CiviCRM - en to sr_RS@latin translation catalogue (15677 entries)

en:  (MTD)
sr_RS@latin: (mesec-do-danas)

en:  (copy created by %1 on %2)
sr_RS@latin: (Kopiju kreirao %1, %2)

en:  (multiple participants)
sr_RS@latin: (više učesnika)

en:  - any reporter -
sr_RS@latin: - Bilo koji reporter -

en:  - any status -
sr_RS@latin: - bilo koji status -

en:  AM or PM
sr_RS@latin:  AM ili PM

en:  Amount Before Tax:
sr_RS@latin: Iznos pre poreza:

en:  Amount before Tax :
sr_RS@latin: Iznos pre poreza:

en:  Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Fixed Contribution Options below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
sr_RS@latin: Kliknite <a id='quickconfig' href='#'>ovde </a> ukoliko želite da podesite Opcije fiksne donacije kao deo Seta cena sa dodatnom fleksibilnošću i složenošću.

en:  OR you can search the <a href='%1'>Archived %2</a>
sr_RS@latin: Ili možete pretražiti <a href='%1'>arhivirane %2</a>

en:  Petition has been deleted.
sr_RS@latin: Peticija je obrisana.

en:  Please note that the Authorize.net payment processor only allows recurring contributions and auto-renew memberships with payment intervals from 7-365 days or 1-12 months (i.e. not greater than 1 year).
sr_RS@latin: Imajte u vidu to da procesor uplata Authorize.net dozvoljava samo periodične donacije i članarine koje se automatski obnavljaju sa intervalima plaćanje od 7 do 365 dana ili od 1 do 12 meseci (tj. ne većim od 1 godine).

en:  Pledge total has changed due to payment adjustments. Original pledge amount was %1.
sr_RS@latin: Ukupan iznos obaveze je promenjen zbog podešavanja uplata. Originalni iznos je bio %1.

en:  Settings - Debugging and Error Handling
sr_RS@latin: Podešavanja - Debagovanje i upravljanje greškama

en:  Store Name is not set for this payment processor
sr_RS@latin: Ime prodavnice nije podešeno za ovaj procesor plaćanja

en:  There are %1 more Participant(s) registered by this participant.
sr_RS@latin: Postoji još %2 učesnik(a) koje je registrovao ovaj učesnik.

en:  URL is not set for this payment processor
sr_RS@latin: URL nije podešen za ovaj procesor uplata

en:  You can add another Campaign.
sr_RS@latin: Možete dodati drugu kampanju.

en:  You can add another Financial Account Type.
sr_RS@latin: Možete dodati još jedan tip finansijskog računa.

en:  You can add another Petition.
sr_RS@latin: Možete dodati drugu peticiju.

en:  You can add another price set field.
sr_RS@latin: Možete dodati još jedno polje sa setom cena.

en:  You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
sr_RS@latin: Opciju za periodičnu donaciju možete otkazati odlaskom na <a href="%1">ovu veb stranu</a>.

en:  You will receive a second email as soon as the review process is complete.
sr_RS@latin: Dobićete drugi email čim se proces pregleda i odobrenja završi.

en:  am or pm
sr_RS@latin:  am ili pm

en:  can not be used as a Result Column for profile searches.
sr_RS@latin: ne može da se koristi kao kolona rezultata za pretrage profila.

en:  day
sr_RS@latin: dan

en:  day of week
sr_RS@latin: dan u nedelji

en:  during the batch merge process with safe mode.
sr_RS@latin: tokom procesa grupnog spajanja sa bezbednim modom.

en:  field. Profiles with a mixture of field types can not include Searchable or Results Column fields. If you save this field now, the Seachable and Results Column settings will be removed for all fields in this profile. Do you want to continue?
sr_RS@latin: polje. Profili sa različitim tipovima polja ne mogu sadržati pretraživa ili polja kolona sa rezultatima. Ukoliko sačuvate sada, podešavanja za pretraživa polja i kolone sa razultatima će biti uklonjena za sva polja u ovom profilu. Da li želite da nastavite?

en:  fields can not be marked as Searchable in a profile.
sr_RS@latin: polja ne mogu biti označena kao pretraživa u profilu.

en:  for %1 installments
sr_RS@latin: za %1 rata

en:  for %1 installments.
sr_RS@latin: za %1 rata.

en:  for a total of %1 installment(s)
sr_RS@latin: za ukupno %1 ratu(rata)

en:  hour
sr_RS@latin: sat

en:  is already registered for this event
sr_RS@latin: je već registrovan(a) za ovaj događaj

en:  minute
sr_RS@latin: minut

en:  month
sr_RS@latin: mesec

en:  of the Assignee Contact
sr_RS@latin: kontakta asignata

en:  of the Source Contact
sr_RS@latin: izvornog kontakta

en:  of the Target Contact
sr_RS@latin: ciljnog kontakta

en:  second
sr_RS@latin: sekunda

en:  year
sr_RS@latin: godina

en: "%1" report has been successfully created. You are currently viewing the new report instance.
sr_RS@latin: "%1" izveštaj je uspešno kreiran. Trenutno gledate novi izveštaj.

en: "%1" report has been updated.
sr_RS@latin: "%1" izveštaj je ažuriran.

en: "Counted?" controls whether a person with that status is counted as participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants.
sr_RS@latin: "Uračunat?" kontroliše da li osoba sa tim statusom treba da se računa kao učesnik za potrebe kontrole maksimalnog broja učesnika.

en: "Public Pages" will make the content of this mailing viewable everyone who has the permission "view public CiviMail content". Note that even people who did not receive the mailing would be able to find it via search engines.
sr_RS@latin: "Javne strane" će sadržaj ovog mailinga učiniti dostupnim za pregled bilo kome ko ima dozvolu za "pregled javnog CiviMail sadržaja". Imajte u vidu to bi da čak i ljudi koji nisu primili mailing mogli da ga pronađu putem pretraživača.

en: "User and User Admin Only" means that only users that received the mailing or administrators can view this email on your website; users must be logged in to view the message.
sr_RS@latin: "Samo korisnik i administrator korisnika" znači da samo korisnici koji su dobili poštu ili administratori mogu da vide ovu email poruku na veb stranici; korisnici će morati da se prijave da bi mogli da vide poruku.

en: # Activities
sr_RS@latin: # Aktivnosti

en: # Completed
sr_RS@latin: # Završeno

en: # Completed Contributions
sr_RS@latin: # završenih donacija

en: # Completed Soft Credits
sr_RS@latin: # Komletiranih zasluga

en: % Change
sr_RS@latin: % promena

en: % Downgraded Donors
sr_RS@latin: % donatori vraćeni na niži nivo

en: % Lapsed Donors
sr_RS@latin: % Neaktivnih donatora

en: % Maintained Donors
sr_RS@latin: % Održanih donatora

en: % New Donors
sr_RS@latin: % Novih donatora

en: % Upgraded Donors
sr_RS@latin: %

en: % of Total
sr_RS@latin: % od ukupnog

en: %1 - CiviCRM Profile Fields
sr_RS@latin: %1 - polja za CiviCRM profil

en: %1 - Custom Fields
sr_RS@latin: %1 - Korisnička/sopstvena polja

en: %1 - Multiple Choice Options
sr_RS@latin: %1 - Opcije za višestruki izbor

en: %1 - Participants
sr_RS@latin: %1 - Učesnici

en: %1 - Price Fields
sr_RS@latin: %1 - polja sa cenama

en: %1 - Price Options
sr_RS@latin: %1 - opcije cene

en: %1 - Template
sr_RS@latin: %1 - šablon

en: %1 - copy sent to %2
sr_RS@latin: %1 - kopija poslata %2

en: %1 - due on %2
sr_RS@latin: %1 - rok je %2

en: %1 - due on %2 (overdue)
sr_RS@latin: %1 - rok je %2 (prošao rok)

en: %1 : Offline registration (by %2)
sr_RS@latin: %1: Oflajn registracija (do %2)

en: %1 Access Control
sr_RS@latin: %1 Kontrola pristupa

en: %1 Activity
sr_RS@latin: %1 aktivnost

en: %1 Address
sr_RS@latin: %1 adresa

en: %1 Breakdown
sr_RS@latin: %1 pregled

en: %1 Contacts Updated
sr_RS@latin: %1 kontakata ažurirano

en: %1 Created
sr_RS@latin: %1 kreirano

en: %1 Disabled
sr_RS@latin: %1 isključeno

en: %1 Donation
sr_RS@latin: %1 donacija

en: %1 Enabled
sr_RS@latin: %1 uključeno

en: %1 Event registration(s) have been cancelled.
sr_RS@latin: %1 registracija za događaje su otkazane

en: %1 From must be a number (with or without decimal point).
sr_RS@latin: %1 Od mora biti broj (sa ili bez decimale).

en: %1 From must be an integer (whole number).
sr_RS@latin: %1 od mora biti ceo broj (integer).

en: %1 From must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
sr_RS@latin: %1 OD mora biti u važećem novčanom formatu. (decimale/zarezi/razmaci su dozvoljeni).

en: %1 Help
sr_RS@latin: %1 Pomoć

en: %1 Integration Settings
sr_RS@latin: %1 podešavanja integracije

en: %1 Membership
sr_RS@latin: %1 članstvo

en: %1 Membership Signup: Credit card or direct debit (by %2)
sr_RS@latin: %1 prijava za članstvo: Kreditna kartica ili debit (po %2)

en: %1 Membership: Offline signup (by %2)
sr_RS@latin: %1 Članstvo: Oflajn prijava (%2)

en: %1 Option
sr_RS@latin: %1 opcija

en: %1 Options
sr_RS@latin: %1 opcije

en: %1 Questions
sr_RS@latin: %1 pitanja

en: %1 Related Case | %1 Related Cases
sr_RS@latin[0]: %1 povezani predmet
sr_RS@latin[1]: %1 povezanih predmeta
sr_RS@latin[2]: %1 povezanih predmeta

en: %1 Reports
sr_RS@latin: %1 izveštaji

en: %1 Rules
sr_RS@latin: %1 pravila

en: %1 Saved
sr_RS@latin: %1 sačuvano

en: %1 Scheduled Job has been executed. See the log for details.
sr_RS@latin: 1% Zakazani posao je izvršen. Za detalje pogledajte log.

en: %1 Selected records only
sr_RS@latin: samo %1 odabranih zapisa

en: %1 Smart Group Criteria
sr_RS@latin: Kriterijumi smart grupe %1

en: %1 Tags Merged
sr_RS@latin: %1 tagova spojeno

en: %1 Tags Selected
sr_RS@latin: %1 tagova izabrano

en: %1 To must be a number (with or without decimal point).
sr_RS@latin: %1 ka mora biti broj (sa ili bez decimale).

en: %1 To must be an integer (whole number).
sr_RS@latin: %1 ka mora biti ceo broj (integer).

en: %1 To must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
sr_RS@latin: %1 ZA mora biti u važećem novčanom formatu. (decimale/zarezi/razmaci su dozvoljeni).

en: %1 Updated
sr_RS@latin: %1 ažurirano

en: %1 User: %2; user id: %3
sr_RS@latin: Korisnik %1: %2; id korisnika: %3

en: %1 already exist.
sr_RS@latin: %1 već postoji.

en: %1 already used.
sr_RS@latin: %1 se već koristi.

en: %1 amount can not be less than zero. Please select the options accordingly.
sr_RS@latin: %1 iznos ne može biti manji od nule. Molimo izaberite odgovarajuće opcije.

en: %1 available
sr_RS@latin: %1 dostupno

en: %1 contacts are currently eligible to inherit this relationship.
sr_RS@latin: %1 kontakata je kvalifikovano da preuzme ovu vezu.

en: %1 contacts have already been assigned to this event. They were not added a second time.
sr_RS@latin: %1 kontakata je već dodeljena ovom događaju. Nisu dodati ponovo.

en: %1 could not be parsed
sr_RS@latin: %1 nije moguće raščlaniti

en: %1 created
sr_RS@latin: %1 kreirano

en: %1 does not exists or is empty
sr_RS@latin: %1 ne postoji ili je prazno

en: %1 every %2 %3 for %4 installments.
sr_RS@latin: %1 svake %2 %3 u %4 rate.

en: %1 extension (%2) is installed but missing files.
sr_RS@latin: %1 ekstenzija (%2) je instalirana ali nedostaju fajlovi.

en: %1 for this %2.
sr_RS@latin: %1 za ovaj %2.

en: %1 for this country.
sr_RS@latin: %1 za ovu zemlju.

en: %1 for this county.
sr_RS@latin: %1 za ovaj okrug.

en: %1 for this state.
sr_RS@latin: %1 za ovu državu.

en: %1 has been created.
sr_RS@latin: %1 je kreiran.

en: %1 has been moved to the custom set <a href='%3'>%2</a>.
sr_RS@latin: %1 je pomereno u sopstveni set <a href='%3'>%2</a>.

en: %1 has been moved to the trash. | %count contacts moved to trash.
sr_RS@latin[0]: %1 pomeren u kantu.
sr_RS@latin[1]: %count kontakta pomerena u kantu.
sr_RS@latin[2]: %count kontakata pomereno u kantu.

en: %1 has been permanently deleted. | %count contacts permanently deleted.
sr_RS@latin[0]: %1 permanentno obrisan.
sr_RS@latin[1]: %count kontakta permanentno obrisana.
sr_RS@latin[2]: %count kontakata permanentno obrisano.

en: %1 has been restored from the trash. | %count contacts restored from trash.
sr_RS@latin[0]: %1 kontakt povraćen iz kante.
sr_RS@latin[1]: %count kontakta povraćeno iz kante.
sr_RS@latin[2]: %count kontakata povraćeno iz kante.

en: %1 has been updated.
sr_RS@latin: %1 je ažuriran.

en: %1 has joined or been added to these group(s).
sr_RS@latin: Kontakt %1 se priključio ili je dodat u sledeću grupu(grupe).

en: %1 has no contacts which match your search criteria. You can <a href='%2'>add contacts here.</a>
sr_RS@latin: %1 ne sadrži kontakte koji se slažu sa kriterijumima vaše pretrage. Možete <a href='%2'>dodati kontakte ovde.</a>

en: %1 has not been saved.
sr_RS@latin: %1 nije sačuvan

en: %1 is
sr_RS@latin: %1 je

en: %1 is a required field.
sr_RS@latin: %1 je obavezno polje.

en: %1 is already used for Discount Name.
sr_RS@latin: %1 se već koristi za ime ovog popusta

en: %1 is currently included in these Smart group(s) (e.g. saved searches).
sr_RS@latin: %1 je trenutno uključen u sledećoj smart grupi (grupama) (npr. sačuvane pretrage).

en: %1 is included in these Parent group(s) based on belonging to group(s) which are their
            children.
sr_RS@latin: %1 je uključen u sledećoj nadređenoj grupi (ili grupama) zasnovano na pripadnosti grupi (grupama) koje su im 
    podređene.

en: %1 is no longer part of these group(s).
sr_RS@latin: %1 više nije deo ove grupe(ovih grupa).

en: %1 is not a valid operator
sr_RS@latin: %1 nije važeći operater

en: %1 membership for %2 has been added.
sr_RS@latin: %1 članstvo za %2 je dodato

en: %1 membership for %2 has been renewed.
sr_RS@latin: %1 članstvo za %2 je obnovljeno

en: %1 more
sr_RS@latin: %1 više

en: %1 must be a number (with or without decimal point).
sr_RS@latin: %1 mora biti broj (sa ili bez decimale).

en: %1 must be an integer (whole number).
sr_RS@latin: %1 mora biti ceo broj (integer).

en: %1 must be in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
sr_RS@latin: %1 mora biti u važećem novčanom formatu. (decimale/zarezi/razmaci su dozvoljeni).

en: %1 must be valid Website.
sr_RS@latin: %1 mora biti važeći vebsajt.

en: %1 must contain a color value e.g. #ffffff.
sr_RS@latin: %1 mora sadržati vrednost boje npr #ffffff.

en: %1 must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
sr_RS@latin: %1 mora biti u važećem novčanom formatu. (decimale/zarezi/razmaci su dozvoljeni).

en: %1 not found.
sr_RS@latin: %1 nije pronađen.

en: %1 of %2 records - %3 remaining
sr_RS@latin: %1 od %2 zapisa - preostalo %3

en: %1 option has been deleted.
sr_RS@latin: %1 opcija je obrisana.

en: %1 or more
sr_RS@latin: %1 ili više

en: %1 out of %2
sr_RS@latin: %1 od %2

en: %1 pairs of duplicates were merged
sr_RS@latin: %1 duplikata je pripojeno

en: %1 pairs of duplicates were skipped due to conflict
sr_RS@latin: %1 duplikata je preskočeno zbog konflikta

en: %1 processor doesn't support updating subscription billing details.
sr_RS@latin: %1 procesor ne podržava ažuriranje detalja pretplate za naplatu.

en: %1 pt
sr_RS@latin: %1 tačka

en: %1 reserved.
sr_RS@latin: %1 rezervisan.

en: %1 status has been updated to %2.
sr_RS@latin: %1 status je ažuriran na %2.

en: %1 sub-menu items will also be deleted.
sr_RS@latin: %1  pod-meni stavke će takođe biti obrisane.

en: %1 tags
sr_RS@latin: %1 tagova

en: %1 user account registration option?
sr_RS@latin: %1 opcija registracije korisničkog naloga?

en: %1 version and user table name.
sr_RS@latin: %1 vezija i ime korisničke tabele.

en: %1 voters did not release.
sr_RS@latin: %1 glasača nije raspušteno.

en: %1 voters has been released.
sr_RS@latin: %1 glasača je raspušteno.

en: %1 wants you to know about %2
sr_RS@latin: %1 želi da saznate više o %2

en: %1: About
sr_RS@latin: %1: Više o...

en: %1: Connect
sr_RS@latin: %1: Poveži

en: %1: Disconnect
sr_RS@latin: %1: Isključi se

en: %1: Documentation (External)
sr_RS@latin: %1: Dokumentacija (Eksterna)

en: %1: Logs (External)
sr_RS@latin: %1: Logovi (Eksterni)

en: %1: Please check that your date range is in correct chronological order.
sr_RS@latin: %1: Proverite da li je vaš opseg datuma u odgovarajućem hronološkom redosledu.

en: %1: Reconnect
sr_RS@latin: %1: Poveži se ponovo

en: %1: SMS Reply will not be sent.
sr_RS@latin: %1: SMS odgovor neće biti poslat.

en: %1: Settings (External)
sr_RS@latin: %1: Podešavanja (Eksterna)

en: %1: Support (External)
sr_RS@latin: %1: Podrška (Eksterna)

en: %1: Welcome (External)
sr_RS@latin: %1: Dobrodošli (Eksterno)

en: %2 can be edited by %1.
sr_RS@latin: %1 može da uređuje %2.

en: %2 can be viewed by %1.
sr_RS@latin: %1 može da pregleda %2.

en: %2. This Membership Type is used in an <a href='%1'>Online Contribution page</a>. Uncheck this membership type in the Memberships tab.
sr_RS@latin: %2. Ovaj tip članstva koristi se na <a href='%1'>Stranica za online donacije</a>. Odštiklirajte ovaj tip članstva u kartici Članstvo.

en: %3. There are some contacts who have this membership type assigned to them. Search for contacts with this membership type from <a href='%1'>Find Members</a>. If you are still getting this message after deleting these memberships, there may be contacts in the Trash (deleted) with this membership type. Try using <a href="%2">Advanced Search</a> and checking "Search in Trash".
sr_RS@latin: %3. Postoje kontakti kojima je dodeljen ovaj tip članstva. Pretražite kontakte sa ovim tipom članstva koristeći <a href='%1'>Pronađi člana</a>. Ukoliko i dalje dobijate ovu poruku nakon brisanja ovog članstva, možda postoje kontakti u kanti (obrisani) sa ovim tipom članstva. Koristite <a href="%2">Napredna pretraga</a> i štiklirajte "Pretraži u kanti"

en: %count %2 %3 relationship created | %count %2 %3 relationships created
sr_RS@latin[0]: %count %2 %3 veza kreirana
sr_RS@latin[1]: %count %2 %3 veze kreirane
sr_RS@latin[2]: %count %2 %3 veza kreirano

en: %count Contact | %count Contacts
sr_RS@latin[0]: %count kontakt
sr_RS@latin[1]: %count kontakta
sr_RS@latin[2]: %count kontakata

en: %count Result | %count Results
sr_RS@latin[0]: %count rezultat
sr_RS@latin[1]: %count rezultata
sr_RS@latin[2]: %count rezultata

en: %count activity deleted. | %count activities deleted.
sr_RS@latin[0]: %count aktivnost obrisana.
sr_RS@latin[1]: %count aktivnosti obrisano.
sr_RS@latin[2]: %count aktivnosti obrisano.

en: %count activity un-tagged | %count activities un-tagged
sr_RS@latin[0]: %count aktivnost odtagovana
sr_RS@latin[1]: %count aktivnosti odtagovano
sr_RS@latin[2]: %count aktivnosti odtagovano

en: %count case moved to trash. | %count cases moved to trash.
sr_RS@latin[0]: %count predmet pomeren u kantu.
sr_RS@latin[1]: %count predmeta pomereno u kantu.
sr_RS@latin[2]: %count predmeta pomereno u kantu.

en: %count case permanently deleted. | %count cases permanently deleted.
sr_RS@latin[0]: %count predmet permanentno obrisan.
sr_RS@latin[1]: %count predmeta permanentno obrisano.
sr_RS@latin[2]: %count predmeta permanentno obrisano.

en: %count case restored from trash. | %count cases restored from trash.
sr_RS@latin[0]: %count predmet povraćen iz kante.
sr_RS@latin[1]: %count predmeta povraćeno iz kante.
sr_RS@latin[2]: %count predmeta povraćeno iz kante.

en: %count contact added to group | %count contacts added to group
sr_RS@latin[0]: %count kontakat dodat u grupu
sr_RS@latin[1]: %count kontakata dodato u grupu
sr_RS@latin[2]: %count kontakata dodato u grupu

en: %count contact already had this tag | %count contacts already had this tag
sr_RS@latin[0]: %count kontakat već ima ovaj tag
sr_RS@latin[1]: %count kontakta već imaju ovaj tag
sr_RS@latin[2]: %count kontakata već ima ovaj tag

en: %count contact has been reserved. | %count contacts have been reserved.
sr_RS@latin[0]: %count kontakt je rezervisan.
sr_RS@latin[1]: %count kontakata je rezervisano.
sr_RS@latin[2]: %count kontakata je rezervisano.

en: %count contact removed from '%2' | %count contacts removed from '%2'
sr_RS@latin[0]: %count kontakt uklonjen iz '%2'
sr_RS@latin[1]: %count kontakta uklonjena iz '%2'
sr_RS@latin[2]: %count kontakata uklonjeno iz '%2'

en: %count contact tagged | %count contacts tagged
sr_RS@latin[0]: %count kontakt tagovan
sr_RS@latin[1]: %count kontakta tagovano
sr_RS@latin[2]: %count kontakata tagovano

en: %count contact un-tagged | %count contacts un-tagged
sr_RS@latin[0]: %count kontakat odtagovan
sr_RS@latin[1]: %count kontakta odtagovana
sr_RS@latin[2]: %count kontakata odtagovano

en: %count contact was already in group | %count contacts were already in group
sr_RS@latin[0]: %count kontakt je već u grupi
sr_RS@latin[1]: %count kontakata je već u grupi
sr_RS@latin[2]: %count kontakata je već u grupi

en: %count contribution deleted. | %count contributions deleted.
sr_RS@latin[0]: %count donacija obrisana.
sr_RS@latin[1]: %count donacije obrisane.
sr_RS@latin[2]: %count donacija obrisano.

en: %count duplicate relationship | %count duplicate relationships
sr_RS@latin[0]: %count duplikat veze
sr_RS@latin[1]: %count duplikata veza
sr_RS@latin[2]: %count duplikata veza

en: %count email was found on hold and updated. | %count emails were found on hold and updated.
sr_RS@latin[0]: Pronađen je i ažuriran %count zadržan email.
sr_RS@latin[1]: Pronađeno je i ažurirano %count zadržanih emailova.
sr_RS@latin[2]: Pronađeno je i ažurirano %count zadržanih emailova.

en: %count grant deleted. | %count grants deleted.
sr_RS@latin[0]: %count grant obrisan.
sr_RS@latin[1]: %count granta obrisana.
sr_RS@latin[2]: %count grantova obrisano.

en: %count invalid relationship record | %count invalid relationship records
sr_RS@latin[0]: %count nevažeći zapis o vezi
sr_RS@latin[1]: %count nevažeća zapisa o vezama
sr_RS@latin[2]: %count nevažećih zapisa o vezama

en: %count membership deleted. | %count memberships deleted.
sr_RS@latin[0]: %count članstvo obrisano.
sr_RS@latin[1]: %count članstva obrisana.
sr_RS@latin[2]: %count članstava obrisano.

en: %count month | %count months
sr_RS@latin[0]: %count mesec
sr_RS@latin[1]: %count meseca
sr_RS@latin[2]: %count meseci

en: %count participant deleted. | %count participants deleted.
sr_RS@latin[0]: %count učesnik obrisan.
sr_RS@latin[1]: %count učesnika obrisano.
sr_RS@latin[2]: %count učesnika obrisano.

en: %count pledge deleted. | %count pledges deleted.
sr_RS@latin[0]: %count obaveza obrisana.
sr_RS@latin[1]: %count obaveza obrisano.
sr_RS@latin[2]: %count obaveza obrisano.

en: %count relationship record was not created due to an invalid contact type. | %count relationship records were not created due to invalid contact types.
sr_RS@latin[0]: %count zapis o vezi nije kreiran zbog nevažećeg tipa kontakta.
sr_RS@latin[1]: %count zapisa o vezama nije kreirano zbog nevažećih tipova kontakata.
sr_RS@latin[2]: %count zapisa o vezama nije kreirano zbog nevažećih tipova kontakata.

en: %count relationship was not created because the contact is not of the right type for this relationship | %count relationships were not created because the contact is not of the right type for this relationship
sr_RS@latin[0]: %count veza nije kreirana zato što kontakt nema adekvatan tip za ovakvu vezu
sr_RS@latin[1]: %count veze nisu kreirane zato što kontakt nema adekvatan tip za ovakvu vezu
sr_RS@latin[2]: %count veza nije kreirano zato što kontakt nema adekvatan tip za ovakvu vezu

en: %count was skipped because the contact is already %2 %3 | %count were skipped because the contacts are already %2 %3
sr_RS@latin[0]: %count kontakt je preskočen zato što je već %2 %3
sr_RS@latin[1]: %count kontakta je preskočeno zato što su kontakti već %2 %3
sr_RS@latin[2]: %count kontakata je preskočeno zato što su kontakti već %2 %3

en: %count year | %count years
sr_RS@latin[0]: %count godina
sr_RS@latin[1]: %count godine
sr_RS@latin[2]: %count godina

en: %name: found no valid post with that title.
sr_RS@latin: %name: nije nađen ni jedan važeći post sa tim naslovom

en: %title day
sr_RS@latin: %title dan

en: %title month
sr_RS@latin: %title mesec

en: %title week
sr_RS@latin: %title nedelja

en: %title year
sr_RS@latin: %title godina

en: %title year + month
sr_RS@latin: %title godina + mesec

en: &lt; Previous
sr_RS@latin: &lt; prethodni

en: &lt;&lt; First
sr_RS@latin: &lt;&lt; Prvi

en: &quot;All of the information that you provide to us or any of our representatives and service providers will be held in strictest confidence. It will not be used for any purpose other than to help you, and for any other purpose that you authorize in writing, or which is required by law.&quot;
sr_RS@latin: &quot;Sve informacije koje pružite nama ili bilo kojem od naših predstavnika i dobavljača usluga čuvaće se kao strogo poverljive. Neće se koristiti u druge svrhe, osim u svrhe pružanja pomoći vama, kao i u druge svrhe koje ovlastite pisanim putem ili koje su obavezne po zakonu&quot;

en: &quot;May I now ask you some screening questions?&quot;
sr_RS@latin: &quot;Mogu li sada da Vam postavim neka pitanja radi procene?&quot;

en: &quot;Please tell me what you would like to discuss.&quot;
sr_RS@latin: &quot;Recite mi o čemu želite da diskutujete.&quot;

en: '%1' batch has been saved.
sr_RS@latin: Serija '%1' je sačuvana.

en: '%1' cannot be deleted because the information is used for special system purposes.
sr_RS@latin: '%1' ne može biti obrisan zato što se informacije koriste za potrebe sistema.

en: '%1' directory does not exist
sr_RS@latin: '%1' direktorijum ne postoji

en: '%1' has been deleted.
sr_RS@latin: '%1' je obrisan

en: '%1' have been saved.
sr_RS@latin: %1 je sačuvan.

en: '%1' information has been saved.
sr_RS@latin: '%1' informacija je sačuvana.

en: '%1' survey has been deleted.
sr_RS@latin: '%1' anketa je obrisana

en: 'Admin' field should only have 'Admin' visibility options.
sr_RS@latin: 'Admin' polje treba da sadrži samo opcije za vidljivost povezane sa 'Admin' nalogom.

en: 'Children' of that individual
sr_RS@latin: 'Deca' tog pojedinca

en: 'Create Personal Campaign Page' link text
sr_RS@latin: Link tekst za 'Kreiraj stranicu lične kampanje'

en: 'Employees' of that organization
sr_RS@latin: 'Zaposleni' u toj organizaciji

en: 'Household Members' of that household
sr_RS@latin: 'Članovi domaćinstva' za to domaćinstvo

en: 'Opt out via email' - displays an email address for recipients to opt out of receiving emails from your organization.
sr_RS@latin: 'Isključenje putem emaila' - prikazuje email adresu preko koje se primaoci mogu isključiti i prestati da primaju emailove od vaše organizacije.

en: 'Opt out via web page' - creates a link for recipients to click if they want to opt out of receiving emails from your organization. Alternatively, you can include the 'Opt out via email' token.
sr_RS@latin: 'Isključenje veb strane' - kreira link preko koga se primaoci mogu isključiti i prestati da primaju emailove od vaše organizacije. Možete koristiti i 'Isključenje putem emaila' token.

en: 'Results Column' cannot be checked for %1 fields.
sr_RS@latin: 'Kolona sa rezultatima' ne može biti proverena za %1 polja.

en: 'Tell a friend' maximum recipients limit
sr_RS@latin: Limit maksimalog broja primaoca za 'Reci prijatelju'

en: 'Unsubscribe via email' - displays an email address for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message.
sr_RS@latin: 'Odjava putem emaila' - prikazuje email adresu preko koje se primaoci mogu odjaviti sa specifične mailing liste korišćene da im se ova poruka pošalje.

en: 'Unsubscribe via web page' - creates a link for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message. Alternatively, you can include the 'Unsubscribe via email' token or one of the Opt-out tokens.
sr_RS@latin: 'Odjava putem veb strane' - kreira link preko koga se primaoci mogu odjaviti sa specifične mailing liste korišćene da im se ova poruka pošalje. Takođe možete koristiti i 'Odjava putem emaila' token ili jedan od tokena za isključenje.

en: '}Highlight the token and copy it to your clipboard - e.g. %1.
sr_RS@latin: '} Označite token i iskopirajte ga - npr. %1.

en: (%1 recipients)
sr_RS@latin: (%1 primalaca)

en: (Contribute at least X to be eligible for this gift.)
sr_RS@latin: (Donirajte najmanje X da biste se kvalifikovali za ovaj poklon)

en: (Copy)
sr_RS@latin: (Kopija)

en: (Copy)
sr_RS@latin: (Kopija)

en: (EXPERIMENTAL) If the MySQL user does not have permission to administer triggers, then you must create the triggers outside CiviCRM. No support is provided for this configuration.
sr_RS@latin: (EKSPERIMANTALNO) Ukoliko MySQL korisnik nema dozvolu da administrira okidače, onda je potrebno da kreirate okidače van CiviCRM-a. Za ovakve konfiguracije nije obezbeđena podrška.

en: (EXPERIMENTAL) MySQL user does not have trigger permissions
sr_RS@latin: (EKSPRIMENTALNO) MySQL korisnik nema dozvole za okidanje

en: (Filed on case %1)
sr_RS@latin: (Zabeleženo u predmetu %1)

en: (Job parameters and command line syntax documentation...)
sr_RS@latin: (Parametri za posao i dokumentacija za sintaksu komandne linije....)

en: (Last Month)
sr_RS@latin: (prošli mesec)

en: (Multilingual support currently cannot be enabled on installations with enabled logging.)
sr_RS@latin: (Multijezička podrška trenutno ne može biti uključena na instalacijama sa aktiviranim logovanjem.)

en: (Not Available)
sr_RS@latin: (Nije dostupno)

en: (OR Membership ID if update mode.)
sr_RS@latin: (ILI članstvo ukoliko je mod ažuriranja u pitanju)

en: (Preview Area)
sr_RS@latin: (Oblast za pregled)

en: (Recurring Contribution)
sr_RS@latin: (periodična donacija)

en: (Recurring)
sr_RS@latin: (Periodično)

en: (Refer to the Mapping and Geocoding section in the Installation and Basic Setup Chapter)
sr_RS@latin: (Pogledajte odeljak Mapiranje i geokoding u poglavlju Instalacija i osnovna podešavanja)

en: (Sum of all weights should be greater than or equal to threshold: %1).
sr_RS@latin: (Zbir svih težina mora biti veći ili isti kao granična vrednost: %1)

en: (This contact has been merged to <a href="%1">%2</a>)
sr_RS@latin: (Ovaj kontakt je spojen u <a href="%1">%2</a>)

en: (YTD)
sr_RS@latin: (godina-do-danas)

en: (bottom of page)
sr_RS@latin: (dno stranice)

en: (built-in)
sr_RS@latin: (ugrađeno)

en: (contribute at least %1 to be eligible for this membership)
sr_RS@latin: (donirajte barem %1 da bi ste se kvalifikovali za ovo članstvo)

en: (current month)
sr_RS@latin: (ovaj mesec)

en: (current year)
sr_RS@latin: (ova godina)

en: (deleted contacts)
sr_RS@latin: (obrisani kontakti)

en: (deleted)
sr_RS@latin: (obrisano)

en: (display name not available)
sr_RS@latin: (ime za prikaz nedostupno)

en: (filtered from %1 total entries)
sr_RS@latin: (filterovano od ukupno %1 unosa)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
sr_RS@latin: (filtrirani unosi from _MAX_ total)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
sr_RS@latin: (filtrirani unosi from _MAX_ total)

en: (includes %1 of %2)
sr_RS@latin: (uključuje %1 od %2)

en: (including yourself)
sr_RS@latin: (uključujući i vas)

en: (match to contact)
sr_RS@latin: (uskladi sa kontaktom)

en: (more)
sr_RS@latin: (više)

en: (n/a)
sr_RS@latin: (nedostupno)

en: (no fee)
sr_RS@latin: (bez naknade)

en: (no subject)
sr_RS@latin: (nema predmeta)

en: (not assigned)
sr_RS@latin: (nedodeljen)

en: (not available)
sr_RS@latin: (nije dostupno)

en: (ongoing)
sr_RS@latin: (u toku)

en: (opened %1)
sr_RS@latin: (Otvoreno %1)

en: (original currency)
sr_RS@latin: (originalna valuta)

en: (preferred)
sr_RS@latin: (poželjno)

en: (recipients)
sr_RS@latin: (primaoci)

en: (signature)
sr_RS@latin: (potpis)

en: (since inception)
sr_RS@latin: (od početka)

en: (step %1 of %2)
sr_RS@latin: (korak %1 od %2)

en: (this is not the current revision)
sr_RS@latin: (ovo nije poslednja revizija)

en: (this is the current revision)
sr_RS@latin: (ovo je poslednja revizija)

en: (this will take a few minutes)
sr_RS@latin: (ovo može potrajati nekoliko minuta)

en: (top of page)
sr_RS@latin: (vrh stranice)

en: (unknown)
sr_RS@latin: (nepoznato)

en: + Add New Field
sr_RS@latin: + Dodaj novo polje

en: , or Merge this contact with an existing contact
sr_RS@latin: ili pripojiti ovaj kontakt postojećem kontaktu

en: - Activity Fields -
sr_RS@latin: - Polja sa aktivnostima -

en: - All Contacts -
sr_RS@latin: - Svi kontakti -

en: - Any -
sr_RS@latin: - Bilo koji -

en: - Contact Fields -
sr_RS@latin: - Polja za kontakt -

en: - Contribution Fields -
sr_RS@latin: - Polja za donacije -

en: - N/A -
sr_RS@latin: - nedostupno -

en: - None -
sr_RS@latin: - Nije izabrano -

en: - Participant Fields -
sr_RS@latin: - Polja za učesnike -

en: - Select Financial Account Relationship -
sr_RS@latin: - odaberite vezu finansijskog računa -

en: - Select Relationship Type-
sr_RS@latin: - Odaberite tip veze -

en: - Test Type -
sr_RS@latin: - Tip testa -

en: - actions -
sr_RS@latin: - akcije -

en: - all activity type(s) -
sr_RS@latin: - svi tipovi aktivnosti -

en: - all languages -
sr_RS@latin: - svi jezici -

en: - any -
sr_RS@latin: - bilo koji/a -

en: - any contact type -
sr_RS@latin: - bilo koji tip kontakta -

en: - any group -
sr_RS@latin: - bilo koja grupa -

en: - any interviewer -
sr_RS@latin: - bilo koji anketar -

en: - any state/province -
sr_RS@latin: - bilo koja država/pokrajina -

en: - any tag -
sr_RS@latin: - bilo koji tag -

en: - any visibility -
sr_RS@latin: - bilo koja vidljivost -

en: - choose language -
sr_RS@latin: - izaberi jezik -

en: - default -
sr_RS@latin: - podrazumevano -

en: - default input format -
sr_RS@latin: - podrazumevani format unosa -

en: - default view -
sr_RS@latin: - podrazumevani pregled -

en: - do not import -
sr_RS@latin: - ne importuj-

en: - first select relationship type -
sr_RS@latin: - prvo odaberite tip veze -

en: - no grouping -
sr_RS@latin: - nema grupisanja -

en: - no types excluded -
sr_RS@latin: - bez isključenih tipova -

en: - none -
sr_RS@latin: - nije izabrano -

en: - prefix -
sr_RS@latin: - prefiks -

en: - related contact info -
sr_RS@latin: - povezane informacije o kontaktu -

en: - same as for main contact -
sr_RS@latin: - isto kao glavni kontakt -

en: - select %1 -
sr_RS@latin: - odaberi %1 -

en: - select -
sr_RS@latin: -izaberi-

en: - select Parent -
sr_RS@latin: - izaberi nadređenog/u -

en: - select case -
sr_RS@latin: - izaberite predmet -

en: - select contact -
sr_RS@latin: - odaberi kontakt -

en: - select contacts -
sr_RS@latin: - odaberi kontakte -

en: - select field -
sr_RS@latin: - izaberi polje -

en: - select group -
sr_RS@latin: -odaberi grupu-

en: - select label -
sr_RS@latin: - odaberi oznaku -

en: - select profile -
sr_RS@latin: - izaberi profil -

en: - select record type -
sr_RS@latin: - izaberi tip zapisa -

en: - select role -
sr_RS@latin: -izaberi ulogu-

en: - suffix -
sr_RS@latin: - sufiks -

en: -- Select --
sr_RS@latin: -- Izaberi -

en: -day of week-
sr_RS@latin: -dan u nedelji-

en: -day-
sr_RS@latin: -dan-

en: -hour-
sr_RS@latin: -sat-

en: -month-
sr_RS@latin: -mesec-

en: -operator-
sr_RS@latin: - operater -

en: -sec-
sr_RS@latin: -sek-

en: -select product-
sr_RS@latin: -izaberite proizvod-

en: -select-
sr_RS@latin: -odaberi-

en: -year-
sr_RS@latin: -godina-

en: ...and $
sr_RS@latin: ...i $

en: ...through
sr_RS@latin: ...do

en: 1 Day | %count Days
sr_RS@latin[0]: 1 dan
sr_RS@latin[1]: %count dana
sr_RS@latin[2]: %count dana

en: 1 activity already did not have this tag | %count activities already did not have this tag
sr_RS@latin[0]: 1 aktivnost nije imala ovaj tag
sr_RS@latin[1]: %count aktivnosti nisu imale ovaj tag
sr_RS@latin[2]: %count aktivnosti nije imalo ovaj tag

en: 1 activity already had this tag | %count activities already had this tag
sr_RS@latin[0]: 1 aktivnost već ima ovaj tag
sr_RS@latin[1]: %count aktivnosti već ima ovaj tag
sr_RS@latin[2]: %count aktivnosti već ima ovaj tag

en: 1 contact already did not have this tag | %count contacts already did not have this tag
sr_RS@latin[0]: 1 kontakt nije imao ovaj tag
sr_RS@latin[1]: %count kontakta nisu imala ovaj tag
sr_RS@latin[2]: %count kontakata nisu imali ovaj tag

en: 1 contact was already not in this group | %count contacts were already not in this group
sr_RS@latin[0]: 1 kontakt nije bio u ovoj grupi
sr_RS@latin[1]: %count kontakta nisu bili u ovoj grupi
sr_RS@latin[2]: %count kontakata nisu bili u ovoj grupi

en: 1 contribution could not be deleted. | %count contributions could not be deleted.
sr_RS@latin[0]: 1 donacija ne može biti obrisana.
sr_RS@latin[1]: %count donacija ne može biti obrisano.
sr_RS@latin[2]: %count donacije ne mogu biti obrisane.

en: 1 contribution will not be deleted. | %count contributions will not be deleted.
sr_RS@latin[0]: 1 donacija neće biti obrisana.
sr_RS@latin[1]: %count donacije neće biti obrisane.
sr_RS@latin[2]: %count donacije neće biti obrisane.

en: 1 could not be deleted. | %count could not be deleted.
sr_RS@latin[0]: 1 ne može biti obrisan.
sr_RS@latin[1]: %count ne može biti obrisano.
sr_RS@latin[2]: %count ne može biti obrisano.

en: 1 could not be restored. | %count could not be restored.
sr_RS@latin[0]: 1 predmet nije mogao biti povraćen.
sr_RS@latin[1]: %count predmeta nije moglo biti povraćeno.
sr_RS@latin[2]: %count predmeta nije moglo biti povraćeno.

en: 1 extension is up-to-date: | %count extensions are up-to-date:
sr_RS@latin[0]: 1 Dodatak je ažuran:
sr_RS@latin[1]: %c dodatka su ažurna:
sr_RS@latin[2]: %c dodataka je ažurno:

en: 1 respondent did not release. | %count respondents did not release.
sr_RS@latin[0]: 1 ispitanik nije raspušten.
sr_RS@latin[1]: %count ispitanika nije raspušteno.
sr_RS@latin[2]: %count ispitanika nije raspušteno.

en: 1. Manage Roles
sr_RS@latin: 1. Menadžment uloga

en: 12 Hours
sr_RS@latin: 12 sati

en: 2. Assign Users to CiviCRM ACL Roles
sr_RS@latin: 2. Dodeljuje CiviCRM ACL uloge korisnicima

en: 24 Hours
sr_RS@latin: 24 sata

en: 3. Manage ACLs
sr_RS@latin: 3. Menadžment ACLa

en: 3rd-party Service
sr_RS@latin: Usluga treće strane

en: 5395 with Logo
sr_RS@latin: 5395 sa logotipom

en: << Remove
sr_RS@latin: << Ukloni

en: <a class='action-item crm-hover-button' onclick='adjustPayment();'>adjust payment amount</a>
sr_RS@latin: <a href='#' onclick='adjustPayment();'>podesi iznos uplate</a>

en: <a href="%1">wkhtmltopdf is an alternative utility for generating PDF's</a> which may provide better performance especially if you are generating a large number of PDF letters or receipts. Your system administrator will need to download and install this utility, and enter the executable path here.
sr_RS@latin: <a href="%1">wkhtmltopdf je alternativna alatka za generisanje PDF fajlova</a> koja može imati znatno bolji učinak, ukoliko generišete veliki broj PDF pisama ili priznanica. Vaš sistem administrator mora da preuzme i instalira ovu alatku, i unese putanju ovde.

en: <b>%1</b> file(s) in %2 directory are not writable. Listed file(s) might be used during the import to log the errors occurred during Import process. Contact your site administrator for assistance.
sr_RS@latin: <b>%1</b> fajl(ova) u direktorijumu %2 u kojima nije moguće upisivanje. Izlistani fajl(ovi) se mogu koristiti za logovanje grešaka tokom procesa importa. Kontaktirajte administratora vašeg sajta ukoliko vam je potrebna pomoć.

en: <p>You may also want to check the directory for <a href="%2/%1" target="_blank">native %1 modules</a> that may be useful for you (CMS-specific modules are not listed here).
sr_RS@latin: <p>Pogledajte i direktorijum sa <a href="%2/%1" target="_blank">ugrađenim %1 modulima</a> koji vam može biti od koristi (moduli vezani za CMS nisu izlistani ovde).

en: <strong>%1 (%2)</strong> has been successfully subscribed to the <strong>%3</strong> mailing list.
sr_RS@latin: <strong>%1 (%2)</strong> je uspešno prijavljen na<strong>%3</strong> mailing listu.

en: <strong>%1 - your email address '%2' has been successfully verified.</strong>
sr_RS@latin: <strong>%1 - vaša email adresa '%2' je uspešno verifikovana.</strong>

en: <strong>%1</strong> can view and update information about <strong>%2</strong>.
sr_RS@latin: <strong>%1</strong> može da pregleda i uređuje informacije o <strong>%2.</strong>

en: <strong>%1</strong> can view information about <strong>%2</strong>.
sr_RS@latin: <strong>%1</strong> može da pregleda informacije o <strong>%2</strong>.

en: <strong>Automated refunds for cancellations are NOT currently supported.</strong> Participants who have paid for an event will be notified that cancellations are not refundable.
sr_RS@latin: <strong>Automatska refundiranja za otkazivanje trenutno NISU podržana.</strong> Učesnici koji su platili kotizaciju za događaj će biti obavešteni da nema refundacije po otkazivanju.

en: <strong>Check Availability</strong>
sr_RS@latin: <strong>Proveri dostupnost</strong>

en: <strong>CiviCampaign</strong> - Lets you link together events, mailings, activities, and contributions under one "umbrella" so that you can track the progress of all your efforts towards one programmatic goal or campaign.
sr_RS@latin: <strong>CiviCampaign</strong> - Povezuje događaje, mailing, aktivnosti i donatore pod jednim "krovom" tako da možete da pratite napredak svake aktivnosti ka jednom programskom cilju ili kampanji.

en: <strong>CiviCase</strong> - Integrated case management component, including a dashboard with "my cases", automated case timelines and configurable audit reports.
sr_RS@latin: <strong>CiviCase</strong>– Integrisana komponenta za upravljanje predmetima, uključujući kontrolnu tablu koja sadrži "moje predmete", automatizovane vremenske linije predmeta i izveštajte revizije koji mogu da se konfigurišu.

en: <strong>CiviContribute</strong> - An online fundraising and donor management component which enables you to track and manage contributions to your organization. It also allows you to quickly and easily create customized web pages to accept online donations.
sr_RS@latin: <strong>CiviContribute</strong> - Komponenta za onlajn prikupljanje sredstava i menadžment donatora, omogućava praćenje i menadžment donacija vašoj organizaciji. Takođe vam omogućava da brzo i lako kreirate sopstvene veb stranice preko kojih možete prikupljati sredstva online.

en: <strong>CiviContribute</strong> - When you want to collect information from Contributors via online contribution pages, you can create a profile and link it to to your contribution page as a 'custom page element' (<a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a>).
sr_RS@latin: <strong>CiviContribute</strong> - Kada želite da prikupite informacije od donatora preko stranica za online donacije, možete kreirati profil i povezati ga sa vašom stranicom za doniranje kao 'sopstveni element strane' (<a href='%1'>Konfiguracija onlajn stranica za doniranje</a>).

en: <strong>CiviEvent</strong> - Provides integrated online event registration and management for paid and free events. It allows you to quickly and easily create customized web pages to for event registration, and then track participants.
sr_RS@latin: <strong>CiviEvent</strong> - Omogućava onlajn registraciju i menadžment plaćenih i besplatnih događaja. Dozvoljava da brzo i lako kreirate sopstvene veb strane za registraciju i praćenje učesnika.

en: <strong>CiviGrant</strong> - Designed to be used by organizations that distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
sr_RS@latin: <strong>CiviGrant</strong> - Dizajniran za korišćenje od strane organizacija koje se bave distribucijom sredstava drugima, kao što su fondacije, itd.

en: <strong>CiviMail</strong> - A robust mass-mailing component which allows you to engage your constituents with personalized email blasts and newsletters.
sr_RS@latin: <strong>CiviMail</strong>– Robusna komponenta za grupno slanje pošte, koja omogućava da angažujete aktiviste personalizovanim grupnim email porukama i biltenima.

en: <strong>CiviMember</strong> - A flexible membership management component which includes convenient online signup and renewal.
sr_RS@latin: <strong>CiviMember</strong> - Fleksibilna komponenta za menadžment članstva, sa onlajn prijavom i obnavljanjem.

en: <strong>CiviPledge</strong> - Record and track pledges received from contributors. Send pledge acknowledgements and payment reminders. Configure online contribution pages to support self-service pledging and pledge payments.
sr_RS@latin: <strong>CiviPledge</strong>– Snimite i pratite obaveze primljene od donatora. Pošajite potvrde obaveze i podsetnike za plaćanje. Konfigurišite onlajn stranice donacije da biste podržali samouslužno kreiranje obaveze i plaćenje obaveze.

en: <strong>Contact Edit Forms</strong> - Allow <strong>authenticated users</strong> to edit their own contact info with a Profile using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an edit form for Profile ID 3.)
sr_RS@latin: <strong>Formulari za uređivanje kontakta</strong>– Dozvolite <strong>potvrđenim korisnicima</strong> da uređuju svoje kontakt informacije sa profilom koristeći sledeću putanju: <em>%1%2</em>. (Ovaj primer povezuje do formulara za uređivanje za ID profila 3.)

en: <strong>Contact Search and Listings</strong> - When you want to provide a search form and search result listings for some or all of your contacts you can create a profile with the desired search fields and link users to the path for that search form. When creating a link to search and listings profiles, add the corresponding profile ID to the end of your query string using the 'gid' parameter. For example, the link to display a search and listings page for a Profile with ID = 3 would be:
sr_RS@latin: <strong>Pretraga kontakata i liste</strong>– Kada želite da pružite formular za pretragu i liste sa rezultatima pretrage za neke ili sve kontakte, možete da kreirate profil sa željenim poljima pretrage i da povežete korisnike sa putanjom do tog formulara za pretragu. Kada kreirate vezu do pofila za pretragu i liste, dodajte odgovarajući ID profila na kraju niske upita koristeći parametar 'gid'. Na primer, link za prikaz stranice za pretragu i liste za profil čiji je ID = 3 bio bi:

en: <strong>Contact Signup Forms</strong> - Create link(s) to 'new contact' input form(s) for your Profiles using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an input form for Profile ID 3.)
sr_RS@latin: <strong>Formulari za registraciju kontakta</strong>– Kreirajte linkove do formulara za unos 'novog kontakta' za profile koristeći sledeću putanju<em>%1%2</em>. (Ovaj primer povezuje sa formularom za unos za ID profila 3.)

en: <strong>Delivery has not yet begun for this mailing.</strong> If the scheduled delivery date and time is past, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated mailer task ('cron job') is running - and how frequently.
sr_RS@latin: <strong>Dostava mailinga još nije počela.</strong> Ukoliko je zakazano vreme dostave u prošlosti, kontaktirajte vašeg administratora ili tehničku podršku za vaš sajt i zamolite ih da provere da li automatizovani zadatak (&quot;cron job&quot;) radi - i koliko često.

en: <strong>EXAMPLE:</strong> 'Team Leaders' (<em>ACL Role</em>) can 'Edit' (<em>Operation</em>) all contacts in the 'Active Volunteers Group' (<em>Data</em>).
sr_RS@latin: <strong>Primer:</strong> 'Lideri timova' (<em>ACL uloga</em>) mogu da 'Urede' (<em>Operacija</em>) sve kontakte u  'Grupi aktivnih volontera' (<em>Podaci</em>).

en: <strong>EXAMPLE:</strong> When creating a set of custom fields used to collect <strong>Employment History</strong> - you might have fields for Job Title, Start Date, End Date, and Reason for Leaving. Checking the "multiple records" box allows you to collect information for multiple jobs.
sr_RS@latin: <strong>PRIMER:</strong> Kada kreirate set prilagođenih polja koja se koriste za prikupljanje <strong>Istorije zaposlenja</strong>– možda ćete imati polja za Radno mest, Datum početka, Datum završeetka i Razlog odlaska. Ako potvrdite izbor polja "više zapisa", moći ćete da prikupite informacije za više poslova.

en: <strong>Employee <-> Employer relationship</strong> is created anytime the 'Current Employer' field is filled in, either in the Contact Summary form or via a Profile. When filled in, it will create an Organisation if one does not already exist with that name.
sr_RS@latin: <strong>Veza zaposleni <-> poslodavac </strong> se kreira svaki put kada je polje 'Trenutni poslodavac' popunjeno putem formulara kratkog pregleda kontakta ili putem profila. Kada je ovo polje popunjeno, biće kreirana organizacija, ukoliko organizacija sa istim imenom ne postoji.

en: <strong>Export PRIMARY fields</strong> provides the most commonly used data values. This includes primary address information, preferred phone and email.
sr_RS@latin: <strong>Eksport primarnih polja</strong>  nudi vrednosti podataka koje se najčešće koriste. Ovo uključuje informacije o primarnoj adresi, prioritetnom telefonu i emailu.

en: <strong>Fill:</strong> Fills in additional contact data only. Database fields which currently have values are left as-is.
sr_RS@latin: <strong>Popuni:</strong> će popuniti samo dodatne podatke o konatktu. Polja u bazi koja trenutno imaju vrednosti neće biti izmenjena.

en: <strong>Fixed Membership - 3 Months Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is set to February 1, 2008 - and the end date is April 30, 2008.
sr_RS@latin: <strong>Fiksno članstvo – 3-mesečno trajanje:</strong> Korisnik se prijavljuje 15. februara 2008. Datum početka članstva je podešen na 1. februar 2008, a datum završetka je 30. april 2008.

en: <strong>Fixed Membership Period - 1 Year Duration:</strong> Fixed period start date is set to January 1. A person signs up for membership on February 15th, 2008. Their membership start date is set to January 1, 2008 - and the end date is December 31, 2008.
sr_RS@latin: <strong>Fiksni period članstva – 1-godišnje trajanje:</strong> Datum početka fiksnog perioda podešen je na 1. januar. Korisnik se prijavljuje za članstvo 15. februara 2008. Datum početka članstva podešen je na 1. januar 2008, a datum završetka je 31. decembar 2008.

en: <strong>HTML Form Snippet</strong> - If you want more control over form layout, or want to add Profile input forms to non-CiviCRM blocks, pages and/or sites...click the HTML Form Snippet action link for a Profile below - and copy and paste the HTML form code into any web page.
sr_RS@latin: <strong>HTML isečak formulara</strong>– Ako želite više kontrole nad izgledom formulara ili ako želite da dodate formulare za unos profila u blokove, stranice i/ili sajtove koji ne pripadaju CiviCRM-u, kliknite na akcioni link za HTML isečak formulara za profil ispod, a zatim kopirajte i nalepite HTML kôd formulara na bilo koju veb stranicu.

en: <strong>Household relationship</strong> enables household members to have the 'household address' applied to their record. Again, if a Household already exists then the individual will have a relationship created with it, if none exists then a new household will be created.
sr_RS@latin: <strong>Veza domaćinstva</strong> omogućava članovima domaćinstva da u svom zapisu imaju 'adresu domaćinstva'. Ukoliko domaćinstvo već postoji, kreiraće se veza između postojećeg domaćinstva i pojedinca/ke, a ukoliko ne postoji, biće kreirano novo domaćinstvo.

en: <strong>Import has completed successfully.</strong> The information below summarizes the results.
sr_RS@latin: <strong>Import je uspešno obavljen.</strong> Informacije ispod daju kratak pregled rezultata.

en: <strong>Importing Contact Subtypes</strong> - If your file contains a mix of "subtypes" belonging to a built-in type, select the built-in ("parent") type here. You will then be able to map a Contact Subtype field from your file which sets the subtype for each row. EXAMPLE: If you are importing a mixture of Individuals who are "Students" and "Parents" and "Staff" subtypes, select "Individual" here AND include a column in your import file which contains the subtype for each row.
sr_RS@latin: <strong>Import podtipova kontakata</strong> - Ukoliko vaš fajl sadrži različite "podtipove" koji pripadaju ugrađenom tipu, izaberite ugrađeni ("nadređeni") tip ovde. Nakon toga, moći ćete da mapirate polje Podtip kontakta iz vašeg fajla koje će podesiti podtip u svakom redu. PRIMER: Ukoliko importujete više kontakata pojedinaca koji su podtipa "Studenti", "Roditelji" i "Osoblje", izaberite "Pojedinci/ke" ovde i ubacite kolonu u vašem import fajlu koja sadrži podtip za svaki red.

en: <strong>NOTE: Super Admin</strong> and <strong>Administrator</strong> roles will have all permissions in CiviCRM.
sr_RS@latin: <strong>Beleška: Uloge Super Admin</strong> i <strong>Administrator</strong> će imati iste dozvole u CiviCRMu.

en: <strong>No Duplicate Checking:</strong> Inserts all valid records without comparing them to existing contact records for possible duplicates.
sr_RS@latin: <strong>Bez provere duplikata:</strong> Ubacuje sve važeće zapise bez upoređivanja sa postojećim zapisima o kontaktima za moguće duplikate.

en: <strong>Rolling Membership Period - 1 Year Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is February 15th, 2008 - and the end date is February 14th, 2009.
sr_RS@latin: <strong>Pokretni period članstva – 1-godišnje trajanje:</strong> Korisnik se prijavljuje za članstvo 15. februara 2008. Datum početka članstva je 15. februar 2008, a datum završetka je 14. februar 2009.

en: <strong>Skip:</strong> Reports and then Skips duplicate import file rows - leaving the matching record in the database as-is (default).
sr_RS@latin: <strong>Preskoči:</strong> Prijavljuje a zatim preskače duplirane redove iz fajla za import - ostavljajući sličan zapis u bazi podataka kakav jeste (podrazumevano).

en: <strong>Special statuses:</strong> Participants whose status is changed to any of the following will be automatically notified via email: %1
sr_RS@latin: <strong>Specijalni statusi</strong> Učesnici čiji je status promenjen u bilo koji od sledećih statusa biće automatski obavešteni emailom: %1

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to display a backtrace listing when a fatal error is encountered.
sr_RS@latin: <strong>Ova funkcionalnost ne treba da bude uključena na produkcijskom serveru</strong><br />Podesite ovu vrednost na<strong>Da</strong> ukoliko želite da prikažete backtrace listing.

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
sr_RS@latin: <strong>Ova funkcionalnost ne treba da bude uključena na produkcijskom serveru</strong><br />Podesite ovu vrednost na <strong>Da</strong> ukoliko želite da koristite neki od CiviCRM alata za debagovanje.

en: <strong>Trouble-shooting Tip</strong> - If you find that your SMS are not being sent, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated task (&quot;cron job&quot;) is running - and how frequently.
sr_RS@latin: <strong>Savet za rešavanje problema</strong> - Ukoliko primetite da nijedan vaš SMS nije poslat, kontaktirajte administratora sistema ili tehničku podršku za vaš sajt i zamolite ih da provere da li je automatizovani zadatak (&quot;cron job&quot;) pokrenut – i koliko često.

en: <strong>Update:</strong> Updates database fields with available import data. Fields in the database which are NOT included in the import row are left as-is.
sr_RS@latin: <strong>Ažuriraj:</strong> Ažurira polja u bazi podataka sa podacima dostupnim iz importa. Polja u bazi koja NISU uključena u redovima za import ostaju kakva jesu.

en: <strong>User Screens</strong> - One or several profiles can be linked to either the <strong>new user registration</strong> and/or view and edit screens for <strong>existing user accounts</strong>.
sr_RS@latin: <strong>Korisnički ekrani</strong> - Jedan ili više profila može biti povezano <strong>registracija novih korisnika</strong> i/ili ekrani za pregled i uređivanje za <strong>postojeće naloge korisnika</strong>.

en: A "WYSIWYG" (What You See Is What You Get) is a rich-text editor, like a mini word-processor, for editing HTML content in CiviCRM.
sr_RS@latin: "WYSIWYG" (What You See Is What You Get) je editor obogaćenog teksta, poput malog programa za obradu teksta, za uređivanje HTML sadržaja u programu CiviCRM.

en: A "string value" or regular expression to be redacted (replaced).
sr_RS@latin: Vrednost stringa ili regularnog izraza koji treba da bude promenjen (zamenjen).

en: A Case Type describes a group of related tasks, interactions, or processes.
sr_RS@latin: Tip predmeta opisuje grupu povezanih zadataka, interakcija ili procesa.

en: A Contact with that ID does not exist: %1
sr_RS@latin: Kontakt sa tim IDjem ne postoji: %1

en: A Survey Detail Report <a href='%1'>%2</a> has been created.
sr_RS@latin: Detaljni izveštaj o anketi <a href='%1'>%2</a> je kreiran.

en: A View Only field cannot be required
sr_RS@latin: Polje koje je samo za pregled ne može biti obavezno

en: A cancellation email has been sent to %1.
sr_RS@latin: Email o otkazivanju je poslat ka %1.

en: A comma-separated list will automatically be turned into an array for multivalue operations, or you can explicitly use the js array format above.
sr_RS@latin: Lista razdvojena zarezima automatski će se pretvoriti u niz za operacija sa više vrednosti ili možete eksplicitno da koristite format niza js iznad.

en: A confirmation email has been sent to %1
sr_RS@latin: Email sa potvrdom je poslan ka %1

en: A confirmation email has been sent to %1.
sr_RS@latin: Email sa potvrdom je poslan ka %1.

en: A confirmation email has been sent to ALL participants
sr_RS@latin: Email sa potvrdom je poslat SVIM učesnicima

en: A contribution / membership signup was made on behalf of the organization listed below.
sr_RS@latin: Donacija / prijava u članstvo je predata u ime organizacije ispod.

en: A copy of the activity has also been sent to assignee contacts(s).
sr_RS@latin: Kopija aktivnosti je takođe poslata kontaktima asignata.

en: A copy of the contribution page has been created
sr_RS@latin: Kopija stranice za doniranje je napravljena

en: A copy of the extension (%1) is in a system folder (%2). The system copy will be preserved, but the new copy will be used.
sr_RS@latin: Kopija ekstenzije (%1) je u sistemskom direktorijumu (%2). Kopija u sistemu će biti sačuvana, ali koristiće se nova kopija.

en: A copy of the follow-up activity has also been sent to follow-up assignee contacts(s).
sr_RS@latin: Kopija propratne aktivnosti je takođe poslata kontaktima asignata propratne aktivnosti.

en: A copy of the price set has been created
sr_RS@latin: Kopija seta cena je napravljena

en: A copy of this activity will be emailed to each Assignee.
sr_RS@latin: Kopija ove aktivnosti biće poslata e-poštom svakom asignatu.

en: A copy of this report can be automatically generated and delivered via email to specified recipients. Use the settings in this section to control Subject of the email containing the report, as well as the recipient list (To and Cc fields). Separate multiple 'To' or 'CC' email addresses with commas.
sr_RS@latin: Kopija ovog izveštaja se može automatski generisati i dostaviti emailom navedenim primaocima. Iskoristite podešavanja u ovoj sekciji da kontrolišete Subjekat emaila koji sarži izveštaj, kao i listu primaoca (ka i cc polja). Odvojite više adresa u "ka" i "cc" zarezom.

en: A default mailbox must be configured for email bounce processing.
sr_RS@latin: Glavni mailbox mora biti podešen za obradu odbijenih emailova.

en: A description of this bounce type
sr_RS@latin: Opis ovog tipa odbijanja

en: A direct SQL query in the form of a SELECT query. For example:
sr_RS@latin: Direktni SQL upit u obliku upita SELECT. Na primer:

en: A duplicate matching rule with this name already exists. Please select another name.
sr_RS@latin: Pravilo za pronalaženje duplikata sa ovim imenom već postoji. Odaberite drugo ime.

en: A field of the same label exists in the destination group
sr_RS@latin: Polje sa istom oznakom postoji u ciljanoj grupi

en: A file must be selected
sr_RS@latin: Fajl mora biti izabran

en: A financial type with this name already exists. Please select another name.
sr_RS@latin: Finansijski tip sa ovim imenom već postoji. Izaberite drugo ime.

en: A flag indicating whether this system has run a post-installation routine
sr_RS@latin: Zastava ukazuje na to da li je na ovom sistemu urađena post-instalaciona procedura

en: A followup activity has been scheduled.
sr_RS@latin: Propratna aktivnost je zakazana.

en: A group of contacts
sr_RS@latin: Grupa kontakata

en: A job size smaller than the batch limit will negate the effect of the batch limit.
sr_RS@latin: Veličina posla manjeg od limita grupe će poništiti efekte limita grupe.

en: A link to this %1 is automatically included in the email sent to friends. If you ALSO want to include a link providing general information about your organization, enter that link here (e.g <em>http://www.example.org/</em>)
sr_RS@latin: Link do %1 automatski je uključen u mail koji se šalje prijateljima. Ako želite da uključite i link gde su navedeni opšti podaci o vašoj organizaciji, uneslite taj link ovde (npr. <em>http://www.example.org/</em>)

en: A long running CiviCRM task is currently in progress. This message will be refreshed till the task is completed
sr_RS@latin: Jedan od dugotrajnih zadataka CiviCRMa se trenutno obavlja. Ova poruka će se osvežavati dok se zadatak ne izvrši.

en: A membership confirmation and receipt has been sent to %1.
sr_RS@latin: Potvrda članstva i priznanica su poslati %1.

en: A membership status with this label already exists. Please select another label.
sr_RS@latin: Status članstva sa ovom oznakom već postoji. Izaberite drugu oznaku.

en: A membership type with this name already exists. Please select another name.
sr_RS@latin: Tip članstva sa ovim imenom već postoji. Izaberite drugo ime.

en: A minimum amount of %1 should be selected from Contribution(s).
sr_RS@latin: Potrebno je izabrati barem minimalni iznos od %1 među donacijama.

en: A minimum amount of %1 should be selected from Event Fee(s).
sr_RS@latin: Potrebno je izabrati barem minimalni iznos od %1 iz kotizacije (kotizacija) događaja.

en: A new %1 permission has been added. It is not granted by default. If you use SMS, you may wish to review your permissions.
sr_RS@latin: Nova dozvola %1 je dodata. Ova dozvola nije podrazumevana i ne dodeljuje se automatski. Ukoliko koristite SMS, proverite vaše dozvole.

en: A new permission has been added for editing message templates. Previously, users needed the "administer CiviCRM" permission. Now, users need the new permission called "edit message templates." Please check your CMS permissions to ensure that users who should be able to edit message templates are assigned this new permission.
sr_RS@latin: Dodata je nova dozvola za uređivanje šablona poruka. Ranije, korisnicima je bila potrebna dozvola "administriraj CiviCRM". Sada je korisnicima potrebna nova dozvola "uredi šablone poruka". Proverite svoje CMS dozvole da biste se uverili da je korisnicima koji bi trebalo da mogu da uređuju šablone poruka dodeljena ova nova dozvola.

en: A new permission, "%1", has been added. It is not granted by default. If your users create reports, you may wish to review their permissions.
sr_RS@latin: Nova dozvola %1 je dodata. Ova dozvola nije podrazumevana i ne dodeljuje se automatski. Ukoliko vaši korisnici kreiraju izveštaje, proverite vaše dozvole.

en: A notification email has been sent to the site administrator, and you will receive another notification from them as soon as the review process is complete.
sr_RS@latin: Notifikacioni email je poslat administratoru sajta, i dobićete još jedan odgovor od njih čim se proces odobrenja završi.

en: A notification email has been sent to the site administrator.
sr_RS@latin: Notifikacioni email je poslat administratoru sajta.

en: A notification email has been sent to the supporter.
sr_RS@latin: Notifikacioni email je poslat.

en: A payment processor configured for this page might be disabled (contact the site administrator for assistance).
sr_RS@latin: Procesor uplate koji je podešen za ovu stranicu mora biti isključen (kontaktirajte administratora sajta za pomoć).

en: A person is already registered for this event.
sr_RS@latin: Jedna osoba je već registrovana za ovaj događaj.

en: A person with this email address is already registered for this event.
sr_RS@latin: Osoba sa ovom email adresom je već registrovana za ovaj događaj.

en: A product with this name already exists. Please select another name.
sr_RS@latin: Proizvod sa ovim imenom već postoji. Izaberite drugo ime.

en: A profile
sr_RS@latin: Profil

en: A receipt has been emailed to the contributor.
sr_RS@latin: Priznanica je poslata donatoru emailom.

en: A record already exists with the same information.
sr_RS@latin: Zapis sa identičnim informacijama već postoji.

en: A recurring payment (subscription) request will be submitted to the selected payment processor. If the request is successful, this membership will be automatically renewed on the last day of the membership period until the recurring payment is cancelled. Membership payment receipt emails will include a link for the member to cancel the auto-renewal.
sr_RS@latin: Zahtev za periodičnu uplatu (pretplata) će biti prosleđen odabranom procesoru uplata. Ukoliko zahtev bude uspešno obrađen, ovo članstvo će biti automatski obnovljeno poslednjeg dana perioda članstva sve dok se periodična uplata ne otkaže. Emailovi sa priznanicama o uplati članstva će imati link preko koga je moguće otkazati automatsku obnovu.

en: A registration confirmation email has also been sent to %1
sr_RS@latin: Email sa potvrdom registracije je takođe poslat ka %1

en: A registration confirmation email will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
sr_RS@latin: Email sa potvrdom registracije će biti poslat na %1 čim transakcija bude uspešno obrađena.

en: A renewal confirmation and receipt has been sent to %1.
sr_RS@latin: Potvrda i priznanica za obnovu su poslate %1.

en: A repeating set will be created with the following dates.
sr_RS@latin: Set koji se ponavlja biće kreiran sa sledećim datumima.

en: A set of custom data fields
sr_RS@latin: Set prilagođenih polja.

en: A short description of the activity..
sr_RS@latin: Kratki opis aktivnosti.

en: A spreadsheet-like file with the contact data in each row. Data fields are separated by commas. You can export to a "CSV" file from most spreadsheet applications, many database managers, as well as other contact management and address book applications. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and then choose that file as your Import Upload File.
sr_RS@latin: Fajl sa tabelom koji sadrži podatke o kontaktima u svakom redu. Polja sa podacima su odvojena zarezima. Možete uraditi eksport u "CSV" fajl iz većine aplikacija koje rade sa tabelama, mnogih menadžera baza podataka, kao i ostalih aplikacija koje se bave menadžmentom kontakata i adresara. Pogledajte dokumentaciju ukoliko niste sigurni kako se ovo radi. Sačuvajte fajl na vašem hard disku (ili bilo kom drajvu kome možete pristupiti onlajn) - i izaberite taj fajl kao fajl za postavljanje importa.

en: A test message will be sent to %1 people:
sr_RS@latin: Test poruka će biti poslata ka %1 korisnika:

en: A valid Notify Email address must be specified
sr_RS@latin: Važeća email adresa mora biti unešena u polje za notifikaciju emailom

en: A valid Receipt From Email address must be specified if Email Receipt to Contributor is enabled
sr_RS@latin: Važeća email adresa za Priznanica od polje mora biti unešena ukoliko je dostavljanje priznanice emailom uključenom.

en: A valid file must be uploaded.
sr_RS@latin: Važeći fajl mora biti postavljen.

en: A/B Test Results
sr_RS@latin: Rezultati A/B testa

en: A/B testing allows you to send two test mailings to a random subset of your recipients. After collecting and comparing metrics, the more successful mailing will be sent to the remaining recipients.
sr_RS@latin: A/B testiranje dozvoljava da pošaljete dva test mailinga nasumično izabranom podsetu vaših primaoca. Nakon što se potrebne metrike prikupe i uporede, mailing koji je bio uspešniji biće poslat ostalim primaocima.

en: A6 Badge Portrait 150x106
sr_RS@latin: Uspravni A6 bedž 150x106

en: AB Test Created Date
sr_RS@latin: AB test kreiran datuma

en: ACL Contact Cache ID
sr_RS@latin: ACL ID kontakt keša

en: ACL Entity
sr_RS@latin: ACL entitet

en: ACL Entity ID
sr_RS@latin: ACL ID entiteta

en: ACL Entity Role is Active
sr_RS@latin: ACL uloga entiteta je aktivna

en: ACL Group ID
sr_RS@latin: ACL ID grupe

en: ACL Group Refresh Mode
sr_RS@latin: Osvežavajući mod ACL grupe

en: ACL Group/Role
sr_RS@latin: ACL grupa/uloga

en: ACL Is Active?
sr_RS@latin: ACL je aktivan?

en: ACL Name
sr_RS@latin: ACL Ime

en: ACL Name.
sr_RS@latin: ACL Ime

en: ACL Object
sr_RS@latin: ACL objekat

en: ACL Object ID
sr_RS@latin: ACL ID objekta

en: ACL Operation
sr_RS@latin: ACL operacija

en: ACL Role
sr_RS@latin: ACL uloga

en: ACL Role ID
sr_RS@latin: ID ACL uloge

en: ACL Table
sr_RS@latin: ACL tabela

en: ACL Type
sr_RS@latin: ACL tip

en: ACL Type(s)
sr_RS@latin: ACL Tip(ovi)

en: ACLs (Access Control Lists) allow you control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of Data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
sr_RS@latin: ACL (Access Control Lists) vam omogućava da kontrolišete pristup CiviCRM podacima. ACL sadrži <strong>Operaciju</strong> (npr. 'Pregledaj' ili 'Uredi'), kao i <strong>set podataka</strong> na kojima se operacija može izvršiti (npr. grupa kontakata, profil ili set sopstvenih ili korisničkih polja), kao i <strong>Ulogu</strong> koja ima dozvolu da ovu operaciju obavlja. Pogledajte %1 za više informacija.

en: ACLs allow you to control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
sr_RS@latin: ACL-ovi vam omogućavaju da kontrolišete pristup CiviCRM podacima. ACL se sastoji od <strong>operacije</strong> (npr. 'Prikaži' ili 'Uredi'), <strong>seta podataka</strong> nad kojima operacija može da se obavi (npr. grupa kontakata) i <strong>uloge</strong> koja ima dozvolu da obavi tu operaciju. Da biste dobili više informacija, pogledajte %1.

en: ACLs define permission to do an operation on a set of data, and grant that permission to a CiviCRM ACL Role. Use this link to create or edit the ACLs for your site.
sr_RS@latin: ACLovi definišu dozvole za izvršenje operacije na setu podataka, i daju tu dozvolu CiviCRM ACL ulozi. Koristite ovaj link da kreirate ili uredite ACLove za vaš sajt.

en: ADC referral
sr_RS@latin: ADC upućivanje

en: AMOUNT DUE:
sr_RS@latin: DUG:

en: AND
sr_RS@latin: I

en: AND ...
sr_RS@latin: I ...

en: AND/OR
sr_RS@latin: I/ILI

en: AOL Terms of Service complaint
sr_RS@latin: Žalba na AOL uslove korišćenja

en: API Action
sr_RS@latin: API akcija

en: API Action:
sr_RS@latin: API akcija

en: API Entity
sr_RS@latin: API entitet

en: API Entity:
sr_RS@latin: API entitet

en: API Key for validating requests related to this contact.
sr_RS@latin: API ključ za potvrđivanje zahteva vezanih za ovaj kontakt.

en: API Login
sr_RS@latin: API login

en: API Parameters
sr_RS@latin: API parametri

en: API Params
sr_RS@latin: API parametri

en: API Type
sr_RS@latin: API tip:

en: API Type:
sr_RS@latin: API tip:

en: API Url:
sr_RS@latin: API Url

en: API call:
sr_RS@latin: API zahtev:

en: APILogin is not set for this payment processor
sr_RS@latin: APILogin nije podešen za ovaj procesor uplata

en: Abbreviate Province?
sr_RS@latin: Skraćenica pokrajine?

en: Abkhaz
sr_RS@latin: Abhaski

en: Able to create a new database.
sr_RS@latin: Moguće je kreiranje nove baze podataka.

en: About
sr_RS@latin: Više o

en: About Profiles
sr_RS@latin: O profilima

en: About is a required field.
sr_RS@latin: O nama je obavezno polje.

en: Above content area
sr_RS@latin: Iznad prostora za sadržaj (content area)

en: Absolute URL of the location where the civicrm module or component has been installed.
sr_RS@latin: Kompletan URL lokacije gde su civicrm modul ili komponenta instalirani.

en: Absolute date cannot be earlier than the current time.
sr_RS@latin: Apsolutni datum ne može biti pre trenutnog vremena.

en: Accept and track pledges (for recurring gifts).
sr_RS@latin: Prihvati i prati obaveze (za periodične donacije).

en: Accept profile submissions from external sites
sr_RS@latin: Prihvatite podnete profile sa spoljnih instanci

en: Acceptable Mime Types that can be used as part of file urls
sr_RS@latin: Prihvatljivi Mime tipovi koji se mogu koristiti kako deo urlova fajlova

en: Accepted Credit Card Type(s)
sr_RS@latin: Prihvaćeni tip(ovi) kreditnih kartica

en: Accepted Credit Cards
sr_RS@latin: Prihvaćene kreditne kartice

en: Accepted Rate
sr_RS@latin: Stopa prihvatanja

en: Access
sr_RS@latin: Pristup

en: Access Arguments
sr_RS@latin: Argumenti pristupa

en: Access Callback
sr_RS@latin: Pristupi povratnom pozivu

en: Access Control
sr_RS@latin: Kontrola pristupa

en: Access Control Documentation
sr_RS@latin: Dokumentacija kontrole pristupa

en: Access Control by Financial Type
sr_RS@latin: Kontrola pristupa po finansijskom tipu

en: Access Denied
sr_RS@latin: Pristup odbijen

en: Access Keys
sr_RS@latin: Pristupni ključevi

en: Access Keys:
sr_RS@latin: Pristupni ključevi:

en: Access contacts in the trash
sr_RS@latin: Pristup kontaktima u kanti

en: Access the data using an HTTP GET request from a specific URL. (This is the 'ICAL' icon on the Manage Events page.)
sr_RS@latin: Pristupite podacima koristeći HTTP GET zahtev sa URL-a. (Ovo je 'ICAL' ikonica na stranici menadžmenta događaja.)

en: Access the drop-down menus here to select how frequently your %1 occurs.
sr_RS@latin: Pristupite padajućem meniju ovde da izaberete koliko često se %1 dešava.

en: Account Creation
sr_RS@latin: Kreiranje naloga

en: Account Holder
sr_RS@latin: Vlasnik računa

en: Account Relationship
sr_RS@latin: Odnos naloga

en: Account Type
sr_RS@latin: Tip računa

en: Account Type (Code)
sr_RS@latin: Tip računa (šifra)

en: Account Type Code
sr_RS@latin: Šifra tipa računa

en: Account creation required
sr_RS@latin: Kreiranje naloga obavezno

en: Accounting Batch
sr_RS@latin: Knjigovodstvena serija

en: Accounting Batch - %1
sr_RS@latin: Knjigovodstvena serija – %1

en: Accounting Batch Processing
sr_RS@latin: Obrada knjigovodstvene serije

en: Accounting Batches
sr_RS@latin: Knjigovodstvene serije

en: Accounting Code
sr_RS@latin: Kod za knjigovodstvo

en: Accounts
sr_RS@latin: Računi

en: Accounts Payable
sr_RS@latin: Dugovanja

en: Accounts Receivable
sr_RS@latin: Potraživanje

en: Accounts Receivable Account is
sr_RS@latin: Račun za potraživanja je

en: Acctg Code
sr_RS@latin: Kod za knjigovodstvo

en: Accuracy and coverage, as well as terms of service for both geocoding and mapping may vary by provider and location. Some providers may offer or require paid subscriptions depending on volume of requests and type of organization using the service. You should investigate each provider and select the best option for your requirements and usage patterns.
sr_RS@latin: Preciznost i pokrivenost, kao i uslovi korišćenja za geokodiranje i mapiranje mogu da se razlikuju po dobavljaču i lokaciji. Neki dobavljači mogu da nude ili zahtevaju pretplate koje se plaćaju, u zavisnosti od količine zahteva i tipa organizacije koja koristi uslugu. Trebalo bi da ispitate svakog dobavljača i izaberete najbolju opciju za svoje zahteve i način upotrebe.

en: Acknowledgement sent?
sr_RS@latin: Potvrda poslata?

en: Acknowledgment Date
sr_RS@latin: Datum potvrde

en: Acknowledgment Sent
sr_RS@latin: Potvrda poslata

en: Action
sr_RS@latin: Akcija

en: Action Condition
sr_RS@latin: Uslov akcije

en: Action Date And Time
sr_RS@latin: Datum i vreme akcije

en: Action Mapping Entity
sr_RS@latin: Entitet mapiranja akcije

en: Action Mapping Entity Value
sr_RS@latin: Vrednost entiteta mapiranja akcije

en: Action Mapping ID
sr_RS@latin: ID mapiranja akcije

en: Action Schedule ID
sr_RS@latin: ID zakazane akcije

en: Action(s)
sr_RS@latin: Akcija(akcije)

en: Action:
sr_RS@latin: Akcija:

en: Actions
sr_RS@latin: Akcije

en: Activate the page (you can de-activate it later)
sr_RS@latin: Reaktivirajte ovu stranicu (možete je deaktivirati kasnije)

en: Active
sr_RS@latin: Aktivno

en: Active Memberships
sr_RS@latin: Aktivna članstva

en: Active On
sr_RS@latin: Aktivno

en: Active Period
sr_RS@latin: Aktivni period

en: Active Recurring Contributions
sr_RS@latin: Aktivne periodične donacije

en: Active Relationship?
sr_RS@latin: Aktivna veza?

en: Active Role?
sr_RS@latin: Aktivna uloga?

en: Active volunteers.
sr_RS@latin: Aktivni volonteri.

en: Active?
sr_RS@latin: Aktivno?

en: Activities
sr_RS@latin: Aktivnosti

en: Activities %%StatusMessage%%
sr_RS@latin: Aktivnosti %%StatusMessage%%

en: Activities are 'interactions with contacts' which you want to record and track. CiviCRM has several reserved (e.g. 'built-in') activity types (meetings, phone calls, emails sent). Create additional 'activity types' here if you need to record other types of activities. For example, you might want to add 'Job Interview', or 'Site Audit', etc.
sr_RS@latin: Aktivnosti su 'interakcije sa kontaktima' koje želite da zabeležite i pratite. CiviCRM ima nekoliko rezervisanih (tj. ugrađenih) tipova aktivnosti (sastanci, telefonski pozivi, poslate email poruke). Kreirajte dodatne 'tipove aktivnosti' ovde ako želite da zabeležite druge tipove aktivnosti. Na primer, možda ćete želeti da dodate 'Razgovor za posao' ili 'Revizija sajta' itd.

en: Activities are 'interactions with contacts' which you want to record and track. This list is sorted by component and then by weight within the component.
sr_RS@latin: Aktivnosti su 'interakcije sa kontaktima' koje želite da zabeležite i pratite. Ova lista je sortirana po komponentama a zatim po težini u okviru komponente.

en: Activities from the %1 activity set have been added to this case.
sr_RS@latin: Aktivnosti iz %1 seta aktivnosti su dodate u ovaj predmet.

en: Activities which are Followup Activities
sr_RS@latin: Aktivnosti koje su propratne aktivnosti

en: Activities which are not Followup Activities
sr_RS@latin: Aktivnosti koje nisu propratne aktivnosti

en: Activities which have Followup Activities
sr_RS@latin: Aktivnosti koje imaju propratne aktivnosti

en: Activities without Followup Activities
sr_RS@latin: Aktivnosti bez propratnih aktivnosti

en: Activity
sr_RS@latin: Aktivnost

en: Activity %1 has been saved. %2 %3
sr_RS@latin: Aktivnost %1 je sačuvana. %2 %3

en: Activity Assignee
sr_RS@latin: Asignat aktivnosti

en: Activity Assignees
sr_RS@latin: Asignati aktivnosti

en: Activity Audit
sr_RS@latin: Revizija aktivnosti

en: Activity Auto-generated?
sr_RS@latin: Aktivnost je automatski generisana?

en: Activity Contact ID
sr_RS@latin: ID kontakta aktivnosti

en: Activity Contacts
sr_RS@latin: Kontakti aktivnosti

en: Activity Date
sr_RS@latin: Datum aktivnosti

en: Activity Date From
sr_RS@latin: Datum aktivnosti od

en: Activity Date Time
sr_RS@latin: Datum i vreme aktivnosti

en: Activity Date-Time
sr_RS@latin: Datum i vreme aktivnosti

en: Activity Dates - From
sr_RS@latin: Datumi aktivnosti - od

en: Activity Details
sr_RS@latin: Detalji o aktivnosti

en: Activity Details %1 '%2'
sr_RS@latin: Detalji o aktivnosti %1 '%2'

en: Activity Details Report
sr_RS@latin: Izveštaj o detaljima aktivnosti

en: Activity Duration
sr_RS@latin: Trajanje aktivnosti

en: Activity Duration %1 %2
sr_RS@latin: Trajanje aktivnosti %1 %2

en: Activity Filter
sr_RS@latin: Filter aktivnosti

en: Activity ID
sr_RS@latin: ID aktivnosti

en: Activity ID of the first activity record in versioning chain.
sr_RS@latin: ID aktivnosti prvog zapisa u lancu kreiranja verzija.

en: Activity Import
sr_RS@latin: Import aktivnosti

en: Activity Links
sr_RS@latin: Linkovi aktivnosti

en: Activity Medium
sr_RS@latin: Medij aktivnosti

en: Activity Medium %1 %2
sr_RS@latin: Medij aktivnosti %1 %2

en: Activity Medium, Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = encounter_medium.
sr_RS@latin: Medij aktivnosti, implicitan strani ključ ka civicrm_option_value where option_group = encounter_medium.

en: Activity Priority
sr_RS@latin: Prioritet aktivnosti

en: Activity Profile
sr_RS@latin: Profil aktivnosti

en: Activity Record
sr_RS@latin: Zapis aktivnosti

en: Activity Reporter
sr_RS@latin: Reporter aktivnovsti

en: Activity Reporter %1 '%2'
sr_RS@latin: Reporter aktivnosti %1 '%2'

en: Activity Result - %1
sr_RS@latin: Rezultat aktivnosti - %1

en: Activity Revision History
sr_RS@latin: Istorija revizije aktivnosti

en: Activity Search
sr_RS@latin: Pretraga aktivnosti

en: Activity Separation
sr_RS@latin: Razdvajanje aktivnosti

en: Activity Separation is a required field.
sr_RS@latin: Razdvajanje aktivnosti je obavezno polje.

en: Activity Source
sr_RS@latin: Izvor aktivnosti

en: Activity Status
sr_RS@latin: Status aktivnosti

en: Activity Subject
sr_RS@latin: Subjekat aktivnosti

en: Activity Subject %1 '%2'
sr_RS@latin: Subjekat aktivnosti %1 '%2'

en: Activity Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled aktivnosti

en: Activity Summary Report
sr_RS@latin: Izveštaj - kratak pregled aktivnosti

en: Activity Tag %1
sr_RS@latin: Tag aktivnosti %1

en: Activity Tag(s)
sr_RS@latin: Tag(ovi) aktivnosti

en: Activity Targets
sr_RS@latin: Ciljevi aktivnosti

en: Activity Text
sr_RS@latin: Tekst aktivnosti

en: Activity Text (%1)
sr_RS@latin: Tekst aktivnosti (%1)

en: Activity Type
sr_RS@latin: Tip aktivnosti

en: Activity Type %1 %2
sr_RS@latin: Tip aktivnosti %1 %2

en: Activity Type ID
sr_RS@latin: ID tipa aktivnosti

en: Activity Type Label
sr_RS@latin: Oznaka tipa aktivnosti

en: Activity Type Sorting
sr_RS@latin: Sortiranje po tipu aktivnosti

en: Activity Type is a required field
sr_RS@latin: Tip aktivnosti je obavezno polje

en: Activity Types
sr_RS@latin: Tipovi aktivnosti

en: Activity assigned to
sr_RS@latin: Aktivnost dodeljena

en: Activity assignment settings
sr_RS@latin: Podešavanja dodele aktivnosti

en: Activity contact id
sr_RS@latin: ID kontakta aktivnosti

en: Activity created by
sr_RS@latin: Aktivnost kreirao/la

en: Activity default assignee
sr_RS@latin: Podrazumevani asignat aktivnosti

en: Activity has been filed to %1 case.
sr_RS@latin: Aktivnost je zabeležena u slučaj %1 .

en: Activity is a Test
sr_RS@latin: Aktivnost je test

en: Activity is a Test?
sr_RS@latin: Aktivnost je test?

en: Activity is in the Trash
sr_RS@latin: Aktivnost je u kanti

en: Activity listings.
sr_RS@latin: Listing aktivnosti.

en: Activity marked as favorite.
sr_RS@latin: Aktivnost označena kao omiljena.

en: Activity tagged | %count activities tagged
sr_RS@latin[0]: Aktivnost tagovana
sr_RS@latin[1]: %count aktivnosti tagovano
sr_RS@latin[2]: %count aktivnosti tagovano

en: Activity targeted to
sr_RS@latin: Aktivnost usmerena na

en: Activity type
sr_RS@latin: Tip aktivnosti

en: Activity type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
sr_RS@latin: Aktivnost tipa %1, nađena u konfiguracionom fajlu predmeta, nije prisutna u bazi podataka %2

en: Activity type of the last activity
sr_RS@latin: Tip poslednje aktivnosti

en: Activity type of the last completed activity
sr_RS@latin: Tip aktivnosti odabran za poslednju kompletiranu aktivnost

en: Activity's Location in a text string.
sr_RS@latin: Lokacija aktivnosti u tekstualnom stringu.

en: Actual Amount
sr_RS@latin: Stvarni iznos

en: Actual Cost
sr_RS@latin: Tačna cena

en: Actual Cost of Product
sr_RS@latin: Stvarna cena proizvoda

en: Actual Number of Items
sr_RS@latin: Tačan broj stavk

en: Actual Participant Count
sr_RS@latin: Broj učesnika

en: Actual Total Amount
sr_RS@latin: Tačan konačni iznos

en: Actual date only
sr_RS@latin: Samo stvarni datum

en: Actual participant count
sr_RS@latin: Tačan broj učesnika

en: Add
sr_RS@latin: Dodaj

en: Add %1 Record
sr_RS@latin: Dodaj %1 zapis

en: Add %1 back into %2?
sr_RS@latin: Dodaj %1 nazad u %2?

en: Add 'Do Not...' Contact(s) Preferences
sr_RS@latin: Dodaj podešavanja kontakata 'Ne...'

en: Add >>
sr_RS@latin: Dodaj >>

en: Add ACL
sr_RS@latin: Dodaj ACL

en: Add Activity
sr_RS@latin: Dodaj aktivnost

en: Add Association Rule
sr_RS@latin: Dodaj pravilo asocijacije

en: Add BCC
sr_RS@latin: Dodaj BCC

en: Add CC
sr_RS@latin: Dodaj CC

en: Add Campaign
sr_RS@latin: Dodaj kampanju

en: Add Cancel Button
sr_RS@latin: Dodaj dugme za otkazivanje

en: Add Case
sr_RS@latin: Dodaj predmet

en: Add Child
sr_RS@latin: Dodaj podređeni tag

en: Add Client
sr_RS@latin: Dodaj klijenta

en: Add Client To Case
sr_RS@latin: Dodaj klijenta u predmet

en: Add Comment
sr_RS@latin: Dodaj komentar

en: Add Contact To Existing Group
sr_RS@latin: Dodaj kontakt u postojeću grupu

en: Add Contact To Group
sr_RS@latin: Dodaj kontakt u grupu

en: Add Contact Type
sr_RS@latin: Dodaj tip kontakta

en: Add Contact to CiviCRM Group
sr_RS@latin: Dodaj kontakt u CiviCRM grupu

en: Add Contacts to %1
sr_RS@latin: Dodaj kontakte u %1

en: Add Contacts to A Group
sr_RS@latin: Dodaj kontakte u A grupu

en: Add Contacts to Group
sr_RS@latin: Dodaj kontakte u grupu

en: Add Contacts: %1
sr_RS@latin: Dodaj kontakte: %1

en: Add Contribution
sr_RS@latin: Dodaj donaciju

en: Add Contribution Page
sr_RS@latin: Dodaj stranicu za doniranje

en: Add Custom Field
sr_RS@latin: Dodaj korisničko/sopstveno polje

en: Add Discount Set to Fee Table
sr_RS@latin: Dodaj set popusta tabeli kotizacija

en: Add Event
sr_RS@latin: Dodaj događaj

en: Add Event Registration
sr_RS@latin: Dodaj registraciju za događaj

en: Add Event Template
sr_RS@latin: Dodaj šablon događaja

en: Add Field
sr_RS@latin: Dodaj polje

en: Add Financial Account
sr_RS@latin: Dodaj finansijski račun

en: Add Financial Type
sr_RS@latin: Dodaj finansijski tip

en: Add Grant
sr_RS@latin: Dodaj grant

en: Add Group
sr_RS@latin: Dodaj grupu

en: Add IM
sr_RS@latin: Dodaj IM

en: Add Label Format
sr_RS@latin: Dodaj format oznake

en: Add Language
sr_RS@latin: Dodaj jezik

en: Add Mail Account
sr_RS@latin: Dodaj Mail nalog

en: Add Mailing Component
sr_RS@latin: Dodaj mailing komponentu

en: Add Membership
sr_RS@latin: Dodaj članstvo

en: Add Membership Status
sr_RS@latin: Dodaj status članstva

en: Add Membership Type
sr_RS@latin: Dodaj tip članstva

en: Add Menu Item
sr_RS@latin: Dodaj deo menija

en: Add Message Template
sr_RS@latin: Dodaj šablon poruke

en: Add New
sr_RS@latin: Dodaj novo

en: Add New Record
sr_RS@latin: Dodaj novi zapis

en: Add New Scheduled Job
sr_RS@latin: Dodaj novi zakazani posao

en: Add Note
sr_RS@latin: Dodaj belešku

en: Add OpenID
sr_RS@latin: Dodaj OpenID

en: Add Option
sr_RS@latin: Dodaj opciju

en: Add Option Group
sr_RS@latin: Dodaj grupu opcija

en: Add PDF Page Format
sr_RS@latin: Dodaj format PDF strane

en: Add Parameter
sr_RS@latin: Dodaj parametar

en: Add Parent
sr_RS@latin: Dodaj nadređeni element

en: Add Participant Status
sr_RS@latin: Dodaj status učesnika

en: Add Payment Processor
sr_RS@latin: Dodaj procesor uplate

en: Add Petition
sr_RS@latin: Dodaj peticiju

en: Add Pledge
sr_RS@latin: Dodaj obavezu

en: Add Premium
sr_RS@latin: Dodaj nagradu

en: Add Premium to Contribution Page
sr_RS@latin: Dodaj nagradu na stranicu za doniranje

en: Add Price Field
sr_RS@latin: Dodaj polje za cenu

en: Add Products to This Page
sr_RS@latin: Dodaj proizvode na ovu stranicu

en: Add Profile
sr_RS@latin: Dodaj profil

en: Add Relationship
sr_RS@latin: Dodaj vezu

en: Add Relationship Type
sr_RS@latin: Dodaj tip veze

en: Add Relationship for %1
sr_RS@latin: Dodaj vezu za %1

en: Add Reminder
sr_RS@latin: Dodaj podsetnik

en: Add Respondent Reservation(s)
sr_RS@latin: Dodaj rezervaciju(e) ispitanika

en: Add Role Assignment
sr_RS@latin: Dodaj raspodelu uloga

en: Add Rule for %1s
sr_RS@latin: Dodaj pravilo za %1

en: Add SMS Provider
sr_RS@latin: Dodaj SMS provajdera

en: Add Selected Options
sr_RS@latin: Dodaj izabrane opcije

en: Add Set of Custom Fields
sr_RS@latin: Dodaj set sopstvenih polja

en: Add Set of Price Fields
sr_RS@latin: Dodaj Set polja za cenu

en: Add Survey
sr_RS@latin: Dodaj anketu

en: Add Tag
sr_RS@latin: Dodaj tag

en: Add Tag Set
sr_RS@latin: Dodaj set tagova

en: Add Tags
sr_RS@latin: Dodaj tagove

en: Add Timeline
sr_RS@latin: Dodaj vremensku liniju

en: Add User
sr_RS@latin: Dodaj korisnika

en: Add Voter Reservation
sr_RS@latin: Dodaj rezervaciju glasača

en: Add a new language to this installation.
sr_RS@latin: Dodaj novi jezik ovoj instalaciji.

en: Add a new record in each tab (Activities, Tags,..etc)
sr_RS@latin: Dodaj novi zapis u svaku karticu (Aktivnosti, Tagovi, itd.)

en: Add activity
sr_RS@latin: Dodaj aktivnost

en: Add activity type
sr_RS@latin: Dodaj tip aktivnosti

en: Add address
sr_RS@latin: Dodaj adresu

en: Add all contacts to %1 group?
sr_RS@latin: Dodaj sve kontakte u grupu %1?

en: Add another IM
sr_RS@latin: Dodaj još jedan IM

en: Add another Open Id
sr_RS@latin: Dodaj još jedan OpenID

en: Add another phone number
sr_RS@latin: Dodaj još jedan telefon

en: Add another website
sr_RS@latin: Dodaj još jedan vebsajt

en: Add any existing fields needed by dragging them into the profile form builder.
sr_RS@latin: Dodajte postojeća pola koja su vam potrebna tako što ćete ih prevući u alatku za izradu formulara profila.

en: Add association rule
sr_RS@latin: Dodaj pravilo asocijacije

en: Add client relationship
sr_RS@latin: Dodaj vezu/odnos sa klijentom

en: Add data in a profile form.
sr_RS@latin: Dodaj podatke u formularu profila.

en: Add email
sr_RS@latin: dodaj email

en: Add file:
sr_RS@latin: Dodaj fajl:

en: Add imported records to a new group
sr_RS@latin: Dodaj importovane zapise u novu grupu

en: Add imported records to existing group(s)
sr_RS@latin: Dodaj importovane zapise u postojeću grupu(grupe)

en: Add members to %1
sr_RS@latin: Dodaj članove u %1

en: Add menu items at any level to support specific work-flows. For example, if your organization uses profile(s) for data entry, you can add menu items linking to those profiles. New menu items can also link to external (non-CiviCRM) web pages and web applications. Click 'New Menu Item' to add an item at any level.
sr_RS@latin: Dodajte stavke menija na bilo kom nivou da biste podržali određene tokove rada. Na primer, ako vaša organizacija koristi profile za unos podataka, možete da dodate stavke menija koje će vas povezati sa tim profilima. Nove stavke menija mogu takođe da povezuju sa spoljnim veb stranicama i veb aplikacijama (koje nisu CiviCRM). Kliknite na 'Nova stavka menija' da biste dodali stavku na bilo kom nivou.

en: Add new
sr_RS@latin: Dodaj novi

en: Add new role
sr_RS@latin: Dodaj novu ulogu

en: Add or edit IM
sr_RS@latin: Dodaj ili uredi IM

en: Add or edit OpenID
sr_RS@latin: Dodaj ili uredi OpenID

en: Add or edit email
sr_RS@latin: Dodaj ili uredi email

en: Add or edit phone
sr_RS@latin: Dodaj ili uredi telefon

en: Add or edit website
sr_RS@latin: Dodaj ili uredi vebsajt

en: Add phone
sr_RS@latin: Dodaj telefo

en: Add relationship - to %1
sr_RS@latin: Dodaj vezu - ka %1

en: Add respondent(s) to a new group
sr_RS@latin: Dodaj ispitanika(e) u novu grupu

en: Add respondent(s) to existing group(s)
sr_RS@latin: Dodaj ispitanika(e) u postojeću grupu(e)

en: Add role
sr_RS@latin: Dodaj ulogu

en: Add row
sr_RS@latin: Dodaj red

en: Add spaces or punctuation to layout by surrounding them with brackets.
sr_RS@latin: Dodajte razmak ili interpunkciju tako što ćete ih uokviriti zagradama.

en: Add status rules, before configuring membership
sr_RS@latin: Dodajte pravila statusa pre konfiguracije članstva

en: Add the %1 set of scheduled activities to this case?
sr_RS@latin: Dodaj %1 set zakazanih aktivnosti ovom predmetu?

en: Add this contact to one or more groups...
sr_RS@latin: Dodaj ovaj kontakt u jednu ili više grupa..

en: Add this widget to any web page by copying and pasting the code below.
sr_RS@latin: Dodajte ovaj vidžet bilo kojoj veb strani tako što ćete kopirati kod ispod.

en: Add to %1
sr_RS@latin: Dodaj u %1

en: Add to Group
sr_RS@latin: Dodaj u grupu

en: Add to Group: %1
sr_RS@latin: Dodaj u grupu: %1

en: Add to My Reports
sr_RS@latin: Dodaj u Moje izveštaje

en: Add to My Reports?
sr_RS@latin: Dodaj u Moje izveštaje?

en: Add to Smart Group
sr_RS@latin: Dodaj u smart grupu

en: Add to a group
sr_RS@latin: Dodaj u grupu

en: Add website
sr_RS@latin: Dodaj vebsajt

en: Add your custom field(s) to this profile as profile fields.
sr_RS@latin: Dodajte svoje polje(polja) ovom profilu, kao profilna polja.

en: Add your field(s) this custom field group.
sr_RS@latin: Dodajte svoje polje(polja) ovoj grupi korisničkih polja

en: Add, Update, or Disable Payment Processors
sr_RS@latin: Dodaj, ažuriraj ili isključi procesor uplata

en: Add, remove or change the order of columns by editing the corresponding <a href="%1" target="_blank">Bulk Entry profile</a>.
sr_RS@latin: Dodajte, uklonite ili promenite redosled kolona uređivanjem odgovarajućeg <a href="%1" target="_blank">profila za grupni unos</a>.

en: Add...
sr_RS@latin: Dodaj...

en: Add/remove association rules and configure settings. Also perform manual synchronization.
sr_RS@latin: Dodaj/ukloni pravila povezivanja i konfiguriši podešavanja. Takođe, možete sami uraditi sinhronizaciju.

en: Added
sr_RS@latin: Dodato

en: Added '%1'
sr_RS@latin: Dodato '%1'

en: Added (by %1)
sr_RS@latin: Dodao/la (%1)

en: Added Contact to %1 | Added Contacts to %1
sr_RS@latin[0]: Kontakt dodat u %1
sr_RS@latin[1]: Kontakti dodati u %1
sr_RS@latin[2]: Kontakti dodati u %1

en: Added Date
sr_RS@latin: Dodato datuma

en: Added Tag <em>%1</em>
sr_RS@latin: Dodat tag  <em>%1</em>

en: Added by
sr_RS@latin: Dodao/la

en: Added to Group
sr_RS@latin: Dodato u grupu

en: Additional Contribution
sr_RS@latin: Dodatna donacija

en: Additional Contribution is required.
sr_RS@latin: Dodatna donacija se traži.

en: Additional Details
sr_RS@latin: Dodatni detalji

en: Additional Details:
sr_RS@latin: Dodatni detalji:

en: Additional Fields
sr_RS@latin: Dodatna polja

en: Additional Group for Export
sr_RS@latin: Dodatne grupe za eksport

en: Additional Information
sr_RS@latin: Dodatne informacije

en: Additional Participant Email(s)
sr_RS@latin: Dodatna(e) email adresa(e) učesnika

en: Additional Payment Receipt or Refund Notification
sr_RS@latin: Dodatna notifikacija o priznanici za plaćanje ili refundaciji

en: Additional Receipt Message
sr_RS@latin: Dodatna poruka uz priznanicu

en: Additional Reminder Days
sr_RS@latin: Dodatni dani za podsetnik

en: Additional Text Color
sr_RS@latin: Boja dodatnog teksta

en: Additional message or instructions to include in confirmation email.
sr_RS@latin: Dodatna poruka ili instrukcije koje će se nalaziti u email-u sa potrvdom.

en: Additional payment recorded for event or membership fee.
sr_RS@latin: Dodatna uplata zabeležena za kotizaciju ili članarinu.

en: Address
sr_RS@latin: Adresa

en: Address Deleted
sr_RS@latin: Adresa obrisana

en: Address Display
sr_RS@latin: Prikaz adrese

en: Address Display Format
sr_RS@latin: Prikaz formata adrese

en: Address Editing
sr_RS@latin: Uređivanje adrese

en: Address Fields
sr_RS@latin: Polja za adresu

en: Address Format
sr_RS@latin: Adresa - Format

en: Address Format ID
sr_RS@latin: ID Formata adrese

en: Address ID
sr_RS@latin: Adresa - ID

en: Address Location
sr_RS@latin: Adresa - lokacija

en: Address Location Type
sr_RS@latin: Adresa - tip lokacije

en: Address Name
sr_RS@latin: Naziv adrese

en: Address Settings
sr_RS@latin: Podešavanja adrese

en: Address Standardization
sr_RS@latin: Standardizacija adrese

en: Address Standardization Provider.
sr_RS@latin: Provajder standardizacije adrese.

en: Address Tokens
sr_RS@latin: Tokeni za adrese

en: Address belongs to %1
sr_RS@latin: Adresa pripada %1

en: Address field values are taken from the contact's <strong>primary</strong> location.
sr_RS@latin: Vrednosti polja za adresu su preuzete iz <strong>primarne</strong> lokacije kontakta.

en: Address not found in USPS database.
sr_RS@latin: Adresa nije pronađena u USPS bazi podataka

en: Addressee
sr_RS@latin: Primalac

en: Addressee - Custom
sr_RS@latin: Primalac – prilagođeni

en: Addressee Custom
sr_RS@latin: Prilagođeni Primalac

en: Addressee ID
sr_RS@latin: ID primaoca

en: Addressee Type
sr_RS@latin: Tip primaoca

en: Addressee must be one of the configured format options. Check Administer >> System Settings >> Option Groups >> Addressee for valid values
sr_RS@latin: Primalac mora da bude jedna od konfigurisanih opcija. Ispravne vrednosti proverite u odeljku Administriranje >> Podešavanja sistema >> Grupe opcija >> Primalac

en: Addresses
sr_RS@latin: Adrese

en: Addresses Evaluated: %1
sr_RS@latin: Adresa potvrđeno: %1

en: Addresses Geocoded: %1
sr_RS@latin: Adresa geokodirano: %1

en: Addressing Options
sr_RS@latin: Opcije adresiranja

en: Adds users to a matching CiviCRM group on account creation, update, or login for each of their Drupal roles.
sr_RS@latin: Dodaj korisnike u odgovarajuću CiviCRM grupu prilikom kreiranja naloga, ažuriranja ili logovnja za svaku od Drupal uloga.

en: Adjust Pledge Payment Schedule
sr_RS@latin: Podesi raspored uplata obaveza

en: Adjust Pledge Payment Schedule?
sr_RS@latin: Podesi raspored uplata obaveza?

en: Adjust Recurring Start Date
sr_RS@latin: Podesi datum početka periodične donacije

en: Adjust Total Pledge Amount
sr_RS@latin: Podesi ukupan iznos obaveze

en: Adjust Total Pledge Amount?
sr_RS@latin: Podesi ukupan iznos obaveze?

en: Adjust scheduled amount
sr_RS@latin: Podesi zakazani iznos

en: Adjust search behaviors including wildcards, and data to include in quick search results. Adjusting search settings can improve performance for larger datasets.
sr_RS@latin: Prilagodite ponašanja pretrage uključujući džokere i podatke za uključivanje u rezultate brze pretrage. Prilagođavanje podešavanja pretrage može da poboljša performanse za veće setove podataka.

en: Administer CiviCRM
sr_RS@latin: Administriraj CiviCRM

en: Administer access to Financial Types
sr_RS@latin: Administracija pristupa tipovima finansija

en: Administration
sr_RS@latin: Administracija

en: Administration Documentation
sr_RS@latin: Dokumentacija za administraciju

en: Administrator Only?
sr_RS@latin: Samo administratori?

en: Administrators
sr_RS@latin: Administratori

en: Adult Day Care Referral
sr_RS@latin: Upućivanje na dnevnu negu za odrasle

en: Advanced
sr_RS@latin: Napredno

en: Advanced Filter
sr_RS@latin: Napredni filter

en: Advanced Options
sr_RS@latin: Napredne opcije

en: Advanced Search
sr_RS@latin: Napredna pretraga

en: Advanced Search Options
sr_RS@latin: Opcije za naprednu pretragu

en: Advanced Search returns your results as Contact records by default. However, you may want to get another record type instead. For example, you may want to see all the Activity records which match your search criteria.
sr_RS@latin: Prema podrazumevanim podešavanjima, napredna pretraga prikazuje vaše rezultate u formi kontakata. Međutim, možda ćete želeti da ih dobijete u u nekom drugom tipu zapisa. Na primer, možda želite da vidite sve zapise o aktivnostima koji odgovaraju vašem kriterijumu pretrage.

en: Advanced options used by the email templating system. (JSON encoded)
sr_RS@latin: Napredne opcije koje koristi sistem za šablone emaila. (JSON enkodiranje)

en: Afar
sr_RS@latin: Afarski jezik

en: Afrikaans
sr_RS@latin: Afrikans

en: After
sr_RS@latin: Posle

en: After Premiums
sr_RS@latin: Posle nagrade

en: After adding your event, create links to the listing page by copying the URL provided in the 'Participant Listing' section of the Configure Event page.
sr_RS@latin: Nakon dodavanja događaja, napravite likove ka stranici sa listinzima tako što ćete kopirati URL iz sekcije 'Listing učesnika' na stranici za konfiguraciju događaja.

en: After importing contacts, you may also want to import <strong>contributions, membership info and/or event participation</strong> data for these contacts. If so, first make sure that the corresponding CiviCRM component is enabled from Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Enable CiviCRM Components. Enable CiviContribute, CiviMember, and/or CiviEvent. Then navigate to the Import option found in each component's menu (e.g. CiviContribute &raquo; Import Contributions).
sr_RS@latin: Nakon importa kontakata, možete importovati podatke o <strong>donacijama, članstvu ili /i učešću na događajima</strong> za ove kontakte. Ukoliko se opredelite za ovaj import, provrite da li su adekvatne CiviCRM komponente uključene u Administriraj CiviCRM &raquo; Sistemska podešavanja &raquo; Uključi CiviCRM komponente. Uključite CiviContribute, CiviMember, ili/i CiviEvent. Zatim nađite opciju za import u meniju za svaku komponentu (npr. CiviContribute &raquo; Import donacija).

en: After logging in, you can use this form to promote your fundraising page
sr_RS@latin: Nakon logovanja, možete koristiti ovaj formular da promovišete vašu stranicu za prikupljanje sredstava

en: After selecting %1 as the winner, one must schedule the delivery for the final mailing.
sr_RS@latin: Nakon odabira% 1 kao pobednik, pobednik mora zakazati isporuku za konačno slanje.

en: After the application has a major failure or reset.
sr_RS@latin: Nakon što je aplikacija imala reset

en: After the application has changed permission requirements.
sr_RS@latin: Nakon što je aplikacija promenila zahteve za dozvole.

en: After the application has migrated to a new URL.
sr_RS@latin: Nakon što je vaša aplikacija premeštena na novi URL.

en: After you click <strong>Next</strong> - the total number of selected recipients will be displayed on the next screen. Use this as a 'reality-check' to help you confirm that you've targeted (and excluded) the desired recipients.
sr_RS@latin: Nakon što kliknete na <strong>Sledeće</strong> – ukupan broj izabranih primalaca biće prikazan na sledećem ekranu. Koristite ovo kao proveru koja će vam pomoći da potvrdite da ciljate (i izostavljate) željene primaoce.

en: After your site has migrated to a new URL.
sr_RS@latin: Nakon što je vaš sajt premešten na novi URL.

en: Age
sr_RS@latin: Godine

en: Age at Event
sr_RS@latin: Starost na događaju

en: Aggregate Amount
sr_RS@latin: Sakupljeni iznos

en: Aggregate Amount Pledged
sr_RS@latin: Sakupljeni iznos obaveza

en: Aggregate Total Between $
sr_RS@latin: Sakupi zbir između $

en: Aggregates time spent on case and / or non-case activities by activity type and contact.
sr_RS@latin: Sakuplja vreme provedeno na aktivnostima koje su i/ili nisu vezane za slučaj prema tipu aktivnosti i kontaktu.

en: Agreement
sr_RS@latin: Dogovor

en: Akan
sr_RS@latin: Akanski jezik

en: Albanian
sr_RS@latin: Albanski

en: All
sr_RS@latin: Svi

en: All Activities
sr_RS@latin: Sve aktivnosti

en: All Cases With Recently Performed Activities
sr_RS@latin: Svi predmeti sa nedavno izvršenim aktivnostima

en: All Cases With Upcoming Activities
sr_RS@latin: Svi predmeti sa predstojećim aktivnostima

en: All Cases with Upcoming Activities
sr_RS@latin: Svi predmeti sa predstojećim aktivnostima

en: All Contact Types
sr_RS@latin: Svi tipovi kontakata

en: All Contacts
sr_RS@latin: Svi kontakti

en: All Custom Groups
sr_RS@latin: Sve prilagođene grupe

en: All Events
sr_RS@latin: Svi događaji

en: All Grants
sr_RS@latin: Svi grantovi

en: All Groups
sr_RS@latin: Sve grupe

en: All Prior to Previous
sr_RS@latin: Se pre prethodnog

en: All Profiles
sr_RS@latin: Svi profili

en: All Tags
sr_RS@latin: Svi tagovi

en: All contacts that have signed a CiviCampaign petition will be added to this group. The group will be created if it does not exist (it is required for email verification).
sr_RS@latin: Svi kontakti koji su potpisali peticiju kroz CiviCampaign će biti dodati u ovu grupu. Grupa će biti kreirana ukoliko ne postoji (postojanje ove grupe je neophodno zbog email verifikacije).

en: All extensions are up-to-date:
sr_RS@latin: Svi dodaci su ažurni:

en: All membership types in the price set have the auto-renew feature enabled (Administer > CiviMember > Membership Types)
sr_RS@latin: Svi tipovi članstva u setu cena imaju aktiviranu mogućnost automatske obnove (Administracija > CiviMember > Tipoci članstva)

en: All membership types in the price set have the same duration (e.g. they are one year memberships).
sr_RS@latin: Svi tipovi članstva u setu cena imaju istu dužinu trajanja (npr. sva članstva su jednogodišnja).

en: All others in the series will remain unchanged.
sr_RS@latin: Svi ostali u seriji će biti nepromenjeni

en: All records previously tagged %1 are now tagged %2.
sr_RS@latin: Svi zapisi tagovani sa %1 su sada tagovani sa %2.

en: All recurring contributions
sr_RS@latin: Sve periodične donacije

en: All recurring contributions regardless of payments
sr_RS@latin: Sve periodične donacije bez obzira na broj uplata

en: All report instances are automatically included in the Report Listing page. Check this box to also add this report to the navigation menu.
sr_RS@latin: Sve instance izveštaja automatski su uključene u stranicu Lista izveštaja. Štiklirajte ovu kućicu da biste ovaj izveštaj dodali i u navigacioni meni.

en: All tables
sr_RS@latin: Sve tabele

en: All tables use Unique Connection ID
sr_RS@latin: Sve tabele koriste ID jedinstvene (posebne) veze

en: All voters held by you are already released for this survey.
sr_RS@latin: Svi glasači koje ste zadržali za ovu anketu su već raspušteni.

en: Allow 'Tell a friend' functionality
sr_RS@latin: Dozvoli funkcionalnost za "Reci prijatelju"

en: Allow API access even if Access CiviCRM is not granted
sr_RS@latin: Dozvoli API pristup, čak i u slučaju da nije dozvoljen pristup CiviCRMu

en: Allow CiviMail users to send mailings with a custom Reply-To header.
sr_RS@latin: Dozboli CiviMail korisnicima da šalju mailing sa prilagođenim Reply-to zaglavljem.

en: Allow Edits to Recurring Donation Start Date?
sr_RS@latin: Dozvoli ažuriranje datuma početka periodične donacije?

en: Allow Edits to Recurring Donation Start date?
sr_RS@latin: Dozvoli ažuriranje datuma početka periodične donacije?

en: Allow Multiple Case Clients
sr_RS@latin: Dozvoli više klijenata u predmetima

en: Allow Multiple Records
sr_RS@latin: Dozvoli više zapisa

en: Allow Multiple Registrations
sr_RS@latin: Dozvoljena registracija većeg broja učesnika

en: Allow Online Registration
sr_RS@latin: Dozvoljena onlajn registracija

en: Allow Other Amounts
sr_RS@latin: Dozvoli druge iznose

en: Allow Partial Payment
sr_RS@latin: Dozvoljeno delimično plaćanje

en: Allow Permanent Delete for contacts who are linked to live financial transactions
sr_RS@latin: Dozvolite brisanje kontakata koji su povezani sa finansijskim transakcijama u realnom vremenu.

en: Allow Searching on Field?
sr_RS@latin: Dozvoli pretragu u polju?

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer
sr_RS@latin: Dozvoli da učesnik sam otkaže ili prenese događaj na drugog učesnika

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer?
sr_RS@latin: Dozvoli da učesnik sam otkaže ili prenese događaj na drugog učesnika

en: Allow Shared Email
sr_RS@latin: Dozvoli deljenje emaila

en: Allow User to enable multilingual
sr_RS@latin: Dozvoli korisniku da uključi višejezičnu podršku

en: Allow alerts to auto-dismiss?
sr_RS@latin: Dozvolite da upozorenja automatski obustave?

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this contribution page.
sr_RS@latin: Dozvolite aktivistima da kreiraju sopstvene stranice ličnog prikupljanja fondova povezane sa ovom stranicom za donaciju.

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this event.
sr_RS@latin: Dozvolite donatorima i posetiocima da kreiraju lične stranice prikupljanja fondova povezane sa ovim događajem.

en: Allow duplicate contact to be created
sr_RS@latin: Dozvoli da se napravi duplikat kontakta

en: Allow entering data into contact reference fields
sr_RS@latin: Dozvoli unos podataka u polja za refernciranje kontakata

en: Allow frequency intervals
sr_RS@latin: Dozvoili intervale učestalosti

en: Allow individuals to contribute and / or signup for membership on behalf of an organization?
sr_RS@latin: Dozvolite pojedincima da doniraju ili / i prijave za članstvo u ime organizacije?

en: Allow multiple registrations from the same email address requires a profile of type 'Individual'
sr_RS@latin: Dozvoljena registracija većeg broja učesnika sa iste email adrese zahteva tip profila 'pojedinac'

en: Allow other amounts
sr_RS@latin: Dozvoli druge iznose

en: Allow second-degree relationship permissions
sr_RS@latin: Omogući dozvole drugog nivoa u okviru odnosa

en: Allow self-service cancellation or transfer?
sr_RS@latin: Dozvoli da učesnik sam otkaže ili prenese događaj na drugog učesnika?

en: Allow users to create, edit and copy event-related profile forms used for online event registration.
sr_RS@latin: Dozvolite korisnicima da kreiraju, uređuju i kopiraju formulare profila povezane sa događajima koji će se koristiti za onlajn registraciju.

en: Allow users to view/ download their own invoices
sr_RS@latin: Dozvoli korisnicima da vide/ preuzmu svoje profakture

en: Allowed to login?
sr_RS@latin: Dozvoljen login?

en: Alphabetical order
sr_RS@latin: Redosled po alfabetu

en: Alphabetize Options
sr_RS@latin: Poređaj opcije po alfabetu

en: Alphanumeric
sr_RS@latin: Alfanumerički

en: Already selected
sr_RS@latin: Već odabrano

en: Also Registered by this Participant
sr_RS@latin: Ovaj učesnik je registrovao i

en: Also include
sr_RS@latin: Uključi i

en: Also include contacts where
sr_RS@latin: Uključi kontakte gde

en: Also look for a node and use the node author
sr_RS@latin: Takođe traži nod i koristi autora noda

en: Altered Contact
sr_RS@latin: Izmenjen kontakt

en: Altered by
sr_RS@latin: Izmenio/la

en: Alternatively, you can use a price set.
sr_RS@latin: Osim toga, možete koristiti set cena.

en: Alternatively, you may add new files using drag/drop.
sr_RS@latin: Takođe možete dodati nove fajlove prevlačenjem.

en: Alternatively, you may select a header or footer which includes the required tokens.
sr_RS@latin: Takođe možete izabrati zaglavlje ili podnožje u koje su uključeni neophodni tokeni.

en: Always
sr_RS@latin: Uvek

en: Always Show Smart Groups
sr_RS@latin: Uvek prikaži smart grupe

en: Always post to Accounts Receivable?
sr_RS@latin: Uvek prikaži potraživanja?

en: Always use this Page Format with the new template?
sr_RS@latin: Uvek koristi ovaj format stranice sa ovim šablonom?

en: Always use this Page Format with the selected Template
sr_RS@latin: Uvek koristi ovaj format stranice sa izabranim šablonom

en: Amount
sr_RS@latin: Iznos

en: Amount %1
sr_RS@latin: Iznos %1

en: Amount (%1)
sr_RS@latin: Iznos (%1)

en: Amount Before Tax:
sr_RS@latin: Iznos pre poreza:

en: Amount Between
sr_RS@latin: Iznos između

en: Amount Contributed to Date
sr_RS@latin: Ukupan iznos do sada

en: Amount Due
sr_RS@latin: Iznos duga

en: Amount Due:
sr_RS@latin: Preostali dug:

en: Amount Granted
sr_RS@latin: Iznos granta

en: Amount Label
sr_RS@latin: Iznos - oznaka

en: Amount Level
sr_RS@latin: Nivo iznosa

en: Amount One: Min/Max
sr_RS@latin: Iznos jedan: Min/Max

en: Amount Received
sr_RS@latin: Primljena suma

en: Amount Requested
sr_RS@latin: Tražena suma

en: Amount Requested(orig. currency)
sr_RS@latin: Tražena suma (orig. valuta)

en: Amount Requested<br />(original currency)
sr_RS@latin: Tražena suma<br />(orig. valuta)

en: Amount Statistics
sr_RS@latin: Statistike iznosa

en: Amount Two: Min/Max
sr_RS@latin: Iznos dva: Min/Max

en: Amount before Tax
sr_RS@latin: Iznos pre poreza

en: Amount cannot be empty.
sr_RS@latin: Iznos ne može biti prazan.

en: Amount granted
sr_RS@latin: Iznos granta

en: Amount is required field.
sr_RS@latin: Iznos je obavezno polje.

en: Amount must be positive
sr_RS@latin: Iznos mora biti pozitivan broj

en: Amount of<br>Current Payment
sr_RS@latin: Iznos<br>trenutne uplate

en: Amount requested for grant in original currency (if different).
sr_RS@latin: Tražena suma za grant u originalnoj valuti (ukoliko postoji razlika).

en: Amount with %1 :
sr_RS@latin: Iznos sa %1 :

en: Amounts
sr_RS@latin: Iznosi

en: An HTML formatted version of this message will be sent to contacts whose Email Format preference is 'HTML' or 'Both'.
sr_RS@latin: HTML verzija ove poruke biće poslata svim kontaktima kojima je odabrani format mailova 'HTML' ili 'Oba'.

en: An acknowledgment email has been sent to %1.<br />
sr_RS@latin: Email sa potvrdom je poslat %1. <br />

en: An auto_increment_increment value greater than 1 is not currently supported. Please see issue CRM-7923 for further details and potential workaround.
sr_RS@latin: Vrednost auto_increment_increment veća od 1 trenutno nije podržana. Pogledajte Issue CRM-7923 za više detalja i moguće rešenje.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1 and to %2.
sr_RS@latin: Email sa potvrdom ovih instrukcija za uplatu je poslat ka %1 i %2.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1.
sr_RS@latin: Email sa potvrdom ovih instrukcija za uplatu je poslat ka %1

en: An email receipt has also been sent to %1
sr_RS@latin: Email priznanica je poslat %1

en: An email receipt has also been sent to %1 and to %2
sr_RS@latin: Email priznanica je poslata %1 i %2

en: An email receipt will be sent to %1 and to %2 once the transaction is processed successfully.
sr_RS@latin: Email sa priznanicom će biti poslat %1 i %2 čim transakcija bude uspešno obrađena.

en: An email receipt will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
sr_RS@latin: Email sa priznanicom će biti poslat %1 čim transakcija bude uspešno obrađena.

en: An email with event details has been sent to %1.
sr_RS@latin: Email sa detaljima o događaju je poslat ka %1.

en: An error occurred when CiviCRM attempted to send an email (via %1). If you received this error after submitting on online contribution or event registration - the transaction was completed, but we were unable to send the email receipt.
sr_RS@latin: Došlo je do greške kada je CiviCRM pokušao da pošalje email (putem %1). Ako ste dobili obaveštenje o grešci nakon što ste poslali online donaciju ili registraciju za događaj - transakcija je izvršena, ali nismo uspeli da vam pošaljemo email sa računom.

en: An error occurred while processing your request.
sr_RS@latin: Došlo je do greške pri procesovanju vašeg zahteva.

en: An extension container has been defined with a blank URL.
sr_RS@latin: Direktorijum za ekstenzije je definisam praznim URLom.

en: An extension container has been defined with a blank directory.
sr_RS@latin: Direktorijum za ekstenzije je definisam praznim direktorijumom.

en: Annual Options
sr_RS@latin: Godišnje opcije

en: Anonymous
sr_RS@latin: Anonimno

en: Another %1 record
sr_RS@latin: Još jedan %1 zapis

en: Another Address
sr_RS@latin: Druga adresa

en: Another search field
sr_RS@latin: Drugo polje za pretragu

en: Any
sr_RS@latin: bilo koji

en: Any Role
sr_RS@latin: Bilo koja uloga

en: Any governmental entity.
sr_RS@latin: Bilo koji entitet vlade.

en: Any not-for-profit organization.
sr_RS@latin: Bilo koja neprofitna organizacija.

en: Api Chaining
sr_RS@latin: Api lanac

en: Api Joins
sr_RS@latin: Api spojevi

en: Api Key
sr_RS@latin: API ključ

en: Api Type
sr_RS@latin: API tip

en: Appear in Top section of select list
sr_RS@latin: Prikazuju se u vrhu sekcije izborne liste

en: Applicant
sr_RS@latin: Aplikant

en: Application List Unavailable
sr_RS@latin: Lista aplikacija nedostupna

en: Application Received
sr_RS@latin: Aplikacija primljena

en: Application Received Date
sr_RS@latin: Datum prijema aplikacije

en: Application received date
sr_RS@latin: Datum prijema aplikacije

en: Approval
sr_RS@latin: Odobrenje

en: Approval Needed
sr_RS@latin: Potrebno odobrenje

en: Approval Note
sr_RS@latin: Beleška o odobrenju

en: Approval Req Text
sr_RS@latin: Potrebno odobrenje - tekst

en: Approval Required?
sr_RS@latin: Potrebno odobrenje?

en: Approval Status
sr_RS@latin: Status odobrenja

en: Approval Statuses
sr_RS@latin: Statusi odobrenja

en: Approval message
sr_RS@latin: Poruka potvrde

en: Approval required
sr_RS@latin: Potrebno odobrenje

en: Approve
sr_RS@latin: Odobri

en: Approve Personal Campaign Page
sr_RS@latin: Odobri stranicu lične kampanje

en: Approve/Reject
sr_RS@latin: Odobri/Odbij

en: Approve/Reject Mailing
sr_RS@latin: Odobri/Odbij mailing

en: Approve/Reject Note
sr_RS@latin: Odobri/Odbij beleška

en: Approved
sr_RS@latin: Odobreno

en: Approved By
sr_RS@latin: Odobrio/la

en: Approved for Payment
sr_RS@latin: Odobreno za uplatu

en: Approved mailing
sr_RS@latin: Odobreni mailing

en: Apt.
sr_RS@latin: Stan

en: Apt/Unit/Suite
sr_RS@latin: Stan

en: Arabic
sr_RS@latin: Arapski

en: Aragonese
sr_RS@latin: Aragonski

en: Archive
sr_RS@latin: Arhiva

en: Archive Mailing
sr_RS@latin: Arhiviraj mailing

en: Archived
sr_RS@latin: Arhivirano

en: Are contributions of this type tax-deductible?
sr_RS@latin: Da li donacije ovog tipa mogu da se odbiju od poreza?

en: Are monies received into this account tax-deductible?
sr_RS@latin: Da li je moguće odbiti porez od novčanih iznosa primljenih na ovaj račun?

en: Are the access credentials correct?
sr_RS@latin: Da li su parametri pristupa tačni?

en: Are users required to complete this field?
sr_RS@latin: Da li korisnici moraju da popune ovo polje?

en: Are you sure you are ready to upgrade now?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da ste spremni za ažuriranje sada?

en: Are you sure you want delete this report? This action cannot be undone.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj izveštaj? Ova akcija je nepovratna.

en: Are you sure you want to add back into %1?
sr_RS@latin: Da li ste siguni da želite da dodate nazad u %1?

en: Are you sure you want to archive this mailing?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da arhivirate ovaj mailing?

en: Are you sure you want to be removed from the mailing list(s) shown below:
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da budete uklonjeni sa mailing liste(i) prikazanih ispod:

en: Are you sure you want to cancel this mailing?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da otkažete ovaj mailing?

en: Are you sure you want to cancel your registration for this event?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da otkažete registraciju za ovaj događaj?

en: Are you sure you want to close and export this batch?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da zatvorite i eksportujete ovu seriju?

en: Are you sure you want to close this batch?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da zatvorite ovu seriju?

en: Are you sure you want to close:
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da zatvorite:

en: Are you sure you want to confirm subscription for %1?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da potvrdite pretplatu za %1?

en: Are you sure you want to continue?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: Are you sure you want to delete
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete

en: Are you sure you want to delete <b>%1</b>?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete <b>%1</b>?

en: Are you sure you want to delete Campaign Page '%1'?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete stranicu Kampanje '%1'?

en: Are you sure you want to delete attached file.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete priloženi fajl?

en: Are you sure you want to delete attached file?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete priloženi fajl?

en: Are you sure you want to delete contact image.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete sliku kontakta?

en: Are you sure you want to delete the %1 survey?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obišete anketu %1 ?

en: Are you sure you want to delete the contact record and all related information for <strong>%1</strong>?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obišete zapis kontakta i sve povezane informacije za <strong>%1</strong>?

en: Are you sure you want to delete the group %1?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obišete grupu %1 ?

en: Are you sure you want to delete the note '%1'?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete belešku '%1'?

en: Are you sure you want to delete the selected Activities?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete izabrane aktivnosti?

en: Are you sure you want to delete the selected Grants? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these grants.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete označene grantove? Ova operacija je nepovratna i ukloniće sve transakcije povezane sa ovim grantovima

en: Are you sure you want to delete the selected cases? This will move the case(s) and all associated activities to the Trash.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete izabrane predmete? Ovo će ukloniti predmet(e) i sve povezane aktivnosti.

en: Are you sure you want to delete the selected contact(s)?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete izabrani kontakt(kontakte)?

en: Are you sure you want to delete the selected contributions? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these contributions.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete označene donacije? Ova operacija je nepovratna i ukloniće sve transakcije i aktivnosti povezane sa ovim donacijama.

en: Are you sure you want to delete the selected memberships? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these memberships.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete označena članstva? Ova operacija je nepovratna i ukloniće sve transakcije i aktivnosti povezane sa ovim članstvima.

en: Are you sure you want to delete the selected participations? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these participations.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete označene učesnike? Ova operacija je nepovratna i ukloniće sve transakcije i aktivnosti povezane sa ovim učesnicima.

en: Are you sure you want to delete the selected pledges? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these pledges.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete označene obaveze? Ova operacija je nepovratna i ukloniće sve transakcije povezane sa ovim obavezama.

en: Are you sure you want to delete this Campaign Page ?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete stranicu ove kampanje?

en: Are you sure you want to delete this Campaign?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu kampanju?

en: Are you sure you want to delete this Contribution page?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu stranicu za donacije?

en: Are you sure you want to delete this Event?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj događaj?

en: Are you sure you want to delete this Grant?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj grant?

en: Are you sure you want to delete this Personal Campaign Page?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu stranicu lične kampanje?

en: Are you sure you want to delete this Petition?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu peticiju?

en: Are you sure you want to delete this Relationship?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu vezu?

en: Are you sure you want to delete this Rule?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovo pravilo?

en: Are you sure you want to delete this address?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu adresu?

en: Are you sure you want to delete this case?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj predmet?

en: Are you sure you want to delete this mailing?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj mailing?

en: Are you sure you want to delete this mapping?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovo mapiranje?

en: Are you sure you want to delete this menu item:
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu stavku menija:

en: Are you sure you want to delete this note?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu belešku?

en: Are you sure you want to delete this premium?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu nagradu?

en: Are you sure you want to delete this price set?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj set cena?

en: Are you sure you want to delete this record?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj zapis?

en: Are you sure you want to delete this?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovo?

en: Are you sure you want to delete:
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete:

en: Are you sure you want to disable '%1' Price Set?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite set cena '%1' ?

en: Are you sure you want to disable the '%1' option ?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite '%1' opciju?

en: Are you sure you want to disable this ACL Role Assignment?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovu ACL dodelu uloga?

en: Are you sure you want to disable this ACL?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključitie ovaj ACL?

en: Are you sure you want to disable this CiviCRM Profile field?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovo polje u CiviCRM profilima ?

en: Are you sure you want to disable this Contact Type?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovaj tip kontakta?

en: Are you sure you want to disable this Event?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovaj događaj?

en: Are you sure you want to disable this Group?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovu grupu?

en: Are you sure you want to disable this Option?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovu opciju?

en: Are you sure you want to disable this Participant Status?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovaj status učesnika?

en: Are you sure you want to disable this component?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovu komponentu?

en: Are you sure you want to disable this custom data field?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovo sopstveno polje sa podacima?

en: Are you sure you want to disable this custom data group? Any profile fields that are linked to custom fields of this group will be disabled.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovu grupu korisničkih podataka? Sva profilna polja koja su povezana sa korisničkim poljima u ovoj grupi će biti isključena.

en: Are you sure you want to disable this financial account?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovaj finansijski račun?

en: Are you sure you want to disable this financial type?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovaj finansijski tip ?

en: Are you sure you want to disable this location type?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovaj tip lokacije?

en: Are you sure you want to disable this membership status rule?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite pravilo za ovaj status članstva?

en: Are you sure you want to disable this membership type?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovaj tip članstva?

en: Are you sure you want to disable this message tempate?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovaj šablon poruke?

en: Are you sure you want to disable this payment processor type?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovaj tip procesora uplate ?

en: Are you sure you want to disable this payment processor?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovaj procesor uplate?

en: Are you sure you want to disable this premium? This action will remove the premium from any contribution pages that currently offer it. However it will not delete the premium record - so you can re-enable it and add it back to your contribution page(s) at a later time.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovu nagradu? Ovim ćete ukloniti nagradu sa svih stranica za doniranje koje trenutno nude ovu nagradu, ali zapis o nagradi neće biti obrisan tako da se kasnije može ponovo uključiti i dodati na stranicu (stranice) za donacije.

en: Are you sure you want to disable this price field?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovo polje za cenu?

en: Are you sure you want to disable this profile?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovaj profil?

en: Are you sure you want to disable this record?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovaj zapis?

en: Are you sure you want to disable this relationship type?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovaj tip veze?

en: Are you sure you want to disable this relationship?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključite ovu vezu?

en: Are you sure you want to disable this?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da isključitie ovo?

en: Are you sure you want to disconnect "%1?". Doing so may permanently destroy data linkage.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da prekinete vezu sa "%1?". Ukoliko to učinite, moguće je da će povezanost podataka biti trajno prekinuta.

en: Are you sure you want to end this relationship?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da završite ovu vezu?

en: Are you sure you want to make a copy of this Contribution page?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da napravite kopiju ove stranicu za donacije?

en: Are you sure you want to make a copy of this Event?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da napravite kopiju ovog događaja?

en: Are you sure you want to make a copy of this Profile?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da napravite kopiju ovog profila?

en: Are you sure you want to make a copy of this price set?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da napravite kopiju ovog seta cena?

en: Are you sure you want to mark this pair of contacts as NOT duplicates?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da označite da ovaj par kontakata NISU duplikati?

en: Are you sure you want to mark this recurring contribution as cancelled?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da ovu periodičnu donaciju označite kao otkazanu?

en: Are you sure you want to permanently delete this mailing?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da permanentno obrišete ovaj mailing?

en: Are you sure you want to re-open:
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da ponovo otvorite:

en: Are you sure you want to reconnect \"%1\"?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da ponovo povežete \"%1\"?

en: Are you sure you want to remove this dedupe exception.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovo pravilo deduplikacije?

en: Are you sure you want to remove this premium product from this Contribution page?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu nagradu sa ove stranice?

en: Are you sure you want to remove this product form this page?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj proizvod sa ove stranice?

en: Are you sure you want to restore the selected cases? This operation will retrieve the case(s) and all associated activities from Trash.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da povratite izabrane predmete? Ova operacija će povratiti predmet(e) i sve  povezane aktivnosti iz kante.

en: Are you sure you want to restore the selected contact(s)? The contact(s) and all related data will be fully restored.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da povratite zapis odabranog kontakta(kontakata)? Ovaj kontakt (kontakti) i sve povezane informacije će biti povraćene.

en: Are you sure you want to resubscribe: %1 (%2)
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da ponovo prijavite: %1 (%2)

en: Are you sure you want to revert all changes?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da povratite sve izmene?

en: Are you sure you want to revert this template to the default for this workflow? You will lose any customizations you have made.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da vratite ovaj šablon u podrazumevani za ovaj tok rada? Izgubićete sve promene koje su unete.

en: Are you sure you want to revert this?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da povratite ovo u prehodno stanje?

en: Are you sure you want to set status to Cancelled for the selected participants?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da podesite status označenih učenika na otkazano?

en: Are you sure you want to unhold email of selected contact(s)?.
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da uklonite zadržavanje emaila za sledeći kontakt(kontakte)?

en: Are you sure you want to unsubscribe from %1?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da se odjavite sa %1?

en: Are you sure you would like to execute this job?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da izvršite ovaj posao?

en: Are you sure you would like to make a copy of the Label Format titled <strong>%1</strong>?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da napravite kopiju formata oznake pod nazivom <strong>%1</strong>?

en: Area Code
sr_RS@latin: Pozivni broj

en: Arguments
sr_RS@latin: Argumenti

en: Armenian
sr_RS@latin: Jermenski

en: Arranging adult day care for senior individuals
sr_RS@latin: Ugovaranje dnevne nege za starije osobe

en: Arrays in js format, e.g. [1, 2, 3, 'foo', 'bar', 'baz'].
sr_RS@latin:  Nizovi u js formatu, npr [1, 2, 3, 'foo', 'bar', 'baz'].

en: Artificial FK to original transaction (e.g. contribution) IF it is not an Activity. Table can be figured out through activity_type_id, and further through component registry.
sr_RS@latin: Veštački strani ključ ka originalnoj transkaciji (npr. donacija) AKO nije aktivnost. Tabela se može proveriti kroz activity_type_id, i dalje kroz registar komponenti.

en: As a result, actions like retrieving the CiviCRM news feed will fail. Talk to your server administrator or hosting company to rectify this.
sr_RS@latin: Kao rezultat, akcije kao što je preuzimanje CiviCRM feed-a sa novostima neće uspeti. Razgovarajte sa administratorom servera ili kompanijom za hostovanje da biste ispravili ovo.

en: As of
sr_RS@latin: od

en: As you are printing one label per membership your merge settings are being ignored
sr_RS@latin: Pošto štampate jednu oznaku po članstvu, podešavanja spajanja se ignorišu

en: Ascending
sr_RS@latin: Rastuće

en: Assamese
sr_RS@latin: Asamski jezik

en: Assess
sr_RS@latin: Procena

en: Assess A/B results on an on-going basis
sr_RS@latin: Procena A/B rezultata - konstantna

en: Assess A/B test at:
sr_RS@latin: Procena A/B rezultata u:

en: Asset
sr_RS@latin: Sredstvo

en: Asset Account is
sr_RS@latin: Račun sredstva je

en: Assign
sr_RS@latin: Dodeli

en: Assign %1
sr_RS@latin: Dodeli %1

en: Assign ACL Role
sr_RS@latin: Dodeli ACL ulogu

en: Assign Account
sr_RS@latin: Dodeli račun

en: Assign Case Role
sr_RS@latin: Dodeli ulogu u predmetu

en: Assign To
sr_RS@latin: Dodeli

en: Assign Transaction
sr_RS@latin: Dodeli transakciju

en: Assign Users to Roles
sr_RS@latin: Dodeli korisnike ulogama

en: Assign a specific level of engagement to this activity. Used for tracking constituents in ladder of engagement.
sr_RS@latin: Dodeli specifičan nivo interesovanja ovoj aktivnosti. Koristi se za praćenje korisnika u lestvici interesovanja.

en: Assign a unique name to each of your mailings. Select a naming convention that will help keep your mailings organized and easy to find when you want to review and compare mailing results. For example, if you do a monthly general-interest newsletter - you might use the following naming convention:
sr_RS@latin: Dodeli jedinstveni naziv svakoj vašoj pošti. Izaberi skup koji će pomoći da vaša pošta bude organizovana i laka da se pronađe kada želite da pregledate i uporedite rezultate pošte. Na primer, ako radite mesečni opšti interes bilten - možete koristiti sledeći skup imenovanja

en: Assign a unique name to each of your mass messages. Select a naming convention that will help keep your messages organized.
sr_RS@latin: Dodelite jedinstveni naziv svakoj vašoj masovnoj poruci. Izaberite set pravila koji će pomoći da vaše poruke budu organizovane.

en: Assign to
sr_RS@latin: Dodeli

en: Assign to Another Client
sr_RS@latin: Dodeli drugom klijentu

en: Assign to Batch
sr_RS@latin: Dodeli u seriju

en: Assign to Creator
sr_RS@latin: Dodeli autoru

en: Assigned
sr_RS@latin: Dodeljen

en: Assigned Activities
sr_RS@latin: Dodeljene aktivnosti

en: Assigned Financial Accounts
sr_RS@latin: Dodeljeni finansijski računi

en: Assigned name prefix, if any (e.g. 'Ms.', 'Dr.', 'Hon.' etc.).
sr_RS@latin: Dodeljeni prefiks, ukoliko postoji (npr. Gospodin, Gospođa, Dr itd.).

en: Assigned name suffix, if any (e.g. 'II', 'Jr.', 'Sr.' etc.).
sr_RS@latin: Dodeljeni sufiks, ukoliko postoji (npr. 'II', 'Jr', itd.).

en: Assigned to
sr_RS@latin: Dodeljen

en: Assigned to Contact
sr_RS@latin: Dodeljeno kontaktu

en: Assignee
sr_RS@latin: Asignat

en: Assignee Contact ID
sr_RS@latin: ID kontakta asignata

en: Assignee Email
sr_RS@latin: Email asignata

en: Assignee Name
sr_RS@latin: Ime asignata

en: Assignee Phone
sr_RS@latin: Telefon asignata

en: Associated Multi-Org Group
sr_RS@latin: Povezana Multiorganizaciona grupa

en: Associated Organization
sr_RS@latin: Povezana organizacija

en: Associated contribution is updated on membership type change.
sr_RS@latin: Povezana periodična donacija je ažurirana na tipu članstva.

en: Associated recurring contribution cannot be updated on membership type change.
sr_RS@latin: Povezana periodična donacija ne može biti ažurirana tokom promene tipa članstva.

en: Association Rule
sr_RS@latin: Pravilo asocijacije

en: At least one Group and Tag must be present for Custom Group / Tag search.
sr_RS@latin: Barem jedna grupa i tag moraju biti prisutni za pretragu sopstvenih grupa / tagova.

en: At least one contribution field needs to be mapped for update during update mode.
sr_RS@latin: Bar jedno polje donacije mora biti mapirano za ažuriranje tokom moda ažuriranja.

en: At least one fee should be entered for your Discount Set. If you do not see the table to enter discount fees, click the "Add Discount Set to Fee Table" button.
sr_RS@latin: Treba uneti bar jednu cenu za set popusta. Ukoliko ne vidite tabelu za unošenje sniženih cena, kliknite na dugme "Dodaj set popusta u tabelu sa cenama".

en: At least one payment option needs to be checked.
sr_RS@latin: Barem jedna opcija plaćanja mora biti čekirana.

en: At least one pledge frequency option needs to be checked.
sr_RS@latin: Barem jedna opcija učestalosti obaveze mora biti čekirana.

en: At least one recurring frequency option needs to be checked.
sr_RS@latin: Barem jedna opcija učestalosti periodične donacije mora biti čekirana.

en: At least one value must be selected if Honor Section is active
sr_RS@latin: Najmanje jedna vrednost mora da bude izabrana ako je odeljak Zaslužnih aktivan

en: Atleast one Custom Group must be present, for Custom Group search.
sr_RS@latin: Barem jedna grupa mora biti prisutna za pretragu sopstvenih grupa.

en: Atleast one Group must be present for search.
sr_RS@latin: Barem jedna grupa mora biti prisutna za pretragu

en: Attach File
sr_RS@latin: Priloži fajl

en: Attach PDF copy to receipts
sr_RS@latin: Zakačite PDF kopiju za račune

en: Attached
sr_RS@latin: U prilogu

en: Attached File
sr_RS@latin: Priloženi fajl

en: Attached To
sr_RS@latin: Prilog u

en: Attachment failed
sr_RS@latin: Prilaganje neuspelo

en: Attachment(s)
sr_RS@latin: Prilog(prilozi)

en: Attachment(s):
sr_RS@latin: Prilog(prilozi):

en: Attachments
sr_RS@latin: Prilozi

en: Attended
sr_RS@latin: Prisustvovao/la

en: Attendee
sr_RS@latin: Učesnik

en: Authenticated
sr_RS@latin: Potvrđeno

en: Authentication?
sr_RS@latin: Autentikacija?

en: Author
sr_RS@latin: Autor

en: Author Only
sr_RS@latin: Samo autor

en: Authorization token
sr_RS@latin: Token za autorizaciju

en: Auto Renew
sr_RS@latin: Automatsko obnavljanje

en: Auto Renew Options
sr_RS@latin: Opcije za automatsko obnavljanje

en: Auto Renew?
sr_RS@latin: Automatsko obnavljanje?

en: Auto Responder
sr_RS@latin: Auto-odgovori

en: Auto-Respond
sr_RS@latin: Auto-odgovora

en: Auto-Respond Message
sr_RS@latin: Poruka za automatski odgovor

en: Auto-Respond to Replies
sr_RS@latin: Automatski odgovor na odgovore?

en: Auto-Select Current User
sr_RS@latin: Automatska selekcija trenutnog korisnika

en: Auto-renew
sr_RS@latin: Automatsko obnavljanje

en: Auto-renew Memberships - You can offer constituents the option to have their membership renewed automatically AND use the membership price set feature if:
sr_RS@latin: Automatske obnove članstva - Korisnicima možete dati mogućnost automatskog obnavljanja članstva i korišćenja opcije seta cena za članstvo ako:

en: Auto-renew Memberships Only
sr_RS@latin: Samo automatske obnove članstva

en: Auto-renew Option
sr_RS@latin: Opcija automatskog obnavljanja

en: Auto-renew active
sr_RS@latin: Automatsko obnavljanje aktivno

en: Auto-renew error
sr_RS@latin: Automatsko obnavljanje - greška

en: Auto-renew required
sr_RS@latin: Automatsko obnavljanje se traži

en: Auto-renew?
sr_RS@latin: Automatsko obnavljanje?

en: Auto-renewal membership cancelled
sr_RS@latin: Automatska obnova članstva otkazana

en: Auto-respond to replies
sr_RS@latin: Automatski odgovor na odgovore

en: Auto-responder
sr_RS@latin: Automatsko odgovaranje

en: Autocomplete Contact Search
sr_RS@latin: Pretraga kontakta sa automatskim dovršavanjem

en: Autocomplete text field
sr_RS@latin: Tekstualno polje sa automatskim dovršavanjem

en: Autocomplete-Select
sr_RS@latin: Automatsko dovršavanje – Izbor

en: Automatic
sr_RS@latin: Automatsko

en: Automatic Batch
sr_RS@latin: Automatska grupa

en: Automatic Receipting
sr_RS@latin: Automatsko slanje priznanica

en: Automatic Synchronization Method
sr_RS@latin: Metod automatske sinhronizacije

en: Automatic renewal of %1 membership cancelled.
sr_RS@latin: Automatska obnova %1 članstva otkazana.

en: Automatic renewals are not supported by the currently available payment processors when the membership duration is greater than 1 year / 12 months.
sr_RS@latin: Automatsko produženje nije podržano od strane trenutnog procesora uplate kada je dužina članstva veća od 1 godine / 12 meseci.

en: Automatically Generated
sr_RS@latin: Automatski generisano

en: Automatically email a confirmation and receipt to %1?
sr_RS@latin: Automatski pošalji email sa potvrdom i priznanicom ka %1?

en: Automatically email a confirmation to %1?
sr_RS@latin: Automatski pošalji email sa potvrdom ka %1?

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to
sr_RS@latin: Automatski pošalji email sa potvrdom članstva i priznanicom

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1?
sr_RS@latin: Automatski pošalji email sa potvrdom članstva i priznanicom %1?

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1? OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
sr_RS@latin: Automatski pošalji email sa potvrdom članstva i priznanicom %1? ILI ako je uplata stigla od drugog kontakta, ovaj email će biti poslat tom kontaktu.

en: Automatically email a receipt for this payment to
sr_RS@latin: Automatski pošalji email sa priznanicom za ovu uplatu

en: Automatically email a receipt for this payment to %1?
sr_RS@latin: Automatski pošalji email sa priznanicom za ovu uplatu %1?

en: Automatically email a receipt to %1?
sr_RS@latin: Automatski pošalji email sa priznanicom na %1?

en: Automatically email an acknowledgment of this pledge to %1?
sr_RS@latin: Automatski pošalji email sa potvrdom za ovu obavezu %1?

en: Automatically email invoice when user purchases online
sr_RS@latin: Automatski pošalji profakturu emailom kada korisnik kupuje onlajn

en: Automatically renewing membership payments (if enabled for this page)
sr_RS@latin: Uplate za automatsko obnavljanje članstva (ako su omogućene za ovu stranicu)

en: Automatically update related contributions when Membership Type is changed
sr_RS@latin: Automatski apdejtuj uvezane donacije kada se Tip članstva promeni

en: Autorenew Membership Cancellation Notification
sr_RS@latin: Notifikacija o otkazivanju automatskog obnavljanja članarine

en: Available
sr_RS@latin: Dostupan/na

en: Available Countries
sr_RS@latin: Lista dostupnih zemalja

en: Available Currencies
sr_RS@latin: Dostupne valute

en: Available Languages
sr_RS@latin: Dostupni jezici

en: Available Languages (Multi-lingual)
sr_RS@latin: Dostupni jezici (Višejezično)

en: Available States and Provinces (by Country)
sr_RS@latin: Lista dostupnih država i provincija (prema zemlji)

en: Available for Dashboard?
sr_RS@latin: Dostupno na kontrolnoj tabli?

en: Avaric
sr_RS@latin: Avarski jezik

en: Average
sr_RS@latin: Prosek

en: Average (Soft Credits)
sr_RS@latin: Prosek (Zasluge)

en: Average Soft Credit
sr_RS@latin: Prosečna zasluga

en: Avery 5395 compatible labels with logo (4 up by 2, 59.2mm x 85.7mm)
sr_RS@latin: Oznake sa logotipom kompatibilne sa tipom Avery 5395 (4 x 2, 59,2 mm x 85,7 mm)

en: Avestan
sr_RS@latin: Avestanski jezik

en: Avg
sr_RS@latin: Prosek

en: Avg Amount
sr_RS@latin: Prosečan iznos

en: Avg Soft Credit Amount
sr_RS@latin: Prosečan iznos zasluge

en: Awaiting Information
sr_RS@latin: Čekaju se informacije

en: Awaiting approval
sr_RS@latin: Čeka odobrenje

en: Aymara
sr_RS@latin: Ajmarski jezik

en: Azerbaijani
sr_RS@latin: Azerbejdžanski jezik

en: BCC Confirmation To
sr_RS@latin: BCC potvrde ka

en: BCC Receipt To
sr_RS@latin: BCC priznanice za

en: BCC Receipts
sr_RS@latin: BCC priznanica

en: Back to "%1" event information
sr_RS@latin: Povratak na "%1" informacije o događaju

en: Back to Activities
sr_RS@latin: Nazad na aktivnosti

en: Back to Activity
sr_RS@latin: Nazad na aktivnost

en: Back to CiviMail
sr_RS@latin: Nazad u CiviMail

en: Back to Listings
sr_RS@latin: Nazad na listing

en: Back to Logging Summary
sr_RS@latin: Nazad na kratak pregled logovanja

en: Back to Mailing
sr_RS@latin: Nazad u mailing

en: Back to Profile Listings
sr_RS@latin: Nazad na listing profila

en: Back to Report
sr_RS@latin: Nazad na izveštaj

en: Back to Scheduled Jobs Listing
sr_RS@latin: Nazad na listing zakazanih poslova

en: Back to Search
sr_RS@latin: Nazad na pretragu

en: Back up your database before continuing.
sr_RS@latin: Uradite bekap vaše baze podataka pre nego što nastavite.

en: Backdrop Database Details
sr_RS@latin: Detalji Backdrop baze podataka

en: Backdrop Database Settings
sr_RS@latin: Podešavanja Backdrop baze podataka

en: Backdrop user permissions have been automatically set - giving anonymous and authenticated users access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
sr_RS@latin: Backdrop dozvole za korisnike su automatski podešene - anonimni i potvrđeni korisnici imaju pristup javnim CiviCRM formularima i funkcijama. Preporučujemo da uradite <a %1>Pregled dozvola</a> kako biste bili sigurni da odgovaraju vašim uslovima (<a %2>pročitajte više...</a>)

en: Backend Theme
sr_RS@latin: Bekend tema

en: Background Color
sr_RS@latin: Boja pozadine

en: Background Color Top Area
sr_RS@latin: Boja pozadine gornjeg dela strane

en: Backing up your database before importing is recommended, as there is no Undo for this. Are you sure you want to import now?
sr_RS@latin: Preporučljivo je uraditi bekap baze podataka pre importa s obzirom da je ovo nepovratna akcija. Da li ste sigurni da želite da importujete podatke?

en: Bad menu record in database
sr_RS@latin: Loš zapis menija u bazi podataka

en: Balance
sr_RS@latin: Bilans

en: Balance Amount
sr_RS@latin: Bilans

en: Balance Due
sr_RS@latin: Dugovanje

en: Balance Owed
sr_RS@latin: Dugovana suma

en: Bambara
sr_RS@latin: Bamanankan jezik

en: Bank Account Number
sr_RS@latin: Broj bankovnog računa

en: Bank Identification Number
sr_RS@latin: Identifikacioni broj banke

en: Bank Name
sr_RS@latin: Ime banke

en: Banking Fees
sr_RS@latin: Troškovi bankarstva

en: Bar
sr_RS@latin: Kružni grafikon

en: Bar Chart
sr_RS@latin: Trakasti grafikon

en: Bar Color
sr_RS@latin: Boja trake

en: Base
sr_RS@latin: Baza

en: Base URL for extension resources (images, stylesheets, etc).
sr_RS@latin: Bazni URL za resurse ekstenzija (slike, stylesheet, itd).

en: Based On
sr_RS@latin: Zasnovano na

en: Based on current data, approximately %1 contacts will receive a copy of the mailing.
sr_RS@latin: Sudeći po postojećim podacima, približno %1 kontakata će dobiti kopiju mailinga.

en: Bashkir
sr_RS@latin: Baškirski jezik

en: Basic Contact Type
sr_RS@latin: Osnovni tip kontakta

en: Basic Criteria
sr_RS@latin: Osnovni kriterijumi

en: Basque
sr_RS@latin: Baskijski jezik

en: Batch %1
sr_RS@latin: Grupa %1

en: Batch Complete
sr_RS@latin: Serija završena

en: Batch Created Date
sr_RS@latin: Serija kreirana datuma

en: Batch Data
sr_RS@latin: Serija - podaci

en: Batch Data Entry
sr_RS@latin: Grupni unos podataka

en: Batch Data Entry for Contributions
sr_RS@latin: Grupni unos podataka za donacije

en: Batch Data Entry for Memberships
sr_RS@latin: Unos podataka u seriju za članstva

en: Batch Data Entry for Pledge Payments
sr_RS@latin: Grupni unos podataka za uplate obaveza

en: Batch Deleted
sr_RS@latin: Serija obrisana

en: Batch Description
sr_RS@latin: Opis serije

en: Batch Exported Date
sr_RS@latin: Datum eksportovanja serije

en: Batch ID
sr_RS@latin: ID serije

en: Batch Merge All Duplicates
sr_RS@latin: Grupno spajanje svih duplikata

en: Batch Merge Duplicate Contacts
sr_RS@latin: Grupno spajanje dupliranih kontakata

en: Batch Merge Selected Duplicates
sr_RS@latin: Grupno spajanje odabraih duplikata

en: Batch Merge Task in progress
sr_RS@latin: Zadatak grupnog spajanja u toku

en: Batch Mode
sr_RS@latin: Režim grupe

en: Batch Modified Date
sr_RS@latin: Serija modifikovana datuma

en: Batch Name
sr_RS@latin: Ime grupe

en: Batch Name %1 %2
sr_RS@latin: Ime grupe %1 %2

en: Batch Number of Items
sr_RS@latin: Serija Broj stavki

en: Batch Payment Method
sr_RS@latin: Metod plaćanja serije

en: Batch Processed.
sr_RS@latin: Serija obrađena

en: Batch Processing
sr_RS@latin: Obrada serija

en: Batch Status
sr_RS@latin: Status grupe

en: Batch Title
sr_RS@latin: Naslov grupe

en: Batch Total
sr_RS@latin: Ukupno u seriji

en: Batch Type
sr_RS@latin: Tip grupe

en: Bcc Confirm
sr_RS@latin: bcc potvrde

en: Be sure addres name is enabled %link
sr_RS@latin: Potvrdite da je naziv adrese uključen %link

en: Because you set an End Date for a lifetime membership, This must be set to "Override Permanently"
sr_RS@latin: Pošto ste podesili datum završetka za doživotno članstvo, ova opcija mora biti podešena na "Permanentno redefinisano"

en: Because your session timed out, we have reset the search page.
sr_RS@latin: Pošto je vaša sesija gotova, resetovali smo stranicu za pretragu.

en: Become a supporter by creating a Personal Campaign Page:
sr_RS@latin: Podržite tako što ćete kreirati stranicu lične kampanje:

en: Before Premiums
sr_RS@latin: Pre nagrade

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your bulk folder.
sr_RS@latin: Pre nego što dodamo vaš potpis morate potvrditi vašu email adresu tako što ćete kliknuti na link za aktivaciju u emailu za potvrdu. Ponekad su emailovi za potvrdu označeni kao spam i pomereni u vaš spam folder.

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your spam folder.
sr_RS@latin: Pre nego što dodamo vaš potpis morate potvrditi vašu email adresu tako što ćete kliknuti na link za aktivaciju u emailu za potvrdu. Ponekad su emailovi za potvrdu označeni kao spam i pomereni u vaš spam folder.

en: Beginning Date
sr_RS@latin: Datum početka

en: Beginning site move process...
sr_RS@latin: Započet proces prenosa sajta...

en: Belarusian
sr_RS@latin: Beloruski jezik

en: Below is a sample of the first %1 recipients.
sr_RS@latin: Ispod je primer prvih %1 primalaca.

en: Below website menu
sr_RS@latin: Ispod menija vebsajta

en: Benefits Specialist
sr_RS@latin: Stručnjak za beneficije

en: Benefits Specialist is
sr_RS@latin: Stručnjak za beneficije je

en: Bengali
sr_RS@latin: Bengalski jezik

en: Between %1 and %2
sr_RS@latin: Između %1 i %2

en: Bihari
sr_RS@latin: Biharski jezik

en: Billing
sr_RS@latin: Naplata

en: Billing Address
sr_RS@latin: Adresa za naplatu

en: Billing Address location
sr_RS@latin: Lokacije adrese za naplatu

en: Billing First Name
sr_RS@latin: Ime za naplatu

en: Billing Last Name
sr_RS@latin: Prezime za naplatu

en: Billing Middle Name
sr_RS@latin: Srednje ime za naplatu

en: Billing Mode
sr_RS@latin: Mod naplate

en: Billing Name and Address
sr_RS@latin: Ime i adresa za naplatu

en: Billing address required
sr_RS@latin: Adresa za naplatu neophodna

en: Billing details for the recurring contribution of %1, every %2 %3 have been updated.
sr_RS@latin: Detalji naplate za periodičnu donaciju %1, svakog %2 %3 su ažurirani.

en: Billing details for your automatically renewed %1 membership have been updated.
sr_RS@latin: Detalji naplate za vaše automatski osveženo članstvo u %1 su ažurirani.

en: Billing details for your recurring contribution of %1, every %2 %3 have been updated.
sr_RS@latin: Detalji naplate za periodičnu donaciju %1, svakog %2 %3 su ažurirani.

en: Billing first name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
sr_RS@latin: Ime za naplatu u vreme kreiranja tokena. Korisno za proveru u slučaju prevare

en: Billing last name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
sr_RS@latin: Prezime za naplatu u vreme kreiranja tokena. Korisno za proveru u slučaju prevare

en: Billing location for this contact
sr_RS@latin: Lokacija za naplatu ovoga kontakta

en: Birth Date
sr_RS@latin: Datum rođenja

en: Birth Date (if present)
sr_RS@latin: Datum rođenja (ukoliko je prisutan)

en: Birth and deceased dates. Only year, month and day fields are supported.
sr_RS@latin: Datumi rođenja i smrti. Podržana su samo polja za godinu, mesec i dan.

en: Birth-Date
sr_RS@latin: Datum rođenja

en: Birthdate
sr_RS@latin: Datum rođenja

en: Bislama
sr_RS@latin: Bislama jezik

en: Blank column at the Begining
sr_RS@latin: Prazna kolona na početku

en: Blank column at the End
sr_RS@latin: Prazna kolona na kraju

en: Blog Feed URL
sr_RS@latin: URL za blog fid

en: Blog feed URL used by the blog dashlet
sr_RS@latin: URL blog fid korišćen od strane blog dašleta

en: Body
sr_RS@latin: Sadržaj poruke

en: Body - HTML
sr_RS@latin: HTML sadržaja poruke

en: Body - HTML Format
sr_RS@latin: Sadržaj poruke - HTML format

en: Body - TEXT Format
sr_RS@latin: Sadržaj poruke - TEKST format

en: Body - Text
sr_RS@latin: Tekst sadržaja poruke

en: Body HTML
sr_RS@latin: HTML sadržaja poruke

en: Body Html
sr_RS@latin: HTML sadržaja poruke

en: Body Only
sr_RS@latin: Samo sadržaj poruke

en: Body Text
sr_RS@latin: Tekst sadržaja poruke

en: Body and Subject
sr_RS@latin: Tekst i predmet

en: Body of the component in html format.
sr_RS@latin: Sadržaj komponente u html formatu.

en: Body of the component in text format.
sr_RS@latin: Sadržaj komponente u tekstualnom formatu.

en: Body of the mailing in html format.
sr_RS@latin: Sadržaj mailinga u html formatu.

en: Body of the mailing in text format.
sr_RS@latin: Sadržaj mailinga u tekstualnom formatu.

en: Bookkeeping Transactions Report
sr_RS@latin: Izveštaj o knjigovodstvenim transakcijama

en: Boolfield is locked
sr_RS@latin: Boolfield zaključan

en: Boolfield is unlocked
sr_RS@latin: Boolfield otključan

en: Border Color
sr_RS@latin: Boja ivica

en: Bosnian
sr_RS@latin: Bosanski jezik

en: Both
sr_RS@latin: Oba

en: Bottom Margin
sr_RS@latin: Donja margina

en: Bounce Count
sr_RS@latin: Broj odbijenih

en: Bounce Date
sr_RS@latin: Datum odbijanja

en: Bounce ID
sr_RS@latin: ID odbijanja

en: Bounce Pattern ID
sr_RS@latin: ID obrasca odbijanja

en: Bounce Processing
sr_RS@latin: Obrada odbijenih mailova

en: Bounce Processing <strong>(Default)</strong>
sr_RS@latin: Obrada odbijenih mailova <strong>(Podrazumevani)</strong>

en: Bounce Rate
sr_RS@latin: Stopa odbijenih mailova

en: Bounce Reason
sr_RS@latin: Razlog odbijanja

en: Bounce Report for mailings
sr_RS@latin: Izveštaj o odbijenim mailovima

en: Bounce Type
sr_RS@latin: Tip odbijanja

en: Bounce Type Description
sr_RS@latin: Opis tipa odbijanja

en: Bounce Type ID
sr_RS@latin: ID tipa odbijanja

en: Bounce Type Name
sr_RS@latin: Ime tipa odbijanja

en: Bounce Types
sr_RS@latin: Tipovi odbijanja

en: Bounce type(s)
sr_RS@latin: Tip(ovi) odbijanja

en: Bounced
sr_RS@latin: Odbijen

en: Bounces
sr_RS@latin: Odbijenih

en: Breton
sr_RS@latin: Bretonski jezik

en: Browse Sent Mailings
sr_RS@latin: Pregledaj poslate mailinge

en: Browse events of type '%1'
sr_RS@latin: Pregledaj događaje tipa '%1'

en: Browse more events
sr_RS@latin: Pregledaj još događaja

en: Browse to the <strong>TEXT</strong> message file you have prepared for this SMS.
sr_RS@latin: Izaberite <strong>Tekstualnu</strong> poruku koju ste pripremili za ovaj SMS.

en: Browse to the <strong>file</strong> you want to upload.
sr_RS@latin: Izaberite <strong>fajl</strong> koji želite da postavite.

en: Browse/Upload Image
sr_RS@latin: Pregledaj / postavi slike

en: Browseable Directories
sr_RS@latin: Pretraživi direktorijumi

en: Bulgarian
sr_RS@latin: Bugarski

en: Bulk
sr_RS@latin: Grupno

en: Bulk Email
sr_RS@latin: Grupni email

en: Bulk Email Sent.
sr_RS@latin: Grupni email je poslat.

en: Bulk Mailing for Email %1?
sr_RS@latin: Slanje mailinga za Email %1?

en: Bulk Mailings
sr_RS@latin: Grupni mailing

en: Bulk Mailings?
sr_RS@latin: Grupni mailing?

en: Burmese
sr_RS@latin: Burmanski jezik

en: Button Background Color
sr_RS@latin: Boja pozadine za dugme

en: Button Text Color
sr_RS@latin: Boja teksta za dugme

en: Button Text must be less than 64 characters.
sr_RS@latin: Tekst za dugme mora imati manje od 64 karaktera.

en: Button Title
sr_RS@latin: Naslov dugmeta

en: Button URL
sr_RS@latin: URL dugmeta

en: Button title.
sr_RS@latin: Naslov dugmeta

en: By %1
sr_RS@latin: Po %1

en: By Contact Type
sr_RS@latin: Po tipu kontakta

en: By Country
sr_RS@latin: Po zemlji

en: By Distance from a Location
sr_RS@latin: Po udaljenosti od lokacije

en: By Gender
sr_RS@latin: Po polu

en: By Grant Type
sr_RS@latin: Po tipu granta

en: By Region
sr_RS@latin: Po regionu

en: By Relationship
sr_RS@latin: Po vezi

en: By World Region
sr_RS@latin: Po regionu

en: By changing the relative URLs included in the snippet to absolute URLs (e.g. change "/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD" to "https://yourdomain.com/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD") you will be able to use the snippet on any website.
sr_RS@latin: Menjanjem relativnih URL-ova uključenih u isečak u apsolutne URL-ove (npr. promenite "/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD" u "https://yourdomain.com/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD") moći ćete da koristite isečak na bilo kom veb-sajtu.

en: By default, CiviCRM now disables the ability to import directly from SQL. To use this feature, you must explicitly grant permission 'import SQL datasource'.
sr_RS@latin: Podrazumevano, CiviCRM sada isključuje mogućnost uvoza direktno iz SQL-a. Da biste koristili ovu funkciju, morate izričito da dodelite dozvolu 'uvezi SQL izvor podataka'.

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, users with Administer CiviCRM permission can configure one or more general email addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: "Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;
sr_RS@latin: Podrazuveno podešavanje CiviCRMa je da koristi primarnu email adresu ulogovanog korisnika kao OD adresu prilikom slanja emailova kontaktima. Korisnici koji imaju dozvolu za Administraciju CiviCRMa mogu definisati jednu ili više opštih email adresa koje će biti ponuđene kao alternativa. PRIMER: "Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, you can use this page to define one or more general Email Addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: <em>"Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
sr_RS@latin: Podrazuveno podešavanje CiviCRMa je da koristi primarnu email adresu ulogovanog korisnika kao OD adresu prilikom slanja emailova kontaktima. Na ovoj stranici možete definisati jednu ili više opštih email adresa koje će biti ponuđene kao alternativa. PRIMER: <em>"Info tim" &lt;infotim@primer.org&gt;</em>

en: By default, CiviCRM uses the provider which are set active and the default provider is selected. User with administer CiviCRM permission can add a new Provider
sr_RS@latin: Podrazumevano, CiviCRM koristi dobavljača koji je podešen kao aktivan, a podrazumevani dobavljač je izabran. Korisnik sa dozvolom Administriraj CiviCRM može da doda novog dobavljača

en: By default, CiviCRM will generate front-facing pages using the home page at %1 as its base. If you want to use a different template for CiviCRM pages, set the path here.
sr_RS@latin: Podrazumevano, CiviCRM će kreirati javne stranice koristeći početnu stranicu na %1 kao svoju osnovu. Ako želite da koristite drugačiji šablon za CiviCRM stranice, podesite putanju ovde.

en: By default, CiviCRM will generate front-facing pages using the home page at http://wp/ as its base. If you want to use a different template for CiviCRM pages, set the path here.
sr_RS@latin: Prema predefinisanom podešavanju (default podešavanju), CiviCRM  će generisati front stranice koristeći home stranicu na http://wp/ kao svoju osnovu. Ukolliko želite da koristite neki drugi šablon za CiviCRM stranice, podesite putanju ovde.

en: By default, both methods get all events whose starting date is greater than or equal to the current date. However, you can modify this by passing additional parameters in the URL:
sr_RS@latin: Oba metoda podrazumevano dobijaju sve događaje čiji je datum početka veći od ili jednak trenutnom datumu. Međutim, ovo možete da izmenite tako što ćete uneti dodatne parametre u URL adresu:

en: By default, your event will use the Unsupervised duplicate matching rule to match participants in anonymous registrations with existing individuals. You may select another rule to use for this event instead. Make sure that your included profile(s) contain the fields needed by your matching rule.
sr_RS@latin: Događaj će podrazumevano kroistiti pravilo pronalaženja duplikata bez nadzora za pronalaženje učesnika u anonimnim registracijama sa postojećim osobama. Umesto toga, možete da izaberete da koristite drugo pravilo za ovaj događaj. Uverite se da obuhvaćeni profili sadrže polja koja su obavezna za primenu pravila pronalaženja.

en: By relationship to case client
sr_RS@latin: Po odnosu/vezi sa klijentom iz predmeta

en: Bypass email confirmation
sr_RS@latin: Zaobiđi email potvrdu

en: Bypass the email verification.
sr_RS@latin: Zaobiđi email verifikaciju

en: CAUTION: The following features are NOT available for custom fields in 'multiple record' custom set:
sr_RS@latin: OPREZ: Sledeće funkcije NISU dostupne za prilagođena polja u prilagođenom setu 'više zapisa':

en: CC Confirmation To
sr_RS@latin: CC potvrde ka

en: CC Receipt To
sr_RS@latin: CC priznanice za

en: CC Receipts
sr_RS@latin: CC priznanica

en: CKEditor Saved
sr_RS@latin: CKEditor sačuvan

en: CMS Unique Identifier
sr_RS@latin: CMS jedinstveni identifikator

en: CMS User
sr_RS@latin: CMS korisnik

en: CMS User?
sr_RS@latin: CMS korisnik?

en: CMS Users Table Name
sr_RS@latin: Naziv tabele CMS korisnika

en: CREDIT ADVICE
sr_RS@latin: KREDITNA NOTA

en: CREDIT NOTE
sr_RS@latin: OBAVEŠTENJE O POTRAŽIVANJU

en: CVV required for backoffice?
sr_RS@latin: Da li je CVV potreban za bekofis?

en: Cache ID
sr_RS@latin: Sačuvaj ID u keš

en: Cache Key
sr_RS@latin: Ključ keša

en: Cache Minutes
sr_RS@latin: Keširaj beleške

en: Cache Modified Date
sr_RS@latin: Sačuvaj izmenjeni datum u keš

en: Cache dashlet for
sr_RS@latin: Keširaj komponentu kontrolne table za

en: Cache has been cleared and menu has been rebuilt successfully.
sr_RS@latin: Keš je očišćen i meni je uspešno ponovo izgrađen.

en: Calculated end date (either end date or date all installments will be made)
sr_RS@latin: Izračunati datum kraja (datum kraja ili datum kada će sve rate biti isplaćene)

en: Calendar
sr_RS@latin: Kalendar

en: Campaign
sr_RS@latin: Kampanja

en: Campaign %1 %2
sr_RS@latin: Kampanja %1 %2

en: Campaign %1 has been saved.
sr_RS@latin: Kampanja %1 je sačuvana.

en: Campaign Contribution
sr_RS@latin: Donacija kampanji

en: Campaign Created Date
sr_RS@latin: Kampanja kreirana datuma

en: Campaign Description
sr_RS@latin: Opis kampanje

en: Campaign End Date
sr_RS@latin: Datum završetka kampanje

en: Campaign Ends
sr_RS@latin: Kampanja se završava

en: Campaign External ID
sr_RS@latin: Eksterni ID kampanje

en: Campaign Goals
sr_RS@latin: Ciljevi kampanje

en: Campaign Group ID
sr_RS@latin: Grupni ID kampanje

en: Campaign Group Type
sr_RS@latin: Grupni tip kampanje

en: Campaign Group id.
sr_RS@latin: Grupni ID kampanje.

en: Campaign ID
sr_RS@latin: ID kampanje

en: Campaign Modified Date
sr_RS@latin: Kampanja modifikovana datuma

en: Campaign Name
sr_RS@latin: Naziv kampanje

en: Campaign Start Date
sr_RS@latin: Datum početka kampanje

en: Campaign Status
sr_RS@latin: Status kampanje

en: Campaign Title
sr_RS@latin: Naslov kampanje

en: Campaign Type
sr_RS@latin: Tip kampanje

en: Campaign ended on %1
sr_RS@latin: Kampanja se završava %1

en: Campaign ends on %1
sr_RS@latin: Kampanja se završava %1

en: Campaign has been deleted.
sr_RS@latin: Kampanja je obrisana.

en: Campaign is ongoing
sr_RS@latin: Kampanja je u toku

en: Campaign starts on %1
sr_RS@latin: Kampanja počinje %1

en: Campaigns
sr_RS@latin: Kampanje

en: Can I access/create InnoDB tables in the database?
sr_RS@latin: Da li mogu da pristupim/kreiram InnoDB tabele u bazi podataka?

en: Can I access/create the database?
sr_RS@latin: Mogu li da pristupim/kreiram bazu podataka?

en: Can I create lock tables in the database?
sr_RS@latin: Mogu li da kreiram zaključane tabele u bazi podataka?

en: Can I create temporary tables in the database?
sr_RS@latin: Mogu li da kreiram privremene tabele u bazi podataka?

en: Can I create triggers in the database?
sr_RS@latin: Mogu lida kreiram okidače u bazi podataka?

en: Can not set this field Required and View Only at the same time.
sr_RS@latin: Ne možete istovremeno podesiti ovo polje kao Obavezno i Samo za pregled.

en: Can people share the event through social media?
sr_RS@latin: Da li je moguće deljenje događaja preko društvenih mreža?

en: Can people share the petition through social media?
sr_RS@latin: Da li je dozvoljeno deljenje ove peticije putem durštvenih mreža?

en: Can process recurring contributions
sr_RS@latin: Može obrađivati periodične donacije

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and make a contribution? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
sr_RS@latin: Da li 'vlasnik' stranice za ličnu kampanju može da koristi funkciju Recite prijatelju kako bi poslao poziv putem emaila ljudima da posete njegovu stranicu i doniraju? Beleška: Emailovi poslati uz pomoć funkcije Recite prijatelju automatski sadrže link ka stranici kampanje pošiljaoca.

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and register or contribute? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
sr_RS@latin: Da li 'vlasnik' stranice za ličnu kampanju može da koristi funkciju Recite prijatelju kako bi poslao poziv putem emaila ljudima da posete njegovu stranicu i registruju se i doniraju? NAPOMENA: Emailovi poslati uz pomoć funkcije Recite prijatelju automatski sadrže link ka stranici kampanje pošiljaoca.

en: Can they also set an interval (e.g. every '3' months)?
sr_RS@latin: Da li korisnici mogu da podese interval (npr. svaka '3' meseca)?

en: Can this membership type be used for self-service signups ('Public'), or is it only for CiviCRM users with 'Edit Contributions' permission ('Admin').
sr_RS@latin: Da li je ovaj tip članstva dostupan korisnicima koji se sami registruju ('Javni') ili može biti dodeljen samo od strane CRM korisnika sa 'Uredi donacije' dozvolom ('Admin').

en: Can users also set an interval (e.g. every '3' months)?
sr_RS@latin: Da li korisnici mogu da podese interval (npr. svaka '3' meseca)?

en: Can you search on this field in the Advanced and component search forms? Also determines whether you can include this field as a display column and / or filter in related detail reports.
sr_RS@latin: Možete li da pretražujete u ovom polju u formularu napredne pretrage i formularu pretrage komponente? Takođe određuje da li možete da uključite ovo polje kao kolonu za prikaz i/ili filter u povezanim detaljnim izveštajima.

en: Can't find the a MySQL server on '%1'.
sr_RS@latin: MySQL server na '%1' nije pronađen.

en: Can't find your form? Make sure it is active.
sr_RS@latin: Ne možete da nađete vaš formular? Proverite da li je aktivan.

en: Can't set default option for an unchecked membership type.
sr_RS@latin: Ne možete podesiti podrazumevanu opciju za neštikliran tip članstva.

en: Cancel
sr_RS@latin: Otkaži

en: Cancel Auto Renew Subscription
sr_RS@latin: Otkaži automatsko obnavljanje pretplate

en: Cancel Auto-renewal
sr_RS@latin: Otkaži automatsko obnavljanje

en: Cancel Automatic Membership Renewal
sr_RS@latin: Otkaži automatsko obnavljanje članstva

en: Cancel Button Text
sr_RS@latin: Tekst - dugme za otkazivanje

en: Cancel Date
sr_RS@latin: Datum otkazivanja

en: Cancel Mailing
sr_RS@latin: Otkaži mailing

en: Cancel Pledge
sr_RS@latin: Otkaži obavezu

en: Cancel Reason
sr_RS@latin: Razlog otkazivanja

en: Cancel Recurring Contribution
sr_RS@latin: Otkaži periodičnu donaciju

en: Cancel Redirect
sr_RS@latin: Otkaži preusmeravanje

en: Cancel Redirect URL
sr_RS@latin: Otkaži URL preusmeravanja

en: Cancel Registration
sr_RS@latin: Otkaži registraciju

en: Cancel Registration for Event Participation
sr_RS@latin: Otkaži registraciju učešća na događaju

en: Cancel Registrations
sr_RS@latin: Otkaži registracije

en: Cancel Related Membership
sr_RS@latin: Otkaži povezano članstvo

en: Cancel registration
sr_RS@latin: Otkaži registraciju

en: Canceled
sr_RS@latin: Otkazano

en: Cancellation / Refund Reason
sr_RS@latin: Razlog otkazivanja / refundiranja

en: Cancellation Date
sr_RS@latin: Datum otkazivanja

en: Cancellation Reason
sr_RS@latin: Razlog otkazivanja

en: Cancellation or Refund Information
sr_RS@latin: Informacije o otkazivanju ili refundiranju

en: Cancellation or Transfer Time Limit
sr_RS@latin: Rok za otkazivanje ili prenošenje registracije

en: Cancellation or transfer time limit (hours)
sr_RS@latin: Rok za otkazivanje ili prenošenje registracije (u satima)

en: Cancellations are not refundable.
sr_RS@latin: Otkazivanja se ne refundiraju.

en: Cancelled
sr_RS@latin: Otkazan

en: Cancelled / Refunded Date
sr_RS@latin: Otkazano / refundirano datuma

en: Cancelled Date
sr_RS@latin: Datum otkazivanja

en: Cancelled/Refunded
sr_RS@latin: Otkazano/Refundirano

en: Cancelling this pledge will also cancel any scheduled (and not completed) pledge payments.
sr_RS@latin: Otkazivanjem ove obaveze ćete otkazati sve zakazane (neizvršene) uplate obaveze.

en: Cannot
sr_RS@latin: Nemoguće

en: Cannot Delete
sr_RS@latin: Nemoguće obrisati

en: Cannot add or update profile field "%1" with combination of Household or Organization or any subtypes of Household or Organization.
sr_RS@latin: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip "%1" u kombinaciji sa tipovima Domaćinstvo, Organizacija ili bilo koji podtip Domaćinstva ili Organizacije.

en: Cannot add or update profile field Contact Subtype as profile type is not one of Individual, Household or Organization.
sr_RS@latin: Nije moguće dodati ili ažurirati polje profila Podtipa kontakta jer tip profila nije jedna od opcija Pojedinac, Domaćinstvo ili Organizacija.

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of "%2".
sr_RS@latin: Ne možete dodati ili ažurirati polja profila čiji je tip "%1" u kombinaciji sa drugim podtipom osim sa "%2".

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of subtype other than "%1".
sr_RS@latin: Ne možete dodati ili ažurirati polja profila čiji je tip "%1" u kombinaciji sa drugim podtipom osim sa "%1".

en: Cannot add or update profile field type Activity with combination Participant or Membership or Contribution
sr_RS@latin: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip Aktivnost u kombinaciji sa tipovima Učesnik, Članstvo ili Donacija

en: Cannot add or update profile field type Contribution with combination of Activity or Membership or Participant or Household or Organization
sr_RS@latin: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip Donacija u kombinaciji sa tipovima Aktivnost, Članstvo, Učesnik, Domaćinstvo ili Organizacija

en: Cannot add or update profile field type Household with combination of Individual or Organization or Activity
sr_RS@latin: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip Domaćinstvo u kombinaciji sa tipovima Pojedinac, Organizacija ili Aktivnost

en: Cannot add or update profile field type Individual with combination of Household or Organization
sr_RS@latin: Nije moguće dodati ili ažurirati tip polja profila Pojedinac sa kombinacijom Domaćinstvo ili Organizacija

en: Cannot add or update profile field type Membership with combination of Activity or Participant or Contribution or Household or Organization
sr_RS@latin: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip Članstvo u kombinaciji sa tipovima Aktivnost, Učesnik, Članstvo, Donacija, Domaćinstvo ili Organizacijoa.

en: Cannot add or update profile field type Organization with combination of Household or Individual or Activity
sr_RS@latin: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip Organizacija u kombinaciji sa tipovima Domaćinstvo, Pojedinac ili Aktivnost

en: Cannot add or update profile field type Participant with combination of Activity or Membership or Contribution or Household or Organization.
sr_RS@latin: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip Učesnik u kombinaciji sa tipovima Aktivnost, Članstvo, Donacija, Domaćinstvo ili Organizacija.

en: Cannot change contribution status from %1 to %2.
sr_RS@latin: Ne možete promeniti status ove donacije sa %1 na %2.

en: Cannot combine other option with 'Any'.
sr_RS@latin: Ne možete kombinovati drugu opciju sa 'Bilo koji'.

en: Cannot create custom table because %1 is already a core table.
sr_RS@latin: Nemoguće je kreiranje sopstvene/korisničke tabele zato što je %1 već osnovna tabela.

en: Cannot delete Premium
sr_RS@latin: Nemoguće je obrisati ovu nagradu

en: Cannot determine the version of MySQL installed. Please ensure at least version %1 is installed.
sr_RS@latin: Nemoguće je odrediti verziju MySQL-a. Proverite da li je verzija SQL-a bar %1.

en: Cannot enable this UF field since the used custom field is disabled.
sr_RS@latin: Nije moguće uključiti ovo UF polje jer je korišćeno prilagođeno polje isključeno.

en: Cannot find participant ID
sr_RS@latin: Nemoguće je naći ID učesnika

en: Cannot have same groups in Include Group(s) and Exclude Group(s).
sr_RS@latin: Ne možete imati iste grupe u Uključi grupu(grupe) i Isključi grupu(grupe).

en: Cannot have same sms in Include mailing(s) and Exclude mailing(s).
sr_RS@latin: Ne možete staviti isti sms u Uključi mail(ove) i Isključi mail(ove).

en: Cannot have two clauses with different types: %1, %2
sr_RS@latin: Nije moguće imati dva izraza različitih tipova: %1, %2

en: Cannot merge a contact with itself.
sr_RS@latin: Ne možete spojiti kontakt sa samim sobom.

en: Cannot merge because one contact (ID %1) has been deleted.
sr_RS@latin: Spajanje je nemoguće zato što je jedan kontakt (ID %1) obrisan.

en: Cannot open link. Unrecognized mode.
sr_RS@latin: Nemoguće je otvoriti link. Mod nije prepoznat.

en: Cannot send a test email because your user record does not have a valid email address.
sr_RS@latin: Nemoguće je poslati test email zato što vaš zapis o korisniku ne sadrži važeću email adresu.

en: Cannot set this field "Active" since the selected custom field is disabled.
sr_RS@latin: Nemoguće je podesiti ovo polje kao "Aktivno" zato što je odabrano korisničko/sopstveno polje isključeno.

en: Cannot uninstall this extension - there is at least one payment processor using the payment processor type provided by it.
sr_RS@latin: Nemoguće je deinstalirati ovu ekstenziju - postoji barem jedan procesor uplata koji koristi tip procesora uplate iz ove ekstenzije.

en: Canvass
sr_RS@latin: Istraživanje

en: Capacity
sr_RS@latin: Kapacitet

en: Card Number %1 %2
sr_RS@latin: Broj kartice  %1 %2

en: Card Type
sr_RS@latin: Tip kartice

en: Card Type %1 %2
sr_RS@latin: Tip kartice %1 %2

en: Card Type ID
sr_RS@latin: ID tipa kartice

en: Card declined by bank. Please try with a different card.
sr_RS@latin: Banka je odbila karticu. Pokušajte sa drugom karticom.

en: Card expiration date cannot be a past date.
sr_RS@latin: Datum isteka kartice ne može biti u prošlosti.

en: Card reported lost or stolen. This incident will be reported.
sr_RS@latin: Kartica je prijavljena kao izgubljena ili ukradena. Ovaj pokušaj će biti prijavljen.

en: Cart ID
sr_RS@latin: ID korpe

en: Cascade Type
sr_RS@latin: Kaskadni tip

en: Case
sr_RS@latin: Predmet

en: Case %1 All Cases
sr_RS@latin: Predmet %1 Svi predmeti

en: Case %1 My Cases
sr_RS@latin: Predmet %1 Moji predmeti

en: Case %1 copied from contact id %2 to contact id %3 via merge. New Case ID is %4.
sr_RS@latin: Predmet %1 kopiran iz kontakta ID %2 u kontakt ID %3 spajanjem. Novi ID predmeta je %4.

en: Case %1 merged into case %2
sr_RS@latin: Predmet %1 spojen sa predmetom %2

en: Case %1 reassigned client from %2 to %3. New Case ID is %4.
sr_RS@latin: Predmet %1 - klijent je ponovo dodeljen sa %2 na %3. Novi ID predmeta je %4.

en: Case Activities
sr_RS@latin: Aktivnosti u predmetu

en: Case Activity
sr_RS@latin: Predmet - aktivnost

en: Case Activity ID
sr_RS@latin: ID Aktivnosti predmeta

en: Case Contact ID
sr_RS@latin: ID Kontakta za predmet

en: Case Deleted
sr_RS@latin: Predmet obrisan

en: Case Detail Report
sr_RS@latin: Izveštaj o detaljima predmeta

en: Case Details
sr_RS@latin: Predmet - detalji

en: Case End
sr_RS@latin: Kraj predmeta

en: Case ID
sr_RS@latin: ID predmeta

en: Case Id not found.
sr_RS@latin: ID Predmeta nije pronađen.

en: Case Manager
sr_RS@latin: Menadžer predmeta

en: Case Resources
sr_RS@latin: Resursi predmeta

en: Case Role
sr_RS@latin: Uloga u predmetu

en: Case Role has been deleted successfully.
sr_RS@latin: Uloga u predmetu je uspešno obrisana.

en: Case Role(s)
sr_RS@latin: Predmet - Uloga(uloge)

en: Case Roles
sr_RS@latin: Uloge u predmetu

en: Case Search
sr_RS@latin: Pretraga predmeta

en: Case Start
sr_RS@latin: Početak predmeta

en: Case Start Date changed successfully.
sr_RS@latin: Datum početka predmeta je uspešno promenjen.

en: Case Status
sr_RS@latin: Status predmeta

en: Case Statuses
sr_RS@latin: Statusi predmeta

en: Case Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled predmeta

en: Case Summary Report
sr_RS@latin: Izveštaj - kratak pregled predmeta

en: Case Tag(s)
sr_RS@latin: Tag(ovi) predmeta

en: Case Tags
sr_RS@latin: Tagovi predmeta

en: Case Tags %1
sr_RS@latin: Tagovi predmeta %1

en: Case Time Spent Report
sr_RS@latin: Izveštaj o vremenu utrošenom na predmet

en: Case Type
sr_RS@latin: Tip predmeta

en: Case Type Definition
sr_RS@latin: Definicija tipa predmeta

en: Case Type Description
sr_RS@latin: Opis tipa predmeta

en: Case Type ID
sr_RS@latin: ID tipa predmeta

en: Case Type Is Active
sr_RS@latin: Tip predmeta je aktivan

en: Case Type Is Reserved
sr_RS@latin: Tip predmeta je rezervisan

en: Case Type Name
sr_RS@latin: Ime tipa predmeta

en: Case Type Title
sr_RS@latin: Naslov tipa predmeta

en: Case Type changed successfully.
sr_RS@latin: Tip predmeta je uspešno promenjen.

en: Case Types
sr_RS@latin: Tipovi predmeta

en: Case listings.
sr_RS@latin: Listing predmeta

en: Case opened successfully.
sr_RS@latin: Premet je uspešno otvoren.

en: Case status changed from %1 to %2
sr_RS@latin: Status predmeta je promenjen sa %1 na %2

en: Case type "%1" corresponds to XML file ("%2") The XML file should be named "%3".
sr_RS@latin: Tip slučaja "%1" odgovara XML fajlu ("%2") XML fajl treba da se zove "%3".

en: Case type "%1" has duplicate XML files ("%2" and "%3")
sr_RS@latin: Tip predmeta "%1" ima duplirane XML fajlove ("%2" i "%3")

en: Case type changed from %1 to %2
sr_RS@latin: Tip predmeta promenjen sa %1 na %2

en: Cases
sr_RS@latin: Predmeti

en: Cases - Send Copy of an Activity
sr_RS@latin: Predmeti - pošalji kopiju aktivnosti

en: Cases Only
sr_RS@latin: Samo predmeti

en: Cases?
sr_RS@latin: Predmeti?

en: Cash
sr_RS@latin: Keš

en: Catalan; Valencian
sr_RS@latin: Katalonski jezik; valensijanski jezik

en: Category
sr_RS@latin: Kategorija

en: Cc Confirm
sr_RS@latin: cc potvrde

en: Center
sr_RS@latin: Centar

en: Centimeters
sr_RS@latin: Santimetara

en: Chain API Call
sr_RS@latin: Lančani zahtevi za API

en: Chains allow you to execute api calls on the results of this one.
sr_RS@latin: Lanci vam omogućavaju da izvršite API pozive nad rezultatima ovog.

en: Chamorro
sr_RS@latin: Čamoro jezik

en: Change All Statuses
sr_RS@latin: Promeni sve statuse

en: Change Billing Details
sr_RS@latin: Izmenite detalje o naplati

en: Change Case Start Date
sr_RS@latin: Promeni datum početka predmeta

en: Change Case Status
sr_RS@latin: Promeni status predmeta

en: Change Case Subject
sr_RS@latin: Promeni subjekat predmeta

en: Change Case Tags
sr_RS@latin: Promeni tagove predmeta

en: Change Case Type
sr_RS@latin: Promeni tip predmeta

en: Change Custom Data
sr_RS@latin: Izmeni korisničke/sopstvene podatke

en: Change Date
sr_RS@latin: Datum izmene

en: Change Log
sr_RS@latin: Log promena

en: Change Log:
sr_RS@latin: Log izmena:

en: Change Membership Status
sr_RS@latin: Promeni status članstva

en: Change Membership Status.
sr_RS@latin: Promeni status članstva.

en: Change Membership Type
sr_RS@latin: Promeni tip članstva

en: Change Membership Type.
sr_RS@latin: Promeni tip članstva.

en: Change Registration
sr_RS@latin: Izmeni registraciju

en: Change Selections
sr_RS@latin: Izmeni selekcije

en: Change To
sr_RS@latin: Promeni u

en: Change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
sr_RS@latin: Izmenite sve primere neke reči ili fraze na CiviCRM ekranima (npr. zameniti sve reči 'Donacija' sa 'Prilog').

en: Change applies to every %1 in the series.
sr_RS@latin: Promena se primenjuje na svaki %1 u seriji.

en: Change applies to this %1 and all that come after it.
sr_RS@latin: Promena će uticati na ovaj %1 i sve koji dolaze posle.

en: Change case start date (creates activity record)
sr_RS@latin: Promeni datum početka predmeta (kreira zapis o aktivnosti)

en: Change case status (creates activity record)
sr_RS@latin: Promeni status predmeta (kreira zapis o aktivnosti)

en: Change case type (creates activity record)
sr_RS@latin: Promeni tip predmeta (kreira zapis o aktivnosti)

en: Change language
sr_RS@latin: Promeni jezik

en: Change or remove the price set used for this contribution page.
sr_RS@latin: Izmenite ili uklonite set cena koji se koristi za ovu stranicu za donacije.

en: Change or remove the price set used for this event template.
sr_RS@latin: Izmenite ili uklonite set cena koji se koristi za ovaj šablon za događaj.

en: Change or remove the price set used for this event.
sr_RS@latin: Izmenite ili uklonite set cena koji se koristi za ovaj događaj.

en: Change report search criteria
sr_RS@latin: Izmeni kriterijume pretrage izveštaja

en: Change selections for %1
sr_RS@latin: Izmeni selekcije za %1

en: Change the content and appearance of your page
sr_RS@latin: Izmenite sadržaj i izgled vaše stranice

en: Change the permissions for a menu item. Right-click and select 'Edit'.
sr_RS@latin: Promenite dozvole za deo menija. Kliknite desnim dugmetom na deo menija i odaberite 'Uredi'.

en: Change this if you want to use a different profile for additional participants.
sr_RS@latin: Promenite ovo ukoliko želite da koristite drugi profil za dodatne učesnike

en: Change to <a href='%1'>%2</a> made by <a href='%3'>%4</a> on %5:
sr_RS@latin: Promenu <a href='%1'>%2</a> uneo je <a href='%3'>%4</a> %5:

en: Changed By
sr_RS@latin: Promenio/la

en: Changed From
sr_RS@latin: Promenjeno iz

en: Changed To
sr_RS@latin: Promenjeno u

en: Changes Not Saved.
sr_RS@latin: Promene nisu snimljene.

en: Changes Saved
sr_RS@latin: Promene snimljene

en: Changes to an existing event registration.
sr_RS@latin: Izmene postojeće registracije za događaj

en: Changes to date or time will <em>not</em> be applied to others in the series.
sr_RS@latin: Promene datuma ili vremena se  <em>neće</em> preneti na ostale u seriji.

en: Changes you make to the menu are saved immediately.
sr_RS@latin: Izmene koje napravite u meniju se snimaju odmah.

en: Changing the Value field will unlink records which have been marked with this option. This change can not be undone except by restoring the previous value.
sr_RS@latin: Menjanjem vrednosti ovog polja će prekinuti vezu sa zapisima koji su označeni ovom opcijom. Ova izmena je nepovratna, osim u slučaju vraćanja na prethodnu vrednost.

en: Changing the parameters here affects the input and display for specific fields types. Setting the default date format for the entire site is a Localisation setting. See <a href="%1">Administer > Localization > Date Formats</a>
sr_RS@latin: Promena parametara ovde utiče na unos i prikaz određenih tipova polja. Podešavanje podrazumevanog formata datuma za čitav sajt predstavlja podešavanje lokalizacije. Pogledajte odeljak <a href="%1">Administriranje > Lokalizacija > Formati datuma</a>

en: Chargeback
sr_RS@latin: Refundacija

en: Chargeback Account is
sr_RS@latin: Račun za refundaciju je

en: Chart
sr_RS@latin: Grafikon

en: Chart Layout
sr_RS@latin: Izgled grafikona

en: Chart Style
sr_RS@latin: Stil grafikona

en: Chechen
sr_RS@latin: Čečenski jezik

en: Check
sr_RS@latin: Ček

en: Check 'Access Control' if you want to use this group to assign access permissions to a set of contacts. %1
sr_RS@latin: Štiklirajte 'Kontrolu pristupa' ukoliko želite da koristite ovu grupu kako biste dodelili dozvole pristupa setu kontakata. %1

en: Check 'Mailing List' if you are using this group as a mailing list in the %1.
sr_RS@latin: Čekirajte 'Mailing list' ukoliko želite da koristite ovu grupu kao mailing listu u %1.

en: Check 'Required' to force ALL users to contribute/signup on behalf of an organization.
sr_RS@latin: Štiklirajte 'Obavezno' ukoliko želite da SVI korisnici doniraju/prijavljuju se u ime organizacije.

en: Check <a href="%1">this page</a> for more information.
sr_RS@latin: Pogledajte <a href="%1">ovu stranicu</a> za više informacija.

en: Check <strong>Search Results</strong> to use this profile to display an alternate set of results columns for CiviCRM Basic and Advanced Search.
sr_RS@latin: Proverite <strong>Rezultate pretrage</strong> kako biste koristili ovaj profil da prikažete alternativni set kolona sa rezultatima za osnovnu i naprednu CiviCRM pretragu.

en: Check <strong>Standalone Form or Directory</strong> if you want it to use this profile for custom forms, or contact listing and view screens (from the civicrm/profile path).
sr_RS@latin: Proverite <strong>Samostalni formular ili direktorijum</strong> ako želite da koristi ovaj profil za prilagođene formulare ili listu kokntakata i ekrane za prikaz (sa putanje civicrm/profil).

en: Check <strong>User Registration</strong> if you want this Profile to be included in the New Account registration form.
sr_RS@latin: Štiklirajte <strong>Registraciju korisnika</strong> ukoliko želite da ovaj profil bude uključen u formular za Registraciju novog naloga.

en: Check <strong>View/Edit User Account</strong> to include it in the view and edit screens for existing user accounts.
sr_RS@latin: Štiklirajte <strong>Pregledaj/Uredi nalog korisnika</strong> kako biste ga ugljučili na svim ekranima za pregled i uređivanje korisničkih naloga.

en: Check Custom Field
sr_RS@latin: Proveri korisničko/sopstveno polje

en: Check Info
sr_RS@latin: Proveri informacije

en: Check Number
sr_RS@latin: Broj čeka

en: Check Requirements and Install CiviCRM
sr_RS@latin: Proveri zahteve i instaliraj CiviCRM

en: Check boxes/radio buttons
sr_RS@latin: Polja za potvrdu/dugmad

en: Check for Matching Contact(s)
sr_RS@latin: Nađi slični kontakt(slične kontakte)

en: Check for Similar Contacts
sr_RS@latin: Nađi slične kontakte

en: Check the 'Enable Widget' box. Then review and modify the form values as needed. Save your settings and preview the current appearance of the widget by clicking the 'Save and Preview' button. Then 'Select' and copy the 'Widget Code' into any web page.
sr_RS@latin: Štiklirajte polje 'Uključi vidžet'. Zatim pregledajt ei izmenite vrednosti formulara po potrebi. Sačuvajte podešavanja i pregledajte trenutni izgled vidžeta tako što ćete da kliknete na dugme 'Sačuvaj i pregledaj'. Zatim kliknite na dugme 'Izaberi' i kopirajte 'kôd vidžeta' na bilo koju veb-stranicu.

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from multi- to single-language.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu i klinite na 'Sačuvaj' da biste promenili ovu instalaciju iz višejezične u jednojezičnu.

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from single- to multi-language, then add further languages.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu i klinite na 'Sačuvaj' da biste promenili ovu instalaciju iz jednojezične u višejezičnu, i dodajte još jezika.

en: Check this box if someone other than the member is paying for this membership (i.e. a gift membership or gift subscription), and you want to link the payment to the person who is actually paying.  You will be able to select an existing contact or enter a new one. The resulting contribution record will be linked to the payer, and a soft credit for that contribution will be linked to this contact (the member).
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko ovo članstvo plaća bilo ko osim člana (npr. poklon članstvo ili poklon pretplata), a vi želite da povežete uplatu sa osobom koja u stvari plaća. Moći ćete da odaberete postojeći kontakt ili unesete novi. Rezultujući zapis o donaciji će biti povezan sa uplatiocem, a zasluga za donaciju biće povezana sa ovim kontaktom (članom).

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: "Contact ID", "Participant Role").
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko se u prvom redu vašeg fajla nalaze naslovi polja (npr. "ID Kontakta", "Uloga učesnika").

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'Contact ID', 'Activity Type', 'Activity Date').
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko prvi red u vašem fajlu sadrži nazive polja (Primer: 'ID kontakta', 'Tip aktivnosti', 'Datum aktivnosti').

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'Contact ID', 'Amount').
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko prvi red u vašem fajlu sadrži nazive polja (Primer: 'ID kontakta', 'Iznos').

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'First Name','Last Name','Email')
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko prvi red u vašem fajlu sadrži nazive polja (Primer: 'Ime', 'Prezime', 'Email')

en: Check this box if this status is for use by administrative staff only. If checked, this status is never automatically assigned by CiviMember. It is assigned to a contact's Membership by checking the <strong>Status Override</strong> flag when adding or editing the Membership record. Start and End Event settings are ignored for Administrator statuses. EXAMPLE: This setting can be useful for special case statuses like 'Non-expiring', 'Barred' or 'Expelled', etc.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko je ovaj status samo za administratore. Ukoliko je štiklirano, CiviMember nikada neće automatski dodeliti ovaj status. Dodeljuje se u članstvo kontakta tako što se štiklira <strong>Redefiniši status</strong> kućica kada se dodaje ili uređuje zapis o članstvu. Datumi početka i kraja članstva se ignorišu za statuse administratora. Primer: Ovo podešavanje može biti korisno za specijalne statuse u predmetima kao što su 'Ne ističe', 'Izbačen/a' itd.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be charged separately from any additional contribution amount.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko uključujete Prijavu/obnovu članstva I odeljak Iznos donacije I ako želite da se članarina naplati odvojeno od bilo kog drugog iznosa donacije.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be handled as a separate transaction.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko uključujete Prijavu/obnovu članstva i iznos donacije sekcije i želite da se članarina tretira kao zasebna transakcija.

en: Check this box if you want an electronic receipt to be sent automatically to the contributor's email address.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da na email adresu donatora automatski bude poslat email sa elektronskom potvrdom.

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden) on advanced search.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da se prilikom otvaranja stranice za naprednu pretragu prikazuje samo naslov ovog seta polja (polja su sakrivena).

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden).
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da se prilikom otvaranja stranice prikazuje samo naslov ovog seta polja (polja su sakrivena).

en: Check this box if you want to allow registered participants to either cancel their registration OR transfer it to another participant. If this feature is enabled, event confirmation emails will include a link to a Cancel or Transfer form.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da dozvolite registrovanim učesnicima da, ili otkažu svoju registraciju, ili je prenesu na drugog učesnika. Ukoliko je ova opcija omogućena, potvrdni email-ovi će sadržati linkove ka formularima za otkazivanje ili prenošenje registracije.

en: Check this box if you want to assign latitude and longitude manually rather than letting your mapping provider assign it. This is useful for addresses in locations where your mapping provider is not able to provide accurate geocoding.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ako želite da sami unesete geografsku  širinu i dužinu, radije nego da to prepustite vašem provajderu mapiranja. Ovo može biti korisno kod adresa na lokacijama gde vaš provajder mapiranja nije u mogućnosti da obezbedi tačan geokoding.

en: Check this box if you want to give users the option to enter their own contribution amount. Your page will then include a text field labeled <strong>Other Amount</strong>.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da korisnicima date opciju da sami unesu iznos donacije. Vaša stranica će imati tekstualno polje obeleženo <strong>Drugi iznos</strong>.

en: Check this box if you want to give users the option to make a Pledge (a commitment to contribute a fixed amount on a recurring basis).
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da date korisnicima opciju za obavezu (obavezu da doniraju fiksni iznos periodično).

en: Check this box if you want to give users the option to make recurring contributions. This feature requires that you use a payment processor which supports recurring billing / subscriptions functionality.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da date korisnicima opciju za periodične donacije. Ova opcija zahteva korišćenje procesora uplate koji podržava funkcionalnosti periodične naplate / pretplate.

en: Check this box if you want to give users the option to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da date korisnicima opciju da izvrše uplatu oflajn (npr. čekom, kreditnom karticom itd)

en: Check this box if you want to include a link in the listings to Edit profile fields. Only users with permission to edit the contact will see this link.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da u listinzima uključite link za uređivanje polja u profilu. Samo korisnici sa dozvolom za uređivanje kontakata će videti ovaj link.

en: Check this box if you want to include a link in the listings to view contacts' %1 user account information (e.g. their 'My Account' page). This link will only be included for contacts who have a user account on your website.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da u listing uključite lik za pregled informacija korisničkog naloga kontakta %1 (npr. njihovu 'Moj nalog' stranu). Ovaj link će biti uključen samo z a kontakte koji imaju korisnički nalog na vašem sajtu.

en: Check this box if you want to offer discounted fees based on registration date (e.g. 'early-registration discounts').
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite popuste za ranu registraciju (npr. 'Bonus za ranije registracije')

en: Check this box if you want to search for tagged activities or cases (in addition to contact records).
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da tražite tagovane aktivnosti ili predmete (pored kontakata).

en: Check this box to add a separator line between this menu item and the one below it.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu da dodate razdelnu liniju između ovog dela menija i sledećeg ispod.

en: Check this box to allow a user to register multiple participants using the same email address. Alternatively, if you want additional participants to be registered <strong>without requiring an email address to be entered for each person</strong> - check the "Register multiple participants" option, AND include a profile in this registration form which <strong>includes First Name and Last Name fields</strong>.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu da biste dozvolili mogućnost da jedan korisnik registruje veći broj učesnika koristeći jednu email adresu. Međutim, ukoliko želite da se dodatni učesnici registruju, <strong>a da email adresa ne mora da se unosi zasebno za svaku osobu</strong> -  štiklirajte opciju "Registruj više učesnika", i u ovaj formular za registraciju uključite profil koji <strong>sadrži polja za unošenje Imena i Prezimena</strong>.

en: Check this box to allow users to join a waitlist if the event is full. If a space becomes available, the first participant from the waitlist will move to 'Pending from waitlist' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
sr_RS@latin: Ukoliko štiklirate ovu kućicu, dozvolićete korisnicima da se pridruže listi za čekanje ako je događaj pun. Ako se neko mesto oslobodi, prvi učesnik sa liste za čekanje promeniće status na 'Na čekanju sa liste za čekanje' i primiće email poruku sa linkom za dovršavanje registracije (uključujući plaćanje kotizacije - ukoliko postoji).

en: Check this box to allow users to register themselves AND additional participants for an event. When this feature is enabled, users have the option to specify the number of additional participants they are registering for. If this is a paid event, they can select a different event fee for each participant and will be charged the total of those fees. If a profile is included, they will complete the profile information for each participant.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu da dozvolite korisnicima da osim sebe registruju i dodatne učesnike za događaj. Kada je ova funkcija uključena, korisnici imaju mogućnost da odrede broj dodatnih učesnika koje žele da registruju. Ukoliko je događaj plaćen, mogu izabrati različite kotizacije za svakog od učesnika - i biće im naplaćena ukupna vrednost ovih kotizacija. Ukoliko je profil uključen - popuniće formular za svakog učesnika.

en: Check this box to enter or update payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu da unesete ili ažurirate informaciju o uplati. Moći ćete da generišete i prilagodite priznanicu.

en: Check this box to enter payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu da unesete informaciju o uplati. Moći ćete da generišete i prilagodite priznanicu.

en: Check this box to require administrative approval for all the participants who self-register, prior to being able to complete the registration process. Participants will be placed in 'Awaiting Approval' status. You can review and approve participants from 'Find Participants' - select the 'Participant status - change' task. Approved participants will move to 'Pending from approval' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
sr_RS@latin: Ukoliko štiklirate ovu kućicu, učesnicima koje se registruju će biti neophodno odobrenje administratora kako bi završili registracioni proces. Učesnici će imati 'Čeka odobrenje' status. Možete pregledati i odobriti učesnike koristeći 'Nađi učesnike' - izaberite 'Promeni status učesnika'. Odobreni učesnici će dobiti 'Čekanje nakon odobrenja' status  i biće im poslat email sa linkom za kompletiranje registracije (uključujući i plaćanje kotizacije - ukoliko postoji).

en: Check this box to require users who select the pay later option to provide billing name and address.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu kako biste tražili od korisnika koji se odluče za naknadno plaćanje da vam dostave ime i adresu za naplatu.

en: Check this option if you want to link this address to another contact's address. For example, you might want to link a person's "Work" address to their employer's address. Or, you might want to link their "Home" address to a Household record. Changes made to the linked address will automatically be applied to this address. For example, if you use an employer (organization) address for an individual's work address - any updates to the employer address will also be applied to the individual's work address.
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu opciju ukoliko želite da povežete ovu adresu sa adresom drugog kontakta. Na primer, možda ćete želeti da povežete adresu "Posao" sa adresom njihovog poslodavca. Ili, možda želite da povežete njihovu "Kućnu" adresu sa domaćinstvom. Izmene u povezanoj adresi će automatski biti primenjene i na ovu adresu. Na primer, ako koristite adresu poslodavca (organizacije) kao adresu na poslu za pojedinca - sva ažuriranja adrese poslodavca će biti primenjena i na adresu na poslu tog pojedinca.

en: Check to enable the Event Cart checkout workflow.
sr_RS@latin: Štiklirajte da biste omogućili tok rada plaćanja stavki korpe za događaj.

en: Check your spelling, or try fewer letters for the target contact name.
sr_RS@latin: Proverite vaš unos, ili pokušajte da unesete manje karaktera za ime ciljanog kontakta.

en: Check your spelling.
sr_RS@latin: Proverite unos.

en: CheckBox
sr_RS@latin: Kućica

en: Checkbox(es)
sr_RS@latin: Kućica(e)

en: Checked one user record. | Checked %count user records.
sr_RS@latin[0]: Proveren jedan zapis o korisniku.
sr_RS@latin[1]: Provereno %count zapisa o korisnicima.
sr_RS@latin[2]: Provereno %c zapis/a o korisniku.

en: Checking for similar contacts...
sr_RS@latin: Provera sličnih kontakata...

en: Checking this box allows you to enter multiple sets of values for a given contact.
sr_RS@latin: Štikliranje ove kućice omogućava vam da unesete višetruke setove vrednosti za dati kontakt.

en: Checking...
sr_RS@latin: Proveravanje...

en: Checkout securely. Pay without sharing your financial information.
sr_RS@latin: Sigurni čekaut. Platite bez deljenja vaših finansijskih podataka.

en: Checkout with PayPal
sr_RS@latin: Paypal checkout

en: Checks for CiviCRM version updates. Important for keeping the database secure. Also sends anonymous usage statistics to civicrm.org to to assist in prioritizing ongoing development efforts.
sr_RS@latin: Proverava da li su dostupna ažuriranja CiviCRM verzije. To je važno za održavanje bezbednosti baze podataka. Takođe šalje anonimnu statistiku o upotrebi na sajt civicrm.org kao pomoć u određivanju prioriteta razvojnih aktivnosti koje su u toku.

en: Checksum
sr_RS@latin: Zbir

en: Checksum Lifespan
sr_RS@latin: Trajanje čeksama

en: Cheque #
sr_RS@latin: Ček #

en: Chichewa; Chewa; Nyanja
sr_RS@latin: Čičeva jezik; čeva; nijandža

en: Child
sr_RS@latin: Podređen

en: Child Group
sr_RS@latin: Podređena grupa

en: Child of
sr_RS@latin: Podređen/a

en: Chinese (China)
sr_RS@latin: Kineski jezik (Kina)

en: Chinese (Taiwan)
sr_RS@latin: Kineski jezik (Tajvan)

en: Choose
sr_RS@latin: Izaberi

en: Choose Data Source
sr_RS@latin: Odaberi izvor podataka

en: Choose Date Range
sr_RS@latin: Izaberite raspon datuma

en: Choose Icon
sr_RS@latin: Izaberite ikonu

en: Choose Location
sr_RS@latin: Izaberi lokaciju

en: Choose Recipient(s)
sr_RS@latin: Odaberi primaoca(primaoce)

en: Choose Relationship Type and Target %1
sr_RS@latin: Izaberi tip veze i ciljani %1

en: Choose a CiviCRM Group and a Drupal Role below.
sr_RS@latin: Izaberite CiviCRM grupu i Drupal ulogu ispod.

en: Choose a CiviMember Membership Type and a Drupal Role below. This will associate that Membership with the Role. If you would like the have the same Membership be associated with more than one role, you will need to add a second association rule after you have completed this one.
sr_RS@latin: Izaberite CiviMember tip članstva i Drupal ulogu ispod. Ovo će povezati to članstvo sa tom ulogom. Ukoliko želite da to članstvo povežete sa više od jedne uloge, moraćete da dodate još jedno pravilo povezivanja nakon ovoga.

en: Choose a field not in this list
sr_RS@latin: Odaberite polje koje nije u ovoj listi

en: Choose a parameter from the list, or select "other" for manual entry.
sr_RS@latin: Izaberite parametar iz liste, ili izaberite "drugo" za sopstveni unos.

en: Choose a specific date to limit/end the repetition.
sr_RS@latin: Odaberite određeni datum da limitirate/završite ponavljanje.

en: Choose country first
sr_RS@latin: Izaberi prvo zemlju

en: Choose how you communicate with this contact, e.g. on formal or familiar terms.
sr_RS@latin: Izaberite ton vašeg obraćanja ovom kontaktu, npr zvaničan ili neformalan.

en: Choose price set
sr_RS@latin: Odredi set cena

en: Choose state first
sr_RS@latin: Izaberi prvo državu

en: Choose the field to add to the profile.
sr_RS@latin: Odaberite polje koje će se dodati profilu.

en: Choose the mapping provider that has the best coverage for the majority of your contact addresses.
sr_RS@latin: Izaberite provajder mapiranja koji ima najbolju pokrivenost za većinu adresa vaših kontakata.

en: Choose the method by which this transaction was paid.
sr_RS@latin: Izaberite metod kojim je ova transakcija plaćena.

en: Choose where to link this field
sr_RS@latin: Odaberite gde link sa ovog polja vodi

en: Chuvash
sr_RS@latin: Čuvaški jezik

en: City
sr_RS@latin: Grad

en: City (Home)
sr_RS@latin: Grad (kuća)

en: City / Suburb
sr_RS@latin: Grad / predgrađe

en: City OR Postal Code are required to search by distance.
sr_RS@latin: Grad ili poštanski kod su neophodni za pretragu po udaljenosti.

en: City, Town or Village Name.
sr_RS@latin: Ime grada, mesta ili sela

en: City.
sr_RS@latin: Grad.

en: CiviCRM  Recurring Contributions
sr_RS@latin: CiviCRM periodične donacije

en: CiviCRM  Soft Credits
sr_RS@latin: CiviCRM zasluge

en: CiviCRM %1 requires MySQL thread stack >= %2k
sr_RS@latin: CiviCRM %1 zahteva MySQL stek niti >= %2k

en: CiviCRM %1 requires MySQL trigger privileges.
sr_RS@latin: CiviCRM %1 zahteva MySQL privilegije aktiviranja.

en: CiviCRM %3 requires PHP version %1 (or newer), but the current system uses %2
sr_RS@latin: CiviCRM %3 zahteva PHP verziju %1 (ili noviju), a trenutni sistem koristi %2

en: CiviCRM Activities
sr_RS@latin: CiviCRM aktivnosti

en: CiviCRM Activity
sr_RS@latin: CiviCRM aktivnost

en: CiviCRM Activity Assignments
sr_RS@latin: Dodeljivanja CiviCRM aktivnosti

en: CiviCRM Activity Search
sr_RS@latin: Pretraga CiviCRM aktivnosti

en: CiviCRM Activity Targets
sr_RS@latin: CiviCRM ciljevi aktivnosti

en: CiviCRM Address
sr_RS@latin: CiviCRM adresa

en: CiviCRM Assignee Contact ID
sr_RS@latin: CiviCRM ID kontakta asignata

en: CiviCRM Case Search
sr_RS@latin: Pretraga CiviCRM predmeta

en: CiviCRM Contact
sr_RS@latin: CiviCRM kontakt

en: CiviCRM Contact A
sr_RS@latin: CiviCRM kontakt A

en: CiviCRM Contact B
sr_RS@latin: CiviCrM kontakt B

en: CiviCRM Contact Dashboard
sr_RS@latin: CiviCRM Kontrolna tabla za kontakte

en: CiviCRM Contact Display
sr_RS@latin: Prikaz CiviCRM kontakata

en: CiviCRM Contact ID
sr_RS@latin: CiviCRM kontakt ID

en: CiviCRM Contact Listing
sr_RS@latin: Lista CiviCRM kontakata

en: CiviCRM Contact Search
sr_RS@latin: Pretraga CiviCRM kontakata

en: CiviCRM Contact Type %1
sr_RS@latin: CiviCRM kontakt tip %1

en: CiviCRM Contact, with custom fields
sr_RS@latin: CiviCRM kontakt, sa sopstvenim poljima

en: CiviCRM Contacts
sr_RS@latin: CiviCRM kontakti

en: CiviCRM Contribution Search
sr_RS@latin: Pretraga CiviCRM donacija

en: CiviCRM Contributions
sr_RS@latin: CiviCRM donacije

en: CiviCRM Create New Record
sr_RS@latin: CiviCRM kreiraj novi zapis

en: CiviCRM Custom Search
sr_RS@latin: CiviCRM sopstvena pretraga

en: CiviCRM Custom:
sr_RS@latin: CiviCRM prilagođeno:

en: CiviCRM Database Details
sr_RS@latin: CiviCRM detalji baze podataka

en: CiviCRM Database Settings
sr_RS@latin: Podešavanja CiviCRM baze podataka

en: CiviCRM Email
sr_RS@latin: CiviCRM email

en: CiviCRM Event Search
sr_RS@latin: Pretraga CiviCRM događaja

en: CiviCRM Events
sr_RS@latin: CiviCRM događaji

en: CiviCRM Extensions
sr_RS@latin: CiviCRM ekstenzije

en: CiviCRM Extensions Directory
sr_RS@latin: Direktorijum za CiviCRM ekstenzije

en: CiviCRM Full-text Search
sr_RS@latin: CiviCRM Full-text pretraga

en: CiviCRM Grant Search
sr_RS@latin: Pretraga CiviCRM grantova

en: CiviCRM Group
sr_RS@latin: CiviCRM grupa

en: CiviCRM Groups
sr_RS@latin: CiviCRM grupe

en: CiviCRM Home
sr_RS@latin: CiviCRM početna

en: CiviCRM Installed
sr_RS@latin: CiviCRM je instaliran

en: CiviCRM Installer
sr_RS@latin: CiviCRM Instaler

en: CiviCRM Language Switcher
sr_RS@latin: CiviCRM promena jezika

en: CiviCRM Locations
sr_RS@latin: CiviCRM lokacije

en: CiviCRM Mailing  Delivered
sr_RS@latin: CiviCRM mailing dostavljen

en: CiviCRM Mailing Bounced
sr_RS@latin: CiviCRM mailing odbijen

en: CiviCRM Mailing Click Throughs
sr_RS@latin: CiviCRM mailing klikovi

en: CiviCRM Mailing Click Throughs URL
sr_RS@latin: URL CiviCRM mailing klikova

en: CiviCRM Mailing Forwards
sr_RS@latin: CiviCRM mailing prosleđivanja

en: CiviCRM Mailing Job
sr_RS@latin: CiviCRM mailing posao

en: CiviCRM Mailing Opened
sr_RS@latin: CiviCRM mailing otvoren

en: CiviCRM Mailing Replied
sr_RS@latin: CiviCRM mailing odgovora

en: CiviCRM Mailing Search
sr_RS@latin: Pretraga CiviCRM mailing-a

en: CiviCRM Mailing Unsubscribe
sr_RS@latin: CiviCRM mailing odjava

en: CiviCRM Mailings
sr_RS@latin: CiviCRM mailing

en: CiviCRM Member
sr_RS@latin: CiviCRM član

en: CiviCRM Member Search
sr_RS@latin: Pretraga CiviCRM članova

en: CiviCRM Memberships
sr_RS@latin: CiviCRM članstva

en: CiviCRM Participant Search
sr_RS@latin: Pretraga CiviCRM učesnika

en: CiviCRM Participants
sr_RS@latin: CiviCRM učesnici

en: CiviCRM Phone Details
sr_RS@latin: CiviCRM detalji telefona

en: CiviCRM Pledge Search
sr_RS@latin: Pretraga CiviCRM obaveza

en: CiviCRM Profile Field
sr_RS@latin: Polje za CiviCRM profil

en: CiviCRM Profile Fields
sr_RS@latin: Polja za CiviCRM profil

en: CiviCRM Profile Group
sr_RS@latin: Grupa CiviCRM profila

en: CiviCRM Profile Group Preview
sr_RS@latin: Pregled CiviCRM grupe profila

en: CiviCRM Profile Listings
sr_RS@latin: Listing CiviCRM profila

en: CiviCRM Profile(s) allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features. They provide a powerful set of tools for you to collect information from constituents and selectively share contact information.
sr_RS@latin: CiviCRM profili omogućavaju vam da sakupite grupe polja i da ih obuhvatite na svom sajtu kao formulare za unos, stranice za prikaz kontakata i funkcije pretrage i prikaza listi. Oni pružaju snažan skup alata za prikupljanje informacija od aktivista i selektivno deljenje kontakt informacija.

en: CiviCRM Quick Add
sr_RS@latin: CiviCRM brzo dodavanje

en: CiviCRM Recent Items
sr_RS@latin: CiviCRM nedavne stavke

en: CiviCRM Relationships
sr_RS@latin: CiviCRM veze

en: CiviCRM Respondent Search
sr_RS@latin: Pretraga CiviCRM ispitanika

en: CiviCRM Source Contact
sr_RS@latin: CiviCRM izvorni kontakt

en: CiviCRM Source Record Contact
sr_RS@latin: CiviCRM kontakt izvornog zapisa

en: CiviCRM System Status
sr_RS@latin: CiviCRM status sistema

en: CiviCRM Tags
sr_RS@latin: CiviCRM tagovi

en: CiviCRM Target Contact ID
sr_RS@latin: ID ciljanog CiviCRM kontakta

en: CiviCRM Upcoming Events
sr_RS@latin: CiviCRM predstojeći događaji

en: CiviCRM Update Check
sr_RS@latin: Provera dostupnosti CiviCRM ažuriranja

en: CiviCRM Upgrade Tasks
sr_RS@latin: CiviCRM zadaci ažuriranja

en: CiviCRM Version
sr_RS@latin: CiviCRM verzija

en: CiviCRM Website
sr_RS@latin: CiviCRM vebsajt

en: CiviCRM allows you to indicate which contact each activity record belongs to using either the unique CiviCRM-assigned Contact ID, a unique External ID which you assign, OR your configured Unsupervised Duplicate Matching Rule set (which uses email addresses by default). You must include at least one of these values as a column in your import file. If you are synchronizing (or migrating) contacts from another application to CiviCRM, and that application has assigned a unique ID to each contact, you can import that value into CiviCRM's External ID field. Then you can use that unique key as the 'match to contact' value when importing related data such as Activities.
sr_RS@latin: CiviCRM vam omogućava da naznačite kojem kontaktu svaki zapis aktivnosti pripada koristeći jedinstveni ID kontakta koji dodeljuje CiviCRM, jedinstveni spoljni ID koji vi dodeljujete ILI konfigurisani set Pravilа za pronalaženje duplikata bez nadzora (koji podrazumevano koristi email adrese). Morate da uključite najmanje jednu od ovih vrednosti kao kolonu u fajlu za uvoz. Ako sinhronizujete (ili premeštate) kontakte iz druge aplikacije u CiviCRM, a ta aplikacija je svakom kontaktu dodelila jedinstveni ID, možete da uvezete tu vrednost u polje spoljnog ID-a u CiviCRM-u. Zatim ćete moći da koristite jedinstveni ključ kao vrednost 'upari sa kontaktom' kada uvozite povezane podatke kao što su Aktivnosti.

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these basic types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer "subtypes" from the basic Individual type...). You can also re-name the built-in types. Contact subtypes are especially useful when you need to collect and display different sets of custom data for different types of contacts.
sr_RS@latin: U sastavu CiviCRMa se nalaze 3 osnovna (ugrađena) tipa kontakata: Pojedinci, domaćinstva i organizacije. Možete napraviti dodatne tipove kontakata zasnovane na ovim osnovnim tipovima kako biste bolje definisali kontakte (na primer, možete kreirati podtipove kao što su student, roditelj, osoblje i / ili volonter iz osnovnog tipa - pojedinac...). Možete preimenovati i ugrađene tipove. Podtipovi kontakata su izuzetno korisni kada morate da prikupite i prikažete različite setove podataka za različite kontakte.

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer types from the basic Individual type...).
sr_RS@latin: U sastavu CiviCRMa se nalaze 3 osnovna (ugrađena) tipa kontakata: Pojedinci, domaćinstva i organizacije. Možete napraviti dodatne tipove kontakata zasnovane na ovim osnovnim tipovima kako biste bolje definisali kontakte (na primer, možete kreirati podtipove kao što su student, roditelj, osoblje i / ili volonter iz osnovnog tipa - pojedinac...).

en: CiviCRM contact not found for %mail
sr_RS@latin: CiviCRM kontakt nije pronađen za %mail

en: CiviCRM data from previous installation does not exist in %1.
sr_RS@latin: %1 ne sadrži CiviCRM podatke iz prethodne instalacije.

en: CiviCRM data from previous installation exists in '%1'.
sr_RS@latin: CiviCRM podaci iz prethodne instalacije postoje u '%1'.

en: CiviCRM does not allow multiple contact records to have the same primary email address.
sr_RS@latin: CiviCRM ne dozvoljava da veći broj zapisa o kontaktima ima istu primarnu adresu.

en: CiviCRM extensions allow you to install additional features for your site. This page will automatically list the available "native" extensions from the <a href="%2" target="_blank">CiviCRM.org extensions directory</a> which are compatible with this version of CiviCRM. If you install Custom Searches, Reports or Payment Processor extensions - these will automatically be available on the corresponding menus and screens.
sr_RS@latin: CiviCRM ekstenzije vam omogućavaju instalaciju dodatnih funkcionalnosti za vaš sajt. Ova stranica će automatski listati dostupne "ugrađene" ekstenzije iz <a href="%2" target="_blank">CiviCRM.org direktorijuma ekstenzija</a> koje su kompatibilne sa ovom verzijom CiviCRMa. Ukoliko instalirate ekstenzije za korisničke pretrage, izveštaje ili procesore uplata - one će automatski biti dostupne na odgovarajućim menijima i ekranima.

en: CiviCRM has already been installed. <ul><li>To <strong>start over</strong>, you must delete or rename the existing CiviCRM settings file - <strong>civicrm.settings.php</strong> - from <strong>%1</strong>.</li><li>To <strong>upgrade an existing installation</strong>, refer to the online documentation: %2.</li></ul>
sr_RS@latin: CiviCRM je već instaliran.  <ul><li>Da biste <strong>ponovo pokrenuli instalaciju </strong>, morate obrisati ili preimenovati postojeći fajl sa CiviCRM podešavanjima - <strong>civicrm.settings.php</strong> - iz <strong>%1</strong>.</li><li>Da <strong>ažurirate postojeću instalaciju</strong>, pogledajte onlajn dokumentaciju: %2.</li></ul>

en: CiviCRM has been successfully installed
sr_RS@latin: CiviCRM je uspešno instaliran

en: CiviCRM has been translated to many languages, thanks to its community of translators. By selecting another language, the installer may be available in that language. The initial configuration of the basic data will also be set to that language (ex: individual prefixes, suffixes, activity types, etc.). <a href="%1">Learn more about using CiviCRM in other languages.</a>
sr_RS@latin: CiviCRM je preveden na mnogo jezika, zahvaljujući svojoj zajednici prevodioca. Ukoliko izaberete drugi jezik, moguće je da će i instalacija biti dostupna na tom jeziku. Početna konfiguracija osnovnih podataka će takođe biti podešena na taj jezik (npr: individualni prefiksi, sufiksi, tipovi aktivnosti, itd.)  <a href="%1">Nauči više o korišćenju CiviCRM-a na drugim jezicima.</a>

en: CiviCRM has detected %1 records with conflicting email addresses within this data file. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Conflicts</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
sr_RS@latin: CiviCRM je pronašao %1 zapisa sa konfliktnim email adresama u ovom fajlu sa podacima. Ukoliko nastavite, ovi zapisi će biti preskočeni. Ukoliko želite da ih korigujete možete preuzeti fajl u kome se nalaze samo problematični zapisi - <a href='%2'>Preuzmi konfliktne zapise</a>. Ispravite ih u originalnom fajlu za import, otkažite ovaj import i krenite od koraka 1.

en: CiviCRM has detected %1 records with conflicting participant IDs within this data file. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Conflicts</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
sr_RS@latin: CiviCRM je pronašao %1 zapisa sa konfliktnim ID učesnika u ovom fajlu sa podacima. Ukoliko nastavite, ovi zapisi će biti preskočeni. Ukoliko želite da ih korigujete možete preuzeti fajl u kome se nalaze samo problematični zapisi - <a href='%2'>Preuzmi konfliktne zapise</a>. Ispravite ih u originalnom fajlu za import, otkažite ovaj import i krenite od koraka 1.

en: CiviCRM has detected %1 records with conflicting transaction ids within this data file. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Conflicts</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
sr_RS@latin: CiviCRM je pronašao %1 zapisa sa konfliktnim ID transakcija u ovom fajlu sa podacima. Ukoliko nastavite, ovi zapisi će biti preskočeni. Ukoliko želite da ih korigujete možete preuzeti fajl u kome se nalaze samo problematični zapisi - <a href='%2'>Preuzmi konfliktne zapise</a>. Ispravite ih u originalnom fajlu za import, otkažite ovaj import i krenite od koraka 1.

en: CiviCRM has detected a mismatched participant ID. This record has not been updated. | CiviCRM has detected mismatched participant IDs. These records have not been updated.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je pronašao ID učesnika koji se ne slažue. Ovaj zapis neće biti ažuriran.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je pronašao ID učesnika koji se ne slažu. Ovi zapisi neće biti ažurirani.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je pronašao ID učesnika koji se ne slažu. Ovi zapisi neće biti ažurirani.

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record has not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je detektovao nevažeće podatke i/ili greške u formatiranju u %count zapisu. Ovaj zapis neće biti importovan.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je detektovao nevažeće podatke i/ili greške u formatiranju u %count zapisa. Ovi zapisi neće biti importovani.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je detektovao nevažeće podatke i/ili greške u formatiranju u %count zapisa. Ovi zapisi neće biti importovani.

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record have not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je detektovao nevažeće podatke i/ili greške u formatiranju u %count zapisu. Ovaj zapis neće biti importovan.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je detektovao nevažeće podatke i/ili greške u formatiranju u %count zapisa. Ovi zapisi neće biti importovani.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je detektovao nevažeće podatke i/ili greške u formatiranju u %count zapisa. Ovi zapisi neće biti importovani.

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped.  You can download a file with just these problem records: <a href='%2'>Download Errors</a>.  If you wish, you can then correct them in the original import file, cancel this import, and begin again at step 1.
sr_RS@latin: CiviCRM je pronašao nevažeće podatke ili greške u formatu u %1 zapisa. Ukoliko nastavite, ovi zapisi će biti preskočeni. Možete preuzeti fajl koji sadrži samo zapisime sa greškom ovde: <a href='%2'>Preuzmi spisak grešaka</a>. Ukoliko želite, unesite ispravke u originalnom fajlu, možete otkazati ovaj import i započeti novi proces od koraka 1.

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Errors</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
sr_RS@latin: CiviCRM je pronašao nevažeće podatke ili greške u formatu u %1 zapisa. Ukoliko nastavite, ovi zapisi će biti preskočeni. Ukoliko ne želite da nastavite, možete preuzeti fajl sa zapisima sa greškom ovde  <a href='%2'>Preuzmi spisak grešaka</a>. Zatim, nakon što unesete ispravke u originalnom fajlu, možete otkazati ovaj import i započeti novi proces od koraka 1.

en: CiviCRM has detected mismatched activity ID. This record have not been updated. | CiviCRM has detected mismatched activity IDs. These records have not been Updated.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je pronašao ID aktivnosti koji se ne slaže. Ovaj zapis neće biti ažuriran.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je pronašao ID aktivnosti koji se ne slažu. Ovi zapisi neće biti ažurirani.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je pronašao ID aktivnosti koji se ne slažu. Ovi zapisi neće biti ažurirani.

en: CiviCRM has detected mismatched contact ID. This record has not been updated. | CiviCRM has detected mismatched contact IDs. These records have not been updated.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je pronašao ID kontakta koji se ne slaže. Ovaj zapis neće biti ažuriran.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je pronašao ID kontakata koji se ne slažu. Ovi zapisi neće biti ažurirani.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je pronašao ID kontakata koji se ne slažu. Ovi zapisi neće biti ažurirani.

en: CiviCRM has detected mismatched contribution ID. This record has not been updated. | CiviCRM has detected mismatched contribution IDs. These records have not been Updated.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je pronašao ID donatora koji se ne slaže. Ovaj zapis neće biti ažuriran.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je pronašao ID donatora koji se ne slažu. Ovi zapisi neće biti ažurirani.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je pronašao ID donatora koji se ne slažu. Ovi zapisi neće biti ažurirani.

en: CiviCRM has detected mismatched membership ID. This record has not been updated. | CiviCRM has detected mismatched membership IDs. These records have not been Updated.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je pronašao ID članstva koji se ne slaže. Ovaj zapis neće biti ažuriran.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je pronašao ID članstava koji se ne slažu. Ovi zapisi neće biti ažurirani.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je pronašao ID članstava koji se ne slažu. Ovi zapisi neće biti ažurirani.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM activity record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM activity records.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je prepoznao %count zapis koji je duplikat već postojećeg CiviCRM zapisa o aktivnostima.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je prepoznao %count zapisa koji su duplikati već postojećih CiviCRM zapisa o aktivnostima.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je prepoznao %count zapisa koji su duplikati već postojećih CiviCRM zapisa o aktivnostima.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contact record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je prepoznao %count zapis koji je duplikat već postojećeg CiviCRM zapisa o kontaktima.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je prepoznao %count zapisa koji su duplikati već postojećih CiviCRM zapisa o kontaktima.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je prepoznao %count zapisa koji su duplikati već postojećih CiviCRM zapisa o kontaktima.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contribution record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je prepoznao %count zapis koji je duplikat već postojećih CiviCRM zapisa o donacijama.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je prepoznao %count zapisa koji su duplikati već postojećih CiviCRM zapisa o donacijama.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je prepoznao %count zapisa koji su duplikati već postojećih CiviCRM zapisa o donacijama.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM membership record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM membership records.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je prepoznao %count zapis koji je duplikat već postojećeg CiviCRM zapisa o članstvu.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je prepoznao %count zapisa koji su duplikati već postojećih CiviCRM zapisa o članstvu.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je prepoznao %count zapisa koji su duplikati već postojećih CiviCRM zapisa o članstvu.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM participant record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je prepoznao jednu registraciju koja je duplikat već postojeće CiviCRM registracije učesnika.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je prepoznao %count registracije koje su duplikati već postojećih CiviCRM registracija učesnika.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je prepoznao %count registracija koje su duplikati već postojećih CiviCRM registracija učesnika.

en: CiviCRM has detected one record with conflicting email addresses within this data file or relative to existing contact records. This record has not been imported. | CiviCRM has detected %count records with conflicting email addresses within this data file or relative to existing contact records. These records have not been imported.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je detektovao jedan zapis sa sukobljenim email adresama u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise kontakata. Ovaj zapis nije uvezen.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je detektovao %count zapisa sa sukobljenim email adresama u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise kontakata. Ovi zapisi nisu uvezeni.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je detektovao %ccount zapisa sa sukobljenim email adresama u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise kontakata. Ovi zapisi nisu uvezeni.

en: CiviCRM has detected one record with conflicting participant ID within this data file or relative to existing participant records. This record has not been imported. | CiviCRM has detected %count records with conflicting participant IDs within this data file or relative to existing participant records. These records have not been imported.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je detektovao jedan zapis učesnika sa sukobljenim ID-om učesnika u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise aktivnosti. Ovaj zapis nije uvezen.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je detektovao %c zapisa učesnika sa sukobljenim ID-ovima učesnika u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise aktivnosti. Ovi zapisi nisu uvezeni.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je detektovao %c zapisa učesnika sa sukobljenim ID-ovima učesnika u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise aktivnosti. Ovi zapisi nisu uvezeni.

en: CiviCRM has detected one record with conflicting transaction ID within this data file or relative to existing activity records. This record have not been imported. | CiviCRM has detected %count records with conflicting transaction IDs within this data file or relative to existing activity records. These records have not been imported.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je detektovao jedan zapisa sa sukobljenim ID-ovima transakcije u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise aktivnosti. Ovi zapisi nisu uvezeni.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je detektovao %count zapisa sa sukobljenim ID-ovima transakcije u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise aktivnosti. Ovi zapisi nisu uvezeni.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je detektovao %count zapisa sa sukobljenim ID-ovima transakcije u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise aktivnosti. Ovi zapisi nisu uvezeni.

en: CiviCRM has detected one record with conflicting transaction ID within this data file or relative to existing contribution records. This record has not been imported. | CiviCRM has detected %count records with conflicting transaction IDs within this data file or relative to existing contribution records. These records have not been imported.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je detektovao jedan zapis sa sukobljenim ID-om transakcije u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise aktivnosti. Ovaj zapis nije uvezen.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je detektovao %count zapisa sa sukobljenim ID-ovima transakcije u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise aktivnosti. Ovi zapisi nisu uvezeni.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je detektovao %count zapisa sa sukobljenim ID-ovima transakcije u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise aktivnosti. Ovi zapisi nisu uvezeni.

en: CiviCRM has detected one record with conflicting transaction ID within this data file or relative to existing membership records. This record has not been imported. | CiviCRM has detected %count records with conflicting transaction IDs within this data file or relative to existing membership records. These records have not been imported.
sr_RS@latin[0]: CiviCRM je detektovao jedan zapis sa sukobljenim ID-om transakcije u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise članstva. Ovaj zapis nije uvezen.
sr_RS@latin[1]: CiviCRM je detektovao %count zapisa sa sukobljenim ID-ovima transakcije u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise članstva. Ovi zapisi nisu uvezeni.
sr_RS@latin[2]: CiviCRM je detektovao %count zapisa sa sukobljenim ID-ovima transakcije u ovom fajlu podataka ili u odnosu na postojeće zapise članstva. Ovi zapisi nisu uvezeni.

en: CiviCRM home page
sr_RS@latin: CiviCRM početna

en: CiviCRM includes an optional plugin for interfacing with the United States Postal Services (USPS) Address Standardization web service. You must register to use the USPS service at <a href='%1' target='_blank'>%1</a>. If you are approved, they will provide you with a User ID and the URL for the service.
sr_RS@latin: CiviCRM sadrži opcionalnu dodatnu komponentu koja služi kao veza sa veb uslugom za standardizaciju adresa koju koristi United States Postal Services (USPS). Morate da se registrujete da biste koristili USPS uslugu na <a href='%1' target='_blank'>%1</a>. Ako vam odobre pristup, daće vam korisnički ID i URL za uslugu.

en: CiviCRM includes several optional components which give you more tools to connect with and engage your constituents.
sr_RS@latin: CiviCRM sadrži nekoliko neobaveznih komponenti koje vam daju više mogućnosti da se povežete sa onima koji vas podržavaju.

en: CiviCRM is openly available under the <a href='%1'>GNU AGPL License</a>.
sr_RS@latin: CiviCRM je otvoreno dostupan prema <a href='%1'>GNU AGPL licenci</a>.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual contact name suffixes (Jr., Sr., II etc.). Customize these options and add new ones as needed for your installation.
sr_RS@latin: CiviCRM ima ugrađene standardne opcije za sufikse kontakata (mlađi, stariji, II itd.). Ove opcije po potrebi možete izmeniti za vašu instalaciju.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual contact prefixes (Ms., Mr., Dr. etc.). Customize these options and add new ones as needed for your installation.
sr_RS@latin: CiviCRM ima ugrađene standardne opcije za prefikse kontakata (gospodine, gospođo itd.). Ove opcije po potrebi možete izmeniti za vašu instalaciju.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual gender (Male, Female, Other). Modify these options as needed for your installation.
sr_RS@latin: CiviCRM je predefinisan sa standardnim opcijama za pol (muški, ženski, ostalo). Pilagodite ove opcije za vašu instalaciju po potrebi.

en: CiviCRM needs a minimum of %1 MB allocated to PHP, but recommends %2 MB.
sr_RS@latin: CiviCRM-u je potrebno minimum %1 MB izdvojeno za PHP, a preporučuje se %2 MB.

en: CiviCRM no longer integrates with the "%1 Default Editor." Your wysiwyg setting has been reset to the built-in CKEditor. <a %2>Learn more...</a>
sr_RS@latin: CiviCRM više se ne integriše sa "%1 podrazumevanim editorom". Podešavanje wysiwyg je restovano na ugrađeni CKEditor. <a %2>Saznajte više...</a>

en: CiviCRM now includes the easy-to-use CKEditor Configurator. To customize the features and display of your wysiwyg editor, visit the <a %1>Display Preferences</a> page. <a %2>Learn more...</a>
sr_RS@latin: CiviCRM sada obuhvata jednostavni konfigurator za CKEditor. Da biste prilagodili funkcije i prikaz xysiwyg editora, posetite stranicu <a %1>Podešavanja prikaza</a>. <a %2>Saznajte više...</a>

en: CiviCRM offers several options to send emails. You can send a test email to check your settings by clicking "Save and Send Test Email". If you're unsure of the correct values, check with your system administrator, ISP or hosting provider.
sr_RS@latin: CiviCRM nudi nekoliko opcija za slanje mejlova. Možete poslati test email da proverite vaša podešavanja klikom na "Snimi i pošalji test mejl". Ako niste sigurni koje su tačne vrednosti, proverite sa vašim sitem administratorom, ISP-om ili hosting provajderom.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
sr_RS@latin: CiviCRM zahteva da koristite <strong>API akreditive zasnovane na potpisu</strong> za PayPal PRo i Express. Unesite <strong>API lozinku</strong> koja se prikazuje na ekranu <strong>Profil – Prikaži API potpis</strong> na vašem LIVE nalogu.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
sr_RS@latin: CiviCRM zahteva da koristite <strong>API akreditive zasnovane na potpisu</strong> za PayPal PRo i Express. Unesite <strong>API lozinku</strong> koja se prikazuje na ekranu <strong>Profil – Prikaži API potpis</strong> na vašem TEST (sandbox) nalogu.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
sr_RS@latin: CiviCRM zahteva da koristite <strong>API akreditive zasnovane na potpisu</strong> za PayPal Pro i Express. Unesite <strong>API potpis</strong> koji se prikazuje u na ekranu <strong>Profil – Prikaži API potpis</strong> na vašem LIVE nalogu.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
sr_RS@latin: CiviCRM zahteva da koristite <strong>API akreditive zasnovane na potpisu</strong> za PayPal Pro i Express. Unesite <strong>API potpis</strong> kojeise prikazuje u na ekranu <strong>Profil – Prikaži API potpis</strong> na vašem TEST (sandbox) nalogu.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
sr_RS@latin: CiviCRM zahteva da koristite <strong>API akreditive zasnovane na potpisu</strong> za PayPal Pro i Express. Unesite <strong>API korisničko ime</strong> koje se prikazuje u na ekranu <strong>Profil – Prikaži API potpis</strong> na vašem LIVE nalogu.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
sr_RS@latin: CiviCRM zahteva da koristite <strong>API akreditive zasnovane na potpisu</strong> za PayPal Pro i Express. Unesite <strong>API korisničko ime</strong> koje se prikazuje u na ekranu <strong>Profil – Prikaži API potpis</strong> na vašem TEST (sandbox) nalogu.

en: CiviCRM stores configurable choices for various drop-down fields as 'option groups'. You can click <strong>Options</strong> to view the available choices.
sr_RS@latin: CiviCRM čuva podesive izbore za razne padajuće menije i polja kao 'grupe opcija'. Možete kliknuti na <strong>Opcije</strong> da vidiš dostupne izbore.

en: CiviCRM stores its content in a MySQL database. Please provide the username and password to connect to the server here.  If this account has permission to create databases, then we will create the database for you; otherwise, you must give the name of a database that already exists.
sr_RS@latin: CiviCRM čuva sav sadržaj u MySQL bazi podataka. Molimo vas da nam obezbedite korisničko ime i šifru za povezivanje sa serverom ovde. Ukoliko ovaj nalog ima dozvolu za kreiranje baza podataka mi ćemo kreirati bazu za vas, a ukoliko nema, morate nam obezbediti ime baze koja već postoji.

en: CiviCRM task in progress
sr_RS@latin: CiviCRM zadatak u toku

en: CiviCRM versions prior to %1 cannot be upgraded directly to %2. This upgrade will need to be done in stages. First download an intermediate version (the LTS may be a good choice) and upgrade to that before proceeding to this version.
sr_RS@latin: CiviCRM verzije starije od %1 nije moguće ažurirati direktno na %2. Ovo ažuriranje će morati da se obavi u fazama. Prvo preuzmite posrednu verziju (LTS može da bude dobar izbor) i ažurirajte na nju pre nego što pređete na ovu verziju.

en: CiviCRM will attempt to split street addresses into separate elements (street number, street name and unit/apt) to help you make lists and reports where you need to sort by street number (and/or separate addresses with odd and even numbers). For most addresses, this is done for you automatically. However, you can manually edit these elements, and potentially handle addresses that are in unusual formats, by clicking 'Edit Address Elements'.
sr_RS@latin: CiviCRM će pokušati da podeli adrese ulice u zasebne elemente (broj ulice, ime ulice i deo/broj stana) da bi vam pomogao da napravite liste i izveštaje u kojima morate da sortirate po broju ulice (i/ili da razdvojite adrese sa parnim i neparnim brojevima). Za većinu adresa, ovo se obavlja umesto vas automatski. Međutim, ove elemente možete ručno da uredite i potencijalno da upravljate adresama koje su u neuobičajenim formatima, tako što ćete da kliknete na 'Uredi elemente adrese'.

en: CiviCRM will check each user record for a contact record. A new contact record will be created for each user where one does not already exist.
sr_RS@latin: CiviCRM će proveriti svaki zapis o korisniku za zapis o kontaktu. Novi zapis kontakta će biti napravljen za svakog korisnika koji već nema svoj kontakt.

en: CiviCRM will use this setting as path to bootstrap WP.
sr_RS@latin: CiviCRM će koristiti ova podešavanja kao putanju do bootstrap WP-a.

en: CiviCRM.org - Growing and Sustaining Relationships
sr_RS@latin: CiviCRM.org – Građenje i održavanje veza

en: CiviCase Dashboard
sr_RS@latin: CiviCase kontrolna tabla

en: CiviCase Setup documentation
sr_RS@latin: CiviCase dokumentacija o podešavanju

en: CiviCase configuration files can also be stored in this custom path.
sr_RS@latin: CiviCase fajlovi za konfiguraciju mogu biti sačuvani u ovoj prilagođenoj putanji.

en: CiviContribute Alert: Possible Duplicate Contact Record
sr_RS@latin: CiviContribute upozorenje: Mogući duplirani zapis o kontaktu

en: CiviContribute Component Settings
sr_RS@latin: Podešavanja CiviContribute komponente

en: CiviContribute allows you to configure any number of <strong>Premiums</strong> which can be offered to contributors as incentives / thank-you gifts. Premiums may be tangible items (i.e. a coffee mug or t-shirt), or they may be a membership or subscription with a pre-determined duration.
sr_RS@latin: CiviContribute vam omogućava da konfigurišete bilo koji broj <strong>nagrada</strong> koje mogu da budu ponuđene donatorima kao podsticajni pokloni / pokloni zahvalnosti. Nagrade mogu da budu fizički predmeti (npr. šolja za kafu ili majica) ili mogu da budu članstvo ili pretplata sa unapred određenim trajanjem.

en: CiviContribute allows you to create and maintain any number of Online Contribution Pages. You can create different pages for different programs or campaigns, and you can customize text, amounts, types of information collected from contributors, etc.
sr_RS@latin: CiviContribute dozvoljava da kreirate i održavate proizvoljni broj stranica za online donacije. Možete kreirati različite stranice za različite donacije ili kampanje - prilagoditi tekst, sume, tipove informacija koje prikupljate od donatora, itd.

en: CiviContribute allows you to create customized page(s) for collecting online contributions. You can also input and track offline contributions. To enter contributions manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Contribution</strong> link. You can also <a href='%2'>import batches of offline contributions</a> from other sources.
sr_RS@latin: CiviContribute vam omogućava da kreirate prilagođene stranice za prikupljanje online donacija. Možete takođe da unesete i pratite offline donacije. Da biste ručno uneli donacije za pojedinačne kontakte, koristite opciju <a href='%1'>Pronađi kontakte</a> da biste pronašli kontakt. Zatim kliknite na <strong>Prikaži</strong> da biste otišli na njihovu stranicu kratkog pregleda, a potom kliknite na link <strong>Nova donacija</strong>. Možete i da <a href='%2'>uvezete grupe offline donacija</a> iz drugih izvora.

en: CiviContribute widgets allow you and your supporters to easily promote this fund-raising campaign. Widget code can be added to any web page.  It will provide a real-time display of current contribution results and a direct link to this contribution page.
sr_RS@latin: CiviContribute vidžeti omogućavaju lako promovisanje ove kampanje za prikupljanje sredstava za vas i one koji vas podržavaju. Kôd vidžeta može biti dodat na bilo koju veb stranu - prikazivaće trenutne rezultate doniranja u realnom vremenu i direktan link ka ovoj stranici za doniranje.

en: CiviEvent Cart Checkout
sr_RS@latin: Plaćanje stavki korpe za CiviEvent

en: CiviEvent Dashboard
sr_RS@latin: CiviEvent kontrolna tabla

en: CiviEvent Public Calendar
sr_RS@latin: CiviEvent - Javni kalendar

en: CiviEvent allows you to create customized page(s) for constituents to learn about events and optionally register online. You can create <a href='%1'><strong>new events</strong></a> and <a href='%2'><strong>manage existing events</strong></a>.
sr_RS@latin: CiviEvent vam omogućava da kreirate prilagođenu stranicu(e) za korisnike gde će se informisati o događajima i po izboru registrovati online. Možete kreirati <a href='%1'><strong>nove događaje</strong></a> i<a href='%2'><strong>upravljati postojećim događajima</strong></a>.

en: CiviEvent also creates an RSS 2.0 formatted feed which can be subscribed to people using RSS readers and can be displayed in most modern browsers. The RSS Feed URL for CiviEvent on this site:
sr_RS@latin: CiviEvent kreira RSS 2.0 feed na koji se korisnici sa RSS čitačima mogu prijaviti i koji može biti prikazan u većini novijih pretraživača. URL za pristup RSSu za CiviEvent na ovom sajtu:

en: CiviEvent provides a page which lists your current and future public events in a table layout for display in a browser. Point people to this page using the following URL:
sr_RS@latin: CiviEvent sadrži stranicu na kojoj je navedena lista aktuelnih i predstojećih javnih događaja u tabeli za prikaz u pregledaču. Usmerite ljude ka ovoj stranici pomoću sledeće URL adrese:

en: CiviGrant allows you to input and track grants to Organizations, Individuals or Households. The grantee must first be entered as a contact in CiviCRM. Use <a href='%1'>Find Contacts</a> to see if there's already a record for the grantee. Once you've located or created the contact record, click <strong>View</strong> to go to their summary page, select the <strong>Grants</strong> tab and click <strong>New Grant</strong>.
sr_RS@latin: CiviGrant dozvoljava da unesete i pratite grantove organizacijama, pojedincima i domaćinstvima. Primaoci granta moraju biti uneti u CiviCRM kao kontakt. Koristite  <a href='%1'>Nađi kontakte</a> da vidite da li već postoji zapis o primaocu granta. Kada nađete ili kreirate zapis, kliknite na <strong>Pregled</strong> da odete na stranicu sa kratkim pregledom, odaberite <strong>Grantovi</strong> karticu i kliknite na <strong>Novi grant</strong>.

en: CiviGroup Roles Sync
sr_RS@latin: CiviGroup sinhronizacija uloga

en: CiviGroup Roles Sync installed. You will need to specify sync rules !1.
sr_RS@latin: CiviGroup Roles Sync instaliran. Moraćete da podesite pravila sinhronizacije !1.

en: CiviMail Approval Status
sr_RS@latin: CiviMail status odobrenja

en: CiviMail Mailings
sr_RS@latin: CiviMail mailing

en: CiviMail Report: %1
sr_RS@latin: CiviMail izveštaj: %1

en: CiviMail component
sr_RS@latin: CiviMail komponenta

en: CiviMail dedupes e-mail addresses by default
sr_RS@latin: Podrazumeva se da CiviMail deduplicira email adrese

en: CiviMail email messages must include an <strong>opt-out</strong> link ("Opt out via web page"), and the <strong>postal address</strong> of your organization. These elements help reduce the chances of your email being categorized as SPAM. They can be included in the main message body OR in a re-usable <strong>message footer</strong>. Refer to the online documentation for details on how to include required links and contact information as well as sample messages.
sr_RS@latin: CiviMail email poruke moraju imati link za <strong>isključenje</strong> ("isključenje putem web strane"), i vašu <strong>adresu</strong>. Ovi elementi smanjuju šansu da se vaš email kategoriše kao spam. Mogu biti uključeni u sadržaju poruke ILI u <strong>podnožju poruke</strong> koji se može koristiti više puta. Pogldajte onlajn dokumentaciju za više informacija o tome kako da uključite neophodne linkove i kontakt informacije kao i za primere poruka.

en: CiviMail mailings must include the sending organization's address. This is done by putting the %1 token in either the body or footer of the mailing. This token may also be used in regular 'Email - send now' messages and in other Message Templates. The token is replaced by the address entered below when the message is sent.
sr_RS@latin: CiviMail liste za slanje moraju da sadrže adresu organizacije pošiljaoca. To se postiže stavljanjem tokena %1 u telo ili podnožje poruke. Ovaj token može da se koristi u standardnim porukama "Email – pošalji sada" i u drugim predlošcima poruke. Token se zamenjuje adresom unetom ispod kada se poruka pošalje.

en: CiviMail will deliver a copy of the email to each bulk email listed for the contact. Enabling this setting will also change the options for the "Email on Hold" field in Advanced Search.
sr_RS@latin: Civimejl će isporučiti kopiju emaila svakom bulk emailu izlistanom u kontaktu. Uključivanjem ovog podešavanja promeniće se opcia za polje "Zadržani email" u Naprednoj pretrazi.

en: CiviMail will not send an empty mail body, Skipping: %1
sr_RS@latin: CiviMail neće poslati mail bez sadržaja, preskačem: %1

en: CiviMail will not send email to a non-existent contact: %1
sr_RS@latin: CiviMail neće poslati email nepostojećem kontaktu: %1

en: CiviMember Membership Type and Drupal Role values were not numeric.
sr_RS@latin: Vrednosti za tip CiviMember članstva i Drupal uloge nisu numeričke.

en: CiviMember Membership Types or Status Rules have not been configured. Please do so on the "Administer CiviCRM" page.
sr_RS@latin: CiviMember tipovi članstva ili pravila statusa nisu podešeni. Molimo podesite ih na "Administracija CiviCRMa" stranici.

en: CiviMember Memberships and Drupal Roles have been synchronized using available rules. Note: if no association rules exist then synchronization has not been completed.
sr_RS@latin: CiviMember članstva i Drupal uloge su sinhronizovane koristeći postojeća pravila. Beleška: Ukoliko ne postoje pravila povezivanja, sinhronizacija nije obavljena.

en: CiviMember Roles Sync
sr_RS@latin: Sinhronizacija CiviMember uloga

en: CiviMember Status Rules
sr_RS@latin: CiviMember pravila statusa

en: CiviMember allows you to create customized membership types as well as page(s) for online membership sign-up and renewal. Administrators can create or modify Membership Types <a href='%2'>here</a>, and configure Online Contribution Pages which include membership sign-up <a href='%1'>here</a>.
sr_RS@latin: CiviMember vam omogućava kreiranje sopstvenih tipova članstva kao i stranicu (stranice) za onlajn prijave u članstvo i obnovu. Administratori mogu da kreiraju i modifikuju tipove članstva <a href='%2'>ovde</a>, i podese stranice za onlajn doniranje koje uključuju i prijavu u članstvo <a href='%1'>ovde</a>.

en: CiviMember automatically calculates the current status of each contact's membership based on the status names and rules configured here. The status 'rule' tells CiviMember what status to assign based on the start and end dates of a given membership. For example, the default <strong>Grace</strong> status rule says: 'assign Grace status if the membership period ended sometime within the past month.'
sr_RS@latin: CiviMember automatski izračunava trenutni status članstva svakog kontakta na osnovu imena i pravila statusa konfigurisanih ovde. 'Pravilo' statusa saopštava komponenti CiviMember koji status da dodeli na osnovu datuma početka i završetka datog članstva. Na primer, podrazumevano pravilo statusa <strong>Mirovanje</strong> saopštava sledeće: 'dodeli status Mirovanje ako se period članstva završio tokom prošlog meseca'.

en: Class
sr_RS@latin: Klasa

en: Class Name
sr_RS@latin: Ime klase

en: Class already exists in Database.
sr_RS@latin: Klasa već postoji u bazi podataka.

en: Class used
sr_RS@latin: Klasa

en: Clean-up Temporary Data and Files
sr_RS@latin: Očisti privremene podatke i fajlove

en: Cleanup Caches
sr_RS@latin: Očisti keš

en: Cleanup Setting
sr_RS@latin: Podešavanje čišćenja

en: Cleanup reports menu
sr_RS@latin: Očisti meni za izveštaje

en: Clear
sr_RS@latin: Očisti

en: Clear all search criteria
sr_RS@latin: Očisti sve kriterijume pretrage

en: Clear search
sr_RS@latin: Očisti pretragu

en: Clear selection
sr_RS@latin: Isključi selekciju

en: Cleared all CiviCRM caches (database, menu, templates)
sr_RS@latin: Očisti keš CiviCRMa (baza podataka, meni, šabloni)

en: Click "Edit Contact" to add more %1 records
sr_RS@latin: Kliknite na "Uredi kontakt" da dodate još %1 zapisa

en: Click &quot;%2&quot; below to register your pledge. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
sr_RS@latin: Kliknite na &quot;%2&quot; ispod da registrujete svoju obavezu. Bićete u mogućnosti da modifikujete ili otkažete buduće uplate obaveze kada god želite tako što ćete se ulogovati u vaš nalog ili ukoliko nas kontaktirate na %1.

en: Click 'Delete' if you want to continue.
sr_RS@latin: Kliknite na 'Obriši' ukoliko želite da nastavite.

en: Click 'Import Now' if you are ready to proceed.
sr_RS@latin: Kliknite na 'Importuj sada' ukoliko ste spremni da nastavite.

en: Click 'Load Saved Field Mapping' if data has been previously imported from the same source. You can then select the saved import mapping setup and load it automatically.
sr_RS@latin: Kliknite na 'Učitaj sačuvano mapiranje polja' ako su podaci prethodno uvezeni iz istog izvora. Zatim možete da izaberete podešavanje mapiranja sačuvanog uvozenog fajla i da ga učitate automatski.

en: Click <a %1>Add Case</a> to add a case record for this contact.
sr_RS@latin: Kliknite na <a %1>Dodaj predmet</a> da dodate zapis o predmetu za ovaj kontakt.

en: Click <a %1>Add Event Registration</a> to register this contact for an event.
sr_RS@latin: Kliknite na <a %1>Dodaj registraciju za događaj</a> da registrujete ovaj kontakt za događaj.

en: Click <a %1>Add Grant</a> to record a Grant for this contact.
sr_RS@latin: Kliknite na <a %1>Dodaj grant</a> da snimite grant za ovaj kontakt.

en: Click <a %1>Add Pledge</a> to record a new pledge received from this contact.
sr_RS@latin: Kliknite na <a %1>Dodaj obavezu</a> da snimite novu obavezu primljenu od ovog kontakta.

en: Click <a %1>Record Contribution</a> to record a new contribution received from this contact.
sr_RS@latin: Kliknite na <a %1>Upiši donaciju</a> da upišete novu donaciju primljenu od ovog kontakta.

en: Click <a %1>Submit Credit Card Contribution</a> to process a new contribution on behalf of the contributor using their credit card.
sr_RS@latin: Kliknite na <a %1>Pošalji donaciju kreditnom karticom</a> da biste izvršili novu donaciju u ime donatora, koristeći njegovu kreditnu karticu.

en: Click <a %1>Submit Credit Card Event Registration</a> to process a new New Registration on behalf of the participant using their credit card.
sr_RS@latin: Kliknite na <a %1>Pošalji registraciju za događaj kreditnom karticom</a> da biste izvršili Novu Registraciju u ime učesnika koristeći njegovu kreditnu karticu.

en: Click <a href='%1'>New Contribution Page</a> to create and configure a new online contribution page using the step-by-step wizard.
sr_RS@latin: Kliknite na <a href='%1'>Nova stranica za donacije</a> da kreirate i podesite novu stranicu za onlajn donacije koristeći korak-po-korak wizard.

en: Click <a id='memQuickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Membership Types below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
sr_RS@latin: Kliknite <a id='memQuickconfig' href='#'>ovde</a> ukoliko želite da podesite tipove članstva ispod kao delove seta cena, koji mogu biti fleksibilniji i kompleksniji.

en: Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Regular Fees below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
sr_RS@latin: Kliknite <a id='quickconfig' href='#'>ovde </a> ukoliko želite da podesite Redovne cene kao deo Seta cena sa dodatnom fleksibilnošću i složenošću.

en: Click <strong>Advanced Search</strong> to search by address, demographics, custom fields, notes, and/or relationships. If you are using CiviContribute, CiviEvent or CiviMember - you can also search based on information stored by these components. For example - you can find all contacts who live in a specific city AND have contributed at least %1 within the past 6 months.
sr_RS@latin: Kliknite na <strong>Naprednu pretragu</strong> da biste pretraživali po adresi, demografiji, sopstvenim poljima, beleškama i/ili odnosima-vezama. Ukoliko koristite CiviContribute, CiviEvent ili CiviMember - možete pretraživati i na osnovu informacija koje se beleže pomoću ovih komponenti. Na primer - možete naći sve kontakte koji žive u određenom gradu i donirali su najmanje %1 put(a) u proteklih 6 meseci.

en: Click <strong>Configure</strong> to view and modify settings, amounts, and text for existing pages.
sr_RS@latin: Kliknite na <strong>Konfiguraciju</strong> da pogledate i izmenite podešavanja, sume i tekst za postojeće stranice.

en: Click <strong>Continue Later</strong> if you're not ready to schedule or send this Mass SMS.
sr_RS@latin: Kliknite na <strong>Nastavi kasnije</strong> ukoliko ne želite da zakažete ili odmah pošaljete ovaj masovni SMS.

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related activity records (groups, contributions, memberships, etc.).
sr_RS@latin: Kliknite na <strong>Spoji</strong> da biste prebacili podatke iz dupliranog kontakta levo u glavni kontakt. Osim podataka o kontaktu (adresa, telefon, email...) možete prebaciti i sve ili neke od povezanih zapisa o aktivnostima (grupe, donacije, članstva, itd.).

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related records (groups, activities, tags, etc.).
sr_RS@latin: Kliknite na strong>Spoji</strong>  da biste prebacili podatke iz dupliranog kontakta levo u glavni kontakt. Osim podataka o kontaktu (adresa, telefon, email...), možete prebaciti i sve ili neke od povezanih zapisa (grupe, aktivnosti, tagove, itd.).

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save any changes to your settings, and preview the widget again on this page.
sr_RS@latin: Kliknite na dugme <strong>Sačuvaj i pregledaj</strong> da biste sačuvali promene u podešavanjima, a zatim ponovo pregledajte vidžet na ovoj stranici.

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save your settings and preview the widget on this page.
sr_RS@latin: Kliknite na dugme <strong>Sačuvaj i pregledaj</strong> da biste sačuvali podešavanja i pregledali vidžet na ovoj stranici.

en: Click <strong>Select fields for export</strong> and then <strong>Continue</strong> to choose a subset of fields for export. This option allows you to export multiple specific locations (Home, Work, etc.) as well as custom data. You can also save your selections as a 'field mapping' so you can use it again later.
sr_RS@latin: Kliknite na <strong>Izaberite polja za eksport</strong> i zatim na <strong>Nastavi</strong> da izaberete podset polja za eksport. Ova opcija vam omogućava da eksportujete veći broj određenih lokacija (Kuća, Posao, itd.), kao i sopstvena polja. Možete i sačuvati svoju selekciju kao 'mapiranje polja' tako da ih kasnije možete koristiti ponovo.

en: Click <strong>Submit Mass SMS/strong> to add this to the Mass SMS mailing queue. An automated task which runs periodically on your server processes mailings in the queue, and starts actually sending out your Mass SMS.
sr_RS@latin: Kliknite na <strong> Pošalji grupni SMS/strong> da biste dodali ovaj grupni SMS u red za čekanje za slanje. Automatizovani zadatak koji se pokreće periodično na serveru obrađuje poruke za slanje koje su na čekanju i počinje da šalje grupni SMS.

en: Click <strong>Test-drive</strong> to try out the page in <strong>test mode</strong>. This allows you to go through the full contribution process using a dummy credit card on a test server.
sr_RS@latin: Kliknite na <strong>Testiraj</strong> da isprobate stranicu u <strong>test modu</strong>. Ovo će vam omogućiti da prođete kroz ceo proces doniranja koristeći kreditnu karticu za test na test serveru.

en: Click <strong>Update Participant(s)</strong> below to save all your changes.
sr_RS@latin: Kliknite na <strong>Ažuriraj učesnika(e)</strong> ispod da snimite sve izmene.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed.
sr_RS@latin: Kliknite na <strong>zabeleži odgovor</strong> dugme da ažurirate vrednosti za svakog ispitanika po potrebi.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed. <br />Click <strong>Release Respondents >></strong> button below to release any respondents for whom you haven't recorded a response. <br />Click <strong>Reserve More Respondents >></strong> button if you need to get more respondents to interview.
sr_RS@latin: Kliknite na <strong>zabeleži odgovor</strong> dugme da ažurirate vrednosti za svakog ispitanika po potrebi. <br />Kliknite na <strong>raspusti ispitanike >></strong> dugme ispod da raspustite ispitanike za koje nemate zabeležen odgovor. <br />Kliknite na <strong>rezerviši još ispitanika >></strong> dugme ukoliko vam je potrebno još ispitanika za intervju.

en: Click Count
sr_RS@latin: Broj klikova

en: Click Date
sr_RS@latin: Datum klikova

en: Click Delete to move this &quot;%1&quot; activity to the Trash.
sr_RS@latin: Kliknite na Obriši da pomerite ovu &quot;%1&quot; aktivnost u kantu.

en: Click Delete to move this case and all associated activities to the Trash.
sr_RS@latin: Kliknite na Obriši da pomerite ovaj predmet i sve povezane aktivnosti u kantu.

en: Click OK to override and update expected values.
sr_RS@latin: Kliknite OK da izmenite i ažurirate očekivane vrednosti.

en: Click OK to save this Pledge record AND send an acknowledgment to %1 now.
sr_RS@latin: Kliknite OK da sačuvate zapis o ovoj obavezi i pošaljete potvrdu %1 odmah.

en: Click OK to save this contribution record AND send a receipt to the contributor now
sr_RS@latin: Kliknite OK da sačuvate zapis o ovoj donaciji i pošaljete priznanicu donatoru odmah

en: Click OK to save this payment record AND send a receipt to the contributor now
sr_RS@latin: Kliknite OK da sačuvate zapis o ovoj uplati i pošaljete priznanicu donatoru odmah

en: Click Restore to retrieve this &quot;%1&quot; activity from the Trash.
sr_RS@latin: Kliknite na Povrati da vratite ovu &quot;%1&quot; aktivnost iz kante.

en: Click Restore to retrieve this case and all associated activities from the Trash.
sr_RS@latin: Kliknite na Povrati da vratite ovaj predmet i aktivnosti iz kante.

en: Click Validate & Process below when you've entered all items for the batch. You can also Save & Continue Later at any time.
sr_RS@latin: Kada unesete sve stavke za seriju, kliknite ispod na Validacija i obrada. U svakom trenutku možete i da  Sačuvate i nastavite kasnije.

en: Click arrow to view pledge payments.
sr_RS@latin: Kliknite na strelicu da vidite uplate obaveze.

en: Click here for new profile
sr_RS@latin: Kliknite ovde za novi profil

en: Click here to configure the panes.
sr_RS@latin: Kliknite ovde da biste konfigurisali okna.

en: Click here to do this for a different person.
sr_RS@latin: Kliknite ovde da ovo uradite u ime druge osobe.

en: Click here to register a different person for this event.
sr_RS@latin: Kliknite ovde da registrujete drugu osobu za ovaj događaj.

en: Click here to return to editing the street address as a single field. Addresses which don't fit the expected format for address elements can still be saved by entering them in the single 'Street Address' field.
sr_RS@latin: Kliknite ovde da biste se vratili na uređivanje ulice i broja kao jednog polja. Adrese koje ne odgovaraju očekivanom formatu adrese, elementi i dalje mogu biti sačuvani tako što ćete ih uneti u polje Ulica i broj.

en: Click here to transfer or cancel your registration.
sr_RS@latin: Kliknite ovde da transferujete ili otkažete vašu registraciju.

en: Click on each included link to make sure they go to the expected web pages.
sr_RS@latin: Kliknite na svaki link kako biste bili sigurni da vodi na očekivane veb stranice.

en: Click on the activity subject for more information.
sr_RS@latin: Za više informacija kliknite na predmet aktivnosti.

en: Click on the event name for more information.
sr_RS@latin: Za više informacija kliknite na ime događaja.

en: Click or paste this link into your browser
sr_RS@latin: Kliknite na ovaj link, ili ga prekopirajte u pretraživač

en: Click or paste this link into your browser and follow the prompts
sr_RS@latin: Kliknite na ovaj link, ili ga prekopirajte u pretraživač i pratite uputstva

en: Click or paste this link into your browser to go to your page
sr_RS@latin: Kliknite na ovaj link, ili ga prekopirajte u pretraživač da biste pristupili vašoj stranici

en: Click the "Confirm Registration" button to begin, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
sr_RS@latin: Kliknite na dugme "Potvrdi registraciju" da počnete, ili kliknite "Otkaži registraciju" ukoliko niste više zainteresovani da prisustvujete ovom događaju.

en: Click the "Confirm Registration" button to complete your registration in %1, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
sr_RS@latin: Kliknite na dugme "Potvrdi registraciju" da kompletirate registraciju u %1, ili kliknite "Otkaži registraciju" ukoliko niste više zainteresovani da prisustvujete ovom događaju.

en: Click the <strong>Continue</strong> button to checkout to %1, where you will select your payment method and complete the registration.
sr_RS@latin: Klikom na <strong>Nastavi</strong> dugme bićete prebačeni na %1, gde ćete izabrati vaš metod plaćanja i završiti registraciju.

en: Click the PayPal button to continue.
sr_RS@latin: Kliknite na PayPal dugme da nastavite.

en: Click this button if you want to view and or modify the search criteria used to define the members of this smart group.
sr_RS@latin: Kliknite na ovo dugme ukoliko želite da pogledate ili izmenite kriterijume za pretragu koji određuju članove ove grupe.

en: Click this link
sr_RS@latin: Kliknite na ovaj link

en: Click this link and follow the prompts
sr_RS@latin: Kliknite na ovaj link i pratite instrukcije

en: Click through Rate
sr_RS@latin: Stopa klikova

en: Click through URL
sr_RS@latin: URL klikova

en: Click to Open Rate
sr_RS@latin: Stopa klikova naspram otvaranja

en: Click to copy %1 from row one to all rows.
sr_RS@latin: Kliknite da iskopirate %1 iz jednog reda u sve redove.

en: Click to edit
sr_RS@latin: Kliknite za uređivanje

en: Click to refresh recipient count
sr_RS@latin: Kliknite da ažurirate broj primalaca

en: Click-Throughs
sr_RS@latin: Klikova

en: Click-through Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled klikova

en: Click-throughs
sr_RS@latin: Klikova

en: Clicked
sr_RS@latin: Klikovi

en: Clicks
sr_RS@latin: Klikovi

en: Clicks: %1
sr_RS@latin: Klikovi: %1

en: Client Name
sr_RS@latin: Ime klijenta

en: Client Name or Email
sr_RS@latin: Ime klijenta ili email adresa

en: Client Relationship
sr_RS@latin: Odnos sa klijentom

en: Client contact does not exist: %1
sr_RS@latin: Kontakt klijenta ne postoji: %1

en: Clients:
sr_RS@latin: Klijenti:

en: Clone Tag
sr_RS@latin: Kloniraj tag

en: Close
sr_RS@latin: Zatvori

en: Close All
sr_RS@latin: Zatvori sve

en: Close Batch
sr_RS@latin: Zatvori grupu

en: Close accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
sr_RS@latin: Zatvori knjigovodstvene grupe koje je kreirao korisnik (sa pristupom CiviContribute-u)

en: Close all accounting batches (with Access to CiviContribute)
sr_RS@latin: Prikažite sve knjigovodstvene grupe (sa pristupom CiviContribute-u)

en: Closed
sr_RS@latin: Zatvoreno

en: Code
sr_RS@latin: Šifra

en: Code Docs
sr_RS@latin: Dokumenti koda

en: Code appended to resource URLs (JS/CSS) to coerce HTTP caching
sr_RS@latin: Kod je dodat URL-ovima resursa (JS/CSS) da bi se iznudilo HTTP keširanje

en: Collapse Custom Group?
sr_RS@latin: Skupi prilagođenu grupu?

en: Collapse Group Display
sr_RS@latin: Skupi prikaz grupe

en: Collapse all tabs
sr_RS@latin: Skupi sve kartice

en: Collapse this set in Advanced Search
sr_RS@latin: Skupi ovaj set u naprednoj pretrazi

en: Collapse this set on initial display
sr_RS@latin: Skupi ovaj set pri prvom prikazu

en: Collapsed on Page
sr_RS@latin: Skupljeno na stranici

en: Collapsed on Search
sr_RS@latin: Skupljeno u pretrazi

en: Color
sr_RS@latin: Boja

en: Color of the CiviCRM main menu.
sr_RS@latin: Boja glavnog menija u CiviCRM-u

en: Column
sr_RS@latin: Kolona

en: Column Headers
sr_RS@latin: Zaglavlja kolone

en: Column Names
sr_RS@latin: Imena kolona

en: Column No
sr_RS@latin: Kolona broj

en: Columns
sr_RS@latin: Kolone

en: Combine tags into one
sr_RS@latin: Spoji tagove u jedan:

en: Command
sr_RS@latin: Komanda

en: Command parameters
sr_RS@latin: Komandni parametri

en: Command/Parameters
sr_RS@latin: Komanda/Parametri

en: Comment
sr_RS@latin: Komentar

en: Comments
sr_RS@latin: Komentari

en: Committed Amount
sr_RS@latin: Opredeljeni iznos

en: Commonly Used Specifiers
sr_RS@latin: Najčešće korišćene norme

en: Communication Language
sr_RS@latin: Jezik komunikacije

en: Communication Preferences
sr_RS@latin: Podešavanja komunikacije

en: Communication Style
sr_RS@latin: Stil komunikacije

en: Communication language
sr_RS@latin: Jezik komunikacije

en: Communication preferences - alter
sr_RS@latin: Podešavanja komunikacije – menjanje

en: Communications
sr_RS@latin: Komunikacije

en: Community Messages URL
sr_RS@latin: URL poruka zajdednice

en: Company
sr_RS@latin: Kompanija

en: Compatible with
sr_RS@latin: Kompatibilno sa

en: Complete
sr_RS@latin: Završeno

en: Complete Description
sr_RS@latin: Kompletan opis

en: Complete OR Partial Email
sr_RS@latin: Kompletan ILI delimičan email

en: Complete OR Partial Name
sr_RS@latin: Kompletno ILI delimično ime

en: Complete OR partial Contribution Page title.
sr_RS@latin: Kompletno ILI delimično ime stranice za donaciju.

en: Complete OR partial Event name.
sr_RS@latin: Kompletno ILI delimično ime događaja

en: Complete OR partial batch name.
sr_RS@latin: Kompletno ILI delimično ime serije.

en: Complete OR partial contact name.
sr_RS@latin: Kompletno ILI delimično ime kontakta.

en: Complete OR partial creator name.
sr_RS@latin: Kompletno ILI delimično ime autora.

en: Complete OR partial group name.
sr_RS@latin: Kompletno ILI delimično ime grupe

en: Complete URL for icon accessible from an external location:
sr_RS@latin: Kompletan URL za ikonicu kojoj će se pristupati sa eksterne lokacije:

en: Complete all required fields first
sr_RS@latin: Ispunite sva neophodna polja

en: Complete street address(es) have been saved. However we were unable to split the address in the %1 address block(s) into address elements (street number, street name, street unit) due to an unrecognized address format. You can set the address elements manually by clicking 'Edit Address Elements' next to the Street Address field while in edit mode.
sr_RS@latin: Potpune adrese ulice su sačuvane. Međutim, nismo mogli da podelime adresu u %1 bloku(ovima) adrese u elemente adrese (broj ulice, ime ulice, deo ulice) zbog neprepoznatog formata adrese. Elemente adrese možete da podesite ručno tako što ćete da kliknete na stavku "Uredi elemente adrese" pored polja "Adresa ulice" dok ste u režimu uređivanja.

en: Complete?
sr_RS@latin: Završeno?

en: Completed
sr_RS@latin: Završeno

en: Completed Date
sr_RS@latin: Završeno datuma

en: Completed at
sr_RS@latin: Završeno

en: Completed mailing
sr_RS@latin: Završen mailing

en: Component
sr_RS@latin: Komponenta

en: Component ID
sr_RS@latin: ID komponente

en: Component Name
sr_RS@latin: Ime komponente

en: Component Type
sr_RS@latin: Tip komponente

en: Component name
sr_RS@latin: Ime komponente

en: Compose
sr_RS@latin: Sastavi

en: Compose (A)
sr_RS@latin: Sastavi (A)

en: Compose (B)
sr_RS@latin: Sastavi (B)

en: Compose On-screen
sr_RS@latin: Sastavi na ekranu

en: Compose a message on-screen for general use in emails or document output, or upload a pre-composed document for mail-merge.
sr_RS@latin: Sastavite poruku na ekranu za opštu upotrebu u email porukama ili izlazni dokument ili postavite unapred sastavljeni dokument za objedinjavanje pošte.

en: Conference
sr_RS@latin: Konferencija

en: Conference Slot
sr_RS@latin: Slot konferencije

en: Conference Slots
sr_RS@latin: Slotovi konferencije

en: Configuration Checklist
sr_RS@latin: Konfiguraciona čeklista

en: Configuration file could not be retrieved for case type = '%1' %2.
sr_RS@latin: Nije moguće naći konfiguracioni fajl za tip slučaja  = '%1' %2.

en: Configure
sr_RS@latin: Konfiguracija

en: Configure CKEditor
sr_RS@latin: Konfiguracija CKEditor-a

en: Configure CiviCRM for your country and language.
sr_RS@latin: Podesite CiviCRM za vašu zemlju i jezik.

en: Configure Contact Search behavior.
sr_RS@latin: Konfigurišite ponašanje pretrage kontakta.

en: Configure Default Mailbox
sr_RS@latin: Konfigurišite podrazumevano prijemno poštansko sanduče

en: Configure Event
sr_RS@latin: Konfiguracija događaja

en: Configure Page - %1
sr_RS@latin: Konfiguracija stranice - %1

en: Configure Survey
sr_RS@latin: Konfiguracija ankete

en: Configure Survey - %1
sr_RS@latin: Konfiguracija ankete - %1

en: Configure Widget
sr_RS@latin: Konfiguracija vidžeta

en: Configure a mapping provider (e.g. Google or Yahoo) to display maps for contact addresses and event locations.
sr_RS@latin: Konfiguracija provajdera za mapiranje (npr. Google ili Yahoo) za prikaz mapa adresa kontakata i lokacija događaja.

en: Configure custom fields to collect and store custom data which is not included in the standard CiviCRM forms.
sr_RS@latin: Podesite sopstvena polja koja će prikupljati i čuvati korisničke/sopstvene podatke koji nisu uključeni u standardnim CiviCRM formularima.

en: Configure directories in your file system for temporary uploads, images, custom files and custom templates.
sr_RS@latin: Konfigurišite direktorijume u sistemu fajlova za privremena postavljanja, slike, prilagođena polja i prilagođene šablone.

en: Configure how many events should be shown on the dashboard. This overrides the default value of 10 entries.
sr_RS@latin: Podesite koliko događaja treba da bude prikazano na kontrolnoj tabli. Ovo će redefinisati podrazumevanu vrednost od 10 unosa.

en: Configure input and display formats for Date fields.
sr_RS@latin: Konfigurišite formate unosa i prikaza za polja datuma.

en: Configure link to...
sr_RS@latin: Konfiguriši link ka...

en: Configure mailing labels for your site using tokens, which are replaced by contact field values when the labels are generated. Place your cursor within the Mailing Labels box where you want to the token to be inserted. Then click the "Insert Tokens" link to see a list of available tokens (including custom fields). Insert the token by clicking the desired token name.
sr_RS@latin: Konfigurišite oznake za mailing za svoj sajt koristeći tokene, koji se zamenjuju vrednostima polja kontakta kada se oznake generišu. Postavite kursor u polje Oznake za mailing na mesto gde želite da umetnete token. Zatim kliknite na link "Umetni tokene" da biste videli listu dostupnih tokena (uključujući prilagođena polja). Umetnite token klikom na ime željenog tokena.

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
sr_RS@latin: Podesite podsetnike za obnovu članstva koristeći <a href="%1">Zakaži podestnike</a>.

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>. If you have previously configured renewal reminder templates, you can re-use them with your new scheduled reminders.
sr_RS@latin: Podesite podsetnike za obnovu članstva koristeći <a href="%1">Zakaži podsetnike</a>. Ukoliko ste prethodno već podesili šablone za podsetnike za obnovu članstva, možete ih ponovo koristiti u svom novom zakazanom podsetniku.

en: Configure screen and form elements for Viewing Contacts, Editing Contacts, Advanced Search, Contact Dashboard and WYSIWYG Editor.
sr_RS@latin: Konfiguracija elemenata ekrana i formulara za pregled i uređivanje kontakata, naprednu pretragu, kontrolnu tablu za kontakte i WYSIWYG editor.

en: Configure this event
sr_RS@latin: Konfiguracija ovog događaja

en: Configure this event.
sr_RS@latin: Konfiguracija ovog događaja

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records.
sr_RS@latin: Podesite do pet polja koja će služiti za proveru zapisa kontakata za koje mislite da su duplikati.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records. For each field, set a numeric <strong>Weight</strong> which determines the relative importance of a match on that field.
sr_RS@latin: Podesite do pet polja koja će služiti za proveru zapisa kontakata za koje mislite da su duplikati. Za svako polje podesite numeričku <strong>težinu</strong> koja određuje relativnu važnost poklapanja za to polje.

en: Confirm
sr_RS@latin: Potvrdi

en: Confirm %1
sr_RS@latin: Potvrdi %1

en: Confirm Action
sr_RS@latin: Potvrdi akciju

en: Confirm Changes
sr_RS@latin: Potvrdi izmene

en: Confirm Custom Group Delete
sr_RS@latin: Potvrdi prisanje korisničke/sopstvene grupe

en: Confirm From Email
sr_RS@latin: OD email za potvrdu

en: Confirm From Name
sr_RS@latin: OD ime za potvrdu

en: Confirm Group Delete
sr_RS@latin: Potvrdi brisanje grupe

en: Confirm Password
sr_RS@latin: Potvrdi šifru

en: Confirm Payment
sr_RS@latin: Potvrda uplate

en: Confirm Price Field Delete
sr_RS@latin: Potvrdi brisanje polja sa cenom

en: Confirm Registration
sr_RS@latin: Potvrdi registraciju

en: Confirm Text
sr_RS@latin: Tekst za potvrdu

en: Confirm Timestamp
sr_RS@latin: Potvrdi vremensku oznaku

en: Confirm Your Registration
sr_RS@latin: Potvrdite vašu registraciju

en: Confirm Your Registration Information
sr_RS@latin: Potvrdi svoje podatke za registraciju

en: Confirm action
sr_RS@latin: Potvrdi akciju

en: Confirm your registration for %1
sr_RS@latin: Potvrdite registraciju za %1

en: Confirm your registration for %1.
sr_RS@latin: Potvrdite registraciju za %1.

en: Confirmation Email
sr_RS@latin: Email sa potvrdom

en: Confirmation Email Text
sr_RS@latin: Tekst za email-a za potvrdu

en: Confirmation Message
sr_RS@latin: Poruka za potvrdu

en: Confirmation Page?
sr_RS@latin: Strana za potvrdu?

en: Confirmation Screen
sr_RS@latin: Ekran za potvrdu

en: Confirmation Title
sr_RS@latin: Naslov potvrde

en: Conflict
sr_RS@latin: Konflikt

en: Conflicting Rows
sr_RS@latin: Redovi sa konfliktima

en: Conflicting Rows (skipped)
sr_RS@latin: Redovi sa konfliktima (preskočeni)

en: Conflicts
sr_RS@latin: Konflikti

en: Congratulations! Your upgrade was successful!
sr_RS@latin: Čestitamo! Ažuriranje je uspelo!

en: Connect
sr_RS@latin: Poveži

en: Connected
sr_RS@latin: Povezan

en: Connected Repeating Events
sr_RS@latin: Povezani događaji koji se ponavljaju

en: Connecting...
sr_RS@latin: Povezivanje...

en: Connections provide a simplified way to link your CiviCRM installation to an external service.
sr_RS@latin: Veze vam omogućavaju pojednostavljen način povezivanja vaše CiviCRM instalacije sa eksternim servisima.

en: Consider cancelling the pledge instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. To set the pledge status to Cancelled and cancel any not-yet-paid pledge payments, first click Cancel on this form. Then click the more &gt; link from the pledge listing, and select the Cancel action.
sr_RS@latin: Razmislite o tome da otkažete obavezu umesto toga ako želite da održite evidenciju revizije i izbegnete gubitak podataka o plaćanju. Da biste podesili status obaveze na Otkazano i da biste otkazali sve uplate za obaveze koje još nisu plaćene, u ovom formularu prvo kliknite na Otkaži. Zatim kliknite na link Više iz liste obaveza i izaberite radnju Otkaži.

en: Consider modifying the membership status instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. You can set the status to Cancelled by editing the membership and clicking the Status Override checkbox.
sr_RS@latin: Umesto toga, razmislite o tome za promenite status članstva ako želite da održite evidenciju revizije i izbegnete gubitak podataka o plaćanju. Status možete da podesite na vrednost 'Otkazano' tako što ćete da uredite članstvo i kliknete na polje za potvrdu Zamena statusa.

en: Const Id
sr_RS@latin: ID aktiviste

en: Constituent Engagement
sr_RS@latin: Angažovanje aktiviste

en: Constituent Name
sr_RS@latin: Ime aktiviste

en: Constituent Relationship Management (CiviCRM !1). Allows sites to manage contacts, relationships and groups, and track contact activities, contributions, memberships and events. For more information please refer to the <a href="!2">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
sr_RS@latin: Upravljanje odnosom aktiviste (CiviCRM !1). Omogućava upravljanje kontaktima, odnosima i grupama na sajtu, kao i praćenje aktivnosti kontakta, donacija, članstava i događaja. Više informacija potražite na <a href="!2">CiviCRM veb-sajtu</a> koji sadrži informacije o projektu, dokumentaciju, resurse za podršku i još mnogo toga.

en: Constituent Report (Detail)
sr_RS@latin: Izveštaj aktiviste (detaljni)

en: Constituent Report (Summary)
sr_RS@latin: Izveštaj aktiviste (kratak pregled)

en: Constituent Type
sr_RS@latin: Tip aktiviste

en: Contact
sr_RS@latin: Kontakt

en: Contact %%StatusMessage%%
sr_RS@latin: Kontakt %%StatusMessage%%

en: Contact 1
sr_RS@latin: Kontakt 1

en: Contact 2
sr_RS@latin: Kontakt 2

en: Contact 2 (Duplicate)
sr_RS@latin: Kontakt 2 (Duplikat)

en: Contact A
sr_RS@latin: Kontakt A

en: Contact A Full Name
sr_RS@latin: Kontakt A ime i prezime

en: Contact A has Permission Over Contact B
sr_RS@latin: Kontakt A ima dozvole vezane za kontakt B

en: Contact Activities
sr_RS@latin: Aktivnosti kontakta

en: Contact Address Fields - Selection Values
sr_RS@latin: Polja za adresu kontakta - izbor vrednosti

en: Contact B
sr_RS@latin: Kontakt B

en: Contact B Full Name
sr_RS@latin: Kontakt B ime i prezime

en: Contact B has Permission Over Contact A
sr_RS@latin: Kontakt B ima dozvole vezane za kontakt A

en: Contact Dashboard
sr_RS@latin: Kontrolna tabla za kontakte

en: Contact Date Reminder Options
sr_RS@latin: Opcije datuma podsetnika za kontakt

en: Contact Deleted by Merge
sr_RS@latin: Kontakt obrisan nakon spajanja.

en: Contact Demographics Report
sr_RS@latin: Izveštaj o demografiji kontakata

en: Contact Details
sr_RS@latin: Detalji kontakta

en: Contact Edit Options
sr_RS@latin: Opcije za uređivanje kontakta

en: Contact Edit URL
sr_RS@latin: Uredi URL kontakta

en: Contact Email
sr_RS@latin: Email kontakta

en: Contact Group Status
sr_RS@latin: Status grupe kontakata

en: Contact Hash
sr_RS@latin: Heš kontakta

en: Contact ID
sr_RS@latin: Kontakt ID

en: Contact ID %1 has been deleted.
sr_RS@latin: ID kontakta %1 je obrisan.

en: Contact ID %1 has been merged and deleted.
sr_RS@latin: ID kontakta %1 je pripojen i obrisan.

en: Contact ID %1 has been merged into Contact ID %2 and deleted.
sr_RS@latin: ID kontakta %1 je spojen sa ID kontakta %2 i obrisan.

en: Contact ID %1 is a match for %2 user %3 but has already been matched to %4
sr_RS@latin: ID kontakta %1 se slaže sa %2 korisnikom %3 ali je već uparen sa %4

en: Contact ID A
sr_RS@latin: Kontakt ID A

en: Contact ID B
sr_RS@latin: Kontakt ID B

en: Contact ID or External Identifier
sr_RS@latin: ID kontakta ili eksterni ID

en: Contact IDs to which reminder should be sent.
sr_RS@latin: ID kontakata kojima će biti poslati podsetnici

en: Contact Image
sr_RS@latin: Slika kontakta

en: Contact Info
sr_RS@latin: Kontakt info

en: Contact Information
sr_RS@latin: Kontakt informacije

en: Contact Job title
sr_RS@latin: Radno mesto kontakta

en: Contact Logging Report (Detail)
sr_RS@latin: Izveštaj o logovanju kontakta (detaljni)

en: Contact Logging Report (Summary)
sr_RS@latin: Izveštaj o logovanju kontakta (kratak pregled)

en: Contact Merge
sr_RS@latin: Spajanje kontakata

en: Contact Merged
sr_RS@latin: Kontakt spojen

en: Contact Modified
sr_RS@latin: Kontakt modifikovan

en: Contact Multi Records %%StatusMessage%%
sr_RS@latin: Više zapisa kontakta %%StatusMessage%%

en: Contact Name
sr_RS@latin: Ime kontakta

en: Contact Name (in sort format)
sr_RS@latin: Ime kontakta (u formatu za sortiranje)

en: Contact Notes
sr_RS@latin: Beleške o kontaktu

en: Contact Page
sr_RS@latin: Kontakt strana

en: Contact Permanent Delete
sr_RS@latin: Kontakt je permanentno izbrisan

en: Contact Phone
sr_RS@latin: Kontakt telefon

en: Contact Prefix
sr_RS@latin: Prefiks kontakta

en: Contact Profile
sr_RS@latin: Profil kontakta

en: Contact Records for Contributors
sr_RS@latin: Zapisi o kontaktima za donatore

en: Contact Records for Event Participants
sr_RS@latin: Zapisi o kontaktima za učesnike događaja

en: Contact Records for Members
sr_RS@latin: Zapisa o kontaktima za članove

en: Contact Reference
sr_RS@latin: Kontakt referenca

en: Contact Reference Autocomplete Options
sr_RS@latin: Opcije automatskog dovršavanja reference kontakta

en: Contact Reference Options
sr_RS@latin: Opcije referenci kontakta

en: Contact Relationships
sr_RS@latin: Veze kontakta

en: Contact Saved
sr_RS@latin: Kontakt sačuvan

en: Contact Search
sr_RS@latin: Pretraga kontakata

en: Contact Smart Group View Options
sr_RS@latin: Opcije prikaza smart grupe kontakta

en: Contact Source
sr_RS@latin: Izvor kontakta

en: Contact Status
sr_RS@latin: Status kontakta

en: Contact Sub Type
sr_RS@latin: Podtip kontakta

en: Contact Subtype
sr_RS@latin: Podtip kontakta

en: Contact Subtype %1
sr_RS@latin: Podtip kontakta %1

en: Contact Subtype (Contact A)
sr_RS@latin: Podtip kontakta (Kontakt A)

en: Contact Subtype (Contact B)
sr_RS@latin: Podtip kontakta (Kontakt B)

en: Contact Subtype A
sr_RS@latin: Podtip kontakta A

en: Contact Subtype B
sr_RS@latin: Podtip kontakta B

en: Contact Subtype field of 1 contact has not been updated. | Contact Subtype field of %count contacts has not been updated.
sr_RS@latin[0]: Polje podtip 1 kontakta nije ažurirano.
sr_RS@latin[1]: Polje podtip kontakta u %count kontakta nije ažurirano.
sr_RS@latin[2]: Polje podtip kontakta u %count kontakata nije ažurirano.

en: Contact Suffix
sr_RS@latin: Sufiks kontakta

en: Contact Summary
sr_RS@latin: Kontakt - kratak pregled

en: Contact Summary:
sr_RS@latin: Kratak pregled kontakta:

en: Contact Tags
sr_RS@latin: Kontakt tagovi

en: Contact Trash and Undelete
sr_RS@latin: Kontakti u kanti za smeće i neobrisani kontakti

en: Contact Type
sr_RS@latin: Tip kontakta

en: Contact Type (Contact A)
sr_RS@latin: Tip kontakta (Kontakt A)

en: Contact Type (Contact B)
sr_RS@latin: Tip kontakta (Kontakt B)

en: Contact Type A
sr_RS@latin: Kontakt tip A

en: Contact Type B
sr_RS@latin: Kontakt tip B

en: Contact Type Description
sr_RS@latin: Opis tipa kontakta

en: Contact Type ID
sr_RS@latin: ID Tipa kontakta

en: Contact Type Icon
sr_RS@latin: Ikona za tip kontakta

en: Contact Type Image URL
sr_RS@latin: URL Slike tipa kontakta

en: Contact Type Is Active?
sr_RS@latin: Tip kontakta je aktivan?

en: Contact Type Label
sr_RS@latin: Oznaka tipa kontakta

en: Contact Type Mismatch
sr_RS@latin: Neslaganje tipa kontakta.

en: Contact Type for Contact A
sr_RS@latin: Tip kontakta za kontakt A

en: Contact Type for Contact B
sr_RS@latin: Tip kontakta za kontakt B

en: Contact Type is Reserved?
sr_RS@latin: Tip kontakta je rezervisan?

en: Contact Type(s)
sr_RS@latin: Tip(ovi) kontakata

en: Contact Type: %1
sr_RS@latin: Tip kontakta: %1

en: Contact View Options
sr_RS@latin: Opcije za pregled kontakta

en: Contact and Campaign
sr_RS@latin: Kontakt i kampanja

en: Contact and Financial Type
sr_RS@latin: Kontakt i finansijski tip

en: Contact and Payment Method
sr_RS@latin: Metod kontakta i plaćanja

en: Contact and Recurring
sr_RS@latin: Kontakt i ponavljanje

en: Contact does not exist.
sr_RS@latin: Kontakt ne postoji.

en: Contact has been added to '%1'.
sr_RS@latin: Kontakt je dodat u '%1'.

en: Contact has been created
sr_RS@latin: Kontakt je kreiran

en: Contact has been deleted
sr_RS@latin: Kontakt je obrisan

en: Contact has been updated
sr_RS@latin: Kontakt je ažuriran

en: Contact has been viewed
sr_RS@latin: Kontakt je pregledan

en: Contact identifier from external system
sr_RS@latin: Identifikator kontakta iz ekternog sistema

en: Contact image deleted successfully
sr_RS@latin: Slika kontakta je uspešno obrisana

en: Contact is Deceased
sr_RS@latin: Kontakt je preminuo/la

en: Contact is in Trash
sr_RS@latin: Kontakt je u kanti

en: Contact listings.
sr_RS@latin: Listing kontakta

en: Contact modification report for the logging infrastructure (detail).
sr_RS@latin: Izveštaj o izmeni kontakta za infrastrukturu logovanja (detaljni).

en: Contact modification report for the logging infrastructure (summary).
sr_RS@latin: Izveštaj o izmeni kontakta za infrastrukturu logovanja (kratak pregled).

en: Contact type
sr_RS@latin: Tip kontakta

en: Contact type names should not use reserved keywords.
sr_RS@latin: Imena tipa kontakta ne treba da koriste rezervisane ključne reči.

en: Contact us for information about contributions prior to those listed above.
sr_RS@latin: Kontaktirajte nas za informacije o donacijama primljenim pre ovih u listi ispod.

en: Contact was merged into another contact
sr_RS@latin: Kontakt je spojen sa drugim kontaktom

en: Contact who should be added to the group
sr_RS@latin: Kontakt koji treba dodati u grupu

en: Contact who should be removed from the group
sr_RS@latin: Kontakt koji treba ukloniti iz grupe

en: Contact will be added to selected group.
sr_RS@latin: Kontakt će biti dodat u odabranu grupu.

en: Contact will be removed from selected group.
sr_RS@latin: Kontakt će biti uklonjen iz odabrane grupe.

en: Contact with no email must have a name.
sr_RS@latin: Kontakti bez emaila moraju imati ime.

en: Contact with no name must have an email.
sr_RS@latin: Kontakti bez imena moraju imati email.

en: Contact your site administrator for help creating reports.
sr_RS@latin: Kontaktirajte administratora vašeg sajta za pomoć oko kreiranja izveštaja.

en: Contact your site administrator if you need to use a "FROM" Email Address which is not in the dropdown list.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da koristite email koji se ne nalazi u padajućem meniju, kontaktirajte administratora vašeg sajta.

en: Contact your site administrator if you need to use a SMS Provider which is not in the dropdown list.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da koristite SMS provajdera koji se ne nalazi u padajućem meniju, kontaktirajte administratora vašeg sajta.

en: Contact's Gender
sr_RS@latin: Pol kontakta

en: Contact's Groups
sr_RS@latin: Grupe ovog kontakta

en: Contact's first name.
sr_RS@latin: Ime kontakta.

en: Contact's last name.
sr_RS@latin: Prezime kontakta.

en: Contact's middle name.
sr_RS@latin: Srednje ime kontakta.

en: Contact(s)
sr_RS@latin: Kontakt(i)

en: Contacts
sr_RS@latin: Kontakti

en: Contacts %%StatusMessage%%
sr_RS@latin: Kontakti %%StatusMessage%%

en: Contacts AND Cases
sr_RS@latin: Kontakti i predmeti

en: Contacts Added
sr_RS@latin: Kontakti dodati

en: Contacts Merged
sr_RS@latin: Kontakti spojeni

en: Contacts created on this site are added to this group
sr_RS@latin: Kontakti kreirani na ovom sajtu su dodati u ovu grupu

en: Contacts in Group: %1
sr_RS@latin: Kontakata u grupi: %1

en: Contacts in the <strong>%1</strong> group are listed below.
sr_RS@latin: Kontakti u grupi <strong>%1</strong> su izlistani ispod.

en: Contacts in this Group
sr_RS@latin: Kontakti u ovoj grupi

en: Contacts in this group are assigned Administrator role permissions.
sr_RS@latin: Kontaktima u ovoj grupi dodeljene su dozvole administratora.

en: Contacts with 'Do not SMS' will be excluded from receiving Bulk SMS messages, and the Send SMS activity will be disabled.
sr_RS@latin: Kontakti sa 'Ne šalji SMS' neće primati grupne SMS poruke, a opcija Pošalji SMS će za njih biti onemogućena.

en: Contacts with 'Do not email' will be excluded from receiving CiviMail mailings, and the Send Email activity will be disabled for them. However they will still receive email for contribution receipts and event registration confirmations.
sr_RS@latin: Kontakti sa 'Ne šalji email' neće primati CiviMail mailinge, a aktivnost Pošalji email će za njih biti onemogućena. Međutim, oni će i dalje dobijati emailove sa priznanicama za donacije i potvrde za registracije na događaje.

en: Contacts with 'Do not mail' will be excluded when mailing labels are created.
sr_RS@latin: Kontakti obeleženi sa 'ne šalji mail' će biti izuzeti kada se kreiraju oznake za mailing.

en: Contacts with a Relationship Type of:
sr_RS@latin: Kontakti sa tipom veze:

en: Contacts with any of the checked privacy options are EXCLUDED from your search results by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone', and search for contacts with an address in a specific city - then contacts in that city who have 'Do not phone' selected as a privacy option will be excluded from the search results.
sr_RS@latin: Kontakti se štikliranom bilo kojom opcijom privatnosti su isključeni iz vaših rezultata pretrage, prema podrazumevanim podešavanjima. Primer: Ukoliko odaberete 'Ne zovi telefonom' i potražite kontakte sa adresom u određenom gradu - kontakti u tom gradu koji imaju odabranu opciju 'Ne zovi telefonom' će biti isključeni iz rezultata pretrage.

en: Contacts with no preferred language
sr_RS@latin: Kontakti bez prioritetnog jezika

en: Contains
sr_RS@latin: Sadrži

en: Content
sr_RS@latin: Sadržaj

en: Content / Components
sr_RS@latin: Sadržaj / komponente

en: Content and format for mailing labels.
sr_RS@latin: Sadržaj i format oznaka za mailing.

en: Content of the SMS text.
sr_RS@latin: Sadržaj SMS poruke.

en: Contents of the Return-Path header.
sr_RS@latin: Sadržaj zaglavlja Povratna putanja.

en: Continue
sr_RS@latin: Nastavi

en: Continue Later
sr_RS@latin: Nastavi kasnije

en: Continue Mailing
sr_RS@latin: Nastavi mailing

en: Contribute
sr_RS@latin: Doniraj

en: Contribute %1 Instead
sr_RS@latin: Doniraj %1

en: Contribute Now
sr_RS@latin: Doniraj sada

en: Contribute!
sr_RS@latin: Doniraj!

en: Contribution
sr_RS@latin: Donacija

en: Contribution #
sr_RS@latin: Donacija #

en: Contribution %%StatusMessage%%
sr_RS@latin: Donacija %%StatusMessage%%

en: Contribution Aggregate
sr_RS@latin: Sakupljeno donacije

en: Contribution Aggregate by Relationship
sr_RS@latin: Sakupljena donacija prema odnosu

en: Contribution Amount
sr_RS@latin: Iznos donacija

en: Contribution Amount Stats
sr_RS@latin: Statistike iznosa donacije

en: Contribution Amounts
sr_RS@latin: Iznosi donacija

en: Contribution Amounts Label
sr_RS@latin: Oznaka za iznose donacije

en: Contribution Amounts section enabled
sr_RS@latin: Sekcija za iznose donacije uključena

en: Contribution Avg
sr_RS@latin: Prosečan iznos donacije

en: Contribution Bulk Entry
sr_RS@latin: Grupni unos donacije

en: Contribution Campaign
sr_RS@latin: Kampanja za donacije

en: Contribution Cancel Date
sr_RS@latin: Datum otkazivanja donacije

en: Contribution Cancel Reason
sr_RS@latin: Razlog otkazivanja donacije

en: Contribution Count
sr_RS@latin: Broj donacija

en: Contribution Currency
sr_RS@latin: Valuta donacije

en: Contribution Dashboard
sr_RS@latin: Kontrolna tabla donacije

en: Contribution Date
sr_RS@latin: Datumi donacije

en: Contribution Date From
sr_RS@latin: Datum donacije od

en: Contribution Date Received
sr_RS@latin: Datum kada je primljena donacija

en: Contribution Dates
sr_RS@latin: Datumi donacije

en: Contribution Detail Report
sr_RS@latin: Detaljan izveštaj o donacijama

en: Contribution Grouping
sr_RS@latin: Grupisanje donacija

en: Contribution Honor Roll
sr_RS@latin: Spisak zaslužnih za donaciju

en: Contribution ID
sr_RS@latin: ID donacije

en: Contribution Information
sr_RS@latin: Informacije o donaciji

en: Contribution Invoice
sr_RS@latin: Profaktura donacije

en: Contribution Invoice: %1
sr_RS@latin: Profaktura donacije: %1

en: Contribution Label
sr_RS@latin: Oznaka donacije

en: Contribution Links
sr_RS@latin: Linkovi donacije

en: Contribution Logging Report (Detail)
sr_RS@latin: Izveštaj o logovanju donacija (detaljni)

en: Contribution Logging Report (Summary)
sr_RS@latin: Izveštaj o logovanju donacija (kratak pregled)

en: Contribution Note
sr_RS@latin: Beleška za donaciju

en: Contribution Note %1 %2
sr_RS@latin: Beleška za donaciju %1 %2

en: Contribution OR Soft Credit?
sr_RS@latin: Donacija ILI zasluga?

en: Contribution Ordinality
sr_RS@latin: Ordinalnost donacije

en: Contribution Page
sr_RS@latin: Stranica za doniranje

en: Contribution Page / Event
sr_RS@latin: Stranica za donacije / Događaj

en: Contribution Page Configuration
sr_RS@latin: Konfiguracija stranice za donacije

en: Contribution Page Created Date
sr_RS@latin: Datum kreiranja stranice za doniranje

en: Contribution Page Currency
sr_RS@latin: Valuta na stranici za donacije

en: Contribution Page End Date
sr_RS@latin: Datum kraja stranice za donacije

en: Contribution Page Introduction Text
sr_RS@latin: Uvodni tekst stranice za doniranje

en: Contribution Page Start Date
sr_RS@latin: Datum početka stranice za donacije

en: Contribution Page Title
sr_RS@latin: Naslov stranice za doniranje

en: Contribution Page title. For top of page display
sr_RS@latin: Naslov stranice za doniranje. Biće prikazano u vrhu stranice

en: Contribution Pages
sr_RS@latin: Stranice za doniranje

en: Contribution Product ID
sr_RS@latin: ID proizvoda donacije

en: Contribution Receipt
sr_RS@latin: Priznanica za donaciju

en: Contribution Receipt Not Sent
sr_RS@latin: Priznanica za donaciju nije poslata

en: Contribution Receipt Sent
sr_RS@latin: Priznanica za donaciju poslata

en: Contribution Reports
sr_RS@latin: Izveštaji o donacijama

en: Contribution Soft Credit ID
sr_RS@latin: ID zasluge donacije

en: Contribution Source
sr_RS@latin: Izvor donacije

en: Contribution Status
sr_RS@latin: Status donacije

en: Contribution Status ID
sr_RS@latin: ID Statusa donacije

en: Contribution Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled donacije

en: Contribution Summary Report
sr_RS@latin: Izveštaj - kratak pregled donacija

en: Contribution Thank-you Not Sent
sr_RS@latin: Zahvalnica za donaciju nije poslata

en: Contribution Thank-you Sent
sr_RS@latin: Zahvalnica za donaciju poslata

en: Contribution Total
sr_RS@latin: Ukupno donacija

en: Contribution Transaction ID
sr_RS@latin: ID transakcije donacije

en: Contribution Type
sr_RS@latin: Tip donacije

en: Contribution Widget
sr_RS@latin: Vidžet za donaciju

en: Contribution amount cannot be more than %1.
sr_RS@latin: Iznos donacije ne može biti veći od %1.

en: Contribution amount must be at least %1
sr_RS@latin: Iznos donacije mora biti barem %1

en: Contribution and Membership Details
sr_RS@latin: Detalji o donaciji i članstvu

en: Contribution can not be less than zero. Please select the options accordingly
sr_RS@latin: Donacija ne može biti manja od nule. Molimo odaberite odgovarajuće opcije

en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
sr_RS@latin: Detalji o donacijama za bilo koji tip donacije, plus povezane informacije o članstvu za donacije za plaćanje članarine.

en: Contribution import files must contain data needed to <strong>match the contribution to the contributor</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
sr_RS@latin: Fajlovi za import donacija moraju imati podatke potrebne za <strong>poređenje donacija sa donatorima</strong>. Ovo 'slaganje' se može rešiti na više različitih načina:

en: Contribution import requires that the Contributors already exist as contact records in your CiviCRM database. If you need to import contributions for contributors who haven't been added to CiviCRM yet, you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match contributions to contributors. Then return to this screen and import the contribution records.
sr_RS@latin: Import donacija zahteva da svaki donator već postoji kao zapis o kontaktu u vašoj CiviCRM bazi. Ukoliko treba da uradite import članstava za koje zapisi o kontaktima još uvek nisu dodati u CiviCRM - to ćete učiniti u 2 koraka. Prvo, upotrebite <strong>Import kontakata</strong> da biste dodali zapise o kontaktima. Ukoliko je moguće, za svaki novi kontakt upotrebite jedinstveni 'Eksterni ID' koji ćete onda upotrebiti kako biste povezali donacije sa kontaktima. Zatim se vratite na ovaj ekran i uradite import zapisa o donacijama.

en: Contribution is Pay Later?
sr_RS@latin: Donacija će biti naknadno uplaćena?

en: Contribution is Recurring?
sr_RS@latin: Donacija je periodična?

en: Contribution is a Test?
sr_RS@latin: Donacija je test?

en: Contribution listings.
sr_RS@latin: Listinzi donacija.

en: Contribution submitted by a staff person using contributor's credit card
sr_RS@latin: Donacija poslata od strane zaposlenog koristeći kreditnu karticu donatora

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for renewal
sr_RS@latin: Donacija poslata od strane zaposlenog koristeći kreditnu karticu člana za obnovu

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for signup
sr_RS@latin: Donacija poslata od strane zaposlenog koristeći kreditnu karticu člana za prijavu

en: Contribution was made through this personal campaign page.
sr_RS@latin: Donacija je primljena kroz ovu stranicu lične kampanje.

en: Contributions
sr_RS@latin: Donacije

en: Contributions - Duplicate Organization Alert
sr_RS@latin: Donacije - Upozorenje za duplikat organizacije

en: Contributions - Invoice
sr_RS@latin: Donacije - Profaktura

en: Contributions - Receipt (off-line)
sr_RS@latin: Donacije - priznanica (Oflajn)

en: Contributions - Receipt (on-line)
sr_RS@latin: Donacije - priznanica (onlajn)

en: Contributions - Recurring Billing Updates
sr_RS@latin: Donacije – Ažuriranja periodične naplate

en: Contributions - Recurring Cancellation Notification
sr_RS@latin: Donacije - Notifikacija za otkazivanje periodične donacije

en: Contributions - Recurring Start and End Notification
sr_RS@latin: Donacije - Notifikacija za početak i kraj periodične donacije

en: Contributions - Recurring Updates
sr_RS@latin: Donacije - Ažuriranja periodične donacije

en: Contributions Charts
sr_RS@latin: Grafikoni donacija

en: Contributions OR Soft Credits?
sr_RS@latin: Donacija ILI zasluge?

en: Contributions OR Soft Credits? - Soft Credits Only
sr_RS@latin: Donacija ILI zasluge? - Samo zasluge

en: Contributions Only
sr_RS@latin: Samo donacije

en: Contributions and Soft Credits
sr_RS@latin: Donacije i zasluge

en: Contributions by Household Report
sr_RS@latin: Izveštaj donacija prema domaćinstvu

en: Contributions by Organization Report
sr_RS@latin: Izveštaj donacija prema organizaciji

en: Contributions made in Year X and not Year Y
sr_RS@latin: Donacije u X godini, a ne u Y godini

en: Contributions made in honor of %1
sr_RS@latin: Donacije u ime %1

en: Contributions made in your honor
sr_RS@latin: Donacije u vaše ime.

en: Contributions received from %1 since inception.
sr_RS@latin: Donacije primljene od %1.

en: Contributor
sr_RS@latin: Donator

en: Contributor Contact Type
sr_RS@latin: Tip kontakta donatora

en: Contributor Group(s)
sr_RS@latin: Grupa(grupe) donatora

en: Contributor Name
sr_RS@latin: Ime donatora

en: Contributor Profiles
sr_RS@latin: Profili donatora

en: Contributor Tag(s)
sr_RS@latin: Tag(ovi) donatora

en: Contributor's Email
sr_RS@latin: Email donatora

en: Contributor's Name
sr_RS@latin: Ime donatora

en: Contributor's Phone
sr_RS@latin: Telefon donatora

en: Controls display of the smart groups that a contact is part of in each contact's "Groups" tab. "Show on Demand" provides the best performance, and is recommended for most sites.
sr_RS@latin: Kontroliše prikaz smart grupa čiji je kontakt član na svakoj kartici "Grupe" kontakta. Opcija "Prikaži na zahtev" pruža najbolje performanse i preporučuje se za većinu sajtova.

en: Copy
sr_RS@latin: Kopiraj

en: Copy %1
sr_RS@latin: Kopiraj %1

en: Copy %1 of %2
sr_RS@latin: Kopija %1 od %2

en: Copy Event
sr_RS@latin: Kopiraj događaj

en: Copy Label Format
sr_RS@latin: Kopiraj format oznake

en: Copy Price Set
sr_RS@latin: Kopiraj set cena

en: Copy Scheduled Job
sr_RS@latin: Kopiraj zakazani posao

en: Copy To Case
sr_RS@latin: Kopiraj u predmet

en: Copy of
sr_RS@latin: Kopija

en: Copy of %1
sr_RS@latin: Kopija %1

en: Copy of Contribution Receipt
sr_RS@latin: Kopija priznanice za donaciju

en: Copy this link to share directly with your network!
sr_RS@latin: Kopirajte ovaj link i podelite ga!

en: Copy to Case
sr_RS@latin: Kopiraj u predmet

en: Cornish
sr_RS@latin: Korniški jezik

en: Corsican
sr_RS@latin: Korzički jezik

en: Cost
sr_RS@latin: Cena

en: Cost of Sales
sr_RS@latin: Trošak prodaje

en: Cost of Sales Account is
sr_RS@latin: Račun za troškove prodaje je

en: Could Not Find Custom Field Details for %1, %2, %3
sr_RS@latin: Nemoguće je naći detalje za korisničko/sopstveno polje za %1, %2, %3

en: Could Not Remove
sr_RS@latin: Nemoguće ukloniti

en: Could not connect to MailStore for
sr_RS@latin: Nije moguće povezivanje sa MailStore-om za

en: Could not connect to the database server.
sr_RS@latin: Nemoguće povezivanje sa serverom sa bazom podataka.

en: Could not create a database trigger.
sr_RS@latin: Nije moguće kreirati okidač baze podataka.

en: Could not create a table in the database.
sr_RS@latin: Kreiranje tabele u bazi podataka nije uspelo.

en: Could not create a temp table.
sr_RS@latin: Nemoguće kreiranje privremene tabele.

en: Could not determine co-ordinates for provided data
sr_RS@latin: Nemoguće je odrediti koordinate za podatke koje ste obezbedili

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no
sr_RS@latin: Nemoguće je utvrditi da li MySQL ima InnoDB podršku. Pretpostavljamo da nema

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no.
sr_RS@latin: Nemoguće je utvrditi da li MySQL ima InnoDB podršku. Pretpostavljamo da nema.

en: Could not find %1 in path tree
sr_RS@latin: Nemoguće je naći %1 u putanji

en: Could not find Interviewer Id.
sr_RS@latin: ID anketara nije pronađen.

en: Could not find Interviewer.
sr_RS@latin: Anketar nije pronađen.

en: Could not find Survey Id.
sr_RS@latin: ID ankete nije pronađen.

en: Could not find Survey.
sr_RS@latin: Anketa nije pronađena.

en: Could not find a mailing id
sr_RS@latin: Nemoguće je naći mailing id

en: Could not find a valid Activity Type ID for Inbound Email
sr_RS@latin: Važeći ID tipa aktivnosti za dolaznu poštu nije pronađen

en: Could not find an email address.
sr_RS@latin: Email adresa nije pronađena

en: Could not find any records to process.
sr_RS@latin: Nije moguće pronaći zapise za obradu.

en: Could not find contacts for release voters resevation Or Missing Interviewer contact.
sr_RS@latin: Kontakti za raspuštanje rezervacija glasanja ili kontakt anketara nisu pronađeni.

en: Could not find contacts for reservation.
sr_RS@latin: Kontakti za rezervisanje nisu pronađeni.

en: Could not find contacts for voter reservation Or Missing Interviewer contact.
sr_RS@latin: Kontakti za rezervaciju glasanja ili kontakt anketara nisu pronađeni.

en: Could not find custom field for %1, %2, %3
sr_RS@latin: Nemoguće je naći korisničko/sopstveno polje za %1, %2, %3

en: Could not find payment processor meta information
sr_RS@latin: Nemoguće je dobiti meta informacije procesora uplata

en: Could not find respondents to release.
sr_RS@latin: Ispitanici za raspuštanje nisu pronađeni.

en: Could not find source page id.
sr_RS@latin: ID izvorne stranice nije pronađen

en: Could not find survey for %1 respondents.
sr_RS@latin: Anketa nije pronađena za %1 ispitanika.

en: Could not find template for the instance.
sr_RS@latin: Šablon za instancu nije pronađen.

en: Could not find the report template. Make sure the report template is registered and / or url is correct.
sr_RS@latin: Šablon izvetaja nije pronađen. Proverite da li je šablon izveštaja registrovan i da li je url ispravan.

en: Could not find the required contact id parameter (id=) for viewing a contact record with a Profile.
sr_RS@latin: Nije moguće pronaći potrebni parametar za id kontakta (id=) za prikazivanje zapisa kontakta sa Profilom.

en: Could not find valid value for %1
sr_RS@latin: Nemoguće je naći važeću vrednost za %1

en: Could not find valid value for %1 (%2)
sr_RS@latin: Nemoguće je naći važeću vrednost za %1 (%2)

en: Could not get a contact id and/or contact type
sr_RS@latin: Ne postoji ID kontakta i/ili tip kontakta

en: Could not get a contact_id and/or contact_type
sr_RS@latin: Ne postoji ID kontakta i/ili tip kontakta

en: Could not get a valid contact subtype for contact type '%1'
sr_RS@latin: Ne postoji važeći podtip kontakta za tip kontakta '%1'

en: Could not get information about the thread_stack of the database.
sr_RS@latin: Nije omguće dobiti informacije o komandi thread_stack baze podataka.

en: Could not get the contact ID
sr_RS@latin: Nemoguće je dobiti ID kontakta

en: Could not initiate connection to payment gateway
sr_RS@latin: Nije moguće uspostaviti vezu sa mrežnim prolazom za plaćanje

en: Could not login to the database.
sr_RS@latin: Prijavljivanje u bazu podataka nije uspelo.

en: Could not move custom file to custom upload directory
sr_RS@latin: Nije moguće premestiti prilagođeni fajl u prilagođeni direktorijum za otpremanje

en: Could not obtain a write lock for the database table.
sr_RS@latin: Nije moguće dobiti blokadu za upisivanje za tabelu baze podataka.

en: Could not query database server variables.
sr_RS@latin: Nije moguće poslati upit varijablama servera baze podataka.

en: Could not release the lock for the database table.
sr_RS@latin: Nije moguće osloboditi blokadu za tabelu baze podataka.

en: Could not select the database.
sr_RS@latin: Biranje baze podataka nije uspelo.

en: Could not update the Recurring contribution details
sr_RS@latin: Nemoguće je ažurirati detalje periodične donacije

en: Count
sr_RS@latin: Prebrojano

en: Count data for smart groups is not currently calculated. You may click Update Smart Groups to generate it. Be aware this can cause significant server load
sr_RS@latin: Brojanje podataka za smart grupe trenutno se ne izračunava. Možete da kliknete na Ažuriraj smart grupe da biste ga kreirali. Imajte na umu da to može da uzrokuje značnajno opterećenje servera

en: Counted
sr_RS@latin: Prebrojano

en: Counted?
sr_RS@latin: Prebrojano?

en: Country
sr_RS@latin: Zemlja

en: Country (Home)
sr_RS@latin: Zemlja (kuća)

en: Country AND State/Province are required to search by distance.
sr_RS@latin: Zemlja i država/provincija su neophodne za pretragu po udaljenosti.

en: Country ID
sr_RS@latin: ID Zemlje

en: Country ISO Code
sr_RS@latin: ISO šifra zemlje

en: Country Name
sr_RS@latin: Zemlja

en: Country Phone Prefix
sr_RS@latin: Pozivni broj za državu

en: Country input value is in table but not "available": "This Country is valid but is NOT in the list of Available Countries currently configured for your site. This can be viewed and modifed from Administer > Localization > Languages Currency Locations."
sr_RS@latin: Zemlja koju ste uneli je u tabeli, ali nije "dostupna": "Ova zemlja je validna ali se ne nalazi na listi dostupnih zemalja koja je trenutno podešena za vaš sajt. Ovo možete pregledati i izmeniti u Administracija > Lokalizacija > Jezici, Valute, Lokacije."

en: Country input value not in country table: "The Country value appears to be invalid. It does not match any value in CiviCRM table of countries."
sr_RS@latin: Unešena zemlja nije u tabeli: "Izgleda da je zemlja koju ste uneli nevažeća. Ne poklapa se ni sa jednom vrednošću u CiviCRM tabeli sa zemljama."

en: Country name (e.g. Canada).
sr_RS@latin: ime zemlje (npr. Kanada).

en: County
sr_RS@latin: Okrug

en: County Abbreviation
sr_RS@latin: Skraćenica za zemlju

en: County ID
sr_RS@latin: ID zemlje

en: County does not match the selected State/Province
sr_RS@latin: Okrug ne odgovara izabranoj Državi/Pokrajini.

en: County input value not in county table: The County value appears to be invalid. It does not match any value in CiviCRM table of counties.
sr_RS@latin: Unešeni okrug nije u tabeli: "Izgleda da je okrug koji ste uneli nevažeći. Ne poklapa se ni sa jednom vrednošću u CiviCRM tabeli sa okruzima."

en: County name. If you want to include the county in your screen displays, the <strong>County</strong> checkbox should be set under <strong>Address Editing &raquo; Address Fields</strong> on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
sr_RS@latin: Ime okruga. Ako želite da uključite okrug na prikaze ekrana, polje za potvrdu <strong>Okrug</strong> treba da bude podešeno u odelju <strong>Uređivanje adrese &raquo; polja adrese</strong> na ovom ekranu, a imena okruga morate dodati u tabelu civicrm_county u bazi podataka.

en: Cover Sheet for %1
sr_RS@latin: Naslovna strana za %1

en: Create
sr_RS@latin: Kreiraj

en: Create Batch
sr_RS@latin: Kreiraj grupu

en: Create CMS User?
sr_RS@latin: Kreiraj CMS korisnika?

en: Create Date
sr_RS@latin: Datum kreiranja

en: Create Membership
sr_RS@latin: Kreiraj članstvo

en: Create Missing Log Tables
sr_RS@latin: Kreiraj tabele sa logovima koje nedostaju

en: Create New
sr_RS@latin: Kreiraj novo

en: Create New Group
sr_RS@latin: Kreiraj novu grupu

en: Create PDF Letter
sr_RS@latin: Kreiraj PDF pismo

en: Create Profile
sr_RS@latin: Kreiraj profil

en: Create Related Membership
sr_RS@latin: Kreiraj povezano članstvo

en: Create Report
sr_RS@latin: Kreiraj izveštaj

en: Create User Record
sr_RS@latin: Kreiraj zapis korisnika

en: Create User Record for %1
sr_RS@latin: Kreiraj zapis korisnika za %1

en: Create a Personal Campaign Page
sr_RS@latin: Kreiraj stranicu lične kampanje

en: Create a Personal Campaign Page for another campaign:
sr_RS@latin: Kreiraj stranicu lične kampanje za drugu kampanju:

en: Create a custom field group which is 'Used for' <strong>Participants</strong>.
sr_RS@latin: Kreirajte sopstvenu grupu polja koja će se 'Koristiti za' <strong>Učesnike</strong>.

en: Create a new contact record in CiviCRM
sr_RS@latin: Kreiraj novi zapis kontakta u CiviCRM

en: Create a new profile by clicking the 'Create' button next to 'Include Profile' field below. Name your new profile (e.g. 'Contribution Information').
sr_RS@latin: Napravite novi profil tako što ćete kliknuti na 'Kreiraj' dugme odmah pored 'Uključi profil' polje ispod. Imenujte svoj novi profil (npr. 'Informacije o donaciji').

en: Create a new set of options
sr_RS@latin: Kreiraj novi set opcija

en: Create a new tag and assign it to imported records
sr_RS@latin: Kreiraj novi tag i dodeli ga importovanim zapisima

en: Create a profile (e.g. 'Participant Information').
sr_RS@latin: Kreirajte profil (npr. 'Informacije o učesniku').

en: Create an account?
sr_RS@latin: Kreiraj nalog?

en: Create an accounting batch (with Access to CiviContribute and View Own/All Manual Batches)
sr_RS@latin: Kreirajte knjigovodstvenu grupu (sa serijama Pristup CiviContribute-u i Prikaži sopstveni/sve ručne grupe)

en: Create an option row for each membership type you want to offer as a choice. The option Label and Amount columns will be automatically filled with the selected membership type name and associated fee. However you can over-ride these values as needed. For example, you can create an option for a special discount on a particular membership.
sr_RS@latin: Kreirajte opcionalni red za svaki tip članstva koji želite da ponudite kao izbor. Opcionalne kolone Oznaka i Količina biće automatski popunjene imenom izabranog tipa člansstva i povezanom naknadom. Međutim, ove vrednosti možete da zamenite po potrebi. Na primer, možete da kreirate opciju za specijalni popust na određenu članarinu.

en: Create and edit rules, change the supervised and unsupervised rules
sr_RS@latin: Kreiraj i uredi pravila, promeni pravila sa i bez nadzora

en: Create and rename tags
sr_RS@latin: Kreiraj i preimenuj tagove

en: Create and update grants
sr_RS@latin: Kreiraj i ažuriraj grantove

en: Create and update memberships
sr_RS@latin: kreiraj i ažuriraj članstva

en: Create and update pledges
sr_RS@latin: Kreiraj i ažuriraj obaveze

en: Create date
sr_RS@latin: Datum kreiranja

en: Create events, view all events, and view participant records (for visible contacts)
sr_RS@latin: Kreiraj događaje, pregledaj sve događaje i vidi zapis učesnika (za vidljive kontakte)

en: Create link between %1 - %2 (CaseID: %3) and %4 - %5 (CaseID: %6)
sr_RS@latin: Poveži %1 i %2 (CaseID: %3) i %4 - %5 (CaseID: %6)

en: Create links to the listing page by copying the following URL, and adding it to the Event Description below and / or as a menu item or links elsewhere on your site:
sr_RS@latin: Kreirajte linkobe ka stranici sa listom tako što ćete kopirati sledeći URL i dodati ga u Opis događaja ispod i/ili kao stavku menija ili linkove drugde na vašem sajtu:

en: Create missing log tables now? This may take few minutes.
sr_RS@latin: Želite li da kreirate tabele sa logovima koje nedostaju? Ovo može da potraje nekoliko minuta.

en: Create new campaign, survey and petition types and their status
sr_RS@latin: Kreirajte novu tipove kampanja, anketa i peticija, kao i njihove statuse

en: Create new campaigns, surveys and petitions, reserve respondents
sr_RS@latin: Kreirajte nove kampanje, ankete i peticije, rezervišite ispitanike

en: Create new groups, edit group settings (e.g. group name, visibility...), delete groups
sr_RS@latin: Kreiraj nove grupe, uredi podešavanja za grupe (npr. ime grupe, vidljivost...), obriši grupe

en: Create new location
sr_RS@latin: Kreiraj novu lokaciju

en: Create new result set
sr_RS@latin: Kreiraj novi set rezultata

en: Create new tag under this one
sr_RS@latin: Kreirajte nove tagove pod ovim

en: Create notes for contacts
sr_RS@latin: Kreiraj beleške za kontakte

en: Create one activity with all contacts together
sr_RS@latin: Kreiraj jednu aktivnost sa svim kontaktima

en: Create report from this template
sr_RS@latin: Kreiraj izveštaj iz ovog šablona

en: Create reports for your users from any of the report templates listed below. Click on a template title to get started. Click Existing Report(s) to see any reports that have already been created from that template.
sr_RS@latin: Kreirajte izveštaje za vaše korisnike koristeći neki od šablona ispod. Kliknite na naslov šablona da počnete. Kliknite na Postojeće izveštaj(e) da vidite izveštaje koji su već kreirani na osnovu tog šablona.

en: Create separate activities for each contact
sr_RS@latin: Kreiraj odvojene aktivnosti za svaki kontakt

en: Create your own fundraising page
sr_RS@latin: Kreirajte sopstvenu stranicu za prikupljanje sredstava

en: Create your search by selecting the criteria (record type and field), the comparison operator, and entering the value you want to search for. You can define one or many criteria as a set: <em>Include contacts where... State IS Washington AND City IS Seattle AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
sr_RS@latin: Kreirajte pretragu biranjem kriterijuma (tip zapisa i polje), operatera poređenja i unošenjem vrednosti koju želite da pretražite. Možete da definišete samo jedan ili više kriterijuma kao set: <em>Uključi kontakte kod kojih... država JE Kalifornija I grad JE Sijetl I datum rođenja je nakon (>) 1. januara 1985</em>

en: Created
sr_RS@latin: Kreirano

en: Created By
sr_RS@latin: Kreirao/la

en: Created By Contact ID
sr_RS@latin: Kreirao kontakt ID

en: Created By:
sr_RS@latin: Kreirao/la:

en: Created Date
sr_RS@latin: Datum kreiranja

en: Created Date:
sr_RS@latin: Kreirano datuma:

en: Created ID
sr_RS@latin: Kreirano ID

en: Created On
sr_RS@latin: Kreirano

en: Created by
sr_RS@latin: Kreirao

en: Created contact
sr_RS@latin: Kreiran kontakt

en: Created date cannot be greater than current date
sr_RS@latin: Datum kreiranja ne može biti veći od trenutnog datuma

en: Created mailing
sr_RS@latin: Kreiran mailing

en: Created one new contact record. | Created %count new contact records.
sr_RS@latin[0]: Kreiran jedan zapis o kontaktu.
sr_RS@latin[1]: Kreirano %count novih zapisa o kontaktima.
sr_RS@latin[2]: Kreirano %count novih zapisa o kontaktima.

en: Created or Sent by
sr_RS@latin: Kreirao/la ili poslao/la

en: Creates a Text Link for various activity actions.
sr_RS@latin: Kreira tekstualni link za različite aktivnosti.

en: Creates a Text Link for various contact actions.
sr_RS@latin: Kreira tekstualni link za različite aktivnosti sa kontaktima.

en: Creates a Text Link for various contribution actions.
sr_RS@latin: Kreira tekstualni link za različite aktivnosti sa donacijama.

en: Creates a Text Link for various event actions.
sr_RS@latin: Kreira tekstualni link za različite aktivnosti sa događajima.

en: Creates a Text Link for various participant actions.
sr_RS@latin: Kreira tekstualni link za različite aktivnosti sa učesnicima.

en: Creates a Text Link for various relationship actions.
sr_RS@latin: Kreira tekstualni link za različite odnose.

en: Creating your own campaign page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to support you. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
sr_RS@latin: Kreiranje sopstvene stranice kampanje je jednostavno. Unesite osnovne podatke ispod, što će vam omogućiti da upravljate svojom stranicom i pozovete prijatelje da vas podrže. Zatim kliknite na dugme 'Nastavi' da biste personalizovali i objavili vašu stranicu.

en: Creating your own fundraising page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to make a contribution. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
sr_RS@latin: Kreiranje vaše stranice za prikupljanje sredstava je jednostavno. Unesite osnovne podatke ispod, i moći ćete da upravljate svojom stranicom i pozovete prijatelje da doniraju. Zatim kliknite na dugme 'Nastavi' da biste personalizovali i objavili vašu stranicu

en: Credit Amount:
sr_RS@latin: Iznos potraživanja:

en: Credit Card
sr_RS@latin: Kreditna kartica

en: Credit Card Contribution
sr_RS@latin: Donacija kreditnom karticom

en: Credit Card Information
sr_RS@latin: Informacije o kreditnoj kartici

en: Credit Card Payment
sr_RS@latin: Plaćanje kreditnom karticom

en: Credit Card Pledge Payment
sr_RS@latin: Uplata obaveze kreditnom karticom

en: Credit Card Type
sr_RS@latin: Tip kreditne kartice

en: Credit Liability Account is
sr_RS@latin: Račun za kreditnu odgovornost je

en: Credit Note ID
sr_RS@latin: ID beleške o zasluzi

en: Credit Note Number:
sr_RS@latin: Broj obaveštenja o potraživanju:

en: Credit Note#:
sr_RS@latin: Broj obaveštenja o potraživanju:

en: Credit card payment is not for Refund payments use
sr_RS@latin: Plaćanje kreditnom karticom nije namenjeno za refundiranje

en: Credit card type not supported by Realex:
sr_RS@latin: Realex ne podržava tip kreditne kartice:

en: Credit to a Personal Campaign Page
sr_RS@latin: Zasluga za stranicu lične kampanje

en: Credit/Contra Revenue Account is
sr_RS@latin: Kreditni račun / račun za povratni prihod je

en: Cree
sr_RS@latin: Krijski jezik

en: Criteria
sr_RS@latin: Kriterijum

en: Croatian
sr_RS@latin: Hrvatski jezik

en: Cron Flush
sr_RS@latin: Pražnjenje cron-a

en: Cron Not Running
sr_RS@latin: Kron nije pokrenut

en: Cron Running OK
sr_RS@latin: Kron funkcioniše normalno

en: Cumulative
sr_RS@latin: Kumulativno

en: Currencies Enabled
sr_RS@latin: Valute uključene

en: Currency
sr_RS@latin: Valuta

en: Currency ID
sr_RS@latin: ID valute

en: Currency Name
sr_RS@latin: Naziv valute

en: Currency Numeric Code
sr_RS@latin: Numerička šifra valute

en: Currency Symbol
sr_RS@latin: Simbol valute

en: Currency Type
sr_RS@latin: Tip valute

en: Currency for the amount
sr_RS@latin: Valuta koja se koristi za iznos

en: Currency used for the Contribution
sr_RS@latin: Valuta koja se koristi za donaciju

en: Current
sr_RS@latin: Trenutno

en: Current #
sr_RS@latin: Trenutni #

en: Current Attachment(s)
sr_RS@latin: Trenutni prilog(prilozi)

en: Current Campaigns
sr_RS@latin: Trenutno aktivne kampanje

en: Current Codes
sr_RS@latin: Trenutne šifre

en: Current Cycle End Date
sr_RS@latin: Datum kraja aktuelnog ciklusa

en: Current Cycle Start Date
sr_RS@latin: Datum početka trenutnog ciklusa

en: Current Employee
sr_RS@latin: Trenutni zaposleni

en: Current Employee?
sr_RS@latin: Trenutni zaposleni?

en: Current Employer
sr_RS@latin: Trenutni poslodavac

en: Current Employer ID
sr_RS@latin: ID Trenutnog poslodavca

en: Current Employer Report
sr_RS@latin: Izveštaj - trenutni poslodavci

en: Current Fiscal Year-To-Date
sr_RS@latin: Ove fiskalne godine do danas

en: Current Member?
sr_RS@latin: Trenutni član?

en: Current Membership?
sr_RS@latin: Trenutno članstvo?

en: Current Month-To-Date
sr_RS@latin: Ovog meseca do danas

en: Current Relationships
sr_RS@latin: Trenutne veze

en: Current Selections
sr_RS@latin: Trenutne selekcije

en: Current Start Date
sr_RS@latin: Trenutni datum početka

en: Current Status
sr_RS@latin: Trenutni status

en: Current Total
sr_RS@latin: Trenutni ukupan iznos

en: Current Year-to-Date
sr_RS@latin: Ove godine do danas

en: Current and inactive memberships for %1 are listed below.
sr_RS@latin: Trenutna i neaktivna članstva za %1 su izlistana ispod.

en: Current calendar month to-date
sr_RS@latin: Ovog kalendarskog meseca do danas

en: Current calendar year to-date
sr_RS@latin: Ove kalendarske godine do danas

en: Current employer name as configured in the individual contact edit form. You will probably want this on a separate line, so use the Enter key to create a line-break after the name fields.
sr_RS@latin: Ime trenutnog poslodavca kako je podešeno u pojedinačnom formularu za uređivanje kontakta. Poželjno je da ovo bude u odvojenom redu, pa možete tasterom Enter odvojiti ovo polje od polja za imena.

en: Current filter criteria didn't have any target contact to add to group
sr_RS@latin: Trenutni kriterijumi za filtriranje nisu dali nijedan ciljani kontakt koji bi bio dodat u grupu

en: Current month's revenue?
sr_RS@latin: Trenutni mesečni prihod?

en: Current quarter to-date
sr_RS@latin: Ovog kvartala do danas

en: Current week to-date
sr_RS@latin: Ove nedelje do danas

en: Current<br />Participant
sr_RS@latin: Trenutni<br />Učesnik

en: Currently being used to store result id for survey activity, FK to option value.
sr_RS@latin: Trenutno se koristi za čuvanje ID rezultata za anketnu aktivnost., strani ključ ka vrednosti opcije.

en: Custom
sr_RS@latin: Prilagođeno

en: Custom  %1 is a required field if %1 is of type Customized.
sr_RS@latin: Sopstveni %1 je obavezno polje ukoliko je %1 tip sopstveni.

en: Custom %1
sr_RS@latin: Korisničko/sopstveno %1

en: Custom %1 is a required field if %1 is of type Customized.
sr_RS@latin: Sopstveni %1 je obavezno polje ukoliko je %1 tip - sopstveni.

en: Custom Addressee
sr_RS@latin: Prilagođeni Primalac

en: Custom Addressee.
sr_RS@latin: Prilagođeni Primalac

en: Custom Data
sr_RS@latin: Prilagođeni podaci

en: Custom Data Field
sr_RS@latin: Sopstveno/korisničko polje

en: Custom Data Fields
sr_RS@latin: Korisnička/sopstvena polja

en: Custom Data Type
sr_RS@latin: Korisnički/sopstveni tip podataka

en: Custom Email Greeting
sr_RS@latin: Sopstveni email pozdrav

en: Custom Email Greeting.
sr_RS@latin: Sopstveni email pozdrav

en: Custom Field
sr_RS@latin: Korisnička polja

en: Custom Field Attributes
sr_RS@latin: Atrubuti sopstvenog polja

en: Custom Field Default
sr_RS@latin: Podrazumevano korisničko/sopstveno polje

en: Custom Field Formatting
sr_RS@latin: Format sopstvenog polja

en: Custom Field ID
sr_RS@latin: ID korisničkog/sopstvenog polja

en: Custom Field Is Active?
sr_RS@latin: Korisničkog/sopstveno polje je aktivno?

en: Custom Field Is Required?
sr_RS@latin: Korisničkog/sopstveno polje je obavezno?

en: Custom Field Javascript
sr_RS@latin: Javascript sopstvenog polja

en: Custom Field Label
sr_RS@latin: Oznake korisničkog/sopstvenog polja

en: Custom Field Move: %1
sr_RS@latin: Premeštanje prilagođenog polja: %1

en: Custom Field Name
sr_RS@latin: Ime korisničkog/sopstvenog polja

en: Custom Field Post Text
sr_RS@latin: Post text korisničkog/sopstvenog polja

en: Custom Field Pre Text
sr_RS@latin: Pre text korisničkog/sopstvenog polja

en: Custom Fields
sr_RS@latin: Korisnička polja

en: Custom Fields for this Set
sr_RS@latin: Korisnička/sopstvena polja za ovaj set

en: Custom Files
sr_RS@latin: Sopstveni fajlovi

en: Custom Group
sr_RS@latin: Prilagođena grupa

en: Custom Group Created Date
sr_RS@latin: Sopstvena grupa kreirana datuma

en: Custom Group Extends
sr_RS@latin: Prilagođena grupa se proširuje

en: Custom Group ID
sr_RS@latin: ID korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Is Active?
sr_RS@latin: Korisnička/sopstvena grupa je aktivna?

en: Custom Group Is Public?
sr_RS@latin: Korisnička/sopstvena grupa je javna?

en: Custom Group Multiple Values Listing
sr_RS@latin: Lista prilagođenih podataka iz grupe sa više vrednosti

en: Custom Group Name
sr_RS@latin: Ime korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Post Text
sr_RS@latin: Post tekst korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Pre Text
sr_RS@latin: Pre tekst korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Style
sr_RS@latin: Stil korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Subtype
sr_RS@latin: Podtip korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Subtype List
sr_RS@latin: Lista podtipova korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Title
sr_RS@latin: Naslov korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group(s)
sr_RS@latin: Korisnička/sopstvena grupa (grupe)

en: Custom Groups
sr_RS@latin: Korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Link to a Drupal Node
sr_RS@latin: Prilagođeni link ka Drupal nodu

en: Custom Option
sr_RS@latin: Korisnička/sopstvena opcija

en: Custom PHP Directory
sr_RS@latin: Kastom (Poseban) PHP direktorijum

en: Custom PHP Path Directory
sr_RS@latin: Sopstveni direktorijum PHP putanje

en: Custom Postal Greeting
sr_RS@latin: Prilagođena poštanska čestitka

en: Custom Postal greeting.
sr_RS@latin: Prilagođena poštanska čestitka

en: Custom Search
sr_RS@latin: Sopstvena/prilagođena pretraga

en: Custom Search Path
sr_RS@latin: Sopstvena putanja pretrage

en: Custom Searches
sr_RS@latin: Sopstvene/prilagođene pretrage

en: Custom Set
sr_RS@latin: Korisnički/sopstveni set

en: Custom Template Directory
sr_RS@latin: Direktorijum sa modifikovanim predloškama

en: Custom Templates
sr_RS@latin: Sopstveni šabloni

en: Custom Translate Function
sr_RS@latin: Kastom (Posebna) funkcija za prevođenje

en: Custom data is stored in custom fields. Custom fields are organized into logically related custom data sets (e.g. Volunteer Info). Use custom fields to collect and store custom data which are not included in the standard CiviCRM forms. You can create one or many sets of custom fields.
sr_RS@latin: Prilagođeni podaci se čuvaju u prilagođenim poljima. Prilagođena polja su organizovana u logički povezane setove prilagođenih podataka (npr. Informacije o volonteru). Koristite prilagođena polja za prikupljanje i čuvanje prilagođenih podataka koji nisu obuhvaćeni standardnim CiviCRM formularima. Možete da kreirate jedan ili više setova prilagođenih polja.

en: Custom field '%1' already exists in Database.
sr_RS@latin: Korisničko/sopstveno polje '%1' već postoji u bazi podataka.

en: Custom field '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Prilagođeno/sopstveno polje '%1' je sačuvano

en: Custom fields and a Personal Campaign Page field can be added if needed.
sr_RS@latin: Sopstvena polja i polje stranice lične kampanje može biti dodato, po potrebi.

en: Custom group '%1' already exists in Database.
sr_RS@latin: Korisnička/sopstvena grupa '%1' već postoji u bazi podataka.

en: Custom searches are developed and contributed by members of the CiviCRM community.
sr_RS@latin: Korisničke/sopstvene pretrage se razvijaju i stvaraju od strane članova CiviCRM zajednice.

en: Custom tokens (based on custom data) can be added for organizations as well. These tokens will not be displayed in the list of available tokens, but can be added manually. The format is %1 – where 12 is the ID of the custom data field. To find the custom data field ID, go Administer > Customize Data & Screens > Custom Fields and click ‘edit’ on the field you want to use. Look at the URL. The last part of the URL will be an equal sign and a number (=12). The number (12 in this example) is the id of that custom field.
sr_RS@latin: Sopstveni tokeni (zasnovani na podacima koje ste sami uneli) mogu biti dodati za organizacije. Ovi tokeni se neće javljati u listi dostupnih tokena, ali ih možete dodati sami. Format je %1 - gde je 12 ID sopstvenog polja sa podacima. Da biste pronašli ID sopstvenog polja sa podacima, idite na Adminsitracija > Sopstveni podaci i ekrani > Sopstvena polja i kliknite na 'uredi' na polju koje želite da koristite. Pogledajte URL. Poslednji deo URLa će biti znak jednakosti i broj (=12). Broj (12 u ovom primeru) je ID tog sopstvenog polja.

en: Customer:
sr_RS@latin: Klijent:

en: Customize Data and Screens
sr_RS@latin: Sopstvena podešavanja podataka i ekrana

en: Customize Data, Forms and Screens
sr_RS@latin: Sopstvena podešavanja podataka, formulara i ekrana

en: Customize the CiviCRM navigation menu bar for your users here.
sr_RS@latin: Podesite navigacioni meni CiviCRMa za vaše korisnike ovde.

en: Customized
sr_RS@latin: Prilagođeno

en: Customizing CSS
sr_RS@latin: Podešavanja CSSa

en: Cycle Day
sr_RS@latin: Dan ciklusa

en: Czech
sr_RS@latin: Češki jezik

en: DOB
sr_RS@latin: Datum rođenja

en: DUE DATE: %1
sr_RS@latin: KRAJNJI ROK: %1

en: Daily
sr_RS@latin: Dnevno

en: Danish
sr_RS@latin: Danski jezik

en: Dashboard
sr_RS@latin: Kontrolna tabla

en: Dashboard - %1
sr_RS@latin: Kontrolna tabla - %1

en: Dashboard Caching
sr_RS@latin: Kešing kontrolne table

en: Dashboard Contact
sr_RS@latin: Kontakt za kontrolnu tablu

en: Dashboard Contact ID
sr_RS@latin: ID kontakta za kontrolnu tablu

en: Dashboard ID
sr_RS@latin: ID kontrolne table

en: Dashboard entries
sr_RS@latin: Unosi za kontrolnu tablu

en: Dashlet Name
sr_RS@latin: Ime komponente kontrolne table

en: Dashlet Permission
sr_RS@latin: Dozvola za komponentu kontrolne table

en: Dashlet Permission Operator
sr_RS@latin: Operater dozvole za komponentu kontrolne table

en: Dashlet Title
sr_RS@latin: Naslov komponente kontrolne table

en: Dashlet URL
sr_RS@latin: URL Komponente kontrolne table

en: Dashlet is Active?
sr_RS@latin: Komponente kontrolne table su aktivne?

en: DashletID
sr_RS@latin: ID Komponente kontrolne table

en: Data
sr_RS@latin: Podaci

en: Data Entry
sr_RS@latin: Unos podataka

en: Data Entry Batches
sr_RS@latin: Grupni unosi podataka

en: Data Source
sr_RS@latin: Izvor podataka

en: Data Type
sr_RS@latin: Tip podataka

en: Data Type for this option group
sr_RS@latin: Tip podataka za ovu grupu opcija

en: Data Type of the value field for this option value does not match %1.
sr_RS@latin: Tip podatka vrednosnog polja za ovu opciju se ne podudara sa %1.

en: Database Error Code:
sr_RS@latin: Kod greške u bazi:

en: Database In Unexpected Version
sr_RS@latin: Verzija baze podataka je neočekivana

en: Database Log Report
sr_RS@latin: Izveštaj evidencije baze podataka

en: Database Partially Upgraded
sr_RS@latin: Baza podataka delimično nadograđena

en: Database Upgrade Required
sr_RS@latin: Ažuriranje baze podataka je potrebno

en: Database Upgrades
sr_RS@latin: Nadogradnje baze podataka

en: Database Version Invalid
sr_RS@latin: Nevažeća verzija baze podataka

en: Database Version Missing
sr_RS@latin: Nedostaje verzija baze podataka

en: Database Version and Connection Settings
sr_RS@latin: Verzija baze podataka i podešavanja konekcije

en: Database cache tables cleared.
sr_RS@latin: Keš tabele baze podataka očišćene.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You may want to reload the database with the backup and try the upgrade process again.
sr_RS@latin: Provera baze nije uspešna - izgleda da je baza unapređena samo delimično. Poželjno je da ponovo učitate bekap baze i ponovo pokrenete proces unapređenja baze.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You must reload the database with the backup and try the <a href='%1'>upgrade process</a> again.
sr_RS@latin: Provera baze podataka nije uspela – izgleda da je baza podataka delimično ažurirana. Morate ponovo da učitate bazu podataka sa rezervnom kopijom, a zatim pokušajte da ponovite <a href='%1'>proces ažuriranja</a>.

en: Database field length
sr_RS@latin: Dužina polja u bazi podataka

en: Database is marked with invalid version format. You may want to investigate this before you proceed further.
sr_RS@latin: Baza podataka je obeležena nevažećim formatom verzije. Proverite ovo pre nego što nastavite.

en: Database version and connection settings have been verified and look correct!
sr_RS@latin: Verzija baze podataka i podešavanja konekcije su verifikovani i tačni!

en: Date
sr_RS@latin: Datum

en: Date Added
sr_RS@latin: Dodato datuma

en: Date Added to CiviCRM
sr_RS@latin: Dodato u CiviCRM datuma

en: Date Class
sr_RS@latin: Klasa datuma

en: Date Created
sr_RS@latin: Kreirano datuma

en: Date Deceased
sr_RS@latin: Preminuo/la datuma

en: Date Display
sr_RS@latin: Prikaz datuma

en: Date Display Formats
sr_RS@latin: Formati prikaza datuma

en: Date Field
sr_RS@latin: Polje za datum

en: Date Format
sr_RS@latin: Format datuma

en: Date Format: Complete Date
sr_RS@latin: Format datuma; Kompletan datum

en: Date Format: Complete Date and Time
sr_RS@latin: Format datuma: Kompletan datum i vreme

en: Date Format: Financial Batch
sr_RS@latin: Format datuma: Finansijska serija

en: Date Format: Month and Year
sr_RS@latin: Format datuma: Mesec i godina

en: Date Format: Short date Month Day Year
sr_RS@latin: Format datuma: Kratak datum Mesec Dan Godina

en: Date Format: Time Only
sr_RS@latin: Format datuma: Samo vreme

en: Date Format: Year Only
sr_RS@latin: Format datuma: Samo godina

en: Date Formats
sr_RS@latin: Formati datuma

en: Date Input Fields
sr_RS@latin: Polja za unos datuma

en: Date Input Format
sr_RS@latin: Format unosa datuma

en: Date Pending
sr_RS@latin: Datum na čekanju

en: Date Preference ID
sr_RS@latin: ID podešavanja datuma

en: Date Preference Name
sr_RS@latin: Ime podešavanja datuma

en: Date Range
sr_RS@latin: Raspon datuma

en: Date Received
sr_RS@latin: Datum prijema

en: Date Removed
sr_RS@latin: Ukonjeno datuma

en: Date Renewal Entered
sr_RS@latin: Datum kada je obnova unešena

en: Date Sent
sr_RS@latin: Datum slanja

en: Date and Time
sr_RS@latin: Datum i vreme

en: Date and time for activity: scheduled. participant: registered.
sr_RS@latin: Datum i vreme za aktivnost: zakazano. učesnik: registrovan.

en: Date and time that Campaign ends.
sr_RS@latin: Datum i vreme završetka kampanje

en: Date and time that Campaign starts.
sr_RS@latin: Datum i vreme početka kampanje.

en: Date and time that Campaign was created.
sr_RS@latin: Datum i vreme kada je kampanja kreirana.

en: Date and time that Campaign was edited last time.
sr_RS@latin: Datum i vreme kada je kampanja poslednji put izmenjena.

en: Date and time that Survey was created.
sr_RS@latin: Datum i vreme kada je anketa kreirana.

en: Date and time that Survey was edited last time.
sr_RS@latin: Datum i vreme kada je anketa poslednji put izmenjena.

en: Date and time that contribution page was created.
sr_RS@latin: Datum i vreme kada je stranica za doniranje kreirana.

en: Date and time that event ends. May be NULL if no defined end date/time
sr_RS@latin: Datum i vreme kada se događaj završava. Može biti prazno ukoliko ne postoji definisan datum/vreme završetka događaja.

en: Date and time that event starts.
sr_RS@latin: Datum i vreme kada događaj počinje.

en: Date and time that event was created.
sr_RS@latin: Datum i vreme kada je događaj kreiran.

en: Date and time that online registration ends.
sr_RS@latin: Datum i vreme kada se onlajn registracija završava.

en: Date and time that online registration starts.
sr_RS@latin: Datum i vreme kada počinje onlajn registracija.

en: Date and time that this page ends. May be NULL if no defined end date/time
sr_RS@latin: Datum i vreme kada se završava aktivnost na ovoj stranici. Može biti prazno ukoliko ne postoji definisan datum/vreme završetka aktivnosti.

en: Date and time that this page starts.
sr_RS@latin: Datum kada ova stranica postaje aktivna.

en: Date and time this activity is scheduled to occur. Formerly named scheduled_date_time.
sr_RS@latin: Datum i vreme za koje je ova aktivnost zakazana. Prethodno poznata kao scheduled_date_time.

en: Date and time this mailing was approved.
sr_RS@latin: Datum i vreme kada je mailing odobren.

en: Date and time this mailing was created.
sr_RS@latin: Datum i vreme kada je mailing kreiran.

en: Date and time this mailing was scheduled.
sr_RS@latin: Datum i vreme kada je mailing zakazan.

en: Date and time. Used for scheduling mailings.
sr_RS@latin: Datum i vreme. Koriste se za zakazane mailinge.

en: Date contribution was received - not necessarily the creation date of the record
sr_RS@latin: Datum kada je donacija primljena - ne mora biti datum kada je zapis kreiran

en: Date created
sr_RS@latin: Kreirano datuma

en: Date e-mail opened
sr_RS@latin: Email otvoren datuma

en: Date for activities including contributions: receive, receipt, cancel. membership: join, start, renew. case: start, end.
sr_RS@latin: Datum za aktivnosti koje obuhvataju donacije: prijem, priznanica, otkazivanje. članstvo: pridruživanje, početak, obnavljanje. slučaj: početak, završetak.

en: Date forwaded
sr_RS@latin: Datum prosleđivanja

en: Date is not set
sr_RS@latin: Datum nije podešen

en: Date of Birth
sr_RS@latin: Datum rođenja

en: Date of birth
sr_RS@latin: Datum rođenja

en: Date of bounce
sr_RS@latin: datum odbijanja

en: Date of click through
sr_RS@latin: Datum klika

en: Date of deceased
sr_RS@latin: Preminuo/la datuma

en: Date of delivery
sr_RS@latin: Datum dostave

en: Date of first pledge payment.
sr_RS@latin: Datum prve uplate obaveze.

en: Date of reply
sr_RS@latin: Datum odgovora

en: Date of unsubscribe
sr_RS@latin: Datum odjave

en: Date on which given case ends.
sr_RS@latin: Datum završetka određenog predmeta.

en: Date on which given case starts.
sr_RS@latin: Datum početka određenog predmeta.

en: Date on which the grant decision was finalized.
sr_RS@latin: Datum kada je donešena konačna odluka o grantu

en: Date on which the grant money was transferred.
sr_RS@latin: Datum transfera novca od granta.

en: Date on which the reminder be sent.
sr_RS@latin: Datum kada će podsetnik biti poslat.

en: Date that a receipt was sent to the contributor.
sr_RS@latin: Datum kada je priznanica poslata donatoru.

en: Date that a thank-you message was sent to the contributor.
sr_RS@latin: Datum kada je zahvalnica poslata donatoru.

en: Date this field becomes effective (optional).  Used for price set fields that are made available starting on a specific date.
sr_RS@latin: Datum kada ovo polje postaje aktivno (opciono). Koristi se za polja sa setovima cena koje počinju da važe od određenog datuma.

en: Date this field expires (optional).  Used for price set fields that are no longer available after a specific date (e.g. early-bird pricing).
sr_RS@latin: Datum kada ovo polje prestaje da bude aktivno (opciono). Koristi se za polja sa setovima cena koje prestaju da važe određenog datuma (npr. cene za rane prijave).

en: Date this recurring contribution finished successfully
sr_RS@latin: Datum kada je periodična donacija uspešno završena.

en: Date this token expires
sr_RS@latin: Datum kada token ističe

en: Date user clicked a link in the e-mail
sr_RS@latin: Datum kada je korisnik kliknuo na link u emailu

en: Date user e-mail bounced
sr_RS@latin: Datum kada je email korisnika odbijen

en: Date user e-mail delivered
sr_RS@latin: Datum kada je korisniku dostavljen email

en: Date user forwarded the e-mail
sr_RS@latin: Datum kada je korisnik prosledio email

en: Date user replied
sr_RS@latin: Datum kada je korisnik odgovorio

en: Date user unsubscribed
sr_RS@latin: Datum kada se korisnik odjavio/la

en: Date when an acknowledgment of the pledge was sent.
sr_RS@latin: Datum kada je potvrda o obavezi poslata.

en: Date when discount ends.
sr_RS@latin: Datum kada se završava popust.

en: Date when discount starts.
sr_RS@latin: Datum kada počinje popust.

en: Date when pledge was made by the contributor.
sr_RS@latin: Datum kada se donator obavezao na uplatu.

en: Date(s)
sr_RS@latin: Datum(i)

en: Date:
sr_RS@latin: Datum:

en: Dates may be up to
sr_RS@latin: Datumi mogu biti do

en: Day
sr_RS@latin: Dan

en: Day of Contribution
sr_RS@latin: Dan donacije

en: Day of month installments paid
sr_RS@latin: Dan u mesecu kada je rata plaćena

en: Day prior to yesterday
sr_RS@latin: Do prekjuče

en: Day, Week, Month, Year
sr_RS@latin: Dan, nedelja, mesec, godina

en: Days
sr_RS@latin: Dani

en: Days after the last one sent, up to the maximum number of reminders.
sr_RS@latin: Broj dana posle poslednjeg poslatog, do maksimalnog broja podsetnika.

en: Days prior to each scheduled payment due date.
sr_RS@latin: Dana do sledećeg zakazanog roka za uplatu.

en: De-activate the page (you can re-activate it later)
sr_RS@latin: Deaktivirajte ovu stranicu (možete je reaktivirati kasnije)

en: Debit Card
sr_RS@latin: Debitna kartica

en: Debug (%1)
sr_RS@latin: Debag (%1)

en: Debug Mode Enabled
sr_RS@latin: Debag mod uključen

en: Debug information
sr_RS@latin: Informacije o debagovanju

en: Debug output is triggered by adding specific name-value pairs to the CiviCRM query string:
sr_RS@latin: ispis vrednosti iz debagovanja je aktiviran dodavanjem konkretnih parova naziv-vrednost u CiviCRM query string:

en: Debugging
sr_RS@latin: Debagovanje

en: Deceased
sr_RS@latin: preminuo/la

en: Deceased Date
sr_RS@latin: preminuo/la datuma

en: Deceased Membership status is missing or not active. <a href='%1'>Click here to check</a>.
sr_RS@latin: Status članstva - preminuo/la nedostaje ili nije aktivan. <a href='%1'>Kliknite ovde da proverite</a>.

en: Decimal Delimiter
sr_RS@latin: delimitator decimale

en: Decimal Delimiter can not have more than 1 character.
sr_RS@latin: Oznaka za decimalu ne može imati više od 1 karaktera.

en: Decision date
sr_RS@latin: Datum odluke

en: Declaration Time
sr_RS@latin: Vreme objave

en: Deductible Financial Account?
sr_RS@latin: Finansijski nalog za odbijanje?

en: Deductible?
sr_RS@latin: Može da se odbije?

en: Dedupe Exception ID
sr_RS@latin: ID izuzetka deduplikacije

en: Dedupe Rule
sr_RS@latin: Pravilo deduplikacije

en: Dedupe Rule Group
sr_RS@latin: Grupa pravila deduplikacije

en: Dedupe Rule ID
sr_RS@latin: ID pravila deduplikacije

en: Dedupe by email
sr_RS@latin: Deduplikacija po emailu

en: Deduping larger databases can crash the server. By configuring a limit other than 0 here the dedupe query will only search for matches against a limited number of contacts.
sr_RS@latin: Deduplikacija veće baze podataka može da obori server. Ukoliko ovde podesite limit drugačiji od 0, deduplikacioni upit će tražiti slične kontakte u odnosu na ograničen broj kontakata.

en: Default
sr_RS@latin: Podrazumevano

en: Default API Site URL
sr_RS@latin: Podrazumevani URL API sajta

en: Default Amount
sr_RS@latin: Podrazumevani iznos

en: Default Country
sr_RS@latin: Predefinisana zemlja

en: Default Currency
sr_RS@latin: Predefinisana valuta

en: Default Discount Fee ID
sr_RS@latin: Podrazumevani ID snižene cene

en: Default Fee ID
sr_RS@latin: Podrazumevani ID kotizacije

en: Default Financial Account
sr_RS@latin: Podrazumevani finansijski račun

en: Default Financial Type
sr_RS@latin: Podrazumevani finansijski tip

en: Default Language
sr_RS@latin: Podrazumevani jezik

en: Default Language for contacts
sr_RS@latin: Podrazumevani jezik za kontakte

en: Default Language for users
sr_RS@latin: Podrazumevani jezik za korisnike

en: Default Live Button URL
sr_RS@latin: Podrazumevani URL produkcijskog dugmeta

en: Default Live Recurring Payments URL
sr_RS@latin: Podrazumevani URL produkcijskih periodičnih uplata

en: Default Live Site URL
sr_RS@latin: Podrazumevani URL produkcijskog sajta

en: Default Location Type?
sr_RS@latin: Podrazumevani tip lokacije?

en: Default Number Of Contacts
sr_RS@latin: Podrazumevani broj kontakata

en: Default Option?
sr_RS@latin: Podrazumevana opcija?

en: Default Organization Address
sr_RS@latin: Adresa podrazumevane organizacije

en: Default Role
sr_RS@latin: Podrazumevana uloga

en: Default State/Province
sr_RS@latin: Predefinisana država/provincija (ovde se država odnosi na state, kao u slučaju Sjedinjenih Američkih Država - Arizona, Montana itd.)

en: Default Status?
sr_RS@latin: Podrazumevani status?

en: Default Test API URL
sr_RS@latin: Podrazumevani API URL testa

en: Default Test Button URL
sr_RS@latin: Podrazumevani URL test dugmeta

en: Default Test Recurring Payment URL
sr_RS@latin: Podrazumevani URL testa periodičnih uplata

en: Default Test Site URL
sr_RS@latin: Podrazumevani URL test sajta

en: Default Value
sr_RS@latin: podrazumevana vrednost

en: Default assignee
sr_RS@latin: Podrazumevani asignat

en: Default currency assigned to contributions and other monetary transactions.
sr_RS@latin: Podrazumevana valuta koja se dodeljuje donacijama i ostalim transakcijama.

en: Default domain email address and from name.
sr_RS@latin: Email adresa podrazumevanog domena i ime pošiljaoca.

en: Default invoice payment page
sr_RS@latin: Predefinisana stranica fakturisanja

en: Default language (if any) for contact records.
sr_RS@latin: Podrazmevani jezik (ukoliko postoji) za zapise kontakata.

en: Default limit for dedupe screen
sr_RS@latin: Predefinisani limit na ekranu za deduplikaciju

en: Default locale (%1) does not support street parsing. en_US locale will be used instead.
sr_RS@latin: Podrazumevana lokalizacija (1%) ne podržava parsiranje ulice. Umesto podrazumevane lokalizacije biće korišćena en_US lokalizacija.

en: Default number of contacts
sr_RS@latin: Podrazumevani broj kontakata

en: Default number of contacts to allow for survey.
sr_RS@latin: Podrazumevani broj kontakata dozvoljen za anketu.

en: Default position for the CiviCRM menubar.
sr_RS@latin: Podrazumevana pozicija za CiviCRM meni

en: Default to only loading matches against this number of contacts
sr_RS@latin: Predefinisano, samo za učitavanje sličnih kontakata (mečeva) u odnosu na broj kontakata

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Additional Payment Receipt or Refund Notification</li><li>Contribution Invoice</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
sr_RS@latin: Podrazumevane verzije sledećih Šablona poruka za sistemski tok rada su izmenjene:<ul><li>Dodatna notifikacija o priznanici za plaćanje ili refundaciji</li><li> Profaktura donacije</li></ul>Ako ste izmenili ove šablone, pregledajte nove podrazumevane verzije i po potrebi implementirajte ažuriranja u svoje kopije (Administriranje > Komunikacije > Šabloni poruka > Poruke za sistemski tok rada).

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Contribution Invoice</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
sr_RS@latin: Podrazumevane verzije sledećih Šablona poruka za sistemski tok rada su izmenjene: <ul><li>Profaktura donacije</li></ul>Ako ste izmenili ove šablone, pregledajte nove podrazumevane verzije i implementirajte ažuriranja po potrebi u svoje kopije (Administriranje > Komunikacije > Šabloni poruka > Poruke za sistemski tok rada).

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Personal Campaign Pages - Owner Notification</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
sr_RS@latin: Podrazumevane verzije sledećih Šablona poruka za sistemski tok rada izmenjene.<ul><li>Stranice lične kampanje – Notifikacija vlasniku</li></ul> Ako ste izmenili ove šablone, pregledajte nove podrazumevane verzije i po potrebi implementirajte ažuriranja u svoje kopije (Administriranje > Komunikacije > Šabloni poruka > Poruke za sistemski tok rada).

en: Default versions of the following System Workflow Message Templates have been modified to handle new functionality: <ul><li>Contributions - Receipt (off-line)</li><li>Contributions - Receipt (on-line)</li><li>Contributions - Recurring Start and End Notification</li><li>Contributions - Recurring Updates</li><li>Memberships - Receipt (on-line)</li><li>Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)</li><li>Pledges - Acknowledgement</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages). (<a href="%1">learn more...</a>)
sr_RS@latin: Podrazumevane verzije sledećih Šablona poruka za sistemski tok rada izmenjeni su tako da mogu da koriste novu funkciju: <ul><li>Donacije – Priznanica (oflajn)</li><li>Donacije – Priznanica (onlajn)</li><li>Donacije – Notifikacija za početak i kraj periodične donacije</li><li>Donacije – Periodična ažuriranja</li><li>Članstva – Priznanica (onlajn)</li><li>Članstva – Priznanice za prijavu i obnovu (oflajn)</li><li>Obaveze – Potvrda</li></ul> Ako ste izmenili ove šablone, pregledajte nove podrazumevane verzije i implementirajte ažuriranja po potrebi u svoje kopije (Administriranje > Komunikacije > Šabloni poruka > Poruke za sistemski tok rada). (<a href="%1">saznajte više...</a>)

en: Default versions of the following System Workflow Message Templates have been modified to handle new functionality: <ul><li>Events - Registration Confirmation and Receipt (on-line)</li><li>Events - Registration Confirmation and Receipt (off-line)</li><li>Contributions - Receipt (on-line)</li><li>Contributions - Receipt (off-line)</li><li>Memberships - Receipt (on-line)</li><li>Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
sr_RS@latin: Podrazumevane verzije sledećih Šablona poruka za sistemski tok rada izmenjene su tako da mogu da koriste novu funkciju: <ul><li>Događaji – Potvrda registracije i priznanica (onlajn)</li><li>Događaji – Potvrda registracije i priznanica (oflajn)</li><li>Donacije – Priznanica on-line)</li><li>Donacije – Priznanica (oflajn)</li><li>Članstva – Priznanica (onlajn)</li><li>Članstva – Priznanice za prijavu i obnovu (oflajn)</li></ul> Ako ste izmenili ove šablone, pregledajte nove podrazumevane verzije i implementirajte ažuriranja po potrebi u svoje kopije (Administriranje > Komunikacije > Šabloni poruka > Poruke za sistemski tok rada).

en: Default?
sr_RS@latin: Podrazumevano?

en: Deferred Financial Account
sr_RS@latin: Finansijski nalog za odloženo plaćanje

en: Deferred Revenue - Event Fee
sr_RS@latin: Odloženi prihod – kotizacija za događaj

en: Deferred Revenue - Member Dues
sr_RS@latin: Odloženi prihod – članarine

en: Deferred Revenue Account is
sr_RS@latin: Račun za odloženi prihod je

en: Deferred Revenue Details
sr_RS@latin: Detalji odloženog prihoda

en: Deferred Revenue Details Report
sr_RS@latin: Izveštaj o detaljima odloženog prihoda

en: Deferred Transaction Date
sr_RS@latin: Odložen datum transakcije

en: Define Mailing
sr_RS@latin: Definiši mailing

en: Define case types, access deleted cases
sr_RS@latin: Definiši tipove predmeta, pristupi obrisanim predmetima

en: Define general email address(es) that can be used as the FROM address when sending email to contacts from within CiviCRM (e.g. info@example.org)
sr_RS@latin: Definišite opštu email adresu (ili adrese) koja će se koristiti kao OD adresa kada se šalju emailovi kontaktima iz CiviCRMa (npr info@example.org)

en: Define participant roles for events here (e.g. Attendee, Host, Speaker...). You can then assign roles and search for participants by role.
sr_RS@latin: Definišite uloge učesnika događaja ovde (npr. Prisutan/na, Spiker...). Kada dodelite uloge, učesnike možete pretraživati po ulogama.

en: Define statuses for event participants here (e.g. Registered, Attended, Cancelled...). You can then assign statuses and search for participants by status.
sr_RS@latin: Definišite statuse učesnika događaja ovde (npr. Registrovan/na, Prisustvovao/la, Otkazao/la...). Kada dodelite statuse, učesnike možete pretraživati po statusu.

en: Defines if you can select this tag.
sr_RS@latin: Definiše da li je moguće odabrati ovaj tag.

en: Definition order
sr_RS@latin: Redosled definicija

en: Delete
sr_RS@latin: Obriši

en: Delete %1
sr_RS@latin: Obriši %1

en: Delete %1 Type
sr_RS@latin: Obriši %1 tip

en: Delete %1 from %2? (remove contact AND delete their record of having been in this group).
sr_RS@latin: Obriši %1 iz %2? (ukloni kontakt i obriši njihov zapis o boravku u grupi).

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Past Groups).
sr_RS@latin: Obrisati %1 iz %2? (ova grupa više neće biti navedena pod Prošlim grupama).

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Pending Groups)
sr_RS@latin: Obrisati %1 iz %2? (ova grupa više neće biti navedena pod Grupama na čekanju)

en: Delete %1?
sr_RS@latin: Obriši %1?

en: Delete (to trash)
sr_RS@latin: Brisanje (u kantu)

en: Delete ACL
sr_RS@latin: Obriši ACL

en: Delete ACL Role Assignment
sr_RS@latin: Obriši dodelu ACL uloga

en: Delete Activities
sr_RS@latin: Obriši aktivnosti

en: Delete Activity
sr_RS@latin: Obriši aktivnost

en: Delete Address Block
sr_RS@latin: Obriši blok sa adresom

en: Delete All
sr_RS@latin: Obriši sve

en: Delete All Attachment(s)
sr_RS@latin: Obriši prilog (sve priloge)

en: Delete Attached File
sr_RS@latin: Obriši priloženi fajl

en: Delete Batch
sr_RS@latin: Obriši seriju

en: Delete Campaign
sr_RS@latin: Obriši kampanju

en: Delete Campaign Page
sr_RS@latin: Obriši stranicu kampanje

en: Delete Case
sr_RS@latin: Obriši predmet

en: Delete CiviCRM Profile
sr_RS@latin: Obriši CiviCRM profil

en: Delete CiviCRM Profile Group
sr_RS@latin: Obriši grupu CiviCRM profila

en: Delete Comment
sr_RS@latin: Obriši komentar

en: Delete Contact
sr_RS@latin: Obriši kontakt

en: Delete Contact Image
sr_RS@latin: Obriši sliku kontakta

en: Delete Contact Type
sr_RS@latin: Obriši tip kontakta

en: Delete Contact(s)
sr_RS@latin: Obriši kontakt(e)

en: Delete Contacts must also be granted in order for this to work.
sr_RS@latin: Da bi ovo funkcionisalo, mora se dati i dozvola za brisanje kontakata.

en: Delete Contribution
sr_RS@latin: Obriši donaciju

en: Delete Contribution Page
sr_RS@latin: Obriši stranicu za doniranje

en: Delete Contributions
sr_RS@latin: Obriši donacije

en: Delete Credit Card
sr_RS@latin: Obriši kreditnu karticu

en: Delete Custom Field
sr_RS@latin: Obriši korisničko/sopstveno polje

en: Delete Custom Group
sr_RS@latin: Obriši korisničku/sopstvenu grupu

en: Delete Custom Set
sr_RS@latin: Obriši korisnički/sopstveni set

en: Delete Data Entry Batch
sr_RS@latin: Obriši grupni unos podataka

en: Delete DedupeRule
sr_RS@latin: Obriši pravilo deduplikacije

en: Delete Draft
sr_RS@latin: Obrisati nacrt

en: Delete Email
sr_RS@latin: Obriši email

en: Delete Email Block
sr_RS@latin: Obriši blok sa emailom

en: Delete Event
sr_RS@latin: Obriši događaj

en: Delete Event Template
sr_RS@latin: Obriši šablon događaja

en: Delete Failed
sr_RS@latin: Brisanje neuspešno

en: Delete File
sr_RS@latin: Obriši fajl

en: Delete Financial Type
sr_RS@latin: Obriši finansijski tip

en: Delete Financial Type Account
sr_RS@latin: Obriši račun finansijskog tipa

en: Delete Grant
sr_RS@latin: Obriši grant

en: Delete Grants
sr_RS@latin: obriši grantove

en: Delete Group
sr_RS@latin: Obriši grupu

en: Delete IM
sr_RS@latin: Obriši IM

en: Delete IM Block
sr_RS@latin: Obriši blokadu IMa

en: Delete Label Format
sr_RS@latin: Obriši format oznake

en: Delete Location Type
sr_RS@latin: Obriši tip lokacije

en: Delete Mail Settings
sr_RS@latin: Obriši podešavanja za mail

en: Delete Mailing
sr_RS@latin: Obriši mailing

en: Delete Mapping
sr_RS@latin: Obriši mapiranje

en: Delete Membership
sr_RS@latin: Obriši članstvo

en: Delete Membership Status
sr_RS@latin: Obriši status članstva

en: Delete Membership Type
sr_RS@latin: Obriši tip članstva

en: Delete Memberships
sr_RS@latin: Obriši članstva

en: Delete Message Template
sr_RS@latin: Obriši šablon poruke

en: Delete Multiple Choice Option
sr_RS@latin: Obriši opciju za višestruki izbor

en: Delete Note
sr_RS@latin: Obriši belešku

en: Delete OpenID
sr_RS@latin: Obriši OpenID

en: Delete OpenID Block
sr_RS@latin: Obriši OpenID blok

en: Delete Option "%1"
sr_RS@latin: Obriši opciju "%1"

en: Delete Option Group
sr_RS@latin: Obriši grupu opcija

en: Delete PDF Page Format
sr_RS@latin: Obriši format PDF strane

en: Delete Page - %1
sr_RS@latin: Brisanje stranice - %1

en: Delete Participant
sr_RS@latin: Obriši učesnika

en: Delete Participant Status
sr_RS@latin: Obriši status učesnika

en: Delete Participation
sr_RS@latin: Obriši učešće

en: Delete Participations
sr_RS@latin: Obriši učesnike

en: Delete Payment Method
sr_RS@latin: Obriši metod plaćanja

en: Delete Payment Procesor Type
sr_RS@latin: Obriši tip procesora uplate

en: Delete Payment Processor
sr_RS@latin: Obriši procesor uplate

en: Delete Payment ProcessorType
sr_RS@latin: Obriši tip procesora uplate

en: Delete Permanently
sr_RS@latin: Permanentno brisanje

en: Delete Personal Campaign Page
sr_RS@latin: Obriši stranicu lične kampanje

en: Delete Petition
sr_RS@latin: Obriši peticiju

en: Delete Phone Block
sr_RS@latin: Obriši blok sa telefonom

en: Delete Pledge
sr_RS@latin: Obriši obavezu

en: Delete Pledges
sr_RS@latin: Obriši obaveze

en: Delete Premium
sr_RS@latin: Obriši nagradu

en: Delete Price
sr_RS@latin: Obriši cenu

en: Delete Price Field
sr_RS@latin: Obriši polje sa cenom

en: Delete Price Set
sr_RS@latin: Obriši set cena

en: Delete Profile Field
sr_RS@latin: Obriši polje profila

en: Delete Provider
sr_RS@latin: Obriši provajdera

en: Delete Relationship
sr_RS@latin: Obriši vezu

en: Delete Relationship for %1
sr_RS@latin: Obriši vezu za %1

en: Delete Reletionship Type
sr_RS@latin: Obriši tip veze

en: Delete Report Template
sr_RS@latin: Obriši šablon izveštaja

en: Delete Schedule Reminders
sr_RS@latin: Obriši zakazane podsetnike

en: Delete Scheduled Job
sr_RS@latin: Obriši zakazani posao

en: Delete Set
sr_RS@latin: Obriši set

en: Delete Status
sr_RS@latin: Obriši status

en: Delete Survey
sr_RS@latin: Obriši anketu

en: Delete Website
sr_RS@latin: Obriši vebsajt

en: Delete Website Block
sr_RS@latin: Obriši blok sa vebsajtom

en: Delete accounting batches created by user
sr_RS@latin: Obrišite knjigovodstvene grupe koje je kreirao korisnik

en: Delete action is missing expected survey ID.
sr_RS@latin: Nedostaje očekivani ID ankete za akciju brisanja.

en: Delete activities
sr_RS@latin: Obriši aktivnosti

en: Delete all accounting batches
sr_RS@latin: Obrišite sve knjigovodstvene grupe

en: Delete attachment
sr_RS@latin: Obriši prilog

en: Delete cases
sr_RS@latin: Obriši predmete

en: Delete contacts
sr_RS@latin: Obriši kontakte

en: Delete contributions
sr_RS@latin: Obriši donacije

en: Delete grants
sr_RS@latin: Obriši grantove

en: Delete memberships
sr_RS@latin: Obriši članstva

en: Delete menu items that you don't use. Right-click and select 'Delete'.
sr_RS@latin: Obrišite delove menija koje ne koristite. Kliknite desnim dugmetom na deo menija i odaberite 'Obriši'.

en: Delete only this participant record.
sr_RS@latin: Obriši samo ovu registraciju učesnika.

en: Delete participants and events that you can edit
sr_RS@latin: Obriši učesnike i događaje koji se mogu urediti

en: Delete participants from event
sr_RS@latin: Obriši učesnike iz događaja

en: Delete permanently
sr_RS@latin: Permanentno brisanje

en: Delete phone
sr_RS@latin: Obriši telefon

en: Delete pledges
sr_RS@latin: Obriši obaveze

en: Delete report
sr_RS@latin: Obriši izveštaj

en: Delete this address
sr_RS@latin: Obriši ovu adresu

en: Delete this message template
sr_RS@latin: Obriši ovaj šablon poruke

en: Delete this participant record along with associated participant record(s).
sr_RS@latin: Obrišite ovaj zapis o učesniku kao i povezani zapis (zapise) o učesniku(učesnicima).

en: Deleted
sr_RS@latin: Obrisano

en: Deleted %1 tags.
sr_RS@latin: Obrisano %1 tagova.

en: Deleted Activities
sr_RS@latin: Obrisane aktivnosti

en: Deleted contact
sr_RS@latin: Obrisan kontakt

en: Deleted?
sr_RS@latin: Obrisan?

en: Deleting a financial type cannot be undone.
sr_RS@latin: Brisanje finansijskog tipa je nepovratna operacija.

en: Deleting a financial type cannot be undone. Unbalanced transactions may be created if you delete this account.
sr_RS@latin: Brisanje finansijskog tipa nije moguće opozvati. Može doći do kreiranja nebalansiranih transakcija ukoliko obrišete ovaj nalog.

en: Deleting an attachment will completely remove it from server.
sr_RS@latin: Brisanje priloga će ga u potpunosti ukloniti sa servera.

en: Deleting this Payment Processor may result in some transaction pages being rendered inactive.
sr_RS@latin: Brisanje ovog Procesora uplate može rezultirati da neke stranice transakcija budu prikazane kao neaktivne.

en: Deleting this group will NOT delete the member contact records. However, all contact subscription information and history for this group will be deleted.
sr_RS@latin: Brisanje ove grupe NEĆE obrisati kontakte o članovima. Međutim, biće obrisane sve informacije o prijavama za grupu i istorija grupe.

en: Deleting...
sr_RS@latin: Brisanje...

en: Deletion Error
sr_RS@latin: Greška pri brisanju

en: Deletion failed
sr_RS@latin: Brisanje neuspešno

en: Delivered ID
sr_RS@latin: ID dostave

en: Delivery
sr_RS@latin: Dostava

en: Delivery Status
sr_RS@latin: Status dostave

en: Delivery Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled dostave

en: Demographic breakdown for case clients (and or non-case contacts) in your database. Includes custom contact fields.
sr_RS@latin: Demografsi pregled za klijente u predmetima (ili/i kontakte koji nisu povezani sa predmetima) u vašoj bazi podataka. Uključuje sopstvena polja kontakta.

en: Demographics
sr_RS@latin: Demografija

en: Deny ACL?
sr_RS@latin: Ukini ACL?

en: Depending on how you want to use the iCalendar data - you can:
sr_RS@latin: Na osnovu toga kako želite da koristite podatke iz iCalendar-a - možete:

en: Depending on the CiviCRM setup, email and postal greetings (see below) may be automatically adapted accordingly; or the information can be used in other ways.
sr_RS@latin: U zavisnosti od podešavanja CiviCRM-a, email i poštanske čestitke (pogledajte ispod) mogu automatski da se prilagode na odgovarajući način; ili informacije mogu da se iskoriste na druge načine.

en: Deposit Bank Account
sr_RS@latin: Bankovni račun depozita

en: Deprecated, virtualized setting
sr_RS@latin: Zastarela. virtualizovana podešavanja

en: Descending
sr_RS@latin: Opadajuće

en: Description
sr_RS@latin: Opis

en: Description is included at the top of the activity edit and view pages for this type of activity.
sr_RS@latin: Opis se pojavljuje na vrhu stranica za uređivanje i pregled aktivnosti za ovaj tip aktivnosti.

en: Description of Domain.
sr_RS@latin: Opis domena.

en: Description of Membership Type
sr_RS@latin: Opis tipa članstva

en: Description of new group
sr_RS@latin: Opis nove grupe

en: Description of the Group
sr_RS@latin: Opis grupe

en: Description of the Tag
sr_RS@latin: Opis taga

en: Description of the relationship
sr_RS@latin: Opis veze

en: Description of this batch set.
sr_RS@latin: Opis ovog seta grupa.

en: Description of this membership type for internal use. May include eligibility, benefits, terms, etc.
sr_RS@latin: Opis ovog tipa članstva za internu upotrebu. Može da uključuje dostupnost, prednosti, uslove, itd.

en: Description:
sr_RS@latin: Opis:

en: Descriptive Title for this Footer.
sr_RS@latin: Opisni naslov za ovo podnožje mailinga.

en: Descriptive Title for this Header
sr_RS@latin: Opisni naslov za ovo zaglavlje

en: Descriptive name assigned to a contact or event address. EXAMPLES: 'College address' for a person. 'Johnson Pavilion' for an event.
sr_RS@latin: Opisno ime dodeljeno adresi kontakta ili događaja. Primeri: 'Adresa u studentskom domu' za osobu; 'Paviljon Cvijeta Zuzorić' za događaj.

en: Descriptive title of message - used for template selection.
sr_RS@latin: Opisni naziv poruke - koristi se u selekciji šablona.

en: Destination
sr_RS@latin: Cilj

en: Destination Queue
sr_RS@latin: Redosled odredišta

en: Detailed Log Data
sr_RS@latin: Detaljni podaci o logu

en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
sr_RS@latin: Detaljni izveštaj za terenski rad, telefonsko bankarstvo, liste adresa za posetu ili druge ankete.

en: Details
sr_RS@latin: Detalj

en: Details Only
sr_RS@latin: Samo detalji

en: Details Updated
sr_RS@latin: Detalji ažurirani

en: Details about the activity (agenda, notes, etc).
sr_RS@latin: Detalji aktivnosti (agenda, beleške, itd)

en: Details and Notes regarding the activity.
sr_RS@latin: Detalji i beleške o aktivnosti

en: Determine if the event is free or paid. For paid events, set the payment processor, fee level(s) and discounts. Give online registrants the option to 'pay later' (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
sr_RS@latin: Odlučite da li je ovaj događaj besplatan ili se naplaćuje. Za događaje koji se naplaćuju podesite Procesor uplate, nivo(e) kotizacije i sniženja. Omogućite učesnicima koji se registruju online da 'plate kasnije' (npr. čekom, kreditnom karticom, itd).

en: Determine the contacts in your database who should receive this Mass SMS by first selecting one or more <strong>Included Groups</strong>. (Groups must be assigned the <strong>Mailing List</strong> type to be available on this screen - you can update this for an existing group from <strong>Manage Groups &raquo; Settings</strong>.)
sr_RS@latin: Odredite kontakte u vašoj bazi koji treba da dobiju ovaj masovni SMS tako što ćete prvo odabrati jednu ili više <strong>Uključenih grupa</strong>. (Grupe moraju imati tip <strong>Mailing liste</strong> da bi bile omogućene na ovom ekranu - za postojeće grupe ovo možete ažurirati u <strong>Uredi grupe &raquo; Podešavanja</strong>.)

en: Determine whether an online registration page is available. If so, configure registration, confirmation and thank you page elements and confirmation email details.
sr_RS@latin: Odredite da li je moguća online registracija. Ukoliko jeste, podesite elemente stranica za registraciju, potvrdu i zahvalnost i detalje email-a za potvrdu.

en: Determines whether your criteria are combined with AND statements, or combined with OR statements. For example, you may want to find all individuals who are in the Volunteers group AND who have a Volunteer Training activity recorded for them. In this case use the AND operator. If you need to find everyone who is in the Volunteers group OR has a Volunteer Training activity recorded, use the OR operator.
sr_RS@latin: Određuje da li su vaši kriterijumi kombinovani sastavnim (i) ili rastavnim (ili) rečenicama. Na primer, možda želite da pronađete sve pojedince koji su u grupi Volonteri I imaju zapis o aktivnosti Trening volontera, U ovom slučaju koristite veznik I. Ukoliko treba da pronađete sve one koji su članovi grupe Volonteri ILI imaju zapis o aktivnosti Trening volontera, koristićete ILI.

en: Development stage
sr_RS@latin: Razvojna faza

en: Did not find a message template with id of %1.
sr_RS@latin: Nije pronađen šablon za poruke sa ID %1

en: Did you mean to search by Name/Email instead?
sr_RS@latin: Da li ste hteli da pretražite po imenu/emailu?

en: Direct Mail
sr_RS@latin: Direktan mail

en: Direct member is:
sr_RS@latin: Direktan član je:

en: Directories
sr_RS@latin: Direktorijumi

en: Directory %1 is not writable.  Please change your file permissions.
sr_RS@latin: Nemoguće je pisanje u direktorijumu %1. Izmenite dozvole za fajlove.

en: Directory Cleanup
sr_RS@latin: Čišćenje direktorijuma

en: Directory Unwritable
sr_RS@latin: Nemoguće upisati u direktorijum

en: Directory not writable | Directories not writable
sr_RS@latin[0]: Nije moguće pisati u direktorijumu
sr_RS@latin[1]: Nije moguće pisati u direktorijumima
sr_RS@latin[2]: Nije moguće pisati u direktorijumima

en: Disable
sr_RS@latin: Isključi

en: Disable "%1"?
sr_RS@latin: Isključi "%1"?

en: Disable %1
sr_RS@latin: Isključi %1

en: Disable %1?
sr_RS@latin: Isključi %1?

en: Disable ACL
sr_RS@latin: Isključi ACL

en: Disable ACL Role Assignment
sr_RS@latin: Isključi dodelu ACL uloga

en: Disable Campaign
sr_RS@latin: Isključi kampanj

en: Disable CiviCRM Profile Field
sr_RS@latin: Isključi polje za CiviCRM profil

en: Disable CiviCRM Profile Group
sr_RS@latin: Isključi grupu CiviCRM profila

en: Disable CiviCRM css
sr_RS@latin: Isključite CiviCRM css

en: Disable Contact Type
sr_RS@latin: Isključi tip kontakta

en: Disable Custom Field
sr_RS@latin: Isključi korisničko/sopstveno polje

en: Disable Custom Set
sr_RS@latin: Isključi korisnički/sopstveni set

en: Disable Debug Mode
sr_RS@latin: Isključi debag mod

en: Disable Event
sr_RS@latin: Isključi događaj

en: Disable Financial Type
sr_RS@latin: Isključi finansijski tip

en: Disable Group
sr_RS@latin: Isključi grupu

en: Disable Label Format
sr_RS@latin: Isključi format oznake

en: Disable Location Type
sr_RS@latin: Isključi tip lokacije

en: Disable Mailing Component
sr_RS@latin: Isključi mailing komponentu

en: Disable Membership Status
sr_RS@latin: Isključi status članstva

en: Disable Membership Type
sr_RS@latin: Isključi tip članstva

en: Disable Multiple Choice Option
sr_RS@latin: Isključi opciju za višestruki izbor

en: Disable Outbound Email
sr_RS@latin: Isključi odlaznu e-poštu

en: Disable Payment Processor
sr_RS@latin: Isključi procesor uplate

en: Disable Payment ProcessorType
sr_RS@latin: Isključi tip procesora uplate

en: Disable Petition
sr_RS@latin: Isključi peticiju

en: Disable Premium
sr_RS@latin: Isključi nagradu

en: Disable Price
sr_RS@latin: Isključi cenu

en: Disable Price Option
sr_RS@latin: Isključi opciju cene

en: Disable Price Set
sr_RS@latin: Isključi set cena

en: Disable Provider
sr_RS@latin: Isključi provajdera

en: Disable Relationship
sr_RS@latin: Isključi vezu

en: Disable Relationship Type
sr_RS@latin: Isključi tip veze

en: Disable Scheduled Job
sr_RS@latin: Isključi zakazani posao

en: Disable Status
sr_RS@latin: Isključi status

en: Disable Survey
sr_RS@latin: Isključi anketu

en: Disable USPS address validation during import?
sr_RS@latin: Onemogućiti validaciju adrese USPS tokom uvoza?

en: Disable automatic synchronization. You will have to use the "Manually Synchronize" form to synchronize memberships and roles yourself.
sr_RS@latin: Isključite automatsku sinhronizaciju. Moraćete da koristite formular za "Samostalnu sinhronizaciju" da biste sami sinhronizovali članstva i uloge.

en: Disable check for mandatory tokens
sr_RS@latin: Isključi proveru obaveznih tokena

en: Disable debug mode now?
sr_RS@latin: Isključi debag mod sada?

en: Disable expired relationships
sr_RS@latin: Osključi veze koje su istekle

en: Disable the email confirmation for unverified contacts?
sr_RS@latin: Isključi email potvrde za neverifikovane kontakte?

en: Disable this message template
sr_RS@latin: Isključi ovaj šablon poruke

en: Disable this option to remove the field from the profile without deleting it.
sr_RS@latin: Isključite ovu opciju da biste uklonili polje iz profila, bez brisanja polja.

en: Disabled
sr_RS@latin: Isključeno

en: Disabled (Missing)
sr_RS@latin: Isključeno (nedostaje)

en: Disabled Statuses
sr_RS@latin: Isključeni statusi

en: Disables relationships that have expired (ie. those relationships whose end date is in the past).
sr_RS@latin: Isključuje veze koje su istekle (npr. veze čiji je datum kraja u prošlosti).

en: Disambiguation: Joins are different from api chaining in that joins execute as a single SELECT query, and only work for api "get" operations.
sr_RS@latin: Razjašnjenje: Spojevi se razlikuju od api lančanog povezivanja na taj način što spojevi izvršavaju jedan upit SELECT, i rade samo za api operacije "get".

en: Disambiguation: api chains are different from joins in that chaining executes a separate api call for every result returned from the main call.
sr_RS@latin: Razjašnjenje: api lanci su različiti od spojeva na taj način što lanačano povezivanje izvršava zasebni api poziv za svaki rezultat dobijen iz glavnog poziva.

en: Disconnect
sr_RS@latin: Isključi se

en: Disconnected
sr_RS@latin: Isključeno

en: Disconnecting...
sr_RS@latin: Isključivanje...

en: Discount Amount
sr_RS@latin: Iznos popusta

en: Discount End Date
sr_RS@latin: Datum kraja popusta

en: Discount ID
sr_RS@latin: ID popusta

en: Discount Set
sr_RS@latin: Set popusta

en: Discount Start Date
sr_RS@latin: Datum početka popusta

en: Discounted Fees
sr_RS@latin: Snižene cene

en: Discounts
sr_RS@latin: Popusti

en: Discounts Account is
sr_RS@latin: Račun za popuste je

en: Discounts by Signup Date?
sr_RS@latin: Popust prema datumu prijavljivanja?

en: Display "empowered by CiviCRM"
sr_RS@latin: Prikaži "podržano od strane CiviCRM-a"

en: Display Amount?
sr_RS@latin: Prikaži iznos?

en: Display Backtrace
sr_RS@latin: Prikaži bektrejs

en: Display Fee
sr_RS@latin: Prikaži kotizaciju

en: Display In Honor Roll
sr_RS@latin: Prikaži u spisku zaslužnih

en: Display Membership Fee
sr_RS@latin: Prikaži članarinu

en: Display Minimum Contribution Amount?
sr_RS@latin: Prikaži minimalni iznos donacije?

en: Display Minimum Contribution?
sr_RS@latin: Prikaži minimalnu donaciju?

en: Display Name
sr_RS@latin: Ime za prikaz

en: Display Options
sr_RS@latin: Opcije prikaza

en: Display Preferences
sr_RS@latin: Podešavanja prikaza

en: Display Results As
sr_RS@latin: Prikaži rezultate kao

en: Display Results as Relationship
sr_RS@latin: Prikaži rezultate kao vezu

en: Display Results have been Reset
sr_RS@latin: Rezultati za prikaz su resetovani

en: Display Settings For Results
sr_RS@latin: Podešavanja prikaza za rezultate

en: Display Style
sr_RS@latin: Stil prikaza

en: Display Style 'Tab with table' is only supported for multiple-record custom field sets.
sr_RS@latin: Stil prikaza 'Kartica sa tabelom' podržana je samo za setove prilagođenih polja sa više zapisa.

en: Display Style should be Inline for this Class
sr_RS@latin: Za ovu klasu, stil prikaza treba da bude Umetnuto

en: Display Tag?
sr_RS@latin: Prikaži tag?

en: Display amount next to each option? If no, then the amount should be in the option description.
sr_RS@latin: Prikažu sumu pored svake opcije? U suprotnom, suma treba da se nalazi u opisu opcije.

en: Display clicks from each mailing
sr_RS@latin: Prikazuje kontakte koji su kliknuli na link u mailingu

en: Display contacts who opened emails from a mailing
sr_RS@latin: Prikazuje kontakte koji su otvorili mailing

en: Display debug output with results.
sr_RS@latin: Prikaži debag izlaz sa rezultatima.

en: Display image and thumbnail from these locations on the web:
sr_RS@latin: Prikaži sliku i sličicu sa ovih lokacija na internetu:

en: Display in Honor Roll?
sr_RS@latin: Prikaži u spisku zaslužnih

en: Display in Table controls which columns are included in the listing of custom data records. If your custom data set has a large number of fields, uncheck this box to exclude less important fields from the listing. All fields will still be included when viewing a single record. You may also want to exclude Note type fields from the table listing.
sr_RS@latin: Prikaz u tabeli kontroliše koje će kolone biti navedene na listi prilagođenih zapisa podataka. Ako prilagođeni set podataka ima veliki broj polja, opozovite izbor ovog polja za potvrdu da biste izostavili manje važna polja iz liste. Sva polja će i dalje biti obuhvaćena kada prikazujete pojedinačni zapis. Možda ćete želeti i da izostavite polja tipa Napomena iz liste tabele.

en: Display in Table?
sr_RS@latin: Prikaz u tabeli?

en: Display label for this status.
sr_RS@latin: Prikaži oznake za ovaj status

en: Display name for this Membership status (e.g. New, Current, Grace, Expired...).
sr_RS@latin: Prikaži ime za status ovog članstva (npr. Novo, trenutno, isteklo...).

en: Display name format for individual contact display names.
sr_RS@latin: Format prikaza za imena pojedinačnih kontakata.

en: Display text for link from Event Information to Event Registration pages (e.g. 'Register Now!').
sr_RS@latin: Prikaz teksta za link od strane sa informacijama o događaju do strane sa registracijom za događaj (npr. 'Registruj se odmah!')

en: Display the membership fee along with the membership name and description for each membership option?
sr_RS@latin: Prikaži cenu članstva uz ime članstva i opis za svaku opciju članstva?

en: Displaying contacts where:
sr_RS@latin: Prikaži kontakte gde:

en: Displaying results as "%1" is not available without search criteria from the pane you just closed.
sr_RS@latin: Prikazivanje rezultata kao "%1" nije moguće bez kriterijuma pretrage u prozoru koji ste upravo zatvorili.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
sr_RS@latin: Prikazuje detaljnu listu donatora grupisanih prema domaćinstvu, što uključuje i donacije članova domaćinstva.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
sr_RS@latin: Prikazuje detaljnu listu donatora grupisanih prema organizaciji, što uključuje i donacije zaposlenih u organizaciji.

en: Distance
sr_RS@latin: Udaljenost

en: Distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
sr_RS@latin: Distribucija sredstava drugima, kao što su fondacije, udruženja itd.

en: Distribution
sr_RS@latin: Distribucija

en: Divehi; Dhivehi; Maldivian;
sr_RS@latin: Divehi; maldivski jezik

en: Do NOT select a Contact Subtype if your import file contains a mixture of subtypes. In that case, select the built-in ("parent") type, and make sure you'll file includes include a column which sets the subtype for each row.
sr_RS@latin: Ne birajte podtip kontakta ukoliko vaš fajl za import sadrži različite podtipove. U tom slučaju, izaberite ugrađeni ("nadređeni") tip i proverite da li vaš fajl sadrži kolonu koja podešava podtip za svaki red.

en: Do Not E-mail
sr_RS@latin: Ne šalji email

en: Do Not Email
sr_RS@latin: Ne šalji email

en: Do Not Mail
sr_RS@latin: Ne šalji poštu

en: Do Not Phone
sr_RS@latin: Ne zovi telefonom

en: Do Not Sms
sr_RS@latin: Ne šalji SMS

en: Do Not Trade
sr_RS@latin: Ne posluj

en: Do Not mail
sr_RS@latin: Ne šalji

en: Do not SMS
sr_RS@latin: Ne šalji SMS

en: Do not bulk email
sr_RS@latin: Ne šalji masovne emailove

en: Do not display an image
sr_RS@latin: Bez prikaza slike

en: Do not display the country field in mailing labels when the country is the same as that of the domain
sr_RS@latin: Ne prikazuj polje zemlje u nazivu mejla kada je naziv zemlje isti kao i domen.

en: Do not email
sr_RS@latin: Ne šalji email

en: Do not enable this feature if you are using this profile as an HTML Form Snippet embedded in a non-CiviCRM web page. reCAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting a stand-alone form with reCAPTCHA included will always result in a reCAPTCHA validation error.
sr_RS@latin: Nemojte da omogućite ovu funkciju ako koristite ovaj profil kao HTML isečak formulara ugrađen u veb stranicu koja nije deo CiviCRM-a. reCAPTCHA zahteva dinamičko generisanje stranice. Prosleđivanje samostalnog formulara sa obuhvaćenim reCAPTCHA uvek će dati grešku validacije za reCAPTCHA.

en: Do not mail
sr_RS@latin: Ne šalji poštu

en: Do not make custom fields required unless you want to force all users to enter a value anytime they add or edit this type of record. You can always make the field required when used in a specific Profile form.
sr_RS@latin: Nemojte da podešavate prilagođena polja kao obavezna, osim ako ne želite da nametnete svim korisnicima da unesu vrednost svaki put kada dodaju ili uređuju ovaj tip zapisa. U svakom trenutku možete da podsite da ovom polje bude obavezno kada se koristi u određenom formularu profila.

en: Do not merge
sr_RS@latin: Ne spajati

en: Do not notify assignees for
sr_RS@latin: Nemoj obaveštavati asignate o

en: Do not phone
sr_RS@latin: Ne zovi telefonom

en: Do not print labels for contacts with "Do Not Mail" privacy option checked
sr_RS@latin: Ne štampaj oznake za kontakte koji imaju štikliranu opciju privatnosti "Ne šalji poštu"

en: Do not record
sr_RS@latin: Bez zapisa

en: Do not redact emails
sr_RS@latin: Ne ažuriraj emailove

en: Do not run this job before this date / time. The run frequency selected above will apply thereafter.
sr_RS@latin: Nemojte da pokrećete ovaj posao pre ovog datuma/vremena. Frekvencija pokretanja izabrana iznad primenjivaće se svaki naredni put.

en: Do not select field %1 with Group by %2.
sr_RS@latin: Nemojte birati polje %1 sa grupom po %2

en: Do not sms
sr_RS@latin: Ne šalji SMS

en: Do not trade
sr_RS@latin: Ne posluj

en: Do some tables pre-date CRM-18193?
sr_RS@latin: Da li su neke tabele datirane pre CRM-18193?

en: Do you really want to remove this Smart Group?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da uklonite ovu smart grupu?

en: Do you want a registration confirmation email sent automatically to the user? This email includes event date(s), location and contact information. For paid events, this email is also a receipt for their payment.
sr_RS@latin: Da li želite da email sa potvrdom o registraciji bude automatski poslat korisniku? U ovom email-u nalazi se datum događaja, lokacija i kontakt podaci. Za događaje koji se naplaćuju ovaj email predstavlja potvrdu o njihovoj uplati.

en: Do you want to <a %1>edit the existing activity</a>?
sr_RS@latin: Da li želite da <a %1>uredite postojeću aktivnost</a>?

en: Do you want to continue?
sr_RS@latin: Da li želite da nastavite?

en: Do you want to delete the message template '%1'?
sr_RS@latin: Da li želite da obrišete šablon poruke '%1'?

en: Do you want to include this field in the Profile's Search form?
sr_RS@latin: Želite li da uključite ovo polje u formular za pretragu na profilu?

en: Do you want to release respondents for '%1' ?
sr_RS@latin: Da li želite da raspustite ispitanike za '%1' ?

en: Do you want to reserve respondents for '%1' ?
sr_RS@latin: Da li želite da rezervišete ispitanike za '%1' ?

en: Docs
sr_RS@latin: Dokumenti

en: Document Body
sr_RS@latin: Sadržaj dokumenta

en: Document Type
sr_RS@latin: Tip dokumenta

en: Does Event allow multiple registrations from same email address?
sr_RS@latin: Da li je u okviru događaja dozvoljena registracija većeg broja učesnika sa iste email adrese?

en: Does MySQL thread_stack meet minimum (%1k)
sr_RS@latin: Da li MYSQL thread_stack ispunjava minimum (%1k)

en: Does contact A have permission over contact B?
sr_RS@latin: Da li kontakt A ima dozvole nad kontaktom B?

en: Does contact B have permission over contact A?
sr_RS@latin: Da li kontakt B ima dozvole nad kontaktom A?

en: Does not contain
sr_RS@latin: Ne sadrži

en: Does the CiviCRM path contain PATH_SEPARATOR?
sr_RS@latin: Da li CiviCRM putanja sadrži PATH_SEPARATOR?

en: Does the contact have a %1 Account?
sr_RS@latin: Da li kontakt ima %1 nalog?

en: Does the database have data from a previous installation?
sr_RS@latin: Da li baza podataka sadrži podatke vezane za prethodnu instalaciju?

en: Does the mailing track Open Rate?
sr_RS@latin: Da li mailing prati otvaranja?

en: Does the mailing track click throughs?
sr_RS@latin: Da li mailing prati klikove?

en: Does the server exist?
sr_RS@latin: Da li server postoji?

en: Does the webserver know where files are stored?
sr_RS@latin: Da li veb server zna gde se fajlovi čuvaju?

en: Does this Custom Field Set allow multiple records?
sr_RS@latin: Da li ovaj set korisničkih/sopstvenih polja dozvoljava višestruke zapise?

en: Does this Payment Processor Type support recurring donations?
sr_RS@latin: Da li ovaj tip procesora uplate podržava preiodične donacije?

en: Does this account hold taxes collected?
sr_RS@latin: Da li ovaj račun sadrži prikupljene poreze?

en: Does this contact not want to be emailed?
sr_RS@latin: Ovaj kontakt ne želi da prima emailove?

en: Does this contact not want to be mailed?
sr_RS@latin: Ovaj ovaj kontakt ne želi da prima poštu?

en: Does this contact not want to be phoned?
sr_RS@latin: Ovaj kontakt ne želi da prima pozive?

en: Does this contact not want to receive messages?
sr_RS@latin: Ovaj kontakt želi da prima poruke?

en: Does this contact not want trade?
sr_RS@latin: Ovaj kontakt ne želi da posluje?

en: Does your SMTP server require authentication (user name + password)?
sr_RS@latin: Da li vaš SMTP server traži autentikaciju (korisničko ime + lozinka)?

en: Domain
sr_RS@latin: Domen

en: Domain (organization) address
sr_RS@latin: Adresa domena (organizacije)

en: Domain (organization) email
sr_RS@latin: Email domena (organizacije)

en: Domain (organization) phone
sr_RS@latin: Telefon domena (organizacije)

en: Domain Description
sr_RS@latin: Opis domena

en: Domain ID
sr_RS@latin: ID domena

en: Domain Name
sr_RS@latin: Ime domena

en: Domain address - displays your organization's postal address.
sr_RS@latin: Adresa domena - prikazuje poštansku adresu vaše organizacije.

en: Domain information for '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Informacija o domenu za '%1' je sačuvana.

en: Domain name
sr_RS@latin: Ime domena

en: Don't Link this Field
sr_RS@latin: Ne linkuj ovo polje

en: Don't check for presence of mandatory tokens (domain address; unsubscribe/opt-out) before sending mailings. WARNING: Mandatory tokens are a safe-guard which facilitate compliance with the US CAN-SPAM Act. They should only be disabled if your organization adopts other mechanisms for compliance or if your organization is not subject to CAN-SPAM.
sr_RS@latin: Ne proveravaj da li su prisutni obavezni tokeni (adresa domena, odjava/isključenje sa mailing liste) pre slanja mailing-a. UPOZORENJE: Obavezni tokeni su zaštita koja podržava poštovanje US CAN-SPAM akta. Tokeni mogu biti isključeni ukolko je vaša organizacija usvojila druge mehanizme ili ukoliko vaša organizacija ne podleže ovom zakonu/aktu.

en: Don't list my contribution in the honor roll.
sr_RS@latin: Ne prikazuj moju donaciju u spisku zaslužnih.

en: Don't override
sr_RS@latin: Ne redefiniši

en: Donate Link Text
sr_RS@latin: Tekst za Donirajte link

en: Donate Now
sr_RS@latin: Doniraj sada

en: Donation
sr_RS@latin: Donacija

en: Donation Button
sr_RS@latin: Dugme za doniranje

en: Donations
sr_RS@latin: Donacije

en: Done
sr_RS@latin: Završeno

en: Done with Preview
sr_RS@latin: Završi sa pregledanjem

en: Donor Email
sr_RS@latin: Email donatora

en: Donor Name
sr_RS@latin: Ime donatora

en: Donor Phone
sr_RS@latin: Telefon donatora

en: Donor-advised Fund
sr_RS@latin: Fond sa instrukcijama donatora

en: Donors
sr_RS@latin: Donatora

en: Download
sr_RS@latin: Preuzimanje

en: Download Batch
sr_RS@latin: Preuzmi seriju

en: Download CiviCRM.
sr_RS@latin: Preuzmi CiviCRM.

en: Download Conflicts
sr_RS@latin: Konflikti u preuzimanju

en: Download Document
sr_RS@latin: Preuzimanje dokumenta

en: Download Duplicates
sr_RS@latin: Preuzmi duplikate

en: Download Errors
sr_RS@latin: Preuzmi spisak grešaka

en: Download Extension
sr_RS@latin: Preuzmi ekstenziju

en: Download Mismatched Activity records
sr_RS@latin: Preuzmi zapise aktivnosti koji se ne slažu sa zapisom u bazi

en: Download Mismatched Contacts
sr_RS@latin: Preuzmi kontakte koji se ne slažu

en: Download Mismatched Contributions
sr_RS@latin: Preuzmi donacije koje se ne slažu

en: Download Mismatched Memberships
sr_RS@latin: Preuzmi članstva koja se ne slažu sa zapisom

en: Download Mismatched participants
sr_RS@latin: Preuzmi učesnike koji se ne slažu sa zapisom

en: Download an iCalendar file (with a *.ics extension) to your local computer.
sr_RS@latin: Preuzmite iCalendar fajl (sa *.ics ekstenzijom) na š računar.

en: Download and Install
sr_RS@latin: Preuzmi i instaliraj

en: Download and Install "%1"?
sr_RS@latin: Preuzmi i instaliraj "%1"?

en: Download iCalendar File
sr_RS@latin: Preuzmi iCalendar fajl

en: Download iCalendar File:
sr_RS@latin: Preuzmi iCalendar fajl:

en: Download iCalendar entry for this event.
sr_RS@latin: Preuzmite iCalendar unos za ovaj događaj.

en: Download location
sr_RS@latin: Lokacija za preuzimanje

en: Downloaded Invoice
sr_RS@latin: Preuzeta profaktura

en: Downloaded Invoice.
sr_RS@latin: Preuzeta profaktura.

en: Downloading this extension will provide you with new functionality. Please make sure that the extension you're installing or upgrading comes from a trusted source.
sr_RS@latin: Preuzimanjem ove ekstenzije dobićete dodatnu funkcionalnost. Proverite da ekstenzija koju instalirate ili ažurirate dolazi iz pouzdanog izvora.

en: Downloading...
sr_RS@latin: Preuzimanje...

en: Dr.
sr_RS@latin: Doktor

en: Draft / Unscheduled
sr_RS@latin: Kreirane/nezakazane

en: Drilldown Report ID
sr_RS@latin: ID dubinske analize izveštaja

en: Drop-down (select list)
sr_RS@latin: Padajući meni (odaberi listu)

en: Dropdown Options
sr_RS@latin: Opcije za padajući meni

en: Drupal Database Details
sr_RS@latin: Drupal detalji baze podataka

en: Drupal Database Settings
sr_RS@latin: Podešavanja Drupal baze podataka

en: Drupal Role
sr_RS@latin: Drupal uloga

en: Drupal User
sr_RS@latin: Drupal korisnik

en: Drupal User Registration
sr_RS@latin: Registracija Drupal korisnika

en: Drupal session table cleared.
sr_RS@latin: Drupal tabela sesija očišćena.

en: Drupal user account registration option?
sr_RS@latin: Opcija registracije Drupal korisničkog naloga?

en: Drupal user permissions have been automatically set - giving anonymous and authenticated users access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
sr_RS@latin: Drupal dozvole za korisnike su automatski podešene - anonimni i potvrđeni korisnici imaju pristup javnim CiviCRM formularima i funkcijama. Preporučujemo da uradite <a %1>Pregled dozvola</a> kako biste bili sigurni da odgovaraju vašim uslovima (<a %2>pročitajte više...</a>)

en: Drupal-only. Rules module must be enabled (beta feature - use with caution).
sr_RS@latin: Samo za Drupal. Modul sa pravilima mora biti uključen (beta funkcionalnost - koristite oprezno).

en: Due Date
sr_RS@latin: Krajnji rok

en: Dummy Payment Processor
sr_RS@latin: Lažni procesor uplate

en: Duplicate
sr_RS@latin: Duplikat

en: Duplicate Contacts
sr_RS@latin: Duplirani kontakti

en: Duplicate Import Contribution Mapping Name
sr_RS@latin: Duplirano ime mapiranja uvezene donacije

en: Duplicate Import Mapping Name
sr_RS@latin: Duplikat imena za maprianje importa

en: Duplicate Import Membership Mapping Name
sr_RS@latin: Duplikat imena za mapiranje članstva

en: Duplicate Import Participant Mapping Name
sr_RS@latin: Duplikat imena za mapiranje importa učesnika

en: Duplicate Matching
sr_RS@latin: Pronalaženje duplikata

en: Duplicate Matching Rule
sr_RS@latin: Pravilo za pronalaženje duplikata

en: Duplicate Membership?
sr_RS@latin: Dupliraj članstvo?

en: Duplicate Option label
sr_RS@latin:  Duplikat oznake opcije

en: Duplicate Option values
sr_RS@latin: Duplikat vrednosti opcije

en: Duplicate Rows
sr_RS@latin: Duplirani redovi

en: Duplicate Rules
sr_RS@latin: Duplikati pravila

en: Duplicate Template Name.
sr_RS@latin: Dupliraj ime šablona

en: Duplicate label value
sr_RS@latin: Duplikat vrednosti oznake

en: Duplicate matching rule
sr_RS@latin: Pravilo za pronalaženje duplikata

en: Duplicate value for External ID.
sr_RS@latin: Dupla vrednost za eksterni ID

en: Duplicate weight value
sr_RS@latin: Dupliraj vrednost težine

en: Duration
sr_RS@latin: Trajanje

en: Duration (Days)
sr_RS@latin: Trajanje (dana)

en: Duration (min)
sr_RS@latin: Trajanje (min)

en: Duration Interval
sr_RS@latin: Interval trajanja

en: Duration Unit
sr_RS@latin: Jedinica trajanja

en: Duration of subscription or service (e.g. 12-month subscription).
sr_RS@latin: Trajanje pretplate ili usluge (npr. 12-mesečna pretplata).

en: Duration of this membership (e.g. 30 days, 2 months, 5 years, 1 lifetime)
sr_RS@latin: Trajanje ovog članstva (npr. 30 dana, 2 meseca, 5 godina, doživotno)

en: Dutch
sr_RS@latin: Holandski jezik

en: Dynamic
sr_RS@latin: Dinamično

en: Dzongkha
sr_RS@latin: Džongka jezik

en: ERROR: Title is not Set
sr_RS@latin: Greška: Naslov nije podešen

en: EXAMPLE:
sr_RS@latin: PRIMER:

en: EXAMPLE: A price set with 3 price fields. National membership (with 3 price options - radio button style), Regional membership (checkbox), and an optional magazine subscription.
sr_RS@latin: PRIMER: Set cena sa 3 polja za cene. Nacionalno članstvo (sa 3 opcije cena – u formi dugmeta), regionalno članstvo (polje za potvrdu) i opcionalna pretplata na časopis.

en: EXAMPLE: An organization that has a National office and 5 regional offices puts constituents in each region into their own group. Then they create a "National" group which is assigned as the "Parent" for all regional groups. The National office can now send mailings (for example) to the "National" group - knowing that all contacts in the regional groups will be included.
sr_RS@latin: PRIMER: Organizacija koja ima nacionalnu kancelariju i 5 regionalnih kancelarija, stavlja aktiviste iz svakog regiona u njihovu sopstvenu grupu. Zatim oni kreiraju 'nacionalnu' grupu koja je dodeljena kao 'nadređena' grupa za sve regionalne grupe. Nacionalna kancelarija sada može da šalje mailinge (na primer) "nacionalnoj" grupi, znajući da će svi kontakti u regionalnim grupama biti uključeni.

en: EXAMPLE: Given the default event types, this URL will retrieve all events with start dates on or after January 1, 2007 whose event type is 'Fundraiser':
sr_RS@latin: PRIMER: S obzirom na podrazumevane tipove događaja, ova URL adresa će preuzeti sve događaje sa datumima početka od 1. januara 2007. ili kasnije, sa tipom događaja 'Prikupljanje sredstava'.

en: EXAMPLE: If you are using CiviEvent, and you want to collect information from people registering for your events, select "Participants". If the information is specific to one type of participant (e.g. event volunteers), select "Participants (role)" and then select the role (e.g. 'Volunteer').
sr_RS@latin: Primer: Ukoliko koristite CiviEvent i želite da prikupite informacije od ljudi koji se registruju za vaše događaje, odaberite "Učesnici". Ako se informacije odnose isključivo na jedan tip učesnika (npr. na volontere), odaberite "Učesnici (uloga)" i onda odaberite ulogu (npr. 'Volonter').

en: EXAMPLE: If you set a length of 8 on 'Street Address', then '101 Delaplane Ave.' would match '101 Delaplain St.' because the first 8 characters are the same. If Length is left blank, then the comparison is done on the entire field value.
sr_RS@latin: PRIMER: Ako postavite dužinu na vrednost 8 za 'Adresu ulice', onda bi se '101 Delaplane Ave.' poklopilo sa '101 Delaplain St.' jer su prvih 8 karaktera isti. Ako vrednost Dužina ostane prazna, poređenje se onda obavlja nad čitavom vrednošću polja.

en: EXAMPLE: If you want your message to begin with "Dear " followed by the recipient's first name, you can use the %1 token in your message. <em>Dear %1</em>
sr_RS@latin: Primer: Ukoliko želite da vaša poruka počinje sa "Dragi/a" pre imena primaoca, koristite %1 token u vašoj poruci. <em>Dragi %1</em>

en: EXAMPLE: You can enter <em>fiesta</em>, and get a match on a contact with a note containing <em>Fall Fiesta</em>
sr_RS@latin: Primer: Možete uneti <em>proslava</em>, i dobiti rezultat podudaranja sa kontaktom koji ima belešku koja sadrži izraz <em>Novogodišnja proslava</em>

en: EXAMPLES
sr_RS@latin: PRIMERI

en: EXCLUDE Recipients of These Message(s)
sr_RS@latin: ISKLJUČI primaoce ovog(ih) poruka

en: Each
sr_RS@latin: Svaki

en: Each CiviCRM ACL Role is assigned a set of permissions. Use this link to create or edit the different roles needed for your site.
sr_RS@latin: Svaka CiviCRM ACL uloga ima dodeljen set dozvola. Putem ovog linka možete kreirati ili urediti različite uloge koje su vam potrebne na sajtu.

en: Each anniversary
sr_RS@latin: Svaka godišnjica

en: Each file must be less than %1M in size. You can also add a short description.
sr_RS@latin: Svaki fajl mora biti manji od %1M. Možete dodati i kratak opis.

en: Each financial type relates to a number of <a href="%1">financial accounts</a> to track income, accounts receivable, and fees.</p>
sr_RS@latin: Svaki finansijski tip se povezuje sa brojem <a href="%1">finansijskih računa</a> za praćenje prihoda, potraživanja i naknade.</p>

en: Edit
sr_RS@latin: Uredi

en: Edit %1
sr_RS@latin: Uredi %1

en: Edit %1 Smart Group Criteria
sr_RS@latin: Uredi kriterijume smart grupe %1

en: Edit '!1'
sr_RS@latin: Uredi '!1'

en: Edit <strong>Premiums Settings</strong> to customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries.
sr_RS@latin: Uredite <strong>Podešavanja nagrada</strong> da podesite naslov i uvodnu poruku (npr...u znak zahvalnosti za vašu podršku, možete izabrati jedan od mnogih poklona). Možete ostaviti i email adresu i/ili telefonski broj za dodatne informacije.

en: Edit ACL
sr_RS@latin: Uredi ACL

en: Edit ACL &ndash; %1
sr_RS@latin: Uredi ACL &ndash; %1

en: Edit ACL Role Assignment
sr_RS@latin: Uredi dodelu ACL uloga

en: Edit API keys
sr_RS@latin: Uredi API ključeve

en: Edit Address Elements
sr_RS@latin: Uredi elemente adrese

en: Edit Batch
sr_RS@latin: Uredi grupu

en: Edit Campaign
sr_RS@latin: Uredi kampanju

en: Edit CiviCRM Profile Field
sr_RS@latin: Uredi polje za CiviCRM profil

en: Edit CiviCRM Profile Group
sr_RS@latin: Uredi grupu CiviCRM profila

en: Edit Comment
sr_RS@latin: Uredi komentar

en: Edit Complete Street Address
sr_RS@latin: Uredi potpunu adresu ulice

en: Edit Contact
sr_RS@latin: Uredi kontakt

en: Edit Contact (View Contact Summary Page)
sr_RS@latin: Uredi kontakt (Pogledaj kratak pregled stranice o kontaktu)

en: Edit Contact Details
sr_RS@latin: Uredi detalje kontakta

en: Edit Contact Information
sr_RS@latin: Uredi kontakt informacije

en: Edit Contact Name
sr_RS@latin: Uredi ime kontakta

en: Edit Contact Type
sr_RS@latin: Uredi tip kontakta

en: Edit Contribution
sr_RS@latin: Uredi donaciju

en: Edit Credit Card
sr_RS@latin: Uredi kreditnu karticu

en: Edit Custom Field
sr_RS@latin: Uredi korisničko/sopstveno polje

en: Edit Custom Set
sr_RS@latin: Uredi korisnički/sopstveni set

en: Edit Data Entry Batch
sr_RS@latin: Uredi grupni unos podataka

en: Edit Date Type
sr_RS@latin: Uredi tip datuma

en: Edit DedupeRule
sr_RS@latin: Uredi pravilo deduplikacije

en: Edit Details
sr_RS@latin: Uredi detalje

en: Edit Domain Information
sr_RS@latin: Uredi informacije o domenu

en: Edit Event Template
sr_RS@latin: Uredi šablon događaja

en: Edit Field
sr_RS@latin: Uredi polje

en: Edit Financial Type
sr_RS@latin: Uredi finansijski tip

en: Edit Financial Type Account
sr_RS@latin: Uredi račun finansijskog tipa

en: Edit Grant
sr_RS@latin: Uredi grant

en: Edit Group
sr_RS@latin: Uredi grupu

en: Edit Label Format
sr_RS@latin: Uredi format oznake

en: Edit Link
sr_RS@latin: Uredi - link

en: Edit Location Type
sr_RS@latin: Uredi tip lokacije

en: Edit Mail Settings
sr_RS@latin: Uredi podešavanja za mail

en: Edit Mailing Component
sr_RS@latin: Uredi mailing komponentu

en: Edit Mapping
sr_RS@latin: Uredi mapiranje

en: Edit Membership
sr_RS@latin: Uredi članstvo

en: Edit Membership Status
sr_RS@latin: Uredi status članstva

en: Edit Membership Type
sr_RS@latin: Uredi tip članstva

en: Edit Message Template
sr_RS@latin: Uredi šablon poruke

en: Edit Multiple Choice Option
sr_RS@latin: Uredi opciju za višestruki izbor

en: Edit Multiple Choice Options
sr_RS@latin: Uredi opcije za višestruki izbor

en: Edit Note
sr_RS@latin: Uredi belešku

en: Edit Option
sr_RS@latin: Uredi opciju

en: Edit Option Group
sr_RS@latin: Uredi grupu opcija

en: Edit PDF Page Format
sr_RS@latin: Uredi format PDF strane

en: Edit Participant Status
sr_RS@latin: Uredi status učesnika

en: Edit Participant Status Options
sr_RS@latin: Opcije za uređivanje statusa učesnika

en: Edit Participation
sr_RS@latin: Uredi učešće

en: Edit Payment
sr_RS@latin: Uredi uplatu

en: Edit Payment Method
sr_RS@latin: Uredi metod plaćanja

en: Edit Payment Procesor Type
sr_RS@latin: Uredi tip procesora uplate

en: Edit Payment Processor
sr_RS@latin: Uredi procesor uplate

en: Edit Payment ProcessorType
sr_RS@latin: Uredi tip procesora uplate

en: Edit Personal Campaign Page
sr_RS@latin: Uredi stranicu lične kampanje

en: Edit Petition
sr_RS@latin: Uredi peticiju

en: Edit Pledge
sr_RS@latin: Uredi obavezu

en: Edit Premium
sr_RS@latin: Uredi nagradu

en: Edit Price
sr_RS@latin: Uredi cenu

en: Edit Price Field
sr_RS@latin: Uredi polje sa cenom

en: Edit Price Option
sr_RS@latin: Uredi opciju cene

en: Edit Price Options
sr_RS@latin: Uredi opcije cene

en: Edit Price Set
sr_RS@latin: Uredi set cena

en: Edit Profile
sr_RS@latin: Uredi profil

en: Edit Provider
sr_RS@latin: Uredi provajdera

en: Edit Recipient Options
sr_RS@latin: Uredi opcije za primaoce

en: Edit Recurring Payment
sr_RS@latin: Uredi periodičnu uplatu

en: Edit Relationship
sr_RS@latin: Uredi vezu

en: Edit Relationship Type
sr_RS@latin: Uredi tip veze

en: Edit Relationship for %1
sr_RS@latin: Uredi vezu za %1

en: Edit Report Template
sr_RS@latin: Uredi šablon izveštaja

en: Edit Rule
sr_RS@latin: Uredi pravilo

en: Edit Schedule Reminders
sr_RS@latin: Uredi zakazane podsetnike

en: Edit Scheduled Job
sr_RS@latin: Uredi zakazani posao

en: Edit Scheduled Payment
sr_RS@latin: Uredi zakazanu uplatu

en: Edit Scheduled Pledge Payment
sr_RS@latin: Uredi zakazanu uplatu obaveze

en: Edit Search Criteria
sr_RS@latin: Uredi kriterijum pretrage

en: Edit Set
sr_RS@latin: Uredi set

en: Edit Settings
sr_RS@latin: Uredi podešavanja

en: Edit Smart Group
sr_RS@latin: Uredi smart grupu

en: Edit Smart Group Criteria
sr_RS@latin: Uredi kriterijum smart grupe

en: Edit Smart Group Search Criteria for %1
sr_RS@latin: Uredi kriterijum pretrage smart grupe za %1

en: Edit Status
sr_RS@latin: Uredi status

en: Edit Street Address
sr_RS@latin: Uredi adresu ulice

en: Edit Survey
sr_RS@latin: Uredi anketu

en: Edit Tags
sr_RS@latin: Uredi tagove

en: Edit Widget Colors
sr_RS@latin: Uredi boje vidžeta

en: Edit Your Page
sr_RS@latin: Uredite svoju stranicu

en: Edit Your Personal Campaign Page
sr_RS@latin: Uredi stranicu lične kampanje

en: Edit accounting batches created by user
sr_RS@latin: Uredite knjigovodstvene grupe koje je kreirao korisnik

en: Edit activity
sr_RS@latin: Uredi aktivnost

en: Edit address
sr_RS@latin: Uredi adresu

en: Edit all accounting batches
sr_RS@latin: Uredite sve knjigovodstvene grupe

en: Edit all private reports
sr_RS@latin: Uredi sve privatne izveštaje

en: Edit all reports that have been marked as reserved
sr_RS@latin: Uredi sve izveštaje koji su obeleženi kao rezervisani

en: Edit and disable Reserved Groups (Needs Edit Groups)
sr_RS@latin: Uredi i isključi rezervisane grupe (Potrebno: Uredi grupe)

en: Edit association rule
sr_RS@latin: Uredi pravilo asocijacije

en: Edit communication preferences
sr_RS@latin: Uredi podešavanja komunikacije

en: Edit data in a profile form.
sr_RS@latin: Uredi podatke u formularu profila.

en: Edit demographics
sr_RS@latin: Uredi demografiju

en: Edit events even without specific ACL granted
sr_RS@latin: Uredi događaje i bez specifičnih ACL

en: Edit flag was not numeric.
sr_RS@latin: Oznaka za uređivanje nije bila brojčana.

en: Edit global settings for this custom field.
sr_RS@latin: Uredi globalna podešavanja za ovo korisničko polje.

en: Edit info
sr_RS@latin: Uredi info

en: Edit name
sr_RS@latin: Uredi ime

en: Edit settings
sr_RS@latin: Uredi podešavanja

en: Edit this message template
sr_RS@latin: Uredi ovaj šablon poruke

en: Edit this relationship.
sr_RS@latin: Uredi ovu vezu.

en: Edit user's own API keys
sr_RS@latin: Uredi sopstvene API ključeve korisnika

en: Editing Contacts
sr_RS@latin: Uređivanje kontakata

en: Editing Master Address
sr_RS@latin: Uređivanje glavne adrese

en: Eg: if you choose '2' then the lead booker can bring 2 guests; there would be a limit of 3 participants in total per booking.
sr_RS@latin: Npr: Ukoliko izaberete '2' osoba koja registruje može dovesti dva gosta;  postoji ograničenje od 3 učesnika po registraciji.

en: Either filter on at least one relationship type, or de-select Staff Member and Relationship from the list of fields.
sr_RS@latin: Ili filtrirajte bar jedan tip odnosa-veze, ili deselektujte Zaposleni/a i Osnos-veza iz liste sa poljima.

en: Elavon - recurring payments not implemented
sr_RS@latin: Elavon - periodične uplate nisu implementirane

en: Elavon / Nova Virtual Merchant
sr_RS@latin: Elavon / Nova virtuelni trgovac

en: Elavon Payment Processor
sr_RS@latin: Elavon procesor uplate

en: Eligible
sr_RS@latin: Kvlifikuje se

en: Email %1 is primary?
sr_RS@latin: Email %1 je primarni?

en: Email (Contact A)
sr_RS@latin: Email (Kontakt A)

en: Email (Contact B)
sr_RS@latin: Email (Kontakt B)

en: Email (Main)
sr_RS@latin: Email (glavni)

en: Email (reserved)
sr_RS@latin: Email (rezervisano)

en: Email - schedule/send via CiviMail
sr_RS@latin: Email - zakaži/pošalji CiviMail-om

en: Email - send now (to %1 or less)
sr_RS@latin: Email - pošalji odmah (ka %1 ili manje)

en: Email - unhold addresses
sr_RS@latin: Email – isključi zadržavanje adresa

en: Email Address
sr_RS@latin: Email adresa

en: Email Address of Receipt Sender
sr_RS@latin: Email adresa pošiljaoca priznanice

en: Email Delivery
sr_RS@latin: Email dostava

en: Email Delivery Settings
sr_RS@latin: Podešavanja dostavljanja emaila

en: Email Disabled
sr_RS@latin: Email isključen

en: Email Domain
sr_RS@latin: Mail domen

en: Email Error
sr_RS@latin: Email greška

en: Email Format
sr_RS@latin: Emai format

en: Email Greeting
sr_RS@latin: Email pozdrav

en: Email Greeting - Custom
sr_RS@latin: Email pozdrav - Sopstveni

en: Email Greeting Custom
sr_RS@latin: Sopstveni email pozdrav

en: Email Greeting ID
sr_RS@latin: ID Email pozdrava

en: Email Greeting Type
sr_RS@latin: Tip email pozdrava

en: Email Greeting must be one of the configured format options. Check Administer >> System Settings >> Option Groups >> Email Greetings for valid values
sr_RS@latin: Email pozdrav mora biti jedna od podešenih opcija formata. Proverite Administracija >> Sistemska podešavanja >> Grupe opcija >> Email pozdravi za važeće vrednosti

en: Email Hold
sr_RS@latin: Zadržavanje emaila

en: Email Invoice
sr_RS@latin: Email profaktura

en: Email Location Type
sr_RS@latin: Email tip lokacije

en: Email Notification
sr_RS@latin: Email notifikacija

en: Email On Hold
sr_RS@latin: Email zadržan

en: Email Receipt to Contributor?
sr_RS@latin: Pošalji priznanicu emailom donatoru?

en: Email Receipts
sr_RS@latin: Email priznanice

en: Email Report Instance To
sr_RS@latin: Primalac email poruke sa instancom izveštaja

en: Email Screen
sr_RS@latin: Email ekran

en: Email Selection Method
sr_RS@latin: Metod odabira emaila

en: Email Sent
sr_RS@latin: Email poslat

en: Email Settings
sr_RS@latin: Email podešavanja

en: Email a Contact
sr_RS@latin: Pošalji email kontaktu

en: Email a complete copy of this activity record to other people involved with the case. Click the top left box to select all.
sr_RS@latin: Pošalji email sa kompletnom kopijom zapisa aktivnosti ostalim osobama povezanim sa ovim predmetom. Kliknite na kućicu gore levo da odaberete sve.

en: Email address
sr_RS@latin: Email adresa

en: Email address deleted.
sr_RS@latin: Email adresa obrisana.

en: Email address domain (the part after @).
sr_RS@latin: Domen email adrese (deo posle @).

en: Email address in "from" field
sr_RS@latin: Email adresa u "od" polju

en: Email address is not valid
sr_RS@latin: Email adresa nije važeća

en: Email address is required to opt out.
sr_RS@latin: Email adresa je neophodna za isključenje.

en: Email address is required to unsubscribe.
sr_RS@latin: Email adresa je neophodna za odjavu.

en: Email at the time of token creation. Useful for fraud forensics
sr_RS@latin: Email u vreme kreiranja tokena. Korisno za proveru u slučaju prevare

en: Email domain must use a valid internet domain format (e.g. 'example.org').
sr_RS@latin: Email domen mora biti u važećem formatu internet domena (npr. 'example.org').

en: Email field should be included in profile if you want to use Group(s) when Profile double-opt in process is enabled.
sr_RS@latin: Polje Email treba da bude uključeno u profil ako želite da koristite Grupe kada je proces sa dupolom prijavom uključen.

en: Email has NOT been sent to %1 contact(s) - communication preferences specify DO NOT EMAIL OR valid Email is NOT present.
sr_RS@latin: Email NIJE poslat %1 kontaktu(kontaktima) - u podešavanjima komunikacije uključeno je NE SLATI EMAIL ili nema validne email adrese.

en: Email has been sent to : %1
sr_RS@latin: Emal je poslat: %1

en: Email is not valid.
sr_RS@latin: Email nije važeći

en: Email on hold
sr_RS@latin: Email zadržan

en: Email on hold - generally due to bouncing.
sr_RS@latin: Email je zadržan - uglavnom zbog odbijanja.

en: Email only
sr_RS@latin: Samo email

en: Email sent.
sr_RS@latin: Email poslat.

en: Email was NOT sent to %1 contacts (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
sr_RS@latin: Email NIJE poslat %1 kontakta -(nema zabeležene email adrese ili je u podešavanjima komunikacije uključeno NE SLATI EMAIL ili je kontakt preminuo/la).

en: Email will NOT be sent to %count contact - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased). | Email will NOT be sent to %count contacts - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
sr_RS@latin[0]: Email NEĆE biti poslat %count kontaktu - (nema email adrese u fajlu, ili je u podešavanjima komunikacije izabrano NE ŠALJI EMAIL, ili je kontakt preminuo/la).
sr_RS@latin[1]: Email NEĆE biti poslat %count kontakata - (nema email adrese u fajlu, ili je u podešavanjima komunikacije izabrano NE ŠALJI EMAIL, ili je kontakt preminuo/la).
sr_RS@latin[2]: Email NEĆE biti poslat %count kontakata - (nema email adrese u fajlu, ili je u podešavanjima komunikacije izabrano NE ŠALJI EMAIL, ili je kontakt preminuo/la).

en: Email will NOT be sent to %count contact. | Email will NOT be sent to %count contacts.
sr_RS@latin[0]: Email NEĆE biti poslat %count kontaktu.
sr_RS@latin[1]: Email NEĆE biti poslat %count kontakata.
sr_RS@latin[2]: Email NEĆE biti poslat %count kontakata.

en: Email-to-Activity
sr_RS@latin: Email-ka-aktivnosti

en: Email-to-Activity Processing
sr_RS@latin: Obrada: Email-ka-aktivnosti

en: Emailed Invoice
sr_RS@latin: Profaktura poslata emailom

en: Emailed Invoice.
sr_RS@latin: Profaktura poslata emailom.

en: Emails Restored
sr_RS@latin: Email povraćen

en: Emergency
sr_RS@latin: Hitno

en: Employee <-> Employer and Household relationships both have special characteristics.
sr_RS@latin: Odnosi Zaposleni <-> Poslodavac i Domaćinstvo imaju specijalne karakteristike.

en: Employee Name
sr_RS@latin: Ime zaposlenog

en: Employee Since
sr_RS@latin: Zaposlen od

en: Employee of
sr_RS@latin: Zaposlen(a) kod

en: Employer
sr_RS@latin: Poslodavac

en: Employer Name
sr_RS@latin: Ime poslodavca

en: Employer of
sr_RS@latin: Zapošljava

en: Employment relationship.
sr_RS@latin: Radni odnos.

en: Empties template cache and/or temporary upload file folders.
sr_RS@latin: Prazni keš šablona ili/i foldere za privremeno postavljene fajlove

en: Empty Tag Set
sr_RS@latin: Prazan set tagova

en: Enable
sr_RS@latin: Uključi

en: Enable "%1"?
sr_RS@latin: Uključi "%1"?

en: Enable %1
sr_RS@latin: Uključi %1

en: Enable <a href='%1'>case types</a>.
sr_RS@latin: Uključi <a href='%1'>tipove predmeta</a>.

en: Enable ACL
sr_RS@latin: Uključi ACL

en: Enable ACL Role Assignment
sr_RS@latin: Uključi dodelu ACL uloga

en: Enable Access Control by Financial Type
sr_RS@latin: Uključi kontrolu pristupa prema Finansijskom tipu

en: Enable Campaign
sr_RS@latin: Uključi kampanju

en: Enable CiviCRM Profile Field
sr_RS@latin: Uključi polje za CiviCRM profil

en: Enable CiviCRM Profile Group
sr_RS@latin: Uključi grupu CiviCRM profila

en: Enable CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport and/or CiviGrant components.
sr_RS@latin: Uključi CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport and/or CiviGrant komponente.

en: Enable CiviMail to create activities on delivery
sr_RS@latin: Uključi mogućnost CiviMaila da kreira aktivnosti pri dostavi

en: Enable CiviMail to generate Message-ID header
sr_RS@latin: Uključi mogućnost CiviMaila da generiše zaglavlje IDa poruke

en: Enable Components
sr_RS@latin: Uključi komponente

en: Enable Contact Type
sr_RS@latin: Uključi tip kontakta

en: Enable Custom Field
sr_RS@latin: Uključi korisničko/sopstveno polje

en: Enable Custom Reply-To
sr_RS@latin: Uključi modifikovanje Reply-To

en: Enable Custom Set
sr_RS@latin: Uključi korisnički/sopstveni set

en: Enable Debugging
sr_RS@latin: Uključi debaging

en: Enable Deferred Revenue
sr_RS@latin: Uključi odložene prihode

en: Enable Double Opt-in for Profile Group(s) field
sr_RS@latin: Uključi duplu prijavu za polje za grupu(grupe) profila

en: Enable Double Opt-in for Profiles which use the "Add to Group" setting
sr_RS@latin: Uključi duplu prijavu za polje za profile koji koriste "Dodaj u grupu" podešavanje

en: Enable Drupal Watchdog Logging
sr_RS@latin: Uključi Drupal Vočdog logovanje

en: Enable Event
sr_RS@latin: Uključi događaj

en: Enable Financial Type
sr_RS@latin: Uključi finansijski tip

en: Enable Group
sr_RS@latin: Uključi grupu

en: Enable Label Format
sr_RS@latin: Uključi format oznake

en: Enable Location Type
sr_RS@latin: Uključi tip lokacije

en: Enable Mailing Component
sr_RS@latin: Uključi mailing komponentu

en: Enable Membership Status
sr_RS@latin: Uključi status članstva

en: Enable Membership Type
sr_RS@latin: Uključi tip članstva

en: Enable Multi Site Configuration
sr_RS@latin: Uključi Multi sajt konfiguraciju

en: Enable Multiple Choice Option
sr_RS@latin: Uključi opciju za višestruki izbor

en: Enable Multiple Languages
sr_RS@latin: Uključi više jezika

en: Enable Pay Later option?
sr_RS@latin: Uključi opciju za plaćanje kasnije?

en: Enable Payment Processor
sr_RS@latin: Uključi procesor uplate

en: Enable Payment ProcessorType
sr_RS@latin: Uključi tip procesora uplate

en: Enable Personal Campaign Pages
sr_RS@latin: Uključi stranice lične kampanje

en: Enable Personal Campaign Pages?
sr_RS@latin: Uključi stranicu lične kampanje

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this contribution page)
sr_RS@latin: Uključi stranice lične kampanje? (za ovu stranicu za doniranje)

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this event)
sr_RS@latin: Uključi stranice lične kampanje? (za ovaj događaj)

en: Enable Petition
sr_RS@latin: Uključi peticiju

en: Enable Popup Forms
sr_RS@latin: Uključi popup formulare

en: Enable Premium
sr_RS@latin: Uključi nagradu

en: Enable Price
sr_RS@latin: Uključi cenu

en: Enable Price Option
sr_RS@latin: Uključi opciju cene

en: Enable Price Set
sr_RS@latin: Uključi set cena

en: Enable Provider
sr_RS@latin: Uključi provajdera

en: Enable Relationship
sr_RS@latin: Uključi vezu

en: Enable Relationship Type
sr_RS@latin: Uključi tip veze

en: Enable Scheduled Job
sr_RS@latin: Uključi zakazani posao

en: Enable Status
sr_RS@latin: Uključi status

en: Enable Survey
sr_RS@latin: Uključi anketu

en: Enable Tax and Invoicing
sr_RS@latin: Uključi Porez i Faktursanje

en: Enable Widget?
sr_RS@latin: Uključi vidžet?

en: Enable automatic CiviMail recipient count display
sr_RS@latin: Uključi prikaz automatskog brojanja CiviMail primalaca.

en: Enable components
sr_RS@latin: Uključi komponente

en: Enable debugging features including display of template variables and backtracing.
sr_RS@latin: Uključite funkcije uklanjanja grešaka uključujući prikaz varijabli šablona i "backtracking".

en: Enable deprecated Embedded Activity Revisions
sr_RS@latin: Uključite zastarelu ugnježđenu aktivnost

en: Enable global server wide lock for CiviMail
sr_RS@latin: Uključi globalno zaključavanje na serveru za CiviMail

en: Enable mapping for this profile?
sr_RS@latin: Uključi mapiranje za ovaj profil?

en: Enable multiple bulk email address for a contact.
sr_RS@latin: Uključi više email adresa za grupne mailove za kontakt.

en: Enable repetition.
sr_RS@latin: Uključi ponavljanje.

en: Enable the Premiums section for this Online Contribution Page, and customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries. Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
sr_RS@latin: Uključite odeljak nagradeza ovu stranicu online donacije i prilagodite naslov i uvodnu poruku (npr. ...u znak zahvalnosti za vašu podršku, možete izabrati jedan od mnogih poklona). Možete ostaviti i email adresu i/ili broj telefona za dodatne informacije. Zatim izaberite i pregledajte nagrade koje želite da ponudite na ovoj stranici donacije.

en: Enable the required CiviCRM components.(CiviContribute, CiviEvent etc.)
sr_RS@latin: Uključi potrebne CiviCRM komponente (CiviContribute, CiviEvent, itd)

en: Enable this message template
sr_RS@latin: Uključi ovaj šablon poruke

en: Enable this setting to rebuild recipient list automatically during composing mail. Disable will allow you to rebuild recipient manually.
sr_RS@latin: Omogući ovom podešavanju da ponovo automatski napravi listu primalaca u toki kreiranja mejla. Isključivanje omogućava ponovno pravljenje liste ručno.

en: Enable tracking of activity revisions embedded within the "civicrm_activity" table. This should not be enabled on new installs and will be unsupported in the future. You should enable "Administer => System Settings => Misc => Logging" instead.
sr_RS@latin: Uključite praćenje revizija aktivnosti ugnežđenih unutar "civicrm_activity" tabele. Ovo neće biti uključeno na novim instalacijama i neće biti podržano u budućnosti. Umesto ove opcije bi trebalo da uključite "Administracija => Podešavanja sistema => Misc => Logovanje".

en: Enable workflow support for CiviMail
sr_RS@latin: Uljuči podršku toka rada za CiviMail

en: Enable/Disable this checkbox to add/remove cancel button on the profile form.
sr_RS@latin: Uključite/Isključite ovu kućicu da dodate/uklonite dugme 'Otkaži' sa formulara profila.

en: Enabled
sr_RS@latin: Uključeno

en: Enabled (Missing)
sr_RS@latin: Uključeno (nedostaje)

en: Enabled?
sr_RS@latin: Uključeno?

en: Enabling Access Control by Financial Types is only required if you need users in one role to access some financial transactions but not ones with certain financial types.</p>
    <p>For example, Planned Giving bequests may be highly confidential and not appropriate for staff organizing events to see, even though they need to be able to administer the payments for ticket purchases.</p>
    <p>After enabling, you will be able to set create, view, edit, and delete permissions separately for each financial type by navigating to Administer > Users and Permissions > Permissions (Access Control), and clicking on the Access Control link for your CMS.
sr_RS@latin: Uključivanje kontrole pristupa prema finansijskim tipovima obavezno je samo ako je potrebno da korisnici u jednoj ulozi pristupe nekim finansijskim transakcijama, ali ne i onima određenih finansijskih tipova.</p>
    <p>Na primer, zahtevi za planirano davanje mogu da budu veoma poverljivi i nepogodni da ih vide zaposleni koji organizuju događaje, čak i ako bi trebalo da mogu da administriraju uplate za kupovine karata.</p>
    <p>Nakon uključivanja, moći ćete da podesite dozvole za kreiranje, prikazivanje, uređivanje i brisanje dozvola zasebno za svaki finansijski tip tako što ćete doći do odeljka Administriranje > Korisnici i dozvole > Dozvole (Kontrola pristupa), a zatim kliknuti na link Kontrola pristupa za vaš CMS.

en: Enabling Waitlisting and Registration Approval
sr_RS@latin: Aktiviraj odobrenja za liste čekanja i registrovanje

en: Enabling a widget for this contribution page allows you and your supporters to easily promote a fund-raising campaign by embedding a chunk of dynamic content in any web page. CiviContribute widgets display real-time progress toward your fund-raising goals, and include a 'Contribute' button which links people directly to the associated online contribution page.
sr_RS@latin: Uključivanje vidžeta za ovu stranicu donacije omogućava vama i vašim pristalicama da lako promovišete kampanju prikupljanja sredstava tako što ćete ugraditi deo dinamičkog sadržaja na bilo koju veb-stranicu. CiviContribute vidžeti prikazuju napredak u realnom vremenu ka ciljevima kampanje prikupljanja sredstava i sadrže dugme 'Doniraj' koje povezuje ljudie direktno sa povezanom stranicom online donacije.

en: Enabling multiple languages changes the schema of your database, so make sure you know what you are doing when enabling this function; making a database backup is strongly recommended.
sr_RS@latin: Uključivanjem većeg broja jezika menja se šema baze podataka, zato se pobrinite da znate šta radite kada uključujete ovu funkciju; preporučuje se da napravite rezervnu kopiju baze podataka.

en: Enabling this setting will update related contribution of membership(s) except if the membership is paid for with a recurring contribution.
sr_RS@latin: Uključivanje ovog podešavanja će ažurirati članarine, izuzetak su članarine koje su plaćene kao ponavljajuće.

en: Encounter Medium
sr_RS@latin: Medijum susreta

en: End
sr_RS@latin: Kraj

en: End Action
sr_RS@latin: Završi akciju

en: End Date
sr_RS@latin: Datum kraja

en: End Date One
sr_RS@latin: Datum kraja jedan

en: End Date Two
sr_RS@latin: Datum kraja dva

en: End Event
sr_RS@latin: Kraj događaja

en: End Event Adjust Interval
sr_RS@latin: Interval podešavanja završetka događaja

en: End Event Adjust Unit
sr_RS@latin: Jedinica podešavanja završetka događaja

en: End Event Adjustment
sr_RS@latin: Završi podešavanje događaja

en: End Frequency Interval
sr_RS@latin: Završi interval učestalosti

en: End Frequency Unit
sr_RS@latin: Završi jedinicu učestalosti

en: End Offset
sr_RS@latin: Odstupanje završetka

en: End date
sr_RS@latin: Datum kraja

en: End date for premium
sr_RS@latin: Završni datum za nagradu

en: End date must be the same or later than start date.
sr_RS@latin: Datum završetka mora biti isti ili kasniji od datuma početka.

en: End date should be after Start date.
sr_RS@latin: Datum završetka mora biti posle datuma početka.

en: End date should be after current entity's start date
sr_RS@latin: Datum kraja treba da bude posle datuma početka entiteta

en: Ends
sr_RS@latin: Završava se

en: Ends with
sr_RS@latin: Završava se sa

en: Engagement Index
sr_RS@latin: Indeks interesovanja

en: Engagement Level
sr_RS@latin: Nivo angažovanja

en: English (Australia)
sr_RS@latin: Engleski (Australija)

en: English (Canada)
sr_RS@latin: Engleski (Kanada)

en: English (United Kingdom)
sr_RS@latin: Engleski (Velika Britanija)

en: English (United States)
sr_RS@latin: Engleski (SAD)

en: Ensure you are still logged in and have permission to access this feature.
sr_RS@latin: Proverite da li ste ulogovani i da li imate dozvolu da pristupite ovoj funkciji.

en: Enter <strong>pj-ql-01</strong>. This is the User Name associated with the shared PayJunction test account.
sr_RS@latin: Unesite <strong>pj-ql-01</strong>. Ovo je korisničko ime povezano sa zajedničkim PayJunction test nalogom.

en: Enter <strong>pj-ql-01p</strong>. This is the Password associated with the shared PayJunction test account.
sr_RS@latin: Unesite <strong>pj-ql-01</strong>. Ovo je lozinka povezana sa zajedničkim PayJunction test nalogom.

en: Enter a comma-delimited list of color, size, etc. options for the product if applicable. Contributors will be presented a drop-down menu of these options when they select this product.
sr_RS@latin: Unesite listu podeljenu zarezima boja, veličina, itd opcija za proizvod ukoliko su primenljive. Donatori će imati padajući meni sa ovim opcijama kada izaberu ovaj proizvod.

en: Enter a contact name.
sr_RS@latin: Unesite ime kontakta

en: Enter a descriptive name for this address block such as "Summer Home", "School Address", etc.
sr_RS@latin: Unesite opisno ime za ovaj blok adrese, kao što je "Vikendica", "Adresa škole" itd.

en: Enter a descriptive name for this permission (e.g. 'Edit Advisory Board Contacts').
sr_RS@latin: Unesite opisno ime za ovu dozvolu (npr. 'Editovanje kontakata Upravnog odbora').

en: Enter a message to accompany this contribution.
sr_RS@latin: Unesite poruku koja ide uz ovu donaciju.

en: Enter a message you want included at the beginning of emailed receipts. This message will be inserted at the top of the "Contributions - Receipt (on-line)" System Workflow Message.
sr_RS@latin: Unesite poruku koju želite da pošaljete na početku email-a sa priznanicom. PRIMER: Ova poruka će biti umetnuta na početku poruke za sistemski tok posla 'Donacije – priznanica (onlajn)'.

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'Thanks for registering for this event.'
sr_RS@latin: Unesite poruku koja će se nalaziti na početku emaila sa potvrdom. PRIMER: „Hvala vam što ste se registrovali za ovaj događaj.”

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'We have made the changes you requested to your registration.'
sr_RS@latin: Unesite poruku koja će se nalaziti na početku emaila sa potvrdom. PRIMER: „Napravili smo izmene koje u vašoj registraciji koje ste tražili.”

en: Enter a message you want included at the beginning of the emailed receipt. EXAMPLE: 'Thanks for supporting our organization with your membership.'
sr_RS@latin: Unesite poruku koju želite da pošaljete na početku emaila sa priznanicom. PRIMER: 'Hvala što podržavate našu organizaciju svojim članstvom.'

en: Enter a name and description for your Saved Search
sr_RS@latin: Unesite ime i opis vaše Sačuvane pretrage

en: Enter a new organization
sr_RS@latin: Unesite novu organizaciju

en: Enter a positive integer
sr_RS@latin: Unesite pozitivni ceo broj

en: Enter a unique name and a description for your new group here. Then click 'Continue' to find contacts to add to your new group.
sr_RS@latin: Ovde unesite jedinstveno ime i opis za vašu novu grupu. Zatim kliknite 'Dalje' da biste pronašli kontakte koje ćete dodati u vašu novu grupu.

en: Enter a valid URL
sr_RS@latin: Unesite važeći URL

en: Enter a valid web address beginning with 'http://' or 'https://'.
sr_RS@latin: Unesite važeću veb adresu koja počinje sa 'http://' ili 'https://'.

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event.
sr_RS@latin: Unesite vrednost ovde ako želite da povećate u inkrementima broj registrovanih učesnika po jedinici u odnosu na maksimalаn broj učesnika koji je dozvoljen za ovaj događaj.

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event. For example, if this price field is for a table at a fundraiser which seats eight people, you would set Participant Count to 8.
sr_RS@latin: Unesite vrednost ovde ako želite da povećate u inkrementima broj registrovanih učesnika po jedinici u odnosu na maksimalаn broj učesnika koji je dozvoljen za ovaj događaj. Na primer, ako je ovo polje cene za tabelu na događaju prikupljanja sredstava, koji prima osam osoba, Broj učesnika podesili biste na 8.

en: Enter an account type code for this account. Account type codes are required for QuickBooks integration and will be included in all accounting batch exports.
sr_RS@latin: Unesite kôd tipa naloga za ovaj nalog. Kodovi tipova naloga obavezni su za integraciju softvera QuickBooks i biće sadržani u svim izvozima knjigovodstvenih grupa.

en: Enter an optional goal amount for this contribution page (e.g. for this 'campaign'). If you enable a contribution widget for this page, the widget will track progress against this goal. Otherwise, the goal will display as 'no limit'.
sr_RS@latin: Unesite željeni, neobavezni cilj ove stranice za doniranje (npr za ovu 'kampanju'). Ukoliko uključite vidžet na ovoj stranici, on će pratiti napredak ka ovom cilju. Ukoliko sami ne odredite, cilj će biti prikazan kao 'bez ograničenja'.

en: Enter at least one result option.
sr_RS@latin: Unesite barem jednu opciju za rezultat.

en: Enter content for the about message. You may include HTML formatting tags. You can also include images, as long as they are already uploaded to a server&mdash;reference them using complete URLs.
sr_RS@latin: Unesite sadržaj za poruku O nama. Možete koristiti tagove HTML formata. Možete dodati i slike ukoliko su već postavljene na server - možete ih dodati koristeći kompletne URL-ove.

en: Enter content for the introductory message. This will be displayed below the Premiums section title. You may include HTML formatting tags. You can also include images, as long as they are already uploaded to a server&mdash;reference them using complete URLs.
sr_RS@latin: Unesite sadržaj za uvodnu poruku. Ova poruka će se pojaviti ispod naslova sekcije sa nagradama. Možete koristiti tagove HTML formata. Možete dodati i slike ukoliko su već postavljene na server - možete ih dodati koristeći kompletne URL-ove.

en: Enter content for the introductory message. This will be displayed below the page title. You can include images, as long as they are already uploaded to a server: click the "Image" button in the button bar.
sr_RS@latin: Unesite sadržaj za uvodnu poruku. Ova poruka će se pojaviti ispod naslova stranice. Možete dodati i slike ukoliko su već postavljene na server - kliknite na dugme "Slika" u traci sa tasterima.

en: Enter descriptive name for this matching rule.
sr_RS@latin: Unesite opisno ime za ovo pravilo poklapanja.

en: Enter e-mail address of recipient. (Use a comma to separate multiple e-mail addresses.)
sr_RS@latin: Unesite email adresu primaoca. (Koristite zarez da odvojite više email adresa)

en: Enter link(s) and/or text that you want to appear at the bottom of the thank-you page. You can use this content area to encourage contributors to visit a tell-a-friend page or take some other action.
sr_RS@latin: Unesite link(ove) i/ili tekst koji želite da bude prikazan na dnu stranice sa zahvalnicom. Ovaj prostor za sadržaj možete iskoristiti da podstaknete donatore da posete stranicu Recite-prijatelju ili učine nešto drugo.

en: Enter name to save message template
sr_RS@latin: Unesite ime da biste snimili šablon poruke

en: Enter note or message to be displayed on PDF invoice or credit notes
sr_RS@latin: Unesite belešku ili poruku za prikaz na PDF-u fakture ili beleške o zasluzi

en: Enter optional 'add-on' code after the dash ('plus 4' code for U.S. addresses).
sr_RS@latin: Unesite opcionalni 'dodatni' kôd posle crte (kôd 'plus 4' za adrese u SAD).

en: Enter prefix to be be preprended when creating an invoice number
sr_RS@latin: Unesite prefiks da bude unapred namešteno kada se bude kreirao broj fakture

en: Enter prefix to be display on PDF for invoice
sr_RS@latin: Unesite prefiks koji će biti prikazan na PDFu za profakturu

en: Enter records
sr_RS@latin: Unesi zapise

en: Enter subject for the email
sr_RS@latin: Unesite predmet poruke

en: Enter text (and optional HTML layout tags) for the thank-you message that will appear at the top of the thank-you page.
sr_RS@latin: Upišite text (i opcione HTML tagove) za poruku zahvalnice koja će se pojaviti na vrhu stranice sa zahvalnicom.

en: Enter text (and optional HTML layout) for the thank-you block that will appear at the top of the Thank-you page.
sr_RS@latin: Upišite text (i opcione HTML tagove) za blok zahvalnice koja će se pojaviti na vrhu stranice sa zahvalnicom.

en: Enter the "class path" for this custom search here.
sr_RS@latin: Unesite "putanju klase" za ovu sopstvenu/korisničku pretragu ovde.

en: Enter the FROM email address to be used in receipt emails.
sr_RS@latin: Unesite email adresu za OD polje emailova sa priznanicom.

en: Enter the FROM name to be used in receipt emails.
sr_RS@latin: Unesite ime za OD polje emailova sa priznanicom.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your LIVE PayPal Merchant Account.
sr_RS@latin: Unesite email adresu naloga povezanu sa vašim LIVE PayPAl nalogom.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your PayPal Sandbox merchant account (NOT your Developer Central login - unless it's the same).
sr_RS@latin: Unesite email adresu naloga povezanu sa vašim PayPal Sandbox nalogom (NIJE vaše korisničko ime za Developer Central – osim ako nije isto).

en: Enter the Password associated with your LIVE merchant account.
sr_RS@latin: Unesite šifru povezanu sa vašim LIVE nalogom.

en: Enter the SMTP server (machine) name, such as "smtp.example.com".  If the server uses SSL, add "ssl://" to the beginning of the server name, such as "ssl://smtp.example.com".
sr_RS@latin: Unesite ime SMTP servera, kao što je "smtp.example.com". Ukoliko server koristi SSL, dodajte "ssl://" na početku imena servera, na primer "ssl://smtp.example.com".

en: Enter the Sendmail Path. EXAMPLE: /usr/sbin/sendmail
sr_RS@latin: Unesite Sendmail putanju. Primer: /usr/sbin/sendmail

en: Enter the User Name associated with your LIVE merchant account.
sr_RS@latin: Unesite korisničko ime povezano sa vašim LIVE nalogom.

en: Enter the cancellation or refunded date, or you can skip this field and the cancellation date or refunded date will be automatically set to TODAY.
sr_RS@latin: Unesite datum otkazivanja ili datum refundacije ili preskočite ovo polje, pa će datum otkazivanja ili datum refundacije biti podešen na današnji dan.

en: Enter the character used to separate data columns in your import file. By default, the field will populate with the separator defined in your global settings. Common values include a comma, semicolon, or pipe character. To import a tab separated file, enter "tab" (without quotes) in the field.
sr_RS@latin: Unesite karakter koji odvaja kolone sa podacima u vašem fajlu za import. Prema podrazumevanim podešavanjima, polje će biti popunjeno separatorom odabranim u vašim globalnim podešavanjima. Najčešće vrednosti su zapeta, tačka i zapeta ili vertikalna crta. Da biste importovali fajl koji je odvojen tabulatorom, u polje unesite "tab" (bez navodnika).

en: Enter the corresponding account code used in your accounting system. This code will be available for contribution export, and included in accounting batch exports.
sr_RS@latin: Unesite odgovarajući kôd naloga koji se koristi u knjigovodstvenom sistemu. Ovaj kôd će biti dostupan za izvoz donacije i sadržan u izvozima knjigovodstvenih serija.

en: Enter the destination URL. Generally you should use relative URLs for CiviCRM pages (e.g. links to profiles). Use complete URLs for external pages. Leave this field empty if you are creating a menu section that does not have a clickable destination.
sr_RS@latin: Unesite URL adresu za destinaciju. Obično treba da koristite relativne URL adrese za CiviCRM stranice (npr. linkove ka profilima). Koristite pune URL adrese za eksterne stranice. Ostavite ovo polje prazno ukoliko kreirate odeljak za meni koji nema destinaciju na koju je moguće kliknuti.

en: Enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM domain. Use the %1 token to include this value in mailing content. It is used in the default Opt-out Message.
sr_RS@latin: Ime organizacije ili subjekta koje je vlasnik ovog CiviCRM sajta ili domena. Koristite %1 token da uključite ovu vrednost u sadržaju mailinga. Kristi se kao podrazumevana poruka za isključenje.

en: Enter the name you want listed with this contribution. You can use a nick name like 'The Jones Family' or 'Sarah and Sam'.
sr_RS@latin: Unesite ime koje želite da se izlista sa ovom donacijom. Možete koristiti bilo koje ime ili imena kao što su "Porodica Đorđević" ili "Marija i Boba"

en: Enter the path and class for a custom PHP error-handling function if you want to override built-in CiviCRM error handling for your site.
sr_RS@latin: Unesite putanju i klasu za posebnu PHP funkciju za obradu grešaka ako želite da da redefinišete CiviCRM-ov način obrade grešaka na vašem sajtu.

en: Enter up to fifteen (15) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Price Options link after saving this new field. Enter a description of the option in the 'Label' column, and the associated price in the 'Amount' column. Click the 'Default' radio button to the left of an option if you want that to be selected by default.
sr_RS@latin: Unesite do petnaest (15) opcija višestrukog izbora u ovu tabelu (za svaki dodatni izbor, kliknite na 'drugi izbor'). Ako vam je potrebno više od deset opcija, neograničeni broj dodatnih izbora možete da kreirate pomoću linka Uredi opcije cene, nakon što sačuvate ovo novo polje. Unesite opis opcije u kolonu 'Oznaka' i povezanu cenu u kolonu 'Količina'. Kliknite na dugme 'Podrazumevano' sa leve strane opcije ako želite da to bude podrazumevano izabrana.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Multiple Choice Options link after saving this new field. If desired, you can mark one of the choices as the default choice. The option 'label' is displayed on the form, while the option 'value' is stored in the contact record. The label and value may be the same or different. Inactive options are hidden when the field is presented.
sr_RS@latin: Unesite do deset (10) opcija višestrukog izbora u ovu tabelu (za svaki dodatni izbor, kliknite na 'drugi izbor'). Ako vam je potrebno više od deset opcija, neograničeni broj dodatnih izbora možete da kreirate pomoću linka Uredi opcije višestrukog izbora, nakon što sačuvate ovo novo polje. Ako želite, jedan od izbora možete da obeležite kao podrazumevani. Opcija 'oznaka' prikazuje se u formularu, dok je opcija 'vrednost' sačuvana u zapisu kontakta. Oznaka i vrednost mogu da budu iste ili različite. Neaktivne opcije su sakrivene kada se polje prikazuje.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice).You can use existing result set options by selecting survey result set.
sr_RS@latin: Unesite do deset (10) opcija izbora u ovu tabelu (kliknite 'dodaj izbor' za svaki sledeći izbor). Možete koristiti opcije postojećeg seta rezultata tako što ćete izabrati set rezultata ankete.

en: Enter valid email address.
sr_RS@latin: Unesite važeću email adresu.

en: Enter values for the fields you wish to update. Leave fields blank to preserve existing values.
sr_RS@latin: Unesite vrednosti za polja koja želite da ažurirate. Ostavite prazna polja gde želite da ostanu postojeće vrednosti.

en: Enter your API Key or Application ID. An API Key is required for the Google Maps API. Refer to developers.google.com for the latest information.
sr_RS@latin: Unesite API ključ ili ID aplikacije. API ključ je neophodan za Google Maps API. Najnovije informacije potražite na sajtu developers.google.com.

en: Enter your email address and check the box next to each mailing list you want to join. Then click the <strong>Subscribe</strong> button. You will receive a confirmation request via email for each selected list. Activate your subscription to each list by responding to the corresponding confirmation email.
sr_RS@latin: Unesite svoju email adresu i štiklirajte kućicu pored svake mailing liste na koju želite da se učlanite, zatim kliknite na dugme <strong>Prijava</strong>. Dobićete zahtev za potvrdu preko emaila za svaku listu na koju se prijavite. Aktivirajte svoju prijavu tako što ćete odgovoriti na svaki email sa potvrdom.

en: Enter your email address and click <strong>Subscribe</strong>. You will receive a confirmation request via email shortly. Your subscription will be activated after you respond to that email.
sr_RS@latin: Unesite svoju email adresu i kliknite na <strong>Prijava</strong>. Ubrzo ćete dobiti email sa zahtevom za potvrdu. Vaša prijava će biti aktivirana nakon što odgovorite na taj email

en: Entity
sr_RS@latin: Entitet

en: Entity End Date
sr_RS@latin: Datum završetka entiteta

en: Entity File ID
sr_RS@latin: ID fajla entiteta

en: Entity Financial Account ID
sr_RS@latin: ID finansijskog računa entiteta

en: Entity Financial Transaction ID
sr_RS@latin: ID finansijske transakcije entiteta

en: Entity ID
sr_RS@latin: ID entiteta

en: Entity ID
sr_RS@latin: ID Entiteta

en: Entity IF
sr_RS@latin: IF entiteta

en: Entity Name
sr_RS@latin: Ime entiteta

en: Entity Recipient
sr_RS@latin: Primalac entiteta

en: Entity Role
sr_RS@latin: Uloga entiteta

en: Entity Start Date
sr_RS@latin: Datum početka entiteta

en: Entity Status
sr_RS@latin: Status entiteta

en: Entity Table
sr_RS@latin: Tabela entiteta

en: Entity Tag ID
sr_RS@latin: ID taga entiteta

en: Entity Type
sr_RS@latin: Tip entiteta

en: Entity Value
sr_RS@latin: Vrednost entiteta

en: Entity date
sr_RS@latin: Datum entiteta

en: Entity end date
sr_RS@latin: Datum završetka entiteta

en: Entity for which the reminder is created
sr_RS@latin: Entitet za koji se kreira podsetnik

en: Entity recipient
sr_RS@latin: Primalac entiteta

en: Entity status
sr_RS@latin: Status entiteta

en: Entity status label
sr_RS@latin: Oznaka statusa entiteta

en: Entity value
sr_RS@latin: Vrednost entiteta

en: Entity value label
sr_RS@latin: Oznaka vrednosti entiteta

en: Entity:
sr_RS@latin: Entitet:

en: EntityBatch Table
sr_RS@latin: EntityBatch tabela

en: Envelope #10
sr_RS@latin: Koverta #10

en: Envelope #11
sr_RS@latin: Koverta #11

en: Envelope #12
sr_RS@latin: Koverta #12

en: Envelope #14
sr_RS@latin: Koverta #14

en: Envelope #9
sr_RS@latin: Koverta #9

en: Envelope ISO B4
sr_RS@latin: Koverta ISO B4

en: Envelope ISO B5
sr_RS@latin: Koverta ISO B5

en: Envelope ISO B6
sr_RS@latin: Koverta ISO B6

en: Envelope ISO C3
sr_RS@latin: Koverta ISO C3

en: Envelope ISO C4
sr_RS@latin: Koverta ISO C4

en: Envelope ISO C5
sr_RS@latin: Koverta ISO C5

en: Envelope ISO C6
sr_RS@latin: Koverta ISO C6

en: Envelope ISO DL
sr_RS@latin: Koverta ISO DL

en: Environment
sr_RS@latin: Okruženje

en: Environment settings
sr_RS@latin: Podešavanja okruženja

en: Error
sr_RS@latin: Greška

en: Error - the synchronization interval must be at least 1
sr_RS@latin: Greška - interval sinhronizacije mora biti najmanje 1

en: Error Code:
sr_RS@latin: Šifra greške:

en: Error Details
sr_RS@latin: Greška - detalji

en: Error Field
sr_RS@latin: Polje za grešku

en: Error Value
sr_RS@latin: Vrednost za grešku

en: Error checking username. Please reload the form and try again.
sr_RS@latin: Greška prilikom provere korisničkog imena. Molimo osvežite formular i pokušajte ponovo.

en: Error in SMTP transaction
sr_RS@latin: Greška u SMTP transakciji

en: Error loading module file (%1). Please restore the file or disable the module.
sr_RS@latin: Greška sa učitavanjem fajla modula (%1). Povratite fajl ili isključite modul.

en: Error message:
sr_RS@latin: Greška:

en: Error parsing XML result - error code = %1 at line %2 char %3
sr_RS@latin: Greška prilikom parsovanja rezultata XMLa - kod greške = %1 na liniji %2, karakter %3

en: Error saving %1.
sr_RS@latin: Greška prilikom čuvanja %1

en: Error type: Could not find a valid session key.
sr_RS@latin: Tip greške: Nije moguće naći važeći ključ sesije.

en: Error: Both Geocode mapping as well as Street Address Parsing are disabled. You must configure one or both options to use this script.
sr_RS@latin: Greška: Mapiranje geokodiranja, kao i parsovanje adrese ulice su isključeni. Morate da konfigurišete jednu ili obe opcije da biste koristili ovu skriptu.

en: Error: Unable to sync role %role
sr_RS@latin: Greška: Nemoguće je sinhronizovati ulogu %role

en: Error: You need to enable Street Address Parsing under Administer > Localization > Address Settings.
sr_RS@latin: Greška: Morate da uključite parsovanje adrese ulice u odeljku Administriranje > Lokalizacija > Podešavanja adrese.

en: Error: You need to set a mapping provider under Administer > System Settings > Mapping and Geocoding
sr_RS@latin: Greška: Morate podesiti maping provajdera u Administracija  > Sistemska podešavanja > Mapiranje i Geokoding

en: Error?
sr_RS@latin: Greška?

en: Estimate recipient count
sr_RS@latin: Procena broja primalaca

en: Estimating...
sr_RS@latin: Procena...

en: Estonian
sr_RS@latin: Estonski jezik

en: Evening Sessions
sr_RS@latin: Večernje sesije

en: Event
sr_RS@latin: Događaj

en: Event %%StatusMessage%%
sr_RS@latin: Događaj %%StatusMessage%%

en: Event Aggregate
sr_RS@latin: Sakupljeno na događaju

en: Event Availability : %1
sr_RS@latin: Dostupnost događaja : %1

en: Event Badge
sr_RS@latin: Bedž događaja

en: Event Balance
sr_RS@latin: Bilans događaja

en: Event Cart ID
sr_RS@latin: ID korpe sa događajima

en: Event Configuration
sr_RS@latin: Konfiguracija događaja

en: Event Confirmation
sr_RS@latin: Potvrda za događaj

en: Event Contact (Email)
sr_RS@latin: Kontakt za događaj (Email)

en: Event Contact (Phone)
sr_RS@latin: Kontakt za događaj (Telefon)

en: Event Contact Email
sr_RS@latin: Email kontakta za događaj

en: Event Contact Phone
sr_RS@latin: Telefon kontakta za događaj

en: Event Created Date
sr_RS@latin: Datum kreiranja događaja

en: Event Dashboard
sr_RS@latin: Kontrolna tabla događaja

en: Event Date
sr_RS@latin: Datum događaja

en: Event Date(s)
sr_RS@latin: Datum(i) događaja

en: Event Deleted
sr_RS@latin: Događaj obrisan

en: Event Description
sr_RS@latin: Opis događaja

en: Event End Date
sr_RS@latin: Datum kraja događaja

en: Event Fee
sr_RS@latin: Kotizacija

en: Event Fee(s)
sr_RS@latin: Kotizacija(e) za događaj

en: Event Fee(s) can not be less than zero. Please select the options accordingly
sr_RS@latin: Kotizacija (kotizacije) za događaj ne mogu biti manje od nule. Molimo izaberite odgovarajuće opcije

en: Event Fees
sr_RS@latin: Kotizacije za događaj

en: Event ID
sr_RS@latin: ID događaja

en: Event In Cart
sr_RS@latin: Događaj u korpi

en: Event Income
sr_RS@latin: Prihod od događaja

en: Event Income Report (Detail)
sr_RS@latin: Izveštaj o prihodima događaja (detaljni)

en: Event Income Report (Summary)
sr_RS@latin: Izveštaj o prihodima događaja (pregled)

en: Event Info
sr_RS@latin: Informacije o događaju

en: Event Info Page
sr_RS@latin: Strana sa informacijama o događaju

en: Event Info URL
sr_RS@latin: URL za informacije o događaju

en: Event Information
sr_RS@latin: Informacije o događaju

en: Event Information and Settings
sr_RS@latin: Informacije i podešavanja događaja

en: Event Level
sr_RS@latin: Nivo događaja

en: Event Link
sr_RS@latin: Link za događaj

en: Event Links
sr_RS@latin: Linkovi za događaj

en: Event Location
sr_RS@latin: Lokacija događaja

en: Event Name
sr_RS@latin: Ime događaja

en: Event Name Badge
sr_RS@latin: Bedž sa imenom događaja

en: Event Page
sr_RS@latin: Stranica događaja

en: Event Participant Report (List)
sr_RS@latin: Izveštaj o učesnicima u događaju (lista)

en: Event Participants
sr_RS@latin: Učesnici događaja

en: Event Queue
sr_RS@latin: Redosled događaja

en: Event Queue ID
sr_RS@latin: ID redosleda događaja

en: Event Recipients
sr_RS@latin: Primaoci događaja

en: Event Registration
sr_RS@latin: Registracija za događaj

en: Event Registration Cancelled for %1
sr_RS@latin: Reistracija za događaj %1 otkazana

en: Event Registration Invoice: %1
sr_RS@latin: Profaktura registracije za događaj: %1

en: Event Registration Link Text
sr_RS@latin: Tekst za registracioni link za događaj

en: Event Registration Page
sr_RS@latin: Strana za registraciju za događaj

en: Event Registration Transferred for %1
sr_RS@latin: Registracija za događaj je transferovana za %1

en: Event Registration URL
sr_RS@latin: URL registracije za događaj

en: Event Registration for %1
sr_RS@latin: Registracija za %1

en: Event Source
sr_RS@latin: Izvor događaja

en: Event Start Date
sr_RS@latin: Datum početka događaja

en: Event Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled događaja

en: Event Template
sr_RS@latin: Šablon događaja

en: Event Template Name
sr_RS@latin: Ime za šablon događaja

en: Event Template Title
sr_RS@latin: Naslov šablona događaja

en: Event Title
sr_RS@latin: Naslov događaja

en: Event Title OR Event ID (a unique integer assigned by CiviEvent, displayed in the Manage Events listing)
sr_RS@latin: Naziv događaja ili ID događaja (jedinstveni broj dodeljen od strane CiviEvent-a, a koji se prikazuje u listingu Menadžment događaja)

en: Event Total
sr_RS@latin: Ukupno za događaj

en: Event Type
sr_RS@latin: Tip događaja

en: Event Type
sr_RS@latin: Tip događaja

en: Event is currently full, but you can register and be a part of waiting list.
sr_RS@latin: Događaj je trenutno popunjen, ali se možete registrovati i bićete dodati na listu čekanja.

en: Event registration for %1 has been added.
sr_RS@latin: Registracija događaja za %1 je dodata.

en: Event registration has expired for %1
sr_RS@latin: Registracija za događaj je istekla za %1

en: Event registration information for %1 has been updated.
sr_RS@latin: Informacija o registraciji za događaj %1 je ažurirana.

en: Event-Full Message
sr_RS@latin: Poruka za popunjen događaj

en: Events
sr_RS@latin: Događaji

en: Events - Pending Registration Expiration Notice
sr_RS@latin: Događaji – obaveštenje o isteku registracije na čekanju

en: Events - Receipt only
sr_RS@latin: Događaji - samo priznanica

en: Events - Registration Cancellation Notice
sr_RS@latin: Događaji - Notifikacija za otkazanu registraciju

en: Events - Registration Confirmation Invite
sr_RS@latin: Događaji - poziv za potvrdu registracije

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (off-line)
sr_RS@latin: Događaji - potvrda registracije i priznanica (oflajn)

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (on-line)
sr_RS@latin: Događaji - potvrda registracije i priznanica (onlajn)

en: Events - Registration Transferred Notice
sr_RS@latin: Događaji – obaveštenje o prenetoj registraciji

en: Events by Dates
sr_RS@latin: Događaji po datumima

en: Every
sr_RS@latin: Svaki

en: Every %1
sr_RS@latin: Svaki %1

en: Every contact in CiviCRM has a unique ID number. This number will never change and is the most accurate way of identifying a contact.
sr_RS@latin: Svaki kontakt u CiviCRMu ima unikatan ID broj. Ovaj broj se nikada neće promeniti, i najbolji je način identifikacije kontakta.

en: Every time cron job is run
sr_RS@latin: Svaki put kada se kron pokrene

en: Everyone
sr_RS@latin: Svi

en: Everyone (includes anonymous)
sr_RS@latin: Svi (uključuje i anonimne)

en: Ewe
sr_RS@latin: Eve jezik

en: Exact Match
sr_RS@latin: Apsolutno poklapanje

en: Example
sr_RS@latin: Primer

en: Example: If the api entity is Email, you can also fetch the display name of the contact this email belongs to.
sr_RS@latin: Primer: Ako je api entitet Email, možete takođe da prikupite ime za prikaz kontakta kojem ovaj email pripada.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the next scheduled payment is adjusted to 40.
sr_RS@latin: Primer: Ukoliko unesete uplatu 60 a zakazani iznos je 50, sledeća uplata će biti podešena na 40.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the total pledge amount will be increased by 10.
sr_RS@latin: Primer: Ukoliko unesete uplatu 60 a iznos na koji ste obavezani je 50, ukupna vrednost obaveze će biti povećana za 10.

en: Example: If you want to repeat an %1 6 times, then set 6 as a value for this field.
sr_RS@latin: Primer: Ako želite da %1 ponovite 6 puta, onda stavite 6 kao vrednost ovog polja.

en: Example: If your %1 repeats 8th of every month then you would select 8.
sr_RS@latin: Primer: Ukoliko se vaša %1 ponavlja svakog osmog u mesecu, odabraćete 8.

en: Example: When creating a contact, you can chain the Email.create api to add email addresses for them.
sr_RS@latin: Primer: Kada kreirate kontakt, možete lancem da povežete API Email.create da biste im dodali email adrese.

en: Example: You can select Monday, Wednesday and Friday for your %1 to occur on alternate weekdays.
sr_RS@latin: Primer: Možete da izaberete ponedeljak, utorak i petak da bi se %1 odigravao naizmeničnim vikendima.

en: Example: You would select options "1 month", if your %1 occurs every month.
sr_RS@latin: Primer: Izaberite opcije "1 mesec" ukoliko se vaš %1 dešava jednom mesečno.

en: Examples
sr_RS@latin: Primeri

en: Exclude
sr_RS@latin: Isključi

en: Exclude Completed Activities
sr_RS@latin: Isključi kompletirane aktivnsoti

en: Exclude Date(s)
sr_RS@latin: Isključi datum(e)

en: Exclude Dates
sr_RS@latin: Isključi datume

en: Exclude Group(s)
sr_RS@latin: Isključi grupu(grupe)

en: Exclude Groups
sr_RS@latin: Isključi grupe

en: Exclude Messages
sr_RS@latin: Isključi poruke

en: Exclude Pay Later Contributions
sr_RS@latin: Isključi donacije koje su uplaćene naknadno

en: Exclude Recurring Contributions
sr_RS@latin: Isključi periodične donacije

en: Exclude Tag(s)
sr_RS@latin: Isključi tag(ove)

en: Exclude cases
sr_RS@latin: Isključi predmete

en: Exclude contacts with "do not mail" privacy, no street address, or who are deceased.
sr_RS@latin: Isključi kontakte sa štikliranom opcijom "ne šalji poštu", bez ulice i broja, ili one koji su preminuli.

en: Exclude email addresses assigned to the specified location
sr_RS@latin: Isključi email adrese dodeljene na specifičnu lokaciju

en: Exclude non-case
sr_RS@latin: Isključi ne-predmete

en: Exclude:
sr_RS@latin: Isključi:

en: Excluded
sr_RS@latin: Isključeni

en: Exclusion End Date
sr_RS@latin: Datum kraja isključenja

en: Exclusion Max Amount
sr_RS@latin: Maksimalni iznos isključenja

en: Exclusion Min Amount
sr_RS@latin: Minimalni iznos isključenja

en: Exclusion Start Date
sr_RS@latin: Datum početka isključenja

en: Execute
sr_RS@latin: Izvrši

en: Execute API call and display results
sr_RS@latin: Izvrši API zahtev i prikaži rezultate

en: Execute Now
sr_RS@latin: Izvrši odmah

en: Execute Scheduled Job
sr_RS@latin: Izvrši zakazani posao

en: Execute Scheduled Job Now
sr_RS@latin: Izvrši zakazani posao odmah

en: Execute real-time monetary transactions
sr_RS@latin: Izvrši monetarne transakcije

en: Executed
sr_RS@latin: Izvršeno

en: Execution of scheduled jobs has been turned off by default since this is a non-production environment. You can override this for particular jobs by adding runInNonProductionEnvironment=TRUE as a parameter.
sr_RS@latin: Izvršenje zakazanih zadataka je isključeno kao podrazumevano, zato što ovo nije produkcijsko okruženje. Ovo možete izmeniti za određene zadatke dodavanjem runInNonProductionEnvironment=TRUE kao parametra.

en: Exhibition
sr_RS@latin: Izložba

en: Existing Connections
sr_RS@latin: Postojeće veze

en: Existing Report(s)
sr_RS@latin: Postojeći izveštaj(i)

en: Existing report(s) from this template
sr_RS@latin: Postojeći izveštaj(i) iz ovog šablona

en: Expand all tabs
sr_RS@latin: Proširi sve kartice

en: Expected
sr_RS@latin: Očekivano

en: Expected Number of Items
sr_RS@latin: Očekivani broj stavki

en: Expected Total
sr_RS@latin: Očekivano ukupno

en: Expected Total Amount
sr_RS@latin: Očekivani konačni iznos

en: Expected exactly one response
sr_RS@latin: Očekivan tačno jedan odgovor

en: Expected one case-type
sr_RS@latin: Očekivani tip predmeta

en: Expense Account is
sr_RS@latin: Račun za troškove je

en: Expenses
sr_RS@latin: Troškovi

en: Experimental
sr_RS@latin: Eksperimentalna

en: Expiration Time
sr_RS@latin: Datum isteka

en: Expire On
sr_RS@latin: Ističe

en: Expired
sr_RS@latin: Isteklo

en: Expired / Inactive Memberships
sr_RS@latin: Istekla / Neaktivna članstva

en: Expired Codes
sr_RS@latin: Istekle šifre

en: Expired Date
sr_RS@latin: Datum isticanja

en: Expired Status
sr_RS@latin: Status istekao

en: Expires
sr_RS@latin: Ističe

en: Expiry Date
sr_RS@latin: Datum isteka

en: Explanatory text displayed at the beginning of the form.
sr_RS@latin: Tekst sa objašnjenjem koji će biti prikazan na početku formulara.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this group of fields.
sr_RS@latin: Tekst sa objašnjenjem koji se prikazuje na početku ove grupe polja.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this sets of fields.
sr_RS@latin: Tekst sa objašnjenjem koji se prikazuje na početku ovog seta polja.

en: Explanatory text displayed at the end of the form.
sr_RS@latin: Tekst sa objašnjenjem koji će biti prikazan na kraju formulara.

en: Explanatory text displayed below this group of fields.
sr_RS@latin: Tekst sa objašnjenjem koji se prikazuje ispod ove grupe polja.

en: Explanatory text displayed below this set of fields.
sr_RS@latin: Tekst sa objašnjenjem koji se prikazuje ispod ovog seta polja.

en: Explanatory text displayed on back-end forms. Pre help is displayed inline on the form (above the field). Post help is displayed in a pop-up - users click the help balloon to view help text.
sr_RS@latin: Tekst objašnjenja prikazan na pozadinskim formularima. Pomoć ispred polja prikazuje se umetnuto u formularu (iznad polja). Pomoć iza polja prikazuje se u iskačućem prozoru – korisnici treba da kliknu na balončić da bi prikazali tekst pomoći.

en: Explanatory text displayed to users at the beginning of this field.
sr_RS@latin: Tekst sa objašnjenjem će biti prikazan korisnicima na pre ovog polja.

en: Explanatory text displayed to users below this field.
sr_RS@latin: Tekst sa objašnjenjem će biti prikazano korisnicima ispod ovog polja.

en: Explanatory text displayed to users for this field (can include HTML formatting tags).
sr_RS@latin: Tekst sa objašnjenjem koji se prikazuje korisnicima ovog polja (može sadržati tagove HTML formata).

en: Explanatory text for profile.
sr_RS@latin: Tekst sa objašnjenjem za profil.

en: Export Accounting Batch
sr_RS@latin: Izvezi knjigovodstvenu grupu

en: Export Activity
sr_RS@latin: Eksport aktivnosti

en: Export Batch
sr_RS@latin: Eksportuj grupu

en: Export Case
sr_RS@latin: Eksport predmeta

en: Export Contact
sr_RS@latin: Eksport kontakta

en: Export Contribution
sr_RS@latin: Eksport donacije

en: Export Document
sr_RS@latin: Eksport dokumenta

en: Export Grant
sr_RS@latin: Eksport granta

en: Export Membership
sr_RS@latin: Eksport članstva

en: Export Options
sr_RS@latin: Opcije eksporta

en: Export PRIMARY fields
sr_RS@latin: Eksport primarnih polja

en: Export Participant
sr_RS@latin: Eksport učesnika

en: Export Pledge
sr_RS@latin: Eksport obaveze

en: Export Price Set Info for an Event
sr_RS@latin: Eksport informacija o setu cena za događaj

en: Export Type
sr_RS@latin: Tip eksporta

en: Export accounting batches created by user
sr_RS@latin: Izvezite knjigovodstvene grupe koje je kreirao korisnik

en: Export activities
sr_RS@latin: Eksport aktivnosti

en: Export all accounting batches
sr_RS@latin: Izvezite sve knjigovodstvene grupe

en: Export as CSV
sr_RS@latin: Eksport kao CSV

en: Export cases
sr_RS@latin: Eksport predmeta

en: Export contacts
sr_RS@latin: Eksport kontakata

en: Export contributions
sr_RS@latin: Eksport donacija

en: Export grants
sr_RS@latin: Eksport grantova

en: Export letters and other printable documents.
sr_RS@latin: Eksport pisama i ostalih dokumenata za štampu.

en: Export members
sr_RS@latin: Eksport članova

en: Export participants
sr_RS@latin: Eksport učesnika

en: Export pledges
sr_RS@latin: Eksport obaveza

en: Export to CSV
sr_RS@latin: Eksport u CSV

en: Export to IIF
sr_RS@latin: Eksport u IIF

en: Export to csv
sr_RS@latin: Eksport u CSV

en: Export:
sr_RS@latin: Eksport:

en: Exported
sr_RS@latin: Eksportovano

en: Expose Frequency Interval?
sr_RS@latin: Prikaži interval učestalosti

en: Expose Publicly
sr_RS@latin: Prikaži javno

en: Expose Publicly and for Listings
sr_RS@latin: Prikaži javno i za listinge

en: Exposed?
sr_RS@latin: Izloženo?

en: Ext.
sr_RS@latin: Lokal

en: Extend Membership by
sr_RS@latin: Produži članstvo za

en: Extend the membership end date by this many membership periods. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
sr_RS@latin: Pomeri datum kraja članstva za ovoliko perioda članstva. Unesite odgovarajući iznos ispod.

en: Extended Data
sr_RS@latin: Prošireni podaci

en: Extension Disabled
sr_RS@latin: Ekstenzija isključena

en: Extension Enabled
sr_RS@latin: Ekstenzija uključena

en: Extension Error
sr_RS@latin: Greška sa ekstenzijom

en: Extension ID
sr_RS@latin: ID ekstenzije

en: Extension Installed
sr_RS@latin: Ekstenzija instalirana

en: Extension Missing
sr_RS@latin: Nedostaje ekstenzija

en: Extension Repo URL
sr_RS@latin: URL repozitorijuma ekstenzije

en: Extension Uninstalled
sr_RS@latin: Ekstenzija deinstalirana

en: Extension Update Available | %count Extension Updates Available
sr_RS@latin[0]: Ažuriranje ekstenzije je dostupno
sr_RS@latin[1]: %c ažuriranja ekstenzije su dostupna
sr_RS@latin[2]: %c ažuriranja ekstenzije je dostupno

en: Extension Upgrade Failed
sr_RS@latin: Ažuriranje ekstenzije nije uspelo

en: Extension Upgraded
sr_RS@latin: Ekstenzija ažurirana

en: Extension Upgrades Pending
sr_RS@latin: Ažuriranje ekstenzija spremno

en: Extension download error
sr_RS@latin: Greška pri preuzimanju ekstenzije

en: Extension is Active?
sr_RS@latin: Ekstenzija je aktivna?

en: Extension name (key)
sr_RS@latin: Ime ekstenzije (ključ)

en: Extension upgrades should be run as soon as possible.
sr_RS@latin: Pokrenite ažuriranja za ekstenzije što pre.

en: Extensions
sr_RS@latin: Esktenzije

en: Extensions Directory
sr_RS@latin: Direktorijum ekstenzija

en: Extensions URL
sr_RS@latin: URL ekstenzija

en: Extensions check disabled
sr_RS@latin: Provera ekstenzija isključena

en: Extensions directory incorrect
sr_RS@latin: Netačan direktorijum za ekstenzije

en: Extensions url missing
sr_RS@latin: Nedostaje URL ekstenzija

en: Extern URL Style
sr_RS@latin: Spoljašnji URL izgled

en: External ID
sr_RS@latin: Eksterni ID

en: External ID already exists in Database.
sr_RS@latin: Eksterni ID već postoji u bazi podataka.

en: External ID conflicts with record %1
sr_RS@latin: Eksterni ID konflikti sa zapisom %1

en: External Identifier
sr_RS@latin:  Eksterni identifikator

en: External Link
sr_RS@latin: Eksterni link

en: Extra information to control grouping
sr_RS@latin: Dodatne informacije koje kontrolišu grupisanje

en: FK to Address ID
sr_RS@latin: Strani ključ ka Adresi ID

en: FK to Contact
sr_RS@latin: Strani ključ ka kontaktu

en: FK to Contact ID who approved this mailing
sr_RS@latin: Strani ključ ka ID kontakta koji je odobrio ovaj mailing

en: FK to Contact ID who scheduled this mailing
sr_RS@latin: Strani ključ ka ID kontakta koji je zakazao ovaj mailing

en: FK to Email
sr_RS@latin: Strani ključ ka emailu

en: FK to EventQueue
sr_RS@latin: Strani ključ ka EventQueue

en: FK to Job
sr_RS@latin: Strani ključ ka poslu

en: FK to Payment Instrument
sr_RS@latin: Strani ključ ka sredstvu plaćanja

en: FK to Phone
sr_RS@latin: Strani ključ ka telefonu

en: FK to Relationship ID
sr_RS@latin: Strani ključ ka ID veze

en: FK to civicrm_contact
sr_RS@latin: Strani ključ ka civicrm_contact

en: FK to civicrm_contact (could be null for anon user)
sr_RS@latin: Strani ključ ka civicrm_contact (može biti null za anon korisnika)

en: FK to civicrm_mailing_event_subscribe
sr_RS@latin: Strani ključ ka civicrm_mailing_event_subscribe

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid, registered activity type.
sr_RS@latin: Strani ključ ka civicrm_option_value.id, koji mora da bude validan, registrovan tip aktivnosti.

en: FK to the auto-responder component.
sr_RS@latin: Strani ključ za komponentu automatskih odgovora.

en: FK to the footer component.
sr_RS@latin: Strani ključ za komponentu podnožja.

en: FK to the header component.
sr_RS@latin: Strani ključ za komponentu zaglavlja.

en: FK to the mailing
sr_RS@latin: Strani ključ ka mailingu

en: FK to the opt-out component.
sr_RS@latin: Strani ključ za komponentu isključenja.

en: FK to the unsubscribe component.
sr_RS@latin: Strani ključ za komponentu odjave.

en: FROM Email Address
sr_RS@latin: OD email adresa

en: FROM email address (this must be a valid email account with your SMTP email service provider).
sr_RS@latin: OD email adresa (ovo mora biti važeći email nalog kod vašeg SMTP email provajdera).

en: FROM name for email.
sr_RS@latin: OD ime za email.

en: FROM...
sr_RS@latin: Od...

en: Failed
sr_RS@latin: Nije uspelo

en: Failed Recurring Contribution Retry Date
sr_RS@latin: Datum ponovnog pokušaja nakon neuspele periodične donacije

en: Failed reading data from %1 during installation
sr_RS@latin: Neuspelo čitanje podataka sa %1 tokom instalacije

en: Failed retry date
sr_RS@latin: Datum pokušaja nakon neuspeha

en: Failed to clean temp dir: %1
sr_RS@latin: Neuspešno čišćenje privremenog direktorijuma: %1

en: Failed to copy job
sr_RS@latin: Kopiranje posla nije uspelo

en: Failed to determine URL for extension (%1). Please update <a href="%2">Resource URLs</a>.
sr_RS@latin: Nemoguće odrediti URL ekstenzije (%1). Ažurirajte <a href="%2">Resursne URLove</a>.

en: Failed to determine file path for payment processor (%1) while running "%2"
sr_RS@latin: Određivanje putanje nije uspelo za procesor uplata (%1) dok je pokrenuto "%2"

en: Failed to find or create queueing table
sr_RS@latin: Pronalaženje ili kreiranje tabele za stavljanje u redosled nije uspelo

en: Failed to interpret input for search
sr_RS@latin: Greška u tumačenju unosa za pretragu

en: Failed to load file (%3) for payment processor (%1) while running "%2"
sr_RS@latin: Učitavanje fajla (%3) nije uspelo za procesor uplata (%1) dok je pokrenuto "%2"

en: Failed to make directory (%1) at "%2". Please update the settings or file permissions.
sr_RS@latin: Pravljenje direktorijuma (%1) u "%2" nije uspelo. Ažurirajte podešavanja ili dozvole fajla.

en: Failed to read extension (%1). Please refresh the extension list.
sr_RS@latin: Čitanje ekstenzije (%1) nije uspelo. Osvežite listu ekstenzija.

en: Failed to retrieve schema
sr_RS@latin: Preuzimanje šeme nije uspelo

en: Failure
sr_RS@latin: Neuspeh

en: Failure Count
sr_RS@latin: Broj neuspeha

en: Failure Retry Date
sr_RS@latin: Datum pokušaja nakon neuspeha

en: Familiar
sr_RS@latin: Nezvanično

en: Family Support
sr_RS@latin: Porodična podrška

en: Faroese
sr_RS@latin: Ferjarski jezik; farski

en: Fatal Error Handler
sr_RS@latin: Upravljač fatalnih grešaka.

en: Fattorini Name Badge 100x65
sr_RS@latin: Fattorini bedž za ime 100x65

en: Fax
sr_RS@latin: Faks

en: Fee
sr_RS@latin: Kotizacija

en: Fee Amount
sr_RS@latin: Iznos provizije

en: Fee Currency
sr_RS@latin: Valuta kotizacije

en: Fee Label
sr_RS@latin: Oznaka kotizacije

en: Fee Level
sr_RS@latin: Nivo kotizacije

en: Fee Level is a required field.
sr_RS@latin: Nivo kotizacije je obavezno polje.

en: Fee level
sr_RS@latin: Nivo kotizacije

en: Fees
sr_RS@latin: Kotizacije

en: Female
sr_RS@latin: Žena

en: Fetch Bounces
sr_RS@latin: Prikupi odbijene mailove

en: Fetches bounces from mailings and writes them to mailing statistics
sr_RS@latin: Prikuplja podatke o odbijenom mailingu i upisuje ih u statistike mailinga

en: Fetching Matches
sr_RS@latin: Prikupljam poklapanja

en: Field
sr_RS@latin: Polje

en: Field "%1" is required.
sr_RS@latin: Polje "%1" je obavezno.

en: Field "body_html" or "body_text" is required.
sr_RS@latin: Polje "body_html" ili "body_text" je obavezno.

en: Field Column Name
sr_RS@latin: Polje ime kolone

en: Field Data Format
sr_RS@latin: Polje Format podataka

en: Field Display
sr_RS@latin: Polje prikaz

en: Field End Date
sr_RS@latin: Polje Datum kraja

en: Field Filter
sr_RS@latin: Polje filter

en: Field Label
sr_RS@latin: Oznaka polja

en: Field Length
sr_RS@latin: Polje Dužina

en: Field Mapping
sr_RS@latin: Mapiranje polja

en: Field Name
sr_RS@latin: Ime polja

en: Field Not Added
sr_RS@latin: Polje nije dodato

en: Field Note Columns
sr_RS@latin: Polje Beleška kolona

en: Field Note Rows
sr_RS@latin: Polje Beleška redova

en: Field Option Group
sr_RS@latin: Polje Grupa opcija

en: Field Options Per Line
sr_RS@latin: Polje Opcija po liniji

en: Field Post Help
sr_RS@latin: Pomoć iza polja

en: Field Pre Help
sr_RS@latin: Pomoć ispred polja

en: Field Separator
sr_RS@latin: Razdelnik polja

en: Field Start Date
sr_RS@latin: Polje Datum početka

en: Field Time Format
sr_RS@latin: Polje Format vremena

en: Field Type
sr_RS@latin: Tip polja

en: Field is Viewable
sr_RS@latin: Polje je vidljivo

en: Field with 'Admin' visibility should only contain 'Admin' options.
sr_RS@latin: Polje čija je vidljivost podešena na 'Admin' treba da sadrže samo opcije za 'Admin'-a.

en: Field(s)
sr_RS@latin: Polje(a)

en: Fields
sr_RS@latin: Polja

en: Fields about the contact you want to collect.
sr_RS@latin: Polja o kontaktu koja su vam potrebna

en: Fields about the petition.
sr_RS@latin: Polja o peticiji.

en: Fields for this Set
sr_RS@latin: Polja za ovaj set

en: Fields to return
sr_RS@latin: Polja za vraćanje

en: Fields which are part of a custom data set that supports multiple records will be listed below the standard single-record fields when in profile edit view. Use this option to determine which fields you want displayed in that listing
sr_RS@latin: Polja koja su deo prilagođenog seta podataka, koji podržava više zapisa, biće navedena ispod standardnih polja sa jednim zapisom kada su u prikazu za uređivanje profila. Pomoću ove opcije možete da odredite koja polja želite da budu prikazana u toj listi

en: Fields with 'Public' visibility will be displayed on your Event Information page AND will be available in the online registration (self-service) form. For some events you may want to allow staff to select special options with special pricing and / or discounts (using negative price set field values). Select 'Admin' visibility for these Price Fields. They will only be included when staff or volunteers are registering participants from the back-office 'Register Event Participants' screen. If the parent price field visibility is ‘Public’ then it should be possible to set individual price options as 'Admin', but it should have at least one 'Public' option. If the parent price field visibility is 'Admin', then all the price field options should be set to 'Admin', including any new options added to the form.
sr_RS@latin: Polja sa vidljivošću 'Javno' prikazaće se na stranici Informacije o događaju i biće dostupne u formularu za (samouslužnu) onlajn registraciju. Za neke događaje možda ćete želeti da dozvolite zaposlenima da izaberu specijalne opcije sa specijalnom cenom i/ili popustom (koristeći negativne vrednosti polja za set cena). Izaberite vidljivost 'Administrator' za ova polja cene. Biće obuhvaćena samo kada zaposleni ili volonteri registruju učesnike sa back-office ekrana 'Registrovanje učesnika događaja'. Ukoliko je nadređeno polje sa cenom podešeno na 'Javno' moguće je podesiti pojedinačne opcije za cene sa ulogom 'Admin', ali mora imati barem jednu od opcija podešenu na 'Javno'. Ukoliko je nadređeno polje cena podešeno na vidljivost 'Admin', onda polja sa cenama moraju biti podešena na 'Admin' uključujući i nove opcije dodate u formular.

en: Fijian
sr_RS@latin: Fidžijski jezik

en: File
sr_RS@latin: Fajl

en: File '%1' presents a security risk and should be deleted.
sr_RS@latin: Fajl '%1' predstavlja bezbedonosni rizik i treba da bude obrisan.

en: File Contents
sr_RS@latin: Sadržaj fajla

en: File Description
sr_RS@latin: Opis fajla

en: File ID
sr_RS@latin: ID Fajla

en: File Name
sr_RS@latin: Ime fajla

en: File On Case
sr_RS@latin: Fajl u slučaju

en: File Type
sr_RS@latin: Tip fajla

en: File Upload Date
sr_RS@latin: Fajl postavljen datuma

en: File format must be comma-separated-values (CSV).
sr_RS@latin: Fajla mora biti u CSV (comma-separated-values) formatu.

en: File format must be comma-separated-values (CSV). File must be UTF8 encoded if it contains special characters (e.g. accented letters, etc.).
sr_RS@latin: Formati fajlova moraju biti comma-separated-values (CSV). Fajl mora imati UTF8 enkoding ukoliko sadrži specijalne karaktere (npr. akcente na slovima, itd.).

en: File listings.
sr_RS@latin: Listinzi fajlova.

en: File must be in UTF-8 encoding
sr_RS@latin: Fajl mora biti UTF-8

en: File on Case
sr_RS@latin: Arhiva predmeta

en: File on case
sr_RS@latin: Fajl u slučaju

en: File permissions
sr_RS@latin: Dozvole za fajlove

en: File size should be less than %1 MByte(s)
sr_RS@latin: Veličina fajla mora biti manja od %1 megabajt(a)

en: File size should be less than %1 MBytes (%2 bytes)
sr_RS@latin: Veličina fajla mora biti manja od %1 megabajta (%2 bajta)

en: File size should be less than 1 MByte
sr_RS@latin: Veličina fajla mora biti manja od 1 megabajta

en: File system path where image files are uploaded. Currently, this path is used for images associated with premiums (CiviContribute thank-you gifts).
sr_RS@latin: Putanja unutar sistema fajlova gde se postavljaju slike. Trenutno, ova putanja se koristi za slike povezane sa nagradama (Pokloni-nagrade u znak zahvalnosti u CiviContribute)

en: File system path where temporary CiviCRM files - such as import data files - are uploaded.
sr_RS@latin: Putanja ka sistemu gde se privremeni CiviCRM fajlovi - kao što su podaci za importovanje postavljeni.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple activities.
sr_RS@latin: Polje (polaj) za tip fajla u odabranom profilu nisu podržana u ažuriranju više aktivnosti.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple contacts.
sr_RS@latin: Polje (polja) za tip fajla u izabranom profilu nisu podržani za ažuriranje više kontakata.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple contributions.
sr_RS@latin: Polje (polja) za tip fajla u izabranom profilu nisu podržani za ažuriranje više donacija.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple memberships.
sr_RS@latin: Polje (polja) za tip fajla u odabranom profilu nisu podržana za ažuriranje više članstava.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple participants.
sr_RS@latin: Polje (polaj) za tip fajla u odabranom profilu nisu podržana u ažuriranju više učesnika.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple records.
sr_RS@latin: Polje (polja) za tip fajla u izabranom profilu nisu podržani za ažuriranje više učesnika.

en: Filed Activities
sr_RS@latin: Zabeležene aktivnosti

en: Files
sr_RS@latin: Fajlovi

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV) and must contain data needed to match the contribution to an existing contact in your CiviCRM database.
sr_RS@latin: Fajlovi za import moraju biti u CSV ('comma-separated-values') formatu i moraju sadržati potrebne podatke za poređenje podataka o donacijama sa postojećim zapisima o kontaktima u vašoj CiviCRM bazi podataka.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV) and must contain data needed to match the incoming data to an existing contact record in your CiviCRM database.
sr_RS@latin: Fajlovi za import moraju biti u 'comma-separated-values' formatu (CSV) i moraju sadržati potrebne podatke za poređenje podataka o učesnicima sa postojećim zapisima o kontaktima u vašoj CiviCRM bazi podataka.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV) and must contain data needed to match the membership data to an existing contact in your CiviCRM database.
sr_RS@latin: Fajlovi za import moraju biti u CSV ('comma-separated-values') formatu i moraju sadržati potrebne podatke za poređenje podataka o članstvu sa postojećim zapisima o kontaktima u vašoj CiviCRM bazi podataka.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV) and must contain data needed to match the participant data to an existing contact in your CiviCRM database.
sr_RS@latin: Fajlovi za import moraju biti u CSV ('comma-separated-values') formatu i moraju sadržati potrebne podatke za poređenje podatakaa o učesnicima sa postojećim zapisima o kontaktima u vašoj CiviCRM bazi podataka.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in CSV format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this.
sr_RS@latin: Fajlovi za import moraju biti u CSV ('comma-separated-values') formatu. Većina aplikacija će vam dozvoliti eksport u CSV formatu. Pogledajte dokumentaciju za vašu aplikaciju ukoliko niste sigurni kako da ovo uradite.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in this format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
sr_RS@latin: Fajlovi za import moraju biti u CSV ('comma-separated-values') formatu. Većina aplikacija će vam dozvoliti eksport u CSV formatu. Pogledajte dokumentaciju za vašu aplikaciju ukoliko niste sigurni kako da ovo uradite. Sačuvajte ovaj fajl na vašem hard disku (ili na nekom drajvu kome možete pristupiti sa veše mreže) - i spremni ste za korak 1 (Postavljanje podataka).

en: Fill
sr_RS@latin: Popuni

en: Fill in a row for each membership type you want to offer as an option (click 'another choice' for each additional choice). Click the help icon for more info on membership price sets.
sr_RS@latin: Popunite red za svaki tipl članstva koji nudite kao opciju (kliknite na 'drugi izbor' za svaki dodatnu opciju). Kliknite na ikonicu za pomoć za više informacija o setovima cena za članstvo.

en: Filter Contact Language
sr_RS@latin: Jezik filtera kontakta

en: Filter Contacts
sr_RS@latin: Filter kontakata

en: Filter List
sr_RS@latin: Lista filtera

en: Filter Results
sr_RS@latin: Filter rezultata

en: Filter by Activity
sr_RS@latin: Filtriraj po aktivnosti

en: Filter by Case
sr_RS@latin: Filter po predmet

en: Filter by Group
sr_RS@latin: Filter - po grupi

en: Filter contact search results for this field using Contact get API parameters. EXAMPLE: To list Students in group 3:
sr_RS@latin: Filtrirajte rezultate pretrage kontakta za ovo polje koristeći parametre API za preuzimanje kontakta. PRIMER: Da biste naveli listu Studenata u grupi 3:

en: Filter search by group type(s).
sr_RS@latin: Filter pretrage po tipu grupe(grupa).

en: Filter search by visibility.
sr_RS@latin: Filter pretrage po vidljivosti.

en: Filter with Group only allow with group by Contact
sr_RS@latin: Filtriraj po grupi je dozvoljeno samo za Grupisanje po kontaktu

en: Filter(s)
sr_RS@latin: Filter(i)

en: Filters
sr_RS@latin: Filteri

en: Final
sr_RS@latin: Konačna verzija

en: Final (%1)
sr_RS@latin: Konačna verzija (%1)

en: Final Mailing
sr_RS@latin: Konačni mailing

en: Financial Account
sr_RS@latin: Finansijski račun

en: Financial Account Code - Credit
sr_RS@latin: Kod finansijskog računa - Kredit

en: Financial Account Code - Debit
sr_RS@latin: Kod finansijskog računa - Debit

en: Financial Account Description
sr_RS@latin: Opis finansijskog računa

en: Financial Account ID
sr_RS@latin: ID finansijskog računa

en: Financial Account Name
sr_RS@latin: Ime finansijskog računa

en: Financial Account Name - Credit
sr_RS@latin: Ime finansijskog računa - Kredit

en: Financial Account Name - Debit
sr_RS@latin: Ime finansijskog računa - Debit

en: Financial Account Name.
sr_RS@latin: Ime finansijskog računa

en: Financial Account Owner
sr_RS@latin: Finansijski račun u vlasništvu

en: Financial Account Owner - Credit
sr_RS@latin: Finansijski račun u vlasništvu - Kredit

en: Financial Account Owner - Debit
sr_RS@latin: Finansijski račun u vlasništvu - Debit

en: Financial Account Relationship
sr_RS@latin: Veza finansijskog računa

en: Financial Account Tax Rate
sr_RS@latin: Stopa poreza finansijskog računa

en: Financial Account Type
sr_RS@latin: Tip finansijskog računa

en: Financial Account Types
sr_RS@latin: Tipovi finansijskih računa

en: Financial Account is Active
sr_RS@latin: Finansijski račun je aktivan

en: Financial Account of account relationship of 'Expense Account is' is not configured for Financial Type :
sr_RS@latin: Finansijski nalog za odnos računa 'Račun za troškove je' nije konfigurisan za Finansijski tip:

en: Financial Accounts
sr_RS@latin: Finansijski računi

en: Financial Batch
sr_RS@latin: Finansijska serija

en: Financial Currency
sr_RS@latin: Finansijska valuta

en: Financial Fee Amount
sr_RS@latin: Iznos finansijske provizije

en: Financial Item Created Date
sr_RS@latin: Finansijski dokument kreiran datuma

en: Financial Item Currency
sr_RS@latin: Finansijski dokument valuta

en: Financial Item Description
sr_RS@latin: Finansijski dokument opis

en: Financial Item ID
sr_RS@latin: ID finansijskog dokumenta

en: Financial Item Status
sr_RS@latin: Finansijski dokument status

en: Financial Item Status ID
sr_RS@latin: Finansijski dokument ID statusa

en: Financial Item Transaction Date
sr_RS@latin: Finansijski dokument datum transakcije

en: Financial Net Amount
sr_RS@latin: Finansijski neto iznos

en: Financial Page - %1
sr_RS@latin: Finansijska stranica - %1

en: Financial Total Amount
sr_RS@latin: Ukupan iznos

en: Financial Transaction Date
sr_RS@latin: Datum finansijske transakcije

en: Financial Transaction ID
sr_RS@latin: ID finansijske transakcije

en: Financial Transaction Status
sr_RS@latin: Status finansijske transakcije

en: Financial Type
sr_RS@latin: Finansijski tip

en: Financial Type - %1
sr_RS@latin: Finansijski tip - %1

en: Financial Type Account
sr_RS@latin: Račun finansijskog tipa

en: Financial Type Accounts
sr_RS@latin: Računi finansijskog tipa

en: Financial Type Description.
sr_RS@latin: Opis finansijskog tipa

en: Financial Type Is Active?
sr_RS@latin: Finansijski tip je aktivan?

en: Financial Type Name.
sr_RS@latin: Naziv finansijskog tipa

en: Financial Type is Reserved?
sr_RS@latin: Finansijski tip je rezervisan?

en: Financial Type is a Required field.
sr_RS@latin: Finansijski tip je obavezno polje.

en: Financial Type is a required field
sr_RS@latin: Finansijski tip je obavezno polje

en: Financial Type is required for product having cost.
sr_RS@latin: Finansijski tip je obavezan za proizvode koji imaju cenu

en: Financial accounts correspond to those in your accounting system.  <a href="%1">Financial types</a>, <a href="%2">payment methods</a>, and <a href="%3">premiums</a> are associated with financial accounts so that they can result in the proper double-entry transactions to export to your accounting system.
sr_RS@latin: Finansijski nalozi odgovaraju onima koji postoje u vašem knjigovodstvenom sistemu. <a href="%1">Finansijski tipovi</a>, metodi plaćanja</a> i <a href="%3">premije</a> povezani su sa finansijskim nalozima kako bi mogli da daju odgovarajuće transakcije sa duplim unosima za izvoz u vaš knjigovodstveni sistem.

en: Financial types are used to categorize contributions for reporting and accounting purposes. These are also referred to as <strong>Funds</strong>. You may set up as many types as needed. Each type can carry an accounting code which can be used to map contributions to codes in your accounting system. Commonly used financial types are: Donation, Campaign Contribution, Membership Dues...
sr_RS@latin: Finansijski tipovi se koriste za kategorizaciju donacija u svrhe izveštavanja i knjigovodstva. Oni se takođe zovu <strong>Fondovi</strong>. Možete da podesite koliko god tipova je potrebno. Svaki tip može da nosi knjigovodstveni kôd koji može da se koristi za mapiranje donacije u kodovima u vašem knjigovodstvenom sistemu. Najčešće korišćeni finansijski tipovi su: donacija, donacija kampanji, članarine...

en: Financial types are used to categorize contributions for reporting and accounting purposes. You may set up as many as needed, including commonly used types such as Donation, Campaign Contribution or Membership Dues.  Additionally, financial types can account for the inventory and expense of <a href="%1">premiums</a>.
sr_RS@latin: Finansijski tipovi se koriste za kategorizaciju donacija u svrhe izveštavanja i knjigovodstva. Možete da podesite koliko god tipova je potrebno, uključujući najčešće korišćene tipove kao što je Donacija, Donacija za kampanju ili Članarine. Pored toga, finansijski tipovi mogu da daju obračun za inventar i trošak <a href="%1">nagrada</a>.

en: Find
sr_RS@latin: Nađi

en: Find Activities
sr_RS@latin: Nađi aktivnosti

en: Find Campaign Pages
sr_RS@latin: Nađi stranice kampanja

en: Find Campaigns
sr_RS@latin: Nađi kampanje

en: Find Cases
sr_RS@latin: Nađi predmete

en: Find Contacts
sr_RS@latin: Nađi kontakte

en: Find Contacts to Add to this Group
sr_RS@latin: Nađi kontakte koji će biti dodati u ovu grupu

en: Find Contacts within this Group
sr_RS@latin: Nađi kontakte u ovoj grupi

en: Find Contribution Amounts by Tag
sr_RS@latin: Pretraži iznose donacija po tagu

en: Find Contribution Pages
sr_RS@latin: Nađi stranice donacije

en: Find Contributions
sr_RS@latin: Pretraži donacije

en: Find Deleted Cases
sr_RS@latin: Nađi obrisane predmete

en: Find Events
sr_RS@latin: Nađi događaje

en: Find Grants
sr_RS@latin: Nađi grantove

en: Find Groups
sr_RS@latin: Nađi grupe

en: Find Mass SMS
sr_RS@latin: Pretraga Masovnih SMS-ova

en: Find Memberships
sr_RS@latin: Nađi članstva

en: Find My Cases
sr_RS@latin: Nađi moje predmete

en: Find Participants
sr_RS@latin: Nađi učesnike

en: Find Pay Later Contributions
sr_RS@latin: Pretraži donacije koje su uplaćene naknadno

en: Find Petition
sr_RS@latin: Nađi peticiju

en: Find Pledges
sr_RS@latin: Nađi obaveze

en: Find Recurring Contributions
sr_RS@latin: Nađi periodične donacije

en: Find Respondents
sr_RS@latin: Nađi ispitanike

en: Find Respondents To %1
sr_RS@latin: Nađi ispitanike za %1

en: Find Survey
sr_RS@latin: Nađi anketu

en: Find Target %1
sr_RS@latin: Pronađi ciljani/ciljano %1

en: Find contacts by partial or full name or email, type of contact, group, and/or tag. You can then view or edit contact details, print a contact list, or use the <strong>- more actions -</strong> drop down list to assign tags, add contacts to groups, create smart groups, export contact data to a spreadsheet, and more.
sr_RS@latin: Nađi kontakte prema potpunim ili delovima imena ili email adrese, tipu kontakata, grupi i/ili tagu. Zatim možete pregledati ili uređivati detalje o kontaktima, odštampati listu kontakata ili upotrebiti padajuću listu <strong>- još akcija -</strong>  da biste dodelili tagove, dodali kontakte u grupu, kreirali pametne grupe, eksportovali podatke o kontaktima u tabelu, itd.

en: Find contacts within
sr_RS@latin: Nađi kontakte u

en: Find mailing by language.
sr_RS@latin: Pronađi mailing po jeziku

en: Find mailings by mailing name. You can enter a partial or complete name.
sr_RS@latin: Pretraga mailinga po imenu. Možete uneti puno ime ili njegov deo.

en: Find mailings by the name of the person who created or sent them. You can enter a complete OR partial name (last name, first name format).
sr_RS@latin: Pretraga mailinga po imenu osobe koja ih je kreirala ili poslala. Možete uneti puno ime ili deo (u formatu prezime, ime).

en: Find more cases
sr_RS@latin: Nađi još predmeta

en: Find more event participants
sr_RS@latin: Nađi još učesnika događaja

en: Find more members
sr_RS@latin: Nađi još članova

en: Find more pledges
sr_RS@latin: Nađi još obaveza

en: Find out more about this event
sr_RS@latin: Saznajte više o ovom događaju

en: Find records with tags (regular or tagset tag) which contain a complete or partial word or phrase. EXAMPLE: If you have several tags that contain the word 'Donor', you can find contacts tagged with any of them by entering 'Donor' in this field.
sr_RS@latin: Nađi zapise sa tagovima (regularnim ili tagset) koji sadrže potpunu reč ili deo reči ili fraze. Primer: Ukoliko imate nekoliko tagova koji sadrže reč 'Donator', možete pronaći kontakte koji su tagovani bilo kojim od tih tagova tako što ćete ukucati 'Donator' u ovo polje.

en: Find...
sr_RS@latin: Nađi...

en: Finnish
sr_RS@latin: Finski jezik

en: Firewalls and Proxies
sr_RS@latin: Firewall i Proxy

en: First
sr_RS@latin: Prvi

en: First Contribution Amount
sr_RS@latin: Iznos prve donacije

en: First Contribution Date
sr_RS@latin: Datum prve donacije

en: First Data - recurring payments not implemented
sr_RS@latin: Prvi podaci – periodične uplate nisu implementirane

en: First Donation?
sr_RS@latin: Prva donacija?

en: First Dupe Contact ID
sr_RS@latin: ID prvog duplikata kontakta

en: First Name
sr_RS@latin: Ime

en: First Name and Last Name OR an email OR an OpenID in the Primary Location should be set.
sr_RS@latin: Ime i prezime ILI email ILI OpenID na primarnoj lokaciji moraju biti podešeni.

en: First Name.
sr_RS@latin: Ime.

en: First Name:
sr_RS@latin: Ime:

en: First day of current continuous membership period. Start Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
sr_RS@latin: Prvi dan trenutnog kontinuiranog perioda članstva. Ukoliko ne odaberete datum, datum početka biće automatski podešen na osnovu tipa članstva.

en: First installment payment
sr_RS@latin: Uplata prve rate

en: First row contains column headers
sr_RS@latin: Prvi red sadrži zaglavlja kolona

en: First select %1
sr_RS@latin: Prvo odaberite %1

en: First time donor only?
sr_RS@latin: Samo donatori koji su donirali prvi put?

en: FirstData (aka linkpoint)
sr_RS@latin: FirstData (poznat i kao linkpoint)

en: Fiscal Year Beginning
sr_RS@latin: Početak fiskalne godine

en: Fiscal Year Start
sr_RS@latin: Početak fiskalne godine

en: Fiscal Year Starting
sr_RS@latin: Fiskalna godina - početak

en: Fiscal Year-To-Date
sr_RS@latin: Fiskalna godina do dana

en: Fiscal Years
sr_RS@latin: Fiskalne godine

en: Fixed
sr_RS@latin: Fiksno

en: Fixed Contribution Options
sr_RS@latin: Opcije fiksne donacije

en: Fixed Date for Reminder
sr_RS@latin: Fiksni datum za podsetnik

en: Fixed Period Rollover Day
sr_RS@latin: Dan prelaska fiksnog perioda

en: Fixed Period Start Day
sr_RS@latin: Datum početka fiksnog perioda

en: Fixed Start
sr_RS@latin: Fiksni početak

en: Flip Selected Duplicates
sr_RS@latin: Preokreni izabrane duplikate

en: Flip between original and duplicate contacts.
sr_RS@latin: Zameni orginalni kontakt i duplikat.

en: Flip between the original and duplicate contacts.
sr_RS@latin: Zameni orginalni kontakt i duplikat.

en: Folder '%1' exists?
sr_RS@latin: Direktorijum '%1' postoji?

en: Folder to poll from when using IMAP (will default to INBOX when empty), path to poll from when using Maildir, etc..
sr_RS@latin: Folder koji treba nadgledati kada se koristi IMAP (vraća se se na INBOX kao podrazumevani folder kada je prazan), putanja za nadgledanje kada se koristi Maildir, itd...

en: Follow recipient preferred language
sr_RS@latin: Prati prioritetni jezik primalaca

en: Follow up
sr_RS@latin: Praćenje

en: Follow up Interval
sr_RS@latin: Interval praćenja

en: Follow-up Activity type is a required field.
sr_RS@latin: Tip propratne aktivnosti je obavezno polje.

en: Following is the list of contacts whose address is not parsed:
sr_RS@latin: Sledi lista kontakata čije adrese nisu raščlanjene:

en: Followup Activity
sr_RS@latin: Propratna aktivnost

en: Followup date is a required field.
sr_RS@latin: Datum propratne aktivnosti je obavezno polje.

en: Font Name
sr_RS@latin: Ime fonta

en: Font Size
sr_RS@latin: Veličina fonta

en: Font Style
sr_RS@latin: Stil fonta

en: Footer
sr_RS@latin: Podnožje

en: Footer Content
sr_RS@latin: Futer - sadržaj

en: Footer Message
sr_RS@latin: Poruka za podnožje

en: Footer Text
sr_RS@latin: Tekst podnožja

en: Footer message for Event Registration page. Text and html allowed. Displayed at the bottom of Event Registration form.
sr_RS@latin: Poruka koja će biti prikazana u podnožju stranice za registraciju za događaj. Dozvoljen je tekst i html. Prikazuje se na stranice za registraciju.

en: Footer message.
sr_RS@latin: Poruka za podnožje.

en: For 'inline' display custom sets, this title will appear as the fieldset legend. If you choose the 'tab' display style (which is available for Contact record custom fields), the title will be used for the navigation tab.
sr_RS@latin: Za prilagođene setove 'umetnutog' prikaza, ovaj naslov će se prikazati kao legenda seta polja. Ako odaberete stil prikaza 'kartica' (koji je dostupan za prilagođena polja zapisa kontakta), naslov će se koristiti za navigacionu karticu.

en: For Activities, the reminder recipients can be contacts Assigned to the activity, contacts who created the activity (Activity Source), OR contacts whom the activity is with (Activity Targets). Alternatively you can direct the reminder to specific contacts (Choose Recipients), or to a group of contacts.
sr_RS@latin: Za aktivnosti, primaoci podsetnika mogu da budu kontakti dodeljeni aktivnosti, kontakti koji su kreirali aktivnost (izvor aktivnosti) ILI kontakti sa kojima se aktivnost (Ciljevi aktivnosti). Druga mogućnost je da usmerite podsetnik ka određenim kontaktima (Odabrani primaoci) ili grupi kontakata.

en: For Chart view, please select at least one field from %1 OR %2.
sr_RS@latin: Za prikaz ćaskanja, izaberite najmanje jedno polje iz %1 ILI %2.

en: For Duplicate Contacts
sr_RS@latin: Za duplirane kontakte

en: For Events, you can limit or additionally include recipients by participant role (e.g. Volunteer, Speaker, etc.), choose specific contacts, or choose a group.
sr_RS@latin: Za događaje, možete da ograničite ili dodatno uključite primaoce prema ulozi primaoca (npr. volonter, govornik itd.), da odaberete određene kontakte ili da odaberete grupu.

en: For Membership and Contact reminders, you can limit or additionally include recipients by choosing specific contacts, or choosing a group.
sr_RS@latin: Za podsetnike za članstvo i kontakte, možete da ograničite ili dodatno uključite primaoce tako što ćete odabrati određene kontakte ili odabrati grupu.

en: For a full list of options see the php <a %1>money_format documentation</a>.
sr_RS@latin: Potpunu listu opcija potražite u php <a %1>dokumentaciji money_format</a>.

en: For auto-renewing memberships the emails are sent when each payment is received
sr_RS@latin: Za članstva koja se automatski obnavljaju, emailovi se šalju po prijemu svake uplate

en: For best results, the Country field should precede the State-Province field in your Profile form. You can use the up and down arrows on field listing page for this profile to change the order of these fields or manually edit weight for Country/State-Province Field.
sr_RS@latin: Za najbolje rezultate, polje za zemlju treba da prethodi polju za Državu-Pokrajinu u vašem profilu. Možete upotrebiti strelice nagore i nadole na stranici sa listom polja profila kako biste izmenili redosled polja, ili ručno urediti značaj polja Zemlja/Država-Pokrajina.

en: For each import, you can either INSERT new contribution records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
sr_RS@latin: Za svaki import, možete uneti nove zapise o donacijama, ili ažurirati postojeće zapise. Ne možete uraditi obe operacije tokom jednog importa.

en: For each import, you can either INSERT new event registration (participant) records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
sr_RS@latin: Za svaki import, možete uneti nove zapise o registraciji za događaj (učešću), ili ažurirati postojeće zapise. Ne možete uraditi obe operacije tokom jednog importa.

en: For each import, you can either INSERT new membership records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
sr_RS@latin: Za svaki import, možete uneti nove zapise o članstvu, ili ažurirati postojeće zapise. Ne možete uraditi obe operacije tokom jednog importa.

en: For example, in order to process a payment through Authorize.net, CiviCRM must make a request to https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll. Using https to connect to secure2.authorize.net insures that the connection is encrypted, but it's possible that CiviCRM is actually connecting to an attacker and the attacker is connecting to secure2.authorize.net.
sr_RS@latin: Na primer, kako biste obradili upravu preko Authorize.net, CiviCRM mora da pošalje zahtev na  https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll. Korišćenjem https pri povezivanju sa secure2.authorize.net će omogućiti enkriptovanu konekciju, ali je moguće da se CiviCRM povezuje sa napadačem i da se napadač povezuje sa secure2.authorize.net.

en: For existing pages
sr_RS@latin: Za postojeće stranice

en: For export to QuickBooks, export your Chart of Accounts and open in low level text editor. You will be able to see the Account Type Code for each account. Generally, they will be from the following list: BANK, AR, OCASSET, FIXASSET, OASSET, AP, OCLIAB, LTLIAB, EQUITY, INC, COGS, EXP, EXEXP (though there may be others in your version of QuickBooks).
sr_RS@latin: Za izvoz u QuickBooks, izvezite Grafikon naloga i otvorite u editoru teksta najnižeg nivoa. Moći ćete da vidite kôd tipa naloga za svaki nalog. Uopšteno govoreći, oni će biti neki od navedenih na sledećoj listi: BANK, AR, OCASSET, FIXASSET, OASSET, AP, OCLIAB, LTLIAB, EQUITY, INC, COGS, EXP, EXEXP (mada mogu da postoje i drugi u vašoj verziji softvera QuickBooks).

en: For further discussion, please visit %1
sr_RS@latin: Za više informacija posetite %1

en: For in-depth details about entities and actions, see the <a href='%1' target='%2'>API Explorer</a>.
sr_RS@latin: Za više detalja o entitetima i akcijama, pogledajte <a href='%1' target='%2'>API Explorer</a>.

en: For information about this premium, contact:
sr_RS@latin: Za informaciju o ovoj nagradi kontaktirajte:

en: For more information please refer to the <a href="!1">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
sr_RS@latin: Za više informacija pogledajte <a href="!1">CiviCRM vebsajt</a> gde možete naći informacije o projektu, dokumentaciju i resurse za podršku.

en: For more information see %1.
sr_RS@latin: Za više informacija pogledajte %1.

en: For more information, visit:
sr_RS@latin: Za više informacija posetite:

en: For offline contributions you can record a bank transfer ID or other identifier if applicable.
sr_RS@latin: Za oflajn donacije možete zabeležiti ID transfera ili neki drugi identifikator.

en: For transmission
sr_RS@latin: Za prenos

en: For-profit organization.
sr_RS@latin: Profitna organizacija.

en: Force Merge Selected Duplicates
sr_RS@latin: Nametni spajanje izabranih duplikata

en: Force SSL?
sr_RS@latin: Forsiraj  SSL?

en: Force Secure URLs (SSL)
sr_RS@latin: Forsiranje bezbednih URLova (SSL)

en: Foreign Key to ACL
sr_RS@latin: Strani ključ ka ACL

en: Foreign Key to ACL Role (which is an option value pair and hence an implicit FK)
sr_RS@latin: Strani ključ ka ACL unosu (koji je opcioni vrednosni par pa je stoga implicitan strani ključ)

en: Foreign Key to Contact
sr_RS@latin: Strani ključ ka kontaktu

en: Foreign key to civicrm_address_format.id.
sr_RS@latin: Strani ključ ka civicrm_address_format.id.

en: Foreign key to civicrm_contact.id.
sr_RS@latin: Strani ključ ka civicrm_contact.id

en: Foreign key to each product object.
sr_RS@latin: Strani ključ ka objektu.

en: Foreign key to the activity for this record.
sr_RS@latin: Strani ključ ka aktivnosti za ovaj zapis.

en: Foreign key to the contact for this record.
sr_RS@latin: Strani ključ ka kontaktu za ovaj zapis.

en: Form Snippet
sr_RS@latin: Isečak formulara

en: Formal
sr_RS@latin: Zvanično

en: Formal Title
sr_RS@latin: Zvanična titula

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display.
sr_RS@latin: Format adresa u oznakama za mailing, formularima za unos i prikazu na ekranima.

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display. Configure optional Address Standardization provider.
sr_RS@latin: Format adresa u oznakama za mailing, formularima za unos i prikazu na ekranima. Konfigurišite opcionalnog dobavljača za standardizacija adresa.

en: Format for displaying addresses in the Contact Summary and Event Information screens.
sr_RS@latin: Format za prikaz adresa na ekranima za kratak pregled kontakta i informacije o događaju.

en: Format for displaying monetary amounts with currency symbol.
sr_RS@latin: Format za prikaz monetarnih iznosa sa simbolom valute.

en: Format for displaying monetary values without the currency symbol.
sr_RS@latin: Format za prikaz monetarnih iznosa bez simbola valute.

en: Formatted name representing preferred format for display/print/other output.
sr_RS@latin: Formatirano ime koje predstavlja poželjan format za prikaz/štampu/drugi tip izlaza.

en: Formatting
sr_RS@latin: Format

en: Forward
sr_RS@latin: Prosledi

en: Forward Compatibility: Enable "mysqli"
sr_RS@latin: Kompatibilnost sa narednim verzijama: Uključite "mysqli"

en: Forward ID
sr_RS@latin: ID prosleđivanja

en: Forward Mailing: %1
sr_RS@latin: Prosledi mailing: %1

en: Forward Replies
sr_RS@latin: Prosledi odgovore

en: Forward URL (Action)
sr_RS@latin: URL za prosleđivanje (Akcija)

en: Forward replies
sr_RS@latin: Prosledi odgovore

en: Forward this email (link)
sr_RS@latin: Prosledi ovaj email (link)

en: Forwarded
sr_RS@latin: Prosleđeno

en: Forwarded Email
sr_RS@latin: Prosleđeni email

en: Forwarded to Email
sr_RS@latin: Prosleđeno na email

en: Forwards
sr_RS@latin: Prosleđivanja

en: Found %1, %2, %3
sr_RS@latin: Nađeno %1, %2, %3

en: Found one matching contact record. | Found %count matching contact records.
sr_RS@latin[0]: Nađen jedan zapis o kontaktima koji se slaže.
sr_RS@latin[1]: Nađeno %count zapisa o kontaktima koji se slažu.
sr_RS@latin[2]: Nađeno %c zapis/a o kontaktu koji se slažu.

en: Foundation Affiliate
sr_RS@latin: Filiijala fondacije

en: Fourth
sr_RS@latin: Četvrti

en: Free HTML
sr_RS@latin: Slobodni HTML

en: Free text field for a reason for cancelling
sr_RS@latin: Slobodno polje za unos teksta o razlogu otkazivanja

en: French (Canada)
sr_RS@latin: Francuski jezik (Kanada)

en: French (France)
sr_RS@latin: Francuski jezik (Francuska)

en: Frequency
sr_RS@latin: Učestalost

en: Frequency Interval
sr_RS@latin: Interval učestalosti

en: Frequency Intervals
sr_RS@latin: Intervali učestalosti

en: Frequency Unit
sr_RS@latin: Jedinica učestalosti

en: Frequency Units
sr_RS@latin: Jedinice učestalosti

en: Frequency interval
sr_RS@latin: Interval učestalosti

en: Frequency must be a whole number (EXAMPLE: Every 3 months).
sr_RS@latin: Učestalost mora biti ceo broj (npr: svaka 3 meseca).

en: Frequency of subscription or service (e.g. journal delivered every two months).
sr_RS@latin: Učestalnost pretplate ili usluge (npr. dostava časopisa na svaka dva meseca).

en: Frequency unit
sr_RS@latin: Jedinica učestalosti

en: Friend ID
sr_RS@latin: ID prijatelja

en: Friend's Email
sr_RS@latin: Email prijatelja/prijateljice

en: Friend's First Name
sr_RS@latin: Ime prijatelja/prijateljice

en: Friend's Last Name
sr_RS@latin: Prezime prijatelja/prijateljice

en: From
sr_RS@latin: Od

en: From (A)
sr_RS@latin: Od (A)

en: From (B)
sr_RS@latin: Od (B)

en: From Address
sr_RS@latin: OD adresa

en: From Email
sr_RS@latin: iz emaila

en: From Email Address
sr_RS@latin: OD email adresa

en: From Email Address is required
sr_RS@latin: OD email adresa je obavezna

en: From Email Addresses
sr_RS@latin: OD email adrese

en: From Email of mailing
sr_RS@latin: OD email za mailing

en: From Email of the mailing
sr_RS@latin: OD email za mailing

en: From End of Previous
sr_RS@latin: Od kraja prethodnog

en: From Header of mailing
sr_RS@latin: OD zaglavlje za mailing

en: From Name
sr_RS@latin: OD ime

en: From Start Of Current
sr_RS@latin: Od početka trenutnog

en: From Template
sr_RS@latin: Iz šablona

en: From end of previous calendar month
sr_RS@latin: Od kraja prošlog kalendarskog meseca

en: From end of previous calendar year
sr_RS@latin: Od kraja prošle kalendarske godine

en: From end of previous quarter
sr_RS@latin: Od kraja prošlog kvartala

en: From end of previous week
sr_RS@latin: Od kraja prošle nedelje

en: From start of current calendar month
sr_RS@latin: Od početka ovog kalendarskog meseca

en: From start of current calendar year
sr_RS@latin: Od početka ove kalendarske godine

en: From start of current day
sr_RS@latin: Od početka ovog dana

en: From start of current quarter
sr_RS@latin: Od početka ovog kvartala

en: From start of current week
sr_RS@latin: Od početka ove nedelje

en: From: %1
sr_RS@latin: Od: %1

en: Frontend Theme
sr_RS@latin: Frontend tema

en: Fula; Fulah; Pulaar; Pular
sr_RS@latin: Fulanski jezik

en: Fulfilled
sr_RS@latin: Ispunjeno

en: Fulfilled Date
sr_RS@latin: Ispunjeno datuma

en: Full Currency Name
sr_RS@latin: Pun naziv valute

en: Full Name
sr_RS@latin: Puno ime

en: Full Name of the Contact with prefixes and suffixes
sr_RS@latin: Puno ime kontakta sa prefiksima i sufiksima

en: Full Phone Number
sr_RS@latin: Broj telefona

en: Full Street Address
sr_RS@latin: Puna adresa

en: Full Street Address without Country, State or Postcode
sr_RS@latin: Puna adresa - ulica, bez zemlje, države ili poštanskog broja

en: Full currency name
sr_RS@latin: Pun naziv valute

en: Full description of Campaign.
sr_RS@latin: Pun opis kampanje.

en: Full description of event. Text and html allowed. Displayed on built-in Event Information screens.
sr_RS@latin: Pun opis događaja. Dozvoljen je tekst i html. Prikazuje se na podrazumevanim ekranima za informacije o događaju.

en: Full street address (e.g. 110 Main Street).
sr_RS@latin: Puna adresa (npr Takovska 38)

en: Fullscreen URL
sr_RS@latin: Ceo ekran URL

en: Fundraiser
sr_RS@latin: Fandrejzing događaj

en: Further advice will be displayed at the end of the upgrade.
sr_RS@latin: Po završetku ažuriranja dobićete još korisnih saveta.

en: Future versions of CiviCRM may require the PHP extension "%2". To ensure that your system will be compatible, please install it in advance. For more explanation, see <a href="%1">the announcement</a>.
sr_RS@latin: Buduće verzije CiviCRM mogu da zahtevaju PHP ekstenziju "%2". Da biste bili sigurni da će sistem biti kompatibilan, instalirajte je unapred. Za dodatno objašnjenje, pogledajte <a href="%1">najavu</a>.

en: GMT Name of Timezone
sr_RS@latin: GMT ime vremenske zone

en: GMT Offset
sr_RS@latin: GMT odstupanje

en: GOTV (Voter Tracking)
sr_RS@latin: GOTV (praćenje glasača)

en: GOTV campaign contacts
sr_RS@latin: Kontakti GOTV kampanje

en: Galician
sr_RS@latin: Galicijski jezik

en: Gender
sr_RS@latin: Pol

en: General
sr_RS@latin: Opšte

en: General Link
sr_RS@latin: Opšti link

en: General Membership (contribute at least $100.00 to be eligible for this membership)
sr_RS@latin: Opšte članstvo (donirajte barem $100.00 da bi se kvalifikovali za ovo članstvo)

en: General Membership - $100.00
sr_RS@latin: Opšte članstvo - $100.00

en: General Protection
sr_RS@latin: Opšta zaštita

en: General goals for Campaign.
sr_RS@latin: Opšti ciljevi kampanje.

en: Generally you will create a separate price field for each non-overlapping "class" of membership (e.g. National membership vs. Local Chapter membership).
sr_RS@latin: Uopšteno govoreći, kreiraćete zasebno polje cene za svaku nepreklapajuću "klasu" članstva (npr. nacionalno članstvo vs. članstvo u lokalnom entitetu).

en: Generate PDFs for printing (only)
sr_RS@latin: Kreiraj (samo) PDF za štampu

en: Generate Report
sr_RS@latin: Generiši izveštaj

en: Generate your API Login and Transaction Key by logging in to your Merchant Account and navigating to <strong>Settings &raquo; General Security Settings</strong>.
sr_RS@latin: Kreirajte API ključ za prijavljivanje i transakcije tako što ćete se prijaviti na svoj nalog trgovca i dođi do odeljka <strong>Podešavanja &raquo; Opšta podešavanja bezbednosti</strong>.

en: Generates and sends out reports via email
sr_RS@latin: Generiše i šalje izveštaje putem emaila

en: Geo code 1
sr_RS@latin: Geo kod 1

en: Geo code 2
sr_RS@latin: Geo kod 2

en: Geocode addresses during import?
sr_RS@latin: Geokodiranje adresa tokom importa?

en: Geocode and Parse Addresses
sr_RS@latin: Geokodiraj i raščlani adrese

en: Geocoding
sr_RS@latin: Geokoding

en: Georgian
sr_RS@latin: Gruzijski jezik

en: German
sr_RS@latin: Nemački jezik

en: German (Swiss)
sr_RS@latin: Nemački jezik (Švajcarska)

en: Get Directions FROM:
sr_RS@latin: Preuzmite uputstva OD:

en: Get RSS 2.0 feed for current and future public events.
sr_RS@latin: Preuzmi RSS 2.0 feed za sadašnje i buduće javne događaje.

en: Getting Started URL
sr_RS@latin: Početak URL

en: Gift
sr_RS@latin: Poklon

en: Give option
sr_RS@latin: Dozvoli opciju

en: Give option, but not required
sr_RS@latin: Opcija dozvoljena, ali nije obavezna

en: Give the user a choice of installments (e.g. donate every month for 6 months)? If not, recurring donations will continue indefinitely.
sr_RS@latin: Dajete li korisniku izbor rata (npr. doniraj svakog meseca, 6 meseci)? Ukoliko ne, periodične donacije će se nastaviti dok ih korisnik ne otkaže.

en: Given API command is not defined.
sr_RS@latin: Data API komanda nije definisana.

en: Given the importance of auditability, extension developers are strongly discouraged from writing code to add, update or delete entries in the civicrm_financial_item, civicrm_entity_financial_trxn, and civicrm_financial_trxn tables. Before publishing an extension on civicrm.org that does any of this, please ask for a special bookkeeping code review for the extension.
sr_RS@latin: S obzirom na važnost mogućnosti obavljanja revizije, programerima ekstenzija se izričito savetuje da se uzdrže od pisanja koda za dodavanje, ažuriranje ili brisanje stavki u tabelama civicrm_financial_item, civicrm_entity_financial_trxn i civicrm_financial_trxn. Pre objavljivanja ekstenzije na sajtu civicrm.org koja radi bilo šta od ovoga, tražite specijalni pregled knjigovodstvenog koda za ekstenziju.

en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
sr_RS@latin: Imajući u vidu dva opsega datuma, prikazuje kontakte koji su donirali u okviru oba opsega, uz sumu koju su donirali u svakom od opsega i procentom povećanja / smanjenja donacije.

en: Global CSV separator character. Modify this setting to enable import and export of different kinds of CSV files (for example: ',' ';' ':' '|' ).
sr_RS@latin: Gobalni CSV razdelnik karakter. Izmenite ovo podešavanje da uključite import i eksport različitih vrsta CSV fajlova (na primer ',' ';' ':' '|' ).

en: Go
sr_RS@latin: Idi na

en: Go Back
sr_RS@latin: Nazad

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a> to add or edit email addresses. Make sure these email addresses are valid email accounts with your email service provider.
sr_RS@latin: Idite na <a href="%1">Administriraj CiviCRM&raquo; Komunikacije &raquo; OD email adrese</a> da dodate ili uredite email adrese. Email adrese koje se koriste moraju imati važeći mail nalog kod vašeg email provajdera.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a> to add or edit general email addresses. Make sure these email addresses are valid email accounts with your email service provider.
sr_RS@latin: Idite na <a href="%1">Administriraj CiviCRM&raquo; Komunikacije &raquo; OD email adrese</a> da dodate ili uredite opšte email adrese. Email adrese koje se koriste moraju imati važeći mail nalog kod vašeg email provajdera.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit SMS Provider.
sr_RS@latin: Idite na <a href='%1'>Administriraj CiviCRM &raquo; Podešavanja sistema &raquo; SMS provajderi</a> da biste dodali ili editovali SMS provajdera.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit the provider. Make sure these Providers are valid.
sr_RS@latin: Idite na <a href='%1'>Administriraj CiviCRM &raquo; Podešavanja sistema &raquo; SMS provajderi</a> da biste dodali ili uredili SMS provajdera. Proverite da li su ovo važeći provajderi.

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Label Formats</a></strong> to add or edit labels or set the default label format.
sr_RS@latin: Idite na strong><a href="%1">Administriraj CiviCRM &raquo; Komunikacije &raquo; Formati oznaka</a></strong> da biste dodali ili uredili formate ili podesili podrazumevani format.

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Print Page (PDF) Formats</a></strong> to add or edit formats or set the default format.
sr_RS@latin: Idite na strong><a href="%1">Administriraj CiviCRM &raquo; Komunikacije &raquo; Odštampaj stranu (PDF) formata</a></strong> da biste dodali ili uredili formate ili podesili podrazumevani format.

en: Go to a web page where you can make your payment online
sr_RS@latin: Idite na veb stranu gde možete izvršiti uplatu onlajn

en: Go to contact summary
sr_RS@latin: Idi na kratak pregled kontakta

en: Go to your page
sr_RS@latin: Idite na vašu stranicu

en: Goal
sr_RS@latin: Cilj

en: Goal Amount
sr_RS@latin: Ciljani iznos

en: Goal Amount should be a numeric value
sr_RS@latin: Ciljani iznos mora biti numerička vrednost

en: Goal Amount should be a numeric value greater than zero.
sr_RS@latin: Ciljani iznos mora biti numerička vrednost veća od nule.

en: Goal Revenue
sr_RS@latin: Ciljani prihod

en: Goal Total
sr_RS@latin: Cilj - ukupno

en: Goes through contact records and updates email and postal greetings, or addressee value
sr_RS@latin: Prolazi zapise o kontaktima i ažurira email i poštanske pozdrave ili vrednosti za primaoce

en: Government Entity
sr_RS@latin: Entitet vlade

en: Grace
sr_RS@latin: Mirovanje

en: Grand Total
sr_RS@latin: Konačan zbir

en: Grant Application Received Date is NULL
sr_RS@latin: Datum prijema aplikacije za grant je nepostojeći

en: Grant Currency
sr_RS@latin: Valuta granta

en: Grant Decision
sr_RS@latin: Odluka o grantu

en: Grant Decision Date
sr_RS@latin: Datum odlučivanja o grantu

en: Grant Decision Date is NULL
sr_RS@latin: Datum odlučivanja o grantu je nepostojeći

en: Grant Due Date
sr_RS@latin: Grant - krajnji rok

en: Grant Due Date is NULL
sr_RS@latin: Krajnji rok granta je nepostojeći

en: Grant ID
sr_RS@latin: ID granta

en: Grant Money Transfer Date is NULL
sr_RS@latin: Datum transfera novca granta je nepostojeći

en: Grant Money transfer date
sr_RS@latin: Datum transfera novca granta

en: Grant Note
sr_RS@latin: Grant beleške

en: Grant Rationale
sr_RS@latin: Obrazloženje granta

en: Grant Report (Detail)
sr_RS@latin: Izveštaj o grantu (detaljni)

en: Grant Report (Statistics)
sr_RS@latin: Izveštaj o grantu (statistike)

en: Grant Report Detail
sr_RS@latin: Detalji izveštaja o grantu

en: Grant Report Due
sr_RS@latin: Rok za izveštaj o grantu

en: Grant Report Received
sr_RS@latin: Izveštaj o grantu primljen

en: Grant Report Received = %1
sr_RS@latin: Izveštaj o grantu primljen = %1

en: Grant Report Received?
sr_RS@latin: Primljen izveštaj o grantu?

en: Grant Reports Received
sr_RS@latin: Grant izveštaja primljeno

en: Grant Requests Received
sr_RS@latin: Primljeno zahteva za grant

en: Grant Status
sr_RS@latin: Status granta

en: Grant Status(s)
sr_RS@latin: Status(i) granta

en: Grant Type
sr_RS@latin: Tip granta

en: Grant Type(s)
sr_RS@latin: Tip(ovi) granta

en: Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions.
sr_RS@latin: Obezbedi pristup CiviCRM komponentama i ostalim CiviCRM dozvolama.

en: Grant report received
sr_RS@latin: Izvštaj o grantu primljen

en: Grant status
sr_RS@latin: Status granta

en: Granted
sr_RS@latin: Grantovano

en: Grants
sr_RS@latin: Grantovi

en: Grants Awarded
sr_RS@latin: Grantova dodeljeno

en: Grants Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled grantova

en: Greek, Modern
sr_RS@latin: Grčki jezik, savremeni

en: Greeting
sr_RS@latin: Pozdrav

en: Greeting %1 %2
sr_RS@latin: Pozdrav %1 %2

en: Group
sr_RS@latin: Grupa

en: Group '%1' already exists.
sr_RS@latin: Grupa '%1' već postoji.

en: Group - add contacts
sr_RS@latin: Grupa - dodaj kontakte

en: Group - create smart group
sr_RS@latin: Grupa - kreiraj smart grupu

en: Group - remove contacts
sr_RS@latin: Grupa - ukloni kontakte

en: Group - update smart group
sr_RS@latin: Grupa - ažuriraj smart grupu

en: Group Cache Date
sr_RS@latin: Datum keširanja grupe

en: Group Children
sr_RS@latin: Podeđeni grupi

en: Group Contact Cache ID
sr_RS@latin: ID keša kontakta grupe

en: Group Contact ID
sr_RS@latin: ID grupnog kontakta

en: Group Contact Status
sr_RS@latin: Status grupnog kontakta

en: Group Contacts
sr_RS@latin: Grupisani kontakti

en: Group Deleted
sr_RS@latin: Grupa obrisana

en: Group Description
sr_RS@latin: Opis grupe

en: Group Enabled
sr_RS@latin: Grupa uključena

en: Group ID
sr_RS@latin: ID Grupe

en: Group Listings
sr_RS@latin: Listing grupa

en: Group Membership Action
sr_RS@latin: Akcija grupnog članstva

en: Group Membership Action Date
sr_RS@latin: Datum akcije grupnog članstva

en: Group Membership History ID
sr_RS@latin: ID istorije članstva grupe

en: Group Membership Status
sr_RS@latin: Status grupnog članstva

en: Group Membership Tracking
sr_RS@latin: Praćenje grupnog članstva

en: Group Name
sr_RS@latin: Ime grupe

en: Group Name:
sr_RS@latin: Ime grupe:

en: Group Nesting
sr_RS@latin: Ugnježđivanje grupe

en: Group Nesting ID
sr_RS@latin: ID ugnježđivanja grupe

en: Group Options
sr_RS@latin: Opcije za grupu

en: Group Organization
sr_RS@latin: Organizacija grupe

en: Group Organization ID
sr_RS@latin: ID Organizacije grupe

en: Group Parents
sr_RS@latin: Nadređeni grupi

en: Group Payment Deleted
sr_RS@latin: Grupno plaćanje obrisano

en: Group Percentage
sr_RS@latin: Grupni procenat

en: Group Saved
sr_RS@latin: Grupa sačuvana

en: Group Search
sr_RS@latin: Pretraga grupe

en: Group Settings: %1
sr_RS@latin: Podešavanja grupe: %1

en: Group Source
sr_RS@latin: Izvor grupe

en: Group Status
sr_RS@latin: Status grupe

en: Group Status %1
sr_RS@latin: Status grupe %1

en: Group Title
sr_RS@latin: Naslov grupe

en: Group Type
sr_RS@latin: Tip grupe

en: Group Type(s)
sr_RS@latin: Tip(ovi) grupe

en: Group Types
sr_RS@latin: Tipovi grupa

en: Group Visibility
sr_RS@latin: Vidljivost grupe

en: Group Visibility Setting
sr_RS@latin: Podešavanja vidljivosti grupe

en: Group Where Clause
sr_RS@latin: Grupiši izraz Gde

en: Group by
sr_RS@latin: Grupiši po

en: Group by columns
sr_RS@latin: Grupiši po kolonama

en: Group contributions by
sr_RS@latin: Grupne donacije

en: Group is Hidden
sr_RS@latin: Grupa je sakrivena

en: Group is Reserved
sr_RS@latin: Grupa je rezervisana

en: Group is empty.
sr_RS@latin: Grupa je prazna.

en: Group type filtering uses <strong>AND</strong> logic. If you check both 'Mailing List' and 'Access Control' types - only groups which have both types assigned will be returned.
sr_RS@latin: Filtriranje tipa grupe koristi <strong>AND</strong> logiku. Ako proverite tipove 'Mailing lista' i 'Kontrola pristupa, biće vraćene samo grupe koje imaju oba tipa dodeljena.

en: Group(s)
sr_RS@latin: Grupa(grupe)

en: Group(s) %1 %2
sr_RS@latin: Grupa(grupe) %1 %2

en: Grouping(s)
sr_RS@latin: Grupisanje(Grupisanja)

en: Groups
sr_RS@latin: Grupe

en: Groups Included in Mailing
sr_RS@latin: Grupe uključene u mailing

en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc.
sr_RS@latin: Grupe i ukupne vrednosti donacija po kriterijumima koji uključuju kontakte, vremenski period, finansijski tip, lokaciju donatora, itd.

en: Groups and totals pledges by criteria including contact, time period, pledge status, location, etc.
sr_RS@latin: Grupe i ukupne vrednosti obaveza po kriterijumima koji uključuju kontakte, vremenski period, status obaveze, lokaciju donatora, itd.

en: Groups of contacts which are used for <strong>access control</strong> must be assigned that type.
sr_RS@latin: Grupe kontakata koje se koriste za <strong>kontrolu pristupa</strong> moraju imati dodeljen ovaj tip.

en: Groups which are used as mailing lists should be assigned the 'Mailing List' type.
sr_RS@latin: Tip grupa koje se koriste kao mailing liste treba da bude 'Mailing lista'.

en: Guarani­
sr_RS@latin: Gvarani jezik

en: Guess client's feelings and needs.
sr_RS@latin: Pretpostavite koja su osećanja i potrebe klijenta.

en: Gujarati
sr_RS@latin: Gudžarati jezik

en: HONOR ROLL
sr_RS@latin: Spisak zaslužnih

en: HTML Form Snippet for this Profile
sr_RS@latin: HTML Form Snippet za ovaj profil

en: HTML Format
sr_RS@latin: HTML format

en: HTML Message
sr_RS@latin: HTML poruka

en: HTML formatted signature for the email.
sr_RS@latin: HTML potpis za email

en: HTML listing of current and future public events.
sr_RS@latin: HTML listing sadašnjih i budućih javnih događaja.

en: HTML mailing message
sr_RS@latin: HTML mailing poruke

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently - so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
sr_RS@latin: HTML poruke su vizuelno bogatije, dozvoljavaju ubacivanje slika i mogu biti čitljiviije ukoliko imate uključene linkove ka vebsajtu. Različiti programi tumače HTML na drugačije načine - koristite ovu opciju oprezno osim u slučaju da imate šablon formata poruke koji je testiran sa različitim email programima, kako za desktop tako za web.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently, so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
sr_RS@latin: HTML poruke su vizuelno bogatije, dozvoljavaju ubacivanje slika i mogu biti čitljiviije ukoliko imate uključene linkove ka vebsajtu. Različiti programi tumače HTML na drugačije načine - koristite ovu opciju oprezno osim u slučaju da imate šablon formata poruke koji je testiran sa različitim email programima, kako za desktop tako za web.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, you can also configure a simple sms.
sr_RS@latin: HTML poruke su vizuelno bogatije, dozvoljavaju ubacivanje slika i mogu biti čitljiviije ukoliko imate uključene linkove ka vebsajtu. Međutim, možete i podesiti običan sms.

en: HTTP request timeout
sr_RS@latin: Vreme predviđeno za HTTP zahtev

en: HTTPS is not set up on this machine
sr_RS@latin: HTTPS nije podešen na ovoj mašini

en: Haitian; Haitian Creole
sr_RS@latin: Haićanski jezik; haićanski kreolski jezik

en: Hanging Badge 3-3/4" x 4-3"/4
sr_RS@latin: Viseći bedž 3-3/4" x 4-3"/4

en: Has a Followup Activity?
sr_RS@latin: Ima propratnu aktivnost?

en: Has the contact opted out from receiving all bulk email from the organization or site domain?
sr_RS@latin: Da li se kontakt odlučio da ne prima masovne mejlove od određene organizacije ili domena sajta?

en: Has this contact been deleted?
sr_RS@latin: Da li je kontakt obrisan?

en: Has this contact opted out of bulk mail?
sr_RS@latin: Da li se kontakt isključio iz grupne pošte?

en: Has this event been made active?
sr_RS@latin: Da li je ovaj događaj aktivan?

en: Has this event been made public?
sr_RS@latin: Da li je ovo javni događaj?

en: Hashed Mailing URL's
sr_RS@latin: Hešovani mailing URL

en: Hausa
sr_RS@latin: Hausa jezik

en: Have you registered this site at CiviCRM.org? If not, please help strengthen the CiviCRM ecosystem by taking a few minutes to <a %1>fill out the site registration form</a>. The information collected will help us prioritize improvements, target our communications and build the community. If you have a technical role for this site, be sure to check Keep in Touch to receive technical updates (a low volume mailing list).
sr_RS@latin: Da li ste registrovali ovaj sajt na CiviCRM.org? Ako ne, pomozite da ojačamo CiviCRM ekosistem tako što ćete izdvojiti par minuta da <a %1> popunite formular za registraciju</a>. Prikupljene informacije će nam pomoći da uskladimo poboljšanja prema prioritetima, obezbedimo fokus za komunikaciju i izgradimo zajednicu. Ukoliko ste član tehničkog osoblja koje održava ovaj sajt, kliknite na Keep in Touch kako biste redovno dobijali najažurnije tehničke podatke (mala mailing lista).

en: Have you registered this site at CiviCRM.org? If not, please help strengthen the CiviCRM ecosystem by taking a few minutes to <a href="%1" target="_blank">fill out the site registration form</a>. The information collected will help us prioritize improvements, target our communications and build the community. If you have a technical role for this site, be sure to check "Keep in Touch" to receive technical updates (a low volume mailing list).
sr_RS@latin: Da li ste registrovali ovaj sajt na CiviCRM.org? Ako ne, pomozite da ojačamo CiviCRM ekosistem tako što ćete izdvojiti par minuta da <a %1> popunite formular za registraciju</a>. Prikupljene informacije će nam pomoći da uskladimo poboljšanja prema prioritetima, obezbedimo fokus za komunikaciju i izgradimo zajednicu. Ukoliko ste član tehničkog osoblja koje održava ovaj sajt, kliknite na Keep in Touch kako biste redovno dobijali najažurnije tehničke podatke (mala mailing lista).

en: Head of Household for
sr_RS@latin: Glava domaćinstva za

en: Head of Household is
sr_RS@latin: Glava domaćinstva je

en: Head of household.
sr_RS@latin: Glava domaćinstva.

en: Header
sr_RS@latin: Zaglavlje

en: Header Financial Account?
sr_RS@latin: Finansijski nalog u zaglavlju?

en: Header and Footer
sr_RS@latin: Zaglavlje i podnožje

en: Headers
sr_RS@latin: Zaglavlja

en: Health Services Coordinator
sr_RS@latin: Koordinator zdravstvenih usluga

en: Health Services Coordinator is
sr_RS@latin: Koodrinator zdravstvenih usluga je

en: Hebrew (modern)
sr_RS@latin: Hebrejski jezik; jevrejski jezik (savremeni)

en: Height (rows)
sr_RS@latin: Visina (redovi)

en: Hello
sr_RS@latin: Zdravo

en: Help
sr_RS@latin: Pomoć

en: Help Description
sr_RS@latin: Pomoćni opis

en: Help Post
sr_RS@latin: Pomoć iza polja

en: Help Post-Form
sr_RS@latin: Pomoć iza formulara

en: Help Pre
sr_RS@latin: Pomoć ispred polja

en: Help Pre-Form
sr_RS@latin: Pomoć ispred formulara

en: Help Text
sr_RS@latin: Pomoć tekst

en: Help homeless individuals obtain temporary and long-term housing
sr_RS@latin: Pomozite beskućnicima da dobiju privremeni ili dugotrajni smeštaj

en: Help spread the word
sr_RS@latin: Podelite sa prijateljima

en: Help us spread the word about this event. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you're attending. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
sr_RS@latin: Pomozite nam da širimo vest o ovom događaju. Upotrebite prostor ispod da personalizujete svoju email poruku - recite svojim prijateljima da ćete prisustvovati događaju. Zatim popunite ime(na) i email adresu(e) i kliknite na 'Pošalji svoju poruku'.

en: Help us spread the word and leverage the power of your contribution by telling your friends. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you support us. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
sr_RS@latin: Pomozite nam da upotrebimo moć vašeg doprinosa i proširimo priču tako što ćete je podeliti sa svojim prijateljima. Upotrebite prostor ispod da personalizujete svoju email poruku - recite svojim prijateljima da ćete prisustvovati događaju. Zatim popunite ime(na) i email adresu(e) i kliknite na 'Pošalji svoju poruku'.

en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
sr_RS@latin: Pomaže pri analizi prihoda ostvarenih tokom događaja. Izveštaj može da uključuje tip učesnika, status i metod plaćanja.

en: Herero
sr_RS@latin: Herero jezik

en: Hidden
sr_RS@latin: Sakriveno

en: Hidden permanently
sr_RS@latin: Sakrij permanentno

en: Hidden until %1
sr_RS@latin: Sakriveno do %1

en: Hide
sr_RS@latin: Sakrij

en: Hide Breadcrumb?
sr_RS@latin: Sakriti putanju?

en: Hide Country in Mailing Labels when same as domain country
sr_RS@latin: Sakrij zemlju u mejl etiketama kada je ista kao i zemlja domena

en: Hide Smart Groups
sr_RS@latin: Sakrij smart grupe

en: Hide comments for this note.
sr_RS@latin: Sakrij komentare za ovu belešku.

en: High-value supporter of our organization.
sr_RS@latin: Pristalica sa visokim donacijama za našu organizaciju.

en: Hiri Motu
sr_RS@latin: Hiri motu jezik

en: Hold Date
sr_RS@latin: Datum zadržavanja

en: Hold Threshold
sr_RS@latin: Granična vrednost zadržavanja

en: Hold date
sr_RS@latin: Datum zadržavanja

en: Hold reset date
sr_RS@latin: Datum reseta zadržavanja

en: Home
sr_RS@latin: Naslovna

en: Home Mobile
sr_RS@latin: Lični mobilni

en: Home Phone
sr_RS@latin: Kućni telefon

en: Homeless Services Coordinator
sr_RS@latin: Koordinator usluga za beskućnike

en: Homeless Services Coordinator is
sr_RS@latin: Koordinator usluga za beskućnike je

en: Homepage Link Color
sr_RS@latin: Boja linka za naslovnu

en: Homepage Url
sr_RS@latin: URL naslovne strane

en: Honor Roll
sr_RS@latin: Spisak zaslužnih

en: Honor Roll Name
sr_RS@latin: Ime za spisak zaslužnih

en: Honor Types
sr_RS@latin: Tipovi zaslužnih

en: Honoree
sr_RS@latin: Primalac donacije

en: Honoree Individual
sr_RS@latin: Pojedinačni primalac donacije

en: Honoree Introductory Message
sr_RS@latin: Uvodna poruka za primaoca donacije

en: Honoree Profile
sr_RS@latin: Profil primaoca donacije

en: Honoree Section Enabled
sr_RS@latin: Odeljak primaoca donacije uključen

en: Honoree Section Title
sr_RS@latin: Naslov odeljka za primaoca donacije

en: Horizontal Spacing
sr_RS@latin: Horizontalni razmak

en: Host
sr_RS@latin: Domaćin

en: Hourly
sr_RS@latin: Svakog sata

en: Household
sr_RS@latin: Domaćinstvo

en: Household Member is
sr_RS@latin: Član domaćinstva je

en: Household Member of
sr_RS@latin: Član domaćinstva

en: Household Name
sr_RS@latin: Ime domaćinstva

en: Household Name and State
sr_RS@latin: Ime domaćinstva i država

en: Household Name.
sr_RS@latin: Ime domaćinstva

en: Household Primary Contact ID
sr_RS@latin: IP pimarnog kontakta domaćinstva

en: Household membership.
sr_RS@latin: Član domaćinstva.

en: Housing Support
sr_RS@latin: Podrška za smeštaj

en: How long should HTTP requests through Guzzle application run for in seconds
sr_RS@latin: Koliko dugo bi trebalo, u sekundama, HTTP zahtevi da se izvršavaju kroz Guzzle aplikaciju

en: How many clients may be associated with a given case? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
sr_RS@latin: Koliko klijenata može biti povezano sa datim predmetom? Obeležite "Podrazumevano" kako bi se učitala podešavanja iz osnovnog "Settings.xml" fajla.)

en: How many items should CiviCRM store in it's "Recently viewed" list.
sr_RS@latin: Koliko bi stavki CiviCRM trebalo da sačuva na listi "Nedavno pregledani"

en: How many people are you registering?
sr_RS@latin: Koliko ljudi registrujete?

en: How many recipients can they send emails to at one time? You may want to limit this to prevent large mail blasts from being sent.
sr_RS@latin: Ka koliko primalaca email može biti poslat odjednom? Možete ograničiti ovo kako bi sprečili slanje velike količine mailova.

en: How many times has theis recurring contribution failed?
sr_RS@latin: Koliko puta ova periodična donacija nije uspela?

en: How often should the contents of this dashlet be automatically refreshed? Users can manually reload by clicking the refresh button on their dashboards.
sr_RS@latin: Koliko često komponente kontrolnte table treba da se automatski učitavaju? Korisnici mogu ručno da učitaju klikom na dugme za osvežavanje na njihovoj kontrolnoj tabli.

en: How should this change affect others in the series?
sr_RS@latin: Kako ova promena treba da utiče na ostale u seriji?

en: How this mail account will be used. Only one box may be used for bounce processing. It will also be used as the envelope email when sending mass mailings.
sr_RS@latin: Kako će se ovaj mail nalog koristiti. Samo jedan nalog se može koristiti za obradu odbijenih mailova. Takođe će se koristiti kao glavni nalog za slanje masovnih mailinga.

en: How to sort activity-types on the "Manage Case" screen? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
sr_RS@latin: Kako sortirati tipove aktivnosti na prikazu "Upravljanje predmetima"? (Obeležite "Podrazumevano" kako bi se učitala podešavanja iz osnovnog "Settings.xml" fajla.)

en: Html Type
sr_RS@latin: Tip HTMLa

en: Hungarian
sr_RS@latin: Mađarski jezik

en: I am contributing on behalf of an organization.
sr_RS@latin: Doniram u ime organizacije.

en: I can't create new databases and the database '%1' doesn't exist.
sr_RS@latin: Ne mogu da kreiram nove baze podataka, a baza podataka '%1' ne postoji.

en: I can't tell what webserver you are running
sr_RS@latin: Nemoguće je odrediti koji vebserver se koristi

en: I pledge to contribute this amount every
sr_RS@latin: Obavezujem se da ću donirati ovaj iznos svakog/svake

en: I pledge to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
sr_RS@latin: Obavezujem se da ću donirati ovaj iznos svakog/svake %1 %2s u %3 rata.

en: I pledge to contribute this amount every %2 for %3 installments.
sr_RS@latin: Obavezujem se da ću donirati ovaj iznos svakog/svake %2 u %3 rata.

en: I want this membership to be renewed automatically every %1 %2(s).
sr_RS@latin: Želim da se ovo članstvo automatski obnavlja svakog/e %1 %2(s).

en: I want to
sr_RS@latin: želim da

en: I want to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
sr_RS@latin: Želim da doniram ovaj iznos svakog/svake %1 %2s u %3 rata.

en: I want to contribute this amount every %1 %2s.
sr_RS@latin: Želim da doniram ovaj iznos svakog/svake %1 %2s.

en: I want to contribute this amount every %1 for %2 installments.
sr_RS@latin: Želim da doniram ovaj iznos svakog/svake %1 u %2 rata.

en: I want to contribute this amount every %1.
sr_RS@latin: Želim da doniram sledeći iznos svakog/e %1.

en: I want to make a one-time contribution
sr_RS@latin: Jednokratna donacija

en: I will send payment by check
sr_RS@latin: Uplata čekom

en: ICalendar Downloads and Feeds
sr_RS@latin: Icalendar feed i preuzimanje

en: ID of the ACL or ACL group being granted/revoked
sr_RS@latin: ID od ACL ili ACL grupe koja je grantovana/povučena

en: ID of the Organization Contact
sr_RS@latin: ID kontakta organizacije

en: ID of the child group
sr_RS@latin: ID podređene grupe

en: ID of the group
sr_RS@latin: ID grupe

en: ID of the group/contact object being joined
sr_RS@latin: ID grupe/kontakta koji se dodaje

en: ID of the object possessing this ACL
sr_RS@latin: ID objekta koji poseduje ovaj ACL

en: ID of the parent group
sr_RS@latin: ID nadređene grupe

en: ID of the priority given to this activity. Foreign key to civicrm_option_value.
sr_RS@latin: ID prioriteta koji je dodeljen ovoj aktivnosti. Strani ključ ka civicrm_option_value.

en: ID of the status this activity is currently in. Foreign key to civicrm_option_value.
sr_RS@latin: ID statusa u kome se trenutno nalazi ova aktivnost. Strani ključ ka civicrm_option_value.

en: IDs of the child(ren)
sr_RS@latin: ID deteta/dece

en: IDs of the parent(s)
sr_RS@latin: ID roditelja

en: IM Location
sr_RS@latin: IM lokacija

en: IM Location Type
sr_RS@latin: IM Tip lokacije

en: IM Provider
sr_RS@latin: IM provajder

en: IM Screen Name
sr_RS@latin: IM ime

en: IM Type
sr_RS@latin: IM tip

en: IM provider ID
sr_RS@latin: ID IM provajdera

en: IMPORTANT
sr_RS@latin: VAŽNO

en: IMPORTANT: Keep in mind that this message will be included in ALL of the following types of receipts related to this online contribution page
sr_RS@latin: VAŽNO: Imajte na umu da će se ova poruka nalaziti na SVIM sledećim tipovima potvrda u vezi sa ovom stranicom za online donacije.

en: IMPORTANT: Replacements are case-sensitive whether 'Exact Match' is checked or not.
sr_RS@latin: VAŽNO: Zamene razlikuju mala i velika slova, bez obzira na to da li je 'Apsolutno poklapanje' štiklirano ili nije.

en: IMPORTANT: The Drupal permissions for 'access all custom data' and 'profile listings and forms' override and disable specific ACL settings for custom field groups and profiles respectively. Do not enable those Drupal permissions for a Drupal role if you want to use CiviCRM ACL's to control access.
sr_RS@latin: Važno: Drupal dozvole za 'pristup svim korisničkim/sopstvenim podacima' i 'listinzima profila i formulara' će redefinisati i isključiti određena ACL podešavanja za grupe korisničkih/sopstvenih polja i odgovarajuće profile. Ukoliko želite da koristite ACLove CiviCRMa da kontrolišete pristup, nemojte uključivati ove Drupal dozvole za Drupal ulogu.

en: IMPORTANT: This page does NOT control credit card/payment method choices for sites and/or contributors using the PayPal Express service (e.g. where billing information is collected on the Payment Processor's website).
sr_RS@latin: VAŽNO: Ova stranica NE kontroliše izbor metoda plaćanja/kreditnih kartica za sajtove ili/i donacije koji koriste PayPal Express uslugu (npr. gde se informacije o naplati prikupljaju na vebsajtu procesora uplata).

en: IMPORTANT: You must enable a Mapping Provider in order to use the Proximity Search feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
sr_RS@latin: Morate podesiti maping provajdera pre korišćenja pretrage po blizini (Administracija  > Sistemska podešavanja > Mapiranje i Geokoding)

en: INCLUDE Recipients of These Message(s)
sr_RS@latin: UKLJUČI primaoce ovog(ih) poruka

en: INVOICE
sr_RS@latin: PROFAKTURA

en: IP Address
sr_RS@latin: IP adresa

en: ISO Code
sr_RS@latin: ISO šifra

en: Icelandic
sr_RS@latin: Islandski jezik

en: Icon
sr_RS@latin: Ikona

en: Ido
sr_RS@latin: Ido jezik

en: If "Also include" or "Limit to" are selected, you must specify at least one %1
sr_RS@latin: Ukoliko je "Uključi i" ili "Ograniči na" uključeno, morate odrediti barem jedan %1

en: If CiviCRM's membership end-date is different from when the payment processor will next collect a payment, various problems can occur. Members may experience a gap in their membership, and the renewal date may get changed from what is manually entered. Use care when modifying the End Date value, and check the associated recurring payment in your payment processor system so they always match.
sr_RS@latin: Ukoliko se datum završetka članstva razlikuje od datuma sledeće naplate koju će izvršiti procesor uplate, može doći do raznih problema. Može doći do prekida članstva, a datum obnove članstva se može promeniti u odnosu na datum koji ste ručno uneli. Postupajte pažljivo kada menjate vrednost Datuma završetka i proverite povezanu periodičnu uplatu u sistemu vašeg procesora uplate, tako da se uvek poklapaju.

en: If Unused
sr_RS@latin: ukoliko se ne koristi

en: If Yes, the initial session language will be set by the CMS, which can later be changed if using the CiviCRM language switcher.
sr_RS@latin: Ukoliko je obeleženo Da, jezik inicijalne sesije če biti podešen od strane CMS-a, ovo se kasnije može promeniti uz pomoć CiviCRM dugmeta za promenu jezika.

en: If a contact in the import file appears to be a duplicate of an existing CiviCRM contact...
sr_RS@latin: Ukoliko je kontakt iz fajla za import prepoznat kao duplikat postojećeg CiviCRM kontakta...

en: If a membership type is selected, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this blank if you are using this for non-membership options (e.g. magazine subscription).
sr_RS@latin: Ukoliko je odabran tip članstva, članstvo će biti kreirano ili obnovljeno kada korisnik izabere ovu opciju. Ostavite prazno ako je koristite za opcije nevezane za ćlanstvo (npr. pretplata na magazin).

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a> OR <a href='%2'>submit a credit card payment</a>.
sr_RS@latin: Ukoliko je sada poslednji rok za uplatu, možete zabeležiti uplatu <a href='%1'>čekom, elektronskim transferom ili keš uplatu za ovu obavezu</a> ILI <a href='%2'>uplatu kreditnom karticom</a>.

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a>.
sr_RS@latin: Ukoliko je sada poslednji rok za uplatu, možete zabeležiti uplatu <a href='%1'>čekom, elektronskim transferom ili keš uplatu za ovu obavezu</a>

en: If a recipient replies to this mailing, forward the reply to the FROM Email address specified for the mailing.
sr_RS@latin: Ukoliko primalac odgovori na ovaj mailing, prosledi odgovor na OD adresu sa koje je mailing stigao.

en: If a recipient replies to this mailing, send an automated reply using the selected message.
sr_RS@latin: Ukoliko primalac odgovori na ovaj mailing, pošalji automatski odgovor koristeći odabranu poruku.

en: If all records in the file belong to the same subtype, then select that subtype from the "Subtype" field. All records will be automatically assigned to that subtype. In this case you do NOT need to include a Subtype column in the file.
sr_RS@latin: Ukoliko svi zapisi u fajlu pripadaju istom podtipu, izaberite taj podtip u "Podtip" polju. Svim zapisima će automatski biti dodeljen izabrani podtip. U ovom slučaju NE MORATE unositi kolonu sa podtipom u fajl.

en: If checked, an administrator will need to approve new personal campaign pages before they are available to the public. We recommend using the "Notify Email" feature if you are requiring approval to ensure that the appropriate staff person is informed when a new Personal Campaign page is 'Waiting Review'.
sr_RS@latin: Ukoliko je štiklirano, administrator će morati da odobri nove stranice lične kampanje pre nego što postanu dostupne javnosti. Preporučujemo korišćenje funkcionalnosti "Obavesti emailom" ukoliko je potrebno odobrenje, kako bi odgovarajući član tima bio obvešten kada nova stranica lične kampanje 'Čeka odobrenje'.

en: If checked, mailings will default to tracking replies using VERP-ed Reply-To.
sr_RS@latin: Ukoliko je obeleženo, mejling će prema predefinisanom pratiti odgovore preko VERP-ed Reply-To

en: If checked, user must signup for one of the displayed membership options before continuing.
sr_RS@latin: Ukoliko je ova opcija štiklirana, korisnik se mora prijaviti za jednu od prikazanih opcija članstva pre nego što nastavi

en: If checked, users can view but not edit this field.
sr_RS@latin: Ukoliko je ova opcija čekirana, korisnici mogu da vide, ali ne i da uređuju ovo polje.

en: If defined, contact_a in a relationship of this type must be a specific contact_type.
sr_RS@latin: Ako je definisan, contact_a u vezi ovog tipa mora biti specifičan contact_type.

en: If defined, contact_b in a relationship of this type must be a specific contact_type.
sr_RS@latin: Ako je definisan, contact_b u vezi ovog tipa mora biti specifičan contact_type.

en: If disabled, CiviCRM will not automatically dismiss any alerts after 10 seconds.
sr_RS@latin: Ako je opcija isključena, CiviCRM neće automatski isključiti upozorenja posle 10 sekundi.

en: If disabled, outbound web-service requests will allow unverified, insecure HTTPS connections
sr_RS@latin: Ukoliko je isključeno, zahtevi odlaznog veb-servisa, će dozvoliti neverifikovane i nebezbedne HTTPS konekcije (tj. veze)

en: If enabled, CiviCRM sends PDF receipt as an attachment during event signup or online contribution.
sr_RS@latin: Ukoliko je ova stavka uključena, CiviCRM šalje priznanicu u PDF formatu kao prilog tokom prijave za događaj ili onlajn donacije.

en: If enabled, CiviCRM will allow users to submit profiles from external sites. This is disabled by default to limit abuse.
sr_RS@latin: Ako su uključena, CiviCRM će dozvoliti korisnicima da prosleđuju profile sa spoljnih sajtova. Ovo je podrazumevano isključeno da bi se ograničila zloupotreba.

en: If enabled, CiviCRM will display pop-up notifications (no more than once per day) for security and misconfiguration issues identified in the system check.
sr_RS@latin: Ukoliko je uključeno, CiviCRM će prikazivati pop-up obaveštenja (ne više od jednom dnevno) o bezbednosti i lošim podešavanjima koja su identifikovana tokom provere sistema.

en: If enabled, CiviCRM will permit submissions from external sites to profiles. This is disabled by default to limit abuse.
sr_RS@latin: Ukoliko je uključeno CiviCrm će dozvoliti podnošenje (upisivanje) sa spoljašnjih instanci u profile. Ova funkcionalnost je prema predefinisanim podešavanjima isključena kako bi se sprečile zloupotrebe.

en: If enabled, a Map link is included on the profile listings rows and detail screens for any contacts whose records include sufficient location data for your mapping provider.
sr_RS@latin: Ako je omogućeno, link mape biće obuhvaćen u redovima listinga profila i na ekranima sa detaljima za sve kontakte čiji zapisi sadrže dovoljno podataka o lokaciji za vašeg dobavljača mapiranja.

en: If enabled, a randomized hash key will be used to reference the mailing URL in the mailing.viewUrl token, instead of the mailing ID.
sr_RS@latin: Ukoliko je uključeno, nasumični hash ključ će biti korišćen kao referenca za URL mejlinga u tokenu - mailing.viewURL - umesto mejling ID-ija.

en: If enabled, all actions will be logged with a complete record of changes.
sr_RS@latin: Ukoliko je ova opcija uključena, sve akcije će biti logovane sa kompletnim zapisom izmena.

en: If enabled, contacts with the permission to edit a related contact will inherit that contact's permission to edit other related contacts
sr_RS@latin: Ukoliko je uključeno, kontakti koji imaju dozvolu da menjaju (edituju) kontak sa kojim su u odnosu, naslediće i dozvole za editovaje, koje poseduje taj kontakt prema kontaktima sa kojima je u odnosu.

en: If enabled, deleted contacts will be moved to trash (instead of being destroyed). Users with the proper permission are able to search for the deleted contacts and restore them (or delete permanently).
sr_RS@latin: Ukoliko je uključeno, izbrisani kontakti će biti premešteni u kantu za smeće (umesto što će biti permanentno izbrisani). Korisnik sa odgovarajućim dozvolama će imati mogućnost da pretraži i izbrisane kontakte ali i da ih povrati (ili da ih izbriše permanentno).

en: If enabled, inbound HTTP requests for sensitive pages will be redirected to HTTPS.
sr_RS@latin: Ukoliko je uključeno, dolazni HTTP zahtevi za osetljive stranice će biti preusmeravani na HTTPS.

en: If enabled, then CMS email id will be synchronised with CiviCRM contacts's primary email.
sr_RS@latin: Ukoliko je uključeno, CMS email će biti sinhronizovan sa primarnim emailom kontakta u CiviCRM - u.

en: If import files are NOT encoded as UTF-8, specify an alternate character encoding for these files. The default of <strong>Windows-1252</strong> will work for Excel-created .CSV files on many computers.
sr_RS@latin: Ukoliko fajlovi za import NISU kodirani kao UTF-8, odredite drugu vrstu kodiranja za ove fajlove. Podrazmevano <strong>Windows-1252</strong> će raditi za .CSV fajlove kreirane u Excel-u na većini računara.

en: If import files are NOT encoded as UTF-8, specify an alternate character encoding for these files. The default of Windows-1252 will work for Excel-created .CSV files on many computers.
sr_RS@latin: Ukoliko importujete fajlove koji NISU enkodirani kao UTF-8, specificirajte alternativni način enkodiranja ovih fajlova. Na većini računara će raditi predefinisani Windows-1252 .CSV fajlovi kreirani u Ekselu.

en: If individual contacts are separately modified, added, or removed, then the final list may change.
sr_RS@latin: Ukoliko se pojedinačni konkatki menjaju, dodaju ili brišu, konačna lista će se može promeniti.

en: If reserved, only users with 'administer reserved groups' permission can disable, delete, or change settings for this group. The reserved flag does NOT affect users ability to add or remove contacts from a group.
sr_RS@latin: Ukoliko je grupa rezervisana, samo korisnici sa dozvolom za 'administraciju rezervisanih grupa' mogu da isključe, obrišu ili promene podešavanja ove grupe. Rezervisano markiranje NE utiče na mogućnost korisnika da dodaju ili uklanjaju kontakte iz grupe.

en: If reserved, only users with 'administer reserved reports' permission can modify this report instance.
sr_RS@latin: Ukoliko je rezervisan, samo korisnici sa dozvolom 'administracija rezervisanih izveštaja' mogu modifikovati ovaj izveštaj.

en: If set to Yes, this report will appear in the My Reports section of the reports listing page and will only be visible by you.
sr_RS@latin: Ukoliko je ova opcija podešena na Da, ovaj izveštaj će se prikazivati u sekciji Moji izveštaji stranice listinga izveštaja i biće vidljiv samo vama.

en: If set, CiviCRM will use this setting as the base url.
sr_RS@latin: Ukoliko je podešeno, CiviCrm će koristiti ovo podešavanje kao osnovni url.

en: If set, new contacts that are created when signing a petition are assigned a tag of this name.
sr_RS@latin: Ukoliko je podešen, novi kontakti kreirani prilikop potpisivanja peticije dobijaju tag sa ovim imenom.

en: If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
sr_RS@latin: Ukoliko se oslobodi mesto, dobićete email sa linkom ka veb stranici gde možete završiti vašu registraciju.

en: If the 'Email Verification' option is enabled, users will receive a welcome email from Drupal with login information. Otherwise they will select a Password inline, and if administrator approval is not required they will be automatically logged in as soon as the transaction is completed.
sr_RS@latin: Ukoliko je opcija za 'Potvrdu emaila' uključena, korisnici će dobiti email dobrodošlice od Drupal-a sa informacijama za pristup. U suprotnom će odabrati lozinku, i, ukoliko odobrenje administratora nije neophodno, čim transakcija bude izvršena biće automatski ulogovani.

en: If the contact you were trying to add is listed below, click their name to view or edit their record
sr_RS@latin: Ukoliko je kontakt koji pokušavate da dodate izlistan ispod, kliknite na njihovo ime da pregledate ili uredite njihov zapis

en: If the form is submitted with errors (i.e. required field not completed...) - the default behavior is to display the errors within the 'built-in' profile form. You can override this behavior - specifying your own error page - by adding a hidden <strong>errorURL</strong> input field.
sr_RS@latin: Ukoliko je formular poslat sa greškama (npr. obavezno polje nije popunjeno...) - podrazumevano ponašanje je da se greške prikažu u 'ugrađenom' formularu profila. Ovo ponašanje možete redefinisati tako što ćete odrediti sopstvenu stranicu sa greškom - tako što ćete dodati skriveno polje gde se nalazi <strong>URL sa greškom</strong>.

en: If the page 'Separate Membership Payment' is NOT enabled AND the Contribution Amount is enabled so that user's can opt to give more than the minimum membership fee - then the display looks like this:
sr_RS@latin: Ako stranica 'Zasebno plaćanje članstva' NIJE omogućena, A Iznos donacije je omogućen tako da korisnici mogu da se odluče da daju više od minimalnog iznosa članarine, prikaz će u tom slučaju izgledati ovako:

en: If the page is configured with 'Separate Membership Payment' enabled - then just the fee amount is displayed:
sr_RS@latin: Ukoliko je na stranici uključena 'Zasebna uplata članarine' - prikazuje se samo iznos cene:

en: If the web page you are pasting the snippet code to is hosted in a different domain from your CiviCRM site, you may NOT be able to include Country and State fields in the form (the script which dynamically loads the states based on selected country may not be able to execute across domains).
sr_RS@latin: Ako je host veb stranice na koju ste nalepili kôd isečka na drugačijem domenu nego vaš CiviCRM sajt, možda NEĆETE moći da uključite polja Zemlja i Država u formular (skripita koja dinamički učitava države na osnovu izabrane zemlje možda neće moći da izvršava na svim domenima).

en: If they are included in a report as a display column, only the first set of values are shown.
sr_RS@latin: Ako su uključena u iveštaj kao kolona za prikaz, prikazuje se samo prvi set vrednosti.

en: If this campaign has specific start and end dates, embedded widgets will display the link to your Home Page instead of the Contribute button once the campaign is over.
sr_RS@latin: Ukoliko ova kampanja ima specifične datume početka i kraja, ugrađeni vidžeti će prikazivati link ka vašoj naslovnoj strani umesto dugmeta za donacije nakon završetka kampanje.

en: If this group is used in CiviCRM profiles, those fields will be reset.
sr_RS@latin: Ako se grupa koristi u CiviCRM profilima, ova polja će biti resetovana.

en: If this is NOT what you want to do, you can check "Discounts by Signup Date" again.
sr_RS@latin: Ukoliko ovo NIJE ono što želite da uradite, štiklirajte ponovo kućicu "Popusti po datumu prijave".

en: If this is a grant/revoke entry, what table are we granting?
sr_RS@latin: Ako je ovaj unos grant/povlačenje, koju tabelu dodeljujemo?

en: If this is a paid event and you want users to be able to register and pay online, select a payment processor to use.
sr_RS@latin: Ukoliko je ovo događaj koji se naplaćuje i želite da korisnici imaju mogućnost da se registruju i plate onlajn, odaberite procesor uplate koji ćete koristiti.

en: If this is enabled a logged in user can send email from their own email address as well as the configured
      <a href="%1"><strong>FROM Email addresses</strong></a>.  This applies to actions such as send Email, Email invoice.. If this setting
      is disabled then only the system configured FROM Email addresses will be available for selection.
sr_RS@latin: Ako je uključeno, ulogovan korisnik može da pošalje mejl sa sopstvene mejl adrese, kao i sa podešenim mejlom 
    <a href="%1"><strong>Od email adrese</strong></a>. Ovo se odnosi na radnje kao što su slanje mejla, mejl profaktura... ako je ovo podešavanje
    isključeno, onda će samo sistemski izabrana Od mejl adresa biti dostupna za izbor.

en: If this is not your email address, there is no need to do anything. You have <i><b>not</b></i> been added to any mailing lists. If this is your email address and you <i><b>wish to opt out</b></i> please enter your email address below for verification purposes:
sr_RS@latin: Ukoliko ovo nije vaša email adresa, nema potrebe da išta uradite. <i><b>Niste</b></i> dodati ni na jednu mailing listu. Ako je ovo vaša mejl adresa i želite da se<i><b>isključite</b></i>unesite vašu mejl adresu ispod zbog verifikacije:

en: If this is not your email address, there is no need to do anything. You have <i><b>not</b></i> been added to any mailing lists. If this is your email address and you <i><b>wish to unsubscribe</b></i> please enter your email address below for verification purposes:
sr_RS@latin: Ukoliko ovo nije vaša email adresa, nema potrebe da bilo šta uradite. <i><b>Niste</b></i> dodati ni na jednu mailing listu. Ako je ovo vaša email adresa i želite da se<i><b>isključite</b></i>, unesite svoju email adresu ispod zbog verifikacije:

en: If this option is NOT checked and you include a Contribution Amount section, then a single transaction is processed for their contribution amount which must at least cover the selected membership fee.
sr_RS@latin: Ukoliko ova opcija NIJE štiklirana, a uključili ste sekciju o iznosu donacije, biće obrađena samo jedna transakcija za njihov iznos donacije koji najmanje mora da pokrije odabranu cenu članstva.

en: If this option is checked, a "thermometer" showing progress toward your goal will be included on the page.
sr_RS@latin: Ukoliko je ova opcija štiklirana, "termometar" koji prikazuje napredak prema cilju će biti uključen na ovu stranicu.

en: If this option is checked, an "honor roll" will be displayed with the names (or nicknames) of the people who donated through your fundraising page. (Donors will have the option to remain anonymous. Their names will NOT be listed.)
sr_RS@latin: Ukoliko je ova opcija štiklirana, "spisak zaslužnih" sa imenima (ili nadimcima) ljudi će biti prikazan na vašoj stranici za prikupljanje sredstava. (Donatori će imati opciju da ostanu anonimni, i u tom slučaju, njihova imena NEĆE biti objavljena.)

en: If this option is checked, an "honor roll" will be displayed with the names (or nicknames) of the people who supported you. (Donors will have the option to remain anonymous. Their names will NOT be listed.)
sr_RS@latin: Ukoliko je ova opcija štiklirana, "spisak zaslužnih" sa imenima (ili nadimcima) ljudi će biti prikazan na vašoj stranici za prikupljanje sredstava. (Donatori će imati opciju da ostanu anonimni, i u tom slučaju, njihova imena NEĆE biti objavljena.)

en: If this option is checked, you will receive an email notification when people contribute to your campaign.
sr_RS@latin: Ukoliko je ova opcija uključena, dobićete notifikaciju emailom kada ljudi doniraju za vašu kampanju.

en: If this recurring payment uses a processor which has support for integrated cancellation, click "Cancel" on this form, and use the "Cancel Auto-renew Subscription" action (click "more" in the membership listing row).
sr_RS@latin: Ako ova periodična uplata koristi procesor koji podržava integrisano otkazivanje, kliknite na "Otkaži" u ovom formularu i koristite opciju "Otkaži automatsko obnavljanje pretplate" (u redu sa listama članstava, kliknite na "više").

en: If this relationship has start and/or end dates, specify them here.
sr_RS@latin: Ukoliko ova veza ima datume početka i kraja, ovde ih možete uneti.

en: If this remains unresolved, then some important screens may fail to load.
sr_RS@latin: Ukoliko ovo ostane nerešeno, neki važni ekrani neće moći da se prikažu.

en: If you allow users to select a Participant Status by including that field on a profile - only statuses with 'Public' visibility are listed.
sr_RS@latin: Ukoliko dozvolite korisnicima da biraju status učesnika tako što ćete uključiti to polje u profilu - samo statusi sa vidljivošću podešenom na 'Javno' će biti izlistani.

en: If you already have an account <a href='%1'>please login</a> before completing this form.
sr_RS@latin: Ukoliko već imate nalog, <a href='%1'>ulogujte se</a> pre završavanja ovog formulara.

en: If you are INSERTING new contributions, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the contribution to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
sr_RS@latin: Ukoliko unosite nove donacije, moraćete da u vaš fajl uključite i kolonu koja sadrži vrednosti koje se koriste za povezivanje donacija sa postojećim kontaktom. Možete koristiti 'Interni ID kontakta', 'Eksterni ID kontakta' (ukoliko ih koristite u vašim zapisima o kontaktima), ILI svojstvo definisano u vašem Pravilu za pronalaženje duplikata bez nadzora (koje je, prema podrazumevanim podešavanjima, Email adresa).

en: If you are INSERTING new membership records, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the membership to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
sr_RS@latin: Ukoliko unosite nove zapise o članstvu, moraćete da u vaš fajl uključite i kolonu koja sadrži vrednosti koje se koriste za povezivanje članstva sa postojećim kontaktom. Možete koristiti 'Interni ID kontakta', 'Eksterni ID kontakta' (ukoliko ih koristite u vašim zapisima o kontaktima), ILI svojstvo definisano u vašem Pravilu za pronalaženje duplikata bez nadzora (koje je, prema podrazumevanim podešavanjima, Email adresa).

en: If you are INSERTING new participant records, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the event registration to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
sr_RS@latin: Ukoliko unosite nove zapise o članstvu, moraćete da u vaš fajl uključite i kolonu koja sadrži vrednosti koje se koriste za povezivanje registracije za događaj sa postojećim kontaktom. Možete koristiti 'Interni ID kontakta', 'Eksterni ID kontakta' (ukoliko ih koristite u vašim zapisima o kontaktima), ILI svojstvo definisano u vašem Pravilu za pronalaženje duplikata bez nadzora (koje je, prema podrazumevanim podešavanjima, Email adresa).

en: If you are UPDATING existing contributions, you will need to include a unique identifer to match to the existing contribution record. This can be either the CiviCRM-assigned contribution ID, a unique Invoice ID, or a unique Transaction ID.
sr_RS@latin: Ako AŽURIRATE postojeće donacije, moraćete da uključite jedinstveni identifikator koji će se podudarati sa postojećim zapisom donacije. To može da bude ID donacije koji dodeljuje CiviCRM, jedinstveni ID profakture ili jedinstveni ID transakcije.

en: If you are UPDATING existing memberships, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned membership ID to match to the existing membership records.
sr_RS@latin: Ukoliko ažurirate postojeće učesnike, neophodno je da uključite kolonu koja sadrži jedinstveni ID članstva koji dodeljuje CiviCRM koji se slaže sa postojećim zapisom o članstvu.

en: If you are UPDATING existing participants, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned participant ID to match to the existing participant record.
sr_RS@latin: Ukoliko ažurirate postojeće učesnike, neophodno je da uključite kolonu koja sadrži jedinstveni ID učesnika koji dodeljuje CiviCRM koji se slaže sa postojećim zapisom o učesniku.

en: If you are accepting offline payment from this participant, check <strong>Record Payment</strong>. You will be able to fill in the payment information, and optionally send a receipt.
sr_RS@latin: Ukoliko primate oflajn uplate od ovog učesnika, čekirajte <strong>Snimi uplatu</strong>. Moći ćete da popunite informacije o plaćanju i po potrebi pošaljete priznanicu.

en: If you are displaying the search results as contacts, you can modify the columns displayed by creating a Profile containing a different set of contact fields and then selecting that Profile here. For example you may want to include columns for Gender and Date of Birth, while eliminating Country.
sr_RS@latin: Ako rezultate pretrage prikazujete kao kontakte, prikazane kolone možete da izmenite tako što ćete kreirati Profil koji sadrži drugačiji set polja kontakta, a zatim izabrati taj Profil ovde. Na primer, možda ćete želeti da uključite kolone za Pol i Datum rođenja, a da isključite Zemlju.

en: If you are enabling repetition you must indicate the frequency and ending term.
sr_RS@latin: Ako omogućite ponavljanje, morate naznačiti frekvenciju i završni termin.

en: If you are moving participants from "On waitlist" to "Pending from waitlist" status, make sure there are available spaces for the event. An email with a link to confirm their registration will be automatically sent. However, they will only be allowed to complete their registration if the event is not full (e.g. the number of registered participants is less than the maximum number of participants configured for the event).
sr_RS@latin: Ako učesnike premeštate iz statusa "Na listi za čekanje" u status "Na čekanju sa liste za čekanje", uverite se da ima dostupnih mesta za događaj. Email poruka sa linkom za potvrdu registracije biće automatski poslata. Međutim, biće im dozvoljeno da dovrše registaciju samo ako događaj nije popunjen (tj. ako je broj registrovanih učesnika manji od maksimalnog broja učesnika konfigurisanog za događaj).

en: If you are planning on using this field in front-end profile, event registration or contribution forms, you should 'Limit List to Group' or configure an 'Advanced Filter'  (so that you do not unintentionally expose your entire set of contacts). Users must have either 'access contact reference fields' OR 'access CiviCRM' permission in order to use contact reference autocomplete fields. You can assign 'access contact reference fields' to the anonymous role if you want un-authenticated visitors to use this field. Use <a href='%1'>Search Preferences - Contact Reference Options</a> to control the fields included in the search results.
sr_RS@latin: Ako planirate da koristite ovo polje u izloženom profilu, formularima za registraciju događaja ili donacije, trebalo bi da izaberete opciju 'Ograniči listu na grupu' ili da konfigurišete 'Napredni filter'  (da ne biste nenamerno izložili čitav set kontakata). Korisnici moraju da imaju dozvolu za 'pristup referentnim poljima kontakta' ILI za 'pristup CiviCRM-u' da biste koristili referentna polja kontakta za automatsko popunjavanje. Možete da dodelite dozvolu za 'pristup referentnim poljima kontakta' anonimnoj ulozi ako želite da ovo polje koriste posetioci čiji identitet nije potvrđen. Poljima koja su uključena u rezultate pretrage upravljajte koristeći <a href='%1'>Željene postavke pretrage – Opcije reference kontakta</a> da biste kontrolisali polja uključena u rezultate pretrage.

en: If you are searching by activity name, check your spelling or use fewer letters.
sr_RS@latin: Ako pretražujete po imenu aktivnosti, proverite vaš unos ili koristite manje slova.

en: If you are searching by pledger name, check your spelling or use fewer letters.
sr_RS@latin: Ako pretražujete po imenu člana koji se obavezao/la na donaciju, proverite vaš unos ili koristite manje slova.

en: If you are searching within a date  range, try a wider range of values.
sr_RS@latin: Ako pretražujete po rasponu datuma, probajte sa širim rasponom vrednosti.

en: If you are searching within a date or amount range, try a wider range of values.
sr_RS@latin: Ukoliko pretražujete raspon datuma ili iznosa, probajte da proširite vrednosti.

en: If you are using mail-merge tokens, check that they have been replaced with expected values.
sr_RS@latin: Ukoliko koristite mail-merge tokene, proverite da li su zamenjeni očekivanim vrednostima.

en: If you are using the CiviMail component to send mailings to contacts, this field provides additional control over which email address is used. By default, CiviMail sends mail to each contact's preferred email address. If the contact has multiple locations, then the preferred email of the primary location is used. However, if the contact prefers to have CiviMail ('bulk') mailings set to an alternate email address - check the 'Use for Bulk Mailings' box next to that email address.
sr_RS@latin: Ukoliko koristite CiviMail komponentu za slanje mailinga kontaktima, ovo polje pruža dodatnu kontrolu nad email adresom na koju se mailinzi šalju. Prema podrazumevanim podešavanjima, CiviMail šalje mail na preferiranu email adresu kontakta. Ukoliko kontakt ima veći broj lokacija, upotrebiće preferirani email na primarnoj lokaciji. Međutim, ako kontak preferira da mu se CiviMail ('grupni') mailovi šalju na alternativnu email adresu - štiklirajte kućicu 'Koristi za grupne mailinge' pored te email adrese.

en: If you are using the profile as a contact signup and editing form - this option controls what happens if the data matches an existing contact record. Using this option user can update the matching record or create a duplicate record or otherwise he will get a 'duplicate record' warning, and their input will not be saved. Contact matching is based on your configured 'Strict' rule for identifying duplicate contacts.
sr_RS@latin: Ukoliko koristite profil kao formular za prijavu kontakata i uređivanje - ova opcija kontroliše šta će se desiti u slučaju da se podaci poklapaju sa postojećim zapisom o kontaktu. Koristeći ovu opciju, korisnik može da ažurira kontakt sa kojim se novi unos poklapa, ili da kreira duplikat zapisa, ili će u suprotnom dobiti upozorenje o 'dupliranom zapisu' i njegov unos neće biti sačuvan. Poklapanje kontakata bazira se na vašim podešavanjima za 'Strict' pravilo koje služi za prepoznavanje duplih kontakata.

en: If you are using this profile as a contact signup form, using it in an online contribution page OR an event registration page, anonymous users will be given the option to create a %1 User Account as part of completing the form.
sr_RS@latin: Ukoliko koristite ovaj profil kao formular za prijavu kontakata, stranicu za online donacije ili stranicu za registraciju za događaj, anonimni korisnici će imati mogućnost da kreiraju %1 Korisnički nalog kao deo popunjavama formulara.

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL after they've submitted the form, you can also use contact tokens in URL - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed with a generic status message - 'Your contact information has been saved.'
sr_RS@latin: Ako ovaj profil koristite kao formular za prijavu ili uređivanje kontakata, a želite da korisnik bude preusmeren na statičku URL adresu nakon što pošalje formular, možete da koristite i tokene kontakta u URL adresi – unesite punu URL adresu ovde. Ukoliko ovo polje ostavite prazno, prikazivaće se formular ugrađenog profila sa generičkom porukom o statusu – 'Vaše kontakt informacije su sačuvane'.

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL if they click the Cancel button - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed.
sr_RS@latin: Ukoliko ovaj profil koristite kao formular za prijavu ili uređivanje kontakata, a želite da korisnik bude preusmeren na statičku URL adresu ukoliko klikne na dugme Otkaži - unesite punu URL adresu ovde. Ukoliko ovo polje ostavite prazno, prikazivaće se formular ugrađenog profila.

en: If you are using this profile as a search form, you can choose to include proximity searching. When enabled, a proximity search block will be added to the search criteria. This block will contain fields to set the proximity start address, and a field to set a 'Radius' (distance from that address).
sr_RS@latin: Ako ovaj profil koristite kao formular za pretragu, možete da odaberete da uključite pretragu blizine. Kada je uključena, blok pretrage blizine biće dodat u kriterijum pretrage. Ovaj blok će sadržati polja za podešavanje početne adrese blizine i polje za podešavanje 'radijusa' (udaljenosti od te adrese).

en: If you choose Redirect to Database, all emails will be recorded as archived mailings instead of being sent out. They can be found in the civicrm_mailing_spool table in the CiviCRM database.
sr_RS@latin: Ukoliko izaberete Preusmeri u bazu podataka, svi emailovi će biti snimljeni kao arhivirani umesto slanja. Možete ih naći u tabeli civicrm_mailing_spool u CiviCRM bazi podataka.

en: If you choose to compose on the screen, a basic WYSIWYG (what-you-see-is-what-you-get) editor is provided which you can use create simple HTML messages. However, if you are planning on creating HTML messages with complex layouts, it is best to use an HTML editor on your local computer. Then locate and upload the saved file(s) by clicking the <strong>Browse</strong> button.
sr_RS@latin: Ako odaberete sastavljanje na ekranu, omogućen je osnovni editor WYSIWYG (what-you-see-is-what-you-get), koji možete da koristite za kreiranje jednostavne HTML poruke. Međutim, ako planirate da kreirate HTML poruke kompleksnog izgleda, najbolje je da koristite HTML editor na lokalnom računaru. Zatim pronađite i postavite sačuvane fajlove klikom na dugme <strong>Pregledaj</strong>.

en: If you create only an <strong>HTML</strong> version, CiviMail will automatically create a <strong>TEXT</strong> version for your recipients who have chosen NOT to receive HTML email.
sr_RS@latin: Ukoliko napravite samo <strong>HTML</strong> verziju, CiviMail će automatski napraviti <strong>TEKST</strong> verziju za primaoce koji NE žele da primaju HTML emailove.

en: If you disable the profile - it will be removed from these forms and/or modules. Do you want to continue?
sr_RS@latin: Ukoliko isključite profil - biće uklonjen sa ovih formulara i/ili modula. Da li želite da nastavite?

en: If you disable this contributions will be processed immediately after submitting the contribution form.
sr_RS@latin: Ukoliko isključite ovu funkciju, donacije će biti obrađene odmah nakon što se pošalje formular za donaciju.

en: If you disable this option, the CiviCRM interface will be limited to traditional browsing. Opening a form will refresh the page rather than opening a popup dialog.
sr_RS@latin: Ako onemogućite ovu opciju, CiviCRM interfejs biće ogrnaičen na uobičajeno pretraživanje. Otvaranje formulara neće otvoriti iskačući dijalog, već će osvežiti stranicu.

en: If you do not see the "Cancel Auto-renew Subscription" action, you will need to cancel the associated Recurring Contribution record from the Contributions tab. <strong>In this case you must also manually cancel the recurring payment from the payment processor website</strong>.
sr_RS@latin: Ako ne vidite opciju "Otkaži automatasko obnavljanje pretplate", moraćete da otkažete povezani zapis periodične donacije na kartici Donacije. <strong>U tom slučaju, morate takođe ručno da otkažete periodičnu uplatu sa veb-sajta procesora uplata</strong>.

en: If you do not want this option to increment the participant count for the event you can still restrict how many times this particular option can be chosen.  Leave this field empty and enter a value in the adjacent Max Participants box.  For example, if you leave this empty and set the adjacent Max Participant = 20, only 20 registrants can choose this option before it becomes unavailable to online registrants.
sr_RS@latin: Ako ne želite da ova opcija povećava u inkrementima broj učesnika za događaj, možete da ograničite koliko puta će ova određena opcija biti odabrana. Ostavite ovo polje prazno i unesite vrednost u susedno polje Maks. broj učesnika. Na primer, ako ostavite ovo polje prazno i podesite susedno polje Maks. broj učesnika = 20, samo 20 registranata može da odabere ovu opciju pre nego što postane nedostupna onlajn registrantima.

en: If you do not want users to send outbound mail from CiviCRM, select "Disable Outbound Email". NOTE: If you disable outbound email, and you are using Online Contribution pages or online Event Registration - you will need to disable automated receipts and registration confirmations.
sr_RS@latin: Ukoliko ne želite da korisnici šalju odlaznu poštu iz CiviCRMa, izaberite "Isključi odlazni email". Beleška: Ukoliko isključite odlazni email, a koristite stranice za onlajn donacije ili onlajn registracije za događaj - moraćete da isključite i automatsko slanje priznanica i potvrda registracije.

en: If you enter a payment which is different than the scheduled amount, choose one of these options:
sr_RS@latin: Ukoliko unesete uplatu koji je drugačija od trenutno zakazanog iznosa, izaberite jednu od ovih opcija:

en: If you enter an amount which is different than the current scheduled amount, choose one of these options:
sr_RS@latin: Ukoliko unesete iznos koji je drugačiji od trenutno zakazanog iznosa, izaberite jednu od ovih opcija:

en: If you find that you are creating multiple events with similar settings, you may want to use the <a href="%1">Event Templates</a> feature to streamline your workflow.
sr_RS@latin: Ukoliko kreirate više događaja sa sličnim podešavanjima, možete koristiti <a href="%1">šablone događaja</a> da ubrzate rad.

en: If you have a PayPal account, you can click the PayPal button to continue. Otherwise, fill in the credit card and billing information on this form and click <strong>Continue</strong> at the bottom of the page.
sr_RS@latin: Ukoliko imate PayPal nalog, možete kliknuti na PayPal dugme da nastavite. U suprotnom, unesite u ovaj formular informacije o kreditnoj kartici, kao i informacije za naplatu i kliknite na <strong>Nastavi</strong> u dnu strane.

en: If you have chosen to <strong>Allow Other Amounts</strong>, you can use the fields above to control minimum and/or maximum acceptable values (e.g. don't allow contribution amounts less than %1).
sr_RS@latin: Ukoliko ste odabrali da <strong>Dozvolite druge iznose</strong>,možete upotrebiti polja iznad da kontrolišete minimalne i/ili maksimalne prihvatljive vrednosti (npr. ne dozvoli iznos donacije manji od %1).

en: If you have questions please contact us at %1
sr_RS@latin: Ukoliko imate pitanja kontaktirajte nas na %1

en: If you have questions please contact us at %1.
sr_RS@latin: Ukoliko imate pitanja kontaktirajte nas na %1

en: If you have selected one of the dedupe options besides "no duplicate checking," CiviCRM will use a predefined dedupe rule to determine possible matches for your imported records. Existing dedupe rules may be reviewed, and new rules created, by visiting Contacts > Find and Merge Duplicate Contacts.
sr_RS@latin: Ukoliko ste odabrali jednu od opcija deduplikacije osim "nema provere duplikata", CiviCRM će upotrebiti predefinisano pravilo deduplikacije da pronađe moguća poklapanja za zapise koje ste importovali. Možete pregledati postojeća pravila i kreirati nova na Kontakti > Nađi i spoji duplikate kontakata.

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those Mass SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this SMS.
sr_RS@latin: Ukoliko ste slali druge masovne SMS poruke - možete dodatno Uključiti (ili Isključiti) kontakte koji dobijaju te SMS poruke. CiviCRM će ukloniti sve duplikate tako da će kontaktima koji su u Uključenoj grupi i bili su primaoci Uključenog mailinga biti poslata samo jedna kopija ovog SMS-a.

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this Mass SMS.
sr_RS@latin: Ukoliko ste slali druge masovne SMS poruke - možete dodatno Uključiti (ili Isključiti) kontakte koji dobijaju te SMS poruke. CiviCRM će ukloniti sve duplikate tako da će kontaktima koji su u Uključenoj grupi i bili su primaoci Uključenog mailinga biti poslata samo jedna kopija ovog SMS-a.

en: If you haven't already configured custom fields and a profile for this, you can save this screen without selecting a Profile, complete the steps below and then return to <strong>Manage Events</strong> and select your new profile.
sr_RS@latin: Ukoliko još uvek niste podesili sopstvena polja i profile za ovu svrhu, možete sačuvati ovaj ekran bez biranja Profila, obaviti korake ispod i vratiti se na strong>Menadžment događaja</strong> i odabrati novi profil.

en: If you haven't already configured custom fields and a profile to collect data you need for this form, you can create them here using the steps below.
sr_RS@latin: Ukoliko još uvek niste podesili sopstvena polja i profil koji će prikupljati podatke koji su vam potrebni za ovaj formular, možete ih kreirati ovde prateći korake ispod.

en: If you haven't received an email from us, check your spam folder, it might have been wrongly classified.
sr_RS@latin: Ukoliko niste dobili emailove od nas, proverite vaš spam folder, moguće je da su greškom identifikovani kao spam.

en: If you haven't received an email within a few minutes, please check your spam folder.
sr_RS@latin: Ukoliko ne primite email u narednih deset minuta, proverite vaš spam folder.

en: If you know in advance the number of transactions in this batch, you may specify it now.
sr_RS@latin: Ako unapred znate broj transakcija u ovoj seriji, možete sada da ga unesete.

en: If you know in advance the total amount in this batch, you may specify it now.
sr_RS@latin: Ako unapred znate ukupan iznos u ovoj seriji, možete sada da ga unesete.

en: If you modify the defaults, make sure that your web server has write access to the directories.
sr_RS@latin: Ukoliko modifikujete podrazumevane vrednosti, potvrdite vaš server ima dozvolu za pisanje u direktorijume.

en: If you need additional options - you can add them after you Save your current entries.
sr_RS@latin: Ukoliko su vam potrebne dodatne opcije - možete ih dodati nakon što Sačuvate trenutne unose.

en: If you need to create new custom fields, you can also do that within the profile editor. Then add the new custom field(s) to this profile by dragging them into the form builder.
sr_RS@latin: Ako želite da kreirate nova prilagođena polja, to možete da uradite u okviru editora profila. Zatim dodajte nova prilagođena polja ovom profilu tako što ćete ih prevući u alatku za izradu profila.

en: If you need to import <strong>Multi-value Custom Data</strong> for contacts (such as employment or education history), you will need to do that as a separate step from <a href="%1">here</a>.
sr_RS@latin: Ako treba da uvezete <strong>Prilagođene podatke sa više vrednosti</strong> za kontakte (kao što je istorija zaposlenja ili obrazovanja), moraćete to da uradite kao zasebni korak <a href="%1">ovde</a>.

en: If you need to include a special message for this member, enter it here. Otherwise, the confirmation email will include the standard receipt message configured under System Message Templates.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da ubacite specijalnu poruku za ovog člana, unesite je ovde. U suprotnom, u email sa potvrdom će biti dodata standardna poruka sa priznanice podešena u Šabloni sistemskih poruka.

en: If you need to make a dashlet NOT available, AND remove it from existing user dashboards - you can do that from the 'Configure' screen on your dashboard. Click the 'x' on the right side of the dashlet's icon.
sr_RS@latin: Ukoliko treba da učinite komponente kontrolne tabele NEdostupnim, I da ih uklonite iz postojećih kontrolnih tabli - to možete učiniti na ekranu 'Konfiguracija' na vašoj kontrolnoj tabli. Kliknite na dugme 'x' sa desne strane ikonice komponenata kontrolne tabele.

en: If you no longer want to use this price set, click the contribution page title below, and modify the Amounts or Membership tab configuration.
sr_RS@latin: Ako više ne želite da koristite ovaj set cena, kliknite na naslov stranice za donaciju ispod i izmenite konfiguraciju kartice Iznosi ili Članstvo.

en: If you no longer want to use this price set, click the event template title below, and modify the fees for that event.
sr_RS@latin: Ukoliko više ne želite da koristite ovaj set cena, kliknite na naslov šablona za događaj ispod i izmenite cene za taj događaj.

en: If you no longer want to use this price set, click the event title below, and modify the fees for that event.
sr_RS@latin: Ukoliko više ne želite da koristite ovaj set cena, kliknite na naslov događaja ispod i izmenite cene za taj događaj.

en: If you only insert one shortcode, you can choose to override all page content with the content of the shortcode.
sr_RS@latin: Ukoliko unesete samo jedan kratak kod možete redefinisati kompletan sadržaj stranice sa sadržajem kratkog koda

en: If you plan on using this price set for membership signup and renewal, you can not also use it for Events or Contributions. However, a membership price set may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription).
sr_RS@latin: Ukoliko planirate da koristite ovaj set cena za prijave i obnovu članstva, ne možete ga koristiti i za Događaje i Donacije. Međutim, set cena za članstvo može imati dodatna polja za opcije nevezane za članstvo koje zahtevaju dodatnu uplatu (npr. pretplata za magazin).

en: If you select "Override Permanently", The status you assign will remain in force, unless it is again modified on this screen. If you select "Override Until Selected Date", it will behave same as "Override Permanently" but will revert to "No" once the selected date is reached. As long as the Membership Override is active, the automated membership status update script will NOT update this membership record.
sr_RS@latin: Ukoliko izaberete "Redefiniši permanentno" status koji dodelite će ostati na snazi, dok se ne izmeni na ovom ekranu. Ukoliko izaberete opciju "Redefiniši do izabranog datuma", status će se ponašati identično kao i "Redefiniši permanentno" ali će biti promenjen na "Ne" nakon izabranog datuma. Dokle god je Redefinisanje članstva aktivno, automatizovana skripta za ažuriranje statusa NEĆE ažurirati ovaj zapis o članstvu.

en: If you select a default online contribution page for self-service membership renewals, a "renew" link pointing to that page will be displayed on the Contact Dashboard for memberships which were entered offline. You will need to ensure that the membership block for the selected online contribution page includes any currently available memberships.
sr_RS@latin: Ukoliko ste odabrali podrazumevau stranicu za online donacije gde učesnici mogu sami da obnove članstvo, link za "obnovu" ka toj stranici će se prikazivati u kontrolnoj tabli za kontakte za članstva koja su uneta oflajn. Moraćete da proverite da blok članstva za odabranu stranicu za online donacije sadrži sva trenutno dostupna članstva.

en: If you select a membership type, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this column blank for non-membership options (e.g. magazine subscription).
sr_RS@latin: Ukoliko odaberete tip članstva, članstvo će biti kreirano ili obnovljeno kada korisnici izaberu ovu opciju. Ostavite ovu kolonu praznu ako je koristite za opcije nevezane za ćlanstvo (npr. pretplata na magazin).

en: If you select multiple privacy options, your choices are combined with OR statements by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone' and 'Do not email', results will include contacts who have either or both preferences. If you want to return only contacts with both preferences, select the AND operator.
sr_RS@latin: Ukoliko odaberete višestruke opcije privatnosti, opcije koje ste odabrali se, prema podrazumevanim podešavanjima, kombinuju rastavnim rečenicama - ILI. Primer: Ukoliko odaberete 'Ne zovi' i 'Ne šalji email', rezultati će sadržati kontakte koji imaju odabranu ili jednu, ili oba podešavanja. Ukoliko želite da pogledate samo one kontakte koji imaju štiklirane obe stavke, odaberite operator I.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed).
sr_RS@latin: Ukoliko preskočite ovog učesnika, biće dovoljno mesta na događaju za vašu grupu (nećete biti stavljeni na listu čekanja).

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
sr_RS@latin: Ukoliko preskočite ovog učesnika, biće dovoljno mesta na događaju za vašu grupu (nećete biti stavljeni na listu čekanja).   Molimo vas da se vratite na naslovnu stranu registracije i smanjite broj učesnika. Takođe, biće nam potrebne kompletne informacije o plaćanju.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
sr_RS@latin: Ukoliko preskočite ovog učesnika, biće dovoljno mesta na događaju za vašu grupu (nećete biti stavljeni na listu čekanja). Registracija za ovaj događaj zahteva odobrenje. Dobićete email nakon pregleda vaše registracije.

en: If you specify a payment method then this batch will be limited to exporting only transactions paid with that method.
sr_RS@latin: Ako navedete metod plaćanja, ova serija će biti ograničena na izvoz samo onih transakcija plaćenih tim metodom.

en: If you think this may be a duplicate contact which should be merged with an existing record - Go to "Contacts >> Find and Merge Duplicate Contacts". Use the strict rule for Organizations to find the potential duplicates and merge them if appropriate.
sr_RS@latin: Ukoliko mislite da je ovo možda duplikat kontakta koji treba da se spoji sa već postojećim zapisom - idite na "Kontakti>> Nađi i spoji duplikate kontakata". Upotrebite strict pravilo za organizacije da pronađete moguće duplikate i spojite ih ukoliko je potrebno.

en: If you think you may be importing additional data from the same data source, check 'Save this field mapping' at the bottom of the page before continuing. The saved mapping can then be easily reused the next time data is imported.
sr_RS@latin: Ukoliko mislite da ćete i uvoziti dodatne podatke iz istog izvora podataka, štiklirajte 'Sačuvaj mapiranje ovog polja' na dnu ove stranice, pre nego što nastavite dalje. Sačuvano mapiranje će zatim moći lako ponovo dase upotrebi prilikom sledećeg uvoza podataka.

en: If you uncheck "Discounts by Signup Date" and Save this form, any existing discount sets will be deleted.
sr_RS@latin: Ukoliko odštiklirate "Popusti po datumu prijave" i sačuvate ovaj formular, svi postojeći setovi popusta će biti obrisani.

en: If you use CiviMail for newsletters or other communications, check out the new sample CiviMail templates which use responsive design to optimize display on mobile devices (Administer > Communications > Message Templates ).
sr_RS@latin: Ako koristite CiviMail za biltene ili drugu komunikaciju, pogledajte novi uzorak CiviMail šablona koji koriste reaktivni dizajn kako bi se optimizovao prikaz na mobilnim uređajima (Administriranje > Komunikacije > Šabloni poruka).

en: If you use a payment processor service where credit card and billing information is collected <strong>on your site</strong> it is strongly recommended that you create or obtain an <strong>SSL certificate</strong> and configure your webserver to support SSL connections. Consult your hosting provider or web-server documentation for more information on obtaining and installing SSL certificates.
sr_RS@latin: Ako koristite uslugu procesora uplate kod koga se informacije o kreditnoj kartici i naplati prikupljaju <strong>a vašem sajtu</strong>, izričito se preporučuje da kreirate ili nabavite <strong>SSL sertifikat</strong> i da konfigurišete veb server tako da podržava SSL veze. Obratite se dobavljaču usluga hostinga ili pogledajte dokumentaciju za veb server da biste dobili više informacija o dobijanju i instaliranju SSL sertifikata.

en: If you use this option, you may want to use a table layout to format the output from the contribution token(s). In this case select the 'Table Cell' separator, and each contribution instance will be placed in it's own table cell. Alternatively, you can use the simple 'Comma' separator which will simply separate the contribution amounts and / or dates with commas (e.g. 'Thank you for your generous contributions of $150.00, $200.00, $450.00 this year.').
sr_RS@latin: Ako koristite ovu opciju, možda ćete želeti da koristite raspored tabele za formatiranje izlaznog fajla(fajlova) od tokena donacija. U tom slučaju, izaberite separator 'Ćelija tabele' i svaka instanca donacije biće postavljena u sopstvenu ćeliju tabele. Druga mogućnost je da koristite jednostavni separator 'Zarez', koji će jednostavno razdvajati iznose donacija i/ili datume koristeći zareze (npr. 'Hvala vam za velikodušnu donaciju od 150,00 USD, 200,00 USD, 450,00 USD ove godine.').

en: If you want Administrator of your organization to receive each PCP Notification receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org) First Email will be sent to PCP user for support.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da adminitstrator vaše organizacije dobija svaku notifikaciju o prijemu stranice lične kampanje, unesite jednu ili više email adresa ovde. Više adresa treba da bude razdvojeno zarezom (npr. jane@example.org, paula@example.org) Prvi email će biti poslat korisniku stranice lične kampanje za podršku.

en: If you want collect additional information during event registration, you will need to configure one or more CiviCRM Profiles - which are collections of standard or custom fields. For event registration, you often want to collect an email address and / or participants' first and last names. You may also need to collect additional information specific to a person's <strong>participation</strong> in an Event. Examples include meal and/or volunteer preferences.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da prikupite dodatne informacije u toku registracije za događaj, treba da konfigurišete jedan ili više CiviCRM profila - koji su grupa standardnih i sopstvenih polja. Za registraciju za događaj ćete ćete najčešće želeti da prikupite email adresu i/ili ime i prezime učesnika. Takođe, možda će vam biti potrebne dodatne informacije koje su specifične za <strong>Učešće</strong> osobe na Događaju. Primeri su izbor obroka i/ili volontiranja.

en: If you want collect additional information from contributors, you can include one or two CiviCRM Profiles&mdash;which are collections of standard or custom fields&mdash;in this contribution page. For example, you may need to collect information about the person (e.g. name and address if these are not already required by your payment processor, interest in subscribing to a newsletter or volunteering). You might also want to collect information specific to this contribution (e.g. target one or several projects or funds to support with this contribution).
sr_RS@latin: Ukoliko želite da prikupite dodatne informacije od donatora, možete uključiti jedan ili dva CiviCRM profila - koji predstavljaju zbir standardnih ili sopstvenih polja - u ovu stranicu za donaciju. Na primer, možda će vam trebati informacije o osobi (npr. ime i adresa, ukoliko ih već ne zahteva vaš procesor uplate, interesovanje za volontiranje ili primanje biltena). Možda ćete želeti i da prikupite informacije specifične za ovu donaciju (npr. da odaberu jedan ili nekoliko projekata koje će podržati ovom donacijom).

en: If you want content displayed at the bottom of the contribution page, enter it here.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da prikažete sadržaj na dnu vaše stranice za donacije, možete ga uneti ovde.

en: If you want member(s) of your organization to receive a BLIND carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
sr_RS@latin: Ukoliko želite da član(ovi) vaše organizacije budu u bcc-u svake priznanice poslate emailom, unesite jednu ili više email adresa ovde. Više adresa treba da bude razdvojeno zarezom (npr. jane@example.org, paula@example.org)

en: If you want member(s) of your organization to receive a carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
sr_RS@latin: Ukoliko želite da član(ovi) vaše organizacije budu u cc-u svake priznanice poslate emailom, unesite jednu ili više email adresa ovde. Više adresa treba da bude razdvojeno zarezom (npr. jane@example.org, paula@example.org)

en: If you want member(s) of your organization to receive a notification email whenever this Profile form is used to enter or update contact information, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org). The first email address listed will be used as the FROM address in the notifications.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da član(ovi) vaše organizacije dobiju email sa obaveštenjem svaki put kada se ovaj Profil koristi za unos ili ažuriranje informacija o kontaktima, unesite jednu ili više email adresa ovde. Više email adresa bi trebalo odvojiti zarezom (npr. jane@example.org, paula@example.org). Prva navedena email adresa će se koristiti kao OD adresa u obaveštenjima.

en: If you want to FIND (include) contacts with a particular privacy option set, then click the 'Include' radio button.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da pronađete (uključite) kontakte sa određenim setom opcija privatnosti, kliknite na dugme 'Uključi'.

en: If you want to allow contributors to specify a person whom they are honoring with their gift, check this box. An optional Honoree section will be included in the form. Honoree information is automatically saved and linked with the contribution record.
sr_RS@latin: Ako želite da dozvolite donatorima da navedu osobu kojoj dodeljuju svoj poklon, štiklirajte ovo polje. Opcionalni odeljak Primalac donacije biće uključen u formular. Informacije o primaocu donacije automatski se čuvaju i povezuju sa zapisom donacije.

en: If you want to enable the 'Contribution Amounts section', you need to either 'Allow Other Amounts' and/or enter at least one row in the 'Fixed Contribution Amounts' table.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da aktivirate 'Sekciju za iznose donacija', treba da ili 'Odobrite druge sume' i/ili unesete bar jedan red u tabeli 'Fiskne sume donacija'.

en: If you want to include the county in your mailing labels, the <strong>County</strong> checkbox must be checked in the Address Editing section on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
sr_RS@latin: Ako u oznake za mailing želite da uključite okrug, polje za potvrdu <strong>Okrug</strong> mora da bude potrđeno u odeljku Uređivanje adrese na ovom ekranu, a imena okruga morate da dodate u tabelu civicrm_county u bazi podataka.

en: If you want to limit the number of participants who can chose this option, enter that number here. This limit is separate from the maximum number of participants allowed to register for the event (you can set that number from Configure Event > Info and Settings).
sr_RS@latin: Ukoliko želite da ograničite broj učesnika koji mogu da odaberu ovu opciju, unesite taj broj ovde. Ovaj limit se razlikuje od maksimalnog broja učesnika koji mogu da se registruju na događaj (taj broj možete podesiti u Konfiguracija događaja > Informacije i podešavanja).

en: If you want to provide a default value for this field, enter it here. For date fields, format is YYYY-MM-DD.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da postavite podrazumevanu vrednost za ovo polje, unesite je ovde. Za polja sa datumima format je godina/mesec/dan.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da omogućite stranicu za Onlajn registraciju na događaj, štiklirajte prvu kućicu ispod, a zatim popunite polja u ovom formularu.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form. You can offer online registration for both Paid and Free events. Paid events require that you have configured a <a href="%1">payment processor</a> for your site.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da omogućite stranicu za Onlajn registraciju na događaj, štiklirajte prvu kućicu ispod, a zatim popunite polja u ovom formularu. Možete ponuditi onlajn registraciju za plaćene i besplatne događaje. Plaćeni događaji zahtevaju konfiguraciju <a href="%1">procesora upalta</a> za vaš sajt.

en: If you want to set a specific limit on the maximum number of records, enter that number. Otherwise leave this field blank.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da postavite određenu granicu za maksimalni broj zapisa, unesite taj broj. U suprotnom ostavite ovo polje prazno.

en: If you want to use a previously saved import field mapping - select it here.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da koristite već sačuvano mapiranje polja za import - izaberite ga ovde.

en: If you would like to add personal message to email please add it here. (If sending to more then one receipient the same message will be sent to each contact.)
sr_RS@latin: Ukoliko želite da dodate vašu ličnu poruku ovom emailu možete je dodati ovde. (Ukoliko će ovu poruku dobiti više primaoca, svi kontakti će dobiti istu poruuku.)

en: If you would like to create an account on this site, check the box below and enter a Username
sr_RS@latin: Ako želite da kreirate nalog na ovom sajtu, štiklirajte kućicu ispod i unesite Korisničko ime

en: If you're not sure which processor to use - we recommend reviewing terms, limitations and coverage areas on each processor's website before proceeding.
sr_RS@latin: Ukoliko niste sigurni koji procesor da koristite - predlažemo da pogledate uslove, ograničenja i pokrivene oblasti na sajtu svakog procesora pre nego što nastavite.

en: If you're sure this record is not a duplicate, click the 'Save Matching Contact' button below.
sr_RS@latin: Ako ste sigurni da ovaj zapis nije duplikat, kliknite na 'Snimi sličan kontakt' dugme ispod.

en: If you've changed search criteria for this 'smart group' and want to save your changes, select <strong>Group - update smart group</strong> from the '- more actions -' drop-down menu
sr_RS@latin: Ako ste promenili kriterijume pretrage za ovu 'smart grupu' i želite da sačuvate promene, iz padajućeg menija '- više radnji -' izaberite stavku <strong>Grupa – ažuriraj smart grupu</strong>

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Contributions will then be matched to contributors using their External ID.
sr_RS@latin: Ukoliko ste koristili jedinstveni <strong>Eksterni identifikator</strong> za svaki kontakt u CiviCRMu, možete uključiti tu vrednost kao kolonu u vašem fajlu za import. Donacije će se onda poklapati sa donatorima koristeći ovaj eksterni ID.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Memberships will then be matched to contact records using their External ID.
sr_RS@latin: Ukoliko ste koristili jedinstveni <strong>Eksterni identifikator</strong> za svaki kontakt u CiviCRMu, možete uključiti tu vrednost kao kolonu u vašem fajlu za import. Članstva će se onda poklapati sa zapisima o kontaktima koristeći ovaj eksterni ID.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Participant data will then be matched to contact records using their External ID. Please note that you must use an "On Duplicate Entries" setting of "Skip" or "No Duplicate Checking" to be able to upload using the External ID field.
sr_RS@latin: Ukoliko ste koristili jedinstveni <strong>Eksterni identifikator</strong> za svaki kontakt u CiviCRMu, možete uključiti tu vrednost kao kolonu u vašem fajlu za import. Podaci o učesnicima će se onda poklapati sa zapisima o kontaktima koristeći ovaj eksterni ID. Potrebno je da za "za duplikate unosa" podešavanje izaberete "Preskoči" ili "Bez proveravanja duplikata" kako biste mogli da postavljate fajl koristeći polje sa eksternim identifikatorom.

en: If your SMTP server requires authentication, enter your Username and Password here.
sr_RS@latin: Ukoliko vaš SMTP server traži autentikaciju, unesite korisničko ime i šifru ovde

en: If your desired processor is not in the list, check the <a href="%1">Extensions Directory</a> for more payment processors you can download. If you still can't find it, consider partnering with a developer and contributing a new extension.
sr_RS@latin: Ako procesor koji želite nije na listi, proverite da li <a href="%1">direktorijum proširenja</a> sadrži još procesora uplate koje možete da pruzmete. Ako i dalje ne možete da ga pronađete, razmotrite partnerstvo sa programerom i kreiranje novog proširenja.

en: If your mysql server is running on other port than default 3306, provide server info as server:port (i.e. localhost:1234)
sr_RS@latin: Ukoliko vaš mysql server koristi drugi port osim podrazumevanog 3306, upišite i server info u formatu server:port (npr localhost:1234)

en: If your organization has modified the default versions of System Workflow message templates, then the changes and bug fixes included in an upgrade will need to be merged with your modified versions.
sr_RS@latin: Ako je vaša organizacija izmenila podrazumevane verzije šablona poruke za sistemski tok rada, onda će promene i ispravke grešaka uključene u ažuriranje morati da budu spojene sa izmenjenim verzijama.

en: If your page is enabled, click <strong>Live Page</strong> to view to the page in <strong>live mode</strong>.
sr_RS@latin: Ukoliko je vaša stranica uključena kliknite na <strong>Produkcijska stranica</strong> kako biste videli kako stranica izgleda u <strong>produkcijskom modu</strong>.

en: If your site uses Contact Subtypes, you can assign this set of custom fields to a specific subtype (e.g. 'Student'), OR you can select '- Any -' which makes the fields available to contacts of the parent type (e.g. 'Individual') as well as to any subtypes.
sr_RS@latin: Ukoliko vaš sajt koristi podtipove kontakata, možete dodeliti ovaj set korisničkih/sopstvenih polja određenom podtipu (npr. 'Student'), ili možeti izabrati '- Bilo koji -' što će učiniti polja dostupnim svim kontaktima nadređenog tipa (npr. 'Pojedinac/ka') kao i bilo kom podtipu.

en: Igbo
sr_RS@latin: Igbo jezik

en: Ignore
sr_RS@latin: Ignoriši

en: Ignore Mismatch & Process the Batch?
sr_RS@latin: Ignoriši neslaganje i obradi seriju?

en: Ignore Severity
sr_RS@latin: Ignoriši značaj

en: Illegal stack size. Use values between 1 and %1.
sr_RS@latin: Nedozvoljena veličina steka. Koristite vrednosti od 1 do %1.

en: Image
sr_RS@latin: Slika

en: Image Deleted
sr_RS@latin: Slika obrisana

en: Image Directory
sr_RS@latin: Direktorijum sa slikama

en: Image File Name
sr_RS@latin: Ime fajla sa slikom

en: Image URL is Required
sr_RS@latin: URL slike je obavezan

en: Image Url
sr_RS@latin: URL slike

en: Image could not be uploaded due to invalid type extension.
sr_RS@latin: Slika ne može biti postavljena zbog nevažećeg tipa ekstenzije.

en: Images
sr_RS@latin: Slike

en: Images Directory
sr_RS@latin: Direktorijum za slike

en: Import / Export Field Separator
sr_RS@latin: Import/ Eksport separator polja

en: Import Activity
sr_RS@latin: Import aktivnosti

en: Import Contact
sr_RS@latin: Import kontakta

en: Import Contribution
sr_RS@latin: Import donacije

en: Import Data (row %1)
sr_RS@latin: Import podataka (red %1)

en: Import Data File
sr_RS@latin: Import data fajla

en: Import Field Separator
sr_RS@latin: Razdelnik za Import polje

en: Import File Format
sr_RS@latin: Format fajla za import

en: Import Membership
sr_RS@latin: Import članstva

en: Import Now
sr_RS@latin: Importuj odmah

en: Import Options
sr_RS@latin: Opcije importa

en: Import Participant
sr_RS@latin: Import učesnika

en: Import contacts and activities
sr_RS@latin: Import kontakata i aktivnosti

en: Import has completed successfully.
sr_RS@latin: Import je uspešno završen.

en: Import mode
sr_RS@latin: Import mod

en: Import to Groups
sr_RS@latin: Import u grupe

en: Important Notes
sr_RS@latin: Važne beleške

en: Importing Multi-value Custom Data
sr_RS@latin: Import korisničkih/sopstvenih podataka sa više vrednosti

en: Impunity
sr_RS@latin: Nekažnjivost

en: In
sr_RS@latin: U

en: In "Opportunistic Flush" mode, caches are flushed in response to user actions; this mode is broadly compatible but may add latency during form-submissions. In "Cron Flush" mode, you should schedule a cron job to flush caches if your site uses ACLs; this can improve latency on form-submissions but requires more setup.
sr_RS@latin: U modu "Oportunistočko čišćenje", keš je očišćen kao odgovor na akciju korisnika; ovaj mod je široko kompatibilan ali može da doda kašnjenje tokom podnošenja forme. U modu "Kron čiščenje", trebalo bi da zakažete kron(zakazani) posao koji će čistit keš; Ukoliko vaša instanca koristi ACL onda ovakav vid čišćenja keša može smanjiti kašnjenje prilikom podnošenja forme, ali zahteva dodatna podešavanja.

en: In "Opportunistic Flush" mode, caches are flushed in response to user actions; this mode is broadly compatible but may add latency during form-submissions. In "Cron Flush" mode, you should schedule a cron job to flush caches; this can improve latency on form-submissions but requires more setup.
sr_RS@latin: U modu "Oportunistočko čišćenje", keš je očišćen kao odgovor na akciju korisnika; ovaj mod je široko kompatibilan ali može da doda kašnjenje tokom podnošenja forme. U modu "Kron čiščenje", trebalo bi da zakažete kron(zakazani) posao koji će čistit keš; ovo može smanjiti kašnjenje prilikom podnošenja forme, ali zahteva dodatna podešavanja.

en: In Date
sr_RS@latin: Ulazni datum

en: In Global Settings
sr_RS@latin: u globalnim podešavanjima

en: In Honor of
sr_RS@latin: U čast

en: In Memory of
sr_RS@latin: U sećanje na

en: In Person
sr_RS@latin: Lično

en: In Progress
sr_RS@latin: U toku

en: In Public Honor Roll?
sr_RS@latin: je u javnom spisku zaslužnih?

en: In Support of
sr_RS@latin: Podrška za

en: In addition to the settings on this screen, there are a number of settings you can add to your sites's settings file (civicrm.settings.php) to provide additional debugging information.
sr_RS@latin: Uz podešavanja na ovom ekranu, postoji još podešavanja koje možete dodati u vaš fajl sa podešavanjima (civicrm.settings.php) gde ćete obezbediti dodatne informacije o debagovanju.

en: In addition, you must include a Primary Email Address field in the profile.
sr_RS@latin: Morate dodati polje za primarnu email adresu u profil.

en: In all cases, the check for an existing matching contact uses the default "Individual Strict Duplicate Matching Rule" (match on email address). If you are concerned with existing contact data being over-written by anonymous visitors, you can modify this rule to make matches less likely (or even impossible). For example, if you NEVER want anonymous input to match (i.e. always create a new contact record) - edit that rule and set the 'weight threshold' higher than 10. You will then need to run Find Duplicates periodically using a different rule, and merge any duplicate records with their associated memberships, contributions, etc.
sr_RS@latin: U svim slučajevima, provera da li postoji poklapajući kontakt koristi podrazumevano "pojedinačno striktno pravilo za pronalaženje duplikata" (poklapanje email adrese). Ako ste zabrinuti da će anonimni posetioci zameniti postojeće podatke, ovo pravilo možete da izmenite tako da poklapanja budu manje verovatna (ili čak nemoguća). Na primer, ako želite da se anonimni unos NIKADA ne podudara (tj. da uvek kreirate novi zapis kontakta), uredite to pravilo i podesite 'prag težine' na vrednost višu od 10. Zatim ćete morati povremeno da pokrećete Pronalaženje duplikata koristeći drugačije pravilo i da spojite sve duplirane zapise sa njihovim povezanim članstvima, donacijama itd.

en: In order for reminders to be sent:
sr_RS@latin: Kako bi podsetnici bili poslati:

en: In order to enable logged in users to download invoices and credit notes from the dashboard, please first enable CiviCRM invoicing functionality <a href='%1'>Administer > CiviContribute > CiviContribute Component Settings</a>
sr_RS@latin: Kako biste omogućili ulogovanim korisnicima preuzimanje profaktura sa kontrolne table, prvo u CiviCRMu uključite funkcionalnost generisanja profaktura <a href='%1'> Administracija > CiviContribute > Podešavanja CiviContribute komponente </a>

en: In order to use this functionality, the installation's database user must have privileges to create triggers (in MySQL 5.0 – and in MySQL 5.1 if binary logging is enabled – this means the SUPER privilege). This install either does not seem to have the required privilege enabled.
sr_RS@latin: Da bi se koristila ova funkcionalnost, kosinik baza podataka ove instalacije mora imati pravo da kreira trigere (u MySQL 5.0 - i u MySQL 5.1 ako je binarno logovanje uključeno - ovo znači SUPER pravo). Ova instalacija nema uključena neophodna prava.

en: In the case of Drupal, this will cause all CiviCRM error messages to appear in the watchdog (assuming you have Drupal's watchdog enabled)
sr_RS@latin: Ukoliko koristite Drupal, sve CiviCRM greške će se pojaviti u watchdog-u (pod pretpostavkom da je Drupal watchdog uključen)

en: In the form of CCYYMMDD.
sr_RS@latin: U formatu CCYYMMDD.

en: In the form of DD (01 - 31).
sr_RS@latin: u formatu DD (01 - 31).

en: In the form of MM (01 - 12).
sr_RS@latin: Mesec u formatu MM (01 - 12).

en: In the form of WW (01 - 53).
sr_RS@latin: u formatu nedelje WW (01 - 53).

en: In the form of YYYY.
sr_RS@latin: U formatu GGGG.

en: In the form of YYYYMM.
sr_RS@latin: U formatu GGGGMM.

en: In the future
sr_RS@latin: u budućnosti

en: In the past
sr_RS@latin: u prošlosti

en: In the process of setting up CiviCRM components or configuring pages and profiles, you might have created test contributions, activities, participants, pledges, etc.
sr_RS@latin: U procesu podešavanja CiviCRM komponenti ili konfiguraciji profila i stranica ste možda napravili test donacije, aktivnosti, učesnike, obaveze, itd.

en: In this step, you will configure the page title, financial type (donation, campaign contribution, etc.), goal amount, and introductory message. You will be able to go back and modify all aspects of this page at any time after completing the setup wizard.
sr_RS@latin: U ovom koraku, podesićete naslov stranice, finansijski tip (donacija, donacija u okviru kampanje, itd.), ciljani iznos i uvodnu poruku. Moći ćete da se vratite i menjate sve aspekte ove stranice kada god poželite, nakon što završte sa Setup Wizard-om.

en: In what context(s) is this field visible.
sr_RS@latin: U kom kontekstu je ovo polje vidljivo.

en: Inactive
sr_RS@latin: Neaktivno

en: Inactive Recurring Contributions
sr_RS@latin: Neaktivne periodične donacije

en: Inactive Relationships
sr_RS@latin: Neaktivne veze

en: Inbound Email
sr_RS@latin: Dolazeći email

en: Inbound Email.
sr_RS@latin: Dolazeći email.

en: Inbound SMS
sr_RS@latin: Dolazeći SMS

en: Inches
sr_RS@latin: Inča

en: Include
sr_RS@latin: Uključi

en: Include %1 user account information links in search results?
sr_RS@latin: Uključi link ka informacijama o korisničkom nalogu %1 u rezultate pretrage?

en: Include / Exclude Search
sr_RS@latin: Uključi / isključi pretragu

en: Include Both
sr_RS@latin: Uključi oba

en: Include Cancel Button
sr_RS@latin: Uljuči dugme za otkazivanje

en: Include Cancel Button?
sr_RS@latin: Uljuči dugme za otkazivanje?

en: Include Case Activities
sr_RS@latin: Uključi aktivnosti iz predmeta

en: Include Drupal user account information links in search results?
sr_RS@latin: Uključi link ka informacijama o Drupal korisničkom nalogu u rezultate pretrage?

en: Include Event templates?
sr_RS@latin: Uključi šablone događaja?

en: Include Group(s)
sr_RS@latin: Uključi grupu(grupe)

en: Include Groups
sr_RS@latin: Uključi grupe

en: Include ICal Invite to Activity Assignees
sr_RS@latin: Uključi ICal poziv za asignate aktivnosti

en: Include Map to Event Location
sr_RS@latin: Uključuje mapu do lokacije događaja

en: Include Messages
sr_RS@latin: Uključi poruke

en: Include Profile
sr_RS@latin: Uključi profil

en: Include Profiles
sr_RS@latin: Uključi profile

en: Include Proximity Search?
sr_RS@latin: Uključi pretragu po blizini?

en: Include Repeating Events
sr_RS@latin: Uključi događaje koji se ponavljaju

en: Include Report in Navigation Menu?
sr_RS@latin: Uključi izveštaj na navigacionom meniju?

en: Include Tag(s)
sr_RS@latin: Uključi tag(ove)

en: Include Tags on Other Types of Records
sr_RS@latin: Uključi tagove na drugim tipovima zapisa

en: Include Template
sr_RS@latin: Uključi šablon

en: Include a Membership Signup section in this Online Contribution page?
sr_RS@latin: Uključite sekciju za prijavu u članstvo za ovu stranicu lične kampanje?

en: Include a Picture or an Image
sr_RS@latin: Uključi sliku

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the bottom of the page.
sr_RS@latin: Uključite dodatna polja u ovaj registracioni formular tako što ćete odabrati i podesiti CiviCRM profil koji će biti dodat na dno strane.

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the top of the page (immediately after the introductory message).
sr_RS@latin: Uključite dodatna polja u ovaj registracioni formular tako što ćete odabrati i podesiti CiviCRM profil koji će biti dodat na vrh strane (Odmah ispod uvodne poruke).

en: Include by Privacy Option(s)
sr_RS@latin: Uključi po opciji(opcijama) privatnosti

en: Include case activities in general activity views.
sr_RS@latin: Uključite aktivnosti iz predmeta u opšti pregled aktivnosti.

en: Include double-quotes (&quot;) around the name and angle-brackets (&lt; &gt;) around the email address.<br />EXAMPLE: <em>&quot;Client Services&quot; &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
sr_RS@latin: Unesite duple navodnike (&quot;) za ime i uglaste zagrade (&lt; &gt;) za email adresu. <br />Primer: <em>&quot;Client Services&quot; &lt;clientservices@example.org&gt;</em>

en: Include in multi-record listing?
sr_RS@latin: Uključi u listing multi zapisa?

en: Include map presenting event location on event information page? (A map provider must be configured under <a href='%1'>Administer > System Settings > Mapping and Geocoding</a>)
sr_RS@latin: Uključi mapu sa lokacijom događaja na stranici sa informacijama o događaju? (Morate podesiti maping provajdera u <a href='%1'>Administracija > Sistemska podešavanja > Mapiranje i Geokoding</a>)

en: Include my name and message
sr_RS@latin: Uključi moje ime i poruku

en: Include participants from all events in the %1 series
sr_RS@latin: Uključi učesnike iz svih događaja iz serije %1

en: Include profile edit links in search results?
sr_RS@latin: Uključi linkove za uređivanje profila u rezultatima pretrage?

en: Include reCAPTCHA?
sr_RS@latin: Uključi reCAPTCHA?

en: Include tags used for %1
sr_RS@latin: Uključi tagove koji se koriste za %1

en: Include the data fields used for contact 'matching' based on your configured <strong>Unsupervised Duplicate Matching</strong> rules. For the default duplicate matching rules, you would include a column in each row with the contributors' Email Address.
sr_RS@latin: Uključite polja sa podacima koja se koriste za 'uparivanje' kontakata na osnovu konfigurisanih pravila <strong>Pronalaženje duplikata bez nadzora</strong>. Za podrazumevana pravila pronalaženja, uključili biste kolonu u svaki red sa email adresom donatora.

en: Include these membership types
sr_RS@latin: Uključi sledeće tipove članstva

en: Include this link to your fundraising page in your emails
sr_RS@latin: Uključite link ka vašoj stranici za prikupljanje sredstava u vašim mailovima

en: Include:
sr_RS@latin: Uključi:

en: Included
sr_RS@latin: Uključeni

en: Includes %1 amount of %2
sr_RS@latin: Uključuje %1 iznos od %2

en: Income
sr_RS@latin: Prihod

en: Income Account is
sr_RS@latin: Račun za prihod je

en: Income Count Summary Report
sr_RS@latin: Izveštaj sa kratkim pregledom o broju prihoda

en: Income Statistics
sr_RS@latin: Statistike o prihodu

en: Income and benefits stabilization
sr_RS@latin: Stabilizacija prihoda i beneficija

en: Incomplete
sr_RS@latin: Nepotpuno

en: Incomplete Transaction
sr_RS@latin: Transakcija nije kompletirana

en: Incomplete. Click to configure result set.
sr_RS@latin: Nekompletno. Kliknite da konfigurišete set rezultata.

en: Incorrect greeting value id %1, or no default greeting for this contact type and greeting type.
sr_RS@latin: Neispravna id vrednosti pozdrava %1, ili nema podešenog podrazumevanog pozdrava za ovaj tip kontakta i tip pozdrava.

en: Individual
sr_RS@latin: Pojedinac

en: Individual Display Name Format
sr_RS@latin: Formati imena za prikaz

en: Individual Name Fields
sr_RS@latin: Polja za ime pojedinaca

en: Individual Prefix
sr_RS@latin: Individualni prefiks

en: Individual Sort Name Format
sr_RS@latin: Format pojedinačnih imena za sortiranje

en: Individual Suffix
sr_RS@latin: Individualni sufiks

en: Individual contact prefixes
sr_RS@latin: Individualni prefiksi kontakata

en: Individual contact suffixes
sr_RS@latin: Individualni sufiksi kontakata

en: Indonesian
sr_RS@latin: Indonežanski jezik

en: Ineligible
sr_RS@latin: Ne kvalifikuje se

en: Info &amp; Settings
sr_RS@latin: Info &amp; Podešavanja

en: Info Page Link
sr_RS@latin: Link za info stranu

en: Info and Settings
sr_RS@latin: Info i podešavanja

en: Inform Mailing
sr_RS@latin: Informacije mailingu

en: Inform scheduler about the mailing
sr_RS@latin: Obavesti osobu koja je zakazala o mailingu

en: Inherit CMS Language
sr_RS@latin: Nasledi jezik CRM-a

en: Initial Amount Help Text
sr_RS@latin: Tekst za pomoć za početni iznos

en: Initial Amount Label
sr_RS@latin: Oznaka za početni iznos

en: Initial Date Range
sr_RS@latin: Početni raspon datuma

en: Initial Date Range:
sr_RS@latin: Početni raspon datuma:

en: Initial Reminder Day
sr_RS@latin: Dan početnog podsetnika

en: Initial amount help text for partial payment
sr_RS@latin: Tekst za pomoć za početni iznos kod delimičnih uplata

en: Initializing...
sr_RS@latin: Pokretanje...

en: Inline
sr_RS@latin: Umetnuto

en: Input Field Type
sr_RS@latin: Tip polja za unos

en: Input file must be in CSV format
sr_RS@latin: Fajl mora biti u CSV formatu

en: Insert
sr_RS@latin: Umetni

en: Insert new Membership
sr_RS@latin: Ubaci novo članstvo

en: Insert new contributions
sr_RS@latin: Ubaci nove donacije

en: Inserts activity for a contact or a case by retrieving inbound emails from a mail directory
sr_RS@latin: Umeće aktivnost za kontakt ili slučaj vraćanjem dolaznih email-ova iz direktorijuma pošte

en: Install
sr_RS@latin: Instaliraj

en: Install "%1"?
sr_RS@latin: Instaliraj "%1"?

en: Installation Error
sr_RS@latin: Greška pri instalaciji

en: Installation Guide
sr_RS@latin: Vodič za instalaciju

en: Installing CiviCRM...
sr_RS@latin: CiviCRM se instalira...

en: Installing this extension will provide you with new functionality. Please make sure that the extension you're installing comes from a trusted source.
sr_RS@latin: Instalacija ove ekstenzije će vam obebediti dodatnu funkcionalnost. Proverite da li ekstenzija koju instalirate dolazi od pouzdanog izvora.

en: Installment Amount
sr_RS@latin: Iznos rate

en: Installments
sr_RS@latin: Rate

en: Installments should be greater than zero.
sr_RS@latin: Broj rata treba da bude veći od nule.

en: Instance is Reserved
sr_RS@latin: Intanca je rezervisana

en: Instant Messenger %1 is primary?
sr_RS@latin: Instant Messenger %1 je primarni?

en: Instant Messenger (IM) screen-names
sr_RS@latin: Imena u Instant Messenger-u (IM)

en: Instant Messenger 2
sr_RS@latin: IM 2

en: Instructions
sr_RS@latin: Instrukcije

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
sr_RS@latin: Instrukcije su dodate na Stranicu za Potvrdu i Stranicu za zahvalnost kada korisnik izabere opciju 'plati kasnije' (npr. 'Pošaljite račun ... u roku od tri radna dana.').

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages, as well as the confirmation email, when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
sr_RS@latin: Instrukcije su dodate na Stranicu za Potvrdu i Stranicu za zahvalnost, kao i email sa potvrdom, kada korisnik izabere opciju 'plati kasnije' (npr. 'Pošaljite račun ... u roku od 3 radna dana.').

en: Instructions for interviewers
sr_RS@latin: Instrukcije za anketare

en: Insufficient access rights - cannot merge
sr_RS@latin: Nedovoljna dozvola pristupa - nemoguće je spojiti

en: Integer
sr_RS@latin: Ceo broj

en: Integrated case management for human service providers
sr_RS@latin: Integrisano upravljanje predmetom za humane dobavljače usluge

en: Intended Recipients
sr_RS@latin: Namenjeno primaocima

en: Interlingua
sr_RS@latin: Interlingva jezik

en: Interlingue
sr_RS@latin: Interlingve jezik

en: Internal Contact ID
sr_RS@latin: Interni ID kontakta

en: Internal name of Contact Type (or Subtype).
sr_RS@latin: Internal ime tipa kontakta (ili podtipa).

en: Internal name of Group.
sr_RS@latin: Interno ime grupe.

en: Internal name of dashlet.
sr_RS@latin: Interno ime komponente kontrolne table.

en: International direct dialing prefix from within the country TO another country
sr_RS@latin: Međunarodni direktni pozivni broj iz jedne zemlje KA drugoj zemlji.

en: Internet Access Required
sr_RS@latin: Potreban pristup internetu

en: Interval (number of units)
sr_RS@latin: Interval (broj jedinica)

en: Interval of Subscription for %1 installment(s)
sr_RS@latin: Interval pretplate za %1 ratu(rate)

en: Interview Respondents
sr_RS@latin: Intervjuiši ispitanike

en: Interviewed
sr_RS@latin: Intervjuisao/la

en: Interviewer
sr_RS@latin: Anketar

en: Interviewer Name
sr_RS@latin: Ime anketara

en: Intro Content
sr_RS@latin: Intro - sadržaj

en: Intro Text
sr_RS@latin: Uvodni tekst

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main campaign contribution page when people make a contribution through your page.
sr_RS@latin: Prestavite kampanju i razlog zbog koga je podržavate. Ovaj tekst će se pojaviti na vrhu vaše lične strane i na vrhu glavne stranice za doniranje same kampanje kada ljudi doniraju preko vaše stranice.

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main contribution or event registration page.
sr_RS@latin: Prestavite kampanju i razlog zbog koga je podržavate. Ovaj tekst će se prikazati na vrhu vaše lične stranice i na vrhu glavne stranice za doniranje ili registraciju za događaj.

en: Introduce yourself and your role within our organization.
sr_RS@latin: Predstavite sebe i vašu ulogu u organizaciji.

en: Introduction
sr_RS@latin: Uvod

en: Introductory Message
sr_RS@latin: Uvodna poruka

en: Introductory Message - New Memberships
sr_RS@latin: Uvodna poruka - nova članstva

en: Introductory Message - Renewals
sr_RS@latin: Uvodna poruka - obnove

en: Introductory Text
sr_RS@latin: Uvodni tekst

en: Introductory message / instructions for online event registration page (may include HTML formatting tags).
sr_RS@latin: Uvodna poruka / uputstva za stranicu za onlajn registraciju (može sadržati tagove HTML formata).

en: Inuktitut
sr_RS@latin: Inuktitut jezik

en: Invalid Activity Id (aid).
sr_RS@latin: Nevažeći ID aktivnosti (aid).

en: Invalid Base Directory
sr_RS@latin: Nevažeći osnovni direktorijum

en: Invalid Base URL
sr_RS@latin: Nevažeći osnovni URL

en: Invalid Email address
sr_RS@latin: Nevažeća email adresa

en: Invalid Membership
sr_RS@latin: Nevažeće članstvo

en: Invalid Message template
sr_RS@latin: Nevažeći šablon poruke

en: Invalid Pledge Payment Rows (skipped)
sr_RS@latin: Nevažeći redovi sa uplatom obaveze (preskočeni)

en: Invalid Price Fields
sr_RS@latin: Nevažeća polja sa cenama

en: Invalid Rows (skipped)
sr_RS@latin: Nevažeći redovi (preskočeni)

en: Invalid Subtype
sr_RS@latin: Nevažeći podtip

en: Invalid Value
sr_RS@latin: Pogrešna vrednost

en: Invalid action specified in URL
sr_RS@latin: Nevažeća akcija u URL-u

en: Invalid className: %1
sr_RS@latin: Nevažeće ime klase: %1

en: Invalid component ID (%1)
sr_RS@latin: ID nevažeće komponente (%1)

en: Invalid date "%1" (must have form yyyy-mm-dd).
sr_RS@latin: Nevažeći datum "%1" (mora biti formata gggg-mm-dd).

en: Invalid date query "%1" in URL (valid syntax is yyyymm).
sr_RS@latin: Nevažeći upit datuma "%1" u URLu (važeći format je ggggmm).

en: Invalid day name
sr_RS@latin: Nevažeći ime za dan

en: Invalid day of the month
sr_RS@latin: Nevažeći dan u mesecu

en: Invalid default value for country.
sr_RS@latin: Nevažeća podrazumevana vrednost za zemlju.

en: Invalid document file format
sr_RS@latin: Nevažeći format fajla dokumenta

en: Invalid entity type
sr_RS@latin: Nevažeći tip entiteta

en: Invalid form parameters.
sr_RS@latin: Nevažeći parametri formulara.

en: Invalid hook invocation
sr_RS@latin: Nevažeće pozivanje kopče

en: Invalid option
sr_RS@latin: Nevažeća opcija

en: Invalid relationship type
sr_RS@latin: Nevažeći tip veze

en: Invalid string passed as severity level.
sr_RS@latin: Nevažeći string prosleđen kao nivo značaja.

en: Invalid token code
sr_RS@latin: Pogrešan token kod

en: Invalid value for Event ID
sr_RS@latin: Nedozvoljena vrednost za ID događaja

en: Invalid value passed to delete function.
sr_RS@latin: Nevažeća vrednost prosleđena funkciji za brisanje.

en: Invoice
sr_RS@latin: Profaktura

en: Invoice Date:
sr_RS@latin: Datum profakture

en: Invoice ID
sr_RS@latin: ID profakture

en: Invoice ID or Transaction ID or Contribution ID are required to match to the existing contribution records in Update mode.
sr_RS@latin: Potrebno je da se ID profakture ili ID transakcije ili ID donacije poklapa sa postojećim zapisom o donacijama u modu ažuriranja.

en: Invoice Number
sr_RS@latin: Broj profakture:

en: Invoice Number:
sr_RS@latin: Broj profakture:

en: Invoice Prefix
sr_RS@latin: Prefiks profakture

en: Invoice Reference
sr_RS@latin: Referenca profakture

en: Invoices - print or email
sr_RS@latin: Profakture - štampa ili email

en: Invoices / Credit Notes
sr_RS@latin: Profakture / obaveštenja o potraživanjima

en: Irish
sr_RS@latin: Irski jezik

en: Is
sr_RS@latin: Jeste

en: Is Active
sr_RS@latin: je aktivan

en: Is Active?
sr_RS@latin: Aktivan?

en: Is Amount Block Active?
sr_RS@latin: Da li je blokator iznosa aktivan?

en: Is Automaticaly created
sr_RS@latin: je automatski kreirana

en: Is Billing Address
sr_RS@latin: je adresa za naplatu

en: Is Billing Email
sr_RS@latin: Je email za naplatu

en: Is Billing Email?
sr_RS@latin: Je email za naplatu?

en: Is Billing Phone
sr_RS@latin: je telefon za naplatu

en: Is Calendar Year
sr_RS@latin: Je kalendarska godina

en: Is Campaign Active?
sr_RS@latin: Da li je kampanja aktivna?

en: Is Contribution Page Shared?
sr_RS@latin: Stranica za donacije podeljena?

en: Is Credit Card Only?
sr_RS@latin: Samo kreditna kartica?

en: Is Dashlet Active?
sr_RS@latin: Da li je komponenta kontrolne table aktivna?

en: Is Dashlet Reserved?
sr_RS@latin: Da li je komponenta kontrolne table rezervisana?

en: Is Deceased
sr_RS@latin: je preminuo/la

en: Is Default Mail Settings?
sr_RS@latin: su podrazumevana mail podešavanja?

en: Is Default Price Field Option?
sr_RS@latin: Je podrazumevana opcija polja za cenu?

en: Is Default Survey
sr_RS@latin: Je podražumevana anketa

en: Is Default?
sr_RS@latin: je podrazumevano?

en: Is Deleted
sr_RS@latin: je obrisan

en: Is Domain Setting?
sr_RS@latin: je podešavanje domena?

en: Is Empty
sr_RS@latin: je prazno

en: Is Event Public
sr_RS@latin: Da li je ovo javni događaj

en: Is Held
sr_RS@latin: Zadržan

en: Is IM Billing?
sr_RS@latin: Da li je IM za naplatu?

en: Is Interview Conducted?
sr_RS@latin: Da li je intervju održan?

en: Is Label Reserved?
sr_RS@latin: Oznaka je rezervisana?

en: Is Mailing Archived?
sr_RS@latin: Da li je mailing arhiviran?

en: Is Manager
sr_RS@latin: je menadžer

en: Is Monetary
sr_RS@latin: je monetarna vrednost

en: Is Not
sr_RS@latin: Nije

en: Is Null
sr_RS@latin: je nepostojeći

en: Is Online Registration
sr_RS@latin: Je onlajn registracija

en: Is Online Registration On
sr_RS@latin: Da li je onlajn registracija uključena

en: Is Online Registration enabled for the event?
sr_RS@latin: Da li je onlajn registracija uključena za ovaj događaj?

en: Is Page Active?
sr_RS@latin: Da li je strana aktivna?

en: Is Pay Later
sr_RS@latin: Plaća kasnije

en: Is Payment?
sr_RS@latin: je uplata?

en: Is Premium Active?
sr_RS@latin: Da li je nagrada aktivna?

en: Is Price Set Quick Config?
sr_RS@latin: Set cena je uređen brzom konfiguracijom?

en: Is Primary Address
sr_RS@latin: Je primarna adresa

en: Is Primary Email
sr_RS@latin: je primarna email adresa

en: Is Primary Phone
sr_RS@latin: je primarni broj telefona

en: Is Public
sr_RS@latin: je javni događaj

en: Is Recurring
sr_RS@latin: Je periodična

en: Is Relationship Active
sr_RS@latin: Da li je veza aktivna

en: Is Required
sr_RS@latin: je obavezno

en: Is Reserved
sr_RS@latin: je rezervisano

en: Is Reserved?
sr_RS@latin: Je rezervisan?

en: Is Selected
sr_RS@latin: je izabrano

en: Is Starred
sr_RS@latin: Označen zvezdom

en: Is Tax Deductible?
sr_RS@latin: Da li je porez može da se odbije?

en: Is Tax?
sr_RS@latin: je porez?

en: Is Tax? must be set for respective financial account
sr_RS@latin: Je porez? Mora biti podešeno za ovaj finansijski račun

en: Is Tax? must be set for this financial account
sr_RS@latin: Je porez? Mora biti podešeno za ovaj finansijski račun

en: Is Test
sr_RS@latin: je test

en: Is Test Processor?
sr_RS@latin: je test procesor?

en: Is Test?
sr_RS@latin: Test?

en: Is a Followup Activity?
sr_RS@latin: Je propratna aktivnost?

en: Is a current member
sr_RS@latin: Je trenutni član

en: Is a non-current member
sr_RS@latin: Nije trenutni član

en: Is active?
sr_RS@latin: Je aktivno?

en: Is an Event Template
sr_RS@latin: Je šablon događaja

en: Is auto_increment_increment set to 1
sr_RS@latin: Da li je auto_increment_increment podešen na 1

en: Is between
sr_RS@latin: je između

en: Is billing block required
sr_RS@latin: Da li je blok za naplatu neophodan

en: Is confirm email
sr_RS@latin: Je email za potvrdu

en: Is deceased
sr_RS@latin: Preminuo/la

en: Is deleted
sr_RS@latin: Obrisan/a

en: Is empty (Null)
sr_RS@latin: je prazno (null)

en: Is equal to
sr_RS@latin: je jednako

en: Is equal to Active
sr_RS@latin: Je jednako aktivnom

en: Is equal to Inactive
sr_RS@latin: Je jednako neaktivnom

en: Is greater than
sr_RS@latin: je veće od

en: Is greater than or equal to
sr_RS@latin: je veće ili jednako od

en: Is less than
sr_RS@latin: je manje od

en: Is less than or equal to
sr_RS@latin: je manje ili jednako od

en: Is not between
sr_RS@latin: nije između

en: Is not empty (Null)
sr_RS@latin: nije prazno (null)

en: Is not equal to
sr_RS@latin: nije jednako

en: Is not one of
sr_RS@latin: Nije jedan od

en: Is one of
sr_RS@latin: je jedan od

en: Is shared through social media
sr_RS@latin: se deli preko društvenih mreža

en: Is the %1 folder writeable?
sr_RS@latin: Da li je moguće pisanje u direktorijumu %1 ?

en: Is the <code>utf8mb4</code> character set supported?
sr_RS@latin: Da li je <code>utf8mb4</code> set karaktera podržan?

en: Is the CVV code required for back office credit card transactions
sr_RS@latin: Da li je CVV kod potreban za transakcije kreditnih kartica u bekoficu?

en: Is the Group Active
sr_RS@latin: Da li je grupa aktivna

en: Is the Membership pay later?
sr_RS@latin: Da li je ovo članstvo sa naknadnim plaćanjem?

en: Is the Premiums section enabled for this Online Contributions page?
sr_RS@latin: Da li je sekcija za nagrade uključena na ovoj stranici za onlajn donacije?

en: Is the Relationship active?
sr_RS@latin: Da li je veza aktivna?

en: Is the activity a test entry?
sr_RS@latin: Da li je aktivnost test unos?

en: Is the activity created by the system?
sr_RS@latin: Da li je ovu aktivnost kreirao sistem?

en: Is the booking confirmation screen enabled?
sr_RS@latin: Da li je ekran za potvrdu aktiviran?

en: Is the contact deceased?
sr_RS@latin: Da li je kontakt preminuo/la?

en: Is the contribution a test entry?
sr_RS@latin: Da li je donacija test unos?

en: Is the mailing completely sent?
sr_RS@latin: Da li je mailing poslat u potpunosti?

en: Is the membership status overridden?
sr_RS@latin: Da li je status članstva redefinisan?

en: Is the provided database name valid?
sr_RS@latin: Da li je ime za bazu podataka važeće?

en: Is the recurring contribution a test entry?
sr_RS@latin: Da li je periodična donacija test unos?

en: Is this ACL entry Allow  (0) or Deny (1) ?
sr_RS@latin: Da li je ovaj ACL unos dozvoljen (0) ili zabranjen (1)?

en: Is this Campaign enabled or disabled/cancelled?
sr_RS@latin: Da li je ova kampanja uključena ili isključena/otkazana?

en: Is this CiviCRM Profile active?
sr_RS@latin: Da li je ovaj CiviCRM profil aktivan?

en: Is this Custom Data Set active?
sr_RS@latin: Da li je ovaj set korisničkih/sopstvenih podataka aktivan?

en: Is this Custom Data Set public?
sr_RS@latin: Da li je ovo javni set korisničkih/sopstvenih podataka?

en: Is this Event Active?
sr_RS@latin: Da li je ovaj događaj aktivan?

en: Is this Event enabled or disabled/cancelled?
sr_RS@latin: Da li je ovaj događaj uključen ili isključen/otkazan?

en: Is this Field Searchable?
sr_RS@latin: Da li se ovo polje može pretraživati?

en: Is this Label Format the default?
sr_RS@latin: Da li je ovaj format oznake podrazumevan?

en: Is this Online Contribution Page Active?
sr_RS@latin: Da li je ova stranica za onlajn donacije aktivna?

en: Is this PDF Page Format the default?
sr_RS@latin: Da li je ovaj format strane PDF-a podrazumevan?

en: Is this Payment Processor Type active?
sr_RS@latin: Da li je ovaj tip procesora uplate aktivan?

en: Is this Payment Processor Type the default?
sr_RS@latin: Da li je ovaj tip procesora uplate podrazumevan?

en: Is this Payment Processor active?
sr_RS@latin: Da li je ovaj procesor uplate aktivan?

en: Is this Payment Processor the default?
sr_RS@latin: Da li je ovo podrazumevani procesor uplate?

en: Is this Scheduled Job active?
sr_RS@latin: Da li je ovaj zakazani posao aktivan?

en: Is this a PAID event?
sr_RS@latin: Da li je ovo događaj koji se plaća?

en: Is this a default provider?
sr_RS@latin: Da li je ovo podrazumevani provajder?

en: Is this a manually entered geo code
sr_RS@latin: Da li je ovo korisnički unos geokodinga

en: Is this a test membership?
sr_RS@latin: Da li je ovo test članstvo?

en: Is this account to be used as the default account for its financial account type when associating financial accounts with financial types?
sr_RS@latin: Da li će se ovaj nalog koristiti kao podrazumevani nalog za svoj tip finansijskog naloga prilikom povezivanja finansijskih naloga sa finansijskim tipovima?

en: Is this activity a current revision in versioning chain?
sr_RS@latin: Da li je ova aktivnost poslednja revizija u lancu kreiranja verzija?

en: Is this address the contact's billing address?
sr_RS@latin: Da li je ova adresa za naplatu ovog kontakta?

en: Is this address the contact's billing email?
sr_RS@latin: Da li je ovo email adresa za naplatu ovog kontakta?

en: Is this address the contact's primary address?
sr_RS@latin: Da li je ovo primarna adresa kontakta?

en: Is this address the contact's primary email?
sr_RS@latin: Da li je ovo primarni email kontakta?

en: Is this contact type a predefined system type
sr_RS@latin: Da li je ovaj tip kontakta sistemski predefinisan

en: Is this dashlet active?
sr_RS@latin: Da li je ova komponenta kontrolne table aktivna?

en: Is this default survey?
sr_RS@latin: Da li je ovo podrazumevana anketa?

en: Is this entry active?
sr_RS@latin: Da li je ovaj unos aktivan?

en: Is this extension active?
sr_RS@latin: Da li je ova ekstenzija aktivna?

en: Is this field hidden from public search ('User and User Admin Only'), or is it visible to the public and potentially searchable in the Profile Search form ('Expose Publicly' or 'Expose Publicly and for Listings')?  ('User and User Admin Only') fields can still be used for Edit and Create mode.
sr_RS@latin: Da li je ovo polje sakriveno za javnu pretragu ('Samo korisnik i administrator korisnika'), odnosno da li je vidljivo javnosti i potencijalno pretraživo u formularu za pretragu na profilu ('Prikaži javno' ili 'Prikaži javno i za listinge')? Polja ('Korisnik i administrator korisnika') polja i dalje mogu da se koriste za režim Uredi i kreiraj.

en: Is this field included as a column in the search results table? This setting applies only to fields with 'Public Pages' or 'Public Pages and Listings' visibility.
sr_RS@latin: Da li je ovo polje uključeno kao kolona u tabelu rezultata pretrage? Ovo podešavanja primenjuje se samo na polja sa vidljivošću 'Javne stranice' ili 'Javne stranice i listinzi'.

en: Is this field set by PHP code (via a custom hook). This field will not be updated by CiviCRM.
sr_RS@latin: Da li je ovo polje podešeno po PHP kodu (putem prilagođene kopče). CiviCRM neće ažurirati ovo polje.

en: Is this group hidden?
sr_RS@latin: Da li je ova grupa sakrivena?

en: Is this job for a test mail?
sr_RS@latin: Da li je ovaj posao vezan za test mail?

en: Is this mailing archived?
sr_RS@latin: Da li je ovaj mailing arhiviran?

en: Is this membership_status enabled.
sr_RS@latin: Da li je ovaj status članstva uključen

en: Is this membership_status reserved.
sr_RS@latin: Da li je ovaj status članstva rezervisan

en: Is this option active?
sr_RS@latin: Da li je ova opcija aktivna?

en: Is this petition active?
sr_RS@latin: Da li je ova peticija aktivna?

en: Is this processor active?
sr_RS@latin: Da li je ovaj procesor uplate aktivan?

en: Is this processor for a test site?
sr_RS@latin: Da li je ovo procesor uplate za test sajt?

en: Is this processor the default?
sr_RS@latin: Da li je ovo podrazumevani procesor uplate?

en: Is this property active?
sr_RS@latin: Da li je ova osobina aktivna?

en: Is this provider active?
sr_RS@latin: Da li je ovaj provajder aktivan?

en: Is this relationship type a predefined system type (can not be changed or de-activated)?
sr_RS@latin: U vezi ovog tipa, predefinisani tip sistema (ne može biti promenjen ili deaktiviran)?

en: Is this status enabled.
sr_RS@latin: Da li je ovaj status uključen

en: Is this survey active?
sr_RS@latin: Da li je ova anketa aktivna?

en: Is this survey enabled or disabled/cancelled?
sr_RS@latin: Da li je ova anketa uključena ili isključena/otkazana?

en: Is this the billing address.
sr_RS@latin: Da li je ovo adresa za naplatu.

en: Is this the contact's billing phone?
sr_RS@latin: Da li je ovo telefon za naplatu za ovaj kontakt?

en: Is this the contact's primary phone?
sr_RS@latin: Da li je ovo primarni telefon ovog kontakta?

en: Is this the default component for this component_type?
sr_RS@latin: Da li je ovo podrazumevana komponenta za ovaj tip?

en: Is this the default petition?
sr_RS@latin: Da li je ovo podrazumevana peticija?

en: Is this the default survey?
sr_RS@latin: Da li je ovo podrazumevana anketa?

en: Is this the primary address.
sr_RS@latin: Da li je ovo primarna adresa.

en: Is this the recipient criteria limited to OR in addition to?
sr_RS@latin: Da li je kriterijum primalaca ograničen na ILI, ili je dodatak istom?

en: Is this the test mailing?
sr_RS@latin: Da li je ovo test mailing?

en: Is your Personal Campaign Page active? You can activate/de-activate it any time during it's lifecycle.
sr_RS@latin: Da li je vaša stranica lične kampanje aktivna? Možete je aktivirati/deaktivirati bilo kada.

en: Issue warning and do not save
sr_RS@latin: Izdaj upozorenje bez čuvanja

en: It appears that this transaction is a duplicate.  Have you already submitted the form once?  If so there may have been a connection problem.  Check your email for a receipt from Authorize.net.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
sr_RS@latin: Izgleda da je ova transakcija duplikat. Da li ste već jednom poslali formular? Ukoliko jeste, možda je došlo do problema sa vezom. Proverite u svom emailu da li ste dobili račun od Authorize.net. Ako ne dobijete račun u naredna 2 sata, možete ponovo pokušati da izvršite transakciju. Ukoliko i dalje budete imali probleme, kontaktirajte administratora sajta.

en: It appears that this transaction is a duplicate. Have you already submitted the form once? If so there may have been a connection problem. Check your email for a receipt for this transaction.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
sr_RS@latin: Izgleda da je ova transakcija duplikat. Da li ste već jednom poslali formular? Ukoliko jeste, možda je došlo do problema sa vezom. Proverite u svom emailu da li ste dobili račun za ovu transakciju. Ako ne dobijete račun u naredna 2 sata, možete ponovo pokušati da izvršite transakciju. Ukoliko i dalje budete imali probleme, kontaktirajte administratora sajta.

en: It appears you have no contacts with email addresses from the selected recipients.
sr_RS@latin: Nema kontakata sa email adresama među izabranim primaocima.

en: It is recommended, though not yet required, to configure your MySQL server for utf8mb4 support. You will need the following MySQL server configuration: innodb_large_prefix=true innodb_file_format=barracuda innodb_file_per_table=true
sr_RS@latin: Preporučeno je ali ne i obavezno da podesite vaš MySQL server za utf8mb4 podršku. Biće vam potrebna sledeća konfiguracija servera: innodb_large_prefix=true innodb_file_format=barracuda innodb_file_per_table=true

en: It looks like there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed).
sr_RS@latin: Izgleda da za ovaj događaj ima dovoljno slobodnih mesta za vašu grupu (nećete biti stavljeni na listu čekanja).

en: It looks like this participant is already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
sr_RS@latin: Izgleda da je ovaj učesnik već registrovan za ovaj događaj. Ukoliko želite da promenite vašu regsitraciju ili mislite da ste greškom dobili ovu poruku, molimo kontaktirajte administratora.

en: It looks like you are already registered for this event.  You may proceed if you want to create an additional registration.
sr_RS@latin: Izgleda da ste već registrovani za ovaj događaj. Možete da nastavite ukoliko želite da kreirate dodatnu registraciju.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've gotten this message in error, please contact the site administrator.
sr_RS@latin: Izgleda da ste već registrovani za ovaj događaj. Ukoliko želite da promenite vašu regsitraciju ili mislite da ste greškom dobili ovu poruku, molimo kontaktirajte administratora.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
sr_RS@latin: Izgleda da ste već registrovani za ovaj događaj. Ukoliko želite da promenite vašu regsitraciju ili mislite da ste greškom dobili ovu poruku, molimo kontaktirajte administratora.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed).
sr_RS@latin: Registrujete grupu od %1 učesnika. Događaj ima %2 slobodnih mesta(Nećete biti stavljeni na listu čekanja).

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
sr_RS@latin: Registrujete grupu od %1 učesnika. Događaj ima %2 slobodnih mesta(Nećete biti stavljeni na listu čekanja).  Molimo vas da se vratite na naslovnu stranu registracije i smanjite broj učesnika. Takođe, biće nam potrebne kompletne informacije o plaćanju.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
sr_RS@latin: Registrujete grupu od %1 učesnika. Događaj ima %2 slobodnih mesta(Nećete biti stavljeni na listu čekanja). Registracija za ovaj događaj zahteva odobrenje. Dobićete email nakon pregleda vaše registracije.

en: It looks like you are registering more participants then there are spaces available. All participants will be added to the waiting list. You will be notified if spaces become available.
sr_RS@latin: Registrujete više učesnika nego što ima slobodnih mesta. Svi učesnici će biti dodati na listu čekanja. Bićete obavešteni ukoliko se oslobode mesta.

en: It looks like you may have posted and / or distributed the flash version of the Contribution widget. We won't be supporting the flash version in next release. You should try and get all sites using the flash widget to update to the improved HTML widget code below as soon as possible.
sr_RS@latin: Izgleda da ste objavili i/ili distribuirali fleš verziju vidžeta Donacija. U sledećoj verziji, fleš verzija neće biti podržana. Potrudite se da što pre ažurirate sve sajtove koji koriste fleš vidžet na unapređeni HTML kôd vidžeta ispod.

en: It looks there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
sr_RS@latin: Izgleda da za ovaj događaj ima dovoljno mesta za vašu grupu (nećete biti stavljeni na listu čekanja). Za registrovanje na ovaj događaj potrebno je odobrenje. Primićete email čim vaša registracija bude razmotrena.

en: It's a good idea to test your mailing by sending it to yourself and/or a selected group of people in your organization.
sr_RS@latin: Uvek je dobro testirati mailing tako što ćete ga poslati sebi ili/i odabranoj grupi ljudi u vašoj organizaciji.

en: Italian
sr_RS@latin: Italijanski

en: Item
sr_RS@latin: Stavka

en: Item Count
sr_RS@latin: Broj stavki

en: JSON support
sr_RS@latin: JSON podrška

en: JSON support not included in PHP.
sr_RS@latin: JSON podrška nije uključena u PHP.

en: Japanese
sr_RS@latin: Japanski

en: Javanese
sr_RS@latin: Javanski jezik

en: Job Description
sr_RS@latin: Opis posla

en: Job Frequency
sr_RS@latin: Učestalost posla

en: Job ID
sr_RS@latin: ID posla

en: Job Is Active?
sr_RS@latin: Posao je aktivan?

en: Job Log ID
sr_RS@latin: ID loga posla

en: Job Name
sr_RS@latin: Ime posla

en: Job Status
sr_RS@latin: Status poslova

en: Job Title
sr_RS@latin: Radno mesto

en: Job copied successfully
sr_RS@latin: Posao uspešno kopiran

en: Job has not been executed as it is a %1 (non-production) environment.
sr_RS@latin: Posao (kron) neće biti izvršen zbog %1 (neprodukcijskog) okruženja.

en: Join Date
sr_RS@latin: Datum pristupa

en: Join Us
sr_RS@latin: Pridružite nam se

en: Join a Group
sr_RS@latin: Uključi se u grupu

en: Join on:
sr_RS@latin: Pridruži se:

en: Join this api call to return values from or filter on a related entity.
sr_RS@latin: Spojite ovaj api poziv da biste dobili vrednosti iz ili filtrirali na povezanom entitetu..

en: Join your local chapter
sr_RS@latin: Pridružite se lokalnom entitetu

en: Joining these group(s) is pending confirmation by this contact.
sr_RS@latin: Pridruživanje ovoj grupi(grupama) čeka potrvdu od ovog kontakta.

en: Jr.
sr_RS@latin: Mlađi

en: Kalaallisut, Greenlandic
sr_RS@latin: Grenlandski jezik

en: Kannada
sr_RS@latin: Kanada jezik

en: Kanuri
sr_RS@latin: Kanurski jezik

en: Kashmiri
sr_RS@latin: Kašmiri jezik; kašmirski jezik

en: Kazakh
sr_RS@latin: Kazaški jezik

en: Key
sr_RS@latin: Ključ

en: Key for validating requests related to this contact.
sr_RS@latin: Ključ za potvrđivanje zahteva vezanih za ovaj kontakt.

en: Key for validating requests related to this mailing.
sr_RS@latin: Ključ za validaciju zahteva vezanih za ovaj mailing.

en: Key is not set for this payment processor
sr_RS@latin: Ključ nije podešen za ovaj procesor uplata

en: Khmer
sr_RS@latin: Kmerski jezik

en: Kilometers
sr_RS@latin: Kilometri

en: Kirghiz, Kyrgyz
sr_RS@latin: Kirgiski jezik

en: Kirundi
sr_RS@latin: Rundi jezik

en: Komi
sr_RS@latin: Komi jezik

en: Kongo
sr_RS@latin: Kongoanski jezik

en: Korean
sr_RS@latin: Korejski jezik

en: Kurdish
sr_RS@latin: Kurdski jezik

en: Kwanyama, Kuanyama
sr_RS@latin: Kvanjama jezik

en: LESS Credit to invoice(s)
sr_RS@latin: MANJE potraživanje za profakture

en: LYBUNT Report
sr_RS@latin: LYBUNT izveštaj

en: LYBUNT means last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
sr_RS@latin: LYBUNT (last year but not this year) znači prošle godine, ali ne i ove. Pruža listu donatora koji su donirali prošle godine, ali nisu donirali u vremenskom periodu koji ste odredili kao tekuću godinu.

en: Label
sr_RS@latin: Oznaka

en: Label Format
sr_RS@latin: Format oznake

en: Label Format Option Group not found in database.
sr_RS@latin: Grupa opcija za format oznake nije pronađena u bazi podataka.

en: Label Format does not fit in database.
sr_RS@latin: Format oznake se ne slaže sa formatom u bazi podataka.

en: Label Formats
sr_RS@latin: Formati oznake

en: Label Height
sr_RS@latin: Visina oznake

en: Label Is Active?
sr_RS@latin: Oznaka je aktivna?

en: Label Type
sr_RS@latin: Tip oznake

en: Label Width
sr_RS@latin: Širina oznake

en: Label already exists in Database.
sr_RS@latin: Oznaka već postoji u bazi podataka.

en: Label and value cannot be empty.
sr_RS@latin: Oznaka i vrednost ne mogu biti prazne.

en: Label cannot be empty.
sr_RS@latin: Oznaka ne može biti prazna.

en: Label for Signature
sr_RS@latin: Oznaka za potpis

en: Label for Subject
sr_RS@latin: Oznaka za predmet

en: Label for User Name if used
sr_RS@latin: Oznaka za korisničko ime ukoliko se koristi

en: Label for password
sr_RS@latin: Oznaka za šifru

en: Label for the relationship from Contact A to Contact B. EXAMPLE: Contact A is 'Parent of' Contact B.
sr_RS@latin: Oznaka za vezu od kontakta A do kontakta B. PRIMER: Kontakt A je 'Nadređen' kontaktu B.

en: Label for the relationship from Contact B to Contact A. EXAMPLE: Contact B is 'Child of' Contact A. You may leave this blank for relationships where the name is the same in both directions (e.g. Spouse).
sr_RS@latin: Oznaka veze od Kontakta B ka Kontaktu A. Primer: Kontakt B je 'Dete' kontakta A. Ovo polje može ostati prazno za odnose-veze u kojima je ime dvosmerno (npr. Suprug/a).

en: Label is Default?
sr_RS@latin: Oznaka je podrazumevana?

en: Labels Per Column
sr_RS@latin: Oznaka po koloni

en: Labels Per Row
sr_RS@latin: Oznaka po redu

en: Landscape
sr_RS@latin: Poprečno

en: Language
sr_RS@latin: Jezik

en: Language Customizations
sr_RS@latin: Korisnička podešavanja jezika

en: Language and Currency
sr_RS@latin: Jezik i valuta

en: Language and Region Settings
sr_RS@latin: Podešavanja jezika i regiona

en: Language of basic data:
sr_RS@latin: Jezik osnovnih podataka:

en: Language of the content of the mailing. Useful for tokens.
sr_RS@latin: Jezik sadržaja mailinga. Korisno za tokene.

en: Languages
sr_RS@latin: Jezici

en: Languages available to users of this installation.
sr_RS@latin: Jezici dostupni korisnicima ove instalacije.

en: Lao
sr_RS@latin: Laoski jezik; laoški jezik; lao

en: Lapsed Memberships
sr_RS@latin: Neaktivnih članstava

en: Last
sr_RS@latin: Poslednji

en: Last &gt;&gt;
sr_RS@latin: Poslednji &gt;&gt;

en: Last 12 months including today
sr_RS@latin: Prethodnih 12 meseci uključujući današnji dan

en: Last 2
sr_RS@latin: Poslednja 2

en: Last 2 years including today
sr_RS@latin: Prethodne 2 godine uključujući današnji dan

en: Last 3
sr_RS@latin: Poslednja 3

en: Last 3 years including today
sr_RS@latin: Prethodne 3 godine uključujući današnji dan

en: Last 30 days including today
sr_RS@latin: Prethodnih 30 dana uključujući današnji dan

en: Last 4 digits of credit card
sr_RS@latin: Poslednje 4 cifre na kartici

en: Last 4 digits of the card
sr_RS@latin: Poslednje 4 cifre na kartici

en: Last 60 days including today
sr_RS@latin: Prethodnih 60 dana uključujući današnji dan

en: Last 7 days including today
sr_RS@latin: Prethodnih 7 dana uključujući današnji dan

en: Last 90 days including today
sr_RS@latin: Prethodnih 90 dana uključujući današnji dan

en: Last Action Date
sr_RS@latin: Datum poslednje akcije

en: Last Change by
sr_RS@latin: Poslednja izmena

en: Last Completed Action Date
sr_RS@latin: Datum završetka poslednje akcije

en: Last Contribution Processed
sr_RS@latin: Poslednja obrađena donacija

en: Last Modified
sr_RS@latin: Poslednji put iznmenjeno

en: Last Modified By:
sr_RS@latin: Poslednja izmena:

en: Last Name
sr_RS@latin: Prezime

en: Last Name, First Name
sr_RS@latin: Prezime, ime

en: Last Name.
sr_RS@latin: Prezime.

en: Last Name:
sr_RS@latin: Prezime:

en: Last Reminder
sr_RS@latin: Poslednji podsetnik

en: Last Run
sr_RS@latin: Poslednji put pokrenut

en: Last Year Total
sr_RS@latin: Ukupno prošle godnie

en: Last cron run at %1.
sr_RS@latin: Kron poslednji put pokrenut %1.

en: Last name, First name
sr_RS@latin: Prezime, ime

en: Latest membership period expiration date. End Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
sr_RS@latin: Datum isteka poslednjeg perioda članstva. Ukoliko ne odaberete datum završetka, biće automatski podešen na osnovu tipa članstva.

en: Latin
sr_RS@latin: Latinski jezik

en: Latitude
sr_RS@latin: Geografska širina

en: Latitude and longitude may be automatically populated by enabling a Mapping Provider.
sr_RS@latin: Geografska širina i dužina mogu biti automatski popunjene aktivacijom Provajdera mapiranja.

en: Latitude of the Address for mapping
sr_RS@latin: Geografska širina adrese za mapiranje

en: Latvian
sr_RS@latin: Latvijski jezik

en: Learn more about a script that can automatically update contact addressee and greeting options.
sr_RS@latin: Saznajte više o skripti koja automatski ažurira pozdrav i opcije pozdrava za kontakte.

en: Learn more.
sr_RS@latin: Saznaj više

en: Learn more...
sr_RS@latin: Saznaj više...

en: Leave blank for default
sr_RS@latin: Ostavite prazno za podrazumevanu vrednost

en: Leave blank for unlimited. This limit is not implemented by all browsers and rich text editors.
sr_RS@latin: Ostavite prazno za beskonačno. Ovaj limit ne implementiraju svi pretraživači i rich text editori.

en: Leave blank to run as soon as possible.
sr_RS@latin: Ostavite ovo prazno da bi bilo pokrenuto što pre.

en: Leave blank to run at next run frequency.
sr_RS@latin: Ostavite ovo prazno da bi bilo pokrenuto u sledećem terminu.

en: Leave the Membership Type blank for additional non-membership options (e.g. magazine subscription).
sr_RS@latin: Ostavite tip članstva prazan za dodatne opcije nevezane za članstvo (npr. pretplata na magazin).

en: Leave undefined
sr_RS@latin: Ostavi nedefinisano

en: Left
sr_RS@latin: Levo

en: Left Margin
sr_RS@latin: Leva margina

en: Left Message
sr_RS@latin: Ostavljena poruka

en: Left Padding
sr_RS@latin: Unutrašnje odstojanje levo

en: Legal Identifier
sr_RS@latin: Pravni identifikator

en: Legal Name
sr_RS@latin: Pravno ime

en: Legal Name.
sr_RS@latin: Pravno ime.

en: Length
sr_RS@latin: Dužina

en: Letter Mail
sr_RS@latin: Pismo

en: Liability
sr_RS@latin: Obaveza

en: License
sr_RS@latin: Dozvola

en: LifeTime
sr_RS@latin: Životni vek

en: Lifetime Total
sr_RS@latin: Ukupno

en: Lifetime total
sr_RS@latin: ukupno

en: Like
sr_RS@latin: Kao

en: Limburgish, Limburgan, Limburger
sr_RS@latin: Limburški jezik

en: Limit Dashboard Results
sr_RS@latin: Limit rezultata za kontrolnu tablu

en: Limit Group
sr_RS@latin: Ograniči grupu

en: Limit List to Group
sr_RS@latin: Ograniči listu grupom

en: Limit Options
sr_RS@latin: Limit opcija

en: Limit Rows per Page in Dashboard
sr_RS@latin: Ograniči broj redova po stranici na kontrolnoj tabli

en: Limit To
sr_RS@latin: Ograniči na

en: Limit To Current User
sr_RS@latin: Ograniči na trenutnog korisnika

en: Limit listings to a specific Group?
sr_RS@latin: Ograniči listinge u okviru specifične grupe?

en: Limit or Add Recipients
sr_RS@latin: Limitiraj ili dodaj primaoce

en: Limit the number of additional participants that can be registered in a single booking.
sr_RS@latin: Ograničite broj dodatnih učesnika koji mogu biti registrovani sa istom rezervacijom.

en: Limit to
sr_RS@latin: Ograniči na

en: Line Item Entity
sr_RS@latin: Stavke reda Entitet

en: Line Item Entity Type
sr_RS@latin: Stavka reda Tip entiteta

en: Line Item ID
sr_RS@latin: Stavka reda ID

en: Line Item Label
sr_RS@latin: Stavka reda Oznaka

en: Line Item Participant Count
sr_RS@latin: Stavka reda Broj učesnika

en: Line Item Quantity
sr_RS@latin: Stavka reda Količina

en: Line Item Total
sr_RS@latin: Stavka reda Zbir

en: Line Number
sr_RS@latin: Broj linije

en: Linear (1D)
sr_RS@latin: Linearno (1D)

en: Lingala
sr_RS@latin: Lingala jezik

en: Link Cases
sr_RS@latin: Link predmeta

en: Link Text
sr_RS@latin: Tekst za link

en: Link To Case
sr_RS@latin: Link ka Predmetu

en: Link this field
sr_RS@latin: Linkuj ovo polje

en: Link this field to its CiviCRM Contact
sr_RS@latin: Poveži ovo polje sa CiviCRM kontaktom

en: Link this field to its event page
sr_RS@latin: Poveži ovo polje sa stranicom za događaj

en: Link this field to its user
sr_RS@latin: Poveži ovo polje sa korisnikom polja

en: Link to
sr_RS@latin: Link ka

en: Link to Delete Activity
sr_RS@latin: Link za brisanje aktivnosti

en: Link to Delete Contact
sr_RS@latin: Link za brisanje kontakta

en: Link to Delete Contribution
sr_RS@latin: Link za brisanje donacije

en: Link to Delete Event
sr_RS@latin: Link za brisanje događaja

en: Link to Delete Participant
sr_RS@latin: Link za brisanje učesnika

en: Link to Delete Relationship
sr_RS@latin: Link za brisanje veze

en: Link to Edit Activity
sr_RS@latin: Link za uređivanje aktivnosti

en: Link to Edit Contact
sr_RS@latin: Link za uređivanje kontakta

en: Link to Edit Contribution
sr_RS@latin: Link za uređivanje donacije

en: Link to Edit Event Participants
sr_RS@latin: Link za uređivanje učesnika

en: Link to Edit Participant
sr_RS@latin: Link za uređivanje učesnika

en: Link to Edit Relationship A-B
sr_RS@latin: Link za uređivanje veze A-B

en: Link to Edit Relationship B-A
sr_RS@latin: Link za uređivanje veze B-A

en: Link to Event Configuration
sr_RS@latin: Link ka konfiguraciji događaja

en: Link to Event Page
sr_RS@latin: Link ka stranici događaja

en: Link to Event Participants
sr_RS@latin: Link ka učesnicima događaja

en: Link to Event Registration
sr_RS@latin: Link ka registraciji za događaj

en: Link to Participant Listing
sr_RS@latin: Link ka listingu učesnika

en: Link to Registration Page
sr_RS@latin: Link za stranicu za registraciju

en: Link to View Activity
sr_RS@latin: Link za pregled aktivnosti

en: Link to View Contact
sr_RS@latin: Link za pregled kontakta

en: Link to View Contribution
sr_RS@latin: Link za pregled donacije

en: Link to View Participant
sr_RS@latin: Ling za pregled učesnika

en: Link to View Relationship A-B
sr_RS@latin: Link za pregled veze A-B

en: Link to View Relationship B-A
sr_RS@latin: Link za pregled veze B-A

en: Link to a Custom Node
sr_RS@latin: Link ka prilagođenom nodu

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Activity ID will be appended to the end of the link.
sr_RS@latin: Link ka Drupal nodu ili pregledu, iz osnovne putanje. ID aktivnosti će biti dodat na kraj linka.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contact ID will be appended to the end of the link.
sr_RS@latin: Link ka Drupal nodu ili pregledu, iz osnovne putanje. ID kontakta će biti dodat na kraj linka.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contribution ID will be appended to the end of the link.
sr_RS@latin: Link ka Drupal nodu ili pregledu, iz osnovne putanje. ID donacije će biti dodat na kraj linka.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Event ID will be appended to the end of the link.
sr_RS@latin: Link ka Drupal nodu ili pregledu, iz osnovne putanje. ID događaja će biti dodat na kraj linka.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Participant ID will be appended to the end of the link.
sr_RS@latin: Link do Drupal noda ili Prikaz, iz osnovne putanje. ID učesnika biće priložen na kraju linka.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The relationship ID will be appended to the end of the link.
sr_RS@latin: Link ka Drupal nodu ili pregledu, iz osnovne putanje. ID veze će biti dodat na kraj linka.

en: Link together events, mailings, activities, and contributions. Create surveys and online petitions.
sr_RS@latin: Povežite događaje, mailinge, aktivnosti i donacije. Napravite ankete i onlajn peticije.

en: Linked to Contribution Page
sr_RS@latin: Link ka stranici za doniranje

en: Links
sr_RS@latin: Linkovi

en: Links Text
sr_RS@latin: Tekst za linkove

en: Links to an entity_table like civicrm_financial_type
sr_RS@latin: Povezuje se sa entity_table kao što je civicrm_financial_type

en: List %1 participants
sr_RS@latin: Lista %1 učesnika

en: List All Duplicates
sr_RS@latin: Lista svih duplikata

en: List Association Rule(s)
sr_RS@latin: Izlistaj pravilo(pravila) asocijacije

en: List Custom Options
sr_RS@latin: Izlistaj korisničke/sopstvene opcije

en: List all activity(s) for this row.
sr_RS@latin: Lista svih aktivnosti u ovom redu.

en: List all contribution(s) for this date unit.
sr_RS@latin: Izlistaj svaku donaciju (sve donacije) za ovu jedinicu datuma.

en: List all direct contribution(s) from this contact.
sr_RS@latin: Izlistaj direktne donacije(direktnu donaciju) ovog kontakta.

en: List all revisions
sr_RS@latin: Lista svih revizija

en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
sr_RS@latin: Navedite listu istorije donacije kontakta, grupisanu po godini, zajedno sa donacijama koje se pripisuju bilo kojem od kontaktovih povezanih kontakata.

en: List counted participants
sr_RS@latin: Lista prebrojanih učesnika

en: List more Grants
sr_RS@latin: Izlistaj više grantova

en: List my contribution
sr_RS@latin: Izlistaj moju donaciju

en: List my contribution anonymously
sr_RS@latin: Prikaži moju donaciju kao anonimnu

en: List my support anonymously
sr_RS@latin: Prikaži moju podršku kao anonimnu

en: List of Languages
sr_RS@latin:  Lista jezika

en: List of all dates of activities of Type
sr_RS@latin: Lista svih datuma aktivnosti tipa

en: List of log entries for:
sr_RS@latin: Lista log unosa za:

en: List of names
sr_RS@latin: Lista imena

en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
sr_RS@latin: Lista obaveza uključujući iznos obaveze, status obaveze, datum sledeće uplate, iznos sledeće uplate, iznos ukupne uplate itd.

en: List participants for this event (all statuses)
sr_RS@latin: Lista učesnika za ovaj događaj (svi statusi)

en: List the signatures
sr_RS@latin: Izlistaj potpise

en: List uncounted participants
sr_RS@latin: Lista neprebrojanih učesnika

en: Listed contact(s) have been added to the selected group.
sr_RS@latin: Kontakt(i) sa liste su dodati u odabranu grupu.

en: Listing of current and upcoming public events.
sr_RS@latin: Listing sadašnjih i budućih javnih događaja.

en: Lists Summary of Memberships for this date unit.
sr_RS@latin: Izlistaj pregled članstava za ovu jedinicu datuma.

en: Lists detailed contribution(s) for this record.
sr_RS@latin: Izlistava detaljnu donaciju(e) za ovaj zapis.

en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
sr_RS@latin: Navodi listu određenih donacija prema kriterijumu uključujući kontakt, vremenski period, finansijski tip, lokaciju donatora itd. Izveštaj sa kratkim pregledom donacije upućuje na ovaj izveštaj za detalje o donaciji.

en: Lithuanian
sr_RS@latin: Litvanski jezik

en: Live
sr_RS@latin: Produkcijski

en: Live API URL
sr_RS@latin: Produkcijski API URL

en: Live Button URL
sr_RS@latin: URL dugmeta - produkcijski

en: Live Mode
sr_RS@latin: Režim uživo

en: Live Page
sr_RS@latin: Produkcijska stranica

en: Live Recurring Payments URL
sr_RS@latin: URL periodičnih uplata - produkcijski

en: Live Site URL
sr_RS@latin: Produkcijski sajt URL

en: Load Mapping
sr_RS@latin: Učitaj mapiranje

en: Load Saved Field Mapping
sr_RS@latin: Učitaj sačuvano mapiranje polja

en: Loading
sr_RS@latin: Učitavanje

en: Loading...
sr_RS@latin: Učitavanje..

en: Loads all variables available to the current page template into a pop-up window. To trigger, add <em>&smartyDebug=1</em> to any CiviCRM URL query string. Make sure you have pop-up blocking disabled in your browser for the CiviCRM site URL.
sr_RS@latin: Učitava sve promenljive dostupne trenutnom šablonu stranice u iskačućem prozoru. Za aktiviranje, dodajte <em>&smartyDebug=1</em> bilo kojem stringu CiviCRM URL upita. Uverite se da je blokiranje isačućih prozora onemogućeno u pregledaču za URL adresu CiviCRM sajta.

en: Local path
sr_RS@latin: Lokalna putanja

en: Localization
sr_RS@latin: Lokalizacija

en: Localization settings include user language, default currency and available countries for address input.
sr_RS@latin: Podešavanja lokalizacije uključuju jezik korisnika, valutu i dostupne zemlje za unos adresa

en: Localpart
sr_RS@latin: localpart

en: Location
sr_RS@latin: Lokacija

en: Location Block ID
sr_RS@latin: Blok lokacije - ID

en: Location Type
sr_RS@latin: Tip lokacije

en: Location Type ID
sr_RS@latin: Tip lokacije ID

en: Location Type is Active?
sr_RS@latin: Tip lokacije je aktivan?

en: Location Type is Reserved?
sr_RS@latin: Tip lokacije je rezervisan?

en: Location of the CiviCRM main menu.
sr_RS@latin: Pozicija (lokacija) glavnog menija CiviCRM-a.

en: Location of the activity (optional, open text).
sr_RS@latin: Lokacija aktivnosti (opciono, tekst)

en: Location search uses the PRIMARY location for each contact by default.
sr_RS@latin: Prema podrazumevanim podešavanjima, pretraga lokacije koristi PRIMARNU lokaciju za svaki kontakt.

en: Location type
sr_RS@latin: Tip lokacije

en: Location type ID
sr_RS@latin: ID tipa lokacije

en: Location types provide convenient labels to differentiate contacts' location(s). Administrators may define as many additional types as appropriate for your constituents (examples might be Main Office, School, Vacation Home...).
sr_RS@latin: Tipovi lokacija vam omogućavaju da na način koji vam najviše odgovara obeležite lokaciju(lokacije) različitih kontakata. Administratori mogu definisati koliko god je potrebno dodatnih tipova (primeri mogu biti Glavna kancelarija, Škola, Kuća...).

en: Locked
sr_RS@latin: Zaključano

en: Log Contact ID
sr_RS@latin: Log ID kontakta

en: Log Date (When)
sr_RS@latin: Datum logovanja (Kada)

en: Log Host
sr_RS@latin: Domaćin loga

en: Log ID
sr_RS@latin: ID Loga

en: Log Timestamp
sr_RS@latin: Log vremenska oznaka

en: Log Type
sr_RS@latin: Tip loga

en: Log Type Table
sr_RS@latin: Tabela sa tipovima logova

en: Log of contact and activity records created or updated in a given date range.
sr_RS@latin: Evidencija zapisa kontakata i aktivnosti kreiranih ili ažuriranih u datom opsegu datuma.

en: Logging
sr_RS@latin: Prijavljivanje

en: Logging Details
sr_RS@latin: Detalji logovanja

en: Logging Unique ID not recorded before
sr_RS@latin: Jedinstveni ID za pristup nije sačuvan ranije

en: Login to your account
sr_RS@latin: Prijavite se u vaš nalog

en: Login to your account at
sr_RS@latin: Prijavite se u vaš nalog

en: Long-term housing plan
sr_RS@latin: Plan za dugotrajni  smeštaj

en: Longitude
sr_RS@latin: Geografska dužina

en: Longitude of the Address for mapping
sr_RS@latin: Geografska dužina adrese za mapiranje

en: Low
sr_RS@latin: Nisko

en: Luganda
sr_RS@latin: Luganda jezik; ganda

en: Luxembourgish, Letzeburgesch
sr_RS@latin: Luksemburški jezik

en: Lybunt Report
sr_RS@latin: Lybunt izveštaj

en: MD5 Hash
sr_RS@latin: MD5 haš

en: Macedonian
sr_RS@latin: Makedonski jezik

en: Mail Account
sr_RS@latin: Mail nalog

en: Mail Account Password
sr_RS@latin: Šifra mail naloga

en: Mail Account Username
sr_RS@latin: Korisničko ime mail naloga

en: Mail Account Uses SSL
sr_RS@latin: Mail nalog koristi SSL

en: Mail Bounce Report
sr_RS@latin: Izveštaj o odbijenim mailovima

en: Mail Bounce: %1
sr_RS@latin: Mail odbijen: %1

en: Mail Click-Through Report
sr_RS@latin: Mail izveštaj klikom

en: Mail Detail Report
sr_RS@latin: Detaljni Mail izveštaj

en: Mail Error
sr_RS@latin: Mail greška

en: Mail Folder
sr_RS@latin: Mail folder

en: Mail Not Sent
sr_RS@latin: Mail nije poslat

en: Mail Opened Report
sr_RS@latin: Izveštaj o otvorenim mailovima

en: Mail Opened: %1
sr_RS@latin: Mail otvoren: %1

en: Mail Port
sr_RS@latin: Mail port

en: Mail Protocol
sr_RS@latin: Mail protokol

en: Mail Reports
sr_RS@latin: Mail izveštaji

en: Mail Sent
sr_RS@latin: Mail poslat

en: Mail Setting Deleted.
sr_RS@latin: Podešavanje maila obrisano.

en: Mail Settings ID
sr_RS@latin: ID Mail podešavanja

en: Mail Settings Name
sr_RS@latin: Ime mail podešavanja

en: Mail Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled maila

en: Mail Summary Report
sr_RS@latin: Izveštaj - kratak pregled maila

en: Mail not sent
sr_RS@latin: Mail nije poslat

en: Mail routing error
sr_RS@latin: Greška sa usmeravanjem pošte

en: Mailer Batch Limit
sr_RS@latin: Limit masovnog mejlinga kroz mejler

en: Mailer Configuration
sr_RS@latin: Konfiguracija mailera

en: Mailer Cron Job Limit
sr_RS@latin: Ograničenje mejlerovog Krona (Cron job)

en: Mailer Job Size
sr_RS@latin: Veličina posla mejlera

en: Mailing Approval Note
sr_RS@latin: Beleška o odobrenju mailinga

en: Mailing Approval Status
sr_RS@latin: Status odobrenja mailinga

en: Mailing Approval URL
sr_RS@latin: URL odobrenja mailinga

en: Mailing Approved Date
sr_RS@latin: Datum odobrenja mailinga

en: Mailing Completed
sr_RS@latin: Mailing kompletiran

en: Mailing Component Body HTML
sr_RS@latin: HTML tekst mailing komponente

en: Mailing Component ID
sr_RS@latin: ID mailing komponente

en: Mailing Component Is Active?
sr_RS@latin: Mailing komponenta je aktivna?

en: Mailing Component Type
sr_RS@latin: Tip mailing komponente

en: Mailing Component is Default?
sr_RS@latin: Mailing komponenta je podrazumevana?

en: Mailing Confirmation ID
sr_RS@latin: ID potvrde mailinga

en: Mailing Created Date
sr_RS@latin: Mailing kreiran datuma

en: Mailing Creator (Email)
sr_RS@latin: Mailing kreirao/la (Email)

en: Mailing Creator (Name)
sr_RS@latin: Mailing kreirao/la (Ime)

en: Mailing Date
sr_RS@latin: Datum mailing-a

en: Mailing Delivery
sr_RS@latin: Mailing dostava

en: Mailing Error
sr_RS@latin: Greška sa mailingom

en: Mailing Event Queue ID
sr_RS@latin: ID mejling događaja

en: Mailing Footer
sr_RS@latin: Mailing podnožje

en: Mailing Footer - HTML
sr_RS@latin: Mailing podnožje - HTML

en: Mailing Footer - Plaintext
sr_RS@latin: Mailing podnožje - Plaintext

en: Mailing From Email
sr_RS@latin: OD email mailinga

en: Mailing From Name
sr_RS@latin: OD ime mailinga

en: Mailing Group Entity
sr_RS@latin: Entitet mailing grupe

en: Mailing Group Entity Table
sr_RS@latin: Tabela entiteta mailing grupe

en: Mailing Group ID
sr_RS@latin: ID mailing grupe

en: Mailing Group Search
sr_RS@latin: Pretraga mailing grupe

en: Mailing Group Search Arguments
sr_RS@latin: Argumenti pretrage mailing grupe

en: Mailing Group Type
sr_RS@latin: Tip mailing grupe

en: Mailing Group(s)
sr_RS@latin: Mailing grupa (grupe)

en: Mailing HTML
sr_RS@latin: HTML MAiling

en: Mailing HTML:
sr_RS@latin: HTML mailing-a:

en: Mailing Hash
sr_RS@latin: Heš mailinga

en: Mailing Header
sr_RS@latin: Zaglavlje mailinga

en: Mailing Header - HTML
sr_RS@latin: Zaglavlje mailinga - HTML

en: Mailing Header - Plaintext
sr_RS@latin: Zaglavlje mailinga - Plaintext

en: Mailing ID
sr_RS@latin: ID mailinga

en: Mailing ID (A)
sr_RS@latin: ID mailinga (A)

en: Mailing ID (B)
sr_RS@latin: ID mailinga (B)

en: Mailing ID (C)
sr_RS@latin: ID mailinga (C)

en: Mailing Job
sr_RS@latin: Mailing posao

en: Mailing Job End Date
sr_RS@latin: Datum završetka mailing posla

en: Mailing Job ID
sr_RS@latin: ID mailing posla

en: Mailing Job Is Test?
sr_RS@latin: Mailing posao je test?

en: Mailing Job Limit
sr_RS@latin: Limit mailing posla

en: Mailing Job Offset
sr_RS@latin: Nalog mailing posla

en: Mailing Job Start Date
sr_RS@latin: Datum početka mailing posla

en: Mailing Job Status
sr_RS@latin: Status mailing posla

en: Mailing Job Type
sr_RS@latin: Tip mailing posla

en: Mailing Label
sr_RS@latin: Format mailinga

en: Mailing Label Format
sr_RS@latin: Format oznake za mailing

en: Mailing Label Tokens
sr_RS@latin: Tokeni za oznake mailinga

en: Mailing Labels
sr_RS@latin: Oznake za mailing

en: Mailing Language
sr_RS@latin: Jezik mailinga

en: Mailing List
sr_RS@latin: Mailing lista

en: Mailing List Subscription
sr_RS@latin: Prijava na mailing listu

en: Mailing Name
sr_RS@latin: Naslov mailinga

en: Mailing Name(s)
sr_RS@latin: Ime(na) mailing-a

en: Mailing Name.
sr_RS@latin: Naslov mailinga

en: Mailing Opened ID
sr_RS@latin: ID otvorenog mailinga

en: Mailing Recipient
sr_RS@latin: Primalac mailinga

en: Mailing Recipients
sr_RS@latin: Primaoci mailinga

en: Mailing Recipients ID
sr_RS@latin: ID primalaca mailinga

en: Mailing Report
sr_RS@latin: Mailing izveštaj

en: Mailing Resubscribe
sr_RS@latin: Mailing - ponovna prijava

en: Mailing Scheduled Date
sr_RS@latin: Mailing zakazan datuma

en: Mailing Sender
sr_RS@latin: Pošiljalac mailinga

en: Mailing Settings
sr_RS@latin: Podešavanja mailinga

en: Mailing Status
sr_RS@latin: Status mailinga

en: Mailing Subject
sr_RS@latin: Naslov mailing-a

en: Mailing Subscribe Hash
sr_RS@latin: Zabuna mejling pretplate

en: Mailing Subscribe ID
sr_RS@latin: ID prijave za mailing

en: Mailing Subscribe Timestamp
sr_RS@latin: Vremenska oznaka prijave za mailing listu

en: Mailing Text:
sr_RS@latin: Tekst mailing-a:

en: Mailing Type
sr_RS@latin: Tip mailing

en: Mailing URL (Edit)
sr_RS@latin: URL Mailinga (Uredi)

en: Mailing URL (Schedule)
sr_RS@latin: URL Mailinga (Zakaži)

en: Mailing URL (View)
sr_RS@latin: URL Mailinga (Pregled)

en: Mailing Visibility
sr_RS@latin: Vidljivost mailinga

en: Mailing bounced ID
sr_RS@latin: ID odbijenog mailinga

en: Mailing click through ID
sr_RS@latin: ID mailing klikova

en: Mailing content has been uploaded
sr_RS@latin: Saržaj mailinga je postavljen

en: Mailing content uploaded
sr_RS@latin: Saržaj mailinga postavljen

en: Mailing delivered ID
sr_RS@latin: ID dostavljenog mailinga

en: Mailing group
sr_RS@latin: Grupa mailinga

en: Mailing has been approved/rejected
sr_RS@latin: Mailing je odobren/odbijen

en: Mailing has been completed
sr_RS@latin: Mailing je završen

en: Mailing has been created
sr_RS@latin: Mailing je kreiran

en: Mailing has been queued
sr_RS@latin: Mailing je na čekanju

en: Mailing has been scheduled
sr_RS@latin: Mailing je zakazan

en: Mailing has been updated
sr_RS@latin: Mailing je ažuriran

en: Mailing is forwarded successfully to %count email address. | Mailing is forwarded successfully to %count email addresses.
sr_RS@latin[0]: Mailing je uspešno prosleđen na %count email adresu.
sr_RS@latin[1]: Mailing je uspešno prosleđen na %count email adrese.
sr_RS@latin[2]: Mailing je uspešno prosleđen na %count email adresa.

en: Mailing is not forwarded to the given email address. | Mailing is not forwarded to the given email addresses.
sr_RS@latin[0]: Mailing nije prosleđen na datu email adresu.
sr_RS@latin[1]: Mailing nije prosleđen na date email adrese.
sr_RS@latin[2]: Mailing nije prosleđen na date email adrese.

en: Mailing labels - print
sr_RS@latin: Oznake za mailing – štampanje

en: Mailing name
sr_RS@latin: Ime mailinga

en: Mailing opened ID
sr_RS@latin: ID otvorenog mailinga

en: Mailing permalink
sr_RS@latin: Permalink mailinga

en: Mailing reply ID
sr_RS@latin: ID odgovora na mailing

en: Mailing unsubscribeded ID
sr_RS@latin: ID mailing odjave

en: Mailing: Trackable Opens
sr_RS@latin: Mailing: Ispraćena otvaranja

en: Mailing: Trackable Replies
sr_RS@latin: Mailing: Ispraćeni odgovori

en: Mailing: Trackable URL Clicks
sr_RS@latin: Mailing: Ispraćeni URL klikovi

en: MailingAB ID
sr_RS@latin: ID AB mailinga

en: Mailings
sr_RS@latin: Mailing

en: Mailings %%StatusMessage%%
sr_RS@latin: Mailing %%StatusMessage%%

en: Mailings sent to %1
sr_RS@latin: Mailing poslat %1

en: Main
sr_RS@latin: Glavna

en: Main Information
sr_RS@latin: Osnovne informacije

en: Main Menu
sr_RS@latin: Glavni meni

en: Main Tag List
sr_RS@latin: Glavna lista tagova

en: Main Tag Tree
sr_RS@latin: Glavna struktura tagova

en: Main Text Color
sr_RS@latin: Boja glavnog teksta

en: Main office location
sr_RS@latin: Lokacija sedišta

en: Major Donor
sr_RS@latin: Veliki donator

en: Make CiviCRM aware of multiple domains. You should configure a domain group if enabled
sr_RS@latin: Ukažite CiviCRMu na postojanje više domena. Podesite grupu domena ukoliko je ovo uključeno

en: Make Contribution
sr_RS@latin: Doniraj

en: Make Mailing Labels
sr_RS@latin: Napravi oznake za mailing

en: Make Name Badges
sr_RS@latin: Napravi bedževe sa imenima

en: Make Payment
sr_RS@latin: Uplati

en: Make Pledge Payment(s):
sr_RS@latin: Izvrši uplatu(uplate) obaveze:

en: Make Thank-you Letters
sr_RS@latin: Napravi pisma zahvalnice

en: Make a Copy
sr_RS@latin: Napravi kopiju

en: Make a Copy of CiviCRM Contribution Page
sr_RS@latin: Napravi kopiju CiviCRM stranice za donaciju

en: Make a Copy of CiviCRM Profile Group
sr_RS@latin: Napravi kopiju grupe CiviCRM profila

en: Make a Copy of Price Set
sr_RS@latin: Napravi kopiju seta cena

en: Make a contribution
sr_RS@latin: Doniraj

en: Make it easy for participants to spread the word about this event to friends and colleagues.
sr_RS@latin: Olakšajte učesnicima da podele informacije o ovom događaju prijateljima i kolegama.

en: Make sure at least one parent group is set.
sr_RS@latin: Podesite barem jednu nadređenu grupu.

en: Make sure the CAPTCHA feature is NOT enabled for this profile when you are grabbing the HTML code. CAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting an HTML Snippet profile form with CAPTCHA included will ALWAYS result in a CAPTCHA validation error - which means that the information entered by the user can not be saved.
sr_RS@latin: Uverite se da je funkcija CAPTCHA NIJE uključena za ovaj profil kada preuzimate HTML kôd. CAPTCHA zahteva dinamičko genrisanje stranice. Prosleđivanje HTML formulara sa isečkom profila sa obuhvaćenom funkcijom CAPTCHA dovelo bi do greške sa CAPTCHA validacijom, što znači da informacije koje je uneo korisnik nije moguće sačuvati.

en: Make sure you have enough privileges in the access control system.
sr_RS@latin: Uverite se da imate potrebne dozvole u sistemu za kontrolu pristupa.

en: Make this option value 'selected' by default?
sr_RS@latin: Neka ova vrednost za opciju bude 'odabrana' prema podrazumevanim podešavanjima?

en: Malagasy
sr_RS@latin: Malgaški jezik

en: Malay
sr_RS@latin: Malajski jezik

en: Malayalam
sr_RS@latin: Malajalam jezik

en: Male
sr_RS@latin: Muškarac

en: Maltese
sr_RS@latin: Malteški jezik

en: Manage
sr_RS@latin: Menadžment

en: Manage - Scheduled Jobs
sr_RS@latin: Menadžment - Zakazani poslovi

en: Manage ACL Roles
sr_RS@latin: Menadžment ACL uloga

en: Manage Case
sr_RS@latin: Menadžment predmeta

en: Manage Case #%1
sr_RS@latin: Menadžment predmeta #%1

en: Manage Contribution Page
sr_RS@latin: Menadžment stranice za doniranje

en: Manage Contribution Pages
sr_RS@latin: Menadžment stranica za doniranje

en: Manage Event Templates
sr_RS@latin: Menadžment šablona događaja

en: Manage Events
sr_RS@latin: Menadžment događaja

en: Manage Groups
sr_RS@latin: Uredi grupe

en: Manage Personal Campaign Pages
sr_RS@latin: Menadžment stranica lične kampanje

en: Manage event participant statuses below. Enable selected statuses to allow event waitlisting and/or participant approval.
sr_RS@latin: Ispod možete da upravljajte statusima učesnika događaja. Uključite izabrane statuse da biste dozvolili listu za čekanje za događaj i/ili odobrenje učesnika.

en: Manage report templates
sr_RS@latin: Menadžment šablona izveštaja

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed.
sr_RS@latin: Upravljajte pravilima koja se koriste za identifikovanje potencijalno dupiranih zapisa kontakata. Pretražite duplikate koristeći izabrano pravilo i spojite duplirane podatke o kontaktima po potrebi.

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed. Click <strong>Edit Rule</strong> to review or modify the rules for each type of contact. You will generally want to maintain both 'Supervised' and 'Unsupervised' rules for each contact type.
sr_RS@latin: Upravljajte pravilima koja se koriste za identifikovanje potencijalno dupiranih zapisa kontakata. Pretražite duplikate koristeći izabrano pravilo i spojite duplirane podatke o kontaktima po potrebi. Kliknite na <strong>Uredi pravilo</strong> da biste pregledali ili izmenili pravila za svaki tip kontakta. Generalno govoreći, želećete da održite pravila 'sa nadzorom' i 'bez nadzora' za svaki tip kontakta.

en: Managed ID
sr_RS@latin: ID upravljanja

en: Manager
sr_RS@latin: Menadžer

en: Managing Your Page
sr_RS@latin: Mendažment vaše stranice

en: Mandatory fields (first name and last name, OR email address) are missing from this form.
sr_RS@latin: Obavezna polja (Ime i prezime ili email adresa) nedostaju u ovom formularu.

en: Manual Assignment of Related Membership
sr_RS@latin: Ručno dodeljivanje povezanog članstva

en: Manual Batch
sr_RS@latin: Ručna grupa

en: Manual Recipients
sr_RS@latin: Ručno unešeni primaoci

en: Manual Synchronization:
sr_RS@latin: Ručna sinhronizacija:

en: Manual contribution amount
sr_RS@latin: Ručno unet iznos donacije

en: Manual membership and price
sr_RS@latin: Ručno podešeno članstvo i cena

en: Manually Synchronize
sr_RS@latin: Ručna sinhronizacija

en: Manx
sr_RS@latin: Manks jezik

en: Map
sr_RS@latin: Mapa

en: Map %1 Address
sr_RS@latin: Mapa %1 adrese

en: Map Contact
sr_RS@latin: Mapiraj kontakt

en: Map Enabled
sr_RS@latin: Mapa uključena

en: Map Link
sr_RS@latin: Mapa - link

en: Map Location(s)
sr_RS@latin: Mapa - lokacija (lokacije)

en: Map Primary Address
sr_RS@latin: Mapiraj primarnu adresu

en: Map Profile
sr_RS@latin: Mapa profila

en: Map contacts
sr_RS@latin: Mapiraj kontakte

en: Map event location
sr_RS@latin: Mapiraj lokaciju događaja

en: Map these contacts
sr_RS@latin: Mapiraj ove kontakte

en: Map this Address
sr_RS@latin: Mapa ove adrese

en: Map this Location
sr_RS@latin: Mapa ove lokacije

en: Mapper for Field %1
sr_RS@latin: Maper za polje %1

en: Mapping Field ID
sr_RS@latin: ID polja za mapiranje

en: Mapping ID
sr_RS@latin: ID mapiranja

en: Mapping Option
sr_RS@latin: Opcija mapiranja

en: Mapping Provider
sr_RS@latin: Provajder mapiranja

en: Mapping Type
sr_RS@latin: Tip mapiranja

en: Mapping and Geocoding
sr_RS@latin: Mapiranje i Geokoding

en: Mapping features require PHP version 5 or greater
sr_RS@latin: Mapiranje zahteva PHP verziju 5 ili više

en: Marathi
sr_RS@latin: Marathi jezik

en: Margin must be numeric
sr_RS@latin: Margina mora biti numerička vrednost

en: Mark All
sr_RS@latin: Označi sve

en: Mark Target Contact(s) for this Relationship
sr_RS@latin: Označite ciljani kontakt (kontakte) za ovu vezu

en: Mark as Dedupe Exception
sr_RS@latin: Označi kao izuzetak deduplikacije

en: Mark the target contact(s) for this relationship if it appears below. Otherwise you may modify the search name above and click Search again.
sr_RS@latin: Označite ciljane kontakte za ovaj odnos ako se prikazuje ispod. U suprotnomm možete da modifikujete naziv pretrage iznad, a zatim da ponovo da kliknete na Pretraži.

en: Mark this pair as not a duplicate.
sr_RS@latin: Označi da ovaj par nije dupliran.

en: Marked as duplicates.
sr_RS@latin: Obeleženi kao duplikati.

en: Marked as non duplicates.
sr_RS@latin: Označeni kao da nisu duplikati.

en: Market Value
sr_RS@latin: Tržišna vrednost

en: Markup
sr_RS@latin: Označavanje

en: Marshallese
sr_RS@latin: Maršalski jezik

en: Mask
sr_RS@latin: Maska

en: Masked Account Number
sr_RS@latin: Maskirani broj naloga

en: Mass SMS
sr_RS@latin: Masovni SMS

en: Master Address Belongs To
sr_RS@latin: Glavna adresa pripada %1

en: Match Fields
sr_RS@latin: Upari polja

en: Match Value or Expression
sr_RS@latin: Poklapanje - vrednost ili izraz

en: Matched Gift
sr_RS@latin: Uklopljeni poklon

en: Matched values are replaced with this prefix plus a unique code. EX: If replacement prefix for &quot;Vancouver&quot; is <em>city_</em>, occurrences will be replaced with <em>city_39121</em>.
sr_RS@latin: Vrednosti koje se poklapaju će biti zamenjene ovim prefiksom i unikatnom šifrom. Npr: Ukoliko je prefiks sa zamenu za &quot;Vankuver&quot; <em>grad_</em>, gde god se Vankuver pojavljuje, biće zamenjen sa <em>grad_39121</em>.

en: Matching CiviCRM Field
sr_RS@latin: CiviCRM polje koje se poklapa

en: Matching Contributions to Contributors
sr_RS@latin: Poklapanje donacija sa donatorima

en: Matching Memberships to Contacts
sr_RS@latin: Poklapanje članstava sa kontaktima

en: Matching Participant Data to Contacts
sr_RS@latin: Povezivanje podataka o učesnicima sa kontakt podacima

en: Matching Rule for %1 Contacts
sr_RS@latin: Pravilo poklapanja za %1 kontakte

en: Matching this contact based on the de-dupe rule would cause an external ID conflict
sr_RS@latin: Uparivanje ovog kontakta zasnovano na pravilu sprečavanja dupliranja dovelo bi do spoljnog konflikta sa ID-om

en: Matching to Contacts for Inserts and Updates
sr_RS@latin: Podudaranje sa kontaktima za ubacivanja i ažuriranja

en: Max
sr_RS@latin: Maksimum

en: Max Age
sr_RS@latin: Maksimum godina

en: Max Amount One
sr_RS@latin: Maksimalni iznos jedan

en: Max Amount Two
sr_RS@latin: Maksimalni iznos dva

en: Max Instances
sr_RS@latin: Maks. broj instanci

en: Max Number Of Contacts
sr_RS@latin: Maksimalan broj kontakta

en: Max Number of Participants
sr_RS@latin: Maksimalan broj učesnika

en: Max Participant
sr_RS@latin: Maksimum učesnika

en: Max Participants
sr_RS@latin: Maksimum učesnika

en: Max Related
sr_RS@latin: Maksimalno povezanih

en: Max Related Members for Type
sr_RS@latin: Maksimum povezanih članova za tip

en: Max Value
sr_RS@latin: Maksimalna vrednost

en: Max participants should be a positive number
sr_RS@latin: Maksimalan broj učesnika mora biti pozitivan broj

en: Max related
sr_RS@latin: Maksimalno povezanih

en: Maximum
sr_RS@latin: Maksimum

en: Maximum Additional Participants
sr_RS@latin: Maksimum dodatnih učesnika

en: Maximum Amount
sr_RS@latin: Maksimalni iznos

en: Maximum Attachments
sr_RS@latin: Maksimalano priloga (atačmenta)

en: Maximum Attachments For Backend Processes
sr_RS@latin: Maksimalan broj priloga (atačmenta) za bekend procese

en: Maximum Exceeded
sr_RS@latin: Maksimum premašen

en: Maximum File Size (in MB)
sr_RS@latin: Maksimalna veličina fajla (u MB)

en: Maximum Multiple Records
sr_RS@latin: Maksimum višestrukih zapisa

en: Maximum Number of Reminders
sr_RS@latin: Maksimalan broj podsetnika

en: Maximum Participants
sr_RS@latin: Maksimalan broj učesnika

en: Maximum Records
sr_RS@latin: Maksimum zapisa

en: Maximum Related Memberships
sr_RS@latin: Maksimum povezanih članstava

en: Maximum Reminders Send
sr_RS@latin: Maksimum poslatih podsetnika

en: Maximum Size of file (documents, images, etc.) which can be attached to emails or activities.<br />Note: php.ini should support this file size.
sr_RS@latin: Maksimalna veličina fajla (dokumenta, slike itd.) koja se može zakačiti (atačovati) za email ili za aktivnost.<br />Note: php.ini bi trebalo da odgovara veličini fajla.

en: Maximum Upload File Size: %1 MB
sr_RS@latin: Maksimalna veličina postavljenog fajla: %1 MB

en: Maximum additional participants
sr_RS@latin: Maksimum dodatnih učesnika

en: Maximum file size cannot exceed limit defined in "php.ini" ("upload_max_filesize=%1").
sr_RS@latin: Najveća vrednost fajla, definisana u "php.ini", ne može biti premašena ("upload_max_filesize=%1").

en: Maximum length
sr_RS@latin: Maksimalna dužina

en: Maximum number of additional participants per registration
sr_RS@latin: Maksimalni broj dodatnih učesnika po registraciji

en: Maximum number of contacts
sr_RS@latin: Maksimalan broj kontakta

en: Maximum number of contacts that can be reserved for an interviewer at one time.
sr_RS@latin: Maksimalan broj kontakata koji mogu biti rezervisani za anketara odjednom.

en: Maximum number of contacts to allow for survey.
sr_RS@latin: Maksimalno dozvoljen broj kontakata za anketu.

en: Maximum number of files (documents, images, etc.) which can be attached to emails or activities. This setting applies to UI forms and limits the number of fields available on the form.
sr_RS@latin: Maksimalan broj fajlova (dokumenta, slike, itd.) koji se mogu zakačiti na email ili na aktivnosti. Ovo podešavanje se odnosi na izgled forme (UI) forme i ograničava broj dostupnih polja na samoj formi.

en: Maximum number of files (documents, images, etc.) which can be processed during backend processing such as automated inbound email processing. This should be a big number higher than the other Maximum Attachments setting above. This setting here merely provides an upper limit to prevent attacks that might overload the server.
sr_RS@latin: Maksimalan broj fajlova (dokumenata, slika, itd.) koje mogu biti obrađene tokom nekog bekend procesa kao što je automatizovana obrada dolaznog emaila. Ovo bi trebalo da bude veliki broj, veći nego druge vrednosti u podešavanjima Maksimalnih priloga (atačmenta).  Ova ovde podešavanja samo  omogućavaju gornji limit kako bi se prevenirali napadi koji bi mogli da preopterete server.

en: Maximum number of minutes that secure form data should linger
sr_RS@latin: Najveći broj minuta koliko bi mogli da se zadrže podaci bezbednosnog obrasca

en: Maximum number of multiple records
sr_RS@latin: Maksimalan broj višestrukih zapisa

en: Maximum number of registered participants to allow. After max is reached, a custom Event Full message is displayed. If NULL, allow unlimited number of participants.
sr_RS@latin: Maksimalan dozvoljen broj registrovanih učesnika. Nakon što je dostignut maksimalan broj, prikazaće se pripremljena poruka za popunjen događaj. Ukoliko ovo polje ostavite prazno, biće dozvoljen neograničen broj učesnika.

en: Maximum number of related memberships (leave blank for unlimited).
sr_RS@latin: Maksimalan broj povezanih članstava (ostavite prazno za beskonačno).

en: Maximum reserved at one time
sr_RS@latin: Maksimum rezervisanih odjednom

en: Maximum reserved at one time should be a positive number
sr_RS@latin: Maksimum rezervisanih odjednom mora biti pozitivan broj

en: Maximum total number of contacts that can be in a reserved state for an interviewer.
sr_RS@latin: Maksimalan broj kontakata koji mogu biti rezervisani za anketara.

en: May be used to over-ride contact view and edit templates.
sr_RS@latin: Može biti korišćen da zameni pregled kontakta i izmenu šablona.

en: Medical evaluation
sr_RS@latin: Medicinska procena

en: Medium
sr_RS@latin: Medij

en: Meeting
sr_RS@latin: Sastanak

en: Member
sr_RS@latin: Član

en: Member Contact Type
sr_RS@latin: Tip kontakta člana

en: Member Count
sr_RS@latin: Broj članova

en: Member Dashboard
sr_RS@latin: Kontrolna tabla članstva

en: Member Dues
sr_RS@latin: Članarine

en: Member Group(s)
sr_RS@latin: Grupa(grupe) člana(članova)

en: Member Name
sr_RS@latin: Ime člana

en: Member Name or Email
sr_RS@latin: Ime ili email člana

en: Member Since
sr_RS@latin: Član od

en: Member Since %2 %1
sr_RS@latin: Član od %2 %1

en: Member Since / Member Type
sr_RS@latin: Član od / Tip članstva

en: Member Tag(s)
sr_RS@latin: Tag(ovi) člana (članova)

en: Member's Name
sr_RS@latin: Ime člana

en: Members
sr_RS@latin: Članovi

en: Members as of %1 %2
sr_RS@latin: Članovi od %1 %2

en: Members assigned this membership type belong to which organization (e.g. this is for membership in 'Save the Whales - Northwest Chapter'). NOTE: This organization/group/chapter must exist as a CiviCRM Organization type contact.
sr_RS@latin: Kojoj organizaciji pripadaju članovi kojima je dodeljen ovaj tip članstva (npr. ovo je za članstvo u organizaciji 'ave the Whales - Northwest Chapter'). NAPOMENA: Ova organizacije/grupa/odeljenje mora da postoji kao tip kontakta CiviCRM organizacija.

en: Members by Type
sr_RS@latin: Članovi po tipu

en: Members of <a href="%1">%2</a>
sr_RS@latin: Članovi <a href="%1">%2</a>

en: Membership
sr_RS@latin: Članstvo

en: Membership #
sr_RS@latin: Članstvo #

en: Membership Added
sr_RS@latin: Članstvo dodato

en: Membership Autorenewal Billing Updates
sr_RS@latin: Ažuriranja naplate automatskog obnavljanja članarine

en: Membership Block Display Minimum Fee
sr_RS@latin: Prikaz minimalne kotizacije bloka članstva

en: Membership Block Entity Table
sr_RS@latin: Tabela entiteta bloka članstva

en: Membership Block ID
sr_RS@latin: ID bloka članstva

en: Membership Block Is Separate Payment
sr_RS@latin: Blok članstva je zasebna uplata

en: Membership Block Membership Types
sr_RS@latin: Tipovi članstva bloka članstva

en: Membership Block New Text
sr_RS@latin: Novi tekst bloka članstva

en: Membership Block New Title
sr_RS@latin: Novi naslov bloka članstva

en: Membership Block Renewal Text
sr_RS@latin: Tekst obnove bloka članstva

en: Membership Block Renewal Title
sr_RS@latin: Naslov obnove bloka članstva

en: Membership Bulk Entry
sr_RS@latin: Grupni unos članstva

en: Membership Change Date
sr_RS@latin: Datum promene članstva

en: Membership Confirmation and Receipt
sr_RS@latin: Potvrda članstva i priznanica

en: Membership Deleted
sr_RS@latin: Članstvo obrisano

en: Membership Detail Report
sr_RS@latin: Detaljni izveštaj o članstvu

en: Membership End Date
sr_RS@latin: Datum kraja članstva

en: Membership Fee
sr_RS@latin: Članarina

en: Membership Fee Total
sr_RS@latin: Ukupna članarina

en: Membership Fields
sr_RS@latin: Članstvo - polja

en: Membership ID
sr_RS@latin: ID članstva

en: Membership Information
sr_RS@latin: Informacije o članstvu

en: Membership Invalid
sr_RS@latin: Nevažeće članstvo

en: Membership Join Date
sr_RS@latin: Datum stupanja u članstvo

en: Membership Lapse Date
sr_RS@latin: Datum isticanja članstva

en: Membership Letter (PDF)
sr_RS@latin: Pismo o članstvu (PDF)

en: Membership Log End Date
sr_RS@latin: Datum kraja loga članstva

en: Membership Log ID
sr_RS@latin: ID loga članstva

en: Membership Log Start Date
sr_RS@latin: Datum početka loga članstva

en: Membership Num Terms
sr_RS@latin: Uslovi broja članstva

en: Membership Options
sr_RS@latin: Članstvo - opcije

en: Membership Organization
sr_RS@latin: Organizacija članstva

en: Membership Organization and Type
sr_RS@latin: Organizacija i tip članstva

en: Membership Owner ID
sr_RS@latin: ID vlasnika članstva

en: Membership Payment ID
sr_RS@latin: ID uplate članstva

en: Membership Payment and Receipt
sr_RS@latin: Uplata i priznanica za članstvo

en: Membership Period
sr_RS@latin: Period članstva

en: Membership Renewal
sr_RS@latin: Obnavljanje članstva

en: Membership Renewal Confirmation and Receipt
sr_RS@latin: Obnova članstva i priznanica

en: Membership Renewal Reminder
sr_RS@latin: Podsetnik za obnavljanje članstva

en: Membership Renewal using a credit card requires a Membership fee. Since there is no fee associated with the selected membership type, you can use the normal renewal mode.
sr_RS@latin: Za obnavljanje članstva putem kreditne kartice neophodna je Članarina. S obzirom da nijedna cena nije povezana sa izabranim tipom članstva, možete iskoristiti normalan način obnavljanja.

en: Membership Report (Detail)
sr_RS@latin: Izveštaj o članstvu (detaljni)

en: Membership Report (Lapsed)
sr_RS@latin: Izveštaj o članstvu (istekla članstva)

en: Membership Report (Summary)
sr_RS@latin: Izveštaj o članstvu (pregled)

en: Membership Section Enabled?
sr_RS@latin: Sekcija članstva je uključena?

en: Membership Settings
sr_RS@latin: Podešavanja članstva

en: Membership Signup
sr_RS@latin: Prijava za članstvo

en: Membership Source
sr_RS@latin: Izvor članstva

en: Membership Start Date
sr_RS@latin: Datum početka članstva

en: Membership Status
sr_RS@latin: Status članstva

en: Membership Status Error
sr_RS@latin: Greška sa statusom članstva

en: Membership Status ID
sr_RS@latin: ID statusa članstva

en: Membership Status Is NOT Overriden
sr_RS@latin: Status članstva NIJE redefinisan

en: Membership Status Is Override?
sr_RS@latin: Status članstva je redefinisan?

en: Membership Status Is Overriden
sr_RS@latin: Status članstva je redefinisan

en: Membership Status Is Overriden?
sr_RS@latin: Status članstva je redefinisan?

en: Membership Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled članstva

en: Membership Summary Report
sr_RS@latin: Izveštaj - kratak pregled članstva

en: Membership Transaction #
sr_RS@latin: Transakcija članstva #

en: Membership Type
sr_RS@latin: Tip članstva

en: Membership Type Duration Interval
sr_RS@latin: Interval trajanja tipa članstva

en: Membership Type Duration Unit
sr_RS@latin: Jedinica trajanja tipa članstva

en: Membership Type Not Deleted
sr_RS@latin: Tip članstva nije obrisan

en: Membership Type Plan
sr_RS@latin: Plan tipa članstva

en: Membership Type Receipt Text
sr_RS@latin: Tekst priznanice tipa članstva

en: Membership Type Relationship
sr_RS@latin: Veza tipa članstva

en: Membership Type Renewal Text
sr_RS@latin: Tekst obnove tipa članstva

en: Membership Type:
sr_RS@latin: Tip članstva:

en: Membership Types
sr_RS@latin: Tipovi članstva

en: Membership Types Default
sr_RS@latin: Podrazumevani tipovi članstva

en: Membership Types Label
sr_RS@latin: Oznaka tipova članstva

en: Membership for %1 has been updated.
sr_RS@latin: Članstvo za %1 je ažurirano.

en: Membership import files must contain data needed to <strong>match the membership to the contact record</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
sr_RS@latin: Fajlovi za import članstava moraju imati podatke potrebne za <strong>poređenje članstava sa zapisom o kontaktima</strong>. Ovo 'slaganje' se može rešiti na više različitih načina:

en: Membership import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import memberships for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match memberships to contacts. Then return to this screen and import the membership records.
sr_RS@latin: Import članstava zahteva da svaka osoba, domaćinstvo ili organizacija već postoji kao zapis o kontaktu u vašoj CiviCRM bazi. Ukoliko treba da uradite import članstava za koje zapisi o kontaktima još uvek nisu dodati u CiviCRM - to ćete učiniti u 2 koraka. Prvo, upotrebite <strong>Import kontakata</strong> da biste dodali zapise o kontaktima. Ukoliko je moguće, za svaki novi kontakt upotrebite jedinstveni 'Eksterni ID' koji ćete onda upotrebiti kako biste povezali članstva sa kontaktima. Zatim se vratite na ovaj ekran i uradite import zapisa o članstvu.

en: Membership is Auto-Renew
sr_RS@latin: Članstvo se automatski obnavlja

en: Membership is Auto-Renew and Cancelled
sr_RS@latin: Članstvo se automatski obnavlja i otkazano je

en: Membership is Auto-Renew and Ended
sr_RS@latin: Članstvo se automatski obnavlja i završeno je

en: Membership is Auto-Renew and Failed
sr_RS@latin: Članstvo se automatski obnavlja i neuspelo je

en: Membership is Auto-Renew and In Progress
sr_RS@latin: Članstvo se automatski obnavlja i u toku je

en: Membership is NOT Auto-Renew
sr_RS@latin: Članstvo se NE obnavlja automatski

en: Membership is NOT Pay Later
sr_RS@latin: Članstvo NIJE sa naknadnim plaćanjem

en: Membership is Pay Later
sr_RS@latin: Članstvo sa naknadnim plaćanjem

en: Membership is a Test
sr_RS@latin: Članstvo je test

en: Membership is a Test?
sr_RS@latin: Članstvo je test?

en: Membership is automatically granted to:
sr_RS@latin: Članstvo se automatski dodeljuje:

en: Membership listings.
sr_RS@latin: Listinzi članstva.

en: Membership payment amount.
sr_RS@latin: Iznos uplate članstva.

en: Membership payment amount. A contribution record will be created for this amount.
sr_RS@latin: Iznos uplate članstva. Biće kreiran zapis o donaciji na ovu sumu.

en: Membership renewed automatically
sr_RS@latin: Članstvo se automatski obnavlja

en: Membership section introductory text - displayed to renewing members.
sr_RS@latin: Uvodni tekst sekcije za članstvo - za obnavljanje postojećih članstava.

en: Membership section introductory text - for new member signups.
sr_RS@latin: Uvodni tekst sekcije za članstvo - za prijem novih članova.

en: Membership section title - displayed to renewing members.
sr_RS@latin: Naslov sekcije za članstvo - za obnavljanje postojećih članstava.

en: Membership section title - for new member signups.
sr_RS@latin: Naslov sekcije za članstvo - za prijem novih članova.

en: Membership signups on or after this date cover the following calendar year as well. Example: If the rollover day is November 30, membership period for signups during December will cover the following year.
sr_RS@latin: Prijave za članstva ovog datuma ili kasnije pokrivaju i sledeću kalendarsku godinu. Primer: Ako je dan prelaska 30. novembar, period članstva za prijave tokom decembra pokriće sledeću godinu.

en: Membership signups on or after this day of the month cover the rest of the month plus the specified number of months.
sr_RS@latin: Prijave za članstvo ovog ili nakon ovog dana u mesecu obuhvataju ostatak meseca plus određeni broj meseci.

en: Membership status is normally assigned and updated automatically based on your configured membership status rules. However, if you want to assign a status manually and bypass automated status setting, choose either "Override Permanently" or "Override Until Selected Date", Then you can select from the available status options.
sr_RS@latin: Status članstva se obično automatski dodeljuje i ažurira zasnovano na pravilima statusa članstva koja ste podesili. Ukoliko želite da sami dodate status i zaobiđete automatizovano podešavanje statusa, izaberite "Redefiniši permanentno" ili "Redefiniši do odabranog datuma". Zatim možete izabrati neku od ponuđenih opcija statusa.

en: Membership type is a required field.
sr_RS@latin: Tip članstva je obavezno polje.

en: Membership types are used to categorize memberships. You can define an unlimited number of types. Each type incorporates a 'name' (Gold Member, Honor Society Member...), a description, a minimum fee (can be $0), and a duration (can be 'lifetime'). Each member type is specifically linked to the membership entity (organization) - e.g. Bay Area Chapter.
sr_RS@latin: Tipovi članstva se koriste za kategorizaciju članstava. Možete definisati neograničen broj tipova. Svaki tip sadrži 'ime' (Zlatni član, osnivač...), opis, minimalnu kotizaciju (može biti i $0), i trajanje (može biti 'doživotni'). Svaki tip članstva je specifično povezan sa entitetom članstva (organizacijom).

en: Membership will renew automatically.
sr_RS@latin: Članstvo se automatski obnavlja.

en: Memberships
sr_RS@latin: Članstva

en: Memberships - Auto-renew Billing Updates
sr_RS@latin: Članstva – Ažuriranja naplate automatskog obnavljanja

en: Memberships - Auto-renew Cancellation Notification
sr_RS@latin: Članstva – Notifikacija o otkazivanju automatskog obnavljanja

en: Memberships - Receipt (on-line)
sr_RS@latin: Članstva - Priznanica (onlajn)

en: Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)
sr_RS@latin: Članstva - Priznanice za prijavu i obnovu (oflajn)

en: Memberships can be automatically granted to related contacts by selecting a Relationship Type.
sr_RS@latin: Članstvo se može automatski dodeliti povezanim kontaktima biranjem tipa veze.

en: Memory allocated (PHP config option 'memory_limit')
sr_RS@latin: Dodeljena memorija (PHP opcija konfiguracije 'memory_limit')

en: Mental health evaluation
sr_RS@latin: Procena mentalnog zdravlja

en: Menu '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Meni '%1' je sačuvan.

en: Menu ID
sr_RS@latin: ID menija

en: Menu Item
sr_RS@latin: Deo menija

en: Menu Title
sr_RS@latin: Naslov menija

en: Menu has been rebuilt
sr_RS@latin: Meni je ponovo izgrađen

en: Menubar color
sr_RS@latin: Boja menija

en: Menubar position
sr_RS@latin: Pozicija menija

en: Merchant Account Email
sr_RS@latin: Email naloga trgovca

en: Merchant ID is not set for this payment processor
sr_RS@latin: Merchant ID nije podešen za ovaj procesor uplata

en: Merge
sr_RS@latin: Spoji

en: Merge %1 contacts
sr_RS@latin: Spoji %1 kontakte

en: Merge All Contacts with the Same Address
sr_RS@latin: Spoji sve kontakte sa istom adresom

en: Merge Case
sr_RS@latin: Spoji predmet

en: Merge Complete
sr_RS@latin: Pripajanje završeno

en: Merge Contacts with the Same Address will combine any records having the same address (street address, city, postal code, country) into a single record. If a household record already exists in which multiple individuals share an address, the household will be exported as the combined record. If no household record exists, the records will be combined and the Addressee field will list the contact names, comma-separated.
sr_RS@latin: Spoji kontakte sa istom adresom će udružiti sve kontakte koji imaju istu adresu (ulicu i broj, grad, poštanski broj, zemlju) u jedan zapis. Ukoliko zapis o domaćinstvu u kojem veći broj pojedinaca deli istu adresu već postoji, domaćinstvo će biti eksportovano kao kombinovani zapis. Ukoliko zapis o domaćinstvu ne postoji, zapisi će biti udruženi i polje Primaoca će sadržati imena kontakata, odvojena zarezom.

en: Merge Household Members into their Households
sr_RS@latin: Spoji članove domaćinstva sa njihovim domaćinstvima

en: Merge Household Members into their Households will export the household record for any contacts sharing a household address.
sr_RS@latin: Spajanje članova domaćinstva u njihovo domaćinstvo izvešće zapis o domaćinstvu za sve kontakte koji dele adresu domaćinstva.

en: Merge Options
sr_RS@latin: Spajanje - opcije

en: Merge Tags
sr_RS@latin: Spoji tagove

en: Merge and View Result
sr_RS@latin: Spoji i pregledaj rezultat

en: Merge and go to Listing
sr_RS@latin: Spoji i pređi na listing

en: Merge and go to Next Pair
sr_RS@latin: Spoji i pređi na sledeći par

en: Merge contacts
sr_RS@latin: Spoji kontakte

en: Merge labels for contacts belonging to the same household
sr_RS@latin: Spoji oznake za kontakte koji pripadaju istom domaćinstvu

en: Merge labels for contacts with the same address
sr_RS@latin: Spoji oznake za kontakte sa istom adreso

en: Merge operation requires selecting two contacts.
sr_RS@latin: Operacija spajanja zahteva slektovanje dva kontakta.

en: Merging Duplicates..
sr_RS@latin: Spajanje duplikata..

en: Message
sr_RS@latin: Poruka

en: Message Formats
sr_RS@latin: Formati poruke

en: Message Mode
sr_RS@latin: Mod poruke

en: Message Name
sr_RS@latin: Ime poruke

en: Message Sent | Messages Sent
sr_RS@latin[0]: Poruka poslata
sr_RS@latin[1]: Poruke poslate
sr_RS@latin[2]: Poruke poslate

en: Message Subject
sr_RS@latin: Predmet poruke

en: Message Template Format
sr_RS@latin: Format šablona poruke

en: Message Template HTML
sr_RS@latin: HTML šablona poruke

en: Message Template ID
sr_RS@latin: ID šablona poruke

en: Message Template Is Default?
sr_RS@latin: Šablon poruke je podrazmevani šablon?

en: Message Template Is Reserved?
sr_RS@latin: Šablon poruke je rezervisan?

en: Message Template Subject
sr_RS@latin: Predmet šablona poruke

en: Message Template Text
sr_RS@latin: Tekst šablona poruke

en: Message Template Title
sr_RS@latin: Naslov šablona poruke

en: Message Template Workflow for Cases
sr_RS@latin: Tok rada šablona poruke za slučajeve

en: Message Template Workflow for Contributions
sr_RS@latin: Tok rada šablona poruke za donacije

en: Message Template Workflow for Events
sr_RS@latin: Tok rada šablona poruke za događaje

en: Message Template Workflow for Memberships
sr_RS@latin: Tok rada šablona poruke za članstva

en: Message Template Workflow for Meta Templates
sr_RS@latin: Tok rada šablona poruke za meta šablone

en: Message Template Workflow for Petition
sr_RS@latin: Tok rada šablona poruke za peticiju

en: Message Template Workflow for Pledges
sr_RS@latin: Tok rada šablona poruke za obaveze

en: Message Template Workflow for Profiles
sr_RS@latin: Tok rada šablona poruke za profile

en: Message Template Workflow for Tell-a-Friend
sr_RS@latin: Tok rada šablona poruke za deljenje sa prijateljima

en: Message Template is used for SMS?
sr_RS@latin: Šablon poruke se koristi za SMS?

en: Message Text
sr_RS@latin: Tekst poruke

en: Message Title
sr_RS@latin: Naslov poruke

en: Message Tokens
sr_RS@latin: Tokeni poruke

en: Message caught by a content filter
sr_RS@latin: Poruku je presreo filter sadržaja

en: Message if Event Is Full
sr_RS@latin: Pošalji poruku ako je događaj popunjen

en: Message template with id of %1 does not have a default to revert to.
sr_RS@latin: Šabon poruke sa ID brojem %1 nema podrazumevani šablon na koji se može vratiti.

en: Message templates allow you to easily create similar emails or letters on a recurring basis. Messages used for membership renewal reminders, as well as event and activity related reminders should be created via <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
sr_RS@latin: Šabloni poruka vam omogućavaju da kreirate slične emailove ili pisma brzo i koliko god često vam je to potrebno. Poruke koje se koriste kao podsetnici za obnovu članstva kao i podsetnici vezani za događaje i aktivnost treba da se kreiraju preko <a href="%1">Zakaži podsetnik</a>.

en: Message to display on Event Information page and INSTEAD OF Event Registration form if maximum participants are signed up. Can include email address/info about getting on a waiting list, etc. Text and html allowed.
sr_RS@latin: Poruka za prikaz na stranici sa informacijama o događaju i umesto formulara za registraciju ukoliko je prijavljen maksimalan broj učesnika. Može sadržati email adresu/informacije o listi čekanja itd. Dozvoljen tekst i html.

en: Messages used for membership renewal reminders, as well as event and activity related reminders generally use tokens specific to membership, participant or activity records. For example, a membership renewal reminder may include the membership type and end date tokens. The <a href="%1">Scheduled Reminders</a> screen includes these tokens in the "Insert Tokens" tool, so it is best to create reminder templates there.
sr_RS@latin: Poruke koje se koriste za podsetnike obnove članstva, kao i podsetnici vezani za događaje i aktivnosti generalno koriste tokene određene članstvom, učesnikom ili zapisom o aktivnosti. Na primer, podsetnik o obnovi članstva će sadržati tokene za tip članstva i datum isteka članstva. Ekran na kome se nalaze <a href="%1">Zakazani podsetnici</a> sadrži ove tokene u alatu za "Ubaci tokene", tako da je najbolje kreirati šablone podsetnika na tom ekranu.

en: Middle Name
sr_RS@latin: Srednje ime

en: Middle Name (if present)
sr_RS@latin: Srednje ime (ukoliko je prisutno)

en: Middle Name.
sr_RS@latin: Srednje ime.

en: Migrate Settings to %1
sr_RS@latin: Migracija podešavanja ka %1

en: Miles
sr_RS@latin: Milje

en: Millimeters
sr_RS@latin: Milimetara

en: Mime Type is now a required parameter for file upload
sr_RS@latin: Mime Type je sada obavezan parametar za postavljanje fajlova

en: Mime Types that can be passed as URL params
sr_RS@latin: Mime tipovi koji mogu biti prosleđeni kao URL parametri

en: Min Age
sr_RS@latin: Minimum godina

en: Min Amount One
sr_RS@latin: Minimalni iznos jedan

en: Min Amount Two
sr_RS@latin: Minimalni iznos dva

en: Min Contribution
sr_RS@latin: Minimalna donacija

en: Min Initial Amount
sr_RS@latin: Minimalan početni iznos

en: Minimum Amount
sr_RS@latin: Minimalni iznos

en: Minimum Amount should be less than Maximum Amount
sr_RS@latin: Minimalni iznos mora biti manji od maksimalnog iznosa

en: Minimum Contribution
sr_RS@latin: Minimalna donacija

en: Minimum Contribution Amount
sr_RS@latin: Minimalni iznos donacije

en: Minimum Fee
sr_RS@latin: Minimalna kotizacija

en: Minimum Initial Amount
sr_RS@latin: Minimalan početni iznos

en: Minimum Multiple Records
sr_RS@latin: Minimum višestrukih zapisa

en: Minimum fee required for this membership type. For free/complimentary memberships - set minimum fee to zero (0). NOTE: When using CiviCRM to process sales taxes this should be the tax exclusive amount.
sr_RS@latin: Minimalna članarina za ovaj tip članstva. Za besplatna/počasna članstva, podesite minimalnu članarinu na nula (0). NAPOMENA: Kada koristite CiviCRM za obradu poreza od prodaje, ovo bi trebalo da bude iznos bez poreza.

en: Minimum initial amount for partial payment
sr_RS@latin: Minimalni početni iznos kod delimičnih uplata

en: Misc (Undelete, PDFs, Limits, Logging, etc.)
sr_RS@latin: Ostalo (Neobrisano, PDF-ovi, Ograničenja, Logovanja, itd.)

en: Miscellaneous Settings
sr_RS@latin: Razna podešavanja

en: Mismatched Rows (skipped)
sr_RS@latin: Redovi koji se ne slažu (preskočeni)

en: Mismatched or Invalid contact subtype found for this related contact.
sr_RS@latin: Neslaganje ili nevažeći podtip kontakta pronađen u povezanom kontaktu.

en: Missing Group/Tag
sr_RS@latin: Nedostaje grupa/tag

en: Missing Interviewer contact.
sr_RS@latin: Kontakt anketara nedostaje.

en: Missing Log Tables
sr_RS@latin: Nedostaju tabele sa logovima

en: Missing Parameters
sr_RS@latin: Nedostaju parametri

en: Missing input parameters
sr_RS@latin: Nedostaju ulazni parametri

en: Missing required contact matching fields.
sr_RS@latin: Nedostaju obavezna polja za upoređivanje sličnosti kontakata

en: Missing required field(s) :
sr_RS@latin: Nedostaje obavezno polje (polja):

en: Missing required field:
sr_RS@latin: Nedostaje obavezno polje:

en: Missing required field: %1
sr_RS@latin: Nedostaje obavezno polje: %1

en: Missing required field: Provide %1 or %2
sr_RS@latin: Nedostaje obavezno polje: Unesite %1 ili %2

en: Missing required field: Provide Participant ID
sr_RS@latin: Nedostaje obavezno polje: Upišite ID učesnika

en: Missing required fields
sr_RS@latin: Nedostaju obavezna polja

en: Missing required fields:
sr_RS@latin: Nedostaju obavezna polja:

en: Missing required fields: Soft Credit
sr_RS@latin: Nedostaju obavezna polja: Zasluga

en: Mixed profile not allowed for on behalf of registration/sign up.
sr_RS@latin: Mešoviti profil nije dozvoljen pri registraciji/prijavi u tuđe ime.

en: Mobile
sr_RS@latin: Mobilni

en: Mobile Phone Providers
sr_RS@latin: Provajderi mobilne telefonije

en: Mobile Provider
sr_RS@latin: Provajder mobilne telefonije

en: Mode could not be updated, save only this %1?
sr_RS@latin: Mod nije moguće ažurirati, sačuvaj samo %1?

en: Modified By
sr_RS@latin: Modifikovao

en: Modified Date
sr_RS@latin: Datum modifikacije

en: Module
sr_RS@latin: Modul

en: Monetary Amount Display
sr_RS@latin: Prikaz novčanog iznosa

en: Monetary Value Display
sr_RS@latin: Prikaz monetarne vrednosti

en: Money
sr_RS@latin: Novac

en: Money Transfer Date
sr_RS@latin: Datum transfera novca

en: Money Transferred
sr_RS@latin: Novac transferovan

en: Mongolian
sr_RS@latin: Mongolski jezik

en: Month
sr_RS@latin: Mesec

en: Month Beginning
sr_RS@latin: Početak meseca

en: Month and day (MMDD) on which a fixed period subscription or service will start. EXAMPLE: A fixed period subscription with Start Day set to 0101 means that the subscription period would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
sr_RS@latin: Mesec i dan (MMDD) kada fiksni period pretplate ili usluge počinje. PRIMER: Fiksni period pretplate sa startnim danom podešenim na 0101 znači da će period pretplate biti 1/1/06 - 12/31/06 za svakoga prijavljenog tokom 2006.

en: Month and day on which a <strong>fixed</strong> period membership or subscription begins. Example: A fixed period membership with Start Day set to Jan 01 means that membership periods would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
sr_RS@latin: Mesec i dan kada <strong>fiksni</strong> period članstva ili pretplate počinje. Primer: Fiksni period članstva sa danom početka podešenim na 1. januar podrazumeva da će periodi članstava biti od 1.1.2006. do 31.12.2006. za svakoga prijavljenog tokom 2006.

en: Month and year only for credit card expiration.
sr_RS@latin: Samo mesec i godina isteka kreditne kartice.

en: Month dd, yyyy (December 12, 1998)
sr_RS@latin: Mesec, dd, gggg (Decembar 12, 1998)

en: Month prior to previous calendar month
sr_RS@latin: Mesec pre prošlog kalendarskog meseca

en: Month/Year
sr_RS@latin: Mesec/godina

en: Monthly
sr_RS@latin: Mesečno

en: Months
sr_RS@latin: Meseci

en: More information
sr_RS@latin: Više informacija

en: More information on tokens...
sr_RS@latin: Više informacija o tokenima..

en: Morning Sessions
sr_RS@latin: Jutarnje sesije

en: Most Recent
sr_RS@latin: Najnoviji

en: Most Recent Activity
sr_RS@latin: Najnovija aktivnost

en: Most Recent Contribution
sr_RS@latin: Poslednja donacija

en: Move
sr_RS@latin: Pomeri

en: Move Custom Field
sr_RS@latin: Pomeri korisničko/sopstveno polje

en: Move Tag
sr_RS@latin: Pomeri tag

en: Move Tags
sr_RS@latin: Pomeri tagove

en: Move To Case
sr_RS@latin: Pomeri u predmet

en: Move down one row
sr_RS@latin: Pomeri jedan red niže

en: Move related...
sr_RS@latin: Pomeri povezano...

en: Move to Case
sr_RS@latin: Pomeri u predmet

en: Move to Tagset
sr_RS@latin: Pomeri u set tagova

en: Move to a different tagset
sr_RS@latin: Pomeri u drugi set tagova

en: Move to bottom
sr_RS@latin: Pomeri na dno

en: Move to top
sr_RS@latin: Pomeri na vrh

en: Move up one row
sr_RS@latin: Pomeri jedan red više

en: Mr.
sr_RS@latin: Gospodin

en: Mrs.
sr_RS@latin: Gospođa

en: Ms.
sr_RS@latin: Gospođa/gospođica

en: Multi-Select
sr_RS@latin: Višestruki izbor

en: Multi-line text box (textarea)
sr_RS@latin: Višelinijska kućica za tekst (textarea)

en: Multi-record listing
sr_RS@latin: Listing multi zapisa

en: Multi-value Custom Data
sr_RS@latin: Korisnički/sopstveni podaci sa više vrednosti

en: Multibyte support
sr_RS@latin: Multibyte podrška

en: Multibyte support not enabled in PHP.
sr_RS@latin: Multibyte podrška nije uključena u PHPu.

en: Multiple Choice Option Sets
sr_RS@latin: Setovi opcija za višestruki izbor

en: Multiple Choice Options
sr_RS@latin: Opcije za višetruki izbor

en: Multiple Contact Merge
sr_RS@latin: Spajanje više kontakata

en: Multiple Languages Support
sr_RS@latin: Podrška za više jezika

en: Multiple Participants
sr_RS@latin: Više učesnika

en: Multiple Privacy Options
sr_RS@latin: Višestruke opcije privatnosti

en: Multiple activities (one per contact)
sr_RS@latin: Više aktivnosti (jedna po kontaktu)

en: Multiple client per case
sr_RS@latin: Više klijenata po predmetu

en: Multiple people -- such as spouses, parents, or children -- may sometimes share the same email address.
sr_RS@latin: Ponekad veći broj ljudi -- kao što su supružnici, roditelji ili deca -- može da koristi istu email adresu.

en: Must Wait on List
sr_RS@latin: Na listi za čekanje

en: My Cases With Recently Performed Activities
sr_RS@latin: Moji predmeti sa nedavno izvršenim aktivnostima

en: My Cases With Upcoming Activities
sr_RS@latin: Moji predmeti sa predstojećim aktivnostima

en: My Cases with Upcoming Activities
sr_RS@latin: Moji predmeti sa predstojećim aktivnostima

en: My Contact Dashboard
sr_RS@latin: Kontrolna tabla za moje kontakte

en: My Contacts / Organizations
sr_RS@latin: Moji kontakti / organizacije

en: My Field
sr_RS@latin: Moje polje

en: My Role
sr_RS@latin: Moja uloga

en: My Search Title
sr_RS@latin: Nalsov moje pretrage

en: My Title
sr_RS@latin: Moj naslov

en: My billing address is the same as above
sr_RS@latin: Moja adresa za naplatu je ista kao iznad

en: MyISAM Database Engine
sr_RS@latin: Mašina baze podataka MyISAM

en: MySQL "thread_stack" is %1 kb
sr_RS@latin: MySQL "thread_stack" je %1 kb

en: MySQL %1 Configuration
sr_RS@latin: MySQL %1 konfiguracija

en: MySQL database:
sr_RS@latin: MySQL baza podataka:

en: MySQL password:
sr_RS@latin: MySQL šifra:

en: MySQL server auto_increment_increment is 1
sr_RS@latin: MySQL server auto_increment_increment je 1

en: MySQL server does have InnoDB support
sr_RS@latin: MySQL server ima InnoDB podršku

en: MySQL support
sr_RS@latin: MySQL podrška

en: MySQL support not included in PHP.
sr_RS@latin: MySQL podrška nije uključena u PHP.

en: MySQL username:
sr_RS@latin: MySQL korisničko ime:

en: MySQL version %1 or higher is required, you are running MySQL %2.
sr_RS@latin: MySQL verzija %1 ili novija je potrebna, vi koristite MySQL %2.

en: MySQL version at least %1
sr_RS@latin: MySQL verzija mora biti barem %1

en: Māori
sr_RS@latin: Maorski jezik

en: N/A
sr_RS@latin: nedostupno

en: NO
sr_RS@latin: NE

en: NO BULK EMAILS (User Opt Out)
sr_RS@latin: Bez masovnih mailova(Korisnik se sam isključio)

en: NOT Personal Campaign Page Honor Roll
sr_RS@latin: NIJE Spisak zaslužnih za stranicu lične kampanje

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> feature below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
sr_RS@latin: Beleška: Kao alternativu, možete aktivirati opciju  <strong>Plati kasnije</strong> bez podešavanja procesora uplate. Od svih korisnika će zatim biti zatraženo da izvrše uplatu offline (npr.  čekom, kreditnom karticom itd).

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> option below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
sr_RS@latin: Beleška: Kao alternativu, možete aktivirati opciju <strong>Plati kasnije</strong> bez podešavanja procesora uplate. Od svih korisnika će zatim biti zatraženo da izvrše uplatu offline (npr.  čekom, kreditnom karticom itd).

en: NOTE: Contacts selected on the search results are not relevant here; all contacts that meet the following criteria will be in the group.
sr_RS@latin: Beleška: Kontakti obeleženi u rezultatima pretrage ovde nisu relevantni; svi kontakti koji ispunjavaju sledeće kriterijume biće u grupi.

en: NOTE: Even if only a few contacts have been selected from the search results, all contacts that meet the following criteria will be in the group.
sr_RS@latin: Beleška: Čak i u slučaju da je samo nekoliko kontakata izabrano iz rezultata pretrage, svi kontakti koji se poklapaju sa sledećim kriterijumima će biti u grupi.

en: NOTE: For Custom Data ACLs, the 'View' and 'Edit' operations currently do the same thing. Either option grants the right to view AND / OR edit custom data fields (in all groups, or in a specific custom data group). Neither option grants access to administration of custom data fields.
sr_RS@latin: NAPOMENA: Za prilagođena ACL-ove podataka, operacije 'Prikaži' i 'Uredi' trenutno obavljaju istu stvar. Obe opcijе daju pravo za prikazivanje I/ILI uređivanje prilagođenih polja podataka (u svim grupama ili u određenoj prilagođenoj grupi podataka). Ni jedna opcija ne daje pristup za administriranje prilagođenih polja podataka.

en: NOTE: For Event ACLs, the 'View' operation allows access to the event information screen. "Edit" allows users to register for the event if online registration is enabled.
sr_RS@latin: Beleška: Za ACLove događaja, operacija 'Pregledaj' dozvoljava pristup ekranu sa informacijama o događaju. "Uredi" dozvoljava korisniku da se registruje za događaj ukoliko je onlajn registracija uključena.

en: NOTE: If there are multiple matching contacts, the first matching record is used.
sr_RS@latin: Beleška: Ukoliko postoji više kontakata koji se poklapaju, koristi se prvi kontakt.

en: NOTE: If you are composing HTML-formatted messages, you may want to enable a Rich Text (WYSIWYG) editor (Administer &raquo; Customize Data & Screens &raquo; Display Preferences).
sr_RS@latin: Beleška: Ukoliko sastavljate poruke HTML formata, možete da uključite Rich Text (WYSIWYG) editor (Administracija&raquo; Uredi podatke i ekrane &raquo; Opcije prikaza).

en: NOTE: If you are using this contribution page for membership signup and renewals, the financial type configured in the membership type settings will be used when recording the membership payment. The financial type selected here will only be used if you are also collecting additional contributions (as configured on the Membership Settings page).
sr_RS@latin: Beleška: Ukoliko koristite ovu stranicu za donacije za prijave i obnove članstva, finansijski tip konfigurisan u podešavanjima tipova članstva će se koristiti prilikom beleženja uplate za članstvo. Finansijski tip koji je odabran ovde će se koristiti samo ako prikupljate dodatne donacije (kao što je podešeno na stranici Podešavanja članstva).

en: NOTE: Profile ACL operations affect which modes a profile can be used in (i.e. Create a new contact, Edit your own contact record, View a contact record, etc.). The Create operation is required for profiles embedded in online contribution or event registration forms. None of the operations for Profile ACLs grant access to administration of profiles.
sr_RS@latin: NAPOMENA: ACL operacije profila utiču na to u kojim režimima profil može da se koristi (npr. Kreiraj novi kontakt, Uredi sopstveni zapis kontakta, Prikaži zapis kontakta itd.). Operacija Kreiraj neophodna je za profile ugrađene u onlajn formulare za donaciju ili registraciju događaja. Nijedna od operacija za ACL-ove profila ne daje pristup administriranju profila.

en: NOTE: Social media links will be automatically included if you have enabled 'Social media sharing' for this page (see the 'Title' tab).
sr_RS@latin: Beleška: Linkovi ka društvenim mrežama će biti automatski uključeni ukoliko ste aktivirali 'Deljenje preko društvenih mreža' za ovu stranicu (vidite tab 'Naslov').

en: NOTE: Some of these searches may rely on specific site configurations - and may not work as expected on your site.
sr_RS@latin: Beleška: Neke od ovih pretraga se oslanjaju na određena podešavanja sajta - i možda neće raditi na vašem sajtu kao što je očekivano.

en: NOTE: The text entered here will be used for both TEXT and HTML versions of receipt emails so we do not recommend including HTML tags / formatting here.
sr_RS@latin: Beleška: Tekst koji unesete ovde biće upotrebljen i za TEXT, kao i za HTML verziju emaila sa potvrdom, tako da ne preporučujemo da ovde uključite HTML tagove / formatiranje.

en: NOTE: This setting applies only to custom sets used for Contact records (e.g. Individuals, Households, Organizations, or ALL contact types).
sr_RS@latin: Beleška: Ovo podešavanje se odnosi isključivo na korisničke/sopstvene setove koji se koriste za zapise o kontaktima (npr. pojedinci/ke, domaćinstva, organizacije ili SVI tipovi kontakata).

en: NOTE: View Only fields can not be included in Profile Search forms.
sr_RS@latin: NAPOMENA: Polja koja su samo za prikaz nije moguće obuhvatiti formularima za pretragu na profilu.

en: NOTE: When this feature is enabled, all links in the message body (including mailtos) will be automatically re-written to route through your CiviCRM website prior to redirecting to the target page.
sr_RS@latin: NAPOMENA: Kada je ova funkcija omogućena, svi linkovi u telu poruke (uključujući mailto-ove) biće automatski prepisani tako da budu usmereni preko vašeg servera CiviCRM veb-sajta pre nego što budu preusmereni ka ciljanoj stranici.

en: Name
sr_RS@latin: Ime

en: Name (Frequency)/Description
sr_RS@latin: Ime (Učestalost) / Opis

en: Name (Status ID)
sr_RS@latin: Ime (ID Statusa)

en: Name (for Honor Roll)
sr_RS@latin: Ime (za spisak zaslužnih)

en: Name Badge
sr_RS@latin: Bedž sa imenom

en: Name Badge Format
sr_RS@latin: Format bedža sa imenom

en: Name Only
sr_RS@latin: Samo ime

en: Name Tent
sr_RS@latin: Natpis sa imenom

en: Name The SMS
sr_RS@latin: Ime SMSa

en: Name Tokens
sr_RS@latin: Tokeni za ime

en: Name already exists in Database.
sr_RS@latin: Ime već postoji u bazi podataka.

en: Name and Address
sr_RS@latin: Ime i adresa

en: Name and Address (reserved)
sr_RS@latin: Ime i adresa (rezervisano)

en: Name and Email
sr_RS@latin: Ime i email

en: Name and Email (reserved)
sr_RS@latin: Ime i email (rezervisano)

en: Name badges - print
sr_RS@latin: Bedževi sa imenima - štampa

en: Name can only consist of alpha-numeric characters
sr_RS@latin: Ime može biti sastavljeno samo od alfanumeričkih karaktera

en: Name cannot not start with a digit
sr_RS@latin: Ime ne može početi sa brojem

en: Name for new group
sr_RS@latin: Ime nove grupe

en: Name in "from" field
sr_RS@latin: Ime u "od" polju

en: Name is required to save Import Mapping
sr_RS@latin: Ime je obavezno da bi se sačuvalo mapiranje importa

en: Name like: %1
sr_RS@latin: Ime kao: %1

en: Name of County
sr_RS@latin: Ime zemlje

en: Name of Domain / Organization
sr_RS@latin: Ime domena / organizacije

en: Name of Group.
sr_RS@latin: Ime grupe.

en: Name of Membership Type
sr_RS@latin: Naslov tipa članstva

en: Name of Receipt Sender
sr_RS@latin: Ime pošiljaoca priznanice

en: Name of Tag
sr_RS@latin: Ime taga

en: Name of combined tag
sr_RS@latin: Ime kombinovanog taga

en: Name of the A/B test
sr_RS@latin: Ime za A/B test

en: Name of the Campaign.
sr_RS@latin: Naslov kampanje.

en: Name of the action(reminder)
sr_RS@latin: Ime akcije (podsetnik)

en: Name of the component.
sr_RS@latin: Naslov komponente

en: Name of the premium (product, service, subscription, etc.) as it will be displayed to contributors.
sr_RS@latin: Ime nagrade (proizvod, usluga, pretplata, itd.) napisano onako kako će biti prikazano donatorima.

en: Name of the protocol to use for polling.
sr_RS@latin: Ime protokola koji se koristi za slanje zahteva - polling.

en: Name of the queue which includes this item
sr_RS@latin: Naslov redosleda koji uključuje ovu stavku

en: Name of this group of settings.
sr_RS@latin: Ime ove grupe podešavanja.

en: Name of this status type, for use in the code.
sr_RS@latin: Ime ovog tipa statusa, koje će se koristiti u kodu

en: Name or Email
sr_RS@latin: Ime ili email adresa

en: Name or IP address of mail server machine.
sr_RS@latin: Ime ili IP adresa mail servera.

en: Name or nickname contributor wants to be displayed in the Honor Roll. Enter "Anonymous" for anonymous contributions.
sr_RS@latin: Ime ili nadimak koje donator želi da bude zabeleženo u spisku zaslužnih. Unesite "Anoniman/na" za anonimne donacije.

en: Name used for sorting different contact types
sr_RS@latin: Ime koje se koristi za sortiranje različitih tipova kontakata

en: Name, Status and Register Date
sr_RS@latin: Ime status i datum registracije

en: Name/Email
sr_RS@latin: Ime/Email

en: Namespace reserved for component.
sr_RS@latin: Prostor za ime rezervisan za komponentu.

en: National Membership
sr_RS@latin: Nacionalno članstvo

en: National prefix to be used when dialing TO this country.
sr_RS@latin: Nacionalni pozivni broj koji se koristi kada se poziva ova zemlja.

en: Nauru
sr_RS@latin: Nauruski jezik

en: Navajo, Navaho
sr_RS@latin: Navaho jezik

en: Navigate to a report instance and verify the report filters and display type (Tabular, Bar or Pie Chart). OR create a new report instance from the Reports menu &raquo; Create Reports from Templates.
sr_RS@latin: Dođite do instance izveštaja, a zatim proverite filtere izveštaje i tip prikaza (tabelarni, trakasti ili kružni grafikon). ILI kreirajte novu instancu izveštaja iz menija Izveštaji &raquo; Kreiraj izveštaje od šablona.

en: Navigation
sr_RS@latin: Navigacija

en: Navigation ID
sr_RS@latin: ID navigacije

en: Navigation Item Label
sr_RS@latin: Oznaka stavke navigacije

en: Navigation Item Machine Name
sr_RS@latin: Ime mašine stavke navigacije

en: Navigation Menu
sr_RS@latin: Navigacioni meni

en: Negative
sr_RS@latin: Negativno

en: Negative Amounts
sr_RS@latin: Negativni iznosi

en: Negative Options
sr_RS@latin: Negativne opcije

en: Nepali
sr_RS@latin: Nepalski jezik

en: Net
sr_RS@latin: Neto

en: Net Amount
sr_RS@latin: Neto iznos

en: Net Payment
sr_RS@latin: Neto uplata

en: Network Error
sr_RS@latin: Greška sa mrežom

en: Never
sr_RS@latin: Nikad

en: Never remind me again
sr_RS@latin: Ne podsećaj me više

en: New
sr_RS@latin: Novo

en: New %1
sr_RS@latin: Novi %1

en: New %1 Report
sr_RS@latin: Novi %1 izveštaj

en: New A/B Test
sr_RS@latin: Novi A/B test

en: New ACL
sr_RS@latin: Novi ACL

en: New Accounting Batch
sr_RS@latin: Nova knjigovodstvena serija

en: New Activity
sr_RS@latin: Nova aktivnost

en: New Campaign
sr_RS@latin: Nova kampanja

en: New Case
sr_RS@latin: Novi predmet

en: New Case Type
sr_RS@latin: Novi tip predmeta

en: New CiviCRM Profile
sr_RS@latin: Novi CiviCRM profil

en: New Connections
sr_RS@latin: Nova povezivanja

en: New Contact
sr_RS@latin: Novi kontakt

en: New Contribution
sr_RS@latin: Nova donacija

en: New Credit Card
sr_RS@latin: Nova kreditna kartica

en: New Custom Field Set
sr_RS@latin: Novi set korisničkih/sopstvenih polja

en: New Data Entry Batch
sr_RS@latin: Novi grupni unos podataka

en: New Donor
sr_RS@latin: Novi donator

en: New Email
sr_RS@latin: Novi email

en: New Event
sr_RS@latin: Novi događaj

en: New Event Template
sr_RS@latin: Novi šablon događaja

en: New Field
sr_RS@latin: Novo polje

en: New Household
sr_RS@latin: Novo domaćinstvo

en: New Individual
sr_RS@latin: Novi pojedinac

en: New Mailing Component
sr_RS@latin: Nova mailing komponenta

en: New Membership Status
sr_RS@latin: Novi status članstva

en: New Message Template
sr_RS@latin: Novi šablon poruke

en: New Option Group
sr_RS@latin: Nova grupa opcija

en: New Option for '%1'
sr_RS@latin: Nova opcija za '%1'

en: New Organization
sr_RS@latin: Nova organizacija

en: New Participant Status
sr_RS@latin: Novi status učesnika

en: New Payment Method
sr_RS@latin: Novi metod plaćanja

en: New Payment Procesor Type
sr_RS@latin: Novi tip procesora uplate

en: New Payment Processor
sr_RS@latin: Novi procesor uplate

en: New Price Set
sr_RS@latin: Novi set cena

en: New Report
sr_RS@latin: Novi izveštaj

en: New Report Template
sr_RS@latin: Novi šablon izveštaja

en: New Scheduled Job
sr_RS@latin: Novi zakazani posao

en: New Start Date
sr_RS@latin: Novi datum početka

en: New Status
sr_RS@latin: Novi status

en: New codebase version detected. You must visit <a href='%1'>upgrade screen</a> to upgrade the database.
sr_RS@latin: Nova verzija baze koda je otkrivena. Morate da posetite <a href='%1'>ekran za ažuriranje</a> da biste ažurirali bazu podataka.

en: New granular permissions called %1 and %2 have been added for %3 permission. These permissions help to limit user access per template
sr_RS@latin: Nove granularne dozvole pod nazivom %1 i %2 su dodate za dozvolu %3. Ove dozvole će pomoći da se ograniči pristup korisnika po šablonu.

en: New personal campaign page
sr_RS@latin: Nova stranica lične kampanje

en: Newest
sr_RS@latin: Najnoviji

en: Next
sr_RS@latin: Sledeći

en: Next &gt;
sr_RS@latin: Sledeće &gt;

en: Next 12 months including today
sr_RS@latin: Narednih 12 meseci uključujući današnji dan

en: Next 30 days including today
sr_RS@latin: Narednih 30 dana uključujući današnji dan

en: Next 60 days including today
sr_RS@latin: Narednih 60 dana uključujući današnji dan

en: Next 7 days including today
sr_RS@latin: Narednih 7 dana uključujući današnji dan

en: Next 90 days including today
sr_RS@latin: Narednih 90 dana uključujući današnji dan

en: Next Amount
sr_RS@latin: Iznos sledeće uplate

en: Next Contribution
sr_RS@latin: Sledeća donacija

en: Next Contribution Date
sr_RS@latin: Datum sledeće donacije

en: Next Group Refresh Time
sr_RS@latin: Vreme osvežavanja sledeće grupe

en: Next Pay Date
sr_RS@latin: Datum sledeće uplate

en: Next Payment Amount
sr_RS@latin: Iznos sledeće uplate

en: Next Payment Date
sr_RS@latin: Datum sledeće uplate

en: Next Payment Due
sr_RS@latin: Rok za sledeću uplatu

en: Next Sched.
sr_RS@latin: Sledeći zakazani

en: Next Scheduled Activity
sr_RS@latin: Sledeća zakazana aktivnost

en: Next Scheduled Contribution Date
sr_RS@latin: Datum sledeće zakazane donacije

en: Next Scheduled Recurring Contribution
sr_RS@latin: Sledeća zakazana periodična donacija

en: Next calendar month
sr_RS@latin: Sledećeg meseca

en: Next calendar year
sr_RS@latin: Sledeće godine

en: Next fiscal year
sr_RS@latin: Sledeće fiskalne godine

en: Next quarter
sr_RS@latin: Sledećeg kvartala

en: Next scheduled date
sr_RS@latin: Sledeći zakazani datum

en: Next step
sr_RS@latin: Sledeći korak

en: Next week
sr_RS@latin: Sledeće nedelje

en: Next/Previous buttons are not available for searches which are sorted by email, phone or address fields.
sr_RS@latin: Dugmići za Sledeće/Prethodno nisu dostupni za pretrage koje su sortirane po poljima za email, telefon ili adresu.

en: Nickname
sr_RS@latin: Nadimak

en: Nickname.
sr_RS@latin: Nadimak

en: No
sr_RS@latin: Ne

en: No %1
sr_RS@latin: Br. %1

en: No %1 match your search criteria. Suggestions:
sr_RS@latin: Nijedan od dostupnih %1 ne odgovara vašim kriterijumima za pretraživanje. Predlozi:

en: No %1 reports have been created.
sr_RS@latin: Nema kreiranih izveštaja za %1.

en: No Accounting Batches match your search criteria.
sr_RS@latin: Nijedna knjigovodstvena serija ne odgovara vašim kriterijumia za pretragu.

en: No Action Selected
sr_RS@latin: Akcija nije odabrana

en: No Batches Selected
sr_RS@latin: Nema odabranih serija

en: No Bulk Email(Is Opt Out)
sr_RS@latin: Bez masovnih mailova (isključio se)

en: No Bulk Emails (User Opt Out)
sr_RS@latin: Bez masovnih mailova(Korisnik se sam isključio)

en: No CiviCRM Profiles have been created yet. You can <a href='%1'>add one now</a>.
sr_RS@latin: Nema kreiranih CIviCRM profila. Možete <a href='%1'>dodati jedan odmah</a>.

en: No Components have been enabled for your site that can be configured with the price sets. Click <a href='%1'>here</a> if you want to enable CiviEvent/CiviContribute for your site.
sr_RS@latin: Nijedna komponenta nije uključena za vaš sajt, a koja može da se konfiguriše sa setovima cena. Kliknite <a href='%1'>ovde</a> ako želite da uključite CiviEvent/CiviContribute za sajt.

en: No Contacts Selected
sr_RS@latin: Nema odabranih kontakata

en: No Contribution Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex contribution options (e.g. "Contribute $25 more to receive our monthly magazine."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
sr_RS@latin: Nijedan Set cena donacija nije konfigurisan/omogućen za vaš sajt. Setovi cena vam omogućuju da podesite složenije opcije za doniranje (npr. "Donirajte još 25$ da biste dobijali naš mesečni magazin"). Kliknite <a href='%1'>ovde</a> ukoliko želite da konfigurišete setove cena za vaš sajt.

en: No Data Entry Batches have been created for this site.
sr_RS@latin: Nema kreiranih grupa za unos podataka za ovaj sajt.

en: No Duplicate Checking
sr_RS@latin: Nema provere duplikata

en: No Duplicate emails?
sr_RS@latin: Nema duplikata emailova?

en: No Email Verification
sr_RS@latin: Bez email verifikacije

en: No Emails to Restore
sr_RS@latin: Nema emaila za povraćaj

en: No Fee Level(s) or Price Set is configured for this event.<br />Click <a href='%1'>CiviEvent >> Manage Event >> Configure >> Event Fees</a> to configure the Fee Level(s) or Price Set for this event.
sr_RS@latin: Za ovaj događaj nije konfigurisan nijedan nivo kotizacije ili set cena.<br />Kliknite na <a href='%1'>CiviEvent >> Upravljanje događajem >> Konfiguriši >> Kotizacije za događaj</a> da biste konfigurisali nivoe kotizaicja ili set cena za ovaj događaj.

en: No Membership Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex membership signup and renewal options, including allowing constituents to sign up for multiple memberships at the same time. Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
sr_RS@latin: Nijedan Set cena članstav nije konfigurisan/omogućen za vaš sajt. Setovi cena vam omogućuju da podesite složenije opcije za registraciju i obnavljanje članstva, uključujući omogućavanje aktivistima da se prijave za više članstava u isto vreme. Kliknite <a href='%1'>ovde</a> ukoliko želite da konfigurišete setove cena za vaš sajt.

en: No Multi-Record Fields configured for this profile (gid=%1)
sr_RS@latin: Nijedno polje sa više zapisa nije konfigurisano za ovaj profil (gid=%1)

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. If this is a <strong>paid event</strong> AND you want users to be able to <strong>register and pay online</strong>, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a> first. Then return to this screen and assign the processor to this event.
sr_RS@latin: Nijedan procesor uplata nije konfigurisan/aktiviran za vaš sajt. Ukoliko je ovo <strong>događaj koji se plaća</strong> I želite da korisnici mogu da se <strong>registruju i plate online</strong>, moraćete prvo da <a href='%1'>konfigurišete Procesor uplate</a>. Zatim se vratite na ovaj ekran i izaberite procesor za ovaj događaj.

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. Unless you are only using CiviContribute to solicit non-monetary / in-kind contributions, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a>. Then return to this screen and assign the processor to this Contribution Page.
sr_RS@latin: Nijedan procesor uplata nije konfigurisan/aktiviran za vaš sajt. Osim ukoliko CiviContribute ne koristite za potraživanje nenovčanih donacija / donacija u naturi, moraćete prvo da <a href='%1'>konfigurišete Procesor uplate</a>. Posle toga se vratite na ovaj ekran i dodelite procesor ovoj Stranici za doniranje.

en: No Price Set has been configured / enabled for your site. Price sets allow you to meet the complex demands of your event registration structure.(e.g. "Pay $15 more for lunch."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
sr_RS@latin: Nijedan Set cena nije konfigurisan/omogućen za vaš sajt. Setovi cena vam omogućuje da ispunite složene zahteve vaše strukture za registraciju za događaj. (npr. "Doplatite 15$ za ručak."). Kliknite <a href='%1'>ovde</a> ukoliko želite da konfigurišete setove cena za vaš sajt.

en: No Profile Available
sr_RS@latin: Nema dostupnih profila

en: No Profile Configured
sr_RS@latin: Nema konfigurisanog profila

en: No Profile with a user account registration option has been configured / enabled for your site. You need to <a href='%1'>configure a Supporter profile</a> first. It will be used to collect or update basic information from users while they are creating a Personal Campaign Page.
sr_RS@latin: Nijedan profil sa opcijom registracije korisničkog naloga nije konfigurisan/uključen za vaš sajt. Morate prvo da <a href='%1'>konffigurišete profil pristalice</a>. Koristiće e za prikupljanje i ažuriranje osnovnih informacija od korisnika dok kreiraju stranicu lične kampanje.

en: No Recipients
sr_RS@latin: Nema primalaca

en: No Reply
sr_RS@latin: Nema odgovora

en: No Scheduled Reminders have been created.
sr_RS@latin: Nema kreiranih zakazanih podsetnika.

en: No Thank-you Label
sr_RS@latin: Bez oznake za zahvalnicu

en: No Thank-you Label is a required field.
sr_RS@latin: Oznaka za Bez zahvalnice je obavezno polje.

en: No Thank-you Option
sr_RS@latin: Bez opcije zahvalnice

en: No Thank-you Position
sr_RS@latin: Bez pozicije za zahvalnicu

en: No Thank-you Text
sr_RS@latin: Bez teksta za zahvalnicu

en: No Updates Saved
sr_RS@latin: Nema sačuvanih ažuriranja

en: No account create option
sr_RS@latin: Nema opcije za kreiranje naloga

en: No active instances of payment processor %1 were found.
sr_RS@latin: Nisu pronađeni aktivni primeri procesora uplate %1.

en: No active instances of payment processor '%1' were found.
sr_RS@latin: Nisu pronađeni aktivni primeri procesora uplate '%1'.

en: No active price fields found for this event!
sr_RS@latin: Nema aktivnih polja za cenu za ovaj događaj!

en: No auto-renew option
sr_RS@latin: Bez opcije za automatsko obnavljanje

en: No available Contribution Pages match your search criteria. Suggestions:
sr_RS@latin: Nema dostupnih stranica za doniranje koje odgovaraju vašim kriterijumima za pretraživanje. Predlozi:

en: No available Events match your search criteria. Suggestions:
sr_RS@latin: Nijedan od dostupnih događaja ne odgovara vašim kriterijumima za pretraživanje. Predlozi:

en: No available applications
sr_RS@latin: Nema dostupnih aplikacija

en: No batches were selected.
sr_RS@latin: Nema odabranih serija

en: No bulk emails (User Opt Out)
sr_RS@latin: Bez masovnih mailova(Korisnik se sam isključio)

en: No contact found for this related contact ID: %1
sr_RS@latin: Nije pronađen kontakt  povezan sa ovim ID: %1

en: No contacts are currently eligible to inherit this relationship.
sr_RS@latin: Nema kontakata koji su kvalifikovani da preuzmu ovu vezu.

en: No content to preview
sr_RS@latin: Nema sadržaja za prikaz

en: No contribution pages have been created yet. Click <a accesskey="N" href='%1'>here</a> to create a new contribution page.
sr_RS@latin: Nema kreiranih stranica za donacije. Kliknite <a accesskey="N" href='%1'>ovde</a> da kreirate novu stranicu za donacije.

en: No contributions have been recorded for this recurring contribution.
sr_RS@latin: Nema zabeleženih donacija za ovu periodičnu donaciju.

en: No contributions have been recorded from this contact.
sr_RS@latin: Nema zabeleženih donacija za ovaj kontakt.

en: No cron runs have been recorded.
sr_RS@latin: Nema zabeleženih kron poslova.

en: No custom data groups have been created yet. You can <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nijedna grupa prilagođenih podataka još nije kreirana. Možete <a href='%1'>dodati jednu</a>.

en: No event registrations have been recorded for this contact.
sr_RS@latin: Nema snimljenih registracija za događaje za ovaj kontakt.

en: No export format selected.
sr_RS@latin: Nije odabran format eksporta.

en: No extensions installed. <a %1>Browse available extensions</a>.
sr_RS@latin: Nema instaliranih dodataka. <a %1>Pretražite dostupne dodatke</a>.

en: No fields in this Profile have been configured as searchable. Ask the site administrator to check the Profile setup.
sr_RS@latin: Nijedno polje u ovom profilu nije podešeno za pretraživanje. Pitajte administratora sajta da proveri podešavanja profila.

en: No fields in this Profile have been configured to display as a result column in the search results table. Ask the site administrator to check the Profile setup.
sr_RS@latin: Nijedno polje u ovom profilu nije podešeno da se prikaže kao kolona sa rezultatima u rezultatima pretrage. Pitajte administratora sajta da proveri podešavanja profila.

en: No grants have been recorded for this contact.
sr_RS@latin: Nema snimljenih grantova za ovaj kontakt.

en: No link
sr_RS@latin: Bez linka

en: No mailboxes have been configured for Email to Activity Processing
sr_RS@latin: Nijedan mailbox nije podešen za obradu emailova u aktivnosti

en: No matches found for:
sr_RS@latin: Nema poklapanja za:

en: No matching Data Entry Batches found for your search criteria.
sr_RS@latin: Nisu pronađene odgovarajuće serije unetih podataka koje odgovaraju vašim kriterijumima za pretragu.

en: No matching Groups found for your search criteria. Suggestions:
sr_RS@latin: Nisu pronađene odgovarajuće grupe koje odgovaraju vašim kriterijumima za pretragu. Predlozi:

en: No matching contact found.
sr_RS@latin: Slični kontakti nisu pronađeni

en: No matching results for
sr_RS@latin: Nema rezultata za

en: No memberships have been recorded for this contact.
sr_RS@latin: Nema snimljenih članstava za ovaj kontakt.

en: No of contacts to find matches for
sr_RS@latin: Br. kontakata za koje treba pronaći poklapanja

en: No participants were added.
sr_RS@latin: Učesnici nisu dodati

en: No payments found for this %1 record
sr_RS@latin: Nisu pronađene uplate za zapis %1

en: No pledges have been recorded from this contact.
sr_RS@latin: Nema snimljenih obaveza za ovaj kontakt.

en: No possible duplicates were found using %1 rule.
sr_RS@latin: Nisu pronađeni duplikati koristeći pravilo %1.

en: No premium products have been created for your site. You can <a href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nema kreiranih proizvoda za nagrade za vaš sajt. Možete ih <a href='%1'>dodati</a>.

en: No price sets have been added yet.
sr_RS@latin: Nema dodatih setova cena

en: No processing status reported yet.
sr_RS@latin: Još uvek nema prijavljenog statusa o obradi.

en: No recipients
sr_RS@latin: Nema primalaca

en: No records of type '%1' found.
sr_RS@latin: Nisu pronađeni zapisi tipa '%1'.

en: No records of type \'%1\' found.
sr_RS@latin: Nema zapisa tipa \'%1\'

en: No records to export
sr_RS@latin: Nema zapisa za eksport

en: No respondents are currently reserved for you to interview.
sr_RS@latin: Trenutno nema rezervisanih ispitanika koje biste intervjuisali.

en: No response from the server. Check your internet connection and try reloading the page.
sr_RS@latin: Nema odgovora od servera. Proverite vašu internet konekciju i pokušajte da ponovo učitate stranicu.

en: No such message template: id=%1.
sr_RS@latin: Ne postoji takav šablon poruke: id=%1.

en: No survey sid parameter. Cannot process signature.
sr_RS@latin: Ne postoje sid parametri ankete. Nemoguće je obraditi potpis.

en: No tags have been created in this set.
sr_RS@latin: Nema kreiranih tagova za ovaj set.

en: No test processor entry exists for %1. Not having a test entry for each processor could cause problems
sr_RS@latin: Ne postoji unos test procesora za %1. Ukoliko nemate test unos za svaki procesor moglo bi doći do greške.

en: No thank you
sr_RS@latin: Ne, hvala.

en: No updates have been saved.
sr_RS@latin: Ažuriranje nije sačuvano

en: No user/contact ID was specified, so the Profile cannot be used in edit mode.
sr_RS@latin: ID korisnika/kontakta nije naveden, pa profil ne može da se koristi u režimu uređivanja.

en: No-show
sr_RS@latin: Nije prisustvovao

en: Non Deductible Amount
sr_RS@latin: Suma koja ne može da se odbije

en: Non-Production Environment
sr_RS@latin: Neprodukcijsko okruženje

en: Non-deductible Amount
sr_RS@latin: Iznos koji ne može da se odbije

en: Non-deductible portion of this contribution.
sr_RS@latin: Deo donacije koji ne može da se odbije.

en: Non-production Environment
sr_RS@latin: Neprodukcijsko okruženje

en: Non-production environment set
sr_RS@latin: Neprodukcijsko okruženje podešeno

en: Non-profit
sr_RS@latin: Neprofitna organizacija

en: None
sr_RS@latin: nije izabrano

en: None - disable menu
sr_RS@latin: Nijedan - isključi meni

en: None Found
sr_RS@latin: Nije pronađeno

en: None available
sr_RS@latin: Nema dostupnih

en: None found.
sr_RS@latin: Ništa nije pronađeno.

en: None of the contacts in this group have an email address.
sr_RS@latin: Nijedan kontakt iz ove grupe nema email adresu.

en: Northern Sami
sr_RS@latin: Severnolaponski jezik

en: Norwegian
sr_RS@latin: Norveški jezik

en: Not %1, or want to do this for a different person
sr_RS@latin: Nisam %1, ili želim da uradim ovo u ime druge osobe.

en: Not %1, or want to register a different person
sr_RS@latin: Nije %1, ili želi da registruje drugu osobu

en: Not Approved
sr_RS@latin: Nije odobreno

en: Not Clicked
sr_RS@latin: Bez klika

en: Not Empty
sr_RS@latin: nije prazno

en: Not In
sr_RS@latin: Nije u

en: Not Like
sr_RS@latin: ne kao

en: Not Now
sr_RS@latin: Ne sada

en: Not Null
sr_RS@latin: nije nepostojeći

en: Not Required
sr_RS@latin: Nije obavezno

en: Not Saved
sr_RS@latin: Nije sačuvano

en: Not a CMS User
sr_RS@latin: Nije CMS korisnik

en: Not checking remote URL for extensions since ext_repo_url is set to false.
sr_RS@latin: Ne proveravaju se ekstenzije udaljenog URL.a jer je ext_repo_url podešeno na false.

en: Not completed
sr_RS@latin: Nije završeno

en: Not expired
sr_RS@latin: Nije isteklo

en: Not offered
sr_RS@latin: Nije ponuđeno

en: Not permitted to file activity %1 %2.
sr_RS@latin: Nije dozvoljeno beleženje aktivnosti %1 %2.

en: Not scheduled
sr_RS@latin: Nije zakazano

en: Not selected
sr_RS@latin: Nije izabrano

en: Not set
sr_RS@latin: nije podešeno

en: Not started
sr_RS@latin: Nije započeto

en: Not&nbsp;Counted
sr_RS@latin: Nije&nbsp;prebrojan

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Role
sr_RS@latin: Nije&nbsp;prebrojan&nbsp;zbog&nbsp;uloge

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Status
sr_RS@latin: Nije&nbsp;prebrojan&nbsp;zbog&nbsp;statusa

en: Note
sr_RS@latin: Beleška

en: Note Entity
sr_RS@latin: Beleška entiteta

en: Note Entity ID
sr_RS@latin: Beleška IDa entiteta

en: Note ID
sr_RS@latin: ID beleške

en: Note Modified By
sr_RS@latin: Belešku modifikovao/la

en: Note Text
sr_RS@latin: Tekst beleške

en: Note behind the decision.
sr_RS@latin: Beleška o odluci

en: Note that %1 Access Control permissions take precedence over CiviCRM ACLs. If you wish to use CiviCRM ACLs, first disable the related permission in %1 Access control for a user role, and then gradually add ACLs to replace that permission for certain groups of contacts.
sr_RS@latin:  da %1 dozvole kontrole pristupa imaju prednost nad ACLovima CiviCRMa. Ukoliko želite da koristite CiviCRM ACLove, prvo isključite povezanu dozvolu u %1 kontroli pristupa za ulogu korisnika a zatim postepeno dodajte ACLove koji će tu dozvolu zameniti za izvesne grupe kontakata.

en: Note that a CiviCRM ACL Role is not related to the Drupal Role.
sr_RS@latin: CiviCRM ACL uloga nije povezana sa Drupal ulogom.

en: Note that not all transactions are necessarily associated with a payment method.
sr_RS@latin: Imajte u vidu da nisu sve transakcije obavezno povezane sa metodom plaćanja.

en: Note that this help text is displayed on profile create/edit screens only.
sr_RS@latin: Uzmite u obzir da se ovaj tekst za pomoć prikazuje samo na ekranima za kreiranje/uređivanje profila.

en: Note(s)
sr_RS@latin: Beleška(beleške)

en: Note:
sr_RS@latin: Beleška:

en: Note: Body Only
sr_RS@latin: Beleška: Samo sadržaj poruke

en: Note: Body and Subject
sr_RS@latin: Beleška: Sadržaj poruke i predmet

en: Note: Please verify your configuration for Maximum File Size (in MB) <a href='%1'>Administrator >> System Settings >> Misc</a>. It should support 'upload_max_size' as defined in PHP.ini.Please check with your system administrator.
sr_RS@latin: Beleška: Verifikujte konfiguraciju Maksimalne veličine fajla (u MB) <a href='%1'>Administrator >> Sistemska podešavanja >> Ostalo</a>. Ovo podešavanje treba da bude u skladu sa definicijom 'upload_max_size' u PHP.ini. Proverite sa vašim administratorom.

en: Note: Subject Only
sr_RS@latin: Beleška: Samo predmet

en: Note: The record %1 doesnot exists. Upon save a new record will be create
sr_RS@latin: Beleška: Zapis %1 ne postoji. Po snimanju će se kreirati novi zapis

en: Note: This will modify the field system-wide, not just in this profile form.
sr_RS@latin: Beleška: Ovo će modifikovati polje u celom sistemu, ne samo u formularu ovog profila.

en: Note: Upload max filesize ('upload_max_filesize') should not exceed Post max size ('post_max_size') as defined in PHP.ini, please check with your system administrator.
sr_RS@latin: Napomena: Maks. veličina otpremljenog fajla ('upload_max_filesize') ne sme da premašuje Maks. veličinu objave ('post_max_size') kao što je definisano u fajlu PHP.ini, proverite sa administratorom sistema.

en: Note: You cannot edit fields for a reserved rule.
sr_RS@latin: Beleška: Ne možete uređivati polja za rezervisano pravilo.

en: Note: if the correct payment instrument is not listed here (e.g. for in-kind donations) ask your administrator to add a new option to this list.
sr_RS@latin: Beleška: Ukoliko ne postoji tačan instrument plaćanja u ovoj listi (npr. za donacije u naturi) možete pitati vašeg administratora da doda novu opciju.

en: Note: if the correct payment method is not listed here (e.g. for in-kind donations) ask your administrator to add a new option to this list.
sr_RS@latin: Beleška: Ukoliko ne postoji tačan metod plaćanja u ovoj listi (npr. za donacije u naturi) možete pitati vašeg administratora da doda novu opciju.

en: Note: this contact may be a duplicate of an existing record.
sr_RS@latin: Beleška: ovaj kontakt je možda duplikat postojećeg zapisa.

en: Notes
sr_RS@latin: Beleške

en: Notes for
sr_RS@latin: Beleške za

en: Notes or Standard Terms
sr_RS@latin: Beleške ili Standardni uslovi

en: Nothing to merge.
sr_RS@latin: Ništa za spajanje.

en: Notice
sr_RS@latin: Obaveštenje

en: Notification Email
sr_RS@latin: Notifikacioni email

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this contribution page is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
sr_RS@latin: Na ovu email adresu će biti poslata notifikacija kada god se stranica lične kampanje povezana sa događajem napravi ili ažurira. Notifikacija će sadržati linkovi za pregled ove stranice kampanje kao i zapis o kontaktu za osobu koja je napravila stranicu.

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this event is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
sr_RS@latin: Na ovu email adresu će biti poslata notifikacija kada god se stranica lične kampanje povezana sa događajem napravi ili ažurira. Notifikacija će sadržati linkovi za pregled ove stranice kampanje kao i zapis o kontaktu za osobu koja je napravila stranicu.

en: Notifications are NOT available
sr_RS@latin: Notifikacije NISU dostupne

en: Notifications are sent to ALL owners
sr_RS@latin: Notifikacije su poslate SVIM vlasnicima

en: Notify Activity Assignees
sr_RS@latin: Obavesti asignate aktivnosti

en: Notify Contributor?
sr_RS@latin: Obavesti donatora?

en: Notify Email
sr_RS@latin: Notifikacija emailom

en: Notify Owner?
sr_RS@latin: Obavesti vlasnika?

en: Notify me via email when someone donates to my page
sr_RS@latin: Obavesti me emailom kada nako donira na mojoj stranici

en: Notify on Profile Submit
sr_RS@latin: Obavesti pri slanju profila

en: Notify when profile form is submitted?
sr_RS@latin: Obavesti kada je formular profila poslat?

en: Now you can move on to exploring, configuring and using the various optional components for fundraising and constituent engagement. The links below will take you to the online documentation for each component.
sr_RS@latin: Sada možete pregledati, podesiti i koristiti razne dopunske komponente za prikupljanje sredstava. Linkovi ispod će vas odvesti na onlajn dokumentaciju za svaku komponentu.

en: Number
sr_RS@latin: Broj

en: Number of Donors
sr_RS@latin: Broj donatora

en: Number of Failures
sr_RS@latin: Broj neuspelih pokušaja

en: Number of Grants
sr_RS@latin: Broj grantova

en: Number of Grants (%)
sr_RS@latin: Broj grantova (%)

en: Number of Installments
sr_RS@latin: Broj rata

en: Number of Items
sr_RS@latin: Broj stavki

en: Number of Terms
sr_RS@latin: Broj uslova

en: Number of Transactions
sr_RS@latin: Broj transakcija

en: Number of Transactions should a positive number
sr_RS@latin: Broj transakcija treba da bude pozitivan

en: Number of grants
sr_RS@latin: Broj grantova

en: Number of installments must be a whole number.
sr_RS@latin: Broj rata mora biti ceo broj.

en: Number of items in a batch.
sr_RS@latin: Broj stavki u grupi.

en: Number of selected Activities: %1
sr_RS@latin: Broj odabranih aktivnosti: %1

en: Number of selected Mailing Recipients: %1
sr_RS@latin: Broj izabranih primalaca mailnga: %1

en: Number of selected cases: %1
sr_RS@latin: Broj odabranih predmeta: %1

en: Number of selected contacts: %1
sr_RS@latin: Broj odabranih kontakata: %1

en: Number of selected contributions: %1
sr_RS@latin: Broj odabranih donacija: %1

en: Number of selected grants: %1
sr_RS@latin: Broj odabranih grantova: %1

en: Number of selected memberships: %1
sr_RS@latin: Broj odabranih članstva: %1

en: Number of selected participants: %1
sr_RS@latin: Broj odabranih učesnika: %1

en: Number of selected pledges: %1
sr_RS@latin: Broj odabranih obaveza: %1

en: Number of time units for recurrence of payment.
sr_RS@latin: Broj vremenskih jedinica za učestalost uplata.

en: Number of<br />Participant
sr_RS@latin: Broj <br />Učesnika

en: Numeric currency code
sr_RS@latin: Numerička šifra valute

en: OR
sr_RS@latin: ili

en: OR You can sign up by setting Status Override? to something other than "NO".
sr_RS@latin: ILI se možete prijaviti tako što ćete podesiti Redefinisanje statusa? na bilo koju drugu opciju osim "Ne".

en: OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
sr_RS@latin: ILI ako je uplata stigla od drugog kontakta, ovaj email će biti poslat njemu.

en: Objects a custom group extends to
sr_RS@latin: Objekti na koje se prilagođena grupa proširuje

en: Occitan (after 1500)
sr_RS@latin: Oksitanski jezik (posle 1500.)

en: Occurrences should be less than or equal to 30
sr_RS@latin: Pojavljivanja moraju biti manja ili jednaka 30

en: Odd / Even Street Number
sr_RS@latin: Paran / Neparan broj ulice

en: Off
sr_RS@latin: Isključeno

en: Offer Another Premium on this Contribution Page
sr_RS@latin: Ponudite drugu nagradu na ovoj stranici za doniranje

en: Offer a Waitlist?
sr_RS@latin: Ponudi listu čekanja?

en: Offer installments
sr_RS@latin: Ponudi rate

en: Offer the appropriate service from the list. If the service requires coordination, contact the Director.
sr_RS@latin: Ponudite odogovarajuću uslugu sa liste. Ako usluga zahteva saradnju, obratite se direktoru.

en: Offline Registration for Event: %2 by: %1
sr_RS@latin: Offline registracija za događaj: %2 do: %1

en: Offset
sr_RS@latin: Odstupanje

en: Ojibwa
sr_RS@latin: Odžibva

en: Old Church Slavonic, Church Slavic, Church Slavonic, Old Bulgarian, Old Slavonic
sr_RS@latin: Starocrkvenkoslovenski, crkvenoslovenski, starobugarski, staroslovenski

en: Old files
sr_RS@latin: Stari fajlovi

en: Oldest
sr_RS@latin: Najstariji

en: On
sr_RS@latin: Uključeno

en: On Behalf Of
sr_RS@latin: U ime

en: On Behalf Of Organization
sr_RS@latin: U ime organizacije

en: On Duplicate Entries
sr_RS@latin: O dupliranim unosima

en: On Hold
sr_RS@latin: Zadržan

en: On Hold - Opt Out
sr_RS@latin: Zadržani - Isključeni

en: On Hold Bounce
sr_RS@latin: Zadržani odbijeni

en: On Hold Opt Out
sr_RS@latin: Zadržani isključeni

en: On Hold for Email %1?
sr_RS@latin: Zadržano za email %1?

en: On Hold?
sr_RS@latin: Zadržan?

en: On Waiting List
sr_RS@latin: Na listi čekanja

en: On behalf of Label
sr_RS@latin: Oznaka za U ime

en: On duplicate entries
sr_RS@latin: O dupliranim unosima

en: On hold
sr_RS@latin: Zadržan

en: On waitlist
sr_RS@latin: Na listi čekanja

en: Once these statuses are enabled, the event Info and Settings screen will have controls to enable (and configure) waitlisting.
sr_RS@latin: Kada se ovi statusi uključe, ekran za informacije o događaju i ekran za podešavanje će imati kontrolu nad listama čekanja, gde će moći da ih uključe (i podese).

en: Once these statuses are enabled, the event Online Registration screen will have controls to enable (and configure) participation approval.
sr_RS@latin: Kada ovi statusi budu uključeni, ekran za onlajn registraciju događaja imaće kontrole za uključivanje (i konfigurisanje) odobrenja učešća.

en: Once you have defined CiviCRM ACL Roles and granted ACLs to those Roles, use this link to assign users to role(s).
sr_RS@latin: Nakon što definišete CiviCRM ACL uloge i dodelite ACLove tim ulogama, putem ovog linka možete dodeliti ulogu(uloge) korisnicima

en: Once you have finished your testing, it is a good idea to clean up by finding your test records and deleting them.
sr_RS@latin: Kada završite sa testiranjem, bilo bi dobro da pronađete te test zapise i obrišete ih.

en: Once you have your certificate installed, test that is working by navigating to one of your online contribution pages and changing the URL prefix from 'http://' to 'https://'. If your browser loads the page and indicates a valid security certificate - then you can change this setting to <strong>Yes</strong> and CiviCRM will automatically redirect requests for all online contribution / member / event / admin pages to the corresponding SSL secured URLs.
sr_RS@latin: Kada instalirate sertifikat, testirajte da li on funkcioniše tako što ćete otići na jednu od vaših stranica za onlajn donacije i promenite prefiks URLa iz 'http://' u 'https://'. Ukoliko vaš pretraživač učita stranicu i prikaže važeći sertifikat bezbednosti - možete promeniti ovo podešavanje u <strong>Yes</strong> i CiviCRM će automatski preusmeriti sve zahteve sa onlajn donacija / članova / događaja i CiviCRM administratorske stranice ka odgovarajućim URLovima obezbeđenim SSLom.

en: Once you switch to using a Price Set, you won't be able to switch back to your existing settings below except by re-entering them. Are you sure you want to switch to a Price Set?
sr_RS@latin: Ukoliko počnete da koristite set cena, nećete moći da se vratite na već postojeća podešavanja osim ukoliko ih ne unesete ponovo. Da li ste sigurni da želite da koristite set cena?

en: Once you've received your new account welcome email, you can <a href=%1>click here</a> to login and promote your campaign page.
sr_RS@latin: Kada primite email poruku dobrodošlice za novi nalog, možete da <a href=%1>kliknete ovde</a> da biste se prijavili i promovisali svoju stranicu kampanje.

en: Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
sr_RS@latin: Kada vaša registracija bude pregledana, primićete email sa linkom za veb stranicu na kojoj možete završti registracioni proces.

en: One
sr_RS@latin: Jedan

en: One %1 should be marked as primary.
sr_RS@latin: Jedan %1 mora biti označen kao primarni.

en: One IM should be marked as primary.
sr_RS@latin: Jedan IM mora biti označen kao primarni.

en: One Message Not Sent | %count Messages Not Sent
sr_RS@latin[0]: Jedna poruka nije poslata
sr_RS@latin[1]: %count poruke nisu poslate
sr_RS@latin[2]: %count poruka nije poslato

en: One OpenID should be marked as primary.
sr_RS@latin: Jedan OpenID mora biti označen kao primarni.

en: One combined activity
sr_RS@latin: Jedna kombinovana aktivnost

en: One combined activity plus one file attachment
sr_RS@latin: Jedna kombinovana aktivnost uz jedan priloženi fajl

en: One contact NOT added (already in this group). | %count contacts NOT added (already in this group).
sr_RS@latin[0]: %count kontakt nije dodat (već je u ovoj grupi).
sr_RS@latin[1]: %count kontakata nije dodato (već su u ovoj grupi).
sr_RS@latin[2]: %count kontakata nisu dodati (već su u ovoj grupi).

en: One contact NOT tagged (already tagged to this tag). | %count contacts NOT tagged (already tagged to this tag).
sr_RS@latin[0]: %count zapisa NIJE tagovan (već mu je dodeljen ovaj tag).
sr_RS@latin[1]: %count zapisa NISU tagovani (već im je dodeljen ovaj tag).
sr_RS@latin[2]: %count zapisa NIJE tagovano (već im je dodeljen ovaj tag).

en: One contact added to this existing group. | %count contacts added to this existing group.
sr_RS@latin[0]: Jedan kontakt dodat u postojeću grupu.
sr_RS@latin[1]: %count kontakta dodato u postojeću grupu.
sr_RS@latin[2]: %count kontakata dodato u postojeću grupu.

en: One contact added to this new group. | %count contacts added to this new group.
sr_RS@latin[0]: Jedan kontakt dodat u novu grupu.
sr_RS@latin[1]: %count kontakta dodato u novu grupu.
sr_RS@latin[2]: %count kontakata dodato u novu grupu.

en: One contact is currently eligible to inherit this relationship.
sr_RS@latin: Jedan kontakt je kvalifikovan da preuzme ovu vezu.

en: One contact is tagged with this tag. | %count contacts are tagged with this tag.
sr_RS@latin[0]: Jedan kontakt je tagovan ovako.
sr_RS@latin[1]: %count kontakta su tagovana ovako.
sr_RS@latin[2]: %count kontakata je tagovano ovako.

en: One contact merged. | %count contacts merged.
sr_RS@latin[0]: Jedan kontakt spojen.
sr_RS@latin[1]: %count kontakta spojeno.
sr_RS@latin[2]: %count kontakata spojeno.

en: One contact was skipped. | %count contacts were skipped.
sr_RS@latin[0]: Jedan kontakt preskočen.
sr_RS@latin[1]: 1%count kontakta preskočeno
sr_RS@latin[2]: 1%count kontakata preskočeno

en: One email should be marked as primary.
sr_RS@latin: Jedna email adresa mora biti označena kao primarna.

en: One matching contact was found.  | %count matching contacts were found.<br />
sr_RS@latin[0]: Jedan sličan kontakt je pronađen.<br />
sr_RS@latin[1]: %count slična kontakta su pronađena.<br />
sr_RS@latin[2]: %count sličnih kontakata je pronađeno.<br />

en: One message was sent successfully. | %count messages were sent successfully.
sr_RS@latin[0]: Jedna poruka je uspešno poslata.
sr_RS@latin[1]: %count poruke su uspešno poslate.
sr_RS@latin[2]: %count poruka je uspešno poslato.

en: One message was sent successfully.  | %count messages were sent successfully.
sr_RS@latin[0]: %count poruka je uspešno poslata.
sr_RS@latin[1]: %count poruke su uspešno poslate.
sr_RS@latin[2]: %count poruka je uspešno poslato.

en: One of the selected contacts has an address record that is shared with 1 other contact. | One or more selected contacts have address records which are shared with %count other contacts.
sr_RS@latin[0]: Jedan od izabranih kontakata ima adresu koju deli sa još 1 kontaktom.
sr_RS@latin[1]: Jedan ili više izabranih kontakata imaju adresu koju dele sa još %count drugih kontakata.
sr_RS@latin[2]: Jedan ili više izabranih kontakata imaju adresu koju dele sa još %count drugih kontakata.

en: One or more contact subtypes have been de-selected from the list for this contact. Any custom data associated with de-selected subtype will be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected. Click OK to proceed, or Cancel to review your changes before saving.
sr_RS@latin: Izbor jednog ili više podtipova kontakata opozvan je sa liste za ovaj kontakt. Svi prilagođeni podaci povezani sa podtipom koji je opozvan biće uklonjeni dokle god za kontakt i dalje nije izabran podtip kontakta. Kliknite na OK da biste nastavili ili na Otkaži da biste pregledali promene pre čuvanja.

en: One or more line items have a different financial type than the contribution. Editing the financial type is not yet supported in this situation.
sr_RS@latin: Jedna ili više stavki imaju drugačiji finansijski tip u odnosu na donaciju. Uređivanje finansijskog tipa još uvek nije podržano za ovakve situacije.

en: One or more payment reminders can be emailed to this contributor based on the values entered in this section. If a 'Self-service Payments Page' has been selected, the reminder will include a link for the contributor to make their payment online.
sr_RS@latin: Jedan ili više podsetnika za uplatu mogu da budu poslati email-om ovom donatoru na osnovu vrednosti unetih u ovaj odeljak. Ako je stranica za samouslužne uplate izabrana, podsetnik će sadržati link koji omogućava donatoru da oabvi uplatu online.

en: One phone should be marked as primary.
sr_RS@latin: Jedan broj telefona mora biti označen kao primarni.

en: One record selected for export. | %count records selected for export.
sr_RS@latin[0]: %count zapis je odabran za eksport.
sr_RS@latin[1]: %count zapisa je odabrano za eksport.
sr_RS@latin[2]: %count zapisa je odabrano za eksport.

en: One relationship was not created because it already exists. | %count relationships were not created because they already exist.
sr_RS@latin[0]: Jedna veza nije kreirana zato što već postoji.
sr_RS@latin[1]: %count veza nije kreirano zato što već postoje.
sr_RS@latin[2]: %count veza nije kreirano zato što već postoje.

en: One selected activity consists of more than one target contact. | %count selected activities consist of more than one target contact.
sr_RS@latin[0]: Jedna odabrana aktivnost ima više od jednog ciljanog kontakta.
sr_RS@latin[1]: %count odabrane aktivnosti imaju više od jednog ciljanog kontakta.
sr_RS@latin[2]: %count odabranih aktivnosti ima više od jednog ciljanog kontakta.

en: One-time online contributions
sr_RS@latin: Jednokratne online donacije

en: Ongoing
sr_RS@latin: U toku

en: Online Contribution
sr_RS@latin: Online donacija

en: Online Contribution (Live)
sr_RS@latin: Onlajn donacija (produkcija)

en: Online Contribution (Test-drive)
sr_RS@latin: Onlajn donacija (test)

en: Online Contribution Page
sr_RS@latin: Onlajn stranica za doniranje

en: Online Contribution:
sr_RS@latin: Online donacija:

en: Online Contributions / Online Membership Signup / Online Event Registration
sr_RS@latin: Onlajn donacije / Onlajn prijave u članstvo / Onlajn registracija za događaj

en: Online Event Registration
sr_RS@latin: Onlajn registracija za događaj

en: Online Registration
sr_RS@latin: Onlajn registracija

en: Online Registration (Live)
sr_RS@latin: Onlajn registracija (live)

en: Online Registration (Test-drive)
sr_RS@latin: Onlajn registracija (test)

en: Online documentation.
sr_RS@latin: Onlajn dokumentacija.

en: Online event registration and participant tracking.
sr_RS@latin: Onlajn registracija za događaj i praćenje učesnika.

en: Online fundraising and donor management, as well as offline contribution processing and tracking.
sr_RS@latin: Onlajn fandrejzing i menadžment donatora kao i obrada uz praćenje oflajn donacija.

en: Online or offline contribution.
sr_RS@latin: Onlajn ili oflajn donacija.

en: Online or offline event registration.
sr_RS@latin: Onlajn ili oflajn registracija za događaj.

en: Online or offline membership renewal.
sr_RS@latin: Onlajn ili oflajn obnova članstva.

en: Online or offline membership signup.
sr_RS@latin: Onlajn ili oflajn registracija za članstvo.

en: Online registration enabled?
sr_RS@latin: Onlajn registracija uključena?

en: Online registration is not currently available for this event (contact the site administrator for assistance).
sr_RS@latin: Online registracija za ovaj događaj trenutno nije dostupna (Kontaktirajte administratora sajta ukoliko vam je potrebna pomoć).

en: Online signup and membership management.
sr_RS@latin: Onlajn prijava za članstvo i menadžment članstava.

en: Only %1 Registrations available.
sr_RS@latin: Dostupno je %1 registracija

en: Only 'View' and 'Edit' operations are valid for this type of data
sr_RS@latin: Za ovaj tip podataka, dozvoljene operacije su Vidi i Uredi.

en: Only 'get' action is supported.
sr_RS@latin: Podržana je samo radnja 'preuzmi'.

en: Only Display Test Contributions
sr_RS@latin: Prikaži samo test donacije

en: Only My Cases
sr_RS@latin: Samo moji predmeti

en: Only one %1 can be marked as primary.
sr_RS@latin: Samo jedan %1 može biti označen kao primarni.

en: Only one IM can be marked as primary.
sr_RS@latin: Samo jedan IM može biti označen kao primarni.

en: Only one OpenID can be marked as primary.
sr_RS@latin: Samo jedan OpenID može biti označen kao primarni.

en: Only one email can be marked as primary.
sr_RS@latin: Samo jedna email adresa može biti označena kao primarna.

en: Only one field of each communication type (EG. phone) can use the primary location type.
sr_RS@latin: Samo jedno polje za svaki tip komunikacije (npr. telefon) može koristiti primarni tip lokacije.

en: Only one phone can be marked as primary.
sr_RS@latin: Samo jedan broj telefona može biti označen kao primarni.

en: Only send to email addresses assigned to the specified location
sr_RS@latin: Samo pošalji na email adrese dodeljene na specifičnu lokaciju

en: Only show Credit Card Payments
sr_RS@latin: Prikaži samo plaćanja kreditnom karticom

en: Only this %1
sr_RS@latin: Samo ovaj %1

en: Oops! - The CiviCRM settings file (civicrm.settings.php) was not found in the expected location
sr_RS@latin: Ups! - fajl sa podešavanjima za CiviCRM (civicrm.settings.php) nije pronađen na očekivanoj lokaciji

en: Oops! - The path for including CiviCRM code files is not set properly. Most likely there is an error in the <em>civicrm_root</em> setting in your CiviCRM settings file (!1).
sr_RS@latin: Putanja za CiviCRM fajlove sa kodom nije ispravno podešena. Najverovatnije se radi o grešci u <em>civicrm_root</em> podešavanju u vašem fajlu sa CiviCRM podešavanjima (!1).

en: Oops! CiviCRM is already installed
sr_RS@latin: CiviCRM je već instaliran

en: Oops! Could not create database %1
sr_RS@latin: Ups! Kreiranje baze podataka nije uspelo %1

en: Oops! Incorrect Backdrop version
sr_RS@latin: Ups! Pogrešna verzija Backdrop-a

en: Oops! Incorrect CiviCRM version
sr_RS@latin: Pogrešna verzija CiviCRM

en: Oops! Incorrect Drupal version
sr_RS@latin: Pogrešna verzija Drupal-a

en: Oops! Please correct your install location
sr_RS@latin: Unesite ispravnu lokaciju vaše instalacije

en: Oops, It looks like there are no active case types.
sr_RS@latin: Ups, izgleda da nema aktivnih tipova predmeta.

en: Oops, it looks like there are currently no available spaces for the %1 event.
sr_RS@latin: Ups, izgleda da nema slobodnih mesta za %1 događaj.

en: Oops, it looks like there is no valid membership status available for the given membership dates. You can <a href="%1">Configure Membership Status Rules</a>.
sr_RS@latin: Ups, izgleda da ne postoji važeći status članstva dostupan za odabrane datume članstva. Idite na <a href="%1">Konfiguracija pravila statusa članstva</a>.

en: Oops, it looks like there is no valid membership status corresponding to the membership start and end dates for this membership. Contact the site administrator for assistance.
sr_RS@latin: Izgleda da ne postoji važeći status članstva koji odgovara datumima početka i završetka ovog članstva. Za pomoć kontaktirajte administratora sajta.

en: Oops, it looks like your registration for %1 has already been cancelled.
sr_RS@latin: Ups, izgleda da je vaša registracija za %1 već otkazana.

en: Oops.
sr_RS@latin: Ups.

en: Oops. It looks like no surveys have been created. <a href='%1'>Click here to create a new survey.</a>
sr_RS@latin: Ups. Ankete nisu kreirane. <a href='%1'>Kliknite ovde da kreirate novu anketu.</a>

en: Oops. It looks like there is no response option configured.
sr_RS@latin: Izgleda da nema konfigurisane opcije za odgovor

en: Oops. It looks like there is no valid payment status for online payment.
sr_RS@latin: Izgleda da nema važećeg statusa plaćanja za onlajn uplate.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link and select a Membership Type from the list.
sr_RS@latin: Ups. Izgleda da ste pokušali da promenite tip članstva dok ste obnavljali članstvo. Kliknite na link "promeni tip članstva" i odaberite Tip članstva sa liste.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link, and select a Membership Organization.
sr_RS@latin: Ups. Izgleda da ste pokušali da promenite tip članstva dok ste obnavljali članstvo. Kliknite na link "promeni tip članstva" i odaberite Organizaciju članstva.

en: Oops. It looks like you are trying to increase the number of additional people you are registering for. You can confirm registration for a maximum of %1 additional people.
sr_RS@latin: Pokušavate da povećate broj dodatnih osoba koje želite da registrujete. Možete potvrditi registraciju za maksimalno %1 učesnika.

en: Oops. It looks like you have an incorrect or incomplete link (URL). Please make sure you've copied the entire link, and try again. Contact the site administrator if this error persists.
sr_RS@latin: Izgleda da imate netačan ili nepotpun link (URL). Proverite da li ste iskopirali ceo lik i pokušajte ponovo. Kontaktirajte administratora sajta ukoliko se ova greška ponovi.

en: Oops. One or more fields in this profile are configured to be Searchable and / or shown in a Results Column, AND you are trying to add a
sr_RS@latin: Ups. Jedno ili više polja u ovom profilu je podešeno da se može pretraživati i /ili prikazivati u koloni sa rezultatima, a vi pokušavate da dodate

en: Oops. The membership you're trying to renew appears to be invalid. Contact your site administrator if you need assistance. If you continue, you will be issued a new membership.
sr_RS@latin: Članstvo koje pokušavate da obnovite nije važeće. Kontaktirajte administratora sajta ukoliko vam je potrebna pomoć. Ukoliko nastavite, biće vam izdato novo članstvo.

en: Oops. There are enough available spaces in this event. You can not add yourself to the waiting list.
sr_RS@latin: Ups. Ima dovoljno slobodnih mesta na ovom događaju. Ne možete dodati sebe na listu čekanja

en: Oops. We encountered a problem in processing your email verification. Please contact the site administrator.
sr_RS@latin: Ups. Naišli smo na problem prilikom obrade vaše email verifikacije. Kontaktirajte administratora.

en: Oops. We encountered a problem in processing your subscription confirmation. Please contact the site administrator.
sr_RS@latin: Naišli smo na problem prilikom obrade potvrde vaše pretplate. Obratite se administratoru sajta.

en: Oops. You cannot make a payment for this pledge - pledge status is %1.
sr_RS@latin: Ne možete uplatiti ovu obavezu - status obaveze je %1.

en: Oops. Your %1 settings are incorrect. No test mail has been sent.
sr_RS@latin: Ups. Vaša podešavanja za %1 nisu tačna. Test email nije poslat.

en: Open
sr_RS@latin: Otvoreno

en: Open All
sr_RS@latin: Otvori sve

en: Open Case
sr_RS@latin: Otvori predmet

en: Open Date
sr_RS@latin: Datum otvaranja

en: Open ID Location
sr_RS@latin: OpenID lokacija

en: Open ID identifier
sr_RS@latin: Identifikator otvorenog ID-a

en: Open Pledges (Due Date - Amount)
sr_RS@latin: Otvorene obaveze (Krajnji rok - Iznos)

en: Open a new case
sr_RS@latin: Otvori novi predmet

en: Open tracking
sr_RS@latin: Praćenje otvaranja

en: OpenID Location Type
sr_RS@latin: Tip lokacije OpenID

en: OpenID is not a valid URL.
sr_RS@latin: OpenID nije važeći URL.

en: Opened
sr_RS@latin: Otvoreno

en: Opened
sr_RS@latin: Otvoreno

en: Opened Count
sr_RS@latin: Broj otvaranja

en: Opened Date
sr_RS@latin: Datum otvaranja

en: Opening...
sr_RS@latin: Otvaranje...

en: Opens
sr_RS@latin: Otvaranja

en: Opens (WIP)
sr_RS@latin: Otvaranja (WIP)

en: Opens documentation in a new window.
sr_RS@latin: Otvara dokumentaciju u novom prozoru.

en: Opens/ Clicks
sr_RS@latin: Otvaranja/ klikovi

en: Operation
sr_RS@latin: Operacija

en: Operator
sr_RS@latin: Operater

en: Operator:
sr_RS@latin: Operater

en: Opportunistic Flush
sr_RS@latin: Oportunističko pražnjenje

en: Opt Out
sr_RS@latin: Isključenje

en: Opt out via email
sr_RS@latin: Isključenje putem emaila

en: Opt out via web page
sr_RS@latin: Isključenje putem vebsajta

en: Opt-Out
sr_RS@latin: Isključenje

en: Opt-Out (Action)
sr_RS@latin: Isključenje (Akcija)

en: Opt-Out URL (Action)
sr_RS@latin: URL za isključenje (Akcija)

en: Opt-Outs
sr_RS@latin: Isključenja

en: Opt-out
sr_RS@latin: Isključenje

en: Opt-out Confirmation
sr_RS@latin: Potvrda isključenja

en: Opt-out Message
sr_RS@latin: Poruka za isključenje

en: Opt-out Requests
sr_RS@latin: Zahteva za isključenje

en: Opt-outs
sr_RS@latin: Isključenja

en: Opted Out of Bulk Mail
sr_RS@latin: Isključen/a iz grupne pošte

en: Opted to Pay Contribution Later, and is still pending payment.
sr_RS@latin: Izabrao/la naknadnu uplatu, i uplata se još uvek čeka.

en: Opted to Pay Later after Registration, and is still pending payment.
sr_RS@latin: Plaća nakon registracije, i još uplata se još čeka

en: Opted-out
sr_RS@latin: Isključen/a

en: Option "%1" has been deleted.
sr_RS@latin: Opcija "%1" je obrisana.

en: Option Amount
sr_RS@latin: Iznos opcije

en: Option Description
sr_RS@latin: Opis opcije

en: Option Group Description
sr_RS@latin: Opis grupe opcija

en: Option Group ID
sr_RS@latin: ID Grupe opcija

en: Option Group Is Active?
sr_RS@latin: Grupa opcija je aktivna?

en: Option Group Is Locked
sr_RS@latin: Grupa opcija je zaključana

en: Option Group Is Reserved?
sr_RS@latin: Grupa opcija je rezervisana?

en: Option Group Name
sr_RS@latin: Ime grupe opcija

en: Option Group title
sr_RS@latin: Naslov grupe opcija

en: Option Grouping Name
sr_RS@latin: Ime grupacije opcija

en: Option Is Active
sr_RS@latin: Opcija je aktivna

en: Option Is Reserved?
sr_RS@latin: Opcija je rezervisana?

en: Option Label
sr_RS@latin: Beleška opcije

en: Option Name
sr_RS@latin: Ime opcije

en: Option Type
sr_RS@latin: Tip opcija

en: Option Value
sr_RS@latin: Vrednost opcije

en: Option Value ID
sr_RS@latin: ID vrednosti opcije

en: Option Values with problematic Values
sr_RS@latin: Vrednosti opcije sa problematičnim vrednostima

en: Option Visibility
sr_RS@latin: Vidljivost opcije

en: Option is Default?
sr_RS@latin: Opcija je podrazumevana?

en: Option is Header?
sr_RS@latin: Opcija je zaglavlje?

en: Option label cannot be empty
sr_RS@latin: Oznaka opcija ne može biti prazna

en: Option value cannot be empty
sr_RS@latin: Vrednost opcija ne može biti prazna

en: OptionGroup settings
sr_RS@latin: Podešavanja grupe opcija

en: Optional
sr_RS@latin: Izborno

en: Optional Constraints
sr_RS@latin: Opcionalna ograničenja

en: Optional adjustment period added or subtracted from the End Event. EXAMPLE: <strong>Grace</strong> status might end at 'end date' PLUS 1 month.
sr_RS@latin: Opcionalni period podešavanja dodat ili oduzet od završetka događaja. PRIMER: Status <strong>Mirovanje</strong> može da se završi na 'datum završetka' PLUS 1 mesec.

en: Optional adjustment period added or subtracted from the Start Event. EXAMPLE: <strong>Current</strong> status might begin at 'join date' PLUS 3 months (to distinguish Current from New members).
sr_RS@latin: Opcionalni period podešavanja dodat ili odezet od početka događaja. PRIMER: <strong>Trenutni</strong> status može da počne na 'datum pridruživanja' PLUS 3 meseca (da bi se razlikovali trenutni od novih članova).

en: Optional description of the product/premium.
sr_RS@latin: Opcioni opis proizvoda/nagrade.

en: Optional description of this domain (useful for sites with multiple domains).
sr_RS@latin: Opcioni opis ovog domena (koristan za sajtove sa većim brojem domena).

en: Optional email to associate with this membership
sr_RS@latin: Opcioni mejl za povezivanje sa ovim članstvom

en: Optional explanatory text for the Honoree section (displayed above the Honoree fields).
sr_RS@latin: Opcionalni tekst objašnjenja za odeljak Primalac donacije (prikazuje se iznad polja Primalac donacije).

en: Optional footer text for Thank-you screen (often used to include links to other pages/activities on your site).
sr_RS@latin: Neobavezni tekst za podnožje na ekranu zahvalnice (obično se kolisti za linkovanje ka drugim stranama/aktivnostima na vašem sajtu).

en: Optional footer text for registration screen.
sr_RS@latin: Neobavezni tekst za podnožje na ekranu za registracije.

en: Optional identifier for the contribution source (campaign name, event, mailer, etc.).
sr_RS@latin: Opcioni identifikator za izvor donacije (ime kampanje, događaj, mailer, itd.).

en: Optional instructions / message for Confirmation screen.
sr_RS@latin: Dodatna poruka / instrukcije na ekranu za potvrdu.

en: Optional local part (e.g., 'civimail+' for addresses like civimail+s.1.2@example.com).
sr_RS@latin: Neobavezni lokalni deo (npr. 'civimail+' za adrese kao što je civimail+s.1.2@example.com).

en: Optional location to associate with this membership
sr_RS@latin: Opciona lokacija za povezivanje sa ovim članstvom

en: Optional message for Thank-you screen (may include HTML formatting).
sr_RS@latin: Neobavezna poruka za ekran zahvalnice (može sadržati HTML format).

en: Optional page footer text for Confirmation screen.
sr_RS@latin: Neobavezni tekst za podnožje na ekranu za potvrdu.

en: Optional product SKU or code. If used, this value will be included in contributor receipts.
sr_RS@latin: Opcionalni SKU ili kôd proizvoda. Ako se koristi, ova vrednost će biti uključena u priznanice za donatora.

en: Optional verbose description for the relationship.
sr_RS@latin: Opis veze

en: Optional verbose description of the group.
sr_RS@latin: Opcioni tekstualni opis grupe.

en: Optionally hide the confirmation screen for free events.
sr_RS@latin: Možete sakriti ekran za potvrdu za besplatne događaje.

en: Optionally set a maximum number of participants for this event.
sr_RS@latin: Podesite po izboru maksimalni broj učesnika za ovaj događaj.

en: Options
sr_RS@latin: Opcije

en: Options Per Line
sr_RS@latin: Opcija po liniji

en: Options given here are days of a month from 1 - 31
sr_RS@latin: Ovde su date opcije dana u mesecu od 1 - 31

en: Or Provide Contact ID or External ID.
sr_RS@latin: ili unesite ID kontakta ili eksterni ID

en: Or you can <a href='%1'>browse all %2 %3</a>.
sr_RS@latin: Ili možete <a href='%1'>pregledati sve %2 %3</a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Contribution Pages</a>.
sr_RS@latin: ili možete  <a href='%1'>pregledati sve dostupne stranice za doniranje</a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Current Events</a>.
sr_RS@latin: Ili možete <a href='%1'>pregledati sve trenutne događaje</a>.

en: Order
sr_RS@latin: Redosled

en: Order By >>
sr_RS@latin: Poređaj po >>

en: Order by Column
sr_RS@latin: Poređaj po koloni

en: Order by Order
sr_RS@latin: Poređaj po redu

en: Order by Section
sr_RS@latin: Poređaj po sekciji

en: Organization
sr_RS@latin: Organizacija

en: Organization Address and Contact Info
sr_RS@latin: Adresa i kontakt info organizacije

en: Organization Contact ID
sr_RS@latin: ID kontakta organizacije

en: Organization Contact Information
sr_RS@latin: Informacija o kontaktu organizacije

en: Organization Email
sr_RS@latin: Email organizacije

en: Organization Name
sr_RS@latin: Ime organizacije

en: Organization Name.
sr_RS@latin: Ime organizacije.

en: Organization Profile
sr_RS@latin: Profil organizacije

en: Organization name, email address for system-generated emails, organization address
sr_RS@latin: Ime organizacije, email adresa za emailove koje generiše sistem, adresa organizacije

en: Organize your contacts
sr_RS@latin: Organizujte vaše kontakte

en: Organizing Your Data
sr_RS@latin: Organizujte vaše podatke

en: Orientation
sr_RS@latin: Orijentacija

en: Origin of this Contribution.
sr_RS@latin: Poreklo ove donacije.

en: Original Installment Amount
sr_RS@latin: Originalni iznos rate

en: Oriya
sr_RS@latin: Orija jezik

en: Oromo
sr_RS@latin: Oromo jezici

en: Ossetian, Ossetic
sr_RS@latin: Osetinski jezik

en: Other
sr_RS@latin: Ostalo

en: Other Amount
sr_RS@latin: Drugi iznos

en: Other Name
sr_RS@latin: Drugo ime

en: Other Panes
sr_RS@latin: Druga okna

en: Other Relationships
sr_RS@latin: Ostale veze

en: Other Settings
sr_RS@latin: Ostala podešavanja

en: Other WYSIWYG editors are available for download from the <a %1>CiviCRM Extension Directory</a>.
sr_RS@latin: Drugi WYSIWYG editori dostupni su za preuzimanje iz <a %1>direktorijuma CiviCRM ekstenzija</a>.

en: Other Years
sr_RS@latin: Ostale godine

en: Other location
sr_RS@latin: Druga lokacija

en: Other menu data
sr_RS@latin: Ostali podaci za meni

en: Other operators not available for this action.
sr_RS@latin: Ostali operateri nisu dostupni za ovu akciju.

en: Otherwise, click the <strong>Continue</strong> button below to complete your registration.
sr_RS@latin: U suprotnom, kliknite ispod na dugme <strong>Nastavi</strong> kako biste završili svoj proces registracije.

en: Otherwise, the registration link is hidden and the &quot;Event Full Message&quot' is displayed when the maximum number of registrations is reached. Only participants with status types marked as 'counted' are included when checking if the event is full.
sr_RS@latin: U suprotnom, link za registraciju je sakriven i prikazuje se &quot;Poruka za popunjen događaj&quot' kada je dostignut maksimalni broj registracija. Prilikom proveravanja da li je događaj popunjen, uključeni su samo učesnici sa tipovima statusa obeleženim kao 'prebrojani'.

en: Out Date
sr_RS@latin: Izlazni datum

en: Outbound Email
sr_RS@latin: Odlazna e-pošta

en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
sr_RS@latin: Odlazni email (SMTP/Sendmail)

en: Outbound Email Disabled
sr_RS@latin: Odlazni email isključen

en: Outbound SMS
sr_RS@latin: Odlazni SMS

en: Outbound emails have been disabled. Scheduled jobs will not run unless runInNonProductionEnvironment=TRUE is added as a parameter for a specific job
sr_RS@latin: Odlazni emailovi su isključeni. Zakazani poslovi neće biti izvršeni dok se runInNonProductionEnvironment=TRUE ne doda kao parametar za određeni kron

en: Outbound mail has been disabled. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
sr_RS@latin: Odlazna pošta je isključena. Kliknite na <a href='%1'>Administacija >> Sistemska podešavanja >> Odlazna pošta</a> da podesite odlaznu poštu.

en: Outdated
sr_RS@latin: Zastarela

en: Outgoing Phone Prefix
sr_RS@latin: Prefiks za odlazne pozive

en: Overdue
sr_RS@latin: Rok istekao

en: Override End Date for Auto-renew Memberships
sr_RS@latin: Redefiniši datum kraja za članstva sa automatskim obnavljanjem

en: Override Geocoding
sr_RS@latin: Redefiniši geokoding

en: Override Permanently
sr_RS@latin: Redefiniši permanentno

en: Override Status
sr_RS@latin: Redefiniši status

en: Override Until Selected Date
sr_RS@latin: Redefiniši do odabranog datuma

en: Override Verp
sr_RS@latin: Redefiniši VERP

en: Override automatic geocoding
sr_RS@latin: Redefiniši automatski geokoding

en: Override page content
sr_RS@latin: Redefiniši sadržaj stranice

en: Override privacy setting? (Do not email / Do not mail)
sr_RS@latin: Redefniši podešavanja privatnosti? (Ne šalji email / poštu)

en: Owing
sr_RS@latin: Dug

en: Owner
sr_RS@latin: Vlasnik

en: Owner Email Notification
sr_RS@latin: Notifikacija emailom vlasniku

en: Owner Notification
sr_RS@latin: Notifikacija vlasniku

en: Owner Notification is not set for this Personal Campaign Page. Please contact the site administrator if you need assistance.
sr_RS@latin: Notifikacija vlasniku nije podešena za ovu stranicu lične kampanje. Obratite se administratoru sajta ako vam je potrebna pomoć.

en: Owner chooses whether to receive notifications
sr_RS@latin: Vlasnik bira da li će dobijati notifikacije

en: PAYMENT ADVICE
sr_RS@latin: OBAVEŠTENJE O PLAĆANJU

en: PCP Block
sr_RS@latin: Blok stranice lične kampanje

en: PCP Block ID
sr_RS@latin: ID bloka stranice lične kampanje

en: PCP Page Type
sr_RS@latin: Tip strane za stranu lične kampanje

en: PCP Status
sr_RS@latin: PCP status

en: PCP owner notifications
sr_RS@latin: Notifikacije vlasniku PCP-a

en: PCPs
sr_RS@latin: Stranice lične kampanje

en: PDF Format Option Group not found in database.
sr_RS@latin: Grupa opcija za PDF Format nije pronađena u bazi podataka.

en: PDF Invoice
sr_RS@latin: PDF profaktura

en: PDF Page Format
sr_RS@latin: Format PDF strane

en: PDF Page Format does not fit in database.
sr_RS@latin: Format PDF strane se ne slaže sa formatom u bazi podataka.

en: PDF Receipts
sr_RS@latin: PDF priznanice

en: PDF letter - print for participants
sr_RS@latin: PDF pismo - štampa za učesnike

en: PHP Configuration
sr_RS@latin: PHP konfiguracija

en: PHP Out-of-Date
sr_RS@latin: PHP je zastareo

en: PHP Up-to-Date
sr_RS@latin: PHP je ažuran

en: PHP class name
sr_RS@latin: Naziv PHP klase

en: PHP7 installed
sr_RS@latin: PHP7 instaliran

en: Pad inside each label.
sr_RS@latin: Unutrašnje odstojanje u svakoj oznaci

en: Page %1 of %2
sr_RS@latin: Strana %1 od %2

en: Page Arguments
sr_RS@latin: Argumenti stranice

en: Page Break
sr_RS@latin: Prelom stranice

en: Page Callback
sr_RS@latin: Povratni poziv stranice

en: Page Deleted
sr_RS@latin: Stranica obrisana

en: Page Disabled
sr_RS@latin: Stranica isključena

en: Page Enabled
sr_RS@latin: Stranica uključena

en: Page Format
sr_RS@latin: Format stranice

en: Page Text
sr_RS@latin: Tekst na stranici

en: Page Title
sr_RS@latin: Naslov stranice

en: Page Type
sr_RS@latin: Tip strane

en: Page format to use when creating PDF files using this template.
sr_RS@latin: Format stranice koji će se koristiti pri kreiranju PDF fajlova koji koriste ovaj šablon.

en: Page title for registration Thank-you screen.
sr_RS@latin: Naslov za ekran zahvalnice po završenoj registraciji

en: Page title for screen where user reviews and confirms their registration information.
sr_RS@latin: Naslov strane gde korisnici pogu da pregledaju i potvrde informacije unete pri registraciji.

en: Pager
sr_RS@latin: Pejdžer

en: Paid
sr_RS@latin: Plaćeno

en: Paid Amount
sr_RS@latin: Plaćen iznos

en: Paid By
sr_RS@latin: Platio/la

en: Paid Date
sr_RS@latin: Plaćeno datuma

en: Paid Event
sr_RS@latin: Plaćeni događaj

en: Paid later via page ID: %1. %2
sr_RS@latin: Plaća kasnije na stranici sa IDjem: %1. %2

en: Pali
sr_RS@latin: Pali jezik

en: Panjabi, Punjabi
sr_RS@latin: Pandžabi jezik

en: Paper Size
sr_RS@latin: Veličina papira

en: Paper Size Option Group not found in database.
sr_RS@latin: Grupa opcija za veličinu papira nije pronađena u bazi podataka.

en: Paper Size does not fit in database.
sr_RS@latin: Veličina papira se ne slaže sa formatom u bazi podataka.

en: Parameter
sr_RS@latin: Parametar

en: Parameter Name
sr_RS@latin: Ime parametra

en: Parameter Value
sr_RS@latin: Vrednost parametra

en: Parent Activity ID
sr_RS@latin: ID nadređene aktivnosti

en: Parent Campaign
sr_RS@latin: Nadređena kampanja

en: Parent Event
sr_RS@latin: Nadređeni događaj

en: Parent Event ID
sr_RS@latin: ID nadređenog događaja

en: Parent Group
sr_RS@latin: Nadređena grupa

en: Parent Groups
sr_RS@latin: Nadređene grupe

en: Parent ID
sr_RS@latin: ID nadređenog elementa

en: Parent Menu
sr_RS@latin: Nadređeni meni

en: Parent Section
sr_RS@latin: Nadređena sekcija

en: Parent Tag
sr_RS@latin: Nadređena oznaka

en: Parent job id
sr_RS@latin: ID nadređenog posla

en: Parent meeting ID (if this is a follow-up item). This is not currently implemented
sr_RS@latin: ID nadređene aktivnosti (ako je ovo propratna stavka).
    Ovo nije trenutno implementirano

en: Parent of
sr_RS@latin: Nadređeni element

en: Parent/child relationship.
sr_RS@latin: Odnos nadređeni/podređeni element.

en: Parse error in extension: %1
sr_RS@latin: Greška raščlanjivanja u ekstenziji: %1

en: Partial Payments Enabled
sr_RS@latin: Delimične uplate uključene

en: Partial matches will be replaced unless you click "Exact Match". EXAMPLE: replacing 'Contribution' with 'Donation' will also replace 'Contributions' with 'Donations' unless 'Exact Match' is checked.
sr_RS@latin: U slučaju da je poklapanje delimično, reči će biti zamenjene osim ukoliko ne kliknete na "Apsolutno poklapanje". Primer: zamena reči 'Donacija' sa 'Prilog' će takođe promeniti 'Donacije' u 'Prilogu' ukoliko 'Apsolutno poklapanje' nije štiklirano.

en: Partially paid
sr_RS@latin: Delimično plaćeno

en: Participant
sr_RS@latin: Učesnik

en: Participant %1
sr_RS@latin: Učesnik %1

en: Participant 1
sr_RS@latin: Učesnik 1

en: Participant Confirmation
sr_RS@latin: Potvrda učesnika

en: Participant Contact Type
sr_RS@latin: Tip kontakta učesnika

en: Participant Count
sr_RS@latin: Broj učesnika

en: Participant Count must be greater than zero.
sr_RS@latin: Broj učesnika mora biti veći od nule.

en: Participant Count should be a positive number
sr_RS@latin: Broj učesnika mora biti pozitivan broj

en: Participant E-mail
sr_RS@latin: Email učesnika

en: Participant Fee
sr_RS@latin: Kotizacija

en: Participant Group(s)
sr_RS@latin: Grupa (grupe) učesnika

en: Participant ID
sr_RS@latin: ID učesnika

en: Participant Information
sr_RS@latin: Informacija o učesniku

en: Participant Information - Participant %1
sr_RS@latin: Informacije o učesniku - Učesnik %1

en: Participant Limit
sr_RS@latin: Limit učesnika

en: Participant Listing
sr_RS@latin: Listing učesnika

en: Participant Listing is not enabled for this event. You can enable it from
sr_RS@latin: Listing učesnika nije aktiviran za ovaj događaj. Možete ga aktivirati na

en: Participant Name
sr_RS@latin: Ime učesnika

en: Participant Name or Email
sr_RS@latin: Ime ili email učesnika

en: Participant Note
sr_RS@latin: Beleške učesnika

en: Participant Role
sr_RS@latin: Uloga učesnika

en: Participant Role (label)
sr_RS@latin: Uloga učesnika (oznaka)

en: Participant Role Id
sr_RS@latin: ID uloge učesnika

en: Participant Source
sr_RS@latin: Izvor učesnika

en: Participant Status
sr_RS@latin: Status učesnika

en: Participant Status (ie. Registered, Attended, Cancelled, etc.)
sr_RS@latin: Status učesnika (npr. registrovan, prisustvovao, orkazao, itd.)

en: Participant Status (label)
sr_RS@latin: Status učesnika (oznaka)

en: Participant Status Class
sr_RS@latin: Klasa statusa učesnika

en: Participant Status Counts?
sr_RS@latin: Status učesnika se računa?

en: Participant Status Id
sr_RS@latin: ID statusa učesnika

en: Participant Status Is Reserved?>
sr_RS@latin: Status učesnika je rezervisan?

en: Participant Status Label
sr_RS@latin: Oznaka za status učesnika

en: Participant Status Type ID
sr_RS@latin: ID tipa statusa učesnika

en: Participant Status Visibility
sr_RS@latin: Vidljivost statusa učesnika

en: Participant Status is Active
sr_RS@latin: Status učesnika je Aktivan

en: Participant Tag(s)
sr_RS@latin: Tag(ovi) učesnika

en: Participant Total
sr_RS@latin: Ukupno učesnika

en: Participant count can not be greater than max participants.
sr_RS@latin: Broj učesnika ne može biti veći od maksimalnog broja učesnika.

en: Participant import data MUST include the following columns:
sr_RS@latin: Podaci za import učesnika MORAJU imati sledeće kolone:

en: Participant import files must contain data needed to <strong>match the participant to a contact record in your CiviCRM database</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
sr_RS@latin: Fajlovi za import učeniska moraju imati podatke potrebne za <strong>poređenje učesnika sa zapisom o kontaktu u vašoj CiviCRM bazi podataka</strong>. Ovo 'slaganje' se može rešiti na više različitih načina:

en: Participant import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import participant information for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match participant info such as event registration to the corresponding contact record. Then return to this screen and import the participant records.
sr_RS@latin: Import učesnika zahteva da svaka osoba, domaćinstvo ili organizacija već postoji kao zapis o kontaktu u vašoj CiviCRM bazi. Ukoliko treba da uradite import informacija o učesniku za koje zapisi o kontaktima još uvek nisu dodati u CiviCRM - to ćete učiniti u 2 koraka. Prvo, upotrebite <strong>Import Kontakata</strong> da biste dodali zapise o kontaktima. Ukoliko je moguće, za svaki novi kontakt upotrebite jedinstveni 'Eksterni ID' koji ćete onda upotrebiti kako biste povezali informacije o učesnicima, kao što su registracija za događaj, sa odgovarajućim zapisom o kontaktu. Zatim se vratite na ovaj ekran i uradite import zapisa o učesnicima.

en: Participant is %1
sr_RS@latin: Učesnik je %1

en: Participant is Pay Later?
sr_RS@latin: Učesnik naknadno plaća?

en: Participant is a Test?
sr_RS@latin: Učesnik je test?

en: Participant list Count Report
sr_RS@latin: Izveštaj o broju učesnika na listi

en: Participant listing code file cannot be '%1'
sr_RS@latin: Šifra za listing ovog učesnika ne može biti '%1'

en: Participant listing links.
sr_RS@latin: Linkovi ka listinzima učesnika.

en: Participant listings.
sr_RS@latin: Listinzi učesnika.

en: Participant status - change
sr_RS@latin: Status učesnika - izmeni

en: Participant status has been updated to '%1'. An email has been sent to %2.
sr_RS@latin: Status učesnika je ažuriran na '%1'. Email je poslat na %2.

en: Participant's Contact ID
sr_RS@latin: Kontakt ID učesnika

en: Participant's Name
sr_RS@latin: Ime učesnika

en: Participants
sr_RS@latin: Učesnici

en: Participants (Event Name)
sr_RS@latin: Učesnici (Ime događaja)

en: Participants (Event Type)
sr_RS@latin: Učesnici (Tip događaja)

en: Participants (Role)
sr_RS@latin: Učesnici (Uloge)

en: Participants : %1
sr_RS@latin: Učesnici: %1

en: Participants Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled učesnika

en: Participation in this event requires approval. Submit your registration request here. Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
sr_RS@latin: Registracija za ovaj događaj zahteva odobrenje. Zahtev za registraciju možete poslati ovde. Kada vaša registracija bude pregledana, primićete email sa linkom za veb stranicu na kojoj možete završti registracioni proces.

en: Partner of
sr_RS@latin: Partner/ka

en: Partner relationship.
sr_RS@latin: Partnerski odnos.

en: Party Reg
sr_RS@latin: Registracija zabave

en: Pashto, Pushto
sr_RS@latin: Paštunski jezik

en: Password
sr_RS@latin: Šifra

en: Password Label
sr_RS@latin: Oznaka za lozinku

en: Password and Confirm Password values are not the same.
sr_RS@latin: Vrednosti u poljima Šifra i Potvrdi šifru nisu iste.

en: Password is not set for this payment processor
sr_RS@latin: Lozinka nije podešena za ovaj procesor uplata

en: Password is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
sr_RS@latin: Šifra nije podešena u administraciji CiviCRM &raquo;  Sistemska podešavanja &raquo;  Procesori uplata

en: Password to use when polling (for IMAP and POP3).
sr_RS@latin: Šifra koja se koristi za slanje zahteva (IMAP i POP3 polling).

en: Past Campaigns
sr_RS@latin: Prošle kampanje

en: Past Due
sr_RS@latin: Rok prošao

en: Past Groups
sr_RS@latin: Prethodne grupe

en: Paste the action token into the URL field and click Insert (or Update).
sr_RS@latin: Nalepite token sa akcijom u URL polje, a zatim kliknite na Umetni (ili Ažuriraj).

en: Path
sr_RS@latin: Putanja

en: Path Variables
sr_RS@latin: Varijable putanje

en: Path to wkhtmltopdf executable
sr_RS@latin: Putanja ka izvršnom wkhtmltopdf

en: Path where CiviCRM extensions are stored.
sr_RS@latin: Putanja do CiviCRM ekstenzija

en: Path where documents and images which are attachments to contact records are stored (e.g. contact photos, resumes, contracts, etc.). These attachments are defined using 'file' type custom fields.
sr_RS@latin: Putanja gde se dokumenti i slike koji se nalaze u prilogu zapisa o kontaktima čuvaju (npr. fotografije kontakata, CV, ugovori, itd.) Ovi prilozi se definišu koristeći korisnička polja tipa 'fajl'.

en: Path where site specific PHP code files are stored if any. This directory is searched first if set.
sr_RS@latin: Putanja gde se fajlovi sa PHP kodom specifičnim za vaš sajt nalaze, ukoliko ih ima. Ukoliko je ovaj direktorijum podešen, prvi se pretražuje.

en: Path where site specific templates are stored if any. This directory is searched first if set. Custom JavaScript code can be added to templates by creating files named <em>templateFile.extra.tpl</em>.
sr_RS@latin: Putanja gde se šabloni specifični za sajt čuvaju, ukoliko ih ima. Ovaj direktorijum se prvi pretražuje ukoliko je podešen. Možete dodati sopstveni JavaScript kod u šablone tako što ćete kreirati fajlove sa nazivom <em>templateFile.extra.tpl</em>.

en: Path where site specific templates are stored if any. This directory is searched first if set. Custom JavaScript code can be added to templates by creating files named templateFile.extra.tpl. (learn more...)
sr_RS@latin: Putanja gde se čuvaju specifični šabloni. Ovaj direktorijum se prvo pretražuje ukoliko je podešeno. Kastom (poseban) JavaScript kod može da se doda u šablon kreiranjem fajla koji će biti nazvan templateFile.extra.tpl. (pogledaj više...)

en: Pattern
sr_RS@latin: Obrazac

en: Pause
sr_RS@latin: Pauza

en: Pause mailing
sr_RS@latin: Pauziraj mailing

en: Paused
sr_RS@latin: Pauzirano

en: Pay Later
sr_RS@latin: Naknadno plaćanje

en: Pay Later Allowed
sr_RS@latin: Dozvoljeno naknadno plaćanje

en: Pay Later Instructions
sr_RS@latin: Instrukcije za Plaća kasnije

en: Pay Later Label
sr_RS@latin: Oznaka za plati kasnije

en: Pay Later Receipt
sr_RS@latin: Priznanica za naknadno plaćanje

en: Pay Later Receipt Text
sr_RS@latin: Priznanica za naknadno plaćanje - tekst

en: Pay Later Text
sr_RS@latin: Tekst za Plaća kasnije

en: Pay Later?
sr_RS@latin: Naknadno plaćanje?

en: Pay Method
sr_RS@latin: Metod plaćanja

en: Pay Now
sr_RS@latin: Plati odmah

en: Pay later label
sr_RS@latin: Oznaka za naknadno plaćanje

en: Pay later option
sr_RS@latin: Opcija za naknadno plaćanje

en: Pay with Credit Card
sr_RS@latin: Platite kreditnom karticom

en: PayPal - Website Payments Pro
sr_RS@latin: PayPal – Profesionalno plaćanje na veb-sajtovima

en: PayPal - Website Payments Standard
sr_RS@latin: PayPal – standard za plaćanja na veb-sajtovima

en: Payment
sr_RS@latin: Plaćanje

en: Payment %1
sr_RS@latin: Plaćanje %1

en: Payment Amount
sr_RS@latin: Iznos uplate

en: Payment Amount (most recent)
sr_RS@latin: Iznos uplate (poslednji)

en: Payment Date
sr_RS@latin: Datum plaćanja

en: Payment Details
sr_RS@latin: Detalji uplate

en: Payment Due
sr_RS@latin: Rok za uplatu

en: Payment From
sr_RS@latin: Uplata od

en: Payment ID
sr_RS@latin: ID uplate

en: Payment Information
sr_RS@latin: Informacije o plaćanju

en: Payment Instrument
sr_RS@latin: Sredstvo plaćanja

en: Payment Instrument ID
sr_RS@latin: ID sredstva plaćanja

en: Payment Key
sr_RS@latin: Ključ plaćanja

en: Payment Method
sr_RS@latin: Metod plaćanja

en: Payment Method ID
sr_RS@latin: ID metoda plaćanja

en: Payment Method is a required field.
sr_RS@latin: Metod plaćanja je obavezno polje.

en: Payment Method should be Check when a check number is entered for a contribution.
sr_RS@latin: Metod plaćanja mora biti ček kada je broj čeka unet za donaciju.

en: Payment Method:
sr_RS@latin: Metod plaćanja:

en: Payment Methods
sr_RS@latin: Metodi plaćanja

en: Payment Options
sr_RS@latin: Opcije plaćanja

en: Payment Processor
sr_RS@latin: Procesor uplate

en: Payment Processor Account
sr_RS@latin: Nalog procesora uplate

en: Payment Processor Deleted.
sr_RS@latin: Procesor uplate obrisan.

en: Payment Processor Description.
sr_RS@latin: Opis procesora uplate

en: Payment Processor Error
sr_RS@latin: Greška procesora uplate

en: Payment Processor Error message
sr_RS@latin: Poruka greške procesora uplata

en: Payment Processor Error message :
sr_RS@latin: Poruka greške procesora uplata:

en: Payment Processor ID
sr_RS@latin: ID procesora uplate

en: Payment Processor Name.
sr_RS@latin: Naziv procesora uplate

en: Payment Processor Title
sr_RS@latin: Naslov procesora uplata

en: Payment Processor Type ID
sr_RS@latin: ID tipa procesora uplate

en: Payment Processor configurations for all payment processors that can be used in this installation of CiviCRM.
sr_RS@latin: Konfiguracije svih procesora uplata koji se mogu koristiti u ovoj instalaciji CiviCRM-a.

en: Payment Processor is a required field.
sr_RS@latin: Procesor uplata je obavezno polje.

en: Payment Processors configured for this contribution Page
sr_RS@latin: Procesor uplata podešen za ovu stranicu za donacije

en: Payment Reminders
sr_RS@latin: Podsetnici za plaćanje

en: Payment Schedule
sr_RS@latin: Raspored uplata

en: Payment Start
sr_RS@latin: Uplate počinju

en: Payment Status
sr_RS@latin: Status uplate

en: Payment Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled plaćanja

en: Payment Token ID
sr_RS@latin: ID tokena uplate

en: Payment Type
sr_RS@latin: Tip uplate

en: Payment amount is less than the amount owed. Expected participant status is 'Partially paid'. Are you sure you want to set the participant status to %1? Click OK to continue, Cancel to change your entries.
sr_RS@latin: Uplaćeni iznos je manji od dugovanog iznosa. Očekivani status učesnika je 'Delimična uplata'. Da li ste sigurni da želite da podesite status učesnika na %1? Kliknite OK da nastavite, Otkaži da promenite vaš unos.

en: Payment approval failed with message :
sr_RS@latin: Odobrenje plaćanja nije uspelo, sa porukom:

en: Payment failed at payment processor
sr_RS@latin: Neuspela uplata preko procesora uplata

en: Payment method is a required field
sr_RS@latin: Metod plaćanja je obavezno polje

en: Payment processor %1 has been saved.
sr_RS@latin: Procesor uplate %1 je sačuvan.

en: Payment processor is not set for this page
sr_RS@latin: Procesor uplata nije podešen za ovu stranicu

en: Payment processor overview
sr_RS@latin: Pregled procesora uplate

en: Payment/Transaction Date
sr_RS@latin: Datum plaćanja/transakcije

en: Payments
sr_RS@latin: Uplate

en: Payments Date From
sr_RS@latin: Datum plaćanja od

en: Payments Received
sr_RS@latin: Uplate primljene

en: Payments Start
sr_RS@latin: Uplate počinju

en: Payments are due on day %1 of the %2.
sr_RS@latin: Rok za uplatu je dana %1 u %2.

en: Payments are due on the
sr_RS@latin: Rok za uplatu je

en: Pending
sr_RS@latin: Na čekanju

en: Pending (by %1)
sr_RS@latin: Na čekanju (%1)

en: Pending (incomplete transaction)
sr_RS@latin: Na čekanju (nepotpuna transakcija)

en: Pending (pay later)
sr_RS@latin: Na čekanju (plaćanje kasnije)

en: Pending Subscriptions
sr_RS@latin: Prijave na čekanju

en: Pending and Inactive Memberships
sr_RS@latin: Članstva na čekanju i neaktivna članstva

en: Pending from approval
sr_RS@latin: Na čekanju od odobrenja

en: Pending from waitlist
sr_RS@latin: Na čekanju od liste čekanja

en: Pending in cart
sr_RS@latin: Na čekanju u korpi

en: Pending participant expiration (hours)
sr_RS@latin: Rok za učesnike na čekanju (u satima)

en: Pending refund
sr_RS@latin: Čeka

en: People can register for this event starting on
sr_RS@latin: Ljudi se mogu registrovati za ovaj događaj počevši od

en: Percentage Change
sr_RS@latin: Procentualna promena

en: Perform all tasks in the Administer CiviCRM control panel and Import Contacts
sr_RS@latin: Izvrši sve zadatke na kontrolnoj tabli Administritaj CiviCRM i Importuj kontakte

en: Performance
sr_RS@latin: Predstava

en: Period Type
sr_RS@latin: Tip perioda

en: Period type should be Rolling when duration unit is Day
sr_RS@latin: Tip perioda treba da bude pokretan kada je jedinica trajanja dan

en: Permanently Delete Contact
sr_RS@latin: Permanentno brisanje kontakta

en: Permission
sr_RS@latin: Dozvola

en: Permission A has to access B
sr_RS@latin: Dozvola - A ima pristup B

en: Permission B has to access A
sr_RS@latin: Dozvola - B ima pristup A

en: Permission Denied
sr_RS@latin: Dozvola odbijena

en: Permission Error
sr_RS@latin: Greška sa dozvolama

en: Permission Operator
sr_RS@latin: Operater dozvole

en: Permission for <strong>%1</strong> to access information about <strong>%2</strong>
sr_RS@latin: Dozvola da <strong>%1</strong> ima pristup informacijama o <strong>%2</strong>

en: Permission for the dashlet
sr_RS@latin: Dozvola za komponentu kontrolne table

en: Permission that Contact A has to view/update Contact B
sr_RS@latin: Dozvola da kontakt A pregleda i uređuje kontakt B

en: Permission that Contact B has to view/update Contact A
sr_RS@latin: Dozvola da kontakt B pregleda i uređuje kontakt A

en: Permissioned Relationship
sr_RS@latin: Veza sa dozvolom

en: Permissioned Relationships
sr_RS@latin: Veze sa dozvolom

en: Permissions
sr_RS@latin: Dozvole

en: Permissions for Anonymous Users
sr_RS@latin: Dozvole za anonimne korisnike

en: Permissions: Details
sr_RS@latin: Dozvole: Detalji

en: Permissions: Summary
sr_RS@latin: Dozvole: Kratak pregled

en: Persian (Iran)
sr_RS@latin: Persijski jezik, farsi (Iran)

en: Personal Campaign Page
sr_RS@latin: Stranica lične kampanje

en: Personal Campaign Page Contribution Information
sr_RS@latin: Informacije o donacijama na stranici lične kampanje

en: Personal Campaign Page Honor Roll
sr_RS@latin: Spisak zaslužnih za stranicu lične kampanje

en: Personal Campaign Page Honor Roll?
sr_RS@latin: Spisak zaslužnih za stranicu lične kampanje?

en: Personal Campaign Page ID
sr_RS@latin: ID stranice lične kampanje

en: Personal Campaign Page Nickname
sr_RS@latin: Nadimak stranice lične kampanje

en: Personal Campaign Page Notification
sr_RS@latin: Notifikacija Trenutno stranice lične kampanje

en: Personal Campaign Page Owner Notification
sr_RS@latin: Notifikacija vlasnika stranice lične kampanje

en: Personal Campaign Page Personal Note
sr_RS@latin: Lična beleška stranice lične kampanje

en: Personal Campaign Page Report
sr_RS@latin: Izveštaj stranice lične kampanje

en: Personal Campaign Page Settings (%1)
sr_RS@latin: Podešavanja stranice lične kampanje (%1)

en: Personal Campaign Page Status
sr_RS@latin: Status stranice lične kampanje

en: Personal Campaign Page Title
sr_RS@latin: Naslov stranice lične kampanje

en: Personal Campaign Page?
sr_RS@latin: Stranica lične kampanje?

en: Personal Campaign Pages
sr_RS@latin: Stranice lične kampanje

en: Personal Campaign Pages (PCPs) allow your constituents to create their own fundraising page for your organization. This means that a donor, after donating to your organization, can elect to create a page with her own photo, text, and personal information. She can then send a link to the page to her friends, soliciting support for your organization. This is a powerful way to widely and quickly spread the message about your campaign.
sr_RS@latin: Stranice lične kampanje (PCP) omoguavaju donatorima i posetiocima da kreiraju sopstvenu stranicu za prikupljanje fondova za vašu organizaciju. To znači da donator, nakon davanja donacije vašoj organizaciji, može da kreira stranicu sa sopstvenom fotografijom, tekstom i ličnim informacijama. Zatim može da pošalje link do stranice svojim prijateljima, sa upitom za podršku vašoj organizaciji. Ovo je snažan način da vest o svojoj kampanji podelite brzo sa velikim brojem ljudi.

en: Personal Campaign Pages - Admin Notification
sr_RS@latin: Stranice lične kampanje - Notifikacija administratora

en: Personal Campaign Pages - Owner Notification
sr_RS@latin: Stranice lične kampanje – Notifikacija vlasnika

en: Personal Campaign Pages - Supporter Status Change Notification
sr_RS@latin: Stranice lične kampanje – Notifikacija o promeni statusa pristalice

en: Personal Campaign Pages - Supporter Welcome
sr_RS@latin: Stranice lične kampanje – dobrodošlica pristalicama

en: Personal Campaign Pages are currently not enabled for this contribution page. However you can still support the campaign here.
sr_RS@latin: Stranice lične kampanje trenutno nisu uključene za ovu stranicu za doniranje. Kampanju i dalje možete podržati ovde.

en: Personal Campaign Pages provide your constituents with the ability to promote this event or a related fundraising effort. When Personal Campaign Pages are enabled constituents will see a link after registering for this event which invites them to create their own page to promote the event (or promote a related online contribution page). Event registration fees (or contributions) from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
sr_RS@latin: Stranice lične kampanje daju mogućnost donatorima i posetiocima da promovišu ovaj događaj ili povezani događaj prikupljanja sredstava. Kada su stranice lične kampanje uključene, donatori i posetioci će videti link sa pozivom da kreiraju svoju stranicu za promovisanje događaja nakon doniranja (ili da promovišu povezanu online stranicu za donaciju). Kotizacije za registraciju na događaj (ili donacije) od ljudi koji su došli putem stranice lične kampanje zabeležene su kao 'zasluge' za pristalicu koji je kreirao stranicu kampanje.

en: Personal Campaign Preview
sr_RS@latin: Pregled lične kampanje

en: Personal Campaign Title
sr_RS@latin: Naslov lične kampanje

en: Personal Campaigns
sr_RS@latin: Lične kampanje

en: Personal Contribution Link
sr_RS@latin: Link za ličnu donaciju

en: Personal Note
sr_RS@latin: Lična beleška

en: Personal Note (for Honor Roll)
sr_RS@latin: Lična beleška (za spisak zaslužnih)

en: Personal message submitted by contributor for display in the Honor Roll.
sr_RS@latin: Lična poruka koju je donator poslao za prikaz u spisku zaslužnih.

en: Personalize the contents and appearance of your fundraising page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
sr_RS@latin: Prilagodite sebi sadržaj i izgled vaše stranice za prikupljanje sredstava. Moći ćete da se vratite na stranicu i izmenite je kada god želite.

en: Personalize the contents and appearance of your personal campaign page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
sr_RS@latin: Prilagodite sebi sadržaj i izgled vaše stranice lične kampanje. Moći ćete da se vratite na ovu stranicu i izmenite je kada god želite.

en: Personalized email blasts and newsletters.
sr_RS@latin: Personalizovani masovni emailovi i bilteni.

en: Petition
sr_RS@latin: Peticija

en: Petition - need verification
sr_RS@latin: Peticija - potrebna potvrda

en: Petition - signature added
sr_RS@latin: Peticija - dodat potpis

en: Petition Dashboard
sr_RS@latin: Kontrolna tabla za peticije

en: Petition ID
sr_RS@latin: ID peticije

en: Petition Id and/or Activity Id is not of the type Positive.
sr_RS@latin: ID peticije ili/i ID aktivnosti nemaju tip Pozitivan.

en: Petition Signature
sr_RS@latin: Potpis peticije

en: Petition Signers Group
sr_RS@latin: Grupa potpisnika peticije

en: Petition Title
sr_RS@latin: Naslov peticije

en: Petition Type
sr_RS@latin: Tip peticije

en: Petition Type ID
sr_RS@latin: ID tipa peticije

en: Petition has been saved.
sr_RS@latin: Peticija je sačuvana

en: Petitions
sr_RS@latin: Peticije

en: Phone
sr_RS@latin: Telefon

en: Phone %1
sr_RS@latin: Telefon %1

en: Phone %1 is primary?
sr_RS@latin: Telefon %1 je primarni?

en: Phone (Contact A)
sr_RS@latin: Telefon (Kontakt A)

en: Phone (Contact B)
sr_RS@latin: Telefon (Kontakt B)

en: Phone (Main)
sr_RS@latin: Telefon (glavni)

en: Phone (called) Number
sr_RS@latin: Broj telefona (poziv)

en: Phone 1:
sr_RS@latin: Telefon 1:

en: Phone 2
sr_RS@latin: Telefon 2

en: Phone 2:
sr_RS@latin: Telefon 2:

en: Phone Call
sr_RS@latin: Poziv

en: Phone Ext (Contact A)
sr_RS@latin: Tel. lokal (Kontakt A)

en: Phone Ext (Contact B)
sr_RS@latin: Tel. lokal (Kontakt B)

en: Phone Extension
sr_RS@latin: Telefon - lokal

en: Phone Extension %1
sr_RS@latin: Telefon - lokal %1

en: Phone ID
sr_RS@latin: ID Telefona

en: Phone ID of the number called (optional - used if an existing phone number is selected).
sr_RS@latin: ID pozvanog telefonskog broja (opciono - koristi se ukoliko je postojeći broj telefona selektovan).

en: Phone Location
sr_RS@latin: Telefon - lokacija

en: Phone No
sr_RS@latin: Broj telefona

en: Phone Number
sr_RS@latin: Broj telefona

en: Phone Numeric
sr_RS@latin: Telefon - numerički

en: Phone Type
sr_RS@latin: Tip telefona

en: Phone and Email
sr_RS@latin: Telefon i email

en: Phone and Extension
sr_RS@latin: Telefon i lokal

en: Phone number contains
sr_RS@latin: Broj telefona sadrži

en: Phone number in case the number does not exist in the civicrm_phone table.
sr_RS@latin: Broj telefona u slučaju da broj ne postoji u civicrm_phone tabeli.

en: Phone type
sr_RS@latin: tip telefona

en: Pick a premium to include on this Contribution Page. Use <a href='%1'>Manage Premiums</a> to create or enable additional premium choices for your site.
sr_RS@latin: Izaberite nagradu koja će biti prikazana na ovoj stranici za doniranje. Koristite <a href='%1'>Menadžment nagrada</a> da napravite ili uključite dodatne opcije za nagrade na vašem sajtu.

en: Pie
sr_RS@latin: Trakasti grafikon

en: Pie Chart
sr_RS@latin: Kružni grafikon

en: Pinned Countries
sr_RS@latin: Izdvojene zemlje

en: Place of residence
sr_RS@latin: Mesto boravka

en: Place the 'No thank-you' radio button before OR after the list of premiums offered on this page.
sr_RS@latin: Postavite 'Ne,hvala' dugme pre ILI posle liste nagrada koje se nude na ovoj stranici.

en: Place your cursor within the Message box where you want to the token to be inserted. Then click the &quot;Insert Tokens&quot; link in the upper right corner of the message box to see a list of available tokens. Insert the token by clicking the desired token name in the list (for example, click &quot;First Name&quot;).
sr_RS@latin: Postavite kursor u polje za poruku na mesto gde želite da umetnete token. Zatim kliknite na link &quot;Umetni tokene&quot; u gornji desni ugao polja za poruku da biste videli listu dostupnih tokena. Umetnite token tako što ćete kliknuti na ime željenog tokena na listi (na primer, kliknite na &quot;Ime&quot;).

en: Plain Text
sr_RS@latin: Običan tekst

en: Plaintext mailing message
sr_RS@latin: Tekst mailing poruke

en: Planned
sr_RS@latin: Planirano

en: Planned or actual duration of activity expressed in minutes. Conglomerate of former duration_hours and duration_minutes.
sr_RS@latin: Planirano ili stvarno trajanje aktivnsoti izeraženo u minutima. Kombinacija prethodnih duration_hours i duration_minutes.

en: Please Enter the value for Original Word
sr_RS@latin: Unesite vrednost originalne reči

en: Please Enter the value for Replacement Word
sr_RS@latin: Unesite vrednost reči za zamenu

en: Please Select a Soft Credit Type
sr_RS@latin: Izaberite tip zasluge

en: Please Send Inquiries to Our Contact Email Address
sr_RS@latin: Pošaljite upite na naš kontakt email

en: Please add a profile with an email address if 'Send Confirmation Email?' is selected
sr_RS@latin: Dodajte profil sa email adresom ukoliko je odabrano 'Pošalji email sa potvrdom?'

en: Please assign this permission to a Role.
sr_RS@latin: Dodelite ovu dozvolu nekoj od uloga

en: Please check your email inbox for the confirmation email. If you don't find it, verify if it isn't in your spam folder.
sr_RS@latin: Proverite vaš inbox za verifikacioni email. Ukoliko ne možete da ga pronađete, proverite vaš spam folder.

en: Please choose another address to be primary before changing this one.
sr_RS@latin: Izaberite drugu adresu koja će biti primarna pre modifikovanja ove.

en: Please clear your value if you want to use %1 operator.
sr_RS@latin: Ostavite prazno polje za vrednost ako želite da koristite operater %1

en: Please configure a <a href="%1">default mailbox</a> for CiviMail.
sr_RS@latin: Konfigurišite <a href="%1">podrazumevano prijemno poštansko sanduče</a>za CiviMail.

en: Please contact our site administrator for more information
sr_RS@latin: Kontaktirajte administratora sajta za više informacija

en: Please contact us at %1 or send email to %2 if you have questions
    or need to modify your payment schedule.
sr_RS@latin: Kontaktirajte nas na %1 ili pošaljite email %2 ukoliko imate pitanja
    ili želite da izmenite raspored uplata.

en: Please contact us at %1 or send email to %2 if you have questions
    or want to inquire about reinstating your registration for this event.
sr_RS@latin: Kontaktirajte nas na %1 ili pošaljite email %2 ukoliko imate pitanja
    ili želite da se raspitate o ponovnoj registraciji za ovaj događaj.

en: Please contact us at %1 or send email to %2 if you have questions.
sr_RS@latin: Kontaktirajte nas na %1 ili pošaljite email %2 ukoliko imate pitanja.

en: Please correct errors before previewing.
sr_RS@latin: Ispravite greške pre pregledanja.

en: Please correct errors before saving.
sr_RS@latin: Ispravite greške pre čuvanja.

en: Please correct the following errors in the form fields below:
sr_RS@latin: Molimo ispravite sledeće greške u formularu ispod:

en: Please correct the following errors in the survey fields below:
sr_RS@latin: Molimo ispravite sledeće greške u anketi ispod:

en: Please define the custom translation function first.
sr_RS@latin: Prvo definišite funkciju sopstvenog prevoda.

en: Please do not include entity parameter (entity is always 'contact')
sr_RS@latin: Ne uključujte parametre entiteta (entite je uvek 'kontakt')

en: Please do not pay on this advice. Deduct the amount of this Credit Note from your next payment to us
sr_RS@latin: Nemojte da uplaćujete prema ovoj noti. Umanjite iznos ove kreditne note od sledeće uplate koju nam uputite

en: Please do not select GroupBy 'Activity Date' with GroupBy 'Contact'
sr_RS@latin: Ne birajte grupisanje po 'Datumu aktivnosti' sa grupisanjem 'Kontakt'

en: Please do not select any Contact Fields with GroupBy 'Activity Date'
sr_RS@latin: Ne birajte polja kontakata sa grupisanjem po 'Datumu aktivnsoti'

en: Please do not select more than one membership associated with the same organization.
sr_RS@latin: Molimo vas da ne birate više od jednog članstva povezanog istom organizacijom.

en: Please do not use '/' in Event Title.
sr_RS@latin: Molimo vas da ne koristite '/' u naslovu događaja

en: Please do not use '/' in Title
sr_RS@latin: Molimo vas da ne koristite '/' u naslovu

en: Please do not use this task to send a lot of emails (greater than %1). Many countries have legal requirements when sending bulk emails and the CiviMail framework has opt out functionality and domain tokens to help meet these.
sr_RS@latin: Nemojte koristiti ovaj zadatak za slanje velikog broja mailova (više od %1). Mnogo zemalja ima zakonske uslove vezane za slanje masovne pošte i CiviMail ima funkcionalnost za isključenje i tokene za domen koji pomažu da budete u skladu sa zakonskom regulativom.

en: Please enable 'Include Case Activities' to filter with Case Activity types.
sr_RS@latin: Aktivirajte "Uključi aktivnosti predmeta" da biste postavili filter za tip aktivnosti predmeta.

en: Please enable the contribution amount section to use this option.
sr_RS@latin: Uključite sekciju sa iznosom donacije da biste koristili ovu opciju.

en: Please ensure at least one contact group association is maintained.
sr_RS@latin: Barem jedna povezanost unutar grupe kontakata mora biti održavana.

en: Please ensure that the CiviCRM Contact exists
sr_RS@latin: Molimo proverite da li CiviCRM kontakt postoji

en: Please enter 1 (for Yes) or 0 (for No) if you want to set a default value.
sr_RS@latin: Unesite 1 (za da) ili 0 (za ne) ukoliko želite da podesite podrazumevanu vrednost.

en: Please enter 1 or 0 as value.
sr_RS@latin: Unesite 1 ili 0 kao vrednost.

en: Please enter Confirmation Email FROM Email Address.
sr_RS@latin: Unesite OD email adresu za email sa potvrdom.

en: Please enter Confirmation Email FROM Name.
sr_RS@latin: Unesite OD ime za email sa potvrdom.

en: Please enter a <a href="%1">default FROM Email Address</a> (for system-generated emails).
sr_RS@latin: Unesite <a href="%1">podrazumevanu FROM email adresu</a> (za email poruke koje generiše sistem).

en: Please enter a Contribution Amount.
sr_RS@latin: Unesite iznos donacije.

en: Please enter a Fixed Period Start Day for this subscription or service.
sr_RS@latin: Unesite fiksni period početka za ovu pretplatu ili uslugu.

en: Please enter a Title for the registration Confirmation Page
sr_RS@latin: Unesite naslov za stranicu za potvrdu registracije

en: Please enter a Title for the registration Thank-you Page
sr_RS@latin: Unesite naslov za stranicu zahvalnice po završenoj registraciji

en: Please enter a Username to create an account.
sr_RS@latin: Unesite korisničko ime da biste kreirali nalog.

en: Please enter a duration interval.
sr_RS@latin: Unesite interval trajanja.

en: Please enter a label for at least one fee level.
sr_RS@latin: Unesite oznaku za barem jedan nivo kotizacije.

en: Please enter a membership type name.
sr_RS@latin: Unesite ime tipa članstva.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Contribution Amount.
sr_RS@latin: Unesite monetarnu vrednost za minimalni iznos donacije.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Fee.
sr_RS@latin: Unesite monetarnu vrednost za minimalnu kotizaciju.

en: Please enter a monetary value for this field.
sr_RS@latin: Unesite monetarnu vrednost za ovo polje.

en: Please enter a name to include in the Honor Roll, or select 'contribute anonymously'.
sr_RS@latin: Unesite ime za prikaz u spisku zaslužnih, ili izaberite 'doniraj anonimno'.

en: Please enter a number
sr_RS@latin: Unesite broj

en: Please enter a number for frequency (e.g. every "3" months).
sr_RS@latin: Unesite broj za učestalost (npr. svaka "3" meseca).

en: Please enter a number for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 months).
sr_RS@latin: Unesite koliko često želite da donirate ovu sumu (npr. Svaka 3 meseca).

en: Please enter a password.
sr_RS@latin: Unesite šifru.

en: Please enter a positive integer
sr_RS@latin: Unesite pozitivan ceo broj

en: Please enter a status that does NOT represent a current membership status.
sr_RS@latin: Unesite status koji NE predstavlja trenutni status članstva.

en: Please enter a time.
sr_RS@latin: Unesite vreme.

en: Please enter a valid %1
sr_RS@latin: Unesite važeću %1

en: Please enter a valid Bank Identification Number (value must not contain punctuation characters).
sr_RS@latin: Unesite važeći identifikacioni broj banke (vrednost ne sme sadržati znakove interpunkcije).

en: Please enter a valid Card Number
sr_RS@latin: Unesite važeći broj kartice

en: Please enter a valid Card Verification Number
sr_RS@latin: Unesite važeći verifikacioni broj kartice

en: Please enter a valid Max Participants.
sr_RS@latin: Unesite važeći broj za Maksimum učesnika.

en: Please enter a valid No. of reminders.
sr_RS@latin: Unesite odgovarajući broj podsetnika.

en: Please enter a valid Participants Count.
sr_RS@latin: Unesite važeći broj učesnika.

en: Please enter a valid Pledge Frequency Interval.
sr_RS@latin: Unesite važeći interval učestalosti obaveze.

en: Please enter a valid URL.
sr_RS@latin: Unesite važeći URL.

en: Please enter a valid additional reminder day.
sr_RS@latin: Unesite odgovarajući dan za dodatne podsetnike.

en: Please enter a valid amount (numbers and decimal point only).
sr_RS@latin: Unesite važeću sumu (samo brojevi i decimale).

en: Please enter a valid amount for this field.
sr_RS@latin: Unesite odgovarajući iznos za ovo polje.

en: Please enter a valid amount.
sr_RS@latin: Unesite važeću vrednost.

en: Please enter a valid credit card number.
sr_RS@latin: Unesite važeći broj kreditne kartice

en: Please enter a valid date (YYYY-MM-DD).
sr_RS@latin: Unesite odgovarajući datum (YYYY-MM-DD).

en: Please enter a valid date as default value using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
sr_RS@latin: Unesite važeći datum kao podrazumevanu vrednost koristeći  GGGG-MM-DD format. Primer: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
sr_RS@latin: Unesite važeći datum koristeći  GGGG-MM-DD format. Primer: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date.
sr_RS@latin: Unesite odgovarajući datum

en: Please enter a valid domain for this mailbox account (the part after @).
sr_RS@latin: Unesite važeći domen za ovaj mail nalog (deo posle @).

en: Please enter a valid email address.
sr_RS@latin: Unesite važeću email adresu.

en: Please enter a valid fixed period rollover day
sr_RS@latin: Unesite važeći pokretni dan fiksnog perioda

en: Please enter a valid fixed period start day
sr_RS@latin: Unesite važeći datum početka fiksnog perioda

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 31.
sr_RS@latin: Unesite važeći dan za frekvenciju npr 1 do 31.

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 7.
sr_RS@latin: Unesite važeći dan za frekvenciju npr 1 do 7.

en: Please enter a valid integer value.
sr_RS@latin: Unesite ceo broj.

en: Please enter a valid integer.
sr_RS@latin: Unesite ceo broj.

en: Please enter a valid limit.
sr_RS@latin: Molimo unesite važeći limit.

en: Please enter a valid link.
sr_RS@latin: Unesite važeći link.

en: Please enter a valid list of comma delimited email addresses
sr_RS@latin: Unesite važeću listu email adresa razdvojenih zarezima

en: Please enter a valid monetary value for Fee Amount.
sr_RS@latin: Unesite važeću monetarnu vrednost za iznos kotizacije.

en: Please enter a valid monetary value for Non-deductible Amount.
sr_RS@latin: Unesite važeću monetarnu vrednosti za iznos koji ne može da se odbije.

en: Please enter a valid money value (e.g. %1).
sr_RS@latin: Unesite odgovarajuću novčanu vrednost (npr %1).

en: Please enter a valid money value for this field (e.g. %1).
sr_RS@latin: Unesite odgovarajuću novčanu vrednost u ovo polje (npr %1).

en: Please enter a valid money value.
sr_RS@latin: Unesite odgovarajuću novčanu vrednost.

en: Please enter a valid number of installments.
sr_RS@latin: Unesite važeći broj rata.

en: Please enter a valid number of pledge installments.
sr_RS@latin: Unesite važeći broj rata obaveze.

en: Please enter a valid number.
sr_RS@latin: Unesite važeći broj.

en: Please enter a valid payment due day.
sr_RS@latin: Unesite važeći rok za uplatu.

en: Please enter a valid phone number.
sr_RS@latin: Unesite važeći broj telefona.

en: Please enter a valid reminder day.
sr_RS@latin: Unesite odgovarajući dan za podsetnik.

en: Please enter a valid value.
sr_RS@latin: Unesite odgovarajuću vrednost

en: Please enter a value with a valid extension.
sr_RS@latin: Unesite vrednost sa važećom ekstenzijom.

en: Please enter a value.
sr_RS@latin: Unesite vrednost.

en: Please enter a whole number for Number of additional people.
sr_RS@latin: Unesite ceo broj za broj dodatnih učesnika.

en: Please enter a whole number for how many periods to renew.
sr_RS@latin: Unesite ceo broj za koliko perioda želite da produžite članstvo

en: Please enter an amount for at least one fee level.
sr_RS@latin: Unesite iznos za barem jedan nivo kotizacije.

en: Please enter an integer for the number of terms.
sr_RS@latin: Unesite pozitivni ceo broj za broj termina.

en: Please enter at least one friend's information, or click Cancel if you don't want to send emails at this time.
sr_RS@latin: Unesite podatke za bar jednog prijatelja ili kliknite na Otkaži ako ne želite da šaljete emailove u ovom trenutku.

en: Please enter correct Data (in valid format).
sr_RS@latin: Unesite važeće podatke (u važećem formatu).

en: Please enter integer value for weight
sr_RS@latin: Unesite ceo broj kao težinu

en: Please enter number.
sr_RS@latin: Unesite broj

en: Please enter only digits.
sr_RS@latin: Molimo unesite samo brojeve.

en: Please enter positive number
sr_RS@latin: Molimo unesite pozitivan broj

en: Please enter positive number as a distance
sr_RS@latin: Unesite pozitivan broj kao razdaljinu

en: Please enter the Actual Cost of Product.
sr_RS@latin: Unesite stvarnu cenu proizvoda

en: Please enter the Duration Interval for this subscription or service.
sr_RS@latin: Unesite interval trajanja za ovu pretplatu ili uslugu.

en: Please enter the Duration Unit for this subscription or service.
sr_RS@latin: Unesite jedinicu trajanja za ovu pretplatu ili uslugu.

en: Please enter the Frequency Interval for this subscription or service.
sr_RS@latin: Unesite interval učestalosti za ovu pretplatu ili uslugu.

en: Please enter the Frequency Unit for this subscription or service.
sr_RS@latin: Unesite jedinicu učestalosti za ovu pretplatu ili uslugu.

en: Please enter the Market Value for this product.
sr_RS@latin: Unesite tržišnu vrednost za ovaj proizvod.

en: Please enter the Member Since.
sr_RS@latin: Unesite Član od.

en: Please enter the Membership override end date.
sr_RS@latin: Unesite završni datum za redefinisanje članstva.

en: Please enter the Membership status.
sr_RS@latin: Unesite status članstva.

en: Please enter the Pay Later instructions to be displayed to your users.
sr_RS@latin: Unesite instrukcije za naknadno plaćanje koje će biti prikazane vašim korisnicima.

en: Please enter the Pay Later prompt to be displayed on the Registration form.
sr_RS@latin: Unesite tekst za naknadno plaćanje koje će biti prikazano na formularu za registraciju.

en: Please enter the associated Financial Type
sr_RS@latin: Molimo unesite povezani finansijski tip

en: Please enter the contribution amount label.
sr_RS@latin: Unesite oznaku za iznos donacije.

en: Please enter the contribution.
sr_RS@latin: Unesite donaciju.

en: Please enter the duration as number of minutes (integers only).
sr_RS@latin: Unesite trajanje kao broj minuta (samo celi brojevi).

en: Please enter the engagement index as a number (integers only).
sr_RS@latin: Unesite indeks interesovanja kao broj (samo celi brojevi).

en: Please enter the fee label for the paid event.
sr_RS@latin: Unesite oznaku kotizacije za plaćeni događaj

en: Please enter the financial Type.
sr_RS@latin: Molimo izaberite finansijski tip

en: Please enter the instructions to be sent to the contributor when they choose to 'pay later'.
sr_RS@latin: Unesite instrukcije koje će biti poslate donatoru kada se odluče za 'naknadno plaćanje'.

en: Please enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM site.
sr_RS@latin: Unesite ime organizacije ili subjekta koje je vlasnik ovog CiviCRM sajta.

en: Please enter the number of hours (as an integer).
sr_RS@latin: Unesite broj sati (kao ceo broj).

en: Please enter the operator.
sr_RS@latin: Izaberite operatera.

en: Please enter the same value again.
sr_RS@latin: Unesite istu vrednost ponovo.

en: Please enter the soft credit amount.
sr_RS@latin: Unesite iznos zasluge

en: Please enter the text for the 'pay later' checkbox displayed on the contribution form.
sr_RS@latin: Unesite tekst za 'naknadno plaćanje' polje za potvrdu koje će biti prikazano na formularu za donaciju.

en: Please enter the values correctly.
sr_RS@latin: Unesite tačno vrednosti

en: Please enter up to 5 email addresses to receive the mailing.
sr_RS@latin: Unesite do 5 email adresa koje će primiti mailing.

en: Please enter valid Contact ID
sr_RS@latin: Unesite važeći ID kontakta

en: Please enter valid Fixed Period Rollover Day
sr_RS@latin: Unesite važeći pokretni dan fiksnog perioda

en: Please enter valid Fixed Period Start Day
sr_RS@latin: Unesite važeći datum početka fiksnog perioda

en: Please enter valid Pledge Frequency Interval
sr_RS@latin: Unesite važeći interval učestalosti obaveze

en: Please enter valid last 4 digit card number.
sr_RS@latin: Unesite važeći broj sa 4 cifre na kartici.

en: Please enter value for tax rate
sr_RS@latin: Unesite vrednost poreske stope

en: Please enter your friend's email address.
sr_RS@latin: Unesite email adresu prijatelja/prijateljice.

en: Please enter your friend's first name.
sr_RS@latin: Unesite ime prijatelja/prijateljice.

en: Please enter your friend's last name.
sr_RS@latin: Unesite prezime prijatelja/prijateljice.

en: Please enter your organization's <a href="%1">name and primary address</a>.
sr_RS@latin: Molimo unesite <a href="%1">ime i primarnu adresu</a> vaše organizacije.

en: Please enter your organization's <a href="%1">name, primary address </a> and <a href="%2">default FROM Email Address </a> (for system-generated emails).
sr_RS@latin: Unesite <a href="%1">ime, primarnu adresu </a>i <a href="%2">podrazmevanu OD email adresu</a> (za email poruke koje generiše sistem) organizacije.

en: Please fix this field.
sr_RS@latin: Ispravite ovo polje.

en: Please follow the proper format for From Email Address
sr_RS@latin: Pratite važeći format za OD email adresu

en: Please go back to the main registration page, to complete payment information.
sr_RS@latin: Molimo vas da se vratite na naslovnu stranicu registracije, i popunite informacije o plaćanju.

en: Please help us and let your friends, colleagues and followers know about our page
sr_RS@latin: Pomozite nam i podelite našu stranicu sa prijateljima, kolegama i pratiocima

en: Please include a Profile for online registration of additional participants that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
sr_RS@latin: Uključite profil za onlajn registraciju dodatnih učesnika koji sadrži polje sa email adresom i / ili polja za ime i prezime

en: Please include a Profile for online registration that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
sr_RS@latin: Uključite profil za onlajn registraciju koji sadrži polje sa email adresom i / ili polja za ime i prezime

en: Please login if you have an account on this site with the link
sr_RS@latin: Ulogujte se ukoliko imate nalog na ovom sajtu koristeći link

en: Please mail your payment to
sr_RS@latin: Pošašljite uplatu na

en: Please narrow your search by entering a more complete target contact name.
sr_RS@latin: Smanjite broj rezultata tako što ćete uneti kompletnije ime ciljanog kontakta.

en: Please note that the options which are marked or selected are sold out for participant being viewed.
sr_RS@latin: Uzmite u obzir da su opcije koje ste odabrali ili označili za ovog učesnika rasprodate.

en: Please provide Text message.
sr_RS@latin: Molimo upišite tekst poruke

en: Please provide a Template Name.
sr_RS@latin: Molimo napišite ime šablona

en: Please provide a Text
sr_RS@latin: Molimo upišite tekst

en: Please provide either HTML or TEXT format for the Body.
sr_RS@latin: Upišite HTML ili tekstualni format sadržaja poruke.

en: Please remember that Drupal's "register for events" permission overrides CiviCRM's control over event information access.
sr_RS@latin: Imajte u vidu da Drupal dozvola "Registracija za događaje" redefiniše CiviCRM kontrolu pristupa informacijama o događaju.

en: Please renew my membership automatically.
sr_RS@latin: Obnovite moje članstvo automatski.

en: Please review the <a href='!1'>Drupal Installation Guide</a> and the <a href='!2'>Trouble-shooting page</a> for assistance. If you still need help installing, you can often find solutions to your issue by searching for the error message in the <a href='!3'>installation support section of the community forum</a>.</strong></p>
sr_RS@latin: Pogledajte <a href='!1'>Vodič za Drupal Instalaciju</a> i <a href='!2'>stranicu za rešavanje problema</a> za pomoć. Ukoliko vam je i dalje potrebna pomoć pri instalaciji, rešenja se često mogu naći pretraživanjem poruke sa greškom u <a href='!3'>sekciji za pomoć pri instalaciji na forumu CiviCRM zajednice</a>.</strong></p>

en: Please search with 'Is Held' and 'Survey Id' filters to apply this action.
sr_RS@latin: Pretražite sa "je zadržan" i "ID ankete" filterima da biste primenili ovu akciju.

en: Please search with 'Survey', to apply this action.
sr_RS@latin: Pretražite sa 'Anketa' da biste dodali ovu akciju.

en: Please see attached
sr_RS@latin: Pogledajte u prilogu

en: Please select %1
sr_RS@latin: Izaberite %1

en: Please select 'Is equal to' OR 'Is Less than or equal to' operator
sr_RS@latin: Izaberite operater 'Je jednak' ILI 'Je manji ili jednak'

en: Please select CiviCRM Group and Drupal Role.
sr_RS@latin: Izaberite CiviCRM grupu i Drupal ulogu.

en: Please select Transfer OR Cancel action.
sr_RS@latin: Izaberite opciju transfer ILI otkazivanje.

en: Please select a Financial Type.
sr_RS@latin: Izaberite finansijski tip.

en: Please select a Group (or ALL Groups).
sr_RS@latin: Izaberite grupu (ili SVE grupe).

en: Please select a Payment Method
sr_RS@latin: Izaberite metod plaćanja

en: Please select a Personal Campaign Page, OR uncheck Display in Honor Roll and clear both the Honor Roll Name and the Personal Note field.
sr_RS@latin: Izaberite stranicu lične kampanje, ili odštiklirajte Prikaži u spisku zaslužnih i očistite ime za spisak zaslužnih kao i polje sa ličnom beleškom.

en: Please select a Profile (or ALL Profiles).
sr_RS@latin: Izaberite profil (ili SVE profile).

en: Please select a Survey Result Set.
sr_RS@latin: Izaberite set rezultata ankete.

en: Please select a case from the list
sr_RS@latin: Izaberite predmet iz liste

en: Please select a contact
sr_RS@latin: Izaberite kontakt

en: Please select a date format.
sr_RS@latin: Izaberite format datuma.

en: Please select a default country that is in the list of available countries.
sr_RS@latin: Izaberite podrazumevanu zemlju koja je u listi dostupnih zemalja.

en: Please select a different contact.
sr_RS@latin: Izaberite drugi kontakt

en: Please select a field name
sr_RS@latin: Izaberite ime polja

en: Please select a membership type.
sr_RS@latin: Izaberite tip članstva

en: Please select a period (e.g. months, years ...) for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 MONTHS).
sr_RS@latin: Odaberite period (npr. meseci, godina) koliko često želite da donirate ovu sumu (npr. Svaka 3 meseca).

en: Please select a profile to collect organization information on this contribution page.
sr_RS@latin: Izaberite profil koji će prikupljati informacije o organizaciji na ovoj stranici za donaciju.

en: Please select a profile used for honoree
sr_RS@latin: Izaberite profil koji se koristi za primaoca donacije

en: Please select a set of Custom Data (or ALL Custom Data).
sr_RS@latin: Izaberite set prilagođenih podataka (ili SVE prilagođene podatke)

en: Please select a specific date field.
sr_RS@latin: Izaberite polje određenog datuma.

en: Please select a valid contact.
sr_RS@latin: Izaberite važeći kontakt.

en: Please select a value
sr_RS@latin: Izaberite vrednost

en: Please select an Event (or ALL Events).
sr_RS@latin: Izaberite događaj (ili SVE događaje).

en: Please select an action from the drop-down menu.
sr_RS@latin: Izaberite akciju iz padajućeg menija.

en: Please select an action from the menu.
sr_RS@latin: Izaberite akciju iz menija.

en: Please select an appropriate option as default.
sr_RS@latin: Odaberite odgovarajuću opciju kao podrazumevanu.

en: Please select an email format preferred by this contact.
sr_RS@latin: Izaberite preferirani email format za ovaj kontakt

en: Please select an option for the premium image.
sr_RS@latin: Izaberite opciju za sliku nagrade

en: Please select appropriate value
sr_RS@latin: Odredite odgovarajuću vrednost

en: Please select at least one Group by field.
sr_RS@latin: Izaberite barem jednu grupu po polju.

en: Please select at least one Membership Type to include in the Membership section of this page.
sr_RS@latin: Odaberite barem jedan tip članstva da bude uključen u sekciju Članstvo na ovoj stranici.

en: Please select at least one field.
sr_RS@latin: Izaberite barem jedno polje

en: Please select at least one membership option.
sr_RS@latin: Izaberite barem jednu opciju članstva.

en: Please select at least one option from price set.
sr_RS@latin: Izaberite barem jednu opciju iz seta cena.

en: Please select at least one privacy option.
sr_RS@latin: Odaberite barem jednu opciju za privatnost

en: Please select at least one tag.
sr_RS@latin: Izaberite barem jedan tag.

en: Please select entity value
sr_RS@latin: Izaberite vrednost entiteta

en: Please select financial type.
sr_RS@latin: Molimo izaberite finansijski tip

en: Please select one of the memberships.
sr_RS@latin: Izaberite jedno od članstava.

en: Please select one or more batches for this action.
sr_RS@latin: Izaberite jednu ili više grupa za ovu akciju.

en: Please select one or more contact for this action
sr_RS@latin: Izaberite jedan ili više kontakata za ovu akciju

en: Please select one or more contributions for this action.
sr_RS@latin: Izaberite jednu ili više donacija za ovu akciju.

en: Please select only online contributions with Pending status.
sr_RS@latin: Izaberite samo online donacije sa statusom na čekanju.

en: Please select some other case to link.
sr_RS@latin: Molimo izaberite druge predmete za linkovanje

en: Please select the Amount Statistics
sr_RS@latin: Izaberite statistike o iznosu

en: Please select the Period Type for this subscription or service.
sr_RS@latin: Unesite tip perioda za ovu pretplatu ili uslugu.

en: Please select valid shared contact or a contact with valid address.
sr_RS@latin: Molimo unesite važeći podeljeni kontakt ili kontakt sa važećom adresom.

en: Please select whether the reminder is sent each year.
sr_RS@latin: Odaberite da li se podsetnik šalje svake godine.

en: Please set a location type of %1
sr_RS@latin: Molimo podesite tip lokacije za %1

en: Please set the API URL. Please refer to the documentation for more details
sr_RS@latin: Podesite API URL. Pogledajte dokumentaciju za više detalja

en: Please specify a username.
sr_RS@latin: Unesite korisničko ime.

en: Please specify a valid email address.
sr_RS@latin: Unesite važeću email adresu.

en: Please specify either start date or end date.
sr_RS@latin: Odredite datum početka ili datum kraja

en: Please untar (uncompress) your downloaded copy of CiviCRM in the <strong>%1</strong> directory below your Drupal root directory.
sr_RS@latin: Raspakujte (dekompresujte) preuzetu kopiju CiviCRM-a u direktorijum <strong>%1</strong> ispod vašeg Drupal root direktorijuma.

en: Please upload document
sr_RS@latin: Postavite dokument

en: Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for event names.
sr_RS@latin: Korisitite samo alfanumeričke karaktere, razmake i crtice za kreiranje imena događaja.

en: Please use the <a href="%1">Record Payment</a> form if you have received an additional payment for this Partially paid contribution record.
sr_RS@latin: Molimo koristite formular <a href="%1">Snimi uplatu</a> ukoliko ste primili dodatne uplate za zapis ove delimično uplaćene donacije.

en: Please verify the information below carefully. Click <strong>Go Back</strong> if you need to make changes.
sr_RS@latin: Pažljivo proverite informacije koje se nalaze ispod. Kliknite ispod na dugme <strong>Nazad</strong> ukoliko je potrebno da nešto izmenite.

en: Please verify the information below. <span class="bold">Then click 'Continue' to be added to the WAIT LIST for this event</span>. If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
sr_RS@latin: Proverite informacije koje se nalaze ispod. <span class="bold">Zatim kliknite na Nastavi da biste bili dodati na listu čekanja za ovaj događaj</span>. Ukoliko se oslobodi mesto, primićete email sa linkom koji vodi na veb stranicu gde možete završiti svoju registraciju.

en: Please verify the information below. Click the <strong>Go Back</strong> button below if you need to make changes.
sr_RS@latin: Proverite informacije koje se nalaze ispod. Kliknite ispod na dugme <strong>Nazad</strong> ukoliko je potrebno da nešto izmenite.

en: Please verify the information below. Then click 'Continue' to submit your registration. <span class="bold">Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.</span>
sr_RS@latin: Proverite informacije koje se nalaze ispod. Zatim kliknite na Nastavi da pošaljete svoju registraciju.  <span class="bold">Čim registracija bude odobrena, primićete email sa linkom koji vodi na veb stranicu gde možete završiti svoj proces registracije.</span>

en: Pledge
sr_RS@latin: Obaveza

en: Pledge Acknowledged
sr_RS@latin: Obaveza potvrđena

en: Pledge Acknowledgement  Not Sent
sr_RS@latin: Potvrda obaveze nije poslata

en: Pledge Acknowledgement Sent
sr_RS@latin: Potvrda obaveze poslata

en: Pledge Acknowledgment
sr_RS@latin: Potvrda obaveze

en: Pledge Amount
sr_RS@latin: Iznos obaveze

en: Pledge Amounts
sr_RS@latin: Iznosi obaveza

en: Pledge Block ID
sr_RS@latin: ID bloka obaveze

en: Pledge By
sr_RS@latin: Obaveza od

en: Pledge Cancelled Date
sr_RS@latin: Obaveza otkazana datuma

en: Pledge Contribution Page Id
sr_RS@latin: Id stranice za donaciju/obavezu

en: Pledge Currency
sr_RS@latin: Valuta obaveze

en: Pledge Detail Report
sr_RS@latin: Detaljni izveštaj obaveze

en: Pledge End Date
sr_RS@latin: Datum kraja obaveze

en: Pledge Frequency
sr_RS@latin: Učestalost obaveze

en: Pledge Frequency Interval
sr_RS@latin: Interval učestalosti obaveze

en: Pledge Frequency Interval. is required field.
sr_RS@latin: Interval učestalosti obaveze je obavezno polje.

en: Pledge Frequency Unit
sr_RS@latin: Jedinica učestalosti obaveze

en: Pledge ID
sr_RS@latin: ID obaveze

en: Pledge Information
sr_RS@latin: Informacije o obavezi

en: Pledge Installments field must be > 1.
sr_RS@latin: Polje sa ratama obaveza mora biti >1.

en: Pledge Installments is required field.
sr_RS@latin: Rate obaveze su obavezno polje

en: Pledge Made
sr_RS@latin: Obaveza datuma

en: Pledge Made Date
sr_RS@latin: Obaveza datuma

en: Pledge Modified Date
sr_RS@latin: Obaveza izmenjena datuma

en: Pledge Number of Installments
sr_RS@latin: Broj rata obaveze

en: Pledge Payment
sr_RS@latin: Uplata obaveze

en: Pledge Payment Reminder
sr_RS@latin: Podsetnik za plaćanje obaveze

en: Pledge Payment Schedule has been updated.
sr_RS@latin: Raspored plaćanja obaveze je ažuriran.

en: Pledge Payment Status
sr_RS@latin: Status uplate obaveze

en: Pledge Payments Applied
sr_RS@latin: Uplate obaveze dodate

en: Pledge Received
sr_RS@latin: Obaveza primljena

en: Pledge Reminder
sr_RS@latin: Podsetnik obaveze

en: Pledge Search
sr_RS@latin: Pretraga obaveza

en: Pledge Start Date
sr_RS@latin: Datum početka obaveze

en: Pledge Status
sr_RS@latin: Status obaveze

en: Pledge Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled obaveze

en: Pledge Summary Report
sr_RS@latin: Izveštaj - kratak pregled obaveze

en: Pledge by
sr_RS@latin: Obaveza od

en: Pledge day
sr_RS@latin: Dan obaveze

en: Pledge frequency interval field must be > 0
sr_RS@latin: Interval učestalosti obaveze mora biti > 0

en: Pledge has been Cancelled and all scheduled (not completed) payments have been cancelled.<br />
sr_RS@latin: Obaveza je otkazana i sve zakazane (neizvršene) uplate su otkazane.<br />

en: Pledge has been recorded and the payment schedule has been created.<br />
sr_RS@latin: Obaveza je zabeležena i raspored plaćanja je kreiran.<br />

en: Pledge has been updated.<br />
sr_RS@latin: Obaveza je ažurirana.<br />

en: Pledge is a Test
sr_RS@latin: Obaveza je test

en: Pledge is a Test?
sr_RS@latin: Obaveza je test?

en: Pledge payment status should be 'Pending' or  'Overdue'.
sr_RS@latin: Status uplate obaveze treba da bude 'Na čekanju' ili 'Rok istekao'.

en: Pledged
sr_RS@latin: Obavezano

en: Pledged Amount
sr_RS@latin: Iznos obaveze

en: Pledged For
sr_RS@latin: Obaveza za

en: Pledged but not Paid Report
sr_RS@latin: Izveštaj o obavezanoj ali neplaćenoj sumi

en: Pledger
sr_RS@latin: Član koji se obavezao

en: Pledger Contact Type
sr_RS@latin: Tip kontakta osoba koje se obavezuju

en: Pledger Group(s)
sr_RS@latin: Grupa(grupe) osoba koje se obavezuju

en: Pledger Name
sr_RS@latin: Ime člana koji se obavezao

en: Pledger Name or Email
sr_RS@latin: Ime ili email člana koji se obavezao

en: Pledger Tag(s)
sr_RS@latin: Tag(ovi) osoba koje se obavezuju

en: Pledges
sr_RS@latin: Obaveze

en: Pledges - Acknowledgement
sr_RS@latin: Obaveze - Potvrda

en: Pledges - Payment Reminder
sr_RS@latin: Obaveze - Podsetnik za plaćanje

en: Pledges are "Pending" until the first payment is received. Once a payment is received, status is "In Progress" until all scheduled payments are completed. Overdue pledges are ones with payment(s) past due.
sr_RS@latin: Obaveze su "na čekanju" dok prva uplata ne bude primljena. Kada uplata bud primljena, status se menja na "U toku" dok sve zakazane uplate ne budu dovršene. Obaveze kojima je istekao rok su one kojima je rok za uplate istekao.

en: Pledges consist of multiple scheduled payments. Select one-time contribution if you want to make your gift in a single payment.
sr_RS@latin: Obaveze se sastoje od više zakazanih uplata. Možete se odlučiti za donaciju ukoliko želite da donirate samo jednom uplatom.

en: Pledges made in your honor.
sr_RS@latin: Obaveze u vaše ime.

en: Pledges received from %1 since inception.
sr_RS@latin: Obaveze primljene od %1 od početka.

en: Plugins
sr_RS@latin: Dodatne komponente

en: Plugins for other address standardization services may be available from 3rd party developers. If installed, they will be included in the drop-down below.
sr_RS@latin: Dodatne komponente za druge usluge standardizacije adresa mogu da budu dostupne od nazavisnih projektanata. Ako su instalirane, biće navedene u padajućoj listi ispod.

en: Points
sr_RS@latin: Tačaka

en: Polish
sr_RS@latin: Poljski jezik

en: Populate counties
sr_RS@latin: Popuni pokrajine

en: Portrait
sr_RS@latin: Uspravno

en: Portuguese (Brazil)
sr_RS@latin: Portugalski jezik (Brazil)

en: Portuguese (Portugal)
sr_RS@latin: Portugalski jezik (Portugalija)

en: Positive
sr_RS@latin: Pozitivno

en: Possible Duplicate Detected
sr_RS@latin: Pronađeni mogući duplikati

en: Post Code
sr_RS@latin: Poštanski broj

en: Post Field Help
sr_RS@latin: Pomoć iza polja

en: Post Help
sr_RS@latin: Pomoć iza polja

en: Post Option Help
sr_RS@latin: Pomoć iza opcije

en: Post Url
sr_RS@latin: Post URL

en: Post-form Help
sr_RS@latin: Pomoć iza formulara

en: Postal
sr_RS@latin: Pošta

en: Postal Code
sr_RS@latin: Poštanski broj

en: Postal Code (Home)
sr_RS@latin: Poštanski broj (kuća)

en: Postal Code End
sr_RS@latin: Poštanski broj - završni

en: Postal Code Start
sr_RS@latin: Poštanski broj - početni

en: Postal Code Suffix
sr_RS@latin: Sufiks poštanskog broja

en: Postal Greeting
sr_RS@latin: Poštanska čestitka

en: Postal Greeting - Custom
sr_RS@latin: Pošntaska čestitka – prilagođena

en: Postal Greeting Custom
sr_RS@latin: Prilagođena poštanska čestitka

en: Postal Greeting ID
sr_RS@latin: ID poštanske čestitke

en: Postal Greeting Type
sr_RS@latin: Tip poštanske čestitke

en: Postal Greeting must be one of the configured format options. Check Administer >> System Settings >> Option Groups >> Postal Greetings for valid values
sr_RS@latin: Poštanska čestitka mora da bude jedna od konfigurisanih opcija formata. Ispravne vrednosti proverite u odeljku Administriranje >> Podešavanja sistema >> Poštanske čestite

en: Postal Mail
sr_RS@latin: Poštanska pošiljka

en: Postal Mailing
sr_RS@latin: Poštanska adresa

en: Postal Mailing Export
sr_RS@latin: Izvoz poštanskih pošiljki

en: Postal code
sr_RS@latin: Poštanski broj

en: Postal code greater than or equal to '%1'
sr_RS@latin: Poštanski broj veći ili jednak '%1'

en: Postal code less than or equal to '%1'
sr_RS@latin: Poštanski broj manji ili jednak '%1'

en: Postal code.
sr_RS@latin: Poštanski broj.

en: Postcode
sr_RS@latin: Poštanski broj

en: Postcode 1
sr_RS@latin: Poštanski broj 1

en: Postcode 2
sr_RS@latin: Poštanski broj 2

en: Powered by CiviCRM
sr_RS@latin: Powered by CiviCRM %1.

en: Pre Field Help
sr_RS@latin: Pomoć ispred polja

en: Pre Help
sr_RS@latin: Pomoć ispred polja

en: Pre Option Help
sr_RS@latin: Pomoć ispred opcije

en: Pre-form Help
sr_RS@latin: Pomoć ispred formulara

en: Prefer email addresses assigned to the specified location
sr_RS@latin: Daj prednost email adresama dodeljenim na specifičnu lokaciju

en: Prefer normal router
sr_RS@latin: Preferiraj normalni ruter

en: Prefer standalone scripts
sr_RS@latin: Preferiraj samostalnu skriptu

en: Preferences Date Options can only be updated
sr_RS@latin: Mogu se ažurirati samo opcije datuma željenih postavki

en: Preferred Communication
sr_RS@latin: Željeni metod komunikacije

en: Preferred Communication Method
sr_RS@latin: Željeni metod komunikacije

en: Preferred Communication Method %1 %2
sr_RS@latin: Željeni metod komunikacije %1 %2

en: Preferred Language
sr_RS@latin: Prioritetni jezik

en: Preferred Mail Format
sr_RS@latin: Poželjan format maila

en: Preferred Method(s)
sr_RS@latin: Željeni metod(i)

en: Prefix
sr_RS@latin: Prefiks

en: Premium
sr_RS@latin: Nagrada

en: Premium Contact Email
sr_RS@latin: Email kontakta za nagradu

en: Premium Entity
sr_RS@latin: Entitet nagrade

en: Premium Fulfilled Date
sr_RS@latin: Datum ispunjavanja premije

en: Premium ID
sr_RS@latin: ID nagrade

en: Premium Image
sr_RS@latin: Slika nagrade

en: Premium Information
sr_RS@latin: Informacije o nagradi

en: Premium Introductory Text
sr_RS@latin: Uvodni tekst za nagrade

en: Premium Option
sr_RS@latin: Opcija premije

en: Premium Product
sr_RS@latin: Nagrada - proizvod

en: Premium Product ID
sr_RS@latin: ID proizvoda nagrade

en: Premium comment
sr_RS@latin: Komentar nagrade

en: Premium entity ID
sr_RS@latin: ID entiteta nagrade

en: Premiums
sr_RS@latin: Premije

en: Premiums Contact Phone
sr_RS@latin: Telefon kontakta za nagradu

en: Premiums Inventory Account is
sr_RS@latin: Račun za inventar premija je

en: Premiums Section Enabled?
sr_RS@latin: Sekcija sa nagradama je uključena?

en: Premiums Settings
sr_RS@latin: Podešavanja nagrada

en: Premiums inventory
sr_RS@latin: Intentar premija

en: Preserve activity filters as a user preference
sr_RS@latin: Sačuvaj filtere aktivnosti kao preferencu korisnika

en: Prev Next Cache ID
sr_RS@latin: ID prethodnog/sledećeg keša

en: Prev Next Data
sr_RS@latin: Prethodni/sledeći podaci

en: Prev Next Entity ID 1
sr_RS@latin: ID 1 prethodnog/sledećeg entiteta

en: Prev Next Entity ID 2
sr_RS@latin: ID 2 prethodnog/sledećeg entiteta

en: Prev Next Entity Table
sr_RS@latin: Tabela prethodnog/sledećeg entiteta

en: Prevent the stylesheet "civicrm.css" from being loaded.
sr_RS@latin: Sprečite da se stajlšit "civicrm.css" učita.

en: Preview
sr_RS@latin: Pregledaj

en: Preview %1
sr_RS@latin: Pregledaj %1

en: Preview (%1)
sr_RS@latin: Pregledaj (%1)

en: Preview (A)
sr_RS@latin: Prikaz (A)

en: Preview (B)
sr_RS@latin: Prikaz (B)

en: Preview (all fields)
sr_RS@latin: Pogledaj (sva polja)

en: Preview CiviCRM Profile Field
sr_RS@latin: Pregledaj CiviCRM polje profila

en: Preview Custom Data
sr_RS@latin: Pregled prilagođenih podataka

en: Preview Custom Data Set
sr_RS@latin: Pregled seta prilagođenih podataka

en: Preview Custom Field
sr_RS@latin: Pregled prilagođenog polja

en: Preview Document
sr_RS@latin: Pogledaj dokument

en: Preview Field
sr_RS@latin: Pogledaj polje

en: Preview Field Display
sr_RS@latin: Pogledaj prikaz polja

en: Preview Form Field
sr_RS@latin: Pogledaj polje u formularu

en: Preview Mailing
sr_RS@latin: Pogledaj mailing

en: Preview Mode
sr_RS@latin: Režim pregleda

en: Preview Page - %1
sr_RS@latin: Pregled stranice – %1

en: Preview Premium
sr_RS@latin: Pregled nagrade

en: Preview Price
sr_RS@latin: Pogledaj cenu

en: Preview Price Set
sr_RS@latin: Pogledaj set cena

en: Preview SMS
sr_RS@latin: Pregledaj SMS

en: Preview Widget and Get Code
sr_RS@latin: Pregled vidžeta i preuzimanje koda

en: Preview a List of Recipients
sr_RS@latin: Pregled liste primalaca

en: Preview as HTML
sr_RS@latin: Pogledaj kao HTML

en: Preview as Plain Text
sr_RS@latin: Pogledaj kao običan tekst

en: Preview only supports HTTP POST
sr_RS@latin: Pregled podržava samo HTTP POST

en: Preview your Personal Campaign Page
sr_RS@latin: Pogledaj svoju stranicu lične kampanje

en: Previewing...
sr_RS@latin: Pregledaj

en: Previous
sr_RS@latin: Prethodni

en: Previous 2
sr_RS@latin: Prethodno 2

en: Previous 2 calendar months
sr_RS@latin: Prethodna 2 meseca

en: Previous 2 calendar years
sr_RS@latin: Prethodne 2 godine

en: Previous 2 days
sr_RS@latin: Prethodna dva dana

en: Previous 2 quarters
sr_RS@latin: Prethodna 2 kvartala

en: Previous 2 weeks
sr_RS@latin: Prethodne 2 nedelje

en: Previous calendar month
sr_RS@latin: Prethodnog meseca

en: Previous calendar year
sr_RS@latin: Prošle godine

en: Previous fiscal year
sr_RS@latin: Prošle fiskalne godine

en: Previous quarter
sr_RS@latin: Prošlog kvartala

en: Previous week
sr_RS@latin: Prethodne nedelje

en: Price
sr_RS@latin: Cena

en: Price Field
sr_RS@latin: Polje za cenu

en: Price Field '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Polje sa cenom '%1' je sačuvano.

en: Price Field End Date
sr_RS@latin: Polje za cenu datum kraja

en: Price Field ID
sr_RS@latin: ID Polja za cenu

en: Price Field Is Active?
sr_RS@latin: Polje za cenu je aktivno?

en: Price Field Javascript
sr_RS@latin: Polje za cenu Javascript

en: Price Field Option
sr_RS@latin: Opcija polja za cene

en: Price Field Option Visibility
sr_RS@latin: Polje za cenu opcije - vidljivost

en: Price Field Options
sr_RS@latin: Opcije polja za cene

en: Price Field Options per Row
sr_RS@latin: Opcije polja za cene po redu

en: Price Field Post Text
sr_RS@latin: Polje za cenu post tekst

en: Price Field Pre Text
sr_RS@latin: Polje za cenu pre tekst

en: Price Field Quantity Required?
sr_RS@latin: Polje cene zahteva količinu?

en: Price Field Show Amounts?
sr_RS@latin: Prikaži iznos polja za cenu?

en: Price Field Start Date
sr_RS@latin: Polje za cenu datum početka

en: Price Field Value ID
sr_RS@latin: Polje za cenu ID vrednosti

en: Price Field Value is Active
sr_RS@latin: Vrednost polja za cenu je aktivna

en: Price Field Visibility
sr_RS@latin: Polje za cenu vidljivost

en: Price Field is Required?
sr_RS@latin: Polje za cenu je obavezno?

en: Price Fields
sr_RS@latin: Polja sa cenama

en: Price Option
sr_RS@latin: Opcija cene

en: Price Options
sr_RS@latin: Opcije cene

en: Price Set
sr_RS@latin: Set cena

en: Price Set Details for Event Participants
sr_RS@latin: Detalji o setovima cena za učesnike na događaju

en: Price Set Entity ID
sr_RS@latin: ID entiteta seta cena

en: Price Set Extends
sr_RS@latin: Proširenje seta cena

en: Price Set Fields
sr_RS@latin: Polja seta cena

en: Price Set Is Active?
sr_RS@latin: Set cena je aktivan?

en: Price Set Is Reserved
sr_RS@latin: Set cena je rezervisan

en: Price Set Javascript
sr_RS@latin: Set cena Javascript

en: Price Set Post Help
sr_RS@latin: Pomoć iza polja Set cena

en: Price Set Pre Help
sr_RS@latin: Pomoć ispred polja Set cena

en: Price Set Title
sr_RS@latin: Naslov seta cena

en: Price Sets
sr_RS@latin: Setovi cena

en: Price is a required field
sr_RS@latin: Cena je obavezno polje

en: Price sets allow you to set up flexible multi-option pricing schemes for your contribution, event and membership pages. Use a price set if the standard pricing options are insufficient for your needs.
sr_RS@latin: Setovi cena vam omogućavaju podešavanje fleksibilnih šema sa više opcija cena za vaše stranice za donacije, događaje i članstva. Koristite set cena ukoliko vam standardne opcije nisu dovoljne.

en: Primary
sr_RS@latin: Primarni

en: Primary Address
sr_RS@latin: Primarna adresa

en: Primary Contact(s) Listed
sr_RS@latin: Primarni kontakt(i) izlistani

en: Primary Email
sr_RS@latin: Primarna email adresa

en: Primary Member ID
sr_RS@latin: ID primarnog člana

en: Primary Member?
sr_RS@latin: Primaran član?

en: Primary Members
sr_RS@latin: Primarni članovi

en: Primary Members Only
sr_RS@latin: Samo primarni članovi

en: Primary PHP file
sr_RS@latin: Primarni PHP fajl

en: Primary Phone
sr_RS@latin: Primarni broj telefona

en: Primary key
sr_RS@latin: Primarni ključ

en: Primary location for this contact
sr_RS@latin: Primarna lokacija za ovaj kontakt

en: Primary member counts (those who "own" the membership rather than receiving via relationship) are in [brackets].
sr_RS@latin: Broj primarnih članova (Oni koji su "vlasnici" članstva, a nisu ga nasledili kroz vezu) su u [zagradama].

en: Primary?
sr_RS@latin: Primarni?

en: Print
sr_RS@latin: Štampa

en: Print Activities
sr_RS@latin: Štampa aktivnosti

en: Print Case List
sr_RS@latin: Štampa liste predmeta

en: Print Contact List
sr_RS@latin: Štampa kontakt liste

en: Print Contribution Invoice
sr_RS@latin: Štampa profakture za donaciju

en: Print Contribution Receipts
sr_RS@latin: Štampa priznanica za donaciju

en: Print Contributions
sr_RS@latin: Štampa donacija

en: Print Grant List
sr_RS@latin: Štampa liste grantova

en: Print Invoice
sr_RS@latin: Štampa profakture

en: Print Invoice and Credit Note
sr_RS@latin: Štampanje profakture i obaveštenja o potraživanjima

en: Print Label ID
sr_RS@latin: Odštampaj ID oznake

en: Print Mailing Recipients
sr_RS@latin: Štampanje primalaca mailinga

en: Print Members
sr_RS@latin: Štampa članova

en: Print Name Badge
sr_RS@latin: Odštampaj bedževe sa imenom

en: Print Participant List
sr_RS@latin: Štampa liste učesnika

en: Print Pledge List
sr_RS@latin: Štampa liste obaveza

en: Print Report
sr_RS@latin: Štampa izveštaja

en: Print Respondents
sr_RS@latin: Odštampaj ispitanike

en: Print Summary
sr_RS@latin: Štampa kratkog pregleda

en: Print and Email Options
sr_RS@latin: Opcije za štampanje i email

en: Print and email options
sr_RS@latin: Opcije za štampanje i email

en: Print one label per Membership (rather than per contact)
sr_RS@latin: Štampa jedne oznake po članstvu (a ne po kontaktu)

en: Print report
sr_RS@latin: Štampa izveštaja

en: Print selected rows
sr_RS@latin: Štampa odabranih redova

en: Print to PDF
sr_RS@latin: Štampa u PDF

en: Print window
sr_RS@latin: Odštampaj prozor

en: Print/Merge Document
sr_RS@latin: Štampa/spajanje dokumenta

en: Print/Merge Document for %1
sr_RS@latin: Odštampaj/Spoji dokument za %1

en: Print/merge document
sr_RS@latin: Štampa/spajanje dokumenta

en: Print/merge document for memberships
sr_RS@latin: Štampa/spajanje dokumenta za članstva

en: Printer-Friendly View
sr_RS@latin: Pregled za štampanje

en: Printer-friendly view of this page.
sr_RS@latin: Pregled ove stranice za štampanje.

en: Prior to Previous
sr_RS@latin: Pre prethodnog

en: Priority
sr_RS@latin: Prioritet

en: Privacy
sr_RS@latin: Privatnost

en: Privacy Options
sr_RS@latin: Opcije privatnosti

en: Privacy levels for notes
sr_RS@latin: Nivoi privatnosti za beleške

en: Privacy:
sr_RS@latin: Privatnost:

en: Private Files Readable
sr_RS@latin: Privatni fajlovi čitljivi

en: Process Inbound Emails
sr_RS@latin: Obrada dolazećih emailova

en: Process Invoice(s)
sr_RS@latin: Obradi profakturu (profakture)

en: Process Pledges
sr_RS@latin: Obradi obaveze

en: Process Receipt(s)
sr_RS@latin: Obradi priznanicu (priznanice)

en: Process Survey Respondents
sr_RS@latin: Obradi učesnike ankete

en: Processed %1 membership records. Updated %2 records.
sr_RS@latin: Procesuirano %1 zapisa o članstvu. Ažurirano %2 zapisa.

en: Processing
sr_RS@latin: Obrada

en: Processing fee for this transaction (if applicable).
sr_RS@latin: Naknada za obradu ove transakcije (ukoliko postoji).

en: Processing...
sr_RS@latin: Obrada...

en: Processor Billing Mode
sr_RS@latin: Mod naplate procesora

en: Processor Description
sr_RS@latin: Opis procesora

en: Processor Details for Live Payments
sr_RS@latin: Detalji procesora za uplate - produkcijski

en: Processor Details for Test Payments
sr_RS@latin: Detalji procesora za test uplate

en: Processor Is Default?
sr_RS@latin: Procesor je podrazumevani?

en: Processor Supports Recurring?
sr_RS@latin: Procesor podržava periodične donacije?

en: Processor Type
sr_RS@latin: Tip procesora

en: Processor Type Description
sr_RS@latin: Opis tipa procesora

en: Processor Type Is Active?
sr_RS@latin: Tip procesora je aktivan?

en: Processor Type Payment Type
sr_RS@latin: Tip uplate tipa procesora

en: Processor Type Supports Recurring?
sr_RS@latin: Tip procesora podržava periodične donacije?

en: Processor Type is Default?
sr_RS@latin: Tip procesora je podrazumevani?

en: Processor comparison and setup guide
sr_RS@latin: Poređenje procesora i vodič za podešavanje

en: Processor is Active?
sr_RS@latin: Procesor je aktivan?

en: Product
sr_RS@latin: Proizvod

en: Product ID
sr_RS@latin: ID proizvoda

en: Product Name
sr_RS@latin: ime proizvoda

en: Product Option
sr_RS@latin: Opcija proizvoda

en: Production
sr_RS@latin: Produkcija

en: Profile
sr_RS@latin: Svi profili

en: Profile '%1' already exists in Database.
sr_RS@latin: Profil '%1' već postoji u bazi podataka.

en: Profile Added
sr_RS@latin: Profil dodat

en: Profile Cancel URL
sr_RS@latin: URL otkazivanja profila

en: Profile Deleted
sr_RS@latin: Profil obrisan

en: Profile Description
sr_RS@latin: Opis profila

en: Profile Entity ID
sr_RS@latin: ID entiteta profila

en: Profile Entity Table
sr_RS@latin: Tabela entiteta profila

en: Profile Error
sr_RS@latin: Greška sa profilom

en: Profile Field
sr_RS@latin: Polje profila

en: Profile Field Deleted
sr_RS@latin: Polje profila je obrisano

en: Profile Field ID
sr_RS@latin: ID polja profila

en: Profile Field Is Active
sr_RS@latin: Polje profila je aktivno

en: Profile Field Is Required
sr_RS@latin: Polje profila je obavezno

en: Profile Field Is Reserved
sr_RS@latin: Polje profila je rezervisano

en: Profile Field Is Searchable
sr_RS@latin: Polje profila se može pretraživati

en: Profile Field Is a Filter
sr_RS@latin: Polje profila je filter

en: Profile Field Label
sr_RS@latin: Polje profila - oznaka

en: Profile Field Name
sr_RS@latin: Ime polja profila

en: Profile Field Phone Type
sr_RS@latin: Polje profila - tip telefona

en: Profile Field Post Help
sr_RS@latin: Pomoć iza polja profila

en: Profile Field Pre Help
sr_RS@latin: Pomoć ispred polja profila

en: Profile Field Preview
sr_RS@latin: Pregled polja profila

en: Profile Field Saved
sr_RS@latin: Polje profila je sačuvano

en: Profile Field Supports Multiple
sr_RS@latin: Polje profila podržava više

en: Profile Field Type
sr_RS@latin: Polje profila - tip

en: Profile Field Visibility
sr_RS@latin: Polje profila - Vidljivost

en: Profile Field Website Type
sr_RS@latin: Polje profila - tip vebsajta

en: Profile Group Type
sr_RS@latin: Tip grupe profila

en: Profile ID
sr_RS@latin: ID profila

en: Profile Is Active
sr_RS@latin: Profil je aktivan

en: Profile Is Reserved
sr_RS@latin: Profil rezervisan

en: Profile Is View Only
sr_RS@latin: Profil je samo za pregled

en: Profile Module
sr_RS@latin: Modul profila

en: Profile Name
sr_RS@latin: Ime profila

en: Profile Post Text
sr_RS@latin: Tekst posle polja profila

en: Profile Preview
sr_RS@latin: Pregled profila

en: Profile Required
sr_RS@latin: Profil je obavezan

en: Profile Saved
sr_RS@latin: Profil sačuvan

en: Profile Settings
sr_RS@latin: Podešavanja profila

en: Profile Title
sr_RS@latin: Naslov profila

en: Profile Use Data
sr_RS@latin: Podaci o upotrebi profila

en: Profile Use is active
sr_RS@latin: Korišćenje profila je aktivno

en: Profile View - Permission Denied
sr_RS@latin: Pregled profila - Dozvola odbijena

en: Profile does not contain the minimum required fields for an On Behalf Of Organization
sr_RS@latin: Profil ne sadrži minimum neophodnih polja za U ime organizacije profil

en: Profile for Additional Participants
sr_RS@latin: Profil za dodatne učesnike

en: Profile for bulk data entry is missing.
sr_RS@latin: Nedostaje profil za grupni unos podataka.

en: Profile is already having custom fields extending different group types, you can not add or update this custom field.
sr_RS@latin: Profil već ima prilagođena polja koja proširuju različite tipove grupa, ne možete da dodate ili ažurirete ovo prilagođeno polje.

en: Profile is not configured for the selected action.
sr_RS@latin: Profil nije podešen za odabranu akciju

en: Profile is not configured with Email address.
sr_RS@latin: Profil nije konfugurisan sa email adresom

en: Profile is using one or more activity fields, and is missing the activity Id (aid) in the URL.
sr_RS@latin: Profil koristi jedno ili više polja aktivnosti i nedostaje ID aktivnosti (aid) u URL-u.

en: Profile search, view and edit are not supported for Profiles which include fields for more than one record type.
sr_RS@latin: Pretraga, pregledanje i uređivanje profila nisu mogući kod Profila u kojima se nalaze polja za više od jednog tipa zapisa.

en: Profile to be included above the billing information (but after the introductory message, amounts, and honoree section).
sr_RS@latin: Profil koji će biti dodat iznad informacija o plaćanju (ali nakon sekcija za uvodne poruke, iznosa, itd).

en: Profile to be included at the bottom of the page.
sr_RS@latin: Profil koji će biti uključen i dodat na dno stranice.

en: Profile to be included in the honoree section
sr_RS@latin: Profil koji će biti uključen u odeljak primaoca donacije

en: Profiles
sr_RS@latin: Profili

en: Profiles - Admin Notification
sr_RS@latin: Profili – Notifikacija administratora

en: Profiles allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features.
sr_RS@latin: Profili vam daju mogućnost skupljanja grupa polja - možete ih uključiti na svom sajtu kao formulare za unos, stranice za prikaz kontakat kao i za listingi pretragu.

en: Profiles can be used in many different ways (and a single profile can be used in multiple contexts)
sr_RS@latin: Profili mogu da se koriste na mnoštvo razlišitih načina (i jedan isti profil može da se koristi u različitim kontekstima)

en: Profiles may be linked to specific modules, accessed via built-in CiviCRM URLs, or embedded into any web page using the HTML Form Snippet feature. Examples include:
sr_RS@latin: Profili mogu biti povezani sa specifičnim modulima, koji su dostupni preko ugrađenih CiviCRM URLova, ili ugrađeni u web stranice korišćenjem HTML Form Snippet funkcionalnosti. Primeri uključuju:

en: Progress Bar
sr_RS@latin: Traka za progres

en: Progress Bar Color
sr_RS@latin: Boja trake za progres

en: Promote this event with a personal campaign page
sr_RS@latin: Promovišite ovaj događaj sa stranicom lične kampanje

en: Promoting Your Page
sr_RS@latin: Promocija vaše stranice

en: Prompted by
sr_RS@latin: Upit poslao

en: Proper action not specified for this custom value record profile
sr_RS@latin: Važeća akcija nije određena za ovu korisničku/sopstvenu vrednost zapisa profila

en: Property
sr_RS@latin: Vlasništvo

en: Protocol
sr_RS@latin: Protokol

en: Provide a one-line summary of what this case is about.
sr_RS@latin: Kratak opis predmeta, u jednom redu.

en: Provide a password for the new account in both fields.
sr_RS@latin: Unesite lozinku za novi nalog u oba polja.

en: Provider
sr_RS@latin: Provajder

en: Provider Details
sr_RS@latin: Detalji provajdera

en: Provider Service URL
sr_RS@latin: URL Pružaoca usluge

en: Provider service user ID
sr_RS@latin: Korisnički ID Pružaoca usluge

en: Provides a detailed report for your walk/phonelist for targeted contacts
sr_RS@latin: Pruža detaljni izveštaj za listu telefona/adresa za ciljane kontakte

en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
sr_RS@latin: Pruža listu informacija o adresi i telefonu za zapise aktivista u sistemu.

en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
sr_RS@latin: Pruža listu aktivnosti aktivista uključujući statistiku aktivnosti za jedan/sve kontakte tokom datog opsega datuma (obavezno)

en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
sr_RS@latin: Daje listu članova sa statusom i detaljima članstva (Datum priključenja, datum početka, datum završetka). Može prikazati i donacije (plaćanja) povezana sa svakim članstvom.

en: Provides a list of memberships that lapsed or will lapse before the date you specify.
sr_RS@latin: Pruža listu isteklih članstava ili članstava koja će isteći pre datuma koji ste izabrali.

en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
sr_RS@latin: Prikazuje listu najvećih donatora u vremenskom periodu koji odredite. Možete obuhvatiti onoliko donatora koliko želite (na primer, top 100 vaših donatora).

en: Provides a summary of cases and their duration by date range, status, staff member and / or case role.
sr_RS@latin: Daje kratak pregled predmeta i njihovog trajanja prema rasponu datuma, statusu, zaposlenima i / ili ulogama.

en: Provides a summary of memberships by type and join date.
sr_RS@latin: Daje kratak opis članstva po tipu i datumu priključenja.

en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
sr_RS@latin: Daje pregled prihoda događaja. Može prikazivati ključne informacije kao što je ID događaja, registracija, prisustvo i prihod kako bi se mogao odrediti uspeh događaja.

en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
sr_RS@latin: Pruža informacije vezane za kontakt o donatorima, članovima, događajima i aktivnostima.

en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details Ex Join Date
sr_RS@latin: Pruža detaljnu listu odnosa poslodavca i zaposlenog zajedno sa detaljima o zaposlenju , nekadašnji Datum pristupanja

en: Provides information about the status of recurring contributions
sr_RS@latin: Pruža informacije o statusu periodičnih donacija

en: Provides lists of participants for an event.
sr_RS@latin: Daje listu učenika za jedan događaj.

en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
sr_RS@latin: Prikazuje izveštaj o planiranoj i uspešnoj dostavi mailinga, odjava, isključenja, odgovora i prosleđivanja.

en: Provides simple summary for each payment instrument for which there are recurring contributions (e.g. Credit Card, Standing Order, Direct Debit, etc., NULL), showing within a given date range.
sr_RS@latin: Pruža jednostavan kratak pregled svakog sredstva plaćanja za koje postoje periodične donacije (npr. kreditna kartica, trajni nalog, zaduženje itd.), prikazane u datom opsegu datuma.

en: Provides the %1 with suggested text for their personalized message to their friends.
sr_RS@latin: Predlaže %1 tekst za njegovu/njenu personalizovanu poruku prijateljima.

en: Proximity Search
sr_RS@latin: Pretraga po blizini

en: Proximity search to a distance of %1 from %2
sr_RS@latin: Pretraga po blizini za udaljenost od %1 do %2

en: Proximity searching requires you to set a valid geocoding provider
sr_RS@latin: Pretraga po blizini zahteva da podeside važeći geokoding provajder

en: Public
sr_RS@latin: Javn

en: Public Event
sr_RS@latin: Javni događaj

en: Public Events
sr_RS@latin: Javni događaji

en: Public Pages
sr_RS@latin: Javne strane

en: Public Participant Listing
sr_RS@latin: Javni listing učesnika

en: Public Title
sr_RS@latin: Naslov

en: Public View
sr_RS@latin: Javni pregled

en: Public field should at least have one public option.
sr_RS@latin: Javno polje mora imati barem jednu javnu opciju

en: Public url
sr_RS@latin: Javni url

en: Public?
sr_RS@latin: Javno?

en: Publication
sr_RS@latin: Publikacija

en: Punctuation and spaces are ignored.
sr_RS@latin: Znakovi interpunkcije i razmaci se ignorišu.

en: Punctuation is not allowed in a Username with the exception of periods, hyphens and underscores.
sr_RS@latin: Interpunkcija u korisničkom imenu nije dozvoljena osim tačaka i crtica.

en: Put in the API method name. You need to enter pieces of full API function name as described in the documentation.
sr_RS@latin: Unesite ime API metoda. Moraćete da unesete sve delove API funkcije kako je opisano u dokumentaciji.

en: QR code
sr_RS@latin: QR kod

en: Qty
sr_RS@latin: Količina

en: Quarter prior to previous quarter
sr_RS@latin: Kvartal pre prošlog kvartala

en: Quarterly
sr_RS@latin: Kvartalno

en: Quarters
sr_RS@latin: Kvartal

en: Quechua
sr_RS@latin: Kečua jezik

en: Questions
sr_RS@latin: Pitanja

en: Questions? Send email to
sr_RS@latin: Pitanja? Pošaljite email

en: Queue ID
sr_RS@latin: ID redosleda

en: Queue Name
sr_RS@latin: Ime redosleda

en: Queue Runner
sr_RS@latin: Pokretač redosleda

en: Queue item data
sr_RS@latin: Podaci stavke reda

en: Queued mailing
sr_RS@latin: Mailing na čekanju

en: REMAINING CREDIT
sr_RS@latin: PREOSTALO POTRAŽIVANJE

en: Radio buttons
sr_RS@latin: Dugmad

en: Raised %1
sr_RS@latin: Prikupljeno %1

en: Raised %1 of %2
sr_RS@latin: Prikupljeno %1 od %2

en: Range
sr_RS@latin: Raspon

en: Range One Amount
sr_RS@latin: Raspon jedan iznos

en: Range One Stat
sr_RS@latin: Raspon jedan statistike

en: Range Two Amount
sr_RS@latin: Raspon dva iznos

en: Range Two Stat
sr_RS@latin: Raspon dva statistike

en: Rationale
sr_RS@latin: Obrazloženje

en: Re-check requirements
sr_RS@latin: Ponovo proveri zahteve

en: Re-open
sr_RS@latin: Ponovo otvori

en: Re-open Batch
sr_RS@latin: Ponovo otvori grupu

en: Re-order menu items (including moving them from one branch of the menu 'tree' to another. Simply use your mouse to 'drag and drop' the menu item to the new location.
sr_RS@latin: Promenite raspored stavki menija (što obuhvata i premeštanje stavki sa jedne grane 'stabla' menija na drugu. Jednostavno, pomoću miša prevucite i otpustite stavku menija na novu lokaciju.

en: Re-subscribe Confirmation
sr_RS@latin: Potvrda ponovnog prijavljivanja

en: Read more about this warning
sr_RS@latin: Pročitajte više o ovom upozorenju

en: Ready to add another.
sr_RS@latin: Spremno za dodavanje sledećeg

en: Reason
sr_RS@latin: Razlog

en: Reason the e-mail bounced
sr_RS@latin: Razlog odbijanja emaila

en: Reassign %1
sr_RS@latin: Ponovo rasporedi %1

en: Reassign Case
sr_RS@latin: Ponovo rasporedi predmet

en: Reassigned Case
sr_RS@latin: Ponovo raspoređeni predmet

en: Rebuild Smart Group Cache
sr_RS@latin: Ponovo napravi keš smart grupe

en: Rebuilds the smart group cache.
sr_RS@latin: Ponovo pravi keš smart grupe.

en: Receipt
sr_RS@latin: Priznanica

en: Receipt Date
sr_RS@latin: Datum priznanice

en: Receipt From
sr_RS@latin: Priznanica od

en: Receipt From Email
sr_RS@latin: Priznanica od email

en: Receipt From Name
sr_RS@latin: Priznanica od ime

en: Receipt From email
sr_RS@latin: Priznanica iz emaila

en: Receipt Message
sr_RS@latin: Poruka za priznanicu

en: Receipt Sent
sr_RS@latin: Priznanica poslata

en: Receipt Text
sr_RS@latin: Priznanica tekst

en: Receipt bcc
sr_RS@latin: Priznanica bcc

en: Receipt cc
sr_RS@latin: Priznanica cc

en: Receipt date
sr_RS@latin: Datum priznanice

en: Receipt date has been updated for %1 contributions.
sr_RS@latin: Datum na prizananicama za %1 donacija je ažuriran.

en: Receipt sent?
sr_RS@latin: Priznanica poslata?

en: Receipts - print or email
sr_RS@latin: Priznanica - štampa ili email

en: Receipts have been emailed to %1 contributions.
sr_RS@latin: Priznanice su poslate emailom ka %1 donatora.

en: Receive Date
sr_RS@latin: Datum prijema

en: Received
sr_RS@latin: Primljeno

en: Received Into
sr_RS@latin: Primljeno u

en: Received date
sr_RS@latin: Primljeno datuma

en: Recent Contributions
sr_RS@latin: Poslednje donacije

en: Recent Grants
sr_RS@latin: Poslednji grantovi

en: Recent Items
sr_RS@latin: Nedavne stavke

en: Recent Items Providers
sr_RS@latin: Provajderi Nedavnih stavki

en: Recent Memberships
sr_RS@latin: Najnovija članstva

en: Recent Pledges
sr_RS@latin: Poslednje obaveze

en: Recent Registrations
sr_RS@latin: Nedavne registracije

en: Recently Viewed:
sr_RS@latin: Nedavno pregledano:

en: Recipient
sr_RS@latin: Primalac

en: Recipient Email
sr_RS@latin: Email primalaca

en: Recipient Listing
sr_RS@latin: Lista primaoca

en: Recipient Manual
sr_RS@latin: Ručno uneti primalac

en: Recipient Roles
sr_RS@latin: Uloge primaoca

en: Recipient is on vacation
sr_RS@latin: Primalac je na odmoru

en: Recipient(s)
sr_RS@latin: Primaoc(i)

en: Recipients
sr_RS@latin: Primaoci

en: Recipients language
sr_RS@latin: Jezik primalaca

en: Recipients of <a href="%1">%2</a>
sr_RS@latin: Primaoci <a href="%1">%2</a>

en: Recipients' replies are sent to a CiviMail specific address instead of the sender's address so they can be stored within CiviCRM.
sr_RS@latin: Odgovori primalaca se šalju na specifičnu CiviMail adresu umesto na adresu sa koje je mailing stigao kako bi mogli da se sačuvaju u CiviCRMu.

en: Recognised webserver
sr_RS@latin: Prepoznat vebserver

en: Reconnect
sr_RS@latin: Poveži se

en: Reconnected
sr_RS@latin: Poveži se ponovo

en: Reconnecting will change the connection details (such as callback URLs and permissions). This can be useful in a few cases, such as:
sr_RS@latin: Ponovno povezivanje će promeniti detalje povezivanja (kao što su URLovi za ponovni kontakt i dozvole). Ovo može biti korisno u nekim slučajevima, kao što su:

en: Reconnecting...
sr_RS@latin: Ponovno povezivanje...

en: Recontact Interval
sr_RS@latin: Interval ponovnog kontakta

en: Recontact intervals for each status.
sr_RS@latin: Intervali za ponovni kontakt za svaki status.

en: Record
sr_RS@latin: Snimi

en: Record %1 Responses
sr_RS@latin: Snimi %1 odgovore

en: Record Activity
sr_RS@latin: Zabeleži aktivnost

en: Record Activity for Reminder?
sr_RS@latin: Zabeleži aktivnost za podsetnik?

en: Record Activity for this reminder?
sr_RS@latin: Zabeleži aktivnost za ovaj podsetnik?

en: Record Activity:
sr_RS@latin: Zabeleži aktivnost:

en: Record Contribution (Check, Cash, EFT ...)
sr_RS@latin: Upiši donaciju (Ček, keš, EFT ...)

en: Record Deleted
sr_RS@latin: Zapis obrisan

en: Record Membership Payment is required when you use a price set.
sr_RS@latin: Snimi uplatu članstva je obavezna opcija kada koristite set cena.

en: Record Membership Payment?
sr_RS@latin: Snimi uplatu članstva?

en: Record Payment
sr_RS@latin: Snimi uplatu

en: Record Payment from a Different Contact?
sr_RS@latin: Snimi uplatu sa drugog kontakta?

en: Record Payment?
sr_RS@latin: Snimi uplatu?

en: Record Refund
sr_RS@latin: Snimi refundiranje

en: Record Renewal Payment?
sr_RS@latin: Snimi uplatu obnove?

en: Record Respondents Interview
sr_RS@latin: Zabeleži intervju sa ispitanikom

en: Record Responses for All
sr_RS@latin: Snimi odgovore za sve

en: Record Updated
sr_RS@latin: Zapis ažuriran

en: Record activity for automated email
sr_RS@latin: Snimi aktivnost za automatizovani email

en: Record activity for automated email or SMS
sr_RS@latin: Snimi aktivnost za automatizovani email ili SMS

en: Record and update backend event registrations
sr_RS@latin: Zabeleži i ažuiriraj backend registracije za događaj

en: Record and update contributions
sr_RS@latin: Snimi i ažuriraj donacije

en: Record backend contributions (with edit contributions) and view all contributions (for visible contacts)
sr_RS@latin: Beleženje backend donacije (sa uređivanjem donacije) i prikaz svih donacija (za vidljive kontakte)

en: Record details about this activity here.
sr_RS@latin: Zabeležite detalje ove aktivnosti ovde.

en: Record doesnot exist
sr_RS@latin: Zapis ne postoji

en: Record doesnot exists
sr_RS@latin: Zapis ne postoji

en: Record duplicates multiple contacts
sr_RS@latin: Zapis pravi duplikat više kontakata

en: Record generated letters
sr_RS@latin: Zabeleži generisana slova

en: Record imported successfully but unable to parse the street address:
sr_RS@latin: Zapis je uspešno importovan ali je nemoguće analizirati adresu:

en: Record one or more web addresses (URLs) associated with this contact. Examples include personal web addresses like a Facebook or Twitter page, as well as links to a company or organization web site or page.
sr_RS@latin: Zabeležite jednu ili više veb adresa (URL) povezanih sa ovim kontaktom. Primeri uključuju lične veb adrese kao što su Facebook ili Twitter, kao i linkove ka sajtovima ili stranicama kompanije ili organizacije.

en: Record survey and petition responses from their reserved contacts
sr_RS@latin: Zabeleži anketu i traži odgovore od njihovih rezervisanih kontakata

en: Record that contacts voted
sr_RS@latin: Zapis da su kontakti glasali

en: Record:
sr_RS@latin: Zapis:

en: Records
sr_RS@latin: Zapisi

en: Records %%StatusMessage%%
sr_RS@latin: Beleži %%StatusMessage%%

en: Records Imported
sr_RS@latin: Zapisi importovani

en: Records imported successfully but unable to parse some of the street addresses
sr_RS@latin: Zapisi su uspešno importovani ali je nemoguće analizirati neke adrese

en: Recurring Contribution
sr_RS@latin: Periodična donacija

en: Recurring Contribution %1 %2 '%3'
sr_RS@latin: Periodična donacija %1 %2 '%3'

en: Recurring Contribution Amount
sr_RS@latin: Iznos periodične donacije

en: Recurring Contribution Billing Details Updated
sr_RS@latin: Detalji za naplatu periodične donacije ažurirani

en: Recurring Contribution Billing Updates
sr_RS@latin: Ažuriranja naplate periodične donacije

en: Recurring Contribution Cancel Date
sr_RS@latin: Datum otkazivanja periodične donacije

en: Recurring Contribution Cancellation Notification
sr_RS@latin: Notifikacija otkazivanja periodične donacije

en: Recurring Contribution End Date
sr_RS@latin: Datum završetka periodične donacije

en: Recurring Contribution ID
sr_RS@latin: ID Periodične donacije

en: Recurring Contribution Id
sr_RS@latin: ID Periodične donacije

en: Recurring Contribution Modified Date
sr_RS@latin: Datum izmene periodične donacije

en: Recurring Contribution Notification
sr_RS@latin: Notifikacija periodične donacije

en: Recurring Contribution Payment Processor %1 %2
sr_RS@latin: Procesor uplate periodične donacije %1 %2

en: Recurring Contribution Start Date
sr_RS@latin: Datum početka periodične donacije

en: Recurring Contribution Start Date Default
sr_RS@latin: Podrazumevani datum početka periodične donacije

en: Recurring Contribution Status %1 '%2'
sr_RS@latin: Status periodične donacije %1 '%2'

en: Recurring Contribution Update Notification
sr_RS@latin: Notifikacija ažuriranja periodične donacije

en: Recurring Contribution Updated
sr_RS@latin: Periodična donacija ažurirana

en: Recurring Contribution Updated - decreased installment amount
sr_RS@latin: Periodična donacija ažurirana - smanjen iznos rate

en: Recurring Contribution Updated - increased installment amount
sr_RS@latin: Periodična donacija ažurirana - povećan iznos rate

en: Recurring Contribution(s)
sr_RS@latin: Periodična donacija (donacije)

en: Recurring Contributions
sr_RS@latin: Periodične donacije

en: Recurring Contributions Report
sr_RS@latin: Izveštaj o periodičnim donacijama

en: Recurring Contributions Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled periodičnih donacija

en: Recurring Frequency
sr_RS@latin: Učestalost periodične donacije

en: Recurring Frequency Units
sr_RS@latin: Jedinice učestalosti ponavljanja

en: Recurring Installments?
sr_RS@latin: Periodične rate?

en: Recurring Payments URL
sr_RS@latin: URL periodičnih uplata

en: Recurring contribution
sr_RS@latin: Periodična donacija

en: Recurring contribution amount has been updated from %1 to %2 for this subscription.
sr_RS@latin: Iznos periodične donacije je ažuriran sa %1 na %2 za ovu pretplatu.

en: Recurring contribution appears to have been re-assigned from id %1 to %2, continuing with %2.
sr_RS@latin: Periodična donacija je promenjena sa ID %1 na %2, nastaviće se na %2.

en: Recurring contribution could not be cancelled in the database.
sr_RS@latin: Periodična donacija nije mogla biti otkazana u bazi podataka.

en: Recurring contribution has been updated to: %1, every %2 %3(s) for %4 installments.
sr_RS@latin: Periodična donacija je ažurirana na: %1, svaka/e %2 %3(e) u %4 rate.

en: Recurring contribution installments have been updated from %1 to %2 for this subscription.
sr_RS@latin: Rate periodične donacije su ažurirane sa %1 na %2 za ovu pretplatu.

en: Recurring contribution is for %1, every %2 %3(s)
sr_RS@latin: Periodična donacija je za %1, svakog/e %2 %3(s)

en: Recurring contribution was cancelled successfully by the processor, but could not be marked as cancelled in the database.
sr_RS@latin: Periodična donacija je uspešno otkazana od strane procesora uplate, ali nije mogla biti označena kao otkazana u bazi podataka.

en: Recurring contribution, but no database id
sr_RS@latin: Periodična donacija, ali bez ID broja u bazi podataka

en: Recurring contributions with at least one payment
sr_RS@latin: Periodične donacije sa barem jednom uplatom

en: Recurring online contributions (if enabled for this page)
sr_RS@latin: Periodične online donacije (ako su omogućene za ovu stranicu)

en: Recurring payment will be processed this day of the month following submission of this contribution page.
sr_RS@latin: Periodična uplata će biti obrađena ovog dana u mesecu nakon slanja ove stranice za donaciju.

en: Redact (hide) Client and Service Provider Data
sr_RS@latin: Redakcija (sakrivanje) podataka o klijentu i dobavljaču usluge

en: Redact Activity Email
sr_RS@latin: Email za redakciju (editovanje) aktivnosti

en: Redact emails
sr_RS@latin: Ažuriraj emailove

en: Redaction Rule
sr_RS@latin: Pravilo redakcije

en: Redirect
sr_RS@latin: Preusmeri

en: Redirect URL
sr_RS@latin: URL preusmerenja

en: Redirect to Database
sr_RS@latin: Preusmeri ka bazi podataka

en: Refer to the %1 to learn about this process.
sr_RS@latin: Pogledajte %1 da naučite više o ovom procesu.

en: Refer to the following documentation:
sr_RS@latin: Pogledajte sledeću dokumentaciju:

en: Refer to the online documentation for more details on creating %1 and %2.
sr_RS@latin: Pogledajte onlajn dokumentaciju za više informacija o kreiranju %1 i %2.

en: Refer to the online documentation for more information:
sr_RS@latin: Pogledajte onlajn dokumentaciju za više informacija:

en: Refer to the online user guide for more information.
sr_RS@latin: Pogledajte onlajn dokumentaciju za više informacija.

en: Reference
sr_RS@latin: Referenca

en: Reference Date
sr_RS@latin: Referentni datum

en: Reference a CiviCRM contact.
sr_RS@latin: Referenca CiviCRM kontakta

en: Reference:
sr_RS@latin: Referenca:

en: Referral Program
sr_RS@latin: Program upućivanja

en: Refine search...
sr_RS@latin: Detaljnija pretraga...

en: Reflect client's story back to them.
sr_RS@latin: Prepričajte klijentima njihovu priču.

en: Refresh Duplicates
sr_RS@latin: Osveži duplikate

en: Refresh Error
sr_RS@latin: Greška pri osveživanju

en: Refresh List of Duplicates
sr_RS@latin: Osveži listu duplikata

en: Refresh recipient count
sr_RS@latin: Ažuriraj broj primalaca

en: Refresh results
sr_RS@latin: Osveži rezultate

en: Refreshing...
sr_RS@latin: Osveživanje...

en: Refund
sr_RS@latin: Refundiranje

en: Refund Amount
sr_RS@latin: Refundirani iznos

en: Refund Date
sr_RS@latin: Datum refundiranja

en: Refund Details
sr_RS@latin: Detalji refundiranja

en: Refund Transaction ID
sr_RS@latin: ID refundacije transakcije

en: Refund recorded for event or membership fee.
sr_RS@latin: Refundiranje zabeleženo za kotizaciju ili članarinu.

en: Refunded
sr_RS@latin: Refundirano

en: Register
sr_RS@latin: Registruj se

en: Register Date
sr_RS@latin: Datum registrovanja

en: Register New %1
sr_RS@latin: Registruj nov %1

en: Register Now
sr_RS@latin: Registruj se

en: Register Participant
sr_RS@latin: Registruj učesnika

en: Register Participant %1 of %2
sr_RS@latin: Registruj učesnika %1 od %2

en: Register date
sr_RS@latin: Datum registracije

en: Register for Event
sr_RS@latin: Registruj se za događaj

en: Register for events online
sr_RS@latin: Registruj se za događaje onlajn

en: Register multiple participants?
sr_RS@latin: Registruj više učesnika?

en: Register participants for event
sr_RS@latin: Registruj učesnike za događaj

en: Register your site
sr_RS@latin: Registrujte vaš sajt

en: Register your site at CiviCRM.org. Opens in a new window.
sr_RS@latin: Registrujte vaš sajt na CiviCRM.org. Otvara se u novom prozoru.

en: Register your site, join the community, and help CiviCRM remain a leading CRM for organizations worldwide.
sr_RS@latin: Registrujte vaš sajt, uključite se u zajednicu i pomozite CiviCRM-u da ostane lider na polju CRM softvera za organizacije širom sveta.

en: Registered
sr_RS@latin: Registrovan

en: Registered By
sr_RS@latin: Registrovao/la

en: Registered Email
sr_RS@latin: Registrovan email

en: Registered Participant
sr_RS@latin: Registrovani učesnik

en: Registered Templates
sr_RS@latin: Registrovanih šablona

en: Registered by ID
sr_RS@latin: Registracija po ID-u

en: Registered by Participant ID
sr_RS@latin: Registracija po IDu učesnika

en: Registration
sr_RS@latin: Registracija

en: Registration (Live)
sr_RS@latin: Registracija (live)

en: Registration (Test-drive)
sr_RS@latin: Registracija (Test)

en: Registration Confirmation
sr_RS@latin: Potvrda registracije

en: Registration Confirmation and Receipt
sr_RS@latin: Potvrda registracije i priznanica

en: Registration Date
sr_RS@latin: Datum registracije

en: Registration Date and Time
sr_RS@latin: Datum i vreme registracije

en: Registration End Date
sr_RS@latin: Datum završetka registracije

en: Registration Error
sr_RS@latin: Greška pri registraciji

en: Registration Link
sr_RS@latin: Link za registraciju

en: Registration Link Text
sr_RS@latin: Tekst za link za registraciju

en: Registration Request Confirmation
sr_RS@latin: Potvrda zahteva zahteva za registraciju

en: Registration Saved
sr_RS@latin: Registracija sačuvana

en: Registration Screen
sr_RS@latin: Ekran za registraciju

en: Registration Start Date
sr_RS@latin: Datum početka registracije

en: Registration Transferred
sr_RS@latin: Registracija transferovana

en: Registration end date should be after Registration start date
sr_RS@latin: Datum završetka registracije ide posle datuma početka registracije

en: Registration for this event begins on %1
sr_RS@latin: Registracija za ovaj događaj počinje %1

en: Registration for this event ended on %1
sr_RS@latin: Registracija za ovaj događaj je završena %1

en: Registration for this event requires approval. Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
sr_RS@latin: Registracija za ovaj događaj zahteva odobrenje. Kada vaša registracija bude pregledana, primićete email sa linkom za  veb stranicu na kojoj možete završti registracioni proces.

en: Registration for this event requires approval. Once your registration(s) have been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
sr_RS@latin: Registracija za ovaj događaj zahteva odobrenje. Kada vaša registracija(ili registracije) bude pregledana, primićete email sa linkom za  veb stranicu na kojoj možete završti registracioni proces.

en: Registration information for participant %1 has been saved.
sr_RS@latin: Registraciona informacija za učesnika %1 je sačuvana.

en: Registration information for participant 1 has been saved.
sr_RS@latin: Registraciona informacija za učesnika 1 je sačuvana.

en: Registration is closed for this event
sr_RS@latin: Registracija za ovaj događaj je zatvorena

en: Regular Expression?
sr_RS@latin: Regularni izraz?

en: Regular Fees
sr_RS@latin: Redovne cene

en: Regular Groups
sr_RS@latin: Redovne grupe

en: Regular amount
sr_RS@latin: Redovni iznos

en: Reject
sr_RS@latin: Odbij

en: Reject Personal Campaign Page
sr_RS@latin: Odbij stranicu lične kampanje

en: Rejected
sr_RS@latin: Odbijeno

en: Rejoin Group
sr_RS@latin: Ponovo se pridruži grupi

en: Rel ID
sr_RS@latin: ID veze

en: Related
sr_RS@latin: Povezano

en: Related Cases
sr_RS@latin: Povezani predmeti

en: Related Contacts
sr_RS@latin: Povezani kontakti

en: Related Contacts/Memberships
sr_RS@latin: Povezani kontakti/članstva

en: Related Contributions
sr_RS@latin: Povezane donacije

en: Related Contributions and Recurring Contributions
sr_RS@latin: Povezane donacije i periodične donacije

en: Related Members Only
sr_RS@latin: Samo povezani članovi

en: Related Soft Contributions
sr_RS@latin: Povezane zasluge

en: Related contact required fields are missing.
sr_RS@latin: Obavezna polja za kontakt nedostaju.

en: Related membership for %1 has been created.
sr_RS@latin: Povezano članstvo za %1 je kreirano.

en: Related membership for %1 has been deleted.
sr_RS@latin: Povezano članstvo za %1 je obrisano.

en: Relates a CiviCRM Contact to the Druapl User Record
sr_RS@latin: Povezuje CiviCRM kontakt sa zapisom Drupal korisnika

en: Relationship
sr_RS@latin: Veza

en: Relationship - Active and Current
sr_RS@latin: Veza - aktivna i sadašnja

en: Relationship - Inactive or not Current
sr_RS@latin: Veza - neaktivna ili istekla

en: Relationship A to B
sr_RS@latin: Odnos A do B

en: Relationship A-B
sr_RS@latin: Odnos/veza A-B

en: Relationship A-B
sr_RS@latin: Odnos A-B

en: Relationship B to A
sr_RS@latin: Odnos B do A

en: Relationship B-A
sr_RS@latin: Odnos/veza B-A

en: Relationship B-A
sr_RS@latin: Odnos B-A

en: Relationship Dates Validity
sr_RS@latin: Važenje datuma odnosa

en: Relationship Description
sr_RS@latin: Opis veze

en: Relationship Direction
sr_RS@latin: Smer veze

en: Relationship End
sr_RS@latin: Kraj veze

en: Relationship End Date
sr_RS@latin: Datum kraja veze

en: Relationship Ended on or After
sr_RS@latin: Veza završena datuma (ili pre)

en: Relationship Ended on or Before
sr_RS@latin: Veza završena datuma ili pre datuma

en: Relationship ID
sr_RS@latin: ID odnosa-veze

en: Relationship Is Active
sr_RS@latin: Veza je aktivna

en: Relationship Recorded Start Date On or After
sr_RS@latin: Početak zabeležene veze na dan ili posle

en: Relationship Recorded Start Date On or Before
sr_RS@latin: Početak zabeležene veze na dan ili pre

en: Relationship Report
sr_RS@latin: Izveštaj o vezi

en: Relationship Start
sr_RS@latin: Početak veze

en: Relationship Start Date
sr_RS@latin: Datum početka veze

en: Relationship Status
sr_RS@latin: Status veze

en: Relationship Type
sr_RS@latin: Tip veze

en: Relationship Type A-to-B
sr_RS@latin: Tip veze A-do-B

en: Relationship Type ID
sr_RS@latin: ID tipa veze

en: Relationship Type Label A to B
sr_RS@latin: Oznaka za tip odnosa A do B

en: Relationship Type Label B to A
sr_RS@latin: Oznaka za tip odnosa A do B

en: Relationship Type Name A to B
sr_RS@latin: Ime tipa veze A do B

en: Relationship Type Name B to A
sr_RS@latin: Ime za tip odnosa B do A

en: Relationship Type is Active
sr_RS@latin: Tip veze je aktivan

en: Relationship Type is Reserved
sr_RS@latin: Tip veze je rezervisan

en: Relationship With
sr_RS@latin: Veza sa

en: Relationship created. | %count relationships created.
sr_RS@latin[0]: Veza kreirana.
sr_RS@latin[1]: %count veze kreirane.
sr_RS@latin[2]: %count veza kreirano.

en: Relationship record has been updated.
sr_RS@latin: Zapis veze je ažuriran.

en: Relationship type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
sr_RS@latin: Tip veze %1, nađen u konfiguracionom fajlu predmeta nije prisutan u bazi podataka %2

en: Relationship type ID
sr_RS@latin: ID tipa veze

en: Relationship types describe relationships between people, households and organizations. Relationship types labels describe the relationship from the perspective of each of the two entities (e.g. Parent &gt;-&lt; Child, Employer &gt;-&lt; Employee). For some types of relationships, the labels may be the same in both directions (e.g. Spouse &gt;-&lt; Spouse).
sr_RS@latin: Tipovi veza opisuju veze među ljudima, domaćinstvima i organizacijama. Oznake tipova veza opisuju veze iz perspektive svakog člana (npr. roditelj &gt;-&lt; dete, poslodavac &gt;-&lt; zaposleni). Za neke tipove veza, oznake mogu biti iste u oba smera (npr. suprug/a &gt;-&lt; suprug/a).

en: Relationship was active after
sr_RS@latin: Veza je bila aktivna nakon

en: Relationship was active before
sr_RS@latin: Veza je bila aktivna pre

en: Relationship was active between
sr_RS@latin: Veza je bila aktivna tokom

en: Relationships
sr_RS@latin: Odnosi-veze

en: Relative Date Filters
sr_RS@latin: Filteri relativnog datuma

en: Relative Date Range
sr_RS@latin: Relativni raspon datuma

en: Relative URL for a default Drupal site:
sr_RS@latin: Relativni URL za podrazumevani Drupal sajt:

en: Relative month values are calculated based on the length of month(s) that they pass through.
                  The result will land on the same day of the month except for days 29-31 when the target month contains fewer days than the previous month.
                  For example, if a job is scheduled to run on August 31st, the following invocation will occur on October 1st, and then the 1st of every month thereafter.
                  To avoid this issue, please schedule Monthly and Quarterly jobs to run within the first 28 days of the month.
sr_RS@latin: Relativne vrednosti meseca izračunavaju se na osnovu dužine meseci kroz koje prolaze.
                  Rezultat će biti isti dan meseca osim za dane od 29. do 31. kada ciljni mese sadrži manje dana od prethodnog meseca.
                  Na primer, ako je pokretanje posla zakazano za 31. avgust, sledeće pozivanje desiće se 1. oktobra, a zatim 1. u svakom mesecu posle toga.
                  Da bi se izbegao ovaj problem, zakažite da pokretanje mesečnih i kvartalnih poslova bude unutar prvih 28 dana meseca.

en: Release
sr_RS@latin: Raspusti

en: Release Frequency
sr_RS@latin: Učestalost raspuštanja

en: Release Frequency interval should be a positive number.
sr_RS@latin: Interval učestalosti oslobađanja mora biti pozitivan broj.

en: Release Respondents
sr_RS@latin: Raspusti ispitanike

en: Release Respondents >>
sr_RS@latin: Raspusti ispitanike >>

en: Release Time
sr_RS@latin: Vreme raspuštanja

en: Release Voters
sr_RS@latin: Raspusti glasače

en: Release reserved campaign contacts for surveys and petitions
sr_RS@latin: Raspusti rezervisane kontakte iz kampanje za ankete i peticije

en: Released
sr_RS@latin: Raspušten/a

en: Released on
sr_RS@latin: Datum objavljivanja

en: Released.
sr_RS@latin: Raspušten/a.

en: Releases reserved survey respondents when they have been reserved for longer than the Release Frequency days specified for that survey.
sr_RS@latin: Oslobađa rezervisane učesnike ankete kada su rezervisani duže od broja dana za Učestalost oslobađanja, navedenog za tu anketu.

en: Reload Page
sr_RS@latin: Ponovo učitaj stranicu

en: Remind me again in a month
sr_RS@latin: Podseti me ponovo za mesec dana

en: Remind me again in a week
sr_RS@latin: Podseti me ponovo za nedelju dana

en: Reminder Action
sr_RS@latin: Akcija podsetnika

en: Reminder Date
sr_RS@latin: Datum podsetnika

en: Reminder For
sr_RS@latin: Podsetnik za

en: Reminder From Email
sr_RS@latin: Podsetnik OD email

en: Reminder HTML
sr_RS@latin: Podsetnik HTML

en: Reminder Interval.
sr_RS@latin: Interval podsetnika.

en: Reminder Mapping
sr_RS@latin: Mapiranje podsetnika

en: Reminder Sent
sr_RS@latin: Podsetnik poslat

en: Reminder Subject
sr_RS@latin: Predmet podsetnika

en: Reminder Text
sr_RS@latin: Tekst za podsetnik

en: Reminder for Both
sr_RS@latin: Podsetnik za oba

en: Reminder from Name
sr_RS@latin: Podsetnik OD ime

en: Reminders Sent
sr_RS@latin: Podsetnici poslati

en: Reminders for each scheduled payment.
sr_RS@latin: Podsetnici za svaku zakazanu uplatu.

en: Remote Profiles Enabled
sr_RS@latin: Udaljeni profili su uključeni

en: Remove
sr_RS@latin: Ukloni

en: Remove %1
sr_RS@latin: Ukloni %1

en: Remove %1 from %2? (status in this group will be changed to 'Removed').
sr_RS@latin: Ukloni %1 iz %2? (Status u ovoj grupi će biti promenjen u 'Uklonjeno').

en: Remove Case Role
sr_RS@latin: Ukloni ulogu u predmetu

en: Remove Contact from CiviCRM Group
sr_RS@latin: Ukloni kontakt iz CiviCRM grupe

en: Remove Contacts from Group
sr_RS@latin: Ukloni kontakte iz grupe

en: Remove Dedupe Exception
sr_RS@latin: Obriši izuzetak deduplikacije

en: Remove Exception
sr_RS@latin: Ukloni izuzetak

en: Remove Parent?
sr_RS@latin: Ukloniti nadređeni element?

en: Remove Products from this Page
sr_RS@latin: Ukloni proizvode sa ove stranice

en: Remove Tags from Contacts
sr_RS@latin: Ukloni tagove sa kontakata

en: Remove Tags from activities
sr_RS@latin: Ukloni tagove sa aktivnosti

en: Remove Transaction
sr_RS@latin: Ukloni transakciju

en: Remove duplicate emails?
sr_RS@latin: Ukloni duplikate emailova?

en: Remove from Batch
sr_RS@latin: Ukloni iz serije

en: Remove from Group
sr_RS@latin: Ukloni iz grupe

en: Remove from search criteria
sr_RS@latin: Ukloni iz kriterijuma pretrage

en: Remove selected options
sr_RS@latin: Ukloni izabrane opcije

en: Remove the page (this cannot be undone!)
sr_RS@latin: Uklonite ovu stranicu (ova akcija je nepovratna)

en: Remove this row
sr_RS@latin: Ukloni ovaj red

en: Remove unsaved attachment
sr_RS@latin: Ukloni prilog koji nije snimljen

en: Removed
sr_RS@latin: Uklonjeno

en: Removed '%1'
sr_RS@latin: Uklonjeno '%1'

en: Removed (by %1)
sr_RS@latin: Uklonjeno ( %1)

en: Removed Contact From Group | Removed Contacts From Group
sr_RS@latin[0]: Kontakt je uklonjen iz grupe
sr_RS@latin[1]: Kontakti su uklonjeni iz grupe
sr_RS@latin[2]: Kontakti su uklonjeni iz grupe

en: Removed Tag <em>%1</em>
sr_RS@latin: Uklonjen tag <em>%1</em>

en: Removed directory %1
sr_RS@latin: Uklonjen direktorijum %1

en: Removes temporary data and files, and clears old data from cache tables. Recommend running this job every hour to help prevent database and file system bloat.
sr_RS@latin: Uklanja privremene podatke i fajlove i briše stare podatke iz keša tabele. Preporučuje se pokretanje ovog zadatka na svakih sat vremena da bi se sprečilo prebukiranje baze podataka i sistema fajlova.

en: Rename menu items. Move your cursor over the menu item and right-click with your mouse. Then select 'Rename'.
sr_RS@latin: Preimenovati delove menija. Pomerite kursor ka ovom delu menija, kliknite desnim dugmetom miša, zatim izaberite 'Preimenuj'.

en: Renew
sr_RS@latin: Obnovi

en: Renew Membership
sr_RS@latin: Obnovi članstvo

en: Renew Membership Using Credit Card
sr_RS@latin: Obnovi članstvo kreditnom karticom

en: Renew Now
sr_RS@latin: Obnovi odmah

en: Renew the existing membership instead
sr_RS@latin: Obnovi postojeće članstvo

en: Renew-Credit Card
sr_RS@latin: Obnovi - kreditna kartica

en: Renewal Membership Organization and Type
sr_RS@latin: Organizacija i tip članstva za obnovu

en: Renewal Message
sr_RS@latin: Poruka za obnovu

en: Renewal Payment and Receipt
sr_RS@latin: Uplata i priznanica za obnovu

en: Renewal Reminder (non-auto-renew memberships only)
sr_RS@latin: Podsetnik za obnovu članstva (samo za one koji nemaju automatsku obnovu članstva)

en: Renewal Reminders
sr_RS@latin: Podsetnici za obnovu

en: Renewal date must be the same or later than Member since (Join Date).
sr_RS@latin: Datum obnove mora biti isti ili kasnije od Član od (Datum pristupa).

en: Renewal extends membership end date by one membership period
sr_RS@latin: Obnova će pomeriti datum kraja članstva za jedan period članstva

en: Renewing will add the normal membership period to the End Date of the previous period for members whose status is Current or Grace. For Expired memberships, renewing will create a membership period commencing from the 'Date Renewal Entered'. This date can be adjusted including being set to the day after the previous End Date - if continuous membership is required.
sr_RS@latin: Obnavljanje će dodati standardni period članstva u Datum završetka prethodnog perioda za članove čiji je status Trenutni ili Mirovanje. Za istekla članstva, obnavljanje će kreirati period članstva koji počinje od 'datuma unosa obnove'. Ovaj datum može da se prilagodi, što obuhvata i njegovo podešavanje na dan nakon prethodnog datuma završetka, ako je kontinuirano članstvo neophodno.

en: Reopen accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
sr_RS@latin: Ponovo otvori knjigovodstvene grupe koje je kreirao korisnik (sa pristupom CiviContribute-u)

en: Reopen all accounting batches (with Access to CiviContribute)
sr_RS@latin: Ponovo otvori sve knjigovodstvene grupe (sa pristupom CiviContribute-u)

en: Reopened
sr_RS@latin: Ponovo otvoreno

en: Repeat
sr_RS@latin: Ponovi

en: Repeat %1
sr_RS@latin: Ponovi %1

en: Repeat Configuration has been saved
sr_RS@latin: Konfiguracija ponavljanja je sačuvana

en: Repeat Contributions Report
sr_RS@latin: Izveštaj o ponovljenim donacijama

en: Repeat Entity
sr_RS@latin: Ponovi entitet

en: Repeat?
sr_RS@latin: Ponovi?

en: Repeating (%1 of %2)
sr_RS@latin: Ponavljanje (%1 od %2)

en: Repeating Event
sr_RS@latin: Događaj se ponavlja

en: Repeats
sr_RS@latin: Ponavlja se

en: Repeats by day of the month
sr_RS@latin: Ponavlja se dana u mesecu

en: Repeats by day of the week
sr_RS@latin: Ponavlja se dana u nedelji

en: Repeats every
sr_RS@latin: Ponavlja se svakog/svake

en: Repeats on
sr_RS@latin: Ponavlja se

en: Repetition Condition
sr_RS@latin: Uslov repeticije

en: Repetition Frequency Interval
sr_RS@latin: Interval učestalosti ponavljanja

en: Repetition Frequency Unit
sr_RS@latin: Jedinica učestalosti ponavljanja

en: Repetition Number
sr_RS@latin: Broj ponavljanja

en: Replace the token in your message with the text you want for the link - e.g. Click here to unsubscribe.
sr_RS@latin: Zamenite token u vašoj poruci sa tekstom koji želite da vodi ka linku - npr. Kliknite ovde za odjavu

en: Replace website menu
sr_RS@latin: Zameni meni vebsajta

en: Replaced Word
sr_RS@latin: Zamenjena reč

en: Replacement
sr_RS@latin: Zamena

en: Replacement (prefix)
sr_RS@latin: Zamena (prefiks)

en: Replacement Word
sr_RS@latin: Zamenska reč

en: Replied
sr_RS@latin: Odgovora

en: Replied
sr_RS@latin: Odgovoreno

en: Replies
sr_RS@latin: Odgovori

en: Reply
sr_RS@latin: Odgovori

en: Reply (Action)
sr_RS@latin: Odgovor (akcija)

en: Reply Auto-responder
sr_RS@latin: Automatski odgovor na odgovore

en: Reply Email of the mailing
sr_RS@latin: Email za odgovore za mailing

en: Reply ID
sr_RS@latin: ID odgovora

en: Reply Timestamp
sr_RS@latin: Vremenska oznaka za odgovor

en: Reply to Email
sr_RS@latin: Email za odgovore

en: Reply to this email (link)
sr_RS@latin: Odgovori na ovaj email (link)

en: Reply-To
sr_RS@latin: Odgovor na

en: Reply-To (A)
sr_RS@latin: Odgovori (A)

en: Reply-To (B)
sr_RS@latin: Odgovori (B)

en: Reply-To Email of mailing
sr_RS@latin: Email za odgovore za mailing

en: Reply-to email
sr_RS@latin: Odgovori na email

en: Replyto Email
sr_RS@latin: Email za odgovore

en: Report
sr_RS@latin: Izveštaj

en: Report Class must be present before adding the report here, e.g. 'CRM_Report_Form_Contribute_Summary'
sr_RS@latin: Klasa izveštaja mora da bude prisutna pre nego što dodate izveštaj ovde, npr. 'CRM_Report_Form_Contribute_Summary'

en: Report Description
sr_RS@latin: Opis izveštaja

en: Report Filters
sr_RS@latin: Filteri izveštaja

en: Report Footer
sr_RS@latin: Footer izveštaja

en: Report Header
sr_RS@latin: Zaglavlje izveštaja

en: Report Instance Arguments
sr_RS@latin: Argumenti instance izveštaja

en: Report Instance Assigned to Roles
sr_RS@latin: Instanca izveštaja dodeljena ulogama

en: Report Instance Footer
sr_RS@latin: Podnožje instance izveštaja

en: Report Instance Header
sr_RS@latin: Zaglavlje instance izveštaja

en: Report Instance ID
sr_RS@latin: ID instance izveštaja

en: Report Instance Permissions
sr_RS@latin: Dozvole instance izveštaja

en: Report Instance Title
sr_RS@latin: Naslov instance izveštaja

en: Report Instance description
sr_RS@latin: Opis instance izveštaja

en: Report Instance email Subject
sr_RS@latin: Predmet emaila sa izveštajem

en: Report Instance is Active
sr_RS@latin: Instanca izveštaja je aktivna

en: Report Parameters
sr_RS@latin: Parametri izveštaja

en: Report Received
sr_RS@latin: Izveštaj primljen

en: Report Template
sr_RS@latin: Šablon izveštaja

en: Report Templates
sr_RS@latin: Šabloni izveštaja

en: Report Title
sr_RS@latin: Naslov izveštaja

en: Report URL
sr_RS@latin: URL izveštaja

en: Report Url must be like "contribute/summary"
sr_RS@latin: Url izveštaja mora biti u obliku "donacije/kratak pregled"

en: Report description appear in the display screen.
sr_RS@latin: Opis izveštaja se prikazuje na ekranu.

en: Report instance Name
sr_RS@latin: Ime instance izveštaja

en: Report mail could not be sent.
sr_RS@latin: Mail sa izveštajem nije moguće poslati.

en: Report mail has been sent.
sr_RS@latin: Mail sa izveštajem je poslat.

en: Report template ID
sr_RS@latin: ID šablona izveštaja

en: Report title appear in the display screen.
sr_RS@latin: Naslov izveštaja se prikazuje na ekranu.

en: Report(s) created from the template: %1
sr_RS@latin: Izveštaj(a) kreirano iz šablona: %1

en: Reported By
sr_RS@latin: Izvestio/la

en: Reporter/Role
sr_RS@latin: Reporter/Uloga

en: Reports for '%1'
sr_RS@latin: Izveštaji za '%1'

en: Req?
sr_RS@latin: Obavezno?

en: Requested
sr_RS@latin: Traženo

en: Require Approval
sr_RS@latin: Zahteva odobrenje

en: Require Membership Signup
sr_RS@latin: Zahteva prijavu za članstvo

en: Require participant approval?
sr_RS@latin: Traži potvrdu učesnika?

en: Required
sr_RS@latin: Obavezno

en: Required Elements
sr_RS@latin: Obavezni elementi

en: Required Participant Data
sr_RS@latin: Neophodni podaci o učesniku

en: Required Permission
sr_RS@latin: Potrebna dozvola

en: Required information missing.
sr_RS@latin: Nedostaju neophodni podaci.

en: Required product/premium name
sr_RS@latin: Neophodno ime proizvoda/nagrade

en: Required tokens
sr_RS@latin: Obavezni tokeni

en: Required tokens are missing.
sr_RS@latin: Obavezni tokeni nedostaju.

en: Required?
sr_RS@latin: Obavezno?

en: Requirements
sr_RS@latin: Zahtevi

en: Requires
sr_RS@latin: Obavezno

en: Requires Approval
sr_RS@latin: Potrebno odobrenje

en: Reservation Added
sr_RS@latin: Rezervacija dodata

en: Reservation did not add for %count contact. | Reservation did not add for %count contacts.
sr_RS@latin[0]: Rezervacija nije dodata za %count kontakt.
sr_RS@latin[1]: Rezervacija nije dodata za %count kontakata.
sr_RS@latin[2]: Rezervacija nije dodata za %count kontakata.

en: Reserve
sr_RS@latin: Rezerviši

en: Reserve Each Time
sr_RS@latin: Rezerviši svaki put

en: Reserve More Respondents >>
sr_RS@latin: Rezerviši još ispitanika >>

en: Reserve Respondents
sr_RS@latin: Rezerviši ispitanike

en: Reserve and Interview
sr_RS@latin: Rezerviši i intervjuiši

en: Reserve campaign contacts for surveys and petitions
sr_RS@latin: Rezerviši kontakte iz kampanje za ankete i peticije

en: Reserved
sr_RS@latin: Rezervisano

en: Reserved Financial Account?
sr_RS@latin: Rezervisani finansijski račun?

en: Reserved Group?
sr_RS@latin: Rezervisana grupa?

en: Reserved Profiles
sr_RS@latin: Rezervisani profili

en: Reserved Report?
sr_RS@latin: Rezervisan izveštaj?

en: Reserved respondents are released if they haven't been surveyed within this number of days. The Respondent Processor script must be run periodically to release respondents.
sr_RS@latin: Rezervisani ispitanici se raspuštaju ukoliko ne budu anketirani za ovoliko dana. Skripta za obradu ispitanika se mora periodično pokretati da raspusti ispitanike.

en: Reserved tags can not be deleted. Users with 'administer reserved tags' permission can set or unset the reserved flag. You must uncheck 'Reserved' (and delete any child tags) before you can delete a tag.
sr_RS@latin: Rezervisani tagovi se ne mogu obrisati. Korisnici sa dozvolom 'Administracija rezervisanih tagova' mogu da podese ili promene rezervisano markiranje. Morate odštiklirati 'Rezervisano' (i obrisati bilo koje podređene tagove) pre brisanja taga.

en: Reserved.
sr_RS@latin: Rezervisano

en: Reserved:
sr_RS@latin: Rezervisano:

en: Reserved?
sr_RS@latin: Rezervisano?

en: Reset Case Timeline?
sr_RS@latin: Resetuj vremensku liniju predmeta?

en: Reset Date
sr_RS@latin: Datum reseta

en: Reset Form
sr_RS@latin: Resetuj formular

en: Reset Paths
sr_RS@latin: Resetuj putanje

en: Reset Start Date
sr_RS@latin: Resetuj datum početka

en: Reset all selections
sr_RS@latin: Reset svih selekcija

en: Reset to default for selected product
sr_RS@latin: Podesi na podrazumevano za odabrani proizvod

en: Resets all values in your client session. To trigger, add <em>%1</em>
sr_RS@latin: Resetuj sve vrednosti u klijentskoj sesiji. Za aktiviranje, dodajte <em>%1</em>

en: Resolved
sr_RS@latin: Rešeno

en: Resource URL
sr_RS@latin: URL resursa

en: Resource URLs
sr_RS@latin: URL adrese resursa

en: Respondent Interview
sr_RS@latin: Intervju ispitanika

en: Respondent Name
sr_RS@latin: Ime ispitanika

en: Respondent Reservation
sr_RS@latin: Rezervacija ispitanika

en: Respondent Reserved.
sr_RS@latin: Ispitanik je rezervisan.

en: Respondent Status
sr_RS@latin: Status ispitanika

en: Respondent has been released. | %count respondents have been released.
sr_RS@latin[0]: Ispitanik je raspušten.
sr_RS@latin[1]: %count ispitanika je raspušteno.
sr_RS@latin[2]: %count ispitanika je raspušteno.

en: Respondents
sr_RS@latin: Ispitanici

en: Responding
sr_RS@latin: Odgovora

en: Response Codes
sr_RS@latin: Šifre odgovora

en: Response Saved.
sr_RS@latin: Odgovor sačuvan.

en: Responses
sr_RS@latin: Odgovori

en: Restore
sr_RS@latin: Povrati

en: Restore Case
sr_RS@latin: Povrati predmet

en: Restore Cases
sr_RS@latin: Povrati predmet

en: Restore CiviCRM Menu
sr_RS@latin: Povrati CiviCRM meni

en: Restore Contact
sr_RS@latin: Povrati kontakt

en: Restore Contact(s)
sr_RS@latin: Povrati kontakt(e)

en: Restore cases
sr_RS@latin: Povrati predmete

en: Restore contacts from trash
sr_RS@latin: Vrati kontakte iz kante

en: Restore from Trash
sr_RS@latin: Povrati iz kante

en: Restored
sr_RS@latin: Povraćeno

en: Restrict results by ...
sr_RS@latin: Ograniči rezultate po ...

en: Restrict to Groups
sr_RS@latin: Ograniči na grupe

en: Restrict to Website Users
sr_RS@latin: Ograniči na korisnike vebsajta

en: Restrictions:
sr_RS@latin: Ograničenja:

en: Resubscribe
sr_RS@latin: Ponovna prijava

en: Resubscribe (Action)
sr_RS@latin: URL za ponovnu prijavu (Akcija)

en: Resubscribe Message
sr_RS@latin: Poruka za ponovnu prijavu

en: Resubscribe URL (Action)
sr_RS@latin: URL za ponovnu prijavu (Akcija)

en: Resubscribe via email
sr_RS@latin: Ponovna prijava putem emaila

en: Resubscribe via web page
sr_RS@latin: Ponovna prijava putem vebsajta

en: Result
sr_RS@latin: Rezultat

en: Result Options
sr_RS@latin: Rezultati - opcije

en: Result Set
sr_RS@latin: Rezultat podešen

en: Result Set for
sr_RS@latin: Set rezultata za

en: Results
sr_RS@latin: Rezultati

en: Results Column
sr_RS@latin: Kolona sa rezultatima

en: Results Column?
sr_RS@latin: Kolona sa rezultatima?

en: Results Columns?
sr_RS@latin: Kolone sa rezultatima?

en: Results Display
sr_RS@latin: Prikaz rezultata

en: Results are displayed here.
sr_RS@latin: Rezultati su prikazani ovde.

en: Results may contain any of the selected options
sr_RS@latin: Rezltati mogu da sadrže bilo koju od odabranih opcija

en: Results must have all of the selected options
sr_RS@latin: Rezultati moraju imati sve odabrane opcije

en: Resume
sr_RS@latin: Nastavi

en: Resume mailing
sr_RS@latin: Nastavi sa slanjem mailinga

en: Resumed
sr_RS@latin: Nastavljen

en: Retrieves geocodes (lat and long) and / or parses street addresses (populates street number, street name, etc.)
sr_RS@latin: Preuzima geokodove (geografsku širinu i dužinu) i/ili raščlanjuje adrese ulica (popunjava broj ulice, ime ulice itd.)

en: Retry Failed Attempt Date
sr_RS@latin: Datum pokušaja nakon neuspeha

en: Return Path
sr_RS@latin: Povratna putanja

en: Return Url
sr_RS@latin: Povratni URL

en: Return Url Args
sr_RS@latin: Povratni URL argumenti

en: Return Value
sr_RS@latin: Povratna vrednost

en: Return to CiviCRM home page.
sr_RS@latin: Povratak na CiviCRM naslovnu stranu.

en: Return to Single Language
sr_RS@latin: Povratak na jednojezični sistem

en: Return to home page.
sr_RS@latin: Nazad na naslovnu stranicu.

en: Return to this screen (<strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviEvent &raquo; Manage Events &raquo; Configure &raquo; Online Registration</strong>) and select your profile.
sr_RS@latin: Vratite se na ovaj ekran (<strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviEvent &raquo; Manage Events &raquo; Configure &raquo; Online Registration</strong>) i izaberite svoj profil.

en: Return-Path
sr_RS@latin: Povratna putanja

en: Return-Path must use a valid email address format.
sr_RS@latin: Povratna putanja mora koristiti važeći format email adrese

en: Returning since contribution has already been handled.
sr_RS@latin: Vraćanje jer je donacija već obrađena.

en: Reuse an existing set
sr_RS@latin: Koristi postojeći set

en: Revenue
sr_RS@latin: Prihod

en: Revenue Account
sr_RS@latin: Račun za prihod

en: Revenue Account ID
sr_RS@latin: ID računa za prihod

en: Revenue Goal
sr_RS@latin: Ciljani prihod

en: Revenue Recognition Date
sr_RS@latin: Datum prepoznavanja prihoda

en: Revert
sr_RS@latin: Povrati

en: Revert %1?
sr_RS@latin: Povrati %1?

en: Revert These Changes
sr_RS@latin: Vrati ove promene

en: Revert this workflow message template to the system default
sr_RS@latin: Vrati ovaj šablon poruke za tok rada u podrazumevano stanje

en: Revert to Default
sr_RS@latin: Vrati se na podrazumevano

en: Reverted
sr_RS@latin: Povraćeno

en: Review
sr_RS@latin: Revizija

en: Review and Schedule
sr_RS@latin: Revizija i zakazivanje

en: Review and modify the CiviContribute Component settings such as Taxes and Invoicing, Deferred Revenue, and Access Control by Financial Type
sr_RS@latin: Pregledaj i izmeni podešavanja CiviContribute komponente, kao što su Porezi i fakture, Odloženi prihod i Kontrola pristupa po finansijskom tipu

en: Review the values shown below from the first 2 rows of your import file and select the matching CiviCRM database fields from the drop-down lists in the right-hand column. Select '- do not import -' for any columns in the import file that you want ignored.
sr_RS@latin: Pregledajte vrednosti prikazane ispod, počevši od prva 2 reda fajla za uvoz i izaberite podudarna polja CiviCRM baze podataka iz padajućih listi u koloni sa desne strane. Izaberite '- ne uvozi -' za sve kolone u fajlu za uvoz koje želite da se ignorišu.

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online contribution page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page:
sr_RS@latin: Pregledajte sopstvenu prilagođenu <strong>PRODUKCIJSKU</strong> stranicu za onlajn doniranje ovde. Koristite sledeći URL u linkovima i dugmićima na bilo kom sajtu kako biste poslali posetioce na ovu stranicu:

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online event registration page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page
sr_RS@latin: Pregledajte sopstvenu prilagođenu <strong>PRODUKCIJSKU</strong> stranicu za registraciju za događaj. Koristite sledeći URL u linkovima na bilo kom sajtu kako biste poslali posetioce na ovu stranicu:

en: Revisions
sr_RS@latin: Revizije

en: Right
sr_RS@latin: Desno

en: Right Margin
sr_RS@latin: Desna margina

en: Role
sr_RS@latin: Uloga

en: Role in Case
sr_RS@latin: Uloga u predmetu

en: Role in Case  %1 '%2'
sr_RS@latin: Uloga u predmetu %1 '%2'

en: Role is a required field
sr_RS@latin: Uloga je obavezno polje

en: Roles
sr_RS@latin: Uloge

en: Rolling
sr_RS@latin: Pokretno

en: Romanian, Moldavian, Moldovan
sr_RS@latin: Rumunski jezik, moldavski jezik

en: Romansh
sr_RS@latin: Romanš

en: Rotate 180
sr_RS@latin: Rotiraj 180

en: Rotate left
sr_RS@latin: Rotiraj ulevo

en: Rotate right
sr_RS@latin: Rotiraj udesno

en: Row(s) Listed
sr_RS@latin: Red(ova) izlistano

en: Rows imported successfully.
sr_RS@latin: Import redova uspešan.

en: Rows marked as pledge payments where the contributor and / or contribution amount could not be matched to a pending pledge payment. These contribution rows have been skipped (not imported).
sr_RS@latin: Redovi označeni kao plaćanja obaveze gde donator i/ili iznos donacije nije moguće upariti sa uplatom obaveze na čekanju. Ovi redovi sa donacijama su preskočeni (nisu importovani).

en: Rows per page:
sr_RS@latin: Broj redova po stranici:

en: Rows where a soft credit was successfully assigned to a contact.
sr_RS@latin: Redovi gde je zasluga uspešno dodeljena kontaktu.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM activity records.
sr_RS@latin: Redovi koji su duplikati postojećih zapisa aktivnosti u CiviCRMu

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
sr_RS@latin: Redovi koji su duplikati postojećih zapisa o kontaktima u CiviCRM-u.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
sr_RS@latin: Redovi koji su duplikati postojećih zapisa o donacijama u CiviCRMu.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM membership records.
sr_RS@latin: Redovi koji su duplikati postojećih zapisa članstava u CiviCRMu.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
sr_RS@latin: Redovi koji su duplikati postojećih zapisa učesnika u CiviCRMu.

en: Rows with Errors
sr_RS@latin: Redova sa greškama

en: Rows with a pledge payment successfully applied.
sr_RS@latin: Redovi gde je uplata obaveze uspešno dodata.

en: Rows with a requested soft credit assignment where no matching contact was found (based on the supplied soft credit contact data). These contribution rows have been skipped (not imported).
sr_RS@latin: Redovi sa zatraženim dodljivanjem zasluge gde nije nađen kontakt koji se slaže (sa informacijama u podacima o zasluzi). Ovi redovi sa donacijama su preskočeni (nisu importovani).

en: Rows with conflicting email addresses (NOT imported).
sr_RS@latin: Redovi sa konfliktnim email adresama (NISU importovani).

en: Rows with conflicting email addresses within this file. These rows will be skipped (not imported).
sr_RS@latin: Redovi sa konfliktnim email adresama u ovom fajlu. Ovi redovi će biti preskočeni (neće biti importovani).

en: Rows with conflicting participant IDs (NOT imported).
sr_RS@latin: Redovi sa konfliktnim ID brojevima... (NISU importovani).

en: Rows with conflicting participant IDs within this file. These rows will be skipped (not imported).
sr_RS@latin: Redovi sa konfliktnim ID brojevima u ovom fajlu. Ovi redovi će biti preskočeni (neće biti importovani).

en: Rows with conflicting transaction IDs (NOT imported).
sr_RS@latin: Redovi sa konfliktnim ID brojevima transakcija... (NISU importovani).

en: Rows with conflicting transaction ids within this file. These rows will be skipped (not imported).
sr_RS@latin: Redovi sa konfliktnim ID brojevima transakcija u ovom fajlu. Ovi redovi će biti preskoičeni (neće biti importovani).

en: Rows with invalid data in one or more fields (for example, invalid email address formatting). These rows will be skipped (not imported).
sr_RS@latin: Postoje redovi sa nevažećim podacima u jednom ili više polja (na primer, nevažeće formatiranje email adrese). Ovi redovi će biti preskočeni (neće biti importovani).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows have been skipped (not imported).
sr_RS@latin: Postoje redovi sa nevažećim podacima u jednom ili više polja. Ovi redovi će biti preskočeni (neće biti importovani).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows will be skipped (not imported).
sr_RS@latin: Postoje redovi sa nevažećim podacima u jednom ili više polja. Ovi redovi će biti preskočeni (neće biti importovani).

en: Rows with mismatched activity IDs (NOT updated).
sr_RS@latin: Redovi sa konfliktnim ID brojevima... (NISU ažurirani).

en: Rows with mismatched contact IDs... (NOT updated).
sr_RS@latin: Redovi sa konfliktnim ID brojevima kontakata (NISU ažurirani).

en: Rows with mismatched contribution IDs... (NOT updated).
sr_RS@latin: Redovi sa konfliktnim ID brojevima donacija... (NISU ažurirani).

en: Rows with mismatched membership IDs... (NOT updated).
sr_RS@latin: Redovi sa konfliktnim ID brojevima članstava... (NISU ažurirani).

en: Rows with mismatched participant IDs... (NOT updated).
sr_RS@latin: Redovi sa konfliktnim ID brojevima... (NISU ažurirani).

en: Rule Deleted
sr_RS@latin: Pravilo obrisano

en: Rule Field
sr_RS@latin: Polje pravila

en: Rule Group ID
sr_RS@latin: ID grupe pravila

en: Rule ID
sr_RS@latin: ID pravila

en: Rule ID !1 was successfully deleted.
sr_RS@latin: ID pravila !1 je uspešno obrisan.

en: Rule Length
sr_RS@latin: Dužina pravila

en: Rule Name
sr_RS@latin: Ime pravila

en: Rule Name ("CiviMember Membership Type" --> "Drupal Role")
sr_RS@latin: Ime pravila ('CiviMember tip članstva' <--> 'Drupal uloga')

en: Rule Name ('CiviCRM Group' <--> 'Drupal Role')
sr_RS@latin: Ime pravila ('CiviCRM grupa' <--> 'Drupal uloga')

en: Rule Table
sr_RS@latin: Tabela pravila

en: Rule Usage
sr_RS@latin: Korišćenje pravila

en: Run
sr_RS@latin: Pokreni

en: Run %1
sr_RS@latin: Pokreni %1

en: Run Upgrades
sr_RS@latin: Pokreni ažuriranja

en: Run and refine the search criteria as necessary
sr_RS@latin: Izvrši i prečisti kriterijume pretrage po potrebi

en: Run extension upgrades now?
sr_RS@latin: Pokreni ažuriranja ekstenzija odmah?

en: Run frequency
sr_RS@latin: Učestalost pokretanja

en: Run this report
sr_RS@latin: Pokreni ovaj izveštaj

en: Running
sr_RS@latin: U toku

en: Russian
sr_RS@latin: Ruski jezik

en: SIC Code
sr_RS@latin: Sic kod

en: SKU
sr_RS@latin: ID proizvoda

en: SMS - schedule/send
sr_RS@latin: SMS - zakaži/pošalji

en: SMS - send reply
sr_RS@latin: SMS - pošalji odgovor

en: SMS Content
sr_RS@latin: SMS sadržaj

en: SMS Date
sr_RS@latin: Datum SMS-a

en: SMS Message
sr_RS@latin: Sms poruka

en: SMS Name
sr_RS@latin: SMS ime

en: SMS Provider
sr_RS@latin: SMS provajder

en: SMS Provider API
sr_RS@latin: API SMS provajdera

en: SMS Provider API Params
sr_RS@latin: API parametri SMS provajdera

en: SMS Provider API URL
sr_RS@latin: URL API-ja SMS provajdera

en: SMS Provider ID
sr_RS@latin: ID SMS provajdera

en: SMS Provider Name
sr_RS@latin: Ime SMS provajdera

en: SMS Provider Password
sr_RS@latin: Lozinka SMS provajdera

en: SMS Provider Title
sr_RS@latin: Titula SMS provajdera

en: SMS Provider Username
sr_RS@latin: Korisničko ime SMS provajdera

en: SMS Provider is Active?
sr_RS@latin:  SMS provajder je aktivan?

en: SMS Provider is Default?
sr_RS@latin:  SMS provajder je podrazumevani?

en: SMS Reminder Text
sr_RS@latin: SMS podsetnik tekst

en: SMS Screen
sr_RS@latin: SMS ekran

en: SMS Status
sr_RS@latin: Status SMS-a

en: SMS Text:
sr_RS@latin: SMS tekst:

en: SMS body exceeding limit of 160 characters
sr_RS@latin: Tekst SMSa prelazi limit od 160 karaktera

en: SMS delivery
sr_RS@latin: SMS dostava

en: SMS will NOT be sent to %count contact - (no phone number on file, or communication preferences specify DO NOT SMS, or contact is deceased). | SMS will NOT be sent to %count contacts - (no phone number on file, or communication preferences specify DO NOT SMS, or contact is deceased).
sr_RS@latin[0]: SMS NEĆE biti poslat %count kontaktu - (nema broja telefona u fajlu, ili je u podešavanjima komunikacije izabrano NE ŠALJI SMS, ili je kontakt preminuo/la).
sr_RS@latin[1]: SMS NEĆE biti poslat %count kontakata - (nema brojeva telefona u fajlu, ili je u podešavanjima komunikacije izabrano NE ŠALJI SMS, ili je kontakt preminuo/la).
sr_RS@latin[2]: SMS NEĆE biti poslat %count kontakata - (nema brojeva telefona u fajlu, ili je u podešavanjima komunikacije izabrano NE ŠALJI SMS, ili je kontakt preminuo/la).

en: SMS will NOT be sent to %count contact. | SMS will NOT be sent to %count contacts.
sr_RS@latin[0]: SMS NEĆE biti poslat na %count kontakt.
sr_RS@latin[1]: SMS NEĆE biti poslat na %count kontakta.
sr_RS@latin[2]: SMS NEĆE biti poslat na %count kontakata.

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count Activity - (there are more than one Target contact). | SMS will NOT be sent to contacts of %count Activities - (there are more than one Target contact).
sr_RS@latin[0]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %count aktivnosti – (ima više od jednog ciljanog kontakta).
sr_RS@latin[1]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %count aktivnosti – (ima više od jednog ciljanog kontakta).
sr_RS@latin[2]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %count aktivnosti – (ima više od jednog ciljanog kontakta).

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activity as they are invalid for this task action. | SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activities as they are invalid for this task action.
sr_RS@latin[0]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %count aktivnosti jer su nevažeći za ovu akciju zadatka.on.
sr_RS@latin[1]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %count aktivnosti jer su nevažeći za ovu akciju zadatka.
sr_RS@latin[2]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %count aktivnosti jer su nevažeći za ovu akciju zadatka.

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activity. | SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activities.
sr_RS@latin[0]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %c izabrane aktivnosti.
sr_RS@latin[1]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %c izabrane aktivnosti.
sr_RS@latin[2]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %c izabranih aktivnosti.

en: SMTP Configuration
sr_RS@latin: SMTP konfiguracija

en: SMTP Password
sr_RS@latin: SMTP Šifra

en: SMTP Username
sr_RS@latin: SMTP Korisničko ime

en: SQL Import
sr_RS@latin: SQL import

en: SQL Query
sr_RS@latin: SQL upit

en: SQL Query must be a SELECT query that returns one or more rows of data to be imported. Specify the database name(s) AND table name(s) in the query (e.g. "SELECT * FROM my_database.my_table WHERE date_entered BETWEEN '1999-01-01' AND '2000-07-31'").
sr_RS@latin: SQL upit mora da bude upit SELECT koji vraća jedan ili više redova podataka za uvoz. U upitu navedite imena baza podataka I imena tabela (npr. "SELECT * FROM my_database.my_table WHERE date_entered BETWEEN '1999-01-01' AND '2000-07-31'").

en: SSL Merchant ID
sr_RS@latin: SSL ID trgovca

en: SSL PIN
sr_RS@latin: SSL - PIN

en: SSL User ID
sr_RS@latin: SSL - ID korisnika

en: STEP 2: Please Check Your Email
sr_RS@latin: Korak 2: Proverite vaš email

en: SYBUNT Report
sr_RS@latin: SYBUNT izveštaj

en: SYBUNT means some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
sr_RS@latin: SYBUNT (some year(s) but not this year) znači "neke godine, ali ne ova godina". Pruža listu donatora koji su donirali u nekom trenutku u prošlosti, ali nisu donirali u vremenskom periodu koji ste naveli.

en: Safe File Extension
sr_RS@latin: Bezbedna ekstenzija fajla

en: Safe Merge Selected Duplicates
sr_RS@latin: Izabrani duplikati za bezbedno spajanje

en: Sales Tax Account is
sr_RS@latin: Račun za porez od prodaje je

en: Same email address?
sr_RS@latin: Ista email adresa?

en: Samoan
sr_RS@latin: Samoanski jezik

en: Sample Header for HTML formatted content.
sr_RS@latin: Uzorak zaglavlja za sadržaj sa HTML formatiranjem.

en: Sample Header for TEXT formatted content.
sr_RS@latin: Uzorak zaglavlja za sadržaj sa TEXT formatiranjem.

en: Sango
sr_RS@latin: Sango jezik

en: Sardinian
sr_RS@latin: Sardiniski jezik

en: Save
sr_RS@latin: Sačuvaj

en: Save & Continue Later
sr_RS@latin: Sačuvaj i nastavi kasnije

en: Save & Send Test Email
sr_RS@latin: Sačuvaj i pošalji test mejl

en: Save & Test
sr_RS@latin: Sačuvaj i testiraj

en: Save Anyway
sr_RS@latin: Sačuvaj

en: Save As
sr_RS@latin: Snimi kao

en: Save As New Template
sr_RS@latin: Snimi kao novi šablon

en: Save Button
sr_RS@latin: Dugme Sačuvaj

en: Save Draft
sr_RS@latin: Sačuvati nacrt

en: Save Failed
sr_RS@latin: Snimanje nije uspelo

en: Save Matching Contact
sr_RS@latin: Sačuvaj slični kontakt

en: Save Relationship
sr_RS@latin: Snimi vezu

en: Save Report
sr_RS@latin: Snimi izveštaj

en: Save Smart Group
sr_RS@latin: Snimi smart grupu

en: Save Template
sr_RS@latin: Sačuvaj šablon

en: Save With Duplicate Household
sr_RS@latin: Snimi sa duplikatom domaćinstva

en: Save a Copy
sr_RS@latin: Sačuvaj kopiju

en: Save a copy...
sr_RS@latin: Sačuvaj kopiju...

en: Save and Done
sr_RS@latin: Sačuvaj i završi rad

en: Save and New
sr_RS@latin: Snimi i otvori novi

en: Save and Next
sr_RS@latin: Sačuvaj i sledeće

en: Save and Preview
sr_RS@latin: Sačuvaj i pregledaj

en: Save and Record Payment
sr_RS@latin: Sačuvaj i snimi uplatu

en: Save as a new field mapping
sr_RS@latin: Sačuvaj kao novo mapiranje polja

en: Save as non voted.
sr_RS@latin: Sačuvaj bez glasanja.

en: Save as voted.
sr_RS@latin: Sačuvaj sa glasanjem.

en: Save as:
sr_RS@latin: Snimi kao

en: Save report search criteria
sr_RS@latin: Sačuvaj kriterijume pretrage izveštaja

en: Save the CSV file with your contributions and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network).  Now you are ready for step 1 (Upload Data).
sr_RS@latin: Sačuvajte CSV fajl sa vašim donacijama i podatke za 'poređenje kontakta' na vaš hard disk (ili neku lokaciju na vašoj mreži) - i spremni ste za korak 1 (Postavljanje podataka).

en: Save the CSV file with your membership data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
sr_RS@latin: Sačuvajte CSV fajl sa podacima o članovima i podatke za 'poređenje kontakta' na vaš hard disk (ili neku lokaciju na vašoj mreži) - i spremni ste za 1. korak (Postavljanje podataka).

en: Save the CSV file with your participant data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
sr_RS@latin: Sačuvajte CSV fajl sa podacima o učesnicima i podatke za 'poređenje kontakta' na vaš hard disk (ili neku lokaciju na vašoj mreži) - i spremni ste za prvi korak (Postavljanje podataka).

en: Save the current mailing as a template.
sr_RS@latin: Sačuvaj trenutni mailing kao šablon.

en: Save this field mapping
sr_RS@latin: Sačuvaj mapiranje ovog polja

en: Save your profile to return to this screen. You can preview it from here by clicking the Preview (microsope) button.
sr_RS@latin: Sačuvajte vaš profil da biste se vratili na ovaj ekran. Možete ga pogledati odavde klikom na dugme Pogledaj (mikroskop).

en: Saved
sr_RS@latin: Sačuvano

en: Saved Field Mapping: %1
sr_RS@latin: Sačuvano mapiranje polja: %1

en: Saved Search
sr_RS@latin: Snimljena pretraga

en: Saved Search ID
sr_RS@latin: ID snimljene pretrage

en: Saved mappings allow you to easily run the same import or export job multiple times. Mappings are created and updated as part of an Import or Export task. This screen allows you to rename or delete existing mappings.
sr_RS@latin: Sačuvano mapiranje vam omogućava da lako pokrenete isti import ili eksport zadatak više puta. Mapiranja se kreiraju i ažuriraju kao deo import ili eksport zadatka. Na ovom ekranu možete preimenovati ili obrisati postojeća mapiranja.

en: Saving...
sr_RS@latin: Čuvanje...

en: Schedule
sr_RS@latin: Zakaži

en: Schedule Follow-up
sr_RS@latin: Zakaži praćenje

en: Schedule Follow-up Activity
sr_RS@latin: Zakaži aktivnost praćenja

en: Schedule Reminders
sr_RS@latin: Zakaži podsetnike

en: Schedule is Active?
sr_RS@latin: Zakazivanje je aktivno?

en: Schedule or Send
sr_RS@latin: Zakaži ili pošalji

en: Scheduled
sr_RS@latin: Zakazano

en: Scheduled Activity Date
sr_RS@latin: Zakazan datum aktivnosti

en: Scheduled Amount
sr_RS@latin: Zakazani iznos

en: Scheduled By
sr_RS@latin: Zakazao/la

en: Scheduled Date
sr_RS@latin: Zakazano za datum

en: Scheduled Job Deleted.
sr_RS@latin: Zakazani posao je obrisan.

en: Scheduled Jobs
sr_RS@latin: Zakazani poslovi

en: Scheduled Reminder
sr_RS@latin: Zakazani podsetnik

en: Scheduled Reminder Active
sr_RS@latin: Zakazani podsetnik aktivan

en: Scheduled Run Date
sr_RS@latin: Zakazani datum pokretanja

en: Scheduled job run frequency.
sr_RS@latin: Učestalost pokretanja zakazanog posla.

en: Scheduled jobs have been executed according to individual timing settings. Please check log for messages.
sr_RS@latin: Zakazani poslovi su izvršeni u skladu sa pojedinačnim podešavanjima tajminga. Proverite log za poruke.

en: Scheduled mailing
sr_RS@latin: Zakazan mailing

en: Scheduled reminders allow you to automatically send messages to contacts regarding their memberships, participation in events, or other activities.
sr_RS@latin: Zakazani podsetnici vam pružaju mogućnost automatskog slanja poruka o članstvima, učešću u događajima i ostalim aktivnostima vašim kontaktima.

en: Scheduling and Sending Mass SMS
sr_RS@latin: Zakazivanje i slanje masovnih SMS

en: Scottish Gaelic; Gaelic
sr_RS@latin: Škotski gelski jezik; gelski jezik

en: Script instructions for volunteers to use for the survey.
sr_RS@latin: Scenario uputstva za volontere za korišćenje u anketi.

en: Search
sr_RS@latin: Traži

en: Search All Cases
sr_RS@latin: Pretraži sve predmete

en: Search All or by Date Range
sr_RS@latin: Pretraži sve ili po datumu

en: Search Batches
sr_RS@latin: Pretraga grupa

en: Search Builder
sr_RS@latin: Podešavanje pretrage

en: Search Campaign Pages
sr_RS@latin: Pretraži stranice kampanja

en: Search Campaigns
sr_RS@latin: Pretraži kampanje

en: Search Cases with Upcoming Activities
sr_RS@latin: Pretraži predmete sa predstojećim aktivnostima

en: Search Contribution
sr_RS@latin: Pretraži donacije

en: Search Criteria
sr_RS@latin: Kriterijum pretrage

en: Search Events
sr_RS@latin: Pretraži događaje

en: Search Fields
sr_RS@latin: Polja za pretragu

en: Search Filters
sr_RS@latin: Filteri pretrage

en: Search Groups
sr_RS@latin: Pretraga grupa

en: Search Mailings
sr_RS@latin: Pretraži mailing

en: Search Operator
sr_RS@latin: Pretraži operatera

en: Search Petition
sr_RS@latin: Pretraži petciju

en: Search Petitions
sr_RS@latin: Pretraži peticije

en: Search Profile
sr_RS@latin: Pretraži profil

en: Search Results
sr_RS@latin: Rezultati pretrage

en: Search Settings
sr_RS@latin: Podešavanja pretrage

en: Search Survey
sr_RS@latin: Pretraži anketu

en: Search Surveys
sr_RS@latin: Pretraži ankete

en: Search Title
sr_RS@latin: Pretraga naslova

en: Search Views
sr_RS@latin: Pretraga pregleda

en: Search as a Range
sr_RS@latin: Pretraga po rasponu

en: Search by Range?
sr_RS@latin: Pretraga po rasponu?

en: Search documentation in the User Guide
sr_RS@latin: Pretraži dokumentaciju u vodiču za korisnike

en: Search for contacts using '%1'
sr_RS@latin: Pretraži kontakte koristeći '%1'

en: Search for the Personal Campaign Page by the fund-raiser's last name or email address.
sr_RS@latin: Pretražite stranice lične kampanje po prezimenu ili emailu fandrejzera.

en: Search in Trash
sr_RS@latin: Pretraži u kanti

en: Search results listings.
sr_RS@latin: Liste sa rezultatima pretrage.

en: Search/Public Directory
sr_RS@latin: Pretraga/Javni direktorijum

en: Search:
sr_RS@latin: Pretraga:

en: Searchable
sr_RS@latin: Moguće naći u pretrazi

en: Searchable?
sr_RS@latin: Moguće naći u pretrazi?

en: Searching...
sr_RS@latin: Pretraga...

en: Second
sr_RS@latin: Drugi

en: Second Date Range
sr_RS@latin: Drugi raspon datuma

en: Second Date Range:
sr_RS@latin: Drugi raspon datuma:

en: Second Dupe Contact ID
sr_RS@latin: ID drugog duplikata kontakta

en: Secret is not set for this payment processor
sr_RS@latin: Tajna nije podešena za ovaj procesor plaćanja

en: Section Header / Group By
sr_RS@latin: Zaglavlje odeljka / Grupiši po

en: Secure Cache Timeout
sr_RS@latin: Vreme predviđeno za bezbednosno keširanje

en: Secure temporary housing
sr_RS@latin: Obezbedite privremeni smeštaj

en: Security Hash
sr_RS@latin: Bezbednosni heš

en: Security Warning
sr_RS@latin: Upozorenje o bezbednosti

en: See also:
sr_RS@latin: Vidi još:

en: See log entries for this Scheduled Job
sr_RS@latin: Pogledaj log unose za ovaj zakazani posao

en: Segment Size
sr_RS@latin: Veličina segmenta

en: Select
sr_RS@latin: Izaberi

en: Select "Any" to display memberships with auto-renew subscription irrespective of their status.
sr_RS@latin: Izaberite "Bilo koji" da prikažete članstva sa automatskim objavljanjem pretplate bez obzira na status.

en: Select "Cancelled" to display memberships with cancelled auto-renew subscriptions.
sr_RS@latin: Izaberite "Otkazano" da prikažete članstva gde je automatska obnova članstva otkazana.

en: Select "Ended" to display memberships with an ended auto-renew subscription.
sr_RS@latin: Izaberite "Završeno" da prikažete članstva sa završenim automatskim objavljanjem pretplate.

en: Select "Event" if you want your supporters to encourage people in their network to also register for this event. Select "Contribution" if you want supporters to promote a related online fundraising campaign (by linking to an online contribution page).
sr_RS@latin: Izaberite 'Događaj' ako želite da vaše pristalice ohrabre ljude u svojim krugovima da se takođe registruju za ovaj događaj. Izaberite "Donacija" ako želite da pristalice promovišu povezanu online kampanju prikupljanja sredstava (povezivanjem sa online stranicom donacije).

en: Select "Failed" to display memberships with failed subscription payment.
sr_RS@latin: Izaberite "Neuspelo" da prikažete članstva sa neuspelim plaćanjem članarine.

en: Select "In Progress" to display memberships with current auto-renew subscriptions.
sr_RS@latin: Izaberite "U toku" da prikažete članstva sa trenutno aktivnim automatskim objavljanjem pretplate.

en: Select "No" to display only memberships without Status Override set (membership is subject to the normal status rules)
sr_RS@latin: Izaberite "Ne" da biste prikazali samo članstva bez podešene zamene statusa (članstvo podleže standardnim pravilima statusa).

en: Select "No" to display only related records (those who inherit membership through a relationship as defined in the membership type configuration).
sr_RS@latin: Izaberite "Ne" da prikažete samo povezane zapise (koji su nasledili članstvo kroz vezu onako kako je to podešeno u konfiguraciji tipa članstva).

en: Select "None" to display memberships that have never had an auto-renew subscription.
sr_RS@latin: Izaberite "Ništa" da biste prikazali članstva koja nikada nisu imala pretplatu na automatsko obnavljanje.

en: Select "Yes" to display only membership with Status Override set (membership is manually forced to a specific status)
sr_RS@latin: Izaberite "Da" kako biste prikazali samo članstvo sa podešenom zamenom statusa (određeni status je ručno nametnut članstvu)

en: Select "Yes" to display only primary members (those contacts who have a membership directly attached to their record)
sr_RS@latin: Izaberite "Da" kako biste prikazali samo primarnim članovima (onim kontaktima koji imaju članstvo direktno povezano sa svojim zapisom)

en: Select 'Also include' if you want to also send reminders to contacts who match this criteria. If you select 'Choose Recipients' - the chosen contacts will also receive the reminder (in ADDITION TO the contacts who match the criteria above).
sr_RS@latin: Izaberite 'Uključi i' ako želite da pošaljete podsetnike i kontaktima koji ispunjavaju ove kriterijume. Ukoliko izaberete 'Odaberite primaoce' - podsetnik će biti poslat i odabranim kontaktima (PORED kontakata koji ispunjavaju gore navedene kriterijume).

en: Select 'CKEditor' for the built-in WYSIWYG option. You can customize the toolbar buttons and other settings by clicking "Configure CKEditor."
sr_RS@latin: Izaberite 'CKEditor' za ugrađenu WYSIWYG opciju. Možete podesiti opcije na traci sa alatima i ostala podešavanja tako što ćete kliknuti na "Konfiguracija CKEditora."

en: Select 'Individual' if you are importing contributions made by individual persons.
sr_RS@latin: Odaberite 'Pojedinac' ukoliko importujete podatke o donacijama pojedinaca.

en: Select 'Individual' if you are importing custom data for individual persons.
sr_RS@latin: Izaberite 'Pojedinac/k' ukoliko radite import korisničkih/sopstvenih podataka za pojedince/ke.

en: Select 'Individual' if you are importing event participation data for individual persons.
sr_RS@latin: Odaberite 'Pojedinac' ukoliko importujete podatke o učešću na događaju za pojedince.

en: Select 'Individual' if you are importing memberships for individual persons.
sr_RS@latin: Odaberite 'Pojedinac' ukoliko importujete podatke o članstvu za pojedince.

en: Select 'Inline' to include this set of fields in the main contact Add/Edit form and Contact Summary screens. Select 'Tab' or 'Tab with Table' to create a separate navigation tab for display and editing these values (generally for less frequently accessed and/or larger sets of fields). 'Tab with Table' is recommended for customs data sets which allow multiple records.
sr_RS@latin: Izaberite 'umeetnuto' da biste uključili ovaj set polja na ekrane za glavni formular za dodavanje/uređivanje kontakta i kratak pregled kontakta. Izaberite 'Kartica' ili 'Kartica sa tabelom' da biste kreirali odvojenu navigacionu karticu za prikaz i uređivanje ovih vrednosti (generalno, za setove polja kojima se ređe pristupa i/ili veće setove polja). 'Kartica sa tabelom' je preporučena za prilagođene setove podataka koji omogućavaju više zapisa.

en: Select 'Limit to' if you want to only send reminders to contacts with the criteria selected above AND who ALSO match this criteria. If you select 'Choose Recipients' - only the chosen contacts will receive the reminder (AND only if they ALSO match the criteria above).
sr_RS@latin: Izaberite 'Ograniči na' ukoliko želite da pošaljete podsetnike samo kontaktima koji ispunjavaju izabrane kriterijume. Ukoliko selektujete 'Izaberi primaoce' - podsetnik će biti poslat samo izabranim kontaktima (i to samo u slučaju da ispunjavaju gore navedene kriterijume).

en: Select 'New Saved Search' from the '- more actions -' drop-down menu and click 'Go'
sr_RS@latin: Izaberite 'Nova sačuvana pretraga' iz padajućeg menija '- više radnji -', a zatim kliknite na 'Kreni'

en: Select 'Organization' or 'Household' if you are importing contributions made by contacts of that type. (NOTE: Some built-in contact types may not be enabled for your site.)
sr_RS@latin: Odaberite 'Organizacija' ili 'Domaćinstvo' ukoliko importujete donacije kontakata ovog tipa. (Beleška: Neki od ugrađenih tipova kontakata možda nisu aktivirani za vaš sajt.)

en: Select 'Organization' or 'Household' if you are importing custom data . (NOTE: Some built-in contact types may not be enabled for your site.)
sr_RS@latin: Odaberite 'Organizacija' ili 'Domaćinstvo' ukoliko radite import korisničkih/sopstvenih podataka. (Beleška: Neki od ugrađenih tipova kontakata možda nisu aktivirani za vaš sajt.)

en: Select 'Organization' or 'Household' if you are importing event participation data for contacts of that type. (NOTE: Some built-in contact types may not be enabled for your site.)
sr_RS@latin: Odaberite 'Organizacija' ili 'Domaćinstvo' ukoliko importujete podatke o učešću na događaju za kontakte ovog tipa. (Beleška: Neki od ugrađenih tipova kontakata možda nisu aktivirani za vaš sajt.)

en: Select 'Organization' or 'Household' if you are importing memberships made by contacts of that type. (NOTE: Some built-in contact types may not be enabled for your site.)
sr_RS@latin: Odaberite 'Organizacija' ili 'Domaćinstvo' ukoliko importujete podatke o članstvu za kontakte ovog tipa. (Beleška: Neki od ugrađenih tipova kontakata možda nisu aktivirani za vaš sajt.)

en: Select 'Rolling' if the subscription or service starts on the current day. Select 'Fixed' if the start date is a fixed month and day within the current year (set this value in the next field).
sr_RS@latin: Izaberite 'Pokretno' ako pretplata ili usluga počinje tekućeg dana. Izaberite 'Fiksno' ako je datum početka fiksni dan i mesec u tekućoj godini (podesite ovu vrednost u sledećem polju).

en: Select 'Textarea' if you want users to type text and/or HTML code into plain text fields.
sr_RS@latin: Izaberite 'Textarea' ako želite da korisnici unose tekst i/ili HTML kôd u polja za čisti tekst.

en: Select 'User and User Admin Only' if joining this group is controlled by authorized CiviCRM users only. If you want to allow contacts to join and remove themselves from this group via the Registration and Account Profile forms, select 'Public Pages'.
sr_RS@latin: Odaberite 'Samo korisnici i administratori korisnika' ukoliko pridruživanje ovoj grupi kontrolišu samo ovlašćeni CiviCRM korisnici. Ako želite da date mogućnost kontaktima da se sami priključuju i isključuju iz grupe preko profila za Registraciju i nalog, odaberite 'Javne stranice'.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date.
sr_RS@latin: Izaberite 'pokretni' ako periodi članstava počinju na datum prijave. Izaberite 'fiksni' ako periodi članstava počinju na dan podešenog datuma kalendara.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date. If membership duration is specified in years, you will be able to specify the exact month and day for memberships to start. If membership duration is specified in months, memberships will start on the 1st of the current month and run for the number of specified months.
sr_RS@latin: Izaberite 'pokretno' ako periodi članstva počinju na datum prijave. Izaberite 'fiksno' ako periodi članstva počinju na podešeni datum kalendara. Ako je trajanje članstva navedeno u godinama, moći ćete da navedete tačan dan i mesec za početak članstava. Ako je trajanje članstva navedeno u mesecima, članstva će početi 1. u tekućem mesecu i teći će tokom navedenog broja meseci.

en: Select <strong>Individual</strong> for Contact Type if each record in your file represents an individual person - even if the file also contains related Organization data (e.g. Employer Name, Employer Address, etc.).
sr_RS@latin: Odaberite tip kontakta <strong>Pojedinac</strong> ukoliko svaki zapis u vašem fajlu predstavlja jednu osobu - čak iako fajl sadrži i povezane podatke o Organizacijama (npr. Ime poslodavca, Adresa poslodavca, itd.).

en: Select <strong>Organization</strong> or <strong>Household</strong> if each record in your file represents a contact of that type. (NOTE: Some built-in contact types may not be enabled for your site.)
sr_RS@latin: Odaberite 'Organizacija' ili 'Domaćinstvo' ukoliko svaki zapis u vašem fajlu predstavlja kontakt tog tipa. (Beleška: Neki ugrađeni tipovi kontakata možda nisu aktivirani na vašem sajtu).

en: Select Campaign
sr_RS@latin: Odaberi kampanju

en: Select Case
sr_RS@latin: Odaberi predmet

en: Select Case for Merge
sr_RS@latin: Odaberite predmet za spajanje.

en: Select Code
sr_RS@latin: Izaberite kod

en: Select Columns
sr_RS@latin: Odaberi kolone

en: Select Contact
sr_RS@latin: Izaberi kontakt

en: Select Credit Card Types that this payment processor can accept
sr_RS@latin: Izaberite tipove kreditnih kartica koje ovaj procesor uplate podržava.

en: Select Date
sr_RS@latin: Izaberi datu

en: Select Fields to Export
sr_RS@latin: Izaberite polja za eksport

en: Select Final Mailing (Test %1)
sr_RS@latin: Izaberi konačni mailing (Test %1)

en: Select Format
sr_RS@latin: Odaberi format

en: Select Group
sr_RS@latin: Odaberi grupu

en: Select Label
sr_RS@latin: Odaberi oznaku

en: Select Location
sr_RS@latin: Odaberi lokaciju

en: Select Mailer
sr_RS@latin: Odaberi mailer

en: Select Membership Organization and then Membership Type.
sr_RS@latin: Odaberite Organizaciju članstva i zatim Tip članstva.

en: Select Profile
sr_RS@latin: Izaberi profil

en: Select Recipients
sr_RS@latin: Izaberite primaoce

en: Select Records
sr_RS@latin: Izaberi zapise

en: Select Result Set
sr_RS@latin: Odaberite set rezultata

en: Select SMS Provider
sr_RS@latin: Izaberite SMS provajdera

en: Select Saved Mapping or Leave blank to create a new One.
sr_RS@latin: Izaberite sačuvano mapiranje ili ostavite prazno kako bi ste kreirali novo.

en: Select Saved Mapping, or leave blank to create a new mapping.
sr_RS@latin: Izaberite Sačuvano mapiranje ili ostavite prazno da biste kreirali novo mapiranje.

en: Select Tag(s)
sr_RS@latin: Izaberi tag(ove)

en: Select Tagset
sr_RS@latin: Izaberi set tagova

en: Select Year (for monthly breakdown)
sr_RS@latin: Izaberite godinu (za mesečni pregled)

en: Select a CiviMember Membership Type
sr_RS@latin: izaberi tip CiviMember članstva

en: Select a Different Field Mapping
sr_RS@latin: Izaberite drugačije mapiranje polja

en: Select a Drupal Role
sr_RS@latin: Izaberi Drupal ulogu

en: Select a Financial Type that has both a 'Cost of Sales Premiums Account' and a 'Premiums Inventory Account' if you want to generate accounting transactions to track the cost of premiums used.
sr_RS@latin: Izaberite Finansijski tip koji ima 'Račun nagrade za troškove prodaje' i 'Račun za inventar nagrade' ako želite da generišete knjigovodstvene transakcije za praćenje troška iskorišćenjih nagrada.

en: Select a Membership Level
sr_RS@latin: Izaberite nivo članstva

en: Select a Membership Renewal Level
sr_RS@latin: Izaberite nivo obnove članstva

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Anyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users.
sr_RS@latin: Izaberite ulogu kojoj ćete dodeliti (dati) ovu dozvolu. Izaberite specijalnu ulogu 'Svi' ukoliko želite da dodelite ovu dozvolu SVIM korisnicima. 'Bilo ko' uključuje anonimne korisnike (korisnike koji nisu ulogovani).

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Everyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users. Select the special role 'Authenticated' if you want to grant it to any logged in user.
sr_RS@latin: Izaberite ulogu kojoj ćete dodeliti (dati) ovu dozvolu. Izaberite specijalnu ulogu 'Svi' ukoliko želite da dodelite ovu dozvolu SVIM korisnicima. 'Bilo ko' uključuje anonimne korisnike (korisnike koji nisu ulogovani). Izaberite specijalnu ulogu 'Autentikovano' ako želite da je date bilo kojem ulogovanom korisniku.

en: Select a different Custom Data Set for this field.
sr_RS@latin: Izaberite drugi set korisničkih/sopstvenih podataka za ovo polje

en: Select a financial type that is linked to both a 'Cost of Sales Premiums Account' and a 'Premiums Inventory Account' if you want to generate accounting transactions to track the cost of premiums used.
sr_RS@latin: Izaberite finansijski tip koji je povezan sa 'računom nagrade za troškove prodaje' i 'računom za inventar nagrade' ako želite da generišete knjigovodstvene transakcije za praćenje troška iskorišćenjih premija.

en: Select a group if you are using this profile for search and listings, AND you want to limit the listings to members of a specific group.
sr_RS@latin: Izaberite grupu ukoliko koristite ovaj profil za pretragu i listing i želite da ograničite listing na članove specifične grupe.

en: Select a group of contacts who should have this role when logged in to your site. Groups must be assigned the 'Access Control' type (Contacts &raquo; Manage Groups &raquo; Settings) to be included in this list.
sr_RS@latin: Izaberite grupu kontakata koji će imati ovu ulogu kada su ulogovani na vaš sajt. Grupe moraju imati dodeljen tip 'Kontrola pristupa' (Kontakti &raquo; Menadžment grupa &raquo; Podešavanja) da bi bile uključene na ovu listu.

en: Select a label format from the dropdown list.
sr_RS@latin: Izaberite format oznake iz padajuće liste.

en: Select a page format for PDF files created using this template if you wish to override the default format. Page formats define the paper size and margins.
sr_RS@latin: Ukoliko želite da zamenite podrazumevani format, izaberite format stranice za PDF fajlove koji su kreirani uz pomoć ovog šablona. Formati stranica definišu veličinu papira i margine.

en: Select a page format from the list or configure your own format in the settings below.
sr_RS@latin: Izaberite format stranice iz liste ili konfigurišite sopstveni format u podešavanjima ispod.

en: Select a page format to use for the PDF file. Page formats define the paper size and margins.
sr_RS@latin: Izaberite format stranice koji će se koristiti za PDF fajl. Formati stranica definišu veličinu papira i margine.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for contributions. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fixed contribution options in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
sr_RS@latin: Izaberite unapred konfigurisani set cena da biste ponudili više opcija za donacije zasebnih cena. U suprotnom, izaberite &quot;-ništa-&quot; i unesite jednu ili više fiksnih opcija donacija u tabelu ispod. Kreirajte ili uredite setove cena <a href='%1'>ovde</a>.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for event registrants. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fee levels in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
sr_RS@latin: Izaberite unapred konfigurisani set cena da biste ponudili više opcija zasebnih cena za korisnike koji se registruju. U suprotnom, izaberite &quot;-ništa-&quot; i unesite jedan ili više nivoa kotizacije u tabelu ispod. Kreirajte ili uredite setove cena <a href='%1'>ovde</a>.

en: Select a pre-existing template, or upload a document for mail merge.
sr_RS@latin: Izaberite postojeći šablon ili postavite dokument za spajanje mail-ova.

en: Select a saved field mapping if this file format matches a previous import.
sr_RS@latin: Sačuvajte mapiranje polja ukoliko se ovaj format fajla slaže sa prethodnim importom.

en: Select a specific Contact Subtype here ONLY if all you want all records in this import to be assigned to that subtype. EXAMPLE: If all records are of the <strong>Student</strong>, select that subtype here and it will be assigned to all import records.
sr_RS@latin: Odaberite određeni podtip kontakata ovde SAMO ukoliko želite da svim zapisima u ovom importu bude dodeljen taj podtip. Primer: Ukoliko su svi zapisi podtipa <strong>Student</strong>, odaberite taj podtip ovde i biće dodeljen svim importovanim zapisima.

en: Select a specific group of contacts, OR apply this permission to ALL groups.
sr_RS@latin: Izaberite određenu grupu kontakata ILI dodelite ovu dozvolu SVIM grupama.

en: Select a specific group of custom fields, OR apply this permission to ALL custom fields.
sr_RS@latin: Izaberite određenu grupu korisničkih/sopstvenih polja, ILI dodelite ovu dozvolu SVIM korisničkim/sopstvenim poljima.

en: Select a specific profile, OR apply this permission to ALL profiles.
sr_RS@latin: Izaberite određeni profil ILI dodelite ovu dozvolu SVIM profilima.

en: Select a username; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
sr_RS@latin: Izaberite korisničko ime; interpunkcija nije dozvoljena osim tačaka i crtica.

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent current status.
sr_RS@latin: Izaberite sva pravila (ili pravilo) CiviMember statusa koji predstavljaju trenutni status.

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent expired status.
sr_RS@latin: Izaberite sva pravila (ili pravilo) CiviMember statusa koji predstavljaju status koji je istekao.

en: Select an ACL Role to assign.
sr_RS@latin: Izaberite ACL ulogu da je dodelite.

en: Select an Online Contribution page that the user can access to make self-service pledge payments. (Only Online Contribution pages configured to include the Pledge option are listed.)
sr_RS@latin: Izaberite online stranicu donacije kojoj korisnik može da pristupi da biste obavili samouslužnu uplatu obaveze. (Navedene su samo online stranice donacija konfigurisane da sadrže opocju Obaveza.)

en: Select an entity.
sr_RS@latin: Izaberite entitet.

en: Select an event, OR apply this permission to ALL events.
sr_RS@latin: Izaberite događaj ILI dodelite ovu dozvolu SVIM događajima.

en: Select an existing organization
sr_RS@latin: Izaberite postojeću organizaciju

en: Select an icon to appear to the left side of the navigation menu item.
sr_RS@latin: Izaberite ikonicu koja će se pojaviti na levoj strani navigacionog menija

en: Select an option to reveal honoree information fields.
sr_RS@latin: Izaberite opciju za otkrivanje polja sa informacijama o primaocu donacije.

en: Select and configure one or more payment processing services for online contributions, events and / or membership fees.
sr_RS@latin: Izaberite i podesite jedan ili više procesora uplata za onlajn donacije, događaje ili / i članarine.

en: Select as Final
sr_RS@latin: Izaberi kao finalnu verziju

en: Select at least one membership option.
sr_RS@latin: Izaberite barem jednu opciju članstva.

en: Select at least one option from Contribution(s).
sr_RS@latin: Odaberite barem jednu opicju za Donaciju(donacije).

en: Select at least one option from Membership Type(s).
sr_RS@latin: Izaberite barem još jednu opciju od tip(ov)a članstva.

en: Select at most one option associated with the same membership type.
sr_RS@latin: Izaberite samo jednu opciju povezanu sa istim tipom članstva.

en: Select color
sr_RS@latin: Izaberi boj

en: Select either EventID OR Event Title
sr_RS@latin: Izaberite ili ID događaja ILI naslov događaja

en: Select either of the dates.
sr_RS@latin: Izaberite jedan od datuma.

en: Select field
sr_RS@latin: Odaberi polje

en: Select fields for export
sr_RS@latin: Izaberite polja za eksport

en: Select list
sr_RS@latin: Izaberi listu

en: Select neither to show all members, regardless of whether they are the direct member or inherit it through a relationship,
sr_RS@latin: Ukoliko ne izaberete ništa, svi članovi, bez obzira da li je u pitanju direktno ili vezom nasleđeno članstvo će biti prikazani

en: Select neither to show all memberships
sr_RS@latin: Ukoliko ne izaberete ništa, biće prikazana sva članstva

en: Select non-overlapping discount start date.
sr_RS@latin: Za početak popusta izaberite datum koji se ne preklapa.

en: Select one or more tags for details.
sr_RS@latin: Izaberite jedan ili više tagova

en: Select optional extra features
sr_RS@latin: Izaberite opcionalne dodatne funkcije

en: Select recurring units supported for recurring payments.
sr_RS@latin: Izaberite koje periodične jedinice su podržane za periodične donacije/uplate.

en: Select saved mapping
sr_RS@latin: Izaberite sačuvano mapiranje

en: Select someone else ...
sr_RS@latin: Izaberite nekog drugog ...

en: Select the "FROM" Email Address for this mailing from the dropdown list. Available email addresses are configurable by users with Administer CiviCRM permission. EXAMPLE: "Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;
sr_RS@latin: Odaberite "OD" email adresu za ovaj mailing iz padajuće liste. Dostupne email adrese mogu podešavati korisnici sa dozvolom za administriranje CiviCMR-a. Primer: "Usluge za klijente" &lt;clientservices@example.org&gt;

en: Select the <strong>tabs</strong>
              that should be displayed when viewing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not keep track of
              'Relationships', then un-check this option to simplify the screen display. Tabs for Contributions, Pledges,
              Memberships, Events, Grants and Cases are also hidden if the corresponding component is not enabled. Go to
              <a href="%1">Administer > System Settings > Enable Components</a>
              to modify the components which are available for your site.
sr_RS@latin: Izaberite <strong>kartice</strong>
              koje treba da se prikazuju kada pregledate zapis kontakta. PRIMER: Ako vaša organizacija ne prati
              "Odnose", onda opozovite izbor ove opcije da biste pojednostavili prikaz ekrana. Kartice za Donatore, Obaveze,
              Članstva, Događaje, Grantove i Predmete takođe su sakriveni ako odgovarajuća komponenta nije omogućena. Idite u odeljak
              <a href="%1">Administriranje > Podešavanja sistema > Uključi komponente</a>
              da biste modifikovali komponente koje su dostupne za  vaš sajt.

en: Select the Activity Type.
sr_RS@latin: Odaberite tip aktivnosti

en: Select the Product
sr_RS@latin: Izaberite proizvod

en: Select the SMS provider for this mass message from the dropdown list.
sr_RS@latin: Izaberite SMS provajdera za ovu masovnu poruku iz padajuće liste.

en: Select the action token from the Insert Tokens pop-up list - e.g. Unsubscribe via web page - and insert into your message.
sr_RS@latin: Izaberite token sa funkcijom iz Ubaci token pop-up liste - npr. Odjava preko veb strane i ubacite ga u vašu poruku.

en: Select the appropriate Privacy Options.
sr_RS@latin: Izaberite adekvatne opcije privatnosti.

en: Select the appropriate financial type for this payment.
sr_RS@latin: Odaberite adekvatan finansijski tip za ovu uplatu.

en: Select the appropriate financial type for this transaction.
sr_RS@latin: Odaberite adekvatan finansijski tip za ovu transakciju.

en: Select the campaign for which survey is created.
sr_RS@latin: Odaberi kampanju za koju se kreira anketa

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page (e.g. donation, capital campaign, etc.). Financial types (and associated accounting codes) are included when contributions are exported, so it can helpful to set up specific types for accounting purposes. You can add or modify contribution available types from Administer &gt; CiviContribute &gt; Financial Types.
sr_RS@latin: Izaberite odgovarajući finansijski tip za donacije na ovoj stranici (npr. donacija, kampanja, itd). Finansijski tipovi (i povezane šifre za računovodstvo) su uključene u eksport donacija, tako da vam podešavanje specifičnih tipova može dosta pomoći. Možete dodati ili izmeniti dostupne tipove za donacije u Administracija &gt; CiviContribute &gt; Finansijski tipovi.

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page.
sr_RS@latin: Odaberite odgovarajući finansijski tip za donacije koje će biti primljene preko ove stranice.

en: Select the currency to be used for contributions submitted from this contribution page.
sr_RS@latin: Odaberite valutu za donacije koje će biti primljene preko ove stranice.

en: Select the currency to be used for event registration.
sr_RS@latin: Odaberite valutu koja će se koristiti pri registraciji.

en: Select the email format preferred by this contact. Select 'Both' to send HTML and Text formats.
sr_RS@latin: Odaberite format emaila koji ovaj kontakt preferira. Izaberite 'Oba' da biste poslali HTML i Text formate.

en: Select the fields to be included when editing a contact or event address.
sr_RS@latin: Izaberite polja koja će biti uključena kada se uređuje adresa kontakta ili događaja.

en: Select the financial type assigned to fees for this membership type (for example 'Membership Fees'). This is required for all membership types - including free or complimentary memberships.
sr_RS@latin: Izaberite finansijski tip dodeljen članarinama za ovaj tip članstva (na primer, 'Članarine'). Ovo je obavezno za sve tipove članstava, uključujući besplatna ili počasna članstva.

en: Select the format that is used for date fields in your import data.
sr_RS@latin: Odaberite format koji koristite u poljima sa datumom u vašim podacima za import.

en: Select the group
sr_RS@latin: Odaberi grupu

en: Select the html type used to offer options for this field
sr_RS@latin: Izaberite html tip koji se koristi za ponudu opcija za ovo polje

en: Select the interval for due date.
sr_RS@latin: Izaberite interval za rok - datum.

en: Select the menu item corresponding to the section this item should be placed in. If this is a top-level menu, leave this field empty.
sr_RS@latin: Izaberite stavku menija koja odgovara odeljku u koji bi ova stavka treba da bude smeštena. Ako je ovo meni najvišeg nivoa, ostavite ovo polje prazno.

en: Select the payment processor to be used for contributions submitted from this contribution page (unless you are soliciting non-monetary / in-kind contributions only).
sr_RS@latin: Odaberite procesor uplate koji ćete koristiti za donacije  poslate putem ove stranice za donacije (osim ako prikupljate nemonetarne / donacije u robi).

en: Select the preferred method(s) of communicating with this contact.
sr_RS@latin: Izaberite željeni metod(metode) komunikacije sa ovim kontaktom.

en: Select the related online contribution page that supporters of this event are promoting. Visitors to their Personal Campaign pages will be directed to the selected online contribution page to donate money.
sr_RS@latin: Izaberite povezanu online stranicu donacije koju pristalice ovog događaja promovišu. Posetioci njihove stranice lične kampanje biće usmereni ka izabranoj online stranici za donaciju kako bi donirali novac.

en: Select the sections that should be included in the Basic and Advanced Search forms. EXAMPLE: If you don't track Relationships - then you do not need this section included in the advanced search form. Simplify the form by un-checking this option.
sr_RS@latin: Odaberite sekcije koje treba da se pojavljuju u formularima za Osnovnu i Naprednu pretragu. Primer: Ukoliko ne želite da pratite odnose-veze - onda vam ova sekcija nije potrebna u formularu za naprednu pretragu. Pojednostavite formular tako što ćete odštiklirati ovu opciju.

en: Select the sections that should be included in the Contact Dashboard. EXAMPLE: If you don't want constituents to view their own contribution history, un-check that option.
sr_RS@latin: Izaberite odeljke koji treba da budu uključeni u kontrolnu tablu kontakta. PRIMER: Ako ne želite da aktivisti vide svoju istoriju donacije, odštiklirajte tu tu opciju.

en: Select the sections that should be included when adding or editing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not record Gender and Birth Date for individuals, then simplify the form by un-checking this option. Drag interface allows you to change the order of the panes displayed on contact add/edit screen.
sr_RS@latin: Odaberite sekcije koje treba da se pojave prilukom dodavanja ili uređivanja zapisa o kontaktu. Primer: Ukoliko vaša organizacija ne beleži Rod i Datum rođenja za pojedince, pojednostavićete formular tako što ćete odštiklirati ove opcije.  Mogućnost prevlačenja vam omogućava da promenite redosled prozora koji se prikazuju na ekranu za dodavanje/uređivanje kontakata.

en: Select the source of the imported data. By default the following choices are possible:
sr_RS@latin: Odaberite izvor importovanih podataka. Prema podrazumevanim podešavanjima, moguće su sledeće opcije:

en: Select the tabs that should be displayed when viewing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not keep track of 'Relationships', then un-check this option to simplify the screen display. Tabs for Contributions, Pledges, Memberships, Events, Grants and Cases are also hidden if the corresponding component is not enabled. Go to Administer > System Settings > Enable Components to modify the components which are available for your site.
sr_RS@latin: Izaberite kartice koje želite da se prikažu kada pregledate zapis kontakta. PRIMER: Ukoliko vaša organizacija ne prati 'Odnose', onda isključite ovu opciju kako bi pregled kontakta bio jednostavniji. Kartice za Donacije, Obećanja, Članarine, Događaje, Grantove i Predmete su takođe skrivene ukoliko odgovarajuća komponenta nije uključena. Idite na Administracija > Podešavanja sistema > Uključi komponente kako bi izabrane komponente bile prikazane na vašoj instanci.

en: Select the type of CiviCRM record and the field you want to include in this Profile.
sr_RS@latin: Odaberite tip CiviCRM zapisa i polje koje želite da uključite u ovaj profil.

en: Select the type of data this ACL operates on.
sr_RS@latin: Izaberite tip podataka na kome ovaj ACL operiše.

en: Select the type of record that this set of custom fields is applicable for. You can configure custom data for a specific type of contact (e.g. Individuals but NOT Organizations), ANY type of contact, or other record types such as activities, contributions, memberships and event participants.
sr_RS@latin: Izaberite tip zapisa na koji ovaj set prilagođenih polja može da se primeni. Prilagođene podatke možete da konfigurišete za određeni tip kontakta (npr. Pojedinci ali NE organizacije), BILO KOJI tip kontakta ili druge tipove zapisa kao što su aktivnosti, donacije, članstva i učesnici događaja.

en: Select valid date range
sr_RS@latin: Izaberite validan raspon datuma.

en: Select which CiviMember Status Rules will be used for "Current" and "Expired" status. A "Current" status rule will add the above role to a user account. An "Expired" status rule will remove the above role from a user account.
sr_RS@latin: Izaberite koja će se CiviMember pravila statusa koristiti za status "Trenutni" i "Istekao". Pravilo statusa "Trenutni" dodaće korisničkom nalogu ulogu navedenu iznad. Pravilo statusa "Istekao" ukloniće iz korisničkog naloga ulogu navedenu iznad.

en: Select which method CiviMember Roles Sync will use to automatically synchronize Memberships and Roles. If you choose user login/logout, you will have to run an initial "Manual Synchronization" after you create a new rule for it to be applied to all users and contacts. Leave the default setting if you are unsure which method to use.
sr_RS@latin: Izaberite koji će metod koristiti Sinhronizacija CiviMember uloga za automatsko sinhronizovanje Članstava i Uloga. Ako odaberete prijavljivanje/odjavljivanje korisnika, moraćete da pokrenete početnu "Ručnu sinhronizaciju" nakon što kreirate novu ulogu koja će biti primenjena na sve korisnike i kontakte. Ostavite podrazumevano podešavanje ako niste sigurni koji metod da koristite.

en: Selectable:
sr_RS@latin: Moguće izabrati:

en: Selectable?
sr_RS@latin: Moguće izabrati?

en: Selected %1 Report has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani %1 izveštaj je obrisan.

en: Selected %1 type has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani %1 tip je obrisan.

en: Selected %1 type has not been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani %1 tip nije obrisan.

en: Selected ACL has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani ACL je obrisan

en: Selected Activity cannot be deleted.
sr_RS@latin: Odabrana aktivnost ne može biti obrisana.

en: Selected Comment has been deleted successfully.
sr_RS@latin: Odabrani komentar je uspešno obrisan

en: Selected Contacts
sr_RS@latin: Odabrani kontakti

en: Selected Entity Role has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrana uloga entiteta je obrisana.

en: Selected Event is not Paid Event
sr_RS@latin: Odabrani događaj nije plaćeni događaj

en: Selected Financial Account has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani finansijski račun je obrisan.

en: Selected Label Format has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani format oznake je obrisan

en: Selected Location type has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani tip lokacije je obrisan.

en: Selected Note has been deleted successfully.
sr_RS@latin: Odabrana beleška je uspešno obrisana.

en: Selected Option
sr_RS@latin: Odabrana opcija

en: Selected PDF Page Format has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani format PDF stranice je obrisan.

en: Selected Payment Processor type has been deleted.<br/>
sr_RS@latin: Odabrani tip procesora uplate je obrisan.<br/>

en: Selected Premium Product has been removed from this Contribution Page.
sr_RS@latin: Izabrani proizvod - nagrada je uklonjen sa ove stranice za doniranje.

en: Selected Premium Product type has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani tim nagrade - proizvoda je obrisan.

en: Selected Profile Field has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrano polje profila je obrisano.

en: Selected Provider has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani provajder je obirsan.

en: Selected Relationship type has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani tip veze je obrisan.

en: Selected Reminder has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani podsetnik je obrisan.

en: Selected Survey type has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani tip ankete je obrisan.

en: Selected case is already linked.
sr_RS@latin: Odabrani predmet je već linkovan.

en: Selected contact type can not be deleted. Make sure contact type doesn't have any associated custom data or group.
sr_RS@latin: Odabrani tip kontakta ne može biti obrisan. Proverite da li je ovaj tip kontakta povezan sa grupom ili sopstvenim podacima.

en: Selected contact type has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani tip kontakta je obrisan.

en: Selected contact(s) do not have a valid Phone, or communication preferences specify DO NOT SMS, or they are deceased
sr_RS@latin: Odabrani kontakt(i) nema zabeležen vežeći broj telefona ili je u podešavanjima komunikacije uključeno NE SLATI SMS ili je kontakt preminuo/la.

en: Selected contact(s) do not have a valid email address, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or they are deceased or Primary email address is On Hold.
sr_RS@latin: Odabrani kontakt(i) nema zabeleženu email adresu ili je u podešavanjima komunikacije uključeno NE SLATI EMAIL ili je kontakt preminuo/la ili je primarna email adresa na čekanju.

en: Selected contacts have been marked as not duplicates
sr_RS@latin: Izabrani kontakti su označeni da nisu duplikati

en: Selected countries will appear in top section of country list
sr_RS@latin: Obeležene zemlje će se pojavljivati na vrhu liste zemalja

en: Selected fields will be displayed in autocomplete dropdown search results for 'Contact Reference' custom fields. Contact Name is always included. NOTE: You must assign 'access contact reference fields' permission to the anonymous role if you want to use custom contact reference fields in profiles on public pages. For most situations, you should use the 'Limit List to Group' setting when configuring a contact reference field which will be used in public forms to prevent exposing your entire contact list.
sr_RS@latin: Izabrana polja prikazivaće se u rezultatima pretrage za automatsko popunjavanje za prilagođena polja 'Referenca kontakta'. Ime kontakta je uvek uključeno. NAPOMENA: Anonimnoj ulozi morate da dodelite dozvolu 'pristupi poljima reference kontakta' ako želite da koristite prilagođena polja reference kontakta u profilima na javnim stranicama. U većini situacija, treba da koristite podešavanje 'Ograniči listu na grupu' kada konfiguriete polje reference kontakta koje će se koristiti u javnim formularima za sprečavanje izlaganja čitave liste kontakata.

en: Selected fields will be displayed in back-office autocomplete dropdown search results (Quick Search, etc.). Contact Name is always included.
sr_RS@latin: Izabrana polja prikazivaće se u padajućoj listi sa back-office rezultatima pretrage za automatsko dovršavanje (Brza pretraga itd.). Ime kontakta je uvek uključeno.

en: Selected financial type account has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani tip finansija je obrisan.

en: Selected financial type account with 'Accounts Receivable Account is' account relationship cannot be deleted.
sr_RS@latin: Nije moguće obrisati izabrani nalog finansijskog tip a sa odnosom naloga 'Račun za potraživanja je'.

en: Selected financial type has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani tip finansija je obrisan.

en: Selected mailing has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani mailing je obrisan.

en: Selected mapping has been deleted successfully.
sr_RS@latin: Odabrano mapiranje je uspešno obrisano.

en: Selected membership status has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani status članstva je obrisan.

en: Selected membership type has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani tip članstva je obrisan.

en: Selected message template has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani šablon poruke je obrisan

en: Selected option group has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrana grupa opcija je obrisana.

en: Selected option value has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrana vrednost opcije je obrisana

en: Selected participant status has <strong>NOT</strong> been deleted; there are still participants with this status.
sr_RS@latin: Odabrani status učesnika <strong>NIJE</strong> obrisan; postoji još učesnika sa ovim statusom.

en: Selected participant status has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani status učesnika je obrisan.

en: Selected participant was deleted successfully.
sr_RS@latin: Odabrani učesnik je uspešno obrisan

en: Selected records must all be the same contact type (i.e. all Individuals).
sr_RS@latin: Odabrani zapisi moraju imati isti tip kontakta (npr svi pojedinci).

en: Selected relationship has been deleted successfully.
sr_RS@latin: Odabrana veza je uspešno obrisana

en: Selected report has been deleted.
sr_RS@latin: Odabrani izveštaj je obrisan

en: Selecting Yes will set the report to be visible only to the user
      that clicked this option and saved the report settings form. If this is
      enabled, the permissions configuration for this report will be disabled.
sr_RS@latin: Ako izaberete Da, izveštaj će biti vidljiv samo korisniku
    koji je kliknuo na ovu opciju i sačuvao formular za podešavanja izveštaja. Ukoliko je ovo
    aktivirano, podešavanja dozvola za ovaj izveštaj će biti isključena.

en: Selection Method
sr_RS@latin: Metod selekcije

en: Selection required
sr_RS@latin: Selekcija neophodna

en: Selections
sr_RS@latin: Selekcije

en: Self-service Cancellation or Transfer Time
sr_RS@latin: Vreme za otkazivanje ili prenošenje registracije

en: Self-service Payments Page
sr_RS@latin: Stranica za samouslužne uplate

en: Send
sr_RS@latin: Pošalji

en: Send A/B test at:
sr_RS@latin: Pošalji A/B test u:

en: Send A/B test immediately
sr_RS@latin: Pošalji A/B test odmah

en: Send Acknowledgment?
sr_RS@latin: Pošalji potvrdu

en: Send Confirmation
sr_RS@latin: Pošalji potvrdu

en: Send Confirmation Email?
sr_RS@latin: Pošalji email sa potvrdom?

en: Send Confirmation and Receipt
sr_RS@latin: Pošalji potvrdu i priznanicu

en: Send Confirmation and Receipt?
sr_RS@latin: Pošalji potvrdu i priznanicu?

en: Send Confirmation?
sr_RS@latin: Pošalji potvrdu?

en: Send Email
sr_RS@latin: Pošalji email

en: Send Email to Contacts
sr_RS@latin: Pošalji email kontaktima

en: Send Initial Reminder
sr_RS@latin: Pošalji početni podsetnik

en: Send Mailing
sr_RS@latin: Pošalji mailing

en: Send Notification
sr_RS@latin: Pošalji notifikaciju

en: Send Pledge Acknowledgment.
sr_RS@latin: Pošalji potvrdu obaveze

en: Send Pledge Reminder.
sr_RS@latin: Pošalji podsetnik obaveze.

en: Send Receipt
sr_RS@latin: Pošalji priznanicu

en: Send Receipt?
sr_RS@latin: Pošalji priznanicu?

en: Send SMS
sr_RS@latin: Pošalji SMS

en: Send Scheduled Mailings
sr_RS@latin: Pošalji zakazane mailinge

en: Send Scheduled Reminders
sr_RS@latin: Pošalji zakazane podestnike

en: Send Scheduled SMS
sr_RS@latin: Pošalji zakazani SMS

en: Send Your Message
sr_RS@latin: Pošaljite Vašu poruku

en: Send a Copy
sr_RS@latin: Pošalji kopiju

en: Send additional reminders
sr_RS@latin: Pošalji dodatne podsetnike

en: Send an Email
sr_RS@latin: Pošalji email

en: Send an SMS
sr_RS@latin: Pošalji SMS

en: Send as
sr_RS@latin: Pošalji kao

en: Send cancellation request to %1 ?
sr_RS@latin: Pošalji zahtev za otkazivanje ka %1?

en: Send email Receipt
sr_RS@latin: Pošalji email sa priznanicom

en: Send email Receipt?
sr_RS@latin: Pošalji email sa priznanicom?

en: Send email to %1
sr_RS@latin: Pošalji email ka %1

en: Send email to family, friends and colleagues with a personal message about this campaign.
sr_RS@latin: Pošaljite email porodici, prijateljima i kolegama sa ličnom porukom vezanom za ovu kampanju.

en: Send emails inviting your friends to support your campaign!
sr_RS@latin: Pošaljite emailove i pozovite prijatelje da podrže vašu kampanju!

en: Send emails where possible. Generate printable PDFs for all contacts.
sr_RS@latin: Pošalji email kada god je moguće. Generiši PDF fajlove za štampu za sve kontakte.

en: Send emails where possible. Generate printable PDFs for contacts who cannot receive email.
sr_RS@latin: Pošalji email kada god je moguće. Generiši PDF fajlove za štampu za kontakte koji ne mogu da primaju email.

en: Send emails with an attached PDF where possible. Generate printable PDFs for all contacts.
sr_RS@latin: Pošalji email sa PDFom u prilogu gde god je moguće. Generiši PDF fajlove za štampu za sve kontakte.

en: Send emails with an attached PDF where possible. Generate printable PDFs for contacts who cannot receive email.
sr_RS@latin: Pošalji email sa PDFom u prilogu gde god je moguće. Generiši PDF fajlove za štampu za kontakte koji ne mogu da primaju email.

en: Send final mailing at:
sr_RS@latin: Pošalji konačni mailing u:

en: Send final mailing immediately
sr_RS@latin: Pošalji konačni mailing odmah

en: Send information about a contribution campaign or event to a friend.
sr_RS@latin: Pošalji prijatelju informacije o kampanji za donacije ili događaju

en: Send payment reminder
sr_RS@latin: Pošalji podsetnik za uplatu

en: Send test
sr_RS@latin: Pošalji test

en: Send test email to group:
sr_RS@latin: Pošalji test email grupi:

en: Send test email to:
sr_RS@latin: Pošalji test email ka:

en: Send test message to %1
sr_RS@latin: Pošalji test poruku na %1

en: Send test message to group
sr_RS@latin: Pošalji test poruku grupi

en: Send the message as email or sms or both.
sr_RS@latin: Pošalji ovu poruku kao email, sms ili oba.

en: Send to %1
sr_RS@latin: Poslato na %1

en: Send to these Friend(s)
sr_RS@latin: Pošalji ovom prijatelju (prijateljima)

en: Send up to
sr_RS@latin: Pošalji do

en: Sending Emails (includes contribution receipts and event confirmations)
sr_RS@latin: Slanje emailova (uključuje priznanice za donacije i potvrde za događaje)

en: Sending test email
sr_RS@latin: Slanje test emaila

en: Sending...
sr_RS@latin: Slanje...

en: Sendmail Argument
sr_RS@latin: Sendmail argument

en: Sendmail Configuration
sr_RS@latin: Sendmail konfiguracija

en: Sendmail Path
sr_RS@latin: Sendmail putanja

en: Sends out scheduled CiviMail mailings
sr_RS@latin: Pošalji zakazane CiviMail mailinge

en: Sends out scheduled SMS
sr_RS@latin: Šalje zakazani SMS

en: Sends out scheduled reminders via email
sr_RS@latin: Pošalji zakazane podsetnike emailom

en: Senior
sr_RS@latin: Stariji

en: Senior Services Coordinator
sr_RS@latin: Koordinator usluga za stare osobe

en: Senior Services Coordinator is
sr_RS@latin: Koordinator usluga za stare osobe je

en: Sent
sr_RS@latin: Poslato

en: Sent By
sr_RS@latin: Poslao/la

en: Sent Email Message
sr_RS@latin: Poslat email

en: Sent SMS Message
sr_RS@latin: Poslata SMS poruka

en: Separate Membership Payment
sr_RS@latin: Odvojeno plaćanje članstva

en: Separate Payment
sr_RS@latin: Odvojeno plaćanje

en: Separator (grouped contributions)
sr_RS@latin: Razdelnik (grupne donacije)

en: Separator character used when CiviMail generates VERP (variable envelope return path) Mail-From addresses.
sr_RS@latin: Karakter koji se koristi kao separator kada CiviMail generiše VERP (variable envelope return path) Mail-From adrese.

en: Separators
sr_RS@latin: Separatori

en: Sequence
sr_RS@latin: Sekvenca

en: Sequential is more compact format, well-suited for json and smarty.
sr_RS@latin: Sekvencijalni je kopaktniji fomat, pogodan za json i smarty.

en: Serbian
sr_RS@latin: Srpski jezik

en: Service providing CiviCRM community messages
sr_RS@latin: Usluga koja omogućava poruke CiviCRM zajednice

en: Service providing the Getting Started data
sr_RS@latin: Usluga koja omogućava podatke za Početak

en: Session Reset
sr_RS@latin: Reset sesije

en: Session has been reset.
sr_RS@latin: Sesija resetovana.

en: Set
sr_RS@latin: Podesi

en: Set Name
sr_RS@latin: Podesi ime

en: Set Privacy Options
sr_RS@latin: Podesi opcije privatnosti

en: Set Proximity Search as required if you want all searches using this profile to require the user to enter a start address and a radius.
sr_RS@latin: Podesite pretragu blizine po potrebi ako želite da sve pretrage koje koriste taj profil zahtevaju od korisnika da unese početnu adresu i radijus.

en: Set Title
sr_RS@latin: Podesi naslov

en: Set a date and time when you want CiviSMS to start sending this Mass SMS.
sr_RS@latin: Odaberite datum i vreme kada želite da CiviMail počne sa slanjem ove masovne SMS poruke.

en: Set as primary
sr_RS@latin: Podesi primarni

en: Set event location and event contact information (email and phone).
sr_RS@latin: Podesite mesto događaja i kontakt informacije (email i telefon).

en: Set event title, type (conference, performance etc.), description, start and end dates, maximum number of participants, and activate the event. Enable the public participant listing feature.
sr_RS@latin: Podesite naslov događaja, tip (konferencija, koncert etd.), opis, datume početka i kraja, maksimalan broj učesnika i aktivirajte događaj. Uključite funkcionalnost javnog listinga učesnika.

en: Set the "dedupe e-mail" option when sending a new mailing to "true" by default.
sr_RS@latin: Kada se šalje novi mejling podesi da "true" bude predefinisano u opciji "deduplikacioni email".

en: Set the Operator to "OR" if you've assigned multiple permissions and want access to be granted for any one of them. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, and set the Operator to "OR", users who have either of those permissions will have access.
sr_RS@latin: Postavite Operatera na vrednost "OR" ako ste dodelili više dozvola i želite da pristup bude dat za bilo koju od njih. PRIMER: Ako stavci menija dodelite dozvole <em>access CiviContribute</em> i <em>administer CiviCRM</em>, a postavite Operatera na vrednost "OR", pristup će imati korisnici koji imaju bilo koju od ovih dozvola.

en: Set the membership end date this many membership periods from now. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
sr_RS@latin: Podesite datum završetka članstva za ovoliko perioda članstva od sada. Unesite odgovarajući iznos članarine ispod.

en: Set the number of seconds http requests should run for before terminating
sr_RS@latin: Podesite broj sekundi izvršavanja HTTP zahteva

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages the appear in your CMS' error log.
sr_RS@latin: Podesite ovu vrednost na  <strong>Da</strong> ukoliko želite da se CiviCRM poruke za greške/debagovanje pojavljuju u logu grešaka u vašem CMSu.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages to appear in the Drupal error logs
sr_RS@latin: Podesite ovu vrednost na  <strong>Da</strong> ukoliko želite da se CiviCRM poruke za greške/debagovanje pojavljuju u Drupal logu grešaka.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
sr_RS@latin: Podesite ovu vrednost na  <strong>Da</strong> ukoliko želite da koristite neki od CiviCRM alata za debagovanje.

en: Set this value to Yes if you want CiviCRM error/debugging messages to appear in the Drupal error logs.
sr_RS@latin: Podesite ovu vrednost na Da ukoliko želite da se poruke grešaka/debaginga CiviCRM-a prikazuju u Drupalovom logu grešaka.

en: Set this value to Yes if you want to display a backtrace listing when a fatal error is encountered. This feature should NOT be enabled for production sites.
sr_RS@latin: Podesite ovu vrednost na Da ukoliko želite da vam se prikaže bektrejs listing kada dođe do ozbiljne greške. Ova opcija ne bi trebalo da bude uključena kada je sajt u produkciji.

en: Set this value to Yes if you want to use one of CiviCRM's debugging tools. This feature should NOT be enabled for production sites.
sr_RS@latin: Podesite ovu vrednost na Da ukoliko želite da neki od CiviCRM-ovih debaging alata. Ova opcija ne bi trebalo da bude uključena na kada je sajt u produkciji.

en: Set this when you intend to manage trigger creation outside of CiviCRM
sr_RS@latin: Molimo vas da ovo podesite ukoliko nameravate da upravljate kreiranjem okidača van CiviCRM-a

en: Set up a 'Dummy' Processor if you want to test Online Contribution pages or Event Registration pages prior to selecting and configuring a real payment processor. You can enter any values for User Name and Site URL.
sr_RS@latin: Podesite 'lažni' procesor ako želite da testirate onlajn stranice donacije ili stranice za registraciju na događaj pre nego što izaberete i konfigurišete stvarni procesor uplata. Možete da unesete bilo koje vrednosti za korisničko ime i URL adresu sajta.

en: Sets the default financial type for payments against this pledge.
sr_RS@latin: Podešava podrazumevani finansijski tip za uplate ove obaveze.

en: Setting Created Date
sr_RS@latin: Podešavanje kreirano datuma

en: Setting ID
sr_RS@latin: ID podešavanja

en: Setting Name
sr_RS@latin: Ime podešavanja

en: Setting to define the environment in which this CiviCRM instance is running.
sr_RS@latin: Priprema za definisanje okruženja u kome će raditi ova CiviCRM instanca.

en: Settings
sr_RS@latin: Podešavanja

en: Settings - %1 Integration
sr_RS@latin: Podešavanja %1 integracija

en: Settings - CiviCase
sr_RS@latin: Podešavanja - CiviCase

en: Settings - CiviMail
sr_RS@latin: Podešavanja - CiviMail

en: Settings - Cleanup Caches and Update Paths
sr_RS@latin: Podešavanja - Čišćenje keša i ažuriranje putanja

en: Settings - Date
sr_RS@latin: Podešavanja - datum

en: Settings - Date Preferences
sr_RS@latin: Podešavanja - podešavanja datuma

en: Settings - Localization
sr_RS@latin: Podešavanja - lokalizacija

en: Settings - Mapping and Geocoding Providers
sr_RS@latin: Podešavanja - Provajderi mapiranja i geokodinga

en: Settings - Outbound Mail
sr_RS@latin: Podešavanja - odlazna pošta

en: Settings - Payment Processor
sr_RS@latin: Podešavanja - procesor uplate

en: Settings - Resource URLs
sr_RS@latin: Podešavanja - URLovi resursa

en: Settings - SMS Provider
sr_RS@latin: Podešavanja - SMS provajder

en: Settings - Scheduled Jobs
sr_RS@latin: Podešavanja - Zakazani poslovi

en: Settings - Scheduled Jobs Log
sr_RS@latin: Podešavanja - Log zakazanih poslova

en: Settings - Search Preferences
sr_RS@latin: Podešavanja - podešavanja pretrage

en: Settings - Upload Directories
sr_RS@latin: Podešavanja - direktorijumi za postavljanje

en: Settings Saved
sr_RS@latin: Podešavanja sačuvana

en: Settings for outbound email - either SMTP server, port and authentication or Sendmail path and argument.
sr_RS@latin: Podešavanja za odlaznu poštu - ili SMTP server, port, autentikacija ili Sendmail putanja i argument.

en: Setup
sr_RS@latin: Podešavanje

en: Setup a Personal Campaign Page - Step 2
sr_RS@latin: Podešavanje stranice lične kampanje - korak 2

en: Sex
sr_RS@latin: Pol

en: Share With
sr_RS@latin: Podeli sa

en: Shared Address
sr_RS@latin: Deljena adresa

en: Shared addresses will not be removed or altered but will no longer be shared.
sr_RS@latin: Podeljene adrese neće biti uklonjene ni izmenjene, ali se više neće deliti.

en: Sheet Size
sr_RS@latin: Veličina lista

en: Sheet Size (w x h)
sr_RS@latin: Veličina lista (širina X visina)

en: Shona
sr_RS@latin: Šona jezik

en: Short name
sr_RS@latin: Skraćeno ime

en: Short name of the case.
sr_RS@latin: Kratko ime za predmet.

en: Should a pdf invoice be emailed automatically?
sr_RS@latin: Da li pdf faktura treba da bude automatski poslata?

en: Should a person with this status be counted as a participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants?
sr_RS@latin: Da li osoba koja ima ovaj status treba da se računa kao učesnik za potrebe kontrole maksimalnog broja učesnika?

en: Should activity emails be redacted? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
sr_RS@latin: Da li je potrebno da se uradi redakcije (editovanje) emailova aktivnosti (Obeležite "Podrazumevano" kako bi se učitala podešavanja iz osnovnog "Settings.xml" fajla.)

en: Should the acl cache be by cron jobs or user actions
sr_RS@latin: Da li bi acl čišćenje trebalo da bude putem kron poslova ili akcije korisnika

en: Should the minimum contribution amount be automatically displayed after each premium description?
sr_RS@latin: Da li će minimalni iznos donacije biti prikazan posle svakog opisa nagrade?

en: Should the new template always use the selected Page Format?
sr_RS@latin: Da li novi šablon uvek koristi odabrani format strane?

en: Should the smart groups be flushed by cron jobs or user actions
sr_RS@latin: Da li bi trebalo da smart grupe budu očišćene uz pomoć kron poslova ili akcije korisnika

en: Should this status be considered a current membership in good standing. EXAMPLE: New, Current and Grace could all be considered 'current'.
sr_RS@latin: Da li treba ovaj status smatrati trenutnim članstvom u dobrom statusu. PRIMER: Novi, Trenutni i Mirovanje mogu se smatrati 'trenutnim'.

en: Should we enable the auto-responder?
sr_RS@latin: Da li treba uključiti automatsko odgovaranje?

en: Should we forward replies back to the author?
sr_RS@latin: Da li se odgovori prosleđuju autoru?

en: Should we track URL click-throughs for this mailing?
sr_RS@latin: Da li se prate URL klikovi za ovaj mailing?

en: Should we track when recipients open/read this mailing?
sr_RS@latin: Da li se prati kada primaoci otvore/pročitaju ovaj mailing?

en: Show %1 entries
sr_RS@latin: Prikaži %1 unosa

en: Show ALL Cases with Upcoming Activities
sr_RS@latin: Prikaži SVE predmete sa predstojećim aktivnostima

en: Show Captcha On Profile
sr_RS@latin: Prikaži Captcha na profilu

en: Show Criteria
sr_RS@latin: Priikaži kriterijume

en: Show Current and Upcoming Events
sr_RS@latin: Prikaz trenutnih i predstojećih događaja

en: Show Edit Link?
sr_RS@latin: Prilaži link za Uredi?

en: Show Honor Roll?
sr_RS@latin: Prikaži spisak zaslužnih?

en: Show Link to CMS User
sr_RS@latin: Prikaži link ka CMSu korisnika

en: Show Location?
sr_RS@latin: Prikaži lokaciju?

en: Show My Cases
sr_RS@latin: Prikaži moje predmete

en: Show My Cases with Upcoming Activities
sr_RS@latin: Prikaži moje predmete sa predstojećim aktivnostima

en: Show Recurring Donation Start Date?
sr_RS@latin: Prikaži datum početka periodične donacije

en: Show Smart Groups on Demand
sr_RS@latin: Prikaži pametne grupe na zahtev

en: Show comments for this note.
sr_RS@latin: Prikaži komentare za ovu belešku.

en: Show contacts that meet the Groups criteria AND the Tags criteria
sr_RS@latin: Prikaži kontakte koji odgovaraju kriterijumu grupe i kriterijumu taga

en: Show contacts that meet the Groups criteria OR  the Tags criteria
sr_RS@latin: Prikaži kontakte koji odgovaraju kriterijumu grupe ili kriterijumu taga

en: Show large map
sr_RS@latin: Prikaži veliku mapu

en: Show my contribution in the public honor roll
sr_RS@latin: Prikaži moju donaciju u javnom spisku zaslužnih

en: Show my support in the public honor roll
sr_RS@latin: Prikaži moju podršku u javnom spisku zaslužnih

en: Show no. of Top Donors
sr_RS@latin: Prikaži broj Top donatora

en: Show payees
sr_RS@latin: Prikaži primaoce uplata

en: Show/hide rows with the same data on each contact record.
sr_RS@latin: Prikažite/sakrijte redove sa istim podacima u svakom zapisu kontakta.

en: Showing %1 to %2 of %3 entries
sr_RS@latin: Prikazano %1 do %2 od %3 unosa

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
sr_RS@latin: Prikazano 0 do 0 od 0 unosa

en: Showing field as it will be displayed in a form.
sr_RS@latin: Prikazivanje polja na način na koji će biti prikazano u formularu.

en: Showing only Contacts starting with: '%1'
sr_RS@latin: Prikaži samo kontakte koji počinju sa: '%1'

en: Showing price set as it will be displayed within a form.
sr_RS@latin: Prikazivanje seta cena na način na koji će biti prikazan u formularu.

en: Showing the custom data group (fieldset) as it will be displayed within an edit form.
sr_RS@latin: Prikazuje grupu podrazumevanih podataka (set polja) onako kako će se prikazivati unutar formulara za uređivanje.

en: Showing this field as it will be displayed in an edit form.
sr_RS@latin: Prikazuje ovo polje na način na koji će se prikazivati u formularu za uređivanje.

en: Shows Bookkeeping Transactions Report
sr_RS@latin: Prikazuje izveštaj o knjigovodstvenim transakcijama

en: Shows activity statistics by type / date
sr_RS@latin: Prikazuje statistike aktivnosti po tipu / datumu

en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
sr_RS@latin: Prikaži donacije kontakata gde zasluga pripada druigim kontaktima.

en: Shows statistics for Grants.
sr_RS@latin: Prikazuje statistike za grantove.

en: Shows the Income Summary of events with Count.
sr_RS@latin: Daje kratak prikaz prihoda od događaja sa Brojem.

en: Shows the Participant list with Participant Count.
sr_RS@latin: Prikazuje listu učesnika sa brojem učesnika.

en: Sibling of
sr_RS@latin: Ravnopravni element

en: Sibling relationship.
sr_RS@latin: Odnos ravnopravnih elemenata.

en: Sic Code
sr_RS@latin: Sic kod

en: Sign
sr_RS@latin: Potpiši

en: Sign Petition
sr_RS@latin: Potpiši peticiju

en: Sign the Petition
sr_RS@latin: Potpiši peticiju

en: Sign up Button
sr_RS@latin: Dugme za prijavu

en: Signature
sr_RS@latin: Potpis

en: Signature (HTML)
sr_RS@latin: Potpis (HTML)

en: Signature (Text)
sr_RS@latin: Potpis (Tekst)

en: Signature HTML
sr_RS@latin: Potpis HTML

en: Signature Html
sr_RS@latin: Potpis HTML

en: Signature Label
sr_RS@latin: Oznaka za potpis

en: Signature Text
sr_RS@latin: Potpis - tekst

en: Signature is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
sr_RS@latin: Potpis nije podešeno u Administracija &raquo;  Sistemska podešavanja &raquo;  Procesori uplata

en: Signatures
sr_RS@latin: Potpisi

en: Similar Contact Found
sr_RS@latin: Sličan kontakt pronađen

en: Similar Contacts Found
sr_RS@latin: Slični kontakti pronađeni

en: Simple Event Name Badge
sr_RS@latin: Jednostavni bedž sa imenom događaja

en: Simple mail limit
sr_RS@latin: Jednostavni mail limit

en: Simple values such as numbers, true, false and null.
sr_RS@latin: Osnovne vrednosti kao što su brojevi, tačno, netačno i nepostojeće.

en: SimpleXML support
sr_RS@latin: SimpleXML podrška

en: SimpleXML support not included in PHP.
sr_RS@latin: SimpleXML podrška nije uključena u PHP

en: Sindhi
sr_RS@latin: SIndi jezik

en: Single client per case
sr_RS@latin: Jedan klijent po predmetu

en: Single-line input field (text or numeric)
sr_RS@latin: Polje za unos - jedna linija (tekstualni ili numerički unos)

en: Sinhala, Sinhalese
sr_RS@latin: Sinhalski jezik

en: Site Administrators: This error may indicate that users are accessing this page using a domain or URL other than the configured Base URL. EXAMPLE: Base URL is http://example.org, but some users are accessing the page via http://www.example.org or a domain alias like http://myotherexample.org.
sr_RS@latin: Administratori sajtova: Ova greška može da ukazuje da korisnici pristupaju ovoj stranici koristeći domen ili URL koji nije konfigurisani Osnovni URL. PRIMER: Osnovni URL je http://example.org, ali neki korisnici pristupaju stranici koristeći http://www.example.org ili alijas domena kao što je http://myotherexample.org.

en: Site Configuration and Registration
sr_RS@latin: Konfiguracija i registracija sajta

en: Site Preferences
sr_RS@latin: Podešavanja sajta

en: Site URL
sr_RS@latin: Url sajta

en: Site URL is not set for this payment processor
sr_RS@latin: URL vebsajta nije podešen za ovaj procesor uplata

en: Size of "Recent Items" stack
sr_RS@latin: Veličina "Nedavnih stavki"

en: Skin
sr_RS@latin: Izgled

en: Skip
sr_RS@latin: Preskoči

en: Skip Participant
sr_RS@latin: Preskoči učesnika

en: Skipped Donation
sr_RS@latin: Preskočena donacija

en: Slovak
sr_RS@latin: Slovački jezik

en: Slovene
sr_RS@latin: Slovenački jezik

en: Smart Group
sr_RS@latin: Smart grupa

en: Smart Group Refresh Mode
sr_RS@latin: Osvežavajući mod Smart Grupa

en: Smart Groups
sr_RS@latin: Smart grupe

en: Smarty Debug Window
sr_RS@latin: Smatry Debug prozor

en: Sms Provider Internal Name
sr_RS@latin: Interno ime SMS provajdera

en: Snippet type %1 is unrecognized
sr_RS@latin: Nije prepoznat tip snippeta %1

en: Snooze Status Notifications Until
sr_RS@latin: Odloži obaveštenja o statusu do

en: Social Sharing
sr_RS@latin: Deljenje na društvenim mrežama

en: Social media links will be included on the Contribution Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in contribution receipt emails.
sr_RS@latin: Linkovi za društvene mreže će biti uključeni na stranicu sa zahvalnicom, recite prijatelju stranicu (ukoliko je uključena), kao i u emailovima sa potvrdama.

en: Social media links will be included on the Event Info page, Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in event confirmation emails.
sr_RS@latin: Linkovi za društvene mreže će biti uključeni na info stranicu za događaj, stranicu sa zahvalnicom, recite prijatelju stranicu (ukoliko je uključena), kao i u emailovima sa potvrdama.

en: Soft Contribution Currency
sr_RS@latin: Valuta zasluge

en: Soft Contribution Display on PCP
sr_RS@latin: Prikaz zasluge na stranici lične kampanje

en: Soft Contribution PCP Nickname
sr_RS@latin: Zasluga na stranici lične kampanje - nadimak

en: Soft Contribution PCP Note
sr_RS@latin: Zasluga na stranici lične kampanje - beleška

en: Soft Credit
sr_RS@latin: Zasluga

en: Soft Credit Aggregate
sr_RS@latin: Prikupljene zasluge

en: Soft Credit Amount
sr_RS@latin: Zasluga - iznos

en: Soft Credit Amount Stats
sr_RS@latin: Zasluga - statistike iznosa

en: Soft Credit Avg
sr_RS@latin: Zasluga - prosek

en: Soft Credit Contact ID
sr_RS@latin: Zasluga ID kontakta

en: Soft Credit Email
sr_RS@latin: Zasluga - email

en: Soft Credit For
sr_RS@latin: Zasluga za

en: Soft Credit For Contact ID
sr_RS@latin: Zasluga za ID kontakta

en: Soft Credit For Contribution ID
sr_RS@latin: Zasluga za ID donacije

en: Soft Credit Id
sr_RS@latin: Zasluga - ID

en: Soft Credit Name
sr_RS@latin: Zasluga - ime

en: Soft Credit Phone
sr_RS@latin: Zasluga - telefon

en: Soft Credit Report
sr_RS@latin: Izveštaj zasluga

en: Soft Credit Role
sr_RS@latin: Zasluga - uloga

en: Soft Credit To
sr_RS@latin: Zasluga ka

en: Soft Credit Type
sr_RS@latin: Tip zasluge

en: Soft Credit Types
sr_RS@latin: Tipovi zasluga

en: Soft Credit amount
sr_RS@latin: Iznos zasluge

en: Soft Credits
sr_RS@latin: Zasluge

en: Soft Credits Count
sr_RS@latin: Zasluga - broj

en: Soft Credits Only
sr_RS@latin: Samo zasluge

en: Soft credit amount cannot be more than the total amount.
sr_RS@latin: Iznos zasluge ne može biti veći od ukupne sume.

en: Soft credit amount should not be greater than the total amount
sr_RS@latin: Iznos zasluge ne treba da bude veći od ukupne sume

en: Soft credits
sr_RS@latin: Zasluge

en: Sold out
sr_RS@latin: Rasprodato

en: Sold out:
sr_RS@latin: Rasprodato:

en: Solicited
sr_RS@latin: Prikupljeno

en: Somali
sr_RS@latin: Somalski jezik

en: Some Fields Excluded
sr_RS@latin: Neka polja su isključena

en: Some apis support a special syntax to allow other operators for "get" type actions. Choosing a different operator will automatically use this syntax, although it may not work with every api.
sr_RS@latin: Neki API-ji podržavaju specijalnu sintaksu koja omogućava drugim operaterima za radnje tipa "preuzmi". Biranje drugog operatera automatski će koristiti ovu sintaksu, mada možda neće raditi sa svakim API-jem.

en: Some fields are loaded as 'readonly' as they have been set (overridden) in civicrm.settings.php.
sr_RS@latin: Neka polja se učitavaju kao 'readonly' zato što su tako podešena u civicrm.settings.php.

en: Some modules define permissions, but the CMS cannot store them: %1
sr_RS@latin: Neki moduli definišu dozvole ali CMS ne može da ih sačuva: %1

en: Some of the profile fields cannot be configured for this page.
sr_RS@latin: Neka profilna polja ne mogu biti podešena za ovu stranicu.

en: Some of the selected activities are not editable.
sr_RS@latin: Neke od odabranih aktivnosti se ne mogu urediti.

en: Some old files could not be removed. Please remove them.
sr_RS@latin: Neki stari fajlovi ne mogu biti uklonjeni. Molimo vas da ih ručno uklonite.

en: Some organizations find it useful to be able to connect Organization contacts to Groups (one-to-one relationship) to represent a multi-org hierarchy. The org contact holds info about the org itself (name, location, etc.) and the group holds other sub-groups/contacts related to that group (employees, alumni, online activists, members, etc.).
sr_RS@latin: Neke organizacije smatraju da je mogućnost povezivanja kontakata organizacije sa grupama korisna (odnos jedan-na-jedan) da bi se predstavila multiorganizaciona hijerarhija. Kontakt organizacije zadržava informacije o samoj organizaciji (ime, lokacija itd.), a grupa drži druge podgrupe/kontakte vezane za tu grupu (zaposleni, alumni, onlajn aktivisti, članovi itd.).

en: Some organizations find it useful to create a hierarchy of groups. In CiviCRM, this is done by creating one or more "Parent" groups and then assigning other groups to them. When a user sends a mailing to a "Parent", or searches for contacts in a "Parent" - all contacts in the associated child groups are automatically included.
sr_RS@latin: Neke organizacije smatraju da je korisno kreirati hijararhiju grupa. U programu CiviCRM, ovo se postiže kreiranjem jedne ili više 'nadređenih' grupa, a zatim dodeljivanjem drugih grupa u njih. Kada korisnik pošalje mailing 'nadređenoj' grupi ili kada pretraži kontakte u 'nadređenoj' grupi, svi kontakti u povezanim podređenim grupama biće automatski obuhvaćeni.

en: Someone has just donated to your personal campaign page
sr_RS@latin: Neko je upravo donirao na vašoj stranici lične kampanje

en: Sorry
sr_RS@latin: Žao nam je

en: Sorry an error occurred
sr_RS@latin: Greška

en: Sorry an error occurred and your information was not saved
sr_RS@latin: Došlo je do greške, i vaše informacije nisu sačuvane

en: Sorry but we are not able to provide this at the moment.
sr_RS@latin: Nažalost, ovo nije trenutno dostupno.

en: Sorry, currently only %1 spaces are available for this option.
sr_RS@latin: Izvinite, za ovu opciju je dostupno još %1 mesta.

en: Sorry, currently only a single space is available for this option.
sr_RS@latin: Izvinite, za ovu opciju je dostupno samo još jedno mesto.

en: Sorry, it looks like this event only has %2 spaces available, and you are trying to register %1 participants. Please change your selections accordingly.
sr_RS@latin: Izvinite, ovaj događaj ima još samo %2 slobodnih mesta, a vi pokušavate da registrujete %1 učesnika. Molimo izmenite vašu selekciju u skladu sa ovom informacijom.

en: Sorry, this option is currently sold out.
sr_RS@latin: Izvinite, ova opcija je trenutno rasprodata.

en: Sort Name
sr_RS@latin: Ime za sortiranje

en: Sort name format for individual contact display names.
sr_RS@latin: Sortiranje formata prikaza za imena pojedinačnih kontakata.

en: Sorting
sr_RS@latin: Sortiranje

en: Source
sr_RS@latin: Izvor

en: Source Code
sr_RS@latin: Izvorni kôd

en: Source Contact
sr_RS@latin: Kontakt - izvor

en: Source Contact ID
sr_RS@latin: ID izvornog kontakta

en: Source Email
sr_RS@latin: Email izvora

en: Source Name
sr_RS@latin: Ime izvora

en: Source Phone
sr_RS@latin: Telefon izvora

en: Source Record
sr_RS@latin: Izvorni zapis

en: Source Record ID
sr_RS@latin: ID izvornog zapisa

en: Source Type
sr_RS@latin: Tip izvora

en: Source for this registration (if applicable).
sr_RS@latin: Izvor registracije (Ukoliko je dostupan).

en: Source of the relationship
sr_RS@latin: Izvor ove veze

en: Source of this event registration.
sr_RS@latin: Izvor registracije za ovaj događaj

en: Source of this membership. This value is searchable.
sr_RS@latin: Izvor ovog članstva. Ova vrednost se može naći pretragom.

en: Southern Sotho
sr_RS@latin: Južni Soto jezik

en: Space between labels.
sr_RS@latin: Razmak između oznaka

en: Spanish; Castilian (Mexico)
sr_RS@latin: Španski jezik; kastiljanski (Meksiko)

en: Spanish; Castilian (Puerto Rico)
sr_RS@latin: Španski jezik; kastiljanski (Portoriko)

en: Spanish; Castilian (Spain)
sr_RS@latin: Španski jezik; kastiljanski (Španija)

en: Speaker
sr_RS@latin: Govornik

en: Special Relationships
sr_RS@latin: Specijalne veze

en: Special symbols include:
sr_RS@latin: Specijalni simboli uključuji:

en: Specific Calendar Date
sr_RS@latin: Specifičan datum

en: Specific contact
sr_RS@latin: Specifičan kontakt

en: Specific day of Month
sr_RS@latin: Specifičan dan u mesecu

en: Specify FROM Name and Email
sr_RS@latin: Odredi OD ime i email

en: Specify SQL Query
sr_RS@latin: Definiši SQL upit

en: Specify the Report if it is belongs to any component like "CiviContribute"
sr_RS@latin: Precizirajte da li izveštaj pripada nekoj od komponenata, npr. "CiviContribute"

en: Spool ID
sr_RS@latin: ID štampanja na čekanju

en: Spousal relationship.
sr_RS@latin: Supružnički odnos.

en: Spouse of
sr_RS@latin: Suprug/a

en: Spread the word about this fundraising page (%1). Add your personal message below. A link to the fundraising page will be automatically included in the email.
sr_RS@latin: Proširite vest o ovoj stranici za prikupljanje sredstava (%1). Dodajte svoju poruku ispod. Link ka stranici za prikupljanje stedstava će biti automatski uključen u email.

en: Sr.
sr_RS@latin: Stariji

en: Stack Trace
sr_RS@latin: Ispis steka

en: Staff Member
sr_RS@latin: Zaposleni/a

en: Staff Relationship
sr_RS@latin: Odnos zaposlenog

en: Standalone
sr_RS@latin: Samostalna

en: Standalone Form or Directory
sr_RS@latin: Samostalni formular ili direktorijum

en: Start
sr_RS@latin: Početak

en: Start Action Condition
sr_RS@latin: Početna akcija uslov

en: Start Action Date
sr_RS@latin: Početna akcija datum

en: Start Action Offset
sr_RS@latin: Početna akcija Offset

en: Start Action Unit
sr_RS@latin: Početna akcija jedinica

en: Start Date
sr_RS@latin: Datum početka

en: Start Date One
sr_RS@latin: Datum početka jedan

en: Start Date Two
sr_RS@latin: Datum početka dva

en: Start Event
sr_RS@latin: Početak događaja

en: Start Event Adjust Interval
sr_RS@latin: Interval podešavanja početka događaja

en: Start Event Adjust Unit
sr_RS@latin: Jedinica podešavanja početka događaja

en: Start Event Adjustment
sr_RS@latin: Započni podešavanje događaja

en: Start Offset
sr_RS@latin: Početni offset

en: Start date
sr_RS@latin: Datum početka

en: Start date cannot be earlier than the current time.
sr_RS@latin: Datum početka ne može biti pre trenutnog vremena.

en: Start date for premium
sr_RS@latin: Početni datum za nagradu

en: Start date must be set if end date is set.
sr_RS@latin: Datum početka mora biti podešen ukoliko je podešen datum završetka.

en: Start date must be the same or later than Member since.
sr_RS@latin: Datum početka mora biti isti ili posle datuma unešenog u Član od polje.

en: Start scrolling
sr_RS@latin: Počni skrolovanje

en: Started
sr_RS@latin: Započeto

en: Started at
sr_RS@latin: Započeto

en: Starts
sr_RS@latin: Počinje

en: Starts with
sr_RS@latin: Počinje sa

en: State
sr_RS@latin: Država

en: State (Home)
sr_RS@latin: Država (kuća)

en: State / Province
sr_RS@latin: Država / pokrajina

en: State Abbreviation
sr_RS@latin: Skraćenica za državu

en: State ID
sr_RS@latin: ID Države

en: State or province <strong>abbreviation</strong>.
sr_RS@latin: Država ili pokrajina <strong>skraćenica</strong>.

en: State or province <strong>full name</strong>.
sr_RS@latin: Država ili pokrajina <strong>puno ime</strong>.

en: State province
sr_RS@latin: država pokrajina

en: State/Prov
sr_RS@latin: Država/Pokrajina

en: State/Province
sr_RS@latin: Država / pokrajina

en: State/Province %1 %2 %3
sr_RS@latin: Država/Pokrajina %1 %2 %3

en: State/Province does not match the selected Country
sr_RS@latin: Država/pokrajina se ne polapa sa odabranom zemljom

en: State/province listings are populated dynamically based on the selected Country for all standard contact address editing forms, as well as for <strong>Profile forms which include both a Country and a State/Province field</strong>.  This setting controls which countries' states and/or provinces are available in the State/Province selection field <strong>for Custom Fields</strong> or for Profile forms which do NOT include a Country field.
sr_RS@latin: Liste države/provncije dinamički se pupunjavaju na osnovu izabrane zemlje za sve standardne formulare za uređivanje adrese kontakta, kao i za <strong>formulare profila koji sadrže polja Zemlja i Država/provincija</strong>. Ovo podešavanje kontroliše koje su države i/ili provincije zemlje dostupne u polju za izbor države/provincije <strong>za prilagođena polja</strong> ili za formulare profila koji NE sadrže polje Zemlja.

en: Static
sr_RS@latin: Statično

en: Statistics
sr_RS@latin: Statistike

en: Statistics Breakdown
sr_RS@latin: Statistike - pregled

en: Status Alerts
sr_RS@latin: Status Upozorenje

en: Status Check Name
sr_RS@latin: Ime provere statusa

en: Status Class
sr_RS@latin: Klasa statusa

en: Status Label
sr_RS@latin: Oznaka statusa

en: Status Override
sr_RS@latin: Redefinisanje statusa

en: Status Override End Date
sr_RS@latin: Datum za završetak redefinisanja statusa

en: Status Override?
sr_RS@latin: Redefinisanje statusa?

en: Status Preference ID
sr_RS@latin: ID podešavanja statusa

en: Status Preferences
sr_RS@latin: Podešavanja statusa

en: Status Rules values were not numeric.
sr_RS@latin: Vrednosti za pravila statusa nisu numeričke.

en: Status Type
sr_RS@latin: Tip statusa

en: Status class is a required field
sr_RS@latin: Klasa statusa je obavezno polje

en: Status of this membership.
sr_RS@latin: status ovog članstva.

en: Status overridden?
sr_RS@latin: Status redefinisan?

en: Step 1
sr_RS@latin: Korak 1

en: Step 2
sr_RS@latin: Korak 2

en: Stop scrolling
sr_RS@latin: Zaustavi skrolovanje

en: Store both US (zip5) AND international postal codes. App is responsible for country/region appropriate validation.
sr_RS@latin: Sadrži US (zip5) i internacionalne poštanske brojeve. Aplikacija je zadužena za validaciju odgovarajućih kodova zemlje/regiona.

en: Store computed JS/CSS content in cache files? (Note: In "Auto" mode, the "Debug" setting will determine whether to activate the cache.)
sr_RS@latin: Sačuvajte izračunati JS/CSS sadržaj u keš datotekama? (Napomena: U režimu „Auto“, postavka „Debug“ će odrediti da li će se aktivirati keš memorija.)

en: Street
sr_RS@latin: Ulica

en: Street Address
sr_RS@latin: Ulica

en: Street Address (Home)
sr_RS@latin: Ulica i broj (kuća)

en: Street Address (if present)
sr_RS@latin: Adresa ulice (ako je uneta)

en: Street Address 1
sr_RS@latin: Adresa ulice 1

en: Street Address 2
sr_RS@latin: Adresa ulice 2

en: Street Address Parsing
sr_RS@latin: Parsiranje adrese

en: Street Addresses Parsed: %1
sr_RS@latin: Adresa ulice raščlanjena: %1

en: Street Direction Prefix
sr_RS@latin: Prefiks smera ulice

en: Street Direction Suffix
sr_RS@latin: Sufiks smera ulice

en: Street Editing
sr_RS@latin: Uređivanje ulice

en: Street Name
sr_RS@latin: Naziv ulice

en: Street Number
sr_RS@latin: Broj ulice

en: Street Number Suffix
sr_RS@latin: Sufiks broja ulice

en: Street Number is even
sr_RS@latin: Broj ulice je paran broj

en: Street Number is odd
sr_RS@latin: Broj ulice je neparan broj

en: Street Type
sr_RS@latin: Tip ulice

en: Street Unit
sr_RS@latin: Deo ulice

en: Street address parsing
sr_RS@latin: Parsiranje adrese

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box
sr_RS@latin: Broj ulice, ime ulice, stan/apartman ILI poštanski fah

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box.
sr_RS@latin: Broj ulice, ime ulice, stan/apartman ILI poštanski fah.

en: Street#
sr_RS@latin: Ulica#

en: Strings. You may include quotes around the string to ensure it's not interpreted otherwise, e.g. "false".
sr_RS@latin: Nizovi. Možete koristiti navodnike oko niza kako biste bili sigurni da se ne interpretira drugačije, npr "false".

en: Style
sr_RS@latin: Stil

en: Sub Total
sr_RS@latin: Podzbir

en: Sub Type
sr_RS@latin: Podtip

en: Sub-Type
sr_RS@latin: Podtip

en: SubTotal
sr_RS@latin: Podzbir

en: Subevent Slot Label ID
sr_RS@latin: ID oznake slota poddogađaja

en: Subject
sr_RS@latin: Predmet

en: Subject (A)
sr_RS@latin: Predmet (A)

en: Subject (B)
sr_RS@latin: Predmet (B)

en: Subject Label
sr_RS@latin: Oznaka predmeta

en: Subject Line
sr_RS@latin: Predmet

en: Subject Line of the mailing
sr_RS@latin: Predmet ovog mailinga

en: Subject Only
sr_RS@latin: Samo predmet

en: Subject Tokens
sr_RS@latin: Tokeni za predmet

en: Subject is a required field.
sr_RS@latin: Predmet je obavezno polje.

en: Subject of email
sr_RS@latin: Predmet emaila

en: Subject of mailing
sr_RS@latin: Predmet mailinga.

en: Subject of the last activity in the case
sr_RS@latin: Subjekat poslednje aktivnosti u predmetu

en: Subject of the last completed activity in the case
sr_RS@latin: Subjekat poslednje aktivnosti u predmetu

en: Subject, location, date/time and description fields are provided for all activity types. You can add custom fields for tracking additional information about activities <a href='%1'>here</a>.
sr_RS@latin: Polja za subjekat, lokaciju, datum/vreme i opis postoje za sve tipove aktivnosti. Možete dodati sopstvena polja za praćenje dodatnih informacija o aktivnostima <a href='%1'>ovde</a>.

en: Subject: %1
sr_RS@latin: Predmet: %1

en: Submit
sr_RS@latin: Pošalji

en: Submit Button Text
sr_RS@latin: Tekst - dugmeta za dostavljanje

en: Submit Credit Card Contribution
sr_RS@latin: Pošalji donaciju kreditnom karticom

en: Submit Credit Card Event Registration
sr_RS@latin: Pošalji registraciju za događaj kreditnom karticom

en: Submit Credit Card Membership
sr_RS@latin: Pošalji registraciju za članstvo kreditnom karticom

en: Submit Credit Card Payment by: %1
sr_RS@latin: Dostavi uplatu kreditnom karticom od: %1

en: Submit Credit Card payment
sr_RS@latin: Pošalji uplatu kreditnom karticom

en: Submit Mailing
sr_RS@latin: Pošalji mailing

en: Submit Mass SMS
sr_RS@latin: Pošalji masovni SMS

en: Submit Time
sr_RS@latin: Vreme dostave

en: Submit and Approve Mailing
sr_RS@latin: Pošalji i odobri mailing

en: Submit final mailing
sr_RS@latin: Pošalji konačni mailing

en: Submitted
sr_RS@latin: Dostavljeno

en: Submitted For
sr_RS@latin: Dostavljeno za

en: Submitted For:
sr_RS@latin: Dostavljeno za:

en: Submitted Form Values
sr_RS@latin: Vrednosti poslatog formulara

en: Submitted by %1
sr_RS@latin: Dostavlja %1

en: Submitted form values for this search
sr_RS@latin: Vrednosti poslatog formulara za ovu pretragu

en: Submitting...
sr_RS@latin: Šaljem...

en: Subscribe
sr_RS@latin: Prijavi se

en: Subscribe Message
sr_RS@latin: Poruka za prijavu

en: Subscribe URL (Action)
sr_RS@latin: URL za prijavu (Akcija)

en: Subscribe to Green Times
sr_RS@latin: Pretplatite se na Green Times

en: Subscribe to Mailing List - %1
sr_RS@latin: Prijava na mailing listu - %1

en: Subscribe via web page
sr_RS@latin: Prijava putem vebsajta

en: Subscribe/unsubscribe from mailing list group
sr_RS@latin: Prijava/odjava sa grupe mailing liste

en: Subscription Confirmation Request
sr_RS@latin: Zahtev za potvrdu pretplate/prijave

en: Subscription or Service Settings
sr_RS@latin: Podešavanja pretplate ili usluge

en: Subscription payment failed - %1
sr_RS@latin: Uplata pretplate neuspešna - %1

en: Subtotal
sr_RS@latin: Podzbir

en: Subtype
sr_RS@latin: Podtip

en: Success
sr_RS@latin: Uspeh

en: Success Rate
sr_RS@latin: Stopa uspešnosti

en: Successful
sr_RS@latin: Uspešno

en: Successful Deliveries
sr_RS@latin: Uspešne dostave

en: Successfully Copied
sr_RS@latin: Uspešno kopiranje

en: Suffix
sr_RS@latin: Sufiks

en: Suffix (if present)
sr_RS@latin: Sufiks (ukoliko je prisutan)

en: Suggested Message
sr_RS@latin: Predlog poruke

en: Suggestions:
sr_RS@latin: Predlozi/sugestije:

en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
sr_RS@latin: Rezimira prikupljenu sumu i broj donatora za svaku stranicu lične kampanje.

en: Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled

en: Summary Overlay
sr_RS@latin: Prekrivanje kratkog pregleda

en: Summary Statistics
sr_RS@latin: Kratak pregled statistika

en: Summary of All Cases
sr_RS@latin: Kratak pregled svih predmeta

en: Summary of Involvement
sr_RS@latin: Kratak pregled angažovanja

en: Summary statistics for mailings
sr_RS@latin: Kratak pregled statistika mailinga

en: Sundanese
sr_RS@latin: Sundski jezik

en: Supervised
sr_RS@latin: Sa nadzorom

en: Supplemental Address
sr_RS@latin: Dopunska adresa

en: Supplemental Address 1
sr_RS@latin: Dopunska adresa 1

en: Supplemental Address 2
sr_RS@latin: Dopunska adresa 2

en: Supplemental Address 3
sr_RS@latin: Dopunska adresa 3

en: Supplemental Address Information, Line 1
sr_RS@latin: Dopunska adresa polje 1

en: Supplemental Address Information, Line 2
sr_RS@latin: Dopunska adresa polje 2

en: Supplemental Address Information, Line 3
sr_RS@latin: Dopunska adresa polje 3

en: Supplemental Street Address
sr_RS@latin: Dopunska adresa

en: Supplemental Street Address such as Apartment or Suite Number or Department
sr_RS@latin: Dopunska adresa kao broj stana itd

en: Supplemental address 1 (line is skipped if empty).
sr_RS@latin: Dopunska adresa 1 (linija se preskače ukoliko je prazna).

en: Supplemental address 2 (line is skipped if empty).
sr_RS@latin: Dopunska adresa 2 (linija se preskače ukoliko je prazna).

en: Supplemental address 3 (line is skipped if empty).
sr_RS@latin: Dopunska adresa 3 (linija se preskače ukoliko je prazna).

en: Supplemental address info, e.g. c/o, department name, building name, etc.
sr_RS@latin: Info za dopunsku adresu, npr. ime odeljenja, zgrade itd.

en: Supplementary Address Field 1
sr_RS@latin: Dopunska adresa polje 1

en: Supplementary Address Field 2
sr_RS@latin: Dopunska adresa polje 2

en: Supplementary Address Field 3
sr_RS@latin: Dopunsko polje za adresu 3

en: Support
sr_RS@latin: Podrška

en: Support Recurring Intervals
sr_RS@latin: Podrška za periodične intervale

en: Support recurring intervals
sr_RS@latin: Podržani intervali periodičnih donacija

en: Supported Languages
sr_RS@latin: Podržani jezici

en: Supported file formats: %1
sr_RS@latin: Podržani formati fajlova: %1

en: Supported pledge frequencies
sr_RS@latin: Podržane učestalosti obaveze

en: Supported recurring units
sr_RS@latin: Podržane jedinice periodičnih donacija

en: Supporter
sr_RS@latin: Pristalica

en: Supporter Contact Subtype
sr_RS@latin: Podtip kontakta pristalice

en: Supporter Contact Type
sr_RS@latin: Tip kontakta pristalice

en: Supporter Name
sr_RS@latin: Ime pristalice

en: Supporter Profile
sr_RS@latin: Profil pristalice

en: Supporter profile is a required field.
sr_RS@latin: Profil pristalice je obavezno polje.

en: Supporter profile is not set for this Personal Campaign Page or the profile is disabled. Please contact the site administrator if you need assistance.
sr_RS@latin: Profil pristalice nije podešen za ovu stranicu lične kampanje ili je profil isključen. Obratite se administratoru sajta ako vam je potrebna pomoć.

en: Supports Multiple Records
sr_RS@latin: Podržava višestruke zapise

en: Survey
sr_RS@latin: Anketa

en: Survey - %1
sr_RS@latin: Anketa - %1

en: Survey / Petition
sr_RS@latin: Anketa / Peticija

en: Survey Dashboard
sr_RS@latin: Kontrolna tabla ankete

en: Survey Hold Duration
sr_RS@latin: Trajanje zadržavanja ankete

en: Survey ID
sr_RS@latin: ID ankete

en: Survey Interviewer - %1
sr_RS@latin: Anketar - %1

en: Survey Is Active
sr_RS@latin: Anketa je aktivna

en: Survey Modified On
sr_RS@latin: Anketa modifikovana

en: Survey Report
sr_RS@latin: Anketa - izveštaj

en: Survey Report (Detail)
sr_RS@latin: Anketa - izveštaj (detaljni)

en: Survey Responses
sr_RS@latin: Anketa - odgovori

en: Survey Result
sr_RS@latin: Anketa - Rezultat

en: Survey Status - %1
sr_RS@latin: Anketa - Status - %1

en: Survey Title
sr_RS@latin: Naslov ankete

en: Survey Title = %1
sr_RS@latin: Naslov ankete

en: Survey Type
sr_RS@latin: Tip ankete

en: Survey Type ID
sr_RS@latin: ID tipa ankete

en: Survey id.
sr_RS@latin: ID ankete

en: Survey(s)
sr_RS@latin: Anketa(e)

en: Surveys
sr_RS@latin: Ankete

en: Swahili
sr_RS@latin: Svahili

en: Swap Target and Assignee Contacts
sr_RS@latin: Zameni kontakte cilja i kontakte asignata

en: Swati
sr_RS@latin: Svati jezik

en: Swedish
sr_RS@latin: Švedski

en: Sybunt Report
sr_RS@latin: Sybunt izveštaj

en: Symbolic name which referenced in the fields
sr_RS@latin: Simbolično ime koje se navodi u poljima

en: Sync CMS Email
sr_RS@latin: Sinhronizuj CMS email

en: Synchronize %1 Users
sr_RS@latin: Sinhronizuj %1 korisnike

en: Synchronize CiviMember Membership Types to Drupal Roles now
sr_RS@latin: Sinhronizacija tipova CiviMember članstava sa Drupal ulogama

en: Synchronize Complete
sr_RS@latin: Sinhronizacija završena

en: Synchronize Users to Contacts:
sr_RS@latin: Sinhronizacija korisnika sa kontaktima:

en: Synchronize when Drupal cron is ran. This action will be performed on all users and contacts.
sr_RS@latin: Sinhronizuj kada se Drupal cron pokrene. Ova akcija će biti izvršena na svim korisinicima i kontaktima.

en: Synchronize when membership is updated.
sr_RS@latin: Sinhronizuj kada se članstvo ažurira.

en: Synchronize whenever a user logs in or logs out. This action is performed only on the user logging in or out.
sr_RS@latin: Sinhronizuj kada god se korisnik uloguje ili izloguje. Ova akcija će biti izvršena samo kada se korisnik uloguje ili izloguje.

en: Syntax error: input should be valid JSON or a quoted string.
sr_RS@latin: Greška sintakse: unos treba da bude važžeći JSON ili citirani string.

en: System Installed
sr_RS@latin: Sistem je instaliran

en: System Log ID
sr_RS@latin: ID sistemskog loga

en: System Log Message
sr_RS@latin: Poruka sistemskog loga

en: System Settings
sr_RS@latin: Podešavanja sistema

en: System Status: Alert
sr_RS@latin: Status sistema: upozorenje

en: System Status: Critical
sr_RS@latin: Status sistema: Kritično stanje

en: System Status: Emergency
sr_RS@latin: Status sistema: hitan

en: System Status: Error
sr_RS@latin: Status sistema: Greška

en: System Status: Notice
sr_RS@latin: Status sistema: napomena

en: System Status: Ok
sr_RS@latin: Status sistema: Ok

en: System Status: Warning
sr_RS@latin: Status sistema: Upozorenje

en: System Workflow Message Templates
sr_RS@latin: Šabloni poruka za sistemski tok rada

en: System Workflow Messages
sr_RS@latin: Poruke za sistemski tok rada

en: System default language
sr_RS@latin: Podrazumevani jezik sistema

en: System workflow message templates are used to generate the emails sent to consituents and administrators for contribution receipts, event confirmations and many other workflows. You can customize the style and wording of these messages here.
sr_RS@latin: Šabloni poruka o sistemskom toku rada koriste se za generisanje email-ova poslatim aktivistima i administratorima za priznanice o donaciji, potvrdama događaja i mnoge druge tokove rada. Možete da prilagodite stil i tekst ovih poruka ovde.

en: System workflow message templates are used to generate the emails sent to constituents and administrators for contribution receipts, event confirmations and many other workflows. You can customize the style and wording of these messages here.
sr_RS@latin: Šabloni poruka o sistemskom toku rada koriste se za generisanje email-ova poslatim aktivistima i administratorima za priznanice o donaciji, potvrdama događaja i mnoge druge tokove rada. Možete da prilagodite stil i tekst ovih poruka ovde.

en: TIP - Matching Activities to Contact Records
sr_RS@latin: SAVET – Uparivanje aktivnosti sa zapisima kontakata

en: TOTAL
sr_RS@latin: UKUPNO

en: TOTAL %1
sr_RS@latin: UKUPNO %1

en: TOTAL %1 %2%
sr_RS@latin: UKUPNO %1 %2%

en: TOTAL NO %1
sr_RS@latin: UKUPAN BROJ %1

en: Tab
sr_RS@latin: Kartica

en: Tab with table
sr_RS@latin: Kartica sa tabelom

en: Table Layout
sr_RS@latin: Izgled tabele

en: Table Name
sr_RS@latin: Ime tabele

en: Table of the object joined to the ACL Role (Contact or Group)
sr_RS@latin: Tabela objekta pridruženog ACL unosu (Kontakt ili grupa)

en: Table of the object possessing this ACL entry (Contact, Group, or ACL Group)
sr_RS@latin: Tabela objekta koji poseduje ovaj ACL unos (Kontakt, grupa ili ACL grupa)

en: Tables
sr_RS@latin: Tabele

en: Tables For Select Clause
sr_RS@latin: Tabele za izraz Izaberite

en: Tables For Where Clause
sr_RS@latin: Tabele za izraz Gde

en: Tag '%1' already exists.
sr_RS@latin: Tag '%1' već postoji.

en: Tag - add to activities
sr_RS@latin: Tag - dodaj u aktivnosti

en: Tag - add to contacts
sr_RS@latin: Tag - dodaj u kontakte

en: Tag - remove from activities
sr_RS@latin: Tag - ukloni iz aktivnosti

en: Tag - remove from contacts
sr_RS@latin: Tag - ukloni iz kontakata

en: Tag Activities
sr_RS@latin: Taguj aktivnosti

en: Tag Activities (Remove)
sr_RS@latin: Taguj aktivnosti (ukloni)

en: Tag Contact
sr_RS@latin: Taguj kontakt

en: Tag Contact(s)
sr_RS@latin: Taguj kontakt(e)

en: Tag Contact(s) (Remove)
sr_RS@latin: Taguj kontakt(e) (Ukloni)

en: Tag Contacts
sr_RS@latin: Taguj kontakte

en: Tag Created Date
sr_RS@latin: Tag kreiran datuma

en: Tag ID
sr_RS@latin: ID taga

en: Tag Name
sr_RS@latin: Ime taga

en: Tag Set
sr_RS@latin: Set tagova

en: Tag Set for %1
sr_RS@latin: Set tagova za %1

en: Tag Set for %1 (created %2 by %3).
sr_RS@latin: Set tagova za %1 (Kreirano %2 %3).

en: Tag Sets
sr_RS@latin: Setovi tagova

en: Tag Tree
sr_RS@latin: Glavna struktura tagova

en: Tag Used For
sr_RS@latin: Tag se koristi za

en: Tag for Unconfirmed Petition Signers
sr_RS@latin: Tag za nepotvrđene potpisnike peticije

en: Tag imported records
sr_RS@latin: Taguj importovane zapise

en: Tag(s)
sr_RS@latin: Tag(ovi)

en: Tagalog
sr_RS@latin: Tagalog jezik

en: Tagged
sr_RS@latin: Tagovano

en: Tagged %1
sr_RS@latin: Tagovan %1

en: Tagged %1 %2
sr_RS@latin: Tagovano %1 %2

en: Tagged Imported Contacts
sr_RS@latin: Taguj importovane kontakte

en: Tags
sr_RS@latin: Tagovi

en: Tags (Categories)
sr_RS@latin: Tagovi (Kategorije)

en: Tags and Groups
sr_RS@latin: Tagovi i grupe

en: Tags are a convenient way to categorize data (%1).
sr_RS@latin: Tagovi su odličan način za kategorizaciju podataka (%1).

en: Tags can be assigned to any contact record, and are a convenient way to find contacts. You can create as many tags as needed to organize and segment your records.
sr_RS@latin: Tagovi se mogu dodeliti bilo kom zapisu o kontaktu, i znatno olakšavaju nalaženje kontakata. Možete napraviti koliko god tagova vam je potrebno da organizujete i segmentujete vaše zapise.

en: Tahitian
sr_RS@latin: Tahićanski jezik

en: Tajik
sr_RS@latin: Tadžički jezik

en: Tamil
sr_RS@latin: Tamilski jezik

en: Target
sr_RS@latin: Cilj

en: Target Contact
sr_RS@latin: Ciljani kontakt

en: Target Contact Group
sr_RS@latin: Grupa ciljanih kontakata

en: Target Contact ID
sr_RS@latin: ID ciljanog kontakta

en: Target Contact(s) in Group
sr_RS@latin: Ciljani kontakt(i) u grupi

en: Target Email
sr_RS@latin: Email ciljanog kontakta

en: Target Entity
sr_RS@latin: Ciljani entitet

en: Target Entity ID
sr_RS@latin: ID ciljanog entiteta

en: Target Name
sr_RS@latin: Ime ciljanog kontakta

en: Target Phone
sr_RS@latin: Telefon ciljanog kontakta

en: Task
sr_RS@latin: Zadatak

en: Tatar
sr_RS@latin: Tatarski jezik

en: Tax Amount
sr_RS@latin: Iznos poreza

en: Tax Display Settings
sr_RS@latin: Posdešavanja prikaza poreza

en: Tax Financial Account?
sr_RS@latin: Finansijski nalog poreza?

en: Tax Label
sr_RS@latin: Oznaka poreza

en: Tax Rate
sr_RS@latin: Stopa poreza

en: Tax Rate Should be between 0 - 100
sr_RS@latin: Poreska stopa mora biti između 0-100

en: Tax Term
sr_RS@latin: Uslov oporezivanja

en: Tax Total
sr_RS@latin: Porez ukupno

en: Tax-Deductible?
sr_RS@latin: Mogućnost odbijanja poreza?

en: Taxable accounts should have Financial Account Type set to Liability.
sr_RS@latin: Oporezivi nalozi treba da imaju tip finansijskog naloga podešeno na Odgovornost.

en: Tell A Friend Limit
sr_RS@latin: Limit za Recite prijatelju

en: Tell Friend is disable for this Personal Campaign Page
sr_RS@latin: Opcija Recite prijateljima je isključena za ovu Stranicu lične kampanje.

en: Tell Friends
sr_RS@latin: Recite prijateljima

en: Tell a Friend
sr_RS@latin: Recite prijatelju

en: Tell a Friend Enabled?
sr_RS@latin: Recite prijatelju uključeno?

en: Tell a Friend enabled?
sr_RS@latin: Recite prijatelju uključeno?

en: Tell a Friend gives registering participants an easy way to spread the word about this event. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
sr_RS@latin: Opcija Recite prijatelju nudi učesnicima koji se registruju mogućnost da na lak način podele ovaj događaj. Na stranici sa zahvalnicom za registraciju nalaziće se link koji vodi na formular gde učesnici mogu uneti email adrese svojih prijatelja uz personalizovanu poruku. CiviCM će zabeležiti ove aktivnosti posredovanja i dodaće njihove prijatelje u vašu bazu.

en: Tell a Friend gives registering pledge signers an easy way to spread the word about this pledge. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
sr_RS@latin: Opcija Recite prijatelju nudi potpisnicima obaveze koji se registruju mogućnost da na lak način podele ovu obavezu. Na stranici sa zahvalnicom za registraciju nalaziće se link koji vodi na formular gde učesnici mogu uneti email adrese svojih prijatelja uz personalizovanu poruku. CiviCM će zabeležiti ove aktivnosti posredovanja i dodaće njihove prijatelje u vašu bazu.

en: Tell a Friend gives your contributors an easy way to spread the word about this fundraising campaign. The contribution thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
sr_RS@latin: Opcija Recite prijatelju nudi vašim donatorima mogućnost da na lak način podele priču o ovoj kampanji za prikupljanje sredstava. Na stranici sa zahvalnicom za donaciju nalaziće se link koji vodi na formular gde vaši donatori mogu uneti email adrese svojih prijatelja uz personalizovanu poruku. CiviCM će zabeležiti ove aktivnosti posredovanja i dodaće njihove prijatelje u vašu bazu.

en: Tell people why this campaign is important to you.
sr_RS@latin: Recite ljudima zašto vam je ova kampanja važna.

en: Tell-a-Friend
sr_RS@latin: Recite prijatelju

en: Tell-a-Friend Email
sr_RS@latin: Recite-prijatelju email

en: Tell-a-Friend Limit
sr_RS@latin: Limit za Recite prijatelju

en: Telugu
sr_RS@latin: Telugu jezik

en: Template (A)
sr_RS@latin: Šablon (A)

en: Template (B)
sr_RS@latin: Šablon (B)

en: Template Deleted
sr_RS@latin: Šablon obrisan

en: Template Not Found
sr_RS@latin: Šablon nije pronađen

en: Template Options (JSON)
sr_RS@latin: Opcije šablona (JSON)

en: Template Title
sr_RS@latin: Naslov šablona

en: Template Type
sr_RS@latin: Tip šablona

en: Template cache and upload directory have been cleared.
sr_RS@latin: Keš šablona i direktorijum za postavljanje su očišćeni.

en: Templates allow you to save and re-use messages with layouts. You can use them when sending email or letters to one or more contacts. If you are using CiviMail for enewsletters, newsletter templates take care of the layout so authors can focus on content.</p>
sr_RS@latin: Šabloni vam omogućavaju da sačuvate i ponovo koristite poruke specifičnog izgleda. Možete ih koristiti pri slanju emaila ili pisama jednom ili više kontakata. Ukoliko koristite CiviMail za slanje onlajn biltena, šabloni za biltene će ponuditi izbor izgleda kako bi autori mogli da se fokusiraju na sadržaj.</p>

en: Temporary Files
sr_RS@latin: Privremeni fajlovi

en: Temporary Files Directory
sr_RS@latin: Direktorijum za privremene fajlove

en: Terms:
sr_RS@latin: Uslovi:

en: Test Button URL
sr_RS@latin: URL Test dugmeta

en: Test Drive
sr_RS@latin: Test

en: Test Email
sr_RS@latin: Test email

en: Test Mailing A
sr_RS@latin: Test mailing A

en: Test Mailing B
sr_RS@latin: Test mailing B

en: Test Membership?
sr_RS@latin: Test članstvo?

en: Test Records
sr_RS@latin: Test zapisi

en: Test Recurring Payments URL
sr_RS@latin: Test periodičnih uplata URL

en: Test Site URL
sr_RS@latin: Test sajt URL

en: Test Type
sr_RS@latin: Tip testa

en: Test different "From" lines
sr_RS@latin: Testiraj različite tekstove za "OD"

en: Test different "Subject" lines
sr_RS@latin: Testiraj različite tekstove za "predmet"

en: Test entirely different emails
sr_RS@latin: Testiraj različite mailove

en: Test-drive
sr_RS@latin: Test

en: Test-drive - Receipt Header
sr_RS@latin: Testiranje – Zaglavlje priznanice

en: Test-drive Email / Receipt
sr_RS@latin: Test emaila / priznanice

en: Test-drive Your Contribution Page
sr_RS@latin: Testirajte vašu stranicu za donacije

en: Test-drive Your Event Registration Page
sr_RS@latin: Testirajte vašu stranicu za registraciju za događaj

en: Test-drive the entire contribution process&mdash;including custom fields, confirmation, thank-you page, and receipting. Transactions will be directed to your payment processor's test server. No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and a test contribution record will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. Test contributions are not visible on the Contributions tab, but can be viewed by searching for 'Test Contributions' in the CiviContribute search form.
sr_RS@latin: Testirajte ceo proces donacije - uključujući korisnička polja, potvrdu, stranicu sa zahvalnicom i priznanice. Transakcije će biti poslate test serveru vašeg procesora uplata. Neće biti obavljenih finansijskih transakcija, ali zapis o kontaktu će biti kreiran ili ažuriran, kao i zapisi o donaciji koji će biti sačuvani u bazi podataka. Koristite kontakte pripremljene za testiranje sa očiglednim imenima kako biste mogli da pregledate i obrišete ove zapise po potrebi. Test donacije nisu vidljive na kartici za donacije ali mogu biti pregledane tako što ćete izvršiti pretragu za 'Test donacije' u formularu za pretragu CiviContribute modula.

en: Test-drive the entire online registration process - including custom fields, confirmation, thank-you page, and receipting. Fee payment transactions will be directed to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and participant and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed.</strong>
sr_RS@latin: Testirajte ceo proces onlajn registracije - uključujući korisnička polja, stranicu sa zahvalnicom i priznanice. Naplate kotizacija će biti poslate test serveru vašeg procesora uplata. <strong>Neće biti obavljenih finansijskih transakcija, ali zapis o kontaktu će biti kreiran ili ažuriran, kao i zapisi o donaciji koji će biti sačuvani u bazi podataka. Koristite kontakte pripremljene za testiranje sa očiglednim imenima kako biste mogli da pregledate i obrišete ove zapise po potrebi.</strong>

en: Testing
sr_RS@latin: Testiranje

en: Testing Criteria
sr_RS@latin: Kriterijumi testiranja

en: Text
sr_RS@latin: Tekst

en: Text / Numeric Quantity
sr_RS@latin: Tekstualna / numerička količina

en: Text Link
sr_RS@latin: Link teksta

en: Text Message
sr_RS@latin: Tekstualna poruka

en: Text and html allowed. Displayed below title.
sr_RS@latin: Tekstualni i html unos dozvoljeni. Prikazuje se ispod naslova.

en: Text and html allowed. displayed at the bottom of the success page. Common usage is to include link(s) to other pages such as tell-a-friend, etc.
sr_RS@latin: Tekst i html dozvoljeni. Prikazuje se u podnožju stranice nakon uspešne donacije. Na ovu stranicu se obično postavljaju linkovi ka drugim stranicama.

en: Text displayed next to the checkbox for the 'pay later' option on the contribution form. You may include HTML formatting tags.
sr_RS@latin: Tekst koji će biti prikazan pored kućice za 'plati kasnije' opciju na formularu za donaciju. Možete uključiti tagove za HTML format.

en: Text displayed next to the checkbox on the contribution form.
sr_RS@latin: Tekst koji će biti prikazan pored kućice na formularu za donaciju.

en: Text displayed on the Event Information page when the maximum number of registrations is reached (unless you are offering a waitlist). If online registration is enabled, this message will also be displayed if users attempt to register.
sr_RS@latin: Tekst koji se prikazuje na stranici sa informacijama o događaju kada je dostignut maksimalni broj registracija (osim ukoliko ne postoji lista čekanja). Ukoliko je omogućena onlajn registracija, ova poruka će se takođe prikazivati kada korisnici pokušaju da se registruju.

en: Text for the Registration Link
sr_RS@latin: Tekst za link za registraciju

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Campaign Page. This link will appear on the Event registration Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
sr_RS@latin: Tekst za link koji poziva aktiviste da kreiraju ličnu stranicu kampanje. Ova j link će se prikazati na stranici zahvalnice za registraciju za događaj, kao i na svakoj stranici lične kampanje. Ostavite prazno ako ne želite da aktivisti budu upitani da kreiraju sopstvene stranice lične kampanje.

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Contribution Page. This link will appear on the Contribution Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
sr_RS@latin: Tekst za link koji poziva aktiviste da kreiraju ličnu stranicu donacije. Ova j link će se prikazati na stranici zahvalnice za donaciju, kao i na svakoj stranici lične kampanje. Ostavite prazno ako ne želite da aktivisti budu upitani da kreiraju sopstvene stranice lične kampanje.

en: Text formatted message.
sr_RS@latin: Tekst formatirane poruke.

en: Text formatted signature for the email.
sr_RS@latin: Tekstualni potpis za email.

en: Text message (SMS) sent.
sr_RS@latin: Tekst poruka (SMS) poslata.

en: Text to display
sr_RS@latin: Tekst za prikaz

en: Text to display on the cancel button when used in create or edit mode
sr_RS@latin: Tekst koji se prikazuje na dugmetu za otkazivanje u modu za kreiranje ili uređivanje

en: Text to display on the submit button when used in create or edit mode
sr_RS@latin: Tekst koji se prikazuje na dugmetu za slanje u modu za kreiranje ili uređivanje

en: Text to display when the approval is required to complete registration for an event.
sr_RS@latin: Tekst koji se prikazuje ukoliko je potrebno odobriti registraciju za događaj.

en: Text to display when the event is full, but participants can signup for a waitlist.
sr_RS@latin: Tekst koji se prikazuje nakon što je događaj popunjen ali se učesnici mogu prijaviti za listu čekanja.

en: Thai
sr_RS@latin: Tajlandski jezik, tai jezik

en: Thank You Date
sr_RS@latin: Datum zahvalnice

en: Thank You Page
sr_RS@latin: Zahvalnica - stranica

en: Thank You Text
sr_RS@latin: Tekst zahvalnice

en: Thank You Title
sr_RS@latin: Naslov zahvalnice

en: Thank You for Registering
sr_RS@latin: Hvala što ste se registrovali

en: Thank you for getting involved in our campaign!
sr_RS@latin: Hvala vam što ste se uključili u našu kampanju!

en: Thank you for signing the petition.
sr_RS@latin: Hvala što ste potpisali peticiju.

en: Thank you for your Pledge
sr_RS@latin: Hvala na uplati obaveze

en: Thank you for your contribution/s
sr_RS@latin: Hvala na vašoj donaciji/donacijama

en: Thank you for your support
sr_RS@latin: Hvala vam na podršci

en: Thank you letter
sr_RS@latin: Pismo zahvalnica

en: Thank you.
sr_RS@latin: Hvala Vam.

en: Thank your for your generous support.
sr_RS@latin: Hvala vam na podršci.

en: Thank-you Date
sr_RS@latin: Datum zahvalnice

en: Thank-you Footer
sr_RS@latin: Futer zahvalnice

en: Thank-you Letter Options
sr_RS@latin: Opcije za pismo zahvalnice

en: Thank-you Letter for Contributions (PDF)
sr_RS@latin: Pismo - zahvalnica za donacije (PDF)

en: Thank-you Message
sr_RS@latin: Zahvalnica - poruka

en: Thank-you Page Footer
sr_RS@latin: Podnožje stranice sa zahvalnicom

en: Thank-you Page Title
sr_RS@latin: Naslov stranice sa zahvalnicom

en: Thank-you Screen
sr_RS@latin: Ekran zahvalnice

en: Thank-you Sent
sr_RS@latin: Zahvalnica poslata

en: Thank-you Text
sr_RS@latin: Zahvalnica tekst

en: Thank-you Title
sr_RS@latin: Zahvalnica - naslov

en: Thank-you and Receipting
sr_RS@latin: Zahvalnice i priznanice

en: Thank-you date has been updated for %1 contributions.
sr_RS@latin: Datum zahvalnice je ažururan za %1 donacija.

en: Thank-you letters - print or email
sr_RS@latin: Zahvalnice - štampa ili email

en: Thank-you sent?
sr_RS@latin: Zahvalnica poslata?

en: ThankYou Text
sr_RS@latin: Zahvalnica tekst

en: ThankYou Text.
sr_RS@latin: Tekst stranice sa zahvalnicom.

en: ThankYou Title
sr_RS@latin: Zahvalnica naslov

en: Thanks
sr_RS@latin: Hvala

en: Thanks and Receipt
sr_RS@latin: Zahvalnica i priznanica

en: Thanks for Spreading the Word
sr_RS@latin: Hvala što ste podelili priču o nama

en: Thanks for choosing CiviCRM! Please follow the instructions below to install CiviCRM.
sr_RS@latin: Hvala što ste izabrali CiviCRM! Molimo vas da prilikom instalacije CiviCRMa pratite uputstva ispod.

en: Thanks for creating a personal campaign page in support of %1.
sr_RS@latin: Hvala što ste kreirali stranicu lične kampanje koja podržava %1.

en: Thanks for spreading the word about this event to your friends.
sr_RS@latin: Hvala što ste vest o ovom događaju podelili sa svojim prijateljima.

en: Thanks for supporting this campaign by spreading the word to your friends.
sr_RS@latin: Hvala što podržavate ovu kampanju tako što ste je podelili sa svojim prijateljima.

en: Thanks for telling your friends about us and supporting our efforts. Together we can make a difference.
sr_RS@latin: Hvala što ste podelili priču o nama sa svojim prijateljima i što podržavate naše napore.

en: Thanks for your auto renew membership sign-up.
sr_RS@latin: Hvala vam na prijavi za automatsko obnavljanje članstva.

en: Thanks for your recurring contribution sign-up.
sr_RS@latin: Hvala vam na prijavi za periodičnu donaciju.

en: Thankyou Date
sr_RS@latin: Datum zahvalnice

en: That username/password doesn't work
sr_RS@latin: To korisničko ime/lozinka ne funkcioniše

en: The "%1" option conflicts with the "%2" option. The "%2" option has been disabled.
sr_RS@latin: Opcija "%1" je u konfliktu sa opcijom "%2". Opcija "%2" je isključena.

en: The "Contributions - Receipt (on-line)" System Workflow Message Template provides content and formatting for the receipt.
      You can modify it from <a href="%1">Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages</a>. You can also provide
      specific messaging for contributions received via this contribution page using the "Receipt Message" field below.
sr_RS@latin: Šablon poruke za sistemski toka posla "Donacije – priznanica (onlajn)" pruža sadržaj i formatiranje za priznanicu.
      Možete da je izmenite u odeljku <a href="%1">Administrirane > Komunikacija > Šabloni poruka > Poruke za sistemski tok posla</a>. Možete i da unesete
      određenu poruku za donacije primljene putem ove stranice koristeći polje ispod, "Poruka priznanice".

en: The %1 '%2' has been saved.
sr_RS@latin: %1 '%2' je sačuvan.

en: The %1 is not writable.  Please check your file permissions. | The following directories are not writable: %1.  Please check your file permissions.
sr_RS@latin[0]: Nije moguće pisati u direktorijumu %1. Proverite vaše dozvole za pisanje fajlova.
sr_RS@latin[1]: Nije moguće pisati sledećim direktorijumima: %1. Proverite vaše dozvole za pisanje fajlova.
sr_RS@latin[2]: Nije moguće pisati sledećim direktorijumima: %1. Proverite vaše dozvole za pisanje fajlova.

en: The %1 payment processor is no longer bundled with CiviCRM. After upgrading you will need to install the extension to continue using it.
sr_RS@latin: Procesor plaćanja %1 više nije prateća usluga softvera CiviCRM. Nakon ažuriranjam, moraćete da instalirate ekstenziju da biste nastavili da ga koristite.

en: The %1 role was assigned one or more permissions that may prove dangerous for users of that role to have. Please reconsider assigning %2 to them.
sr_RS@latin: Ulozi %1 je dodeljena jedna ili više dozvola koje mogu biti nebezbedne za korisnike kojima je ta uloga dodeljena. Razmotrite dodeljivanje uloge %2 ovim korisnicima.

en: The '%1' cannot be deleted! You must Delete all Personal Campaign Page(s) related with this contribution page prior to deleting the page.
sr_RS@latin: '%1' ne može biti obrisan. Morate obrisati stranicu lične kampanje (ili stranice) povezane sa ovom stranicom za doniranje pre brisanja strane.

en: The 'Supervised' rule for each contact type is automatically used to check for possible duplicates when contacts are added or edited via the user interface. Supervised Rules should be configured with a broader definition of what constitutes a duplicate.
sr_RS@latin: Pravilo 'sa nadozorom' za svaki tip kontakta automatski se koristi za proveru mogućih duplikata kada se kontakti dodaju ili uređuju putem korisničkog interfejsa. Pravila sa nadzorom treba da budu konfigurisana sa širom definicijom onoga šta sačinjava duplikat.

en: The 'Unsupervised' rule for each contact type is automatically used when new contacts are created through online registrations including Events, Membership, Contributions and Profile pages. They are also selected by default when you Import contacts. They are generally configured with a narrow definition of what constitutes a duplicate.
sr_RS@latin: Pravilo 'bez nadzora' za svaki tip kontakta automatski se koristi kada se novi kontakti kreiraju putem onlajn registracije uključujući stranice Događaji, Članstvo, Donacije i Profil. Ona se takođe podrazumevano biraju kada uvezete kontakte. Generalno govoreći, ona su konfigurisana sa uskom definicijom onoga što sačinjava duplikat.

en: The <a href="%1">SMS Provider</a> has not been configured or is not active.
sr_RS@latin: Vaš <a href="%1">SMS provajder</a> nije podešen ili nije aktivan.

en: The <a href="%1">default mailbox</a> has not been configured. You will find <a href="%2">more info in the online system administrator guide</a>
sr_RS@latin: Nemate podešeni <a href="%1">podrazumevani mailbox</a>. Naći ćete više informacija u našem <a href="%2">onlajn vodiču za administratore.</a>

en: The <strong>Contribution Summary</strong> table provides a summary of month and year-to-date contribution totals, and includes shortcuts to view the contribution details for these commonly used search periods. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Contributions</a>. You can search by Contributor Name, Amount Range, and a variety of other criteria.
sr_RS@latin: Tabela <strong>Kratak pregled donacije</strong> daje kratak pregled zbirova donacija na mesečnom i godišnjem nivou do danas i sadrži prečice za prikaz detalja donacije za ove često korišćene periode za pretragu. Da biste pokrenuli sopstvene prilagođene pretrage, kliknite na <a href='%1'>Pronađi donacije</a>. Možete da pretražite po imenu donacije, opsegu iznosa i mnogim drugim kriterijumima.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's LIVE Gateway.
sr_RS@latin: Produkcijski <strong>URL</strong> za eWAY.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's TEST Gateway.
sr_RS@latin: <strong>URL</strong> adresa za eWAY TEST mrežni prolaz.

en: The Activity Import Wizard allows you to easily upload activity from other applications into CiviCRM. Contacts must already exist in your CiviCRM database prior to importing activities for them. Use Import Contacts to create contact records first, if necessary. Then you can match activities to contacts by Email Address, CiviCRM Contact ID, or an External Identifier (see the TIP below).
sr_RS@latin: Activity Import Wizard omogućava brzo postavljanje podataka o aktivnostima iz drugih aplikacija u CiviCRM. Pre importovanja aktivnosti, kontakti već moraju da postoje u vašoj CiviCRM bazi. Ukoliko je potrebno kreirajte prvo zapis o kontaktu. Zatim, možete proveriti da li se aktivnosti slažu sa kontaktima koristeći email adresu, CiviCRM ID kontakta ili eksterni identifikator (pogledajte savet ispod).

en: The Activity Import Wizard allows you to easily upload activity from other applications into CiviCRM. Contacts must already exist in your CiviCRM database prior to importing activity.
sr_RS@latin: Activity Import Wizard omogućava brzo postavljanje podataka o aktivnostima iz drugih aplikacija u CiviCRM. Pre importovanja aktivnosti, kontakti već moraju da postoje u vašoj CiviCRM bazi.

en: The Activity's Duration in Minutes
sr_RS@latin: Trajanje aktivnosti u minutima

en: The Campaign Page '%1' has been deleted.
sr_RS@latin: Stranica kampanje '%1' je obrisana.

en: The Campaign Page '%1' has been disabled.
sr_RS@latin: Stranica kampanje '%1' je isključena.

en: The Campaign Page '%1' has been enabled.
sr_RS@latin: Stranica kampanje '%1' je uključena.

en: The City or Suburb the address is at
sr_RS@latin: Grad ili predgrađe gde se adresa nalazi

en: The CiviCRM module allows you to create contacts, or import them from other sources. You can record relationships between contacts, such as indicating they live in the same household. There are two types of groups of contacts. You can create static groups which have a set list of contacts. You can also create dynamic (smart) groups based on characteristics that contacts have in common. For example, you could create a group of all contacts who live in California AND who have volunteered for your organization within the past year. The CiviCRM module also allows for tagging for less formal categorization of contacts or groups. You can easily extend CiviCRM to record community member information which is specific to your community or organization using custom fields. For example, you can create a set of fields to track volunteer skills and preferences. CiviCRM profile gives you a way to allow community members ('users') to update their own information, as well as share some of that information with others. Finally, you can configure custom activity types such as volunteering or attending events.
sr_RS@latin: Ovaj CiviCRM modul vam omogućava da kreirate kontakte ili ih uvozite iz drugih izvora. Možete da zabeležite odnose između kontakata, na primer da navedete da žive u istom domaćinstvu. Postoje dva tipa grupa kontakata. Možete da kreirate statičke grupe koje imaju određenu listu kontakata. Možete i da kreirate dinamičke (smart) grupe na osnovu zajedničkih karakteristika kontakata. Na primer, možete da kreirate grupu svih kontakata koji žive u Kaliforniji I koji su volontirali u vašoj organizaciji tokom protekle godine. CiviCRM modu takođe omogućava označavanje za manje formalnu kategorizaciju kontakata ili grupa. Možete lako da proširite CiviCRM da beleži informacije o članu zajednice, specifične za vašu zajednicu ili organizaciju, koristeći prilagođena polja. Na primer, možete da kreirate set polja za praćenje veština i sklonosti volontera. CiviCRM profil omogućava članovima zajednice ('korisnicima') da ažuriraju sopstvene informacije, kao i da dele neke od tih informacija sa drugima. Na posletku, možete da konfigurišete prilagođene tipove aktivnosti kao što je volontiranje ili prisustvovanje događajima.

en: The CiviCRM module stores information on the universe of people associated with a community and on their interactions such as emails, donations, petitions, events, etc. It can act as a stand alone contact management system or it can be integrated with mass mailer, volunteer management, petition, and event finding. CiviCRM enables organizations to maintain all these activities in a single database, creating efficiencies and new opportunities for communities to better communicate and benefit from relationships with their community members.
sr_RS@latin: CiviCRM modul skladišti informacije o skupini ljudi povezanih u zajednici i o njihovim interakcijama kao što su email, donacije, peticije, događaji itd. Može biti samostalni sistem za menadžment kontakata ili se može integrisati sa mailerom, menadžmentom volontera, peticija i pronalaženjem događaja. CiviCRM omogućava organizacijama da sve aktivnosti drže u jednoj bazi podataka, pozitivno utiče na efikasnost i pruža nove mogućnosti zajednicama da bolje komuniciraju sa svojim članovima.

en: The CiviCRM public extensions directory at %1 could not be contacted - please check your webserver can make external HTTP requests or contact CiviCRM team on <a href="http://forum.civicrm.org/">CiviCRM forum</a>.
sr_RS@latin: CiviCRM javni direktorijum ekstenzija na %1 nije moguće kontaktirati – proverite da li vaš veb-server može da šalje eksterne HTTP zahteve ili kontaktirajte CiviCRM tim na <a href="http://forum.civicrm.org/">CiviCRM forumu</a>.

en: The CiviCase XML file for this case-type prohibits editing the definition.
sr_RS@latin: CiviCase XML fajl za ovaj tip predmeta zabranjuje uređivanje definicije.

en: The Contact Name for sorting purposes, Last Name then First
sr_RS@latin: Ime kontakta za sortiranje, prezime pa ime

en: The Contact Sub Type does not match the Contact type for this record
sr_RS@latin: Podtip kontakta se ne slaže sa tipom kontakta za ovaj zapis

en: The Contact Type '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Tip kontakta '%1' je sačuvan.

en: The Contribution Import Wizard allows you to easily upload contributions from other applications into CiviCRM.
sr_RS@latin: Contribution Import Wizard  omogućava brzo postavljanje donacija iz drugih aplikacija u CiviCRM.

en: The Contribution Page which triggered this contribution
sr_RS@latin: Stranica za donacije koja je aktivirala ovu donaciju

en: The Contribution's Status
sr_RS@latin: Status ove donacije

en: The Country of the Address
sr_RS@latin: Zemlja adrese

en: The County of the Address
sr_RS@latin: Okrug ove adrese

en: The Date a receipt for the contribution was sent.
sr_RS@latin: Datum kada je priznanica za donaciju poslata.

en: The Date a thank you to the donor for the contribution was sent.
sr_RS@latin: Datum kada je zahvalnica poslata donatoru.

en: The Date and Time the activity is scheduled to happen.
sr_RS@latin: Datum i vreme za kada je aktivnost zakazana.

en: The Date the Contribution was cancelled (if it was)
sr_RS@latin: Datum kada je donacija otkazana (ukoliko je otkazana)

en: The Date the Contribution was received / paid
sr_RS@latin: Datum kada je donacija primljena / uplaćena

en: The Date the participant Registered for the Event
sr_RS@latin: Datum kada se učesnik registrovao za događaj

en: The Date the recurring contribution ended.
sr_RS@latin: Datum kada je periodična donacija završena.

en: The Date the recurring contribution started.
sr_RS@latin: Datum kada je periodična donacija započeta.

en: The Date the recurring contribution was cancelled.
sr_RS@latin: Datum kada je otkazana periodična donacija.

en: The Date the recurring contribution was created.
sr_RS@latin: Datum kada je kreirana periodična donacija.

en: The Date the recurring contribution was modified.
sr_RS@latin: Datum kada je periodična donacija izmenjena.

en: The Default Organization contact cannot be merged into another contact record. It is associated with the CiviCRM installation for this domain and contains information used for system functions. If you want to merge these records, you can: %1
sr_RS@latin: Kontakt podrazumevane organizacije ne može biti spojen sa drugim zapisom kontakta. Povezan je sa CiviCRM instalacijom za ovaj domen i sadrži informacije koje se koriste za sistemske funkcije. Ukoliko želite da spojite ove zapise, možete: %1

en: The Duplicate Contact record and all related information WILL BE DELETED after the Merge is complete.
sr_RS@latin: Duplirani zapis o kontaktu i sve povezane informacije će biti orbisane po završetku spajanja.

en: The Event Import Wizard allows you to easily upload event participation data such as event registrations from other applications into CiviCRM.
sr_RS@latin: Event Import Wizard omogućava brzo postavljanje podataka o učešću na događaju kao što su registracije za događaj iz drugih aplikacija u CiviCRM.

en: The Event Summary table provides a summary of up to ten scheduled and recent <strong>Events</strong>. Click the <strong>Event name</strong> to view the event as it will be displayed to site visitors. Click the <strong>Participants count</strong> to see a list of participants. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Participants</a>. You can search by Participant Name, Event, Date Range and Status.
sr_RS@latin: Kratak pregled događaja pruža pregled do deset zakazanih i nedavno održanih <strong>Događaja</strong>. Kliknite na <strong>Ime događaja</strong> da biste videli događaj onako kako će biti prikazan posetiocima sajta. Kliknite na <strong>Broj učesnika</strong> da biste videli listu učesnika. Da biste pokrenuli svoje prilagođene pretrage - kliknite <a href='%1'>Nađi učesnike</a>. Možete pretraživati po Imenu učesnika, Događaju, Rasponu datuma i Statusu.

en: The Event Type
sr_RS@latin: Tip događaja

en: The Event's End Date
sr_RS@latin: Datum kada se događaj završava

en: The Event's Full Description
sr_RS@latin: Pun opis događaja

en: The Event's Online Registration End Date
sr_RS@latin: Datum završetka onlajn registracije za događaj

en: The Event's Online Registration Start Date
sr_RS@latin: Datum početka onlajn registracije za događaj

en: The Event's Start Date
sr_RS@latin: Datum kada događaj počinje

en: The Event's Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled ovog događaja

en: The Event's Title
sr_RS@latin: Naslov ovog događaja

en: The FROM Email Address configured for this feature may not be a valid sender based on your email service provider rules.
sr_RS@latin: OD email adresa podešena za ovu opciju možda nije validan pošiljalac na osnovu pravila vašeg email provajdera.

en: The Fee Level the Participant is registered for.
sr_RS@latin: Nivo kotizacije za koju je učesnik registrovan

en: The Financial Account '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Finansijski račun '%1' je sačuvan

en: The Following Option Values contain value fields that do not match the Data Type of the Option Group</p>
            <p><table><tbody><th>Option Group</th><th>Option Value</th></tbody><tbody>
sr_RS@latin: Sledeće vrednosti opcije sadrže polja vrednosti koja se ne podudaraju sa tipom podataka grupe opcije</p>
            <p><table><tbody><th>Grupa opcije</th><th>Vrednost opcije</th></tbody><tbody>

en: The Full Contribution minus Payment Processor Fees.
sr_RS@latin: Ukupna donacija umanjena za takse procesora uplata

en: The Group '%1' cannot be deleted! You must Delete all custom fields in this group prior to deleting the group.
sr_RS@latin: Grupa '%1' ne može biti obrisana! Prvo morate obrisati sva korisnička/sopstvena polja u ovoj grupi pre nego što je obrišete.

en: The Group '%1' has been deleted.
sr_RS@latin: Grupa '%1' je obrisana.

en: The Group '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Grupa '%1' je sačuvana.

en: The HTML Form Snippet code will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
sr_RS@latin: HTML kôd za isečak formulara prikazaće formular koji se sastoji od aktivnih polja u ovom Profilu. Ovaj HTML kôd možete da kopirate i nalepite u bilo koji blok ili stranicu na veb-sajtu gde želite da prikupite kontakt informacije.

en: The HTML code below will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
sr_RS@latin: HTML kôd ispod će prikazati formular koji se sastoji od aktivnih polja u ovom Profilu. Možete kopirati ovaj HTML kôd i nalepiti ga u bilo koji blok ili stranicu na svom veb-sajtu gde želite da prikupljate kontakt informacije.

en: The HTML footer for this mailing.
sr_RS@latin: HTML podnožje ovog mailinga

en: The HTML header for this mailing.
sr_RS@latin: HTML zaglavlje ovog mailinga

en: The HTML message is a required field.
sr_RS@latin: HTML poruke je obavezno polje.

en: The ID of a previous mailing to include/exclude recipients.
sr_RS@latin: ID prethodnog mailinga za uključivanje/isključivanje primaoca

en: The ID of the Job .
sr_RS@latin: ID posla

en: The ID of the object controlled by this ACL entry
sr_RS@latin: ID objekta koga kontroliše ovaj ACL unos

en: The Import Wizard allows you to easily import contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&reg; or Excel&reg;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
sr_RS@latin: Import Wizard vam omogućava brzo postavljanje zapisa o kontaktima u CiviCRM iz drugih aplikacija. Na primer, ukoliko vaša organizacija ima bazu kontakata u MS Access&reg; ili Excel&reg;, a vi želite da počnete da koristite CiviCRM za skladištenje kontakata, možete ih 'importovati' ovde.

en: The Import Wizard allows you to easily upload contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&copy; or Excel&copy;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
sr_RS@latin: Import Wizard vam omogućava brzo postavljanje zapisa o kontaktima u CiviCRM iz drugih aplikacija. Na primer, ukoliko vaša organizacija ima bazu kontakata u MS Access&copy; ili Excel&copy;, a vi želite da počnete da koristite CiviCRM za skladištenje kontakata, možete ih 'importovati' ovde.

en: The Interval of the Frequency Unit
sr_RS@latin: Interval jedinice učestalosti

en: The Location Type should be set if there is  %1 information.
sr_RS@latin: Tip lokacije mora biti podešen ukoliko ima %1 informacija.

en: The Location of the Address for the Contact
sr_RS@latin: Lokacija adrese za ovaj kontakt

en: The Location of the Phone for the Contact
sr_RS@latin: Lokacija telefona za kontakt

en: The Mailing's End Date
sr_RS@latin: Datum završetka mailinga

en: The Mailing's Scheduled Date
sr_RS@latin: Zakazan datum mailinga

en: The Mailing's Start Date
sr_RS@latin: Datum početka mailinga

en: The Medium of this Activity (ie phone, e-mail, etc...
sr_RS@latin: Medij ove aktivnosti (npr telefon, email, itd...

en: The Membership Import Wizard allows you to easily upload memberships from other applications into CiviCRM.
sr_RS@latin: Membership Import Wizard omogućava brzo postavljanje podataka o članstvu iz drugih aplikacija u CiviCRM.

en: The Membership's End Date
sr_RS@latin: Datum kraja ovog članstva

en: The Membership's Reminder Date
sr_RS@latin: Datum podsetnika za članstvo

en: The Membership's Start Date
sr_RS@latin: Datum početka ovog članstva

en: The Message Template '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Šablon poruke '%1' je sačuvan.

en: The Multi-value Custom Data Import Wizard allows you to easily upload data to populate multi-value custom data records (such as employment or education history) for existing contacts.
sr_RS@latin: Čarobnjak za uvoz prilagođenih podataka sa više vrednosti omogućava da jednostavno otpremite podatke da biste popunili zapise prilagođenih podataka sa više vrednosti (kao što su zaposlenje ili istorija obrazovanja) za postojeće kontakte.

en: The Next Contribution Date.
sr_RS@latin: Datum sledeće donacije.

en: The Non Deductible Part of the Contribution
sr_RS@latin: Deo donacije koji ne može da se odbije

en: The Open Case activity type is missing or disabled. Please have your site administrator check Administer > Option Lists > Activity Types for the CiviCase component.
sr_RS@latin: Tip aktivnosti Otvori predmet nedostaje ili je isključen. Zatražite od administratora vašeg sajta da proveri Administriraj > Liste opicja > Tipovi aktivnosti za ovu CiviCase komponentu.

en: The Option Group '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Grupa opcija '%1' je sačuvana.

en: The Page this Contribution came from
sr_RS@latin: Stranica sa koje ova donacije dolazi

en: The Participant Listing feature is not currently enabled for this event.
sr_RS@latin: Funkcija Listinga učesnika nije uključena za ovaj događaj

en: The Participant Status has been updated.
sr_RS@latin: Status učesnika je ažuriran.

en: The Payment Instrument Used for the Contribution
sr_RS@latin: Sredstvo plaćanja korišćeno za donaciju

en: The Payment Status for this participant is Completed. The Participant Status is set to Pending (pay later). Click Cancel if you want to review or modify these values before saving this record
sr_RS@latin: Status plaćanja za ovog učesnika je Završen. Status učesnika je Na čekanju (platite kasnije). Kliknite na Otkaži ako želite da proverite ili izmenite ove vrednosti pre nego što sačuvate zapis

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently %1. However you can still support the campaign here.
sr_RS@latin: Stranica lične kampanje koju ste upravo posetili je %1, ali je i dalje možete podržati ovde.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently inactive. However you can still support the campaign here.
sr_RS@latin: Stranica lične kampanje koju ste upravo posetili je neaktivna, ali je i dalje možete podržati ovde.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is no longer active (as of %1). However you can still support the campaign here.
sr_RS@latin: Stranica lične kampanje koju ste upravo posetili više nije aktivna (od %1), ali je i dalje možete podržati ovde.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is only active from %1 to %2. However you can still support the campaign here.
sr_RS@latin: Stranica lične kampanje koju ste upravo posetili više je aktivna samo od %1 do %2, ali je i dalje možete podržati ovde.

en: The Personal Campaign Page you have just visited will be active beginning on %1. However you can still support the campaign here.
sr_RS@latin: Stranica lične kampanje koju ste upravo posetili će biti aktivna od %1, ali je i dalje možete podržati ovde.

en: The Personal note form PCP
sr_RS@latin: Formular sa beleškom sa stranice lične kampanje

en: The Premium '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Nagrada '%1' je sačuvan.

en: The Price Field '%1' has been deleted.
sr_RS@latin: Polje sa cenom '%1' je obrisano.

en: The Price Set '%1' has been deleted.
sr_RS@latin: Set cena '%1' je obrisan.

en: The Price Set '%1' has not been deleted! You must delete all price fields in this set prior to deleting the set.
sr_RS@latin: Set cena '%1' nije obrisan! Morate obrisati sva polja sa cenama u ovom setu pre brisanja seta.

en: The Priority of this Activity
sr_RS@latin: Prioritet ove aktivnosti

en: The Reason for the Contribution Cancellation
sr_RS@latin: Razlog otkazivanja donacije

en: The Recurring Payments URL is not currently used.
sr_RS@latin: URL za periodične uplate se trenutno ne koristi.

en: The Relationship Type has been saved.
sr_RS@latin: Tip veze je sačuvan.

en: The Relationship's End Date
sr_RS@latin: Datum kraja ove veze

en: The Relationship's Start Date
sr_RS@latin: Datum početka ove veze

en: The Reply SMS Could only be sent for activities with '%1' subject.
sr_RS@latin: Odgovor SMSom može biti poslat samo za aktivnosti sa predmetom '%1'.

en: The Report Footer HTML code will be output at the end of the document. You can add any additional footer text, replace the CiviCRM logo, or make other changes as needed.
sr_RS@latin: HTML kôd podnožja izveštaja prikazaće se na kraju dokumenta. Možete da dodate bilo koji dodatni tekst podnožja, da zamenite CiviCRM logotip ili unesete druge izmene po potrebi.

en: The Report Header contains HTML code that will be output at the beginning of the document whenever this report is printed or downloaded in PDF format. The default values will work for most situations. However you may want to enter the actual report title in the &lt;title&gt; tag (replacing 'CiviCRM Report'). You can include a logo by adding an &lt;img&gt; tag. You can also modify the look and feel of the printed report by including a custom CSS file (instead of print.css).
sr_RS@latin: Zaglavlje izveštaja sadrži HTML kôd koji će biti prikazan na početku dokumenta svaki put kada se ovaj izveštaj odštampa ili preuzme u PDF formatu. Podrazumevane vrednosti funkcionisaće za većinu situacija. Međutim, možda ćete želeti da unesete stvarni naslov izveštaja u oznaku &lt;title&gt; (zamenjujući 'CiviCRM izveštaj'). Možete da obuhvatite logotip dodavanjem oznake &lt;img&gt;. Možete i da izmenite izgled i doživljaj odštampanog izveštaja tako što ćete obuhvatiti prilagođeni CSS fajl (umesto fajla print.css).

en: The Role the Participant is registered for.
sr_RS@latin: Uloga za koju je učesnik registrovan

en: The Role you select here is automatically assigned to people when they register online for this event (usually the default 'Attendee' role).
sr_RS@latin: Uloga koju ovde odaberete automatski se pripisuje ljudima prilikom online registracije za ovaj događaj (obično podrazumevana uloga je 'Učesnik').

en: The SMS message is a required field.
sr_RS@latin: SMS poruka je obavezno polje.

en: The Set '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Set '%1' je sačuvan.

en: The State or Province of the Address
sr_RS@latin: Država ili pokrajina adrese

en: The Status of the Membership
sr_RS@latin: status ovog članstva.

en: The Status of the Participant's Booking and Attendance
sr_RS@latin: Status rezervacije i prisustva ovog učesnika

en: The Status of this Activity
sr_RS@latin: Status aktivnosti

en: The Status of this Contribution
sr_RS@latin: Status ove donacije

en: The Sub-type for the Contact
sr_RS@latin: Podtip za ovaj kontakt

en: The Supporter Profile is used to collect or update basic information (e.g. name and email address) from users while they are creating a Personal Campaign Page. The profile you select must be configured with 'Account creation required' (under Profile Settings &raquo; Advanced Settings). You must include an Email address field - and you may include any number of other fields in the profile. If you don't yet have an appropriate Profile configured, you will need to <a href='%1'>create one first</a>, and then return to this form to select it.
sr_RS@latin: Profil pristalice koristi se za prikupljanje i ažuriranje osnovnih informacija (npr. ime i email adresa) od korisnika dok kreiraju stranicu lične kampanje. Profil koji izaberete mora da bude konfigurisan sa opcijom 'Kreiranje naloga je obavezno' (u odeljku Podešavanja profila &raquo; Napredna podešavanja). Polje za email adresu morate da obuhvatite, a možete da uključite i mnoga druga polja u profil. Ako još niste konfigurisali odgovarajući profil, moraćete <a href='%1'>prvo da ga kreirate</a>, a zatim da se vratite u ovaj formular da biste ga izabrali.

en: The Survey type '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Tip ankete '%1' je sačuvan.

en: The Total Contribution made by the Contact
sr_RS@latin: Ukupna donacija ovog kontakta

en: The Transaction ID of the  Recurring Contribution
sr_RS@latin: ID transakcije periodične donacije

en: The Type of Activity
sr_RS@latin: Tip aktivnosti

en: The Type of Contribution made, ie Member Dues, Event Fees etc
sr_RS@latin: Kakva je donacija ili prilog dat, npr članarina, kotizacije itd.

en: The Type of Membership
sr_RS@latin: Tip članstva

en: The Type of Relationship, i.e. Employee of, Household Head for...
sr_RS@latin: Tip veze, npr. zaposleni/a kod, član domaćinstva u...

en: The Type, either Phone, Mobile, Fax or Pager
sr_RS@latin: Tip, bilo telefon, mobilni, faks ili pejdžer

en: The URL for Authorize.net's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
sr_RS@latin: URL adresa za LIVE server za plaćanje sajta Authorize.net. Koristite podrazumevanu vrednost, osim ako procesor ne savetuje drugačije.

en: The URL for Authorize.net's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
sr_RS@latin: URL za TEST server za uplate Authorize.net. Koristite podrazumevanu vrednost osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane procesora.

en: The URL for First Data's Live Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
sr_RS@latin: URL adresa za First Data Live server za naplatu. Koristite podrazumevanu vrednost (osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane First Data-e):

en: The URL for First Data's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
sr_RS@latin: URL za First Data TEST server za naplatu. Koristite podrazumevanu vrednost (osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane First Data):

en: The URL for PayJunction's Payment server. This is the same for TEST and LIVE transactions. Use the default value unless otherwise advised by PayJunction.
sr_RS@latin: URL adresa za PayJunction server za naplatu. Ona je ista za TEST i LIVE transakcije. Koristite podrazumevanu vrednost, osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane PayJunction-a.

en: The URL for PayPal Standard recurring payments. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
sr_RS@latin: URL za PayPal Standard periodično plaćanje. Koristite podrazumevanu vrednost osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane PayPal-a.

en: The URL for PayPal's LIVE API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
sr_RS@latin: URL za PayPal produkcijski API gateway server. Koristite podrazumevanu vrednost (osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane PayPal-a):

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
sr_RS@latin: URL za PayPal produkcijski server za naplatu. Koristite podrazumevanu vrednost (osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane PayPal-a):

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
sr_RS@latin: URL za PayPal produkcijski server za naplatu. Koristite podrazumevanu vrednost osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane PayPal-a.

en: The URL for PayPal's TEST API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
sr_RS@latin: URL za PayPal TEST API gateway server. Koristite podrazumevanu vrednost (osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane PayPal-a):

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
sr_RS@latin: URL za PayPal TEST server za naplatu. Koristite podrazumevanu vrednost (osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane PayPal-a):

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
sr_RS@latin: URL za PayPal TEST server za naplatu. Koristite podrazumevanu vrednost osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane PayPal-a.

en: The URL for displaying PayPal's 'Pay with PayPal' payment button image. Use the default value unless otherwise advised by PayPal.
sr_RS@latin: URL za prikaz slike za 'Plati PayPalom' dugme. Koristite podrazumevanu vrednost osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane PayPal-a.

en: The URL for recurring payments. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
sr_RS@latin: URL za periodične uplate. Koristite podrazumevanu vrednost osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane procesora uplata.

en: The URL to be tracked.
sr_RS@latin: URL za praćenje.

en: The Unique CiviCRM Generated Invoice ID
sr_RS@latin: Jedinstveni ID profakture koju generiše CiviCRM

en: The amount of the soft credit
sr_RS@latin: Iznos zasluge

en: The amount the Participant has paid or will have to pay.
sr_RS@latin: Iznos koji je učesnik platio ili mora da plati.

en: The amunt of the recurring contribution
sr_RS@latin: Iznos periodične donacije

en: The application, \"%1\", requests permission to access your system.
sr_RS@latin: Aplikacija \"%1\", traži dozvolu za pristup vašem sistemu.

en: The attached file has been deleted.
sr_RS@latin: Priloženi fajl je obrisan.

en: The automatic renewal of your %1 membership has been cancelled as requested. This does not affect the status of your membership - you will receive a separate notification when your membership is up for renewal.
sr_RS@latin: Automatsko obnavljanje vašeg %1 članstva je otkazano po zahtevu. Ovo ne utiče na status vašeg članstva - dobićete drugo obaveštenje kada dođe vreme za obnovu vašeg članstva.

en: The batch merge task is still in progress. This page will be refreshed automatically.
sr_RS@latin: Zadatak grupnog spajanja je još uvek u toku. Ova stranica se osvežava automatski.

en: The body of the SMS cannot exceed %1 characters.
sr_RS@latin: Sadržaj SMS poruke ne može imati više od %1 karaktera.

en: The body of this mailing.
sr_RS@latin: Sadržaj mailinga

en: The campaign for which this activity has been triggered.
sr_RS@latin: Kampanja za koju se aktivira ova aktivnost.

en: The campaign for which this event has been created.
sr_RS@latin: Kampanja za koju je ovaj događaj kreiran

en: The campaign for which this mailing has been initiated.
sr_RS@latin: Kampanja za koju je ovaj mailing iniciran

en: The changes have been reverted.
sr_RS@latin: Promene su povraćene.

en: The changes have not been saved.
sr_RS@latin: Promene nisu sačuvane.

en: The check for new versions of CiviCRM has been disabled. <a %1>Re-enable the scheduled job</a> to receive important security update notifications.
sr_RS@latin: Provera dostupnosti novih verzija CiviCRM softvera je isključena. <a %1>Ponovo uključite zakazani posao</a> da biste primali obaveštenja o važnim bezbednosnim ažuriranjima.

en: The civicrm version this instance is running
sr_RS@latin: Verzija CiviCRMa na ovoj instanci

en: The class name which implements this functionality.
sr_RS@latin: Ime klase koja implementira ovu funkciju.

en: The code for adding this widget to web pages will be displayed here after you click <strong>Save and Preview</strong>.
sr_RS@latin: Kod za dodavanje ovog vidžeta

en: The contact A
sr_RS@latin: Kontakt A

en: The contact B
sr_RS@latin: Kontakt B

en: The contact might be the Membership Organization of a Membership Type. You will need to edit the Membership Type and change the Membership Organization before you can delete this contact.
sr_RS@latin: Kontakt može biti Organizacija članstva za određeni tip članstva. Morate urediti tip članstva i promeniti organizaciju članstva pre brisanja ovog kontakta.

en: The contact record which is linked to the currently logged in user account - '%1' - cannot be deleted.
sr_RS@latin: Zapis kontakta koji je trenutno povezan sa nalogom trenutno ulogovanog korisnika - '%1' - ne može biti obrisan.

en: The contact type selected for Update multiple contacts does not have a corresponding profile. Please set up a profile for %1s and try again.
sr_RS@latin: Tip kontakta koji je odabran za ažuriranje većeg broja kontakata nema odgovarajući profil. Podesite profil za %1 i pokušajte ponovo.

en: The contact who is assigned the activity.
sr_RS@latin: Kontakt kome je dodeljena aktivnost.

en: The contact who is the activity's target.
sr_RS@latin: Kontakt koji je cilj aktivnosti.

en: The contact who made this activity
sr_RS@latin: Kontakt koji je napravio ovu aktinost

en: The contact who scheduled this activity
sr_RS@latin: Kontakt koji je zakazao ovu aktivnost

en: The contact(s) and all related data will be moved to trash and only users with the relevant permission will be able to restore it.
sr_RS@latin: Kontakt(i) i svi povezani podaci će biti pomereni u kantu i samo korisnici sa adekvatnom dozvolom će biti u mogućnosti da ih povrate.

en: The contact(s) and all related data will be permanently removed.
sr_RS@latin: Kontakt(i) i povezani podaci će biti permanentno uklonjeni.

en: The contribution amount covering the membership fee will use the financial type configured with the selected membership type (see the membership types configuration tool to review those settings). Any additional contribution will use the financial type configured for this online contribution page.
sr_RS@latin: Iznos donacije koji pokriva članarinu će koristiti finansijski tip podešen u odabranom tipu članstva (pogledajte alatku za podešavanje tipova članstva da pregledate ova podešavanja). Sve dodatne donacije će koristiti finansijski tip podešen za ovu stranicu za onlajn donacije.

en: The contribution page '%1' has been deleted.
sr_RS@latin: Stranica za doniranje '%1' je obrisana.

en: The contribution record has been saved.
sr_RS@latin: Zapis o donaciji je sačuvan.

en: The cost of the old and new membership types are different. You may want to edit the contribution associated with this membership to adjust its amount.
sr_RS@latin: Cene starog i novog članstva su različite. Možete urediti donaciju povezanu sa članstvom kako bi podesili iznos.

en: The current status of your page is
sr_RS@latin: Trenutni status vaše stranice je

en: The custom fatal error template setting has been removed.
sr_RS@latin: Podešavanje prilagođenog šablona fatalne greške je uklonjeno.

en: The custom fatal error template setting will be removed during the upgrade. You are currently using this custom template: %1 . Following the upgrade you will need to use the standard approach to overriding template files, as described in the documentation.
sr_RS@latin: Podešavanje prilagođenog šablona fatalne greške biće uklonjen tokom ažuriranja. Trenutno koristite prilagođeni šablon: %1. Nakon ažuriranja, moraćete da koristite standardni pristup zamene fajlova šablona, kao što je opisano u dokumentaciji.

en: The custom field '%1' has been deleted.
sr_RS@latin: Korisničko/sopstveno polje '%1' je obrisano.

en: The data columns in this import file appear to be different from the saved mapping. Please verify that you have selected the correct saved mapping before continuing.
sr_RS@latin: Kolone za podatke u ovom fajlu za import su drugačije od sačuvanog mapiranja. Proverite da ste odabrali ispravno sačuvano mapiranje pre nego što nastavite.

en: The data type of the multiple choice option set you've selected does not match the data type assigned to this field.
sr_RS@latin: Tip podataka za izabrani set opcija za višestruki izbor ne odgovara tipu podataka koji je dodeljen za ovo polje.

en: The database name provided is not valid. Please use only 0-9, a-z, A-Z, _ and - as characters in the name.
sr_RS@latin: Ime baze podataka nije važeće. Molimo da koristite samo 0-9, a-z, A-Z, _ i - kao karaktere u imenu.

en: The database will be upgraded from %1 to %2.
sr_RS@latin: Baza će biti ažurirana iz %1 u %2.

en: The database: '%1' does not exist.
sr_RS@latin: Baza podataka '%1' ne postoji.

en: The date the first scheduled recurring contribution occurs.
sr_RS@latin: Datum prve zakazane periodične donacije.

en: The date this contribution was received.
sr_RS@latin: Datum kada je ova donacija primljena.

en: The date this payment was received.
sr_RS@latin: Datum kada je ova uplata primljena.

en: The date type '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Tip datuma '%1' je sačuvan

en: The default Financial Type is configured when creating the "Premium" but it can be changed for each contribution page if required.
sr_RS@latin: Podrazumevani finansijski tip se podešava pri kreiranju "Nagrade" ali može biti izmenjen za svaku stranicu za donacije ukoliko je to potrebno

en: The default copies of the message templates listed below will be updated to handle new features or correct a problem. Your installation has customized versions of these message templates, and you will need to apply the updates manually after running this upgrade. <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>Click here</a> for detailed instructions. %2
sr_RS@latin: Podrazumevane kopije šablona poruka navedene ispod biće ažurirane da bi mogle da koriste nove funkcije ili reše problem. Vaša instalacija ima prilagođene verzije ovih šablona poruka i moraćete ručno da primenite ispravke nakon pokretanja ovog ažuriranja. <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>Kliknite ovde</a> da biste prikazali detaljna uputstva. %2

en: The default number of rows per page for most reports is 50. However, this may be too many for a report which is included in the 'Home Dashboard'. You can reduce the number of rows included in each page when the report is part of the Dashboard by entering the desired row count here. Users will still be able to navigate through the full report using a pager.
sr_RS@latin: Podrazumevani broj redova po stranici za većinu izveštaja je 50. Međutim, ovo može biti previše za izveštaj koji će se nalaziti na 'NAslovnoj kontrolnoj tabli'. Možete smanjiti broj redova koji će se nalaziti na svakoj strani kada je izveštaj deo kontrolne table, tako što ćete ovde uneti željeni broj redova. Korisnici će i dalje moći da se kreću kroz ceo izveštaj koristeći deo za kontrolu stranica.

en: The default operator is equals (=), and is the only operator supported for "create" or "delete" actions.
sr_RS@latin: Podrazumevani operater je znak jednakosti (=), i to je jedini operater koji podržava aktivnosti "kreiraj" i "briši".

en: The default rate used to calculate the taxes collected into this account (e.g. for tax rate of 8.27%, enter 8.27).
sr_RS@latin: Podrazumevana stopa koja se koristi da izračuna poreze prikupljene u ovom računu (npr. za poresku stopu od 8,27% unesite 8,27).

en: The default status is assigned when there are no matching status rules for a membership.
sr_RS@latin: Podrazumevani status se dodeljuje kada ne postoje odgovarajuće uloge statusa za članstvo.

en: The destination group extends a different entity type.
sr_RS@latin: Odredištna grupa proširuje različiti tip entiteta.

en: The discount end date cannot be prior to the start date.
sr_RS@latin: Datum završetka popusta ne može biti pre datuma početka.

en: The display name of the contact's organizations.
sr_RS@latin: Ime organizacije ovog kontakta za prikaz.

en: The donor's information is listed below.  You can choose to contact them and convey your thanks if you wish.
sr_RS@latin: Informacije o donatoru su izlistane ispod. Možete ih kontaktirati i zahvaliti se ukoliko to želite.

en: The donor's name has been added to your honor roll unless they asked not to be included.
sr_RS@latin: Ime donatora se dodaje u spisak zaslužnih osim u slučaju da su tražili da ne budu uključeni.

en: The e-mail address %1 is not valid.
sr_RS@latin: Email adresa %1 nije važeća.

en: The email address %1 already has an account associated with it. <a href="%2">Have you forgotten your password?</a>
sr_RS@latin: Email adresa %1 već ima postojeći nalog. <a href="%2">Da li ste zaboravili svoju šifru?</a>

en: The email address must be unique for each participant.
sr_RS@latin: Email adresa mora biti unikatna za svakog učesnika.

en: The environment of this CiviCRM instance is set to '%1'. Certain functionality like scheduled jobs has been disabled.
sr_RS@latin: Okruženje ove instance CiviCRMa je podešeno na '%1'. Neke funkcionalnosti kao što su zakazani poslovi su isključene.

en: The environment settings have been disabled because it has been overridden in the settings file.
sr_RS@latin: Podešavanja okruženja su onemogućena zato što je to promenjeno u fajlu za podešavanje.

en: The event linked to the Personal Campaign Page you have just visited is over (as of %1).
sr_RS@latin: Događaj povezan sa stranicom lične kampanje koju ste upravo posetili je završen (od %1).

en: The event you requested is currently unavailable (contact the site administrator for assistance).
sr_RS@latin: Događaj koji ste tražili trenutno nije dostupan (kontaktirajte administratora sajta za pomoć).

en: The event's default Participant Role (usually Attendee) will be assigned if you do not include a value for role. Valid values for Status and Role can be found in the CiviEvent section of the Administer CiviCRM screen. You can also import Fee Level, Registration Date and any other standard or custom Participant fields.
sr_RS@latin: Podrazumevana Uloga učesnika za događaj (obično Učesnik) biće dodeljena ukoliko ne uključite vrednost za uloge. Važeće vrednosti za Status i Uloge možete pronaći u odelju CiviEvent na ekranu Administriraj CiviCRM. Takođe možete importovati Nivoe kotizacije, Datum registracije i bilo koja druga standardna ili prilagođena polja za Učesnike.

en: The existing option choices for %1 group are listed below. You can add, edit or delete them from this screen.
sr_RS@latin: Postojeće opcije za grupu %1 su izlistane ispod. Možete ih dodati, urediti ili obrisati na ovom ekranu.

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.
sr_RS@latin: URL ekstenzija nije ispravno podešen. Posetite <a href="%1">stranicu za podešavanje URL-a</a> i ispravite ga.

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.<br/>
sr_RS@latin: URL ekstenzija nije propisno podešen. Idite na <a href="%1">stranicu za podešavanje URLova</a> i unesite ispravke.<br/>

en: The extensions directory is not properly set. Please go to the <a href="%1">path setting page</a> and correct it.<br/>
sr_RS@latin: Direktorijum ekstenzija nije propisno podešen. Idite na <a href="%1">stranicu za podešavanje putanje</a> i unesite ispravke.<br/>

en: The fee charged by the Payment Processor for the transaction.
sr_RS@latin: Provizija koju ovaj procesor uplata naplaćuje po transakciji.

en: The fee selection has been changed for this participant
sr_RS@latin: Izbor kotizacije je promenjen za ovog učesnika

en: The field "%1" is already included.
sr_RS@latin: Polje "%1" je već uključeno.

en: The field label displayed on the form (over-ride the default field label here, if desired).
sr_RS@latin: Oznaka za polje prikazano na formularu (redefinišite podrazmevanu oznaku za polje ovde, ukoliko to želite).

en: The final, general mailing (derived from A or B)
sr_RS@latin: Konačni mailing (izveden iz A ili B)

en: The financial type "%1" has been updated.
sr_RS@latin: Tip finansija "%1" je ažuriran.

en: The financial type Account has been saved.
sr_RS@latin: Finansijski tip Račun je sačuvan.

en: The financial types associated with the old and new membership types are different. You may want to edit the contribution associated with this membership to adjust its financial type.
sr_RS@latin: Finansijski tipovi povezani sa starim i novim tipovima članstva su različiti. Možete urediti donaciju povezanu sa ovim članstvom kako biste podesili finansijski tip.

en: The first experimental mailing ("A" condition)
sr_RS@latin: Prvi eksperimentalni mailing (Uslov "A")

en: The first name and last name must be unique for each participant.
sr_RS@latin: Ime i prezime moraju biti unikatni za svakog korisnika.

en: The following Membership Types are associated with this organization. Click <strong>Members</strong> for a listing of all contacts who have memberships of that type. Click <strong>Edit</strong> to modify the settings for that type.
sr_RS@latin: Sledeći tipovi članstva su povezani sa ovom organizacijom. Kliknite na <strong>Članovi</strong> za listing svih kontakata koji imaju ovaj tip članstva. Kliknite na  <strong>Uredi</strong> da izmenite podešavanja ovog tipa.

en: The following URL will display a list of registered participants for this event to users whose role includes "view event participants" permission: <a href="%1">%1</a>
sr_RS@latin: Ovaj URL će prikazati listu registrovanih učesnika za ovaj događaj koji imaju dozvolu "pregled učesnika događaja":

en: The following URL will display a list of registered participants for this event: <a href="%1">%1</a>
sr_RS@latin: Sledeći URL će pikazati listu učesnika registrovanih na ovaj događaj: <a href="%1">%1</a>

en: The following contact had been sharing an address with a contact you just deleted. Their address will no longer be shared, but has not been removed or altered.
sr_RS@latin: Sledeći kontakt je delio adresu sa kontaktom koji ste upravo obrisali. Adresa više neće biti podeljena, ali nije obrisana niti izmenjena.

en: The following contact(s) have address records which were shared with the address you removed from this contact. These address records are no longer shared - but they have not been removed or altered.
sr_RS@latin: Sledeći kontakt(i) je delio zapise o adresi sa adresom koju ste upravo obrisali iz ovog kontakta. Adrese više neće biti podeljene, ali nisu obrisane niti izmenjene.

en: The following contacts had been sharing addresses with a contact you just deleted. Their addressses will no longer be shared, but have not been removed or altered.
sr_RS@latin: Sledeći kontakti su delili adrese sa kontaktom koji ste upravo obrisali. Adrese više neće biti podeljene, ali nisu obrisane niti izmenjene.

en: The following credit card options will be offered to contributors using Online Contribution pages. You will need to verify which cards are accepted by your chosen Payment Processor and update these entries accordingly.
sr_RS@latin: Sledeće opcije kreditnih kartica će biti ponuđene vašim donatorima na stranicama za onlajn donacije. Proverite koje kartice prihvataju vaši procesori uplata i ažurirajte ove unose u skladu sa tim.

en: The following errors were detected in %1 message:
sr_RS@latin: Sledeće greške su pronađene u %1 poruci:

en: The following errors were detected in %1:
sr_RS@latin: Sledeće greške su pronađene u %1:

en: The following formats are accepted:
sr_RS@latin: Sledeći formati su prihvaćeni:

en: The following participants no longer have an event fee recorded. You can edit their registration and record a replacement contribution by clicking the links below:
sr_RS@latin: Sledeći učesnici više nemaju ubeleženu kotizaciju za događaj. Možete urediti njihovu registraciju i zapisati donaciju kao zamenu klikom na linkove ispod:

en: The following problems are preventing me from installing CiviCRM:
sr_RS@latin: Sledeći problemi me sprečavaju u instalaciji CiviCRM-a:

en: The following records already have the status
sr_RS@latin: Sledeći zapisi već imaju status

en: The following records have been processed. Membership records with action = Un-linked have been disconnected from the listed contribution record:
sr_RS@latin: Sledeći zapisi su obađeni. Zapisi članstava sa radnjom = Nepovezano izostavljeni su iz navedenog zapista donacije:

en: The following tables have an entry for this financial type: %1
sr_RS@latin: Sledeće tabele imaju unos za ovaj finansijski tip: %1

en: The following tokens are available to control the format of individuals' contact names when they are included in <strong>mailing labels</strong>.
sr_RS@latin: Sledeći tokeni su dostupni za kontrolu formata imena kontakata za pojedince kada su uključeni u <strong>oznake mailinga</strong>.

en: The following tokens are available to format Address display on Contact and Event screens.
sr_RS@latin: Sledeći tokeni su dostupni za formatiranje prikaza adrese na ekranima za kontakte i događaje.

en: The format of an address
sr_RS@latin: Format adrese

en: The format of this email address is not valid.
sr_RS@latin: Format ove email adrese je nevažeći.

en: The found record | All %count records
sr_RS@latin[0]: Nađeni zapis
sr_RS@latin[1]: %count zapisa
sr_RS@latin[2]: %count zapisa

en: The general class of this status. Participant counts are grouped by class on the CiviEvent Dashboard. Participants with a 'Pending' class status will be moved to 'Expired' status if Pending Participant Hours has elapsed (when the ParticipantProcessor.php background processing script is run).
sr_RS@latin: Opšta klasa ovog statusa. Učesnici se grupišu po klasi na kontrolnoj tabli CiviEvent. Učesnici sa statusom "Na čekanju" biće premešteni u status "Isteklo" ako su Sati učesnika na čekanju istekli (kada se pokrene skripta za obradu u pozadini PartcipantProcessor.php).

en: The group status of the contact
sr_RS@latin: Grupni status ovog kontakta

en: The header information of this mailing .
sr_RS@latin: Informacije o zaglavlju za ovaj mailing

en: The iCalendar Feed URL for CiviEvent on this site:
sr_RS@latin: URL iCalendar feed-a za CiviEvent na ovom sajtu:

en: The import file should contain a row for each set of custom data fields. For example, if you are importing employment history for a group of contacts, each row might contain columns for Employer, Start Date, End Date, and Position. You will also need a column containing the CiviCRM Contact ID which is used to match each row to the corresponding (existing) CiviCRM contact record. NOTE: Contact IDs are included by default when exporting contacts from CiviCRM.
sr_RS@latin: Uvezena datoteka treba da sadrži jedan red za svaki set polja prilagođenih podataka. Na primer, ako uvozite istoriju zaposlenja za grupu kontakata, svaki red može da sadrži kolone za stavke Poslodavac, Datum početka, Datum završetka i Radno mesto. Trebaće vam i kolona koja sadrži CiviCRM ID kontakta koji se koristi za uparivanje svakog reda sa odgovarajućim (postojećim) CiviCRM zapisom kontakta. NAPOMENA: ID-ovi kontakata su podrazumevano uključeni pri izvozu kontakata iz CiviCRM-a.

en: The information below previews the results of importing your data in CiviCRM. Review the totals to ensure that they represent your expected results.
sr_RS@latin: Informacije koje se nalaze ispod su pregled rezultata importa vaših podataka u CiviCRM. Proverite ukupne vrednosti kako biste bili sigurni da su to rezultati koje ste očekivali.

en: The information below summarizes the results.
sr_RS@latin: Informacije ispod daju kratak pregled rezultata.

en: The information provided matched multiple existing database records based on the configured Duplicate Matching Rules for your site.
sr_RS@latin: Unete informacije poklapaju se sa više postojećih zapisa baze podataka na osnovu konfigurisanih pravila pronalaženja duplikata za vaš sajt.

en: The information you provide will NOT be shared with any third party organisations.
sr_RS@latin: Informacije koje dostavite neće biti dostupne trećim licima.

en: The installer can only be run by a user with the permission to administer site configuration.
sr_RS@latin: Ovaj instaler može pokrenuti samo korisnik sa administratorskim nivoom pristupa konfiguraciji sajta.

en: The invalid default value for State/Province data type
sr_RS@latin: Nevažeća podrazumevana vrednost tipa podataka za državu/pokrajinu

en: The invalid value for State/Province data type
sr_RS@latin: Nevažeća vrednost tipa podataka za državu/pokrajinu

en: The job size must be at least 1000 or set to 0 (unlimited).
sr_RS@latin: Veličina posla mora biti barem 1000 ili podešena na 0 (bez limita).

en: The language/processing system used for email templates.
sr_RS@latin: Jezik/sistem obrade koji se koristi za email šablone.

en: The listed records(s) cannot be added to the group.
sr_RS@latin: Kontakt(i) sa liste ne mogu biti dodati u grupu.

en: The local system includes old files which should not exist: "%1"
sr_RS@latin: Lokalni sistem sadrži stare fajlove koji ne bi trebalo da su prisutni: "%1"

en: The location type '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Tip lokacije '%1' je sačuvan.

en: The mail library returned the following error message:
sr_RS@latin: Biblioteka pošiljki vratila je sledeću poruku o grešci:

en: The mailing component '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Mailing komponenta '%1' je sačuvana.

en: The mailing has been canceled.
sr_RS@latin: Mailing je otkazan.

en: The mailing has been paused. Active message deliveries may continue for a few minutes, but CiviMail will not begin delivery of any more batches.
sr_RS@latin: Mailing je pauziran. Aktivno slanje će se trajati još nekoliko minuta, ali CiviMail neće slati naredne serije.

en: The mailing has been resumed.
sr_RS@latin: Mailing je nastavljen.

en: The mailing must allow recipients to (a) unsubscribe from the mailing-list or (b) completely opt-out from all mailings. Please insert an unsubscribe or opt-out token.
sr_RS@latin: Mailing mora da omogući primaocima da se (a) odjave sa mailing liste ili (b) u potpunosti isključe iz svih mailinga. Molimo dodajte token za odjavu ili isključenje.

en: The mailing must include the street address of the organization. Please insert the %1 token.
sr_RS@latin: Mailing mora da sadrži adresu organizacije. Molimo unesite token %1.

en: The mailing's ID in the database.
sr_RS@latin: ID mailinga u bazi podataka.

en: The market value of this premium (e.g. retail price). For tax-deductible contributions, this amount will be used to set the non-deductible amount in the contribution record and receipt.
sr_RS@latin: Tržišna vrednost ove nagrade (npr. maloprodajna cena). Za donacije sa odbitkom poreza, ovaj iznos će se koristiti za podešavanje iznosa koji se ne može odbiti u zapisu donacije i na priznanici.

en: The maximum number of %3 you can select for Update multiple %3 is %1. You have selected %2. Please select fewer %3 from your search results and try again.
sr_RS@latin: Maksimalan broj kontakata koje možete odabrati za ažuriranje više %3 je %1. Vi ste izabrali %2. Izabertite manje %3 iz vaše pretrage i probajte ponovo.

en: The maximum number of Activities you can select to send an email is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
sr_RS@latin: Maksimalan broj aktivnosti koje možete poslati emailom je %1. Izabrano je %2. Molimo vas da izaberete manje aktivnosti iz rezultata pretrage i pokušate ponovo.

en: The maximum number of activities you can select for Update multiple activities is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
sr_RS@latin: Maksimalan broj aktivnosti koje možete odabrati za ažuriranje većeg broja aktivnosti je %1. Vi ste izabrali %2. Molimo vas da izaberete manje aktivnosti iz rezultata pretrage i pokušate ponovo.

en: The maximum number of contacts is already reserved for this interviewer.
sr_RS@latin: Maksimalan broj kontakata je već rezervisan za ovog anketara.

en: The maximum number of contacts you can select for Update multiple contacts is %1. You have selected %2. Please select fewer contacts from your search results and try again.
sr_RS@latin: Maksimalan broj kontakata koje možete odabrati za ažuriranje većeg broja kontakata je %1. Vi ste izabrali %2. Izabertite manji boj kontakata iz vaše pretrage i probajte ponovo.

en: The maximum number of contributions you can select for Update multiple contributions is %1. You have selected %2. Please select fewer contributions from your search results and try again.
sr_RS@latin: Maksimalan broj donacija koje možete izabrati za opciju ažuriranja više donacija je %1. Vi ste izabrali %2. Izaberite manji broj donacija iz vaše pretrage i pokušajte ponovo.

en: The maximum number of mailer delivery jobs executing simultaneously (0 = allow as many processes to execute as started by cron).
sr_RS@latin: Maksimalan broj mejlerovih poslova isporuke koji se odvijaju simultano (0 = dozvoljava da se izvrše procesi pokrenuti kronom).

en: The maximum number of members you can select for Update multiple memberships is %1. You have selected %2. Please select fewer members from your search results and try again.
sr_RS@latin: Maksimalan broj članova koje možete odabrati za ažuriranje više članstava je %1. Vi ste izabrali %2. Molimo vas da izaberete manje članova iz rezultata pretrage i pokušate ponovo.

en: The maximum record limit is reached
sr_RS@latin: Dostigli ste maksimalni broj zapisa

en: The membership End Date is %1.
sr_RS@latin: Datum kraja članstva je %1.

en: The membership price set associated with this online contribution allows a user to select BOTH an auto-renew AND a non-auto-renew membership. This requires submitting multiple processor transactions, and is not supported for one or more of the payment processors enabled under the Amounts tab.
sr_RS@latin: Set cena članstva povezan sa ovom onlajn donacijom dozvoljava korisniku da izabere I automatsko obnavljanje članstva I neautomatsko obnavljanje članstva. Ovo zahteva slanje transakcija preko različitih procesora i nije podržano od strane jednog ili više procesora uplate koji su aktivirani u kartici Sume.

en: The membership status '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Status članstva '%1' je sačuvan.

en: The membership type '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Tip članstva '%1' je sačuvan.

en: The minimum contribution amount required to be eligible to select this premium. If you want to offer it to all contributors regardless of contribution amount, enter '0'. If display of minimum contribution amounts is enabled then this text is displayed:
sr_RS@latin: Minimalni iznos donacije kako bi donator bio kvalifikovan da izabere ovu nagradu. Ukoliko želite da ovu nagradu ponudite svim donatorima, bez obzira na iznos donacije, unesite '0'. Ukoliko je prikaz najmanjeg iznosa donacije uključen onda će biti prikazan sledeći tekst:

en: The most common SMTP port possibilities are 25, 465, and 587.  Check with your mail provider for the appropriate one.
sr_RS@latin: Najčešća podešavanja SMTP porta su 25, 465 i 587. Proverite sa vašim mail provajderom koji je odgovarajući.

en: The name for this credit card type as it is displayed to contributors. This may be the same value as the Name above, or a localised title.
sr_RS@latin: Ime za ovaj tip kreditne kartice kao što će biti prikazan donatorima. Može biti ista vrednost kao u imenu iznad ili neka druga odrednica.

en: The name for this credit card type as it should be provided to your payment processor.
sr_RS@latin: Ime za ovaj tip kreditne kartice kako će biti dostavljeno vašem procesoru uplata.

en: The name of the organization or entity which owns this CiviCRM site or domain. This is the default organization contact record.
sr_RS@latin: Ime organizacije ili subjekta koje je vlasnik ovog CiviCRM sajta ili domena. Ovo je zapis kontakta podrazumevane organizacije.

en: The name of this Price Set
sr_RS@latin: Ime ovog seta cena

en: The name of this component
sr_RS@latin: Ime ove komponente

en: The new Participant Status has been saved.
sr_RS@latin: Novi status učesnika je sačuvan.

en: The new fields will be selectable from the "Params" and "Fields to return" lists.
sr_RS@latin: Nova polja moći će da se izaberu iz listi "Parametri" i "Polja za vraćanje".

en: The new membership End Date is %1.
sr_RS@latin: Novi datum kraja članstva je %1.

en: The next scheduled payment will be adjusted up or down to make up the difference.
sr_RS@latin: Sledeća zakazana uplata će biti povećana ili smanjena kako bi se razlika izjednačila

en: The next set of tasks involve planning and have multiple steps. You may want to check out the %2 section in the User and Administrator Guide before you begin. You will not be returned to this page after completing these tasks, but you can always get back here from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu.
sr_RS@latin: Sledeći set zadataka uključuje planiranje i ima više koraka. Pre nego što počnete, možda ćete želeti da pogledate odeljak %2 u vodiču za korisnike i administratore. Nećete biti vraćeni za ovu stranicu nakon dovršavanja ovih zadataka, ali u svakom trenutku možete da se vratite ovde iz menija <a href="%1">Administriraj CiviCRM</a>.

en: The number of days before a personalized (hashed) link will expire.
sr_RS@latin: Broj dana pre nego što personalizovani (hešovani) link istekne.

en: The numeric ID Contact that owns the membership
sr_RS@latin: Numerički ID kontakta koji je vlasnik ovog članstva

en: The numeric ID click through record
sr_RS@latin: Numerički ID zapisa o mailing klikovima

en: The numeric ID of the  Recurring Contribution
sr_RS@latin: Numerički ID periodične donacije

en: The numeric ID of the Activity Instance
sr_RS@latin: numerički ID ove aktivnosti

en: The numeric ID of the Contact
sr_RS@latin: numerički ID kontakta

en: The numeric ID of the Contact of the Participant
sr_RS@latin: Numerički ID kontakta učesnika

en: The numeric ID of the Contribution
sr_RS@latin: Numerički ID donacije

en: The numeric ID of the Event
sr_RS@latin: numerički ID događaja

en: The numeric ID of the Group
sr_RS@latin: numerički ID grupe

en: The numeric ID of the Membership
sr_RS@latin: Numerički ID ovog članstva

en: The numeric ID of the Parent Activity
sr_RS@latin: Numerički ID nadređene aktivnosti

en: The numeric ID of the Participant
sr_RS@latin: numerički ID učesnika

en: The numeric ID of the Participant who registered this Participant
sr_RS@latin: Numerički ID učesnika koji je registrovao ovog učesnika

en: The numeric ID of the Relationship
sr_RS@latin: Numerički ID veze

en: The numeric ID of the Soft Credit
sr_RS@latin: Numerički ID zasluge

en: The numeric ID of the bounce record
sr_RS@latin: Numerički ID zapisa o odbijanju

en: The numeric ID of the delivery record
sr_RS@latin: Numerički ID zapisa dostave

en: The numeric ID of the opened record
sr_RS@latin: Numerički ID zapisa otvaranja

en: The numeric ID of the reply record
sr_RS@latin: Numerički ID zapisa odgovora

en: The numeric ID of the unsubscribe record
sr_RS@latin: Numerički ID zapisa o odjavi

en: The old paths and URLs may be retained in some database records. Use this form to clear caches or to reset paths to their defaults. If you need further customizations, then update the <a href="%1">Directories</a> and <a href="%2">Resource URLs</a>.
sr_RS@latin: Stare putanje i URLovi mogu ostati u nekim zapisima u bazi podataka. U ovom formularu možete očistiti keš ili resetovati putanje na podrazumevane vrednosti. Ukoliko vam je potrebno još podešavanja, ažurirajte <a href="%1">Direktorijume</a> i <a href="%2">URLove resursa</a>.

en: The option '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Opcija '%1' je sačuvana.

en: The option label is displayed to users.
sr_RS@latin: Opcija za oznake se prikazuje korisnicima.

en: The options for mailing visibility are:
sr_RS@latin: Opcije za vidljivost mailinga su:

en: The organization data collected from users is controlled by the Organization Profile selected below. You can use the default "On Behalf Of Organization" profile, or any other profile with type 'Contact' and/or 'Organization' (<a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Profiles</a>). The profile must include Organization Name and Email Address.
sr_RS@latin: Podatke o organizaciji koji su prikupljeni od korisnika kontroliše odabrani profil organizacije. Možete koristiti podrazumevani profil "U ime organizacije", ili bilo koji drugi profil čiji je tip 'Kontakt' i/ili 'Organizacija' (<a href="%1">Administracija > Sopstvena podešavanja podataka i ekrana > Profili</a>). Profil mora sadržati ime organizacije i email adresu.

en: The page "%1" will open in a popup. If it does not appear automatically, check your browser for notifications.
sr_RS@latin: Stranica "%1" će se otvoriti u popup prozoru. Ukoliko se ne pojavi automatski proverite notifikacije u vašem pretraživaču.

en: The page you requested is currently unavailable.
sr_RS@latin: Stranica koju tražite trenutno nije dostupna.

en: The path %1 contains PATH_SEPARATOR (the %2 character).
sr_RS@latin: Putanja %1 sadrži PATH_SEPARATOR (%2 karakter).

en: The payment record has been processed.
sr_RS@latin: Zapis o plaćanju je obrađen.

en: The person who created the personal campaign page will be automatically notified via email when their page is approved so that they can begin promoting the campaign.
sr_RS@latin: Osoba koja je kreirala stranicu lične kampanje će biti automatski obaveštena emailom kada se njihova stranica odobri tako da mogu odmah da počnu sa promocijom svoje kampanje.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable.
sr_RS@latin: Stranica lične kampanje koju tražite trenutno nije dostupna.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable. However you can still support the campaign by making a contribution here.
sr_RS@latin: Stranica lične kampanje koju ste upravo posetili je trenutno nedostupna, ali je i dalje možete podržati ovde.

en: The plaintext footer for this mailing.
sr_RS@latin: Plaintext podnožje ovog mailinga

en: The plaintext header for this mailing.
sr_RS@latin: Plaintext zaglavlje ovog mailinga

en: The premium you have selected requires a minimum contribution of %1
sr_RS@latin: Nagrada koji ste izabrali zahteva minimalnu donaciju u iznosu %1

en: The premiums listed below are currently offered on this Contribution Page. If you have other premiums which are not already being offered on this page, you will see a link below to offer another premium. Use <a href='%1'>Contributions &raquo; Premiums</a> to create or enable additional premium choices which can be used on any Contribution page.
sr_RS@latin: Nagrade navedene ispod trenutno su u ponudi na ovoj stranici donacije. Ako imate druge nagrade koje nisu već u ponudi na ovoj stranici, videćete link ispod do ponude druge nagrade . Koristite <a href='%1'>Donacije &raquo; Nagrade</a> da biste kreirali ili uključili dodatne opcije premije koji mogu da se koriste na bilo kojoj stranici donacije.

en: The product has been configured to use a default image.
sr_RS@latin: Proizvod je podešen da koristi podrazumevanu sliku.

en: The query contains the forbidden %1 command.
sr_RS@latin: Ovaj upit sadrži zabranjenu komandu %1.

en: The reason the email bounced.
sr_RS@latin: Razlog odbijanja emaila

en: The receipt sent to the user instead of the normal receipt text
sr_RS@latin: Priznanica poslata korisniku umesto uobičajenog teksta za priznanice

en: The record %1 doesnot exists
sr_RS@latin: Zapis %1 ne postoji

en: The record will be deleted immediately. This action cannot be undone.
sr_RS@latin: Ovaj zapis će odmah biti obrisan. Ova akcija je nepovratna.

en: The recurring contribution looks to have been cancelled already.
sr_RS@latin: Periodična donacija je već otkazana.

en: The recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled.
sr_RS@latin: Periodična donacija %1 svakog %2 %3 je otkazana.

en: The recurring start date cannot be prior to the current date.
sr_RS@latin: Datum početka periodične donacije ne može biti pre današnjeg datuma.

en: The relationship end date cannot be prior to the start date.
sr_RS@latin: Datum kraja veze ne može biti pre datuma početka.

en: The report is attached as a CSV file.
sr_RS@latin: Izveštaj je u prilogu kao CSV fajl.

en: The report is attached as a PDF file.
sr_RS@latin: Izveštaj je u prilogu kao PDF fajl.

en: The requested Profile (gid=%1) is disabled OR it is not configured to be used for 'Profile' listings in its Settings OR there is no Profile with that ID OR you do not have permission to access this profile. Please contact the site administrator if you need assistance.
sr_RS@latin: Traženi profil (gid=%1) je isključen ILI nije podešen da se koristi u listingu 'profila' u svojim podešavanjima ILI ne postoji profil sa tim ID-jem ILI nemate dozvole za pristup ovom profilu. Kontaktirajte administratora sajta ukoliko vam je potrebna pomoć.

en: The requested Profile (gid=%1) is not configured to be used for 'Profile' edit and view forms in its Settings. Contact the site administrator if you need assistance.
sr_RS@latin: Traženi Profil (gid=%1) nije podešen da se koristi za uređivanje i pregledanje formulara 'Profila'. Ukoliko vam je potrebna pomoć, kontaktirajte administratora sajta.

en: The requested Profile (gid=%1) requires record id while performing this action
sr_RS@latin: Traženi profil (gid=%1) zahteva id zapisa kada se izvršava ova akcija

en: The requested online contribution page is missing a required Contribution Amount section or Membership section or Price Set. Please check with the site administrator for assistance.
sr_RS@latin: Tražena strana za onlajn donacije nema neophodnu sekciju za iznos donacije, članstvo ili set cena. Konsultujte se sa adrministratorom za pomoć.

en: The requested participant record does not exist (possibly the record was deleted).
sr_RS@latin: Registracija učesnika koju ste tražili ne postoji (moguće je da je obrisana).

en: The requested profile (gid=%1) is inactive or does not exist.
sr_RS@latin: Traženi profil (gid=%1) je neaktivan ili ne postoji.

en: The rule '%1' has been deleted.
sr_RS@latin: Pravilo '%1' je obrisano.

en: The rule '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Pravilo '%1' je sačuvano.

en: The scheduled date and time is in the past
sr_RS@latin: Zakazani datum i vreme su u prošlosti

en: The second experimental mailing ("B" condition)
sr_RS@latin: Drugi eksperimentalni mailing (Uslov "A")

en: The selected %1 option has <strong>not been deleted</strong> because it is currently in use. Please update these contacts to use a different format before deleting this option. %2
sr_RS@latin: Odabrana %1 opcija <strong>nije obrisana</strong> zato što se trenutno koristi. Molimo vas da ažurirate kontakte tako da koriste drugačiji format pre brisanja ove opcije. %2

en: The selected activity has been moved to the Trash. You can view and / or restore deleted activities by checking "Deleted Activities" from the Case Activities search filter (under Manage Case).<br />
sr_RS@latin: Odabrana aktivnost je pomerena u kantu. Možete pregledati i/ili povratiti obrisane aktivnosti tako što ćete uključiti "obrisane aktivnosti" u u filterima za pretragu aktivnosti predmeta (pod menadžmentom predmeta).<br />

en: The selected activity has been restored.<br />
sr_RS@latin: Odabrana aktivnost je ponovo uspostavljena.<br />

en: The selected activity is invalid. | %count selected activities are invalid.
sr_RS@latin[0]: Odabrana aktivnost je nevažeća.
sr_RS@latin[1]: %count odabrane aktivnosti su nevažeće.
sr_RS@latin[2]: %count odabranih aktivnosti je nevažeće.

en: The selected case has been restored.
sr_RS@latin: Izabrani predmet je povraćen.

en: The selected contact does not have an email on hold. | None of the selected contacts have an email on hold.
sr_RS@latin[0]: Odabrani kontakt nema zadržan email.
sr_RS@latin[1]: Odabrani kontakti nemaju zadržan email.
sr_RS@latin[2]: Nijedan od odabranih kontakata nema zadržani email.

en: The selected field already exists in this profile.
sr_RS@latin: Odabrano polje već postoji u profilu.

en: The selected financial account cannot be deleted because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
sr_RS@latin: Izabrani finansijski nalog nije moguće obrisati jer je najmanje jedan nalog tipa Potraživanja neophodan (da bi se omogućilo da računovodstvene transakcije budu u bilansu).

en: The selected financial account cannot be disabled because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
sr_RS@latin: Izabrani finansijski nalog nije moguće isključiti jer je najmanje jedan nalog tipa Potraživanja neophodan (da bi se omogućilo da računovodstvene transakcije budu u bilansu).

en: The selected pair of contacts are marked as non duplicates. If these records should be merged, you can remove this exception on the <a href="%1">Dedupe Exceptions</a> page.
sr_RS@latin: Odabrani par kontakata je označen kao ne-duplikat. Ukoliko ovi zapisi treba da se spoje, uklonite ovaj izuzetak na <a href="%1">Izuzeci deduplikacije</a> stranici.

en: The selected profile is using a custom field which is not assigned to the "%1" being configured.
sr_RS@latin: Izabrani profil koristi korisničko/sopstveno polje koje nije dodeljeno "%1" koji se podešava.

en: The selected profiles can collect enough information to match additional participants with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  This may result in duplicate contacts.
sr_RS@latin: Odabrani profili mogu da prikupe dovoljno informacija za proveru registracija dodatnih učesnika i postojećih kontakata, ali neka polja nisu označena kao obavezna. Ovo može dovesti do dupliranja kontakata.

en: The selected profiles can collect enough information to match registrations with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  Anonymous registrations may result in duplicate contacts.
sr_RS@latin: Odabrani profili mogu da prikupe dovoljno informacija za proveru registracija i postojećih kontakata, ali neka polja nisu označena kao obavezna. Anonimne registracije mogu dovesti do dupliranja kontakata.

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match additional participants with existing contacts.  This means all additional participants will result in a new contact.
sr_RS@latin: Odabrani profil ne sadrži polja koja su neophodna za proveru registracija dodatnih učesnika i poređenje sa postojećim kontaktima. Ovo znači da će sve anonimne registracije biti dodate kao nov kontakt.

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match registrations with existing contacts.  This means all anonymous registrations will result in a new contact.
sr_RS@latin: Odabrani profil ne sadrži polja koja su neophodna za proveru registracija i poređenje sa postojećim kontaktima. Ovo znači da će sve anonimne registracije biti dodate kao nov kontakt.

en: The site administrator needs to enter a valid 'FROM Email Address' in <a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a>. The email address used may need to be a valid mail account with your email service provider.
sr_RS@latin: Administrator sajta mora da unese ispravnu 'OD email adresu' u <a href="%1">Administriraj CiviCRM&raquo; Komunikacije &raquo; OD email adrese</a>. Email adrese koje se koriste moraju imati važeći mail nalog sa vašim email provajderom.

en: The site administrator needs to enter a valid 'FROM Email Address' in <a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Option Groups &raquo; From Email Address</a>. The email address used may need to be a valid mail account with your email service provider.
sr_RS@latin: Potrebno je da administrator sajta unese validnu 'OD email adresu' u <a href="%1">Administracija CiviCrm &raquo; Podešavanja Sistema &raquo; Grupe opcija &raquo; OD email adresa</a>.  Možda je potrebno da email adresa koja se koristi, bude validni email nalog kod vašeg pružaoca usluge (service provider).

en: The state of this job
sr_RS@latin: status ovog posla

en: The status of this mailing. Values: none, approved, rejected
sr_RS@latin: Status ovog mailinga. Vrednosti: nema, odobreno, odbijeno

en: The status rules provided by default may be sufficient for your organization. However, you can easily change the status names and/or adjust the rules by clicking the Edit links below. Or you can <a href='%1'>add a new status and rule</a>.
sr_RS@latin: Pravila statusa koja su podrazumevano dodeljena mogu da budu dovoljna za vašu organizaciju. Međutim, možete lako da promenite imena statusa i/ili da prilagodite uloge klikom na linkove za uređivanje ispod. Druga mogućnost je da <a href='%1'>dodate novi status i pravilo</a>.

en: The street number you entered for the %1 address block(s) is not in an expected format. Street numbers may include numeric digit(s) followed by other characters. You can still enter the complete street address (unparsed) by clicking "Edit Complete Street Address".
sr_RS@latin: Broj ulice koji ste uneli u blok(ove) adresa %1 nije u očekivanom formatu. Brojevi ulica mogu uključiti numeričku cifru(cifre) uz ostale karaktere. Možete uneti i kompletnu (neraščlanjenu) adresu tako što ćete kliknuti na "Uredi kompletnu adresu".

en: The subject/purpose/short description of the activity.
sr_RS@latin: Naslov/svrha/kratak opis aktivnosti.

en: The system administrator has disabled security settings (%1). Connections to remote applications are insecure.
sr_RS@latin: Sistemski administrator je isključio siguronosna podešavanja (%1). Veze sa spoljnim aplikacijama nisu bezbedne.

en: The system administrator has disabled this feature.
sr_RS@latin: Sistem adiministrator je isključio ovu funkciju.

en: The system did not record payment details for this payment and so could not process the transaction. Please report this error to the site administrator.
sr_RS@latin: Sistem nije zabeležio detalje ove uplate tako da transakcija nije mogla biti obrađena. Prijavite ovu grešku administratoru sajta.

en: The table of the object controlled by this ACL entry
sr_RS@latin: Tabela objekta koga kontroliše ovaj ACL unos

en: The tag '%1' has been deleted.
sr_RS@latin: Tag '%1' je obrisan.

en: The tag '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Tag '%1' je sačuvan.

en: The tag set '%1' has been deleted.
sr_RS@latin: Tag set '%1' je obrisan.

en: The target revenue for this campaign.
sr_RS@latin: Ciljani iznos kampanje.

en: The test Credit Card number is %1 - this is the only credit card number that will work on the test gateway.
sr_RS@latin: Broj kreditne kartice za test je %1 - ovo je jedini broj kreditne kartice koji će raditi tokom testiranja.

en: The test Total Amount should end in <strong>%1</strong> or <strong>%2</strong> to get a successful response (e.g. $10.%1 or $10.%2) - all other amounts will return a failed response.
sr_RS@latin: Ukupan iznos za test se mora završiti sa <strong>%1</strong> ili <strong>%2</strong> kako biste dobili uspešan odgovor (npr. $10.%1 ili $10.%2) - svi drugi iznosi će neće biti uspešni.

en: The text displayed to the user in the main form
sr_RS@latin: Tekst koji će biti prikazan na glavnom formularu

en: The text for the contribute button.
sr_RS@latin: Tekst za dugme za doniranje

en: The text for the contribute or register button.
sr_RS@latin: Tekst za doniraj ili registruj se dugme.

en: The text that will display in the field with the link.
sr_RS@latin: Tekst koji će biti prikazan u polju sa linkom.

en: The time to sleep in between each e-mail in micro seconds. Setting this above 0 allows you to control the rate at which e-mail messages are sent to the mail server, avoiding filling up the mail queue very quickly. Set to 0 to disable.
sr_RS@latin: Vreme mirovanja između svakog emaila u mikrosekundama. Podešavanjem ove opcije iznad 0 omogućava vam kontrolu stope slanja email poruka mail serveru, izbegavajući prepunjavanje mejl redosleda veoma brzo. Podesite 0 da biste isključili ovu opciju.

en: The total amount of the pledge will be adjusted up or down to make up the difference. The payment schedule ( amounts / dates for future pending pledge payments ) is not changed.
sr_RS@latin: Ukupan iznos obaveze biće uvećan ili umanjen da bi se nadoknadila razlika. Raspored uplat a(iznosi / datumi za buduća plaćanja obaveza na čekanju) nije promenjen.

en: The type of website for the contact
sr_RS@latin: Tip vebsajta za ovaj kontakt

en: The update greeting job can be very resource intensive and is typically not necessary to run on a regular basis. If you do choose to enable the job, we recommend you do not run it with the force=1 option, which would rebuild greetings on all records. Leaving that option absent, or setting it to force=0, will only rebuild greetings for contacts that do not currently have a value stored. %1
sr_RS@latin: Posao za ažuriranje pozdrava troši dosta resursa i uglavnom nije potrebno pokretati ga redovno. Ukoliko se odlučite da uključite ovaj posao, predlažemo da ga ne pokrećete sa opcijom force=1, što će ponovo urediti pozdrave za sve zapise. Ukoliko ne podesite ovu opciju ili je podeiste na force=0, što će ponovo urediti pozdrave za kontakte koji nemaju zabeleženu vrednost upisanu. %1

en: The updates have been saved.
sr_RS@latin: Izmene su sačuvane.

en: The user account used by your web-server %1 needs to be granted write access to the following directory in order to configure the CiviCRM settings file:
sr_RS@latin: Korisnički nalog koji vaš web-server %1 koristi mora imati dozvolu za pisanje u sledećem direktorijumu kako bi mogao da konfiguriše fajl sa CiviCRM podešavanjima:

en: The username %1 is already taken. Please select another username.
sr_RS@latin: Korisničko ime %1 je zauzeto. Molimo izaberite drugo korisničko ime.

en: The value of this premium is %1. This may affect the amount of the tax deduction you can claim. Consult your tax advisor for more information.
sr_RS@latin: Vrednost ove nagrade je %1. Ovo može da utiče na iznos umanjenja poreza koje možete da tražite. Obratite se poreskom savetniku da biste dobili više informacija.

en: The webserver isn't letting me identify where files are stored.
sr_RS@latin: Vebserver ne dozvoljava da se identifikuje lokacija na kojoj se fajlovi čuvaju.

en: The wkhtmltodfPath does not exist or is not valid
sr_RS@latin: Putanja za wkhtmltodf ne postoji ili nije važeća

en: Theme to use on backend pages
sr_RS@latin: Tema koja će se koristit na bekend stranama

en: Theme to use on frontend pages
sr_RS@latin: Tema koja će se koristit na frontend stranama

en: Then create front-end links to the Participant Listing page using the Menu Manager. Select <strong>Participant Listing Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
sr_RS@latin: Zatim kreirajte izložene linkove do stranice sa listom učesnika koristeći Menadžer menija. Izaberite <strong>Stranica sa listom učensika</strong>, a zatim unesite <strong>%1</strong> za ID događaja.

en: Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
sr_RS@latin: Zatim izaberite i pregledajte nagrade koje želite da ponudite na ovoj stranici za doniranje.

en: There are %2 people currently on the waiting list for this event. You can <a href='%1'>view waitlisted registrations here</a>, or you can continue and register additional participants using this form.
sr_RS@latin: Trenutno je %2 ljudi na listi za čekanje za ovaj događaj. Možete pogledati <a href='%1'>Pregled registracija na čekanju</a>, ili regsitrovati dodatne učesnike korišćenjem ovog formulara.

en: There are currently no %1.
sr_RS@latin: Trenutno nema %1.

en: There are currently no Custom Searches
sr_RS@latin: Trenutno nema sopstvenih/korisničkih pretraga.

en: There are currently no Personal Campaign Pages.
sr_RS@latin: Trenutno nema stranica lične kampanje.

en: There are currently no Report Templates.
sr_RS@latin: Trenutno nema šablona izveštaja.

en: There are currently no Saved Searches. To create a Saved search:
sr_RS@latin: Nema sačuvanih pretraga. Da biste kreirali i sačuvali pretragu:

en: There are currently no participants registered for this event.
sr_RS@latin: Trenutno nema učesnika registrovanih za ovaj događaj.

en: There are currently no saved import or export mappings. You create saved mappings as part of an Import or Export task.
sr_RS@latin: Trenutno nema sačuvanih mapiranja za import ili eksport. Možete ih kreirati kao deo import ili eksport zadatka.

en: There are no ACLs entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nema unešenih ACLova. Možete ih <a href='%1'>dodati</a>.

en: There are no Activities attached to this case record.
sr_RS@latin: Nema aktivnosti u prilogu ovog zapisa predmeta.

en: There are no Activities to display.
sr_RS@latin: Nema aktivnosti za prikaz.

en: There are no Archived %2. You can archive %2 from <a href='%1'>Scheduled or Sent %2</a>.
sr_RS@latin: Nema arhiviranih %2. Možete arhivirati %2 iz <a href='%1'>Zakazani ili poslati %2</a>.

en: There are no Cases. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
sr_RS@latin: Nema predmeta. Koristite <a href="%1">Nađi predmete</a> da proširite vašu pretragu.

en: There are no Event Templates present. You can <a href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nema unešenih šablona događaja. Možete ih <a href='%1'>dodati</a>.

en: There are no Financial Account entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nema unetih finansijskih računa. Možete  <a href='%1'>dodati jedan</a>.

en: There are no Label Formats configured. You can<a href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nema podešenih formata oznaka. Možete da ih <a href='%1'>dodate</a>.

en: There are no Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nema unešenih šablona poruka. Možete ih <a href='%1'>dodati</a>.

en: There are no Notes for this contact.
sr_RS@latin: Nema beleški za ovaj kontakt.

en: There are no Option Groups entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nema dodatih grupa opcija. Možete <a href='%1'>dodati jednu</a>.

en: There are no Payment Processors entered.
sr_RS@latin: Nema unešenih procesora uplate

en: There are no Personal Campaign Pages which match your search criteria.
sr_RS@latin: Trenutno nema stranica lične kampanje koje odgovaraju kriterijumima vaše pretrage.

en: There are no Pledges for your record.
sr_RS@latin: Nema obaveza za vaš zapis

en: There are no Role Assignments. You can <a href='%1'>add one</a> now.
sr_RS@latin: Nema raspodele uloga. Možete <a href='%1'>dodati jednu</a> odmah.

en: There are no SMS providers configured, or no SMS providers are set active
sr_RS@latin: Nema konfigurisanog SMS provajdera, ili nema aktivnih SMS provajdera

en: There are no Scheduled or Sent %1.
sr_RS@latin: Nema zakazanih ili poslatih %1.

en: There are no Unscheduled %1.
sr_RS@latin: Nema nezakazanih %1.

en: There are no User-driven Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nijedan šablon poruka putem korisnika nije unet. Možete ih <a href='%1'>dodati</a>.

en: There are no active Events to display.
sr_RS@latin: Nema aktivnih događaja za prikaz.

en: There are no active premiums for your site. You can <a href='%1'>create and/or enable premiums here</a>.
sr_RS@latin: Na vašem sajtu nema aktivnih nagrada. Možete ih <a href='%1'>napraviti i/ili uključiti ovde</a>.

en: There are no case records for this contact.
sr_RS@latin: Nema zapisa o predmetu za ovaj kontakt.

en: There are no cases with activities scheduled in the past two weeks. Use %1 to expand your search.
sr_RS@latin: Nema predmeta sa zakazanim aktivnostima u prethodne dve nedelje. Iskoristite %1 da proširite pretragu.

en: There are no comments for this note
sr_RS@latin: Nema komentara za ovu belešku

en: There are no configured membership statuses. You cannot add this membership until your membership statuses are correctly configured
sr_RS@latin: Nema podešenih statusa članstva. Ne možete dodati ovo članstvo dok vaši statusi članstva nisu ispravno podešeni.

en: There are no contributions on record for you.
sr_RS@latin: Nema zabeleženih donacija za vas.

en: There are no custom data sets for activity type "%1". To create one, <a href="%2" target="%3">click here</a>.
sr_RS@latin: Nema sopstvenih setova podataka za tip aktivnosti "%1". Da kreirate jedan, <a href="%2" target="%3">kliknite ovde</a>.

en: There are no custom membership status entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nije unet nijedan prilagođeni status članstva. Možete ga <a href='%1'>dodati</a>.

en: There are no events scheduled for the date range. You can <a href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nema zakazanih događaja za odabrani vremenski opseg. Možete <a href='%1'>dodati događaj</a>.

en: There are no events with Price Sets
sr_RS@latin: Nema događaja sa setovima cena

en: There are no extensions to display. Click the "Add New" tab to browse and install extensions posted on the <a href="%1">public CiviCRM Extensions Directory</a>. If you have downloaded extensions manually and don't see them here, try clicking the "Refresh" button.
sr_RS@latin: Nema ekstenzija za prikaz. Kliknite na "Dodaj novo" karticu da pregledate i instalirate ekstenzije postavljene na <a href="%1">javnom CiviCRM direktorijumu ekstenzija</a>. Ukoliko ste sami preuzeli ekstenzije i ne vidite ih ovde, kliknite na "Osveži" dugme.

en: There are no extensions to display. Please click "Refresh" to update information about available extensions.
sr_RS@latin: Nema ekstenzija za prikaz. Kliknite na "Osveži" da ažurirate informacije o dostupnim ekstenzijama.

en: There are no financial accounts assigned to this financial type. You can <a href='%1'>assign one</a>.
sr_RS@latin: Nema finansijskih računa dodeljenih ovom finansijskom tipu. Možete <a href='%1'>dodati jedan</a>.

en: There are no financial accounts configured with Financial Account Type 'Asset' Type. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial accounts for your site.
sr_RS@latin: Niijedan finansijski nalog nije konfigurisan kao tip finanskijskog naloga "Sredstvo". <a href='%1'>Kliknite ovde</a> ako želite da konfigurišete finansijske naloge za svoj sajt.

en: There are no financial types configured with a linked 'Revenue Account of' account. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial types for your site.
sr_RS@latin: Nijedan finansijski tip nije konfigurisan sa povezanim računom 'Račun za prihod od'. <a href='%1'>Kliknite ovde</a> ako želite da konfigurišete finansijske tipove za vaš sajt.

en: There are no financial types configured with linked 'Cost of Sales Premiums' and 'Premiums Inventory Account' accounts. If you want to generate accounting transactions which track the cost of premiums used <a href='%1'>click here</a> to configure financial types and accounts.
sr_RS@latin: Nijedan finansijski tip nije konfigurisan sa povezanim računima 'Nagrade troškova prodaje' i 'Račun inventara nagrada'. Ako želite da generišete knjigovodstvene transakcije koje prate trošak upotrebljenih nagrada, <a href='%1'>kliknite ovde</a> da biste konfigurisali finansijske tipove i račune.

en: There are no jobs configured.
sr_RS@latin: Nema konfigurisanih poslova.

en: There are no live contribution records to display.
sr_RS@latin: Ne postoje produkcijski zapisi donacija za prikaz

en: There are no membership types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nema unešenih tipova članstva. Možete <a href='%1'>dodati tip članstva</a>.

en: There are no memberships on record for you.
sr_RS@latin: Nema zabeleženih članstava za vas.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use %1 to expand your search.
sr_RS@latin: Nema otvorenih predmeta sa zakazanim aktivnostima u naredne dve nedelje. Iskoristite %1 da proširite pretragu.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
sr_RS@latin: Nema otvorenih predmeta sa zakazanim aktivnostima u naredne dve nedelje. Iskoristite <a href="%1">Nađi predmete</a> da proširite pretragu.

en: There are no option values entered. You can <a href="%1">add one</a>.
sr_RS@latin: Nema unetih vrednosti opcija. Možete ih  <a href="%1">dodati</a>.

en: There are no premiums offered on this contribution page yet. You can <a href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nema ponuđenih nagrada na ovoj stranici za doniranje. Možete <a href='%1'>dodati nagradu</a>.

en: There are no public mailing list groups to display.
sr_RS@latin: Nema javnih grupa mailing lista za prikaz.

en: There are no records selected for Print.
sr_RS@latin: Nema zapisa odabranih za štampu.

en: There are no records selected.
sr_RS@latin: Nema odabranih zapisa.

en: There are no rules currently set.
sr_RS@latin: Trenutno nema podešenih pravila.

en: There are no rules currently set. Use the 'Add Association Rule' form to add one.
sr_RS@latin: Trenutno nema podešenih pravila. Koristite 'Dodaj pravilo asocijacije' formular da dodate nova pravila.

en: There are no scheduled activities assigned to you.
sr_RS@latin: Nema zakazanih aktivnosti koje su vam dodeljene.

en: There are no scheduled job log entries.
sr_RS@latin: Nema log unosa za zakazane poslove.

en: There are no survey types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
sr_RS@latin: Nema unešenih tipova ankete. Možete ih <a href='%1'>dodati</a>.

en: There are no tags currently assigned to this case.
sr_RS@latin: Trenutno nema tagova dodeljenih ovom predmetu.

en: There are no upcoming events.
sr_RS@latin: Nema predstojećih događaja.

en: There are participants registered for repeating events being removed from the set. Those with participants will be converted to standalone events, and those without registration will be deleted.
sr_RS@latin: Učesnici su registrovani za događaje koji se ponavljaju, a koji su uklonjeni iz seta. Događaji sa učesnicima biće pretvoreni u samostalne događaje, a oni bez registracije biće obrisani.

en: There are some issues that we recommend you look at before installing, however, you are still able to install the software.  Please see below for details.
sr_RS@latin: Postoji nekoliko problema koje vam preporučujemo da pregledate pre nego što nastavite sa instalacijom, ali i dalje ste u mogućnosti da instalirate softver. Detalje pogledajte ispod.

en: There is a Payment Processor associated with selected Payment Processor type, hence it can not be deleted.
sr_RS@latin: Postoji procesor uplata koji je povezan sa odabranim tipom procesora uplata, tako da tip procesora ne može biti obrisan.

en: There is a validation error with your HTML input. Your activity is a bit suspicious, hence aborting
sr_RS@latin: Došlo je do greške sa validacijom vašeg HTML unosa. Ova aktivnost se smatra sumnjivom, obustavljam...

en: There is already an user associated with this email address. Please enter different email address.
sr_RS@latin: Već postoji korisnik povezan sa ovom email adresom. Unesite drugačiju email adresu

en: There is an entry with the same label.
sr_RS@latin: Postoji unos sa istom oznakom.

en: There is an entry with the same value.
sr_RS@latin: Postoji unos sa istom vrednošću.

en: There is no '%1' folder.
sr_RS@latin: Ne postoji '%1' direktorijum.

en: There is no Financial Type configured of Account Relation Revenue. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial type for your site.
sr_RS@latin: Nijedan finansijski tip nije konfigurisan za prihod vezan za račun. <a href='%1'>Kliknite ovde</a> ako želite da konfigurišete finansijski tip za vaš sajt.

en: There is no valid Membership Status available for selected membership dates.
sr_RS@latin: Ne postoji važeći status članstva dostupan za odabrane datume članstva.

en: There is no valid SMTP server Setting Or SendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
sr_RS@latin: Nema važećeg podešavanja SMTP servera ili sendmail putanje. Kliknite na <a href='%1'>Administacija >> Sistemska podešavanja >> Odlazna pošta</a> da podesite odlaznu poštu.

en: There is no valid SMTP server Setting Or sendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
sr_RS@latin: Nema važećeg podešavanja SMTP servera ili sendmail putanje. Kliknite na <a href='%1'>Administacija >> Sistemska podešavanja >> Odlazna pošta</a> da podesite odlaznu poštu.

en: There is no valid default from email address configured for the domain. You can configure here <a href='%1'>Configure From Email Address.</a>
sr_RS@latin: Ne postoji važeća podrazumevana OD email adresa podešena za domen. Možete je dodati ovde <a href='%1'>Dodaj OD email adresu.</a>

en: There is no valid sendmail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the sendmail server.
sr_RS@latin: Nema važećeg podešavanja sendmail putanje. Kliknite na <a href='%1'>Administacija >> Sistemska podešavanja >> Odlazna pošta</a> da podesite sendmail server.

en: There is no valid smtp server setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the SMTP Server.
sr_RS@latin: Nema važećeg podešavanja smtp servera. Kliknite na <a href='%1'>Administacija >> Sistemska podešavanja >> Odlazna pošta</a> da podesite SMTP server.

en: There is only enough space left on this event for %1 participant(s).
sr_RS@latin: Na ovom događaju je ostalo samo %1 slobodnih mesta za učesnika (učesnike).

en: There was a problem verifying that this site is available on the public Internet.
sr_RS@latin: Došlo je do porblema sa verifikacijom da li je sajt dostupan na internetu.

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom dodavanja ovog pravila povezivanja. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom dodavanja ovog pravila povezivanja. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviMember Roles Sync.

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom brisanja ovog pravila povezivanja. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom brisanja ovog pravila povezivanja. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviMember Roles Sync.

en: There was an error editing the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom uređivanja ovog pravila povezivanja. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error editing the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom uređivanja ovog pravila povezivanja. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviMember Roles Sync.

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom preuzimanja ovog pravila povezivanja za uređenje. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
sr_RS@latin: Došlo je do greške prilikom preuzimanja ovog pravila povezivanja za uređenje. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviMember Roles Sync.

en: There was an error in your request
sr_RS@latin: Postoji greška u vašem zahtevu

en: There was an error. CiviMember Memberships and Drupal Roles could not be synchronized.
sr_RS@latin: Došlo je do greške. CiviMember članstva i Drupal uloge nisu sinhronizovane.

en: There was some problem updating the billing details.
sr_RS@latin: Došlo je do problema sa ažuriranjem detalja za naplatu.

en: There were no contributions during the selected year.
sr_RS@latin: Nije bilo donacija tokom odabrane godine.

en: These Multiple Choice Options are shared by the following custom fields: %1
sr_RS@latin: Ove opcije za više izbora dele sledeća prilagođena polja: %1

en: These activity types will be excluded from automated email notifications to assignees.
sr_RS@latin: Ovi tipovi aktivnosti će biti isključeni iz automatskih notifikacionih emailova asignatima.

en: These are developed and contributed by members of the CiviCRM community. Consider adding any custom searches which you use often to your Search menu (from Administer > Customize Data and Screens > Navigation Menu). As new custom searches become available they can be viewed (and installed if useful) from Administer > System Settings > Manage Extensions.
sr_RS@latin: Razvoju ekstenzija doprinose članovi CiviCRM zajednice. Možete dodati sopstvene pretrage koje često koristite u vaš meni za pretragu (koristeći Administracija > Uređivanje podataka i ekrana > Navigacioni meni). Kako nove sopstvene/korisničke pretrage postaju dostupne možete ih pregledati (i instalirati ukoliko su vam korisne) koristeći Administracija > Sistemska podešavanja > Menadžment ekstenzija.

en: These constraints are due to the fact that when a constituent signs up for multiple memberships using a price set - a single recurring payment record is created which covers the total fees for all selected memberships.
sr_RS@latin: Uzrok ovih ograničenja jeste što kada se aktivista registruje za više članstava koristeći set cena, kreira se jedan zapis periodičnog plaćanja, koji pokriva ukupne troškove za sva izabrana članstva.

en: These optional components give you more tools to connect with and engage your supporters.
sr_RS@latin: Ove neobavezne komponente vam daju više mogućnosti da se povežete sa onima koji vas podržavaju.

en: These records have been filled in with the imported data.
sr_RS@latin: Ovi zapisi su popunjeni koristeći importovane podatke.

en: These records have been replaced with the imported data.
sr_RS@latin: Ovi zapisi su zamenjeni importovanim podacima.

en: These records have been updated with the imported data.
sr_RS@latin: Ovi zapisi su ažurirani koristeći importovane podatke.

en: These records have not been imported.
sr_RS@latin: Ovi zapisi nisu importovani.

en: These relationships are Disabled OR have a past End Date.
sr_RS@latin: Ove veze su isključene ILI imaju datum završetka u prošlosti.

en: These settings are used to configure properties for the CiviEvent component. Please read the %1 documentation, and make sure you understand it before modifying default values.
sr_RS@latin: Ova podešavanja se koriste za konfiguraciju svojstva CiviEvent komponente. Pročitajte dokumentaciju %1 pre menjanja podrazumevanih vrednosti.

en: These settings define the CMS variables that are used with CiviCRM.
sr_RS@latin: Ova podešavanja definišu CMS varijable koje se koriste u CiviCRMu.

en: These settings define the URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.).
sr_RS@latin: Ova podešavanja definišu URLove koji se koriste za pristup CiviCRM resursima (CSS fajlovima, Javascript fajlovima, slikama, itd.).

en: These variables are computed automatically using <tt>civicrm.settings.php</tt> and its options, such as <tt>CIVICRM_TEMPLATE_COMPILEDIR</tt>.
sr_RS@latin: Ove varijable izračunavaju se automatski koristeći <tt>civicrm.settings.php</tt> i njene opcije kao što je <tt>CIVICRM_TEMPLATE_COMPILEDIR</tt>.

en: They can not be Exported
sr_RS@latin: Nemoguće eksportovati

en: They have been added to %1.
sr_RS@latin: Dodati su u %1

en: Things to check in a test mailing:
sr_RS@latin: Stvari koje treba proveriti u testu mailinga:

en: Third
sr_RS@latin: Treći

en: This
sr_RS@latin: Ovaj

en: This %1 onwards
sr_RS@latin: Od %1 i svi koji dolaze posle

en: This CiviCRM profile field is view only.
sr_RS@latin: Ovo polje CiviCRM profila je samo za pregled.

en: This Credit Note ID already exists in the database.
sr_RS@latin: Ovaj ID beleške o zapisu već postoji u bazi.

en: This Invoice ID already exists in the database.
sr_RS@latin: ID profakture već postoji u bazi podataka.

en: This Label already exists in the database for the selected contact type.
sr_RS@latin: Ova oznaka već postoji u bazi podataka za odabrani tip kontakta.

en: This Label already exists in the database for this option group. Please select a different Label.
sr_RS@latin: Ova oznaka već postoji u bazi podataka za ovu grupu opcija. Molimo izaberite drugu oznaku.

en: This Membership is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
sr_RS@latin: Ovo članstvo je povezano sa donacijom. Morate imati dozulu za 'brisanje u CiviContribute' kako biste obrisali ovaj zapis.

en: This MySQL server does not support the <code>utf8mb4</code> character set.
sr_RS@latin: MySQL server ne podržava <code>utf8mb4</code> set karaktera

en: This Option is already full for this event.
sr_RS@latin: Ova opcija je već popunjena za ovaj događaj.

en: This Participant is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
sr_RS@latin: Ovaj učesnik je povezan sa donacijom. Morate imati 'brisanje u CiviContribute' dozvolu da biste mogli da obrišete ovaj zapis.

en: This Premium is linked to an <a href='%1'>Online Contribution page</a>. Please remove it before deleting this Premium.
sr_RS@latin: Ova nagrada je povezana sa <a href='%1'>Stranicom za onlajn doniranje</a>. Uklonite stranicu kako biste mogli da obrišete ovu nagradu.

en: This Title already exists in Database.
sr_RS@latin: Naslov već postoji u bazi podataka.

en: This Transaction ID already exists in the database. Include the account number for checks.
sr_RS@latin: ID transakcije već postoji u bazi podataka. Uključite broj računa za čekove.

en: This Value already exists in the database for this option group. Please select a different Value.
sr_RS@latin: Ova vrednost već postoji u bazi podataka za ovu grupu opcija. Izaberite drugu vrednost.

en: This Year
sr_RS@latin: Ove godine

en: This account relationship already exits
sr_RS@latin: Ova veza računa već postoji

en: This action cannot be undone.
sr_RS@latin: Ova akcija je nepovratna.

en: This activity cannot be edited or viewed via this profile.
sr_RS@latin: Ova aktivnost se ne može uređivati niti pregledati kroz ovaj profil.

en: This address does not contain latitude/longitude information and cannot be mapped.
sr_RS@latin: Ova adresa nema podatke o geografskoj širini/dužini i ne može biti mapirana.

en: This address is shared with %1 contact record(s). Modifying this address will automatically update the shared address for these contacts.
sr_RS@latin: Ovu adresu deli još %1 kontakt (kontakata). Menjanje ove adrese će automatski ažurirati deljenu adresu ovih kontakata.

en: This applies to weekly, monthly and yearly payments.
sr_RS@latin: Ovo se odnosi na nedeljne, mesečne i godišnje uplate.

en: This batch is configured to include only transactions using %1 payment method. If you want to include other transactions, please edit the batch first and modify the Payment Method.
sr_RS@latin: Ova serija je konfigurisana da sadrži samo transkacije koje koriste metod plaćanja %1. Ako želite da uključite druge transakcije, prvo uredite seriju i izmenite metod plaćanja.

en: This calendar month
sr_RS@latin: Ovog meseca

en: This calendar year
sr_RS@latin: Ove godine

en: This campaign is active from
sr_RS@latin: Ova kampanja je aktivna od

en: This can be the same or different from the mapping provider selected.
sr_RS@latin: Ovo može biti isto ili različito od izabranog mapping provajdera.

en: This contact can be edited by the other.
sr_RS@latin: Drugi kontakt može uređivati ovaj.

en: This contact can be viewed by the other.
sr_RS@latin: Drugi kontakt može pregledati ovaj.

en: This contact does not belong to any groups.
sr_RS@latin: Ovaj kontakt ne pripada nijednoj grupi.

en: This contact does not currently belong to any groups.
sr_RS@latin: Ovaj kontakt trenutno ne pripada nijednoj grupi.

en: This contact does not currently belong to any smart groups.
sr_RS@latin: Ovaj kontakt trenutno ne pripada nijednoj smart grupi.

en: This contact has a pending or overdue pledge payment of %2 which is scheduled for %3. <a href="%1">Click here to enter a pledge payment</a>.
sr_RS@latin: Ovaj kontakt ima uplatu obaveze na čekanju ili sa isteklim rokom od %2 koja je zakazana za %3. <a href="%1">Kliknite ovde da unesete uplatu obaveze</a>.

en: This contact has already been assigned to this event.
sr_RS@latin: Ovaj kontakt je već dodeljen ovom događaju.

en: This contact has an address record which is shared with 1 other contact. | This contact has an address record which is shared with %count other contacts.
sr_RS@latin[0]: Ovaj kontakt ima adresu koju deli sa još 1 kontaktom.
sr_RS@latin[1]: Ovaj kontakt ima adresu koju deli sa %count drugih kontakata.
sr_RS@latin[2]: Ovaj kontakt ima adresu koju deli sa %count drugih kontakata.

en: This contact has an existing %1 membership at %2 with %3 status%4.
sr_RS@latin: Ovaj kontakt ima postojeće %1 članstvo u %2 sa %3 statusom %4.

en: This contact has pending or overdue pledge payments. <a href="%1">Click here to view their Pledges tab</a> and verify whether this contribution should be applied as a pledge payment.
sr_RS@latin: Ovaj kontakt ima uplate obaveze na čekanju ili sa isteklim rokom. <a href="%1">Kliknite ovde da pogledate njihovu karticu sa obavezama</a> i potvrdite da li ova donacija treba da bude zabeležena kao uplata obaveze.

en: This contact is a special one for the contact information associated with the CiviCRM installation for this domain. No one is allowed to delete it because the information is used for special system purposes.
sr_RS@latin: Ovaj poseban kontakt sadrži kontakt informacije povezane sa CiviCRM instalacijom na ovom domenu. Niko nema dozvolu da ga obriše zato što se ove informacije koriste za specijalne sistemske funkcije.

en: This contact type name already exists in database. Contact type names must be unique.
sr_RS@latin: Tip kontakta sa ovim imenom već postoji u bazi. Imena tipova kontakata moraju biti jedinstvena.

en: This contact(s) can not be permanently deleted because the contact record is linked to one or more live financial transactions. Deleting this contact would result in the loss of financial data.
sr_RS@latin: Ovaj kontakt (kontakti) ne mogu biti permanentno obrisani zato što je zapis o kontaktu povezan sa jednom ili više transakcija koje su u toku. Brisanje ovog kontakta bi dovelo do gubitka podataka o finansijskim transakcijama.

en: This contribution is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
sr_RS@latin: Ova donacija je omogućena uz pomoć <strong>%1</strong>, koji/a podržava našu kampanju.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of an organization and the selected onbehalf profile is either disabled or not found.
sr_RS@latin: Ova stranica donacije konfigurisana je za donaciju u ime organizacije, a profil izabranog primaoca u ime drugog je onemogućen ili nije pronađen.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of honoree and the required fields of the selected honoree profile are disabled or doesn't exist.
sr_RS@latin: Ova stranica donacije konfigurisana je za donaciju u ime primaoca donacije, a obavezna polja profla izabranog primaoca donacije su onemogućena ili ne postoje.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of honoree and the selected honoree profile is either disabled or not found.
sr_RS@latin: Ova stranica donacije konfigurisana je za donaciju u ime primaoca donacije, a profil izabranog primaoca donacije je onemogućen ili nije pronađen.

en: This contribution page is configured to support separate contribution and membership payments. This %1 plugin does not currently support multiple simultaneous payments, or the option to "Execute real-time monetary transactions" is disabled. Please contact the site administrator and notify them of this error
sr_RS@latin: Ova stranica za donacije je podešena tako da podržava zasebne uplate za donacije i članstva. Ovaj %1 plugin trenutno ne podržava višestruke uplate u isto vreme, ili je opcija "Izvrši monetarne transakcije" isključena. Kontaktirajte administratora sajta i obavestite ga o ovoj grešci

en: This contributor must have a valid email address (and must not have the "Do Not Email" flag checked).
sr_RS@latin: Donator mora imati važeću email adresu ( i ne sme imati "Ne šalji email" štiklirano).

en: This email %1 already has an account associated with it. Please select another email.
sr_RS@latin: Ovaj email %1 je već povezan sa jednim nalogom. Molimo izaberite drugi email.

en: This email address is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate contact mailbox for inquiries about premium fulfillment/shipping.
sr_RS@latin: Ova email adresa je uključena u automatske priznanice za onlajn donacije ukoliko donator izabere nagradu. Ova email adresa će se koristiti kao kontakt za sve upite vezane za ispunjenje uslova i slanje nagrada.

en: This event cannot be deleted because there are participant records linked to it. If you want to delete this event, you must first find the participants linked to this event and delete them. You can use use <a href='%1'> CiviEvent >> Find Participants page </a>.
sr_RS@latin: Ovaj događaj ne može biti obrisan zato što postoje povezani zapisi o učesnicima. Ukoliko želite da obrišete ovaj događaj, morate prvo naći učesnike povezane sa događajim i obrisati ih. Možete koristiti stranicu<a href='%1'> CiviEvent >> Nađi učesnike </a>.

en: This event currently has the maximum number of participants registered (%1). However, you can still override this limit and register additional participants using this form.
sr_RS@latin: Ovaj događaj trenutno ima registrovan maksimalan broj učesnika (%1). Možete izmeniti ovaj limit i registrovati dodatne učesnike korišćenjem ovog formulara.

en: This event has only %1 space(s) left. If you continue and register more than %1 people (including yourself ), the whole group will be wait listed. Or, you can reduce the number of people you are registering to %1 to avoid being put on the waiting list.
sr_RS@latin: Ovaj događaj ima još samo %1 slobodno mesto (slobodnih mesta). Ukoliko nastavite i registrujete više od %1 ljudi (uključujući i vas), cela grupa će biti dodata na listu za čekanje. Ukoliko smanjite broj ljudi koje registrujete na %1, nećete biti dodati na listu za čekanje.

en: This event is currently full.
sr_RS@latin: Ovaj događaj je trenutno popunjen.

en: This event is currently full. However you can register now and get added to a waiting list. You will be notified if spaces become available.
sr_RS@latin: Ovaj događaj je trenutno popunjen. Možete se registrovati sada i bićete dodati na listu čekanja. Bićete obavešteni ako ukoliko se mesta oslobode.

en: This event is currently full. You are registering for the waiting list. You will be notified if spaces become available.
sr_RS@latin: Ovaj događaj je popunjen. Registrujete se za listu čekanja. Bićete obavešteni ukoliko se oslobode mesta.

en: This event is full.
sr_RS@latin: Ovaj događaj je popunjen.

en: This event registration is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
sr_RS@latin: Ova registracija je omogućena uz pomoć <strong>%1</strong>, koji/a podržava našu kampanju.

en: This feature is not currently available.
sr_RS@latin: Ova funkcionalnost trenutno nije dostupna.

en: This feature requires PHP Version %1 or greater
sr_RS@latin: Ova funkcionalnost zahteva PHP verzuju %1 ili više

en: This feature requires the 'Allow User Registration' setting to be 'Yes' in Joomla Global Configuration >> System Settings.
sr_RS@latin: Ova funkcija zahteva da vrednost podešavanja 'Dozvoli registraciju korisnika' bude 'Da' u odeljku Joomla globalna konfiguracija >> Podešavanja sistema.

en: This feature requires your Drupal User Settings to allow 'vistors to create accounts' (with or without administrator approval). The 'Email Verification' option may be enabled or disabled.
sr_RS@latin: Ova opcija zahteva da vaša Korisnička podešavanja za Drupal dozvoljavaju "posetiocima da kreiraju naloge" (sa ili bez odobrenja administratora). Opcija 'Potvrda emaila' može biti uključena ili isključena.

en: This feature should NOT be enabled for production sites.
sr_RS@latin: Ova funkcionalnost NE treba da bude uključena na produkcijskim sajtovima.

en: This field enables you to alter certain sessions, skip holidays, or create gaps in the sequence for other reasons.
sr_RS@latin: Ovo polje vam omogućava da izmenite određene sesije, preskočite praznike, ili pravite razmake u sekvenci zbog drugih razloga.

en: This field is disabled when searching for Draft/Unscheduled mailings.
sr_RS@latin: Ovo polje je isključeno kada pretražujete mailinge koji su u pripremi ili nezakazani.

en: This field is inactive so it will not be displayed on profile form.
sr_RS@latin: Ovo polje je neaktivno i neće biti prikazano u formularu za profil.

en: This field is inactive so it will not display on edit form.
sr_RS@latin: Ovo polje je neaktivno i neće biti prikazano u formularu za uređivanje.

en: This field is required.
sr_RS@latin: Ovo polje je obavezno

en: This field is view only so it will not be displayed on profile form.
sr_RS@latin: Ovo polje je samo za pregled i neće biti prikazano u formularu za profil.

en: This field is view only so it will not display on edit form.
sr_RS@latin: Ovo polje je samo za pregled i neće biti prikazano u formularu za uređivanje.

en: This financial account cannot be deleted since it is being used as a header account. Please remove it from being a header account before trying to delete it again.
sr_RS@latin: Ovaj finansijski nalog nije moguće obrisati jer se koristi kao nalog zaglavlja. Uklonite ga sa položaja naloga zaglavlja pre nego što ponovo pokušate da ga obrišete.

en: This financial account cannot have '%1' relationship.
sr_RS@latin: Ovaj finansijski račun ne može imati '%1' vezu

en: This financial type will be assigned to payments made by participants when they register online. If using a price set below note that the contribution record will have this financial type, however line items will be processed using the actual financial type selected for the price set item.
sr_RS@latin: Ovaj finansijski tip će biti dodeljen za plaćanja koja su učesnici izvršili prilikom online registracije. Ukoliko koristite set centa koji se nalazi ispod, uzmite u obzir da će zapis o donaciji imati ovaj finansijski tip, ali će pojedinačne stavke zapravo biti obrađivane uz pomoć finansijskog tipa koji je odabran za stavku set cena.

en: This fiscal year
sr_RS@latin: Ove fiskalne godine

en: This flag is most commonly used to mark an email address that is bouncing. If you are using the CiviMail component, emails that bounce excessively are automatically placed on hold and mailings are not sent to this address as long as it is marked hold. You can also set (or unset) this option manually - but remember that emails will not be sent to this address as long as it is marked 'On Hold'.
sr_RS@latin: Ova oznaka najčešće se koristi za označavanje email adrese na koju ne može da se isporuči pošta. Ako koristite CiviMail komponentu, email adrese koje prekomerno odbijaju poštu automatski se stavljaju na čekanje, a mailling pošilje se ne šalju na ovu adresu dokle kod ima oznaku Na čekanju. Ovu opciju možete i da podesite (ili da opozovete) ručno – ali ne zaboravite da se e-pošta neće slati na ovu adresu dokle god ima oznaku 'Na čekanju'.

en: This form <strong>will send email</strong> to contacts only in certain circumstances:
sr_RS@latin: Ovaj formular će <strong>poslati email</strong> kontaktima samo pod određenim uslovima:

en: This functionality cannot be enabled on multilingual installations.
sr_RS@latin: Ova funkcionalnost ne može biti uključena na višejezičnim instalacijama.

en: This group currently has one member in it. | This group currently has %count members in it.
sr_RS@latin[0]: Ova grupa trenutno ima jednog člana.
sr_RS@latin[1]: Ova grupa trenutno ima %count člana.
sr_RS@latin[2]: Ova grupa trenutno ima %count članova.

en: This indicates there are no tables holdng pre-uniqid log_conn_id values (CRM-18193)
sr_RS@latin: Ovo ukazuje da nema tabela koje sadrže pre-uniqid log_conn_id vrednosti (CRM-18193)

en: This installer can only be used for the Backdrop version of CiviCRM.
sr_RS@latin: Ovaj instaler se može koristiti samo za Backdrop verziju CiviCRM-a.

en: This installer can only be used for the Drupal version of CiviCRM.
sr_RS@latin: Ovaj instaler se može koristiti samo za Drupal verziju CiviCRM-a.

en: This installer can only be used for the WordPress version of CiviCRM.
sr_RS@latin: Ovaj instaler se može koristiti samo za WordPress verziju CiviCRM-a.

en: This is a TEST transaction
sr_RS@latin: Ovo je TEST transakcija

en: This is a multilingual installation. It contains certain schema differences compared to regular installations of CiviCRM. Please <a href="%1">refer to the documentation</a> for details.
sr_RS@latin: Ovo je višejezična instalacija. Sadrži određene razlike šeme u poređenju sa uobičajenim instalacijama softvera CiviCRM. Više detalja <a href="%1">potražite u dokumentaciji</a>.

en: This is a preview of this product as it will appear on your Contributions page(s).
sr_RS@latin: Ovo je prikaz ovog proizvoda kako će izgledati na vašim stranicama za donacije.

en: This is a preview of your Personal Campaign Page in support of
sr_RS@latin: Ovo je pregled vaše stranice lične kampanje koja podržava

en: This is a reminder that the next payment on your pledge is due on %1.
sr_RS@latin: Ovo je podsetnik da je sledeća uplata vaše obaveze %1.

en: This is a required field
sr_RS@latin: Ovo je obavezno polje

en: This is a test-drive email. No live financial transaction has occurred.
sr_RS@latin: Ovo je test email. Nikakva finansijska transakcija nije obavljena.

en: This is an automated reply from an un-attended mailbox. Please send any inquiries to the contact email address listed on our web-site.
sr_RS@latin: Ovo je automatizovani odgovor od nenadgledanog poštanskog sandučeta. Sve upite pošaljite na email adresu za kontakt navedenu na našem veb-sajtu.

en: This is case is currently assigned to %1.
sr_RS@latin: Ovaj predmet je dodeljen %1.

en: This is displayed for events which use Price Set field(s) to increment the number of participants counted against the event's maximum participant level. For example, someone may select a 'Table for 8' when registering for a fundraising dinner. This registration will increment the 'actual participant count' by 8, even though only one participant record is displayed in search results.
sr_RS@latin: Ovo se prikazuje za događaje koji koriste polja seta cena da bi se uvećao broj učesnika koji je izbrojan u odnosu na maksimalni nivo učesnika za događaj. Na primer, neko može da izabere 'Sto za 8 osoba' pri registraciji za večeru za prikupljanje sredstava. Ova registracija će uvećati 'stvarni broj učesnika' za 8, iako je samo jedan zapis učesnika prikazan u rezultatima pretrage.

en: This is probably related to a problem in your Outbound Email Settings (Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Outbound Email), OR the FROM email address specifically configured for your contribution page or event. Possible causes are:
sr_RS@latin: Ovo je verovatno povezano sa problemom u podešavanjima odlazne e-pošte (Administriraj CiviCRM &raquo; Podešavanja sistema &raquo; Odlazna e-pošta) ILI email adresa OD koja je namenski konfigurisana za stranicu ili događaj donacije. Mogući uzroci su:

en: This is the LIVE <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
sr_RS@latin: Ovo je LIVE <strong>putanja sertifikata</strong> povezana sa vašim First Data nalogom.

en: This is the LIVE <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
sr_RS@latin: Ovo je LIVE <strong>Elavon Merchant ID</strong> povezan sa vašim Elavon nalogom.

en: This is the LIVE <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
sr_RS@latin: Ovo je LIVE <strong>Elavon SSL PIN</strong> povezan sa vašim Elavon nalogom.

en: This is the LIVE <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
sr_RS@latin: Ovo je LIVE <strong>Elavon ID korisnika</strong> povezan sa vašim Elavon nalogom.

en: This is the LIVE <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
sr_RS@latin: Ovo je LIVE <strong>First Data ime prodavnice</strong> povezano sa vašim First Data nalogom (ovo je broj fajla sertifikata bez ekstenzije).

en: This is the LIVE <strong>eWAYCustomerID</strong> associated with your eWAY account.
sr_RS@latin: Ovo je LIVE <strong>eWAYCustomerID</strong> povezan sa vašim eWAY nalogom.

en: This is the TEST %1 used solely for testing.
sr_RS@latin: Ovo je TEST %1 i koristi se samo za testiranje.

en: This is the TEST <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
sr_RS@latin: Ovo je TEST <strong>putanja sertifikata</strong> povezana sa vašim First Data nalogom.

en: This is the TEST <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
sr_RS@latin: Ovo je TEST <strong>Elavon Merchant ID</strong> povezan sa vašim Elavon nalogom.

en: This is the TEST <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
sr_RS@latin: Ovo je TEST <strong>Elavon SSL PIN</strong> povezan sa vašim Elavon nalogom.

en: This is the TEST <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
sr_RS@latin: Ovo je TEST <strong>Elavon ID korisnika</strong> povezan sa vašim Elavon nalogom.

en: This is the TEST <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
sr_RS@latin: Ovo je TEST <strong>First Data ime prodavnice</strong> povezano sa vašim First Data nalogom (ovo je broj fajla sertifikata bez ekstenzije).

en: This is the communication language. If there are template translation or tokens, they will be localized accordingly. By default, the system default language will be used.
sr_RS@latin: Ovo je jezik komunikacije. Ukoliko postoje prevodi šablona ili tokena, oni će biti lokalizovani u skladu sa podešavanjima. Podrazumevano podešavanje je da se koristi sistemski jezik.

en: This is the date when CRM-18193 was implemented
sr_RS@latin: Ovo je datum kada je CRM-18193 implementiran

en: This is the first step in creating a new online Contribution Page. You can create one or more different Contribution Pages for different purposes, audiences, campaigns, etc. Each page can have it's own introductory message, pre-configured contribution amounts, custom data collection fields, etc.
sr_RS@latin: Ovo je prvi korak u kreiranju nove onlajn stranice za donacije. Možete napraviti jednu ili više stranica za donacije za različite svrhe, publiku, kampanje, itd. Svaka strana može imati svoju uvodnu poruku, unapred utvrđene iznose donacija, sopstvena polja za prikupljanje podataka, itd.

en: This is the title that users will see when they are selecting an event template to clone for a new event. It is <em>not</em> the title of the event itself.
sr_RS@latin: Ovo je naslov koji će se prikazivati korisnicima pri odabiru šablona događaja za kreiranje novog događaja. <em>Ne</em> predstavlja naslov događaja samog po sebi.

en: This is used to collect or update basic information (e.g. name and email address) from users while they are creating a Personal Campaign Page. The profile you select must be configured with 'Account creation required' (under Profile Settings &raquo; Advanced Settings). You must include an Email address field&mdash;and you may include any number of other fields in the profile. If you don't yet have an appropriate Profile configured, you will need to <a href='%1'>create one first</a>, and then return to this form to select it.
sr_RS@latin: Ovo se koristi za prikupljanje i ažuriranje osnovnih informacija (npr. imena i email adrese) od korisnika dok kreiraju stranicu lične kampanje. Profil koji izaberete mora da bude konfigurisan sa postavkom 'Kreiranje računa je obavezno' (u odeljku Podešavanja profila &raquo; Napredna podešavanja). Morate da obuhvatite polje za email adresu – i možete da uključeite bilo koji broj drugih polja u profil. Ako još niste konfigurisali odgovarajući profil, moraćete <a href='%1'>prvo da ga kreirate</a>, a zatim se vratite na ovaj formular da biste ga izabrali.

en: This label is displayed with the list of event fees. When using a Price Set, this label is the title for the section containing the price fields.
sr_RS@latin: Ova oznaka se prikazuje uz listu kotizacija za događaj. Prilikom korišćenja Setova cena, ova oznaka je naslov odeljka koji sadrži polja sa cenama.

en: This location is used by %1 other events. Modifying location information will change values for all events.
sr_RS@latin: Ovu lokaciju koristi još %1 drugih događaja. Modifikovanje informacija o lokaciji će promeniti ove vrednosti za sve događaje.

en: This mailing has been submitted.
sr_RS@latin: Ovaj mailing je poslat.

en: This mailing was generated based on search results. The search results cannot be removed.
sr_RS@latin: Ovaj mailing je generisan na osnovu rezultata pretrage. Rezultati pretrage ne mogu biti uklonjeni

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone.
sr_RS@latin: Ovo će dovesti do gubitka značajne količine podataka, i ova operacija je nepovratna.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Please review the extension information below before you make final decision.
sr_RS@latin: Ovo će dovesti do gubitka značajne količine podataka, i ova operacija je nepovratna. Pregledajte informacije o ekstenziji ispod pre nego što donesete konačnu odluku.

en: This membership status cannot be deleted as memberships exist with this status
sr_RS@latin: Ovaj status članstva ne može biti obrisan, zato što je prisutno članstvo sa ovim statusom.

en: This membership type cannot be deleted due to following reason(s):
sr_RS@latin: Ovaj tip članstva ne može biti obrisan iz sledećeg(sledećih) razloga:

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
sr_RS@latin: Ovo članstvo se automatski obnavlja svakog/e %1 %2(s).

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
sr_RS@latin: Ovo članstvo se automatski obnavlja svakog/e %1 %2(s).

en: This membership will be renewed automatically every %1 %2(s).
sr_RS@latin: Ovo članstvo se automatski obnavlja svakog/e %1 %2(s).

en: This membership will be renewed automatically every %1.
sr_RS@latin: Članstvo se automatski obnavlja svakog/e %1.

en: This message is displayed on the event information and event registration pages when the event is full AND the waitlist feature is enabled.
sr_RS@latin: Ova poruka se prikazuje na stranici sa informacijama o događaju i stranici za registrovanje na događaj kada je događaj popunjen I aktivirana je funkcija liste čekanja.

en: This message is displayed to the %1 at the top of the Tell a Friend form. You may include HTML tags to add formatting or links.
sr_RS@latin: Ova poruka prikazuje se %1 na vrhu formulara Recite prijatelju. Možete dodati HTML tagove da dodate formatiranje ili linkove.

en: This message is having a invalid token - %1: %2
sr_RS@latin: Ova poruka ima nevažeći token - %1: %2

en: This message is missing a required token - {%1}: %2
sr_RS@latin: Nema obaveznih tokena u ovoj poruci - {%1}: %2

en: This name already exists in database. Batch names must be unique.
sr_RS@latin: Ovo ime već postoji u bazi. Imena grupa moraju biti jedinstvena.

en: This operation cannot be undone.
sr_RS@latin: Ova operacija je nepovratna.

en: This option controls who can view the contents of this email on your website. The link can be included by inserting the "Mailing permalink" token (place it in a link when composing in HTML mode).
sr_RS@latin: Ova opcija kontroliše ko može da vidi sadržaj ovog emaila na vašem sajtu. Link može biti uključen tako što ćete uneti "Mailing permalink" token (možete ga postaviti u link pri sastavljanju emaila u HTMLu).

en: This option group is reserved for system use. You cannot add or delete options in this list.
sr_RS@latin: Ova grupa opcija je rezervisana za sistem. Ne možete dodavati niti brisati opcije iz ove liste.

en: This option is designed to be set by the contact themselves when they don't want to receive bulk email from your organization (they set it using the opt-out action from a CiviMail mailing).   Please think before changing it, as it will override the preference they have set.
sr_RS@latin: Ova opcija je dizajnirana kako bi kontakti sami mogli da se isključe sa mailing liste ukoliko ne žele da primaju grupne emailove od vaše organizacije (ovo se podešava korišćenjem akcije za isključenje u CiviMail mailingu). Razmotrite pre izmene ove opcije, zato što će redefinisati ono što su korisnici sami odabrali.

en: This option is not recommended for large imports. Use the command-line geocoding script instead.
sr_RS@latin: Ova opcija se ne preporučuje za velike uvoze. Umesto toga, koristite skriptu komandne linije za geokodiranje.

en: This page does not have any price fields configured or you may not have permission for them. Please contact the site administrator for more details.
sr_RS@latin: Ova stranica nema podešenih polja cena ili vi nemate dozvolu za njih. Kontaktirajte administratora sajta za više detalja.

en: This page includes a Profile with Membership fields - but the Membership Block is NOT enabled. Please notify the site administrator.
sr_RS@latin: Ova strana sadrži profil sa poljima za članstvo - ali blok članstva NIJE uključen. Obavestite administratora sajta.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. If this is a paid event, transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and test event registration and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. </strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
sr_RS@latin: Ova stranica se trenutno prikazuje u <strong>test-drive mode</strong> verziji. Ukoliko je ovo događaj koji se naplaćuje, transakcije će biti prosleđene test serveru vašeg procesora uplate. <strong>Neće biti obavljenih finansijskih transakcija, ali zapis o kontaktu će biti kreiran ili ažuriran, kao i zapisi o donaciji koji će biti sačuvani u bazi podataka. Koristite kontakte pripremljene za testiranje sa očiglednim imenima kako biste mogli da pregledate i obrišete ove zapise po potrebi.</strong> Pogledajte dokumentaciju vašeg procesora uplata za informacije o vrednostima koje ćete koristiti za test brojeve kreditnih kartica, sigurnosni kod, poštanski kod, itd.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. Transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and a test contribution record will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. Test contributions are not visible on the Contributions tab, but can be viewed by searching for 'Test Contributions' in the CiviContribute search form.</strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
sr_RS@latin: Ova stranica se trenutno prikazuje u <strong>test-drive mode</strong> verziji. Transakcije će biti prosleđene test serveru vašeg procesora uplate. <strong>Neće biti obavljenih finansijskih transakcija, ali zapis o kontaktu će biti kreiran ili ažuriran, kao i zapisi o donaciji koji će biti sačuvani u bazi podataka. Koristite kontakte pripremljene za testiranje sa očiglednim imenima kako biste mogli da pregledate i obrišete ove zapise po potrebi.</strong> Pogledajte dokumentaciju vašeg procesora uplata za informacije o vrednostima koje ćete koristiti za test brojeve kreditnih kartica, sigurnosni kod, poštanski kod, itd.

en: This page is not related to the Personal Campaign Page you have just visited. However you can still make a contribution here.
sr_RS@latin: Ova stranica nije povezana sa stranicom lične kampanje koju ste upravo posetili, ali možete donirati i na ovoj stranici.

en: This page lists all case records for %1.
sr_RS@latin: Ova strana lista sve zapise o predmetu za %1.

en: This page lists all event registrations for %1 since inception.
sr_RS@latin: Ova stranica lista sve registracije za događaje za %1.

en: This page lists all grants for %1 since inception.
sr_RS@latin: Ova stranica lista sve grantove za %1

en: This phone number is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate phone number for inquiries about premium fulfillment/shipping.
sr_RS@latin: Ovaj broj telefona je uključen u automatske priznanice za onlajn donacije ukoliko donator izabere nagradu. Ovaj broj telefona će se koristiti kao kontakt za sve upite vezane za ispunjenje uslova i slanje nagrada.

en: This price set is used by the contribution page(s) listed below. Click the contribution page title to change or remove the price set.
sr_RS@latin: Ovaj set cena se koristi u stranicama za donacije iz liste. Kliknite na naslov stranice za donacije da biste promenili ili uklonili set cena.

en: This price set is used by the event template(s) listed below. Click the event template title to change or remove the price set.
sr_RS@latin: Ovaj set cena se koristi u šablonu(ima) za događaj iz liste. Kliknite na naslov šablona za događaj da biste promenili ili uklonili set cena.

en: This price set is used by the event(s) listed below. Click the event title to change or remove the price set.
sr_RS@latin: Ovaj set cena se koristi u događaju(ima) iz liste. Kliknite na naslov događaja da biste promenili ili uklonili set cena.

en: This profile does not have the map feature turned on.
sr_RS@latin: Ovaj profil nema uključenu funkciju mapiranja.

en: This profile is configured for contact type '%1'. It cannot be used to edit contacts of other types.
sr_RS@latin: Ovaj profil je podešen za tip kontakta '%1'. Ne može se koristiti za uređivanje kontakata drugih tipova.

en: This profile is currently used for %1.
sr_RS@latin: Ovaj profil se trenutno koristi za %1

en: This profile no longer includes field "%1"! All references to the field have been removed.
sr_RS@latin: Ovaj profil više ne sadrži polje "%1"! Sve reference ka ovom polju su uklonjene.

en: This quarter
sr_RS@latin: Ovog kvartala

en: This query can be against a different database, but that database has to be on the same database server and the CiviCRM database user has to have the SELECT privilege (and any other privileges required to execute the query).
sr_RS@latin: Ovaj upit može da bude pokrenut u drugačijoj bazi podataka, ali ta baza podataka mora da bude na istom serveru baze podataka, a korisnik CiviCRM baze podataka mora da ima privilegiju SELECT (kao i sve druge privilegije potrebne za izvršavanje upita).

en: This record already has the status
sr_RS@latin: Ovaj zapis već ima status

en: This record was modified by another user!
sr_RS@latin: Ovaj zapis je modifikovao drugi korisnik!

en: This recurring contribution is linked to an auto-renew membership. If you cancel it, the associated membership will no longer renew automatically. However, the current membership status will not be affected.
sr_RS@latin: Ova periodična donacija je povezana sa automatskom obnovom članstva. Ukoliko je otkažete, članstvo više neće biti automatski obnavljano. Međutim, to neće uticati na trenutni status članstva.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2(s)
sr_RS@latin: Ova periodična donacija će biti obrađena automatski svakog/e %1 %2 (s).

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2s for a total %3 installments (including this initial contribution).
sr_RS@latin: Ova periodična donacija će biti obrađena automatski svakog/e %1 %2 u ukupno %3 rata (uključujući i ovu prvu donaciju).

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2s.
sr_RS@latin: Ova periodična donacija će biti obrađena automatski svakog/e %1 %2.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 for a total %2 installments (including this initial contribution).
sr_RS@latin: Ova periodična donacija će biti obrađena automatski svakog/e %1 na ukupno %2 rata (uključujući i ovu prvu donaciju).

en: This release allows you to view and edit multiple-record custom field sets in a table format which will be more usable in some cases. You can try out the format by navigating to Administer > Custom Data & Screens > Custom Fields. Click Settings for a custom field set and change Display Style to "Tab with Tables".
sr_RS@latin: Ova verzija vam omogućava da prikazujete i uređujete prilagođene setove polja sa više zapisa u formatu tabele koja će biti korisnija u nekim slučajevima. Možete da isprobate format u odeljku Administriranje > Prilagođeni podaci i ekrani > Prilagođena polja. Kliknite na Podešavanja za prilagođeni set polja i promenite stil prikaza u "Kartica sa tabelama".

en: This release changes the way that anonymous event registrations match participants with existing contacts.  By default, all event participants will be matched with existing individuals using the Unsupervised rule, even if multiple registrations with the same email address are allowed.  However, you can now select a different matching rule to use for each event.  Please review your events to make sure you choose the appropriate matching rule and collect sufficient information for it to match contacts.
sr_RS@latin: Ova verzija menja način na koji anonimne registracije za događaj uparauju učesnike sa postojećim kontaktima. Podrazumevano, svi učesnici u događaju biće upareni sa postojećim osobama koristeći pravilo bez nadzora, čak i ako je dozvoljeno više registracija sa istom adresom e-pošte. Pregledajte događaje da biste se uverili da ste odabrali odgovarajuće pravilo uparivanja i prikupili dovoljno informacija da bi se uparili kontakti.

en: This report can not be displayed because there are no relevant entries in the logging tables.
sr_RS@latin: Ovaj izveštaj nije moguće prikazati jer nema relevantnih unosa u tabelama logovanja.

en: This report displays the current results for your A/B test. You can return to this page to view the latest statistics by navigating to "Manage A/B Tests" and clicking "Results".
sr_RS@latin: Ovaj izveštaj prikazuje trenutne rezultate za vaš A / B test. Možete da se vratite na ovu stranicu da vidite najnovije statistike kretanjem ka "Upravljanje A / B testova" i kliknite na "rezultate".

en: This reserved rule is pre-configured with matching fields to optimize dedupe scanning performance. It matches on:
sr_RS@latin: Ovo rezervisano pravilo je unapred konfigurisano sa uparenim poljima da bi se optimizovale performanse pronalaženja deduplikacije. Podudara se na:

en: This rule set is already exist in data base.
sr_RS@latin: Ovaj set pravila već postoji u bazi podataka.

en: This scheduled job does not have any log entries.
sr_RS@latin: Ovaj zakazani posao nema log unosa.

en: This screen is particularly useful for managing events with Waitlisting and / or Registration Approval features enabled. In order to use these features you must first enable the related Participant Statuses (Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Participant Statuses).
sr_RS@latin: Ovaj ekran je posebno koristan za menadžment događaja sa aktiviranim opcijama za odobravanje na Listu čekanja i / ili za registrovanje. Kako biste kotistili ove opcije prvo morate aktivirati Statuse učesnika (Administriraj &raquo; CiviEvent &raquo; Statusi učesnika).

en: This screen presents the list of most recent 1,000 scheduled jobs log entries.
sr_RS@latin: Na ovom ekranu će biti predstavljena lista poslednjih 1000 unosa zakaznih poslova.

en: This screen shows all the Personal Campaign Pages created in the system and allows administrator to review them and change their status.
sr_RS@latin: Ovaj ekran prikazuje sve stranice lične kampanje kreirane u sistemu i omogućava administratoruo da ih pregleda i promeni njihov status.

en: This screen shows the current CiviCRM navigation menu for your site - viewed as a 'tree'. The top-level menu items are listed vertically. Click the triangle to the left of any top-level item ('branch') to expand it and see the menu items underneath it. Remember that some menu items shown here will not be displayed in the live menu bar which appears at the top of each CiviCRM screen. Users will only see menu items which they have permissions for, and menu items associated with disabled components will also be hidden.
sr_RS@latin: Ovaj ekran prikazuje trenutni CiviCRM navigacioni meni za vaš sajt, prikazan kao 'stablo'. Stavke menija najvišeg nivoa navedene su vertikalno. Kliknite na trougao sa leve strane bilo koje stavke najvišeg nivoa ('grana') da biste je proširili i prikazali stavke menija ispod nje. Ne zaboravite da neke stavke menija prikazane ovde neće biti prikazane u traci menija uživo, koja se prikazuje na vrhu svakog CiviCRM ekrana. Korisnici će videti samo stavke menija za koje imaju dozvole, a biće sakrivene i stavke menija povezane sa isključenim komponentama.

en: This setting forces a redirect of all online contribution / member / event and CiviCRM administrator page requests to SSL secured URLs (https).
sr_RS@latin: Ovo podešavanje uslovljava redirekciju svih zahteva sa onlajn donacija / članova / događaja i CiviCRM administratorske stranice ka URLovima obezbeđenim SSL-om (https).

en: This setting is ignored if the profile is embedded in an online contribution, membership signup or event registration form. In this case a contact match always results in the transaction being linked to the matching contact.</p>
sr_RS@latin: Ovo podešavanje se ignoriše ukoliko je profil uključen u onlajn donaciju, prijavu za članstvo ili registracioni formular za događaj. U ovom slučaju, poklapanje kontakata uvek rezultuje time da se transakcija biti povezana sa kontaktom koji se poklapa. </p>

en: This setting provides transitional support. It should be set to "Prefer normal router." If your deployment requires "Prefer standalone script", then please ensure that the issue is tracked in <code>lab.civicrm.org</code>.
sr_RS@latin: Ovo podešavanje omogućava prelaznu podršku. Trebalo bi da bude podešeno na "Preferiraj normalni ruter". Ako vaša primena zahteva "Preferiraj samostalnu skriptu", onda vas molimo da ovo pitanje bude ispraćeno u <code>lab.civicrm.org</code>

en: This setting will verify the SSL certificates received when making secure HTTPS connections to payment processors.
sr_RS@latin: Ovo podešavanje će verifikovati SSL sertifikate primljene tokom ostvarivanja bezbednih HTTPS konekcija sa procesorima uplate.

en: This should match the <a href="%1">"CiviCRM Extensions Directory"</a> ("%2").
sr_RS@latin: Ovo treba da se poklapa sa <a href="%1">"Direktorijumom CiviCRM Ekstenzija"</a> ("%2").

en: This smart group will stay up-to-date with all contacts who meet the search criteria.
sr_RS@latin: Ova smart grupa će biti ažurirana i uvek će sadržati sve kontakte koji se poklapaju sa kriterijumima pretrage.

en: This system included an outdated, insecure script (%1). The file was automatically deleted.
sr_RS@latin: Sistem sadrži zastarelu, nebezbednu skriptu (%1). Fajl je automatski obrisan.

en: This system includes an outdated, insecure script (%1). Please delete it.
sr_RS@latin: Sistem sadrži zastarelu, nebezbednu skriptu (%1). Molimo vas da je obrišete.

en: This system uses PHP version %1 which meets or exceeds the recommendation of %2.
sr_RS@latin: Sistem koristi PHP verziju %1 koja je ista ili veća od preporučene verzije %2.

en: This system uses PHP version %1. This meets the minimum recommendations and you do not need to upgrade immediately, but the preferred version is %2.
sr_RS@latin: Sistem koristi PHP verziju %1. Ovo ispunjava minimum zahteva i niste u obavezi da ažurirate odmah ali poželjno je koristiti verziju %2.

en: This table provides a summary of <strong>Grant Totals</strong>, and includes shortcuts to view the Grant details for these commonly used search periods. Click the Grant Status to see a list of Contacts for that grant status. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Grants</a>. You can search by Contact Name, Amount, Grant type and a variety of other criteria.
sr_RS@latin: Ova tabela daje kratak pregled <strong>Ukupno grantova</strong> i uključuje prečice za prikazivanje detalja o grantu za ove često korišćene periode za pretragu. Kliknite na Status granta da biste videli listu kontakata za taj status granta. Da biste pokrenuli sopstvene prilagođene pretrage, kliknite na <a href='%1'>Pronađi grantove</a>. Možete da pretražujete po imenu kontakta, iznosu, tipu granta i mnogim drugim kriterijumima.

en: This table provides a summary of <strong>Membership Signup and Renewal Activity</strong>, and includes shortcuts to view the details for these commonly used search criteria. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Members</a>. You can search by Member Name, Membership Type, Status, and Signup Date Ranges.
sr_RS@latin: Ova tabela daje kratak pregled <strong>aktivnosti prijave i obnavljanja članstva</strong> i obuhvata prečice za prikaz detalja ovih najčešće korišćenih kriterijuma pretrage. Da biste pokrenuli sopstvene prilagođene pretrage, kliknite na <a href='%1'>Pronađi članove</a>. Možete da pretražujete po imenu člana, tipu članstva, statusu i opsezima datuma prijave.

en: This tag cannot be deleted. You must delete all its child tags ('%1', etc) prior to deleting this tag.
sr_RS@latin: Ovaj tag ne može biti obrisan. Morate obrisati sve podređene tagove ('%1', itd) pre nego što obrišete ovaj tag.

en: This tag will be removed from any currently tagged contacts, and users will no longer be able to assign contacts to this tag.
sr_RS@latin: Ovaj tag će biti uklonjen sa svih kontakata koji ga trenutno imaju, i korisnici više neće moći da dodele kontakte ovom tagu

en: This title and the description below will be displayed to users in the reports list when they click the 'Reports Listing' menu. The title should reflect the report's default criteria. EXAMPLE: Activity Report - Current Month
sr_RS@latin: Ovaj naslov i opis će se prikazivati korisnicima u listi izveštaja kada kliknu na meni 'Listing izveštaja'. Naslov treba da se odnosi na podrazumevane kriterijume izveštaja. Primer: Izveštaj aktivnosti - tekući mesec

en: This title is already associated with the selected activity type. Please specify a unique title.
sr_RS@latin: Ovaj naslov je već povezan sa odabranim tipom aktivnosti. Izaberite unikatan naslov.

en: This title is already associated with the selected campaign and activity type. Please specify a unique title.
sr_RS@latin: Ovaj naslov je već povezan sa odabranom kampanjom i tipom aktivnosti. Izaberite unikatan naslov.

en: This title is displayed to users in the Custom Search listings.
sr_RS@latin: Ova titula će biti prikazana korisnicima u listingu sopstvenih/korsiničkih pretraga.

en: This title will be displayed at the top of the page.<br />Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for Title.
sr_RS@latin: Naslov će biti prikazan u vrhu strane.<br />Korisitite samo alfanumeričke karaktere, razmake i crtice za kreiranje imena događaja.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you / transaction confirmation page.
sr_RS@latin: Ovaj naslov će se prikazivati na vrhu stranice sa zahvalnicom/potvrdom stransakcije.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you page.
sr_RS@latin: Ovaj naslov će se prikazivati na vrhu stranice sa zahvalnicom.

en: This token can only be used in send mailing context (body, header, footer)..
sr_RS@latin: Ovaj token se može koristiti prilikom slanja mailinga (sadržaj, zaglavlje, podnožje)..

en: This username is currently available.
sr_RS@latin: Ovo korisničko ime je trenutno dostupno.

en: This username is taken.
sr_RS@latin: Ovo korisničko ime je zauzeto.

en: This value is selected by default when adding a new contact address.
sr_RS@latin: Ovo će biti podrazumevana odabrana vrednost kada se dodaje nova adresa kontakta.

en: This version of CiviCRM can only be used with Backdrop 1.x. Please ensure that '%1' exists if you are running Backdrop 1.0 and over.
sr_RS@latin: Ova verzija CiviCRM-a se može koristiti samo sa Backdrop-om 1.x. Proverite da li '%1' postoji ukoliko koristite Backdrop 1.0 i više.

en: This version of CiviCRM can only be used with Drupal 6.x or 7.x. Please ensure that '%1' exists if you are running Drupal 7.0 and over.
sr_RS@latin: Ova verzija CiviCRM-a se može koristiti samo sa Drupal-om 6.x ili 7.x . Proverite da li '%1' postoji ukoliko koristite Drupal 7.0

en: This webserver is running an outdated version of PHP (%1). It is strongly recommended to upgrade to PHP %2 or later, as older versions can present a security risk. The preferred version is %3.
sr_RS@latin: Na ovom vebserveru se koristi zastarela verzija PHP-a (%1). Izričito se preporučuje da ga ažurirate na PHP %2 ili noviju verziju jer starije verzije mogu da predstavljaju rizik po bezbednost. Poželjna verzija je %3

en: This week
sr_RS@latin: Ove nedelje

en: This will add links for all currently active reports to the "Reports" menu under the relevant component. If you have added report instances to other menus, they will be moved to "Reports".  Are you sure?
sr_RS@latin: Ovo će dodati linkove za sve trenutno aktivne izveštaje u meni "Izveštaji" u okviru odgovarajuće komponente. Ukoliko ste dodali izveštaje ostalim menijima, oni će biti pomereni u "Izveštaje". Da li ste sigurni?

en: This will also remove the premium from any contribution pages that currently include it.
sr_RS@latin: Ovo će ukloniti nagradu sa bilo koje stranice za doniranje na kojoj se nalazi.

en: This will delete data from CiviCRM. Are you sure?
sr_RS@latin: Ovo će obrisati podatke iz CiviCRM-a. Da li ste sigurni?

en: This will immediately delete the file %1. This action cannot be undone.
sr_RS@latin: Ovo će odmah obrisati %1 fajl. Ova akcija je nepovratna.

en: This will make your CiviCRM installation a single-language one again. THIS WILL DELETE ALL DATA RELATED TO LANGUAGES OTHER THAN THE DEFAULT ONE SELECTED ABOVE (and only that language will be preserved).
sr_RS@latin: Ovo će promeniti vašu CiviCRM instalaciju u jednojezičnu. OVO BRIŠE SVE PODATKE OSIM PODATAKA ZA PODRAZUMEVANI JEZIK ODABRAN IZNAD (samo taj jezik će biti sačuvan).

en: This will refresh the duplicates list. Click OK to proceed.
sr_RS@latin: Ovo će osvežiti listu sa duplikatima. Kliknite na OK da nastavite.

en: This will remove the format from all Message Templates that use it. Do you want to continue?
sr_RS@latin: Ovo će obrisati format iz svih šablona poruke koji ga koriste. Da li želite da nastavite?

en: This will run the batch merge process on the listed duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
sr_RS@latin: To će pokrenuti proces grupnog spajanja nad navednim duplikatima. Operacija će biti pokrenuta u bezbednom režimu – biće spojeni samo zapisi bez direktnih konflkata podataka . Kliknite na OK da biste nastavili ako ste sigurni da želite da pokrenete ovu operaciju.

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in force merge mode - all selected duplicates will be merged into main contacts even in case of any conflicts. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
sr_RS@latin: Ovo će pokrenuti proces grupnog spajanja nad izabranim duplikatima. Operacija će biti pokrenuta u režimu nametnutnog spajanja – svi izabrani duplikati biće spojeni u glavne kontakte, čak i u slučaju bilo kakvih sukoba. Kliknite na OK da biste nastavili ako ste sigurni da želite da pokrenete ovu operaciju.

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
sr_RS@latin: Ovo će pokrenuti proces grupnog spajanja nad izabranim duplikatima. Operacija će biti pokrenut au bezbednom režimu – biće spojeni samo zapisi bez direktnih sukoba podata. Kliknite na OK da biste nastavili ako ste sigurni da želite da pokrenete ovu operaciju.

en: This will write to the database. Continue?
sr_RS@latin: Ovo će upisati u bazu podataka. Nastavi?

en: Thought you might be interested in checking out this event. I'm planning on attending.
sr_RS@latin: Baci pogled na ovaj događaj. Ja planiram da prisustvujem.

en: Thought you might be interested in learning about and helping this organization. I think they do important work.
sr_RS@latin: Mislim da će ti biti interesantno da čuješ o ovoj organizaciji i pomogneš. Rade važnu stvar.

en: Thousands Separator
sr_RS@latin: separator hiljade

en: Thousands Separator and Decimal Delimiter can not be the same.
sr_RS@latin: Razdelnik za hiljade i oznaka za decimalu ne mogu biti isti.

en: Thousands Separator can not be empty. You can use a space character instead.
sr_RS@latin: Razdelnik za hiljade ne može biti prazno polje. Možete koristiti karakter za razmak.

en: Three
sr_RS@latin: Tri

en: Threshold
sr_RS@latin: Granična vrednost

en: Thumbnail URL is Required
sr_RS@latin: URL sličice je obavezan

en: Tibetan Standard, Tibetan, Central
sr_RS@latin: Standardni tibetanski jezik, tibetanski jezik, centralni tibetanski

en: Tigrinya
sr_RS@latin: Tigrinja jezik

en: Time
sr_RS@latin: Vreme

en: Time Format
sr_RS@latin: Format vremena

en: Time Input Format
sr_RS@latin: Format unosa vremena (sat, minut, sekunda)

en: Time Limit
sr_RS@latin: Vremenski limit

en: Time is required for this format.
sr_RS@latin: Vreme je obavezno u ovom formatu

en: Time limit <strong>in hours</strong> for confirming/finishing registration by participants with any of the pending statuses. Enter 0 (or leave empty) to disable this feature.
sr_RS@latin: Vremenski limit/rok <strong>u satima</strong> za potvrdu i kompletiranje registracije učesnika sa bilo kojim statusom. Unesite 0 (ili ostavite prazno) da isključite ovu funkciju.

en: Time units for recurrence of payment.
sr_RS@latin: Vremenska jedinica za učestalost uplata.

en: Time units for reminder.
sr_RS@latin: Vremenska jedinica za podsetnik.

en: Time units for repetition of reminder.
sr_RS@latin: Vremenska jedinica za ponavljanje podsetnika

en: Timeline
sr_RS@latin: Vremenska linija

en: Timestamp
sr_RS@latin: Vremenska oznaka

en: Timestamp Mismatch
sr_RS@latin: Nepoklapanje vremenske oznake

en: Timestamps and Timezones
sr_RS@latin: Oznake za vreme i vremenske zone

en: Timestamps for Activities and Cases
sr_RS@latin: Vremenske oznake za aktivnosti i predmete

en: Timezone
sr_RS@latin: Vremenska zona

en: Timezone Abbreviation
sr_RS@latin: Skraćenica vremenske zone

en: Timezone ID
sr_RS@latin: ID vremenske zone

en: Timezone Name
sr_RS@latin: Ime vremenske zone

en: Timezone expressed as a UTC offset - e.g. United States CST would be written as "UTC-6".
sr_RS@latin: Vremenska zona prikazana u UTC formatu - na primer Sjedinjene Američke Države CST zona bi bila prikazana kao "UTC-6".

en: Tip
sr_RS@latin: Savet

en: Tip: Managing waitlisted participants
sr_RS@latin: Savet: Menadžment učesnika na listi čekanja

en: Title
sr_RS@latin: Naslov

en: Title (link)
sr_RS@latin: Naslov (link)

en: Title (plain)
sr_RS@latin: Naslov (običan tekst)

en: Title - New Membership
sr_RS@latin: Naslov - novo članstvo

en: Title - Renewals
sr_RS@latin: Naslov - obnove

en: Title Color
sr_RS@latin: Boja naslova

en: Title Text Color
sr_RS@latin: Boja teksta za naslov

en: Title and Format
sr_RS@latin: Naslov i format

en: Title and Settings
sr_RS@latin: Naslov i podešavanja

en: Title for Confirmation page.
sr_RS@latin: Naslov stranice sa potvrdom.

en: Title for Premiums section
sr_RS@latin: Naslov sekcije sa nagradama

en: Title for Premiums section.
sr_RS@latin: Naslov sekcije sa nagradama.

en: Title for ThankYou page.
sr_RS@latin: Nasov stranice sa zahvalnicom.

en: Title for the Honoree section (e.g. &quot;Honoree Information&quot;).
sr_RS@latin: Naslov za odeljak Primalac donacije (npr. &quot;Informacije o primaocu donacije&quot;).

en: Title is a required field.
sr_RS@latin: Naslov je obavezno polje.

en: Title not Set
sr_RS@latin: Naslov nije podešen

en: Title of the Campaign.
sr_RS@latin: Naslov kampanje.

en: Title of the Survey.
sr_RS@latin: Naslov ankete

en: Title of the action(reminder)
sr_RS@latin: Naslov akcije (podsetnik)

en: Title of the mailing
sr_RS@latin: Naslov mailinga

en: Title of the survey.
sr_RS@latin: Naslov ankete.

en: Title to appear at the top of the Premiums section.
sr_RS@latin: Nalov koji će se pojaviti pri vrhu sekcije sa nagradama.

en: To
sr_RS@latin: Do

en: To Be Paid
sr_RS@latin: Za uplatu

en: To Email
sr_RS@latin: Na email

en: To End of
sr_RS@latin: Do kraja

en: To End of Previous
sr_RS@latin: Do kraja prethodnog

en: To First Name
sr_RS@latin: ZA ime

en: To Last Name
sr_RS@latin: ZA prezime

en: To add a field to this form, drag or double-click an item from the list to the right.
sr_RS@latin: Da biste dodali polje u ovaj formular, prevucite ili uradite dupli klik na stavku iz liste desno.

en: To add reports to your dashboard:
sr_RS@latin: Da biste dodali izveštaje u vašu kontrolnu tablu:

en: To allow users to see a listing of participants, set this field to 'Name' (list names only), 'Name and Email', or 'Name, Status and Register Date'.
sr_RS@latin: Da biste omogućili korisnicima da vide listu učesnika, podesite ovo polje u 'Ime' (samo imena listi), 'Ime i email', ili 'Ime, status i datum registracije'.

en: To be paid in
sr_RS@latin: Za uplatu za

en: To cancel automatic renewal:
sr_RS@latin: Da otkažete automatsko obnavljanje:

en: To change the organization data collected use the "On Behalf Of Organization" profile (<a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Profiles</a>).
sr_RS@latin: Upotrebite profil "U ime organizacije" da biste izmenili već prikupljene podatke o organizaciji (<a href="%1">Administracija > Sopstvena podešavanja podataka i ekrana > Profili</a>).

en: To cleanup both, add <em>%1</em>
sr_RS@latin: Da očistite oba, dodajte <em>%1</em>

en: To complete and confirm your signature, please follow the activation instructions sent to the email address you provided.
sr_RS@latin: Da biste završili i potvrdili vaš potpis, pratite instrukcije koje su vam poslate na email koji ste ostavili.

en: To disable Contribution Amounts section you need to first disable Separate Membership Payment option from Membership Settings.
sr_RS@latin: Da biste isključili sekciju za iznose donacija prvo treba da isključite opciju za odvojeno plaćanje članstva u podešavanjima članstva.

en: To display a stack trace listing at the top of a page, add <em>%1</em>
sr_RS@latin: Za prikaz ispisa steka na vrhu strane, dodajte <em>%1</em>

en: To empty template cache (civicrm/templates_c folder), add <em>%1</em>
sr_RS@latin: Za brisanje keša šablona (civicrm/templates_c direktorijum), dodajte <em>%1</em>

en: To enable event participation approval the following statuses must be enabled:
sr_RS@latin: Kako biste uključili učešće u događaju sledeći statusi moraju biti uključeni:

en: To enable event waitlist management the following statuses must be enabled:
sr_RS@latin: Kako biste uključili menadžment liste čekanja za događaje sledeći statusi moraju biti uključeni:

en: To end of current calendar month
sr_RS@latin: Do kraja ovog kalendarskog meseca

en: To end of current calendar year
sr_RS@latin: Do kraja ove kalendarske godine

en: To end of current quarter
sr_RS@latin: Do kraja ovog kvartala

en: To end of current week
sr_RS@latin: Do kraja ove nedelje

en: To end of previous calendar month
sr_RS@latin: Do kraja prošlog kalendarskog meseca

en: To end of previous calendar year
sr_RS@latin: Do kraja prošle kalendarske godine

en: To end of previous quarter
sr_RS@latin: Do kraja prošlog kvartala

en: To end of previous week
sr_RS@latin: Do kraja prethodne nedelje

en: To end of yesterday
sr_RS@latin: Do kraja jučerašnjeg dana

en: To ensure that all of your custom data groups are available to Views, you may need to add the following key(s) to the db_prefix array in your settings.php file: '%1'.
sr_RS@latin: Da biste se uverili da su sve grupe prilagođenih podataka dostupne za prikaze, možda ćete morati da dodate sledeće ključeve u niz db_prefix u fajlu settings.php: %1'.

en: To filter on Staff Member or Relationship, please also select Staff Member and Relationship from the list of fields.
sr_RS@latin: Da biste isfiltrirali Zaposlenog/u, iz liste sa poljima izaberite Zaposleni/a i Odnos-veza.

en: To find out more about this event, go to:
sr_RS@latin: Da saznate više o ovom događaju, idite na:

en: To include a dashlet report drag it from the "Available Dashlets" block to one of the two columns (use the right column for a better fit).
sr_RS@latin: Da biste uključili izveštaj za komponentu kontrolne table, prevucite ga iz bloka "Dostupne komponente kontrolne table" u jednu od dve kolona (koristite desnu kolonu radi boljeg uklapanja).

en: To make a contribution, go to:
sr_RS@latin: Da donirate, posetite:

en: To remove temporary upload files (civicrm/upload folder), add <em>%1</em>
sr_RS@latin: Da uklonite privremeno postavljene fajlove (civicrm/upload folder), dodajte <em>%1</em>

en: To search by specific location types (e.g. Home, Work...), select one or more options.
sr_RS@latin: Za pretragu po specifičnim tipovima lokacija (npr. kuća, posao), izaberite jednu ili više opcija.

en: To send a Mass SMS, you must have a valid group of recipients - either at least one group that's a Mailing List
sr_RS@latin: Da biste poslali masovnu SMS poruku morate imati važeću grupu primalaca - ili bar jednu grupu koja je Mailing lista

en: To send only one message to the shared address, enable this option. Mail-merge tokens will be filled for only one person.
sr_RS@latin: Kako biste poslali samo jednu poruku zajedničkoj adresi, uključite ovu opciju. Tokeni za mail-merge će biti popunjeni samo za jednu osobu.

en: To send separate messages for each person, disable this option. Mail-merge tokens will be filled separately for each person.
sr_RS@latin: Da pošaljete odvojeno poruke svakoj osobi, isključite ovu opciju. Tokeni za mail-merge će biti popunjeni zasebno za svaku osobu.

en: To the user
sr_RS@latin: ka korisniku

en: To view totals please select all of activity id, date and duration.
sr_RS@latin: Da vidite sume, izaberite sve ID aktivnosti, datuma i trajanja.

en: To:
sr_RS@latin: Za:

en: To: %1
sr_RS@latin: Do: %1

en: Today
sr_RS@latin: Danas

en: Toggle fullscreen
sr_RS@latin: Uključi prikaz preko celog ekrana

en: Tokens
sr_RS@latin: Tokeni

en: Tomorrow
sr_RS@latin: Sutra

en: Tonga (Tonga Islands)
sr_RS@latin: Tonganski jezik (Ostrva Tonga)

en: Too many matching results
sr_RS@latin: Previše rezultata

en: Top Donors Report
sr_RS@latin: Izveštaj top donatora

en: Top Margin
sr_RS@latin: Gornja margina

en: Top Padding
sr_RS@latin: Unutrašnje odstojanje gore

en: Top level
sr_RS@latin: Najviši nivo

en: Total %1 Amount
sr_RS@latin: Ukupan iznos %1

en: Total Activities
sr_RS@latin: Ukupno aktivnosti

en: Total Amount
sr_RS@latin: Ukupan iznos

en: Total Amount (%)
sr_RS@latin: Ukupan iznos (%)

en: Total Amount (%1)
sr_RS@latin: Ukupan iznos (%1)

en: Total Amount (Contributions)
sr_RS@latin: Ukupan iznos (donacija)

en: Total Amount (Soft Credits)
sr_RS@latin: Ukupan iznos (zasluge)

en: Total Amount Contributed
sr_RS@latin: Ukupan iznos donacija

en: Total Amount Paid
sr_RS@latin: Ukupan plaćen iznos

en: Total Amount should be a positive number
sr_RS@latin: Ukupan iznos treba da bude pozitivan broj

en: Total Clicks (WIP)
sr_RS@latin: Ukupno klikova (WIP)

en: Total Clicks on a particular link
sr_RS@latin: Ukupno klikova na jedan link

en: Total Committed
sr_RS@latin: Ukupno opredeljeno

en: Total Contacts
sr_RS@latin: Ukupno kontakata

en: Total Contributions
sr_RS@latin: Ukupno donacija

en: Total Donations
sr_RS@latin: Ukupno donacija

en: Total Donors
sr_RS@latin: Ukupno donatora

en: Total Duration (in Minutes)
sr_RS@latin: Ukupno trajanje (minuta)

en: Total Income
sr_RS@latin: Ukupan prihod

en: Total LifeTime
sr_RS@latin: Ukupni životni vek

en: Total Members
sr_RS@latin: Ukupno članova

en: Total No Pledges
sr_RS@latin: Ukupan broj obaveza

en: Total Number of Activities
sr_RS@latin: Ukupan broj aktivnosti

en: Total Number of Cases
sr_RS@latin: Ukupan broj predmeta

en: Total Number of Countries
sr_RS@latin: Ukupan broj zemalja

en: Total Open Rate
sr_RS@latin: Stopa ukupnih otvaranja

en: Total Opens
sr_RS@latin: Ukupno otvaranja

en: Total Paid
sr_RS@latin: Ukupno plaćeno

en: Total Participant(s) added to event: %1.
sr_RS@latin: Ukupno učesnika dodato u događaj: %1

en: Total Participants
sr_RS@latin: Ukupno učesnika

en: Total Participants : %1
sr_RS@latin: Ukupno učesnika : %1

en: Total Payment
sr_RS@latin: Ukupna uplata

en: Total Payments Made
sr_RS@latin: Ukupno uplata

en: Total Pledge Amount
sr_RS@latin: Ukupan iznos obaveze

en: Total Pledge Amount should be greater than zero.
sr_RS@latin: Ukupan iznos obaveze mora biti veći od nule.

en: Total Pledged
sr_RS@latin: Ukupna obaveza

en: Total Pledges
sr_RS@latin: Ukupno obaveza

en: Total Price
sr_RS@latin: Ukupna cena

en: Total Primary Contact(s)
sr_RS@latin: Ukupno primarnog kontakta(kontakata)

en: Total Received
sr_RS@latin: Ukupno primljeno

en: Total Recipients:
sr_RS@latin: Ukupno primalaca:

en: Total Reserve
sr_RS@latin: Ukupno rezervisano

en: Total Row(s)
sr_RS@latin: Ukupno redova

en: Total Rows
sr_RS@latin: Ukupno redova

en: Total Selected Activities: %1
sr_RS@latin: Ukupno odabrano aktivnosti: %1

en: Total Soft Credit Amount
sr_RS@latin: Ukupan iznos zasluga

en: Total Tax
sr_RS@latin: Ukupan porez

en: Total Tax Amount
sr_RS@latin: Ukupan iznos poreza

en: Total Tracked Opens
sr_RS@latin: Ukupno ispraćenih otvaranja

en: Total Types
sr_RS@latin: Ukupno tipova

en: Total Unique Clicks
sr_RS@latin: Ukupno jedinstvenih klikova

en: Total amount entered
sr_RS@latin: Unešen ukupan iznos

en: Total amount expected
sr_RS@latin: Očekivani ukupan iznos

en: Total amount for this batch.
sr_RS@latin: Ukupan iznos za ovu grupu.

en: Total amount last year
sr_RS@latin: Ukupan iznos prošle godine

en: Total amount you would like to raise for this campaign.
sr_RS@latin: Ukupna suma koju želite da prikupite tokom ove kampanje.

en: Total for
sr_RS@latin: Ukupno za

en: Total for Fiscal Year
sr_RS@latin: Ukupno za fiskalnu godinu

en: Total for amounts entered below does not match the expected batch total.
sr_RS@latin: Ukupna vrednost svih iznosa unešena ispod se ne slaže sa očekivanom ukupnom vrednošću u seriji.

en: Total number of contact records created or modified during the import.
sr_RS@latin: Ukupan broj kreiranih ili promenjenih zapisa o kontaktima za vreme importa.

en: Total number of payments to be made. Set this to 0 if this is an open-ended commitment i.e. no set end date.
sr_RS@latin: Ukupan broj uplata koje će biti primljene. Podesite ovu vrednost na 0 ukoliko je ovo otvorena periodična uplata i nema krajnji datum.

en: Total number of rows imported successfully.
sr_RS@latin: Ukupan broj uspešno importovaih redova.

en: Total number of rows in the imported data.
sr_RS@latin: Ukupan broj redova u importovanim podacima.

en: Total reserved contacts should be a positive number
sr_RS@latin: Ukupan broj rezervisanih kontakata mora biti pozitivan broj

en: Total reserved per interviewer
sr_RS@latin: Ukupno rezervisano za anketara

en: Total rows (activity records) in uploaded file.
sr_RS@latin: Ukupno redova (zapisa o aktivnostima) u postavljenom fajlu.

en: Total rows (contribution records) in uploaded file.
sr_RS@latin: Ukupno redova (zapisa o donacijama) u postavljenom fajlu.

en: Total rows (membership records) in uploaded file.
sr_RS@latin: Ukupno redova (zapisa o članstvu) u postavljenom fajlu.

en: Total rows (participant records) in uploaded file.
sr_RS@latin: Ukupno redova (zapisa o učesnicima) u postavljenom fajlu.

en: Total rows to be imported.
sr_RS@latin: Ukupno redova za import.

en: Totals
sr_RS@latin: Ukupno

en: Totals (all types)
sr_RS@latin: Ukupno (svi tipovi)

en: Totals Only
sr_RS@latin: Samo ukupne vrednosti

en: Touched Activity
sr_RS@latin: Dodirnuta aktivnost

en: Touched Contact
sr_RS@latin: Dodirnuti kontakt

en: Track Click-Throughs
sr_RS@latin: Prati klikove

en: Track Mailing?
sr_RS@latin: Praćenje mailinga?

en: Track Opens
sr_RS@latin: Prati otvaranja

en: Track Opens?
sr_RS@latin: Prati otvaranja?

en: Track Replies
sr_RS@latin: Prati odgovore

en: Track URLs?
sr_RS@latin: Prati URL-ove?

en: Track replies using VERP in Reply-To header
sr_RS@latin: Prati odgovore koristeći VERP u zaglavlju Odgovori

en: Track the number of times recipients click each link in this mailing.
sr_RS@latin: Prati koliko puta su primaoci kliknuli na svaki link u mailingu.

en: Track the number of times recipients open this mailing in their email software.
sr_RS@latin: Prati koliko puta su primaoci otvorili ovaj mailing u svom mail softveru.

en: Trackable Opens
sr_RS@latin: Ispraćena otvaranja

en: Trackable Replies
sr_RS@latin: Ispraćeni odgovori

en: Trackable URL ID
sr_RS@latin: ID ispraćenih URLova

en: Trackable URL Open ID
sr_RS@latin: ID otvorenih ispraćenih URLova

en: Trackable URLs
sr_RS@latin: Ispraćeni URLovi

en: Trackable Url
sr_RS@latin: Ispraćeni URL

en: Tracked Opens
sr_RS@latin: Ispraćena otvaranja

en: Tracking
sr_RS@latin: Praćenje

en: Transaction
sr_RS@latin: Transakcija

en: Transaction #
sr_RS@latin: # transakcije

en: Transaction Amount
sr_RS@latin: Iznos transakcije

en: Transaction Date
sr_RS@latin: Datum transakcije

en: Transaction Fee
sr_RS@latin: Provizija transakcije

en: Transaction ID
sr_RS@latin: ID transakcije

en: Transaction ID already exists in Database.
sr_RS@latin: ID Transakcije već postoji u bazi podataka.

en: Transaction ID must be unique within the database
sr_RS@latin: ID transakcije mora biti unikatan u bazi podataka.

en: Transaction ID's must be unique. Include the account number for checks.
sr_RS@latin: ID transakcija moraju biti unikatni. Uključite broj računa za čekove.

en: Transaction ID's must be unique. Transaction '%1' already exists in your database.
sr_RS@latin: ID transakcija moraju biti unikatni. Transakcija '%1' već postoji u vašoj bazi podataka.

en: Transaction Result Code
sr_RS@latin: Kôd rezultata transakcije

en: Transactions
sr_RS@latin: Transakcije

en: Transfer Registration
sr_RS@latin: Transfer registracije

en: Transfer or Cancel
sr_RS@latin: Prenos ili otkazivanje

en: Transfer or Cancel Registration
sr_RS@latin: Transfer i otkazivanje registracije

en: Transfer or cancel your registration:
sr_RS@latin: Transfer i otkazivanje registracije:

en: Transferred
sr_RS@latin: Preneto

en: Transferred to Contact ID
sr_RS@latin: Prenešeno na Kontakt ID

en: Trxn ID
sr_RS@latin: ID transakcije

en: Try "Search All or by Date Range".
sr_RS@latin: Probajte „Pretraži sve po datumu”.

en: Try a different spelling or use fewer letters.
sr_RS@latin: Probajte da drugačije napišete ili koristite manje slova.

en: Tsonga
sr_RS@latin: Conga jezik

en: Tswana
sr_RS@latin: Cvana jezik

en: Turkish
sr_RS@latin: Turski jezik

en: Turkmen
sr_RS@latin: Turkmenski jezik

en: Twi
sr_RS@latin: Čvi jezik

en: Two
sr_RS@latin: Dva

en: Type
sr_RS@latin: Tip

en: Type of Component.
sr_RS@latin: Tip komponente.

en: Type of Contact.
sr_RS@latin: Tip kontakta.

en: Type of Data
sr_RS@latin: Tip podataka

en: Type of Group.
sr_RS@latin: Tip grupe

en: Type of bounce
sr_RS@latin: Tip odbijanja

en: UF Group Created Date
sr_RS@latin: Datum kreiranja UF grupe

en: UF Join ID
sr_RS@latin: ID pridruživanja UF-u

en: UF Match ID
sr_RS@latin: ID podudaranja UF-a

en: URL Click-through tracking
sr_RS@latin: URL praćenje klikova

en: URL Variables
sr_RS@latin: URL varijable

en: URL for Winner Criteria
sr_RS@latin: URL za kriterijume pobede

en: URL for this Page
sr_RS@latin: URL ove stranice

en: URL is not set for this payment processor
sr_RS@latin: URL nije podešen za ovaj procesor uplata

en: URL of image if any.
sr_RS@latin: URL slike ukoliko postoji.

en: URL of the location for uploaded image files.
sr_RS@latin: URL ili lokacija postavljenih fajlova sa slikama.

en: URL to Homepage.
sr_RS@latin: URL ka naslovnoj strani.

en: URL to Logo Image
sr_RS@latin: Url ka logotipu

en: URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.). Enable secure URLs.
sr_RS@latin: URLovi koji se koriste za pristup CiviCRM resursima (CSS fajlovima, Javascript fajlovima, slikama, itd.). Uključite bezbedne URLove.

en: USPS Address Lookup Failed with HTTP status code: %1
sr_RS@latin: USPS pretraga adrese nije uspela sa HTTP kodom statusa: %1

en: USPS Bulk mailing code.
sr_RS@latin: USPS kod za grupni mailing

en: USPS Code
sr_RS@latin: USPS kod

en: Uighur, Uyghur
sr_RS@latin: Ujgurski jezik

en: Ukrainian
sr_RS@latin: Ukrajinski jezik

en: Un-subscribe Confirmation
sr_RS@latin: Potvrda odjave

en: Unable to Delete
sr_RS@latin: Nemoguće obrisati

en: Unable to create InnoDB tables. MySQL InnoDB support is required for CiviCRM but is either not available or not enabled in this MySQL database server.
sr_RS@latin: Nemoguće je kreirati InnoDB tabele. MySQL InnoDB podrška je neophodna za CiviCRM ali nije dostupna ili nije aktivirana na ovom MySQL serveru.

en: Unable to create temporary tables. This MySQL user is missing the CREATE TEMPORARY TABLES privilege.
sr_RS@latin: Kreiranje privremenih tabela nije moguće. Ovom MySQL korisniku nedostaje privilegija CREATE TEMPORARY TABLES.

en: Unable to create triggers. This MySQL user is missing the CREATE TRIGGERS  privilege.
sr_RS@latin: Okidače nije moguće kreirati. Ovom MySQL korisniku nedostaje privilegija CREATE TRIGGERS.

en: Unable to delete the '%1' Price Field - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions  or event templates.
sr_RS@latin: Nemoguće je obrisati polje sa cenama '%1' - trenutno se koristi u jednom ili više aktivnih događaja, stranica za donacije ili šablona za događaje.

en: Unable to delete the '%1' Price Field Option - it is currently in use by one or more active events  or contribution pages or contributions.
sr_RS@latin: Nemoguće je obrisati opciju polja sa cenom '%1' - trenutno se koristi u jednom ili više aktivnih događaja, stranica za donacije ili donacija.

en: Unable to delete the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions or event templates.
sr_RS@latin: Nemoguće je obrisati set cena '%1' - trenutno se koristi u jednom ili više aktivnih događaja, stranica za donacije, donacija ili šablona za događaje.

en: Unable to deliver to destintation mail server
sr_RS@latin: Nije moguće isporučiti na odredišni server pošte

en: Unable to disable the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events, contribution pages or contributions.
sr_RS@latin: Nemoguće je isključiti set cena '%1' - trenutno se koristi u jednom ili više događaja, stranica za donacije ili donacijama.

en: Unable to extract the extension to %1.
sr_RS@latin: Nemoguće raspakovati ekstenziju u %1.

en: Unable to extract the extension.
sr_RS@latin: Nemoguće raspakovati ekstenziju.

en: Unable to extract the extension: %1 cannot be cleared
sr_RS@latin: Nemoguće raspakovati ekstenziju: %1 nije moguće ukloniti.

en: Unable to extract the extension: bad directory structure
sr_RS@latin: Nemoguće raspakovati ekstenziju: loša struktura direktorijuma

en: Unable to file on case.
sr_RS@latin: Nemoguće zavesti u predmet.

en: Unable to load configuration file for the referenced case type: '%1' %2.
sr_RS@latin: Nije moguće učitati konfiguracioni fajl za tip slučaja: '%1' %2.

en: Unable to lock tables. This MySQL user is missing the LOCK TABLES privilege.
sr_RS@latin: Zaključavanje tabela nije moguće. Ovom MySQL korisniku nedostaje privilegija LOCK TABLES.

en: Unable to reach destination mail server
sr_RS@latin: Nije moguće dosegnuti odredišni server pošte

en: Unable to reach the server. Please refresh this page in your browser and try again.
sr_RS@latin: Nemoguće je stupiti u kontakt sa serverom. Molimo osvežite ovu stranicu u vašem pretraživaču i pokušajte ponovo.

en: Unable to remove directory %1
sr_RS@latin: Nemoguće je ukloniti direktorijum %1

en: Unable to remove file %1
sr_RS@latin: Nemoguće je ukloniti fajl %1

en: Unable to resize image because the file supplied was not an image.
sr_RS@latin: Nemoguće promeniti veličinu slike pošto fajl koje ste dostavili nije slika.

en: Unable to resolve recipient domain
sr_RS@latin: Nije moguće rešiti domen primaoca

en: Unassigned
sr_RS@latin: Nedodeljeno

en: Unbalanced transactions may be created if you delete the account of type: %1.
sr_RS@latin: Može doći do nebalansiranih transakcija ukoliko obrišete tip računa: %1

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for free membership signup ONLY, or to solicit in-kind / non-monetary donations such as furniture, equipment.. etc.
sr_RS@latin: Odštiklirajte ovu kućicu ukoliko koristite ovu stranicu za donacije SAMO za prijavu za članstvo, ili za prikupljanje nemonetarne / donacije u robi kao što su nameštaj, oprema...itd.

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for membership signup and renewal only &ndash; and you do NOT want users to select or enter any additional contribution amounts.
sr_RS@latin: Odštiklirajte ovu kućicu ukoliko koristite ovu stranicu za donacije samo za prijavu za članstvo i obnovu članstva &ndash; i NE želite da korisnici biraju ili unose bilo koje dodatne iznose donacija.

en: Unfortunately some of your options have now sold out for one or more participants.
sr_RS@latin: Nažalost, neke od opcija koje ste izabrali za jednog ili više učesnika više nisu dostupne.

en: Unhide
sr_RS@latin: Otkrij

en: Unhold Email
sr_RS@latin: Isključi zadržavanje emaila

en: Uninstall
sr_RS@latin: Deinstaliraj

en: Uninstall "%1"?
sr_RS@latin: Deinstaliraj "%1"?

en: Uninstall Error
sr_RS@latin: Greška prilikom deinstalacije

en: Uninstall Extension
sr_RS@latin: Deinstaliraj ekstenziju

en: Unique  Other Activity ID
sr_RS@latin: Jedisntveni ID druge aktivnosti

en: Unique Address ID
sr_RS@latin: ID jedinstvene adrese

en: Unique Campaign ID.
sr_RS@latin: Jedinstveni ID kampanje

en: Unique Case ID
sr_RS@latin: Jedinstveni ID predmeta

en: Unique Click-throughs
sr_RS@latin: Jedinstvenih klikova

en: Unique Clicks
sr_RS@latin: Jedinstvenih klikova

en: Unique Contact ID
sr_RS@latin: Jedinstveni ID kontakta

en: Unique Custom Field ID
sr_RS@latin: ID jedinstvenog korisničkog polja

en: Unique Custom Group ID
sr_RS@latin: Jedinstveni ID korisničke grupe

en: Unique Email ID
sr_RS@latin: Jedinstveni ID emaila

en: Unique ID
sr_RS@latin: Jedinstveni ID

en: Unique ID (OpenID)
sr_RS@latin: Unikatni ID (OpenID)

en: Unique IM ID
sr_RS@latin: Jedinstveni IM ID

en: Unique Invoice ID from system
sr_RS@latin: Jedinstveni ID profakture iz sistema

en: Unique Open Rate
sr_RS@latin: Stopa jednistvenih otvaranja

en: Unique Opens
sr_RS@latin: Jedinstvena otvaranja

en: Unique Replies
sr_RS@latin: Jedinstveni odgovori

en: Unique Site ID
sr_RS@latin: Jedinstveni ID sajta

en: Unique Tracked Opens
sr_RS@latin: Ispraćena jedinstvena otvaranja

en: Unique Transaction ID
sr_RS@latin: Jednistveni ID transakcije

en: Unique Transaction ID from Payment Processor / Bank etc
sr_RS@latin: Jedinstveni ID transakcije od procesora plaćanja / banke itd.

en: Unique case-activity association id
sr_RS@latin: Jedinstveni povezani id aktivnosti predmeta

en: Unique internal Credit Note ID for this contribution.
sr_RS@latin: Jedinstveni ID beleške za zaslugu za internu upotrebu ovu donaciju.

en: Unique internal reference ID for this contribution.
sr_RS@latin: Jedinstveni ID za internu upotrebu za ovu donaciju.

en: Unique payment ID for this transaction. The Payment Processor's transaction ID will be automatically stored here on online contributions.
sr_RS@latin: Jedinstveni ID uplate za ovu transakciju. ID transakcije procesora uplata će biti automatski zabeležen ovde za onlajn donacije

en: Unique table ID
sr_RS@latin: Jedinstveni ID tabele

en: Unit Price
sr_RS@latin: Cena jedinice

en: Unit in which membership period is expressed.
sr_RS@latin: Jedinica u kojoj se vremenski period članstva izražava.

en: Unit of Measure
sr_RS@latin: Jedinica mere

en: Unit price.
sr_RS@latin: Cena jedinice.

en: Units
sr_RS@latin: Jedinice

en: Unknown
sr_RS@latin: Nepoznato

en: Unknown bounce type: Could not parse bounce email
sr_RS@latin: Nepoznat tip odbijanja: Nemoguće je razložiti odbijeni email

en: Unknown error
sr_RS@latin: Nepoznata greška

en: Unknown path
sr_RS@latin: Nepoznata putanja

en: Unknown tag.
sr_RS@latin: Nepoznat tag.

en: Unless you are absolutely unable to configure your server to check the SSL certificate of the remote server you should leave this set to Yes
sr_RS@latin: Ovo ćete ostaviti podešeno na Da, ako i samo ako uopšte niste u mogućnosti da konfigurišete svoj server da proverava SSL sertifikate udaljenkog servera

en: Unlimited
sr_RS@latin: Neograničeno

en: Unlocked
sr_RS@latin: Otključano

en: Unmatched Soft Credit Rows (skipped)
sr_RS@latin: Redovi gde se zasluga ne poklapa (preskočeni)

en: Unnamed Profile
sr_RS@latin: Neimenovani profil

en: Unopened/Hidden
sr_RS@latin: Neotvoreno/skriveno

en: Unpaid
sr_RS@latin: Neplaćeno

en: Unreachable
sr_RS@latin: Nedostupan/na

en: Unrecognized payment hook (%1) in %2::%3
sr_RS@latin: Neprepoznata kopča uplate (%1) u %2::%3

en: Unrecognized upgrade action
sr_RS@latin: Neprepoznata radnja ažuriranja

en: Unrestricted
sr_RS@latin: Neograničeno

en: Unreviewed
sr_RS@latin: Nerevidirano

en: Unsafe Files
sr_RS@latin: Nebezbedni fajlovi

en: Unsafe Permission Settings
sr_RS@latin: Nebezbedna podešavanja dozvola

en: Unsaved Changes
sr_RS@latin: Promene koje nisu sačuvane

en: Unsubscribe
sr_RS@latin: Odjava

en: Unsubscribe (Action)
sr_RS@latin: Odjava (Akcija)

en: Unsubscribe Group
sr_RS@latin: Odjavi grupu

en: Unsubscribe ID
sr_RS@latin: ID odjave

en: Unsubscribe Message
sr_RS@latin: Poruka za odjavu

en: Unsubscribe Requests
sr_RS@latin: Zahtevi za odjavu

en: Unsubscribe Timestamp
sr_RS@latin: Vremenska oznaka odjave sa mailing liste

en: Unsubscribe URL (Action)
sr_RS@latin: URL za odjavu (Akcija)

en: Unsubscribe at org- or group-level
sr_RS@latin: Odjava na nivou organizacije ili grupe

en: Unsubscribe is for Organization?
sr_RS@latin: Odjava je za organizaciju?

en: Unsubscribe via email
sr_RS@latin: Odjava putem emaila

en: Unsubscribe via web page
sr_RS@latin: Odjava putem vebsajta

en: Unsubscribed
sr_RS@latin: Odjava

en: Unsubscribed Groups
sr_RS@latin: Odjavljene grupe

en: Unsubscribes
sr_RS@latin: Odjave

en: Unsubscription Groups
sr_RS@latin: Grupe za odjavu

en: Unsupervised
sr_RS@latin: Bez nadzora

en: Unsupported Field Type
sr_RS@latin: Tip polja nije podržan

en: Unsupported Locale
sr_RS@latin: Nepodržan lokal

en: Unsupported action
sr_RS@latin: Nepodržana akcija

en: Up To %1
sr_RS@latin: Do %1

en: Up To %1 Donation
sr_RS@latin: Do %1 donacije

en: Upcoming
sr_RS@latin: Budući

en: Upcoming Events
sr_RS@latin: Predstojeći događaji

en: Update
sr_RS@latin: Ažuriraj

en: Update "%1"
sr_RS@latin: Ažuriraj "%1"

en: Update Activities
sr_RS@latin: Ažuriraj aktivnosti

en: Update Activity
sr_RS@latin: Ažuriranje aktivnosti

en: Update Campaign
sr_RS@latin: Ažuriraj kampanju

en: Update Check Disabled
sr_RS@latin: Provera dostupnosti ažuriranja je isključena

en: Update Contact Information
sr_RS@latin: Ažuriraj kontakt informacije

en: Update Contact(s)
sr_RS@latin: Ažuriraj kontakt(e)

en: Update Contacts
sr_RS@latin: Ažuriraj kontakte

en: Update Contribution(s)
sr_RS@latin: Ažuriraj donaciju (donacije)

en: Update Contributions
sr_RS@latin: Ažuriraj donacije

en: Update Error
sr_RS@latin: Greška pri ažuriranju

en: Update Grants
sr_RS@latin: Ažuriraj grantove

en: Update Greetings and Addressees
sr_RS@latin: Ažuriranje pozdrava i primaoca

en: Update Linked Cases Status?
sr_RS@latin: Ažuriraj status povezanih predmeta?

en: Update Members(s)
sr_RS@latin: Ažuriraj člana(članove)

en: Update Membership Statuses
sr_RS@latin: Ažuriraj statuse članstva

en: Update Memberships
sr_RS@latin: Ažuriraj članstva

en: Update Page Format (this will affect all templates that use this format)
sr_RS@latin: Ažuriraj format stranice (ovo će uticati na sve šablone koji koriste ovaj format)

en: Update Participant Statuses
sr_RS@latin: Ažuriraj statuse učesnika

en: Update Participant(s)
sr_RS@latin: Ažuriraj učesnika (učesnike)

en: Update Payment details
sr_RS@latin: Ažuriraj detalje uplate

en: Update Petition
sr_RS@latin: Ažuriraj peticiju

en: Update Recurring Contribution
sr_RS@latin: Ažuriraj periodičnu donaciju

en: Update Recurring Contribution Billing Details
sr_RS@latin: Ažuriraj detalje za naplatu periodične donacije

en: Update Response
sr_RS@latin: Ažuriraj odgovor

en: Update Responses for All
sr_RS@latin: Ažuriraj odgovore za sve

en: Update Smart Group
sr_RS@latin: Ažuriraj smart grupu

en: Update Smart Group Counts
sr_RS@latin: Ažuriranje broja smart grupa

en: Update Success
sr_RS@latin: Ažuriranje uspešno

en: Update Survey
sr_RS@latin: Ažuriraj anketu

en: Update Template
sr_RS@latin: Ažuriraj šablon

en: Update existing Membership
sr_RS@latin: Ažuriraj postojeće članstvo

en: Update existing contributions
sr_RS@latin: Ažuriraj postojeće donacije

en: Update field values for each Activities as needed. Click <strong>Update Activities</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first Activity and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
sr_RS@latin: Po potrebi ažurirajte vrednosti za svaku aktivnost. Kliknite ispod na <strong>Ažuriraj aktivnosti</strong> da sačuvate sve izmene. Da biste podesili istu vrednost za SVE redove, unesite vrednost za prvu aktivnost i zatim kliknite na <strong>Ikonicu za kopiranje</strong> (pored naslova kolone).

en: Update field values for each contact as needed. Click <strong>Update Contacts</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contact and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
sr_RS@latin: Po potrebi ažurirajte vrednosti za svaki kontakt. Kliknite na <strong>Ažuriraj kontakte</strong> da sačuvate sve izmene. Da biste podesili istu vrednost za SVE redove, unesite vrednost za prvu aktivnost i zatim kliknite na <strong>Ikonicu za kopiranje</strong> (pored naslova kolone).

en: Update field values for each contribution as needed. Click <strong>Update Contributions</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contribution and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
sr_RS@latin: Ažurirajte vrednosti polja za svaku donaciju, po potrebu. Kliknite ispod na <strong>Ažuriraj donacije</strong> da biste sačuvali sve promene. Da biste podesili polje na istu vrednost za SVE redove, unesite tu vrednost za prvu donaciju, a zatim kliknite na <strong>ikonu Kopiraj</strong> (pored naslova kolone).

en: Update field values for each member as needed. Click <strong>Update Memberships</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first member and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
sr_RS@latin: Po potrebi ažurirajte vrednosti za svakog člana. Kliknite ispod na <strong>Ažuriraj članstva</strong> da sačuvate sve izmene. Da biste podesili istu vrednost za SVE redove, unesite vrednost za prvog člana i zatim kliknite na <strong>Ikonicu za kopiranje</strong> (pored naslova kolone).

en: Update field values for each participant as needed. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first participation and then click the
            <strong>Copy icon</strong>
            (next to the column title).
sr_RS@latin: Po potrebi ažurirajte vrednosti za svakog učesnika. Da biste postavili istu vrednost polja za sve redove, unesite vrednost za prvo učešće i zatim kliknite na
    <strong>Copy icon</strong>
     (pored naslova reda).

en: Update grants
sr_RS@latin: Ažuriranje grantova

en: Update multiple %1s
sr_RS@latin: Ažuriraj više %1s

en: Update multiple activities
sr_RS@latin: Ažuriraj više aktivnosti

en: Update multiple cases
sr_RS@latin: Ažuriraj više predmeta

en: Update multiple contacts
sr_RS@latin: Ažuriraj više kontakata

en: Update multiple contacts requires that all selected contacts be the same basic type (e.g. all Individuals OR all Organizations...). Please modify your selection and try again.
sr_RS@latin: Opcija Ažuriraj više kontakata zahteva da svi selektovani kontakti budu istog osnovnog tipa (npr. svi su pojedinci ILI svi su organizacije...). Izmenite svoju selekciju i pokušajte ponovo.

en: Update multiple contributions
sr_RS@latin: Ažuriraj više donacija

en: Update multiple memberships
sr_RS@latin: Ažuriraj više članstava

en: Update multiple participants
sr_RS@latin: Ažuriraj više učesnika

en: Update multiple records error
sr_RS@latin: Greška sa ažuriranjem više zapisa

en: Update on Duplicate
sr_RS@latin: Ažuriraj duplikate

en: Update receipt dates for these contributions
sr_RS@latin: Ažuriraj datume na priznanicama za ove donacije

en: Update repeating %1
sr_RS@latin: Ažuriraj ponavljajuće %1

en: Update thank-you dates for these contributions
sr_RS@latin: Ažuriraj datume na zahvalnicama za ove donacije

en: Update the matching contact
sr_RS@latin: Ažuriraj kontakt koji se poklapa

en: Update the status for each participant individually below, or change all statuses to:
sr_RS@latin: Ažuriraj status za svakog učesnika posebno ili promeni sve statuse u:

en: Update this field mapping
sr_RS@latin: Ažuriraj mapiranje ovog polja

en: Update this page with current statistics on the number of contacts in each smart group.
sr_RS@latin: Ažurirajte ovu stranicu trenutnim statistikama o broju kontakata u svakoj pametnoj grupi.

en: Update your personal contact information
sr_RS@latin: Ažurirajte vaše kontakt informacije

en: Updated
sr_RS@latin: Ažurirano

en: Updated Fee(s)
sr_RS@latin: Ažurirana(e) cena(e)

en: Updated Grant(s): %1 (Total Selected: %2)
sr_RS@latin: Ažuriranje grant(ov)a: %1 (Ukupno izabrano: %2)

en: Updated Mailing
sr_RS@latin: Ažuriran mailing

en: Updated contact
sr_RS@latin: Ažuriran kontakt

en: Updated personal campaign page
sr_RS@latin: Ažurirana stranica lične kampanje

en: Updates Saved
sr_RS@latin: Ažurirano i snimljeno

en: Updates made using this form will change the recurring contribution information stored in your CiviCRM database, but will NOT be sent to the payment processor. You must enter the same changes using the payment processor web site.
sr_RS@latin: Ažuriranja obavljena pomoću ovog formulara promeniće informacije o periodičnoj donaciji, sačuvane u CiviCRM bazi podataka, ali NEĆE biti poslata u procesor uplata. Morate da unesete iste promene koristeći veb-sajt procesora uplata.

en: Updates membership statuses. WARNING: Membership renewal reminders have been migrated to the Schedule Reminders functionality, which supports multiple renewal reminders.
sr_RS@latin: Ažurira statuse članstava. UPOZORENJE: Podsetnici za obnavljanje članarine premešteni su u funkciju Zakazivanje podsetnika, koja podržava više podsetnika obnavljanja.

en: Updates pending event participant statuses based on time
sr_RS@latin: Ažurira statuse učesnika događaja na čekanju, na osnovu vremena

en: Updates pledge records and sends out reminders
sr_RS@latin: Ažurira zapise o obavezama i šalje podsetnike

en: Updates the reset_date on an email address to indicate that there was a valid delivery to this email address.
sr_RS@latin: Ažurira reset_date na email adresi da ukaže da je došlo do ispravne isporuke na ovu email adresu.

en: Updating
sr_RS@latin: Ažuriranje

en: Upgrade CiviCRM from v %1 To v %2
sr_RS@latin: Ažurirajte CiviCRM sa v %1 na v %2

en: Upgrade CiviCRM to Version %1
sr_RS@latin: Ažurirajte CiviCRM na verziju %1

en: Upgrade DB to %1: SQL
sr_RS@latin: Ažurirajte bazu podataka na %1: SQL

en: Upgrade DB to %1: Update Contribution Invoice number (%2 => %3)
sr_RS@latin: Ažuriraj DB na %1: Ažuriraj broj profakture donacije (%2 => %3)

en: Upgrade Now
sr_RS@latin: Ažuriraj sada

en: Upgrade failed to redirect
sr_RS@latin: Preusmeravanje ažuriranja nije uspelo

en: Upload CSV File
sr_RS@latin: Postavi CSV fajl

en: Upload Content
sr_RS@latin: Postavi sadržaj

en: Upload Data
sr_RS@latin: Postavi podatke

en: Upload Data File
sr_RS@latin: Postavi data fajl

en: Upload Document
sr_RS@latin: Postavi dokument

en: Upload TEXT Message
sr_RS@latin: Postavi tekstualnu poruku

en: Upload a photo or icon that you want to be displayed when viewing this contact.
sr_RS@latin: Postavite fotografiju ili ikonicu koja će biti prikazana pri pregledu ovog kontakta.

en: Upload from my computer
sr_RS@latin: Postavi sa mog kompjutera

en: Upload or Compose On-screen
sr_RS@latin: Postavi ili sastavi na ekranu

en: Upload the document in .docx or .odt format.
sr_RS@latin: Postavite dokument u .docx ili .odt formatu.

en: Urdu
sr_RS@latin: Urdu jezik

en: Urgent
sr_RS@latin: Hitno

en: Url
sr_RS@latin: URL

en: Url Tracking
sr_RS@latin: Praćenje URL-a

en: Url already exists in Database.
sr_RS@latin: URL već postoji u bazi podataka.

en: Usage
sr_RS@latin: Korišćenje

en: Use "*default*" for the system default or override with a custom URL
sr_RS@latin: Koristi "*predefinisano*" za sistemski predefinisana podešavanja ili ih pregazi prilagođenim URL-om

en: Use %1 for state/province abbreviation or %2 for state province name.
sr_RS@latin: Koristite %1 za skraćenicu države/pokrajine ili %2 za puno ime države i pokrajine

en: Use %1 unless otherwise advised by eWAY.
sr_RS@latin: Korisit %1 osim u slučaju drugačijih instrukcija od eWAY-a.

en: Use 'Exact Match' if you don't want partial matches to be replaced OR you are replacing a complete phrase (e.g. replace 'Create Printable Letters (PDF)' with  'Write Letters').
sr_RS@latin: Koristite 'Apsolutno poklapanje' ukoliko ne želite da menjate delimična poklapanja ILI ukoliko menjate celu frazu (npr. zameni 'Kreiraj pisma za štampu (PDF) sa 'Napiši pisma').

en: Use 'Find Contacts within this Group' to search for specific contacts.
sr_RS@latin: Koristite 'Nađi kontakte u ovoj grupi' da nađete specifične kontakte.

en: Use 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' unless otherwise advised by Elavon.
sr_RS@latin: Koristite 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane procesora.

en: Use 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' unless otherwise advised by Elavon..
sr_RS@latin: Koristite 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' osim u slučaju drugačijih instrukcija od strane procesora.

en: Use (create mode)
sr_RS@latin: Koristi (režim za kreiranje)

en: Use - Create Mode
sr_RS@latin: Režim Upotreba – Kreiranje

en: Use - Edit Mode
sr_RS@latin: Režim Upotreba – Uređivanje

en: Use - Listings Mode
sr_RS@latin: Režim Upotreba – Listinzi

en: Use <a href='%1'>Find</a> or <a href='%2'>Advanced Search</a> form to enter search criteria
sr_RS@latin: Upotrebite formular <a href='%1'>Nađi</a> ili <a href='%2'>Naprednu pretragu</a> da unesete kriterijume pretrage.

en: Use <strong>&#37;</strong> wildcard(s) for partial matches. EXAMPLE: Enter 'Volunteer&#37;' as your Activity Type to match any activity whose type is 'Volunteer' + any other words (e.g. Volunteer for Open House).
sr_RS@latin: Koristite <strong>&#37;</strong>džoker(e) za delimična podudaranja. PRIMER: Unesite 'Volonter&#37;' kao tip aktivnosti da biste uparili bilo koju aktivnosti tipa 'Volonter' + druge reči (npr. Volonter za otvorenu kuću).

en: Use <strong>Find Groups</strong> to search by group name, type and visibility.
sr_RS@latin: Koristite  <strong>Nađi grupe</strong> da biste pretraživali po imenu, tipu i vidljivosti grupe.

en: Use <strong>Word Replacements</strong> to change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
sr_RS@latin: Koristite <strong>Zamene reči</strong> da zamenite reči ili fraze na CiviCRM ekranima (npr. zameniti sve reči 'Donacija' sa 'Prilog').

en: Use Address Elements
sr_RS@latin: Koristi elemente adrese

en: Use Complete Address
sr_RS@latin: Koristi kompletnu adresu

en: Use Custom Field Sets to add logically related fields for a specific type of CiviCRM record (e.g. contact records, contribution records, etc.).
sr_RS@latin: Koristite setove korisničkih/sopstvenih polja da dodate logički povezana polja specifičnom tipu CiviCRM zapisa (npr. zapis o kontaktu, zapis o donaciji itd.).

en: Use DedupeRule
sr_RS@latin: Koristi pravilo deduplikacije

en: Use Event Types to categorize your events. Event feeds can be filtered by Event Type and participant searches can use Event Type as a criteria.
sr_RS@latin: Koristite tipove događaja za kategorisanje događaja. Feed-ovi događaja mogu da se filtriraju po tipu događaja, a pretrage učesnika mogu da koriste tip događaja kao kriterijum.

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee').
sr_RS@latin: Koristite grupe da organizujete kontakte (npr. ovi kontakti su deo našeg "Upravnog odbora").

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create 'smart' groups based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
sr_RS@latin: Koristite Grupe da biste organizovali kontakte (npr. ovi kontakti su članovi našeg 'Upravnog odbora'). Takođe možete kreirati i 'pametne' grupe na osnovu karakteristika kontakata (npr. ovoj grupi pripadaju svi ljudi iz naše baze podataka, a koji žive na određenoj lokaciji).

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create <strong>smart groups</strong> based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
sr_RS@latin: Koristite Grupe da biste organizovali kontakte (npr. ovi kontakti su članovi našeg 'Upravnog odbora'). Takođe možete kreirati i <strong>pametne grupe</strong> na osnovu karakteristika kontakata (npr. ovoj grupi pripadaju svi ljudi iz naše baze podataka, a koji žive na određenoj lokaciji).

en: Use Location
sr_RS@latin: Koristi lokaciju

en: Use Rule
sr_RS@latin: Koristi pravilo

en: Use SSL?
sr_RS@latin: Koristi SSL?

en: Use Saved Field Mapping
sr_RS@latin: Koristi sačuvano mapiranje polja

en: Use Street Address
sr_RS@latin: Koristi adresu ulice

en: Use Template
sr_RS@latin: Koristi šablon

en: Use Thermometer?
sr_RS@latin: Koristi termometar?

en: Use a confirmation page?
sr_RS@latin: Koristi stranicu za potvrdu?

en: Use a confirmation screen?
sr_RS@latin: Korišćenje ekrana za potvrdu?

en: Use a token in the Subject when you are sending mail to a number of recipients and want to include their name and / or other values from their contact record automatically in the subject line.
sr_RS@latin: Koristite token u predmetu kada šaljete mail većem broju primaoca i želite da uključuje njihiovo ime i / ili druge vrednosti iz zapisa kontakta automatski u premetu poruke.

en: Use another contact's address
sr_RS@latin: Koristi adresu drugog kontakta

en: Use default image
sr_RS@latin: Koristi podrazumevanu sliku

en: Use default site language
sr_RS@latin: Koristi podrazumevani jezik sajta

en: Use email greeting at top where available
sr_RS@latin: Koristi email pozdrav pri vrhu gde je to moguće

en: Use existing location
sr_RS@latin: Koristi postojeću lokaciju

en: Use existing result set
sr_RS@latin: Koristi postojeći set rezultata

en: Use following steps if you need to control View and/or Edit permissions for specific contact groups, specific profiles or specific custom data fields.
sr_RS@latin: Pratite sledeće korake ukoliko želite da kontrolišete dozvole za Pregledaj ili/i Uredi za određene grupe kontakata, određene profile ili sopstvena/korisnička polja sa podacima.

en: Use for Bulk Mail
sr_RS@latin: Koristi za grupnu poštu

en: Use language in use at the time
sr_RS@latin: Koristite jezik korišćen u dato vreme

en: Use one of the merge contact options when exporting records to reduce your mailing size by sending a single piece of mail to each address.
sr_RS@latin: Koristite jednu od opcija za spajanje kontakata kada izvozite zapise kako biste smanjili veličinu pošiljke tako što ćete poslati po jednu poruku na svaku adresu.

en: Use the %1 token for state/province abbreviation or %2 for full state/province name.
sr_RS@latin: Koristite token %1 za skraćenicu država/pokrajina ili %2 za puno ime države/pokrajine

en: Use the 'Add Association Rule' form to add new rules.
sr_RS@latin: Koristite 'Dodaj pravilo asocijacije' formular da dodate nova pravila.

en: Use the 'Add Association Rule' form to add one.
sr_RS@latin: Koristite 'Dodaj pravilo asocijacije' formular da dodate nova pravila.

en: Use the 'Group Status...' checkboxes to view contacts with 'Pending' status and/or contacts who have been 'Removed' from this group.
sr_RS@latin: Upotrebite kućice 'Status grupe...' da pogledate kontakte sa statusom 'Na čekanju' i/ili kontakte koji su 'Uklonjeni' iz ove grupe.

en: Use the <a %1>Configuration Checklist</a> to review and configure settings for your new site
sr_RS@latin: Koristite <a %1>Konfiguracionu kontrolnu listu</a> da pregledate i podesite vaš novi vebsajt

en: Use the <a href="%1">Multi-value Custom Data Import tool</a> to import data into multiple record custom fields (contact records must already exist).
sr_RS@latin: Koristite <a href="%1">alatku za uvoz prilagođenih podataka sa više vrednosti</a> da biste uvezli podatke u prilagođena polja sa više zapisa (zapisi kontakata moraju već da postoje).

en: Use the form below to configure a Widget Title (with optional logo), your contribute button text, a short description of this fund-raising campaign, and a link to your organizations home page (for folks who want to learn more). You can also modify the default color-scheme by expanding the 'Edit Widget Colors' section of the form.
sr_RS@latin: Pomoću formulara ispod konfigurišite naslov vidžeta (sa opcionalnim logotipom), tekst dugmeta za doniranje, kratak opis ove kampanje prikupljanja sredstava i link do početne stranice organizacije (za ljude koji žele da saznaju više). Možete i da izmenite podrazumevanu šemu boja tako što ćete proširiri odeljak formulara 'Uredi boje vidžeta'.

en: Use the greeting/address options to determine how you would like the contact's salutation and name displayed for different communication methods. When you send an email or export a list of records to a .csv file for mail merging, the greeting and addressee fields will reflect your preferences.
sr_RS@latin: Koristite opcije čestitke/adresiranja da biste odredili kako biste želeli da se prikazuju pozdrav i ime kontakta za različite metode komunikacije. Kada šaljete email ili izvozite listu zapisa u .csv fajl radi spajanja pošte, polja čestitke i primaoca odražavaće vaša podešavanja.

en: Use the links below to configure or modify the global settings for CiviCRM for this site. Refer to the %1 for details on settings and options.
sr_RS@latin: Koristite linkove ispod da podesite ili modifikujete globalna podešavanja CiviCRMa za ovaj sajt. Pogledajte %1 za više informacija o podešavanjima i opcijama.

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten discounted event fees for each discount set. <strong>Don't forget to click 'Save' when you are finished.</strong>
sr_RS@latin: Koristite tabelu ispod da unesete oznake sa opisima i  iznose za do deset kotizacija na popustu za svaki set popusta. <strong>Ne zaboravite da kliknete na 'Sačuvaj' kada završite.</strong>

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten event fee levels. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed. You can also configure one or more sets of discounted fees by checking "Discounts by Signup Date" below.
sr_RS@latin: Upotrebite tabelu ispod da biste uneli opisne oznake i sume za do deset nivoa kotizacija za događaj. Onie će biti prikazani u vidu liste na kojoj se može izabrati samo jedna opcija.  Takođe možete konfigurisati jedan ili više setova sniženih cena tako što ćete štiklirati opciju ispod "Popusti prema datumu prijavljivanja".

en: Use the table below to enter up to ten fixed contribution amounts. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed.
sr_RS@latin: Upotrebite tabelu ispod da biste uneli do deset iznosa donacija. Oni će biti prikazani u vidu liste na kojoj se može izabrati samo jedna opcija. biće prikazani i oznaka i izonos u dolarima.

en: Use these steps to insert clickable action links:
sr_RS@latin: Pratite sledeće korake da ubacite linkove:

en: Use this Search form to find contacts. Mark the contacts you want to add to this group. Then click 'Add Contacts to %1'.
sr_RS@latin: Upotrebite ovaj formular za pretragu da biste pronašli kontakte. Obeležite kontakte koje želite da dodate u ovu grupu. ZAtim kliknite 'Dodaj kontakte u %1'.

en: Use this checklist to review and complete configuration tasks for your site. You will be redirected back to this checklist after saving each setting. Settings which you have not yet reviewed will be <span class="status-overdue">displayed in red</span>. After you have visited a page, the links will <span class="status-pending">display in green</span>  (although you may still need to revisit the page to complete or update the settings). You can access this page again from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu at any time.
sr_RS@latin: Koristite ovu listu za pregled i izvršavanje potrebnih zadataka vezanih za konfiguraciju vašeg sajta. Bićete vraćeni na ovu listu nakon snimanja svakog podešavanja. Podešavanja koja još niste pregledali biće <span class="status-overdue">označena crvenom bojom</span>.  Nakon posete stranice, linkovi će biti <span class="status-pending">označeni zelenom</span> (iako ćete morati da ponovo posetite stranicu kako biste završili ili ažurirali podešavanja). Ovoj stranici možete pristupiti iz menija <a href="%1">Administracija CiviCRMa</a> bilo kada.

en: Use this field if you need to populate the <code>Return-Path</code> mail header element with a fixed value (e.g., <code>myuser@example.org</code>). Enter a fully qualified email address which belongs to a valid SMTP account in your domain. This address will not be seen by 'typical' email clients. Consult with your SMTP provider what address to put in here so that the SMTP server accepts outgoing mail from CiviMail. If this field is left blank, the <code>From</code> email address will be used as the <code>Return-Path</code>.
sr_RS@latin: Koristite ovo polje ako je potrebno da popunite element zaglavlja mail-a <code>Povratna putanja</code> fiksnom vrednošću (npr. <code>myuser@example.org</code>). Unesite potpuno kvalifikovanu email adresu koja pripada važećem SMTP nalogu u domen. Ovu adresu neće videti 'tipični' klijenti e-pošte. Konsultujte se sa SMTP dobavljačem koju adresu treba da stavite ovde da bi SMTP server prihvatio odlaznu poštu sa klijenta CiviMail. Ako je ovo polje ostavite prazno, email adresa <code>Od</code> koristiće se kao <code>Povratna putanja</code>.

en: Use this field to configure Membership Types where memberships are automatically granted to related contacts. Examples:
sr_RS@latin: U ovom polju možete podesiti tipove članstva gde su članovi automatski dodeljeni povezanim kontaktima. Primeri:

en: Use this field to indicate the organization that owns this account.
sr_RS@latin: Koristite ovo polje da ukažete koja organizacija je u vlasništvu ovog računa.

en: Use this field to limit/end the repetition of the %1.
sr_RS@latin: Upotrebite ovo polje da limitirate/završite ponavljanje za %1.

en: Use this field to set your own icon for this Contact Type. Icon images should be 16 x 16 pixels for best fit. Enter a relative or complete URL to the image file location. Use a location outside of your CiviCRM code directory to reduce the likelihood of losing your image files during an upgrade. (For Drupal sites, you might want to use the %1 directory. For Joomla sites, the consider using the %2 directory.)
sr_RS@latin: Koristite ovo polje za podešavanje sopstvene ikone za ovaj tip kontakta. Da bi se najbolje uklopile, slike ikona treba da budu veličine 16 x 16 piksela. Unesite relativnu ili potpunu URL adresu do lokacije fajla slike. Koristite lokaciju izvan direktorijuma CiviCRM koda da biste smanjili mogućnost gubitka fajlova slika tokom ažuriranja. (Za Drupal sajtove, možda ćete želeti da koristite direktorijum %1). Za Joomla sajtove, razmotrite korišćenje direktorijuma %2).

en: Use this field to store a description of how/why this contact was added to the database. This field is usually auto-filled when a contact is created from a public form i.e. Event Registration.
sr_RS@latin: Upotrebite ovo polje za objašnjenje o tome kako i zašto ste dodali ovaj kontakt u bazu. Ovo polje se obično automatski popunjava kada je kontakt kreiran putem javnog formulara, npr. Registracije za događaj.

en: Use this field to store a unique identifier. This is generally used to link contacts with records in a related or legacy application. When migrating data from another system, import the unique contact identifier from the old system to this field. You can then use it to match imported contributions and other transactional data to the corresponding contact record.
sr_RS@latin: Pomoću ovog polja možete da čuvate jedinstveni identitikator. To se generalno koristi za povezivanje kontakata sa zapisima u srodnoj ili zastareloj aplikaciji. Kada premeštate podatke iz drugog sistema, jedinstveni identifikator kontakta uvezite u ovo polje iz starog sistema. Zatim ćete moći da ga koristite za uparivanje uvezenih donacija i drugih podataka o transakciji u odgovarajući zapis kontakta.

en: Use this filter to limit search results to relationships where the related contacts are part of a specific group or groups. For example, you might want to find all individuals who are employees ('Employee of' relationship type) of organizations which are in your 'Corporate Sponsors' group.
sr_RS@latin: Upotrebite ovaj filter da ograničite rezultate pretrage ba odnose-veze gde su povezani kontakti deo određene grupe ili grupa. Na primer, možda želite da pronađete sve pojedince koji su zaposleni (tip veze 'Zaposleni/a') u organizacijama koje se nalaze u grupi 'Korporativni sponzori'.

en: Use this form to Add new Survey. You can create a new Activity type, specific to this Survey or select an existing activity type for this Survey.
sr_RS@latin: Iskoristite ovaj formular da dodate novu anketu. Možete dodati nov tip aktivnosti vezan za ovu anketu ili odabrati postojeći tip aktivnosti.

en: Use this form to Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions to WordPress roles.
sr_RS@latin: Ovim formularom možete dati pristup CiviCRM komponentama i ostalim CiviCRM dozvolama po Wordpress ulogama.

en: Use this form to add or edit re-usable message templates.
sr_RS@latin: Koristite ovaj formular da dodate ili uredite šablone poruka koji se mogu koristiti više puta.

en: Use this form to change the amount or number of installments for this recurring contribution. Changes will be automatically sent to the payment processor. You can not change the contribution frequency.
sr_RS@latin: Pomoću ovog formulara promenite količinu ili broj rada za ovu periodičnu donaciju. Promene će biti automatski poslate procesoru uplata. Ne možete da promenite učestalost donacija.

en: Use this form to configure Contribution Amount options. You can give contributors the ability to enter their own contribution amounts and/or provide a fixed list of amounts. For fixed amounts, you can enter a label for each 'level' of contribution (e.g. Friend, Sustainer, etc.). If you allow people to enter their own dollar amounts, you can also set minimum and maximum values. Depending on your choice of Payment Processor, you may be able to offer a recurring contribution option.
sr_RS@latin: U ovom formularu možete podesiti opcije za iznos donacije. Možete ponuditi donatorima mogućnost da sami unesu iznos donacije - i/ili da im date listu fiksnih iznosa. Za fiksne iznose, možete dodati oznaku za svaki 'nivo' donacije (npr. Prijatelj). Ukoliko dozvolite ljudima da sami unesu iznos, možete podesiti minimalne i maksimalne vrednosti. U zavisnosti od izbora procesora uplata, možete im ponuditi opciju periodične donacije.

en: Use this form to configure the location and optional contact information for the event. This information will be displayed on the Event Information page. It will also be included in online registration pages and confirmation emails if these features are enabled.
sr_RS@latin: Koristite ovaj formular da podesite lokaciju i kontakt informacije za ovaj događaj. Ove informacije će biti prikazane na stranicama za informacije o događaju. Takođe, biće uključene i na stranicama za onlajn registraciju kao i u emailovima sa potvrdom ukoliko ove funkcionalnosti ostanu uključene.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options for this online contribution page. Contributors will see a thank-you page whenever an online contribution is successfully processed. You provide the content and layout of the thank-you section below. You also control whether an electronic receipt is automatically emailed to each contributor, and you can add a custom message to that receipt.
sr_RS@latin: Korišćenjem ovog formulara možete podesiti poruku zahvalnice i opcije za priznanice za ovu stranicu za onlajn donacije. Donatori će videti stranicu sa zahvalnicom kada se onlajn donacija uspešno obradi. Vi ćete dopuniti sadržaj i osnovni izgled sekcije zahvalnice ispod. Takođe, imate kontrolu nad automatskim slanjem elektronskih priznanica putem emaila - i možete dodati sopstvenu poruku toj priznanici.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options.
sr_RS@latin: Korisitite ovaj formular da podesite poruku zahvalnice i opcije za priznanice.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options. Contributors will see a confirmation and thank-you page after whenever an online contribution is successfully processed. You provide the content and layout of the thank-you section below. You also control whether an electronic receipt is automatically emailed to each contributor, and you can add a custom message to that receipt.
sr_RS@latin: Korišćenjem ovog formulara možete podesiti poruku zahvalnice i opcije za priznanice. Donatori će videti potvrdu i stranicu sa zahvalnicom kada se njihova onlajn donacija uspešno obradi. Vi ćete dopuniti sadržaj i osnovni izgled sekcije zahvalnice ispod. Takođe, imate kontrolu nad automatskim slanjem elektronskih priznanica putem emaila - i možete dodati sopstvenu poruku toj priznanici.

en: Use this form to edit the page title, financial type (e.g. donation, campaign contribution, etc.), goal amount, introduction, and status (active/inactive) for this online contribution page.
sr_RS@latin: Koristite ovaj formular da uredite naslov stranice, finansijski tip (npr. donacija, donacija kampanji, itd.), ciljani iznos, uvod i status (aktivan/neaktivan) za ovu stranicu za onlajn donacije.

en: Use this form to edit the title and group-level help for a set of Price fields.
sr_RS@latin: Koristite ovaj formular za uređivanje naslova i pomoći na nivou grupe za set polja Cena.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the <strong>Enabled</strong> box un-checked..
sr_RS@latin: Iskoristite ovaj formular da uključite i podesite prijavu za članstvo i obnavljanje članstva za ovu stranicu za onlajn donacije. Ukoliko ne koristite ovu stranicu za prijavu za članstvo, nemojte štiklirati kućicu obeleženu sa <strong>Uključeno</strong>.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the Enabled box un-checked.
sr_RS@latin: Iskoristite ovaj formular da uključite i podesite prijavu za članstvo i obnavljanje članstva za ovu stranicu za onlajn donacije. Ukoliko ne koristite ovu stranicu za prijavu za članstvo, nemojte štiklirati kućicu obeleženu sa Uključeno.

en: Use this form to find Grant(s) by Contact name, Grant Status, Grant Type, Total Amount , etc .
sr_RS@latin: Koristite ovaj formular da nađete grant(ove) po imenu kontakta, statusu granta, tipu granta, ukupnoj sumi itd.

en: Use this form to select a premium to be offered on this Online Contribution Page.
sr_RS@latin: Upotrebite ovaj formular da izaberete nagradu koja će biti ponuđena na ovoj stranici za onlajn donacije.

en: Use this form to set the title, the type of record the fields will be used for, and set-level help. You will then be able to add any number of fields to the set.
sr_RS@latin: Pomoću ovog formulara podesite naslov, tip zapisa za koji će se polja koristiti i pomoć na nivou seta. Nakon toga, moći ćete da dodate setu bilo koji broj polja.

en: Use this form to submit Membership Record on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
sr_RS@latin: Upotrebite ovaj formular kako biste poslali Zapis o članstvu u ime %1. <strong> Transakcija %2 će biti poslata</strong> pomoću odabranog procesora uplate.

en: Use this form to submit an event registration on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
sr_RS@latin: Upotrebite ovaj formular kako biste poslali registraciju za događaj u ime %1. <strong>Transakcija %2 će biti poslata</strong> pomoću odabranog procesora uplate.

en: Use this form to update the credit card and billing name and address used for this recurring contribution.
sr_RS@latin: Upotrebite ovaj formular da ažurirate kreditnu karticu, ime za naplatu i adresu koja će se koristiti za ovu periodičnu donaciju.

en: Use this screen to configure default formats for date display and date input fields throughout your site. Settings use standard POSIX specifiers. New installations are preconfigured with standard United States formats. You can override this default setting and define the range of allowed dates for specific field types at <a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Date Preferences</a>
sr_RS@latin: Pomoću ovog ekrana konfigurišite podrazumevane formate za polja za prikaz datuma i unos datuma na čitavom sajtu. Podešavanja koriste standardne POSIX određivače, Nove instalacije su unapred konfigurisane sa standardnim formatima za Sjedinjene Američke Države. Ovo podrazumevano podešavanje možete da zamenite i da definišete opseg dozvoljenih datuma za određene tipove polja u odeljku <a href="%1">Administriranje > Prilagodi podatke i ekrane > Podešavanja datuma</a>

en: Use this screen to configure formats for date display and date input fields. Defaults are provided for standard United States formats. Settings use standard POSIX specifiers. Available specifiers and the values produced will vary based on your operating system and locale.
sr_RS@latin: Na ovom ekranu možete konfigurisati formate za prikaz datuma i polja za unos datuma. Podrazumevane vrednosti su već unešene za formate koji se koriste u SAD. Podešavanja koriste standardne POSIX norme. Dostupne norme i vrednosti će biti drugačije u zavisnosti od vašeg operativnog sistema i mesta.

en: Use this screen to define or update the Case Roles, Activity Types, and Timelines for a case type.
sr_RS@latin: Na ovom ekranu možete definisati ili ažurirati uloge u predmetu, tipove aktivnosti i vremenske linije za tip predmeta

en: Use this search
sr_RS@latin: Koristi ovu pretragu

en: Use this section to enter and update all premiums that you want to offer on any of your Online Contribution pages. Then you can assign one or more premiums to a specific Contribution page from <a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a> <strong>&raquo; Configure &raquo; Premiums</strong>.
sr_RS@latin: U ovom odeljku unesite i ažurirajte sve nagrade  koje želite da ponudite na bilo kojoj od vaših stranica online donacije. Nakon toga možete da dodelite jednu ili više nagrada određenoj stranici donacije iz odeljka <a href='%1'>Konfiguriši stranice online donacije</a> <strong>&raquo; Konfiguriši &raquo; nagrade</strong>.

en: Use this section to indicate that the contribution came in via a constituent's Personal Campaign Page (PCP), OR should be credited to that PCP post facto.
sr_RS@latin: U ovom odeljku naznačite da je donacija primljena putem stranice lične kampanje (Personal Campaign Page – PCP) aktiviste ILI da bi trebalo da bude pripisana toj stranici lične kampanje retroaktivno.

en: Use to indicate that a contact has a relationship with the actual donor and / or was indirectly responsible for the contribution. For example, if one family member makes a large contribution - it is often useful to record a Soft Credit for the other family member(s). You can record a soft credit while adding or editing a contribution record from this tab.
sr_RS@latin: Koristite da biste ukazali da je kontakt povezan sa stvarnim donatorom i/ili je indirektno odgovoran za donaciju. Na primer, ako jedan član porodice da veliku donaciju, često je korisno zabeležiti zaslugu za druge članove porodice. Možete da zabeležite zaslugu dok dodajete ili uređujete zapis donacije sa ove kartice.

en: Use tokens when you are sending mail or generating PDF letters for a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
sr_RS@latin: Koristite tokene kada šaljete mail ili generišete PDF pisma za veći broj primalaca i želite da uključite njihiovo ime i / ili druge vrednosti iz zapisa kontakta automatski u vašu poruku.

en: Use tokens when you are sending mail to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
sr_RS@latin: Koristite tokene kada šaljete mail većem broju primaoca i želite da uključuje njihiovo ime i / ili druge vrednosti iz zapisa kontakta automatski u vašu poruku.

en: Use tokens when you are sending sms to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
sr_RS@latin: Koristite tokene kada šaljete sms većem broju primaoca i želite da uključuje njihiovo ime i / ili druge vrednosti iz zapisa kontakta automatski u vašu poruku.

en: Used For
sr_RS@latin: Koristi se za

en: Used For:
sr_RS@latin: Koristi se za:

en: Used For?
sr_RS@latin: Koristi se za?

en: Used for
sr_RS@latin: Koristi se za

en: Used for multilingual installation
sr_RS@latin: Koristi se za instalaciju na više jezika

en: Used in search forms and for relationships.
sr_RS@latin: Koristi se u formularima pretrage za odnose.

en: User Added
sr_RS@latin: Korisnik dodat

en: User Dashboard
sr_RS@latin: Korisnička kontrolna tabla

en: User Dashboard Options
sr_RS@latin: Opcije za kontrolnu tablu korisnika

en: User ID
sr_RS@latin: ID korisnika

en: User Interface languages available to users
sr_RS@latin: Jezici korisničkog interfejsa dostupni korisnicima

en: User Link
sr_RS@latin: Korisnik - link

en: User Name
sr_RS@latin: Korisničko ime

en: User Name Label
sr_RS@latin: Oznaka za korisničko ime

en: User Name is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
sr_RS@latin: Korisničko ime nije podešeno u Administracija &raquo;  Sistemska podešavanja &raquo;  Procesori uplata

en: User Preference
sr_RS@latin: Korisnička podešavanja

en: User Record
sr_RS@latin: Zapisi korisnika

en: User account is no longer active
sr_RS@latin: Korisnički nalog više nije aktivan

en: User and User Admin Only
sr_RS@latin: Samo korisnici i administratori korisnika

en: User inbox is full
sr_RS@latin: Prijemno poštansko sanduče korisnika je puno

en: User-defined Profile
sr_RS@latin: Korisnički definisani profil

en: User-defined Profiles
sr_RS@latin: Korisnički definisani profili

en: User-driven Messages
sr_RS@latin: Poruke putem korisnika

en: Username
sr_RS@latin: Korisničko ime

en: Username is not set for this payment processor
sr_RS@latin: Korisničko ime nije podešeno za ovaj procesor uplata

en: Username to use when polling (for IMAP and POP3).
sr_RS@latin: Korisničko ime koje se koristi za slanje zahteva (IMAP i POP3 polling).

en: Users and Permissions
sr_RS@latin: Korisnici i dozvole

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing Participant Status.
sr_RS@latin: Korisnici neće više moći da odaberu ovu vrednost kada dodaju ili uređuju status učesnika.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing contact locations.
sr_RS@latin: Korisnici više neće moći da izaberu ovu vrednost pri dodavanju ili uređivanju lokacija kontakata.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing relationships between contacts.
sr_RS@latin: Korisnici više neće moći da odaberu ovu vrednost kada dodaju ili uređuju veze između kontakata.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing transaction pages.
sr_RS@latin: Korisnici više neće moći da izaberu ovu vrednost pri dodavanju ili uređivanju stranica za transakcije.

en: Users with 'administer reserved reports' permission can mark a report instance as reserved, which prevents other users from accessing or modifying Report Criteria and Report Settings. This is particularly useful for report instances whose criteria affect the data available on non-report screens. For example, the display columns configured for the  Contact Logging Summary affect the columns shown under each contact's Change Log tab.
sr_RS@latin: Korisnici sa dozvolom 'administriraj rezervisane izveštaje' mogu da onače instancu izveštaja kao rezervisanu, što sprečava druge korisnike da pristupe ili izmene kriterijume izveštaja i podešavanja izveštaja. Ovo je naročito korisno za intance izveštaja čiji kriterijumi utiču na podatke dostupne na izveštaje koji nisu namenjeni izveštajima. Na primer, kolone za prikaz konfigurisane za kratak pregled logovanja kontakta utiču na kolone prikazane na kartici Promena loga svakog kontakta.

en: Users with appropriate permissions can add this report to their dashboard.
sr_RS@latin: Korisnici sa odgovarajućim dozvolama mogu dodati ovaj izveštaj na svoju kontrolnu tablu.

en: Uses date range passed in by form field. Can pass in a posix date part parameter. Start and end offsets defined here are ignored.
sr_RS@latin: Koristi opseg datuma prosleđen poljem formulara. Može da prosledi u parametru dela datuma za posix. Ignorišu se odstupanja početka i završetka koja su ovde definisana.

en: Usually the last 3-4 digits in the signature area on the back of the card.
sr_RS@latin: Obično poslednje 3-4 cifre na zadnjoj strani kartice.

en: Uzbek
sr_RS@latin: Uzbečki jezik

en: Valid Rows
sr_RS@latin: Važeći redovi

en: Validate & Process the Batch
sr_RS@latin: Validacija i obrada serije

en: Validate Email Address from Mailings.
sr_RS@latin: Validacija email adresa iz mailinga.

en: Value
sr_RS@latin: Vrednost

en: Value Label
sr_RS@latin: Oznaka vrednosti

en: Value Saved
sr_RS@latin: Vrednost sačuvana

en: Value field Data Type mismatch
sr_RS@latin: Nepodudaranje tipa podataka u polju Vrednost

en: Value for filters 'This Year' and 'Other Years' can not be same.
sr_RS@latin: Vrednost za filtere 'Ove godine' i 'Ostalih godina' ne može biti ista.

en: Value must be an integer.
sr_RS@latin: Uneta vrednost mora biti ceo broj.

en: Value should be a positive number
sr_RS@latin: Vrednost mora biti pozitivan bro

en: Venda
sr_RS@latin: Venda jezik

en: Verify SSL Certificates
sr_RS@latin: Verifikuj SSL sertifikate

en: Verify SSL Certs
sr_RS@latin: Verifikuj SSL sertifikate

en: Verify SSL?
sr_RS@latin: Verifikuj SSl?

en: Verify email address to opt out:
sr_RS@latin: Verifikujte email adresu da bi ste se isključili:

en: Verify email address to unsubscribe:
sr_RS@latin: Verifikujte email adresu da se odjavite:

en: Verify the content and formatting looks consistent across various email clients.
sr_RS@latin: Proverite da li će sadržaj i format ostati isti na različitim email klijentima.

en: Verifying the SSL certificate helps confirm that CiviCRM is securely communicating directly to payment processors.
sr_RS@latin: Verifikacija SSL sertifikata pomaže u potvrđivanju da CiviCRM bezbedno komunicira direktno sa procesorima uplata.

en: Version
sr_RS@latin: Verzija

en: Version %1
sr_RS@latin: Verzija %1

en: Version information found to be missing in database. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state.
sr_RS@latin: Informacije o verziji nedostaju u bazi podataka. Morate odrediti tačnu verziju koja odgovara trenutnom stanju vaše baze.

en: Version information missing in civicrm codebase.
sr_RS@latin: Informacija o verziji u civicrm kodu.

en: Version information missing in civicrm database.
sr_RS@latin: Informacija o verziji ne postoji u CiviCRM bazi podataka.

en: Version reporting, alerts and attachments.
sr_RS@latin: Izveštavanje o verziji, upozorenjima i prilozima.

en: Vertical Spacing
sr_RS@latin: Vertikalni razmak

en: Via Email
sr_RS@latin: Preko emaila

en: Via Web
sr_RS@latin: Preko veba

en: Vietnamese
sr_RS@latin: Vijetnamski jezik

en: View
sr_RS@latin: Pregled

en: View %1
sr_RS@latin: Pregled %1

en: View %1 Record
sr_RS@latin: Vidi %1 zapis

en: View / Edit Multiple Choice Options
sr_RS@latin: Pogledaj / Uredi Opcije za višestruki izbor

en: View / download files including images and photos
sr_RS@latin: Pregled / preuzimanje fajlova uključujući slike i fotografije

en: View ANY CONTACT in the CiviCRM database, export contact info and perform activities such as Send Email, Phone Call, etc.
sr_RS@latin: Pogledajte BILO KOJI KONTAKT u CiviCRM bazi, eksportujte informacije o kontaktima i izvršite aktivnosti kao što su Pošalji email, Poziv, itd.

en: View Activity
sr_RS@latin: Pregled aktivnosti

en: View Activity History URL
sr_RS@latin: Vidi URL istorije aktivnosti

en: View Activity Record
sr_RS@latin: Vidi zapis aktivnosti

en: View All Reports
sr_RS@latin: Pregledaj sve izveštaje

en: View Case
sr_RS@latin: Vidi predmet

en: View Change Log
sr_RS@latin: Vidi log izmena

en: View Comment
sr_RS@latin: Vidi komentar

en: View Contact
sr_RS@latin: Pregled kontakta

en: View Contact Dashboard
sr_RS@latin: Vidi kontrolnu tablu za kontakte

en: View Contact Dashboard (for themselves and visible contacts)
sr_RS@latin: Vidi kontrolnu tablu kontakta (za njih i vidljive kontakte)

en: View Contact Detail Report for this contact
sr_RS@latin: Pogledajte detaljni izveštaj o kontaktu

en: View Contact Details
sr_RS@latin: Pregledajte detalje ovog kontakta.

en: View Contact Record
sr_RS@latin: Vidi zapise o kontaktu

en: View Contact Summary for this Contact
sr_RS@latin: Pogledajte kratak opis za ovaj kontakt.

en: View Contact Summary for this Contact.
sr_RS@latin: Pogledajte kratak opis za ovaj kontakt.

en: View Contact URL
sr_RS@latin: Pogledaj URL kontakta

en: View Contact details for this contact.
sr_RS@latin: Pregledajte detalje za ovaj kontakt.

en: View Contribution
sr_RS@latin: Vidi donaciju

en: View Contribution Details
sr_RS@latin: Pregledajte detalje donacije

en: View Contribution Details for this Contact.
sr_RS@latin: Vidi detalje donacije za ovaj kontakt

en: View Contribution URL
sr_RS@latin: Vidi URL donacije

en: View Contribution details for this contact
sr_RS@latin: Vidi detalje donacije za ovaj kontakt

en: View Contribution from
sr_RS@latin: Vidi formular za doniranje

en: View Default
sr_RS@latin: Vidi podrazumevano

en: View Details of Case.
sr_RS@latin: Vidi detalje predmeta

en: View Details of this Contribution.
sr_RS@latin: Pregledajte detalje za ovu donaciju.

en: View Event Income Details for this Event
sr_RS@latin: Pregledaj detalje o prihodu za ovaj događaj

en: View Event Income For this Event
sr_RS@latin: Pregledajte prihod od ovog događaja

en: View Event Income details for this Event.
sr_RS@latin: Pregledaj detalje o prihodu za ovaj događaj

en: View Event Participants For this Event
sr_RS@latin: Vidi učesnike za ovaj događaj

en: View Event Registration for
sr_RS@latin: Pogledaj registraciju za događaj za

en: View Grant
sr_RS@latin: Pregledaj grant

en: View Job Log
sr_RS@latin: Pogledaj log poslova

en: View Log (all jobs)
sr_RS@latin: Pregledaj log (svi poslovi)

en: View Mailing
sr_RS@latin: Pogledaj mailing

en: View Mailing Report
sr_RS@latin: Vidi mailing izveštaj

en: View Mailing details for this mailing
sr_RS@latin: Pogledaj detalje ovog mailinga

en: View Membership
sr_RS@latin: Vidi članstvo

en: View Membership Detail for this Contact.
sr_RS@latin: Vidi detalje članstva za ovaj kontakt.

en: View Membership URL
sr_RS@latin: Vidi URL članstva

en: View Membership for
sr_RS@latin: Vidi članstvo za

en: View Multiple Choice Option
sr_RS@latin: Pogledaj opciju za višestruki izbor

en: View Note
sr_RS@latin: Vidi belešku

en: View Only
sr_RS@latin: Samo pregled

en: View Only cannot be selected if this field is to be included on the registration form
sr_RS@latin: Opcija Samo za pregled ne može biti izabrana ako će ovo polje biti uključeno u formular za registraciju

en: View Only?
sr_RS@latin: Samo pregled?

en: View Option
sr_RS@latin: Vidi opciju

en: View Page
sr_RS@latin: Pregled stranice

en: View Participant
sr_RS@latin: Pogledaj učesnika

en: View Participant Record
sr_RS@latin: Vidi zapis učesnika

en: View Participant Record for this Contact.
sr_RS@latin: Vidi zapis učesnika za ovaj kontakt.

en: View Participant URL
sr_RS@latin: Pogledaj URL učesnika

en: View Participation
sr_RS@latin: Vidi učešće

en: View Payment
sr_RS@latin: Vidi uplatu

en: View Personal Campaign Page
sr_RS@latin: Vidi stranicu lične kampanje

en: View Pledge
sr_RS@latin: Vidi obavezu

en: View Pledge Details for this contact
sr_RS@latin: Vidite detalje o obavezi ovog kontakta

en: View Pledge by
sr_RS@latin: Vidi obavezu od

en: View Price Fields
sr_RS@latin: Pogledajte polja za cene

en: View Price Option
sr_RS@latin: Pregledaj opciju cene

en: View Price Options
sr_RS@latin: Pregledaj opcije cene

en: View Primary
sr_RS@latin: Vidi primarni kontakt

en: View Primary member record
sr_RS@latin: Vidi zapis o primarnom članu

en: View Profile Details
sr_RS@latin: Pregledaj detalje profila

en: View Recurring Payment
sr_RS@latin: Vidi periodičnu uplatu

en: View Relationship
sr_RS@latin: Vidi vezu

en: View Relationship Type
sr_RS@latin: Vidi tip veze

en: View Relationship for
sr_RS@latin: Vidi vezu za

en: View Relationship for %1
sr_RS@latin: Vidi vezu za %1

en: View Results
sr_RS@latin: Vidi rezultate

en: View Results As
sr_RS@latin: Vidi rezultate kao

en: View Revisions
sr_RS@latin: Pregledaj revizije

en: View Selected Contacts
sr_RS@latin: Pregledaj odabrane kontakte

en: View Survey Report
sr_RS@latin: Vidi izveštaj ankete

en: View System Default Message Template
sr_RS@latin: Vidi šablon za podrazumevanu sistemsku poruku

en: View Website Profile
sr_RS@latin: Pregled profila vebsajta

en: View accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
sr_RS@latin: Prikažite knjigovodstvene grupe koje je kreirao korisnik (sa pristupom CiviContribute-u)

en: View activity
sr_RS@latin: Pogledaj aktivnost

en: View activity details
sr_RS@latin: Pregledaj detalje aktivnosti

en: View all accounting batches (with Access to CiviContribute)
sr_RS@latin: Prikažite sve knjigovodstvene grupe (sa pristupom CiviContribute-u)

en: View all activities (for visible contacts)
sr_RS@latin: Pregledaj sve aktivnosti (za vidljive kontakte)

en: View all custom fields regardless of ACL rules
sr_RS@latin: Pregledaj sva sopstvena/korisnička polja bez obzira na ACL pravila

en: View all events for this contact
sr_RS@latin: Vidi sve događaje za ovaj kontakt

en: View all existing and / or expired memberships for this contact
sr_RS@latin: Vidi sva postojeća i/ili istekla članstva za ovaj kontakt

en: View all grants
sr_RS@latin: Pregledaj sve grantove

en: View all memberships for this contact
sr_RS@latin: Vidi sva članstva za ovaj kontakt

en: View all results for activities
sr_RS@latin: Vidi sve rezultate za aktivnosti

en: View all results for cases
sr_RS@latin: Vidi sve rezultate za predmete

en: View all results for contacts
sr_RS@latin: Vidi sve rezultate za kontakte

en: View all results for contributions
sr_RS@latin: Vidi sve rezultate za donacije

en: View all results for files
sr_RS@latin: Vidi sve rezultate za fajlove

en: View all results for memberships
sr_RS@latin: Vidi sve rezultate za članstva

en: View all results for participants
sr_RS@latin: Vidi sve rezultate za učesnike

en: View and Edit Custom Fields
sr_RS@latin: Pregledaj i uredi sopstvena polja

en: View and Edit Fields
sr_RS@latin: Pregledaj i uredi polja

en: View and Edit Options
sr_RS@latin: Pregledaj i uredi opcije

en: View and Edit Price Fields
sr_RS@latin: Pregledaj i uredi polja za cenu

en: View and edit all cases (for visible contacts)
sr_RS@latin: Pregledaj i uredi sve predmete (za vidljive kontakte)

en: View and edit only those cases managed by this user
sr_RS@latin: Pregledaj i uredi samo predmete kojima upravlja ovaj korisnik

en: View and update
sr_RS@latin: Pogledaj i ažuriraj

en: View as pdf
sr_RS@latin: Vidi kao PDF

en: View campaign page
sr_RS@latin: Vidi stranicu kampanje

en: View complete event information.
sr_RS@latin: Pregled svih informacija o događaju

en: View complete message
sr_RS@latin: Vidi celu poruku

en: View contact
sr_RS@latin: Vidi kontakt

en: View contact record
sr_RS@latin: Vidi zapise o kontaktu

en: View contact summary for this househould
sr_RS@latin: Pogledajte kratak opis kontakta ovog domaćinstva.

en: View contact summary for this organization.
sr_RS@latin: Pogledajte kratak opis kontakta ove organizacije.

en: View contribution details for this individual
sr_RS@latin: Vidi detalje donacije za ovog pojedinca

en: View contributions for this Country.
sr_RS@latin: Vidi donacije za ovu zemlju.

en: View current revision
sr_RS@latin: Vidi poslednju reviziju

en: View data in a profile.
sr_RS@latin: Pregledaj podatke u profilu.

en: View details and manage alerts
sr_RS@latin: Prikaz detalja i upravljanje upozorenjima

en: View details for this update
sr_RS@latin: Vidite detalje o ovom ažuriranju

en: View displays CiviCRM Activities
sr_RS@latin: Pogled prikazuje CiviCRM aktivnosti

en: View displays CiviCRM Contacts, of people, organizations, etc.
sr_RS@latin: Pregledajte prikaze CiviCRM kontakta, ljudi, organizacija itd.

en: View displays CiviCRM Contributions, with relation to contacts.
sr_RS@latin: Pregled prikazuje CiviCRM donacije, povezano sa kontaktima.

en: View displays CiviCRM Events
sr_RS@latin: Pogled prikazuje CiviCRM događaje

en: View displays CiviCRM Mailing Results.
sr_RS@latin: Pogled prikazuje Rezultate CiviCRM mailinga

en: View displays CiviCRM Memberships, with connection to contacts.
sr_RS@latin: Pregled prikazuje CiviCRM članstva,sa vezama između kontakata.

en: View displays CiviCRM Participants, often in conjunction with Event Filters
sr_RS@latin: Pregled prikazuje CiviCRM učesnike, često povezano sa filterima.

en: View displays CiviCRM Relationships, with connection to contacts.
sr_RS@latin: Pregled prikazuje CiviCRM veze, tj veze između kontakata.

en: View event info page
sr_RS@latin: Vidi stranicu sa informacijama o događaju

en: View issues and report bugs.
sr_RS@latin: Pregledaj moguće probleme i prijavi bagove.

en: View memberships
sr_RS@latin: Vidi članstva

en: View notes (for visible contacts) even if they're marked admin only
sr_RS@latin: Vidi beleške (za vidljive kontakte) čak i kada su obeležene da su samo za administratore

en: View online event information pages
sr_RS@latin: Pregled online stranica sa informacijama o događajima

en: View only
sr_RS@latin: Samo pregled

en: View or Edit Fields for this Profile
sr_RS@latin: Vidi ili uredi polja za ovaj profil

en: View or Edit Financial Accounts
sr_RS@latin: Vidi ili uredi finansijske račune

en: View page
sr_RS@latin: Pregled stranice

en: View pledges
sr_RS@latin: Vidi obaveze

en: View primary member contact summary
sr_RS@latin: Vidi kratak pregled kontakta primarnog člana

en: View related contribution
sr_RS@latin: Vidi povezanu donaciju

en: View repeatDetails for this state.
sr_RS@latin: Prikažite repeatDetails za ovo stanje.

en: View reports
sr_RS@latin: Pogledaj izveštaje

en: View results
sr_RS@latin: Vidi rezultate

en: View results of debug and backtrace
sr_RS@latin: Pogledaj rezultate debagovanja i backtrace

en: View sql used in CiviReports
sr_RS@latin: Vidi sql korišćen u CiviReports

en: View the Dedupe Exceptions
sr_RS@latin: Pregledaj izuzetke deduplikacije

en: View the Event Information page as it will be displayed to site visitors.
sr_RS@latin: Pogledajte stranicu sa informacijama o događaju onako kako će biti prikazana posetiocima sajta.

en: View the system default for this workflow message template
sr_RS@latin: Vidi sistemski podrazumevanu verziju ovog šablona poruke toka rada

en: View this Participant
sr_RS@latin: Pogledaj ovog učesnika

en: View this contribution.
sr_RS@latin: Pregledajte ovu donaciju.

en: View this revision of the activity record.
sr_RS@latin: Vidi ovu reviziju zapisa o aktivnostima.

en: View, Edit and Delete ANY CONTACT in the CiviCRM database; Create and edit relationships, tags and other info about the contacts
sr_RS@latin: Pogledajte BILO KOJI KONTAKT u CiviCRM bazi; Kreirajte i editujte odnose-veze, tagove i druge informacije o kontaktima

en: View/Add Transactions to Batch
sr_RS@latin: Vidi/dodaj transakcije u grupu

en: View/Edit Drupal User Account
sr_RS@latin: Vidi/uredi nalog Drupal korisnika

en: Viewed contact
sr_RS@latin: Pregledan kontakt

en: Viewing Contacts
sr_RS@latin: Pregled kontakata

en: Viewing Smart Groups
sr_RS@latin: Pregled Smart grupa

en: Viewing and Editing Contacts
sr_RS@latin: Pregled i uređivanje kontakata

en: Views For Display Contacts
sr_RS@latin: Prikazi za prikaz kontakata

en: Views integration settings
sr_RS@latin: Pogledajte podešavanja integracije

en: Visibility
sr_RS@latin: Vidljivost

en: Visibility per Option
sr_RS@latin: Vidljivost po opciji

en: Visible
sr_RS@latin: Vidljivo

en: Voicemail
sr_RS@latin: Govorna pošta

en: Volapük
sr_RS@latin: Volapik

en: Volunteer
sr_RS@latin: Volonter

en: Volunteer for
sr_RS@latin: Volontira za

en: Volunteer is
sr_RS@latin: Volonter je

en: Volunteer relationship.
sr_RS@latin: Volonterski odnos.

en: Vote
sr_RS@latin: Glas

en: Vote Cancelled.
sr_RS@latin: Glasanje otkazano.

en: Vote Recorded.
sr_RS@latin: Glasanje zabeleženo

en: Voted?
sr_RS@latin: Glasao/la?

en: Voter Reservation
sr_RS@latin: Rezervacija glasača

en: Voter Reservation did not add for %1 Contact(s).
sr_RS@latin: Rezervacija glasača nije dodata za %1 kontakt(e).

en: Voter Reservation has been added for %1 Contact(s).
sr_RS@latin: Rezervacija glasača je dodata za %1 kontakt(e)

en: Voter Reservation is full for this survey.
sr_RS@latin: Rezervacija glasača za ovu anketu je popunjena.

en: WARNING - Disabling an option which has been assigned to existing records will result in that option being cleared when the record is edited.
sr_RS@latin: UPOZORENJE - Isključivanje opcije koja je već dodeljena postojećim zapisima će rezultovati brisanjem te opcije kada se zapis uređuje.

en: WARNING - Disabling this group will disable all the child groups associated if any.
sr_RS@latin: Upozorenje - Isključivanjem ove grupe isključićete i sve podređene grupe ukoliko postoje

en: WARNING - This action sets the CiviCRM recurring contribution status to Cancelled, but does NOT send a cancellation request to the payment processor. You will need to ensure that this recurring payment (subscription) is cancelled by the payment processor.
sr_RS@latin: Upozorenje - Ovim će se status periodične donacije promeniti u otkazan, ali zahtev za otkazivanje NEĆE biti poslat procesoru uplata. Moraćete da proverite da li je ova periodična donacija (pretplata) otkazana pri samom procesoru uplata.

en: WARNING: Are you sure you want to Delete the selected Contribution Page? A Delete operation cannot be undone. Do you want to continue?
sr_RS@latin: Da li ste sigurni da želite da obrišete označenu stranu za donacije? Ova operacija je nepovratna. Da li želite da nastavite?

en: WARNING: Are you sure you want to delete mapping '<b>%1</b>'?
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Da li ste sigurni da želite da obrišete mapiranje '<b>%1</b>'?

en: WARNING: Are you sure you want to delete the attached file?
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Da li ste sigurni da želite da obrišete priloženi fajl?

en: WARNING: Are you sure you want to revert the below changes?
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Da li ste sigurni da želite da povratite ove izmene?

en: WARNING: Delete will remove this permission from the specified ACL Role.
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanje će ukloniti ovu dozvolu iz definisane ACL uloge.

en: WARNING: Deleting this Participant Status will remove all of its settings.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Brisanjem statusa učesnika se brišu i sva podešavanja za ovaj status.

en: WARNING: Deleting this Scheduled Job will cause some important site functionality to stop working.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Brisanje ovog zakazanog posla će dovesti do prestanka rada bitnih funkcija sajta.

en: WARNING: Deleting this batch will result in the loss of all data entered for the batch.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Brisanjem ove serije brišu se i svi podaci uneti za ovu seriju.

en: WARNING: Deleting this contribution will result in the loss of the associated financial transactions (if any).
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanjem ove donacije će doći do gubitka svih podataka o uplatama (ukoliko postoje).

en: WARNING: Deleting this custom field option will result in the loss of all related data.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Brisanjem ove opcije za korisničko/soptveno polje doći će do gubitka svih povezanih podataka.

en: WARNING: Deleting this custom field set will result in the loss of all '%1' data.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Brisanje ovog seta korisničkih/sopstvenih polja će dovesti do gubitka svih podataka o '%1'.

en: WARNING: Deleting this custom field will result in the loss of all '%1' data. Any Profile form and listings field(s) linked with '%1' will also be deleted.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Brisanje ovog korisničkog/sopstvenog polja će dovesti do gubitka svih podataka o '%1'. Bilo koji formular i listinzi profila koji je povezan sa '%1' će takođe biti obrisan(i).

en: WARNING: Deleting this option gruop will result in the loss of all records which use the option.
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanjem ove grupe opcija će doći do gubitka svih podataka koji koriste ovu opciju.

en: WARNING: Deleting this option will remove this ACL Role Assignment.
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanjem ove opcije će doći do brisanja dodele ACL uloga

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all %1 related records which use the option.
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanjem ove opcije će doći do gubitka svih zapisa povezanih sa %1 koji koriste ovu opciju.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Relationship records of this type.
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanjem ove opcije će doći do gubitka svih zapisa veze ovog tipa.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Report related records which use the option. This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Do you want to continue?
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanjem ove opcije će doći do gubitka svih zapisa povezanih sa izveštajima koji koriste ovu opciju. Ovo može značiti gubitak znatne količine podataka, a ova operacija je nepovratna. Da li želite da nastavite?

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all contribution records which use this option.
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanjem ove opcije će doći do gubitka svih zapisa o donacijama koji koriste ovu opciju.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all data.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Brisanjem ove opcije doći će do gubitka svih podataka.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all location type records which use the option.
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanjem ove opcije će doći do gubitka svih zapisa tipa lokacija koji koriste ovu opciju.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all membership records of this type.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Brisanjem ove opcije se brišu i svi zapisi članstva ovog tipa.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of mail settings data.
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanjem ove opcije će doći do gubitka podataka o podešavanjima maila

en: WARNING: Deleting this pledge will also delete any related pledge payments.
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanje ove obaveze će takođe obrisati sve povezane uplate obaveze.

en: WARNING: Deleting this price field will result in the loss of all '%1' data.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Brisanje ovog polja sa cenom će dovesti do gubitka svih podataka o '%1'.

en: WARNING: Deleting this price set will result in the loss of all '%1' data.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Brisanje ovog seta cena će dovesti do gubitka svih podataka o '%1'.

en: WARNING: Deleting this profile field will remove it from Profile forms and listings. If this field is used in any 'stand-alone' Profile forms, you will need to update those forms to remove this field.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Brisanje ovog polja profila ukloniće ga iz formulara i listinga profila. Ako se ovo polje koristi u bilo kojim 'samostalnim' formularima profila, moraćete da ažurirate te formulare da biste uklonili ovo polje.

en: WARNING: Deleting this registration will result in the loss of related payment records (if any).
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanjem ove registracije učesnika će doći do gubitka svih podataka o uplatama (ukoliko postoje).

en: WARNING: Do NOT use spaces in the Location Name.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: NE koristite razmak u imenu lokacije.

en: WARNING: If any external files or programs reference the old "Name", then they must be updated manually.
sr_RS@latin: Upozorenje: Ukoliko bilo koji eksterni fajlovi ili programi imaju u sebi referencu ka starom "imenu", moraju biti ažurirani.

en: WARNING: If you cancel the recurring contribution associated with this membership, the membership will no longer be renewed automatically. However, the current membership status will not be affected.
sr_RS@latin: Upozorenje: Ako otkažete periodičnu donaciju povezanu sa ovim članstvom, članstvo više neće biti automatski obnavljano. Međutim, to neće uticati na trenutni status članstva.

en: WARNING: If you delete this option, contributors will not be able to use this credit card type on your Online Contribution pages.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Ukoliko obrišete ovu opciju, donatori neće moći da koriste ovaj tip kreditne kartice na vašim onlajn stranama za donacije.

en: WARNING: If you use CiviCase with v4.5.alpha*, v4.5.beta*, or v4.5.0, it is possible that previous upgrades corrupted some CiviCase metadata. If you have not already done so, please identify any custom field sets, smart groups, or reports which refer to CiviCase and ensure that they are properly configured.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Ako koristite CiviCase sa verzijom V4.5alpha*, v4.5.beta* ili v4.5.0, moguće je da su prethodna ažuriranja oštetila neke CiviCase metapodatke. Identifikujte sve prilagođene setove podataka, smart grupe ili izveštaje koji upućuju na CiviCase i uverite se da su ispravno konfigurisani, ako to već niste uradili.

en: WARNING: Many option groups are used programatically and values should be added or modified with caution.
sr_RS@latin: Upozorenje: Mnoge grupe opcija se koriste programski i vrednosti treba pažljivo dodavati ili modifikovati.

en: WARNING: Once a rule is marked as reserved it can not be deleted and the fields and weights can not be modified.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Kada je pravilo označeno kao rezervisano, ne možete da ga obrišete, a polja i težine ne možete da izmenite.

en: WARNING: The case type name includes deprecated characters.
sr_RS@latin: Upozorenje: Ime tipa predmeta sadrži zastarele karaktere.

en: WARNING: The duplicate contact record WILL BE DELETED after the merge is complete.
sr_RS@latin: Upozorenje: Duplirani zapis kontakta će biti obrisan po završetku spajanja.

en: WARNING: The setting (%1) has been reverted.
sr_RS@latin: Upozorenje: Podešavanje (%1) je povraćeno.

en: WARNING: The setting (%1) is overridden and could not be reverted.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Podešavanje (%1) je zamenjeno i nije ga moguće vratiti.

en: WARNING: There are %1 user accounts associated with both the original and duplicate contacts. Ensure that the %1 user you want to retain is on the right - if necessary use the 'Flip between original and duplicate contacts.' option at top to swap the positions of the two records before doing the merge.
      The user record associated with the duplicate contact will not be deleted, but will be unlinked from the associated contact record (which will be deleted).
      You will need to manually delete that user (click on the link to open the %1 user account in new screen). You may need to give thought to how you handle any content or contents associated with that user.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Sa originalnim i dupliranim kontaktima povezano je %1 korisnička(ih) naloga. Uverite se da je korisnik %1 kojeg želite da zadržite sa desne strane – ukoliko je to potrebno, upotrebite opciju na vrhu 'Zameni originalni kontakt i duplikat' da biste zamenili pozicije dva zapisa pre nego što obavite spajanje.
      Korisnički zapis povezan sa dupliranim kontaktom neće biti obrisan, ali više neće biti povezan sa povezanim zapisom kontakta (koji će biti obrisan).
      Moraćete ručno da obrišete tog korisnika (kliknite na link da biste otvorili %1 korisnički nalog na novom ekranu). Možda će biti potrebno da razmotrite način na koji rukujete saddržajem povezanim sa tim korisnikom.

en: WARNING: Uninstalling this extension might result in the loss of all records which use the extension.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Deinstalacijom ove ekstenzije može doći do gubitka zapisa koji je koriste.

en: WARNING: You are about to delete the Label Format titled <strong>%1</strong>.
sr_RS@latin: Upozorenje: Obrisaćete format oznake pod nazivom <strong>%1</strong>.

en: WARNING: You are about to delete the PDF Page Format titled <strong>%1</strong>.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Brišete format PDF stranice pod nazivom <strong>%1</strong>.

en: WARNING: You are about to delete the Reminder titled <strong>%1</strong>.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Brišete podsetnik pod nazivom <strong>%1</strong>.

en: WARNING: You are switching from a testing mode (Redirect to Database) to a live mode. Check Mailings > Archived Mailings, and delete any test mailings that are not in Completed status prior to running the mailing cron job for the first time. This will ensure that test mailings are not actually sent out.
sr_RS@latin: Upozorenje: Prelazite sa test moda (Redirekt u bazu podataka) u produkcijski mod. Proverite Mailing > Arhivirani Mailing i obrišite svaki test mailing kome status nije postavljen na Završen pre prvog pokretanja crona. Na ovaj način ćete sprečiti slanje svih test mailinga.

en: WARNING: You cannot delete a financial type if it is currently used by any Contributions, Contribution Pages or Membership Types. Consider disabling this option instead.
sr_RS@latin: UPOZORENJE: Finansijski tip ne možete da obrišete ako ga trenutno koristi bilo koja Donacija, Stranica donacije ili Tipovi članstva. Razmislite o tome da umesto toga isključite ovu opciju.

en: WYSIWYG Editor Presets
sr_RS@latin: Sačuvana podešavanja WYSIWYG Editora

en: Wait List Confirmation
sr_RS@latin: Potvrda za listu čekanja

en: Waiting
sr_RS@latin: Čekanje

en: Waiting Review
sr_RS@latin: Čeka se pregled

en: Waitlist
sr_RS@latin: Lista za čekanje

en: Waitlist Enabled
sr_RS@latin: Uključena lista za čekanje

en: Waitlist Message
sr_RS@latin: Poruka za listu čekanja

en: Waitlist Text
sr_RS@latin: Tekst za listu za čekanje

en: Waitlisting Statuses
sr_RS@latin: Statusi liste čekanja

en: Walk / Phone List Report
sr_RS@latin: Izveštaj liste adresa/telefona

en: Walloon
sr_RS@latin: Valonski jezik

en: Warning
sr_RS@latin: Upozorenje

en: Warning:
sr_RS@latin: Upozorenje:

en: Warning: Debug is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This should not be enabled on production servers.
sr_RS@latin: Upozorenje: Debag je uključen u  <a href="%1">sistemskim podešavanjima</a>. Ovo ne treba da bude uključeno na produkcijskom serveru

en: Warning: Deleting this event template will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanje ovog šablona događaja će takođe obrisati povezanu registracionu stranicu kao i konfiguracije kotizacije događaja.

en: Warning: Deleting this event will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
sr_RS@latin: Upozorenje: Brisanje ovog događaja će takođe obrisati povezanu registracionu stranicu kao i konfiguracije kotizacije događaja.

en: Warning: External profile support (aka "HTML Snippet" support) is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This setting may be prone to abuse. If you must retain it, consider HTTP throttling or other protections.
sr_RS@latin: Upozorenje: Podrška spoljnog profila (poznata i kao podrška "HTML isečak") uključena je u podešavanjima sistema</a>. Ovo podešavanje može da bude izloženo zloupotrebi. Ako morate da ga zadržite, razmotrite HTTP ograničavanje ili druge zaštite.

en: Warning: Outbound email is disabled in <a href="%1">system settings</a>. Proper settings should be enabled on production servers.
sr_RS@latin: Upozorenje: Odlazna pošta je isključena u <a href="%1">sistemskim podešavanjima</a>. Ovo treba da bude uključeno na produkcijskom serveru.

en: Warning: Update Greeting job enabled
sr_RS@latin: Upozorenje: Posao za ažuriranje pozdrava uključen

en: Warning: You have chosen to remove one or more subtypes. This will cause any custom data records associated with those subtypes to be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected.
sr_RS@latin: Upozorenje: Odlučili ste da uklonite jedan ili više podtipova. Ovo će dovesti do brisanja svih povezanih korisničkih/sopstvenih zapisa koji su povezani sa ovim podtipovima dokle god kontakt nema podtip još uvek izabran.

en: Warning: You will not be able to reopen or change the batch after it is exported. Are you sure you want to export?
sr_RS@latin: Upozorenje: Nećete moći da ponovo otvorite ili izmenite grupu nakon eksporta. Da li ste sigurni da želite eksport?

en: We are not able to install the software. Please <a href="#requirements">see below</a> for details.
sr_RS@latin: Nije moguće instalirati softver. Molimo vas <a href="#requirements"> pogledajte dole</a> za više detalja.

en: We can't determine how much memory you have allocated. Install only if you're sure you've allocated at least %1 MB.
sr_RS@latin: Ne možemo da odredimo koliko memorije je izdvojeno. Instalirajte samo ukoliko ste sigurni da je izdvojeno barem %1 MB.

en: We can't load the requested web page due to an incomplete link. This can be caused by using your browser's Back button or by using an incomplete or invalid link.
sr_RS@latin: Ne možemo učitati zahtevanu veb stranicu zbog nekompletnog linka. Ovo se može desiti kada koristite dugme Nazad u vašem pretraživaču ili kada koristite nekompletan ili nevažeći link.

en: We can't load the requested web page. This page requires cookies to be enabled in your browser settings. Please check this setting and enable cookies (if they are not enabled). Then try again. If this error persists, contact the site administrator for assistance.
sr_RS@latin: Učitavanje ove stranice nije moguće. Ova stranica zahteva da kolačići budu omogućeni u podešavanjima vašeg pretraživača. Proverite ovo podešavanje i omogućite kolačiće (ukoliko nisu aktivirani). Zatim pokušajte ponovo. Ukoliko se greška i dalje pojavljuje, kontaktirajte administratora sajta za pomoć.

en: We could not extract the mail body from this bounce message.
sr_RS@latin: Nemoguće je dobiti sadržaj poruke iz ove poruke o odbijanju.

en: We could not find a contact id.
sr_RS@latin: ID kontakta nije pronađen

en: We could not found respondent for this survey to release.
sr_RS@latin: Ispitanici ove ankete za raspuštanje nisu pronađeni.

en: We could not geocode the destination address.
sr_RS@latin: Nemoguće je geokodirati adresu.

en: We could not move the uploaded file %1 to the upload directory %2. Please verify that the 'Temporary Files' setting points to a valid path which is writable by your web server.
sr_RS@latin: Nismo mogli da premestimo postavljeni fajl %1 u direktorijum za postavljanje %2. Potvrdite da je podešavanje 'Privremeni fajlovi' usmerava ka važećoj putanji u koju vaš veb server može da upisuje.

en: We detected a cycle which we can't handle. aborting
sr_RS@latin: Otkrili smo ciklus koji ne možemo da rešimo. obustavljanje

en: We encountered an error when attempting to create the database. Please check your MySQL server permissions and the database name and try again.
sr_RS@latin: Naišli smo na grešku prilikom pokušaja kreiranja baze podataka. Molimo vas da proverite dozvole za MySQL server kao i ime baze podataka i pokušate ponovo.

en: We experienced an unexpected error. You may have found a bug. For more information on how to provide a bug report, please read: %1
sr_RS@latin: Došlo je do neočekivane greške. Moguće je da ste naišli na bag. Više informacija o slanju izveštaja o bagu možete pročitati ovde: %1

en: We had a problem processing your subscription request for %1. You have tried to subscribe to a private group and/or we encountered a database error. Please contact the site administrator.
sr_RS@latin: Došlo je do problema sa obradom vašeg zahteva za prijavu za %1. Pokušali ste da se prijavite u privatnu grupu ili je došlo do greške u bazi. Kontaktirajte administratora sajta.

en: We have automatically enabled the Mailings tab for the Contact Summary screens
            so that you can view mailings sent to each contact.
sr_RS@latin: Mailing tab je automatski uključen na ekranima sa kratkim pregledom kontakta
    tako da možete pogledati svaki mailing poslat svakom kontaktu.

en: We have integrated KCFinder with CKEditor and TinyMCE. This allows a user to upload images. All uploaded images are public.
sr_RS@latin: KCFinder je integrisan sa CKEditor-om i TinyMCE-om. Ovo omogućava korisniku da postavlja slike. Sve postavljene slike su javne.

en: We recommend that you save a copy of the your customized Text and HTML message content to a text file before reverting so you can combine your changes with the system default messages as needed.
sr_RS@latin: Preporučujemo da sačuvate kopiju sadržaja vaše tekstualne i HTML poruke u tekst fajlu pre povraćaja kako biste mogli da iskombinujete vaše izmene sa podrazumevanim sistemskim porukama po potrebi

en: We were unable to process your payment at this time. Please try again later.
sr_RS@latin: Trenutno nismo u mogućnosti da obradimo uplatu. Molimo pokušajte kasnije

en: We will record your initial pledge payment when we receive it from you. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
sr_RS@latin: Zabeležićemo vašu prvu uplatu obaveze kada je dobijemo od vas. Moći ćete da menjate ili otkazujete buduće uplate obaveze kada god želite tako što ćete se ulogovati na vaš nalog ili ukoliko nas kontaktirate na %1.

en: We will send you a payment reminder %1 days prior to each scheduled payment date. The reminder will include a link to a page where you can make your payment online.
sr_RS@latin: Poslaćemo vam podsetnik za uplatu %1 dana pre svakog datuma zakazane uplate. U podsetniku će se nalaziti link ka stranici gde možete izvršiti svoju uplatu online.

en: Web Service URL
sr_RS@latin: URL veb servisa

en: Web service user ID.
sr_RS@latin: Korisnički ID veb servisa

en: Webserver config
sr_RS@latin: Konfiguracija vebservera

en: Website
sr_RS@latin: Vebsajt

en: Website ID
sr_RS@latin: ID vebsajta

en: Website Profile
sr_RS@latin: Profil vebsajta

en: Website Type
sr_RS@latin: Tip vebsajta

en: Website URL
sr_RS@latin: URL vebsajta

en: Website URL %1
sr_RS@latin: URL vebsajta %1

en: Website type
sr_RS@latin: Tip vebsajta

en: Website type ID
sr_RS@latin: ID tipa vebsajta

en: Week
sr_RS@latin: Nedelja

en: Week %week
sr_RS@latin: Nedelja %week

en: Week Beginning
sr_RS@latin: Početak nedelje

en: Week begins on
sr_RS@latin: Sedmica počinje u

en: Week prior to previous week
sr_RS@latin: Nedelja pre prošle nedelje

en: Weekly
sr_RS@latin: Nedeljno

en: Weeks
sr_RS@latin: Nedelje

en: Weight
sr_RS@latin: Težina

en: Weight Threshold to Consider Contacts 'Matching':
sr_RS@latin: Prag težine za razmatranje "poklapanje" kontakata:

en: Weight controls the order in which Label Formats are displayed in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
sr_RS@latin: Težina kontroliše redosled prikazivanja formata oznaka  <br />u listama selekcije. Unesite pozitivan ili negativan ceo broj. Manji brojevi  <br />se prikazuju pre većih.

en: Weight controls the order in which PDF Page Formats are displayed <br />in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers <br />are displayed ahead of higher numbers.
sr_RS@latin: Težina kontroliše redosled prikazivanja formata PDF strana  <br />u listama selekcije. Unesite pozitivan ili negativan ceo broj. Manji brojevi  <br />se prikazuju pre većih.

en: Weight controls the order in which custom field sets are presented when there are more than one. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
sr_RS@latin: Težina kontroliše redosled po kojem se prilagođena polja prikazuju kada ih ima više od jednog. Unesite pozitivan ili negativan ceo broj – manji brojevi prikazuju se ispred većih brojeva.

en: Weight controls the order in which fields are displayed in a group. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
sr_RS@latin: Težina kontroliše redosled po kojem se polja prikazuju u grupi. Unesite pozitivan ili negativan ceo broj – manji brojevi su prikazani ispred većih brojeva.

en: Weight controls the order in which fields are displayed within a profile. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers. Note: The field order will not respect non-multi fields interspersed with multi record fields in edit mode.
sr_RS@latin: Težina kontroliše redosled po kojem se polja prikazuju u profilu. Unesite pozitivan ili negativan ceo broj – manji brojevi prikazuju se ispred većih brojeva. Napomena: Redosled polja neće poštovati polja koja nisu višestruka, a koja su pomešana sa poljima sa više zapisa u režimu za uređivanje.

en: Weight controls the order in which profiles are presented when more than one profile is included in User Registration or My Account screens. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
sr_RS@latin: Težina kontroliše redosled po kojem se profili prikazuju kada je više od jednog profila obuhvaćeno na erkanima Registracija korisnika ili Moj nalog. Unesite pozitivan ili negativan ceo broj – manji brojevi su prikazani ispred većih brojeva.

en: Weight controls the order that premiums are displayed on the Contribution Page.
sr_RS@latin: Težina kontroliše redosled prikazivanja nagrada na stranici za doniranje.

en: Weight must be integer
sr_RS@latin: Težina mora biti ceo broj

en: Weight sets the order of precedence for automatic assignment of status to a membership. It also sets the order for status displays. EXAMPLE: The default 'New' and 'Current' statuses have overlapping ranges. Memberships that meet both status range criteria are assigned the status with the lower weight.
sr_RS@latin: Težina služi za podešavanje redosleda prvenstva za automatsko dodeljivanje statusa članstvu. Takođe podešava redosled prikaza statusa. PRIMER: Podrazumevani statusi 'Novi' i 'Trenutni' imaju opsege koji se preklapaju. Članstvima koja ispunjavaju kriterijume oba opsega statusa dodeljuje se status sa njamanjom težinom.

en: Welcome
sr_RS@latin: Dobrodošli

en: Welcome %1
sr_RS@latin: Dobrodošli, %1

en: Welcome Message
sr_RS@latin: Poruka za dobrodošlicu

en: Welcome. Your subscription to the %1 mailing list has been activated.
sr_RS@latin: Dobrodošli. Vaša prijava na %1 mejling listu je aktivirana.

en: Welsh
sr_RS@latin: Velški jezik

en: Western Frisian
sr_RS@latin: Zapadnofrizijski jezik

en: What URL was clicked
sr_RS@latin: Koji URL je otvoren

en: What day in the contribution will the debit occur
sr_RS@latin: Kog dana donacije će doći do zaduženja

en: What is the preferred mode of communication.
sr_RS@latin: Koji je željeni metod komunikacije?

en: What is the preferred mode of sending an email.
sr_RS@latin: Koji je poželjan način slanja mejla.

en: What operation does this ACL entry control?
sr_RS@latin: Koju operaciju kontroliše ovaj ACL unos?

en: What operation does this user have permission on?
sr_RS@latin: Za koju operaciju ovaj korisnik ima dozvole?

en: What providers may save views in CiviCRM's "Recently viewed" list. If empty, all are in.
sr_RS@latin: Koji provajderi mogu da sačuvaju preglede na CiviCRM-ovoj listi „Nedavno pregledani“. Ako je prazno, svi su na listi.

en: What specific url to track
sr_RS@latin: Koji url će biti praćen

en: What to do upon duplicate match
sr_RS@latin: Šta raditi po nalaženju duplikata

en: What type of bounce was it?
sr_RS@latin: Koji je tip odbijanja?

en: What type of operation (action) is being permitted?
sr_RS@latin: Za koji tip operacije (akcije) se daje dozvola?

en: What types of record(s) can this tag be used for?
sr_RS@latin: Za koji tip(tipove) zapisa će se ovaj tag koristiti?

en: When
sr_RS@latin: Kada

en: When <strong>Status Override</strong> is active, the selected status will remain in force (it will NOT be subject to membership status rules) until it is cancelled or become inactive.
sr_RS@latin: Ukoliko je <strong>Redefinisanje statusa</strong> čekirano, izabrani status će ostati na snazi (NEĆE biti podložan pravilima statusa članstva) dok se ne otkaže ili ne postane neaktivan.

en: When CiviCRM emails a copy of this activity to each assignees, that email will come from the contact listed under "Added By".
sr_RS@latin: Kada CRM pošalje kopiju ove aktivnosti svim asignatima email će biti poslad od strane kontakta koji je označen pod stavkom "Dodao/la".

en: When CiviMail is enabled and a profile uses the "Add to Group" setting, users who complete the profile form will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
sr_RS@latin: Kada je CiviMail uključen i profil koristi podešavanje"Dodaj u grupu", korisnici koji popune formular iz profila će dobiti email sa potvrdom. Moraju odgovoriti (uključiti se) pre dodavanja u grupu.

en: When CiviMail is enabled, users who "subscribe" to a group from a profile Group(s) checkbox will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
sr_RS@latin: Kada je CiviMail uključen, korisnici koji se "pretplate" na grupu iz polja za potvrdu grupe profila dobiće email sa potvrdom. Moraju odgovoriti (uključiti se) pre dodavanja u grupu.

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.
sr_RS@latin: Kada su stranice lične kampanje uključene, donatori i posetioci će videti link sa pozivom da kreiraju svoju stranicu za doniranje nakon doniranja.

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.  Contributions from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
sr_RS@latin: Kada su stranice lične kampanje uključene, donatori i posetioci će videti link sa pozivom da kreiraju svoju stranicu za prikupljanje sredstava nakon doniranja. Donacije od ljudi koji su došli putem stranice lične kampanje zabeleženi su kao 'zasluge' za pristalicu koji je kreirao stranicu kampanje.

en: When Saving
sr_RS@latin: U toku snimanja

en: When a contribution is made via a Personal Campaign Page, a soft credit for that contribution is automatically assigned to the contact who created the Personal Campaign Page.
sr_RS@latin: Kada je donacija izvršena putem stranice lične kampanje, automatski se dodeljuje zasluga za tu donaciju kontaktu koji je kreirao stranicu lične kampanje.

en: When contributions are made via a Personal Campaign Page a soft credit (of type 'Personal Campaign Page') is automatically created and assigned to the 'owner' of the the Personal Campaign Page.
sr_RS@latin: Kada su donacije izvršene putem stranice lične kampanje, automatski se kreira i dodeljuje zasluga (tipa 'Stranice lične kampanje) za tu donaciju 'vlasniku' stranice lične kampanje.

en: When did contact register for event?
sr_RS@latin: Kada je kontakt registrovan za ovaj događaj?

en: When did this contact first become a member?
sr_RS@latin: Kada je ovaj kontakt postao član?

en: When does this status begin? EXAMPLE: <strong>New</strong> status begins at the membership 'join date'.
sr_RS@latin: Kada ovaj status počinje? Primer: <strong>Novi</strong> status počinje 'datumom pristupanja' članstvu.

en: When does this status end? EXAMPLE: <strong>Current</strong> status ends at the membership 'end date'.
sr_RS@latin: Kada se ovaj status završava? Primer: <strong>Trenutni</strong> status se završava 'datumom završetka' članstva.

en: When enabled, "empowered by CiviCRM" is displayed at the bottom of public forms.
sr_RS@latin: Kada je uključeno, "podržano od strane CiviCRM-a" se prikazuje na dnu javnih formi.

en: When enabled, any filter settings a user selects on the contact's Activity tab will be remembered as they visit other contacts.
sr_RS@latin: Kada je omogućeno, bilo koji filter koji korisnik izabere u tab-u Aktivnosti će biti zapamćen i prilikom ulaska u druge kontakte.

en: When enabled, checks for possible matches on the "New Contact" form using the Supervised <a %1>matching rule specified in your system</a>.
sr_RS@latin: Kada je ova opcija uključena, proverite potencijalna poklapanja forme za "Novi kontakt" koristeći Pravilo sa nadzorom <a %1> naznačeno u vašem sistemu </a>.

en: When enabled, contacts who are assigned activities will automatically receive an email notification with a copy of the activity.
sr_RS@latin: Kada je ova funkcionalnost uključena, kontakti kojima je dodeljena aktivnost će automatski dobiti email notifikaciju sa kopijom aktivnosti.

en: When enabled, the assignee notification sent out above will also include an ical meeting invite.
sr_RS@latin: Kada je omogućeno, notifikacija asignatu poslata izand biće obuhvataće i ICal poziv na sastanak.

en: When enabled, this event will be included in iCalendar feeds and displayed on your site's "Upcoming Events" block.
sr_RS@latin: Kada je uključen, ovaj događaj će biti u iCalendar feed-u i prikazivaće se na vašem sajtu u odeljku "Predstojeći događaji".

en: When enabled, this feature allows users to identify an organization as the donor or member. Logged in users will be given a choice of selecting from a list of organizations that they have a permissioned relationship with OR entering a new organization. Anonymous users are prompted to enter the organization name. If a matching organization is found using your site's configured unsupervised duplicate matching rules for Organizations, the contribution or membership will be linked to that organization. Otherwise a new organization contact record is created.
sr_RS@latin: Kada je uključena, ova funkcija omogućava korisnicima da identifikuju organizaciju kao donatora ili člana. Prijavljeni korisnici dobiće izbor da sa liste izaberu jednu organizaciju sa kojom imaju dozvoljen odnos ILI da unesu novu organizaciju. Anonimni korisnici biće upitani da unesu ime organizacije. Ako je odgovarajuća organizacija pronađena koristeći konfigurisana pravila pronalaženja duplikata bez nadzora za organizacije na vašem sajtu, donacija ili članstvo biće povezano sa tom organizacijom. U suprotnom, biće kreiran novi zapis kontakta organizacije.

en: When generating a letter (PDF/Word) via mail-merge, how should the letter be recorded?
sr_RS@latin: Kako bi trebalo da se zabeleži pismo (PDF/ Word) kada se generiše putem mejl spajanja.

en: When importing, consume data directly from a SQL datasource
sr_RS@latin: Prilikom uvoza, koristite podatke direktno iz SQL izvora podataka

en: When migrating a site to a new server, the paths and URLs of your CiviCRM installation may change.
sr_RS@latin: Kada premeštate sajt na novi server, putanje i URL adrese CiviCRM intalacije mogu da se promene.

en: When multiple options are selected within a search field the selections are combined using <strong>OR</strong> criteria (e.g. selecting both 'Group A' and 'Group B' will find contacts who are either in 'Group A' OR 'Group B' or in both).</p>
      <p>By default the different search fields are combined using the <strong>AND</strong> Search Operator (e.g. selecting Tag is 'Age' AND Country is 'Canada' returns only those contacts who meet both criteria). You can override the Search Operator default for combining different fields in the Search Settings.
sr_RS@latin: Kada je više opcija izabrano unutar polja za pretragu, izbori se kombinuju koristeći kriterijum <strong>OR</strong> (npr. ako izaberete 'Grupa A' i 'Grupa B' pronaći će kontakte koj su u 'Grupi A' ILI 'Grupi B' ili u obe).</p>
      <p>Različita polja za pretragu podrazumevano se kombinuju koristeći operater pretrage <strong>AND</strong> (npr. ako izaberete Oznaka je 'Uzrast' I Zemlja je 'Kanada', dobićete samo one kontakte koji ispunjavaju oba kriterijuma). Možete da zamenite podrazumevani operater pretrage radi kombinovanja različitih polja u podešavanjima pretrage.

en: When reCAPTCHA is enabled for a profile form, anonymous users are required to read an image with letters and numbers and enter the value in a field. This helps prevent abuse by automated scripts.
sr_RS@latin: Kada je u formularu profila aktivirana opcija reCAPTCHA, anonimni korisnici moraju da pročitaju slova i brojeve sa slike i unesu ih u polje, što sprečava zloupotrebu od strane automatizovanih skripti.

en: When recording Instant Messenger (IM) 'screen names' for contacts, it is useful to include the IM Service Provider (e.g. AOL, Yahoo, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
sr_RS@latin: Prilikom beleženja imana u Instant Messenger-u (IM) za kontakte, korisno je obuhvatiti dobavljača IM usluge (npr. AOL, Yahoo itd.). CiviCRM je intaliran sa najčešće korišćenim dobavljačima usluge. Administratori mogu da definišu onoliko dodatnih dobavljača koliko je potrebno.

en: When recording mobile phone numbers for contacts, it may be useful to include the Mobile Phone Service Provider (e.g. Cingular, Sprint, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
sr_RS@latin: Kada beležite brojeve mobilnih telefona za kontakte, može da bude korisno da obuhatite dobavljača usluga mobilne telefonije (npr. Cingular, Sprint itd.). CiviCRM je instaliran sa najčešće korišćenim dobavljačima usluge. Administratori mogu da definišu koliko god je dodatnih dobavljača potrebno.

en: When selecting a dedupe rule, be sure to choose one that includes fields contained in your import file. Also be aware that the update and fill options could have significant impact on your existing data. You should define and select a rule that is strict enough to ensure there are no false positive matches.
sr_RS@latin: Kada birate pravilo deduplikacije, uverite se da ste odabrali ono koje obuhvata polja sadržana u vašem fajlu za uvoz. Takođe, imajte na umu to da opcije ažuriranja i popunjavanja mogu znatno da utiču na postojeće podatke. Trebalo bi da definišete i izaberete pravilo koje je dovoljno strogo da u rezultatima ne bude lažnih pozitivnih podudaranja.

en: When someone donates through a personal campaign page, a soft credit is given to the owner of the page to recognize the role she played in the contribution. CiviContribute has a section that allows you to administer all of the PCPs for your organization. You can require approval before a PCP goes 'live', and disable or delete any campaign pages you don't approve of.
sr_RS@latin: Kada neko donira putem stranice lične kampanje, zasluga se dodeljuje vlasniku stranice, čime se prepoznaje njegova uloga u donaciji. CiviContribute sadrži odeljak koji vam omogućava administriranje svih stranica ličnih kampanja za vašu organizaciju. Možete da zahtevate odobrenje pre nego što se stranica objavi, kao i da isključite ili obrišete stranice kapanje koje ne odobravate.

en: When the mailing (or closely related entity) was created or modified or deleted.
sr_RS@latin: Kada je mailing (ili usko povezani entitet) kreiran, izmenjen ili obrisan.

en: When this Event is active, create front-end links to the Event Information page using the Menu Manager. Select <strong>Event Info Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
sr_RS@latin: Dok je ovaj događaj aktivan, kreirajte izložene linkove do stranice sa informacijama o događaju koristeći Menadžer menija. Izaberite <strong>Stranica sa informacijama o događaju</strong>, a zatim unesite <strong>%1</strong> za ID događaja.

en: When this Event is active, create links to the Event Information page by copying and pasting the following URL:
sr_RS@latin: Kada je događaj aktivan, kreirajte linkove ka info stranici kopiranjem sledećeg URLa:

en: When this bounce event occurred.
sr_RS@latin: Kada se odbijanje desilo

en: When this box is checked, the membership fee is included in the listing of each membership option on the signup and renewal page. This is recommended for most configurations.
sr_RS@latin: Kada je ova kućica štiklirana, cena članstva je uključena u listingu svake opcije ćlanstva na stranici za prijavu i obnovu članstva. Ovo je preporučeno za većinu odešavanja.

en: When this confirmation event occurred.
sr_RS@latin: Kada se ova potvrda desila.

en: When this delivery event occurred.
sr_RS@latin: Kada se dostava desila.

en: When this forward event occurred.
sr_RS@latin: Kada se prosleđivanje desilo.

en: When this open event occurred.
sr_RS@latin: Kada se otvaranje desilo.

en: When this recurring contribution record was created.
sr_RS@latin: Kada je kreiran zapis o periodičnoj donaciji.

en: When this reply event occurred.
sr_RS@latin: Kada se desio odgovor (reply).

en: When this subscription event occurred.
sr_RS@latin: Kada se desila prijava.

en: When visibility is 'Expose Publicly and for Listings', users can also click the field value when viewing a contact in order to locate other contacts with the same value(s) (i.e. other contacts who live in Poland).
sr_RS@latin: Kada je vidljivost podešena na 'Prikaži javno i za listinge', korisnici mogu takođe da kliknu na vrednost polja kada prikazuju kontakt da bi prikazali druge kontakte sa istim vrednostima (npr. druge kontakte koji žive u Poljskoj).

en: When was the activity (or closely related entity) was created or modified or deleted.
sr_RS@latin: Kada je aktivnost (ili usko povezan entitet) napravljena, izmenjena ili obrisana.

en: When was the activity was created.
sr_RS@latin: Kada je kreirana aktivnost

en: When was the case (or closely related entity) was created or modified or deleted.
sr_RS@latin: Kada je predmet (ili usko povezan entitet) napravljen, izmenjen ili obrisan.

en: When was the case was created.
sr_RS@latin: Kada je predmet kreiran.

en: When was the contact (or closely related entity) was created or modified or deleted.
sr_RS@latin: Kada je kontakt (ili usko povezan entitet) napravljen, izmenjen ili obrisan.

en: When was the contact was created.
sr_RS@latin: Kada je kontakt kreiran.

en: When was this cache entry last modified
sr_RS@latin: Kada je ovaj unos u cache posednji put izmenjen

en: When was this item created
sr_RS@latin: Kada je ova stavka kreirana

en: When will the failed contribution be retried?
sr_RS@latin: Kada će ova periodična donacija biti povučena

en: When you choose the primary location type the collected data will use the default location type from the <a href="%1">Location types</a> setup.
sr_RS@latin: Kada odaberete tip primarne lokacije, u podacima koje prikupljate podrazumevani tip lokacije biće preuzet iz podešavanja <a href="%1">Tipova lokacije</a>.

en: When you close your batch, CiviCRM will verify that you have entered the correct number
sr_RS@latin: Kada zatvorite vašu seriju, CiviCRM će proveriti da li ste uneli tačan broj

en: When you close your batch, CiviCRM will verify the totals entered match this number
sr_RS@latin: Kada zatvorite vašu seriju, CiviCRM će proveriti da li se ukupan iznos slaže sa ovim brojem

en: When you view your campaign page WHILE LOGGED IN, the page includes links to edit your page, tell friends, and update your contact info.
sr_RS@latin: Kada prikažete stranicu kampanje DOK STE PRIJAVLJENI, stranica sadrži linkove za uređivanje stranice, deljenje sa prijateljima i ažuriranje kontakt informacija.

en: When your page is active, create front-end links to the contribution page using the Menu Manager. Select <strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviContribute &raquo; Manage Contribution Pages</strong> and select <strong>%1</strong> for the contribution page.
sr_RS@latin: Kada stranica bude aktivna, kreirajte izložene linkove do stranice donacije koristeći Menadžer menija. Izaberite stavku <strong>Administriraj CiviCRM &raquo; CiviContribute &raquo; Upravljaj stranicama donacije</strong>, a zatim izaberite <strong>%1</strong> za stranicu donacije.

en: When your page is active, you can link people to the page by copying and pasting the following URL:
sr_RS@latin: Kada je stranica aktivna, kreirajte linkove ka stranici kopiranjem sledećeg URLa:

en: Whenever you want to preview, update or promote your page
sr_RS@latin: Kad god želite da pregledate, ažurirate ili promovišete stranicu

en: Where
sr_RS@latin: Gde

en: Where did this registration come from?
sr_RS@latin: Odakle dolazi ova registracija?

en: Where the Contribution came through.
sr_RS@latin: Odakle je stigla donacija.

en: Whether participants require approval before they can finish registering.
sr_RS@latin: Da li je potrebno odobrenje kako bi učesnici završili registraciju?

en: Whether the event has waitlist support.
sr_RS@latin: Da li događaj podržava listu čekanja?

en: Whether to use SSL for IMAP and POP3 or not.
sr_RS@latin: Da li se koristi SSL za IMAP i POP3 ili ne.

en: Which Country does this address belong to.
sr_RS@latin: Kojoj zemlji pripada ova adresa.

en: Which County does this address belong to.
sr_RS@latin: Kom okrugu ova adresa pripada.

en: Which Data
sr_RS@latin: Koji podaci

en: Which Location does this address belong to.
sr_RS@latin: Kojoj lokaciji pripada ova adresa.

en: Which countries are available in the Country selection field when adding or editing contact addresses. Profile and Custom 'Country' fields also use this setting. To include ALL countries, leave the right-hand box empty.
sr_RS@latin: Određuje koje zemlje su dostupne u polju za izbor zemlje kada se dodaju ili uređuju adrese kontakata. Profilna kao i sopstvena polja za 'Zemlju' se takođe koriste u ovom podešavanju. Da uključite SVE zemlje, ostavite kućicu sa desne strane praznom.

en: Which frequencies can the user pick from (e.g. every 'week', every 'month', every 'year')?
sr_RS@latin: Koje učestalosti su dostupne korisnicima (npr. svaka 'nedelja', svaki 'mesec', svake 'godine')?

en: Which language is preferred for communication. FK to languages in civicrm_option_value.
sr_RS@latin: Koji jezik je poželjan za komunikaciju. FK ka jezicima u civicrm_option_value.

en: Which site is this mailing for
sr_RS@latin: Za koji sajt je ovaj mailing namenjen

en: While
sr_RS@latin: Dok

en: While Typing
sr_RS@latin: U toku kucanja

en: Widget
sr_RS@latin: Vidžet

en: Widget ID
sr_RS@latin: ID vidžeta

en: Widget Image Url
sr_RS@latin: URL slike vidžeta

en: Widget Settings
sr_RS@latin: Podešavanja vidžeta

en: Widget Title
sr_RS@latin: Naslov vidžeta

en: Widget title.
sr_RS@latin: Naslov vidžeta

en: Widgets
sr_RS@latin: Vidžeti

en: Widgets allow you and your supporters to easily promote this fund-raising campaign. Widget code can be added to any web page.  They will provide a real-time display of current contribution results, and a direct link to this contribution page.
sr_RS@latin: Vidžeti omogućavaju lako promovisanje kampanje za vas i one koji vas podržavaju. Kod vidžeta može biti dodat na bilo koju veb stranu - prikazivaće trenutne rezultate doniranja i direktan link ka ovoj stranici za doniranje.

en: Width (columns)
sr_RS@latin: Širina (kolone)

en: Width x Height
sr_RS@latin: Širina x Visina

en: Wildcard Match
sr_RS@latin: Wildcard poklapanje

en: Will this recurring contribution automayically renew?
sr_RS@latin: Da li će ova periodična donacija biti automatski osvežena?

en: Winner
sr_RS@latin: Pobednik

en: Winner Criteria
sr_RS@latin: Kriterijumi pobede

en: With
sr_RS@latin: Sa

en: With Contact
sr_RS@latin: Sa kontaktom

en: With Contact(s)
sr_RS@latin: Sa kontaktom(kontaktima)

en: With Logo
sr_RS@latin: Sa logotipom

en: With a mailto:
sr_RS@latin: Uključuje mailto:

en: With client
sr_RS@latin: Sa klijentom

en: With client(s)
sr_RS@latin: Sa klijentom(klijentima)

en: With no personal note
sr_RS@latin: Bez lične beleške

en: With other contact(s)
sr_RS@latin: Sa drugim kontaktom(kontaktima)

en: With the personal note
sr_RS@latin: Sa ličnom beleškom

en: With the text highlighted, click the Insert/Edit Link icon in the editor toolbar.
sr_RS@latin: Kada je tekst označen, kliknite na Ubaci/Uredi link ikonicu na traci sa alatkama u editoru

en: With this configuration, the membership fee is automatically charged, and users have an option to make an additional contribution (two separate payment transactions will be generated).
sr_RS@latin: Sa ovim podešavanjem, članarina se automaktski naplaćuje, a korisnici imaju mogućnost da izvrše dodatnu donaciju (biće generisane dve odvojene transakcije).

en: Withdrawn
sr_RS@latin: Povučeno

en: Within Selections
sr_RS@latin: Unutar izbora

en: Wolof
sr_RS@latin: Volofski jezik

en: Word Replacement ID
sr_RS@latin: ID Zamene za reči

en: Word Replacement Match Type
sr_RS@latin: Tip poklapanja zamene za reči

en: Word Replacement is Active
sr_RS@latin: Zamena za reči je aktivna

en: WordPress Base Page
sr_RS@latin: Osnovna WordPress stranica

en: WordPress Path to wp-load.php
sr_RS@latin: WordPress putanja do wp-load.php

en: WordPress user permissions have been automatically set - giving Anonymous and Subscribers access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
sr_RS@latin: Wordpress dozvole za korisnike su automatski podešene - anonimni i potvrđeni korisnici imaju pristup javnim CiviCRM formularima i funkcijama. Preporučujemo da uradite <a %1>Pregled dozvola</a> kako biste bili sigurni da odgovaraju vašim uslovima (<a %2>pročitajte više...</a>)

en: Wordpress Access Control Updated
sr_RS@latin: Kontrola pristupa za WordPress ažurirana

en: Work
sr_RS@latin: Posao

en: Work location
sr_RS@latin: Lokacija na poslu

en: Workflow
sr_RS@latin: Proces rada

en: Workflow messages include text AND necessary program logic. Use caution when editing so as not to modify the program logic. Be sure to test the workflow and review the emails sent after making any changes. If you find that your changes have caused problems, errors or missing information - you can always &quot;Revert&quot; to the system default for that workflow.
sr_RS@latin: Poruke toka rada sadrže tekst I potrebnu programsku logiku. Budite pažljivi prilikom uređivanja da ne biste izmenili programsku logiku. Obavezno testirajte tok rada i pregledajte poslate email poruke nakon unošenja prozmena. Ako ustanovite da su promene dovele do problema, grešaka ili izostavljanja informacija, možete uvek da se &quot;vratite&quot; na podrazumevanu sistemsku postavku za taj tok rada.

en: Workshop
sr_RS@latin: Radionica

en: World Region
sr_RS@latin: Region

en: World Region ID
sr_RS@latin: ID Regiona

en: XCache compatibility
sr_RS@latin: XCache kompatibilnost

en: XCache is installed and there are known compatibility issues between XCache and CiviCRM. Consider using an alternative PHP caching mechanism or disable PHP caching altogether.
sr_RS@latin: XCache je instaliran i postoje problemi u kompatibilnosti XCache-a i CiviCRM-a. Razmotrite korišćenje alternativnog PHP kešing mehanizma ili isključite PHP kešing.

en: Xhosa
sr_RS@latin: Kosa jezik

en: Year
sr_RS@latin: Godina

en: Year Beginning
sr_RS@latin: Početak godine

en: Year prior to previous calendar year
sr_RS@latin: Godina pre prošle kalendarske godine

en: Yearly
sr_RS@latin: Godišnje

en: Yearly (Fiscal)
sr_RS@latin: Godišnje (fiskalna)

en: Years
sr_RS@latin: Godine

en: Yes
sr_RS@latin: Da

en: Yes or No
sr_RS@latin: Da ili Ne

en: Yesterday
sr_RS@latin: Juče

en: Yiddish
sr_RS@latin: Jidiš

en: Yoruba
sr_RS@latin: Joruba jezik

en: You already have a lifetime membership and cannot select a membership with a shorter term.
sr_RS@latin: Već imate doživotno članstvo, i ne možete odabrati članstvo sa kraćim trajanjem.

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts from your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
sr_RS@latin: Takođe postoji i opcija da <strong>Isključite</strong> neke od kontakata iz uključenih grupa tako što ćete odabrati jednu ili više <strong>Isključenih grupa</strong>. Kontakti koji se nalaze u obe grupe NEĆE dobiti SMS ('isključeni' su).

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts in your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
sr_RS@latin: Takođe postoji i opcija da <strong>Isključite</strong> neke od kontakata iz uključenih grupa tako što ćete odabrati jednu ili više <strong>Isključenih grupa</strong>. Kontakti koji se nalaze u obe grupe NEĆE dobiti SMS ('isključeni' su).

en: You are about to combine the following %1 tags into a single tag:
sr_RS@latin: Spojićete sledeće %1 tagove u jedan tag:

en: You are already subscribed in %1, your subscription is %2.
sr_RS@latin: Već ste prijavljeni za %1, vaša prijava je %2.

en: You are completing this form on behalf of someone else. Please enter their details.</span>
sr_RS@latin: Popunjavate ovaj formular u nečije ime. Molimo vas da unesete njihove podatke.</span>

en: You are currently logged in as '%1'. You cannot delete yourself.
sr_RS@latin: Trenutno ste ulogovani kao '%1'. Ne možete obrisati sebe.

en: You are going to skip the last participant, your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
sr_RS@latin: Ukoliko preskočite poslednjeg učesnika, registracija za događaj će biti potvrđena. Molimo vas da odete na naslovnu stranicu registracije i popunite informacije o plaćanju.

en: You are logged-in user
sr_RS@latin: Vi ste ulogovani korisnik

en: You are no longer subscribed to these group(s). Click Rejoin Group if you want to re-subscribe.
sr_RS@latin: Više niste prijavljeni u ovu grupu (grupe). Kliknite na Prijavi se ponovo u grupu ukoliko želite da se ponovo prijavite.

en: You are not authorized to access all cases and activities.
sr_RS@latin: Niste ovlašćeni za pristup svim predmetima i aktivnostima.

en: You are not authorized to access this page.
sr_RS@latin: Niste ovlašćeni za pristup ovoj stranici

en: You are not currently subscribed to any Groups.
sr_RS@latin: Trenutno niste prijavljeni ni u jednu Grupu.

en: You are not registered for any current or upcoming Events.
sr_RS@latin: Niste registrovani ni za jedan trenutni ili predstojeći događaj.

en: You are requesting to opt out this email address from all mailing lists:
sr_RS@latin: Tražite isključenje ove email adrese sa svih mailing lista:

en: You are requesting to unsubscribe this email address:
sr_RS@latin: Tražite odjavu ove email adrese:

en: You are using a payment processor that supports auto-renewals.
sr_RS@latin: Koristite procesor uplate koji podržava automatsko obnavljanje.

en: You are viewing the default message template for this system workflow.
sr_RS@latin: Trenutno gledate podrazumevani šablon poruke za ovaj sistemski tok rada.

en: You can
sr_RS@latin: Možete

en: You can <a href="%1">Create a New Event</a> now.
sr_RS@latin: Možete <a href="%1">kreirati novi događaj</a>.

en: You can <a href="%1">Download Conflicts</a>. You may then review these records to determine if they are actually conflicts, and correct the participant IDs for those that are not.
sr_RS@latin: Možete <a href="%1">Preuzeti konflikte</a>. Možete pregledati ove zapise da utvrdite da li su zapravo konflikti, i ispravite ID učesnika za one koji nisu.

en: You can <a href="%1">Download Conflicts</a>. You may then review these records to determine if they are actually conflicts, and correct the transaction IDs for those that are not.
sr_RS@latin: Možete <a href="%1">Preuzeti konflikte</a>. Možete pregledati ove zapise da utvrdite da li su zapravo konflikti, i ispravite ID transakcija za one koji nisu.

en: You can <a href="%1">Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the participant IDs for those that are not.
sr_RS@latin: Možete <a href="%1">Preuzeti duplikate</a>. Možete pregledati ove zapise da utvrdite da li su zapravo duplikati, i ispravite ID učesnika za one koji nisu.

en: You can <a href="%1">Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the transaction IDs for those that are not.
sr_RS@latin: Možete <a href="%1">Preuzeti duplikate</a>. Možete pregledati ove zapise da utvrdite da li su zapravo duplikati, i ispravite ID transakcija za one koji nisu.

en: You can <a href="%1">Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
sr_RS@latin: Možete <a href="%1">Preuzeti greške</a>. Kada ih ispravite, importujte novi fajl sa ispravljenim podacima.

en: You can <a href="%1">Download Mismatched Participants</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
sr_RS@latin: Možete <a href="%1">Preuzeti zapise učesnika koji se ne slažu</a>. Kada ih ispravite, importujte novi fajl sa ispravljenim podacima.

en: You can <a href="%1">click here</a> to try running the 4.2 upgrade script again. <a href="%2" target="_blank">(Review upgrade documentation)</a>
sr_RS@latin: Možete da <a href="%1">kliknete ovde</a> da biste pokušali da ponovo pokrenete skriptu ažuriranja 4.2. <a href="%2" target="_blank">(Pregledajte dokumentaciju o ažuriranju</a>)

en: You can <a href='%1'>Download Conflicts</a>. You may then review these records to determine if they are actually conflicts, and correct the email addresses for those that are not.
sr_RS@latin: Možete <a href='%1'>Preuzeti konflikte</a>. Možete pregledati ove zapise da utvrdite da li su zapravo konflikti, i ispravite email adrese za one koji nisu.

en: You can <a href='%1'>Download Conflicts</a>. You may then review these records to determine if they are actually conflicts, and correct the transaction IDs for those that are not.
sr_RS@latin: Možete <a href='%1'>Preuzeti konflikte</a>. Možete pregledati ove zapise da utvrdite da li su zapravo konflikti, i ispravite ID transakcija za one koji nisu.

en: You can <a href='%1'>Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the email address for those that are not.
sr_RS@latin: Možete <a href='%1'>Preuzeti duplikate</a>. Možete pregledati ove zapise da utvrdite da li su zapravo duplikati, i ispravite email adrese za one koji nisu.

en: You can <a href='%1'>Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the transaction IDs for those that are not.
sr_RS@latin: Možete <a href='%1'>Preuzeti duplikate</a>. Možete pregledati ove zapise da utvrdite da li su zapravo duplikati, i ispravite ID transakcija za one koji nisu.

en: You can <a href='%1'>Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
sr_RS@latin: Možete <a href='%1'>Preuzeti greške</a>. Kada ih ispravite, importujte novi fajl sa ispravljenim podacima.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Activity records</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
sr_RS@latin: Možete <a href='%1'>Preuzeti zapise o aktivnostima koji se ne slažu</a>. Kada ih ispravite, importujte novi fajl sa ispravljenim podacima.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Contacts</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
sr_RS@latin: Možete <a href='%1'>Preuzeti kontakte koji se ne slažu</a>. Kada ih ispravite, importujte novi fajl sa ispravljenim podacima.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Contributions</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
sr_RS@latin: Možete <a href='%1'>Preuzeti zapise donacija koji se ne slažu</a>. Kada ih ispravite, importujte novi fajl sa ispravljenim podacima.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Memberships</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
sr_RS@latin: Možete <a href="%1">Preuzeti zapise članstava koji se ne slažu</a>. Kada ih ispravite, importujte novi fajl sa ispravljenim podacima.

en: You can <a href='%1'>Download Street Address Records </a>. You may then edit those contact records and update the street address accordingly.
sr_RS@latin: Možete </a>preuzeti zapise adrese ulice</a>. Nakon toga, možete da uredite one zapise kontakata i ažurirate adresu ulice u skladu sa tim.

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>
sr_RS@latin: Možete <a href='%1'>kreirati i poslati jedan</a>.

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>.
sr_RS@latin: Možete <a href='%1'>kreirati i poslati jedan</a>.

en: You can <a href='%1'>create one here</a>.
sr_RS@latin: Možete <a href='%1'>kreirati jedan ovde</a>.

en: You can View or Edit the existing contact | You can View or Edit the existing contacts
sr_RS@latin[0]: Možete pregledati ili urediti postojeći kontakt
sr_RS@latin[1]: Možete pregledati ili urediti postojeće kontakte
sr_RS@latin[2]: Možete pregledati ili urediti postojeće kontakte

en: You can View or Edit the existing contact. | You can View or Edit the existing contacts.
sr_RS@latin[0]: Pregledaj ili uredi postojeći kontakt.
sr_RS@latin[1]: Pregledaj ili uredi postojeće kontakte.
sr_RS@latin[2]: Pregledaj ili uredi postojeće kontakte.

en: You can View the existing contact | You can View the existing contacts
sr_RS@latin[0]: Možete pregledati postojeći kontakt
sr_RS@latin[1]: Možete pregledati postojeće kontakte
sr_RS@latin[2]: Možete pregledati postojeće kontakte

en: You can View the existing contact. | You can View the existing contacts.
sr_RS@latin[0]: Pregledaj postojeći kontakt.
sr_RS@latin[1]: Pregledaj postojeće kontakte.
sr_RS@latin[2]: Pregledaj postojeće kontakte.

en: You can add another option.
sr_RS@latin: Možete dodati sledeću opciju.

en: You can add contacts to a group from any set of search results (or when viewing an individual contact). You can also allow contacts to sign themselves up for certain groups by setting the group visibility to 'Public Pages' (use the <strong>Settings</strong> link), and including the <strong>Groups</strong> element in your CiviCRM Profile.
sr_RS@latin: Možete dodati kontakte u grupu iz bilo kog seta rezultata pretrage (ili kada pregledate pojedinačni kontakt). Takođe možete dozvoliti kontaktima da se sami prijave u određene grupe tako što ćete vidljivost grupe podesiti na 'Javne strane' (upotrebite link za  <strong>Podešavanja</strong>) i uključite element <strong>Grupe</strong> u vaš CiviCRM Profil.

en: You can add links to this page in your Drupal or Joomla menus and on any content page. You can also use the additional parameters shown above to filter the events included on the page.
sr_RS@latin: Možete dodati linkove ka ovoj stranici u vašim Drupal ili Joomla menijima i na bilo kojoj drugoj stranici. Takođe, možete koristiti dodatne parametre prikazane iznad kako biste postavili filtere za događaje koji su uključeni na stranici.

en: You can also <a href="%1">register another participant</a>.
sr_RS@latin: Takođe možete da <a href="%1">registrujete još jednog učesnika</a>.

en: You can also <strong>Upload</strong> the content stored in the files. OR you can <strong>Compose</strong> content directly on the screen.
sr_RS@latin: Možete <strong>postaviti</strong> sadržaj sačuvan u vašim fajlovima ILI <strong>sastaviti</strong> sadržaj na ovom ekranu.

en: You can also add contacts to a smart group directly - regardless of whether they meet the smart group search criteria. For example, you might have a smart group for constituents who live in a certain locality, AND might have a few constituents who want to stay informed about events in that locality even though they no longer live there. Click this button to add contacts directly to this smart group.
sr_RS@latin: Možete i direktno dodavati kontakte u pametnu grupu - bez obzira da li odgovaraju kriterijumima pretrage za pametnu grupu. Na primer, možda ćete imati pametnu grupu za donatore koji žive na određenom mestu, ali i izvestan broj donatora koji žele da budu informisani o događajima na tom podrućju, iako više ne žive tu. Kliknite na ovo dugme da biste direktno dodali kontakte u ovu grupu.

en: You can also allow people to choose a Role by creating a Profile with the Participant Role field. Then include that Profile when you configure the Online Registration page for this event.
sr_RS@latin: Takođe možete dozvoliti ljudima da izaberu Ulogu kreirajući Profil sa poljem Uloga učesnika. Zatim uključite taj profil kada podešavate stranicu za Onlajn registraciju za ovaj događaj.

en: You can also click a letter on the <strong>A-to-Z bar</strong> to quickly find all groups starting with that letter.
sr_RS@latin: Takođe možete kliknuti na bilo koje slovo na <strong>A-do-Z traci</strong> da brzo pronađete sve grupe koje počinju tim slovom.

en: You can also create additional sets of criteria: <em>Also include contacts where... State IS California AND City IS Los Angeles AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
sr_RS@latin: Možete kreirati i dodatne setove kriterijuma: <em>Uključi i kontakte kod kojih... je država Kalifornija i grad je Los Anđeles i datum rođenja je nakon (>) 1. januara 1985. </em>

en: You can also create front-end links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the Menu Manager. Select <strong>Contributions &raquo; Personal Campaign Pages</strong> and then select this event.
sr_RS@latin: ;ožete i da kreirate izložene linkove (ili stavke menija) koje omogućavaju donatorima i posetiocima da kreiraju svoje stranice za prikupljanje sredstava koristeći Menadžer menija. Izaberite <strong>Donacije &raquo; Stranice lične kampanje</strong>, a zatim izaberite ovaj događaj.

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings by filling in the fields below, and then using the %2 and %3 tokens in your mailings. These are particularly useful for inclusion in pre-configured mailing <a href='%1'>Headers or Footers</a>.
sr_RS@latin: Možete upisati i opšti kontakt putem emaila/telefona tako što ćete popuniti polja ispod, a zatim dodati %2 i %3 tokene u vaše mailinge. Ovi tokeni su posebno korisni za već podešena <a href='%1'>Zaglavlja ili podnožja</a>.

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings.
sr_RS@latin: Takođe možete uključiti informacije o glavnom emailu ili/i telefonu u vašem mailingu.

en: You can also input and track membership sign-ups offline. To record memberships manually for individual contacts, use <a href="%1">Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Membership</strong> link. You can also <a href="%2">import batches of membership records</a> from other sources.
sr_RS@latin: Prijave članstava možete i da unosite i pratite offline. Da biste ručno evidentirali članstva za pojedinačne kontakte, koristite opciju <a href="%1">Pronađi kontakte</a> da biste pronašli kontakt. Zatim kliknite na <strong>Prikaži</strong> da biste prešli na njegovu stranicu sa kratkim pregledom, a potom na link <strong>Novo članstvo</strong>. Možete i da <a href="%2">uvezete grupe zapisa članstava</a> iz drugih izvora.

en: You can also input and track offline Events. To enter events manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Event</strong> link. You can also <a href='%2'><strong>import batches of participants</strong></a> from other sources.
sr_RS@latin: Takođe možete unositi i pratiti offline Događaje. Da biste ručno uneli događaje za pojedince, upotrebite <a href='%1'>Nađi kontakte</a> da biste locirali kontakt. Zatim kliknite na <strong>Pogledaj</strong> da biste videli kratak pregled kontakta i kliknite na link <strong>Novi događaj</strong>. Možete uraditi i <a href='%2'><strong>import grupa učesnika</strong></a> iz drugih izvora.

en: You can also place additional links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the following URL:
sr_RS@latin: Možete ubaciti i dodatne linkove (ili delove menija) koji će dozvoliti onima koji vas podržavaju da naprave svoje stranice za prikupljanje sredstava koristeći sledeći URL:

en: You can also set a <strong>Length</strong> value which determines how many characters in the field should be compared.
sr_RS@latin: Možete podesiti i vrednost za <strong>Dužinu</strong> koja određuje koliko karaktera u polju će se koristiti za upoređivanje.

en: You can also set the maximum number of records which can be recorded per contact. Using the previous example, you might only want data for the three most recent jobs.
sr_RS@latin: Možete podesiti i maksimalan broj zapisa koji mogu biti napravljeni po kontaktu. Koristeći prethodni primer, možda ćete želeti podatke za samo tri poslednja posla.

en: You can also use message templates for CiviMail (bulk email) content. However, subscribe, unsubscribe and opt-out messages are configured at <a href="%1">Administer > CiviMail > Headers, Footers and Automated Messages</a>.
sr_RS@latin: Možete koristiti šablone poruka za CiviMail (masovno slanje emaila) sadržaj. Poruke za prijavu, odjavu i isključenje se podešavaju na <a href="%1">Administracija > CiviMail > Zaglavlja, podnožja i automatizovane poruke</a>.

en: You can also use the additional parameters shown above to filter the events included in the RSS feed.
sr_RS@latin: Možete koristiti dodatne parametre prikazane iznad kao filter za događaje uključene u RSS feed.

en: You can assign one or more permissions to this menu item. Multiple permissions are additive by default. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, a user will need to have BOTH permissions to access it. You can change this behavior to "either / or" by changing the Operator below.
sr_RS@latin: Ovoj stavci menija mođete da dodelite jednu ili više dozvola. Više dozvola su podrazumevano aditivne. PRIMER: Ako stavci menija dodelite dozvole <em>access CiviContribute</em> i <em>administer CiviCRM</em>, korisnik će morati da ima OBE dozvole da bi joj pristupio. Ovo ponašanje možete da promenite u "either / or" menjanjem Operatera ispod.

en: You can begin your fundraising efforts using our "Tell a Friend" form
sr_RS@latin: Možete početi sa prikupljanjem sredstava koristeći "Reci prijatelju" formular

en: You can cancel the auto-renewal option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
sr_RS@latin: Automatsku obnovu možete otkazati na <a href="%1">ovom linku</a>.

en: You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
sr_RS@latin: Opciju za periodičnu donaciju možete otkazati odlaskom na <a href="%1">ovu veb stranu</a>.

en: You can cancel your registration for %1 by clicking "Cancel Registration".
sr_RS@latin: Možete otkazati registraciju za %1 tako što ćete kliknuti na "Otkaži registraciju".

en: You can change the text for the 'No thank-you' radio button.
sr_RS@latin: Možete promeniti tekst za 'Ne,hvala' dugme.

en: You can change the types of records which this tag can be used for by editing the 'Parent' tag.
sr_RS@latin: Možete promeniti tipove zapisa za koje ovaj tag može da se koristi tako što ćete promeniti 'Nadređeni' tag.

en: You can choose to select %1 occurring every third Friday, last Monday, fourth Wednesday of the month and various other combinations given in the dropdown.
sr_RS@latin: Možete da izaberete da se %1 odigrava svakog trećeg petka, poslednjeg ponedeljka, četvrte srede meseca i razlčite druge kombinacije date u padajućoj listi.

en: You can choose to select your %1 to repeat on weekdays, weekends or any combination of day of the week.
sr_RS@latin: Možete odabrati da se %1 ponavlja radnim danima, vikendom ili bilo kojom kombinacijom dana u nedelji.

en: You can choose to send BOTH an <strong>HTML</strong> and a plain <strong>TEXT</strong> version of your mailing, OR you can send a <strong>TEXT</strong> version only.
sr_RS@latin: Možete poslati OBE verzije - <strong>HTML</strong> i običnu <strong>TEKST</strong> verziju vašeg mailinga, ILI možete poslati samo <strong>TEKST</strong> verziju.

en: You can choose to send thank-you letters as emails to contacts who are able to receive email. If you choose to do this, you can also decide whether to only print PDF's for the remaining contacts OR generate PDF's for all.
sr_RS@latin: Možete da odaberete da pošaljete pisma zahvalnosti kao email poruke kontaktima koji mogu da primaju elektronsku poštu. Ako se odlučite za to, možete takođe da se opredelite da samo odštampate PDF-ove za preostale kontakte ILI da napravite PDF-ove za sve.

en: You can choose to show contribution data for multiple contributions from the same contact in one location in the body of your letter. This option can be useful for end-of-year thank-you letters, or other situations where you want to acknowledge multiple gifts.
sr_RS@latin: Možete da odaberete da prikažete podatke o donaciji za više donacija od istog kontakta na jednoj lokaicji u telu pisma. Ova opcija može da bude korisna za pisma zahvalnice na kraju godine ili u drugim situacijama u kojima želite da se zahvalite za više poklona.

en: You can collect additional information about a donor or event participant by including profiles directly in Online Contribution Pages and Event Registration forms. When using a profile in this manner you do not need to check any of the "Used For" checkboxes.
sr_RS@latin: Možete prikupiti dodatne informacije o donatoru ili učesniku događaja tako što ćete uključiti profil direktno u Stranice za online donacije i formulare za Registraciju za događaj. Kada koristite profil na ovaj način, ne morate da štiklirate nijednu od 'Koristi se za' kućica.

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
sr_RS@latin: Možete podesiti koliko god želite dodatnih 'Opštih' pravila da unesete ostale kriterijume pri pretrazi za mogućim duplikatima.

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates. Click <strong>Use Rule</strong> to start a scan.
sr_RS@latin: Možete podesiti koliko god želite dodatnih 'opštih' pravila kako biste dodali druge kriterijume za pretragu duplikata. Kliknite na <strong>Koristi pravilo</strong> da započnete skeniranje.

en: You can configure one or more Label Formats for your CiviCRM installation. Label Formats are used when creating mailing labels.
sr_RS@latin: Možete podesiti jedan ili više formata oznaka u vašoj CiviCRM instalaciji. Formati oznaka se koriste kada se kreiraju oznake za mailing.

en: You can configure one or more PDF Page Formats for your CiviCRM installation. PDF Page Formats may be assigned to <strong><a href="%1">Message Templates</a></strong> to use when creating PDF letters.
sr_RS@latin: Možete podesiti jedan ili više formata strane PDFa za vašu CiviCRM instalaciju. Formati strana PDFa mogu biti dodeljeni  <strong><a href="%1">Šablonima poruka</a></strong> koji će se koristiti pri kreiranju PDF pisama.

en: You can configure one or more Payment Processors for your CiviCRM installation. You must then assign an active Payment Processor to each <strong>Online Contribution Page</strong> and each paid <strong>Event</strong>.
sr_RS@latin: Možete podesiti jedan ili više procesora uplata za vašu CiviCRM instalaciju. Nakon toga, možete dodeliti aktivni procesor uplata svakoj  <strong>Stranici za onlajn doniranje</strong> i svakom <strong> plaćenom događaju</strong>.

en: You can configure scheduled jobs (cron tasks) for your CiviCRM installation. For most sites, your system administrator should set up one or more 'cron' tasks to run the enabled jobs. However, you can also <a href="%1">run all scheduled jobs manually</a>, or run specific jobs from this screen (click 'more' and then 'Execute Now').
sr_RS@latin: Možete konfigurisati zakazane poslove (kron zadatke) za vašu CiviCRM instalaciju. Za većinu sajtova, vaš sistemski administrator može da postavi jedan ili više 'cron' zadataka koji će obavljati uključene poslove. Takođe, možete i <a href="%1">sami pokrenuti zakazane poslove</a>, ili pokrenuti određene poslove sa ovog ekrana (kliknite na 'više' i zatim 'Izvrši odmah').

en: You can configure the SMS message body up to %1 characters
sr_RS@latin: Možete podesiti tekst SMSa da podrži do %1 karaktera

en: You can control access to this report by selecting a 'Permission' from the list, or selecting one or more Roles. For example, you might select <em>access CiviContribute</em> for contribution reports (e.g. the same people who can see contribution data would also have access to the report). You can also prevent users from modifying the default report criteria and filters for reports by NOT giving them <em>access Report Criteria</em> permission. Those users will be able to run the report - but only with the criteria and filters that you've established for them.
sr_RS@latin: Pristup ovom izveštaju možete da kontrolišete tako što ćete sa liste izabrati 'Dozvola' ili jednu ili više uloga. Na primer, možete da izaberete dozvolu <em>pristup CiviContribute</em> za izveštaje o donacijama (npr. isti ljudi koji vide podatke o donaciji imali bi pristup i izveštaju). Možete i da sprečite da korisnici menjaju podrazumevane kriterijume i filtere izveštaja tako što im NEĆETE dati dozvolu pristup kriterijumima izveštaja. Ti korisnici će moći da pokrenu izveštaj<em>, ali samo sa kriterijumima i filterima koje ste ustanovili za njih.

en: You can control the web page that someone is directed to AFTER completing the form by modifying the contents of the hidden <strong>postURL</strong> input field. Replace the default value with any valid complete URL prior to saving the form code to the desired page(s).
sr_RS@latin: Veb stranicu na koju je neko usmeren možete da kontrolišite NAKON dovršavanja formulara menjanjem sadržaja sakrivenog polja za unos <strong>postURL</strong>. Zamenite podrazumevanu vrednost bilo kojom važećom potpunom URL adresom pre nego što sačuvate kôd formulara na željenim stranicama.

en: You can create new multiple choice options for this field, or select an existing set of options which you've already created for another custom field.
sr_RS@latin: Možete da kreirate nove opcije višestrukog izbora za ovo polje ili da izaberete postojeći set opcija koje ste već kreirali za drugo prilagođeno polje.

en: You can create new result options for this survey, or select an existing survey result set which you've already created for another survey.
sr_RS@latin: Možete dodati novu opciju za rezultate ove ankete, ili odabrati postojeći set rezultata koji ste već kreirali za drugu anketu.

en: You can create reports by selecting from the <a href="%1">list of report templates here.</a>
sr_RS@latin: Možete kreirati izveštaje tako što ćete ih odabrati iz <a href="%1">liste šablona izveštaja ovde.</a>

en: You can customize the CiviCRM navigation menu bar to better meet the needs of your users. You can:
sr_RS@latin: Možete podesiti navigacioni meni CiviCRMa tako da više odgovara potrebama vaših korisnika. Možete:

en: You can define as many additional relationships types as needed to cover the types of relationships you want to track. Once a relationship type is created, you may also define custom fields to extend relationship information for that type from <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Custom Data</a>.
sr_RS@latin: Možete definisati koliko god dodatnih tipova veza vam je potrebno kako biste pokrili sve tipove veza koje želite da pratite. Kada se tip veze kreira, možete definisati sopstvena polja da proširite informacije o toj vezi za taj tip u <a href='%1'>Administracija CiviCRMa &raquo; Sopstveni/korisnički podaci</a>.

en: You can edit the Name and Description for this group here. Click <a %1>Contacts in this Group</a> to view, add or remove contacts in this group.
sr_RS@latin: Možete urediti ime i opis ove grupe ovde. Kliknite na <a %1>Kontakti u ovoj grupi</a> da pregledate, dodate ili uklonite kontakte iz ove grupe.

en: You can either <strong>upload</strong> the sms content from your computer OR <strong>compose</strong> the content on this screen.
sr_RS@latin: Možete <strong>postaviti</strong> sadržaj sms poruke sa vašeg kompjutera ILI <strong>sastaviti</strong> sadržaj na ovom ekranu.

en: You can give this premium a picture that will be displayed on the contribution page. Both a 50 x 50 pixel thumbnail image and a 200 x 200 pixel larger image will be displayed. Images must be in GIF, JPEG, or PNG format.
sr_RS@latin: Ovoj nagradi možete dodeliti sliku koja će biti prikazana na stranici za doniranje. Manja slika rezolucije 50 x 50 piksela kao i veća slika rezolucije 200 x 200 piksela će biti prikazane. Slike moraju biti GIF, JPEG ili PNG formata.

en: You can go to the Activities tab to create or attach activity records.
sr_RS@latin: Možete da odete na karticu Aktivnosti da biste kreirali ili priložili zapise aktivnosti.

en: You can have a maximum of %1 attachment(s).
sr_RS@latin: Možete imati maksimalno %1 prilog(a).

en: You can import records from a <strong>comma-separated-values format (CSV)</strong> file, or using a <strong>SQL query</strong>. See "Choose Data Source" help below for more information.
sr_RS@latin: Možete importovati zapise iz fajla  <strong>comma-separated-values (CSV) formata</strong>, ili korišćenjem <strong>SQL upita</strong>. Pogledajte pomoć za "Biranje izvora podataka" ispod za više informacija.

en: You can include a column with each contact's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen - and can be exported.
sr_RS@latin: Možete uključiti i kolonu sa <strong>Internim ID-jem kontakta</strong>. Ovo je jedinstveni ID koji dodeljuje CiviCRM koji će biti prikazan na dnu strane kratkog pregleda kontakta - i može se eksportovati.

en: You can include a column with each contributor's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen and can be exported.
sr_RS@latin: Možete uključiti i kolonu sa <strong>Internim ID-jem donatora</strong>. Ovo je jedinstveni ID koji dodeljuje CiviCRM i koji će biti prikazan na dnu strane kratkog pregleda kontakta - i može se eksportovati.

en: You can include auto-renew membership choices for only one price field in a price set. Another field in this set already contains one or more auto-renew membership options.
sr_RS@latin: Možete uključiti opcije za automatsko obnavljanje članstva za samo jedno polje sa cenom u setu cena. Drugo polje u ovom setu već sadrži jednu ili više opcija za automatsko obnavljanje.

en: You can limit the recipient of the reminder to contacts with the specified preferred language. You can also choose to add contacts that have no preferred language defined.
sr_RS@latin: Možete ograničiti primaoce podsetnika na kontakte sa specifičnim prioritetnim jezikom. Takođe, možete dodati i kontakte koji nisu definisali prioritetni jezik.

en: You can make this report instance available for users to include in their CiviCRM 'Home Dashboard' by checking this box. Users with appropriate permissions will see the report in the 'Available Dashlets' box when they 'Configure' their dashboard. If you want to make a graphic version of the report available, select the desired 'View' and click 'Update Report'. You may want to create a set of report instances specifically for use as dashlets (and you can choose to NOT include them in the navigation menu if you want to distinguish these from the reports that users typically utilize in full screen mode).
sr_RS@latin: Štiklirajte ovu kućicu da biste korisnicima omogućili da ovu instancu izveštaja uključe u svoju 'CiviCRM kontrolnu tablu na početnoj strani'. Korisnici sa odgovarajućim dozvolama videće izveštaj u polju 'Dostupne komponente kontrolne table' kada 'konfigurišu' svoju kontrolnu tablu. Ako želite da grafička verzija izveštaja bude dostupna, izaberite željeni 'Prikaz', a zatim kliknite na 'Ažuriraj izveštaj'. Možda ćete želeti da kreirate set instanci izveštaja koji će se namenski koristiti kao komponente kontrolone table (a možete i da odaberete da ih NE uključite u navigacioni meni ako želite da iz razdvojite od izveštaja koje korisnici obično koriste u režimu preko čitavog ekrana).

en: You can manually send out the reminders to these recipients.
sr_RS@latin: Ovim učesnicima možete ručno poslati podsetnike.

en: You can modify the activity subject before filing.
sr_RS@latin: Možete promeniti subjekta aktivnosti pre arhiviranja.

en: You can modify the look and feel of CiviCRM by adding your own stylesheet. For small to medium sized modifications, use your css file to override some of the styles in civicrm.css. Or if you need to make drastic changes, you can choose to disable civicrm.css completely.
sr_RS@latin: Možete modifikovati izgled CiviCRMa tako što ćete dodati svoj stylesheet. Za male ili srednje modifikacije, koristite vaš css fajl da redefinišete neke stilove iz civicrm.css. U slučaju drastičnih promena, možete u potpunosti isključiti civicrm.css.

en: You can modify the names of the built-in contact types (Individual, Household, Organizations), and you can create or modify "contact subtypes" for more specific uses (e.g. Student, Parent, Team, etc.).
sr_RS@latin: Možete izmeniti imena postojećih tipova kontakata (Pojedinac/ka, domaćinstvo, organizacija) i možete kreirati ili izmeniti "podtipove kontakta" ukoliko vam je potrebno bliže određivanje (npr. Student, roditelj, tim itd.)

en: You can not add another '%1' activity to this case. %2
sr_RS@latin: Ne možete dodati još jednu '%1' aktivnost ovom predmetu. %2

en: You can not delete this case type -- it is assigned to %1 existing case record(s). If you do not want this case type to be used going forward, consider disabling it instead.
sr_RS@latin: Nemoguće je obrisati ovaj tip predmeta -- dodeljen je %1 postojećem zapisu(zapisima) predmeta. Ukoliko ne želite da se ovaj tip predmeta koristi ubuduće, možete ga isključiti.

en: You can not have the same Status Rule registered as both "Current" and "Expired".
sr_RS@latin: Ne možete imati isto pravilo statusa registrovano kao "U toku" i "Isteklo".

en: You can not mark a field as a Result Column in a profile that contains fields from multiple record types.
sr_RS@latin: Ne možete da označite polje kao kolonu rezultata u profilu koji sadrži polja iz višestrukih tipova zapisa.

en: You can not mark fields as Searchable in a profile that contains fields for multiple record types.
sr_RS@latin: Polja ne možete da označite kao pretraživa u profilu koji sadrži polja za višestruke tipove zapisa.

en: You can not pass a severity level higher than 7.
sr_RS@latin: Ne možete da prođete nivo značaja viši od 7.

en: You can not record two payments for the same pledge in a single batch.
sr_RS@latin: Ne možete snimiti dve uplate za istu obavezu u jednoj seriji.

en: You can not use other Group by with Financial type or Contribution source.
sr_RS@latin: Ne možete da koristite drugo 'Grupisanje po' sa finansijskim tipom ili izvorom donacije.

en: You can notify event organizers of each online registration by specifying one or more email addresses to receive a carbon copy (cc). Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
sr_RS@latin: Možete obavestiti organizatore o svakoj onlajn registraciji tako što ćete uneti email adresu u CC (carbon copy). Ukoliko unosite više email adresa, one moraju biti razdvojene zarezon (npr. jane@example.org, paula@example.org).

en: You can only configure one 'Unsupervised' and one 'Supervised' rule for each contact type, but you can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
sr_RS@latin: Možete da konfigurišete samo jedno pravilo 'bez nadzora' i jedno 'bez nadzora' za svaki tip kontakta, ali možete da konfigurišete bilo koji broj dodatnih 'Opštih' pravila da biste pružili druge kriterijume za pretragu mogućih duplikata.

en: You can optionally assign this activity to someone. Assigned activities will appear in their Activities listing at CiviCRM Home.
sr_RS@latin: Možete dodeliti ovu aktivnost nekome. Dodeljene aktivnosti će se pojaviti u njihovom listingu aktivnosti na početnoj stranic CiviCRMa.

en: You can optionally set an "active date range" for this contribution page. These dates are currently used by the "Contribution Widget" and "Personal Campaign Pages". The widget will give a "Campaign is over" message if it is accessed outside of the specified range. The "Donate" button will be hidden on Personal Campaign Pages if accessed outside of the specified range.
sr_RS@latin: Po želji možete i podesiti neobavezan "Aktivni raspon datuma" za ovu stranicu za doniranje. Ovi datumi se koriste u "Vidžetu za doniranje" i "Stranicama ličnih kampanja". Ovaj vidžet će dati poruku "Kampanja je završena" ukoliko se stranici pristupi posle određenog raspona datuma. Dugme "Doniraj" će biti skriveno na stranicama lične kampanje ukoliko se pristupi posle određenog raspona datuma.

en: You can reserve a maximum of %count contact at a time for this survey. | You can reserve a maximum of %count contacts at a time for this survey.
sr_RS@latin[0]: Možete rezervisati maksimum %count kontakt za ovu anketu.
sr_RS@latin[1]: Možete rezervisati maksimum %count kontakata za ovu anketu.
sr_RS@latin[2]: Možete rezervisati maksimum %count kontakata za ovu anketu.

en: You can schedule Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that they be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
sr_RS@latin: Možete zakazati slanje masovne SMS poruke za određeni datum i vreme, ili možete zahtevati da se pošalje što je pre moguće tako što ćete štiklirati &quot;Pošalji odmah&quot;.

en: You can schedule this Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that it be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
sr_RS@latin: Možete zakazati slanje ove masovne SMS poruke za određeni datum i vreme, ili možete zahtevati da se pošalje što je pre moguće tako što ćete štiklirati &quot;Pošalji odmah&quot;.

en: You can search all contacts for duplicates or limit the results for better performance.
          If you limit by group then it will look for matches with that group both inside and outside of the group.
          You can also limit the contacts in the group to be matched by specifying the number of contacts to match. This can be done in conjunction with a group or separately and is recommended for performance reasons.
sr_RS@latin: Duplikate možete da pretražite u svim kontaktima ili možete da ograničite rezultate radi boljih performansi.
          Ako ograničite po grupi, onda će se tražiti poklapanja sa tom grupom kako unutar grupe, tako i izvan nje.
          Možete da ograničite i da se kontakti u grupi poklope tako što ćete navesti broj kontakata za poklapanje. Ovo može da se obavi zajedno sa grupom ili odvojeno i preporučuje se u svrhe performansi.

en: You can search for records containing a word or phrase in any text field - including name and email fields, notes, activity subject and descriptions, as well as any searchable custom text and note fields. Narrow your search by selecting a specific table / type of record. Wildcards are automatically added to your search term. Searches are NOT case-sensitive.
sr_RS@latin: Možete da pretražite zapise koji sadrže reč ili frazu u bilo kojem tekstualnom polju – uključujući polja za ime i email, napomene, temu aktivnosti i opise, kao i u bilo kojem pretraživom prilagođenom tekstualnom polju i polju napomene. Suzite pretragu tako što ćete izabrati određenu tabelu/tip zapisa. Džokeri se automatski dodaju terminu za pretragu. Pretrage NE razlikuju mala i velika slova.

en: You can select a pre-configured Event Template to streamline setting up your new event. The information and configuration settings from the selected template will be automatically copied to this new event. You can then add and modify as needed for this specific event instance. Event templates do NOT store the event date and time - so you will definitely need to set those on this page.
sr_RS@latin: Možete odabrati prethodno konfigurisan Šablon za događaj kako biste pojednostavili kreiranje vašeg novog događaja. Infomracije i konfiguracija će biti automatski kopirane u novi događaj. Nakon toga možete dodavati i uređivati po potrebi za ovaj konkretni događaj. Šabloni za događaj NE čuvaju podatke o datumu i vremenu događaja - to ćete morati podesiti na ovoj stranici.

en: You can select an existing Event Template as the basis for the new template you are creating, or you can create the template from scratch.
sr_RS@latin: Možete koristiti postojeći šablon događaja kao osnovu novog šablona koji pravite, ili možete napraviti šablon od početka.

en: You can select an existing organization record here, OR type in the name of a new organization if this person's employer is not already in your database. However, if you want this person to share their work address with their employer AND that organization doesn't exist yet - leave this field blank and use the Shared Address feature in the Address pane below to create the employer record AND enter the employer address. The 'current employer' relationship will be automatically created for you.
sr_RS@latin: Možete odabrati postojeći unos organizacije ovde, ili uneti ime nove organizacije ako poslodavac ove osobe nije u vašoj bazi. Međutim, ukoliko želite da ova osoba deli svoju adresu na poslu sa svojim poslodavcem, a ta organizacija još uvek ne postoji u bazu - ostavite ovo polje prazno i upotrebite opciju Deljena adresa u prozoru za adresu ispod da biste kreirali zapis o poslodavcu i uneli njegovu adresu. Veza 'trenutni poslodavac' se biti automatski kreirana.

en: You can select maximum %1 contact(s) at a time for voter reservation of this survey.
sr_RS@latin: Možete izabrati maksimum %1 kontakt(a) za rezervaciju za ovu anketu.

en: You can send a <strong>TEXT</strong> Message using the available text pane.
sr_RS@latin: Možete poslati <strong>Tekstualnu</strong> poruku koristeći deo za unos teksta.

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication - and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
sr_RS@latin: Možete poslati email kao jednostavnu poruku koja sadrži samo tekst, ili kao poruku HTML formata, ili oba. Poruke koje koriste isključivo tekst su sasvim dovoljne za većinu vaše email komunikacije - i neki primaoci više vole da ne primaju poruke HTML formata.

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication, and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
sr_RS@latin: Možete poslati email kao jednostavnu poruku koja sadrži samo tekst, ili kao poruku HTML formata, ili oba. Poruke koje koriste isključivo tekst su sasvim dovoljne za većinu vaše email komunikacije - i neki primaoci više vole da ne primaju poruke HTML formata.

en: You can set a start date for recurring contributions and the first payment will be on that date. For a single post-dated contribution you must select recurring and choose one installment
sr_RS@latin: Možete podesiti početni datum za periodične donacije i prva uplata će biti tog datuma. Za jednu naknadnu donaciju morate odabrati periodičnu donaciju i izabrati jednu ratu.

en: You can set the FROM name and email address for this reminder in these fields. If you leave these fields blank, the default FROM name and email address for your site will be used (Administer > Communications > FROM Email Addresses).
sr_RS@latin: Možete da podesite ime i email adresu FROM za ovaj podsetnik i za ove prijatelje. Ako ostavite ova polja prazna, koristiće se podrazumevani ime i email adresa FROM za vaš sajt (Administriraj > Komunikacija > Email adrese FROM).

en: You can set this to a number other than one to allow multiple membership terms.
sr_RS@latin: Možete da podesite ovo na neki broj, osim broja jedan, da biste dozvolili više uslova članstva.

en: You can set your own background image
sr_RS@latin: Možete podesiti svoju sliku kao pozadinu

en: You can specify the number of installments, or you can leave the number of installments blank if you want to make an open-ended commitment. In either case, you can choose to cancel at any time.
sr_RS@latin: Možete odrediti broj rata, ili ostaviti polje prazno ukoliko želite da se obavežete na periodično doniranje bez krajnjeg roka. U svakom slučaju, možete otkazati periodičnu donaciju kada god želite.

en: You can still preview your page prior to approval
sr_RS@latin: I dalje možete da pregledate stranicu pre odobravanja

en: You can update billing details for this automatically renewed membership by <a href="%1">visiting this web page</a>.
sr_RS@latin: Možete ažurirati ovo automatski osveženo članstvo tako što ćete posetiti <a href="%1">ovu veb stranu</a>.

en: You can update billing details for this recurring contribution at:
sr_RS@latin: Detalje naplate za ovu periodičnu donaciju možete ažurirati na:

en: You can update billing details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
sr_RS@latin: Detalje naplate za ovu periodičnu donaciju možete ažurirati odlaskom na <a href="%1">ovu veb stranu</a>

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
sr_RS@latin: Možete ažurirati sumu za periodičnu donaciju ili izmeniti detalje o broju rata odlaskom na <a href="%1">ovu veb stranu</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution at:
sr_RS@latin: Možete ažurirati sumu za periodičnu donaciju ili izmeniti njen broj rata na:

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
sr_RS@latin: Možete ažurirati sumu za periodičnu donaciju ili izmeniti njen broj rata odlaskom na <a href="%1">ovu veb stranu</a>.

en: You can upload a picture or image to include on your page. Your file should be in .jpg, .gif, or .png format. Recommended image size is 250 x 250 pixels. Images over 360 pixels wide will be automatically resized to fit.
sr_RS@latin: Možete postaviti sliku na vašu stranicu. Fajl bi trebalo da bude u .jpg, .gif ili .png formatu. Preporučena veličina slike je 250 x 250 piksela. Slike širine preko 360 piksela će automatski biti smanjene do odgovarajuće veličine.

en: You can upload an image from your computer OR enter a URL for an image already on the Web. If you chose to upload an image file, a 'thumbnail' version will be automatically created for you. If you don't have an image available at this time, you may also choose to display a 'No Image Available' icon by selecting the 'default image'.
sr_RS@latin: Možete postaviti sliku sa svog kompjutera ili uneti URL slike koji već postoji na vebu. Ukoliko izaberete da postavite fajl sa slikom, biće automatski kreirana njena  'thumbnail' verzija. Ukoliko trenutno nemate sliku, možete izabrati da se prikazuje ikonica 'Slika nije dostupna' - tako što ćete odabrati 'podrazumevanu sliku'.

en: You can use an address belonging to an existing contact or create a new contact by selecting the desired contact type from the select field. If you link an individual's address to an organization, an employee-employer relationship will be automatically created. If you link an individual's address to a household, a household member relationship is created.
sr_RS@latin: Možete koristiti adresu koja pripada postojećem kontaktu ili kreirati novi kontakt tako što ćete odabrati željeni tip kontakta iz odabira. Ukoliko povežete adresu pojedinca sa adresom organizacije, automatski će biti kreirana veza zaposleni-poslodavac. AKo povežete adresu pojedinca sa domaćinstvom, biće kreirana veza član domaćinstva.

en: You can use different profile for the person who is registering than for "Additional Participants". For example, you may want to require an email address from the person entering the registration while not requiring (or even requesting) emails for additional participants (i.e. their "guests").
sr_RS@latin: Možete koristiti drugi profil za osobu koja registruje a drugi za "Dodatne učesnike". Na primer, možete zahtevati email adresu osobe koja registruje, a da email adresa dodatnih učesnika (npr. njihovih "gostiju") ne bude obavezno polje u formularu (ili da se uopšte ne potražuje).

en: You can use existing CiviCRM Profiles on your page or create profile(s) specifically for use in Online Contribution pages. Go to <a href="%1"><strong>Administer CiviCRM Profiles</strong></a> if you need to review, modify or create profiles (you can come back at any time to select or update the Profile(s) used for this page).
sr_RS@latin: Možete koristiti postojeće CiviCRM profile na vašoj stranici - ILI napraviti profil(e) specifično za stranice za onlajn donacije. Idite na <strong>Administracija CiviCRM profila</strong></a> ukoliko želite da pregledate, izmenite ili napravite još profila (uvek se možete vratiti da izaberete ili ažurirate profil(e) koji se koriste na ovoj stranici).

en: You can use the links above to schedule or record an activity.
sr_RS@latin: Možete iskoristiti linkove iznad da zakažete ili snimite aktivnost.

en: You can view and / or restore deleted cases by checking the "Deleted Cases" option under Find Cases.
sr_RS@latin: Požete pregledati ili / i povratiti obrisane predmete klikom na opciju "Obrisani predmeti" prilikom pretrage predmeta.

en: You can view or revert to the default version of any system workflow message template which you've modified. After upgrades OR if you are having issues with your modified version, it is useful to compare your active version to the default code shown on this screen. You can use the 'Select' buttons below (with copy and paste commands) to copy the default code into a text editor and then compare it to your customized version.
sr_RS@latin: Možete da prikažete ili vratite podrazumevanu verziju bilo kog šablona poruke sistemskog toka rada, koju ste izmenili. Nakon ažuriranja ILI ako imate problema sa izmenjenom verzijom, korisno je uporediti aktivnu verziju sa podrazumevanim kodom prikazanim na ovom ekranu. Možete da koristite dugmad 'Izaberite' ispod (sa komandama za kopiranje i lepljenje) da biste kopirali podrazumevani kôd u editor teksta, a zatim ga uporedite sa prilagođenom verzijom.

en: You can't connect an address to itself
sr_RS@latin: Adresa ne može biti povezana sama sa sobom

en: You can:
sr_RS@latin: Možete:

en: You cannot add a new record as  maximum allowed limit is reached
sr_RS@latin: Ne možete dodati novi zapis zato što je dostignuto ograničenje maksimalnog broja zapisa

en: You cannot change the account type since this financial account refers to a financial item having an account type of Revenue/Liability.
sr_RS@latin: Ne možete da promenite tip naloga jer se ovaj finansijski nalog odnosi na finansijsku stavku čiji je tip naloga Prihod/Odgovornost.

en: You cannot combine profiles of multiple types.
sr_RS@latin: Ne možete kombinovati profile različitih tipova.

en: You cannot configure multi-record custom fields belonging to different custom sets in one profile
sr_RS@latin: Ne možete da konfigurišete prilagođena polja sa više zapisa, koja pripadaju različitim prilagođenim setovima u jednom profilu

en: You cannot create an email account for a contact with no email
sr_RS@latin: Ne možete kreirati email nalog za kontakt koji nema email adresu

en: You cannot delete this Contribution Page because it has already been used to submit a contribution or membership payment. It is recommended that your disable the page instead of deleting it, to preserve the integrity of your contribution records. If you do want to completely delete this contribution page, you first need to search for and delete all of the contribution transactions associated with this page in CiviContribute.
sr_RS@latin: Ne možete obrisati ovu stranicu za donacije jer je već upotrebljena za slanje donacije ili plaćanje članstva. Preporučujemo da stranicu deaktivirate umesto da je obrišete, kako biste sačuvali integritet svojih podataka. Ukoliko želite da u potpunosti obrišete ovu stranicu, prvo morate da pronađete i obrišete sve donatorske transakcije povezane sa ovom stranicom u CiviContribute.

en: You cannot enable both Membership Signup and a Contribution Price Set on the same online contribution page.
sr_RS@latin: Ne možete aktivirati prijavu za članstvo i set cena donacija na istoj stranici za online donacije.

en: You cannot enable both Recurring Contributions AND Pledges on the same online contribution page.
sr_RS@latin: Ne možete aktivirati periodične donacije i obaveze na istoj stranici za online donacije.

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page
sr_RS@latin: Ne možete aktivirati Periodične donacije i Automatsko obnavljanje članstva na istoj stranici za online donacije

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page.
sr_RS@latin: Ne možete aktivirati Periodične donacije i Automatsko obnavljanje članstva na istoj stranici za online donacije.

en: You cannot enable both a Contribution Price Set and Membership Signup on the same online contribution page.
sr_RS@latin: Ne možete aktivirati Set cena donacija i Prijavu za članstvo na istoj stranici za online donacije.

en: You cannot enable the Contribution Amounts section when a Membership Price Set is in use. (See the Memberships tab above.) Membership Price Sets may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription) or an additional voluntary contribution.</span>
sr_RS@latin: Ne možete uključiti sekciju za iznose donacija kada koristite Set cena za članstvo. (Pogledajte karticu Članstva iznad). Setovi cena za članstvo mogu da sadrže dodatna polja da opcije nevezane za ćlanstvo koje zahtevaju dodatnu uplatu (npr. pretplata za magazin) ili dodatnu dobrovoljnu donaciju.</span>

en: You cannot enter multiple soft credits for the same contact.
sr_RS@latin: Ne možete uneti više zasluga za isti kontakt

en: You cannot export batches which have already been exported.
sr_RS@latin: Ne možete eksportovati serije koje su ranije eksportovane.

en: You cannot have auto-renewal on if you are paying later.
sr_RS@latin: Ne možete imati automatsku obnovu ukoliko plaćate kasnije.

en: You cannot modify relationship type because there are membership records associated with this membership type.
sr_RS@latin: Ne možete modifikovati tip veze zato što već postoje zapisi o članstvu povezani sa ovim tipom članstva.

en: You cannot record scheduled email activity.
sr_RS@latin: Ne možete snimiti zakazanu email aktivnost.

en: You cannot remove an account with a %1 relationship because it is being referenced by one or more of the following types of records: Contributions, Contribution Pages, or Membership Types. Consider disabling this type instead if you no longer want it used.
sr_RS@latin: Ne možete ukloniti nalog sa %1 vezon zato što se referencira u jednom od sledećih tipova zapisa: Donacije, stranice za doniranje ili tipovi članstva. Ukoliko ne želite da koristite ovaj tip, razmislite o tome da ga isključite.

en: You cannot remove an account with a %1 relationship while the Financial Type is used for a Premium.
sr_RS@latin: Ne možete ukloniti nalog sa vezom %1 ukoliko se finansijski tip koristi za nagradu.

en: You cannot select more than %1 choices. For more complex functionality, please use a Price Set.
sr_RS@latin: Ne možete izvrštiti više od %1 izbora. Za složenije funcije koristite Set cena.

en: You cannot set up a recurring contribution if you are not paying online by credit card.
sr_RS@latin: Ne možete podesiti periodičnu donaciju ukoliko ne plaćate onlajn kreditnom karticom.

en: You cannot update this payment as it is tied to a payment processor
sr_RS@latin: Ne možete ažurirati ovu uplatu - povezana je sa procesorom uplata

en: You cannot use "Add Contacts to Group" action unless contacts fields are selected.
sr_RS@latin: Ne možete koristiti "Dodaj kontakte u grupu" akciju ukoliko polja sa kontaktima nisu izabrana.

en: You cannot use 'id' as a field label.
sr_RS@latin: Ne možete koristiti 'id' kao oznaku polja.

en: You cannot use a Membership Price Set when the Contribution Amounts section is enabled. Click the Memberships tab above, and select your Membership Price Set on that form. Membership Price Sets may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription) or an additional voluntary contribution.
sr_RS@latin: Ne možete koristiti Set cena članstva kada je uključena sekcija za Iznose donacija. Kliknite na karticu Članstva iznad i odaberite Set cena članstva u tom formularu. Set cena članstva može da sadrži dodatna polja za opcije nevezane za članstvo koje zahtevaju dodatnu uplatu (npr. pretplata na magazin) ili dodatnu dobrovoljnu donaciju.

en: You do not have access to add notes.
sr_RS@latin: Nemate pristup dodavanju beležaka.

en: You do not have access to delete this note.
sr_RS@latin: Nemate pristup brisanju ove beleške.

en: You do not have access to edit this note.
sr_RS@latin: Nemate pristup uređivanju ove beleške.

en: You do not have access to this note.
sr_RS@latin: Nemate pristup ovoj belešci

en: You do not have all the permissions needed for this page.
sr_RS@latin: Nemate sve potrebne dozvole za ovu stranicu.

en: You do not have any Open Data Entry Batches.
sr_RS@latin: Nemate otvorenih grupa za unos podataka.

en: You do not have any active %1
sr_RS@latin: Nemate aktvinih %1

en: You do not have any active Personal Campaign pages.
sr_RS@latin: Nemate aktivnih stranica lične kampanje.

en: You do not have any private reports. To add a report to this section, edit the Report Settings for a report and set 'Add to My Reports' to Yes.
sr_RS@latin: Nemate privatnih izveštaja. Da biste dodali izveštaj u ovu sekciju, uredite podešavanja izveštaja i podesite "Dodaj u Moje izveštaje" na Da.

en: You do not have permission to Delete Report.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za brisanje izveštaja.

en: You do not have permission to access this case.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za pristup ovom predmetu.

en: You do not have permission to access this contact.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za pristup ovom kontaktu.

en: You do not have permission to access this event registration. Contact the site administrator if you need assistance.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za pristup registraciji za ovaj događaj. Kontaktirajte administratora sajta ukoliko vam je potrebna pomoć.

en: You do not have permission to access this mailing report
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za pristup ovom mailing izveštaju.

en: You do not have permission to access this page
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za pristup ovoj stranici

en: You do not have permission to access this page.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za pristup ovoj stranici.

en: You do not have permission to access this report.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za pristup ovom izveštaju.

en: You do not have permission to administer reserved tags.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za administriranje rezervisanih tagova.

en: You do not have permission to cancel this recurring contribution.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za otkazivanje ove periodične donacije.

en: You do not have permission to delete this contact.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za brisanje ovog kontakta.

en: You do not have permission to delete this contact. Note: you can delete contacts if you can edit them.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za brisanje ovog kontakta. Možete brisati kontakte ukoliko možete da ih uređujete.

en: You do not have permission to edit this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za uređivanje zapisa o ovom kontaktu. Kontaktirajte administratora sajta ukoliko vam je potrebna pomoć.

en: You do not have permission to force merge duplicate contact records
sr_RS@latin: Nemate dozvolu da nametnete spajanje dupliranih zapisa kontakata.

en: You do not have permission to make changes to the record
sr_RS@latin: Nemate dozvolu da menjate ovaj zapis

en: You do not have permission to register for this event
sr_RS@latin: Nemate dozvolu da se registrujete za ovaj događaj

en: You do not have permission to send SMS
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za slanje SMSa

en: You do not have permission to view requested page.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za pregled tražene stranice.

en: You do not have permission to view this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za pregled zapisa o ovom kontaktu. Kontaktirajte administratora sajta ukoliko vam je potrebna pomoć.

en: You do not have permission to view this event
sr_RS@latin: Nemate dozvolu da vidite ovaj događaj

en: You do not have permission to view this page.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za pregled ove stranice.

en: You do not have sufficient permission to change settings for this reserved group.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za izmenu podešavanja ove rezervisane grupe.

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved group.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za brisanje ove rezervisane grupe.

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved tag.
sr_RS@latin: Nemate potrebne dozvole za brisanje ovog rezervisanog taga.

en: You do not have sufficient permission to edit this reserved tag.
sr_RS@latin: Nemate potrebne dozvole za brisanje ovog rezervisanog taga.

en: You do not have sufficient permission to edit this tagset.
sr_RS@latin: Nemate potrebne dozvole za brisanje ovog seta tagova.

en: You do not have sufficient permission to transfer/cancel this participant.
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za transfer/otkazivanje ovog učesnika.

en: You do not have the necessary permission to edit this contact.
sr_RS@latin: Nemate potrebnu dozvolu za uređivanje ovog kontakta.

en: You do not have the necessary permission to view this contact.
sr_RS@latin: Nemate potrebnu dozvolu za pregled ovog kontakta.

en: You don't have logging enabled on some tables. This may cause errors on performing insert/update operation on them.
sr_RS@latin: Logovanje nije uključeno za neke tabele. Ovo može izazvati greške pri izvršenju operacije ubacivanja/ažuriranja na tim tabelama.

en: You don't have permission to access this page
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za pristup ovoj stranici

en: You dont have permission to %1 this batch
sr_RS@latin: Nemate dozvolu za %1 ove serije

en: You have a current Lifetime Membership which does not need to be renewed.
sr_RS@latin: Trenutno imate doživotno članstvo za koje nije potrebna obnova.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click <a href="%2">here</a>.
sr_RS@latin: Na čekanju imate prijavu na mejling listu %1. Da biste potvrdili ovu prijavu, odgovorite na ovaj email ili kliknite <a href="%2">ovde</a>.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click on this link: %2
sr_RS@latin: Na čekanju imate prijavu na mejling listu %1. Da biste potvrdili ovu prijavu, odgovorite na ovaj email ili kliknite na ovaj link: %2

en: You have already added a primary location field of this type: %1
sr_RS@latin: Ve imate dodato polje za primarnu lokaciju ovog tipa: %1

en: You have already signed this petition but we<strong>need to confirm your email address</strong>.
sr_RS@latin: Već ste potpisali ovu peticiju ali <strong>morate potvrditi vašu email adresu</strong>.

en: You have already signed this petition but you still <b>need to verify your email address</b>.
sr_RS@latin: Već ste potpisali ovu peticiju, ali morate da <b>verifikujete svoju email adresu</b>.

en: You have already signed this petition.
sr_RS@latin: Već ste potpisali ovu peticiju.

en: You have been added to the WAIT LIST for this event.
sr_RS@latin: Dodati ste na listu za čekanje za ovaj događaj.

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking %3
sr_RS@latin: Ponovo ste prijavljeni u sledeće grupe: %1. Možete se odjaviti slanjem maila na %2 ili klikom na %3

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
sr_RS@latin: Ponovo ste prijavljeni u sledeće grupe: %1. Možete se odjaviti slanjem maila na %2 ili klikom  <a href="%3">ovde</a>.

en: You have been returned to the start of the registration process and any sold out events have been removed from your selections. You will not be able to continue until you review your booking and select different events if you wish.
sr_RS@latin: Vraćeni ste na početak procesa registracije i svi događaji koji su rasprodati biće uklonjeni iz vaše selekcije. Nećete moći da nastavite proces dok ne pregledate vaše rezervacije i odaberete različite događaje ukoliko to želite.

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking %3
sr_RS@latin: Odjavljeni ste iz sledećih grupa: %1. Možete se ponovo prijaviti slanjem maila na %2 ili klikom na %3

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
sr_RS@latin: Odjavljeni ste iz sledećih grupa: %1. Možete se ponovo prijaviti slanjem maila na %2 ili klikom  <a href="%3">ovde</a>.

en: You have enabled the County option. Please ensure you populate the county table in your CiviCRM Database. You can find extensions to populate counties in the <a %1>CiviCRM Extensions Directory</a>.
sr_RS@latin: Aktivirali ste opciju Okrug. Proverite da ki ste popunili tabelu sa okruzima u CiviCRM bazi. Ekstenzije za popunjavanje okruga možete pronaći u <a %1>Direktorijumu za CiviCRM ekstenzije</a>.

en: You have indicated that this is a paid event, but no payment option has been selected. If this is not a paid event, please select the "No" option at the top of the page. If this is a paid event, please select at least one payment processor and/or enable the pay later option.
sr_RS@latin: Naglasili ste da je ovo događaj za koji se plaća kotizacija, ali nije odabrana opcija za plaćanje. Ukoliko ovo nije događaj za koji se plaća kotizacija, izaberite opciju "Ne" na vrhu strane. Ukoliko se za događaj plaća kotizacija, izaberite barem jedan procesor uplata i/ili uključite opciju za plaćanje kasnije.

en: You have listed fixed contribution options or selected a price set, but no payment option has been selected. Please select at least one payment processor and/or enable the pay later option.
sr_RS@latin: Naglasili ste fiksne opcije donacije ili set cena, ali nije odabrana opcija za plaćanje. Izaberite barem jedan procesor uplata i/ili uključite opciju za plaćanje kasnije.

en: You have no A/B mailings
sr_RS@latin: Nemate A/B mailinga

en: You have no Grants registered in your database.
sr_RS@latin: Nemate registrovanih grantova u bazi podataka.

en: You have received a donation at your personal page
sr_RS@latin: Primili ste donaciju na ličnoj stranici

en: You have selected "Disable Outbound Email". A test email can not be sent.
sr_RS@latin: Izabrali ste opciju "Isključi odlazne mailove". Test email ne može biti poslat.

en: You have selected "Redirect to Database". A test email can not be sent.
sr_RS@latin: Odabrali ste "Preusmeri ka bazi podataka". Test email ne može biti poslat.

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity.
sr_RS@latin: Odabrali ste više članstava za istu organizaciju ili entitet. Molimo pregledajte vaš izbor, i odaberite samo jedno članstvo za jedan entitet.

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity. Contact the site administrator if you need assistance.
sr_RS@latin: Odabrali ste više članstava za istu organizaciju ili entitet. Molimo pregledajte vaš izbor, i odaberite samo jedno članstvo za jedan entitet. Kontaktirajte administratora sajta ukoliko vam je potrebna pomoć.

en: You have selected the table cell separator, but one or more token fields are not placed inside a table cell. This would result in invalid HTML, so comma separators have been used instead.
sr_RS@latin: Izabrali ste razdelnik polja u tabeli, ali jedno ili više polja sa tokenima nisu smeštene u polja u tabeli. Ovo bi dovelo do nevažećeg HTMLa, pa su umesto toga dodati zarezi kao razdelnici.

en: You have selected to make this field public but have not enabled any public price options. Please update your selections to include a public price option, or make this field admin visibility only.
sr_RS@latin: Odabrali ste da ovo polje bude javno ali niste uključili ni jedan javni set cena. Ažurirajte vaš izbor kako biste uključili opciju sa javnim cenama ili podesite polje tako da bude vidljivo samo administratorima.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, but your registration require approval, Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
sr_RS@latin: Preskočili ste poslednjeg učesnika tako da će događaj imati dovoljno mesta, ali vaša egistracija za ovaj događaj zahteva odobrenje. Kada vaša registracija bude pregledana, primićete email sa linkom za  veb stranicu na kojoj možete završti registracioni proces.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, hence your group become as register participants though you selected on wait list.
sr_RS@latin: Preskočili ste poslednjeg učesnika tako da će događaj imati dovoljno mesta, zbog čega grupa počinje da registruje učesnike, iako ste izabrali listu za čekanje.

en: You have specified the status Partially Paid but have entered an amount that equals or exceeds the amount due. Please adjust the status of the payment or the amount
sr_RS@latin: Postavili ste status Delimično uplaćen ali ste uneli iznos koji je jednak ili veći od dugovanja. Izmenite status ili iznos uplate

en: You have unsaved changes.
sr_RS@latin: Imate promene koje nisu sačuvane.

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full (by checking the box below).
sr_RS@latin: Možete dozvoliti korisnicima da pristupe listi čekanja kada je događaj popunjen (tako što ćete označiti kvadratić koji se nalazi ispod).

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the waitlist work-flow (click the wrench icon, or navigate to Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Offer a Waitlist?'.
sr_RS@latin: Možete omogućiti korisnicima da se prijave na listu čekanja ako je događaj pun. Da biste omogućili ovu opciju morate prvo aktivirati Statuse učesnika koje koristi proces rada listi čekanja (kliknite na ikonicu sa alatom ili idite na Administracija » CiviEvent » Statusi učesnika).  Zatim ponovo učitajte ovaj formular i štiklirajte 'Ponudi listu čekanja?'.

en: You may also configure events to require administrative approval prior to participants completing the registration process. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the approval work-flow (Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Require participant approval?'.
sr_RS@latin: Možete podesiti događaje da zahtevaju odobrenje administratora pre nego što učesnik završi proces registracije. Da biste omoćućili ovu opciju morate prvo aktivirati Statuse učesnika koji se koriste u procesu rada odobravanja (Administriraj » CiviEvent » Statusi učesnika). Zatim ponovo učitajte ovaj formular i štiklirajte 'Traži potvrdu učesnika?'.

en: You may also create a customized greeting and use field tokens to insert fields of your choice. For more information on available tokens, see the online documentation %1.
sr_RS@latin: Možti kreirati sopstvene pozdrave i koristiti tokene za polja kako bi ubacili polja po vašem izboru. Za više informacija o dostupnim tokenima, pogledajte onlajn dokumentaciju %1.

en: You may also optionally set an MD5 Hash Key to verify that responses come directly from Authorize.Net. Login to your merchant account and navigate to <strong>Account Settings</strong>. Select MD5-Hash and enter a new hash value. This can be just about any string of characters or words. Then enter the exact same value here.
sr_RS@latin: Možete opcionalno podesiti MD5 heš ključ kako bi verifikovali odgovore koji dolaze direktno od Authorize.Net-a. Ulogujte se na vaš korisnički nalog kod vašeg prodavca i kliknite na <strong>Account Setting>. Izaberite MD5 heš i unesite novu vrednost za heš. Može biti bilo koji niz karaktera ili reči. Onda unesiti identičnu vrednost ovde.

en: You may choose to email invoice to contributors OR download a PDF file containing one invoice per page to your local computer by clicking <strong>Process Invoice(s)</strong> . Your browser may display the file for you automatically, or you may need to open it for printing using any PDF reader (such as Adobe&reg; Reader).
sr_RS@latin: Možete da odaberete da donatorima pošaljete profakturu email-om ILI da preuzmete PDF fajl koji sadrži jednu profakturu po stranici na lokalni računar tako što ćete kliknuti na <strong>Obradi profakture</strong>. Pregledač će možda automatski prikazati fajl ili ćete možda morati da ga otvorite radi štampanja koristeći čitač PDF-ova (kao što je Adobe&reg; Reader).

en: You may choose to email receipts to contributors OR download a PDF file containing one receipt per page to your local computer by clicking <strong>Process Receipt(s)</strong>. Your browser may display the file for you automatically, or you may need to open it for printing using any PDF reader (such as Adobe&reg; Reader).
sr_RS@latin: Možete da odaberete da donatorima pošaljete priznanice email-om ILI da preuzmete PDF fajl koji sadrži jednu priznanicu po stranici na lokalni računar tako što ćete kliknuti na <strong>Obradi priznanice</strong>. Pregledač će možda automatski prikazati fajl ili ćete možda morati da ga otvorite radi štampanja koristeći čitač PDF-ova (kao što je Adobe&reg; Reader).

en: You may choose to include a pre-configured Footer block below your message. This is a good place to include the required unsubscribe, opt-out and postal address tokens.
sr_RS@latin: Možete uključiti unapred pripremljeno podnožje ispod vaše poruke. Ovo je dobro mesto za postavljanje neophodnih tokena za odjavu, isključenje i poštansku adresu

en: You may choose to include a pre-configured Header block above your message.
sr_RS@latin: Možete odabrati već napravljeno zaglavlje koje će biti prikazano iznad vaše poruke

en: You may choose to record the payment method used for each contribution and fee. Reserved payment methods are required - you may modify their labels but they can not be deleted (e.g. Check, Credit Card, Debit Card). If your site requires additional payment methods, you can add them here. You can associate each payment method with a Financial Account which specifies where the payment is going (e.g. a bank account for checks and cash).
sr_RS@latin: Možete da odaberete da zabeležite metod plaćanja koji se koristi za svaku donaciju i naknadu. Metodi rezervisanog plaćanja su obavezni – možete da izmenite njihove oznake, ali ih ne možete izbrisati (npr. ček, kreditna kartica, debitna kartica). Ako vaš sajt zahteva dodatne metode plaćanja, možete ih dodati ovde. Svaki metod plaćanja možete da povežete sa finansijskim nalogom koji navodi gde uplata odlazi (npr. bankovni račun za čekove i gotovinu).

en: You may configure these settings using absolute URLs or URL variables.
sr_RS@latin: Ova podešavanja možete urediti korišćenjem apsolutnih URLova ili URL varijabli.

en: You may configure these upload directories using absolute paths or path variables.
sr_RS@latin: Ove direktorijume za postavljanje možete da konfigurišete koristeći apsolutnu putanju ili varijable putanje.

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price.
sr_RS@latin: Možete uneti negativnu vredonst ukliko se polje ili opcija koristi kao odrednica popusta.

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price. Use a price of 1 and Display Amount off (unchecked) to allow a user to enter a contribution amount in a Text / Numeric Quantity field.
sr_RS@latin: Možete da unesete vrednost negativne količine ako se polje ili opcija koristi za izračunavanje popusta na ukupnu cenu. Koristite cenu 1 i isključen Prikaz iznosa (nepotvrđen) da biste omogućili korisniku da unese iznos donacije u polja Tekst / Brojčani kvantitet.

en: You may include tokens to represent fields (like a contact's "first name") in the message subject and body. These will be replaced with the actual value of the corresponding field in the outgoing message. Click "Insert Tokens" for a searchable list of available tokens.
sr_RS@latin: Možete uključiti tokene koji predstavljaju polja (kao što je "Ime" kontakta) u predmet i sadržaj poruke. Ovi tokeni će biti zamenjeni vrednostima odgovarajućeg polja u odlaznoj poruci. Kliknite na "Ubaci tokene" za listu dostupnih tokena koja se može pretraživati.

en: You may need to clear your browser's cache to see the changes in CiviCRM.
sr_RS@latin: Moguće je da ćete morati da očistite keš vašeg pretraživača da biste videli promene u CiviCRMu.

en: You may only select one contact field per reminder
sr_RS@latin: Možete da izaberete samo jedno polje kontakta po podsetniku

en: You may optionally record the actual cost of this premium to your organization. This may be useful when evaluating net return for this incentive.
sr_RS@latin: Možete i zabeležiti cenu ove nagrade za vašu organizaciju. Ovo vam može biti korisno kada procenjujete neto prinos ovih podsticajnih poklona.

en: You may override the ts() function in CiviCRM by defining your own translation function.
sr_RS@latin: Možete redefinisati ts() funkciju u CiviCRMu tako što ćete definisati sopstvenu funkciju prevoda.

en: You may specify one or more email addresses to receive a blind carbon copy (bcc) of the confirmation email. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
sr_RS@latin: Možete uneti jednu ili više adresa koje će primati bcc (blind carbon copy) potvrdnog emaila. Ukoliko unosite više email adresa, one moraju biti razdvojene zarezon (npr. jane@example.org, paula@example.org).

en: You may want to collect information from contributors beyond what is required to make a contribution. For example, you may want to inquire about volunteer availability and skills. Add any number of fields to your contribution form by selecting CiviCRM Profiles (collections of fields) to include at the beginning of the page, and/or at the bottom.
sr_RS@latin: Možda želite da prikupite od donatora više informacija nego što je potrebno za doniranje. Na primer, možda želite da znate njegove veštine i mogućnost volontiranja. Dodajte u formula za donaciju onoliko polja koliko želite tako što ćete odabrati CiviCRM profile (skupove polja) koje ćete uključiti na početku i na dnu stranice.

en: You must <a href="%1">configure a valid organization profile</a> in order to allow individuals to contribute on behalf of an organization. Valid profiles include Contact and / or Organization fields, and may include Contribution and Membership fields.
sr_RS@latin: Morate <a href="%1">podesiti važeći profil organizacije</a> kako biste dozvolili pojedincima da doniraju u ime organizacije. Važeći profil uključuje polje za kontakt i / ili organizaciju, i može imati i polja za donaciju i članstvo.

en: You must be logged in to view this page.
sr_RS@latin: Morate biti ulogovani da biste videli ovu stranicu.

en: You must be logged in to your account to access the editing options above. (If you visit this page without logging in, you will be viewing the page in "live" mode - as your visitors and friends see it.)
sr_RS@latin: Morate biti ulogovani kako biste pristupili opcijama za uređivanje koje se nalaze iznad. (Ukoliko posetite ovu stranicu bez logovanja, pregledaćete je u "produkcijskom" modu - kao što je vaši posetioci vide.)

en: You must choose 'Admin' visibility for this price option, as it belongs to a field with 'Admin' visibility.
sr_RS@latin: Morate izabrati vidljivost 'Admin' za ovo polje, s obzirom da pripada polju čija je vidljivost podešena na 'Admin'.

en: You must contribute at least %1 to get this item
sr_RS@latin: Morate donirati barem %1 da biste dobili ovu nagradu

en: You must contribute more to get that item
sr_RS@latin: Morate donirati više da biste dobili ovu nagradu

en: You must enable the Membership Block for this Contribution Page if you want to include a Profile with Membership fields.
sr_RS@latin: Morate uključiti blok članstva za ovu stranicu za doniranje ukoliko želite da sadrži profil sa poljima za članstvo.

en: You must have at least the test or live section filled
sr_RS@latin: Morate imati popunjenu produkcijsku ili test sekciju

en: You must have at least the user_name specified
sr_RS@latin: Potrebno je definisati barem korisničko ime

en: You must provide values for all three Address Standardization fields.
sr_RS@latin: Morate upisati vrednost u sva tri polja za standardizaciju adrese.

en: You must select a Multiple Choice Option set if you chose Reuse an existing set.
sr_RS@latin: Morate odabrati set Opcije za višestruki izbor ako ste izabrali Koristi postojeći set.

en: You must select at least 2 tags for merging.
sr_RS@latin: Morate odabrati barem 2 taga za spajanje.

en: You must select at least one Custom Group as a search criteria.
sr_RS@latin: Morate odabrati barem jednu sopstvenu grupu kao kriterijum pretrage.

en: You must select at least one email recipient type.
sr_RS@latin: Morate odabrati barem jedan tip primaoca emaila.

en: You must select both a CiviCRM Group and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
sr_RS@latin: Morate izabrati CiviCRM grupu kao i Drupal ulogu iz sekcije "Pravilo povezivanja".

en: You must select both a CiviMember Membership Type and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
sr_RS@latin: Morate izabrati CiviMember tip članstva kao i Drupal ulogu iz sekcije "Pravilo povezivanja".

en: You need PHP version %1 or later, only %2 is installed. Please upgrade your server, or ask your web-host to do so.
sr_RS@latin: Potreban vam je PHP verzija %1 ili kasnija, instaliran je %2. Molimo vas da ažurirate server ili zamolite vašeg web-hosta da to uradi za vas.

en: You need more than one custom group to move fields
sr_RS@latin: Morate imati više od jedne korisničke/sopstvene grupe kako biste pomerali polja

en: You need to configure a Mapping Provider before using this feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
sr_RS@latin: Morate podesiti maping provajdera pre korišćenja ove funkcionalnosti (Administracija  > Sistemska podešavanja > Mapiranje i Geokoding)

en: You need to enable CiviContribute before enabling CiviPledge.
sr_RS@latin: Morate uključiti CiviContribute pre uključivanja CiviPledge-a.

en: You need to enable Separate Membership Payment when online contribution page is configured for both Membership and Recurring Contribution
sr_RS@latin: Moraćete da aktivirate Odvojeno plaćanje članstva kada je stranica za online donacije konfigurisana i za Članstvo i za Periodične donacije.

en: You need to enable Separate Membership Payment when online contribution page is configured for both Membership and Recurring Contribution.
sr_RS@latin: Moraćete da aktivirate Odvojeno plaćanje članstva kada je stranica za online donacije konfigurisana i za Članstvo i za Periodične donacije.

en: You need to have at least one <a href="%1">Membership Type</a> with 'Public' visibility in order to enable self-service Membership Signup and Renewal.
sr_RS@latin: Morate imati barem jedan <a href="%1">tip članstva</a> kome je vidljivost podešena na 'javno' kako biste mogli da aktivirate samostalno prijavljivanje i obnovu članstva.

en: You need to select the type of record that this set of custom fields is applicable for.
sr_RS@latin: Morate odabrati tip zapisa kome odgovara ovaj set korisničkih/sopstvenih polja.

en: You need to set up a secure server before you can use the Force Secure URLs option
sr_RS@latin: Morate podesiti server sa odgovarajućim nivoom bezbednosti kako biste koristili opciju isključivog korišćenja bezbednih URL-ova

en: You need to setup and load Case and Activity configuration files before you can begin using the CiviCase component.
sr_RS@latin: Morate podesiti i učitati konfiguracione fajlove za predmete i aktivnosti pre nego što počnete sa korišćenjem CiviCase komponente.

en: You need to use a Port other than the default port 25 in your environment.
sr_RS@latin: Umesto podrazumevanog porta 25, za vaše okruženje morate koristiti drugi port.

en: You only have %1 allocated
sr_RS@latin: Imate izdvojeno %1

en: You seem to be using an unsupported webserver. The server variables SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME need to be set.
sr_RS@latin: Koristite vebserver koji nije podržan. Varijable SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME moraju biti podešene.

en: You seem to have deleted the relationship type 'Employee of'
sr_RS@latin: Izgleda da ste obrisali tip veze 'Zaposlen/a u'

en: You seem to have deleted the relationship type 'Household Member of'
sr_RS@latin: Izgleda da ste obrisali tip veze 'Član domaćinstva'

en: You should move the membership related fields configured in %1 to the 'On Behalf' profile for this Contribution Page
sr_RS@latin: Polja vezana za članstvo konfigurisana u %1 treba da premestite u profil 'U ime' za ovu stranicu donacije

en: You should move the membership related fields in the "On Behalf" profile for this Contribution Page
sr_RS@latin: Pomerite polja povezana sa članstvom u "U ime" profil za ovu stranicu za doniranje

en: You were registered by:
sr_RS@latin: Registrovao(la) vas je:

en: You will also need to change Drupal permissions so anonymous users can make contributions, register for events and / or use profiles to enter contact information.
sr_RS@latin: Moraćete da promenite dozvole u Drupalu kako bi anonimni korisnici mogli da doniraju, registruju se za događaje i / ili koriste profile da unesu informacije o kontaktu.

en: You will also use tokens to insert Unsubscribe, Opt out and Forwarding links in your message.
sr_RS@latin: Takođe ćete koristiti tokene za odjavu, isključenje i prosleđivanje linkova u vašoj poruci.

en: You will need to configure the %1 settings for your Payment Processor before you can submit a credit card transactions.
sr_RS@latin: Morate podesiti podešavanja %1 za vaš procesor uplate pre obavljanja transakcija sa kreditnim karticama.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple %2. Navigate to Administer > Customize Data and Screens > Profiles to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
sr_RS@latin: Moraćete da kreirate Profil koji sadrži %1 polja koja želite da uredite pre nego što možete koristiti opciju Ažuriraj više aktivnosti. Idite na Administriraj CiviCRM > Sopstvena podešavanja podataka i ekrana > CiviCRM Profil da biste podesili profil. Za više informacija pogledajte dokumentaciju za online administratora.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple activities. Navigate to Administer > Customize Data and Screens > Profiles to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
sr_RS@latin: Moraćete da kreirate Profil koji sadrži %1 polja koja želite da uredite pre nego što možete koristiti opciju Ažuriraj više aktivnosti. Idite na Administriraj CiviCRM > Sopstvena podešavanja podataka i ekrana > CiviCRM Profil da biste podesili profil. Za više informacija pogledajte dokumentaciju za online administratora.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple contributions. Navigate to Administer CiviCRM > Customize Data and Screens > CiviCRM Profile to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
sr_RS@latin: Moraćete da kreirate Profil koji sadrži %1 polja koja želite da uredite pre nego što možete koristiti opciju Ažuriraj više donacija. Idite na Administriraj CiviCRM > Sopstvena podešavanja podataka i ekrana > CiviCRM Profil da biste podesili profil. Za više informacija pogledajte dokumentaciju za online administratora.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple memberships. Navigate to Administer CiviCRM >> CiviCRM Profile to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
sr_RS@latin: Moraćete da kreirate Profil koji sadrži %1 polja koja želite da uredite da biste mogli da koristite opciju Ažuriraj više članstava. Idite u odeljak Administriraj CiviCRM >> CiviCRM profil da biste podesili profil. Za više informacija, pogledajte dokumentaciju za online administratora.

en: You will need to select and configure a supported payment processor (currently Authorize.Net, PayPal Pro, or PayPal Website Standard) in order to offer automatically renewing memberships.
sr_RS@latin: Potrebno je da izaberete i podesite podržani procesor uplata (trenutno Authorize.Net, PayPal Pro, ili PayPal Website Standard) kako biste ponudili članstva sa automatskim obnavljanjem.

en: You will need to set Access Control permissions to include 'view event participants' for any Roles you want to access this listing.
sr_RS@latin: Potrebne su vam dozvole za Kontrolu pristupa da biste uključili 'vidi učesnike za događaj' za bilo koju ulogu za koju želite da ima pristup ovoj listi.

en: You will not be able to delete this membership status if there are existing memberships with this status. You will need to check all your membership status rules afterwards to ensure that a valid status will always be available.
sr_RS@latin: Nećete moći da obrišete ovaj status članstva ukoliko imate postoječa članstva kojima je status dodeljen. Moraćete da proverite sva pravila za statuse članstva kako biste uvek imali dostupan važeći status.

en: You will not be able to install extensions at this time because your installation of PHP does not support ZIP archives. Please ask your system administrator to install the standard PHP-ZIP extension.
sr_RS@latin: Nećete moći da instalirate ekstenzije zato što vaša instalacija PHP-a nema podršku za ZIP arhive. Zamolite vašeg administratora da instalira standardnu PHP-ZIP ekstenziju.

en: You will not be able to send an acknowledgment for this pledge because there is no email address recorded for this contact. If you want a acknowledgment to be sent when this pledge is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the pledge.
sr_RS@latin: Nećete biti u mogućnosti da pošaljete automatsku email potvrdu za ovu uplatu obaveze pošto ne postoji email adresa za ovaj kontakt. Ukoliko želite da pošaljete potvrdu kada se ova uplata obaveze zabeleži, kliknite na Otkaži, zatim Uredi u Kratkom pregledu da biste dodali email adresu pre beleženja uplate.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the Membership.
sr_RS@latin: Nećete biti u mogućnosti da pošaljete automatsku email priznanicu za ovo Članstvo pošto ne postoji email adresa za ovaj kontakt. Ukoliko želite da pošaljete priznanicu kada se ovo Članstvo zabeleži, kliknite na Otkaži, zatim Uredi u Kratkom pregledu da biste dodali email adresu pre beleženja Članstva.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Renew Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before Renewal the Membership.
sr_RS@latin: Nećete biti u mogućnosti da pošaljete automatsku email priznanicu za ovo Članstvo pošto ne postoji email adresa za ovaj kontakt. Ukoliko želite da pošaljete priznanicu kada se ovo Članstvo zabeleži, kliknite na Otkaži, zatim Uredi u Kratkom pregledu da biste dodali email adresu pre beleženja Članstva.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this contribution because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this contribution is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the contribution.
sr_RS@latin: Nećete biti u mogućnosti da pošaljete automatsku email priznanicu za ovu donaciju pošto ne postoji email adresa za ovaj kontakt. Ukoliko želite da pošaljete priznanicu kada se ova donacija zabeleži, kliknite na Otkaži, zatim Uredi u Kratkom pregledu da biste dodali email adresu pre beleženja donacije.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this payment because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this payment is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the payment.
sr_RS@latin: Nećete biti u mogućnosti da pošaljete automatsku email priznanicu za ovu uplatu pošto ne postoji email adresa za ovaj kontakt. Ukoliko želite da pošaljete priznanicu kada se ova uplata zabeleži, kliknite na Otkaži, zatim Uredi u Kratkom pregledu da biste dodali email adresu pre beleženja uplate.

en: You will receive an email notification when your page is Approved and you can begin promoting your campaign.
sr_RS@latin: Dobićete notifikaciju emailom kada vaša stranica bude odobrena, i možete početi sa promocijom vaše kampanje.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to cancel the auto-renewal option.
sr_RS@latin: Dobićete email priznanicu sa informacijama o tome kako da otkažete automatsko obnavljanje.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to update or cancel this recurring contribution.
sr_RS@latin: Dobićete email priznanicu sa informacijama o tome kako da ažurirate ili otkažete ovu periodičnu donaciju.

en: You will see a row and a checkbox for each type of related data currently linked to the duplicate contact. For example, if the duplicate contact has Activity records - you will see a row and a checkbox for you to mark IF you want those contribution records moved over to the main contact record. If you want to move all related records, you can check the <strong>Mark All</strong> checkbox.
sr_RS@latin: Videćete red i kućicu za svaki tip podataka trenutno povezanim sa duplikatom. Na primer, ukoliko duplikat ima zapise o aktivnostima - videćete red i kućicu gde možete štiklirati da li želite da se ti zapisi o donacijama pomere u glavni zapis kontakta. Ukliko želite da pomerite sve povezane zapise, možete štiklirati <strong>Označi sve</strong> kućicu.

en: You're ready to install!
sr_RS@latin: Sve je spremno za instalaciju!

en: Your %1 settings are correct. A test email has been sent to your email address.
sr_RS@latin: Vaša podešavanja za %1 su tačna. Test email je poslat na vašu email adresu.

en: Your <strong>%1</strong> membership does not expire (you do not need to renew that membership).
sr_RS@latin: Vaše članstvo u <strong>%2</strong> ne ističe(ne morate obnavljati ovo članstvo)

en: Your <strong>%2</strong> membership expired on %1.
sr_RS@latin: Vaše članstvo u <strong>%2</strong> je isteklo %1.

en: Your <strong>%2</strong> membership expires on %1.
sr_RS@latin: Vaše članstvo u <strong>%2</strong> ističe %1.

en: Your Assigned Activities
sr_RS@latin: Vaše dodeljene aktivnosti

en: Your Case Role(s)
sr_RS@latin: Vaša uloga (uloge) u predmetu

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been added. You can add fields to this profile now.
sr_RS@latin: Vaš CiviCRM profil '%1' je dodat. Sada možete dodati polja ovom profilu.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been deleted.
sr_RS@latin: Vaš CiviCRM profil '%1' je obrisan.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been saved.
sr_RS@latin: Vaš CiviCRM profil '%1' je sačuvan.

en: Your CiviCRM Profile Field '%1' has been saved to '%2'.
sr_RS@latin: Vaše CiviCRM profilno polje '%1' je sačuvano u '%2'.

en: Your Contacts / Organizations
sr_RS@latin: Vaši kontakti / organizacije

en: Your Contribution(s)
sr_RS@latin: Vaša donacija(donacije)

en: Your Credit Card transaction was not successful. No money has yet been charged to your card.
sr_RS@latin: Vaša transakcija nije uspešno obrađena. Još uvek vam ništa nije naplaćeno.

en: Your Email
sr_RS@latin: Vaš email

en: Your Email Settings have been updated.
sr_RS@latin: Podešavanja za email su ažurirana.

en: Your Event Registration has been Transferred to %1.
sr_RS@latin: Vaša registracija za događaj je transferovana na %1.

en: Your Event Registration has been cancelled.
sr_RS@latin: Vaša registracija za događaj je otkazana.

en: Your Event Registration has been transferred to %1.
sr_RS@latin: Vaša registracija za događaj je transferovana na %1.

en: Your Event(s)
sr_RS@latin: Vaš događaj(i)

en: Your Financial "%1" Type has been created and assigned to an existing financial account with the same title. You should review the assigned account and determine whether additional account relationships are needed.
sr_RS@latin: Vaš finansijski tip "%1" je kreiran i dodeljen postojećem finansijskom računu istog naziva. Pregledajte dodeljeni račun i proverite da li je potrebno uspostaviti još veza sa računom.

en: Your Financial "%1" Type has been created, along with a corresponding income account "%1". That income account, along with standard financial accounts "%2", "%3" and "%4" have been linked to the financial type. You may edit or replace those relationships here.
sr_RS@latin: Vaš finansijski tip "%1" je kreiran, kao i odgovarajući račun sa prihodom "%1". Ovaj račun je, uz standardne finansijske račune "%2", "%3" and "%4" povezan sa finansijskim tipom. Možete urediti ili zameniti ove veze ovde.

en: Your Goal
sr_RS@latin: Vaš cilj

en: Your Group(s)
sr_RS@latin: Vaša grupa(grupe)

en: Your Label Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
sr_RS@latin: Vaš novi format oznake pod nazivom <strong>%1</strong> je ažuriran.

en: Your Mass SMS has been saved.
sr_RS@latin: Vaš masovni SMS je sačuvan.

en: Your Mass SMS has been saved. Click the 'Continue' action to resume working on it.
sr_RS@latin: Vaš masovni SMS je sačuvan. Kliknite na "Nastavi" akciju da biste nastavili rad sa SMS-om.

en: Your Membership(s)
sr_RS@latin: Vaše članstvo (članstva)

en: Your Message
sr_RS@latin: Vaša poruka

en: Your New Email Settings have been saved.
sr_RS@latin: Vaša nova email podešavanja su sačuvana.

en: Your Note has been saved.
sr_RS@latin: Vaša beleška je sačuvana.

en: Your PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
sr_RS@latin: Vaš novi format PDF stranice pod nazivom <strong>%1</strong> je ažuriran.

en: Your Page
sr_RS@latin: Vaša stranica

en: Your Personal Campaign Page
sr_RS@latin: Vaša stranica lične kampanje

en: Your Personal Campaign Page for %1
sr_RS@latin: Vaša stranica lične kampanje za %1

en: Your Personal Campaign Page has been %1 %2 %3
sr_RS@latin: Vaša stranica lične kampanje je %1 %2 %3

en: Your Pledge(s)
sr_RS@latin: Vaša obaveza(obaveze)

en: Your Premium Selection
sr_RS@latin: Vaša selekcija nagrada

en: Your Registration Info
sr_RS@latin: Vaši podaci za registraciju

en: Your Reminder titled %1 has been updated.
sr_RS@latin: Podsetnik pod imenom %1 je ažuriran.

en: Your SMTP Server (machine) name is incorrect.
sr_RS@latin: Ime vašeg SMTP servera (mašine) je netačno.

en: Your SMTP Username or Password are incorrect.
sr_RS@latin: Vaše SMTP korisničko ime ili lozinka nisu tačni.

en: Your SMTP server is just not responding right now (it is down for some reason).
sr_RS@latin: Vaš SMTP server trenutno ne odgovara (iz nekog razloga nije dostupan).

en: Your Sendmail argument is incorrect.
sr_RS@latin: Sendmail argument je netačan.

en: Your Sendmail path is incorrect.
sr_RS@latin: Vaša sendmail putanja je netačna.

en: Your Set '%1' has been added. You can add fields to this set now.
sr_RS@latin: Vaš set '%1' je dodat. Možete dodati polja u ovaj set sada.

en: Your Subscription has been Activated
sr_RS@latin: Vaša prijava je aktivirana

en: Your USPS API Authorization has Failed.
sr_RS@latin: Vaša USPS API autorizacija nije uspela.

en: Your USPS API Lookup has Failed.
sr_RS@latin: Vaš USPS API Lookup nije uspeo.

en: Your account data will be used to charge your bank account via direct debit. While submitting this form you agree to the charging of your bank account via direct debit.
sr_RS@latin: Podaci u vašem nalogu će se koristiti za naplatu sa vašeg računa u banci putem direktnog debita. Slanjem ovog formulara slažete se sa naplatom sa vašeg računa u banci putem direktnog debita.

en: Your association rule has been added.
sr_RS@latin: Vaše pravilo asocijacije je dodato.

en: Your association rule has been edited.
sr_RS@latin: Vaše pravilo asocijacije je uređeno.

en: Your auto renew membership sign-up has ended and your membership will not be automatically renewed.
sr_RS@latin: Vaša automatska obnova prijave u članstvo je završena, i vaše članstvo se neće automatski obnavljati.

en: Your browser session has expired and we are unable to complete your form submission. We have returned you to the initial step so you can complete and resubmit the form. If you experience continued difficulties, please contact us for assistance.
sr_RS@latin: Vaša sesija je istekla i ne možemo da završimo vaše slanje formulara. Vratili smo vas na početni korak tako d amožete da popunite i ponovo pošaljete svoj formular. Ukoliko i dalje budete imali poteškoća, kontaktirajte nas.

en: Your changes have been saved.
sr_RS@latin: Vaše izmene su sačuvane

en: Your changes in the <em>%1</em> tab have not been saved.
sr_RS@latin: Vaše izmene u kartici <em>%1</em> nisu sačuvane.

en: Your configured editor "TinyMCE" is no longer part of the main CiviCRM download. To continue using it, visit the <a %1>Manage Extensions</a> page to download and install the TinyMCE extension.
sr_RS@latin: Konfigurisani editor "TinyMCE" više nije deo glavnog fajla za preuzimanje CiviCRM-a. Da biste nastavili da ga koristite, posetite stranicu <a %1>Upravljanje proširenjima</a> da biste preuzeli i instalirali proširenje TinyMCE.

en: Your contribution has been submitted to %1 for processing.
sr_RS@latin: Vaša donacija je poslata ka %1 na obradu.

en: Your contribution will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
sr_RS@latin: Vaša donacija neće biti završena dok ne kliknete na dugme <strong>%1</strong>. Na dugme kliknite samo jednom.

en: Your custom field set '%1 ' has been saved.
sr_RS@latin: Vaš set korisničkih/sopstvenih polja je sačuvan

en: Your custom field set '%1' has been added. You can add custom fields now.
sr_RS@latin: Vaš set korisničkih/sopstvenih polja '%1' je dodat. Sada možete dodati korisnička/sopstvena polja.

en: Your database has already been upgraded to CiviCRM %1
sr_RS@latin: Vaša baza je već ažurirana na CiviCRM %1

en: Your database is configured to use the MyISAM database engine. CiviCRM requires InnoDB. You will need to convert any MyISAM tables in your database to InnoDB. Using MyISAM tables will result in data integrity issues.
sr_RS@latin: Vaša baza podataka je konfigurisana da koristi mašinu baze podataka MyISAM. CiviCRM zahteva InnoDB. Biće potrebno da pretvorite sve MyISAM tabele u bazi podataka u InnoDB. Upotreba MyISAM tabela dovela bi do problema sa integritetom podataka.

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The automated upgrade to version %2 can not be run - and the %2 codebase may not be compatible with your database state. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase you were using prior to beginning this upgrade until you resolve this problem.
sr_RS@latin: Baza podataka je označena neočekivanim brojem verzije: %1. Automatizovano ažuriranje na verziju %2 nije moguće pokrenuti – a baza koda %2 možda nije kompatibilna sa stanjem baze podataka. Biće potrebno da odredite ispravnu verziju koja odgovara trenutnom stanju baze podataka. Možda ćete želeti da se vratite na bazu koda koju ste koristili pre početka ovog ažuriranja dok ne rešite ovaj problem.

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The v%2 codebase may not be compatible with your database state.
                You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase
                you were using until you resolve this problem.<br/>OR if this is a manual install from git, you might want to fix civicrm-version.php file.
sr_RS@latin: Baza podataka je označena neočekivanim brojem verzije: %1. v%2 baza koda možda neće biti kompatibilna sa stanjem vaše baze podataka..
                Moraćete da utvrdite ispravnu verziju koja odgovara trenutnom stanju vaše baze podataka. Možda ćete želeti da se vratite na bazu koda
                koju ste koristili dok ne rešite ovaj problem.<br/>ILI ako je ovo ručna instalacija sa git-a, možda ćete želeti da popravite fajl civicrm-version.php.

en: Your database is not configured for version %1
sr_RS@latin: Vaša baza nije podešena za verziju %1

en: Your database settings don't appear to be correct. Please check the <a href='%1'>Database Details</a> below for specific errors.
sr_RS@latin: Podešavanja vaše baze podataka nisu tačna. Molim vas proverite <a href='%1'>Detalji baze podataka</a> ispod da biste videli specifične greške.

en: Your email address has been removed from %1 mailing lists.
sr_RS@latin: Vaša email adresa je uklonjena iz mailing listi %1.

en: Your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
sr_RS@latin: Registracija za događaj je potvrđena. Molimo vas da odete na naslovnu stranicu registracije i popunite informacije o plaćanju.

en: Your extensions cache directory (%1) is not web server writable. Please go to the <a href="%2">path setting page</a> and correct it.<br/>
sr_RS@latin: Nemoguće je pisanje veb servera u vašem direktorijumu sa kešom ekstenzija (%1). Idite na <a href="%2">stranicu za podešavanje putanje</a> i unesite ispravke.<br/>

en: Your extensions directory (%1) is read-only. If you would like to perform downloads or upgrades, then change the file permissions.
sr_RS@latin: Vaš direktorijum za ekstenzije (%1) je podešen samo za čitanje. Ukoliko želite da preuzimate ili ažurirate iz ovog direktorijuma, morate promeniti dozvole za fajlove.

en: Your extensions directory is not set or is not writable. Click <a href='%1'>here</a> to set the extensions directory.
sr_RS@latin: Direktorijum za ekstenzije nije podešen ili je u njemu nemoguće pisanje. Kliknite <a href="%1">ovde</a> da podesite direktorijum za ekstenzije.

en: Your extensions directory is not set.  Click <a href="%1">here</a> to set the extensions directory.
sr_RS@latin: Direktorijum za ekstenzije nije podešen. Kliknite <a href="%1">ovde</a> da podesite direktorijum za ekstenzije.

en: Your extensions directory path points to %1, which is not a directory.  Please check your file system.
sr_RS@latin: Putanja za vaš direktorijum za ekstenzije je usmerena ka %1, koji nije direktorijum. Proverite vaš fajl sistem.

en: Your extensions require database updates. Please <a href="%1">execute the updates</a>.
sr_RS@latin: Vaše ekstenzije zahtevaju ažuriranje baze podataka. Molimo <a href="%1">izvršite ažuriranje</a>.

en: Your fundraising total has been updated.
sr_RS@latin: Vaša ukupna prikupljena suma je ažurirana.

en: Your information has been saved.
sr_RS@latin: Informacija je sačuvana.

en: Your initial contribution will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the recurring contribution by visiting the web page link that will be included in your receipt.
sr_RS@latin: Vaša donacija će biti obrađena čim završite sa sledećim korakom potvrde. Bićete u mogućnosti da otkažete periodičnu donaciju tako što ćete posetiti link ka veb stranici koji će biti uključen u emailu sa vašom priznanicom.

en: Your initial membership fee will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the auto-renewal option by visiting the web page link that will be included in your receipt.
sr_RS@latin: Vaša članarina će biti obrađena čim završite sa sledećim korakom potvrde. Bićete u mogućnosti da otkažete automatsko obnavljanje članstva tako što ćete posetiti link ka veb stranici koji će biti uključen u emailu sa vašom priznanicom.

en: Your initial pledge payment has been processed. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by contacting us at %1.
sr_RS@latin: Vaša prva uplata obaveze je obrađena.  Moći ćete da menjate ili otkazujete buduće uplate obaveze kada god želite tako što ćete nas kontaktirati na %1.

en: Your initial pledge payment will be processed when you click &quot;%2&quot; below. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
sr_RS@latin: Zabeležićemo vašu prvu uplatu obaveze kada kliknete na &quot;%2&quot; ispod. Moći ćete da menjate ili otkazujete buduće uplate obaveze kada god želite tako što ćete se ulogovati na vaš nalog ili ukoliko nas kontaktirate na %1.

en: Your mail has been sent.
sr_RS@latin: Email je poslat.

en: Your message thanking the %1 for helping to spread the word. You may include HTML tags to add formatting or links.
sr_RS@latin: Vaša poruka kojom se zahvaljujete %1 što su vest podelili sa svojim prijateljima. Možete da uključite HTML oznake da biste dodali formatiranje ili linkove.

en: Your multiple choice option '%1' has been saved
sr_RS@latin: Vaša opcija sa više izbora '%1' je sačuvana

en: Your new Label Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
sr_RS@latin: Vaš novi format oznake pod nazinom <strong>%1</strong> je sačuvan.

en: Your new PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
sr_RS@latin: Vaš novi format PDF stranice pod nazivom <strong>%1</strong> je sačuvan.

en: Your new Reminder titled %1 has been saved.
sr_RS@latin: Novi podsetnik pod imenom %1 je sačuvan.

en: Your organization can use Campaigns to track all constituent interactions related to a particular fund-raising or engagement effort. You can link activities, contributions, event participation, mailings, membership signups, and pledges to a particular campaign.
sr_RS@latin: Vaša organizacija može koristiti kampanje za praćenje svih interakcija onih koji vas podržavaju a povezane su sa specifičnom akcijom prikupljanja sredstava/angažmanom. Možete povezati aktivnosti, učešće, mailinge, prijave u članstvo i obaveze sa određenom kampanjom.

en: Your page requires administrator review before you can begin your fundraising efforts.
sr_RS@latin: Pre nego što počnete sa prikupljanjem sredstava, vašu stranicu mora da odobri administrator.

en: Your payment information looks incomplete. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
sr_RS@latin: Informacije o plaćanju nisu kompletne. Molimo vas da odete na naslovnu stranicu registracije i popunite informacije o plaćanju.

en: Your pending event registration for %1 has expired
    because you did not confirm your registration.
sr_RS@latin: Vaša registracija za događaj na čekanju za %1 je istekla
    jer niste potvrdili svoju registraciju.

en: Your personal campaign page has been approved and is now live.
sr_RS@latin: Vaša stranica lične kampanje je odobrena i sada je na produkcijskom sajtu.

en: Your personal campaign page has been reviewed. There were some issues with the content which prevented us from approving the page. We are sorry for any inconvenience.
sr_RS@latin: Vaša stranica lične kampanje je pregledana. Bilo je nekoliko problema sa sadržajem, koje su nas sprečile da stranicu odobrimo. Žao nam je zbog eventualnih neprijatnosti.

en: Your profile has not been saved.
sr_RS@latin: Vaš profil nije sačuvan.

en: Your profile is not saved and Account is not created.
sr_RS@latin: Vaš profil nije sačuvan i nalog nije napravljen

en: Your record has been deleted.
sr_RS@latin: Vaš zapis je obrisan.

en: Your recurring contribution has been updated as requested:
sr_RS@latin: Vaša periodična donacija je ažurirana prema zahtevu:

en: Your recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled as requested.
sr_RS@latin: Vaša periodična donacija %1, svakog %2 %3 je otkazana po vašem zahtevu.

en: Your recurring contribution term has ended.
sr_RS@latin: Termin vaše periodične donacije je završen.

en: Your registration has been processed successfully.
sr_RS@latin: Vaša registracija je uspešno obrađena.

en: Your registration has been submitted.
sr_RS@latin: Vaša registracija je podneta.

en: Your registration payment has been submitted to %1 for processing.
sr_RS@latin: Vaša registracija je poslata ka %1 na obradu.

en: Your registration will not be submitted until you click the <strong>Continue</strong> button. Please click the button one time only. If you need to change any details, click the Go Back button below to return to the previous screen.
sr_RS@latin: Vaša registracija neće biti završena dok ne kliknete na dugme <strong>Nastavi</strong>. Na dugme kliknite samo jednom. Ukoliko je potrebno da promenite neke detalje, kliknite ispod na dugme Nazad kako biste se vratili na prethodnu stranicu.

en: Your report has been successfully copied as "%1". You are currently viewing the new copy.
sr_RS@latin: Vaš izveštaj je uspešno kopiran kao "%1". Trenutno gledate kopiju.

en: Your schedule:
sr_RS@latin: Vaš raspored:

en: Your site administrator must also configure a "cron job" (scheduled server task) to run this script.
sr_RS@latin: Administrator vašeg sajta mora da podesi "cron" posao (zakazani serverski task) koji će pokrenuti ovu skriptu.

en: Your site administrator must configure the scheduled job (Administer > System Settings > Scheduled Jobs) which updates pledge payment statuses and sends the reminders.
sr_RS@latin: Administrator vašeg sajta mora podesiti zakazani posao (Administracija > Sistemska podešavanja > Zakazani poslovi) koji ažurira statuse uplate obaveza i šalje podsetnike.

en: Your site administrator will need to setup an instance of the Scheduled Job "Mail Reports" to trigger creation and delivery of each report. When invoked, this job will deliver email to the recipients specified for the report. The report can be attached to the email as a PDF file (default), as a CSV file, or included in HTML format.
sr_RS@latin: Administrator sajta će morati da podesi instancu "izveštaja pošte" zakazanog posla da bi se aktiviralo kreiranje i isporuka svakog izveštaja. Kada se pozove, ovaj posao će isporučiti email primaocima navedenim za izveštaj. Izveštaj može da se priloži uz email poruku kao PDF fajl (podrazumevana postavka), kao CSV fajl ili može da bude uključen u HTML format.

en: Your site is currently configured to require double-opt in when users join (subscribe) to Group(s) via a Profile form. In this mode, you need to include an Email field in a Profile BEFORE you can add the Group(s) field. This ensures that an opt-in confirmation email can be sent. Your site administrator can disable double opt-in on the civimail admin settings: <em>%1</em>
sr_RS@latin: Vaš sajt je trenutno konfigurisan tako da zahteva duplu prijavu kada se korisnici pridruže (pretplate) na Grupe putem formulara Profila. U ovom režimu, potrebno je da PRVO obuhvatite polje Email u Profil da biste mogli da dodate polje Grupa(e). To vam omogućava slanje email-a sa potvrdom. Administrator sajta može da isključi duplu prijavu u podešavanjima administratora za civimail: <em>%1</em>

en: Your site may already have profile(s) which were previously created for this purpose, in which case you can re-use them for any number of online contribution pages.
sr_RS@latin: Vaš sajt možda već ima profil(e) kreiran za ovu svrhu, i u tom slučaju ih možete koristiti za bilo koji broj stranica za onlajn donacije

en: Your smart group has been saved as '%1'.
sr_RS@latin: Vaša smart grupa je sačuvana kao '%1'

en: Your subscription request has been submitted for %1. Check your inbox shortly for the confirmation email(s). If you do not see a confirmation email, please check your spam/junk mail folder.
sr_RS@latin: Vaš zahtev za prijavu za %1 je prosleđen. Proverite vaš email uskoro za potvrdnu email poruku(e). Ukoliko ne možete da nađete potvrdni email, proverite spam folder.

en: Your subscription to these group(s) is pending confirmation.
sr_RS@latin: Vaša prijava u ovu grupu(e) čeka potvrdu.

en: Your transaction will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
sr_RS@latin: Vaša transakcija neće biti završena dok ne kliknete na dugme <strong>%1</strong>. Na dugme kliknite samo jednom.

en: Your update(s) have been saved.
sr_RS@latin: Vaše izmene su sačuvane.

en: Your updates have been saved.
sr_RS@latin: Vaše izmene su sačuvane.

en: Your user record does not have a valid email address and no from addresses have been configured.
sr_RS@latin: Zapis o korisniku nema važeću email adresu i OD adrese nisu konfigurisane.

en: Your username contains invalid characters
sr_RS@latin: Vaše korisničko ime sadrži nedozvoljene karaktere

en: Your username contains invalid characters or is too short
sr_RS@latin: Vaše korisničko ime sadrži nedozvoljene karaktere ili je prekratko

en: Your username is too short
sr_RS@latin: Vaše korisničko ime je prekratko

en: ZIP / Postal Code
sr_RS@latin: Poštanski broj

en: ZIP / Postal Code of the Address
sr_RS@latin: Poštanski broj za adresu

en: ZIP Support Required
sr_RS@latin: ZIP podrška obavezna

en: Zhuang, Chuang
sr_RS@latin: Džuanški jezik

en: Zip Code Range
sr_RS@latin: Opseg poštanskog broja

en: Zulu
sr_RS@latin: Zulu jezik

en: [Copy id %1]
sr_RS@latin: [Kopija id %1]

en: [your Backdrop root directory]
sr_RS@latin: [vaš Backdrop root direktorijum]

en: [your Drupal root directory]
sr_RS@latin: [vaš Drupal root direktorijum]

en: a household
sr_RS@latin: domaćinstvo

en: abbreviated month name ('Jan'..'Dec')
sr_RS@latin: Skraćeno ime meseca ('Jan'..'Dec')

en: access AJAX API
sr_RS@latin: pristup AJAX API

en: access CiviCRM
sr_RS@latin: pristupi CiviCRM-u

en: access CiviCRM backend and API
sr_RS@latin: Pristup backend-u CiviCRMa i API

en: access CiviContribute
sr_RS@latin: pristup CiviContribute

en: access CiviEvent
sr_RS@latin: pristup CiviEvent-u

en: access CiviGrant
sr_RS@latin: pristup CiviGrant-u

en: access CiviMail
sr_RS@latin: Pristup CiviMail-u

en: access CiviMail subscribe/unsubscribe pages
sr_RS@latin: pristup CiviMail stranicama za prijavu/odjavu

en: access CiviMember
sr_RS@latin: pristup CiviMember-u

en: access CiviPledge
sr_RS@latin: pristup CiviPledge

en: access CiviReport
sr_RS@latin: pristup CiviReport-u

en: access Contact Dashboard
sr_RS@latin: Pristup kontrolnoj tabli za kontakte

en: access Report Criteria
sr_RS@latin: Pristup kriterijumu izveštaja

en: access all cases and activities
sr_RS@latin: pristup svim predmetima i aktivnostima

en: access all custom data
sr_RS@latin: pristup svim sopstvenim korisničkim podacima

en: access contact reference fields
sr_RS@latin: pristup poljima za reference kontakata

en: access deleted contacts
sr_RS@latin: pristup obrisanim kontaktima

en: access my cases and activities
sr_RS@latin: pristup mojim predmetima i aktivnostima

en: access uploaded files
sr_RS@latin: pristup postavljenim fajlovima

en: add
sr_RS@latin: dodaj

en: add a <a href='%1'>New Individual</a>, <a href='%2'>Organization</a> or <a href='%3'>Household</a>
sr_RS@latin: dodajte <a href='%1'>Novog pojedinca</a>, <a href='%2'>Organizaciju</a> ili <a href='%3'>Domaćinstvo</a>

en: add another choice
sr_RS@latin: dodaj još jedan izbor

en: add another profile (bottom of page)
sr_RS@latin: dodaj još jedan profil (dno stranice)

en: add cases
sr_RS@latin: dodaj predmete

en: add contact notes
sr_RS@latin: Dodaj beleške o kontaktima

en: add contacts
sr_RS@latin: dodaj kontakte

en: add new
sr_RS@latin: dodaj novo

en: administer CiviCRM
sr_RS@latin: administriraj CiviCRM

en: administer CiviCampaign
sr_RS@latin: administriraj CiviCampaign

en: administer CiviCase
sr_RS@latin: administriraj CiviCase

en: administer Multiple Organizations
sr_RS@latin: administriraj više organizacija

en: administer Reports
sr_RS@latin: administriraj izveštaje

en: administer Tagsets
sr_RS@latin: administriraj tagsetove

en: administer dedupe rules
sr_RS@latin: administracija pravila deduplikacije

en: administer payment processors
sr_RS@latin: Administracija procesora uplate

en: administer private reports
sr_RS@latin: Administracija privatnih izveštaja

en: administer reserved groups
sr_RS@latin: administracija rezervisanih grupa

en: administer reserved reports
sr_RS@latin: administracija rezervisanih izveštaja

en: administer reserved tags
sr_RS@latin: administracija rezervisanih tagova

en: after
sr_RS@latin: posle

en: allocated amount of transaction to this entity
sr_RS@latin: Dodeljeni iznos transakcije prema ovom entitetu

en: amount of transaction
sr_RS@latin: Iznos transakcije

en: an individual
sr_RS@latin: pojedinac

en: an organization
sr_RS@latin: organizacija

en: and
sr_RS@latin: i

en: and a password
sr_RS@latin: i šifru

en: and end date of %1
sr_RS@latin: i datum kraja %1

en: and is ready to use.
sr_RS@latin: spremno za korišćenje.

en: anonymously
sr_RS@latin: anonimno

en: another column
sr_RS@latin: druga kolona

en: another discount set
sr_RS@latin: još jedan set popusta

en: another soft credit
sr_RS@latin: još jedna zasluga

en: approve mailings
sr_RS@latin: odobri mailing

en: as of
sr_RS@latin: od

en: because no email address on file or communication preferences specify DO NOT EMAIL or Contact is deceased or Primary email address is On Hold
sr_RS@latin: zato što nema zabeleženu email adresu ili je u podešavanjima komunikacije uključeno NE SLATI EMAIL ili je kontakt preminuo/la ili je primarna email adresa na čekanju.

en: because no phone number on file or communication preferences specify DO NOT SMS or Contact is deceased
sr_RS@latin: zato što nema zabeležen broj telefona ili je u podešavanjima komunikacije uključeno NE SLATI SMS ili je kontakt preminuo/la

en: before
sr_RS@latin: pre

en: between %1 and %2
sr_RS@latin: Između %1 i %2

en: but requires administrator review before you can begin promoting your campaign. You will receive an email confirmation shortly which includes a link to return to this page.
sr_RS@latin: ali zahteva pregled i odobrenje administratora pre nego što možete da počnete sa promocijom vaše kampanje. Uskoro ćete dobiti email sa potvrdom u kome se nalazi link za povratak na ovu stranicu.

en: by relationship
sr_RS@latin: po vezi

en: cc Email Report Instance To
sr_RS@latin: cc primalac email poruke sa instancom izveštaja

en: change
sr_RS@latin: promena

en: change membership type
sr_RS@latin: promeni tip članstva

en: check your spelling
sr_RS@latin: proverite unos

en: civicrm_root is currently set to: <em>!1</em>.
sr_RS@latin: civicrm_root je podešen na: <em>!1</em>.

en: click to add more
sr_RS@latin: kliknite da dodate još

en: close
sr_RS@latin: zatvori

en: close all manual batches
sr_RS@latin: zatvori sve ručne grupe

en: close own manual batches
sr_RS@latin: zatvori sopstvene ručne grupe

en: confirmation
sr_RS@latin: potvrda

en: contact does not exist: %1
sr_RS@latin: kontakt ne postoji: %1

en: contents of the document
sr_RS@latin: Sadržaj dokumenta

en: controls sort order
sr_RS@latin: redosled za sortiranje kontrola

en: copy
sr_RS@latin: kopija

[ctx: country]
en: Afghanistan
sr_RS@latin: Avganistan

[ctx: country]
en: Africa West, East, Central and Southern
sr_RS@latin: Zapadna, Istočna, Centralna i Južna Afrika

[ctx: country]
en: Albania
sr_RS@latin: Albanija

[ctx: country]
en: Algeria
sr_RS@latin: Alžir

[ctx: country]
en: America South, Central, North and Caribbean
sr_RS@latin: Južna, Centralna, Severna Amerika i Karibi

[ctx: country]
en: American Samoa
sr_RS@latin: Američka Samoa

[ctx: country]
en: Andorra
sr_RS@latin: Andora

[ctx: country]
en: Anguilla
sr_RS@latin: Angvila

[ctx: country]
en: Antarctica
sr_RS@latin: Antarktika

[ctx: country]
en: Antigua and Barbuda
sr_RS@latin: Antigva i Barbuda

[ctx: country]
en: Armenia
sr_RS@latin: Armenija

[ctx: country]
en: Asia-Pacific
sr_RS@latin: Azija-Pacifik

[ctx: country]
en: Australia
sr_RS@latin: Australija

[ctx: country]
en: Austria
sr_RS@latin: Austrija

[ctx: country]
en: Azerbaijan
sr_RS@latin: Azerbejdžan

[ctx: country]
en: Bahamas
sr_RS@latin: Bahame

[ctx: country]
en: Bahrain
sr_RS@latin: Bahrein

[ctx: country]
en: Bangladesh
sr_RS@latin: Bangladeš

[ctx: country]
en: Belgium
sr_RS@latin: Belgija

[ctx: country]
en: Bermuda
sr_RS@latin: Bermudi

[ctx: country]
en: Bhutan
sr_RS@latin: Butan

[ctx: country]
en: Bolivia
sr_RS@latin: Bolivija

[ctx: country]
en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
sr_RS@latin: Boner, Sveti Eustahije i Saba

[ctx: country]
en: Bosnia and Herzegovina
sr_RS@latin: Bosna i Hercegovina

[ctx: country]
en: Botswana
sr_RS@latin: Bocvana

[ctx: country]
en: Bouvet Island
sr_RS@latin: Ostrvo Buve

[ctx: country]
en: British Indian Ocean Territory
sr_RS@latin: Britanska teritorija Indijskog okeana

[ctx: country]
en: Brunei Darussalam
sr_RS@latin: Brunej Darussalam

[ctx: country]
en: Bulgaria
sr_RS@latin: Bugarska

[ctx: country]
en: Cambodia
sr_RS@latin: Kambodža

[ctx: country]
en: Cameroon
sr_RS@latin: Kamerun

[ctx: country]
en: Canada
sr_RS@latin: Kanada

[ctx: country]
en: Cape Verde
sr_RS@latin: Kabo Verde

[ctx: country]
en: Cayman Islands
sr_RS@latin: Kajmanska ostrva

[ctx: country]
en: Central African Republic
sr_RS@latin: Srednjoafrička Republika

[ctx: country]
en: Chad
sr_RS@latin: Čad

[ctx: country]
en: Chile
sr_RS@latin: Čile

[ctx: country]
en: China
sr_RS@latin: Kina

[ctx: country]
en: Christmas Island
sr_RS@latin: Božićno Ostrvo

[ctx: country]
en: Cocos (Keeling) Islands
sr_RS@latin: Kokosova ostrva

[ctx: country]
en: Colombia
sr_RS@latin: Kolumbija

[ctx: country]
en: Comoros
sr_RS@latin: Komori

[ctx: country]
en: Congo, Republic of the
sr_RS@latin: Kongo, Republika

[ctx: country]
en: Congo, The Democratic Republic of the
sr_RS@latin: Kongo, Demokratska Republika

[ctx: country]
en: Cook Islands
sr_RS@latin: Kukova Ostrva

[ctx: country]
en: Costa Rica
sr_RS@latin: Kostarika

[ctx: country]
en: Croatia
sr_RS@latin: Hrvatska

[ctx: country]
en: Cuba
sr_RS@latin: Kuba

[ctx: country]
en: Curaçao
sr_RS@latin: Kurasao

[ctx: country]
en: Cyprus
sr_RS@latin: Kipar

[ctx: country]
en: Czech Republic
sr_RS@latin: Češka Republika

[ctx: country]
en: Côte d’Ivoire
sr_RS@latin: Obala Slonovače

[ctx: country]
en: Denmark
sr_RS@latin: Danska

[ctx: country]
en: Djibouti
sr_RS@latin: Džibuti

[ctx: country]
en: Dominica
sr_RS@latin: Dominika

[ctx: country]
en: Dominican Republic
sr_RS@latin: Dominikanska Republika

[ctx: country]
en: Ecuador
sr_RS@latin: Ekvador

[ctx: country]
en: Egypt
sr_RS@latin: Egipat

[ctx: country]
en: El Salvador
sr_RS@latin: Salvador

[ctx: country]
en: Equatorial Guinea
sr_RS@latin: Ekvatorijalna Gvineja

[ctx: country]
en: Eritrea
sr_RS@latin: Eritreja

[ctx: country]
en: Estonia
sr_RS@latin: Estonija

[ctx: country]
en: Ethiopia
sr_RS@latin: Etiopija

[ctx: country]
en: Europe and Central Asia
sr_RS@latin: Evropa i Srednja Azija

[ctx: country]
en: Falkland Islands (Malvinas)
sr_RS@latin: Folklandska Ostrva

[ctx: country]
en: Faroe Islands
sr_RS@latin: Farska Ostrva

[ctx: country]
en: Fiji
sr_RS@latin: Fidži

[ctx: country]
en: Finland
sr_RS@latin: Finska

[ctx: country]
en: France
sr_RS@latin: Francuska

[ctx: country]
en: French Guiana
sr_RS@latin: Francuska Gvajana

[ctx: country]
en: French Polynesia
sr_RS@latin: Francuska Polinezija

[ctx: country]
en: French Southern Territories
sr_RS@latin: Francuske južne i antarktičke zemlje

[ctx: country]
en: Gambia
sr_RS@latin: Gambija

[ctx: country]
en: Georgia
sr_RS@latin: Gruzija

[ctx: country]
en: Germany
sr_RS@latin: Nemačka

[ctx: country]
en: Ghana
sr_RS@latin: Gana

[ctx: country]
en: Greece
sr_RS@latin: Grčka

[ctx: country]
en: Greenland
sr_RS@latin: Grenland

[ctx: country]
en: Guadeloupe
sr_RS@latin: Gvadelup

[ctx: country]
en: Guam
sr_RS@latin: Gvam

[ctx: country]
en: Guatemala
sr_RS@latin: Gvatemala

[ctx: country]
en: Guernsey
sr_RS@latin: Gernzi

[ctx: country]
en: Guinea
sr_RS@latin: Gvineja

[ctx: country]
en: Guinea-Bissau
sr_RS@latin: Gvineja Bisao

[ctx: country]
en: Guyana
sr_RS@latin: Gijana

[ctx: country]
en: Heard Island and McDonald Islands
sr_RS@latin: Ostrva Herd i Makdonald

[ctx: country]
en: Holy See (Vatican City State)
sr_RS@latin: Sveta stolica (Grad-država Vatikan)

[ctx: country]
en: Hungary
sr_RS@latin: Mađarska

[ctx: country]
en: Iceland
sr_RS@latin: Island

[ctx: country]
en: India
sr_RS@latin: Indija

[ctx: country]
en: Indonesia
sr_RS@latin: Indonezija

[ctx: country]
en: Iran, Islamic Republic of
sr_RS@latin: Iran

[ctx: country]
en: Iraq
sr_RS@latin: Irak

[ctx: country]
en: Ireland
sr_RS@latin: Irska

[ctx: country]
en: Isle of Man
sr_RS@latin: Ostrvo Men

[ctx: country]
en: Israel
sr_RS@latin: Izrael

[ctx: country]
en: Italy
sr_RS@latin: Italija

[ctx: country]
en: Jamaica
sr_RS@latin: Jamajka

[ctx: country]
en: Jersey
sr_RS@latin: Džerzi

[ctx: country]
en: Kazakhstan
sr_RS@latin: Kazahstan

[ctx: country]
en: Kenya
sr_RS@latin: Kenija

[ctx: country]
en: Korea, Democratic People's Republic of
sr_RS@latin: Severna Koreja

[ctx: country]
en: Korea, Republic of
sr_RS@latin: Južna Koreja

[ctx: country]
en: Kuwait
sr_RS@latin: Kuvajt

[ctx: country]
en: Kyrgyzstan
sr_RS@latin: Kirgistan

[ctx: country]
en: Lao People's Democratic Republic
sr_RS@latin: Laoska Narodna Demokratska Republika

[ctx: country]
en: Latvia
sr_RS@latin: Letonija

[ctx: country]
en: Lebanon
sr_RS@latin: Liban

[ctx: country]
en: Lesotho
sr_RS@latin: Lesoto

[ctx: country]
en: Liberia
sr_RS@latin: Liberija

[ctx: country]
en: Libya
sr_RS@latin: Libija

[ctx: country]
en: Liechtenstein
sr_RS@latin: Lihtenštajn

[ctx: country]
en: Lithuania
sr_RS@latin: Litvanija

[ctx: country]
en: Luxembourg
sr_RS@latin: Luksemburg

[ctx: country]
en: Macao
sr_RS@latin: Makao

[ctx: country]
en: Madagascar
sr_RS@latin: Madagaskar

[ctx: country]
en: Malawi
sr_RS@latin: Malavi

[ctx: country]
en: Malaysia
sr_RS@latin: Malezija

[ctx: country]
en: Maldives
sr_RS@latin: Maldivi

[ctx: country]
en: Marshall Islands
sr_RS@latin: Maršalska Ostrva

[ctx: country]
en: Martinique
sr_RS@latin: Martinik

[ctx: country]
en: Mauritania
sr_RS@latin: Mauritanija

[ctx: country]
en: Mauritius
sr_RS@latin: Mauricijus

[ctx: country]
en: Mayotte
sr_RS@latin: Majot

[ctx: country]
en: Mexico
sr_RS@latin: Meksiko

[ctx: country]
en: Micronesia, Federated States of
sr_RS@latin: Mikronezija, Savezne Države

[ctx: country]
en: Middle East and North Africa
sr_RS@latin: Srednji istok i Severna Afrika

[ctx: country]
en: Moldova
sr_RS@latin: Moldavija

[ctx: country]
en: Monaco
sr_RS@latin: Monako

[ctx: country]
en: Mongolia
sr_RS@latin: Mongolija

[ctx: country]
en: Montenegro
sr_RS@latin: Crna Gora

[ctx: country]
en: Montserrat
sr_RS@latin: Montserat

[ctx: country]
en: Morocco
sr_RS@latin: Maroko

[ctx: country]
en: Mozambique
sr_RS@latin: Mozambik

[ctx: country]
en: Myanmar
sr_RS@latin: Mjanmar

[ctx: country]
en: Namibia
sr_RS@latin: Namibija

[ctx: country]
en: Netherlands
sr_RS@latin: Holandija

[ctx: country]
en: New Caledonia
sr_RS@latin: Nova Kaledonija

[ctx: country]
en: New Zealand
sr_RS@latin: Novi Zeland

[ctx: country]
en: Nicaragua
sr_RS@latin: Nikaragva

[ctx: country]
en: Nigeria
sr_RS@latin: Nigerija

[ctx: country]
en: Niue
sr_RS@latin: Nijue

[ctx: country]
en: Norfolk Island
sr_RS@latin: Norfok

[ctx: country]
en: North Macedonia
sr_RS@latin: Severna Makedonija

[ctx: country]
en: Northern Mariana Islands
sr_RS@latin: Severna Marijanska Ostrva

[ctx: country]
en: Norway
sr_RS@latin: Norveška

[ctx: country]
en: Palestine, State of
sr_RS@latin: Država Palestina

[ctx: country]
en: Papua New Guinea
sr_RS@latin: Papua Nova Gvineja

[ctx: country]
en: Paraguay
sr_RS@latin: Paragvaj

[ctx: country]
en: Philippines
sr_RS@latin: Filipini

[ctx: country]
en: Pitcairn
sr_RS@latin: Ostrva Pitkern

[ctx: country]
en: Poland
sr_RS@latin: Poljska

[ctx: country]
en: Portugal
sr_RS@latin: Portugalija

[ctx: country]
en: Puerto Rico
sr_RS@latin: Portoriko

[ctx: country]
en: Qatar
sr_RS@latin: Katar

[ctx: country]
en: Reunion
sr_RS@latin: Reinion

[ctx: country]
en: Romania
sr_RS@latin: Rumunija

[ctx: country]
en: Russian Federation
sr_RS@latin: Rusija

[ctx: country]
en: Rwanda
sr_RS@latin: Ruanda

[ctx: country]
en: Saint Barthélemy
sr_RS@latin: Sent Bartelemi

[ctx: country]
en: Saint Helena
sr_RS@latin: Sveta Jelena

[ctx: country]
en: Saint Kitts and Nevis
sr_RS@latin: Sent Kits i Nevis

[ctx: country]
en: Saint Lucia
sr_RS@latin: Sveta Lucija

[ctx: country]
en: Saint Martin (French part)
sr_RS@latin: Sveti Martin (Francuska)

[ctx: country]
en: Saint Pierre and Miquelon
sr_RS@latin: Sen Pjer i Mikelon

[ctx: country]
en: Saint Vincent and the Grenadines
sr_RS@latin: Sent Vinsent i Grenadini

[ctx: country]
en: Sao Tome and Principe
sr_RS@latin: Sao Tome i Prinsipe

[ctx: country]
en: Saudi Arabia
sr_RS@latin: Saudijska Arabija

[ctx: country]
en: Serbia
sr_RS@latin: Srbija

[ctx: country]
en: Serbia and Montenegro
sr_RS@latin: Srbija i Crna Gora

[ctx: country]
en: Seychelles
sr_RS@latin: Sejšeli

[ctx: country]
en: Sierra Leone
sr_RS@latin: Sijera Leone

[ctx: country]
en: Singapore
sr_RS@latin: Singapur

[ctx: country]
en: Sint Maarten (Dutch Part)
sr_RS@latin: Sveti Martin (Holandija)

[ctx: country]
en: Slovakia
sr_RS@latin: Slovačka

[ctx: country]
en: Slovenia
sr_RS@latin: Slovenija

[ctx: country]
en: Solomon Islands
sr_RS@latin: Solomonova Ostrva

[ctx: country]
en: Somalia
sr_RS@latin: Somalija

[ctx: country]
en: South Africa
sr_RS@latin: Južna Afrika

[ctx: country]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sr_RS@latin: Južna Džordžija i Južna Sendvička Ostrva

[ctx: country]
en: South Sudan
sr_RS@latin: Južni Sudan

[ctx: country]
en: Spain
sr_RS@latin: Španija

[ctx: country]
en: Sri Lanka
sr_RS@latin: Šri Lanka

[ctx: country]
en: Suriname
sr_RS@latin: Surinam

[ctx: country]
en: Svalbard and Jan Mayen
sr_RS@latin: Svalbard i Jan Majen

[ctx: country]
en: Sweden
sr_RS@latin: Švedska

[ctx: country]
en: Switzerland
sr_RS@latin: Švajcarska

[ctx: country]
en: Syrian Arab Republic
sr_RS@latin: Sirijska Arapska Republika

[ctx: country]
en: Taiwan
sr_RS@latin: Tajvan

[ctx: country]
en: Tajikistan
sr_RS@latin: Tadžikistan

[ctx: country]
en: Tanzania, United Republic of
sr_RS@latin: Tanzanija, Ujedinjena Republika

[ctx: country]
en: Thailand
sr_RS@latin: Tajland

[ctx: country]
en: Timor-Leste
sr_RS@latin: Istočni Timor

[ctx: country]
en: Trinidad and Tobago
sr_RS@latin: Trinidad i Tobago

[ctx: country]
en: Tunisia
sr_RS@latin: Tunis

[ctx: country]
en: Turkey
sr_RS@latin: Turska

[ctx: country]
en: Turks and Caicos Islands
sr_RS@latin: Ostrva Turks i Kajkos

[ctx: country]
en: Ukraine
sr_RS@latin: Ukrajina

[ctx: country]
en: United Arab Emirates
sr_RS@latin: Ujedinjeni Arapski Emirati

[ctx: country]
en: United Kingdom
sr_RS@latin: Ujedinjeno Kraljevstvo

[ctx: country]
en: United States
sr_RS@latin: Sjedinjene Američke Države

[ctx: country]
en: United States Minor Outlying Islands
sr_RS@latin: Mala spoljna ostrva Sjedinjenih Država

[ctx: country]
en: Uruguay
sr_RS@latin: Urugvaj

[ctx: country]
en: Venezuela
sr_RS@latin: Venecuela

[ctx: country]
en: Viet Nam
sr_RS@latin: Vijetnam

[ctx: country]
en: Virgin Islands, British
sr_RS@latin: Britanska Devičanska Ostrva

[ctx: country]
en: Virgin Islands, U.S.
sr_RS@latin: Devičanska ostrva

[ctx: country]
en: Wallis and Futuna
sr_RS@latin: Valis i Futuna

[ctx: country]
en: Western Sahara
sr_RS@latin: Zapadna Sahara

[ctx: country]
en: Yemen
sr_RS@latin: Jemen

[ctx: country]
en: Zambia
sr_RS@latin: Zambija

[ctx: country]
en: Zimbabwe
sr_RS@latin: Zimbabve

[ctx: country]
en: unassigned
sr_RS@latin: nedodeljeno

[ctx: country]
en: Åland Islands
sr_RS@latin: Olandska Ostrva

en: create mailings
sr_RS@latin: kreiraj mailing

en: create manual batch
sr_RS@latin: kreiraj ručnu grupu

en: create or administer CiviCRM profiles (i.e. what contact data is collected during user registration and included in My Account) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; CiviCRM Profiles</a>.
sr_RS@latin: Kreirajte i administrirajte CiviCRM profile (npr. koji podaci se prikupljaju tokom registracije korisnika i uključuju u Moj nalog) u <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administracija &raquo; CiviCRM profili</a>.

en: create or administer activity types (e.g. house meeting, intake interview...) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Activity Types</a>.
sr_RS@latin: Kreirajte i administrirajte tipove aktivnosti (npr. interni sastanak, intervju...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administracija &raquo; Tipovi aktivnosti</a>.

en: create or administer custom data fields (e.g. volunteer skills, emergency contact info...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Custom Data</a>.
sr_RS@latin: Kreirajte i administrirajte sopstvena polja sa podacima (npr. veštine volontera, kontakt informacije za hitne slučajeve...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administracija &raquo; sopstvenih podataka</a>.

en: create or administer location types (e.g. home, work, school...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Location Types</a>.
sr_RS@latin: Kreirajte i administrirajte tipove lokacija (npr. kuća, posao, škola...) u <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administracija &raquo; Tipovi lokacija</a>.

en: create or administer relationship types (e.g. household member, board member, spouse...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Relationship Types</a>.
sr_RS@latin: Kreirajte i administrirajte tipove veza (npr. član domaćinstva, član odbora, suprug/a...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administracija &raquo; Tipovi veza</a>.

en: create or administer tags (e.g. organizer, foundation, environment...) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Tags</a>.
sr_RS@latin: Kreirajte i administrirajte tagove (npr. organizator/ka, fondacija, okruženje...) u <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administracija &raquo; Tagovi</a>.

en: create or manage groups at <a href="!1">Manage Groups</a>.
sr_RS@latin: kreiranje i menadžment grupa u <a href="!1">Menadžment grupa</a>.

en: created
sr_RS@latin: kreirano

en: credit card
sr_RS@latin: kreditna kartica

en: ct=[Individual or Household or Organization] required
    gt=[email_greeting or postal_greeting or addressee] required
    force=[0 or 1] optional-0 update contacts with null value, 1 update all
    limit=Number optional-Limit the number of contacts to update
sr_RS@latin: ct=[Individual or Household or Organization] obavezno
    gt=[email_greeting or postal_greeting or addressee] obavezno
    force=[0 or 1] opcionalno-0 ažuriraj kontakte sa poljem bez vrednosti, 1 ažuriraj sve
    limit=Number opcionalno-Ograniči broj kontakata za ažuriranje

en: currency ISO code (e.g. 'USD')
sr_RS@latin: ISO šifra valute (npr 'USD')

en: currency symbol (e.g. '$')
sr_RS@latin: simbol valute (npr '$')

en: custom fields
sr_RS@latin: sopstvena polja

en: dashlet title
sr_RS@latin: Naslov komponente kontrolne table

en: date on which this item was submitted to the queue
sr_RS@latin: Datum kada je ova stavka poslata u redosled

en: date on which this job becomes available; null if ASAP
sr_RS@latin: datum kada će ovaj posao biti dostupan, nula ukoliko je neophodno da se izvrši odmah

en: date on which this job ended.
sr_RS@latin: datum kada je ovaj posao završen.

en: date on which this job was added.
sr_RS@latin: datum kada je ovaj posao dodat.

en: date on which this job was removed.
sr_RS@latin: datum kada je ovaj posao uklonjen.

en: date on which this job was scheduled.
sr_RS@latin: datum kada je ovaj posao zakazan

en: date on which this job was started.
sr_RS@latin: datum kada je ovaj posao započet.

en: date transaction occurred
sr_RS@latin: Datum transakcije

en: date when the relationship ended
sr_RS@latin: datum kraja veze

en: date when the relationship started
sr_RS@latin: datum početka veze

en: day
sr_RS@latin: dan

en: day of the month
sr_RS@latin: dan u mesecu

en: day of the month as a decimal number ('1'..'31')
sr_RS@latin: dan u mesecu kao decimalni broj ('1'..'31')

en: day of the month as a decimal number, 0-padded ('01'..'31')
sr_RS@latin: dan u mesecu kao decmalni broj, sa nulom ('01'..'31')

en: day of the month as a decimal number, blank-padded (' 1'..'31')
sr_RS@latin: dan u mesecu kao decimalni broj, bez nule (' 1'..'31')

en: day of the period
sr_RS@latin: dan perioda

en: day of the week
sr_RS@latin: dan u nedelji

en: dd-mon-yy OR dd/mm/yy (25-Dec-98 OR 25/12/98)
sr_RS@latin: dd-mes-gg ILI dd/mm/gg (25-Dec-98 ILI 25/12/98)

en: dd/mm/yyyy (25/12/1998) OR (1/9/2008)
sr_RS@latin: dd/mm/gggg (25/12/1998) ILI (1/9/2008)

en: default organization
sr_RS@latin: podrazumevana organizacija

en: delete
sr_RS@latin: obriši

en: delete activities
sr_RS@latin: obriši aktivnosti

en: delete all manual batches
sr_RS@latin: obriši sve ručne grupe

en: delete contacts
sr_RS@latin: obriši kontakte

en: delete in CiviCase
sr_RS@latin: obriši u CiviCase

en: delete in CiviContribute
sr_RS@latin: obriši u CiviContribute

en: delete in CiviEvent
sr_RS@latin: obriši u CiviEvent-u

en: delete in CiviGrant
sr_RS@latin: obriši u CiviGrant-u

en: delete in CiviMail
sr_RS@latin: obriši u CiviMail

en: delete in CiviMember
sr_RS@latin: obriši u CiviMember

en: delete in CiviPledge
sr_RS@latin: Obriši u CiviPledge

en: delete own manual batches
sr_RS@latin: obriši sopstvene ručne grupe

en: details...
sr_RS@latin: detalji...

en: disabled
sr_RS@latin: isključeno

en: do complex searches based on tags, group membership, location, activities and custom fields at <a href="!1">Advanced Search</a>.
sr_RS@latin: Izvršite kompleksne pretrage zasnovane na tagovima, članstvima u grupama, lokaciji, aktivnostima i sopstvenim/korisničkim poljima koristeći <a href="!1">Napredna pretraga</a>.

en: do not import
sr_RS@latin: ne importuj

en: due
sr_RS@latin: rok

en: duplicate
sr_RS@latin: duplikat

en: e.g. 'Student', 'Senior', 'Honor Society'...
sr_RS@latin: npr. 'Student', 'Senior', 'Počasno društvo'...

en: e.g. the Contact form's Activity tab listing. Without this ticked, activities that belong to a case are hidden (default behavior). Warning: enabling this option means that all case activities relating to a contact will be listed which could result in users without "access all cases and activities" permission being able to see see the summarized details (date, subject, assignees, status etc.). Such users will still be prevented from managing the case and viewing/editing the activity.
sr_RS@latin: npr. Kartica sa listom aktivnosti na kontakt formi. Ukoliko ovo nije označeno (čekirano), aktivnosti koje su u vezi sa predmetom su sakrivene (predefinisano podešavanje). Upozorenje: Uključivanje ove opcije znači da će sve aktivnosti
    koje imaju veze sa kontaktom biti izlistane, što može rezultirati da korisnici koji nemaju dozvolu "pristupi svim predmetima i aktivnostima" vide sumirane podatke (datum, predmet aktivnosti, asignati, status aktivnosti). Ti korisnici neće imati mogućnost upravljanja predmetima niti pregledu/redakciji (editovanju) aktivnosi.

en: each
sr_RS@latin: svaki

en: edit
sr_RS@latin: uredi

en: edit all contacts
sr_RS@latin: uredi sve kontakte

en: edit all events
sr_RS@latin: Uredi sve događaje

en: edit all manual batches
sr_RS@latin: uredi sve ručne grupe

en: edit api keys
sr_RS@latin: uredi api ključeve

en: edit contributions
sr_RS@latin: uredi donacije

en: edit event participants
sr_RS@latin: uredi učesnike događaja

en: edit grants
sr_RS@latin: uredi grantove

en: edit groups
sr_RS@latin: uredi grupe

en: edit memberships
sr_RS@latin: uredi članstva

en: edit message templates
sr_RS@latin: Uredi šablone poruka

en: edit my contact
sr_RS@latin: uredi moj kontakt

en: edit own api keys
sr_RS@latin: uredi svoje api ključeve

en: edit own manual batches
sr_RS@latin: uredi sopstvene ručne grupe

en: edit pledges
sr_RS@latin: uredi obaveze

en: edit profile
sr_RS@latin: uredi profil

en: edit system workflow message templates
sr_RS@latin: uredi šablone poruka za sistemski tok rada

en: email Domain
sr_RS@latin: email domen

en: email Local Part
sr_RS@latin: email lokalni deo

en: empowered by %1
sr_RS@latin: omogućava %1

en: enable CiviCRM blocks at <a href="!1">Administer &raquo; Site Building &raquo; Blocks</a>.
sr_RS@latin: Uključite CiviCRM blokove na <a href="!1">Administracija &raquo; Izgradnja sajta &raquo; Blokovi</a>.

en: end date
sr_RS@latin: datum kraja

en: entityID needs to be set and of type Integer
sr_RS@latin: entityID mora biti podešen i tip mora biti ceo broj

en: events
sr_RS@latin: događaji

en: every
sr_RS@latin: svaki

en: expected only one price field to be in price set but multiple are present
sr_RS@latin: očekivano samo jedno polje za cenu u setu cena, ali prisutno je više

en: export all manual batches
sr_RS@latin: izvezi sve ručne grupe

en: export own manual batches
sr_RS@latin: izvezi sopstvene ručne grupe

en: ext.
sr_RS@latin: lokal

en: field ID
sr_RS@latin: ID polja

en: field ID needs to be of type Integer for index %1
sr_RS@latin: ID polja mora biti tipa ceo broj za indeks %1

en: file '%1' found
sr_RS@latin: fajl %1 je pronađen

en: file '%1' not found
sr_RS@latin: fajl '%1' nije pronađen

en: find contacts by name, email address, group membership and or tagging at <a href="!1">Find Contacts</a>.
sr_RS@latin: Nađite kontakte po imenu, emailu, članstvu u grupi ili tagovima koristeći <a href="!1">Nađi kontakte</a>.

en: flip
sr_RS@latin: preokreni

en: for
sr_RS@latin: za

en: force merge duplicate contacts
sr_RS@latin: nametni spajanje dupliranih kontakata

en: from %1
sr_RS@latin: od %1

en: full month name ('January'..'December')
sr_RS@latin: puno ime meseca ('januar'..'decembar')

en: geocoding=[1 or 0] required
    parse=[1 or 0] required
    start=[contact ID] optional-begin with this contact ID
    end=[contact ID] optional-process contacts with IDs less than this
    throttle=[1 or 0] optional-1 adds five second sleep
sr_RS@latin: geocoding=[1 or 0] obavezno
    parse=[1 or 0] obavezno
    start=[contact ID] opcionalno-počni sa ovim ID-om kontakta
    end=[contact ID] opcionalno-obradi kontakte sa ID-ovima manjim od ovoga
    throttle=[1 or 0] opcionalno-1 dodaje mirovanje od pet sekundi

en: grants
sr_RS@latin: grantovi

en: greater than
sr_RS@latin: više od

en: greater than or equal to
sr_RS@latin: veće ili jednako

en: has already been assigned to another address. Please select another location for this address.
sr_RS@latin: je već dodeljen drugoj adresi. Izaberite drugu lokaciju za ovu adresu.

en: has been successfully resubscribed.
sr_RS@latin: će uspešno ponovo prijavljen/a

en: here
sr_RS@latin: ovde

en: hide child groups
sr_RS@latin: sakrij podređene grupe

en: hide field or section
sr_RS@latin: sakrij poje ili sekciju

en: hour | hours
sr_RS@latin[0]: sat
sr_RS@latin[1]: sata
sr_RS@latin[2]: sati

en: hour in 12-hour format, 0-padded ('01'..'12')
sr_RS@latin: sat u formatu od 12 časova, sa nulom ('01'..'12')

en: hour in 12-hour format, blank-padded (' 1'..'12')
sr_RS@latin: sat u formatu od 12 časova, bez nule ('01'..'12')

en: hour in 24-hour format, 0-padded ('00'..'23')
sr_RS@latin: sat u formatu od 24 časa, sa nulom ('00'..'23')

en: hour in 24-hour format, blank-padded (' 0'..'23')
sr_RS@latin: sat u formatu od 24 časa, bez nule (' 0'..'23')

en: iCalendar feed for this event.
sr_RS@latin: iCalendar feed za ovaj događaj

en: iCalendar is a standard format for representing information about calendaring and scheduling. CiviEvent allows you to output your current and upcoming 'public' events in the iCalendar format - so this information can be shared with other iCalendar-enabled applications.
sr_RS@latin: iCalendar je standardni format za predstavljanje informacija u radu sa kalendarima i zakazivanju. CiviEvent vam omogućava da prikažete aktuelne i predstojeće 'javne' događaje u formatu za iCalendar – tako da možete da podelite ove informacije sa drugim aplikacijama u koje podržavaju iCalendar.

en: id of the first contact
sr_RS@latin: id prvog kontakta

en: id of the second contact
sr_RS@latin: id drugog kontakta

en: if Tell Friend is enable, Maximum recipients limit should be greater than zero.
sr_RS@latin: Ukoliko je Reci prijatelju funkcija uključena, limit maksimalnih primaoca mora biti veći od nule.

en: if Tell Friend is enabled, Maximum recipients limit should be greater than zero.
sr_RS@latin: Ako je funkcija Reci prijatelju uključena, ograničenje maksimalnog broja primalaca treba da bude veća od nula.

en: if other amounts allowed, user can configure maximum allowed.
sr_RS@latin: Ukoliko su ostali iznosi dozvoljeni, korisnici mogu konfigurisati maksimum.

en: if other amounts allowed, user can configure minimum allowed.
sr_RS@latin: Ukoliko su ostali iznosi dozvoljeni, korisnici mogu konfigurisati minimum.

en: if true, receipt is automatically emailed to contact on success
sr_RS@latin: Ukoliko je uključeno, priznanica se automatski šalje kontaktu po uspešnoj transakciji.

en: if you are searching by Contact name, check your spelling
sr_RS@latin: Ukoliko pretražujete po imenu kontakta proverite kako ste ispisali ime

en: if you are searching by client name, check your spelling
sr_RS@latin: Ako pretražujete po imenu klijenta, proverite vaš unos

en: if you are searching by contributor name, check your spelling
sr_RS@latin: Ukoliko pretražujete po imenu donatora, proverite kako ste ispisali ime

en: if you are searching by member name, check your spelling
sr_RS@latin: Ako pretražujete po imenu člana, proverite vaš unos

en: if you are searching by participant name, check your spelling
sr_RS@latin: Ako pretražujete po imenu učesnika, proverite vaš unos

en: if you are searching by respondent name, check your spelling
sr_RS@latin: Ukoliko pretražujete po imenu anketirane osobe, proverite vaš unos

en: if you are searching within a Group or for Tagged contacts, try 'any group' or 'any tag'
sr_RS@latin: Ukoliko pretražujete u grupi ili među tagovanim kontaktima, pokušajte sa podešavanjima 'bilo koja grupa' i 'bilo koji tag'

en: if you are searching within a date or amount range, try a wider range of values
sr_RS@latin: Ukoliko pretražujete raspon datuma ili iznosa, probajte da proširite vrednosti

en: if you are searching within a date range, try a wider range of values
sr_RS@latin: Ukoliko pretražujete raspon datuma, probajte da proširite vrednosti

en: import SQL datasource
sr_RS@latin: uvezi SQL izvor podataka

en: import contacts
sr_RS@latin: Import kontakata

en: import contacts from other sources at <a href="!1">Import Contacts</a>.
sr_RS@latin: import kontakata iz drugih izvora na <a href="!1">Import kontakata</a>.

en: in
sr_RS@latin: u

en: in...
sr_RS@latin: u...

en: installments
sr_RS@latin: rate

en: installments of
sr_RS@latin: rate od

en: installments.
sr_RS@latin: rate.

en: instanceId=[ID of report instance] required
    format=[csv or print] optional-output CSV or print-friendly HTML, else PDF
sr_RS@latin: instanceId=[ID of report instance] obavezno
    format=[csv or print] opcionalno-generiši CSV ili HTML za štampanje, inače PDF

en: interview campaign contacts
sr_RS@latin: Invervjuiši kontakte kampanje

en: is a numeric field
sr_RS@latin: je numeričko polje

en: is partial payment enabled for this event
sr_RS@latin: Da li je delimična uplata uključena za ovaj događaj.

en: is the relationship active ?
sr_RS@latin: Da li je veza aktivna?

en: is...
sr_RS@latin: je...

en: less than
sr_RS@latin: manje od

en: less than or equal to
sr_RS@latin: manje ili jednako

en: lifetime
sr_RS@latin: životni vek

en: limit=Number optional-Limit the number of smart groups rebuild
sr_RS@latin: limit=Number opcionalno-Ograniči broj smart grupa koje se ponovo prave

en: live
sr_RS@latin: produkcijski

en: loading
sr_RS@latin: učitavanje

en: localized Name of Contact Type.
sr_RS@latin: Lokalizovano ime tipa kontakta.

en: lowercase ante/post meridiem ('am', 'pm')
sr_RS@latin: ante/post meridiem malim slovima ('am', 'pm')

en: make online contributions
sr_RS@latin: onlajn donacije

en: make sure you have enough privileges in the access control system
sr_RS@latin: potvrdite da imate potrebne dozvole za pristup sistemu kontrole

en: manage campaign
sr_RS@latin: menadžment kampanje

en: manage event profiles
sr_RS@latin: Menadžment profila događaja

en: manage tags
sr_RS@latin: menadžment tagova

en: match
sr_RS@latin: poklopi

en: member since
sr_RS@latin: član od

en: membership periods
sr_RS@latin: periodi članstva

[ctx: menu]
en: ACL Roles
sr_RS@latin: ACL uloge

[ctx: menu]
en: About CiviCRM
sr_RS@latin: O CiviCRM-u

[ctx: menu]
en: Accepted Credit Cards
sr_RS@latin: Prihvaćene kreditne kartice

[ctx: menu]
en: Access Control
sr_RS@latin: Kontrola pristupa

[ctx: menu]
en: Accounting Batch
sr_RS@latin: Knjigovodstvena grupa

[ctx: menu]
en: Accounting Batch Export
sr_RS@latin: Izvoz knjigovodstvene grupe

[ctx: menu]
en: Accounting Batches
sr_RS@latin: Knjigovodstvene grupe

[ctx: menu]
en: Activities
sr_RS@latin: Aktivnosti

[ctx: menu]
en: Activity Dashlet
sr_RS@latin: Komponente kontrolne table aktivnosti

[ctx: menu]
en: Activity Details
sr_RS@latin: Detalji o aktivnosti

[ctx: menu]
en: Activity Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled aktivnosti

[ctx: menu]
en: Activity Types
sr_RS@latin: Tip aktivnosti

[ctx: menu]
en: Activity View
sr_RS@latin: Pregled aktivnosti

[ctx: menu]
en: Add Field
sr_RS@latin: Dodaj polje

[ctx: menu]
en: Add Products to This Page
sr_RS@latin: Dodaj proizvod na ovu stranicu

[ctx: menu]
en: Add User
sr_RS@latin: Dodaj korisnika

[ctx: menu]
en: Additional Info
sr_RS@latin: Dodatne informacije

[ctx: menu]
en: AdditionalInfo Form
sr_RS@latin: Formular za dodatne informacije

[ctx: menu]
en: Address Settings
sr_RS@latin: Podešavanja adrese

[ctx: menu]
en: Addressee Formats
sr_RS@latin: Formati primaoca

[ctx: menu]
en: Administer
sr_RS@latin: Administracija

[ctx: menu]
en: Administer CiviCRM
sr_RS@latin: Administriraj CiviCRM

[ctx: menu]
en: Administration Console
sr_RS@latin: Administraciona konzola

[ctx: menu]
en: Advanced Search
sr_RS@latin: Napredna pretraga

[ctx: menu]
en: All Cases
sr_RS@latin: Svi predmeti

[ctx: menu]
en: All Cases Dashlet
sr_RS@latin: Komponente kontrolne table svih predmeta

[ctx: menu]
en: All Reports
sr_RS@latin: Svi izveštaji

[ctx: menu]
en: Approve Mailing
sr_RS@latin: Odobri mailing

[ctx: menu]
en: Archived Mailings
sr_RS@latin: Arhivirani mailing

[ctx: menu]
en: Ask a question
sr_RS@latin: Postavi pitanje

[ctx: menu]
en: Assign Users to ACL Roles
sr_RS@latin: Dodeli korisnicima ACL uloge

[ctx: menu]
en: Assign to Another Client
sr_RS@latin: Dodeli drugom klijentu

[ctx: menu]
en: Attendee List
sr_RS@latin: Lista učesnika

[ctx: menu]
en: Badge Layout
sr_RS@latin: Izgled bedža

[ctx: menu]
en: Batch Data Entry
sr_RS@latin: Grupni unos podataka

[ctx: menu]
en: Batch Merge Duplicate Contacts
sr_RS@latin: Grupno spajanje dupliranih kontakata

[ctx: menu]
en: Bookkeeping Transactions
sr_RS@latin: Knjigovodstvene transakcije

[ctx: menu]
en: Bounce Report for mailings
sr_RS@latin: Izveštaj o odbijenim mailovima

[ctx: menu]
en: Browse Uploaded files
sr_RS@latin: Pregledaj postavljene fajlove

[ctx: menu]
en: CMS Database Integration
sr_RS@latin: Integracija u CMS bazu

[ctx: menu]
en: Campaign Dashboard
sr_RS@latin: Kontrolna tabla kampanje

[ctx: menu]
en: Campaign Reports
sr_RS@latin: Izveštaji kampanja

[ctx: menu]
en: Campaign Status
sr_RS@latin: Status kampanja

[ctx: menu]
en: Campaign Types
sr_RS@latin: Tipovi kampanja

[ctx: menu]
en: Campaigns
sr_RS@latin: Kampanje

[ctx: menu]
en: Cancel Subscription
sr_RS@latin: Otkaži pretplatu

[ctx: menu]
en: Case
sr_RS@latin: Predmet

[ctx: menu]
en: Case Activity
sr_RS@latin: Predmet - aktivnost

[ctx: menu]
en: Case Activity Audit
sr_RS@latin: Revizija aktivnosti predmeta

[ctx: menu]
en: Case Custom Set
sr_RS@latin: Sopstveni set predmeta

[ctx: menu]
en: Case Dashboard Dashlet
sr_RS@latin: Komponente kontrolne table predmeta

[ctx: menu]
en: Case Dashlet
sr_RS@latin: Komponente kontrolne table predmeta

[ctx: menu]
en: Case Details
sr_RS@latin: Predmet - detalji

[ctx: menu]
en: Case Reports
sr_RS@latin: Izveštaji o predmetima

[ctx: menu]
en: Case Statuses
sr_RS@latin: Statusi predmeta

[ctx: menu]
en: Case Types
sr_RS@latin: Tipovi predmeta

[ctx: menu]
en: Cases
sr_RS@latin: Predmeti

[ctx: menu]
en: Change Registration Selections
sr_RS@latin: Promeni izbore registracije

[ctx: menu]
en: CiviCRM Blog
sr_RS@latin: CiviCRM blog

[ctx: menu]
en: CiviCRM Home
sr_RS@latin: CiviCRM početna

[ctx: menu]
en: CiviCRM News
sr_RS@latin: CiviCRM vesti

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Create
sr_RS@latin: Kreiranje CiviCRM profila

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Fields
sr_RS@latin: Polja za CiviCRM profil

[ctx: menu]
en: CiviCRM Reports
sr_RS@latin: CiviCRM izveštaji

[ctx: menu]
en: CiviCRM Resources
sr_RS@latin: CiviCRM resursi

[ctx: menu]
en: CiviCampaign Component Settings
sr_RS@latin: Podešavanje CiviCampaign komponenata

[ctx: menu]
en: CiviCase Dashboard
sr_RS@latin: CiviCase kontrolna tabla

[ctx: menu]
en: CiviCase Settings
sr_RS@latin: CiviCase podešavanja

[ctx: menu]
en: CiviContribute Component Settings
sr_RS@latin: Podešavanja CiviContribute komponente

[ctx: menu]
en: CiviContribute Dashboard
sr_RS@latin: CiviContribute kontrolna tabla

[ctx: menu]
en: CiviEvent Component Settings
sr_RS@latin: Podešavanja CiviEvent komponente

[ctx: menu]
en: CiviEvent Dashboard
sr_RS@latin: CiviEvent kontrolna tabla

[ctx: menu]
en: CiviGrant Dashboard
sr_RS@latin: CiviGrant kontrolna tabla

[ctx: menu]
en: CiviMail Component Settings
sr_RS@latin: Podešavanja CiviMail komponente

[ctx: menu]
en: CiviMember Component Settings
sr_RS@latin: Podešavanja CiviMember komponente

[ctx: menu]
en: CiviMember Dashboard
sr_RS@latin: CiviMember kontrolna tabla

[ctx: menu]
en: CiviPledge Dashboard
sr_RS@latin: CiviPledge kontrolna tabla

[ctx: menu]
en: Cleanup Caches and Update Paths
sr_RS@latin: Čišćenje keša i ažuriranje putanja

[ctx: menu]
en: Closed Batches
sr_RS@latin: Zatvorene serije

[ctx: menu]
en: Communication Style Options
sr_RS@latin: Stil komunikacije - opcije

[ctx: menu]
en: Communications
sr_RS@latin: Komunikacije

[ctx: menu]
en: Components
sr_RS@latin: Komponente

[ctx: menu]
en: Conduct Survey
sr_RS@latin: Sprovedi anketu

[ctx: menu]
en: Conference Slot Labels
sr_RS@latin: Oznake slota konferencije

[ctx: menu]
en: Conference Slots
sr_RS@latin: Slotovi konferencije

[ctx: menu]
en: Configuration Checklist
sr_RS@latin: Konfiguraciona kontrolna lista

[ctx: menu]
en: Configure CKEditor
sr_RS@latin: Konfiguracija CKEditor-a

[ctx: menu]
en: Configure Survey
sr_RS@latin: Konfiguracija ankete

[ctx: menu]
en: Configure Widget
sr_RS@latin: Konfiguracija vidžeta

[ctx: menu]
en: Confirm
sr_RS@latin: Potvrdi

[ctx: menu]
en: Confirm Event Registration
sr_RS@latin: Potvrdi registraciju za događaj

[ctx: menu]
en: Confirm dates
sr_RS@latin: Potvrdi datume

[ctx: menu]
en: Connections
sr_RS@latin: Povezivanja

[ctx: menu]
en: Constituent Detail
sr_RS@latin: Detelji o aktivisti

[ctx: menu]
en: Constituent Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled aktiviste

[ctx: menu]
en: Contact Dashboard
sr_RS@latin: Kontrolna tabla za kontakte

[ctx: menu]
en: Contact Reports
sr_RS@latin: Izveštaji o kontaktima

[ctx: menu]
en: Contact Summary
sr_RS@latin: Kontakt - kratak pregled

[ctx: menu]
en: Contact Types
sr_RS@latin: Tipovi kontakata

[ctx: menu]
en: Contacts
sr_RS@latin: Kontakti

[ctx: menu]
en: Contribution Aggregate by Relationship
sr_RS@latin: Sakupljene donacija prema odnosu

[ctx: menu]
en: Contribution Amounts
sr_RS@latin: Iznosi donacija

[ctx: menu]
en: Contribution Details
sr_RS@latin: Detalji donacije

[ctx: menu]
en: Contribution Reports
sr_RS@latin: Izveštaji o donacijama

[ctx: menu]
en: Contribution Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled donacije

[ctx: menu]
en: Contribution Summary - Chart View
sr_RS@latin: Donacija - kratak pregled - dijagram

[ctx: menu]
en: Contribution and Membership Details
sr_RS@latin: Detalji o donaciji i članstvu

[ctx: menu]
en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
sr_RS@latin: Detalji o donacijama za bilo koji tip donacije, plus povezane informacije o članstvu za donacije za plaćanje članarine.

[ctx: menu]
en: Contributions
sr_RS@latin: Donacije

[ctx: menu]
en: Contributions by Household
sr_RS@latin: Donacije prema domaćinstvu

[ctx: menu]
en: Contributions by Organization
sr_RS@latin: Donacije prema organizaciji

[ctx: menu]
en: Create New Report from Template
sr_RS@latin: Kreiraj novi izveštaj iz šablona

[ctx: menu]
en: Current Employers
sr_RS@latin: Trenutni poslodavci

[ctx: menu]
en: Current and Upcoming Events
sr_RS@latin: Trenutni i predstojeći događaji

[ctx: menu]
en: Custom Data
sr_RS@latin: Sopstveni podaci

[ctx: menu]
en: Custom Data Fields
sr_RS@latin: Korisnička polja

[ctx: menu]
en: Custom Field - Add
sr_RS@latin: Korisnička polja - dodaj

[ctx: menu]
en: Custom Field - Edit
sr_RS@latin: Korisnička polja - uredi

[ctx: menu]
en: Custom Field - Move
sr_RS@latin: Korisnička polja - pomeri

[ctx: menu]
en: Custom Field - Options
sr_RS@latin: Korisnička polja - opcije

[ctx: menu]
en: Custom Fields
sr_RS@latin: Sosptvena polja

[ctx: menu]
en: Custom Searches
sr_RS@latin: Prilagođene pretrage

[ctx: menu]
en: Customize Data and Screens
sr_RS@latin: Sopstvena podešavanja podataka i ekrana

[ctx: menu]
en: Dashboard
sr_RS@latin: Kontrolna tabla

[ctx: menu]
en: Database Upgrades
sr_RS@latin: Ažuriranje baze podataka

[ctx: menu]
en: Date Formats
sr_RS@latin: Formati datuma

[ctx: menu]
en: Date Preferences
sr_RS@latin: Podešavanja datuma

[ctx: menu]
en: Debugging and Error Handling
sr_RS@latin: Debagovanje i upravljanje greškama

[ctx: menu]
en: Dedupe Exceptions
sr_RS@latin: Izuzeci deduplikacije

[ctx: menu]
en: Delete Contact
sr_RS@latin: Obriši kontakt

[ctx: menu]
en: Delete File
sr_RS@latin: Obriši fajl

[ctx: menu]
en: Delete Survey
sr_RS@latin: Obriši anketu

[ctx: menu]
en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
sr_RS@latin: Detaljni izveštaj za terenski rad, telefonsko bankarstvo, liste adresa za posetu ili druge ankete.

[ctx: menu]
en: Developer Docs
sr_RS@latin: Developer dokumenta

[ctx: menu]
en: Directories
sr_RS@latin: Direktorijumi

[ctx: menu]
en: Display Preferences
sr_RS@latin: Podešavanja prikaza

[ctx: menu]
en: Display clicks from each mailing
sr_RS@latin: Prikazuje kontakte koji su kliknuli na link u mailingu

[ctx: menu]
en: Display contacts who opened emails from a mailing
sr_RS@latin: Prikazuje kontakte koji su otvorili mailing

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
sr_RS@latin: Prikazuje detaljnu listu donatora grupisanih prema domaćinstvu, što uključuje i donacije članova domaćinstva.

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
sr_RS@latin: Prikazuje detaljnu listu donatora grupisanih prema organizaciji, što uključuje i donacije zaposlenih u organizaciji.

[ctx: menu]
en: Documentation
sr_RS@latin: Dokumentacija

[ctx: menu]
en: Download Errors
sr_RS@latin: Preuzmi spisak grešaka

[ctx: menu]
en: Draft and Unscheduled Mailings
sr_RS@latin: Mailing - u pripremi i nezakazani

[ctx: menu]
en: Dropdown Options
sr_RS@latin: Opcije za padajući meni

[ctx: menu]
en: Edit Field
sr_RS@latin: Uredi polje

[ctx: menu]
en: Edit Related Contact
sr_RS@latin: Uredi povezni kontakt

[ctx: menu]
en: Email Greeting Formats
sr_RS@latin: Format email pozdrava

[ctx: menu]
en: Email Invoice
sr_RS@latin: Email profaktura

[ctx: menu]
en: Email a Contact
sr_RS@latin: Pošalji email kontaktu

[ctx: menu]
en: Email address verified
sr_RS@latin: Verifikovan email

[ctx: menu]
en: Enable CiviCRM Components
sr_RS@latin: Uključi CiviCRM komponente

[ctx: menu]
en: Encounter Medium
sr_RS@latin: Medijum susreta

[ctx: menu]
en: Encounter Mediums
sr_RS@latin: Medijumi susreta

[ctx: menu]
en: Engagement Index
sr_RS@latin: Indeks interesovanja

[ctx: menu]
en: Event Fees
sr_RS@latin: Kotizacije

[ctx: menu]
en: Event Income Details
sr_RS@latin: Detalji prihoda događaja

[ctx: menu]
en: Event Income Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled prihoda događaja

[ctx: menu]
en: Event Info and Settings
sr_RS@latin: Informacije i podešavanja događaja

[ctx: menu]
en: Event Information
sr_RS@latin: Informacije o događaju

[ctx: menu]
en: Event Location
sr_RS@latin: Lokacija događaja

[ctx: menu]
en: Event Name Badge Layouts
sr_RS@latin: Izgledi bedža sa imenom događaja

[ctx: menu]
en: Event Online Registration
sr_RS@latin: Onlajn registracija za događaj

[ctx: menu]
en: Event Participants List
sr_RS@latin: Lista učesnika događaja

[ctx: menu]
en: Event Registration
sr_RS@latin: Registracija za događaj

[ctx: menu]
en: Event Reports
sr_RS@latin: Izveštaji o događajima

[ctx: menu]
en: Event Templates
sr_RS@latin: Šabloni događaja

[ctx: menu]
en: Event Types
sr_RS@latin: Tipovi događaja

[ctx: menu]
en: Events
sr_RS@latin: Događaji

[ctx: menu]
en: Export
sr_RS@latin: Eksport

[ctx: menu]
en: Export Contacts
sr_RS@latin: Eksport kontakata

[ctx: menu]
en: Exported Batches
sr_RS@latin: Eksportovane serije

[ctx: menu]
en: Extensions
sr_RS@latin: Ekstenzije

[ctx: menu]
en: FROM Email Addresses
sr_RS@latin: OD email adrese

[ctx: menu]
en: File on Case
sr_RS@latin: Arhiva predmeta

[ctx: menu]
en: Financial Accounts
sr_RS@latin: Finansijski računi

[ctx: menu]
en: Financial Type Accounts
sr_RS@latin: Računi finansijskog tipa

[ctx: menu]
en: Financial Types
sr_RS@latin: Finansijski tipovi

[ctx: menu]
en: Find Activities
sr_RS@latin: Nađi aktivnost

[ctx: menu]
en: Find Cases
sr_RS@latin: Nađi predmete

[ctx: menu]
en: Find Contacts
sr_RS@latin: Nađi kontakte

[ctx: menu]
en: Find Contributions
sr_RS@latin: Nađi donacije

[ctx: menu]
en: Find Grants
sr_RS@latin: Nađi grantove

[ctx: menu]
en: Find Mailings
sr_RS@latin: Nađi mailing

[ctx: menu]
en: Find Mass SMS
sr_RS@latin: Pretraga Masovnih SMS-ova

[ctx: menu]
en: Find Memberships
sr_RS@latin: Nađi članstva

[ctx: menu]
en: Find Participants
sr_RS@latin: Nađi učesnike

[ctx: menu]
en: Find Pledges
sr_RS@latin: Nađi obaveze

[ctx: menu]
en: Find and Merge Duplicate Contacts
sr_RS@latin: Nađi i spoji duplikate kontakata

[ctx: menu]
en: Forward Mailing
sr_RS@latin: Prosledi mailing

[ctx: menu]
en: From Email Addresses
sr_RS@latin: OD email adrese

[ctx: menu]
en: GOTV (Track Voters)
sr_RS@latin: GOTV (Praćenje glasača)

[ctx: menu]
en: GOTV (Voter Tracking)
sr_RS@latin: GOTV (praćenje glasača)

[ctx: menu]
en: Gender Options
sr_RS@latin: Opcije za pol

[ctx: menu]
en: Get Image File
sr_RS@latin: Preuzmi fajl sa slikom

[ctx: menu]
en: Get expert help
sr_RS@latin: Pomoć eksperta

[ctx: menu]
en: Get started
sr_RS@latin: Prvi koraci

[ctx: menu]
en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
sr_RS@latin: Sa dva data raspona datuma prikazuje kontakte koji su donirali u oba, kao i iznos koji je doniran sa procentom uvećanja / smanjenja donacije

[ctx: menu]
en: Gives relationship details between two contacts
sr_RS@latin: Daje detalje veze između dva kontakta.

[ctx: menu]
en: Grant Details
sr_RS@latin: Detalji granta

[ctx: menu]
en: Grant Report Detail
sr_RS@latin: Detalji izveštaja o grantu

[ctx: menu]
en: Grant Report Statistics
sr_RS@latin: Statistike grant izveštaja

[ctx: menu]
en: Grant Reports
sr_RS@latin: Izveštaji grantova

[ctx: menu]
en: Grant Statistics
sr_RS@latin: Statistike granta

[ctx: menu]
en: Grant Status
sr_RS@latin: Status granta

[ctx: menu]
en: Grant Types
sr_RS@latin: Tipovi granta

[ctx: menu]
en: Grants
sr_RS@latin: Grantovi

[ctx: menu]
en: Group Members
sr_RS@latin: Članovi grupe

[ctx: menu]
en: Groups
sr_RS@latin: Grupe

[ctx: menu]
en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc.
sr_RS@latin: Grupe i ukupne vrednosti donacija po kriterijumima koji uključuju kontakte, vremenski period, tip donacije, lokaciju donatora, itd.

[ctx: menu]
en: Headers, Footers, and Automated Messages
sr_RS@latin: Zaglavlja, podnožja i automatizovane poruke

[ctx: menu]
en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
sr_RS@latin: Pomaže pri analizi prihoda ostvarenih tokom događaja. Izveštaj može da uključuje tip učesnika, status i metod plaćanja

[ctx: menu]
en: Home
sr_RS@latin: Naslovna

[ctx: menu]
en: Import Activities
sr_RS@latin: Import aktivnosti

[ctx: menu]
en: Import Contacts
sr_RS@latin: Import kontakata

[ctx: menu]
en: Import Contributions
sr_RS@latin: Import donacija

[ctx: menu]
en: Import Memberships
sr_RS@latin: Import članstva

[ctx: menu]
en: Import Multi-value Custom Data
sr_RS@latin: Uvezi prilagođene podatke sa više vrednosti

[ctx: menu]
en: Import Participants
sr_RS@latin: Import učesnika

[ctx: menu]
en: Import/Export Mappings
sr_RS@latin: Import/Eksport Mapiranja

[ctx: menu]
en: Include Profiles
sr_RS@latin: Uključi profile

[ctx: menu]
en: Individual Prefixes (Ms, Mr...)
sr_RS@latin: Pojedinačni prefiksi (gospodine, gospođo...)

[ctx: menu]
en: Individual Suffixes (Jr, Sr...)
sr_RS@latin: Individualni sufiksi (Jr, Sr...)

[ctx: menu]
en: Insert CiviCRM Content
sr_RS@latin: Uključi CiviCRM sadržaj

[ctx: menu]
en: Instant Messenger Services
sr_RS@latin: Instant Messenger usluge

[ctx: menu]
en: Interview Respondents
sr_RS@latin: Intervjuiši ispitanike

[ctx: menu]
en: Join CiviCRM
sr_RS@latin: Pridruži se CiviCRM-u

[ctx: menu]
en: Label Formats
sr_RS@latin: Formati oznake

[ctx: menu]
en: Languages, Currency, Locations
sr_RS@latin: Jezici, valute, lokacije

[ctx: menu]
en: Lapsed Memberships
sr_RS@latin: Neaktivna članstva

[ctx: menu]
en: Last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
sr_RS@latin: Prošle godine ali ne i ove. Pruža listu donatora koji su donirali prošle godine, ali nisu donirali u vremenskom periodu koji ste odredili kao tekuću godinu.

[ctx: menu]
en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
sr_RS@latin: Navedite listu istorije donacije kontakta, grupisanu po godini, zajedno sa donacijama koje se pripisuju bilo kojem od kontaktovih povezanih kontakata.

[ctx: menu]
en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
sr_RS@latin: Lista obaveza uključujući iznos obaveze, status obaveze, datum sledeće uplate, iznos sledeće uplate, iznos ukupne uplate itd.

[ctx: menu]
en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
sr_RS@latin: Navodi listu određenih donacija prema kriterijumu uključujući kontakt, vremenski period, tip donacije, lokaciju donatora itd. Izveštaj sa kratkim pregledom donacije usmerava ka ovom izveštaju sa detaljima o donaciji.

[ctx: menu]
en: Localization
sr_RS@latin: Lokalizacija

[ctx: menu]
en: Location Types (Home, Work...)
sr_RS@latin: Tipovi lokacija (Kuća, posao...)

[ctx: menu]
en: Log out
sr_RS@latin: Odjavi se

[ctx: menu]
en: Mail Accounts
sr_RS@latin: Mail nalozi

[ctx: menu]
en: Mail Bounces
sr_RS@latin: Odbijeni mailovi

[ctx: menu]
en: Mail Clickthroughs
sr_RS@latin: Mail klikovi

[ctx: menu]
en: Mail Opened
sr_RS@latin: Mail otvoren

[ctx: menu]
en: Mailer Settings
sr_RS@latin: Podešavanja mailera

[ctx: menu]
en: Mailing Details
sr_RS@latin: Detalji mailing-a

[ctx: menu]
en: Mailing Event
sr_RS@latin: Mailing događaja

[ctx: menu]
en: Mailing Report
sr_RS@latin: Mailing izveštaj

[ctx: menu]
en: Mailing Reports
sr_RS@latin: Mailing izveštaji

[ctx: menu]
en: Mailing Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled mailing-a

[ctx: menu]
en: Mailings
sr_RS@latin: Mailing

[ctx: menu]
en: Manage A/B Tests
sr_RS@latin: Menadžment A/B testova

[ctx: menu]
en: Manage ACLs
sr_RS@latin: Menadžment ACLa

[ctx: menu]
en: Manage Contribution Pages
sr_RS@latin: Menadžment stranica za doniranje

[ctx: menu]
en: Manage Custom Searches
sr_RS@latin: Menadžment sopstvenih pretraga

[ctx: menu]
en: Manage Events
sr_RS@latin: Menadžment događaja

[ctx: menu]
en: Manage Extensions
sr_RS@latin: Menadžment ekstenzija

[ctx: menu]
en: Manage Groups
sr_RS@latin: Uredi grupe

[ctx: menu]
en: Manage Premiums
sr_RS@latin: Menadžment premijuma

[ctx: menu]
en: Manage Price Sets
sr_RS@latin: Upravljaj setovima cena

[ctx: menu]
en: Manage Tags (Categories)
sr_RS@latin: Uredi tagove (kategorije)

[ctx: menu]
en: Manage Templates
sr_RS@latin: Menadžment šablona

[ctx: menu]
en: Map Event Location
sr_RS@latin: Mapiraj lokaciju događaja

[ctx: menu]
en: Map Location(s)
sr_RS@latin: Mapa - lokacija (lokacije)

[ctx: menu]
en: Mapping and Geocoding
sr_RS@latin: Mapiranje i Geokoding

[ctx: menu]
en: Membership Details
sr_RS@latin: Detalji o članstvu

[ctx: menu]
en: Membership Recurring Contributions
sr_RS@latin: Članstva - periodične donacije

[ctx: menu]
en: Membership Reports
sr_RS@latin: Izveštaji o članstvu

[ctx: menu]
en: Membership Section
sr_RS@latin: Sekcija članstva

[ctx: menu]
en: Membership Status Rules
sr_RS@latin: Pravila statusa članstva

[ctx: menu]
en: Membership Summary
sr_RS@latin: Kratak opis članstva

[ctx: menu]
en: Membership Types
sr_RS@latin: Tipovi članstva

[ctx: menu]
en: Memberships
sr_RS@latin: Članstva

[ctx: menu]
en: Merge Contact
sr_RS@latin: Spoji kontakte

[ctx: menu]
en: Merge Tags
sr_RS@latin: Spoji tagove

[ctx: menu]
en: Message Templates
sr_RS@latin: Šabloni poruke

[ctx: menu]
en: Mobile Phone Providers
sr_RS@latin: Provajderi mobilne telefonije

[ctx: menu]
en: Multi Site Settings
sr_RS@latin: Multi sajt podešavanja

[ctx: menu]
en: My Cases
sr_RS@latin: Moji predmeti

[ctx: menu]
en: My Reports
sr_RS@latin: Moji izveštaji

[ctx: menu]
en: Navigation Menu
sr_RS@latin: Navigacioni meni

[ctx: menu]
en: New A/B Test
sr_RS@latin: Novi A/B test

[ctx: menu]
en: New Activity
sr_RS@latin: Nova aktivnost

[ctx: menu]
en: New Batch
sr_RS@latin: Nova serija

[ctx: menu]
en: New Campaign
sr_RS@latin: Nova kampanja

[ctx: menu]
en: New Case
sr_RS@latin: Novi predmet

[ctx: menu]
en: New CiviCRM Profile
sr_RS@latin: Novi CiviCRM profil

[ctx: menu]
en: New Contact
sr_RS@latin: Novi kontakt

[ctx: menu]
en: New Contribution
sr_RS@latin: Nova donacija

[ctx: menu]
en: New Contribution Page
sr_RS@latin: Nova stranica za doniranje

[ctx: menu]
en: New Email
sr_RS@latin: Novi email

[ctx: menu]
en: New Event
sr_RS@latin: Novi događaj

[ctx: menu]
en: New Grant
sr_RS@latin: Novi grant

[ctx: menu]
en: New Group
sr_RS@latin: Nova grupa

[ctx: menu]
en: New Household
sr_RS@latin: Novo domaćinstvo

[ctx: menu]
en: New Individual
sr_RS@latin: Novi pojedinac

[ctx: menu]
en: New Mailing
sr_RS@latin: Novi mailing

[ctx: menu]
en: New Mass SMS
sr_RS@latin: Novi masovni SMS

[ctx: menu]
en: New Membership
sr_RS@latin: Novo članstvo

[ctx: menu]
en: New Organization
sr_RS@latin: Nova organizacija

[ctx: menu]
en: New Payment
sr_RS@latin: Novo plaćanje

[ctx: menu]
en: New Petition
sr_RS@latin: Nova peticija

[ctx: menu]
en: New Pledge
sr_RS@latin: Nova obaveza

[ctx: menu]
en: New Price Set
sr_RS@latin: Novi set cena

[ctx: menu]
en: New SMS
sr_RS@latin: Novi SMS

[ctx: menu]
en: New Survey
sr_RS@latin: Nova anketa

[ctx: menu]
en: New Tag
sr_RS@latin: Novi tag

[ctx: menu]
en: Notes
sr_RS@latin: Beleške

[ctx: menu]
en: Open Batches
sr_RS@latin: Otvorene serije

[ctx: menu]
en: Open Case
sr_RS@latin: Otvori predmet

[ctx: menu]
en: Opt-out
sr_RS@latin: Isključenje

[ctx: menu]
en: Option Groups
sr_RS@latin: Grupe opcija

[ctx: menu]
en: Organization Address and Contact Info
sr_RS@latin: Adresa organizacije i kontakt podaci

[ctx: menu]
en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
sr_RS@latin: Odlazni email (SMTP/Sendmail)

[ctx: menu]
en: Outbound Email Settings
sr_RS@latin: Odlazna pošta - podešavanja

[ctx: menu]
en: PDF Invoice
sr_RS@latin: PDF profaktura

[ctx: menu]
en: Participant Listing Options
sr_RS@latin: Opcije listinga učesnika

[ctx: menu]
en: Participant Listing Templates
sr_RS@latin: Šabloni za listing učesnika

[ctx: menu]
en: Participant Role
sr_RS@latin: Uloga učesnika

[ctx: menu]
en: Participant Roles
sr_RS@latin: Uloge učesnika

[ctx: menu]
en: Participant Status
sr_RS@latin: Status učesnika

[ctx: menu]
en: Participant Statuses
sr_RS@latin: Statusi učesnika

[ctx: menu]
en: Payment Methods
sr_RS@latin: Metodi plaćanja

[ctx: menu]
en: Payment Processor Type
sr_RS@latin: Tip procesora uplate

[ctx: menu]
en: Payment Processors
sr_RS@latin: Procesori uplate

[ctx: menu]
en: Permissions (Access Control)
sr_RS@latin: Dozvole (kontrola pristupa)

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Page Summary
sr_RS@latin: Kratak pregled stranice lične kampanje

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Pages
sr_RS@latin: Stranice lične kampanje

[ctx: menu]
en: Petitions
sr_RS@latin: Peticije

[ctx: menu]
en: Phone Type
sr_RS@latin: Tip telefona

[ctx: menu]
en: Phone Types
sr_RS@latin: Tipovi telefona

[ctx: menu]
en: Pledge Detail
sr_RS@latin: Detalji o obavezi

[ctx: menu]
en: Pledge Payments
sr_RS@latin: Uplate obaveze

[ctx: menu]
en: Pledge Reports
sr_RS@latin: Izveštaji obaveza

[ctx: menu]
en: Pledged But not Paid
sr_RS@latin: Obavezano ali nije plaćeno

[ctx: menu]
en: Pledged but not Paid Report
sr_RS@latin: Izveštaj - Obavezano ali nije plaćeno

[ctx: menu]
en: Pledges
sr_RS@latin: Obaveze

[ctx: menu]
en: Postal Greeting Formats
sr_RS@latin: Formati poštanskih čestitki

[ctx: menu]
en: Preferred Communication Methods
sr_RS@latin: Željeni metod komunikacije

[ctx: menu]
en: Preferred Language Options
sr_RS@latin: Opcije prioritetnih jezika

[ctx: menu]
en: Preferred Languages
sr_RS@latin: Prioritetni jezici

[ctx: menu]
en: Premiums
sr_RS@latin: Premiumi

[ctx: menu]
en: Premiums (Thank-you Gifts)
sr_RS@latin: Premije (pokloni zahvalnosti)

[ctx: menu]
en: Preview Mailing
sr_RS@latin: Pogledaj mailing

[ctx: menu]
en: Price Field Options
sr_RS@latin: Opcije polja za cene

[ctx: menu]
en: Price Fields
sr_RS@latin: Polja sa cenama

[ctx: menu]
en: Price Sets
sr_RS@latin: Setovi cena

[ctx: menu]
en: Print Event Name Badge
sr_RS@latin: Odštampaj bedž sa imenom događaj

[ctx: menu]
en: Print Page (PDF) Formats
sr_RS@latin: Fomati štampe (PDF) strane

[ctx: menu]
en: Process Uploaded Images
sr_RS@latin: Obrada postavljenih slika

[ctx: menu]
en: Profile Settings
sr_RS@latin: Podešavanja profila

[ctx: menu]
en: ProfileEditor
sr_RS@latin: Editor profila

[ctx: menu]
en: Profiles
sr_RS@latin: Profili

[ctx: menu]
en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
sr_RS@latin: Daje listu informacija o adresi i telefonu za zapise o aktivisti u sistemu.

[ctx: menu]
en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
sr_RS@latin: Daje listu aktivnosti aktiviste uključujući statistiku aktivnosti za jedan/sve kontakte tokom datog opsega datuma (obavezno)

[ctx: menu]
en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
sr_RS@latin: Daje listu članova sa statusom i detaljima članstva (Datum priključenja, datum početka, datum završetka). Može prikazati i donacije (plaćanja) povezana sa svakim  članstvom.

[ctx: menu]
en: Provides a list of memberships that have lapsed or will lapse by the date you specify.
sr_RS@latin: Pruža listu isteklih članstava ili članstava koja će isteći do datuma koji ste izabrali.

[ctx: menu]
en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
sr_RS@latin: Prikazuje listu najvećih donatora u vremenskom periodu koji odredite. Možete obuhvatiti onoliko donatora koliko želite (na primer, top 100 vaših donatora).

[ctx: menu]
en: Provides a summary of memberships by type and join date.
sr_RS@latin: Daje kratak opis članstva po tipu i datumu priključenja.

[ctx: menu]
en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
sr_RS@latin: Daje pregled prihoda događaja. Može prikazivati ključne informacije kao što je ID događaja, registracija, prisustvo i prihod kako bi se mogao odrediti uspeh događaja.

[ctx: menu]
en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
sr_RS@latin: Pruža informacije vezane za kontakte o donacijama, članstvima, događajima i aktivnostima.

[ctx: menu]
en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details.
sr_RS@latin: Daje detaljnu listu veza između poslodavaca i zaposlenih zajedno sa detaljnim informacijama o zaposlenju.

[ctx: menu]
en: Provides information about the status of recurring contributions
sr_RS@latin: Pruža informacije o statusu periodičnih donacija

[ctx: menu]
en: Provides lists of event attendees.
sr_RS@latin: Lista svih učesnika na događaju

[ctx: menu]
en: Provides lists of participants for an event.
sr_RS@latin: Daje listu učesnika za događaj.

[ctx: menu]
en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
sr_RS@latin: Prikazuje izveštaj o planiranoj i uspešnoj dostavi mailinga, odjava, isključenja, odgovora i prosleđivanja.

[ctx: menu]
en: Provides transaction details for all contributions and payments, including Transaction #, Invoice ID, Payment Instrument and Check #.
sr_RS@latin: Daje detalje o transakciji za sve donacije i uplate uključujući broj tranksakcije, ID profakture, sredstvo plaćanja i broj čeka.

[ctx: menu]
en: Record Respondents Interview
sr_RS@latin: Snimi intervju ispitanika

[ctx: menu]
en: Recurring Contribution's Payments
sr_RS@latin: Uplate periodične donacije

[ctx: menu]
en: Recurring Contributions
sr_RS@latin: Periodične donacije

[ctx: menu]
en: Redaction Rules
sr_RS@latin: Pravila redakcije

[ctx: menu]
en: Register Event Participant
sr_RS@latin: Registruj učesnika za događaj

[ctx: menu]
en: Register New Participant
sr_RS@latin: Registruj novog učesnika

[ctx: menu]
en: Register Report
sr_RS@latin: Registruj izveštaj

[ctx: menu]
en: Register your site
sr_RS@latin: Registruj sajt

[ctx: menu]
en: Relationship Types
sr_RS@latin: Tipovi veza

[ctx: menu]
en: Relationships
sr_RS@latin: Odnosi-veze

[ctx: menu]
en: Release Respondents
sr_RS@latin: Raspusti ispitanike

[ctx: menu]
en: Repeat Contributions
sr_RS@latin: Ponovi donacije

[ctx: menu]
en: Repeat Event
sr_RS@latin: Ponovi događaj

[ctx: menu]
en: Report
sr_RS@latin: Izveštaj

[ctx: menu]
en: Reports
sr_RS@latin: Izveštaji

[ctx: menu]
en: Reports Listing
sr_RS@latin: Listing izveštaja

[ctx: menu]
en: Reserve Respondents
sr_RS@latin: Rezerviši ispitanike

[ctx: menu]
en: Resource URLs
sr_RS@latin: URL resursa

[ctx: menu]
en: Resubscribe
sr_RS@latin: Ponovna prijava

[ctx: menu]
en: SMS Providers
sr_RS@latin: SMS provajderi

[ctx: menu]
en: Safe File Extension Options
sr_RS@latin: Opcije bezbednih ekstenzija fajlova

[ctx: menu]
en: Safe File Extensions
sr_RS@latin: Bezbedne ekstenzije fajlova

[ctx: menu]
en: Schedule Reminders
sr_RS@latin: Zakaži podsetnik

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs
sr_RS@latin: Zakazani poslovi

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs Log
sr_RS@latin: Log zakazanih poslova

[ctx: menu]
en: Scheduled and Sent Mailings
sr_RS@latin: Mailing - zakazani i poslati

[ctx: menu]
en: Search
sr_RS@latin: Pretraga

[ctx: menu]
en: Search Preferences
sr_RS@latin: Podešavanja pretrage

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Transfer
sr_RS@latin: Prenošenje samouslužne registracije

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Update
sr_RS@latin: Ažuriranje samouslužne registracije

[ctx: menu]
en: Sending Mail
sr_RS@latin: Slanje mailinga

[ctx: menu]
en: Settings - Payment Processor
sr_RS@latin: Podešavanja - Procesor plaćanja

[ctx: menu]
en: Setup a Personal Campaign Page - Account Information
sr_RS@latin: Podešavanje stranice lične kampanje - Informacije o nalogu

[ctx: menu]
en: Shows activity statistics by type / date
sr_RS@latin: Prikazuje statistike aktivnosti po tipu / datumu

[ctx: menu]
en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
sr_RS@latin: Prikaži donacije kontakata gde zasluga pripada druigim kontaktima.

[ctx: menu]
en: Sign Petition
sr_RS@latin: Potpiši peticiju

[ctx: menu]
en: Smart Groups
sr_RS@latin: Smart grupe

[ctx: menu]
en: Sms Providers
sr_RS@latin: Sms provajderi

[ctx: menu]
en: Soft Credit Types
sr_RS@latin: Tipovi zasluga

[ctx: menu]
en: Soft Credits
sr_RS@latin: Zasluge

[ctx: menu]
en: Some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
sr_RS@latin: Neke godine, ali ne ova godine. Daje listu aktivista koji su donirali u nekom trenutku u prošlosti organizacije, ali nisu donirali tokom vremenskog perioda koji navedete.

[ctx: menu]
en: Subscribe
sr_RS@latin: Prijava

[ctx: menu]
en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
sr_RS@latin: Rezimira prikupljenu sumu i broj donatora za svaku stranicu lične kampanje.

[ctx: menu]
en: Summary statistics for mailings
sr_RS@latin: Kratak pregled statistika mailing-a

[ctx: menu]
en: Support
sr_RS@latin: Podrška

[ctx: menu]
en: Survey Details
sr_RS@latin: Anketa - detalji

[ctx: menu]
en: Survey Types
sr_RS@latin: Tipovi anketa

[ctx: menu]
en: Surveys
sr_RS@latin: Ankete

[ctx: menu]
en: Synchronize Users to Contacts
sr_RS@latin: Sinhronizacija korisnika sa kontaktima

[ctx: menu]
en: System Settings
sr_RS@latin: Podešavanja sistema

[ctx: menu]
en: System Status
sr_RS@latin: Status sistema

[ctx: menu]
en: Tags
sr_RS@latin: Tagovi

[ctx: menu]
en: Tags (Categories)
sr_RS@latin: Tagovi (Kategorije)

[ctx: menu]
en: Tell a Friend
sr_RS@latin: Recite prijatelju

[ctx: menu]
en: Thank You
sr_RS@latin: Hvala

[ctx: menu]
en: Thank-you and Receipting
sr_RS@latin: Zahvalnice i priznanice

[ctx: menu]
en: Title and Settings
sr_RS@latin: Naslov i podešavanja

[ctx: menu]
en: Top Donors
sr_RS@latin: Top donatori

[ctx: menu]
en: Unsubscribe
sr_RS@latin: Odjava

[ctx: menu]
en: Update Billing Details
sr_RS@latin: Ažurirajte detalje o naplati

[ctx: menu]
en: Update Subscription
sr_RS@latin: Ažuriraj pretplatu

[ctx: menu]
en: Upgrade CiviCRM
sr_RS@latin: Ažuriraj CiviCRM

[ctx: menu]
en: Users and Permissions
sr_RS@latin: Korisnici i dozvole

[ctx: menu]
en: View Activity
sr_RS@latin: Pogledaj aktivnost

[ctx: menu]
en: View Date Preferences
sr_RS@latin: Pogledaj podešavanja datuma

[ctx: menu]
en: View Mailing
sr_RS@latin: Pogledaj mailing

[ctx: menu]
en: View Payment
sr_RS@latin: Vidi uplatu

[ctx: menu]
en: View Petition Signatures
sr_RS@latin: Pregledaj potpise peticije

[ctx: menu]
en: Website Types
sr_RS@latin: Tipovi vebsajtova

[ctx: menu]
en: Word Replacements
sr_RS@latin: Zamene za reči

[ctx: menu]
en: WordPress Access Control
sr_RS@latin: Kontrola pristupa za WordPress

en: merge
sr_RS@latin: spoji

en: merge duplicate contacts
sr_RS@latin: spoji duplirane kontakte

en: migrate
sr_RS@latin: migracija

en: miles
sr_RS@latin: milje

en: minDays, maxDays=Consider mailings that have completed between minDays and maxDays
sr_RS@latin: minDays, maxDays=Razmatra mailing-e koji su dovršeni između minDays i maxDays

en: minute, 0-padded ('00'..'60')
sr_RS@latin: minut, sa nulom ('00'..'60')

en: minutes
sr_RS@latin: minuta

en: mismatch.
sr_RS@latin: neslaganje.

en: mm/dd/yy OR mm-dd-yy (12/25/98 OR 12-25-98) OR (9/1/08 OR 9-1-08)
sr_RS@latin: mm/dd/gg OR mm-dd-gg (12/25/98 ILI 12-25-98) ILI (9/1/08 ILI 9-1-08)

en: mm/dd/yyyy OR mm-dd-yyyy (12/25/1998 OR 12-25-1998) OR (9/1/2008 OR 9-1-2008)
sr_RS@latin: mm/dd/gggg ILI mm-dd-gggg (12/25/1998 ILI 12-25-1998) ILI (9/1/2008 ILI 9-1-2008)

en: monetary amount, formatted according to selected Monetary Locale
sr_RS@latin: novčani iznos, formatiran u skladu sa izabranim monetarnim lokalnim standardom

en: month
sr_RS@latin: mesec

en: month as a decimal number, 0-padded ('01'..'12')
sr_RS@latin: mesec kao decimalni broj, sa nulom ('01'..'12')

en: more
sr_RS@latin: više

en: must be a monetary value
sr_RS@latin: mora biti monetarna vrednost

en: must be a numeric value
sr_RS@latin: mora biti numerička vrednost

en: n/a
sr_RS@latin: nedostupno

en: new
sr_RS@latin: Novi

en: new tag
sr_RS@latin: novi tag

en: no parameters
sr_RS@latin: nema parametara

en: none
sr_RS@latin: nije izabrano

en: not a duplicate
sr_RS@latin: nije duplikat

en: not available
sr_RS@latin: nije dostupno

en: notification
sr_RS@latin: notifikacija

en: occurrences
sr_RS@latin: ponavljanja

en: offline membership renewal reminder.
sr_RS@latin: Podsetnik za oflajn obnavljanje članstva.

en: on
sr_RS@latin: dana

en: on hold
sr_RS@latin: zadržano

en: ongoing
sr_RS@latin: u toku

en: optional URL for preferred image (photo, logo, etc.) to display for this contact.
sr_RS@latin: Opcioni URL za poželjnu sliku (foto, logo i td.) koja će biti prikazana za ovaj kontakt.

en: options
sr_RS@latin: opcije

en: or
sr_RS@latin: ili

en: or ODD / EVEN
sr_RS@latin: ili NEPARNI / PARNI

en: or the contact is not part of the activity '%1'
sr_RS@latin: ili kontakt nije uključen u aktivnost '%1'

en: overwrite
sr_RS@latin: zameni

en: page argument missing or invalid
sr_RS@latin: argument stranice je nevažeći ili nedostaje

en: paid
sr_RS@latin: plaćeno

en: participants
sr_RS@latin: učesnici

en: primary key
sr_RS@latin: primarni ključ

en: profile create
sr_RS@latin: kreiranje profila

en: profile edit
sr_RS@latin: uređivanje profila

en: profile listings
sr_RS@latin: listing profila

en: profile listings and forms
sr_RS@latin: liste profila i formulari

en: profile view
sr_RS@latin: pregled profila

en: profiles
sr_RS@latin: profili

[ctx: province]
en: 'Ajman
sr_RS@latin: Ajman

[ctx: province]
en: 18 Montagnes
sr_RS@latin: 18 Montanje

[ctx: province]
en: A'ali an Nil
sr_RS@latin: Gornji Nil

[ctx: province]
en: Aargau
sr_RS@latin: Argu

[ctx: province]
en: Abaco Islands
sr_RS@latin: Veliki Abako

[ctx: province]
en: Aberdeen City
sr_RS@latin: Aberdin

[ctx: province]
en: Aberdeenshire
sr_RS@latin: Aberdin

[ctx: province]
en: Abia
sr_RS@latin: Abija

[ctx: province]
en: Abkhazia
sr_RS@latin: Abhazija

[ctx: province]
en: Abseron
sr_RS@latin: Apšeron

[ctx: province]
en: Abu Zaby
sr_RS@latin: Abu Dhabi

[ctx: province]
en: Abuja Federal Capital Territory
sr_RS@latin: Abudža Federalni distrikt Nigerije

[ctx: province]
en: Abyan
sr_RS@latin: Abjan

[ctx: province]
en: Aceh
sr_RS@latin: Aćeh

[ctx: province]
en: Achaïa
sr_RS@latin: Ahaja

[ctx: province]
en: Acklins and Crooked Islands
sr_RS@latin: Aklins i Kruked Ajlend

[ctx: province]
en: Acre
sr_RS@latin: Akra

[ctx: province]
en: Ad Dakhillyah
sr_RS@latin: Dakahlija

[ctx: province]
en: Ad Dali
sr_RS@latin: Dali

[ctx: province]
en: Ad Daqahllyah
sr_RS@latin: Dakahlija

[ctx: province]
en: Ad Dawhah
sr_RS@latin: Doha

[ctx: province]
en: Ad yaman
sr_RS@latin: Adijaman

[ctx: province]
en: Adamaoua
sr_RS@latin: Adamuja

[ctx: province]
en: Adamawa
sr_RS@latin: Adamava

[ctx: province]
en: Adan
sr_RS@latin: Aden

[ctx: province]
en: Addis Ababa
sr_RS@latin: Adis Abeba

[ctx: province]
en: Adjara
sr_RS@latin: Adžarija

[ctx: province]
en: Adjumani
sr_RS@latin: Ađumani

[ctx: province]
en: Adygeya, Respublika
sr_RS@latin: Adigeja

[ctx: province]
en: Afyon
sr_RS@latin: Afjon

[ctx: province]
en: Ag r
sr_RS@latin: Agr

[ctx: province]
en: Agalega Islands
sr_RS@latin: Agalega ostrva

[ctx: province]
en: Agcabadi
sr_RS@latin: Agdžabedi

[ctx: province]
en: Agdas
sr_RS@latin: Agdaš

[ctx: province]
en: Agio Oros
sr_RS@latin: Sveta gora

[ctx: province]
en: Aglonas novads
sr_RS@latin: Aglonas kraj

[ctx: province]
en: Agrigento
sr_RS@latin: Agriđento

[ctx: province]
en: Agstafa
sr_RS@latin: Akstafa

[ctx: province]
en: Agsu
sr_RS@latin: Ahsu

[ctx: province]
en: Aguascalientes
sr_RS@latin: Agvaskalijentes

[ctx: province]
en: Agusan del Norte
sr_RS@latin: Severni Agusan

[ctx: province]
en: Agusan del Sur
sr_RS@latin: Južni Agusan

[ctx: province]
en: Ahuachapan
sr_RS@latin: Avačapan

[ctx: province]
en: Aichi
sr_RS@latin: Aiči

[ctx: province]
en: Ailinglapalap
sr_RS@latin: Ailinglaplap

[ctx: province]
en: Ain
sr_RS@latin: En

[ctx: province]
en: Ain Defla
sr_RS@latin: Ajn Defla

[ctx: province]
en: Ain Tmouchent
sr_RS@latin: Ajn Temušent

[ctx: province]
en: Aisen del General Carlos Ibanez del Campo
sr_RS@latin: Ajsen generala Carlosa Ibaneza del Kampa

[ctx: province]
en: Aisne
sr_RS@latin: Esne

[ctx: province]
en: Aitolia-Akarnania
sr_RS@latin: Etolija-Akarnanija

[ctx: province]
en: Aizkraukles novads
sr_RS@latin: Ajzkrauklejski kraj

[ctx: province]
en: Aizputes novads
sr_RS@latin: Aizputes kraj

[ctx: province]
en: Ajdābiyā
sr_RS@latin: Adždabija

[ctx: province]
en: Aknīstes novads
sr_RS@latin: Aknistes kraj

[ctx: province]
en: Aksaray
sr_RS@latin: Askaraj

[ctx: province]
en: Akwa Ibom
sr_RS@latin: Akva Ibom

[ctx: province]
en: Al 'Aqaba
sr_RS@latin: Akaba

[ctx: province]
en: Al Ahmadi
sr_RS@latin: Al-Ahmadi

[ctx: province]
en: Al Ba,rah
sr_RS@latin: Basra

[ctx: province]
en: Al Bah al Ahmar
sr_RS@latin: Crveno more

[ctx: province]
en: Al Bahah
sr_RS@latin: Al-Baha

[ctx: province]
en: Al Bahr al Ahmar
sr_RS@latin: Crveno more

[ctx: province]
en: Al Balqa'
sr_RS@latin: Balka

[ctx: province]
en: Al Batinah
sr_RS@latin: Al-Batina

[ctx: province]
en: Al Bayda'
sr_RS@latin: Bejda

[ctx: province]
en: Al Buhayrah
sr_RS@latin: Buhejra

[ctx: province]
en: Al Buhayrat
sr_RS@latin: El Buhajrat

[ctx: province]
en: Al Buţnān
sr_RS@latin: Al-Butnan

[ctx: province]
en: Al Farwanlyah
sr_RS@latin: Al-Farvanija

[ctx: province]
en: Al Fayym
sr_RS@latin: Fajum

[ctx: province]
en: Al Fujayrah
sr_RS@latin: Al Fudžajrah

[ctx: province]
en: Al Gharbiyah
sr_RS@latin: Garbija

[ctx: province]
en: Al Ghuwayriyah
sr_RS@latin: Guvarija

[ctx: province]
en: Al Hadd
sr_RS@latin: Al Had

[ctx: province]
en: Al Haouz
sr_RS@latin: Al Huz

[ctx: province]
en: Al Hasakah
sr_RS@latin: Hasaka

[ctx: province]
en: Al Hizām al Akhdar
sr_RS@latin: Hizam al Akhdar

[ctx: province]
en: Al Hoceïma
sr_RS@latin: Al Hocejima

[ctx: province]
en: Al Hudaydah
sr_RS@latin: Hodejda

[ctx: province]
en: Al Hudud Ash Shamaliyah
sr_RS@latin: Severna granica

[ctx: province]
en: Al Iskandarlyah
sr_RS@latin: Aleksandrija

[ctx: province]
en: Al Isma illyah
sr_RS@latin: Ismailija

[ctx: province]
en: Al Jabal al Akhdar
sr_RS@latin: El Žabal el Akhdar

[ctx: province]
en: Al Jahrah
sr_RS@latin: Al-Džahra

[ctx: province]
en: Al Janblyah
sr_RS@latin: Al Žanblija

[ctx: province]
en: Al Janūbīyah
sr_RS@latin: Al Džanubijah

[ctx: province]
en: Al Jawf
sr_RS@latin: El Žaf

[ctx: province]
en: Al Jazirah
sr_RS@latin: Al-Džazira

[ctx: province]
en: Al Jifārah
sr_RS@latin: El Žifarah

[ctx: province]
en: Al Jizah
sr_RS@latin: Giza

[ctx: province]
en: Al Jufrah
sr_RS@latin: El Žufrah

[ctx: province]
en: Al Jumayliyah
sr_RS@latin: Džumalija

[ctx: province]
en: Al Karak
sr_RS@latin: Karak

[ctx: province]
en: Al Khartum
sr_RS@latin: Kartum

[ctx: province]
en: Al Khawr
sr_RS@latin: Hor

[ctx: province]
en: Al Kufrah
sr_RS@latin: El Kufrah

[ctx: province]
en: Al Kuwayt
sr_RS@latin: Al-Kuvajt

[ctx: province]
en: Al Ladhiqiyah
sr_RS@latin: Latakija

[ctx: province]
en: Al Madinah
sr_RS@latin: Medina

[ctx: province]
en: Al Mafraq
sr_RS@latin: Mafrak

[ctx: province]
en: Al Mahrah
sr_RS@latin: Al-Mahra

[ctx: province]
en: Al Mahwit
sr_RS@latin: Mahuit

[ctx: province]
en: Al Manamah
sr_RS@latin: Al Manam

[ctx: province]
en: Al Manāmah (Al ‘Āşimah)
sr_RS@latin: El Manjamah

[ctx: province]
en: Al Marj
sr_RS@latin: El Marž

[ctx: province]
en: Al Marqab
sr_RS@latin: El Margab

[ctx: province]
en: Al Mintagah al Wusta
sr_RS@latin: Al Mintag al Vusta

[ctx: province]
en: Al Mintaqah al Gharbiyah
sr_RS@latin: Al Mintah al Đarbijah

[ctx: province]
en: Al Mintaqah ash Shamaliyah
sr_RS@latin: Al Mintah aš Šamalijah

[ctx: province]
en: Al Minuflyah
sr_RS@latin: Minufija

[ctx: province]
en: Al Minya
sr_RS@latin: Minja

[ctx: province]
en: Al Muharraq
sr_RS@latin: Al Muharah

[ctx: province]
en: Al Muthanna
sr_RS@latin: Al-Mutana

[ctx: province]
en: Al Qadarif
sr_RS@latin: Al-Kadarif

[ctx: province]
en: Al Qadisiyah
sr_RS@latin: Al-Kadisija

[ctx: province]
en: Al Qahirah
sr_RS@latin: Kairo

[ctx: province]
en: Al Qalyublyah
sr_RS@latin: Kaljubija

[ctx: province]
en: Al Qasim
sr_RS@latin: Al-Kasim

[ctx: province]
en: Al Qaţrūn
sr_RS@latin: El Katrun

[ctx: province]
en: Al Qubbah
sr_RS@latin: El Kubah

[ctx: province]
en: Al Qunaytirah
sr_RS@latin: Kunejtra

[ctx: province]
en: Al Wadi al Jadid
sr_RS@latin: Nova Dolina

[ctx: province]
en: Al Wahdah
sr_RS@latin: Al-Vahda

[ctx: province]
en: Al Wakrah
sr_RS@latin: Vakra

[ctx: province]
en: Al Wusta
sr_RS@latin: Al Vusta

[ctx: province]
en: Al Wusţá
sr_RS@latin: Al Vusta

[ctx: province]
en: Al Wāhah
sr_RS@latin: El Vahah

[ctx: province]
en: Alagoas
sr_RS@latin: Alagus

[ctx: province]
en: Alajuela
sr_RS@latin: Alažuela

[ctx: province]
en: Alaska
sr_RS@latin: Aljaska

[ctx: province]
en: Albacete
sr_RS@latin: Albasete

[ctx: province]
en: Albay
sr_RS@latin: Albaj

[ctx: province]
en: Alessandria
sr_RS@latin: Alesandrija

[ctx: province]
en: Alger
sr_RS@latin: Alžir

[ctx: province]
en: Ali Bayramli
sr_RS@latin: Ali Bajramli

[ctx: province]
en: Ali Sabiah
sr_RS@latin: Ali Sabina

[ctx: province]
en: Alicante
sr_RS@latin: Alikante

[ctx: province]
en: Allier
sr_RS@latin: Alier

[ctx: province]
en: Almaty
sr_RS@latin: Almati

[ctx: province]
en: Almaty oblysy
sr_RS@latin: Almatinska oblast

[ctx: province]
en: Almería
sr_RS@latin: Almerija

[ctx: province]
en: Alojas novads
sr_RS@latin: Alojas kraj

[ctx: province]
en: Alpes-Maritimes
sr_RS@latin: Primorski Alpi

[ctx: province]
en: Alpes-de-Haute-Provence
sr_RS@latin: Gornjoprovansalski Alpi

[ctx: province]
en: Alsungas novads
sr_RS@latin: Alsungas kraj

[ctx: province]
en: Altay, Respublika
sr_RS@latin: Altaj

[ctx: province]
en: Altayskiy kray
sr_RS@latin: Altaj

[ctx: province]
en: Alto Paraguay
sr_RS@latin: Gornji Paragvaj

[ctx: province]
en: Alto Parana
sr_RS@latin: Gornja Parana

[ctx: province]
en: Alytaus Apskritis
sr_RS@latin: Alituski okrug

[ctx: province]
en: Alūksnes novads
sr_RS@latin: Aluksnes kraj

[ctx: province]
en: Amambay
sr_RS@latin: Amambaj

[ctx: province]
en: Amasya
sr_RS@latin: Adijaman

[ctx: province]
en: Amatas novads
sr_RS@latin: Amatas kraj

[ctx: province]
en: Amazonea
sr_RS@latin: Amazon

[ctx: province]
en: American Samoa
sr_RS@latin: Američka Samoa

[ctx: province]
en: Amman
sr_RS@latin: Aman

[ctx: province]
en: Ammochostos Magusa
sr_RS@latin: Amohostos Magusa

[ctx: province]
en: Amnat Charoen
sr_RS@latin: Amnat Čaroen

[ctx: province]
en: Amurskaya oblast'
sr_RS@latin: Amurska oblast

[ctx: province]
en: An Giang
sr_RS@latin: An Žjang

[ctx: province]
en: An Najef
sr_RS@latin: Nadžaf

[ctx: province]
en: An Nil
sr_RS@latin: Nil

[ctx: province]
en: An Nil al Abyaq
sr_RS@latin: Beli Nil

[ctx: province]
en: An Nil al Azraq
sr_RS@latin: Plavi Nil

[ctx: province]
en: An Nuqaţ al Khams
sr_RS@latin: El Nugat el Hams

[ctx: province]
en: Ancash
sr_RS@latin: Ankaš

[ctx: province]
en: Ancona
sr_RS@latin: Ankona

[ctx: province]
en: Andaman and Nicobar Islands
sr_RS@latin: Andamani i Nikobari

[ctx: province]
en: Andhra Pradesh
sr_RS@latin: Andra Pradeš

[ctx: province]
en: Andijon
sr_RS@latin: Andižan

[ctx: province]
en: Andorra la Vella
sr_RS@latin: Andora la Velja

[ctx: province]
en: Andros Island
sr_RS@latin: Ostrvo Andros

[ctx: province]
en: Ang Thong
sr_RS@latin: Ang Tong

[ctx: province]
en: Anhui
sr_RS@latin: Anhuej

[ctx: province]
en: Anjouan Ndzouani
sr_RS@latin: Anžuan

[ctx: province]
en: Annaba
sr_RS@latin: Anaba

[ctx: province]
en: Annobon
sr_RS@latin: Anobon

[ctx: province]
en: Antalya
sr_RS@latin: Antalija

[ctx: province]
en: Antioquia
sr_RS@latin: Antikva

[ctx: province]
en: Antique
sr_RS@latin: Antik

[ctx: province]
en: Antwerpen
sr_RS@latin: Antverpen

[ctx: province]
en: Anzoategui
sr_RS@latin: Anzoategi

[ctx: province]
en: Apac
sr_RS@latin: Apak

[ctx: province]
en: Apayao
sr_RS@latin: Apajao

[ctx: province]
en: Apes novads
sr_RS@latin: Apes kraj

[ctx: province]
en: Appenzell Ausserrhoden
sr_RS@latin: Apenzel Auserhoden

[ctx: province]
en: Appenzell Innerrhoden
sr_RS@latin: Apenzel Inerhoden

[ctx: province]
en: Apurimac
sr_RS@latin: Apurimak

[ctx: province]
en: Aqmola oblysy
sr_RS@latin: Akmolinska oblast

[ctx: province]
en: Aqtobe oblysy
sr_RS@latin: Aktjubinska oblast

[ctx: province]
en: Ar Raqqah
sr_RS@latin: Raka

[ctx: province]
en: Ar Rayyan
sr_RS@latin: Rajan

[ctx: province]
en: Ar Riyad
sr_RS@latin: Rijad

[ctx: province]
en: Aragua
sr_RS@latin: Aragva

[ctx: province]
en: Arauca
sr_RS@latin: Arakuja

[ctx: province]
en: Araucania
sr_RS@latin: Arajukanija

[ctx: province]
en: Arbil
sr_RS@latin: Erbil

[ctx: province]
en: Ardennes
sr_RS@latin: Ardeni

[ctx: province]
en: Ardèche
sr_RS@latin: Ardeš

[ctx: province]
en: Arequipa
sr_RS@latin: Arekipa

[ctx: province]
en: Arezzo
sr_RS@latin: Areco

[ctx: province]
en: Argyll and Bute
sr_RS@latin: Argil i Bute

[ctx: province]
en: Arhangay
sr_RS@latin: Arhangaj

[ctx: province]
en: Arica y Parinacota
sr_RS@latin: Arika i Parinakota

[ctx: province]
en: Ariège
sr_RS@latin: Arijež

[ctx: province]
en: Arkadia
sr_RS@latin: Arkejdija

[ctx: province]
en: Arkansas
sr_RS@latin: Arkanzas

[ctx: province]
en: Arkhangel'skaya oblast'
sr_RS@latin: Arhangelska oblast

[ctx: province]
en: Armed Forces Americas
sr_RS@latin: Oružane snage Amerike

[ctx: province]
en: Armed Forces Europe
sr_RS@latin: Oružane snage Evrope

[ctx: province]
en: Armed Forces Pacific
sr_RS@latin: Oružane snage Pacifika

[ctx: province]
en: Artigsa
sr_RS@latin: Artigas

[ctx: province]
en: Arunachal Pradesh
sr_RS@latin: Arunačal Pradeš

[ctx: province]
en: Arusha
sr_RS@latin: Aruša

[ctx: province]
en: As Sulaymaniyah
sr_RS@latin: Sulejmanija

[ctx: province]
en: As Suwayda'
sr_RS@latin: Suvajda

[ctx: province]
en: As Suways
sr_RS@latin: Suec

[ctx: province]
en: Ascension
sr_RS@latin: Asension

[ctx: province]
en: Ascoli Piceno
sr_RS@latin: Askoli Pičeno

[ctx: province]
en: Ash Shamallyah
sr_RS@latin: Eš Šamalijah

[ctx: province]
en: Ash Shamālīyah
sr_RS@latin: Eš Šamalijah

[ctx: province]
en: Ash Shariqah
sr_RS@latin: Aš Šarikah

[ctx: province]
en: Ash Sharqiyah
sr_RS@latin: Šarkija

[ctx: province]
en: Ash Sharqlyah
sr_RS@latin: Istočna provincija

[ctx: province]
en: Ash Shāţi'
sr_RS@latin: El Šati

[ctx: province]
en: Ashanti
sr_RS@latin: Ašanti

[ctx: province]
en: Assa-Zag
sr_RS@latin: Asa-Zag

[ctx: province]
en: Assaba
sr_RS@latin: Asaba

[ctx: province]
en: Assam
sr_RS@latin: Asam

[ctx: province]
en: Astrakhanskaya oblast'
sr_RS@latin: Astrahanska oblast

[ctx: province]
en: Asturias
sr_RS@latin: Kneževina Asturija

[ctx: province]
en: Asuncion
sr_RS@latin: Asunsion

[ctx: province]
en: Aswan
sr_RS@latin: Asuan

[ctx: province]
en: Asyut
sr_RS@latin: Asjut

[ctx: province]
en: At Ta'mim
sr_RS@latin: Kirkuk

[ctx: province]
en: At Tafilah
sr_RS@latin: Tafila

[ctx: province]
en: Atacama
sr_RS@latin: Atakama

[ctx: province]
en: Atlantico Norte
sr_RS@latin: Atlantiko Norte

[ctx: province]
en: Atlantico Sur
sr_RS@latin: Atlantiko Sur

[ctx: province]
en: Atlantique
sr_RS@latin: Atlantik

[ctx: province]
en: Atlántico
sr_RS@latin: Atlantik

[ctx: province]
en: Attapu
sr_RS@latin: Atapu

[ctx: province]
en: Attiki
sr_RS@latin: Atika

[ctx: province]
en: Atyrau oblyfiy
sr_RS@latin: Atirauska oblast

[ctx: province]
en: Aube
sr_RS@latin: Ob

[ctx: province]
en: Auces novads
sr_RS@latin: Uces kraj

[ctx: province]
en: Auckland
sr_RS@latin: Okland

[ctx: province]
en: Aude
sr_RS@latin: Od

[ctx: province]
en: Aust-Agder
sr_RS@latin: Istočni Agder

[ctx: province]
en: Australian Antarctic Territory
sr_RS@latin: Australijska antarktička teritorija

[ctx: province]
en: Australian Capital Territory
sr_RS@latin: Australijska prestonička teritorija

[ctx: province]
en: Avellino
sr_RS@latin: Avelino

[ctx: province]
en: Aveyron
sr_RS@latin: Avejron

[ctx: province]
en: Awdal
sr_RS@latin: Avdal

[ctx: province]
en: Ayacucho
sr_RS@latin: Ajakučo

[ctx: province]
en: Aydin
sr_RS@latin: Ajdin

[ctx: province]
en: Ayeyarwady
sr_RS@latin: Ajejervadi

[ctx: province]
en: Az Zahirah
sr_RS@latin: Ez Zavijah

[ctx: province]
en: Az Zarga
sr_RS@latin: Zarka

[ctx: province]
en: Az Zāwiyah
sr_RS@latin: Ez Zavijah

[ctx: province]
en: Azad Kashmir
sr_RS@latin: Azad Kašmir

[ctx: province]
en: Azarbayjan-e Gharbi
sr_RS@latin: Zapadni Azerbejdžan

[ctx: province]
en: Azarbayjan-e Sharqi
sr_RS@latin: Istočni Azerbejdžan

[ctx: province]
en: Azuay
sr_RS@latin: Azuaj

[ctx: province]
en: Aït Baha
sr_RS@latin: Ejt Baha

[ctx: province]
en: Aït Melloul
sr_RS@latin: Ait Melul

[ctx: province]
en: Ba Ria - Vung Tau
sr_RS@latin: Ba Žia - Vung Tau

[ctx: province]
en: Baa
sr_RS@latin: Ba

[ctx: province]
en: Baat Dambang
sr_RS@latin: Batambang

[ctx: province]
en: Babak
sr_RS@latin: Babek

[ctx: province]
en: Babītes novads
sr_RS@latin: Babites kraj

[ctx: province]
en: Bac Can
sr_RS@latin: Bak Kan

[ctx: province]
en: Bac Giang
sr_RS@latin: Bak Žjang

[ctx: province]
en: Bac Lieu
sr_RS@latin: Bak Lijeu

[ctx: province]
en: Bac Ninh
sr_RS@latin: Bak Nin

[ctx: province]
en: Bacucau
sr_RS@latin: Bakukau

[ctx: province]
en: Badajoz
sr_RS@latin: Badahoz

[ctx: province]
en: Badakhshan
sr_RS@latin: Badahsan

[ctx: province]
en: Baden-Württemberg
sr_RS@latin: Baden-Virtemberg

[ctx: province]
en: Badghis
sr_RS@latin: Badgis

[ctx: province]
en: Badulla
sr_RS@latin: Badula

[ctx: province]
en: Baghdad
sr_RS@latin: Bagdad

[ctx: province]
en: Baghlan
sr_RS@latin: Baglan

[ctx: province]
en: Bahia
sr_RS@latin: Bahija

[ctx: province]
en: Bahr al Jabal
sr_RS@latin: Centralna Evkatorija

[ctx: province]
en: Baja California
sr_RS@latin: Donja Kalifornija

[ctx: province]
en: Baja California Sur
sr_RS@latin: Južna Donja Kalifornija

[ctx: province]
en: Baja Verapaz
sr_RS@latin: Dolina Verapas

[ctx: province]
en: Baker Island
sr_RS@latin: Ostvro Bejker

[ctx: province]
en: Baki
sr_RS@latin: Baku

[ctx: province]
en: Bakool
sr_RS@latin: Bakul

[ctx: province]
en: Bal kesir
sr_RS@latin: Balikesir

[ctx: province]
en: Balakan
sr_RS@latin: Belokani

[ctx: province]
en: Baldones novads
sr_RS@latin: Baldones kraj

[ctx: province]
en: Baleares
sr_RS@latin: Balearska ostrva

[ctx: province]
en: Balkh
sr_RS@latin: Balk

[ctx: province]
en: Baltinavas novads
sr_RS@latin: Baltinavas kraj

[ctx: province]
en: Baluchistan
sr_RS@latin: Beludžistan

[ctx: province]
en: Balvu novads
sr_RS@latin: Balvu kraj

[ctx: province]
en: Bamian
sr_RS@latin: Bamijan

[ctx: province]
en: Bamingui-Bangoran
sr_RS@latin: Bamingi-Bangoran

[ctx: province]
en: Banaadir
sr_RS@latin: Banadir

[ctx: province]
en: Banghāzī
sr_RS@latin: Banghazi

[ctx: province]
en: Bani Suwayf
sr_RS@latin: Beni Suejf

[ctx: province]
en: Banjul
sr_RS@latin: Bandžul

[ctx: province]
en: Banskobystrický kraj
sr_RS@latin: Banskobistrički kraj

[ctx: province]
en: Banteay Mean Chey
sr_RS@latin: Bantej Minči

[ctx: province]
en: Banwa
sr_RS@latin: Banva

[ctx: province]
en: Banī Walīd
sr_RS@latin: Bani Valid

[ctx: province]
en: Baranya
sr_RS@latin: Baranja

[ctx: province]
en: Barcelona
sr_RS@latin: Barselona

[ctx: province]
en: Barima-Waini
sr_RS@latin: Barima-Vaini

[ctx: province]
en: Barletta-Andria-Trani
sr_RS@latin: Barleta-Andrija-Trani

[ctx: province]
en: Bas-Rhin
sr_RS@latin: Donja Rajna

[ctx: province]
en: Bas-Sassandra
sr_RS@latin: Bas-Sasandra

[ctx: province]
en: Bas-Uele
sr_RS@latin: Ba Uele

[ctx: province]
en: Basel-Landschaft
sr_RS@latin: Bazel-Landsaft

[ctx: province]
en: Basel-Stadt
sr_RS@latin: Basel-Štad

[ctx: province]
en: Bashkortostan, Respublika
sr_RS@latin: Baškortostan

[ctx: province]
en: Basse-Kotto
sr_RS@latin: Base-Koto

[ctx: province]
en: Bataan
sr_RS@latin: Batan

[ctx: province]
en: Batha
sr_RS@latin: Bata

[ctx: province]
en: Batman
sr_RS@latin: Betmen

[ctx: province]
en: Batticaloa
sr_RS@latin: Batikaloa

[ctx: province]
en: Batys Quzaqstan oblysy
sr_RS@latin: Zapadnokazahstanska oblast

[ctx: province]
en: Bauchi
sr_RS@latin: Bauči

[ctx: province]
en: Bauskas novads
sr_RS@latin: Bauskas kraj

[ctx: province]
en: Bay
sr_RS@latin: Bej

[ctx: province]
en: Bay of Plenty
sr_RS@latin: Zaliv izobilja (Bej ov plenti)

[ctx: province]
en: Bayan-Olgiy
sr_RS@latin: Bajan-Ulgij

[ctx: province]
en: Bayanhongor
sr_RS@latin: Bajanhongor

[ctx: province]
en: Bayburt
sr_RS@latin: Bajburt

[ctx: province]
en: Bayelsa
sr_RS@latin: Bajelsa

[ctx: province]
en: Bayern
sr_RS@latin: Bajern

[ctx: province]
en: Beau Bassin-Rose Hill
sr_RS@latin: Bo Basen - Rouz Hil

[ctx: province]
en: Bechar
sr_RS@latin: Bešar

[ctx: province]
en: Bedfordshire
sr_RS@latin: Bedfordšir

[ctx: province]
en: Beijing
sr_RS@latin: Peking

[ctx: province]
en: Beirut
sr_RS@latin: Bejrut

[ctx: province]
en: Beja
sr_RS@latin: Beža

[ctx: province]
en: Bejaia
sr_RS@latin: Bedžaja

[ctx: province]
en: Belgorodskaya oblast'
sr_RS@latin: Belogorodska oblast

[ctx: province]
en: Belluno
sr_RS@latin: Beluno

[ctx: province]
en: Ben Arous
sr_RS@latin: Ben Arus

[ctx: province]
en: Ben Tre
sr_RS@latin: Benče

[ctx: province]
en: Benguela
sr_RS@latin: Bengela

[ctx: province]
en: Benguet
sr_RS@latin: Benget

[ctx: province]
en: Beni Mellal
sr_RS@latin: Beni Melal

[ctx: province]
en: Benshangul-Gumaz
sr_RS@latin: Benišangul-Gumuz

[ctx: province]
en: Beqaa
sr_RS@latin: Beka

[ctx: province]
en: Berkshire
sr_RS@latin: Berkšir

[ctx: province]
en: Berry Islands
sr_RS@latin: Ostrva Beri

[ctx: province]
en: Bethlehem
sr_RS@latin: Bethlejem

[ctx: province]
en: Beverīnas novads
sr_RS@latin: Beverinas kraj

[ctx: province]
en: Beyla
sr_RS@latin: Bejla

[ctx: province]
en: Beylagan
sr_RS@latin: Bejlagan

[ctx: province]
en: Bie
sr_RS@latin: Bije

[ctx: province]
en: Biella
sr_RS@latin: Bjela

[ctx: province]
en: Bilasuvar
sr_RS@latin: Biljasuvar

[ctx: province]
en: Biltine
sr_RS@latin: Biltin

[ctx: province]
en: Binh Dinh
sr_RS@latin: Binj Dinj

[ctx: province]
en: Binh Duong
sr_RS@latin: Binj Zuong

[ctx: province]
en: Binh Phuoc
sr_RS@latin: Binj Fiok

[ctx: province]
en: Binh Thuan
sr_RS@latin: Binj Tuan

[ctx: province]
en: Bioko Norte
sr_RS@latin: Severna Bioko

[ctx: province]
en: Bioko Sur
sr_RS@latin: Južna Bioko

[ctx: province]
en: Bishkek
sr_RS@latin: Biškek

[ctx: province]
en: Bissau
sr_RS@latin: Bisao

[ctx: province]
en: Bizerte
sr_RS@latin: Bizerta

[ctx: province]
en: Bjelovarsko-bilogorska zupanija
sr_RS@latin: Bjelovarsko-bilogorska županija

[ctx: province]
en: Black River
sr_RS@latin: Blek river

[ctx: province]
en: Blantyre
sr_RS@latin: Blantajer

[ctx: province]
en: Blekinge län
sr_RS@latin: Blećinge

[ctx: province]
en: Boaco
sr_RS@latin: Boako

[ctx: province]
en: Bocas del Toro
sr_RS@latin: Bokas del toro

[ctx: province]
en: Boffa
sr_RS@latin: Bofa

[ctx: province]
en: Bolikhamxai
sr_RS@latin: Bolikamaksai

[ctx: province]
en: Bologna
sr_RS@latin: Bolonja

[ctx: province]
en: Bolzano
sr_RS@latin: Bolcano

[ctx: province]
en: Bolívar
sr_RS@latin: Bolivar

[ctx: province]
en: Boqueron
sr_RS@latin: Bokeron

[ctx: province]
en: Bordj Bou Arreridj
sr_RS@latin: Burdž Bu Areridž

[ctx: province]
en: Borgou
sr_RS@latin: Borgu

[ctx: province]
en: Borkou-Ennedi-Tibesti
sr_RS@latin: Borku-Enedi-Tibesti

[ctx: province]
en: Borsod-Abaúj-Zemplén
sr_RS@latin: Boršod-Abauj-Zemplen

[ctx: province]
en: Bouches-du-Rhône
sr_RS@latin: Ušće Rone

[ctx: province]
en: Bouenza
sr_RS@latin: Buenza

[ctx: province]
en: Bougouriba
sr_RS@latin: Buguriba

[ctx: province]
en: Bouira
sr_RS@latin: Buira

[ctx: province]
en: Boujdour
sr_RS@latin: Buždor

[ctx: province]
en: Boulemane
sr_RS@latin: Bulemane

[ctx: province]
en: Boulgou
sr_RS@latin: Bulgu

[ctx: province]
en: Boulkiemde
sr_RS@latin: Bulkimde

[ctx: province]
en: Boumerdes
sr_RS@latin: Bumerdes

[ctx: province]
en: Boyacá
sr_RS@latin: Bojaca

[ctx: province]
en: Brabant Wallon
sr_RS@latin: Valonski Brabant

[ctx: province]
en: Bratislavský kraj
sr_RS@latin: Bratislavski kraj

[ctx: province]
en: Brazzaville
sr_RS@latin: Brazavilje

[ctx: province]
en: Brescia
sr_RS@latin: Breša

[ctx: province]
en: Brindisi
sr_RS@latin: Brindizi

[ctx: province]
en: Bristol, City of
sr_RS@latin: Bristol, grad

[ctx: province]
en: British Columbia
sr_RS@latin: Britanska Kolumbija

[ctx: province]
en: Brocēnu novads
sr_RS@latin: Brocenu kraj

[ctx: province]
en: Brodsko-posavska zupanija
sr_RS@latin: Brodsko-posavska županija

[ctx: province]
en: Brong-Ahafo
sr_RS@latin: Brong Ahafo

[ctx: province]
en: Brunei-Muara
sr_RS@latin: Brunej-Mara

[ctx: province]
en: Brussels
sr_RS@latin: Brisel

[ctx: province]
en: Bryanskaya oblast'
sr_RS@latin: Brjanska oblast

[ctx: province]
en: Brèsckaja voblasc'
sr_RS@latin: Breckaja oblast

[ctx: province]
en: Buckinghamshire
sr_RS@latin: Bakingemšir

[ctx: province]
en: Bucuresti
sr_RS@latin: Bukurešt

[ctx: province]
en: Budapest
sr_RS@latin: Budimpešta

[ctx: province]
en: Buenos Aires
sr_RS@latin: Buenos Ajres

[ctx: province]
en: Bujumbura
sr_RS@latin: Buđumbura

[ctx: province]
en: Bulacan
sr_RS@latin: Bulakan

[ctx: province]
en: Bulawayo
sr_RS@latin: Bulavajo

[ctx: province]
en: Bulqizë
sr_RS@latin: Bulćize

[ctx: province]
en: Bumthang
sr_RS@latin: Bumhang

[ctx: province]
en: Bundibugyo
sr_RS@latin: Bundibugjo

[ctx: province]
en: Bur Sa'id
sr_RS@latin: Port Said

[ctx: province]
en: Burtnieku novads
sr_RS@latin: Burtnieku kraj

[ctx: province]
en: Buryatiya, Respublika
sr_RS@latin: Burjatija

[ctx: province]
en: Bushehr
sr_RS@latin: Bušer

[ctx: province]
en: Bushenyi
sr_RS@latin: Bušenji

[ctx: province]
en: Butha-Buthe
sr_RS@latin: Buta-Bute

[ctx: province]
en: Buxoro
sr_RS@latin: Buhara

[ctx: province]
en: Byumba
sr_RS@latin: Bumba

[ctx: province]
en: Bács-Kiskun
sr_RS@latin: Bač-Kiškun

[ctx: province]
en: Béja
sr_RS@latin: Beža

[ctx: province]
en: Békés
sr_RS@latin: Bekeš

[ctx: province]
en: Békéscsaba
sr_RS@latin: Bekeščaba

[ctx: province]
en: Ca Mau
sr_RS@latin: Ka Mau

[ctx: province]
en: Caazapl
sr_RS@latin: Kazapl

[ctx: province]
en: Cabanas
sr_RS@latin: Kabanjas

[ctx: province]
en: Cabinda
sr_RS@latin: Kabinda

[ctx: province]
en: Cabo Delgado
sr_RS@latin: Kabo Delgado

[ctx: province]
en: Cabrayll
sr_RS@latin: Džebrajilj

[ctx: province]
en: Cacheu
sr_RS@latin: Kašeu

[ctx: province]
en: Caeguazu
sr_RS@latin: Kagvazu

[ctx: province]
en: Cagayan
sr_RS@latin: Kagajan

[ctx: province]
en: Cagliari
sr_RS@latin: Kaljari

[ctx: province]
en: Cahul
sr_RS@latin: Kahul

[ctx: province]
en: Cajamarca
sr_RS@latin: Kahamarka

[ctx: province]
en: Caldea
sr_RS@latin: Kaldea

[ctx: province]
en: Calheta de Sao Miguel
sr_RS@latin: Kalheta de Sao Migel

[ctx: province]
en: California
sr_RS@latin: Kalifornija

[ctx: province]
en: Calilabad
sr_RS@latin: Džalilabad

[ctx: province]
en: Caltanissetta
sr_RS@latin: Kaltaniseta

[ctx: province]
en: Calvados
sr_RS@latin: Kalvados

[ctx: province]
en: Camagey
sr_RS@latin: Kamagej

[ctx: province]
en: Camagoey
sr_RS@latin: Kamaguj

[ctx: province]
en: Camarines Norte
sr_RS@latin: Severni Kamarines

[ctx: province]
en: Camarines Sur
sr_RS@latin: Južni Kamarines

[ctx: province]
en: Cambridgeshire
sr_RS@latin: Kembridžšir

[ctx: province]
en: Camiguin
sr_RS@latin: Kamigin

[ctx: province]
en: Campeche
sr_RS@latin: Kampeče

[ctx: province]
en: Campobasso
sr_RS@latin: Kampobaso

[ctx: province]
en: Can Tho
sr_RS@latin: Kantho

[ctx: province]
en: Canakkale
sr_RS@latin: Čanakale

[ctx: province]
en: Canar
sr_RS@latin: Kanjar

[ctx: province]
en: Canelones
sr_RS@latin: Kanelones

[ctx: province]
en: Canillo
sr_RS@latin: Kanilo

[ctx: province]
en: Canindeyu
sr_RS@latin: Kanindeju

[ctx: province]
en: Cankir
sr_RS@latin: Sankir

[ctx: province]
en: Cankuzo
sr_RS@latin: Ćankuzo

[ctx: province]
en: Cantabria
sr_RS@latin: Kantabrija

[ctx: province]
en: Cantal
sr_RS@latin: Kantal

[ctx: province]
en: Canterbury
sr_RS@latin: Kanterberi

[ctx: province]
en: Cao Bang
sr_RS@latin: Kao Bang

[ctx: province]
en: Capital Territory (Honiara)
sr_RS@latin: Prestonička teritorija (Honijara)

[ctx: province]
en: Capital federal
sr_RS@latin: Federalni kapital

[ctx: province]
en: Capiz
sr_RS@latin: Kapiz

[ctx: province]
en: Caprivi
sr_RS@latin: Kaprivi

[ctx: province]
en: Caquetá
sr_RS@latin: Žapura

[ctx: province]
en: Carabobo
sr_RS@latin: Karabobo

[ctx: province]
en: Carazo
sr_RS@latin: Karaso

[ctx: province]
en: Carbonia-Iglesias
sr_RS@latin: Karbonija

[ctx: province]
en: Carchi
sr_RS@latin: Karči

[ctx: province]
en: Cargados Carajos Shoals
sr_RS@latin: Kargados Karahos Šoals

[ctx: province]
en: Carlow
sr_RS@latin: Karlou

[ctx: province]
en: Carnikavas novads
sr_RS@latin: Karnikavas kraj

[ctx: province]
en: Cartago
sr_RS@latin: Kartago

[ctx: province]
en: Casablanca  [Dar el Beïda]
sr_RS@latin: Kazablanka

[ctx: province]
en: Casanare
sr_RS@latin: Sasanare

[ctx: province]
en: Caserta
sr_RS@latin: Kazerta

[ctx: province]
en: Castellón
sr_RS@latin: Kasteljon

[ctx: province]
en: Castelo Branco
sr_RS@latin: Kastelo Branko

[ctx: province]
en: Cat Island
sr_RS@latin: Ostrvo Ket

[ctx: province]
en: Catamarca
sr_RS@latin: Katamarka

[ctx: province]
en: Catanduanes
sr_RS@latin: Katanduanes

[ctx: province]
en: Catania
sr_RS@latin: Katanija

[ctx: province]
en: Catanzaro
sr_RS@latin: Katancaro

[ctx: province]
en: Cauca
sr_RS@latin: Kausa

[ctx: province]
en: Cavan
sr_RS@latin: Kavan

[ctx: province]
en: Cavite
sr_RS@latin: Kavite

[ctx: province]
en: Cayo
sr_RS@latin: Kajo

[ctx: province]
en: Ceara
sr_RS@latin: Ćeara

[ctx: province]
en: Cebu
sr_RS@latin: Sebu

[ctx: province]
en: Central Finland
sr_RS@latin: Centralna Finska

[ctx: province]
en: Central Ostrobothnia
sr_RS@latin: Centralna Ostrobotna

[ctx: province]
en: Central and Western
sr_RS@latin: Centralni i Zapadni

[ctx: province]
en: Centre
sr_RS@latin: Centar

[ctx: province]
en: Centro Sur
sr_RS@latin: Južna centralna provincija

[ctx: province]
en: Cerro Largo
sr_RS@latin: Sero Largo

[ctx: province]
en: Cesar
sr_RS@latin: Cezar

[ctx: province]
en: Cesvaines novads
sr_RS@latin: Cesvenes kraj

[ctx: province]
en: Ceuta
sr_RS@latin: Seuta

[ctx: province]
en: Chachoengsao
sr_RS@latin: Čečengsau

[ctx: province]
en: Chaco
sr_RS@latin: Čako

[ctx: province]
en: Chagang-do
sr_RS@latin: Čagang-do

[ctx: province]
en: Chaguanas
sr_RS@latin: Čaguanas

[ctx: province]
en: Chahar Mahall va Bakhtiari
sr_RS@latin: Čahar Mahal i Baktijari

[ctx: province]
en: Chai Nat
sr_RS@latin: Čai Nat

[ctx: province]
en: Chaiyaphum
sr_RS@latin: Čajapum

[ctx: province]
en: Chalatenango
sr_RS@latin: Čalatenango

[ctx: province]
en: Chalkidiki
sr_RS@latin: Halkidiki

[ctx: province]
en: Champasak
sr_RS@latin: Čampasak

[ctx: province]
en: Chandpur zila
sr_RS@latin: Čandpur zila

[ctx: province]
en: Changhua County
sr_RS@latin: Čangua Oblast

[ctx: province]
en: Chania
sr_RS@latin: Hanija

[ctx: province]
en: Chanthaburi
sr_RS@latin: Čantaburi

[ctx: province]
en: Charente
sr_RS@latin: Šarant

[ctx: province]
en: Charente-Maritime
sr_RS@latin: Primorski Šarant

[ctx: province]
en: Chari-Baguirmi
sr_RS@latin: Šari-Bagirmi

[ctx: province]
en: Chechenskaya Respublika
sr_RS@latin: Čečenija

[ctx: province]
en: Chefchaouene
sr_RS@latin: Čefčauene

[ctx: province]
en: Chelyabinskaya oblast'
sr_RS@latin: Čeljabinska oblast

[ctx: province]
en: Cher
sr_RS@latin: Šer

[ctx: province]
en: Cherkas'ka Oblast'
sr_RS@latin: Čerkaška oblast

[ctx: province]
en: Chernihivs'ka Oblast'
sr_RS@latin: Černigivska oblast

[ctx: province]
en: Chernivets'ka Oblast'
sr_RS@latin: Černivačka oblast

[ctx: province]
en: Cheshire
sr_RS@latin: Češir

[ctx: province]
en: Chhattisgarh
sr_RS@latin: Čatisgar

[ctx: province]
en: Chhukha
sr_RS@latin: Čukha

[ctx: province]
en: Chiang Mai
sr_RS@latin: Čijang Maj

[ctx: province]
en: Chiang Rai
sr_RS@latin: Čiangraj

[ctx: province]
en: Chiapas
sr_RS@latin: Čijapas

[ctx: province]
en: Chiayi City
sr_RS@latin: Čijai grad

[ctx: province]
en: Chiayi County
sr_RS@latin: Čijai zemlja

[ctx: province]
en: Chiba
sr_RS@latin: Čiba

[ctx: province]
en: Chichaoua
sr_RS@latin: Čičua

[ctx: province]
en: Chieti
sr_RS@latin: Kjeti

[ctx: province]
en: Chihuahua
sr_RS@latin: Čivava

[ctx: province]
en: Chikwawa
sr_RS@latin: Ćikvava

[ctx: province]
en: Chimaltenango
sr_RS@latin: Čimaltenango

[ctx: province]
en: Chimborazo
sr_RS@latin: Čimborazo

[ctx: province]
en: Chimbu
sr_RS@latin: Simbu

[ctx: province]
en: Chin
sr_RS@latin: Čin

[ctx: province]
en: Chinandega
sr_RS@latin: Činandega

[ctx: province]
en: Chios
sr_RS@latin: Hios

[ctx: province]
en: Chiquimula
sr_RS@latin: Čikimula

[ctx: province]
en: Chiradzulu
sr_RS@latin: Čiradzulu

[ctx: province]
en: Chiriqui
sr_RS@latin: Čiriki

[ctx: province]
en: Chisinau
sr_RS@latin: Čisinau

[ctx: province]
en: Chitipa
sr_RS@latin: Čitipa

[ctx: province]
en: Chittagong zila
sr_RS@latin: Čitagong zila

[ctx: province]
en: Chlef
sr_RS@latin: Šlef

[ctx: province]
en: Chocó
sr_RS@latin: Ćoko

[ctx: province]
en: Choluteca
sr_RS@latin: Ćoluteka

[ctx: province]
en: Chon Buri
sr_RS@latin: Čonburi

[ctx: province]
en: Chongqing
sr_RS@latin: Čungking

[ctx: province]
en: Chontales
sr_RS@latin: Čontales

[ctx: province]
en: Chu
sr_RS@latin: Ču

[ctx: province]
en: Chuadanga zila
sr_RS@latin: Čadanga zila

[ctx: province]
en: Chubut
sr_RS@latin: Čubut

[ctx: province]
en: Chukotskiy avtonomnyy okrug
sr_RS@latin: Čukotski autonomni okrug

[ctx: province]
en: Chumphon
sr_RS@latin: Šumfon

[ctx: province]
en: Chuquisaca
sr_RS@latin: Čukusaka

[ctx: province]
en: Chuuk
sr_RS@latin: Čuk

[ctx: province]
en: Chuvashskaya Respublika
sr_RS@latin: Čuvašija

[ctx: province]
en: Ciblas novads
sr_RS@latin: Kiblas kraj

[ctx: province]
en: Ciego de Avila
sr_RS@latin: Sijego de Avilja

[ctx: province]
en: Ciego de `vila
sr_RS@latin: Sijego de vila

[ctx: province]
en: Cienfuegos
sr_RS@latin: Sjenfuegos

[ctx: province]
en: Ciudad Real
sr_RS@latin: Siudad Real

[ctx: province]
en: Ciudad de La Habana
sr_RS@latin: Grad Havana

[ctx: province]
en: Clackmannanshire
sr_RS@latin: Kalkmananšir

[ctx: province]
en: Clare
sr_RS@latin: Kler

[ctx: province]
en: Clarendon
sr_RS@latin: Klarendon

[ctx: province]
en: Cluj
sr_RS@latin: Kluž

[ctx: province]
en: Clwyd
sr_RS@latin: Klvid

[ctx: province]
en: Co Antrim
sr_RS@latin: Antrim

[ctx: province]
en: Co Armagh
sr_RS@latin: Okrug Arma

[ctx: province]
en: Co Down
sr_RS@latin: Okrug Daun

[ctx: province]
en: Co Fermanagh
sr_RS@latin: Fermana

[ctx: province]
en: Co Londonderry
sr_RS@latin: Okrug Deri (Londonderi)

[ctx: province]
en: Co Tyrone
sr_RS@latin: Tiron

[ctx: province]
en: Coahuila
sr_RS@latin: Koavila

[ctx: province]
en: Cochabamba
sr_RS@latin: Kočabamba

[ctx: province]
en: Cocle
sr_RS@latin: Kokle

[ctx: province]
en: Cojedes
sr_RS@latin: Kohedes

[ctx: province]
en: Colima
sr_RS@latin: Kolima

[ctx: province]
en: Collines
sr_RS@latin: Kolines

[ctx: province]
en: Colombo
sr_RS@latin: Kolombo

[ctx: province]
en: Colon
sr_RS@latin: Kolon

[ctx: province]
en: Colonia
sr_RS@latin: Kolonija

[ctx: province]
en: Colorado
sr_RS@latin: Kolorado

[ctx: province]
en: Comarca de San Blas
sr_RS@latin: Regija San Blas

[ctx: province]
en: Comayagua
sr_RS@latin: Komajagva

[ctx: province]
en: Comilla zila
sr_RS@latin: Komila zila

[ctx: province]
en: Commewijne
sr_RS@latin: Komevijn

[ctx: province]
en: Como
sr_RS@latin: Komo

[ctx: province]
en: Comoe
sr_RS@latin: Komoja

[ctx: province]
en: Compostela Valley
sr_RS@latin: Dolina Kompostela

[ctx: province]
en: Concepcion
sr_RS@latin: Konsepsion

[ctx: province]
en: Connecticut
sr_RS@latin: Konektikat

[ctx: province]
en: Constantine
sr_RS@latin: Konstantin

[ctx: province]
en: Copan
sr_RS@latin: Kopan

[ctx: province]
en: Copenhagen
sr_RS@latin: Kopenhagen

[ctx: province]
en: Copenhagen City
sr_RS@latin: Grad Kopenhagen

[ctx: province]
en: Copperbelt
sr_RS@latin: Kuperbelt

[ctx: province]
en: Coquimbo
sr_RS@latin: Kokimbo

[ctx: province]
en: Cordillera
sr_RS@latin: Andi

[ctx: province]
en: Cordoba
sr_RS@latin: Kordoba

[ctx: province]
en: Cork
sr_RS@latin: Kork

[ctx: province]
en: Cornwall
sr_RS@latin: Kornvol

[ctx: province]
en: Coronie
sr_RS@latin: Koroni

[ctx: province]
en: Corozal
sr_RS@latin: Korozal

[ctx: province]
en: Corrientes
sr_RS@latin: Korijentes

[ctx: province]
en: Corrèze
sr_RS@latin: Korez

[ctx: province]
en: Corse-du-Sud
sr_RS@latin: Južna Korzika

[ctx: province]
en: Cortes
sr_RS@latin: Kortes

[ctx: province]
en: Corum
sr_RS@latin: Čorum

[ctx: province]
en: Cosenza
sr_RS@latin: Kozenca

[ctx: province]
en: Cotopaxi
sr_RS@latin: Kotopaksi

[ctx: province]
en: County Durham
sr_RS@latin: Okrug Daram

[ctx: province]
en: Couva-Tabaquite-Talparo
sr_RS@latin: Kuva-Tabakite-Talparo

[ctx: province]
en: Cova Lima
sr_RS@latin: Kova Lima

[ctx: province]
en: Covasna
sr_RS@latin: Kovasna

[ctx: province]
en: Cox's Bazar zila
sr_RS@latin: Koks bazar zila

[ctx: province]
en: Coyah
sr_RS@latin: Koja

[ctx: province]
en: Cremona
sr_RS@latin: Kremona

[ctx: province]
en: Creuse
sr_RS@latin: Krez

[ctx: province]
en: Cross River
sr_RS@latin: Kros River

[ctx: province]
en: Crotone
sr_RS@latin: Krotone

[ctx: province]
en: Csongrád
sr_RS@latin: Čongrad

[ctx: province]
en: Cuando-Cubango
sr_RS@latin: Kvando Kubango

[ctx: province]
en: Cuanza Norte
sr_RS@latin: Severna Kvanza

[ctx: province]
en: Cuanza Sul
sr_RS@latin: Južna Kvanza

[ctx: province]
en: Cuenca
sr_RS@latin: Kuenka

[ctx: province]
en: Culfa
sr_RS@latin: Džuljfa

[ctx: province]
en: Cumbria
sr_RS@latin: Kambrija

[ctx: province]
en: Cundinamarca
sr_RS@latin: Kundinamarka

[ctx: province]
en: Cunene
sr_RS@latin: Kunene

[ctx: province]
en: Cuneo
sr_RS@latin: Kuneo

[ctx: province]
en: Curepipe
sr_RS@latin: Kjurpajp

[ctx: province]
en: Cuscatlan
sr_RS@latin: Kuskatlan

[ctx: province]
en: Cuvette
sr_RS@latin: Kuvete

[ctx: province]
en: Cuvette-Ouest
sr_RS@latin: Kuvete-Uest

[ctx: province]
en: Cuyuni-Mazaruni
sr_RS@latin: Kujuni-Mazaruni

[ctx: province]
en: Cuzco
sr_RS@latin: Kusko

[ctx: province]
en: Cyangugu
sr_RS@latin: Šangugu

[ctx: province]
en: Cáceres
sr_RS@latin: Kaseres

[ctx: province]
en: Cádiz
sr_RS@latin: Kadiz

[ctx: province]
en: Córdoba
sr_RS@latin: Kordoba

[ctx: province]
en: Côte-d'Or
sr_RS@latin: Zlatna obala

[ctx: province]
en: Côtes-d'Armor
sr_RS@latin: Obala Armora

[ctx: province]
en: Cēsu novads
sr_RS@latin: Ćesu kraj

[ctx: province]
en: DI Yogyakarta
sr_RS@latin: Jogjakarta

[ctx: province]
en: DKI Jakarta
sr_RS@latin: Džakarta

[ctx: province]
en: Da Nang, thanh pho
sr_RS@latin: Da Nang

[ctx: province]
en: Dac Lac
sr_RS@latin: Dak Lak

[ctx: province]
en: Dadra and Nagar Haveli
sr_RS@latin: Dadra i Nagar Havel

[ctx: province]
en: Dagdas novads
sr_RS@latin: Dagdas kraj

[ctx: province]
en: Dagestan, Respublika
sr_RS@latin: Dagestan

[ctx: province]
en: Dahuk
sr_RS@latin: Dohuk

[ctx: province]
en: Dajabón
sr_RS@latin: Dajabon

[ctx: province]
en: Dakhlet Nouadhibou
sr_RS@latin: Dahlet Nuadibu

[ctx: province]
en: Dalarnas län
sr_RS@latin: Dalarna

[ctx: province]
en: Daman and Diu
sr_RS@latin: Daman i Diju

[ctx: province]
en: Dar'a
sr_RS@latin: Dara

[ctx: province]
en: Dar-es-Salaam
sr_RS@latin: Dar es Salam

[ctx: province]
en: Darhan uul
sr_RS@latin: Darhan-ul

[ctx: province]
en: Darien
sr_RS@latin: Darijen

[ctx: province]
en: Daskasan
sr_RS@latin: Daškesan

[ctx: province]
en: Dasoguz
sr_RS@latin: Dašoguz

[ctx: province]
en: Daugavpils novads
sr_RS@latin: Daugavpilis kraj

[ctx: province]
en: Davaci
sr_RS@latin: Šabran

[ctx: province]
en: Davao Oriental
sr_RS@latin: Istočni Davao

[ctx: province]
en: Davao del Sur
sr_RS@latin: Južni Davao

[ctx: province]
en: Dayr az Zawr
sr_RS@latin: Dajr ez Zaur

[ctx: province]
en: Debrecen
sr_RS@latin: Debrecin

[ctx: province]
en: Debubawi Keyih Bahri [Debub-Keih-Bahri]
sr_RS@latin: Južno crveno more

[ctx: province]
en: Dedza
sr_RS@latin: Dedža

[ctx: province]
en: Delaware
sr_RS@latin: Delaver

[ctx: province]
en: Delta Amacuro
sr_RS@latin: Delta Amakuro

[ctx: province]
en: Delvinë
sr_RS@latin: Deljvin

[ctx: province]
en: Demerara-Mahaica
sr_RS@latin: Demerara-Mehaika

[ctx: province]
en: Denguele
sr_RS@latin: Dengele

[ctx: province]
en: Dependencias Federales
sr_RS@latin: Federalna teritorija

[ctx: province]
en: Derbyshire
sr_RS@latin: Darbišir

[ctx: province]
en: Deux-Sèvres
sr_RS@latin: De Sevr

[ctx: province]
en: Devoll
sr_RS@latin: Devol

[ctx: province]
en: Dhaalu
sr_RS@latin: Dalu

[ctx: province]
en: Dhaka zila
sr_RS@latin: Džaka zila

[ctx: province]
en: Dhamar
sr_RS@latin: Damar

[ctx: province]
en: Dhi Qar
sr_RS@latin: Di Kar

[ctx: province]
en: Dibër
sr_RS@latin: Diber

[ctx: province]
en: Diego Martin
sr_RS@latin: Dijego Martin

[ctx: province]
en: Diekirch
sr_RS@latin: Dikirh

[ctx: province]
en: Diffa
sr_RS@latin: Difa

[ctx: province]
en: Dimashq
sr_RS@latin: Damask

[ctx: province]
en: Dinguiraye
sr_RS@latin: Dingiraje

[ctx: province]
en: Diourbel
sr_RS@latin: Diurbel

[ctx: province]
en: Dire Dawa
sr_RS@latin: Dire Dava

[ctx: province]
en: District of Columbia
sr_RS@latin: Okrug Kolumbija

[ctx: province]
en: Distrito Capital de Bogotá
sr_RS@latin: Glavna oblast  Bogote

[ctx: province]
en: Distrito Federal
sr_RS@latin: Savezni distrikt

[ctx: province]
en: Distrito Nacional (Santo Domingo)
sr_RS@latin: Nacionalni distrikt (Santo Domingo)

[ctx: province]
en: Diyala
sr_RS@latin: Dijala

[ctx: province]
en: Diyarbakir
sr_RS@latin: Dijarbakir

[ctx: province]
en: Djelfa
sr_RS@latin: Dželfa

[ctx: province]
en: Djibouti
sr_RS@latin: Džibuti

[ctx: province]
en: Dnipropetrovs'ka Oblast'
sr_RS@latin: Dnjepropetrovska oblast

[ctx: province]
en: Dobeles novads
sr_RS@latin: Dobeles kraj

[ctx: province]
en: Dobrich
sr_RS@latin: Dobrič

[ctx: province]
en: Dobrova-Polhov Gradec
sr_RS@latin: Dobrova

[ctx: province]
en: Dodekanisos
sr_RS@latin: Dodekanez

[ctx: province]
en: Dolj
sr_RS@latin: Dolž

[ctx: province]
en: Donegal
sr_RS@latin: Donegol

[ctx: province]
en: Donets'ka Oblast'
sr_RS@latin: Donječka oblast

[ctx: province]
en: Dong Nai
sr_RS@latin: Dong Naj

[ctx: province]
en: Dong Thap
sr_RS@latin: Dong Tap

[ctx: province]
en: Dordogne
sr_RS@latin: Dordonja

[ctx: province]
en: Dornogov,
sr_RS@latin: Dorongovi

[ctx: province]
en: Dosso
sr_RS@latin: Doso

[ctx: province]
en: Doubs
sr_RS@latin: Du

[ctx: province]
en: Dowa
sr_RS@latin: Dova

[ctx: province]
en: Drôme
sr_RS@latin: Drom

[ctx: province]
en: Dubayy
sr_RS@latin: Dubai

[ctx: province]
en: Dublin
sr_RS@latin: Dablin

[ctx: province]
en: Dubrovacko-neretvanska zupanija
sr_RS@latin: Dubrovačko-neretvanska županija

[ctx: province]
en: Dumfries and Galloway
sr_RS@latin: Damfriz i Galovej

[ctx: province]
en: Dumyat
sr_RS@latin: Damijeta

[ctx: province]
en: Dunaújváros
sr_RS@latin: Dunaujvaroš

[ctx: province]
en: Dundagas novads
sr_RS@latin: Dundagas kraj

[ctx: province]
en: Dundee City
sr_RS@latin: Dandi

[ctx: province]
en: DundgovL
sr_RS@latin: Dundgovi

[ctx: province]
en: Durazno
sr_RS@latin: Durasno

[ctx: province]
en: Durbes novads
sr_RS@latin: Durbes kraj

[ctx: province]
en: Durrës
sr_RS@latin: Drač

[ctx: province]
en: Duzce
sr_RS@latin: Duzdže

[ctx: province]
en: Dzavhan
sr_RS@latin: Zavhan

[ctx: province]
en: East
sr_RS@latin: Istok

[ctx: province]
en: East Ayrshire
sr_RS@latin: Istočni Eršir

[ctx: province]
en: East Berbice-Corentyne
sr_RS@latin: Istočni Berbin-Korentin

[ctx: province]
en: East Dunbartonshire
sr_RS@latin: Istočni Danbartonšir

[ctx: province]
en: East Lothian
sr_RS@latin: Istočni Lotijan

[ctx: province]
en: East New Britain
sr_RS@latin: Istočna Nova Britanija

[ctx: province]
en: East Renfrewshire
sr_RS@latin: Istočni Renfrevšir

[ctx: province]
en: East Riding of Yorkshire
sr_RS@latin: Istočni Rajding Jorkšira

[ctx: province]
en: East Sepik
sr_RS@latin: Istočni Sepik

[ctx: province]
en: East Sussex
sr_RS@latin: Istočni Saseks

[ctx: province]
en: Eastern
sr_RS@latin: Istočni

[ctx: province]
en: Eastern Cape
sr_RS@latin: Istočni Kejp

[ctx: province]
en: Eastern Highlands
sr_RS@latin: Istočna planinska oblast

[ctx: province]
en: Eastern Samar
sr_RS@latin: Istočni Samar

[ctx: province]
en: Eastern Tobago
sr_RS@latin: Istočni Tobago

[ctx: province]
en: Ebonyi
sr_RS@latin: Ebonji

[ctx: province]
en: Edinburgh, City of
sr_RS@latin: Edinburg

[ctx: province]
en: Edirne
sr_RS@latin: Jedrene

[ctx: province]
en: Eger
sr_RS@latin: Jegra

[ctx: province]
en: El Bayadh
sr_RS@latin: El Bajad

[ctx: province]
en: El Callao
sr_RS@latin: Kaljao

[ctx: province]
en: El Hajeb
sr_RS@latin: Elj Hažeb

[ctx: province]
en: El Jadida
sr_RS@latin: El Žadida

[ctx: province]
en: El Oued
sr_RS@latin: El Ujed

[ctx: province]
en: El Seybo [El Seibo]
sr_RS@latin: El Seibo

[ctx: province]
en: Eleuthera
sr_RS@latin: Eljutera

[ctx: province]
en: Encamp
sr_RS@latin: Enkamp

[ctx: province]
en: Engures novads
sr_RS@latin: Engures kraj

[ctx: province]
en: Eniwetok
sr_RS@latin: Inivetok

[ctx: province]
en: Enna
sr_RS@latin: Ena

[ctx: province]
en: Equateur
sr_RS@latin: Ekvador

[ctx: province]
en: Errachidia
sr_RS@latin: eLRAŠIDA

[ctx: province]
en: Erzincan
sr_RS@latin: Erzindžan

[ctx: province]
en: Escaldes-Engordany
sr_RS@latin: Eskaldes-Engordani

[ctx: province]
en: Escuintla
sr_RS@latin: Eskuintla

[ctx: province]
en: Esfahan
sr_RS@latin: Isfahan

[ctx: province]
en: Eskis'ehir
sr_RS@latin: Eskišehir

[ctx: province]
en: Espaillat
sr_RS@latin: Espailat

[ctx: province]
en: Essaouira
sr_RS@latin: Esuira

[ctx: province]
en: Essequibo Islands-West Demerara
sr_RS@latin: Esekibo ostrva - Zapadna Demerara

[ctx: province]
en: Essex
sr_RS@latin: Eseks

[ctx: province]
en: Essonne
sr_RS@latin: Eson

[ctx: province]
en: Etelä-Savo
sr_RS@latin: Južna Savonija

[ctx: province]
en: Eure
sr_RS@latin: Er

[ctx: province]
en: Eure-et-Loir
sr_RS@latin: Er i Loar

[ctx: province]
en: Evrytania
sr_RS@latin: Evritanija

[ctx: province]
en: Evvoia
sr_RS@latin: Evija

[ctx: province]
en: Exuma
sr_RS@latin: Eksuma

[ctx: province]
en: Fa'aaaleleaga
sr_RS@latin: Faalelega

[ctx: province]
en: Faafu
sr_RS@latin: Fafu

[ctx: province]
en: Falcon
sr_RS@latin: Falkon

[ctx: province]
en: Far North
sr_RS@latin: Daleki Sever

[ctx: province]
en: Faranah
sr_RS@latin: Farana

[ctx: province]
en: Farg'ona
sr_RS@latin: Fergana

[ctx: province]
en: Faryab
sr_RS@latin: Farjab

[ctx: province]
en: Fatick
sr_RS@latin: Fatik

[ctx: province]
en: Federally Administered Tribal Areas
sr_RS@latin: Plemenska područja pod federalnom upravom

[ctx: province]
en: Fejér
sr_RS@latin: Fejer

[ctx: province]
en: Ferrara
sr_RS@latin: Ferara

[ctx: province]
en: Fianarantsoa
sr_RS@latin: Fijanarantosa

[ctx: province]
en: Finistère
sr_RS@latin: Finister

[ctx: province]
en: Finnmark
sr_RS@latin: Finmark

[ctx: province]
en: Firenze
sr_RS@latin: Firenca

[ctx: province]
en: Flacq
sr_RS@latin: Flak

[ctx: province]
en: Florina
sr_RS@latin: Lerin

[ctx: province]
en: Foggia
sr_RS@latin: Fođa

[ctx: province]
en: Forecariah
sr_RS@latin: Forekarija

[ctx: province]
en: Forlì-Cesena
sr_RS@latin: Forli-Čezena

[ctx: province]
en: Francisco Morazan
sr_RS@latin: Fransisko Morasan

[ctx: province]
en: Free State
sr_RS@latin: Fri Stejt

[ctx: province]
en: Fribourg
sr_RS@latin: Friburg

[ctx: province]
en: Friesland
sr_RS@latin: Frizija

[ctx: province]
en: Frosinone
sr_RS@latin: Frozinone

[ctx: province]
en: Fthiotis
sr_RS@latin: Ftiotis

[ctx: province]
en: Fujian
sr_RS@latin: Fuđen

[ctx: province]
en: Fukui
sr_RS@latin: Fukuj

[ctx: province]
en: Fukusima
sr_RS@latin: Fukušima

[ctx: province]
en: Fuzuli
sr_RS@latin: Fizuli

[ctx: province]
en: Fyn
sr_RS@latin: Fin

[ctx: province]
en: Fès
sr_RS@latin: Fez

[ctx: province]
en: Gaaf Alif
sr_RS@latin: Gaf Alif

[ctx: province]
en: Gabès
sr_RS@latin: Gabes

[ctx: province]
en: Gadabay
sr_RS@latin: Kedabek

[ctx: province]
en: Gaefu Dhaalu
sr_RS@latin: Gaf Dalu

[ctx: province]
en: Gafsa
sr_RS@latin: Gafska

[ctx: province]
en: Gaga'emauga
sr_RS@latin: Gagaemuga

[ctx: province]
en: Gagauzia, Unitate Teritoriala Autonoma
sr_RS@latin: Gaguzija. Ujedinjena autonomna teritorija

[ctx: province]
en: Gaibandha zila
sr_RS@latin: Gajbanha zila

[ctx: province]
en: Galguduud
sr_RS@latin: Galgudud

[ctx: province]
en: Galle
sr_RS@latin: Gale

[ctx: province]
en: Galway
sr_RS@latin: Golvej

[ctx: province]
en: Gambela Peoples
sr_RS@latin: Gamblea Piples

[ctx: province]
en: Ganca
sr_RS@latin: Gandža

[ctx: province]
en: Ganzourgou
sr_RS@latin: Ganzurgu

[ctx: province]
en: Gaoual
sr_RS@latin: Gaual

[ctx: province]
en: Gard
sr_RS@latin: Gar

[ctx: province]
en: Garkalnes novads
sr_RS@latin: Garkalnes kraj

[ctx: province]
en: Gasa
sr_RS@latin: Gaša

[ctx: province]
en: Gash-Barka
sr_RS@latin: Gaš-Barka

[ctx: province]
en: Gauteng
sr_RS@latin: Hauteng

[ctx: province]
en: Gaziantep
sr_RS@latin: Gazijantep

[ctx: province]
en: Gegarkunik'
sr_RS@latin: Gegarkunik

[ctx: province]
en: Gelderland
sr_RS@latin: Helderland

[ctx: province]
en: Geneva
sr_RS@latin: Ženeva

[ctx: province]
en: Genova
sr_RS@latin: Đenova

[ctx: province]
en: Georgia
sr_RS@latin: Džordžija

[ctx: province]
en: Gers
sr_RS@latin: Žers

[ctx: province]
en: Ghadāmis
sr_RS@latin: Ghadamis

[ctx: province]
en: Ghanzi
sr_RS@latin: Ganzi

[ctx: province]
en: Gharb Ba~r al Ghazal
sr_RS@latin: Zapadni Bahr al Gazal

[ctx: province]
en: Gharb Darfur
sr_RS@latin: Zapadni Darfur

[ctx: province]
en: Gharb Kurdufan
sr_RS@latin: Zapadni Kordofan

[ctx: province]
en: Gharb al Istiwa'iyah
sr_RS@latin: Zapadna Ekvatorija

[ctx: province]
en: Ghardaia
sr_RS@latin: Gardaja

[ctx: province]
en: Gharyān
sr_RS@latin: Gharjan

[ctx: province]
en: Ghazni
sr_RS@latin: Gazni

[ctx: province]
en: Ghowr
sr_RS@latin: Gour

[ctx: province]
en: Ghāt
sr_RS@latin: Ghat

[ctx: province]
en: Gia Lai
sr_RS@latin: Žja Laj

[ctx: province]
en: Gilbert Islands
sr_RS@latin: Gilbertova ostrva

[ctx: province]
en: Girona [Gerona]
sr_RS@latin: Đirona

[ctx: province]
en: Gironde
sr_RS@latin: Žironda

[ctx: province]
en: Gisborne
sr_RS@latin: Gisborn

[ctx: province]
en: Gisenyi
sr_RS@latin: Gisenija

[ctx: province]
en: Gitega
sr_RS@latin: Žitega

[ctx: province]
en: Giurgiu
sr_RS@latin: Đurđevo

[ctx: province]
en: Gjirokastër
sr_RS@latin: Đirokaštra

[ctx: province]
en: Glarus
sr_RS@latin: Žlarus

[ctx: province]
en: Glasgow City
sr_RS@latin: Glazgov

[ctx: province]
en: Gloucestershire
sr_RS@latin: Glosteršir

[ctx: province]
en: Gms'hane
sr_RS@latin: Gjumušhane

[ctx: province]
en: Gnagna
sr_RS@latin: Gagna

[ctx: province]
en: Gnaviyani
sr_RS@latin: Gnavijani

[ctx: province]
en: Goias
sr_RS@latin: Gojas

[ctx: province]
en: Goranboy
sr_RS@latin: Geranboj

[ctx: province]
en: Gorgol
sr_RS@latin: Kurkul

[ctx: province]
en: Gorizia
sr_RS@latin: Gorica

[ctx: province]
en: Gorj
sr_RS@latin: Gorž

[ctx: province]
en: Gorno-Badakhshan
sr_RS@latin: Gorno-Badakšan

[ctx: province]
en: Gotlands län
sr_RS@latin: Gotland

[ctx: province]
en: Gourma
sr_RS@latin: Gurma

[ctx: province]
en: Govi-Altay
sr_RS@latin: Govi-Altaj

[ctx: province]
en: Govi-Smber
sr_RS@latin: Govi-Sumber

[ctx: province]
en: Goycay
sr_RS@latin: Geokčaj

[ctx: province]
en: Gracias a Dios
sr_RS@latin: Grasias a dios

[ctx: province]
en: Gramsh
sr_RS@latin: Gramš

[ctx: province]
en: Grand Bahama
sr_RS@latin: Velika Bahama

[ctx: province]
en: Grand Basaa
sr_RS@latin: Kapali Čaršija

[ctx: province]
en: Grand Cape Mount
sr_RS@latin: Planina Grend Kejp

[ctx: province]
en: Grande Comore Ngazidja
sr_RS@latin: Veliki Komori

[ctx: province]
en: Grande-Anse
sr_RS@latin: Grand-Ans

[ctx: province]
en: Graubunden
sr_RS@latin: Graubinden

[ctx: province]
en: Greater Accra
sr_RS@latin: Velika Akra

[ctx: province]
en: Greater Manchester
sr_RS@latin: Veliki Mančester

[ctx: province]
en: GreveNmacher
sr_RS@latin: Grevenmaher

[ctx: province]
en: Grevena
sr_RS@latin: Greben

[ctx: province]
en: Grobiņas novads
sr_RS@latin: Grobinas kraj

[ctx: province]
en: Grosseto
sr_RS@latin: Groseto

[ctx: province]
en: Guadalajara
sr_RS@latin: Gvadalahara

[ctx: province]
en: Guadalcanal
sr_RS@latin: Gvadalkanal

[ctx: province]
en: Guadeloupe
sr_RS@latin: Gvadelup

[ctx: province]
en: Guainía
sr_RS@latin: Gujanija

[ctx: province]
en: Guam
sr_RS@latin: Gvam

[ctx: province]
en: Guanacaste
sr_RS@latin: Kvanakaste

[ctx: province]
en: Guanajuato
sr_RS@latin: Gvanahuato

[ctx: province]
en: Guangdong
sr_RS@latin: Guangdžou

[ctx: province]
en: Guangxi
sr_RS@latin: Guangsi

[ctx: province]
en: Guantanamo
sr_RS@latin: Gvantanamo

[ctx: province]
en: Guarda
sr_RS@latin: Gvarda

[ctx: province]
en: Guarico
sr_RS@latin: Gvariko

[ctx: province]
en: Guatemala
sr_RS@latin: Gvatemala

[ctx: province]
en: Guaviare
sr_RS@latin: Guivare

[ctx: province]
en: Guayas
sr_RS@latin: Guajas

[ctx: province]
en: Guekedou
sr_RS@latin: Gekedu

[ctx: province]
en: Guelma
sr_RS@latin: Gelma

[ctx: province]
en: Guelmim
sr_RS@latin: Gueljmim

[ctx: province]
en: Guera
sr_RS@latin: Gera

[ctx: province]
en: Guerrero
sr_RS@latin: Gerero

[ctx: province]
en: Guidimaka
sr_RS@latin: Kudimaga

[ctx: province]
en: Guimaras
sr_RS@latin: Gimaras

[ctx: province]
en: Guipúzcoa
sr_RS@latin: Gipuzkoa

[ctx: province]
en: Guizhou
sr_RS@latin: Guejdžou

[ctx: province]
en: Gujarat
sr_RS@latin: Gudžarat

[ctx: province]
en: Gulbenes novads
sr_RS@latin: Gulbenes kraj

[ctx: province]
en: Gulf
sr_RS@latin: Galf

[ctx: province]
en: Guria
sr_RS@latin: Gurija

[ctx: province]
en: Guyane
sr_RS@latin: Francuska Gvajana

[ctx: province]
en: Guyuan
sr_RS@latin: Gujuan

[ctx: province]
en: Gwynedd
sr_RS@latin: Gvined

[ctx: province]
en: Győr
sr_RS@latin: Đer

[ctx: province]
en: Győr-Moson-Sopron
sr_RS@latin: Đer-Mošon-Šopron

[ctx: province]
en: Gävleborgs län
sr_RS@latin: Jevleborg

[ctx: province]
en: Ha Giang
sr_RS@latin: Ha Žjang

[ctx: province]
en: Ha Noi, thu do
sr_RS@latin: Hanoj

[ctx: province]
en: Ha Tay
sr_RS@latin: Ha Taj

[ctx: province]
en: Ha Tinh
sr_RS@latin: Ha Tin

[ctx: province]
en: Ha'il
sr_RS@latin: Hail

[ctx: province]
en: HaDarom
sr_RS@latin: Južni okrug

[ctx: province]
en: HaMerkaz
sr_RS@latin: Centralni okrug

[ctx: province]
en: HaZafon
sr_RS@latin: Severni okrug

[ctx: province]
en: Haa Alif
sr_RS@latin: Ha Alif

[ctx: province]
en: Haa Dhaalu
sr_RS@latin: Ha Dalu

[ctx: province]
en: Haciqabul
sr_RS@latin: Adžigabulj

[ctx: province]
en: Hadramawt
sr_RS@latin: Hadramaut

[ctx: province]
en: Hai Duong
sr_RS@latin: Haj Ziong

[ctx: province]
en: Hai Phong, thanh pho
sr_RS@latin: Hajfong

[ctx: province]
en: Haifa
sr_RS@latin: Hajfa

[ctx: province]
en: Hainan
sr_RS@latin: Hajnan

[ctx: province]
en: Hainaut
sr_RS@latin: Eno

[ctx: province]
en: Hajjah
sr_RS@latin: Hadža

[ctx: province]
en: Hakkari
sr_RS@latin: Hakari

[ctx: province]
en: Halab
sr_RS@latin: Alep

[ctx: province]
en: Hallands län
sr_RS@latin: Haland

[ctx: province]
en: Hamah
sr_RS@latin: Hama

[ctx: province]
en: Hamgyongnam-do
sr_RS@latin: Južni Hamgon

[ctx: province]
en: Hampshire
sr_RS@latin: Hempšir

[ctx: province]
en: Harari People
sr_RS@latin: Harari Pipl

[ctx: province]
en: Harghita
sr_RS@latin: Hargita

[ctx: province]
en: Harjumaa
sr_RS@latin: Harju

[ctx: province]
en: Haryana
sr_RS@latin: Harajana

[ctx: province]
en: Hatay
sr_RS@latin: Hataj

[ctx: province]
en: Hato Mayor
sr_RS@latin: Hat Major

[ctx: province]
en: Haut-Katanga
sr_RS@latin: O Katanga

[ctx: province]
en: Haut-Lomami
sr_RS@latin: O Lomami

[ctx: province]
en: Haut-Mbomou
sr_RS@latin: Haut-Mbomu

[ctx: province]
en: Haut-Rhin
sr_RS@latin: Gornja Rajna

[ctx: province]
en: Haut-Sassandra
sr_RS@latin: Haut-Sasandra

[ctx: province]
en: Haut-Uele
sr_RS@latin: O Uele

[ctx: province]
en: Haute-Corse
sr_RS@latin: Gornja Korzika

[ctx: province]
en: Haute-Garonne
sr_RS@latin: Gornja Garona

[ctx: province]
en: Haute-Kotto
sr_RS@latin: Hojte-Koto

[ctx: province]
en: Haute-Loire
sr_RS@latin: Gornja Loara

[ctx: province]
en: Haute-Savoie
sr_RS@latin: Gornja Savoja

[ctx: province]
en: Haute-Saône
sr_RS@latin: Gornja Saona

[ctx: province]
en: Haute-Vienne
sr_RS@latin: Gornji Vijen

[ctx: province]
en: Hautes-Alpes
sr_RS@latin: Gornji Alpi

[ctx: province]
en: Hautes-Pyrénées
sr_RS@latin: Visoki Pirineji

[ctx: province]
en: Hauts-de-Seine
sr_RS@latin: Senski visovi

[ctx: province]
en: Hawaii
sr_RS@latin: Havaji

[ctx: province]
en: Hawalli
sr_RS@latin: Havali

[ctx: province]
en: Hawkes Bay
sr_RS@latin: Hokov zaliv

[ctx: province]
en: Hebei
sr_RS@latin: Hebej

[ctx: province]
en: Heilongjiang
sr_RS@latin: Hejlungđang

[ctx: province]
en: Hentiy
sr_RS@latin: Hentij

[ctx: province]
en: Heredia
sr_RS@latin: Heredija

[ctx: province]
en: Herefordshire
sr_RS@latin: Herefordšir

[ctx: province]
en: Herrera
sr_RS@latin: Erera

[ctx: province]
en: Hertfordshire
sr_RS@latin: Hartfordšir

[ctx: province]
en: Hessen
sr_RS@latin: Hesen

[ctx: province]
en: Heves
sr_RS@latin: Heveš

[ctx: province]
en: Hhohho
sr_RS@latin: Hoho

[ctx: province]
en: Highland
sr_RS@latin: Hajlend

[ctx: province]
en: Hiirsan
sr_RS@latin: Hiran

[ctx: province]
en: Hiiumaa
sr_RS@latin: Hijuma

[ctx: province]
en: Himachal Pradesh
sr_RS@latin: Himačal Pradeš

[ctx: province]
en: Hiroshima
sr_RS@latin: Hirošima

[ctx: province]
en: Ho Chi Minh, thanh pho [Sai Gon]
sr_RS@latin: Ho Ši Min

[ctx: province]
en: Hoa Binh
sr_RS@latin: Hoa Binj

[ctx: province]
en: Hodh ech Chargui
sr_RS@latin: Hud aš-Šarki

[ctx: province]
en: Hodh el Charbi
sr_RS@latin: Hud al-Garbi

[ctx: province]
en: Hoima
sr_RS@latin: Hojima

[ctx: province]
en: Hokkaido
sr_RS@latin: Hokaido

[ctx: province]
en: Holquin
sr_RS@latin: Holin

[ctx: province]
en: Homel'skaja voblasc'
sr_RS@latin: Homelskaja oblast

[ctx: province]
en: Houaphan
sr_RS@latin: Houapan

[ctx: province]
en: Houet
sr_RS@latin: Hujet

[ctx: province]
en: Hovsgol
sr_RS@latin: Huvsgul

[ctx: province]
en: Howland Island
sr_RS@latin: Ostvro Hauland

[ctx: province]
en: Hrodzenskaja voblasc'
sr_RS@latin: Hrodženskaja oblast

[ctx: province]
en: Hsinchu City
sr_RS@latin: Sinčžu grad

[ctx: province]
en: Hsinchu County
sr_RS@latin: Sinčžu grad

[ctx: province]
en: Hualien County
sr_RS@latin: Hualen zemlja

[ctx: province]
en: Huancavelica
sr_RS@latin: Uankavelika

[ctx: province]
en: Huanuco
sr_RS@latin: Huanuko

[ctx: province]
en: Hubei
sr_RS@latin: Hubej

[ctx: province]
en: Huehuetenango
sr_RS@latin: Ueuetenango

[ctx: province]
en: Huelva
sr_RS@latin: Uelva

[ctx: province]
en: Huesca
sr_RS@latin: Ueska

[ctx: province]
en: Hunedoara
sr_RS@latin: Huenodoara

[ctx: province]
en: Hung Yen
sr_RS@latin: Hing Jen

[ctx: province]
en: Hwanghaebuk-do
sr_RS@latin: Severni Hvanhe

[ctx: province]
en: Hwanghaenam-do
sr_RS@latin: Južni Hvanhe

[ctx: province]
en: Hyogo
sr_RS@latin: Hjogo

[ctx: province]
en: Häme
sr_RS@latin: Hame

[ctx: province]
en: Hérault
sr_RS@latin: Ero

[ctx: province]
en: Hódmezővásárhely
sr_RS@latin: Hodmezevašarhelj

[ctx: province]
en: Ibb
sr_RS@latin: Ib

[ctx: province]
en: Ida-Virumaa
sr_RS@latin: Ida-Viru

[ctx: province]
en: Idaho
sr_RS@latin: Ajdaho

[ctx: province]
en: Iecavas novads
sr_RS@latin: Lekavas kraj

[ctx: province]
en: Ifrane
sr_RS@latin: Ifran

[ctx: province]
en: Igidir
sr_RS@latin: Igdir

[ctx: province]
en: Iiam
sr_RS@latin: Ilam

[ctx: province]
en: Ikšķiles novads
sr_RS@latin: Ikškiles kraj

[ctx: province]
en: Ilan County
sr_RS@latin: Ilan zemlja

[ctx: province]
en: Ileia
sr_RS@latin: Elis

[ctx: province]
en: Ille-et-Vilaine
sr_RS@latin: Il i Vilen

[ctx: province]
en: Illinois
sr_RS@latin: Ilinois

[ctx: province]
en: Illizi
sr_RS@latin: Ilizi

[ctx: province]
en: Ilocos Norte
sr_RS@latin: Severni Ilokos

[ctx: province]
en: Ilocos Sur
sr_RS@latin: Južni Ilokos

[ctx: province]
en: Ilūkstes novads
sr_RS@latin: Lukstes kraj

[ctx: province]
en: Imathia
sr_RS@latin: Imatija

[ctx: province]
en: Imereti
sr_RS@latin: Imeretija

[ctx: province]
en: Imisli
sr_RS@latin: Imišli

[ctx: province]
en: Imperia
sr_RS@latin: Imperija

[ctx: province]
en: Inchiri
sr_RS@latin: Inširi

[ctx: province]
en: Independencia
sr_RS@latin: Nezavisnost

[ctx: province]
en: Indiana
sr_RS@latin: Indijana

[ctx: province]
en: Indre
sr_RS@latin: Endr

[ctx: province]
en: Indre-et-Loire
sr_RS@latin: Endr i Loara

[ctx: province]
en: Ingushskaya Respublika
sr_RS@latin: Ingušetija

[ctx: province]
en: Inhambane
sr_RS@latin: Inambane

[ctx: province]
en: Intibuca
sr_RS@latin: Intibuka

[ctx: province]
en: Inverclyde
sr_RS@latin: Inverklid

[ctx: province]
en: Inčukalna novads
sr_RS@latin: Inčukalna kraj

[ctx: province]
en: Ioannina
sr_RS@latin: Janjina

[ctx: province]
en: Ioba
sr_RS@latin: Loba

[ctx: province]
en: Iowa
sr_RS@latin: Ajova

[ctx: province]
en: Irakleion
sr_RS@latin: Iraklion

[ctx: province]
en: Irkutskaya oblast'
sr_RS@latin: Irkutska oblast

[ctx: province]
en: Isabel
sr_RS@latin: Izabel

[ctx: province]
en: Isabela
sr_RS@latin: Izabela

[ctx: province]
en: Isernia
sr_RS@latin: Izernija

[ctx: province]
en: Ishikawa
sr_RS@latin: Išikava

[ctx: province]
en: Isla de la Juventud
sr_RS@latin: Izla de la Juventud

[ctx: province]
en: Islamabad Federal Capital Area
sr_RS@latin: Teritorija Glavnog grada Islamabad

[ctx: province]
en: Islands
sr_RS@latin: Island

[ctx: province]
en: Islas de la Bahia
sr_RS@latin: Islas de la Baija

[ctx: province]
en: Isle of Wight
sr_RS@latin: Ostrvo Vajt

[ctx: province]
en: Ismayilli
sr_RS@latin: Ismaili

[ctx: province]
en: Istarska zupanija
sr_RS@latin: Istarska županija

[ctx: province]
en: Isère
sr_RS@latin: Izer

[ctx: province]
en: Itä-Uusimaa
sr_RS@latin: Ita-Usima

[ctx: province]
en: Ivano-Frankivs'ka Oblast'
sr_RS@latin: Ivano-Frankivska oblast

[ctx: province]
en: Ivanovskaya oblast'
sr_RS@latin: Ivanovska oblast

[ctx: province]
en: Iwate
sr_RS@latin: Ivate

[ctx: province]
en: Izabal
sr_RS@latin: Isabal

[ctx: province]
en: Jaffna
sr_RS@latin: Džafna

[ctx: province]
en: Jaghbūb
sr_RS@latin: Džaghbub

[ctx: province]
en: Jaipurhat zila
sr_RS@latin: Džajpurhat zila

[ctx: province]
en: Jalal-Abad
sr_RS@latin: Džalal-Abad

[ctx: province]
en: Jalapa
sr_RS@latin: Halapa

[ctx: province]
en: Jalisco
sr_RS@latin: Halisko

[ctx: province]
en: Jaluit
sr_RS@latin: Žaluit

[ctx: province]
en: Jamalpur zila
sr_RS@latin: Džamalpur zila

[ctx: province]
en: Jambi
sr_RS@latin: Džambi

[ctx: province]
en: Jammu and Kashmir
sr_RS@latin: Jamu i Kašmir

[ctx: province]
en: Jan Mayen
sr_RS@latin: Jan Majen

[ctx: province]
en: Janub Darfur
sr_RS@latin: Južni Darfur

[ctx: province]
en: Janub Rurdufan
sr_RS@latin: Džanub Rurdufan

[ctx: province]
en: Janub Sina'
sr_RS@latin: Južni Sinaj

[ctx: province]
en: Jarash
sr_RS@latin: Džeraš

[ctx: province]
en: Jariyan al Batnah
sr_RS@latin: Džarijan al-Batna

[ctx: province]
en: Jarvis Island
sr_RS@latin: Ostrvo Džarvis

[ctx: province]
en: Jaunjelgavas novads
sr_RS@latin: Jungelgavski kraj

[ctx: province]
en: Jaunpiebalgas novads
sr_RS@latin: Junpiebalgas kraj

[ctx: province]
en: Jaunpils novads
sr_RS@latin: Jaunpils kraj

[ctx: province]
en: Jawa Barat
sr_RS@latin: Zapadna Java

[ctx: province]
en: Jawa Tengah
sr_RS@latin: Centralna Java

[ctx: province]
en: Jawa Timur
sr_RS@latin: Istočna Java

[ctx: province]
en: Jaén
sr_RS@latin: Haen

[ctx: province]
en: Jejudo
sr_RS@latin: Čedžu

[ctx: province]
en: Jelgavas novads
sr_RS@latin: Jelgavas kraj

[ctx: province]
en: Jendouba
sr_RS@latin: Ženduba

[ctx: province]
en: Jenin
sr_RS@latin: Izrael

[ctx: province]
en: Jeonranamdo
sr_RS@latin: Džeonranamdo

[ctx: province]
en: Jerada
sr_RS@latin: Žerada

[ctx: province]
en: Jericho
sr_RS@latin: Džeriko

[ctx: province]
en: Jerusalem
sr_RS@latin: Jerusalim

[ctx: province]
en: Jessore zila
sr_RS@latin: Džesore zila

[ctx: province]
en: Jhalakati zila
sr_RS@latin: Đalakati zila

[ctx: province]
en: Jharkhand
sr_RS@latin: Džarkand

[ctx: province]
en: Jhenaidah zila
sr_RS@latin: Đenajdah zila

[ctx: province]
en: Jiangsu
sr_RS@latin: Đangsu

[ctx: province]
en: Jiangxi
sr_RS@latin: Đangsi

[ctx: province]
en: Jidd Hafs
sr_RS@latin: Džid Hafs

[ctx: province]
en: Jigawa
sr_RS@latin: Džigava

[ctx: province]
en: Jihomoravský kraj
sr_RS@latin: Južnomoravski kraj

[ctx: province]
en: Jihočeský kraj
sr_RS@latin: Južnočeški kraj

[ctx: province]
en: Jijel
sr_RS@latin: Džidžel

[ctx: province]
en: Jilin
sr_RS@latin: Đilin

[ctx: province]
en: Jim'
sr_RS@latin: Džim

[ctx: province]
en: Jinja
sr_RS@latin: Đinđa

[ctx: province]
en: Jinotega
sr_RS@latin: Hinotega

[ctx: province]
en: Jizzax
sr_RS@latin: Džizak

[ctx: province]
en: Jlzan
sr_RS@latin: Džizan

[ctx: province]
en: Jnqall
sr_RS@latin: Džankal

[ctx: province]
en: Johnston Atoll
sr_RS@latin: Džonston atol

[ctx: province]
en: Johor
sr_RS@latin: Džohor

[ctx: province]
en: Jowzjan
sr_RS@latin: Đuzan

[ctx: province]
en: Jubbada Dhexe
sr_RS@latin: Srednja Džabada

[ctx: province]
en: Jubbada Hoose
sr_RS@latin: Džabada Huse

[ctx: province]
en: Jujuy
sr_RS@latin: Huhuj

[ctx: province]
en: Junin
sr_RS@latin: Hunin

[ctx: province]
en: Jura
sr_RS@latin: Žura

[ctx: province]
en: Jutiapa
sr_RS@latin: Hutiapa

[ctx: province]
en: Jász-Nagykun-Szolnok
sr_RS@latin: Jas-Nađkun-Solnok

[ctx: province]
en: Jämtlands län
sr_RS@latin: Jemtland

[ctx: province]
en: Järvamaa
sr_RS@latin: Harva

[ctx: province]
en: Jõgevamaa
sr_RS@latin: Jigeva

[ctx: province]
en: Jönkopings län
sr_RS@latin: Jenćeping

[ctx: province]
en: Jēkabpils
sr_RS@latin: Džekabplis

[ctx: province]
en: Jēkabpils novads
sr_RS@latin: Jekapils kraj

[ctx: province]
en: Jūrmala
sr_RS@latin: Jurmala

[ctx: province]
en: Kaafu
sr_RS@latin: Kafu

[ctx: province]
en: Kabardino-Balkarskaya
sr_RS@latin: Kabardino Balkarija

[ctx: province]
en: Kach Kong
sr_RS@latin: Kao Kong

[ctx: province]
en: Kachin
sr_RS@latin: Kačin

[ctx: province]
en: Kaesong-si
sr_RS@latin: Kesong-si

[ctx: province]
en: Kafr ash Shaykh
sr_RS@latin: Kafr eš Šejh

[ctx: province]
en: Kagawa
sr_RS@latin: Kagava

[ctx: province]
en: Kagoshima
sr_RS@latin: Kagošima

[ctx: province]
en: Kahramanmaras
sr_RS@latin: Karamanmaraš

[ctx: province]
en: Kainuu
sr_RS@latin: Kainu

[ctx: province]
en: Kairouan
sr_RS@latin: Keruan

[ctx: province]
en: Kakheti
sr_RS@latin: Kahetija

[ctx: province]
en: Kalbacar
sr_RS@latin: Keljbadžar

[ctx: province]
en: Kalimantan Barat
sr_RS@latin: Zapadni Kalimantan

[ctx: province]
en: Kalimantan Selatan
sr_RS@latin: Južni Kalimantan

[ctx: province]
en: Kalimantan Tengah
sr_RS@latin: Centralni Kalimantan

[ctx: province]
en: Kalimantan Timur
sr_RS@latin: Istočni Kalimantan

[ctx: province]
en: Kalimantan Utara
sr_RS@latin: Severni Kalimantan

[ctx: province]
en: Kalinga-Apayso
sr_RS@latin: Kalinga-Apajso

[ctx: province]
en: Kaliningradskaya oblast'
sr_RS@latin: Kalinjgradska oblast

[ctx: province]
en: Kalmar län
sr_RS@latin: Kalmar

[ctx: province]
en: Kalmykiya, Respublika
sr_RS@latin: Kalmikija

[ctx: province]
en: Kaluzhskaya oblast'
sr_RS@latin: Kaluška oblast

[ctx: province]
en: Kamchatka Krai'
sr_RS@latin:  Kamčatska Pokrajina

[ctx: province]
en: Kamphasng Phet
sr_RS@latin: Kampeng Fet

[ctx: province]
en: Kampong Chhnang
sr_RS@latin: Kampong Čenang

[ctx: province]
en: Kampong Spueu
sr_RS@latin: Kampong Speu

[ctx: province]
en: Kampong Thum
sr_RS@latin: Kampong Tum

[ctx: province]
en: Kamwenge
sr_RS@latin: Kamvenge

[ctx: province]
en: Kanagawa
sr_RS@latin: Kanagava

[ctx: province]
en: Kanchanaburi
sr_RS@latin: Kančanaburi

[ctx: province]
en: Kandaal
sr_RS@latin: Kandal

[ctx: province]
en: Kandavas novads
sr_RS@latin: Kandavas kraj

[ctx: province]
en: Kandy
sr_RS@latin: Kandi

[ctx: province]
en: Kangwon-do
sr_RS@latin: Kangvon-do

[ctx: province]
en: Kansas
sr_RS@latin: Kanzas

[ctx: province]
en: Kaohsiung City
sr_RS@latin: Kaošiung grad

[ctx: province]
en: Kaohsiung County
sr_RS@latin: Kaošiung zemlja

[ctx: province]
en: Kaolack
sr_RS@latin: Kaolak

[ctx: province]
en: Kapchorwa
sr_RS@latin: Kapčorva

[ctx: province]
en: Kaposvár
sr_RS@latin: Kapošvar

[ctx: province]
en: Karabk
sr_RS@latin: Karabuk

[ctx: province]
en: Karachayevo-Cherkesskaya Respublika
sr_RS@latin: Karačajevo-Čerkezija

[ctx: province]
en: Karas
sr_RS@latin: Karaš

[ctx: province]
en: Karbala'
sr_RS@latin: Kerbala

[ctx: province]
en: Karditsa
sr_RS@latin: Kardica

[ctx: province]
en: Kardzhali
sr_RS@latin: Krdžali

[ctx: province]
en: Kareliya, Respublika
sr_RS@latin: Karelija

[ctx: province]
en: Karlovacka zupanija
sr_RS@latin: Karlovačka županija

[ctx: province]
en: Karlovarský kraj
sr_RS@latin: Karlovački kraj

[ctx: province]
en: Kasai
sr_RS@latin: Kazai

[ctx: province]
en: Kasai-Oriental
sr_RS@latin: Kašai-orijental

[ctx: province]
en: Kassala
sr_RS@latin: Kasala

[ctx: province]
en: Kastoria
sr_RS@latin: Kastorja

[ctx: province]
en: Katakwi
sr_RS@latin: Katakvi

[ctx: province]
en: Katsina
sr_RS@latin: Kacina

[ctx: province]
en: Kauno Apskritis
sr_RS@latin: Kaunaski okrug

[ctx: province]
en: Kavajë
sr_RS@latin: Kavaja

[ctx: province]
en: Kavalla
sr_RS@latin: Kavala

[ctx: province]
en: Kayah
sr_RS@latin: Kaja

[ctx: province]
en: Kayanza
sr_RS@latin: Kajanza

[ctx: province]
en: Kayes
sr_RS@latin: Kejes

[ctx: province]
en: Kayin
sr_RS@latin: Kajin

[ctx: province]
en: Kayseri
sr_RS@latin: Kajseri

[ctx: province]
en: Kayunga
sr_RS@latin: Kajunga

[ctx: province]
en: Kebbi
sr_RS@latin: Kebi

[ctx: province]
en: Kecskemét
sr_RS@latin: Kečkemet

[ctx: province]
en: Kedah
sr_RS@latin: Keda

[ctx: province]
en: Keelung City
sr_RS@latin: Kelung zemlja

[ctx: province]
en: Kefallinia
sr_RS@latin: Kefalonija

[ctx: province]
en: Kegalla
sr_RS@latin: Kegala

[ctx: province]
en: Kelaat Sraghna
sr_RS@latin: Keljat Sragna

[ctx: province]
en: Kemerovskaya oblast'
sr_RS@latin: Kemerovska oblast

[ctx: province]
en: Kenedougou
sr_RS@latin: Kenedugu

[ctx: province]
en: Kentucky
sr_RS@latin: Kentaki

[ctx: province]
en: Kepulauan Bangka Belitung
sr_RS@latin: Bangka Belitung

[ctx: province]
en: Kepulauan Riau
sr_RS@latin: Ostrva Rijau

[ctx: province]
en: Kerkyra
sr_RS@latin: Krf

[ctx: province]
en: Kermanshah
sr_RS@latin: Kermanšah

[ctx: province]
en: Kerouane
sr_RS@latin: Keruane

[ctx: province]
en: Kerry
sr_RS@latin: Keri

[ctx: province]
en: Keryneia
sr_RS@latin: Kerineja

[ctx: province]
en: Kgalagadi
sr_RS@latin: Kalagadi

[ctx: province]
en: Kgatleng
sr_RS@latin: Katleng

[ctx: province]
en: Khabarovskiy kray
sr_RS@latin: Habarovska Pokrajina

[ctx: province]
en: Khagrachari zila
sr_RS@latin: Ćagraćari zila

[ctx: province]
en: Khakasiya, Respublika
sr_RS@latin: Hakasija

[ctx: province]
en: Khammouan
sr_RS@latin: Kamuan

[ctx: province]
en: Khan Yunis
sr_RS@latin: Han Junis

[ctx: province]
en: Khanh Hoa
sr_RS@latin: Hanj Hoa

[ctx: province]
en: Khanty-Mansiyskiy avtonomnyy okrug
sr_RS@latin: Hani-Mansijski autonomni okrug

[ctx: province]
en: Kharkivs'ka Oblast'
sr_RS@latin: Harkovska oblast

[ctx: province]
en: Khatlon
sr_RS@latin: Katlon

[ctx: province]
en: Khemisaet
sr_RS@latin: Ćemiset

[ctx: province]
en: Khenchela
sr_RS@latin: Henšela

[ctx: province]
en: Khenifra
sr_RS@latin: Ćenifra

[ctx: province]
en: Khersons'ka Oblast'
sr_RS@latin: Hersonska oblast

[ctx: province]
en: Khmel'nyts'ka Oblast'
sr_RS@latin: Hmeljnička oblast

[ctx: province]
en: Khomas
sr_RS@latin: Komas

[ctx: province]
en: Khon Kaen
sr_RS@latin: Kon Kaen

[ctx: province]
en: Khorasan
sr_RS@latin: Horasan

[ctx: province]
en: Khorazm
sr_RS@latin: Horezm

[ctx: province]
en: Khouribga
sr_RS@latin: Ćurigba

[ctx: province]
en: Khowst
sr_RS@latin: Koust

[ctx: province]
en: Khulna zila
sr_RS@latin: Ćulna zila

[ctx: province]
en: Khuzestan
sr_RS@latin: Huzestan

[ctx: province]
en: Khyber Pakhtun Khawa
sr_RS@latin: Hajber Pahtunva

[ctx: province]
en: Kibaale
sr_RS@latin: Kibale

[ctx: province]
en: Kibuye
sr_RS@latin: Kibue

[ctx: province]
en: Kie-Ntem
sr_RS@latin: Ke-Ntem

[ctx: province]
en: Kien Giang
sr_RS@latin: Kijen Žjang

[ctx: province]
en: Kigali-Rural Kigali y' Icyaro
sr_RS@latin: Kigali Rural Kigali Cijaro

[ctx: province]
en: Kigali-Ville Kigali Ngari
sr_RS@latin: Kigali-Vilje Kigali Ngari

[ctx: province]
en: Kildare
sr_RS@latin: Kilder

[ctx: province]
en: Kilimanjaro
sr_RS@latin: Kilimandžaro

[ctx: province]
en: Kilinochchi
sr_RS@latin: Kilinoći

[ctx: province]
en: Kilkenny
sr_RS@latin: Kilkeni

[ctx: province]
en: Kilkis
sr_RS@latin: Kukuš

[ctx: province]
en: Kindia
sr_RS@latin: Kindija

[ctx: province]
en: Kingman Reef
sr_RS@latin: Greben Kingmen

[ctx: province]
en: Kinshasa
sr_RS@latin: Kinšasa

[ctx: province]
en: Kirikkale
sr_RS@latin: Kirikale

[ctx: province]
en: Kirovohrads'ka Oblast'
sr_RS@latin: Kirovogradska oblast

[ctx: province]
en: Kirovskaya oblast'
sr_RS@latin: Kirovska oblast

[ctx: province]
en: Kirs'ehir
sr_RS@latin: Kiršehir

[ctx: province]
en: Kishorganj zila
sr_RS@latin: Kišhorgaj zila

[ctx: province]
en: Kissidougou
sr_RS@latin: Kisidugu

[ctx: province]
en: Klaipėdos Apskritis
sr_RS@latin: Klajdepski okrug

[ctx: province]
en: Kocaeli
sr_RS@latin: Kodžaeli

[ctx: province]
en: Kochi
sr_RS@latin: Koči

[ctx: province]
en: Kocēnu novads
sr_RS@latin: Kocenu kraj

[ctx: province]
en: Kohjiluyeh va Buyer Ahmad
sr_RS@latin: Kohkilujeh i Bujer Ahmad

[ctx: province]
en: Kokneses novads
sr_RS@latin: Kokneses kraj

[ctx: province]
en: Kolonjë
sr_RS@latin: Kolonja

[ctx: province]
en: Komi, Respublika
sr_RS@latin: Komija

[ctx: province]
en: Komondjari
sr_RS@latin: Komonđari

[ctx: province]
en: Komárom-Esztergom
sr_RS@latin: Komarom-Estergom

[ctx: province]
en: Konar
sr_RS@latin: Kunar

[ctx: province]
en: Kondoz
sr_RS@latin: Kunduz

[ctx: province]
en: Kongo central
sr_RS@latin: Donji Kongo

[ctx: province]
en: Konya
sr_RS@latin: Konija

[ctx: province]
en: Koprivnickco-krizevacka zupanija
sr_RS@latin: Koprivničko-križevačka županija

[ctx: province]
en: Kordestan
sr_RS@latin: Kurdistan

[ctx: province]
en: Korinthia
sr_RS@latin: Korintija

[ctx: province]
en: Korçë
sr_RS@latin: Korće

[ctx: province]
en: Kosovo-Metohija
sr_RS@latin: Kosovo i Metohija

[ctx: province]
en: Kosrae
sr_RS@latin: Kosre

[ctx: province]
en: Kossi
sr_RS@latin: Kosi

[ctx: province]
en: Kostromskaya oblast'
sr_RS@latin: Kostromska oblast

[ctx: province]
en: Kotayk'
sr_RS@latin: Kotajk

[ctx: province]
en: Koubia
sr_RS@latin: Kubija

[ctx: province]
en: Kouffo
sr_RS@latin: kUFO

[ctx: province]
en: Kouilou
sr_RS@latin: Kuilou

[ctx: province]
en: Koulpulogo
sr_RS@latin: Kulpulogo

[ctx: province]
en: Koundara
sr_RS@latin: Kundara

[ctx: province]
en: Kouritenga
sr_RS@latin: Kuritenga

[ctx: province]
en: Kouroussa
sr_RS@latin: Kurusa

[ctx: province]
en: Kourweogo
sr_RS@latin: Kurveogo

[ctx: province]
en: Kowloon City
sr_RS@latin: Kovlon Grad

[ctx: province]
en: Kozani
sr_RS@latin: Kožani

[ctx: province]
en: Košický kraj
sr_RS@latin: Košički kraj

[ctx: province]
en: Krachoh
sr_RS@latin: Kračoh

[ctx: province]
en: Krapinako-zagorska zupanija
sr_RS@latin: Krapinsko-zagorska županija

[ctx: province]
en: Krasnodarskiy kray
sr_RS@latin: Krasnodarska Pokrajina

[ctx: province]
en: Krasnoyarskiy kray
sr_RS@latin: Krasnojarska Pokrajina

[ctx: province]
en: Krimuldas novads
sr_RS@latin: Krimuldas kraj

[ctx: province]
en: Krong Kaeb
sr_RS@latin: Krong Kreb

[ctx: province]
en: Kronobergs län
sr_RS@latin: Krunuberg

[ctx: province]
en: Krujë
sr_RS@latin: Kruje

[ctx: province]
en: Krung Thep Maha Nakhon Bangkok
sr_RS@latin: Bangkok

[ctx: province]
en: Krustpils novads
sr_RS@latin: Krustpils kraj

[ctx: province]
en: Královéhradecký kraj
sr_RS@latin: Кralovevehradečki kraj

[ctx: province]
en: Krāslavas novads
sr_RS@latin: Kraslavas kraj

[ctx: province]
en: Ktahya
sr_RS@latin: Kutahja

[ctx: province]
en: Kukës
sr_RS@latin: Kukes

[ctx: province]
en: Kuldīgas novads
sr_RS@latin: Kuldigas kraj

[ctx: province]
en: Kurdamir
sr_RS@latin: Kjurdamir

[ctx: province]
en: Kurganskaya oblast'
sr_RS@latin: Kurganska oblast

[ctx: province]
en: Kurskaya oblast'
sr_RS@latin: Kurska oblast

[ctx: province]
en: Kushtia zila
sr_RS@latin: Kuštia zila

[ctx: province]
en: Kuçovë
sr_RS@latin: Kućove

[ctx: province]
en: Kvemo Kartli
sr_RS@latin: Donji Kartli

[ctx: province]
en: Kwai Tsing
sr_RS@latin: Kvaj Cing

[ctx: province]
en: Kwajalein
sr_RS@latin: Kaželin

[ctx: province]
en: Kwango
sr_RS@latin: Kvango

[ctx: province]
en: Kwara
sr_RS@latin: Kvara

[ctx: province]
en: Kwazulu-Natal
sr_RS@latin: Kvazulu-Natal

[ctx: province]
en: Kweneng
sr_RS@latin: Keneng

[ctx: province]
en: Kwilu
sr_RS@latin: Kvilu

[ctx: province]
en: Kwun Tong
sr_RS@latin: Hongkong

[ctx: province]
en: Kyenjojo
sr_RS@latin: Kijenđođo

[ctx: province]
en: Kyiv
sr_RS@latin: Kijev

[ctx: province]
en: Kyivs'ka Oblast'
sr_RS@latin: Kijevska oblast

[ctx: province]
en: Kyklades
sr_RS@latin: Kikladi

[ctx: province]
en: Kymenlaakso
sr_RS@latin: Kimenska Dolina

[ctx: province]
en: Kyoto
sr_RS@latin: Kjoto

[ctx: province]
en: Kyustendil
sr_RS@latin: Ćustendil

[ctx: province]
en: Kärnten
sr_RS@latin: Koruška

[ctx: province]
en: Kénitra
sr_RS@latin: Kenitra

[ctx: province]
en: Kārsavas novads
sr_RS@latin: Karsavas kraj

[ctx: province]
en: L'Aquila
sr_RS@latin: L'Akvila

[ctx: province]
en: L'Ariana
sr_RS@latin: Larijana

[ctx: province]
en: L'vivs'ka Oblast'
sr_RS@latin: Lavovska oblast

[ctx: province]
en: La Altagracia
sr_RS@latin: La Altagracija

[ctx: province]
en: La Coruña
sr_RS@latin: Korunja

[ctx: province]
en: La Estrelleta [Elias Pina]
sr_RS@latin: La Estreleta  [Elias Pina]

[ctx: province]
en: La Guajira
sr_RS@latin: La Guahira

[ctx: province]
en: La Habana
sr_RS@latin: La Havana

[ctx: province]
en: La Manouba
sr_RS@latin: Manuba

[ctx: province]
en: La Massana
sr_RS@latin: La Masana

[ctx: province]
en: La Pampa
sr_RS@latin: Pampa

[ctx: province]
en: La Rioja
sr_RS@latin: Rioha

[ctx: province]
en: La Réunion
sr_RS@latin: Reinion

[ctx: province]
en: La Spezia
sr_RS@latin: La Specija

[ctx: province]
en: Laamu
sr_RS@latin: Lamu

[ctx: province]
en: Lac
sr_RS@latin: Lak

[ctx: province]
en: Lacin
sr_RS@latin: Lačin

[ctx: province]
en: Lacs
sr_RS@latin: Laks

[ctx: province]
en: Lae
sr_RS@latin: Le

[ctx: province]
en: Laghman
sr_RS@latin: Langmar

[ctx: province]
en: Laghouat
sr_RS@latin: Laguat

[ctx: province]
en: Lahij
sr_RS@latin: Lahidž

[ctx: province]
en: Lai Chau
sr_RS@latin: Laj Ćau

[ctx: province]
en: Lakonia
sr_RS@latin: Lakonija

[ctx: province]
en: Lakshadweep
sr_RS@latin: Lakadivi

[ctx: province]
en: Lakshmipur zila
sr_RS@latin: Lakšmipur zila

[ctx: province]
en: Lambayeque
sr_RS@latin: Lambajeke

[ctx: province]
en: Lamphun
sr_RS@latin: Lampun

[ctx: province]
en: Lanao del Norte
sr_RS@latin: Severni Lanao

[ctx: province]
en: Lanao del Sur
sr_RS@latin: Južni Lanao

[ctx: province]
en: Lancashire
sr_RS@latin: Lankašir

[ctx: province]
en: Landes
sr_RS@latin: Land

[ctx: province]
en: Lao Cai
sr_RS@latin: Lao Kaj

[ctx: province]
en: Laois
sr_RS@latin: Liš

[ctx: province]
en: Lapland
sr_RS@latin: Laponija

[ctx: province]
en: Larache
sr_RS@latin: Larače

[ctx: province]
en: Lasithion
sr_RS@latin: Lasiti

[ctx: province]
en: Lavalleja
sr_RS@latin: Lavaljeha

[ctx: province]
en: Laâyoune (EH)
sr_RS@latin: Lajune

[ctx: province]
en: Lecce
sr_RS@latin: Leče

[ctx: province]
en: Lecco
sr_RS@latin: Leko

[ctx: province]
en: Lefkas
sr_RS@latin: Lefkada

[ctx: province]
en: Leicestershire
sr_RS@latin: Lesteršir

[ctx: province]
en: Leiria
sr_RS@latin: Leirija

[ctx: province]
en: Leitrim
sr_RS@latin: Litrim

[ctx: province]
en: Lekoumou
sr_RS@latin: Lekumou

[ctx: province]
en: Lelouma
sr_RS@latin: Leluma

[ctx: province]
en: Leningradskaya oblast'
sr_RS@latin: Lenjingradska oblast

[ctx: province]
en: Lerik
sr_RS@latin: Leri

[ctx: province]
en: Lesvos
sr_RS@latin: Lezbos

[ctx: province]
en: Leyte
sr_RS@latin: Lejte

[ctx: province]
en: Lezhë
sr_RS@latin: Leze

[ctx: province]
en: León
sr_RS@latin: Leon

[ctx: province]
en: Lhaviyani
sr_RS@latin: Lhavijani

[ctx: province]
en: Lhuentse
sr_RS@latin: Luentse

[ctx: province]
en: Liaoning
sr_RS@latin: Ljaoning

[ctx: province]
en: Liberecký kraj
sr_RS@latin: Liberečki krak

[ctx: province]
en: Libertador General Bernardo O'Higgins
sr_RS@latin: Oslobodilac general Bernardo O'Higins

[ctx: province]
en: Librazhd
sr_RS@latin: Librazd

[ctx: province]
en: Licko-senjska zupanija
sr_RS@latin: Ličko-senjska županija

[ctx: province]
en: Liege
sr_RS@latin: Lijež

[ctx: province]
en: Lielvārdes novads
sr_RS@latin: Lielvardes kraj

[ctx: province]
en: Liepāja
sr_RS@latin: Lijepaja

[ctx: province]
en: Likoma Island
sr_RS@latin: Ostrvo Likoma

[ctx: province]
en: Likouala
sr_RS@latin: Likuala

[ctx: province]
en: Lilongwe
sr_RS@latin: Lilongve

[ctx: province]
en: Limbažu novads
sr_RS@latin: Limbažu kraj

[ctx: province]
en: Limerick
sr_RS@latin: Limerik

[ctx: province]
en: Lincolnshire
sr_RS@latin: Linkolnšir

[ctx: province]
en: Line Islands
sr_RS@latin: Linijska (ekvatorska) ostrva

[ctx: province]
en: Lipetskaya oblast'
sr_RS@latin: Lipetska oblast

[ctx: province]
en: Liquica
sr_RS@latin: Likica

[ctx: province]
en: Lisboa
sr_RS@latin: Lisabon

[ctx: province]
en: Littoral
sr_RS@latin: Litoral

[ctx: province]
en: Lleida [Lérida]
sr_RS@latin: Ljeida

[ctx: province]
en: Loa Santoa
sr_RS@latin: Los Santos

[ctx: province]
en: Lobaye
sr_RS@latin: Lobaje

[ctx: province]
en: Loei
sr_RS@latin: Loej

[ctx: province]
en: Logone-Occidental
sr_RS@latin: Zapadni Logon

[ctx: province]
en: Logone-Oriental
sr_RS@latin: Istočni Logon

[ctx: province]
en: Loir-et-Cher
sr_RS@latin: Loar i Šer

[ctx: province]
en: Loire
sr_RS@latin: Loara

[ctx: province]
en: Loire-Atlantique
sr_RS@latin: Atlantska Loara

[ctx: province]
en: Loiret
sr_RS@latin: Loare

[ctx: province]
en: Loja
sr_RS@latin: Loha

[ctx: province]
en: Long Island
sr_RS@latin: Long Ajlend

[ctx: province]
en: Lop Buri
sr_RS@latin: Lopburi

[ctx: province]
en: Loroum
sr_RS@latin: Lorum

[ctx: province]
en: Lory
sr_RS@latin: Lori

[ctx: province]
en: Lot-et-Garonne
sr_RS@latin: Lot i Garona

[ctx: province]
en: Louang Namtha
sr_RS@latin: Luang Namta

[ctx: province]
en: Louangphabang
sr_RS@latin: Luang Prabang

[ctx: province]
en: Louga
sr_RS@latin: Luga

[ctx: province]
en: Louisiana
sr_RS@latin: Lujzijana

[ctx: province]
en: Louth
sr_RS@latin: Laud

[ctx: province]
en: Lovech
sr_RS@latin: Loveč

[ctx: province]
en: Lower River
sr_RS@latin: Donja Reka

[ctx: province]
en: Lowgar
sr_RS@latin: Lugar

[ctx: province]
en: Lozère
sr_RS@latin: Lozer

[ctx: province]
en: Lubānas novads
sr_RS@latin: Lubanas kraj

[ctx: province]
en: Lucca
sr_RS@latin: Luka

[ctx: province]
en: Ludzas novads
sr_RS@latin: Ludžas kraj

[ctx: province]
en: Luhans'ka Oblast'
sr_RS@latin: Luguanska oblast

[ctx: province]
en: Lunda Norte
sr_RS@latin: Severna Lunda

[ctx: province]
en: Lunda Sul
sr_RS@latin: Južna Lunda

[ctx: province]
en: Lushnjë
sr_RS@latin: Lušnje

[ctx: province]
en: Luwero
sr_RS@latin: Luvero

[ctx: province]
en: Luxembourg
sr_RS@latin: Luksemburg

[ctx: province]
en: Luzern
sr_RS@latin: Lucern

[ctx: province]
en: Lääne-Virumaa
sr_RS@latin: Ljaene-Viru

[ctx: province]
en: Läänemaa
sr_RS@latin: Ljaene

[ctx: province]
en: Līgatnes novads
sr_RS@latin: Ligatnes kraj

[ctx: province]
en: Līvānu novads
sr_RS@latin: Livanu kraj

[ctx: province]
en: Ma'an
sr_RS@latin: Maan

[ctx: province]
en: Ma'rib
sr_RS@latin: Marib

[ctx: province]
en: Maakel [Maekel]
sr_RS@latin: Maekel

[ctx: province]
en: MacCarthy Island
sr_RS@latin: Ostvro MekKarti

[ctx: province]
en: Macau
sr_RS@latin: Makao

[ctx: province]
en: Macenta
sr_RS@latin: Masenta

[ctx: province]
en: Macerata
sr_RS@latin: Mačerata

[ctx: province]
en: Machinga
sr_RS@latin: Mačinga

[ctx: province]
en: Madhya Pradesh
sr_RS@latin: Madja Pradeš

[ctx: province]
en: Madinat ash Shamal
sr_RS@latin: Grad Šamal

[ctx: province]
en: Madluat Isa
sr_RS@latin: Madlut Isa

[ctx: province]
en: Madluat Jamad
sr_RS@latin: Madluat Džamad

[ctx: province]
en: Madonas novads
sr_RS@latin: Madonas kraj

[ctx: province]
en: Madriz
sr_RS@latin: Madris

[ctx: province]
en: Mae Hong Son
sr_RS@latin: Me Hong Son

[ctx: province]
en: Magadanskaya oblast'
sr_RS@latin: Magdanska oblast

[ctx: province]
en: Magallanes
sr_RS@latin: Magalanes

[ctx: province]
en: Magnisia
sr_RS@latin: Magnezija

[ctx: province]
en: Maguindanao
sr_RS@latin: Magindanao

[ctx: province]
en: Magway
sr_RS@latin: Magvej

[ctx: province]
en: Maha Sarakham
sr_RS@latin: Maha Sarkam

[ctx: province]
en: Mahaica-Berbice
sr_RS@latin: Mahajka-Berbise

[ctx: province]
en: Mahajanga
sr_RS@latin: Mahažanga

[ctx: province]
en: Maharashtra
sr_RS@latin: Maharaštra

[ctx: province]
en: Mahdia
sr_RS@latin: Mahdija

[ctx: province]
en: Mahilëuskaja voblasc'
sr_RS@latin: Mahilješkaja oblast

[ctx: province]
en: Maine
sr_RS@latin: Mejn

[ctx: province]
en: Maine-et-Loire
sr_RS@latin: Men i Loara

[ctx: province]
en: Majuro
sr_RS@latin: Mažuro

[ctx: province]
en: Makkah
sr_RS@latin: Meka

[ctx: province]
en: Malange
sr_RS@latin: Malanže

[ctx: province]
en: Malatya
sr_RS@latin: Malatija

[ctx: province]
en: Mallakastër
sr_RS@latin: Malakašter

[ctx: province]
en: Malësi e Madhe
sr_RS@latin: Malesija

[ctx: province]
en: Mambere-Kadei
sr_RS@latin: Mambere-Kadej

[ctx: province]
en: Mamou
sr_RS@latin: Mamu

[ctx: province]
en: Manawatu-Wanganui
sr_RS@latin: Manavatu-Vanganui

[ctx: province]
en: Manche
sr_RS@latin: Manš

[ctx: province]
en: Manchester
sr_RS@latin: Mančester

[ctx: province]
en: Mandalay
sr_RS@latin: Mandalej

[ctx: province]
en: Mangghystau oblysy
sr_RS@latin: Mangistauska oblast

[ctx: province]
en: Mangochi
sr_RS@latin: Mangoči

[ctx: province]
en: Manica
sr_RS@latin: Manika

[ctx: province]
en: Manicaland
sr_RS@latin: Manikalend

[ctx: province]
en: Manikganj zila
sr_RS@latin: Manikanj zila

[ctx: province]
en: Mannar
sr_RS@latin: Manar

[ctx: province]
en: Manyara
sr_RS@latin: Manijara

[ctx: province]
en: Marahoue
sr_RS@latin: Marahue

[ctx: province]
en: Maranhao
sr_RS@latin: Maranjao

[ctx: province]
en: Marijampolės Apskritis
sr_RS@latin: Marijampolski okrug

[ctx: province]
en: Marinduque
sr_RS@latin: Marinduke

[ctx: province]
en: Maritime (Region)
sr_RS@latin: Maritim (Region)

[ctx: province]
en: Mariy El, Respublika
sr_RS@latin: Marij El

[ctx: province]
en: Marlborough
sr_RS@latin: Marlboro

[ctx: province]
en: Marne
sr_RS@latin: Marna

[ctx: province]
en: Maroia Trinidad Sánchez
sr_RS@latin: Marija Trinidad Sančez

[ctx: province]
en: Marowijne
sr_RS@latin: Marovijne

[ctx: province]
en: Marrakech
sr_RS@latin: Marakeš

[ctx: province]
en: Martinique
sr_RS@latin: Martinik

[ctx: province]
en: Mary
sr_RS@latin: Meri

[ctx: province]
en: Maryland
sr_RS@latin: Merilend

[ctx: province]
en: Masalli
sr_RS@latin: Masali

[ctx: province]
en: Masaya
sr_RS@latin: Masaja

[ctx: province]
en: Mascara
sr_RS@latin: Maskara

[ctx: province]
en: Mashonaland Central
sr_RS@latin: Mašonalend Central

[ctx: province]
en: Mashonaland East
sr_RS@latin: Mašonalend Istok

[ctx: province]
en: Mashonaland West
sr_RS@latin: Mašonalend Zapad

[ctx: province]
en: Masqat
sr_RS@latin: Maskat

[ctx: province]
en: Massa-Carrara
sr_RS@latin: Masa-Karara

[ctx: province]
en: Massachusetts
sr_RS@latin: Masačusets

[ctx: province]
en: Masvingo
sr_RS@latin: Mašvingo

[ctx: province]
en: Matabeleland North
sr_RS@latin: Matabelelend Sever

[ctx: province]
en: Matabeleland South
sr_RS@latin: Matabelelend Jug

[ctx: province]
en: Mato Grosso
sr_RS@latin: Mat Gros

[ctx: province]
en: Mato Grosso do Sul
sr_RS@latin: Mat Gras de Sol

[ctx: province]
en: Matruh
sr_RS@latin: Mersa Matruh

[ctx: province]
en: Mayaguana
sr_RS@latin: Majagaja

[ctx: province]
en: Mayenne
sr_RS@latin: Majen

[ctx: province]
en: Mayo
sr_RS@latin: Mejo

[ctx: province]
en: Mayo-Kebbi
sr_RS@latin: Istočni Majo-Kebi

[ctx: province]
en: Mayotte
sr_RS@latin: Majot

[ctx: province]
en: Maysan
sr_RS@latin: Mejsan

[ctx: province]
en: Mayuge
sr_RS@latin: Majuge

[ctx: province]
en: Mazsalacas novads
sr_RS@latin: Mazsalakas kraj

[ctx: province]
en: Mbeya
sr_RS@latin: Mbeja

[ctx: province]
en: Mbomou
sr_RS@latin: Mbomu

[ctx: province]
en: Mchinji
sr_RS@latin: Mčindži

[ctx: province]
en: Meath
sr_RS@latin: Mid

[ctx: province]
en: Mecklenburg-Vorpommern
sr_RS@latin: Meklenburg-Zapadna Pomeranija

[ctx: province]
en: Medea
sr_RS@latin: Medeja

[ctx: province]
en: Medenine
sr_RS@latin: Medenin

[ctx: province]
en: Medimurska zupanija
sr_RS@latin: Međimurska županija

[ctx: province]
en: Medio Campidano
sr_RS@latin: Medio Kampidano

[ctx: province]
en: Meemu
sr_RS@latin: Memu

[ctx: province]
en: Meghalaya
sr_RS@latin: Meghalaja

[ctx: province]
en: Mejit
sr_RS@latin: Mežit

[ctx: province]
en: Meknsès
sr_RS@latin: Meknes

[ctx: province]
en: Melaka
sr_RS@latin: Malaka

[ctx: province]
en: Melilla
sr_RS@latin: Melilja

[ctx: province]
en: Merseyside
sr_RS@latin: Merzisajd

[ctx: province]
en: Messina
sr_RS@latin: Mesina

[ctx: province]
en: Messinia
sr_RS@latin: Mesenija

[ctx: province]
en: Metropolitan Manila
sr_RS@latin: Metro Manila

[ctx: province]
en: Meurthe-et-Moselle
sr_RS@latin: Mert i Mozel

[ctx: province]
en: Meuse
sr_RS@latin: Meza

[ctx: province]
en: Mexico
sr_RS@latin: Meksiko

[ctx: province]
en: Miaiones
sr_RS@latin: Misiones

[ctx: province]
en: Miaoli County
sr_RS@latin: Miaoli zemlja

[ctx: province]
en: Michigan
sr_RS@latin: Mičigen

[ctx: province]
en: Michoacin
sr_RS@latin: Mičoakan

[ctx: province]
en: Midlands
sr_RS@latin: Midlends

[ctx: province]
en: Midlothian
sr_RS@latin: Midlotijan

[ctx: province]
en: Midway Islands
sr_RS@latin: Midvejska ostrva

[ctx: province]
en: Mie
sr_RS@latin: Mije

[ctx: province]
en: Milano
sr_RS@latin: Milan

[ctx: province]
en: Milne Bay
sr_RS@latin: Miln Bej

[ctx: province]
en: Minas Gerais
sr_RS@latin: Minjas Geras

[ctx: province]
en: Mindoro Occidental
sr_RS@latin: Zapadni Mindoro

[ctx: province]
en: Mindoro Oriental
sr_RS@latin: IStočni Mindoro

[ctx: province]
en: Mingacevir
sr_RS@latin: Mingečaur

[ctx: province]
en: Minnesota
sr_RS@latin: Minesota

[ctx: province]
en: Minskaja voblasc'
sr_RS@latin: Minskaja oblast

[ctx: province]
en: Mintaqat Juzur tawar
sr_RS@latin: Mintakat Juzur tavar

[ctx: province]
en: Mirditë
sr_RS@latin: Mirdite

[ctx: province]
en: Misamis Occidental
sr_RS@latin: Zapadni Misamis

[ctx: province]
en: Misamis Oriental
sr_RS@latin: Istočni Misamis

[ctx: province]
en: Miskolc
sr_RS@latin: Miškolc

[ctx: province]
en: Mississippi
sr_RS@latin: Misisipi

[ctx: province]
en: Missouri
sr_RS@latin: Misuri

[ctx: province]
en: Miyagi
sr_RS@latin: Mijagi

[ctx: province]
en: Miyazaki
sr_RS@latin: Mijazaki

[ctx: province]
en: Mişrātah
sr_RS@latin: Misratah

[ctx: province]
en: Mohale's Hoek
sr_RS@latin: Mohales Hek

[ctx: province]
en: Monaghan
sr_RS@latin: Monahan

[ctx: province]
en: Moneatir
sr_RS@latin: Monetir

[ctx: province]
en: Monggar
sr_RS@latin: Mongar

[ctx: province]
en: Monseñor Nouel
sr_RS@latin: Monsenjor Nouel

[ctx: province]
en: Monte Cristi
sr_RS@latin: Monte Kristi

[ctx: province]
en: Montserrado
sr_RS@latin: Montserado

[ctx: province]
en: Monza e Brianza
sr_RS@latin: Monca i Brijanca

[ctx: province]
en: Moquegua
sr_RS@latin: Mokegua

[ctx: province]
en: Moravskoslezský kraj
sr_RS@latin: Moravsko-Šleski kraj

[ctx: province]
en: Moray
sr_RS@latin: Mari

[ctx: province]
en: Morazan
sr_RS@latin: Morasan

[ctx: province]
en: Morbihan
sr_RS@latin: Morbijan

[ctx: province]
en: Mordoviya, Respublika
sr_RS@latin: Mordovija

[ctx: province]
en: Morona-Santiago
sr_RS@latin: Morona-Santjago

[ctx: province]
en: Moselle
sr_RS@latin: Mozel

[ctx: province]
en: Moskovskaya oblast'
sr_RS@latin: Moskovska oblast

[ctx: province]
en: Mouhoun
sr_RS@latin: Muhun

[ctx: province]
en: Moulvibazar zila
sr_RS@latin: Mulvibazar zila

[ctx: province]
en: Mount Lebanon
sr_RS@latin: Planina Liban

[ctx: province]
en: Mountain Province
sr_RS@latin: Planinska pokrajina

[ctx: province]
en: Moxico
sr_RS@latin: Mošiko

[ctx: province]
en: Moyen-Chari
sr_RS@latin: Srednji Šari

[ctx: province]
en: Moyen-Comoe
sr_RS@latin: Mojen-Komoe

[ctx: province]
en: Moyo
sr_RS@latin: Mojo

[ctx: province]
en: Mtskheta-Mtianeti
sr_RS@latin: Mcheta-Mtijanetija

[ctx: province]
en: Mtwara
sr_RS@latin: Mtvara

[ctx: province]
en: Mugila
sr_RS@latin: Mugla

[ctx: province]
en: Mulanje
sr_RS@latin: Mulandže

[ctx: province]
en: Mullaittivu
sr_RS@latin: Mulajtivu

[ctx: province]
en: Municipio Especial Isla de la Juventud
sr_RS@latin: Oblast Izla de la Juventud

[ctx: province]
en: Munshiganj zila
sr_RS@latin: Min[iganj yila

[ctx: province]
en: Muramvya
sr_RS@latin: Muramvaja

[ctx: province]
en: Murcia
sr_RS@latin: Mursija

[ctx: province]
en: Murmanskaya oblast'
sr_RS@latin: Murmanska oblast

[ctx: province]
en: Murzuq
sr_RS@latin: Murzug

[ctx: province]
en: Mwanza
sr_RS@latin: Mvanza

[ctx: province]
en: Mwaro
sr_RS@latin: Maro

[ctx: province]
en: Mykolaivs'ka Oblast'
sr_RS@latin: Mikolajivska oblast

[ctx: province]
en: Mymensingh zila
sr_RS@latin: Mimensin yila

[ctx: province]
en: Málaga
sr_RS@latin: Malaga

[ctx: province]
en: Møre og Romsdal
sr_RS@latin: Mere og Romsdal

[ctx: province]
en: Mālpils novads
sr_RS@latin: Malpils kraj

[ctx: province]
en: Mārupes novads
sr_RS@latin: Marupes kraj

[ctx: province]
en: Mērsraga novads
sr_RS@latin: Mersraga kraj

[ctx: province]
en: Na h-Eileanan Siar
sr_RS@latin: Spoljni Hebridi

[ctx: province]
en: Naama
sr_RS@latin: Nama

[ctx: province]
en: Nabatieh
sr_RS@latin: Nabatija

[ctx: province]
en: Nablus
sr_RS@latin: Nableus

[ctx: province]
en: Naboul
sr_RS@latin: Nabil

[ctx: province]
en: Nagykanizsa
sr_RS@latin: Velika Kaniža

[ctx: province]
en: Nahouri
sr_RS@latin: Nahuri

[ctx: province]
en: Najin Sonbong-si
sr_RS@latin: Najin Sonbong

[ctx: province]
en: Najran
sr_RS@latin: Nadžran

[ctx: province]
en: Nakhon Nayok
sr_RS@latin: Nakon Najok

[ctx: province]
en: Nakhon Pathom
sr_RS@latin: Nakon Patom

[ctx: province]
en: Nakhon Phanom
sr_RS@latin: Nakon Fanom

[ctx: province]
en: Nakhon Ratchasima
sr_RS@latin: Nakon Račasima

[ctx: province]
en: Nakhon Sawan
sr_RS@latin: Nakon Savan

[ctx: province]
en: Nakhon Si Thammarat
sr_RS@latin: Nakon Si Tamarat

[ctx: province]
en: Nam Dinh
sr_RS@latin: Nam Dinj

[ctx: province]
en: Namentenga
sr_RS@latin: Nametenga

[ctx: province]
en: Namur
sr_RS@latin: Namir

[ctx: province]
en: Nangrahar
sr_RS@latin: Nangarhar

[ctx: province]
en: Nantou County
sr_RS@latin: Nantu zemlja

[ctx: province]
en: Naogaon zila
sr_RS@latin: Naogan zila

[ctx: province]
en: Napoli
sr_RS@latin: Napulj

[ctx: province]
en: Narathiwat
sr_RS@latin: Narativat

[ctx: province]
en: Narayanganj zila
sr_RS@latin: Narajangaj zila

[ctx: province]
en: Nariño
sr_RS@latin: NariNJo

[ctx: province]
en: Narsingdi zila
sr_RS@latin: Narsin zila

[ctx: province]
en: Naryn
sr_RS@latin: Narin

[ctx: province]
en: Nassarawa
sr_RS@latin: Nasarava

[ctx: province]
en: National Capital District (Port Moresby)
sr_RS@latin: Provincija Glavnog grada (Port Morsbi)

[ctx: province]
en: Naukšēnu novads
sr_RS@latin: Nakšenu kraj

[ctx: province]
en: Navarra
sr_RS@latin: Navara

[ctx: province]
en: Navassa Island
sr_RS@latin: Ostrvo Navasa

[ctx: province]
en: Navoiy
sr_RS@latin: Navoj

[ctx: province]
en: Nawabganj zila
sr_RS@latin: Navabgaj zila

[ctx: province]
en: Naxcivan
sr_RS@latin: Nahčivan

[ctx: province]
en: Nayala
sr_RS@latin: Najala

[ctx: province]
en: Nayarit
sr_RS@latin: Najarit

[ctx: province]
en: Nebbi
sr_RS@latin: Nebi

[ctx: province]
en: Neembucu
sr_RS@latin: Nembuku

[ctx: province]
en: Neftcala
sr_RS@latin: Neftečala

[ctx: province]
en: Negroe Occidental
sr_RS@latin: Zapadni Negros

[ctx: province]
en: Negros Oriental
sr_RS@latin: Istočni Negros

[ctx: province]
en: Neia Mongol (mn)
sr_RS@latin: Neja Mongol (mn)

[ctx: province]
en: Nenetskiy avtonomnyy okrug
sr_RS@latin: Nenecki autonomni okrug

[ctx: province]
en: Neretas novads
sr_RS@latin: Neretas kraj

[ctx: province]
en: Neuchatel
sr_RS@latin: Nešatel

[ctx: province]
en: Neuquen
sr_RS@latin: Neuken

[ctx: province]
en: Nevs'ehir
sr_RS@latin: Nevšehir

[ctx: province]
en: New Brunswick
sr_RS@latin: Nju Bransvik

[ctx: province]
en: New Hampshire
sr_RS@latin: Nju Hempšir

[ctx: province]
en: New Ireland
sr_RS@latin: Nova Irska

[ctx: province]
en: New Jersey
sr_RS@latin: Nju Džerzi

[ctx: province]
en: New Mexico
sr_RS@latin: Novi Meksiko

[ctx: province]
en: New Providence
sr_RS@latin: Nju Providens

[ctx: province]
en: New South Wales
sr_RS@latin: Novi Južni Vels

[ctx: province]
en: New York
sr_RS@latin: Njujork

[ctx: province]
en: Newfoundland and Labrador
sr_RS@latin: Njufaundlend i Labrador

[ctx: province]
en: Nghe An
sr_RS@latin: Nge An

[ctx: province]
en: Niaaea
sr_RS@latin: Niajea

[ctx: province]
en: Niamey
sr_RS@latin: Nijamej

[ctx: province]
en: Niari
sr_RS@latin: Nijari

[ctx: province]
en: Nickerie
sr_RS@latin: Nikeri

[ctx: province]
en: Nidwalden
sr_RS@latin: Nidvalden

[ctx: province]
en: Niedersachsen
sr_RS@latin: Donja Saksonija

[ctx: province]
en: Niederösterreich
sr_RS@latin: Donja Austrija

[ctx: province]
en: Nigide
sr_RS@latin: Nigde

[ctx: province]
en: Niigata
sr_RS@latin: Nigata

[ctx: province]
en: Nilphamari zila
sr_RS@latin: Nilfamari zila

[ctx: province]
en: Ninawa
sr_RS@latin: Ninava

[ctx: province]
en: Ninh Binh
sr_RS@latin: Ninj Binj

[ctx: province]
en: Ninh Thuan
sr_RS@latin: Ninj Tuan

[ctx: province]
en: Nippes
sr_RS@latin: Nipes

[ctx: province]
en: Nitriansky kraj
sr_RS@latin: Njitranski kraj

[ctx: province]
en: Nizhegorodskaya oblast'
sr_RS@latin: Nižegordska oblast

[ctx: province]
en: Nièvre
sr_RS@latin: Nijevr

[ctx: province]
en: Nkhata Bay
sr_RS@latin: Nhata Bej

[ctx: province]
en: Nkhotakota
sr_RS@latin: Nkotakota

[ctx: province]
en: Noakhali zila
sr_RS@latin: Nokhali zila

[ctx: province]
en: Nográd
sr_RS@latin: Nograd

[ctx: province]
en: Nong Bua Lam Phu
sr_RS@latin: Nong Bua Lang Fu

[ctx: province]
en: Nong Khai
sr_RS@latin: Nong Kai

[ctx: province]
en: Nonthaburi
sr_RS@latin: Nontaburi

[ctx: province]
en: Noonu
sr_RS@latin: Nunu

[ctx: province]
en: Noord-Brabant
sr_RS@latin: Severni Brabant

[ctx: province]
en: Noord-Holland
sr_RS@latin: Severna Holandija

[ctx: province]
en: Nord
sr_RS@latin: Nor

[ctx: province]
en: Nord-Est
sr_RS@latin: Severno-istočni

[ctx: province]
en: Nord-Ouest
sr_RS@latin: Severno-zapadni

[ctx: province]
en: Nord-Trøndelag
sr_RS@latin: Severni Trendelag

[ctx: province]
en: Nord-Ubangi
sr_RS@latin: Nor Ubangi

[ctx: province]
en: Nordrhein-Westfalen
sr_RS@latin: Severna Rajna-Vestfalija

[ctx: province]
en: Norourland eystra
sr_RS@latin: Severoistočni region

[ctx: province]
en: Norourland vestra
sr_RS@latin: Severozapadni region

[ctx: province]
en: Norrbottens län
sr_RS@latin: Nurboten

[ctx: province]
en: Norte de Santander
sr_RS@latin: Sever Santandera

[ctx: province]
en: North
sr_RS@latin: Sever

[ctx: province]
en: North Ayrshire
sr_RS@latin: Severni Airšir

[ctx: province]
en: North Bank
sr_RS@latin: Severna Obala

[ctx: province]
en: North Carolina
sr_RS@latin: Severna Karolina

[ctx: province]
en: North Cotabato
sr_RS@latin: Severni Kotabato

[ctx: province]
en: North Dakota
sr_RS@latin: Severna Dakota

[ctx: province]
en: North Gaza
sr_RS@latin: Severna Gaza

[ctx: province]
en: North Jutland
sr_RS@latin: Severni Jutland

[ctx: province]
en: North Karelia
sr_RS@latin: Severna Karelija

[ctx: province]
en: North Lanarkshire
sr_RS@latin: Severni Lankarkšir

[ctx: province]
en: North Lebanon
sr_RS@latin: Severni Liban

[ctx: province]
en: North Solomons
sr_RS@latin: Severna Solomonova ostrva

[ctx: province]
en: North West
sr_RS@latin: Severno Zapadni

[ctx: province]
en: North Yorkshire
sr_RS@latin: Severni Jorkšir

[ctx: province]
en: North-East
sr_RS@latin: Severno-istočni

[ctx: province]
en: North-West
sr_RS@latin: Severno-zapadni

[ctx: province]
en: North-Western
sr_RS@latin: Severno-zapadni

[ctx: province]
en: Northamptonshire
sr_RS@latin: Northemptonšir

[ctx: province]
en: Northern
sr_RS@latin: Severni

[ctx: province]
en: Northern Cape
sr_RS@latin: Severni Kejp

[ctx: province]
en: Northern Mariana Islands
sr_RS@latin: Severna Marijanska Ostrva

[ctx: province]
en: Northern Ostrobothnia
sr_RS@latin: Severna Ostrobotnija

[ctx: province]
en: Northern Samar
sr_RS@latin: Severni Samar

[ctx: province]
en: Northern Savo
sr_RS@latin: Severni Savo

[ctx: province]
en: Northern Territory
sr_RS@latin: Severna teritorija

[ctx: province]
en: Northland
sr_RS@latin: Nortland

[ctx: province]
en: Northumberland
sr_RS@latin: Nortamberland

[ctx: province]
en: Northwest Territories
sr_RS@latin: Severozapadne teritorije

[ctx: province]
en: Nottinghamshire
sr_RS@latin: Notingamšir

[ctx: province]
en: Nouakchott
sr_RS@latin: Nuakšot

[ctx: province]
en: Noumbiel
sr_RS@latin: Numbel

[ctx: province]
en: Nova Scotia
sr_RS@latin: Nova Škotska

[ctx: province]
en: Novgorodskaya oblast'
sr_RS@latin: Novgorodska oblast

[ctx: province]
en: Novosibirskaya oblast'
sr_RS@latin: Novosibirska oblast

[ctx: province]
en: Nsanje
sr_RS@latin: Nsandže

[ctx: province]
en: Ntcheu
sr_RS@latin: Nčeu

[ctx: province]
en: Ntchisi
sr_RS@latin: Nčisi

[ctx: province]
en: Nueva Ecija
sr_RS@latin: Nova Esiha

[ctx: province]
en: Nueva Segovia
sr_RS@latin: Nueva Segovija

[ctx: province]
en: Nueva Vizcaya
sr_RS@latin: Nova Viskaja

[ctx: province]
en: Nuevo Leon
sr_RS@latin: Novi Leon

[ctx: province]
en: Nugaal
sr_RS@latin: Nugal

[ctx: province]
en: Numpula
sr_RS@latin: Nampula

[ctx: province]
en: Nusa Tenggara Barat
sr_RS@latin: Zapadna Nusa Tengara

[ctx: province]
en: Nusa Tenggara Timur
sr_RS@latin: Istočna Nusa Tengara

[ctx: province]
en: Nuwara Eliya
sr_RS@latin: Nuvara Elija

[ctx: province]
en: Nyiregyháza
sr_RS@latin: Njiređhaza

[ctx: province]
en: Nzi-Comoe
sr_RS@latin: Nci-Komoe

[ctx: province]
en: Nālūt
sr_RS@latin: Nalut

[ctx: province]
en: Nīcas novads
sr_RS@latin: Nikas kraj

[ctx: province]
en: Oaxaca
sr_RS@latin: Oahaka

[ctx: province]
en: Oberösterreich
sr_RS@latin: Gornja Austrija

[ctx: province]
en: Obock
sr_RS@latin: Obok

[ctx: province]
en: Obwalden
sr_RS@latin: Obvalden

[ctx: province]
en: Ocotepeque
sr_RS@latin: Okotepeke

[ctx: province]
en: Odes 'ka Oblast'
sr_RS@latin: Odeška oblast

[ctx: province]
en: Oecussi
sr_RS@latin: Ecusi

[ctx: province]
en: Offaly
sr_RS@latin: Ofali

[ctx: province]
en: Ogres novads
sr_RS@latin: Ogres kraj

[ctx: province]
en: Ohangwena
sr_RS@latin: Ohangvena

[ctx: province]
en: Ohio
sr_RS@latin: Ohajo

[ctx: province]
en: Oio
sr_RS@latin: Ojo

[ctx: province]
en: Oise
sr_RS@latin: Oaza

[ctx: province]
en: Okayama
sr_RS@latin: Okajama

[ctx: province]
en: Okinawa
sr_RS@latin: Okinava

[ctx: province]
en: Olaines novads
sr_RS@latin: Olaines kraj

[ctx: province]
en: Olancho
sr_RS@latin: Olanćo

[ctx: province]
en: Olbia-Tempio
sr_RS@latin: Olbija-Tempio

[ctx: province]
en: Oldham
sr_RS@latin: Oldam

[ctx: province]
en: Olomoucký kraj
sr_RS@latin: Olomoucki kraj

[ctx: province]
en: Omagh
sr_RS@latin: Omah

[ctx: province]
en: Ombella-Mpoko
sr_RS@latin: Obela-Mpoko

[ctx: province]
en: Omnogovi
sr_RS@latin: Jomnogovi

[ctx: province]
en: Omskaya oblast'
sr_RS@latin: Omska oblast

[ctx: province]
en: Ongtustik Quzaqstan oblysy
sr_RS@latin: Južnokazahstanska oblast

[ctx: province]
en: Oost-Vlaanderen
sr_RS@latin: Istočna Flandrija

[ctx: province]
en: Oppland
sr_RS@latin: Opland

[ctx: province]
en: Orange Walk
sr_RS@latin: Orange distrikt

[ctx: province]
en: Orellana
sr_RS@latin: Oreljana

[ctx: province]
en: Orenburgskaya oblast'
sr_RS@latin: Orenburška oblast

[ctx: province]
en: Orissa
sr_RS@latin: Orisa

[ctx: province]
en: Orkney Islands
sr_RS@latin: Orknijska ostrva

[ctx: province]
en: Orlovskaya oblast'
sr_RS@latin: Orlovska oblast

[ctx: province]
en: Orne
sr_RS@latin: Orn

[ctx: province]
en: Oruro
sr_RS@latin: Ouro

[ctx: province]
en: Osh
sr_RS@latin: Oš

[ctx: province]
en: Oshana
sr_RS@latin: Ošana

[ctx: province]
en: Oshikoto
sr_RS@latin: Ošikoto

[ctx: province]
en: Osjecko-baranjska zupanija
sr_RS@latin: Osječko-baranjska županija

[ctx: province]
en: Osmaniye
sr_RS@latin: Osmanije

[ctx: province]
en: Ostrobothnia
sr_RS@latin: Ostrobotnija

[ctx: province]
en: Osun
sr_RS@latin: Ozun

[ctx: province]
en: Otdar Mean Chey
sr_RS@latin: Otdar Minči

[ctx: province]
en: Otjozondjupa
sr_RS@latin: Otjozondžupa

[ctx: province]
en: Ouaddai
sr_RS@latin: Uadai

[ctx: province]
en: Ouaka
sr_RS@latin: Uaka

[ctx: province]
en: Ouargla
sr_RS@latin: Uargla

[ctx: province]
en: Ouarzazate
sr_RS@latin: Kvarzazate

[ctx: province]
en: Oubritenga
sr_RS@latin: Ubritenga

[ctx: province]
en: Oudalan
sr_RS@latin: Udalan

[ctx: province]
en: Oudomxai
sr_RS@latin: Udomksai

[ctx: province]
en: Oued ed Dahab (EH)
sr_RS@latin: Kved ed Dahab

[ctx: province]
en: Oueme
sr_RS@latin: Ueme

[ctx: province]
en: Ouest
sr_RS@latin: Zapadni

[ctx: province]
en: Ouham
sr_RS@latin: Uham

[ctx: province]
en: Ouham-Pende
sr_RS@latin: Uham-Pende

[ctx: province]
en: Oujda
sr_RS@latin: Ojužda

[ctx: province]
en: Oum el Bouaghi
sr_RS@latin: Um el Buagi

[ctx: province]
en: Ourense
sr_RS@latin: Orense

[ctx: province]
en: Overijssel
sr_RS@latin: Overejsel

[ctx: province]
en: Ovorhangay
sr_RS@latin: Jovorhangaj

[ctx: province]
en: Oxfordshire
sr_RS@latin: Oksfordšir

[ctx: province]
en: Oyo
sr_RS@latin: Ojo

[ctx: province]
en: Ozolnieku novads
sr_RS@latin: Ozolnieku kraj

[ctx: province]
en: Paktia
sr_RS@latin: Paktija

[ctx: province]
en: Palawan
sr_RS@latin: Palavan

[ctx: province]
en: Palencia
sr_RS@latin: Palensija

[ctx: province]
en: Pallisa
sr_RS@latin: Palisa

[ctx: province]
en: Palmyra Atoll
sr_RS@latin: Palmira atol

[ctx: province]
en: Pamplemousses
sr_RS@latin: Pamplemus

[ctx: province]
en: Panchagarh zila
sr_RS@latin: Pančagarh zila

[ctx: province]
en: Panevėžio Apskritis
sr_RS@latin: Panevežiski okrug

[ctx: province]
en: Papua Barat
sr_RS@latin: Zapadna Papua

[ctx: province]
en: Paraguari
sr_RS@latin: Paragvari

[ctx: province]
en: Paraiba
sr_RS@latin: Parajiba

[ctx: province]
en: Parana
sr_RS@latin: Paran

[ctx: province]
en: Pardubický kraj
sr_RS@latin: Pardubički kraj

[ctx: province]
en: Paris
sr_RS@latin: Pariz

[ctx: province]
en: Parwan
sr_RS@latin: Parvan

[ctx: province]
en: Pas-de-Calais
sr_RS@latin: Pa de Kale

[ctx: province]
en: Pasco
sr_RS@latin: Pasko

[ctx: province]
en: Passore
sr_RS@latin: Pasore

[ctx: province]
en: Pathum Thani
sr_RS@latin: Patum Tani

[ctx: province]
en: Pattani
sr_RS@latin: Patani

[ctx: province]
en: Patuakhali zila
sr_RS@latin: Patukhali zila

[ctx: province]
en: Pavia
sr_RS@latin: Pavija

[ctx: province]
en: Pavlodar oblysy
sr_RS@latin: Pavlodarska oblast

[ctx: province]
en: Paysandu
sr_RS@latin: Pajsandu

[ctx: province]
en: Pazardzhik
sr_RS@latin: Pazardžik

[ctx: province]
en: Pella
sr_RS@latin: Pela

[ctx: province]
en: Pemagatshel
sr_RS@latin: Pemagaštel

[ctx: province]
en: Penghu County
sr_RS@latin: Pengu zemlja

[ctx: province]
en: Pennsylvania
sr_RS@latin: Pensilvanija

[ctx: province]
en: Penzenskaya oblast'
sr_RS@latin: Penzanska oblast

[ctx: province]
en: Peqin
sr_RS@latin: Pekin

[ctx: province]
en: Peravia
sr_RS@latin: Peravija

[ctx: province]
en: Perm krai'
sr_RS@latin: Permska Pokrajina

[ctx: province]
en: Pernambuco
sr_RS@latin: Pernambuko

[ctx: province]
en: Perth and Kinross
sr_RS@latin: Pert i Kinros

[ctx: province]
en: Perugia
sr_RS@latin: Peruđa

[ctx: province]
en: Pesaro e Urbino
sr_RS@latin: Pezaro i Urbino

[ctx: province]
en: Pescara
sr_RS@latin: Peskara

[ctx: province]
en: Pest
sr_RS@latin: Pešta

[ctx: province]
en: Phalomba
sr_RS@latin: Falombe

[ctx: province]
en: Phangnga
sr_RS@latin: Fanganga

[ctx: province]
en: Phatthalung
sr_RS@latin: Patalung

[ctx: province]
en: Phatthaya
sr_RS@latin: Pataja

[ctx: province]
en: Phayao
sr_RS@latin: Fajao

[ctx: province]
en: Phetchabun
sr_RS@latin: Fečabun

[ctx: province]
en: Phetchaburi
sr_RS@latin: Fečaburi

[ctx: province]
en: Phichit
sr_RS@latin: Fičit

[ctx: province]
en: Phitsanulok
sr_RS@latin: Fitsanolok

[ctx: province]
en: Phnom Penh
sr_RS@latin: Pnom Pen

[ctx: province]
en: Phoenix Islands
sr_RS@latin: Ostrva Feniks

[ctx: province]
en: Phongsali
sr_RS@latin: Pongsali

[ctx: province]
en: Phra Nakhon Si Ayutthaya
sr_RS@latin: Ajutaja

[ctx: province]
en: Phrae
sr_RS@latin: Fre

[ctx: province]
en: Phu Tho
sr_RS@latin: Fu Tu

[ctx: province]
en: Phu Yen
sr_RS@latin: Fu Jen

[ctx: province]
en: Phuket
sr_RS@latin: Puket

[ctx: province]
en: Piacenza
sr_RS@latin: Pjačenca

[ctx: province]
en: Piaui
sr_RS@latin: Pajui

[ctx: province]
en: Pichincha
sr_RS@latin: Pinčinča

[ctx: province]
en: Pieria
sr_RS@latin: Pijera

[ctx: province]
en: Pinar del Rio
sr_RS@latin: PinJar del Rio

[ctx: province]
en: Pinar del Roo
sr_RS@latin: Pinjar del Ro

[ctx: province]
en: Pingtung County
sr_RS@latin: Pingtung zemlja

[ctx: province]
en: Pisa
sr_RS@latin: Piza

[ctx: province]
en: Pistoia
sr_RS@latin: Pistoja

[ctx: province]
en: Plaines Wilhems
sr_RS@latin: Plen-Vilem

[ctx: province]
en: Plateau
sr_RS@latin: Plateu

[ctx: province]
en: Plateaux
sr_RS@latin: Plateuks

[ctx: province]
en: Plzeňský kraj
sr_RS@latin: Plzenjski kraj

[ctx: province]
en: Pohnpei
sr_RS@latin: Pompeja

[ctx: province]
en: Polonnaruwa
sr_RS@latin: Polonaruva

[ctx: province]
en: Poltavs'ka Oblast'
sr_RS@latin: Poltavska oblast

[ctx: province]
en: Pomeroon-Supenaam
sr_RS@latin: Pomerun-Supenam

[ctx: province]
en: Pondicherry
sr_RS@latin: Pondišeri

[ctx: province]
en: Pool
sr_RS@latin: Pol

[ctx: province]
en: Port Louis
sr_RS@latin: Port Luis

[ctx: province]
en: Port of Spain
sr_RS@latin: Luka Španije

[ctx: province]
en: Portland
sr_RS@latin: Portlend

[ctx: province]
en: Portuguesa
sr_RS@latin: Portugesa

[ctx: province]
en: Potenza
sr_RS@latin: Potenca

[ctx: province]
en: Pousaat
sr_RS@latin: Pusat

[ctx: province]
en: Powys
sr_RS@latin: Povis

[ctx: province]
en: Pozesko-slavonska zupanija
sr_RS@latin: Požeško-slavonska županija

[ctx: province]
en: Prachin Buri
sr_RS@latin: Pračinburi

[ctx: province]
en: Prachuap Khiri Khan
sr_RS@latin: Pračuap Kiri Kan

[ctx: province]
en: Praha, hlavní město
sr_RS@latin: Prag, glavno mesto

[ctx: province]
en: Praia
sr_RS@latin: Praja

[ctx: province]
en: Preah Vihear
sr_RS@latin: Prea Viher

[ctx: province]
en: Preiļu novads
sr_RS@latin: Preilu kraj

[ctx: province]
en: Presidente Hayes
sr_RS@latin: Presidente Ajes

[ctx: province]
en: Prey Veaeng
sr_RS@latin: Prej Veng

[ctx: province]
en: Prešovský kraj
sr_RS@latin: Prešovski kraj

[ctx: province]
en: Priekules novads
sr_RS@latin: Prikules kraj

[ctx: province]
en: Priekuļu novads
sr_RS@latin: Priekulu kraj

[ctx: province]
en: Primorskiy kray
sr_RS@latin: Primorska Pokrajina

[ctx: province]
en: Primorsko-goranska zupanija
sr_RS@latin: Primorsko-goranska županija

[ctx: province]
en: Prince Edward Island
sr_RS@latin: Ostrvo Princa Edvarda

[ctx: province]
en: Princes Town
sr_RS@latin: Princezin grad

[ctx: province]
en: Pskovskaya oblast'
sr_RS@latin:  Pskovska oblast

[ctx: province]
en: Puerto Rico
sr_RS@latin: Porto Riko

[ctx: province]
en: Pukë
sr_RS@latin: Puke

[ctx: province]
en: Punakha
sr_RS@latin: Punaka

[ctx: province]
en: Punjab
sr_RS@latin: Pendžab

[ctx: province]
en: Puttalum
sr_RS@latin: Putalam

[ctx: province]
en: Putumayo
sr_RS@latin: Putumajo

[ctx: province]
en: Puy-de-Dôme
sr_RS@latin: Pij de Dom

[ctx: province]
en: Pwani
sr_RS@latin: Pvani

[ctx: province]
en: Pyonganbuk-do
sr_RS@latin: Severni Pjongan

[ctx: province]
en: Pyongannam-do
sr_RS@latin: Južni Pjongan

[ctx: province]
en: Pyongyang-ai
sr_RS@latin: Pjongjang

[ctx: province]
en: Pyrénées-Atlantiques
sr_RS@latin: Atlantski Pirineji

[ctx: province]
en: Pyrénées-Orientales
sr_RS@latin: Istočni Pirineji

[ctx: province]
en: Päijät-Häme
sr_RS@latin: Pejenska Tavasija

[ctx: province]
en: Pärnumaa
sr_RS@latin: Pjarnu

[ctx: province]
en: Pécs
sr_RS@latin: Pečuj

[ctx: province]
en: Përmet
sr_RS@latin: Premeti

[ctx: province]
en: Põlvamaa
sr_RS@latin: Pilva

[ctx: province]
en: Pārgaujas novads
sr_RS@latin: Pargaujas kraj

[ctx: province]
en: Pāvilostas novads
sr_RS@latin: Pavilostas kraj

[ctx: province]
en: Pļaviņu novads
sr_RS@latin: Plavinu kraj

[ctx: province]
en: Qabala
sr_RS@latin: Gabala

[ctx: province]
en: Qacha's Nek
sr_RS@latin: Kačas Nek

[ctx: province]
en: Qalqilya
sr_RS@latin: Kalkilija

[ctx: province]
en: Qaraghandy oblysy
sr_RS@latin: Karagandinska oblast

[ctx: province]
en: Qashqadaryo
sr_RS@latin: Kaškadarija

[ctx: province]
en: Qax
sr_RS@latin: Kahi

[ctx: province]
en: Qazax
sr_RS@latin: Kazah

[ctx: province]
en: Qazvin
sr_RS@latin: Kazvin

[ctx: province]
en: Qina
sr_RS@latin: Kena

[ctx: province]
en: Qinghai
sr_RS@latin: Ćinghaj

[ctx: province]
en: Qobustan
sr_RS@latin: Gobustan

[ctx: province]
en: Qom
sr_RS@latin: Kom

[ctx: province]
en: Qoraqalpogiston Respublikasi
sr_RS@latin: Karakalpakija republika

[ctx: province]
en: Qostanay oblysy
sr_RS@latin: Kustanajska oblast

[ctx: province]
en: Quang Binh
sr_RS@latin: Kvang Binj

[ctx: province]
en: Quang Nam
sr_RS@latin: Kvang Nam

[ctx: province]
en: Quang Ngai
sr_RS@latin: Kvang Ngaj

[ctx: province]
en: Quang Ninh
sr_RS@latin: Kvang Ninj

[ctx: province]
en: Quang Tri
sr_RS@latin: Kvang Tri

[ctx: province]
en: Quatre Bornes
sr_RS@latin: Katr Bone

[ctx: province]
en: Quba
sr_RS@latin: Kuba

[ctx: province]
en: Qubadli
sr_RS@latin: Kubatli

[ctx: province]
en: Quebec
sr_RS@latin: Kvebek

[ctx: province]
en: Queensland
sr_RS@latin: Kvinslend

[ctx: province]
en: Queretaro
sr_RS@latin: Keretaro

[ctx: province]
en: Quetzaltenango
sr_RS@latin: Kecaltenango

[ctx: province]
en: Quezon
sr_RS@latin: Kezon

[ctx: province]
en: Quiche
sr_RS@latin: El Kiče

[ctx: province]
en: Quindio
sr_RS@latin: Kvindijo

[ctx: province]
en: Quintana Roo
sr_RS@latin: Kintana Ro

[ctx: province]
en: Quirino
sr_RS@latin: Kirino

[ctx: province]
en: Quloara
sr_RS@latin: Kinara

[ctx: province]
en: Qusar
sr_RS@latin: Kusari

[ctx: province]
en: Quthing
sr_RS@latin: Kuting

[ctx: province]
en: Qyzylorda oblysy
sr_RS@latin: Kizilordinska oblast

[ctx: province]
en: Ra's al Khaymah
sr_RS@latin: Ras Al Khaimah

[ctx: province]
en: Raa
sr_RS@latin: Ra

[ctx: province]
en: Rabat-Salé
sr_RS@latin: Rabat-Sale

[ctx: province]
en: Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti
sr_RS@latin: Rača-Lečhumi i Donja Svanetija

[ctx: province]
en: Ragged Island
sr_RS@latin: Regid Ajlend

[ctx: province]
en: Ragusa
sr_RS@latin: Raguza

[ctx: province]
en: Rajasthan
sr_RS@latin: Radžastan

[ctx: province]
en: Rajshahi zila
sr_RS@latin: Rajšahi zila

[ctx: province]
en: Rakhine
sr_RS@latin: Rakajn

[ctx: province]
en: Ramallah and Al-Bireh
sr_RS@latin: Ramalah i Al-Bireh

[ctx: province]
en: Rampong Chaam
sr_RS@latin: Kampong Čam

[ctx: province]
en: Rangpur zila
sr_RS@latin: Randžpur zila

[ctx: province]
en: Raplamaa
sr_RS@latin: Rapla

[ctx: province]
en: Rasserine
sr_RS@latin: Raserin

[ctx: province]
en: Ratchaburi
sr_RS@latin: Račaburi

[ctx: province]
en: Raunas novads
sr_RS@latin: Raunas kraj

[ctx: province]
en: Ravenna
sr_RS@latin: Ravena

[ctx: province]
en: Rayong
sr_RS@latin: Rajong

[ctx: province]
en: Razkrižje
sr_RS@latin: Raskrižje

[ctx: province]
en: Reggio Calabria
sr_RS@latin: Ređo di Kalabrija

[ctx: province]
en: Reggio Emilia
sr_RS@latin: Ređo Emilija

[ctx: province]
en: Region Continental
sr_RS@latin: Kontinentalna regija

[ctx: province]
en: Region Insular
sr_RS@latin: Ostrvska regija

[ctx: province]
en: Relizane
sr_RS@latin: Relizan

[ctx: province]
en: Renfrewshire
sr_RS@latin: Renfrušir

[ctx: province]
en: Respublika Krym
sr_RS@latin: Autonomna Republika Krim

[ctx: province]
en: Retalhuleu
sr_RS@latin: Retaluleu

[ctx: province]
en: Rethymnon
sr_RS@latin: Retimno

[ctx: province]
en: Reykjavik
sr_RS@latin: Rejkjavik

[ctx: province]
en: Rheinland-Pfalz
sr_RS@latin: Rajna-Palatinat

[ctx: province]
en: Rhode Island
sr_RS@latin: Roud Ajland

[ctx: province]
en: Rhône
sr_RS@latin: Rona

[ctx: province]
en: Riau
sr_RS@latin: Rijau

[ctx: province]
en: Riebiņu novads
sr_RS@latin: Riebinu kraj

[ctx: province]
en: Rieti
sr_RS@latin: Rijeti

[ctx: province]
en: Rif Dimashq
sr_RS@latin: Pokrajina Damask

[ctx: province]
en: Ringkjøbing
sr_RS@latin: RingkjObing

[ctx: province]
en: Rio Claro-Mayaro
sr_RS@latin: Rio Claro-Majaro

[ctx: province]
en: Rio San Juan
sr_RS@latin: Rio San Huan

[ctx: province]
en: Rio de Janeiro
sr_RS@latin: Rio de Žaneiro

[ctx: province]
en: Rivercess
sr_RS@latin: Riverces

[ctx: province]
en: Riviere du Rempart
sr_RS@latin: Rempartova rivijera

[ctx: province]
en: Rivnens'ka Oblast'
sr_RS@latin: Rivanjska oblast

[ctx: province]
en: Rocha
sr_RS@latin: Roća

[ctx: province]
en: Rodrigues Island
sr_RS@latin: Ostrva Rodrigez

[ctx: province]
en: Rojas novads
sr_RS@latin: Rojas kraj

[ctx: province]
en: Roma
sr_RS@latin: Rim

[ctx: province]
en: Rondonia
sr_RS@latin: Rondonija

[ctx: province]
en: Ropažu novads
sr_RS@latin: Ropažu kraj

[ctx: province]
en: Roscommon
sr_RS@latin: Roskomon

[ctx: province]
en: Rostovskaya oblast'
sr_RS@latin: Rostovska oblast

[ctx: province]
en: Rotanak Kiri
sr_RS@latin: Ratana Kiri

[ctx: province]
en: Rucavas novads
sr_RS@latin: Rukavas kraj

[ctx: province]
en: Rugāju novads
sr_RS@latin: Rugažu kraj

[ctx: province]
en: Rukwa
sr_RS@latin: Rukva

[ctx: province]
en: Rum Cay
sr_RS@latin: Ram-Ki

[ctx: province]
en: Rumphi
sr_RS@latin: Rumfi

[ctx: province]
en: Rundāles novads
sr_RS@latin: Rundales kraj

[ctx: province]
en: Rutland
sr_RS@latin: Ratland

[ctx: province]
en: Ruyigi
sr_RS@latin: Rujigi

[ctx: province]
en: Ryazanskaya oblast'
sr_RS@latin:  Rjazanjska oblast

[ctx: province]
en: Rēzekne
sr_RS@latin: Rezekne

[ctx: province]
en: Rēzeknes novads
sr_RS@latin: Rezeknes kraj

[ctx: province]
en: Rīga
sr_RS@latin: Riga

[ctx: province]
en: Rūjienas novads
sr_RS@latin: Rujenas kraj

[ctx: province]
en: S'anliurfa
sr_RS@latin: Šanlijurfa

[ctx: province]
en: S'rnak
sr_RS@latin: Širnak

[ctx: province]
en: Sa'dah
sr_RS@latin: Sada

[ctx: province]
en: Saaremaa
sr_RS@latin: Sarama

[ctx: province]
en: Saarland
sr_RS@latin: Sarland

[ctx: province]
en: Saatli
sr_RS@latin: Satli

[ctx: province]
en: Sabah
sr_RS@latin: Saba

[ctx: province]
en: Sabhā
sr_RS@latin: Sabha

[ctx: province]
en: Sacatepequez
sr_RS@latin: Sakatepekes

[ctx: province]
en: Sachsen
sr_RS@latin: Saksonija

[ctx: province]
en: Sachsen-Anhalt
sr_RS@latin: Saksonija-Anhalt

[ctx: province]
en: Sadarak
sr_RS@latin: Sadara

[ctx: province]
en: Sagaing
sr_RS@latin: Sagajing

[ctx: province]
en: Sahbuz
sr_RS@latin: Šahbuz

[ctx: province]
en: Sai Kung
sr_RS@latin: Šai Kung

[ctx: province]
en: Saida
sr_RS@latin: Sajida

[ctx: province]
en: Saint Andrew
sr_RS@latin: Sent Endru

[ctx: province]
en: Saint Ann
sr_RS@latin: Sent An

[ctx: province]
en: Saint Catherine
sr_RS@latin: Sent Ketrins

[ctx: province]
en: Saint Elizabeth
sr_RS@latin: Sent Elizabet

[ctx: province]
en: Saint Helena
sr_RS@latin: Sveta Jelena

[ctx: province]
en: Saint James
sr_RS@latin: Sent Džejms

[ctx: province]
en: Saint Kitts
sr_RS@latin: Sent Kits

[ctx: province]
en: Saint Mary
sr_RS@latin: Sent Meri

[ctx: province]
en: Saint Thomas
sr_RS@latin: Sent Tomas

[ctx: province]
en: Saint-Louis
sr_RS@latin: Sent Luis

[ctx: province]
en: Sakarya
sr_RS@latin: Sakarija

[ctx: province]
en: Sakha, Respublika [Yakutiya]
sr_RS@latin: Jakutija

[ctx: province]
en: Sakhalinskaya oblast'
sr_RS@latin: Sahalinska oblast

[ctx: province]
en: Saki
sr_RS@latin: Šeki

[ctx: province]
en: Sakon Nakhon
sr_RS@latin: Sakon Nakon

[ctx: province]
en: Salacgrīvas novads
sr_RS@latin: Salakgrivas kraj

[ctx: province]
en: Salah ad Din
sr_RS@latin: Saladin

[ctx: province]
en: Salamanca
sr_RS@latin: Salamanka

[ctx: province]
en: Salas novads
sr_RS@latin: Salas kraj

[ctx: province]
en: Salaspils novads
sr_RS@latin: Salaspils kraj

[ctx: province]
en: Salcedo
sr_RS@latin: Salsedo

[ctx: province]
en: Saldus novads
sr_RS@latin: Saldus kraj

[ctx: province]
en: Salgótarján
sr_RS@latin: Šalgotarjan

[ctx: province]
en: Salyan
sr_RS@latin: Saljani

[ctx: province]
en: Salzburg
sr_RS@latin: Salcburg

[ctx: province]
en: Samaná
sr_RS@latin: Samana

[ctx: province]
en: Samarqand
sr_RS@latin: Samarkand

[ctx: province]
en: Samarskaya oblast'
sr_RS@latin: Samarska oblast

[ctx: province]
en: Samaxi
sr_RS@latin: Šemaha

[ctx: province]
en: Samdrup Jongkha
sr_RS@latin: Samdrup Džokha

[ctx: province]
en: Samegrelo-Zemo Svaneti
sr_RS@latin: Megrelija - Gornja Svanetija

[ctx: province]
en: Samkir
sr_RS@latin: Šamkir

[ctx: province]
en: Samtee
sr_RS@latin: Samte

[ctx: province]
en: Samtskhe-Javakheti
sr_RS@latin: Samche-Džavahetija

[ctx: province]
en: Samut Sakhon
sr_RS@latin: Samut Sahon

[ctx: province]
en: Samut Songkhram
sr_RS@latin: Samut Sonkram

[ctx: province]
en: Samux
sr_RS@latin: Samuh

[ctx: province]
en: San Andrés, Providencia y Santa Catalina
sr_RS@latin: San Andrés, Provincija Južne Karoline

[ctx: province]
en: San Cristóbal
sr_RS@latin: San Kristobal

[ctx: province]
en: San Jose
sr_RS@latin: San Hose

[ctx: province]
en: San Juan
sr_RS@latin: San Huan

[ctx: province]
en: San Juan-Laventille
sr_RS@latin: San Žuan Laventil

[ctx: province]
en: San Marcos
sr_RS@latin: San Markos

[ctx: province]
en: San Miguel
sr_RS@latin: San Migel

[ctx: province]
en: San Pedro de Macorís
sr_RS@latin: San Pedro de Makoris

[ctx: province]
en: San Salvador Island
sr_RS@latin: Ostrvo San Salvador

[ctx: province]
en: San Vicente
sr_RS@latin: San Visente

[ctx: province]
en: San'a'
sr_RS@latin: Sana

[ctx: province]
en: Sancti Spiritus
sr_RS@latin: Sankti Spiritus

[ctx: province]
en: Sancti Spritus
sr_RS@latin: Sankti Spiritus

[ctx: province]
en: Sangha
sr_RS@latin: Sanga

[ctx: province]
en: Sangha-Mbaere
sr_RS@latin: Sanga-Mere

[ctx: province]
en: Sanguie
sr_RS@latin: Sange

[ctx: province]
en: Sankt Gallen
sr_RS@latin: Sankt Galen

[ctx: province]
en: Sankt-Peterburg
sr_RS@latin: Sankt Peterburg

[ctx: province]
en: Sant Julia de Loria
sr_RS@latin: Sveta Julija Lorija

[ctx: province]
en: Santa Catarina
sr_RS@latin: Sveta Katarina

[ctx: province]
en: Santa Cruz
sr_RS@latin: Santa Kruz

[ctx: province]
en: Santa Cruz de Tenerife
sr_RS@latin: Santa Kruz de Tenerife

[ctx: province]
en: Santaun
sr_RS@latin: Sandaun

[ctx: province]
en: Santiago
sr_RS@latin: Santjago

[ctx: province]
en: Santiago Metropolitan
sr_RS@latin: Santijago Metropolitan

[ctx: province]
en: Santiago Rodríguez
sr_RS@latin: Santjago Rodrigez

[ctx: province]
en: Santiago de Cuba
sr_RS@latin: Santjago de Kuba

[ctx: province]
en: Santiago del Estero
sr_RS@latin: Santijago del Estero

[ctx: province]
en: Sao Nicolau
sr_RS@latin: Sveti Nikolas

[ctx: province]
en: Sao Vicente
sr_RS@latin: Sao Vićente

[ctx: province]
en: Sar-e Pol
sr_RS@latin: Saripol

[ctx: province]
en: Saramacca
sr_RS@latin: Saramaka

[ctx: province]
en: Sarandë
sr_RS@latin: Sarand

[ctx: province]
en: Saratovskaya oblast'
sr_RS@latin: Saratovska oblast

[ctx: province]
en: Sarawak
sr_RS@latin: Saravak

[ctx: province]
en: Sarthe
sr_RS@latin: Sart

[ctx: province]
en: Sarur
sr_RS@latin: Šarur

[ctx: province]
en: Saskatchewan
sr_RS@latin: Saskačevan

[ctx: province]
en: Sassari
sr_RS@latin: Sasari

[ctx: province]
en: Satkhira zila
sr_RS@latin: Sathira zila

[ctx: province]
en: Satupa'itea
sr_RS@latin: Satupaitea

[ctx: province]
en: Saulkrastu novads
sr_RS@latin: Saulkrastu kraj

[ctx: province]
en: Savannakhet
sr_RS@latin: Savanaket

[ctx: province]
en: Savanne
sr_RS@latin: Savan

[ctx: province]
en: Savannes
sr_RS@latin: Savan

[ctx: province]
en: Savoie
sr_RS@latin: Savoja

[ctx: province]
en: Saône-et-Loire
sr_RS@latin: Saona i Loara

[ctx: province]
en: Schaffhausen
sr_RS@latin: Šafhauzen

[ctx: province]
en: Schleswig-Holstein
sr_RS@latin: Šlezvig-Holštajn

[ctx: province]
en: Schwyz
sr_RS@latin: Švic

[ctx: province]
en: Scottish Borders
sr_RS@latin: Škotske Granice

[ctx: province]
en: Seenu
sr_RS@latin: Senu

[ctx: province]
en: Sefrou
sr_RS@latin: Sefru

[ctx: province]
en: Segovia
sr_RS@latin: Segovija

[ctx: province]
en: Seine-Maritime
sr_RS@latin: Primorska Sena

[ctx: province]
en: Seine-Saint-Denis
sr_RS@latin: Sena - Sen Deni

[ctx: province]
en: Seine-et-Marne
sr_RS@latin: Sena i Marna

[ctx: province]
en: Semenawi Keyih Bahri [Semien-Keih-Bahri]
sr_RS@latin: Severno crveno more

[ctx: province]
en: Sergipe
sr_RS@latin: Sergip

[ctx: province]
en: Serrai
sr_RS@latin: Ser

[ctx: province]
en: Settat
sr_RS@latin: Setat

[ctx: province]
en: Sevastopol
sr_RS@latin: Sevastopolj

[ctx: province]
en: Severnaya Osetiya, Respublika
sr_RS@latin: Severna Osetija - Alanija

[ctx: province]
en: Sevilla
sr_RS@latin: Sevilja

[ctx: province]
en: Sfax
sr_RS@latin: Sfaks

[ctx: province]
en: Sha Tin
sr_RS@latin: Ša Tin

[ctx: province]
en: Shaanxi
sr_RS@latin: Šensi

[ctx: province]
en: Shabeellaha Dhexe
sr_RS@latin: Šabelah Džehe

[ctx: province]
en: Shabeellaha Hoose
sr_RS@latin: Šabelaka Huse

[ctx: province]
en: Shabwah
sr_RS@latin: Šabua

[ctx: province]
en: Sham Shui Po
sr_RS@latin: Šam Šui Po

[ctx: province]
en: Shamal Batr al Ghazal
sr_RS@latin: Bahr el Gazal

[ctx: province]
en: Shamal Darfur
sr_RS@latin: Severni Darfur

[ctx: province]
en: Shamal Kurdufan
sr_RS@latin: Severni Kordofan

[ctx: province]
en: Shamal Sina'
sr_RS@latin: Severni Sinaj

[ctx: province]
en: Shan
sr_RS@latin: Šan

[ctx: province]
en: Shandong
sr_RS@latin: Šandung

[ctx: province]
en: Shanghai
sr_RS@latin: Šangaj

[ctx: province]
en: Shanxi
sr_RS@latin: Šansi

[ctx: province]
en: Shariatpur zila
sr_RS@latin: Šaratpur zila

[ctx: province]
en: Sharq al Istiwa'iyah
sr_RS@latin: Istočna Ekvatorija

[ctx: province]
en: Shaviyani
sr_RS@latin: Šavijani

[ctx: province]
en: Shbaatar
sr_RS@latin: Suhbator

[ctx: province]
en: Shefa
sr_RS@latin: Šel

[ctx: province]
en: Sherpur zila
sr_RS@latin: Šerpur zila

[ctx: province]
en: Shetland Islands
sr_RS@latin: Šetlandska ostrva

[ctx: province]
en: Shida Kartli
sr_RS@latin: Unutrašnji Kartli

[ctx: province]
en: Shiga
sr_RS@latin: Šiga

[ctx: province]
en: Shimane
sr_RS@latin: Šimane

[ctx: province]
en: Shinyanga
sr_RS@latin: Šinjanga

[ctx: province]
en: Shiselweni
sr_RS@latin: Šiselveni

[ctx: province]
en: Shizuishan
sr_RS@latin: Šizušan

[ctx: province]
en: Shizuoka
sr_RS@latin: Šizuoka

[ctx: province]
en: Shkodër
sr_RS@latin: Skadar

[ctx: province]
en: Shropshire
sr_RS@latin: Šropšir

[ctx: province]
en: Shumen
sr_RS@latin: Šumen

[ctx: province]
en: Shyghys Quzaqstan oblysy
sr_RS@latin: Istočnokazahstanska oblast

[ctx: province]
en: Siasili
sr_RS@latin: Sjasili

[ctx: province]
en: Sibenako-kninska zupanija
sr_RS@latin: Šibenačko-kninska županija

[ctx: province]
en: Sibiu
sr_RS@latin: Sibinj

[ctx: province]
en: Sichuan
sr_RS@latin: Sičuan

[ctx: province]
en: Sidi Bel Abbes
sr_RS@latin: Sidi Bel Abes

[ctx: province]
en: Sidi Bouxid
sr_RS@latin: Sidi Buzid

[ctx: province]
en: Siem Reab
sr_RS@latin: Sijem Real

[ctx: province]
en: Siena
sr_RS@latin: Sijena

[ctx: province]
en: Siguiri
sr_RS@latin: Sigiri

[ctx: province]
en: Siguldas novads
sr_RS@latin: Siguldas kraj

[ctx: province]
en: Siirt
sr_RS@latin: Sirt

[ctx: province]
en: Sikasso
sr_RS@latin: Sikaso

[ctx: province]
en: Sikkim
sr_RS@latin: Sikim

[ctx: province]
en: Sindh
sr_RS@latin: Sind

[ctx: province]
en: Sinnar
sr_RS@latin: Senar

[ctx: province]
en: Sipaliwini
sr_RS@latin: Sipalivini

[ctx: province]
en: Siparia
sr_RS@latin: Siparija

[ctx: province]
en: Siquijor
sr_RS@latin: Sikihor

[ctx: province]
en: Siracusa
sr_RS@latin: Sirakuza

[ctx: province]
en: Sirajganj zila
sr_RS@latin: Sirajgaj zila

[ctx: province]
en: Sirak
sr_RS@latin: Širak

[ctx: province]
en: Sirdaryo
sr_RS@latin: Sir Darja

[ctx: province]
en: Sisacko-moelavacka Iupanija
sr_RS@latin: Sisačko-moslavačka županija

[ctx: province]
en: Sistan va Baluchestan
sr_RS@latin: Sistan i Beludžistan

[ctx: province]
en: Siyazan
sr_RS@latin: Sijazan

[ctx: province]
en: Skrapar
sr_RS@latin: šKRAPAR

[ctx: province]
en: Skrundas novads
sr_RS@latin: Skrundas kraj

[ctx: province]
en: Skrīveru novads
sr_RS@latin: Skriveru kraj

[ctx: province]
en: Skåne län
sr_RS@latin: Skone

[ctx: province]
en: Sligo
sr_RS@latin: Slajgo

[ctx: province]
en: Smiltenes novads
sr_RS@latin: Smiltenes kraj

[ctx: province]
en: Smolenskaya oblast'
sr_RS@latin: Smolenska oblast

[ctx: province]
en: Smolyan
sr_RS@latin: Smoljan

[ctx: province]
en: Soc Trang
sr_RS@latin: Šok Čang

[ctx: province]
en: Sofia
sr_RS@latin: Sofija

[ctx: province]
en: Sololá
sr_RS@latin: Solola

[ctx: province]
en: Solothurn
sr_RS@latin: Zoloturn

[ctx: province]
en: Soltustik Quzaqstan oblysy
sr_RS@latin: Severnokazahstanska oblast

[ctx: province]
en: Somerset
sr_RS@latin: Samerset

[ctx: province]
en: Somme
sr_RS@latin: Soma

[ctx: province]
en: Somogy
sr_RS@latin: Šomođ

[ctx: province]
en: Son La
sr_RS@latin: Šon La

[ctx: province]
en: Songkhla
sr_RS@latin: Sonkla

[ctx: province]
en: Sool
sr_RS@latin: Sol

[ctx: province]
en: Sopron
sr_RS@latin: Šopron

[ctx: province]
en: Soria
sr_RS@latin: Sorija

[ctx: province]
en: Souk Ahras
sr_RS@latin: Suk Ahras

[ctx: province]
en: Soum
sr_RS@latin: Sum

[ctx: province]
en: Sourou
sr_RS@latin: Soru

[ctx: province]
en: Sousse
sr_RS@latin: Sus

[ctx: province]
en: South
sr_RS@latin: Jug

[ctx: province]
en: South Australia
sr_RS@latin: Južna Australija

[ctx: province]
en: South Ayrshire
sr_RS@latin: Južni Eršir

[ctx: province]
en: South Carolina
sr_RS@latin: Južna Karolina

[ctx: province]
en: South Cotabato
sr_RS@latin: Južni Kotabato

[ctx: province]
en: South Dakota
sr_RS@latin: Južna Dakota

[ctx: province]
en: South Glamorgan
sr_RS@latin: Južni Glamorgan

[ctx: province]
en: South Gloucestershire
sr_RS@latin: Južni Gločesteršir

[ctx: province]
en: South Jutland
sr_RS@latin: Južni Jutland

[ctx: province]
en: South Karelia
sr_RS@latin: Južna Karelija

[ctx: province]
en: South Lanarkshire
sr_RS@latin: Južni Lanarkšir

[ctx: province]
en: South Lebanon
sr_RS@latin: Južni Liban

[ctx: province]
en: South Ostrobothnia
sr_RS@latin: Južna Ostrobotonija

[ctx: province]
en: South Yorkshire
sr_RS@latin: Južno Jorkšir

[ctx: province]
en: South-East
sr_RS@latin: Južno-istočni

[ctx: province]
en: South-West
sr_RS@latin: Jugoistok

[ctx: province]
en: South-West Finland
sr_RS@latin: Južno-Zapadna Finska

[ctx: province]
en: Southern
sr_RS@latin: Južni

[ctx: province]
en: Southern Highlands
sr_RS@latin: Južna planinska oblast

[ctx: province]
en: Southern Leyte
sr_RS@latin: Južni Lejte

[ctx: province]
en: Southern Nations, Nationalities and Peoples
sr_RS@latin: Južne nacije, nacionalnosti i ljudi

[ctx: province]
en: Southland
sr_RS@latin: Sautlend

[ctx: province]
en: Splitako-dalmatinska zupanija
sr_RS@latin: Splitsko-dalmatinska županija

[ctx: province]
en: Staffordshire
sr_RS@latin: Stafordšir

[ctx: province]
en: Stann Creek
sr_RS@latin: Sten Krik

[ctx: province]
en: Stavropol'skiy kray
sr_RS@latin: Stavropoljska Pokrajina

[ctx: province]
en: Steiermark
sr_RS@latin: Štajerska

[ctx: province]
en: Stinga Nistrului, unitatea teritoriala din
sr_RS@latin: Stinga Nistruli, ujedinjena teritorija

[ctx: province]
en: Stockholms län
sr_RS@latin: Stokholm

[ctx: province]
en: Stopiņu novads
sr_RS@latin: Stopinu kraj

[ctx: province]
en: Storstrøm
sr_RS@latin: Storstrom

[ctx: province]
en: Strenču novads
sr_RS@latin: Strenču kraj

[ctx: province]
en: Stueng Traeng
sr_RS@latin: Stoeng Treng

[ctx: province]
en: Středočeský kraj
sr_RS@latin: Srednjočeški kraj

[ctx: province]
en: Suceava
sr_RS@latin: Sučava

[ctx: province]
en: Suchitepequez
sr_RS@latin: Sučitepekes

[ctx: province]
en: Sucre
sr_RS@latin: Sukre

[ctx: province]
en: Sucumbios
sr_RS@latin: Sukumbios

[ctx: province]
en: Sud
sr_RS@latin: Sumerijski

[ctx: province]
en: Sud-Comoe
sr_RS@latin: Sud-Komoe

[ctx: province]
en: Sud-Est
sr_RS@latin: Južno-istočni

[ctx: province]
en: Sud-Ubangi
sr_RS@latin: Sud Ubangi

[ctx: province]
en: Suffolk
sr_RS@latin: Safok

[ctx: province]
en: Sughd
sr_RS@latin: Sugd

[ctx: province]
en: Suhaj
sr_RS@latin: Sohag

[ctx: province]
en: Sukhothai
sr_RS@latin: Sukotai

[ctx: province]
en: Sulawesi Barat
sr_RS@latin: Zapadni Sulavesi

[ctx: province]
en: Sulawesi Selatan
sr_RS@latin: Južni Sulavesi

[ctx: province]
en: Sulawesi Tengah
sr_RS@latin: Centralni Sulavesi

[ctx: province]
en: Sulawesi Tenggara
sr_RS@latin: Centralni Sulavesi

[ctx: province]
en: Sulawesi Utara
sr_RS@latin: Severni Sulavesi

[ctx: province]
en: Sumatera Utara
sr_RS@latin: Severna Sumatra

[ctx: province]
en: Sumatra Barat
sr_RS@latin: Zapadna Sumatra

[ctx: province]
en: Sumatra Selatan
sr_RS@latin: Južna Sumatra

[ctx: province]
en: Sumqayit
sr_RS@latin: Sumgajit

[ctx: province]
en: Sums 'ka Oblast'
sr_RS@latin: Sumska oblast

[ctx: province]
en: Sunamganj zila
sr_RS@latin: Rangpur zila

[ctx: province]
en: Suourland
sr_RS@latin: Južni region

[ctx: province]
en: Suournes
sr_RS@latin: Južno poluostrvo

[ctx: province]
en: Suphan Buri
sr_RS@latin: Sufan Buri

[ctx: province]
en: Surat Thani
sr_RS@latin: Surat Tani

[ctx: province]
en: Surigao del Norte
sr_RS@latin: Severni Surigao

[ctx: province]
en: Surigao del Sur
sr_RS@latin: Južni Surigao

[ctx: province]
en: Surrey
sr_RS@latin: Sari

[ctx: province]
en: Surxondaryo
sr_RS@latin: Surhandarinska oblast

[ctx: province]
en: Susa
sr_RS@latin: Šuša

[ctx: province]
en: Svaay Rieng
sr_RS@latin: Svaj Rijeng

[ctx: province]
en: Sverdlovskaya oblast'
sr_RS@latin: Sverdlovska oblast

[ctx: province]
en: Sylhet zila
sr_RS@latin: Silet zila

[ctx: province]
en: Syunik'
sr_RS@latin: Sjunik

[ctx: province]
en: Szabolcs-Szatmár-Bereg
sr_RS@latin: Sabolč-Satmar-Bereg

[ctx: province]
en: Szeged
sr_RS@latin: Segedin

[ctx: province]
en: Szekszárd
sr_RS@latin: Seksard

[ctx: province]
en: Szolnok
sr_RS@latin: Solnok

[ctx: province]
en: Szombathely
sr_RS@latin: Sombathelj

[ctx: province]
en: Székesfehérvár
sr_RS@latin: Stolni Beograd

[ctx: province]
en: Sánchez Ramírez
sr_RS@latin: Sančez Ramirez

[ctx: province]
en: Södermanlands län
sr_RS@latin: Sedermanland

[ctx: province]
en: Sør-Trøndelag
sr_RS@latin: Južni Trendelag

[ctx: province]
en: Sējas novads
sr_RS@latin: Sejas kraj

[ctx: province]
en: Ta'izz
sr_RS@latin: Taiz

[ctx: province]
en: Taakaev
sr_RS@latin: Takev

[ctx: province]
en: Tabasco
sr_RS@latin: Tabasko

[ctx: province]
en: Tachira
sr_RS@latin: Tačira

[ctx: province]
en: Tacna
sr_RS@latin: Takna

[ctx: province]
en: Tadjoura
sr_RS@latin: Tađoura

[ctx: province]
en: Tagant
sr_RS@latin: Takant

[ctx: province]
en: Tahoua
sr_RS@latin: Tahua

[ctx: province]
en: Tai Po
sr_RS@latin: Taj Po

[ctx: province]
en: Taichung City
sr_RS@latin: Tajčing grad

[ctx: province]
en: Taichung County
sr_RS@latin: Tajčing zemlja

[ctx: province]
en: Tainan City
sr_RS@latin: Tajvan

[ctx: province]
en: Tainan County
sr_RS@latin: Tajnan zemlja

[ctx: province]
en: Taipei City
sr_RS@latin: Tajpej grad

[ctx: province]
en: Taipei County
sr_RS@latin: Tajpej zemlja

[ctx: province]
en: Taitung County
sr_RS@latin: Tajtung zemlja

[ctx: province]
en: Taiwan
sr_RS@latin: Tajvan

[ctx: province]
en: Takhar
sr_RS@latin: Takar

[ctx: province]
en: Talsu novads
sr_RS@latin: Talsu kraj

[ctx: province]
en: Tamanghasset
sr_RS@latin: Tamanraset

[ctx: province]
en: Tambacounda
sr_RS@latin: Tambakunda

[ctx: province]
en: Tambovskaya oblast'
sr_RS@latin: Tambovska oblast

[ctx: province]
en: Tampere Region
sr_RS@latin: Regija Tampere

[ctx: province]
en: Tandjile
sr_RS@latin: Tandžile

[ctx: province]
en: Tanganyika
sr_RS@latin: Tanganjika

[ctx: province]
en: Tanintharyi
sr_RS@latin: Tanintarji

[ctx: province]
en: Taoyuan County
sr_RS@latin: Taojun zemlja

[ctx: province]
en: Tarapaca
sr_RS@latin: TarapaKa

[ctx: province]
en: Targovishte
sr_RS@latin: Trgovište

[ctx: province]
en: Tarhūnah-Masallātah
sr_RS@latin: Tarhunah-Masalatah

[ctx: province]
en: Tarlac
sr_RS@latin: Tarlak

[ctx: province]
en: Tarn-et-Garonne
sr_RS@latin: Tarn i Garona

[ctx: province]
en: Tarrafal
sr_RS@latin: Taragal

[ctx: province]
en: Tarragona
sr_RS@latin: Taragona

[ctx: province]
en: Tartar
sr_RS@latin: Terter

[ctx: province]
en: Tarts
sr_RS@latin: Tartus

[ctx: province]
en: Tartumaa
sr_RS@latin: Tartu

[ctx: province]
en: Tasmania
sr_RS@latin: Tasmanija

[ctx: province]
en: Tatabánya
sr_RS@latin: Tatabanja

[ctx: province]
en: Tataouine
sr_RS@latin: Tatauin

[ctx: province]
en: Tatarstan, Respublika
sr_RS@latin: Tatarstan

[ctx: province]
en: Tauragės Apskritis
sr_RS@latin: Taurageski okrug

[ctx: province]
en: Tawi-Tawi
sr_RS@latin: Tavi-Tavi

[ctx: province]
en: Tay Ninh
sr_RS@latin: Taj Ninj

[ctx: province]
en: Tebessa
sr_RS@latin: Tebesa

[ctx: province]
en: Tehran
sr_RS@latin: Teheran

[ctx: province]
en: Tel-Aviv
sr_RS@latin: Tel Aviv

[ctx: province]
en: Telšių Apskritis
sr_RS@latin: Telšjajski okrug

[ctx: province]
en: Temburong
sr_RS@latin: Temburg

[ctx: province]
en: Tennessee
sr_RS@latin: Tenesi

[ctx: province]
en: Tepelenë
sr_RS@latin: Tepelene

[ctx: province]
en: Terengganu
sr_RS@latin: Terenganu

[ctx: province]
en: Ternopil's'ka Oblast'
sr_RS@latin: Ternopoljska oblast

[ctx: province]
en: Territoire de Belfort
sr_RS@latin: Teritorija Belfor

[ctx: province]
en: Texas
sr_RS@latin: Teksas

[ctx: province]
en: Thaa
sr_RS@latin: Ta

[ctx: province]
en: Thaba-Tseka
sr_RS@latin: Taba-Ceka

[ctx: province]
en: Thai Binh
sr_RS@latin: Taj Binj

[ctx: province]
en: Thai Nguyen
sr_RS@latin: Taj Ngjuen

[ctx: province]
en: Thakurgaon zila
sr_RS@latin: Hakurgon zila

[ctx: province]
en: Thanh Hoa
sr_RS@latin: Hanj Hoa

[ctx: province]
en: Thesprotia
sr_RS@latin: Tesprotija

[ctx: province]
en: Thessaloniki
sr_RS@latin: Solun

[ctx: province]
en: Thies
sr_RS@latin: Ties

[ctx: province]
en: Thimphu
sr_RS@latin: Timphu

[ctx: province]
en: Thua Thien-Hue
sr_RS@latin: Tija Tijen - Hue

[ctx: province]
en: Thurgau
sr_RS@latin: Turgau

[ctx: province]
en: Thyolo
sr_RS@latin: Tiolo

[ctx: province]
en: Tianjin
sr_RS@latin: Tjencin

[ctx: province]
en: Tiaret
sr_RS@latin: Tijaret

[ctx: province]
en: Ticino
sr_RS@latin: Tičino

[ctx: province]
en: Tien Giang
sr_RS@latin: Tijen Žjang

[ctx: province]
en: Tierra del Fuego
sr_RS@latin: Ognjena Zemlja

[ctx: province]
en: Tighina [Bender]
sr_RS@latin: Tinjhina

[ctx: province]
en: Tillaberi
sr_RS@latin: Tilaberi

[ctx: province]
en: Tindouf
sr_RS@latin: Tinduf

[ctx: province]
en: Tipaza
sr_RS@latin: Tipasa

[ctx: province]
en: Tipperary
sr_RS@latin: Tiperari

[ctx: province]
en: Tiranë
sr_RS@latin: Tirana

[ctx: province]
en: Tiris Zemmour
sr_RS@latin: Tiris Zamur

[ctx: province]
en: Tissemsilt
sr_RS@latin: Tisemsilt

[ctx: province]
en: Tizi Ouzou
sr_RS@latin: Tizi Uzu

[ctx: province]
en: Tlaxcala
sr_RS@latin: Tlaskala

[ctx: province]
en: Tlemcen
sr_RS@latin: Tlemsen

[ctx: province]
en: Tocantins
sr_RS@latin: Tokantins

[ctx: province]
en: Tochigi
sr_RS@latin: Točigi

[ctx: province]
en: Togdheer
sr_RS@latin: Togdhir

[ctx: province]
en: Tokushima
sr_RS@latin: Tokušima

[ctx: province]
en: Tokyo
sr_RS@latin: Tokio

[ctx: province]
en: Tombali S
sr_RS@latin: Tombali

[ctx: province]
en: Tombouctou
sr_RS@latin: Timbuktu

[ctx: province]
en: Tomskaya oblast'
sr_RS@latin: Tomska oblast

[ctx: province]
en: Toshkent
sr_RS@latin: Taškent

[ctx: province]
en: Toshkent (city)
sr_RS@latin: Taškent

[ctx: province]
en: Totonicapan
sr_RS@latin: Totonikapan

[ctx: province]
en: Tottori
sr_RS@latin: Totori

[ctx: province]
en: Tougue
sr_RS@latin: Tuge

[ctx: province]
en: Toyama
sr_RS@latin: Tojama

[ctx: province]
en: Tozeur
sr_RS@latin: Tauzar

[ctx: province]
en: Tra Vinh
sr_RS@latin: Ča Vinj

[ctx: province]
en: Trashi Yangtse
sr_RS@latin: Traši Jangtse

[ctx: province]
en: Trashigang
sr_RS@latin: Trašhigang

[ctx: province]
en: Treinta y Tres
sr_RS@latin: Trenta i Tres

[ctx: province]
en: Trelawny
sr_RS@latin: Trelavni

[ctx: province]
en: Trenčiansky kraj
sr_RS@latin: Trenčinski kraj

[ctx: province]
en: Treviso
sr_RS@latin: Trevizo

[ctx: province]
en: Trieste
sr_RS@latin: Trst

[ctx: province]
en: Trincomalee
sr_RS@latin: Trinkomali

[ctx: province]
en: Tristan da Cunha
sr_RS@latin: Tristan da Kunja

[ctx: province]
en: Trnavský kraj
sr_RS@latin: Trnavski kraj

[ctx: province]
en: Tropojë
sr_RS@latin: Tropoja

[ctx: province]
en: Trujillo
sr_RS@latin: Truhiljo

[ctx: province]
en: Tshopo
sr_RS@latin: Čopo

[ctx: province]
en: Tshuapa
sr_RS@latin: Čuapa

[ctx: province]
en: Tsuen Wan
sr_RS@latin: Cuen Van

[ctx: province]
en: Tucuman
sr_RS@latin: Tukuman

[ctx: province]
en: Tui
sr_RS@latin: Tuji

[ctx: province]
en: Tukuma novads
sr_RS@latin: Tukuma kraj

[ctx: province]
en: Tul'skaya oblast'
sr_RS@latin: Tulska oblast

[ctx: province]
en: Tulcea
sr_RS@latin: Tuća

[ctx: province]
en: Tunapuna-Piarco
sr_RS@latin: Tunapuna-Pjarko

[ctx: province]
en: Tuyen Quang
sr_RS@latin: Tujen Kvang

[ctx: province]
en: Tverskaya oblast'
sr_RS@latin: Tverska oblast

[ctx: province]
en: Tyne and Wear
sr_RS@latin: Tajn i Vir

[ctx: province]
en: Tyumenskaya oblast'
sr_RS@latin: Tjumenjska oblast

[ctx: province]
en: Tyva, Respublika [Tuva]
sr_RS@latin: Tiva

[ctx: province]
en: Tétouan
sr_RS@latin: Tutan

[ctx: province]
en: Tērvetes novads
sr_RS@latin: Tervetes kraj

[ctx: province]
en: Ubon Ratchathani
sr_RS@latin: Ubon Račatani

[ctx: province]
en: Ucar
sr_RS@latin: Udžari

[ctx: province]
en: Ucayali
sr_RS@latin: Ukajali

[ctx: province]
en: Udmurtskaya Respublika
sr_RS@latin: Udmurtija

[ctx: province]
en: Udon Thani
sr_RS@latin: Udon Tani

[ctx: province]
en: Uige
sr_RS@latin: Ujiže

[ctx: province]
en: Ujae
sr_RS@latin: Uže

[ctx: province]
en: Ujelang
sr_RS@latin: Uželang

[ctx: province]
en: Ul'yanovskaya oblast'
sr_RS@latin: Uljanovska oblast

[ctx: province]
en: Ulaanbaatar
sr_RS@latin: Ulan Bator

[ctx: province]
en: Umm Salal
sr_RS@latin: Um Salal

[ctx: province]
en: Umm al Qaywayn
sr_RS@latin: Um el Kajvejn

[ctx: province]
en: United States Minor Outlying Islands
sr_RS@latin: Mala spoljna ostrva Sjedinjenih Država

[ctx: province]
en: Upper Demerara-Berbice
sr_RS@latin: Gornja Demerara-Berbis

[ctx: province]
en: Upper East
sr_RS@latin: Gornji Istočni

[ctx: province]
en: Upper River
sr_RS@latin: Gornja Reka

[ctx: province]
en: Upper Takutu-Upper Essequibo
sr_RS@latin: Gornji Takutu - Gornji Esekibo

[ctx: province]
en: Upper West
sr_RS@latin: Gornji zapadni

[ctx: province]
en: Uppsala län
sr_RS@latin: Upsala

[ctx: province]
en: Us'ak
sr_RS@latin: Usak

[ctx: province]
en: Utah
sr_RS@latin: Juta

[ctx: province]
en: Utenos Apskritis
sr_RS@latin: Utenski okrug

[ctx: province]
en: Uthai Thani
sr_RS@latin: Utai Tani

[ctx: province]
en: Utrecht
sr_RS@latin: Utreht

[ctx: province]
en: Uttar Pradesh
sr_RS@latin: Utar Pradeš

[ctx: province]
en: Uttaradit
sr_RS@latin: Utaradit

[ctx: province]
en: Uttarakhand
sr_RS@latin: Utarakand

[ctx: province]
en: Va'a-o-Fonoti
sr_RS@latin: Va Fonoti

[ctx: province]
en: Vaavu
sr_RS@latin: Vavu

[ctx: province]
en: Vacosa-Phoenix
sr_RS@latin: Vakoa-Feniks

[ctx: province]
en: Vaiņodes novads
sr_RS@latin: Vajnodes kraj

[ctx: province]
en: Val d'Oise
sr_RS@latin: Dolina Oaze

[ctx: province]
en: Val-de-Marne
sr_RS@latin: Dolina Marne

[ctx: province]
en: Valencia
sr_RS@latin: Valensija

[ctx: province]
en: Valgamaa
sr_RS@latin: Valgama

[ctx: province]
en: Valkas novads
sr_RS@latin: Valkas kraj

[ctx: province]
en: Valladolid
sr_RS@latin: Valjadolid

[ctx: province]
en: Valle
sr_RS@latin: Vaje

[ctx: province]
en: Valle del Cauca
sr_RS@latin: Valje del Kauca

[ctx: province]
en: Vallee du Bandama
sr_RS@latin: Vaje du Bandama

[ctx: province]
en: Varaidinska zupanija
sr_RS@latin: Varaždinska županija

[ctx: province]
en: Varakļānu novads
sr_RS@latin: Varaklanu kraj

[ctx: province]
en: Varese
sr_RS@latin: Vareze

[ctx: province]
en: Vas
sr_RS@latin: Vaš

[ctx: province]
en: Vaslui
sr_RS@latin: Vasluj

[ctx: province]
en: Vaucluse
sr_RS@latin: Vokliz

[ctx: province]
en: Vaupés
sr_RS@latin: Vaupes

[ctx: province]
en: VavunLya
sr_RS@latin: Vavunija

[ctx: province]
en: Vayoc Jor
sr_RS@latin: Vajoc Jor

[ctx: province]
en: Vecpiebalgas novads
sr_RS@latin: Vecpiebalgas kraj

[ctx: province]
en: Vecumnieku novads
sr_RS@latin: Vecumnieku kraj

[ctx: province]
en: Veliko Tarnovo
sr_RS@latin: Veliko Trnovo

[ctx: province]
en: Vendée
sr_RS@latin: Vendeja

[ctx: province]
en: Venezia
sr_RS@latin: Venecija

[ctx: province]
en: Ventspils novads
sr_RS@latin: Ventspils kraj

[ctx: province]
en: Veracruz
sr_RS@latin: Verakruz

[ctx: province]
en: Verbano-Cusio-Ossola
sr_RS@latin: Verbano-Kuzio-Osola

[ctx: province]
en: Vercelli
sr_RS@latin: Verčeli

[ctx: province]
en: Vest-Agder
sr_RS@latin: Zapadni Agder

[ctx: province]
en: Vestfirolr
sr_RS@latin: Zapadni fjordovi

[ctx: province]
en: Vestsjælland
sr_RS@latin: Vestsjelland

[ctx: province]
en: Vesturland
sr_RS@latin: Zapadni region

[ctx: province]
en: Veszprém
sr_RS@latin: Vesprem

[ctx: province]
en: Viana do Castelo
sr_RS@latin: Vijana do Kastelo

[ctx: province]
en: Vibo Valentia
sr_RS@latin: Vibo Valencija

[ctx: province]
en: Vicebskaja voblasc'
sr_RS@latin: Vicebskaja oblast

[ctx: province]
en: Vicenza
sr_RS@latin: Vičenca

[ctx: province]
en: Vichada
sr_RS@latin: Vičada

[ctx: province]
en: Victoria
sr_RS@latin: Viktorija

[ctx: province]
en: Vienne
sr_RS@latin: Vjen

[ctx: province]
en: Vientiane
sr_RS@latin: Vijentijan

[ctx: province]
en: Viesītes novads
sr_RS@latin: Viesites kraj

[ctx: province]
en: Viljandimaa
sr_RS@latin: Viljandi

[ctx: province]
en: Villa Clara
sr_RS@latin: Vila Klara

[ctx: province]
en: Vilniaus Apskritis
sr_RS@latin: Vilnjuski okrug

[ctx: province]
en: Vinh Long
sr_RS@latin: Vinj Long

[ctx: province]
en: Vinh Phuc
sr_RS@latin: Vinj Fuk

[ctx: province]
en: Vinnyts'ka Oblast'
sr_RS@latin: Vinička oblast

[ctx: province]
en: Viqueque
sr_RS@latin: Vikeg

[ctx: province]
en: Virgin Islands
sr_RS@latin: Devičanska ostrva

[ctx: province]
en: Virginia
sr_RS@latin: Virdžinija

[ctx: province]
en: VirovitiEko-podravska zupanija
sr_RS@latin: Virovitičko-podravksa županija

[ctx: province]
en: Viseu
sr_RS@latin: Vizeu

[ctx: province]
en: Vizcaya
sr_RS@latin: Biskaja

[ctx: province]
en: Viļakas novads
sr_RS@latin: Vilakas kraj

[ctx: province]
en: Viļānu novads
sr_RS@latin: Vilanu kraj

[ctx: province]
en: Vlaams-Brabant
sr_RS@latin: Flamanski Brabant

[ctx: province]
en: Vladimirskaya oblast'
sr_RS@latin: Vladmirska oblast

[ctx: province]
en: Vlorë
sr_RS@latin: Vljore

[ctx: province]
en: Voiotia
sr_RS@latin: Beotija

[ctx: province]
en: Volgogradskaya oblast'
sr_RS@latin: Volgogradska oblast

[ctx: province]
en: Vologodskaya oblast'
sr_RS@latin: Volgodska oblast

[ctx: province]
en: Volyos'ka Oblast'
sr_RS@latin: Volinjska oblast

[ctx: province]
en: Vorarlberg
sr_RS@latin: Forarlberg

[ctx: province]
en: Voronezhskaya oblast'
sr_RS@latin: Voronješka oblast

[ctx: province]
en: Vosges
sr_RS@latin: Vogezi

[ctx: province]
en: Vrancea
sr_RS@latin: Vranča

[ctx: province]
en: Vratsa
sr_RS@latin: Vraca

[ctx: province]
en: VuRovarako-srijemska zupanija
sr_RS@latin: Vukovarsko-srijemska županija

[ctx: province]
en: Vysočina
sr_RS@latin: Visočina

[ctx: province]
en: Värmlands län
sr_RS@latin: Vermland

[ctx: province]
en: Västerbottens län
sr_RS@latin: Vesterboten

[ctx: province]
en: Västernorrlands län
sr_RS@latin: Vesternurland

[ctx: province]
en: Västmanlands län
sr_RS@latin: Vestmanland

[ctx: province]
en: Västra Götalands län
sr_RS@latin: Vestra Jetaland

[ctx: province]
en: Võrumaa
sr_RS@latin: Viru

[ctx: province]
en: Vārkavas novads
sr_RS@latin: Varvakas kraj

[ctx: province]
en: Waikato
sr_RS@latin: Vaikato

[ctx: province]
en: Wakayama
sr_RS@latin: Vakajama

[ctx: province]
en: Wake Island
sr_RS@latin: Ostrvo Vejk

[ctx: province]
en: Wakiso
sr_RS@latin: Vakiso

[ctx: province]
en: Wan Chai
sr_RS@latin: Van Čai

[ctx: province]
en: Wangdue Phodrang
sr_RS@latin: Vangdue Žodrang

[ctx: province]
en: Wanica
sr_RS@latin: Vanika

[ctx: province]
en: Warab
sr_RS@latin: Varab

[ctx: province]
en: Wardak
sr_RS@latin: Vardak

[ctx: province]
en: Warwickshire
sr_RS@latin: Vorikšir

[ctx: province]
en: Washington
sr_RS@latin: Vašington

[ctx: province]
en: Wasit
sr_RS@latin: Vasit

[ctx: province]
en: Waterford
sr_RS@latin: Voterford

[ctx: province]
en: Wele-Nzas
sr_RS@latin: Vele-Nzas

[ctx: province]
en: Wellington
sr_RS@latin: Velington

[ctx: province]
en: West
sr_RS@latin: Zapad

[ctx: province]
en: West Bengal
sr_RS@latin: Zapadni Bengal

[ctx: province]
en: West Coast
sr_RS@latin: Zapadna obala

[ctx: province]
en: West Dunbartonshire
sr_RS@latin: Zapadni Durbantonšir

[ctx: province]
en: West Glamorgan
sr_RS@latin: Zapadni Glamorgan

[ctx: province]
en: West Lothian
sr_RS@latin: Zapadni Lotijan

[ctx: province]
en: West Midlands
sr_RS@latin: Zapadni Midlens

[ctx: province]
en: West New Britain
sr_RS@latin: Zapadna Nova Britanija

[ctx: province]
en: West Sussex
sr_RS@latin: Zapadni Saseks

[ctx: province]
en: West Virginia
sr_RS@latin: Zapadna Virdžinija

[ctx: province]
en: West Yorkshire
sr_RS@latin: Zapadni Jorkšir

[ctx: province]
en: West-Vlaanderen
sr_RS@latin: Zapadna Flandrija

[ctx: province]
en: Western
sr_RS@latin: Zapadni

[ctx: province]
en: Western Area (Freetown)
sr_RS@latin: Zapadna oblast (Fritaun)

[ctx: province]
en: Western Australia
sr_RS@latin: Zapadna Australija

[ctx: province]
en: Western Cape
sr_RS@latin: Zapadni Kejp

[ctx: province]
en: Western Highlands
sr_RS@latin: Zapadna planinska oblast

[ctx: province]
en: Western Samar
sr_RS@latin: Zapadni Samar

[ctx: province]
en: Western Tobago
sr_RS@latin: Zapadni Tobago

[ctx: province]
en: Westmeath
sr_RS@latin: Vestmid

[ctx: province]
en: Westmoreland
sr_RS@latin: Vestmorlend

[ctx: province]
en: Wexford
sr_RS@latin: Veksford

[ctx: province]
en: Wicklow
sr_RS@latin: Viklou

[ctx: province]
en: Wien
sr_RS@latin: Beč

[ctx: province]
en: Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur
sr_RS@latin: Federalna teritorija Kuala Lumpur

[ctx: province]
en: Wilayah Persekutuan Labuan
sr_RS@latin: Federalna teritorija Labuan

[ctx: province]
en: Wilayah Persekutuan Putrajaya
sr_RS@latin: Federalna država Putrajaja

[ctx: province]
en: Wiltshire
sr_RS@latin: Viltšir

[ctx: province]
en: Wisconsin
sr_RS@latin: Viskonsin

[ctx: province]
en: Wong Tai Sin
sr_RS@latin: Vong Taj Šin

[ctx: province]
en: Woqooyi Galbeed
sr_RS@latin: Vokoji Galbid

[ctx: province]
en: Worcestershire
sr_RS@latin: Vusteršir

[ctx: province]
en: Worodouqou
sr_RS@latin: Voroduku

[ctx: province]
en: Wotho
sr_RS@latin: Voto

[ctx: province]
en: Wotje
sr_RS@latin: Votje

[ctx: province]
en: Wuzhong
sr_RS@latin: Vuzhong

[ctx: province]
en: Wyoming
sr_RS@latin: Vajoming

[ctx: province]
en: Wādī al hayāt
sr_RS@latin: Vadi al Hajat

[ctx: province]
en: Xacmaz
sr_RS@latin: Hačmas

[ctx: province]
en: Xaignabouli
sr_RS@latin: Šajnabuli

[ctx: province]
en: Xankandi
sr_RS@latin: Hankendi

[ctx: province]
en: Xanlar
sr_RS@latin: Ksanlar

[ctx: province]
en: Xanthi
sr_RS@latin: Ksanti

[ctx: province]
en: Xekong
sr_RS@latin: Ksekong

[ctx: province]
en: Xiangkhoang
sr_RS@latin: Siangkhuang

[ctx: province]
en: Xiasomboun
sr_RS@latin: Ksiasombun

[ctx: province]
en: Xigoma
sr_RS@latin: Ksigoma

[ctx: province]
en: Xinjiang
sr_RS@latin: Sinkjang

[ctx: province]
en: Xizang
sr_RS@latin: Ksizang

[ctx: province]
en: Xizi
sr_RS@latin: Hizi

[ctx: province]
en: Xocali
sr_RS@latin: Hodaži

[ctx: province]
en: Xocavand
sr_RS@latin: Hodžavend

[ctx: province]
en: Xorazm
sr_RS@latin: Horazm

[ctx: province]
en: Xoulikoro
sr_RS@latin: Ksoulikoro

[ctx: province]
en: Xrong Preah Sihanouk
sr_RS@latin: Sihanukvil

[ctx: province]
en: Yafran-Jādū
sr_RS@latin: Jafran-Jadu

[ctx: province]
en: Yagha
sr_RS@latin: Jaga

[ctx: province]
en: Yala
sr_RS@latin: Jala

[ctx: province]
en: Yalova
sr_RS@latin: Jalova

[ctx: province]
en: Yamagata
sr_RS@latin: Jamagata

[ctx: province]
en: Yamaguchi
sr_RS@latin: Jamaguči

[ctx: province]
en: Yamalo-Nenetskiy avtonomnyy okrug
sr_RS@latin: Jamalo-Nenecki autonomni okrug

[ctx: province]
en: Yamanashi
sr_RS@latin: Jamanaši

[ctx: province]
en: Yambol
sr_RS@latin: Jambol

[ctx: province]
en: Yanggang-do
sr_RS@latin: Rianggang

[ctx: province]
en: Yangon
sr_RS@latin: Jangon

[ctx: province]
en: Yap
sr_RS@latin: Jap

[ctx: province]
en: Yaracuy
sr_RS@latin: Jarakuj

[ctx: province]
en: Yardimli
sr_RS@latin: Jadrimli

[ctx: province]
en: Yaroslavskaya oblast'
sr_RS@latin: Jaroslavska oblast

[ctx: province]
en: Yasothon
sr_RS@latin: Jazoton

[ctx: province]
en: Yatenga
sr_RS@latin: Jatenga

[ctx: province]
en: Yau Tsim Mong
sr_RS@latin: Ija TsimMong

[ctx: province]
en: Yazd
sr_RS@latin: Jazd

[ctx: province]
en: Yen Bai
sr_RS@latin: Jen Baj

[ctx: province]
en: Yevlax
sr_RS@latin: Jevlah

[ctx: province]
en: Yevreyskaya avtonomnaya oblast'
sr_RS@latin: Jevrejska autonomna oblast

[ctx: province]
en: Yinchuan
sr_RS@latin: Jinčuan

[ctx: province]
en: Yobe
sr_RS@latin: Jobe

[ctx: province]
en: Yomou
sr_RS@latin: Jomu

[ctx: province]
en: Yonne
sr_RS@latin: Jon

[ctx: province]
en: Yoro
sr_RS@latin: Joro

[ctx: province]
en: Yozgat
sr_RS@latin: Jozgat

[ctx: province]
en: Ysyk-Kol
sr_RS@latin: Isik Kul

[ctx: province]
en: Yucatan
sr_RS@latin: Jukatan

[ctx: province]
en: Yuen Long
sr_RS@latin: Juen Lung

[ctx: province]
en: Yukon Territory
sr_RS@latin: Jukon

[ctx: province]
en: Yumbe
sr_RS@latin: Džumbe

[ctx: province]
en: Yunnan
sr_RS@latin: Junan

[ctx: province]
en: Yvelines
sr_RS@latin: Ivlin

[ctx: province]
en: Zabaykalsky Krai'
sr_RS@latin: Zabajkalska pokrajina

[ctx: province]
en: Zabol
sr_RS@latin: Zabul

[ctx: province]
en: Zacapa
sr_RS@latin: Sakapa

[ctx: province]
en: Zacatecas
sr_RS@latin: Zakatekas

[ctx: province]
en: Zadaraka
sr_RS@latin: Zadarska

[ctx: province]
en: Zaghouan
sr_RS@latin: Zaguan

[ctx: province]
en: Zagrebacka zupanija
sr_RS@latin: Zagrebačka županija

[ctx: province]
en: Zakarpats'ka Oblast'
sr_RS@latin: Zakarpatska oblast

[ctx: province]
en: Zakynthos
sr_RS@latin: Zakintos

[ctx: province]
en: Zalaegerszeg
sr_RS@latin: Zalaegerseg

[ctx: province]
en: Zambezia
sr_RS@latin: Zambezija

[ctx: province]
en: Zamboanga Sibiguey
sr_RS@latin: Zamboanga Sibugaj

[ctx: province]
en: Zamboanga del Norte
sr_RS@latin: Severna Zamboanga

[ctx: province]
en: Zamboanga del Sur
sr_RS@latin: Južna Zamboanga

[ctx: province]
en: Zamora-Chinchipe
sr_RS@latin: Zamora-Činčipe

[ctx: province]
en: Zangilan
sr_RS@latin: Zengelan

[ctx: province]
en: Zanjan
sr_RS@latin: Zandžan

[ctx: province]
en: Zaporiz'ka Oblast'
sr_RS@latin: Zaporoška oblast

[ctx: province]
en: Zaqatala
sr_RS@latin: Zakatali

[ctx: province]
en: Zaragoza
sr_RS@latin: Saragosa

[ctx: province]
en: Zardab
sr_RS@latin: Zardob

[ctx: province]
en: Zeeland
sr_RS@latin: Zeland

[ctx: province]
en: Zhambyl oblysy Zhambylskaya oblast'
sr_RS@latin: Žambilska oblast

[ctx: province]
en: Zhejiang
sr_RS@latin: Đegang

[ctx: province]
en: Zhemgang
sr_RS@latin: Zemgang

[ctx: province]
en: Zhongwei
sr_RS@latin: čONGVEJ

[ctx: province]
en: Zhytomyrs'ka Oblast'
sr_RS@latin: Žitomirska oblast

[ctx: province]
en: Ziguinchor
sr_RS@latin: Ziginčor

[ctx: province]
en: Zilupes novads
sr_RS@latin: Zilupes kraj

[ctx: province]
en: Zlínský kraj
sr_RS@latin: Zlinski kraj

[ctx: province]
en: Zou
sr_RS@latin: Zu

[ctx: province]
en: Zoundweogo
sr_RS@latin: Zundeogo

[ctx: province]
en: Zug
sr_RS@latin: Cug

[ctx: province]
en: Zuid-Holland
sr_RS@latin: Južna Holandija

[ctx: province]
en: Zulia
sr_RS@latin: Sulija

[ctx: province]
en: Zurich
sr_RS@latin: Cirih

[ctx: province]
en: dolnośląskie
sr_RS@latin: Donje Šlesko

[ctx: province]
en: kujawsko-pomorskie
sr_RS@latin: Kujavsko-Pomorje

[ctx: province]
en: lubelskie
sr_RS@latin: Lublinsko

[ctx: province]
en: lubuskie
sr_RS@latin: Lubuško

[ctx: province]
en: mazowieckie
sr_RS@latin: Mazovsko

[ctx: province]
en: małopolskie
sr_RS@latin: Malopoljsko

[ctx: province]
en: opolskie
sr_RS@latin: Opolje

[ctx: province]
en: podkarpackie
sr_RS@latin: Podkarpatje

[ctx: province]
en: podlaskie
sr_RS@latin: Podlasko

[ctx: province]
en: pomorskie
sr_RS@latin: Pomorje

[ctx: province]
en: warmińsko-mazurskie
sr_RS@latin: Varminsko-Mazursko

[ctx: province]
en: wielkopolskie
sr_RS@latin: Velikopoljsko

[ctx: province]
en: zachodniopomorskie
sr_RS@latin: Zapadno Pomorje

[ctx: province]
en: Álava
sr_RS@latin: Alava

[ctx: province]
en: Ávila
sr_RS@latin: Avila

[ctx: province]
en: Århus
sr_RS@latin: Arhus

[ctx: province]
en: Örebro län
sr_RS@latin: Erebro

[ctx: province]
en: Östergötlands län
sr_RS@latin: Esterjetland

[ctx: province]
en: Østfold
sr_RS@latin: Estfold

[ctx: province]
en: Ústecký kraj
sr_RS@latin: Ustečki kraj

[ctx: province]
en: Ādažu novads
sr_RS@latin: Adažu kraj

[ctx: province]
en: Ērgļu novads
sr_RS@latin: Erglu kraj

[ctx: province]
en: Ķeguma novads
sr_RS@latin: Keguma kraj

[ctx: province]
en: Ķekavas novads
sr_RS@latin: Kekevas kraj

[ctx: province]
en: łódzkie
sr_RS@latin: Lođ

[ctx: province]
en: śląskie
sr_RS@latin: Šlesko

[ctx: province]
en: świętokrzyskie
sr_RS@latin: Svetokriško

[ctx: province]
en: Şabrātah Şurmān
sr_RS@latin: Sabratah Surman

[ctx: province]
en: Šiaulių Apskritis
sr_RS@latin: Šjauljajski okrug

[ctx: province]
en: Ţarābulus
sr_RS@latin: Tarabulus

[ctx: province]
en: Žilinský kraj
sr_RS@latin: Žilinski kraj

en: raised
sr_RS@latin: prikupljeno

en: reCAPTCHA is also not available when a profile is used inside the User Registration and My Account screens.
sr_RS@latin: Opcija reCAPTCHA nije omogućena ni kada se profil koristi unutar ekrana za Registraciju korisnika i ekrana Moj nalog.

en: read about <a href="!1">CiviCRM access permissions</a> and set access permissions at <a href="!2">Administer CiviCRM &raquo; Access Control</a>.
sr_RS@latin: pročitajte o <a href="!1">CiviCRM dozvolama pristupa</a> i podesite dozvole pristupa u <a href="!2">Administracija CiviCRMa &raquo; Kontrola pristupa</a>.

en: read more
sr_RS@latin: pročitaj više

en: read the <a href="!1">CiviCRM Administrator Guide</a>.
sr_RS@latin: pročitaj <a href="!1">Vodič za CiviCRM Administratora</a>.

en: receipt
sr_RS@latin: priznanica

en: record response
sr_RS@latin: snimi odgovore

en: register for events
sr_RS@latin: registruj se za događaje

en: release
sr_RS@latin: raspusti

en: release campaign contacts
sr_RS@latin: raspusti kontakte kampanje

en: remove profile
sr_RS@latin: ukloni profil

en: reopen all manual batches
sr_RS@latin: ponovo otvori sve ručne grupe

en: reopen own manual batches
sr_RS@latin: ponovo otvori sopstvene ručne grupe

en: resCacheCode
sr_RS@latin: resKeškod

en: reserve
sr_RS@latin: rezerviši

en: reserve campaign contacts
sr_RS@latin: Rezerviši kontakte kampanje

en: rows
sr_RS@latin: redova

en: save Report Criteria
sr_RS@latin: Sačuvaj kriterijum izveštaja

en: schedule mailings
sr_RS@latin: zakaži mailing

en: search by group
sr_RS@latin: pretraži po grupi

en: search by group type
sr_RS@latin: pretraži po tipu grupe

en: seconds
sr_RS@latin: sekundi

en: select
sr_RS@latin: izaberi

en: select activity
sr_RS@latin: odaberi aktivnost

en: selected contact(s)
sr_RS@latin: odabrani kontakt(i)

en: send SMS
sr_RS@latin: Pošalji SMS

en: send_reminders=[1 or 0] optional- 1 to send payment reminders
sr_RS@latin: send_reminders=[1 or 0] opcionano- 1 za slanje podsetnika za plaćanje

en: show child groups
sr_RS@latin: prikaži podređene grupe

en: show location
sr_RS@latin: prikaži lokaciju

en: sign CiviCRM Petition
sr_RS@latin: potpiši CiviCRM peticiju

en: site root
sr_RS@latin: osnovni domen sajta

en: skip IDS check
sr_RS@latin: preskoči IDS proveru

en: smart group
sr_RS@latin: smart grupa

en: ssl_merchant_id is not set for this payment processor
sr_RS@latin: ssl_merchant_id is nije podešen za ovaj procesor uplata

en: start date
sr_RS@latin: datum početka

en: start=YYYYMMDD - Specify a different starting date range for the events to be listed.
sr_RS@latin: start=GGGGMMDD - Odredite drugi početni datum za listing događaja.

en: status of contact relative to membership in group
sr_RS@latin: Status kontakta u odnosu na pripadnost grupi.

en: submit credit card contribution
sr_RS@latin: Pošalji donaciju kreditnom karticom

en: submit credit card membership
sr_RS@latin: Pošalji registraciju za članstvo kreditnom karticom

en: submit credit card payment
sr_RS@latin: Dostavi uplatu kreditnom karticom

en: text and html allowed. displayed above result on success page
sr_RS@latin: tekst i html unos dozvoljen. Prikazuje se iznad rezultata na stranici za uspešno završene donacije

en: the following PHP variables are missing: %1
sr_RS@latin: Sledeće PHP promenljive nedostaju: %1

en: the record
sr_RS@latin: zapis

en: the tables to be included in a select data
sr_RS@latin: Tabele koje će biti uključene u izabranim podacima

en: this is just an interface and should not be called directly
sr_RS@latin: ovo je samo interfejs i ne treba ga pozivati direktno

en: through
sr_RS@latin: do

en: through %1
sr_RS@latin: preko %1

en: to %1
sr_RS@latin: do %1

en: translate CiviCRM
sr_RS@latin: prevedi CiviCRM

en: try a different spelling or use fewer letters
sr_RS@latin: probajte da drugačije napišete ili koristite manje slova

en: type
sr_RS@latin: tip

en: type=N - Specify a particular Event Type using the event_type_id value. (You can find these values by browsing the listing at Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Event Types.)
sr_RS@latin: type=N – Navedite određeni tip događaja koristeći vrednost event_type_id. (Ove vrednosti možete da pronađete tako što ćete pretražiti listu u odeljku Administriranje &raquo; CiviEvent &raquo; Tipovi događaja.)

en: under the name
sr_RS@latin: pod imenom

en: unknown
sr_RS@latin: nepoznato

en: until
sr_RS@latin: do

en: updated
sr_RS@latin: ažurirano

en: uppercase ante/post meridiem ('AM', 'PM')
sr_RS@latin: ante/post meridiem velikim slovima ('AM', 'PM')

en: user '%1' doesn't have CREATE DATABASE permissions.
sr_RS@latin: Korisnik '%1' nema dozvolu za kreiranje baze podataka.

en: vCard Location Type
sr_RS@latin: vCard tip lokacije

en: vCard Name
sr_RS@latin: vCard ime

en: vCard record for this contact.
sr_RS@latin: vCard zapis za ovaj kontakt.

en: value: %1 is not of the right field data type: %2
sr_RS@latin: Vrednost: %1 nije odgovarajući tip podataka za polje: %2

en: view
sr_RS@latin: pregled

en: view additional participant
sr_RS@latin: vidi dodatne učesnike

en: view all activities
sr_RS@latin: pregledaj sve aktivnosti

en: view all contacts
sr_RS@latin: pregledaj sve kontakte

en: view all manual batches
sr_RS@latin: prikaži sve ručne grupe

en: view all notes
sr_RS@latin: pregledaj sve beleške

en: view current employer
sr_RS@latin: vidi trenutnog poslodavca

en: view debug output
sr_RS@latin: Vidi izlaz debaga

en: view details
sr_RS@latin: vidi detalje

en: view event info
sr_RS@latin: vidi informacije o događaju

en: view event participants
sr_RS@latin: Vidi učesnike događaja

en: view my contact
sr_RS@latin: pregledaj moj kontakt

en: view my invoices
sr_RS@latin: vidi moje profakture

en: view own manual batches
sr_RS@latin: prikaži sopstvene ručne grupe

en: view payments
sr_RS@latin: vidi uplate

en: view primary participant
sr_RS@latin: vidi primarnog učesnika

en: view public CiviMail content
sr_RS@latin: Vidi javni CiviMail sadržaj

en: view report sql
sr_RS@latin: vidi sql izveštaj

en: view result set
sr_RS@latin: vidi set rezultata

en: week | weeks
sr_RS@latin[0]: nedelja
sr_RS@latin[1]: nedelje
sr_RS@latin[2]: nedelja

en: when was gift cancelled
sr_RS@latin: kada je poklon otkazan

en: whether the event has template
sr_RS@latin: da li događaj ima šablon

en: whether this status type is active
sr_RS@latin: da li je ovaj tip statusa aktivan

en: whether this status type is counted against event size limit
sr_RS@latin: Da li se ovaj tip statusa računa u ukupan zbir prema limitu učesnika događaja?

en: with
sr_RS@latin: sa

en: year
sr_RS@latin: godina

en: year as a decimal number including the century ('2015')
sr_RS@latin: godina kao decimalni broj ('2015')

en: years after the current date.
sr_RS@latin: godina nakon današnjeg datuma.

en: years prior to current date.
sr_RS@latin: godina pre današnjeg datuma.

en: you will have the opportunity to override the warning if they do not match
sr_RS@latin: imaćete priliku da redefinišete upozorenje ukoliko se ne slažu

en: yyyy-mm-dd OR yyyy-mm-dd HH:mm OR yyyymmdd OR yyyymmdd HH:mm (1998-12-25 OR 1998-12-25 15:33 OR 19981225 OR 19981225 10:30 OR ( 2008-9-1 OR 2008-9-1 15:33 OR 20080901 15:33)
sr_RS@latin: gggg-mm-dd ILI gggg-mm-dd HH:mm ILI ggggmmdd ILI ggggmmdd HH:mm (1998-12-25 ILI 1998-12-25 15:33 ILI 19981225 ILI 19981225 10:30 ILI ( 2008-9-1 ILI 2008-9-1 15:33 ILI 20080901 15:33)

en: yyyy-mm-dd OR yyyymmdd (1998-12-25 OR 19981225) OR (2008-9-1 OR 20080901)
sr_RS@latin: gggg-mm-dd ILI ggggmmdd (1998-12-25 ILI 19981225) ILI (2008-9-1 ILI 20080901)

en: ~%1 recipients
sr_RS@latin: ~%1 primaoca
