ընդհանուր

en: General Link
hy: Ընդհանուր հղում

en: General Membership (contribute at least $100.00 to be eligible for this membership)
hy: Ընդհանուր անդամակցություն (անդամակցության համար անհրաժեշտ է առնվազն $ 100.00 ներդնել)

en: General Membership - $100.00
hy: Ընդհանուր անդամակցություն` $ 100.00

en: General Monthly Newsletter: 200709
hy: Ընդհանուր Ամսական Տեղեկագիր. 200709

en: General Protection
hy: Ընդհանուր պաշտպանություն

en: Generally you will create a separate price field for each non-overlapping "class" of membership (e.g. National membership vs. Local Chapter membership).
hy: Ընդհանուր առմամբ, դուք կստեղծեք արժեքի առանձին դաշտ անդամակցության յուրաքանչյուր չհամընկնող «կարգի» համար (օրինակ՝ Ազգային անդամակցություն և Անդամակցություն տեղական դուստր կազմակերպություններին)։

en: Generate Report
hy: Կազմել հաշվետվություն

en: Generates and sends out reports via email
hy: Ստեղծում և ուղարկում է հաղորդագրություններ էլ. փոստով

en: Geo code 1
hy: Գեոկոդ 1

en: Geo code 2
hy: Գեոկոդ 2

en: Geocode addresses during import?
hy: Ներմուծման ժամանակ կա՞ն գեոկոդի հասցեներ:

en: Geocode and Parse Addresses
hy: Գեոկոդավորել և վերլուծել հասցեները

en: Geocoding
hy: Գեոկոդավորում

en: Georgian
hy: Վրացերեն

en: German
hy: Գերմաներեն

en: German (Swiss)
hy: Գերմաներեն (Շվեյցարիա)

en: Get Directions FROM:
hy: Սանալ ցուցումներ.

en: Get RSS 2.0 feed for current and future public events.
hy: Ստացեք RSS 2.0 հոսք ընթացիկ և ապագա հանրային միջոցառումների համար:

en: Gift
hy: Նվեր

en: Give option
hy: Տարբերակ առաջարկել

en: Give option, but not required
hy: Տրամադրել ընտրանք, սակայն պարտադիր չէ

en: Given API command is not defined.
hy: Տվյալ API հրահանգը սահմանված չէ:

en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
hy: Ունենալով ամսաթվերի երկու միջակայք՝ ցույց է տալիս այն կոնտակտներին, որոնք ներդրում են կատարել երկու միջակայքերում էլ, ինչպես նաև յուրաքանչյուրում ներդրված գումարի չափը և տոկոսադրույքի աճը / նվազումը։

en: Global CSV separator character. Modify this setting to enable import and export of different kinds of CSV files (for example: ',' ';' ':' '|' ).
hy: Գլոբալ CSV տարանջատիչ: Փոփոխեք այս պարամետրը` տարբեր տեսակի CSV ֆայլերի ներմուծում և արտահանում հնարավոր դարձնելու համար (օրինակ` ',' ';' '': '' | '):

en: Go
hy: Գնալ

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a> to add or edit general email addresses. Make sure these email addresses are valid email accounts with your email service provider.
hy: Գնալ դեպի <a href='%1'>«Կառավարել CiviCRM &raquo-ն, Հաղորդակցությունների &raquo-ն, ՈՒՂԱՐԿՈՂԻ էլ. փոստի հասցեները»</a> ընդհանուր էլ. փոստի հասցեներ ավելացնելու կամ դրանք խմբագրելու համար: Համոզված եղեք, որ էլ. փոստի այս հասցեները վավեր էլ. փոստի էջեր են ձեր էլ. փոստի ծառայությունների մատակարարով:

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit SMS Provider.
hy: SMS մատակարար ավելացնելու կամ այն խմբագրելու համար գնալ <a href='%1'>Ադմինիստրատոր CiviCRM &raquo, Համակարգի կարգավորումներ &raquo, SMS մատակարարներ</a>։

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit the provider. Make sure these Providers are valid.
hy: Գնալ <a href='%1'>Կառավարել CiviCRM &raquo; Համակարգի կարգավորումներ &raquo; SMS Մատակարարներ</a>ավելացնել կամ  խմբագրել մատակարարին: Համոզվեք, որ այս Մատակարարները  վավեր են:

en: Go to <a href='%1'>Settings - Outbound Mail</a> to enable the usage of the logged in contact's email address as the from email
hy: Գնալ դեպի <a href='%1'>Կարգավորումներ - Ելքային հաղորդագրություններ</a> մուտք գործած կոնտակտների էլ. փոստերի հասցեների օգտագործումը որպես ուղարկողի հասցե ակտիվացնելու համար

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Label Formats</a></strong> to add or edit labels or set the default label format.
hy: Գնալ <strong><a href="%1">Կառավարել CiviCRM &raquo; Հաղորդակցությունների &raquo; Պիտակների ձևաչափեր</a></strong> պիտակներ ավելացնելու կամ  խմբագրելու կամ սկզբնադիր պիտակի ձևաչաձ սահմանելու համար:

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Print Page (PDF) Formats</a></strong> to add or edit formats or set the default format.
hy: Գնալ <strong><a href="%1">Կառավարել CiviCRM &raquo; Հաղորդակցությունների &raquo; Տպելու էջի (PDF) ձևաչափ</a></strong> ձևաչափեր ավելացնելու կամ  խմբագրելու կամ սկզբնադիր ձևաչաձ սահմանելու համար:

en: Go to contact summary
hy: Գնալ կոնտակների ամփոփագիր

en: Goal Revenue
hy: Նպատակային եկամուտ

en: Goal Total
hy: Նպատակի արդյունքը

en: Goes through contact records and updates email and postal greetings, or addressee value
hy: Ուսումնասիրում է կոնտակտային գրառումները և թարմացնում է էլ. փոստի հասցեները և ողջույնները կամ հասցեատիրոջ արժեքը

en: Government Entity
hy: Գերատեսչական մարմին

en: Grace
hy: Տարկետում

en: Grand Total
hy: Վերջնական արդյունք

en: Grant
hy: Դրամաշնորհ

en: Grant Report (Detail)
hy: Դրամաշնորհների վերաբերյալ հաշվետվություն (մանրամասն)

en: Grant Report (Statistics)
hy: Դրամաշնորհների վերաբերյալ հաշվետվություններ (Վիճակագրություն)

en: Grant Report Detail
hy: Դրամաշնորհների վերաբերյալ մանրամասն հաշվետվություններ

en: Grant Report Received
hy: Դրամաշնորհի վերաբերյալ հաշվետվությունը ստացվել է

en: Grant Reports Received
hy: Դրամաշնորհների վերաբերյալ հաշվետվությունները ստացվել են

en: Grant Requests Received
hy: Դրամաշնորհային հայտերը ստացվել են

en: Grant Type
hy: Դրամաշնորհի տեսակը

en: Grant status
hy: Դրամաշնորհի կարգավիճակը

en: Grants
hy: Դրամաշնորհներ

en: Grants Awarded
hy: Դրամաշնորհները տրվել են

en: Greek, Modern
hy: Հուներեն, ժամանակակից

en: Greeting
hy: Ողջույն

en: Greeting %1 %2
hy: Ողջույն %1 %2

en: Group
hy: Խումբ

en: Group '%1' already exists.
hy: «%1» խումբն արդեն գոյություն ունի:

en: Group - add contacts
hy: Խումբ - ավելացնել կոնտակտներ

en: Group - create smart group
hy: Խումբ - ստեղծել խելացի խումբ

en: Group - remove contacts
hy: Խումբ - հեռացնել կոնտակտներ

en: Group - update smart group
hy: Խումբ - թարմացնել խելացի խումբը

en: Group Cache Date
hy: Խմբի շտեմի ամսաթիվը

en: Group Children
hy: Երեխաների խումբ

en: Group Contact Cache ID
hy: Խմբի կոնտակտի շտեմի նույնականացուցիչը

en: Group Contact ID
hy: Խմբի կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: Group Contact Status
hy: Խմբի կոնտակտի կարգավիճակը

en: Group Contacts
hy: Խմբի կոնտակտներ

en: Group Deleted
hy: Խումբը ջնջվել է

en: Group Description
hy: Խմբի նկարագրությունը

en: Group Enabled
hy: Խումբն ակտիվացված է

en: Group ID
hy: Խմբի նույնականացուցիչը

en: Group Listings
hy: Խմբի ցանկ

en: Group Membership Action
hy: Խմբի անդամակցության գործողություն

en: Group Membership Action Date
hy: Խմբի անդամակցության գործողության ամսաթիվը

en: Group Membership History ID
hy: Խմբի անդամակցության պատմության նույնականացուցիչը

en: Group Membership Status
hy: Խմբի անդամակցության կարգավիճակը

en: Group Membership Tracking
hy: Խմբի անդամակցությանը հետևելը

en: Group Name
hy: Խմբի անվանումը

en: Group Name:
hy: Խմբի անվանումը՝

en: Group Nesting
hy: Խմբերի ներդրում

en: Group Nesting ID
hy: Խմբի մեջ մեկ այլ խումբ ավելացնելու նույնականացուցիչը

en: Group Options
hy: Խմբի ընտրանքներ

en: Group Organization
hy: Խմբային կազմակերպություն

en: Group Organization ID
hy: Խմբի կազմակերպության նույնականացուցիչը

en: Group Parents
hy: Ծնողների խումբ

en: Group Payment Deleted
hy: Խմբային վճարումը ջնջված է

en: Group Percentage
hy: Խմբի տոկոսային հարաբերությունը

en: Group Saved
hy: Խումբը պահպանվել է

en: Group Search
hy: Խմբի որոնում

en: Group Settings: %1
hy: Խմբի կարգավորումները՝ %1

en: Group Source
hy: Խմբի աղբյուրը

en: Group Status
hy: Խմբի կարգավիճակը

en: Group Status %1
hy: Խմբի կարգավիճակը %1

en: Group Title
hy: Խմբի անվանումը

en: Group Type
hy: Խմբի տեսակը

en: Group Type(s)
hy: Խմբի տեսակ(ներ)ը

en: Group Types
hy: Խմբերի տեսակները

en: Group Visibility
hy: Խմբի տեսանելիությունը

en: Group Visibility Setting
hy: Խմբի տեսանելիության կարգավորում

en: Group Where Clause
hy: Where հայտարարության խումբ

en: Group by
hy: Խմբավորել ըստ

en: Group by columns
hy: Խմբավորել ըստ սյունակների

en: Group id, foreign key from civicrm_group
hy: Խմբի նույնականացուցիչը, civicrm_group-ի արտաքին բանալին

en: Group is Hidden
hy: Խումբը թաքնված է

en: Group is Reserved
hy: Խումբն ամրագրված է

en: Group is empty.
hy: Խումբը դատարկ է

en: Group type filtering uses <strong>AND</strong> logic. If you check both 'Mailing List' and 'Access Control' types - only groups which have both types assigned will be returned.
hy: Խմբերի տեսակների զտման օգտագործում <strong>ԵՎ</strong>տրամաբանություն։ Եթե նշում եք և՛ «նամակագրության ցանկ», և՛ «Մուտքի կառավարում» տեսակները, կվերադարձվեն միայն այն խմբերը, որոնց երկու տեսակն էլ վերագրված է։

en: Group which this option belongs to.
hy: Խումբը, որին պատկանում է այս ընտրանքը:

en: Group(s)
hy: Խումբ(խմբեր)

en: Group(s) %1 %2
hy: %1 %2 Խումբ(խմբեր)

en: Grouping(s)
hy: Խմբավորում(ներ)

en: Groups
hy: Խմբեր

en: Groups Included in Mailing
hy: Նամակագրության մեջ ներառված խմբերը

en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc.
hy: Խմբավորում և ընդհանրացնում է ներդրումները՝ ըստ հետևյալ չափանիշների՝ կոնտակտը, ժամանակահատվածը, ֆինանսական տեսակը, ներդրողի գտնվելու վայրը և այլն։

en: Groups and totals pledges by criteria including contact, time period, pledge status, location, etc.
hy: Խմբավորում և ընդհանրացնում է խոստումները՝ ըստ հետևյալ չափանիշների՝ կոնտակտը, ժամանակահատվածը, խոստման կարգավիճակը, գտնվելու վայրը և այլն։

en: Groups of contacts which are used for <strong>access control</strong> must be assigned that type.
hy: Այն խմբերը, որոնք օգտագործվում են <strong>մուտքի կառավարման</strong> նպատակով, պետք է դասվեն այդ տեսակին։

en: Groups which are used as mailing lists should be assigned the 'Mailing List' type.
hy: Այն խմբերը, որոնք օգտագործվում են որպես նամակագրության ցանկեր, պետք է դասվեն «Նամակագրության ցանկ» տեսակին։

en: Guarani­
hy: Գուարանի

en: Guess client's feelings and needs.
hy: Գուշակե՛ք պատվիրատուի զգացողությունները և կարիքները

en: Gujarati
hy: Գուջարաթի

en: HTML Form Snippet
hy: HTML ձևի՝ ելքային կոդի հատված

en: HTML Form Snippet for this Profile
hy: HTML ձևի՝ ելքային կոդի հատվածն այս պրոֆիլի համար

en: HTML Format
hy: HTML ձևաչափ

en: HTML Listing
hy: HTML Ցանկ

en: HTML Message
hy: HTML հաղորդագրություն

en: HTML formatted message
hy: Հաղորդագրություն HTML ձևաչափով

en: HTML formatted signature for the email.
hy: HTML ձևաչափով ստորագրությունը՝ նախատեսված էլ. փոստի համար:

en: HTML listing of current and future public events.
hy: Ընթացիկ և ապագա հանրային միջոցառումների HTML ցանկը

en: HTML mailing message
hy: HTML ֆորմատի փոստային հաղորդագրություն

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently - so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
hy: HTML հաղորդագրություններն ավելի շատ տեսողական ազդեցություն  ունեն, թույլ են տալիս նկարներ ներառել և կարող են ավելի ընթեռնելի լինել, եթե վեբկայքերում հղումներ ներառվեն: Այնուամենայնիվ, էլ. փոստի տարբեր ծրագրերը կարող են տարբեր կերպ մեկնաբանել HTML ձևաչափերը, ուստի զգուշորեն օգտագործեք այս ընտրանքը, եթե չունեք ձևանմուշ ձևաչափ, որը փորձարկվել է տարբեր վեբ և աշխատասեղանի էլ. փոստի ծրագրերի միջոցով:

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, you can also configure a simple sms.
hy: HTML հաղորդագրություններն ավելի շատ տեսողական ազդեցություն  ունեն, թույլ են տալիս նկարներ ներառել և կարող են ավելի ընթեռնելի լինել, եթե վեբկայքերում հղումներ ներառվեն: Այնուամենայնիվ դուք կարող եք կազմաձևել նաև պարզ sms:

en: HTML types plus several built-in extended types.
hy: HTML տեսակներ՝ գումարած մի քանի ներկառուցված ընդլայնված տեսակներ:

en: HTTPS is not set up on this machine
hy: HTTPS սահմանված չէ այս մեքենայի վրա

en: Haitian; Haitian Creole
hy: Հայիթիերեն, Հայիթիի կրեոլերեն

en: Hanging Badge 3-3/4" x 4-3"/4
hy: Կախովի բեյջ 3-3/4" x 4-3"/4

en: Has a Followup Activity?
hy: Կա՞ արդյոք հետագա գործառույթ:

en: Has at least one job associated with this mailing finished?
hy: Այս փոստային առաքման հետ կապված գոնե մեկ գործ ավարտված է՞։

en: Has the contact opted out from receiving all bulk email from the organization or site domain?
hy: Կոնտակտը հրաժարվե՞լ է կազմակերպության կամ կայքի տիրույթի ամբողջ զանգվածային էլեկտրոնային նամակները ստանալուց:

en: Has this contact been deleted?
hy: Այս կոնտակտը ջնջված է՞

en: Has this contact opted out of bulk mail?
hy: Այս կոնտակտը հրաժարվել է՞ զանգվածային փոստային առաքումներից։

en: Has this event been made active?
hy: Արդյո՞ք այս միջոցառումը դարձել է ակտիվ

en: Has this event been made public?
hy: Այս միջոցառումը հասանելի է՞ հանրության համար

en: Hausa
hy: Հաուսա

en: Head of Household for
hy: Ընտանիքի գլուխը՝ ․․․ համար

en: Head of Household is
hy: Ընտանիքի գլուխը․․․ է

en: Head of household.
hy: Ընտանիքի գլուխը։

en: Header
hy: Վերնագիր

en: Header and Footer
hy: Էջի գլխամասային և էջատակային նշում

en: Headers
hy: Վերնագրեր

en: Health Services Coordinator
hy: Առողջապահական ոլորտի ծառայությունների համակարգող

en: Health Services Coordinator is
hy: Առողջապահական ոլորտի ծառայությունների համակարգողն է

en: Hebrew (modern)
hy: Եբրայերեն (ժամանակակից)

en: Height (rows)
hy: Բարձրությունը (տողեր)

en: Hello
hy: Ողջույն

en: Help
hy: Օգնություն

en: Help Description
hy: Օգնության նկարագիրը

en: Help Post
hy: Հաջորդող օգնությունը

en: Help Post-Form
hy: Օգնության հաջորդող ձև

en: Help Pre
hy: Նախնական օգնություն

en: Help Pre-Form
hy: Օգնության նախնական ձև

en: Help Text
hy: Հուշում

en: Help homeless individuals obtain temporary and long-term housing
hy: Օգնություն անօթևան անձանց ձեռք բերել ժամանակավոր եւ երկարաժամկետ կացարաններ

en: Help spread the word
hy: Օգնեք տարածել տեղեկատվություն

en: Help us spread the word about this event. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you're attending. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
hy: Օգնեք մեզ տարածել այս միջոցառման վերաբերյալ տեղեկատվությունը: Օգտագործեք ստորև նշված տարածքը` ձեր էլ. փոստի հաղորդագրությունն անհատականացնելու համար. տեղեկացրեք ձեր ընկերներին, թե ինչու եք մասնակցում: Այնուհետև լրացրեք անուն(ներ)ը և էլ. փոստի հասցեն(ները) և սեղմեք «Ուղարկեք ձեր հաղորդագրությունը»:

en: Help us spread the word and leverage the power of your contribution by telling your friends. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you support us. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
hy: Օգնեք մեզ տարածել տեղեկատվություն և օգտվել ձեր ներդրման ուժից՝ ձեր ընկերներին տեղեկացնելու միջոցով: Օգտագործեք ստորև նշված տարածքը` ձեր էլ. փոստի հաղորդագրությունն անհատականացնելու համար. տեղեկացրեք ձեր ընկերներին, թե ինչու եք մեզ աջակցում: Այնուհետև լրացրեք անուն(ներ)ը և էլ. փոստի հասցեն(ները) և սեղմեք «Ուղարկեք ձեր հաղորդագրությունը»:

en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
hy: Օգնում է վերլուծել միջոցառումից ստացված եկամուտը։ Հաշվետվությունը կարող է ներառել տվյալներ՝ ըստ մասնակիցների տեսակի, կարգավիճակի և վճարման եղանակի։

en: Herero
hy: Հերերո

en: Hex color value e.g. #ffffff
hy: Վեցանիշ կոդի գույնի արժեքը, օրինակ՝ #ffffff

en: Hidden
hy: Թաքցված է

en: Hidden permanently
hy: Մշտապես թաքցված է

en: Hidden until %1
hy: Թաքցված է մինչև %1

en: Hide
hy: Թաքցնել

en: Hide Breadcrumb?
hy: Թաքցնե՞լ Breadcrumb-ը:

en: Hide Smart Groups
hy: Թաքցնել Խելացի խմբերը

en: Hide comments for this note.
hy: Թաքցնել այս նշումի վերաբերյալ մեկնաբանությունները:

en: High-value supporter of our organization.
hy: Կարևոր աջակից մեր կազմակերպության համար

en: Hindi
hy: Հինդի

en: Hiri Motu
hy: Հիրի Մոթու

en: Hold Date
hy: Պահման ամսաթիվը

en: Hold Threshold
hy: Պահման շեմը

en: Hold date
hy: Պահման ամսաթիվը

en: Home
hy: Գլխավոր

en: Home Mobile
hy: Տան բջջային հեռախոսահամար

en: Home Phone
hy: Տան հեռախոսահամար

en: Homeless Services Coordinator
hy: Անօթևան անձանց համար նախատեսված ծառայությունների համակարգող

en: Homeless Services Coordinator is
hy: Անօթևան անձանց համար նախատեսված ծառայությունների համակարգող

en: Honoree Individual
hy: Անհատական վաստակավոր մրցանակակիր

en: Horizontal Spacing
hy: Հորիզոնական միջակայքեր

en: Host
hy: Հյուրընկալող

en: Hourly
hy: Ամեն ժամ

en: Household
hy: Ընտանիք

en: Household ID
hy: Ընտանիքի նույնականացուցիչը

en: Household Member is
hy: Ընտանիքի անդամը ․․․ է

en: Household Member of
hy: ․․․-ի ընտանիքի անդամը՝

en: Household Name
hy: Ընտանիքի անվանումը

en: Household Name and State
hy: Ընտանիքի անվանումը և վիճակը

en: Household Name.
hy: Ընտանիքի անվանումը

en: Household Primary Contact ID
hy: Ընտանիքի հիմնական կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: Household membership.
hy: Ընտանեկան անդամակցություն

en: Housing Support
hy: Աջակցություն կացարանի հարցում

en: How many items ordered
hy: Քանի՞ միավոր է պատվիրվել:

en: How many people are you registering?
hy: Քանի՞ մարդ եք գրանցում:

en: How many times has theis recurring contribution failed?
hy: Քանի՞ անգամ է ձախողվել կրկնվող ներդրումների իրականացումը

en: How often should the contents of this dashlet be automatically refreshed? Users can manually reload by clicking the refresh button on their dashboards.
hy: Ի՞նչ հաճախականությամբ պետք է ավտոմատ կերպով թարմացվի այս վահանակի պարունակությունը։ Օգտատերերը կարող են  ձեռքով կատարել վերբեռնում՝ իրենց վահանակի վրա սեղմելով ՛թարմացնել՛ կոճակը։

en: How should this change affect others in the series?
hy: Ինչպե՞ս պետք է այս փոփոխությունը ազդի շարքում մյուսների վրա:

en: How the (un)subscription was triggered
hy: Ինչպե՞ս է տեղի ունեցել բաժանորդագրությունը (բաժանորդագրությունից հրաժարումը)

en: How this mail account will be used. Only one box may be used for bounce processing. It will also be used as the envelope email when sending mass mailings.
hy: Ինչպե՞ս կօգտագործվի այս փոստային հաշիվը: Հետ եկած նամակների վերամշակման համար կարող է օգտագործվել միայն մեկ փոստարկղ: Այն նաև կօգտագործվի որպես "ծրար" էլ. նամակների զանգվածային առաքումների ժամանակ:

en: Html Type
hy: Html տեսակը

en: Hungarian
hy: Հունգարերեն

en: Hush messages up to and including this severity.
hy: Թաքնված հաղորդագրություններ մինչև և ներառյալ այս խստությունը:

en: I want to
hy: Ես ցանկանում եմ

en: ICalendar Downloads and Feeds
hy: ICalendar-ի ներբեռնումները և նյութերը

en: ID
hy: Նույնականացուցիչ

en: ID of Country that State/Province belong
hy: Այն երկրի նույնականացուցիչը, որին պատկանում է Նահանգը/մարզը

en: ID of State/Province that County belongs
hy: Նահանգի/մարզի նույնականացուցիչը, որտեղ գտնվում է տվյալ շրջանը

en: ID of the ACL or ACL group being granted/revoked
hy: Թույլատրվող/չեղարկվող ACL-ի կամ ACL խմբի նույնականացուցիչը

en: ID of the Organization Contact
hy: Կազմակերպության կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: ID of the child group
hy: Երեխայի խմբի նույնականացուցիչը

en: ID of the group
hy: Խմբի նույնականացուցիչը

en: ID of the group/contact object being joined
hy: Միացվող օբյեկտի խմբի/կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: ID of the object possessing this ACL
hy: Տվյալ ACL-ը պարունակող օբյեկտի նույնականացուցիչը

en: ID of the parent group
hy: Մայր խմբի նույնականացուցիչը

en: ID of the priority given to this activity. Foreign key to civicrm_option_value.
hy: Տվյալ գործունեությանը տրված նախապատվության նույնականացուցիչը: civicrm_option_value-ի արտաքին բանալին:

en: ID of the status this activity is currently in. Foreign key to civicrm_option_value.
hy: Տվյալ գործողության ներկայիս կարգավիճակի նույնականացուցիչը: civicrm_option_value-ի արտաքին բանալին:

en: ID:
hy: Նույնականացուցիչ/ID/

en: ID: %1
hy: Նույնականացուցիչ՝ %1

en: IDs of the child(ren)
hy: Երեխա(ներ)ի նույնականացուցիչները

en: IDs of the parent(s)
hy: Ծնող(ներ)ի նույնականացուցիչները

en: IM Location
hy: IM տեղադրություն

en: IM Location Type
hy: IM տեղակայման վայրի տեսակը

en: IM Provider
hy: IM մատակարար

en: IM Screen Name
hy: IM էկրանի անվանումը

en: IM Type
hy: IM տեսակը

en: IM provider ID
hy: IM մատակարարի նույնականացուցիչը

en: IM screen name
hy: IM էկրանի անվանումը

en: IMPORTANT
hy: ԿԱՐԵՎՈՐ

en: IMPORTANT: Replacements are case-sensitive whether 'Exact Match' is checked or not.
hy: ԿԱՐԵՎՈՐ. Փոխարինումները զգայուն ենսիմվոլների ռեգիստրի նկատմամբ՝ անկախ նրանից  «Ճշգրիտ համընկնում» տարբերակը նշված է, թե ոչ:

en: IMPORTANT: The Drupal permissions for 'access all custom data' and 'profile listings and forms' override and disable specific ACL settings for custom field groups and profiles respectively. Do not enable those Drupal permissions for a Drupal role if you want to use CiviCRM ACL's to control access.
hy: ԿԱՐԵՎՈՐ. Drupal-ի թույլտվությունները՝ նախատեսված «մուտք դեպի բոլոր հարմարեցրած տվյալներ» և «պրոֆիլի ցուցակներ և ձևեր» բաժինների համար,  համապատասխանաբար չեղարկում կամ ապաակտիվացնում են հարմարեցրած դաշտի խմբերի և պրոֆիլների հատուկ ACL-ի կարգավորումները:

en: IMPORTANT: You must enable a Mapping Provider in order to use the Proximity Search feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
hy: ԿԱՐԵՎՈՐ․ պետք է միացնեք Արտապատկերման մատակարարը՝ Բանալի բառերի միջև հեռավորության սահմանմամբ որոնում իրականացնելու համար (Ադմինիստրատոր > Համակարգի կարգավորումներ > Արտապատկերում և գեոկոդավորում)։

en: INCLUDE Recipients of These Message(s)
hy: ՆԵՐԱՌԵԼ այս հաղորդագրություն(ներ)ը ստացողներին

en: IP address or other tracking info
hy: IP հասցեի կամ հետևելու վերաբերյալ այլ տեղեկատվություն

en: ISO Code
hy: ISO կոդ

en: ISO Code for timezone abbreviation
hy: Ժամային գոտու անվանման հապավման ISO կոդը

en: Icelandic
hy: Իսլանդերեն

en: Icon
hy: Պատկերակ

en: Ido
hy: Իդո

en: If "Also include" or "Limit to" are selected, you must specify at least one %1
hy: Եթե ընտրված են «Նաև ներառել» կամ «Սահմանափակել մինչև» տարբերակները, ապա պետք է նշել առնվազն մեկ 1%

en: If (in rare cases) that contact has no email address, then CiviCRM will send the email from the default "from" email address configured for this domain. And finally, if that email address has not been configured, then CiviCRM will send the email from the email address associated with the currently logged in user who creates this activity.
hy: Եթե (հազվադեպ դեպքերում) այդ կոնտակտը չունի էլ. փոստի հասցե, ապա CiviCRM-ը կուղարկի էլ. նամակ սկզբնադիր «ուղարկողի» էլ. փոստի հասցեից՝ կազմաձևված այս տիրույթի համար: Եվ վերջապես, եթե այ էլ. փոստի հասցեն չի կազմաձևվել, ապա CiviCRM-ը կուղարկի էլ. նամակն այն էլ. փոստի հասցեից, որը կցված է տվյալ պահին մուտք գործած օգտատիրոջը, որն էլ ստեղծում է այս գործառույթը:

en: If CiviCRM's membership end-date is different from when the payment processor will next collect a payment, various problems can occur. Members may experience a gap in their membership, and the renewal date may get changed from what is manually entered. Use care when modifying the End Date value, and check the associated recurring payment in your payment processor system so they always match.
hy: Եթե CiviCRM- ի անդամակցության վերջնաժամկերտը տարբեր է վճարման օպերատորի կողմից  հաջորդում է վճարումը հավաքելու ժամանակահատվածից, ապա կարող են տարբեր խնդիրներ առաջանալ: Անդամների անդամակցության ժամկետների միջև կարող է առաջանալ ազատ միջակայք, և թարմացման ամսաթիվը կարող է փոխվել և տարբերվել ձեռքով մուտքագրված ամսաթվից։ Անհրաժեշտ է ուշադիր լինել վերջնաժամկետի փոփոխման ժամանակ և ստուգել Ձեր վճարման համակարգում, որպեսզի դրանք միշտ համընկնեն:

en: If Unused
hy: Եթե չօգտագործված է

en: If a contact in the import file appears to be a duplicate of an existing CiviCRM contact...
hy: Եթե ներմուծված ֆայլում կոնտակտը թվում է գոյություն ունեցող CiviCRM կոնտակտի կրկնօրինակ...

en: If a membership type is selected, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this blank if you are using this for non-membership options (e.g. magazine subscription).
hy: Եթե անդամակցության տեսակն ընտրվել է, կստեղծվի կամ կնորացվի անդամակցություն, երբ օգտատերերն ընտրեն այս ընտրանքը։ Մի լրացրեք այն, եթե օգտագործում եք ոչ անդամակցության ընտրանքների համար (օրինակ՝ բաժանորդագրում ամսագրի)։

en: If a recipient replies to this mailing, forward the reply to the FROM Email address specified for the mailing.
hy: Եթե ստացողը պատասխանում է այս էլ․ նամակին՝ պատասխանն ուղարկեք տվյալ փոստային հաղորդագրության համար նշված ՈՒՂԱՐԿՈՂ-ի էլ․ փոստի հասցեին։

en: If a recipient replies to this mailing, send an automated reply using the selected message.
hy: Եթե ստացողը պատասխանում է այս էլ․ նամակին, ապա անհրաժեշտ է ուղարկել ավտոմատ պատասխան` օգտագործելով ընտրված հաղորդագրությունը:

en: If all records in the file belong to the same subtype, then select that subtype from the "Subtype" field. All records will be automatically assigned to that subtype. In this case you do NOT need to include a Subtype column in the file.
hy: Եթե ֆայլում բոլոր գրառումները պատկանում են միաևնույն ենթատեսակին, ապա ընտրեք այդ ենթատեսակը «Ենթատեսակ» դաշտից: Բոլոր գրառումներն ավտոմատ կերպով փոխանցվում են այդ «Ենթատեսակին»: Այդ դեպքում ֆայլում ենթատեսակի սյունակ ավելացնելու կարիք չկա:

en: If checked, user must signup for one of the displayed membership options before continuing.
hy: Եթե նշված է, ապա շարունակելուց առաջ օգտվողը պետք է գրանցվի անդամակցության ցուցադրված տարբերակներից որևէ մեկին:

en: If checked, users can view but not edit this field.
hy: Նշված լինելու դեպքում օգտատերերը կարող են դիտել, բայց ոչ խմբագրել այս դաշտը։

en: If defined, contact_a in a relationship of this type must be a specific contact_type.
hy: Սահմանվելիս այս տեսակի հարաբերությունների դեպքում contact_a-ն պետք է լինի հատուկ contact_type:

en: If defined, contact_b in a relationship of this type must be a specific contact_type.
hy: Սահմանվելիս այս տեսակի հարաբերությունների դեպքում contact_b-ն պետք է լինի հատուկ contact_type:

en: If disabled, CiviCRM will not automatically dismiss any alerts after 10 seconds.
hy: Անջատված լինելու դեպքում, 10 րոպե հետո CiviCRM- ը ավտոմատ կերպով չի հեռացնի որևէ ահազանգ:

en: If enabled, CiviCRM sends PDF receipt as an attachment during event signup or online contribution.
hy: Ակտիվացված լինելու դեպքում, CiviCRM-ը կից ուղարկում է PDF ձևաչափի անդորրագիր` միջոցառմանը գրանցվելու կամ առցանց ներդրում կատարելու ժամանակ:

en: If enabled, CiviCRM will allow users to submit profiles from external sites. This is disabled by default to limit abuse.
hy: Ակտիվացված լինելու դեպքում CiviCRM- ն օգտագործողներին թույլ կտա պրոֆիլներ ներկայացնել արտաքին կայքերից: Այն ի սկզբանե անջատված է` չարաշահումները սահմանափակելու նպատակով:

en: If enabled, a Map link is included on the profile listings rows and detail screens for any contacts whose records include sufficient location data for your mapping provider.
hy: Ակտիվացված լինելու դեպքում քարտեզի հղումը ներառված է պրոֆիլի ցուցակների տողերում և մանրամասների էկրաններին ցանկացած կոնտակտների համար, որոնց գրառումները պարունակում են տեղադրության վերաբերյալ բավարար տվյալներ ձեր քարտեզագրողի մատակարարի համար:

en: If enabled, all actions will be logged with a complete record of changes.
hy: Միացված լինելու դեպքում բոլոր գործողությունները կգրանցվեն փոփոխությունների վերաբերյալ ամբողջական գրառումով:

en: If false, the event booking confirmation screen gets skipped
hy: Եթե սխալ է, ապա միջոցառման ամրագրման հաստատման էկրանը շրջանցվում է

en: If import files are NOT encoded as UTF-8, specify an alternate character encoding for these files. The default of <strong>Windows-1252</strong> will work for Excel-created .CSV files on many computers.
hy: Եթե ներմուծվող ֆայլերը կոդավորված ՉԵՆ որպես UTF-8, նշեք այս ֆայլերի համար այլընտրանքային կոդավորում: <strong>Windows-1252</strong> կանխադրված կոդավորումը կաշխատի Excel ֆայլերի․ CSV ֆայլերի համար բազմաթիվ համակարգիչներում:

en: If individual contacts are separately modified, added, or removed, then the final list may change.
hy: Եթե առանձին կոնտակտները ձեւափոխվում, ավելացվում կամ հեռացվում են, ապա վերջնական ցանկը կարող է փոխվել:

en: If non-zero, do not show this field after the date specified
hy: Եթե զրոյից բացի ցանկացած այլ թիվ է, մի ցուցադրեք այս դաշտը նշված ամսաթվից հետո

en: If non-zero, do not show this field before the date specified
hy: Եթե զրոյից բացի ցանկացած այլ թիվ է, մի ցուցադրեք այս դաշտը նախքան նշված ամսաթիվը

en: If reserved, only users with 'administer reserved groups' permission can disable, delete, or change settings for this group. The reserved flag does NOT affect users ability to add or remove contacts from a group.
hy: Եթե ամրագրված են, միայն «Ամրագրված խմբերը կառավարելու» թույլտվություն ունեցող օգտատերերը կարող են անջատել, ջնջել կամ փոխել այս խմբի կարգավորումները։ Ամրագրված լինելու մասին դրոշակը ՉԻ խոչընդոտում օգտատերերին խմբում կոնտակտներ ավելացնել կամ հեռացնել։

en: If reserved, only users with 'administer reserved reports' permission can modify this report instance.
hy: Ամրագրված լինելու դեպքում, այդ հաշվետվությունները կարող են փոփոխել միայն այն օգտատերերը, ովքեր ունեն "ամրագրված հաշվետվությունների կառավարման" թույլտվություն։

en: If set to Yes, this report will appear in the My Reports section of the reports listing page and will only be visible by you.
hy: Եթե նշվում է "Այո", ապա այս հաշվետվությունը կհայտնվի հաշվետվությունների ցանկի էջի "Իմ հաշվետվությունները" բաժնում, և միայն Դուք կկարողանաք տեսնել այն։

en: If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
hy: Եթե տեղ ազատվի, դուք կստանաք էլ․նամակ, որտեղ նշված կլինի այն կայքի հղումը, որտեղ Դուք կարող եք ավարտել Ձեր գրանցումը:

en: If the 'Email Verification' option is enabled, users will receive a welcome email from Drupal with login information. Otherwise they will select a Password inline, and if administrator approval is not required they will be automatically logged in as soon as the transaction is completed.
hy: Եթե «Էլեկտրոնային փոստի հաստատում» ընտրանքը միացված է, օգտատերերը Drupal-ի կողմից կստանան ողջույնի նամակ՝ գրանցման համար անհրաժեշտ տեղեկատվությամբ։ Հակառակ դեպքում, կընտրեն ներտողային գաղտնաբառ, և եթե ադմինիստրատորի հաստատում չի պահանջվում, ավտոմատ կերպով կգրանցվեն գործողությունն ավարտելուն պես։

en: If the contact you were trying to add is listed below, click their name to view or edit their record
hy: Եթե այն կոնտակտը, որը փորձում էիք ավելացնել, նշված է ստորև, ապա սեղմեք դրա անվան վրա՝ վերջինիս գրառումը դիտելու կամ խմբագրելու համար:

en: If the form is submitted with errors (i.e. required field not completed...) - the default behavior is to display the errors within the 'built-in' profile form. You can override this behavior - specifying your own error page - by adding a hidden <strong>errorURL</strong> input field.
hy: Եթե ձևը հաստատվում է սխալներով (այսինքն՝ պարտադիր դաշտը լրացված չէ․․․), սկզբնադիր գործողությունը ցուցադրում է սխալները պրոֆիլի «ներկառուցված» ձևի վրա։ Կարող եք անտեսել այս գործողությունը, որը նշում է ձեր սխալի էջը՝ ավելացնելով <strong>errorURL</strong> ներածման թաքնված դաշտ։

en: If the page 'Separate Membership Payment' is NOT enabled AND the Contribution Amount is enabled so that user's can opt to give more than the minimum membership fee - then the display looks like this:
hy: Եթե «Անհատական անդամավճարը» էջը ՉԻ գործում, ԻՍԿ "Ներդրման գումարն" ակտիվացված է այնպես, որ օգտագործողը կարողանա վճարել ավելի մեծ գումար, քան նվազագույն անդամավճարն է, ապա էջում դա կարտացուլվի հետևյալ կերպ.

en: If the page is configured with 'Separate Membership Payment' enabled - then just the fee amount is displayed:
hy: Եթե էջը կազմաձևված է «Առանձին անդամավճար» գործառույթով, ապա պարզապես երևում է վճարման ենթակա գումարը.

en: If the setting "%1" is enabled, you should update any smart groups based on the "%2" field.
hy: Եթե "%1" պարամետրը միացված է, ապա պետք է թարմացնեք ցանկացած խելացի խումբ՝ հիմնված "%2" դաշտի վրա:

en: If the web page you are pasting the snippet code to is hosted in a different domain from your CiviCRM site, you may NOT be able to include Country and State fields in the form (the script which dynamically loads the states based on selected country may not be able to execute across domains).
hy: Եթե այն վեբ կայքը, որտեղ տեղադրում եք ելքային կոդը, գտնվում է ոչ ձեր CiviCRM կայքի տիրույթում, հնարավոր է՝ ՉԿԱՐՈՂԱՆԱՔ ներառել Երկրի և Նահանգի համար նախատեսված դաշտերը ձևում (սկրիպտը, որը դինամիկ կերպով բեռնում է նահանգները՝ ըստ ընտրված երկրի, հնարավոր է, չկարողանա գործել տարբեր տիրույթներում)։

en: If they are included in a report as a display column, only the first set of values are shown.
hy: Եթե դրանք ներառված են հաշվետվության մեջ որպես ցուցադրման սյունակ, միայն արժեքների առաջին շարքն է ցուցադրվում։

en: If this group is used in CiviCRM profiles, those fields will be reset.
hy: Եթե այս խումբն օգտագործվի CiviCRM պրոֆիլներում, այդ դաշտերը կվերակայվեն։

en: If this is NOT what you want to do, you can check "Discounts by Signup Date" again.
hy: Եթե սա այն չէ, ինչ ցանկանում եք անել, կարող եք կրկին նշել «Զեղչեր ըստ գրանցման ամսաթվի» տարբերակը:

en: If this is a grant/revoke entry, what table are we granting?
hy: Մուտքի թույլատրման/չեղարկման դեպքում ի՞նչ աղյուսակ ենք մենք տրամադրում:

en: If this is a paid event and you want users to be able to register and pay online, select a payment processor to use.
hy: Եթե սա վճարովի միջոցառում է և Դուք ցանկանում եք, որպեսզի օգտատերերը կարողանան գրանցվել և վճարումը կատարել առցանց տարբերակով, ապա ընտրեք վճարման պրոցեսոր:

en: If this is enabled a logged in user can send email from their own email address as well as the configured
      <a href="%1"><strong>FROM Email addresses</strong></a>.  This applies to actions such as send Email, Email invoice.. If this setting
      is disabled then only the system configured FROM Email addresses will be available for selection.
hy: Եթե դա ակտիվացված է՝ մուտք գործած անձը կարող է էլ․ նամակ ուղարկել  իր էլ․ փոստի հասցեից, ինչպես նաև կազմաձևված<a href="%1"><strong>FROM էլ. փոստի հասցեներից</strong></a>: Սա վերաբերում է այնպիսի գործողություններին, ինչպիսիք են էլ. փոստ, էլ. փոստի հաշիվ ուղարկելը: Եթե այս կարգաբերումն անջատված է, ապա ընտրության համար մատչելի կլինեն միայն համակարգի կողմից կազմաձևված FROM էլ. փոստի հասցեները:

en: If this is not your email address, there is no need to do anything. You have <i><b>not</b></i> been added to any mailing lists. If this is your email address and you <i><b>wish to opt out</b></i> please enter your email address below for verification purposes:
hy: Եթե սա ձեր էլ․փոստի հասցեն չէ, կարիք չկա որեւէ բան անել: Ձեզ 1 2 չեն 21 ավելացրել որևէ էլ․ փոստի հասցեացուցակներում: Եթե սա ձեր էլ․փոստի հասցեն է, և դուք ցանկանում եք դուրս գալ 4 3՝ խնդրում ենք հաստատման համար ներքևում մուտքագրել ձեր էլ.փոստի հասցեն :

en: If this is not your email address, there is no need to do anything. You have <i><b>not</b></i> been added to any mailing lists. If this is your email address and you <i><b>wish to unsubscribe</b></i> please enter your email address below for verification purposes:
hy: Եթե սա ձեր էլ․փոստի հասցեն չէ՝ կարիք չկա որեւէ բան անել: Ձեզ  1 2 չեն 2 1 ավելացրել որևէ էլ․փոստի առաքման հասցեացուցակում: Եթե սա Ձեր էլ․ փոստի հասցեն է, և դուք ցանկանում եք դուրս գալ բաժանորդագրությունից, ապա խնդրում ենք, խնդրում ենք հաստատման նպատակով ստորև մուտքագրել Ձեր էլ. փոստի հասցեն:

en: If this option is NOT checked and you include a Contribution Amount section, then a single transaction is processed for their contribution amount which must at least cover the selected membership fee.
hy: Եթե այս տարբերակը նշված ՉԷ, և Դուք ներառում եք "Ներդրվող գումար" բաժինը, ապա դրանց ներդրվող գումարի համար կատարվում է մեկ գործարքը, որը պետք է առնվազն ներգրավվի ընտրված անդամավճարը:

en: If this recurring payment uses a processor which has support for integrated cancellation, click "Cancel" on this form, and use the "Cancel Auto-renew Subscription" action (click "more" in the membership listing row).
hy: Եթե այս կրկնվող վճարման ժամանակ օգտագործվում է մի օպերատոր, որը տալիս է համապարփակ չեղարկման հնարավորություն՝ սեղմեք «Չեղարկել» այս բլանկի վրա և իրականացնել «Չեղարկել ավտոմատ կերպով թարմացվող անդամագրությունը» գործողությունը (սեղմել «ավելին», անդամակցության ցուցակի տողում):

en: If this relationship has start and/or end dates, specify them here.
hy: Եթե այս հարաբերությունն ունի մեկնարկի և/կամ ավարտի ամսաթիվ, նշեք դրանք այստեղ:

en: If this remains unresolved, then some important screens may fail to load.
hy: Եթե դա մնում է չլուծված, ապա որոշ կարևոր էկրաններ կարող են չներբեռնվել:

en: If true, confirmation is automatically emailed to contact on successful registration.
hy: Եթե այո, ապա կոնտակտին անմիջապես ավտոմատ կերպով էլ․ նամակով հաստատում է ուղարկվում հաջողությամբ իրականացված գրանցման վերաբերյալ

en: If true, include registration link on Event Info page.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա գրանցման հղումը ներառել միջոցառման տեղեկատվական էջում։

en: If true, one or more fee amounts must be set and a Payment Processor must be configured for Online Event Registration.
hy: Եթե այո, ապա անհրաժեշտ է սահմանել մեկ կամ մի քանի վճարման սահմանաչափեր, և կոնֆիգուրացնել վճարման օպերատոր՝ միջոցառման համար առցանց գրանցում իրականացնելու նպատակով։

en: If true, show event location.
hy: Եթե ճիշտ է, ապա ցույց տալ միջոցառման վայրը։

en: If you allow users to select a Participant Status by including that field on a profile - only statuses with 'Public' visibility are listed.
hy: Եթե օգտագործողներին թույլ եք տալիս ընտրել "մասնակցի կարգավիճակը"՝ այդ դաշտը ներառելով պրոֆիլում, ապա նշվում են միայն «Հանրային» տեսանելիության կարգավիճակները:

en: If you already have an account <a href='%1'>please login</a> before completing this form.
hy: Եթե արդեն ունեք էջ, <a href='%1'>խնդրում ենք մուտք գործել</a> մինչև այս ձևը լրացնելը։

en: If you are INSERTING new membership records, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the membership to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
hy:  Եթե դուք ՄՈՒՏՔԱԳՐՈՒՄ եք նոր անդամակցության գրառումներ, ապա ձեզ հարկավոր է ներառել ձեր տվյալները պարունակող սյունակ, որը պարունակում է գոյություն ունեցող կոնտակտին անդամակցելու համար օգտագործվող արժեքները: Դուք կարող եք օգտագործել «Կոնտակտի ներքին նույնականացուցիչը», «Արտաքին նույնականացուցիչը» (եթե դուք օգտագործում եք դրանք ձեր կոնտակտային գրառումներում), կամ Ձեր "Կրկնօրինակների չվերահսկվող համապատասխանեցման" կանոնում սահմանված տվյալը (որն ի սկզբանե էլ․փոստի հասցեն է):

en: If you are UPDATING existing memberships, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned membership ID to match to the existing membership records.
hy: Եթե դուք թարմացնում եք առկա անդամակցությունները, ապա անհրաժեշտ է ավելացնել սյունակ, որը կպարունակի CiviCRM-ի կողմից տրված անդամակցության յուրահատուկ նույնականացուցիչ, որը համապատասխանում է առկա անդամագրության գրառումների:

en: If you are accepting offline payment from this participant, check <strong>Record Payment</strong>. You will be able to fill in the payment information, and optionally send a receipt.
hy: Եթե տվյալ մասնակցից ընդունում եք ուղղակի վճարում, ապա նշեք <strong>Record Payment/Վճարման գրանցում</strong>- ը: Դուք կկարողանաք լրացնել վճարման մասին տեղեկությունները և, անհրաժեշտության դեպքում,  ուղարկել անդորրագիրը:

en: If you are displaying the search results as contacts, you can modify the columns displayed by creating a Profile containing a different set of contact fields and then selecting that Profile here. For example you may want to include columns for Gender and Date of Birth, while eliminating Country.
hy: Եթե դուք ցուցադրում եք որոնման արդյունքները որպես կոնտակտներ, դուք կարող եք փոփոխել ցուցադրված սյունակները՝ ստեղծելով պրոֆիլ, որը պարունակում է կոնտակտի դաշտերի այլ կազմ և ապա ընտրելով այդ պրոֆիլն այստեղ: Օրինակ՝ դուք, հնարավոր է, ցանկանաք ներառել սյունակներ սեռի և խննդյան ամսաթվի համար՝ միաժամանակ ջնջելով երկիրը:

en: If you are enabling repetition you must indicate the frequency and ending term.
hy: "Կրկնություն" գործառույթն ակտիվացնելու պարագայում անհրաժեշտ է նշել հաճախականությունը և ավարտի ժամկետը

en: If you are moving participants from "On waitlist" to "Pending from waitlist" status, make sure there are available spaces for the event. An email with a link to confirm their registration will be automatically sent. However, they will only be allowed to complete their registration if the event is not full (e.g. the number of registered participants is less than the maximum number of participants configured for the event).
hy: Եթե մասնակիցներին տեղափոխում եք «Հերթացուցակի»-ից դեպի  «Հերթացուցակից սպասման մեջ գտնվող» կարգավիճակի, ապա հավաստիացեք, որ միջոցառման համար ազատ տեղեր կան: Ավտոմատ կերպող կուղարկվի նրանց գրանցումը հաստատելու համար հղում պարունակող էլ-նամակը: Այնուամենայնիվ, նրանց կթույլատրվի ավարտել իրենց գրանցումը միայն այն դեպքում, երբ միջոցառման ոչ բոլոր տեղերն են զբաղված (օր. գրանցված մասնակիցների թիվն ավելի քիչ է, քան միջոցառման համար նախատեսված մասնակիցների առավելագույն քանակը):

en: If you are planning on using this field in front-end profile, event registration or contribution forms, you should 'Limit List to Group' or configure an 'Advanced Filter'  (so that you do not unintentionally expose your entire set of contacts). Users must have either 'access contact reference fields' OR 'access CiviCRM' permission in order to use contact reference autocomplete fields. You can assign 'access contact reference fields' to the anonymous role if you want un-authenticated visitors to use this field. Use <a href='%1'>Search Preferences - Contact Reference Options</a> to control the fields included in the search results.
hy: Եթե ցանկանում եք օգտագործել այս դաշտը օգտատիրական ինտերֆեյսի պրոֆիլում, միջոցառումների գրանցման կամ մասնակցության ձևերում, պետք է «սահմանափակեք Ցանկը խմբով» կամ կազմաձևեք «Ընդլայնված զտիչ» (որպեսզի պատահմամբ չցուցադրեք ձեր կոնտակտների ողջ կազմը)։ Կոնտակտների հղումների ինքնալրացվող դաշտերից օգտվելու համար օգտատերերը պետք է ունենան կա՛մ «մուտք դեպի կոնտակտների հղումների դաշտեր», ԿԱ՛Մ «CiviCRM-ի մուտքի» թույլտվություն։ Դուք կարող եք անանուն դեր տալ «կոնտակտների հղումների դաշտերի մուտքին», եթե ցանկանում եք, որ ինքնությունը չհաստատված այցելուներն օգտվեն այս դաշտից։ Ընտրեք <a href='%1'>Որոնել նախընտրություններ՝ Կոնտակտների հղումների ընտրանքներ</a>՝ որոնման արդյունքներում գտնված դաշտերը կառավարելու համար։

en: If you are searching by activity name, check your spelling or use fewer letters.
hy: Եթե դուք որոնում եք գործառույթի անվանումով, ապա ստուգեք ձեր ուղղագրությունը կամ օգտագործեք ավելի քիչ տառեր:

en: If you are searching within a date  range, try a wider range of values.
hy: Եթե դուք որոնում եք ամսաթվի միջակայքում, ապ փորձեք արժեքների ավելի լայն միջակայքով:

en: If you are using mail-merge tokens, check that they have been replaced with expected values.
hy: Եթե դուք օգտագործում եք հաղորդագրությունների միավորման նշանները՝ հավաստիացեք, որ դրանք փոխարինվել են անկնալվող արժեքներով:

en: If you are using the CiviMail component to send mailings to contacts, this field provides additional control over which email address is used. By default, CiviMail sends mail to each contact's preferred email address. If the contact has multiple locations, then the preferred email of the primary location is used. However, if the contact prefers to have CiviMail ('bulk') mailings set to an alternate email address - check the 'Use for Bulk Mailings' box next to that email address.
hy: Եթե դուք օգտագործում եք CiviMail բաղադրիչը՝ կոնտակտներին փոստային հաղորդագրություններ ուղարկելու համար, ապա այս դաշտն ապահովում է լրացուցիչ վերահսկողություն առ այն, թե որ էլեկտրոնային հասցեն է օգտագործվում: Սկզբնադիր կերպով CiviMail-ն ուղարկում է նամակը յուրաքանչյուր կոնտակտի նախընտրելի էլ. փոստի հասցեին: Եթե կոնտակտն ունի բազմաթիվ տեղադրություններ, ապա հիմնական տեղադրության նախընտրելի հացեն է օգտագործվում: Այնուամենայնիվ, եթե կոնտակտը նախընտրում է ունենալ CiviMail («զանգվածային») փոստային հաղորդագրությունների կազմ՝ ուղղված այլընտրանքային էլ. փոստի հասցեի, ապա ստուգեք «Օգտագործեք զանգվածային փոստային հաղորդագրությունների համար» տուփը՝ էլ. փոստի հասցեի կողքին:

en: If you are using the profile as a contact signup and editing form - this option controls what happens if the data matches an existing contact record. Using this option user can update the matching record or create a duplicate record or otherwise he will get a 'duplicate record' warning, and their input will not be saved. Contact matching is based on your configured 'Strict' rule for identifying duplicate contacts.
hy: երբ օգտագործում եք պրոֆիլը որպես կոնտակտի գրանցման և խմբավորման ձև, այս ընտրանքը կարգավորում է այն դեպքերը, երբ տվյալները համընկնում են կոնտակտների՝ արդեն գոյություն ունեցող տվյալների հետ։ Օգտագործելով այս ընտրանքը՝ օգտատերերը կարող են թարմացնել համընկնող գրառումը կամ ստեղծել կրկնօրինակ գրառում, հակառակ դեպքում, նրանք կստանան «կրկնօրինակ գրառման» մասին զգուշացում, իսկ մուտքագրված տվյալները չեն պահպանվի։ Կոնտակտների համապատասխանեցումը կատարվում է կրկնօրինակ կոնտակների բացահայտման նպատակով ձեր կողմից կազմաձևված «Խիստ» կանոնի հիման վրա։

en: If you are using this profile as a contact signup form, using it in an online contribution page OR an event registration page, anonymous users will be given the option to create a %1 User Account as part of completing the form.
hy: Եթե օգտագործում եք այս պրոֆիլը որպես կոնտակտի գրանցման ձև ներդրումների առցանց էջում ԿԱՄ միջոցառումների գրանցման էջում, անանուն օգտատերերին կտրվի %1 Օգտատիրոջ էջ ստեղծելու ընտրանք՝ որպես ձևը լրացնելու մաս։

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL after they've submitted the form, you can also use contact tokens in URL - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed with a generic status message - 'Your contact information has been saved.'
hy: Եթե դուք օգտագործում եք այս պրոֆիլը որպես կոնտակտի գրանցման կամ խմբագրման ձև և ցանկանում եք վերահասցեագրել օգտատիրոջը հաստատուն URL-ի այն բանից հետո, երբ նրանք ներկայացրել են ձևը, URL-ում կարող եք օգտագործել նաև կոնտակտի նշաններ, ապա այստեղ մուտքագրեք ամբողջական URL-ը: Եթե այս դաշտը դատարկ մնա, ներկառուցված պրոֆիլի ձևը նորից կցուցադրվի ընդհանուր կարգավիճակի հաղորդագրությամբ՝ «Ձեր կոնտակտային տեղեկատվությունը պահպանվել է»:

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL if they click the Cancel button - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed.
hy: Եթե դուք օգտագործում եք այս պրոֆիլը որպես կոնտակտի գրանցման կամ խմբագրման ձև և ցանկանում եք վերահասցեագրել օգտատիրոջը հաստատուն URL-ի, երբ նրանք սեղմում են «Չեղարկել» կոճակը, ապա այստեղ մուտքագրեք ամբողջական URL-ը: Եթե այս դաշտը դատարկ մնա, ներկառուցված պրոֆիլի ձևը նորից կցուցադրվի:

en: If you are using this profile as a search form, you can choose to include proximity searching. When enabled, a proximity search block will be added to the search criteria. This block will contain fields to set the proximity start address, and a field to set a 'Radius' (distance from that address).
hy: Եթե օգտագործում եք այս պրոֆիլը որպես որոնման ձև, կարող եք ընտրել բանալի բառերի միջև հեռավորության սահմանմամբ որոնման տարբերակը։ Միացված լինելու դեպքում հեռավորության սահմանմամբ որոնման բլոկը կավելացվի որոնման չափանիշներին։ Այս բլոկը կներառի դաշտեր, որոնք կսահմանեն հեռավորության հաշվարկի սկզնակետը, ինչպես նաև դաշտ, որը կսահմանի «Շառավիղը» (հեռավորությունը այդ սկզբնակետից)։

en: If you disable the profile - it will be removed from these forms and/or modules. Do you want to continue?
hy: Եթե պրոֆիլն ապաակտիվացնեք՝ այն կհանվի այս ձևաթղթերից և / կամ մոդուլներից: Ցանկանում ե՞ք շարունակել:

en: If you disable this option, the CiviCRM interface will be limited to traditional browsing. Opening a form will refresh the page rather than opening a popup dialog.
hy: Եթե ապաակտիվացնեք այս գործառույթն, ապա CiviCRM-ի ինտերֆեյսը կսահմանափակվի ավանդական զննմամբ: Ձևաթղթի բացումը կթարմացնի էջը, այլ ոչ թե երկխոսության պատուհան կհայտնվի:

en: If you do not see the "Cancel Auto-renew Subscription" action, you will need to cancel the associated Recurring Contribution record from the Contributions tab. <strong>In this case you must also manually cancel the recurring payment from the payment processor website</strong>.
hy: Եթե չեք տեսնում «Չեղարկել անդամագրության ավտոմատ թարմացում» գործողությունը, ապա հարկավոր է ներդրումների էջում չեղարկել կրկնվող ներդրումների գրառումը: 1 Այս պարագայում Դուք պետք է վճարման օպերատորի կայքից ձեռքով չեղարկեք կրկնվող վճարումը 1 ։

en: If you do not want this option to increment the participant count for the event you can still restrict how many times this particular option can be chosen.  Leave this field empty and enter a value in the adjacent Max Participants box.  For example, if you leave this empty and set the adjacent Max Participant = 20, only 20 registrants can choose this option before it becomes unavailable to online registrants.
hy: Եթե չեք ցանկանում, որ այս ընտրանքի միջոցով ավելացվի միջոցառման մասնակիցների թիվը, դուք, այնուամենայնիվ, կարող եք սահմանափակել այս ընտրանքն ընտրելու հնարավորությունը։ Մի լրացրեք այս դաշտը և մուտքագրեք թիվ կողքի՝ Մասնակիցների առավելագույն թիվը, տուփում։ Օրինակ՝ եթե դուք չեք լրացնում այս դաշտը և սահմանում եք, որ Մասնակիցների առավելագույն թիվը = 20, միայն 20 գրանցվող կարող է ընտրել այս ընտրանքը, քանի դեռ այն չի դարձել անհասանելի առցանց գրանցվողների համար։

en: If you do not want users to send outbound mail from CiviCRM, select "Disable Outbound Email". NOTE: If you disable outbound email, and you are using Online Contribution pages or online Event Registration - you will need to disable automated receipts and registration confirmations.
hy: Եթե չեք ցանկանում, որ օգտվողները ելքային նամակ ուղարկեն CiviCRM- ից, ընտրեք «Անջատել ելքային էլ․փոստը»: ՆՇՈՒՄ. Եթե անջատեք ելքային էլ․ նամակների գործառույթը և օգտագործեք առցանց ներդրումների էջերը կամ միջոցառումների առցանց գրանցման հնարավորությունը, ապա ձեզ հարկավոր կլինի անջատել ավտոմատ ստացականների և գրանցման հաստատման գործառույթները:

en: If you find that you are creating multiple events with similar settings, you may want to use the <a href="%1">Event Templates</a> feature to streamline your workflow.
hy: Եթե գտնում եք, որ նմանատիպ պարամետրերով բազմաթիվ միջոցառումներ եք ստեղծում, գուցե ցանկանաք օգտագործել <a href="%1">Event Templates</a> գործառույթը` Ձեր աշխատանքային հոսքն ուղղորդելու համար:

en: If you have created a report based on the Mailing Summary Report template and it outputs or filters on campaigns, You will need to go back to that report and re-save the report after selecting and or setting the campaign filters up again
hy: Եթե Դուք ստեղծել եք զեկույց՝ հիմնված զանգվածային գովազգային հաղորդագրության ամփոփ հաշվետվության ձևանմուշի վրա և այն ազդում է արշավի արդյունքների կամ ֆիլտրերի վրա, ապա ձեզ հարկավոր է վերադառնալ այդ զեկույցին և ընտրությունը կատարելուց հետո կամ կրկին ամրագրել արշավի ֆիլտրերը

en: If you have selected one of the dedupe options besides "no duplicate checking," CiviCRM will use a predefined dedupe rule to determine possible matches for your imported records. Existing dedupe rules may be reviewed, and new rules created, by visiting Contacts > Find and Merge Duplicate Contacts.
hy: Եթե դուք ընտրել եք կրկնությունների վերացման ընտրանքներից մեկը բացի «կրկնությունների վերացման ստուգում»-ից, ապա CiviCRM-ը կօգտագործի կրկնությունների վերացման կանխամտածված կանոնը՝ ձեր կողմից ներմուծված գրառումների հնարավոր համընկնումները գտնելու համար: Գոյություն ունեցող կրկնությունների վերացման կանոնները կարող են վերանայվել, և կարող են ստեղծվել նոր կանոններ՝ այցելելով Կոնտակտներ > Գտնել և միավորել կրկնօրինակ կոնտակտները:

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those Mass SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this SMS.
hy: Եթե սխալ զանգվածային SMS հաղորդագրություն եք ուղարկել, կարող եք լրացուցիչ ներառել (կամ Բացառել) այն կոնտակտներին, որոնք ստացել են այն։ CiviCRM-ը կվերացնի ցանկացած կրկնօրինակ, որպեսզի այն կոնտակտները, որոնք Ներառված խմբում են ԵՎ եղել են Ներառված հասցեատերերի ցանկում, ստանան այդ SMS հաղորդագրության միայն մեկ պատճենը։

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this Mass SMS.
hy: Եթե սխալ Զանգվածային SMS հաղորդագրություն եք ուղարկել, կարող եք լրացուցիչ ներառել (կամ Բացառել) այն կոնտակտներին, որոնք ստացել են այն։ CiviCRM-ը կվերացնի ցանկացած կրկնություն, որպեսզի այն կոնտակտները, որոնք Ներառված խմբում են ԵՎ եղել են Ներառված հասցեատերերի ցանկում, ստանան այդ SMS հաղորդագրության միայն մեկ պատճենը։

en: If you haven't already configured custom fields and a profile for this, you can save this screen without selecting a Profile, complete the steps below and then return to <strong>Manage Events</strong> and select your new profile.
hy: Եթե դուք դրա համար դեռևս չեք կազմաձևել համապատասխանեցված դաշտերը և պրոֆիլը, ապա կարող եք պահպանել այս էկրանը ՝ առանց պրոֆիլն ընտրելու, կատարել ստորև նշված քայլերը, ապա վերադառնալ <strong>Միջոցառումների կառավարում</strong> և ընտրել ձեր նոր պրոֆիլը:

en: If you haven't received an email from us, check your spam folder, it might have been wrongly classified.
hy: Եթե դուք մեզանից էլ նամակ չեք ստացել՝ ստուգեք ձեր սպամի թղթապանակը․ հնարավոր է, որ այն սխալ է դասակարգվել:

en: If you haven't received an email within a few minutes, please check your spam folder.
hy: Եթե մի քանի րոպեի ընթացքում էլեկտրոնային փոստով նամակ չստանաք՝ խնդրում ենք ստուգել ձեր սպամի թղթապանակը

en: If you modify the defaults, make sure that your web server has write access to the directories.
hy: Եթե փոփոխում եք կանխադրված տարբերակները՝ հավաստիացեք, որ Ձեր վեբ սերվերը տեղեկագրքերում գրառում կատարելու հնարավորություն է ընձեռում։

en: If you need additional options - you can add them after you Save your current entries.
hy: Եթե ձեզ հավելյալ ընտրանքներ են անհրաժեշտ, կարող եք ավելացնել դրանք ձեր ընթացիկ մուտքագրումները Պահպանելուց հետո։

en: If you need to import <strong>Multi-value Custom Data</strong> for contacts (such as employment or education history), you will need to do that as a separate step from <a href="%1">here</a>.
hy: Եթե կոնտակտների համար անհրաժշտ է ներմուծել <strong>Բազմարժեք կարգավորվող տվյալներ</strong>(ինչպես օրինակ աշխատանքային կամ կրթական պատմությունը) ապա դուք պետք է դա  որպես առանձին քայլ կատարեք <a href="%1">այստեղից</a>:

en: If you need to include a special message for this member, enter it here. Otherwise, the confirmation email will include the standard receipt message configured under System Message Templates.
hy: Եթե անհրաժեշտ է այս անդամի համար հատուկ հաղորդագրություն ներառել, ապա այն մուտքագրեք այստեղ: Հակառակ դեպքում, հաստատման էլ․ նամակը կներառի ստանդարտ ստացական-հաղորդագրությունը, որը կազմված է համաձայն Համակարգային հաղորդագրությունների ձևանմուշների:

en: If you need to make a dashlet NOT available, AND remove it from existing user dashboards - you can do that from the 'Configure' screen on your dashboard. Click the 'x' on the right side of the dashlet's icon.
hy: Եթե ցանկանում եք ենթավահանակն անհասանելի դարձնել և այն հանել առկա օգտատերերի վահանակներից՝ դուք կարող եք դա անել Ձեր վահանակի "Կոնֆիգուրացնել" եկրանից։ Սեղմել ՛x"  ենթավահանակի պատկերանշանի աջ կողմում։

en: If you no longer want to use this price set, click the contribution page title below, and modify the Amounts or Membership tab configuration.
hy: Եթե այլևս չեք ցանկանում օգտագործել այս գնացուցակը, սեղմեք ներքևում ներդրումների էջի վերնագրի վրա և փոխեք Գումարի չափի կամ Անդամակցության ներդիրների կազմաձևը։

en: If you no longer want to use this price set, click the event template title below, and modify the fees for that event.
hy: Եթե այլևս չեք ցանկանում օգտագործել այս գնացուցակը, սեղմեք ներքևում միջոցառման ձևանմուշի վերնագրի վրա և փոխեք միջոցառման համար նախատեսված վճարները։

en: If you no longer want to use this price set, click the event title below, and modify the fees for that event.
hy: Եթե այլևս չեք ցանկանում օգտագործել այս գնացուցակը, սեղմեք ստորև միջոցառման վերնագրի վրա և փոխեք այդ միջոցառման վճարները։

en: If you only insert one shortcode, you can choose to override all page content with the content of the shortcode.
hy: Եթե դուք զետեղում եք միայն մեկ կարճ համար, դուք կարող եք ձեր ընտրությամբ անվավեր համարել էջի ողջ բովանդակությունը կարճ կոդի բովանդակության հետ միասին:

en: If you plan on using this price set for membership signup and renewal, you can not also use it for Events or Contributions. However, a membership price set may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription).
hy: Եթե դուք մտադիր եք օգտագործել այս գնացուցակն անդամակցության գրանցման և նորացման համար, դուք կարող եք նաև օգատգործել այն միջոցառումների և ներդրումների համար: Այնուամենայնիվ, անդամակցության գնացուցակը կարող է ներառել լրացուցիչ դաշտեր` ոչ անդամակցության ընտրանքների համար, որոնք պահանջում են լրացուցիչ վճար (օրինակ՝ ամսագրի բաժանորդագրություն):

en: If you select a membership type, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this column blank for non-membership options (e.g. magazine subscription).
hy: Եթե ընտրում եք անդամակցության տեսակ, այն կստեղծվի կամ կնորացվի, երբ օգտատերերն ընտրեն այս ընտրանքը։ Մի լրացրեք այս սյունակը ոչ անդամակցային ընտրանքներով (օրինակ՝ բաժանորդագրում որևէ ամսագրի)։

en: If you select multiple privacy options, your choices are combined with OR statements by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone' and 'Do not email', results will include contacts who have either or both preferences. If you want to return only contacts with both preferences, select the AND operator.
hy: Եթե դուք ընտրում եք գաղտնիության բազմաթիվ ընտրանքներ, ապա ձեր ընտրությունները համադրվում են ԿԱՄ պնդումների հետ սկզբնադիր կերպով: ՕՐԻՆԱԿ՝ եթե դուք ընտրում եք «Չզանգել» և «Էլ. նամակ չուղարկել», ապա արդյունքներում կներառվեն այն կոնտակտները, որոնք ունեն կամ դրանցից մեկը կամ երկու նախապատվություններն էլ: Եթե դուք ցանկանում եք տեսնել միայն երկու նախապատվություններն էլ ունեցող կոնտակտներին, ապա ընտրեք ԵՎ օպերատորին:

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed).
hy: Եթե դուրս թողնեք այս մասնակիցին, ապա բավականաչափ տեղեր կլինեն Ձեր խմբի համար (Ձեզ չեն գրանցի հերթացուցակում):

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
hy: Եթե դուրս թողնեք այս մասնակիցին, ապա բավականաչափ տեղեր կլինեն Ձեր խմբի համար (Ձեզ չեն գրանցի հերթացուցակում): Խնդրում ենք վերադառնալ հիմնական գրանցման էջին և նվազեցնել հավելյալ անձանց թիվը: Դուք պետք է նաև լրացնեք վճարման համար անհրաժեշտ տեղեկատվությունը:

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
hy: Եթե դուրս թողնեք այս մասնակիցին, ապա բավականաչափ տեղեր  կլինեն Ձեր խմբի համար (Ձեզ չեն գրանցի հերթացուցակում): Այս միջոցառմանը գրանցվելու համար պահանջվում է հաստատում: Ձեր գրանցումը վերանայվելուց հետո կստանաք էլեկտրոնային նամակ:

en: If you think you may be importing additional data from the same data source, check 'Save this field mapping' at the bottom of the page before continuing. The saved mapping can then be easily reused the next time data is imported.
hy: Եթե կարծում եք, որ հնարավոր է, ներմուծեք լրացուցիչ տվյալներ միևնույն տվյալների աղբյուրից, ապա ստուգեք էջի ներքևում գտնվող «Պահպանել այս դաշտի քարտեզագրումը» նախքան շարունակելը: Պահպանված քարտեզագրումը կարող է այնուհետև հեշտորեն վերօգտագործվել հաջորդ անգամ տվյալներ ներմուծելիս:

en: If you uncheck "Discounts by Signup Date" and Save this form, any existing discount sets will be deleted.
hy: Եթե դուք հանեք «Զեղչեր ըստ գրանցման ամսաթվի» նշումը և պահպանեք այս ձևը, ապա առկա ցանկացած զեղչի հավաքածուն կջնջվի:

en: If you use CiviMail for newsletters or other communications, check out the new sample CiviMail templates which use responsive design to optimize display on mobile devices (Administer > Communications > Message Templates ).
hy: Եթե դուք օգտագործում եք CiviMail- ը լրատուների կամ այլատեսակ հաղորդակցման համար, ապա ստուգեք նոր փորձնական CiviMail ձևանմուշները, որոնք օգտագործում են արձագանքող ձևավորում՝ բջջային սարքերում ցուցադրումը օպտիմալացնելու համար (Կառավարիչ> Կապեր> Հաղորդագրության ձևանմուշներ):

en: If you use a payment processor service where credit card and billing information is collected <strong>on your site</strong> it is strongly recommended that you create or obtain an <strong>SSL certificate</strong> and configure your webserver to support SSL connections. Consult your hosting provider or web-server documentation for more information on obtaining and installing SSL certificates.
hy: Եթե դուք օգտվում եք վճարային օպերատորի ծառայությունից, որտեղ հավաքագրվում է Ձեր վարկային քարտի և վճարման մասին տեղեկությունները <strong>Ձեր կայքում</strong>, խստորեն խորհուրդ է տրվում ստեղծել կամ ձեռք բերել <strong>SSL վկայական</strong> և կազմաձևել ձեր վեբ-սերվերը ՝ SSL կապերը ապահովելու համար: SSL վկայագրեր ստանալու և տեղադրելու վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկություններ կարող եք ստանալ Ձեր հոստինգի պրովայդերից կամ վեբ-սերվերի փաստաթղթերից։

en: If you want collect additional information during event registration, you will need to configure one or more CiviCRM Profiles - which are collections of standard or custom fields. For event registration, you often want to collect an email address and / or participants' first and last names. You may also need to collect additional information specific to a person's <strong>participation</strong> in an Event. Examples include meal and/or volunteer preferences.
hy: Եթե ցանկանում եք լրացուցիչ տեղեկություններ հավաքել միջոցառումների գրանցման ընթացքում, ապա Ձեզ հարկավոր է կազմաձևել մեկ կամ մի քանի CiviCRM պրոֆիլներ, որոնք ստանդարտ կամ հարմարեցված դաշտերի հավաքածուներ են: Միջոցառումներին գրանցվելու համար հաճախ անհրաժեշտ է, որպեսզի նշվի մասնակիցների  էլ․փոստի հասցեն և / կամ անուն և ազգանունները: Հնարավոր է նաև, որ Ձեզ անհրաժեշտ լինի միջոցառմանը որևէ անձի <strong>մասնակցության</strong>հետ կապված որևէ լրացուցիչ տեղեկատվություն ստանալ։ Օրինակ՝ սննդի և (կամ) կամավոր աշխատանքների հետ կապված  նախասիրությունները:

en: If you want member(s) of your organization to receive a notification email whenever this Profile form is used to enter or update contact information, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org). The first email address listed will be used as the FROM address in the notifications.
hy: Եթե դուք ցանկանում եք, որ ձեր կազմակերպության անդամ(ներ)ը ստանան ծանուցող էլ. նամակ, երբ այս պրոֆիլի ձևն օգտագործվի կոնտակտային տեղեկատվություն մուտքագրելու կամ այն թարմացնելու համար, ապա այստեղ մուտքագրեք մեկ կամ մի քանի էլ. փոստի հասցեներ: Բազմաթիվ էլ. փոստի հասցեները պետք է առանձնացված լինեն ստորակետով (օրինակ՝ jane@example.org, paula@example.org): Թվարկվածներից առաջին էլ. փոստի հասցեն կօգտագործվի որպես ՈՒՂԱՐԿՈՂ հասցե ծանուցումների ժամանակ:

en: If you want to FIND (include) contacts with a particular privacy option set, then click the 'Include' radio button.
hy: Եթե դուք ցանկանում եք ԳՏՆԵԼ (ներառել) կոնտակտներ գաղտնիության ընտրանքի հատուկ կազմով, ապա սեղմեք «Ներառել» կետակոճակը:

en: If you want to include the county in your mailing labels, the <strong>County</strong> checkbox must be checked in the Address Editing section on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
hy: Եթե ցանկանում եք երկիրը ներառել ձեր փոստային հասցեապիտակների մեջ, ապա անհրաժեշտ է  <strong>Երկիր</strong> վանդակը նշել այս էկրանում նշված "Հասցեների խմբագրում" բաժնում, իսկ շրջանների անունները պետք է ավելացվեն Ձեր տվյալների բազայի civilicrm_county աղյուսակում:

en: If you want to limit the number of participants who can chose this option, enter that number here. This limit is separate from the maximum number of participants allowed to register for the event (you can set that number from Configure Event > Info and Settings).
hy: Եթե ցանկանում եք սահմանափակել այն մասնակիցների թիվը, որոնք կարող են ընտրել այս ընտրանքը, մուտքագրեք սահմանային թիվն այստեղ։ Այս սահմանափակումն առանձին է միջոցառմանը գրանցվող մասնակիցների առավելագույն թույլատրվող թվից (կարող եք սահմանել այդ թիվն այստեղ՝ Կազմաձևել միջոցառում > Տեղեկատվություն և կարգավորումներ)։

en: If you want to provide a default value for this field, enter it here. For date fields, format is YYYY-MM-DD.
hy: Եթե ցանկանում եք այս դաշտի համար սկզբնադիր արժեք սահմանել, մուտքագրեք այն այստեղ։ Ամսաթվերի դաշտերն ունեն հետևյալ ձևաչափը՝ Տարի-Ամիս-Օր։

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form.
hy: Եթե ցանկանում եք այս միջոցառման համար տրամադրել առցանց գրանցման էջ՝ նշեք ստորև ներկայացված առաջին վանդակը, ապա լրացրեք այս ձևաթղթի դաշտերը:

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form. You can offer online registration for both Paid and Free events. Paid events require that you have configured a <a href="%1">payment processor</a> for your site.
hy: Եթե ցանկանում եք այս միջոցառման համար առցանց գրանցման էջ ունենալ՝ նշեք ստորև ներկայացված առաջին վանդակը, ապա լրացրեք այս ձևաթղթի դաշտերը: Առցանց գրանցման հնարավորություն կարող եք առաջարկել ինչպես վճարովի, այնպես էլ անվճար միջոցառումների համար: Վճարովի միջոցառումների համար անհրաժեշտ է, որպեսզի Դուք Ձեր կայքի համար կազմաձևեք <a href="%1"> վճարման օպերատոր </a>:

en: If you want to set a specific limit on the maximum number of records, enter that number. Otherwise leave this field blank.
hy: Եթե ցանկանում եք սահմանափակել գրառումների առավելագույն քանակը, մուտքագրեք համապատասխան քանակը։ Հակառակ դեպքում, մի լրացրեք այս դաշտը։

en: If you want to use a previously saved import field mapping - select it here.
hy: Եթե ցանկանում եք օգտագործել նախկինում պահված ներմուծման դաշտի քարտեզագրումը՝ ընտրեք այստեղ:

en: If you were previously on version 5.8 and altered the WYSIWYG editor setting, you should visit the <a %1>Display Preferences</a> page and re-save the WYSIWYG editor setting.
hy: Եթե նախկինում եղել եք 5.8 տարբերակում և փոփոխել եք WYSIWYG- ի խմբագրիչի կարգաբերումը, դուք պետք է այցելեք  <a %1>Ցուցադրման նախապատվություններ</a> էջ և կրկին պահպանեք WYSIWYG խմբագրի կարգաբերումը:

en: If you would like to create an account on this site, check the box below and enter a Username
hy: Եթե ցանկանում եք այս կայքում էջ ստեղծել, նշեք ստորև բերված տուփը և մուտքագրեք Օգտվողի անուն

en: If you're sure this record is not a duplicate, click the 'Save Matching Contact' button below.
hy: Եթե համոզված եք, որ այս գրառումը կրկնօրինակ չէ, սեղմեք ներքևում գտնվող «Պահպանել համընկնող կոնտակտը» կոճակը:

en: If you've changed search criteria for this 'smart group' and want to save your changes, select <strong>Group - update smart group</strong> from the '- more actions -' drop-down menu
hy: Եթե դուք փոխել եք որոնման չափանիշներն այս «խելացի խմբի» համար և ցանկանում եք պահպանել ձեր փոփոխությունները, ընտրեք <strong>Խումբը, ապա թարմացրեք խելացի խումբը</strong> «- ավելի շատ գործողություններ -» իջնող ցուցակից

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Memberships will then be matched to contact records using their External ID.
hy: Եթե CiviCRM- ի յուրաքանչյուր կոնտակտի համար առանձին <strong> Արտաքին նույնականացուցիչ </strong> եք պահպանել, ապա այդ տվյալն առանձին սյունակով կարող եք ներառել ներմուծվող ֆայլում: Անդամակցությունները այնուհետև կհամապատասխանեցվեն կոնտակտների վերաբերյալ գրառումներին՝ օգտագործելով նրանց Արտաքին նույնականացուցիչը:

en: If your SMTP server requires authentication, enter your Username and Password here.
hy: Եթե Ձեր SMTP սերվերը պահանջում է վավերացում՝ մուտքագրեք Ձեր օգտագործողի անունը և գաղտնաբառն այստեղ:

en: If your site uses Contact Subtypes, you can assign this set of custom fields to a specific subtype (e.g. 'Student'), OR you can select '- Any -' which makes the fields available to contacts of the parent type (e.g. 'Individual') as well as to any subtypes.
hy: Եթե ձեր կայքն օգտագործում է Կոնտակտների ենթատեսակներ, դուք կարող եք հարմարեցված դաշտերի այս կազմին որոշակի ենթատեսակ վերագրել (օրինակ՝ «Ուսանող») ԿԱՄ կարող եք ընտրել «- Ցանկացած -», որը դաշտերը հասանելի է դարձնում կոնտակտների հիմնական տեսակի (օրինակ՝ «Անհատներ»), ինչպես նաև ցանկացած ենթատեսակի համար։

en: Igbo
hy: Իգբո

en: Ignore
hy: Անտեսել

en: Ignore Severity
hy: Անտեսել խստությունը

en: Image Deleted
hy: Նկարը ջնջվել է

en: Image Url
hy: Նկար Url

en: Image could not be uploaded due to invalid type extension.
hy: Նկարը հնարավոր չէ վերբեռնել անվավեր տեսակի ընդլայնման պատճառով:

en: Images
hy: Նկարներ

en: Images Directory
hy: Նկարների տեղեկագիրք

en: Implicit FK to civicrm_option_group with name = 'visibility'
hy: «տեսանելիություն» անվանումով civicrm_option_group-ի ենթադրելի ԱԲ-ն

en: Implicit FK to civicrm_option_value row in NEW label_type option group
hy: ՆՈՐ label_type ընտրանքների խմբի civicrm_option_value-ի տողի ենթադրելի ԱԲ-ն

en: Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = email_on_hold.
hy: civicrm_option_value-ի ԱԲ-ն, որտեղ option_group = email_on_hold:

en: Import Activity
hy: Ներմուծել գործունեությունը

en: Import Contact
hy: ներմուծել կոնտակտը

en: Import Contribution
hy: Ներմուծել ներդրումը

en: Import Data (row %1)
hy: Ներմուծել տվյալներ (%1 տող)

en: Import Data File
hy: Ներմուծել տվյալների ֆայլը

en: Import Field Separator
hy: Ներմուծման դաշտի բաժանարար

en: Import Membership
hy: Ներմուծել անդամակցությունը

en: Import Now
hy: Ներմուծել հիմա

en: Import Options
hy: Ներմուծման տարբերակներ

en: Import Participant
hy: Ներմուծել մասնակցին

en: Import Wizard
hy: Օգնականի ներմուծում

en: Import contacts and activities
hy: Ներմուծել կոնտակտներ և գործառույթներ

en: Import to Groups
hy: Ավելացնել խմբում

en: Important Notes
hy: Կարևոր նշումներ

en: Importing Multi-value Custom Data
hy: Հարմարեցված բազմարժեք տվյալների ներմուծում

en: Impunity
hy: Անպատժելիություն

en: In
hy: Մեջ

en: In Date
hy: Մուտքի ամսաթիվ

en: In Global Settings
hy: Գլոբալ միջավայրում

en: In Honor of
hy: Պատվին

en: In Memory of
hy: Հիշատակին

en: In Person
hy: Անձամբ

en: In Progress
hy: Ընթացքի մեջ է

en: In addition to the settings on this screen, there are a number of settings you can add to your sites's settings file (civicrm.settings.php) to provide additional debugging information.
hy: Ի լրումն այս էկրանի պարամետրերի, գոյություն ունեն մի շարք պարամետրեր, որոնք կարող եք ավելացնել ձեր կայքերի պարամետրերի ֆայլին (civicrm.settings.php)՝ վրիպազերծման վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկատվություն տրամադրելու համար:

en: In addition, you must include a Primary Email Address field in the profile.
hy: Բացի այդ, անհրաժեշտ է այս պրոֆիլում ներառել Հիմնական էլեկտրոնային հասցեի դաշտ։

en: In all cases, the check for an existing matching contact uses the default "Individual Strict Duplicate Matching Rule" (match on email address). If you are concerned with existing contact data being over-written by anonymous visitors, you can modify this rule to make matches less likely (or even impossible). For example, if you NEVER want anonymous input to match (i.e. always create a new contact record) - edit that rule and set the 'weight threshold' higher than 10. You will then need to run Find Duplicates periodically using a different rule, and merge any duplicate records with their associated memberships, contributions, etc.
hy: Բոլոր դեպքերում, գոյություն ունեցող կոնտակտի հետ համընկնումը ստուգելու ժամանակ օգտագործվում է սկզբնադիր «Կրկնօրինակներին համապատասխանեցնող առանձին խիստ կանոնը» (համապատասխանեցում էլեկտրոնային հասցեում)։ Եթե կա վտանգ, որ գոյություն ունեցող կոնտակտների տվյալները կփոխարինվեն անանուն այցելուների կողմից մուտքագրվող տվյալներով, կարող եք փոխել այս կանոնը՝ համապատասխանեցումների հավանականությունը փոքրացնելու (կամ, անգամ, զրոյին հասցնելու) նպատակով։ Օրինակ, եթե ԵՐԲԵՔ չեք ցանկանում, որ անանուն մուտքագրումները համապատասխանեցվեն (այսինքն, մշտապես ստեղծվի կոնտակտի նոր գրառում), խմբագրեք այդ կանոնը և սահմանեք «կշռի շեմը» 10-ից բարձր։ Այնուհետև, դուք պետք է պարբերաբար գործածեք Գտնել կրկնօրինակներ գործառույթը այլ կանոնի օգտագործմամբ և միավորեք ցանկացած կրկնօրինակ գրառում համապատասխան անդամակցության, ներդրումների և այլնի հետ։

en: In how much time to declare winner
hy: Որքա՞ն ժամանակից հայտարարել հաղթողին

en: In the case of Drupal, this will cause all CiviCRM error messages to appear in the watchdog (assuming you have Drupal's watchdog enabled)
hy: Drupal- ի պարագայում դրա արդյունքում բոլոր CiviCRM սխալների վերաբերյալ հաղորդագրությունները կհայտնվեն Watchdog համակարգում (եթե Դուք ակտիվացրել եք Drupal-ի Watchdog համակարգը)

en: In the form of CCYYMMDD.
hy: ԴԴՏՏԱԱՕՕ (CCYYMMDD) ձևաչափով

en: In the form of DD (01 - 31).
hy: ՕՕ (DD) (01 - 31) ձևաչափով

en: In the form of MM (01 - 12).
hy: ԱԱ (MM) (01 - 12) ձևաչափով

en: In the form of WW (01 - 53).
hy: ՇՇ (WW) (01 - 53) ձևաչափով

en: In the form of YYYY.
hy: ՏՏՏՏ (YYYY) ձևաչափով

en: In the form of YYYYMM.
hy: ՏՏՏՏԱԱ (YYYYMM) ձևաչափով

en: In the process of setting up CiviCRM components or configuring pages and profiles, you might have created test contributions, activities, participants, pledges, etc.
hy: CiviCRM բաղադրիչների կարգավորման կամ էջերի և պրոֆիլների կարգավորման ժամանակ դուք, հնարավոր է, ստեղծել եք ներդրումներ, գործառույթներ, մասնակիցներ, խոստումներ և այլն:

en: In what context(s) is the mailing contents visible (online viewing)
hy: Ի՞նչ համատեքստ(եր)ում է նամակի բովանդակությունը տեսանելի (առցանց դիտում)

en: In what context(s) is this field visible.
hy: Ի՞նչ համատեքստ(եր)ում է այս դաշտը տեսանելի:

en: Inactive
hy: Ոչ ակտիվ

en: Inactive Relationships
hy: Չգործող հարաբերություններ

en: Inbound Email
hy: Մուտքի նամակներ

en: Inbound Email.
hy: Մուտքի նամակներ։

en: Inbound SMS
hy: Մուտքի SMS հաղորդագրություններ

en: Inches
hy: Մատնաչափ

en: Include
hy: Ներառել

en: Include %1 user account information links in search results?
hy: Որոնման արդյունքներում ներառե՞լ %1 օգտատիրոջ էջի վերաբերյալ տեղեկատվության հղումներ:

en: Include / Exclude Search
hy: Ներառել / բացառել որոնումը

en: Include Both
hy: Ներառել երկուսն էլ

en: Include Cancel Button
hy: Ներառել չեղարկման կոճակը

en: Include Cancel Button?
hy: Ներառե՞լ «Չեղարկել» կոճակը:

en: Include Drupal user account information links in search results?
hy: Ներառե՞լ Drupal-ի օգտատիրոջ էջի տեղեկատվության հղումները որոնման արդյունքներում:

en: Include Event templates?
hy: Ներառե՞լ միջոցառման ձևանմուշը

en: Include Group(s)
hy: Ներառել խումբ(խմբեր)

en: Include Groups
hy: Ներառել խմբեր

en: Include Map to Event Location
hy: Միջոցառման անցկացման հասցեին ավելացնել  քարտեզ

en: Include Messages
hy: Ներառել հաղորդագրություններ

en: Include Proximity Search?
hy: Ներառե՞լ որոնում հեռավորության սահմանմամբ:

en: Include Repeating Events
hy: Ներառել կրկնվող միջոցառումները

en: Include Report in Navigation Menu?
hy: Հաշվետվությունը ներառե՞լ նավիգացիոն մենյուում

en: Include Tag(s)
hy: Ներառել նշապիտակ(ներ)

en: Include Tags on Other Types of Records
hy: Ներառել նշապիտակներ գրառումների այլ տեսակների վրա

en: Include Template
hy: Ներառել ձևանմուշը

en: Include a Membership Signup section in this Online Contribution page?
hy: Առցանց ներդրումենրի այս էջում ներառե՞լ "Անդամակցության գրանցման բաժինը" :

en: Include a Picture or an Image
hy: Ներառել լուսանկար կամ պատկեր

en: Include a map block on the Event Information page when geocode info is available and a mapping provider has been specified?
hy: Միջոցառման տեղեկատվական էջում ներառեք քարտեզ, եթե առկա են գեոկոդի տվյալները և նշված է քարտեզագրում իրականացնողը:

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the bottom of the page.
hy: Գրանցման այս ձևաթղթում լրացուցիչ դաշտեր ավելացրեք` ընտրելով և կազմաձևելով էջի ներքևի մասում ներառված CiviCRM պրոֆիլը:

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the top of the page (immediately after the introductory message).
hy: Ներառեք գրանցման այս ձևի լրացուցիչ դաշտերը `ընտրելով և կազմաձևելով CiviCRM պրոֆիլը, որը պետք է ընդգրկվի էջի վերևում (ներածական հաղորդագրությունից անմիջապես հետո):

en: Include by Privacy Option(s)
hy: Ներառել գաղտնիության ընտրանք(ներ)ի միջոցով

en: Include contacts where
hy: Ներառել կոնտակտները, որոնցում

en: Include in multi-record listing?
hy: Ներառե՞լ բազմագրառում ցանկի մեջ:

en: Include map presenting event location on event information page? (A map provider must be configured under <a href='%1'>Administer > System Settings > Mapping and Geocoding</a>)
hy: Միջոցառման տեղեկատավական էջում ներառե՞լ քարտեզ, որտեղ նշված է միջոցառման անցկացման վայրը: (Քարտեզի մատակարարը պետք է կազմաձևված լինի <a href='%1'>Administer > System Settings > Mapping and Geocoding</a>)

en: Include participants from all events in the %1 series
hy: % 1 շարքում մասնակիցներ ներառել  բոլոր միջոցառումներից

en: Include profile edit links in search results?
hy: Որոնման արդյունքներում ներառե՞լ պրոֆիլի խմբագրման հղումներ:

en: Include reCAPTCHA?
hy: Ներառե՞լ reCAPTCHA:

en: Include tags used for %1
hy: Ներառել «%1»-ի համար օգտագործվող նշապիտակներ

en: Include these membership types
hy: Ներառել անդամակցության հետևյալ տեսակները

en: Include:
hy: Ներառել․

en: Included
hy: Ներառված է

en: Includes %1 amount of %2
hy: Ներառում է% 2 գումարի %1 -ը

en: Income
hy: Եկամուտ

en: Income Account is
hy: Եկամտի հաշվեկշիռն է

en: Income Count Summary Report
hy: Եկամուտների հաշվարկի ամփոփ հաշվետվություն

en: Income Statistics
hy: Եկամտի վերաբերյալ վիճակագրություն

en: Income and benefits stabilization
hy: Եկամուտների կայունացում

en: Incomplete. Click to configure result set.
hy: Թերի է․ սեղմել կոճակը արդյունքները կարգավորելու համար։

en: Incorrect greeting value id %1, or no default greeting for this contact type and greeting type.
hy: Սխալ ողջույնի արժեքի նույնականացուցիչ %1, կամ կոնտակտի այս տեսակի և ողջույնի տեսակի համար սկզբնադիր ողջույն չկա:

en: Individual
hy: Անհատ

en: Individual Name Fields
hy: Անհատների անվան դաշտը

en: Individual Prefix
hy: Անվան առջև դրվող դիմելաձև

en: Individual Suffix
hy: Անունից հետո դրվող բառ

en: Individual contact prefixes
hy: Կոնտակտի անվան առաջ տրվող լրացուցիչ տեղեկություն՝ վերջինիս մասին

en: Individual contact suffixes
hy: Կոնտակտի անունից հետո տրվող լրացուցիչ տեղեկություն՝ վերջինիս մասին

en: Indonesian
hy: Ինդոնեզերեն

en: Ineligible
hy: Անթույլատրելի

en: Info &amp; Settings
hy:  Տեղեկատվություն &amp; Կարգավորումներ

en: Info Page Link
hy: Տեղեկատվական էջի հղումը

en: Info and Settings
hy: Տեղեկատվություն և կարգավորումներ

en: Inform scheduler about the mailing
hy: Ծրագրավորողին տեղեկացնել փոստային հաղորդագրության մասին

en: Initial Date Range
hy: Ամսաթվերի սկզբնական միջակայքը

en: Initial Date Range:
hy: Ամսաթվերի նախնական միջակայքը

en: Initializing...
hy: Ձևաչափում է

en: Inline
hy: Տողի մեջ

en: Input Field Type
hy: Մուտքագրել դաշտի տեսակը

en: Input file must be in CSV format
hy: Մուտքային ֆայլը պետք է լինի CSV ձևաչափով

en: Insert
hy: Զետեղել

en: Insert new Membership
hy: Մուտքագրել նոր անդամակցություն

en: Inserts activity for a contact or a case by retrieving inbound emails from a mail directory
hy: Տեղադրում է գործունեություն կոնտակտի կամ տիպային դեպքի վերաբերյալ՝ փոստային գրացուցակից մուտքային էլեկտրոնային նամակներ ստանալու միջոցով

en: Install
hy: Տեղակայել

en: Install "%1"?
hy: Տեղակայե՞լ "%1"

en: Installation Error
hy: Տեղակայման սխալ

en: Installing this extension will provide you with new functionality. Please make sure that the extension you're installing comes from a trusted source.
hy: Այս ընդլայնման ներբեռնումը Ձեզ նոր ֆունկցիոնալությամբ կապահովի: Խնդրում ենք  հավաստիանալ, որ Ձեր կողմից տեղադրվող կամ թարմացվող ընդլայնման աղբյուրը վստահելի է:

en: Installments
hy: Հերթական վճարում

en: Instance is Reserved
hy: Օրինակն ամրագրված է

en: Instant Messenger
hy: Ակնթարթային Messenger

en: Instant Messenger %1
hy: %1 ակնթարթային Messenger

en: Instant Messenger %1 is primary?
hy: Արդյո՞ք %1-ը հիմնական ակնթարթային Messenger է:

en: Instant Messenger (IM) screen-names
hy: Օգտատիրոջ անունը Messenger-ում (վայրկենական փոխանակում նամակներով)

en: Instant Messenger 2
hy: Ակնթարթային Messenger 2

en: Instant Messenger ID
hy: Ակնթարթային Messenger-ի նույնականացուցիչը

en: Instructions
hy: Հրահանգներ

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
hy: «Հաստատման» կամ  «Շնորհակալության»  էջերին ավելացված ցուցումներ, երբ օգտատերն ընտրում է «վճարել ավելի ուշ» տարբերակը (օրինակ ՝ «Ուղարկել Ձեր չեկը ...-ին  3 աշխատանքային օրվա ընթացքում»:):

en: Instructions for interviewers
hy: Հրահանգներ հարցազրուցավարների համար

en: Insufficient access rights - cannot merge
hy: Մուտքի անբավարար իրավունքներ - հնարավոր չէ միավորել

en: Integer
hy: Ամբողջ թիվ

en: Interlingua
hy: Ինտերլինգ

en: Interlingue
hy: Ինտերլանդ

en: Internal Contact ID
hy: Ներքին կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: Internal Name
hy: Ներքին անվանումը

en: Internal name of Contact Type (or Subtype).
hy: Կոնտակտի տեսակի (կամ ենթատեսակի) ներքին անունը:

en: Internal name of Group.
hy: Խմբի ներքին անվանումը:

en: Internal name of dashlet.
hy: Ենթավահանակի ներքին անվանումը:

en: International direct dialing prefix from within the country TO another country
hy: Միջազգաին ուղիղ միացման կոդը տվյալ երկրից մեկ այլ երկիր զանգահարելու համար

en: Internet Access Required
hy: Պահանջվում է ինտերնետ հասանելիություն

en: Interview Respondents
hy: Հարցազրույց անցկացնել հարցվողների հետ

en: Interviewed
hy: Հարցվել է

en: Interviewer
hy: Հարցում կատարող

en: Interviewer Name
hy: Հարցազրույց վարողի անունը

en: Intro
hy: Ներածություն

en: Introduce yourself and your role within our organization.
hy: Ներկայացրեք Ձեզ և Ձեր դերը կազմակերպությունում

en: Introduction
hy: Ներածություն

en: Introductory Message - New Memberships
hy: Ներածական հաղորդագրություն - Նոր անդամակցություններ

en: Introductory Message - Renewals
hy: Ներածական հաղորդագրություն - Թարմացումներ

en: Introductory Text
hy: Ներածական տեքստ

en: Introductory message / instructions for online event registration page (may include HTML formatting tags).
hy: Ներածական ուղերձ / ցուցումներ առցանց իրադարձությունների գրանցման էջի համար (կարող է ներառել HTML ձևաչափման նշապիտակներ):

en: Introductory message for Event Registration page. Text and html allowed. Displayed at the top of Event Registration form.
hy: Ներածական ուղերձ միջոցառման գրանցման էջում: Թույլատրելի է տեքստային և HTML ձևաչափ: Ցուցադրվում է միջոցառման գրանցման ձևաթղթի վերին մասում:

en: Introductory message to contributor or participant displayed on the Tell a Friend form.
hy: Ներածական հաղորդագրություն՝ ուղղված ներդրողին կամ մասնակցին, որը ցուցադրված է «Ասել ընկերոջը» ձևաթղթում:

en: Inuktitut
hy: Ինկուտիտուտ

en: Inupiaq
hy: Ինուպիաքերեն

en: Invalid Activity Id (aid).
hy: Գործողության անվավեր նույնականացուցիչ (aid):

en: Invalid Base Directory
hy: Անվավեր բազային տեղեկագիրք

en: Invalid Base URL
hy: Բազայի անվավեր  URL

en: Invalid Email address
hy: Էլ․ փոստի չգործող հասցե

en: Invalid Message template
hy: Հաղորդագրության անվավեր ձևանմուշ

en: Invalid Price Fields
hy: Անվավեր գնային դաշտեր

en: Invalid Rows (skipped)
hy: Անվավեր շարքեր (բաց թողնված)

en: Invalid Subtype
hy: Չգործող ենթատեսակ

en: Invalid action specified in URL
hy: URL- ում նշված է անվավեր գործողություն

en: Invalid className: %1
hy: Դասի անվավեր անվանում՝ %1

en: Invalid component ID (%1)
hy: Անվավեր բաղադրիչ ID (% 1)

en: Invalid date "%1" (must have form yyyy-mm-dd).
hy: Անվավեր ամսաթիվ "%1" (պետք է լինի  տարի-ամիս-օր ձևաչափով).

en: Invalid date query "%1" in URL (valid syntax is yyyymm).
hy: Անվավեր ամսաթվի հարցում "%1" URL-ում ( ճիշտ հերթականությունն է տարի, ամիս)

en: Invalid day name
hy: Օրվա անվավեր անվանում

en: Invalid day of the month
hy: Ամսվա անվավեր օր

en: Invalid default value for country.
hy: Երկրի համար անվավեր սկզբնադիր արժեք:

en: Invalid document file format
hy: Փաստաթղթային ֆայլի անվավեր ձևաչափ

en: Invalid entity type
hy: Չգործող սուբյեկտի տեսակ

en: Invalid form parameters.
hy: Անվավեր ձևաչափի պարամետրեր

en: Invalid hook invocation
hy: Անվավեր տեխնիկական միջոցների հղում

en: Invalid option
hy: Անվավեր ընտրանք

en: Invalid parameter was given to _civicrm_member_roles_get_data(). Param: "!1".
hy: Անվավեր պարամետր է տրվել  _civicrm_member_roles_get_data(). Param: "!1"-ին.

en: Invalid relationship type
hy: Անվավեր հարաբերության տեսակը

en: Invalid string passed as severity level.
hy: Անվավեր տողն անցել է որպես խստության մակարդակ:

en: Invalid token code
hy: Անվավեր նշանի կոդ

en: Invalid value for Event ID
hy: Սխալ նշանակություն միջոցառման նույնականացուցչի համար

en: Invalid value passed to delete function.
hy: Անվավեր արժեքը փոխանցվել է ջնջման գործառույթին:

en: Invoice ID
hy: Հաշիվ ապրանքագրի նույնականացուցիչը

en: Invoice Prefix
hy: Հաշիվ ապրանքագրի համարի առջևի բաղադրիչ

en: Invoices / Credit Notes
hy: Հաշիվ ապրանքագրեր / կրեդիտային ավիզո

en: Irish
hy: Իռլանդերեն

en: Is
hy: Հանդիսանում է

en: Is Active
hy: Ակտիվ է

en: Is Automaticaly created
hy: Ստեղծվել է ավտոմատ եղանակով

en: Is Billing Address
hy: Այն հասցեն է, որտեղ ներկայացվում են հաշիվները

en: Is Billing Email?
hy: Սա այն էլ. փոստն է, որով ներկայացվում են հաշիվները:

en: Is Billing Phone
hy: Սա այն հեռախոսահամարն է, որով ներկայացվում են հաշիվները

en: Is Calendar Year
hy: Օրացուցային տարի է

en: Is Campaign Active?
hy: Քարոզարշավն ակտիվ է՞

en: Is Dashlet Active?
hy: Ենթավահանակն ակտի՞վ է:

en: Is Dashlet Reserved?
hy: Արդյո՞ք ենթավահանակն ամրագրված է:

en: Is Deceased
hy: Մահացած է

en: Is Default Mail Settings?
hy: Փոստային առաքումների կարգավորումներն արդյո՞ք սկզբնադիր են:

en: Is Default Price Field Option?
hy: Արդյո՞ք սա արժեքի դաշտի սկզբնադիր ընտրանք է:

en: Is Default Survey
hy: Այս հարցումը կանխադրված է

en: Is Default?
hy: Կանխադրված է՞

en: Is Deleted
hy: Ջնջված է

en: Is Domain Setting?
hy: Արդյո՞ք տիրույթի կարգավորում է:

en: Is Empty
hy: Դատարկ է

en: Is Event Public
hy: Միջոցառումը հանրային/բաց է՞

en: Is Held
hy: Անցկացված է

en: Is IM Billing?
hy: Արդյո՞ք սա այն IM-ն է, որտեղ ներկայացվում են հաշիվները:

en: Is Interview Conducted?
hy: Հարցազրույց անց է՞ կացվել

en: Is Label Reserved?
hy: Արդյո՞ք պիտակն ամրագրված է:

en: Is Mailing Archived?
hy: Նամակն արխիվացված է

en: Is Manager
hy: Ղեկավարն է

en: Is Not
hy: Չի հանդիսանում

en: Is Null
hy: Զրո է

en: Is Online Registration
hy: Գրանցումն իրականացվում է առցանց

en: Is Online Registration On
hy: Առցանց գրանցումը միացված է

en: Is Online Registration enabled for the event?
hy: Առցանց գրանցումը միացված է՞ միջոցառման համար

en: Is Pay Later
hy: Հետվճարային է

en: Is Price Set Quick Config?
hy: Արդյո՞ք գնացուցակն արագ է կազմաձևվում:

en: Is Primary Address
hy: Հիմնական հասցեն է

en: Is Primary Email
hy: Էլ․ փոստի հիմնական հասցեն է

en: Is Primary Phone
hy: Հիմնական հեռախոսահամարն է

en: Is Public
hy: Հանրային է

en: Is Relationship Active
hy: Հարաբերությունն ակտիվ է

en: Is Required
hy: Պահանջվում է

en: Is Reserved
hy: Ամրագրված է

en: Is Reserved?
hy: Ամրագրված է՞

en: Is Selected
hy: Ընտրվել է

en: Is Starred
hy: Նշված է աստղանիշով

en: Is Test
hy: Փորձարկում է

en: Is Test?
hy: Փորձնական է՞

en: Is a Followup Activity?
hy: Հետագա գործառու՞յթ է:

en: Is a current member
hy: Ներկայումս անդամ է

en: Is a non-current member
hy: Ներկայումս անդամ չէ

en: Is a value required for this property.
hy: Այս հատկության համար պահանջվու՞մ է արժեք:

en: Is active?
hy: Ակտի՞վ է:

en: Is an Event Template
hy: Սա միջոցառման ձևանմուշն է՞

en: Is between
hy: Միջև է

en: Is confirm email
hy: Էլ․ նամակակով հնարավոր է՞ հաստատել

en: Is deceased
hy: Մահացած է

en: Is deleted
hy: Ջնջված է

en: Is empty (Null)
hy: Դատարկ է (զրո)

en: Is equal to
hy: Հավասար է-----ին

en: Is equal to Active
hy: Համազոր է ակտիվին

en: Is equal to Inactive
hy: Համազոր է պասիվին

en: Is greater than
hy: ------ից ավել է

en: Is greater than or equal to
hy: Ավել կամ հավասար է

en: Is less than
hy: -----ից քիչ է

en: Is less than or equal to
hy: Քիչ կամ հավասար է

en: Is membership sign up optional
hy: Անդամագրությունը ընտրովի է՞

en: Is not between
hy: ------ միջև չէ

en: Is not empty (Null)
hy: Դատարկ չէ (զրո)

en: Is not equal to
hy: Հավասար չէ

en: Is not one of
hy: ․․․․․․․ից մեկը չէ

en: Is one of
hy: ------ից մեկն է

en: Is set if edited on Contribution or Event Page rather than through Manage Price Sets
hy: Սահմանվում է, եթե խմբագրվել է «Ներդրումներ» կամ «Իրադարձություններ» էջում, այլ ոչ թե «Կառավարել գնացուցակը» հրամանի միջոցով

en: Is shared through social media
hy: Տարածվում է սոցիալական ցանցերի միջոցով

en: Is the Group Active
hy: Խումբն ակտիվ է՞

en: Is the Membership pay later?
hy: Անդամությունը հետվճարային է՞

en: Is the Relationship active?
hy: Հարաբերությունն ակտիվ է՞

en: Is the activity a test entry?
hy: Սա փորձնական գործողություն է՞

en: Is the activity created by the system?
hy: Գործողությունը համակարգի կողմից է՞ ստեղծվել

en: Is the booking confirmation screen enabled?
hy: Ամրագրման հաստատման էկրանն ակտիվացված է՞։

en: Is the contact deceased?
hy: Կոնտակտը մահացած է՞

en: Is the contribution a test entry?
hy: Արդյո՞ք սա փորձնական ներդրում է

en: Is the mailing completely sent?
hy: Փոստային առաքանին ամբողջովին ուղարկվել է՞

en: Is the membership status overridden?
hy: Անդամակցության կարգավիճակը չեղարկված է՞

en: Is the recurring contribution a test entry?
hy: Սա կրկնվող ներդրման փորձնական մուտքագրում է՞

en: Is this ACL entry Allow  (0) or Deny (1) ?
hy: Սա ACL-ի մու՞տք է: Թույլ տալ (0) կամ Մերժել (1)

en: Is this CiviCRM Profile active?
hy: Արդյո՞ք այս CiviCRM պրոֆիլն ակտիվ է:

en: Is this Custom Data Set active?
hy: Արդյո՞ք այս հարմարեցված տվյալների շարքն ակտիվ է:

en: Is this Custom Data Set public?
hy: Արդյո՞ք այս հարմարեցված տվյալը նշված է որպես «հանրային»:

en: Is this Custom Group Public
hy: Արդյո՞ք այս հարմարեցված խումբը հանրային է

en: Is this Event Active?
hy: Այս միջոցառումն ակտիվ է՞

en: Is this Event enabled or disabled/cancelled?
hy: Այս միջոցառումն ակտիվացված է՞, թե՞ ապաակտիվացված/չեղարկված։

en: Is this Field Searchable?
hy: Այս դաշտն ունի՞ որոնման հնարավորություն:

en: Is this Label Format the default?
hy: Պիտակի այս ձևաչափը բազային տարբերակն է՞։

en: Is this PDF Page Format the default?
hy: Այս PDF էջի ձևաչափը կանխադրված է՞

en: Is this Payment Processor Type active?
hy: Վճարման այս օպերատորի տեսակն ակտիվ է՞:

en: Is this Payment Processor Type the default?
hy: Վճարման այս օպերատորի տեսակը կանխադրված է՞:

en: Is this Payment Processor active?
hy: Տվյալ վճարման օպերատորն ակտիվ է՞։

en: Is this Payment Processor the default?
hy: Տվյալ վճարման օպերատորն կանխադրված է՞։

en: Is this Scheduled Job active?
hy: Այս ծրագրված աշխատանքն ակտիվ է՞

en: Is this a PAID event?
hy: Սա վճարովի միջոցառում է՞

en: Is this a default provider?
hy: Արդյո՞ք սա սկզբնադիր մատակարար է:

en: Is this a manually entered geo code
hy: Սա ձեռքով մուտքագրվող գեոկո՞դ է

en: Is this a predefined system object?
hy: Արդյո՞ք սա կանխորոշված համակարգի օբյեկտ է:

en: Is this a predefined system option group (i.e. it can not be deleted)?
hy: Արդյո՞ք սա կանխորոշված համակարգի ընտրանքային խումբ է (այսինքն՝ այն չի կարող ջնջվել):

en: Is this a predefined system price set  (i.e. it can not be deleted, edited)?
hy: Արդյո՞ք սա կանխորոշված համակարգի գնացուցակ է (այսինքն՝ այն չի կարող ջնջվել, խմբագրվել):

en: Is this a reserved Custom Group?
hy: Այս հարմարեցված խումբն ամրագրվա՞ծ է:

en: Is this a reserved rule - a rule group that has been optimized and cannot be changed by the admin
hy: Արդյո՞ք սա ամրագրված կանոն է - կանոնների խումբ, որն օպտիմիզացված է և չի կարող փոփոխվել ադմինի կողմից

en: Is this a test membership?
hy: Սա փորձնական անդամակցություն է՞

en: Is this activity a current revision in versioning chain?
hy: Արդյո՞ք տվյալ գործողությունը տարբերակների շղթայի ընթացիկ վերանայում է:

en: Is this address for bulk mail ?
hy: Արդյո՞ք այս հասցեն զանգվածային փոստային առաքումների համար է:

en: Is this address the contact's billing address?
hy: Սա այն հասցեն է՞, որտեղ ներկայացվում են կոնտակտի հաշիվները

en: Is this address the contact's billing email?
hy: Սա այն էլ․ փոստի հասցեն է՞, որով ուղարկվում են հաշիվները

en: Is this address the contact's primary address?
hy: Այս հասցեն կոնտակտի հիմնական հասցեն է՞

en: Is this address the contact's primary email?
hy: Այս հասցեն կոնտակտի Էլ․ փոստի հիմնական հասցեն է՞

en: Is this contact type a predefined system type
hy: Այս կապի տեսակը կանխորոշված համակարգի տեսա՞կ է:

en: Is this dashlet active?
hy: Արդյո՞ք այս ենթավահանակն ակտիվ է:

en: Is this dashlet reserved?
hy: Արդյո՞ք այս ենթավահանակն ամրագրված է:

en: Is this default price field option
hy: Արդյո՞ք սա արժեքի դաշտի սկզբնադիր ընտրանք է:

en: Is this default?
hy: Արդյո՞ք սա սկզբնադիր է:

en: Is this entry active?
hy: Այս մուտքն ակտի՞վ է:

en: Is this extension active?
hy: Արդյո՞ք այս ընդլայնումն ակտիվ է:

en: Is this field currently shareable? If false, hide the field for all sharing contexts.
hy: Արդյո՞ք այս դաշտն այս պահին համօգտագործելի է: Եթե կեղծ է, թաքցրեք դաշտը համօգտագործման բոլոր համատեքստերի համար:

en: Is this field hidden from public search ('User and User Admin Only'), or is it visible to the public and potentially searchable in the Profile Search form ('Expose Publicly' or 'Expose Publicly and for Listings')?  ('User and User Admin Only') fields can still be used for Edit and Create mode.
hy: Արդյո՞ք այս դաշտը փակ է հանրության կողմից որոնումների համար («Օգտատեր և միայն օգտատիրոջ ադմինիստրատոր»), թե՞ այն բաց է հանրության համար, և հնարավոր է որոնումներ անել Պրոֆիլի որոնման ձևում («Հասանելի դարձնել հանրության համար» կամ «Հասանելի դարձնել հանրության և ցանկերի համար»)։ («Օգտատեր և միայն օգտատիրոջ ադմինիստրատոր») դաշտերը, այդուհանդերձ, կարող են օգտագործվել Խմբագրել և ստեղծել ռեժիմում։

en: Is this field included as a column in the search results table? This setting applies only to fields with 'Public Pages' or 'Public Pages and Listings' visibility.
hy: Արդյո՞ք այս դաշտը ներառված է որպես սյունակ որոնման արդյունքների աղյուսակում։ Այս կարգավորումը վերաբերում է միայն «Հանրային էջեր» կամ «Հանրային էջեր և ցանկեր» ունեցող դաշտերին։

en: Is this field included as a column in the selector table?
hy: Արդյո՞ք այս դաշտը ներառված է ընտրիչ աղյուսակում որպես սյունակ:

en: Is this field included search form of profile?
hy: Արդյո՞ք այս դաշտը ներառված է պրոֆիլի որոնման ձևանմուշում:

en: Is this field required when included in a user or registration form?
hy: Արդյո՞ք այս դաշտը պարտադիր է, երբ ներառված է օգտատիրոջ կամ գրանցման ձևանմուշում:

en: Is this field reserved for use by some other CiviCRM functionality?
hy: Արդյո՞ք այս դաշտն ամրագրված է օգտագործման համար այլ CiviCRM գործառնության միջոցով:

en: Is this field set by PHP code (via a custom hook). This field will not be updated by CiviCRM.
hy: Արդյո՞ք այս դաշտը սահմանավել է PHP կոդով (հարմարեցված տեխնիկական միջոցներով)։ Այս դաշտը չի թարմացվելու CiviCRM-ի միջոցով։

en: Is this form currently active? If false, hide all related fields for all sharing contexts.
hy: Արդյո՞ք այս ձևանմուշն այս պահին ակտիվ է: Եթե կեղծ է, թաքցրեք բոլոր կապակցված դաշտերը համօգտագործման բոլոր համատեքստերի համար:

en: Is this group hidden?
hy: Այս խումբը թաքնվա՞ծ է:

en: Is this group reserved for use by some other CiviCRM functionality?
hy: Արդյո՞ք այս խումբն ամրագրված է օգտագործման համար այլ CiviCRM գործառնության միջոցով:

en: Is this job active?
hy: Արդյո՞ք այս աշխատանքն ակլտիվ է:

en: Is this job for a test mail?
hy: Տվյալ գործը փորձնական նամակի համար է՞

en: Is this join currently active?
hy: Արդյո՞ք այս անդամակցությունը տվյալ պահին ակտիվ է:

en: Is this location type a predefined system location?
hy: Տեղակայման այս տեսակն արդյո՞ք կանխորոշված համակարգի տեղադրություն է:

en: Is this location type the default?
hy: Արդյո՞ք տեղադրության այս տեսակը սկզբնադիր է:

en: Is this mailing archived?
hy: Տվյալ նամակն արխիվացված է՞

en: Is this membership_block enabled
hy: Այս անդամակցության բլոկըն ակտիվացված է՞

en: Is this membership_status enabled.
hy: Այս անդամակցության կարգավիճակն ակտիվացված է:

en: Is this membership_status reserved.
hy: Այս անդամակցության կարգավիճակն ամրագրված է՞։

en: Is this membership_type enabled
hy: Տվյալ անդամակցության տեսակն ակտիվացված է

en: Is this menu accessible to the public?
hy: Արդյո՞ք այս ցանկը հասանելի է հանրությանը:

en: Is this menu exposed to the navigation system?
hy: Արդյո՞ք այս ցանկը ցուցադրված է նավիգացիոն համակարգում:

en: Is this menu item active?
hy: Արդյո՞ք ցանկի այս միավորն ակտիվ է:

en: Is this message template used for sms?
hy: Արդյո՞ք հաղորդագրության այս ձևանմուշն օգտագործվում է sms-ի համար:

en: Is this navigation item active?
hy: Արդյո՞ք այս նավիգացիոն միավորն ակտիվ է:

en: Is this option active?
hy: Այս ընտրանքն ակտի՞վ է:

en: Is this option group active?
hy: Արդյո՞ք ընտրանքների այս խումբն ակտիվ է:

en: Is this petition active?
hy: Այս խնդրագիրն ակտիվ է՞։

en: Is this price field active
hy: Արդյո՞ք այս գնային դաշտն ակտիվ է

en: Is this price field required (value must be > 1)
hy: Արդյո՞ք այս գնային դաշտը պարտադիր է (արժեքը պետք է լինի > 1)

en: Is this price field value active
hy: Արդյո՞ք այս գնային դաշտի արժեքն ակտիվ է

en: Is this price set active
hy: Արդյո՞ք այս գնացուցակն ակտիվ է

en: Is this property active?
hy: Այս հատկանիշն ակտի՞վ է:

en: Is this property public?
hy: Արդյո՞ք այս հատկությունը հանրային է:

en: Is this property range searchable.
hy: Հատկության այս միջակայքն ունի՞ որոնման հնարավորություն:

en: Is this property searchable.
hy: Այս հատկությունն ունի՞ որոնման հնարավորություն:

en: Is this property set by PHP Code? A code field is viewable but not editable
hy: Արդյո՞ք այս հատկությունը սահմանվել է PHP կոդի կողմից: Կոդի դաշտը տեսանելի է, սակայն այն հնարավոր չէ խմբագրել

en: Is this provider active?
hy: Այս մատակարարն ակտի՞վ է:

en: Is this relationship type a predefined system type (can not be changed or de-activated)?
hy: Արդյո՞ք այս հարաբերության տեսակը կանխորոշված համակարգի տեսակ է (չի կարող փոփոխվել կամ ապաակտիվացվել):

en: Is this reserved label?
hy: Արդյո՞ք այս պիտակն ամրագրված է:

en: Is this row simply a display header? Expected usage is to render these as OPTGROUP tags within a SELECT field list of options?
hy: Արդյո՞ք այս տողը պարզապես ցուցադրման վերնագիր է: Սպասվող կիրառությունն է ներկայացնել սրանք որպես OPTGROUP նշապիտակներ SELECT դաշտի ընտրանքների ցանկի մեջ:

en: Is this setting a contact specific or site wide setting?
hy: Այս կարգավորումը որևէ հատուկ կոնտակտի՞, թե ընդհանուր կայքի կարգավորում է:

en: Is this status enabled.
hy: Այս կարգավիճակն ակտիվացված է՞

en: Is this status for admin/manual assignment only.
hy: Այս կարգավիճակը միայն ադմինիստրատորի / ձեռնարկի նշանակման համար է՞:

en: Is this survey active?
hy: Այս հարցումն ակտիվ է՞

en: Is this tag selectable / displayed
hy: Այս նշապիտակը հնարավո՞ր է ընտրել / այն ցուցադրվա՞ծ է:

en: Is this the billing address.
hy: Սա այն հասցեն է, որտեղ ներկայացվում են հաշիվնե՞րը:

en: Is this the billing?
hy: Արդյո՞ք սա այն հասցեն է, որտեղ ներկայացվում են հաշիվները:

en: Is this the contact's billing phone?
hy: Սա կոնտակտի այն հեռախոսահամարն է՞, որով ներկայացվում են հաշիվները

en: Is this the contact's primary phone?
hy: Սա կոնտակտի հիմնական հեռախոսահամարն է՞

en: Is this the default component for this component_type?
hy: Սա այս բաղադրիչի-տեսակի համար հիմնական բաղադրիչն է՞

en: Is this the default option for the group?
hy: Արդյո՞ք սա խմբի սկզբնադիր ընտրանքն է:

en: Is this the default petition?
hy: Սա բազային խնդրագիր է՞։

en: Is this the default survey?
hy: Սա հիմնական հարցում է՞

en: Is this the primary IM for this contact and location.
hy: Արդյո՞ք սա հիմնական IM-ն է այս կոնտակտի և տեղադրության համար:

en: Is this the primary address.
hy: Սա հիմնակա՞ն հասցեն է:

en: Is this the primary email for this contact and location.
hy: Արդյո՞ք սա հիմնական էլ. փոստն է այս կոնտակտի և տեղադրության համար:

en: Is this the primary phone for this contact and location.
hy: Արդյո՞ք սա հիմնական հեռախոսն է այս կոնտակտի և տեղադրության համար:

en: Is this the recipient criteria limited to OR in addition to?
hy: Արդյո՞ք սրանք ստացողի սահմանափակ կամ հավելյալ չափանիշներն են:

en: Is this the test mailing?
hy: Սա փորձնական փոստային հաղորդագրություն է՞

en: Is this widget active?
hy: Այս վիդջեթն ակտի՞վ է:

en: Issue warning and do not save
hy: Զգուշացում ուղարկել և չպահպանել

en: It appears that this transaction is a duplicate.  Have you already submitted the form once?  If so there may have been a connection problem.  Check your email for a receipt from Authorize.net.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
hy: Պարզվում է, որ այս գործարքը կրկնօրինակ է: Արդեն մեկ անգամ ներկայացրե՞լ եք ձևաթուղթը: Եթե այդպես է, միգուցե կապի խնդիր է առաջացել: Ստուգեք ձեր էլ. փոստը՝ Autorizize.net-ի ծանուցումը ստանալու համար: Եթե ծանուցում չստանաք 2 ժամվա ընթացքում, կարող եք կրկին փորձել ձեր գործարքը: Եթե շարունակում եք խնդիրներ ունենալ, դիմեք կայքի ադմինիստրատորին:

en: It appears that this transaction is a duplicate. Have you already submitted the form once? If so there may have been a connection problem. Check your email for a receipt for this transaction.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
hy: Պարզվում է, որ այս գործարքը կրկնօրինակ է: Արդեն մեկ անգամ ներկայացրե՞լ եք ձևաթուղթը: Եթե այդպես է, միգուցե կապի խնդիր է առաջացել: Ստուգեք ձեր էլ. փոստը՝ այս գործարքի ծանուցումը ստանալու համար: Եթե ծանուցում չստանաք 2 ժամվա ընթացքում, կարող եք կրկին փորձել ձեր գործարքը: Եթե շարունակում եք խնդիրներ ունենալ, դիմեք կայքի ադմինիստրատորին:

en: It appears you have no contacts with email addresses from the selected recipients.
hy: Ըստ երևույթին, ընտրված ստացողների շարքում դուք չունեք կոնտակտներ իրենց էլեկտրոնային հասցեներով:

en: It is recommended, though not yet required, to upgrade your PHP MySQL driver (libmysqlclient) to >= 5.5.3 for utf8mb4 support.
hy: Առաջարկվում է, բայց պարտադիր չէ նորացնել ձեր PHP MySQL դրայվերը (libmysqlclient) >= 5.5.3-ի utf8mb4 աջակցության համար:

en: It is recommended, though not yet required, to upgrade your PHP MySQL driver (mysqlnd) to >= 5.0.9 for utf8mb4 support.
hy: Առաջարկվում է, բայց պարտադիր չէ նորացնել ձեր PHP MySQL դրայվերը (mysqlnd) >= 5.0.9-ի utf8mb4 աջակցության համար:

en: It looks like there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed).
hy: Կարծես, թե այս միջոցառմանը բավականաչափ տեղ կա ձեր խմբի համար (Ձեզ չեն գրանցի հերթացուցակում)։

en: It looks like this participant is already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
hy: Կարծես այս մասնակիցն արդեն գրանցված է այս միջոցառման համար: Եթե ցանկանում եք փոխել ձեր գրանցումը, կամ զգում եք, որ այս հաղորդագրությունը  սխալմամբ եք ստացել՝ խնդրում ենք դիմել կայքի ադմինիստրատորին:

en: It looks like you are already registered for this event.  You may proceed if you want to create an additional registration.
hy: Կարծես դուք արդեն գրանցված եք այս միջոցառման համար: Դուք կարող եք շարունակել, եթե ցանկանում եք ստեղծել լրացուցիչ գրանցում:

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've gotten this message in error, please contact the site administrator.
hy: Կարծես դուք արդեն գրանցված եք այս միջոցառման համար: Եթե ցանկանում եք փոխել ձեր գրանցումը, կամ կարծում եք, որ այս հաղորդագրությունը սխալմամբ եք ստացել՝ խնդրում ենք դիմել կայքի ադմինիստրատորին:

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
hy: Դուք կարծես արդեն գրանցված եք այս միջոցառման համար: Եթե ցանկանում եք փոխել ձեր գրանցումը, կամ կարծում եք, որ այս հաղորդագրությունը սխալմամբ եք ստացել՝, խնդրում ենք դիմել կայքի ադմինիստրատորին:

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed).
hy: Կարծես Դուք այժմ գրանցում եք % 1 մասնակիցների խումբ: Միջոցառումն ունի% 2 ազատ տեղ (Ձեզ հերթացուցակում չեն գրանցի):

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
hy: Կարծես Դուք այժմ գրանցում եք % 1 մասնակիցների խումբ: Միջոցառումն ունի% 2 ազատ տեղ (Ձեզ հերթացուցակում չեն գրանցի): Խնդրում ենք վերադառնալ հիմնական գրանցման էջին և նվազեցնել հավելյալ անձանց թիվը: Դուք պետք է նաև լրացնեք վճարման համար անհրաժեշտ տեղեկատվությունը:

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
hy: Կարծես Դուք այժմ գրանցում եք % 1 մասնակիցների խումբ: Միջոցառումն ունի % 2 ազատ տեղ (Ձեզ հերթացուցակում չեն գրանցի): Այս միջոցառման համար գրանցվելու համար հաստատում է անհրաժեշտ: Դուք կստանաք էլեկտրոնային նամակ երբ Ձեր գրանցումը վերանայվի: Դուք կստանաք էլեկտրոնային նամակ երբ Ձեր գրանցումը վերանայվի:

en: It looks like you are registering more participants then there are spaces available. All participants will be added to the waiting list. You will be notified if spaces become available.
hy: Կարծես, թե դուք ավելի շատ մասնակիցներ եք գրանցում, քան ազատ տեղերն են: Բոլոր մասնակիցները կներառվեն հերթացուցակում: Ձեզ կտեղեկացվի, եթե տարածքները հասանելի լինեն: Մենք Ձեզ կտեղեկացնենք, եթե տեղեր ազատվեն։

en: It looks there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
hy: Կարծես, թե այս միջոցառմանը բավականաչափ տեղ կա ձեր խմբի համար (Ձեզ չեն գրանցի հերթացուցակում)։ Այս միջոցառմանը գրանցվելու համար պահանջվում է հաստատում: Դուք կստանաք էլեկտրոնային նամակ երբ Ձեր գրանցումը վերանայվի:

en: It's a good idea to test your mailing by sending it to yourself and/or a selected group of people in your organization.
hy: Խորհուրդ է տրվում է ստուգել Ձեր էլ․ փոստի աշխատանքը` հաղորդագրությունն ուղարկելով ինքներդ Ձեզ և / կամ ձեր կազմակերպության ընտրված մարդկանց խմբին:

en: Italian
hy: Իտալերեն

en: Italic
hy: Շեղ

en: Item
hy: Միավոր

en: Item in table
hy: աղյուսակի միավոր

en: JSON encoded data
hy: JSON կոդավորված տվյալներ

en: Japanese
hy: Ճապոներեն

en: Javanese
hy: ճավաերեն

en: Job Description
hy: Աշխատանքի նկարագրությունը

en: Job Frequency
hy: Աշխատանքի հաճախականությունը

en: Job ID
hy: Աշխատանքի նույնականացուցիչը

en: Job Is Active?
hy: Աշխատանքն ակտի՞վ է:

en: Job Log ID
hy: Առաջադրանքների ցանկի նույնականացուցիչը

en: Job Name
hy: Աշխատանքի անվանումը

en: Job Title
hy: Պաշտոնը

en: Job copied successfully
hy: Աշխատանքը հաջողությամբ պատճենվել է

en: Job has not been executed as it is a %1 (non-production) environment.
hy: Աշխատանքը կատարվել է այնպես, ասես դա %1 (ոչ արտադրական) միջավայր է:

en: Join Date
hy: Անդամակցելու ամսաթիվը

en: Join a Group
hy: Միանալ խմբին

en: Join on:
hy: Միանալ

en: Join your local chapter
hy: Միացեք տեղական դուստր կազմակերպությանը

en: Joining these group(s) is pending confirmation by this contact.
hy: Այս խմբին (երին) միանալու հաստատումն առկախ է այս կոնտակտի կողմից:

en: Jr.
hy: Կրտսեր

en: Json serialized array of data used by the ufjoin.module
hy: Json տվյալների սերիականացված զանգվածն օգտագործվում է ufjoin.module-ի կողմից

en: Kalaallisut, Greenlandic
hy: Կալալիսութ, Գրենլանդերեն

en: Kannada
hy: Կաննադա

en: Kanuri
hy: Կանուրի

en: Kashmiri
hy: Քաշմիրի

en: Kazakh
hy: Ղազախերեն

en: Keeps track of the sequence number of this repetition.
hy: Հետևում է տվյալ կրկնության հաջորդականության համարներին:

en: Key
hy: Բանալի

en: Key for validating requests related to this contact.
hy: Այս կոնտակտի հետ կապված հարցումների հաստատման բանալին:

en: Key for validating requests related to this mailing.
hy: Այս նամակի հետ կապված հարցումների հաստատման բանալի:

en: Key is not set for this payment processor
hy: Բանալի սահմանված չէ վճարման այս օպերատորի համար

en: Khmer
hy: Քմերերեն

en: Kikuyu, Gikuyu
hy: Կիկույու, Գիկույու

en: Kilometers
hy: Կիլոմետրեր

en: Kinyarwanda
hy: Քինյարվանդա

en: Kirghiz, Kyrgyz
hy: Ղրղզերեն

en: Kirundi
hy: Կիրունդի

en: Komi
hy: Կոմի

en: Kongo
hy: Կոնգո

en: Korean
hy: Կորեերեն

en: Kurdish
hy: Քրդերեն

en: Kwanyama, Kuanyama
hy: Կվանիամա, Քուանյամա

en: LYBUNT Report
hy: LYBUNT դոնորների վերաբերյալ հաշվետվություն

en: LYBUNT means last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
hy: LYBUNT նշանակում է անցյալ տարի, սակայն ոչ այս տարի։ Տրամադրում է այն անդամների ցուցակը, որոնք նվիրատվությւոն են արել անցյալ տարի, սակայն ոչ այն ժամանակահատվածում, որ դուք նշել եք որպես ընթացիկ տարի։

en: Label
hy: Պիտակ

en: Label Format
hy: Պիտակի ձևաչափը

en: Label Format Option Group not found in database.
hy: Տվյալների բազայում պիտակի ձևաչափի ընտրանքային խումբը չի հայտնաբերվել:

en: Label Format does not fit in database.
hy: Պիտակի ձևաչափը չի համապատասխանում տվյալների բազային:

en: Label Formats
hy: Պիտակի ձևաչափեր

en: Label Height
hy: Պիտակի բարձրությունը

en: Label Is Active?
hy: Պիտակն ակտի՞վ է:

en: Label Type
hy: Պիտակի տեսակը

en: Label Width
hy: Պիտակի լայնությունը

en: Label already exists in Database.
hy: Պիտակն արդեն առկա է տվյալների բազայում։

en: Label and value cannot be empty.
hy: Պիտակը և արժեքը չեն կարող դատարկ լինել:

en: Label cannot be empty.
hy: Պիտակը չի կարող դատարկ լինել:

en: Label for Membership Status
hy: Անդամակցության կարգավիճակի նշապիտակը

en: Label for the relationship from Contact A to Contact B. EXAMPLE: Contact A is 'Parent of' Contact B.
hy: Պիտակ՝ կոնտակտ A-ի և կոնտակտ B-ի միջև հարաբերությունը նշելու համար։ ՕՐԻՆԱԿ՝ Կոնտակտ A-ն կոնտակտ B-ի "ծնողն" է։

en: Label for the relationship from Contact B to Contact A. EXAMPLE: Contact B is 'Child of' Contact A. You may leave this blank for relationships where the name is the same in both directions (e.g. Spouse).
hy: Պիտակ՝ կոնտակտ B-ի և կոնտակտ A-ի միջև հարաբերությունը նշելու համար։ ՕՐԻՆԱԿ՝ Կոնտակտ B-ն կոնտակտ A-ի "երեխան" է։ Դուք կարող եք այն դատարկ թողնել այն հարաբերությունների պարագայում, եթե երկու անունները նույնն են (օրինակ ՝ ամուսին/կին):

en: Label is Default?
hy: Արդյո՞ք պիտակը սկզբնադիր է:

en: Label of the rule group
hy: Կանոնների խմբի պիտակը

en: Labels Per Column
hy: Պիտակներ ըստ սյունակների

en: Labels Per Row
hy: Պիտակներ՝ ըստ շարքերի

en: Landscape
hy: Հորիզոնական

en: Language
hy: Լեզու

en: Language Customizations
hy: Լեզվի կարգավորումները

en: Language and Currency
hy: Լեզու և արժույթ

en: Language of the content of the mailing. Useful for tokens.
hy: Փոստային հաղորդագրությունների բովանդակության լեզուն․ Օգտագործվում է նշաններում

en: Languages
hy: Լեզուներ

en: Languages available to users of this installation.
hy: Այս ինստալյացիա օգտագործողների համար առկա լեզուները:

en: Lao
hy: Լաո

en: Lapsed Memberships
hy: Ավարտված անդամակցություններ

en: Last
hy: Վերջին

en: Last &gt;&gt;
hy: Վերջին &gt;&gt;

en: Last 12 months including today
hy: Վերջին 12 ամիսները ներառյալ այսօր

en: Last 2
hy: Վերջին 2

en: Last 2 years including today
hy: Վերջին 2 տարիները ներառյալ այսօր

en: Last 3
hy: Վերջին 3

en: Last 3 years including today
hy: Վերջին 3 տարիները ներառյալ այսօր

en: Last 30 days including today
hy: Վերջին 30 օրերը ներառյալ այսօր

en: Last 4 digits of the card
hy: Քարտի վերջին 4 թվերը

en: Last 60 days including today
hy: Վերջին 60 օրերը ներառյալ այսօր

en: Last 7 days including today
hy: Վերջին 7 օրերը ներառյալ այսօր

en: Last 90 days including today
hy: Վերջին 90 օրերը ներառյալ այսօր

en: Last Action Date
hy: Վերջին գործողության ամսաթիվը

en: Last Change by
hy: Վերջին փոփոխությունն արվել է՝ ում կողմից

en: Last Completed Action Date
hy: Վերջին ավարտված գործողության ամսաթիվը

en: Last Contribution Processed
hy: Վերջին ներդրումը, որին ընթացք է տրվել

en: Last Modified
hy: Վերջին անգամ փոփոխվել է

en: Last Name
hy: Ազգանուն

en: Last Name, First Name
hy: Անուն, ազգանուն

en: Last Name.
hy: Ազգանուն:

en: Last Name:
hy: Ազգանունը՝

en: Last Run
hy: Վերջին անցկացումը

en: Last Year Total
hy: Ընդամենը անցյալ տարի

en: Last cron run at %1.
hy: Վերջին անգամ cron-ը գործարկվել է %1-ին:

en: Last name, First name
hy: Անուն, ազգանուն

en: Latest membership period expiration date. End Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
hy: Վերջին անդամակցության ժամկետի լրանալու ամսաթիվը: Եթե Դուք չընտրեք ավարտի ամսաթիվ, ապա այն կսահմանվի ավտոմատ կերպով՝ ելնելով անդամակցության տեսակից:

en: Latin
hy: Լատիներեն

en: Latitude
hy: Աշխարհագրական լայնությունը

en: Latitude and longitude may be automatically populated by enabling a Mapping Provider.
hy: Լայնությունը և երկայնությունը կարող են ավտոմատ կերպով լցվել՝ ակտիվացնելով քարտեզագրման մատակարարին:

en: Latitude of the Address for mapping
hy: Աշխարհագրական լայնությունը՝ քարտեզում նշելու համար

en: Learn more...
hy: Իմանալ ավելին․․․

en: Leave blank for unlimited. This limit is not implemented by all browsers and rich text editors.
hy: Մի լրացրեք անսահմանափակ։ Այս սահմանափակումը ոչ բոլոր բրաուզերների և հարստագրի խմբագրիչների կողմից է օգտագործվում։

en: Leave blank to run as soon as possible.
hy: Թողնել դատարկ՝ հնարավորինս արագ գործարկելու համար:

en: Leave blank to run at next run frequency.
hy: Թողնել դատարկ՝ հաջորդ գործարկման հաճախականությամբ գործարկելու համար:

en: Leave the Membership Type blank for additional non-membership options (e.g. magazine subscription).
hy: Մի լրացրեք Անդամացության տեսակը ոչ անդամակցային լրացուցիչ ընտրանքներով (օրինակ՝ բաժանորդագրում որևէ ամսագրի)։

en: Leave undefined
hy: Թողնել անորոշ

en: Ledger
hy: Հաշվեմատյան

en: Left
hy: Ձախ

en: Left Margin
hy: Ձախ լուսանցք

en: Left Message
hy: Ձախ հաղորդագրություն

en: Legal
hy: Օրինական

en: Legal Identifier
hy: Իրավական նույնականացուցիչ

en: Legal Name
hy: Գրանցված անվանում

en: Legal Name.
hy: Գրանցված անվանում:

en: Length
hy: Երկայնությունը

en: Letter
hy: Նամակ

en: Letter Mail
hy: Նամակ էլ. փոստ

en: Liability
hy: Պատասխանատվություն

en: LifeTime
hy: Տևողություն

en: Lifetime Total
hy: Ընդամենը՝ ողջ կյանքի ընթացքում

en: Lifetime total
hy: Ընդամենը՝ ողջ կյանքի ընթացքում

en: Like
hy: նման

en: Limburgish, Limburgan, Limburger
hy: Լիմբուրգերեն

en: Limit Group
hy: Սահմանափակել խումբը

en: Limit List to Group
hy: Ցուցակը սահմանափակել խմբով

en: Limit Options
hy: Սահմանափակման տարբերակներ

en: Limit Rows per Page in Dashboard
hy: Վահանակում սահմանափակել յուրաքանչյուր էջի տողերի քանակը

en: Limit To
hy: Սահմանափակել

en: Limit To Current User
hy: Միայն ընթացիկ օգտագործողը

en: Limit listings to a specific Group?
hy: Սահմանափակե՞լ ցուցակները հատուկ խմբով:

en: Limit or Add Recipients
hy: Սահմանափակել կամ ավելացնել մասնակիցներ

en: Limit the number of additional participants that can be registered in a single booking.
hy: Սահմանափակեք մեկ ամրագրման ընթացքում գրանցվող լրացուցիչ մասնակիցների թիվը:

en: Limit to
hy: Սահմանափակել մինչև

en: Line Item
hy: Գծային միավոր

en: Line Item Entity
hy: Գծային միավորի սուբյեկտը

en: Line Item Entity Type
hy: Գծային միավորի սուբյեկտի տեսակը

en: Line Item ID
hy: Գծային միավորի նույնականացուցիչը

en: Line Item Label
hy: Գծային միավորի պիտակը

en: Line Item Participant Count
hy: Գծային միավորի մասնակիցների թիվը

en: Line Item Quantity
hy: Գծային միավորի քանակը

en: Line Item Total
hy: Գծային միավորների ընդհանուր թիվը

en: Line Number
hy: Բաժանորդի համարը

en: Linear (1D)
hy: Գծային (1D)

en: Lingala
hy: Լինգալա

en: Link
hy: Հղում

en: Link Cases
hy: Միացնել գործերը

en: Link To Case
hy: Հղում գործին

en: Link this field to its CiviCRM Contact
hy: Հղումով այս դաշտը միացնել իր CiviCRM կոնտակտին

en: Link this field to its event page
hy: Հղումով այս դաշտը միացնել իր միջոցառման էջին

en: Link this field to its user
hy: տվյալ դաշտը միացնել իր օգտագործողի հետ

en: Link to Delete Activity
hy: Հղում գործողությունը ջնջելու համար

en: Link to Delete Contact
hy: Հղում կոնտակտին ջնջելու համար

en: Link to Delete Contribution
hy: Հղում ներդրումը ջնջելու համար

en: Link to Delete Event
hy: Միջոցառումը ջնջելու հղում

en: Link to Delete Participant
hy: Հղում մասնակցին ջնջելու համար

en: Link to Delete Relationship
hy: Հղում հարաբերությունը ջնջելու համար

en: Link to Edit Activity
hy: Հղում գործողությունը խմբագրելու համար

en: Link to Edit Contact
hy: Հղում կոնտակտին խմբագրելու համար

en: Link to Edit Contribution
hy: Հղում ներդրումը խմբագրելու համար

en: Link to Edit Event Participants
hy: Միջոցառման մասնակիցների խմբագրման հղում

en: Link to Edit Participant
hy: Հղում մասնակցի տվյալները խմբագրելու համար

en: Link to Edit Relationship A-B
hy: Հղում A-B հարաբերությունը խմբագրելու համար

en: Link to Edit Relationship B-A
hy: Հղում B-A հարաբերությունը խմբագրելու համար

en: Link to Event Configuration
hy: Միջոցառման կոնֆիգուրացիայի հղումը

en: Link to Event Page
hy: Միջոցառման էջի հղումը

en: Link to Event Participants
hy: Հղում միջոցառման մասնակիցներին

en: Link to Event Registration
hy: Հղում միջոցառմանը գրանցվելու համար

en: Link to Participant Listing
hy: Մասնակիցների ցուցակի հղումը

en: Link to Registration Page
hy: Գրանցման էջի հղումը

en: Link to View Activity
hy: Հղում գործողությունը դիտելու համար

en: Link to View Contact
hy: Հղում կոնտակտին դիտելու համար

en: Link to View Contribution
hy: Հղում ներդրումը դիտելու համար

en: Link to View Participant
hy: Հղում մասնակցին դիտելու համար

en: Link to View Relationship A-B
hy: Հղում A-B հարաբերությունը դիտելու համար

en: Link to View Relationship B-A
hy: Հղում B-A հարաբերությունը դիտելու համար

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Activity ID will be appended to the end of the link.
hy: Հղում դեպի Drupal հանգույց կամ դիտում՝ բազային ուղուց: Գործողության նույնականացուցիչը կցվում է հղման վերջում:

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contact ID will be appended to the end of the link.
hy: Հղում դեպի Drupal հանգույց կամ դիտում՝ բազային ուղուց: Կոնտակտի նույնականացուցիչը կցվում է հղման վերջում:

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contribution ID will be appended to the end of the link.
hy: Հղում դեպի Drupal հանգույց կամ դիտում՝ բազային ուղուց: Ներդրման նույնականացուցիչը կցվում է հղման վերջում:

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Event ID will be appended to the end of the link.
hy: Հղում դեպի Drupal հանգույց կամ Դիտում՝ բազային ուղուց: Միջոցառման նույնականացուցիչը կցված է հղման վերջում:

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Participant ID will be appended to the end of the link.
hy: Հղում դեպի Drupal հանգույց կամ դիտում՝ բազային ուղուց: Մասնակցի նույնականացուցիչը կցվում է հղման վերջում:

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The relationship ID will be appended to the end of the link.
hy: Հղում դեպի Drupal հանգույց կամ դիտում՝ բազային ուղուց: Հարաբերության նույնականացուցիչը կցվում է հղման վերջում:

en: Links Text
hy: Հղումների տեքստ

en: List %1 participants
hy: Ցուցակագրել %1 մասնակից

en: List All Duplicates
hy: Կազմել բոլոր կրկնօրինակների ցանկը

en: List Association Rule(s)
hy: Կազմել ասոցիացիայի կանոն(ներ)ի ցանկը

en: List Custom Options
hy: Հարմարեցրած ընտրանքների ցուցակ

en: List all contribution(s) for this date unit.
hy: Գրանցել  բոլոր ներդրում(ներ)ն այս ամսաթվի միավորի համար

en: List all direct contribution(s) from this contact.
hy: Ցուցակագրել այս կոնտակտից ստացված բոլոր ուղղակի ներդրում(ներ)ը

en: List all revisions
hy: Ցուցակագրել բոլոր վերանայումները

en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
hy: Ներկայացված է կոնտակտի կատարած ներդրումների պատմությունն ըստ տարիների, ինչպես նաև տվյալ կոնտակտի հետ որևէ կապ ունեցող կոնտակտների ներդրումները։

en: List counted participants
hy: Հաշվարկված մասնակիցների ցանկը

en: List of Languages
hy: Լեզուների ցանկ

en: List of all dates of activities of Type
hy: Այս տեսակի բոլոր գործողությունների ամսաթվերի ցանկը

en: List of names
hy: Անունների ցուցակ

en: List of parameters to the command.
hy: Հրամանի պարամետրերի ցանկը:

en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
hy: Գրավների ցանկը, ներառյալ՝ գրավի չափը, կարգավիճակը, հաջորդ վճարման ամսաթիը, վճարման ենթակա գումարի չափը, ընդամենը վճարված չափը և այլն։

en: List participants for this event (all statuses)
hy: Այս միջոցառման մասնակիցների ցուցակը (բոլոր կարգավիճակներով)

en: List the signatures
hy: Ստորագրությունների ցուցակ

en: List uncounted participants
hy: Չհաշվարկված մասնակիցների ցանկը

en: Listed contact(s) have been added to the selected group.
hy: Նշված կոնտակտ(ներ)ը ավելացվել են ընտրված խմբին

en: Listing of current and upcoming public events.
hy: Ընթացիկ և առաջիկայում սպասվող հանրային իրադարձությունների ցանկը։

en: Lists detailed contribution(s) for this record.
hy: Գրառել ներդրում(ներ)ի մանրամասներն այս գրանցման համար

en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
hy: Ցուցակագրում է առանձնահատուկ ներդրումները հետյալ չափանիշներով՝ կոնտակտը, ժամանակահատվածը, ֆինանսական տեսակը, ներդրողի գտնվելու վայրը և այլն։ Ներդրումների ամփոփ հաշվետվությունը հղում է կատարում այս հաշվետվությանը ներդրումների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվության համար։

en: Lithuanian
hy: Լիտվերեն

en: Live API URL
hy: Ակտիվ API-ի URL

en: Live Button URL
hy: Ակտիվ կոճակի URL

en: Live Mode
hy: Կենդանի ռեժիմ

en: Live Recurring Payments URL
hy: Ակտիվ կանոնավոր վճարումների URL

en: Live Site URL
hy: Ակտիվ կայքի URL

en: Load Saved Field Mapping
hy: Բեռնել պահպանված դաշտի քարտեզագրումը

en: Loading
hy: Բեռնում

en: Loading...
hy: Բեռնում...

en: Local Extension ID
hy: Տեղային ընդլայնման նույնականացուցիչը

en: Locale specific string overrides
hy: Տեղույթի հատուկ տողը չեղարկվում է

en: Localization
hy: Տեղայնացում

en: Location
hy: Տեղակայումը

en: Location Block ID
hy: Տեղադրության բլոկի նույնականացուցիչը

en: Location Type
hy: Տեղակայման վայրի տեսակը

en: Location Type Description.
hy: Տեղակայման վայրի տեսակի նկարագրությունը:

en: Location Type Display Name.
hy: Տեղակայման վայրի տեսակի ցուցադրման անվանումը:

en: Location Type ID
hy: Տեղակայման վայրի տեսակի նույնականացուցիչը

en: Location Type Name.
hy: Տեղակայման վայրի տեսակի անվանումը:

en: Location Type is Active?
hy: Տեղակայման վայրի տեսակն ակտի՞վ է:

en: Location Type is Reserved?
hy: Տեղակայման վայրի տեսակն ամրագրվա՞ծ է:

en: Location of the activity (optional, open text).
hy: Գործողության գտնվելու վայրը (ըստ ցանկության, բաց տեքստ):

en: Location search uses the PRIMARY location for each contact by default.
hy: Տեղադրության որոնումն օգտագործում է ՀԻՄՆԱԿԱՆ տեղադրություն յուրաքանչյուր կոնտակտի համար սկզբնադիր կերպով:

en: Location type
hy: Տեղանքի տեսակը

en: Location type ID
hy: Տեղադրության տեսակի նույնականացուցիչը

en: Location type of this mapping, if required
hy: Այս քարտեզագրման տեղադրության տեսակը, եթե պահանջվում է

en: Locked
hy: Կողպված

en: Log Contact ID
hy: Գրանցամատյանի կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: Log Date (When)
hy: Գրանցամատյանի ամսաթիվը (Երբ)

en: Log Host
hy: Գրանցամատյանի խնամորդը

en: Log ID
hy: Գրանցամատյանի նույնականացուցիչը

en: Log Timestamp
hy: Գրանցամատյանի ժամանակը ցույց տվող կնիքը

en: Log Type
hy: Գրանցամատյանի տեսակը

en: Log Type Table
hy: Գրանցամատյանի տիպի աղյուսակ

en: Log entry date
hy: Գրանցամատյանում մուտքագրման ամսաթիվը

en: Log of contact and activity records created or updated in a given date range.
hy: Կոնտակտների և գործունեության գրառումների մատյաններ, որոնք ստեղծվել կամ թարմացվել են ընտրված ժամանակահատվածում:

en: Logging
hy: Մատենավարում

en: Logging Details
hy: Գրանցման մանրամասները

en: Long-term housing plan
hy: Կացարանով ապահովման երկարաժամկետ ծրագիր

en: Longitude
hy: Աշխարհագրական երկայնությունը

en: Longitude of the Address for mapping
hy: Հասցեի աշխարհագրական երկայնությունը՝ քարտեզում նշելու համար

en: Low
hy: ցածր

en: Luba-Katanga
hy: Լուբա-Կատանգա

en: Luganda
hy: Լուգանդա

en: Luxembourgish, Letzeburgesch
hy: Լյուքսեմբուրգերեն

en: Macedonian
hy: Մակեդոներեն

en: Mail Account
hy: Փոստային հաշիվ

en: Mail Account Password
hy: Փոստային էջի գաղտնաբառը

en: Mail Account Username
hy: Փոստային էջի օգտատիրոջ անունը

en: Mail Account Uses SSL
hy: Փոստային էջն օգտագործում է SSL

en: Mail Bounce Report
hy: Չուղարկված փոստային նամակների վերաբերյալ հաշվետվություն

en: Mail Bounce: %1
hy: Փոստի վերադարձ․ %1

en: Mail Click-Through Report
hy: Էլ․ փոստի միջոցով ուղարկել գովազդը միանգամից բացած հաշվետվություն

en: Mail Detail Report
hy: Էլ․ փոստի մանրամասն հաշվետվություն

en: Mail Error
hy: Փոստային սխալ

en: Mail Folder
hy: Փոստային թղթապանակ

en: Mail Not Sent
hy: Նամակ չի ուղարկվել

en: Mail Opened Report
hy: Բացված էլ․ նամակի վերաբերյալ հաշվետվություն

en: Mail Opened: %1
hy: Բացված էլ․ նամակների թիվը %1

en: Mail Port
hy: Փոստային միացք

en: Mail Protocol
hy: Փոստային հաղորդակարգ

en: Mail Reports
hy: Էլ. փոստի վերաբերյալ հաշվետվություններ

en: Mail Sent
hy: Նամակն ուղարկվել է

en: Mail Server
hy: Փոստային սերվեր

en: Mail Setting Deleted.
hy: Փոստի կարգավորումը ջնջված է:

en: Mail Settings ID
hy: Փոստային առաքումների կարգավորումների նույնականացուցիչը

en: Mail Settings Name
hy: Փոստային առաքումների կարգավորումների անվանումը

en: Mail Summary
hy: Փոստի ամփոփագիր

en: Mail Summary Report
hy: Էլ․ փոստի ամփոթ հաշվետվություն

en: Mail not sent
hy: Նամակը չի ուղարկվել

en: Mail routing error
hy: Փոստի ուղարկման սխալ

en: Mailing
hy: Գովազդային նպատակներով նամակը միաժամանակ բազմաթիվ հասցեատերերի ուղարկելը

en: Mailing A
hy: Փոստային հաղորդագրություն A

en: Mailing Approval Note
hy: Փոստային հաղորդագրության հաստատման գրառում

en: Mailing Approval Status
hy: Փոստային առաքման հաստատման կարգավիճակը

en: Mailing Approval URL
hy: Փոստի հաստատման URL

en: Mailing Approved Date
hy: Փոստային առաքման հաստատման ամսաթիվը

en: Mailing B
hy: Փոստային հաղորդագրություն B

en: Mailing Completed
hy: Փոստային առաքումն ավարտված է

en: Mailing Component Body HTML
hy: Փոստային հաղորդագրությունների բաղադրիչի հիմնական HTML-ն

en: Mailing Component ID
hy: Փոստային առաքումների բաղադրիչի նույնականացուցիչը

en: Mailing Component Is Active?
hy: Փոստային առաքումների բաղադրիչն ակտիվ է՞

en: Mailing Component Type
hy: Փոստային առաքումների բաղադրիչի տեսակը

en: Mailing Component is Default?
hy: Փոստային առաքումների բաղադրիչը բազային է՞

en: Mailing Confirmation ID
hy: Փոստային առաքման հաստատման նույնականացուցիչը

en: Mailing Created Date
hy: Փոստային հաղորդագրության ստեղծման ամսաթիվը

en: Mailing Creator (Email)
hy: Փոստային հաղորդագրություն ստեղծողը (Էլ․փոստի հասցե)

en: Mailing Creator (Name)
hy: Փոստային հաղորդագրություն ստեղծողը (Անուն)

en: Mailing Date
hy: Առաքման ամսաթիվը

en: Mailing Delivery
hy: Փոստի առաքում

en: Mailing Error
hy: Փոստային սխալ

en: Mailing Event Queue ID
hy: Փոստային առաքման հերթի նույնականացուցիչ

en: Mailing Footer
hy: Նամակն ուղարկողի կոնտակտային տվյալները

en: Mailing Footer - HTML
hy: Փոստային հաղորդագրության էջատակային նշում - HTML

en: Mailing Footer - Plaintext
hy: Փոստային հաղորդագրության էջատակային նշում - սովորական տեքստ

en: Mailing From Email
hy: Հաղորդագրություն էլ․փոստից

en: Mailing From Name
hy: Հաղորդագրություն անունից

en: Mailing Group ID
hy: Փոստային խմբի նույնականացուցիչը

en: Mailing Group Search
hy: Փոստային առաքումների խմբի որոնում

en: Mailing Group Search Arguments
hy: Փոստային առաքումների որոնման փաստարկներ

en: Mailing Group Type
hy: Փոստային առաքումների խմբի տեսակը

en: Mailing Group(s)
hy: Փոստային հաղորդագրությունների խումբ(խմբեր)

en: Mailing HTML
hy: Փոստի  HTML

en: Mailing HTML:
hy: Փոստային առաքման HTML

en: Mailing Hash
hy: Փոստային առաքումների խառնաշփոթություն

en: Mailing Header - HTML
hy: Փոստային հաղորդագրությունների վերնագիրը - HTML

en: Mailing Header - Plaintext
hy: Փոստային հաղորդագրության վերնագիրը - սովորական տեքստ

en: Mailing ID (A)
hy: Փոստային հաղորդագրության նույնականացուցիչը (A)

en: Mailing ID (B)
hy: Փոստային հաղորդագրության նույնականացուցիչը (B)

en: Mailing ID (C)
hy: Փոստային հաղորդագրության նույնականացուցիչը (C)

en: Mailing Job
hy: Փոստային առաքման գործ

en: Mailing Job End Date
hy: Փոստային առաքման գործի ավարտի ամսաթիվը

en: Mailing Job ID
hy: Փոստային առաքման գործի նույնականացուցիչը

en: Mailing Job Is Test?
hy: Փոստային առաքման գործը փորձնական է՞

en: Mailing Job Limit
hy: Փոստային առաքման գործի սահմանափակում

en: Mailing Job Start Date
hy: Փոստային առաքման գործի մեկնարկի ամսաթիվը

en: Mailing Job Status
hy: Փոստային առաքման կարգավիճակը

en: Mailing Job Type
hy: Փոստային առաքման գործի տեսակը

en: Mailing Label
hy: Փոստային առաքումների դրոշմանշում

en: Mailing Label Format
hy: Հասցեապիտակի ձևաչափը

en: Mailing Label Tokens
hy: Փոստային հասցեների պիտակներ

en: Mailing Labels
hy: Հասցեապիտակներ

en: Mailing Language
hy: Փոստային հաղորդագրությունների լեզուն

en: Mailing List
hy: Գովազդային նպատակներով ուղարկվող զանգվածային նամակի հասցեատերերի ցանկը

en: Mailing List Subscription
hy: Փոստային տարածման ցանկի գրանցում

en: Mailing Name
hy: Փոստային հաղորդագրության անունը

en: Mailing Name(s)
hy: Փոստային առաքումների անուն(ներ)ը

en: Mailing Name.
hy: Փոստային հաղորդագրության անունը

en: Mailing Opened ID
hy: Բացված նամակի նույնականացուցիչ

en: Mailing Recipient
hy: Փոստային առաքման ստացող

en: Mailing Recipients
hy: Գովազդային նպատակներով ուղարկվող նամակի հասցեատերեր

en: Mailing Recipients ID
hy: Փոստային առաքման ստացողի նույնականացուցիչը

en: Mailing Report
hy: Հաշվետվություն փոստային առաքումների վերաբերյալ

en: Mailing Resubscribe
hy: Վերաբաժանորդագրություն փոստին

en: Mailing Scheduled Date
hy: Փոստային առաքման նախատեսված ամսաթիվը

en: Mailing Sender
hy: Էլ․ նամակ ուղարկող

en: Mailing Settings
hy: Փոստային առաքումների կարգավորումները

en: Mailing Subscribe Hash
hy: Փոստային բաժանորդագրության խառնաշփոթ

en: Mailing Subscribe ID
hy: Փոստային բաժանորդագրության նույնականացուցիչը

en: Mailing Subscribe Timestamp
hy: Փոստային բաժանորդագրության ժամկետը ցույց տվող կնիք

en: Mailing Text:
hy: Փոստային հաղորդագրության տեքստը

en: Mailing Type
hy: Փոստային հաղորդագրության տեսակը

en: Mailing URL (Edit)
hy: Փոստի URL (Խմբագրել)

en: Mailing URL (Schedule)
hy: Փոստի URL (ծրագրել)

en: Mailing URL (View)
hy: Փոստի URL (Դիտել)

en: Mailing Visibility
hy: Փոստային առաքումների տեսանելիությունը

en: Mailing bounced ID
hy: Հետ վերադարձած էլ․ նամակի նույնականացուցիչը

en: Mailing content has been uploaded
hy: Փոստային հաղորդագրության բովանդակությունը վերբեռնված է

en: Mailing content uploaded
hy: Վերբեռնված փոստային հաղորդագրության բովանդակությունը վերբեռնված է

en: Mailing delivered ID
hy: Առաքված փոստային հաղորդագրության նույնականացուցիչը

en: Mailing group
hy: Փոստային հաղորդագրությունների խումբ

en: Mailing has been approved/rejected
hy: Փոստային հաղորդագրությունը հաստատվել/մերժվել է

en: Mailing has been completed
hy: Փոստային հաղորդագրության առաքումն ավարտված է

en: Mailing has been created
hy: Փոստային հաղորդագրությունը ստեղծված է

en: Mailing has been queued
hy: Փոստային հաղորդագրությունը հերթի մեջ

en: Mailing has been scheduled
hy: Փոստային հաղորդագրությունը ծրագրվել է

en: Mailing has been updated
hy: Փոստային հաղորդագրությունը թարմացված է

en: Mailing labels - print
hy: Փոստային պիտակներ - տպել

en: Mailing name
hy: Փոստային հաղորդագրության անվանումը

en: Mailing opened ID
hy: Բացված էլ․ նամակի նույնականացուցիչը

en: Mailing permalink
hy: Փոստային մշտական հասցեն

en: Mailing reply ID
hy: Փոստային հաղորդագրության պատասխանի նույնականացուցիչը

en: Mailing unsubscribeded ID
hy: Փոստային հաղորդագրության գրանցումից հրաժարվելու նույնականացուցիչը

en: Mailing:
hy: Փոստային առաքումներ

en: Mailing: Trackable Opens
hy: Փոստային առաքումներ․ բացված նամակների վերահսկում

en: Mailing: Trackable Replies
hy: Փոստային առաքումներ․ Պատասխանների վերահսկում

en: Mailing: Trackable URL Clicks
hy: Փոստային առաքումներ․ URL կտտոցների վերահսկում

en: Mailings
hy: Փոստային առաքումներ

en: Mailings %%StatusMessage%%
hy: Փոստային առաքումներ 1% Կարգավիճակի վերաբերյալ հաղորդագրություն 1%

en: Mailings sent to %1
hy: %1-ին ուղարկված էլեկտրոնային նամակներ

en: Main Information
hy: Հիմնական տեղեկություններ

en: Main Menu
hy: Գլխավոր ցանկ

en: Main Tag List
hy: Նշապիտակների գլխավոր ցանկ

en: Main Tag Tree
hy: Նշապիտակների գլխավոր հիերարխիա

en: Main office location
hy: Գլխամասային գրասենյակի տեղադիրքը

en: Major Donor
hy: Գլխավոր Դոնոր

en: Make Mailing Labels
hy: Պատրաստել փոստային պիտակներ

en: Make Name Badges
hy: Պատրաստել անվանական բեյջեր

en: Make a Copy of CiviCRM Profile Group
hy: Ստեղծել CiviCRM պրոֆիլի խմբի պատճենը

en: Make a Copy of Price Set
hy: Ստեղծել գնացուցակի պատճենը

en: Make a contribution
hy: Ներդրում կատարել

en: Make it easy for participants to spread the word about this event to friends and colleagues.
hy: Մասնակիցների համար հեշտացնել այս միջոցառման մասին ընկերներին և գործընկերներին տեղեկացնելու գործընթացը։

en: Make sure at least one parent group is set.
hy: Համոզվեք, որ առնվազն մեկ մայր խումբ կազմված է:

en: Make sure the CAPTCHA feature is NOT enabled for this profile when you are grabbing the HTML code. CAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting an HTML Snippet profile form with CAPTCHA included will ALWAYS result in a CAPTCHA validation error - which means that the information entered by the user can not be saved.
hy: Համոզվեք, որ CAPTCHA-ն միացված ՉԷ այս պրոֆիլին HTML կոդ բռնելիս։ CAPTCHA-ի համար պահանջվում է դինամիկ էջերի ստեղծում։ CAPTCHA ներառող HTML ելքայի կոդի հատվածի պրոֆիլի ձևի հաստատումը ՄՇՏԱՊԵՍ ցույց կտա CAPTCHA-ի հաստատման սխալ, այսինքն՝ օգտատիրոջ մուտքագրած տվյալները չեն պահպանվի։

en: Make sure you have enough privileges in the access control system.
hy: Համոզված եղեք, որ դուք բավականաչափ առավելություններ ունեք մուտքի վերահսկման համակարգում:

en: Make this option value 'selected' by default?
hy: Ցանկանու՞մ եք, որ այս ընտրանքի արժեքը սկզբնադիր կերպով «ընտրվի»

en: Malagasy
hy: Մալագասերեն

en: Malay
hy: Մալայերեն

en: Malayalam
hy: Մալայալամ

en: Male
hy: Արական

en: Malformed photo name
hy: Սխալ կազմված նկարի անունը

en: Maltese
hy: Մալթերեն

en: Manage
hy: Կառավարել

en: Manage - Scheduled Jobs
hy: Կառավարել - Ծրագրված աշխատանքներ

en: Manage ACL Roles
hy: ACL դերերի կառավարում

en: Manage Case
hy: Կառավարել գործը

en: Manage Case #%1
hy: Կառավարել #%1 գործը

en: Manage Contribution Page
hy: Կառավարել ներդրումների էջը

en: Manage Contribution Pages
hy: Կառավարել ներդրումների էջը

en: Manage Event Templates
hy: Միջոցառումների կառավարման ձևանմուշներ

en: Manage Events
hy: Կառավարել միջոցառումներ

en: Manage Groups
hy: Կառավարել խմբեր

en: Manage report templates
hy: Կառավարել հաշվետվությունների ձևանմուշները

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed.
hy: Ղեկավարել պոտենցիալ կրկնօրինակ կոնտակտային գրառումները ճանաչելու համար օգտագործվող կանոնները: Սկանավորեք կրկնօրինակները, օգտագործելով ընտրված կանոնները, և ձեզ անհրաժեշտ ձևով միավորեք կրկնօրինակ կոնտակտային տվյալները:

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed. Click <strong>Edit Rule</strong> to review or modify the rules for each type of contact. You will generally want to maintain both 'Supervised' and 'Unsupervised' rules for each contact type.
hy: Ղեկավարել պոտենցիալ կրկնօրինակ կոնտակտային գրառումները ճանաչելու համար օգտագործվող կանոնները: Սկանավորեք կրկնօրինակները, օգտագործելով ընտրված կանոնները, և ձեզ անհրաժեշտ ձևով միավորեք կրկնօրինակ կոնտակտային տվյալները: Սեղմեք <strong>Խմբագրել կանոնները</strong>յուրաքանչյուր տեսակի կոնտակտի համար կանոնները վերանայելու կամ փոփոխելու համար: Դուք ընդհանուր առմամբ կցանկանաք յուրաքանչյուր տեսակի կոնտակտի համար  պահել «Վերահսկված» կամ «Չվերահսկված» կանոնները:

en: Managed ID
hy: Կառավարվող նույնականացուցիչ

en: Manager
hy: Ղեկավար

en: Mandatory fields (first name and last name, OR email address) are missing from this form.
hy: Այս ձևաթղթում բացակայում են պարտադիր դաշտերը (անունը և ազգանունը, կամ էլ-փոստի հասցեն):

en: Manual Assignment of Related Membership
hy: Հարակից անդամակցության ոչ ավտոմատ նշանակում

en: Manual Batch
hy: Ձեռքով կառավարվող խմբաքանակ

en: Manual Recipients
hy: Առձեռն ստացողներ

en: Manual Synchronization:
hy: Սինխրոնիզացում ձեռքով

en: Manual membership and price
hy: Ձեռքով/ոչ ավտոմատ կերպով կատարվող անդամագրություն և դրա գինը

en: Manually Synchronize
hy: Սինխոնիզացում ձեռքով

en: Manx
hy: Մանսկան

en: Map
hy: Քարտեզ

en: Map %1 Address
hy: Քարտեզում նշել %1 Հասցեները

en: Map Contact
hy: Քարտեզի կոնտակտ

en: Map Enabled
hy: Քարտեզն ակտիվացված է

en: Map Link
hy: Արտապատկերել հղումը

en: Map Location(s)
hy: Քարտեզի վրա նշել տեղանք(ներ)ը

en: Map Primary Address
hy: Արտապատկերել հիմնական հասցեն

en: Map Profile
hy: Քարտեզի պրոֆիլը

en: Map contacts
hy: Քարտեզի կոնտակտները

en: Map event location
hy: Քարտեզում նշել միջոցառման անցկացման վայրը

en: Map these contacts
hy: Արտապատկերել այս կոնտակտները

en: Map this Address
hy: Քարտեզում նշել այս հասցեն

en: Map this Location
hy: Քարտեզում նշել այս վայրը

en: Mapper for Field %1
hy: Քարտեզագրող %1 դաշտի համար

en: Mapping Field ID
hy: Քարտեզագրման դաշտի նույնականացուցիչը

en: Mapping ID
hy: Քարտեզագրման նույնականացուցիչ

en: Mapping Option
hy: Քարտեզագրման ընտրանքները

en: Mapping Provider
hy: Քարտեզագրում իրականացնող

en: Mapping Type
hy: Քարտեզագրման տեսակը

en: Mapping features require PHP version 5 or greater
hy: Քարտեզագրման աշխատանքների համար պահանջվում է PHP—ի 5-րդ տարբերակը կամ ավելի բարձր տարբերակ

en: Mapping field key
hy: Քարտեզագրման դաշտի բանալին

en: Mapping to which this field belongs
hy: Քարտեզագրումը, որին պատկանում է այս դաշտը

en: Marathi
hy: Մարաթի

en: Mark All
hy: Նշել բոլորը

en: Mark Target Contact(s) for this Relationship
hy: Նշել թիրախային կոնտակտ(ներ) այս հարաբերության համար

en: Mark as Dedupe Exception
hy: Նշել որպես կրկնօրինակների վերացման գործընթացում որպես ոչ կրկնօրինակ
    պահպանված կոնտակտներ

en: Mark the target contact(s) for this relationship if it appears below. Otherwise you may modify the search name above and click Search again.
hy: Նշեք թիրախային կոնտակտ(ներ) այս հարաբերության համար, եթե այն հայտնվում է ներքևում: Հակառակ դեպքում կարող եք փոփոխել որոնման անվանումը վերևում և կրկին սեղմել «Որոնել»:

en: Mark this pair as not a duplicate.
hy: Նշել այս զույգը որպես «ոչ կրկնօրինակ»

en: Marked as duplicates.
hy: Նշված են որպես կրկնօրինակներ։

en: Marked as non duplicates.
hy: Նշված են որպես ոչ կրկնօրինակներ։

en: Markup
hy: Նշարկում

en: Marshallese
hy: Մարշալերեն

en: Mask
hy: Դեմք

en: Mass SMS
hy: Զանգվածային SMS  հաղորդագրություններ

en: Master Address Belongs To
hy: Գլխավոր հասցեն գտնվում է

en: Master control for access to the main CiviCRM backend and API. Give to trusted roles only.
hy: Գլխավոր վերահսկողություն՝ հիմնական CiviCRM-ի հետին պլան և API մուտք գործելու համար:

en: Match Fields
hy: Համապատասխանեցնել դաշտերը

en: Match Value or Expression
hy: Նշանակության և արտահայտության համապատասխանեցում

en: Matched Gift
hy: Համապատասխան նվեր

en: Matching CiviCRM Field
hy: Համընկնող CiviCRM դաշտ

en: Matching Memberships to Contacts
hy: Անդամակցությունների և կոնտակտների համապատասխանությունը

en: Matching Participant Data to Contacts
hy: Մասնակիցների տվյալների համապատասխանեցում կոնտակտներին

en: Matching Rule for %1 Contacts
hy:  %1 կոնտակտների համապատասխանության կանոնը

en: Matching this contact based on the de-dupe rule would cause an external ID conflict
hy: Այս կոնտակտի համապատասխանեցումը, որը հիմնված է  կրկնությունների վերացման կանոնի վրա, կարող է հանգեցնել արտաքին նույնականացուցչի անհամատեղելիության

en: Max Age
hy: Առավելագույն տարիքը

en: Max Amount One
hy: Առավելագույն չափը մեկ

en: Max Amount Two
hy: Առավելագույն չափը երկու

en: Max Instances
hy: Առավելագույն դեպքեր

en: Max Number Of Contacts
hy: Կոնտակտային անձանց առավելագույն թիվը

en: Max Number of Participants
hy: Մասնակիցների առավելագույն թիվը

en: Max Participant
hy: Մասնակիցների առավելագույն թիվը

en: Max Participants
hy: Մասնակիցների առավելագույն թիվը

en: Max Related Members for Type
hy: Առավելագույն թվով հարակից անդամներ տվյալ տեսակի համար

en: Max Value
hy: Առավելագույն արժեքը

en: Max number of participants per field options
hy: Մասնակիցների առավելագույն թիվը՝ ըստ դաշտի ընտրանքների

en: Max participants should be a positive number
hy: Մասնակիցների առավելագույն թիվը պետք է լինի դրական

en: Max related
hy: Առավելագույն թվով առնչվող/հարակից

en: Maximum
hy: Առավելագույնը

en: Maximum Additional Participants
hy: Լրացուցիչ մասնակիցների առավելագույն թիվը

en: Maximum Exceeded
hy: Առավելագույն սահմանը գերազանցվել է

en: Maximum Multiple Records
hy: Բազմաթիվ գրառումների առավելագույն քանակը

en: Maximum Participants
hy: Մասնակիցների առավելագույն թիվը

en: Maximum Records
hy: Առավելագույն գրառումներ

en: Maximum Related Memberships
hy: Առավելագույն թվով հարակից անդամակցություններ

en: Maximum Upload File Size: %1 MB
hy: Վերբեռնման ֆայլի առավելագույն չափը՝ %1 ՄԲ

en: Maximum additional participants
hy: Առավելագույն թվով լրացուցիչ անդամներ

en: Maximum length
hy: Առավելագույն երկայնությունը

en: Maximum number of additional participants per registration
hy: Յուրաքանչյուր գրանցման ժամանակ թույլատրվող հավելյալ մասնակիցների առավելագույն թիվը

en: Maximum number of additional participants that can be registered on a single booking
hy: Հավելյալ մասնակիցների առավելագույն քանակը, որոնց հնարավոր է գրանցել մեկ ամրագրման ժամանակ

en: Maximum number of contacts
hy: Կոնտակտային անձանց առավելագույն թիվը

en: Maximum number of contacts that can be reserved for an interviewer at one time.
hy: Հարցազրույց անցկացնողի կողմից մեկ անգամվա համար ամրագրված կոնտակտային անձանց առավելագույն թիվը։

en: Maximum number of multiple records
hy: Բազմաթիվ գրառումների առավելագույն թիվը

en: Maximum number of registered participants to allow. After max is reached, a custom Event Full message is displayed. If NULL, allow unlimited number of participants.
hy:  Մասնակիցների գրանցման առավելագույն թույլատրելի քանակը: Առավելագույնին հասնելուց հետո ցուցադրվում է միջոցառման մասնակիցների թիվը լրացած է: Եթե դա բացակայում է, ապա հնարավոր է անսահմանափակ թվով մասնակիցներ գրանցել:

en: Maximum number of related memberships (leave blank for unlimited).
hy: Հարակից անդամակցությունների առավելագույն քանակը (դատարկ թողնել․ անսահմանափակ է)

en: Maximum number of related memberships (membership_type override).
hy: Հարակից անդամակցությունների առավելագույն թիվը (անդամակցության տեսակի չեղարկում)։

en: Maximum number of related memberships.
hy: Հարակից անդամակցությունների առավելագույն թիվը

en: Maximum reserved at one time
hy: Մեկ անգամվա համար ընտրվածների առավելագույն թիվը

en: Maximum reserved at one time should be a positive number
hy: Մեկ անգամվա համար ընտրվածների առավելագույն թիվը պետք է լինի դրական

en: Maximum total number of contacts that can be in a reserved state for an interviewer.
hy: Հարցազրույց անցկացնողի համար ամրագրված կոնտակտային անձանց առավելագույն թիվը։

en: May be used to over-ride contact view and edit templates.
hy: Կարող է օգտագործվել կոնտակտի դիտումը չեղարկելու և ձևանմուշները խմբագրելու համար:

en: Medical evaluation
hy: Առողջական վիճակի գնահատում

en: Medium
hy: Կապի միջոց

en: Meeting
hy: Հանդիպում

en: Member
hy: Անդամ

en: Member Contact Type
hy: Անդամի կոնտակտի տեսակը

en: Member Count
hy: Անդամների թիվը

en: Member Dashboard
hy: Անդամի վահանակ

en: Member Dues
hy: Անդամավճար

en: Member Group(s)
hy: Անդամների խումբ(խմբեր)

en: Member Name or Email
hy: Անդամի անունը կամ էլ․ փոստի հասցեն

en: Member Since
hy: Անդամ է սկսած

en: Member Since %2 %1
hy: Անդամ է սկսած %2 %1

en: Member Since / Member Type
hy: Անդամ է սկսած/Անդամության տեսակը

en: Member Tag(s)
hy: Անդամի նշապիտակ(ներ)

en: Member's Name
hy: Անդամի անունը

en: Members
hy: Անդամներ

en: Members as of %1 %2
hy: Անդամներ առ %1 %2

en: Members assigned this membership type belong to which organization (e.g. this is for membership in 'Save the Whales - Northwest Chapter'). NOTE: This organization/group/chapter must exist as a CiviCRM Organization type contact.
hy: Որ կազմակերպությանն են պատկանում անդամակցության այս տեսակում ներգրավված անդամները (օրինակ՝ սա "Փրկել կետաձկերին" կազմակերպության հյուսիս-արևմտյան բաժնի անդամակցության համար է)։ ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ․ տվյալ կազմակերպությունը/խումբը/բաժինը պետք է գոյություն ունենա որպես CiviCRM կազմակերպության համապատասխան տեսակի կոնտակտ։

en: Members by Type
hy: Անդամներն ըստ անդամակցության տեսակի

en: Members of <a href="%1">%2</a>
hy:  1 %2 1 Անդամներ

en: Membership
hy: Անդամակցություն

en: Membership #
hy: Անդամության #

en: Membership Added
hy: Ավելացվել է անդամակցություն

en: Membership Block ID
hy: Անդամակցության բլոկի նույնականացուցիչ

en: Membership Block Is Separate Payment
hy: Անդամակցության բլոկի համար նախատեսված է առանձին վճար

en: Membership Block Membership Types
hy: Անդամակցության բլոկի անդամակցության տեսակները

en: Membership Block New Text
hy: Անդամակցության բլոկի նոր տեքստ

en: Membership Block New Title
hy: Անդամակցության բլոկի նոր վերնագիր

en: Membership Block Renewal Text
hy: Անդամակցության բլոկի թարմացման տեքստ

en: Membership Block Renewal Title
hy: Թարմացված անդամակցության բլոկի վերնագիր

en: Membership Bulk Entry
hy: Անդամակցության զանգվածային մուտք

en: Membership Change Date
hy: Անդամակցության փոփոխման ամսաթիվը

en: Membership Confirmation and Receipt
hy: Անդամակցության հաստատում և անդորրագիր

en: Membership Deleted
hy: Անդամակցությունը ջնջված է

en: Membership Detail Report
hy: Անդամակցության վերաբերյալ մանրամասն հաշվետվություն

en: Membership End Date
hy: Անդամակցության ավարտի ամսաթիվը

en: Membership Fee
hy: Անդամակցության վճարը

en: Membership Fee Total
hy: Անդամակցության ընդհանուր վճարը

en: Membership Fields
hy: Անդամակցության դաշտեր

en: Membership ID
hy: Անդամակցության նույնականացուցիչը

en: Membership Information
hy: Տեղեկատվություն անդամակցության վերաբերյալ

en: Membership Join Date
hy: Անդամակցության ամսաթիվը

en: Membership Lapse Date
hy: Անդամության ավարտի ամսաթիվը

en: Membership Letter (PDF)
hy: Անդամակցության նամակ (PDF)

en: Membership Log End Date
hy: Անդամակցության գրանցամատյանի ավարտի ամսաթիվը

en: Membership Log ID
hy: Ամդամակության գրանցամատյանի նույնականացուցիչ

en: Membership Log Start Date
hy: Անդամակցության գրանցամատյանի մեկնարկի ամսաթիվը

en: Membership Num Terms
hy: Անդամակցության պայմանների քանակը

en: Membership Options
hy: Անդամակցության ընտրանքներ

en: Membership Organization
hy: Անդամակցության կազմակերպությունը

en: Membership Organization and Type
hy: Անդամակցության կազմակերպությունը և տեսակը

en: Membership Owner ID
hy: Անդամություն ունեցողի նույնականացուցիչը

en: Membership Payment ID
hy: Անդամակցության վճարման նույնականացուցիչը

en: Membership Payment and Receipt
hy: Անդամավճար և անդորրագիր

en: Membership Period
hy: Անդամակցության ժամանակահատվածը

en: Membership Renewal
hy: Անդամակցության նորացում

en: Membership Renewal Confirmation and Receipt
hy: Անդամակցության թարմացման հաստատում և անդորրագիր

en: Membership Renewal Reminder
hy: Հիշեցում՝ անդամակցության նորացման մասին

en: Membership Renewal using a credit card requires a Membership fee. Since there is no fee associated with the selected membership type, you can use the normal renewal mode.
hy: Վարկային քարտի միջոցով անդամակցության երկարաձգելու համար ահնրաժեշտ է վճարել անդամավճարը: Քանի որ ընտրված անդամակցության տեսակը չի նախատեսում որևէ վճար, դուք կարող եք կիրառել թարմացման սովորական ռեժիմը:

en: Membership Report (Detail)
hy: Անդամակցության վերաբերյալ հաշվետվություն (Մանրամասն)

en: Membership Report (Lapsed)
hy: (Ավարտված) անդամակցության վերաբերյալ հաշվետվություն

en: Membership Report (Summary)
hy: Անդամակցության վերաբերյալ հաշվետվություն (Ամփոփ)

en: Membership Section Enabled?
hy: Անդամության բաժինն ակտիվացված է՞։

en: Membership Signup
hy: Գրանցում անդամակցելու նպատակով

en: Membership Source
hy: Անդամության աղբյուրը

en: Membership Start Date
hy: Անդամակցության մեկնարկի ամսաթիվը

en: Membership Status
hy: Անդամակցության կարգավիճակը

en: Membership Status Error
hy: Անդամակցության կարգավիճակի սխալ

en: Membership Status ID
hy: Անդամակցության կարգավիճակի նույնականացուցիչը

en: Membership Status Is NOT Overriden
hy: Անդամակցության կարգավիճակը չեղարկված ՉԷ։

en: Membership Status Is Override?
hy: Անդամակցության կարգավիճակը չեղարկված է՞

en: Membership Status Is Overriden
hy: Անդամակցության կարգավիճակը չեղարկված է։

en: Membership Status Is Overriden?
hy: Անդամակցության կարգավիճակը չեղարկված է՞։

en: Membership Summary Report
hy: Անդամության վերաբերյալ ամփոփ հաշվետվություն

en: Membership Type
hy: Անդամության տեսակը

en: Membership Type Duration Interval
hy: Անդամության տեսակի տևողության միջակայք

en: Membership Type Duration Unit
hy: Անդամակցության տեսակի տևողության միավոր

en: Membership Type Not Deleted
hy: Անդամակցության տեսակը ջնջված չէ

en: Membership Type Plan
hy: Անդամության տեսակի ծրագիրը

en: Membership Type Receipt Text
hy: Անդամության տեսակի համար նախատեսված անդորրագրի տեքստը

en: Membership Type Relationship
hy: Անդամակցության տեսակին բնորոշ հարաբերությունները

en: Membership Type Renewal Text
hy: Անդամակցության տեսակի թարմացման տեքստ

en: Membership Type:
hy: Անդամակցության տեսակը․

en: Membership Types Default
hy: Անդամակցության հիմնական տեսակները

en: Membership Types Label
hy: Անդամության տեսակների նշիչ

en: Membership for %1 has been updated.
hy: 1% -ի անդամակցությունը թարմացվել է:

en: Membership import files must contain data needed to <strong>match the membership to the contact record</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
hy: Անդամության ներմուծման թղթապանակները պետք է պարունակեն տվյալներ <strong>անդամակցությունը կոնտակտի վերաբեյալ գրանցումներին համապատասխանեցնելու</strong> համար: Այս «համապատասխանեցումը» կարելի է անել տարբեր եղանակներով.

en: Membership import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import memberships for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match memberships to contacts. Then return to this screen and import the membership records.
hy: Անդամակցության ներմուծուման համար անհրաժեշտ է, որպեսզի յուրաքանչյուր անհատ, տնային տնտեսություն կամ կազմակերպություն արդեն գրանցված լինի CiviCRM տվյալների շտեմարանում: Եթե Ձեզ անհրաժեշտ է ներմուծել  անդամագրություններ այն կոնտակտների գրառումների համար, որոնք դեռևս չեն ավելացվել CiviCRM, ապա դա պետք է անել 2 գործողությամբ․ նախ, 1<strong> Ներմուծել կոնտակտներ</strong> գործառույթի օգնությամբ ավելացնել կոնտակտային գրառումները: Հնարավորության դեպքում  յուրաքանչյուր նոր կոնտակտի համար ներառել է յուրահատուկ «Արտաքին նույնականացուցիչ», որը կարող եք օգտագործել կոնտակտներին անդամակցությունների հետ համապատասխանեցնելիս: Այնուհետեւ վերադառնալ այս էկրանին և ներմուծել անդամակցության գրառումները:

en: Membership is Auto-Renew
hy: Անդամակցությունն ավտոմատ կերպով թարմացվող է

en: Membership is Auto-Renew and Cancelled
hy: Անդամակցությունն ավտոմատ կերպով թարմացվող է և չեղարկվել է

en: Membership is Auto-Renew and Ended
hy: Անդամակցությունն ավտոմատ կերպով թարմացվող է և ավարտվել է

en: Membership is Auto-Renew and Failed
hy: Անդամակցությունն ավտոմատ կերպով թարմացվող է և չի հաջողվել

en: Membership is Auto-Renew and In Progress
hy: Անդամակցությունն ավտոմատ կերպով թարմացվում է և ընթացքի մեջ է

en: Membership is NOT Auto-Renew
hy: Անդամակցությունն ավտոմատ կերպով չի թարմացվում

en: Membership is NOT Pay Later
hy: Անդամակցությունն հետվճարային հիմունքներով ՉԷ

en: Membership is Pay Later
hy: Անդամակցությունն հետվճարային հիմունքներով է

en: Membership is a Test
hy: Անդամակցությունը փորձնական է

en: Membership is a Test?
hy: Անդամակցությունը փորձնական է՞

en: Membership is automatically granted to:
hy: Անդամակցությունն ավտոմատ կերպով փոխանցվում/շնորհվում է

en: Membership listings.
hy: Անդամակցության ցուցակները:

en: Membership payment amount.
hy: Անդամավճարի չափը

en: Membership payment amount. A contribution record will be created for this amount.
hy: Անդամվճարի չափը: Այդ գումարի համար կստեղծվի ներդրման գրառում:

en: Membership renewed automatically
hy: Անդամակցությունն ավտոմատ կերպով թարմացվել է

en: Membership section introductory text - displayed to renewing members.
hy: Անդամության բաժնի ներածական տեքստը - ցուցադրվում է անդամակցության թարմացման ժամանակ:

en: Membership section introductory text - for new member signups.
hy: Անդամակցության բաժնի ներածական տեքստ` նոր անդամների գրանցման համար:

en: Membership section title - displayed to renewing members.
hy: Անդամակցության բաժնի անունը - ցուցադրվում է անդամակցության թարմացման ժամանակ։

en: Membership section title - for new member signups.
hy: Անդամակցության բաժնի անունը - նոր անդամների գրանցման համար:

en: Membership signups on or after this date cover the following calendar year as well. Example: If the rollover day is November 30, membership period for signups during December will cover the following year.
hy: Այս ամսաթվին կամ դրանից հետո անդամագրությունները ներառում են նաև հաջորդ օրացուցային տարին: Օրինակ `եթե անդամակցության թարմացման օրը նոյեմբերի 30-ն է, դեկտեմբեր ամսվա ընթացքում կատարված անդամագրությունների ժամկետը կներառի հաջորդ տարին:

en: Membership signups on or after this day of the month cover the rest of the month plus the specified number of months.
hy: Նշված ամսաթվից հետո կատարվող անդամագրությունները ներառում են տվյալ ամիսը գումարած նշված թվով ամիսներ։

en: Membership status is normally assigned and updated automatically based on your configured membership status rules. However, if you want to assign a status manually and bypass automated status setting, choose either "Override Permanently" or "Override Until Selected Date", Then you can select from the available status options.
hy: Անդամության կարգավիճակը սովորաբար ավտոմատ կերպով է նշանակվում և թարմացվում՝ հիմնվելով Ձեր կազմաձևված անդամության կարգավիճակի կանոնների հիման վրա: Այնուամենայնիվ, եթե ցանկանում եք կարգավիճակը ձեռքով նշանակել և շրջանցել կարգավիճակի ավտոմատացված կարգաբերումը՝ ընտրեք կամ «Ընդմիշտ չեղարկել» կամ «Չեղարկել մինչև ընտրված ամսաթիվը», ապա ընտրեք կարգավիճակի առկա տարբերակներից:

en: Membership types are used to categorize memberships. You can define an unlimited number of types. Each type incorporates a 'name' (Gold Member, Honor Society Member...), a description, a minimum fee (can be $0), and a duration (can be 'lifetime'). Each member type is specifically linked to the membership entity (organization) - e.g. Bay Area Chapter.
hy: Անդամության տեսակներն օգտագործվում են անդամակցության դասակարգման համար: Դուք կարող եք սահմանել անսահմանափակ թվով տեսակներ: Յուրաքանչյուր տեսակի մեջ ներառված է «անուն» (Ոսկյա անդամակցություն (Gold Member),  Պատվավոր խմբի անդամ (Honor Society Society member), նկարագրություն, նվազագույն վարձավճար (կարող է լինել $ 0) և տեւողություն (կարող է լինել «ցմահ»): Յուրաքանչյուր անդամի տեսակ կոնկրետ կապված է անդամության (կառույցի) անդամակցության հետ, օրինակ, Bay Area Chapter:

en: Membership will renew automatically.
hy: Անդամակցությունն ավտոմատ կերպով կնորացվի։

en: Memberships
hy: Անդամակցություններ

en: Memberships - Auto-renew Billing Updates
hy: Անդամակցություններ - ավտոմատ կերպով գանձվող թարմացումներ

en: Memberships - Auto-renew Cancellation Notification
hy: Անդամակցություններ - ավտոմատ կերպով վերակնքման չեղարկման ծանուցումը

en: Memberships - Receipt (on-line)
hy: Անդամակցություն - անդորրագիր (առցանց)

en: Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)
hy: Անդամակցություններ - Գրանցումների և վերակնքումների անդորրագրեր (անցանց)

en: Memberships can be automatically granted to related contacts by selecting a Relationship Type.
hy: Հնարավոր է ավտոմատ կերպով անդամակցություններ  շնորհվել համապատասխան կոնտակտներին`  ընտրելով հարաբերության տեսակը :

en: Mental health evaluation
hy: Հոգեկան առողջության գնահատում

en: Menu '%1' has been saved.
hy: «% 1» մենյուն պահպանվել է:

en: Menu ID
hy: Ցանկի նույնականացուցիչը

en: Menu Item
hy: Մենյուի կետ

en: Menu Title
hy: Ցանկի վերնագիրը

en: Menu has been rebuilt
hy: Ցանկը վերստեղծվել է:

en: Menu hidden
hy:  Ցանկը թաքնված է

en: Merchant Account Email
hy: Առևտրային հաշվի էլ. փոստի հասցե

en: Merchant ID is not set for this payment processor
hy: Վաճառողի նույնականացուցիչը նշված չէ վճարման այս օպերատորի համար

en: Merge
hy: Միավորել

en: Merge %1 contacts
hy: Միավորել %1 կոնտակտները

en: Merge All Contacts with the Same Address
hy: Միավորել բոլոր կոնտակտները միևնույն հասցեի տակ

en: Merge Case
hy: Միավորել գործը

en: Merge Complete
hy: Միավորումն ավարտվել է

en: Merge Contacts with the Same Address will combine any records having the same address (street address, city, postal code, country) into a single record. If a household record already exists in which multiple individuals share an address, the household will be exported as the combined record. If no household record exists, the records will be combined and the Addressee field will list the contact names, comma-separated.
hy: Նույն հասցեն ունեցող կոնտակտների միավորման միջոցով նույն հասցեն ունեցող (երկիրը, քաղաքը, փողոցը, փոստային դասիչը)  բոլոր կոնտակտները կմիավորվեն մեկ գրառման մեջ։ Եթե արդեն գոյություն ունի ընտանեկան գրառում, որտեղ մի քանի անձինք ունեն նույն հասցեն, այն կարտահանվի որպես միավորված գրառում։ Եթե նման գրառում գոյություն չունի, գրառումները կմիավորվեն, և Հասցեատերերի դաշտում թվարկված կլինեն կոնտակտների անունները՝ անջատված ստորակետերով։

en: Merge Household Members into their Households
hy: Միավորել ընտանիքի անդամներին իրենց ընտանիքների խմբերում

en: Merge Household Members into their Households will export the household record for any contacts sharing a household address.
hy: «Միավորել ընտանիքի անդամներին համապատասխան ընտանիքներում» ընտրանքի միջոցով կարտահանվի միևնույն հասցեն ունեցող կոնտակտների ընտանեկան գրառումը։

en: Merge Options
hy: Միավորել ընտրանքները

en: Merge Tags
hy: Միավորել նշապիտակները

en: Merge and View Result
hy: Միավորել և դիտել արդյունքը

en: Merge and go to Listing
hy: Միավորել և անցնել ցանկին

en: Merge and go to Next Pair
hy: Միավորել և անցնել հաջորդ զույգին

en: Merge contacts
hy: Միավորել կոնտակտները

en: Merge labels for contacts belonging to the same household
hy: Միավորել պիտակները միևնույն տնային տնտեսությանը պատկանող կոնտակտների համար

en: Merge labels for contacts with the same address
hy: Միավորել պիտակները նույն հասցեն ունեցող կոնտակտների համար

en: Merge operation requires selecting two contacts.
hy: Միավորման գործողության համար պահանջում է ընտրել երկու կոնտակտ:

en: Merging Duplicates..
hy: Կրկնօրինակների միավորում...

en: Message
hy: Հաղորդագրություն

en: Message Formats
hy: Հաղորդագրությունների ձևաչափը

en: Message Mode
hy: Հաղորդագրության ռեժիմը

en: Message Name
hy: Հաղորդագրության անվանումը

en: Message Subject
hy: Հաղորդագրության թեման

en: Message Template Format
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի ձևաչափը

en: Message Template HTML
hy: Հաղորդագրության HTML ձևանմուշ

en: Message Template ID
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի նույնականացուցիչը

en: Message Template Is Default?
hy: Արդյո՞ք հաղորդագրության ձևանմուշը սկզբնադիր է:

en: Message Template Is Reserved?
hy: Արդյո՞ք հաղորդագրության ձևանմուշն ամրագրված է:

en: Message Template Subject
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի թեման

en: Message Template Text
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի տեքստը

en: Message Template Title
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի անվանումը

en: Message Template Workflow for Cases
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի աշխատահոսք տիպային դեպքերի համար

en: Message Template Workflow for Contributions
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի աշխատահոսք ներդրումների համար

en: Message Template Workflow for Events
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի աշխատահոսք միջոցառումների համար

en: Message Template Workflow for Memberships
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի աշխատահոսք անդամակցությունների համար

en: Message Template Workflow for Meta Templates
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի աշխատահոսք Մետա կաղապարների համար

en: Message Template Workflow for Petition
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի աշխատահոսք միջնորդության համար

en: Message Template Workflow for Pledges
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի աշխատահոսք խնդրանքների համար

en: Message Template Workflow for Profiles
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի աշխատահոսք պրոֆիլների համար

en: Message Template Workflow for Tell-a-Friend
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշի աշխատահոսք Ասա Ընկերոջդ համար

en: Message Template is used for SMS?
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշն օգտագործվու՞մ է SMS-ի համար:

en: Message Text
hy: Հաղորդագրություն տեքստը

en: Message Title
hy: Հաղորդագրության վերնագիրը

en: Message Tokens
hy: Հաղորդագրության նշանները

en: Message caught by a content filter
hy: Բովանդակության ֆիլտրը առանձնացրել է հաղորդակցությունը

en: Message if Event Is Full
hy: Հաղորդագրություն, եթե միջոցառման մասնակիցների թիվը լրացած է

en: Message template with id of %1 does not have a default to revert to.
hy: Հաղորդագրության՝ %1-ի նույնականացուցչով ձևանմուշը չունի հետադարձի սկզբնադիր:

en: Message templates allow you to easily create similar emails or letters on a recurring basis. Messages used for membership renewal reminders, as well as event and activity related reminders should be created via <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշները թույլ են տալիս հեշտությամբ ստեղծել նմանատիպ էլեկտրոնային նամակներ կամ նամակներ կրկնվող հիմունքներով: Անդամակցության նորացման հիշեցման համար օգտագործվող հաղորդագրությունները, ինչպես նաև իրադարձությունների և գործունեության հետ կապված հիշեցումները պետք է ստեղծվեն <a href="%1">Schedule Reminders</a> միջոցով:

en: Message to display on Event Information page and INSTEAD OF Event Registration form if maximum participants are signed up. Can include email address/info about getting on a waiting list, etc. Text and html allowed.
hy: Հաղորդագրություն, որը կցուցադրվի միջոցառման տեղեկատվական էջում և միջոցառման գրանցման ձևաթղթի ՓՈԽԱՐԵՆ, եթե գրանցված լինեն առավելագույն թվով մասնակիցներ: Այն կարող է ներառել էլ.փոստի հասցե / տեղեկատվություն հերթացուցակում ընդգրկվելու վերաբերյալ և այլն: Թույլատրվում է կիրառել տեքստ և html:

en: Middle Name
hy: Երկրորդ անուն

en: Middle Name (if present)
hy: Երկրորդ անուն (եթե առկա է)

en: Middle Name.
hy: Երկրորդ անուն:

en: Migrate Settings to %1
hy: Տեղափոխեք կարգավորումները դեպի %1

en: Miles
hy: Մղոններ

en: Millimeters
hy: Միլիմետր

en: Mime Type
hy: Mime տեսակ

en: Mime Type is now a required parameter for file upload
hy: Mime տեսակն այս պահին պարտադիր պարամետր է՝ ֆայլը վերբեռնելու համար

en: Min Age
hy: Նվազագույն տարիքը

en: Min Amount One
hy: Նվազագույն չափը մեկ

en: Min Amount Two
hy: Նվազագույն չափը երկու

en: Minimum Amount
hy: Նվազագույն քանակը

en: Minimum Amount required for this set.
hy: Այս կազմի համար պահանջվող նվազագույն քանակը:

en: Minimum Fee
hy: Նվազագույն անդամավճար

en: Minimum Initial Amount
hy: Նվազագույն նախնական գումար

en: Minimum Multiple Records
hy: Բազմաթիվ գրառումների նավազագույն քանակը

en: Minimum fee for this membership (0 for free/complimentary memberships).
hy: Նվազագույն անդամավճար (0 անվճար անդամակցություն):

en: Minimum fee required for this membership type. For free/complimentary memberships - set minimum fee to zero (0). NOTE: When using CiviCRM to process sales taxes this should be the tax exclusive amount.
hy: Անդամակցության տվյալ տեսակի համար պահանջվող նվազագույն վճար: Անվճար անդամակցությունների համար սահմանվում է նվազագույնից մինչև զրո (0) անդամավճար: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ․ CiviCRM համակարգում վաճառքի հարկը հաշվելիս դա պետք է հարկազատվի:

en: Mismatched Rows (skipped)
hy: Անհամապատասխան շարքեր (բաց թողնված)

en: Mismatched or Invalid contact subtype found for this related contact.
hy: Այս կապակցված կոնտակտի համար հայտնաբերվել է անհամապատասխան կամ չգործող կոնտակտի ենթատեսակ:

en: Missing Group/Tag
hy: Բացակայող խումբ/նշապիտակ

en: Missing Interviewer contact.
hy: Բացակայում է հարցազրուցավարի կոնտակտային տվյալը։

en: Missing Log Tables
hy: Գրանցամատյանի աղյուսակները բացակայում են

en: Missing Parameters
hy: Բացակա պարամետրեր

en: Missing mbstring Extension
hy: mbstring-ի ընդլայնումը բացակայում է

en: Missing required contact matching fields.
hy: Կոնտակտների համապատասխանող պարտադիր դաշտերը բացակայում են:

en: Missing required field(s) :
hy: Պարտադիր դաշտ(եր)ը բացակայում են՝

en: Missing required field:
hy: Պարտադիր դաշտը բացակայում է՝

en: Missing required field: %1
hy: Պարտադիր դաշտը բացակայում է՝ %1

en: Missing required field: Provide %1 or %2
hy: Պարտադիր դաշտը բացակայում է․ ներկայացնել %1 կամ %2

en: Missing required field: Provide Participant ID
hy: Պարտադիր դաշտը բացակայում է․ Ներկայացնել մասնակցի նույնականացուցիչը

en: Missing required fields
hy: Պարտադիր դաշտերը բացակայում են

en: Missing required fields:
hy: Պարտադիր դաշտերը բացակայում են՝

en: Mobile
hy: Բջջային

en: Mobile Phone Providers
hy: Բջջային կապի օպերատորներ

en: Mobile Provider
hy: Բջջային հեռախոսակապի օպերատոր

en: Mode could not be updated, save only this %1?
hy: Ռեժիմը հնարավոր չէ թարմացնել, պահպանեք միայն այս % 1-ը :

en: Modified By
hy: Փոփոխվել է ... կողմից

en: Modified Date
hy: Փոփոխության ամսաթիվը

en: Module
hy: Մոդուլ

en: Module or process which created this group.
hy: Մոդուլը կամ գործընթացը, որով ստեղծվել է այս խումբը:

en: Module which owns this uf_join instance, e.g. User Registration, CiviDonate, etc.
hy: Մոդուլը, որին պատկանում է այս uf_join նմուշը, օրինակ՝ օգտատիրոջ գրանցում, CiviDonate և այլն:

en: Money
hy: Գումար

en: Money Transfer Date
hy: Դրամական փոխանցման ամսաթիվը

en: Mongolian
hy: Մոնղոլերեն

en: Month
hy: Ամիս

en: Month Beginning
hy: Ամսվա սկիզբ

en: Month and day on which a <strong>fixed</strong> period membership or subscription begins. Example: A fixed period membership with Start Day set to Jan 01 means that membership periods would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
hy: 1 ֆիքսված 1 ժամանակահատվածով անդամակցության կամ բաժանորդագրության մեկնարկի ամիսը և օրը․ Օրինակ՝ եթե ֆիքսված ժամանակահատվածով անդամակցության մեկնարկի համար սահմաված ամսաթիվը հունվարի 01-ն է՝ նշանակում է, որ 2006թ․-ի ընթացքում գրանցված բոլոր անդամների համար անդամակցության ժամկետը կլինի 1/1/06 - 31/12/06:

en: Month and year only for credit card expiration.
hy: Ամիս և տարի միայն վարկային քարտերի ժամկետի ավարտի դեպքում:

en: Month dd, yyyy (December 12, 1998)
hy: Ամիս օր, տարի (դեկտեմբերի 12, 1998)

en: Month prior to previous calendar month
hy: Անցած ամսվան նախորդող օրացուցային ամիս

en: Month/Year
hy: Ամիս/Տարի

en: Monthly
hy: Ամսական

en: Months
hy: Ամիսներ

en: More information
hy: Լրացուցիչ տեղեկատվություն

en: More information on tokens...
hy: Հավելյալ տեղեկատվություն նշանների վերաբերյալ

en: Morning Sessions
hy: Առավոտյան սեանսներ

en: Most Recent
hy: Ամենավերջին

en: Most Recent Activity
hy: Ամենավերջին գործողությունը

en: Most Recent Contribution
hy: Ամենավերջին ներդրումը

en: Move
hy: Տեղափոխել

en: Move Custom Field
hy: Տեղափոխել հարմարեցրած դաշտը

en: Move Tag
hy: Տեղաշարժել նշապիտակը

en: Move Tags
hy: Տեղաշարժել նշապիտակները

en: Move To Case
hy: Տեղափոխել գործի մեջ

en: Move down one row
hy: Տեղափոխել մեկ տող ներքև

en: Move related...
hy: Տեղափոխել կապակցված...

en: Move to Case
hy: Տեղափոխվել դեպի գործ

en: Move to Tagset
hy: Շարժել դեպի նշապիտակների կազմ

en: Move to a different tagset
hy: Տանել նշապիտակների այլ կազմ

en: Move to bottom
hy: Տեղափոխել դեպի ներքև

en: Move to top
hy: Տեղափոխել դեպի վեր

en: Move up one row
hy: Տեղափոխել մեկ տող վերև

en: Mr.
hy: Պարոն

en: Mrs.
hy: Տիկին

en: Ms.
hy: Միսս

en: Multi-Select
hy: Ընտրել մի քանիսը

en: Multi-line text box (textarea)
hy: Տեքստի՝ մի քանի տողից կազմված վանդակ (գրվածքի տարածք)

en: Multi-record listing
hy: Բազմաթիվ գրառումներ ունեցող ցանկ

en: Multi-value Custom Data
hy: Բազմարժեք հարմարեցրած տվյալներ

en: Multiple Choice Option Sets
hy: Բազմակի ընտրության ընտրանքների շարքեր

en: Multiple Choice Options
hy: Բազմակի ընտրության ընտրանքներ

en: Multiple Contact Merge
hy: Մի քանի կոնտակտի միավորում

en: Multiple Languages Support
hy: Բազմաթիվ լեզուների կիրառման հնարավորություն

en: Multiple Participants
hy: Մի քանի մասնակից

en: Multiple Privacy Options
hy: Գաղտնիության բազմաթիվ ընտրանքներ

en: Multiple activities (one per contact)
hy: Բազմաթիվ գործողություններ (յուրաքանչյուր կոնտակտի համար)

en: Multiple client per case
hy: Բազմաթիվ պատվիրատուներ յուրաքանչյուր գործի համար

en: Multiple people -- such as spouses, parents, or children -- may sometimes share the same email address.
hy: Բազմաթիվ մարդիկ, ինչպես, օրինակ, ամուսինները, ծնողները կամ երեխաները, կարող են երբեմն օգտվել միևնույն էլ․փոստի հասցեից:

en: Must Wait on List
hy: Անհրաժեշտ է սպասել հերթում

en: My Cases With Recently Performed Activities
hy: Իմ գործերը, որոնց հետ կապված գործողություններ են իրականացվել վերջերս

en: My Cases With Upcoming Activities
hy: Իմ գործերը, որոնք նախատեսում են գործողություններ

en: My Cases with Upcoming Activities
hy: Իմ գործերը, որոնք նախատեսում են գործողություններ

en: My Contact Dashboard
hy: Իմ կոնտակտների վահանակը

en: My Contacts / Organizations
hy: Իմ կոնտակտները / կազմակերպությունները

en: My Field
hy: Իմ դաշտը

en: My Role
hy: Իմ դերը

en: My Search Title
hy: Իմ որոնման անունը

en: My Title
hy: Իմ անունը

en: My billing address is the same as above
hy: Իմ՝ քարտապանի հասցեն նույնն է, ինչ վերևում նշվածը

en: MyISAM Database Engine
hy: MyISAM տվյալների բազայի շարժիչ

en: Māori
hy: Մաորի

en: NO
hy: ՈՉ

en: NO BULK EMAILS (User Opt Out)
hy: Չկան զանգվածային փոստային առաքումներ  (օգտատերը հրաժարվել է)

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> feature below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
hy: Նշում. Դուք կարող եք նաև ակտիվացնել ներքևում գտնվող <strong>Pay Later</strong> գործառույթը ՝ առանց վճարային օպերատոր տեղադրելու: Այնուհետև բոլոր օգտատերերին կխնդրվի վճարում կատարել ոչ առցանց ռեժիմով (օրինակ ՝ փոստով չեկ ուղարկել, վարկային քարտով՝ զանգահարելու միջոցով և այլն):

en: NOTE: Contacts selected on the search results are not relevant here; all contacts that meet the following criteria will be in the group.
hy: ՆՇՈՒՄ. Որոնման արդյունքների հիման վրա ընտրված կոնտակտներն այստեղի չափանիշներին չեն համապատասխանում․ հետևյալ չափանիշներին համապատասխանող բոլոր կոնտրակտները կընդգկվեն խմբում:

en: NOTE: Even if only a few contacts have been selected from the search results, all contacts that meet the following criteria will be in the group.
hy: ՆՇՈՒՄ.նույնիսկ եթե որոնման արդյունքում միայն մի քանի կոնտակտ է ընտրվել, հետևյալ չափանիշներին համապատասխանող բոլոր կոնտակտները կընդգրկվեն խմբում:

en: NOTE: For Custom Data ACLs, the 'View' and 'Edit' operations currently do the same thing. Either option grants the right to view AND / OR edit custom data fields (in all groups, or in a specific custom data group). Neither option grants access to administration of custom data fields.
hy: ՆՇՈՒՄ. Հարմարեցրած տվյալների ACL-ների համար «Դիտել» և «Խմբագրել» գործողությունները ներկա պահին միևնույն բանն են անում: Երկու ընտրանքներն էլ տրամադրում են հարմարեցրած տվյալների դաշտերը դիտելու ԵՎ / ԿԱՄ խմբագրելու իրավունք (բոլոր խմբերում կամ հատուկ հարմարեցրած տվյալների խմբում): Ընտրանքներից և ոչ մեկը չի տրամադրում հարմարեցրած տվյալների դաշտերը ղեկավարելու հնարավորություն:

en: NOTE: For Event ACLs, the 'View' operation allows access to the event information screen. "Edit" allows users to register for the event if online registration is enabled.
hy: ՆՇՈՒՄ. Միջոցառման ACL-ների համար «Դիտել» գործողությունը թույլ է տալիս մուտք գործել միջոցառման տեղեկատվական էկրան: «Խմբագրել» գործողությունը թույլ է տալիս օգտատերերին գրանցվել միջոցառմանը, եթե առցնաց գրանցումն ակտիվացված է:

en: NOTE: If there are multiple matching contacts, the first matching record is used.
hy: ՆՇՈՒՄ․ եթե առկա են բազմաթիվ համընկնող կոնտակտներ, առաջին համընկնող գրառումն է օգտագործվում։

en: NOTE: If you are composing HTML-formatted messages, you may want to enable a Rich Text (WYSIWYG) editor (Administer &raquo; Customize Data & Screens &raquo; Display Preferences).
hy: ՆՇՈՒՄ. Եթե դուք կազմում եք  HTML ձևաչափով հաղորդագրություններ, դուք, հնարավոր է, ցանկանաք ակտիվացնել Հարստագիր (WYSIWYG) խմբագրիչ (Կառավարել &raquo; Հարմարեցնել տվյալներ & էկրաններ &raquo; ցուցադրել նախապատվություններ):

en: NOTE: Profile ACL operations affect which modes a profile can be used in (i.e. Create a new contact, Edit your own contact record, View a contact record, etc.). The Create operation is required for profiles embedded in online contribution or event registration forms. None of the operations for Profile ACLs grant access to administration of profiles.
hy: ՆՇՈՒՄ. Պրոֆիլի ACL գործողություններն ազդում են, թե որ ռեժիմներում կարող է օգտագործվել պրոֆիլը (այսինքն՝ ստեղծել նոր կոնտակտ, Խմբագրել ձեր սեփական կոնտակտի գրառումը, Դիտել կոնտակտի գրառումը և այլն): Ստեղծման գործողությունը պարտադիր է առցանց ներդրման կամ միջոցառման գրանցման ձևերում ներկառուցված պրոֆիլների համար: Պրոֆիլի ACL-ների գործողություններից և ոչ մեկը չի տրամադրում պրոֆիլների ղեկավարման հնարավորություն:

en: NOTE: Some of these searches may rely on specific site configurations - and may not work as expected on your site.
hy: ՆՇՈՒՄ. Այս որոնումներից ոմանք կարող են հիմնված լինել հատուկ կայքի կազմաձևման վրա- և այն կարող է ձեր կայքում սպասվածի նման չաշխատել:

en: NOTE: This setting applies only to custom sets used for Contact records (e.g. Individuals, Households, Organizations, or ALL contact types).
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ․ այս կարգավորումը կիրառվում է միայն հարմարեցված կազմերի դեպքում, որոնք օգտագործվում են Կոնտակտների վերաբեյալ գրառումների համար (օրինակ՝ Անհատներ, Ընտանիքներ, Կազմակերպություններ կամ կոնտակտների ԲՈԼՈՐ տեսակները)։

en: NOTE: View Only fields can not be included in Profile Search forms.
hy: ՆՇՈՒՄ․ միայն դիտման դաշտերը չեն կարող ներառվել Պրոֆիլի որոնման ձևերում։

en: NOTE: When this feature is enabled, all links in the message body (including mailtos) will be automatically re-written to route through your CiviCRM website prior to redirecting to the target page.
hy: ՆՇՈՒՄ. Երբ այս գործառույթն ակտիվացված է, հաղորդագրության տեքստում առկա բոլոր հղումները (ներառյալ mailtos) ավտոմատ կերպով նորից կգրվեն Ձեր CiviCRM- ի կայքի միջոցով ուղարկվելու համար՝ նախքան թիրախային էջ վերաուղղորդելը :

en: Name
hy: Անուն

en: Name Badge
hy: Անվանքարտ

en: Name Badge Format
hy: Անունը կրող բեյջի ձևաչափը

en: Name Only
hy: Միայն անուն

en: Name Tent
hy: Անվանացանկի համար նախատեսված վրան

en: Name The SMS
hy: SMS-ի անվանումը

en: Name Tokens
hy: Անվանանշաններ

en: Name Your SMS
hy: Ձեր SMS-ի անվանումը

en: Name already exists in Database.
hy: Անվանումն արդեն գոյություն ունի տվյալների բազայում:

en: Name and Address
hy: Անուն և հասցե

en: Name and Address (reserved)
hy: Անուն և հասցե (վերապահված)

en: Name and Email
hy: Անուն և էլ․ փոստի հասցե

en: Name and Email (reserved)
hy: Անուն և էլ․ փոստի հասցե (վերապահված)

en: Name badges - print
hy: Անվանական բեյջեր - տպել

en: Name can only consist of alpha-numeric characters
hy: Անունը կարող է բաղկացած լինել միայն տառաթվային նիշերից

en: Name cannot not start with a digit
hy: Անունը չի կարող սկսել թվով

en: Name for CiviCRM field which is being exposed for sharing.
hy: CiviCRM դաշտի անվանումը, որը ենթակա է համօգտագործման:

en: Name for Membership Status
hy: Անդամակցության կարգավիճակի անվանումը

en: Name for new group
hy: Անվանում նոր խմբի համար

en: Name in "from" field
hy: «Ուղարկող» դաշտի անունը

en: Name is required to save Import Mapping
hy: Անունը պարտադիր է՝ Քարտեզագրման ներմուծումը պահպանելու համար

en: Name like: %1
hy: Անուն, ինչպես օրինակ՝ %1

en: Name of County
hy: Շրջանի անվանումը

en: Name of Domain / Organization
hy: Տիրույթի / Կազմակերպության անվանումը

en: Name of Group.
hy: Խմբի անվանումը:

en: Name of Mapping
hy: Քարտեզագրման անվանումը

en: Name of Membership Type
hy: Անդամակցության տեսակի անվանումը

en: Name of State/Province
hy: Նահանգի/մարզի անվանումը

en: Name of Tag
hy: Նշապիտակի անունը

en: Name of Tag.
hy: Նշապիտակի անվանումը:

en: Name of combined tag
hy: Համակցված նշապիտակի անվանումը

en: Name of status to use when creating email to activity.
hy: Կարգավիճակի անվանումը, որը պետք է կիրառվի գործառույթի համար էլ. փոստ ստեղծելիս:

en: Name of table where item being referenced is stored.
hy: Աղյուսակի անվանումը, որտեղ պահվում է հղում արված միավորը:

en: Name of table where item being referenced is stored. Modules which only need a single collection of uf_join instances may choose not to populate entity_table and entity_id.
hy: Աղյուսակի անվանումը, որտեղ հղում արված միավորը պահվում է: Մոդուլները, որոնց միայն անհրաժեշտ է uf_join նմուշների մեկ հավաքածու, կարող են իրենց ընտրությամբ չլրացնել entity_table-ը և entity_id-ն:

en: Name of the A/B test
hy: A/B թեստի անունը

en: Name of the UF group for directly addressing it in the codebase
hy: UF խմբի անվանումը այն ծածկագրային բազայում ուղղակիորեն հասցեագրելու համար

en: Name of the action(reminder)
hy: Գործողության անվանումը (հիշեցում)

en: Name of the column that holds the values for this field.
hy: Այն սյունակի անվանումը, որը պահում է արժեքներն այս դաշտի համար:

en: Name of the component.
hy: Բաղադրիչի անվանումը

en: Name of the module which declared this object
hy: Այս օբյեկտն անվանող մոդուլի անվանումը

en: Name of the protocol to use for polling.
hy: Քվեարկության համար կիրառվող արձանագրության անվանումը:

en: Name of the rule group
hy: Կանոնների խմբի անվանումը

en: Name of the status check this preference references.
hy: Այս նախապատվության հղումների կարգավիճակի ստուգման անվանումը

en: Name of the table that holds the values for this group.
hy: Այն աղյուսակի անվանումը, որը պահում է արժեքներն այս խմբի համար:

en: Name of this group of settings.
hy: Այս կարգավորումների խմբի անումնը

en: Name of this status type, for use in the code.
hy: Կարգավիճակի այս տեսակի անվանումը՝  ծածկագրում օգտագործելու համար

en: Name or Email
hy: Անունը կամ էլ․ փոստի հասցեն

en: Name or IP address of mail server machine.
hy: Փոստային սերվերի մեքենայի անվանումը կամ IP հասցեն:

en: Name used for sorting different contact types
hy: Անուն, որն օգտագործվում է կոնտակտների տարբեր տեսակները դասավորելու համար:

en: Name, Status and Register Date
hy: Անուն, կարգավիճակ և գրանցման ամսաթիվ

en: Name/Email
hy: Անուն/Էլ. փոստ

en: Name/ID of the mapping to use on this table
hy: Այս աղյուսակում օգտագործվող քարտեզագրման անվանումը/նույնականացուցիչը

en: Namespace reserved for component.
hy: Բաղադրիչի համար պահված անվանատարածքը:

en: National Membership
hy: Ազգային անդամակցություն

en: National prefix to be used when dialing TO this country.
hy: Ազգային կոդն օգտագործվում է տվյալ երկիր զանգելու համար:

en: Nauru
hy: Նաուրու

en: Navajo, Navaho
hy: Նավաո, Նավահո

en: Navigate to a report instance and verify the report filters and display type (Tabular, Bar or Pie Chart). OR create a new report instance from the Reports menu &raquo; Create Reports from Templates.
hy: Նավարկեք գրառման նմուշներ և ստուգեք գրառման ֆիլտրերն ու ցուցադրման տեսակը (Աղյուսակ, ուղղահայաց գծապատկեր կամ կլոր գծապատկեր): ԿԱՄ Գրառումների մենյու &raquo-ից. Ձևանմուշի հիման վրա գրառում ստեղծեք:

en: Navigation
hy: Նավարկում

en: Navigation ID
hy: Նավիգացիայի նույնականացուցիչը

en: Navigation Item Label
hy: Նավիգացիոն միավորի պիտակը

en: Navigation Item Machine Name
hy: Նավիգացիոն միավորի մեքենայի անվանումը

en: Navigation Menu
hy: Նավիգացիոն մենյու

en: Navigation Title
hy: Նավիգացիայի անվանումը

en: Ndonga
hy: Նդոնգա

en: Negative
hy: Մերժված է

en: Negative Amounts
hy: Բացասական չափ

en: Negative Options
hy: Բացասական ընտրանքներ

en: Nepali
hy: Նեպալերեն

en: Net Amount
hy: Զուտ գումարը

en: Net Payment
hy: Վճարումների զուտ գումարը

en: Network Error
hy: Ցանցի սխալ

en: Never
hy: Երբեք

en: Never remind me again
hy: Այլևս երբեք չհիշեցնել ինձ

en: New
hy: Նոր

en: New %1
hy: Նոր %1

en: New %1 Report
hy: Նոր %1  հաշվետվություն

en: New A/B Test
hy: Նոր A/B Թեստ

en: New ACL
hy: Նոր ACL

en: New Activity
hy: Նոր գործառույթ

en: New Case
hy: Նոր գործ

en: New Case Type
hy: Նոր գործի տեսակ

en: New CiviCRM Profile
hy: Նոր CiviCRM պրոֆիլ

en: New Connections
hy: Նոր կապեր

en: New Contact
hy: Նոր կոնտակտ

en: New Custom Field Set
hy: Նոր հարմարեցված դաշտի կազմ

en: New Donor
hy: Նոր դոնոր

en: New Email
hy: Նոր էլ․ նամակ

en: New Event
hy: Նոր միջոցառում

en: New Event Template
hy: Նոր միջոցառման ձևանմուշ

en: New Field
hy: Նոր դաշտ

en: New Household
hy: Նոր տնային տնտեսություն

en: New Individual
hy: Նոր անհատ

en: New Mailing Component
hy: Փոստային առաքման նոր բաղադրիչ

en: New Membership Status
hy: Նոր անդամակցության կարգավիճակը

en: New Message Template
hy: Նոր հաղորդագրության ձևաչափ

en: New Option Group
hy: Նոր ընտրանքների խումբ

en: New Option for '%1'
hy: Նոր ընտրանք '%1'-ի համար

en: New Organization
hy: Նոր կազմակերպություն

en: New Participant Status
hy: Մասնակցի նոր կարգավիճակ

en: New Payment Procesor Type
hy: Վճարման նոր օպերատորի տեսակը

en: New Payment Processor
hy: Վճարման նոր օպերատոր

en: New Price Set
hy: Նոր գնացուցակ

en: New Report
hy: Նոր հաշվետվություն

en: New Report Template
hy: Նոր հաշվետվության ձևանմուշ

en: New Scheduled Job
hy: Նոր պլանավորած աշխատանք

en: New Start Date
hy: Մեկնարկի նոր ամսաթիվ

en: New Status
hy: Նոր կարգավիճակ

en: New codebase version detected. You must visit <a href='%1'>upgrade screen</a> to upgrade the database.
hy: Կոդերի բազայի նոր տարբերակ է հայտնաբերվել: Դուք պետք է այցելեք <a href='%1'>նորացնել էկրանը</a>տվյալների բազան նորացնելու համար:

en: New granular permissions called %1 and %2 have been added for %3 permission. These permissions help to limit user access per template
hy: %3 թույլտվության համար ավելացվել են %1 և %2 անվամբ նոր հատիկավոր թույլտվությունները: Այս թույլտվությունները օգնում են սահմանափակել օգտագործողի մուտքը յուրաքանչյուր ձևանմուշ

en: New membership period expiration date.
hy: Նոր անդամության ժամկետը լրանալու ամսաթիվը

en: New membership period start date
hy: Նոր անդամակցության մեկնարկի ամսաթիվը

en: Newest
hy: Նորագույն

en: Next
hy: Հաջորդ

en: Next &gt;
hy: Հաջորդ &gt;

en: Next 12 months including today
hy: Հաջորդ 12 ամիսները ներառյալ այսօր

en: Next 30 days including today
hy: Հաջորդ 30 օրերը ներառյալ այսօր

en: Next 60 days including today
hy: Հաջորդ 60 օրերը ներառյալ այսօր

en: Next 7 days including today
hy: Հաջորդ 7 օրերը ներառյալ այսօր

en: Next 90 days including today
hy: Հաջորդ 90 օրերը ներառյալ այսօր

en: Next Contribution Date
hy: Հաջորդ ներդրման ամսաթիվը

en: Next Group Refresh Time
hy: Հաջորդ խմբի թարմացման ժամանակը

en: Next Payment Due
hy: Հաջորդ վճարման ամսաթիվը

en: Next Sched.
hy: Հաջորդն ըստ ծրագրի

en: Next Scheduled Activity
hy: Ծրագրված հաջորդ գործողությունը

en: Next calendar month
hy: Հաջորդ օրացուցային ամիս

en: Next calendar year
hy: Հաջորդ օրացուցային տարի

en: Next fiscal year
hy: Հաջորդ ֆինանսական տարի

en: Next quarter
hy: Հաջորդ եռամսյակ

en: Next step
hy: Հաջորդ քայլը

en: Next week
hy: Հաջորդ շաբաթ

en: Next/Previous buttons are not available for searches which are sorted by email, phone or address fields.
hy: Նախորդ/հաջորդ կոճակը չի գործում այնպիսի որոնման դեպքում, որը դասավորված է ըտ էլ. փոստի, հեռախոսի կամ հասցեի դաշտերի:

en: Nickname
hy: Մականուն

en: Nickname.
hy: Մականուն:

en: No
hy: Ոչ

en: No %1 match your search criteria. Suggestions:
hy: Ոչ մի % 1 չի համապատասխանում Ձեր որոնման չափանիշներին: Առաջարկություններ.

en: No %1 reports have been created.
hy: Ոչ մի  %1 հաշվետվություն չի ստեղծվել

en: No Bulk Email(Is Opt Out)
hy: Չկան զանգվածային փոստային առաքումներ  (չեղարկված է)

en: No Bulk Emails (User Opt Out)
hy: Չկան զանգվածային փոստային առաքումներ  (օգտատերը հրաժարվել է)

en: No CiviCRM Profiles have been created yet. You can <a href='%1'>add one now</a>.
hy: CiviCRM Պրոֆիլներ չեն ստեղծվել։ Կարող եք <a href='%1'>ավելացնել հիմա</a>։

en: No Components have been enabled for your site that can be configured with the price sets. Click <a href='%1'>here</a> if you want to enable CiviEvent/CiviContribute for your site.
hy: Ձեր կայքին միացված չէ ոչ մի բաղադրիչ, որը կարող է կազմաձևվել գնացուցակներով։ Սեղմեք<a href='%1'>այստեղ</a>, եթե ցանկանում եք միացնել CiviEvent/CiviContribute բաղադրիչները ձեր կայքին։

en: No Contacts Selected
hy: Ընտրված կոնտակտներ չկան

en: No Default value for Auto Responder.
hy: Սկզբնադիր արժեք առկա չէ ավտոմատ ինքնապատասխանիչի համար:

en: No Duplicate Checking
hy: Կրկնակի ստուգում չկա

en: No Duplicate emails?
hy: Կրկնվող նամակներ չկա՞ն

en: No Email Verification
hy: Էլ․ փոստի հասցեի հաստատում չի պահանջվում

en: No Emails to Restore
hy: Վերականգնման ենթակա էլ. նամակներ չկան

en: No Fee Level(s) or Price Set is configured for this event.<br />Click <a href='%1'>CiviEvent >> Manage Event >> Configure >> Event Fees</a> to configure the Fee Level(s) or Price Set for this event.
hy: Այս միջոցառման համար վճարումների կամ գնային սանդղակ(ներ) կազմվաձևած չէ։ <br />Սեղմեք<a href='%1'>CiviEvent >> Manage Event >> Configure >> Event Fees</a>վճարումային կամ գնային սանդղակ(ներ)ը կազմաձևելու համար։

en: No Membership Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex membership signup and renewal options, including allowing constituents to sign up for multiple memberships at the same time. Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
hy: Ձեր կայքի համար կազմաձևված / ակտիվացված  չեն անդամակցության գնային սահմանաչափերը: Սահմանված գները Ձեզ հնարավորություն են տալիս կազմաձևել անդամակցության գրանցման և թարմացման ավելի բարդ տարբերակներ, այդ թվում ` ընտրողներին հնարավորություն տալ միաժամանակ մի քանի անդամագրություններ իրականացնել: Սեղմեք <a href='%1'> այստեղ</a>, եթե ցանկանում եք կազմաձևել գնային սանդղակները ձեր կայքի համար:

en: No Multi-Record Fields configured for this profile (gid=%1)
hy: Բազմագրառում ոչ մի դաշտ չի կազմաձևվել այս պրոֆիլի համար (gid=%1)

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. If this is a <strong>paid event</strong> AND you want users to be able to <strong>register and pay online</strong>, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a> first. Then return to this screen and assign the processor to this event.
hy: Ձեր կայքի համար ոչ մի վճարման օպերատոր կազմաձևած /ակտիվացված չէ: Եթե սա <strong>վճարովի միջոցառում է</strong> և ցանկանում եք, որպեսզի օգտատերերը կարողանան <strong>գրանցվել և վճարել առցանց </strong>, ապա Ձեզ նախ հարկավոր է <a href='%1'> կազմաձևել վճարման օպերատոր </a>, այնուհետև վերադառնալ այս էկրանին և այս միջոցառման համար օպերատոր նշանակել:

en: No Price Set has been configured / enabled for your site. Price sets allow you to meet the complex demands of your event registration structure.(e.g. "Pay $15 more for lunch."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
hy: Ձեր կայքի համար ոչ մի գնային սանդղակ չի կազմաձևվել / ակտիվացվել:  Գնային սանդղակները հնարավորություն են տալիս բավարարել միջոցառման գրանցման  կառուցվածքի բարդ պահանջները (օրինակ ՝ «Լանչի համար վճարեք ևս 15 դոլար»): Սեղմեք <a href='%1'>այստեղ</a>, եթե ցանկանում եք գնային սանդղակ կազմել Ձեր կայքի համար:

en: No Profile Available
hy: Ոչ մի պրոֆիլ հասանելի չէ

en: No Profile Configured
hy: Ոչ մի պրոֆիլ չի կազմաձևվել

en: No Recipients
hy: Ստացող չկա

en: No Reply
hy: Պատասխան չկա

en: No Updates Saved
hy: Ոչ մի թարմացում չի պահպանվել

en: No account create option
hy: Էջի ստեղծման ընտրանք առկա չէ

en: No active instances of payment processor %1 were found.
hy: % 1 վճարման օպերատորի ակտիվ նմուշներ չեն հայտնաբերվել:

en: No active instances of payment processor '%1' were found.
hy: «%1» վճարման օպերատորի ակտիվ նմուշներ չեն հայտնաբերվել:

en: No active price fields found for this event!
hy: Այս միջոցառման համար գների ակտիվ դաշտեր չեն գտնվել:

en: No auto-renew option
hy: Ինքնանորացման ընտրանք առկա չէ

en: No available Events match your search criteria. Suggestions:
hy: Ոչ մի միջոցառում չկա չի համապատասխանում է Ձեր որոնման չափանիշներին: Առաջարկություններ՝

en: No available applications
hy: Առկա աշխատածրագրեր չկան

en: No bulk emails (User Opt Out)
hy: Չկան զանգվածային փոստային առաքումներ  (օգտատերը հրաժարվել է)

en: No contact found for this related contact ID: %1
hy: Այս կապակցված կոնտակտի նույնականացուցչի համար՝ %1, ոչ մի կոնտակտ չի հայտնաբերվել

en: No contacts are currently eligible to inherit this relationship.
hy: Ներկայումս գոյություն չունի որևէ կոնտակտ, որին իրավասու է ընդունել/ժառանգել այս հարաբերությունը։

en: No content to preview
hy: Նախնական դիտման համար նյութ չկան

en: No cron runs have been recorded.
hy: Չի արձանագրվել cron-ի գործարկման ոչ մի դեպք:

en: No custom data groups have been created yet. You can <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>add one</a>.
hy: Հարմարեցված տվյալների խմբեր դեռևս չեն ստեղծվել։ Կարող եք <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>ավելացնել խումբ</a>։

en: No event registrations have been recorded for this contact.
hy: Այս կոնտակտի համար ոչ մի միջոցառման համար գրանցում չի արձանագրվել

en: No extensions installed. <a %1>Browse available extensions</a>.
hy: Տեղադրված ընդլայնումներ չկան: <a %1>Որոնել հասանելի ընդլայնումներ</a>:

en: No fields in this Profile have been configured as searchable. Ask the site administrator to check the Profile setup.
hy: Այս Պրոֆիլի ոչ մի դաշտ չի կազմաձևվել որոնման հնարավորությամբ։ Խնդրեք կայքի ադմինիստրատորին ստուգել Պրոֆիլի կարգավորումները։

en: No fields in this Profile have been configured to display as a result column in the search results table. Ask the site administrator to check the Profile setup.
hy: Այս Պրոֆիլի ոչ մի դաշտ չի կազմաձևվել այնպես, որ ցուցադրվի որպես արդյունքների սյունակ որոնման արդյունքների աղյուսակում։ Խնդրեք կայքի ադմինիստրատորին ստուգել Պրոֆիլի կարգավորումները։

en: No link
hy: Հղում չկա

en: No mailboxes have been configured for Email to Activity Processing
hy: Ոչ մի փոստարկղ չի կազմաձևվել էլ. փոստում գործողությունների մշակման համար

en: No matches found for:
hy: Ոչ մի համընկնում չի գտնվել.

en: No matches found using the default Supervised deduping rule.
hy: Սկզբնադիր վերահսկվող կրկնությունների վերացման կանոնն օգտագործելիս ոչ մի համընկնում չի հայտնաբերվել:

en: No matching Groups found for your search criteria. Suggestions:
hy: Ձեր որոնման չափանիշներին համապատասխան խմբեր չեն գտնվել։ Առաջարկություններ՝

en: No matching contact found.
hy: Համընկնող կոնտակտ չի հայտնաբերվել:

en: No matching results for
hy: Համընկնման արդյունքներ չեն հայտնաբերվել

en: No memberships have been recorded for this contact.
hy: Այդ կոնտակտի համար գրանցվել են նոր անդամակցություններ

en: No of contacts to find matches for
hy: Չկան համընկնումներ ունեցող կոնտակտներ

en: No participants were added.
hy: Մասնակիցներ չեն ավելացվել։

en: No possible duplicates were found using %1 rule.
hy: %1 կանոնն օգտագործելիս ոչ մի հնարավոր կրկնօրինակ չի հայտնաբերվել:

en: No price sets have been added yet.
hy: Առայժմ գնացուցակներ չեն ավելացվել։

en: No processing status reported yet.
hy: Վերամշակման կարգավիճակի մասին դեռ չի հաղորդվել:

en: No recipients
hy: Ստացողներ չկան

en: No records of type '%1' found.
hy: '%1' տեսակի ոչ մի գրառում չի գտնվել։

en: No records of type \'%1\' found.
hy: \'%1\'  տեսակի ոչ մի գրառում չի գտնվել։

en: No records to export
hy: Ոչ մի գրառում չկա արտահանելու համար

en: No respondents are currently reserved for you to interview.
hy: Տվյալ պահին չկան նախատեսված հարցվողներ, որոնց հետ դուք կարող եք հարցում անցկացնել։

en: No such message template: id=%1.
hy: Հաղորդագրության նման ձևանմուշ գոյություն չունի՝ նույնականացուցիչ=%1:

en: No tags have been created in this set.
hy: Ոչ մի նշապիտակ չի ստեղծվել այս կազմում։

en: No test processor entry exists for %1. Not having a test entry for each processor could cause problems
hy: % 1-ի համար փորձնական օպերատոր մուտքագրված չէ: Յուրաքանչյուր օպերատորի համար փորձնական մուտքագրման բացակայությունը կարող է խնդիրներ առաջացնել

en: No thank you
hy: Ոչ, շնորհակալություն

en: No updates have been saved.
hy: Ոչ մի թարմացում չի պահպանվել:

en: No user/contact ID was specified, so the Profile cannot be used in edit mode.
hy: Չի նշվել ոչ մի օգտատիրոջ/կոնտակտի նույնականացուցիչ, ուստի պրոֆիլը հնարավոր չէ օգտագործել խմբագրման ռեժիմում:

en: No-show
hy: Չներկայանալ

en: Non Deductible Amount
hy: Գումար, որից պահումներ չի կատարվում

en: Non-Production Environment
hy: Ոչ արտադրական միջավայր

en: Non-deductible Amount
hy: Գումար, որից պահումներ չեն արվում

en: Non-production Environment
hy: Ոչ արտադրական միջավայր

en: Non-production environment set
hy: Ոչ արտադրական միջավայրի կազմ

en: Non-profit
hy: Շահույթ չհետապնդող

en: None
hy: Բացակայում է

en: None Found
hy: Ոչինչ չի հայտնաբերվել

en: None Selected
hy: Ընտրված միավոր չկա

en: None available
hy: Առկա չէ

en: None found.
hy: Ոչինչ չի գտնվել:

en: None of the contacts in this group have an email address.
hy: Այս խմբի կոնտակտներից ոչ մեկն էլ․ փոսի հասցե չունի

en: Normal
hy: Նորմալ

en: North Ndebele
hy: Հյուսիսային Նդեբելեն

en: Northern Sami
hy: Հյուսիսային Սամի

en: Norwegian
hy: Նորվեգերեն

en: Norwegian BokmÃ¥l
hy: Նորվեգերեն Բուկմոլ

en: Norwegian Nynorsk
hy: Նորվեգերեն Նյունորսկ

en: Not %1, or want to register a different person
hy: %1 չէ, կամ ցանկանում եք գրանցել մեկ այլ մարդու

en: Not Approved
hy: Չի հաստատվել

en: Not Empty
hy: Դատարկ չէ

en: Not In
hy: մեջը չկա

en: Not Like
hy: ոչ նման

en: Not Null
hy: Զրո չէ

en: Not Required
hy: Պարտադիր չէ

en: Not Saved
hy: Չի պահպանվել

en: Not a CMS User
hy: Ոչ CMS օգտատեր

en: Not checking remote URL for extensions since ext_repo_url is set to false.
hy: Ընդլայնումների URL-ը հեռակա չի ստուգվում, քանի որ ext_repo_url-ը սխալ է սահմանված:

en: Not completed
hy: Չի ավարտվել

en: Not expired
hy: Չի լրացել

en: Not offered
hy: Չի առաջարկվում

en: Not permitted to file activity %1 %2.
hy: Թույլատրված չէ ներկայացնել գործողություն %1 %2:

en: Not scheduled
hy: Ծրագրված չէ

en: Not selected
hy: Ընտրված չէ

en: Not started
hy: Չի սկսել

en: Note
hy: Նշում

en: Note Entity
hy: Նշման սուբյեկտը

en: Note Entity ID
hy: Նշման սուբյեկտի նույնականացուցիչը

en: Note ID
hy: Նշման նույնականացուցիչը

en: Note Modified By
hy: Նշումը փոփոխվել է ... կողմից

en: Note Text
hy: Ներածության տեքստը

en: Note and/or Comment.
hy: Նշում և/կամ մեկնաբանություն:

en: Note that this help text is displayed on profile create/edit screens only.
hy: Նշում այն մասին, որ այս օգնության տեքստը ցուցադրված է պրոֆիլի միայն ստեղծման/խմբագրման էկրաններին:

en: Note(s)
hy: Նշում(ներ)

en: Note:
hy: Նշում.

en: Note: Body Only
hy: Նշում՝ միայն տեքստը

en: Note: Body and Subject
hy: Նշում՝ տեքստը և թեման

en: Note: Please verify your configuration for Maximum File Size (in MB) <a href='%1'>Administrator >> System Settings >> Misc</a>. It should support 'upload_max_size' as defined in PHP.ini.Please check with your system administrator.
hy: Նշում. Խնդրում ենք հաստատել ձեր կազմաձևը ֆայլի առավելագույն չափի համար  (ՄԲ-ով) <a href='%1'>Կառավարում >> Համակարգի կարգավորումներ >> Այլ</a>: Այն պետք է աջակցի «upload_max_size»-ինմ ինչպես նշված է PHP.ini-ում: Խնդրում ենք ճշտել ձեր համակարգի ադմինիստրատորի հետ:

en: Note: Revenue for these types of memberships will not be deferred as the financial type does not have a deferred revenue account setup for it. If you want the revenue to be deferred, please select a different Financial Type with a Deferred Revenue account setup for it, or setup a Deferred Revenue account for this Financial Type.
hy: Նշում․ Անդամակցության այս տեսակների վճարումները չեն կարող նախապես կատարվել, քանի որ ֆինանսական այս տեսակը չունի նախապես կատարվող վճարումների համար նախատեսված հաշվի կարգավորում։ Եթե ցանկանում եք, որ վճարումները նախապես կատարվեն, խնդրում ենք ընտրել այլ Ֆինանսական տեսակ՝ Նախապես կատարվող վճարումների համար նախատեսված հաշվի կարգավորմամբ, կամ սահմանեք նման կարգավորում Ֆինանսական այս տեսակի համար։

en: Note: Revenue for this event registration will not be deferred as the financial type does not have a deferred revenue account setup for it. If you want the revenue to be deferred, please select a different Financial Type with a Deferred Revenue account setup for it, or setup a Deferred Revenue account for this Financial Type.
hy: Նշում․ այս միջոցառմանը գրանցվելու վճարումները չեն կարող նախապես կատարվել, քանի որ ֆինանսական այս տեսակը չունի նախապես կատարվող վճարումների համար նախատեսված հաշվի կարգավորում։ Եթե ցանկանում եք, որ վճարումները նախապես կատարվեն, խնդրում ենք ընտրել այլ Ֆինանսական տեսակ՝ Նախապես կատարվող վճարումների համար նախատեսված հաշվի կարգավորմամբ, կամ սահմանեք նման կարգավորում Ֆինանսական այս տեսակի համար։

en: Note: Subject Only
hy: Նշում՝ միայն թեման

en: Note: The record %1 doesnot exists. Upon save a new record will be create
hy: Նշում. %1 գրառումը գոյություն չունի: «Պահպանել» հրամանը սեղմելու դեպքում դուք նոր գրառում կստեղծեք

en: Note: This will modify the field system-wide, not just in this profile form.
hy: Նշում. Սա կփոխի դաշտի ողջ համակարգը, այլ ոչ թե միայն այս պրոֆիլի ձևը:

en: Note: Upload max filesize ('upload_max_filesize') should not exceed Post max size ('post_max_size') as defined in PHP.ini, please check with your system administrator.
hy: Նշում. Վերբեռնման ֆայլի առավելագույն չափը ('upload_max_filesize') չպետք է գերազանցի փոստային առավելագույն չափը ('post_max_size'), ինչպես նշված է PHP.ini-ում, խնդրում ենք ճշել ձեր համակարգի ադմինիստրատորի հետ:

en: Note: You cannot edit fields for a reserved rule.
hy: Նշում. Դուք չեք կարող խմբագրել դաշտերն ամրագրված կանոնի համար:

en: Note: this contact may be a duplicate of an existing record.
hy: Նշում. այս կոնտակտը կարող է լինել գոյություն ունեցող գրառման կրկնօրինակ:

en: Notes
hy: Նշումներ

en: Notes for
hy: Նշումներ

en: Notes or Standard Terms
hy: Նշումներ կամ ստանդարտ պայմաններ

en: Nothing to merge.
hy: Միավորման ենթակա ոչինչ չկա:

en: Notifications are NOT available
hy: Ծանուցումները հասանելի ՉԵՆ

en: Notifications are sent to ALL owners
hy: Ծանուցումներն ուղարկվել են ԲՈԼՈՐ բաժանորդներին

en: Notify Email
hy: Տեղեկացնել էլեկտրոնային նամակի միջոցով

en: Notify on Profile Submit
hy: Ծանուցել պրոֆիլի ներկայացման մասին

en: Notify when profile form is submitted?
hy: Ծանուցե՞լ, երբ պրոֆիլի ձևաթուղթը ներկայացվի:

en: Number
hy: Համար

en: Number of Donors
hy: Դոնորների թիվը

en: Number of Grants
hy: Դրամաշնորհների թիվը

en: Number of Grants (%)
hy: Դրամաշնորհների թիվը (%)

en: Number of Installments
hy: Վճարումների թիվը

en: Number of Terms
hy: Պայմանների թիվը

en: Number of duration units in membership period (e.g. 1 year, 12 months).
hy: Անդամության ժամանակահատվածի տևողության միավորների քանակը (օրինակ `1 տարի, 12 ամիս):

en: Number of hours prior to event start date to allow self-service cancellation or transfer.
hy: Միջոցառման մեկնարկից քանի ժամ առաջ կարելի է ինքնուրույնաբար չեղարկել կամ փոխանցում կատարել:

en: Number of minutes to cache dashlet content in browser localStorage.
hy: localStorage բրաուզերում ենթավահանակի բովանդակությունը պահեստավորելու րոպեների քանակը:

en: Number of participants per field option
hy: Մասնակիցների թիվը՝ ըստ դաշտի ընտրանքների

en: Number of selected Activities: %1
hy: Ընտրված գործառույթների թիվը՝ %1

en: Number of selected Mailing Recipients: %1
hy: Էլ․ հաղորդագրությունների ընտրված ստացողների թիվը` % 1

en: Number of selected cases: %1
hy: Ընտրված գործերի թիվը %1

en: Number of selected contacts: %1
hy: Ընտրված կոնտակտների թիվը %1

en: Number of selected memberships: %1
hy: Ընտրված անդամակցությունների թիվը․ %1

en: Number of selected participants: %1
hy: Ընտրված մասնակիցների թիվը՝ %1

en: Number of terms for this membership
hy: Այս անդամակցության համար նախատեսված պայմանների քանակը

en: Number of<br />Participant
hy: <br />Մասնակցի համարը

en: Numeric portion of address number on the street, e.g. For 112A Main St, the street_number = 112.
hy: Փողոցում հասցեի համարի թվային հատվածը, օրինակ՝ Մեյն 112Ա փողոցի համար street_number = 112:

en: Nuosu
hy: Նուոսու

en: OPTIONAL FK to civicrm_contact record.
hy: civicrm_contact գրառման ԸՆՏՐՈՎԻ ԱԲ-ն:

en: OR
hy: ԿԱՄ

en: OR enter lattitude and longitude if you already know it
hy: ԿԱՄ մուտքագրեք լայնությունն ու երկայնությունը, եթե դուք արդեն գիտեք դրանք

en: OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
hy: ԿԱՄ, եթե վճարումը կատարվում է այլ կոնտակտի կողմից, ապա այս էլ․ նամակը կուղարկվի միայն նրան:

en: Objects a custom group extends to
hy: Այն առարկաները, դեպի որոնց հարմարեցված խումբն ընդլայնվում է

en: Occitan (after 1500)
hy: Օքսիտաներեն (1500-ից հետո)

en: Occurrences should be less than or equal to 30
hy: Դեպքերը պետք է ավելի քիչ լինեն կամ հավասար լինեն 30-ի

en: Odd / Even Street Number
hy: Փողոցի կենտ/զույգ համար

en: Off
hy: Անջատած է

en: Offer a Waitlist?
hy: Առաջարկել գրանցել հերթացուցակում

en: Offer the appropriate service from the list. If the service requires coordination, contact the Director.
hy: Ցանկից առաջարկել համապատասխան ծառայությունը։ Եթե անհրաժեշտ է, որպեսզի ծառայությունը համակարգվի, ապա կապ հաստատեք տնօրենի հետ։

en: Offline Registration for Event: %2 by: %1
hy: Օֆլայն ռեժիմով գրանցում միջոցառման համար․ %2 ում կողմից: %1

en: Ojibwa
hy: Օդժիբե

en: Old Church Slavonic, Church Slavic, Church Slavonic, Old Bulgarian, Old Slavonic
hy: Հին եկեղեցական սլավոներեն, եկեղեցական սլավոնական, հին բուլղարերեն, հին սլավոնական

en: Old files
hy: Հին ֆայլեր

en: Oldest
hy: Ամենահին

en: On
hy: Այդ ժամանակ

en: On Behalf Of Organization
hy: Կազմակերպության կողմից

en: On Duplicate Entries
hy: Կրկնվող գրանցումների դեպքում

en: On Hold
hy: Սպասման մեջ է

en: On Hold - Opt Out
hy: Սպասման մեջ - Չեղարկված

en: On Hold Bounce
hy: Սպասման մեջ Մերժված

en: On Hold Opt Out
hy: Սպասման մեջ Չեղարկված

en: On Hold for Email %1?
hy: %1 էլ. փոստի դեպքում սպասման մե՞ջ է գտնվում:

en: On Hold?
hy: Սպասման մե՞ջ է:

en: On Waiting List
hy: Հերթացուցակում է

en: On duplicate entries
hy: Կրկնվող մուտքերի դեպքում

en: On hold
hy: Պահման մեջ է

en: On waitlist
hy: Հերթացուցակով

en: Once you have finished your testing, it is a good idea to clean up by finding your test records and deleting them.
hy: Փորձարկումն ավարտելուց հետո լավ կլինի, եթե մաքրեք՝ գտնելով ձեր փորձարկման գրառումները և ջնջելով դրանք:

en: Once you have your certificate installed, test that is working by navigating to one of your online contribution pages and changing the URL prefix from 'http://' to 'https://'. If your browser loads the page and indicates a valid security certificate - then you can change this setting to <strong>Yes</strong> and CiviCRM will automatically redirect requests for all online contribution / member / event / admin pages to the corresponding SSL secured URLs.
hy: Ձեր վկայականը տեղադրելուց հետո,  փորձարկեք՝ համոզվելու համար որ այն աշխատում է ՝ տեղափոխվելով դեպի Ձեր առցանց ներդրման էջերից մեկը և փոխելով URL- ի նախադասը «http: //» - ից «https: //»: Եթե ձեր բրաուզերը բեռնում է էջը և նշում է անվտանգության վավեր վկայագիր, ապա կարող եք փոխել այս կարգաբերումը <strong>Yes</strong>- ի, և CiviCRM- ը ինքնաբերաբար կուղղորդի բոլոր առցանց ներդրումների / անդամի / իրադարձության / ադմինիստրատորի էջերի վերաբերյալ հայցերը համապատասխան SSL ապահովված URL- ներին:

en: Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hy: Երբ Ձեր միջոցառումը վերանայվի, Եթե տեղ ազատվի, դուք կստանաք էլ․նամակ, որտեղ նշված կլինի այն կայքի հղումը, որտեղ Դուք կարող եք ավարտել գրանցման գործընթացը:

en: One
hy: Մեկ

en: One %1 should be marked as primary.
hy: Մեկ %1-ը պետք է նշվի որպես «հիմնական»:

en: One IM should be marked as primary.
hy: Մեկ IM-ը պետք է նշված լինի որպես «հիմնական»:

en: One OpenID should be marked as primary.
hy: Մեկ OpenID-ն պետք է նշված լինի որպես «հիմնական»:

en: One combined activity
hy: Մեկ համակցված գործողություն

en: One combined activity plus one file attachment
hy: Մեկ համակցված գործողություն՝ գումարած մեկ ֆայլի կցում

en: One contact is currently eligible to inherit this relationship.
hy: Ներկայումս գոյություն ունի մեկ կոնտակտ, որին կարելի է փոխանցել այս հարաբերությունը։

en: One email should be marked as primary.
hy: Էլ. փոստերից մեկը պետք է նշված լինի որպես «հիմնական»:

en: One or more contact subtypes have been de-selected from the list for this contact. Any custom data associated with de-selected subtype will be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected. Click OK to proceed, or Cancel to review your changes before saving.
hy: Կոնտակտի մեկ կամ մի քանի տեսակ դուրս են հանվել այս կոնտակտի համար նախատեսված ցուցակից: Դուրս հանված ենթատեսակին վերաբերող ցանկացած հարմարեցրած տվյալներ կհեռացվեն, քանի դեռ կոնտակտի ենթատեսակը նորից չի ընտրվել: Սեղմեք «ԼԱՎ»՝ շարունակելու համար կամ «Չեղարկել»՝ նախքան պահպանելը ձեր կողմից կատարված փոփոխությունները վերանայելու համար:

en: One phone should be marked as primary.
hy: Մեկ հեռախոսը պետք է նշված լինի որպես «հիմնական»:

en: Ongoing
hy: Ընթացիկ

en: Online Registration
hy: Առցանց գրանցում

en: Online Registration (Live)
hy: Առցանց գրանցում (իրական)

en: Online Registration (Test-drive)
hy: Առցանց գրանցում (փորձնական)

en: Online documentation.
hy: Առցանց փաստաթղթեր։

en: Online or offline contribution.
hy: Առցանց կամ անցանց ներդրում։

en: Online or offline event registration.
hy: Առցանց կամ անցանց գրանցում միջոցառմանը։

en: Online or offline membership renewal.
hy: Անդամակցության առցանց կամ անցանց նորացում

en: Online or offline membership signup.
hy: Առցանց կամ անցանց գրանցում անադամակցելու նպատակով։

en: Online registration enabled?
hy: Առցանց գրանցման գործառույթն ակտիվացված է՞։

en: Online registration is not currently available for this event (contact the site administrator for assistance).
hy: Այս միջոցառման համար առցանց գրանցումը ներկայումս հնարավոր չէ (դիմեք կայքի ադմինիստրատորին):

en: Only %1 Registrations available.
hy: Միայն % 1 գրանցումներն են հասանելի:

en: Only 'View' and 'Edit' operations are valid for this type of data
hy: Այս տեսակ տվյալների համար գործում են միայն «Դիտում» և «Խմբագրում» գործողությունները

en: Only 'get' action is supported.
hy: Միայն «ստանալ» գործողությունն է աջակցվում:

en: Only My Cases
hy: Միայն իմ գործերը

en: Only one %1 can be marked as primary.
hy: Միայն մեկ %1-ը կարող է նշվի որպես «հիմնական»:

en: Only one IM can be marked as primary.
hy: Միայն մեկ IM-ը կարող է նշվել որպես «հիմնական»:

en: Only one OpenID can be marked as primary.
hy: Միայն մեկ OpenID-ն կարող է նշվել որպես «հիմնական»:

en: Only one email can be marked as primary.
hy: Էլ. փոստերից միայն մեկը կարող է նշված լինել որպես «հիմնական»:

en: Only one field of each communication type (EG. phone) can use the primary location type.
hy: Հաղորդակցման միջոցների յուրաքանչյուր տեսակի (օրինակ՝ հեռախոս) միայն մեկ դաշտը կարող է օգտագործել տեղադրության հիմնական տեսակը։

en: Only one phone can be marked as primary.
hy: Միայն մեկ հեռախոսը կարող է նշվել որպես «հիմնական»:

en: Only send to email addresses assigned to the specified location
hy: Ուղարկել միայն նշված տեղադրության վայրում նշանակված էլ. փոստի հասցեներին

en: Only show Credit Card Payments
hy: Ցույց տալ միայն վարկային քարտով վճարումները

en: Only this %1
hy: Միայն այս %1

en: Oops! - The CiviCRM settings file (civicrm.settings.php) was not found in the expected location
hy: Վայ, CiviCRM կարգաբերումների ֆայլը (civicrm.settings.php) չի գտնվել սպասված վայրում

en: Oops! - The path for including CiviCRM code files is not set properly. Most likely there is an error in the <em>civicrm_root</em> setting in your CiviCRM settings file (!1).
hy: Վայ,  CiviCRM կոդի ֆայլերի ներառման ուղին ճիշտ չի սահմանված: Ամենայն հավանականությամբ, ձեր CiviCRM կարգավորումների ֆայլում (! 1) 1civicrm_root1 պարամետրում սխալ կա:

en: Oops, It looks like there are no active case types.
hy: Վա՜յ, կարծես գործի ակտիվ տեսակները բացակայում են:

en: Oops, it looks like there are currently no available spaces for the %1 event.
hy: Օհ, կարծես, ներկայումս% 1 միջոցառման համար ազատ տեղեր չկան:

en: Oops, it looks like there is no valid membership status available for the given membership dates. You can <a href="%1">Configure Membership Status Rules</a>.
hy: Օհ, կարծես տվյալ անդամակցության համար ընտրված ամսաթվերի համար  անդամակցության վավեր կարգավիճակ գոյություն չունի։ Դուք կարող եք                     1 Կազմաձևել անդամակցության կարգավիճակի կանոնները 1

en: Oops, it looks like there is no valid membership status corresponding to the membership start and end dates for this membership. Contact the site administrator for assistance.
hy: Օհ, կարծես թե տվյալ անդամակցության համար գոյություն չունի անդամակցության մեկնարիկի և ավարտի ժամկետներին համապատասխան անդամակցության վավեր կարգավիճակ: Եթե Ձեզ օգնություն է անհրաժեշտ՝ դիմեք կայքի ադմինիստրատորին:

en: Oops, it looks like your registration for %1 has already been cancelled.
hy: Օհ, կարծես % 1- ի համար գրանցումը արդեն չեղարկվել է:

en: Oops.
hy: Օհ

en: Oops. It looks like no surveys have been created. <a href='%1'>Click here to create a new survey.</a>
hy: Օհ, կարծես հարցումներ չեն ստեղծվել։ Սեղմել այստեղ նոր հարցում ստեղծելու համար։

en: Oops. It looks like there is no response option configured.
hy: Կարծես պատասխանի ոչ մի տարբերակ չի կոնֆիգուրացվել։

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link and select a Membership Type from the list.
hy: Օհ, կարծես թե դուք փորձում եք փոխել անդամության տեսակը, անդամակցությունը թարմացնելիս: Խնդրում ենք սեղմել «փոխել անդամության տեսակը» հղումը և ցանկից ընտրել անդամակցության տեսակը:

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link, and select a Membership Organization.
hy: Օհ, կարծե թե դուք փորձում եք փոխել անդամության տեսակը, անդամակցությունը թարմացնելիս: Խնդրում ենք սեղմել «փոխել անդամության տեսակը» հղումը և ընտրել անդամակցության կազմակերպությունը:

en: Oops. It looks like you are trying to increase the number of additional people you are registering for. You can confirm registration for a maximum of %1 additional people.
hy: Օհ, Կարծես, թե փորձում եք ավելացնել Ձեր կողմից գրանցվող հավելյալ մարդկանց թիվը: Դուք կարող եք հաստատել գրանցումն առավելագույնը 1% հավելյալ մարդկանց համար:

en: Oops. One or more fields in this profile are configured to be Searchable and / or shown in a Results Column, AND you are trying to add a
hy: Ուփս։ Այս պրոֆիլի մեկ կամ ավելի դաշտեր կազմաձևվել են որպես Որոնման հնարավորություն ունեցող և / կամ Արդյունքների սյունակում ցուցադրվող դաշտեր, ԵՎ դուք փորձում եք ավելացնել

en: Oops. There are enough available spaces in this event. You can not add yourself to the waiting list.
hy: Օհ, Այս միջոցառման համար բավականաչափ ազատ տեղեր կան: Դուք չեք կարող Ձեզ հերթացուցակում ընդգրկել:

en: Oops. We encountered a problem in processing your email verification. Please contact the site administrator.
hy: Օհ, Ձեր էլ․ փոստի վավերականության ստուգման գործընթացում խնդիր առաջացավ: Խնդրում ենք դիմել կայքի ադմինիստրատորին:

en: Oops. We encountered a problem in processing your subscription confirmation. Please contact the site administrator.
hy: Օհ, Ձեր գրանցման հաստատման գործընթացում խնդիր է առաջացել: Խնդրում ենք դիմել կայքի ադմինիստրատորին:

en: Oops. Your %1 settings are incorrect. No test mail has been sent.
hy: Օհ, Ձեր % 1 կարգավորումները ճիշտ չեն: Փորձնական էլ․ նամակ չի ուղարկվել:

en: Open
hy: Բաց

en: Open All
hy: Բացել բոլորը

en: Open Case
hy: Գործ բացել

en: Open CiviCRM Menu
hy: Բացել CiviCRM ցանկը

en: Open ID Location
hy: Open ID տեղադրությունը

en: Open ID identifier
hy: Open ID նույնականացուցիչը

en: Open Office (.odt)
hy: Բացել Office-ը (.odt)

en: Open a new case
hy: Բացել նոր գործ

en: Open tracking
hy: Հետևել բացված հաղորդագրություններին

en: OpenID Location Type
hy: OpenID տեղադրության տեսակը

en: OpenID is not a valid URL.
hy: OpenID-ն գործող URL չէ:

en: Opened
hy: Բացված

en: Opening...
hy: Բացում է․․․

en: Opens
hy: Բացված հաղորդագրություններ

en: Opens (WIP)
hy: Բացված հաղորդագրություններ (WIP)

en: Opens documentation in a new window.
hy: Փաստաթղթերը բացում է նոր պատուհանում:

en: Operation
hy: Գործողություն

en: Operator
hy: Օպերատոր

en: Operator:
hy: Օպերատոր՝

en: Opportunistic Flush
hy: Բարելավման նպատակով մաքրում

en: Opt Out
hy: Չեղարկել

en: Opt out via email
hy: Չեղարկել էլ. փոստի միջոցով

en: Opt out via web page
hy: Չեղարկել կայք էջի միջոցով

en: Opt-Out
hy: Հրաժարվել

en: Opt-Out (Action)
hy: Մերժել (Գործողություն)

en: Opt-Out URL (Action)
hy: Չեղարկած URL (Գործողություն)

en: Opt-out Confirmation
hy: Հասցեատերերի ցանկից դուրս գալու հաստատում

en: Opt-out Requests
hy: Մերժումների վերաբերյալ հարցում

en: Opt-outs
hy: Չեղարկվածներ

en: Opted Out of Bulk Mail
hy: Հրաժարվել զանգվածային փոստային առաքումներից

en: Opted to Pay Contribution Later, and is still pending payment.
hy: Նախընտրել է հետագայում ներդրում կատարել և վճարումը դեռևս սպասման մեջ է

en: Opted to Pay Later after Registration, and is still pending payment.
hy: Նախընտրել է վճարումը կատարել գրանցումից հետո, և վճարումը դեռևս սպասման մեջ է

en: Opted-out
hy: Չեղարկված

en: Option "%1" has been deleted.
hy: «%1» ընտրանքը ջնջվել է:

en: Option Amount
hy: Ընտրանքի գումարը

en: Option Description
hy: Ընտրանքի նկարագրությունը

en: Option Group Description
hy: Ընտրանքների խմբի նկարագրությունը

en: Option Group ID
hy: Ընտրանքների խմբի նույնականցուցիչը

en: Option Group Is Active?
hy: Ընտրանքների խումբն ակտի՞վ է:

en: Option Group Is Locked
hy: Ընտրանքների խումբը կողպված է

en: Option Group Is Reserved?
hy: Ընտրանքների խումբն ամրագրվա՞ծ է:

en: Option Group Name
hy: Ընտրանքների խմբի անվանումը

en: Option Group title
hy: Ընտրանքների խմբի անվանումը

en: Option Group title.
hy: Ընտրանքների խմբի անվանումը:

en: Option Grouping Name
hy: Ընտրանքների խմբավորման անվանումը

en: Option ID
hy: Ընտրանքի նույնականացուցիչը

en: Option Is Active
hy: Ընտրանքն ակտիվ է

en: Option Is Reserved?
hy: Ընտրանքն ամրագրվա՞ծ է:

en: Option Label
hy: Ընտրանքի պիտակը

en: Option Name
hy: Ընտրանքի անվանումը

en: Option Type
hy: Ընտրանքի տեսակը

en: Option Value
hy: Ընտրանքի արժեքը

en: Option Value ID
hy: Տարբերակի արժեքի նույնականացուցիչ

en: Option Values with problematic Values
hy: Ընտրանքների արժեքներ խնդրահարույց արժեքներով

en: Option Visibility
hy: Ընտրանքի տեսանելիությունը

en: Option group description.
hy: Ընտրանքների խմբի նկարագրությունը:

en: Option group name. Used as selection key by class properties which lookup options in civicrm_option_value.
hy: Ընտրանքների խմբի անվանումը: Օգտագործվում է որպես ընտրության բանալի դասի հատկությունների կողմից, որոնք որոնում են ընտրանքներ civicrm_option_value-ում:

en: Option is Default?
hy: Արդյո՞ք ընտրանքը սկզբնադիր է:

en: Option is Header?
hy: Ընտրանքը հենց վերնագի՞րն է:

en: Option label cannot be empty
hy: Ընտրանքի պիտակը չի կարող դատարկ լինել

en: Option string as displayed to users - e.g. the label in an HTML OPTION tag.
hy: Ընտրանքի տողը, ինչպես ցուցադրվում է օգտագտերերին, օրինակ՝ պիտակը HTML ԸՆՏՐԱՆՔ նշապիտակով:

en: Option value cannot be empty
hy: Ընտրանքի արժեքը չի կարող դատարկ լինել

en: Optional
hy: Կամընտրական

en: Optional Contact ID that created the log. Not an FK as we keep this regardless
hy: Կամընտրական կոնտակտի նույնականացուցիչը, որով ստեղծվել է գրանցամատյանը: ԱԲ չէ, քանի որ մենք այն պահում ենք անկախ

en: Optional FK to Parent Membership.
hy: Քարոզարշավ, որին կցված է այս անդամակցությունը

en: Optional FK to Primary Contact for this household.
hy: Այս ընտանիքի համար հիմնական կոնտակտի ընտրովի ԱԲ-ն:

en: Optional FK to parent contact type.
hy: Մայր տեսակի կոնտակտի ընտրովի ԱԲ-ն:

en: Optional Javascript script function(s) included on the form with this price_set. Can be used for conditional
hy: Կամընտրական Javascript սկրիպտի գործառույթ(ներ)ը ներառված են ձևաթղթի մեջ այս price_set-ի հետ: Կարելի է օգտագործել պայմանականորեն

en: Optional Name of logging host
hy: Գրանցող խնամորդի կամընտրական անունը

en: Optional description of this domain (useful for sites with multiple domains).
hy: Այս տիրույթի կամընտրական նկարագրությունը (օգտակար է բազմաթիվ տիրույթներ ունեցող կայքերի համար):

en: Optional description.
hy: Կամընտրական նկարագրություն:

en: Optional email to associate with this membership
hy: Ընտրովի էլ. փոստ՝ կապված այս անդամակցության հետ

en: Optional extension for a phone number.
hy: Հեռախոսահամարի կամընտրական ընդլայնում:

en: Optional footer text for Thank-you screen (often used to include links to other pages/activities on your site).
hy: "Շնորհակալական" էկրանի ստորին հատվածում տեղադրվող տեքստի տարբերակ (հաճախ կիրառվում է Ձեր կայքի այլ էջերի / գործունեության հղումներ ներառելու համար):

en: Optional footer text for registration screen.
hy: Գրանցման էկրանի ստորին մասում տեղադրվող տեքստի տարբերակ

en: Optional format instructions for specific field types, like date types.
hy: Հատուկ դաշտի տեսակների ձևաչափի կամընտիր հրահանգներ, օրինակ՝ ամսաթվերի տեսակները:

en: Optional instructions / message for Confirmation screen.
hy: Ցանկության դեպքում՝ ցուցումներ / հաղորդագրություն հաստատման էկրանին:

en: Optional label for relationship of contact_b to contact_a.
hy: contact_a to contact_a-ի հարաբերության ընտրովի պիտակը:

en: Optional local part (e.g., 'civimail+' for addresses like civimail+s.1.2@example.com).
hy: Կամընտրական տեղական մաս (օրինակ ՝ «civimail +»  հասցեների համար, ինչպես, օրինակ, civimail+s.1.2@example.com):

en: Optional location to associate with this membership
hy: Ընտրովի տեղակայման վայր՝ կապված այս անդամակցության հետ

en: Optional message for Thank-you screen (may include HTML formatting).
hy: Կամընտրովի հաղորդագրություն "Շնորհակալական" էկրանի համար (կարող է ներառել HTML ձևաչափում):

en: Optional name for relationship of contact_b to contact_a.
hy: contact_a to contact_a-ի հարաբերության ընտրովի անունը:

en: Optional page footer text for Confirmation screen.
hy: Հաստատման էկրանի ստորին մասում տեղադրվող տեքստի տարբերակ

en: Optional parent id for this tag.
hy: Այս նշապիտակի համար նախատեսված ծնողի կամընտրական նույնականացուցիչը:

en: Optional scripting attributes for field
hy: Դաշտի համար նախատեսված սկրիպտագրման կամընտիր հատկանիշներ:

en: Optional scripting attributes for field.
hy: Դաշտի համար նախատեսված սկրիպտագրման կամընտիր հատկանիշներ:

en: Optional verbose description for the relationship.
hy: Հարաբերության համար ընտրովի բազմաբառ նկարագրություն:

en: Optional verbose description of the group.
hy: Խմբի ընտրովի բազմաբառ նկարագրությունը:

en: Optional verbose description of the profile.
hy: Պրոֆիլի կամընտրական բազմաբառ նկարագրությունը:

en: Optional verbose description of the relationship type.
hy: Հարաբերության տեսակի ընտրովի բազմաբառ նկարագրություն:

en: Optional verbose description of the tag.
hy: Նշապիտակի կամընտրական բազմաբառ նկարագրությունը:

en: Optionally hide the confirmation screen for free events.
hy: Ցանկության դեպքում թաքցրեք անվճար միջոցառումների հաստատման էկրանը:

en: Optionally set a maximum number of participants for this event.
hy: Ցանկության դեպքում սահմանեք մասնակիցների առավելագույն քանակը  տվյալ միջոցառման համար:

en: Options Per Line
hy: Ընտրանքները՝ ըստ տողերի

en: Options given here are days of a month from 1 - 31
hy: Այստեղ տրված ընտրանքներն ամսվա օրերն են՝ 1-ից 31-ը

en: Or Provide Contact ID or External ID.
hy: Կամ ներկայացնել կոնտակտի նույնականացուցիչը կամ արտաքին նույնականացուցիչը

en: Or you can <a href='%1'>browse all %2 %3</a>.
hy: Կամ Դուք կարող եք 1 զննել բոլորը %2 %3 1

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Current Events</a>.
hy: Կամ դուք կարող եք <a href='%1'>զննարկել առկա բոլոր ընթացիկ միջոցառումները</a>:

en: Order
hy: Կարգ

en: Order By >>
hy: Դասավորել ըստ>>

en: Order by Section
hy: Դասավորել ըստ բաժինների

en: Order in which the field options should appear
hy: Այն հերթականությունը, որով պետք է հայտնվեն դաշտերը

en: Order in which the fields should appear
hy: Այն հերթականությունը, որով պետք է հայտնվեն դաշտերը

en: Ordering of the menu items in various blocks.
hy: Ցանկի միավորների պատվիրումը տարբեր բլոկներում:

en: Ordering of the navigation items in various blocks.
hy: Նավիգացիոն միավորների պատվիրումը տարբեր բլոկներում:

en: Ordering of the widgets.
hy: Վիդջեթների պատվիրումը:

en: Organization
hy: Կազմակերպություն

en: Organization Address and Contact Info
hy: Կազմակերպության հասցեն և կոնտակտային տվյալները

en: Organization Contact Information
hy: Կազմակերպության կոնտակտային տվյալները

en: Organization Name
hy: Կազմակերպության անվանումը

en: Organization Name.
hy: Կազմակերպության անվանումը:

en: Organize the tag hierarchy by clicking and dragging. Shift-click to select multiple tags to merge/move/delete.
hy: Դասավորել նշապիտակների հիերարխիան ընտրելու և քաշելու միջոցով։ Shift-ը պահած՝ սեղմեք մկնիկի ձախ քլիքը և ընտրեք բազմաթիվ նշապիտակներ՝ միավորելու/շարժելու/ջնջելու նպատակով։

en: Orientation
hy: Դիրք

en: Original
hy: Օրիգինալ

en: Oriya
hy: Օրիա

en: Oromo
hy: Օրոմո

en: Ossetian, Ossetic
hy: Օսերեն

en: Other
hy: Այլ

en: Other Amount
hy: Այլ գումար

en: Other Name
hy: Այլ անուն

en: Other Panes
hy: Այլ վահանակներ

en: Other Relationships
hy: Այլ հարաբերություններ

en: Other Years
hy: Մյուս տարիները

en: Other location
hy: Այլ հասցե

en: Other menu data
hy: Ցանկի այլ տվյալներ

en: Other operators not available for this action.
hy: Տվյալ գործողության իրականացման համար այլ օպերատորներ չկան։

en: Otherwise, click the <strong>Continue</strong> button below to complete your registration.
hy: Հակառակ դեպքում սեղմեք ներքևում գտնվող <strong>Շարունակել</strong> կոճակը՝ Ձեր գրանցումն ավարտելու համար:

en: Otherwise, the registration link is hidden and the &quot;Event Full Message&quot' is displayed when the maximum number of registrations is reached. Only participants with status types marked as 'counted' are included when checking if the event is full.
hy: Հակառակ դեպքում, գրանցման հղումը թաքնված է, և ցուցադրվում է &quot;Event Full Message&quot', երբ գրանցումների թիվը հասնում է առավելագույնին: Միջոցառման ազատ տեղերը ստուգելիս ներառված են լինում միայն "հաշվի առնված" կարգավիճակ ունեցող մասնակիցները:

en: Out Date
hy: Ելքի ամսաթիվ

en: Outbound Email Disabled
hy: Ելքային էլ. փոստն ապաակտիվացված է

en: Outbound SMS
hy: Ելքային SMS հաղորդագրություններ

en: Outbound emails have been disabled. Scheduled jobs will not run unless runInNonProductionEnvironment=TRUE is added as a parameter for a specific job
hy: Ելքային էլ. նամակներն ապաակտիվացվել են: Պլանավորված աշխատանքները չեն կատարվի, քանի դեռ runInNonProductionEnvironment=TRUE-ն ավելացված չէ որպես պարամետր հատուկ աշխատանքի համար

en: Outbound mail has been disabled. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
hy: Ելքային փոստն ապաակտիվացվել է: Սեղմել<a href='%1'>Կառավարում >> Համակարգի կարգավորում >> Ելքային էլեկտրոնային նամակներ</a> ելքային փոստը սահմանելու համար:

en: Outgoing Phone Prefix
hy: Ելից հեռախոսահամարի կոդը

en: Overdue
hy: Հետաձգվել է

en: Override End Date for Auto-renew Memberships
hy: Չեղարկել ավտոմատ կերպով թարմացվող անդամակցությունների վերջնաժամկետը

en: Override Geocoding
hy: Չեղարկել գեոկոդավորումը

en: Override Permanently
hy: Մշտապես անվավեր համարել

en: Override Status
hy: Չեղարկել կարգավիճակը

en: Override Until Selected Date
hy: Անվավեր համարել մինչև ընտրվելու օրը

en: Override automatic geocoding
hy: Չեղարկել ավտոմատ գեոկոդավորումը

en: Override page content
hy: Անվավեր համարել էջի բովանդակությունը

en: Override the default button text for the cancel button for this profile
hy: Անտեսել այս պրոֆիլի չեղարկման կոճակի սկզբնադիր տեքստը

en: Override the default button text for the submit button for this profile
hy: Անտեսել այս պրոֆիլի հաստատման կոճակի սկզբնադիր տեքստը

en: Owing
hy: Վճարված չէ

en: Owner chooses whether to receive notifications
hy: Բաժանորդն ինքն է որոշում ստանալ ծանուցումներ, թե ոչ

en: PCP Status
hy: PCP կարգավիճակ

en: PCP owner notifications
hy: PCP ունեցողին ուղարկվող ծանուցումներ

en: PCPs
hy: PCP-ներ

en: PDF Format Option Group not found in database.
hy: Տվյալների բազայում PDF ձևափաչի ընտրանքային խումբ չի հայտնաբերվել:

en: PDF Page Format
hy: PDF էջի ձևաչափը

en: PDF Page Format does not fit in database.
hy: PDF էջի ձևաչափը չի համապատասխանում տվյալների բազային:

en: PDF letter - print for participants
hy: PDF ֆորմատի նամակ - տպել մասնակիցների համար

en: PHP MySQL Driver (libmysqlclient)
hy: PHP MySQL դրայվեր (libmysqlclient)

en: PHP MySQL Driver (mysqlnd)
hy: PHP MySQL դրայվեր (mysqlnd)

en: PHP Out-of-Date
hy: Հնացած PHP

en: PHP Up-to-Date
hy: Արդիական PHP

en: PHP class name
hy: PHP դասի անունը

en: Pad inside each label.
hy: Ներդիր յուրաքանչյուր պիտակի ներսում

en: Page %1 of %2
hy: %2-ի %1  էջը

en: Page Arguments
hy: Էջի փաստարկները

en: Page Break
hy: Էջաբաժանիչ

en: Page Callback
hy: Էջի ետկանչ

en: Page Format
hy: Էջի ձևաչափը

en: Page Title
hy: Էջի վերնագիր

en: Page Type
hy: Էջի տեսակը

en: Page format to use when creating PDF files using this template.
hy: Էջի ձևաչափ, որը պետք է կիրառվի այս ձևանմուշի հիման վրա PDF ֆայլեր ստեղծելու ժամանակ :

en: Page title for registration Thank-you screen.
hy: Էջի վերնագիր գրանցման  "Շնորհակալական" էկրանի համար:

en: Page title for screen where user reviews and confirms their registration information.
hy: Էջի վերնագիր այն էկրանի համար, որտեղ օգտատերը վերանայում և հաստատում է գրանցման մասին տեղեկատվությունը:

en: Pager
hy: էջագրիչ

en: Paid
hy: Վճարված է

en: Pali
hy: Պալի

en: Panjabi, Punjabi
hy: Փենջաբերեն

en: Paper Size
hy: Թղթի չափը

en: Paper Size Option Group not found in database.
hy: Տվյալների բազայում թղթի չափի ընտրանքային խումբ չի հայտնաբերվել:

en: Paper Size does not fit in database.
hy: Թղթի չափը չի համապատասխանում տվյալների բազային:

en: Parameter
hy: Պարամետր

en: Parameter Name
hy: Պարամետրի անվանումը

en: Parameter Value
hy: Պարամետրի արժեքը

en: Parent Activity ID
hy: Մայր գործողության նույնականացուցիչը

en: Parent Event
hy: Մայր միջոցառում

en: Parent Event ID
hy: Մայր միջոցառման նույնականացուցիչը

en: Parent Group
hy: Մայր խումբ

en: Parent Groups
hy: Մայր խմբեր

en: Parent ID
hy: Ծնողի նույնականացուցիչը

en: Parent Section
hy: Մայր բաժին

en: Parent Tag
hy: Ծնողի նշապիտակը

en: Parent job id
hy: Մայր գործի նույնականացուցիչը

en: Parent meeting ID (if this is a follow-up item). This is not currently implemented
hy: Մայր հանդիպման նույնականացուցիչը (եթե այն շարունակական բնույթ է կրում): Ներկայումս այն չի իրականացվում:

en: Parent navigation item, used for grouping
hy: Ծնողի նավիգոցիոն միավորը, որն օգտագործվում է խմբավորման համար

en: Parent of
hy: Ծնողը՝ ում

en: Parent/child relationship.
hy: Ծնող/երեխա հարաբերություններ

en: Parse error in extension: %1
hy: Ընդլայնման սխալների վերլուծություն․ %1

en: Partial Payments Enabled
hy: Ակտիվացված է մաս-մաս վճարումներ կատարելու գործառույթը

en: Partial matches will be replaced unless you click "Exact Match". EXAMPLE: replacing 'Contribution' with 'Donation' will also replace 'Contributions' with 'Donations' unless 'Exact Match' is checked.
hy: Մասնակի համընկնումները կփոխարինվեն, քանի դեռ չեք սեղմել «Ճշգրիտ համընկնում»: ՕՐԻՆԱԿ՝ «Ներդրում» -ը «Նվիրատվություն» բառով փոխարինելիս նաև «Ներդրումներ» -ը փոխարինվելու է «Նվիրատվություններով», եթե չի նշվել «Ճշգրիտ համընկնում» տարբերակը:

en: Partially paid
hy: Մասամբ վճարվել է

en: Participant
hy: Մասնակից

en: Participant %1
hy: Մասնակից %1

en: Participant 1
hy: Մասնակից 1

en: Participant Confirmation
hy: Մասնակցի հաստատում

en: Participant Contact Type
hy: Մասնակցի կոնտակտային տեսակը

en: Participant Count
hy: Մասնակիցների թիվը

en: Participant Count must be greater than zero.
hy: Մասնակիցների թիվը պետք է զրոյից մեծ լինի:

en: Participant Count should be a positive number
hy: Մասնակիցների թիվը պետք է դրական թիվ լինի

en: Participant E-mail
hy: Մասնակցի էլ․փոստի հասցեն

en: Participant Fee
hy: Մասնակցության վճար

en: Participant Group(s)
hy: Մասնակիցների խմբ(եր)ը

en: Participant ID
hy: Մասնակցի նույնականացուցիչը

en: Participant Information
hy: Տեղեկատվություն մասնակցի վերաբերյալ

en: Participant Information - Participant %1
hy: Մասնակիցների վերաբերյալ տեղեկատվություն - մասնակից % 1

en: Participant Limit
hy: Մասնակիցների թվի սահմանափակում

en: Participant Listing
hy: Մասնակիցների ցանկ

en: Participant Listing is not enabled for this event. You can enable it from
hy: Մասնակիցների ցուցակագրումն ակտիվացված չէ այս միջոցառման համար: Կարող եք այն ակտիվացնել -----ից

en: Participant Name or Email
hy: Մասնակցի անունը կամ էլ․ փոստը

en: Participant Role
hy: Մասնակցի դերը

en: Participant Role (label)
hy: Մասնակցի դերը (պիտակ)

en: Participant Role Id
hy: Մասնակցի դերի նույնականացուցիչ

en: Participant Source
hy: Մասնակիցների աղբյուր

en: Participant Status
hy: Մասնակցի կարգավիճակը

en: Participant Status (ie. Registered, Attended, Cancelled, etc.)
hy: Մասնակցի կարգավիճակը (օրինակ՝ գրանցված, մասնակցած, չեղարկված և այլն)

en: Participant Status (label)
hy: Մասնակցի կարգավիճակը (պիտակ)

en: Participant Status Class
hy: Մասնակցի կարգավիճակի դասը

en: Participant Status Counts?
hy: Մասնակցի կարգավիճակը հաշվի առնվում է՞։

en: Participant Status Id
hy: Մասնակցի կարգավիճակի նույնականացուցիչ

en: Participant Status Is Reserved?>
hy: Մասնակցի կարգավիճակն ամրագրված է՞>

en: Participant Status Label
hy: Մասնակցի կարգավիճակի պիտակ

en: Participant Status Type ID
hy: Մասնակցի կարգավիճակի տեսակի նույնականացուցիչը

en: Participant Status Visibility
hy: Մասնակցի կարգավիճակի տեսանելիությունը

en: Participant Status is Active
hy: Մասնակցի կարգավիճակն ակտիվ է

en: Participant Tag(s)
hy: Մասնակցի նշապիտակ(ներ)ը

en: Participant Total
hy: Մասնակիցների ընդհանուր թիվը

en: Participant count can not be greater than max participants.
hy: Մասնակիցների թիվը չի կարող մասնակիցների առավելագույն թվից ավելի մեծ լինել:

en: Participant count for field
hy: մասնակիցների թիվը՝ ըստ դաշտերի

en: Participant import data MUST include the following columns:
hy: Մասնակցի վերաբերյալ ներմուծվող տվյալները ՊԵՏՔ Է ներառեն հետևյալ սյունակները՝

en: Participant is %1
hy: Մասնակիցը %1 է

en: Participant is Pay Later?
hy: Մասնակցությունը հետվճարային հիմունքներով է՞

en: Participant is a Test?
hy: Մասնակցությունը փորձնական է՞

en: Participant list Count Report
hy: Մասնակիցների ցուցակի քանակի վերաբերյալ հաշվետվություն

en: Participant listing code file cannot be '%1'
hy: մասնակցի ցանկի կոդի ֆայլը չի կարող լինել '% 1'

en: Participant listing links.
hy: Մասնակիցների ցանկերի հղումները

en: Participant listings.
hy: Մասնակիցների ցուցակները

en: Participant status - change
hy: Մասնակցի կարգավիճակը - փոխել

en: Participant status has been updated to '%1'. An email has been sent to %2.
hy: Մասնակիցի կարգավիճակը թարմացվել է '% 1': Էլ-նամակ ուղարկվել է% 2-ին:

en: Participant's Contact ID
hy: Մասնակցի կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: Participant's Name
hy: Մասնակցի անունը

en: Participants
hy: Մասնակիցներ

en: Participants (Event Name)
hy: Մասնակիցներ (Միջոցառման անվանումը)

en: Participants (Event Type)
hy: Մասնակիցներ (Միջոցառման տեսակը)

en: Participants (Role)
hy: Մասնակիցներ (Դեր)

en: Participants : %1
hy: Մասնակիցներ․ %1

en: Participants Summary
hy: Մասնակիցների ամփոփագիր

en: Participation in this event requires approval. Submit your registration request here. Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hy: Այս միջոցառման մասնակցության համար պահանջվում է հաստատում: Մուտքագրեք գրանցման հայտն այստեղ: Հաստատվելուց հետո Դուք կստանաք էլ․ նամակ, որում նշված կլինի ինտերներտային էջի հղում, որտեղ էլ կարող եք ավարտին հասցնել գրանցման գործընթացը:

en: Partner of
hy: Գործընկերը՝ ում

en: Partner relationship.
hy: Գործընկերների միջև հարաբերություններ

en: Pashto, Pushto
hy: Փուշթու

en: Password
hy: Գաղտնաբառը

en: Password Label
hy: Գաղտնաբառի պիտակ

en: Password and Confirm Password values are not the same.
hy: «Գաղտնաբառ» և «Հաստատել գաղտնաբառը» արժեքները նույնը չեն:

en: Password is not set for this payment processor
hy: Գաղտնաբառ սահմանված չէ վճարման այս օպերատորի համար

en: Password is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
hy: Գաղտնաբառ նշված չէ «&raquo-ի կառավարում», «Համակարգի կարգավորումների &raquo», «Վճարման օպերատորներ» դաշտերում:

en: Password to use when polling (for IMAP and POP3).
hy: Ընտրության ժամանակ կիրառվող գաղտնաբառը (IMAP-ի և POP3-ի համար)

en: Past Campaigns
hy: Նախորդ քարոզարշավներ

en: Past Groups
hy: Անցյալի խմբեր

en: Paste the action token into the URL field and click Insert (or Update).
hy: Տեղադրեք գործողության նշանը URL-ի դաշտում և սեղմեք Զետեղել (կամ թարմացնել):

en: Path
hy: Ուղի

en: Path Name
hy: Ուղու անվանումը

en: Path Variables
hy: Ուղու փոփոխականները

en: Path where CiviCRM extensions are stored.
hy: Ուղին, որտեղ պահվում են CiviCRM ընդլայնումները:

en: Path where documents and images which are attachments to contact records are stored (e.g. contact photos, resumes, contracts, etc.). These attachments are defined using 'file' type custom fields.
hy: Ուղին, որտեղ պահվում են կոնտակտային գրառումներին կցված փաստաթղթեր և պատկերներ (օրինակ ՝ կոնտակտների լուսանկարներ, ռեզյումեներ, պայմանագրեր և այլն): Այս ֆայլերը որոշվում են «ֆայլ» տեսակի համապատասխանեցված դաշտերի օգնությամբ:

en: Path where site specific PHP code files are stored if any. This directory is searched first if set.
hy: Ուղի, որտեղ պահվում են կայքին բնորոշ PHP կոդային ֆայլերը , եթե այդպիսիք կան: Առաջին հերթին կիրականացվի այս տեղեկագիրքի որոնումը։

en: Path where site specific templates are stored if any. This directory is searched first if set. Custom JavaScript code can be added to templates by creating files named <em>templateFile.extra.tpl</em>.
hy: Ուղի, որտեղ պահվում են կայքին բնորոշ ձևանմուշները, եթե այդպիսիք կան: Առաջին հերթին կիրականացվի այս տեղեկագրքի որոնումը: Հատուկ JavaScript ծածկագիրը կարող է ավելացվել ձևանմուշներին ՝ ստեղծելով <em>templateFile.extra.tpl</em> անունով ֆայլեր:

en: Pattern
hy: Նմուշ

en: Pause
hy: Դադարեցնել

en: Pause mailing
hy: Դադարեցնել էլ․ նամակ ուղարկելը

en: Paused
hy: Դադարեցված

en: Pay Later Allowed
hy: Տրվում է վճարումը հետագայում կատարելու թույլտվություն

en: Pay Later Label
hy: Վճարումն ավելի ուշ կատարելու պիտակ

en: Pay Later Receipt Text
hy: Հետվճարային անդորրագրի տեքստ

en: Pay Later?
hy: Հետվճարային հիմունքներով է՞

en: PayPal - Express
hy: PayPal - ճեպընթաց

en: PayPal - Website Payments Pro
hy: PayPal - Կայքով մասնագիտացված վճարումներ

en: PayPal - Website Payments Standard
hy: PayPal - կայքով վճարումների ստանդարտ

en: Payment
hy: Վճարում

en: Payment Amount (most recent)
hy: Վճարման գումարը (ամենավերջինը)

en: Payment Date
hy: Վճարման ամսաթիվ

en: Payment From
hy: Վճարման եղանակը

en: Payment Information
hy: Տեղեկություն վճարման մասին

en: Payment Instrument
hy: Վճարման միջոցը

en: Payment Key
hy: Վճարման բանալի

en: Payment Method
hy: Վճարման մեթոդը

en: Payment Methods
hy: Վճարման եղանակները

en: Payment Processor Account
hy: Վճարման օպերատորի հաշիվ

en: Payment Processor Deleted.
hy: Վճարման օպերատորը ջնջվել է։

en: Payment Processor Error message
hy: Վճարման օպերատորի սխալի վերաբերյալ հաղորդագրություն

en: Payment Processors configured for this Event (if is_monetary is true)
hy: Այս միջոցառման համար կազմաձևված վճարման օպերատորները (եթե կիրառվում է "դրամական" տարբերակը)

en: Payment Status
hy: Վճարման կարգավիճակ

en: Payment amount is less than the amount owed. Expected participant status is 'Partially paid'. Are you sure you want to set the participant status to %1? Click OK to continue, Cancel to change your entries.
hy: Վճարման գումարը պահանջվածից պակաս է: Ակնկալվող մասնակցի կարգավիճակը «մասամբ վճարված է»: Համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք մասնակիցի կարգավիճակը սահմանել % 1:  Շարունակելու համար սեղմեք "OK", մուտքագրած տեղեկություն փոխելու համար սեղմեք "Չեղարկել":

en: Payment approval failed with message :
hy: Վճարման հաստատումը ձախողվել է հաղորդագրությամբ՝

en: Payment notification
hy: Վճարման ծանոցում

en: Payment processor %1 has been saved.
hy: Վճարման օպերատորը % 1 պահպանված է:

en: Payment processor is not set for this page
hy: Վճարման օպերատոր սահմանված չէ այս էջի համար

en: Payments Date From
hy: Վճարումների ամսաթիվը՝ սկսած

en: Pending
hy: Առկախ

en: Pending (by %1)
hy: Առկախ է (%1-ի կողմից)

en: Pending (incomplete transaction)
hy: Առկախ (թերի փոխանցում)

en: Pending (pay later)
hy: Առկախ (կվճարի հետո)

en: Pending Subscriptions
hy: Ընթացքի մեջ գտնվող բաժանորդագրումներ

en: Pending and Inactive Memberships
hy: Սպասման մեջ գտնվող և ապաակտիվացված անդամակցություններ

en: Pending from approval
hy: Հաստատումից առկախ է

en: Pending from waitlist
hy: Հերթացուցակից առկախ է

en: Pending in cart
hy: Առկախ է զամբյուղում

en: Pending participant expiration (hours)
hy: Մասնակցի սպասման ժամանակահատվածի ավարտ (ժամ)

en: Pending refund
hy: Փոխհատուցման գործընթացքն ընթացքի մեջ է

en: Percentage Change
hy: Տոկոսային փոփոխություն

en: Perform all tasks in the Administer CiviCRM control panel and Import Contacts
hy: Կատարեք բոլոր առաջադրանքները CiviCRM-ի կառավարման վերահսկման վահանակում և ներմուծել կոնտակտներ

en: Performance
hy: Ներկայացում

en: Performance warning: Missing indices
hy: Կատարման զգուշացում. Դասիչները բացակայում են

en: Period type should be Rolling when duration unit is Day
hy: Ժամանակահատվածը պետք է լինի "չֆիքսված" տեսակի, եթե տևողության միավորը օրն է։

en: Permanently Delete Contact
hy: Մշտապես ջնջել կոնտակտը

en: Permission A has to access B
hy: A-ի թույլտվությունը մուտք գործելու B

en: Permission B has to access A
hy: B-ի թույլտվությունը մուտք գործելու A

en: Permission Denied
hy: Թույլտվությունը մերժվել է

en: Permission Error
hy: Թույլտվության սխալ

en: Permission Operator
hy: Թույլտվության օպերատոր

en: Permission for <strong>%1</strong> to access information about <strong>%2</strong>
hy: <strong>%1-ի</strong> թույլտվություններ՝ <strong>%2-ի</strong> վերաբերյալ տեղեկատվության հասանելիության համար

en: Permission for menu item
hy: Թույլտվություն ցանկի միավոր համար

en: Permission for the dashlet
hy: Թույլտվություն ենթավահանակի համար

en: Permission that Contact A has to view/update Contact B
hy: Կոնտակտ A-ի՝ կոնտակտ B-ն դիտելու/թարմացնելու թույլտվությունը:

en: Permission that Contact B has to view/update Contact A
hy: Կոնտակտ B-ի՝ կոնտակտ A-ն դիտելու/թարմացնելու թույլտվությունը:

en: Permissioned Relationship
hy: Թույլատրված հարաբերություն

en: Permissioned Relationships
hy: Թույլատրված հարաբերությունները

en: Permissions
hy: Թույլտվություններ

en: Permissions: Details
hy: Թույլտովություններ․ Մանրամասներ

en: Permissions: Summary
hy: Թույլտովություններ․ Ամփոփագիր

en: Persian (Iran)
hy: Պարսկերեն (Իրան)

en: Personal Campaign Page
hy: Անձնական քարոզարշավի էջ

en: Personal Campaign Page Nickname
hy: Անձնական քարոզարշավի էջի մականունը

en: Personal Campaign Page Personal Note
hy: Նշում անձնական քարոզարշավի էջի վերաբերյալ

en: Personal Campaign Page Report
hy: Անձնական քարոզարշավի էջի վերաբերյալ հաշվետվություն

en: Personal Campaign Pages
hy: Անձնական քարոզարշավի էջեր

en: Personal Campaign Pages - Admin Notification
hy: Անձնական քարոզարշավի էջեր - Ադմինիստրացիոն ծանուցում

en: Personal Campaign Pages - Owner Notification
hy: Անձնական քարոզարշավի էջեր - Սեփականատիրոջ ծանուցում

en: Personal Campaign Pages - Supporter Status Change Notification
hy: Անձնական քարոզարշավի էջեր - Աջակիցի կարգավիճակի փոփոխության մասին ծանուցում

en: Personal Campaign Pages - Supporter Welcome
hy: Անձնական քարոզարշավի էջեր - Աջակից Բարի գալուստ

en: Personal Campaign Title
hy: Անձնական քարոզչության վերնագիրը

en: Petition
hy: Դիմում

en: Petition - need verification
hy: Խնդրագիր - անհրաժեշտ է ստուգում

en: Petition - signature added
hy: Խնդրագիր - ավելացված ստորագրություն

en: Petition Dashboard
hy: Խնդրագրերի վահանակ

en: Petition ID
hy: Խնդրագրի ID-ն

en: Petition Signature
hy: Խնդրագրի ստորագրում

en: Petition Title
hy: Խնդրագրի վերնագիր

en: Petition Type
hy: նդրագրի տեսակը

en: Petition Type ID
hy: Խնդրագրի տեսակի ID-ն

en: Petition has been saved.
hy: Խնդրագիրը պահպանվել է։

en: Petitions
hy: Խնդրագրեր

en: Phone
hy: Հեռախոս

en: Phone %1
hy: Հեռախոս %1

en: Phone %1 is primary?
hy: %1-ը հիմնական հեռախո՞ս է:

en: Phone (Contact A)
hy: Հեռախոսահամար (Կոնտակտ A)

en: Phone (Contact B)
hy: Հեռախոսահամար (Կոնտակտ B)

en: Phone (Main)
hy: Հեռախոսահամար (հիմնական)

en: Phone (called) Number
hy: Հեռախոսահամարը (զանգահարած)

en: Phone 1:
hy: Հեռախոսահամար 1՝

en: Phone 2
hy: Հեռախոս 2

en: Phone 2:
hy: Հեռախոսահամար 2՝

en: Phone Call
hy: Հեռախոսազանգ

en: Phone Ext (Contact A)
hy: Ներքին հեռախոսահամար (Կոնտակտ A)

en: Phone Ext (Contact B)
hy: Ներքին հեռախոսահամար (Կոնտակտ B)

en: Phone Extension
hy: Հեռախոսի ընդլայնում

en: Phone Extension %1
hy: Հեռախոսի ընդլայնում %1

en: Phone ID
hy: Հեռախոսի նույնականացուցիչը

en: Phone ID of the number called (optional - used if an existing phone number is selected).
hy: Զանգահարած համարի հեռախոսի նույնականացուցիչը  (ըստ ցանկության - օգտագործվում է, երբ ընտրվում է գոյություն ունեցող հեռախոսահամար).

en: Phone Location
hy: Հեռախոսի տեղադրությունը

en: Phone No
hy: Հեռախոսահամար

en: Phone Number
hy: Հեռախոսահամարը

en: Phone Numeric
hy: Թվային հեռախոս

en: Phone Type
hy: Հեռախոսի տեսակը

en: Phone and Email
hy: Հեռախոսահամար և էլ. փոստ

en: Phone and Extension
hy: Հեռախոս և ընդլայնում

en: Phone number contains
hy: Հեռախոսահամարը պարունակում է

en: Phone number in case the number does not exist in the civicrm_phone table.
hy: Հեռախոսահամարը, եթե համարը գոյություն չունի civicrm_phone աղյուսակում:

en: Phone number stripped of all whitespace, letters, and punctuation.
hy: Հեռախոսահամարը չի պարունակում ոչ մի բացատ, տառ և կետադրություն:

en: Phone type
hy: Հեռախոսի տեսակը

en: PhoneBank
hy:  Քարոզարշավի շրջանակներում հանդիպումներ ընտրողների հետ

en: Physical tablename for entity, e.g. civicrm_event
hy: Սուբյեկտի համար նախատեսված աղյուսակի ֆիզիկական անվանումը, օրինակ՝ civicrm_event

en: Pie Chart
hy: բլիթաձև գծապատկեր

en: Place of residence
hy: Բնակության վայրը

en: Place your cursor within the Message box where you want to the token to be inserted. Then click the &quot;Insert Tokens&quot; link in the upper right corner of the message box to see a list of available tokens. Insert the token by clicking the desired token name in the list (for example, click &quot;First Name&quot;).
hy: Տեղադրեք ձեր կուրսորը Հաղորդագրության վանդակի մեջ, որտեղ ցանկանում եք, որ նշանը զետեղվի: Ապա սեղմեք &quot; Զետեղեք նշանները &quot; սեղմեք հաղորդագրության վանդակի վերին աջ անկյունում գտնվող հղումը՝ տեսնելու հասանելի նշանների ցանկը: Զետեղեք նշանները՝ սեղմելով ցուցակի ձեր նախընտրած նշանի վրա (օրինակ` &quot; Անունը &quot;):

en: Plain Text
hy: Սովորական տեքստ

en: Plain-Text Format
hy: Պարզ տեքստի ձևաչափ

en: Plaintext mailing message
hy: Սովորական տեքստային հաղորդագրությամբ փոստային առաքում

en: Planned
hy: Պլանավորած

en: Planned or actual duration of activity expressed in minutes. Conglomerate of former duration_hours and duration_minutes.
hy: Գործողության պլանավորված կամ փաստացի տևողությունը՝ արտահայտված րոպեներով:

en: Please Enter the value for Original Word
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել սկզբնական բառի նշանակությունը

en: Please Enter the value for Replacement Word
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել փոխարինող բառի նշանակությունը

en: Please Select a Soft Credit Type
hy: Խնդրում ենք ընտրել արտոնյալ վարկի տեսակը

en: Please Send Inquiries to Our Contact Email Address
hy: Խնդրում ենք ուղարկել հարցումներ Մեր կոնտակտների էլեկտրոնային հասցեին

en: Please add a profile with an email address if 'Send Confirmation Email?' is selected
hy: Խնդրում ենք ավելացնել պրոֆիլ էլ․փոստի հասցեով, եթե ընտրված է "Ուղարկել հաստատում էլ. նամակով" տարբերակը

en: Please assign this permission to a Role.
hy: Խնդրում ենք այս թույտվությունը փոխանցել որևէ դերի:

en: Please check your email inbox for the confirmation email. If you don't find it, verify if it isn't in your spam folder.
hy: Խնդրում ենք ստուգել ձեր էլ․ փոստարկղում, ստացել եք արդյող հաստատող նամակ։ Չգտնելու դեպքում ստուգեք ձեր սպամի թղթապանակը։

en: Please choose another address to be primary before changing this one.
hy: Խնդրում ենք ընտրել մեկ այլ հիմնական հասցե նախքան այս մեկը փոխելը:

en: Please clear your value if you want to use %1 operator.
hy: Խնդրում ենք մաքրել ձեր արժեքը, եթե ցանկանում եք օգտագործել %1 օպերատորին:

en: Please configure a <a href="%1">default mailbox</a> for CiviMail.
hy: Խնդրում ենք կազմաձևել <a href="%1">գլխավոր փոստարկղ</a> CiviMail-ի համար:

en: Please contact us at %1 or send email to %2 if you have questions
    or want to inquire about reinstating your registration for this event.
hy: Եթե ունեք հարցեր կամ ցանկանում եք տեղեկանալ, թե ինչպես կարող եք վերականգնել տվյալ միջոցառման համար Ձեր գրանցումը՝ խնդրում ենք կապվել մեզ հետ % 1-ով կամ էլ․նամակ ուղարկել % 2-ին:

en: Please contact us at %1 or send email to %2 if you have questions.
hy: Հարցերի դեպքում խնդրում ենք կապվել մեզ հետ % 1-ով կամ էլ.նամակ ուղարկել %2-ին։

en: Please correct errors before previewing.
hy: Խնդրում ենք ուղղել սխալները նախքան նախնական դիտումը:

en: Please correct errors before saving.
hy: Խնդրում ենք ուղղել սխալները նախքան պահպանումը:

en: Please correct the following errors in the form fields below:
hy: Խնդրում ենք ուղղել հետևյալ սխալները ձևի ներքոբերյալ դաշտերում՝

en: Please correct the following errors in the survey fields below:
hy: Խնդում ենք ուղղել հետևյալ սխալները ստորև ներկայացված հարցման դաշտում

en: Please define the custom translation function first.
hy: Խնդրում ենք նախ բնորոշել համապատասխանեցված թարգմանության  գործառույթը:

en: Please do not include entity parameter (entity is always 'contact')
hy: Խնդրում ենք չներառել սուբյեկտի պարամետր (սուբյեկտը միշտ «կոնտակտ է»)

en: Please do not select more than one membership associated with the same organization.
hy: Խնդրում ենք միևնույն կազմակերպությանն առնչվող մեկից ավելի անդամակցություն չընտրել:

en: Please do not use '/' in Event Title.
hy: Խնդրում ենք միջոցառման վերնագրում չօգտագործել '/' ։

en: Please do not use this task to send a lot of emails (greater than %1). Many countries have legal requirements when sending bulk emails and the CiviMail framework has opt out functionality and domain tokens to help meet these.
hy: Խնդրում ենք չօգտագործել այս առաջադրանքը շատ նամակներ ուղարկելու համար (%1-ից ավելի): Շատ երկրներ ունեն իրավական պահանջներ զանգվածային էլեկտրոնային փոստերն ուղարկելիս, իսկ CiviMail-ի շրջանակը չունի չեղարկված գործառույթներ և տիրույթի նշաններ` դրանց համապատասխանեցնելու համար:

en: Please enable the contribution amount section to use this option.
hy: Խնդրում ենք ակտիվացնել ներդրման գումարի բաժինը՝ այս տարբերակն օգտագործելու համար:

en: Please ensure at least one contact group association is maintained.
hy: Խնդրում ենք համոզվել, որ պահպանվում է կոնտակտի առնվազն մեկ խմբի միավորում:

en: Please ensure that the CiviCRM Contact exists
hy: Խնդրում ենք հավաստիանալ, որ CiviCRM կոնտակտը գոյություն ունի

en: Please enter 1 (for Yes) or 0 (for No) if you want to set a default value.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել 1 (Այո-ի համար) կամ 0 (Ոչ-ի համար), եթե ցանկանում եք սահմանել սկզբնադիր արժեք:

en: Please enter 1 or 0 as value.
hy: Խնդրում ենք որպես արժեք մուտքագրել 1 կամ 0:

en: Please enter Confirmation Email FROM Email Address.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել հաստատման էլ․ նամակ ուղարկողի էլ․ փոստի հասցեն

en: Please enter Confirmation Email FROM Name.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել հաստատման էլ․ նամակ ուղարկողի անունը

en: Please enter a <a href="%1">default FROM Email Address</a> (for system-generated emails).
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել <a href="%1">էլ. նամակներ ուղարկող գլխավոր հասցեն</a>(համակարգի կողմից ստեղծվող էլ. նամակների համար):

en: Please enter a Contribution Amount.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ներդրվող գումարի չափը

en: Please enter a Title for the registration Confirmation Page
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել գրանցման հաստատման էջի անվանումը

en: Please enter a Title for the registration Thank-you Page
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել "Շնորհակալության" էջի անվանումը

en: Please enter a Username to create an account.
hy: Եթե ցանկանում եք էջ ստեղծել, խնդրում ենք մուտքագրել Օգտվողի անուն։

en: Please enter a duration interval.
hy: Խնդրում ենք նշել տևողությունը

en: Please enter a label for at least one fee level.
hy: Խնդրում ենք պիտակ ավելացնել մասնակցավճարի առնվազն մեկ մակարդակի համար

en: Please enter a membership type name.
hy: Խնդրում ենք նշել անդամակցության տեսակի անվանումը

en: Please enter a monetary value for the Minimum Fee.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել դրամական արժեք նվազագույն վճարի համար:

en: Please enter a monetary value for this field.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել դրամական արժեք այս դաշտի համար:

en: Please enter a password.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել գաղտնաբառ:

en: Please enter a positive integer
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել դրական ամբողջ թիվ

en: Please enter a status that does NOT represent a current membership status.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել մի կարգավիճակ, որը ՉԻ ներկայացնում ընթացիկ անդամակցության կարգավիճակը:

en: Please enter a time.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ժամը:

en: Please enter a valid %1
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր %1:

en: Please enter a valid Bank Identification Number (value must not contain punctuation characters).
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր բանկային նույնականացման համարը (արժեքը չպետք է պարունակի կետադրական նշաններ):

en: Please enter a valid Card Number
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր քարտի համարը

en: Please enter a valid Card Verification Number
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր քարտի ստուգման համարը

en: Please enter a valid Max Participants.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել մասնակիցների վավեր առավելագույն թիվ:

en: Please enter a valid Participants Count.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել մասնակիցների վավեր թիվ:

en: Please enter a valid URL.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր URL։

en: Please enter a valid amount (numbers and decimal point only).
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել գործող հաշիվ (միայն թվեր և տասնորդական կետ):

en: Please enter a valid amount for this field.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր գումար այս դաշտի համար:

en: Please enter a valid amount.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր հաշիվ:

en: Please enter a valid credit card number.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել կրեդիտ քարտի վավեր թվեր։

en: Please enter a valid date (YYYY-MM-DD).
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր ամսաթիվ (Տարի-Ամիս-Օր)։

en: Please enter a valid date as default value using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր ամսաթիվ` որպես սկզբնադիր արժեք` օգտագործելով տարի-ամիս-օր ձևաչափը: Օրինակ` 2004-12-31:

en: Please enter a valid date using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր ամսաթիվ` օգտագործելով տարի-ամիս-օր ձևաչափը: Օրինակ` 2004-12-31:

en: Please enter a valid date.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր ամսաթիվ։

en: Please enter a valid domain for this mailbox account (the part after @).
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել գործող դոմեն տվյալ փոստարկղի համար (@-ին հաջորդող մասը)

en: Please enter a valid email address.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր էլեկտրոնային հասցե։

en: Please enter a valid fixed period rollover day
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավերական ֆիքսված ժամանակատվածի թարմացման ամսաթիվը

en: Please enter a valid fixed period start day
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավերական ֆիքսված ժամանակատվածի մեկնարկի ամսաթիվը

en: Please enter a valid integer value.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ամբողջ թվով վավեր արժեք:

en: Please enter a valid integer.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր ամբողջ թիվ:

en: Please enter a valid link.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր հղում:

en: Please enter a valid money value for this field (e.g. %1).
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել  դրամական միավորով արտահայտված արժեքը (օրինակ `% 1) տվյալ դաշտի համար:

en: Please enter a valid money value.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել գումարի գործող արժեք:

en: Please enter a valid number.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր թիվ:

en: Please enter a valid value for your card security code. This is usually the last 3-4 digits on the card's signature panel.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր արժեք ձեր քարտի անվտանգության կոդի համար: Դա սովորաբար քարտի ստորագրության վահանակի վրայի վերջին 3-4 թվանշաններն են:

en: Please enter a valid value.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել գործող արժեք:

en: Please enter a value with a valid extension.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր երկարաձգում ունեցող արժեք։

en: Please enter a value.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել արժեք:

en: Please enter a whole number for Number of additional people.
hy: Խնդրում ենք հավելյալ մարդկանց համար մուտքագրել ամբողջական թիվ

en: Please enter a whole number for how many periods to renew.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ամբողջ թիվ՝ նշելու համար, թե քանի շրջան եք ցանկանում երկարացնել

en: Please enter an amount for at least one fee level.
hy: Խնդրում ենք ավելացնել գումարը մասնակցավճարի առնվազն մեկ մակարդակի համար

en: Please enter at least one friend's information, or click Cancel if you don't want to send emails at this time.
hy: Մուտքագրեք առնվազն մեկ ընկերոջ տվյալներ կամ սեղմեք «Չեղարկել», եթե այս պահին էլ. նամակներ չեք ցանկանում ուղարկել:

en: Please enter correct Data (in valid format).
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ճիշտ տվյալներ (գործող ձևաչափով):

en: Please enter only digits.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել միայն թվանշաններ։

en: Please enter positive number
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել դրական թիվ

en: Please enter positive number as a distance
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել դրական թիվ՝ որպես տարածություն

en: Please enter the Member Since.
hy: Խնդրում ենք լրացնել "Անդամ է սկսած-----" դաշտը

en: Please enter the Membership override end date.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել անդամակցության անվավեր ճանաչման ավարտի ամսաթիվը

en: Please enter the Membership status.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել անդամակցության կարգավիճակը

en: Please enter the Pay Later instructions to be displayed to your users.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ավելի ուշ վճարում կատարելու ցուցումները, որոնք տեսանելի կլինեն Ձեր օգտատերերի համար:

en: Please enter the Pay Later prompt to be displayed on the Registration form.
hy: Խնդրում ենք  ավելացնել "Վճարել ավելի ուշ" հուշումը, որպեսզի այն երևա գրանցման ձևաթղթում:

en: Please enter the associated Financial Type
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել համապատասխան ֆինանսական տեսակը

en: Please enter the contribution.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ներդրումը

en: Please enter the duration as number of minutes (integers only).
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել տևողությունը՝ րոպեների քանակով (միայն ամբողջ թվեր):

en: Please enter the engagement index as a number (integers only).
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ներգրավվածության ցուցանիշը՝ որպես թիվ (միայն ամբողջ թվեր):

en: Please enter the fee label for the paid event.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վճարման վերնագիրը վճարովի միջոցառման համար

en: Please enter the financial Type.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ֆինանսական տեսակը

en: Please enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM site.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել կազմակերպության կամ սուբյեկտի անվանումը, որին պատկանում է այս CiviCRM կայքը:

en: Please enter the number of hours (as an integer).
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ժամերի քանակը (ամբողջ թվով):

en: Please enter the operator.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել օպերատորին:

en: Please enter the same value again.
hy: Խնդրում ենք ևս մեկ անգամ մուտքագրել նույն արժեքը։

en: Please enter the values correctly.
hy: Խնդրում ենք ճիշտ մուտքագրել արժեքները:

en: Please enter up to 5 email addresses to receive the mailing.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել մինչև 5 էլ․փոստի հասցե՝ փոստային հաղորդագրությունը ստանալու համար:

en: Please enter valid Contact ID
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել գործող կոնտակտի նույնականացուցիչ

en: Please enter valid Fixed Period Rollover Day
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավերական ֆիքսված ժամանակատվածի թարմացման ամսաթիվը

en: Please enter valid Fixed Period Start Day
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավերական ֆիքսված ժամանակատվածի մեկնարկի ամսաթիվը

en: Please enter valid last 4 digit card number.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել վավեր քարտի համարի վերջին 4 թվերը:

en: Please enter your friend's email address.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ձեր ընկերոջ էլ. փոստը:

en: Please enter your friend's first name.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ձեր ընկերոջ անունը:

en: Please enter your friend's last name.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ձեր ընկերոջ ազգանունը:

en: Please enter your organization's <a href="%1">name and primary address</a>.
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ձեր կազմակերպության <a href="%1">անվանումը և հիմնական հասցեն</a>:

en: Please enter your organization's <a href="%1">name, primary address </a> and <a href="%2">default FROM Email Address </a> (for system-generated emails).
hy: Խնդրում ենք մուտքագրել ձեր կազմակերպության <a href="%1">անվանումը, հիմնական հասցեն </a> և <a href="%2"> էլ. նամակներ ուղարկող գլխավոր հասցեն</a> (համակարգի կողմից ստեղծվող էլ. նամակների համար):

en: Please fix this field.
hy: Խնդրում ենք շտկել այս դաշտը։

en: Please follow the proper format for From Email Address
hy: Խնդրում ենք հետևել  համապատասխան ձևաչափին էլ. փոստի հասցեից

en: Please go back to the main registration page, to complete payment information.
hy: Խնդրում ենք վերադառնալ հիմնական գրանցման էջին և լրացնել վճարման համար անհրաժեշտ տեղեկատվությունը:

en: Please help us and let your friends, colleagues and followers know about our page
hy: Խնդրում ենք օգնել մեզ՝ ձեր ընկերներին, գործընկերներին և հետևողներին մեր էջի մասին պատմելով

en: Please include a Profile for online registration of additional participants that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
hy: Լրացուցիչ մասնակիցների առցանց գրանցման համար խնդրում ենք ավելացնել պրոֆիլ, որը պարունակում է Էլ․փոստի հասցե դաշտ և / կամ "Անուն + Ազգանուն" դաշտեր:

en: Please include a Profile for online registration that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
hy: Առցանց գրանցման համար խնդրում ենք ներառել պրոֆիլ, որը պարունակում է      էլ․փոստի հասցեի դաշտ և/կամ "Անուն + Ազգանուն" դաշտեր:

en: Please login if you have an account on this site with the link
hy: Եթե այս կայքում ունեք էջ, մուտք գործեք՝ հետևելով հղմանը

en: Please narrow your search by entering a more complete target contact name.
hy: Խնդրում ենք նեղացնել ձեր որոնումը՝ մուտքագրելով առավել ամբողջական թիրախային կոնտակտի անուն:

en: Please note that the options which are marked or selected are sold out for participant being viewed.
hy: Խնդրում ենք նկատի ունենալ, որ նշված կամ ընտրված տարբերակներն ամբողջովին վաճառված են դիտարկվող մասնակցի համար:

en: Please provide Text message.
hy: Խնդրում ենք տրամադրել տեքստային հաղորդագրություն:

en: Please provide a Template Name.
hy: Խնդրում ենք լրացնել ձևանմուշի անվանում:

en: Please provide a Text
hy: Խնդրում ենք լրացնել տեքստ

en: Please provide either HTML or TEXT format for the Body.
hy: Խնդրում ենք տրամադրել HTML կամ տեքսի ձևաչափ հիմնական տեքստի համար

en: Please remember that Drupal's "register for events" permission overrides CiviCRM's control over event information access.
hy: Խնդրում ենք հիշել, որ Drupal-ի «միջոցառումների գրանցում» թույլտվությունը չեղարկում է CiviCRM-ի վերահսկողությունը միջոցառման տեղեկատվության հասանելիության նկատմամբ:

en: Please review the <a href='!1'>Drupal Installation Guide</a> and the <a href='!2'>Trouble-shooting page</a> for assistance. If you still need help installing, you can often find solutions to your issue by searching for the error message in the <a href='!3'>installation support section of the community forum</a>.</strong></p>
hy: Խնդրում ենք ծանոթանալ 1 Drupal-ի տեղադրման ուղեցույցին1, և 2 անսարքությունների կարգավորման էջին, որը ձեզ օգտակար կլինի։ Եթե այնուամենայնիվ Ձեզ օգնություն է անհրաժեշտ տեղադրման հարցում՝ Դուք հաճախ կարող եք ձեր հարցերի պատասխանները գտնել սխալների վերաբերյալ հաղորդագրություններում որոնում կատարելով 3 համայնքային ֆորումի` տեղակադրման աջակցության բաժնում 3․ 4  5

en: Please search with 'Is Held' and 'Survey Id' filters to apply this action.
hy: Այս գործողությունը կիրառելու համար խնդրում ենք որոնումը կատարել ՛Անցկացված է՛ և ՛Հարցման նույնականացուցիչ՛ ֆիլտրերով:

en: Please search with 'Survey', to apply this action.
hy: Այս գործողությունը կիրառելու համար խնդրում ենք որոնել "Հարցում"-ով։

en: Please select %1
hy: Խնդրում ենք ընտրել %1

en: Please select 'Is equal to' OR 'Is Less than or equal to' operator
hy: Խնդրում ենք ընտրել "Հավասար է" կամ "Քիչ է կամ համասար է" օպերատորին

en: Please select CiviCRM Group and Drupal Role.
hy: Խնդրում ենք ընտրել CiviCRM խումբը and Drupal-ի դերը.

en: Please select Transfer OR Cancel action.
hy: Խնդրում ենք ընտրել "Փոխանցում" կամ "Չեղարկում" գործողությունը:

en: Please select a Financial Type.
hy: Խնդրում ենք ընտրել ֆինանսական տեսակը

en: Please select a Group (or ALL Groups).
hy: Խնդրում ենք ընտրել Խումբ (կամ Բոլոր խմբերը):

en: Please select a Payment Method
hy: Խնդրում ենք ընտրել վճարման եղանակը

en: Please select a Profile (or ALL Profiles).
hy: Խնդրում ենք ընտրել Պրոֆիլ (կամ Բոլոր պրոֆիլները):

en: Please select a Survey Result Set.
hy: Խնդրում ենք ընտրել հարցման արդյունքների խումբը

en: Please select a case from the list
hy: Խնդրում ենք ցանկից ընտրել գործը

en: Please select a contact
hy: Խնդրում ենք ընտրել կոնտակտային անձ

en: Please select a date format.
hy: Խնդրում ենք ընտրել ամսաթվի ձևաչափ:

en: Please select a default country that is in the list of available countries.
hy: Խնդրում ենք ընտրել կանխադրված երկիր, որն ընդգրկված է առկա երկրների ցանկում:

en: Please select a different contact.
hy: Խնդրում ենք ընտրել այլ կոնտակտ

en: Please select a field name
hy: Խնդրում ենք ընտրել դաշտի անվանում

en: Please select a membership type.
hy: Խնդրում ենք ընտրել անդամակցության տեսակը

en: Please select a set of Custom Data (or ALL Custom Data).
hy: Խնդրում ենք ընտրել հարմարեցրած տվյալների կազմ (կամ Բոլոր հարմարեցրած տվյալները):

en: Please select a specific date field.
hy: Խնդրում ենք ընտրել ամսաթվի հատուկ դաշտ:

en: Please select a value
hy: Խնդրում ենք ընտրել նշանակությունը

en: Please select an Event (or ALL Events).
hy: Խնդրում ենք ընտրել Միջոցառում (կամ Բոլոր միջոցառումները):

en: Please select an appropriate option as default.
hy: Խնդրում ենք ընտրել համապատասխան բազային տարբերակ:

en: Please select an email format preferred by this contact.
hy: Խնդրում ենք ընտրել էլ. փոստի՝ այս կոնտակտի կողմից նախընտրելի ձևաչափ:

en: Please select appropriate value
hy: Խնդրում ենք ընտրել համապատասխան նշանակություն

en: Please select at least one Group by field.
hy: Խնդրում ենք ընտրել առնվազն մեկ Խումբ ըստ դաշտի

en: Please select at least one Membership Type to include in the Membership section of this page.
hy: Խնդրում ենք ընտրել անդամության առնվազն մեկ  տեսակը` այս էջի "Անդամակցություն" բաժնում ընդգրկելու համար:

en: Please select at least one field.
hy: Խնդրում ենք ընտրել առնվազն մեկ դաշտ:

en: Please select at least one option from price set.
hy: Խնդրում ենք գնացուցակից ընտրել առնվազն մեկ ընտրանք:

en: Please select at least one privacy option.
hy: Խնդրում ենք ընտրել գաղտնիության առնվազն մեկ տարբերակ:

en: Please select at least one tag.
hy: Խնդրում ենք ընտրել առնվազն մեկ նշապիտակ:

en: Please select entity value
hy: Խնդրում ենք ընտրել միավորի արժեքը

en: Please select financial type.
hy: Խնդրում ենք ընտրել ներդրման տեսակը

en: Please select one or more contact for this action
hy: Այս գործողության համար խնդրում ենք ընտրել մեկ կամ մի քանի կոնտակտ

en: Please select some other case to link.
hy: Խնդրվում է ընտրել մեկ այլ գործ՝ հղում ստեղծելու համար

en: Please select the Amount Statistics
hy: Խնդրում ենք ընտրել վիճակագրությունն ըստ գումարի

en: Please select valid shared contact or a contact with valid address.
hy: Խնդրում ենք ընտրել վավեր համօգտագործվող կոնտակտ կամ վավեր հասցեով կոնտակտ:

en: Please select whether the reminder is sent each year.
hy: Խնդրում ենք ընտրել, թե արդյոք հիշեցումն ուղարկվում է ամեն տարի:

en: Please set a location type of %1
hy: Խնդրում ենք սահմանել %1-ի տեղադրության տեսակը

en: Please set the API URL. Please refer to the documentation for more details
hy: Խնդրում ենք նշել API URL-ը: Լրացուցիչ մանրամասների համար խնդրում ենք ծանոթանալ փաստաթղթերին

en: Please specify a username.
hy: Խնդրում ենք նշել օգտատիրոջ անունը:

en: Please specify a valid email address.
hy: Խնդրում ենք նշել գործող էլ. փոստի հասցե:

en: Please specify either start date or end date.
hy: Խնդրում ենք նշել կամ մեկնարկի ամսաթիվը կամ ավարտի ամսաթիվը:

en: Please upload document
hy: Խնդրում ենք վերբեռնել փաստաթուղթը

en: Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for event names.
hy: Միջոցառման անունները նշելիս կիրառել տառեր, թվեր, բացատներ և գծիկներ։

en: Please verify the information below. <span class="bold">Then click 'Continue' to be added to the WAIT LIST for this event</span>. If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
hy: Խնդրում ենք ստուգել ստորև նշված տեղեկատվությունը: <span class="bold">Այնուհետև սեղմել «Շարունակել» կոճակը` այս այս միջոցառման ՀԵՐԹԱՑՈՒՑԱԿՈՒՄ ընդգրկվելու համար: Եթե տեղ ազատվի, դուք կստանաք էլ․նամակ, որտեղ նշված կլինի այն կայքի հղումը, որտեղ Դուք կարող եք ավարտել Ձեր գրանցումը:

en: Please verify the information below. Click the <strong>Go Back</strong> button below if you need to make changes.
hy: Խնդրում ենք հաստատել ստորև նշված տեղեկատվությունը: Սեղմեք ներքևում գտնվող <strong>Վերադառնալ</strong> կոճակը, եթե Ձեզ անհրաժեշտ է փոփոխություններ կատարել:

en: Please verify the information below. Then click 'Continue' to submit your registration. <span class="bold">Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.</span>
hy: Խնդրում ենք ստուգել ստորև նշված տեղեկատվությունը: Այնուհետև սեղմել «Շարունակել» կոճակը` Ձեր գրանցումը մուտքագրելու համար։ <span class="bold">Հաստատվելուց հետո Դուք կստանաք էլ․նամակ, որտեղ նշված կլինի այն կայքի հղումը, որտեղ Դուք կարող եք ավարտել Ձեր գրանցման գործընթացը:

en: Pledge
hy: Խոստում

en: Pledge Acknowledgment
hy: Գրավի համար երախտագիտության հայտնում

en: Pledge Detail Report
hy: Գրավի վերաբերյալ մանրամասն հաշվետվություն

en: Pledge Made Date
hy: Խոստում տալու ամսաթիվը

en: Pledge Payment
hy: Խոստացված վճարում

en: Pledge Reminder
hy: Հիշեցում՝ գրավի մասին։

en: Pledge Status
hy: Գրավի կարգավիճակը

en: Pledge Summary Report
hy: Խոստումների վերաբերյալ ամփոփ հաշվետվություն

en: Pledged Amount
hy: Խոստացված գումար

en: Pledged but not Paid Report
hy: Հաշվետվություն՝ չվճարված գրավի վերաբերյալ

en: Pledges
hy: Խոստումներ

en: Pledges - Acknowledgement
hy: Գրավի համար երախտագիտության հայտնում

en: Pledges - Payment Reminder
hy: Գրավի վճարման մասին հիշեցում

en: Pointer to job id - not a FK though, just for logging purposes
hy: Աշխատանքի նույնականացուցչի նշորդն ԱԲ չէ, այլ օգտագործվում է զուտ գրանցման նպատակներով

en: Points
hy: Կետեր

en: Policy on when to cleanup entity (always, never, unused)
hy: Սուբյեկտի մաքրման ժամանակային պայմանները (միշտ, երբեք, չօգատգործված)

en: Polish
hy: Լեհերեն

en: Populate counties
hy: Լրացնել "վարչաշրջանները"

en: Portable Document Format (.pdf)
hy: Դյուրակիր փաստաթղթի ձևաչափ (.pdf)

en: Portion of total amount which is NOT tax deductible.
hy: Ընդհանուր գումարի մի մասը, որի հարկերը ՉԵՆ կրճատվում:

en: Portrait
hy: Ուղղաձիգ

en: Portuguese (Brazil)
hy: Պորտուգալերեն (Բրազիլիա)

en: Portuguese (Portugal)
hy: Պորտուգալերեն (Պորտուգալիա)

en: Positive
hy: Հաստատված է

en: Possible Duplicate Detected
hy: Հայտնաբերվել է հնարավոր կրկնօրինակ

en: Post Code
hy: Փոստային կոդ

en: Post Field Help
hy: Դաշտին հաջորդող օգնություն

en: Post Help
hy: Հաջորդող օգնություն

en: Post Option Help
hy: Ընտրանքին հաջորդող օգնություն

en: Post Url
hy: Փոստային Url

en: Post-form Help
hy: Հաջորդող օգնության ձևը

en: Postal
hy: Փոստային

en: Postal Code
hy: Փոստային ինդեքս

en: Postal Code (Home)
hy: Փոստային ինդեքս (տուն)

en: Postal Code End
hy: Փոստային ինդեքսի ավարտը

en: Postal Code Start
hy: Փոստային ինդեքսի մեկնարկը

en: Postal Code Suffix
hy: Փոստային ինդեքսի վերջին բաղադրիչը

en: Postal Greeting
hy: Փոստային ողջույն

en: Postal Greeting - Custom
hy: Փոստային ողջույն - կարգավորում

en: Postal Greeting Custom
hy: Փոստային ողջույնի կարգավորում

en: Postal Greeting ID
hy: Փոստային ողջույնի նույնականացուցիչ

en: Postal Greeting Type
hy: Փոստային ողջույնի տեսակը

en: Postal Greeting must be one of the configured format options. Check Administer >> System Settings >> Option Groups >> Postal Greetings for valid values
hy: Փոստային ողջույնը պետք է լինի կազմաձևված ձևաչափի տարբերակներից մեկը: Ստուգել Կառավարում >> Համակարգի կարգավորումներ >> Ընտրանքային խմբեր >> Փոստային ողջույններ գործող արժեքների համար

en: Postal Mail
hy: Փոստային ծառայության կողմից ուղարկված նամակ

en: Postal Mailing
hy: Փոստային ծառայության կողմից նամակների ուղարկում

en: Postal Mailing Export
hy: Փոստային ծառայության կողմից ուղարկվող նամակների արտահանում

en: Postal code
hy: Փոստային ինդեքս

en: Postal code greater than or equal to '%1'
hy: Փոստային ինդեքսն ավելի մեծ է կամ հավասար է «%1»-ի

en: Postal code less than or equal to '%1'
hy: Փոստային ինդեքսն ավելի փոքր է կամ հավասար է «%1»-ի

en: Postal code.
hy: Փոստային ինդեքս

en: Postcode
hy: Փոստային կոդ

en: Postcode 1
hy: Փոստային կոդ 1

en: Postcode 2
hy: Փոստային կոդ 2

en: Potential extended data for specific job run (e.g. tracebacks).
hy: Հնարավոր ընդլայնված տվյալներ հատուկ աշխատանքի իրականացման համար (օրինակ՝ հետադարձ կապ):

en: Powered by CiviCRM
hy: Աշխատում է CiviCRM-ի միջոցով

en: Pre Field Help
hy: Դաշտի նախնական օգնություն

en: Pre Help
hy: Նախնական օգնություն

en: Pre Option Help
hy: Ընտրանքի նախնական օգնություն

en: Pre-form Help
hy: Նախնական օգնության ձևը

en: Prefer email addresses assigned to the specified location
hy: Նախընտրել նշված տեղադրության վայրում նշանակված էլ. փոստի հասցեները

en: Preferred Communication
hy: Նախընտրելի հաղորդակցություն

en: Preferred Communication Method
hy: Կապի նախընտրելի միջոց

en: Preferred Communication Method %1 %2
hy: Կապի նախընտրելի միջոց %1 %2

en: Preferred Language
hy: Նախընտրելի լեզուն

en: Preferred Mail Format
hy: Փոստի նախընտրելի ձևաչափը

en: Preferred Method(s)
hy: Նախընտրելի մեթոդ (ներ)

en: Prefix
hy: Նախածանց

en: Prefix or Title for name (Ms, Mr...). FK to prefix ID
hy: Անվան առջև դրվող դիմելաձև կամ կոչում (տիկին, պարոն...): Դիմելաձևի նույնականացուցիչի ԱԲ-ն:

en: Premium Fulfilled Date
hy: Պարգևավճարի իրականացման ամսաթիվը

en: Premium Option
hy: Պարգևավճարի տարբերակ

en: Premiums
hy: Պարգևավճարներ

en: Premiums Inventory Account is
hy: Պարգևավճարների գույքագրման հաշվեկշիռն է

en: Premiums inventory
hy: Պարգևավճարների գույքագրում

en: Prev Next Cache ID
hy: Նախորդ Հաջորդ շտեմ նույնականացուցիչը

en: Prev Next Data
hy: Նախորդ Հաջորդ տվյալներ

en: Prev Next Entity ID 1
hy: Նախորդ Հաջորդ սուբյեկտի նույնականացուցիչ 1

en: Prev Next Entity ID 2
hy: Նախորդ Հաջորդ սուբյեկտի նույնականացուցիչ 2

en: Prev Next Entity Table
hy: Նախորդ Հաջորդ սուբյեկտի աղյուսակը

en: Preview
hy: Նախադիտում

en: Preview %1
hy: Նախադիտում %1

en: Preview (%1)
hy: Նախադիտում (%1)

en: Preview (B)
hy: Նախադիտում (B)

en: Preview (all fields)
hy: Նախադիտում (բոլոր դաշտերը)

en: Preview CiviCRM Profile Field
hy: CiviCRM պրոֆիլի դաշտի նախնական դիտում

en: Preview Custom Data
hy: Հարմարեցրած տվյալների նախնական դիտում

en: Preview Custom Data Set
hy: Հարմարեցրած տվյալների կազմի նախնական դիտում

en: Preview Custom Field
hy: Հարմարեցրած դաշտի նախնական դիտում

en: Preview Document
hy: Նախապես դիտել փաստաթղթերը

en: Preview Field
hy: Դաշտի նախնական դիտում

en: Preview Field Display
hy: Դաշտի ցուցադրման նախնական դիտում

en: Preview Form Field
hy: Ձևաթղթի դաշտի նախնական դիտում

en: Preview Mailing
hy: Նախապես դիտել փոստային հաղորդագրությունը

en: Preview Mode
hy: Նախադիտման ռեժիմ

en: Preview Price
hy: Գնի նախնական դիտում

en: Preview Price Set
hy: Գնացուցակի նախնական դիտում

en: Preview SMS
hy: SMS հաղորդագրության նախադիտում

en: Preview a List of Recipients
hy: Նախապես աչքի անցկացնել ստացողների ցանկը

en: Preview as HTML
hy: Դիտել որպես HTML

en: Preview as Plain Text
hy: Դիտելլ որպես սովորական տեքստ

en: Preview only supports HTTP POST
hy: Նախադիտումը միայն աջակցում է HTTP POST-ին

en: Previewing...
hy: Նախնական դիտում

en: Previous
hy: Նախորդ

en: Previous 2
hy: Նախորդ 2

en: Previous 2 calendar months
hy: Նախորդ 2 օրացուցային ամիսները

en: Previous 2 calendar years
hy: Նախորդ 2 օրացուցային տարիները

en: Previous 2 days
hy: Նախորդ 2 օրերը

en: Previous 2 quarters
hy: Նախորդ 2 եռամսյակները

en: Previous 2 weeks
hy: Նախորդ 2 շաբաթները

en: Previous calendar month
hy: Նախորդ օրացուցային ամիս

en: Previous calendar year
hy: Նախորդ օրացուցային տարի

en: Previous fiscal year
hy: Նախորդ ֆինանսական տարի

en: Previous quarter
hy: Նախորդ եռամսյակ

en: Previous week
hy: Նախորդ շաբաթ

en: Price
hy: Գին

en: Price Field
hy: Գնային դաշտ

en: Price Field '%1' has been saved.
hy: '%1' գնային դաշտը պահպանվել է:

en: Price Field End Date
hy: Գնային դաշտի ավարտի ամսաթիվը

en: Price Field ID
hy: Գնային դաշտի նույնականացուցիչը

en: Price Field Is Active?
hy: Գնային դաշտն ակտի՞վ է:

en: Price Field Javascript
hy: Գնային դաշտի Javascript

en: Price Field Option
hy: Գնային դաշտի ընտրանք

en: Price Field Option Visibility
hy: Գնային դաշտի ընտրանքների տեսանելիությունը

en: Price Field Options
hy: Արժեքի դաշտի ընտրանքներ

en: Price Field Options per Row
hy: Արժեքի դաշտի ընտրանքները՝ ըստ տողերի

en: Price Field Post Text
hy: Գնային դաշտին հաջորդող տեքստը

en: Price Field Pre Text
hy: Գնային դաշտի նախնական տեքստը

en: Price Field Quantity Required?
hy: Գնային դաշտի քանակը պարտադի՞ր է:

en: Price Field Show Amounts?
hy: Արդյո՞ք գնային դաշտերը պետք է ցույց տան գումարները:

en: Price Field Start Date
hy: Գնային դաշտի մեկնարկի ամսաթիվը

en: Price Field Value
hy: Գնային դաշտի արժեքը

en: Price Field Value ID
hy: Գնային դաշտի արժեքի նույնականացուցիչը

en: Price Field Value is Active
hy: Գնային դաշտի արժեքն ակտիվ է:

en: Price Field Visibility
hy: Գնային դաշտի տեսանելիությունը

en: Price Field is Required?
hy: Գնային դաշտը պարտադի՞ր է:

en: Price Fields
hy: Գնային դաշտեր

en: Price Option
hy: Գնի ընտրանք

en: Price Options
hy: Արժեքի ընտրանքներ

en: Price Set
hy: Գնացուցակ

en: Price Set Details for Event Participants
hy: Գնացուցակների վերաբերյալ տեղեկություններ միջոցառման մասնակիցների համար

en: Price Set Entity
hy: Գնացուցակի սուբյեկտը

en: Price Set Entity ID
hy: Գնացուցակի սուբյեկտի նույնականացուցիչը

en: Price Set Extends
hy: Գնացուցակն ընդարձակվում է

en: Price Set Fields
hy: Գնացուցակի դաշտեր

en: Price Set Is Active?
hy: Գնացուցակն ակտի՞վ է:

en: Price Set Is Reserved
hy: Գնացուցակն ամրագրված է

en: Price Set Javascript
hy: Գնացուցակի Javascript

en: Price Set Post Help
hy: Գնացուցակին հաջորդող օգնություն

en: Price Set Pre Help
hy: Գնացուցակի նախնական օգնություն

en: Price Set Title
hy: Գնացուցակի վերնագիրը

en: Price Sets
hy: Գնացուցակներ

en: Price field option amount
hy: Արժեքի դաշտի ընտրանքների քանակը

en: Price field option description.
hy: Արժեքի դաշտի ընտրանքների նկարագրությունը

en: Price field option label
hy: Արժեքի դաշտի ընտրանքների պիտակը

en: Price field option name
hy: Արժեքի դաշտի ընտրանքների անվանումը

en: Price field option post field help.
hy: Գնային դաշտի ընտրանքներին հաջորդող դաշտի օգնությունը:

en: Price field option pre help text.
hy: Գնային դաշտի ընտրանքների նախնական օգնության տեքստը:

en: Price is a required field
hy: Գինը պարտադիր դաշտ է

en: Price sets allow you to set up flexible multi-option pricing schemes for your contribution, event and membership pages. Use a price set if the standard pricing options are insufficient for your needs.
hy: Գնացուցակները թույլ են տալիս սահմանել գնագոյացման ճկուն բազմընտրանքային սխեմաներ ձեր՝ ներդրումների, միջոցառումների և անդամակցության էջերի համար։ Օգտագործեք գնացուցակ, եթե գնագոյացման ստանդարտ ընտրանքները չեն բավարարում ձեր պահանջները։

en: Primary
hy: Հիմնական

en: Primary Address
hy: Առաջնային հասցե

en: Primary Contact(s) Listed
hy: Հաշվառված հիմնական կոնտակտային անձը(անձիք)

en: Primary Email
hy: Էլ․ փոստի հիմնական հասցեն

en: Primary Member ID
hy: Հիմնական անդամի նույնականացուցիչ

en: Primary Member?
hy: Հիմնական անդամ է՞

en: Primary Members
hy: Հիմնական անդամներ

en: Primary Members Only
hy: Բացառապես հիմնական անդամները

en: Primary PHP file
hy: Հիմնական PHP ֆայլ

en: Primary Phone
hy: Հիմնական հեռախոսահամարը

en: Primary key
hy: Հիմնական բանալի

en: Primary key ID
hy: Հիմնական բանալու նույնականացուցիչը

en: Primary location for this contact
hy: Այս կոնտակտի հիմնական տեղակայման վայրը

en: Primary member counts (those who "own" the membership rather than receiving via relationship) are in [brackets].
hy: Հիմանական անդամների թիվը (այն անդամներն, ովքեր ունեն անդամակցություն, այլ ոչ թե ստացել են որևէ մեկից) նշված է [փակագծերում]։

en: Primary/Inherited?
hy: Առաջնայի՞ն/Ժառանգա՞ծ

en: Primary?
hy: Հիմնակա՞ն է:

en: Print
hy: Տպել

en: Print Activities
hy: Տպել գործողությունները

en: Print Case List
hy: Տպել գործերի ցուցակը

en: Print Contact List
hy: Տպել կոնտակտների ցանկը

en: Print Label ID
hy: Տպել պիտակի նույնականացուցիչը

en: Print Mailing Recipients
hy: Տպել նամակների հասցեատերերի ցանկը

en: Print Members
hy: Տպել անդամների ցանկը

en: Print Name Badge
hy: Տպել անվանական բեյջ

en: Print Participant List
hy: Տպել մասնակիցների ցանկը

en: Print Respondents
hy: Տպել պատասխանողների ցանկը

en: Print Summary
hy: Տպել ամփոփագիրը

en: Print one label per Membership (rather than per contact)
hy: Տպել մեկական միտակ յուրաքանչյուր անդամակցության համար (այլ ոչ թե յուրաքանչյուր կոնտակտի համար)

en: Print report
hy: Տպել հաշվետվությունը

en: Print selected rows
hy: Տպել ընտրված շարքերը

en: Print to PDF
hy: Տպել PDF

en: Print window
hy: Տպման պատուհան

en: Print/Merge Document
hy: Տպել/միավորել փաստաթուղթը

en: Print/Merge Document for %1
hy: Տպել/միացնել փաստաթուղթը %1-ի համար

en: Print/merge document
hy: Տպել/միավորել փաստաթուղթը

en: Print/merge document for memberships
hy: Տպել/իրաի միացնել անդամակցություններին առնչվող փաստաթուղթը

en: Printer-Friendly View
hy: Տպման նպատակով դիտում

en: Printer-friendly view of this page.
hy: Այս էջի՝ տպիչի համար համապատասխան դիտում:

en: Prior to Previous
hy: Նախորդից առաջ

en: Priority
hy: Նախապատվություն

en: Privacy
hy: Գաղտնիություն

en: Privacy Options
hy: Գաղտնիության ընտրանքներ

en: Privacy levels for notes
hy: Նշումների գաղտնիության աստիճանը

en: Privacy:
hy: Գաղտնիություն.

en: Private Files Readable
hy: Անձնական ֆայլերն ընթեռնելի են

en: Process Inbound Emails
hy: Մշակել մուտքային նամակները

en: Process Pledges
hy: Մշակել խոստումները

en: Process Survey Respondents
hy: Գործընթացի հետազոտության պատասխանողներ

en: Processed %1 membership records. Updated %2 records.
hy: Մշակվել է %1 անդամակցության վերաբերյալ գրանցումներ։ Թարմացվել է %2 գրանցում։

en: Processing
hy: Մշակում

en: Processing...
hy: Մշակում․․․

en: Processor Details for Live Payments
hy: Օպերատորի տվյալներն իրական վճարման համար

en: Processor Details for Test Payments
hy: Օպերատորի տվյալներն փորձնական վճարման համար

en: Processor ID
hy: Օպերատորի նույնականացուցիչ

en: Production
hy: Արտադրություն

en: Profile
hy: Պրոֆիլ

en: Profile '%1' already exists in Database.
hy: «%1» պրոֆիլն արդեն գոյություն ունի տվյալների բազայում:

en: Profile Added
hy: Պրոֆիլն ավելացվել է

en: Profile Cancel URL
hy: Պրոֆիլ, չեղարկել URL-ը

en: Profile Deleted
hy: Պրոֆիլը ջնջվել է

en: Profile Description
hy: Պրոֆիլի նկարագրությունը

en: Profile Entity ID
hy: Պրոֆիլի սուբյեկտի նույնականացուցիչը

en: Profile Entity Table
hy: Պրոֆիլի սուբյեկտի աղյուսակը

en: Profile Error
hy: Պրոֆիլի սխալ

en: Profile Field
hy: Պրոֆիլի դաշտ

en: Profile Field Deleted
hy: Պրոֆիլի դաշտը ջնջվել է

en: Profile Field ID
hy: Պրոֆիլի դաշտի նույնականացուցիչը

en: Profile Field Is Active
hy: Պրոֆիլի դաշտն ակտիվ է

en: Profile Field Is Required
hy: Պրոֆիլի դաշտը պարտադիր է

en: Profile Field Is Reserved
hy: Պրոֆիլի դաշտն ամրագրված է

en: Profile Field Is Searchable
hy: Պրոֆիլի դաշտը հնարավոր է որոնել

en: Profile Field Is a Filter
hy: Պրոֆիլի դաշտը ֆիլտր է

en: Profile Field Label
hy: Պրոֆիլի դաշտի պիտակը

en: Profile Field Name
hy: Պրոֆիլի դաշտի անվանումը

en: Profile Field Phone Type
hy: Պրոֆիլի դաշտի հեռախոսի տեսակը

en: Profile Field Post Help
hy: Պրոֆիլի դաշտին հաջորդող օգնությունը

en: Profile Field Pre Help
hy: Պրոֆիլի դաշտի նախնական օգնություն

en: Profile Field Preview
hy: Պրոֆիլի դաշտերի նախադիտում

en: Profile Field Saved
hy: Պրոֆիլի դաշտը պահպանվել է

en: Profile Field Supports Multiple
hy: Պրոֆիլի դաշտն աջակցում է բազմաթիվ

en: Profile Field Type
hy: Պրոֆիլի դաշտի տեսակը

en: Profile Field Visibility
hy: Պրոֆիլի դաշտի տեսանելիությունը

en: Profile Field Website Type
hy: Պրոֆիլի դաշտի վեբ կայքի տեսակը

en: Profile Form Public title
hy: Պրոֆիլի ձևանմուշի հանրային անվանումը

en: Profile Group Type
hy: Պրոֆիլի խմբի տեսակը

en: Profile ID
hy: Պրոֆիլի նույնականացուցիչը

en: Profile Is Active
hy: Պրոֆիլն ակտիվ է

en: Profile Is Reserved
hy: Պրոֆիլն ամրագրված է

en: Profile Is View Only
hy: Պրոֆիլը միայն դիտելու համար է

en: Profile Module
hy: Պրոֆիլի մոդուլ

en: Profile Name
hy: Պրոֆիլի անվանումը

en: Profile Post Text
hy: Պրոֆիլին հաջորդող տեքստը

en: Profile Preview
hy: Պրոֆիլի նախադիտում

en: Profile Saved
hy: Պրոֆիլը պահպանվել է

en: Profile Settings
hy: Պրոֆիլի կարգավորումներ

en: Profile Title
hy: Պրոֆիլի անվանումը

en: Profile Use Data
hy: Պրոֆիլի օգտագործման տվյալները

en: Profile Use is active
hy: Պրոֆիլի օգտագործումն ակտիվ է

en: Profile View - Permission Denied
hy: Պրոֆիլը դիտելու թույլտվությունը մերժվել է

en: Profile for Additional Participants
hy: Պրոֆիլ լրացուցիչ մասնակիցների համար

en: Profile is already having custom fields extending different group types, you can not add or update this custom field.
hy: Պրոֆիլն արդեն ունի հարմարեցրած դաշտեր, որոնցով ընդլայնվում են տարբեր խմբերի տեսակներ, դուք չեք կարող ավելացնել կամ թարմացնել այս հարմարեցրած դաշտը:

en: Profile is not configured for the selected action.
hy: Պրոֆիլը կազմաձևված չէ նշված գործողության համար:

en: Profile is using one or more activity fields, and is missing the activity Id (aid) in the URL.
hy: Պրոֆիլն օգտագործում է գործողության մեկ կամ մի քանի դաշտեր, իսկ URL-ում բացակայում է գործողության նույնականացուցիչը (aid):

en: Profile search, view and edit are not supported for Profiles which include fields for more than one record type.
hy: Պրոֆիլի որոնումը, դիտումը և խմբագրումը չեն աջակցվում պրոֆիլների դեպքում, որոնք ներառում են գրառման մեկից ավելի տեսակների համար նախատեսված դաշտեր:

en: Profiles
hy: Պրոֆիլներ

en: Profiles - Admin Notification
hy: Պրոֆիլներ - Ադմինիստրացիոն ծանուցում

en: Profiles can be used in many different ways (and a single profile can be used in multiple contexts)
hy: Պրոֆիլները կարող են օգտագործվել շատ տարբեր եղանակներով (և միևնույն պրոֆլիը կարող է օգտագործվել բազմաթիվ համատեքստներում)

en: Profiles may be linked to specific modules, accessed via built-in CiviCRM URLs, or embedded into any web page using the HTML Form Snippet feature. Examples include:
hy: Պրոֆիլները կարող են միացվել որոշակի մոդուլների, որոնց մուտքն ապահովվում է ներկառուցված CiviCRM URL-ների միջոցով, կամ որոնք ներկառուցված են HTML ձևի ելքային կոդի հատված օգտագործող որևէ կայքէջի մեջ։ Օրինակներիը ներառում են՝

en: Prompted by
hy: Հուշող՝

en: Proper action not specified for this custom value record profile
hy: Համապատասխան գործողությունը նշված չէ հարմարեցված արժեքի գրառման պրոֆիլի համար

en: Protocol
hy: Հաղորդակարգ

en: Provide a one-line summary of what this case is about.
hy: Մեկ տողով ամփոփ ներկայացնել, թե ինչի մասին է այս գործը։

en: Provide a password for the new account in both fields.
hy: Երկու դաշտում էլ գրել նոր էջի գաղտնաբառը։

en: Provider
hy: Մատակարար

en: Provider Details
hy: Մատակարարի վերաբերյալ մանրամասներ

en: Provider internal name points to option_value of option_group sms_provider_name
hy: Մատակարարի ներքին անունը մատնանշում է option_group sms_provider_name-ի option_value-ն

en: Provider name visible to user
hy: Մատակարարի անունը, որը տեսանելի է օգտատիրոջ համար

en: Provides a detailed report for your walk/phonelist for targeted contacts
hy: Տրամադրում է մանրամասն հաշվետվություն ձեր՝ թիրախային կոնտակտների ընտրացուցակների / հեռախոսահամարների ցակի համար

en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
hy: Տրամադրում է հասցեների և հեռախոսահամարների ցանկ՝ ձեր համակարգում անդամների վերաբերյալ գրառումների համար։

en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
hy: Տրամադրում է անդամների գործողությունների ցանկ, այդ թվում՝ տրված ժամանակահատվածում մեկ կամ բոլոր կոնտակտների գործողությունների վիճակագրությունը (պարտադիր)

en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
hy: Տրամադրում է անդամների ցուցակը՝ անդամակցության կարգավիճակի և մանրամասների հետ միասին (անդամակցելու ամսաթիվը, մեկնարկի ամսաթիվը, ավարտելու ամսաթիվը)։ Կարող է նաև ցույց տալ յուրաքանչյուր անդամակցության շրջանակներում կատարված ներդրումները (վճարները)։

en: Provides a list of memberships that lapsed or will lapse before the date you specify.
hy: Տրամադրում է այն անդամակցությունների ցանկը, որոնք ավարտվել են կամ կավարտվեն մինչ ձեր կողմից նշված ամսաթիվը։

en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
hy: Տրամադրում է գլխավոր դոնորների ցուցակը ձեր նշած ժամանակահատվածում։ Կարող եք ներառել այնքան դոնորների, որքան ցանկանում եք (օրինակ՝ ձեր բոլո դոնորներից 100 գլխավոր դոնորները)։

en: Provides a summary of cases and their duration by date range, status, staff member and / or case role.
hy: Տրամադրում է ամփոփ տեղեկատվություն՝ գործերի և նրանց տևողության վերաբերյալ՝ ըստ ամսաթվերի միջակայքի, կարգավիճակի, անձնակազմի անդամների և / կամ գործում նրանց դերակատարման։

en: Provides a summary of memberships by type and join date.
hy: Տրամադրում է անդամակցության վերաբերյալ ամփոփ տեղեկատվություն՝ ըստ տեսակի և անդամակցելու ամսաթվի։

en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
hy: Տրամադրում է ընդհանուր տեղեկություններ՝ միջոցառման եկամուտի վերաբերյալ։ Կարող եք ներառել հիմնական տեղեկությունները, ինչպես օրինակ՝ միջոցառման նույնականացուցիչը, գրանցումն ու մասնակցությունը միջոցառմանը և ստացված եկամուտը, ինչը կօգնի ձեզ գնահատել՝ որքանով էր միջոցառումը հաջողված։

en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
hy: Տրամադրում է կոնտակտներին առնչվող տեղեկատվություն՝ ներդրումների, անդամակցության, միջոցառումների և գործողությունների վերաբերյալ

en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details Ex Join Date
hy: Տրամադրում է մանրամասն ցանկ՝ գործատու-աշխատող հարաբերությունների վերաբերյալ, աշխատանքի ընդունվելու մանրամասների հետ միասին՝ նախկինում ընդունվելու ամսաթիվը

en: Provides information about the status of recurring contributions
hy: Տեղեկատվություն է տրամադրում կրկնվող նվիրատվությունների կարգավիճակի վերաբերյալ

en: Provides lists of participants for an event.
hy: Տրամադրում է միջոցառման մասնակիցների ցուցակը։

en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
hy: Տրամադրում է հաշվետվություն ենթադրյալ և հաջողված առաքումների, գրանցումից դուրս գալու և մերժումների, պատասխանների և վերահասցեավորումների մասին:

en: Provides simple summary for each payment instrument for which there are recurring contributions (e.g. Credit Card, Standing Order, Direct Debit, etc., NULL), showing within a given date range.
hy: Տրամադրում է պարզ ամփոփագիր յուրաքանչյուր վճարման գործիքի համար, որի համար նրանք համարվում են կրկնվող ներդրումներ (օր.՝ կրեդիտային քարտ, մշտական կարգով կատարվող վճարումներ, ուղիղ դեբետային հաշվից փոխանցում և այլն, NULL)՝ ցույց տալով ամփոփագիրը տրված ամսաթիվի սահմաններում:

en: Provides the %1 with suggested text for their personalized message to their friends.
hy: %1-ին տրամադրում է առաջարկվող տեքստ իրենց ընկերներին ուղղված անձնական տվյալներ պարունակող նամակների համար։

en: Province limit or default country setting is incorrect
hy: Մարզի սահմանաչափը կամ երկրի սկզբնադիր կարգավորումը սխալ է

en: Proximity Search
hy: Որոնում հեռավորության սահմանմամբ

en: Proximity search to a distance of %1 from %2
hy: %1-ից մինչև %2 հեռավորության որոնում տարածության վրա

en: Proximity searching requires you to set a valid geocoding provider
hy: Հեռավորության սահմանմամբ որոնումը պահանջում է ձեզ սահմանել վավեր գեոդկոդավորման մատակարար

en: Public
hy: Հանրային

en: Public Events
hy: Հանրային միջոցառումներ

en: Public Pages
hy: Հանրային էջեր

en: Public Participant Listing
hy: Հանրային մասնակիցների ցանկ

en: Public Title
hy: Հանրային անվանումը

en: Public View
hy: Հանրային դիտում

en: Public events will be included in the iCal feeds. Access to private event information may be limited using ACLs.
hy: Հանրային միջոցառումները կներառվեն iCal- ի թարմացումների մեջ: Մասնավոր/փակ միջոցառումների վերաբերյալ տեղեկատվության հասանելիությունը կարող է սահմանափակվել ACL- ներով:

en: Public field should at least have one public option.
hy: Հանրային դաշտը պետք է ունենա առնվազն մեկ հանրային ընտրանք:

en: Public url
hy: Հանրային url

en: Public?
hy: Արդյո՞ք հանրային է:

en: Publication
hy: Հրապարակում

en: Punctuation and spaces are ignored.
hy: Կետադրությունը և բացատներն անտեսված են:

en: Punctuation is not allowed in a Username with the exception of periods, hyphens and underscores.
hy: Օգտվողի անվան մեջ կետադրական նշաններ չեն թույլատրվում, բացառությամբ՝ կետի, միացնող գծիկի և տակի գծիկի։

en: Put in the API method name. You need to enter pieces of full API function name as described in the documentation.
hy: Նշել API մեթոդի անունը: Անհրաժեշտ է մուտքագրել API ամբողջական ֆունկցիայի անվան հատվածներ, ինչպես նկարագրված է փաստաթղթերում:

en: QR code
hy: QR կոդ

en: QUnit: %2 (%1)
hy: QUnit՝ %2 (%1)

en: Qty
hy: Քանակ

en: Quarter prior to previous quarter
hy: Անցած եռամսյակին նախորդող եռամսյակ

en: Quarterly
hy: Եռամսյակային

en: Quarters
hy: Եռամսյակներ

en: Quechua
hy: Քեչուա

en: Questions
hy: Հարցեր

en: Queued mailing
hy: Հերթի մեջ դրված փոստային հաղորդագրություն

en: Quicksearch
hy: Արագ որոնում

en: Radio
hy: Ռադիո

en: Radio buttons
hy: Ռադիո կոճակներ

en: Range
hy: Միջակայք

en: Range One Stat
hy: Առաջին վիճակագրության ընդգրկույթը

en: Range Two Stat
hy: Երկրորդ վիճակագրության ընդգրկույթը

en: Re-subscribe Confirmation
hy: Կրկին բաժանորդագրվելու հաստատում

en: Read more about this warning
hy: Ավելին կարդացեք այս զգուշացման մասին

en: Read-Only Extensions
hy: Միայն կարդալու ընդլայնումներ

en: Ready to add another.
hy: Պատրաստ է ևս մեկն ավելացնել:

en: RealAuth requires curl with SSL support
hy: RealAuth-ը պահանջում է թերթում SSL-ի աջակցությամբ

en: Realex Payment
hy: Realex վճարումներ

en: Reason
hy: Պատճառը

en: Reason the e-mail bounced
hy: Էլ․ նամակի հետ վերադարձի պատճառը

en: Reassign %1
hy: Վերանշանակել %1

en: Reassign Case
hy: Վերանշանակել գործը

en: Reassigned Case
hy: Վերանշանակված գործ

en: Rebuild Smart Group Cache
hy: Վերականգնել Smart Group պահեստարանը

en: Rebuilds the smart group cache.
hy: Վերականգնում է Smart Group պահեստարանը

en: Receipt Date
hy: Ստացման ամսաթիվը

en: Receipt Text for membership renewal
hy: Անդամակցության թարմացման անդորրագրի տեքստ

en: Receipt Text for membership signup
hy: Անդամագրության  անդորրագրի տեքստ

en: Receipts - cancel/update subscription URLs
hy: Անդորրագրեր - չեղարկել/թարմացնել բաժանորդագրության URL-ները

en: Receive Date
hy: Ստացման ամսաթիվը

en: Received
hy: Ստացվել է

en: Recent Items
hy: Վերջին միավորները

en: Recent Memberships
hy: Վերջին անդամագրությունները

en: Recent Registrations
hy: Վերջին գրանցումները

en: Recently Viewed:
hy: Վերջերս դիտվել է՝

en: Recipient
hy: Ստացող

en: Recipient Email
hy: Ստացողի էլ․ փոստի հասցեն

en: Recipient Listing
hy: Ստացողների ցանկ

en: Recipient Manual
hy: Ստացողի ձեռնարկ

en: Recipient Roles
hy: Ստացողի դերերը

en: Recipient is on vacation
hy: Ստացողը հանգստի է գնացել

en: Recipient(s)
hy: Ստացող(ներ)

en: Recipients language
hy: Ստացողների լեզուն

en: Recipients of <a href="%1">%2</a>
hy:  1%2 1  Ստացողներ

en: Recipients' replies are sent to a CiviMail specific address instead of the sender's address so they can be stored within CiviCRM.
hy: Ստացողների պատասխաններն ուղարկվում են CiviMail որոշակի հասցեին՝ ուղարկողի հասցեի փոխարեն, ուստի դրանք կարող են պահվել CiviCRM- ի շրջանակներում:

en: Reconnect
hy: Վերամիացնել

en: Reconnected
hy: Կրկին միացած է

en: Reconnecting will change the connection details (such as callback URLs and permissions). This can be useful in a few cases, such as:
hy: Կրկին միանալու դեպքում կփոխվեն կապի տվյալները (օրինակ` հետադարձ զանգի URL-ները և թույլտվությունները): Սա կարող է օգտակար լինել մի քանի դեպքերում, ինչպիսիք են.

en: Reconnecting...
hy: Կրկին միանում է․․․

en: Recontact Interval
hy: Կրկնակի կապի միջակայք

en: Record
hy: Գրառել

en: Record %1 Responses
hy: Գրանցել %1 պատասխանները

en: Record Activity
hy: Գրառել գործողությունը

en: Record Activity for Reminder?
hy: Գրանցե՞լ գործողությունը հիշեցման համար:

en: Record Activity for this reminder?
hy: Գրանցե՞լ գործողությունն այս հիշեցման համար:

en: Record Activity:
hy: Գրառել գործառույթը

en: Record Deleted
hy: Հաշվետվությունը ջնջված է:

en: Record Membership Payment?
hy: Գրանցե՞լ անդամավճարի վճարումը

en: Record Payment from a Different Contact?
hy: Գրանցե՞լ այլ կոնտակտի կողմից կատարված վճարումը

en: Record Payment?
hy: Վճարումը գրանցե՞լ

en: Record Renewal Payment?
hy: Գրանցե՞լ երկարաձգման նպատակով կատարվող վճարումը

en: Record Respondents Interview
hy: Գրանցել հարցվողի հետ անցկացվող հարցազրույցը

en: Record Responses for All
hy: Գրանցել բոլորի պատասխանները

en: Record Updated
hy: Գրառումը թարմացվել է

en: Record activity for automated email
hy: Գրանցել ավտոմատացված էլ․ փոստի ակտիվությունը

en: Record activity for automated email or SMS
hy: Գրանցել ավտոմատացված էլ․ փոստի կամ SMS հաղորդագրության ակտիվությունը

en: Record and update backend event registrations
hy: Գրանցել և թարմացնել միջոցառման եզրափակիչ գրանցումները

en: Record details about this activity here.
hy: Այս գործողության վերաբերյալ մանրամասները գրանցել այստեղ։

en: Record doesnot exist
hy: Գրառումը գոյություն չունի

en: Record doesnot exists
hy: Գրառումը գոյություն չունի

en: Record duplicates multiple contacts
hy: Գրառումը կրկնօրինակում է բազմաթիվ կոնտակտներ

en: Record imported successfully but unable to parse the street address:
hy: Գրառումները հաջողությամբ ներմուծվել են, սակայն հնարավոր չի եղել վերծանել փողոցի հասցեն՝

en: Record one or more web addresses (URLs) associated with this contact. Examples include personal web addresses like a Facebook or Twitter page, as well as links to a company or organization web site or page.
hy: Գրանցեք այս կոնտակտին կցվող վեբ կայքի մեկ կամ մի քանի հասցեներ (URL-ներ): Օրինակները ներառում են կայքի անձնական հասցեներ, օրինակ՝  Facebook կամ Twitter էջ, ինչպես նաև ընկերության կամ կազմակերպության վեբ կայքերի կամ էջերի հղումներ:

en: Record survey and petition responses from their reserved contacts
hy: Գրի առնել ամրագրված կոնտակտային անձանց հարցման և խնդրանգրի պատասխանները

en: Record that contacts voted
hy: Գրանցել քվեարկած կոնտակտային անձանց տվյալները

en: Records
hy: Գրառումներ

en: Records Imported
hy: Գրառումները ներմուծվել են

en: Records imported successfully but unable to parse some of the street addresses
hy: Գրառումները հաջողությամբ ներմուծվել են, սակայն հնարավոր չի եղել վերծանել փողոցի որոշ հասցեներ

en: Recurring Contribution ID
hy: Կրկնվող ներդրման նույնականացուցիչը

en: Recurring Contribution Id
hy: Կրկնվող ներդրումների Id-ն

en: Recurring Contributions
hy: Կրկնվող ներդրումներ

en: Recurring Contributions Report
hy: Կրկնվող նվիրաբերությունների վերաբերյալ հաշվետվություն

en: Recurring Contributions Summary
hy: Կրկնվող ներդրումներ ամփոփ տեսքով

en: Recurring Entity Child ID
hy: Կրկնվող սուբյեկտի երեխայի նույնականացուցիչը

en: Recurring Entity Parent ID
hy: Կրկնվող սուբյեկտի ծնողի նույնականացուցիչը

en: Recurring Frequency Units
hy: Հաճախության միավորները

en: Recurring contribution appears to have been re-assigned from id %1 to %2, continuing with %2.
hy: Կրկնվող ներդրումը վերագրվել է նույնականացուցիչ %1-ից %2-ին՝ շարունակելով %2-ով:

en: Recurring contribution, but no database id
hy: Կրկնվող ներդրում, բայց ոչ տվյալների բազայի նույնականացուցիչ

en: Redact (hide) Client and Service Provider Data
hy: Հանել (թաքցնել) Պատվիրոտուի և Ծառայություններ մատուցողի տվյալները

en: Redact emails
hy: Խմբագրել էլեկտրոնային նամակները

en: Redaction Rule
hy: Խմբագրման կանոնը

en: Redirect
hy: Վերահասցեագրել

en: Redirect URL
hy: Վերահասցեագրել URL

en: Redirect to Database
hy: Վերաուղղորդել դեպի տվյալների բազա

en: Redirect to URL when Cancle button clik .
hy: Վերահասցեագրել URL-ին «Չեղարկել» կոճակը սեղմելիս:

en: Redirect to URL.
hy: Վերահասցեագրված է URL-ին:

en: Refer to the %1 to learn about this process.
hy: Այս գործընթացին ծանոթանալու համար կարդացեք % 1:

en: Refer to the online user guide for more information.
hy: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար օգտվել  օգտագործողի ուղեցույցի առցանց տարբերակից:

en: Reference
hy: Հղում

en: Reference Date
hy: Հղման ամսաթիվը

en: Reference a CiviCRM contact.
hy: Հղում CiviCRM կոնտակտին

en: Referral Program
hy: Ուղղորդման ծրագիր

en: Refine search...
hy: Հստակեցնել որոնումը...

en: Reflect client's story back to them.
hy: Պատվիրատուի պատմությունն իրեն վերարտադրեք։

en: Refresh Duplicates
hy: Թարմացնել կրկնօրինակները

en: Refresh List of Duplicates
hy: Թարմացնել կրկնօրինակների ցանկը

en: Refresh recipient count
hy: Թարմացնել ստացողների քանակը

en: Refresh results
hy: Թարմացնել արդյունքները

en: Refund
hy: Փոխհատուցել

en: Refund recorded for event or membership fee.
hy: Միջոցառման կամ անդամակցության վճարի փոխհատուցում

en: Refunded
hy: Փոխհատուցվել է

en: Region name to be associated with countries
hy: Տարածաշրջանի անվանումը, որը կապված է երկրների հետ

en: Register
hy: Գրանցվել

en: Register Date
hy: Գրանցման ամսաթիվը

en: Register New %1
hy: Գրանցել նոր %1

en: Register Now
hy: Գրանցվել հիմա

en: Register Participant
hy: Մասնակցի գրանցում

en: Register Participant %1 of %2
hy: Գրանցել մասնակից  %2 -ից %1

en: Register date
hy: Գրանցման ամսաթիվը

en: Register for Event
hy: Գրանցվել միջոցառմանը

en: Register for events online
hy: Գրանցվել միջոցառումներին առցանց

en: Register multiple participants?
hy: Գրանցել մի քանի մասնակի՞ց

en: Register participants for event
hy: Գրանցել մասնակիցներին միջոցառման համար

en: Registered
hy: Գրանցված

en: Registered By
hy: Գրանցված է -------ի կողմից

en: Registered Participant
hy: Գրանցված մասնակից

en: Registered Templates
hy: Գրանցված ձևանմուշներ

en: Registered by ID
hy: Գրանցողի նույնականացուցիչը

en: Registered by Participant ID
hy: Գրանցված է ըստ մասնակիցների ID-ի

en: Registered by Participant Name
hy: Գրանցված է մասնակիցների անուններով

en: Registration
hy: Գրանցում

en: Registration (Live)
hy: Գրանցում (իրական)

en: Registration (Test-drive)
hy: Գրանցում (փորձնական)

en: Registration Confirmation
hy: Գրանցման հաստատում

en: Registration Confirmation and Receipt
hy: Գրանցման հաստատում և անդորրագիր

en: Registration Date and Time
hy: Գրանցման ամսաթիվը և ժամը

en: Registration End Date
hy: Գրանցման վերջնաժամկետը

en: Registration Error
hy: Գրանցման սխալ

en: Registration Link
hy: Գրանցման էջի հղում

en: Registration Link Text
hy: Գրանցման հղման տեքստը

en: Registration Request Confirmation
hy: Գրանցման հայտի հաստատում

en: Registration Saved
hy: Գրանցումը պահպանվել է

en: Registration Screen
hy: Գրանցման էկրան

en: Registration Start Date
hy: Միջոցառման առցանց գրանցման մեկնարկի ամսաթիվը

en: Registration Transferred
hy: Գրանցումը փոխանցված է

en: Registration end date should be after Registration start date
hy: Գրանցման վերջնաժամկետը պետք է լինի գրանցման մեկնարկի ամսաթվից հետո

en: Registration for this event begins on %1
hy: Այս միջոցառման գրանցումը սկսվում է% 1-ից։

en: Registration for this event ended on %1
hy: Այս միջոցառման համար գրանցումն ավարտվել է % 1-ին

en: Registration for this event requires approval. Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hy: Այս միջոցառմանը գրանցվելու համար պահանջվում է հաստատում: Երբ Ձեր գրանցումը վերանայվի, դուք էլեկտրոնային փոստով կստանաք այն վեբ կայքի հղումը, որտեղ դուք կարող եք ավարտին հասցնել գրանցման գործընթացը:

en: Registration for this event requires approval. Once your registration(s) have been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hy: Այս միջոցառմանը գրանցվելու համար պահանջվում է հաստատում: Երբ Ձեր գրանցում(ներ)ը վերանայվի, դուք էլեկտրոնային փոստով կստանաք այն վեբ կայքի հղումը, որտեղ դուք կարող եք ավարտին հասցնել գրանցման գործընթացը:

en: Registration information for participant %1 has been saved.
hy: 1% մասնակցի գրանցման տվյալները պահպանվել են:

en: Registration information for participant 1 has been saved.
hy: Մասնակից 1-ի համար պահպանվել են գրանցման տվյալները:

en: Registration is closed for this event
hy: Այս միջոցառման համար գրանցումն ավարտված է

en: Regular Expression?
hy: Կանոնավոր արտահայտությու՞ն

en: Regular Fees
hy: Կանոնավոր վճարներ

en: Regular Groups
hy: Կանոնավոր խմբեր

en: Rejected
hy: Մերժված

en: Rejoin Group
hy: Կրկին միանալ խմբին

en: Related
hy: Կապված է

en: Related Cases
hy: Առնչվող գործեր

en: Related Contacts
hy: Կապակցված կոնտակտներ

en: Related Contacts/Memberships
hy: Հարակից կոնտակտներ․անդամակցություններ

en: Related Contributions and Recurring Contributions
hy: Հարակից ներդրումները կրկնվող ներդրումներ են

en: Related Members Only
hy: Միայն առնչություն ուեցող անդամները

en: Related Soft Contributions
hy: Առնչվող առանց նախապայմանների ներդրումներ

en: Related contact required fields are missing.
hy: Կապակցված կոնտակտի պարտադիր դաշտերը բացակայում են:

en: Related membership for %1 has been created.
hy: Ստեղծվել է %1 -ի հարակից անդամակցություն

en: Related membership for %1 has been deleted.
hy: Ջնջվել է %1 -ի հարակից անդամակցությունը

en: Relates a CiviCRM Contact to the Druapl User Record
hy: CiviCRM կոնտակտին կապում է Druapl-ի օգտատիրոջ գրառման հետ

en: Relationship
hy: Հարաբերություն

en: Relationship - Active and Current
hy: Հարաբերությունը՝ ակտիվ և ընթացիկ

en: Relationship - Inactive or not Current
hy: Հարաբերությունը՝ ոչ ակտիվ և ոչ ընթացիկ

en: Relationship A-B
hy: Հարաբերություն A-B

en: Relationship A-B
hy: Հարաբերություն A-B

en: Relationship B-A
hy: Հարաբերություն B-A

en: Relationship B-A
hy: Հարաբերություն B-A

en: Relationship Dates Validity
hy: Հարաբերության ամսաթվերի վավերականությունը

en: Relationship Description
hy: Հարաբերության նկարագրությունը

en: Relationship Direction
hy: Հարաբերության նկարագրությունը

en: Relationship End
hy: Հարաբերության ավարտ

en: Relationship End Date
hy: Հարաբերության ավարտի ամսաթիվը

en: Relationship Ended on or After
hy: Հարաբերությունն ավարտվել է այդ պահին կամ դրանից հետո

en: Relationship Ended on or Before
hy: Հարաբերությունն ավարտվել է այդ պահին կամ դրանից առաջ

en: Relationship ID
hy: Հարաբերության նույնականացուցիչը

en: Relationship Is Active
hy: Հարաբերությունն ակտիվ է

en: Relationship Recorded Start Date On or After
hy: Հարաբերության գրանցված մեկնարկի ամսաթիվը՝ այդ պահին կամ դրանից հետո

en: Relationship Recorded Start Date On or Before
hy: Հարաբերության գրանցված մեկնարկի ամսաթիվը՝ այդ պահին կամ դրանից առաջ

en: Relationship Report
hy: Հարաբերությունների վերաբերյալ հաշվետվություն

en: Relationship Start
hy: Հարաբերության մեկնարկ

en: Relationship Start Date
hy: Հարաբերության մեկնարկի ամսաթիվը

en: Relationship Status
hy: Հարաբերության կարգավիճակը

en: Relationship Type
hy: Հարաբերության տեսակը

en: Relationship Type A-to-B
hy: Հարաբերության տեսակը՝ A-ն B-ին

en: Relationship Type ID
hy: Հարաբերության տեսակի նույնականացուցիչը

en: Relationship Type Label A to B
hy: Հարաբերության տեսակի պիտակը՝ A-ն B-ին

en: Relationship Type Label B to A
hy: Հարաբերության տեսակի պիտակը՝ B-ն A-ին

en: Relationship Type Name A to B
hy: Հարաբերության տեսակի անունը՝ A-ն B-ին

en: Relationship Type Name B to A
hy: Հարաբերության տեսակի անունը՝ B-ն A-ին

en: Relationship Type is Active
hy: Հարաբերության տեսակն ակտիվ է

en: Relationship Type is Reserved
hy: Հարաբերության տեսակն ամրագրված է

en: Relationship With
hy: Հարաբերությունը ․․․․ հետ

en: Relationship record has been updated.
hy: Հարաբերության գրառումը թարմացվել է:

en: Relationship type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
hy: Կոնֆիգուրացիոն ֆայլում գտնված հարաբերության տեսակը %1 առկա չէ տվյալների շտեմարանում %2

en: Relationship type ID
hy: Հարաբերության տեսակի նույնականացուցիչը

en: Relationship type, if required
hy: Հարաբերության տեսակը, եթե պահանջվում է

en: Relationship was active after
hy: Հարաբերությունն ակտիվ էր .... հետո

en: Relationship was active before
hy: Հարաբերությունն ակտիվ էր .... առաջ

en: Relationship was active between
hy: Հարաբերությունն ակտիվ էր .... միջև

en: Relationships
hy: Հարաբերություններ

en: Relative Date Filters
hy: Հարաբերական ամսաթվի զտիչներ

en: Relative Date Range
hy: Ամսաթվի հարաբերական միջակայքը

en: Release
hy: Ազատել

en: Release Frequency
hy: Թողարկման հաճախականությունը

en: Release Frequency interval should be a positive number.
hy: Թողարկման հաճախականության միջակայքը պետք է լինի դրական թիվ

en: Release Respondents
hy: Հարցում չկատարել

en: Release Respondents >>
hy: Արձակել պատասխանողներին >>

en: Release Voters
hy: Բաց թողնել ընտրողներին

en: Release reserved campaign contacts for surveys and petitions
hy: Ազատ արձակել քարոզարշավի կոնտակտային անձանց հարցումների և խնդրագրերի համար

en: Released
hy: Ազատ թողնված

en: Released.
hy: Ազատ արձակված

en: Releases reserved survey respondents when they have been reserved for longer than the Release Frequency days specified for that survey.
hy: Թողարկումները վերապահված են հարցման պատասխանողներին, երբ նրանց պահել են ավելի երկար, քան նախատեսված էր այդ հետազոտության համար նախատեսված թողարկման հաճախության օրերից:

en: Reload Page
hy: Վերբեռնել էջը

en: Remind me again in a month
hy: Կրկին հիշեցնել մեկ ամսից

en: Remind me again in a week
hy: Կրկին հիշեցնել մեկ շաբաթից

en: Reminder Action
hy: Հիշեցման գործողություն

en: Reminder Action till repeating the reminder.
hy: Հիշեցման կրկնության ժամանակ հիշեցման գործողությունը:

en: Reminder Date
hy: Հիշեցման ամսաթիվը

en: Reminder From Email
hy: Հիշեցում էլ. փոստով

en: Reminder HTML
hy: HTML հիշեցում

en: Reminder Interval.
hy: Հիշեցման ժամանակամիջոցը

en: Reminder Mapping
hy: Հիշեցման քարտեզագրումը

en: Reminder Sent
hy: Հիշեցումն ուղարկված է

en: Reminder Subject
hy: Հիշեցման թեման

en: Reminder Text
hy: Հիշեցման տեքստը

en: Reminder for Both
hy: Հիշեցում երկուսի համար էլ

en: Reminder from Name
hy: Հիշեցում Անունից

en: Remote Profiles Enabled
hy: Հեռակա պրոֆիլներն ակտիվացված են

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Remove %1
hy: Հեռացնել %1

en: Remove %1 from %2? (status in this group will be changed to 'Removed').
hy: Հեռացնե՞լ %1-ը %2-ից (այս խմբում կարգավիճակը կփոխվի «Հեռացված»-ի):

en: Remove Case Role
hy: Հեռացնել դերակատարումը գործում

en: Remove Contact from CiviCRM Group
hy: CiviCRM խմբից կոնտակտ հանել

en: Remove Contacts from Group
hy: Հեռացնել կոնտակտները խմբից

en: Remove Dedupe Exception
hy: Հեռացնել կրկնօրինակների վերացման գործընթացում որպես ոչ կրկնօրինակ պահպանված կոնտակտը

en: Remove Exception
hy: Հեռացնել բացառությունները

en: Remove Parent?
hy: Հեռացնե՞լ մորը

en: Remove Tags from Contacts
hy: Կոնտակտներից հեռացնել նշապիտակները

en: Remove Tags from activities
hy: Գործողություններից հեռացնել նշապիտակները

en: Remove duplicate emails?
hy: Կրկնվող նամակները հեռացնե՞լ։

en: Remove from Group
hy: Հեռացնել խմբից

en: Remove from search criteria
hy: Հեռացնել որոնման չափանիշներից

en: Remove selected options
hy: Հեռացնել ընտրված ընտրանքները

en: Remove this row
hy: Հեռացնել այս շարքը

en: Remove unsaved attachment
hy: Հեռացնել չպահպանված կցորդը

en: Removed
hy: Հեռացված

en: Removed '%1'
hy: Հեռացված «%1»

en: Removed (by %1)
hy: Հեռացված է (%1-ի կողմից)

en: Removed Tag <em>%1</em>
hy: Հեռացված նշապիտակ <em>%1</em>

en: Removed directory %1
hy: %1 տեղեկագիրքը հեռացվել է

en: Removes temporary data and files, and clears old data from cache tables. Recommend running this job every hour to help prevent database and file system bloat.
hy: Հեռացնում է ժամանակավոր տվյալներն ու ֆայլերը և մաքրում է հին տվյալները պահոցային աղյուսակներից: Խորհուրդ է տրվում այս գործընթացը անել ամեն ժամ՝ կանխելու տվյալների բազաների և ֆայլային համակարգի վնասումը:

en: Rename menu items. Move your cursor over the menu item and right-click with your mouse. Then select 'Rename'.
hy: Վերանվանել մենյուի տարրերը: Տեղաշարժել ձեր կուրսորը մենյուի կետերի վրայով և սեղմեք մկնիկի աջ կոճակը: Այնուհետև ընտրեք «Վերանվանել»:

en: Renew
hy: Թարմացնել

en: Renew Membership Using Credit Card
hy: Երկարացնել անդամակցությունը՝ կիրառելով վարկային քարտ

en: Renew Now
hy: Թարմացնել հիմա

en: Renew the existing membership instead
hy: Փոխարենը թարմացնել առկա անդամակցությունը

en: Renew-Credit Card
hy: Թարմացնել-վարկային քարտ

en: Renewal Membership Organization and Type
hy: Թարմացվող անդամակցության կազմակերպությունը և տեսակը

en: Renewal Message
hy: Հաղորդագրություն թարմացման վերաբերյալ

en: Renewal Payment and Receipt
hy: Անդամակցության երկարացման համար նախատեսվող գումարի վճարում և անդորրագիր

en: Renewal Reminder (non-auto-renew memberships only)
hy: Վերակնքման հիշեցում (միայն ոչ-ավտոմատ-կերպով-վերակնքվող անդամակցությունները)

en: Renewal Reminders
hy: Հիշեցում անդամակցության թարմացման վերաբերյալ

en: Renewal date must be the same or later than Member since (Join Date).
hy: Երկարաձգման ամսաթիվը պետք է լինի նույնը կամ ավելի ուշ քան "Անդամ է ----- ից" (անդամակցության ամսաթիվ) դաշտում նշված ամսաթիվը։

en: Renewal extends membership end date by one membership period
hy: "Թարմացում" գործառույթն անդամակցության վերջնաժամկետը երկարացնում է մեկ անդամակցության ժամկետով։

en: Renewing will add the normal membership period to the End Date of the previous period for members whose status is Current or Grace. For Expired memberships, renewing will create a membership period commencing from the 'Date Renewal Entered'. This date can be adjusted including being set to the day after the previous End Date - if continuous membership is required.
hy: Թարմացումը նախորդ ժամանակաշրջանի ավարտի ամսաթվին կավելացնի նորմալ անդամակցության ժամանակահատված այն անդամների համար, ովքեր ունեն "Ընթացիկ" կամ "Grace" կարգավիճակ: Ժամկետանց անդամակցությունների թարմացման պարագայում կստեղծվի անդամակցության ժամանակահատված, որը կմեկնարկի «Թարմացման» ամսաթվից: Այս ամսաթիվը հնարավոր է հարմարեցնել, այդ թվում՝ սահմանել նախորդի ժամանակահատվածի ավարտին հաջորդող օրը, եթե պահանջվում է շարունակական անդամակցություն:

en: Reopen accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
hy: Վերաբացել օգտատիրոջ կողմից ստեղծված հաշվապահական փաթեթները (Մուտք գործել CiviContribute)

en: Reopen all accounting batches (with Access to CiviContribute)
hy: Վերաբացել բոլոր հաշվապահական փաթեթները (Մուտք գործել CiviContribute)

en: Reopened
hy: Վերաբացված

en: Repeat %1
hy: Կրկնել %1-ը

en: Repeat Configuration has been saved
hy: Կրկնության կազմաձևումը պահպանվել է

en: Repeat Contributions Report
hy: Կրկնվող ներդրումների վերաբերյալ հաշվետվություն

en: Repeat Entity
hy: Կրկնել սուբյեկտը

en: Repeat?
hy: Կրկնե՞լ:

en: Repeating (%1 of %2)
hy: Կրկնելով (%2-ի %1)

en: Repeating Event
hy: Կրկնվող միջոցառում

en: Repeats
hy: Կրկնումներ

en: Repeats by day of the month
hy: Կրկնումներ ամսվա օրով

en: Repeats by day of the week
hy: Կրկնումներ շաբաթվա օրով

en: Repeats every
hy: Կրկնում է ամեն

en: Repeats on
hy: Կրկնում է

en: Repetition Condition
hy: Կրկնության պայման

en: Repetition Frequency Interval
hy: Կրկնության հաճախականության միջակայքը

en: Repetition Frequency Unit
hy: Կրկնության հաճախականության միավորը

en: Repetition Number
hy: Կրկնության համարը

en: Replace the token in your message with the text you want for the link - e.g. Click here to unsubscribe.
hy: Ձեր հաղորդագրության մեջ նշանը փոխարինեք հղման համար ձեր նախընտրած տեքստով - օրինակ՝ Սեղմեք այստեղ՝ ապաբաժանորդագրվելու համար:

en: Replaced Word
hy: Փոխարինված բառ

en: Replacement
hy: Փոխարինող

en: Replacement (prefix)
hy: Փոխարինում (նախածանց)

en: Replacement Word
hy: Փոխարինող բառ

en: Replied
hy: Պատասխանած

en: Replied
hy: Պատասխանած

en: Replies
hy: Պատասխաններ

en: Reply (Action)
hy: Պատասխանել (Գործողություն)

en: Reply Auto Responder is not set to any default value in <a %1>Headers, Footers, and Automated Messages</a>. This will disable the submit operation on any mailing created from CiviMail.
hy: Պատասխանի համար նախատեսված ինքնապատասխանիչ սահմանված չէ որևէ սկզբնադիր արժեքի համար <a %1>Վերնագրերում, էջատակերում և ավտոմատ հաղորդագրություններում</a>: Սա կապաակտիվացնի ներկայացման գործողությունը CiviMail-ի կողմից ստեղծված ցանկացած փոստառաքման ժամանակ:

en: Reply Auto-responder
hy: Պատասխանել Ինքնապատասխանիչ

en: Reply Email of the mailing
hy: Էլ․ նամակի պատասխան էլ․ նամակ

en: Reply ID
hy: Պատասխանի նույնականացուցիչ

en: Reply Timestamp
hy: Պատասխանի ժամանակը ցույց տվող կնիք

en: Reply to Email
hy: Պատասխանել էլ․ նամակին

en: Reply to this email (link)
hy: Պատասխանել այս էլ. նամակին (հղում)

en: Reply-To
hy: Պատասխանել

en: Reply-To (A)
hy: Պատասխանել (A)-ին

en: Reply-To (B)
hy: Պատասխանել (B)-ին

en: Reply-to email
hy: Պատասխան էլ․ նամակ

en: Replyto Email
hy: Պատասխանել նամակին

en: Report
hy: Հաշվետվություն

en: Report Class must be present before adding the report here, e.g. 'CRM_Report_Form_Contribute_Summary'
hy: Հաշվետվության կարգը պետք է առկա լինի՝ նախքան հաշվետվությունն այստեղ ավելացնելը, օրինակ՝ 'CRM_Report_Form_Contribute_Summary'

en: Report Description
hy: Հաշվետվության նկարագիրը

en: Report Filters
hy: Հաշվետվության ֆիլտրեր

en: Report Footer
hy: Հաշվետվության ստորագիր

en: Report Header
hy: Հաշվետվության վերնագիր

en: Report Instance Arguments
hy: Հաշվետվության օրինակի վերաբերյալ փաստարկներ

en: Report Instance Footer
hy: Հաշվետվության օրինակի էջատակային նշում

en: Report Instance Header
hy: Հաշվետվության օրինակի վերնագիրը

en: Report Instance ID
hy: Հաշվետվության ID-ն

en: Report Instance Permissions
hy: Հաշվետվության օրինակ մուտք գործելու թույլտվություն

en: Report Instance Title
hy: Հաշվետվության վերնագիրը

en: Report Instance Title.
hy: Հաշվետվության վերնագիրը

en: Report Instance description
hy: Հաշվետվության նկարագիր

en: Report Instance description.
hy: Հաշվետվության նկարագիր

en: Report Instance email Subject
hy: Հաշվետվություն պարունակող էլ․ նամակի թեման

en: Report Instance is Active
hy: Հաշվետվության օրինակն ակտիվ է

en: Report Parameters
hy: Հաշվետվության պարամետրեր

en: Report Template
hy: Հաշվետվության նմուշ

en: Report Templates
hy: Հաշվետվության ձևանմուշներ

en: Report Title
hy: Զելույցի վերնագիր

en: Report URL
hy: Հաշվետվության URL-ն

en: Report Url must be like "contribute/summary"
hy: Հաշվետվության Url-ն պետք է լինի "ներդրում/ամփոփագիր" տեսքի

en: Report description appear in the display screen.
hy: Էկրանին կհայտնվի հաշվետվության նկարագիրը

en: Report instance Name
hy: Հաշվետվության անվանումը

en: Report mail could not be sent.
hy: Հաշվետվություն պարունակող նամակը չի հաջողվել ուղարկել

en: Report mail has been sent.
hy: Հաշվետվությունն ուղարկվել է նամակով

en: Report template ID
hy: Հաշվետվության ձևանմուշի ID-ն

en: Report title appear in the display screen.
hy: Էկրանին կհայտնվի հաշվետվության վերնագիրը

en: Report(s) created from the template: %1
hy: Ձևանմուշի հիման վրա կազմված հաշվետվություն(ներ)․ %1

en: Reported By
hy: Հաղորդող

en: Reporter
hy: Զեկուցող

en: Reporter/Role
hy: Զեկուցող/Դեր

en: Reports for '%1'
hy: Հաշվետվություններ '%1'-ի համար

en: Req?
hy: Հարցու՞մ

en: Require Approval
hy: Պահանջվում է հաստատում

en: Require Membership Signup
hy: Անհրաժետ է անդամագրվել

en: Require participant approval?
hy: Պահանջե՞լ մասնակցի հաստատումը

en: Required
hy: Պարտադիր է

en: Required Participant Data
hy: Մասնակցի վերաբերյալ անհրաժեշտ տվյալներ

en: Required Permission
hy: Պահանջվող թույլտվություն

en: Required tokens
hy: Անհրաժեշտ նշաններ

en: Required tokens are missing.
hy: Պահանջվող նշանները բացակայում են:

en: Required?
hy: Պարտադի՞ր է:

en: Requires Approval
hy: Պահանջվում է հաստատում

en: Reservation Added
hy: Ավելացվել է ամրագրում

en: Reserve
hy: Ամրագրել

en: Reserve Each Time
hy: Ամրագրել ամեն անգամ

en: Reserve More Respondents >>
hy: Նախատեսել այլ հարցվողներ >>

en: Reserve Respondents
hy: Ընտրել հարցվողներին

en: Reserve and Interview
hy: Ամրագրել և հարցազրույց անկացնել

en: Reserve campaign contacts for surveys and petitions
hy: Ամրագրել կոնտակտային անձանց հարցումների և խնդրագրերի համար

en: Reserved
hy: Ամրագրված

en: Reserved Group?
hy: Խումբն ամրագրվա՞ծ է:

en: Reserved Profiles
hy: Ամրագրված Պրոֆիլներ

en: Reserved Report?
hy: Պահպանված հաշվետվությու՞ն

en: Reserved respondents are released if they haven't been surveyed within this number of days. The Respondent Processor script must be run periodically to release respondents.
hy: Ամրագրված հարցվողները ազատ են թողնվում, եթե նրանց հետ հարցախույզ չի անցկացվում նշված օրերի ընթացքում։ Անհրաժեշտ է պարբերաբար գործարկել հարցվողների պրոցեսորի ծրագիրը՝ հարցվողներին ազատ արձակելու համար;

en: Reserved tags can not be deleted. Users with 'administer reserved tags' permission can set or unset the reserved flag. You must uncheck 'Reserved' (and delete any child tags) before you can delete a tag.
hy: Չեք կարող ջնջել ամրագրված նշապիտակները։ Օգտատերերը, որոնք ունեն «ադմինիստրատորի ամրագրված նշապիտակներ» թույլտվությունը, կարող են սահմանել կամ ապակայել ամրագրված դրոշակը։ Ապանշեք «Ամրագրված»-ը (և ջնջեք բոլոր դուստր նշապիտակները), որպեսզի կարողանաք ջնջել նշապիտակը։

en: Reserved.
hy: Ամրագրված

en: Reserved:
hy: Ամրագրված՝

en: Reserved?
hy: Ամրագրվա՞ծ է:

en: Reset Case Timeline?
hy: Վերակարգավորել գործի ժամանակագրությունը

en: Reset Date
hy: Վերակայման ամսաթիվը

en: Reset Form
hy: Վերակայման ձև

en: Reset Start Date
hy: Վերափոխել մեկնարկի ամսաթիվը

en: Reset all selections
hy: Վերակայել բոլոր ընտրությունները

en: Resets all values in your client session. To trigger, add <em>%1</em>
hy: Սկզբնական վիճակի է բերում բոլոր պարամետրերը Ձեր հաճախորդի սենասում: Գործարկելու համար ավելացնել <em>% 1</em>

en: Resolved
hy: Լուծված

en: Resource URL
hy: URL-ի ռեսուրս

en: Resource URLs: Make them portable
hy: Ռեսուրսի URL-ներ. Դարձրեք դրանք դյուրակիր

en: Respondent Interview
hy: Հարցազրույց հարցվողի հետ

en: Respondent Name
hy: Հարցվողի անունը

en: Respondent Reservation
hy: Հարցվողների ամրագրում

en: Respondent Reserved.
hy: Հարցվողներն ամրագրված ենք

en: Respondent Status
hy: Հարցվողի կարգավիճակը

en: Respondents
hy: Հարցվողներ

en: Responding
hy: Պատասխանել

en: Response Codes
hy: Պատասխանների կոդերը

en: Response Saved.
hy: Պատասխանը պահպանված է։

en: Responses
hy: Պատասխաններ

en: Restore
hy: Վերականգնել

en: Restore Case
hy: Վերականգնել գործը

en: Restore Cases
hy: Վերականգներ գործերը

en: Restore CiviCRM Menu
hy: Վերականգնել CiviCRM ցանկը

en: Restore Contact
hy: Վերականգնել կոնտակտը

en: Restore Contact(s)
hy: Վերականգնել կոնտակտ(ներ)ը

en: Restore cases
hy: Վերականգնել գործերը

en: Restore contacts from trash
hy: Վերականգնել կոնտակտներն աղբարկղից

en: Restore from Trash
hy: Վերականգնել աղբարկղից

en: Restored
hy: Վերականգնված է

en: Restrict results by ...
hy: Սահմանափակել արդյունքները...

en: Restrictions:
hy: Սահմանափակումներ՝

en: Resubscribe
hy: Վերագրանցվել

en: Resubscribe (Action)
hy: Վերաբաժանորդագրվել (Գործողություն)

en: Resubscribe URL (Action)
hy: Վերաբաժանորդագրվել URL (Գործողություն)

en: Resubscribe via email
hy: Նորից բաժանորդագրվել էլ. փոստի միջոցով

en: Resubscribe via web page
hy: Նորից բաժանորդագրվել կայքէջի միջոցով

en: Result
hy: Արդյունքը

en: Result Options
hy: Արդյունքների տարբերակներ

en: Result Set for
hy: Արդյունքներ

en: Results Column
hy: Արդյունքների սյունակ

en: Results Column?
hy: Առկա՞ է արդյոք արդյունքների սյունակ:

en: Results Columns?
hy: Առկա՞ են արդյոք արդյունքների սյունակներ:

en: Results Display
hy: Արդյունքների ցուցադրում

en: Results are displayed here.
hy: Արդյուքները ցուցադրվում այստեղ

en: Results may contain any of the selected options
hy: Արդյունքները կարող են ներառել ընտրված ընտրանքներից ցանկացածը

en: Results must have all of the selected options
hy: Արդյունքները կարող են ներառել ամբողջ ընտրված ընտրանքները

en: Resume
hy: Վերսկսել

en: Resume mailing
hy: Վերսկսել փոստային հաղորդագրությունը

en: Resumed
hy: Վերսկսկված է

en: Retrieves geocodes (lat and long) and / or parses street addresses (populates street number, street name, etc.)
hy: Վերականգնում է գեոկոդերը (լայնությունը և երկարությունը) և / կամ վերլուծում է փողոցային հասցեները (տեղայնացնում է փողոցի համարը, փողոցի անվանումը և այլն)

en: Return Path
hy: Վերադարձի ուղին

en: Return Url
hy: Վերադառնալ Url

en: Return Url Args
hy: Վերադառնալ Url-ի փաստարկներին

en: Return Value
hy: Վերադարձնել նշանակությունը

en: Return to CiviCRM home page.
hy: Վերադառնալ CiviCRM գլխավոր էջին։

en: Return to Single Language
hy: Վերադառնալ մեկ լեզվին

en: Return to home page.
hy: Վերադառնալ գլխավոր էջին։

en: Return to this screen (<strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviEvent &raquo; Manage Events &raquo; Configure &raquo; Online Registration</strong>) and select your profile.
hy: Վերադարձեք այս էկրանին (<strong> Կառավարում CiviCRM & raquo; CiviEvent & raquo; Միջոցառումների կառավարում & raquo; Կազմաձևում & raquo; Առցանց գրանցում </strong>) և ընտրեք ձեր պրոֆիլը:

en: Return-Path
hy: Վերադարձի ուղի

en: Return-Path must use a valid email address format.
hy: Վերադարձի ուղին պետք է համապատասխանի գործող էլ․ փոստի հասցեի ֆորմատին

en: Reuse an existing set
hy: Կրկին օգտագործել գոյություն ունեցող շարքը

en: Revenue
hy: Եկամուտ

en: Revenue Account
hy: Եկամուտների հաշիվ

en: Revenue Account ID
hy: Եկամուտների հաշվի ID-ն

en: Revenue Accounting code
hy: Եկամուտների հաշվի կոդ

en: Revenue Goal
hy: Նպատակային եկամուտ

en: Revert
hy: Հետադարձել

en: Revert %1?
hy: Հետադարձե՞լ %1-ը:

en: Revert These Changes
hy: Հետադարձել այս փոփոխությունները

en: Revert this workflow message template to the system default
hy: Վերադարձնել այս աշխատանքային գործընթացի հաղորդագրության ձևանմուշը՝ համապատասխանեցնելով համակարգի սկզբնական կարգավորումներին

en: Revert to Default
hy: Վերադառնալ կանխադրված կարգավորումներին

en: Reverted
hy: Հետադարձված

en: Review
hy: Վերանայել

en: Review and Schedule
hy: Վերանայել և պլանավորել

en: Review the values shown below from the first 2 rows of your import file and select the matching CiviCRM database fields from the drop-down lists in the right-hand column. Select '- do not import -' for any columns in the import file that you want ignored.
hy: Վերանայեք արժեքները՝ ներկայացված ստորև՝ ձեր ներմուծման ֆայլի առաջին 2 տողերում, և ընտրեք CiviCRM-ի համապատասխանող տվյալների բազայի դաշտերը աջ կողմում գտնվող սյունակի իջնող ցուցակից: Ընտրեք «-չներմուծել-» ներմուծման ֆայլի ցանկացած սյունակի համար, որը դուք ցանկանում եք անտեսել:

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online event registration page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page
hy: Վերանայեք Ձեր՝ համապատասխանեցված <strong>LIVE</strong> առցանց միջոցառումների գրանցման էջն այստեղ: Ցանկացած կայքում օգտագործեք հետևյալ URL հղումները և կոճակները՝ այցելուներին իրական էջ ուղղորդելու համար

en: Revision code of the database schema; the format is module-defined
hy: Տվյալների բազայի սխեմայի վերանայման կոդը. ձևաչափը՝ մոդուլով սահմանված

en: Revisions
hy: Վերանայումներ

en: Rich Text
hy: Հարստագիր

en: Rich Text Editor
hy: Հարստագիր գրվածքի խմբագրիչ

en: Right
hy: Աջ

en: Right Margin
hy: Աջ լուսանցք

en: Role
hy: Դեր

en: Role in Case
hy: Գործում ունեցած դերակատարումը

en: Role in Case  %1 '%2'
hy: Գործ  %1 '%2'-ում ունեցած դերը

en: Role is a required field
hy: "Դեր"-ը պարտադիր դաշտ է։

en: Roles
hy: Դերեր

en: Rolling
hy: Չֆիքսված

en: Rolling membership period starts on signup date. Fixed membership periods start on fixed_period_start_day.
hy: Չֆիքսված ժամանակահատվածով անդամակցության ժամկետն սկսվում է գրանցման ամսաթվից: Հաստատուն անդամակցության ժամանակահատվածները սկսվում են հաստատուն_ժամանակահատվածի_մեկնարկի_ամսաթվից

en: Romanian, Moldavian, Moldovan
hy: Ռումիներեն, մոլդովերեն

en: Romansh
hy: Ռոմանշերեն

en: Rotate 180
hy: Պտտել 180

en: Rotate left
hy: Պտտել ձախ

en: Rotate right
hy: Պտտել աջ

en: Row(s) Listed
hy: Ներկայացված տող(եր)

en: Rows imported successfully.
hy: Շարքերը հաջողությամբ ներմուծվել են:

en: Rows per page:
hy: Շարքերը յուրաքանչյուր էջում՝

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM activity records.
hy: CiviCRM-ի գոյություն ունեցող գործառույթների գրառումների կրկնօրինակներ պարունակող շարքեր:

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
hy: CiviCRM-ի գոյություն ունեցող կոնտակտային գրառումների կրկնօրինակներ պարունակող շարքեր:

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM membership records.
hy: Տողեր, որոնք CiviCRM- ի անդամակցության վերաբերյալ առկա տվյալների կրկնօրինակներն են:

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
hy: Տողեր, որոնք առկա են CiviCRM մասնակցի վերաբերյալ գրառումների կրկնօրինակներն են:

en: Rows with Errors
hy: Սխալներ պարունակող տողերը

en: Rows with conflicting email addresses (NOT imported).
hy: Կոնֆլիկտային էլ.փոստի հասցեներ պարունակող շարքեր (ներմուծված ՉԷ):

en: Rows with conflicting email addresses within this file. These rows will be skipped (not imported).
hy: Սույն ֆայլում կոնֆլիկտային էլ. նամակի հասցեներ պարունակող շարքեր: Այս շարքերը բաց են թողնվում (չեն ներմուծվում):

en: Rows with conflicting participant IDs (NOT imported).
hy: Տողեր հակասական մասնակիցների նույնականացուցիչներով (ներմուծված ՉԷ):

en: Rows with conflicting transaction IDs (NOT imported).
hy: Խնդրահարույց գործարքների նույնականացուցիչներ պարունակող շարքեր (ներմուծված ՉԵՆ):

en: Rows with conflicting transaction ids within this file. These rows will be skipped (not imported).
hy: Սույն ֆայլում կոնֆլիկտային գործարքների նույնականացուցիչներ պարունակող շարքեր: Այս շարքերը բաց են թողնվում (չեն ներմուծվում):

en: Rows with invalid data in one or more fields (for example, invalid email address formatting). These rows will be skipped (not imported).
hy: Մեկ կամ մի քանի դաշտում չգործող տվյալներ պարունակող շարքեր (Օրինակ՝ էլ. նամակի հասցեի  ձևաչափում): Այս շարքերը բաց են թողնվում (չեն ներմուծվում):

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows will be skipped (not imported).
hy: Մեկ կամ մի քանի դաշտերում անվավեր տվյալներ պարունակող շարքեր: Այս շարքերը բաց են թողնվում (չեն ներմուծվում):

en: Rows with mismatched activity IDs (NOT updated).
hy: Անհամապատասխան գործառույթի նույնականացուցիչներ պարունակող շարքեր (թարմացված ՉԵՆ):

en: Rows with mismatched contact IDs... (NOT updated).
hy: Անհամապատասխան կոնտակտային ID-ներ պարունակող շարքեր.... (թարմացված ՉԷ).

en: Rows with mismatched membership IDs... (NOT updated).
hy: Անդամակցության անհամապատասխան նույնականացուցիչներով տողերը (թարմացված ՉԷ)․

en: Rule Deleted
hy: Կանոնը ջնջվել է

en: Rule Field
hy: Կանոնների դաշտը

en: Rule Group ID
hy: Կանոնների խմբի նույնականացուցիչը

en: Rule ID
hy: Կանոնի նույնականացուցիչը

en: Rule ID !1 was successfully deleted.
hy: Կանոնի նույնականացուցիչը  !1 հաջողությամբ ջնջված է։

en: Rule Length
hy: Կանոնի երկայնությունը

en: Rule Name
hy: Կանոնի անունը

en: Rule Name ("CiviMember Membership Type" --> "Drupal Role")
hy: Կանոնադրության անունը ("Civi անդամության տեսակը" -> "Drupal դերը")

en: Rule Name ('CiviCRM Group' <--> 'Drupal Role')
hy: Կանոնի անունը՝ ('CiviCRM Group' 1 'Drupal դերը')

en: Rule Table
hy: Կանոնների աղյուսակը

en: Rule Usage
hy: Կանոնի օգտագործում

en: Rule to use when matching registrations for this event
hy: Կանոն, որը պետք է կիրառվի այս միջոցառման համար համապատասխան գրանցումների ժամանակ

en: Run
hy: Գործարկել

en: Run %1
hy: Գործարկել %1

en: Run Upgrades
hy: Գործարկել նորացումներ

en: Run and refine the search criteria as necessary
hy: Անհրաժեշտ ձևով գործարկեք և հստակեցրեք որոնման չափանիշները

en: Run extension upgrades now?
hy: Հիմա գործարկե՞լ ընդլայնման նորացումները:

en: Run frequency
hy: Գործարկման հաճախականություն

en: Run this report
hy: Գեներացնել այս հաշվետվությունը

en: Running
hy: Աշխատեցում

en: Russian
hy: Ռուսերեն

en: SIC Code
hy: ԱԱԴ կոդ

en: SMS - schedule/send
hy: SMS - պլանավորել/ուղարկել

en: SMS - send reply
hy: SMS - ուղարկել պատասխան

en: SMS Content
hy: SMS հաղորդագրության բովանդակությունը

en: SMS Date
hy: SMS հաղորդագրության ամսաթիվը

en: SMS HTML:
hy: SMS հաղորդագրության HTML՝

en: SMS Message
hy: SMS հաղորդագրություն

en: SMS Provider
hy: SMS մատակարար

en: SMS Provider API
hy: SMS մատակարարի API

en: SMS Provider API Params
hy: SMS մատակարարի API պարամետրեր

en: SMS Provider API URL
hy: SMS մատակարարի API URL

en: SMS Provider ID
hy: SMS մատակարարի նույնականացուցիչը

en: SMS Provider Name
hy: SMS մատակարարի անունը

en: SMS Provider Password
hy: SMS մատակարարի գաղտնաբառը

en: SMS Provider Title
hy: SMS մատակարարի անվանումը

en: SMS Provider Username
hy: SMS մատակարարի օգտատիրոջ անունը

en: SMS Provider is Active?
hy: SMS մատակարարն ակտի՞վ է:

en: SMS Provider is Default?
hy: SMS մատակարարը սկզբնադի՞ր է:

en: SMS Reminder Text
hy: SMS հիշեցման տեքստը

en: SMS Screen
hy: SMS հաղորդագրության էկրանը

en: SMS Status
hy: SMS հաղորդագրության կարգավիճակը

en: SMS Text:
hy: SMS հաղորդագրության տեքստը

en: SMS body exceeding limit of 160 characters
hy: 160 նիշը գերազանցող SMS- տեքստ

en: SMS delivery
hy: SMS հաղորդագրությունների առաքում

en: SMTP Configuration
hy: SMTP կազմաձևում

en: SMTP Password
hy: SMTP գաղտնաբառ

en: SMTP Server
hy: SMTP սերվեր

en: SMTP Username
hy: SMTP օգտագործողի անունը

en: SQL Import
hy: SQL ներմուծում

en: SQL Query
hy: SQL հարցում

en: SQL Query must be a SELECT query that returns one or more rows of data to be imported. Specify the database name(s) AND table name(s) in the query (e.g. "SELECT * FROM my_database.my_table WHERE date_entered BETWEEN '1999-01-01' AND '2000-07-31'").
hy: SQL հարցումը պետք է ընտրման հարցում լինի, որը վերադարձնում է ներմուծվող տվյալի մեկ կամ մի քանի շարքեր: Հարցման մեջ հստակեցրեք տվյալների բազայի անվանում (ներ)ը ԵՎ աղյուսակների անվանում (ներ)ը (Օրինակ՝  «SELECT * FROM my_database.my_table WHERE date_entered BETWEEN '1999-01-01' AND '2000-07-31»).

en: SQL WHERE operator for search-builder mapping fields (search criteria).
hy: SQL WHERE օպերատոր՝ նախատեսված ըստ բաժինների կատարվող քարտեզագրման դաշտերի համար (որոնման չափանիշներ):

en: SQL WHERE value for search-builder mapping fields.
hy: SQL WHERE արժեք՝ նախատեսված ըստ բաժինների կատարվող քարտեզագրման դաշտերի համար:

en: SSL Merchant ID
hy: SSL Merchant նույնականցում

en: SSL User ID
hy: SSL օգտատիրոջ նույնականացում

en: STEP 2: Please Check Your Email
hy: ՔԱՅԼ 2․ Խնդրում ենք ստուգել ձեր էլեկտրոնային փոստը

en: SYBUNT Report
hy: SYBUNT դոնորների վերաբերյալ հաշվետվություն

en: SYBUNT means some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
hy: SYBUNT նշանակում է որոշակի տարի(ներ), սակայն ոչ այս տարի։ Տրամադրում է այն անդամների ցուցակը, որոնք նվիրատվություն են արել ձեր կազմակերպության պատմության որոշակի ժամանակահատվածում, սակայն ոչ այն ժամանակահատվածում, որ դուք նշել եք։

en: Safe File Extension
hy: Ֆայլի անվան անվտանգ ընդլայնում

en: Safe Merge Selected Duplicates
hy: Ընտրված կրկնօրինակների ապահով միավորում

en: Sales Tax Account is
hy: Վաճառքի հարկի հաշիվեկշիռն է

en: Same email address?
hy: Էլ․ փոստի հասցեն նույնն է՞

en: Samoan
hy: սամոերեն

en: Sample Header for HTML formatted content.
hy: Նամակի Վերին հատվածի նմուշ HTML ձևաչափ ունեցող բովանդակության համար։

en: Sample Header for TEXT formatted content.
hy: Նամակի Վերին հատվածի նմուշ ՏԵՔՍՏԱՅԻՆ ձևաչափ ունեցող բովանդակության համար։

en: Sango
hy: Սանգո

en: Sanskrit
hy: Սանսկրիտ

en: Sardinian
hy: Սարդիներեն

en: Save
hy: Պահպանել

en: Save & Send Test Email
hy: Պահպանել և ուղարկել փորձնական էլ․ նամակ

en: Save Anyway
hy: Ամեն դեպքում պահպանել

en: Save As
hy: Պահպանել որպես

en: Save As New Template
hy: Պահպանել որպես նոր ձևանմուշ

en: Save Button
hy: Պահպանման կոճակ

en: Save Draft
hy: Պահպանել սևագիրը

en: Save Failed
hy: Պահպանել չհաջողվեց

en: Save Matching Contact
hy: Պահպանել համընկնող կոնտակտը

en: Save Relationship
hy: Պահպանել հարաբերությունը

en: Save Report
hy: Պահպանել հաշվետվությունը

en: Save Smart Group
hy: Պահպանել խելացի խումբը

en: Save Template
hy: Պահպանել ձևանմուշը

en: Save With Duplicate Household
hy: Պահպանել կրկնօրինակ ընտանիքի հետ

en: Save a Copy
hy: Պահպանել պատճենը

en: Save a copy...
hy: Պահպանել պատճեն․․․

en: Save and Done
hy: Պահպանել և ավարտել

en: Save and New
hy: Պահպանել և նոր

en: Save and Record Payment
hy: Պահպանել և գրանցել վճարումը

en: Save as a new field mapping
hy: Պահպանել որպես նոր դաշտի քարտեզագրում

en: Save as non voted.
hy: Պահպանել որպես չքվեարկած

en: Save as voted.
hy: Պահպանել որպես քվեարկած

en: Save as:
hy: Պահպանել որպես․

en: Save report search criteria
hy: Պահպանել հաշվետվության որոնման չափանիշները

en: Save the CSV file with your membership data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
hy: Պահպանեք Ձեր անդամակցության և «կոնտակների համապատասխանեցման» տվյալներ պարունակող CSV թղթապանակը  Ձեր կոշտ սկավառակի վրա (կամ Ձեր ցանցում առկա որևէ կրիչի) վրա - և այժմ պատրաստ եք 1-ին քայլին (Վերբեռնման տվյալներ):

en: Save the current mailing as a template.
hy: Ընթացիկ փոստային առաքումը պահել որպես ձևանմուշ:

en: Save this field mapping
hy: Պահպանել այս դաշտի քարտեզագրումը

en: Saved
hy: Պահպանվել է

en: Saved Field Mapping: %1
hy: Պահպանված դաշտի քարտեզագրում՝ %1

en: Saved Search
hy: Պահպանված որոնում

en: Saved Search ID
hy: Պահպանված որոնման նույնականացուցիչը

en: Saving...
hy: Պահպանում...

en: Schedule
hy: Ժամանակացույց

en: Schedule Follow-up
hy: Պլանավորված շարունակություն

en: Schedule Follow-up Activity
hy: Պլանավորել հետագա գործառույթը

en: Schedule Reminders
hy: Կազմել հիշեցումների ժամանակացույց

en: Schedule is Active?
hy: Ժամանակացույցն ակտի՞վ է:

en: Schedule or Send
hy: Պլանավորել կամ ուղարկել

en: Scheduled
hy: Պլանավորված

en: Scheduled Activity Date
hy: Ծրագրված գործողությունների  ամսաթիվը

en: Scheduled By
hy: Պլանավորվել է... կողմից

en: Scheduled Date
hy: Պլանավորված ամսաթիվը

en: Scheduled Job Deleted.
hy: Ծրագրված աշխատանքը ջնջված է

en: Scheduled Jobs
hy: Պլանավորված աշխատանքներ

en: Scheduled Reminder Active
hy: Պլանավորված հիշեցումն ակտիվ է։

en: Scheduled Run Date
hy: Գործարկման պլանավորված ամսաթիվը

en: Scheduled job run frequency.
hy: Ծրագրված աշխատանքի անցկացման հաճախականությունը

en: Scheduled jobs have been executed according to individual timing settings. Please check log for messages.
hy: Պլանավորված աշխատանքները կատարվել են՝ համաձայն անհատական ժամանակային կարգավորումների: Խնդրում ենք ստուգել գրանցամատյանների հաղորդագրությունները:

en: Scheduled mailing
hy: Ծրագրված փոստային հաղորդագրություն

en: Scheduling and Sending Mass SMS
hy: Զանգվածային SMS հաղորդագրությունների պլանավորում և ուղարկում

en: Schema Version
hy: Սխեմայի տարբերակ

en: Scottish Gaelic; Gaelic
hy: Շոտլանդերեն, Գելերեն

en: Search
hy: Որոնում

en: Search All Cases
hy: Որոնել բոլոր գործերը

en: Search All or by Date Range
hy: Որոնել բոլորը կամ ըստ ամսաթվերի միջակայքի

en: Search Builder
hy: Որոնել կառուցողին

en: Search Campaigns
hy: Որոնել քարոզարշավներ

en: Search Cases with Upcoming Activities
hy: Որոնել գալիք գործողություններ պարունակող գործերը

en: Search Criteria
hy: Որոնման չափանիշներ

en: Search Events
hy: Միջոցառումների որոնում

en: Search Fields
hy: Որոնել դաշտեր

en: Search Filters
hy: Որոնել ֆիլտրերը

en: Search Groups
hy: Որոնել խմբեր

en: Search Mailings
hy: Կատարել էլ․ նակաների որոնում

en: Search Operator
hy: Որոնման օպերատոր

en: Search Petition
hy: Որոնել խնդրագիր

en: Search Petitions
hy: Որոնել խնդրագրերը

en: Search Profile
hy: Որոնել պրոֆիլ

en: Search Results
hy: Որոնել արդյունքները

en: Search Settings
hy: Որոնման կարգավորումներ

en: Search Survey
hy: Որոնել հարցում

en: Search Surveys
hy: Որոնել հարցումները

en: Search Title
hy: Որոնման վերնագիր

en: Search Views
hy: Որոնել դիտումները

en: Search as a Range
hy: Որոնել որպես միջակայք

en: Search by Range?
hy: Որոնե՞լ միջակայքով:

en: Search documentation in the User Guide
hy: Որոնել փաստաթղթերը Օգտատիրոջ ուղեցույցում

en: Search for contacts using '%1'
hy: Որոնել կոնտակտներ՝ կիրառելով '%1'

en: Search in Trash
hy: Որոնել աղբարկղում

en: Search results listings.
hy: Որոնել արդյունքների ցուցակները:

en: Search/Public Directory
hy: Որոնման/հանրային տեղեկագիրք

en: Searchable
hy: Ունի որոնման հնարավորություն:

en: Searchable?
hy: Ունի՞ որոնման հնարավորություն:

en: Searching...
hy: Որոնում․․․

en: Second
hy: Երկրորդ

en: Second Date Range
hy: Ամսաթվերի երկրորդ միջակայքը

en: Second Date Range:
hy: Ամսաթվերի երկրորդ միջակայք

en: Second Dupe Contact ID
hy: Երկրորդ կրկնօրինակված կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: Secondary unit designator, e.g. Apt 3 or Unit # 14, or Bldg 1200
hy: Հասցեի երկրորդական համարը, օրինակ՝ բն. 3 կամ միավոր # 14, կամ շենք 1200

en: Secret is not set for this payment processor
hy: Վճարման այս օպերատորի համար գաղտնիք սահմանված չէ

en: Section Header / Group By
hy: Բաժնի գլխագիր/ Խմբավորել ըստ

en: Secure temporary housing
hy: Ապահովել ժամանակավոր կացարան

en: Security Code
hy: Անվտանգության կոդը

en: Security Hash
hy: Անվտանգության խաթարում

en: Security Warning
hy: Անվտանգության զգուշացում

en: Security hash
hy: Անվտանգության խաթարում

en: See also:
hy: Տես նաև․

en: See log entries for this Scheduled Job
hy: Դիտել գրանցամատյանի գրառումներն այս պլանավորված աշխատանքի համար

en: Segment Size
hy: Հատվածի չափսը

en: Select
hy: Ընտրել

en: Select "Any" to display memberships with auto-renew subscription irrespective of their status.
hy: Ընտրեք «Ցանկացածը»՝ տեսնելու համար ավտոմատ կերպով թարմացվող անդամակցությունները՝ անկախ նրանց կարգավիճակից:

en: Select "Cancelled" to display memberships with cancelled auto-renew subscriptions.
hy: Ընտրել «Չեղարկված»՝ տեսնելու համար այն անդամակցությունները, որոնց անդամագրության ավտոմատ երկարացումը չեղարկված է։

en: Select "Ended" to display memberships with an ended auto-renew subscription.
hy: Ընտրել «Ավարտված»՝ տեսնելու համար այն անդամակցությունները, որոնց անդամագրության ավտոմատ երկարացումն ավարտված է։

en: Select "Failed" to display memberships with failed subscription payment.
hy: Ընտրել «Չի հաջողվել»՝ տեսնելու համար այն անդամակցությունները, որոնց անդամագրության վճարումը չի հաջողվել իրականացնել։

en: Select "In Progress" to display memberships with current auto-renew subscriptions.
hy: Ընտրեք «Ընթացքի մեջ է»՝ տեսնելու համար այն անդամակցությունները, որոնց համար ակտիվացված է անվտոմատ թարմացման գործառույթը։

en: Select "No" to display only memberships without Status Override set (membership is subject to the normal status rules)
hy: Ընտրեք «Ոչ» ` տեսնելու համար միայն չչեղարկված  կարգավիճակով անդամակցությունները (անդամակցությունը ենթակա է նորմալ կարգավիճակի կանոններին)

en: Select "No" to display only related records (those who inherit membership through a relationship as defined in the membership type configuration).
hy: Ընտրեք «Ոչ»՝ ցուցադրելու համար միայն առնչվող գրառումները (նրանք, ովքեր ժառանգում են անդամակցության կարգավիճակ՝ ելնելով ունեցած կապից, ինչպես նշված է անդամակցության տեսակի կարգավորումներում):

en: Select "None" to display memberships that have never had an auto-renew subscription.
hy: Ընտրեք «Ոչ մեկը»՝ տեսնելու համար այն անդամակցությունները, որոնց համար երբևիցե անվտոմատ կերպով թարմացման գործառույթ չի ակտիվացվել։

en: Select "Yes" to display only membership with Status Override set (membership is manually forced to a specific status)
hy: Ընտրեք «Այո», տեսնելու համար միայն չեղարկված կարգավիճակով անդամակցությունները (անդամակցությունը ոչ ավտոմատ կերպով պարտադրվում է  որոշակի կարգավիճակին)

en: Select "Yes" to display only primary members (those contacts who have a membership directly attached to their record)
hy: Ընտրեք «Այո» միայն հիմնական անդամներին տեսնելու համար (այն կոնտակտները, որոնց գրառմանն ուղղակիորեն  կցված է անդամակցությունը)

en: Select 'Individual' if you are importing custom data for individual persons.
hy: Ընտրեք «Անհատ», եթե ներմուծում եք ֆիզիկական անձանց հարմարեցված տվյալներ։

en: Select 'Individual' if you are importing memberships for individual persons.
hy: Ընտրեք «Անհատ», եթե դուք անդամակցություններ եք ներմուծում առանձին անհատների համար:

en: Select 'Inline' to include this set of fields in the main contact Add/Edit form and Contact Summary screens. Select 'Tab' or 'Tab with Table' to create a separate navigation tab for display and editing these values (generally for less frequently accessed and/or larger sets of fields). 'Tab with Table' is recommended for customs data sets which allow multiple records.
hy: Ընտրել «Ներտողային»՝ դաշտերի այս կազմը գլխավոր կոնտակտի Ավելացնել/Խմբագրել ձևում և Կոնտակտի ամփոփ էկրաններում ներառելու համար։ Ընտրել «Ներդիր» կամ «Աղյուսակ ունեցող ներդիր» և ստեղծել այս արժեքները ցուցադրելու կամ խմբագրելու համար առանձին նավիգացիոն նեդիր  (հիմնականում, դաշտերի ավելի հազվադեպ այցելվող և/կամ ավելի մեծ կազմերի համար)։ «Աղյուսակ ունեցող ներդիր»-ը խորհուրդ է տրվում հարմարեցված տվյալների կազմերի դեպքում, որոնք բազմաթիվ գրառումների հնարավորություն են տալիս։

en: Select 'New Saved Search' from the '- more actions -' drop-down menu and click 'Go'
hy: «Ավելի շատ գործողություններ» իջնող մենյուից ընտրեք «Նոր պահպանված որոնումները» և սեղմեք «Գնալ»:

en: Select 'Organization' or 'Household' if you are importing custom data . (NOTE: Some built-in contact types may not be enabled for your site.)
hy: Ընտրեք «Կազմակերպություն» կամ «Ընտանիք», եթե ներմուծում եք հարմարեցված տվյալներ։ (ՆՇՈՒՄ․ ներկառուցված կոնտակտների որոշ տեսակներ, հնարավոր է, հասանելի չլինեն ձեր կայքի համար)։

en: Select 'Organization' or 'Household' if you are importing memberships made by contacts of that type. (NOTE: Some built-in contact types may not be enabled for your site.)
hy: Ընտրեք «Կազմակերպություն» կամ «Տնային տնտեսություն», եթե դուք ներմուծում եք տվյալ տեսակի կոնտակտներով անդամագրություններ: (Նշում. Որոշ ներդրված կոնտակտային տեսակներ հնարավոր չէ ակտիվացնել Ձեր կայքում):

en: Select 'User and User Admin Only' if joining this group is controlled by authorized CiviCRM users only. If you want to allow contacts to join and remove themselves from this group via the Registration and Account Profile forms, select 'Public Pages'.
hy: Ընտրեք «Օգտատեր և միայն Օգտատիրոջ ադմինիստրատոր», եթե այս խմբին միանալը կառավարվում է միայն CiviCRM լիազորված օգտատերերի կողմից։ Եթե ցանկանում եք թույլ տալ կոնտակտներին միանալ այս խմբին կամ դուրս գալ դրանից Գրանցման և անձնական էջի ձևերի միջոցով, ընտրեք «Հանրային էջեր»։

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date.
hy: Ընտրել "չֆիքսված ժամկետով", եթե անդամակցության ժամանակահատվածն սկսում է գրանցման ամսաթվից։ Ընտրել "ֆիքսված ժամկետով", թե անդամակցության ժամանակահատվածն սկսում է որոշակի օրացուցային ամսաթվից։

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date. If membership duration is specified in years, you will be able to specify the exact month and day for memberships to start. If membership duration is specified in months, memberships will start on the 1st of the current month and run for the number of specified months.
hy: Ընտրել «լողացող», եթե անդամակցության ժամկետներն սկսվում են գրանցման ամսաթվից: Ընտրել «ֆիքսված», եթե անդամակցության ժամկետները մեկնարկում են սահմանված օրացուցային օրվանից: Եթե անդամակցության տևողությունը նշված է տարիներով, Դուք պետք է կարողանաք նշել անդամակցության մեկնարկի ճշգրիտ ամիսը և օրը: Եթե անդամակցության տևողությունը նշված է ամիսներով, ապա անդամակցությունը կմեկնարկի ընթացիկ ամսվա 1-ին ուժի մեջ կլինի է որքան ամիս որ նշված է։

en: Select <strong>Individual</strong> for Contact Type if each record in your file represents an individual person - even if the file also contains related Organization data (e.g. Employer Name, Employer Address, etc.).
hy: Ընտրեք <strong>Անհատ</strong> կոնտակտի տեսակի համար, եթե ձեր թղթապանակում յուրաքանչյուր գրառում ներկայացնում է անհատի, նույնիսկ, եթե թղթապանակը պարունակում է նաև վերջիններիս հետ կապված կազմակերպությունների մասին տվյալներ (օրինակ, Գործատուի անունը, Գործատուի հասցեն և այլն):

en: Select <strong>Organization</strong> or <strong>Household</strong> if each record in your file represents a contact of that type. (NOTE: Some built-in contact types may not be enabled for your site.)
hy: Ընտրեք <strong>Կազմակերպություն</strong> կամ<strong>Տնային տնտեսություն</strong>, եթե ձեր ֆայլում յուրաքանչյուր գրառում, իրենից ներկայացնում է տվյալ տեսակի կոնտակտ (ՆՇՈՒՄ. Որոշ ներդրված կոնտակտային տեսակներ հնարավոր չէ ակտիվացնել ձեր կայքի համար):

en: Select Campaign
hy: Ընտրել քարոզարշավ

en: Select Case
hy: Ընտրել գործը

en: Select Case for Merge
hy: Ընտրել գործ միավորման համար

en: Select Columns
hy: Ընտրել սյունակները

en: Select Credit Card Types that this payment processor can accept
hy: Ընտրեք վարկային քարտի տեսակները, որոնք այս վճարման օպերատորը կարող է ընդունել

en: Select Date
hy: Ընտրել ամսաթիվ

en: Select Field
hy: Ընտրել դաշտը

en: Select Fields to Export
hy: Ընտրել արտահանման ենթակա դաշտերը

en: Select Final Mailing (Test %1)
hy: Ընտրեք փոստային առաքման վերջնական տարբերակը (Թեստ% 1)

en: Select Format
hy: Ընտրել ձևաչափը

en: Select Group
hy: Ընտրել խումբ

en: Select Label
hy: Ընտրել պիտակ

en: Select Location
hy: Ընտրել տեղակայման վայրը

en: Select Mailer
hy: Ընտրել առաքման եղանակը

en: Select Membership Organization and then Membership Type.
hy: Ընտրեք կազմակերպությունը, որին ցանկանում եք անդամակցել, անուհետեւ անդամակցության տեսակը:

en: Select Profile
hy: Ընտրել պրոֆիլ

en: Select Recipients
hy: Ընտրել ստացողներին

en: Select Records
hy: Ընտրել գրառումները

en: Select Result Set
hy: Ընտրել արդյունքների խումբը

en: Select SMS Provider
hy: Ընտրել SMS մատակարար

en: Select Saved Mapping or Leave blank to create a new One.
hy: Ընտրել պահպանված քարտեզագրումը կամ թողնել դատարկ՝ նորը ստեղծելու համար:

en: Select Saved Mapping, or leave blank to create a new mapping.
hy: Ընտրել Պահպանված արտապատկերում կամ դատարկ թողնել՝ նոր արտապատկերում ստեղծելու համար։

en: Select Tag(s)
hy: Ընտրել նշապիտակ(ներ)

en: Select Tagset
hy: Ընտրել նշապիտակների կազմ

en: Select a CiviMember Membership Type
hy: Ընտրել CiviMember-ի անդամակցության տեսակը

en: Select a Different Field Mapping
hy: Ընտրել մեկ այլ դաշտի քարտեզագրում

en: Select a Drupal Role
hy: Ընտրել Drupal դերերը

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Anyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users.
hy: Ընտրել դեր՝ այս թույլտվությանը վերագրելու համար (շնորհում): Ընտրեք «Բոլորը» հատուկ դերը, եթե ցանկանում եք տրամադրել այս թույլտվությունը ԲՈԼՈՐ օգտատերերին: «Ցանկացածը» ներառում է անանուն (այսինքն՝ չգրանցված) օգտատերերին:

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Everyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users. Select the special role 'Authenticated' if you want to grant it to any logged in user.
hy: Ընտրել դեր՝ այս թույլտվությանը վերագրելու համար (շնորհում): Ընտրեք «Բոլորը» հատուկ դերը, եթե ցանկանում եք տրամադրել այս թույլտվությունը ԲՈԼՈՐ օգտատերերին: «Բոլորը» ներառում է անանուն (այսինքն՝ չգրանցված) օգտատերերին: Ընտրեք «Իսկորոշված» հատուկ դերը, եթե ցանկանում եք տրամադրել այն որևէ գրանցված օգտատիրոջ:

en: Select a different Custom Data Set for this field.
hy: Ընտրել Հարմարեցրված տվյալների այլ կազմ այս դաշտի համար։

en: Select a group if you are using this profile for search and listings, AND you want to limit the listings to members of a specific group.
hy: Ընտրեք խումբ, եթե դուք օգտագործում եք այս պրոֆիլը որոնման և ցուցակավորման համար ԵՎ ցանկանում եք սահմանափակել ցուցակները որևէ հատուկ խմբի անդամներով:

en: Select a group of contacts who should have this role when logged in to your site. Groups must be assigned the 'Access Control' type (Contacts &raquo; Manage Groups &raquo; Settings) to be included in this list.
hy: Ընտրեք կոնտակտների խումբ, որոնք պետք է ունենան այս դերը, երբ մուտք գործեն ձեր կայք: Խմբերը պետք է պատկանեն «Մուտքի վերահսկողություն» տեսակին (Կոնտակտներ &raquo; Կառավարել խմբերը &raquo; Կարգավորումներ)՝ այս ցուցակում ներառվելու համար:

en: Select a label format from the dropdown list.
hy: Ընտրել պիտակ իջնող ցուցակից:

en: Select a page format for PDF files created using this template if you wish to override the default format. Page formats define the paper size and margins.
hy: Ընտրեք էջի ձևաչափը այս ձևանմուշի միջոցով ստեղծված PDF ֆայլերի համար, եթե ցանկանում եք չեղարկել նախնական ձևաչափը: Էջի ձևաչափերը սահմանում են թղթի չափը և լուսանցքները:

en: Select a page format from the list or configure your own format in the settings below.
hy: Ընտրեք էջի ձևաչափ ցուցակից կամ կազմաձևեք ձեր սեփական ձևաչափը ներքոբերյալ կարգավորումներում:

en: Select a page format to use for the PDF file. Page formats define the paper size and margins.
hy: Ընտրեք էջի ձևաչափ ՝ PDF ֆայլի օգտագործման համար: Էջի ձևաչափերը սահմանում են թղթի չափը և լուսանցքները:

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for event registrants. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fee levels in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
hy: Ընտրեք նախապես կազմաձևված «Գնային սանդղակ», որում առաջարկվում է  մի շարք անհատական գնային տարբերակներ միջոցառումների համար գրանցվողների համար: Հակառակ դեպքում ընտրեք &quot;-none-&quot;  և ստորև ներկայացված աղյուսակում մուտքագրեք վճարման մեկ կամ մի քանի մակարդակներ: Ստեղծեք կամ խմբագրեք գնային սանդղակներն <a href='%1'>այստեղ</a>:

en: Select a pre-existing template, or upload a document for mail merge.
hy: Ընտրել նախապես գոյություն ունեցող ձևանմուշ կամ թարմացնել փաստաթուղթ փոստի միավորման համար:

en: Select a specific Contact Subtype here ONLY if all you want all records in this import to be assigned to that subtype. EXAMPLE: If all records are of the <strong>Student</strong>, select that subtype here and it will be assigned to all import records.
hy: Այստեղից ընտրեք հատուկ կոնտակտային ենթատեսակը  ՄԻԱՅՆ, եթե ցանկանում եք, որ այս ներմուծման բոլոր գրառումները  փոխանցվեն այդ ենթատեսակին: ՕՐԻՆԱԿ՝ եթե բոլոր գրառումները <strong>Ուսանող</strong> տեսակի են, այստեղ ընտրեք  այդ ենթատեսակը և նրան կփոխանցվի ներմուծված բոլոր գրառումներին:

en: Select a specific group of contacts, OR apply this permission to ALL groups.
hy: Ընտրել կոնտակտների հատուկ խումբ ԿԱՄ կիրառել այս թույլտվությունը ԲՈԼՈՐ խմբերի հետ:

en: Select a specific group of custom fields, OR apply this permission to ALL custom fields.
hy: Ընտրել հարմարեցրած դաշտերի հատուկ խումբ ԿԱՄ կիրառել այս թույլտվությունը ԲՈԼՈՐ հարմարեցրած դաշտերի հետ:

en: Select a specific profile, OR apply this permission to ALL profiles.
hy: Ընտրել հատուկ պրոֆիլ ԿԱՄ կիրառել այս թույլտվությունը ԲՈԼՈՐ պրոֆիլների հետ:

en: Select a username; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
hy: Ընտրել օգտվողի անուն․ կետադրական նշաններ չեն թույլատրվում, բացառությամբ՝ կետի, միացնող գծիկի և տակի գծիկի:

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent current status.
hy: Ընտրել բոլոր CiviMember կարգավիճակի կանոն(ներ)ը, որոնք ներկայացնում են ներկա կարգավիճակը:

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent expired status.
hy: Ընտրել բոլոր CiviMember կարգավիճակի կանոն(ներ)ը, որոնք ներկայացնում են ժամկետանց կարգավիճակը:

en: Select an ACL Role to assign.
hy: Ընտրել ACL դեր՝ վերագրելու համար:

en: Select an entity.
hy: Ընտրել օբյեկտ

en: Select an event, OR apply this permission to ALL events.
hy: Ընտրել միջոցառում ԿԱՄ կիրառել այս թույլտվությունը ԲՈԼՈՐ միջոցառումների հետ:

en: Select an icon to appear to the left side of the navigation menu item.
hy: Ընտրել պատկերակ` նավիգացիոն մենյուի տարրի ձախ կողմում տեղադրելու համար:

en: Select as Final
hy: Ընտրել որպես վերջնական

en: Select at least one membership option.
hy: Ընտրել անդամակցության առնվազն մեկ տարբերակ

en: Select at most one option associated with the same membership type.
hy: Ընտրել անդամակցության միևնույն  տեսակի հետ կապված ոչ ավելի քան մեկ  տարբերակ:

en: Select between Admin/Public for each option. 'Public' will show the option to all users accessing the price set. Use 'Admin' to limit the option to users with the 'CiviEvent: edit event participants’ permission (when viewing the field via the event registration pages) or the ‘CiviContribute: edit contributions’ permission (when accessing the field through a contribution page).
hy: Յուրաքանչյուր ընտրանքի համար ընտրեք Ադմինիստրատոր/Հանրային։ «Հանրայինի» դեպքում գնացուցակ մուտք գործող բոլոր օգտատերերը կտեսնեն ընտրանքը։ Ընտրեք «Ադմինիստրատոր», եթե ցանկանում եք, որ ընտրանքը հասանելի լինի միայն այն օգտատերերին, որոնք ունեն «CiviEvent․ խմբագրել միջոցառման մասնակիցներին» թույլտվությունը (միջոցառման գրանցման էջերի միջոցով դաշտը դիտելու ընթացքում) կամ «CiviContribute․ խմբագրել ներդրումները» թույլտվությունը (դաշտ ներդրումների էջի միջոցով մուտք գործելու ընթացքում)։

en: Select color
hy: Ընտրել գույնը

en: Select either EventID OR Event Title
hy: Ընտրել միջոցառման նույնականացուցիչը կամ միջոցառման անվանումը

en: Select either of the dates.
hy: Ընտրել ամսաթվերից որևէ մեկը

en: Select field
hy: Ընտրել դաշտը

en: Select fields for export
hy: Ընտրել դաշտերն արտահանման համար

en: Select list
hy: Ընտրել ցանկ

en: Select neither to show all members, regardless of whether they are the direct member or inherit it through a relationship,
hy: Ընտրել բոլոր անդամներին ցույց չտալու տարբերակը՝ անկախ այն հանգամանքից, թե նրանք ուղղակի անդամներ են, թե ժառանգել են անդամակցությունը՝ ելնելով որևէ մեկի հետ ունեցած կապից։

en: Select neither to show all memberships
hy: Ընտրել "ցույց չտալ բոլոր անդամակցությունները"

en: Select non-overlapping discount start date.
hy: Ընտրել զեղչի մեկնարկի չհամընկնող ամսաթիվ

en: Select one or more tags for details.
hy: Մանրամասների համար ընտրել մեկ կամ ավելի նշապիտակ։

en: Select saved mapping
hy: Ընտրել պահպանված քարտեզագրումը

en: Select someone else ...
hy: Ընտրել մեկ ուրիշին ...

en: Select the Activity Type.
hy: Ընտրել գործունեության տեսակը

en: Select the SMS provider for this mass message from the dropdown list.
hy: Իջնող ցանկից ընտրեք SMS մատակարար այս զանգվածային հաղորդագրության համար։

en: Select the action token from the Insert Tokens pop-up list - e.g. Unsubscribe via web page - and insert into your message.
hy: Ընտրեք գործողության նշանը «Զետեղել նշաններ» ելնող ցուցակից, օրինակ՝ Ապաբաժանորդագրվել վեբ կայքի միջոցով, և զետեղեք այն ձեր հաղորդագրության մեջ:

en: Select the appropriate Privacy Options.
hy: Ընտրել գաղտնիության համապատասխան ընտրանքները:

en: Select the campaign for which survey is created.
hy: Ընտրել այն քարոզարշավը, որի համար մշակվել է հարցումը

en: Select the currency to be used for event registration.
hy: Ընտրեք այն արժույթը, որը պետք է օգտագործվի միջոցառման գրանցման համար:

en: Select the email format preferred by this contact. Select 'Both' to send HTML and Text formats.
hy: Ընտրեք էլ. փոստի՝ այս կոնտակտի կողմից նախընտրելի ձևաչափը: Ընտրեք «Երկուսն էլ»՝ HTML և տեքստային ձևաչափերով ուղարկելու համար:

en: Select the fields to be included when editing a contact or event address.
hy: Ընտրեք այն դաշտերը, որոնք պետք է ներառվեն կոնտակտի տվյալները կամ միջոցառման հասցեն խմբագրելիս:

en: Select the financial type assigned to fees for this membership type (for example 'Membership Fees'). This is required for all membership types - including free or complimentary memberships.
hy: Ընտրել անդամակցության տվյալ տեսակի համար կիրառվող ֆինանսական տեսակը (օրինկակ՝ "Անդամավճարներ")։ Սա պարտադիր է անդամակցության բոլոր տեսակների համար՝ այդ թվում նաև անվճար անդամակցության։

en: Select the format that is used for date fields in your import data.
hy: Ընտրեք ձեր ներմուծման տվյալներում տվյալների դաշտի համար օգտագործվող ֆորմատը:

en: Select the group
hy: Ընտրել խումբ

en: Select the html type used to offer options for this field
hy: Ընտրել այս դաշտի համար ընտրանքներ առաջարկելու նպատակով օգտագործվող html տեսակը

en: Select the interval for due date.
hy: Ընտրեք միջակայք սահմանված ամսաթվի համար:

en: Select the menu item corresponding to the section this item should be placed in. If this is a top-level menu, leave this field empty.
hy: Ընտրեք մենյուի տարրը, որը համապատասխանում է այն բաժնին, որտեղ պետք է տեղադրվի այդ տարրը: Եթե սա բարձրակարգ մենյու է, ապա դաշտը դատարկ թողեք:

en: Select the preferred method(s) of communicating with this contact.
hy: Ընտրեք այս կոնտակտի հետ հաղորդակցվելու նախընտրելի եղանակ(ներ)ը:

en: Select the source of the imported data. By default the following choices are possible:
hy: Ընտրեք ներմուծված տվյալների աղբյուրը: Սկզբնադրորեն հնարավոր են հետևյալ տարբերակները:

en: Select the type of CiviCRM record and the field you want to include in this Profile.
hy: Ընտրեք CiviCRM գրառման և դաշտի տեսակը, որ ցանկանում եք ներառել այս Պրոֆիլի մեջ։

en: Select the type of data this ACL operates on.
hy: Ընտրել տվյալների այն տեսակը, որոնցում այս ACL-ը գործարկվում է:

en: Select the type of record that this set of custom fields is applicable for. You can configure custom data for a specific type of contact (e.g. Individuals but NOT Organizations), ANY type of contact, or other record types such as activities, contributions, memberships and event participants.
hy: Ընտրեք գրառումների այն տեսակը, որի համար հարմարեցված դաշտերի այս կազմը կիրառելի է։ Կարող եք կազմաձևել հարմարեցված տվյալները կոնտակտի որոշակի տեսակի (օրինակ՝ Անհատներ, բայց ՈՉ Կազմակերպություններ), կոնտակտի ՑԱՆԿԱՑԱԾ տեսակի կամ գրառումների այլ տեսակների համար, ինչպիսիք են՝ գործողությունները, ներդրումները, անդամակցությունը կամ միջոցառումների մասնակիցները։

en: Select which CiviMember Status Rules will be used for "Current" and "Expired" status. A "Current" status rule will add the above role to a user account. An "Expired" status rule will remove the above role from a user account.
hy: Ընտրել, թե որ CiviMember կարգավիճակի կանոնները պետք է կիրառվեն «ընթացիկ» և «ժամկետանց» կարգավիճակի համար: «Ընթացիկ» կարգավիճակի կանոնը վերը նշված դերը կավելացնի օգտագործողի հաշվին: «Ժամկետանց» կարգավիճակի կանոնը վերոհիշյալ դերը կհեռացնի օգտագործողի հաշվից:

en: Select which method CiviMember Roles Sync will use to automatically synchronize Memberships and Roles. If you choose user login/logout, you will have to run an initial "Manual Synchronization" after you create a new rule for it to be applied to all users and contacts. Leave the default setting if you are unsure which method to use.
hy: Ընտրել, թե որ մեթոդը CiviMember Roles Sync- ը կօգտագործի ավտոմատ կերպով անդամակցություններն ու դերերը սինխրոնիզացնելու համար: Եթե ընտրում եք օգտագործողի մուտք/ելք, ապա դուք պետք է կատարեք նախնական «Ձեռքով սինխրոնիզացում»՝ նոր կանոն ստեղելու համար, որը կկիրառվի բոլոր օգտագործողների և կոնտակտների համար: Թողնել բազային պարամետրը, եթե վստահ չեք, թե որ մեթոդն օգտագործել :

en: Selectable:
hy: Ընտրելու հնարավորություն ունեցող

en: Selectable?
hy: Ունի՞ ընտրելու հնարավորություն:

en: Selected %1 Report has been deleted.
hy: Ընտրված %1 հաշվետվությունը ջնջված է

en: Selected %1 type has been deleted.
hy: Ընտրված% 1 տեսակը ջնջվել է:

en: Selected ACL has been deleted.
hy: Ընտրված ACL-ը ջնջվել է։

en: Selected Activity cannot be deleted.
hy: Ընտրված գործողությունը հնարավոր չէ ջնջել

en: Selected Comment has been deleted successfully.
hy: Ընտրված մեկնաբանությունը հաջողությամբ ջնջվել է:

en: Selected Contacts
hy: Ընտրված կոնտակնտներ

en: Selected Entity Role has been deleted.
hy: Ընտրված սուբյեկտի դերը ջնջվել է:

en: Selected Event is not Paid Event
hy: Ընտրված միջոցառումը վճարովի չէ։

en: Selected Label Format has been deleted.
hy: Ընտրված պիտակի ձևաչափը ջնջված է։

en: Selected Location type has been deleted.
hy: Ընտրված տեղանքի տեսակը ջնջված է։

en: Selected Note has been deleted successfully.
hy: Ընտրված նշումը հաջողությամբ ջնջվել է:

en: Selected PDF Page Format has been deleted.
hy: Ընտրված PDF էջի ձևաչափը ջնջվել է:

en: Selected Profile Field has been deleted.
hy: Ընտրված պրոֆիլի դաշտը ջնջվել է:

en: Selected Provider has been deleted.
hy: Ընտրված մատակարարը ջնջվել է:

en: Selected Relationship type has been deleted.
hy: Ընտրված հարաբերության տեսակը ջնջվել է։

en: Selected Reminder has been deleted.
hy: Ընտրված հիշեցումը ջնջվել է։

en: Selected Survey type has been deleted.
hy: Ընտրված հարցման տեսակը ջնջվել է։

en: Selected case is already linked.
hy: Ընտրված գործի հետ կապն արդեն ստեղծված է

en: Selected contact type can not be deleted. Make sure contact type doesn't have any associated custom data or group.
hy: Ընտրված կոնտակտի տեսակը չի կարելի ջնջել։ Հավաստիացեք, որ կոնտակտի տեսակը չունի որևէ հարակից համապատասխանեցված տվյալներ կամ խումբ:

en: Selected contact type has been deleted.
hy: Ընտրված կոնտակի տեսակը ջնջվել է:

en: Selected contact(s) do not have a valid Phone, or communication preferences specify DO NOT SMS, or they are deceased
hy: Ընտրված կոնտակտ(ներ)ը չեն պարունակում գործող հեռախոս կամ հաղորդակցության նախապատվություններում նշված է «SMS ՉՈՒՂԱՐԿԵԼ» կամ դրանք ջնջված են

en: Selected contact(s) do not have a valid email address, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or they are deceased or Primary email address is On Hold.
hy: Ընտրված կոնտակտ(ներ)ը չեն պարունակում էլ. փոստի գործող հասցե կամ հաղորդակցության նախապատվություններում նշված է «ԷԼ. ՆԱՄԱԿ ՉՈՒՂԱՐԿԵԼ» կամ դրանք ջնջված են կամ էլ. փոստի հիմնական հասցեն սպասման մեջ է:

en: Selected contacts have been marked as not duplicates
hy: Ընտրված կոնտակտները նշվել են որպես «ոչ կրկնօրինակներ»

en: Selected fields will be displayed in autocomplete dropdown search results for 'Contact Reference' custom fields. Contact Name is always included. NOTE: You must assign 'access contact reference fields' permission to the anonymous role if you want to use custom contact reference fields in profiles on public pages. For most situations, you should use the 'Limit List to Group' setting when configuring a contact reference field which will be used in public forms to prevent exposing your entire contact list.
hy: Ընտրված դաշտերը կցուցադրվեն ավտոմատ կերպով լրացվող բացվող ցանկերի որոնման արդյունքներում ` «Կոնտակտի հղում» համապատասխանեցված դաշտերի համար: Կոնտակտի անունը միշտ ներառված է: ՈւՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ․ Դուք պետք է անանուն դերին շնորհեք «կոնտակտային հղումների դաշտեր մուտքի» թույլտվություն, եթե ցանկանում եք օգտագործել հարմարեցված կոնտակտային հղման դաշտեր հանրային էջերի պրոֆիլներում: Բազմաթիվ իրավիճակներում Դուք պետք է օգտագործեք «Ցուցակը սահմանափակել խմբով» գործառույթը կոնտակտային հղման դաշտը կազմաձևելիս, որը կօգտագործվի հանրային ձևերով՝ Ձեր ամբողջական կոնտակտային ցուցակի բացահայտումը կանխելու համար:

en: Selected mailing has been deleted.
hy: Ընտրված փոստային առաքումը ջնջվել է:

en: Selected mapping has been deleted successfully.
hy: Ընտրված քարտեզագրումը հաջողությամբ ջնջվել է:

en: Selected membership status has been deleted.
hy: Ընտրված անդամակցության կարգավիճակը ջնջվել է:

en: Selected membership type has been deleted.
hy: Ընտրված անդամակցության տեսակը ջնջվել է։

en: Selected message template has been deleted.
hy: Հաղորդագրության ընտրված ձևանմուշը ջնջվել է:

en: Selected option group has been deleted.
hy: Ընտրված ընտրանքային խումբը ջնջվել է:

en: Selected option value has been deleted.
hy: Ընտրված տարբերակի պարամետրը ջնջվել է։

en: Selected participant status has <strong>NOT</strong> been deleted; there are still participants with this status.
hy:  Մասնակիցների ընտրված կարգավիճակը <strong>ՉԻ</strong> ջնջվել. Դեռևս գոյություն ունեն այս կարգավիճակով մասնակիցներ:

en: Selected participant status has been deleted.
hy: Ընտրված մասնակցի կարգավիճակը ջնջվել է:

en: Selected participant was deleted successfully.
hy: Ընտրված մասնակիցը հաջողությամբ ջնջվել է:

en: Selected records must all be the same contact type (i.e. all Individuals).
hy: Ընտրված գրառումները բոլրն էլ պետք է պատկանեն կոնտակտի նույն տեսակին (այսինքն՝ բոլոր անհատները):

en: Selected relationship has been deleted successfully.
hy: Ընտրված հարաբերությունը հաջողությամբ ջնջվել է:

en: Selected report has been deleted.
hy: Ընտրված հաշվետվությունը ջնջված է։

en: Selecting Yes will set the report to be visible only to the user
      that clicked this option and saved the report settings form. If this is
      enabled, the permissions configuration for this report will be disabled.
hy: ՛Այո՛ ընտրելու դեպքում հաշվետվությունը տեսանելի կդառնա միայն այն օգտատիրոջ համար, ով սեղմել է այդ տարբերակը և պահպանել է հաշվետվության կարգավորումների ձևը։ Եթե դա ակտիվացաված է, ապա այս հաշվետվության համար թույլտվության կոնֆիգուրացիան կապաակտիվացվի։

en: Selection Method
hy: Ընտրության մեթոդը

en: Selections
hy: Ընտրանք

en: Self-service Cancellation or Transfer Time
hy: Ինքնուրույն կատարվող չեղարկման կամ փոխանցման ժամկետը

en: Send
hy: Ուղարկել

en: Send A/B test at:
hy: A / B փորձնական հաղորդագրությունն ուղարկել ․․․

en: Send A/B test immediately
hy: Անմիջապես ուղարկել  A / B փորձնական հաղորդագրությունը

en: Send Confirmation
hy: Ուղարկել հաստատում

en: Send Confirmation Email?
hy: Հաստատում ուղարկե՞լ էլ․ փոստով

en: Send Confirmation and Receipt
hy: Ուղարկել հաստատում և անդորրագիր

en: Send Confirmation and Receipt?
hy: Հաստատում կամ ստացական ուղարկե՞լ

en: Send Confirmation?
hy: Հաստատում ուղարկե՞լ

en: Send Email
hy: Ուղարկել էլ․ նամակ

en: Send Email to Contacts
hy: Ուղարկել էլ․ նամակ կոնտակտներին

en: Send Mailing
hy: Ուղարկել փոստային հաղորդագրություն

en: Send Notification
hy: Ուղարկել ծանուցում

en: Send Pledge Acknowledgment.
hy: Ուղարկել գրավի համար երախտագիտական նամակ։

en: Send Pledge Reminder.
hy: Ուղարկել հիշեցում՝ գրավի մասին։

en: Send Receipt
hy: Ուղարկել ծանուցում

en: Send SMS
hy: Ուղարկել SMS

en: Send Scheduled Mailings
hy: Ուղարկում է պլանավորված փոստային հաղորդագրություններ

en: Send Scheduled Reminders
hy: Ուղարկեք պլանավորված հիշեցումներ

en: Send Scheduled SMS
hy: Ուղարկել պլանավորված կարճ հաղորդագրություններ

en: Send Your Message
hy: Ուղարկեք ձեր հաղորդագրությունը

en: Send a Copy
hy: Ուղարկել պատճենը

en: Send an Email
hy: Ուղարկել էլ․ նամակ

en: Send an SMS
hy: Ուղարկել SMS

en: Send as
hy: Ուղարկել որպես

en: Send at:
hy: Ուղարկել

en: Send email to %1
hy: Էլ. նամակ ուղարկել %1-ին

en: Send final mailing at:
hy: Վերջնական փոստային հաղորդագրությունն ուղարկել․․․․

en: Send final mailing immediately
hy: Անմիջապես ուղարկել վերջնական փոստային հաղորդագրությունը

en: Send immediately
hy: Ուղարկել միանգամից

en: Send information about a contribution campaign or event to a friend.
hy: Պատմիր ընկերոջդ ներդրումային քարոզարշավի կամ միջոցառման մասին։

en: Send test
hy: Փորձնական հաղորդագրություն ուղարկել

en: Send test email to group:
hy: Փորձնական էլ․ նամակ ուղարկել խմբին

en: Send test email to:
hy: Փորձնական նամակ ուղարկել -----ին

en: Send test message to %1
hy: Փորձնական հաղորդագրություն ուղարկել %1 -ին

en: Send test message to group
hy: Փորձնական հաղորդագրություն ուղարկել խմբին

en: Send the message as email or sms or both.
hy: Հաղորդագրությունն ուղարկել որպես էլ. նամակ կամ SMS կամ երկուսն էլ:

en: Send to %1
hy: Ուղարկել %1-ին

en: Send to these Friend(s)
hy: Ուղարկել այս ընկերոջը (ընկերներին)

en: Sending test email
hy: Փորձնական էլ․ նամակի առաքում

en: Sending...
hy: Ուղարկում է․․․

en: Sendmail Argument
hy: Sendmail-ի փաստարկը

en: Sendmail Configuration
hy: Sendmail-ի կազմաձևում

en: Sendmail Path
hy: Sendmail-ի ուղին

en: Sends out scheduled CiviMail mailings
hy: Ուղարկում է պլանավորված CiviMail փոստային հաղորդագրություններ

en: Sends out scheduled SMS
hy: Ուղարկում է պլանավորված կարճ հաղորդագրություններ

en: Sends out scheduled reminders via email
hy: Ուղարկում է պլանավորված հիշեցումներ էլ․ փոստի միջոցով

en: Senior
hy: Ավագ

en: Senior Services Coordinator
hy: Տարեցների համար նախատեսված ծառայություններ

en: Senior Services Coordinator is
hy: Տարեցների համար նախատեսված ծառայությունների համակարգողն է

en: Sent By
hy: Ուղարկող

en: Sent Email Message
hy: Էլ. փոստով նամակ ուղարկել:

en: Sent SMS Message
hy: Ուղարկել SMS հաղորդագրություն

en: Separate Membership Payment
hy: Անդամավճարի առանձին վճարում

en: Separate Payment
hy: Առանձին վճարում

en: Separators
hy: Բաժանարարներ

en: Sequence
hy: Հերթականություն

en: Serbian
hy: Սերբերեն

en: Server
hy: Սերվեր

en: Session Reset
hy: Սեանսի վերամիացում

en: Session has been reset.
hy: Աշխատաշրջանը վերակայվել է:

en: Set
hy: Կազմ

en: Set Name
hy: Շարքի անվանումը

en: Set Privacy Options
hy: Սահմանել գաղտնիության ընտրանքներ

en: Set Proximity Search as required if you want all searches using this profile to require the user to enter a start address and a radius.
hy: Անհրաժեշտության դեպքում, սահմանեք հեռավորության սահմանմամբ որոնում, եթե ցանկանում եք, որ այս պրոֆիլով իրականացվող բոլոր որոնումների համար օգտատերերից պահանջվի մուտքագրել հեռավորության հաշվարկի սկզբնակետը և շառավիղը։

en: Set Title
hy: Կազմի վերնագիրը

en: Set a date and time when you want CiviSMS to start sending this Mass SMS.
hy: Սահմանեք օրն ու ժամը, երբ CiviSMS-ը կսկսի ուղարկել այս Զանգվածային SMS հաղորդագրությունը։

en: Set as primary
hy: Նշել որպես «հիմնական»

en: Set event location and event contact information (email and phone).
hy: Նշեք միջոցառման անցկացման վայրը և միջոցառման կոնտակտային տվյալները (էլ. փոստի հասցե և հեռախոսահամար):

en: Set event title, type (conference, performance etc.), description, start and end dates, maximum number of participants, and activate the event. Enable the public participant listing feature.
hy: Սահմանեք միջոցառման անվանումը, տեսակը (համաժողով, ներկայացում և այլն), նկարագրությունը, մեկնարկի և ավարտի ամսաթվերը, մասնակիցների առավելագույն քանակը և ակտիվացրեք միջոցառումը: Ակտիվացրեք հանրային մասնակիցների ցուցակագրման գործառույթը:

en: Set this organization as current employer
hy: Նշել այս կազմակերպությունը որպես «ընթացիկ գործատու»

en: Set this organization as the current employer for this individual. Note: will disable any existing employer relationship for this individual.
hy: Սահմանել այս կազմակերպությունը որպես այս անհատի ներկա գործատու: Նշում. կապաակտիվացնի գործատուի ցանկացած գոյություն ունեցող հարաբերություն այս անհատի համար:

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages the appear in your CMS' error log.
hy: Նշել <strong>Այո</strong>, եթե ցանկանում եք, որպեսզի CiviCRM սխալի / վրիպազերծման վերաբերյալ հաղորդագրությունները արտացոլվեն Ձեր CMS սխալների մատյանում:

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages to appear in the Drupal error logs
hy: Նշել <strong>Այո</strong>, եթե ցանկանում եք, որ CiviCRM սխալների / վրիպազերծման վերաբերյալ հաղորդագրությունները հայտնվեն Drupalի սխալների մատյաններում

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
hy: Նշել <strong>Այո</strong>, եթե ցանկանում եք կիրառել CiviCRM- ի վրիպազերծման գործիքներից մեկը:

en: Setting Created Date
hy: Կարգավորման ստեղծման ամսաթիվը

en: Setting ID
hy: Կարգավորումների նույնականացուցիչը

en: Setting Name
hy: Կարգավորման անվանումը

en: Settings
hy: Կարգավորումներ

en: Settings - %1 Integration
hy: Կարգավորումներ - % 1 ինտեգրում

en: Settings - CiviCase
hy: Կարգավորումներ - CiviCase

en: Settings - CiviMail
hy: Կարգավորումներ - CiviMail

en: Settings - Cleanup Caches and Update Paths
hy: Կարգավորումներ - Հիշապահեստի մաքրում և ուղիների թարմացում

en: Settings - Date
hy: Կարգավորումներ - Ամսաթիվ

en: Settings - Date Preferences
hy: Կարգավորումներ - Ամսաթվի ձևաչափի կարգավորում

en: Settings - Localization
hy: Կարգավորումներ - Տեղայնացում

en: Settings - Mapping and Geocoding Providers
hy: Կարգավորումներ - Քարտեզագրում և գեոկոդավորում իրականացվողներ

en: Settings - Outbound Mail
hy: Կարգավորումներ - Ելքային հաղորդագրություններ

en: Settings - Payment Processor
hy: Կարգավորումներ -  Վճարման օպերատոր

en: Settings - Resource URLs
hy: Կարգավորումներ - URL-ների ռեսուրսներ

en: Settings - SMS Provider
hy: Կարգավորումներ - SMS մատակարար

en: Settings - Scheduled Jobs
hy: Կարգավորումներ - Պլանավորված աշխատանք

en: Settings - Scheduled Jobs Log
hy: Կարգավորումներ - Պլանավորված աշխատանքների մատյան

en: Settings - Search Preferences
hy: Կարգավորումներ - Որոնման պարամետրեր

en: Settings - Upload Directories
hy: Կարգավորումներ - Տեղեկագրքերի վերբերռնում

en: Settings Saved
hy: Կարգավորումները պահպանվել են

en: Setup
hy: Կոնֆիգուրացիա

en: Sex
hy: Սեռը

en: Share With
hy: Տարածել

en: Shared Address
hy: Համօգտագործվող հասցե

en: Shared addresses will not be removed or altered but will no longer be shared.
hy: Համօգտագործված հասցեները չեն հեռացվի կամ փոփոխվի, սակայն այլևս հնարավոր չի լինի դրանք համօգտագործել:

en: Sheet Size
hy: Թերթի չափսը

en: Sheet Size (w x h)
hy: Թերթի չափսը (լ x բ)

en: Shona
hy: Շոնա

en: Short name
hy: Կարճ անվանումը

en: Short, printable name
hy: Կարճ, տպվող անվանումը

en: Should a CAPTCHA widget be included this Profile form.
hy: Պե՞տք է CAPTCHA վիդջեթը ներառվի պրոֆիլի այս ձևանմուշում:

en: Should a Cancel button be included in this Profile form.
hy: Արդյո՞ք պետք է չեղարկման կոճակ ներառված լինի պրոֆիլի այս ձևանմուշում:

en: Should a pdf invoice be emailed automatically?
hy: pdf ձևաչափով հաշիվ-ապրանքագիր պետք է՞ ավտոմատ կերպով ուղարկվի։

en: Should a person with this status be counted as a participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants?
hy: Արդյո՞ք այս կարգավիճակ ունեցող անձը պետք է համարվի որպես մասնակից` մասնակիցների առավելագույն քանակը վերահսկելու համար:

en: Should edit link display in profile selector
hy: Խմբագրման հղումը պետք է ցուցադրվի՞ պրոֆիլի ընտրիչում

en: Should membership transactions be processed separately
hy: Անդամակցության գործարքը պետք է առանձին մշակվի՞

en: Should state/province be displayed as abbreviation for contacts from this country?
hy: Արդյո՞ք այս երկրի կոնտակտների համար պետությունը/նահանգը պետք է ցուցադրվի կրճատված վիճակում:

en: Should the multi-record custom field values be displayed in tab table listing
hy: Մի քանի գրառումներ ունեցող հարմարեցված դաշտի արժեքներն արդյո՞ք պետք է ցուցադրվեն ներդիր աղյուսակի ցուցակում

en: Should the new template always use the selected Page Format?
hy: Արդյո՞ք պետք է նոր ձևանմուշը մշտապես օգտագործի ընտրված էջի ձևաչափը:

en: Should the price be displayed next to the label for each option?
hy: Արդյո՞ք յուրաքանչյուր տարբերակի համար գինը պետք է ցուցադրվի պիտակի կողքին:

en: Should this menu be exposed via SSL if enabled?
hy: Ակտիվացված լինելու դեպքում անհրաժե՞շտ է, որ այս ցանկը ցուցադրվի SSL-ի միջոցով:

en: Should this status be considered a current membership in good standing. EXAMPLE: New, Current and Grace could all be considered 'current'.
hy: Այս կարգավիճակը պետք է՞ համարվի ընթացիկ անդմակացություն՝ առանց պարտազանցության: ՕՐԻՆԱԿ՝" Նոր", "Ընթացիկ" և "Grace" անդամակցությունները կարող են բոլորն էլ համարվել «ընթացիկ»:

en: Should we create a cms user for this profile
hy: Արդյո՞ք պետք է ստեղծել cms օգտատեր այս պրոֆիլի համար

en: Should we display a link to the website profile in profile selector
hy: Մենք պետք է ցուցադրե՞նք վեբ կայքի պրոֆիլի հղումը պրոֆիլի ընտրիչում:

en: Should we enable the auto-responder?
hy: Պետք է՞ միացնենք ինքապատասխանիչը

en: Should we forward replies back to the author?
hy: Մենք պետք Է՞ պատասխանները հետ փոխանցենք հեղինակին։

en: Should we include proximity search feature in this profile search form?
hy: Արդյո՞ք պետք է ներառենք հեռավորության սահմանմամբ որոնման հատկանիշն այս պրոֆիլի որոնման ձևանմուշում:

en: Should we track when recipients open/read this mailing?
hy: Մենք պետք է՞ հետևենք, թե երբ է ստացողը բացում/կարդում այս նամակը։

en: Should we update the contact record if we find a duplicate
hy: Արդյո՞ք պետք է թարմացնենք կոնտակտի գրառումը, եթե գտնում ենք կրկնօրինակ

en: Show %1 entries
hy: Ցույց տալ %1 մուտքագրում

en: Show ALL Cases with Upcoming Activities
hy: Ցույց տալ ԲՈԼՈՐ գործերը, որոնք ներառում են Առաջիկայում սպասվող գործողություններ

en: Show Captcha On Profile
hy: Ցույց տալ Captcha-ն պրոֆիլի վրա

en: Show Criteria
hy: Ցույց տալ չափանիշները

en: Show Current and Upcoming Events
hy: Ցույց տալ ընթացիկ և առաջիկա միջոցառումները

en: Show Edit Link?
hy: Ցույց տա՞լ խմբագրելու հղումը:

en: Show Link to CMS User
hy: Ցույց տալ հղումը CMS օգտատիրոջը

en: Show Location?
hy: Ցույց տա՞լ վայրը

en: Show My Cases
hy: Ցույց տալ Իմ գործերը

en: Show My Cases with Upcoming Activities
hy: Ցույց տալ Իմ գործերը, որոնք ներառում են Առաջիկայում սպասվող գործողություններ

en: Show Smart Groups on Demand
hy: Ցույց տալ Խելացի խմբերը՝ ըստ պահանջի

en: Show _MENU_ entries
hy: Ցույց տալ_ՑԱՆԿ_մուտքագրումներ

en: Show comments for this note.
hy: Ցուցադրել այս նշումի վերաբերյալ մեկնաբանությունները:

en: Show contacts that meet the Groups criteria AND the Tags criteria
hy: Ցույց տալ այն կոնտակտները, որոնք համապատասխանում են խմբերի չափանիշներին և նշապիտակների չափանիշներին

en: Show contacts that meet the Groups criteria OR  the Tags criteria
hy: Ցույց տալ այն կոնտակտները, որոնք համապատասխանում են խմբերի չափանիշներին կամ նշապիտակների չափանիշներին

en: Show large map
hy: Ցույց տալ մեծ քարտեզը

en: Show no. of Top Donors
hy: Ցույց տալ առաջատար դոնորների թիվը

en: Show payees
hy: Ցույց տալ վճարառուներին

en: Show recurring cancel/update URLs in receipt based on payment processor capabilities
hy: Ցուցադրեք կրկնվող չեղարկված/արդիականացված URL-ները անդորրագրերում ելնելով վճարման պրոցեսորի հնարավորություններից

en: Show/hide rows with the same data on each contact record.
hy: Կոնտակտի յոջրաքանչյուր գրառման մեջ ցույց տալ/թաքցնել միևնույն տվյալները պարունակող շարքերը:

en: Showing %1 to %2 of %3 entries
hy: %3 մուտքագրումից %1-ից %2 ցուցադրում

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
hy: 0 մուտքագրումից 0-ից 0 ցուցադրում

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
hy: ԲՈԼՈՐ_մուտքերի_ցուցադրում_ՍԿԶԲԻՑ_մինչև_ՎԵՐՋ

en: Showing field as it will be displayed in a form.
hy: Դաշտի ցուցադրում, երբ այն կցուցադրվի ձևի մեջ։

en: Showing only Contacts starting with: '%1'
hy: Ցույց տալ միայն այն կոնտակտները, որոնք սկսվում են «%1»-ով:

en: Showing price set as it will be displayed within a form.
hy: Գնացուցակի ցուցադրում երբ այն կցուցադրվի ձևի մեջ։

en: Showing the custom data group (fieldset) as it will be displayed within an edit form.
hy: Հարմարեցված տվյալների խմբի (դաշտերի կազմ) ցուցադրում խմբագրման ձևի մեջ ցուցադրվելու ժամանակ։

en: Showing this field as it will be displayed in an edit form.
hy: Այս դաշտի ցուցադրում խմբագրման ձևի մեջ ցուցադրվելու ժամանակ։

en: Shows Bookkeeping Transactions Report
hy: Ցույց է տալիս հաշվապահական գործարքների մասին հաշվետվությունը

en: Shows activity statistics by type / date
hy: Ցույց է տալիս գործունեության վիճակագրությունը ըստ տեսակի/ամսաթվի

en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
hy: Ցույց է տալիս այն կոնտակտների ներդրումները, որոնց այլ կոնտակտների նկատմամբ արտոնյալ պայմաններով վարկ է տրվել։

en: Shows statistics for Grants.
hy: Ցույց է տալիս դրամաշնորհների վերաբերյալ վիճակագրությունը:

en: Shows the Income Summary of events with Count.
hy: Ցույց է տալիս միջոցառումներից ստացված ամփոփ եկամուտը՝ քանակով:

en: Shows the Participant list with Participant Count.
hy: Ցույց է տալիս մասնակիցների ցուցակը մասնակիցների քանակով:

en: Sibling of
hy: Քույրը/եղբայրը՝ ում

en: Sibling relationship.
hy: Հարաբերությունները քույրերի/եղբայրների միջև։

en: Sic Code
hy: ԱԱԴ կոդ

en: Sign
hy: ստորագրել

en: Sign Petition
hy: Ստորագրել խնդրագիրը

en: Sign the Petition
hy: Ստորագրել խնդրագիրը

en: Signature
hy: Ստորագրություն

en: Signature (HTML)
hy: Ստորագրություն (HTML)

en: Signature (Text)
hy: Ստորագրություն (Տեքստ)

en: Signature HTML
hy: HTML ստորագրություն

en: Signature Html
hy: Ստորագրություն Html

en: Signature Label
hy: Ստորագրության պիտակ

en: Signature Text
hy: Ստորագրության տեքստը

en: Signature is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
hy: Ստորագրություն նշված չէ «&raquo-ի կառավարում», «Համակարգի կարգավորումների &raquo», «Վճարման օպերատորներ» դաշտերում:

en: Signatures
hy: ստորագրություններ

en: Similar Contact Found
hy: Հայտնաբերվել է նմանատիպ կոնտակտ

en: Similar Contacts Found
hy: Հայտնաբերվել են նմանատիպ կոնտակտներ

en: Simple Event Name Badge
hy: Միջոցառման անունը կրող պարզ բեյջ

en: Simple values such as numbers, true, false and null.
hy: Պարզ արժեքներ, ինչպիսիք են թվերը, ճիշտ (true), սխալ (false) և զրոյական(null):

en: Sindhi
hy: Սինդհի

en: Single client per case
hy: Մեկ պատվիրատու յուրաքանչյուր գործի համար

en: Single-line input field (text or numeric)
hy: Մեկ տողից կազմված մուտքագրման դաշտ (տեքստ կամ թիվ)

en: Sinhala, Sinhalese
hy: Սինհալերեն

en: Site Administrators: This error may indicate that users are accessing this page using a domain or URL other than the configured Base URL. EXAMPLE: Base URL is http://example.org, but some users are accessing the page via http://www.example.org or a domain alias like http://myotherexample.org.
hy: Կայքի ադմինիստրատորներ. Այս սխալը կարող է ցույց տալ, որ օգտատերերը մուտք են գործում տվյալ էջ՝ օգտագործելով կազմաձևված բազային URL-ից զատ մեկ այլ տիրույթ կամ URL: ՕՐԻՆԱԿ՝ Բազային URL-ն է՝  http://example.org, սակայն որոշ օգտատերեր մուտք են գործում տվյալ էջ http://www.example.org կամ http://myotherexample.org տիրույթի միջոցով:

en: Site URL is not set for this payment processor
hy: Կայքի URL-ը սահմանված չէ վճարման այս օպերատորի համար

en: Skip
hy: Բաց թողնել

en: Skip Participant
hy: Դուրս թողնել մասնակցի

en: Skipped Donation
hy: Բաց թողնված նվիրատվություններ

en: Slovak
hy: Սլովակերեն

en: Slovene
hy: Սլովեներեն

en: Smart
hy: Խելացի

en: Smart Group
hy: Խելացի խումբ

en: Smart Groups
hy: Խելացի խմբեր

en: Smarty Debug Window
hy: վրիպազերծման պատուհան "Smarty Debug"

en: Sms Provider Internal Name
hy: Sms մատակարարի ներքին անունը

en: Snippet type %1 is unrecognized
hy: Ելքային կոդի հատվածի %1 տեսակը չճանաչված է

en: Snooze Status Notifications Until
hy: Հետաձգել կարգավիճակի ծանուցումները մինչև

en: Social media links will be included on the Event Info page, Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in event confirmation emails.
hy: Սոցիալական ցանցերի հղումները կցուցադրվեն միջոցառումների  տեղեկատվական էջում, "Շնորհակալության" էջում, "Տեղեկացրու ընկերոջդ" էջում (եթե միացված է), և միջոցառումների հաստատման էլ. նամակներում։

en: Soft Credit
hy: Արտոնյալ վարկ

en: Soft Credit Aggregate
hy: Արտոնյալ վարկերի ընդհանուր ցուցանիշը

en: Soft Credit Amount Stats
hy: Արտոնյալ վարկերի վիճակագրությունը

en: Soft Credit Avg
hy: Արտոնյալ վարկերի միջին ցուցանիշը

en: Soft Credit Id
hy: Արտոնյալ վարկի ID-ն

en: Soft Credit Report
hy: Արտոնյալ պայմաններով վարկի վերաբերյալ հաշվետվություն

en: Soft Credit To
hy: Արտոնյալ վարկ

en: Soft Credit Type
hy: Արտոնյալ վարկի տեսակ

en: Soft Credit Types
hy: Արտոնյալ վարկերի տեսակները

en: Soft Credit amount
hy: Արտոնյալ վարկի գումարը

en: Soft Credits Count
hy: Արտոնյալ վարկերի քանակը

en: Sold out
hy: Ամբողջովին վաճառված է

en: Sold out:
hy: Ամբողջովին վաճառված է

en: Solicited
hy: Միջնորդված

en: Somali
hy: Սոմալիերեն

en: Some Fields Excluded
hy: Որոշ դաշտեր բացառված են

en: Some modules define permissions, but the CMS cannot store them: %1
hy: Որոշ մոդուլներ սահմանում են թույլտվություններ, սակայն CMS-ը չի կարող դրանք պահեստավորել՝ %1

en: Some of the selected activities are not editable.
hy: Ընտրված գործողություններից որոշները հնարավոր չէ խմբագրել:

en: Some old files could not be removed. Please remove them.
hy: Որոշ հին ֆայլեր հնարավոր չէ հեռացնել: Խնդրում ենք հեռացնել դրանք:

en: Some organizations find it useful to be able to connect Organization contacts to Groups (one-to-one relationship) to represent a multi-org hierarchy. The org contact holds info about the org itself (name, location, etc.) and the group holds other sub-groups/contacts related to that group (employees, alumni, online activists, members, etc.).
hy: Որոշ կազմակերպություններ օգտակար են համարում կազմակերպության կոնտակտները Խմբերին միացնելը (մեկին մեկ հարաբերակցությամբ)` բազմաշերտ հիերարխիա ստեղծելու նպատակով։ Կազմակերպության կոնտակտը տեղեկություններ է կրում հենց կազմակերպության վերաբերյալ (անվանումը, տեղադիրքը և այլն), իսկ խումբը՝ իր ենթախմբերի/կոնտակտների վերաբերյալ (աշխատակիցներ, շրջանավարտներ, առցանց ակտիվիստներ, անդամներ և այլն)։

en: Some organizations find it useful to create a hierarchy of groups. In CiviCRM, this is done by creating one or more "Parent" groups and then assigning other groups to them. When a user sends a mailing to a "Parent", or searches for contacts in a "Parent" - all contacts in the associated child groups are automatically included.
hy: Որոշ կազմակերպություններ օգտակար են համարում խմբերի հիերարխիա ստեղծելը։ CiviCRM-ում սա արվում է մեկ կամ ավելի «Մայր» խմբեր ստեղծելու, ապա դրանց այլ խմբեր վերագրելու միջոցով։ Երբ օգտատերը նամակ է ուղարկում «Մայր» խմբին, կամ կոնտակտներ է փնտրում «Մայր» խմբում, բոլոր համապատասխան դուստր խմբերի կոնտակտներն ավտոմատ կերպով ներառվում են։

en: Sorry
hy: Ներեցեք

en: Sorry an error occurred
hy: Ներեցեք, սխալ է տեղի ունեցել

en: Sorry an error occurred and your information was not saved
hy: Ներեցեք, տեղի է ունեցել սխալ և ձեր տեղեկատվությունը չի պահպանվել

en: Sorry but we are not able to provide this at the moment.
hy: Ցավում ենք, բայց այս պահին չենք կարող ապահովել դա:

en: Sorry, currently only %1 spaces are available for this option.
hy: Ներեցեք, այս տարբերակի համար ներկայումս միայն %1 ազատ տեղեր կան:

en: Sorry, currently only a single space is available for this option.
hy: Ներեցեք, այս տարբերակի համար ներկայումս միայն մեկ ազատ տեղ կա:

en: Sorry, due to an error, we are unable to fulfill your request at the moment. You may want to contact your administrator or service provider with more details about what action you were performing when this occurred.
hy: Ներողություն, սխալ է տեղի ունեցել, և ձեր հարցումը չի կարող իրականացվել այս պահին։ Կարող եք կապ հաստատել ձեր ադմինիստրատորի կամ ծառայություն մատուցողի հետ և ներկայացնեք, թե ինչ գործողություն էիք կատարում, երբ դա տեղի ունեցավ։

en: Sorry, it looks like this event only has %2 spaces available, and you are trying to register %1 participants. Please change your selections accordingly.
hy: Ներեցեք, կարծես այս միջոցառման համար գոյություն ունի %2 ազատ տեղ, իսկ դուք փորձում եք գրանցել %1 մասնակից։ Խնդրում ենք փոխել Ձեր ընտրանքն ըստ այդմ։

en: Sorry, this option is currently sold out.
hy: Ներեցեք, այս ընտրանքը ներկա պահին վաճառված է:

en: Sort Name
hy: Դասավորել անունը

en: Sorting
hy: Տեսակավորում

en: Source
hy: Սկզբնաղբյուրը

en: Source Code
hy: Աղբյուրի կոդը

en: Source Contact
hy: Աղբյուրի կոնտակտը

en: Source Contact ID
hy: Աղբյուրի կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: Source Email
hy: Սկզբնաղբյուր հանդիսացող անձի էլ․ փոստի հասցեն

en: Source Name
hy: Սկզբնաղբյուր հանդիսացող անձի անունը

en: Source Phone
hy: Սկզբնաղբյուր հանդիսացող անձի հեռախոսահամարը

en: Source Record
hy: Աղբյուրի գրառումը

en: Source for this registration (if applicable).
hy: Այս գրանցման աղբյուրը (եթե կիրառելի է):

en: Source of the relationship
hy: Հարաբերության աղբյուրը

en: Source of this event registration.
hy: Այս միջոցառման գրանցման աղբյուրը

en: Source of this membership. This value is searchable.
hy: Այս անդամակցության աղբյուրը: Այս նշանակությամբվ հնարավոր է որոնում իրականացնել:

en: South Ndebele
hy: Հարավային Նդեբելե

en: Southern Sotho
hy: Հարավային ամհարերեն

en: Space between labels.
hy: Պիտակների միջև տարածությունը

en: Spanish; Castilian (Mexico)
hy: Իսպաներեն; Կաստիլյան (Մեքսիկա)

en: Spanish; Castilian (Puerto Rico)
hy: Իսպաներեն; Կաստիլյան (Պուերտո Ռիկո)

en: Spanish; Castilian (Spain)
hy: Իսպաներեն; Կաստիլյան (Իսպանիա)

en: Speaker
hy: Խոսնակ

en: Special symbols include:
hy: Հատուկ խորհրդանիշները ներառում են.

en: Specific contact
hy: Հատուկ կոնտակտ

en: Specify SQL Query
hy: Նշել SQL հարցումը

en: Specify the Report if it is belongs to any component like "CiviContribute"
hy: Նշել, թե արդյոք հաշվետվությունը պատկանում է՞  "CiviContribute" մոդուլի որևէ բաղադրիչի

en: Spousal relationship.
hy: Ամուսանական հարաբերություններ

en: Spouse of
hy: Կողակիցը՝ ում

en: Spread the word about this fundraising page (%1). Add your personal message below. A link to the fundraising page will be automatically included in the email.
hy: Տարածեք տեղեկություն՝ դրամահավաքային այս էջի (%1) վերաբերյալ։ Ստորև մուտքագրեք ձեր անձնական տվյալները։ Դրամահավաքային էջի հղումն ավտոմատ կերպով կներառվի էլեկտրոնային նամակում։

en: Sr.
hy: Ավագ

en: St, Rd, Dr, etc.
hy: Փողոց, ճանապարհ, ուղղություն և այլն:

en: Stack Trace
hy: Գրապահոցի հետևում

en: Staff Member
hy: Աշխատակազմի անդամ

en: Staff Relationship
hy: Աշխատակիցների միջև հարաբերությունները

en: Staging
hy: Բեմադրություն

en: Standalone
hy: Համակարգից անջատ

en: Standalone Form or Directory
hy: Առանձին ձևաթուղթ կամ տեղեկագիրք

en: Standard Industry Classification Code.
hy: Արդյունաբերական արտադրանքի դասակարգման կոդը:

en: Standardized message
hy: ստանդարտացված հաղորդագրություն

en: Start
hy: Մեկնարկ

en: Start Action Condition
hy: Գործողության մեկնարկի պայմանը

en: Start Action Date
hy: Գործողության մեկնարկի ամսաթիվը

en: Start Action Offset
hy: Գործողության մեկնարկի փոփոխությունը

en: Start Action Offset must be filled in or Absolute Date set
hy: Անհրաժեշտ է լրացնել գործողության մեկնարկի ամսաթիվը կամ սահմանել բացարձակ ամսաթիվը

en: Start Action Unit
hy: Գործողության մեկնարկի միավորը

en: Start Date
hy: Մեկնարկի ամսաթիվը

en: Start Date One
hy: Մեկնարկի ամսաթիվը մեկ

en: Start Date Two
hy: Մեկնարկի ամսաթիվը երկու

en: Start Event
hy: Սկսել միջոցառում

en: Start Event Adjust Interval
hy: Միջոցառման կարգավորման մեկնարկի միջակայք

en: Start Event Adjust Unit
hy: Միջոցարման կարգավորման մեկնարկի միավոր

en: Start Event Adjustment
hy: Միջոցառման մեկնարկի կարգավորում

en: Start date
hy: Մեկնարկի ամսաթիվը

en: Start date cannot be earlier than the current time.
hy: Մեկնարկի ամսաթիվը չի կարող լինել ավելի շուտ, քան ընթացիկ ժամանակը:

en: Start date must be set if end date is set.
hy: Եթե նշվում է ավարտի ամսաթիվը, ապա պետք է նշվի նաև մեկնարկի ամսաթիվը

en: Start date must be the same or later than Member since.
hy: Մեկնարկի ամսաթիվը պետք է լինի նույնը կամ ոչ ուշ քան "Անդամ է ----- ից" դաշտում նշված ամսաթիվը։

en: Started at
hy: Սկսել է․․․

en: Starts with
hy: Սկսվում է ․․․․․ով

en: State
hy: Նահանգ

en: State (Home)
hy: Նահանգ (տուն)

en: State / Province
hy: Նահանգ/Մարզ

en: State Abbreviation
hy: Նահանգի անվանման հապավումը

en: State ID
hy: Կարգավիճակի նույնականացուցիչը

en: State or province <strong>abbreviation</strong>.
hy: Նահանգի կամ մարզի <strong>կրճատ անունը</strong>

en: State or province <strong>full name</strong>.
hy: Նահանգի կամ մարզի <strong>ամբողջական անունը</strong>

en: State/Prov
hy: Նահանգ/մարզ

en: State/Province
hy: Նահանգ/Մարզ

en: State/Province %1 %2 %3
hy: Նահանգ/Մարզ %1 %2 %3

en: State/Province ID
hy: Նահանգի/մարզի նույնականացուցիչը

en: State/Province does not match the selected Country
hy: Նահանգը/մարզը չի համապատասխանում ընտրված երկրին

en: Static
hy: Հաստատուն

en: Statistics
hy: Վիճակագրություն

en: Statistics Breakdown
hy: Վիճակագրության վերլուծություն

en: Status
hy: Կարգավիճակը

en: Status Check Name
hy: Կարգավիճակի ստուգման անվանումը

en: Status Class
hy: Կարգավիճակի դաս

en: Status Label
hy: Կարգավիճակի պիտակը

en: Status Override
hy: Կարգավիճակը չեղարկված է

en: Status Override End Date
hy: Կարգավիճակի չեղարկման վերջնաժամկետ

en: Status Override?
hy: Կարգավիճակի չեղարկու՞մ

en: Status Preference ID
hy: Կարգավիճակի նախապատվության նույնականացուցիչը

en: Status Preferences
hy: Կարգավիճակի նախապատվությունները

en: Status Rules values were not numeric.
hy: Կարգավիճակի կանոնների արժեքները թվային չէին։

en: Status Type
hy: Կարգավիճակի տեսակ

en: Status class is a required field
hy: "Կարգավիճակի դասը" պարտադիր դաշտ է

en: Status of this membership.
hy: Այս անդամակցության կարգավիճակը

en: Status overridden?
hy: Կարգավիճակը չեղարկված է՞

en: Step 1
hy: Քայլ 1

en: Step 2
hy: Քայլ 2

en: Store both US (zip5) AND international postal codes. App is responsible for country/region appropriate validation.
hy: Պահել և՛ ԱՄՆ (փստային դասիչ 5), և՛ միջազգային փոստային ինդեքսները: Հավելվածը պատասխանատու է շրջանի/տարածաշրջանի համապատասխան վավերացման համար:

en: Store collection of type-appropriate attributes, e.g. textarea  needs rows/cols attributes
hy: Տեսակին համապատասխան հատկանիշների պահպանման հավաքածու. օրինակ՝ տեքստի տարածքին անհրաժեշտ են տողերի/սյուների հատկանիշներ

en: Store the suffix, like the +4 part in the USPS system.
hy: Պահել վերջին բաղադրիչը, ինչպես՝ USPS համակարգի +4 հատվածը:

en: Stores Contact Get API params contact reference custom fields. May be used for other filters in the future.
hy: Stores Contact-ը ստանում է կոնտակտային հղման հարմարեցված դաշտերի API պարամետրերը: Հետագայում կարող են օգտագործվել այլ զտիչների համար:

en: Stores a fixed (non-translated) name for this option value. Lookup functions should use the name as the key for the option value row.
hy: Պահում է ֆիքսված (չթարգմանված) անվանում այս ընտրանքի արժեքի համար: Որոնման գործառույթները պետք է օգտագործեն անվանումը որպես բանալի ընտրանքի արժեքի տողի համար:

en: Stores the date from the entity which triggered this reminder action (e.g. membership.end_date for most membership renewal reminders)
hy: Պահում է միավորի այն ամսաթիվը, երբ տեղի է ունեցել հիշեցման այս գործողությունը (օրինակ՝  membership.end_date անդամակցության նորացման հիշեցումների մեծ մասի դեպքում)

en: Street
hy: Փողոցը

en: Street Address
hy: Փողոցի հասցեն

en: Street Address (Home)
hy: Փողոցի հասցե (տուն)

en: Street Address (if present)
hy: Փողոցի հասցեն (եթե առկա է)

en: Street Address 1
hy: Փողոցի հասցե 1

en: Street Address 2
hy: Փողոցի հասցե 2

en: Street Address Parsing
hy: Հասցեի վերլուծություն՝ ըստ բաղադրիչների

en: Street Addresses Parsed: %1
hy: Հասցեները վերլուծվել են՝ ըստ բաղադրիչների՝ %1

en: Street Direction Prefix
hy: Փողոցի ուղղությունը ցույց տվող առջևի բաղադրիչը

en: Street Direction Suffix
hy: Փողոցի ուղղությունը ցույց տվող վերջին բաղադրիչը

en: Street Editing
hy: Հասցեի խմբագրում

en: Street Name
hy: Փողոցի անունը

en: Street Number
hy: Փողոցի համարը

en: Street Number Suffix
hy: Փողոցի համարի վերջում դրվող բաղադրիչը

en: Street Number is even
hy: Փողոցի համարը զույգ թիվ է

en: Street Number is odd
hy: Փողոցի համարը կենտ թիվ է

en: Street Type
hy: Փողոցի տեսակը

en: Street Unit
hy: Փողոցի միավորը

en: Street address parsing
hy: Հասցեի վերլուծություն՝ ըստ բաղադրիչների

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box
hy: Փողոցի համարը. փողոցի անունը, բնակարանը/շենքը/սենյակը. ԿԱՄ Փոստային տուփը

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box.
hy: Փողոցի համարը. փողոցի անունը, բնակարանը/շենքը/սենյակը. ԿԱՄ Փոստային տուփը:

en: Street#
hy: Փողոցի համարը

en: Strings. You may include quotes around the string to ensure it's not interpreted otherwise, e.g. "false".
hy: Տողեր. Կարող եք ներառել տողեր վերաբերյալ մեջբերումներ՝ հավաստիանալու համար, որ այն այլ կերպ, օրինակ, սխալ չի մեկնաբանվում,

en: Student
hy: Ուսանող

en: Style
hy: Ոճ

en: Sub Type
hy: Ենթատեսակ

en: Sub-Type
hy: Ենթատեսակ

en: Subject
hy: Թեմա

en: Subject (A)
hy: Թեմա (A)

en: Subject (B)
hy: Թեմա (B)

en: Subject Label
hy: Թեմայի պիտակ

en: Subject Line
hy: Թեմա

en: Subject Line of the mailing
hy: Փոստային հաղորդագրության թեման

en: Subject Only
hy: Միայն թեման

en: Subject Tokens
hy: Թեմայի նշաններ

en: Subject for email message.
hy: Էլեկտրոնային հաղորդագրության թեման:

en: Subject is a required field.
hy: "Թեմա"-ն պարտադիր դաշտ է։

en: Subject of email
hy: Էլեկտրոնային նամակի թեման

en: Subject of mailing
hy: Փոստային հաղորդագրության թեման

en: Subject of the last activity in the case
hy: Գործի վերջին գործողության թեման

en: Subject of the last completed activity in the case
hy: Գործում վերջին ավարտված գործողության թեման

en: Subject: %1
hy: Թեմա՝ %1

en: Submit Button Text
hy: Ներկայացման կոճակի տեքստը

en: Submit Credit Card Event Registration
hy: Հաստատեկ միջոցառման համար գրանցումը վարկային քարտի օգնույթամբ

en: Submit Credit Card Membership
hy: Մուտքագրել վարկային քարտի միջոցով իրականացվող անդամագրությունը

en: Submit Mailing
hy: Մուտքագրել փոստային հաղորդագրություն

en: Submit Mass SMS
hy: Ներկայացնել զանգվածային SMS

en: Submit and Approve Mailing
hy: Ներկայացնել և հաստատել փոստային հաղորդագրությունը

en: Submit final mailing
hy: Ներկայացնել վերջնական փոստային հաղորդագրությունը

en: Submitted
hy: Հաստատված

en: Submitted For
hy: Ներկայացված է

en: Submitted For:
hy: Ներկայացված է

en: Submitted Form Values
hy: Ներկայացված ձևի արժեքներ

en: Submitted by %1
hy: Ներկայացված է %1-ով

en: Submitted form values for this search
hy: Ներկայացված ձևի արժեքներ՝ այս որոնման համար

en: Submitting...
hy: Ներկայացնում է

en: Subscribe
hy: Գրանցվել

en: Subscribe Message
hy: Բաժանորդագրման հաղորդագրություն

en: Subscribe URL (Action)
hy: Բաժանորդագրվել URL (Գործողություն)

en: Subscribe to Green Times
hy: Բաժանորդագրվել Կանաչ ժամանակներին

en: Subscribe to Mailing List - %1
hy: Գրանցվել փոստի տարածման ցանկին - %1

en: Subscribe via web page
hy: Բաժանորդագրվել կայքէջի միջոցով

en: Subscribe/unsubscribe from mailing list group
hy: Փոստային առաքումների ցանկի խմբում գրանցվել/դուրս գալ գրանցումից

en: Subscription Confirmation Request
hy: Բաժանորդագրության հաստատման հարցում

en: Subscription payment failed - %1
hy: Բաժանորդագրության վճարումը ձախողվել է - %1

en: Subtotal
hy: Ընդամենը՝ մեկ խմբի համար

en: Subtype
hy: Ենթատեսակ

en: Success
hy: Հաջողություն

en: Success Rate
hy: Հաջողության մակարդակը

en: Successful
hy: Հաջողված

en: Successful Deliveries
hy: Հաջողված առաքումներ

en: Suffix
hy: Վերջածանց

en: Suffix (if present)
hy: Առջևից դրվող բաղադրիչ (եթե առկա է)

en: Suffix for name (Jr, Sr...). FK to suffix ID
hy: Անունից հետո դրվող բառ (կրտսեր, ավագ...): Հետո դրվող բառի նույնականացուցչի ԱԲ-ն:

en: Suggested Message
hy: Առաջարկված հաղորդագրություն

en: Suggested message to friends, provided as default on the Tell A Friend form.
hy: Առաջարկված հաղորդագրություն՝ ուղղված ընկերներին, որը «Ասել ընկերոջը» ձևաթղթում ներկայացված է որպես սկզբնադիր:

en: Suggestions:
hy: Առաջարկություններ.

en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
hy: Ամփոփում է քարոզարշավի յուրաքանչյուր էջի համար հավաքված գումարը և նվիրատուների թիվը:

en: Summary
hy: Ամփոփագիր

en: Summary Overlay
hy: Ամփոփ համառոտագիր

en: Summary Statistics
hy: Ամփոփ վիճակագրություն

en: Summary of All Cases
hy: Բոլոր գործերի ամփոփագիրը

en: Summary of Involvement
hy: Ներգրավվածության ամփոփ նկարագիր

en: Summary statistics for mailings
hy: Առաքանիների վերաբերյալ ամփոփ վիճակագրություն

en: Sundanese
hy: Սունդաներեն

en: Supervised
hy: Վերահսկվող

en: Supplemental Address
hy: Լրացուցիչ հասցե

en: Supplemental Address 1
hy: Լրացուցիչ հասցե 1

en: Supplemental Address 2
hy: Լրացուցիչ հասցե 2

en: Supplemental Address 3
hy: Լրացուցիչ հասցե 3

en: Supplemental Address Information, Line 1
hy: Լրացուցիչ հասցեի վերաբերյալ տեղեկատվություն, տող 1

en: Supplemental Address Information, Line 2
hy: Լրացուցիչ հասցեի վերաբերյալ տեղեկատվություն, տող 2

en: Supplemental Address Information, Line 3
hy: Լրացուցիչ հասցեի վերաբերյալ տեղեկատվություն, տող 3

en: Supplemental Street Address
hy: Լրացուցիչ հասցե

en: Supplemental Street Address such as Apartment or Suite Number or Department
hy: Լրացուցիչ հասցե, օրինակ, բնակարանի կամ տարածքի համարը կամ բաժինը

en: Supplemental address 1 (line is skipped if empty).
hy: Լրացուցիչ հասցե 1 (տողը բաց է թողնվում, եթե դատարկ է):

en: Supplemental address 2 (line is skipped if empty).
hy: Լրացուցիչ հասցե 2 (տողը բաց է թողնվում, եթե դատարկ է):

en: Supplemental address 3 (line is skipped if empty).
hy: Լրացուցիչ հասցե 3 (տողը բաց է թողնվում, եթե դատարկ է):

en: Supplemental address info, e.g. c/o, department name, building name, etc.
hy: Լրացուցիչ հասցեի մանրամասներ, օրինակ՝ c/o, բաժանմունքի անվանումը, շենքի անվանումը և այլն:

en: Supplementary Address Field 1
hy: Լրացուցիչ հասցեի դաշտ 1

en: Supplementary Address Field 2
hy: Լրացուցիչ հասցեի դաշտ 2

en: Supplementary Address Field 3
hy: Լրացուցիչ հասցեի դաշտ 3

en: Support
hy: Աջակցություն

en: Supported Languages
hy: Աջակցվող լեզուներ

en: Supported file formats: %1
hy: Աջակցվող ֆայլերի ձևաչափը՝ %1

en: Supporter Contact Subtype
hy: Աջակցող կապի ենթատեսակը

en: Supporter Contact Type
hy: Աջակցող կապի տեսակը

en: Supporter Name
hy: Աջակցողի անունը

en: Supporter Profile
hy: Օժանդակ պրոֆիլ

en: Supports Multiple Records
hy: Աջակցում է բազմաթիվ գրառումների

en: Surrogate Key
hy: Փոխարինող բանալի

en: Survey
hy: Հարցում

en: Survey - %1
hy: Հարցում - %1

en: Survey / Petition
hy: Հարցում / Խնդրագիր

en: Survey Dashboard
hy: Հարցման վահանակ

en: Survey Hold Duration
hy: Հարցման դադարեցման տևողությունը

en: Survey ID
hy: Հարցման ID

en: Survey Interviewer - %1
hy: Հարցում իրականացվող - %1

en: Survey Is Active
hy: Հարցումն ակտիվ է

en: Survey Modified On
hy: Հարցումը փոփոխել է

en: Survey Report
hy: Հարցման վերաբերյալ հաշվետվություն

en: Survey Report (Detail)
hy: Հարցման վերաբերյալ հաշվետվություն (Մանրամասն)

en: Survey Result
hy: Հարցման արդյունքը

en: Survey Status - %1
hy: Հարցման կարգավիճակ- %1

en: Survey Title
hy: Հարցման վերնագիրը

en: Survey Title = %1
hy: Հարցման վերնագիրը= %1

en: Survey Type
hy: Հարցման տեսակը

en: Survey Type ID
hy: Հարցման տեսակի ID-ն

en: Survey(s)
hy: Հարցում(ներ)

en: Surveys
hy: Հարցումներ

en: Swahili
hy: Սուահիլի

en: Swap Target and Assignee Contacts
hy: Փոխել թիրախը և վերագրված անձի կոնտակտները

en: Swati
hy: Սվաթերեն

en: Swedish
hy: Շվեդերեն

en: Symbolic name used by the module to identify the object
hy: Մոդուլի կողմից օգտագործվող պայմանական անվանումը օբյեկտը նույնականացնելու համար

en: Symbolic name which referenced in the fields
hy: Պայմանական անվանում, որը վկայակոչվել է դաշտերում

en: Synchronize %1 Users
hy: Սինխրոնիզացնել % 1 օգտագործողներին

en: Synchronize CiviMember Membership Types to Drupal Roles now
hy: CiviMember-ի անդամակցության տեսակները սինխրոնիզացնել Drupal  դերերի հետ

en: Synchronize Complete
hy: Սինխրոնիզացիան ավարտված է

en: Synchronize Users to Contacts:
hy: Օգտագործողներին սինխրոնիզացնել կոնտակտների հետ

en: Synchronize when Drupal cron is ran. This action will be performed on all users and contacts.
hy: Սինխոնիզացումը կատարել Drupal cron-ի գործարկման ժամանակ: Այս գործողությունը կատարվելու է բոլոր օգտագործողների և կոնտակտների համար:

en: Synchronize when membership is updated.
hy: Սինխրոնիզացում կատարել անդամակցության թարմացման ժամանակ։

en: Synchronize whenever a user logs in or logs out. This action is performed only on the user logging in or out.
hy: Սինխրոնիզացում կատարել օգտագործողի յուրաքանչյուր մուտքի և ելքի ժամանակ։ Այս գործողությունն իրականացվում է միայն օգտագործողի մուտքի և ելքի ժամանակ։

en: System Log ID
hy: Համակարգի գրանցամատյանի նույնականացուցիչը

en: System Log Message
hy: Համակարգի գրանցամատյանի հաղորդագրությունը

en: System Settings
hy: Համակարգային կարգավորումներ

en: System Status: Alert
hy: Համակարգային կարգավիճակը՝ Ահազանգ

en: System Status: Critical
hy: Համակարգային կարգավիճակը՝ Վճռական

en: System Status: Emergency
hy: Համակարգի կարգավիճակը՝ Արտակարգ իրավիճակ

en: System Status: Error
hy: Համակարգային կարգավիճակը՝ Սխալ

en: System Status: Notice
hy: Համակարգային կարգավիճակը՝ Ծանուցում

en: System Status: Ok
hy: Համակարգային կարգավիճակը՝ Լավ

en: System Status: Warning
hy: Համակարգային կարգավիճակը՝ Զգուշացում

en: System Workflow Messages
hy: Համակարգային հաղորդագրություններ

en: System default language
hy: Համակարգի կանխադրված լեզուն

en: System generated ID.
hy: Համակարգի ստեղծված նույնականացուցիչը

en: TIP - Matching Activities to Contact Records
hy: ՀՈՒՇՈՒՄ. Գործառույթների համապատասխանեցում կոնտակտների գրառումներին

en: Tab
hy: Նեդիր

en: Tab with table
hy: Նեդիր՝ աղյուսակով

en: Table Name
hy: Աղյուսակի անվանումը

en: Table of the object joined to the ACL Role (Contact or Group)
hy: ACL դերին միացված օբյեկտի աղյուսակը (Կոնտակտ կամ խումբ)

en: Table of the object possessing this ACL entry (Contact, Group, or ACL Group)
hy: Տվյալ ACL մուտքը պարունակող օբյեկտի աղյուսակը (Կոնտակտ, Խումբ կամ ACL խումբ)

en: Table which uses this price set
hy: Աղյուսակը, որն օգտագործում է այս գնացուցակը

en: Tables
hy: Աղյուսակներ

en: Tables For Select Clause
hy: Աղյուսակներ Select հայտարարության համար

en: Tables For Where Clause
hy: Where Clause աղյուսակներ

en: Tabloid
hy: Տաբլոիդ

en: Tag
hy: Նշապիտակ

en: Tag %1 %2
hy: Նշել %1 %2

en: Tag '%1' already exists.
hy: «%1» նշապիտակն արդեն գոյություն ունի:

en: Tag - add to activities
hy: Նշապիտակ - ավելացնել գործողությունների շարքին

en: Tag - add to contacts
hy: Նշապիտակ - ավելացնել կոնտակտներին

en: Tag - remove from activities
hy: Նշապիտակ - հեռացնել գործողությունների շարքից

en: Tag - remove from contacts
hy: Նշապիտակ - հեռացնել կոնտակտներից

en: Tag Activities
hy: Նշել գործողությունները

en: Tag Activities (Remove)
hy: Նշել գործառույթները (Հեռացնել)

en: Tag Contact
hy: Նշել կոնտակտ

en: Tag Contact(s)
hy: Նշել կոնտակտ(ներ)

en: Tag Contact(s) (Remove)
hy: Նշել կոնտակտ(ները) (ջնջել)

en: Tag Contacts
hy: Նշել կոնտակտները

en: Tag Created Date
hy: Նշապիտակի ստեղծման ամսաթիվը

en: Tag ID
hy: Նշապիտակի նույնականացուցիչը

en: Tag Name
hy: Նշապիտակի անվանումը

en: Tag Set
hy: Նշապիտակների կազմ

en: Tag Set for %1
hy: Նշապիտակների կազմ %1-ի համար

en: Tag Set for %1 (created %2 by %3).
hy: նշապիտակների կազմ %1-ի համար (ստեղծվել է %2 %3-ի կողմից)։

en: Tag Sets
hy: Նշապիտակների կազմեր

en: Tag Tree
hy: Նշապիտակների հիերարխիա

en: Tag Used For
hy: Նշապիտակ, որն օգտագործվում է՝

en: Tag imported records
hy: Նշել ներմուծված գրառումները:

en: Tag(s)
hy: Նշանապիտակ(ներ)

en: Tagalog
hy: Տագալերեն

en: Tagged
hy: Նշված է

en: Tagged %1
hy: Նշված %1

en: Tagged %1 %2
hy: Նշված %1 %2

en: Tagged Imported Contacts
hy: Նշված ներմուծված գրառումները

en: Tags
hy: Նշապիտակներ

en: Tags and Groups
hy: Նշապիտակներ և խմբեր

en: Tags are a convenient way to categorize data (%1).
hy: Նշապիտակները տվյալները դասակարգելու լավ եղանակ են (%1)։

en: Tagset
hy: Նշապիտակների կազմ

en: Tahitian
hy: Թահիտերեն

en: Tajik
hy: Տաջիկերեն

en: Tamil
hy: Թամիլերեն

en: Target
hy: Թիրախ

en: Target Contact
hy: Թիրախային կոնտակտ

en: Target Contact Group
hy: Թիրախային կոնտակտների խումբ

en: Target Contact ID
hy: Թիրախային կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: Target Contact(s) in Group
hy: Խմբի թիրախային կոնտակտ(ներ)ը

en: Target Email
hy: Թիրախային անձի էլ․ փոստի հասցեն

en: Target Name
hy: Թիրախային անձի անունը

en: Target Phone
hy: Թիրախային անձի հեռախոսահամարը

en: Tatar
hy: Թաթարերեն

en: Tax Amount
hy: Հարկերի չափը

en: Tax Display Settings
hy: Հարկերի ցուցադրման կարգավորումներ

en: Tax Label
hy: Հարկի պիտակ

en: Tax Rate
hy: Հարկի դրույքաչափը

en: Tax Term
hy: Հարկային պայմանները

en: Tax Total
hy: Ընդամենը հարկեր

en: Tell Friend is disable for this Personal Campaign Page
hy: «Տեղեկացրու ընկերոջդ» հրամանն ապաակտիվացված է այս անձնական քարոզարշավի էջի համար

en: Tell a Friend
hy: Ասել ընկերոջը

en: Tell a Friend enabled?
hy: «Ասել ընկերոջը» հրամանն ակտի՞վ է:

en: Tell a Friend gives registering participants an easy way to spread the word about this event. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
hy: «Պատմիր ընկերոջդ» ձևը գրանցվող մասնակիցներին թույլ է տալիս այս միջոցառման վերաբերյալ հեշտությամբ տեղեկություն տարածել։ Գրանցման «շնորհակալություն» էջում տեղադրված կլինի հղում դեպի ձևը, որտեղ նրանք կարող են մուտքագրել իրենց ընկերների էլեկտրոնային հասցեները անձնական տվյալներ պարունակող նամակի հետ միասին։ CiviCRM-ը կգրանցի հայցադիմումի գործողությունները և կավելացնի ընկերներին ձեր տվյալների բազայում։

en: Tell a Friend gives registering pledge signers an easy way to spread the word about this pledge. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
hy: «Պատմիր ընկերոջդ» ձևը գրավը ստորագրող գրանցվողներին թույլ է տալիս այս գրավի վերաբերյալ հեշտությամբ տեղեկություն տարածել։ Գրանցման «շնորհակալություն» էջում տեղադրված կլինի հղում դեպի ձևը, որտեղ նրանք կարող են մուտքագրել իրենց ընկերների էլեկտրոնային հասցեները անձնական տվյալներ պարունակող նամակի հետ միասին։ CiviCRM-ը կգրանցի հայցադիմումի գործողությունները և կավելցնի ընկերներին ձեր տվյալների բազայում։

en: Tell a Friend gives your contributors an easy way to spread the word about this fundraising campaign. The contribution thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
hy: «Պատմիր ընկերոջդ» ձևը ձեր ներդրողներին թույլ է տալիս դրամահավաքային այս քարոզարշավի վերաբերյալ հեշտությամբ տեղեկություն տարածել։ Ներդրումների «շնորհակալություն» էջում տեղադրված կլինի հղում դեպի ձևը, որտեղ նրանք կարող են մուտքագրել իրենց ընկերների էլեկտրոնային հասցեները անձնական տվյալներ պարունակող նամակի հետ միասին։ CiviCRM-ը կգրանցի հայցադիմումի գործողությունները և կավելացնի ընկերներին ձեր տվյալների բազայում։

en: Tell-a-Friend Email
hy: Ասել Ընկերոջը էլ․ փոստ

en: Telugu
hy: Թելուգու

en: Template (A)
hy: Ձևանմուշ (A)

en: Template (B)
hy: Ձևանմուշ (B)

en: Template Deleted
hy: Ձևանմուշը ջնջված է

en: Template Not Found
hy: Ձևանմուշը չի գտնվել

en: Template Options (JSON)
hy: Ձևանմուշների տարբերակները (JSON)

en: Template Title
hy: Ձևանմուշի վերնագիր

en: Template Type
hy: Ձևանմուշի տեսակը

en: Template cache and upload directory have been cleared.
hy: Ձևանմուշի հիշապահեստը և վերբեռնման տեղեկագիրքը մաքրվել են:

en: Temporary Files
hy: Ժամանակավոր ֆայլեր

en: Temporary Files Directory
hy: Ժամանակավոր ֆայլերի տեղեկագիրք

en: Test
hy: Փորձարկում

en: Test A (%1)
hy: Թեստ A (%1)

en: Test API URL
hy: Փորձնական API-ի URL

en: Test B (%1)
hy: Թեստ B (%1)

en: Test Button URL
hy: Փորձնական կոճակի URL

en: Test Drive
hy: Փորձարկում

en: Test Email
hy: Փորձնական էլ․ նամակ

en: Test Mailing A
hy: Փորձնական փոստային հաղորդագրություն A

en: Test Mailing B
hy: Փորձնական փոստային հաղորդագրություն B

en: Test Membership?
hy: Փորձնական անդամակցություն

en: Test Records
hy: Փորձարկման գրառումներ

en: Test Recurring Payments URL
hy: Փորձնական կանոնավոր վճարումների URL

en: Test Site URL
hy: Փորձնական կայքի URL

en: Test Type
hy: Փորձարկման տեսակը

en: Test different "From" lines
hy: Փորձել տարբեր «Ումից» տողեր

en: Test different "Subject" lines
hy: Փորձել տարբեր «Թեմա» տողեր

en: Test entirely different emails
hy: Փորձարկել ամբողջովին տարբեր նամակներ

en: Test-drive - Receipt Header
hy: Փորձնական - անդորրագրի վերնագիր

en: Test-drive Your Event Registration Page
hy: Փորձարկեք Ձեր միջոցառման գրանցման էջը

en: Test-drive the entire online registration process - including custom fields, confirmation, thank-you page, and receipting. Fee payment transactions will be directed to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and participant and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed.</strong>
hy: Փորձարկեք առցանց գրանցման ողջ գործընթացը` ներառյալ համապատասխանեցված դաշտերը, հաստատումը, "շնորհակալական" էջը և անդորրագերը: Վճարների գանձման գործարքները կուղղվեն դեպի Ձեր վճարման օպերատորի փորձնական սերվեր: <strong> Ոչ մի իրական ֆինանսական գործարք չի մուտքագրվի: Այնուամենայնիվ, կստեղծվեն և կթարմացվեն կոնտակտային տվյալները, իսկ մասնակիցների և ներդրումների վերաբերյալ տվյալները կպահպանվեն տվյալների շտեմարանում: Օգտագործեք ակնհայտ թեստային/ոչ իրական կոնտակտային անուններ, որպեսզի անհրաժեշտության դեպքում կարողանաք վերանայել և ջնջել այդ տվյալները։</strong>

en: Testing
hy: Փորձարկում

en: Testing Criteria
hy: Փորձարկման չափանիշները

en: Text
hy: Տեքստ

en: Text / Numeric Quantity
hy: Տեքստային / թվային քանակը

en: Text Link
hy: Տեքստի հղումը

en: Text Message
hy: Տեքստային հաղորդագրություն

en: Text displayed on the Event Information page when the maximum number of registrations is reached (unless you are offering a waitlist). If online registration is enabled, this message will also be displayed if users attempt to register.
hy: Միջոցառումների մասին տեղեկատվության էջում ցուցադրված տեքստը, երբ  առավելագույն թվով գրանցումներ են կատարվել (եթե դուք չեք առաջարկում հերթացուցակ): Եթե առցանց գրանցման հնարավորությունն ակտիվացված է, այս հաղորդագրությունը նույնպես կցուցադրվի, եթե օգտվողները փորձեն գրանցվել:

en: Text for Tell a Friend thank you page header and HTML title.
hy: Տեքստ՝ «Տեղեկացրու ընկերոջդ» բաժնի շնորհակալության էջի վերնագրի և HTML վերնագրի համար:

en: Text for form field label (also friendly name for administering this custom property).
hy: Ձևաչափի դաշտի պիտակի տեքստը (նաև ընկերական անունը՝ նախատեսված հարմարեցված հատկության կառավարման համար):

en: Text for form field label (also friendly name for administering this field).
hy: Ձևաչափի դաշտի պիտակի տեքստը (նաև ընկերական անունը՝ նախատեսված այս դաշտի կառավարման համար):

en: Text for link to Event Registration form which is displayed on Event Information screen when is_online_registration is true.
hy: Միջոցառման գրանցման ձևաթղթի հղման տեքստը, որը ներկայացված է Միջոցառման տեղեկատվական էջում, երբ "առցանց գրանցման" տարբերակը ճիշտ է։

en: Text for the Registration Link
hy: Տեքստ գրանցման հղման համար

en: Text formatted message
hy: Հաղորդագրություն տեքստային ձևաչափով

en: Text formatted message.
hy: Հաղորդագրություն տեքստային ձևաչափով

en: Text formatted signature for the email.
hy: Տեքստի ձևաչափով ստորագրությունը՝ նախատեսված էլ. փոստի համար:

en: Text message (SMS) sent.
hy: Տեքստային հաղորդագրությունը (SMS) ուղարկված է։

en: Text to display
hy: Ցուցադրելու տեքստը

en: Text to display below title
hy: Վերնագրի ներքո զետեղված տեքստ

en: Text to display for member renewal
hy: Անդամակցության երկարացման ժամանակ ցուցադրվող տեքստ

en: Text to display on the cancel button when used in create or edit mode
hy: Տեքստ, որը ցուցադրվում է չեղարկման կոճակի վրա ստեղծման կամ խմբագրման ռեժիմում օգտագործվելիս

en: Text to display on the submit button when used in create or edit mode
hy: Տեքստ, որը ցուցադրվում է ներկայացման կոճակի վրա ստեղծման կամ խմբագրման ռեժիմում օգտագործվելիս

en: Text to display when the approval is required to complete registration for an event.
hy: Տեքստում պետք է արտացոլված լինի, թե երբ է անհրաժեշտ հաստատում ունենալ՝ միջոցառման համար գրանցումն ավարտելու համար։

en: Text to display when the event is full, but participants can signup for a waitlist.
hy: Եթե միջոցառման տեղերը լրացած են, ապա այդ ինֆորմացիան պետք է արտացոլվի տեքստում, սակայն մասնակիցները կարող են գրանցվել հերթացուցակում։

en: Textarea
hy: Գրվածքի տարածք

en: Thai
hy: Թայերեն

en: Thank You Date
hy: Շնորհակալություն հայտնելու ամսաթիվը

en: Thank You Page
hy: "Շնորհակալության" էջ

en: Thank You Text
hy: Շնորհակալական նամակի տեքստը

en: Thank You Title
hy: «Շնորհակալության» վերնագիրը

en: Thank You for Registering
hy: Շնորհակալություն գրանցման համար

en: Thank you for getting involved in our campaign!
hy: Շնորհակալություն մեր արշավին մասնակցելու համար:

en: Thank you for signing the petition.
hy: Շնորհակալություն այս խնդրագիրը ստորագրելու համար։

en: Thank you for your support
hy: Շնորհակալ ենք ձեր աջակցության համար

en: Thank you message displayed on success page.
hy: Շնորհակալական հաղորդագրություն, որը ցուցադրված է հաջողության էջում:

en: Thank you.
hy: Շնորհակալություն:

en: Thank-you Message
hy: «Շնորհակալության» հաղորդագրությունը

en: Thank-you Page Title
hy: Շնորհակալագրի էջի վերնագիր

en: Thank-you Screen
hy: "Շնորհակալական" էկրան

en: Thank-you Title
hy: «Շնորհակալության» վերնագիրը

en: ThankYou Text
hy: Շնորհակալական նամակի տեքստ

en: ThankYou Text.
hy: Շնորհակալական նամակի տեքստ

en: ThankYou Title
hy: Շնորհակալագրի վերնագիր

en: Thanks
hy: Շնորհակալություն

en: Thanks for Spreading the Word
hy: Շնորհակալություն տեղեկատվությունը տարածելու համար

en: Thanks for spreading the word about this event to your friends.
hy: Շնորհակալություն այս միջոցառման վերաբերյալ տեղեկատվությունը ձեր ընկերներին տարածելու համար:

en: Thanks for supporting this campaign by spreading the word to your friends.
hy: Շնորհակալ ենք, որ աջակցում եք այս քարոզարշավին՝ տեղեկատվությունը ձեր ընկերների շրջանում տարածելու միջոցով:

en: Thanks for telling your friends about us and supporting our efforts. Together we can make a difference.
hy: Շնորհակալ ենք ձեր ընկերներին մեր մասին հայտնելու և մեր ջանքերը սատարելու համար: Միասին մենք կարող ենք փոփոխություններ կատարել:

en: The "%1" option conflicts with the "%2" option. The "%2" option has been disabled.
hy: «% 1» տարբերակը անհամատեղելի է «% 2» տարբերակի հետ: «% 2» տարբերակն ապաակտիվացված է:

en: The %1 '%2' has been saved.
hy: %1 '%2' պահպանվել է

en: The %1 payment processor is no longer bundled with CiviCRM. After upgrading you will need to install the extension to continue using it.
hy: %1 վճարման պրոցեսորը այլևս միավորված չէ CiviCRM- ի հետ: Թարմացնելուց հետո ձեզ հարկավոր է տեղադրել ընդլայնված տարբերակը ` այն ունենալու համար:

en: The %1 role was assigned one or more permissions that may prove dangerous for users of that role to have. Please reconsider assigning %2 to them.
hy: %1 դերը փոխանցվել է մեկ կամի մի քանի թույտվություններին, որոնք հնարավոր է վտանգավոր լինեն այդ դերի օգտատերերի համար: Խնդրում ենք վերանայել %2 փոխանցումը նրանց:

en: The 'Supervised' rule for each contact type is automatically used to check for possible duplicates when contacts are added or edited via the user interface. Supervised Rules should be configured with a broader definition of what constitutes a duplicate.
hy: Կոնտակտի յուրաքանչյուր տիպի համար «Վերահսկված կանոնը» ավտոմատ կերպով օգտագործվում է օգտատիրոջ ինտերֆեյսի միջոցով կոնտակտներ ավելացնելիս կամ խմբագրելիս հնարավոր կրկնօրինակները ստուգելու համար: Վերանայված կանոնները պետք է կազմաձևվեն կրկնօրինակի վերաբերյալ նեղ սահմանմամբ:

en: The 'Unsupervised' rule for each contact type is automatically used when new contacts are created through online registrations including Events, Membership, Contributions and Profile pages. They are also selected by default when you Import contacts. They are generally configured with a narrow definition of what constitutes a duplicate.
hy: Կոնտակտի յուրաքանչյուր տիպի համար «Չվերահսկված կանոնը» ավտոմատ կերպով օգտագործվում է, երբ առցանց գրանցման միջոցով նոր կոնտակտ է ստեղծվում, ներառյալ Իրադարձությունները, Անդամակցությունները, Ներդրումները և անձնական էջերը: Նրանք նաև կանխադրորեն ընտրվում են, երբ դուք կոնտակտներ եք ներմուծում: Նրանք ընդհանուր առմամբ կազմաձևվում են կրկնօրինակի վերաբերյալ նեղ սահմանմամբ:

en: The <a href="%1">SMS Provider</a> has not been configured or is not active.
hy: <a href="%1">SMS մատակարարը</a>չի կազմաձևվել կամ ակտիվ չէ:

en: The <a href="%1">default mailbox</a> has not been configured. You will find <a href="%2">more info in the online system administrator guide</a>
hy: 1 հիմնական փոստարկղը կազմաձևած չէ: Դուք կգտնեք 2 մանրամասն տեղեկություններ առցանց համակարգի ադմինիստրատորի ուղեցույցում 2

en: The Activity Import Wizard allows you to easily upload activity from other applications into CiviCRM. Contacts must already exist in your CiviCRM database prior to importing activities for them. Use Import Contacts to create contact records first, if necessary. Then you can match activities to contacts by Email Address, CiviCRM Contact ID, or an External Identifier (see the TIP below).
hy: Գործառույթի ներմուծման օգնականը թույլ է տալիս ձեզ հեշտորեն վերբեռնել գործառույթը ցանկացած այլ աշխատածրագրերից դեպի CiviCRM: Կոնտակտները պետք է արդեն գոյություն ունենան CiviCRM-ի ձեր տվյալների բազայում նախքան նրանց համար գործառույթներ ներմուծելը: Անհրաժեշտության դեպքում օգտագործեք «Ներմուծել կոնտակտներ» գործողությունը՝ առաջինը կոնտակտային գրառումներ ստեղծելու համար: Ապա դուք կարող եք համապատասխանեցնել գործառույթները կոնտակտներին Էլ. փոստի հասցեի, CiviCRM կոնտակտի նույնականացուցչի կամ արտաքին նույնականացուցչի միջոցով (տե՛ս ՀՈՒՇՈՒՄԸ ստորև):

en: The Activity Import Wizard allows you to easily upload activity from other applications into CiviCRM. Contacts must already exist in your CiviCRM database prior to importing activity.
hy: Գործառույթի ներմուծման օգնականը թույլ է տալիս ձեզ հեշտորեն վերբեռնել գործառույթը ցանկացած այլ աշխատածրագրերից դեպի CiviCRM: Կոնտակտները պետք է արդեն գոյություն ունենան CiviCRM-ի ձեր տվյալների բազայում նախքան գործառույթներ ներմուծելը:

en: The Activity's Duration in Minutes
hy: Գործողության տևողությունը՝ արտահայտված րոպեով

en: The City or Suburb the address is at
hy: Այն քաղաքը կամ արվարձանը որտեղ գտնվում է տվյալ հասցեն

en: The CiviCase XML file for this case-type prohibits editing the definition.
hy: Տվյալ գործի կատեգորիայի համար CiviCase XML ֆայլը հնարավորություն չի տալիս խմբագրել սահմանումը

en: The Contact Name for sorting purposes, Last Name then First
hy: Կոնտակտի անունը՝ դասավորելու նպատակով․ ազգանուն, այնուհետև անուն

en: The Contact Sub Type does not match the Contact type for this record
hy: Այս գրառման համար Կոնտակտի ենթատեսակը չի համընկնում Կոնտակի տեսակի հետ

en: The Contact Type '%1' has been saved.
hy:  '%1' կոնտակտի տեսակը պահպանվել է։

en: The Contribution's Status
hy: Ներդրման կարգավիճակը

en: The Country of the Address
hy: Երկիրը, որտեղ գտնվում է տվյալ հասցեն

en: The County of the Address
hy: Վարչական շրջանը, որտեղ գտնվում է տվյալ հասցեն

en: The Date a receipt for the contribution was sent.
hy: Ներդրման կտրոնի առաքման ամսաթիվը

en: The Date a thank you to the donor for the contribution was sent.
hy: Դոնորին շնորհակալական նամակ ուղարկելու ամսաթիվը

en: The Date and Time the activity is scheduled to happen.
hy: Ծրագրված գործողության իրականացման ամսաթիվը և ժամանակը

en: The Date the Contribution was cancelled (if it was)
hy: Ներդրման չեղարկման ամսաթիվը (եթե չեղարկվել է)

en: The Date the Contribution was received / paid
hy: Ներդրումը ստանալու/կատարելու ամսաթիվը

en: The Date the participant Registered for the Event
hy:  Միջոցառմանը մասնակցի գրանցման ամսաթիվը

en: The Date the recurring contribution ended.
hy: Կրկնվող ներդրման ավարտի ամսաթիվը

en: The Date the recurring contribution started.
hy: Կրկնվող վճարումների մեկնարկի ամսաթիվը

en: The Date the recurring contribution was cancelled.
hy: Կրկնվող ներդրման չեղարկման ամսաթիվը

en: The Date the recurring contribution was created.
hy: Կրկնվող ներդրման ստեղծման ամսաթիվը

en: The Date the recurring contribution was modified.
hy: Կրկնվող ներդրման փոփոխման ամսաթիվը

en: The Default Organization contact cannot be merged into another contact record. It is associated with the CiviCRM installation for this domain and contains information used for system functions. If you want to merge these records, you can: %1
hy: Սկզբնադիր կազմակերպության կոնտակտը չի կարող միավորվել մեկ այլ կոնտակտի գրառման մեջ: Այն կապված է այս տիրույթի համար CiviCRM-ի տեղադրման հետ և պարունակում է տեղեկատվություն, որն օգտագործվում է համակարգի գործառույթների համար: Եթե ցանկանում եք միավորել այս գրառումները, կարող եք՝ %1

en: The Duplicate Contact record and all related information WILL BE DELETED after the Merge is complete.
hy: Կրկնօրինակ կոնտակտի գրառումը և դրա հետ կապակցված ողջ տեղեկատվությունը ԿՋՆՋՎԻ, երբ միավորումն ավարտվի:

en: The Event Type
hy: Միջոցառման տեսակը

en: The Event's End Date
hy: Միջոցառման ավարտի ամսաթիվը

en: The Event's Full Description
hy: Միջոցառման ամբողջական նկարագրությունը

en: The Event's Online Registration End Date
hy: Միջոցառման առցանց գրանցման վերջնաժամկետը

en: The Event's Online Registration Start Date
hy: Միջոցառման առցանց գրանցման մեկնարկի ամսաթիվը

en: The Event's Start Date
hy: Միջոցառման մեկնարկի ամսաթիվը

en: The Event's Summary
hy: Միջոցառման ամփոփագիր

en: The Event's Title
hy: Միջոցառման անվանումը

en: The FROM Email Address configured for this feature may not be a valid sender based on your email service provider rules.
hy: ՈՒՂԱՐԿՈՂԻ էլ․ փոստի հասցեն, որը կազմաձևվել է այս գործառույթի համար, հնարավոր է, վավեր ուղարկող չէ՝ ելնելով ձեր էլ. փոստի ծառայություններ մատուցողի կանոններից:

en: The Fee Level the Participant is registered for.
hy: Վճարման մակարդակը որի համար գրանցվել է տվյալ մասնակիցը

en: The Following Option Values contain value fields that do not match the Data Type of the Option Group</p>
            <p><table><tbody><th>Option Group</th><th>Option Value</th></tbody><tbody>
hy: Ընտրանքների հետևյալ արժեքները պարունակում են արժեքի դաշտեր, որոնք չեն համապատասխանում ընտրանքների խմբի տվյալների տեսակին</p>
    <p><table><tbody><th>Ընտրանքների խումբ</th><th>Ընտրանքների արժեք</th></tbody><tbody>

en: The Full Contribution minus Payment Processor Fees.
hy: Ներդրման ամբողջական գումարը՝ հանած փոխանցում իրականացրած օպերատորի կողմից գանձած գումարը

en: The Group '%1' cannot be deleted! You must Delete all custom fields in this group prior to deleting the group.
hy: «%1» խումբը հնարավոր չէ ջնջել: Նախքան այս խումբը ջնջելը դուք պետք է ջնջեք տվյալ խմբի բոլոր հարմարեցված դաշտերը:

en: The Group '%1' has been deleted.
hy: «%1» խումբը ջնջվել է:

en: The Group '%1' has been saved.
hy: '%1' խումբը պահպանվել է:

en: The HTML Form Snippet code will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
hy: HTML ձևի ելքային կոդը կցուցադրի այս Պրոֆիլի ակտիվ դաշտերից կազմված ձև։ Կարող եք պատճենել այս HTML կոդը և տեղադրել այն ձեր վեբ կայքի ցանկացած բլոկում կամ էջում, որտեղ ցանկանում եք հավաքագրել կոնտակտների տվյալները։

en: The HTML code below will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
hy: Ստորև բերված HTML կոդը կցուցադրի այս Պրոֆիլի ակտիվ դաշտերից կազմված ձև։ Կարող եք պատճենել այս HTML կոդը և տեղադրել ձեր վեբ կայքի ցանկացած բլոկում կամ էջում, որտեղ ցանկանում եք հավաքագրել կոնտակտների վերաբերյալ տեղեկատվությունը։

en: The HTML footer for this mailing.
hy: Այս փոստային հաղորդագրության HTML էջատակային նշում

en: The HTML header for this mailing.
hy: Այս փոստային հաղորդագրության HTML վերնագիրը

en: The HTML message is a required field.
hy: "HTML հաղորդագրություն"-ը պարտադիր դաշտ է։

en: The ID of a previous mailing to include/exclude recipients.
hy: Նախորդ փոստային առաքման նույնականացուցիչը՝ ստացողներ ներառելու/հանելու համար

en: The ID of the Job .
hy: Գործի նույնականացուցիչը

en: The ID of the object controlled by this ACL entry
hy: Տվյալ ACL մուտքով կառավարվող օբյեկտի նույնականացուցիչը

en: The Import Wizard allows you to easily import contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&reg; or Excel&reg;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
hy: Օգնականի ներմուծումը ձեզ թույլ կտա այլ հավելվածներից կոնտակտային գրառումներն հեշտությամբ CiviCRM ներմուծել: Օրինակ, եթե ձեր ընկերությունը MS Access&copy կամ MS Access&copy-ում կոնտակտներ ունի և դուք ցանկանում եք CiviCRM օգտագործել այդ կոնտակտները պահելու նպատակով ապա դուք կարող եք դրանք այստեղ նեմուծել:

en: The Import Wizard allows you to easily upload contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&copy; or Excel&copy;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
hy: Օգնականի ներմուծումը ձեզ թույլ կտա այլ հավելվածներից կոնտակտային գրառումներն հեշտությամբ վերբեռնել CiviCRM-ում: Օրինակ, եթե ձեր ընկերությունը MS Access&copy կամ MS Access&copy-ում կոնտակտներ ունի և դուք ցանկանում եք CiviCRM օգտագործել այդ կոնտակտները պահելու նպատակով ապա դուք կարող եք դրանք այստեղ «նեմուծել»:

en: The Interval of the Frequency Unit
hy: Հաճախականության միավորների միջև ընկած ժամանակահատվածը

en: The Location Type should be set if there is  %1 information.
hy: Տեղակայման վայրի տեսակը պետք է սահմանվի, եթե առկա է %1 տեղեկատվություն:

en: The Location of the Address for the Contact
hy: Կոնտակտի հասցեի տեղակայման վայրը

en: The Location of the Phone for the Contact
hy: Կոնտակտի հեռախոսի գտնվելու վայրը

en: The Mailing's End Date
hy: Փոստային հաղորդագրության ավարտի ամսաթիվը

en: The Mailing's Scheduled Date
hy: Փոստային հաղորդագրության առաքման նախատեսված ամսաթիվը

en: The Mailing's Start Date
hy: Փոստային հաղորդագրության մեկնարկի ամսաթիվը

en: The Medium of this Activity (ie phone, e-mail, etc...
hy: Այս գործողության կապի միջոցը (օրինակ՝ հեռախոսահամար, էլ․փոստի հասցե և այլն)

en: The Membership Import Wizard allows you to easily upload memberships from other applications into CiviCRM.
hy: Անդամակցության ներմուծման համակարգը հնարավորություն է տալիս այլ ինֆորմացիոն համակարգերից դիմումները հեշտությամբ վերբեռնել CiviCRM-ում

en: The Membership's End Date
hy: Անդամակցության ավարտի ամսաթիվը

en: The Membership's Reminder Date
hy: Անդամակցության մասին հիշեցման ամսաթիվը

en: The Membership's Start Date
hy: Անդամակցության մեկնարկի ամսաթիվը

en: The Message Template '%1' has been saved.
hy: «% 1» հաղորդագրության ձևանմուշը պահպանվել է:

en: The Multi-value Custom Data Import Wizard allows you to easily upload data to populate multi-value custom data records (such as employment or education history) for existing contacts.
hy: Բազմարժեք հարմարեցված տվյալների ներմուծման էքսպերտ համակարգը թույլ է տալիս հեշտությամբ վերբեռնել տվյալներ՝ գոյություն ունեցող կոնտակտների համար բազմարժեք հարմարեցված տվյալների գրառումներ (ինչպիսիք են՝ աշխատանքային փորձը կամ կրթությունը) ավելացնելու նպատակով։

en: The Next Contribution Date.
hy: Հաջորդ ներդրման ամսաթիվը

en: The Non Deductible Part of the Contribution
hy: Ներդրման այն մասը, որից պահումներ չի կատարվում

en: The Open Case activity type is missing or disabled. Please have your site administrator check Administer > Option Lists > Activity Types for the CiviCase component.
hy: "Բացել գործ" գործողության տեսակը բացակայում է կամ արգելափակված է: Խնդրեք ձեր կայքի ադմինիստրատորին ստուգել CiviCase բաղադրիչի "Կառավարում" > "Տարբերակների ցանկ" > "Գործողության տեսակ" կարգավորումները

en: The Option Group '%1' has been saved.
hy: «% 1» ընտրանքային խումբը պահպանվել է:

en: The PHP Multibyte String extension is needed for CiviCRM to correctly handle user input among other functionality. Ask your system administrator to install it.
hy: PHP Multibyte String ընդլայնումը պետք է CiviCRM-ի համար այլ գործառույթների մեջ օգտատիրոջ մուտքը ճիշտ կարգաբերելու համար:

en: The Page this Contribution came from
hy: Էջը, որտեղից եկել է տվյալ ներդրումը

en: The Participant Listing feature is not currently enabled for this event.
hy: Մասնակիցների ցանկի կազմման ֆունկցիան այս միջոցառման համար միացված չէ:

en: The Participant Status has been updated.
hy: Մասնակիցի կարգավիճակը թարմացվել է:

en: The Payment Instrument Used for the Contribution
hy: Ներդրում կատարելու համար օգտագործված վճարման միջոցը

en: The Payment Status for this participant is Completed. The Participant Status is set to Pending (pay later). Click Cancel if you want to review or modify these values before saving this record
hy: Այս մասնակցի համար վճարման կարգավիճակը լրացված է: Մասնակիցի կարգավիճակը սահմանված է որպես "սպասման մեջ" (վճարել ավելի ուշ): Սեղմել "Չեղարկել", եթե ցանկանում եք նախքան այս գրառումը պահպանելը վերանայել կամ փոփոխել այս տվյալերը

en: The Personal note form PCP
hy: Անձնական քարոզարշավի էջի նշումի ձև

en: The Price Field '%1' has been deleted.
hy: «%1» գնային դաշտը ջնջվել է:

en: The Price Set '%1' has been deleted.
hy: «%1» գնացուցակը ջնջվել է:

en: The Price Set '%1' has not been deleted! You must delete all price fields in this set prior to deleting the set.
hy: «%1» գնացուցակը չի ջնջվել: Նախքան կազմը ջնջելը դուք պետք է ջնջեք այդ կազմի բոլոր գնային դաշտերը:

en: The Priority of this Activity
hy: Այս գործողության առաջնահերթությունը

en: The Reason for the Contribution Cancellation
hy: Ներդրման չեղարկման պատճառը

en: The Relationship Type has been saved.
hy: Հարաբերության տեսակը ջնջվել է։

en: The Relationship's End Date
hy: Հարաբերության ավարտի ամսաթիվը

en: The Relationship's Start Date
hy: Հարաբերության մեկնարկի ամսաթիվը

en: The Reply SMS Could only be sent for activities with '%1' subject.
hy: Պատասխան SMS-ը կարող է ուղարկվել միայն «%1» թեմայով գործառույթների համար:

en: The Report Footer HTML code will be output at the end of the document. You can add any additional footer text, replace the CiviCRM logo, or make other changes as needed.
hy: Հաշվետվության էջատակի HTML կոդը կթողարկվի փաստաթղթի վերջում։ Դուք կարող եք էջատակում ավելացնել լրացուցիչ տեքստ, փոխել 'CiviCRM լոգոն կամ, անհրաժեշտության դեպքում, կատարել այլ փոփոխություններ։

en: The Report Header contains HTML code that will be output at the beginning of the document whenever this report is printed or downloaded in PDF format. The default values will work for most situations. However you may want to enter the actual report title in the &lt;title&gt; tag (replacing 'CiviCRM Report'). You can include a logo by adding an &lt;img&gt; tag. You can also modify the look and feel of the printed report by including a custom CSS file (instead of print.css).
hy: Հաշվետվության վերնագիրը ներառում է HTML կոդը, որը կթողարկվի փաստաթղթի սկզբնամասում՝ հաշվետվությունը տպելիս կամ PDF ձևաչափով ներբեռնելիս։ Կանխադրված չափանիշները կիրառելի կլինեն իրավիճակների զգալի մասի համար։ Սակայն դուք կարող եք &lt;title&gt; նշապիտակում նշել հաշվետվության փաստացի վերնագիրը (փոխարինելով 'CiviCRM հաշվետվությունը')։ Դուք կարող եք ներառել լոգոն՝ ավելացնելով &lt;img&gt; նշապիտակը։ Դուք կարող եք նաև փոխել տպագիր հաշվետվության տեսքը` ներառելով custom CSS ֆայլ (print.css- ի փոխարեն):

en: The Role the Participant is registered for.
hy: Դերը, որի համար գրանցված է մասնակիցը

en: The Role you select here is automatically assigned to people when they register online for this event (usually the default 'Attendee' role).
hy: Այստեղ Ձեր ընտրած դերն ավտոմատ կերպով վերագրվում է մարդկանց, երբ նրանք առցանց գրանցվում են այս միջոցառման համար (սովորաբար ստանդարտ «Մասնակցի» դերը):

en: The SMS message is a required field.
hy: "SMS հաղորդագրություն"-ը պարտադիր դաշտ է։

en: The Set '%1' has been saved.
hy: '%1' կազմը պահպանվել է:

en: The State or Province of the Address
hy: Այն նահանգը կամ մարզը, որտեղ տեղակայված է տվյալ հասցեն

en: The Status of the Membership
hy: Անդամակացության կարգավիճակը

en: The Status of this Activity
hy: Տվյալ գործողության կարգավիճակը

en: The Status of this Contribution
hy: Ներդրման կարգավիճակը

en: The Sub-type for the Contact
hy: Ենթատեսակ կոնտակտի համար

en: The Survey type '%1' has been saved.
hy: Հարցման տեսակը  '%1' պահպանվել է։

en: The Total Contribution made by the Contact
hy: Կոնտակտի կողմից կատարված ընդհանուր ներդրումը

en: The Transaction ID of the  Recurring Contribution
hy: Կրկնվող ներդրման գործարքի նույնականացուցիչը

en: The Type of Activity
hy: Գործողության տեսակը

en: The Type of Contribution made, ie Member Dues, Event Fees etc
hy: Կատարված ներդրման տեսակը, օրինակ, անդամավճարներ, միջոցառման մասնակցության վճար և այլն

en: The Type of Membership
hy: Անդամակցության տեսակը

en: The Type of Relationship, i.e. Employee of, Household Head for...
hy: Հարաբերության տեսակը, օրինակ, ․․․․ աշխատակից, ընտանիքի ղեկավար

en: The Type, either Phone, Mobile, Fax or Pager
hy: Տեսակը՝ հեռախոս է՞, բջջային հեռախոս, ֆաքս, թե՞ փեյջեր

en: The URL to be tracked.
hy: Հետևելու համար անհրաժեշտ URL-ն

en: The Unique CiviCRM Generated Invoice ID
hy: CiviCRM-ի կողմից գեներացվող հաշիվ ապրանքագրի հատուկ նույնականացուցիչը

en: The actual value stored (as a foreign key) in the data record. Functions which need lookup option_value.title should use civicrm_option_value.option_group_id plus civicrm_option_value.value as the key.
hy: Փաստացի արժեքը պահվել է (որպես արտաքին բանալի) տվյալների վերաբերյալ գրառման մեջ: Գործառույթները, որոնց անհրաժեշտ է option_value.title որոնման ընտրանք, պետք է օգտագործեն civicrm_option_value.option_group_id՝ գումարած civicrm_option_value.value՝ որպես բանալի:

en: The amount of the soft credit
hy: Արտոնյալ վարկի գումարը

en: The amount the Participant has paid or will have to pay.
hy: Գումարը, որը մասնակիցը վճարել է կամ պետք է վճարի

en: The amunt of the recurring contribution
hy: Կրկնվող ներդրման գումարը

en: The arguments to be sent to the search function
hy: Փաստարկներ, որոնք պետք է ուղարկվեն որոնում գործառույթ

en: The attached file has been deleted.
hy: Կցված ֆայլը ջնջվել է:

en: The batch merge task is still in progress. This page will be refreshed automatically.
hy: Փաթեթների միավորման առաջադրանքը դեռ ընթացքի մեջ է: Այս էջն ավտոմատ կերպով կթարմացվի:

en: The body of the SMS cannot exceed %1 characters.
hy: SMS-ի տեքստը չի կարող գերազանցել %1 նիշը:

en: The body of this mailing.
hy: Տվյալ նամակի հիմնական տեքստը

en: The campaign for which this activity has been triggered.
hy: Քարոզարշավը, որի համար տեղի է ունեցել այս գործողությունը:

en: The campaign for which this event has been created.
hy: Քարոզարշավը, որի համար ստեղծվել է այս միջոցառումը

en: The campaign for which this mailing has been initiated.
hy: Այն քարոզարշավը, որի համար նախաձեռնվել է այս փոստային առաքումը

en: The campaign for which this membership is attached.
hy: Քարոզարշավ, որին կցված է այս անդամակցությունը

en: The campaign for which this participant has been registered.
hy: Քարոզարշավը, որի համար գրանցվել է այս մասնակիցը:

en: The changes have been reverted.
hy: Փոփոխությունները հետադարձվել են:

en: The changes have not been saved.
hy: Փոփոխությունները չեն պահպանվել:

en: The check for new versions of CiviCRM has been disabled. <a %1>Re-enable the scheduled job</a> to receive important security update notifications.
hy: CiviCRM-ի նոր տարբերակների ստուգումն ապաակտիվացվել է: <a %1>Վերաակտիվացրեք պլանավորված աշխատանքը</a> անվտանգության թարմացման վերաբերյալ կարևոր ծանուցումներ ստանալու համար:

en: The civicrm version this instance is running
hy: Այս նմուշի կողմից գործարկվող civicrm տարբերակը

en: The class name which implements this functionality.
hy: Այս ֆունկցիոնալությունն իրականացնող դասի անվանումը

en: The contact A
hy: Կոնտակտ A

en: The contact B
hy: Կոնտակտ B

en: The contact might be the Membership Organization of a Membership Type. You will need to edit the Membership Type and change the Membership Organization before you can delete this contact.
hy: Կոնտակտը կարող է լինել անդամակցության տեսակի ներկայացուցչական կազմակերպությունը: Անհրաժեշտ կլինի խմբագրել անդամակցության տեսակը և փոխել ներկայացուցչական կազմակերպությունը, նախքան այս կոնտակտը ջնջելը:

en: The contact record which is linked to the currently logged in user account - '%1' - cannot be deleted.
hy: Կոնտակտի գրառումը, որը կապված է ներկա պահին գրանցված օգտատիրոջ հաշվի հետ՝ «%1», չի կարող ջնջվել:

en: The contact type selected for Update multiple contacts does not have a corresponding profile. Please set up a profile for %1s and try again.
hy: «Թարմացնել բազմաթիվ կոնտակտներ» գործառույթի համար ընտրված կոնտակտի տեսակը չունի համապատասխան պրոֆիլ: Խնդրում ենք ստեղծել պրոֆիլ %1s-ի համար և կրկին փորձել:

en: The contact who is assigned the activity.
hy: Տվյալ գործողության համար նշանակցած կոնտակտը

en: The contact who is the activity's target.
hy: Գործողության թիրախ հանդիսացող կոնտակտը

en: The contact who made this activity
hy: Տվյալ գործողությունը կատարող կոնտակտը

en: The contact who scheduled this activity
hy: Այս գործողությունը պլանավորող կոնտակտը

en: The contact(s) and all related data will be moved to trash and only users with the relevant permission will be able to restore it.
hy: Կոնտակտ(ներ)ը և բոլոր առնչվող տվյալները կտեղափոխվեն աղբարկղ և միայն համապատասխան թույլտվություն ունեցող օգտատերերը կկարողանան վերականգնել դրանք:

en: The contact(s) and all related data will be permanently removed.
hy: Կոնտակտ(ներ)ը և բոլոր առնչվող տվյալները մեկընդմիշտ կհեռացվեն:

en: The contribution amount covering the membership fee will use the financial type configured with the selected membership type (see the membership types configuration tool to review those settings). Any additional contribution will use the financial type configured for this online contribution page.
hy: Անդամակցության վճար ներառող ներդրումային գումարի կօգտագործվի ընտրված անդամակցության տեսակի համար համապատասխանեցված ֆինանսական տեսակ (տես անդամակցության տեսակների կազմաձեւման գործիքը այդ պարամետրերը վերանայելու համար): Ցանկացած լրացուցիչ ներդրման համա կօգտագործվի այս առցանց ներդրման էջի համար կազմաձեւված ֆինանսական տեսակը:

en: The cost of the old and new membership types are different. You may want to edit the contribution associated with this membership to adjust its amount.
hy: Անդամակցության հին և նոր տեսակների ծախսերը տարբեր են: Դուք կարող եք խմբագրել այս անդամակցության հետ կապված ներդրումը, դրա գումարը կարգավորելու համար:

en: The custom fatal error template setting has been removed.
hy: Անհատական ճակատագրական սխալ կաղապարի կարգաբերումը հանվել է:

en: The custom fatal error template setting will be removed during the upgrade. You are currently using this custom template: %1 . Following the upgrade you will need to use the standard approach to overriding template files, as described in the documentation.
hy: Թարմացման ընթացքում կհանվի անհատական սխալի կաղապարի կարգաբերումը: Այս պահին դուք օգտագործում եք այս սովորական ձևանմուշը` %1: Թարմացումից հետո ձեզ հարկավոր է օգտագործել ստանդարտ մոտեցումը` գերազանցելու համար ձևանմուշների ֆայլերը, ինչպես նկարագրված է փաստաթղթերում:

en: The custom field '%1' has been deleted.
hy: «%1» հարմարեցված դաշտը ջնջվել է:

en: The data columns in this import file appear to be different from the saved mapping. Please verify that you have selected the correct saved mapping before continuing.
hy: Ներմուծման այս թղթապանակում տվյալների սյուները, կարծես, տարբերվում են պահպանված քարտեզագրումից: Խնդրում ենք նախքան շարունակելը համոզվել, որ ընտրել եք ճիշտ պահպանված քարտեզագրումը:

en: The data type of the multiple choice option set you've selected does not match the data type assigned to this field.
hy: Ձեր ընտրած բազմակի ընտրության ընտրանքի շարքի տվյալների տեսակը չի համապատասխանում այս դաշտին վերագրված տվյալների տեսակին:

en: The database will be upgraded from %1 to %2.
hy: Տվյալների բազան կնորացվի %1-ից %2։

en: The date type
hy: Ամսաթվի տեսակը

en: The date type '%1' has been saved.
hy: «% 1» ամսաթիվը պահպանվել է:

en: The default copies of the message templates listed below will be updated to handle new features or correct a problem. Your installation has customized versions of these message templates, and you will need to apply the updates manually after running this upgrade. <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>Click here</a> for detailed instructions. %2
hy: Ստորև թվարկված հաղորդագրության ձևանմուշների նախնական պատճենները կթարմացվեն, որպեսզի օգտագործվեն նոր գործառույթները կարգավորելու կամ խնդիրը շտկելու համար: Ձեր տեղադրումը ունի այս հաղորդագրության ձևանմուշների անհատականեցված տարբերակները, և այս թարմացումը գործարկելուց հետո ձեզ հարկավոր է ձեռքով կիրառել թարմացումները արդիականացումից հետո: Սեղմեք <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>այստեղ</a> մանրամասն հրահանգների համար: %2

en: The default number of rows per page for most reports is 50. However, this may be too many for a report which is included in the 'Home Dashboard'. You can reduce the number of rows included in each page when the report is part of the Dashboard by entering the desired row count here. Users will still be able to navigate through the full report using a pager.
hy: Հաշվետվությունների մեծ մասի համար յուրաքանչյուր էջում նախատեսված է 50 տող։ Սակայն դա կարող է չափազանց շատ լինել այն հաշվետվության համար, որը ներառվում է 'Գլխավոր վահանակում'։ Դուք կարող եք նվազեցնել յուրաքանչյուր էջի տողերի քանակը և մուտքագրել ցանկալի թվով տողեր, երբ հաշվետվությունը կազմում է Վահանակի մի մասը։ Օգտատերերը դեռևս կկարողանան դիտել հաշվետվության տարբեր հատվածները փեյջերի միջոցով։

en: The default operator is equals (=), and is the only operator supported for "create" or "delete" actions.
hy: Բազային օպերատորը հավասար է (=) և միակ օպերատորն է, որը խթնավում է «ստեղծել» կամ «ջնջել» գործողությունների համար :

en: The default status is assigned when there are no matching status rules for a membership.
hy: Սահմանվում է բազային կարգավիճակ, եթե անդամակցության համար համապատասխան կարգավիճակ գոյություն չունի:

en: The destination group extends a different entity type.
hy: Նպատակակետի խումբն ընդլայնում է սուբյեկտի այլ տեսակ:

en: The discount end date cannot be prior to the start date.
hy: Զեղչի ավարտի ամսաթիվը չի կարող լինել նախքան մեկնարկի ամսաթիվը

en: The display name of the contact's organizations.
hy: Կոնտակտի կազմակերպության ցուցադրված անունը

en: The e-mail address %1 is not valid.
hy: Էլ. փոստի %1 հասցեն վավեր չէ:

en: The email address %1 already has an account associated with it. <a href="%2">Have you forgotten your password?</a>
hy: Էլ. փոստի %1  հասցեն արդեն ունի դրա հետ կապված էջ: <a href="%2">Մոռացե՞լ եք ձեր գաղտնաբառը:</a>

en: The email address must be unique for each participant.
hy: Յուրաքանչյուր մասնակից պետք է ունենա ինքնօրինակ էլ․ փոստի հասցե։

en: The end offset relative to current year, can be negative
hy: Ավարտի փոփոխությունը՝ կապված ընթացիկ տարվա հետ կարող է լինել բացասական

en: The environment of this CiviCRM instance is set to '%1'. Certain functionality like scheduled jobs has been disabled.
hy: Այս CiviCRM-ի նմուշի միջավայրը սահմանված է որպես «%1»: Որոշակի գործառություններ, ինչպես օրինակ՝ պլանավորված աշխատանքները, ապաակտիվացվել են:

en: The environment settings have been disabled because it has been overridden in the settings file.
hy: Շրջակա միջավայրի պարամետրերն անջատված են, քանի որ այն չեղարկվել է կարգավորումների ֆայլում:

en: The event you requested is currently unavailable (contact the site administrator for assistance).
hy: Ձեզ հետաքրքրող միջոցառումը ներկայումս  առկա չէ (դիմեք կայքի ադմինիստրատորին):

en: The extension %1 is now obsolete and has been disabled.
hy: %1 ընդլայնումն այժմ հնացած է և անջատված է:

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.
hy: Ընդլայնումների URL-ը պատշաճ կերպով սահմանված չէ: Խնդրում ենք գնալ <a href="%1">URL կարգավորումների էջ </a> և ուղղել այն:

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.<br/>
hy: Ընդլայնումների URL- ը պատշաճ կերպով սահմանված չէ: Խնդրում ենք գնալ         <a href="%1">URL պարամետրերի էջ </a> և ուղղել այն<br/>

en: The extensions directory is not properly set. Please go to the <a href="%1">path setting page</a> and correct it.<br/>
hy: Ընդլայնումների ցանկը պատշաճ կերպով սահմանված չէ: Խնդրում ենք գնալ        <a href="%1">  ուղու պարամետրերի էջ </a> և ուղղել այն<br/>

en: The fee charged by the Payment Processor for the transaction.
hy: Փոխանցումն իրականացնող օպերատորի կողմից գործարքի իրականացման համար գանձված գումարը

en: The fee selection has been changed for this participant
hy: Վճարման ընտրությունը փոխվել է տվյալ մասնակցի համար

en: The field "%1" is already included.
hy: «%1» դաշտն արդեն ներառված է:

en: The field label displayed on the form (over-ride the default field label here, if desired).
hy: Դաշտի պիտակը ցուցադրված է ձևի վրա (կարող եք անտեսել դաշտի սկզբնադիր պիտակն այստեղ)։

en: The final, general mailing (derived from A or B)
hy: Վերջնական, ընդհանուր փոստային հաղորդագրություն (A-ի կամ B-ի կողմից ուղարկված)

en: The financial types associated with the old and new membership types are different. You may want to edit the contribution associated with this membership to adjust its financial type.
hy: Անդամակցության հին և նոր տեսակներին առնչվող ֆինանսական տեսակները տարբեր են: Դուք կարող եք խմբագրել այս անդամակցության հետ կապված ներդրումը, դրա ֆինանսական տեսակը կարգավորելու համար:

en: The first experimental mailing ("A" condition)
hy: Առաջին փորձնական փոստային հաղորդագրությունը ("A" պայման)

en: The first name and last name must be unique for each participant.
hy: Յուրաքանչյուր մասնակցի անունը և ազգանունը պետք է յուրօրինակ լինի։

en: The following URL will display a list of registered participants for this event to users whose role includes "view event participants" permission: <a href="%1">%1</a>
hy: Հետևյալ URL-ն այս միջոցառման համար գրանցված մասնակիցների ցուցակը  ցույց կտա օգտատերերին, որոնց դերը ներառում է «դիտել միջոցառման մասնակիցներին» թույլտվություն <a href="%1"> 1% </a>

en: The following URL will display a list of registered participants for this event: <a href="%1">%1</a>
hy: Հետևյալ URL-ն ցույց կտա այս միջոցառման համար գրանցված մասնակիցների ցուցակը  <a href="%1">1% </a>

en: The following contact had been sharing an address with a contact you just deleted. Their address will no longer be shared, but has not been removed or altered.
hy: Հետևյալ կոնտակտն ուներ ընդհանուր հասցե այն կոնտակտի հետ, որը դուք քիչ առաջ ջնջեցիք: Նրանց հասցեն այլևս համօգտագործվող չէ, սակայն այն չի հեռացվել կամ փոփոխվել:

en: The following contact(s) have address records which were shared with the address you removed from this contact. These address records are no longer shared - but they have not been removed or altered.
hy: Հետևյալ կոնտակտ(ներն) ունեն հասցեի վերաբերյալ գրառումներ, որոնք համօգտագործվում են այն հասեցի հետ, որը դուք հեռացրել եք այս կոնտակտից: Հասցեի վերաբերյալ այս գրառումներն այլևս համօգտագործվող չեն, սակայն նրանք չեն հեռացվել կամ փոփոխվել:

en: The following contacts had been sharing addresses with a contact you just deleted. Their addressses will no longer be shared, but have not been removed or altered.
hy: Հետևյալ կոնտակտներն ունեին ընդհանուր հասցե այն կոնտակտի հետ, որը դուք քիչ առաջ ջնջեցիք: Նրանց հասցեներն այլևս համօգտագործվող չեն, սակայն նրանք չեն հեռացվել կամ փոփոխվել:

en: The following errors were detected in %1 message:
hy: %1 հաղորդագրության մեջ հայտնաբերվել են հետևյալ սխալները

en: The following errors were detected in %1:
hy: Հետևյալ սխալները հայտնաբերվել են %1-ում.

en: The following formats are accepted:
hy: Ընդունվում են հետևյալ ձևաչափերը .

en: The following participants no longer have an event fee recorded. You can edit their registration and record a replacement contribution by clicking the links below:
hy: Հետևյալ մասնակիցների համար միջոցառման վճարման որևէ գրանցում գոյություն չունի: Դուք կարող եք խմբագրել նրանց գրանցման տվյալները և գրանցել նոր ներդրում` սեղմելով ստորև բերված հղումները:

en: The following records have been processed. Membership records with action = Un-linked have been disconnected from the listed contribution record:
hy: Հետևյալ գրառումները մշակվել են: Գործողությամբ անդամության գրառումներ = Անկապակցված կապերն անջատվել են նշված ներդրման գրառումից.

en: The following tokens are available to control the format of individuals' contact names when they are included in <strong>mailing labels</strong>.
hy: Առկա են հետևյալ հատուկ նշանները անհատների կոնտակտային անունների ձևաչափը վերահսկելու համար, երբ դրանք ներառված են <strong>փոստային հասցեապիտակներում</strong>:

en: The following tokens are available to format Address display on Contact and Event screens.
hy: Հետևյալ նշաններն առկա են կոնտակտների և միջոցառումների էկրաններում հասցեի ցուցադրան փորմատավորման համար:

en: The format of an address
hy: Հասցեի ձևաչափը

en: The format of this email address is not valid.
hy: Էլ. փոստի այս հասցեի ձևաչափը վավեր չէ:

en: The general class of this status. Participant counts are grouped by class on the CiviEvent Dashboard. Participants with a 'Pending' class status will be moved to 'Expired' status if Pending Participant Hours has elapsed (when the ParticipantProcessor.php background processing script is run).
hy: Այս կարգավիճակի ընդհանուր դասը: CiviEvent վահանակի վրա մասնակիցները խմբավորվում են ըստ դասի: «Սպասվող» դասի կարգավիճակի մասնակիցները կտեղափոխվեն «Ժամկետանց» կարգավիճակը, եթե սպասման մեջ գտնվող մասնակցի ժամանակն ավարտվել է (երբ մասնակցիProcessor.php ֆոնի մշակման սցենարը ավարտված է):

en: The group status of the contact
hy: Կոնտակտի խմբի կարգավիճակը

en: The header information of this mailing .
hy: Տվյալ փոստային հաղորդագրության վերնագրի ինֆորմացիան

en: The iCalendar Feed URL for CiviEvent on this site:
hy: CiviEvent- ի համար ICalendar-ի նյութերի URL-ն  այս կայքում.

en: The id of the rule group this rule belongs to
hy: Կանոնների այն խմբի նույնականացուցիչը, որին պատկանում է այս կանոնը

en: The import file should contain a row for each set of custom data fields. For example, if you are importing employment history for a group of contacts, each row might contain columns for Employer, Start Date, End Date, and Position. You will also need a column containing the CiviCRM Contact ID which is used to match each row to the corresponding (existing) CiviCRM contact record. NOTE: Contact IDs are included by default when exporting contacts from CiviCRM.
hy: Ներմուծման ֆայլը պետք է ունենա շարք հարմարեցված տվյալների դաշտերի յուրաքանչյուր կազմում։ Օրինակ՝ եթե ներմուծում եք մի խումբ կոնտակտների աշխատանքային փորձը, յուրաքանչյուր շարք կարող է կազմված լինել Գործատուի, աշխատանքը սկսելու ամսաթվի, այն ավարտելու ամսաթվի և զբաղեցրած պաշտոնի սյունակներից։ Կպահանջվի նաև CiviCRM Կոնտակտի նույնականացման տվյալների սյունակ, որն օգտագործվում է յուրաքանչյուր շարքը CiviCRM կոնտակտի վերաբերյալ տրված (գոյություն ունեցող) գրառմանը համապատասխանեցնելու նպատակով։ ՆՇՈՒՄ․ կոնտակտների նույնականացման տվյալներն ավելացվում են սկզբնադիր կերպով CiviCRM-ից կոնտակտներ արտահանելիս։

en: The information below previews the results of importing your data in CiviCRM. Review the totals to ensure that they represent your expected results.
hy: Ներքոբերյալ տեղեկատվությունն ապահովում է CiviCRM-ում ձեր տվյալների ներմուծման արդյունքների նախնական դիտում: Վերանայեք ընդհանուր համագումարը՝ համոզվելու, որ դրանք բավարարում են ձեր կողմից ակնկալվող արդյունքները:

en: The information you provide will NOT be shared with any third party organisations.
hy: Ձեր տրամադրած տեղեկատվությունը ՉԻ տարածվի որևէ երրորդ կողմ ներկայացնող կազմակերպությունների հետ:

en: The invalid default value for State/Province data type
hy: Նահանգի/մարզի տվյալների տեսակի համար անվավեր սկզբնադիր արժեք:

en: The invalid value for State/Province data type
hy: Նահանգի/մարզի տվյալների տեսակի համար անվավեր արժեք

en: The job size must be at least 1000 or set to 0 (unlimited).
hy: Աշխատանքի ծավալը պետք է լինի առնվազն 1000 կամ սահմանվի 0 (անսահմանափակ)

en: The language/processing system used for email templates.
hy: Էլ․նամակների ձևանմուշների համար օգտագործվող լեզուն/մշակման համակարգը

en: The length of the matching substring
hy: Համապատասխանող ենթատողի երկայնությունը

en: The listed records(s) cannot be added to the group.
hy: Նշված գրառում(ներ)ը խմբին ավելացնել չի հաջողվում

en: The local system includes old files which should not exist: "%1"
hy: Տեղային համակարգը ներառում է հին ֆայլեր, որոնք չպետք է գոյություն ունենան՝ «%1»

en: The location type '%1' has been saved.
hy: Տեղանքի տեսակը '%1' պահպանվել է։

en: The mail library returned the following error message:
hy: Փոստային դարանը վերադարձրել է հետևյալ սխալի հաղորդագրությունը.

en: The mailing component '%1' has been saved.
hy: %1' փոստային հաղորդագրության բաղադրիչը պահպանվել է

en: The mailing has been canceled.
hy: Փոստային հաղորդագրությունը չեղարկվել է

en: The mailing has been paused. Active message deliveries may continue for a few minutes, but CiviMail will not begin delivery of any more batches.
hy: էլ․ հաղորդագրությունների առաքումը դադարեցվել է: Ակտիվ հաղորդագրությունների առաքումը կարող է տևել մի քանի րոպե, սակայն CiviMail- ը չի սկսի որեւէ այլ խմբաքանակի առաքում:

en: The mailing has been resumed.
hy: Փոստային հաղորդագրությունների առաքումը վերսկսված է։

en: The mailing must allow recipients to (a) unsubscribe from the mailing-list or (b) completely opt-out from all mailings. Please insert an unsubscribe or opt-out token.
hy: Փոստային առաքումը պետք է թույլ տա հասցեատերերին (ա) դուրս գալ առաքման հասցեացուցակից կամ (բ) ամբողջովին դորս գալ բոլոր փոստային առաքումներից: Խնդրում ենք մուտքագրել հասցեացուցակից դուրս գալու կամ անջատելու նշանը:

en: The mailing must include the street address of the organization. Please insert the %1 token.
hy: Էլ․ նամակը պետք է ներառի կազմակերպության հասցեն: Խնդրում ենք մուտքագրել% 1 նշանը:

en: The mailing's ID in the database.
hy: Փոստային առաքումների նույնականացուցիչը տվյալների բազայում

en: The maximum number of %3 you can select for Update multiple %3 is %1. You have selected %2. Please select fewer %3 from your search results and try again.
hy: «Թարմացնել բազմաթիվ %3» գործառույթի համար առավելագույն թիվը, որ դուք կարող եք ընտրել %1-ն է: Դուք ընտրել եք %2: Խնդրում ենք ձեր որոնման արդյունքներից ընտրել ավելի քիչ %3 և կրկին փորձել:

en: The maximum number of Activities you can select to send an email is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
hy: Գործողությունների առավելագույն քանակը, որ կարող եք ընտրել էլ. նամակ ուղարկելու համար, %1-ն է: Դուք ընտրել եք %2: Խնդրում ենք ձեր որոնման արդյունքներից ընտրել ավելի քիչ գործողություններ և կրկին փորձել:

en: The maximum number of activities you can select for Update multiple activities is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
hy: «Թարմացնել բազմաթիվ գործողություններ» գործառույթի համար դուք կարող եք ընտրել առավելագույնը %1 գործողություն: Դուք ընտրել եք %2: Խնդրում ենք ձեր որոնման արդյունքներից ընտրել ավելի քիչ անդամներ և կրկին փորձել:

en: The maximum number of contacts is already reserved for this interviewer.
hy: Այս հարցազրուցավարի համար արդեն նախատեսված է առավելագույն թվով կոնտակներ։

en: The maximum number of contacts you can select for Update multiple contacts is %1. You have selected %2. Please select fewer contacts from your search results and try again.
hy: «Թարմացնել բազմաթիվ կոնտակտներ» գործառույթի համար դուք կարող եք ընտրել առավելագույնը %1 կոնտակտ: Դուք ընտրել եք %2: Խնդրում ենք ձեր որոնման արդյունքներից ընտրել ավելի քիչ կոնտակտներ և կրկին փորձել:

en: The maximum number of members you can select for Update multiple memberships is %1. You have selected %2. Please select fewer members from your search results and try again.
hy: "Թարմացնել բազմակի անդամակցություններ" գործառույթի համար դուք կարող եք ընտրել առավելագույնը % 1 անդամ: Դուք ընտրել եք% 2: Ձեր որոնման արդյունքներից ընտրեք ավելի քիչ անդամներ եւ կրկին փորձեք:

en: The maximum record limit is reached
hy: Գրառման առավելագույն սահմանաչափը լրացել է

en: The membership End Date is %1.
hy: Անդամակցության ավարտի ամսաթիվը % 1 է:

en: The membership price set associated with this online contribution allows a user to select BOTH an auto-renew AND a non-auto-renew membership. This requires submitting multiple processor transactions, and is not supported for one or more of the payment processors enabled under the Amounts tab.
hy: Այս առցանց ներդրման հետ կապված անդամակցության գինը հնարավորություն է տալիս օգտվողին ընտրելու և՛ ավտոմատ կերպով թարմացվող, և ավտոմատ կերպով չթարմացվող անդամակցության տեսակները: Դրա համար անհրաժեշտ է բազմապրոցեսորային գործարքներ մուտքագրել, և այն  չի պահպանվում "Գումարներ" էջանշի ներքո միացված վճարման պրոցեսորներից մեկի կամ մի քանիսի համար:

en: The membership status '%1' has been saved.
hy: '% 1' անդամակցության կարգավիճակը պահպանվել է:

en: The membership type '%1' has been saved.
hy: Անդամակցության տեսակը %1 պահպանվել է։

en: The meta name for this date (fixed in code)
hy: Այս ամսաթվի մետա անվանումը (ամրագրված է կոդով)

en: The most common SMTP port possibilities are 25, 465, and 587.  Check with your mail provider for the appropriate one.
hy: SMTP պորտի ամենատարածված հնարավորություններն են 25, 465 և 587: Ճշտելու համար կապվեք Ձեր էլ․փոստի պրովայդերի հետ:

en: The name of the field of the table referenced in rule_table
hy: rule_table-ում հղում արված աղյուսակի դաշտի անվանումը

en: The name of the organization or entity which owns this CiviCRM site or domain. This is the default organization contact record.
hy: Կազմակերպության կամ սուբյեկտի անվանումը, որին պատկում է այս CiviCRM կայքը կամ տիրույթը: Սա կազմակերպության սկզբնադիր կոնտակտի գրառումն է:

en: The name of the table this rule is about
hy: Այն աղյուսակի անվանումը, որին վերաբերում է այս կանոնը

en: The name of this Price Set
hy: Այս գնացուցակի անվանումը

en: The name of this component
hy: Այս բաղադրիչի անունը

en: The new Participant Status has been saved.
hy: Մասնակցի նոր կարգավիճակը պահպանվել է:

en: The new membership End Date is %1.
hy: Անդամակցության ավարտի նոր ամսաթիվը %1 է։

en: The number of days before a personalized (hashed) link will expire.
hy: Քանի օրից է լրանում անհատական (հեշավորված) հղման ժամկետը

en: The numeric ID Contact that owns the membership
hy: Անդամություն ունեցող կոնտակտի թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the  Recurring Contribution
hy: Կրկնվող ներդրման թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the Activity Instance
hy: Գործողության թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the Contact
hy: Կոնտակտի թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the Contact of the Participant
hy: Մասնակցի կոնտակտի թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the Contribution
hy: Ներդրնաբ թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the Event
hy: Միջոցառման թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the Group
hy: Խմբի թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the Membership
hy: Անդամակցության թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the Parent Activity
hy: Մայր գործողության թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the Participant
hy: Մասնակցի թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the Participant who registered this Participant
hy: Այս մասնակցին գրանցած մասնակցի թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the Relationship
hy: Փոխհարաբերության թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the Soft Credit
hy: Արտոնյալ վարկի թվային նույնականացուցիչ

en: The numeric ID of the bounce record
hy: Հետ վերադարձած հաղորդագրության թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the delivery record
hy: Առաքման վերաբերյալ գրառման թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the opened record
hy: Կարդացած լինելու վերաբերյալ գրառման թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the reply record
hy: Պատասխանի վերաբերյալ գրառման թվային նույնականացուցիչը

en: The numeric ID of the unsubscribe record
hy: Գրանցումից հրաժարվելու վերաբերյալ գրառման թվային նույնականացուցիչը

en: The old paths and URLs may be retained in some database records. Use this form to clear caches or to reset paths to their defaults. If you need further customizations, then update the <a href="%1">Directories</a> and <a href="%2">Resource URLs</a>.
hy: Հին ուղիները և URL- ները կարող են պահպանվել տվյալների բազայի որոշ գրառումներում: Օգտագործեք այս ձևաթուղթը `պահոցները մաքրելու կամ դրանց կանխադրված ուղիները վերականգնելու համար: Եթե Ձեզ անհրաժեշտ են հետագա հարմարեցումներ, ապա թարմացրեք <a href="%1">Տեղեկագրերը</a> և <a href="%2">Ռեսուրսների URLs</a>:

en: The option '%1' has been saved.
hy: '%1' ընտրանքը պահպանվել է:

en: The option label is displayed to users.
hy: Ընտրանքների պիտակը ցուցադրվում է օգտատերերին:

en: The options for mailing visibility are:
hy: Փոստային առաքումների տեսանելիության տարբերակներն են `

en: The page "%1" will open in a popup. If it does not appear automatically, check your browser for notifications.
hy: «% 1» էջը կբացվի հայտնվող պատուհանով: Եթե այն ավտոմատ կերպով ի հայտ չի գալիս՝ ստուգեք ձեր բրաուզերը ծանուցումների համար:

en: The plaintext footer for this mailing.
hy: Սովորական էջատակային նշում այս փոստային հաղորդագրության համար

en: The plaintext header for this mailing.
hy: Սովորական տեքստային վերնագիր այս փոստային հաղորդագրության համար

en: The query contains the forbidden %1 command.
hy: Հարցումը պարունակում է արգելված %1 հրամանը:

en: The reason the email bounced.
hy: Էլ․ նամակի հետ վերադարձի պատճառը

en: The record %1 doesnot exists
hy: %1 գրառումը գոյություն չունի

en: The record will be deleted immediately. This action cannot be undone.
hy: Գրառումն անմիջապես կջնջվի: Այս գործողությունը չի կարող չեղարկվել:

en: The relationship end date cannot be prior to the start date.
hy: Հարաբերության ավարտի ամսաթիվը չի կարող լինել նախքան մեկնարկի ամսաթիվը:

en: The report is attached as a CSV file.
hy: Հաշվետվությունը կցված է CSV ֆայլով։

en: The report is attached as a PDF file.
hy: Հաշվետվությունը կցված է PDF ֆայլով։

en: The requested Profile (gid=%1) is disabled OR it is not configured to be used for 'Profile' listings in its Settings OR there is no Profile with that ID OR you do not have permission to access this profile. Please contact the site administrator if you need assistance.
hy: Պահանջվող պրոֆիլը (gid =% 1) ապաակտիվացված է կամ կազմաձևված չէ Կարգավորումների «Պրոֆիլի» ցանկերում օգտագործելու համար կամ գոյություն չունի Պրոֆիլ այդ նույնականացուցիչով կամ Դուք թույլտվություն չունեք մուտք գործել տվյալ պրոֆիլ։ Եթե օգնության կարիք ունեք, խնդրում ենք դիմել կայքի ադմինիստրատորին։

en: The requested Profile (gid=%1) is not configured to be used for 'Profile' edit and view forms in its Settings. Contact the site administrator if you need assistance.
hy: Հարցված պրոֆիլը (gid =% 1) կազմաձևված չէ, որպեսզի օգտագործվի Կարգավորումների մեջ «Պրոֆիլի» խմբագրման և դիտման ձևերի համար: Կապվեք կայքի ադմինիստրատորի հետ, եթե ձեզ օգնություն է անհրաժեշտ:

en: The requested Profile (gid=%1) requires record id while performing this action
hy: Հարցված պրոֆիլը (gid=%1) այս գործողությունը կատարելիս պահանջում է գրառման նույնականացուցիչ

en: The requested participant record does not exist (possibly the record was deleted).
hy: Հարցվող մասնակիցի գրառում գոյություն չունի (հնարավոր է, որ գրառումը ջնջվել է):

en: The requested profile (gid=%1) is inactive or does not exist.
hy: Հարցված պրոֆիլը (gid=%1) ակտիվ չէ կամ գոյություն չունի:

en: The rule '%1' has been deleted.
hy: «%1» կանոնը ջնջվել է:

en: The rule '%1' has been saved.
hy: «%1» կանոնը պահպանվել է:

en: The scheduled date and time is in the past
hy: Պլանավորված ամսաթիվը և ժամանակը անցյալում են

en: The second experimental mailing ("B" condition)
hy: Երկրորդ փորձնական փոստային հաղորդագրությունը ("B" պայման)

en: The selected %1 option has <strong>not been deleted</strong> because it is currently in use. Please update these contacts to use a different format before deleting this option. %2
hy: Ընտրված % 1 տարբերակը <strong> ջնջված չէ</strong>, քանի որ այն ներկայումս օգտագործվում է: Խնդրում ենք թարմացնել այս կոնտակտները` այս տարբերակը ջնջելուց առաջ այլ ձևաչափ կիրառելու համար: % 2

en: The selected activity has been moved to the Trash. You can view and / or restore deleted activities by checking "Deleted Activities" from the Case Activities search filter (under Manage Case).<br />
hy: Ընտրված գործողությունը տեղափոխվել է աղբարկղ։ Դուք կարող եք դիտել և/կամ վերականգնել ջնջված գործողությունները Գործողությունների որոնման ֆիլտրում նշելով "Ջնջված գործողություններ"-ը (Գործերի կառավարում բաժնում)

en: The selected activity has been restored.<br />
hy: Ընտրված գործողությունը վերականգնվել է

en: The selected case has been restored.
hy: Ընտրված գործը վերականված է

en: The selected field already exists in this profile.
hy: Ընտրված դաշտն արդեն գոյություն ունի այս պրոֆիլում:

en: The selected financial account cannot be disabled because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
hy: Ընտրված ֆինանսական հաշիվը հնարավոր չէ ապաակտիվացնել, քանի որ  անհրաժեշտ է առնվազն մեկ դեբիտորական պարտքի տիպի հաշիվ(հավաստիանալու համար, որ հաշվապահական հաշվառման գործարքները հաշվեկշռի մեջ են):

en: The selected pair of contacts are marked as non duplicates. If these records should be merged, you can remove this exception on the <a href="%1">Dedupe Exceptions</a> page.
hy: Կոնտակտների ընտրված զույգը նշվում է որպես «ոչ կրկնօրինակ»: Եթե այս գրառումները պետք է միավորվեն, դուք կարող եք հեռացնել այս բացառությունը <a href="%1">«Կրկնությունների վերացման բացառություններ»</a>էջից:

en: The selected profile is using a custom field which is not assigned to the "%1" being configured.
hy: Ընտրված պրոֆիլն օգտագործում է հարմարեցրած դաշտ, որը վերագրված չէ կազմաձևվող «%1»-ին:

en: The selected profiles can collect enough information to match additional participants with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  This may result in duplicate contacts.
hy: Ընտրված պրոֆիլները կարող են հավաքել բավականաչափ տեղեկատվություն` լրացուցիչ մասնակիցներին առկա կոնտակտների հետ  համապատասխանեցնելու համար, սակայն ոչ բոլոր համապատասխան դաշտերն են պարտադիր: Դրա արդյունքում հնարավոր է որ կոնտակտները կրկնվեն:

en: The selected profiles can collect enough information to match registrations with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  Anonymous registrations may result in duplicate contacts.
hy: Ընտրված պրոֆիլները կարող են հավաքել բավականաչափ տեղեկություններ` գրանցումներն առկա կոնտակտների հետ համապատասխանեցնելու համար, սակայն ոչ բոլոր համապատասխան դաշտերն են պարտադիր: Անանուն գրանցումների արդյունքում հնարավոր է, որ կոնտանտները կրկնվեն:

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match additional participants with existing contacts.  This means all additional participants will result in a new contact.
hy: Ընտրված պրոֆիլները չեն պարունակում դաշտեր, որոնք անհրաժեշտ են լրացուցիչ մասնակիցներին առկա մասնակիցների հետ համապատասխանեցնելու համար: Սա նշանակում է, բոլոր լրացուցիչ մասնակիցները կհամարվեն նոր կոնտակտ:

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match registrations with existing contacts.  This means all anonymous registrations will result in a new contact.
hy: Ընտրված պրոֆիլները չեն պարունակում գրանցումներն առկա կոնտակտների հետ համապատասխանեցնելու համան անհրաժեշտ դաշտեր: Սա նշանակում է, բոլոր անանուն գրանցվողները կհամարվեն նոր կոնտակտ:

en: The site administrator needs to enter a valid 'FROM Email Address' in <a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a>. The email address used may need to be a valid mail account with your email service provider.
hy: Կայքի ադմինիստրատորը պետք է մուտքագրի վավեր «ՈՒՂԱՐԿՈՂԻ էլ. փոստի հասցե» <a href="%1">«Կառավարել CiviCRM &raquo-ն, Հաղորդակցությունների &raquo-ն, ՈՒՂԱՐԿՈՂԻ էլ. փոստի հասցեները» դաշտում</a>: Էլ. փոստի օգտագործված հասցեն պետք կլինի, որ լինի էլ. փոստի ծառայությունների մատակարարով փոստային վավեր էջ:

en: The start offset relative to current year
hy: Մեկնարկի փոփոխությունը՝ կապված ընթացիկ տարվա հետ

en: The state of the contact within the group
hy: Կոնտակտի կարգավիճակը խմբի ներսում

en: The state of this job
hy: Տվյալ գործի մեկնարկը

en: The status of this mailing. Values: none, approved, rejected
hy: Այս նամակի կարգավիճակը: Արժեքները ` ոչ մի, հաստատված, մերժված

en: The status rules provided by default may be sufficient for your organization. However, you can easily change the status names and/or adjust the rules by clicking the Edit links below. Or you can <a href='%1'>add a new status and rule</a>.
hy: Ավտոմատ կերպով սահմանված կարգավիճակի վերաբերյալ կանոնները կարող է բավարար լինել ձեր կազմակերպության համար: Այնուամենայնիվ, կարող եք հեշտությամբ փոխել կարգավիճակի անունները եւ / կամ կարգավորել կանոնները՝  սեղմելով ստորև ներկայացված խմբագրման հղումները, կամ Դուք կարող եք <a href='%1'>ավելացնել նոր կարգավիճակ և կանոն</a>։

en: The street number you entered for the %1 address block(s) is not in an expected format. Street numbers may include numeric digit(s) followed by other characters. You can still enter the complete street address (unparsed) by clicking "Edit Complete Street Address".
hy: Փողոցի համարը, որը դուք մուտքագրել եք %1 հասցեների բլոկ(ներ)ում, ակնկալվող ձևաչափով չէ: Փողոցի համարները կարող են ներառել թվային նիշ(եր), որոնց հաջորդում են այլ նիշեր: Դուք դեռ կարող եք մուտքագրել փողոցի ամբողջական հասցեն (չվերլուծված)՝ սեղմելով «Խմբագրել փողոցի ամբողջական հասցեն»:

en: The subject/purpose/short description of the activity.
hy: Գործողության թեման/նպատակը/համառոտ նկարագիրը:

en: The system administrator has disabled security settings (%1). Connections to remote applications are insecure.
hy: Համակարգի ադմինիստրատորն ապաակտիվացրել է անվտանգության կարգավորումները (%1): Հեռակա աշխատածրագրերի միացումներն անապահով են:

en: The system administrator has disabled this feature.
hy: Համակարգերի ադմինիստրատորն ապաակտիվացրել է այս գործառույթը

en: The system did not record payment details for this payment and so could not process the transaction. Please report this error to the site administrator.
hy: Համակարգն այս վճարման մանրամասները չի գրանցել, ուստի չի կարողացել  գործարքն իրականացնել: Խնդրում ենք այս սխալի մասին տեղեկացնել  կայքի ադմինիստրատորին:

en: The table of the object controlled by this ACL entry
hy: Տվյալ ACL մուտքով կառավարվող օբյեկտի աղյուսակը

en: The tables "<em>civicrm_activity</em>" and "<em>civicrm_case</em>" were updated to support two new fields, "<em>created_date</em>" and "<em>modified_date</em>". For historical data, these fields may appear blank. (%1 records have NULL timestamps.)
hy: «<em>civicrm_activity</em>» և «<em>civicrm_case</em>» աղյուսակները թարմացվել են երկու նոր դաշտերին աջակցելու համար՝ «<em>created_date</em>» և «<em>modified_date</em>»: Արխիվային տվյալների դեպքում այս դաշտերը կարող են դատարկ լինել: (%1 գրառումներն ունեն ժամանակը ցույց տվող ԶՐՈՅԱԿԱՆ կնիքներ:)

en: The tag '%1' has been deleted.
hy: «%1» նշապիտակը ջնջվել է:

en: The tag '%1' has been saved.
hy: «%1» նշապիտակը պահպանվել է:

en: The tag set '%1' has been deleted.
hy: «%1» նշապիտակի կազմը ջնջվել է:

en: The text that will display in the field with the link.
hy: Տեքստը, որը կերևա հղումով դաշտում

en: The type of contacts this group applies to
hy: Կոնտակտների այն տեսակը, որին վերաբերում է այս խումբը

en: The type of website for the contact
hy: Կայքի տեսակը կոնտակտի համար

en: The updates have been saved.
hy: Թարմացումները պահպանվել են

en: The username %1 is already taken. Please select another username.
hy: %1 անունով օգտատեր արդեն գոյություն ունի: Խնդրում ենք ընտրել մեկ այլ օգտատիրոջ անուն:

en: The weight of the rule
hy: Կանոնի կշիռը

en: The weight threshold the sum of the rule weights has to cross to consider two contacts the same
hy: Կշռի շեմը պետք է անցնի կանոնների կշիռների գումարը, որպեսզի երկու կոնտակտները համարվեն նույնը

en: The wkhtmltodfPath does not exist or is not valid
hy: WkhtmltodfPath գոյություն չունի կամ վավեր չէ

en: Then create front-end links to the Participant Listing page using the Menu Manager. Select <strong>Participant Listing Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
hy: Այնուհետև ստեղծեք մասնակիցների ցուցակագրման էջի ինտերֆեյսի հղումները՝ կիրառեելով Menu Manager-ը: Ընտրեք <strong>Մասնակիցների ցուցակագրման էջը</strong> և մուտքագրեք <strong>% 1</strong>՝ որպես միջոցառման նույնականացուցիչ:

en: Then end date of membership status override if 'Override until selected date' override type is selected.
hy: Այնուհետև չեղարկվում է անդամակցության կարգավիճակը, եթե ընտրված է "Չեղարկել մինչև նախատեսված ամսաթիվը" չեղարկման տեսակը :

en: There appears to be an inconsistency in the configuration of "Image Upload URL" and "Image Upload Directory".
hy: «Պատկերի վերբեռնման URL» և «Պատկերների վերբեռնման տեղեկատու» կազմաձևերում անհամապատասխանություն է նկատվում:

en: There are %2 people currently on the waiting list for this event. You can <a href='%1'>view waitlisted registrations here</a>, or you can continue and register additional participants using this form.
hy: Այս միջոցառման հերթացուցակում ներկայումս կա % 2 մարդ: Դուք կարող եք <a href='%1'>դիտել հերթացուցակում գտնվող գրանցումներն այստեղ</a> կամ կարող եք շարունակել և գրանցել լրացուցիչ մասնակիցներ՝ կիրառելով այս ձևաթուղթը:

en: There are currently no %1.
hy: Ներկայումս գոյություն չունեն %1.

en: There are currently no Custom Searches
hy: Ներկայումս կարգավորվող որոնումներ չկան

en: There are currently no Report Templates.
hy: Ներկայումս հաշվետվության ձևանմուշներ չկան

en: There are currently no Saved Searches. To create a Saved search:
hy: Ներկայումս  պահպանված որոնումներ չկան: Ստեղծել Պահպանված որոնումներ:

en: There are currently no participants registered for this event.
hy: Այս միջոցառման համար ներկայումս գրանցված մասնակիցներ չկան:

en: There are no ACLs entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hy: Մուտքագրված ACL-ներ չկան: Դուք կարող եք <a href='%1'>ավելացնել մեկը</a>:

en: There are no Activities attached to this case record.
hy: Այս գործի գրառմանը կցված գործառույթներ չկան:

en: There are no Activities to display.
hy: Ցուցադրման ներկայացված գործառույթներ չկան:

en: There are no Archived %2. You can archive %2 from <a href='%1'>Scheduled or Sent %2</a>.
hy: Արխիվացված հաղորդագրություններ %2 գոյություն չունեն։ Դուք կարող եք 1 պլանավորված կամ ուղարկված %2 հաղորդագրություններից 1 արխիվացնել %2  1։

en: There are no Cases. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
hy: Գործեր չեն գտնվել։ Ընտրեք <a href="%1">Գտնել գործեր</a>՝ ձեր որոնումն ընդլայնելու համար։

en: There are no Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hy: Հաղորդագրության ձևանմուշներ չեն մուտքագրվել: Դուք կարող եք <a href='%1'>ավելացնել ձևանմուշ</a>:

en: There are no Notes for this contact.
hy: Այս կոնտակտի համար նշումներ չկան

en: There are no Role Assignments. You can <a href='%1'>add one</a> now.
hy: Դերի փոխանցումներ չկան: Դուք կարող եք <a href='%1'>ավելացնել մեկը</a> հիմա:

en: There are no SMS providers configured, or no SMS providers are set active
hy: Չկան կոնֆիգուրացված SMS մատակարարներ կամ ոչ մի SMS մատակարար նշված չէ որպես «ակտիվ»

en: There are no Scheduled or Sent %1.
hy: Գոյություն չունեն պլանավորված կամ ուղարկված հաղորդագրություններ % 1:

en: There are no Unscheduled %1.
hy: Գոյություն չունեն չպլանավորված հաղորդագրություններ % 1:

en: There are no User-driven Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hy: Չեն մուտքագրվել օգտագործողի հաղորդագրությունների ձևանմուշներ: Դուք կարող եք <a href='%1'>ավելացնել ձևանմուշ</a>:

en: There are no active Events to display.
hy: Ակտիվ միջոցառումներ չկան, որոնք կարող են ցուցադրվել

en: There are no case records for this contact.
hy: Այս կոնտակտի համար գործի վերաբերյալ գրառում գոյություն չունի։

en: There are no cases with activities scheduled in the past two weeks. Use %1 to expand your search.
hy: Նախորդ երկու շաբաթների ընթացքում նախատեսված գործողություններով գործեր չկան: Որոնումն ընդլայնելու համար օգտագործեք% 1:

en: There are no comments for this note
hy: Այս նշումի վերաբերյալ մեկնաբանություններ չկան:

en: There are no configured membership statuses. You cannot add this membership until your membership statuses are correctly configured
hy: Անդամակցության կոնֆիգորացված կարգավիճակներ գոյություն չունեն: Դուք չեք կարող ավելացնել այս անդամակցությունը, եթե ձեր անդամության ստատուսները ճիշտ չեն կոնֆիգուրացված։

en: There are no events scheduled for the date range. You can <a href='%1'>add one</a>.
hy: Տվյալ ժամանակային միջակայքում նախատեսված միջոցառումներ չկան: Դուք կարող եք <a href='%1'> ավելացնել միջոցառում</a>:

en: There are no events with Price Sets
hy: Գնացուցակներով միջոցառումներ առկա չեն

en: There are no financial accounts configured with Financial Account Type 'Asset' Type. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial accounts for your site.
hy: Ֆինանսական հաշիվների «Ակտիվների» տեսակի հետ կազմաձևված ֆինանսական հաշիվներ գոյություն չունեն: <a href='%1'> Սեղմեք այստեղ</a>, եթե ցանկանում եք կարգավորել ֆինանսական հաշիվները ձեր կայքի համար:

en: There are no financial types configured with a linked 'Revenue Account of' account. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial types for your site.
hy: Առկա չէ ֆինանսական տեսակ, որը կազմաձևվել է այնպես, որ պարունակի հղում դեպի «-ի եկամուտների հաշիվը» էջը։ <a href='%1'>Սեղմեք այստեղ</a>, եթե ցանկանում եք ձեր կայքի համար ֆինանսական տեսակներ կազմաձևել։

en: There are no membership types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hy: Անդամակցության որևէ տեսակ մուտքագրված չէ։ Դուք կարող եք 1 ավելացնել տեսակ 1

en: There are no memberships on record for you.
hy: Ձեր գրառումների մեջ անդամակցություններ գոյություն չունեն

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use %1 to expand your search.
hy: Առաջիկա երկու շաբաթների ընթացքում նախատեսված գործողություններով գործեր չկան: Որոնումն ընդլայնելու համար օգտագործեք% 1:

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
hy: Առաջիկա երկու շաբաթների համար գործողություններ ներառող բաց գործեր չեն գտնվել։ Ընտրեք <a href="%1">Գտնել գործեր</a>՝ ձեր որոնումն ընդլայնելու նպատակով։

en: There are no option values entered. You can <a href="%1">add one</a>.
hy: Տարբերակների նշանակությունները մուտքագրված չեն։ Դուք կարող եք 1 ավելացնել տարբերակ 1

en: There are no records selected for Print.
hy: Չկան տպելու համար ընտրված գրառումներ:

en: There are no records selected.
hy: Չկան ընտրված գրառումներ:

en: There are no rules currently set.
hy: Ներկայումս սահմանված կանոններ չկան

en: There are no rules currently set. Use the 'Add Association Rule' form to add one.
hy: Ներկայումս սահմանված կանոններ չկան: Օգտագործել «Ավելացնել միավորման կանոն» ձևը `ավելացնելու համար:

en: There are no scheduled activities assigned to you.
hy: Ձեզ վերագրված պլանավորված գործառույթներ չկան:

en: There are no survey types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hy: Որևէ հարցման տեսակ մուտքագրված չէ։ Դուք կարող եք 1ավելացնել որևէ տեսակ1.

en: There are no tags currently assigned to this case.
hy: Ներկայումս այս գործին հաշվեպիտակ կցված չէ։

en: There are no upcoming events.
hy: Չկան գալիք միջոցառումներ:

en: There are participants registered for repeating events being removed from the set. Those with participants will be converted to standalone events, and those without registration will be deleted.
hy: Որոշ մասնակիցներ գրանցվել են կազմից հեռացվող կրկնվող իրադարձություններին։ Մասնակիցներ ունեցող իրադարձությունները կդառնան առանձին իրադարձություններ, իսկ գրանցված մասնակիցներ չունեցողները կջնջվեն։

en: There is a validation error with your HTML input. Your activity is a bit suspicious, hence aborting
hy: Ձեր HTML մուտքի հետ կապված վավերացման սխալ կա: Ձեր գործողությունը մի փոքր կասկածելի է, այդ իսկ պատճառով այն ընդհատվում է

en: There is an entry with the same label.
hy: Առկա է միևնույն պիտակը կրող մուտքագրում:

en: There is an entry with the same value.
hy: Առկա է միևնույն արժեքը կրող մուտքագրում:

en: There is no Financial Type configured of Account Relation Revenue. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial type for your site.
hy: Էջի եկամուտների հիման վրա կազմաձևված Ֆինանսական տեսակ գոյություն չունի։ <a href='%1'>Սեղմեք այստեղ</a>, եթե ցանկանում եք ձեր կայքի համար ֆինանսական տեսակ կազմաձևել։

en: There is no valid Membership Status available for selected membership dates.
hy: Անդամակցության համար ընտրված ամսաթվերի համար գոյություն չունի անդամակցության վավեր կարգավիճակ։

en: There is no valid SMTP server Setting Or SendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
hy: SMTP սերվերի կամ SendMail ուղու վավեր կարգավորում առկա չէ: Սեղմել<a href='%1'>Կառավարում >> Համակարգի կարգավորում >> Ելքային էլեկտրոնային նամակներ</a> ելքային էլեկտրոնային նամակները սահմանելու համար:

en: There is no valid SMTP server Setting Or sendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
hy: SMTP սերվերի կամ SendMail ուղու վավեր կարգավորում առկա չէ: Սեղմել<a href='%1'>Կառավարում >> Համակարգի կարգավորում >> Ելքային էլեկտրոնային նամակներ</a> ելքային էլեկտրոնային նամակները սահմանելու համար:

en: There is no valid default from email address configured for the domain. You can configure here <a href='%1'>Configure From Email Address.</a>
hy: Ուղարկողի՝ տիրույթի համար կազմաձևված էլ. փոստի գործող սկզբնադիր հասցե առկա չէ: Դուք կարող եք կազմաձևել այստեղ <a href='%1'>Կազմաձևել ուղարկողի էլ. փոստի հասցեն:</a>

en: There is no valid sendmail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the sendmail server.
hy: sendmail ուղու վավեր կարգավորում առկա չէ: Սեղմել<a href='%1'>Կառավարում >> Համակարգի կարգավորում >> Ելքային էլեկտրոնային նամակներ</a> sendmail սերվերը սահմանելու համար:

en: There is no valid smtp server setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the SMTP Server.
hy: Smtp սերվերի վավեր կարգավորում առկա չէ: Սեղմել<a href='%1'>Կառավարում >> Համակարգի կարգավորում >> Ելքային էլեկտրոնային նամակներ</a> SMTP սերվերը սահմանելու համար:

en: There is only enough space left on this event for %1 participant(s).
hy: Այս միջոցառմանը բավարար տեղ է մնացել միայն % 1 մասնակց(իցներ)ի համար:

en: There was a problem verifying that this site is available on the public Internet.
hy: Խնդիր առաջացավ, երբ փորձ արվեց հաստատել, որ այս կայքը հասանելի է հանրային ինտերնետով

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
hy: Ասոցացման կանոն ավելացնելիս սխալ տեղի ունեցավ: Խնդրում ենք ստուգել Ձեր տվյալների բազայի կարգավորումները և կրկին փորձել: Եթե դուք շարունակում եք ստանալ սխալ մասին այս հաղորդագրությունը՝ փորձեք վերատեղակայել CiviGroup Roles Sync - ը:

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
hy: Միավորման կանոն ավելացնելիս սխալ է տեղի ունեցել: Խնդրում ենք ստուգել ձեր տվյալների բազայի կարգավորումները և կրկին փորձել: Եթե դուք դեռևս ստանում եք սխալի վերաբերյալ այս հաղորդագրությունը՝ փորձեք վերականգնել CiviMember Roles Sync-ը։

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
hy: Միավորման կանոնը ջնջելիս սխալ է տեղի ունեցել: Խնդրում ենք ստուգել ձեր տվյալների բազայի կարգավորումները եւ կրկին փորձել: Եթե դուք շարունակում եք ստանալ սխալի վերաբերյալ հարղորդագրություն, ապա փորձեք վերատեղակայել CiviGroup- ի դերերի սինխրոնիզացիան:

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
hy: Միավորման կանոնը ջնջելիս սխալ է տեղի ունեցել: Խնդրում ենք ստուգել ձեր տվյալների բազայի կարգավորումները և կրկին փորձել: Եթե դուք շարունակաբար ստանում եք սխալի վերաբերյալ այս հաղորդագրությունները՝ փորձեք վերականգնել CiviMember Roles Sync- ը:

en: There was an error editing the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
hy: Ասոցացման կանոնի խմբագրման ժամանակ սխալ տեղի ունեցավ: Խնդրում ենք ստուգել Ձեր տվյալների բազայի կարգավորումները և կրկին փորձել: Եթե դուք շարունակում եք ստանալ սխալ մասին այս հաղորդագրությունը՝ փորձեք վերատեղակայել CiviGroup Roles Sync - ը:

en: There was an error editing the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
hy: Միավորման կանոնը խմբագրելիս սխալ է տեղի ունեցել: Խնդրում ենք ստուգել ձեր տվյալների բազայի կարգավորումները և կրկին փորձել: Եթե դուք դեռևս ստանում եք սխալի վերաբերյալ այս  հաղորդագրությունը՝ փորձեք վերականգնել CiviMember Roles Sync-ը։

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
hy: Խմբագրման համար ասոցացման կանոն ձեռք բերելիս սխալ տեղի ունեցավ: Խնդրում ենք ստուգել Ձեր տվյալների բազայի կարգավորումները և կրկին փորձել: Եթե դուք շարունակում եք ստանալ սխալ մասին այս հաղորդագրությունը՝ փորձեք վերատեղակայել  CiviGroup Roles Sync - ը:

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
hy: Խմբագրման համար միավորման կանոնը ձեռք բերելիս սխալ է տեղի ունեցել: Խնդրում ենք ստուգել ձեր տվյալների բազայի կարգավորումները և կրկին փորձել: 
    Եթե դուք դեռևս ստանում եք սխալի վերաբերյալ այս հաղորդագրությունը՝ փորձեք վերականգնել CiviMember Roles Sync-ը։

en: There was an error in your request
hy: Ձեր հարցման մեջ սխալ կար

en: There was an error. CiviMember Memberships and Drupal Roles could not be synchronized.
hy: Սխալ գոյություն ուներ: CiviMember անդամակցությունները եւ Drupal- ի դերերը հնարավոր չէր սինխրոնիզացնել:

en: These Multiple Choice Options are shared by the following custom fields: %1
hy: Բազմակի ընտրության այս ընտրանքները համօգտագործվում են հարամարեցված հետևյալ դաշտերի կողմից՝ %1

en: These activity types will be excluded from automated email notifications to assignees.
hy: Գործունեության այս տեսակները չեն ներառվի նշանակված անձանց էլ. փոստով ավտոմատ կերպով ուղարկվող ծանուցումներում:

en: These are developed and contributed by members of the CiviCRM community. Consider adding any custom searches which you use often to your Search menu (from Administer > Customize Data and Screens > Navigation Menu). As new custom searches become available they can be viewed (and installed if useful) from Administer > System Settings > Manage Extensions.
hy: Դրանք մշակվել և ներդրվել են CiviCRM  համայնքի անդամների կողմից: Դիտարկեք ցանկացած կարգավորող որոնման ավելացում, որը կարող եք հաճախ ձեր Որոնման մենյուում օգտագործել (Ադմինիստրատորից> Կարգավորել տվյալները և վահանակը > Նավարկման մենյու): Կարգավորող որոնումը հասանելի դառնալուց հետո, դրանք կարելի է տեսնել (և օգտակար լինելու դեպքում տեղադրել) անցնելով Ադմինիստրատոր >Համակարգի կարգավորումներ >Ղեկավարման ընդլայնում:

en: These constraints are due to the fact that when a constituent signs up for multiple memberships using a price set - a single recurring payment record is created which covers the total fees for all selected memberships.
hy: Նման սահմանափակումների պատճառն այն է, որ երբ որևէ անդամ գրանցվում է մի քանի անդամակցությունների համար՝ օգտագործելով գնացուցակ, ստեղծվում է պարբերական վճարումների մեկ ընդհանուր գրանցում, որը ներառում է բոլոր ընտրված
    անդամակցությունների վճարումները։

en: These optional components give you more tools to connect with and engage your supporters.
hy: Այս կամընտիր բաղադրիչները Ձեզ ավելի շատ հնարավորություններ են տալիս Ձեր կողմնակիցների հետ կապվելու և նրանց ներգրավելու համար:

en: These records have been filled in with the imported data.
hy: Այս գրառումները լրացվել են ներմուծված տվյալների հետ միասին:

en: These records have been replaced with the imported data.
hy: Այս գրառումները փոխարինվել են ներմուծված տվյալներով:

en: These records have been updated with the imported data.
hy: Այս գրառումները թարմացվել են ներմուծված տվյալների հետ միասին:

en: These records have not been imported.
hy: Այս գրառումները չեն ներմուծվել:

en: These relationships are Disabled OR have a past End Date.
hy: Այս հարաբերությունները անջատված են ԿԱՄ ունեն անցյալում ավարտված ամսաթիվ:

en: These settings are per-check, and can't be compared across checks.
hy: Այս կարգավորումները ենթակա են նախնական ստուգման և չեն կարող համեմատվել ստուգումների միջոցով:

en: These settings are used to configure properties for the CiviEvent component. Please read the %1 documentation, and make sure you understand it before modifying default values.
hy: Այս կարգավորումներն օգտագործվում են CiviEvent բաղադրիչի հատկությունները կազմաձևելու համար: Խնդրում ենք կարդալ% 1 փաստաթղթերը և հավաստիանալ, որ հասկանում եք այն՝ նախքան կանխադրված պարամետրերը փոփոխելը:

en: These settings define the CMS variables that are used with CiviCRM.
hy: Այս պարամետրերը սահմանում են CMS փոփոխականները, որոնք օգտագործվում են CiviCRM– ի հետ:

en: These settings define the URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.).
hy: Այս պարամետրերը սահմանում են URL- ները, որոնք օգտագործվում են CiviCRM ռեսուրսներ (CSS ֆայլեր, Javascript ֆայլեր, պատկերներ և այլն) մուտք գործելու համար:

en: These values are per-check, and can't be compared across checks.
hy: Այս արժեքները ենթակա են նախնական ստուգման և չեն կարող համեմատվել ստուգումների միջոցով:

en: These variables are computed automatically using <tt>civicrm.settings.php</tt> and its options, such as <tt>CIVICRM_TEMPLATE_COMPILEDIR</tt>.
hy: Այս փոփոխականները հաշվարկվում են ավտոմատ կերպով՝ կիրառելով <tt>civicrm.settings.php</tt> և դրա տարբերակները, օրինակ ՝ <tt>CIVICRM_TEMPLATE_COMPILEDIR</tt>:

en: They can not be Exported
hy: Չեն կարող Արտահանվել

en: They have been added to %1.
hy: Նրանք ավելացվել են %1-ին։

en: Things to check in a test mailing:
hy: Ի՞նչն է անհրաժեշտ ստուգել փորձնական էլ․ հաղորդագրության մեջ․

en: Third
hy: Երրորդ

en: This
hy: Այս

en: This %1 onwards
hy: Այս % 1-ը և դրանից հետո

en: This CiviCRM profile field is view only.
hy: CiviCRM պրոֆիլի այս դաշտը հասանելի է միայն դիտման համար։

en: This Label already exists in the database for the selected contact type.
hy: Ընտրված կոնտակտի տեսակի համար այս պիտակն արդեն առկա է տվյալների բազայում:

en: This Label already exists in the database for this option group. Please select a different Label.
hy: Այս պիտակն արդեն առկա է տվյալների բազայում այս ընտրանքային խմբի համար: Խնդրում ենք ընտրել այլ պիտակ:

en: This Membership is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
hy: Այս անդամակցությունը կապված է ներդրման հետ: Դուք պետք է ունենաք «Ջնջել CiviContribute-ում» թույլտվություն՝ այս գրառումը ջնջելու համար:

en: This MySQL database stores certain fields with data-type "DATETIME". To improve timezone support, you <em>may</em> want to change these from "DATETIME" to "TIMESTAMP".
hy: Այս MySQL տվյալների բազան պահում է որոշակի դաշտեր, որոնք պատկանում են «ԱՄՍԱԹԻՎ ԺԱՄ» տվյալների տեսակին: Ժամային գոտու աջակցությունը բարելավելու համար դուք, <em>հնարավոր է,</em> ցանկանաք փոխել դրանք «ԱՄՍԱԹԻՎ ԺԱՄ»-ից «ԺԱՄԱՅԻՆ ԿՆԻՔԻ»:

en: This Option is already full for this event.
hy: Այս տարբերակն արդեն լրացած է տվյալ միջոցառման համար։

en: This Participant is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
hy: Մասնակիցը կապված է ներդրման հետ: Դուք պետք է ունենաք «CiviContribute-ում ջնջելու» թույլտվություն՝ այս գրանցումը ջնջելու համար:

en: This Title already exists in Database.
hy: Այս վերնագիրն արդեն գոյություն ունի տվյալների բազայում:

en: This Value already exists in the database for this option group. Please select a different Value.
hy: Այս պարամետրն արդեն առկա է տվյալների բազայում այս ընտրանքային խմբի համար: Խնդրում ենք ընտրել այլ պարամետր:

en: This Year
hy: Այս տարի

en: This action cannot be undone.
hy: Գործողությունը հնարավոր չէ չեղարկել:

en: This activity cannot be edited or viewed via this profile.
hy: Այս գործողությունը հնարավոր չէ խմբագրել կամ դիտել այս պրոֆիլի միջոցով:

en: This address does not contain latitude/longitude information and cannot be mapped.
hy: Այս հասցեն չի պարունակում աշխարհագրական լայնության/երկայնության վերաբերյալ որևէ տեղեկատվություն և չի կարող քարտեզագրվել:

en: This address is shared with %1 contact record(s). Modifying this address will automatically update the shared address for these contacts.
hy: Այս հասցեն համօգտագործվում է %1 կոնտակտի գրառման(գրառումների) հետ: Այս հասցեի փոփոխությունն ավտոմատ կերպով կթարմացնի այս կոնտակտների համար նախատեսված համօգտագործվող հասցեն:

en: This calendar month
hy: Այս օրացուցային ամիս

en: This calendar year
hy: Այս օրացուցային տարի է

en: This can be the same or different from the mapping provider selected.
hy: Սա կարող է լինել ընտրված քարտեզագրում իրականացնողը կամ որևէ այլ մեկը։

en: This contact can be edited by the other.
hy: Այս կոնտակտը կարող է խմբագրվել  այլ կոնտակտի կողմից:

en: This contact can be viewed by the other.
hy: Այս կոնտակտը կարող է դիտվել այլ կոնտակտի կողմից:

en: This contact does not belong to any groups.
hy: Կոնտակը որևէ խմբի չի պատկանում

en: This contact does not currently belong to any groups.
hy: Ներկայումս այս կոնտակտը որևէ խմբի չի պատկանում:

en: This contact does not currently belong to any smart groups.
hy: Կոնտակտը ներկայումս ոչ մի խելացի խմբի չի պատկանում:

en: This contact has already been assigned to this event.
hy: Այս կոնտակտը արդեն կցվել է այս իրադարձությանը:

en: This contact has an existing %1 membership at %2 with %3 status%4.
hy: Այս կոնտակտն ունի  1% անդամակցություն % 2-ում, % 3 կարգավիճակով 4%:

en: This contact is a special one for the contact information associated with the CiviCRM installation for this domain. No one is allowed to delete it because the information is used for special system purposes.
hy: Այս կոնտակտն առանձնահատուկ է այս տիրույթում CiviCRM տեղադրման հետ կապված կոնտակտային տեղեկատվության համար: Ոչ ոք իրավունք չունի ջնջել այն, քանի որ այդ տեղեկատվությունն օգտագործվում է հատուկ համակարգային նպատակներով:

en: This contact type name already exists in database. Contact type names must be unique.
hy: Այս կոնտակտային տեսակի անունն արդեն առկա է տվյալների բազայում: Կոնտակտային տեսակի անունները պետք է յուրահատուկ լինեն:

en: This contribution page is configured to support separate contribution and membership payments. This %1 plugin does not currently support multiple simultaneous payments, or the option to "Execute real-time monetary transactions" is disabled. Please contact the site administrator and notify them of this error
hy: Ներդրման այս էջը կազմաձևված է՝ առանձին ներդրումներին և անդամավճարներին աջակցելու համար: Այս %1 ծրագիրը ներկայումս չի ապահովում համաժամանակյա բազմաթիվ վճարումներ, կամ «Իրական ժամանակում դրամական գործարքներ կատարելու» ընտրանքն անջատված է: Խնդրում ենք կապվել կայքի ադմինիստրատորի հետ և տեղեկացնել նրանց այս սխալի մասին

en: This database uses InnoDB Full Text Search for optimized searching. The upgrade procedure has not been tested with this feature. You should disable (and later re-enable) the feature by navigating to "Administer => Customize Data and Screens => Search Preferences".
hy: Այս տվյալների բազան օգտագործում է InnoDB ամբողջական տեքստի որոնում՝ օպտիմիզացված որոնման համար: Թարմացման կարգը չի ստուգվել այս հատկության հետ: Պետք է անջատել (և հետագայում նորից միացնել) գործառույթը` կատարելով հետևյալ քայլերը` "Կառավարել => Անհատականացրեք տվյալներն ու էկրանները => որոնման նախընտրություններ":

en: This email %1 already has an account associated with it. Please select another email.
hy: %1 էլ. փոստ արդեն ունի բացված էջ: Խնդրում ենք ընտրել մեկ այլ էլ. փոստ:

en: This event cannot be deleted because there are participant records linked to it. If you want to delete this event, you must first find the participants linked to this event and delete them. You can use use <a href='%1'> CiviEvent >> Find Participants page </a>.
hy: Այս միջոցառումը հնարավոր չէ ջնջել, քանի որ գոյություն ունեն դրա հետ կապված մասնակցների գրառումներ։  Եթե ցանկանում եք ջնջել այս միջոցառումը, ապա նախ պետք է գտնել այս միջոցառման հետ կապված մասնակիցներին և ջնջել նրանց: Դուք կարող եք օգտվել <a href='%1'> CiviEvent >> Գտնել մասնակիցների էջը</a>-ից:

en: This event currently has the maximum number of participants registered (%1). However, you can still override this limit and register additional participants using this form.
hy: Այս միջոցառումը ներկայումս ունի առավելագույն թվով գրանցված մասնակիցներէ (% 1): Այնուամենայնիվ, դուք դեռևս կարող եք չեղարկել այս սահմանաչափը և լրացուցիչ մասնակիցներ գրանցել՝ օգտագործելով այս ձևաթուղթը:

en: This event has only %1 space(s) left. If you continue and register more than %1 people (including yourself ), the whole group will be wait listed. Or, you can reduce the number of people you are registering to %1 to avoid being put on the waiting list.
hy: Այս միջոցառման համար մնացել է միայն% 1 տեղ(եր): Եթե շարունակեք և գրանցեք ավելի քան %1-ից ավել մարդ (ներառյալ Ձեզ), ապա ամբողջ խումբը կընդգրկվի հերթացուցակում, կամ Դուք կարող եք նվազեցնել Ձեր կողմից գրանցվող մարդկանց թիվը մինչև 1% -ի, որպեսզի խուսափեք հերթացուցակում ընդգրկվելուց:

en: This event is currently full.
hy: Ներկայումս այս միջոցառման տեղերը սպառված են

en: This event is currently full. However you can register now and get added to a waiting list. You will be notified if spaces become available.
hy: Այս միջոցառման տեղերը սպառված են, սակայն Դուք կարող եք գրանցվել հիմա և Ձեր անունը կընդգրկվի հերթացուցակում։ Եթե տեղ ազատվի՝ Ձեզ կտեղեկացնեն այդ մասին։

en: This event is currently full. You are registering for the waiting list. You will be notified if spaces become available.
hy: Տվյալ միջոցառման տեղերը սպառված են։ Դուք գրանցվում եք հերթացուցակում։ Մենք Ձեզ կտեղեկացնենք, եթե տեղեր ազատվեն։

en: This event is full.
hy: Այս միջոցառման տեղերը սպառված են

en: This feature is not currently available.
hy: Այս գործառույթը ներկա պահին հասանելի չէ:

en: This feature requires PHP Version %1 or greater
hy: Այս գործառույթը պահանջում է PHP %1 կամ ավելի մեծ տարբերակ

en: This feature requires the 'Allow User Registration' setting to be 'Yes' in Joomla Global Configuration >> System Settings.
hy: Այս գործառույթը պահանջում է, որ «Թույլ տալ օգտատերերի գրանցումը» կարգավորումը լինի միացված Joomla Global կազմաձևում >> Համակարգի կարգավորումներ բաժնում։

en: This feature requires your Drupal User Settings to allow 'vistors to create accounts' (with or without administrator approval). The 'Email Verification' option may be enabled or disabled.
hy: Այս գործառույթը պահանջում է, որ ձեր՝ Drupal օգտատերերի կարգավորումները թույլ տան «այցելուներին ստեղծել էջեր» (ադմինիստրատորի հաստատմամբ կամ առանց դրա)։ «Էլեկտրոնային փոստի հաստատում» ընտրանքը կարող է միացված կամ անջատված լինել։

en: This feature should NOT be enabled for production sites.
hy: Այս հնարավորությունը չպետք է ակտիվացվի արտադրական կայքերի համար։

en: This field enables you to alter certain sessions, skip holidays, or create gaps in the sequence for other reasons.
hy: Այս դաշտը հնարավորություն է տալիս փոխել որոշ աշխատաշրջաններ, բաց թողնել տոները կամ որևէ այլ պատճառով ազատ տեղեր թողնել հաջորդականության մեջ։

en: This field is disabled when searching for Draft/Unscheduled mailings.
hy: Այս դաշտն ապաակտիվացված է Սևագիր /Չպլանավորված փոստային առաքումների որոնման ժամանակ:

en: This field is inactive so it will not be displayed on profile form.
hy: Այս դաշտն ակտիվ չէ, ուստի այն չի ցուցադրվի պրոֆիլի ձևաթղթում:

en: This field is inactive so it will not display on edit form.
hy: Այս դաշտն ակտիվ չէ, ուստի այն չի ցուցադրվի խմբագրման ձևով:

en: This field is required.
hy: Սա պարտադիր դաշտ է։

en: This field is view only so it will not be displayed on profile form.
hy: Այս դաշտը միայն դիտելու համար է, ուստի այն չի ցուցադրվի պրոֆիլի ձևաթղթում:

en: This field is view only so it will not display on edit form.
hy: Այս դաշտը միայն դիտելու համար, ուստի այն չի ցուցադրվի խմբագրման ձևով:

en: This field saves field type (ie individual,household.. field etc).
hy: Այս դաշտը պահպանում է դաշտի տեսակը (այսինքն՝ անհատի, ընտանիքի.. դաշտ և այլն):

en: This financial type will be assigned to payments made by participants when they register online. If using a price set below note that the contribution record will have this financial type, however line items will be processed using the actual financial type selected for the price set item.
hy: Ֆինանսական այս տեսակը կսահմանվի այն մասնակիցների կողմից կատարված վճարումների համար, ովքեր առցանց են գրանցվում: Եթե ստորև նշված գինը օգտագործեք, նշեք, որ ներդրման գրառումը կունենա այս ֆինանսական տեսակը, սակայն տողերում նշված տեղեկատվությունը կվերամշակվի` կիրառելով փաստացի ֆինանսական տեսակը, որն ընտրված է սահմանված գնուվ պարագայի համար:

en: This fiscal year
hy: Այս ֆինանսական տարի

en: This flag is most commonly used to mark an email address that is bouncing. If you are using the CiviMail component, emails that bounce excessively are automatically placed on hold and mailings are not sent to this address as long as it is marked hold. You can also set (or unset) this option manually - but remember that emails will not be sent to this address as long as it is marked 'On Hold'.
hy: Այս դրոշը հիմնականում օգտագործվում է մերժված էլ. փոստի հասցեները նշելու համար: Եթե դուք օգտագործում եք CiviMail բաղադրիչը, ապա միանշանակ մերժված էլ. նամակներն ավտոմատ կերպով հայտնվում են սպասման մեջ և փոստային հաղորդագրություններ չեն ուղարկվում այս հասցեին այնքան ժամանակ, քանի դեռ այն նշված է «սպասման մեջ»: Դուք նաև կարող եք սահմանել (կամ հանել) այս ընտրանքը ձեռքով, սակայն հիշեք, որ էլ. նամակներ չեն ուղարկվի այս հասցեին այնքան ժամանակ, քանի դեռ այն նշված է «սպասման մեջ»:

en: This form <strong>will send email</strong> to contacts only in certain circumstances:
hy: Այս ձևը կոնտակտներին միայն որոշակի հանգամանքներում.<strong> էլ․ նամակ </strong> կուղարկի․

en: This functionality cannot be enabled on multilingual installations.
hy: Այս ֆունկցիոնալությունը հնարավոր չէ ակտիվացնել բազմալեզու ինստալյացիաներում:

en: This is a multilingual installation. It contains certain schema differences compared to regular installations of CiviCRM. Please <a href="%1">refer to the documentation</a> for details.
hy: Սա բազմալեզու տեղակայում է: Այն պարունակում է որոշակի սխեմատիկ տարբերություններ` համեմատած CiviCRM- ի սովորական ինստալյացիաների հետ: Մանրամասների համար խնդրում ենք <a href="%1">օգտվել փաստաթղթերից</a>:

en: This is a required field
hy: Սա պարտադիր դաշտ է

en: This is an automated reply from an un-attended mailbox. Please send any inquiries to the contact email address listed on our web-site.
hy: Սա ավտոմատ պատասխան է չօգտագործվող էլեկտրոնային փոստից։ Խնդրում ենք ուղարկել ցանկացած հարցում մեր վեբ կայքում տրված կոնտակտային էլեկտրոնային հասցեին։

en: This is case is currently assigned to %1.
hy: Այս գործը ներկայումս վերագրված է %1

en: This is displayed for events which use Price Set field(s) to increment the number of participants counted against the event's maximum participant level. For example, someone may select a 'Table for 8' when registering for a fundraising dinner. This registration will increment the 'actual participant count' by 8, even though only one participant record is displayed in search results.
hy: Սա ցուցադրվում է այն միջոցառումների համար, որոնք օգտագործում են Սահմանված Գնային դաշտը (եր)ը` ավելացնելու համար մասնակիցների թիվը  միջոցառման համար նախատեսված մասնակիցների առավելագույն թվի համեմատ: Օրինակ ՝ դրամահավաքի նպատակով կազմակերպվող ընթրիքին գրանցվելու ժամանակ ինչ-որ մեկը կարող է ընտրել «սեղան 8 հոգու համար»: Այս գրանցումը 8-ով կավելացնի «փաստացի մասնակիցների», չնայած որոնման արդյունքում ցուցադրվում է միայն մեկ մասնակից գրանցման տվյալներ:

en: This is probably related to a problem in your Outbound Email Settings (Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Outbound Email), OR the FROM email address specifically configured for your contribution page or event. Possible causes are:
hy: Սա հավանաբար կապված է ձեր ելքային էլ. նամակների կարգավորումներում առկա որևէ խնդրի հետ (CiviCRM &raquo կառավարում; Համակարգի կարգավորումներ &raquo; Ելքային էլ. նամակներ), ԿԱՄ կապված է Ուղարկողի էլ.փոստի հասցեի հետ, որը հատուկ կազմաձևված է ձեր ներդրումների էջի կամ միջոցառման համար: Հնարավոր պատճառներն են.

en: This is the payment processor's own ID for the recurring contribution. Ideally it should be unique, but in practice may not be.
hy: Սա վճարման օպերատորի սեփական նույնականացուցիչն է կրկնվող ներդրումների համար: Տեսականորեն այն պետք է լինի հատուկ, սակայն գործնականում հնարավոր է այդպես չլինի:

en: This is the title that users will see when they are selecting an event template to clone for a new event. It is <em>not</em> the title of the event itself.
hy: Սա այն վերնագիրն է, որը օգտատերերը կտեսնեն, երբ նրանք միջոցառման ձևանմուշ են ընտրում, որպեսզի կիրառեն նոր միջոցառման համար, սակայն դա միջոցառման վերնագիրը <em>չէ</em>:

en: This label is displayed with the list of event fees. When using a Price Set, this label is the title for the section containing the price fields.
hy: Այս պիտակը ցուցադրվում է միջոցառումների վճարների ցանկի հետ միասին: Գնացուցակ օգտագործելիս այս պիտակը գների դաշտեր պարունակող հատվածի վերնագիրն է:

en: This location is used by %1 other events. Modifying location information will change values for all events.
hy: Այս վայրն օգտագործվում է  % 1 այլ միջոցառումների համար: Միջոցառման անցկացման վայրի մասին տեղեկատվության փոփոխման արդյունքում կփոխվեն բոլոր միջոցառումների տվյալները:

en: This mailing has been submitted.
hy: Փոստային հաղորդագրությունը ներկայացված է

en: This mailing was generated based on search results. The search results cannot be removed.
hy: Այս փոստային առաքումը ստեղծվել է որոնման արդյունքների հիման վրա: Որոնման արդյունքները չեն կարող հեռացվել:

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Please review the extension information below before you make final decision.
hy: Սա կարող է նշանակել տվյալների զգալի քանակի կորուստ, և գործողությունը հնարավոր չէ հետարկել: Խնդրում ենք վերանայել ընդլայնման մասին տեղեկատվությունը` նախքան վերջնական որոշում կայացնելը:

en: This membership status cannot be deleted as memberships exist with this status
hy: Այս անդամակցության կարգավիճակը չի կարող ջնջվել, քանի որ անդամակցությունն առկա է այս կարգավիճակով

en: This membership type cannot be deleted due to following reason(s):
hy: Այս անդամակցության տեսակը հնարավոր չէ ջնջել հետևյալ պատճառով(ներ)ով.

en: This membership will be renewed automatically.
hy: Այս անդամակցությունն ավտոմատ կերպով կթարմացվի

en: This message is displayed on the event information and event registration pages when the event is full AND the waitlist feature is enabled.
hy: Այս հաղորդագրությունը ցուցադրվում է միջոցառման տեղեկատվական և միջոցառման գրանցման էջերում, երբ միջոցառման բոլոր տեղերը զբաղված են ԵՎ ակտիվացված է հերթացուցակը:

en: This message is displayed to the %1 at the top of the Tell a Friend form. You may include HTML tags to add formatting or links.
hy: Այս հաղորդագրությունը ցուցադրված է %1 -ին «Պատմիր ընկերոջդ» ձևի վերևի հատվածում։ Եթե ցանկանում եք ավելացնել ձևաչափում կամ հղումներ, կարող եք ներառել HTML նշապիտակներ։

en: This message is having a invalid token - %1: %2
hy: Այս հաղորդագրությունն ունի անվավեր նշան -% 1:% 2

en: This message is missing a required token - {%1}: %2
hy: Այս հաղորդագրության մեջ բացակայում է անհրաժեշտ նշանը - {% 1}:% 2

en: This operation cannot be undone.
hy: Այս գործողությունը հնարավոր չէ հետարկել։

en: This option controls who can view the contents of this email on your website. The link can be included by inserting the "Mailing permalink" token (place it in a link when composing in HTML mode).
hy: Այս տարբերակը վերահսկում է, թե ով կարող է դիտել այս էլ․նամակի բովանդակությունը ձեր կայքում: Հղումը կարող է ներառվել «Mailing permalink» նշանը տեղադրելու միջոցով (տեղադրեք այն հղման մեջ HTML ռեժիմը կազմելիս):

en: This option is designed to be set by the contact themselves when they don't want to receive bulk email from your organization (they set it using the opt-out action from a CiviMail mailing).   Please think before changing it, as it will override the preference they have set.
hy: Ընտրանքը նախատեսված է հենց կոնտակտների կողմից սահմանվելու համար, երբ նրանք չեն ցանկանումստանալ զանգվածային էլ. նամակներ ձեր կազմակերպության կողմից (նրանք սահմանում են այն՝ օգտագործելով  CiviMail-ի փոստային հաղորդագրությունների չեղարկման գործողությունը): Խնդրում ենք մտածել նախքան այն փոխելը, քանի որ այն կչեղարկի նրանց կողմից սահմանված նախապատվությունը:

en: This option is not recommended for large imports. Use the command-line geocoding script instead.
hy: Այս տարբերակը մեծ ներմուծումների դեպքում խորհուրդ չի տրվում: Սրա փոխարեն օգտագործեք հրամանատողի գեոկոդավորման տեքստը:

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. If this is a paid event, transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and test event registration and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. </strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
hy: Այս էջը ներկայումս գործում է <strong> թեստային ռեժիմով </strong>։ Եթե սա վճարովի միջոցառում է,  ապա գործարքները կուղարկվեն ձեր վճարման օպերատորի թեստային սերվերին: <strong> Ոչ մի ֆինանսական գործարք չի մուտքագրվի: Սակայն  կստեղծվի կամ թարմացվի կոնտակտի գրառումը, և տվյալների բազայում կպահպանվեն փորձնական միջոցառման գրանցումների և վճարումների վերաբերյալ գրանցումները: Օգտագործեք ակնհայտ թեստային կոնտակտային անուններ, որպեսզի անհրաժեշտության դեպքում կարողանաք վերանայել և ջնջել այդ գրանցումները: </strong> Օգտվեք Ձեր վճարման օպերատորի փաստաթղթերից ՝ փորձնական վարկային քարտի համարի, անվտանգության կոդերի, փոստային կոդերի և այլ տվյալների վերաբերյալ տեղեկություններ ձեռք բերելու համար:

en: This page lists all case records for %1.
hy: Այս էջում ներառված են գործերի վերաբերյալ բոլոր գրառումները %1.

en: This page lists all event registrations for %1 since inception.
hy: Այս էջում ներկայացված են այն միջոցառումները որոնց համար գրանցվել է %1 մեկնարկի պահից ի վեր։

en: This price set is used by the contribution page(s) listed below. Click the contribution page title to change or remove the price set.
hy: Այս գնացուցակն օգտագործվում է ստորև բերված ներդրումային էջ(եր)ի համար։ Սեղմեք ներդրումային էջի վերնագրի վրա, եթե ցանկանում եք փոխել կան հեռացնել գնացուցակը։

en: This price set is used by the event template(s) listed below. Click the event template title to change or remove the price set.
hy: Այս գնացուցակը նախատեսված է ստտորև բերված միջոցառումների ձևանմուշ(ներ)ի համար։ Սեղմեք միջոցառման ձևանմուշի վերնագրի վրա, եթե ցանկանում եք փոխել կամ հեռացնել գնացուցակը։

en: This price set is used by the event(s) listed below. Click the event title to change or remove the price set.
hy: Այս գնցուցակն օգտագործվում է ստորև բերված միջոցառման (միջոցառումների) համար։ Սեղմեք միջոցառման վերնագրի վրա, եթե ցանկանում եք փոխել կամ հեռացնել գնացուցակը։

en: This profile does not have the map feature turned on.
hy: Այս պրոֆիլի քարտեզի գործառույթը միացված չէ:

en: This profile is configured for contact type '%1'. It cannot be used to edit contacts of other types.
hy: Այս պրոֆիլը կազմաձևված է կոնտակտի «%1» տեսակի համար: Այն չի կարող օգտագործվել այլ տեսակի կոնտակտներ խմբագրելու համար:

en: This profile is currently used for %1.
hy: Այս պրոֆիլն այժմ օգտագործվում է% 1-ի համար:

en: This profile no longer includes field "%1"! All references to the field have been removed.
hy: Այս պրոֆիլն այլևս չի ներառում «%1» դաշտը: Դաշտին արված բոլոր հղումները հեռացվել են:

en: This quarter
hy: Այս եռամսյակ

en: This query can be against a different database, but that database has to be on the same database server and the CiviCRM database user has to have the SELECT privilege (and any other privileges required to execute the query).
hy: Այս հարցումը կարող է իրականացվել այլ տվյալների բազայում, սակայն այդ տվյալների բազան պետք է նույն սերվերում լինի և CiviCRM  տվյալների բազայի օգտատերը  պետք է ԸՆՏՐՈՒԹՅԱՆ առավելություն ունենա (և հարցում իրականացնելու համար անհրաժեշտ ցանկացած այլ առավելություններ):

en: This record was modified by another user!
hy: Այս գրառումը փոփոխվել է մեկ այլ օգտատիրոջ կողմից:

en: This recurring contribution is linked to an auto-renew membership. If you cancel it, the associated membership will no longer renew automatically. However, the current membership status will not be affected.
hy: Այս կրկնվող ներդրումը կապված է ավտոմատ կերպով թարմացող անդամակցության հետ: Եթե այն չեղարկեք, ապա դրան առնչվող անդամակցությունն այլևս ավտոմատ կերպով չի թարմացվի: Այնուամենայնիվ, դա չի ազդի անդամակցության ներկա կարգավիճակի վրա:

en: This refers to name column of civicrm_option_value row in name_badge option group
hy: Սա վերաբերում է name_badge ընտրանքների խմբի civicrm_option_value տողի անվան սյունակին

en: This release allows you to view and edit multiple-record custom field sets in a table format which will be more usable in some cases. You can try out the format by navigating to Administer > Custom Data & Screens > Custom Fields. Click Settings for a custom field set and change Display Style to "Tab with Tables".
hy: Այս թողարկումը թույլ է տալիս դիտել և բազմաթիվ գրառումներ ունեցող անհատական դաշտային աղյուսակներ, որոնք որոշ դեպքերում ավելի օգտագործելի կլինեն: Կարող եք փորձել ձևաչափը` անցնելով Կառավարիչ> Հատուկ տվյալներ և էկրաններ> Պատվերով դաշտեր: Կտտացրեք Կարգավորումների վրա` անհատական դաշտի հավաքածուի համար և փոխեք ցուցադրման ոճը «Ներդիր աղյուսակներով»:

en: This release changes the way that anonymous event registrations match participants with existing contacts.  By default, all event participants will be matched with existing individuals using the Unsupervised rule, even if multiple registrations with the same email address are allowed.  However, you can now select a different matching rule to use for each event.  Please review your events to make sure you choose the appropriate matching rule and collect sufficient information for it to match contacts.
hy: Այս թողարկումը փոխում է մոտեցումը թե ինչպես էին անանուն միջոցառումների գրանցումները համապատասխանում արդեն իսկ գոյություն ունեցող կոնտակներով մասնակիցների հետ: Սկզբնադրված, միջոցառման բոլոր մասնակիցները կհամապատասխանեցվեն գործող անձանց հետ օգտագործելով Չվերահսկվող կանոնը, անգամ եթե նույն էլեկտրոնային հասցեով բազմաթիվ գրանցումներ թույլատրված են: Այնուամենայնիվ, այժմ կարող եք ընտրել համապատասխանեցման այլ կանոն՝ յուրաքանչյուր իրադարձության համար օգտագործելու համար: Խնդրում ենք վերանայել ձեր միջոցառումները, որպեսզի համոզվեք, որ ընտրեել եք ճիշտ համապատասխանեցման կանոնը և հավաքեք բավարար տեղեկատվություն, որպեսզի այն համապատասխանի կոնտակտներին:

en: This report can not be displayed because there are no relevant entries in the logging tables.
hy: Հնարավոր չէ ցուցադրել այս հաշվետվությունը, քանի որ օգտատերերի գործողությունների արձանագրություններում համապատասխան մուտքագրումներ չեն իրականացվել։

en: This report displays the current results for your A/B test. You can return to this page to view the latest statistics by navigating to "Manage A/B Tests" and clicking "Results".
hy: Այս հաշվետվության մեջ ներկայացված են Ձեր A / B թեստի ընթացիկ արդյունքները: Դուք կարող եք վերադառնալ այս էջին, վերջին վիճակագրական տվյալները դիտելու համար, շարժվելով դեպի "Կառավարել A / B թեստերը" և սեղմելով "Արդյունքները":

en: This reserved rule is pre-configured with matching fields to optimize dedupe scanning performance. It matches on:
hy: Ամրագրված կանոնը նախապես կազմաձևվում է համընկնող դաշտերի հետ՝ կրկնությունների վերացման սկանավորման իրականացման օպտիմիզացման համար: Այն համապատասխանում է.

en: This rule set is already exist in data base.
hy: Այս կանոնների խումբն արդեն առկա է տվյալների բազայում:

en: This screen is particularly useful for managing events with Waitlisting and / or Registration Approval features enabled. In order to use these features you must first enable the related Participant Statuses (Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Participant Statuses).
hy: Այս էկրանը հատկապես օգտակար է այն միջոցառումների կառավարման համար, որոնց հերթացուցակի և /կամ գրանցման հաստատման գործառույթներն ակտիվացված են: Այս հատկանիշներն գործառույթները կիրառելու համար անհրաժեշտ է նախ ակտիվացնել հարակից մասնակիցների կարգավիճակները (Կառավարում & raquo; CiviEvent & raquo; Մասնակիցների կարգավիճակներ):

en: This setting forces a redirect of all online contribution / member / event and CiviCRM administrator page requests to SSL secured URLs (https).
hy: Այս պարամետրը ստիպում է վերահղում կատարել առցանց ներդրման / անդամի / միջոցառման և CiviCRM ադմինիստրատորի էջի բոլոր հայցերը դեպի SSL ապահովագրված URL- ներ (https):

en: This setting is ignored if the profile is embedded in an online contribution, membership signup or event registration form. In this case a contact match always results in the transaction being linked to the matching contact.</p>
hy: Այս կարգավորումն անտեսվում է, եթե պրոֆիլը ներկառուցված է ներդրումների, անդամակցության նպատակով գրանցման կամ միջոցառումների գրանցման առցանց ձևերի մեջ։ Նման դեպքերում, համընկնող կոնտակտները հանգեցնում են համընկնող կոնտակտների հետ կապված գործողության։</p>

en: This setting will verify the SSL certificates received when making secure HTTPS connections to payment processors.
hy: Այս կարգաբերումը կհաստատի ստացված SSL վկայականները` վճարման օպերատերի հետ ապահով HTTPS կապեր հաստատելիս:

en: This should match the <a href="%1">"CiviCRM Extensions Directory"</a> ("%2").
hy: Սա պետք է համապատասխանի <a href="%1">«CiviCRM ընդլայնման տեղեկագրքին» </a> («% 2»):

en: This smart group will stay up-to-date with all contacts who meet the search criteria.
hy: Այս խելացի խումբը որոնման չափանիշներին բավարարող կոնտակտներին համապատասխան կլինի:

en: This system included an outdated, insecure script (%1). The file was automatically deleted.
hy: Այս համակարգը պարունակում էր հնացած, անապահով գրություն (%1): Ֆայլը ավտոմատ կերպով ջնջվեց:

en: This system includes an outdated, insecure script (%1). Please delete it.
hy: Այս համակարգը պարունակում էր հնացած, անապահով գրություն (%1): Խնդրում ենք այն ջնջել:

en: This system uses PHP version %1 which meets or exceeds the recommendation of %2.
hy: Այս համակարգն օգտագործում է PHP %1 տարբերակը, որը համապատասխանում է կամ գերազանցում է %2-ի խորհուրդը:

en: This system uses PHP version %1. This meets the minimum recommendations and you do not need to upgrade immediately, but the preferred version is %2.
hy: Այս համակարգն օգտագործում է PHP %1 տարբերակը: Սա համապատասխանում է նվազագույն խորհուրդներին և կարիք չկա, որպեսզի դուք անմիջապես նորացնեք, սակայն նախընտրելի տարբերակը %2-ն է:

en: This system uses PHP version %1. This meets the minimum requirements for CiviCRM to function but is not recommended. At least PHP version %2 is recommended; the preferred version is %3.
hy: Այս համակարգն օգտագործում է PHP %1 տարբերակը: Սա համապատասխանում է CiviCRM-ի գործառնության նվազագույն պահանջներին, սակայն խորհուրդ չի տրվում: Խորհուրդ է տրվում գոնե PHP %2 տարբերակը. նախընտրելի տարբերակը %3-ն է:

en: This tag cannot be deleted. You must delete all its child tags ('%1', etc) prior to deleting this tag.
hy: Այս նշապիտակը չի կարող ջնջվել: Նախքան այս նշապիտակը ջնջելը դուք պետք է ջնջեք այդտեղ գտնվող բոլոր դուստր նշապիտակները («%1» և այլն):

en: This tag will be removed from any currently tagged contacts, and users will no longer be able to assign contacts to this tag.
hy: Հետևյալ նշապիտակը կհեռացվի այս պահին նշված ցանկացած կոնտակտից, և օգտատերերն այլևս չեն կարողանա օգտագործել այն կոնտակներ նշելու նպատակով։

en: This title and the description below will be displayed to users in the reports list when they click the 'Reports Listing' menu. The title should reflect the report's default criteria. EXAMPLE: Activity Report - Current Month
hy: Այս վերնագիրը և ստորև ներկայացված նկարագրությունը կցուցադրվեն հաշվետվությունների ցանկում ներառված օգտատերերին, երբ նրանք սեղմեն «Հաշվետվությունների ցանկ» մենյուն։ Վերնագիրում պետք է արտացոլվեն հաշվետվության հիմնական չափանիշները։ ՕՐԻՆԱԿ՝ Հաշվետվություն իրականացված աշխատանքների վերաբերյալ - Ընթացիկ ամիս

en: This title is already associated with the selected activity type. Please specify a unique title.
hy: Այս վերնագիրն արդեն ասոցացվում է ընտրված գործունեության տեսակի հետ: Խնդրում ենք նշել յուրօրինակ վերնագիր:

en: This title is already associated with the selected campaign and activity type. Please specify a unique title.
hy: Այս վերնագիրն արդեն ասոցացվում է ընտրված քարոզարշավի և գործունեության տեսակի հետ: Խնդրում ենք նշել յուրօրինակ վերնագիր:

en: This title is displayed to users in the Custom Search listings.
hy: Այս վերնագիրը ցուցադրվում է օգտատերերին համապատասխանեցված որոնման ցուցակներում:

en: This title will be displayed at the top of the thank-you page.
hy: Այս վերնագիրը կերևա "Շնորհակալություն" էջի վերին մասում

en: This token can only be used in send mailing context (body, header, footer)..
hy: Այս նշանը կարող է օգտագործվել միայն փոստային առաքման համատեքստում (հիմնական տեքստ, վերնագիր, էջատակային նշում):

en: This username is currently available.
hy: Օգտվողի այս անունը ներկա պահին հասանելի է։

en: This username is taken.
hy: Օգտվողի այս անունն օգտագործված է։

en: This value is selected by default when adding a new contact address.
hy: Այս պարամետրն ընտրվել է որպես կանխադրված՝ նոր կոնտակտային հասցե ավելացնելիս:

en: This week
hy: Այս շաբաթ

en: This will delete data from CiviCRM. Are you sure?
hy: Սա կջնջի տվյալները CiviCRM- ից: Վստահ ե՞ք, որ ցանկանում եք դա:

en: This will immediately delete the file %1. This action cannot be undone.
hy: Սա անմիջապես կջնջի %1 նիշքը։ Գործողությունը չի կարող հետարկվել։

en: This will make your CiviCRM installation a single-language one again. THIS WILL DELETE ALL DATA RELATED TO LANGUAGES OTHER THAN THE DEFAULT ONE SELECTED ABOVE (and only that language will be preserved).
hy: Սա Ձեր CiviCRM- ի տեղակայումը կրկին կդարձնի միալեզու: ԱՅՆ ԿՋՆՋԻ ԲՈԼՈՐ ՏՎՅԱԼՆԵՐԸ, ՈՐՈՆՔ ԱՌՆՉՎՈՒՄ ԵՆ ԲՈԼՈՐ ԼԵԶՈՒՆԵՐԻՆ, ԲԱՑԻ ՎԵՐԸ ՆՇՎԱԾ ԸՆՏՐՎԱԾ ԿԱՆԽԱԴՐՎԱԾ ԼԵԶՎԻՑ (և միայն այդ լեզուն կպահպանվի):

en: This will refresh the duplicates list. Click OK to proceed.
hy: Սա կթարմացնի կրկնօրինակների ցանկը: Սեղմեք լավ շարունակելու համար:

en: This will remove the format from all Message Templates that use it. Do you want to continue?
hy: Սա կհեռացնի ձևաչափը հաղորդագրության այն բոլոր ձևանմուշներից, որոնք կիրառում են այն: Ցանկանում ե՞ք շարունակել:

en: This will run the batch merge process on the listed duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
hy: Սա կիրականացնի ցանկում ներառված կրկնօրինակների փաթեթային միավորման գործընթացը: Գործողությունները կիրականացվեն ապահով ձևով. միայն տվյալների ուղղակի կոնֆլիկտ ներառող գրառումները կմիավորվեն: Եթե համոզված եք, որ ցանկանում եք գործողությունն իրականացնել, սեղմեք ԼԱՎ շարունակելու համար:

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in force merge mode - all selected duplicates will be merged into main contacts even in case of any conflicts. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
hy: Սա կիրականացնի ընտրված կրկնօրինակների փաթեթային միավորման գործընթացը: Գործողությունները կիրականացվեն հարկադրված ձևով. բոլոր ընտրված կրկնօրինակները կմիավորվոն հիմնական կոնտակտներում չնայած կոնֆլիկտի առկայության: Եթե համոզված եք, որ ցանկանում եք գործողությունն իրականացնել, սեղմեք ԼԱՎ շարունակելու համար:

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
hy: Սա կիրականացնի ընտրված կրկնօրինակների փաթեթային միավորման գործընթացը: Գործողությունները կիրականացվեն ապահով ձևով. միայն տվյալների ուղղակի կոնֆլիկտ ներառող գրառումները կմիավորվեն: Եթե համոզված եք, որ ցանկանում եք գործողությունն իրականացնել, սեղմեք ԼԱՎ շարունակելու համար:

en: Thought you might be interested in checking out this event. I'm planning on attending.
hy: Մտածեցիք, որ գուցե դուք հետաքրքրված եք այս միջոցառման մանրամասներով: Ես մտադիր եմ հաճախել:

en: Thought you might be interested in learning about and helping this organization. I think they do important work.
hy: Մտածեքցիք, որ գուցե դուք հետաքրքրված եք այս կազմակերպությամբ և ցանկանում եք օգնել նրան: Կարծում եմ, որ նրանք կարևոր աշխատանք են կատարում:

en: Thousands Separator and Decimal Delimiter can not be the same.
hy: Հազարյակների բաժանիչը և տասական թվերի անջատիչ գրանշանը պետք է տարբեր լինի

en: Thousands Separator can not be empty. You can use a space character instead.
hy: Հազարյակների բաժանիչը չի կարող դատարկ լինել։ Դրա փոխարեն կարելի է կիրառել "բացատ" նշանը։

en: Three
hy: Երեք

en: Threshold
hy: Շեմը

en: Threshold weight cannot be empty or zero.
hy: Սահմանաչափի կշիռը չի կարող լինել դատարկ կամ զրո:

en: Tibetan Standard, Tibetan, Central
hy: Տիբեթերեն ստանդարտ, տիբեթերեն, կենտրոնական

en: Tigrinya
hy: Տիգրինյա

en: Time
hy: Ժամ

en: Time Format
hy: Ժամի ձևաչափը

en: Time Limit
hy: Ժամանակային սահմանափակում

en: Time interval for repeating the reminder.
hy: Հիշեցման կրկնության ժամանակամիջոցը

en: Time interval till repeating the reminder.
hy: Հիշեցման կրկնության ժամանակամիջոցը:

en: Time is required for this format.
hy: Այս ձևաչափի համար ժամանակ է պահանջվում:

en: Time limit <strong>in hours</strong> for confirming/finishing registration by participants with any of the pending statuses. Enter 0 (or leave empty) to disable this feature.
hy: Սպասման ցանկացած կարգավիճակ ունեցող մասնակցի՝ գրանցումը հաստատելու/ավարտելու ժամկետը՝ արտահայտված <strong>ժամերով</strong>: Մուտքագրեք 0 (կամ դատարկ թողեք ) այս գործառույթն ապաակտիվացնելու համար:

en: Time units for reminder.
hy: Ժամանակի միավորներ հիշեցման համար:

en: Time units for repetition of reminder.
hy: Հիշեցման կրկնության ժամանակի միավորները:

en: Time units till repetition of reminder.
hy: Հիշեցման կրկնության ժամանակի միավորները:

en: Timeline
hy: Ժամանակագրություն

en: Timestamp
hy: Ժամանակը ցույց տվող կնիքը

en: Timestamp Mismatch
hy: Ժամային կնիքի անհամապատասխանություն

en: Timestamp of when event occurred.
hy: Ժամանակը ցույց տվող կնիքը, թե երբ է տեղի ունեցել միջոցառումը:

en: Timestamps and Timezones
hy: Ժամային կնիքներ և ժամային գոտիներ

en: Timestamps for Activities and Cases
hy: Ժամանակը ցույց տվող կնիքներ գործողությունների և գործերի համար

en: Timezone
hy: Ժամային գոտի

en: Timezone Abbreviation
hy: Ժամային գոտու անվանման հապավումը

en: Timezone ID
hy: ժամային գոտու նույնականացուցիչը

en: Timezone Name
hy: Ժամային գոտու անվանումը

en: Timezone expressed as a UTC offset - e.g. United States CST would be written as "UTC-6".
hy: Ժամային գոտին, որն արտահայտված է որպես UTC տարածություն, օրինակ՝ Միացյալ Նահանգներ CST-ն կգրվի որպես «UTC-6»:

en: Timezone full name
hy: Ժամային գոտու լիարժեք անվանումը

en: Tip: Managing waitlisted participants
hy: Հուշում. Հերթացուցակում ընդգրկված մասնակիցների կառավարում

en: Title
hy: Վերնագիրը

en: Title (link)
hy: Վերնագիր (հղում)

en: Title (plain)
hy: Վերնագիր (սովորական)

en: Title - New Membership
hy: Վերնագիր - Նոր անդամակցություն

en: Title - Renewals
hy: Վերնագիր - Թարմացումներ

en: Title and Format
hy: Վերնագիր և ձևաչափ

en: Title for Confirmation page.
hy: Վերնագիր հաստատման էջի համար

en: Title for ThankYou page.
hy: Շնորհակալագրի էջի վերնագիր

en: Title for renewal
hy: Թարմացման վերնագիր

en: Title line of log entry
hy: Գրանցամատյանի մուտքագրման վերնագրի տողը

en: Title not Set
hy: Վերնագիրը սահմանված չէ

en: Title of the Campaign.
hy: Քարոզարշավի անվանումը

en: Title of the action(reminder)
hy: Գործողության վերնագիրը (հիշեցում)

en: Title of the job
hy: Պաշտոնը

en: Title of the mailing
hy: Փոստային առաքման վերնագիրը

en: Title of the survey.
hy: Հարցման վերնագիր

en: Title to display at top of block
hy: Բլոկի գլխամասում նշված վերնագիր

en: To
hy: Ստացող

en: To Email
hy: Ստացողի էլ․ փոստի հասցեն

en: To End of
hy: Ավարտը

en: To End of Previous
hy: Նախորդի ավարտին

en: To First Name
hy: Ստացողի անունը

en: To Last Name
hy: Ստացողի ազգանունը

en: To add a field to this form, drag or double-click an item from the list to the right.
hy: Եթե ցանկանում եք այս ձևին դաշտ ավելացնել, աջ կողմի ցանկից քաշեք կամ ընտրեք միավոր։

en: To add reports to your dashboard:
hy: Ձեր վահանակում գրառումներ ավելացնել:

en: To allow users to see a listing of participants, set this field to 'Name' (list names only), 'Name and Email', or 'Name, Status and Register Date'.
hy: Այս դաշտում տեղադրեք «Անուն» (միայն ցանկում առկա անունները), «Անուն և էլ․փոստի հասցե» կամ «Անուն, կարգավիճակ և գրանցման ամսաթիվ» պարամետրերը, որպեսզի օգտատերերին հնարավորություն տրվի տեսնել մասնակիցների ցանկը:

en: To cancel automatic renewal:
hy: Չեղարկել անդամակցության ավտոմատ կերպով թարմացումը․

en: To cleanup both, add <em>%1</em>
hy: Երկուսն էլ մաքրելու համար ավելացնել <em>% 1</em>

en: To complete and confirm your signature, please follow the activation instructions sent to the email address you provided.
hy: Ձեր ստորագրությունը լրացնելու և հաստատելու համար հետևեք ձեր տրամադրած էլփոստի հասցեին ուղարկված ակտիվացման հրահանգներին:

en: To complete this transaction, click the <strong>Continue</strong> button below.
hy: Գործարքն ավարտելու համար սեղմեք <strong>շարունակեք</strong>ներքևի կոճակով:

en: To complete your contribution, click the <strong>Continue</strong> button below.
hy: Ձեր ներդրումն ավարտելու համար սեղմեք <strong>շարունակեք</strong>ներքևի կոճակով:

en: To display a stack trace listing at the top of a page, add <em>%1</em>
hy: Էջի վերին մասում գտնվող գրապահոցի ցանկը ցուցադրելու համար ավելացնե   <em>% 1</em>

en: To empty template cache (civicrm/templates_c folder), add <em>%1</em>
hy: Ձևանմուշի հիշապահեստը դատարկելու համար (civilicrm / templates_c թղթապանակ) ավելացնել <em>% 1</em>

en: To enable CiviCRM Views integration, add or update the following item in the <code>settings.php</code> file:
hy: CiviCRM Դիտումների ինտեգրումն ակտիվացնելու համար <code>settings.php</code> ֆայլում ավելացրեք կամ թարմացրեք հետևյալ կետը.

en: To end of current calendar month
hy: Ընթացիկ օրացուցային ամսվա ավարտ

en: To end of current calendar year
hy: Ընթացիկ օրացուցային տարվա ավարտ

en: To end of current quarter
hy: Ընթացիկ եռամսյակի ավարտ

en: To end of current week
hy: Ընթացիկ շաբաթվա ավարտ

en: To end of previous calendar month
hy: Նախորդ օրացուցային ամսվա ավարտ

en: To end of previous calendar year
hy: Նախորդ օրացուցային տարվա ավարտ

en: To end of previous quarter
hy: Նախորդ եռամսյակի ավարտ

en: To end of previous week
hy: Նախորդ շաբաթվա ավարտ

en: To end of yesterday
hy: Նախորդ օրվա ավարտ

en: To ensure that all of your custom data groups are available to Views, you may need to add the following key(s) to the db_prefix array in your settings.php file: '%1'.
hy: Համոզվելու համար, որ հարմարեցրած տվյալների ձեր բոլոր խմբերը հասանելի են դիտման համար, դուք պետք է ավելացնեք հետևյալ բանալին(ները) ձեր settings.php ֆայլի db_prefix զանգվածին՝ «%1»:

en: To filter on Staff Member or Relationship, please also select Staff Member and Relationship from the list of fields.
hy: Ըստ աշխատակազմի անդամների կամ հարաբերությունների ֆիլտրելու համար հնդրում ենք դաշտերի ցանկից ընտրել Աշխատակազմի անդամ և Հարաբերություն։

en: To find out more about this event, go to:
hy: Այս միջոցառման մասին ավելեին իմանալու համար, գնացեք `

en: To include a dashlet report drag it from the "Available Dashlets" block to one of the two columns (use the right column for a better fit).
hy: Վանդակի վերաբերյալ գրառում ներառելու համար քաշեք այն «Հասանելի վահանակ» հատվածից և գցեք սյունակի մեջ (ավելի լավ համապատասխանության համար օգտագործեք աջ սյունակը):

en: To make a contribution, go to:
hy: Ներդրում կատարելու համար, գնացեք`

en: To remove temporary upload files (civicrm/upload folder), add <em>%1</em>
hy: Ժամանակավոր վերբեռնման ֆայլերը հեռացնելու համար (civicrm / վերբեռնման թղթապանակ) ավելացնել <em>% 1</em>

en: To save label for fields.
hy: Պահպանել դաշտերի պիտակը:

en: To search by specific location types (e.g. Home, Work...), select one or more options.
hy: Որոնել՝ ըստ տեղադրության հատուկ տեսակների (օրինակ՝ տուն, աշխատանք...), ընտրել մեկ կամ մի քանի ընտրանքներ:

en: To send a Mass SMS, you must have a valid group of recipients - either at least one group that's a Mailing List
hy: Զանգվածային SMS հաղորդագրություն ուղարկելու համար պետք է ունենաք հասցեատերերի վավեր խումբ կամ, առնվազն,  զանգվածային նամակի հասցեատերերի ցանկը

en: To send only one message to the shared address, enable this option. Mail-merge tokens will be filled for only one person.
hy: Համօգտագործվող հասցեին միայն մեկ հաղորդագրություն ուղարկելու համար ակտիվացրեք այս տարբերակը: Էլ․ հաղորդագրությունների միավորման նշանները կտրվեն միայն մեկ անձի համար

en: To send separate messages for each person, disable this option. Mail-merge tokens will be filled separately for each person.
hy: Յուրաքանչյուր անձին առանձին հաղորդագրություններ ուղարկելու համար անջատեք այս տարբերակը: Էլ․ հաղորդագրությունների միավորման նշանները յուրաքանչյուր անձի համար տրվում են առանձին:

en: To the user
hy: Օգտագործողին

en: To view totals please select all of activity id, date and duration.
hy: Դիտելու համար խնդրում ենք ընտրել գործողության id-ն, ամսաթիվը և տևողությունը

en: To:
hy: Ստացող`

en: To: %1
hy: Ստացող․ %1

en: Today
hy: Այսօր

en: Toggle fullscreen
hy: Փոխարկել լիաէկրանի

en: Toggle main menu
hy: Փոխարկել գլխավոր ցանկի

en: Tokens
hy: Նշաններ

en: Tomorrow
hy: Վաղը

en: Tonga (Tonga Islands)
hy: Տոնգա (Տոնգա կղզիներ)

en: Too many matching results
hy: Համընկնման չափազանց շատ արդյունքներ

en: Top Donors Report
hy: Գլխավոր դոնորների վերաբերյալ հաշվետվություն

en: Top Margin
hy: Վերին լուսանցք

en: Top level
hy: Բարձր մակարդակ

en: Total %1 Amount
hy: Ընդհանուր գումարը՝ %1

en: Total Activities
hy: Ընդհանուր գործունեություն

en: Total Amount
hy: Ընդհանուր գումարը

en: Total Amount (%)
hy: Ընդհանուր գումարը (%)

en: Total Amount (%1)
hy: Ընդհանուր գումարը (%1)

en: Total Amount (Contributions)
hy: Ընդհանուր գումարը (Ներդրումներ)

en: Total Amount (Soft Credits)
hy: Ընդհանուր գումարը (Արտոնյալ վարկեր)

en: Total Amount Contributed
hy: Ներդրումների ընդհանուր գումարը

en: Total Amount Paid
hy: Վճարված ընդհանուր գումարը

en: Total Committed
hy: Ընդամենը հատկացվել է

en: Total Contacts
hy: Ընդհանուր կոնտակտները

en: Total Contributions
hy: Ընդհանուր ներդրումները

en: Total Donations
hy: Ընդամենը՝ նվիրատվություններ

en: Total Donors
hy: Դոնորների ընդհանուր թիվը

en: Total Duration (in Minutes)
hy: Ընդհանուր տևողոuթյունը (րոպե)

en: Total Income
hy: Ընդհանուր եկամուտ

en: Total Members
hy: Անդամների ընդհանուր թիվը

en: Total Number of Activities
hy: Գործունեության ընդհանուր քանակը

en: Total Number of Cases
hy: Գործերի ընդհանուր թիվը

en: Total Number of Countries
hy: Երկրների ընդհանուր թիվը

en: Total Participant(s) added to event: %1.
hy: Միջոցառմանն ավելացված մասնակից(ներ)ի ընդհանուր թիվը․ % 1 :

en: Total Participants
hy: Բոլոր մասնակիցները

en: Total Participants : %1
hy: Մացնակիցների ընդհանուր թիվը՝ %1

en: Total Payment
hy: Ընդհանուր վճարումը

en: Total Payments Made
hy: Կատարված վճարումների ընդհանուր թիվը

en: Total Price
hy: Ընդհանուր արժեքը

en: Total Primary Contact(s)
hy: Հիմնական կոնտակտային անձ(անց) ընդհանուր թիվը

en: Total Received
hy: Ընդամենը ստացվել է

en: Total Recipients:
hy: Ստացողների ընդհանուր թիվը

en: Total Reserve
hy: Ընդհանուր ամրագրում

en: Total Row(s)
hy: Տող(եր)ի ընդհանուր թիվը

en: Total Rows
hy: Տողերի ընդհանուր թիվը

en: Total Selected Activities: %1
hy: Ընդհանուր ընտրված գործողությունները՝ %1

en: Total Usage:
hy: Օգտագործվել է, ընդամենը՝

en: Total amount last year
hy: Ընդամենը՝ անցյալ տարվա համար

en: Total for
hy: Ընդամենը

en: Total for Fiscal Year
hy: Ընդամենը՝ ֆինանսական տարվա համար

en: Total number of contact records created or modified during the import.
hy: Ներմուծման ընթացքում ստեղծված կամ փոփոխված կոնտակտային գրառումների ընդհանուր թիվը:

en: Total number of rows in the imported data.
hy: Ներմուծված տվյալների շարքերի ընդհանուր թիվը:

en: Total reserved contacts should be a positive number
hy: Ընտրված կոնտակտային անձանց ընդհանուր թիվը պետք է լինի դրական

en: Total reserved per interviewer
hy: Յուրաքանչյուր հարցազրուցավարի համար ընտրվածների ընդհանուր թիվը

en: Total rows (activity records) in uploaded file.
hy: Տողերի ընդհանուր թիվը  (գործառույթի վերաբերյալ գրառումներ) վերբեռնված ֆայլում:

en: Total rows (membership records) in uploaded file.
hy: Տողերի ընդհանուր թիվը  (անդամակցության վերաբերյալ գրառումներ) վերբեռնված ֆայլում:

en: Total rows to be imported.
hy: Ներմուծման ենթակա շարքերի ընդհանուր թիվը

en: Totals
hy: Ընդամենը

en: Totals (all types)
hy: Ընդամենը (բոլոր տեսակները)

en: Totals Only
hy: Միայն գումարները

en: Track Mailing?
hy: Փոստային հաղորդագրությունների հսկողությու՞ն

en: Track Opens
hy: Հետևել բացված նամանկերին

en: Track Opens?
hy: Հետևե՞լ բացելուն

en: Track Replies
hy: Հետևել պատասխաններին

en: Track URLs?
hy: Հետևել URL-երին

en: Track the number of times recipients click each link in this mailing.
hy: Հետևել, թե ստացողներն այս էլ․ հաղորդագրության մեջ քանի անգամ են սեղմել յուրաքանչյուրը հղումը:

en: Track the number of times recipients open this mailing in their email software.
hy: Հետևել, թե քանի անգամ են ստացողները բացել այս էլ․ նամակն իրենց էլ․փոստի ծրագրում:

en: Trackable Opens
hy: Բացված նամակների վերահսկում

en: Trackable Replies
hy: Պատասխանների վերահսկում

en: Trackable URL ID
hy: Հետագծելի URL նույնականացուցիչ

en: Trackable URLs
hy: URL-ների վերահսկում

en: Trackable Url
hy: Հետագծելի Url

en: Tracking
hy: Հետևել

en: Trans #
hy: Գործարք #

en: Transaction
hy: Գործարք

en: Transaction Amount
hy: Գործարքի գումարը

en: Transaction Fee
hy: Գործարքի վճարը

en: Transaction ID
hy: Գործարքի նույնականացուցիչը

en: Transfer
hy: Փոխանցել

en: Transfer Registration
hy: Փոխանցել գրանցումը

en: Transfer or Cancel
hy: Փոխանցել կամ չեղարկել

en: Transfer or Cancel Registration
hy: Փոխանցել կամ չեղարկել գրանցումը

en: Transfer or cancel your registration:
hy: Փոխանցել կամ չեղարկել Ձեր գրանցումը․

en: Transferred
hy: Փոխանցված

en: Transferred to Contact ID
hy: Փոխանցվել է կոնտակտի նույնականացուցիչին

en: Try "Search All or by Date Range".
hy: Փորձեք «Որոնել բոլորը կամ ըստ ամսաթվերի միջակայքի»:

en: Try a different spelling or use fewer letters.
hy: Գրեք այլ կերպ կամ օգտագործեք ավելի քիչ տառեր։

en: Tsonga
hy: Ցոնգա

en: Tswana
hy: Ցվաներեն

en: Turkish
hy: Թուրքերեն

en: Turkmen
hy: Թուրքմեներեն

en: Twi
hy: Թվի

en: Two
hy: Երկու

en: Type
hy: Տեսակ

en: Type of Component.
hy: Բաղադրիչի տեսակը

en: Type of Contact.
hy: Կոնտակտի տեսակը:

en: Type of Data
hy: Տվյալների տեսակը

en: Type of bounce
hy: Հետ եկած նամակի տեսակը

en: Type of file (e.g. Transcript, Income Tax Return, etc). FK to civicrm_option_value.
hy: Ֆայլի տեսակը (օրինակ՝ տառադարձում, Եկամտահարկի վերադարձ և այլն): civicrm_option_value-ի ԱԲ-ն:

en: Type of mailling job: null | child
hy: Փոստային առաքման գործի տեսակը․ զրոյական I երեխա

en: Type of object this group extends (can add other options later e.g. contact_address, etc.).
hy: Այս խմբի կողմից ընդարձակվող օբյեկտի տեսակը (կարող է հետագայում ավելացնել այլ ընտրանքներ ևս, օրինակ՝ contact_address և այլն):

en: UF Group Created Date
hy: UF խմբի ստեղծման ամսաթիվը

en: UF ID
hy: UF նույնականացուցիչը

en: UF Join ID
hy: UF-ին անդամակցելու նույնականացուցիչը

en: UF Match ID
hy: UF համապատասխանության նույնականացուցիչը

en: UF Name
hy: UF անվանումը

en: UI language preferred by the given user/contact
hy: Տվյալ օգտատիրոջ/կոնտակտի համար նախընտրելի UI լեզուն

en: URL Variables
hy: URL փոփոխականներ

en: URL for Winner Criteria
hy: URL հաղթողի չափանիշների համար

en: URL for general info about the organization - included in the email sent to friends.
hy: URL՝ կազմակերպության վերաբերյալ ընդհանուր տեղեկատվության համար, որը ներառված է ընկերներին ուղարկվող էլ. նամակում:

en: URL is not set for this payment processor
hy: URL-ը սահմանված չէ վճարման այս օպերատորի համար

en: URL of image if any.
hy: Նկարի URL, եթե այդպիսիք կան:

en: URL of the location for uploaded image files.
hy: Վերբեռնված պատկերային ֆայլերի տեղադրության URL:

en: USPS Address Lookup Failed with HTTP status code: %1
hy: USPS հասցեի որոնումը ձախողվել է HTTP կարգավիճակի կոդի հետ՝ %1

en: USPS Bulk mailing code.
hy: USPS զանգվածային փոստային առաքումների կոդը:

en: USPS Code
hy: USPS կոդ

en: Uighur, Uyghur
hy: Ույղուրերեն

en: Ukrainian
hy: Ուկրաիներեն

en: Un-subscribe Confirmation
hy: Ապաբաժանորդագրման հաստատում

en: Unable to Delete
hy: Հնարավոր չէ ջնջել

en: Unable to delete the '%1' Price Field - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions  or event templates.
hy: Հնարավոր չէ ջնջել '%1' Արժեքի դաշտը․ այն այս պահին օգտագործվում է մեկ կամ ավելի ակտիվ միջոցառումների, ներդրումային էջերի, ներդրումների կամ միջոցառումների ձևանմուշների համար։

en: Unable to delete the '%1' Price Field Option - it is currently in use by one or more active events  or contribution pages or contributions.
hy: Հնարավոր չէ ջնջել '%1' Արժեքի դաշտի ընտրանքը․ այն այս պահին օգտագործվում է մեկ կամ ավելի ակտիվ միջոցառումների, ներդրումային էջերի կամ ներդրումների համար։

en: Unable to delete the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions or event templates.
hy: Հնարավոր չէ ջնջել '%1' գնացուցակը․ այն այս պահին օգտագործվում է մեկ կամ ավելի ակտիվ միջոցառումների, ներդրումային էջերի, ներդրումների կամ միջոցառումների ձևանմուշների համար։

en: Unable to deliver to destintation mail server
hy: Հնարավոր չէ առաքել նպատակակետային էլ. փոստի սերվերին

en: Unable to disable the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events, contribution pages or contributions.
hy: Հնարավոր չէ ապաակտիվացնել «% 1» գնացուցակը. Այն ներկայումս օգտագործվում է մեկ կամ մի քանի ակտիվ միջոցառումների, ներդրումների էջերի կամ ներդրումների կողմից:

en: Unable to extract the extension to %1.
hy: Անհնար է դուրս բերել ընդլայնումը և ավելացնել % 1-ին:

en: Unable to extract the extension.
hy: Չի հաջողվել դուրս բերել ընդլայնումը

en: Unable to extract the extension: %1 cannot be cleared
hy: Անհնար է դուրս բերել ընդլայնումը.% 1 -ը հնարավոր չէ մաքրել

en: Unable to extract the extension: bad directory structure
hy: Անհնար է դուրս բերել ընդլայնումը. ցուցակի անարդյունավետ կառուցվածք

en: Unable to file on case.
hy: Հնարավոր չէ գործ սկսել

en: Unable to load configuration file for the referenced case type: '%1' %2.
hy: Չհաջողվեց բեռնել կոնֆիգուրացիոն ֆայլը հղում կատարած գործի տեսակի համար '%1' %2

en: Unable to reach destination mail server
hy: Հնարավոր չէ հասնել նպատակակետային էլ. փոստի սերվերին

en: Unable to reach the server. Please refresh this page in your browser and try again.
hy: Չհաջողվեց գործարկել սերվերը: Խնդրում ենք թարմացնել էջը ձեր բրաուզերում և կրկին փորձել:

en: Unable to remove directory %1
hy: Անհնար է հեռացնել %1 տեղեկագիրքը

en: Unable to remove file %1
hy: Անհնար է հեռացնել %1 ֆայլը

en: Unable to resize image because the GD image library is not currently compiled in your PHP installation.
hy: Հնարավոր չէ փոխել նկարի չափը, քանի որ GD նկարների դարանը ներկա պահին կազմարկված չէ ձեր PHP տեղադրման մեջ:

en: Unable to resize image because the file supplied was not an image.
hy: Հնարավոր չէ փոխել նկարի չափը, քանի որ ներկայացված ֆայլը նկար չէ:

en: Unable to resolve recipient domain
hy: Անհնար է լուծել ստացողի դոմեյնը

en: Unassigned
hy: Չնշանակված

en: Unfortunately some of your options have now sold out for one or more participants.
hy: Ցավոք, Ձեր որոշ ընտրած տարբերակներ ամբողջովին վաճառվել են մեկ կամ ավելի մասնակիցների համար:

en: Unhide
hy: Տեսանելի դարձնել

en: Unhold Email
hy: Հանել էլ. նամակը սպասման ռեժիմից

en: Uninstall
hy: Հեռացնել

en: Uninstall "%1"?
hy: Հեռացնե՞լ "%1"

en: Uninstall Error
hy: Ապադեղադրման սխալ

en: Uninstall Extension
hy: Ապատեղադրել ընդլայնումը

en: Unique  Other Activity ID
hy: Այլ գործողության հատուկ նույնականացուցիչը

en: Unique Address ID
hy: Հասցեի հատուկ նույնականացուցիչ

en: Unique Contact ID
hy: Կոնտակտի հատուկ նույնականացուցիչ

en: Unique Custom Field ID
hy: Հարմարեցված հատուկ դաշտի նույնականացուցիչը

en: Unique Custom Group ID
hy: Հարմարեցված հատուկ խմբի նույնականացուցիչը

en: Unique Email ID
hy: Էլ. փոստի հատուկ նույնականացուցիչը

en: Unique ID
hy: Հատուկ նույնականացուցիչ

en: Unique ID (OpenID)
hy: Հատուկ նույնականացուցիչ (OpenID)

en: Unique IM ID
hy: IM հատուկ նույնականացուցիչ

en: Unique Invoice ID from system
hy: Համակարգից տրամադրվող հաշիվ ապրանքագրի հատուկ նույնականացուցիչը

en: Unique OpenID ID
hy: OpenID հատուկ նույնականացուցիչը

en: Unique Phone ID
hy: Հեռախոսի հատուկ նույնականացուցիչը

en: Unique Replies
hy: Յուրօրինակ պատասխաններ

en: Unique Status Preference ID
hy: Հատուկ կարգավիճակի նախապատվության նույնականացուցիչը

en: Unique Transaction ID
hy: Գործարքի հատուկ նույնականացուցիչը

en: Unique Transaction ID from Payment Processor / Bank etc
hy: Փոխանցումն իրականացրած օպերատորի /բանկի և այլն/ կողմից տրամադրված գործարքի յուրահատուկ նույնականացուցիչը

en: Unique Website ID
hy: Վեբ կայքի հատուկ նույնականացուցիչը

en: Unique dedupe exception id
hy: Կրկնությունների վերացման բացառության հատուկ նույնականացուցիչը

en: Unique dedupe rule group id
hy: Կրկնությունների վերացման կանոնների խմբի հատուկ նույնականացուցիչը

en: Unique dedupe rule id
hy: Կրկնությունների վերացման կանոնի հատուկ նույնականացուցիչը

en: Unique name for setting
hy: Կարգավորման հատուկ անվանումը

en: Unique path name for cache element
hy: Ուղղու հատուկ անուն՝ նախատեսված շտեմի համար

en: Unique path name for cache element of the searched item
hy: Որոնվող միավորի համար նախատեսված շտեմ տարրի ուղու հատուկ անվանումը

en: Unique reference for the recurring contribution. May be made up of other fields, e.g. bank ID, account number, etc.
hy: Կրկնվող ներդրման հատուկ հղում: Հնարավոր է կազմված լինի այլ դաշտերից, օրինակ՝ բանկի նույնականացուցիչը, էջր համարը և այլն:

en: Unique table ID
hy: Աղյուսակի հատուկ նույնականացուցիչ

en: Unique trusted external ID (generally from a legacy app/datasource). Particularly useful for deduping operations.
hy: Հատուկ վստահելի արտաքին նույնականացուցիչ (հիմնականում ժառանգության հավելվածից/տվյալների աղբյուրից): Հատկապես օգտակար է գործողությունների կրկնությունների վերացման համար:

en: Unit Price
hy: Միավոր արժեք

en: Unit in which membership period is expressed.
hy: Միավ, որով արտահայտվում է անդամակցության ժամանակահատվածը :

en: Unit of Measure
hy: Չափման միավոր

en: Unit price.
hy: Միավոր արժեք։

en: Unit used for adjusting from start_event.
hy: Միջոցառման մեկնարկի համար հարմարեցված միավոր

en: Unit used for adjusting from the ending event.
hy: Միջոցառման ավարտի համար հարմարեցված միավոր

en: Units
hy: Միավորներ

en: Unknown bounce type: Could not parse bounce email
hy: Մերժման անհայտ տեսակ․ Հնարավոր չէր վերլուծել մերժման մասին նամակը

en: Unknown error
hy: Անհայտ սխալ

en: Unknown path
hy: Անհայտ ուղի

en: Unknown tag.
hy: Անհայտ նշապիտակ:

en: Unlimited
hy: Անսահմանափակ

en: Unlocked
hy: Ապակողպված

en: Unnamed Profile
hy: Անանուն պրոֆիլ

en: Unopened/Hidden
hy: Չբացված/թաքցված

en: Unpaid
hy: Չվճարված

en: Unreachable
hy: անհասանելի

en: Unrecognised message part of type "%1".
hy: Հաղորդագրության՝ «%1» տեսակին պատկանող չճանաչված մաս:

en: Unrecognized upgrade action
hy: Անհայտ արդիականացման գործողություն

en: Unreviewed
hy: Չդիտված

en: Unsafe Files
hy: Անապահով ֆայլեր

en: Unsafe Permission Settings
hy: Անվտանգ թույլտվության կարգավորումներ

en: Unsaved Changes
hy: Չպահպանված փոփոխություններ

en: Unsubscribe
hy: Ապաբաժանորդագրվել

en: Unsubscribe (Action)
hy: Դուրս գալ գրանցումից (Գործողություն)

en: Unsubscribe Group
hy: Դուրս գալ խմբից

en: Unsubscribe ID
hy: Բաժանորդագրությունից դուրս գալու նույնականացուցիչ

en: Unsubscribe Requests
hy: Հարցման հայտի չեղարկում

en: Unsubscribe URL (Action)
hy: Դուրս գալ գրանցումից URL (Գործողություն)

en: Unsubscribe at org- or group-level
hy: Հրաժարվել բաժանորդագրությունից կազմակերպության կամ խմբի մակարդակով

en: Unsubscribe via email
hy: Ապաբաժանորդագրվել էլ. փոստի միջոցով

en: Unsubscribe via web page
hy: Ապաբաժանորդագրվել կայքէջի միջոցով

en: Unsubscribed
hy: Բաժանորդագրությունից հրաժարված

en: Unsubscribed Groups
hy: Ապաբաժանորդագրված Խմբեր

en: Unsubscribes
hy: Գրանցումից դուրս եկածներ

en: Unsubscription Groups
hy: Բաժանորդագրությունից դուրս եկած խմբեր

en: Unsupervised
hy: Չվերահսկվող

en: Unsupported Field Type
hy: Չաջակցվող դաշտի տեսակ

en: Unsupported action
hy: Չաջակցվող գործողություն

en: Up To %1
hy: Մինչև %1

en: Up To %1 Donation
hy: Մինչև %1 նվիրատվություն

en: Upcoming
hy: Գալիք

en: Upcoming Events
hy: Գալիք միջոցառումները

en: Update
hy: Թարմացնել

en: Update "%1"
hy:  Թարմացնել "%1"

en: Update Activities
hy: Թարմացնել գործողությունները

en: Update Activity
hy: Թարմացնել գործողությունը

en: Update Campaign
hy: Թարմազնել քարոզարշավը

en: Update Check Disabled
hy: Թարմացման ստուգումն ապաակտիվացվել է

en: Update Contact(s)
hy: Թարմացնել կոնտակտ(ներ)ը

en: Update Contacts
hy: Թարմացնել կոնտակտները

en: Update Employer
hy: Թարմացնել գործատուին

en: Update Greetings and Addressees
hy: Թարմացրեք ողջույններն ու հասցեները

en: Update Indices
hy: Թարմացնել դասիչները

en: Update Linked Cases Status?
hy: Թարմացնե՞լ առնչվող գործերի կարգավիճակը

en: Update Members(s)
hy: Թարմացնել անդամն(ներ)ին

en: Update Membership Statuses
hy: Թարմացնել անդամագրությունների կարգավիճակները

en: Update Memberships
hy: Թարմացնել անդամագրությունները

en: Update Page Format (this will affect all templates that use this format)
hy: Թարմացնել էջի ձևաչափը (սա կազդի բոլոր ձևանմուշների վրա, որոնց համար օգտագործվում է այս ձևաչափը)

en: Update Participant Statuses
hy: Թարմացնել մասնակիցների կարգավիճակները

en: Update Participant(s)
hy: Թարմացնել մասնակից(ներ)ին

en: Update Petition
hy: Թարմացնել խնդրագիրը

en: Update Recurring Contribution
hy: Թարմացնել կրկնվող ներդրումները

en: Update Recurring Contribution Billing Details
hy: Թարմացնել կրկնվող ներդրումների իրականացման վավերապայմանները

en: Update Response
hy: Թարմացնել պատասխանը

en: Update Responses for All
hy: Թարմացնել բոլորի պատասխանները

en: Update Smart Group
hy: Թարմացնել խելացի խումբը

en: Update Smart Group Counts
hy: Թարմացնել Խելացի խմբի հաշիվները

en: Update Survey
hy: Թարմացնել հարցումը

en: Update Template
hy: Թարմացնել ձևանմուշը

en: Update all database indices now? This may take a few minutes and cause a noticeable performance lag for all users while running.
hy: Հիմա թարմացնե՞լ տվյալների բազայի բոլոր դասիչները: Դա կարող է մի քանի րոպե պահանջել և գործարկելիս բոլոր օգտատերերի համար հանգեցնել կատարման նկատելի ուշացման:

en: Update existing Membership
hy: Թարմացնել առկա անդամակցությունը

en: Update field values for each %1 as needed. Click <strong>Update %2s</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first %1 and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
hy: Թարմացրեք դաշտի արժեքները յուրաքանչյուր %1-ի համար՝ ըստ անհրաժեշտության։ Սեղմեք <strong>Թարմացնել%2s</strong> ներքևում՝ ձեր կողմից արված բոլոր փոփոխոխությունները պահպանելու համար։ Դաշտի ԲՈԼՈՐ շարքերի համար միևնույն արժեքը սահմանելու նպատակով մուտքագրեք այդ արժեքն առաջին %1 համար, այնուհետև սեղմեք <strong>Պատճենել պատկերակը</strong> (սյունակի վերնագրի կողքին)։

en: Update field values for each Activities as needed. Click <strong>Update Activities</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first Activity and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
hy: Թարմացրեք դաշտի արժեքները յուրաքանչյուր %1-ի համար՝ ըստ անհրաժեշտության։ Սեղմեք <strong>Թարմացնել գործառույթները</strong> ներքևում՝ ձեր կողմից արված բոլոր փոփոխոխությունները պահպանելու համար։ Դաշտի ԲՈԼՈՐ շարքերի համար միևնույն արժեքը սահմանելու նպատակով մուտքագրեք այդ արժեքն առաջին գործառույթի համար, այնուհետև սեղմեք <strong>Պատճենել պատկերակը</strong> (սյունակի վերնագրի կողքին)։

en: Update field values for each contact as needed. Click <strong>Update Contacts</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contact and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
hy: Թարմացրեք դաշտի արժեքները յուրաքանչյուր կոնտակտի համար՝ ըստ անհրաժեշտության։ Սեղմեք <strong>Թարմացնել կոնտակտները</strong> ներքևում՝ ձեր կողմից արված բոլոր փոփոխոխությունները պահպանելու համար։ Դաշտի ԲՈԼՈՐ շարքերի համար միևնույն արժեքը սահմանելու նպատակով մուտքագրեք այդ արժեքն առաջին կոնտակտի համար, այնուհետև սեղմեք <strong>Պատճենել պատկերակը</strong> (սյունակի վերնագրի կողքին)։

en: Update field values for each participant as needed. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first participation and then click the
            <strong>Copy icon</strong>
            (next to the column title).
hy: Անհրաժեշտության դեպքում յուրաքանչյուր մասնակիցի համար թարմացրեք դաշտի պարամետրերը: Բոլոր տողերի համար միևնույն նշանակության դաշտ կարգավորելու համար մուտքագրեք առաջին մասնակցության պարամետրը, այնուհետև սեղմեք <strong>Copy icon</strong> (սյունակի վերնագրի կողքը):

en: Update multiple %1s
hy: Թարմացնել բազմաթիվ %1s

en: Update multiple activities
hy: Թարմացնել մի քանի գործողություններ

en: Update multiple cases
hy: Թարմացնել մի քանի գործ

en: Update multiple contacts
hy: Թարմացնել բազմաթիվ կոնտակտներ

en: Update multiple contacts requires that all selected contacts be the same basic type (e.g. all Individuals OR all Organizations...). Please modify your selection and try again.
hy: «Թարմացնել բազմաթիվ կոնտակտներ» գործառույթը պահանջում է, որ բոլոր ընտրված կոնտակտները պատկանեն միևնույն հիմնական տեսակին (օրինակ՝ բոլոր անհատները կամ բոլոր կազմակերպությունները...): Խնդրում ենք փոփոխել ձեր ընտրությունը և կրկին փորձել:

en: Update multiple memberships
hy: Թարմացնել մի քանի անդամակցություն

en: Update multiple participants
hy: Թարմացնել մի քանի մասնակիցների

en: Update multiple records error
hy: Բազմաթիվ գրառումների թարմացման սխալ

en: Update on Duplicate
hy: Թարմացնել կրկնությունները

en: Update payment notification to remove print text, use email greeting
hy: Տպագիր տեքստը հանելու համար արդիականացրեք վճարման ծանուցումը, օգտագործեք էլ. փոստի ողջույն

en: Update repeating %1
hy: Թարմացնել կրկնվող %1-ը

en: Update the matching contact
hy: Թարմացնել համընկնող կոնտակտը

en: Update the status for each participant individually below, or change all statuses to:
hy: Առանձին-առանձին թարմացրեք ստորև ներկայացված յուրաքանչյուր մասնակիցի  կարգավիճակը կամ բոլոր կարգավիճակները փոխեք և դարձրեք․․․.

en: Update this field mapping
hy: Թարմացնել այս դաշտի քարտեզագրումը

en: Update this page with current statistics on the number of contacts in each smart group.
hy: Թարմացնել այս էջը յուրաքանչյուր խելացի խմբում կոնտակտների թվի վերաբերյալ վիճակագրական ընթացիկ տվյալների հիման վրա։

en: Updated Fee(s)
hy: Թարմացված մասնակցավճար(ներ)

en: Updated Mailing
hy: Թարմացված փոստային հաղորդագրություն

en: Updated contact
hy: Թարմացված կոնտակտ

en: Updates Saved
hy: Թարմացումները պահպանվել են

en: Updates does to this object if any.
hy: Տվյալ օբյեկտի թարմացումները, եթե կան այդպիսիք:

en: Updates made using this form will change the recurring contribution information stored in your CiviCRM database, but will NOT be sent to the payment processor. You must enter the same changes using the payment processor web site.
hy: Այս ձևաթղթի միջոցով արված թարմացումները կփոխեն ձեր կրկնվող ներդրումների վերաբերյալ տեղեկությունները, որոնք պահվում են ձեր CiviCRM տվյալների բազայում, բայց ՉԵՆ ուղարկվի վճարման օպերատորին: Դուք պետք է մուտքագրեք նույն փոփոխությունները` օգտագործելով վճարման օպերատորի վեբ կայքը:

en: Updates membership statuses. WARNING: Membership renewal reminders have been migrated to the Schedule Reminders functionality, which supports multiple renewal reminders.
hy: Թարմացնում է անդամակցության կարգավիճակը: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ. Անդամակցության վերակնքման մասին հիշեցումները տեղափոխվել են ժամանակացույցի հիշեցման գործառույթ, որն աջակցում է բազմաթիվ վերակնքման հիշեցումների:

en: Updates pending event participant statuses based on time
hy: Թարմացնում է միջոցառման անորոշ մասնակցի կարգավիճակը ժամանակի հիման վրա

en: Updates pledge records and sends out reminders
hy: Թարմացվում են խոստումները և ուղարկում հիշեցումներ

en: Updates the reset_date on an email address to indicate that there was a valid delivery to this email address.
hy: Թարմացնում է վերանայման_ամսաթիվը էլ․ փոստի հասցեով, որպեսզի ցույց տա, որ այս էլ.փոստի հասցեին առկա է ճիշտ առաքում:

en: Upgrade CiviCRM from v %1 To v %2
hy: Արդիականացնել CiviCRM- ը %1 տարբերակից %2

en: Upgrade CiviCRM to Version %1
hy: Արդիականացնել CiviCRM- ը մինչև %1 տարբերակ

en: Upgrade DB to %1: SQL
hy: Արդիականացրեք DB-ը մինչև 1%: SQL

en: Upgrade DB to %1: Update Contribution Invoice number (%2 => %3)
hy: Արդիականցրեք DB-ին %1-ի. Թարմացրեք ներդրման հաշիվ-ապրանքագրի համարը (%2 =>%3)

en: Upgrade Now
hy: Նորացնել հիմա

en: Upgrade failed to redirect
hy: Արդիականացումը ձախողվեց վերահղվել

en: Upload CSV File
hy: Վերբեռնել CSV ֆայլը

en: Upload Content
hy: Վերբեռնել բովանդակությունը

en: Upload Data
hy: Վերբեռնել տվյալները

en: Upload Data File
hy: Վերբեռնել տվյալների ֆայլ

en: Upload Document
hy: Վերբեռնել փաստաթուղթը

en: Upload TEXT Message
hy: Վերբեռնել ՏԵՔՍՏԱՅԻՆ հաղորդագրություն

en: Upload a photo or icon that you want to be displayed when viewing this contact.
hy: Վերբեռնել լուսանկար կամ պատկերակ, որը դուք ցանկանում եք ցուցադրիվի այս կոնտակտը դիտելիս:

en: Upload or Compose On-screen
hy: Վերբեռնել կամ շարադրել Էկրանին

en: Upload the document in .docx or .odt format.
hy: Փաստաթուղթը վերբեռնել .docx կամ .odt ձևաչափով։

en: Urdu
hy: Ուրդու

en: Urgent
hy: Հրատապ

en: Url Tracking
hy: Վերահսկման URL

en: Url already exists in Database.
hy: Url-ն արդեն առկա է տվյալների շտեմարանում։

en: Url where a page should redirected to, if next url not known.
hy: Այն Url-ը, որին պետք է վերուղղվի էջը, եթե հաջորդ url-ն անհայտ է:

en: Usage
hy: Օգտագործում

en: Usage Count:
hy: Բեռնման հաշվարկը՝

en: Use %1 for state/province abbreviation or %2 for state province name.
hy: Օգտագործել % 1  նահանգի / մարզի հապավման համար կամ % 2-ը` նահանգի / մարզի ամբողջական անունը նշելու համար:

en: Use 'Exact Match' if you don't want partial matches to be replaced OR you are replacing a complete phrase (e.g. replace 'Create Printable Letters (PDF)' with  'Write Letters').
hy: Օգտագործեք «Ճշգրիտ համընկնում», եթե չեք ցանկանում, որպեսզի մասնակի համընկնումները փոխարինվեն, կամ փոխարինում եք ամբողջական բառակապակցությյուն (օրինակ ՝ «Ստեղծել տպվող նամակներ (PDF)» -ը փոխարինեք «Գրել նանմակներով»):

en: Use 'Find Contacts within this Group' to search for specific contacts.
hy: Օգտագործեք «Գտնել կոնտակտներ այս խմբի ներսում», որպեսզի որոնեք հատուկ կոնտակտներ:

en: Use (create mode)
hy: Օգտագործել (ստեղծել ռեժիմ)

en: Use - Create Mode
hy: Օգտագործել - Ստեղծել ռեժիմը

en: Use - Edit Mode
hy: Օգտագործել - Խմբագրել ռեժիմը

en: Use - Listings Mode
hy: Օգտագործել - Ցուցակավորման ռեժիմը

en: Use <a href='%1'>Find</a> or <a href='%2'>Advanced Search</a> form to enter search criteria
hy: Օգտագործել <a href='%1'>Գտնել</a> կամ <a href='%2'>Ընդլայնված որոնում</a> ձևերը այդպիսի չափանիշները մուտքագրելու համար:

en: Use <strong>&#37;</strong> wildcard(s) for partial matches. EXAMPLE: Enter 'Volunteer&#37;' as your Activity Type to match any activity whose type is 'Volunteer' + any other words (e.g. Volunteer for Open House).
hy: Օգտագործեք <strong>&#37;</strong> դերանշան(ներ)ը մասնակի համընկնումների դեպքում: ՕՐԻՆԱԿ՝ մուտքագրեք «Volunteer&#37;» որպե ձեր գործառույթի տեսակ, որպեսզի համապատասխանեցնեք ցանկացած գործառույթի հետ, որը պատկանում է «Կամավոր» տեսակին՝ գումարած ցանկացած այլ բառեր (Կամավոր՝ բաց տան համար):

en: Use <strong>Find Groups</strong> to search by group name, type and visibility.
hy: Ընտրել<strong>Գտնել խմբեր</strong>՝ ըստ խմբի անվանման, տեսակի և տեսանելիության որոնում իրականացնելու համար։

en: Use <strong>Word Replacements</strong> to change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
hy: Օգտագործեք <strong>Բառերի փոխարինում</strong> գործառույթը՝ փոխելու համար տվյալ  բառը կամ արտահայտութունը CiviCRM էկրաններին (օրինակ ՝ բոլոր «Ներդրում» բառերը փոխարինելք «Նվիրատվություն» բառով):

en: Use Address Elements
hy: Օգտագործել հասցեի տարրերը

en: Use Complete Address
hy: Օգտագործել ամբողջական հասցե

en: Use Custom Field Sets to add logically related fields for a specific type of CiviCRM record (e.g. contact records, contribution records, etc.).
hy: Օգտագործել Հարմարեցրած դաշտերի կազմերը CiviCRM գրառման հատուկ տեսակի համար տրամաբանորեն կապված դաշտեր ավելացնելու նպատակով (օրինակ՝ կոնտակտների վերաբերյալ գրառումներ, ներդրումների վերաբերյալ գրառումներ և այլն)։

en: Use DedupeRule
hy: Օգտագործել կրկնությունների վերացման կանոնը

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create 'smart' groups based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
hy: Խմբավորեք կոնտակտները խմբերի մեջ (օրինակ՝ այս կոնտակտները մեր «Ղեկավար հանձնաժողովի» անդամ են)։ Կարող եք նաև ստեղծել «խելացի» խմբեր՝ ըստ կոնտակտների որոշակի առանձնահատկության (օրինակ՝ այս խումբը կազմված է մեր տվյալների բազայի այն բոլոր անդամներից, որոնք ունեն որոշակի հասցե)։

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create <strong>smart groups</strong> based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
hy: Խմբավորեք կոնտակտները խմբերի մեջ (օրինակ՝ այս կոնտակտները մեր «Ղեկավար հանձնաժողովի» անդամ են)։ Կարող եք նաև ստեղծել <strong>խելացի խմբեր</strong>՝ ըստ կոնտակտների որոշակի առանձնահատկության (օրինակ՝ այս խումբը կազմված է մեր տվյալների բազայի այն բոլոր անդամներից, որոնք ունեն որոշակի հասցե)։

en: Use Location
hy: Օգտագործել վայրը

en: Use Rule
hy: Օգտագործել կանոնը

en: Use SSL?
hy: Օգտագործե՞լ SSL:

en: Use Saved Field Mapping
hy: Օգտագործել պահպանված դաշտի քարտեզագրումը

en: Use Street Address
hy: Օգտագործել փողոցի հասցեն

en: Use Template
hy: Օգտագործել ձևանմուշը

en: Use a confirmation screen?
hy: Հաստատման էկրան կիրառե՞լ

en: Use a token in the Subject when you are sending mail to a number of recipients and want to include their name and / or other values from their contact record automatically in the subject line.
hy: Նշան օգտագործեք Թեմայի մեջ, երբ հաղորդագրություն եք ուղարկում մի շարք ստացողների և ցանկանում եք թեմայի տողում նրանց կոնտակտի գրառման միջից ներառել նրանց անունը և/կամ այլ արժեքներ ավտոմատ կերպով:

en: Use another contact's address
hy: Օգտագործել մեկ այլ կոնտակտի հասցե

en: Use default site language
hy: Կիրառել կայքի կանխադրված լեզուն

en: Use email greeting at top where available
hy: Օգտագործեք էլ. փոստի ողջույնը վերևում, որտեղ որ հնարավոր է

en: Use existing location
hy: Օգտագործել առկա վայրը

en: Use existing result set
hy: Օգտագործել առկա արդյունքների խումբը

en: Use for Bulk Mail
hy: Օգտագործել զանգվածային փոստային առաքումների համար

en: Use form_options.is_default for field_types which use options.
hy: Օգտագործել form_options.is_default-ը field_types-ի համար, որոնք օգտագործում են ընտրանքներ:

en: Use language in use at the time
hy: Կիրառել ընթացիկ լեզուն

en: Use one of the merge contact options when exporting records to reduce your mailing size by sending a single piece of mail to each address.
hy: Գրառումներ արտահանելիս օգտագործեք «միավորել կոնտակտները» ընտրանքներից մեկը՝ յուրաքանչյուր հասցեին մեկ նամակ ուղարկելու միջոցով նամակագրության չափը փոքրացնելու նպատակով։

en: Use the %1 token for state/province abbreviation or %2 for full state/province name.
hy: Օգտագործել % 1 նշանը  նահանգի / մարզի հապավման համար կամ % 2-ը` նահանգի / մարզի ամբողջական անունը նշելու համար:

en: Use the 'Add Association Rule' form to add new rules.
hy: Նոր կանոններ ավելացնելու համար կիրառել ՛Ավելացնել ասոցիացիայի կանոն՛ ձևը

en: Use the 'Add Association Rule' form to add one.
hy: Կիրառել ՛Ավելացնել ասոցիացիայի կանոնը՛ ձևը՝ կանոն ավելացնելու համար։

en: Use the 'Group Status...' checkboxes to view contacts with 'Pending' status and/or contacts who have been 'Removed' from this group.
hy: Օգտագործեք «Խմբի կարգավիճակը...» նշատուփերը, որպեսզի դիտեք «Ընթացքի մեջ գտնվող» կարգավիճակ ունեցող կոնտակտները և/կամ կոնտակտները, որոնք «Հեռացվել են» այս խմբից:

en: Use the <a href="%1">Multi-value Custom Data Import tool</a> to import data into multiple record custom fields (contact records must already exist).
hy: Օգտագործել <a href="%1">Բազմարժեք հարմարեցված տվյալների ներմուծման գործիքը</a>՝ տվյալները բազմակի գրառումներ ունեցող հարմարեցված դաշտեր ներմուծելու համար (կոնտակտների վերաբերյալ գրառումները պետք է արդեն իսկ գոյություն ունենան)։

en: Use the greeting/address options to determine how you would like the contact's salutation and name displayed for different communication methods. When you send an email or export a list of records to a .csv file for mail merging, the greeting and addressee fields will reflect your preferences.
hy: Օգտագործեք ողջույնի/հասցեի ընտրանքները, որպեսզի որոշեք, թե ինչպես եք ցանկանում, որ ցուցադրվեն կոնտակտի ողջոջյնի խոսքերը և անունը հաղորդակցության տարբեր եղանակների դեպքում: Երբ ուղարկեք էլ. նամակ կամ արտահանեք գրառումների ցուցակ .csv ֆայլի մեջ նամակների միավորմնա համար, ողջույնի և հասցեատիրոջ դաշտերը կարտացոլեն ձեր նախապատվությունները:

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten discounted event fees for each discount set. <strong>Don't forget to click 'Save' when you are finished.</strong>
hy: Օգտագործեք ստորև ներկայացված աղյուսակը  նկարագրական պիտակները և զեղչերի յուրաքանչյուր լրակազմի համար մինչև տասը զեղչված միջոցառումների գումարները մուտքագրելու համար: <strong>Չմոռանաք սեղմել «Պահպանել» կոճակը, երբ ավարտեք։</strong>

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten event fee levels. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed. You can also configure one or more sets of discounted fees by checking "Discounts by Signup Date" below.
hy: Ստորև ներկայացված աղյուսակն օգտագործեք մինչև տասը միջոցառումների գնային մակարդակների համար նկարագրական պիտակներ և գումարներ մուտքագրելու համար: Դրանք կներկայացվեն որպես ռադիոյի կոճակի ընտրանքների ցուցակ: Կցուցադրվեն ինչպես պիտակը, այնպես էլ դոլարով արտահայտված գումարը: Դուք կարող եք նաև կազմաձևել մեկ կամ մի քանի զեղչային տարբերակ՝ ստորև նշելով« Զեղչեր ըստ գրանցման ամսաթվի»:

en: Use these steps to insert clickable action links:
hy: Օգտագործեք այս քայլերը՝ սեղմելու հնարավորություն ունեցող գործողությունների հղումներ զետեղելու համար.

en: Use this Search form to find contacts. Mark the contacts you want to add to this group. Then click 'Add Contacts to %1'.
hy: Օգտագործեք որոնման ձևը՝ կոնտակտներ գտնելու համար: Նշեք կոնտակտները, որոնք ցանկանում եք ավելացնել այս խմբում: Ապա սեղմեք «Ավելացնել կոնտակտները %1-ում»:

en: Use this field if you need to populate the <code>Return-Path</code> mail header element with a fixed value (e.g., <code>myuser@example.org</code>). Enter a fully qualified email address which belongs to a valid SMTP account in your domain. This address will not be seen by 'typical' email clients. Consult with your SMTP provider what address to put in here so that the SMTP server accepts outgoing mail from CiviMail. If this field is left blank, the <code>From</code> email address will be used as the <code>Return-Path</code>.
hy: Օգտագործեք այս դաշտը, եթե պետք է լրացնեք <code>վերադարձի ուղու</code> ֆիքսված արժեքով փոստային վերնագրի տարրը (օրինակ՝ <code>myuser@example.org</code>): Մուտքագրեք լիարժեք որակավորված էլ. փոստի հասցե, որը ձեր տիրույթում պատկանում է վավեր SMTP էջի: Այս հասցեն չեն կարող տեսնել էլ. փոստի «բնորոշ» տեսակին պատկանող հաճախորդները: Խորհրդակցեք ձեր SMTP մատակարարի հետ, թե որ հասցեն պետք է մուտքագրեք այստեղ, որպեսզի SMTP սերվերն ընդունի ելքային հաղորդագրություններ CiviMail-ից: Եթե այս դաշտը դատարկ մնա, <code>ձևում</code> նշված էլ. փոստի հասցեն կօգտագործվի որպես <code>վերադարձի ուղի</code>:

en: Use this field to configure Membership Types where memberships are automatically granted to related contacts. Examples:
hy: Ուղղակի անդամ

en: Use this field to limit/end the repetition of the %1.
hy: Օգտագործել այս դաշտը՝ %1-ի կրկնումը սահմանափակելու/ավարտելու համար։

en: Use this field to store a description of how/why this contact was added to the database. This field is usually auto-filled when a contact is created from a public form i.e. Event Registration.
hy: Օգտագործեք այս դաշտը, որպեսզի պահպանեք այն նկարագրությունը, թե ինչպես է այս կոնտակտն ավելացվել տվյալների բազայում: Այս դաշտը սովորաբար ավտոմատ կերպով է լրացվում, երբ հանրային ձևից կոնտակտ է ստեղծվում, այսինքն՝ Միջոցառման գրանցում:

en: Use this field to store a unique identifier. This is generally used to link contacts with records in a related or legacy application. When migrating data from another system, import the unique contact identifier from the old system to this field. You can then use it to match imported contributions and other transactional data to the corresponding contact record.
hy: Օգտագործեք այս դաշտը՝ հատուկ նույնականացուցիչը պահելու համար: Սա հիմնականում օգտագործվում է կապակցված կամ ժառանգված աշխատածրագրում կոնտակտները գրառումներին միացնելու համար: Մեկ այլ համակարգից տվյալներ տեղափոխելիս հին համակարգից այս դաշտ ներմուծեք հատուկ կոնտակտի նույնականացուցիչը: Ապա դուք կարող եք օգտագործել այն՝ ներմուծված ներդրումները և այլ գործարքների տվյալները համապատասխան կոնտակտների գրառումների հետ համապատասխանեցնելու համար:

en: Use this filter to limit search results to relationships where the related contacts are part of a specific group or groups. For example, you might want to find all individuals who are employees ('Employee of' relationship type) of organizations which are in your 'Corporate Sponsors' group.
hy: Օգտագործեք այս ֆիլտրը՝ որոնման արդյունքներն այն հարաբերություններով սահմանափակելու համար, որոնցում կապակցված կոնտակտները հատուկ խմբի կամ խմբերի մաս են կազմում: Օրինակ՝ դուք, հնարավոր է, ցանկանաք գտնել բոլոր անհատներին, որոնք ձեր «Կորպորատիվ հովանավորների» խմբում գտնվող կազմակերպությունների աշխատողներ են (հարաբերության տեսակը՝ «աշխատող»):

en: Use this filter to limit search results to relationships which were active during the specified time period (e.g. this is useful if you need to search all volunteer relationships that were active during 2014).
hy: Օգտագործեք այս ֆիլտրը՝ որոնման արդյունքները այն հարաբերություններով սահմանափակելու համար, որոնք ակտիվ են եղել նշված ժամանակահատվածում (օրինակ՝ սա արդյունավետ է, երբ դուք պետք է որոնեք բոլոր կամավոր հարաբերությունները, որոնք ակտիվ են եղել 2014 թվականին):

en: Use this form to Add new Survey. You can create a new Activity type, specific to this Survey or select an existing activity type for this Survey.
hy: Կիրառել այս ձևաթուղթը նոր հարցում ավելացնելու համար։ Դուք կարող եք ստեղծել այս հարցմանը բնորոշ նոր գործունեության տեսակ կամ ընտրել այս հարցման համար գոյություն ունեցող գործունեության տեսակ։

en: Use this form to Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions to WordPress roles.
hy: Օգտագործեք այս ձևը՝ CiviCRM բաղադրիչներին մուտքի հնարավորություն և WordPress դերերին այլ CiviCRM թույլտվություններ տրամադրելու համար:

en: Use this form to add or edit re-usable message templates.
hy: Օգտագործեք այս ձևաթուղթը՝ վերօգտագործվող հաղորդագրության ձևանմուշներ ավելացնելու կամ խմբագրելու համար:

en: Use this form to change the amount or number of installments for this recurring contribution. Changes will be automatically sent to the payment processor. You can not change the contribution frequency.
hy: Այս կրկնվող ներդրման հերթական վճարների չափը կամ քանակը փոխելու համար օգտագործեք այս ձևը:

en: Use this form to configure the location and optional contact information for the event. This information will be displayed on the Event Information page. It will also be included in online registration pages and confirmation emails if these features are enabled.
hy: Օգտագործեք այս ձևաթուղթը` միջոցառման վայրը և կամընտրովի կոնտակտային տվյալները կազմաձևելու համար: Այս տեղեկատվությունը կտեղադրվի միջոցառումների տեղեկատվական էջում: Եթե այդ գործառույթներն ակտիվացվեն, ապա այն կներառվի նաև առցանց գրանցման էջերում և հաստատման էլ.նամակներում։

en: Use this form to edit the title and group-level help for a set of Price fields.
hy: Օգտագործել այս ձևը՝ արժեքի մի շարք դաշտերի վերնագիրը և խմբային մակարդակի օգնությունը խմբագրելու համար։

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the <strong>Enabled</strong> box un-checked..
hy: Օգտագործեք այս ձեաթուղթըը, որպեսզի ակտիվացնեք և կարգավորեք "Անդամագրման և անդամակցության թարմացման" բաժինն առցանց ներդրումների այս էջում: Եթե դուք չեք օգտագործում այս էջը, անդամակցության գրանցման համար, ապա նշում մի կատարեք <strong>Ակտիվացված է</strong>1 վանդակում:

en: Use this form to set the title, the type of record the fields will be used for, and set-level help. You will then be able to add any number of fields to the set.
hy: Օգտագործեք այս ձևը՝ սահմանելու վերնագիրը, գրառման տեսակը, որի համար կօգտագործվեն դաշտերը, և կազմի մակարդակի օգնությունը։ Այնուհետև, դուք կկարողանաք կազմին ավելացնել ցանկացած թվով դաշտեր։

en: Use this form to submit Membership Record on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
hy: Օգտագործեք այս ձևթուղթը՝ % 1 անունից անդամակցության գրանցման մուտքագրման համար: 1  % 2 գործարքը կմուտքագրվի՝ 1 ընտրված վճարում իրականացնող օպերատորի միջոցով:

en: Use this form to submit an event registration on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
hy: Օգտագործեք այս ձևաթուղթը `% 1 անունից միջոցառման գրանցում մուտքագրելոււ համար: <strong>A% 2 գործարքը կմուտքագրվի</strong> ընտրված վճարման օպերատորի միջոցով:

en: Use this screen to define or update the Case Roles, Activity Types, and Timelines for a case type.
hy: Օգտագործել այս էկրանը գործերի դերը, գործունեության տեսակները և ժամանակագրությունը սահմանելու կամ թարմացնելու համար։

en: Use this search
hy: Օգտագործել սույն որոնումը

en: Use to sort and/or set display properties for sub-set(s) of options within an option group. EXAMPLE: Use for college_interest field, to differentiate partners from non-partners.
hy: Օգտագործել ընտրանքների խմբում ընտրանքների ենթաշարք(եր)ի համար ցուցադրման հատկությունները դասակարգելու և/կամ կազմելու նպատակով: ՕՐԻՆԱԿ՝ օգտագործել college_interest դաշտի դեպքում գործընկերներին ոչ գործընկերներից տարբերակելու համար:

en: Use tokens when you are sending mail or generating PDF letters for a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
hy: Նշաններ օգտագործեք, երբ հաղորդագրություն կամ PDF տառեր եք ուղարկում մի շարք ստացողների և ցանկանում եք ձեր հաղորդագրության մեջ նրանց կոնտակտի գրառման միջից ներառել նրանց անունը և / կամ այլ արժեքներ ավտոմատ կերպով:

en: Use tokens when you are sending mail to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
hy: Նշան օգտագործեք, երբ հաղորդագրություն եք ուղարկում մի շարք ստացողների և ցանկանում եք ձեր հաղորդագրության մեջ նրանց կոնտակտի գրառման միջից ներառել նրանց անունը և/կամ այլ արժեքներ ավտոմատ կերպով:

en: Use tokens when you are sending sms to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
hy: Նշաններ օգտագործեք, երբ ստացողի համարին sms եք ուղարկում և ցանկանում եք  ձեր հաղորդագրության մեջ ավտոմատ ներառել նրանց անունը և/կամ նրանց կոնտակտային գրառման այլ հատկանիշները:

en: Used For
hy: Օգտագործվում է ... նպատակով

en: Used For:
hy: Օգտագործման նպատակը՝

en: Used For?
hy: Ի՞նչ նպատակով է օգտագործվում

en: Used for multilingual installation
hy: Օգտագործվում է բազմալեզու տեղադրման նպատակով

en: Used for repeating entity
hy: Օգտագործվում է միավորը կրկնելու նպատակով:

en: Used in search forms and for relationships.
hy: Օգտագործվում է որոնման ձևերի և հարաբերությունների համար:

en: User Added
hy: Օգտատերն ավելացվել է

en: User Dashboard
hy: Օգտատիրոջ վահանակը

en: User Dashboard Options
hy: Օգտատերերի կառավարման վահանակի ընտրանքներ

en: User ID
hy: Օգտատիրոջ ID

en: User Link
hy: Օգտատերերի հղում

en: User Name
hy: Օգտատիրոջ անուն

en: User Name Label
hy: Օգտագործողի անվանապիտակ

en: User Name is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
hy: օգտատիրոջ անունը նշված չէ «&raquo-ի կառավարում», «Համակարգի կարգավորումների &raquo», «Վճարման օպերատորներ» դաշտերում:

en: User Preference
hy: Օգտատիրոջ կարգավորումներ

en: User Record
hy: Օգտատիրոջ գրառումը

en: User account is no longer active
hy: Օգտատիրոջ էջը այլևս ակտիվ չէ

en: User and User Admin Only
hy: Միայն օգտատեր և ադմին օգտատեր

en: User creating the case
hy: Օգտագործողը ստեղծում է տիպային օրինակը

en: User inbox is full
hy: Օգտագործողի մուտքի արկղը լիքն է

en: User-defined Profile
hy: Օգտատերերի կողմից սահմանվող Պրոֆիլ

en: User-defined Profiles
hy: Օգտատերերի կողմից սահմանվող Պրոֆիլներ

en: User-driven Messages
hy: Օգտագործողի հաղորդագրություններ

en: Username
hy: Օգտատիրոջ անունը

en: Username is not set for this payment processor
hy: Օգտատիրոջ անունը սահմանված չէ վճարման այս օպերատորի համար

en: Username to use when polling (for IMAP and POP3).
hy: Ընտրության ժամանակ կիրառվող օգտագործողի անունը ( IMAP-ի և POP3-ի համար)

en: Users and Permissions
hy: Օգտվողներ և թույլտվություններ

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing Participant Status.
hy: Օգտատերերն այլևս չեն կարողանա ընտրել այս պարամետրը մասնակիցների կարգավիճակն ավելացնելիս կամ խմբագրելիս:

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing contact locations.
hy: Օգտատերերն այլևս չեն կարողանա ընտրել այս պարամետրը կոնտակտի գտնվելու վայրն ավելացնելիս կամ խմբագրելիս:

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing relationships between contacts.
hy: Օգտագործողները այլևս չեն կարողանա ընտրել այս պարամետրը կոնտակտներ ավելացներիս կամ նրանց միջև եղած հարաբերությունները խմբագրելիս:

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing transaction pages.
hy: Օգտատերերն այլևս չեն կարողանա ընտրել այս պարամետրը գործարքի էջեր ավելացնելիս կամ խմբագրելիս:

en: Users with 'administer reserved reports' permission can mark a report instance as reserved, which prevents other users from accessing or modifying Report Criteria and Report Settings. This is particularly useful for report instances whose criteria affect the data available on non-report screens. For example, the display columns configured for the  Contact Logging Summary affect the columns shown under each contact's Change Log tab.
hy: ՛Ամրագրված հաշվետվություններ կառավարելու՛ թույլտվություն ունեցող օգտատերերը կարող են հաշվետվության օրինակը նշել որպես ամրագրված, որը թույլ չի տա, որպեսզի մյուս օգտագործողները մուտք գործեն և փոփոխեն Հաշվետվության չափանիշները և Հաշվետվության կարգավորումները։ Դա հատկապես կարևոր է հաշվետվության այն օրինակների համար, որոնց չափանիշներն ազդում են հաշվետվություններ չցուցադրող էկրանների վրա առկա տվյալների վրա։ Օրինակ՝ Կոնտակտների գրանցման ամփոփագրի համար կազմաձևած ցուցադրման սյուներն ազդում են այն սյուների վրա, որոնք ցուցադրված են յուրաքանչյուր կոնտակտի Փոխել գրանցումը էջանշանի ներքո։

en: Users with appropriate permissions can add this report to their dashboard.
hy: Համապատասխան թույլտվություն ունեցող օգտատերերը կարող են այս հաշվետվությունն ավելացնել իրենց վահանակին

en: Uses date range passed in by form field. Can pass in a posix date part parameter. Start and end offsets defined here are ignored.
hy: Օգտագործում է ամսաթվերի միջակայքը, որն ստեղծվել է ըստ ձևային դաշտի: Կարող է ստեղծվել POSIX ամսաթվի պարամետրով: Այստեղ սահմանված սկզբնական և վերջնական տեղաշարժները անտեսվում են:

en: Usually the last 3-4 digits in the signature area on the back of the card.
hy: Սովորաբար, քարտի հետևի մասում՝ ստորագրության հատվածի վերջին 3-4 թիվը։

en: Uzbek
hy: Ուզբեկերեն

en: Valid Rows
hy: Վավեր շարքեր

en: Validate Email Address from Mailings.
hy: Վավերացնել էլ․ փոստի հասցեն զանգվածային ուղարկվող գովազդային էլ․ նամակից:

en: Value
hy: Արժեք

en: Value Label
hy: Արժեքի պիտակը

en: Value Saved
hy: Արժեքը պահպանվել է

en: Value field Data Type mismatch
hy: Պարամետրերի դաշտի տվյալների տեսակի անհամապատասխանություն

en: Value for filters 'This Year' and 'Other Years' can not be same.
hy: "Այս տարի" և "Մյուս տարիները" ֆիլտրերի արդյունքը չի կարող նույնը լինել։

en: Value must be an integer.
hy: Միավորը պետք է արտահայտված լինի ամբողջ թվով։

en: Value should be a positive number
hy: Արժեքը պետք է դրական թիվ լինի

en: Variable name/programmatic handle for this field.
hy: փոփոխական անվանումը/ծրագրավորելի բռնակը` նախատեսված այս դաշտի համար:

en: Variable name/programmatic handle for this group.
hy: Այս խմբի համար նախատեսված փոփոխական անվանումը/ծրագրավորելի բռնակը:

en: Variable name/programmatic handle for this set of price fields.
hy: փոփոխական անվանումը/ծրագրավորելի բռնակը` նախատեսված գնային դաշտերի այս կազմի համար:

en: Venda
hy: Վենդերեն

en: Verify SSL Certificates
hy: Վավերացնել SSL վկայականները

en: Verify email address to opt out:
hy: Ստեղծող և ուղարկող՝

en: Verify email address to unsubscribe:
hy: Հաստատել էլ․ փոստի հասցեն՝ դուրս գրվելու համար

en: Verify the content and formatting looks consistent across various email clients.
hy: Հավաստիացեք, որ էլ․ հաղորդագրության բովանդակությունը և ձևաչափը նույնն է էլ․ փոստի տարբեր հասցեատերերին ուղարկելիս:

en: Verifying the SSL certificate helps confirm that CiviCRM is securely communicating directly to payment processors.
hy: SSL սերտիֆիկատի վավերացումը կօգնի հաստատել, որ CiviCRM- ն ապահով կերպով ուղղակիորեն կապված է վճարման օպերատորների հետ:

en: Version information found to be missing in database. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state.
hy: Հայտնաբերվել է, որ տարբերակի վերաբերյալ տեղեկատվությունը բացակայում է տվյալների բազայից: Դուք պետք է որոշեք ձեր տվյալների բազայի ընթացիկ վիճակին համապատասխան ճիշտ տարբերակը:

en: Version information missing in civicrm codebase.
hy: Տարբերակային տեղեկատվություն civilicrm կոդերի բազայում բացակայում է:

en: Version information missing in civicrm database.
hy: Տարբերակային տեղեկատվություն civilicrm տվյալների բազայում բացակայում է:

en: Vertical Spacing
hy: Ուղղահայաց միջակայքեր

en: Via Email
hy: Էլ․փոստով

en: Via Web
hy: Վեբով

en: Vietnamese
hy: Վիետնամերեն

en: View
hy: Դիտում

en: View %1
hy: Դիտել %1-ը

en: View %1 Record
hy: Դիտել գրառում %1-ը

en: View / Edit Multiple Choice Options
hy: Դիտել / խմբագրել բազմակի ընտրության ընտրանքները

en: View / download files including images and photos
hy: Դիտել / վերբեռնել ֆայլերը՝ ներառյալ պատկերներ և լուսանկարներ

en: View ANY CONTACT in the CiviCRM database, export contact info and perform activities such as Send Email, Phone Call, etc.
hy: Դիտել ՑԱՆԿԱՑԱԾ ԿՈՆՏԱԿՏ CiviCRM տվյալների բազայում, արտահանել կոնտակտային տվյալներ և իրականացնել այնպիսի գործողություններ, ինչպիսիք են Ուղարկել էլ. փոստ, Հեռախոսազանգ և այլն:

en: View Activity
hy: Դիտել գործողությունը

en: View Activity History URL
hy: Դիտել գործողության պատմության URL-ը

en: View Activity Record
hy: Դիտել գործունեության վերաբերյալ գրառումները

en: View All Reports
hy: Դիտել բոլոր հաշվետվությունները

en: View Case
hy: Դիտել գործը

en: View Change Log
hy: Դիտել փոփոխությունների մատյանը

en: View Comment
hy: Դիտել մեկնաբանությունը

en: View Contact
hy: Դիտել կոնտակտ

en: View Contact Dashboard
hy: Դիտել կոնտակտների վահանակը

en: View Contact Dashboard (for themselves and visible contacts)
hy: Դիտել կոնտակտի վահանակը (իրենց և տեսանելի կոնտակտների համար)

en: View Contact Detail Report for this contact
hy: Դիտել այս կոնտակտի տվյալների վերաբերյալ հաշվետվություն

en: View Contact Details
hy: Դիտել կոնտակտի մանրամասները

en: View Contact Record
hy: Դիտել կոնտակտների վերաբերյալ գրառումները

en: View Contact Summary for Employer.
hy: Դիտել կոնտակտի ամփոփագիրը գործատուի համար

en: View Contact Summary for this Contact
hy: Դիտել այս կոնտակտի ամփոփագիրը

en: View Contact Summary for this Contact.
hy: Դիտել տվյալ կոնտակտային անձի ամփոփագիրը

en: View Contact URL
hy: Դիտել կոնտակտի URL-ը

en: View Contact details for this contact.
hy: Դիտել տվյալ կոնտակտի մանրամասները

en: View Contribution Details
hy: Դիտել ներդրումների մանրամասները

en: View Contribution Details for this Contact.
hy: Դիտել այս կոնտակտի ներդրումների մանրամասները

en: View Contribution details for this contact
hy: Դիտել տվյալ ներդրումների մանրամասները տվյալ կոնտակտի համար

en: View Default
hy: Դիտել կանխադրված ձևանմուշը

en: View Details of Case.
hy: Դիտել տվյալ գործի մանրամասները

en: View Details of this Contribution.
hy: Դիտել տվյալ ներդրման մանրամասները

en: View Event Income Details for this Event
hy: Դիտել Միջոցառման եկամուտների մանրամասներն այս միջոցառման համար

en: View Event Income For this Event
hy: Դիտել այս միջոցառման եկամուտը

en: View Event Income details for this Event.
hy: Դիտել այս միջոցառման Եկամտի վերաբերյալ մանրամասները

en: View Event Participants For this Event
hy: Դիտել այս միջոցառման մասնակիցներին

en: View Event Registration for
hy: Դիտել միջոցառման գրանցում -------ի համար

en: View Job Log
hy: Դիտել առաջադրանքների ցանկը

en: View Mailing
hy: Դիտել փոստային առաքումները

en: View Mailing Report
hy: Դիտել Փոստային առաքումների վերաբերյալ հաշվետվությունը

en: View Mailing details for this mailing
hy: Դիտել փոստային առաքումների մանրամասներն այս փոստային առաքման համար

en: View Membership
hy: Դիտել անդամակցությունը

en: View Membership Detail for this Contact.
hy: Դիտել այս կոնտակտի անդամության մասնրամասները

en: View Membership URL
hy: Դիտել անդամակցության URL-ն

en: View Membership for
hy: Դիտել անդամակցություն ---ի համար

en: View Multiple Choice Option
hy: Դիտել բազմակի ընտրության ընտրանքը

en: View Note
hy: Դիտել նշումը

en: View Only
hy: Միայն դիտում

en: View Only cannot be selected if this field is to be included on the registration form
hy: «Միայն դիտել» դաշտը հնարավոր չէ ընտրել, եթե այդ դաշտը պետք է ներառվի գրանցման ձևաթղթում

en: View Only?
hy: Միայն դիտե՞լ

en: View Option
hy: Դիտել ընտրանքը

en: View Participant
hy: Դիտել մասնակցին

en: View Participant Record
hy: Դիտել մասնակցի գրառումը

en: View Participant Record for this Contact.
hy: Դիտել մասնակցի վերաբերյալ գրառումն այս կոնտակտի համար

en: View Participant URL
hy: Դիտել մասնակցի URL-ն

en: View Participation
hy: Դիտել մասնակցությունը

en: View Pledge Details for this contact
hy: Դիտել այս կոնտակտի խոստումների վերաբերյալ մանրամասները

en: View Price Fields
hy: Դիտել գնային դաշտերը

en: View Price Option
hy: Դիտել գնի ընտրանքը

en: View Price Options
hy: Դիտել արժեքի ընտրանքները

en: View Primary
hy: Հիմնականի դիտում

en: View Primary member record
hy: Դիտել հիմնական անդամի վերաբերյալ տեղեկատվությունը

en: View Profile Details
hy: Դիտել պրոֆիլի մանրամասները

en: View Relationship
hy: Դիտել հարաբերությունը

en: View Relationship Type
hy: Դիտել հարաբերության տեսակը

en: View Relationship for
hy: Դիտել հարաբերությունը

en: View Relationship for %1
hy: Դիտել հարաբերությունը «%1»-ի համար

en: View Results
hy: Դիտել արդյունքները

en: View Results As
hy: Դիտել արդյունքները որպես

en: View Revisions
hy: Դիտել ուղղումները

en: View Selected Contacts
hy: Դիտել ընտրված կոնտակտները

en: View Survey Report
hy: Դիտել հարցման վերաբերյալ հաշվետվությունը

en: View System Default Message Template
hy: Դիտեք համակարգի կանխադրված հաղորդագրության ձևանմուշը

en: View Website Profile
hy: Դիտել վեբ կայքի պրոֆիլը

en: View accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
hy: Դիտել օգտատիրոջ կողմից ստեղծված հաշվապահական փաթեթները (Մուտք գործել CiviContribute)

en: View activity
hy: Դիտել գործողությունը

en: View activity details
hy: Դիտել գործառույթի մանրամասները

en: View all accounting batches (with Access to CiviContribute)
hy: Դիտել բոլոր հաշվապահական փաթեթները (Մուտք գործել CiviContribute)

en: View all activities (for visible contacts)
hy: Դիտել բոլոր գործողությունները (տեսանելի կոնտակտների համար)

en: View all custom fields regardless of ACL rules
hy: Դիտել բոլոր հարմարեցված դաշտերը՝ անկախ ACL կանոններից

en: View all events for this contact
hy: Դիտել տվյալ կոնտակտի բոլոր միջոցառումները

en: View all existing and / or expired memberships for this contact
hy: Դիտել տվյալ կոնտակտի ընթացիկ և/կամ ավարտված անդամակցությունները

en: View all memberships for this contact
hy: Դիտել տվյալ անդամի բոլոր անդամակցությունները

en: View all results for activities
hy: Դիտել գործառույթների բոլոր արդյունքները

en: View all results for cases
hy: Դիտել գործերի բոլոր արդյունքները

en: View all results for contacts
hy: Դիտել կոնտակտների բոլոր արդյունքները

en: View all results for contributions
hy: Դիտել ներդրումների բոլոր արդյունքները

en: View all results for files
hy: Դիտել ֆայլերի բոլոր արդյունքները

en: View all results for memberships
hy: Դիտել անդամակցությունների բոլոր արդյունքները

en: View all results for participants
hy: Դիտել մասնակիցների բոլոր արդյունքները

en: View and Edit Custom Fields
hy: Դիտել և խմբագրել հարմարեցրած դաշտերը

en: View and Edit Fields
hy: Դիտել և խմբագրել դաշտեր

en: View and Edit Price Fields
hy: Դիտել և խմբագրել գնային դաշտերը

en: View and edit all cases (for visible contacts)
hy: Դիտել և խմբագրել բոլոր գործերը (տեսանելի կոնտակտային անձանց համար)

en: View and edit only those cases managed by this user
hy: Դիտել և խմբագրել միայն այս օգտագործողի կողմից կառավարվող գործերը

en: View and update
hy: Դիտել և թարմացնել

en: View as pdf
hy: Դիտել pdf ֆորմատով

en: View complete event information.
hy: Դիտել միջոցառման վերաբերյալ ամբողջական տեղեկատվությունը

en: View complete message
hy: Դիտել ամբողջական հաղորդագրությունը

en: View contact
hy: Դիտել կոնտակտը

en: View contact summary for this househould
hy: Դիտել այս ընտանիքի կոնտակտային ամփոփագիրը

en: View contact summary for this organization.
hy: Դիտել կոնտակտային ամփոփագիրը այս կազմակերպության համար

en: View contribution details for this individual
hy: Դիտել այս անհատի համար կատարված ներդրումների մանրամասները

en: View contributions for this Country.
hy: Նոր ներդրումներ տվյալ երկրի համար

en: View current revision
hy: Դիտել ընթացիկ տարբերակը

en: View data in a profile.
hy: Դիտել պրոֆիլի տվյալները:

en: View details and manage alerts
hy: Դիտել մանրամասները և կառավարել ահազանգերը

en: View details for this update
hy: Դիտել այս թարմացման մանրամասները

en: View displays CiviCRM Activities
hy: CiviCRM-ի գործողությունների էջերի դիտումները

en: View displays CiviCRM Contacts, of people, organizations, etc.
hy: Դիտել ցուցադրումները CiviCRM- ի կոնտակտների, մարդկանց, կազմակերպությունների և այլնի ցուցադրումները

en: View displays CiviCRM Contributions, with relation to contacts.
hy: Դիտել տվյալ կոնտակտին առնչվող CiviCRM ներդրումների էջերը

en: View displays CiviCRM Events
hy: Դիտել CiviCRM միջոցառումների ցուցադրումները

en: View displays CiviCRM Mailing Results.
hy: CiviCRM փոստային առաքումների էջերի դիտումներ

en: View displays CiviCRM Memberships, with connection to contacts.
hy: Դիտել CiviCRM անդամակցությունների էջերը՝ կապված կոնտակտների հետ

en: View displays CiviCRM Participants, often in conjunction with Event Filters
hy: Դիտումը ցույց է տալիս CiviCRM մասնակիցներին՝ հաճախ կապված միջոցառումների ֆիլտրերի հետ

en: View displays CiviCRM Relationships, with connection to contacts.
hy: Դիտումն արտացոլում է CiviCR հարաբերությունները կապված կոնտակտների հետ

en: View event info page
hy: Դիտել միջոցառման տեղեկատվական էջը

en: View issues and report bugs.
hy: Դիտել խնդիրները և զեկուցել վրիպակների մասին։

en: View memberships
hy: Դիտել անդամակցությունները

en: View notes (for visible contacts) even if they're marked admin only
hy: Դիտել նշումները (տեսանելի կոնտակտների համար), նույնիսկ եթե նրանք նշված են որպես միայն ադմին

en: View online event information pages
hy: Առցանց տարբերակով դիտել միջոցառման վերաբերյալ տեղեկատվությունը

en: View only
hy: Միայն դիտել

en: View or Edit Fields for this Profile
hy: Դիտել կամ խմբագրել այս Պրոֆիլի դաշտերը

en: View primary member contact summary
hy: Դիտել հիմնական կոնտակտի ամփոփագիրը

en: View repeatDetails for this state.
hy: Դիտել այս շրջանի համար կրկնվող տվյալները

en: View reports
hy: Դիտել հաշվետվությունները

en: View results
hy: Դիտել արդյուքները

en: View results of debug and backtrace
hy: Դիտել կարգաբերման և հետագծելիություն ապահովող ցանկի արդյունքները

en: View sql used in CiviReports
hy: Դիտել CiviReports-ում օգտագործված sql-ները

en: View the Dedupe Exceptions
hy: Դիտել կրկնությունների վերացման բացառությունները

en: View the Event Information page as it will be displayed to site visitors.
hy: Դիտել միջոցառումների տեղեկատվական էջը, որը հասանելի կլինի կայք մուտք գործողների համար:

en: View the system default for this workflow message template
hy: Դիտել համակարգի սկզբնական ձևանմուշն այս աշխատանքային գործընթացի հաղորդագրության համար

en: View this Participant
hy: Դիտել այս մասնակցին

en: View this contribution.
hy: Դիտել այս ներդրումը

en: View this revision of the activity record.
hy: Դիտել գործողության վերաբերյալ գրառման այս վերանայված տարբերակը

en: View, Edit and Delete ANY CONTACT in the CiviCRM database; Create and edit relationships, tags and other info about the contacts
hy: Դիտել, խմբագրել և ջնջել ՑԱՆԿԱՑԱԾ ԿՈՆՏԱԿՏ CiviCRM տվյալների բազայում, ստեղծել և խմբագրել հարաբերությունները, նշապիտակները և կոնտակտների վերաբերյալ այլ տեղեկություններ

en: View/Edit Drupal User Account
hy: Դիտել/խմբագրել Drupal-ի օգտատիրոջ էջը

en: Viewed contact
hy: Դիտված կոնտակտ

en: Views For Display Contacts
hy: Ցուցադրված կոնտակտների դիտումներ

en: Views integration settings
hy: Դիտում է ինտեգրման կարգավորումները

en: Visibility
hy: Տեսանելիությունը

en: Visibility per Option
hy: Տեսանելիությունը յուրաքանչյուր ընտրանքի համար

en: Visible
hy: Տեսանելի

en: Visual relationship between this form and its parent.
hy: Տեսողական հարաբերություն այս ձևանմուշի և դրա ծնողի միջև:

en: Voicemail
hy: Ձայնային հաղորդագրություն

en: Volapük
hy: Վոլափյուք

en: Volunteer
hy: Կամավոր

en: Volunteer for
hy: Կամավոր՝ ինչ աշխատանքների

en: Volunteer is
hy: Կամավորը․․․ է

en: Volunteer relationship.
hy: Կամավորական հարաբերություններ։

en: Vote
hy: Քվեարկել

en: Vote Cancelled.
hy: Քվեն չեղարկվել է

en: Vote Recorded.
hy: Քվեն գրացված է

en: Voted?
hy: Քվեարկել է՞

en: Voter Reservation
hy: Ընտրողի ամրագրում

en: Voter Reservation did not add for %1 Contact(s).
hy:  %1 կոնտակտ(ներ)ի համար չի ավելացվել ընտրողի ամրագրում

en: Voter Reservation has been added for %1 Contact(s).
hy:  %1 կոնտակտ(ներ)ի համար ավելացվել է ընտրողի ամրագրում։

en: Voter Reservation is full for this survey.
hy: Ընտրողի ամրագրումը լիակատար է այս հարցման համար

en: WARNING - Disabling an option which has been assigned to existing records will result in that option being cleared when the record is edited.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ - գոյություն ունեցող տվյալներին վերագրված տարբերակի ապաակտիվացման արդյունքում այդ տարբերակը կջնջվի տվյալների խմբագրման  դեպքում:

en: WARNING - Disabling this group will disable all the child groups associated if any.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ - Այս խումբն ապաակտիվացնելու արդյունքում կապաակտիվացվեն դրան առնչվող բոլոր մանկական խմբերը, եթե այդպիսիք կան:

en: WARNING - This action sets the CiviCRM recurring contribution status to Cancelled, but does NOT send a cancellation request to the payment processor. You will need to ensure that this recurring payment (subscription) is cancelled by the payment processor.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ - Այս գործողությամբ CiviCRM- ի կրկնվող ներդրման կարգավիճակը համարվում է չեղարկված, սակայն վճարման օպերատորին չեղարկման հայտ ՉԻ ուղարկվում: Դուք պետք է հավաստիանաք, որ այդ կրկնվող վճարումը (բաժանորդագրությունը) չեղարկվել է վճարման օպերատորի կողմից:

en: WARNING: Are you sure you want to delete mapping '<b>%1</b>'?
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Դուք իսկապե՞ս ցանկանում եք ջնջել '<b>% </b>' տեղանշումը:

en: WARNING: Are you sure you want to delete the attached file?
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ․ համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք ջնջել կից ֆայլը

en: WARNING: Are you sure you want to revert the below changes?
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ․ համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում եք հետադարձել ներքոբերյալ փոփոխությունները

en: WARNING: Delete will remove this permission from the specified ACL Role.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ. Ջնջելու արդյունքում այս թույլտվոևթյունը կհեռացվի նշված ACL դերից:

en: WARNING: Deleting this Participant Status will remove all of its settings.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Այս մասնակիցի կարգավիճակը ջնջելու արդյունքում կջնջվեն դրա հետ կապված բոլոր կարգավորումները:

en: WARNING: Deleting this Scheduled Job will cause some important site functionality to stop working.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Այս պլանավորված աշխատանքը ջնջելը կհանգեցնի կայքի կարևոր գործառույթների դադարեցմանը:

en: WARNING: Deleting this custom field option will result in the loss of all related data.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ․ հարմարեցված դաշտի այս ընտրանքը ջնջելու դեպքում դրա հետ կապված բոլոր տվյալները կկորչեն։

en: WARNING: Deleting this custom field set will result in the loss of all '%1' data.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ․ հարմարեցված դաշտի այս կազմը ջնջելու դեպքում բոլոր '%1' տվյալները կկորչեն։

en: WARNING: Deleting this custom field will result in the loss of all '%1' data. Any Profile form and listings field(s) linked with '%1' will also be deleted.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ․ այս հարմարեցրած դաշտը ջնջելու դեպքում բոլոր '%1' տվյալները կկորչեն։  '%1' -ի հետ կապված Պրոֆիլի ցանկցած ձև և ցանկերի դաշտ(եր)ը նույնպես կջնջվեն։

en: WARNING: Deleting this option gruop will result in the loss of all records which use the option.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Այս տարբերակը ջնջելու արդյունքում կանհայտանան բոլոր այն գրառումները, որոնք կիրառում են այս տարբերակը:

en: WARNING: Deleting this option will remove this ACL Role Assignment.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ. Այս ընտրանքի ջնջումը կհեռացնի ACL դերի խոխանցումը:

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all %1 related records which use the option.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Այս տարբերակը ջնջելու արդյունքում կանհայտանան % 1-ի հետ կապված բոլոր այն գրառումները, որոնք կիրառում են այս տարբերակը:

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Relationship records of this type.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Այս ընտրանքը ջնջելու արդյունքում այս տիպի հարաբերությունների վերաբերյալ բոլոր տվյալները կվերանան:

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Report related records which use the option. This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Do you want to continue?
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ․ Այս տարբերակը ջնջելու հետևանքով կանհայտանան  հաշվետվությանն առնչվող բոլոր գրառումները, որոնք օգտագործում են այս տարբերակը: Դա նշանակում է, որ մեծ քանակությամբ տվյալներ կարող են կորել, և այդ գործողությունը հնարավոր չէ չեղարկել։ Ցանկանում ե՞ք շարունակել։

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all data.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ․ այս ընտրանքը ջնջելու դեպքում բոլոր տվյալները կկորչեն։

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all location type records which use the option.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Այս տարբերակը ջնջելու արդյունքում կանհայտանան տեղանքի վերաբերյալ բոլոր գրառումները, որոնք կիրառում են այդ տարբերակը:

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all membership records of this type.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Այս տարբերակը ջնջելու դեպքում կկորցնեք այս կատեգորիայի անդամագրությանն առնչվող բոլոր գրանցումները:

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of mail settings data.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Այս տարբերակը ջնջելը կհանգեցնի փոստային կարգավորումների տվյալների կորստի:

en: WARNING: Deleting this price field will result in the loss of all '%1' data.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ․ արժեքների այս դաշտը ջնջելու դեպքում բոլոր '%1' տվյալները կկորչեն։

en: WARNING: Deleting this price set will result in the loss of all '%1' data.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ․ այս գնացուցակը ջնջելու դեպքում բոլոր '%1' տվյալները կկորչեն։

en: WARNING: Deleting this profile field will remove it from Profile forms and listings. If this field is used in any 'stand-alone' Profile forms, you will need to update those forms to remove this field.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ․ պրոֆիլի այս դաշտը ջնջելու դեպքում այն կհեռացվի Պրոֆիլի ձևերից և ցանկերից։ Եթե այս դաշտն օգտագործվի Պրոֆիլի ցանկացած «առանձին» ձևում, այն հեռացնելու համար անհրաժեշտ կլինի թարմացնել այդ ձևերը։

en: WARNING: Deleting this registration will result in the loss of related payment records (if any).
hy: ԶԳՈՒՇԱՈՒՄ. Այս գրանցումը ջնջելու հետևանքով կկորչեն հարակից վճարումների վերաբերյալ գրառումները (եթե այդպիսիք կան):

en: WARNING: Do NOT use spaces in the Location Name.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Տեղանքի անունը նշելիս մի օգտագործեք բացատներ:

en: WARNING: If any external files or programs reference the old "Name", then they must be updated manually.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ․ Եթե որևէ արտաքին ֆայլի կամ ծրագրի հղում է կատարվում հին "Անունով", ապա դրանք պետք է ձեռքով թարմացվեն։

en: WARNING: If you cancel the recurring contribution associated with this membership, the membership will no longer be renewed automatically. However, the current membership status will not be affected.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ․ Եթե չեղարկեք այս անդամակցության հետ կապված կրկնվող ներդրումը` անդամագրությունն այլևս ավտոմատ կերպով չի թարմացվի: Սակայն դա ազդեցություն չի ունենա ընթացիկ անդամակցության կարգավիճակի վրա:

en: WARNING: If you use CiviCase with v4.5.alpha*, v4.5.beta*, or v4.5.0, it is possible that previous upgrades corrupted some CiviCase metadata. If you have not already done so, please identify any custom field sets, smart groups, or reports which refer to CiviCase and ensure that they are properly configured.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ. Եթե դուք օգտագործում եք CiviCase v4.5.alpha*, v4.5.beta* կամ v4.5.0, հնարավոր է, որ նախորդ թարմացումները կոռումպացված են որոշ CiviCase մետատվյալներով: Եթե դուք դա արդեն չեք արել, նշեք ցանկացած անհատական դաշտի խմբերի, խելացի խմբերի կամ զեկույցների, որոնք վերաբերում են CiviCase-ին և համոզվեք, որ դրանք պատշաճ կերպով կազմաձևված են:

en: WARNING: Once a rule is marked as reserved it can not be deleted and the fields and weights can not be modified.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ. Երբ կանոնը նշվում է որպես «ամրագրված», այն չի կարող ջնջվել, իսկ դաշտերն ու կշիռներն էլ չեն կարող փոփոխվել:

en: WARNING: The case type name includes deprecated characters.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ․ Գործի տեսակի անվանումը ներառում է ոչ արդիական նիշեր

en: WARNING: The duplicate contact record WILL BE DELETED after the merge is complete.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ. Կրկնօրինակ կոնտակտի գրառումը ԿՋՆՋՎԻ, երբ միավորումն ավարտվի:

en: WARNING: The setting (%1) has been reverted.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ. Կարգավորումը (%1) հետադարձվել է:

en: WARNING: The setting (%1) is overridden and could not be reverted.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ. Կարգավորումը (%1) չեղարկվել է և հնարավոր չէ հետադարձել:

en: WARNING: There are %1 user accounts associated with both the original and duplicate contacts. Ensure that the %1 user you want to retain is on the right - if necessary use the 'Flip between original and duplicate contacts.' option at top to swap the positions of the two records before doing the merge.
      The user record associated with the duplicate contact will not be deleted, but will be unlinked from the associated contact record (which will be deleted).
      You will need to manually delete that user (click on the link to open the %1 user account in new screen). You may need to give thought to how you handle any content or contents associated with that user.
hy: ԶԳՈՒՇԱՑՈՒՄ. Առկա են %1  օգտատիրոջ էջեր՝ համակցված և՛ օրիգինալ, և՛ կրկնօրինակ կոնտակտների հետ: Համոզված եղեք, որ %1 օգտատերը, որին դուք ցանկանում եք պահպանել, աջ կողմում է. անհրաժեշտության դեպքում օգտագործեք վերևում գտնվող «Անցնել օրիգինալ և կրկնօրինակ կոնտակտների միջով» ընտրանքը՝ նախքան միավորումը երկու գրառումների դիրքերը փոխելու նպատակով:
    Օգտատիրոջ ՝ կրկնօրինակ կոնտակտի հետ համակցված գրառումը չի ջնջվի, սակայն կանջատվի համակցված կոնտակտի գրառումից (որը կջնջվի):
    Դուք պետք է ձեռքով ջնջեք այդ օգտատիրոջը (սեղմեք հղման վրա՝ %1 օգտատիրոջ էջը նոր էկրանով բացելու համար): Դուք, հնարավոր է, մտածեք, թե ինչպես մշակել այդ օգտատիրոջ հետ համակցված ցանկացած բովանդակություն:

en: WARNING: Uninstalling this extension might result in the loss of all records which use the extension.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Այս ընդլայնումը հեռացնելու արդյունքում կարող են անհայտանալ այն բոլոր գրառումները, որոնց համար օգտագործվում է այս ընդլայնումը:

en: WARNING: You are about to delete the Label Format titled <strong>%1</strong>.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Դուք պատրաստվում եք ջնջել պիտակների ձևաչափը, որի   վերնագիրն է <strong>% 1</strong>:

en: WARNING: You are about to delete the PDF Page Format titled <strong>%1</strong>.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Դուք պատրաստվում եք ջնջել PDF էջի ձևաչափը, որի վերնագիրը <strong>% 1</strong> է:

en: WARNING: You are about to delete the Reminder titled <strong>%1</strong>.
hy: ՈւՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Դուք պատրաստվում եք ջնջել <strong>%1</strong> վերնագրով հիշեցումը:

en: WARNING: You are switching from a testing mode (Redirect to Database) to a live mode. Check Mailings > Archived Mailings, and delete any test mailings that are not in Completed status prior to running the mailing cron job for the first time. This will ensure that test mailings are not actually sent out.
hy: ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ. Դուք անցում եք կատարում փորձարկման ռեժիմից (Վերահղում դեպի տվյալների բազա) իսկական ռեժիմի: Ստուգեք փոստարկղերը> Արխիվացված փոստային առաքումներ և ջնջեք բոլոր այն փորձնական փոստային առաքումները, որոնք ավարտված կարգավիճակում չեն, նախքան փոստային առաքումն առաջին անգամ գործարկելը: Սա կերաշավորի, որ փորձնական փոստային առաքքանին իրականում չուղարկվի:

en: WYSIWYG Editor
hy: WYSIWYG խմբագրիչ

en: WYSIWYG Editor Presets
hy: WYSIWYG խմբագրիչի նախակարգավորումներ

en: Wait List Confirmation
hy: Հերթացուցակի հաստատում

en: Waiting
hy: Սպասման մեջ է

en: Waiting Review
hy: Վերանայման սպասում

en: Waitlist
hy: Հերթացուցակ

en: Waitlist Enabled
hy: Հերթացուցակն ակտիվացված է

en: Waitlist Message
hy: Մասնակիցների առավելագույն թիվը պետք է լինի դրական

en: Waitlist Text
hy: Հերթացուցակի տեքստը

en: Walk / Phone List Report
hy: Ընտրացուցակների / հեռախոսահամարների ցանկերի վերաբերյալ հաշվետվություն

en: WalkList
hy: Ընտրացուցակներ տրամադրող հարթակ

en: Walloon
hy: Վալոներեն

en: Warning
hy: Զգուշացում

en: Warning:
hy: Զգուշացում․

en: Warning: Debug is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This should not be enabled on production servers.
hy: Զգուշացում. Վրիպազերծումն ակտիվացված է <a href="%1">համակարգի կարգավորումներում</a>: Սա չպետք է ակտիվացվի արտադրության սերվերների ժամանակ:

en: Warning: Deleting this event template will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
hy: Զգուշացում. Այս միջոցառման ձևանմուշը ջնջելու պարագայում կջնջվի նաև դրան առնչվող միջոցառման գրանցման էջի և միջոցառումների մասնակցավճարների կոնֆիգուրացիաները:

en: Warning: Deleting this event will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
hy: Զգուշացում. Այս միջոցառումը ջնջելու պարագայում կջնջվի նաև դրան առնչվող միջոցառման գրանցման էջի և միջոցառումների մասնակցավճարների կոնֆիգուրացիաները:

en: Warning: External profile support (aka "HTML Snippet" support) is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This setting may be prone to abuse. If you must retain it, consider HTTP throttling or other protections.
hy: Զգուշացում. Արտաքին պրոֆիլի աջակցությունը (նաև հայտնի որպես «HTML ելքային կոդի հատվածի» աջակցություն) ակտիվացված է <a href="%1">համակարգի կարգավորումներում</a>: Այս կարգավորումը կարող է հակված լինել չարաշահման: Եթե դուք պետք է պահպանեք այն, ապա ուշադրություն դարձրեք HTTP կարգավորմանը կամ այլ պաշտպանություններին:

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has privacy implications. Access public searchable directories.
hy: Զգուշացում. տալ միայն վստահելի դերերին, այս թույլտվությունն ունի անվտանգության խախտման հետևանքներ: Մուտք գործել դեպի հանրային որոնման տեղեկագրքեր:

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has privacy implications. Add/edit data in online forms and access public searchable directories.
hy: Զգուշացում. տալ միայն վստահելի դերերին, այս թույլտվությունն ունի անվտանգության խախտման հետևանքներ: Ավելացնել/խմբագրել տվյալներն առցանց ձևաթղթերում և մուտք ունենալ դեպի հանրային որոնման տեղեկագրքեր:

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications. IDS system is bypassed for users with this permission. Prevents false errors for admin users.
hy: Զգուշացում. տալ միայն վստահելի դերերին, այս թույլտվությունն ունի անվտանգության խախտման հետևանքներ: Այս թույլտվությամբ օգտատերերի համար IDS համակարգը շրջանցվում է: Կանխում է կեղծ սխալները ադմինիստրատորի իրավունքներ ունեցող օգտատերերի համար:

en: Warning: Outbound email is disabled in <a href="%1">system settings</a>. Proper settings should be enabled on production servers.
hy: Զգուշացում. Ելքային էլ. փոստն ապաակտիվացված է <a href="%1">համակարգի կարգավորումներում</a>: Հատուկ կարգավորումներ պետք է ակտիվացվեն արտադրության սերվերների ժամանակ:

en: Warning: Update Greeting job enabled
hy: Զգուշացում. Միացված է ողջույնի թարմացումը

en: Warning: You have chosen to remove one or more subtypes. This will cause any custom data records associated with those subtypes to be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected.
hy: Զգուշացում․ դուք ընտրել եք հեռացնել մեկ կամ ավելի ենթատեսակ։ Արդյունքում, այս ենթատեսակների հետ կապված հարմարեցված տվյալների ցանկացած գրառում կհեռացվի, քանի դեռ կոնտակտի համար ենթատեակ չի ընտրվել։

en: Was there any error sending the reminder?
hy: Արդյո՞ք հիշեցումն ուղարկելիս սխալ է տեղի ունեցել:

en: We can't load the requested web page. This page requires cookies to be enabled in your browser settings. Please check this setting and enable cookies (if they are not enabled). Then try again. If this error persists, contact the site administrator for assistance.
hy: Մենք չենք կարող բեռնել հարցվող վեբ էջը: Այս էջը պահանջում է, որպեսզի թխուկներն ակտիվացված լինեն ձեր բրաուզերի կարգավորումներում: Խնդրում ենք ստուգել այս կարգավորումը և ակտիվացնել թխուկները (եթե նրանք ակտիվացված չեն): Այնուհետև կրկին փորձեք: Եթե տվյալ սխալը շարունակում է պահպանվել, ապա օգնության համար դիմեք կայքի ադմինիստրատորին:

en: We could not extract the mail body from this bounce message.
hy: Մեզ չհաջողվեց նամակի տեքստը դուրս բերել այս ելքային հաղորդագրությունից

en: We could not find a contact id.
hy: Հնարավոր չէր գտնել կոնտակտի նույնականացուցիչը։

en: We could not found respondent for this survey to release.
hy: Մենք չենք կարողացել այս հարցման համար հարցվողներ գտնել ազատ արձակելու համար։

en: We could not geocode the destination address.
hy: Մենք չկարողացանք գեոկոդավորել նշանակության հասցեն:

en: We could not move the uploaded file %1 to the upload directory %2. Please verify that the 'Temporary Files' setting points to a valid path which is writable by your web server.
hy: Մեզ չհաջողվեց տեղափոխել %1 վերբեռնված ֆայլը դեպի %2 վերբեռնման տեղեկագիրք: Խնդրում ենք հաստատել, որ «Ժամանակավոր ֆայլեր» կարգաբերումը մատնանշում է վավեր ուղին, որը գրանցելի է ձեր վեբ սերվերի կողմից:

en: We detected a cycle which we can't handle. aborting
hy: Մենք հայտնաբերել ենք մի ցիկլ, որը չենք կարող գործածել: ձախողում

en: We experienced an unexpected error. You may have found a bug. For more information on how to provide a bug report, please read: %1
hy: Մենք բախվել ենք անսպասելի սխալի: Դուք, հնարավոր է, վրիպակ եք հայտնաբերել: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար, թե ինչպես զեկուցել վրիպակների մասին խնդրում ենք կարդալ՝ %1

en: We had a problem processing your subscription request for %1. You have tried to subscribe to a private group and/or we encountered a database error. Please contact the site administrator.
hy: % 1-ի համար ձեր բաժանորդագրության հարցումը մշակման ժամանկ խնդիր առաջացավ: Դուք փորձել եք բաժանորդագրվել մասնավոր խմբի և / կամ  տվյալների բազայի սխալ հետ կապված է տեղի ունեցել: Խնդրում ենք դիմել կայքի ադմինիստրատորին:

en: We have automatically enabled the Mailings tab for the Contact Summary screens
            so that you can view mailings sent to each contact.
hy: Մենք ավտոմատ կերպով ակտիվացրել ենք "Փոստային առաքումներ" պիտակը "Կոնտակտների ամփոփագրերի" էկրանների համար, որպեսզի Դուք կարողանաք դիտել յուրաքանչյուր կոնտակտին ուղարկված փոստային հաղորդագրությունները:

en: We recommend that you save a copy of the your customized Text and HTML message content to a text file before reverting so you can combine your changes with the system default messages as needed.
hy: Առաջարկում ենք վերափոխելուց որ ձեր անհատականացված տեքստի և HTML հաղորդագրությունների բովանդակության պատճենը պահել տեքստային ֆայլով, որպեսզի կարողանաք անհրաժեշտության դեպքում ձեր փոփոխությունները համատեղել համակարգի կանխադրված հաղորդագրությունների հետ:

en: We were unable to process your payment at this time. Please try again later.
hy: Մեզ չհաջողվեց մշակել ձեր վճարումն այս պահին: Խնդրում ենք նորից փորձել մի փոքր ուշ:

en: Web
hy: Վեբ

en: Web Service URL
hy: Վեբ ծառայության URL

en: Web service user ID.
hy: Վեբ ծառայությունից օգտվողի նույնականացուցիչը

en: Webpage (.html)
hy: Կյաքէջ (.html)

en: Website
hy: Վեբ կայք

en: Website ID
hy: Վեբ կայքի նույնականացուցիչը

en: Website Profile
hy: Վեբ կայքի պրոֆիլ

en: Website Type
hy: Վեբ կայքի տեսակը

en: Website URL
hy: Կայքի URL-ն

en: Website URL %1
hy: Կայքի URL %1

en: Website type
hy: կայքի տեսակը

en: Website type ID
hy: Վեբ կայքի տեսակի նույնականացուցիչը

en: Week
hy: Շաբաթ

en: Week %week
hy: Շաբաթ %շաբաթ

en: Week Beginning
hy: Շաբաթվա սկիզբ

en: Week prior to previous week
hy: Անցած շաբաթին նախորդող շաբաթ

en: Weekly
hy: Շաբաթական

en: Weeks
hy: Շաբաթներ

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Weight Threshold to Consider Contacts 'Matching':
hy: Կշռի սահմանաչափը՝ կոնտակտների «համապատասխանությունը» հաշվի առնելու համար

en: Weight controls the order in which Label Formats are displayed in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
hy: Ընտրական ցուցակներում պիտակների ձևաչափերը ցուցադրելու կարգը վերահսկվում է ըստ կշռի: Մուտքագրել դրական կամ բացասական ամբողջ թիվ: Ավելի փոքր թվերը ցուցադրվում են ավելի մեծ թվերից առաջ:

en: Weight controls the order in which PDF Page Formats are displayed <br />in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers <br />are displayed ahead of higher numbers.
hy: Ընտրական ցուցակներում PDF էջերի ձևաչափերը ցուցադրելու կարգը վերահսկվում է ըստ կշռի: Մուտքագրել դրական կամ բացասական ամբողջ թիվ: Ավելի փոքր թվերը ցուցադրվում են ավելի մեծ թվերից առաջ:

en: Weight controls the order in which custom field sets are presented when there are more than one. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
hy: Կշիռը կառավարում է հարմարեցված դաշտերի կազմերի ներկայացման հաջորդականությունը այն դեպքերում, երբ դրանք գերազանցում են մեկը։ Մուտքագրել դրական կամ բացասական ամբողջ թիվ․ թվերը ցուցադրվում են աճման կարգով։

en: Weight controls the order in which fields are displayed in a group. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
hy: Կշիռը կառավարում է դաշտերի ցուցադրման հաջորդականությունը խմբում։ Մուտքագրել դրական կամ բացասական ամբողջ թիվ․ թվերը ցուցադրվում են աճման կարգով։

en: Weight controls the order in which fields are displayed within a profile. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers. Note: The field order will not respect non-multi fields interspersed with multi record fields in edit mode.
hy: Կշիռը կառավարում է պրոֆիլում դաշտերի ցուցադրման հաջորդականությունը։ Մուտքագրել դրական կամ բացասական ամբողջ թիվ․ թվերը կցուցադրվեն աճման կարգով։ Նշում․ խմբագրման ռեժիմում ոչ բազմաթիվ գրառումներ ունեցող դաշտերը չպետք է խառնվեն բազմաթիվ գրառումներ ունեցող դաշտերին։

en: Weight controls the order in which profiles are presented when more than one profile is included in User Registration or My Account screens. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
hy: Կշիռը կառավարում է պրոֆիլների ներկայացման հաջորդականությունը այն դեպքերում, երբ մի պրոֆիլը ներառված է «Օգտատիրոջ գրանցում» կամ «Իմ էջը» էկրաններում։ Մուտքագրել դրական կամ բացասական ամբողջ թիվ․ թվերը ցուցադրվում են աճման կարգով։

en: Welcome Message
hy: Ողջույնի հաղորդագրություն

en: Welcome. Your subscription to the %1 mailing list has been activated.
hy: Բարի գալուստ։ Ձեր բաժանորդագրումը %1 զանգվածային նամակների հասցեատերերի ցանկին ակտիվացել է։

en: Welsh
hy: Ուելսերեն

en: Western Frisian
hy: Արևմտյան ֆրիզերեն

en: What URL was clicked
hy: Ի՞նչ URL  է սեղմվել

en: What components are using this price set?
hy: Ո՞ր բաղադրիչներն են օգտագործում այս գնացուցակը:

en: What day in the contribution will the debit occur
hy: Ներդրման ո՞րերորդ օրն է դեբիտը տեղի ունենալու

en: What is the preferred mode of communication.
hy: Ո՞րն է հաղորդակցման նախընտրելի եղանակը:

en: What is the preferred mode of sending an email.
hy: Ո՞րն է էլեկտրոնային նամակ ուղարկելու նախընտրելի եղանակը:

en: What operation does this ACL entry control?
hy: Ի՞նչ գործողություն է վերահսկում տվյալ ACL մուտքը:

en: What operation does this user have permission on?
hy: Ի՞նչ գործողության թույտվություն ունի օգտատերը:

en: What specific url to track
hy: Կոնկրետ ո՞ր URL-ին է հետևել

en: What to do upon duplicate match
hy: Ի՞նչ անել կրկնակի համընկնման դեպքում

en: What type of bounce was it?
hy: Ի"նչ տեսակի մերժում էր դա։

en: What type of operation (action) is being permitted?
hy: Ի՞նչ տեսակ գործողություն (գործույթ) է թույլատրվում:

en: What types of record(s) can this tag be used for?
hy: Գրառման (գրառումների) ո՞ր տեսակների համար կարող է օգտագործվել այս նշապիտակը

en: When
hy: Երբ

en: When <strong>Status Override</strong> is active, the selected status will remain in force (it will NOT be subject to membership status rules) until it is cancelled or become inactive.
hy: Եթե 1 կարգավիճակի չեղարկում 1 գործառույթն ակտիվ է, ապա ընտրված կարգավիճակը կմնա ուժի մեջ (այն ՉԻ ենթարկվի անդամակցուության կարգավիճակի կանոններին), քանի դեռ այն չի չեղարկվել կամ ապաակտիվացվել:

en: When CiviCRM emails a copy of this activity to each assignees, that email will come from the contact listed under "Added By".
hy: Երբ CiviCRM- ը յուրաքանչյուր վերագրված անձի հասցեով ուղարկի այս գործառույթի պատճենը, այդ էլ. փոստը կստացվի "Ավելացված է» դաշտի ներքո նշված կոնտակտից:

en: When did contact register for event?
hy: Ե՞րբ է կոնտակտը գրանցվել այս միջոցառման համար։

en: When did this contact first become a member?
hy: Ե՞րբ է այս կոնտակտն առաջին անգամ անդամ դարձել։

en: When does this status begin? EXAMPLE: <strong>New</strong> status begins at the membership 'join date'.
hy: Ե՞րբ է մեկնարկում այս կարգավիճակը։ ՕՐԻՆԱԿ՝ 1 Նոր 1 կարգավիճակը մեկնարկում է անդամագրման օրվանից։

en: When does this status end? EXAMPLE: <strong>Current</strong> status ends at the membership 'end date'.
hy: Ե՞րբ է ավարտվում այս կարգավիճակը։ ՕՐԻՆԱԿ՝ 1 Նոր 1 կարգավիճակն ավարտվում է անդամակցության վերջին օրը։

en: When enabled, contacts who are assigned activities will automatically receive an email notification with a copy of the activity.
hy: Ակտիվաց լինելու դեպքում այն կոնտակտները, որոնվ վերագրված են գործողություններ, ավտոմատ կերպով էլ․փոստով ծանուցում կստանան, որում ներառված կլինի գործունեության պատճենը:

en: When enabled, the assignee notification sent out above will also include an ical meeting invite.
hy: Ակտիվացնելու պարագայում վերոնշյալ ուղարկված ծանուցումը կներառի նաև ical ձևաչափի հանդիպման հրավեր:

en: When enabled, this event will be included in iCalendar feeds and displayed on your site's "Upcoming Events" block.
hy: Երբ ակտիվացվի, այս միջոցառումը կներառվի iCalendar-ի թարմացումների մեջ և կցուցադրվի Ձեր կայքի «Գալիք միջոցառումներ» բլոկում:

en: When generating a letter (PDF/Word) via mail-merge, how should the letter be recorded?
hy: Եթե հաղորդագրությունների միաձուլման միջոցով նամակ է ստեղծվում (PDF / Word) ապա, ինչպե՞ս պետք է գրանցվի այդ նամակը:

en: When importing, consume data directly from a SQL datasource
hy: Ներմուծելիս տվյալները վերցրեք անմիջապես SQL տվյալների աղբյուրից

en: When is this cron entry scheduled to run
hy: Ե՞րբ է ծրագրվել իրականացնել cron-ի մուտքագրումը

en: When migrating a site to a new server, the paths and URLs of your CiviCRM installation may change.
hy: Կայքը նոր սերվեր տեղափոխելիս կարող են փոխվել ձեր CiviCRM տեղադրման ուղիները և URL-ները:

en: When multiple options are selected within a search field the selections are combined using <strong>OR</strong> criteria (e.g. selecting both 'Group A' and 'Group B' will find contacts who are either in 'Group A' OR 'Group B' or in both).</p>
      <p>By default the different search fields are combined using the <strong>AND</strong> Search Operator (e.g. selecting Tag is 'Age' AND Country is 'Canada' returns only those contacts who meet both criteria). You can override the Search Operator default for combining different fields in the Search Settings.
hy: Երբ որոնման դաշտում ընտրվում են բազմաթիվ ընտրանքներ, ընտրությունները համադրվում են՝ օգտագործելով <strong>ԿԱՄ</strong> չափանիշները (օրինակ՝ ընտրելով և՛ «Խումբ A»-ն, և՛ «Խումբ B»-ն՝ կգտնեք կոնտակտներ, որոնք կա՛մ «Խումբ A»-ում են, ԿԱ՛Մ «Խումբ B»-ում, կամ առկա են երկուսում էլ):</p>
    <p>Սկզբնադիր կերպով տարբեր որոնման դաշտեր համադրվում են՝ օգտագործելով<strong>Եվ</strong> որոնման օպերատորին (օրինակ՝ նշապիտակում ընտրելով «Տարիքը» ԻՍԿ երկիրը՝ «Կանադան»՝ ցույց կտրվեն միայն այն կոնտակտները, որոնք բավարարում են երկու չափանիշներին էլ): Դուք կարող եք չեղարկել Որոնման օպերատորին, որը սահմանված է եղել որպես սկզբնադիր՝ որոնման կարգավորումներում տարբեր դաշտեր համադրելու համար:

en: When reCAPTCHA is enabled for a profile form, anonymous users are required to read an image with letters and numbers and enter the value in a field. This helps prevent abuse by automated scripts.
hy: Երբ reCAPTCHA-ն միացված է պրոֆիլի ձևին, ինքնությունը  չհաստատված օգտատերերը պետք է համապատասխան դաշտում մուտքագրեն տրված պատկերի տառերն ու թվերը: Սա օգնում է խուսափել ավտոմատացված սկրիպտների կողմից չարաշահումներից։

en: When selecting a dedupe rule, be sure to choose one that includes fields contained in your import file. Also be aware that the update and fill options could have significant impact on your existing data. You should define and select a rule that is strict enough to ensure there are no false positive matches.
hy: Կրկնությունների վերացման կանոն ընտրելիս վստահ եղեք, որ ընտրում եք մեկը, որը ներառում է դաշտեր, որոնք առկա են ձեր ներմուծման ֆայլում: Նաև տեղյակ եղեք, որ թարմացման և լրացման ընտրանքները, հնարավոր է, ունենան զգալի ազդեցություն ձեր գոյություն ունեցող տվյալների վրա: Դուք պետք է սահմանեք և ընտրեք մի կանոն, որը հստակ կհաստատի, որ չկան կեղծ դրական համընկնումներ:

en: When should the cache item expire
hy: Ե՞րբ է սպառվելու շտեմ միավորը

en: When the address bounce status was last reset
hy: Ե՞րբ է վերջին անգամ վերակայվել հասցեի մերժման կարգավիճակը:

en: When the address went on bounce hold
hy: Երբ հասցեն մերժվել է/ հետ է եկել

en: When the mailing (or closely related entity) was created or modified or deleted.
hy: Երբ է ստեղծվել, փոփոխվել կամ ջնջվել էլ հաղորդագրությունը  (կամ սերտորեն առնչվող միավորը)

en: When this Event is active, create front-end links to the Event Information page using the Menu Manager. Select <strong>Event Info Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
hy: Երբ այս միջոցառումն ակտիվ է՝ ստեղծեք միջոցառման տեղեկատվական էջի ինտերֆեյսի հղումները՝ կիրառեելով Menu Manager-ը: Ընտրեք <strong>Միջոցառման տեղեկատվական էջը</strong> և մուտքագրեք <strong>% 1</strong>՝ որպես միջոցառման նույնականացուցիչ:

en: When this Event is active, create links to the Event Information page by copying and pasting the following URL:
hy: Երբ այս միջոցառումն ակտիվ է, ստեղծեք միջոցառման տեղեկատվական էջի հղումներ` պատճենելով և տեղադրելով հետևյալ URL- ն.

en: When this bounce event occurred.
hy: Ե՞րբ է տեղի ունեցել տվյալ նամակի մերժումը

en: When this box is checked, the membership fee is included in the listing of each membership option on the signup and renewal page. This is recommended for most configurations.
hy: Երբ այս վանդակում նշում է կատարված, ապա անդամավճարը ներառվում է անդամագրության և անդամակցության թարմացման էջում՝ յուրաքանչյուր անդամակցության տարբերակներիի ցանկում: Սա առաջարկվում է կոնֆիգուրացիաներi մեծ մասի համար:

en: When this confirmation event occurred.
hy: Ե՞րբ է տեղի ունեցել հաստատումը

en: When this delivery event occurred.
hy: Ե՞րբ է կատարվել այս առաքումը

en: When this forward event occurred.
hy: Ե՞րբ է տեղի ունեցել փոխանցումը

en: When this open event occurred.
hy: Ե՞րբ է բացվել նամակը

en: When this reply event occurred.
hy: Ե՞րբ է ուղարկվել պատասխանը

en: When this subscription event occurred.
hy: Ե՞րբ է տեղի ունեցել բաժանորդագրությունը

en: When this trackable URL open occurred.
hy: Ե՞րբ է բացվել հետագծելի URL-ն

en: When visibility is 'Expose Publicly and for Listings', users can also click the field value when viewing a contact in order to locate other contacts with the same value(s) (i.e. other contacts who live in Poland).
hy: Երբ տեսանելիությունը «Հասանելի է հանրության և ցանկերի համար», օգտատերերը կարող են կոնտակտ դիտելիս սեղմել դաշտի արժեքի վրա՝ տվյալ արժեք(ներ)ի տակ այլ կոնտակտներ ավելացնելու համար (այսինքն՝ Լեհաստանում ապրող այլ կոնտակտներ)։

en: When was the activity (or closely related entity) was created or modified or deleted.
hy: Ե՞րբ է ստեղծվել կամ փոփոխվել կամ ջնջվել գործողությունը (կամ դրա հետ սերտորեն կապված սուբյեկտը):

en: When was the activity was created.
hy: Ե՞րբ է ստեղծվել գործողությունը:

en: When was the cache item created
hy: Ե՞րբ է ստեղծվել շտեմ միավորը

en: When was the contact (or closely related entity) was created or modified or deleted.
hy: Ե՞րբ է ստեղծվել կամ փոփոխվել կամ ջնջվել կոնտակտը (կամ դրա հետ սերտորեն կապված սուբյեկտը):

en: When was the contact was created.
hy: Ե՞րբ է ստեղծվել կոնտակտը:

en: When was the referenced entity created or modified or deleted.
hy: Ե՞րբ է ստեղծվել կամ փոփոխվել կամ ջնջվել հղում արված սուբյեկտը:

en: When was the setting created
hy: Ե՞րբ է ստեղծվել կարգավորումը

en: When was this cache entry last modified
hy: Այս շտեմի մուտքը ե՞րբ է վերջին անգամ փոփոխվել:

en: When was this cron entry last run
hy: Ե՞րբ է այս cron-ը վերջին անգամ մուտքագրվել

en: When was this note last modified/edited
hy: Այս նշումը ե՞րբ է վերջին անգամ փոփոխվել/խմբագրվել

en: When will the failed contribution be retried?
hy: Ե՞րբ է չհաջողված ներդրումը նորից իրականացնելու փորձ կատարվելու

en: When you choose the primary location type the collected data will use the default location type from the <a href="%1">Location types</a> setup.
hy: Երբ ընտրեք տեղադրության հիմնական տեսակը, հավաքագրված տվյալները կօգտագործեն տեղադրության սկզբնադիր տեսակը <a href="%1">Տեղադրության տեսակները</a> կարգավորումից։

en: Where
hy: Որտեղ

en: Where did this registration come from?
hy: Ո՞րն է այս գրանցման սկզբնաղբյուրը

en: Where the Contribution came through.
hy: Որտեղի՞ց է եկել ներդրումը։

en: Whether or not this user is allowed to login
hy: Արդյո՞ք թույլատրվում է այս օգտատիրոջը մուտք գործել, թե ոչ

en: Whether participants require approval before they can finish registering.
hy: Նախքան գրանցումն ավարտելը մասնակիցները պետք է՞ հաստատում ստանան:

en: Whether the event has waitlist support.
hy: Միջոցառումն ունի՞ հերթացուցակում գրանցվելու տարբերակ

en: Whether the rule should be used for cases where usage is Unsupervised, Supervised OR General(programatically)
hy: Արդյոք կանոնը պետք է օգտագործվի այն դեպքերում, երբ օգտագործումը Չվերահսկվող է, Վերահսկվող ԿԱՄ Ընդհանուր (ծրագրային կերպով)

en: Whether to use SSL for IMAP and POP3 or not.
hy: Անհրաժեշտ է՞, արդյոք, IMAP-ի և POP3-ի համար կիրառել SSL։

en: Which Country does this address belong to.
hy: Ո՞ր երկրում է գտնվում այս հասցեն:

en: Which County does this address belong to.
hy: Ո՞ր շրջանին է պատկանում այս հասցեն:

en: Which Data
hy: Ո՞ր տվյալները

en: Which Domain is this Status Preference for
hy: Ո՞ր տիրույթի համար է կարգավիճակի այս նախապատվությունը

en: Which Domain is this instance for
hy: Ո՞ր Դոմենի համար է այս օրինակը։

en: Which Domain is this match entry for
hy: Ո՞ր տիրույթն է համապատասխանում այս մուտքագրումը

en: Which Domain is this menu item for
hy: Ո՞ր տիրույթի համար է ցանկի այս միավորը

en: Which Domain is this navigation item for
hy: Ո՞ր տիրույթի համար է նավիգացիոն այս միավորը

en: Which Domain is this option value for
hy: Ո՞ր տիրույթի համար է այս ընտրանքի արժեքը

en: Which Domain is this price-set for
hy: Ո՞ր տիրույթի համար է նախատեսված այս գնացուցակը

en: Which Domain is this scheduled job for
hy: Ո՞ր տիրույթի համար է այս ծրագրված աշխատանքը

en: Which Domain is this sms provider for
hy: Ո՞ր տիրույթի համար է այս sms մատակարարը

en: Which IM Provider does this screen name belong to.
hy: Ո՞ր IM մատակարարին է պատկանում այս էկրանի անվանումը:

en: Which Location does this address belong to.
hy: Ո՞ր տեղադրությանն է պատկանում այս հասցեն:

en: Which Location does this email belong to.
hy: Ո՞ր տեղադրությանն է պատկանում այս հասցեն:

en: Which Location does this phone belong to.
hy: Ո՞ր տեղադրությանն է պատկանում այս հեռախոսը:

en: Which Mobile Provider does this phone belong to.
hy: Բջջային հեռախոսակապի ո՞ր օպերատորին է պատկանում այս հեռախոսահամարը:

en: Which State_Province does this address belong to.
hy: Ո՞ր Նահանգ_Մարզին է պատկանում այս հասցեն:

en: Which Website type does this website belong to.
hy: Վեբ կայքի ո՞ր տեսակին է պատկանում այս վեբ կայքը:

en: Which countries are available in the Country selection field when adding or editing contact addresses. Profile and Custom 'Country' fields also use this setting. To include ALL countries, leave the right-hand box empty.
hy: Ո՞ր երկրներն են ներառված "Երկրների ընտրանքային դաշտում" ՝ կոնտակտային հասցեները ավելացնելիս կամ խմբագրելիս: Պրոֆիլները և համապատասխանեցվող «Երկիր» դաշտերի համար նույնպես կիրառվում է այս կարգաբերումը: ԲՈԼՈՐ երկրներն ընդգրկելու համար աջ կողմի վանդակը դատարկ թողնել:

en: Which form does this field belong to.
hy: Ո՞ր ձևանմուշին է պատկանում այս դաշտը:

en: Which language is preferred for communication. FK to languages in civicrm_option_value.
hy: Ո՞ր լեզուն է նախընտրելի հաղորդակցության համար: civicrm_option_value-ում լեզուների ԱԲ-ն:

en: Which site is this mailing for
hy: Ո՞ր կայքի համար է այս փոստը

en: Which type of IM Provider does this name belong.
hy: IM մատակարարի ո՞ր տեսակին է պատկանում այս անվանումը:

en: Which type of phone does this number belongs.
hy: Ո՞ր տեսակի հեռախոսին է պատկանում այս համարը:

en: Which type of website does this site belong
hy: Վեբ կայքի ո՞ր տեսակին է պատկանում այս կայքը

en: Width (columns)
hy: Լայնությունը (սյունակներ)

en: Width x Height
hy: Լայնություն x բարձրություն

en: Wildcard Match
hy: Դերանշանի համընկնում

en: Will this group be in collapsed or expanded mode on advanced search display ?
hy: Արդյո՞ք այս խումբը կլինի կոծկված կամ ընդարձակված ռեժիմում ընդլայնված որոնման ցուցադրման ժամանակ:

en: Will this group be in collapsed or expanded mode on initial display ?
hy: Սկզբնական ցուցադրման ժամանակ այս խումբը կոծկվա՞ծ, թե ընդարձակված ռեժիմում կլինի:

en: Will this recurring contribution automayically renew?
hy: Այս կրկնվող ներդրումը ավտոմատ կերպով կթարմացվի՞

en: Winner
hy: Հաղթող

en: Winner Criteria
hy: Հաղթողի չափանիշները

en: With
hy: Հետ

en: With Contact
hy: Կոնտակտի հետ

en: With Contact(s)
hy: Կոնտակտային անձի(անձանց) հետ

en: With Logo
hy: Լոգոյով

en: With a single activity, the activity information cannot be customized for each contact.
hy: Մեկ գործառույթի դեպքում, գործառույթի տեղեկատվությունը չի կարող հարմարեցվել յուրաքանչյուր կոնտակտի համար:

en: With client
hy: Պատվիրատուի հետ

en: With client(s)
hy: Կոնտակտային անձի(անց) հետ

en: With email_selection_method, determines which email address to use
hy: Email_selection_method- ով որոշվում է, թե որ էլ․փոստի հասցեն պետք է օգտագործվի

en: With location_type_id, determine how to choose the email address to use.
hy: Location_type_id- ով, որոշվում է, թե ինչպես ընտրել էլ-փոստի հասցեն:

en: With other contact(s)
hy: Այլ կոնտակտային անձի(անց) հետ

en: With separate activities, you can enter different activity information for different contacts after creating the activities.
hy: Առանձին գործառույթների դեպքում դուք կարող եք մուտքագրել այլ գործառույթի տեղեկատվություն ուրիշ կոնտակտների համար գործառույթները ստեղծելուց հետո:

en: With the text highlighted, click the Insert/Edit Link icon in the editor toolbar.
hy: Ընդգծված տեքստի օգնությամբ սեղմեք խմբագրիչի գործիքագոտու տեղադրելու/խմբագրելու հղման պատկերակը:

en: With this configuration, the membership fee is automatically charged, and users have an option to make an additional contribution (two separate payment transactions will be generated).
hy: Այս կազմաձևման պարագայում անդամավճարը ավտոմատ կերպով գանձվում է, եւ օգտվողները հնարավորություն ունեն լրացուցիչ ներդրում կատարելու (կիրականացվեն վճարման երկու առանձին  գործարքներ):

en: Withdrawn
hy: Հեռացվել է

en: Within Selections
hy: Ընտրանքների մեջ:

en: Wolof
hy: Վոլոֆերեն

en: Word Replacement ID
hy: Փոխարինող բառի նույնականացուցիչը

en: Word Replacement Match Type
hy: Բառի փոխարինման համապատասխանության տեսակը

en: Word Replacement is Active
hy: Բառի փոխարինումն ակտիվ է

en: Word replacement ID
hy: Փոխարինող բառի նույնականացուցիչը

en: Word which need to be replaced
hy: Բառ, որը պետք է փոխարինվի

en: Word which will replace the word in find
hy: Բառ, որը կփոխարինի «գտնել» դաշտի բառին

en: Wordpress Access Control Updated
hy: WordPress մուտքի վերահսկողությունը թարմացված է

en: Work
hy: Աշխատանքը

en: Work location
hy: Աշխատավայրը

en: Workflow
hy: Աշխատանքային գործընթաց

en: Workplace Giving
hy: Աշխատանքային եկամուտից արված բարեգործություն

en: Workshop
hy: Աշխատաժողով

en: World Region
hy: Աշխարհագրական տեղանք

en: World Region ID
hy: Աշխարհագրական տեղանքի նույնականացուցիչը

en: Xhosa
hy: Քսոզա

en: Year
hy: Տարի

en: Year Beginning
hy: Տարեսկիզբ

en: Year prior to previous calendar year
hy: Անցած տարվան նախորդող օրացուցային տարի

en: Yearly
hy: Տարեկան

en: Yearly (Fiscal)
hy: Տարեկան (Ֆինանսական)

en: Years
hy: Տարիներ

en: Yes
hy: Այո

en: Yes or No
hy: Այո կամ ոչ

en: Yesterday
hy: Երեկ

en: Yiddish
hy: Իդիշ

en: Yoruba
hy: Յորուբա

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts from your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
hy: Դուք կարող եք նաև <strong>Բացառել</strong> որոշ կոնտակտների ձեր ներառված խմբերից՝ ընտրելով մեկ կամ ավելի <strong>Բացառված խմբեր</strong>։ Այն կոնտակտները, որոնք առկա են երկու խմբում էլ, ՉԵՆ ստանա SMS հաղորդագրությունը (նրանք համարվում են «բացառված»)։

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts in your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
hy: Դուք կարող եք նաև <strong>Բացառել</strong> որոշ կոնտակտների ձեր ներառված խմբերից՝ ընտրելով մեկ կամ ավելի <strong>Բացառված խմբեր</strong>։ Այն կոնտակտները, որոնք առկա են երկու խմբում էլ, ՉԵՆ ստանա SMS հաղորդագրությունը (նրանք համարվում են «բացառված»)։

en: You are about to combine the following %1 tags into a single tag:
hy: Դուք պատրաստվում եք միավորել հետևյալ %1 նշապիտակները մեկ ընդհանուր նշապիտակի մեջ՝

en: You are already subscribed in %1, your subscription is %2.
hy: Դուք արդեն բաժանորդագրված ե ք%1-ում, ձեր բաժանորդագրությունը `% 2 է:

en: You are completing this form on behalf of someone else. Please enter their details.</span>
hy: Դուք լրացնում եք այս ձևը ուրիշի անունից։ Խնդրում ենք մուտքագրել նրանց տվյալները։</span>

en: You are currently logged in as '%1'. You cannot delete yourself.
hy: Դուք ներկա պահին գրանցված եք որպես «%1»: Դուք չեք կարող ջնջել ինքներդ ձեզ:

en: You are going to skip the last participant, your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
hy: Դուք պետք է բաց թողնեք վերջին մասնակցին, Ձեր միջոցառման գրանցումը կհաստատվի: Խնդրում ենք վերադառնալ հիմնական գրանցման էջին՝ վճարման համար անհրաժեշտ տեղեկատվությունը լրացնելու համար:

en: You are logged-in user
hy: Դուք մուտքագրված օգտատեր եք

en: You are no longer subscribed to these group(s). Click Rejoin Group if you want to re-subscribe.
hy: Դուք այլևս հետյալ խմբ(եր)ի բաժանորդ չեք։ Սեղմեք Վերամիավորվել Խմբին, եթե ցանկանում եք  կրկին բաժանորդագրվել։

en: You are not authorized to access all cases and activities.
hy: Դուք լիազորված չեք մուտք գործել բոլոր դեպքերն ու գործողությունները:

en: You are not authorized to access this page.
hy: Դուք լիզորված չեք մուտք գործել այս էջը:

en: You are not currently subscribed to any Groups.
hy: Ներկայումս դուք բաժանորդագրված չեք որևէ Խմբի։

en: You are not registered for any current or upcoming Events.
hy: Դուք գրանցված չեք որևէ ընթացիկ կամ նախատեսվող միջոցառման համար:

en: You are requesting to opt out this email address from all mailing lists:
hy: Դուք խնդրում եք հրաժարվել այս դուրս հանել այս էլ․փոստի հասցեն բոլոր փոստային հասցեացուցակներից.

en: You are requesting to unsubscribe this email address:
hy: Դուք դիմում եք, որպեսզի այս էլ.փոստի հասցեից հրաժարվեք.

en: You are using a payment processor that supports auto-renewals.
hy: Դուք օգտագործում եք վճարման պրոցեսոր, որն աջակցում է ավտոմատ նորացումների իրականացմանը։

en: You are viewing the default message template for this system workflow.
hy: Դուք դիտում եք բազային հաղորդագրության ձևանմուշը այս համակարգի աշխատանքային գործընթացի համար:

en: You can <a href="%1">Create a New Event</a> now.
hy: Այժմ կարող եք ստեղծել<a href="%1"> նոր միջոցառումն</a>:

en: You can <a href="%1">click here</a> to try running the 4.2 upgrade script again. <a href="%2" target="_blank">(Review upgrade documentation)</a>
hy: Դուք կարող եք <a href="%1">կտտացնել այստեղ</a>կրկին փորձել գործարկել 4.2 նորացված սցենարը:<a href="%2" target="_blank">(Վերանայեք արդիականացման փաստաթղթերը)</a>

en: You can <a href='%1'>Download Conflicts</a>. You may then review these records to determine if they are actually conflicts, and correct the email addresses for those that are not.
hy: Դուք կարող եք <a href='%1'>Ներբեռնել կենֆլիկտները</a>: Կարող եք այնուհետև վերանայել այս գրառումները՝ որոշելու, թե դրանք իրականում իրենցից կոֆլիկտ ներկայացնում են , թե ոչ և կարող եք  ճշգրտել էլ.փոստի հասցեները նրանց համար, որոնք կոնֆլիկտ չեն ներկայացնում:

en: You can <a href='%1'>Download Conflicts</a>. You may then review these records to determine if they are actually conflicts, and correct the transaction IDs for those that are not.
hy: Դուք կարող եք <a href='%1'>Ներբեռնել կոնֆլիկտները</a>: Կարող եք այնուհետև վերանայել այս գրառումները՝ որոշելու, թե դրանք իրականում իրենցից կոֆլիկտ ներկայացնում են , թե ոչ և կարող եք ուղղել էլ.փոստի հասցեները նրանց համար, որոնք կոնֆլիկտ չեն ներկայացնում:

en: You can <a href='%1'>Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the email address for those that are not.
hy: Դուք կարող եք <a href='%1'>Ներբեռնել կրկնօրինակները</a>: Կարող եք այնուհետև վերանայել այս գրառումները՝ որոշելու, թե դրանք իրականում կրկնօրինակ են թե ոչ և ճշգրտեք էլ.փոստի հասցեները նրանց համար, որոնք կրկնօրինակ չեն:

en: You can <a href='%1'>Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the transaction IDs for those that are not.
hy: Դուք կարող եք <a href='%1'>Ներբեռնել կրկնօրինակներ</a>: Կարող եք այնուհետև վերանայել այս գրառումները՝ որոշելու, թե դրանք իրականում իրենցից կոֆլիկտ ներկայացնում են , թե ոչ և կարող եք ուղղել էլ.փոստի հասցեները նրանց համար, որոնք կոնֆլիկտ չեն ներկայացնում:

en: You can <a href='%1'>Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
hy: Դուք կարող եք <a href='%1'>Ներբեռնել սխալները</a>: Ապա կարող եք դրանք ուղղել և ներմուծել նոր  ֆայլը՝ արդեն ճշգրտված տվյալներով:

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Activity records</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
hy: Դուք կարող եք <a href='%1'>Ներբեռնել անհամապատասխան գործառույթի գրառումները</a>: Ապա դուք կարող եք ուղղել դրանք և ներմուծել նոր ֆայլը՝ արդեն ուղղված տվյալներով:

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Contacts</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
hy: Դուք կարող եք <a href='%1'>Ներբեռնել չհամապատասխանող կոնտակտները</a>: Ապա կարող եք դրանք շտկել և ներմուծել նոր  ֆայլը՝ ճշգրտված տվյալներով:

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Memberships</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
hy: Դուք կարող եք <a href='%1'>Ներբեռնել չհամապատասխանող անդամակցությունները</a>, որից հետո կարող եք դրանք շտկել և ներմուծել նոր ֆայլը՝ ճշգրտված տվյալներով:

en: You can <a href='%1'>Download Street Address Records </a>. You may then edit those contact records and update the street address accordingly.
hy: Դուք կարող եք <a href='%1'>Ներբեռնել փողոցի հասցեների վերաբերյալ գրառումները</a>: Ապա կարող եք խմբագրել այդ կոնտակտային գրառումները  և համապատասխանաբար թարմացնել փողոցի հասցեները:

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>
hy: Դուք կարող եք 1 ստեղծել և ուղարկել 1 հաղորդագրություն

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>.
hy: Դուք կարող եք 1 ստեղծել և ուղարկել 1 հաղորդագրություն

en: You can <a href='%1'>create one here</a>.
hy: Կարող եք <a href='%1'>ստեղծել այստեղ</a>։

en: You can add another option.
hy: Դուք կարող եք ավելացնել մեկ այլ ընտրանք։

en: You can add contacts to a group from any set of search results (or when viewing an individual contact). You can also allow contacts to sign themselves up for certain groups by setting the group visibility to 'Public Pages' (use the <strong>Settings</strong> link), and including the <strong>Groups</strong> element in your CiviCRM Profile.
hy: Կարող եք խմբում կոնտակտներ ավելացնել որոնման արդյունքների ցանկացած շարքից (կամ առանձին կոնտակտ դիտելու ժամանակ)։ Կարող եք նաև թույլ տալ, որ կոնտակտները գրանցվեն որոշակի խմբերում՝ խումբը «Հանրային էջերին» տեսանելի դարձնելու (ընտրեք<strong>Կարգավորումներ</strong>հղում) և <strong>Խմբերի</strong> տարրը ձեր CiviCRM Պրոֆիլում ներառելու միջոցով։

en: You can also <a href="%1">register another participant</a>.
hy: Դուք կարող եք նաև <a href="%1"> գրանցել մեկ այլ մասնակից </a>:

en: You can also <strong>Upload</strong> the content stored in the files. OR you can <strong>Compose</strong> content directly on the screen.
hy: Կարող եք նաև <strong>Վերբեռնել</strong> ֆայլերում պահված բովանդակությունը։ ԿԱՄ էլ կարող եք <strong>Շարադրել</strong> բովանդակություն անմիջապես էկրանի վրա։

en: You can also add contacts to a smart group directly - regardless of whether they meet the smart group search criteria. For example, you might have a smart group for constituents who live in a certain locality, AND might have a few constituents who want to stay informed about events in that locality even though they no longer live there. Click this button to add contacts directly to this smart group.
hy: Դուք կարող եք նաև ավելացնել կոնտակտներ անմիջապես խելացի խմբում՝ անկախ նրանից, թե դրանք համապատասխանում են խելացի խմբի որոնման չափանիշներին: Օրինակ՝ դուք, հնարավոր է, ունեք ընտրողների խելացի խումբ, որոնք ապրում են որևէ կոնկրետ վայրում, ԵՎ հնարավոր է ունեք մի քանի ընտրողներ, որոնք ցանկանում են տեղյակ լինել այդ վայրում տեղի ունեցող միջոցառումներից՝ չնայած որ այլևս այնտեղ չեն ապրում: Սեղմեք այս կոճակը՝ անմիջապես այս խելացի խմբում կոնտակտներ ավելացնելու համար:

en: You can also allow people to choose a Role by creating a Profile with the Participant Role field. Then include that Profile when you configure the Online Registration page for this event.
hy: Կարող եք նաև մարդկանց հնարավորություն տալ ընտել դերակատարում ՝ ստեղծելով պրոֆիլ "Մասնակցի դերը" դաշտով: Այնուհետև տվյալ միջոցառման առցանց գրանցման էջը կազմաձևելիս ներառեք այդ պրոֆիլը:

en: You can also click a letter on the <strong>A-to-Z bar</strong> to quickly find all groups starting with that letter.
hy: Կարող եք նաև <strong>A-ից Z</strong> գոտում տառ ընտրել՝ դրանով սկսվող բոլոր խմբերն արագ գտնելու նպատակով։

en: You can also create additional sets of criteria: <em>Also include contacts where... State IS California AND City IS Los Angeles AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
hy: Դուք կարող եք նաև ստեղծել չափանիշների լրացուցիչ կազմեր. <em>Նաև ներառել կոնտակտներ, որոնցում... Նահանգը Կալիֆոռնիան է ԵՎ քաղաքը Լոս Անջելեսն է ԵՎ Ծննդյան ամսաթիվն ավելի ուշ է, քան (>) հունվարի 1-ը, 1985թ.</em>

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings by filling in the fields below, and then using the %2 and %3 tokens in your mailings. These are particularly useful for inclusion in pre-configured mailing <a href='%1'>Headers or Footers</a>.
hy: Դուք կարող եք նաև փոստային հաղորդագրությունների մեջ ներառել ընդհանուր էլ. հասցե և/կամ հեռախոսահամար՝ որպես կոնտակտային տվյալներ՝ լրացնելով ստորև բերված դաշտերը և ապա օգտագործելով %2 և %3 նշանները ձեր փոստային հաղորդագրություններում: Սրանք հատկապես արդյունավետ են նախապես կազմաձևված փոստային հաղորդագրությունների <a href='%1'>վերնագրեր կամ էջատակեր</a> ներառելու համար:

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings.
hy: Դուք կարող եք նաև փոստային հաղորդագրությունների մեջ ներառել ընդհանուր էլ. հասցե և/կամ հեռախոսահամար՝ որպես կոնտակտային տվյալներ:

en: You can also set a <strong>Length</strong> value which determines how many characters in the field should be compared.
hy: Դուք կարող եք սահմանել նաև <strong>Երկարություն</strong> արժեք, որը սահմանում է դաշտում համեմատվող նիշերի քանակը:

en: You can also set the maximum number of records which can be recorded per contact. Using the previous example, you might only want data for the three most recent jobs.
hy: Դուք կարող եք նաև սահմանել գրառումների առավելագույն քանակ յուրաքանչյուր կոնտակտի համար։ Օգտագործելով նախորդ օրինակը՝ դուք, գուցե, ցանկանում եք ստանալ տեղեկատվություն՝ ամենավերջին երեք աշխատանքների վերաբերյալ։

en: You can cancel the auto-renewal option by visiting this web page: %1.
hy: Դուք կարող եք չեղարկել ավտոմատ կերպով թարմացման տարբերակը՝ այցելելով հետևյալ կայքը՝ %1։

en: You can cancel your registration for %1 by clicking "Cancel Registration".
hy: Դուք կարող եք չեղարկել ձեր գրանցումը % 1-ի համար սեղմելով «Չեղարկել գրանցումը» կոճակը:

en: You can change the types of records which this tag can be used for by editing the 'Parent' tag.
hy: Կարող եք փոխել գրառումների տեսակը, որոնց համար կարող է օգտագործվել այս նշապիտակը՝ «Մայր» նշապիտակը խմբագրելու միջոցով։

en: You can choose to select %1 occurring every third Friday, last Monday, fourth Wednesday of the month and various other combinations given in the dropdown.
hy: Կարող եք ընտրել, որ %1-ը տեղի ունենա ամսվա յուրաքանչյու երրոդ ուրբաթ օրը, վերջին երկուշաբթի օրը, չորրորդ չորեքշաբթի օրը, կամ կարող եք ընտրել իջնող ցանկում տրված այլ համադրություններ։

en: You can choose to select your %1 to repeat on weekdays, weekends or any combination of day of the week.
hy: Կարող եք ընտրել, որ ձեր %1-ը տեղի ունենա աշխատանքային օրերին, հանգտյան օրերին, կամ էլ կարող եք ընտրել շաբաթվա օրերի ցանկացած համադրություն։

en: You can collect additional information about a donor or event participant by including profiles directly in Online Contribution Pages and Event Registration forms. When using a profile in this manner you do not need to check any of the "Used For" checkboxes.
hy: Կարող եք հավաքագրել հավելյալ տեղեկություն՝ դոնորի կամ միջոցառման մասնակցի վերաբերյալ՝ պրոֆիլները ներառելով անմիջապես Ներդրումների առցանց էջերի և Միջոցառումների գրանցման ձևերում։ Պրոֆիլն այս կերպ օգտագործելու դեպքում կարիք չի լինի նշել «Օգտագործման նպատակը» նշատուփերից մեկը։

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
hy: Դուք կարող եք կազմաձևել լրացուցիչ «Ընդհանուր» կանոնի ցանկացած համար հնարավոր կրկնօրինակները սկանավորելու այլ չափանիշներ ապահովելու համար:

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates. Click <strong>Use Rule</strong> to start a scan.
hy: Դուք կարող եք կազմաձևել  լրացուցիչ «Ընդհանուր» կանոնի ցանկացած համար հնարավոր կրկնօրինակները սկանավորելու այլ չափանիշներ ապահովելու համար: Սկանավորումը սկսելու համար սեղմեք <strong>Օգտագործել կանոնը</strong>:

en: You can configure the SMS message body up to %1 characters
hy: Դուք կարող եք կազմել SMS հաղորդագրության տեքստը մինչև %1 նիշով

en: You can control access to this report by selecting a 'Permission' from the list, or selecting one or more Roles. For example, you might select <em>access CiviContribute</em> for contribution reports (e.g. the same people who can see contribution data would also have access to the report). You can also prevent users from modifying the default report criteria and filters for reports by NOT giving them <em>access Report Criteria</em> permission. Those users will be able to run the report - but only with the criteria and filters that you've established for them.
hy: Դուք կարող եք վերահսկել այս հաշվետվության հասանելիությունը՝ ցանկից ընտրելով "մուտքի թույլտվություն" կամ ընտրելով մեկ կամ ավելի դերեր։ Օրինակ՝ դուք կարող եք ընտրել 1հասանելիություն CiviContribute-ին1 ներդրումների վերաբերյալ հաշվետվությունների համար (օրինակ՝ այն մարդիկ, ովքեր կարող են տեսնել ներդրումների վերաբերյալ հաշվետվությունները, կարող են տեսնել նաև հաշվետվությունները)։ Դուք նաև կարող եք օգտատերերին հնարավորություն չտալ փոխել հաշվետվության բազային չափանիշները՝ ՉՏԱԼՈՎ նրանց  2Հաշվետվության չափանիշներ2 մուտք գործելու հնարավորություն։ Այդ օգտատերերը կարող են թողարկել հաշվետվությունը միայն այն չափանիշներով և ֆիլտրերով, որոնք դուք եք ստեղծել նրանց համար։

en: You can control the web page that someone is directed to AFTER completing the form by modifying the contents of the hidden <strong>postURL</strong> input field. Replace the default value with any valid complete URL prior to saving the form code to the desired page(s).
hy: Կարող եք կառավարել այն կայքէջը, որն ինչ-որ մեկը կառավարում է, ձևը լրացնելուց ՀԵՏՈ՝ <strong>postURL</strong>-ի ներածման թաքնված դաշտի բովանդակությունը փոխելու միջոցով։ Փոխարինեք սկզբնադիր արժեքը ցանկացած ամբողջական վավեր URL-ով, մինչ կպահպանեք ձևի կոդը ցանկալի էջ(եր)ի համար։

en: You can create new multiple choice options for this field, or select an existing set of options which you've already created for another custom field.
hy: Կարող եք ստեղծել բազմակի ընտրության նոր ընտրանքներ այս դաշտի համար կամ էլ կարող եք ընտրել հարմարեցված այլ դաշտի համար ձեր կողմից արդեն իսկ ստեղծված ընտրանքների կազմ։

en: You can create new result options for this survey, or select an existing survey result set which you've already created for another survey.
hy: Այս հարցման համար դուք կարող եք ստեղծել արդյունքների նոր տարբերակներ կամ ընտրել գոյություն ունեցող հարցման արդյունքները, որը դուք արդեն ստեղծել եք մեկ այլ հարցման համար։

en: You can create reports by selecting from the <a href="%1">list of report templates here.</a>
hy: Դուք կարող եք հաշվետվություն կազմել՝ ընտրելով 1 հաշվետվությունների ձևանմուշների ցանկից 1

en: You can customize the CiviCRM navigation menu bar to better meet the needs of your users. You can:
hy: Կարող եք համապատասխանեցնել CiviCRM նավիգացիայի ընտրացանկը Ձեր օգտատերերի կարիքներն ավելի լավ բավարարելու համար: Դուք կարող եք․

en: You can edit the Name and Description for this group here. Click <a %1>Contacts in this Group</a> to view, add or remove contacts in this group.
hy: Կարող եք խմբագրել այս խմբի Անվանումը և Նկարագիրն այստեղ։ ՍԵղմեք<a %1>Այս խմբի կոնտակտները</a>՝ խմբի անդամներին տեսենլու, անդամներ ավելացնելու կամ հեռացնելու համար։

en: You can either <strong>upload</strong> the sms content from your computer OR <strong>compose</strong> the content on this screen.
hy: Կարող եք կա՛մ <strong>վերբեռնել</strong> SMS հաղորդագրության բովանդակությունը ձեր համակարգչից, ԿԱ՛Մ <strong>շարադրել</strong> բովանդակությունն այս էկրանին։

en: You can go to the Activities tab to create or attach activity records.
hy: Դուք կարող եք գնալ դեպի գործառույթների ներդիր՝ գործառույթի գրառումներ ստեղծելու կամ կցելու համար:

en: You can have a maximum of %1 attachment(s).
hy: Հնարավոր է առավելագույնը %1 կցորդ(ներ):

en: You can import records from a <strong>comma-separated-values format (CSV)</strong> file, or using a <strong>SQL query</strong>. See "Choose Data Source" help below for more information.
hy: Դուք կարող եք ներմուծել գրառումները <strong>ստորակետով բաժանված արժեքներ (CSV)</strong> ֆայլից կամ <strong>SQL հարցում</strong> օգտագործելու միջոցով: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար տեսեք «Ընտրել տվյալների աղբյուրը» օգնությունը:

en: You can include auto-renew membership choices for only one price field in a price set. Another field in this set already contains one or more auto-renew membership options.
hy: Դուք կարող եք ներառել ինքնանորացվող անդամակցության ընտրությունները գնացուցակի միայն մեկ գնային դաշտի համար: Այս կազմում մեկ այլ դաշտ արդեն իսկ պարունակում է մեկ կամ մի քանի ինքնանորացվող անդամակցության ընտրանքներ:

en: You can make this report instance available for users to include in their CiviCRM 'Home Dashboard' by checking this box. Users with appropriate permissions will see the report in the 'Available Dashlets' box when they 'Configure' their dashboard. If you want to make a graphic version of the report available, select the desired 'View' and click 'Update Report'. You may want to create a set of report instances specifically for use as dashlets (and you can choose to NOT include them in the navigation menu if you want to distinguish these from the reports that users typically utilize in full screen mode).
hy: Դուք կարող եք այս հաշվետվության օրինակը հասանելի դարձնել օգտատերերի համար իրենց CiviCRM- ի «Գլխավոր վահանակում»՝  նշելով այս վանդակը: Համապատասխան թույլտվություն ունեցող օգտատերերը կարող են տեսնել հաշվետվությունը "Առկա ենթավահանակ" վանդակում, եթե նրանք "Կազմաձևեն" իրենց վահանակը։  Եթե ցանկանում եք պատրաստել հաշվետվության գրաֆիկական տարբերակը՝ ընտրեք ցանկալի «Դիտել» և սեղմեք «Թարմացնել հաշվետվությունը»: Դուք կարող եք ստեղծել հաշվետվության օրինակներ, որոնք հատուկ օգտագործվում են որպես ենթավահանակներ (և դուք կարող եք ընտրել դրանք նավիգացիոն մենյուում ՉՆԵՐԱՌԵԼ, եթե ցանկանում եք առանձնացնել դրանք այն հաշվետվություններից, որոնցից օգտատերերը  սովորաբար օգտվում են լիաէկրանին ռեժիմով):

en: You can manually send out the reminders to these recipients.
hy: Դուք կարող եք անձամբ հիշեցումներ ուղարկել տվյալ հասցեատերերին

en: You can modify the activity subject before filing.
hy: Դուք կարող եք փոփոխել գործողության թեման նախքան լրացնելը

en: You can modify the look and feel of CiviCRM by adding your own stylesheet. For small to medium sized modifications, use your css file to override some of the styles in civicrm.css. Or if you need to make drastic changes, you can choose to disable civicrm.css completely.
hy: Կարող եք ձևափոխել CiviCRM- ի տեսք `ավելացնելով ձեր սեփական ոճերի աղյուսակները: Փոքր և միջին չափի փոփոխությունների համար օգտագործեք ձեր css ֆայլը `civilicrm.css- ում որոշ ոճեր փոխեկու համար: Կամ եթե դուք ցանկանում եք կտրուկ փոփոխություններ կատարել՝ կարող եք ամբողջությամբ անջատել civicrm.css- ը:

en: You can not add another '%1' activity to this case. %2
hy: Դուք չեք կարող մեկ այլ '%1'  գործողություն ավելացնել այս գործին %2

en: You can not delete this case type -- it is assigned to %1 existing case record(s). If you do not want this case type to be used going forward, consider disabling it instead.
hy: Դուք չեք կարող ջնջել այս գործը․ այն վերագրվում է գործի վերաբերյալ առկա գրառումներ(ներ)ին։ Եթե չեք ցանկանում հետագայում շարունակել այս տեսակի գործի կիրառումը, ապա կարող եք այն արգելափակել։

en: You can not have the same Status Rule registered as both "Current" and "Expired".
hy: Դուք չեք կարող ունենալ միևնույն Կարգավիճակի կանոնը գրանցված և՛ որպես «ընթացիկ», և որպես «ժամկետանց»

en: You can not mark a field as a Result Column in a profile that contains fields from multiple record types.
hy: Չեք կարող նշել որևէ դաշտ որպես Արդունքների սյունակ այն պրոֆիլում, որը ներառում է գրառումների բազմաթիվ տեսակների դաշտեր։

en: You can not mark fields as Searchable in a profile that contains fields for multiple record types.
hy: Չեք կարող դաշտերը նշել որպես Որոնման հնարավորություն ունեցող դաշտեր այն պրոֆիլում, որը ներառում է գրառումների բազմաթիվ տեսակների դաշտեր։

en: You can not pass a severity level higher than 7.
hy: Դուք չեք կարող անցնել 7-ից բարձր խստության մակարդակը:

en: You can not use other Group by with Financial type or Contribution source.
hy: Դուք չեք կարող օգտագործել այլ Խումբ Ֆինանսական տեսակով կամ ներդրման աղբյուրով

en: You can notify event organizers of each online registration by specifying one or more email addresses to receive a carbon copy (cc). Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
hy: Դուք կարող եք միջոցառումների կազմակերպիչներին  տեղեկացնել յուրաքանչյուր առցանց գրանցման մասին՝ նշելով մեկ կամ մի քանի էլ. փոստի հասցե` նամակի պատճենն ուղարկելու համար (cc): էլ.փոստի հասցեները միմյանցից պետք է բաժանվեն ստորակետով (օրինակ ՝ jane@example.org, paula@example.org):

en: You can only configure one 'Unsupervised' and one 'Supervised' rule for each contact type, but you can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
hy: Դուք կարող եք կազմաձևել միայն մեկ «Չվերանայված» և մեկ «Վերանայված» կանոն յուրաքանչյուր կոնտակտային տեսակի համար, սակայն դուք կարող եք կազմաձևել լրացուցիչ «Ընդհանուր» կանոնի ցանկացած համար, հնարավոր կրկնօրինակները սկանավորելու այլ չափանիշներ ապահովելու համար:

en: You can optionally assign this activity to someone. Assigned activities will appear in their Activities listing at CiviCRM Home.
hy: Դուք կարող եք կամայականորեն որևէ մեկին վերագրել այս գործառույթը: Վերագրված գործառույթները կհայտնվեն CiviCRM գլխավոր էջի իրենց գործառույթների ցուցակում:

en: You can re-enable it by visiting the <a %1>CKEditor Config</a> screen and setting "fullPage = true" under the Advanced Options of the CiviMail preset.
hy: Կարող եք այն կրկին ակտիվացնել՝ այցելելով <a %1>CKEditor Config</a> էկրան և տեղադրելով "fullPage = true" CiviMail- ի նախադրված ընտրանքների տակ:

en: You can schedule Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that they be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
hy: Կարող եք պլանավորել այնպես, որ Զանգվածային SMS հաղորդագրություններն ուղարկվեն՝ որոշակի ամսաթվից և ժամից սկսած, ԿԱՄ կարող եք ընտրել դրանք հնարավորինս շուտ ուղարկելու տարբերակը՝ նշելով &quot;Send Immediately&quot;։

en: You can schedule this Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that it be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
hy: Կարող եք պլանավորել այնպես, որ այս Զանգվածային SMS հաղորդագրությունն ուղարկվի՝ որոշակի ամսաթվից և ժամից սկսած, ԿԱՄ կարող եք ընտրել այն հնարավորինս շուտ ուղարկելու տարբերակը՝ նշելով &quot;Send Immediately&quot;։

en: You can search all contacts for duplicates or limit the results for better performance.
          If you limit by group then it will look for matches with that group both inside and outside of the group.
          You can also limit the contacts in the group to be matched by specifying the number of contacts to match. This can be done in conjunction with a group or separately and is recommended for performance reasons.
hy: Դուք կարող եք որոնել բոլոր կոնտակտները՝ կրկնօրինակներ գտնելու նպատակով կամ սահմանափակել արդյուքնները՝ ավելի լավ կատարման համար:
    Եթե դուք սահմանափակում եք խումբը, ապա այն կորոնի այդ խմբի հետ համընկնումները թե՛ խմբի ներսում, և թե՛ այդ խմբից դուրս:
    Դուք կարող եք նաև սահմանափակել խմբի համընկնող կոնտակտները՝ նշելով կոնտակտների համընկնման թիվը: Դա կարելի է անել խմբի հետ միասին կամ առանձին-առանձին և առաջարկվում է կատարման նկատառումներից ելնելով:

en: You can search for records containing a word or phrase in any text field - including name and email fields, notes, activity subject and descriptions, as well as any searchable custom text and note fields. Narrow your search by selecting a specific table / type of record. Wildcards are automatically added to your search term. Searches are NOT case-sensitive.
hy: Դուք կարող եք որոնել ցանկացած տեքստի դաշտում գրառումներ, որոնք պարունակում են բառ կամ արտահայտություն, ներառյալ՝ անվանման և էլ. փոստի դաշտերը, նշումների, գործառույթի թեմայի և նկարագրությունների, ինչպես նաև որոնման հնարավորություն ունեցող ցանկացած հարմարեցրած տեքստի և նշման դաշտեր: Նեղացրեք ձեր որոնումը՝ ընտրելով կոնկրետ աղյուսակ / գրառման տեսակ: Դերանշաններն ավտոմատ կերպով ավելացվում են ձեր որոնմանը: Որոնումները գործի նկատմամբ զգայուն ՉԵՆ:

en: You can select a pre-configured Event Template to streamline setting up your new event. The information and configuration settings from the selected template will be automatically copied to this new event. You can then add and modify as needed for this specific event instance. Event templates do NOT store the event date and time - so you will definitely need to set those on this page.
hy: Ձեր նոր միջոցառման կազմաձևումը հեշտացնելու նպատակով կարող եք ընտրել նախապես կազմաձևված միջոցառման ձևանմուշ: Ընտրված ձևանմուշից ստացված տեղեկատվությունը և կարգավորումներն ինքնաբերաբար կպատճենվեն են այս նոր միջոցառման մեջ: Այնուհետև, անհրաժեշտության դեպքում, Դուք կարող եք ավելացում և փոփոխություն կատարել տվյալ միջոցառման համար: Միջոցառումների ձևանմուշներում ՉԵՆ պահպանվում միջոցառման ամսաթիվը և ժամը, ուստի Դուք դրանք անպայման պետք է այդ պարամետրերը նշեք այս էջում:

en: You can select an existing Event Template as the basis for the new template you are creating, or you can create the template from scratch.
hy: Դուք կարող եք ընտրել միջոցառման առկա ձևանմուշ, որի հիման վրա դուք կարող եք ստեղծել նոր ձևանմուշ, կամ կարող եք զրոյից ստեղծել ձևանմուշ։

en: You can select an existing organization record here, OR type in the name of a new organization if this person's employer is not already in your database. However, if you want this person to share their work address with their employer AND that organization doesn't exist yet - leave this field blank and use the Shared Address feature in the Address pane below to create the employer record AND enter the employer address. The 'current employer' relationship will be automatically created for you.
hy: Դուք կարող եք ընտրել այստեղ գոյություն ունեցող կազմակերպության գրառում, ԿԱՄ մուտքագրել նոր կազմակերպության անվանումը, եթե անձի գործատուն արդեն ձեր տվյալների բազայում չէ: Այնուամենայնիվ, եթե դուք ցանկանում եք, որ այս անձը համօգտագործի իր աշխատանքային հասցեն իր գործատուի հետ ԻՍԿ այս կազմակերպությունը դեռ գոյություն չունի, ապա թողեք այս դաշտը դատարկ և օգտագործեք «Համօգտագործվող հասցե» գործառույթը ներքևի «Հասցե» դաշտում՝ գործատուի գրառումը ստեղծելու ԵՎ գործատուի հասցեն մուտքագրելու համար: «Ներկա գործատու» հարաբերությունն ավտոմատ կերպով կստեղծվի ձեզ համար:

en: You can select maximum %1 contact(s) at a time for voter reservation of this survey.
hy: Դուք կարող եք միանգամից ընտրել առավելագույնը %1  կոնտակտ(ներ) այս հարցման համար ընտրողների ամրագրման նպատակով։

en: You can send a <strong>TEXT</strong> Message using the available text pane.
hy: Կարող եք ուղարկել <strong>ՏԵՔՍՏԱՅԻՆ</strong> հաղորդագրություն՝ օգտագործելով առկա տեքստային դաշտը։

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication - and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
hy: Դուք կարող եք ուղարկել ձեր էլ. նամակը՝ որպես պարզ միայն տեքստային հաղորդագրություն, որպես HTML ձևաչափով հաղորդագրություն, կամ երկուսն էլ: Միայն տեքստային հաղորդագրությունները բավարար են հիմնական էլ. փոստի հաղորդակցությունների համար, իսկ որոշ ստացողներ կարող են նախընտրել չստանալ HTML ձևաչափով հաղորդագրություններ:

en: You can set this to a number other than one to allow multiple membership terms.
hy: Դուք կարող եք սրա համար սահմանել մեկից տարբեր թիվ, ինչը անդամակցության բազմաթիվ պայմանների հնարավորություն կտա։

en: You can set your own background image
hy: Դուք կարող եք տեղադրել ձեր սեփական ֆոնային պատկերը

en: You can specify the number of installments, or you can leave the number of installments blank if you want to make an open-ended commitment. In either case, you can choose to cancel at any time.
hy: Դուք կարող եք նշել հերթական վճարումների թիվը կամ կարող եք դատարկ թողնել հերթական վճարումների թվի դաշտը, եթե ցանկանում եք պարտավորություն ստանձնել: Երկու դեպքում էլ դուք կարող եք ձեր ընտրությամբ չեղարկել ցանկացած ժամանակ:

en: You can upload a picture or image to include on your page. Your file should be in .jpg, .gif, or .png format. Recommended image size is 250 x 250 pixels. Images over 360 pixels wide will be automatically resized to fit.
hy: Կարող եք ձեր էջում վերբեռնել լուսանկար կամ պատկեր։ Ձեր ֆայլը պետք է լինի .jpg, .gif կամ .png ձևաչափերով։ Պատկերի համար առաջարկվող չափերն են՝ 250 x 250 պիքսել։ 360 պիքսելը գերազանցող պատկերների չափն ավտոմատ կերպով կփոխվի՝ տրված չափերին համապատասխանելու համար։

en: You can use an address belonging to an existing contact or create a new contact by selecting the desired contact type from the select field. If you link an individual's address to an organization, an employee-employer relationship will be automatically created. If you link an individual's address to a household, a household member relationship is created.
hy: Դուք կարող եք օգտագործել արդեն իսկ գոյություն ունեցող կոնտակտի պատկանող հասցե կամ ստեղծել նոր կոնտակտ՝ ընտրելով կոնտակտի ցանկալի տեսակը ընտրության դաշտից: Եթե դուք անհատի հասցեն կապում եք կազմակերպության հետ, ապա ինքնաբերաբար կստեղծվի աշխատող-գործատու հարաբերություն: Եթե անհատի հասցեն կապում եք ընտանիքի հետ, ստեղծվում է ընտանիքի անդամների միջև հարաբերություն:

en: You can use different profile for the person who is registering than for "Additional Participants". For example, you may want to require an email address from the person entering the registration while not requiring (or even requesting) emails for additional participants (i.e. their "guests").
hy: Գրանցող անձի համար կարող եք օգտագործել մի պրոֆիլ, որը կտարբերվի «Լրացուցիչ մասնակիցների» պրոֆիլից: Օրինակ, հնարավոր է, որ էլ․ փոստի հասցե պահանջեք գրանցում իրականացնող գործող անձից, մինչդեռ չպահանջեք (կամ նույնիսկ չհարցնեք)լրացուցիչ մասնակիցների (այսինքն՝ «հյուրերի») էլ․փոստի հասցեները:

en: You can use the links above to schedule or record an activity.
hy: Դուք կարող եք օգտագործել վերոնշյալ հղումները՝ որևէ գործառույթ պլանավորելու կամ գրանցելու համար:

en: You can view and / or restore deleted cases by checking the "Deleted Cases" option under Find Cases.
hy: Դուք կարող եք դիտել և/կամ վերականգնել ջնջված գործերը Գործերի որոնման ֆիլտրում "Ջնջված գործեր"-ի կարգավորումների միջոցով

en: You can't connect an address to itself
hy: Դուք չեք կարող միացնել հասցեն ինքն իրեն

en: You cannot add a new record as  maximum allowed limit is reached
hy: Դուք չեք կարող նոր գրառում ավելացնել, քանի որ առավելագույն շեմն արդեն լրացել է

en: You cannot combine profiles of multiple types.
hy: Դուք չեք կարող համակցել բազմաթիվ տեսակի պրոֆիլներ:

en: You cannot configure multi-record custom fields belonging to different custom sets in one profile
hy: Դուք չեք կարող կազմաձևել բազմագրառում հարմարեցրած դաշտեր, որոնք պատկանում են տարբեր հարմարեցրած կազմերի մեկ պրոֆիլում

en: You cannot create an email account for a contact with no email
hy: Դուք չեք կարող էլ. փոստի էջ ստեղծել էլ. փոստ չունեցող կոնտակտի համար

en: You cannot enable both Membership Signup and a Contribution Price Set on the same online contribution page.
hy: Դուք չեք կարող առցանց ներդրումների միևնույն էջում ակտիվացնել և՛ անդամագրության հայտը և՛ Ներդումների գնային սահմանաչափերը:

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page
hy: Դուք չեք կարող առցանց ներդրումների միևնույն էջում միաժամանակ ակտիվացնել կրկնվող ներդրումները և ավտոմատ կերպով երկարաձգվող անդամակցությունները

en: You cannot modify relationship type because there are membership records associated with this membership type.
hy: Դուք չեք կարող փոխել հարաբերության տեսակը, քանի որ գոյություն ունեն տվյալ անդամակցության տեսակի հետ կապված անդամակցության վերաբերյալ գրառումներ :

en: You cannot record scheduled email activity.
hy: Դուք չեք կարող գրառել էլ. փոստի ծրագրված գործողություն:

en: You cannot select more than %1 choices. For more complex functionality, please use a Price Set.
hy: Չեք կարող ընտրել  1%-ից ավել տարբերակներ: Ավելի բարդ ֆունկցիոնալության համար խնդրում ենք օգտագործել "Գնային սանդղակը":

en: You cannot use 'id' as a field label.
hy: Դուք չեք կարող օգտագործել «նույնականացուցիչը»` որպես դաշտի պիտակ:

en: You do not have access to add notes.
hy: Դուք նշումներ ավելացնելու իրավունք չունեք:

en: You do not have access to delete this note.
hy: Դուք այս նշումը ջնջելու իրավունք չունեք:

en: You do not have access to edit this note.
hy: Դուք այս նշումը խմբագրելու իրավունք չունեք:

en: You do not have access to this note.
hy: Դուք այս նշումը դիտելու թույլտվություն չունեք:

en: You do not have any active %1
hy: Դուք չունեք ակտիվ %1

en: You do not have any private reports. To add a report to this section, edit the Report Settings for a report and set 'Add to My Reports' to Yes.
hy: Դուք չունեք անձնական հաշվետվություններ: Այս բաժնում հաշվետվություն ավելացնելու համար խմբագրել Հաշվետվության կարգավորումները հաշվետվության համար և « Այո » նշել  «Ավելացնել իմ հաշվետվություններին»:

en: You do not have permission to Delete Report.
hy: Դուք հաշվետվությունը ջնջելու թույտվություն չունեք։

en: You do not have permission to access this contact.
hy: Դուք այս կոնտակտը բացելու թույլտվություն չունեք:

en: You do not have permission to access this event registration. Contact the site administrator if you need assistance.
hy: Դուք այս իրադարձության գրանցման թույլտվություն չունեք: Կապվեք կայքի ադմինիստրատորի հետ, եթե Ձեզ օգնություն է անհրաժեշտ:

en: You do not have permission to access this mailing report
hy: Դուք փոստային առաքումների վերաբերյալ այս հաշվետվություն մուտք գործելու  թույլտվություն չունեք

en: You do not have permission to access this page
hy: Դուք թույլտվություն չունեք մուտք գործել այս էջ

en: You do not have permission to access this page.
hy: Դուք թույլտվություն չունեք մուտք գործել այս էջը:

en: You do not have permission to access this report.
hy: Դուք թույլտվություն չունեք բացել այս հաշվետվությունը

en: You do not have permission to administer reserved tags.
hy: Դուք չունեք թույլտվություն` ամրագրված նշապիտակները կառավարելու համար:

en: You do not have permission to delete this contact.
hy: Դուք այս կոնտակտը ջնջելու թույլտվություն չունեք:

en: You do not have permission to delete this contact. Note: you can delete contacts if you can edit them.
hy: Դուք չունեք այս կոնտակտը ջնջելու թույլտվություն: Նշում՝ եթե կարողանում եք խմբագրել կոնտակտները, ապա կարող եք նաև դրանք ջնջել:

en: You do not have permission to edit this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
hy: Դուք չունեք այս կոնտակտային գրառումը խմբագրելու թույլտվություն: Կապվեք կայքի ադմինիստրատորի հետ, եթե, եթե ձեզ օգնություն է անհրաժեշտ:

en: You do not have permission to force merge duplicate contact records
hy: Դուք կրկնօրինակ կոնտակտի գրառումները միավորելու թույլտվություն չունեք:

en: You do not have permission to make changes to the record
hy: Դուք այս գրառումը փոփոխելու թույլտվություն չունեք

en: You do not have permission to register for this event
hy: Դուք այս միջոցառման գրանցման թույլտվություն չունեք

en: You do not have permission to send SMS
hy: Դուք SMS ուղարկելու թույլտվություն չունեք

en: You do not have permission to view requested page.
hy: Դուք հայցվող էջը դիտելու թույլտվություն չունեք:

en: You do not have permission to view this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
hy: Դուք չունեք այս կոնտակտային գրառումը դիտելու թույլտվություն: Կապվեք կայքի ադմինիստրատորի հետ, եթե ձեզ օգնություն է անհրաժեշտ:

en: You do not have permission to view this event
hy: Դուք այս միջոցառումը դիտելու թույլտվություն չունեք

en: You do not have permission to view this page.
hy: Դուք այս էջը դիտելու թույլտվություն չունեք

en: You do not have sufficient permission to change settings for this reserved group.
hy: Դուք չունեք բավարար թույլտվություն` այս ամրագրված խմբի կարգավորումները փոխելու համար:

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved group.
hy: Դուք չունեք բավարար թույլտվություն` այս ամրագրված խումբը ջնջելու համար:

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved tag.
hy: Դուք չունեք բավարար թույլտվություն` այս ամրագրված նշապիտակը ջնջելու համար:

en: You do not have sufficient permission to edit this reserved tag.
hy: Դուք չունեք բավարար թույլտվություն` այս ամրագրված նշապիտակը խմբագրելու համար:

en: You do not have sufficient permission to edit this tagset.
hy: Դուք չունեք բավարար թույլտվություն` այս ամրագրված նշապիտակների կազմը խմբագրելու համար:

en: You do not have sufficient permission to transfer/cancel this participant.
hy: Դուք բավարար թույլտվություն չունեք այս մասնակիցի փոխանցման / չեղարկման համար:

en: You do not have the necessary permission to edit this contact.
hy: Դուք այս կոնտակտը խմբագրելու անհրաժեշտ թույլտվություն չունեք:

en: You do not have the necessary permission to view this contact.
hy: Դուք այս կոնտակտը դիտելու համար անհրաժեշտ թույլտվություն չունեք:

en: You don't have logging enabled on some tables. This may cause errors on performing insert/update operation on them.
hy: Դուք չունեք որոշ աղյուսակներ մուտք գործելու հնարավորություն: Դա կարող է հանգեցնել սխալների դրանցում ներմուծման/թարմացման գործողություններ կատարելիս:

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click <a href="%2">here</a>.
hy: Ձեր բաժանորդագրումը %1 զանգվածային նամակների հասցեատերերի ցանկին ընթացքի մեջ է։ Բաժանորդագրումը հաստատելու համար պատասխանեք այս էլեկտրոնային նամակին կամ սեղմեք <a href="%2">այստեղ</a>։

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click on this link: %2
hy: Ձեր բաժանորդագրումը %1 զանգվածային նամակների հասցեատերերի ցանկին ընթացքի մեջ է։ Բաժանորդագրումը հաստատելու համար պատասխանեք այս էլեկտրոնային նամակին կամ հետևեք այս հղմանը՝ %2։

en: You have already added a primary location field of this type: %1
hy: Դուք արդեն ավելացրել եք այս տեսակի առաջնային տեղակայման դաշտը՝ %1

en: You have already signed this petition but we<strong>need to confirm your email address</strong>.
hy: Դուք արդեն ստորագրել եք խնդրագիրը, սակայն մենք 1պետք է հաստատենք Ձեր էլ․ փոստի հասցեն1

en: You have already signed this petition but you still <b>need to verify your email address</b>.
hy: Դուք արդեն ստորագրել եք այս խնդրագիրը, սակայն դեռևս պետք է հաստատեք ձեր էլ․փոստի հասցեն։

en: You have already signed this petition.
hy: Դուք արդեն ստորագրել եք այս խնդրագիրը։

en: You have been added to the WAIT LIST for this event.
hy: Դուք ընդգրկվել եք այս միջոցառման ՀԵՐԹԱՑՈՒՑԱԿՈՒՄ։

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking %3
hy: Դուք կրկին բաժանորդագրվել եք հետևյալ խմբերին՝ %1։ Կարող եք ապաբաժանորդագրվել՝ ուղարկելով %2 նամակ կամ ընտրելով %3։

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
hy: Դուք կրկին բաժանորդագրվել եք հետևյալ խմբերին՝ %1։ Կարող եք ապաբաժանորդագրվել՝ ուղարկելով %2 նամակ կամ սեղմելով <a href="%3">այստեղ</a>։

en: You have been returned to the start of the registration process and any sold out events have been removed from your selections. You will not be able to continue until you review your booking and select different events if you wish.
hy: Դուք վերադարձել եք գրանցման գործընթացի սկիզբ, և ամբողջովին վաճառված բոլոր իրադարձությունները հանվել են Ձեր ընտրանքային ցանկից: Դուք չեք կարողանա շարունակել, մինչև չվերանայեք ձեր ամրագրումը և, ցանկության դեպքում, ընտրեք այլ միջոցառումներ:

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking %3
hy: Դուք ապաբաժանորդագրվել եք հետևյալ խմբերից՝ %1։ Կարող եք կրկին բաժանորդագրվել՝ ուղարկելով նամակ %2 կամ ընտրելով %3։

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
hy: Դուք ապաբաժանորդագրվել եք հետևյալ խմբերից՝ %1։ Կարող եք կրկին բաժանորդագրվել՝ ուղարկելով %2 նամակ կամ սեղմելով <a href="%3">այստեղ</a>։

en: You have enabled the County option. Please ensure you populate the county table in your CiviCRM Database. You can find extensions to populate counties in the <a %1>CiviCRM Extensions Directory</a>.
hy: Դուք ակտիվացրել եք "Վարչաշրջան" տարբերակը: Խնդրում ենք հավաստիանալ, որ լրացրել եք "վարչաշրջանի" աղյուսակը ձեր CiviCRM տվյալների շտեմարանում: Դուք կարող եք գտնել ընդլայնումներ ՝  <a %1>CiviCRM Extensions Directory </a>-ում "վարչաշրջանները" լրացնելու համար:

en: You have indicated that this is a paid event, but no payment option has been selected. If this is not a paid event, please select the "No" option at the top of the page. If this is a paid event, please select at least one payment processor and/or enable the pay later option.
hy: Դուք նշել եք, որ սա վճարովի միջոցառում է, սակայն վճարման որևէ տարբերակ ընտրված չէ: Եթե սա վճարովի միջոցառում չէ, ապա ընտրեք «Ոչ» տարբերակը էջի վերին մասում: Եթե սա վճարովի միջոցառում է՝ խնդրում ենք ընտրել առնվազն մեկ վճարման օպերատոր և / կամ ակտիվացնել վճարումն ավելի ուշ կատարելու տարբերակը:

en: You have no A/B mailings
hy: Դուք չունեք A / B փոստային առաքումներ

en: You have selected "Disable Outbound Email". A test email can not be sent.
hy: Դուք ընտրել եք «Ապաակտիվացնել ելքային էլ․հաղորդագրություններ» գործառույթը: Հնարավոր չէ փորձնական էլ․ նամակ ուղարկել։

en: You have selected "Redirect to Database". A test email can not be sent.
hy: Դուք ընտրել եք «Վերաուղղորդել դեպի տվյալների բազա» գործառույթը: Հնարավոր չէ փորձնական էլ․ նամակ ուղարկել։

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity.
hy: Դուք ընտրել եք բազմաթիվ անդամակցություններ նույն կազմակերպության կամ սուբյեկտի համար: Խնդրում ենք վերանայել ձեր ընտրությունը և ընտրել յուրաքանչյուր սուբյեկտի համար միայն մեկ անդամակցություն:

en: You have selected to make this field public but have not enabled any public price options. Please update your selections to include a public price option, or make this field admin visibility only.
hy: Դուք ընտրել եք, որ այս դաշտը լինի «հանրային», սակայն չեք ակտիվացրել հանրային գնի որևէ ընտրանք: Խնդրում ենք թարմացնել ձեր կատարած ընտրությունները՝ հանրային գնի ընտրանք ներառելու կամ այդ դաշտը «տեսանելի միայն ադմինին» դարձնելու համար:

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, but your registration require approval, Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hy:  Դուք բաց եք թողել վերջին մասնակցին, որի արդյունքում բավարար տեղեր կան, սակայն Ձեր գրանցման համար պահանջվում է հաստատում։ Երբ Ձեր գրանցումը վերանայվի դուք էլեկտրոնային փոստով կստանաք այն վեբ կայքի հղումը, որտեղ դուք կարող եք ավարտին հասցնել գրանցման գործընթացը:

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, hence your group become as register participants though you selected on wait list.
hy: Դուք բաց եք թողել վերջին մասնակցին, որի արդյունքում բավարար տեղեր կան, հետևաբար, Ձեր խմբի համար կարծես իրականացվում է մասնակիցների գրանցում, չնայած որ Դուք ընտրել էիք հերաթացուցակը։

en: You have specified the status Partially Paid but have entered an amount that equals or exceeds the amount due. Please adjust the status of the payment or the amount
hy: Դուք նշել եք կարգավիճակը որպես «Մասամբ վճարված», սակայն մուտքագրել եք մի գումար, որը հավասար է սահմանված գումարին կամ գերազանցում է այն:

en: You have unsaved changes.
hy: Դուք չպահպանված փոփոխություններ ունեք:

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full (by checking the box below).
hy: Դուք կարող եք թույլ տալ, որպեսզի օգտատերերն ընդգրկվեն հերթացուցակում, եթե միջոցառման բոլոր տեղերը զբաղված են  (դրա համար նշում կատարեք ստորև ներկայացված վանդակը)

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the waitlist work-flow (click the wrench icon, or navigate to Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Offer a Waitlist?'.
hy: Դուք կարող եք թույլ տալ, որպեսզի օգտատերերն ընդգրկվեն հերթացուցակում, եթե միջոցառման բոլոր տեղերը զբաղված են։ Այս գործառույթն ակտիվացնելու համար դուք նախ պետք է ակտիվացնեք "Մասնակիցների կարգավիճակները", որոնք օգտագործվում են հերթացուցակի աշխատանքային ընթացակարգով (սեղմեք wrench պատկերանշանին կամ տեղափոխվեք կառավարել »CiviEvent» մասնակցի կարգավիճակը): Այնուհետև վերաբեռնեք այս ձևաթուղթը և նշեք «Առաջարկե՞լ հերթացուցակ»:

en: You may also configure events to require administrative approval prior to participants completing the registration process. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the approval work-flow (Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Require participant approval?'.
hy: Կարող եք նաև միջոցառումներն այնպես կազմաձևել, որպեսզի նախքան գրանցումն իրականացնելը մասնակիցները պարտադիր ստանան ադմինիստրատորի հաստատումը: Այս գործառույթն ակտիվացնելու համար Դուք նախ պետք է ակտիվացնեք մասնակիցների կարգավիճակները, որոնք օգտագործվում են հաստատման գործընթացում (Կառավարում »CiviEvent» Մասնակիցների կարգավիճակների): Այնուհետև վերաբեռնեք այս ձևաթուղթըը և նշեք «Պահանջվում է՞ մասնակցի հաստատումը» տարբերակը:

en: You may also create a customized greeting and use field tokens to insert fields of your choice. For more information on available tokens, see the online documentation %1.
hy: Դուք նաև կարող եք ստեղծել հարմարեցրած ողջույն և օգտագործել դաշտի նշանները՝ ձեր ընտրությամբ դաշտեր զետեղելու համար: Հասանելի նշանների վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկատվության համար տե՛ս %1 առցանց փաստաթղթերը:

en: You may choose to include a pre-configured Footer block below your message. This is a good place to include the required unsubscribe, opt-out and postal address tokens.
hy: Դուք կարող եք նախընտրել տեղադրել նախապես կազմաձևած էջատակային նշում Ձեր հաղորդագրության ներքևի հատվածում։ Դա շատ հարմար տեղ է բաժանորդագրությունից դուրս գալու, չեղարկելու և փոստային հասցեների համար անհրաժեշտ նշանները տեղադրելու համար։

en: You may choose to include a pre-configured Header block above your message.
hy: Դուք կարող եք նախընտրել տեղադրել նախապես կազմաձևած վերնագիր Ձեր հաղորդագրության վերին հատվածում։

en: You may configure these settings using absolute URLs or URL variables.
hy: Կարող եք կազմաձևել այս պարամետրերը `օգտագործելով բացարձակ URL- ներ կամ URL փոփոխականներ:

en: You may configure these upload directories using absolute paths or path variables.
hy: Դուք կարող եք կազմաձևել վերբեռնման այս տեղեկագրքերը` օգտագործելով բացարձակ ուղիներ կամ ուղու փոփոխականներ:

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price.
hy: Կարող եք մուտքագրել բացասական արժեք, եթե տվյալ դաշտը կամ  ընտրանքն օգտագործվում է ընդհանուր արժեքը զեղչելու համար։

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price. Use a price of 1 and Display Amount off (unchecked) to allow a user to enter a contribution amount in a Text / Numeric Quantity field.
hy: Կարող եք մուտքագրել բացասական արժեք, եթե տվյալ դաշտը կամ ընտրանքն օգտագործվում է ընդհանուր արժեքը զեղչելու համար։ Օգտագործեք 1-ի արժեքը և անջատեք Գումարի ցուցադրումը (ապանշված), որպեսզի օգտատերերը կարողանան մուտքագրել ներդրման գումարի չափը Տեքստի / Թվային մեծության դաշտում։

en: You may need to check that: <ul><li>(a) the path and URL match,</li><li> (b) the httpd/htaccess policy allows requests for files inside this folder,</li><li>and (c) the web domain matches the normal web domain.</ul>
hy: Դուք պետք է ստուգեք որ` <ul><li>(ա) ուղին և URL համընկնում են, </li><li>(բ) httpd / htaccess քաղաքականությունը թույլ է տալիս այս թղթապանակի ներսում ֆայլերի հարցումներ կատարել, </li><li>և (գ) վեբ տիրույթը համապատասխանում է նորմալ վեբ տիրույթին:</ul>

en: You may need to clear your browser's cache to see the changes in CiviCRM.
hy: Հնարավոր է, որ Ձեզ անհրաժեշտ լինել մաքրել Ձեր բրաուզերի հիշապահեստը՝ CiviCRM - ի փոփոխությունները տեսնելու համար:

en: You may only select one contact field per reminder
hy: Կարող եք ընտրել միայն մեկ կոնտակտային դաշտ յուրաքանչյուր հիշեցման համար

en: You may override the ts() function in CiviCRM by defining your own translation function.
hy: Կարող եք չեղարկել ts () գործառույթը CiviCRM- ում `սահմանելով ձեր սեփական թարգմանության գործառույթը:

en: You may specify one or more email addresses to receive a blind carbon copy (bcc) of the confirmation email. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
hy: Դուք կարող եք նշել մեկ կամ մի քանի էլփոստի հասցե՝ հաստատման էլ.նամակի ծածկապատճենը (bcc) ստանալու համար: Մեկից ավել էլ.փոստի հասցեները միմյանցից պետք է բաժանվեն ստորակետով (օրինակ ՝ jane@example.org, paula@example.org):

en: You must be logged in to view this page.
hy: Դուք պետք է մուտք գործեք՝ այս էջը դիտելու համար:

en: You must choose 'Admin' visibility for this price option, as it belongs to a field with 'Admin' visibility.
hy: Դուք պետք է ընտրեք «Ադմինի» տեսանելիությունը գնի այս ընտրանքի համար, քանի որ այն պատկանում է «Ադմինի» տեսանելիություն ունեցող դաշտի:

en: You must have at least the test or live section filled
hy: Դուք պետք է գոնե լրացված լինեք փորձնական կամ իրական բաժինը

en: You must have at least the user_name specified
hy: Դուք առնվազն պետք է նշեք օգտագործողի անունը (user_name)

en: You must provide values for all three Address Standardization fields.
hy: Դուք պետք է ներկայացնեք պարամետրեր հասցեների ստանդարտացման բոլոր երեք դաշտերի համար:

en: You must select a Multiple Choice Option set if you chose Reuse an existing set.
hy: Դուք պետք է ընտրեք «Բազմակի ընտրության ընտրանքի» շարք, եթե դուք ընտրում եք «Նորից օգտագործել» գոյություն ունեցող շարքը:

en: You must select at least 2 tags for merging.
hy: Միավորման համար դուք պետք է ընտրեք առնվազն 2 նշապիտակ:

en: You must select at least one Custom Group as a search criteria.
hy: Դուք պետք է ընտրեք առնվազն մեկ հարմարեցված խումբ՝ որպես որոնման չափանիշ:

en: You must select at least one email recipient type.
hy: Դուք պետք է ընտրեք էլ. նամակ ստացողի առնվազն մեկ տեսակ:

en: You must select both a CiviCRM Group and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
hy: Դուք պետք է "Ասոցացաման կանոն" բաժնից ընտրեք և՛ CiviCRM խումբը և՛ Drupal դերը

en: You must select both a CiviMember Membership Type and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
hy: Դուք պետք է ընտրեք ինչպես CiviMember անդամակցության տեսակը, այնպես էլ Drupal- ի դերը «Ասոցիացիայի կանոն» բաժնում:

en: You need more than one custom group to move fields
hy: Դաշտերը տեղափոխելու համար ձեզ պետք են մեկից ավելի հարմարեցրած խմբեր

en: You need to configure a Mapping Provider before using this feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
hy: Անհրաժեշտ է կազմաձևել քարտեզագրում իրականացնողին նախքան այս հատկանիշը կիրառելը (Կառավարում > Համակարգի կարգավորումներ > Քարտեզագրում և գեոկոդավորում):

en: You need to enable CiviContribute before enabling CiviPledge.
hy: Անհրաժեշտ է ակտիվացնել CiviContribute- ը նախքան CiviPledge-ն ակտիվացնելը:

en: You need to enable Separate Membership Payment when online contribution page is configured for both Membership and Recurring Contribution
hy: Առցանց ներդրումների էջը կազմաձևելիս Դուք պետք է ակտիվացնեք "Անհատական Անդամավճարի մուծում" գործառույթն ինչպես անդամակցության, այնպես էլ կրկնվող ներդրումների համար։

en: You need to have at least one <a href="%1">Membership Type</a> with 'Public' visibility in order to enable self-service Membership Signup and Renewal.
hy:  Ինքնուրույն անդամագրվելու և անդամակցությունը թարմացնելու գործառույթն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է ունենալ առնվազն մեկ «Հանրային» հասանելիություն ունեցող 1 Անդամակցության տեսակ 1:

en: You need to select the type of record that this set of custom fields is applicable for.
hy: Անհրաժեշտ է ընտրել գրառման տեսակը, որի համար կիրառվում է հարմարեցված դաշտի այս կազմը:

en: You need to setup and load Case and Activity configuration files before you can begin using the CiviCase component.
hy: Դուք պետք է կարգավորեք և բեռնեք Գործ և Գործողություն կոնֆիգուրացիոն ֆայլերը` նախքան CiviCase բաղադրիչն օգտագործելը:

en: You need to use a Port other than the default port 25 in your environment.
hy: Դուք պետք է օգտագործեք ձեր միջավայրի սկզբնադիր 25 միացքից բացի մեկ այլ միացք:

en: You seem to have deleted the relationship type 'Employee of'
hy: Դուք, կարծես, ջնջել եք հարաբերությունների «Աշխատող» տեսակը

en: You seem to have deleted the relationship type 'Household Member of'
hy: Դուք, կարծես, ջնջել եք հարաբերությունների «Ընտանիքի անդամ» տեսակը

en: You were registered by:
hy: Դուք գրանցվել եք ----- միջոցով

en: You will also use tokens to insert Unsubscribe, Opt out and Forwarding links in your message.
hy: Դուք նաև կօգտագործեք նշաններ՝ զետեղելու Ապաբաժանորդագրվել, Հրաժարվել և Վերահասցեավորել հղումները ձեր հաղորդագրություններում:

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple %2. Navigate to Administer > Customize Data and Screens > Profiles to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
hy: Անհրաժեշտ է ստեղծել Պրոֆիլ, որը պարունակում է %1 դաշտեր, որոնք դուք ցանկանում եք խմբագրել նախքան «Թարմացնել բազմաթիվ %2» գործառույթի օգտագործումը: Նավարկել դեպի Ղեկավարը > Կարգավորել տվյալները և էկրանները > Պրոֆիլ կազմաձևելու պրոֆիլներ: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար ծանոթացեք առցանց Ադմինիստրատորի փաստաթղթերին:

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple activities. Navigate to Administer > Customize Data and Screens > Profiles to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
hy: Անհրաժեշտ է ստեղծել Պրոֆիլ, որը պարունակում է %1 դաշտեր, որոնք դուք ցանկանում եք խմբագրել նախքան «Թարմացնել բազմաթիվ գործողություններ» գործառույթի օգտագործումը: Նավարկել դեպի Ղեկավարը > Կարգավորել տվյալները և վահանակները > Պրոֆիլ կազմաձևելու պրոֆիլներ: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար խորհրդակցեք առցանց Ադմինիստրատորի փաստաթղթերի հետ:

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple memberships. Navigate to Administer CiviCRM >> CiviCRM Profile to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
hy: Տպել անդամների ցանկը/անունները

en: You will need to select and configure a supported payment processor (currently Authorize.Net, PayPal Pro, or PayPal Website Standard) in order to offer automatically renewing memberships.
hy: Անդամակցություններն ավտոմատ կերպով երկարացնելու համար Դուք պետք է ընտրեք և կոնֆիգուրացնեք համապատասխան  վճարման օպերատորին (ներկայումս դրանք են Authorize.Net, PayPal Pro կամ PayPal Website Standard):

en: You will need to set Access Control permissions to include 'view event participants' for any Roles you want to access this listing.
hy: Ձեզ հարկավոր է սահմանել Մուտքի հսկողության թույլտվություններ` ներառելու համար «Դիտելու միջոցառման մասնակիցներին» ֆունկցիան ցանկացած դերի համար, որ ցանկանում եք տեսնել այս ցուցակում:

en: You will not be able to delete this membership status if there are existing memberships with this status. You will need to check all your membership status rules afterwards to ensure that a valid status will always be available.
hy: Դուք չեք կարողանա ջնջել այս անդամակցության կարգավիճակը, եթե գոյություն ունեն այս կարգավիճակն ունեցող անդամներ: Հետագայում անհրաժեշտ է ստուգել Ձեր  անդամակցության կարգավիճակի վերաբերյալ բոլոր կանոնները՝ հավաստիանալու համար, որ վավեր կարգավիճակը միշտ հասանելի է:

en: You will not be able to install extensions at this time because your installation of PHP does not support ZIP archives. Please ask your system administrator to install the standard PHP-ZIP extension.
hy: Այս պահին չեք կարողանա տեղադրել ընդլայնումներ, քանի որ Ձեր PHP- ի տեղադրումը չի ապահովում ZIP արխիվները: Խնդրում ենք Ձեր համակարգի ադմինիստրատորին տեղադրել PHP-ZIP ստանդարտ ընդլայնումը:

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the Membership.
hy: Դուք չեք կարող այս Անդամակցության համար էլ․ փոստով ավտոմատ կերպով գեներացվող անդորրագիրը ուղարկել, քանի որ տվյալ կոնտակտի էլ․փոստի հասցեն նշված չէ: Եթե ցանկանում եք, որպեսզի անդամակցության գրանցման ժամանակ   անդորրագիր ուղարկվի՝ սեղմեք "Չեղարկել", ապա "Խմբագրել" Ամփոփագրի էջում` անդամակցությունը  գրանցելուց առաջ էլ. փոստի հասցեն ավելացնելու համար:

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Renew Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before Renewal the Membership.
hy: Դուք չեք կարող այս Անդամակցության թարմացման համար էլ․ փոստով ավտոմատ կերպով գեներացվող անդորրագիրը ուղարկել, քանի որ տվյալ կոնտակտի էլ․փոստի հասցեն նշված չէ: Եթե ցանկանում եք, որպեսզի անդամակցության գրանցման ժամանակ անդորրագիր ուղարկվի՝ սեղմեք "Չեղարկել", ապա "Խմբագրել" Ամփոփագրի էջում` անդամակցությունը երկարաձգելուց առաջ էլ. փոստի հասցեն ավելացնելու համար:

en: You will see a row and a checkbox for each type of related data currently linked to the duplicate contact. For example, if the duplicate contact has Activity records - you will see a row and a checkbox for you to mark IF you want those contribution records moved over to the main contact record. If you want to move all related records, you can check the <strong>Mark All</strong> checkbox.
hy: Դուք կտեսնեք մի շարք և մի նշատուփ ներկա պահին կրկնօրինակ կոնտակտի հետ կապակցված յուրաքանչյուր տեսակի տվյալի համար: Օրինակ՝ եթե կրկնօրինակ կոնտակտն ունի գործառույթի գրառումներ, ապա դուք կտեսնեք մի շարք և մի նշատուփ, որպեսզի նշեք այն, ԵԹԵ ցանկանում եք, որ ներդրումների այս գրառումները տեղափոխվեն դեպի հիմնական կոնտակտի գրառում: Եթե դուք ցանկանում եք տեղափոխել բոլոր կապակցված գրառումները, դուք կարղ եք ստուգել <strong>Նշել բոլորը</strong> նշատուփը:

en: Your %1 settings are correct. A test email has been sent to your email address.
hy: Ձեր % 1 կարգավորումները ճիշտ են: Ձեր էլ․ փոստի հասցեին փորձնական էլ․ նամակ է ուղարկվել:

en: Your Assigned Activities
hy: Ձեզ վերագրված գործառույթները

en: Your Case Role(s)
hy: Ձեր դեր(եր)ը գործում

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been added. You can add fields to this profile now.
hy: Ձեր «%1» CiviCRM պրոֆիլն ավելացվել է: Այժմ դուք կարող եք այս պրոֆիլին դաշտեր ավելացնել:

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been deleted.
hy: Ձեր «%1» CiviCRM պրոֆիլը ջնջվել է:

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been saved.
hy: Ձեր «%1» CiviCRM պրոֆիլը պահպանվել է:

en: Your CiviCRM Profile Field '%1' has been saved to '%2'.
hy: Ձեր CiviCRM «%1» պրոֆիլի դաշտը պահպանվել է որպես «%2»:

en: Your Contacts / Organizations
hy: Ձեր կոնտակտները / կազմակերպությունները

en: Your Credit Card transaction was not successful. No money has yet been charged to your card.
hy: Ձեր վարկային քարտի միջոցով գործարքը չի հաջողվել իրականացնել: Ձեր քարտից առայժմ գումար չի գանձվել:

en: Your Email
hy: Ձեր էլ. փոստը

en: Your Email Settings have been updated.
hy: Ձեր էլ. փոստի նոր կարգավորումները թարմացվել են:

en: Your Event Registration has been Transferred to %1.
hy: Միջոցառման Ձեր գրանցումը փոխանցվել է %1-ին։

en: Your Event Registration has been cancelled.
hy: Ձեր գրանցումը միջոցառմանը չեղարկվել է։

en: Your Event Registration has been transferred to %1.
hy: Միջոցառման Ձեր գրանցումը փոխանցվել է %1-ին։

en: Your Event(s)
hy: Ձեր միջոցառում(ներ)ը

en: Your Group(s)
hy: Ձեր Խումբը (Խմբերը)

en: Your Label Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
hy: Թարմացվել է Ձեր նոր պիտակի ձևաչափը, որի վերնագիրն է 1% 1 1:

en: Your Mass SMS has been saved.
hy: Ձեր զանգվածային SMS-ը պահպանվել է:

en: Your Mass SMS has been saved. Click the 'Continue' action to resume working on it.
hy: Ձեր զանգվածային SMS-ը պահպանվել է: Սեղմեք «Շարունակել» գործողությունը՝ դրա վրա աշխատանքը վերսկսելու համար:

en: Your Membership(s)
hy: Ձեր անդամակցություն(ներ)ը

en: Your Message
hy: Ձեր հաղորդագրությունը

en: Your Note has been saved.
hy: Ձեր նշումը պահպանվել է:

en: Your PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
hy: թարմացվել է Ձեր PDF էջի ձևաչափը, որի վերնագիրն է <strong>% 1</strong>:

en: Your Registration Info
hy:  Ձեր գրանցման տվյալները

en: Your Reminder titled %1 has been updated.
hy: Ձեր նոր՝ % 1 վերնագրով հիշեցումը թարմացվել է:

en: Your SMTP Server (machine) name is incorrect.
hy: Ձեր SMTP սերվերի (մեքենայի) անվանումը սխալ է:

en: Your SMTP Username or Password are incorrect.
hy: Ձեր SMTP օգտատիրոջ անունը կամ գաղտնաբառը սխալ է:

en: Your SMTP server is just not responding right now (it is down for some reason).
hy: Ձեր SMTP սերվերը հենց հիմա պարզապես չի պատասխանում (այն ինչ-որ պատճառներով խափանվել է):

en: Your Sendmail argument is incorrect.
hy: Ձեր Sendmail փաստարկը սխալ է:

en: Your Sendmail path is incorrect.
hy: Ձեր Sendmail ուղին սխալ է:

en: Your Set '%1' has been added. You can add fields to this set now.
hy: Ձեր «%1» կազմն ավելացվել է: Այժմ դուք կարող եք այս կազմին դաշտեր ավելացնել:

en: Your Subscription has been Activated
hy: Ձեր բաժանորդագրումն ակտիվացել է

en: Your USPS API Authorization has Failed.
hy: Ձեր USPS API լիազորումը ձախողվել է:

en: Your USPS API Lookup has Failed.
hy: Ձեր USPS API որոնումը ձախողվել է:

en: Your association rule has been added.
hy: Ձեր ասոցիացիայի կանոնն ավելացված է։

en: Your association rule has been edited.
hy: Ձեր ասոցիացիայի կանոնը խմբագրված է։

en: Your browser session has expired and we are unable to complete your form submission. We have returned you to the initial step so you can complete and resubmit the form. If you experience continued difficulties, please contact us for assistance.
hy: Ձեր բրաուզերի աշխատաշրջանը սպառվել է և մենք չենք կարող ավարտել ձեր ձևի ներկայացումը: Մենք ձեզ վերադարձրել ենք նախնական քայլին, որպեսզի կարողանաք լրացնել և վերահաստատել ձևը: Եթե շարունակում եք դժվարություններ ունենալ, օգնության համար խնդրում ենք  կապվել մեզ հետ:

en: Your changes have been saved.
hy: Ձեր կատարած փոփոխությունները պահպանվել են։

en: Your changes in the <em>%1</em> tab have not been saved.
hy: Ձեր փոփոխությունները <em>%1</em> ներդիրում չեն պահպանվել։

en: Your configured editor "TinyMCE" is no longer part of the main CiviCRM download. To continue using it, visit the <a %1>Manage Extensions</a> page to download and install the TinyMCE extension.
hy: Ձեր կազմաձևված խմբագիրը «TinyMCE» այլևս չի հանդիսանում CiviCRM- ի հիմնական բեռնման մասը: Շարունակելու համար այցելեք՝<a %1>Կարգավորել ընդլայնումները</a> էջը, որպեսզի կարողանաք ներբեռնել և տեղադրել TinyMCE ընդլայնումը:

en: Your custom field set '%1 ' has been saved.
hy: Ձեր «%1» հարմարեցրած դաշտի կազմը պահպանվել է:

en: Your custom field set '%1' has been added. You can add custom fields now.
hy: Ձեր «%1» հարմարեցրած դաշտի կազմն ավելացվել է: Այժմ դուք կարող եք ավելացնել հարմարեցրած դաշտեր:

en: Your database has already been upgraded to CiviCRM %1
hy: Ձեր տվյալների բազան արդեն թարմացվել է CiviCRM %1-ի

en: Your database is configured to use the MyISAM database engine. CiviCRM requires InnoDB. You will need to convert any MyISAM tables in your database to InnoDB. Using MyISAM tables will result in data integrity issues.
hy: Ձեր տվյալների բազան կազմաձևված է այնպես, որ օգտագործի MyISAM տվյալների բազայի շարժիչը: CiviCRM-ը պահանջում է InnoDB: Դուք պետք է փոխակերպեք ձեր տվյալների բազայում գտնվող ցանկացած MyISAM աղյուսակ InnoDB-ի: MyISAM աղյուսակների օգտագործումը կհանգեցնի տվյալների ամբողջականության խնդիրների:

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The automated upgrade to version %2 can not be run - and the %2 codebase may not be compatible with your database state. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase you were using prior to beginning this upgrade until you resolve this problem.
hy: Տվյալների բազան նշված է անսպասելի տարբերակի համարով՝ %1: %2-ի տարբերակի ավտոմատացված արդիականացումը հնարավոր չէ գործարկել- և %2-ի կոդավորումների բազան կարող է չհամապատասխանել ձեր տվյալների բազայի վիճակին: Դուք պետք է որոշեք ձեր տվյալների բազայի ընթացիկ վիճակին համապատասխան ճիշտ տարբերակը: Դուք, հնարավոր է, ցանկանաք վերադառնալ կոդերի բազային, որը դուք օգտագործում էիք նախքան այս խնդրի լուծումը:

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The v%2 codebase may not be compatible with your database state.
                You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase
                you were using until you resolve this problem.<br/>OR if this is a manual install from git, you might want to fix civicrm-version.php file.
hy: Տվյալների բազան նշված է անսպասելի տարբերակի համարով՝ %1:  v%2 կոդերի բազան կարող է համատեղելի չլինել ձեր տվյալների բազայի կարգավիճակի հետ:
    Դուք պետք է որոշեք ձեր տվյալների բազայի ընթացիկ վիճակին համապատասխան ճիշտ տարբերակը: Դուք, հնարավոր է, ցանկանաք վերադառնալ կոդերի բազային, որը դուք օգտագործում էիք նախքան այս խնդրի լուծումը: <br/>ԿԱՄ եթե սա git-ից ձեռքով տեղադրում է, դուք, հնարավոր է, ցանկանաք շտկել civicrm-version.php ֆայլը:

en: Your database is not configured for version %1
hy: Ձեր տվյալների բազան կազմաձևված չէ %1 տարբերակի համար

en: Your email address has been removed from %1 mailing lists.
hy: Ձեր էլեկտրոնային հասցեն հեռացվել է %1 զանգվածային նամակների հասցեատերերի ցանկից։

en: Your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
hy: Ձեր միջոցառման գրանցումը կհաստատվի: Խնդրում ենք վերադառնալ հիմնական գրանցման էջին՝ վճարման համար անհրաժեշտ տեղեկատվությունը լրացնելու համար:

en: Your extensions directory (%1) is read-only. If you would like to perform downloads or upgrades, then change the file permissions.
hy: Ձեր ընդլայնումների տեղեկագիրքը (%1) նշված է որպես «միայն կարդալու»: Եթե կցանկանաք իրականացնել վերբեռնումներ և նորացումներ, ապա փոխեք ձեր ֆայլի թույլտվությունները:

en: Your extensions directory is not set or is not writable. Click <a href='%1'>here</a> to set the extensions directory.
hy: Ձեր ընդլայնման ցուցակը սահմանված չէ կամ գրելու համար հարամարեցված չէ։  Սեղմել <a href='%1'>here</a> ընդլայնումների ցուցակը կարգավորելու համար:

en: Your extensions directory is not set.  Click <a href="%1">here</a> to set the extensions directory.
hy: Ձեր ընդլայնումների տեղեկագիրքը նշված չէ: Սեղմեք <a href="%1">այստեղ</a> ընդլայնումների տեղեկագիրքը նշելու համար:

en: Your extensions directory path points to %1, which is not a directory.  Please check your file system.
hy: Ձեր ընդլայնումների տեղեկագրքի ուղին մատնանշում է %1, որը տեղեկագիրք չէ: Խնդրում ենք ստուգել ձեր ֆայլի համակարգը:

en: Your information has been saved.
hy: Ձեր տեղեկատվությունը պահպանվել է:

en: Your message thanking the %1 for helping to spread the word. You may include HTML tags to add formatting or links.
hy: Ձեր հաղորդագրությունը, որով շնորհակալություն եք հայտնում %1-ին տեղեկություն տարածելու հարցում աջակցեկու համար։ Եթե ցանկանում եք ավելացնել ձևաչափում կամ հղումներ, կարող եք ներառել HTML նշապիտակներ։

en: Your multiple choice option '%1' has been saved
hy: Ձեր «%1» բազմակի ընտրության ընտրանքը պահպանվել է:

en: Your new Label Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
hy: Պահպանվել է Ձեր նոր պիտակի ձևաչափը, որի վերնագիրն է <strong>% 1 </strong>:

en: Your new PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
hy: Պահպանվել է Ձեր նոր PDF էջի ձևաչափը, որի վերնագիրն է<strong>% 1</strong>:

en: Your new Reminder titled %1 has been saved.
hy: Ձեր նոր՝ % 1 վերնագրով հիշեցումը պահպանվել է:

en: Your organization can use Campaigns to track all constituent interactions related to a particular fund-raising or engagement effort. You can link activities, contributions, event participation, mailings, membership signups, and pledges to a particular campaign.
hy: Ձեր կազմակերպությունը կարող է օգտվել Քարոզարշավներից՝ վերահսկելու համար որոշակի դրամական միջոցների հայթայթման կամ ներգրավվածության ջանքերի հետ կապված բոլոր բոլոր ընտրողների փոխհարաբերությունները: Դուք կարող եք գործունեությունը, ներդրումները,  մասնակցությունը  միջոցառումներին, փոստային առաքումները, անդամակցությունները և  պարտավորությունները կապել կոնկրետ քարոզարշավի հետ:

en: Your payment information looks incomplete. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
hy: Ձեր վճարման համար անհրաժեշտ տեղեկատվությունը թերի է: Խնդրում ենք վերադառնալ հիմնական գրանցման էջին՝ վճարման տեղեկատվությունը լրացնելու համար:

en: Your pending event registration for %1 has expired
    because you did not confirm your registration.
hy:  %1 -ի համար Ձեր՝ միջոցառման սպասման մեջ գտնվող գրանցման ժամկետը լրացել է, քանի որ դուք չեք հաստատել ձեր գրանցումը:

en: Your profile has not been saved.
hy: Ձեր պրոֆիլը չի պահպանվել:

en: Your profile is not saved and Account is not created.
hy: Ձեր պրոֆիլը չի պահպանվել և էջը չի ստեղծվել:

en: Your record has been deleted.
hy: Ձեր գրառումը ջնջվել է:

en: Your registration has been processed successfully.
hy: Ձեր գրանցումը հաջողությամբ իրականացվել է։

en: Your registration has been submitted.
hy: Ձեր գրանցումը մուտքագրվել է։

en: Your registration payment has been submitted to %1 for processing.
hy: Ձեր գրանցման վճարը մուտքագրվել է %1, որպեսզի դրան ընթացք տրվի։

en: Your registration will not be submitted until you click the <strong>Continue</strong> button. Please click the button one time only. If you need to change any details, click the Go Back button below to return to the previous screen.
hy: Ձեր գրանցումը չի մուտքագրվի մինչև չսեղմեք <strong> Շարունակել</strong>կոճակը: Խնդրում ենք կոճակը միայն մեկ անգամ սեղմել : Եթե Ձեզ անհրաժեշտ է որևէ փոփոխություն կատարել, ապա սեղմեք ներքևում գտնվող «Վերադառնալ» կոճակը ՝ նախորդ էկրանին վերադառնալու համար:

en: Your report has been successfully copied as "%1". You are currently viewing the new copy.
hy: Ձեր հաշվետվությունը հաջողությամբ պահպանվել է որպես "%1"։ Այժմ դուք դիտում եք նոր օրինակը։

en: Your schedule:
hy: Ձեր ժամանակացույցը

en: Your site administrator will need to setup an instance of the Scheduled Job "Mail Reports" to trigger creation and delivery of each report. When invoked, this job will deliver email to the recipients specified for the report. The report can be attached to the email as a PDF file (default), as a CSV file, or included in HTML format.
hy: Ձեր կայքի ադմինիստրատորը պետք է ստեղծի Ծրագրված աշխատանքների  "Փոստային հաշվետվություններ"՝  յուրաքանչյուր հաշվետվության ստեղծումը և առաքումը գործարկելու նպատակով։ Այս առաջադրանքի գործարկման դեպքում էլ․ նամակ կառաքվի այս հաշվետվության համար նշված ստացողներին։ Հաշվետվությունը կարող է կցվել էլ․ նամակին որպես PDF ֆայլ (կանխադրված), որպես CSV ֆայլ կամ ներառվել HTML ձևաչափով:

en: Your site is currently configured to require double-opt in when users join (subscribe) to Group(s) via a Profile form. In this mode, you need to include an Email field in a Profile BEFORE you can add the Group(s) field. This ensures that an opt-in confirmation email can be sent. Your site administrator can disable double opt-in on the civimail admin settings: <em>%1</em>
hy: Ձեր կայքը ներկայումս կազմաձևված է այնպես, որ կրկնակի համաձայնություն պահանջվի, երբ օգտվողները միանան (բաժանորդագրվեն) խմբ(եր)ին՝ պրոֆիլի ձևաթղթի միջոցով: Այս ռեժիմի դեպքում դուք պետք է պրոֆիլում ներառեք էլ. փոստի դաշտը ՆԱԽՔԱՆ կկարողանաք ավելացնել խմբ(եր)ի դաշտը: Սա ապահովում է, որ համաձայնության հաստատման էլ. փոստը հնարավոր կլինի ուղարկել: Ձեր կայքի ադմինիստրատորը կարող է անջատել կրկնակի համաձայնությունը civimail ադմինի կարգավորումներում՝<em>%1</em>

en: Your smart group has been saved as '%1'.
hy: Ձեր խելացի խումբը պահպանվել է որպես «%1»:

en: Your subscription request has been submitted for %1. Check your inbox shortly for the confirmation email(s). If you do not see a confirmation email, please check your spam/junk mail folder.
hy: Ձեր բաժանորդագրության հարցումն ուղարկվել է% 1: Ստուգեք ձեր էլ․ փոստի մուտքային պահոցը հաստատող էլ․նամակ(ներ)ի համար: Եթե չեք տեսնում հաստատման նամակը, խնդրում ենք ստուգել ձեր spam / junk փոստային թղթապանակը:

en: Your subscription to these group(s) is pending confirmation.
hy: Ձեր բաժանորդագրման հաստատումը հետևյալ խմբ(եր)ին սպասման մեջ է։

en: Your update(s) have been saved.
hy: Ձեր թարմացում(ներ)ը պահպանվել են:

en: Your user record does not have a valid email address and no from addresses have been configured.
hy: Ձեր օգտատիրոջ գրառումը չի պարունակում էլ. փոստի գործող հասցե և ոչ էլ կազմաձևված որևէ հասցե:

en: Your username contains invalid characters
hy: Ձեր օգտատիրոջ անունը պարունակում է անվավեր նիշեր

en: Your username contains invalid characters or is too short
hy: Ձեր օգտատիրոջ անունը պարունակում է անվավեր նիշեր կամ այն չափազանց կարճ է

en: Your username is too short
hy: Ձեր՝ օգտվողի անունը չափազանց կարճ է

en: ZIP / Postal Code
hy: Փոստային ինդեքսը

en: ZIP / Postal Code of the Address
hy: Հասցեի փոստային ինդեքսը

en: ZIP Support Required
hy: Պահանջվում է ZIP աջակցություն

en: Zhuang, Chuang
hy: Ժուանգ

en: Zip
hy: Փոստային դասիչ

en: Zip Code Range
hy: Փոստային դասիչների շարքը

en: Zulu
hy: Զուլու

en: [CiviMail Draft]
hy: [CiviMail նախագիծ]

en: [Copy id %1]
hy: [Պատճենի նույնականացուցիչ %1]

en: a household
hy: ընտանիքին

en: a pseudo-FK to civicrm_option_value
hy: civicrm_option_value-ի սխալ ԱԲ

en: a pseudo-FK to civicrm_option_value containing PDF Page Format.
hy: civicrm_option_value-ի սխալ ԱԲ, որը պարունակում է PDF էջի ձևաչափ:

en: abbreviated month name ('Jan'..'Dec')
hy: ամսվա կրճատ անվանումը («Հունվ»․․․ «Դեկտ»)

en: access AJAX API
hy: մուտք գործել AJAX API

en: access CiviCRM
hy:  CiviCRM մուտքի հնարավորություն

en: access CiviCRM backend and API
hy: մուտք գործել CiviCRM հետին պլան և API

en: access CiviEvent
hy: մուտք գործել CiviCRM

en: access CiviMail
hy: Մուտք գործել CiviCRM

en: access CiviMail subscribe/unsubscribe pages
hy: Մուտք գործել CiviCRM-ի գրանցման/գրանցումից դուրս գալու էջեր

en: access CiviMember
hy: Մուտք գործել CiviMember

en: access CiviReport
hy: մուտք գործել CiviReport

en: access Contact Dashboard
hy: Կոնտակտների վահանակ մուտքի հնարավորություն

en: access Report Criteria
hy: մուտք գործել Հաշվետվության չափանիշներ

en: access all cases and activities
hy: մուտք գործել բոլոր գործերի և գործողություններ մեջի

en: access all custom data
hy: մուտքի հնարավորություն դեպի բոլոր հարմարեցված տվյալներ

en: access contact reference fields
hy: մուտք գործել կոնտակտի հղման դաշտեր

en: access deleted contacts
hy: մուտք գործել դեպի ջնջված կոնտակտներ

en: access my cases and activities
hy: մուտք դեպի իմ գործերը և գործողությունները

en: access uploaded files
hy: մուտք գործել վերբեռնված ֆայլեր

en: add
hy: ավելացնել

en: add a <a href='%1'>New Individual</a>, <a href='%2'>Organization</a> or <a href='%3'>Household</a>
hy: ավելացնել <a href='%1'>Նոր անձ</a>, <a href='%2'>Կազմակերպություն</a> կամ <a href='%3'>Ընտանիք</a>

en: add another choice
hy: Ավելացնել այլ ընտրություն

en: add another profile (bottom of page)
hy: ավելացնել մեկ այլ պրոֆիլ (էջատակում)

en: add cases
hy: ավելացնել գործեր

en: add contact notes
hy: ավելացնել կոնտակտի նշումներ

en: add contacts
hy: ավելացնել կոնտակտներ

en: add new
hy: ավելացնել նոր

en: administer CiviCRM
hy: CiviCRM-ի կառավարում

en: administer CiviCampaign
hy: Կառավարել CiviCampaign -ը

en: administer CiviCase
hy: վարել CiviCase-ը

en: administer Multiple Organizations
hy: կառավարել մի քանի կազմակերպություններ

en: administer Reports
hy: կառավարել հաշվետվությունները

en: administer Tagsets
hy: Նշապիտակների շարքերի կառավարում

en: administer dedupe rules
hy: Կրկնությունների վերացման կանոնների կառավարում

en: administer payment processors
hy: Կառավարել վճարման օպերատորներին

en: administer private reports
hy: կառավարել մասնավոր հաշվետվությունները

en: administer reserved groups
hy: կառավարել ամրագրված խմբերը

en: administer reserved reports
hy: կառավարել ամրագրված հաշվետվությունները

en: administer reserved tags
hy: ամրագրված նշապիտակների կառավարում

en: after
hy: հետո

en: an individual
hy: որևէ անհատի

en: an organization
hy: կազմակերպությանը

en: and
hy: և

en: and a password
hy: և գաղտնաբառ

en: and end date of %1
hy: և %1 -ի լրանալու ամսաթիվը

en: another discount set
hy: զեղչերի մեկ այլ համակարգ

en: approve mailings
hy: Հաստատել փոստային առաքումները

en: arguments that are passed in the url when invoking the instance
hy: փաստարկներ, որոնք անցնում են url, երբ գործարկվում է օրինակը

en: as of
hy: դրությամբ

en: because no email address on file or communication preferences specify DO NOT EMAIL or Contact is deceased or Primary email address is On Hold
hy: քանի որ ֆայլում չկա էլ. փոստի հասցե կամ հաղորդակցության նախապատվություններում նշված է «ԷԼ. ՆԱՄԱԿ ՉՈՒՂԱՐԿԵԼ» կամ կոնտակտը ջնջված է կամ էլ. փոստի հիմնական հասցեն սպասման մեջ է

en: because no phone number on file or communication preferences specify DO NOT SMS or Contact is deceased
hy: քանի որ ֆայլում չկա հեռախոսահամար կամ հաղորդակցության նախապատվություններում նշված է «SMS ՉՈՒՂԱՐԿԵԼ» կամ կոնտակտը ջնջված է

en: before
hy: նախքան

en: between %1 and %2
hy: %1 և %2-ի միջև

en: by relationship
hy: ըստ հարաբերության

en: cached snapshot of the serialized data
hy: Սերիականացված տվյալների շտեմված ճեպապատկեր

en: cc Email Report Instance To
hy: Հաշվետվության օրինակ պարունակող էլ․ նամակի պատճենն ուղարկել․․․․․․ին

en: change
hy: փոխել

en: change membership type
hy: փոխել անդամակցության տեսակը

en: check your spelling
hy: ստուգեք ձեր ուղղագրությունը

en: civicrm_root is currently set to: <em>!1</em>.
hy: տվյալ պահին civicrm_root-ը կարգաբերված է 1!11.

en: click to add more
hy: սեղմեք՝ ավելին ավելացնելու համար

en: close
hy: փակել

en: close all manual batches
hy: փակել բոլոր ձեռքով կառավարվող փաթեթները

en: close own manual batches
hy: փակել սեփական ձեռքով կառավարվող փաթեթները

en: column no for this widget
hy: սյունակ No՝ այս վիդջեթի համար

en: comma-separated list of email addresses to bcc each time a confirmation is sent
hy: ստորակետներով միմյանցից առանձնացված էլ.փոստի հասցեների ցանկ, որոնց անհրաժեշտ է ուղարկել նամակի ծածկապատճեն՝ յուրաքանչյուր անգամ հաստատման նամակ ուղարկելիս

en: comma-separated list of email addresses to cc each time a confirmation is sent
hy: ստորակետներով միմյանցից առանձնացված էլ.փոստի հասցեների ցանկ, որոնց անհրաժեշտ է ուղարկել նամակի պատճեն՝ յուրաքանչյուր անգամ հաստատման նամակ ուղարկելիս

en: comma-separated list of email addresses to send the report to
hy: ստորակետով առանձնացված էլ․ փոստի հասցեների ցանկ՝ հաշվետվությունն ուղարկելու համար

en: confirmation
hy: հաստատում

en: contact does not exist: %1
hy: կոնտակտը գոյություն չունի՝ %1

en: contactId
hy: կոնտակտի ID-ն

en: contains json encode configurations options
hy: պարունակում է json կոդավորման կազմաձևման ընտրանքներ

en: contents of the Return-Path header
hy: Վերադարձի ուղու վերնագրի բովանդակությունը

en: contents of the document
hy: փաստաթղթի բովանդակությունը

en: controls sort order
hy: վերահսկում է տեսակավորման կարգը

en: copy
hy: պատճեն

[ctx: country]
en: Afghanistan
hy: Աֆղանստան

[ctx: country]
en: Africa West, East, Central and Southern
hy: Աֆրիկա՝ Արևմտյան, Արևելյան, Կենտրոնական և Հարավային

[ctx: country]
en: Albania
hy: Ալբանիա

[ctx: country]
en: Algeria
hy: Ալժիր

[ctx: country]
en: America South, Central, North and Caribbean
hy: Ամերիկա՝ Հարավային, Կենտրոնական, Հյուսիսային և Կարիբյան երկրներ

[ctx: country]
en: American Samoa
hy: Ամերիկյան Սամոա

[ctx: country]
en: Andorra
hy: Անդորրա

[ctx: country]
en: Angola
hy: Անգոլա

[ctx: country]
en: Anguilla
hy: Անգիլիա

[ctx: country]
en: Antarctica
hy: Անտարկտիկա

[ctx: country]
en: Antigua and Barbuda
hy: Անտիգուա և Բարբուդա

[ctx: country]
en: Argentina
hy: Արգենտինա

[ctx: country]
en: Armenia
hy: Հայաստան

[ctx: country]
en: Aruba
hy: Արուբա

[ctx: country]
en: Asia-Pacific
hy: Ասիա - Խաղաղ օվկիանոս

[ctx: country]
en: Australia
hy: Ավստրալիա

[ctx: country]
en: Austria
hy: Ավստրիա

[ctx: country]
en: Azerbaijan
hy: Ադրբեջան

[ctx: country]
en: Bahamas
hy: Բահամյան Կղզիներ

[ctx: country]
en: Bahrain
hy: Բահրեյն

[ctx: country]
en: Bangladesh
hy: Բանգլադեշ

[ctx: country]
en: Barbados
hy: Բարբադոս

[ctx: country]
en: Belarus
hy: Բելառուս

[ctx: country]
en: Belgium
hy: Բելգիա

[ctx: country]
en: Belize
hy: Բելիզ

[ctx: country]
en: Benin
hy: Բենին

[ctx: country]
en: Bermuda
hy: Բերմուդյան կղզիներ

[ctx: country]
en: Bhutan
hy: Բութան

[ctx: country]
en: Bolivia
hy: Բոլիվիա

[ctx: country]
en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
hy: Բոնեյր, Սենտ Էստատիոս և Սաբա

[ctx: country]
en: Bosnia and Herzegovina
hy: Բոսնիա և Հերցեգովինա

[ctx: country]
en: Botswana
hy: Բոտսվանա

[ctx: country]
en: Bouvet Island
hy: Բուվե կղզի

[ctx: country]
en: Brazil
hy: Բրազիլիա

[ctx: country]
en: British Indian Ocean Territory
hy: Հնդկական օվկիանոսի բրիտանական տարածքներ

[ctx: country]
en: Brunei Darussalam
hy: Բրունեյ Դարուսսալամ

[ctx: country]
en: Bulgaria
hy: Բուլղարիա

[ctx: country]
en: Burkina Faso
hy: Բուրկինա Ֆասո

[ctx: country]
en: Burundi
hy: Բուրունդի

[ctx: country]
en: Cambodia
hy: Կամբոջա

[ctx: country]
en: Cameroon
hy: Կամերուն

[ctx: country]
en: Canada
hy: Կանադա

[ctx: country]
en: Cape Verde
hy: Կաբո Վերդե

[ctx: country]
en: Cayman Islands
hy: Կայմանյան կղզիներ

[ctx: country]
en: Central African Republic
hy: Կենտրոնական Աֆրիկյան Հանրապետություն

[ctx: country]
en: Chad
hy: Չադ

[ctx: country]
en: Chile
hy: Չիլի

[ctx: country]
en: China
hy: Չինաստան

[ctx: country]
en: Christmas Island
hy: Սուրբ Ծննդյան կղզի

[ctx: country]
en: Cocos (Keeling) Islands
hy: Կոկոսյան (Քիլինգ) կղզիներ

[ctx: country]
en: Colombia
hy: Կոլումբիա

[ctx: country]
en: Congo, Republic of the
hy: Կոնգոյի Հանրապետություն

[ctx: country]
en: Congo, The Democratic Republic of the
hy: Կոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետություն

[ctx: country]
en: Cook Islands
hy: Կուկի կղզիներ

[ctx: country]
en: Costa Rica
hy: Կոստա Ռիկա

[ctx: country]
en: Croatia
hy: Խորվաթիա

[ctx: country]
en: Cuba
hy: Կուբա

[ctx: country]
en: Curaçao
hy: Կուրաչաո

[ctx: country]
en: Cyprus
hy: Կիպրոս

[ctx: country]
en: Czech Republic
hy: Չեխիայի Հանրապետություն

[ctx: country]
en: Côte d’Ivoire
hy: Կոտ դ'Իվուար

[ctx: country]
en: Denmark
hy: Դանիա

[ctx: country]
en: Djibouti
hy: Ջիբութի

[ctx: country]
en: Dominica
hy: Դոմինիկա

[ctx: country]
en: Dominican Republic
hy: Դոմինիկյան Հանրապետություն

[ctx: country]
en: Ecuador
hy: Էկվադոր

[ctx: country]
en: Egypt
hy: Եգիպտոս

[ctx: country]
en: El Salvador
hy: Սալվադոր

[ctx: country]
en: Equatorial Guinea
hy: Հասարակածային Գվինեա

[ctx: country]
en: Eritrea
hy: Էրիթրեա

[ctx: country]
en: Estonia
hy: Էստոնիա

[ctx: country]
en: Ethiopia
hy: Եթովպիա

[ctx: country]
en: Europe and Central Asia
hy: Եվրոպա և Կենտրոնական Ասիա

[ctx: country]
en: Falkland Islands (Malvinas)
hy: Ֆոլկլենդյան կղզիներ (Մալվիններ)

[ctx: country]
en: Faroe Islands
hy: Ֆարերյան կղզիներ

[ctx: country]
en: Fiji
hy: Ֆիջի

[ctx: country]
en: Finland
hy: Ֆինլանդիա

[ctx: country]
en: France
hy: Ֆրանսիա

[ctx: country]
en: French Guiana
hy: Ֆրանսիական Գվիանա

[ctx: country]
en: French Polynesia
hy: Ֆրանսիական Պոլինեզիա

[ctx: country]
en: French Southern Territories
hy: Ֆրանսիական Հարավային Տարածքներ

[ctx: country]
en: Gabon
hy: Գաբոն

[ctx: country]
en: Gambia
hy: Գամբիա

[ctx: country]
en: Georgia
hy: Վրաստան

[ctx: country]
en: Germany
hy: Գերմանիա

[ctx: country]
en: Ghana
hy: Գանա

[ctx: country]
en: Gibraltar
hy: Ջիբրալթար

[ctx: country]
en: Greece
hy: Հունաստան

[ctx: country]
en: Greenland
hy: Գրենլանդիա

[ctx: country]
en: Grenada
hy: Գրենադա

[ctx: country]
en: Guadeloupe
hy: Գվադելուպա

[ctx: country]
en: Guam
hy: Գուամ

[ctx: country]
en: Guatemala
hy: Գվատեմալա

[ctx: country]
en: Guernsey
hy: Գերնսի

[ctx: country]
en: Guinea
hy: Գվինեա

[ctx: country]
en: Guinea-Bissau
hy: Գվինեա - Բիսաու

[ctx: country]
en: Guyana
hy: Գայանա

[ctx: country]
en: Haiti
hy: Հաիթի

[ctx: country]
en: Heard Island and McDonald Islands
hy: Հերդ Կղզի և Մակդոնալդ Կղզիներ

[ctx: country]
en: Holy See (Vatican City State)
hy: Սուրբ Աթոռ (Վատիկան քաղաք-պետություն)

[ctx: country]
en: Honduras
hy: Հոնդուրաս

[ctx: country]
en: Hong Kong
hy: Հոնկոնգ

[ctx: country]
en: Hungary
hy: Հունգարիա

[ctx: country]
en: Iceland
hy: Իսլանդիա

[ctx: country]
en: India
hy: Հնդկաստան

[ctx: country]
en: Indonesia
hy: Ինդոնեզիա

[ctx: country]
en: Iran, Islamic Republic of
hy: Իրանի Իսլամական Հանրապետություն

[ctx: country]
en: Iraq
hy: Իրաք

[ctx: country]
en: Ireland
hy: Իռլանդիա

[ctx: country]
en: Isle of Man
hy: Մեն կղզի

[ctx: country]
en: Israel
hy: Իսրայել

[ctx: country]
en: Italy
hy: Իտալիա

[ctx: country]
en: Jamaica
hy: Ջամայկա

[ctx: country]
en: Japan
hy: Ճապոնիա

[ctx: country]
en: Jersey
hy: Ջերսի

[ctx: country]
en: Jordan
hy: Հորդանան

[ctx: country]
en: Kazakhstan
hy: Ղազախստան

[ctx: country]
en: Kenya
hy: Քենիա

[ctx: country]
en: Kiribati
hy: Կիրիբատի

[ctx: country]
en: Korea, Democratic People's Republic of
hy: Կորեայի Ժողովրդա-Դեմոկրատական Հանրապետություն

[ctx: country]
en: Korea, Republic of
hy: Կորեայի Հանրապետություն

[ctx: country]
en: Kosovo
hy: Կոսովո

[ctx: country]
en: Kuwait
hy: Քուվեյթ

[ctx: country]
en: Kyrgyzstan
hy: Ղրղզստան

[ctx: country]
en: Lao People's Democratic Republic
hy: Լաոսի Ժողովրդական Դեմոկրատական Հանրապետություն

[ctx: country]
en: Latvia
hy: Լատվիա

[ctx: country]
en: Lebanon
hy: Լիբանան

[ctx: country]
en: Lesotho
hy: Լեսոտո

[ctx: country]
en: Liberia
hy: Լիբերիա

[ctx: country]
en: Libya
hy: Լիբիա

[ctx: country]
en: Liechtenstein
hy: Լիխտենշտեյն

[ctx: country]
en: Lithuania
hy: Լիտվա

[ctx: country]
en: Luxembourg
hy: Լյուքսեմբուրգ

[ctx: country]
en: Macao
hy: Մակաո

[ctx: country]
en: Madagascar
hy: Մադագասկար

[ctx: country]
en: Malawi
hy: Մալավի

[ctx: country]
en: Malaysia
hy: Մալազիա

[ctx: country]
en: Maldives
hy: Մալդիվներ

[ctx: country]
en: Mali
hy: Մալի

[ctx: country]
en: Malta
hy: Մալթա

[ctx: country]
en: Marshall Islands
hy: Մարշալյան կղզիներ

[ctx: country]
en: Martinique
hy: Մարտինիկ

[ctx: country]
en: Mauritania
hy: Մավրիտանիա

[ctx: country]
en: Mauritius
hy: Մավրիկիոս

[ctx: country]
en: Mayotte
hy: Մայոտ

[ctx: country]
en: Mexico
hy: Մեքսիկա

[ctx: country]
en: Micronesia, Federated States of
hy: Միկրոնեզիայի Ֆեդերատիվ Նահանգներ

[ctx: country]
en: Middle East and North Africa
hy: Միջին Արևելք և Հյուսիսային Աֆրիկա

[ctx: country]
en: Moldova
hy: Մոլդովա

[ctx: country]
en: Monaco
hy: Մոնակո

[ctx: country]
en: Mongolia
hy: Մոնղոլիա

[ctx: country]
en: Montenegro
hy: Մոնտենեգրո

[ctx: country]
en: Montserrat
hy: Մոնսերրատ

[ctx: country]
en: Morocco
hy: Մարոկկո

[ctx: country]
en: Mozambique
hy: Մոզամբիկ

[ctx: country]
en: Myanmar
hy: Մյանմա

[ctx: country]
en: Namibia
hy: Նամիբիա

[ctx: country]
en: Nauru
hy: Նաուրու

[ctx: country]
en: Nepal
hy: Նեպալ

[ctx: country]
en: Netherlands
hy: Նիդերլանդներ

[ctx: country]
en: New Caledonia
hy: Նոր Կալեդոնիա

[ctx: country]
en: New Zealand
hy: Նոր Զելանդիա

[ctx: country]
en: Nicaragua
hy: Նիկարագուա

[ctx: country]
en: Niger
hy: Նիգեր

[ctx: country]
en: Nigeria
hy: Նիգերիա

[ctx: country]
en: Niue
hy: Նիուե

[ctx: country]
en: Norfolk Island
hy: Նորֆոլկ կղզի

[ctx: country]
en: Northern Mariana Islands
hy: Հյուսիսային Մարիանյան կղզիներ

[ctx: country]
en: Norway
hy: Նորվեգիա

[ctx: country]
en: Pakistan
hy: Պակիստան

[ctx: country]
en: Palau
hy: Պալաու

[ctx: country]
en: Palestine, State of
hy: Պաղեստին պետություն

[ctx: country]
en: Panama
hy: Պանամա

[ctx: country]
en: Papua New Guinea
hy: Պապուա Նոր Գվինեա

[ctx: country]
en: Paraguay
hy: Պարագվայ

[ctx: country]
en: Peru
hy: Պերու

[ctx: country]
en: Philippines
hy: Ֆիլիպիններ

[ctx: country]
en: Pitcairn
hy: Պիտկիրն

[ctx: country]
en: Poland
hy: Լեհաստան

[ctx: country]
en: Portugal
hy: Պորտուգալիա

[ctx: country]
en: Puerto Rico
hy: Պուերտո Ռիկո

[ctx: country]
en: Qatar
hy: Կատար

[ctx: country]
en: Reunion
hy: Ռեյունիոն կղզի

[ctx: country]
en: Romania
hy: Ռումինիա

[ctx: country]
en: Russian Federation
hy: Ռուսաստանի Դաշնություն

[ctx: country]
en: Rwanda
hy: Ռուանդա

[ctx: country]
en: Saint Barthélemy
hy: Սուրբ Բարդուղիմեոսի կղզի

[ctx: country]
en: Saint Helena
hy: Սուրբ Հեղինեի կղզի

[ctx: country]
en: Saint Kitts and Nevis
hy: Սենթ Քիթս և Նևիս

[ctx: country]
en: Saint Lucia
hy: Սանտա Լուչիա

[ctx: country]
en: Saint Martin (French part)
hy: Սուրբ Մարտին (ֆրանսիական մաս)

[ctx: country]
en: Saint Pierre and Miquelon
hy: Սեն Պիեռ և Միքելոն

[ctx: country]
en: Saint Vincent and the Grenadines
hy: Սենթ Վինսենթ և Գրենադիններ

[ctx: country]
en: Samoa
hy: Սամոա

[ctx: country]
en: San Marino
hy: Սան Մարինո

[ctx: country]
en: Sao Tome and Principe
hy: Սան Տոմե և Պրինսիպի

[ctx: country]
en: Saudi Arabia
hy: Սաուդյան Արաբիա

[ctx: country]
en: Senegal
hy: Սենեգալ

[ctx: country]
en: Serbia
hy: Սերբիա

[ctx: country]
en: Serbia and Montenegro
hy: Սերբիա և Մոնտենեգրո

[ctx: country]
en: Seychelles
hy: Սեյշելյան կղզիներ

[ctx: country]
en: Sierra Leone
hy: Սիերա Լեոնե

[ctx: country]
en: Singapore
hy: Սինգապուր

[ctx: country]
en: Sint Maarten (Dutch Part)
hy: Սինթ Մարտեն (հոլանդական մաս)

[ctx: country]
en: Slovakia
hy: Սլովակիա

[ctx: country]
en: Slovenia
hy: Սլովենիա

[ctx: country]
en: Solomon Islands
hy: Սողոմոնյան կղզիներ

[ctx: country]
en: Somalia
hy: Սոմալի

[ctx: country]
en: South Africa
hy: Հարավային Աֆրիկա

[ctx: country]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hy: Հարավային Ջորջիա և Հարավային Սանդվիչյան կղզիներ

[ctx: country]
en: South Sudan
hy: Հարավային Սուդան

[ctx: country]
en: Spain
hy: Իսպանիա

[ctx: country]
en: Sri Lanka
hy: Շրի Լանկա

[ctx: country]
en: Sudan
hy: Սուդան

[ctx: country]
en: Suriname
hy: Սուրինամ

[ctx: country]
en: Svalbard and Jan Mayen
hy: Սվալբարդ և Յան Մայեն

[ctx: country]
en: Sweden
hy: Շվեդիա

[ctx: country]
en: Switzerland
hy: Շվեյցարիա

[ctx: country]
en: Syrian Arab Republic
hy: Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն

[ctx: country]
en: Tajikistan
hy: Տաջիկստան

[ctx: country]
en: Tanzania, United Republic of
hy: Տանզանիայի Միացյալ Հանրապետություն

[ctx: country]
en: Thailand
hy: Թաիլանդ

[ctx: country]
en: Timor-Leste
hy: Արևելյան Թիմոր

[ctx: country]
en: Togo
hy: Տոգո

[ctx: country]
en: Tokelau
hy: Տոկելաու

[ctx: country]
en: Tonga
hy: Տոնգա

[ctx: country]
en: Trinidad and Tobago
hy: Տրինիդադ և Տոբագո

[ctx: country]
en: Tunisia
hy: Թունիս

[ctx: country]
en: Turkey
hy: Թուրքիա

[ctx: country]
en: Turkmenistan
hy: Թուրքմենստան

[ctx: country]
en: Turks and Caicos Islands
hy: Թըրքս և Կայկոս կղզիներ

[ctx: country]
en: Tuvalu
hy: Տուվալու

[ctx: country]
en: Uganda
hy: Ուգանդա

[ctx: country]
en: Ukraine
hy: Ուկրաինա

[ctx: country]
en: United Arab Emirates
hy: Արաբական Միացյալ Էմիրություններ

[ctx: country]
en: United Kingdom
hy: Միացյալ Թագավորություն

[ctx: country]
en: United States
hy: Միացյալ Նահանգներ

[ctx: country]
en: United States Minor Outlying Islands
hy: ԱՄՆ արտաքին փոքր կղզիներ

[ctx: country]
en: Uruguay
hy: Ուրուգվայ

[ctx: country]
en: Uzbekistan
hy: Ուզբեկստան

[ctx: country]
en: Vanuatu
hy: Վանուատու

[ctx: country]
en: Venezuela
hy: Վենեսուելա

[ctx: country]
en: Viet Nam
hy: Վիետնամ

[ctx: country]
en: Virgin Islands, British
hy: Բրիտանական Վիրջինյան կղզիներ

[ctx: country]
en: Virgin Islands, U.S.
hy: Ամերիկյան Վիրջինյան կղզիներ

[ctx: country]
en: Wallis and Futuna
hy: Վալլիս եւ Ֆուտունա

[ctx: country]
en: Western Sahara
hy: Արևմտյան Սահարա

[ctx: country]
en: Yemen
hy: Եմեն

[ctx: country]
en: Zambia
hy: Զամբիա

[ctx: country]
en: Zimbabwe
hy: Զիմբաբվե

[ctx: country]
en: Åland Islands
hy: Ալանդյան կղզիներ

en: create mailings
hy: Ստեղծել փոստային հաղորդագրութուններ

en: create manual batch
hy: ստեղծել ձեռքով կառավարվող փաթեթ

en: create or administer CiviCRM profiles (i.e. what contact data is collected during user registration and included in My Account) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; CiviCRM Profiles</a>.
hy: CiviCRM- ի պրոֆիլների ստեղծում կամ կառավարում (այսինքն, կոնտակտային տվյալները հավաքվում են օգտագործողների գրանցման ընթացքում և ներառվում "Իմ հաշիվում") 1CiviCRM & raquo; Կառավարել & raquo; CiviCRM պրոֆիլներ 1:

en: create or administer custom data fields (e.g. volunteer skills, emergency contact info...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Custom Data</a>.
hy: ստեղծել կամ կառավարել հատուկ տվյալների դաշտեր (օրինակ, կամավորական հմտություններ, արտակարգ իրավիճակների պարագայում կոնտակտային տվյալներ ...) 1CiviCRM & raquo; Կառավարել & raquo; Custom Data1:

en: create or administer location types (e.g. home, work, school...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Location Types</a>.
hy: ստեղծել կամ կառավարել տեղայման տեսակներ (օրինակ՝ տուն, աշխատանք, դպրոց ...) 1CiviCRM & raquo; Կառավարել & raquo; Տեղակայման տեսակները1:

en: create or administer relationship types (e.g. household member, board member, spouse...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Relationship Types</a>.
hy: ստեղծել կամ կառավարել հարաբերությունների տեսակները (օրինակ` ընտանիքի անդամ, խորհրդի անդամ, ամուսին ...) 1CiviCRM & raquo; Կառավարել & raquo; Հարաբերությունների տեսակները1:

en: create or administer tags (e.g. organizer, foundation, environment...) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Tags</a>.
hy: ստեղծել կամ կառավարել նշապիտակները (օրինակ, կազմակերպիչ, հիմնադրամ, միջավայր ...) 1CiviCRM & raquo; Կառավարել & raquo; Tags1.

en: create or manage groups at <a href="!1">Manage Groups</a>.
hy: 1Կառավարել խմբեր1 բաժնում ստեղծել կամ կառավարել խմբեր

en: crm-i icon class
hy: crm-ի պատկերակի դաս

en: ct=[Individual or Household or Organization] required
    gt=[email_greeting or postal_greeting or addressee] required
    force=[0 or 1] optional-0 update contacts with null value, 1 update all
    limit=Number optional-Limit the number of contacts to update
hy: ct=[Անհատ կամ տնային տնտեսություն կամ կազմակերպություն] պարտադիր
    gt=[էլ. փոստի_ողջույն կամ փոստային_ողջույն կամ հասցեատեր] պարտադիր
    Ուժ=[0 or 1] կամային-0 թարմացնել զրոյական արժեք ունեցող կոնտակները, 1 թարմացնել ամբողջը
    Սահմանափակում=Կամային թիվ-Սահմանափակել թարմացվող կոնտակտների քանակը

en: currency ISO code (e.g. 'USD')
hy: արժույթի ISO կոդ (օրինակ ՝ «ԱՄՆ դոլար»)

en: currency symbol (e.g. '$')
hy: արժույթի խորհրդանիշ (օր. ՝ '$')

en: dashlet title
hy: Ենթավահանակի վերնագիրը

en: data associated with this group / name combo
hy: այս խմբի հետ առնչվող տվյալներ / համակցված անվանում

en: data associated with this path
hy: այս ուղղու հետ առնչվող տվյալներ

en: date format for custom date
hy: ամսաթվի ձևաչափը հարմարեցված ամսաթվի համար

en: date on which this job ended.
hy: Տվյալ գործի ավարտի ամսաթիվը

en: date on which this job was added.
hy: Տվյալ գործի ավելացման ամսաթիվը

en: date on which this job was removed.
hy: Տվյալ գործի հեռացման ամսաթիվը

en: date on which this job was scheduled.
hy: Տվյալ գործի համար նախատեսված ամսաթիվը

en: date on which this job was started.
hy: Տվյալ գործի մեկնարկի ամսաթիվը

en: date time that the action was performed on.
hy: Գործողության կատարման ամսաթիվը և ժամը

en: date when the relationship ended
hy: ամսաթիվը, երբ ավարտվել են հարաբերությունները

en: date when the relationship started
hy: ամսաթիվը, երբ սկսվել են հարաբերությունները

en: day
hy: օր

en: day of the month
hy: ամսվա օրը

en: day of the month as a decimal number, blank-padded (' 1'..'31')
hy: ամսվա օրը որպես տասնորդական թիվ՝ դիմացից 0 չդրված ('1' .. '31')

en: day of the week
hy: շաբաթվա օրը

en: dd-mm (31-12)
hy: օր-ամիս (31-12)

en: dd-mon-yy OR dd/mm/yy (25-Dec-98 OR 25/12/98)
hy: օր-ամիս-տարի կամ օր/ամիս/տարի (25-դեկտեմբեր-98 կամ 25/12/98)

en: dd/mm/yyyy (25/12/1998) OR (1/9/2008)
hy: օր/ամիս/տարի (25/12/1998) կամ (1/9/2008)

en: default organization
hy: սկզբնադիր կազմակերպություն

en: delete
hy: ջնջել

en: delete activities
hy: ջնջել գործողությունները

en: delete all manual batches
hy: ջնջել բոլոր ձեռքով կառավարվող փաթեթները

en: delete contacts
hy: ջնջել կոնտակտները

en: delete in CiviCase
hy: ջնջել CiviCase-ում

en: delete in CiviEvent
hy: ջնջել CiviEvent-ում

en: delete in CiviMail
hy: Ջնջվել CiviMail-ում

en: delete in CiviMember
hy: ջնջել CiviMember-ում

en: delete own manual batches
hy: ջնջել սեփական ձեռքով կառավարվող փաթեթները

en: descriptive label for item - from price_field_value.label
hy: նկարագրական պիտակ՝ price_field_value.label-ի միավորի համար

en: details...
hy: մանրամասներ

en: differentiate between standalone mailings, A/B tests, and A/B final-winner
hy: տարբերակել առանձին նամակների, A / B թեստերի և A / B վերջնական հաղթողի միջև

en: disabled
hy: անջատված է

en: do complex searches based on tags, group membership, location, activities and custom fields at <a href="!1">Advanced Search</a>.
hy: 1Ընդլայնված որոնում1 բաժնում կատարել համակողմանի որոնումներ ըստ պիտակների, անդամակցությանը խմբերին, գտնվելու վայրի, գործունեության և հարմարեցված դաշտերի

en: do not import
hy: չներմուծել

en: duplicate
hy: կրկնօրինակ

en: e.g. 'Student', 'Senior', 'Honor Society'...
hy: Օրինակ՝ «Ուսանող», «ավագ», «Պատվավոր հասարակություն ...

en: edit
hy: խմբագրել

en: edit all contacts
hy: խմբագրել բոլոր կոնտակտները

en: edit all events
hy: խմբագրել բոլոր միջոցառումները

en: edit all manual batches
hy: խմբագրել ձեռքով կառավարվող բոլոր փաթեթները

en: edit api keys
hy: խմբագրել api բանալիները

en: edit event participants
hy: խմբագրել միջոցառման մասնակիցներին

en: edit groups
hy: խմբագրել խմբերը

en: edit inbound email basic information
hy: Խմբագրել մուտքային նամակների հիմնական տեղեկատվությունը

en: edit inbound email basic information and content
hy: Խմբագրել մուտքային նամակների հիմնական տեղեկատվությունը և բովանդակությունը

en: edit memberships
hy: խմբագրել անդամակցությունները

en: edit message templates
hy: խմբագրել հաղորդագրության ձևանմուշները

en: edit my contact
hy: խմբագրել իմ կոնտակտը

en: edit own api keys
hy: խմբագրել սեփական api բանալիները

en: edit own manual batches
hy: խմբագրել սեփական ձեռքով կառավարվող փաթեթները

en: edit profile
hy: խմբագրել պրոֆիլը

en: edit system workflow message templates
hy: խմբագրել համակարգի աշխատահոսքի հաղորդագրության ձևանմուշները

en: edit user-driven message templates
hy: խմբագրել օգտատիրոջ կողմից կառավարվող հաղորդագրության ձևանմուշները

en: email
hy: Էլ․ փոստի հասցե

en: email Domain
hy: Էլ. փոստի տիրույթ

en: email Local Part
hy: Էլ. փոստի հասցեի տեղային հատվածը

en: email address domain (the part after @)
hy: էլ. փոստի հասցեի տիրույթը (@-ին հաջորդող հատվածը)

en: empowered by %1
hy: Հզորացված է %1-ի կողմից

en: end date
hy: ավարտի ամսաթիվը

en: entityID needs to be set and of type Integer
hy: սուբյեկտի նույնականացուցիչը պետք է կազմվի և լինի ամբողջ թիվ

en: entity_id needs to be set and of type Integer
hy: սուբյեկտի նույնականացուցիչը պետք է կազմվի և լինի ամբողջ թիվ

en: entry in table
hy: մուտքագրում աղյուսակում

en: error level per PSR3
hy: սխալի մակարդակը յուրաքանչյուր PSR3-ի համար

en: events
hy: միջոցառումներ

en: expected only one price field to be in price set but multiple are present
hy: ակնկալվում էր, որ միայն մեկ գնային դաշտ կլինի գնացուցակում, սակայն մի քանիսն են առկա

en: expires ignore_severity.  NULL never hushes.
hy: սպառվում է ignore_severity-ն:

en: export all manual batches
hy: արտահանել բոլոր ձեռքով կառավարվող փաթեթները

en: export own manual batches
hy: արտահանել սեփական ձեռքով կառավարվող փաթեթները

en: ext.
hy: Ներքին

en: false
hy: սխալ

en: field ID
hy: Դաշտի նույնականացուցիչ

en: field ID needs to be of type Integer for index %1
hy: սուբյեկտի նույնականացուցիչը պետք է լինի ամբողջ թիվ %1 ցուցանիշի համար

en: field length if alphanumeric
hy: դաշտի երկայնությունը տառաթվային լինելու դեպքում

en: find contacts by name, email address, group membership and or tagging at <a href="!1">Find Contacts</a>.
hy: 1Գտնել կոնտակտներին1 բաժնում գտնել կոնտակտներին ըստ անունի, հասցեի, խմբերի անդամակցությունների և/կամ պիտակի

en: flip
hy: շրջել

en: folder to poll from when using IMAP, path to poll from when using Maildir, etc.
hy: IMAP-ն օգտագործելիս քվեարկության թղթապանակը, Maildir-ն օգտագործելիս թվեարկության ուղին և այլն:

en: force merge duplicate contacts
hy: Միավորել կրկնվող կոնտակտները

en: foreign key to civicrm_group_id
hy: civicrm_group_id-ի արտաքին բանալին

en: from %1
hy: %1-ից

en: full month name ('January'..'December')
hy: ամսվա լրիվ անվանումը («Հունվար» .. «Դեկտեմբեր»)

en: fullscreen url for dashlet
hy: Լիաէկրան url ենթավահանակի համար

en: function to call for this url
hy: Զանգելու գործառույթը տվյալ url-ի համար

en: geocoding=[1 or 0] required
    parse=[1 or 0] required
    start=[contact ID] optional-begin with this contact ID
    end=[contact ID] optional-process contacts with IDs less than this
    throttle=[1 or 0] optional-1 adds five second sleep
hy: գեոկոդավորում=[1 or 0] պարտադիր
    վերլուծել=[1 or 0] պարտադիր
    սկիզբ=[կոնտակտ ID] կամային- սկսել այս կոնտակտ ID-ից
    վերջ=[կոնտակտ ID] կամային-մշակել կոնտակտները, որոնց ունեն այս  ID-ից պակաս ID
    Փական=[1 or 0] կամային-1 ավելացնում է հինգ վարկյանանոց քուն

en: greater than
hy: ավելի մեծ, քան

en: greater than or equal to
hy: ավելի մեծ կամ հավասար

en: group name for cache element, useful in cleaning cache elements
hy: Շտեմի այն տարրի խմբային անվանումը, որն օգտակար է քեշի տարրերը մաքրելու գործում

en: has already been assigned to another address. Please select another location for this address.
hy: արդեն վերագրվել է մեկ այլ հասցեի: Խնդրում ենք ընտրել մեկ այլ տեղադրություն այս կոնտակտի համար:

en: has been successfully resubscribed.
hy: Հաջողությամբ վերագրանցվել է

en: has now had a domain id column added. As there is more than 1 domains in this install you need to manually set the domain id for the providers in this install
hy: այժմ ավելացել է տիրույթի id սյունակ: Քանի որ այս տեղադրման մեջ կա ավելի քան 1 տիրույթ, ապա ձեզ հարկավոր է ձեռքով տեղադրել դոմեյն ID- ն պրովայդերների համար այս տեղադրման մեջ

en: here
hy: այստեղ

en: hide child groups
hy: Թաքցնել դուստր խմբերը

en: hide field or section
hy: թաքցնել դաշտը կամ բաժինը

en: hour in 12-hour format, 0-padded ('01'..'12')
hy: ժամը՝ 12-ժամյա ձևաչափով, 0-ով համալրված ('01' .. '12')

en: hour in 12-hour format, blank-padded (' 1'..'12')
hy: ժամը՝ 12-ժամյա ձևաչափով, 0-ով չհամալրված ('1' .. '12')

en: hour in 24-hour format, 0-padded ('00'..'23')
hy: ժամը՝ 24-ժամյա ձևաչափով, 0-ով համալրված ('00' .. '23')

en: hour in 24-hour format, blank-padded (' 0'..'23')
hy: ժամը՝ 24-ժամյա ձևաչափով, 0-ով չհամալրված ('0' .. '23')

en: iCalendar feed for this event.
hy: iCalendar- ի թարմացում այս իրադարձության համար:

en: iCalendar is a standard format for representing information about calendaring and scheduling. CiviEvent allows you to output your current and upcoming 'public' events in the iCalendar format - so this information can be shared with other iCalendar-enabled applications.
hy: iCalendar- ը ստանդարտ ձևաչափ է` օրացույցի և ժամանակացույցի կազմման վերաբերյալ տեղեկատվություն ներկայացնելու համար: CiviEvent- ը թույլ է տալիս  Ձեր ընթացիկ և նախատեսվող 'հանրային' միջոցառումները iCalendar ձևաչափով տեղադրել այնպես, որ այդ տեղեկատվությամբ հնարավոր լինի կիսվել iCalendar- ին միացված այլ ծրագրերով։

en: id of the first contact
hy: առաջին կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: id of the second contact
hy: երկրորդ կոնտակտի նույնականացուցիչը

en: if true - allows the user to register multiple participants for event
hy: Եթե ճիշտ է, ապա օգտատիրոջը թույլ է տալիս  մի քանի մասնակից գրանցել միջոցառման համար

en: if true - allows the user to register multiple registrations from same email address.
hy: եթե այո, ապա օգտատիրոջը թույլատրվում է մի քանի մասնակից գրանցել նույն էլ․ փոստի հասցեից։

en: if you are searching by client name, check your spelling
hy: Եթե որոնումը կատարում եք պատվիրատուի անունով՝ ստուգեք ուղղագրությունը

en: if you are searching by member name, check your spelling
hy: Եթե որոնումն իրականացնում եք անդամի անունով, ապա ստուգեք ուղղագրությունը

en: if you are searching by participant name, check your spelling
hy: եթե որոնումն իրականացում եք մասնակցի անունով, ապա ստուգեք ուղղագրությունը

en: if you are searching by respondent name, check your spelling
hy: Եթե որոնումը կատարում եք հարցվողի անունով, ապա ստուգեք ուղղագրությունը

en: if you are searching within a Group or for Tagged contacts, try 'any group' or 'any tag'
hy: եթե դուք որոնում եք Խմբի ներսում կամ որոնում եք պիտակով նշված կոնտակտներ, փորձեք «ցանկացած խումբ» կամ «ցանկացած նշապիտակ»

en: import SQL datasource
hy: ներմուծել SQL տվյալների աղբյուր

en: import contacts
hy: ներմուծել կոնտակտներ

en: import contacts from other sources at <a href="!1">Import Contacts</a>.
hy: 1Ներմուծել կոնտակտներ1 բաժնում ներմուծել կոնտակտներ այլ աղբյուրներից

en: in
hy: մեջ

en: in...
hy: մեջ...

en: instanceId=[ID of report instance] required
    format=[csv or print] optional-output CSV or print-friendly HTML, else PDF
hy: instanceId= [Հաշվետվության օրինակի ID] պարտադիր
    ֆորմատ = [csv կամ տպել] կամային - ելքային CSV կամ տպագրական HTML, այլապես ՝ PDF

en: interview campaign contacts
hy: Հարցազրույց անցկացնել քարոզարշավի կոնտակտային անձանց հետ

en: is a numeric field
hy: թվային դաշտ է

en: is partial payment enabled for this event
hy: Տվյալ միջոցառման համար ակտիվացված է մաս-մաս վճարումներ կատարելու գործառույթը

en: is the relationship active ?
hy: Հարաբերությունն ակտի՞վ է:

en: is this the default message template for the workflow referenced by workflow_id?
hy: Արդյո՞ք սա հաղորդագրության սկզբնադիր ձևանմուշ է workflow_id-ի կողմից հղում արված աշխատահոսքի համար:

en: is this the reserved message template which we ship for the workflow referenced by workflow_id?
hy: Արդյո՞ք սա հաղորդագրության ամրագրված ձևանմուշն է, որը մենք փոխանցում ենք workflow_id-ի կողմից հղում արված աշխատահոսքի համար:

en: is...
hy: է...

en: km
hy: կմ

en: label for relationship of contact_a to contact_b.
hy: contact_a to contact_b-ի հարաբերության պիտակը:

en: less than
hy: ավելի քիչ, քան

en: less than or equal to
hy: ավելի քիչ կամ հավասար

en: lifetime
hy: Տևողություն

en: limit=Number optional-Limit the number of smart groups rebuild
hy: Սահմանաչափ = Միավորները կամային են- Սահմանափակեք խելացի խմբերի վերակառուցման քանակը

en: linking custom group for dynamic object
hy: դինամիկ օբյեկտի համար նախատեսված հարմարեցված խմբի կապում

en: list of locales supported by the current db state (NULL for single-lang install)
hy: Տվյալների ընթացիկ բազայի կողմից աջակցվող տեղույթների ցանկը (միալեզու տեղադրման դեպքում ԶՐՈ է)

en: listing based on recipient field.
hy: Ցանկ՝ ըստ ստացողների դաշտի:

en: live
hy: իրական

en: localized Name of Contact Type.
hy: Կոնտակտի տեսակի տեղայնացված անունը:

en: localized Optional verbose description of the type.
hy: Տեսակի տեղայնացված Ընտրովի բազմաբառ նկարագրությունը:

en: localized label for display of this status type
hy: տեղայնացված պիտակ կարգավիճակի այս տեսակի ցուցադրման համար

en: lowercase ante/post meridiem ('am', 'pm')
hy: փոքրատառերով նշում՝ կեսօրից առաջ/հետո ('am', 'pm')

en: make sure you have enough privileges in the access control system
hy: Համոզված եղեք, որ դուք բավականաչափ առավելություններ ունեք մուտքի վերահսկման համակարգում

en: manage campaign
hy: Կառավարել քարոզարշավը

en: manage event profiles
hy: վարել միջոցառումների պրոֆիլները

en: manage tags
hy: կառավարել նշապիտակները

en: match
hy: համապատասխանել

en: maximum number of multiple records, if 0 - no max
hy: Բազմաթիվ գրառումների առավելագույն թիվը, եթե 0 է, ապա առավելագույն չէ

en: member since
hy: անդամ է՝ սկսած

en: membership periods
hy: անդամակցության ժամանակահատված

[ctx: menu]
en: ACL Roles
hy: ACL դերերը

[ctx: menu]
en: About CiviCRM
hy: CiviCRM-ի մասին

[ctx: menu]
en: Accepted Credit Cards
hy: Ընդունվող վարկային քարտերի տեսակները

[ctx: menu]
en: Access Control
hy: Մուտքի վերահսկողություն

[ctx: menu]
en: Accounting Batch
hy: Հաշվապահական փաթեթ

[ctx: menu]
en: Accounting Batch Export
hy: Հաշվապահական փաթեթի արտահանումը

[ctx: menu]
en: Accounting Batches
hy: Հաշվապահական փաթեթներ

[ctx: menu]
en: Activities
hy: Գործողություններ

[ctx: menu]
en: Activity Dashlet
hy: Գործողության ենթավահանակը

[ctx: menu]
en: Activity Details
hy: Գործունեության վերաբերյալ մանրամասներ

[ctx: menu]
en: Activity Summary
hy: Գործունեության ամփոփագիր

[ctx: menu]
en: Activity Types
hy: Գործողությունների տեսակները

[ctx: menu]
en: Activity View
hy: Գործողության դիտում

[ctx: menu]
en: Add Field
hy: Ավելացնել դաշտ

[ctx: menu]
en: Add Products to This Page
hy: Այս էջում արտադրանքներ ավելացնել

[ctx: menu]
en: Add User
hy: Ավելացնել օգտագործող

[ctx: menu]
en: Additional Info
hy: Լրացուցիչ տեղեկատվություն

[ctx: menu]
en: AdditionalInfo Form
hy: Լրացուցիչ տեղեկատվության ձևաթուղթ

[ctx: menu]
en: Address Settings
hy: Հասցեների կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: Addressee Formats
hy: Հասցեատերերի ձևաչափերը

[ctx: menu]
en: Administer
hy: Կառավարել

[ctx: menu]
en: Administer CiviCRM
hy: CiviCRM-ի Կառավարում

[ctx: menu]
en: Administration Console
hy: Կառավարակետ

[ctx: menu]
en: Advanced Search
hy: Ընդլայնված որոնում

[ctx: menu]
en: All Cases
hy: Բոլոր գործերը

[ctx: menu]
en: All Cases Dashlet
hy: Բոլոր գործերի ենթավահանակը

[ctx: menu]
en: All Reports
hy: Բոլոր հաշվետվությունները

[ctx: menu]
en: Approve Mailing
hy: Հաստատել փոստային հաղորդագրությունները

[ctx: menu]
en: Archived Mailings
hy: Արխիվացված նամակներ

[ctx: menu]
en: Ask a question
hy: Հարց տալ

[ctx: menu]
en: Assign Users to ACL Roles
hy: Օգտագործողների ACL դերեր նշանակել

[ctx: menu]
en: Assign to Another Client
hy: Նշեք մեկ այլ հաճախորդի

[ctx: menu]
en: Attendee List
hy: Մասնակիցների ցանկ

[ctx: menu]
en: Badge Layout
hy: Բեյջի տեսքով

[ctx: menu]
en: Batch Data Entry
hy: Տվյալների խմբային մուտքագրում

[ctx: menu]
en: Batch Merge Duplicate Contacts
hy: Կրկնվող կոնտակտների փաթեթային միավորում

[ctx: menu]
en: Bookkeeping Transactions
hy: Հաշվապահական գործարքներ

[ctx: menu]
en: Bounce Report for mailings
hy: Հաշվետվություն չուղարկված նամակների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Browse Uploaded files
hy: Դիտել վերբեռնված ֆայլերը

[ctx: menu]
en: CMS Database Integration
hy: CMS տվյալների բազայի ինտեգրում

[ctx: menu]
en: Campaign Dashboard
hy: Քարոզարշավի վահանակ

[ctx: menu]
en: Campaign Reports
hy: Հաշվետվություններ քարոզարշավների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Campaign Status
hy: Քարոզարշավի կարգավիճակ

[ctx: menu]
en: Campaign Types
hy: Քարոզարշավի տեսակներ

[ctx: menu]
en: Campaigns
hy: Քարոզարշավներ

[ctx: menu]
en: Cancel Subscription
hy: Չեղարկել բաժանորդագրությունը

[ctx: menu]
en: Case
hy: Գործ

[ctx: menu]
en: Case Activity
hy: Գործի շրջանակներում տարվող գործողությունները

[ctx: menu]
en: Case Activity Audit
hy: Գործի շրջանակներում տարվող գործողությունների աուդիտ

[ctx: menu]
en: Case Dashboard Dashlet
hy: Գործի վահանակի ենթավահանակը

[ctx: menu]
en: Case Dashlet
hy: Գործի ենթավահանակը

[ctx: menu]
en: Case Details
hy: Գործի մանրամասները

[ctx: menu]
en: Case Reports
hy: Հաշվետվություններ գործերի վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Case Statuses
hy: Գործերի կարգավիճակները

[ctx: menu]
en: Case Types
hy: Գործերի տեսակները

[ctx: menu]
en: Cases
hy: Գործեր

[ctx: menu]
en: Change Registration Selections
hy: Փոխել գրանցումների ընտրությունը

[ctx: menu]
en: CiviCRM Blog
hy: CiviCRM բլոգը

[ctx: menu]
en: CiviCRM Home
hy: CiviCRM-ի ակունքը

[ctx: menu]
en: CiviCRM News
hy: CiviCRM նորություններ

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Create
hy: Ստեղծել CiviCRM պրոֆիլ

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Fields
hy: CiviCRM պրոֆիլի դաշտեր

[ctx: menu]
en: CiviCRM Reports
hy: CiviCRM հաշվետվություններ

[ctx: menu]
en: CiviCRM Resources
hy: CiviCRM ռեսուրսները

[ctx: menu]
en: CiviCampaign Component Settings
hy: CiviCampaign բաղադրիչի կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: CiviCase Dashboard
hy: CiviCase Վահանակ

[ctx: menu]
en: CiviCase Settings
hy: CiviCase կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: CiviContribute Component Settings
hy: CiviContribute բաղադրիչների կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: CiviContribute Dashboard
hy: CiviContribute վահանակ

[ctx: menu]
en: CiviEvent Component Settings
hy: CiviEvent բաղադրիչի կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: CiviEvent Dashboard
hy: CiviEvent վահանակ

[ctx: menu]
en: CiviGrant Dashboard
hy: CiviGrant վահանակ

[ctx: menu]
en: CiviMail Component Settings
hy: CiviMail բաղադրիչի կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: CiviMember Component Settings
hy: CiviMember բաղադրիչի կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: CiviMember Dashboard
hy: CiviMember-ի վահանակ

[ctx: menu]
en: CiviPledge Dashboard
hy: CiviPledge վահանակ

[ctx: menu]
en: Cleanup Caches and Update Paths
hy: Հիշապահեստների մաքրում և ուղիների թարմացում

[ctx: menu]
en: Closed Batches
hy: Փակ փաթեթներ

[ctx: menu]
en: Communication Style Options
hy: Հաղորդակցության տարբերակների կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: Communications
hy: Հաղորդակցություն

[ctx: menu]
en: Components
hy: Մոդուլներ

[ctx: menu]
en: Conduct Survey
hy: Հարցում անցկացնել

[ctx: menu]
en: Configuration Checklist
hy: Կազմաձևման ստուգաթերթ

[ctx: menu]
en: Configure CKEditor
hy: Կազմաձևել CKEditor-ը

[ctx: menu]
en: Configure Survey
hy: Կազմաձևել հարցումը

[ctx: menu]
en: Configure Widget
hy: Կարգավորել գործիքը

[ctx: menu]
en: Confirm
hy: Հաստատել

[ctx: menu]
en: Confirm Event Registration
hy: Հաստատել միջոցառման գրանցումը

[ctx: menu]
en: Confirm dates
hy: Հաստատել ամսաթվերը

[ctx: menu]
en: Connections
hy: Միացումներ

[ctx: menu]
en: Constituent Detail
hy: Մանրամասներ ընտրողների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Constituent Summary
hy: Ընտրողների ամփոփագիր

[ctx: menu]
en: Contact Dashboard
hy: Կոնտակտի վահանակը

[ctx: menu]
en: Contact Reports
hy: Հաշվետվություններ կոնտակտների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Contact Summary
hy: Կոնտակտի ամփոփագիրը

[ctx: menu]
en: Contact Types
hy: Կոնտակտների տեսակները

[ctx: menu]
en: Contacts
hy: Կոնտակտներ

[ctx: menu]
en: Contribution Aggregate by Relationship
hy: Ընդհանուր ներդրում՝ պայմանավորված հարաբերություններով

[ctx: menu]
en: Contribution Amounts
hy: Ներդրումների չափը

[ctx: menu]
en: Contribution Details
hy: Ներդրումների մանրամասները

[ctx: menu]
en: Contribution Reports
hy: Հաշվետվություններ ներդրումների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Contribution Summary
hy: Ներդրումների ամփոփագիր

[ctx: menu]
en: Contribution Summary - Chart View
hy: Ներդրման ամփոփագիր - Գծապատկերի դիտում

[ctx: menu]
en: Contribution and Membership Details
hy: Մանրամասներ ներդրումների և անդամակցությունների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
hy: Ներդրումների ցանկացած տեսակի վերաբերյալ մանրամասներ, ինչպես նաև առնչվող անդամակցության վերաբերյալ տեղեկատվություններ անդամակցության համար կատարվող վճարումների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Contributions
hy: Ներդրումներ

[ctx: menu]
en: Contributions by Household
hy: Ներդրումներ ըստ տնային տնտեսությունների

[ctx: menu]
en: Contributions by Organization
hy: Ներդրումներ ըստ կազմակերպությունների

[ctx: menu]
en: Create New Report from Template
hy: Կազմել նոր հաշվոտվություն ձևանմուշից

[ctx: menu]
en: Current Employers
hy: Ներկա գործատուներ

[ctx: menu]
en: Current and Upcoming Events
hy: Ընթացիկ և գալիք միջոցառումներ

[ctx: menu]
en: Custom Data
hy: Կարգավորվող տվյալներ

[ctx: menu]
en: Custom Data Fields
hy: Կարգավորվող տվյալների դաշտեր

[ctx: menu]
en: Custom Field - Add
hy: Կարգավորվող դաշտ - Ավելացնել

[ctx: menu]
en: Custom Field - Edit
hy: Կարգավորվող դաշտ - Խմբագրել

[ctx: menu]
en: Custom Field - Move
hy: Կարգավորվող դաշտ - Տեղափոխել

[ctx: menu]
en: Custom Field - Options
hy: Կարգավորվող դաշտեր - Տարբերակներ

[ctx: menu]
en: Custom Fields
hy: Օգտագործողների դաշտեր

[ctx: menu]
en: Custom Searches
hy: Կարգավորվող որոնումներ

[ctx: menu]
en: Customize Data and Screens
hy: Տվյալների և էջերի համապատասխանեցում

[ctx: menu]
en: Dashboard
hy: Վահանակ

[ctx: menu]
en: Database Upgrades
hy: Տվյալների բազայի բարելավում

[ctx: menu]
en: Date Formats
hy: Ամսաթվի ձևաչափեր

[ctx: menu]
en: Date Preferences
hy: Ամսաթվի կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: Debugging
hy: Վրիպազերծում

[ctx: menu]
en: Debugging and Error Handling
hy: Վրիպազերծում և սխալների մշակում

[ctx: menu]
en: Dedupe Exceptions
hy: Կրկնությունների վերացման բացառություններ

[ctx: menu]
en: Delete Contact
hy: Ջնջել կոնտակտին

[ctx: menu]
en: Delete File
hy: Ջնջել ֆայլը

[ctx: menu]
en: Delete Survey
hy: Ջնջել հարցումը

[ctx: menu]
en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
hy: Մանրամասն հաշվետվություն հանրային հարցման, հեռախոսային հարցման, հասցեների ցուցակի և այլ հարցումների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Developer
hy: Մշակումներ կատարող

[ctx: menu]
en: Developer Docs
hy: Մշակումներ կատարողի փաստաթղթեր

[ctx: menu]
en: Directories
hy: Տեղեկագրքեր

[ctx: menu]
en: Display Preferences
hy: Ցուցադրման կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: Display contacts who opened emails from a mailing
hy: Ցույց է տալիս այն կոնտակտներին, որոնք բացել են նամակը

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
hy: Ցույց է տրված ներդրումների մանրամասն ցանկն ըստ ընտանիքների, որը ներառում է ընտանիքի անդամների կողմից կատարված ներդրումները

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
hy: Ցույց է տալիս ներդրումների մանրամասն ցանկն ըստ կազմակերպությունների, որը ներառում է կազմակերպության համար աշխատողների կատարած ներդրումները

[ctx: menu]
en: Documentation
hy: Փաստաթղթեր

[ctx: menu]
en: Download Errors
hy: Ներբեռնել սխալները

[ctx: menu]
en: Draft and Unscheduled Mailings
hy: Սևագրեր և չպլանավորած հաղորդագրություններ

[ctx: menu]
en: Dropdown Options
hy: Բացվող ցուցակներում ներկայացված տարբերակներ

[ctx: menu]
en: Edit Field
hy: Խմբագրել դաշտը

[ctx: menu]
en: Edit Related Contact
hy: Խմբագրել կապակցված կոնտակտին

[ctx: menu]
en: Email Greeting Formats
hy:  ողջույնի ձևաչափեր էլ․ նամակի

[ctx: menu]
en: Email Invoice
hy: Հաշիվ ապրանքագիրն ուղարկել էլ․ փոստով

[ctx: menu]
en: Email a Contact
hy: Էլ․ նամակ ուղարկել կոնտակտին

[ctx: menu]
en: Email address verified
hy: Էլ․ փոստի հասցեն հաստատված է

[ctx: menu]
en: Enable CiviCRM Components
hy: Միացնել CiviCRM բաղադրիչները

[ctx: menu]
en: Encounter Medium
hy: Հանդիպման միջնորդ

[ctx: menu]
en: Encounter Mediums
hy: Շփման միջավայրերը

[ctx: menu]
en: Engagement Index
hy: Ներգրավածության ցուցանիշ

[ctx: menu]
en: Event Fees
hy: Միջոցառման վարձավճարներ

[ctx: menu]
en: Event Income Details
hy: Միջոցառման եկամտի վերաբերյալ մանրամասներ

[ctx: menu]
en: Event Income Summary
hy: Միջոցառման եկամտի վերաբերյալ ամփոփագիր

[ctx: menu]
en: Event Info and Settings
hy: Միջոցառման վերաբերյալ տեղեկատվություն և կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: Event Information
hy: Միջոցառման վերաբերյալ տեղեկատվություն

[ctx: menu]
en: Event Location
hy: Միջոցառման ացկացման վայրը

[ctx: menu]
en: Event Name Badge Layouts
hy: Միջոցառման անունը կրող բեյջերը

[ctx: menu]
en: Event Online Registration
hy: Միջոցառման առցանց գրանցում

[ctx: menu]
en: Event Participants List
hy: Միջոցառման մասնակիցների ցանկ

[ctx: menu]
en: Event Registration
hy: Միջոցառման գրանցում

[ctx: menu]
en: Event Reports
hy: Միջոցառումների վերաբերյալ հաշվետվություններ

[ctx: menu]
en: Event Templates
hy: Միջոցառումների ձևանմուշները

[ctx: menu]
en: Event Types
hy: Միջոցառումների տեսակները

[ctx: menu]
en: Events
hy: Միջոցառումներ

[ctx: menu]
en: Export
hy: Արտահանում

[ctx: menu]
en: Export Contacts
hy: Արտահանել կոնտակտները

[ctx: menu]
en: Exported Batches
hy: Արտահանված փաթեթներ

[ctx: menu]
en: Extensions
hy: Ընդլայնումներ

[ctx: menu]
en: FROM Email Addresses
hy: Ուղարկողի էլ․ փոստի հասցեն

[ctx: menu]
en: File on Case
hy: Գործի թղթապանակ

[ctx: menu]
en: Financial Accounts
hy: Ֆինանսական հաշիվներ

[ctx: menu]
en: Financial Type Accounts
hy: Ֆինանսական հաշիվների տեսակը

[ctx: menu]
en: Financial Types
hy: Ֆինանսների տեսակները

[ctx: menu]
en: Find Activities
hy: Գտնել գործողությունները

[ctx: menu]
en: Find Cases
hy: Գտնել գործեր

[ctx: menu]
en: Find Contacts
hy: Գտնել կոնտակտներ

[ctx: menu]
en: Find Contributions
hy: Գտնել ներդրումները

[ctx: menu]
en: Find Grants
hy: Գտնել դրամաշնորհներ

[ctx: menu]
en: Find Mailings
hy: Գտնել փոստային առաքումները

[ctx: menu]
en: Find Mass SMS
hy: Գտնել զանգվածային SMS-ներ

[ctx: menu]
en: Find Memberships
hy: Գտնել անդամակցությունները

[ctx: menu]
en: Find Participants
hy: Գտնել մասնակիցներին

[ctx: menu]
en: Find Pledges
hy: Գտնել խոստումները

[ctx: menu]
en: Find and Merge Duplicate Contacts
hy: Գտնել և միավորել կրկնվող կոնտակտները

[ctx: menu]
en: Forward Mailing
hy: Վերահասցեավորել հաղորդագրությունը

[ctx: menu]
en: From Email Addresses
hy: Ուղարկողի էլ․ փոստի հասցեն

[ctx: menu]
en: Full-text Search
hy: Լիարժեք տեքստային որոնում

[ctx: menu]
en: GOTV (Track Voters)
hy: GOTV (հետևել ընտրողներին)

[ctx: menu]
en: GOTV (Voter Tracking)
hy: GOTV (քվեարկողների հսկում)

[ctx: menu]
en: Gender Options
hy: Գենդերային տարբերակները

[ctx: menu]
en: Get Image File
hy: Ստանալ պատկերով ֆայլ

[ctx: menu]
en: Get expert help
hy: Ստանալ աջակցություն փորձագետից

[ctx: menu]
en: Get started
hy: Սկսել

[ctx: menu]
en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
hy: Տրված երկու ամսաթվերի միջակայքերը ցույց են տալիս այն կոնտակտներին, ովքեր երկու միջակայքում էլ ներդրում են կատարել, յուրաքանչյուր ներդրման գումարը և տոկոսային աճը/նվազումը։

[ctx: menu]
en: Gives relationship details between two contacts
hy: Տրամադրում է երկու կոնտակտների միջև եղած հարաբերությունների վերաբերյալ մասնրամասներ

[ctx: menu]
en: Grant Details
hy: Դրամաշնորհների վերաբերյալ մանրամասներ

[ctx: menu]
en: Grant Report Detail
hy: Դրամաշնորհների վերաբերյալ մանրամասն հաշվետվություններ

[ctx: menu]
en: Grant Report Statistics
hy: Դրամաշնորհների վերաբերյալ հաշվետվությունների վիճակագրությունը

[ctx: menu]
en: Grant Reports
hy: Հաշվետվություններ դրամաշնորհների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Grant Statistics
hy: Դրամաշնորհների վիճակագրությունը

[ctx: menu]
en: Grant Status
hy: Դրամաշնորհի կարգավիճակը

[ctx: menu]
en: Grant Types
hy: Դրամաշնորհների տեսակները

[ctx: menu]
en: Grants
hy: Դրամաշնորհներ

[ctx: menu]
en: Group Members
hy: Խմբի անդամներ

[ctx: menu]
en: Groups
hy: Խմբեր

[ctx: menu]
en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc.
hy: Խմբային և ընդհանուր ներդրումներն ըստ չափանիշների՝ ներառյալ կոնտակտը, ժամանակահատվածը, ներդրման տեսակը, ներդրում կատարողի գտնվելու վայրը

[ctx: menu]
en: Headers, Footers, and Automated Messages
hy: Վերնագրեր, էջատակային նշումներ և ավտոմատ հաղորդագրություններ

[ctx: menu]
en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
hy: Օգնում է ձեզ վերլուծել միջոցառման արդյունքում առաջացած եկամուտը: Հաշվետվությունը կարող է ներառել մանրամասներ ըստ մասնակցի տեսակի, կարգավիճակի և վճարման եղանակի:

[ctx: menu]
en: Home
hy: Գլխավոր

[ctx: menu]
en: Import
hy: Ներմուծում

[ctx: menu]
en: Import Activities
hy: Գործողությունների ներմուծում

[ctx: menu]
en: Import Contacts
hy: ներմուծել կոնտակտներ

[ctx: menu]
en: Import Contributions
hy: Ներմուծել ներդրումներ

[ctx: menu]
en: Import Memberships
hy: Ներմուծել անդամակցություններ

[ctx: menu]
en: Import Participants
hy: Կարևոր մասնակիցներ

[ctx: menu]
en: Import/Export Mappings
hy: ներմուծման / արտահանման քարտեզագրումներ

[ctx: menu]
en: Include Profiles
hy: Ներառել պրոֆիլները

[ctx: menu]
en: Individual Prefixes (Ms, Mr...)
hy: Անվան առջև դրվող դիմելաձևեր (տիկին, պարոն ...)

[ctx: menu]
en: Individual Suffixes (Jr, Sr...)
hy: Անունից հետո դրվող բառեր (կրտսեր, ավագ․․․)

[ctx: menu]
en: Insert CiviCRM Content
hy: Մուտքագրել CiviCRM-ի բովանդակությունը

[ctx: menu]
en: Instant Messenger Services
hy: Հաղորդագրությունների ակնթարթային առաքման ծառայություններ

[ctx: menu]
en: Interview Respondents
hy: Հարցազրույց անցկացնել հարցվողների հետ

[ctx: menu]
en: Join CiviCRM
hy: Միանալ CiviCRM-ին

[ctx: menu]
en: LYBUNT (last year but not this year)
hy: SYBUNT (անցյալ տարի, սակայն ոչ այս տարի)

[ctx: menu]
en: Label Formats
hy: Պիտակների ձեւաչափեր

[ctx: menu]
en: Languages, Currency, Locations
hy: Լեզուներ, արժույթ, գտնվելու վայր

[ctx: menu]
en: Lapsed Memberships
hy: Նախկին անդամակցություններ

[ctx: menu]
en: Last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
hy: Անցյալ տարի, սակայն ոչ այս տարի․ Տրամադրում է այն ընտրողների ցուցակը, ովքեր ներդրում են կատարել անցյալ տարի, սակայն ներդրում չեն կատարել այն ժամանակահատվածում, որը Դուք նշել եք որպես ընթացիկ տարի։

[ctx: menu]
en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
hy: Ներկայացված է կոնտակտի կատարած ներդրումների պատմությունն ըստ տարիների, ինչպես նաև տվյալ կոնտակտի հետ որևէ կապ ունեցող կոնտակտների ներդրումները։

[ctx: menu]
en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
hy: Խոստումների ցանկը՝ ներառյալ խոստացված գումարի չափը, խոստման կարգավիճակը, հաջորդ վճարման ամսաթիվը, մնացորդը, վճարված ընդհանուր գումարը և այլն

[ctx: menu]
en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
hy: Ցույց է տալիս ներդրումներն ըստ չափանիշների՝ ներառյալ կոնտակտը, ժամանակահատվածը, ներդրման տեսակը, ներդրում կատարողի գտնվելու վայրը և այլն։ Ներդրումների ամփոփ հաշվետվության մեջ այս հաշվետվությունը նշված է որպես ներդրումների վերաբերյալ մանրամասների ձեռքբերման աղբյուր։

[ctx: menu]
en: Localization
hy: Տեղայնացում

[ctx: menu]
en: Location Types (Home, Work...)
hy: Գտնվելու վայրի տեսակները (տուն, աշխատավայր)

[ctx: menu]
en: Log out
hy: Դուրս գալ

[ctx: menu]
en: Mail Accounts
hy: Փոստային հաշիվներ

[ctx: menu]
en: Mail Bounces
hy: Չիրականացած փոստային առաքումներ

[ctx: menu]
en: Mail Opened
hy: Բացված նամակներ

[ctx: menu]
en: Mailer Settings
hy: Փոստային առաքումների կարգավորումները

[ctx: menu]
en: Mailing Details
hy: Փոստային առաքումների վերաբերյալ մանրամասներ

[ctx: menu]
en: Mailing Event
hy: Միջոցառման վերաբերյալ փոստային հաղորդագրություններ

[ctx: menu]
en: Mailing Report
hy: Հաշվետվություն փոստային առաքումների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Mailing Reports
hy: Փոստային հաղորդագրությունների վերաբերյալ հաշվետվություններ

[ctx: menu]
en: Mailing Summary
hy: Հաղորդագրությունների առաքման ամփոփագիր

[ctx: menu]
en: Mailings
hy: Փոստային առաքումներ

[ctx: menu]
en: Manage A/B Tests
hy: Կառավարել A/B թեստերը

[ctx: menu]
en: Manage ACLs
hy: Կառավարել ACL-ները

[ctx: menu]
en: Manage Contribution Pages
hy: Կառավարել ներդրումների էջերը

[ctx: menu]
en: Manage Custom Searches
hy: Կառավարել կարգավորվող որոնումները

[ctx: menu]
en: Manage Events
hy: Կառավարել միջոցառումները

[ctx: menu]
en: Manage Extensions
hy: Կառավարել ընդլայնումները

[ctx: menu]
en: Manage Groups
hy: Կառավարել խմբեր

[ctx: menu]
en: Manage Premiums
hy: Պարգևավճարների կառավարում

[ctx: menu]
en: Manage Price Sets
hy: Կառավարել գները

[ctx: menu]
en: Manage Tags (Categories)
hy: Կառավարել նշապիտակները (Կատեգորիաներ)

[ctx: menu]
en: Manage Templates
hy: Կառավարել ձևանմուշները

[ctx: menu]
en: Map Event Location
hy: Քարտեզի վրա նշել միջոցառման անցկացման վայրը

[ctx: menu]
en: Map Location(s)
hy: Քարտեզի վրա նշել տեղանք(ներ)ը

[ctx: menu]
en: Mapping and Geocoding
hy: Քարտեզագրում և գեոկոդավորում

[ctx: menu]
en: Membership Details
hy: Անդամակցության վերաբերյալ մանրամասներ

[ctx: menu]
en: Membership Recurring Contributions
hy: Անդամակցության կրկնվող վճարումներ

[ctx: menu]
en: Membership Reports
hy: Հաշվետվություններ անդամակցությունների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Membership Section
hy: Անդամության բաժին

[ctx: menu]
en: Membership Status Rules
hy: Անդամակցության կարգավիճակների կանոնները

[ctx: menu]
en: Membership Summary
hy: Անդամակցության ամփոփագիր

[ctx: menu]
en: Membership Types
hy: Անդամակցության տեսակները

[ctx: menu]
en: Memberships
hy: Անդամակցություններ

[ctx: menu]
en: Merge Contact
hy: Միավորել կոնտակտներին

[ctx: menu]
en: Merge Tags
hy: Միացնել նշապիտակները

[ctx: menu]
en: Message Templates
hy: Հաղորդագրությունների ձևանմուշները

[ctx: menu]
en: Mobile Phone Providers
hy: Բջջային հեռախոսակապի օպերատորներ

[ctx: menu]
en: Multi Site Settings
hy: Բազմակայք կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: My Cases
hy: Իմ գործերը

[ctx: menu]
en: My Reports
hy: Իմ հաշվետվությունները

[ctx: menu]
en: Navigation Menu
hy: Նավիգացիոն մենյու

[ctx: menu]
en: New A/B Test
hy: Նոր A/B թեստ

[ctx: menu]
en: New Activity
hy: Նոր գործողություն

[ctx: menu]
en: New Batch
hy: Նոր փաթեթ

[ctx: menu]
en: New Campaign
hy: Նոր քարոզարշավ

[ctx: menu]
en: New Case
hy: Նոր գործ

[ctx: menu]
en: New CiviCRM Profile
hy: CiviCRM նոր պրոֆիլ

[ctx: menu]
en: New Contact
hy: Նոր կոնտակտ

[ctx: menu]
en: New Contribution
hy: Նոր ներդրում

[ctx: menu]
en: New Contribution Page
hy: Ներդրումների նոր էջ

[ctx: menu]
en: New Email
hy: Նոր էլ․ նամակ

[ctx: menu]
en: New Event
hy: Նոր միջոցառում

[ctx: menu]
en: New Grant
hy: նոր դրամաշնորհ

[ctx: menu]
en: New Group
hy: Նոր խումբ

[ctx: menu]
en: New Household
hy: Նոր տնային տնտեսություն

[ctx: menu]
en: New Individual
hy: Նոր անձ

[ctx: menu]
en: New Mailing
hy: Նոր փոստային առաքումներ

[ctx: menu]
en: New Mass SMS
hy: Նոր զանգվածային SMS

[ctx: menu]
en: New Membership
hy: Նոր անդամակցություն

[ctx: menu]
en: New Organization
hy: Նոր կազմակերպություն

[ctx: menu]
en: New Payment
hy: Նոր վճարում

[ctx: menu]
en: New Petition
hy: Նոր դիմում

[ctx: menu]
en: New Pledge
hy: Նոր խոստում

[ctx: menu]
en: New Price Set
hy: Նոր գներ

[ctx: menu]
en: New SMS
hy: Նոր SMS

[ctx: menu]
en: New Survey
hy: Նոր հարցում

[ctx: menu]
en: New Tag
hy: Նոր նշապիտակ

[ctx: menu]
en: Notes
hy: Նշումներ

[ctx: menu]
en: Open Batches
hy: Բաց փաթեթներ

[ctx: menu]
en: Open Case
hy: Բացել գործ

[ctx: menu]
en: Opt-out
hy: Չեղարկել

[ctx: menu]
en: Option Groups
hy: Ընտրանքային խմբեր

[ctx: menu]
en: Organization Address and Contact Info
hy: Կազմակերպության հասցեն և կոնտակտային տվյալները

[ctx: menu]
en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
hy: Ելքային էլ․ նամակներl (SMTP/ուղարկված նամակներl)

[ctx: menu]
en: Outbound Email Settings
hy: ելքային էլ․փոստի կարգավորումները

[ctx: menu]
en: PDF Invoice
hy: PDF ձևաչափի հաշիվ ապրանքագիր

[ctx: menu]
en: Participant Listing Options
hy: Մասնակիցների ցուցակների տարբերակները

[ctx: menu]
en: Participant Listing Templates
hy: Մասնակիցների ցանկերի ձևանմուշները

[ctx: menu]
en: Participant Role
hy: Մասնակցի դերը

[ctx: menu]
en: Participant Roles
hy: Մասնակիցների դերերը

[ctx: menu]
en: Participant Status
hy: Մասնակցի կարգավիճակը

[ctx: menu]
en: Participant Statuses
hy: Մասնակիցների կարգավիճակները

[ctx: menu]
en: Payment Methods
hy: Վճարման մեթոդները

[ctx: menu]
en: Payment Processor Type
hy: Վճարում իրականացնող օպերատորի տեսակը

[ctx: menu]
en: Payment Processors
hy: Օպերատորներ, որոնց միջոցով իրականացվում են վճարումները

[ctx: menu]
en: Permissions (Access Control)
hy: Թույլտվություններ (Մուտքի վերահսկողություն)

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Page Summary
hy: Անհատական քարոզարշավի էջի ամփոփագիրը

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Pages
hy: Քարոզչության անձնական էջեր

[ctx: menu]
en: Petitions
hy: Դիմումներ

[ctx: menu]
en: Phone Type
hy: Հեռախոսի տեսակը

[ctx: menu]
en: Phone Types
hy: Հեռախոսների տեսակները

[ctx: menu]
en: Pledge Detail
hy: Մանրամասներ խոստումների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Pledge Payments
hy: Խոստացված վճարումներ

[ctx: menu]
en: Pledge Reports
hy: Հաշվետվություններ խոստումների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Pledged But not Paid
hy: Խոստացված, սակայն չվճարված

[ctx: menu]
en: Pledged but not Paid Report
hy: Հաշվետվություն չվճարված խոստացված գումարների վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Pledges
hy: Խոստումներ

[ctx: menu]
en: Postal Greeting Formats
hy: Ողջույնի ձևաչափեր փոստային հաղորդագրության համար

[ctx: menu]
en: Preferred Communication Methods
hy: Կապի նախընտրելի միջոցներ

[ctx: menu]
en: Preferred Language Options
hy: Նախընտրելի լեզուն

[ctx: menu]
en: Preferred Languages
hy: Նախընտրելի լեզուն

[ctx: menu]
en: Premiums
hy: Պարգևավճարներ

[ctx: menu]
en: Premiums (Thank-you Gifts)
hy: Պարգևավճարներ (երախտագիտական նվերներ)

[ctx: menu]
en: Preview Mailing
hy: Փոստի նախնական դիտում

[ctx: menu]
en: Price Field Options
hy: Գնային դաշտերի տարբերակներ

[ctx: menu]
en: Price Fields
hy: Գնային դաշտեր

[ctx: menu]
en: Price Sets
hy: Գներ

[ctx: menu]
en: Print Event Name Badge
hy: Տպել միջոցառման անվանական բեյջերը

[ctx: menu]
en: Print Page (PDF) Formats
hy: Տպագրության (PDF) Ֆորմատներ

[ctx: menu]
en: Process Uploaded Images
hy: Մշակել վերբեռնված պատկերները

[ctx: menu]
en: Profile Settings
hy: Պրոֆիլի կարգավորումները

[ctx: menu]
en: ProfileEditor
hy: Պրոֆիլի խմբագիր

[ctx: menu]
en: Profiles
hy: Պրոֆիլներ

[ctx: menu]
en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
hy: Տրամադրում է հասցեների և հեռախոսահամարների ցանկ՝ ձեր համակարգում ընտրողների վերաբերյալ գրառումների իրականացման համար

[ctx: menu]
en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
hy: Տրամադրում է ընտրողի գործողությունների ցանկը, ներառյալ տվյալ ժամանակահատվածում (պահանջվող) մեկ / բոլոր կոնտակտների գործունեության վիճակագրությունը

[ctx: menu]
en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
hy: Ներկայացնում է անդամների ցանկը անդամության կարգավիճակի և մանրամասների հետ միասին (անդամակցության ամսաթիվը, մեկնարկի ամսաթիվը, ավարտի ամսաթիվը)։ Կարող է նաև ցույց տալ յուրաքանչյուր անդամին առնչվող ներդրումները (վճարումները)։

[ctx: menu]
en: Provides a list of memberships that have lapsed or will lapse by the date you specify.
hy: Ներկայացնում է այն անդամակցությունների ցանկը, որոնց ժամկետը լրացել է կամ կլրանա մինչև Ձեր նշած ամսաթիվը

[ctx: menu]
en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
hy: Տրամադրում է Ձեր կողմից սահմանված ժամանակահատվածում առավելագույն չափով ներդրումներ կատարող դոնորների ցանկը։ Քանի դոնոր ցանկանում եք, կարող եք ներառել (օրինակ՝ առավելագույն չափով ներդրում կատարած 100 դոնոր)։

[ctx: menu]
en: Provides a summary of memberships by type and join date.
hy: Անդամակցությունների վերաբերյալ ամփոփ տեղեկատվություն է տրամադրում՝ ըստ տեսակի և անդամակցության ամսաթվի

[ctx: menu]
en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
hy: Ընդհանուր պատկերացում է տալիս միջոցառման եկամտի մասին։ Դուք կարող եք ներառել կարևոր տեղեկատվությունը, ինչպես օրինակ, միջոցառման նույնականացուցիչը, գրանցումը, մասնակցությունը և ձեռք բերված եկամուտը, որը կօգնի ձեզ միջոցառման հաջողությունը գնահատելու հարցում։

[ctx: menu]
en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
hy: Տրամադրում է կոնտակտին առնչվող տեղեկություններ ներդրումների, անդամակցությունների, միջոցառումների և գործունեության մասին:

[ctx: menu]
en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details.
hy: Տրամադրում է գործատու-աշխատակից փոխհարաբերությունների վերաբերյալ մանրակրկիտ ցանկ, ինչպես նաեւ զբաղվածության վերաբերյալ մանրամասները:

[ctx: menu]
en: Provides information about the status of recurring contributions
hy: Տեղեկատվություն է տրամադրում կրկնվող ներդրումների կարգավիճակի վերաբերյալ

[ctx: menu]
en: Provides lists of event attendees.
hy: Տրամադրում է միջոցառումների մասնակիցների ցանկերը

[ctx: menu]
en: Provides lists of participants for an event.
hy: Տրամադրում է միջոցառման մասնակիցների ցանկը

[ctx: menu]
en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
hy: Տրամադրում է հաշվետվություն ենթադրյալ և հաջողված առաքումների, գրանցումից դուրս գալու և մերժումների, պատասխանների և վերահասցեավորումների մասին:

[ctx: menu]
en: Provides transaction details for all contributions and payments, including Transaction #, Invoice ID, Payment Instrument and Check #.
hy: Մանրամասներ է տրամադրում բոլոր ներդրումների և վճարումների վերաբերյալ՝ ներառյալ գործարքի համարը, հաշիվ ապրանքագրի նույնականացուցիչը, վճարման միջոցը և կտրոնի համարը։

[ctx: menu]
en: QUnit
hy: Դիտել զամբյուղը

[ctx: menu]
en: Record Respondents Interview
hy: Ձայնագրել հարցվողների հետ անցկացվող հարցազրույցը

[ctx: menu]
en: Recurring Contribution's Payments
hy: Կրկնվող ներդրումների վճարումները

[ctx: menu]
en: Recurring Contributions
hy: Կրկնվող ներդրումներ

[ctx: menu]
en: Redaction Rules
hy: Խմբագրման կանոնները

[ctx: menu]
en: Register Event Participant
hy: Գրանցել միջոցառման մասնակցին

[ctx: menu]
en: Register New Participant
hy: Գրանցել նոր մասնակից

[ctx: menu]
en: Register Report
hy: Գրանցել հաշվետվությունը

[ctx: menu]
en: Register your site
hy: Գրանցեք Ձեր կայքը

[ctx: menu]
en: Relationship Types
hy: Հարաբերությունների տեսակները

[ctx: menu]
en: Relationships
hy: Հարաբերություններ

[ctx: menu]
en: Release Respondents
hy: Հարցում չանցկացնել

[ctx: menu]
en: Repeat Contributions
hy: Կրկնվող ներդրումներ

[ctx: menu]
en: Repeat Event
hy: Կրկնել միջոցառումը

[ctx: menu]
en: Report
hy: Հաշվետվություն

[ctx: menu]
en: Reports
hy: Հաշվետվություններ

[ctx: menu]
en: Reports Listing
hy: Հաշվետվությունների ցանկ

[ctx: menu]
en: Reserve Respondents
hy: Ընտրել հարցվողներին

[ctx: menu]
en: Resource URLs
hy: Ռեսուրսների URL-ները

[ctx: menu]
en: Resubscribe
hy: Վերագրանցվել

[ctx: menu]
en: SMS Providers
hy: SMS օպերատորներ

[ctx: menu]
en: SYBUNT (some year but not this year)
hy: SYBUNT (ինչ որ տարի, բայց ոչ այս տարի)

[ctx: menu]
en: Safe File Extension Options
hy: Ապահով ֆայլի ընդլայնման տարբերակները

[ctx: menu]
en: Safe File Extensions
hy: Ֆայլերի անվտանգ ընդլայնումներ

[ctx: menu]
en: Schedule Reminders
hy: Ժամանակացույցի հիշեցում

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs
hy: Ծրագրված աշխատանքներ

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs Log
hy: Պլանավորված աշխատանքների մատյան

[ctx: menu]
en: Scheduled and Sent Mailings
hy: Պլանավորած և ուղարկած փոստային հաղորդագրություններ

[ctx: menu]
en: Search
hy: Որոնում

[ctx: menu]
en: Search Builder
hy: Որոնել կառուցողին

[ctx: menu]
en: Search Preferences
hy: Որոնման կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Transfer
hy: Ինքնասպասարկման գրանցման փոխանցում

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Update
hy: Ինքնասպասարկման պորտալի տեղեկատվության թարմացում

[ctx: menu]
en: Sending Mail
hy: Ուղարկել նամակ

[ctx: menu]
en: Settings - Payment Processor
hy: Կարգավորումներ - Վճարման պրոցեսոր

[ctx: menu]
en: Setup a Personal Campaign Page - Account Information
hy: Ստեղծել անձնական քարոզչական էջ - Հաշվի վերաբերյալ տեղեկություններ

[ctx: menu]
en: Shows activity statistics by type / date
hy: Ցույց է տալիս գործողությունների վիճակագրությունն ըստ տեսակի/ամսաթվի

[ctx: menu]
en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
hy: Ցույց է տրված կոնտակտների կողմից կատարված ներդրումները, որոնց շնորհիվ արտոնյալ վարկեր են տրամադրվել այլ կոնտակներին։

[ctx: menu]
en: Sign Petition
hy: Ստորագրել դիմումը

[ctx: menu]
en: Smart Groups
hy: Խելացի խմբեր

[ctx: menu]
en: Sms Providers
hy: Sms մատակարարները

[ctx: menu]
en: Soft Credit Types
hy: Արտոնյալ վարկերի տեսակները

[ctx: menu]
en: Soft Credits
hy: Արտոնյալ վարկեր

[ctx: menu]
en: Some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
hy: Որոշ տարի(ներ), սակայն ոչ այս տարի: Ներկայացնում է այն ընտրողների ցանկը, որոնք ձեր կազմակերպության պատմության մեջ ինչ որ ժամանակ նվիրատվություն են կատարել, սակայն նվիրատվություն չեն կատարում Ձեր կողմից նշված ժամանակահատվածում:

[ctx: menu]
en: Subscribe
hy: Գրանցվել

[ctx: menu]
en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
hy: Ամփոփում է քարոզարշավի յուրաքանչյուր էջի համար հավաքված գումարը և ներդրողների թիվը

[ctx: menu]
en: Summary statistics for mailings
hy: Առաքանիների վերաբերյալ ամփոփ վիճակագրություն

[ctx: menu]
en: Support
hy: Աջակցություն

[ctx: menu]
en: Survey Details
hy: Հարցման մանրամասները

[ctx: menu]
en: Survey Types
hy: Հարցման տեսակներ

[ctx: menu]
en: Surveys
hy: Հարցումներ

[ctx: menu]
en: Synchronize Users to Contacts
hy: Օգտատերերի և կոնտակտների սինխրոնիզացում

[ctx: menu]
en: System Settings
hy: Համակարգի կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: System Status
hy: Համակարգային կարգավիճակ

[ctx: menu]
en: Tags
hy: Նշապիտակներ

[ctx: menu]
en: Tags (Categories)
hy: Նշապիտակներ (Կատեգորիաներ)

[ctx: menu]
en: Tell a Friend
hy: Ասել ընկերոջը

[ctx: menu]
en: Thank You
hy: Շնորհակալություն

[ctx: menu]
en: Thank-you and Receipting
hy: Շնորհակալություն և ստացման վերաբերյալ հաստատում

[ctx: menu]
en: Title and Settings
hy: Վերնագիր և կարգավորումներ

[ctx: menu]
en: Top Donors
hy: Առավելագույն ներդրումներ կատարող դոնորները

[ctx: menu]
en: Unsubscribe
hy: Դուրս գալ գրանցումից

[ctx: menu]
en: Update Billing Details
hy: Թարմացնել վճարումների վերաբերյալ տվյալները

[ctx: menu]
en: Update Subscription
hy: Թարմացնել բաժանորդագրությունը

[ctx: menu]
en: Upgrade CiviCRM
hy: Թարմացնել CiviCRM-ը

[ctx: menu]
en: Users and Permissions
hy: Օգտատերեր և թույլտվություններ

[ctx: menu]
en: View Activity
hy: Դիտել գործողությունը

[ctx: menu]
en: View Date Preferences
hy: Դիտել ամսաթվի կարգավորումները

[ctx: menu]
en: View Mailing
hy: Դիտել փոստային հաղորդագրությունները

[ctx: menu]
en: View Payment
hy: Դիտել վճարումները

[ctx: menu]
en: View Petition Signatures
hy: Դիտել դիմումի ներքևում դրված բոլոր ստորագրությունները

[ctx: menu]
en: Website Types
hy: Կայքերի տեսակները

[ctx: menu]
en: Word Replacements
hy: Փոխարինող բառեր

[ctx: menu]
en: WordPress Access Control
hy: WordPress մուտքի վերահսկողություն

en: merge
hy: Միավորել

en: merge duplicate contacts
hy: Միավորել կրկնվող կոնտակտները

en: migrate
hy: տեղափոխել

en: miles
hy: մղոններ

en: mime type of the document
hy: փաստաթղթի mime տեսակ

en: minDays, maxDays=Consider mailings that have completed between minDays and maxDays
hy: minDays, maxDays= Հաշվի առեք զանվածային գովազդային էլ․ հաղորդագրությունները, որոնք ավարտվել են minDays-ի և maxDays-ի միջև

en: minimum number of multiple records (typically 0?)
hy: Բազմաթիվ գրառումների նվազագույն թիվը (Սովորաբար 0?)

en: minute, 0-padded ('00'..'60')
hy: րոպե՝ 0-ով համալրված ('00' .. '60')

en: minutes
hy: րոպե

en: mm/dd (12/31)
hy: ամիս/օր (12/31)

en: mm/dd/yy OR mm-dd-yy (12/25/98 OR 12-25-98) OR (9/1/08 OR 9-1-08)
hy: ամիս/օր/տարի կամ ամիս-օր-տարի (12/25/98 կամ 12-25-98) կամ (9/1/08 կամ 9-1-08)

en: mm/dd/yyyy OR mm-dd-yyyy (12/25/1998 OR 12-25-1998) OR (9/1/2008 OR 9-1-2008)
hy: ամիս/օր/տարի կամ ամիս-օր-տարի (12/25/1998 կամ 12-25-1998) կամ (9/1/2008 կամ 9-1-2008)

en: monetary amount, formatted according to selected Monetary Locale
hy: դրամական գումար՝ կազմաձևած ըստ ընտրված դրամի կիրառման տեղանքի

en: month
hy: ամիս

en: month as a decimal number, 0-padded ('01'..'12')
hy: ամիսը՝ արտահայտված տասնորդական թվով ՝ 0-ով համալրված ('01' .. '' 12 ')

en: more
hy: ավեին

en: must be a monetary value
hy: պետք է լինի դրամական արժեք

en: must be a numeric value
hy: պետք է լինի թվային արժեք

en: n/a
hy: Կիրառելի չէ

en: name for relationship of contact_a to contact_b.
hy: contact_a to contact_b-ի հարաբերության անունը

en: name of the entity table for the above id, e.g. civicrm_activity, civicrm_participant
hy: Միավորի աղյուսակի անվանումը վերոնշյալ նույնականացուցչի համար, օրինակ՝ civicrm_activity, civicrm_participant

en: name of the protocol to use for polling (like IMAP, POP3 or Maildir)
hy: Քվեարկության համար կիրառվող հաղորդակարգի անվանումը (օրինակ՝ IMAP, POP3 կամ Maildir)

en: name of this group of settings
hy: կարգավորումների այս խմբի անվանումը

en: new
hy: նոր

en: new tag
hy: նոր նշապիտակ

en: no parameters
hy: Պարամետրեր չկան

en: non-localized name of the status type
hy: կարգավիճակի տեսակի չտեղայնացված անունը

en: not a duplicate
hy: կրկնօրինակ չէ

en: number of options per line for checkbox and radio
hy: Նշատուփի և ռադիոյի համար նախատեսված ընտրանքների թիվը՝ ըստ տողերի

en: occurrences
hy: Դեպքեր

en: offline membership renewal reminder.
hy: Անդամակցության նորացման մասին անցանց հիշեցում։

en: on
hy: այստեղ՝

en: on hold
hy: սպասման մեջ է

en: optional URL for preferred image (photo, logo, etc.) to display for this contact.
hy: Նախընտրելի պատկերի համար նախընտրելի URL (լուսանկար, պատկերանշան և այլն)` այս կոնտակտի համար ցուցադրելու նպատակով:

en: optional local part (like civimail+ for addresses like civimail+s.1.2@example.com)
hy: Կամընտրական տեղային հատված (օրինակ՝ «civimail +»  այնպխիսի հասցեների համար, ինչպիսիք են՝ civimail+s.1.2@example.com)

en: or
hy: կամ

en: or ODD / EVEN
hy: կամ ԿԵՆՏ / ԶՈՒՅԳ

en: or the contact is not part of the activity '%1'
hy: կամ տվյալ կոնտակտը «%1» գործառույթի մաս չի կազմում

en: overwrite
hy: վրագրել

en: page argument missing or invalid
hy: էջի փաստարկը բացակայում է կամ անվավեր է

en: participants
hy: մասնակիցներ

en: password to use when polling
hy: Քվեարկության ժամանակ կիրառվող գաղտնաբառը

en: permission required to be able to run this instance
hy: այս օրինակը գործարկելու համար անհրաժեշտ թույլտվություն

en: physical tablename for entity being joined to discount, e.g. civicrm_event
hy: զեղչին միացվող միավորի աղյուսակի ֆիզիկական անվանումը, օրինակ՝ civicrm_event

en: physical tablename for entity being joined to file, e.g. civicrm_contact
hy: ֆայլին միացվող միավորի աղյուսակի ֆիզիկական անվանումը, օրինակ՝ civicrm_contact

en: points to value in civicrm_option_value for group sms_api_type
hy: մատնանշում է արժեք civicrm_option_value-ում sms_api_type խմբի համար

en: port to use when polling
hy: Քվեարկության ժամանակ կիրառվող միացքը

en: price of each item
hy: յուրաքանչյուր միավորի արժեքը

en: price set being used
hy: օգտագործվող գնացուցակ

en: primary key
hy: հիմնական բանալի

en: profile create
hy: պրոֆիլի ստեղծում

en: profile edit
hy: պրոֆիլի խմբագրում

en: profile listings
hy: պրոֆիլի ցուցակներ

en: profile listings and forms
hy: պրոֆիլի ցուցակներ և ձևաթղթեր

en: profile view
hy: պրոֆիլի դիտում

[ctx: province]
en: Aragacotn
hy: Արագածոտն

[ctx: province]
en: Ararat
hy: Արարատ

[ctx: province]
en: Armavir
hy: Արմավիր

[ctx: province]
en: Erevan
hy: Երևան

[ctx: province]
en: Gegarkunik'
hy: Գեղարքունիք

[ctx: province]
en: Kotayk'
hy: Կոտայք

[ctx: province]
en: Lory
hy: Լոռի

[ctx: province]
en: Sirak
hy: Շիրակ

[ctx: province]
en: Syunik'
hy: Սյունիք

[ctx: province]
en: Tavus
hy: Տավուշ

[ctx: province]
en: Vayoc Jor
hy: Վայոց Ձոր

en: reCAPTCHA is also not available when a profile is used inside the User Registration and My Account screens.
hy: reCAPTCHA-ն հասանելի չէ նաև այն դեպքում, երբ պրոֆիլն օգտագործվում է Օգտատերերի գրանցում և Իմ էջը էկրանների ներսում։

en: read more
hy: կարդալ ավելին

en: read the <a href="!1">CiviCRM Administrator Guide</a>.
hy: read the 1CiviCRM Ադմինիստրատորի ուղեցույցը1.

en: record response
hy: գրանցել պատասխանը

en: register for events
hy: գրանցվել միջոցառումներին

en: release
hy: ազատել

en: release campaign contacts
hy: Ազատ արձակել քարոզարշավի կոնտակտային անձանց

en: remove profile
hy: ջնջել պրոֆիլը

en: reopen all manual batches
hy: վերաբացել բոլոր ձեռքով կառավարվող փաթեթները

en: reopen own manual batches
hy: վերաբացել սեփական ձեռքով կառավարվող փաթեթները

en: reserve
hy: ամրագրել

en: reserve campaign contacts
hy: Ամրագրել կոնտակտային անձանց քարոզավի համար

en: role required to be able to run this instance
hy: այս օրինակը գործարկելու համար անհրաժեշտ դեր

en: rows
hy: տողեր

en: save Report Criteria
hy: պահպանել զեկույցի չափանիշները

en: schedule mailings
hy: Պլանավորել փոստային առաքումները

en: search by group
hy: որոնել՝ ըստ խմբի

en: search by group type
hy: որոնել՝ ըստ խմբի տեսակի

en: seconds
hy: վայրկյան

en: select
hy: ընտրել

en: select activity
hy: ընտրել գործողություն

en: selected contact(s)
hy: ընտրված կոնտակտ(ներ)

en: send SMS
hy: ուղարկել SMS

en: send_reminders=[1 or 0] optional- 1 to send payment reminders
hy: ուղարկել_հիշեցումներ=[1 or 0] կամավոր- 1 ուղարկել վճարման վերաբերյալ հիշեցումներ

en: server to use when polling
hy: Քվեարկության ժամանակ կիրառվող սերվերը

en: show all
hy: Ցույց տալ բոլորը

en: show child groups
hy: Ցույց տալ դուստր խմբերը

en: show location
hy: ցույց տալ վայրը

en: sign CiviCRM Petition
hy: ստորագրել CiviCRM խնդրագիրը

en: site root
hy: կայքի արմատ

en: skip IDS check
hy: բաց թողնել IDS ստուգումը

en: skip this url being exposed to breadcrumb
hy: բաց թողնե՞լ breadcrumb-ին ենթակա այս url-ը

en: smart group
hy: խելացի խումբ

en: ssl_merchant_id is not set for this payment processor
hy: ssl_merchant_id-ն սահմանված չէ վճարման այս օպերատորի համար

en: start date
hy: մեկնարկի ամսաթիվը

en: start=YYYYMMDD - Specify a different starting date range for the events to be listed.
hy: Սկիզբ = տարի/ամիս/օր - Նախատեսվող միջոցառումների համար նշեք մեկնարկի տարբեր  ամսաթիվ

en: status
hy: կարգավիճակ

en: status of contact relative to membership in group
hy: կոնտակտի կարգավիճակը՝ կապված խմբի անդամակցության հետ

en: subject of note description
hy: Նշման նկարագրության թեման

en: submit credit card membership
hy: մուտքագրել վարկային քարտի միջոցով անդամագրության տարբերակը

en: tax of each item
hy: յուրաքանչյուր միավորի հարկը

en: test-drive
hy: փորձարկում

en: text to include above standard event info on confirmation email. emails are text-only, so do not allow html for now
hy: Հաստատման էլ․նամակի տեքստը ներառում է միջոցառման վերաբերյալ ստանդարտ տեղեկատվություն։ էլ. նամակները միայն տեքստային տարբերակով են html տարբերակն ընդունելի չէ։

en: the OpenID (or OpenID-style http://username.domain/) unique identifier for this contact mainly used for logging in to CiviCRM
hy: OpenID (կամ OpenID-ի ոճը http://username.domain/) հատուկ նույնականացուցիչ այս կոնտակտի համար, որը հիմնականում օգտագործվում է CiviCRM մուտք գործելու համար:

en: the api params in xml, http or smtp format
hy: api պարամետրերը xml, http կամ smtp ձևաչափի են

en: the field is view only and not editable in user forms.
hy: Դաշտը միայն դիտելու համար է և հնարավոր չէ խմբագրել օգտատիրոջ ձևանմուշներում:

en: the general group of status type this one belongs to
hy: կարգի կարգավիճակի տեսակի ընդհանուր խումբը, որին պատկանում է այս մեկը

en: the record
hy: գրառումը

en: the sql where clause if a saved search acl
hy: sql where հայտարարությունը պահպանված որոնման ACL-ի դեպքում

en: the tables to be included in a select data
hy: աղյուսակները, որոնք պետք է ներառվեն ընտրված տվյալների մեջ

en: the tables to be included in the count statement
hy: աղյուսակները, որոնք պետք է ներառվեն հաշվարկի հայտարարության մեջ

en: this is just an interface and should not be called directly
hy: սա պարզապես ինտերֆեյս է և չպետք է կանչվի ուղղակիորեն

en: through
hy: Միջոցով

en: time format
hy: ժամի ձևաչափը

en: time format for custom date
hy: ժամի ձևաչափը հարմարեցված ամսաթվի համար

en: to %1
hy: ստացող՝ %1

en: translate CiviCRM
hy: թարգմանել CiviCRM-ը

en: true
hy: ճիշտ

en: try a different spelling or use fewer letters
hy: փորձեք մեկ այլ ուղղագրությամբ կամ օգատգործեք ավելի քիչ տառեր

en: type
hy: տեսակը

en: type=N - Specify a particular Event Type using the event_type_id value. (You can find these values by browsing the listing at Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Event Types.)
hy: Տեսակը = N - Նշեք միջոցառման տեսակը՝ օգտագործելով event_type_id նշանակությունը: (Դուք կարող եք գտնել այս նշանակությունները՝ զննարկելով ցուցակները Administer & raquo; CiviEvent & raquo; միջոցառումների տեսակներում):

en: unique participant status type id
hy: Եզակի մասնակցի կարգավիճակի տեսակի նույնականացուցիչ

en: unknown
hy: անհայտ

en: uppercase ante/post meridiem ('AM', 'PM')
hy: մեծատառերով նշում՝ կեսօրից առաջ/հետո ('AM', 'PM')

en: uri of the file on disk
hy: սկավառակի վրայի ֆայլի url-ը

en: url in case of custom navigation link
hy: url ՝ հարմարեցված նավիգացիոն հղման դեպքում

en: url in case of external dashlet
hy: url-ն արտաքին ենթավահանակի դեպքում

en: username to use when polling
hy: Քվեարկության ժամանակ կիրառվող օգտատիրոջ անունը

en: vCard Location Type
hy: vCard տեղակայման վայրի տեսակը

en: vCard Location Type Name.
hy: vCard տեղակայման վայրի տեսակի անվանումը:

en: vCard Name
hy: vCard Անուն

en: vCard record for this contact.
hy: vCard գրառում այս կոնտակտի համար:

en: value: %1 is not of the right field data type: %2
hy: արժեք՝ %1-ը չի պատկանում ճիշտ դաշտի տվյալների տեսակին՝ %2

en: variable name/programmatic handle for this field.
hy: փոփոխական անվանումը/ծրագրավորելի բռնակը` նախատեսված այս դաշտի համար:

en: view
hy: դիտել

en: view additional participant
hy: դիտել հավելյալ մասնակիցներին

en: view all activities
hy: դիտել բոլոր գործողությունները

en: view all contacts
hy: դիտել բոլոր կոնտակտները

en: view all manual batches
hy: դիտել բոլոր ձեռքով կառավարվող փաթեթները

en: view all notes
hy: դիտել բոլոր նշումները

en: view current employer
hy: Դիտել ներկա գործատուին

en: view debug output
hy: Դիտել կարգաբերման ելքը

en: view event info
hy: դիտել միջոցառման վերաբերյալ տեղեկատվությունը

en: view event participants
hy: դիտել միջոցառման մասնակիցներին

en: view my contact
hy: դիտել իմ կոնտակտը

en: view my invoices
hy: Դիտել իմ հաշիվ ապրանքագրերը

en: view own manual batches
hy: դիտել սեփական ձեռքով կառավարվող փաթեթները

en: view primary participant
hy: դիտել հիմնական մասնակցին

en: view public CiviMail content
hy: դիտել CiviMail հանրությանը հասանելի  պարունակությունը

en: view report sql
hy: դիտել հաշվետվությունների SQL-ները

en: view result set
hy: դիտել արդյունքները

en: where contact come from, e.g. import, donate module insert...
hy: որտեղից է գալիս կոնտակը, օրինակ՝ ներմուծում, նվիրաբերում, մոդուլի տեղադրում...

en: whether the event has template
hy: միջոցառումը ձևանմուշ ունի՞

en: whether the status type is visible to the public, an implicit foreign key to option_value.value related to the `visibility` option_group
hy: կախված նրանից, թե կարգավիճակի տեսակը հանրության համար տեսանելի է, option_value.value- ի ենթադրյալ արտաքին բանալին կապված է « տեսանելիության »option_group- ի հետ:

en: whether this is a status type required by the system
hy: արդյոք սա կարգավիճակի տեսակը պահանջվում է համակարգի կողմից

en: whether this is the default set of settings for this domain
hy: Արդյո՞ք սա այս տիրույթի կարգավորումների սկզբնադիր կազմն է:

en: whether this status type is active
hy: արդյոք այս կարգավիճակի տեսակն ակտիվ է

en: whether this status type is counted against event size limit
hy: արդյո՞ք այս կարգավիճակի տեսակի հաշվարկն իրականացվում է միջոցառման սահմանաչափի համեմատ

en: whether to use SSL or not
hy: Արդյո՞ք անհրաժեշտ է SSL կիրառել, թե ոչ։

en: with
hy: հետ

en: year
hy: տարի

en: year as a decimal number including the century ('2015')
hy: տարեթիվը՝ արտահայտված տասնորդական թվով, ներառյալ դարը («2015»)

en: years after the current date.
hy: Ներկա ամսաթվին հաջորդող տարիները։

en: years prior to current date.
hy: Ներկա ամսաթվին նախորդող տարիները։

en: yyyy-mm-dd OR yyyy-mm-dd HH:mm OR yyyymmdd OR yyyymmdd HH:mm (1998-12-25 OR 1998-12-25 15:33 OR 19981225 OR 19981225 10:30 OR ( 2008-9-1 OR 2008-9-1 15:33 OR 20080901 15:33)
hy: տարի-ամիս-օր կամ տարի-ամիս-օր ժամ:րվ կամ տարիամիսօր կամ տարիամիսօր ժամ:րվ (1998-12-25 կամ 1998-12-25 15:33 կամ 19981225 կամ 19981225 10:30 կամ ( 2008-9-1 կամ 2008-9-1 15:33 կամ 20080901 15:33)

en: yyyy-mm-dd OR yyyymmdd (1998-12-25 OR 19981225) OR (2008-9-1 OR 20080901)
hy: տարի-ամիս-օր կամ տարիամիսօր (1998-12-25 կամ 19981225) կամ (2008-9-1 կամ 20080901)

en: ~%1 recipients
hy: ~%1 ստացողներ
