CiviCRM - en to tr translation catalogue (15477 entries)

en:  (MTD)
tr:  (ay başından bugüne)

en:  (copy created by %1 on %2)
tr:  (kopya %1 tarafından %2 zamanında oluşturuldu)

en:  (multiple participants)
tr: (birden çok katılımcı)

en:  - any reporter -
tr: - Tüm bildirenler -

en:  - any status -
tr: - Tüm durumlar -

en:  AM or PM
tr: ÖÖ ya da ÖS

en:  Amount Before Tax:
tr: Vergi hariç tutar:

en:  Amount before Tax :
tr: Vergi hariç tutar:

en:  Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Fixed Contribution Options below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
tr: Bir "Fiyat paketinin" altında "Sabit katkı seçenekleri" yapılandırmak için <a id='quickconfig' href='#'>buraya tıklayın</a>.

en:  OR you can search the <a href='%1'>Archived %2</a>
tr: Ya da <a href='%1'>arşivlenmiş %2</a> ögelerinde arayabilirsiniz.

en:  Petition has been deleted.
tr: İmza kampanyası silindi.

en:  Please note that the Authorize.net payment processor only allows recurring contributions and auto-renew memberships with payment intervals from 7-365 days or 1-12 months (i.e. not greater than 1 year).
tr: Authorize.net ödeme aracısının yinelenen katkılar ve yenilenen üyelikler için yalnızca 7-365 gün ya da 1-12 ay aralıklarını desteklediğini unutmayın (aralık bir yıldan büyük olamaz).

en:  Pledge total has changed due to payment adjustments. Original pledge amount was %1.
tr: Söz verilmiş ödeme toplamı ödeme ayarlamaları nedeniyle değiştirildi. Özgün söz verilmiş ödeme tutarı %1 idi.

en:  Settings - Debugging and Error Handling
tr:  Ayarlar - Hata ayıklama ve işleme

en:  Store Name is not set for this payment processor
tr: Bu ödeme aracısı için mağaza adı belirtilmemiş

en:  There are %1 more Participant(s) registered by this participant.
tr: Bu katılımcı tarafından kaydedilmiş %1 katılımcı var.

en:  URL is not set for this payment processor
tr: Bu ödeme aracısı için adres belirtilmemiş

en:  You can add another Campaign.
tr: Başka bir kampanya ekleyebilirsiniz.

en:  You can add another Financial Account Type.
tr: Diğer mali hesap türlerini ekleyebilirsiniz.

en:  You can add another Petition.
tr: Başka bir imza kampanyası ekleyebilirsiniz.

en:  You can add another price set field.
tr: Başka bir fiyat paketi alanı ekleyebilirsiniz.

en:  You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
tr: Otomatik olarak yinelenen bu katkıyı iptal etmek için <a href="%1">bu web sayfasına gidin</a>.

en:  You will receive a second email as soon as the review process is complete.
tr:  Kısa süre içinde gözden geçirme işlemi tamamlandığında ikinci bir e-posta alacaksınız.

en:  am or pm
tr: ÖÖ ya da ÖS

en:  can not be used as a Result Column for profile searches.
tr:  profil aramalarında "Sonuç sütunu" olarak kullanılamaz.

en:  day
tr: Gün

en:  day of week
tr: Haftanın günü

en:  during the batch merge process with safe mode.
tr: güvenli kipte toplu birleştirme işlemi sırasında.

en:  field. Profiles with a mixture of field types can not include Searchable or Results Column fields. If you save this field now, the Seachable and Results Column settings will be removed for all fields in this profile. Do you want to continue?
tr:  alanı eklemeye çalışıyorsunuz. Farklı türlerde alanlar içeren profillerde "Aranabilir" ya da "Sonuç sütunu" alanları kullanılamaz. Bu alanı kaydederseniz, bu profildeki tüm alanların "Aranabilir" ve "Sonuç sütunu" seçimleri kaldırılacak. İlerlemek istiyor musunuz?

en:  fields can not be marked as Searchable in a profile.
tr:  alanlar bir profilde "Aranabilir" olarak işaretlenemez.

en:  for %1 installments
tr: %1 taksit için

en:  for %1 installments.
tr: %1 taksit için.

en:  for a total of %1 installment(s)
tr: toplam %1 taksit için

en:  hour
tr: Saat

en:  is already registered for this event
tr: bu etkinlik için zaten kayıt olmuş

en:  minute
tr: Dakika

en:  month
tr: Ay

en:  of the Assignee Contact
tr: Atanmış kişi için

en:  of the Source Contact
tr: Kaynak kişi için

en:  of the Target Contact
tr: Hedef kişi için

en:  second
tr: Saniye

en:  year
tr: Yıl

en: "%1" report has been successfully created. You are currently viewing the new report instance.
tr: "%1" raporu oluşturuldu. Şu anda yeni rapor kopyasını görüntülüyorsunuz.

en: "%1" report has been updated.
tr: "%1" raporu güncellendi.

en: "Counted?" controls whether a person with that status is counted as participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants.
tr: "Sayılsın" denetimi, katılımcı sayısı sınırını denetleyebilmek için bu durumdaki bir kişinin katılımcı sayısına katılıp katılmayacağını belirler.

en: "Public Pages" will make the content of this mailing viewable everyone who has the permission "view public CiviMail content". Note that even people who did not receive the mailing would be able to find it via search engines.
tr: "herkese açık sayfalar" bu postalamanın içeriğinin web sayfası biçiminde "Herkese açık CiviMail içeriğini görüntüleyebilir" iznine sahip herkes tarafından görüntülenebilmesini sağlar. Bu sayfaları postalama yapılmayan kişilerin de arama motorları aracılığı ile görüntüleyebileceğini unutmayın.

en: "Router" - In the newer style, each callback URL is defined like a normal CiviCRM page. You may wish to use this style for greater consistency or portability.
tr: "Yöneltici" - Daha yeni şekilde, her geri dönüş adresi normal bir CiviCRM sayfası gibi tanımlanır. Daha fazla tutarlılık ya da taşınabilirlik için bu şekli kullanmak isteyebilirsiniz.

en: "Standalone Scripts" - In the traditional style, each callback URL is a standalone PHP script. You may wish to use this style if you need to maximize performance or if you need continuity.
tr: "Bağımsız betikler" - Geleneksel şekilde, her geri dönüş adresi bağımsız bir PHP komut dosyasıdır. Başarımı en üst düzeye çıkarmanız gerekiyorsa ya da sürekliliğe gerek duyuyorsanız bu şekli kullanmak isteyebilirsiniz.

en: "To" recipients will not see which other "To" recipients received an email, but they will see the list of "Cc" recipients.
tr: "Kime" alanındaki alıcılar, diğer "Kime" alıcılarının bir e-posta aldığını görmezler. Ancak "Kopya" alanındaki alıcıları görürler.

en: "User and User Admin Only" means that only users that received the mailing or administrators can view this email on your website; users must be logged in to view the message.
tr: "Kullanıcı ve yöneticiler" bu postalamanın içeriğinin web sayfası biçiminde yalnızca alıcı listesindeki kullanıcılar ve yöneticiler tarafından görüntülenebilmesini sağlar. Alıcıların iletiyi görüntüleyebilmesi için oturum açması gerekir.

en: # Activities
tr: İşlem sayısı

en: # Completed
tr: Tamamlanan sayısı

en: # Completed Contributions
tr: Tamamlanmış katkı sayısı

en: # Completed Soft Credits
tr: Tamamlanmış sanal kredi sayısı

en: % Change
tr: % değişim

en: % Downgraded Donors
tr: % düzeyi düşürülmüş bağışçı

en: % Lapsed Donors
tr: % süresi dolmuş bağışçı

en: % Maintained Donors
tr: % korunan bağışçı

en: % New Donors
tr: % yeni bağışçı

en: % Upgraded Donors
tr: % güncellemiş bağışçı

en: % of Total
tr: Toplamın yüzdesi

en: %1 %2 '%3'
tr: %1 %2 "%3"

en: %1 (includes [tax term] of %2)
tr: %1 (%2 [tax term] dahil)

en: %1 (when merging contacts)
tr: %1 (kişiler birleştirilirken)

en: %1 - %2 of %3
tr: %1 - %2 / %3

en: %1 - CiviCRM Profile Fields
tr: %1 - CiviCRM profil alanları

en: %1 - Custom Fields
tr: %1 - Özel alanlar

en: %1 - Gateway requires curl with SSL support
tr: %1 - Ödeme aracısı için SSL destekli cURL kurulu olmalıdır

en: %1 - HTML Form Snippet
tr: %1 - HTML form kodu

en: %1 - Multiple Choice Options
tr: %1 - Çoklu seçim seçenekleri

en: %1 - Participants
tr: %1 - Katılımcıları

en: %1 - Price Fields
tr: %1 - Fiyat alanı

en: %1 - Price Options
tr: %1 - Fiyat seçeneği

en: %1 - Template
tr: %1 - Kalıp

en: %1 - copy sent to %2
tr: %1 - kopyası %2 için gönderildi

en: %1 - due on %2
tr: $%1 - %2 tarihinde

en: %1 - due on %2 (overdue)
tr: %1 - %2 tarihinde (zamanı geçmiş)

en: %1 : Offline registration (by %2)
tr: %1 : Çevrimdışı kayıt (%2 tarafından)

en: %1 Access Control
tr: %1 erişim denetimi

en: %1 Activity
tr: %1 işlem

en: %1 Address
tr: %1 adres

en: %1 Available Dashlets
tr: Kullanılabilecek %1 pano bileşeni var

en: %1 Breakdown
tr: %1 kırılım

en: %1 Contacts Updated
tr: %1 kişi güncellendi

en: %1 Created
tr: %1 eklendi

en: %1 Current membership(s) for this contact have been set to 'Deceased' status.
tr: Bu kişinin %1 geçerli üyelik durumu "Vefat" olarak değiştirildi.

en: %1 Disabled
tr: %1 devre dışı

en: %1 Donation
tr: %1 bağış

en: %1 Enabled
tr: %1 etkin

en: %1 Event registration(s) have been cancelled.
tr: %1 etkinlik kaydı iptal edildi.

en: %1 From must be a number (with or without decimal point).
tr: %1 başlangıcı bir sayı olmalıdır (ondalık hane var ya da yok)

en: %1 From must be an integer (whole number).
tr: %1 başlangıcı bir tam sayı olmalıdır (sayının tamamı)

en: %1 From must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
tr: %1 başlangıcı geçerli bir para biçiminde olmalıdır (ondalık hane/virgül/boşluk kullanılabilir)

en: %1 Help
tr: %1 yardımı

en: %1 Integration Settings
tr: %1 bütünleştirme ayarları

en: %1 Membership
tr: %1 üyeliği

en: %1 Membership Signup: Credit card or direct debit (by %2)
tr: %1 üyelik kaydı: Kredi kartı ya da borç (%2 tarafından)

en: %1 Membership: Offline signup (by %2)
tr: %1 üyelik: Çevrimdışı kayıt (%2 tarafından)

en: %1 Option
tr: %1 seçeneği

en: %1 Options
tr: %1 seçenekleri

en: %1 Questions
tr: %1 Soru

en: %1 Related Case | %1 Related Cases
tr[0]: %1 ilişkili olay
tr[1]: %1 ilişkili olay

en: %1 Reports
tr: %1 rapor

en: %1 Rules
tr: %1 kural

en: %1 Saved
tr: %1 kaydedildi

en: %1 Scheduled Job has been executed. See the log for details.
tr: %1 zamanlanmış görev yürütüldü. Ayrıntılar için günlüğe bakabilirsiniz.

en: %1 Selected records only
tr: yalnızca %1 seçilmiş kayıt

en: %1 Smart Group Criteria
tr: %1 akıllı grup ölçütü

en: %1 Tags Merged
tr: %1 etiket birleştirildi

en: %1 Tags Selected
tr: %1 etiket seçilmiş

en: %1 To must be a number (with or without decimal point).
tr: %1 bitişi bir sayı olmalıdır (ondalık hane var ya da yok)

en: %1 To must be an integer (whole number).
tr: %1 bitişi bir tam sayı olmalıdır (sayının tamamı)

en: %1 To must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
tr: %1 bitişi geçerli bir para biçiminde olmalıdır (ondalık hane/virgül/boşluk kullanılabilir)

en: %1 Updated
tr: %1 güncellendi

en: %1 User: %2; user id: %3
tr: %1 Kullanıcı: %2; Kullanıcı kodu: %3

en: %1 already exist.
tr: %1 zaten var.

en: %1 already used.
tr: %1 zaten kullanılmış.

en: %1 amount can not be less than zero. Please select the options accordingly.
tr: %1 tutarı sıfırdan küçük olamaz. Lütfen uygun bir seçim yapın.

en: %1 available
tr: %1 kullanılabilir

en: %1 contacts are currently eligible to inherit this relationship.
tr: Şu anda bu ilişkinin devredilebileceği %1 kişi var.

en: %1 contacts have already been assigned to this event. They were not added a second time.
tr: %1 kişi zaten bu etkinliğe eklenmiş. İkinci kez eklenmeyecekler.

en: %1 contributions of type %2
tr: %2 türünde %1 katkı

en: %1 could not be parsed
tr: %1 işlenemedi

en: %1 created
tr: %1 oluşturuldu

en: %1 does not exists or is empty
tr: %1 bulunamadı ya da boş

en: %1 every %2 %3 for %4 installments.
tr: %1 her %2 %3 %4 taksit için.

en: %1 extension (%2) is installed but missing files.
tr: %1 eklenti (%2) kurulmuş ancak dosyaları eksik.

en: %1 for this %2.
tr: Bu %2 için %1

en: %1 for this country.
tr: Bu ülke için %1.

en: %1 for this county.
tr: Bu ülke için %1.

en: %1 for this state.
tr: Bu bölge için %1.

en: %1 has already been unsubscribed.
tr: %1 zaten abonelikten ayrılmış.

en: %1 has been created.
tr: %1 eklendi.

en: %1 has been moved to the custom set <a href='%3'>%2</a>.
tr: %1, <a href='%3'>%2</a> özel kümesine taşındı.

en: %1 has been moved to the trash. | %count contacts moved to trash.
tr[0]: %1 kişi kaydı çöpe atıldı.
tr[1]: %count kişi kaydı çöpe atıldı.

en: %1 has been permanently deleted. | %count contacts permanently deleted.
tr[0]: %1 kişi kaydı kalıcı olarak silindi.
tr[1]: %count kişi kaydı kalıcı olarak silindi.

en: %1 has been restored from the trash. | %count contacts restored from trash.
tr[0]: %1 kişi kaydı çöp kutusundan geri yüklendi.
tr[1]: %count kişi kaydı çöp kutusundan geri yüklendi.

en: %1 has been unsubscribed successfully.
tr: %1 abonelikten ayrıldı.

en: %1 has been unsubscribed.
tr: %1 abonelikten ayrıldı.

en: %1 has been updated.
tr: %1 güncellendi.

en: %1 has joined or been added to these group(s).
tr: %1 bu gruplara katıldı ya da eklendi.

en: %1 has no contacts which match your search criteria. You can <a href='%2'>add contacts here.</a>
tr: %1 için ölçütlerinize uyan bir kişi bulunamadı. <a href='%2'>Buraya tıklayarak kişiler ekleyebilirsiniz</a>.

en: %1 has not been saved.
tr: %1 kaydedilmedi.

en: %1 is
tr: %1 olan

en: %1 is a required field.
tr: %1 alanının doldurulması zorunludur.

en: %1 is already used for Discount Name.
tr: %1 adında bir indirim zaten var.

en: %1 is currently included in these Smart group(s) (e.g. saved searches).
tr: %1 şu anda şu akıllı gruplara bağlı (örneğin kaydedilmiş aramalar).

en: %1 is included in these Parent group(s) based on belonging to group(s) which are their
            children.
tr: %1s bulunduğu alt gruplar nedeniyle şu üst gruplara da bağlı.

en: %1 is no longer part of these group(s).
tr: %1 artık bu grupların bir parçası değil.

en: %1 is not a valid operator
tr: %1 operatörü geçersiz

en: %1 is not associated with this opt out request.
tr: %1 bu tüm aboneliklerden ayrılma isteği ile ilgili değil.

en: %1 is not associated with this unsubscribe request.
tr: %1 bu abonelikten ayrılma isteği ile ilgili değil.

en: %1 is unsubscribed.
tr: %1 abonelikten ayrıldı.

en: %1 membership for %2 has been added.
tr: %2 için %1 üyeliği eklendi.

en: %1 membership for %2 has been renewed.
tr: %2 için %1 üyeliği yenilendi.

en: %1 more
tr: %1 diğer

en: %1 must be a number (with or without decimal point).
tr: %1 bir sayı olmalıdır (ondalık hane var ya da yok)

en: %1 must be an integer (whole number).
tr: %1 bir tam sayı olmalı (tamamı).

en: %1 must be in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
tr: %1 geçerli bir para biçiminde olmalıdır (ondalık hane/virgül/boşluk kullanılabilir)

en: %1 must be valid Website.
tr: %1 geçerli bir web sitesi olmalıdır.

en: %1 must contain a color value e.g. #ffffff.
tr: %1 bir renk değeri içermelidir. Örnek: #ffffff.

en: %1 must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
tr: %1 geçerli bir para biçiminde olmalıdır (ondalık nokta/virgül/boşluk karakterleri kullanılabilir).

en: %1 not found.
tr: %1 bulunamadı.

en: %1 of %2 records - %3 remaining
tr: %1 / %2 kayıt - %3 kaldı

en: %1 opt out confirmed.
tr: %1 tüm aboneliklerden ayrılma isteği onaylandı.

en: %1 option has been deleted.
tr: %1 seçeneği silindi.

en: %1 or more
tr: %1 ya da diğer

en: %1 out of %2
tr: %1 / %2

en: %1 pairs of duplicates were merged
tr: %1 çift kayıt birleştirildi

en: %1 pairs of duplicates were skipped due to conflict
tr: %1 çift kayıt çakışmalar nedeniyle atlandı

en: %1 processor doesn't support updating subscription billing details.
tr: %1 aracısı abonelik fatura bilgilerinin güncellenmesini desteklemiyor.

en: %1 reserved.
tr: %1 ayırtılmış

en: %1 status has been updated to %2.
tr: %1 durumu %2 olarak güncellendi.

en: %1 sub-menu items will also be deleted.
tr: %1 alt menü ögesi de silinecek.

en: %1 tags
tr: %1 etiket

en: %1 user account registration option?
tr: %1 kullanıcı hesabı kaydı seçeneği

en: %1 version and user table name.
tr: %1 sürümü ve kullanıcı tablosunun adı.

en: %1 voters did not release.
tr: %1 oy veren serbest bırakılmadı.

en: %1 voters has been released.
tr: %1 oy veren serbest bırakıldı.

en: %1 wants you to know about %2
tr: %1, %2 hakkında bilgi edinmenizi istedi

en: %1(s)
tr: %1

en: %1: About
tr: %1: Hakkında

en: %1: Connect
tr: %1: Bağlantı kur

en: %1: Disconnect
tr: %1: Bağlantıyı kes

en: %1: Documentation (External)
tr: %1: Belgeler (dış)

en: %1: Logs (External)
tr: %1: Günlükler (dış)

en: %1: Please check that your date range is in correct chronological order.
tr: %1: Lütfen tarih aralığının başlangıç ve bitişini doğru zaman sırasına göre belirtin.

en: %1: Reconnect
tr: %1: Yeniden bağlantı kur

en: %1: SMS Reply will not be sent.
tr: %1: SMS yanıtı gönderilmeyecek.

en: %1: Settings (External)
tr: %1: Ayarlar (dış)

en: %1: Support (External)
tr: %1: Destek (dış)

en: %1: Version %2
tr: %1: %2 sürümü

en: %1: Welcome (External)
tr: %1: Karşılama (dış)

en: %2 can be edited by %1.
tr: %2, %1 tarafından düzenlenebilir.

en: %2 can be viewed by %1.
tr: %2, %1 tarafından görüntülenebilir.

en: %2. This Membership Type is used in an <a href='%1'>Online Contribution page</a>. Uncheck this membership type in the Memberships tab.
tr: %2. Bu üyelik türü <a href='%1'>"Çevrimiçi katkı sayfası"</a> için kullanılıyor. Üyelikler sekmesinden bu üyelik türündeki işareti kaldırın.

en: %3. There are some contacts who have this membership type assigned to them. Search for contacts with this membership type from <a href='%1'>Find Members</a>. If you are still getting this message after deleting these memberships, there may be contacts in the Trash (deleted) with this membership type. Try using <a href="%2">Advanced Search</a> and checking "Search in Trash".
tr: %3. Bu üyelik durumuna atanmış bazı kişiler bulunuyor. <a href='%1'>Üye arama</a> bölümünden bu üyelik türündeki üyeleri bulun ve silin. Bu üyelikleri sildikten sonra da bu iletiyi görüyorsanız, Çöp kutusunda bu üyelik türüne atanmış kişiler (silinmiş) bulunuyor olabilir. Bu kayıtları denetlemek için <a href="%2">"Gelişmiş arama"</a> bölümünden "Çöp kutusu da aransın" seçeneğini etkinleştirin.

en: %count %2 %3 relationship created | %count %2 %3 relationships created
tr[0]: %count %2 %3 ilişki eklendi
tr[1]: %count %2 %3 ilişki eklendi

en: %count Contact | %count Contacts
tr[0]: %count kişi
tr[1]: %count kişi

en: %count Result | %count Results
tr[0]: %count sonuç
tr[1]: %count sonuç

en: %count activity deleted. | %count activities deleted.
tr[0]: %count işlem silindi.
tr[1]: %count işlem silindi.

en: %count activity un-tagged | %count activities un-tagged
tr[0]: 1 işlemin etiketi kaldırıldı
tr[1]: %count işlemin etiketi kaldırıldı

en: %count case moved to trash. | %count cases moved to trash.
tr[0]: %count olay çöpe atıldı.
tr[1]: %count olay çöpe atıldı.

en: %count case permanently deleted. | %count cases permanently deleted.
tr[0]: %count olay kalıcı olarak silindi.
tr[1]: %count olay kalıcı olarak silindi.

en: %count case restored from trash. | %count cases restored from trash.
tr[0]: %count olay çöp kutusundan geri yüklendi.
tr[1]: %count olay çöp kutusundan geri yüklendi.

en: %count contact added to group | %count contacts added to group
tr[0]: Gruba %count kişi eklendi
tr[1]: Gruba %count kişi eklendi

en: %count contact already had this tag | %count contacts already had this tag
tr[0]: %count kişi zaten bu şekilde etiketlenmiş
tr[1]: %count kişi zaten bu şekilde etiketlenmiş

en: %count contact has been reserved. | %count contacts have been reserved.
tr[0]: %count kişi ayırtıldı.
tr[1]: %count kişi ayırtıldı.

en: %count contact removed from '%2' | %count contacts removed from '%2'
tr[0]: %count kişi "%2" grubundan çıkarıldı
tr[1]: %count kişi "%2" grubundan çıkarıldı

en: %count contact tagged | %count contacts tagged
tr[0]: %count kişi etiketlendi
tr[1]: %count kişi etiketlendi

en: %count contact un-tagged | %count contacts un-tagged
tr[0]: %count kişinin etiketi kaldırıldı
tr[1]: %count kişinin etiketi kaldırıldı

en: %count contact was already in group | %count contacts were already in group
tr[0]: %count kişi zaten grupta
tr[1]: %count kişi zaten grupta

en: %count contribution deleted. | %count contributions deleted.
tr[0]: %count katkı silindi.
tr[1]: %count katkı silindi.

en: %count duplicate relationship | %count duplicate relationships
tr[0]: %count çift ilişki kaydı
tr[1]: %count çift ilişki kaydı

en: %count email was found on hold and updated. | %count emails were found on hold and updated.
tr[0]: Bekliyor durumunda %count e-posta bulundu ve güncellendi.
tr[1]: Bekliyor durumunda %count e-posta bulundu ve güncellendi.

en: %count grant deleted. | %count grants deleted.
tr[0]: %count bağış silindi.
tr[1]: %count bağış silindi.

en: %count invalid relationship record | %count invalid relationship records
tr[0]: %count ilişki kaydı geçersiz
tr[1]: %count ilişki kaydı geçersiz

en: %count membership deleted. | %count memberships deleted.
tr[0]: %count üyelik kaydı silindi.
tr[1]: %count üyelik kaydı silindi.

en: %count month | %count months
tr[0]: %count ay
tr[1]: %count ay

en: %count participant deleted. | %count participants deleted.
tr[0]: %count katılımcı silindi.
tr[1]: %count katılımcı silindi.

en: %count pledge deleted. | %count pledges deleted.
tr[0]: %count söz verilmiş ödeme silindi.
tr[1]: %count söz verilmiş ödeme silindi.

en: %count relationship record was not created due to an invalid contact type. | %count relationship records were not created due to invalid contact types.
tr[0]: Kişi türü geçersiz olduğundan %count ilişki kaydı eklenemedi.
tr[1]: Kişi türü geçersiz olduğundan %count ilişki kaydı eklenemedi.

en: %count relationship was not created because the contact is not of the right type for this relationship | %count relationships were not created because the contact is not of the right type for this relationship
tr[0]: Kişi türü bu ilişki için doğru olmadığından %count ilişki eklenmedi
tr[1]: Kişi türü bu ilişki için doğru olmadığından %count ilişki eklenmedi

en: %count was skipped because the contact is already %2 %3 | %count were skipped because the contacts are already %2 %3
tr[0]: kişiler zaten %2 %3 olduğundan %count atlandı
tr[1]: Kişiler zaten %2 %3 olduğundan %count atlandı

en: %count year | %count years
tr[0]: %count yıl
tr[1]: %count yıl

en: %name: found no valid post with that title.
tr: %name: bu başlıkta bir kayıt bulunamadı.

en: %title day
tr: %title gün

en: %title month
tr: %title ay

en: %title week
tr: %title hafta

en: %title year
tr: %title yıl

en: %title year + month
tr: %title yıl + ay

en: &lt; Previous
tr: &lt; Önceki

en: &lt;&lt; First
tr: &lt;&lt; İlk

en: &quot;All of the information that you provide to us or any of our representatives and service providers will be held in strictest confidence. It will not be used for any purpose other than to help you, and for any other purpose that you authorize in writing, or which is required by law.&quot;
tr: &quot;Bize ya da temsilcilerimiz ile hizmet sağlayıcılarımıza vereceğiniz tüm bilgiler güvenli olarak korunur. Kullanılmasına izin verdiğiniz şekilde ve kanunlar çerçevesinde, size yardımcı olmak dışında herhangi bir amaçla kullanılmaz.&quot;

en: &quot;May I now ask you some screening questions?&quot;
tr: &quot;Daha iyi anlamak için size bazı sorular sorabilir miyim?&quot;

en: &quot;Please tell me what you would like to discuss.&quot;
tr: &quot;Lütfen tartışmak istediğiniz konuyu aktarın.&quot;

en: '%1' batch has been saved.
tr: "%1" toplu işlemi kaydedildi.

en: '%1' cannot be deleted because the information is used for special system purposes.
tr: Bilgileri sistem amaçları ile kullanıldığı için "%1" silinemez.

en: '%1' directory does not exist
tr: "%1" klasörü bulunamadı

en: '%1' has been deleted.
tr: "%1" silindi

en: '%1' have been saved.
tr: "%1" kaydedildi.

en: '%1' information has been saved.
tr: "%1" bilgileri kaydedildi.

en: '%1' survey has been deleted.
tr: "%1" anket silindi.

en: 'Admin' field should only have 'Admin' visibility options.
tr: "Yönetici" tarafından görülebilecek bir alanda yalnızca "Yönetici" tarafından görülebilecek seçenekler bulunmalıdır.

en: 'Children' of that individual
tr: Bu bireyin "çocuğu"

en: 'Create Personal Campaign Page' link text
tr: "Kişisel kampanya sayfası oluştur" bağlantısı metni

en: 'Employees' of that organization
tr: Bu kuruluşun "çalışanları"

en: 'Household Members' of that household
tr: Bu hanenin "hane halkı"

en: 'Opt out via email' - displays an email address for recipients to opt out of receiving emails from your organization.
tr: "E-posta ile ayrılma": Alıcılara kuruluşunuzun tüm posta listelerinden ayrılmak için kullanacakları bir e-posta adresi görüntülenir

en: 'Opt out via web page' - creates a link for recipients to click if they want to opt out of receiving emails from your organization. Alternatively, you can include the 'Opt out via email' token.
tr: "Web sayfası ile ayrılma": Alıcılara kuruluşunuzun tüm posta listelerinden ayrılmak için kullanacakları bir web sayfası bağlantı adresi görüntülenir. Alternatif olarak "E-posta ile ayrılma" kodu da kullanılabilir.

en: 'Results Column' cannot be checked for %1 fields.
tr: "Sonuçlar sütunu" %1 alan için seçilemez.

en: 'Tell a friend' maximum recipients limit
tr: "Arkadaşına ilet" için en fazla alıcı sınırı

en: 'Unsubscribe via email' - displays an email address for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message.
tr: "E-posta ile abonelikten ayrılma": Alıcılara bu e-postanın gönderildiği posta listesinden ayrılmak için kullanacakları bir e-posta adresi görüntülenir.

en: 'Unsubscribe via web page' - creates a link for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message. Alternatively, you can include the 'Unsubscribe via email' token or one of the Opt-out tokens.
tr: "Web sayfası ile abonelikten ayrılma": Alıcılara bu e-postanın gönderildiği posta listesinden ayrılmak için kullanacakları bir web sayfası bağlantı adresi görüntülenir. Alternatif olarak "E-posta ile tüm aboneliklerden ayrılma" kodu ya da Tüm aboneliklerden ayrılma kodlarından biri de kullanılabilir

en: '}Highlight the token and copy it to your clipboard - e.g. %1.
tr: '}Kodu seçin ve panoya kopyalayın (%1 gibi).

en: (%1 recipients)
tr: (%1 alıcı)

en: (Contribute at least X to be eligible for this gift.)
tr: (Bu hediyeyi alabilmek için en az X katkıda bulunmalısınız.)

en: (Copy)
tr: (Kopya)

en: (Copy)
tr: (Kopya)

en: (EXPERIMENTAL) If the MySQL user does not have permission to administer triggers, then you must create the triggers outside CiviCRM. No support is provided for this configuration.
tr: (DENEYSEL) MySQL kullanıcısının tetikleyicileri yönetme izni yoksa, tetikleyicileri CiviCRM dışında oluşturmanız gerekir. Bu yapılandırma için destek sağlanmamaktadır.

en: (EXPERIMENTAL) MySQL user does not have trigger permissions
tr: (DENEYSEL) MySQL kullanıcısının tetikleyici izinleri yok

en: (Filed on case %1)
tr: (%1 olayına dosyalandı)

en: (Job parameters and command line syntax documentation...)
tr: (Görev parametreleri ve komut satırı yazım belgeleri...)

en: (Last Month)
tr: (Geçen ay)

en: (Learn more...)
tr: (Ayrıntılı bilgi alın...)

en: (Multilingual support currently cannot be enabled on installations with enabled logging.)
tr: (Günlük tutulan kurulumlar üzerinde birden çok dil desteği şimdilik kullanılamaz).

en: (Not Available)
tr: (Kullanılamaz)

en: (Note: Although files should be readable, it is best if they are not listable or browseable.)
tr: (Not: Dosyaların okunabilir olması gerekse de, listelenebilir veya göz atılabilir olmaması en iyisidir.)

en: (OR Membership ID if update mode.)
tr: (YA DA güncelleme kipinde ise üyelik kodu)

en: (Preview Area)
tr: (Ön izleme alanı)

en: (Recurring Contribution)
tr: (Yinelenen katkı)

en: (Recurring Template)
tr: (Yinelenen kalıp)

en: (Recurring)
tr: (Yinelenen)

en: (Refer to the Mapping and Geocoding section in the Installation and Basic Setup Chapter)
tr: (Kurulum ve temel ayarlar başlığındaki harita ve coğrafi konum bölümüne bakın)

en: (Sum of all weights should be greater than or equal to threshold: %1).
tr: (Tüm ağırlıkların toplamı eşiğe eşit ya da büyük olmalıdır: %1)

en: (This contact has been merged to <a href="%1">%2</a>)
tr: (Bu kişi <a href="%1">%2</a> ile birleştirildi)

en: (YTD)
tr: (yıl başından bugüne)

en: (bottom of page)
tr: (sayfanın en altında)

en: (built-in)
tr: (iç)

en: (contribute at least %1 to be eligible for this membership)
tr: (bu üyelik için en az %1 tutarında katkıda bulunmalısınız)

en: (current month)
tr: (geçerli ay)

en: (current year)
tr: (geçerli yıl)

en: (deleted contacts)
tr: (silinmiş kişi)

en: (deleted)
tr: (silinmiş)

en: (display name not available)
tr: (görüntülenme adı yok)

en: (filtered from %1 total entries)
tr: (%1 toplam kayıttan süzülen)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
tr: (_MAX_ toplam kayıttan süzülen)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
tr: (_MAX_ toplam kayıttan süzülen)

en: (includes %1 of %2)
tr: (katılanlar %1 / %2)

en: (including yourself)
tr: (siz de dahil)

en: (learn more...)
tr: (ayrıntılı bilgi alın...)

en: (match to contact)
tr: (kişiyle eşleştir)

en: (max %1)
tr: (en fazla %1)

en: (more)
tr: (diğer)

en: (n/a)
tr: (kullanılamaz)

en: (no fee)
tr: (ücretsiz)

en: (no subject)
tr: (konu yok)

en: (not assigned)
tr: (atanmamış)

en: (not available)
tr: (kullanılamaz)

en: (ongoing)
tr: (süren)

en: (opened %1)
tr: (açılma %1)

en: (original currency)
tr: (özgün para birimi)

en: (preferred)
tr: (yeğlenen)

en: (recipients)
tr: (alıcılar)

en: (signature)
tr: (imza)

en: (since inception)
tr: (başlangıçtan bu yana)

en: (step %1 of %2)
tr: (%1 / %2 adım)

en: (test)
tr: (deneme)

en: (this is not the current revision)
tr: (bu geçerli sürüm değil)

en: (this is the current revision)
tr: (bu geçerli sürüm)

en: (this will take a few minutes)
tr: (bir kaç dakika sürebilir)

en: (top of page)
tr: (sayfanın en üstünde)

en: (unknown)
tr: (bilinmiyor)

en: + Add New Field
tr: + Yeni alan ekle

en: , or Merge this contact with an existing contact
tr:  ya da bu kişiyi var olan bir kişi ile birleştirebilirsiniz

en: - Activity Fields -
tr: - İşlem alanları -

en: - All Contacts -
tr: - Tüm kişiler -

en: - Any -
tr: - Tümü -

en: - Contact Fields -
tr: - Kişi alanları -

en: - Contribution Fields -
tr: - Katkı alanları -

en: - N/A -
tr: - Kullanılamaz -

en: - None -
tr: - Yok -

en: - Participant Fields -
tr: - Katılımcı alanları -

en: - Select Financial Account Relationship -
tr: - Mali hesap ilişkisini seçin -

en: - Select Relationship Type-
tr: - İlişki türü seçin -

en: - Status -
tr: - Durum -

en: - Test Type -
tr: - Deneme türü -

en: - actions -
tr: - İşlemler -

en: - all activity type(s) -
tr: - Tüm işlem türleri -

en: - all languages -
tr: - Tüm diller -

en: - any %1 -
tr: - Tüm %1 -

en: - any -
tr: - Tümü -

en: - any contact type -
tr: - Tüm kişi türleri -

en: - any group -
tr: - Tüm gruplar -

en: - any interviewer -
tr: - Tüm görüşmeciler -

en: - any state/province -
tr: - Tüm il ve bölgeler -

en: - any tag -
tr: - Tüm etiketler -

en: - any visibility -
tr: - Tüm görünürlükler -

en: - choose language -
tr: - Dil seçin -

en: - default -
tr: - Varsayılan -

en: - default input format -
tr: - Varsayılan giriş biçimi -

en: - default view -
tr: - Varsayılan görünüm -

en: - do not import -
tr: - İçe aktarılmasın -

en: - first select relationship type -
tr: - Önce ilişki türünü seçin -

en: - no grouping -
tr: - Gruplama yok -

en: - no types excluded -
tr: - Katılmayacak bir tür yok -

en: - none -
tr: - Hiçbiri -

en: - prefix -
tr: - Ön ek -

en: - related contact info -
tr: - İlgili kişi bilgileri -

en: - same as for main contact -
tr: - Asıl kişi ile aynı -

en: - select %1 -
tr: - %1 seçin -

en: - select -
tr: - Seçin -

en: - select Parent -
tr: - Üst ögeyi seçin -

en: - select activity type -
tr: - İşlem türünü seçin -

en: - select case -
tr: - Olay seçin -

en: - select contact -
tr: - Kişi seçin -

en: - select contacts -
tr: - Kişileri seçin -

en: - select event -
tr: - Etkinlik seçin -

en: - select field -
tr: - Alan seçin -

en: - select group -
tr: - Grup seçin -

en: - select label -
tr:  - Etiket seçin -

en: - select membership type -
tr: - Üyelik türünü seçin -

en: - select period -
tr: - Dönem seçin -

en: - select profile -
tr: - Profil seçin -

en: - select record type -
tr: - Kayıt türünü seçin -

en: - select role -
tr: - Rol seçin -

en: - select set of custom fields -
tr: - Özel alanlar kümesini seçin -

en: - select status -
tr: - Durum seçin -

en: - select tags -
tr: - Etiketleri seçin -

en: - select type -
tr: - Tür seçin -

en: - suffix -
tr: - Son ek -

en: -- Select --
tr: -- Seçin --

en: -day of week-
tr: - Haftanın günü -

en: -day-
tr: - Gün -

en: -hour-
tr: - Saat -

en: -min-
tr: - Dakika -

en: -month-
tr: - Ay -

en: -operator-
tr: - İşlem -

en: -sec-
tr: - Saniye -

en: -select product-
tr: - Ürün seçin -

en: -select-
tr: - Seçin -

en: -year-
tr: - Yıl -

en: ...and $
tr: ...ve $

en: ...through
tr: ...arasından

en: 0 = No auto-renew option; 1 = Give option, but not required; 2 = Auto-renew required;
tr: 0 = Otomatik yenileme seçeneği yoktur; 1 = Seçenek sunulur ancak zorunlu değildir; 2 = Otomatik yenileme zorunludur;

en: 1 Available Dashlet
tr: Kullanılabilecek 1 pano bileşeni var

en: 1 Day | %count Days
tr[0]: 1 gün
tr[1]: %count gün

en: 1 activity already did not have this tag | %count activities already did not have this tag
tr[0]: 1 işlem zaten bu şekilde etiketlenmemişti
tr[1]: %count işlem zaten bu şekilde etiketlenmemişti

en: 1 activity already had this tag | %count activities already had this tag
tr[0]: 1 işlem zaten böyle etiketlenmiş
tr[1]: %count işlem zaten böyle etiketlenmiş

en: 1 contact already did not have this tag | %count contacts already did not have this tag
tr[0]: 1 kişide zaten bu etiket yoktu
tr[1]: %count kişide zaten bu etiket yoktu

en: 1 contact was already not in this group | %count contacts were already not in this group
tr[0]: 1 kişi zaten bu grupta değildi
tr[1]: %count kişi zaten bu grupta değildi

en: 1 contribution could not be deleted. | %count contributions could not be deleted.
tr[0]: bir katkı silinemedi.
tr[1]: %count katkı silinemedi.

en: 1 contribution will not be deleted. | %count contributions will not be deleted.
tr[0]: bir katkı silinmeyecek.
tr[1]: %count katkı silinmeyecek.

en: 1 could not be deleted. | %count could not be deleted.
tr[0]: 1 silinemedi.
tr[1]: %count silinemedi.

en: 1 could not be restored. | %count could not be restored.
tr[0]: %count olay çöp kutusundan geri yüklenemedi.
tr[1]: %count olay çöp kutusundan geri yüklenemedi.

en: 1 extension is up-to-date: | %count extensions are up-to-date:
tr[0]: 1 eklenti güncel
tr[1]: %count eklenti güncel

en: 1 respondent did not release. | %count respondents did not release.
tr[0]: 1 yanıtlayan serbest bırakılmadı.
tr[1]: %count yanıtlayan serbest bırakılmadı.

en: 1-this entity, 2-this and the following entities, 3-all the entities
tr: 1 - Bu varlık, 2 - Bu ve izleyen varlıklar, 3 - Tüm varlıklar

en: 1. Manage Roles
tr: 1. Rol yönetimi

en: 12 Hours
tr: 12 saat

en: 2-4 Character Abbreviation of County
tr: İlçenin 2-4 karakter uzunluğundaki kısaltması

en: 2-4 Character Abbreviation of State/Province
tr: İlin ya da bölgenin 2-4 karakter uzunluğundaki kısaltması

en: 2. Assign Users to CiviCRM ACL Roles
tr: 2. Kullanıcıları civiCRM EDL rollerine atayın

en: 24 Hours
tr: 24 saat

en: 3 character string, value derived from config setting.
tr: 3 karakterden oluşan bir dizge. Yapılandırma ayarından alınan değer.

en: 3 character string, value from config setting or input via user.
tr: 3 karakterden oluşan bir dizge. Yapılandırma ayarından alınan değer ya da kullanıcı girişi.

en: 3. Manage ACLs
tr: 3. EDL yönetimi

en: 3rd-party Service
tr: Üçüncü taraf hizmet

en: 5.28 Default value:
tr: 5.28 varsayılan değeri:

en: 5.29 Default value:
tr: 5.29 varsayılan değeri:

en: 5395 with Logo
tr: Logo ile 5395

en: << Remove
tr: << Çıkar

en: <a class='action-item crm-hover-button' onclick='adjustPayment();'>adjust payment amount</a>
tr: <a class='action-item crm-hover-button' onclick='adjustPayment();'>ödeme tutarını ayarla</a>

en: <a href="%1" target="_blank">Setup CIVICRM_CRED_KEYS</a> before upgrading. This warning will go away, and the current SMTP password will ultimately be preserved during upgrade.
tr: Yükseltmeden önce <a href="%1" target="_blank">CIVICRM_CRED_KEYS kurun</a>. Bu uyarı kaybolur ve var olan SMTP parolası yükseltme sırasında öyle ya da böyle korunur.

en: <a href="%1">Directories</a> may use absolute paths, relative paths, or variables. Absolute paths are more difficult to maintain. To maximize portability, consider using a variable in each directory (eg "<tt>[cms.root]</tt>" or "<tt>[civicrm.files]</tt>").
tr: <a href="%1">Klasörler</a> olarak mutlak yolları, göreli yolları ya da değişkenleri kullanabilirsiniz. Mutlak yolların bakımını yapmak daha zordur. En iyi taşınabilirlik için her klasör için bir değişken kullanmayı değerlendirin ("<tt>[cms.root]</tt>" ya da "<tt>[civicrm.files]</tt>" gibi).

en: <a href="%1">Resource URLs</a> may use absolute paths, relative paths, or variables. Absolute paths are more difficult to maintain. To maximize portability, consider using a variable in each URL (eg "<tt>[cms.root]</tt>" or "<tt>[civicrm.files]</tt>").
tr: <a href="%1">Kaynak adresleri</a> olarak mutlak yolları, göreli yolları ya da değişkenleri kullanabilirsiniz. Mutlak yolların bakımını yapmak daha zordur. En iyi taşınabilirlik için her adres için bir değişken kullanmayı değerlendirin ("<tt>[cms.root]</tt>" ya da "<tt>[civicrm.files]</tt>" gibi).

en: <a href="%1">wkhtmltopdf is an alternative utility for generating PDF's</a> which may provide better performance especially if you are generating a large number of PDF letters or receipts. Your system administrator will need to download and install this utility, and enter the executable path here.
tr: <a href="%1">wkhtmltopdf PDF oluşturmak için kullanılan başka bir araçtır</a>. Özellikle çok sayıda PDF mektup ya da alındıları oluşturulması gerekiyorsa daha iyi başarım sağlar. Bu aracı sistem yöneticinizin indirip kurması ve buraya çalışacak dosyanın yolunu yazması gerekir.

en: <b>%1</b> file(s) in %2 directory are not writable. Listed file(s) might be used during the import to log the errors occurred during Import process. Contact your site administrator for assistance.
tr: %2 klasördeki <b>%1</b> dosya yazılabilir değil. Listelenen dosyalar içe aktarma işlemi sırasında oluşabilecek sorunların kaydedilmesi için kullanılabilir. Yardım almak için site yöneticiniz ile görüşün.

en: <b>[civicrm.files]</b> Path
tr: <b>[civicrm.files]</b> yolu

en: <b>[civicrm.files]</b> URL
tr: <b>[civicrm.files]</b> adresi

en: <div class="status messages">None found.
tr: <div class="status messages">Herhangi bir şey bulunamadı

en: <em>Pre-announcement for upcoming version 5.30</em>: If your composer configuration or composer.json does not enable patching, you MUST do that BEFORE running composer to update your files to version 5.30. Either by using `composer config 'extra.enable-patching' true`, or updating the top level composer.json's extra section with `"enable-patching": true`. See %1 for details.
tr: <em>Yaklaşan 5.30 sürümü için ön duyuru</em>: Composer yapılandırmanız ya da composer.json yama yapmaya izin vermiyorsa, dosyalarınızı 5.30 sürümüne güncellemeyi composer çalıştırmadan ÖNCE YAPMALISINIZ. Ya `composer config 'extra.enable-patching' true` kullanın ya da üst düzey composer.json ek bölümünü "enable-patching": true ile güncelleyin. Ayrıntılı bilgi almak için %1 bölümüne bakabilirsiniz.

en: <p>The Monetary Value Display format is a deprecated setting, and this site has a non-standard format. Please report your configuration on <a href="%1">this Gitlab issue</a>.
tr: <p>Parasal Değer Görüntüleme biçimi, kullanımdan kaldırılmış bir ayar ve bu site standart olmayan bir biçim kullanıyor. Lütfen yapılandırmanızı <a href="%1">bu Gitlab konusuna</a> bildirin.

en: <p>You may also want to check the directory for <a href="%2/%1" target="_blank">native %1 modules</a> that may be useful for you (CMS-specific modules are not listed here).
tr: <p>Ayrıca dizinden işinize yarayacak <a href="%2/%1" target="_blank">doğal %1 modüllere</a> bakabilirsiniz (içerik yönetimi sistemine özel modüller burada görüntülenmez).

en: <strong>%1 (%2)</strong> has been successfully subscribed to the <strong>%3</strong> mailing list.
tr: <strong>%1 (%2)</strong>, <strong>%3</strong> postalama listesine eklendi.

en: <strong>%1 - your email address '%2' has been successfully verified.</strong>
tr: <strong>%1 - "%2" e-posta adresiniz onaylandı.</strong>

en: <strong>%1</strong> can view and update information about <strong>%2</strong>.
tr: <strong>%1</strong>, <strong>%2</strong> hakkındaki bilgileri görüp güncelleyebilir.

en: <strong>%1</strong> can view information about <strong>%2</strong>.
tr: <strong>%1</strong>, <strong>%2</strong> hakkındaki bilgileri görüntüleyebilir.

en: <strong>A LIVE transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
tr: Seçilmiş ödeme aracısı kullanılarak <strong>GERÇEK bir hesap hareketi gönderilecek</strong>.

en: <strong>A TEST transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
tr: Seçilmiş ödeme aracısı kullanılarak <strong>bir DENEME hesap hareketi gönderilecek</strong>.

en: <strong>Automated refunds for cancellations are NOT currently supported.</strong> Participants who have paid for an event will be notified that cancellations are not refundable.
tr: <strong>İptaller için otomatik geri ödeme şu anda henüz desteklenmiyor.</strong> Bir etkinlik için ödeme yapmış katılımcılar, iptal durumunda geri ödeme yapılmayacağı konusunda bilgilendirilecek.

en: <strong>Check Availability</strong>
tr: <strong>Kullanılabilirliğini denetle</strong>

en: <strong>CiviCampaign</strong> - Lets you link together events, mailings, activities, and contributions under one "umbrella" so that you can track the progress of all your efforts towards one programmatic goal or campaign.
tr: <strong>CiviCampaign:</strong> Etkinlik, toplu postalama, işlemler ve katkıları tek bir şemsiye altında toplayarak, harcanan emeklerin hedefe ulaşılmasına ya da kampanyaya katkısının izlenmesini sağlar.

en: <strong>CiviCase</strong> - Integrated case management component, including a dashboard with "my cases", automated case timelines and configurable audit reports.
tr: <strong>CiviCase:</strong> Bütünleşik olay yönetimi bileşeni, "Benim olaylarım" panosu, otomatik olay zaman planı ve yapılandırılabilir denetim raporları gibi özellikler sağlar.

en: <strong>CiviContribute</strong> - An online fundraising and donor management component which enables you to track and manage contributions to your organization. It also allows you to quickly and easily create customized web pages to accept online donations.
tr: <strong>CiviContribute:</strong> Çevrimiçi katkı toplama ve katkıda bulunan kişileri yönetme bileşeni, bir kuruluşa yapılan katkıların izlenmesini ve çevrimiçi bağış toplanabilecek özelleştirilmiş web sayfalarının hızlı ve kolay şekilde oluşturulmasını sağlar.

en: <strong>CiviContribute</strong> - When you want to collect information from Contributors via online contribution pages, you can create a profile and link it to to your contribution page as a 'custom page element' (<a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a>).
tr: <strong>CiviContribute:</strong> "Çevrimiçi katkı sayfaları" kullanarak katkıda bulunanlardan veri toplanması istendiğinde, bir profil oluşturulup katılım sayfasına "Özel sayfa bileşeni" olarak bağlanabilir (<a href='%1'>Çevrimiçi katkı sayfaları yapılandırması</a>).

en: <strong>CiviEvent</strong> - Provides integrated online event registration and management for paid and free events. It allows you to quickly and easily create customized web pages to for event registration, and then track participants.
tr: <strong>CiviEvent:</strong> Ücretli ve ücretsiz etkinlikler için bütünleşik çevrimiçi etkinlik kayıt ve yönetim işlemlerinin yapılmasını, etkinlik kaydı için özelleştirilmiş web sayfalarının kolayca oluşturulmasını ve katılımcıların izlenmesini sağlar.

en: <strong>CiviGrant</strong> - Designed to be used by organizations that distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
tr: <strong>CiviGrant:</strong> Vakıf ve yardım kuruluşları gibi diğer kişi ve kurumlara katkıda bulunan kuruluşların bu işlemleri yapmasını sağlar.

en: <strong>CiviMail</strong> - A robust mass-mailing component which allows you to engage your constituents with personalized email blasts and newsletters.
tr: <strong>CiviMail:</strong> Sağlam bir toplu posta gönderme bileşeni olarak e-posta yoluyla duyuru ve bültenlerin gönderilmesini sağlar.

en: <strong>CiviMember</strong> - A flexible membership management component which includes convenient online signup and renewal.
tr: <strong>CiviMember:</strong> Esnek üyelik yönetimi olanakları ile çevrimiçi kayıt ve yenileme gibi işlemlerin yapılmasını sağlar.

en: <strong>CiviPledge</strong> - Record and track pledges received from contributors. Send pledge acknowledgements and payment reminders. Configure online contribution pages to support self-service pledging and pledge payments.
tr: <strong>CiviPledge:</strong> Kişilerin söz verdikleri ödemelerin kaydedilerek izlenmesini sağlar. Söz verilmiş ödeme onayı ve ödeme anımsatıcıları gönderir. Katkıda bulunanların söz verme ve ödeme işlemlerini kendi kendilerine  yapabileceği çevrimiçi katkı sayfalarının yapılandırılmasını sağlar.

en: <strong>Contact Edit Forms</strong> - Allow <strong>authenticated users</strong> to edit their own contact info with a Profile using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an edit form for Profile ID 3.)
tr: <strong>Kişi düzenleme formları:</strong> <strong>Oturum açmış kullanıcıların</strong> şu yoldaki bir profil kullanarak kendi kişi bilgilerini düzenlemelerini sağlar: <em>%1/%2</em>. (Bu örnek bağlantılar "Profil kodu" 3 olan bir düzenleme formu içindir.)

en: <strong>Contact Search and Listings</strong> - When you want to provide a search form and search result listings for some or all of your contacts you can create a profile with the desired search fields and link users to the path for that search form. When creating a link to search and listings profiles, add the corresponding profile ID to the end of your query string using the 'gid' parameter. For example, the link to display a search and listings page for a Profile with ID = 3 would be:
tr: <strong>Kişi arama ve listeleme:</strong> Bazı ya da tüm kişiler için bir arama formu ve sonuç listesi sunmak istediğinde istenen arama alanları ile bir profil oluşturup kullanıcıları bu arama formunun yoluna bağlayabilirsiniz. Arama ve listeleme profillerine bir bağlantı eklenirken, sorgu dizgesinin sonuna "gid" değişkeni ile ilgili profilin kodunu ekleyin. Örneğin "Profil kodu" 3 için arama ve listeleme sayfasını görüntüleyecek bağlantı şu şekildedir:

en: <strong>Contact Signup Forms</strong> - Create link(s) to 'new contact' input form(s) for your Profiles using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an input form for Profile ID 3.)
tr: <strong>Kişi kayıt formları:</strong> Profilleriniz için "Yeni kişi" kayıt formları için bağlantılar şu yol kullanılarak oluşturulabilir: <em>%1/%2</em> (Bu örnek bağlantılar "Profil kodu" 3 olan bir kayıt formu içindir).

en: <strong>Delivery has not yet begun for this mailing.</strong> If the scheduled delivery date and time is past, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated mailer task ('cron job') is running - and how frequently.
tr: <strong>Bu postalamaya henüz başlanmamış</strong> Zamanlanmış gönderim tarih ve saati geçtiği halde postalama başlamadıysa, sistem yöneticisine ya da teknik destek sorumlusuna sitenizdeki otomatik görevin ("CRON görevi") çalışma durumu ve sıklığını sorun .

en: <strong>EXAMPLE:</strong> 'Team Leaders' (<em>ACL Role</em>) can 'Edit' (<em>Operation</em>) all contacts in the 'Active Volunteers Group' (<em>Data</em>).
tr: <strong>Örnek:</strong> "Takım yöneticileri" (<em>EDL rolü</em>) "Düzenleme" (<em>İşlemini</em>) "Etkin gönüllüler grubundaki" (<em>Veri kümesi</em>) tüm kişiler üzerinde yapabilir.

en: <strong>EXAMPLE:</strong> When creating a set of custom fields used to collect <strong>Employment History</strong> - you might have fields for Job Title, Start Date, End Date, and Reason for Leaving. Checking the "multiple records" box allows you to collect information for multiple jobs.
tr: <strong>Örneğin:</strong> <strong>Çalışma geçmişi</strong> ile ilgili bir özel alan kümesi oluştururken, İş adı, Başlangıç tarihi, Bitiş tarihi ve Ayrılma nedeni alanlarını kullanabilirsiniz. "Birden çok kayıt kullanılabilsin" seçeneği işaretlendiğinde birden çok iş ile ilgili veriler toplanabilir.

en: <strong>Employee <-> Employer relationship</strong> is created anytime the 'Current Employer' field is filled in, either in the Contact Summary form or via a Profile. When filled in, it will create an Organisation if one does not already exist with that name.
tr: Kişi özeti ya da profil formu üzerindeki "Geçerli işveren" alanı doldurulduğunda, <strong>İşveren <-> çalışan ilişkisi</strong> oluşturulur. İşveren için daha önce eklenmiş bir kuruluş kaydı yoksa yeni bir kuruluş kaydı eklenir.

en: <strong>Export PRIMARY fields</strong> provides the most commonly used data values. This includes primary address information, preferred phone and email.
tr: <strong>BİRİNCİL alanları dışa aktar</strong> seçeneği sık kullanılan verileri dışa aktarır. Verilerde adres bilgileri, yeğlenen telefon ve e-posta gibi birincil alan bilgileri bulunur.

en: <strong>Fill:</strong> Fills in additional contact data only. Database fields which currently have values are left as-is.
tr: <strong>Doldurulsun:</strong> Yalnızca ek kişi verileri doldurulur. İçinde bilgi bulunan veritabanı alanları olduğu gibi korunur.

en: <strong>Fixed Membership - 3 Months Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is set to February 1, 2008 - and the end date is April 30, 2008.
tr: <strong>Sabit üyelik - 3 ay süreli:</strong> 15 Şubat 2015 tarihinde üye olan bir kişinin üyelik başlangıç tarihi 1 Şubat 2015, üyelik bitiş tarihi 30 Nisan 2015 olur.

en: <strong>Fixed Membership Period - 1 Year Duration:</strong> Fixed period start date is set to January 1. A person signs up for membership on February 15th, 2008. Their membership start date is set to January 1, 2008 - and the end date is December 31, 2008.
tr: <strong>Sabit üyelik süresi - 1 yıl süreli:</strong> Sabit süre 1 Ocak günü başlar. 15 Şubat 2015 tarihinde üye olan bir kişinin üyelik başlangıç tarihi 1 Ocak 2015, üyelik bitiş tarihi 31 Aralık 2015 olur.

en: <strong>HTML Form Snippet</strong> - If you want more control over form layout, or want to add Profile input forms to non-CiviCRM blocks, pages and/or sites...click the HTML Form Snippet action link for a Profile below - and copy and paste the HTML form code into any web page.
tr: <strong>HTML form kodu:</strong> Form düzeni üzerinde daha fazla denetiminiz olsun istiyorsanız ya da Profil kayıt formlarını CiviCRM dışındaki blok, sayfa ya da sitelere eklemek istiyorsanız, aşağıdaki bir profil için HTML form kodu işlemi bağlantısına tıklayın ve HTML form kodunu kopyalayıp, istediğiniz web sayfasına yapıştırın.

en: <strong>Household relationship</strong> enables household members to have the 'household address' applied to their record. Again, if a Household already exists then the individual will have a relationship created with it, if none exists then a new household will be created.
tr: <strong>Hane halkı ilişkisi</strong>, hane halkını oluşturan bireylerin kayıtlarında aynı "hane adresinin" kullanılmasını sağlar. Zaten bir hane halkı varsa birey bu hane halkı ile ilişkilendirilir. Hane halkı için daha önce eklenmiş bir kayıt yoksa yeni bir hane halkı kaydı eklenir.

en: <strong>Import has completed successfully.</strong> The information below summarizes the results.
tr: <strong>İçe aktarma işlemi tamamlandı.</strong> Aşağıda işlem sonucunu görebilirsiniz.

en: <strong>Importing Contact Subtypes</strong> - If your file contains a mix of "subtypes" belonging to a built-in type, select the built-in ("parent") type here. You will then be able to map a Contact Subtype field from your file which sets the subtype for each row. EXAMPLE: If you are importing a mixture of Individuals who are "Students" and "Parents" and "Staff" subtypes, select "Individual" here AND include a column in your import file which contains the subtype for each row.
tr: <strong>Alt kişi türlerini içe aktarmak:</strong> Dosyanızda iç türe bağlı olan  "alt türler" varsa, buradan iç ("üst") türü seçin. Bundan sonra bir "Alt kişi türü" alanını dosyadaki alt tür verisi ile eşleştirebilirsiniz. Örneğin: "Öğrenci", "Ebeveyn" ve "Çalışan" alt türlerinin karışımından oluşan bireyleri içe aktarıyorsanız, buradan "Birey" seçin VE içe aktarılacak dosyaya her satır için alt türü içeren bir sütun ekleyin.

en: <strong>NOTE: Super Admin</strong> and <strong>Administrator</strong> roles will have all permissions in CiviCRM.
tr: <strong>NOT: Super yönetici</strong> ve <strong>Yönetici</strong> rolleri tüm CiviCRM izinlerine sahiptir.

en: <strong>No Duplicate Checking:</strong> Inserts all valid records without comparing them to existing contact records for possible duplicates.
tr: <strong>Çift kayıtlar denetlenmesin:</strong> Alınan dosyadaki geçerli tüm kayıtlar, veritabanı kayıtları ile eşleşip eşleşmediğine bakılmadan eklenir.

en: <strong>Resolving "Pay Later" registrations for online registrations:</strong> Participants who registered online whose status is changed from <em>Pending Pay Later</em> to <em>Registered</em> or <em>Attended</em> will receive a confirmation email and their payment status will be set to completed. If this is not you want to do, you can change their participant status by editing their event registration record directly.
tr: <strong>Çevrimiçi kayıtlar için "Sonra ödenecek" kayıtlarının çözümlenmesi:</strong> Çevrimiçi kayıt olan ve <em>Sonra ödenecek bekleniyor</em> durumundan <em>Kaydedildi</em> ya da <em>Katıldı</em> durumuna değiştirilen katılımcılara ödeme işlemi tamamlandığında bir onay e-postası gönderilir ve durumları Tamamlandı olarak atanır. Yapmak istediğiniz bu değil ise, katılımcının etkinlik kaydını doğrudan düzenleyerek durumunu değiştirilebilirsiniz.

en: <strong>Rolling Membership Period - 1 Year Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is February 15th, 2008 - and the end date is February 14th, 2009.
tr: <strong>Serbest üyelik süresi - 1 yıl süreli:</strong> 15 Şubat 2015 tarihinde üye olan bir kişinin üyelik başlangıç tarihi 15 Şubat 2015, üyelik bitiş tarihi 15 Şubat 2016 olur.

en: <strong>Skip:</strong> Reports and then Skips duplicate import file rows - leaving the matching record in the database as-is (default).
tr: <strong>Atlansın:</strong> İçe aktarılan dosya ile eşleşen çift kayıtlar bildirilir ve atlanır, veritabanı kaydı olduğu gibi korunur (varsayılan).

en: <strong>Special statuses:</strong> Participants whose status is changed to any of the following will be automatically notified via email: %1
tr: <strong>Özel durumlar:</strong> Katılımcı durumu şunlardan biriyle değiştirilen kişilere otomatil olarak bildirim e-postası gönderilir: %1

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to display a backtrace listing when a fatal error is encountered.
tr: <strong>Bu özellik üretim sitelerinde KULLANILMAMALIDIR</strong><br />Ciddi bir sorun çıktığında geri izleme listesinin görüntülenmesini istiyorsanız bu değeri <strong>"Evet"</strong> olarak ayarlayın. <strong>Bu özellik normal kullanımdaki web sitelerinde etkinleştirilmemelidir.</strong>

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
tr: <strong>Bu özellik üretim sitelerinde KULLANILMAMALIDIR</strong><br />CiviCRM hata ayıklama araçlarını kullanmak istiyorsanız bu değeri <strong>"Evet"</strong> olarak ayarlayın.

en: <strong>Trouble-shooting Tip</strong> - If you find that your SMS are not being sent, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated task (&quot;cron job&quot;) is running - and how frequently.
tr: <strong>Sorun bulma ipucu:</strong> SMS iletiniz gönderilmediyse, sistem yöneticisine ya da teknik destek sorumlusuna sitenizdeki otomatik görevin (&quot;CRON görevi&quot;) çalışma durumu ve sıklığını sorun .

en: <strong>Update:</strong> Updates database fields with available import data. Fields in the database which are NOT included in the import row are left as-is.
tr: <strong>Güncellensin:</strong> Veritabanındaki bilgileri içe aktarılan veriler ile güncellenir. Veritabanında bulunan ancak içe aktarılan dosyada bulunmayan alanlar olduğu gibi korunur.

en: <strong>User Screens</strong> - One or several profiles can be linked to either the <strong>new user registration</strong> and/or view and edit screens for <strong>existing user accounts</strong>.
tr: <strong>Kullanıcı sayfaları:</strong> Bir ya da bir kaç profil <strong>Yeni kullanıcı kaydı</strong> ve/veya <strong>Var olan kullanıcı hesaplarını</strong> görüntüleme ve düzenleme sayfaları ile bağlanabilir.

en: A "WYSIWYG" (What You See Is What You Get) is a rich-text editor, like a mini word-processor, for editing HTML content in CiviCRM.
tr: "WYSIWYG" (What You See Is What You Get) zengin metin düzenleyicisi CiviCRM üzerinde HTML içeriğini düzenlemek için kullanılan bir mini kelime işlem yazılımıdır.

en: A "string value" or regular expression to be redacted (replaced).
tr: Düzeltilecek (değiştirilecek) bir "dizge değeri" ya da kurallı ifade.

en: A Case Type describes a group of related tasks, interactions, or processes.
tr: Bir olay türünde, ilişkili görev, iletişim ya da süreç grupları tanımlanır.

en: A Contact with that ID does not exist: %1
tr: %1 kodlu kişi bulunamadı

en: A Survey Detail Report <a href='%1'>%2</a> has been created.
tr: <a href='%1'>%2</a> anket ayrıntıları raporu oluşturuldu.

en: A View Only field cannot be required
tr: Salt okunur bir alanın doldurulması zorunlu olamaz

en: A cancellation email has been sent to %1.
tr: %1 adresine iptal e-postası gönderildi.

en: A comma-separated list will automatically be turned into an array for multivalue operations, or you can explicitly use the js array format above.
tr: Virgül ile ayrılmış listeler otomatik olarak birkaç değerli bir diziye dönüştürülür. ya da yukarıdaki JS dizi biçimi kullanılabilir.

en: A confirmation email has been sent to %1
tr: %1 adresine onay e-postası gönderildi

en: A confirmation email has been sent to %1.
tr: %1 adresine onay e-postası gönderildi.

en: A confirmation email has been sent to ALL participants
tr: TÜM katılımcılara onay e-postası gönderildi

en: A contribution / membership signup was made on behalf of the organization listed below.
tr: Aşağıdaki kuruluş adına bir katkı / üyelik kaydı yapıldı.

en: A copy of the activity has also been sent to assignee contact(s).
tr: İşlemin bir kopyası atanmış kişilere de gönderildi.

en: A copy of the activity has also been sent to assignee contacts(s).
tr: İşlemin bir kopyası da atanmış kişilere gönderildi.

en: A copy of the activity has also been sent to selected contact(s).
tr: İşlemin bir kopyası seçilmiş kişilere de gönderildi.

en: A copy of the contribution page has been created
tr: Katkı sayfasının bir kopyası oluşturuldu

en: A copy of the extension (%1) is in a system folder (%2). The system copy will be preserved, but the new copy will be used.
tr: Eklentinin (%1) sistem klasöründe (%2) bir kopyası var. Sistem kopyası korunurken yeni kopya kullanılacak.

en: A copy of the follow-up activity has also been sent to follow-up assignee contacts(s).
tr: İzleme işleminin bir kopyası izleyici olarak atanmış kişilere gönderildi.

en: A copy of the price set has been created
tr: Fiyat paketi kopyalandı

en: A copy of this activity will be emailed to each Assignee.
tr: Bu işlemin bir kopyası atanmış her kişiye e-posta ile gönderilecek.

en: A copy of this report can be automatically generated and delivered via email to specified recipients. Use the settings in this section to control Subject of the email containing the report, as well as the recipient list (To and Cc fields). Separate multiple 'To' or 'CC' email addresses with commas.
tr: Bu raporun bir kopyası, otomatik olarak oluşturularak, belirtilen e-posta adreslerine gönderilebilir. Bu bölümdeki ayarlar kullanılarak, raporu içeren e-postasının konusu ile alıcı listesi (Kime ve Kopya alanları) belirtilebilir. Birden çok "Kime" ya da "Kopya" adresini virgül ile ayırarak yazın.

en: A cron job is required to execute scheduled jobs automatically.
tr: Zamanlanmış görevlerin otomatik olarak yürütülmesi için bir zamanlanmış görev yapılandırılmalıdır.

en: A default mailbox must be configured for email bounce processing.
tr: E-posta geri dönüşlerinin işlenebilmesi için bir varsayılan posta kutusu yapılandırmalısınız.

en: A description of this bounce type
tr: Bu geri dönüş türünün açıklaması

en: A direct SQL query in the form of a SELECT query. For example:
tr: SELECT sorgusu türünde bir doğrudan SQL ifadesi. Örneğin:

en: A duplicate matching rule with this name already exists. Please select another name.
tr: Aynı adlı bir eşleşme kuralı zaten var. Lütfen başka bir ad yazın.

en: A field of the same label exists in the destination group
tr: Aynı etiketin bir alanı hedef grup içinde zaten var

en: A file must be selected
tr: Bir dosya seçilmelidir

en: A financial type with this name already exists. Please select another name.
tr: Aynı adlı bir mali tür zaten var. Lütfen başka bir ad seçin.

en: A flag indicating whether this system has run a post-installation routine
tr: Bu sistemin kurulum sonrası komutlarını çalıştırıp çalıştırmadığını gösteren bir işaret

en: A followup activity has been scheduled.
tr: Bir izleme işlemi zamanlandı.

en: A group of contacts
tr: Bir kişiler grubu

en: A job size smaller than the batch limit will negate the effect of the batch limit.
tr: Toplu işlem sınırından küçük bir görev boyutu toplu işlem sınırının da küçülmesine yol açar.

en: A link to this %1 is automatically included in the email sent to friends. If you ALSO want to include a link providing general information about your organization, enter that link here (e.g <em>http://www.example.org/</em>)
tr: Arkadaşlara gönderilen e-postalarda bu %1 için bir bağlantı eklenir. Ayrıca kuruluşunuz ile ilgili genel bilgiler içeren bir bağlantı eklemek istiyorsanız buraya yazın (örneğin <em>http://www.kurulusum.org/</em>)

en: A lock to remove the ability to add new options via the UI.
tr: Kilit etknleştirildiğinde, kullanıcı arabirimi üzerinden yeni seçenekler eklenmesi engellenir.

en: A long running CiviCRM task is currently in progress. This message will be refreshed till the task is completed
tr: Uzun sürecek bir CiviCRM işlemi yapılıyor. İşlem tamamlandığında bu ileti yenilenecek

en: A membership confirmation and receipt has been sent to %1.
tr: %1 adresine üyelik onay ve alındısı gönderildi.

en: A membership status with this label already exists. Please select another label.
tr: Aynı etiketli bir üyelik durumu zaten var. Lütfen başka bir etiket seçin.

en: A membership type with this name already exists. Please select another name.
tr: Aynı adlı bir üyelik türü zaten var. Lütfen başka bir ad seçin.

en: A minimum amount of %1 should be selected from Contribution(s).
tr: Katkılardan en az %1 değerinde bir tutar seçilmelidir.

en: A minimum amount of %1 should be selected from Event Fee(s).
tr: Etkinlik ücretlerinden en az %1 değerinde bir tutar seçilmelidir.

en: A new %1 permission has been added. It is not granted by default. If you use SMS, you may wish to review your permissions.
tr: Yeni bir %1 izni eklendi. Varsayılan olarak verilmez. SMS kullanıyorsanız, izinlerinizi gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

en: A new permission has been added called %1 This Permission is now used to control access to the Manage Tags screen
tr: %1 adında yeni bir izin eklendi Bu İzin artık "Etiket yönetimi" bölümüne erişimi denetlemek için kullanılıyor

en: A new permission has been added for editing message templates. Previously, users needed the "administer CiviCRM" permission. Now, users need the new permission called "edit message templates." Please check your CMS permissions to ensure that users who should be able to edit message templates are assigned this new permission.
tr: İleti kalıplarını düzenlemek için yeni bir izin eklendi. Daha önce kullanıcılara "CiviCRM yönetimi" izninin verilmiş olması gerekiyordu. Artık "İleti kalıplarını düzenleyebilir" izni kullanılabilir. İleti kalıplarını düzenleme izni verilmiş kullanıcıların sorun yaşamaması için "İçerik Yönetimi Sistemi" üzerindeki izinlerine de göz atmayı unutmayın.

en: A new permission, "%1", has been added. It is not granted by default. If your users create reports, you may wish to review their permissions.
tr: Yeni "%1" izni eklendi. Varsayılan olarak verilmez. Kullanıcılarınız raporlar oluşturuyorsa izinlerini gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

en: A new set of batch permissions has been added called "%1", "%2", "%3" and "%4". These permissions are now used to control access to the Accounting Batches tasks. If your users need to be able to Reopen or Close batches you may need to give them additional permissions. <a href=%5>Read more</a>
tr: "%1", "%2", "%3" ve "%4" adlarıyla yeni bir toplu izin kümesi eklendi. Bu izinler artık toplu muhasebe işlemlerine erişimi denetlemek için kullanılıyor. Kullanıcılarınızın toplu işlemleri "Yeniden açması" ya da "Kapatması" gerekiyorsa, onlara ek izinler vermeniz gerekebilir. <a href=%5>Ayrıntılı bilgi alın</a>

en: A notification email has been sent to the site administrator, and you will receive another notification from them as soon as the review process is complete.
tr: Site yöneticisine bir bildirim e-postası gönderildi. Kısa süre içinde gözden geçirme işlemi tamamlandığında ikinci bir e-posta bildirimi alacaksınız.

en: A notification email has been sent to the site administrator.
tr: Site yöneticisine bir bildirim e-postası gönderildi.

en: A notification email has been sent to the supporter.
tr: Destekçiye bir bildirim e-postası gönderildi.

en: A payment processor configured for this page might be disabled (contact the site administrator for assistance).
tr: Bu katkı sayfası için yapılandırılmış ödeme aracısı devre dışı bırakılmış olabilir (yardım almak için site yöneticisi ile görüşün).

en: A person is already registered for this event.
tr: Bir kişi daha önce bu etkinliğe kayıt olmuş.

en: A person with this email address is already registered for this event.
tr: Bir kişi bu e-posta adresini kullanarak daha önce bu etkinliğe kayıt olmuş.

en: A product with this name already exists. Please select another name.
tr: Aynı adlı bir ürün zaten var. Lütfen, başka bir ad yazın.

en: A profile
tr: Bir profil

en: A receipt has been emailed to the contributor.
tr: Katkıda bulunan kişiye bir alındı e-postası gönderildi.

en: A record already exists with the same information.
tr: Aynı bilgilerin bulunduğu bir kayıt var.

en: A recurring payment (subscription) request will be submitted to the selected payment processor. If the request is successful, this membership will be automatically renewed on the last day of the membership period until the recurring payment is cancelled. Membership payment receipt emails will include a link for the member to cancel the auto-renewal.
tr: Yinelenen bir ödeme (abonelik) isteği seçilmiş ödeme aracısına gönderilecek. İstek başarılı olur ise bu üyelik, yinelenen ödeme iptal edilene kadar üyelik döneminin son gününde otomatik olarak yenilenir. Üyelik ödemesi alındısının gönderildiği e-posta içinde otomatik yenilemenin iptal edilebileceği bir bağlantı bulunur.

en: A refund has been issued based on changes in your registration selections.
tr: Kayıt seçimlerinizde yaptığınız değişikliklere göre bir geri ödeme hesaplandı.

en: A regexp to match a message to a bounce type
tr: Bir iletiyi geri dönüş türü ile eşleştirecek kurallı ifade

en: A registration confirmation email has also been sent to %1
tr: %1 adresine kayıt onayı e-postası gönderildi

en: A registration confirmation email will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
tr: Hesap hareketi tamamlandığında %1 adresine bir kayıt onayı e-postası gönderilecek.

en: A renewal confirmation and receipt has been sent to %1.
tr: Yenileme onayı ve alındı %1 adresine gönderildi.

en: A repeating set will be created with the following dates.
tr: Şu tarih aralığında yinelenen bir paket oluşturulacak.

en: A replacement extension %1 has been installed as you had the obsolete extension %2 installed
tr: Kullanımdan kaldırılmış olan %2 eklentisi yerine %1 eklentisi kuruldu

en: A set of custom data fields
tr: Özel veri alanları kümesi

en: A short description of the activity..
tr: İşlemin kısa açıklaması.

en: A single SMS message is typically 160 characters in length. If you want to send a message that is longer than 160 characters, it is split into multiple segments.
tr: Tek bir SMS iletisi genellikle 160 karakter uzunluğundadır. 160 karakterden uzun bir ileti göndermek istiyorsanız, birden çok parçaya bölünür.

en: A spreadsheet-like file with the contact data in each row. Data fields are separated by commas. You can export to a "CSV" file from most spreadsheet applications, many database managers, as well as other contact management and address book applications. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and then choose that file as your Import Upload File.
tr: Her satırında kişi bilgileri bulunan hesap tablosu benzeri bir çalışma sayfası. Veri alanları virgül ile ayrılır. Çoğu hesap tablosu yazılımları, veritabanı yöneticileri ve diğer kişi veri bankaları ile adres defteri uygulamalarındaki veriler "CSV" dosyası olarak dışa aktarılabilir. Bu işlemin nasıl yapılacağından emin değilseniz, kullandığınız uygulamanın belgelerine bakabilirsiniz. Dosyayı yerel diskinize (ya da ağdan erişilebilecek bir konuma) kaydedin ve içe aktarıp yüklemek için bu dosyayı seçin.

en: A test message will be sent to %1 people:
tr: %1 kişiye deneme iletisi gönderilecek:

en: A to B
tr: A => B

en: A token has been updated in the %1 template. Check the system checks page to see if any action is required.
tr: %1 kalıbında bir kod güncellendi. Herhangi bir işlemin gerekli olup olmadığını görmek için sistem denetimi bölümüne bakabilirsiniz.

en: A valid Notify Email address must be specified
tr: Geçerli bir bildirim e-posta adresi belirtilmelidir

en: A valid Receipt From Email address must be specified if Email Receipt to Contributor is enabled
tr: Katkıda bulunana e-posta alındısı gönderilsin seçeneği etkinleştirilmiş ise alındının gönderileceği e-posta adresi yazılmalıdır

en: A valid file must be uploaded.
tr: Geçerli bir dosya yüklemelisiniz.

en: A/B Test Results
tr: A/B deneme sonuçları

en: A/B testing allows you to send two test mailings to a random subset of your recipients. After collecting and comparing metrics, the more successful mailing will be sent to the remaining recipients.
tr: A/B denemesi rastgele alıcı alt kümelerine iki deneme postalaması yapılmasını sağlar. İstatistiklerin toplanıp karşılaştırılmasından sonra, kalan alıcılara daha sorunsuz bir postalama yapılır.

en: A6 Badge Portrait 150x106
tr: A6 yaka kartı dikey 150x106

en: AB Test Created Date
tr: AB denemesinin oluşturulma tarihi

en: ACL
tr: Erişim denetimi listesi

en: ACL Contact Cache ID
tr: EDL kişi ön bellek kodu

en: ACL Entity
tr: EDL varlığı

en: ACL Entity ID
tr: EDL varlık kodu

en: ACL Entity Role is Active
tr: EDL varlık rolü etkin

en: ACL Group ID
tr: EDL grup kodu

en: ACL Group Refresh Mode
tr: EDL grup yenileme kipi

en: ACL Group/Role
tr: EDL grubu/rolü

en: ACL ID
tr: Erişim denetimi listesi kodu

en: ACL Is Active?
tr: EDL etkin

en: ACL Name
tr: Erişim denetimi listesi adı

en: ACL Name.
tr: Erişim denetimi listesinin adı.

en: ACL Object
tr: EDL nesnesi

en: ACL Object ID
tr: EDL nesne kodu

en: ACL Operation
tr: EDL işlemi

en: ACL Role
tr: EDL rolü

en: ACL Role ID
tr: EDL rol kodu

en: ACL Table
tr: EDL tablosu

en: ACL Type
tr: EDL türü

en: ACL Type(s)
tr: EDL türleri

en: ACLCache
tr: Erişim denetimi listesi ön belleği

en: ACLCaches
tr: Erişim denetimi listesi ön bellekleri

en: ACLContact Cache
tr: EDL kişi önbelleği

en: ACLContact Caches
tr: EDL kişi ön bellekleri

en: ACLEntity Role
tr: Erişim denetimi listesi varlık rolü

en: ACLEntity Roles
tr: Erişim denetimi listesi varlık rolleri

en: ACLs
tr: Erişim denetimi listeleri

en: ACLs (Access Control Lists) allow you control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of Data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
tr: EDL (erişim denetimi listesi) CiviCRM verilerine erişimi denetler. Bir EDL içinde bir <strong>İşlem</strong> ("Görüntüleme" ya da "Düzenleme" gibi), işlemin yapılacağı bir <strong>veri kümesi</strong> (bir kişi grubu gibi) ve bu işlemi yapma iznini kapsayan bir <strong>Rol</strong> bulunur. %1 üzerinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

en: ACLs allow you to control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
tr: EDL (Erişim Denetimi Listesi) CiviCRM verilerine erişimi denetler. Bir EDL içinde bir <strong>İşlem</strong> ("Görüntüleme" ya da "Düzenleme" gibi), işlemin yapılacağı bir <strong>veri kümesi</strong> (bir kişi grubu gibi) ve bu işlemi yapma iznini kapsayan bir <strong>Rol</strong> bulunur. %1 üzerinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

en: ACLs define permission to do an operation on a set of data, and grant that permission to a CiviCRM ACL Role. Use this link to create or edit the ACLs for your site.
tr: Erişim denetimi listeleri bir CiviCRM EDL rolünün, bir veri kümesi üzerinde bir işlemi yapılabilmesi için gerekli izinleri belirler. Sitenizde erişim denetimi listeleri oluşturmak ve düzenlemek için bu bağlantıyı kullanın.

en: ADC referral
tr: Bakıma muhtaç yaşlılar

en: AM
tr: ÖÖ

en: AMOUNT DUE:
tr: ÖDENECEK TUTAR:

en: AND
tr: VE

en: AND ...
tr: VE...

en: AND/OR
tr: VE/VEYA

en: AOL Terms of Service complaint
tr: AOL hizmet koşulları şikayeti

en: API Action
tr: API işlemi

en: API Action:
tr: API işlemi:

en: API Call Action
tr: API çağrı işlemi

en: API Call Entity
tr: API çağrı varlığı

en: API Entity
tr: API varlığı

en: API Entity:
tr: API varlığı:

en: API KEY
tr: API anahtarı

en: API Key for validating requests related to this contact.
tr: Bu kişiyle ilgili istekleri doğrulamak için kullanılacak API anahtarı.

en: API Login
tr: API oturumu açma

en: API Parameters
tr: API parametreleri

en: API Params
tr: API parametreleri

en: API Type
tr: API türü

en: API Type:
tr: API türü:

en: API URL
tr: API adresi

en: API Url
tr: API adresi

en: API Url:
tr: API adresi:

en: API call:
tr: API çağrısı:

en: API entity type
tr: API varlık türü

en: APILogin is not set for this payment processor
tr: Bu ödeme aracısı için API oturumu açma ayarları yapılmamış

en: Abbreviate Province?
tr: Bölge kısaltılsın

en: Abkhaz
tr: Abhazca

en: Able to create a new database.
tr: Yeni veritabanı oluşturabilir.

en: About
tr: Hakkında

en: About Link Color
tr: Hakkında bağlantısı rengi

en: About Profiles
tr: Profiller hakkında

en: About description.
tr: Hakkında açıklaması.

en: About is a required field.
tr: Hakkında alanının doldurulması zorunludur.

en: Above content area
tr: İçerik alanının üstünde

en: Absolute URL of the location where the civicrm module or component has been installed.
tr: CiviCRM modül ya da bileşeninin kurulu olduğu konumun mutlak adresi.

en: Absolute date cannot be earlier than the current time.
tr: Mutlak tarih geçerli zamandan önceki bir zaman olamaz.

en: Accept and track pledges (for recurring gifts).
tr: Söz verilmiş ödemeleri onaylama ve izleme (yinelenen hediyeler için).

en: Accept profile submissions from external sites
tr: Dış sitelerden profil gönderimleri kabul edilsin

en: Acceptable Mime Types that can be used as part of file urls
tr: Dosya adreslerinin bir parçası olarak kullanılabilecek MIME türleri

en: Accepted Credit Card Type(s)
tr: Kabul edilen kredi kartı türleri

en: Accepted Credit Cards
tr: Kabul edilen kredi kartları

en: Accepted Rate
tr: İletilme oranı

en: Access
tr: Erişim

en: Access Arguments
tr: Erişim değişkenleri

en: Access Callback
tr: Erişim sorgulama

en: Access Control
tr: Erişim denetimi

en: Access Control Documentation
tr: Erişim denetimi belgeleri

en: Access Control by Financial Type
tr: Mali türe göre erişim denetimi

en: Access Denied
tr: Erişim reddedildi

en: Access Keys
tr: Erişim anahtarları

en: Access Keys:
tr: Erişim anahtarları:

en: Access contacts in the trash
tr: Çöp kutusundaki kişilere erişebilir

en: Access prefix to call within a country to a different area
tr: Bir ülke içinde başka bir alana yapılan aramalarda kullanılacak ön ek

en: Access the data using an HTTP GET request from a specific URL. (This is the 'ICAL' icon on the Manage Events page.)
tr: Belirli bir adresten HTTP GET isteği ile verilere erişebilirsiniz (etkinlik yönetimi bölümündeki "iCAL" simgesini kullanarak).

en: Access the drop-down menus here to select how frequently your %1 occurs.
tr: %1 ne sıklıkla yinelenecek ise açılan menülerden seçin.

en: Account Creation
tr: Hesap açma

en: Account Holder
tr: Hesap sahibi

en: Account Relationship
tr: Hesap ilişkisi

en: Account Type
tr: Hesap türü

en: Account Type (Code)
tr: Hesap türü (kod)

en: Account Type Code
tr: Hesap türü kodu

en: Account creation required
tr: Hesap açmak zorunlu olsun

en: Accounting Batch
tr: Toplu muhasebe işlemi

en: Accounting Batch - %1
tr: Toplu muhasebe işlemi - %1

en: Accounting Batch Processing
tr: Toplu muhasebe işlemi

en: Accounting Batches
tr: Toplu muhasebe işlemleri

en: Accounting Code
tr: Hesap kodu

en: Accounts
tr: Hesaplar

en: Accounts Payable
tr: Ödenebilir hesaplar

en: Accounts Receivable
tr: Alınabilir hesaplar

en: Accounts Receivable Account is
tr: Alınabilir hesap

en: Acctg Code
tr: Acctg kodu

en: Accuracy and coverage, as well as terms of service for both geocoding and mapping may vary by provider and location. Some providers may offer or require paid subscriptions depending on volume of requests and type of organization using the service. You should investigate each provider and select the best option for your requirements and usage patterns.
tr: Coğrafi konum ve haritalama doğruluk, kapsam ve hizmet koşulları hizmet sağlayıcı ve konuma göre değişiklik gösterebilir. Bazı hizmet sağlayıcılar, istek sayısı ve hizmeti kullanan kuruluşun türüne göre ücretli abonelik kullanılmasını isteyebilir. Hizmet sağlayıcıları inceleyerek, gereksinimlerinize ve kullanım özelliklerinize en uygununu seçin.

en: Acknowledgement sent?
tr: Anlaşma gönderildi

en: Acknowledgment Date
tr: Onay tarihi

en: Acknowledgment Sent
tr: Onay gönderildi

en: Action
tr: İşlem

en: Action Condition
tr: İşlem koşulu

en: Action Date And Time
tr: İşlem tarihi ve saati

en: Action Log
tr: İşlem günlüğü

en: Action Logs
tr: İşlem günlükleri

en: Action Mapping
tr: İşlem eşleştirme

en: Action Mapping Entity
tr: İşlem eşleştirme varlığı

en: Action Mapping Entity Value
tr: İşlem eşleştirme varlığı değeri

en: Action Mapping ID
tr: İşlem eşleştirme kodu

en: Action Mappings
tr: İşlem eşleştirmeleri

en: Action Schedule
tr: İşlem zamanlaması

en: Action Schedule ID
tr: İşlem zamanlama kodu

en: Action Schedules
tr: İşlem zamanlamaları

en: Action of the job api call
tr: Görevin API çağrısı işlemi

en: Action(s)
tr: İşlemler

en: Action:
tr: İşlem:

en: Actions
tr: İşlemler

en: Activate the page (you can de-activate it later)
tr: Sayfayı etkinleştir (daha sonra devre dışı bırakabilirsiniz)

en: Active
tr: Etkin

en: Active Memberships
tr: Etkin üyelikler

en: Active On
tr: Etkin olma tarihi

en: Active Period
tr: Etkin dönem

en: Active Recurring Contributions
tr: Etkin yinelenen katkılar

en: Active Relationship?
tr: İlişki etkin mi?

en: Active Role?
tr: Rol etkin mi?

en: Active Value:
tr: Etkin değer:

en: Active volunteers.
tr: Etkin gönüllüler.

en: Active?
tr: Etkin

en: Activities
tr: İşlemler

en: Activities %%StatusMessage%%
tr: İşlemler %%StatusMessage%%

en: Activities are 'interactions with contacts' which you want to record and track. CiviCRM has several reserved (e.g. 'built-in') activity types (meetings, phone calls, emails sent). Create additional 'activity types' here if you need to record other types of activities. For example, you might want to add 'Job Interview', or 'Site Audit', etc.
tr: İşlemler kaydedip izlemek isteyeceğiniz "kişi etkileşimleridir". CiviCRM içinde ayırtılmış bazı hazır işlem türleri bulunur (toplantı, telefon araması, e-posta gönderildi gibi). Kaydedilecek başka işlem türlerine gerek duyuyorsanız, bu bölümden ek "İşlem türleri" oluşturabilirsiniz. Örneğin, "İş görüşmesi", "Saha denetimi" gibi işlem türleri ekleyebilirsiniz.

en: Activities are 'interactions with contacts' which you want to record and track. This list is sorted by component and then by weight within the component.
tr: İşlemler kaydedip izlemek isteyeceğiniz "kişi etkileşimleridir". Bu liste bileşene ve bileşenin ağırlığına göre sıralanmıştır.

en: Activities from the %1 activity set have been added to this case.
tr: %1 işlem kümesindeki işlemler bu olaya eklendi.

en: Activities which are Followup Activities
tr: Takip işlemi olan işlemler

en: Activities which are not Followup Activities
tr: Takip işlemi olmayan işlemler

en: Activities which have Followup Activities
tr: Takip işlemi bulunan işlemler

en: Activities without Followup Activities
tr: Takip işlemi bulunmayan işlemler

en: Activity
tr: İşlem

en: Activity %1 has been saved. %2 %3
tr: %1 işlemi kaydedildi. %2 %3

en: Activity Assignee
tr: İşleme atanmış kişi

en: Activity Assignees
tr: Etkinliğe atanmış kişiler

en: Activity Audit
tr: İşlem denetimi

en: Activity Auto Generated %1 '%2'
tr: İşlem otomatik olarak oluşturuldu %1 "%2"

en: Activity Auto-generated?
tr: İşlem otomatik oluşturuldu

en: Activity Campaign
tr: İşlemin kampanyası

en: Activity Campaign ID
tr: İşlemin kampanya kodu

en: Activity Case ID
tr: İşlemin olay kodu

en: Activity Contact
tr: İşlem kişisi

en: Activity Contact ID
tr: İşlem kişi kodu

en: Activity Contact Type
tr: İşlem kişi türü

en: Activity Contacts
tr: İşlem kişileri

en: Activity Created Date
tr: İşlemin oluşturulma tarihi

en: Activity Date
tr: İşlem tarihi

en: Activity Date %1 %2
tr: İşlem tarihi %1 %2

en: Activity Date From
tr: İşlem tarihi başlangıcı

en: Activity Date Time
tr: İşlem tarihi ve saati

en: Activity Date-Time
tr: İşlem tarihi ve saati

en: Activity Dates - From
tr: İşlem tarihleri - Başlangıç

en: Activity Details
tr: İşlem ayrıntıları

en: Activity Details %1 '%2'
tr: İşlem ayrıntıları %1 "%2"

en: Activity Details Report
tr: İşlem ayrıntıları raporu

en: Activity Duration
tr: İşlem süresi

en: Activity Duration %1 %2
tr: İşlem süresi %1 %2

en: Activity Engagement Index
tr: İşlem bağlılık derecesi

en: Activity Filter
tr: İşlem süzgeci

en: Activity ID
tr: İşlem kodu

en: Activity ID of case-activity association.
tr: Olay işlemi ilişkilendirme işlem kodu.

en: Activity ID of the first activity record in versioning chain.
tr: Sürüm zincirindeki ilk işlem kaydının işlem kodu.

en: Activity Import
tr: İşlem içe aktarma

en: Activity Links
tr: İşlem bağlantıları

en: Activity Location
tr: İşlem konumu

en: Activity Medium
tr: İşlem ortamı

en: Activity Medium %1 %2
tr: İşlem ortamı %1 %2

en: Activity Medium, Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = encounter_medium.
tr: İşlem ortamı option_group = encounter_medium olduğunda civicrm_option_value alanına yazılacak dış anahtar.

en: Activity Modified Date
tr: İşlemin değiştirilme tarihi

en: Activity Priority
tr: İşlem önceliği

en: Activity Profile
tr: İşlem profili

en: Activity Record
tr: İşlem kaydı

en: Activity Reporter
tr: İşlemi bİldiren

en: Activity Reporter %1 '%2'
tr: İşlemi bildiren %1 "%2"

en: Activity Result - %1
tr: İşlem sonucu - %1

en: Activity Revision History
tr: İşlem sürümü geçmişi

en: Activity Search
tr: İşlem arama

en: Activity Separation
tr: İşlem ayırma

en: Activity Separation is a required field.
tr: İşlem ayırma alanının doldurulması zorunludur.

en: Activity Source
tr: İşlem kaynağı

en: Activity Status
tr: İşlem durumu

en: Activity Status %1 %2
tr: İşlem durumu %1 %2

en: Activity Status ID
tr: İşlem durumu kodu

en: Activity Subject
tr: İşlem konusu

en: Activity Subject %1 '%2'
tr: İşlem konusu %1 "%2"

en: Activity Summary
tr: İşlem özeti

en: Activity Summary Report
tr: İşlem özeti raporu

en: Activity Tag %1
tr: İşlem etiketi %1

en: Activity Tag(s)
tr: İşlem etiketleri

en: Activity Targets
tr: İşlem hedefleri

en: Activity Text
tr: İşlem metni

en: Activity Text (%1)
tr: İşlem metni (%1)

en: Activity Type
tr: İşlem türü

en: Activity Type %1 %2
tr: İşlem türü %1 %2

en: Activity Type ID
tr: İşlem türü kodu

en: Activity Type Label
tr: İşlem türü etiketi

en: Activity Type Sorting
tr: İşlem türü sıralaması

en: Activity Type is a required field
tr: İşlem türü alanının doldurulması zorunludur

en: Activity Types
tr: İşlem türleri

en: Activity assigned to
tr: İşlem ataması

en: Activity assignment settings
tr: İşlem atama ayarları

en: Activity contact id
tr: İşlem kişi kodu

en: Activity created by
tr: İşlemi oluşturan

en: Activity default assignee
tr: İşleme varsayılan atanmış kişi

en: Activity has been filed to %1 case.
tr: İşlem %1 olayına dosyalandı.

en: Activity is a Test
tr: Deneme işlemi

en: Activity is a Test?
tr: Deneme işlemi

en: Activity is in the Trash
tr: İşlem çöpe atılmış

en: Activity listings.
tr: İşlem listelendi.

en: Activity marked as favorite.
tr: İşlem sık kullanılan olarak işaretlendi.

en: Activity tagged | %count activities tagged
tr[0]: İşlem etiketlendi
tr[1]: %count işlem etiketlendi

en: Activity targeted to
tr: İşlem hedefi

en: Activity type
tr: İşlem türü

en: Activity type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
tr: Yapılandırma dosyasında bulunan %1  işlem türü %2 veritabanı içinde bulunamadı

en: Activity type label and Activity type ID are in conflict
tr: İşlem türü etikeri ile işlem türü kodu çakışıyor

en: Activity type of the last activity
tr: Son işlemin türü

en: Activity type of the last completed activity
tr: Son tamamlanan işlemin türü

en: Activity's Location in a text string.
tr: Metin dizgesi olarak işlemin konumu.

en: Actual Amount
tr: Güncel tutar

en: Actual Cost
tr: Gerçek maliyet

en: Actual Cost of Product
tr: Ürünün gerçek maliyeti

en: Actual Number of Items
tr: Gerçek öge sayısı

en: Actual Participant Count
tr: Güncel katılımcı sayısı

en: Actual Total Amount
tr: Gerçek toplam tutar

en: Actual amount that is paid as the Pledged installment amount.
tr: Söz verilmiş ödeme taksit tutarı olarak ödenen gerçek tutar.

en: Actual cost of this product. Useful to determine net return from sale or using this as an incentive.
tr: Bu ürünün güncel maliyeti. Satıştan elde edilen net geliri belirlemek ya da bunu bir teşvik olarak kullanmak için kullanışlıdır.

en: Actual date only
tr: Yalnızca güncel tarih

en: Actual end date for a time-delimited premium (subscription, service or membership)
tr: Zamanla sınırlı bir hediye için geçerli bitiş tarihi (abonelik, hizmet ya da üyelik)

en: Actual participant count
tr: Güncel katılımcı sayısı

en: Actual start date for a time-delimited premium (subscription, service or membership)
tr: Zamanla sınırlı bir hediye için geçerli başlangıç tarihi (abonelik, hizmet ya da üyelik)

en: Actual street name, excluding St, Dr, Rd, Ave, e.g. For 112 Main St, the street_name = Main.
tr: Gerçek sokak adı. Sok, Cad, Sokak, Cadde gibi ifadeler olmadan. "112A Ana Cadde" için street_name = Ana gibi.

en: Add
tr: Ekle

en: Add %1
tr: %1 ekle

en: Add %1 Record
tr: %1 kayıt ekle

en: Add %1 back into %2?
tr: %1, yeniden %2 içine eklensin mi?

en: Add 'Do Not...' Contact(s) Preferences
tr: Kişi ayarlarına "İletişim kurulmasın..." ekle

en: Add >>
tr: Ekle >>

en: Add ACL
tr: EDL ekle

en: Add Activity
tr: İşlem ekle

en: Add Association Rule
tr: İlişkilendirme kuralı ekle

en: Add BCC
tr: Gizli kopya ekle

en: Add CC
tr: Kopya ekle

en: Add Campaign
tr: Kampanya ekle

en: Add Cancel Button
tr: İptal düğmesi eklensin

en: Add Case
tr: Olay ekle

en: Add Child
tr: Altına ekle

en: Add Client
tr: Müşteri ekle

en: Add Client To Case
tr: Olaya bir müşteri ekle

en: Add Comment
tr: Yorum ekle

en: Add Contact To Existing Group
tr: Kişiyi var olan gruba ekle

en: Add Contact To Group
tr: Kişiyi gruba ekle

en: Add Contact To Group ID
tr: Kişinin ekleneceği grup kodu

en: Add Contact Type
tr: Kişi türü ekle

en: Add Contact to CiviCRM Group
tr: Kişiyi CiviCRM grubuna ekle

en: Add Contacts to %1
tr: %1 içine kişi ekle

en: Add Contacts to A Group
tr: Kişileri bir gruba ekle

en: Add Contacts to Group
tr: Kişileri gruba ekle

en: Add Contacts: %1
tr: Kişileri ekle: %1

en: Add Contribution
tr: Katkı ekle

en: Add Contribution Page
tr: Katkı sayfası ekle

en: Add Contributor Name to Offline Contribution receipts; fix bad event self-service URL
tr: Çevrimdışı katkı alındılarına katkıda bulunanın adı eklendi. Bozuk olay kendi kendine hizmet adresi düzeltildi

en: Add Custom Field
tr: Özel alan ekle

en: Add Discount Set to Fee Table
tr: Ücret tablosuna indirim paketi ekle

en: Add Event
tr: Etkinlik ekle

en: Add Event Registration
tr: Etkinlik kaydı ekle

en: Add Event Template
tr: Etkinlik kalıbı ekle

en: Add Field
tr: Alan ekle

en: Add Financial Account
tr: Mali hesap ekle

en: Add Financial Type
tr: Mali tür ekle

en: Add Grant
tr: Bağış ekle

en: Add Group
tr: Grup ekle

en: Add IM
tr: Anlık ileti ekle

en: Add Label Format
tr: Etiket biçimi ekle

en: Add Language
tr: Dil ekle

en: Add Mail Account
tr: E-posta hesabı ekle

en: Add Mailing Component
tr: Postalama bileşeni ekle

en: Add Membership
tr: Üyelik ekle

en: Add Membership Status
tr: Üyelik durumu ekle

en: Add Membership Type
tr: Üyelik türü ekle

en: Add Menu Item
tr: Menü ögesi ekle

en: Add Message Template
tr: İleti kalıbı ekle

en: Add New
tr: Yeni ekle

en: Add New Record
tr: Yeni kayıt ekle

en: Add New Scheduled Job
tr: Zamanlanmış görev ekle

en: Add Note
tr: Not ekle

en: Add OpenID
tr: OpenID ekle

en: Add Option
tr: Seçenek ekle

en: Add Option Group
tr: Seçenek grubu ekle

en: Add PDF Page Format
tr: PDF sayfa biçimi ekle

en: Add Parameter
tr: Parametre ekle

en: Add Parent
tr: Üst grup ekle

en: Add Participant Status
tr: Katılımcı durumu ekle

en: Add Payment Processor
tr: Ödeme aracısı ekle

en: Add Petition
tr: İmza kampanyası ekle

en: Add Pledge
tr: Söz verilmiş ödeme ekle

en: Add Premium
tr: Hediye ekle

en: Add Premium to Contribution Page
tr: Katkı sayfasına bir hediye ekle

en: Add Price Field
tr: Fiyat alanı ekle

en: Add Products to This Page
tr: Bu sayfaya ürünler ekle

en: Add Profile
tr: Profil ekle

en: Add Relationship
tr: İlişki ekle

en: Add Relationship Type
tr: İlişki türü ekle

en: Add Relationship for %1
tr: %1 için bir ilişki ekle

en: Add Reminder
tr: Anımsatıcı ekle

en: Add Respondent Reservation(s)
tr: Yanıtlayan ayırtması ekle

en: Add Role Assignment
tr: Rol ataması ekle

en: Add Rule for %1s
tr: %1 için kural ekle

en: Add SMS Provider
tr: SMS hizmeti sağlayıcısı ekle

en: Add Selected Options
tr: Seçilmiş seçenekleri ekle

en: Add Set of Custom Fields
tr: Özel alan kümesi ekle

en: Add Set of Price Fields
tr: Fiyat paketi alanları ekle

en: Add Survey
tr: Anket ekle

en: Add Tag
tr: Etiket ekle

en: Add Tag Set
tr: Etiket kümesi ekle

en: Add Tags
tr: Etiketler ekle

en: Add Timeline
tr: Zaman akışı ekle

en: Add User
tr: Kullanıcı ekle

en: Add Voter Reservation
tr: Oy veren ayırt

en: Add a new language to this installation.
tr: Bu kurulum için yeni bir dil ekleyin.

en: Add a new record in each tab (Activities, Tags,..etc)
tr: Her bir sekme için yeni bir kayıt eklensin (İşlemler, Etiketler gibi)

en: Add activity
tr: İşlem ekleme

en: Add activity type
tr: İşlem türü ekle

en: Add address
tr: Adres ekle

en: Add all contacts to %1 group?
tr: Tüm kişileri %1 grubuna ekle

en: Add another IM
tr: Başka bir anlık ileti ekle

en: Add another Open Id
tr: Başka bir Open ID ekle

en: Add another phone number
tr: Başka bir telefon numarası ekle

en: Add another website
tr: Başka bir web sitesi ekle

en: Add any existing fields needed by dragging them into the profile form builder.
tr: Var olan alanları eklemek için profil formu oluşturucu üzerine sürükleyip bırakın.

en: Add association rule
tr: İlişkilendirme kuralı ekle

en: Add client relationship
tr: Müşteri ilişkisi ekle

en: Add contacts to a group?
tr: Kişiler bir gruba eklensin

en: Add data in a profile form.
tr: Profil formuna veri ekleyebilir

en: Add email
tr: E-posta ekle

en: Add file:
tr: Dosya ekle:

en: Add footer region with Twitter, Facebook and LinkedIn share buttons and scripts?
tr: Alt bilgi alanına Twitter, Facebook ve LinkedIn paylaşma düğmeleri ve betikleri eklensin

en: Add imported records to a new group
tr: Kayıtlar yeni bir grup içine aktarılsın

en: Add imported records to existing group(s)
tr: İçe aktarılan gruplar var olan gruplara eklensin

en: Add members to %1
tr: %1 içine üyeler ekle

en: Add menu items at any level to support specific work-flows. For example, if your organization uses profile(s) for data entry, you can add menu items linking to those profiles. New menu items can also link to external (non-CiviCRM) web pages and web applications. Click 'New Menu Item' to add an item at any level.
tr: İstediğiniz düzeye belirli iş akışlarını destekleyen menü ögeleri ekleyebilirsiniz. Örneğin, kuruluşunuz bilgi toplamak için kullanıcı profillerini kullanıyorsa, bu profil bağlantılarını menüye ekleyebilirsiniz. Ayrıca dış (CiviCRM içinde olmayan) ve web uygulamalarına ait menü ögeleri ekleyebilirsiniz. İstediğiniz düzeye bir öge eklemek için "Menü ögesi ekle" üzerine tıklayın.

en: Add new
tr: Yeni ekle

en: Add new role
tr: Yeni rol ekle

en: Add or edit IM
tr: Anlık ileti ekle ya da düzenle

en: Add or edit OpenID
tr: OpenID ekle ya da düzenle

en: Add or edit email
tr: E-posta ekle ya da düzenle

en: Add or edit phone
tr: Telefon ekle ya da düzenle

en: Add or edit website
tr: Web sitesi ekle ya da düzenle

en: Add phone
tr: Telefon ekle

en: Add pptx to accepted attachment file types
tr: Kabul edilen dosya türlerine pptx eklnsin

en: Add relationship - to %1
tr: İlişki ekleme - %1 üzerine

en: Add respondent(s) to a new group
tr: Yanıtlayanları yeni bir gruba ekle

en: Add respondent(s) to existing group(s)
tr: Var olan gruplara yanıtlayanlar ekle

en: Add role
tr: Rol ekle

en: Add row
tr: Satır ekle

en: Add spaces or punctuation to layout by surrounding them with brackets.
tr: Düzene boşluk ya da noktalama eklemek için köşeli parantez içinde yazın.

en: Add status rules, before configuring membership
tr: Üyelik yapılandırmasından önce durum kurallarını ekleyin

en: Add the %1 set of scheduled activities to this case?
tr: Bu olaya %1 zamanlanmış işlem kümesi eklemek istediğinize emin misiniz?

en: Add this contact to one or more groups...
tr: Bu kişiyi bir ya da bir kaç gruba ekle...

en: Add this widget to any web page by copying and pasting the code below.
tr: Aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırarak sayfa bileşenini istediğiniz web sayfasına ekleyebilirsiniz.

en: Add to %1
tr: %1 üzerine ekle

en: Add to Group
tr: Gruba ekle

en: Add to Group: %1
tr: %1 grubuna ekle

en: Add to My Reports
tr: Raporlarıma eklensin

en: Add to My Reports?
tr: Raporlarıma eklensin

en: Add to Smart Group
tr: Akıllı gruba ekle

en: Add to a group
tr: Bir gruba ekle

en: Add to case as role
tr: Olaya rol olarak ekleme

en: Add website
tr: Web sitesi ekle

en: Add your custom field(s) to this profile as profile fields.
tr: Özel alanlarınızı bu profile profil alanı olarak ekleyin.

en: Add your field(s) this custom field group.
tr: Bu özel alan grubuna özel alanlarınızı ekleyin.

en: Add, Update, or Disable Payment Processors
tr: Ödeme Aracıları ekleyebilir, güncelleyebilir ve devre dışı bırakabiir

en: Add, remove or change the order of columns by editing the corresponding <a href="%1" target="_blank">Bulk Entry profile</a>.
tr: Sütunları eklemek, çıkarmak ve sıralamasını değiştirmek için ilgili <a href="%1" target="_blank">Toplu kayıt profilini</a> düzenleyin.

en: Add...
tr: Ekle...

en: Add/remove association rules and configure settings. Also perform manual synchronization.
tr: İlişkilendirme kurallarını ekleyin ya da kaldırın ve yapılandırın. Ayrıca el ile eşitleme işlemi yapın.

en: Added
tr: Eklendi

en: Added '%1'
tr: "%1" eklendi

en: Added (by %1)
tr: Eklendi (%1 tarafından)

en: Added Contact to %1 | Added Contacts to %1
tr[0]: Kişi %1 grubuna eklendi
tr[1]: Kişiler %1 grubuna eklendi

en: Added Date
tr: Eklendiği tarih

en: Added Tag <em>%1</em>
tr: <em>%1</em> etiketi eklendi

en: Added by
tr: Ekleyen

en: Added to Group
tr: Gruba eklendi

en: Additional Contribution
tr: Ek katkı

en: Additional Contribution is required.
tr: Ek katkı alanının doldurulması zorunludur.

en: Additional Details
tr: Ek ayrıntılar

en: Additional Details:
tr: Ek bilgiler:

en: Additional Fields
tr: Ek alanlar

en: Additional Group for Export
tr: Ek dışa aktarma grubu

en: Additional Information
tr: Ek bilgiler

en: Additional Participant Email(s)
tr: Ek katılımcı e-posta adresleri

en: Additional Payment Receipt or Refund Notification
tr: Ek ödeme alındısı ya da geri ödeme bildirimi

en: Additional Receipt Message
tr: Ek alındı iletisi

en: Additional Reminder Days
tr: Ek anımsatıcı günleri

en: Additional Text Color
tr: Ek metin rengi

en: Additional descriptive text regarding this attachment (optional).
tr: Bu ek dosya ile ilgili ek açıklayıcı metin (isteğe bağlı).

en: Additional folder where DOMPDF will look for fonts.
tr: DOMPDF tarafından yazı tipleri için bakılacak ek klasör.

en: Additional message or instructions to include in confirmation email.
tr: Onay sayfası için isteğe bağlı açıklama ve bilgi metni.

en: Additional payment recorded for event or membership fee.
tr: Etkinlik ya da üyelik ücreti için kaydedilen ek ödeme.

en: Address
tr: Adres

en: Address 2
tr: 2. adres

en: Address 2 ID
tr: 2. adres kodu

en: Address Deleted
tr: Adres silindi

en: Address Display
tr: Adres görünümü

en: Address Display Format
tr: Adres görüntüleme biçimi

en: Address Editing
tr: Adres düzenleme

en: Address Fields
tr: Adres alanları

en: Address Format
tr: Adres biçimi

en: Address Format ID
tr: Adres biçimi kodu

en: Address Formats
tr: Adres biçimleri

en: Address ID
tr: Adres kodu

en: Address Location
tr: Adres konumu

en: Address Location Type
tr: Adres konumu türü

en: Address Name
tr: Adres adı

en: Address Settings
tr: Adres ayarları

en: Address Standardization
tr: Adres standartlaştırma

en: Address Standardization Provider.
tr: Adres standartlaştırma hizmeti sağlayıcısı.

en: Address Tokens
tr: Adres kodları

en: Address belongs to %1
tr: Adres %1 ögesine ait

en: Address field values are taken from the contact's <strong>primary</strong> location.
tr: Adres alanı değerleri kişilerin <strong>"Birincil"</strong> konumundan alınır.

en: Address not found in USPS database.
tr: Adres USPS veritabanında bulunamadı.

en: Addressee
tr: Alıcı

en: Addressee - Custom
tr: Alıcı - Özel

en: Addressee Custom
tr: Özel alıcı

en: Addressee ID
tr: Alıcı kodu

en: Addressee Type
tr: Alıcı türü

en: Addressee must be one of the configured format options. Check Administer >> System Settings >> Option Groups >> Addressee for valid values
tr: Alıcı yapılandırılmış biçim seçeneklerinden biri olmalıdır. Geçerli değerler için "Yönetim" >> "Sistem ayarları" >> "Seçenek grupları" >> "Alıcı bölümüne" bakın

en: Addresses
tr: Adresler

en: Addresses Evaluated: %1
tr: İşlenen adresler: %1

en: Addresses Geocoded: %1
tr: Coğrafi konum adresleri: %1

en: Addressing Options
tr: Adresleme seçenekleri

en: Adds users to a matching CiviCRM group on account creation, update, or login for each of their Drupal roles.
tr: Hesap açılırken, güncellenirken ya da oturum açıldığında kullanıcıları Drupal rollerine göre uygun CiviCRM gruplarına ekler.

en: Adjust Pledge Payment Schedule
tr: Söz verilmiş ödeme zamanlamasını ayarlama

en: Adjust Pledge Payment Schedule?
tr: Söz verilmiş ödeme zamanlaması ayarlansın

en: Adjust Recurring Start Date
tr: Yinelenme başlangıç tarihini ayarla

en: Adjust Total Pledge Amount
tr: Söz verilmiş ödeme toplam tutarı ayarlama

en: Adjust Total Pledge Amount?
tr: Söz verilmiş ödeme toplam tutarı ayarlansın

en: Adjust menu position
tr: Menü konumunu ayarla

en: Adjust scheduled amount
tr: Zamanlanmış tutarı ayarla

en: Adjust search behaviors including wildcards, and data to include in quick search results. Adjusting search settings can improve performance for larger datasets.
tr: Hızlı arama sonuçlarındaki genel karakter ve verileri içeren arama davranışını ayarları. Arama ayarlarının iyileştirilmesi, büyük veriler için başarımı arttırır.

en: Admin
tr: Yönetici

en: Admin users may set a manual status which overrides the calculated status. When this flag is true, automated status update scripts should NOT modify status for the record.
tr: Yönetici kullanıcılar, hesaplanan durumu el ile değiştirerek bir durum ayarlayabilir. Bu işaret doğru olduğunda, otomatik durum güncelleme komut dosyaları kaydın durumunu DEĞİŞTİRMEMELİDİR.

en: Administer CiviCRM
tr: CiviCRM yönetimi

en: Administer access to Financial Types
tr: Mali türler erişim yönetimi

en: Administer and use CiviCRM bypassing any other permission or ACL checks and enabling the creation of displays and forms that allow others to bypass checks. This permission should be given out with care
tr: Diğer izinleri veya Erişim Denetimi Listesi denetimlerini atlayarak ve başkalarının denetimleri atlamasına izin veren sayfa ve formların oluşturulmasını sağlayarak CiviCRM yönetim işlemlerini yapabilir ve kullanabilir. Bu izin dikkatle verilmelidir

en: Administer multiple organizations. In practice this allows editing the group organization link
tr: Birden fazla kuruluşu yönetebilir. Pratikte bu izin, grup organizasyonu bağlantısının düzenlenmesini sağlar

en: Administer user accounts
tr: Kullanıcı hesapları yönetimi

en: Administer user accounts. (Synthetic permission - adapts to local CMS)
tr: Kullanıcı hesapları yönetimi (yapay izin, yerel İYS uyumlu)

en: Administration
tr: Yönetim

en: Administration Documentation
tr: Yönetici belgeleri

en: Administrative label for search
tr: Arama için yönetimsel etiket

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Administrator Only?
tr: Yalnızca yönetici

en: Administrators
tr: Yöneticiler

en: Adult Day Care Referral
tr: Bakıma muhtaç yaşlılar

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced Filter
tr: Gelişmiş süzgeç

en: Advanced Options
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Advanced Search
tr: Ayrıntılı arama

en: Advanced Search Options
tr: Gelişmiş arama ayarları

en: Advanced Search returns your results as Contact records by default. However, you may want to get another record type instead. For example, you may want to see all the Activity records which match your search criteria.
tr: Ayrıntılı arama sonuçları varsayılan olarak kişi kayıtları şeklinde verilir. Bununla birlikte farklı bir kayıt türünün görüntülenmesi istenebilir. Örneğin arama ölçütüne uyan tüm işlem kayıtlarını görmek isteyebilirsiniz.

en: Advanced options used by the email templating system. (JSON encoded)
tr: E-posta kalıbı sistemi için gelişmiş ayarlar (JSON ile kodlanmış)

en: Afrikaans
tr: Afrika Dilleri

en: After
tr: Sonra

en: After Premiums
tr: Hediyelerden sonra

en: After adding your event, create links to the listing page by copying the URL provided in the 'Participant Listing' section of the Configure Event page.
tr: Etkinliğinizi ekledikten sonra, etkinlik yapılandırması sayfasındaki "Katılımcı listeleme" bölümündeki adresi kopyalayarak, "Katılımcı listesi" sayfasına bağlantılar oluşturabilirsiniz.

en: After importing contacts, you may also want to import <strong>contributions, membership info and/or event participation</strong> data for these contacts. If so, first make sure that the corresponding CiviCRM component is enabled from Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Enable CiviCRM Components. Enable CiviContribute, CiviMember, and/or CiviEvent. Then navigate to the Import option found in each component's menu (e.g. CiviContribute &raquo; Import Contributions).
tr: Kişileri içe aktardıktan sonra, <strong>katkı, üyelik bilgileri ve etkinlik katılımı</strong> gibi verileri de içe aktarmak isteyebilirsiniz. Bunun için öncelikle "CiviCRM yönetimi" &raquo; "Sistem ayarları" &raquo; "CiviCRM bileşenlerini etkinleştirme" bölümüne giderek CiviContribute, CiviMember ve CiviEvent bileşenlerini etkinleştirin. Ardından her bileşenin kendi menüsünde bulunan "İçe aktarma" seçeneğini kullanın (örneğin "CiviContribute" &raquo; "Katkıları içe aktar").

en: After logging in, you can use this form to promote your fundraising page
tr: Oturum açtıktan sonra bu formu kullanarak bağış toplama sayfanızı duyurabilirsiniz

en: After menu element
tr: Menü ögesinden sonra

en: After selecting %1 as the winner, one must schedule the delivery for the final mailing.
tr: %1 kazanan olarak seçildikten sonra gönderim için son posta zamanlanmalıdır.

en: After the application has a major failure or reset.
tr: Uygulamada büyük bir sorun çıktığında ya da sıfırlandığında.

en: After the application has changed permission requirements.
tr: Uygulama için gereken izinler değiştiğinde.

en: After the application has migrated to a new URL.
tr: Uygulama yeni bir adrese taşındığında.

en: After you click <strong>Next</strong> - the total number of selected recipients will be displayed on the next screen. Use this as a 'reality-check' to help you confirm that you've targeted (and excluded) the desired recipients.
tr: <strong>"Sonraki"</strong> üzerine tıklandıktan sonra seçilmiş alıcıların toplam sayısı görüntülenir. Bu bilgi istenen (ve istenmeyen) hedef alıcıların seçildiğine emin olmak için "Gerçek duruma uygunluk" sınaması olarak kullanılabilir.

en: After your site has migrated to a new URL.
tr: Siteniz yeni bir adrese taşındığında.

en: Age
tr: Yaş

en: Age at Event
tr: Etkinlik yaşı

en: Aggregate Amount
tr: Birikim tutarı

en: Aggregate Amount Pledged
tr: Söz verilmiş ödemelerin birikimli tutarı

en: Aggregate Total Between $
tr: $ Aralıkla toplam alınsın

en: Aggregates time spent on case and / or non-case activities by activity type and contact.
tr: İşlem türü ve kişilere göre olay ya da olay dışı işlemlere harcanan zamanları kapsar.

en: Agreement
tr: Sözleşme

en: Albanian
tr: Arnavutça

en: All
tr: Tümü

en: All Activities
tr: Tüm işlemler

en: All Cases
tr: Tüm olaylar

en: All Cases With Recently Performed Activities
tr: Geçenlerde işlem gören tüm olaylar

en: All Cases With Upcoming Activities
tr: Yaklaşan işlemleri bulunan tüm olaylar

en: All Cases with Upcoming Activities
tr: Yaklaşan işlemleri bulunan tüm olaylar

en: All Contact Types
tr: Tüm kişi türleri

en: All Contacts
tr: Tüm kişiler

en: All Custom Groups
tr: Tüm özel gruplar

en: All Events
tr: Tüm etkinlikler

en: All Grants
tr: Tüm bağışlar

en: All Groups
tr: Tüm gruplar

en: All Prior to Previous
tr: Öncekine kadar tümü

en: All Profiles
tr: Tüm profiller

en: All Tags
tr: Tüm etiketler

en: All contacts that have signed a CiviCampaign petition will be added to this group. The group will be created if it does not exist (it is required for email verification).
tr: Bir CiviCampaign kampanyasına imza veren tüm kişiler bu gruba eklenir. Yoksa, grup kaydı da eklenir (e-posta doğrulaması için gereklidir).

en: All extensions are up-to-date:
tr: Tüm eklentiler güncel:

en: All membership types in the price set have the auto-renew feature enabled (Administer > CiviMember > Membership Types)
tr: Fiyat paketindeki tüm üyelik türlerinin otomatik yenileme özelliği etkin ("Yönetim" > "CiviMember" > "Üyelik türleri")

en: All membership types in the price set have the same duration (e.g. they are one year memberships).
tr: Fiyat paketindeki tüm üyelik türlerinin süresi aynı (hepsi bir yıllık üyelik gibi).

en: All other menu metadata not stored in other fields
tr: Diğer alanlarda kaydedilmeyen tüm diğer menü üst verileri

en: All other options for this 'Public' field have 'Admin' visibility. There should at least be one 'Public' option, or make the field 'Admin' only.
tr: Bu 'Herkese açık' alanın diğer tüm seçenekleri 'Yönetici' tarafından görülebilir olarak ayarlanmış. En az bir 'Herkese açık' seçeneği olmalı ya da alan yalnızca 'Yönetici' tarafından görülebilecek şekilde ayarlanmalıdır.

en: All others in the series will remain unchanged.
tr: Dizideki tüm diğer etkinlikler değişmeden kalır

en: All records previously tagged %1 are now tagged %2.
tr: Önceden %1 olarak etiketlenmiş tüm kayıtlar %2 olarak etiketlendi.

en: All recurring contributions
tr: Tüm yinelenen katkılar

en: All recurring contributions regardless of payments
tr: Ödemeden bağımsız olarak tüm yinelenen katkılar

en: All report instances are automatically included in the Report Listing page. Check this box to also add this report to the navigation menu.
tr: Tüm rapor kopyaları rapor listesi sayfasına otomatik olarak eklenir. Bu raporun gezinme menüsüne de eklenmesi için bu seçeneği işaretleyin.

en: All tables
tr: Tüm tablolar

en: All tables use Unique Connection ID
tr: Tüm tablolar eşsiz bağlantı kodu kullanıyor

en: All voters held by you are already released for this survey.
tr: Sizin tarafınızdan oy vermek üzere tutulan tüm kişiler bu anketten serbest bırakıldı.

en: Allow 'Tell a friend' functionality
tr: "Arkadaşına ilet" özelliği kullanılabilsin

en: Allow API access even if Access CiviCRM is not granted
tr: CiviCRM erişim izni verilmemiş olsa bile API uygulamasına erişebilir

en: Allow CiviMail users to send mailings with a custom Reply-To header.
tr: CiviMail kullanıcıları özel bir "Yanıtlayan" üst bilgisi ile posta gönderebilir.

en: Allow Edits to Recurring Donation Start Date?
tr: Yinelenen bağış başlangıç tarihi düzenlenebilsin

en: Allow Edits to Recurring Donation Start date?
tr: Yinelenen bağış başlangıç tarihi düzenlenebilsin

en: Allow Multiple Case Clients
tr: Olaylarda birden çok müşteri bulunabilsin

en: Allow Multiple Records
tr: Birden çok kayıt kullanılabilsin

en: Allow Multiple Registrations
tr: Birden çok kayıt yapılabilsin

en: Allow Online Registration
tr: Çevrimiçi kayıt olunabilsin

en: Allow Other Amounts
tr: Diğer tutarlar kullanılabilsin

en: Allow Partial Payment
tr: Bölünmüş ödeme yapılabilsin

en: Allow Permanent Delete for contacts who are linked to live financial transactions
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, canlı mali hesap hareketleri ile ilgili kişiler kalıcı olarak silinebilir

en: Allow Searching on Field?
tr: Alanda arama yapılabilsin

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer
tr: Kendi kendine iptal ya da aktarım yapılabilsin

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer?
tr: Kendi kendine iptal ya da aktarım yapılabilsin

en: Allow Shared Email
tr: E-posta adresi paylaşılabilsin

en: Allow User to enable multilingual
tr: Kullanıcının çoklu dil kullanabilmesine izin verebilir

en: Allow alerts to auto-dismiss?
tr: Uyarılar otomatik olarak kapatılsın

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this contribution page.
tr: Paydaşların bu katkı sayfasıyla bağlantılı kişisel bağış toplama sayfaları oluşturmasını sağlar.

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this event.
tr: Katkıda bulunan kişilerin, bu etkinlik ile bağlantılı kişisel bağış toplama sayfası oluşturmasını sağlar.

en: Allow duplicate contact to be created
tr: İkinci kişi eklensin

en: Allow entering data into contact reference fields
tr: Kişi referans alanlarına veri yazabilir

en: Allow frequency intervals
tr: Sıklık aralıkları kullanılabilsin

en: Allow individuals to contribute and / or signup for membership on behalf of an organization?
tr: Bireyler bir kuruluş adına üyelik kaydı ekleyip katkıda bulunabilsin

en: Allow mail from logged in contact
tr: Oturum açmış kişiden e-posta gönderilebilsin

en: Allow multiple registrations from the same email address requires a profile of type 'Individual'
tr: Aynı e-posta adresi ile birden çok kez kayıt olunabilsin seçeneği için "Birey" profil türü kullanılmalıdır

en: Allow other amounts
tr: Diğer tutarlar kullanılabilsin

en: Allow second-degree relationship permissions
tr: İkinci derece ilişki izinleri kullanılabilsin

en: Allow self service cancellation or transfer for event?
tr: Etkinlik için kendi kendine iptal ya da aktarım yapılabilsin mi?

en: Allow self-service cancellation or transfer?
tr: Kendi kendine iptal ya da aktarım yapılabilsin

en: Allow sending email from the logged in contact's email address.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, oturum açmış bir kişinin e-posta adresinden e-posta gönderilebilir.

en: Allow users to create, edit and copy event-related profile forms used for online event registration.
tr: Kullanıcıların çevrimiçi kayıt için kullanılan etkinlik ile ilgili profil formlarını eklemesini, düzenlemesini ve kopyalamasını sağlar.

en: Allow users to view/ download their own invoices
tr: Kullanıcılar kendi faturalarını görüntüleyebilir ve indirebilir

en: Allowed to login?
tr: Oturum açabilsin

en: Alphabetical order
tr: Alfabetik sıralama

en: Alphabetize Options
tr: Seçenekler alfabetik olarak sıralansın

en: Alphanumeric
tr: Alfasayısal

en: Already selected
tr: Zaten seçilmiş

en: Also Registered by this Participant
tr: Bu katılımcı tarafından kaydedildi

en: Also include
tr: Ayrıca katılacak

en: Also include contacts where
tr: Şuradaki kişiler de katılsın:

en: Also look for a node and use the node author
tr: Ayrıca düğüme bakılsın ve düğüm yöneticisi kullanılsın

en: Altered By
tr: Değiştiren

en: Altered Contact
tr: Değiştirilen kişi

en: Altered by
tr: Değiştiren

en: Alternative public description of the group.
tr: Grubun herkese açık alternatif açıklaması.

en: Alternative public title for this Group.
tr: Bu grup için alternatif herkese açık başlık.

en: Alternatively, you can use a price set.
tr: Alternatif olarak bir fiyat paketi kullanabilirsiniz

en: Alternatively, you may add new files using drag/drop.
tr: Ayrıca eklemek için dosyaları sürükleyip bırakabilirsiniz.

en: Alternatively, you may select a header or footer which includes the required tokens.
tr: Alternatif olarak gerekli kodları içeren bir üst bilgi ya da alt bilgi eklemeyi seçebilirsiniz.

en: Always
tr: Her zaman

en: Always Show Smart Groups
tr: Akıllı gruplar her zaman görüntülensin

en: Always post to Accounts Receivable?
tr: Her zaman alınabilir hesaplara gönderilsin

en: Always use this Page Format with the new template?
tr: Yeni kalıplar için her zaman bu sayfa biçimi kullanılsın

en: Always use this Page Format with the selected Template
tr: Seçilmiş kalıp için her zaman bu sayfa biçimi kullanılsın

en: Amharic
tr: Habeşçe

en: Amount
tr: Tutar

en: Amount %1
tr: Tutar %1

en: Amount (%1)
tr: Tutar (%1)

en: Amount Before Tax:
tr: Vergi hariç tutar:

en: Amount Between
tr: Tutar aralığı

en: Amount Contributed to Date
tr: Bugüne kadar yapılan katkı

en: Amount Credited
tr: Kredilendirilen tutar

en: Amount Due
tr: Ödenecek tutar

en: Amount Due:
tr: Ödenecek tutar:

en: Amount Granted
tr: Bağışlanan tutar

en: Amount Label
tr: Tutar etiketi

en: Amount Level
tr: Tutar düzeyi

en: Amount One: Min/Max
tr: Birinci tutar: En az/En fazla

en: Amount Paid
tr: Ödenen tutar

en: Amount Received
tr: Toplanan tutar

en: Amount Requested
tr: İstenen tutar

en: Amount Requested(orig. currency)
tr: İstenen tutar (özgün para birimi)

en: Amount Requested<br />(original currency)
tr: İstenen tutar<br />(özgün para biriminde)

en: Amount Statistics
tr: Tutar istatistikleri

en: Amount Two: Min/Max
tr: İkinci tutar: En az/En fazla

en: Amount before Tax
tr: Vergi hariç tutar

en: Amount cannot be empty.
tr: Tutar boş olamaz.

en: Amount granted
tr: Bağışlanan tutar

en: Amount is required field.
tr: Tutar alanının doldurulması zorunludur.

en: Amount must be positive
tr: Tutar artı olmalıdır

en: Amount of this soft credit.
tr: Bu sanal kredinin tutarı.

en: Amount of<br>Current Payment
tr: Geçerli ödeme<br>tutarı

en: Amount requested for grant in original currency (if different).
tr: Özgün para biriminde istenen bağış tutarı (farklı ise).

en: Amount to be collected (including any sales tax) by payment processor each recurrence.
tr: Ödeme aracısı tarafından her yenilemede alınacak tutar (vergiler dahil)

en: Amount with %1 :
tr: %1 ile tutar :

en: Amounts
tr: Tutarlar

en: An HTML formatted version of this message will be sent to contacts whose Email Format preference is 'HTML' or 'Both'.
tr: İsteğe bağlı olarak bu iletinin HTML biçimi oluşturulabilir. Bu biçim, e-posta biçimini "HTML" ya da "İkisi de" olarak ayarlamış kişilere gönderilir.

en: An acknowledgment email has been sent to %1.<br />
tr: %1 adresine bir onaylama e-postası gönderildi.<br />

en: An auto_increment_increment value greater than 1 is not currently supported. Please see issue CRM-7923 for further details and potential workaround.
tr: Şu anda auto_increment_increment için 1 üzerinde bir değer desteklenmiyor. Ayrıntılı bilgi almak ve olası çözümleri öğrenmek için CRM-7923 konusuna bakabilirsiniz.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1 and to %2.
tr: Bu ödeme bilgilerini içeren bir e-posta onayı %1 ve %2 adreslerine gönderildi.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1.
tr: Bu ödeme bilgilerini içeren bir e-posta onayı %1 adresine gönderildi.

en: An email receipt has also been sent to %1
tr: Alındı e-postası ayrıca %1 adresine de gönderildi

en: An email receipt has also been sent to %1 and to %2
tr: alındı e-postası ayrıca %1 ve %2 adreslerine de gönderildi

en: An email receipt will be sent to %1 and to %2 once the transaction is processed successfully.
tr: Hesap hareketi tamamlandığında %1 ve %2 adreslerine bir alındı e-postası gönderilecek.

en: An email receipt will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
tr: Hesap hareketi tamamlandığında %1 adresine bir alındı e-postası gönderilecek.

en: An email with event details has been sent to %1.
tr: %1 adresine etkinlik ayrıntılarını içeren bir e-posta gönderildi.

en: An enabled extension is missing from the extensions directory
tr: Eklentiler klasöründe etkinleştirilmiş bir eklenti eksik

en: An error occurred when CiviCRM attempted to send an email (via %1). If you received this error after submitting on online contribution or event registration - the transaction was completed, but we were unable to send the email receipt.
tr: CiviCRM posta göndermeye çalışırken (%1 ile) bir sorun çıktı. Bu sorunla bir çevrimiçi katkı ya da etkinlik kaydını gönderdikten sonra karşılaşıyorsanız hesap hareketi tamamlanmış ancak e-posta alındısı gönderilememiştir.

en: An error occurred while processing your request.
tr: İşleminiz yapılırken bir sorun çıktı.

en: An extension container has been defined with a blank URL.
tr: Adresi boş bırakılmış bir eklenti taşıyıcı tanımlandı.

en: An extension container has been defined with a blank directory.
tr: Klasörü boş bırakılmış bir eklenti taşıyıcı tanımlandı.

en: Angular directive
tr: Angular yönergesi

en: Annual Options
tr: Yıllık seçenekler

en: Anonymous
tr: Anonim

en: Another %1 record
tr: Diğer %1 kayıt

en: Another Address
tr: Başka bir adres

en: Another search field
tr: Başka bir arama alanı

en: Any
tr: Tümü

en: Any Role
tr: Tüm roller

en: Any contacts in the "Cc" or "Bcc" fields will receive a copy, one for each "To" email, but with the tokens filled for the "To" contact.
tr: "Kopya" veya "Gizli kopya" alanlarındaki tüm kişiler, her "Kime" e-postasının bir kopyasını alır. Ancak kodları "Kime" kişisi için doldurulur.

en: Any emails that are not processed will be moved to the ignored folder.
tr: İşlenmeyen tüm e-postalar yok sayılanlar klasörüne taşınır.

en: Any governmental entity.
tr: Çeşitli devlet kurumları.

en: Any not-for-profit organization.
tr: Herhangi bir kar amacı gütmeyen kuruluş.

en: Api Chaining
tr: API zincirleme

en: Api Joins
tr: API katılma

en: Api Key
tr: API anahtarı

en: Api Type
tr: API türü

en: Appear in Top section of select list
tr: Seçim listesinin üst bölümünde görüntülenir

en: Applicant
tr: Başvuran

en: Application List Unavailable
tr: Uygulama listesi kullanılamıyor

en: Application Received
tr: Başvuru alındı

en: Application Received Date
tr: Başvuru alınma tarihi

en: Application received date
tr: Başvuru alınma tarihi

en: Approval
tr: Onay

en: Approval Needed
tr: Onay gereksin

en: Approval Note
tr: Onay notu

en: Approval Req Text
tr: Onay gerekli metni

en: Approval Required Text
tr: Onay gerekli metni

en: Approval Required?
tr: Onay gerekli

en: Approval Status
tr: Onay durumu

en: Approval Statuses
tr: Onay durumları

en: Approval message
tr: Onay iletisi

en: Approval required
tr: Onay gerekli

en: Approve
tr: Onayla

en: Approve Personal Campaign Page
tr: Kişisel kampanya sayfasını onayla

en: Approve/Reject
tr: Onayla/reddet

en: Approve/Reject Mailing
tr: Postalamayı onayla/reddet

en: Approve/Reject Note
tr: Notu onayla/reddet

en: Approved
tr: Onaylandı

en: Approved By
tr: Onaylayan

en: Approved By Contact ID
tr: Onaylayan kişi kodu

en: Approved for Payment
tr: Ödeme onaylandı

en: Approved mailing
tr: Onaylanan postalama

en: April
tr: Nisan

en: Apt.
tr: Apartman

en: Apt/Unit/Suite
tr: Daire

en: Arabic
tr: Arapça

en: Aragonese
tr: Aragonca

en: Archive
tr: Arşivle

en: Archive Mailing
tr: Postalamayı arşivle

en: Archived
tr: Arşivlenmiş

en: Are contributions of this type tax-deductible?
tr: Bu tür katkılar vergiden düşülebilir

en: Are monies received into this account tax-deductible?
tr: Bu hesaba gelen ödemeler vergiden düşülebilir

en: Are the access credentials correct?
tr: Bağlantı bilgileri doğru mu?

en: Are the members of the group included or excluded?.
tr: Grubun üyelerinin katılıp katılmayacağı.

en: Are users required to complete this field?
tr: Kullanıcıların bu alanı doldurması zorunlu

en: Are you sure you are ready to upgrade now?
tr: Güncellemeye hazır olduğunuza emin misiniz?

en: Are you sure you want delete this report? This action cannot be undone.
tr: Bu raporu silmek istediğinize emin misiniz? Bu işlem geri alınamaz.

en: Are you sure you want to add back into %1?
tr: %1 grubunu yeniden eklemek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to archive this mailing?
tr: Bu postalamayı arşivlemek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to be removed from the mailing list(s) shown below:
tr: Aşağıda görüntülenen e-posta listelerinin aboneliğinden ayrılmak istediğinize emin misiniz:

en: Are you sure you want to cancel this mailing?
tr: Bu postalamayı iptal etmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to cancel your registration for this event?
tr: Bu etkinlik için kaydınızı iptal etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to close and export this batch?
tr: Bu toplu işlemi kapatıp dışa aktarmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to close this batch?
tr: Bu toplu işlemi kapatmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to close:
tr: Kapatmak istediğinize emin misiniz:

en: Are you sure you want to confirm subscription for %1?
tr: %1 aboneliğini onaylamak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to continue?
tr: İlerlemek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete
tr: Şunu silmek istediğinize emin misiniz:

en: Are you sure you want to delete <b>%1</b>?
tr: <b>%1</b> etiketini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete Campaign Page '%1'?
tr: "%1" kampanya sayfasını silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete attached file.
tr: Ek dosyasını silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete attached file?
tr: Ek dosyayı silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete contact image.
tr: Kişi görselini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the %1 survey?
tr: %1 anketini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the contact record and all related information for <strong>%1</strong>?
tr: <strong>%1</strong> için bu kişi kayıtlarını ve tüm ilgili bilgileri silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the group %1?
tr: %1 grubunu silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the note '%1'?
tr: "%1" notunu silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the selected Activities?
tr: Seçilmiş işlemleri silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the selected Grants? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these grants.
tr: Seçilmiş bağışları silmek istediğinize emin misiniz? Silme işlemi geri alınamaz ve bu bağışlar ile ilgili tüm hesap hareketlerinin yok olmasına neden olur.

en: Are you sure you want to delete the selected cases? This will move the case(s) and all associated activities to the Trash.
tr: Seçilmiş olayları silmek istediğinize emin misiniz? Bu işlem sonucunda seçilmiş olaylar ve ilgili tüm işlemler çöpe atılacak.

en: Are you sure you want to delete the selected contact(s)?
tr: Seçilmiş kişileri silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the selected contributions? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these contributions.
tr: Seçilmiş katkı kayıtlarını silmek istediğinize emin misiniz? Silme işlemi geri alınamaz ve bu katkı kayıtları ile ilişkili tüm hesap hareketi ve işlemler de silinir.

en: Are you sure you want to delete the selected memberships? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these memberships.
tr: Seçilmiş üyelikleri silmek istediğinize emin misiniz? Silme işlemi geri alınamaz ve bu üyeler ile ilişkili tüm hesap hareketi ve işlemler de silinir.

en: Are you sure you want to delete the selected participations? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these participations.
tr: Seçilmiş katılım kayıtlarını silmek istediğinize emin misiniz? Silme işlemi geri alınamaz ve bu katılım kayıtları ile ilişkili tüm hesap hareketi ve işlemler de silinir.

en: Are you sure you want to delete the selected pledges? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these pledges.
tr: Seçilmiş söz verilmiş ödemeleri silmek istediğinize emin misiniz? Silme işlemi geri alınamaz ve bu söz verilmiş ödemeler ile ilgili tüm hesap hareketlerinin yok olmasına neden olur.

en: Are you sure you want to delete this Campaign Page ?
tr: Bu kampanya sayfasını silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this Campaign?
tr: Bu kampanyayı silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this Contribution page?
tr: Bu katkı sayfasını silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this Event?
tr: Bu etkinliği silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this Grant?
tr: Bu bağışı silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this Personal Campaign Page?
tr: Bu kişisel kampanya sayfasını silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this Petition?
tr: Bu imza kampanyasını silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this Relationship?
tr: Bu ilişkiyi silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this Rule?
tr: Bu kuralı silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this address?
tr: Bu adresi silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this case?
tr: Bu olayı silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this mailing?
tr: Bu postalamayı silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this mapping?
tr: Bu eşleşmeyi silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this menu item:
tr: Şu menü ögesini silmek istediğinize emin misiniz:

en: Are you sure you want to delete this note?
tr: Bu notu silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this premium?
tr: Bu hediyeyi silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this price set?
tr: Bu fiyat paketini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this record?
tr: Bu kaydı silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this?
tr: Bunu silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete:
tr: Silmek istediğinize emin misiniz:

en: Are you sure you want to disable '%1' Price Set?
tr: "%1" fiyat paketini devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable the '%1' option ?
tr: "%1" seçeneğini devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this ACL Role Assignment?
tr: Bu erişim denetim listesi rolü atamasını devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this ACL?
tr: Bu erişim denetim listesini devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this CiviCRM Profile field?
tr: Bu CiviCRM profil alanını devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this Contact Type?
tr: Bu kişi türünü devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this Event?
tr: Bu etkinliği devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this Group?
tr: Bu grubu devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this Option?
tr: Bu seçeneği devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this Participant Status?
tr: Bu katılımcı durumunu devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this component?
tr: Bu bileşeni devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this custom data field?
tr: Bu özel veri alanını devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this custom data group? Any profile fields that are linked to custom fields of this group will be disabled.
tr: Bu özel veri grubunu devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz? Bu grupta bulunan özel alanlar da devre dışı bırakılacak.

en: Are you sure you want to disable this financial account?
tr: Bu mali hesabı devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this financial type?
tr: Bu mali türü devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this location type?
tr: Bu konum türünü devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this membership status rule?
tr: Bu üyelik durumu kuralını devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this membership type?
tr: Bu üyelik türünü devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this message tempate?
tr: Bu ileti kalıbını devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this payment processor type?
tr: Bu ödeme aracısı türünü devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this payment processor?
tr: Bu ödeme aracısını devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this premium? This action will remove the premium from any contribution pages that currently offer it. However it will not delete the premium record - so you can re-enable it and add it back to your contribution page(s) at a later time.
tr: Bu hediyeyi devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz? Bu işlem, hediyeyi şu anda kullanıldığı katkı sayfalarından kaldırır. Bununla birlikte hediye kaydı silinmez. Böylece daha sonra yeniden katkı sayfalarına eklemek istendiğinde yeniden etkinleştirilebilir.

en: Are you sure you want to disable this price field?
tr: Bu fiyat alanını devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this profile?
tr: Bu profili devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this record?
tr: Bu kaydı devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this relationship type?
tr: Bu ilişki türünü devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this relationship?
tr: Bu ilişkiyi devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disable this?
tr: Bunu devre dışı bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to disconnect "%1?". Doing so may permanently destroy data linkage.
tr: "%1" bağlantısını kesmek istediğinize emin misiniz? Bu işlem veri bağlantısını kalıcı olarak kesecek.

en: Are you sure you want to end this relationship?
tr: Bu ilişkiyi bitirmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to make a copy of this Contribution page?
tr: Bu katkı sayfasını kopyalamak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to make a copy of this Event?
tr: Bu etkinliği kopyalamak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to make a copy of this Profile?
tr: Bu profili kopyalamak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to make a copy of this price set?
tr: Bu fiyat paketini kopyalamak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to mark this pair of contacts as NOT duplicates?
tr: Bu kişi kayıtlarının çift olmadığından emin misiniz?

en: Are you sure you want to mark this recurring contribution as cancelled?
tr: Bu yinelenen katkıyı iptal edildi olarak işaretlemek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete this mailing?
tr: Bu postalamayı kalıcı olarak silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to re-open:
tr: Yeniden açmak istediğinize emin misiniz:

en: Are you sure you want to reconnect \"%1\"?
tr: \"%1\" uygulaması ile yeniden bağlantı kurmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove this dedupe exception.
tr: Bu çift kayıt ayıklama ayrıcalığını kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove this premium product from this Contribution page?
tr: Bu katkı sayfasındaki bu hediye ürününü kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove this product form this page?
tr: Bu ürün formunu bu sayfadan kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to restore the selected cases? This operation will retrieve the case(s) and all associated activities from Trash.
tr: Seçilmiş olayları geri yüklemek istediğinize emin misiniz? Bu işlem sonucunda seçilmiş olaylar ve ilgili tüm işlemler çöpten çıkarılacak.

en: Are you sure you want to restore the selected contact(s)? The contact(s) and all related data will be fully restored.
tr: Seçilmiş kişileri geri yüklemek istediğinize emin misiniz? Kişiler ve ilişkili tüm veriler tamamen geri yüklenecek.

en: Are you sure you want to resubscribe: %1 (%2)
tr: Yeniden abone olmak istediğinize emin misiniz: %1 (%2)

en: Are you sure you want to revert all changes?
tr: Tüm değişiklikleri geri almak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to revert this template to the default for this workflow? You will lose any customizations you have made.
tr: Bu kalıbı bu iş akışı için varsayılan duruma döndürmek istediğinize emin misiniz? Yaptığınız özelleştirmeler kaybolacak.

en: Are you sure you want to revert this?
tr: Bunu geri almak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to set status to Cancelled for the selected participants?
tr: Seçilmiş katılımcıların durumunu iptal edildi olarak güncellemek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to unhold email of selected contact(s)?.
tr: Seçilmiş kişilerin bekleyen e-postalarını bırakmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to unsubscribe from %1?
tr: %1 grubunun aboneliğinden ayrılmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you would like to execute %1 job?
tr: %1 görevini yürütmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you would like to execute this job?
tr: Bu görevi yürütmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you would like to make a copy of the Label Format titled <strong>%1</strong>?
tr: <strong>%1</strong> adındaki etiket biçimini kopyalamak istediğinize emin misiniz?

en: Area Code
tr: Alan kodu

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Arguments to pass to access callback
tr: Erişim sorgusuna gönderilecek değişkenler

en: Arguments to pass to page callback
tr: Sayfa sorgusuna gönderilecek değişkenler

en: Arguments to pass to return_url
tr: Dönüş adresine aktarılacak değişkenler

en: Arguments to pass to the url
tr: Adrese aktarılacak değişkenler

en: Armenian
tr: Ermenice

en: Arranging adult day care for senior individuals
tr: Bakıma muhtaç yaşlı bireyler için yardım günleri düzenleyin

en: Arrays in js format, e.g. [1, 2, 3, 'foo', 'bar', 'baz'].
tr: [1, 2, 3, "foo", "bar", "bbi az"]. giJS biçiminde diziler

en: Artificial FK to original transaction (e.g. contribution) IF it is not an Activity. Table can be figured out through activity_type_id, and further through component registry.
tr: Bir işlem değilse, özgün hesap hareketinin (katkı gibi) yapay dış anahtarı. Tablo, Activity_type_id aracılığıyla ve bileşen kayıt defteri aracılığıyla anlaşılabilir.

en: As a result, actions like retrieving the CiviCRM news feed will fail. Talk to your server administrator or hosting company to rectify this.
tr: Bunun sonucu olarak CiviCRM haber akışını almak gibi işlemler yapılamayacak. Bu durumu düzeltmek için sunucu yöneticiniz ya da barındırma hizmeti sağlayıcınız ile görüşün.

en: As of
tr: Şu olarak

en: As this system does not include the PHP intl extension, CiviCRM has fallen back onto a slightly less accurate and deprecated method to format money
tr: Bu sistemde PHP intl eklentisi bulunmadığından, CiviCRM para biçimlendirmesi için doğruluğu biraz daha düşük olan ve kullanımdan kaldırılmış bir yöntemi kullanıyor.

en: As you are printing one label per membership your merge settings are being ignored
tr: Her üyelik için bir etiket basıldığından birleştirme ayarlarınız yok sayılacak

en: Ascending
tr: Artan

en: Assess
tr: Öngörü

en: Assess A/B results on an on-going basis
tr: A/B sonuçları gönderildikçe öngörülsün

en: Assess A/B test at:
tr: A/B denemesi şu zamanda öngörülsün:

en: Asset
tr: Varlık

en: Asset Account is
tr: Varlık hesabı

en: Asset Caching
tr: Varlık ön belleği

en: Assign
tr: Ata

en: Assign %1
tr: %1 ata

en: Assign ACL Role
tr: EDL rolü ata

en: Assign Account
tr: Hesabı ata

en: Assign Case Role
tr: Olay rolü ata

en: Assign To
tr: Atama

en: Assign Transaction
tr: Hesap hareketi ata

en: Assign Users to Roles
tr: Kullanıcılara rol ata

en: Assign a specific level of engagement to this activity. Used for tracking constituents in ladder of engagement.
tr: Bu işleme belirli bir katılım düzeyi atayın. Katılım merdivenindeki bileşenleri izlemek için kullanılır.

en: Assign a unique name to each of your mailings. Select a naming convention that will help keep your mailings organized and easy to find when you want to review and compare mailing results. For example, if you do a monthly general-interest newsletter - you might use the following naming convention:
tr: Her bir postalama için eşsiz bir ad yazın. Postalamalarınızı düzenli tutmanızı ve kolayca bularak, sonuçlarını karşılaştırmanızı sağlayacak bir adlandırma yöntemi belirleyin. Örneğin aylık genel ilgiye açık bir postalama yapıyorsanız şu adlandırma yöntemini kullanabilirsiniz:

en: Assign a unique name to each of your mass messages. Select a naming convention that will help keep your messages organized.
tr: Toplu iletilerinize eşsiz birer ad yazın. İletilerinizi düzenli şekilde saklayıp bulabileceğiniz bir adlandırma kullanın.

en: Assign this status to a membership record if no other status match is found.
tr: Başka bir durum eşleşmesi bulunamazsa bir üyelik kaydına atanacak durum.

en: Assign to
tr: Şuna ata

en: Assign to Another Client
tr: Başka bir müşteriye ata

en: Assign to Batch
tr: Toplu işleme ata

en: Assign to Creator
tr: Oluşturana ata

en: Assigned
tr: Atanan

en: Assigned Activities
tr: Atanmış işlemler

en: Assigned Financial Accounts
tr: Atanmış mali hesaplar

en: Assigned name prefix, if any (e.g. 'Ms.', 'Dr.', 'Hon.' etc.).
tr: Varsa, atanmış ad ön eki ("Av.", "Dr." gibi).

en: Assigned name suffix, if any (e.g. 'II', 'Jr.', 'Sr.' etc.).
tr: Varsa, atanmış ad son eki ("II.", "Jr." gibi).

en: Assigned to
tr: Atanan

en: Assigned to Contact
tr: Atanmış kişi

en: Assignee
tr: Atanmış kişi

en: Assignee Contact ID
tr: Atanmış kişinin kodu

en: Assignee Email
tr: Atanmış kişinin e-posta adresi

en: Assignee Name
tr: Atanmış kişinin adı

en: Assignee Phone
tr: Atanmış kişinin telefonu

en: Associated Multi-Org Group
tr: Birden çok kuruluş grubu atanmış

en: Associated Organization
tr: İlgili kuruluş

en: Associated contribution is updated on membership type change.
tr: İlgili katkı üyelik türü değişiminde güncellenir.

en: Associated recurring contribution cannot be updated on membership type change.
tr: İlgili yinelenen katkı üyelik türü değişiminde güncellenemez.

en: Association Rule
tr: İlişkilendirme kuralı

en: At least one Group and Tag must be present for Custom Group / Tag search.
tr: Özel grup / etiket araması için en az bir grup ve etiket bulunmalıdır.

en: At least one contribution field needs to be mapped for update during update mode.
tr: Güncelleme kipinde güncelleme işleminin yapılabilmesi için en az bir katkı alanı eşleştirilmelidir.

en: At least one fee should be entered for your Discount Set. If you do not see the table to enter discount fees, click the "Add Discount Set to Fee Table" button.
tr: İndirim paketi için en az bir ücret yazmalısınız. İndirim ücretlerini yazacağınız tabloyu göremiyorsanız "Ücret tablosuna indirim paketi ekle" üzerine tıklayın.

en: At least one payment option needs to be checked.
tr: En az bir ödeme seçeneğinin işaretlenmesi zorunludur.

en: At least one pledge frequency option needs to be checked.
tr: En az bir söz verilmiş ödeme sıklığı seçeneğinin işaretlenmesi zorunludur.

en: At least one recurring frequency option needs to be checked.
tr: En az bir yineleme sıklığı seçeneğinin işaretlenmesi zorunludur.

en: At least one value must be selected if Honor Section is active
tr: Şereflendirme bölümü etkin ise en az bir değer seçmelisiniz

en: At time of writing, this is not a problem. However, future extensions and improvements could rely on these fields, so it may be useful to back-fill them.
tr: Bu bilginin yazıldığı zamanda bu bir sorun değildi. Ancak, gelecekteki eklenti ve iyileştirmeler bu alanları kullanabilir. Bu nedenle bu alanların yeniden doldurulması yararlı olabilir.

en: Atleast one Custom Group must be present, for Custom Group search.
tr: Özel grup araması için en az bir özel grup bulunmalıdır.

en: Atleast one Group must be present for search.
tr: Arama için en az bir grup bulunmalıdır.

en: Attach File
tr: Dosya ekle

en: Attach PDF copy to receipts
tr: Alındıların PDF kopyaları eklensin

en: Attached
tr: Eklenmiş

en: Attached File
tr: Ek dosya

en: Attached To
tr: Şuna eklenmiş

en: Attachment failed
tr: Dosya eklenemedi

en: Attachment(s)
tr: Ek dosyalar

en: Attachment(s):
tr: Ek dosyalar:

en: Attachments
tr: Ek dosyalar

en: Attended
tr: Katılan

en: Attendee
tr: Katılımcı

en: August
tr: Ağustos

en: Authenticated
tr: Kimliği doğrulanmış

en: Authentication?
tr: Kimlik doğrulama

en: Author
tr: Geliştirici

en: Author Only
tr: Yalnızca yazar

en: Authorization token
tr: Kimlik doğrulama kodu

en: Auto
tr: Otomatik

en: Auto Renew
tr: Otomatik yenileme

en: Auto Renew Options
tr: Otomatik yenileme ayarları

en: Auto Renew?
tr: Otomatik yenileme

en: Auto Responder
tr: Otomatik yanıtlayıcı

en: Auto-Renew
tr: Otomatik yenileme

en: Auto-Renew Subscription Status
tr: Abonelik durumu otomatik yenilensin

en: Auto-Renew Subscription Status?
tr: Abonelik durumu otomatik olarak yenilensin

en: Auto-Respond
tr: Otomatik yanıt

en: Auto-Respond Message
tr: Otomatik yanıt iletisi

en: Auto-Respond to Replies
tr: Yanıtlar otomatik yanıtlansın

en: Auto-Select Current User
tr: Geçerli kullanıcı otomatik seçilsin

en: Auto-renew
tr: Otomatik yenileme

en: Auto-renew Memberships - You can offer constituents the option to have their membership renewed automatically AND use the membership price set feature if:
tr: Otomatik üyelik yenileme. Katkıda bulunan kişilere şu durumda üyeliklerini otomatik olarak yenilenme VE üyelik fiyat paketini kullanmaları sunulabilir:

en: Auto-renew Memberships Only
tr: Yalnızca otomatik yenilenen üyelikler

en: Auto-renew Option
tr: Otomatik yenileme seçeneği

en: Auto-renew active
tr: Otomatik yenileme etkin

en: Auto-renew error
tr: Otomatik yenileme sorunu

en: Auto-renew required
tr: Otomatik yenileme zorunludur

en: Auto-renew?
tr: Otomatik yenileme

en: Auto-renewal membership cancelled
tr: Otomatik üyelik yenilemesi iptal edildi

en: Auto-respond to replies
tr: Yanıtlar otomatik yanıtlansın

en: Auto-responder
tr: Otomatik yanıtlayıcı

en: Autocomplete Contact Search
tr: Kişi aramada otomatik tamamlama

en: Autocomplete Results
tr: Otomatik tamamlama sonuçları

en: Autocomplete text field
tr: Otomatik doldurmalı metin alanı

en: Autocomplete-Select
tr: OtomatikTamamlama-Secimi

en: Autoincremented type id
tr: Otomatik olarak artan tür kodu

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Automatic Batch
tr: Otomatik toplu işlem

en: Automatic Receipting
tr: Otomatik alındılar

en: Automatic Synchronization Method
tr: Otomatik eşitleme yöntemi

en: Automatic Wildcard
tr: Otomatik genel arama karakteri

en: Automatic cancellation is not supported for this payment processor. You or the contributor will need to manually cancel this recurring contribution using the payment processor website.
tr: Bu ödeme aracısı otomatik iptal işlemini desteklemiyor. Siz ya da katkıda bulunanın, ödeme aracısının web sitesi üzerinden yinelenen ödemeyi el ile iptal etmesi gerekiyor.

en: Automatic renewal of %1 membership cancelled.
tr: %1 üyeliğinin otomatik yenilemesi iptal edildi.

en: Automatic renewals are not supported by the currently available payment processors when the membership duration is greater than 1 year / 12 months.
tr: Şu anda kullanılan ödeme aracıları, üyelik süresinin 1 yıl / 12 aydan fazla olması durumunda otomatik yenileme işlemini desteklemiyor.

en: Automatically Generated
tr: Otomatik üretilmiş

en: Automatically email a confirmation and receipt to %1?
tr: Otomatik onay ve alındı e-postası %1 adresine gönderilsin

en: Automatically email a confirmation to %1?
tr: Otomatik onay e-postası %1 adresine gönderilsin

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to
tr: Otomatik üyelik onayı ve alındı e-postası şuraya gönderilsin

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1?
tr: Otomatik üyelik onayı ve alındı e-postası şuraya gönderilsin: %1

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1? OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
tr: Otomatik üyelik onayı ve alındı e-postası %1 adresine gönderilsin mi? YA DA ödeme formu başka bir kişi içinse bu e-posta yalnızca onlara gider.

en: Automatically email a receipt for this payment to
tr: Bu ödeme için şu adrese otomatik bir alındı e-postası gönderilsin

en: Automatically email a receipt for this payment to %1?
tr: Bu ödeme için %1 adresine otomatik bir alındı e-postası gönderilsin

en: Automatically email a receipt to %1?
tr: Otomatik alındı e-postası %1 adresine gönderilsin

en: Automatically email an acknowledgment of this pledge to %1?
tr: Otomatik söz verilmiş ödeme onayı e-postası şuraya gönderilsin: %1

en: Automatically email invoice when user purchases online
tr: Kullanıcı çevrimiçi bir satın alma yaptığında fatura otomatik olarak e-posta ile gönderilsin

en: Automatically renewing membership payments (if enabled for this page)
tr: Otomatik olarak yenilenen üyelik ödemeleri (bu sayfa için etkinleştirilmiş ise)

en: Automatically update related contributions when Membership Type is changed
tr: Üyelik türü değiştiğinde ilişkili katkılar otomatik olarak güncellensin

en: Autorenew Membership Cancellation Notification
tr: Otomatik üyelik yenileme iptali bildirimi

en: Available
tr: Uygun

en: Available Countries
tr: Kullanılabilecek ülkeler

en: Available Country setting is incorrect
tr: Kullanılabilecek ülke ayarı yanlış

en: Available Currencies
tr: Kullanılabilecek para birimleri

en: Available Languages
tr: Kullanılabilecek diller

en: Available Languages (Multi-lingual)
tr: Kullanılabilecek diller (çok dilli)

en: Available States and Provinces (by Country)
tr: Kullanılabilecek il ve bölgeler (ülkeye göre)

en: Available for Dashboard?
tr: Panoda kullanılabilsin

en: Average
tr: Ortalama

en: Average (Soft Credits)
tr: Ortalama (sanal kredi)

en: Average Soft Credit
tr: Sanal kredi ortalaması

en: Avery 5395 compatible labels with logo (4 up by 2, 59.2mm x 85.7mm)
tr: Logo ile Avery 5395 ile uyumlu etiketler (4 satır 2 sütun, 59.2 mm x 85.7 mm)

en: Avg
tr: Ortalama

en: Avg Amount
tr: Ortalama tutar

en: Avg Soft Credit Amount
tr: Ortalama sanal kredi tutarı

en: Awaiting Information
tr: Bilgi bekleniyor

en: Awaiting approval
tr: Onay bekliyor

en: Azerbaijani
tr: Azerice

en: B to A
tr: B => A

en: BCC
tr: Gizli kopya

en: BCC Confirm
tr: Onay e-postası gizli kopya adresi

en: BCC Confirmation To
tr: Onay gizli kopyasının gönderileceği adres

en: BCC Receipt To
tr: Alındı e-postası gizli kopya adresi

en: BCC Receipts
tr: Alındı gizli kopya adresi

en: Back to "%1" event information
tr: "%1" etkinlik bilgilerine dön

en: Back to Activities
tr: İşlemlere geri dön

en: Back to Activity
tr: İşlemlere geri dön

en: Back to CiviMail
tr: CiviMail bileşenine geri dön

en: Back to Listings
tr: Listeye geri dön

en: Back to Logging Summary
tr: Günlük tutma özetine geri dön

en: Back to Mailing
tr: Postalamaya geri dön

en: Back to Profile Listings
tr: Profil listesine geri dön

en: Back to Report
tr: Raporlara geri dön

en: Back to Scheduled Jobs Listing
tr: Zamanlanmış görev listesine dön

en: Back to Search
tr: Aramaya dön

en: Back up your database before continuing.
tr: İlerlemeden önce veritabanınızı yedekleyin

en: Backdrop Database Details
tr: Backdrop veritabanı bilgileri

en: Backdrop Database Settings
tr: Backdrop veritabanı ayarları

en: Backdrop user permissions have been automatically set - giving anonymous and authenticated users access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
tr: Backdrop kullanıcı ayarları, anonim ve oturum açmış kullanıcıların herkese açık CiviCRM form ve özelliklerine erişebilmesini sağlayacak şekilde yapılır. İsteklerinize uygun olduğundan emin olmak için <a %1>bu ayarları gözden geçirmeniz</a> önerilir (<a %2>ayrıntılı bilgi alın...</a>).

en: Backend Theme
tr: Yönetim bölümü teması

en: Background Color
tr: Arka plan rengi

en: Background Color Top Area
tr: Arka plan rengi üst bölüm

en: Backing up your database before importing is recommended, as there is no Undo for this. Are you sure you want to import now?
tr: Bu işlem için "Geri al" seçeneği olmadığından, içe aktarmadan önce veritabanınızı yedeklemeniz önerilir. İçe aktarma işlemini şimdi yapmak istediğinize emin misiniz?

en: Bad menu record in database
tr: Veritabanındaki menü kaydı bozuk

en: Balance
tr: Bakiye

en: Balance Amount
tr: Bakiye tutarı

en: Balance Due
tr: Bakiye tarihi

en: Balance Owed
tr: Borç bakiyesi

en: Bank Account Number
tr: Banka hesap numarası

en: Bank Identification Number
tr: Banka kimlik numarası

en: Bank Name
tr: Banka adı

en: Banking Fees
tr: Banka ücretleri

en: Bar
tr: Çubuk

en: Bar Chart
tr: Çubuk çizelge

en: Bar Color
tr: Çubuk rengi

en: Base
tr: Temel

en: Base URL for extension resources (images, stylesheets, etc).
tr: Eklenti kaynaklarının (görseller, biçem sayfaları gibi) temel adresi

en: Base URL for extension resources (images, stylesheets, etc). This should match extensionsDir.
tr: Eklenti kaynaklarının (görseller, biçem sayfaları gibi) temel adresi. extensionsDir ile aynı olmalıdır.

en: Based On
tr: Temel tür

en: Based on current data, approximately %1 contacts will receive a copy of the mailing.
tr: Geçerli veriye göre bu posta yaklaşık %1 kişiye ulaşacak.

en: Bashkir
tr: Başkirce

en: Basic Contact Type
tr: Temel kişi türü

en: Basic Criteria
tr: Temel ölçüt

en: Basque
tr: Baskça

en: Batch
tr: Toplu işlem

en: Batch %1
tr: %1 toplu işlemi

en: Batch Complete
tr: Toplu işlem tamamlandı

en: Batch Created Date
tr: Toplu işlem oluşturulma tarihi

en: Batch Data
tr: Toplu işlem verileri

en: Batch Data Entry
tr: Toplu veri kaydı

en: Batch Data Entry for Contributions
tr: Katkılar için toplu veri kaydı

en: Batch Data Entry for Memberships
tr: Üyelikler için toplu veri girişi

en: Batch Data Entry for Pledge Payments
tr: Söz verilmiş ödemeler için toplu veri kaydı

en: Batch Deleted
tr: Toplu işlem silindi

en: Batch Description
tr: Toplu işlem açıklaması

en: Batch Exported Date
tr: Toplu işlem dışa aktarma tarihi

en: Batch ID
tr: Toplu işlem kodu

en: Batch Merge All Duplicates
tr: Tüm çift kayıtları toplu birleştir

en: Batch Merge Duplicate Contacts
tr: Çift kayıtları toplu birleştirme

en: Batch Merge Selected Duplicates
tr: Seçilmiş çift kayıtları toplu birleştir

en: Batch Merge Task in progress
tr: Toplu birleştirme işlemi sürüyor

en: Batch Mode
tr: Toplu işlem kipi

en: Batch Modified Date
tr: Toplu işlem değişiklik tarihi

en: Batch Name
tr: Toplu işlem adı

en: Batch Name %1 %2
tr: Toplu işlem adı %1 %2

en: Batch Number of Items
tr: Toplu işlem öge sayısı

en: Batch Payment Method
tr: Toplu işlem ödeme yöntemi

en: Batch Processed.
tr: Toplu işlem tamamlandı.

en: Batch Processing
tr: Toplu işlem yapılıyor

en: Batch Status
tr: Toplu işlem durumu

en: Batch Title
tr: Toplu işlem başlığı

en: Batch Total
tr: Toplu işlem toplamı

en: Batch Type
tr: Toplu işlem türü

en: Batch entry
tr: Toplu işlem kaydı

en: Batch size is too large. Increase value of php.ini setting "max_input_vars" (current val = %1)
tr: Toplu işlem boyutu çok büyük. "max_input_vars" php.ini ayarını artırın (geçerli değer = %1)

en: Batches
tr: Toplu işlemler

en: Bcc Confirm
tr: Onay e-postası gizli kopya adresi

en: Be sure addres name is enabled %link
tr: Adres adının etkinleştirilmiş olduğuna emin olun %link

en: Because you set an End Date for a lifetime membership, This must be set to "Override Permanently"
tr: Ömür boyu bir üyelik için bir bitiş tarihi yazdığınız için bu seçenek "Kalıcı olarak değiştir" olmalıdır

en: Because your session timed out, we have reset the search page.
tr: Oturumunuzun süresi dolduğundan arama sayfası sıfırlandı.

en: Become a supporter by creating a Personal Campaign Page:
tr: Bir kişisel kampanya sayfası oluşturarak destekleyin:

en: Before Premiums
tr: Hediyelerden önce

en: Before menu element
tr: Menü ögesinden önce

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your bulk folder.
tr: İmzanız eklenmeden önce, size gönderilen e-posta içindeki onaylama bağlantısına tıklayarak e-posta adresinizi onaylamalısınız. Onaylama e-postaları bazen spam olarak işaretlendiğinden "İstenmeyen" e-posta klasörünüze düşebilir.

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your spam folder.
tr: İmzanız eklenmeden önce, size gönderilen e-posta içindeki onaylama bağlantısına tıklayarak e-posta adresinizi onaylamalısınız. Onaylama e-postaları bazen spam olarak işaretlendiğinden "İstenmeyen" e-posta klasörünüze düşebilir.

en: Beginning Date
tr: Başlangıç tarihi

en: Beginning of current uninterrupted membership period.
tr: Geçerli kesintisiz üyelik döneminin başlangıcı.

en: Beginning of initial membership period (member since...).
tr: İlk üyelik döneminin başlangıcı (üyelik başlangıcı...).

en: Beginning site move process...
tr: Site taşıma işlemine başlanıyor...

en: Belarusian
tr: Belarusça

en: Below is a sample of the first %1 recipients.
tr: Aşağıda ilk %1 alıcının örneği görülebilir.

en: Below website menu
tr: Web sitesi menüsünün altında

en: Below you will find a receipt for this contribution.
tr: Aşağıda bu katkının alındısını bulabilirsiniz.

en: Below you will find a receipt for this payment.
tr: Aşağıda bu ödemenin alındısını bulabilirsiniz.

en: Benefits Specialist
tr: Yardım uzmanı

en: Benefits Specialist is
tr: Yardım uzmanı

en: Bengali
tr: Bengalce

en: Between %1 and %2
tr: %1 ile %2 arasında

en: Billing
tr: Faturalama

en: Billing Address
tr: Fatura adresi

en: Billing Address location
tr: Faturalama adresi konumu

en: Billing First Name
tr: Fatura için ad

en: Billing Last Name
tr: Fatura için soyad

en: Billing Middle Name
tr: Fatura için ikinci ad

en: Billing Mode
tr: Faturalama kipi

en: Billing Mode (deprecated)
tr: Faturalama kipi (kullanımdan kaldırıldı)

en: Billing Name and Address
tr: Fatura adı ve adresi

en: Billing address required
tr: Fatura adresi alanının doldurulması zorunludur

en: Billing details for the recurring contribution of %1, every %2 %3 have been updated.
tr: Her %2 %3 zamanında yapılan %1 yinelenen katkısının fatura bilgileri güncellendi.

en: Billing details for your automatically renewed %1 membership have been updated.
tr: Otomatik olarak yenilenen %1 üyeliğinizin faturalama ayrıntıları güncellendi.

en: Billing details for your recurring contribution of %1, every %2 %3 have been updated.
tr: Her %2 %3 zamanında yapılan %1 yinelenen katkınızın fatura bilgileri güncellendi.

en: Billing first name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
tr: Pin kodu oluşturulurken kullanılacak fatura ilk adı. Sahteciliği önlemek için kullanışlıdır

en: Billing last name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
tr: Pin kodu oluşturulurken kullanılacak fatura soyadı. Sahteciliği önlemek için kullanışlıdır

en: Billing location for this contact
tr: Bu kişinin fatura konumu

en: Billing middle name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
tr: Pin kodu oluşturulurken kullanılacak fatura ikinci adı. Sahteciliği önlemek için kullanışlıdır

en: Billing mode in info file has wrong value.
tr: Bilgi dosyasındaki faturalama kipinin değeri yanlış.

en: Birth Date
tr: Doğum tarihi

en: Birth Date (if present)
tr: Doğum tarihi (varsa)

en: Birth and deceased dates. Only year, month and day fields are supported.
tr: Doğum ve ölüm tarihleri. Yalnızca yıl, ay ve gün alanları desteklenir.

en: Birth-Date
tr: Doğum tarihi

en: Birthdate
tr: Doğum tarihi

en: Bitwise logic can be used to create subsets of options within an option_group for different uses.
tr: Bit benzeri mantık, farklı kullanımlar için bir options_group içinde seçeneklerin alt kümelerini oluşturmak amacıyla kullanılabilir.

en: Blank column at the Begining
tr: Başlangıçta boş sütun

en: Blank column at the End
tr: Sonda boş sütun

en: Blog Feed URL
tr: Blog akışı adresi

en: Blog feed URL used by the blog dashlet
tr: Blog pano bileşeni tarafından kullanılan blog akışı adresi

en: Body
tr: Metin

en: Body - HTML
tr: HTML içerik

en: Body - HTML Format
tr: Metin - HTML biçimi

en: Body - TEXT Format
tr: Metin - TEXT biçimi

en: Body - Text
tr: Düz metin içerik

en: Body HTML
tr: HTML gövdesi

en: Body Html
tr: İçerik HTML kodu

en: Body Only
tr: Yalnızca ileti

en: Body Text
tr: İçerik metni

en: Body and Subject
tr: İçerik ve konu

en: Body in Text Format
tr: Metin biçimindeki içerik

en: Body of the component in html format.
tr: Bileşenin HTML biçimindeki içeriği.

en: Body of the component in text format.
tr: Bileşenin metin biçimindeki içeriği.

en: Body of the mailing in html format.
tr: Postalamanın HTML biçiminde içeriği (body).

en: Body of the mailing in text format.
tr: Postalamanın metin biçiminde içeriği (body).

en: Bold
tr: Koyu

en: Bookkeeping Transactions Report
tr: Muhasebe hesap hareketleri raporu

en: Boolean. Should we automatically display minimum contribution amount text after the premium descriptions.
tr: İkili değer. Hediye açıklamalarından sonra otomatik olarak en az katkı tutarı yazısını görüntülenmeli mi?

en: Boolfield is locked
tr: İkili alan kilitli

en: Boolfield is unlocked
tr: İkili alanın kilidi açık

en: Bootstrap theme not found.
tr: Bootstrap teması bulunamadı.

en: Border Color
tr: Kenarlık rengi

en: Bosnian
tr: Boşnakça

en: Both
tr: İkisi de

en: Bottom Margin
tr: Alt kenar boşluğu

en: Bounce
tr: Geri dönüş

en: Bounce Count
tr: Geri dönüş sayısı

en: Bounce Date
tr: Geri dönüş tarihi

en: Bounce ID
tr: Geri dönüş kodu

en: Bounce Pattern
tr: Geri dönüş modeli

en: Bounce Pattern ID
tr: Geri dönüş örüntü kodu

en: Bounce Patterns
tr: Geri dönüş modelleri

en: Bounce Processing
tr: Geri dönüş işleme

en: Bounce Processing <strong>(Default)</strong>
tr: Geri dönüş işleme <strong>(varsayılan)</strong>

en: Bounce Rate
tr: Geri dönüş oranı

en: Bounce Reason
tr: Geri dönüş nedeni

en: Bounce Report for mailings
tr: Geri dönen posta raporu

en: Bounce Type
tr: Geri dönüş türü

en: Bounce Type Description
tr: Geri dönüş türü açıklaması

en: Bounce Type ID
tr: Geri dönüş türü kodu

en: Bounce Type Name
tr: Geri dönüş türü adı

en: Bounce Types
tr: Geri dönüş türleri

en: Bounce type(s)
tr: Geri dönüş türleri

en: Bounced
tr: Geri dönüşler

en: Bounces
tr: Geri dönüşler

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Breadcrumb for the path.
tr: Sayfanın hiyerarşik yolu.

en: Brief summary of event. Text and html allowed. Displayed on Event Registration form and can be used on other CMS pages which need an event summary.
tr: Etkinliğin kısa özeti. Metin ve HTML biçimi kullanılabilir. Etkinlik kayıt formunda görüntülenir ve etkinlik özeti gerek duyulan diğer içerik yönetimi sistemi sayfalarında kullanılabilir.

en: Browse Sent Mailings
tr: Gönderilmiş postalara göz at

en: Browse events of type '%1'
tr: "%1" türündeki etkinliklere göz at

en: Browse more events
tr: Diğer etkinlikleri görüntüle

en: Browse to the <strong>TEXT</strong> message file you have prepared for this SMS.
tr: Bu SMS için önceden hazırlanmış <strong>METİN</strong> içeriğinin bulunduğu dosyayı seçin.

en: Browse to the <strong>file</strong> you want to upload.
tr: Yüklemek istediğiniz <strong>dosyaya</srong> göz atın.

en: Browse/Upload Image
tr: Görsellere göz at/yükle

en: Browseable Directories
tr: Görüntülenebilen klasörler

en: Bulgarian
tr: Bulgarca

en: Bulk
tr: Toplu

en: Bulk Email
tr: Toplu e-posta

en: Bulk Email Sent.
tr: Toplu e-posta gönderir.

en: Bulk Mailing for Email %1?
tr: %1 e-postası için toplu postalama

en: Bulk Mailings
tr: Toplu postalamalar

en: Bulk Mailings?
tr: Toplu postalama

en: Burmese
tr: Burmaca

en: Button Background Color
tr: Düğme arka plan rengi

en: Button Color
tr: Düğme rengi

en: Button Text Color
tr: Düğme metni rengi

en: Button Text must be less than 64 characters.
tr: Düğme metninin uzunluğu 64 karakterden kısa olmalıdır.

en: Button Title
tr: Düğme başlığı

en: Button URL
tr: Düğme adresi

en: Button title.
tr: Düğmenin başlığı.

en: By %1
tr: %1 ögesine göre

en: By Contact Type
tr: Kişi türüne göre

en: By Country
tr: Ülkeye göre

en: By Distance from a Location
tr: Bir konumdan uzaklığa göre

en: By Gender
tr: Cinsiyete göre

en: By Grant Type
tr: Bağış türüne göre

en: By Region
tr: Bölgeye göre

en: By Relationship
tr: İlişkiye göre

en: By World Region
tr: Dünya bölgesine göre

en: By changing the relative URLs included in the snippet to absolute URLs (e.g. change "/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD" to "https://yourdomain.com/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD") you will be able to use the snippet on any website.
tr: Kod içindeki göreli adresleri mutlak adresler ile değiştirerek ("/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD" adresini "https://websiteniz.com/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD" ile değiştirmek gibi) kodu istediğiniz web sitesinde kullanabilirsiniz.

en: By default, CiviCRM now disables the ability to import directly from SQL. To use this feature, you must explicitly grant permission 'import SQL datasource'.
tr: CiviCRM varsayılan olarak doğrudan SQL üzerinden verileri içe aktarma özelliğini devre dışı bırakıyor. Bu özelliği kullanabilmek için "SQL veri kaynağı içe aktarma" izninin verilmesi gerekir.

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, users with Administer CiviCRM permission can configure one or more general email addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: "Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;
tr: CiviCRM kişilere e-posta gönderirken varsayılan "Kimden" adresi olarak oturum açmış kullanıcının birincil e-posta adresini kullanır. Bununla birlikte CiviCRM yönetici yetkisi olan kullanıcılar, alternatif olarak seçilebilecek bir ya da bir kaç genel e-posta adresi yapılandırabilir. Örneğin: "Müşteri hizmetleri" &lt;musterihizmetleri@websitem.org&gt

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, you can use this page to define one or more general Email Addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: <em>"Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
tr: Varsayılan olarak CiviCRM tarafından kişilere gönderilen e-postaların "Kimden" alanında oturum açmış kullanıcının birincil e-posta adresi görüntülenir. Bununla birlikte bu bölümden alternatif olarak seçilebilecek bir ya da birkaç genel e-posta adresi tanımlanabilir. Örnek: <em>"Müşteri hizmetleri" %lt;musterihizmetleri@websitem.org&gt;</em>

en: By default, CiviCRM uses the provider which are set active and the default provider is selected. User with administer CiviCRM permission can add a new Provider
tr: Varsayılan olarak, CiviCRM tarafından etkin ve varsayılan olarak seçilmiş olan hizmet sağlayıcı kullanılır. CiviCRM yönetici izinlerine sahip bir kullanıcı yeni bir hizmet sağlayıcı ekleyebilir.

en: By default, CiviCRM will generate front-facing pages using the home page at %1 as its base. If you want to use a different template for CiviCRM pages, set the path here.
tr: Varsayılan olarak CiviCRM ön yüz sayfalarında giriş olarak %1 sayfası kullanılır. CiviCRM sayfaları için farklı bir kalıp kullanmak için kalıp yolunu buraya yazın.

en: By default, CiviCRM will generate front-facing pages using the home page at http://wp/ as its base. If you want to use a different template for CiviCRM pages, set the path here.
tr: Varsayılan olarak CiviCRM ön yüz sayfalarında temel adres olarak http://wp/ giriş sayfası kullanılır. CiviCRM sayfaları için farklı bir kalıp kullanmak istiyorsanız, kalıp yolunu buraya yazın.

en: By default, both methods get all events whose starting date is greater than or equal to the current date. However, you can modify this by passing additional parameters in the URL:
tr: Varsayılan olarak, iki yöntem de, başlangıç tarihi bugün ve daha sonra olan tüm etkinliklerin bilgilerini alır. Bununla birlikte bu davranış adrese eklenecek parametreler ile değiştirilebilir:

en: By default, your CiviCRM Resource URL should be:
tr: Varsayılan olarak CiviCRM kaynak adresi şu şekilde olmalı:

en: By default, your event will use the Unsupervised duplicate matching rule to match participants in anonymous registrations with existing individuals. You may select another rule to use for this event instead. Make sure that your included profile(s) contain the fields needed by your matching rule.
tr: Varsayılan olarak etkinliğiniz, anonim kayıtları var olan bireyler ile eşleştirmek için yönetilmeyen çift eşleştirme kuralını kullanır. Bu etkinlik için başka bir kural da seçebilirsiniz. Eklediğiniz profillerde eşleştirme kuralı için gerekli olan alanların bulunduğuna emin olun.

en: By definition a relationship is active if any of these conditions occurs: (1) Start Date <= Current Date <= End Date (2) Start Date <= Current Date and End Date is not defined (3) Start Date is not defined and Current Date <= End Date
tr: Tanımı olarak, aşağıdaki koşullardan herhangi biri karşılanıyorsa bir ilişkinin etkin olduğu söylenebilir: (1) Başlangıç tarihi <= Geçerli tarih <= Bitiş tarihi (2) Başlangıç tarihi <= Geçerli tarih ve Bitiş tarihi tanımlı değil (3) Başlangıç tarihi tanımlı değil ve Geçerli tarih <= Bitiş tarihi

en: By relationship to case client
tr: Olay müşterisiyle ilişkiye göre

en: Bypass email confirmation
tr: E-posta onayı atlansın

en: Bypass the email verification.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, e-posta doğrulaması yapılmaz.

en: CAUTION: The following features are NOT available for custom fields in 'multiple record' custom set:
tr: DİKKAT: Şu özellikler özel kümede "Birden çok kayıt kullanılabilsin" seçeneği etkinleştirilmiş özel alanlar için geçerli DEĞİLDİR:

en: CC
tr: Kopya

en: CC Confirm
tr: Onay e-postası kopya adresi

en: CC Confirmation To
tr: Onay kopyasının gönderileceği adres

en: CC Receipt To
tr: Alındı e-postası kopya adresi

en: CC Receipts
tr: Alındı kopya adresi

en: CKEditor Saved
tr: CKEditor kaydedildi

en: CMS
tr: İYS

en: CMS ID
tr: İYS kodu

en: CMS Unique Identifier
tr: İYS eşsiz belirteci

en: CMS User
tr: İYS kullanıcısı

en: CMS User?
tr: İYS kullanıcısı

en: CMS Users Table Name
tr: CMS kullanıcı tablosu adı

en: CREDIT ADVICE
tr: KREDİ BİLDİRİMİ

en: CREDIT NOTE
tr: KREDİ NOTU

en: CRM_Utils_Mail_Incoming: Unable to handle message part of type "%1".
tr: CRM_Utils_Mail_Incoming: "%1" türündeki ileti parçası işlenemedi .

en: CSS class name for an icon
tr: Bir simgenin CSS sınıfı adı

en: CVV required for backoffice?
tr: Arka ofis için CVV kodu zorunlu olsun

en: Cache
tr: Ön bellek

en: Cache Addressee.
tr: Ön bellek alıcı.

en: Cache Email Greeting.
tr: Ön bellek e-posta hitabı.

en: Cache ID
tr: Ön bellek kodu

en: Cache Key
tr: Ön bellek anahtarı

en: Cache Minutes
tr: Ön bellek dakika süresi

en: Cache Modified Date
tr: Değişiklik tarihi ön belleğe alınsın

en: Cache Postal greeting.
tr: Ön bellek mektup hitabı.

en: Cache dashlet for
tr: Pano aracı ön belleği

en: Cache has been cleared and menu has been rebuilt successfully.
tr: Ön bellek temizlendi ve menü yeniden oluşturuldu.

en: Caches
tr: Ön bellekler

en: Calculated end date (either end date or date all installments will be made)
tr: Hesaplanan bitiş tarihi (bitiş tarihi ya da tüm taksitlerin biteceği tarih)

en: Calendar
tr: Takvim

en: Campaign
tr: Kampanya

en: Campaign %1 %2
tr: Kampanya %1 %2

en: Campaign %1 has been saved.
tr: %1 kampanyası kaydedildi.

en: Campaign Contribution
tr: Kampanya katkısı

en: Campaign Created Date
tr: Kampanyanın oluşturulma tarihi

en: Campaign Description
tr: Kampanya açıklaması

en: Campaign End Date
tr: Kampanya bitiş tarihi

en: Campaign Ends
tr: Kampanya sona ermiş

en: Campaign External ID
tr: Dış kampanya kodu

en: Campaign Goals
tr: Kampanyanın hedefleri

en: Campaign Group
tr: Kampanya grubu

en: Campaign Group ID
tr: Kampanya grubu kodu

en: Campaign Group Type
tr: Kampanya grubu türü

en: Campaign Group id.
tr: Kampanya grubunun kodu.

en: Campaign Groups
tr: Kampanya grupları

en: Campaign ID
tr: Kampanya kodu

en: Campaign Modified Date
tr: Kampanyanın değiştirilme tarihi

en: Campaign Name
tr: Kampanya adı

en: Campaign Start Date
tr: Kampanya başlangıç tarihi

en: Campaign Status
tr: Kampanya durumu

en: Campaign Title
tr: Kampanya başlığı

en: Campaign Type
tr: Kampanya türü

en: Campaign Type ID.Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = campaign_type
tr: Kampanya türü kodu. option_group = campaign_type olduğunda civicrm_option_value alanına yazılacak dış anahtar.

en: Campaign ended on %1
tr: Kampanya %1 tarihinde bitmiş

en: Campaign ends on %1
tr: Kampanya %1 tarihinde bitiyor

en: Campaign has been deleted.
tr: Kampanya silinmiş.

en: Campaign is ongoing
tr: Kampanya sürüyor

en: Campaign starts on %1
tr: Kampanya %1 tarihinde başlıyor

en: Campaign status ID.Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = campaign_status
tr: Kampanya durumu kodu. option_group = campaign_status olduğunda civicrm_option_value alanına yazılacak dış anahtar.

en: Campaigns
tr: Kampanyalar

en: Campaigns link activities, contributions, mailings, etc. that share a programmatic goal.
tr: Kampanyalar, programatik bir hedefi paylaşan etkinlikler, katkılar, postalar gibi ögeleri birbirine bağlar.

en: Can I access/create InnoDB tables in the database?
tr: Veritabanında InnoDB tabloları oluşturabiliyor muyum?

en: Can I access/create the database?
tr: Veritabanına erişim/oluşturma iznim var mı?

en: Can I create lock tables in the database?
tr: Veritabanındaki tabloları kilitleyebiliyor muyum?

en: Can I create temporary tables in the database?
tr: Veritabanında geçici tablolar oluşturabiliyor muyum?

en: Can I create triggers in the database?
tr: Veritabanında tetikleyiciler oluşturabiliyor muyum?

en: Can not set this field Required and View Only at the same time.
tr: Bu alan aynı anda hem zorunlu hem salt okunur olamaz.

en: Can only accept Integers for state_province_id filtering
tr: Tam sayılar yalnızca state_province_id süzgeci için kabul edilir

en: Can people share the contribution page through social media?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kişiler katkı sayfasını sosyal ağlar üzerinde paylaşabilir

en: Can people share the event through social media?
tr: Kişiler etkinliği sosyal ağlar üzerinde paylaşabilsin

en: Can people share the petition through social media?
tr: Kişiler istekleri sosyal ağlar üzerinde paylaşabilsin

en: Can process recurring contributions
tr: Yinelenen katkıları işleyebilir

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and make a contribution? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kişisel kampanya sayfasının "sahibi", "Arkadaşına ilet" düğmesini kullanabilir. Böylece başkalarına e-posta gönderilerek katkıda bulunmak için sayfayı ziyaret  etmeleri sağlanabilir. Not: Arkadaşına İlet e-postalarında gönderenin kampanya sayfası bağlantısı bulunur.

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and register or contribute? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, Kişisel kampanya sayfasının "sahibi", "Arkadaşına ilet" düğmesini kullanabilir. Böylece başkalarına e-posta gönderilerek kayıt olmaları ya da katkıda bulunmaları için sayfayı ziyaret  etmeleri sağlanabilir. Not: Arkadaşına İlet e-postalarında gönderenin kampanya sayfası bağlantısı bulunur.

en: Can they also set an interval (e.g. every '3' months)?
tr: Sıklığı kullanıcılar belirtebilsin ("3 ayda bir" gibi)

en: Can this membership type be used for self-service signups ('Public'), or is it only for CiviCRM users with 'Edit Contributions' permission ('Admin').
tr: Bu üyelik türü kendi kendine oturum açmak için ("Herkese açık") ya da yalnızca "Katkıları düzenleyebilir" iznine sahip CiviCRM kullanıcıları tarafından ("Yöneticilere açık") kullanılabilir.

en: Can users also set an interval (e.g. every '3' months)?
tr: Kullanıcılar kendileri bir dönem belirtebilsin ("3 ayda bir" gibi)

en: Can you search on this field in the Advanced and component search forms? Also determines whether you can include this field as a display column and / or filter in related detail reports.
tr: Bu alanın ayrıntılı ve bileşen arama formlarında görüntülenmesini istiyor musunuz? Bu seçenek ayrıca ayrıntılı raporlarda bu alanın sütun olarak görüntülenmesini ve/veya süzülmesini de sağlar.

en: Can't find the a MySQL server on '%1'.
tr: "%1" üzerinde MySQL sunucusu bulunamadı.

en: Can't find your form? Make sure it is active.
tr: Formunuzu bulamadıysanız etkin olduğundan emin olun.

en: Can't set default option for an unchecked membership type.
tr: İşaretlenmemiş bir üyelik türü için varsayılan seçenek belirtilemez.

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancel Auto Renew Subscription
tr: Otomatik abonelik yenilemeyi i̇ptal et

en: Cancel Auto-renewal
tr: Otomatik yenilemeyi iptal et

en: Cancel Automatic Membership Renewal
tr: Otomatik üyelik yenilemesini iptal et

en: Cancel Button Text
tr: İptal düğmesi metni

en: Cancel Date
tr: İptal tarihi

en: Cancel Mailing
tr: Postalamayı iptal et

en: Cancel Pledge
tr: Söz verilmiş ödemeyi iptal et

en: Cancel Reason
tr: İptal nedeni

en: Cancel Recurring Contribution
tr: Yinelenen katkıyı iptal et

en: Cancel Redirect
tr: İptal yönlendirmesi

en: Cancel Redirect URL
tr: İptal yönlendirme adresi

en: Cancel Registration
tr: Kaydı iptal et

en: Cancel Registration for Event Participation
tr: Etkinlik katılımı kayıt iptali

en: Cancel Registrations
tr: Kayıtları iptal et

en: Cancel Related Membership
tr: İlişkili üyeliği iptal et

en: Cancel registration
tr: Kaydı iptal et

en: Canceled
tr: İptal edildi

en: Cancellation / Refund Reason
tr: İptal/geri ödeme nedeni

en: Cancellation Date
tr: İptal tarihi

en: Cancellation Reason
tr: İptal nedeni

en: Cancellation or Refund Information
tr: İptal ya da geri ödeme bilgileri

en: Cancellation or Transfer Time Limit
tr: İptal ya da aktarım süresi sınırı

en: Cancellation or transfer time limit (hours)
tr: İptal ya da aktarım zaman sınırı (saat)

en: Cancellations are not refundable.
tr: İptal işlemlerinde geri ödeme yapılmaz.

en: Cancelled
tr: İptal edildi

en: Cancelled / Refunded Date
tr: İptal/geri ödeme tarihi

en: Cancelled Date
tr: İptal tarihi

en: Cancelled/Refunded
tr: İptal edildi / Geri ödendi

en: Cancelling this pledge will also cancel any scheduled (and not completed) pledge payments.
tr: Bu söz verilmiş ödeme iptal edildiğinde tüm zamanlanmış (yapılmamış) diğer ödemeler iptal edilecek.<br />

en: Cannot
tr: Yapılamaz

en: Cannot Delete
tr: Silinemez

en: Cannot add or update profile field "%1" with combination of Household or Organization or any subtypes of Household or Organization.
tr: "%1" profil alanı hane halkı, kuruluş ya da bunların herhangi bir alt türü ile birleştirilerek eklenemedi ya da güncellenemedi.

en: Cannot add or update profile field Contact Subtype as profile type is not one of Individual, Household or Organization.
tr: "Kişi alt türü" profil alan türü, "Birey", "Hane halkı" ya da "Kuruluş" ile birlikte eklenemez ya da güncellenemez.

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of "%2".
tr: "%1" profil alan türü, "%2" ile birlikte eklenemez ya da güncellenemez.

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of subtype other than "%1".
tr: "%1" profil alanı türü "%1" ya da bunların herhangi bir alt türü ile birleştirilerek eklenemedi ya da güncellenemedi.

en: Cannot add or update profile field type Activity with combination Participant or Membership or Contribution
tr: İşlem profil alan türü, "Katılımcı", "Üyelik" ya da "Katkı" ile birlikte eklenemez ya da güncellenemez.

en: Cannot add or update profile field type Contribution with combination of Activity or Membership or Participant or Household or Organization
tr: Katkı profil alan türü, "İşlem", "Üyelik", "Katılımcı", "Hane halkı" ya da "Kuruluş" ile birlikte eklenemez ya da güncellenemez.

en: Cannot add or update profile field type Household with combination of Individual or Organization or Activity
tr: "Hane halkı" profil alan türü, "Birey", "Kuruluş" ya da "İşlem" ile birlikte eklenemez ya da güncellenemez.

en: Cannot add or update profile field type Individual with combination of Household or Organization
tr: Birey profil alan türü, "Hane halkı" ya da "Kuruluş" ile birlikte eklenemez ya da güncellenemez.

en: Cannot add or update profile field type Membership with combination of Activity or Participant or Contribution or Household or Organization
tr: Üyelik profil alan türü, "İşlem", "Katılımcı", "Katkı", "Hane halkı" ya da "Kuruluş" ile birlikte eklenemez ya da güncellenemez.

en: Cannot add or update profile field type Organization with combination of Household or Individual or Activity
tr: Kuruluş profil alan türü, "Birey", "Hane halkı" ya da "İşlem" ile birlikte eklenemez ya da güncellenemez.

en: Cannot add or update profile field type Participant with combination of Activity or Membership or Contribution or Household or Organization.
tr: Katılımcı profil alan türü, "İşlem", "Üyelik", "Katkı", "Hane halkı" ya da "Kuruluş" ile birlikte eklenemez ya da güncellenemez.

en: Cannot change contribution status from %1 to %2.
tr: %1 olan katkı durumu %2 olarak değiştirilemedi.

en: Cannot combine other option with 'Any'.
tr: "Tümü" ile başka bir seçenek birleştirilemez.

en: Cannot create custom table because %1 is already a core table.
tr: Temel bir CiviCRM tablosu tarafından kullanıldığından %1 adlı özel tablo oluşturulamaz.

en: Cannot delete Premium
tr: Hediye silinemedi

en: Cannot determine the version of MySQL installed. Please ensure at least version %1 is installed.
tr: Kurulu MySQL sürümü belirlenemedi. Lütfen en az %1 sürümünün kurulmuş olduğundan emin olun.

en: Cannot enable this UF field since the used custom field is disabled.
tr: Kullanılmış özel alanlar devre dışı bırakıldığından bu kullanıcı çerçevesi alanı etkinleştirilemiyor.

en: Cannot find participant ID
tr: Katılımcı kodu bulunamadı

en: Cannot have same groups in Include Group(s) and Exclude Group(s).
tr: Aynı grup hem Katılacak hem Katılmayacak gruplar içinde bulunamaz.

en: Cannot have same sms in Include mailing(s) and Exclude mailing(s).
tr: Aynı SMS hem Katılacak hem Katılmayacak postalamalarda bulunamaz.

en: Cannot have two clauses with different types: %1, %2
tr: Farklı türde iki ifade bulunamaz: %1, %2

en: Cannot impose option list because there is existing data which does not match the options.
tr: Var olan verilerde seçeneklerle eşleşmeyenler bulunduğundan seçenek listesi uygulanamadı.

en: Cannot install - there are differences between extdir XML file and archive XML file!
tr: Kurulamadı. extdir XML dosyası ile arşiv XML dosyası arasında farklar var!

en: Cannot install this extension - downloadUrl is not set!
tr: Bu eklenti kurulamadı. downloadUrl ayarlanmamış!

en: Cannot merge a contact with itself.
tr: Bir kişi kendisi ile birleştirilemez.

en: Cannot merge because one contact (ID %1) has been deleted.
tr: Bir kişi (%1 kodlu) silindiğinden birleştirilemedi.

en: Cannot open link. Unrecognized mode.
tr: Bağlantı açılamadı. Kip algılanamadı.

en: Cannot send a test email because your user record does not have a valid email address.
tr: Kullanıcı kaydında geçerli bir e-posta adresi bulunmadığından, deneme e-postası gönderilemez.

en: Cannot set this field "Active" since the selected custom field is disabled.
tr: Seçilmiş özel alan devre dışı olduğundan "Etkin" olarak ayarlanamaz.

en: Cannot uninstall this extension - there is at least one payment processor using the payment processor type provided by it.
tr: Eklenti kaldırılamadı. Ödeme aracısı türünü kullanan en az bir ödeme aracısı var.

en: Canvass
tr: Seçim kampanyası

en: Capacity
tr: Kapasite

en: Card Number
tr: Kart numarası

en: Card Number %1 %2
tr: Kart numarası %1 %2

en: Card Type
tr: Kart türü

en: Card Type %1 %2
tr: Kart türü %1 %2

en: Card Type ID
tr: Kart türü kodu

en: Card declined by bank. Please try with a different card.
tr: Kart banka tarafından reddedildi. Lütfen farklı bir kart deneyin.

en: Card expiration date cannot be a past date.
tr: Kartın son kullanma tarihi geçmişte bir tarih olamaz.

en: Card reported lost or stolen. This incident will be reported.
tr: Kart kayıp ya da çalıntı olarak bildirilmiş. Bu işlem girişimi bildirilecek.

en: Cart
tr: Sepet

en: Cart ID
tr: Sepet kodu

en: Carts
tr: Sepetler

en: Cascade Type
tr: Ardışıklık türü

en: Case
tr: Olay

en: Case %1 All Cases
tr: Olay %1 tüm olaylar

en: Case %1 My Cases
tr: Olay %1 olaylarım

en: Case %1 copied from contact id %2 to contact id %3 via merge. New Case ID is %4.
tr: %1 olayı %2 kişisinden %3 kişisine kopyalanarak birleştirildi. Yeni olay kodu %4.

en: Case %1 merged into case %2
tr: %1 olayı %2 olayı ile birleştirildi

en: Case %1 reassigned client from %2 to %3. New Case ID is %4.
tr: %1 olayı %2 müşterisinden %3 üzerine aktarıldı. Yeni olay kodu %4.

en: Case Activities
tr: Olay işlemleri

en: Case Activity
tr: Olay etkinliği

en: Case Activity ID
tr: Olay işlem kodu

en: Case Contact
tr: Olay kişisi

en: Case Contact ID
tr: Olay kişisi kodu

en: Case Contacts
tr: Olay kişileri

en: Case Deleted
tr: Olay silindi

en: Case Detail Report
tr: Olay ayrıntıları raporu

en: Case Details
tr: Olay ayrıntıları

en: Case End
tr: Olay bitişi

en: Case End Date
tr: Olay bitiş tarihi

en: Case ID
tr: Olay kodu

en: Case ID of case-activity association.
tr: Olay işlemi ilişkilendirme olay kodu.

en: Case ID of case-contact association.
tr: Olay kişi ilişkilendirme olay kodu.

en: Case Id not found.
tr: Olay kodu bulunamadı.

en: Case Manager
tr: Olay yönetimi

en: Case Resources
tr: Olay kaynakları

en: Case Role
tr: Olay rolü

en: Case Role has been deleted successfully.
tr: Olay rolü silindi.

en: Case Role using display label instead of internal machine name
tr: Olay rolü iç makine adı yerine görüntülenecek etiketi kullanıyor

en: Case Role(s)
tr: Olay rolleri

en: Case Roles
tr: Olay rolleri

en: Case Search
tr: Olay arama

en: Case Start
tr: Olay başlangıcı

en: Case Start Date
tr: Olay başlangıç tarihi

en: Case Start Date changed successfully.
tr: Olay başlangıç tarihi değiştirildi.

en: Case Status
tr: Olay durumu

en: Case Statuses
tr: Olay durumları

en: Case Subject
tr: Olay konusu

en: Case Summary
tr: Olay özeti

en: Case Summary Report
tr: Özet olay raporu

en: Case Tag(s)
tr: Olay etiketleri

en: Case Tags
tr: Olay etiketleri

en: Case Tags %1
tr: Olay etiketleri %1

en: Case Time Spent Report
tr: Olaylara harcanan zaman raporu

en: Case Type
tr: Olay türü

en: Case Type "<em>%1</em>" has invalid characters in the internal machine name (<em>%2</em>). Only letters, numbers, and underscore are allowed.
tr: "<em>%1</em>" olay türünün iç makine adında (<em>%2</em>) geçersiz karakterler var. Yalnızca, harfler, rakamlar ve alt çizgi karakteri kullanılabilir.

en: Case Type '%1', role '%2' doesn't seem to be a valid role. See the administration console status messages for more info.
tr: "%1" olay türü, "%2" rolü geçerli bir rol gibi görünmüyor. Ayrıntılı bilgi almak için yönetim panosundaki durum iletilerine bakabilirsiniz.

en: Case Type '%1', role '%2' has an ambiguous configuration and can't be automatically updated. See the administration console status messages for more info.
tr: "%1" olay türü, "%2" rolünün yapılandırması belirsiz ve otomatik olarak güncellenemez. Ayrıntılı bilgi almak için yönetim panosundaki durum iletilerine bakabilirsiniz.

en: Case Type '%1', role '%2' has an ambiguous configuration where the role matches multiple labels and so can't be automatically updated. See the administration console status messages for more info.
tr: "%1" olay türü, "%2" rolünün yapılandırması, rolün birden çok etiketle eşleştiği ve bu nedenle otomatik olarak güncellenemediği belirsiz bir durumda. Ayrıntılı bilgi almak için yönetim panosundaki durum iletilerine bakabilirsiniz.

en: Case Type Definition
tr: Olay türü tanımı

en: Case Type Description
tr: Olay türü açıklaması

en: Case Type ID
tr: Olay türü kodu

en: Case Type Is Active
tr: Olay türü etkin

en: Case Type Is Reserved
tr: Olay türü ayırtılmış

en: Case Type Name
tr: Olay türü adı

en: Case Type Title
tr: Olay türü başlığı

en: Case Type changed successfully.
tr: Olay türü değiştirildi.

en: Case Types
tr: Olay türleri

en: Case is in the Trash
tr: Olay çöp kutusunda

en: Case listings.
tr: Olay listelendi.

en: Case opened successfully.
tr: Olay açıldı

en: Case status changed from %1 to %2
tr: %1 olay durumu %2 olarak değiştirildi

en: Case type "%1" corresponds to XML file ("%2") The XML file should be named "%3".
tr: "%1" olay türü XML dosyası ("%2") ile ilişkilendirilmiş. XML dosyasının  adı "%3" olmalı.

en: Case type "%1" has duplicate XML files ("%2" and "%3")
tr: "%1" olay türü için Çift XML dosyası var ("%2" ve "%3")

en: Case type changed from %1 to %2
tr: %1 olay durumu %2 olarak değiştirildi

en: CaseRole "<em>%1</em>" in the xml file for Case Type "<em>%2</em>" doesn't seem to match any existing relationship type.
tr: XML dosyasındaki "<em>%2</em>" olay türü için "<em>%1</em>" olay rolü var olan ilişki türlerinden herhangi biri ile eşleşmiyor gibi görünüyor.

en: CaseRoles seems to be missing in the xml file for Case Type "<em>%1</em>".
tr: "<em>%1</em>" olay türü için XML dosyasında olay rolleri (CaseRoles) bulunamadı.

en: Cases
tr: Olaylar

en: Cases - Send Copy of an Activity
tr: Olaylar - Bir işlemin kopyasını gönderme

en: Cases Only
tr: Yalnızca olaylar

en: Cases?
tr: Olaylar

en: Cash
tr: Nakit

en: Catalan; Valencian
tr: Katalanca; Valensiya

en: Category
tr: Kategori

en: Cc Confirm
tr: Onay e-postası kopya adresi

en: Center
tr: Orta

en: Centimeters
tr: Santimetre

en: Certain characters like emoji or curly quotes can shorten the segment size to 96 characters, increasing the cost per message.
tr: Emoji ya da yaylı parantez gibi belirli karakterler, parça boyutunun 96 karaktere kısalmasına neden olarak ileti maliyetini artırabilir.

en: Chain API Call
tr: Zincirleme API çağrısı

en: Chains allow you to execute api calls on the results of this one.
tr: Zincirler bu API çağrısının sonuçlarına göre başka API çağrıları yapılabilmesini sağlar.

en: Change All Statuses
tr: Tüm durumları değiştir

en: Change Billing Details
tr: Faturalama bilgilerini değiştir

en: Change Case Start Date
tr: Olay başlangıç tarihini değiştir

en: Change Case Status
tr: Olay durumunu değiştir

en: Change Case Subject
tr: Olay konusunu değiştir

en: Change Case Tags
tr: Olay etiketlerini değiştir

en: Change Case Type
tr: Olay türünü değiştir

en: Change Custom Data
tr: Özel verileri değiştir

en: Change Date
tr: Değişiklik tarihi

en: Change Log
tr: Değişiklik günlüğü

en: Change Log:
tr: Değişiklik günlüğü:

en: Change Membership Status
tr: Üyelik durumunu değiştir

en: Change Membership Status.
tr: Üyelik durumunu değiştir

en: Change Membership Type
tr: Üyelik türünü değiştir

en: Change Membership Type.
tr: Üyelik türünü değiştirir.

en: Change Registration
tr: Kaydı değiştir

en: Change Selections
tr: Seçimleri değiştir

en: Change To
tr: Değiştirilecek

en: Change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
tr: CiviCRM sayfalarında görüntülenen sözcük ya da ifadeleri değiştirir. Örneğin "Katkı" sözcüğü yerine "Bağış" kullanılması sağlanabilir.

en: Change applies to every %1 in the series.
tr: Değişiklikler dizideki tüm %1 kayıtlarına uygulanır.

en: Change applies to this %1 and all that come after it.
tr: Değişiklikler bu ve sonraki %1  kayıtlarına uygulanır.

en: Change case start date (creates activity record)
tr: Olay başlangıç tarihini değiştir (işlem kaydı oluşturur)

en: Change case status (creates activity record)
tr: Olay durumunu değiştir (işlem kaydı oluşturur)

en: Change case type (creates activity record)
tr: Olay türünü değiştir (işlem kaydı oluşturur)

en: Change language
tr: Dili değiştir

en: Change or remove the price set used for this contribution page.
tr: Bu katkı sayfası için kullanılan fiyat paketini değiştirin ya da silin.

en: Change or remove the price set used for this event template.
tr: Bu etkinlik kalıbı için kullanılan fiyat paketini değiştirin ya da silin.

en: Change or remove the price set used for this event.
tr: Bu etkinlik için kullanılan fiyat paketini değiştirin ya da silin.

en: Change report search criteria
tr: Rapor arama ölçütünü değiştir

en: Change selections for %1
tr: %1 için seçimleri değiştir

en: Change the content and appearance of your page
tr: Sayfanızın içeriğini ve görünüşünü değiştirin

en: Change the permissions for a menu item. Right-click and select 'Edit'.
tr: Menü ögesine sağ tıklayıp "Düzenle" komutunu seçerek menü ögesinin izinlerini değiştirebilirsiniz.

en: Change this if you want to use a different profile for additional participants.
tr: Ek katılımcılar için farklı bir profil kullanmak istiyorsanız bunu değiştirin

en: Change to <a href='%1'>%2</a> made by <a href='%3'>%4</a> on %5:
tr: <a href='%1'>%2</a> değerine <a href='%3'>%4</a> tarafından %5 zamanında:

en: Changed By
tr: Değişikliği yapan

en: Changed From
tr: Değiştirilen

en: Changed To
tr: Değiştirilecek

en: Changes Not Saved.
tr: Değişiklikler kaydedilmedi.

en: Changes Saved
tr: Değişiklikler kaydedildi

en: Changes to an existing event registration.
tr: Var olan bir etkinlik kaydını değiştirir.

en: Changes to date or time will <em>not</em> be applied to others in the series.
tr: Tarih ya da saat değişiklikleri dizideki diğer kayıtlara <em>uygulanmaz</em>.

en: Changes you make to the menu are saved immediately.
tr: Menüde yaptığınız değişiklikler anında kaydedildi.

en: Changing should improve data-quality for organizations working in multiple timezones. However, if you do change, then you may need to re-test any customizations or processes that reference these fields. Changing is <em>suggested</em> but not <em>required</em>.
tr: Değişikliğin, birden çok saat diliminde çalışan kuruluşların veri kalitesini iyileştirmesi beklenir. Ancak bu değişikliği yaparsanız, bu alanları kullanan tüm özelleştirmeleri veya işlemleri yeniden denetlemeniz gerekebilir. Bu değişikliğin yapılması önerilir ancak şart değildir.

en: Changing the Value field will unlink records which have been marked with this option. This change can not be undone except by restoring the previous value.
tr: Değer alanı değiştirilirse bu seçeneği işaretlenmiş kayıtların bağlantısı kopacak. Bu değişiklik, önceki değerine geri döndürmek dışında geri alınamaz.

en: Changing the parameters here affects the input and display for specific fields types. Setting the default date format for the entire site is a Localisation setting. See <a href="%1">Administer > Localization > Date Formats</a>
tr: Buradaki parametreleri değiştirmek belirli alan türlerine verilerin giriş ve görüntülenmesini etkiler. Tüm sitede kullanılacak varsayılan tarih biçimi bir Yerelleştirme ayarı seçeneğidir. <a href="%1">"Yönetim" > "Yerelleştirme" > "Tarih biçimleri"</a> bölümüne bakabilirsiniz.

en: Chargeback
tr: Geri ödeme

en: Chargeback Account is
tr: Geri ödeme hesabı

en: Chart
tr: Çizelge

en: Chart Layout
tr: Çizelge düzeni

en: Chart Style
tr: Çizelge biçemi

en: Chechen
tr: Çeçence

en: Check
tr: Çek

en: Check 'Access Control' if you want to use this group to assign access permissions to a set of contacts. %1
tr: Bu grubu bir kişi kümesinin erişim denetimi için kullanmak istiyorsanız "Erişim denetimi" seçeneğini işaretleyin. %1

en: Check 'Mailing List' if you are using this group as a mailing list in the %1.
tr: Bu grubu %1 içinde posta dağıtımı için kullanmak istiyorsanız "Posta listesi" seçeneğini işaretleyin.

en: Check 'Required' to force ALL users to contribute/signup on behalf of an organization.
tr: TÜM kullanıcıların bir kuruluş adına katkıda bulunması ya da kayıt olması için "Zorunlu" seçeneğini işaretleyin.

en: Check <a href="%1">this page</a> for more information.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için <a href="%1">bu sayfaya bakabilirsiniz</a>.

en: Check <strong>Search Results</strong> to use this profile to display an alternate set of results columns for CiviCRM Basic and Advanced Search.
tr: Bu profil, ayrıntılı CiviCRM aramasında farklı sonuç sütunlarını görüntülemek için kullanılacak ise <strong>"Arama sonuçları"</strong> seçeneğini işaretleyin.

en: Check <strong>Standalone Form or Directory</strong> if you want it to use this profile for custom forms, or contact listing and view screens (from the civicrm/profile path).
tr: Bu profil, özel formlar ya da kişi listeleri ve ekran görünümleri için kullanılacak ise <strong>"Tek başına form" ya da "Dizin"</strong> seçeneğini işaretleyin (civicrm/profile yolundan).

en: Check <strong>User Registration</strong> if you want this Profile to be included in the New Account registration form.
tr: Bu profil, yeni hesap açma formunda kullanılacak ise <strong>"Kullanıcı kaydı"</strong> seçeneğini işaretleyin.

en: Check <strong>View/Edit User Account</strong> to include it in the view and edit screens for existing user accounts.
tr: Bu profil, var olan kullanıcı hesaplarını görüntüleme ve düzenleme formlarında kullanılacak ise <strong>"Kullanıcı hesabını görüntüleme / düzenleme"</strong> seçeneğini işaretleyin.

en: Check Custom Field
tr: Özel alanı denetle

en: Check Info
tr: Denetim bilgileri

en: Check Is Active
tr: Denetim etkin

en: Check Number
tr: Çek numarası

en: Check Requirements and Install CiviCRM
tr: Gereksinimleri denetleyip kuruluma başla

en: Check boxes/radio buttons
tr: İşaret kutuları / radyo düğmeleri

en: Check for Matching Contact(s)
tr: Eşleşen kişileri seçin

en: Check for Similar Contacts
tr: Benzer kişileri denetle

en: Check number
tr: Çek numarası

en: Check the 'Enable Widget' box. Then review and modify the form values as needed. Save your settings and preview the current appearance of the widget by clicking the 'Save and Preview' button. Then 'Select' and copy the 'Widget Code' into any web page.
tr: "Sayfa bileşeni kullanılsın" seçeneğini işaretledikten sonra formdaki değerleri gözden geçirip uygun şekilde değiştirin. Ayarlarınızı kaydedip sayfa bileşeninin nasıl görüneceğine bakmak için "Kaydedip ön izle" üzerine tıklayın. Her şey tamam olduğunda "Sayfa bileşeni kodu" değerini seçip kopyalayarak istediğiniz web sayfasına ekleyebilirsiniz.

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from multi- to single-language.
tr: Bu kurulumu çok dilden tek dile dönüştürmek için bu seçeneği işaretleyip "Kaydet" üzerine tıklayın.

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from single- to multi-language, then add further languages.
tr: Bu kurulumu tek dilden çok dile dönüştürmek için bu seçeneği işaretleyip "Kaydet" üzerine tıklayın ve diğer dilleri ekleyin.

en: Check this box if someone other than the member is paying for this membership (i.e. a gift membership or gift subscription), and you want to link the payment to the person who is actually paying.  You will be able to select an existing contact or enter a new one. The resulting contribution record will be linked to the payer, and a soft credit for that contribution will be linked to this contact (the member).
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, üyelik ücretini üyenin kendisinden başka bir kişi ödüyorsa (hediye üyelik ya da abonelik gibi) ödeme işlemi ödemeyi yapan kişi ile ilişkilendirilir. Var olan bir kişi seçilebilir ya da yeni bir kişi eklenebilir. Oluşturulan katkı kaydı ödemeyi yapan kişi ile ilişkilendirilirken, bu katkı ile ilgili bir sanal kredi bu kişi (üye) ile ilişkilendirilir.

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: "Contact ID", "Participant Role").
tr: Dosyadaki ilk satırda alan adları bulunuyorsa bu seçeneği işaretleyin (Örneğin: "Kişi kodu", "Katılımcı rolü").

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'Contact ID', 'Activity Type', 'Activity Date').
tr: Dosyanızın ilk satırında alan adları bulunuyorsa bu seçeneği işaretleyin (Örnek: "Kişi kodu", "İşlem türü", "İşlem tarihi").

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'Contact ID', 'Amount').
tr: Dosyanızın ilk satırında alan adları bulunuyorsa bu seçeneği işaretleyin (Örnek: "Kişi kodu", "Tutar").

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'First Name','Last Name','Email')
tr: Dosyadaki ilk satırda alan adları bulunuyorsa bu seçeneği işaretleyin ("Ad", "Soyad", "E-posta" gibi)

en: Check this box if this status is for use by administrative staff only. If checked, this status is never automatically assigned by CiviMember. It is assigned to a contact's Membership by checking the <strong>Status Override</strong> flag when adding or editing the Membership record. Start and End Event settings are ignored for Administrator statuses. EXAMPLE: This setting can be useful for special case statuses like 'Non-expiring', 'Barred' or 'Expelled', etc.
tr: Bu durum yalnızca yöneticiler tarafından kullanılacak ise bu seçeneği işaretleyin. Bu seçenek işaretlendiğinde, bu durum asla CiviMember tarafından otomatik olarak atanmaz. Ancak bir kişinin üyelik kaydı eklenir ya da düzenlenirken <strong>durum değişikliği</strong> seçeneği işaretlenerek atanabilir. Yönetici durumları için başlangıç etkinliği ve bitiş etkinliği ayarları yok sayılır. Örneğin, bu seçenek "Süresiz", "Yasaklı" ya da "Çıkarıldı" gibi özel durumlar için kullanılabilir.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be charged separately from any additional contribution amount.
tr: Üyelik hesap açma/yenileme VE katkı tutarı bölümlerinin ikisi de bulunuyorsa VE üyelik ücretinin diğer tutarlardan ayrı olarak ödenmesini istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be handled as a separate transaction.
tr: Üye olma/yenileme VE katkı tutarı bölümlerinin ikisi de varsa VE üyelik ücretinin ayrı bir hesap hareketi olarak işlenmesini istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin.

en: Check this box if you want an electronic receipt to be sent automatically to the contributor's email address.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, katkıda bulunanın e-posta adresine otomatik olarak bir e-alındı gönderilir.

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden) on advanced search.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, ayrıntılı arama sonuçlarında, sayfa ilk yüklendiğinde bu alan kümesi daraltılır ve yalnızca başlığı görüntülenir (alanlar gizlenir).

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden).
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, sayfa ilk yüklendiğinde bu alan kümesi daraltılır ve yalnızca başlığı görüntülenir (alanlar gizlenir).

en: Check this box if you want this custom group to be displayed on public forms e.g. Event Information page. Only public custom groups will be included in event receipts.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu özel grup, "Etkinlik bilgileri sayfası" gibi herkese açık formlarda görüntülenir. Etkinlik alındılarına yalnızca herkese açık özel gruplar katılır.

en: Check this box if you want to allow registered participants to either cancel their registration OR transfer it to another participant. If this feature is enabled, event confirmation emails will include a link to a Cancel or Transfer form.
tr: Kayıt olmuş katılımcıların kayıtlarını iptal edebilmeleri ya da başka bir kullanıcıya aktarabilmelerini istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin. Bu seçenek etkinleştirildiğinde, etkinlik onayı e-postalarına iptal ya da aktarım formu bağlantısı eklenir.

en: Check this box if you want to assign latitude and longitude manually rather than letting your mapping provider assign it. This is useful for addresses in locations where your mapping provider is not able to provide accurate geocoding.
tr: Bu seçenek işaretlendiğinde, enlem ve boylam harita hizmeti sağlayıcısı yerine el ile yazılabilir. Bu seçenek, harita hizmeti sağlayıcısının coğrafi konumun yeterli doğrulukla belirlenemediği zamanlarda kullanışlıdır.

en: Check this box if you want to give users the option to enter their own contribution amount. Your page will then include a text field labeled <strong>Other Amount</strong>.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcılara kendi katkı tutarlarını yazabilme seçeneği sunulur. Bu durumda sayfanızda <strong>Farklı bir tutar</strong> adında bir metin alanı bulunur.

en: Check this box if you want to give users the option to make a Pledge (a commitment to contribute a fixed amount on a recurring basis).
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcılara sonra ödeme sözü verme seçeneği sunulur (düzenli aralıklarla sabit tutarlı ödeme taahhütü).

en: Check this box if you want to give users the option to make recurring contributions. This feature requires that you use a payment processor which supports recurring billing / subscriptions functionality.
tr: Kullanıcılara yinelenen katkı seçeneğini sunmak için bu seçeneği işaretleyin. Bu özelliğin kullanılabilmesi için ödeme aracısı yineleme faturalama / abonelik özelliklerini desteklemelidir.

en: Check this box if you want to give users the option to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcılara sonra ödeme seçeneği sunulur (örneğin çek ile ya da telefon üzerinden kredi kartı ile).

en: Check this box if you want to include a link in the listings to Edit profile fields. Only users with permission to edit the contact will see this link.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, listelere profil alanlarını düzenlemek için bir bağlantı eklenir. Bu bağlantı yalnızca kişileri düzenleme izni olan kişiler tarafından görülebilir.

en: Check this box if you want to include a link in the listings to view contacts' %1 user account information (e.g. their 'My Account' page). This link will only be included for contacts who have a user account on your website.
tr: Bu seçenek işaretlendiğinde, listelerde kişinin %1 kullanıcı hesabı bilgilerini ("Hesabım" sayfası gibi) bulunduran bir bağlantı görüntülenir. Bu bağlantı yalnızca web sitesinde bir kullanıcı hesabı bulunan kişiler için görüntülenir.

en: Check this box if you want to offer discounted fees based on registration date (e.g. 'early-registration discounts').
tr: Kayıt tarihine göre indirimli ücretler sunmak istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin (yıllık kayıt indirimi gibi).

en: Check this box if you want to search for tagged activities or cases (in addition to contact records).
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, etiketlenmiş işlem ya da olaylar da aranır (kişi kayıtlarına ek olarak).

en: Check this box to add a separator line between this menu item and the one below it.
tr: Bu menü ögesi ile altındaki arasına bir ayraç satırı eklemek için bu seçeneği işaretleyin.

en: Check this box to allow a user to register multiple participants using the same email address. Alternatively, if you want additional participants to be registered <strong>without requiring an email address to be entered for each person</strong> - check the "Register multiple participants" option, AND include a profile in this registration form which <strong>includes First Name and Last Name fields</strong>.
tr: Bu seçenek işaretlendiğinde, kullanıcılar, birden çok katılımcı için aynı e-posta adresini yazabilir. Alternatif olarak, ek katılımcılar için <strong>her kişiye ayrı bir e-posta adresinin yazılmasını istemiyorsanız</strong> "Birden çok katılımcı" seçeneğini işaretleyin VE bu kayıt için <strong>ad ve soyad alanlarını</strong> bulunduran bir profil seçin.

en: Check this box to allow users to join a waitlist if the event is full. If a space becomes available, the first participant from the waitlist will move to 'Pending from waitlist' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
tr: Etkinlik dolduğunda kullanıcıların bekleme listesine eklenmesini sağlamak için bu seçeneği işaretleyin. Bir yer boşalırsa, bekleme listesindeki ilk kişi, "Bekleme listesinden ekleniyor" durumuna geçirilir ve kişiye kaydını tamamlaması için gerekli bağlantıyı içeren bir e-posta gönderilir (varsa etkinlik ücretini ödeme bilgileri ile).

en: Check this box to allow users to register themselves AND additional participants for an event. When this feature is enabled, users have the option to specify the number of additional participants they are registering for. If this is a paid event, they can select a different event fee for each participant and will be charged the total of those fees. If a profile is included, they will complete the profile information for each participant.
tr: Bu seçenek işaretlendiğinde kullanıcılar, kaydedecekleri kişi sayısını belirterek, bir etkinliğe kendileri yanında katılacak ek kişileri de ekleyebilir. Etkinlik ücretli ise, kullanıcı her katılımcı için ayrı bir ücret seçebilir ve tüm ücretli toplu olarak ödeyebilir. Etkinlik için bir profil eklenmiş ise kullanıcının her katılımcı için profil bilgilerini yazması gerekir.

en: Check this box to enter or update payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
tr: Ödeme bilgilerini özelleştirmek için bu kutuyu işaretleyin. Ayrıca isteğe göre uyarlanmış bir alındı da oluşturabilirsiniz.

en: Check this box to enter payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
tr: Ödeme bilgilerini yazmak için bu seçeneği işaretleyin. Ayrıca özelleştirilmiş bir alındı da üretebilirsiniz.

en: Check this box to require administrative approval for all the participants who self-register, prior to being able to complete the registration process. Participants will be placed in 'Awaiting Approval' status. You can review and approve participants from 'Find Participants' - select the 'Participant status - change' task. Approved participants will move to 'Pending from approval' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
tr: Bu seçenek işaretlendiğinde, kendi kaydını yapan tüm kullanıcıların kayıt işlemini tamamlaması için yöneticinin onaylaması gerekir. Kayıt olan katılımcılara "Onay bekliyor" durumu atanır. Bekleyen katılımcıları görüp onaylamak için "Katılımcı arama" bölümünden "Katılımcının durumunu değiştir" işlemini yapın. Onaylanan katılımcılar, "Onay bekliyor" durumuna geçirilir ve kişiye kaydını tamamlaması için gerekli bağlantıyı içeren bir e-posta gönderilir (varsa etkinlik ücretini ödeme bilgileri ile).

en: Check this box to require users who select the pay later option to provide billing name and address.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, sonra ödenecek seçeneğini işaretleyen kullanıcılardan fatura adı ve adresi istenir.

en: Check this option if you want to link this address to another contact's address. For example, you might want to link a person's "Work" address to their employer's address. Or, you might want to link their "Home" address to a Household record. Changes made to the linked address will automatically be applied to this address. For example, if you use an employer (organization) address for an individual's work address - any updates to the employer address will also be applied to the individual's work address.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu adres başka bir kişinin adresi olarak bağlanabilir. Örneğin bir kişinin "İş" adresinin çalışanlarının adresi olarak bağlanması istenebilir. Ya da "Ev" adresi hane adresine bağlanmak istenebilir. Bağlantılı adreslerde yapılan değişiklikler tüm adreslere yansıtılır. Örneğin bir bireyin iş adresi olarak bir işveren (kuruluş) adresi kullanıldığında, işveren adresi güncellendiğinde bireyin iş adresi de güncellenir.

en: Check to enable the Event Cart checkout workflow.
tr: Etkinlik sepet ödemesi iş akışını etkinleştirmek için işaretleyin.

en: Check your spelling, or try fewer letters for the target contact name.
tr: Yazımı denetleyin ya da daha kısa bir hedef kişi adı yazmayı deneyin.

en: Check your spelling.
tr: Yazımınızı denetleyin.

en: CheckBox
tr: IsaretKutusu

en: Checkbox(es)
tr: İşaret kutusu

en: Checked one user record. | Checked %count user records.
tr[0]: Bir kullanıcı kaydı işaretlendi.
tr[1]: %count kullanıcı kaydı işaretlendi.

en: Checking for similar contacts...
tr: Benzer kişiler denetleniyor...

en: Checking this box allows you to enter multiple sets of values for a given contact.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, belirtilen kişi için birden çok değer yazılabilir.

en: Checking...
tr: Denetleniyor...

en: Checkout securely. Pay without sharing your financial information.
tr: Mali bilgilerinizi paylaşamadan güvenli olarak ödeme yapın.

en: Checkout with PayPal
tr: PayPal ile öde

en: Checks for CiviCRM version updates. Important for keeping the database secure. Also sends anonymous usage statistics to civicrm.org to to assist in prioritizing ongoing development efforts.
tr: CiviCRM sürüm güncellemelerini denetler. Veritabanını güvende tutmak için önemlidir. Ayrıca civicrm.org üzerine anonim kullanım istatistikleri göndererek geliştirme çalışmalarının önceliklendirilmesine yardımcı olur.

en: Checksum
tr: Sağlama

en: Checksum Lifespan
tr: Sağlama ömrü

en: Cheque #
tr: Çek numarası

en: Child
tr: Alt

en: Child Group
tr: Alt grup

en: Child Group ID
tr: Alt grup kodu

en: Child of
tr: Şunun alt ögesi

en: Chinese (China)
tr: Çince (Çin)

en: Chinese (Taiwan)
tr: Çince (Tayvan)

en: Choose
tr: Seçin

en: Choose Data Source
tr: Veri kaynağını seçin

en: Choose Date Range
tr: Tarih aralığı seçin

en: Choose Icon
tr: Simge seçin

en: Choose Location
tr: Konum seçin

en: Choose Recipient(s)
tr: Alıcıları seçin

en: Choose Relationship Type and Target %1
tr: İlişki türü ve hedef %1 seçin

en: Choose a CiviCRM Group and a Drupal Role below.
tr: Aşağıdan bir CiviCRM grubu ve Drupal rolü seçin.

en: Choose a CiviMember Membership Type and a Drupal Role below. This will associate that Membership with the Role. If you would like the have the same Membership be associated with more than one role, you will need to add a second association rule after you have completed this one.
tr: Aşağıdan bir CiviMember üyelik türü ile bir Drupal rolü seçin. Böylece bu üyelik ile bu rol ile ilişkilendirilir. Aynı üyeliğin birden fazla rol ile ilişkilendirilmesini istiyorsanız, bu kuralı tamamladıktan sonra ikinci bir ilişkilendirme kuralı eklemelisiniz.

en: Choose a field not in this list
tr: Bu listede bulunmayan bir alan seçin

en: Choose a parameter from the list, or select "other" for manual entry.
tr: Listeden bir parametre seçin ya da el ile yazmak için "diğer" olarak seçin.

en: Choose a specific date to limit/end the repetition.
tr: %1 yinelemesinin durdurulacağı tarihi seçin.

en: Choose country first
tr: Önce ülkeyi seçin

en: Choose how you communicate with this contact, e.g. on formal or familiar terms.
tr: Bu kişi ile nasıl iletişim kurulacağını seçin. Örneğin resmi ya da aile kapsamında.

en: Choose price set
tr: Fiyat paketini seçin

en: Choose state first
tr: Önce ili seçin

en: Choose the field to add to the profile.
tr: Profile eklenecek alanı seçin.

en: Choose the mapping provider that has the best coverage for the majority of your contact addresses.
tr: Kişi adreslerinizi en iyi şekilde kapsayan harita hizmeti sağlayıcısını seçin.

en: Choose the method by which this transaction was paid.
tr: Bu hesap hareketinin ödeme şeklini seçin.

en: Choose where to link this field
tr: Bu alanın nereye bağlanacağını seçin

en: City
tr: İlçe

en: City (Home)
tr: İl (ev)

en: City / Suburb
tr: İlçe/semt

en: City OR Postal Code are required to search by distance.
tr: Uzaklığa göre arama için İlçe VE Posta kodu zorunludur.

en: City, Town or Village Name.
tr: İlçe, Mahalle veya Köy adı.

en: City.
tr: İlçe

en: CiviCRM  Recurring Contributions
tr: Yinelenen CiviCRM katkıları

en: CiviCRM  Soft Credits
tr: CiviCRM sanal kredileri

en: CiviCRM %1 requires MySQL thread stack >= %2k
tr: CiviCRM %1 için MySQL thread stack >= %2k olarak ayarlanmış olmalıdır.

en: CiviCRM %1 requires MySQL trigger privileges.
tr: CiviCRM %1 için MySQL trigger izinlerinin verilmiş olması gereklidir.

en: CiviCRM %3 requires PHP version %1 (or newer), but the current system uses %2
tr: CiviCRM %3 için PHP %1 sürümü (ya da üzeri) gereklidir. Şu anda yüklü sürüm %2

en: CiviCRM %4 requires MySQL version v%1 or MariaDB v%3 (or newer), but the current system uses %2
tr: CiviCRM %4 için MySQL %1 sürümü ya da MariaDB %3 sürümü (ya da üzeri) gereklidir. Şu anda kurulu sürüm %2

en: CiviCRM Activities
tr: CiviCRM işlemleri

en: CiviCRM Activity
tr: CiviCRM işlemi

en: CiviCRM Activity Assignments
tr: CiviCRM işlem atamaları

en: CiviCRM Activity Search
tr: CiviCRM işlem araması

en: CiviCRM Activity Targets
tr: CiviCRM işlem hedefleri

en: CiviCRM Address
tr: CiviCRM adresi

en: CiviCRM Assignee Contact ID
tr: CiviCRM atanmış kişi kodu

en: CiviCRM Campaign Engine
tr: CiviCRM kampanya uygulaması

en: CiviCRM Case Search
tr: CiviCRM olay arama

en: CiviCRM Contact
tr: CiviCRM kişisi

en: CiviCRM Contact A
tr: CiviCRM A kişisi

en: CiviCRM Contact B
tr: CiviCRM B kişisi

en: CiviCRM Contact Dashboard
tr: CiviCRM kişi panosu

en: CiviCRM Contact Display
tr: CiviCRM kişi görünümü

en: CiviCRM Contact ID
tr: CiviCRM kişi kodu

en: CiviCRM Contact Listing
tr: CiviCRM kişi listeleme

en: CiviCRM Contact Search
tr: CiviCRM kişi arama

en: CiviCRM Contact Type %1
tr: CiviCRM kişi türü %1

en: CiviCRM Contact, with custom fields
tr: CiviCRM kişisi, özel alanlar ile

en: CiviCRM Contacts
tr: CiviCRM kişileri

en: CiviCRM Contribution Engine
tr: CiviCRM katkı uygulaması

en: CiviCRM Contribution Search
tr: CiviCRM katkı arama

en: CiviCRM Contributions
tr: CiviCRM katkıları

en: CiviCRM Create New Record
tr: CiviCRM kayıt ekleme

en: CiviCRM Custom Search
tr: CiviCRM özel arama

en: CiviCRM Custom:
tr: CiviCRM özel:

en: CiviCRM Database Details
tr: CiviCRM veritabanı bilgileri

en: CiviCRM Database Settings
tr: CiviCRM veritabanı ayarları

en: CiviCRM Email
tr: CiviCRM e-posta

en: CiviCRM Event Engine
tr: CiviCRM etkinlik uygulaması

en: CiviCRM Event Search
tr: CiviCRM etkinlik arama

en: CiviCRM Extensions
tr: CiviCRM eklentileri

en: CiviCRM Extensions Directory
tr: CiviCRM eklentileri klasörü

en: CiviCRM Full-text Search
tr: CiviCRM tam metin arama

en: CiviCRM Grant Search
tr: CiviCRM bağış arama

en: CiviCRM Group
tr: CiviCRM grubu

en: CiviCRM Groups
tr: CiviCRM grupları

en: CiviCRM Home
tr: CiviCRM girişi

en: CiviCRM Installed
tr: CiviCRM kuruldu

en: CiviCRM Installer
tr: CiviCRM kurucu

en: CiviCRM Language Switcher
tr: CiviCRM dil değiştirici

en: CiviCRM Locations
tr: CiviCRM konumları

en: CiviCRM Mailing  Delivered
tr: CiviCRM postalama teslim edilme

en: CiviCRM Mailing Bounced
tr: CiviCRM postalama geri dönüşleri

en: CiviCRM Mailing Click Throughs
tr: CiviCRM postalama bağlantısına tıklamalar

en: CiviCRM Mailing Click Throughs URL
tr: CiviCRM postalama bağlantıya tıklama adresi

en: CiviCRM Mailing Engine
tr: CiviCRM postalama uygulaması

en: CiviCRM Mailing Forwards
tr: CiviCRM postalama iletilmeleri

en: CiviCRM Mailing Job
tr: CiviCRM postalama görevi

en: CiviCRM Mailing Opened
tr: CiviCRM postalama açılma

en: CiviCRM Mailing Replied
tr: CiviCRM postalama yanıtlama

en: CiviCRM Mailing Search
tr: CiviCRM postalama arama

en: CiviCRM Mailing Unsubscribe
tr: CiviCRM postalama abonelikten ayrılma

en: CiviCRM Mailings
tr: CiviCRM postalama

en: CiviCRM Member
tr: CiviCRM üyesi

en: CiviCRM Member Search
tr: CiviCRM üye arama

en: CiviCRM Membership Engine
tr: CiviCRM üyelik uygulaması

en: CiviCRM Memberships
tr: CiviCRM üyelikleri

en: CiviCRM Participant Search
tr: CiviCRM katılımcı arama

en: CiviCRM Participants
tr: CiviCRM katılımcıları

en: CiviCRM Phone Details
tr: CiviCRM telefon bilgileri

en: CiviCRM Pledge Engine
tr: CiviCRM söz verilmiş ödemeler uygulaması

en: CiviCRM Pledge Search
tr: CiviCRM söz verilmiş ödeme arama

en: CiviCRM Profile Field
tr: CiviCRM profil alanı

en: CiviCRM Profile Fields
tr: CiviCRM profil alanları

en: CiviCRM Profile Group
tr: CiviCRM profil grubu

en: CiviCRM Profile Group Preview
tr: CiviCRM profil grubu ön izlemesi

en: CiviCRM Profile Listings
tr: CiviCRM profil listeleme

en: CiviCRM Profile(s) allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features. They provide a powerful set of tools for you to collect information from constituents and selectively share contact information.
tr: CiviCRM profilleri, alan gruplarının bir araya toplanarak, sitede veri toplama formlar, kişi görüntüleme sayfaları ile arama ve listeleme özellikleri için kullanılmasını sağlar. Profillerde katılımcılardan veri toplamak ve verileri seçerek paylaşmak için güçlü araçlar bulunur.

en: CiviCRM Quick Add
tr: CiviCRM hızlı ekleme

en: CiviCRM Recent Items
tr: CiviCRM son ögeler

en: CiviCRM Relationships
tr: CiviCRM ilişkileri

en: CiviCRM Report Engine
tr: CiviCRM rapor uygulaması

en: CiviCRM Resource URL
tr: CiviCRM kaynak adresi

en: CiviCRM Respondent Search
tr: CiviCRM yanıtlayan arama

en: CiviCRM Search
tr: CiviCRM arama

en: CiviCRM Source Contact
tr: CiviCRM kaynak kişisi

en: CiviCRM Source Record Contact
tr: CiviCRM kaynak kaydı kişisi

en: CiviCRM System Status
tr: CiviCRM sistem durumu

en: CiviCRM Tags
tr: CiviCRM etiketleri

en: CiviCRM Target Contact ID
tr: CiviCRM hedef kişi kodu

en: CiviCRM Upcoming Events
tr: CiviCRM yaklaşan etkinlikler

en: CiviCRM Update Check
tr: CiviCRM güncelleme denetimi

en: CiviCRM Upgrade Tasks
tr: CiviCRM güncelleme adımları

en: CiviCRM Version
tr: CiviCRM sürümü

en: CiviCRM Website
tr: CiviCRM web sitesi

en: CiviCRM allows you to indicate which contact each activity record belongs to using either the unique CiviCRM-assigned Contact ID, a unique External ID which you assign, OR your configured Unsupervised Duplicate Matching Rule set (which uses email addresses by default). You must include at least one of these values as a column in your import file. If you are synchronizing (or migrating) contacts from another application to CiviCRM, and that application has assigned a unique ID to each contact, you can import that value into CiviCRM's External ID field. Then you can use that unique key as the 'match to contact' value when importing related data such as Activities.
tr: CiviCRM üzerinde, CiviCRM tarafından atanan bir "Kişi kodu", sizin atayabileceğiniz "Eşsiz bir dış kod" YA DA yapılandırılmış "Denetimsiz çift kayıt eşleşme kuralı kümesi" (varsayılan olarak e-posta adresini kullanan) ile işlem kayıtlarının hangi kişiye ait olduğu belirtilebilir. Verilerin içe aktarılacağı dosya içinde bu değerlerden en az biri bulunmalıdır. Başka bir uygulama ile CiviCRM üzerindeki kişileri eşitleme (ya da birleştirme) işlemi yapıyorsanız ve bu uygulamada kişilere atanmış eşsiz bir kod bulunuyorsa, bu değerleri CiviCRM "Dış kod" alanına aktarabilirsiniz. Ardından bu eşsiz kodu "kişi eşleştirme" değeri olarak kullanarak, "İşlemler" gibi kişilerle ilgili diğer verileri içe aktarabilirsiniz.

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these basic types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer "subtypes" from the basic Individual type...). You can also re-name the built-in types. Contact subtypes are especially useful when you need to collect and display different sets of custom data for different types of contacts.
tr: CiviCRM 3 temel kişi türü içerir: Birey, Hane halkı ve Kuruluş. Kişileri ayırt etmek için bu türleri temel alan başka kişi türler eklenebilir. Örneğin temel Birey türü kullanılarak Öğrenci, Ebeveyn, Ekip ve Gönüllü gibi kişi türleri oluşturulabilir. Ayrıca önceden yüklenmiş türlerin adı değiştirilebilir. Alt kişi türleri özellikle farklı türdeki kişi bilgilerini farklı özel veri kümeleri içinde toplamak gerektiğinde işe yarar.

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer types from the basic Individual type...).
tr: CiviCRM 3 temel kişi türü içerir: Birey, Hane Halkı ve Kuruluş. Kişileri ayırt etmek için bu türleri temel alan başka kişi türleri eklenebilir. Örneğin temel birey türü kullanılarak Öğrenci, Ebeveyn, Ekip ve Gönüllü gibi birey türleri oluşturulabilir.

en: CiviCRM contact not found for %mail
tr: %mail için CiviCRM kişisi bulunamadı

en: CiviCRM data from previous installation does not exist in %1.
tr: "%1" içinde önceki bir kurulumdan kalmış CiviCRM verileri yok.

en: CiviCRM data from previous installation exists in '%1'.
tr: "%1" içinde önceki bir kurulumdan kalmış CiviCRM verileri var.

en: CiviCRM does not allow multiple contact records to have the same primary email address.
tr: CiviCRM içinde birden çok kişi kaydı aynı birincil e-posta adresini kullanamaz.

en: CiviCRM extensions allow you to install additional features for your site. This page will automatically list the available "native" extensions from the <a href="%2" target="_blank">CiviCRM.org extensions directory</a> which are compatible with this version of CiviCRM. If you install Custom Searches, Reports or Payment Processor extensions - these will automatically be available on the corresponding menus and screens.
tr: CiviCRM eklentilerini kullanarak sitenize yeni özellikler ekleyebilirsiniz. Bu sayfada <a href="%2" target="_blank">CiviCRM.org eklenti dizininden</a> kurulu CiviCRM sürümüyle uyumlu olarak kullanılabilecek "doğal" eklentileri bulabilirsiniz. Kurulan "Özel arama", "Rapor" ya da "Ödeme aracısı" eklentileri otomatik olarak ilgili menü ve sayfalarda görüntülenir.

en: CiviCRM generates callback URLs for external services.
tr: CiviCRM, dış hizmetler için geri dönüş adresleri oluşturur.

en: CiviCRM has already been installed. <ul><li>To <strong>start over</strong>, you must delete or rename the existing CiviCRM settings file - <strong>civicrm.settings.php</strong> - from <strong>%1</strong>.</li><li>To <strong>upgrade an existing installation</strong>, refer to the online documentation: %2.</li></ul>
tr: CiviCRM zaten kurulmuş. <ul><li><strong>Baştan başlamak için</strong>, var olan <strong>civicrm.settings.php</strong> CiviCRM yapılandırma dosyasını  <strong>%1</strong> üzerinden silmeli ya da adını değiştirmelisiniz.</li><li> <strong>Var olan bir kurulumu güncellemek için </strong>, çevrimiçi belgelere bakabilirsiniz: %2.</li></ul>

en: CiviCRM has been successfully installed
tr: CiviCRM sorunsuz kuruldu

en: CiviCRM has been translated to many languages, thanks to its community of translators. By selecting another language, the installer may be available in that language. The initial configuration of the basic data will also be set to that language (ex: individual prefixes, suffixes, activity types, etc.). <a href="%1">Learn more about using CiviCRM in other languages.</a>
tr: CiviCRM kullanıcı topluluğu tarafından pek çok dile çevrilmiştir. Kurulum dili değiştirilebilir. Başlangıçta yüklenecek temel verilerin dili de buna göre yapılandırılmıştır (Bireysel ön ekler, son ekler, işlem türleri gibi). <a href="%1">İlgileniyorsanız, diğer dillerde CiviCRM kullanımı hakkındaki bilgilere bakabilirsiniz.</a>

en: CiviCRM has detected %1 records with conflicting email addresses within this data file. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Conflicts</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
tr: CiviCRM bu veri dosyasındaki %1 kayıdın e-posta adreslerinin çakıştığını algıladı. İlerlerseniz bu kayıtlar atlanacak. İsterseniz, ilerlemeden önce <a href='%2'>Çakışmaları indir</a> komutuyla yalnızca sorunlu kayıtların bulunduğu bir dosyayı indirip, özgün içe aktarma dosyasını düzenleyerek bu sorunlu kayıtları bulup düzelttikten sonra içe aktarma işlemini iptal ederek yeniden 1. adımdan başlayabilirsiniz.

en: CiviCRM has detected %1 records with conflicting participant IDs within this data file. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Conflicts</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
tr: CiviCRM bu dosyadaki %1 kayıtta çakışan katılımcı kodları buldu. İlerlerseniz bu kayıtlar yok sayılacak. Kayıtları alabilmek için <a href='%2'>Sorunları indir</a> seçeneği ile yalnızca bu kayıtları içeren dosyayı indirip sorunları düzelttikten sonra özgün dosyayı güncelleyebilir, bu içe aktarma işlemini iptal ederek 1. adımdan yeniden başlayabilirsiniz.

en: CiviCRM has detected %1 records with conflicting transaction ids within this data file. If you continue, these records will be skipped.  You can download a file with just these problem records: <a href='%2'>Download Conflicts</a>.  If you wish, you can then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
tr: CiviCRM bu dosyadaki %1 kayıtta çakışan hesap hareketi kodları buldu. İlerlerseniz bu kayıtlar yok sayılacak. Kayıtları içe aktarabilmek için <a href='%2'>Hataları indir</a> seçeneği ile yalnızca bu kayıtları içeren dosyayı indirip sorunları düzelttikten sonra özgün dosyayı güncelleyebilir, bu içe aktarma işlemini iptal ederek 1. adımdan yeniden başlayabilirsiniz.

en: CiviCRM has detected %1 records with conflicting transaction ids within this data file. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Conflicts</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
tr: CiviCRM bu dosyadaki %1 kayıtta çakışan hesap hareketi kodları buldu. İlerlerseniz bu kayıtlar yok sayılacak. Kayıtları içe aktarabilmek için <a href='%2'>Hataları indir</a> seçeneği ile yalnızca bu kayıtları içeren dosyayı indirip sorunları düzelttikten sonra özgün dosyayı güncelleyebilir, bu içe aktarma işlemini iptal ederek 1. adımdan yeniden başlayabilirsiniz.

en: CiviCRM has detected a mismatched participant ID. This record has not been updated. | CiviCRM has detected mismatched participant IDs. These records have not been updated.
tr[0]: CiviCRM eşleşmeyen bir katılımcı kodu buldu. Bu kayıtlar güncellenmeyecek.
tr[1]: CiviCRM eşleşmeyen katılımcı kodları buldu. Bu kayıtlar güncellenmeyecek.

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record has not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
tr[0]: CiviCRM tarafından bir kayıt için geçersiz veri ya da biçim sorunları algılandı. Bu kayıt içe aktarılmayacak.
tr[1]: CiviCRM tarafından %count kayıt için geçersiz veri ya da biçim sorunları algılandı. Bu kayıtlar içe aktarılmayacak.

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record have not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
tr[0]: CiviCRM bir kayıtta geçersiz veri ya da biçim sorunları buldu. Bu kayıt içe aktarılmayacak.
tr[1]: CiviCRM %count kayıtta geçersiz veri ya da biçim sorunları buldu. Bu kayıtlar içe aktarılmayacak.

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped.  You can download a file with just these problem records: <a href='%2'>Download Errors</a>.  If you wish, you can then correct them in the original import file, cancel this import, and begin again at step 1.
tr: CiviCRM, bu dosyadaki %1 kayıtta geçersiz veri ya da biçim sorunu buldu. İlerlerseniz bu kayıtlar yok sayılacak. Kayıtları içe aktarabilmek için <a href='%2'>Sorunları indir</a> seçeneği ile yalnızca bu kayıtları içeren dosyayı indirip sorunları düzelttikten sonra özgün dosyayı güncelleyebilir, bu içe aktarma işlemini iptal ederek 1. adımdan yeniden başlayabilirsiniz.

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Errors</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
tr: CiviCRM, bu dosyadaki %1 kayıtta geçersiz veri ya da biçim sorunu buldu. İlerlerseniz bu kayıtlar yok sayılacak. Kayıtları içe aktarabilmek için <a href='%2'>Sorunları indir</a> seçeneği ile yalnızca bu kayıtları içeren dosyayı indirip sorunları düzelttikten sonra özgün dosyayı güncelleyebilir, bu içe aktarma işlemini iptal ederek 1. adımdan yeniden başlayabilirsiniz.

en: CiviCRM has detected mismatched activity ID. This record have not been updated. | CiviCRM has detected mismatched activity IDs. These records have not been Updated.
tr[0]: CiviCRM eşleşmeyen işlem kodları buldu. Bu kayıtlar güncellenmeyecek.
tr[1]: CiviCRM eşleşmeyen işlem kodları buldu. Bu kayıtlar güncellenmeyecek.

en: CiviCRM has detected mismatched contact ID. This record has not been updated. | CiviCRM has detected mismatched contact IDs. These records have not been updated.
tr[0]: CiviCRM tarafından eşleşmeyen bir kişi kodu algılandı. Bu kayıt güncellenmeyecek.
tr[1]: CiviCRM tarafından eşleşmeyen kişi kodları algılandı. Bu kayıtlar güncellenmeyecek.

en: CiviCRM has detected mismatched contribution ID. This record has not been updated. | CiviCRM has detected mismatched contribution IDs. These records have not been Updated.
tr[0]: CiviCRM tarafından eşleşmeyen bir katkı kodu algılandı. Bu kayıt güncellenmeyecek.
tr[1]: CiviCRM tarafından eşleşmeyen katkı kodları algılandı. Bu kayıtlar güncellenmeyecek.

en: CiviCRM has detected mismatched membership ID. This record has not been updated. | CiviCRM has detected mismatched membership IDs. These records have not been Updated.
tr[0]: Eşleşmeyen bir üyelik kodu bulundu. Bu kayıt güncellenmeyecek.
tr[1]: Eşleşmeyen üyelik kodları bulundu. Bu kayıtlar güncellenmeyecek.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM activity record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM activity records.
tr[0]: CiviCRM var olan bir işlem kaydına göre bir çift kayıt buldu.
tr[1]: CiviCRM var olan işlem kayıtlarına göre %count çift kayıt buldu.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contact record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
tr[0]: CiviCRM tarafından bir kaydın var olan bir CiviCRM kaydı ile çift olduğu algılandı.
tr[1]: CiviCRM tarafından %count kaydın var olan CiviCRM kayıtları ile çift olduğu algılandı.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contribution record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
tr[0]: CiviCRM tarafından bir kaydın var olan bir CiviCRM katkı kaydı ile çift olduğu algılandı.
tr[1]: CiviCRM tarafından %count kaydın var olan CiviCRM katkı kayıtları ile çift olduğu algılandı.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM membership record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM membership records.
tr[0]: Var olan bir üyelik kaydı ile çift olan bir kayıt bulundu
tr[1]: Var olan üyelik kayıtları ile çift olan %count kayıt bulundu

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM participant record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
tr[0]: CiviCRM var olan katılımcı kayıtlarına göre bir çift kayıt buldu.
tr[1]: CiviCRM var olan katılımcı kayıtlarına göre %count çift kayıt buldu.

en: CiviCRM has detected one record with conflicting email addresses within this data file or relative to existing contact records. This record has not been imported. | CiviCRM has detected %count records with conflicting email addresses within this data file or relative to existing contact records. These records have not been imported.
tr[0]: CiviCRM tarafından bir kayıt için bu veri dosyası ve var olan kayıtlar arasında çakışan e-posta adresleri algılandı. Bu kayıt alınmayacak.
tr[1]: CiviCRM tarafından %count kayıt için bu veri dosyası ve var olan kayıtlar arasında çakışan e-posta adresleri algılandı. Bu kayıtlar içe aktarılmayacak.

en: CiviCRM has detected one record with conflicting participant ID within this data file or relative to existing participant records. This record has not been imported. | CiviCRM has detected %count records with conflicting participant IDs within this data file or relative to existing participant records. These records have not been imported.
tr[0]: CiviCRM bu veri dosyası içinde bir katılımcı ya da var olan katılımcı kaydı ile çakışan katılımcı kodları buldu. Bu kayıt alınmayacak.
tr[1]: CiviCRM bu veri dosyası içinde %count katılımcı ya da var olan katılımcı kayıtları ile çakışan katılımcı kodları buldu. Bu kayıtlar içe aktarılmayacak.

en: CiviCRM has detected one record with conflicting transaction ID within this data file or relative to existing activity records. This record have not been imported. | CiviCRM has detected %count records with conflicting transaction IDs within this data file or relative to existing activity records. These records have not been imported.
tr[0]: CiviCRM bu veri dosyası içindeki bir kayıt ya da var olan işlem kayıtları ile çakışan bir hesap hareketi kodu buldu. Bu kayıt içe aktarılmayacak.
tr[1]: CiviCRM bu veri dosyası içindeki %count kayıt ya da var olan işlem kayıtları ile çakışan hesap hareketi kodları buldu. Bu kayıtlar içe aktarılmayacak.

en: CiviCRM has detected one record with conflicting transaction ID within this data file or relative to existing contribution records. This record has not been imported. | CiviCRM has detected %count records with conflicting transaction IDs within this data file or relative to existing contribution records. These records have not been imported.
tr[0]: CiviCRM bu veri dosyası içindeki bir katkı ya da var olan katkı kayıtları ile çakışan bir hesap hareketi kodu buldu. Bu kayıtlar içe aktarılmayacak.
tr[1]: CiviCRM bu veri dosyası içindeki %count katkı ya da var olan katkı kayıtları ile çakışan hesap hareketi kodları buldu. Bu kayıtlar içe aktarılmayacak.

en: CiviCRM has detected one record with conflicting transaction ID within this data file or relative to existing membership records. This record has not been imported. | CiviCRM has detected %count records with conflicting transaction IDs within this data file or relative to existing membership records. These records have not been imported.
tr[0]: Hesap hareketi kodu bu veri dosyası içinde ya da CiviCRM veri tabanında varolan verilerle çakışan bir kayıt bulundu. Bu kayıt içe aktarılmadı.
tr[1]: Hesap hareketi kodu bu veri dosyası içinde ya da CiviCRM veri tabanında var olan verilerle çakışan %count kayıt bulundu. Bu kayıtlar içe aktarılmadı.

en: CiviCRM has functionality to file emails which contain the Case ID or Case Hash in the subject line in the format [case #1234] against a case record.
tr: CiviCRM, konu satırında olay kodu ya da olay karması bulunan e-postaları bir olay kaydı olarak [Olay #1234] biçiminde dosyalayabilir.

en: CiviCRM home page
tr: CiviCRM girişi

en: CiviCRM includes an optional plugin for interfacing with the United States Postal Services (USPS) Address Standardization web service. You must register to use the USPS service at <a href='%1' target='_blank'>%1</a>. If you are approved, they will provide you with a User ID and the URL for the service.
tr: CiviCRM içinde, United States Postal Services (USPS) adres standartlaştırma web hizmetinin kullanılabilmesini sağlayan isteğe bağlı olarak yüklenen bir uygulama eki bulunur. Bu USPS hizmetini kullanabilmek için <a href='%1' target='_blank'>%1</a> adresinden başvurmanız gerekir. Başvurunuz onaylanırsa, hizmeti kullanmanız için bir kullanıcı kodu ve adresi verilir.

en: CiviCRM includes plugins for several mapping and geocoding web services. When your users save a contact or event location address, a geocoding service will convert the address into geographical coordinates, which are required for mapping. Mapping services allow your users to display addresses on a map.
tr: CiviCRM içinde çeşitli haritalama ve coğrafi konum web hizmetleri için uygulama ekleri bulunur. Kullanıcılarınız bir kişi ya da etkinlik konumunun adresini kaydettiğinde, coğrafi konum hizmeti bu adresi haritalama için kullanılacak coğrafi koordinatlara çevirir. Haritalama hizmetleri, kullanıcılarınızın adresleri harita üzerinde görebilmesini sağlar.

en: CiviCRM includes several optional components which give you more tools to connect with and engage your constituents.
tr: Bu isteğe bağlı bileşenler paydaşlarınız ile aranızdaki bağlantıyı kuvvetlendirecek araçlar sunar.

en: CiviCRM is currently configured to only use the defined From Email addresses. If you wish to be able to use the email address of the logged in user as the From Address you will need to set the setting "Allow mail from loged in contact" setting. Users with Administer CiviCRM can set this setting in the SMTP settings.
tr: CiviCRM şu anda yalnızca tanımlanmış "Kimden" e-posta adreslerini kullanacak şekilde yapılandırılmış. Oturum açmış kullanıcının e-posta adresini "Kimden adresi" olarak kullanabilmek istiyorsanız, "Oturum açmış kişiden e-posta gönderilebilsin" seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir. CiviCRM yöneticileri bu ayarı SMTP ayarları bölümünden yapabilir.

en: CiviCRM is openly available under the <a href='%1'>GNU AGPL License</a>.
tr: CiviCRM <a href='%1'>GNU AGPL Lisansı</a> koşulları altında herkese açıktır.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual contact name suffixes (Jr., Sr., II etc.). Customize these options and add new ones as needed for your installation.
tr: CiviCRM içinde önceden yapılandırılmış standart "Bireysel son ek" seçenekleri (Jr, Sr., II. gibi) bulunur. Bu bölümden bu seçenekleri isteğinize göre özelleştirebilir ve kurulumunuza yeni seçenekler ekleyebilirsiniz.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual contact prefixes (Ms., Mr., Dr. etc.). Customize these options and add new ones as needed for your installation.
tr: CiviCRM içinde önceden yapılandırılmış standart "Bireysel ön ek" seçenekleri (Bay, Bayan, Sayın, Dr., Prof. gibi) bulunur. Bu bölümden bu seçenekleri isteğinize göre özelleştirebilir ve kurulumunuza yeni seçenekler ekleyebilirsiniz.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual gender (Male, Female, Other). Modify these options as needed for your installation.
tr: CiviCRM içinde önceden yapılandırılmış standart birey cinsiyet seçenekleri (Erkek, Kadın, Diğer gibi) bulunur. Bu bölümden bu seçenekleri isteğinize göre uyarlayabilir ve kurulumunuza yeni seçenekler ekleyebilirsiniz.

en: CiviCRM menu type.
tr: CiviCRM menü türü.

en: CiviCRM needs a minimum of %1 MB allocated to PHP, but recommends %2 MB.
tr: PHP üzerinde CiviCRM için en az %1 MB, normal olarak %2 MB bellek ayrılması önerilir.

en: CiviCRM no longer integrates with the "%1 Default Editor." Your wysiwyg setting has been reset to the built-in CKEditor. <a %2>Learn more...</a>
tr: CiviCRM  artık "%1 varsayılan düzenleyici" ile bütünleşik değil. WYSIWYG ayarlarınız iç CKEditor düzenleyicisini kullanacak şekilde sıfırlandı. <a %2>Ayrıntılı bilgi alın...</a>

en: CiviCRM now includes the easy-to-use CKEditor Configurator. To customize the features and display of your wysiwyg editor, visit the <a %1>Display Preferences</a> page. <a %2>Learn more...</a>
tr: CiviCRM paketinde artık kolay kullanılan CKEditor yapılandırıcı bulunuyor. WYSIWYG düzenleyicinizin özelliklerini ve görünümü özelleştirmek için <a %1>Görünüm ayarları</a> bölümüne bakın. <a %2>Ayrıntılı bilgi alın...</a>

en: CiviCRM offers several options to send emails. You can send a test email to check your settings by clicking "Save and Send Test Email". If you're unsure of the correct values, check with your system administrator, ISP or hosting provider.
tr: CiviCRM e-postaların gönderilmesi için bir kaç seçenek sunar. Ayarların doğruluğunu denetlemek için "Kaydedip sınama e-postası gönder" üzerine tıklayarak bir sınama e-postası gönderebilirsiniz. Doğru değerlerin nasıl olması gerektiğinden emin değilseniz sistem yöneticinize ve İnternet ya da Barındırma hizmetlerinizin sağlayıcılarından öğrenebilirsiniz.

en: CiviCRM relies upon a <a href="%1">base page in WordPress</a>, but it is not published.
tr: CiviCRM, <a href="%1">WordPress üzerindeki bir temel sayfayı</a> kullanıyor ancak sayfa yayınlanmamış.

en: CiviCRM relies upon a base page in WordPress at %1, but it is missing.
tr: CiviCRM, %1 adresindeki WordPress üzerindekibir temel sayfayı kullanıyor ancak sayfa eksik.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
tr: CiviCRM üzerinde, PayPal Pro ve Express için <strong>İmza bazlı API kimlik doğrulaması</strong> kullanılması zorunludur. CANLI hesabınızdaki <strong>Profil - API imzasını görüntüle</strong> bölümünden alacağınız <strong>API parolası</strong> bilgisini buraya yazın.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
tr: CiviCRM üzerinde, PayPal Pro ve Express için <strong>İmza bazlı API kimlik doğrulaması</strong> kullanılması zorunludur. DENEME hesabınızdaki <strong>Profil - API imzasını görüntüle</strong> bölümünden alacağınız <strong>API parolası</strong> bilgisini buraya yazın.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
tr: CiviCRM üzerinde, PayPal Pro ve Express için <strong>İmza bazlı API kimlik doğrulaması</strong> kullanılması zorunludur. CANLI hesabınızdaki <strong>Profil - API imzasını görüntüle</strong> bölümünden alacağınız <strong>API imzası</strong> bilgisini buraya yazın.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
tr: CiviCRM üzerinde, PayPal Pro ve Express için <strong>İmza bazlı API kimlik doğrulaması</strong> kullanılması zorunludur. DENEME hesabınızdaki <strong>Profil - API imzasını görüntüle</strong> bölümünden alacağınız <strong>API imzası</strong> bilgisini buraya yazın.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
tr: CiviCRM üzerinde, PayPal Pro ve Express için <strong>İmza bazlı API kimlik doğrulaması</strong> kullanılması zorunludur. CANLI hesabınızdaki <strong>Profil - API imzasını görüntüle</strong> bölümünden alacağınız <strong>API kullanıcı adı</strong> bilgisini buraya yazın.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
tr: CiviCRM üzerinde, PayPal Pro ve Express için <strong>İmza bazlı API kimlik doğrulaması</strong> kullanılması zorunludur. DENEME hesabınızdaki <strong>Profil - API imzasını görüntüle</strong> bölümünden alacağınız <strong>API kullanıcı adı</strong> bilgisini buraya yazın.

en: CiviCRM stores configurable choices for various drop-down fields as 'option groups'. You can click <strong>Options</strong> to view the available choices.
tr: CiviCRM çeşitli açılan liste alanları için yapılandırılabilir seçenekleri "seçenek grupları" olarak depolar. Kullanılabilecek seçenekleri görüntülemek için <strong>Seçenekler</strong> üzerine tıklayın.

en: CiviCRM stores its content in a MySQL database. Please provide the username and password to connect to the server here.  If this account has permission to create databases, then we will create the database for you; otherwise, you must give the name of a database that already exists.
tr: CiviCRM, içeriklerini bir MySQL veritabanına kaydeder. Bağlanılacak sunucunun kullanıcı adı ve parolasını buraya yazın. Bu hesabın veritabanı oluşturma yetkisi varsa, veritabanı otomatik olarak oluşturulur. Kullanıcının bu yetkisi yoksa bir veritabanı oluşturup adını buraya yazın.

en: CiviCRM task in progress
tr: CiviCRM işlemi yapılıyor

en: CiviCRM v5.36 introduces a new configuration option to support digital signatures. You may <a href="%1" target="_blank">setup CIVICRM_SIGN_KEYS</a> before or after upgrading. The option is not critical in v5.36, but it may be required for extensions or future upgrades.
tr: CiviCRM v5.36, sayısal imzaları desteklemek için yeni bir yapılandırma seçeneği sunar. Yükseltmeden önce ya da sonra <a href="%1" target="_blank">CIVICRM_SIGN_KEYS kurabilirsiniz</a>. Bu seçenek 5.36 sürümünde kritik değildir, ancak eklentiler veya gelecekteki yükseltmeler için zorunlu olabilir.

en: CiviCRM v5.9+ adds a new search preference for certain custom-fields ("Money", "Integer", or "Float" data displayed as "Select" or "Radio" fields). For continuity, any old fields have been set to continue the old user-experience. However, you may want to review these settings. (You should especially review if this site used v5.9-alpha or v5.9-beta.)
tr: CiviCRM v5.9+, belirli özel alanlar için yeni bir arama ayarı ekler ("Para", "Tamsayı" ya da "Ondalık" veriler "Seçim" ya da "Radyo" alanları olarak görüntülenir). Süreklilik için tüm eski alanlar, eski kullanıcı deneyimini sürdürecek şekilde ayarlanmıştır. Bununla birlikte, bu ayarları gözden geçirmek isteyebilirsiniz. (Özellikle bu sitenin v5.9-alpha veya v5.9-beta kullanıp kullanmadığına bakın.)

en: CiviCRM versions prior to %1 cannot be upgraded directly to %2. This upgrade will need to be done in stages. First download an intermediate version (the LTS may be a good choice) and upgrade to that before proceeding to this version.
tr: %1 öncesindeki CiviCRM sürümleri doğrudan %2 sürümüne güncellenemez. Bu güncelleme bir kaç adımda yapılabilir. Önce bir ara sürümü indirin (uzun dönem -LTS- sürümlerinden birini seçmek iyi olur) ve yükleyin. Ardından son sürüme güncelleyin.

en: CiviCRM will attempt to split street addresses into separate elements (street number, street name and unit/apt) to help you make lists and reports where you need to sort by street number (and/or separate addresses with odd and even numbers). For most addresses, this is done for you automatically. However, you can manually edit these elements, and potentially handle addresses that are in unusual formats, by clicking 'Edit Address Elements'.
tr: CiviCRM, liste ve raporların sokaklara göre sıralanması (ya da adreslerin tek ve çift numaraya göre ayrılması için) adresleri bileşenlerine ayırmayı deneyecek (sokak numarası, sokak adı, apartman ve daire numarası). Çoğu adres için bu işlem otomatik olarak yapılır. Bununla birlikte alışılmadık biçimdeki adresler için bu bileşenler "Adres bileşenlerini düzenle" üzerine tıklayarak el ile düzenlenebilir.

en: CiviCRM will check each user record for a contact record. A new contact record will be created for each user where one does not already exist.
tr: Her kullanıcı kaydının bir kişi kaydı olup olmadığı CiviCRM tarafından denetlenecek ve kişi kaydı bulunmayan kullanıcılar için yeni bir kişi kaydı eklenecek.

en: CiviCRM will in the future require the extension %1 for CiviCRM Reports to work correctly with the Financial Type ACLs. The extension can be downloaded <a href="%2">here</a>
tr: CiviCRM üzerinde, gelecekte CiviCRM Raporlar bileşeninin mali tür erişim denetimi listeleri ile doğru şekilde çalışması için %1 eklentisi gerekli olacak. Eklentiyi <a href="%2">buradan</a> indirebilirsiniz

en: CiviCRM will use this setting as path to bootstrap WP.
tr: CiviCRM bu ayarı WordPress yüklemek için kullanır.

en: CiviCRM.org - Growing and Sustaining Relationships
tr: CiviCRM.org - Büyüyor ve ilişkileri sürdürüyor

en: CiviCRM: %1 contributions of type %2
tr: CiviCRM: %2 türünde %1 katkı

en: CiviCRM: administer CiviCRM Financial Types
tr: CiviCRM: CiviCRM mali türleri yönetimi

en: CiviCase Dashboard
tr: CiviCase panosu

en: CiviCase Engine
tr: CiviCase uygulaması

en: CiviCase Setup documentation
tr: CiviCase kurulum belgeleri

en: CiviCase configuration files can also be stored in this custom path.
tr: CiviCase yapılandırma dosyaları da bu özel yolda tutulabilir.

en: CiviContribute Alert: Possible Duplicate Contact Record
tr: CiviContribute uyarısı: Olası çift kişi kaydı

en: CiviContribute Component Settings
tr: CiviContribute bileşeni ayarları

en: CiviContribute allows you to configure any number of <strong>Premiums</strong> which can be offered to contributors as incentives / thank-you gifts. Premiums may be tangible items (i.e. a coffee mug or t-shirt), or they may be a membership or subscription with a pre-determined duration.
tr: CiviContribute bileşeni ile katkıda bulunanları teşvik edecek teşekkür hediyeleri gibi <strong>Hediyeleri</strong> yapılandırabilirsiniz. Hediyeler çeşitli ürünler (kahve kupası ya da tshirt gibi) olabileceği gibi, belirli süreler için ücretsiz üyelik ya da abonelik gibi hizmetler de olabilir.

en: CiviContribute allows you to create and maintain any number of Online Contribution Pages. You can create different pages for different programs or campaigns, and you can customize text, amounts, types of information collected from contributors, etc.
tr: CiviContribute bileşeni çevrimiçi katkı sayfalarının oluşturulup ayarlanmasını sağlar. Farklı program ve kampanyalar için farklı sayfalar oluşturabilir, metni, tutarı, katkıda bulunanlardan toplanacak bilgi türlerini özelleştirebilirsiniz.

en: CiviContribute allows you to create customized page(s) for collecting online contributions. You can also input and track offline contributions. To enter contributions manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Contribution</strong> link. You can also <a href='%2'>import batches of offline contributions</a> from other sources.
tr: CiviContribute bileşeni ile çevrimiçi katkıları toplamak için isteğe göre uyarlanmış sayfalar oluşturulabilir. Ayrıca katkı kayıtları çevrimdışı olarak yapılıp izlenebilir. Bireysel katkıları el ile kaydetmek için, kişiyi <a href="%1">Kişi arama</a> özelliği ile seçin. Ardından özet sayfasını açmak için <strong>Görüntüle</strong> üzerine tıkladıktan sonra <strong>Katkı ekle</strong> üzerine tıklayın. Ayrıca diğer kaynaklardan <a href="%2">çevrimdışı katkı kayıtları toplu olarak içe aktarılabilir</a>.

en: CiviContribute widgets allow you and your supporters to easily promote this fund-raising campaign. Widget code can be added to any web page.  It will provide a real-time display of current contribution results and a direct link to this contribution page.
tr: CiviContribute sayfa bileşenleri siz ve destekçilerinizin bir bağış toplama kampanyasını kolayca duyurmasını sağlar. Sayfa bileşeni kodu herhangi bir web sayfasına eklenebilir ve güncel katkı sonuçları ile katkı sayfası bağlantısını görüntüler.

en: CiviEvent Cart Checkout
tr: CiviEvent sepet ödemesi

en: CiviEvent Dashboard
tr: CiviEvent panosu

en: CiviEvent Public Calendar
tr: CiviEvent herkese açık takvim

en: CiviEvent allows you to create customized page(s) for constituents to learn about events and optionally register online. You can create <a href='%1'><strong>new events</strong></a> and <a href='%2'><strong>manage existing events</strong></a>.
tr: CiviEvent bileşeni ile katılımcılar için etkinlikler hakkında bilgi alabilecekleri ve isteğe bağlı olarak kayıt olabilecekleri özelleştirilmiş sayfalar düzenlenebilir. <a href='%1'><strong>Yeni etkinlikler ekleyebilir</strong></a> ve <a href='%2'><strong>var olan etkinlikleri yönetebilirsiniz</strong>.

en: CiviEvent also creates an RSS 2.0 formatted feed which can be subscribed to people using RSS readers and can be displayed in most modern browsers. The RSS Feed URL for CiviEvent on this site:
tr: CiviEvent bileşeni ayrıca RSS 2.0 biçiminde akışlar oluşturur. Böylece kişiler RSS okuyucularını  kullanarak bu akışa abone olabilir ve çoğu modern tarayıcıda bu akışları görebilir. Bu site için CiviEvents RSS akışının adresi:

en: CiviEvent provides a page which lists your current and future public events in a table layout for display in a browser. Point people to this page using the following URL:
tr: CiviEvent bileşeni güncel ve yaklaşan herkese açık etkinlikleri tablo düzeninde web tarayıcısında görüntülemek için bir sayfa kullanır.  Kişileri bu sayfaya yönlendirmek için şu adres kullanılabilir:

en: CiviGrant allows you to input and track grants to Organizations, Individuals or Households. The grantee must first be entered as a contact in CiviCRM. Use <a href='%1'>Find Contacts</a> to see if there's already a record for the grantee. Once you've located or created the contact record, click <strong>View</strong> to go to their summary page, select the <strong>Grants</strong> tab and click <strong>New Grant</strong>.
tr: CiviGrant, birey ya da hane halkı tarafından kuruluşlara yapılan bağışların kaydedilerek izlenebilmesini sağlar. Önce bağışı yapacak kişi CiviCRM üzerine bir kişi olarak kaydedilmelidir. Kişi daha önceden kayıt edilip edilmediğini anlamak için <a href='%1'>Kişileri görüntüle</a> bölümünü kullanın. Kişiyi bulduğunuzda ya da eklediğinizde, özet sayfasına gitmek için <strong>Görüntüle</strong> üzerine tıklayarak <strong>Bağışlar</strong> sekmesini seçerek <strong>Bağış ekle</strong> üzerine tıklayın.

en: CiviGroup Roles Sync
tr: CiviGroup rolleri eşitleme

en: CiviGroup Roles Sync installed. You will need to specify sync rules !1.
tr: CiviGroup rol eşitleme bileşeni kuruldu. Eşitleme kurallarını ayarlamalısınız !1.

en: CiviMail Approval Status
tr: CiviMail onay durumu

en: CiviMail Mailings
tr: CiviMail postalamaları

en: CiviMail Report: %1
tr: CiviMail raporu: %1

en: CiviMail automatically fetches recipient list and count whenever mailing groups are included or excluded while composing bulk mail. This phenomena may degrade performance for large sites, so disable this setting to build and fetch recipients for selected groups, manually.
tr: CiviMail, toplu posta oluştururken posta grupları katıldığında ya da katılmadığında alıcı listesini otomatik olarak alır ve sayar. Bu durum, büyük sitelerde başarımı düşürebilir. Bu nedenle, seçilen gruplar için alıcıları el ile oluşturmak ve almak amacıyla bu ayarı devre dışı bırakın.

en: CiviMail component
tr: CiviMail bileşeni

en: CiviMail dedupes e-mail addresses by default
tr: CiviMail varsayılan olarak e-posta adreslerindeki çift kayıtları ayıklar

en: CiviMail email messages must include an <strong>opt-out</strong> link ("Opt out via web page"), and the <strong>postal address</strong> of your organization. These elements help reduce the chances of your email being categorized as SPAM. They can be included in the main message body OR in a re-usable <strong>message footer</strong>. Refer to the online documentation for details on how to include required links and contact information as well as sample messages.
tr: CiviMail e-posta iletilerinde bir <strong>tüm aboneliklerden ayrılma</strong> bağlantısı ("Web sayfasından tüm aboneliklerden ayrılma") ve kuruluşunuzun <strong>posta adresi</strong> bulunmalıdır. Bu bileşenler e-postalarınızın "İstenmeyen" olarak kategorize edilme olasılığını azaltır. Bu bileşenler, ana ileti gövdesinde YA DA <strong>ileti alt bilgisinde</strong> bulunabilir. Gerekli bağlantı ve iletişim bilgilerinin eklenmesi ve örnek iletileri görmek için çevrimiçi belgelere bakabilirsiniz.

en: CiviMail mailings must include the sending organization's address. This is done by putting the %1 token in either the body or footer of the mailing. This token may also be used in regular 'Email - send now' messages and in other Message Templates. The token is replaced by the address entered below when the message is sent.
tr: CiviMail postalamalarında, postayı gönderen kuruluşun adresi bulunmalıdır. Bunun için postalama metninin içeriği ya da alt bilgisinde %1 kodu kullanılmalıdır. Bu kod ayrıca "E-postayı şimdi gönder" iletilerinde ve diğer ileti kalıplarında da kullanılabilir. İleti gönderilirken kodun bulunduğu yere aşağıya yazılan adres konulur.

en: CiviMail no longer forces CKEditor to add html/head/body tags to email content because some sites place these in the message header/footer. This was added in 4.7.5 and is now disabled by default.
tr: CiviMail artık CKEditor düzenleyicisini e-posta içeriğine html/head/body kod imlerini eklemeye zorlamıyor çünkü bazı siteler bunları ileti üst bilgisine veya alt bilgisine yerleştiriyor. Bu özellik, 4.7.5 sürümünde eklenmişti ve şimdi varsayılan olarak devre dışı bırakıldı.

en: CiviMail records email sent at the frequency you specify. If you set it to 1, it will update the database every time it sends an email. This ensures that emails are not resent if the batch job fails, but this may cause a performance hit, particularly for large jobs.
tr: CiviMail, belirttiğiniz sıklıkta gönderilen e-postaları kaydeder. 1 olarak ayarlarsanız, her e-posta gönderildiğinde veritabanı güncellenir. Böylece, toplu işlem başarısız olursa e-postalar yeniden gönderilebilir. Ancak bu yöntem, özellikle büyük boyutlu işlemlerde başarımın düşmesine neden olabilir.

en: CiviMail will deliver a copy of the email to each bulk email listed for the contact. Enabling this setting will also change the options for the "Email on Hold" field in Advanced Search.
tr: CiviMail, ilgili kişi için listelenen her toplu e-postaya e-postanın bir kopyasını gönderir. Bu seçenek etkinleştirildiğinde, gelişmiş aramadaki "Bekleyen e-posta" alanıyla ilgili seçenekler de değişir.

en: CiviMail will not send an empty mail body, Skipping: %1
tr: CiviMail boş bir e-posta iletisini göndermeyecek. Atlanıyor: %1

en: CiviMail will not send email to a non-existent contact: %1
tr: CiviMail bulunamayan bir kişiye e-posta göndermeyecek: %1

en: CiviMember Membership Type and Drupal Role values were not numeric.
tr: CiviMember üyelik türü ile Drupal rolü değerleri sayısal değil.

en: CiviMember Membership Types or Status Rules have not been configured. Please do so on the "Administer CiviCRM" page.
tr: CiviMember "Üyelik türleri" ya da "Durum kuralları" yapılandırılmamış. Lütfen "CiviCRM yönetimi" bölümüne giderek ilgili ayarları yapın.

en: CiviMember Memberships and Drupal Roles have been synchronized using available rules. Note: if no association rules exist then synchronization has not been completed.
tr: CiviMember üyelikleri ile Drupal rolleri, var olan kurallara göre eşitlendi. Not: herhangi bir ilişkilendirme kuralı yoksa eşitleme işlemi tamamlanamaz.

en: CiviMember Roles Sync
tr: CiviMember rolleri eşitleme

en: CiviMember Status Rules
tr: CiviMember durum kuralları

en: CiviMember allows you to create customized membership types as well as page(s) for online membership sign-up and renewal. Administrators can create or modify Membership Types <a href='%2'>here</a>, and configure Online Contribution Pages which include membership sign-up <a href='%1'>here</a>.
tr: CiviMember bileşeni özel üyelik türleri ile çevrimiçi üyelik kayıt ve yenileme sayfaları oluşturulmasını sağlar. Yöneticiler "Üyelik türlerini" eklemek ve düzenlemek için <a href='%2'>buraya</a>, üyelik kaydını da içeren "Çevrimiçi katkı sayfalarını" yapılandırmak için <a href='%1'>buraya</a> tıklayabilir.

en: CiviMember automatically calculates the current status of each contact's membership based on the status names and rules configured here. The status 'rule' tells CiviMember what status to assign based on the start and end dates of a given membership. For example, the default <strong>Grace</strong> status rule says: 'assign Grace status if the membership period ended sometime within the past month.'
tr: CiviMember, kişilerin güncel üyelik durumlarını burada yapılandırılmış durum adları ve kurallarına göre otomatik olarak hesaplar. Durum "kuralı", belirtilen üyelik için başlangıç ve bitiş tarihlerine göre hangi durumun atanacağını belirler. Örneğin varsayılan <strong>ek süre</strong> durum kuralı: "üyelik süresi geçen ay içinde bittiyse" uygulanır.

en: Class
tr: Sınıf

en: Class Name
tr: Sınıf adı

en: Class already exists in Database.
tr: Sınıf veritabanında zaten var.

en: Class used
tr: Kullanılan sınıf

en: Clean-up Temporary Data and Files
tr: Geçici verileri ve dosyaları temizle

en: Cleanup Caches
tr: Ön bellekleri temizle

en: Cleanup Setting
tr: Temizlik ayarları

en: Cleanup reports menu
tr: Rapor menüsünü temizle

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear all search criteria
tr: Tüm arama ölçütlerini temizle

en: Clear search
tr: Aramayı temizle

en: Clear selection
tr: Seçimi temizle

en: Cleared all CiviCRM caches (database, menu, templates)
tr: Tüm CiviCRM ön bellekleri temizlendi (veritabanı, menü, temalar)

en: Click "Edit Contact" to add more %1 records
tr: Başka %1 kayıtları eklemek için "Kişiyi düzenle" üzerine tıklayın

en: Click &quot;%2&quot; below to register your pledge. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
tr: Ödeme sözünüzü kaydetmek için aşağıdaki &quot;%2&quot; üzerine tıklayın. Söz verdiğiniz ödemeleri daha sonra istediğiniz zaman hesabınıza oturum açarak ya da %1 adresinden bizimle görüşerek değiştirip iptal edebilirsiniz.

en: Click 'Delete' if you want to continue.
tr: İlerlemek istiyorsanız "Sil" üzerine tıklayın.

en: Click 'Import Now' if you are ready to proceed.
tr: İlerlemeye hazır olduğunuzda "Verileri içe aktar" üzerine tıklayın.

en: Click 'Load Saved Field Mapping' if data has been previously imported from the same source. You can then select the saved import mapping setup and load it automatically.
tr: Daha önce aynı kaynaktan veriler içe aktarıldıysa "Kaydedilmiş alan eşleştirmesini yükle" üzerine tıklayıp kaydedilmiş bir içe aktarma eşleştirmesini seçerek otomatik yükleme yapılabilir.

en: Click 'Save' from the actions menu.
tr: İşlemler menüsünden "Kaydet" üzerine tıklayın.

en: Click <a %1>Add Case</a> to add a case record for this contact.
tr: Bu kişiye bir olay kaydı eklemek için <a %1>"Olay ekle"</a> üzerine tıklayın.

en: Click <a %1>Add Event Registration</a> to register this contact for an event.
tr: Bu kişiyi bir etkinliğe kaydetmek için <a %1>Etkinlik kaydı ekle</a> üzerine tıklayın.

en: Click <a %1>Add Grant</a> to record a Grant for this contact.
tr: Bu kişiye bağış kaydetmek için <a %1>"Bağış ekle"</a> üzerine tıklayın.

en: Click <a %1>Add Pledge</a> to record a new pledge received from this contact.
tr: Bu kişiye söz verilmiş ödeme kaydetmek için <a %1>"Ödeme sözü ekle"</a> üzerine tıklayın.

en: Click <a %1>Record Contribution</a> to record a new contribution received from this contact.
tr: Bu kişiden alınan bir katkıyı kaydetmek için <a %1>"Katkı ekle"</a> üzerine tıklayın.

en: Click <a %1>Submit Credit Card Contribution</a> to process a new contribution on behalf of the contributor using their credit card.
tr: Kendi kredi kartlarını kullanan katkıda bulunanların katkılarını işlemek için <a '%1'>"Kredi kartı katkı kaydı ekle"</a> üzerine tıklayın.

en: Click <a %1>Submit Credit Card Event Registration</a> to process a new New Registration on behalf of the participant using their credit card.
tr: Kendi kredi kartlarını kullanan katılımcıların kayıtlarını işlemek için <a %1>Kredi kartı etkinlik kaydı ekle</a> üzerine tıklayın.

en: Click <a href='%1'>New Contribution Page</a> to create and configure a new online contribution page using the step-by-step wizard.
tr: Adım adım yardım alarak yeni bir çevrimiçi katkı sayfası oluşturup yapılandırmak için <a href='%1'>Katkı sayfası ekle</a> üzerine tıklayın.

en: Click <a id='memQuickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Membership Types below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
tr: Bir "Fiyat paketinin" altında "Üyelik türleri" yapılandırarak esnek ve ayrıntılı seçenekler sunmak için <a id='memQuickconfig' href='#'>buraya tıklayın</a>.

en: Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Regular Fees below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
tr: Bir fiyat paketinin altında "Normal ücretler" yapılandırarak esnek ve ayrıntılı seçenekler sunmak için <a id='memQuickconfig' href='#'>buraya tıklayın</a>.

en: Click <em>Add Membership</em> to record a new membership.
tr: Yeni bir üyelik eklemek için <em>"Üye ekle"</em> üzerine tıklayın.

en: Click <em>Submit Credit Card Membership</em> to process a Membership on behalf of the member using their credit card.
tr: Kendi kredi kartlarını kullanan üyelerin üyeliklerini işlemek için <em>"Kredi kartı üyeliği gönder"</em> üzerine tıklayın.

en: Click <strong>Advanced Search</strong> to search by address, demographics, custom fields, notes, and/or relationships. If you are using CiviContribute, CiviEvent or CiviMember - you can also search based on information stored by these components. For example - you can find all contacts who live in a specific city AND have contributed at least %1 within the past 6 months.
tr: <strong>Ayrıntılı arama</strong> bölümünden adres, demografik bilgiler, özel alanlar, notlar ve ilişkiler gibi verilere göre arama yapabilirsiniz. CiviContribute, CiviEvent ya da CiviMember bileşenlerini kullanıyorsanız, bu bileşenlerde kayıtlı verilere göre de arama yapabilirsiniz. Örneğin belirli bir ilde yaşayan VE son 6 ayda en az %1 bağış yapmış kişileri bulabilirsiniz.

en: Click <strong>Configure</strong> to view and modify settings, amounts, and text for existing pages.
tr: Var olan sayfalardaki ayarları, tutarları ve metinleri görüntüleyip değiştirmek için <strong>Yapılandır</strong> üzerine tıklayın.

en: Click <strong>Continue Later</strong> if you're not ready to schedule or send this Mass SMS.
tr: Toplu SMS gönderimini şimdi yapmak istemiyorsanız <strong>"Daha sonra sürdür"</strong> üzerine tıklayın.

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related activity records (groups, contributions, memberships, etc.).
tr: <strong>Birleştir</strong> üzerine tıklayarak soldaki "Çift kişi kaydı", "Temel kişi kaydı" içine aktarılabilir. Kişi bilgilerine (adres, telefon, e-posta gibi) ek olarak, ilişkili kayıtlar da (gruplar, katkılar, üyelikler gibi) aktarılabilir.

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related records (groups, activities, tags, etc.).
tr: <strong>Birleştir</strong> üzerine tıklayarak soldaki "Çift kişi kaydı", "Temel kişi kaydı" içine aktarılabilir. Kişi bilgilerine (adres, telefon, e-posta gibi) ek olarak, ilişkili kayıtları da (gruplar, etkinlikler, etiketler gibi) aktarabilirsiniz.

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save any changes to your settings, and preview the widget again on this page.
tr: Ayarlarınızdaki değişiklikleri kaydedip bu sayfadaki sayfa bileşeni ön izlemesini yeniden görüntülemek için <strong>Kaydedip ön izle</strong> üzerine tıklayın.

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save your settings and preview the widget on this page.
tr: Ayarlarınızdaki değişiklikleri kaydedip bu sayfadaki sayfa bileşeni ön izlemesini görüntülemek için <strong>Kaydedip ön izle</strong> üzerine tıklayın.

en: Click <strong>Select fields for export</strong> and then <strong>Continue</strong> to choose a subset of fields for export. This option allows you to export multiple specific locations (Home, Work, etc.) as well as custom data. You can also save your selections as a 'field mapping' so you can use it again later.
tr: Dışa aktarılacak bir alt alan grubu seçmek için <strong>Dışa aktarılacak alan listesini seçin</strong> ve <strong>İlerle</strong> üzerine tıklayın. Bu seçenek, birden çok belirli konumun ("Ev", "İş" gibi) özel verilerin de dışa aktarılabilmesini sağlar. Ayrıca seçimlerinizi "Alan eşleştirmesi" olarak kaydedip daha sonra gerek duyduğunuzda yeniden kullanabilirsiniz.

en: Click <strong>Submit Mass SMS/strong> to add this to the Mass SMS mailing queue. An automated task which runs periodically on your server processes mailings in the queue, and starts actually sending out your Mass SMS.
tr: Bu toplu SMS iletisini kuyruğa eklemek için <strong>"Toplu SMS gönder"</strong> üzerine tıklayın. Sunucu üzerinde otomatik çalışan bir görev kuyruktaki iletileri gönderir.

en: Click <strong>Test-drive</strong> to try out the page in <strong>test mode</strong>. This allows you to go through the full contribution process using a dummy credit card on a test server.
tr: Sayfayı <strong>deneme kipinde</strong> denemek için <strong>Deneme sürüşü</strong> üzerine tıklayın. Bu seçenek, tüm katkı işleminin sahte bir kredi kartı ile deneme sunucusu üzerinde yapılabilmesini sağlar.

en: Click <strong>Update Participant(s)</strong> below to save all your changes.
tr: Yaptığınız tüm değişiklikleri kaydetmek için aşağıdaki <strong>Katılımcıları güncelle</strong> üzerine tıklayın.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed.
tr: Her yanıtlayan için değerleri güncellemek gerektiğinde <strong>Yanıtı kaydet</strong> üzerine tıklayın.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed. <br />Click <strong>Release Respondents >></strong> button below to release any respondents for whom you haven't recorded a response. <br />Click <strong>Reserve More Respondents >></strong> button if you need to get more respondents to interview.
tr: Her yanıtlayan için değerleri güncellemek gerektiğinde <strong>Yanıtı kaydet</strong> üzerine tıklayın.<br />Aşağıdaki <strong>"Yanıtlayanları serbest bırak >>"</strong> üzerine tıklayarak bir yanıt alamadığınız kişileri serbest bırakın. <br />Görüşülecek başka kişiler eklemek için <strong>"Başka yanıtlayanlar ayırt >>"</strong> üzerine tıklayın.

en: Click Count
tr: Tıklanma sayısı

en: Click Date
tr: Tarihe tıklayın

en: Click Delete to move this &quot;%1&quot; activity to the Trash.
tr: Bu &quot;%1&quot; işlemini çöpe atmak için Sil üzerine tıklayın.

en: Click Delete to move this case and all associated activities to the Trash.
tr: Bu olayı ve ilgili işlemleri çöpe atmak için Sil üzerine tıklayın.

en: Click OK to override and update expected values.
tr: "Tamam" üzerine tıklayarak beklenen değerleri güncelleyin.

en: Click OK to save this Pledge record AND send an acknowledgment to %1 now.
tr: Bu söz verilmiş ödeme kaydını kaydedip %1 adresine onay iletisini göndermek için "Tamam" üzerine tıklayın.

en: Click OK to save this contribution record AND send a receipt to the contributor now
tr: Bu katkıyı kaydedip alındıyı katkıda bulunan adresine göndermek için "Tamam" üzerine tıklayın

en: Click OK to save this payment record AND send a receipt to the contributor now
tr: Bu ödemeyi kaydedip alındıyı katkıda bulunanın adresine göndermek için "Tamam" üzerine tıklayın

en: Click Restore to retrieve this &quot;%1&quot; activity from the Trash.
tr: Bu &quot;%1&quot; işlemini çöpten çıkarmak için Geri yükle üzerine tıklayın.

en: Click Restore to retrieve this case and all associated activities from the Trash.
tr: Bu olayı ve ilgili işlemleri çöpten çıkarmak için Geri yükle üzerine tıklayın.

en: Click Validate & Process below when you've entered all items for the batch. You can also Save & Continue Later at any time.
tr: Tüm toplu işlem ögelerini yazdığınızda aşağıdan "Doğrulayıp sürdür" üzerine tıklayın. Ayrıca isteğinize göre istediğiniz zaman işlemi kaydedip daha sonra sürdürebilirsiniz.

en: Click arrow to view pledge payments.
tr: Söz verilmiş ödemeleri görüntülemek için ok üzerine tıklayın.

en: Click here for new profile
tr: Yeni profil eklemek için buraya tıklayın

en: Click here to configure the panes.
tr: Panoları yapılandırmak için buraya tıklayın.

en: Click here to confirm and complete your registration
tr: Kaydınızı onaylayıp tamamlamak için buraya tıklayın

en: Click here to do this for a different person.
tr: Bu işlemi farklı bir kişi olarak yapmak için buraya tıklayın.

en: Click here to register a different person for this event.
tr: Bu etkinliğe farklı bir kişiyi kaydetmek için buraya tıklayın.

en: Click here to return to editing the street address as a single field. Addresses which don't fit the expected format for address elements can still be saved by entering them in the single 'Street Address' field.
tr: Sokak adresini tek bir alan olarak düzenlemek için buraya tıklayın. Uygun biçimde olmayan ve bileşenlerine ayrılamayan adresler metninin tamamı, "Sokak adresi" alanına kaydedilebilir.

en: Click here to transfer or cancel your registration.
tr: Kaydınızı aktarmak ya da iptal etmek için buraya tıklayın.

en: Click on each included link to make sure they go to the expected web pages.
tr: Her bağlantıya tıklayarak, açılması gereken web sitelerini denetleyin.

en: Click on the activity subject for more information.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için işlem konusuna tıklayın.

en: Click on the event name for more information.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için etkinlik adına tıklayın.

en: Click or paste this link into your browser
tr: Bu bağlantıya tıklayın ya da kopyalayıp web tarayıcınızın adres satırına yapıştırın

en: Click or paste this link into your browser and follow the prompts
tr: Bu bağlantıya tıklayın ya da kopyalayıp web tarayıcınızın adres satırına yapıştırarak yönergeleri izleyin

en: Click or paste this link into your browser to go to your page
tr: Sayfanıza gitmek için bu bağlantıya tıklayın ya da kopyalayıp web tarayıcınızın adres satırına yapıştırın

en: Click the "Confirm Registration" button to begin, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
tr: Başlamak için "Kaydı onayla" üzerine ya da bu etkinliğe katılmaktan vazgeçtiyseniz "Kaydı iptal et" üzerine tıklayın.

en: Click the "Confirm Registration" button to complete your registration in %1, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
tr: %1 kaydınızı tamamlamak için "Kaydı onayla" üzerine ya da bu etkinliğe katılmaktan vazgeçtiyseniz "Kaydı iptal et" üzerine tıklayın.

en: Click the <strong>Continue</strong> button to checkout to %1, where you will select your payment method and complete the registration.
tr: %1 üzerinden ödeme yöntemini seçmek ve kaydınızı tamamlamak için <strong>İlerle</strong> üzerine tıklayın.

en: Click the <strong>Continue</strong> button to proceed with the payment.
tr: Ödemeye geçmek için <strong>İlerle</strong> düğmesine tıklayın.

en: Click the PayPal button to continue.
tr: İlerlemek için PayPal düğmesine tıklayın.

en: Click the button below if you want to cancel the auto-renewal option for your %1 membership. This will not cancel your membership. However you will need to arrange payment for renewal when your membership expires.
tr: %1 üyeliğinizin otomatik yenileme seçeneğini iptal etmek istiyorsanız aşağıdaki düğmeye tıklayın. Bu işlem üyeliğinizi iptal etmez. Ancak üyeliğiniz sona erdiğinde yenilenmesi için bir ödeme yöntemi ayarlamanız gerekir.

en: Click the button below to cancel this commitment and stop future transactions. This does not affect contributions which have already been completed.
tr: Katkınızı ve ileride yapılacak işlemlerinizi iptal etmek için aşağıdaki düğmeye tıklayın. Bu işlem yapılmış katkıları etkilemez.

en: Click this button if you want to view and or modify the search criteria used to define the members of this smart group.
tr: Bu akıllı gruptaki kişileri belirleyen arama ölçütünü görüntülemek ya da düzenlemek istiyorsanız bu düğmeye tıklayın.

en: Click this link
tr: Bu bağlantıya tıklayın

en: Click this link and follow the prompts
tr: Bu bağlantıya tıklayıp yönergeleri izleyin

en: Click through Rate
tr: Tıklayıp geçme oranı

en: Click through URL
tr: Tıklayıp geçme adresi

en: Click to Open Rate
tr: Tıklayıp açma oranı

en: Click to copy %1 from row one to all rows.
tr: %1 değerini birinci satırdan tüm satırlara kopyalamak için tıklayın.

en: Click to edit
tr: Düzenlemek için tıklayın

en: Click to refresh recipient count
tr: Alıcı sayısını yenilemek için tıklayın

en: Click-Throughs
tr: Tıklamalar

en: Click-through Summary
tr: Tıklama özeti

en: Click-throughs
tr: Tıklamalar

en: Clicked
tr: Tıklanan

en: Clicks
tr: Tıklanma

en: Clicks: %1
tr: Tıklanma: %1

en: Client
tr: İstemci

en: Client Name
tr: Müşteri adı

en: Client Name or Email
tr: Müşteri adı ya da e-posta adresi

en: Client Relationship
tr: Müşteri ilişkileri

en: Client contact does not exist: %1
tr: Müşteri ilgilisi bulunamadı: %1

en: Clients:
tr: Müşteriler:

en: Clone Tag
tr: Etiketi kopyala

en: Close
tr: Kapat

en: Close All
tr: Tümünü kapat

en: Close Batch
tr: Toplu işlemi kapat

en: Close accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
tr: Kendisinin eklediği muhasebe toplu işlemlerini kapatabilir (CiviContribute uygulamasına erişebilir izni verilmiş olmalıdır)

en: Close all accounting batches (with Access to CiviContribute)
tr: Tüm muhasebe toplu işlemlerini kapatabilir (CiviContribute uygulamasına erişebilir izni verilmiş olmalıdır)

en: Close and Export Batch
tr: Kapatıp toplu işlemi dışa aktar

en: Closed
tr: Kapalı

en: Code
tr: Kod

en: Code Docs
tr: Kod belgeleri

en: Code appended to resource URLs (JS/CSS) to coerce HTTP caching
tr: HTTP ön belleğini dayatmak için kaynak adreslerine (JS/CSS) eklenecek kod

en: Collapse
tr: Daralt

en: Collapse Custom Group?
tr: Özel grup daraltılsın

en: Collapse Group Display
tr: Grup görünümü daraltılsın

en: Collapse all tabs
tr: Tüm sekmeleri daralt

en: Collapse this set in Advanced Search
tr: Bu küme gelişmiş aramada daraltılsın

en: Collapse this set on initial display
tr: Bu küme ilk görüntülemede daraltılsın

en: Collapsed on Page
tr: Sayfada daraltılsın

en: Collapsed on Search
tr: Aramada daraltılsın

en: Collections of activities and relationships for a given purpose.
tr: Belirli bir amaç için etkinlik ve ilişki derlemesi.

en: Color
tr: Renk

en: Color of the CiviCRM main menu.
tr: CiviCRM ana menüsünün rengi.

en: Column
tr: Sütun

en: Column Headers
tr: Sütun başlıkları

en: Column Names
tr: Sütun adları

en: Column No
tr: Sütun no

en: Column Number
tr: Sütun sayısı

en: Column Number to map to
tr: Eşleştirilecek sütun numarası

en: Column number for mapping set
tr: Eşleştirmenin ayarlanacağı sütun numarası

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Combine tags into one
tr: Birkaç etiketi tek bir etiket olarak birleştirir

en: Comma separated list of the type(s) of profile fields.
tr: Profil alanı türlerinin virgül ile ayrılmış listesi.

en: Comma-Separated Values (CSV)
tr: Virgül ile ayrılmış değerler (CSV)

en: Command
tr: Komut

en: Command parameters
tr: Komut parametreleri

en: Command/Parameters
tr: Komut/parametreler

en: Comment
tr: Yorum

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Committed Amount
tr: Amaçlanan tutar

en: Commonly Used Specifiers
tr: Yaygın kullanılan belirteçler

en: Communication Fields
tr: İletişim alanları

en: Communication Language
tr: İletişim dili

en: Communication Preferences
tr: İletişim ayarları

en: Communication Style
tr: İletişim biçemi

en: Communication language
tr: İletişim dili

en: Communication preferences - alter
tr: İletişim tercihleri - Değiştirme

en: Communication style (e.g. formal vs. familiar) to use with this contact. FK to communication styles in civicrm_option_value.
tr: Bu kişiyle kullanılacak iletişim tarzı (resmi veya tanıdık gibi). civicrm_option_value içindeki iletişim tarzları dış anahtarı.

en: Communications
tr: İletişim

en: Community Messages URL
tr: Topluluk iletileri adresi

en: Company
tr: Kurum

en: Compatible with
tr: Uyumluluk

en: Complete
tr: Tamamla

en: Complete Description
tr: Tam açıklama

en: Complete OR Partial Email
tr: E-posta adresinin tamamı YA DA bir bölümü

en: Complete OR Partial Name
tr: Adın tamamı YA DA bir bölümü

en: Complete OR partial Contribution Page title.
tr: Katkı sayfası başlığının tamamı YA DA bir bölümü.

en: Complete OR partial Event name.
tr: Etkinlik adının tamamı YA DA bir bölümü.

en: Complete OR partial batch name.
tr: Toplu işlem adının tamamı YA DA bir bölümü.

en: Complete OR partial contact name.
tr: Kişi adının tamamı YA DA bir bölümü.

en: Complete OR partial creator name.
tr: Oluşturanın tamamı YA DA bir bölümü.

en: Complete OR partial group name.
tr: Grup adının tamamı YA DA bir bölümü.

en: Complete URL for icon accessible from an external location:
tr: Simgeye bir dış konumdan erişilebilecek tam adres:

en: Complete all required fields first
tr: Önce tüm zorunlu alanları doldurun

en: Complete phone number.
tr: Tam telefon numarası.

en: Complete street address(es) have been saved. However we were unable to split the address in the %1 address block(s) into address elements (street number, street name, street unit) due to an unrecognized address format. You can set the address elements manually by clicking 'Edit Address Elements' next to the Street Address field while in edit mode.
tr: Tam sokak adresi kaydedildi. Bununla birlikte %1 adres bloğundaki adres, biçimi anlaşılamadığından bileşenlerine ayrılamadı (sokak numarası, sokak adı, sokak birimi). Adres bileşenlerini el ile belirtmek için düzenleme kipinde sokak adresinin yanındaki "Adres bileşenlerini düzenle" üzerine tıklayın.

en: Complete?
tr: Tamamlandı

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Completed Date
tr: Tamamlanma tarihi

en: Completed at
tr: Tamamlanma zamanı

en: Completed mailing
tr: Tamamlanan postalama

en: Component
tr: Bileşen

en: Component ID
tr: Bileşen kodu

en: Component Name
tr: Bileşen adı

en: Component Type
tr: Bileşen türü

en: Component for which you are trying to install the extension (%1) is currently disabled.
tr: (%1) eklentisini kurmaya çalıştığınız bileşen şu anda devre dışı.

en: Component name
tr: Bileşen adı

en: Component that this menu item belongs to
tr: Bu menü ögesinin ait olduğu bileşen

en: Component that this option value belongs/caters to.
tr: Bu seçenek değerinin ait olduğu bileşen.

en: Components
tr: Bileşenler

en: Compose
tr: Oluştur

en: Compose (A)
tr: Oluştur (A)

en: Compose (B)
tr: Oluştur (B)

en: Compose On-screen
tr: Ekranda düzenle

en: Compose a message on-screen for general use in emails or document output, or upload a pre-composed document for mail-merge.
tr: E-postalarda ya da belge çıktılarında genel olarak kullanmak için ekrandan bir ileti yazın ya da adres posta birleştirme için önceden hazırlanmış bir belgeyi yükleyin.

en: Concatenation of all routable street address components (prefix, street number, street name, suffix, unit
          number OR P.O. Box). Apps should be able to determine physical location with this data (for mapping, mail
          delivery, etc.).
tr: Yol tarifindeki tüm sokak adresi parçalarının birleştirilmesi (ön ek, sokak numarası, sokak adı, son ek, kapı 
          numarası VEYA posta kutusu). Uygulamalar, bu verilerle (eşleştirme ve posta teslimi 
          için gibi) fiziksel konumu belirleyebilmelidir..

en: Conditional foreign key to civicrm_address.id. We insert an address record for each contribution when we have associated billing name and address data.
tr: civicrm_address.id için koşullu dış anahtar. İlişkili fatura adı ve adres verisine sahip olduğumuzda, her katkı için bir adres kaydı eklenir.

en: Conditional foreign key to civicrm_contribution_recur id. Each contribution made in connection with a recurring contribution carries a foreign key to the recurring contribution record. This assumes we can track these processor initiated events.
tr: civicrm_contribution_recur koduna yönelik koşullu dış anahtar. Yinelenen bir katkı ile bağlantılı her katkıda, yinelenen katkı kaydı için bir dış anahtar bulunur. Böylece, bu aracı tarafından başlatılan olayları izleyebileceğimiz varsayılır.

en: Conditional foreign key to civicrm_contribution_recur id. Each membership in connection with a recurring contribution carries a foreign key to the recurring contribution record. This assumes we can track these processor initiated events.
tr: civicrm_contribution_recur koduna yönelik koşullu dış anahtar. Yinelenen bir katkı ile bağlantılı her üyelikte, yinelenen katkı kaydı için bir dış anahtar bulunur. Böylece, bu aracı tarafından başlatılan olayları izleyebileceğimiz varsayılır.

en: Conference
tr: Konferans

en: Conference Slot
tr: Konferans aralığı

en: Conference Slots
tr: Konferans aralıkları

en: Configuration Checklist
tr: Yapılandırma denetim listesi

en: Configuration file could not be retrieved for case type = '%1' %2.
tr: Şu olay türü için yapılandırma dosyası alınamadı = "%1" %2.

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Configure CKEditor
tr: CKEditor yapılandırması

en: Configure CiviCRM for your country and language.
tr: CiviCRM ayarlarınızı ülkenize ve dilinize göre yapılandırın.

en: Configure Contact Search behavior.
tr: "Kişi arama" yöntemini yapılandırın.

en: Configure Contribution Page
tr: Katkı sayfasını yapılandır

en: Configure Default Mailbox
tr: Varsayılan posta kutusu yapılandırması

en: Configure Event
tr: Etkinlik yapılandır

en: Configure Page - %1
tr: %1 sayfasını yapılandır

en: Configure Repeating Event
tr: Yinelenen etkinlik yapılandır

en: Configure Survey
tr: Anket yapılandır

en: Configure Survey - %1
tr: Anket yapılandır  - %1

en: Configure Widget
tr: Sayfa bileşeni yapılandırması

en: Configure a mapping provider (e.g. Google or Yahoo) to display maps for contact addresses and event locations.
tr: Kişi adresleri ve etkinlik konumları için haritaları görüntüleyecek bir harita hizmeti sağlayıcısının (Google, Yandex gibi) yapılandırın.

en: Configure a mapping provider (e.g. OpenStreetMap or Google) to display maps for contact addresses and event locations.
tr: Kişi adresleri ve etkinlik konumları için haritaları görüntüleyecek bir harita hizmeti sağlayıcısını (OpenStreetMap ya da Google gibi) yapılandırın.

en: Configure custom fields to collect and store custom data which is not included in the standard CiviCRM forms.
tr: Standart CiviCRM formlarında bulunmayan ek verileri toplamak ve saklamak için özel alanları yapılandırın.

en: Configure directories in your file system for temporary uploads, images, custom files and custom templates.
tr: Ek dosyalar ve görsel dosyaları, özel dosyalar ve özel kalıp yüklemeleri için geçici klasörleri yapılandırın.

en: Configure how many events should be shown on the dashboard. This overrides the default value of 10 entries.
tr: Panoda görüntülenecek etkinlik sayısını yapılandırın. Bu seçenek varsayılan "10 kayıt" değerini değiştirir.

en: Configure input and display formats for Date fields.
tr: "Tarih" alanları için giriş ve görüntüleme biçimlerini yapılandırın.

en: Configure link to...
tr: Şunun yapılandırma bağlantısı...

en: Configure mailing labels for your site using tokens, which are replaced by contact field values when the labels are generated. Place your cursor within the Mailing Labels box where you want to the token to be inserted. Then click the "Insert Tokens" link to see a list of available tokens (including custom fields). Insert the token by clicking the desired token name.
tr: Kodları kullanarak sitenizde kullanacağınız posta zarfı etiketlerini yapılandırın. Bu kodlar etiketler oluşturulurken kişi alanlarında bulunan değerler ile değiştirilir.
    "Posta zarfı etiketleri" kutusunda kodu eklemek istediğiniz yere tıklayın. Ardından "Kod ekle" bağlantısına tıklayarak kullanılabilecek kodları görebilirsiniz (özel alanlar dahil). İstediğiniz kodun üzerine tıklayarak etikete ekleyebilirsiniz.

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
tr: Üyelik yenileme anımsatıcıları <a href="%1">"Zamanlanmış anımsatıcılar"</a> bölümünden yapılandırılabilir.

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>. If you have previously configured renewal reminder templates, you can re-use them with your new scheduled reminders.
tr: Üyelik yenileme anımsatıcıları <a href="%1">"Zamanlanmış anımsatıcılar"</a> bölümünden ayarlanabilir. Yenileme anımsatıcı kalıpları önceden yapılandırılmış ise zamanlanmış anımsatıcılar için kullanılabilir.

en: Configure screen and form elements for Viewing Contacts, Editing Contacts, Advanced Search, Contact Dashboard and WYSIWYG Editor.
tr: Kişileri görüntüleme, kişileri düzenleme, ayrıntılı arama, kişi panosu ve WYSIWYG düzenleyici ile ilgili sayfa ve form bileşenlerinin yapılandırın.

en: Configure this event
tr: Bu etkinliği yapılandır

en: Configure this event.
tr: Bu etkinliği yapılandır.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records.
tr: "Şüpheli" çift kişi kayıtlarını bulmak için değerlendirilecek en fazla beş alan yapılandırın.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records. For each field, set a numeric <strong>Weight</strong> which determines the relative importance of a match on that field.
tr: "Şüpheli" çift kişi kayıtlarını bulmak için 5 taneye kadar değerlendirilecek alan yapılandırın. Her bir alan için, alan eşleşmesinin önemini belirleyen bir sayısal <strong>"Ağırlık"</strong> yazın.

en: Confirm
tr: Onayla

en: Confirm %1
tr: %1 onayla

en: Confirm Action
tr: İşlemi onayla

en: Confirm Changes
tr: Değişiklikleri onayla

en: Confirm Custom Group Delete
tr: Özel grubu silmeyi onayla

en: Confirm From Email
tr: Onay e-postası "Kimden" adresi

en: Confirm From Name
tr: Onay e-postası "Kimden" adı

en: Confirm Group Delete
tr: Grup silmeyi onayla

en: Confirm Password
tr: Parola onayı

en: Confirm Payment
tr: Ödemeyi onayla

en: Confirm Price Field Delete
tr: Fiyat alanı silme onayı

en: Confirm Registration
tr: Kaydı onayla

en: Confirm Text
tr: Onay metni

en: Confirm Timestamp
tr: Zaman damgası onayı

en: Confirm Your Registration
tr: Kaydınızı onaylayın

en: Confirm Your Registration Information
tr: Kayıt bilgilerinizi doğrulayın

en: Confirm action
tr: İşlemi onayla

en: Confirm your registration for %1
tr: %1 için etkinlik kaydınızı onaylayın

en: Confirm your registration for %1.
tr: %1 kaydınızı onaylayın.

en: Confirmation Email
tr: Onay e-postası

en: Confirmation Email Text
tr: Onay e-postası metni

en: Confirmation Message
tr: Onay iletisi

en: Confirmation Page?
tr: Onay sayfası

en: Confirmation Screen
tr: Onay sayfası

en: Confirmation Title
tr: Onay başlığı

en: Conflict
tr: Çakışma

en: Conflicting Rows
tr: Çakışan satırlar

en: Conflicting Rows (skipped)
tr: Çakışan satırlar (atlanan)

en: Conflicts
tr: Çakışmalar

en: Congratulations! Your upgrade was successful!
tr: Tebrikler, güncelleme tamamlandı!

en: Connect
tr: Bağlantı kur

en: Connected
tr: Bağlantı kuruldu

en: Connected Repeating Events
tr: Bağlantılı yinelenen etkinlikler

en: Connecting...
tr: Bağlantı kuruluyor..

en: Connections provide a simplified way to link your CiviCRM installation to an external service.
tr: Bağlantılar CiviCRM uygulamanızın dış hizmetlerle bağlantı kurmasını kolaylaştırır.

en: Consider cancelling the pledge instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. To set the pledge status to Cancelled and cancel any not-yet-paid pledge payments, first click Cancel on this form. Then click the more &gt; link from the pledge listing, and select the Cancel action.
tr: Denetim yapıyorsanız ve verileri kaybetmek istemiyorsanız, söz verilmiş ödemeyi silmek yerine üyelik durumunu değiştirmeyi düşünün. Söz verilmiş ödeme durumunu "İptal edildi" şeklinde değiştirmek ve henüz ödenmemiş söz verilmiş ödemeleri iptal etmek için önce bu formda "İptal" üzerine tıklayın. Ardından ödeme sözü listesinden diğer &gt; bağlantısına tıklayın ve iptal işlemini seçin.

en: Consider modifying the membership status instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. You can set the status to Cancelled by editing the membership and clicking the Status Override checkbox.
tr: Denetim yapıyorsanız ve verileri kaybetmek istemiyorsanız, kaydı silmek yerine üyelik durumunu değiştirmeyi düşünün. Üyelik durumunu düzenleyerek Durum Değişikliği seçeneğine tıklayıp İptal Edildi şeklinde değiştirebilirsiniz.

en: Const Id
tr: Katılımcı kodu

en: Constituent Engagement
tr: Katkıda bulunan bağlılığı

en: Constituent Name
tr: Katkıda bulunanın adı

en: Constituent Relationship Management (CiviCRM !1). Allows sites to manage contacts, relationships and groups, and track contact activities, contributions, memberships and events. For more information please refer to the <a href="!2">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
tr: Üye ilişkileri yönetimi (Constituent Relationship Management CiviCRM !1) kişiler ile ilgili bilgi, ilişki, grup, işlem, katkı, üyelik ve etkinlik ayrıntılarını siteniz üzerinde kaydedip yönetmenizi sağlar. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen <a href="!2">CiviCRM web sitesine</a> başvurun. Sitede proje hakkında ayrıntılı bilgi, belge ve teknik destek bulabilirsiniz.

en: Constituent Report (Detail)
tr: Ayrıntılı paydaş raporu

en: Constituent Report (Summary)
tr: Özet paydaş raporu

en: Constituent Type
tr: Katılımcı türü

en: Contact
tr: Kişi

en: Contact %%StatusMessage%%
tr: Kişi %%StatusMessage%%

en: Contact (Far side)
tr: Kişi (uzak türü)

en: Contact (Near side)
tr: Kişi (yakın taraf)

en: Contact 1
tr: 1. kişi

en: Contact 2
tr: 2. Kkişi

en: Contact 2 (Duplicate)
tr: 2. kişi (çift)

en: Contact A
tr: A kişisi

en: Contact A Full Name
tr: A kişisinin tam adı

en: Contact A ID
tr: A kişisinin kodu

en: Contact A has Permission Over Contact B
tr: A kişisinin, B kişisi için izni var

en: Contact Activities
tr: Kişi işlemleri

en: Contact Address Fields - Selection Values
tr: Kişi adres alanları - Seçim değerleri

en: Contact B
tr: B kişisi

en: Contact B Full Name
tr: B kişisinin tam adı

en: Contact B ID
tr: B kişisinin kodu

en: Contact B has Permission Over Contact A
tr: B kişisinin A kişisi için izni var

en: Contact Dashboard
tr: Kişi panosu

en: Contact Date Reminder Options
tr: Kişi tarih anımsatma ayarları

en: Contact Deleted by Merge
tr: Kişi birleştirme sırasında silindi

en: Contact Demographics Report
tr: Kişi istatistikleri raporu

en: Contact Details
tr: Kişi ayrıntıları

en: Contact Edit Options
tr: Kişi düzenleme ayarları

en: Contact Edit URL
tr: Kişi düzenleme adresi

en: Contact Email
tr: Kişi e-posta adresi

en: Contact Fields
tr: Kişi alanları

en: Contact Group Status
tr: Kişi grubu durumu

en: Contact Hash
tr: Kişi karması

en: Contact ID
tr: Kişi kodu

en: Contact ID %1 has been deleted.
tr: %1 kişi kodu silindi.

en: Contact ID %1 has been merged and deleted.
tr: %1 kodlu kişi birleştirildi ve silindi.

en: Contact ID %1 has been merged into Contact ID %2 and deleted.
tr: %1 kodlu kişi %2 kodlu kişi ile birleştirildi ve silindi.

en: Contact ID %1 is a match for %2 user %3 but has already been matched to %4
tr: %1 kişi kodu %2 için %3 kullanıcısı ile uyuşuyor ancak zaten %4 ile eşleştirilmiş

en: Contact ID (Far side)
tr: Kişi kodu (uzak taraf)

en: Contact ID (Near side)
tr: Kişi kodu (yakın taraf)

en: Contact ID A
tr: A kişisinin kodu

en: Contact ID B
tr: B kişisinin kodu

en: Contact ID of contact record given case belongs to.
tr: Belirtilen olayın ait olduğu kişi kaydının kişi kodu.

en: Contact ID of contact record given grant belongs to.
tr: Yapılan bağışın ait olduğu kişi kaydının kişi kodu.

en: Contact ID of token creator
tr: Pin kodunu oluşturanın kişi kodu

en: Contact ID or External Identifier
tr: Kişi kodu ya da dış belirteç

en: Contact IDs to which reminder should be sent.
tr: Bu anımsatıcının gönderilmesi gereken kişi kodları.

en: Contact Id is required for view action.
tr: Görüntüleme işlemi için kişi kodu gereklidir.

en: Contact Image
tr: Kişi görseli

en: Contact Info
tr: İlgili bilgileri

en: Contact Information
tr: Kişi bilgileri

en: Contact Job title
tr: Kişinin iş unvanı

en: Contact Logging Report (Detail)
tr: Kişi günlük tutma raporu (ayrıntılı)

en: Contact Logging Report (Summary)
tr: Kişi günlük tutma raporu (özet)

en: Contact Merge
tr: Kişi birleştirme

en: Contact Merged
tr: İçerik birleştirildi

en: Contact Modified
tr: Kişi değiştirildi

en: Contact Multi Records %%StatusMessage%%
tr: Kişinin birden çok kaydı %%StatusMessage%%

en: Contact Name
tr: Kişi adı

en: Contact Name (in sort format)
tr: Kişi adı (sıralama biçiminde)

en: Contact Notes
tr: Kişinin notları

en: Contact Page
tr: Kişi sayfası

en: Contact Permanent Delete
tr: Kişiler kalıcı olarak silinebilsin

en: Contact Phone
tr: İlgilinin telefonu

en: Contact Prefix
tr: Kişi ön eki

en: Contact Profile
tr: İlgili profili

en: Contact Records for Contributors
tr: Katkıda bulunanların kişi kayıtları

en: Contact Records for Event Participants
tr: Etkinlik katılımcıları için kişi kayıtları

en: Contact Records for Members
tr: Üyelerin kişi kayıtları

en: Contact Reference
tr: Kişi referansı

en: Contact Reference Autocomplete Options
tr: Kişi referansı otomatik tamamlama ayarları

en: Contact Reference Options
tr: Kişi referansı ayarları

en: Contact Relationships
tr: Kişi ilişkileri

en: Contact Role
tr: Kişi rolü

en: Contact Saved
tr: Kişi kaydedildi

en: Contact Search
tr: Kişi arama

en: Contact Smart Group View Options
tr: Kişi akıllı grup görüntüleme ayarları

en: Contact Source
tr: Kişi kaynağı

en: Contact Status
tr: Kişi durumu

en: Contact Sub Type
tr: Alt kişi türü

en: Contact Subtype
tr: Kişi alt türü

en: Contact Subtype %1
tr: Kişi alt türü %1

en: Contact Subtype (Contact A)
tr: Alt kişi türü (A kişisi)

en: Contact Subtype (Contact B)
tr: Alt kişi türü (B kişisi)

en: Contact Subtype A
tr: A kişisinin kişi alt türü

en: Contact Subtype B
tr: B kişisinin kişi alt türü

en: Contact Subtype field of 1 contact has not been updated. | Contact Subtype field of %count contacts has not been updated.
tr[0]: 1 kişinin alt kişi türü güncellenemedi.
tr[1]: %count kişinin alt kişi türü güncellenemedi.

en: Contact Suffix
tr: Kişi son eki

en: Contact Summary
tr: Kişi özeti

en: Contact Summary:
tr: Kişi özeti:

en: Contact Tags
tr: Kişi etiketleri

en: Contact Trash and Undelete
tr: Kişiler çöpe atılıp geri yüklenebilsin

en: Contact Type
tr: Kişi türü

en: Contact Type (Contact A)
tr: Kişi türü (A kişisi)

en: Contact Type (Contact B)
tr: Kişi türü (B kişisi)

en: Contact Type A
tr: A kişi türü

en: Contact Type B
tr: B kişi türü

en: Contact Type Description
tr: Kişi türü açıklaması

en: Contact Type ID
tr: Kişi türü kodu

en: Contact Type Icon
tr: Kişi türü simgesi

en: Contact Type Image URL
tr: Kişi türü görseli adresi

en: Contact Type Is Active?
tr: Kişi türü etkin

en: Contact Type Label
tr: Kişi türü etiketi

en: Contact Type Mismatch
tr: Kişi türü uyuşmuyor

en: Contact Type for Contact A
tr: A kişisinin kişi türü

en: Contact Type for Contact B
tr: B kişisinin kişi türü

en: Contact Type in mapping
tr: Eşleştirmedeki kişi türü

en: Contact Type is Reserved?
tr: Kişi türü ayırtılmış

en: Contact Type(s)
tr: Kişi türleri

en: Contact Type: %1
tr: Kişi türü: %1

en: Contact Types
tr: Kişi türleri

en: Contact View Options
tr: Kişi görüntüleme ayarları

en: Contact and Campaign
tr: Kişi ve kampanya

en: Contact and Financial Type
tr: Kişi ve mali tür

en: Contact and Payment Method
tr: İletişim ve ödeme yöntemi

en: Contact and Recurring
tr: Kişi ve yineleme

en: Contact does not exist.
tr: Kişi bulunamadı.

en: Contact has been added to '%1'.
tr: Kişi "%1" grubuna eklendi.

en: Contact has been created
tr: Kişi oluşturuldu

en: Contact has been deleted
tr: Kişi silindi

en: Contact has been updated
tr: Kişi güncellendi

en: Contact has been viewed
tr: Kişi görüntülendi

en: Contact id is not valid
tr: Kişi kodu geçersiz

en: Contact identifier from external system
tr: Kişi kodu dış bir sistemden alınıyor

en: Contact image deleted successfully
tr: Kişinin görseli silindi

en: Contact is Deceased
tr: Kişi vefat etmiş

en: Contact is in Trash
tr: Kişi çöpte

en: Contact is in Use
tr: Kişi kullanılıyor

en: Contact listings.
tr: Kişi listelendi.

en: Contact modification report for the logging infrastructure (detail).
tr: Günlük tutma altyapısı için kişi değişikliği raporu (ayrıntılı).

en: Contact modification report for the logging infrastructure (summary).
tr: Günlük tutma altyapısı için kişi değişikliği raporu (özet).

en: Contact not found when building list of contacts in the profile
tr: Profilde kişi listesi oluşturulurken kişi bulunamadı

en: Contact type
tr: Kişi türü

en: Contact type names should not use reserved keywords.
tr: Kişi türü adlarında ayırtılmış anahtar sözcükler kullanılamaz.

en: Contact us for information about contributions prior to those listed above.
tr: Yukarıdaki listede bulunan katkılar ile ilgili bilgi almak için bizimle görüşün.

en: Contact was merged into another contact
tr: Kişi başka bir kişi ile birleştirildi

en: Contact who should be added to the group
tr: Bu gruba eklenmesi gereken kişi

en: Contact who should be removed from the group
tr: Bu gruptan çıkarılması gereken kişi

en: Contact will be added to selected group.
tr: Kişi seçilmiş gruba eklenecek.

en: Contact will be removed from selected group.
tr: Kişi seçilmiş gruptan çıkarılacak.

en: Contact with no email must have a name.
tr: E-posta adresi olmayan bir kişinin adı olmalıdır.

en: Contact with no name must have an email.
tr: Adı olmayan bir kişinin e-posta adresi olmalıdır.

en: Contact your site administrator for help creating reports.
tr: Rapor oluşturma hakkında bilgi almak için site yöneticiniz ile görüşün.

en: Contact your site administrator if you need to use a "FROM" Email Address which is not in the dropdown list.
tr: Açılan listede bulunmayan bir "Kimden" e-posta adresi eklemek için site yöneticisi ile görüşün.

en: Contact your site administrator if you need to use a SMS Provider which is not in the dropdown list.
tr: Kullanmak istediğiniz SMS hizmeti sağlayıcısı açılan listede görüntülenmiyor ise site yöneticisi ile görüşün.

en: Contact's Gender
tr: Kişinin cinsiyeti

en: Contact's Groups
tr: Kişinin grupları

en: Contact's first name.
tr: Kişinin ilk adı.

en: Contact's last name.
tr: Kişinin soyadı.

en: Contact's middle name.
tr: Kişinin ikinci adı.

en: Contact(s)
tr: Kişiler

en: Contacts
tr: Kişiler

en: Contacts %%StatusMessage%%
tr: Kişiler %%StatusMessage%%

en: Contacts AND Cases
tr: Kişi VE olaylar

en: Contacts Added
tr: Kişiler eklendi

en: Contacts Merged
tr: Kişiler birleştirildi

en: Contacts created on this site are added to this group
tr: Bu sitede oluşturulan kişi kayıtlarının ekleneceği grup

en: Contacts in Group: %1
tr: %1 grubundaki kişiler

en: Contacts in the "To" field will each receive one copy of this email, with any tokens respectively filled for their contact record.
tr: "Kime" alanındaki kişilerin her biri, bu e-postanın birer kopyasını alır ve ilgili kişi kayıtlarındaki kodlar doldurulur.

en: Contacts in the <strong>%1</strong> group are listed below.
tr: <strong>%1</strong> grubundaki kişiler aşağıda listeleniyor.

en: Contacts in this Group
tr: Bu gruptaki kişiler

en: Contacts in this group are assigned Administrator role permissions.
tr: Bu gruptaki kişilere "Yönetici rolü" izinleri atanır.

en: Contacts may only have one website of each type at most.
tr: Kişilerin her türden en fazla bir web sitesi olabilir.

en: Contacts with 'Do not SMS' will be excluded from receiving Bulk SMS messages, and the Send SMS activity will be disabled.
tr: "SMS gönderilmesin" seçeneğini seçmiş kişiler toplu SMS gönderimlerine katılmaz ve bu kişiler için "SMS gönderilsin" işlemi devre dışı bırakılır.

en: Contacts with 'Do not email' will be excluded from receiving CiviMail mailings, and the Send Email activity will be disabled for them. However they will still receive email for contribution receipts and event registration confirmations.
tr: "E-posta gönderilmesin" seçeneğini seçmiş kişiler CiviMail postalamalarına katılmaz ve bu kişiler için "E-posta gönderilsin" işlemi devre dışı bırakılır. Bununla birlikte bu kişilere katkı alındıları ve etkinlik kayıt onayı postaları gönderilir.

en: Contacts with 'Do not mail' will be excluded when mailing labels are created.
tr: "Posta gönderilmesin" seçeneğini seçmiş kişilere posta zarfı etiketi hazırlanmaz.

en: Contacts with a Relationship Type of:
tr: Şu ilişki türündeki kişiler:

en: Contacts with any of the checked privacy options are EXCLUDED from your search results by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone', and search for contacts with an address in a specific city - then contacts in that city who have 'Do not phone' selected as a privacy option will be excluded from the search results.
tr: Kişisel gizlilik seçeneklerinden herhangi birini işaretleyen kişiler, varsayılan olarak arama sonuçlarında GÖRÜNTÜLENMEZ. Örneğin: "Telefon edilmesin" seçtiğinizde ve belirli bir ildeki kişileri aradığınızda, bu şehirdeki "Telefon edilmesin" seçeneğini seçmiş kişiler arama sonuçlarında görüntülenmez.

en: Contacts with no preferred language
tr: Yeğlenen dili seçilmemiş kullanıcılar

en: Contains
tr: şunu içeren

en: Content
tr: İçerik

en: Content / Components
tr: İçerik / bileşenler

en: Content and format for mailing labels.
tr: Posta zarfı etiketlerinin içeriği ve biçimi.

en: Content of the SMS text.
tr: SMS metninin içeriği.

en: Contents of the Return-Path header.
tr: Geri dönüş yolu üst bilgisinin içeriği.

en: Continue
tr: İlerle

en: Continue Later
tr: Daha sonra sürdür

en: Continue Mailing
tr: Postalamayı sürdür

en: Contribute
tr: Katkıda bulunun

en: Contribute %1 Instead
tr: Onun yerine %1 katkıda bulunun

en: Contribute Now
tr: Şimdi katkıda bulunun

en: Contribute!
tr: Katkıda bulunun!

en: Contribution
tr: Katkı

en: Contribution #
tr: Katkı numarası

en: Contribution %%StatusMessage%%
tr: Katkı %%StatusMessage%%

en: Contribution Aggregate
tr: Katkı toplamı

en: Contribution Aggregate by Relationship
tr: İlişkiye göre katkı toplamı

en: Contribution Amount
tr: Katkı tutarı

en: Contribution Amount Stats
tr: Katkı tutarı istatistikleri

en: Contribution Amounts
tr: Katkı tutarları

en: Contribution Amounts Label
tr: Katkı tutarı etiketi

en: Contribution Amounts section enabled
tr: Katkı tutarı bölümü etkin

en: Contribution Avg
tr: Ortalama katkı

en: Contribution Bulk Entry
tr: Toplu katkı kaydı

en: Contribution Campaign
tr: Katkı kampanyası

en: Contribution Cancel Date
tr: Katkının iptal edildiği tarih

en: Contribution Cancel Reason
tr: Katkının iptal edilme nedeni

en: Contribution Count
tr: Katkı sayısı

en: Contribution Currency
tr: Katkı para birimi

en: Contribution Dashboard
tr: Katkı panosu

en: Contribution Date
tr: Katkı tarihi

en: Contribution Date From
tr: Katkı tarihi başlangıcı

en: Contribution Date Received
tr: Katkının alındığı tarih

en: Contribution Dates
tr: Katkı tarihleri

en: Contribution Detail Report
tr: Ayrıntılı katkı raporu

en: Contribution Details
tr: Katkı ayrıntıları

en: Contribution Grouping
tr: Katılım gruplama

en: Contribution Honor Roll
tr: Katkı payı şeref listesi

en: Contribution ID
tr: Katkı kodu

en: Contribution Information
tr: Katkı bilgileri

en: Contribution Invoice
tr: Katkı faturası

en: Contribution Invoice: %1
tr: Katkı faturası: %1

en: Contribution Label
tr: Katkı etiketi

en: Contribution Links
tr: Katkı bağlantıları

en: Contribution Logging Report (Detail)
tr: Katkı günlük tutma raporu (ayrıntılı)

en: Contribution Logging Report (Summary)
tr: Katkı günlük tutma raporu (özet)

en: Contribution Note
tr: Katkı notu

en: Contribution Note %1 %2
tr: Katkı notu %1 %2

en: Contribution OR Soft Credit?
tr: Katkı YA DA sanal kredi

en: Contribution Ordinality
tr: Katkı sıralaması

en: Contribution Page
tr: Katkı sayfası

en: Contribution Page / Event
tr: Katkı sayfası / etkinlik

en: Contribution Page Configuration
tr: Katkı sayfası yapılandırması

en: Contribution Page Created Date
tr: Katkı sayfası oluşturulma tarihi

en: Contribution Page Currency
tr: Katkı sayfası para birimi

en: Contribution Page End Date
tr: Katkı sayfası bitiş tarihi

en: Contribution Page ID
tr: Katkı sayfa kodu

en: Contribution Page Introduction Text
tr: Katkı sayfası bilgilendirme metni

en: Contribution Page Public title
tr: Katkı sayfasının herkese açık başlığı

en: Contribution Page Start Date
tr: Katkı sayfası başlangıç tarihi

en: Contribution Page Title
tr: Katkı sayfasının başlığı

en: Contribution Page title. For top of page display
tr: Katkı sayfasının başlığı. Sayfanın üstünde görüntülenir

en: Contribution Pages
tr: Katkı sayfaları

en: Contribution Product
tr: Katkı ürünü

en: Contribution Product ID
tr: Katkı ürün kodu

en: Contribution Products
tr: Katkı ürünleri

en: Contribution Receipt
tr: Katkı alındısı

en: Contribution Receipt Not Sent
tr: Katkı alındısı gönderilmedi

en: Contribution Receipt Sent
tr: Katkı alındısı gönderildi

en: Contribution Recur ID
tr: Katkı yinelenme kodu

en: Contribution Recurring
tr: Yinelenen katkı

en: Contribution Reports
tr: Katkı raporları

en: Contribution Soft Credit
tr: Sanal katkı kredisi

en: Contribution Soft Credit ID
tr: Katkı sanal kredi kodu

en: Contribution Soft Credits
tr: Sanal katkı kredileri

en: Contribution Source
tr: Katkı kaynağı

en: Contribution Status
tr: Katkı durumu

en: Contribution Status ID
tr: Ödeme durumu kodu

en: Contribution Summary
tr: Katkı özeti

en: Contribution Summary Report
tr: Özet katkı raporu

en: Contribution Thank-you Not Sent
tr: Katkı teşekkürü gönderilmedi

en: Contribution Thank-you Sent
tr: Katkı teşekkürü gönderildi

en: Contribution Total
tr: Katkı toplamı

en: Contribution Transaction ID
tr: Katkı hesap hareketi kodu

en: Contribution Type
tr: Katkı türü

en: Contribution Widget
tr: Katkı sayfa bileşeni

en: Contribution amount cannot be more than %1.
tr: Katkı tutarı en fazla %1 olmalıdır.

en: Contribution amount must be at least %1
tr: Katkı tutarı en az %1 olmalıdır

en: Contribution and Membership Details
tr: Katkı ve üyelik ayrıntıları

en: Contribution can not be less than zero. Please select the options accordingly
tr: Katkı tutarı sıfırdan küçük olamaz. Lütfen uygun seçenekleri seçin.

en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
tr: Her tür katkı ayrıntıları ve üyelik katkıları ile ilişkili üyelik bilgilerini kapsar.

en: Contribution import files must contain data needed to <strong>match the contribution to the contributor</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
tr: Katkı bilgilerinin içe aktarılacağı dosyada <strong>katkıda bulunan kayıtları ile katkı kayıtlarını eşleştirecek</strong> bir veri bulunmalıdır. Bu "eşleştirme" bir kaç şekilde yapılabilir:

en: Contribution import requires that the Contributors already exist as contact records in your CiviCRM database. If you need to import contributions for contributors who haven't been added to CiviCRM yet, you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match contributions to contributors. Then return to this screen and import the contribution records.
tr: Katkıda bulunanları içe aktarabilmek için, önceden CiviCRM veri tabanında her bir kişi, hane halkı ya da kuruluşla ilgili bir kişi kaydı bulunmalıdır. CiviCRM üzerinde kişi kaydı bulunmayan bazı katkıda bulunanları içe aktarmanız gerekiyorsa, bu işlemi 2 adımda yapabilirsiniz. Önce kişi kayıtlarını eklemek için <strong>Kişileri içe aktarın</strong>. Olabiliyorsa her kişi kaydına katkıda bulunanlar ile kişileri eşleştirebilmek için bir "Dış kod" ekleyin. Ardından bu sayfaya geri dönerek katkıda bulunanların kayıtlarını içe aktarın.

en: Contribution is Pay Later?
tr: Katkı sonra ödenecek

en: Contribution is Recurring?
tr: Yinelenen katkı

en: Contribution is Template?
tr: Katkı bir kalıp mı?

en: Contribution is a Test?
tr: Deneme katkı kaydı

en: Contribution listings.
tr: Katkı listelendi.

en: Contribution submitted by a staff person using contributor's credit card
tr: Katkı, katkıda bulunan kişinin kredi kartı kullanılarak bir ekip üyesi tarafından gönderildi

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for renewal
tr: Katkı üyenin yenileme sırasında kullandığı kredi kartı kullanılarak bir ekip üyesi tarafından gönderildi

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for signup
tr: Katkı üyenin kayıt sırasında kullandığı kredi kartı kullanılarak bir ekip üyesi tarafından gönderildi

en: Contribution was made through this personal campaign page.
tr: Katkının yapıldığı kişisel kampanya sayfası.

en: Contributions
tr: Katkılar

en: Contributions - Duplicate Organization Alert
tr: Katkılar - Çift kuruluş kaydı uyarısı

en: Contributions - Invoice
tr: Katkılar - Fatura

en: Contributions - Receipt (off-line)
tr: Katkılar - Alındı (çevrimdışı)

en: Contributions - Receipt (on-line)
tr: Katkılar - Alındı (çevrimiçi)

en: Contributions - Recurring Billing Updates
tr: Katkılar - Yineleme faturalama güncellemeleri

en: Contributions - Recurring Cancellation Notification
tr: Katkılar - Yineleme iptal bildirimi

en: Contributions - Recurring Start and End Notification
tr: Katkılar - Yinelenme başlangıc ve bitiş bildirimi

en: Contributions - Recurring Updates
tr: Katkılar - Yineleme güncellemeleri

en: Contributions Charts
tr: Katkı çizelgeleri

en: Contributions OR Soft Credits?
tr: Katkılar YA DA sanal krediler

en: Contributions OR Soft Credits? - All
tr: Katkılar YA DA sanal krediler - Tümü

en: Contributions OR Soft Credits? - Contributions and their related soft credit
tr: Katkılar YA DA sanal krediler - Katkılar ve ilgili sanal kredileri

en: Contributions OR Soft Credits? - Contributions without a soft credit
tr: Katkılar YA DA sanal krediler - Sanal kredisi olmayan katkılar

en: Contributions OR Soft Credits? - Soft Credits Only
tr: Katkılar YA DA sanal krediler - Yalnızca sanal krediler

en: Contributions Only
tr: Yalnızca katkıda bulunanlar

en: Contributions and Soft Credits
tr: Katkı ve sanal krediler

en: Contributions and their related soft credit
tr: Katkılar ve ilgili sanal kredileri

en: Contributions by Household Report
tr: Hane halkına göre katkı raporu

en: Contributions by Organization Report
tr: Kuruluşa göre katkı raporu

en: Contributions made in Year X and not Year Y
tr: X yılında yapılıp Y yılında yapılmamış katkılar

en: Contributions made in honor of %1
tr: %1 şerefine yapılan katkılar

en: Contributions made in your honor
tr: Şerefinize yapılan katkılar

en: Contributions received from %1 since inception.
tr: %1 tarafından başlangıç tarihinden itibaren yapılan tüm katkılar.

en: Contributions without a soft credit
tr: Sanal kredisi olmayan katkılar

en: Contributor
tr: Katkıda bulunan

en: Contributor Contact Type
tr: Katkıda bulunan kişi türü

en: Contributor Group(s)
tr: Katkıda bulunan grupları

en: Contributor Name
tr: Katkıda bulunanın adı

en: Contributor Name or Email
tr: Katkıda bulunanın adı ya da e-posta adresi

en: Contributor Profiles
tr: Katkıda bulunan profilleri

en: Contributor Tag(s)
tr: Katkıda bulunan etiketleri

en: Contributor's Email
tr: Katkıda bulunanın e-posta adresi

en: Contributor's Name
tr: Katkıda bulunanın adı

en: Contributor's Phone
tr: Katkıda bulunanın telefon numarası

en: Controls display of the smart groups that a contact is part of in each contact's "Groups" tab. "Show on Demand" provides the best performance, and is recommended for most sites.
tr: Akıllı grup üyelerinin, kişi görünümünde "Gruplar" sekmesinde akıllı grubun görüntülenmesini denetler. "İsteğe Göre Görüntülensin" seçeneği en iyi başarımı sağlar ve çoğu site için kullanılması önerilir.

en: Controls display order when multiple extended property groups are setup for the same class.
tr: Aynı sınıf için birden çok genişletilmiş özellik grubu ayarlandığında görüntüleme sırasını belirler.

en: Controls display order when multiple user framework groups are setup for concurrent display.
tr: Eşzamanlı görüntüleme için birden çok kullanıcı çerçeve grubu ayarlandığında görüntüleme sırasını belirler.

en: Controls display sort order.
tr: Görüntüleme sıralamasını belirler

en: Controls field display order when user framework fields are displayed in registration and account editing forms.
tr: Kullanıcı çerçevesi alanları kayıt ve hesap düzenleme formlarında görüntülendiğinde, alan görüntüleme sırasını belirler.

en: Controls field display order within an extended property group.
tr: Genişletilmiş bir özellik grubu içinde alanın görüntülenme sırasını belirler.

en: Controls location of data storage in extended_data table.
tr: Extended_data tablosundaki veri depolama konumunu denetler.

en: Copy
tr: Kopya

en: Copy %1
tr: %1 kopyala

en: Copy %1 of %2
tr: Kopya %1  / %2

en: Copy Event
tr: Etkinliği kopyala

en: Copy Label Format
tr: Etiket biçimini kopyala

en: Copy Mailing
tr: Postalamayı kopyala

en: Copy Price Set
tr: Fiyat paketini kopyala

en: Copy Scheduled Job
tr: Zamanlanmış görevi kopyala

en: Copy To Case
tr: Olayı kopyala

en: Copy of
tr: Şunun kopyası

en: Copy of %1
tr: Kopya %1

en: Copy of Contribution Receipt
tr: Katkı alındısının kopyası

en: Copy this link to share directly with your network!
tr: Doğrudan ağınız ile paylaşmak için bu bağlantıyı kopyalayın!

en: Copy to Case
tr: Olayı kopyala

en: Corsican
tr: Korsikaca

en: Cost
tr: Maliyet

en: Cost of Sales
tr: Satış maliyeti

en: Cost of Sales Account is
tr: Satış maliyeti hesabı

en: Could Not Find Custom Field Details for %1, %2, %3
tr: %1, %2, %3 için özel alan ayrıntıları bulunamadı

en: Could Not Remove
tr: Silinemedi

en: Could not connect to MailStore for
tr: Şunun için posta kutusuna bağlanılamadı:

en: Could not connect to the database server.
tr: Veritabanı sunucusuna bağlanılamadı.

en: Could not create a database trigger.
tr: Bir veritabanı tetikleyicisi oluşturulamadı.

en: Could not create a table in the database.
tr: Veritabanında bir tablo oluşturulamadı.

en: Could not create a temp table.
tr: Geçici tablo oluşturulamadı.

en: Could not determine co-ordinates for provided data
tr: Belirtilen verinin koordinatları belirlenemedi

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no
tr: MySQL sunucusunun InnoDB desteği olup olmadığı belirlenemedi. Olmadığı varsayılıyor.

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no.
tr: MySQL sunucusunun InnoDB desteği olup olmadığı belirlenemedi. Olmadığı varsayılıyor.

en: Could not find %1 in path tree
tr: Yol ağacında %1 bulunamadı

en: Could not find '%1' string in SQL clause.
tr: SQL ifadesinde "%1" dizgesi bulunamadı.

en: Could not find Interviewer Id.
tr: Görüşmeci kodu bulunamadı

en: Could not find Interviewer.
tr: Görüşmeci bulunamadı.

en: Could not find Survey Id.
tr: Anket kodu bulunamadı.

en: Could not find Survey.
tr: Henüz bir anket yok.

en: Could not find a mailing id
tr: Bir postalama kodu bulunamadı

en: Could not find a valid Activity Type ID for Inbound Email
tr: Gelen e-posta için geçerli bir işlem türü bulunamadı

en: Could not find an email address.
tr: E-posta adresi bulunamadı.

en: Could not find any records to process.
tr: İşlenecek bir kayıt bulunamadı.

en: Could not find contacts for release voters resevation Or Missing Interviewer contact.
tr: Oy vermek üzere ayırtılmış serbest bırakılacak kişiler bulunamadı ya da görüşmeci kişi eksik.

en: Could not find contacts for reservation.
tr: Ayırtılacak kişiler bulunamadı.

en: Could not find contacts for voter reservation Or Missing Interviewer contact.
tr: Oy vermek üzere ayırtılacak kişi bulunamadı ya da görüşmeci kişi eksik.

en: Could not find custom field for %1, %2, %3
tr: %1, %2, %3 için özel alan bulunamadı

en: Could not find payment processor meta information
tr: Ödeme aracısı üst veri bilgileri bulunamadı

en: Could not find respondents to release.
tr: Serbest bırakılacak bir yanıtlayan bulunamadı.

en: Could not find source page id.
tr: Kaynak sayfa kodu bulunamadı.

en: Could not find survey for %1 respondents.
tr: %1 yanıtlayanın anketi bulunamadı.

en: Could not find template for the instance.
tr: Kopya için kalıp bulunamadı.

en: Could not find the report template. Make sure the report template is registered and / or url is correct.
tr: Rapor kalıbı bulunamadı. Rapor kalıbının kayıtlı ve adresinin doğru olduğuna emin olun.

en: Could not find the required contact id parameter (id=) for viewing a contact record with a Profile.
tr: Kişi kaydını bir profil ile görüntülemek için gerekli kişi kodu (id=1) bulunamadı.

en: Could not find valid Survey Id.
tr: Geçerli anket kodu bulunamadı.

en: Could not find valid value for %1
tr: %1 için geçerli bir değer bulunamadı

en: Could not find valid value for %1 (%2)
tr: %1 (%2) için geçerli bir değer bulunamadı

en: Could not get a contact id and/or contact type
tr: Kişi kodu ya da kişi türü bulunamadı

en: Could not get a contact_id and/or contact_type
tr: Bir contact_id ya da contact_type bilgisi alınamadı

en: Could not get a valid contact subtype for contact type '%1'
tr: "%1" kişi türü için geçerli bir kişi alt türü alınamadı

en: Could not get information about the thread_stack of the database.
tr: Veritabanının thread_stack bilgileri alınamadı.

en: Could not get the contact ID
tr: Kişi kodu alınamadı

en: Could not identify any recipients. Perhaps your test group is empty, or you tried sending to contacts that do not exist and you have no permission to add contacts.
tr: Herhangi bir alıcı tanımlanamadı. Deneme grubunuz boş olabilir ya da var olmayan kişilere gönderim yapmayı denediniz ve kişi ekleme izniniz yok.

en: Could not initiate connection to payment gateway
tr: Ödeme aracısı ile bağlantı kurulamadı

en: Could not login to the database.
tr: Veritabanına oturum açılamadı.

en: Could not move custom file to custom upload directory
tr: Özel dosya, özel yükleme klasörüne taşınamadı

en: Could not obtain a write lock for the database table.
tr: Veritabanı tablosu yazmaya karşı kilitlenemedi.

en: Could not query database server variables.
tr: Veritabanı sunucusu değişkenleri sorgulanamadı.

en: Could not release the lock for the database table.
tr: Veritabanı tablosu kilidi açılamadı.

en: Could not retrieve the file
tr: Dosya alınamadı

en: Could not select the database.
tr: Veritabanı seçilemedi.

en: Could not update the Recurring contribution details
tr: Yinelenen katkı bilgileri güncellenemiyor

en: Count
tr: Sayı

en: Count data for smart groups is not currently calculated. You may click Update Smart Groups to generate it. Be aware this can cause significant server load
tr: Akıllı gruplar için sayı bilgisi şu anda hesaplanmamış. Hesaplamak için "Akıllı grupları güncelle" üzerine tıklayabilirsiniz. Bu işlemin sunucu yükünü önemli ölçüde arttıracağını unutmayın.

en: Counted
tr: Sayıldı

en: Counted?
tr: Sayıldı

en: Counties
tr: Ülkeler

en: Countries
tr: Ülkeler

en: Country
tr: Ülke

en: Country (Home)
tr: Ülke (ev)

en: Country AND State/Province are required to search by distance.
tr: Uzaklığa göre arama için Ülke VE İl/bölge zorunludur.

en: Country ID
tr: Ülke kodu

en: Country ISO Code
tr: Ülke ISO kodu

en: Country Is Active
tr: Ülke etkin

en: Country Name
tr: Ülke adı

en: Country Phone Prefix
tr: Ülke telefon kodu

en: Country input value is in table but not "available": "This Country is valid but is NOT in the list of Available Countries currently configured for your site. This can be viewed and modifed from Administer > Localization > Languages Currency Locations."
tr: Ülke kaydı değeri tabloda var ancak "kullanılabilir" değil: "Bu ülke geçerli ancak sitenizin yapılandırmasında "Kullanılabilecek ülkeler" arasına eklenmemiş. "Yönetim" > "Yerelleştirme" > "Diller para birimleri konumlar" bölümünden görüntüleyip değiştirebilirsiniz.

en: Country input value not in country table: "The Country value appears to be invalid. It does not match any value in CiviCRM table of countries."
tr: Ülke değeri ülke tablosunda yok: "Ülke değeri geçersiz görünüyor ve CiviCRM ülke tablosundaki bir değere karşılık gelmiyor."

en: Country name (e.g. Canada).
tr: Ülke adı (Türkiye gibi).

en: County
tr: Ülke

en: County Abbreviation
tr: İlçe kısaltması

en: County ID
tr: Bölge kodu

en: County Is Active
tr: İlçe etkin

en: County does not match the selected State/Province
tr: İlçe seçilmiş il/bölge ile eşleşmiyor

en: County input value not in county table: The County value appears to be invalid. It does not match any value in CiviCRM table of counties.
tr: Ülke değeri ülke tablosunda yok: Ülke değeri geçersiz görünüyor ve CiviCRM ülke tablosundaki bir değere karşılık gelmiyor.

en: County name. If you want to include the county in your screen displays, the <strong>County</strong> checkbox should be set under <strong>Address Editing &raquo; Address Fields</strong> on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
tr: Bölge adı. Görünümlere bölge eklemek için, bu bölümdeki <strong>"Adres düzenleme" &raquo; "Adres alanları"</strong>bölümünde bulunan <strong>"Bölge"</strong> seçeneği işaretlenmiş ve bölge adları veri tabanındaki civicrm_county tablosuna eklenmiş olmalıdır.

en: Cover Sheet for %1
tr: %1 için kapak sayfası

en: Create
tr: Ekle

en: Create Batch
tr: Toplu işlem ekle

en: Create CMS User?
tr: İYS kullanıcısı oluşturulsun

en: Create Date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Create Membership
tr: Üyelik ekle

en: Create Missing Log Tables
tr: Eksik günlük tablolarını oluştur

en: Create New
tr: Ekle

en: Create New Group
tr: Grup ekle

en: Create PDF Letter
tr: PDF mektubu oluştur

en: Create Profile
tr: Profil ekle

en: Create Related Membership
tr: İlişkili üyelik ekle

en: Create Report
tr: Rapor oluştur

en: Create User Record
tr: Kullanıcı kaydı ekle

en: Create User Record for %1
tr: %1 için kişi kaydı ekle

en: Create a Personal Campaign Page
tr: Bir kişisel kampanya sayfası oluşturun

en: Create a Personal Campaign Page for another campaign:
tr: Başka bir kampanya için bir kişisel kampanya sayfası oluşturun:

en: Create a custom field group which is 'Used for' <strong>Participants</strong>.
tr: Toplamak istediğiniz bilgilere göre "Şunun için kullanılacak" <strong>Katılımcılar</strong> şeklinde bir özel alan grubu oluşturun.

en: Create a household member relationship with this contact
tr: Bu kişi ile bir hane halkı üyesi ilişkisi oluştur

en: Create a new contact record in CiviCRM
tr: CiviCRM içine yeni bir kişi ekleyebilir

en: Create a new profile by clicking the 'Create' button next to 'Include Profile' field below. Name your new profile (e.g. 'Contribution Information').
tr: Aşağıdaki "Profil ekle" alanının yanındaki "Ekle" üzerine tıklayarak yeni bir profil oluşturun ve yeni profilinize bir ad yazın ("Katkı bilgileri" gibi).

en: Create a new set of options
tr: Yeni bir seçenek kümesi ekle

en: Create a new tag and assign it to imported records
tr: Yeni bir etiket oluşturarak içe aktarılan kayıtları buna atayın

en: Create a profile (e.g. 'Participant Information').
tr: Bir profil oluşturun ("Katılımcı bilgileri" gibi).

en: Create an account?
tr: Hesap ekle

en: Create an accounting batch (with Access to CiviContribute and View Own/All Manual Batches)
tr: Toplu muhasebe işlemi ekleyebilir ("CiviContribute uygulamasına erişebilir" ve "Kendi ve el ile yapılmış tüm toplu işlemleri görüntüleyebilir" izinleri verilmiş olmalıdır)

en: Create an option row for each membership type you want to offer as a choice. The option Label and Amount columns will be automatically filled with the selected membership type name and associated fee. However you can over-ride these values as needed. For example, you can create an option for a special discount on a particular membership.
tr: Her üyelik türü için sunmak istediğiniz seçenekleri bir satıra ekleyin. Seçenek "Etiket" ve "Tutar" alanları otomatik olarak seçilmiş üyelik türüne uygun olarak doldurulur. Bununla birlikte istendiğinde bu değerler değiştirilebilir. Örneğin, belirli bir üyelik için özel bir indirim seçeneği eklenebilir.

en: Create and edit rules, change the supervised and unsupervised rules
tr: Kural ekleyebilir ve düzenleyebilir, denetimli ve denetimsiz kuralları düzenleyebilir

en: Create and rename tags
tr: Etiket ekleyip yeniden adlandırabilir

en: Create and update grants
tr: Bağış ekle ve düzenle

en: Create and update memberships
tr: Üyelik ekleme ve güncelleyebilme

en: Create and update pledges
tr: Söz verilmiş ödemeler ekle ve düzenle

en: Create date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Create events, view all events, and view participant records (for visible contacts)
tr: Etkinlik oluşturma, tüm etkinlikleri görüntüleyebilir ve katılımcı kayıtlarını görüntüleyebilir (görülebilir kişiler için)

en: Create link between %1 - %2 (CaseID: %3) and %4 - %5 (CaseID: %6)
tr: %1 - %2 (olay kodu: %3) ile %4 - %5 (olay kodu: %6) arasında bağlantı kurun

en: Create links to the listing page by copying the following URL, and adding it to the Event Description below and / or as a menu item or links elsewhere on your site:
tr: Şu adresi kopyalayıp, aşağıdaki etkinlik açıklamasına ya da sitedeki bir menüye ekleyerek listeleme sayfasına bağlantı verebilirsiniz:

en: Create missing function now? This may take few minutes.
tr: Eksik işlev şimdi oluşturulsun mu? Bu işlem birkaç dakika sürebilir.

en: Create missing log tables now? This may take few minutes.
tr: Eksik günlük tabloları şimdi oluşturulsun mu? Bu işlem birkaç dakika sürebilir.

en: Create new campaign, survey and petition types and their status
tr: Yeni bir kampanya, anket ya da imza kampanyası türü ve durumu ekleyin

en: Create new campaigns, surveys and petitions, reserve respondents
tr: Yeni kampanyalar, anketler ve imza kampanyaları ekleyip yanıtlayanları ayırtın

en: Create new groups, edit group settings (e.g. group name, visibility...), delete groups
tr: Yeni gruplar ekleyebilir, grup ayarlarını (grup adı, görünürlük gibi) düzenleyebilir, grupları silebilir

en: Create new location
tr: Konum ekle

en: Create new result set
tr: Yeni sonuç kümesi ekle

en: Create new tag under this one
tr: Bunun altına yeni etiket ekler

en: Create notes for contacts
tr: Kişilere not ekleyebilir

en: Create one activity with all contacts together
tr: Tüm kişiler için bir işlem oluşturulsun

en: Create predefined tags in the main tree, or click the <strong>+</strong> to add a set for free tagging.
tr: Ana ağaçta hazır etiketler oluşturun ya da bir serbest etiketleme kümesi eklemek için <strong>+</strong> üzerine tıklayın.

en: Create report from this template
tr: Bu kalıptan bir rapor oluşturun

en: Create reports for your users from any of the report templates listed below. Click on a template title to get started. Click Existing Report(s) to see any reports that have already been created from that template.
tr: Aşağıdaki listeden bir kalıp seçerek kullanıcılar için raporlar oluşturulabilir. Başlamak için bir kalıp başlığına tıklayın. Bu kalıptan daha önce oluşturulmuş raporları görmek için var olan raporlar üzerine tıklayın.

en: Create separate activities for each contact
tr: Her kişi için ayrı işlem oluşturulsun

en: Create your own fundraising page
tr: Kendi bağış toplama sayfanızı oluşturun

en: Create your search by selecting the criteria (record type and field), the comparison operator, and entering the value you want to search for. You can define one or many criteria as a set: <em>Include contacts where... State IS Washington AND City IS Seattle AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
tr: Ölçütü (kayıt türü ve alan) ve karşılaştırma işlemini seçip aradığınız değeri yazarak arama yapabilirsiniz. Bir ya da bir kaç ölçüt belirleyebilirsiniz: <em>Şuradaki kişiler katılsın... Bölge EŞİT İç Anadolu VE İl EŞİT Ankara VE Doğum Tarihi EŞİT ve BÜYÜK (>) 1 Ocak 1985</em>

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Created By
tr: Ekleyen

en: Created By Contact ID
tr: Ekleyen kişi kodu

en: Created By:
tr: Oluşturan:

en: Created Date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Created Date:
tr: Oluşturulma tarihi:

en: Created ID
tr: Oluşturulma kodu

en: Created On
tr: Oluşturulma

en: Created by
tr: Oluşturan

en: Created contact
tr: Oluşturulan kişi

en: Created date cannot be greater than current date
tr: Oluşturulma tarihi bugünün tarihinden büyük olamaz

en: Created mailing
tr: Oluşturulan postalama

en: Created one new contact record. | Created %count new contact records.
tr[0]: Bir yeni kişi kaydı eklendi.
tr[1]: %count yeni kişi kaydı eklendi.

en: Created or Sent by
tr: Oluşturan ya da gönderen

en: Creates a Text Link for various activity actions.
tr: Çeşitli işlemler için bir metin bağlantısı ekler.

en: Creates a Text Link for various contact actions.
tr: Çeşitli kişi işlemleri için bir metin bağlantısı ekler.

en: Creates a Text Link for various contribution actions.
tr: Çeşitli katkı işlemleri için bir metin bağlantısı ekler.

en: Creates a Text Link for various event actions.
tr: Çeşitli etkinlik işlemleri için bir metin bağlantısı ekler.

en: Creates a Text Link for various participant actions.
tr: Çeşitli katılımcı işlemleri için bir metin bağlantısı ekler.

en: Creates a Text Link for various relationship actions.
tr: Çeşitli ilişki işlemleri için bir metin bağlantısı ekler.

en: Creating your own campaign page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to support you. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
tr: Kendi kampanya sayfanızı kolayca oluşturabilirsiniz. Sayfanızı yönetmek ve sizi destekleyecek arkadaşlarınızı çağırmak için aşağıdaki temel bilgileri yazdıktan sonra, sayfanızı isteğinize göre düzenlemek ve duyurmak için "İlerle" üzerine tıklayın.

en: Creating your own fundraising page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to make a contribution. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
tr: Kendi bağış toplama sayfanızı kolayca hazırlayabilirsiniz. Sayfanızı yönetmek için aşağıdaki temel bilgileri yazın ve arkadaşlarınızı katkıda bulunmaya çağırın. Sayfanızı kişiselleştirmek ve duyurmak için "İlerle" üzerine tıklayın.

en: Creator
tr: Oluşturan

en: Credit Amount:
tr: Kredi tutarı:

en: Credit Card
tr: Kredi kartı

en: Credit Card Contribution
tr: Katkı kredi kartı ödemesi

en: Credit Card Information
tr: Kredi kartı bilgileri

en: Credit Card Payment
tr: Kredi kartı ödemesi

en: Credit Card Pledge Payment
tr: Söz verilmiş ödeme kredi kartı ödemesi

en: Credit Card Type
tr: Kredi kartı türü

en: Credit Liability Account is
tr: Kredi geri ödeme hesabı

en: Credit Note ID
tr: Kredi notu kodu

en: Credit Note Number:
tr: Kredi notu numarası:

en: Credit Note#:
tr: Kredi notu:

en: Credit card payment is not for Refund payments use
tr: Geri ödemeler için kredi kartı ödemesi kullanılamaz

en: Credit card type not supported by Realex:
tr: Kredi kartı Realex tarafından desteklenmiyor:

en: Credit to a Personal Campaign Page
tr: Kişisel kampanya sayfasına kredi

en: Credit/Contra Revenue Account is
tr: Kredi/Ters kazanç hesabı

en: Criteria
tr: Ölçüt

en: Croatian
tr: Hırvatça

en: Cron Flush
tr: Zamanlanmış boşaltma

en: Cron Not Running
tr: Zamanlanmış görev çalışmıyor

en: Cron Running OK
tr: Zamanlanmış görev çalışıyor

en: Cumulative
tr: Eklenen

en: Curl is not installed
tr: CURL kurulmamış

en: Currencies
tr: Para birimleri

en: Currencies Enabled
tr: Etkinleştirilmiş para birimleri

en: Currency
tr: Para birimi

en: Currency ID
tr: Para birimi kodu

en: Currency Name
tr: Para birimi adı

en: Currency Numeric Code
tr: Sayısal para birimi kodu

en: Currency Symbol
tr: Para birimi simgesi

en: Currency Type
tr: Para birimi türü

en: Currency for the amount
tr: Tutarın para birimi

en: Currency used for the Contribution
tr: Katkı için kullanılan para birimi

en: Current
tr: Geçerli

en: Current #
tr: Geçerli no

en: Current Attachment(s)
tr: Geçerli ek dosyalar

en: Current Campaigns
tr: Güncel kampanyalar

en: Current Codes
tr: Geçerli kodlar

en: Current Cycle End Date
tr: Geçerli dönem bitiş tarihi

en: Current Cycle Start Date
tr: Geçerli dönem başlangıç tarihi

en: Current Employee
tr: Geçerli işveren

en: Current Employee?
tr: Geçerli işgören

en: Current Employer
tr: Şimdiki işveren

en: Current Employer ID
tr: Geçerli işveren kodu

en: Current Employer Report
tr: Geçerli işveren raporu

en: Current Fiscal Year-To-Date
tr: Bugüne kadar mali yıl

en: Current Member?
tr: Şu anda üye mi?

en: Current Membership?
tr: Geçerli üyelik

en: Current Month-To-Date
tr: Bu ay bugüne kadar

en: Current Relationships
tr: Geçerli ilişkiler

en: Current Selections
tr: Geçerli seçimler

en: Current Start Date
tr: Geçerli başlangıç tarihi

en: Current Status
tr: Güncel durum

en: Current Total
tr: Güncel toplam

en: Current Year-to-Date
tr: Bugüne kadar yıl

en: Current and inactive memberships for %1 are listed below.
tr: %1 için geçerli ve etkin olmayan üyelikleri aşağıda görebilirsiniz.

en: Current calendar month to-date
tr: Bu takvim ayı bugüne kadar

en: Current calendar year to-date
tr: Bu takvim yılı bugüne kadar

en: Current employer name as configured in the individual contact edit form. You will probably want this on a separate line, so use the Enter key to create a line-break after the name fields.
tr: Bireysel kişi düzenleme formunda yapılandırlmış geçerli işveren adı. Büyük olasılıkla bu bilgiyi ayrı bir satır olarak görmek isteyeceksiniz. Bu nedenle ad alanlarından sonra "Enter" tuşuna basarak yeni bir satır ekleyin.

en: Current filter criteria didn't have any target contact to add to group
tr: Geçerli süzgeç ölçütünde gruba eklenecek herhangi bir hedef kişi yok

en: Current membership period expire date.
tr: Geçerli üyelik döneminin bitiş tarihi.

en: Current month's revenue?
tr: Bu ayın kazancı?

en: Current quarter to-date
tr: Bu çeyrek bugüne kadar

en: Current time/date
tr: Geçerli tarih ve saat

en: Current week to-date
tr: Bu hafta bugüne kadar

en: Current<br />Participant
tr: Geçerli<br />katılımcı

en: Currently being used to store result id for survey activity, FK to option value.
tr: Şu anda anket işleminin sonuç kodunu tutmak için kullanılıyor, seçenek değerinin dış anahtarı.

en: Custom
tr: Özel

en: Custom  %1 is a required field if %1 is of type Customized.
tr: %1 türü özel ise, özel %1 alanının doldurulması zorunludur.

en: Custom %1
tr: Özel %1

en: Custom %1 is a required field if %1 is of type Customized.
tr: %1 türü özel ise, Özel %1 alanının doldurulması zorunludur.

en: Custom Addressee
tr: Özel alıcı

en: Custom Addressee.
tr: Özel alıcı.

en: Custom CSS URL
tr: Özel CSS adresi

en: Custom Data
tr: Özel veri

en: Custom Data Field
tr: Özel veri alanı

en: Custom Data Fields
tr: Özel veri alanları

en: Custom Data Type
tr: Özel veri türü

en: Custom Email Greeting
tr: Özel e-posta hitabı

en: Custom Email Greeting.
tr: Özel e-posta hitabı.

en: Custom Field
tr: Özel alan

en: Custom Field Attributes
tr: Özel alan öznitelikleri

en: Custom Field Default
tr: Özel alan varsayılanı

en: Custom Field Formatting
tr: Özel alan biçimlendirme

en: Custom Field ID
tr: Özel alan kodu

en: Custom Field Is Active?
tr: Özel alan etkin

en: Custom Field Is Required?
tr: Özel alanın doldurulması zorunlu olsun

en: Custom Field Javascript
tr: Özel alan JavaScript

en: Custom Field Label
tr: Özel alan etiketi

en: Custom Field Move: %1
tr: Özel alan taşıma: %1

en: Custom Field Name
tr: Özel alan adı

en: Custom Field Post Text
tr: Özel alan art metni

en: Custom Field Pre Text
tr: Özel alan ön metni

en: Custom Fields
tr: Özel alanlar

en: Custom Fields for this Set
tr: Bu kümenin özel alanları

en: Custom Files
tr: Özel dosyalar

en: Custom Files Directory
tr: Özel dosyalar klasörü

en: Custom Group
tr: Özel grup

en: Custom Group Created Date
tr: Özel grubun oluşturulma tarihi

en: Custom Group Extends
tr: Özel grup genişletmesi

en: Custom Group ID
tr: Özel grup kodu

en: Custom Group Is Active?
tr: Özel grup etkin

en: Custom Group Is Public?
tr: Özel grup herkese açık olsun

en: Custom Group Multiple Values Listing
tr: Özel grup birden çok değer listeleme

en: Custom Group Name
tr: Özel grup adı

en: Custom Group Post Text
tr: Özel grup art metni

en: Custom Group Pre Text
tr: Özel grup ön metni

en: Custom Group Style
tr: Özel grup biçemi

en: Custom Group Subtype
tr: Özel grup alt türü

en: Custom Group Subtype List
tr: Özel grup alt türü listesi

en: Custom Group Title
tr: Özel grup başlığı

en: Custom Group(s)
tr: Özel gruplar

en: Custom Groups
tr: Özel gruplar

en: Custom Link to a Drupal Node
tr: Bir Drupal düğümüne özel bağlantı

en: Custom Option
tr: Özel seçenek

en: Custom PHP Directory
tr: Özel PHP klasörü

en: Custom PHP Path Directory
tr: Özel PHP klasörü yolu

en: Custom Postal Greeting
tr: Özel mektup hitabı

en: Custom Postal greeting.
tr: Özel mektup hitabı.

en: Custom Search
tr: Özel arama

en: Custom Search Path
tr: Özel arama yolu

en: Custom Searches
tr: Özel aramalar

en: Custom Set
tr: Özel küme

en: Custom Template Directory
tr: Özel tema klasörü

en: Custom Templates
tr: Özel kalıplar

en: Custom Text to display on the Cancel button when used in create or edit mode
tr: Profil ekleme ya da düzenleme sayfasında İptal düğmesi üzerinde görüntülenecek özel metin

en: Custom Text to display on the submit button on profile edit/create screens
tr: Profil ekleme ya da düzenleme sayfasında Gönder düğmesi üzerinde görüntülenecek özel metin

en: Custom Translate Function
tr: Özel çeviri işlevi

en: Custom data is stored in custom fields. Custom fields are organized into logically related custom data sets (e.g. Volunteer Info). Use custom fields to collect and store custom data which are not included in the standard CiviCRM forms. You can create one or many sets of custom fields.
tr: Özel veri özel alanlarda saklanır. Özel alanlar özel veri kümeleri ile gruplanabilir (Gönüllü Bilgileri gibi). Özel alanlar, standart CiviCRM formlarında bulunmayan özel verileri toplamak ve saklamak için kullanılabilir. İstenen sayıda özel alan kümesi eklenebilir.

en: Custom field '%1' already exists in Database.
tr: "%1" özel alanı veritabanında zaten var.

en: Custom field '%1' has been saved.
tr: "%1" özel alanı kaydedildi.

en: Custom fields and a Personal Campaign Page field can be added if needed.
tr: Gerekiyorsa özel alanlar ve kişisel kampanya sayfası alanı eklenebilir.

en: Custom group '%1' already exists in Database.
tr: "%1" özel alanı veritabanında zaten var.

en: Custom searches are developed and contributed by members of the CiviCRM community.
tr: Özel aramalar CiviCRM topluluğundaki üyelerin katkısı ile geliştirilmiştir.

en: Custom tokens (based on custom data) can be added for organizations as well. These tokens will not be displayed in the list of available tokens, but can be added manually. The format is %1 – where 12 is the ID of the custom data field. To find the custom data field ID, go Administer > Customize Data & Screens > Custom Fields and click ‘edit’ on the field you want to use. Look at the URL. The last part of the URL will be an equal sign and a number (=12). The number (12 in this example) is the id of that custom field.
tr: Kuruluşlar için özel kodlar da (özel veriye göre) eklenebilir. Bu kodlar kullanılabilecek kodlar listesinde görüntülenmez ancak el ile eklenebilir. Biçim %1 şeklindedir ve 12 özel veri alanının kodudur. Özel veri alanı kodunu öğrenmek için "Yönetim" > "Veri ve görünümleri özelleştir" > "Özel alanlar" bölümüne giderek kullanmak istediğiniz alan için "Düzenle" üzerine tıklayın. Adresin sonundaki eşit işaretinden sonraki sayı bu özel alanın kodudur (=12 gibi).

en: Customer:
tr: Müşteri:

en: Customize Data and Screens
tr: Veri ve görünümleri özelleştir

en: Customize Data, Forms and Screens
tr: Veri, form ve görünümleri özelleştir

en: Customize the CiviCRM navigation menu bar for your users here.
tr: Bu bölümden CiviCRM gezinme menüsünü kullanıcılarınızın gereksinimlerine göre özelleştirebilirsiniz.

en: Customized
tr: Özelleştirilmiş

en: Customizing CSS
tr: CSS özelleştirme

en: Cycle Day
tr: Dönüş günü

en: Czech
tr: Çekce

en: DD, d MM yy (Thursday, 31 December 2009)
tr: GG, g AA yy (Perşembe, 31 Aralık 2009)

en: DOB
tr: Doğum tarihi

en: DOMPDF Enable Remote Images
tr: DOMPDF uzak görseller kullanılsın

en: DOMPDF Font Folder
tr: DOMPDF yazı tipi klasörü

en: DOMPDF Local Images Folder
tr: DOMPDF yerel görsel klasörü

en: DOMPDF Log File
tr: DOMPDF günlük dosyası

en: DOMPDF will log debugging output in this file.
tr: DOMPDF günlük kayıtlarının yazılacağı dosya.

en: DUE DATE: %1
tr: ÖDEME TARİHİ: %1

en: Daily
tr: Günlük

en: Danish
tr: Danca

en: Dashboard
tr: Pano

en: Dashboard - %1
tr: Pano - %1

en: Dashboard Caching
tr: Pano ön belleği

en: Dashboard Configuration
tr: Pano yapılandırması

en: Dashboard Contact
tr: Pano kişisi

en: Dashboard Contact ID
tr: Pano kişi kodu

en: Dashboard Contacts
tr: Pano kişileri

en: Dashboard ID
tr: Pano kodu

en: Dashboard caching time, move to trash / undelete, change logging and version checking.
tr: Pano ön belleğe alma süresi, çöpe atma / silmeyi geri alma, günlük değiştirme ve sürüm denetimi.

en: Dashboard entries
tr: Pano kayıtları

en: Dashboards
tr: Panolar

en: Dashlet Name
tr: Pano bileşeni adı

en: Dashlet Permission
tr: Pano bileşeni izinleri

en: Dashlet Permission Operator
tr: Pano bileşeni izin yetkilisi

en: Dashlet Title
tr: Pano bileşeni başlığı

en: Dashlet URL
tr: Pano bileşeni adresi

en: Dashlet is Active?
tr: Pano bileşeni etkin

en: DashletID
tr: Pano bileşeni kodu

en: Data
tr: Veriler

en: Data Entry
tr: Veri girişi

en: Data Entry Batches
tr: Toplu veri kaydı işlemleri

en: Data Source
tr: Veri kaynağı

en: Data Type
tr: Veri türü

en: Data Type for this option group
tr: Bu seçenek grubunun veri türü

en: Data Type of the value field for this option value does not match %1.
tr: Bu seçenek değeri için değer alanının veri türü %1 ile uyuşmuyor.

en: Database Error Code:
tr: Veritabanı sorun kodu:

en: Database In Unexpected Version
tr: Beklenmeyen veritabanı sürümü

en: Database Log Report
tr: Veritabanı günlüğü raporu

en: Database Partially Upgraded
tr: Veritabanı tam olarak güncellenmemiş

en: Database Update Frequency
tr: Veritabanı güncelleme sıklığı

en: Database Upgrade Required
tr: Veritabanının güncellenmesi gerekli

en: Database Upgrades
tr: Veritabanı güncellemeleri

en: Database Version Invalid
tr: Veritabanı sürümü geçersiz

en: Database Version Missing
tr: Veritabanı sürümü eksik

en: Database Version and Connection Settings
tr: Veritabanı sürümü ve bağlantı ayarları

en: Database cache tables cleared.
tr: Veritabanı ön bellek tabloları temizlendi.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You may want to reload the database with the backup and try the upgrade process again.
tr: Veritabanı denetiminde sorunlar bulundu. Veritabanının yalnızca bir bölümü güncellenmiş gibi görünüyor. Veritabanını yedekten geri yükleyerek güncelleme işlemini yeniden denemek isteyebilirsiniz.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You must reload the database with the backup and try the <a href='%1'>upgrade process</a> again.
tr: Veritabanı denetimi yapılamadı - Veritabanının yalnızca bir bölümü güncellenmiş gibi görünüyor. Veritabanını yedekten geri yükleyip <a href='%1'>güncelleme işlemini</a> yeniden yapmalısınız.

en: Database field length
tr: Veritabanı alanı uzunluğu

en: Database is marked with invalid version format. You may want to investigate this before you proceed further.
tr: Veritabanı sürüm biçimi geçersiz.  İlerlemeden önce bu sorunu incelemek isteyebilirsiniz.

en: Database version and connection settings have been verified and look correct!
tr: Veritabanı sürümü ve bağlantı ayarları doğru görünüyor.

en: Date
tr: Tarih

en: Date Added
tr: Eklendiği tarih

en: Date Added to CiviCRM
tr: CiviCRM eklenme tarihi

en: Date Class
tr: Tarih sınıfı

en: Date Created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Date Deceased
tr: Vefat tarihi

en: Date Display
tr: Tarih görünümü

en: Date Display Formats
tr: Tarih görüntüleme biçimleri

en: Date Field
tr: Tarih alanı

en: Date Format
tr: Tarih biçimi

en: Date Format: Complete Date
tr: Tarih biçimi: Tam tarih

en: Date Format: Complete Date and Time
tr: Tarih biçimi: Tam tarih ve saat

en: Date Format: Financial Batch
tr: Tarih biçimi: Toplu mali işlem

en: Date Format: Month and Year
tr: Tarih biçimi: Ay ve yıl

en: Date Format: Short date Month Day Year
tr: Tarih biçimi: Kısa tarih Ay Gün Yıl

en: Date Format: Time Only
tr: Tarih biçimi: Yalnızca saat

en: Date Format: Year Only
tr: Tarih biçimi: Yalnızca yıl

en: Date Formats
tr: Tarih biçimleri

en: Date Input Fields
tr: Tarih giriş alanları

en: Date Input Format
tr: Tarih girişi biçimi

en: Date Pending
tr: Askıya alındığı tarih

en: Date Preference ID
tr: Tarih ayarı kodu

en: Date Preference Name
tr: Tarih ayarı adı

en: Date Range
tr: Tarih aralığı

en: Date Received
tr: Alındığı tarih

en: Date Removed
tr: Silindiği tarih

en: Date Renewal Entered
tr: Yazılan yenileme tarihi

en: Date Sent
tr: Gönderildiği tarih

en: Date and Time
tr: Tarih ve saat

en: Date and time for activity: scheduled. participant: registered.
tr: İşlem tarih ve saati: Zamanlanmış. katılımcı: kayıt.

en: Date and time of the source transaction
tr: Kaynak hesap hareketinin tarih ve saati

en: Date and time that Campaign ends.
tr: Kampanyanın bitiş tarih ve saati.

en: Date and time that Campaign starts.
tr: Kampanyanın başlangıç tarih ve saati.

en: Date and time that Campaign was created.
tr: Kampanyanın oluşturulduğu tarih ve saat.

en: Date and time that Campaign was edited last time.
tr: Kampanyanın son değiştirildiği tarih ve saat.

en: Date and time that Survey was created.
tr: Anketin oluşturulduğu tarih ve saat.

en: Date and time that Survey was edited last time.
tr: Anketin son değiştirildiği tarih ve saat.

en: Date and time that contribution page was created.
tr: Bu katkı sayfasının oluşturulduğu tarih ve saat.

en: Date and time that event ends. May be NULL if no defined end date/time
tr: Etkinliğin bitiş tarihi ve saati. Bitiş tarih ve saati belirtilmemiş ise NULL olabilir

en: Date and time that event starts.
tr: Etkinliğin başlangıç tarihi ve saati.

en: Date and time that event was created.
tr: Etkinliğin oluşturulduğu tarih ve saat.

en: Date and time that online registration ends.
tr: Çevrimiçi kayıtların bitiş tarihi ve saati.

en: Date and time that online registration starts.
tr: Çevrimiçi kayıtların başlama tarihi ve saati.

en: Date and time that tag was created.
tr: Etiketin oluşturulduğu tarih ve saat.

en: Date and time that this attachment was uploaded or written to server.
tr: Bu ek dosyanın sunucuya yüklendiği veya yazıldığı tarih ve saat.

en: Date and time that this page ends. May be NULL if no defined end date/time
tr: Bu katkı sayfasının bitiş tarih ve saati.

en: Date and time that this page starts.
tr: Bu katkı sayfasının başlangıç tarih ve saati.

en: Date and time the item was created
tr: Ögenin oluşturulduğu tarih ve saat

en: Date and time this UF group was created.
tr: Bu kullanıcı çerçevesi grubunun oluşturulduğu tarih ve saat.

en: Date and time this activity is scheduled to occur. Formerly named scheduled_date_time.
tr: Bu işlemin gerçekleşmesinin zamanlandığı tarih ve saat. Önceden scheduled_date_time olarak adlandırılıyordu.

en: Date and time this custom group was created.
tr: Bu özel grubun oluşturulduğu tarih ve saat.

en: Date and time this mailing was approved.
tr: Bu postalamanın onaylandığı tarih ve saat.

en: Date and time this mailing was created.
tr: Bu postalamanın oluşturulduğu tarih ve saat.

en: Date and time this mailing was scheduled.
tr: Bu postalamanın zamanlandığı tarih ve saat

en: Date and time when we need to refresh the cache next.
tr: Ön belleğin yenilenmesinin gerekeceği tarih ve saat.

en: Date and time. Used for scheduling mailings.
tr: Tarih ve saat. Zamanlanmış postalamalar için kullanılır.

en: Date attached to the note
tr: Nota eklenmiş tarih

en: Date contribution was received - not necessarily the creation date of the record
tr: Katkının alındığı tarih. Kaydın oluşturulma tarihi olmayabilir

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Date e-mail opened
tr: E-postanın açıldığı tarih

en: Date for activities including contributions: receive, receipt, cancel. membership: join, start, renew. case: start, end.
tr: İşlem tarihi, katkılar: alma, alındı, iptal. üyelik: katılma, başlangıç, yenileme. olay: başlangıç, bitiş.

en: Date forwaded
tr: İletildiği tarih

en: Date is not set
tr: Tarih belirtilmemiş

en: Date may be up to end_date_years years after the current date.
tr: Tarih geçerli tarihten end_date_years yıl sonra olabilir.

en: Date may be up to start_date_years years prior to the current date.
tr: Tarih geçerli tarihten start_date_years yıl önce olabilir.

en: Date of Birth
tr: Doğum tarihi

en: Date of birth
tr: Doğum tarihi

en: Date of bounce
tr: Geri dönüş tarihi

en: Date of click through
tr: Bağlantıya tıklama tarihi

en: Date of deceased
tr: Vefat tarihi

en: Date of delivery
tr: Teslim tarihi

en: Date of first pledge payment.
tr: İlk söz verilmiş ödeme tarihi.

en: Date of reply
tr: Yanıt tarihi

en: Date of the (un)subscription
tr: Abone olma/ayrılma tarihi

en: Date of unsubscribe
tr: Abonelikten ayrılma tarihi

en: Date on which given case ends.
tr: Belirtilen olayın bitiş tarihi.

en: Date on which given case starts.
tr: Belirtilen olayın başlangıç tarihi.

en: Date on which grant application was received by donor.
tr: Bağışçıdan bağış başvurusunun alındığı tarih.

en: Date on which grant decision was made.
tr: Bağış kararının verildiği tarih.

en: Date on which grant money transfer was made.
tr: Bağış tutarının aktarıldığı tarih.

en: Date on which grant report is due.
tr: Bağış raporunun son tarihi.

en: Date on which the grant decision was finalized.
tr: Bağış kararının verildiği tarih.

en: Date on which the grant money was transferred.
tr: Bağış parasının aktarıldığı tarih.

en: Date on which the reminder be sent.
tr: Anımsatıının gönderileceği tarih.

en: Date that a receipt was sent to the contributor.
tr: Alındının katkıda bulunana gönderildiği tarih.

en: Date that a thank-you message was sent to the contributor.
tr: Katkıda bulunana gönderilecek teşekkür iletisinin tarihi.

en: Date this field becomes effective (optional).  Used for price set fields that are made available starting on a specific date.
tr: Bu alanın etkin olacağı tarihi yazın (isteğe bağlı). Belirli bir tarihte kullanılmaya başlanacak fiyat paketleri için kullanılır.

en: Date this field expires (optional).  Used for price set fields that are no longer available after a specific date (e.g. early-bird pricing).
tr: Bu alanın devre dışı bırakılacağı tarihi yazın (isteğe bağlı). Belirli bir tarihte kullanılması sona erecek fiyat paketleri için kullanılır.

en: Date this membership modification action was logged.
tr: Bu üyelik değişikliği işleminin günlüğe kaydedildiği tarih.

en: Date this pledge finished successfully (total pledge payments equal to or greater than pledged amount).
tr: Bu söz verilmiş ödeme sözünün tamamlandığı tarih (ödenen tutar söz verilen ödeme toplamına eşit ya da büyük olması)

en: Date this pledge was cancelled by contributor.
tr: Bu söz verilmiş ödemenin katkıda bulunan tarafından iptal edildiği tarih.

en: Date this recurring contribution finished successfully
tr: Bu yinelenen katkı tarihi tamamlandı

en: Date this recurring contribution was cancelled by contributor- if we can get access to it
tr: Bu yinelenen katkının tarihi katkıda bulunan tarafından iptal edildi. Kendisine ulaşabilirsek

en: Date this token expires
tr: Bu pin kodunun son kullanma tarihi

en: Date to retry failed attempt
tr: Yeniden ödeme alma denemesinin başarısız olduğu tarih

en: Date user clicked a link in the e-mail
tr: Kullanıcının e-posta içindeki bir bağlantıya tıkladığı tarih

en: Date user e-mail bounced
tr: Kullanıcı e-postasının geri dönüş tarihi

en: Date user e-mail delivered
tr: Kullanıcı e-postasının teslim tarihi

en: Date user forwarded the e-mail
tr: Kullanıcının postayı ilettiği tarih

en: Date user replied
tr: Kullanıcının yanıtladığı tarih

en: Date user unsubscribed
tr: Kullanıcının abonelikten ayrıldığı tarih

en: Date when an acknowledgment of the pledge was sent.
tr: Söz verilmiş ödeme onayı e-postasının gönderildiği tarih.

en: Date when discount ends.
tr: İndirimin bitiş tarihi.

en: Date when discount starts.
tr: İndirimin başlangıç tarihi.

en: Date when pledge was made by the contributor.
tr: Katkıda bulunan tarafından ödeme sözünün verildiği tarih.

en: Date when we created the cache for a smart group
tr: Akıllı grup için ön belleğin oluşturulduğu tarih

en: Date(s)
tr: Tarih(ler)

en: Date:
tr: Tarih:

en: Dates may be up to
tr: Son tarih şu olsun

en: Day
tr: Gün

en: Day in the period when the payment should be charged e.g. 1st of month, 15th etc.
tr: Aralıkta ödemenin değiştirilmesi gereken gün. Ayın 1. günü, 15. günü gibi.

en: Day in the period when the pledge payment is due e.g. 1st of month, 15th etc. Use this to set the scheduled dates for pledge payments.
tr: Zaman aralığında söz verilmiş ödeme tutarının alınacağı gün. Örneğin ayın 1. gününde, 15. gününde gibi. Bu seçeneği söz verilmiş ödemelerin zamanlanmış tarihlerini ayarlamak için kullanın.

en: Day of Contribution
tr: Katkı günü

en: Day of month installments paid
tr: Ayın taksitlerin ödeneceği günü

en: Day prior to yesterday
tr: Dünden önceki gün

en: Day, Week, Month, Year
tr: Gün, Hafta, Ay, Yıl

en: Days
tr: Gün

en: Days after the last one sent, up to the maximum number of reminders.
tr: Gönderilecek en fazla anımsatıcı sayısına ulaşana kadar son gönderimden sonraki gün sayısı.

en: Days prior to each scheduled payment due date.
tr: Zamanlanmış ödeme tarihlerinden önceki gün sayısı.

en: De-activate the page (you can re-activate it later)
tr: Sayfayı devre dışı bırak (daha sonra yeniden etkinleştirebilir)

en: Debit Card
tr: Banka kartı

en: Debug (%1)
tr: Hata ayıklama (%1)

en: Debug Mode Enabled
tr: Hata ayıklama kipi etkinleştirildi

en: Debug information
tr: Hata ayıklama bilgileri

en: Debug output is triggered by adding specific name-value pairs to the CiviCRM query string:
tr: Hata ayıklama çıktısı CiviCRM sorgu dizgesine belirli ad-değer çiftlerinin eklenmesi ile tetiklenir:

en: Debugging
tr: Hata ayıklama

en: Deceased
tr: Vefat etmiş

en: Deceased Date
tr: Ölüm tarihi

en: Deceased Membership status is missing or not active. <a href='%1'>Click here to check</a>.
tr: Vefat üyelik durumu eksik ya da etkin değil. <a href='%1'>Denetlemek için buraya tıklayın</a>.

en: December
tr: Aralık

en: Decimal Delimiter
tr: Ondalık hane ayıracı

en: Decimal Delimiter can not have more than 1 character.
tr: Ondalık ayracı bir karakterden uzun olamaz.

en: Decision date
tr: Karar tarihi

en: Declaration Time
tr: Bildirim zamanı

en: Deductible Financial Account?
tr: Vergiden düşülebilir mali hesap

en: Deductible?
tr: Vergiden düşülebilir

en: Dedupe Exception
tr: Çift kayıt ayıklama ayrıcalığı

en: Dedupe Exception ID
tr: Çift kayıt ayıklama ayrıcalığı kodu

en: Dedupe Exceptions
tr: Çift kayıt ayıklama ayrıcalıkları

en: Dedupe Exceptions %%StatusMessage%%
tr: Çift kayıt ayıklama ayrıcalıkları %%StatusMessage%%

en: Dedupe Rule
tr: Çift kayıtları ayıklama kuralı

en: Dedupe Rule Group
tr: Çift kayıt ayıklama kuralı grubu

en: Dedupe Rule Groups
tr: Çift kayıt ayıklama kuralı grupları

en: Dedupe Rule ID
tr: Çift kayıt ayıklama kuralı kodu

en: Dedupe Rules
tr: Çift kayıt ayıklama kuralları

en: Dedupe by email
tr: E-postaya göre çift kayıt ayıklama

en: Deduping larger databases can crash the server. By configuring a limit other than 0 here the dedupe query will only search for matches against a limited number of contacts.
tr: Daha büyük veritabanlarında çift kayıtların ayıklanması sunucunun çökmesine neden olabilir. Burada 0 dışında bir sınır yapılandırıldığında, çift kayıt ayıklama sorgusu yalnızca sınırlı sayıda kişinin eşleşmelerini arar.

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default (Auto-detect)
tr: Varsayılan (otomatik algılanan)

en: Default API Site URL
tr: Varsayılan canlı API adresi

en: Default Amount
tr: Varsayılan tutar

en: Default Contact Search Profile
tr: Varsayılan kişi arama profili

en: Default Country
tr: Varsayılan ülke

en: Default Currency
tr: Varsayılan para birimi

en: Default Discount Fee ID
tr: Varsayılan indirim ücreti kodu

en: Default Fee ID
tr: Varsayılan ücret kodu

en: Default Financial Account
tr: Varsayılan mali hesap

en: Default Financial Type
tr: Varsayılan mali tür

en: Default Language
tr: Varsayılan dil

en: Default Language for contacts
tr: Kişlierin varsayılan dili

en: Default Language for users
tr: Kullanıcıların varsayılan dili

en: Default Live Button URL
tr: Varsayılan canlı düğme adresi

en: Default Live Recurring Payments URL
tr: Varsayılan canlı yinelenen ödeme adresi

en: Default Live Site URL
tr: Varsayılan canlı site adresi

en: Default Location Type?
tr: Varsayılan konum türü

en: Default Number Of Contacts
tr: Varsayılan kişi sayısı

en: Default Option?
tr: Varsayılan seçenek

en: Default Organization Address
tr: Varsayılan kuruluş adresi

en: Default Role
tr: Varsayılan rol

en: Default Search Pager size
tr: Varsayılan arama dizini boyutu

en: Default State/Province
tr: Varsayılan il/bölge

en: Default Status?
tr: Varsayılan durum

en: Default Test API URL
tr: Varsayılan deneme API adresi

en: Default Test Button URL
tr: Varsayılan deneme düğme adresi

en: Default Test Recurring Payment URL
tr: Varsayılan deneme yinelenen ödeme adresi

en: Default Test Site URL
tr: Varsayılan deneme sitesinin adresi

en: Default Type
tr: Varsayılan tür

en: Default Type ID
tr: Varsayılan tür kodu

en: Default Value
tr: Varsayılan değer

en: Default assignee
tr: Varsayılan atanmış kişi

en: Default currency assigned to contributions and other monetary transactions.
tr: Katkı ve diğer para hesap hareketleri için kullanılacak varsayılan para birimi.

en: Default domain email address and from name.
tr: Varsayılan etki alanı e-posta adresi ve "Kimden" adı.

en: Default invoice payment page
tr: Varsayılan fatura ödeme sayfası

en: Default language (if any) for contact records.
tr: Kullanıcı kayıtları için varsayılan dil (varsa).

en: Default limit for dedupe screen
tr: Çift kayıt ayıklama ekranının varsayılan sınırı

en: Default locale (%1) does not support street parsing. en_US locale will be used instead.
tr: Varsayılan yerel ayarlariçin (%1)  sokak adresleri işlenemediğinden en_US yerel ayarları kullanılacak.

en: Default number of contacts
tr: Varsayılan kişi sayısı

en: Default number of contacts to allow for survey.
tr: Ankete katılabilecek varsayılan kişi sayısı.

en: Default online membership renewal page
tr: Varsayılan çevrimiçi üyelik yenileme sayfası

en: Default position for the CiviCRM menubar.
tr: CiviCRM menü çubuğunun varsayılan konumu.

en: Default to only loading matches against this number of contacts
tr: Varsayılan olarak yalnızca bu sayıda kişinin eşleşmeleri yüklenir

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Additional Payment Receipt or Refund Notification</li><li>Contribution Invoice</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
tr: Şu sistem iş akışı ileti kalıplarının varsayılan sürümleri güncellenmiş: <ul><li>Ek ödeme alındısı ya da Geri ödeme bildirimi</li> <li>Katkı faturası</li></ul> Bu kalıplarda değişiklik yaptıysanız, lütfen yeni varsayılan sürümleri gözden geçirin ve gerekiyorsa kendi sürümlerinizi güncelleyin ("Yönetim" > "İletişim" > "İleti kalıpları" > "Sistem iş akışı iletileri").

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Contribution Invoice</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
tr: Şu sistem iş akışı ileti kalıplarının varsayılan sürümleri güncellenmiş: <ul><li>Katkı faturası</li></ul> Bu kalıplarda değişiklik yaptıysanız, lütfen yeni varsayılan sürümleri gözden geçirin ve gerekiyorsa kendi sürümlerinizi güncelleyin ("Yönetim" > "İletişim" > "İleti kalıpları" > "Sistem iş akışı iletileri").

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Personal Campaign Pages - Owner Notification</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
tr: Şu sistem iş akışı ileti kalıplarının varsayılan sürümleri güncellenmiş: <ul><li>Kişisel kampanya sayfaları - Sahip bildirimi</li></ul> Bu kalıplarda değişiklik yaptıysanız, lütfen yeni varsayılan sürümleri gözden geçirin ve gerekiyorsa kendi sürümlerinizi güncelleyin ("Yönetim" > "İletişim" > "İleti kalıpları" > "Sistem iş akışı iletileri").

en: Default versions of the following System Workflow Message Templates have been modified to handle new functionality: <ul><li>Contributions - Receipt (off-line)</li><li>Contributions - Receipt (on-line)</li><li>Contributions - Recurring Start and End Notification</li><li>Contributions - Recurring Updates</li><li>Memberships - Receipt (on-line)</li><li>Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)</li><li>Pledges - Acknowledgement</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages). (<a href="%1">learn more...</a>)
tr: Şu sistem iş akışı ileti kalıplarının varsayılan sürümleri yeni özellikleri işleyecek şekilde güncellenmiş: <ul><li>Katkılar - Alındı (çevrim dışı)</li><li>Katkılar - Alındı (çevrimiçi)</li><li>Katkılar - Yineleme güncellemeleri</li><li>Üyelikler - Kayıt ve yenileme alındıları (çevrimdışı)</li><li>Üyelikler - Alındı (çevrimiçi)</li><li>Söz verilmiş ödemeler - Anlaşma</li></ul> Bu kalıplarda değişiklik yaptıysanız, lütfen yeni varsayılan sürümleri gözden geçirin ve gerekiyorsa kendi sürümlerinizi güncelleyin ("Yönetim" > "İletişim" > "İleti kalıpları" > "Sistem iş akışı iletileri")  (<a href="%1">Ayrıntılı bilgi alın...</a>).

en: Default versions of the following System Workflow Message Templates have been modified to handle new functionality: <ul><li>Events - Registration Confirmation and Receipt (on-line)</li><li>Events - Registration Confirmation and Receipt (off-line)</li><li>Contributions - Receipt (on-line)</li><li>Contributions - Receipt (off-line)</li><li>Memberships - Receipt (on-line)</li><li>Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
tr: Şu sistem iş akışı ileti kalıplarının varsayılan sürümleri yeni özellikleri işleyecek şekilde güncellenmiş: <ul><li>Etkinlikler - Kayıt onayı ve alındısı (çevrimiçi)</li><li>Etkinlikler - Kayıt onayı ve alındısı (çevrimdışı)</li><li>Katkılar - Alındı (çevrimdışı)</li><li>Katkılar - Alındı (çevrimiçi)</li><li>Üyelikler - Kayıt ve yenileme alındıları (çevrimdışı)</li><li>Üyelikler - Alındı (çevrimiçi)</li></ul> Bu kalıplarda değişiklik yaptıysanız, lütfen yeni varsayılan sürümleri gözden geçirin ve gerekiyorsa kendi sürümlerinizi güncelleyin ("Yönetim" > "İletişim" > "İleti kalıpları" > "Sistem iş akışı iletileri").

en: Default?
tr: Varsayılan

en: Deferred Account
tr: Ötelenmiş hesap

en: Deferred Account ID
tr: Ötelenmiş hesap kodu

en: Deferred Accounting Code
tr: Ötelenmiş muhasebe kodu

en: Deferred Financial Account
tr: Ötelenmiş mali hesap

en: Deferred Revenue - Event Fee
tr: Ötelenmiş kazanç - Etkinlik ücreti

en: Deferred Revenue - Member Dues
tr: Ötelenmiş kazanç - Üyelik bitişleri

en: Deferred Revenue Account is
tr: Ötelenmiş kazanç hesabı:

en: Deferred Revenue Details
tr: Ötelenmiş kazanç ayrıntıları

en: Deferred Revenue Details Report
tr: Ötelenmiş kazanç ayrıntıları raporu

en: Deferred Transaction Amount
tr: Ötelenmiş hesap hareketi tutarı

en: Deferred Transaction Date
tr: Ötelenmiş hesap hareketi tarihi

en: Define Mailing
tr: Postalamayı tanımla

en: Define case types, access deleted cases
tr: Olay türleri tanımlayın, silinmiş olaylara erişin

en: Define general email address(es) that can be used as the FROM address when sending email to contacts from within CiviCRM (e.g. info@example.org)
tr: CiviCRM içinden kişilere e-posta gönderirken kullanılacak genel "Kimden" e-posta adreslerini tanımlayın (bilgi@websitem.org gibi)

en: Define participant roles for events here (e.g. Attendee, Host, Speaker...). You can then assign roles and search for participants by role.
tr: Etkinliklerin katılımcı rollerini bu bölümden tanımlayabilirsiniz (katılımcı, sunucu, konuşmacı gibi). Ardından rolleri atayarak katılımcıları rollerine göre arayabilirsiniz.

en: Define statuses for event participants here (e.g. Registered, Attended, Cancelled...). You can then assign statuses and search for participants by status.
tr: Etkinliklerin katılımcı durumlarını bu bölümden tanımlayabilirsiniz (kayıt oldu, katıldı, iptal edildi gibi). Ardından durumları atayarak katılımcıları durumlarına göre arayabilirsiniz.

en: Defines if you can select this tag.
tr: Bu etiketin seçebilme durumunuzu belirler.

en: Definition order
tr: Açıklama sıralaması

en: Delete
tr: Sil

en: Delete %1
tr: %1 sil

en: Delete %1 Type
tr: %1 türünü sil

en: Delete %1 from %2? (remove contact AND delete their record of having been in this group).
tr: %1, %2 içinden çıkarılsın mı? (kişi kaldırılsın VE bu gruptaki kayıtları silinsin).

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Past Groups).
tr: %1, %2 içinden çıkarılsın mı? (bu grup artık "Geçmiş gruplar" altında görüntülenmeyecek).

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Pending Groups)
tr: %1, %2 içinden çıkarılsın mı? (bu grup artık "Bekleyen gruplar" altında görüntülenmeyecek).

en: Delete %1?
tr: %1 silinsin mi?

en: Delete (to trash)
tr: Sil (çöpe at)

en: Delete ACL
tr: Erişim denetimi listesini sil

en: Delete ACL Role Assignment
tr: EDL rol atamasını sil

en: Delete Activities
tr: İşlemleri sil

en: Delete Activity
tr: İşlemi sil

en: Delete Address Block
tr: Adres bloğunu sil

en: Delete All
tr: Tümünü sil

en: Delete All Attachment(s)
tr: Tüm ek dosyaları sil

en: Delete Attached File
tr: Ek dosyayı sil

en: Delete Batch
tr: Toplu işlemi sil

en: Delete Campaign
tr: Kampanyayı sil

en: Delete Campaign Page
tr: Kampanya sayfasını sil

en: Delete Case
tr: Olayı sil

en: Delete CiviCRM Profile
tr: CiviCRM profilini sil

en: Delete CiviCRM Profile Group
tr: CiviCRM profil grubunu sil

en: Delete Comment
tr: Yorumu sil

en: Delete Contact
tr: Kişiyi sil

en: Delete Contact Image
tr: Kişi görselini sil

en: Delete Contact Type
tr: Kişi türünü sil

en: Delete Contact(s)
tr: Kişileri sil

en: Delete Contacts must also be granted in order for this to work.
tr: Bu iznin geçerli olabilmesi için Kişileri Silebilme izni de verilmiş olmalıdır.

en: Delete Contribution
tr: Katkıyı sil

en: Delete Contribution Page
tr: Katkı sayfasını sil

en: Delete Contributions
tr: Katkıları sil

en: Delete Credit Card
tr: Kredi kartını sil

en: Delete Custom Field
tr: Özel alanı sil

en: Delete Custom Group
tr: Özel grubu sil

en: Delete Custom Set
tr: Özel kümeyi sil

en: Delete Data Entry Batch
tr: Toplu veri girişi silme işlemi

en: Delete DedupeRule
tr: Çift kayıt ayıklama kuralını sil

en: Delete Draft
tr: Taslağı sil

en: Delete Email
tr: E-postayı sil

en: Delete Email Block
tr: E-posta bloğunu sil

en: Delete Event
tr: Etkinliği sil

en: Delete Event Template
tr: Etkinlik kalıbını sil

en: Delete Failed
tr: Silinemedi

en: Delete File
tr: Dosyayı sil

en: Delete Financial Type
tr: Mali türü sil

en: Delete Financial Type Account
tr: Mali hesap türünü sil

en: Delete Grant
tr: Bağışı sil

en: Delete Grants
tr: Bağışları sil

en: Delete Group
tr: Grubu sil

en: Delete IM
tr: Anlık iletiyi sil

en: Delete IM Block
tr: Anlık ileti bloğunu sil

en: Delete Label Format
tr: Etiket biçimini sil

en: Delete Location Type
tr: Konum türünü sil

en: Delete Mail Settings
tr: Posta ayarlarını sil

en: Delete Mailing
tr: Postalamayı sil

en: Delete Mapping
tr: Eşleşmeyi sil

en: Delete Membership
tr: Üyeliği sil

en: Delete Membership Status
tr: Üyelik durumunu sil

en: Delete Membership Type
tr: Üyelik türünü sil

en: Delete Memberships
tr: Üyelikleri sil

en: Delete Message Template
tr: İleti kalıbını sil

en: Delete Multiple Choice Option
tr: Çoklu seçim seçeneğini sil

en: Delete Note
tr: Notu sil

en: Delete OpenID
tr: OpenID kodunu sil

en: Delete OpenID Block
tr: OpenID bloğunu sil

en: Delete Option "%1"
tr: "%1" seçeneğini sil

en: Delete Option Group
tr: Seçenek grubunu sil

en: Delete PDF Page Format
tr: PDF sayfa biçimini sil

en: Delete Page - %1
tr: %1 sayfasını sil

en: Delete Participant
tr: Katılımcıyı sil

en: Delete Participant Status
tr: Katılımcı durumunu sil

en: Delete Participation
tr: Katılımı sil

en: Delete Participations
tr: Katılımcıları sil

en: Delete Payment Method
tr: Ödeme yöntemini sil

en: Delete Payment Procesor Type
tr: Ödeme aracısı türünü sil

en: Delete Payment Processor
tr: Ödeme aracısını sil

en: Delete Payment ProcessorType
tr: Ödeme aracısı türünü sil

en: Delete Permanently
tr: Kalıcı olarak sil

en: Delete Personal Campaign Page
tr: Kişisel kampanya sayfasını sil

en: Delete Petition
tr: İmza kampanyasını sil

en: Delete Phone Block
tr: Telefon bloğunu sil

en: Delete Pledge
tr: Söz verilmiş ödemeyi sil

en: Delete Pledges
tr: Söz verilmiş ödemeleri sil

en: Delete Premium
tr: Hediyeyi sil

en: Delete Price
tr: Fiyatı sil

en: Delete Price Field
tr: Fiyat alanını sil

en: Delete Price Set
tr: Fiyat paketini sil

en: Delete Profile Field
tr: Profil alanını sil

en: Delete Provider
tr: Hizmet sağlayıcıyı sil

en: Delete Relationship
tr: İlişkiyi sil

en: Delete Relationship for %1
tr: %1 ile ilişkisini sil

en: Delete Reletionship Type
tr: İlişki türünü sil

en: Delete Report Template
tr: Rapor kalıbını sil

en: Delete Schedule Reminders
tr: Zamanlanmış anımsatıcıları sil

en: Delete Scheduled Job
tr: Zamanlanmış görevi sil

en: Delete Set
tr: Kümeyi sil

en: Delete Status
tr: Durumu sil

en: Delete Survey
tr: Anketi sil

en: Delete Website
tr: Web sitesini sil

en: Delete Website Block
tr: Web sitesi bloğunu sil

en: Delete accounting batches created by user
tr: Bu kullanıcı tarafından eklenmiş toplu muhasebe işlemlerini silebilir

en: Delete action is missing expected survey ID.
tr: Silme işleminde beklenen anket kodu eksik.

en: Delete activities
tr: İşlemleri silme

en: Delete all accounting batches
tr: Tüm toplu muhasebe işlemlerini silebilir

en: Delete attachment
tr: Ek dosyayı sil

en: Delete cases
tr: Olayları sil

en: Delete contacts
tr: Kişileri silme

en: Delete contributions
tr: Katkıları silme

en: Delete grants
tr: Bağışları sil

en: Delete memberships
tr: Üyelikleri silebilme

en: Delete menu items that you don't use. Right-click and select 'Delete'.
tr: Menü ögesine sağ tıklayıp "Sil" komutunu kullanarak, gerek duymadığınız menü ögelerini silebilirsiniz.

en: Delete only this participant record.
tr: Yalnızca bu katılımcının kaydı silinsin.

en: Delete participants and events that you can edit
tr: Düzenleyebileceğiniz etkinlik ve katılımcıları silme

en: Delete participants from event
tr: Etkinlikten katılımcıları sil

en: Delete permanently
tr: Kalıcı olarak silme

en: Delete phone
tr: Telefonu sil

en: Delete pledges
tr: Söz verilmiş ödemeleri sil

en: Delete report
tr: Raporu sil

en: Delete this address
tr: Bu adresi sil

en: Delete this message template
tr: Bu ileti kalıbını sil

en: Delete this participant record along with associated participant record(s).
tr: Bu katılımcı kaydı ile ilgili katılımcı kayıtları da silinsin.

en: Deleted
tr: Silindi

en: Deleted %1 tags.
tr: %1 etiket silindi.

en: Deleted Activities
tr: Silinmiş işlemler

en: Deleted contact
tr: Silinen kişi

en: Deleted?
tr: Silinmiş

en: Deleting
tr: Siliniyor

en: Deleting a financial type cannot be undone.
tr: Bir mali tür silindikten sonra geri alınamaz.

en: Deleting a financial type cannot be undone. Unbalanced transactions may be created if you delete this account.
tr: Silinen mali türler geri alınamaz. Bu hesabı silerseniz bakiyesi bozulacak hesap hareketleri olabilir.

en: Deleting an attachment will completely remove it from server.
tr: Bir ek dosya silindiğinde, sunucudan tamamen silinir.

en: Deleting this Payment Processor may result in some transaction pages being rendered inactive.
tr: Bu ödeme aracısı silinirse, bu aracıyı kullanan hesap hareketi sayfaları devre dışı olarak görüntülenecek.

en: Deleting this group will NOT delete the member contact records. However, all contact subscription information and history for this group will be deleted.
tr: Grubu silmek kişi kayıtlarını SİLMEZ. Bununla birlikte grubun tüm abonelik bilgileri ve geçmişi silinir.

en: Deleting...
tr: Siliniyor...

en: Deletion Error
tr: Silme sorunu

en: Deletion failed
tr: Silinemedi

en: Delimited list of supported frequency units
tr: Desteklenen sıklık birimlerinin tırnak ile sınırlandırılmamış listesi

en: Delivered
tr: Teslim edildi

en: Delivered ID
tr: Gönderildi kodu

en: Delivery
tr: Gönderim

en: Delivery Status
tr: Aktarım durumu

en: Delivery Summary
tr: Gönderim özeti

en: Demographic breakdown for case clients (and or non-case contacts) in your database. Includes custom contact fields.
tr: Olay müşterilerinin (ve olay dışı kişilerin) istatistiksel dağılımını kapsar. Özel kişi alanlarını da kapsar.

en: Demographics
tr: İstatistikler

en: Deny ACL?
tr: EDL red için mi?

en: Depending on how you want to use the iCalendar data - you can:
tr: iCalendar verilerini nasıl kullanılacağına bağlı olarak şunlar yapılabilir:

en: Depending on the CiviCRM setup, email and postal greetings (see below) may be automatically adapted accordingly; or the information can be used in other ways.
tr: CiviCRM ayarlarını, e-posta ve posta hitabına (aşağıya bakın) göre otomatik olarak değiştirilebilir ya da bilgiler başka şekillerde kullanılabilir.

en: Deposit Bank Account
tr: Ön ödeme banka hesabı

en: Deprecated field for Message Template Workflow.
tr: İleti kalıbı iş akışından kaldırılmış bir alan.

en: Deprecated monetary value display format configuration
tr: Parasal değer görüntüleme biçimi yapılandırması kullanımdan kaldırılmış

en: Deprecated, virtualized setting
tr: Kullanımdan kaldırıldı, sanallaştırılmış ayar

en: Descending
tr: Azalan

en: Description
tr: Açıklama

en: Description / text in case there was an error encountered.
tr: Bir sorun çıkması durumundaki açıklama ya da metin.

en: Description and/or help text to display after fields in form.
tr: Bu formdan sonra görüntülenecek açıklama veya yardım metni.

en: Description and/or help text to display after this field.
tr: Bu alandan sonra görüntülenecek açıklama veya yardım metni.

en: Description and/or help text to display before fields in form.
tr: Bu formdan önce görüntülenecek açıklama veya yardım metni.

en: Description and/or help text to display before this field.
tr: Bu alandan önce görüntülenecek açıklama veya yardım metni.

en: Description is included at the top of the activity edit and view pages for this type of activity.
tr: Bu işlem türü için işleme bakma ve düzenleme sayfalarının üzerinde görüntülenen açıklama.

en: Description of Domain.
tr: Etki alanının açıklaması.

en: Description of Mapping.
tr: Eşleştirmenin açıklaması

en: Description of Membership Type
tr: Üyelik türünün açıklaması

en: Description of new group
tr: Yeni grubun açıklaması

en: Description of the Case Type
tr: Olay türü açıklaması

en: Description of the Group
tr: Grubun açıklaması

en: Description of the Tag
tr: Etiketin açıklaması

en: Description of the job
tr: Görevin açıklamasını yazın

en: Description of the relationship
tr: İlişkinin açıklaması

en: Description of this batch set.
tr: Bu toplu işlem kümesinin açıklaması.

en: Description of this date type.
tr: Bu tarih türünün açıklaması.

en: Description of this label layout
tr: Bu etiket düzeninin açıklaması

en: Description of this membership type for internal use. May include eligibility, benefits, terms, etc.
tr: İç kullanım için üyelik türü açıklaması. Yararlılık, şartlar, ilişkiler gibi.

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Descriptive Title for this Footer.
tr: Bu alt bilgileri açıklayan bir başlık

en: Descriptive Title for this Header
tr: Bu üst bilgileri açıklayan bir başlık

en: Descriptive name assigned to a contact or event address. EXAMPLES: 'College address' for a person. 'Johnson Pavilion' for an event.
tr: Bir kişi ya da etkinlik adresiyle ilişkilendirilmiş açıklayıcı ad. Örneğin: Bir kişi için "Okul adresi". Bir etkinlik için "Kültür merkezi".

en: Descriptive title of message
tr: İleti kalıbını açıklayan bir başlık

en: Descriptive title of message - used for template selection.
tr: İletiyi açıklayan metin. Kalıp seçimi için kullanılır.

en: Destination
tr: Hedef

en: Destination Queue
tr: Hedef kuyruk

en: Destination Queue ID
tr: Hedef kuyruk kodu

en: Detailed Log Data
tr: Ayrıntılı günlük verileri

en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
tr: Seçim kampanyası, telefon bankacılığı, yürüyüş listesi ve diğer anketlerle ilgili ayrıntıları kapsar.

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Details Only
tr: Yalnızca ayrıntılar

en: Details Updated
tr: Bilgiler güncellendi

en: Details about the activity (agenda, notes, etc).
tr: İşlem ayrıntıları (günlük, notlar, vb).

en: Details and Notes regarding the activity.
tr: İşlemle ilgili ayrıntı ve notlar.

en: Details populated from Open Case. Only used in the CiviCase extension.
tr: Bilgiler Open Case üzerinden alınır. Yalnızca CiviCase eklentisi ile kullanılır.

en: Determine if the event is free or paid. For paid events, set the payment processor, fee level(s) and discounts. Give online registrants the option to 'pay later' (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
tr: Etkinliğin ücretli ya da ücretsiz mi olduğunu ayarlayın. Ücretli etkinlikler için ödeme aracısı, ücret düzeyleri ve indirimleri belirtin. Çevrimiçi kayıt olanlar için "Sonra ödenecek" seçeneğini sunabilirsiniz (çek ile ödeme, telefonda kredi kartı ile ödeme gibi).

en: Determine the contacts in your database who should receive this Mass SMS by first selecting one or more <strong>Included Groups</strong>. (Groups must be assigned the <strong>Mailing List</strong> type to be available on this screen - you can update this for an existing group from <strong>Manage Groups &raquo; Settings</strong>.)
tr: Bu toplu SMS iletisini alacak kişileri belirtmek için önce bir ya da bir kaç <strong>"Katılacak grup"</strong> seçmelisiniz (Bu bölümde görüntülenmesi için grupların türü <strong>"Posta listesi"</strong> olarak atanmalıdır. Var olan bir grup için bu ayar <strong>"Grup yönetimi" &raquo; "Ayarlar"</strong> bölümünden yapılabilir).

en: Determine whether an online registration page is available. If so, configure registration, confirmation and thank you page elements and confirmation email details.
tr: Çevrimiçi kayıt sayfasının kullanılıp kullanılmayacağını belirtebilirsiniz. Kullanılacak ise kayıt onayı ve teşekkür sayfalarındaki bileşenleri ve onay e-postalarının içeriğini yapılandırabilirsiniz.

en: Determines the contact's role in the activity (source, target, or assignee).
tr: Kişinin işlemdeki rolünü belirler (kaynak, hedef ya da atanan).

en: Determines whether your criteria are combined with AND statements, or combined with OR statements. For example, you may want to find all individuals who are in the Volunteers group AND who have a Volunteer Training activity recorded for them. In this case use the AND operator. If you need to find everyone who is in the Volunteers group OR has a Volunteer Training activity recorded, use the OR operator.
tr: Bu seçenek, aranacak ölçütler arasındaki ilişkiyi VE ya da VEYA olarak belirler. Örneğin hem gönüllüler grubunda olan hem de kayıtlı gönüllü çalışması bulunan tüm bireyleri görmek istediğinizde VE işlemini seçmelisiniz. Gönüllüler grubunda olan ya da kayıtlı gönüllü çalışması bulunan kişileri görmek istediğinizde VEYA işlemini seçin.

en: Developer
tr: Geliştirici

en: Development
tr: Geliştirme

en: Development stage
tr: Geliştirme aşaması

en: Did not find a message template with id of %1.
tr: %1 kodlu ileti kalıbı bulunamadı.

en: Did you mean to search by Name/Email instead?
tr: Yerine ad ya da e-posta ile aranmasını mı istediniz?

en: Direct Debit
tr: Otomatik ödeme

en: Direct Mail
tr: Doğrudan posta

en: Direct member is:
tr: Doğrudan üye:

en: Directional prefix, e.g. Main St S, S is the suffix.
tr: Yol tarifi doğrultu son eki. "Ana Cadde K" için K gibi.

en: Directional prefix, e.g. SE Main St, SE is the prefix.
tr: Yol tarifi doğrultu ön eki. "KD Ana Cadde" için KD gibi.

en: Directories
tr: Klasörler

en: Directory %1 is not writable.  Please change your file permissions.
tr: %1 klasörüne yazılamıyor. Lütfen klasör izinlerini değiştirin.

en: Directory Cleanup
tr: Klasör temizleme

en: Directory Paths: Make them portable
tr: Klasör yolları: Taşınabilir yapın

en: Directory Unwritable
tr: Klasör yazılabilir değil

en: Directory not writable | Directories not writable
tr[0]: Klasör yazılabilir değil
tr[1]: Klasörler yazılabilir değil

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disable "%1"?
tr: "%1" eklentisini devre dışı bırak

en: Disable %1
tr: %1 devre dışı kalsın

en: Disable %1?
tr: %1 devre dışı bırakılsın mı?

en: Disable ACL
tr: Erişim denetimi listesi kullanılmasın

en: Disable ACL Role Assignment
tr: EDL rol ataması kullanılmasın

en: Disable Campaign
tr: Kampanyayı devre dışı bırak

en: Disable CiviCRM Profile Field
tr: CiviCRM profil alanını devre dışı bırak

en: Disable CiviCRM Profile Group
tr: CiviCRM Profil grubunu devre dışı bırak

en: Disable CiviCRM css
tr: CiviCRM CSS kullanılmasın

en: Disable Contact Type
tr: Kişi türünü devre dışı bırak

en: Disable Custom Field
tr: Özel alanı devre dışı bırak

en: Disable Custom Set
tr: Özel kümeyi devre dışı bırak

en: Disable Debug Mode
tr: Hata ayıklama kipini devre dışı bırak

en: Disable Event
tr: Etkinliği devre dışı bırak

en: Disable Financial Type
tr: Mali türü devre dışı bırak

en: Disable Group
tr: Grubu devre dışı bırak

en: Disable Label Format
tr: Etiket biçimini devre dışı bırak

en: Disable Location Type
tr: Konum türünü devre dışı bırak

en: Disable Mailing Component
tr: Postalama bileşenini devre dışı bırak

en: Disable Membership Status
tr: Üyelik durumunu devre dışı bırak

en: Disable Membership Type
tr: Üyelik türünü devre dışı bırak

en: Disable Multiple Choice Option
tr: Çoklu seçim seçeneğini devre dışı bırak

en: Disable Outbound Email
tr: Giden e-posta devre dışı

en: Disable Payment Processor
tr: Ödeme aracısını devre dışı bırak

en: Disable Payment ProcessorType
tr: Ödeme aracısı türünü devre dışı bırak

en: Disable Petition
tr: İmza kampanyasını devre dışı bırak

en: Disable Premium
tr: Hediyeyi devre dışı bırak

en: Disable Price
tr: Fiyatı devre dışı bırak

en: Disable Price Option
tr: Fiyat seçeneğini devre dışı bırak

en: Disable Price Set
tr: Fiyat paketini devre dışı bırak

en: Disable Provider
tr: Hizmet sağlayıcıyı devre dışı bırak

en: Disable Relationship
tr: İlişkiyi devre dışı bırak

en: Disable Relationship Type
tr: İlişki türünü devre dışı bırak

en: Disable Scheduled Job
tr: Zamanlanmış görevi devre dışı bırak

en: Disable Status
tr: Durumu devre dışı bırak

en: Disable Survey
tr: Anketi devre dışı bırak

en: Disable USPS address validation during import?
tr: İçe aktarma sırasında USPS adresi devre dışı bırakılsın

en: Disable automatic synchronization. You will have to use the "Manually Synchronize" form to synchronize memberships and roles yourself.
tr: Otomatik eşitleme yapılmasın. Üyelik ve rollerin eşitlenmesi için "El ile eşitleme" işlemini yürütmelisiniz.

en: Disable check for mandatory tokens
tr: Zorunlu kodlar denetlenmesin

en: Disable debug mode now?
tr: Hata ayıklama kipi devre dışı bırakılsın mı?

en: Disable expired relationships
tr: Süresi geçmiş ilişkiler devre dışı bırakılsın

en: Disable the email confirmation for unverified contacts?
tr: Kimliği doğrulanmamış kişiler için e-posta onaylaması yapılmasın

en: Disable this message template
tr: Bu ileti kalıbını devre dışı bırak

en: Disable this option to remove the field from the profile without deleting it.
tr: Alanı silmeden profilden kaldırmak için bu seçeneği devre dışı bırakın.

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Disabled (Missing)
tr: Devre dışı (eksik)

en: Disabled Statuses
tr: Devre dışı bırakılmış durumlar

en: Disabled/Deleted fields on Smart Groups
tr: Akıllı gruplarda devre dışı bırakılmış ya da silinmiş alanlar

en: Disables relationships that have expired (ie. those relationships whose end date is in the past).
tr: Süresi geçmiş ilişkileri devre dışı bırakır (bitiş tarihi geçmiş ilişkiler gibi).

en: Disabling premium removes it from the premiums_premium join table below.
tr: Hediyeler devre dışı bırakıldığında aşağıdaki premiums_premium tablosuyla ilişki kaldırılır.

en: Disambiguation: Joins are different from api chaining in that joins execute as a single SELECT query, and only work for api "get" operations.
tr: Netleştirme: Katılmalar API zincirlemelerinden farklıdır. Katılmalar yalnızca API "get" işlemlerinde ve tek bir SELECT sorgusu şeklinde yürütülür.

en: Disambiguation: api chains are different from joins in that chaining executes a separate api call for every result returned from the main call.
tr: Netleştirme: API zincirleri API katılmalarından farklıdır. Zincirlemede ana API çağrısından gelen her sonuç için ayrı bir API çağrısı yürütülür.

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı kes

en: Disconnected
tr: Bağlantı kesildi

en: Disconnecting...
tr: Bağlantı kesiliyor...

en: Discount
tr: İndirim

en: Discount Amount
tr: İndirim tutarı

en: Discount End Date
tr: İndirim bitiş tarihi

en: Discount ID
tr: İndirim kodu

en: Discount Name
tr: İndirim adı

en: Discount Set
tr: İndirim paketi

en: Discount Start Date
tr: İndirim başlangıç tarihi

en: Discounted Fees
tr: İndirimli ücretler

en: Discounts
tr: İndirimler

en: Discounts Account is
tr: İndirim hesabı

en: Discounts by Signup Date?
tr: Kayıt tarihine göre indirim

en: Display "empowered by CiviCRM"
tr: "CiviCRM tarafından sunulmaktadır" görüntülensin

en: Display Amount?
tr: Tutar görüntülensin

en: Display Backtrace
tr: Bırakılan iz görüntülensin

en: Display Fee
tr: Ücret görüntülensin

en: Display In Honor Roll
tr: Şeref listesinde görüntülensin

en: Display Label
tr: Görüntülenecek etiket

en: Display Membership Fee
tr: Üyelik ücreti görüntülensin

en: Display Minimum Contribution Amount?
tr: En az katkı tutarı görüntülensin

en: Display Minimum Contribution?
tr: En az katkı görüntülensin

en: Display Name
tr: Görüntülecek ad

en: Display Options
tr: Görünüm ayarları

en: Display Preferences
tr: Görünüm ayarları

en: Display Results As
tr: Sonuçlar farklı görüntülensin

en: Display Results as Relationship
tr: Sonuçlar ilişki olarak görüntülensin

en: Display Results have been Reset
tr: Sonuçların görüntülenmesi sıfırlandı

en: Display Settings For Results
tr: Sonuçları görüntüleme ayarları

en: Display Style
tr: Görüntüleme biçemi

en: Display Style 'Tab with table' is only supported for multiple-record custom field sets.
tr: "Tablolu sekme" görünüm biçemi yalnızca birden çok kayıt bulunan özel alan kümeleri için desteklenir.

en: Display Style should be Inline for this Class
tr: Bu sınıf için görünüm biçemi satır arası olmalıdır.

en: Display Tag?
tr: Etiket görüntülensin

en: Display amount next to each option? If no, then the amount should be in the option description.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, her seçeneğin yanında tutar görüntülenir. Devre dışı bırakıldığında tutar, seçenek açıklaması içinde görüntülenir.

en: Display clicks from each mailing
tr: Gönderilen postalardaki tıklamaları kapsar

en: Display contacts who opened emails from a mailing
tr: Gönderilen postayı açan kişileri kapsar

en: Display debug output with results.
tr: Sonuçlar ile birlikte hata ayıklama çıktısı görüntülensin.

en: Display image and thumbnail from these locations on the web:
tr: Web üzerinde şu konumlardaki görsel ve küçük görseller görüntülensin:

en: Display in Honor Roll?
tr: Şeref listesinde görüntülensin

en: Display in Table controls which columns are included in the listing of custom data records. If your custom data set has a large number of fields, uncheck this box to exclude less important fields from the listing. All fields will still be included when viewing a single record. You may also want to exclude Note type fields from the table listing.
tr: Özel veri kayıtları listelenirken görüntülenmesini istediğiniz tablo sütunlarını seçin. Özel veri kümenizde çok sayıda alan varsa, göreceli olarak önemsiz alanların listede görüntülenmemesi için bu işareti kaldırın. Tek kayıt görünümünde tüm alanlar görüntülenmeye devam eder. Ayrıca Not alanını da tablo listesinden kaldırmak isteyebilirsiniz.

en: Display in Table?
tr: Tabloda görüntülensin

en: Display label for this status.
tr: Bu durumun görüntülenecek etiketi.

en: Display minimum membership fee
tr: En düşük üyelik ücreti görüntülenir

en: Display name for this Membership status (e.g. New, Current, Grace, Expired...).
tr: Bu üyelik durumu için görüntülenecek ad (yeni, geçerli, ek süre, sonlanmış...).

en: Display name format for individual contact display names.
tr: Bireylerin görüntülenecek kişi adlarının görüntülenme biçimi.

en: Display text for link from Event Information to Event Registration pages (e.g. 'Register Now!').
tr: Etkinlik bilgileri sayfasından etkinlik kaydı sayfasına verilen bağlantıda görüntülenecek metni yazın ("Kayıt olun" gibi).

en: Display the membership fee along with the membership name and description for each membership option?
tr: Her bir üyelik seçeneği için, üyelik ücreti üyelik adı ve açıklamasının yanında görüntülensin

en: Displayed in <div> at top of Premiums section of page. Text and HTML allowed.
tr: Sayfada hediyeler bölümünün başlığında <div> içinde görüntülenir. Metin ve HTML biçimleri kullanılabilir.

en: Displayed title for the Price Set.
tr: Fiyat paketinin görüntülenecek başlığı.

en: Displaying contacts where:
tr: Şuradaki kişiler görüntüleniyor:

en: Displaying results as "%1" is not available without search criteria from the pane you just closed.
tr: Az önce kapattığınız panoda bir arama ölçütü olmadan sonuçlar "%1" olarak görüntülenemez.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
tr: Haneye göre gruplanmış olarak, hane halkının yaptığı katkıların ayrıntılarını kapsar.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
tr: Kuruluşa göre gruplanmış olarak, kuruluş çalışanlarının yaptığı katkıların ayrıntılarını kapsar.

en: Distance
tr: Uzaklık

en: Distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
tr: Vakıf ve yardım kuruluşları gibi oluşumlar tarafından diğer kişi ve kurumlara katkıda bulunulabilmesini sağlar.

en: Distribution
tr: Dağıtım

en: Do NOT select a Contact Subtype if your import file contains a mixture of subtypes. In that case, select the built-in ("parent") type, and make sure you'll file includes include a column which sets the subtype for each row.
tr: İçe aktarılacak dosya içinde farklı alt türde kayıtlar bulunuyorsa bir kişi alt türü SEÇMEYİN. Bu durumda iç ("üst") türü seçin ve dosyanızda her satır için alt tür bilgisini içeren bir sütun bulunduğundan emin olun.

en: Do Not E-mail
tr: E-posta gönderilmeyecek

en: Do Not Email
tr: E-posta gönderilmeyecek

en: Do Not Mail
tr: Mektup gönderilmeyecek

en: Do Not Phone
tr: Telefon edilmeyecek

en: Do Not SMS
tr: SMS gönderilmesin

en: Do Not Sms
tr: SMS gönderilmeyecek

en: Do Not Trade
tr: Bilgileri paylaşılmayacak

en: Do Not mail
tr: E-posta gönderilmeyecek

en: Do not SMS
tr: SMS gönderilmesin

en: Do not Trade
tr: Mali işlem yapılmasın

en: Do not bulk email
tr: Toplu e-posta gönderilmesin

en: Do not create new contacts when filing emails
tr: E-postalar dosyalanırken yeni kişiler eklenmesin

en: Do not display an image
tr: Bir görsel görüntülenmesin

en: Do not display the country field in mailing labels when the country is the same as that of the domain
tr: Ülke etki alanı ile aynı olduğunda posta zarfı etiketlerinde ülke alanı görüntülenmesin

en: Do not email
tr: E-posta gönderilmesin

en: Do not enable this feature if you are using this profile as an HTML Form Snippet embedded in a non-CiviCRM web page. reCAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting a stand-alone form with reCAPTCHA included will always result in a reCAPTCHA validation error.
tr: Bu profili bir HTML form kodu olarak CiviCRM dışındaki başka bir web sayfasına gömmek için kullanıyorsanız bu seçeneği etkinleştirmeyin. reCAPTCHA kodunu içeren sayfaların devingen olması gerekir. Veriler gönderildiğinde doğrulama sorunu oluşacağından, durağan bir form içinde reCAPTCHA kodu bulunmamalıdır.

en: Do not mail
tr: Posta gönderilmesin

en: Do not make custom fields required unless you want to force all users to enter a value anytime they add or edit this type of record. You can always make the field required when used in a specific Profile form.
tr: Bu türde bir kayıt eklenir ya da düzenlenirken, tüm kullanıcıları bir değer yazmaya zorlamak istemiyorsanız, özel alanları zorunlu olarak ayarlamayın. Belirli bir profil formunda kullanılan bir alanı istediğiniz zaman zorunlu yapabilirsiniz.

en: Do not merge
tr: Birleştirilmesin

en: Do not notify assignees for
tr: Atanmış kişilere şunlar bildirilmesin

en: Do not phone
tr: Telefon edilmesin

en: Do not print labels for contacts with "Do Not Mail" privacy option checked
tr: "Posta gönderilmesin" kişisel gizlilik ayarını seçen kişiler için zarf etiketi basılmasın

en: Do not record
tr: Kaydedilmesin

en: Do not redact emails
tr: E-postalar düzeltilmesin

en: Do not run this job before this date / time. The run frequency selected above will apply thereafter.
tr: Bu iş bu tarih ve saatten önce çalıştırılmaz. Bundan sonra yukarıda seçilmiş olan çalışma sıklığı uygulanır.

en: Do not select field %1 with Group by %2.
tr: %2 gruplaması ile %1 alanını birlikte seçmeyin.

en: Do not show breakdown, only show total - i.e %1
tr: Kırılımlar görüntülenmesin. Yalnızca toplam görüntülensin. Örnek: %1

en: Do not sms
tr: SMS gönderilmesin

en: Do not trade
tr: Satış yapılmasın

en: Do some tables pre-date CRM-18193?
tr: Bazı tablolar CRM-18193 öncesinden mi geliyor?

en: Do we want to map results from this profile.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu profilin sonuçları eşleştirilir.

en: Do you really want to remove this Smart Group?
tr: Bu akıllı grubu silmek istediğinize emin misiniz?

en: Do you want a registration confirmation email sent automatically to the user? This email includes event date(s), location and contact information. For paid events, this email is also a receipt for their payment.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcıya bir etkinlik kaydı onay e-postası gönderilir. E-posta içeriğinde etkinlik ile ilgili tarih, konum ve iletişim bilgileri bulunur. Ücretli etkinliklerde e-postaya ödeme alındısı da eklenir.

en: Do you want to <a %1>edit the existing activity</a>?
tr: <a %1>Var olan işlemi düzenlemek</a> ister misiniz?

en: Do you want to continue?
tr: İlerlemek istiyor musunuz?

en: Do you want to delete the message template '%1'?
tr: "%1" ileti kalıbını silmek istediğinize emin misiniz?

en: Do you want to include this field in the Profile's Search form?
tr: Bu alan "Profil arama" formuna eklensin

en: Do you want to release respondents for '%1' ?
tr: "%1" için yanıtlayanları serbest bırakmak ister misiniz?

en: Do you want to remove this dashlet as an "Available Dashlet", AND delete it from all user dashboards?
tr: Bu pano bileşenini "Kullanılabilecek pano bileşeni" olarak kaldırmak VE tüm kullanıcı panolarından silmek ister misiniz?

en: Do you want to reserve respondents for '%1' ?
tr: Yanıtlayanı "%1" için ayırtmak ister misiniz?

en: Docs
tr: Belgeler

en: Document Body
tr: Belge içeriği

en: Document Type
tr: Belge türü

en: Does Event allow multiple registrations from same email address?
tr: Etkinliğe aynı e-posta adresiyle birden çok kez kayıt olunabilsin mi?

en: Does MySQL thread_stack meet minimum (%1k)
tr: MySQL thread_stack en düşük değeri karşılıyor mu (%1k)

en: Does Personal Campaign Page allow using tell a friend?
tr: Kişisel kampanya sayfasında arkadaşına ilet özelliği kullanılsın mı?

en: Does Personal Campaign Page require manual activation by administrator? (is inactive by default after setup)?
tr: Kişisel kampanya sayfasının yönetici tarafından el ile etkinleştirilmesi mi gerekiyor (kurulumdan sonra varsayılan olarak devre dışı mı)?

en: Does contact A have permission over contact B?
tr: A kişisinin B kişisi üzerinde izni var mı?

en: Does contact B have permission over contact A?
tr: B kişisinin A kişisi üzerinde izni var mı?

en: Does not contain
tr: şunu içermeyen

en: Does the CiviCRM path contain PATH_SEPARATOR?
tr: CiviCRM yolunda PATH_SEPARATOR bulunuyor mu?

en: Does the contact have a %1 Account?
tr: Kişinin %1 hesabı var

en: Does the database have data from a previous installation?
tr: Veritabanında önceki bir kurulumdan kalmış veriler var mı?

en: Does the mailing track Open Rate?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, postalamanın açılma oranı izlenir.

en: Does the mailing track click throughs?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, postalamadaki bağlantılara tıklamalar izlenir.

en: Does the server exist?
tr: Sunucu hazır mı?

en: Does the webserver know where files are stored?
tr: Web sunucusu dosyaların nereye kaydedildiğini biliyor mu?

en: Does this Custom Field Set allow multiple records?
tr: Bu özel alan kümesinde birden çok kayıt olabilsin

en: Does this Payment Processor Type support recurring donations?
tr: Ödeme aracısı türü yinelenen bağışları destekliyor

en: Does this account hold taxes collected?
tr: Ödenen vergiler bu hesapta toplanıyor

en: Does this contact not want to be emailed?
tr: Kişi e-posta gönderilmesini istemiyor

en: Does this contact not want to be mailed?
tr: Kişi mektup gönderilmesini istemiyor

en: Does this contact not want to be phoned?
tr: Kişi telefon edilmesini istemiyor

en: Does this contact not want to receive messages?
tr: Kişi SMS gönderilmesini istemiyor

en: Does this contact not want trade?
tr: Kişi mali işlem yapılmasını istemiyor

en: Does this group hold multiple values?
tr: Bu grup birden çok değer tutabilir mi?

en: Does this status aggregate to current members (e.g. New, Renewed, Grace might all be TRUE... while Unrenewed, Lapsed, Inactive would be FALSE).
tr: Bu durum geçerli üyeler için toplanacak mı (yeni, yenilenmiş, deneme tümü DOĞRU olabilirken yenilenmemiş, süresi dolmuş, etkin değil YANLIŞ olabilir).

en: Does your SMTP server require authentication (user name + password)?
tr: SMTP sunucusu için kimlik doğrulaması gerekiyor mu (kullanıcı adı ve parola)

en: Domain
tr: Etki Alanı

en: Domain (organization) address
tr: Etki alanı (kuruluş) adresi

en: Domain (organization) email
tr: Etki alanı (kuruluş) e-posta adresi

en: Domain (organization) phone
tr: Etki alanı (kuruluş) telefonu

en: Domain Description
tr: Etki alanı açıklaması

en: Domain Event Price Set
tr: Etki alanı etkinlik fiyatı paketi

en: Domain ID
tr: Etki alanı kodu

en: Domain Name
tr: Etki alanı adı

en: Domain address - displays your organization's postal address.
tr: Etki alanı adresi: Kuruluşunuzun posta adresini görüntüler.

en: Domain for dashboard
tr: Panonun etki alanı

en: Domain information for '%1' has been saved.
tr: "%1" için etki alanı bilgileri kaydedildi.

en: Domain name
tr: Etki alanı adı

en: Domains
tr: Etki alanları

en: Don't Link this Field
tr: Bu alan bağlanmasın

en: Don't check for presence of mandatory tokens (domain address; unsubscribe/opt-out) before sending mailings. WARNING: Mandatory tokens are a safe-guard which facilitate compliance with the US CAN-SPAM Act. They should only be disabled if your organization adopts other mechanisms for compliance or if your organization is not subject to CAN-SPAM.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, postalar gönderilmeden önce zorunlu kodlar (etki alanı adresi; tüm aboneliklerden ayrılma) denetlenmez. UYARI: Zorunlu kodlar US CAN-SPAM anlaşması ile belirlenmiş bir güvenlik önlemidir. Bu denetimler yalnızca, kuruluşunuz CAN-SPAM koşullarına uymak için başka yöntemler kullanıyorsa devre dışı bırakılmalıdır.

en: Don't list my contribution in the honor roll.
tr: Katkılarım şeref listesinde görüntülenmesin.

en: Don't override
tr: Değiştirilmesin

en: Donate Link Text
tr: Bağış bağlantısı metni

en: Donate Now
tr: Bağış yapın

en: Donation
tr: Bağış

en: Donation Button
tr: Bağış düğmesi

en: Donations
tr: Bağışlar

en: Done
tr: Tamamlandı

en: Done with Preview
tr: Ön izlemeyi tamamladım

en: Donor Email
tr: Bağışçı e-posta adresi

en: Donor Name
tr: Bağışçı adı

en: Donor Phone
tr: Bağışçı telefonu

en: Donor-advised Fund
tr: Bağışçı tarafından öneri

en: Donors
tr: Bağışçılar

en: Download
tr: İndir

en: Download Batch
tr: Toplu işlemi indir

en: Download CiviCRM.
tr: CiviCRM indir.

en: Download Conflicts
tr: Çakışmaları indir

en: Download Document
tr: Belgeyi indir

en: Download Duplicates
tr: Çift kayıtları indir

en: Download Errors
tr: Sorunları indir

en: Download Extension
tr: Eklentiyi indir

en: Download File
tr: Dosyayı indir

en: Download Invoice
tr: Faturayı indir

en: Download Invoice and Credit Note
tr: Faturayı ve kredi notunu indir

en: Download Mismatched Activity records
tr: Eşleşmeyen işlem kayıtlarını indir

en: Download Mismatched Contacts
tr: Eşleşmeyen kişileri indir

en: Download Mismatched Contributions
tr: Eşleşmeyen katkıları indir

en: Download Mismatched Memberships
tr: Eşleşmeyen üyelikleri indir

en: Download Mismatched participants
tr: Eşleşmeyen katılımcıları indir

en: Download an iCalendar file (with a *.ics extension) to your local computer.
tr: iCalendar dosyasını (*.ics uzantılı) bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

en: Download and Install
tr: İndirip kur

en: Download and Install "%1"?
tr: "%1" indirilip kurulsun mu?

en: Download iCalendar File
tr: iCalendar dosyasını indir

en: Download iCalendar File:
tr: iCalendar dosyasını indir:

en: Download iCalendar entry for current and future public events.
tr: Güncel ve yaklaşan etkinlikler için iCalendar dosyasını indirin.

en: Download iCalendar entry for this event.
tr: Bu etkinliğin iCalendar kaydını indirin.

en: Download location
tr: İndirme konumu

en: Downloaded Invoice
tr: İndirilmiş fatura

en: Downloaded Invoice.
tr: İndirilmiş fatura.

en: Downloading this extension will provide you with new functionality. Please make sure that the extension you're installing or upgrading comes from a trusted source.
tr: Bu eklenti indirildiğinde yeni özellikler eklenecek. Lütfen kuracağınız ya da güncelleyeceğiniz eklentinin güvenilir bir kaynaktan geldiğinden emin olun.

en: Downloading...
tr: İndiriliyor...

en: Draft
tr: Taslak

en: Draft / Unscheduled
tr: Taslak ve zamanlanmamış

en: Drag and drop dashlets onto the left or right columns below to add them to your dashboard. Changes are automatically saved.
tr: Panonuza eklemek için pano bileşenlerini sürükleyip aşağıdaki sol veya sağ sütunlara bırakın. Değişiklikler otomatik olarak kaydedilir.

en: Drilldown Report
tr: Kırılım raporu

en: Drilldown Report ID
tr: Ayrıntı görüntüleme raporu kodu

en: Drop-down (select list)
tr: Açılan liste (seçim listesi)

en: Dropdown Options
tr: Açılan liste seçenekleri

en: Drupal Database Details
tr: Drupal veritabanı bilgileri

en: Drupal Database Settings
tr: Drupal veritabanı ayarları

en: Drupal ID
tr: Drupal kodu

en: Drupal Role
tr: Drupal rolü

en: Drupal User
tr: Drupal kullanıcısı

en: Drupal User Registration
tr: Drupal kullanıcı kaydı

en: Drupal menu type.
tr: Drupal menü türü

en: Drupal session table cleared.
tr: Drupal oturum tablosu temizlendi.

en: Drupal user account registration option?
tr: Drupal kullanıcı hesabı açma seçeneği

en: Drupal user permissions have been automatically set - giving anonymous and authenticated users access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
tr: Drupal kullanıcı ayarları, anonim ve oturum açmış kullanıcıların herkese açık CiviCRM form ve özelliklerine erişebilmesini sağlayacak şekilde yapılır. İsteklerinize uygun olduğundan emin olmak için <a %1>bu ayarları gözden geçirmeniz</a> önerilir (<a %2>ayrıntılı bilgi alın...</a>).

en: Drupal-only. Rules module must be enabled (beta feature - use with caution).
tr: Yalnızca Drupal için. Kurallar modülü etkinleştirilmiş olmalıdır (deneme aşamasında, dikkatli kullanın).

en: Due Date
tr: İşlem tarihi

en: Due Date:
tr: Ödeme tarihi:

en: Dummy Payment Processor
tr: Sahte ödeme aracısı

en: Duplicate
tr: Çift

en: Duplicate Contacts
tr: Çift kayıtlar

en: Duplicate Import Contribution Mapping Name
tr: Çift katkı içe aktarma eşleştirme adı

en: Duplicate Import Mapping Name
tr: Çift içe aktarma eşleştirmesi adı

en: Duplicate Import Membership Mapping Name
tr: Çift i̇çe aktarma üyelik eşleşmesi adı

en: Duplicate Import Participant Mapping Name
tr: Çift içe aktarılacak katılımcı eşleştirme adı

en: Duplicate Matching
tr: Çift kayıt eşleştirme

en: Duplicate Matching Rule
tr: Çift kayıt eşleştirme kuralı

en: Duplicate Membership?
tr: Çift üyelik

en: Duplicate Option label
tr: Seçenek etiketini kopyala

en: Duplicate Option values
tr: Seçenek değerlerini kopyala

en: Duplicate Rows
tr: Çift satırlar

en: Duplicate Rules
tr: Çift kayıt kuralları

en: Duplicate Template Name.
tr: Çift kalıp adı.

en: Duplicate error - existing contribution record(s) have a matching Transaction ID or Invoice ID. Contribution record ID(s) are: %1
tr: Çift kayıt sorunu. Var olan katkı kayıt(lar)ının eşleşen bir hesap hareketi kodu ya da fatura kodu var. Katkı kaydı kodları: %1

en: Duplicate label value
tr: Çift etiket değeri

en: Duplicate matching rule
tr: Çift kayıt eşleştirme kuralı

en: Duplicate this tag
tr: Bu etiketi kopyalar

en: Duplicate value for External ID.
tr: Dış kod için çift değeri

en: Duplicate weight value
tr: Çift ağırlık değeri

en: Duration
tr: Süre

en: Duration (Days)
tr: Süre (gün)

en: Duration (min)
tr: Süre (dakika)

en: Duration Interval
tr: Zaman aralığı

en: Duration Unit
tr: Zaman birimi

en: Duration of subscription or service (e.g. 12-month subscription).
tr: Abonelik ya da hizmetin süresi (12 aylık abonelik gibi).

en: Duration of this membership (e.g. 30 days, 2 months, 5 years, 1 lifetime)
tr: Bu üyeliğin süresi (30 gün, 2 ay, 5 yıl, 1 ömür boyu gibi)

en: Dutch
tr: Felemenkçe

en: Dutch (Belgium)
tr: Felemenkçe (Belçika)

en: Dutch (Netherlands)
tr: Felemenkçe (Hollanda)

en: Dynamic
tr: Devingen

en: Dynamic Form Creator
tr: Devingen form oluşturucu

en: EFT
tr: Havale/EFT

en: ERROR: Title is not Set
tr: HATA: Başlık ayarlanmamış

en: EXAMPLE:
tr: ÖRNEK:

en: EXAMPLE: A price set with 3 price fields. National membership (with 3 price options - radio button style), Regional membership (checkbox), and an optional magazine subscription.
tr: Örnek, 3 fiyat alanı olan bir fiyat paketi. "Ulusal üyelik" (radyo düğmesi biçiminde 3 seçenekli), "Bölgesel üyelik" (işaret kutusu) ve isteğe bağlı dergi aboneliği.

en: EXAMPLE: An organization that has a National office and 5 regional offices puts constituents in each region into their own group. Then they create a "National" group which is assigned as the "Parent" for all regional groups. The National office can now send mailings (for example) to the "National" group - knowing that all contacts in the regional groups will be included.
tr: Örnek: Bir ulusal ve 5 bölgesel ofisi olan bir kuruluş her bölgedeki bağışçıları kendi grubu içinde saklamak isteyebilir. Bu durumda bir "Ulusal" grup oluşturularak tüm bölgesel grupların "Üst" grubu olarak atanır. Ulusal ofis (örneğin) iletilerin tüm bölgesel gruplara da gönderilmesi için "Ulusal" gruba postalama yapabilir.

en: EXAMPLE: Given the default event types, this URL will retrieve all events with start dates on or after January 1, 2007 whose event type is 'Fundraiser':
tr: Örnek: Varsayılan etkinlik türleri için bu adres 1 Ocak 2007 tarihinden itibaren başlayan tüm "Bağış toplama" etkinliklerinin bilgilerini alır.

en: EXAMPLE: If you are using CiviEvent, and you want to collect information from people registering for your events, select "Participants". If the information is specific to one type of participant (e.g. event volunteers), select "Participants (role)" and then select the role (e.g. 'Volunteer').
tr: Örneğin: CiviEvent bileşenini kullanıyorsanız ve etkinliklerinize kayıt olan kişilerle ilgili bilgi toplamak istiyorsanız, "Katılımcılar" olarak seçin. Bilgiler belirli bir katılımcı türüne ait ise (etkinlik gönüllüleri gibi), "Katılımcılar (rol)" olarak seçin ve rolü de seçin ("Gönüllü" gibi).

en: EXAMPLE: If you set a length of 8 on 'Street Address', then '101 Delaplane Ave.' would match '101 Delaplain St.' because the first 8 characters are the same. If Length is left blank, then the comparison is done on the entire field value.
tr: Örneğin: "Sokak adresi" için 8 karakter uzunluk belirttiğinizde, ilk 8 karakteri aynı olduğundan "101 Atatürk Cad." ile "101 Atatürk Bulvarı" eş olarak algılanır. Uzunluk boş bırakıldığında, karşılaştırma alandaki verinin tamamına göre yapılır.

en: EXAMPLE: If you want your message to begin with "Dear " followed by the recipient's first name, you can use the %1 token in your message. <em>Dear %1</em>
tr: Örnek: İletinizin başında "Sayın" sözcüğünden sonra alıcının adının görüntülenmesini istiyorsanız, ileti içinde %1 kodunu kullanmalısınız. <em>Sayın %1</em>

en: EXAMPLE: You can enter <em>fiesta</em>, and get a match on a contact with a note containing <em>Fall Fiesta</em>
tr: ÖRNEK: <em>fiesta</em> yazdığınızda not bölümünde <em>Fall Fiesta</em> geçen kişiler görüntülenir

en: EXAMPLES
tr: ÖRNEKLER

en: EXCLUDE Recipients of These Message(s)
tr: Bu iletilerin alıcıları KATILMASIN

en: Each
tr: Her

en: Each CiviCRM ACL Role is assigned a set of permissions. Use this link to create or edit the different roles needed for your site.
tr: Her bir CiviCRM erişim denetimi listesi rolü bir izin kümesine atanmıştır. Sitenizde kullanmak isteyeceğiniz farklı rolleri oluşturup düzenlemek için bu bağlantıyı kullanın.

en: Each anniversary
tr: Tüm yıl dönümleri

en: Each file must be less than %1M in size.
tr: Her dosya %1M boyutundan küçük olmalıdır.

en: Each file must be less than %1M in size. You can also add a short description.
tr: Her bir dosya %1M boyutundan küçük olmalıdır. Ayrıca kısa bir açıklama ekleyebilirsiniz.

en: Each financial type relates to a number of <a href="%1">financial accounts</a> to track income, accounts receivable, and fees.</p>
tr: Gelir, borçlar ve ücretler gibi başlıkları izlemek için her mali tür bazı <a href="%1">mali hesaplar</a> ile ilişkilidir.

en: Earliest date to consider start events from.
tr: Etkinliklerin başlatılacağı en erken tarih.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit %1
tr: %1 düzenle

en: Edit %1 Options
tr: %1 seçeneklerini düzenle

en: Edit %1 Smart Group Criteria
tr: %1 akıllı grup ölçütünü düzenle

en: Edit '!1'
tr: "!1" düzenle

en: Edit <strong>Premiums Settings</strong> to customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries.
tr: Başlık ve bilgi iletisini özelleştirmek için <strong>Hediye ayarları</strong> bölümüne gidin (...desteğinize karşılık olarak küçük hediyelerimizden seçebilirsiniz... gibi). İsteğe bağlı olarak sorular için bir kişi e-posta adresi ya da telefon numarası da yazabilirsiniz.

en: Edit ACL
tr: Erişim denetimi listesini düzenle

en: Edit ACL &ndash; %1
tr: EDL düzenleme &ndash; %1

en: Edit ACL Role Assignment
tr: EDL rol atamasını düzenle

en: Edit API keys
tr: API anahtarlarını düzenleyebilir

en: Edit Address Elements
tr: Adres bileşenlerini düzenle

en: Edit Batch
tr: Toplu işlemi düzenle

en: Edit Campaign
tr: Kampanyayı düzenle

en: Edit CiviCRM Profile Field
tr: CiviCRM profil alanını düzenle

en: Edit CiviCRM Profile Group
tr: CiviCRM profil grubunu düzenle

en: Edit Comment
tr: Yorumu düzenle

en: Edit Complete Street Address
tr: Sokak adresinin tamamını düzenle

en: Edit Contact
tr: Kişiyi düzenle

en: Edit Contact (View Contact Summary Page)
tr: Kişiyi düzenle (kişi özeti sayfasını görüntüle)

en: Edit Contact Details
tr: Kişi ayrıntılarını düzenle

en: Edit Contact Information
tr: Kişi bilgilerini düzenle

en: Edit Contact Name
tr: Kişi adını düzenle

en: Edit Contact Type
tr: Kişi türünü düzenle

en: Edit Contribution
tr: Katkıyı düzenle

en: Edit Credit Card
tr: Kredi kartını düzenle

en: Edit Custom Field
tr: Özel alanı düzenle

en: Edit Custom Set
tr: Özel kümeyi düzenle

en: Edit Data Entry Batch
tr: Toplu veri girişi düzenleme işlemi

en: Edit Date Type
tr: Tarih türünü düzenle

en: Edit DedupeRule
tr: Çift kayıt ayıklama kuralını düzenle

en: Edit Details
tr: Ayrıntıları düzenle

en: Edit Domain Information
tr: Etki alanı bilgilerini düzenle

en: Edit Event Template
tr: Etkinlik kalıbını düzenle

en: Edit Field
tr: Alanı düzenle

en: Edit Financial Type
tr: Mali türü düzenle

en: Edit Financial Type Account
tr: Mali hesap türünü düzenle

en: Edit Grant
tr: Bağışı düzenle

en: Edit Group
tr: Grubu düzenle

en: Edit Group Settings
tr: Grup ayarlarını düzenle

en: Edit Label Format
tr: Etiket biçimini düzenle

en: Edit Link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: Edit Location Type
tr: Konum türünü düzenle

en: Edit Mail Settings
tr: Posta ayarlarını düzenle

en: Edit Mailing Component
tr: Postalama bileşenini düzenle

en: Edit Mapping
tr: Eşleşmeyi düzenle

en: Edit Membership
tr: Üyeliği düzenle

en: Edit Membership Status
tr: Üyelik durumunu düzenle

en: Edit Membership Type
tr: Üyelik türünü düzenle

en: Edit Message Template
tr: İleti kalıbını düzenle

en: Edit Multiple Choice Option
tr: Çoklu seçim seçeneğini düzenle

en: Edit Multiple Choice Options
tr: Çoklu seçim seçeneklerini düzenle

en: Edit Note
tr: Notu düzenle

en: Edit Option
tr: Seçeneği düzenle

en: Edit Option Group
tr: Seçenek grubunu düzenle

en: Edit Options
tr: Seçenekleri düzenle

en: Edit PDF Page Format
tr: PDF sayfa biçimini düzenle

en: Edit Participant Status
tr: Katılımcı durumunu düzenle

en: Edit Participant Status Options
tr: Katılımcı durumu seçeneklerini düzenle

en: Edit Participation
tr: Katılımı düzenle

en: Edit Payment
tr: Ödemeyi düzenle

en: Edit Payment Method
tr: Ödeme yöntemini düzenle

en: Edit Payment Procesor Type
tr: Ödeme aracısı türünü düzenle

en: Edit Payment Processor
tr: Ödeme aracısını düzenle

en: Edit Payment ProcessorType
tr: Ödeme aracısı türünü düzenle

en: Edit Personal Campaign Page
tr: Kişisel kampanya sayfasını düzenle

en: Edit Petition
tr: İmza kampanyasını düzenle

en: Edit Pledge
tr: Söz verilmiş ödemeyi düzenle

en: Edit Premium
tr: Hediyeyi düzenle

en: Edit Price
tr: Fiyatı düzenle

en: Edit Price Field
tr: Fiyat alanını düzenle

en: Edit Price Option
tr: Fiyat seçeneğini düzenle

en: Edit Price Options
tr: Fiyat seçeneklerini düzenle

en: Edit Price Set
tr: Fiyat paketini düzenle

en: Edit Profile
tr: Profili düzenle

en: Edit Provider
tr: Hizmet sağlayıcıyı düzenle

en: Edit Recipient Options
tr: Alıcı ayarlarını düzenle

en: Edit Recurring Payment
tr: Yinelenen ödemeyi düzenle

en: Edit Relationship
tr: İlişkiyi düzenle

en: Edit Relationship Type
tr: İlişki türünü düzenle

en: Edit Relationship for %1
tr: %1 ile ilişkisini düzenle

en: Edit Report Template
tr: Rapor kalıbını düzenle

en: Edit Rule
tr: Kuralı düzenle

en: Edit Schedule Reminders
tr: Zamanlanmış anımsatıcıları düzenle

en: Edit Scheduled Job
tr: Zamanlanmış görevi düzenle

en: Edit Scheduled Payment
tr: Zamanlanmış söz ödemesini düzenle

en: Edit Scheduled Pledge Payment
tr: Zamanlanmış söz verilmiş ödemeyi düzenle

en: Edit Search Criteria
tr: Arama ölçütünü düzenle

en: Edit Set
tr: Kümeyi düzenle

en: Edit Settings
tr: Ayarları düzenle

en: Edit Smart Group
tr: Akıllı grubu düzenle

en: Edit Smart Group Criteria
tr: Akıllı grup ölçütlerini düzenle

en: Edit Smart Group Search Criteria for %1
tr: %1 için akıllı grup arama ölçütünü düzenle

en: Edit Status
tr: Durumu düzenle

en: Edit Street Address
tr: Sokak adresini düzenle

en: Edit Survey
tr: Anketi düzenle

en: Edit Tags
tr: Etiketleri düzenle

en: Edit Widget Colors
tr: Sayfa bileşeni renklerini düzenle

en: Edit Your Page
tr: Sayfanızı düzenleyin

en: Edit Your Personal Campaign Page
tr: Kişisel kampanya sayfanızı düzenleyin

en: Edit accounting batches created by user
tr: Kendisinin eklediği toplu muhasebe işlemlerini düzenleyebilir

en: Edit activity
tr: İşlemi düzenle

en: Edit address
tr: Adresi düzenle

en: Edit all accounting batches
tr: Tüm toplu muhasebe işlemlerini düzenleyebilir

en: Edit all inbound email activities (for visible contacts) basic information and content.
tr: Tüm temel gelen e-posta işlemi (görülebilen kişiler için) bilgilerini ve içeriği düzenleyebilir.

en: Edit all inbound email activities (for visible contacts) basic information. Content editing not allowed.
tr: Tüm temel gelen e-posta işlemi (görülebilen kişiler için) bilgilerini düzenleyebilir. İçeriği düzenleyemez.

en: Edit all private reports
tr: Tüm kişisel raporları düzenle

en: Edit all reports that have been marked as reserved
tr: Ayırtılmış olarak işaretlenmiş tüm raporları düzenleyin

en: Edit and disable Reserved Groups (Needs Edit Groups)
tr: Ayırtılmış grupları düzenleyebilir ve devre dışı bırakabilir (grup düzenleme izni de gereklidir)

en: Edit association rule
tr: İlişkilendirme kuralını düzenle

en: Edit communication preferences
tr: İletişim tercihlerini düzenle

en: Edit data in a profile form.
tr: Profil formundaki verileri düzenleyebilir

en: Edit demographics
tr: İstatistikleri düzenle

en: Edit events even without specific ACL granted
tr: Özel EDL izni verilmemiş olsa da etkinlikleri düzenleyebilme

en: Edit flag was not numeric.
tr: Düzenleme işareti sayısal değildi.

en: Edit global settings for this custom field.
tr: Bu özel alan için genel ayarları düzenleyin.

en: Edit info
tr: Bilgileri düzenle

en: Edit name
tr: Adı düzenle

en: Edit search criteria
tr: Arama ölçütünü düzenle

en: Edit settings
tr: Ayarları düzenle

en: Edit this message template
tr: Bu ileti kalıbını düzenle

en: Edit this relationship.
tr: Bu ilişkiyi düzenle

en: Edit user's own API keys
tr: Kullanıcı kendi API anahtarlarını düzenleyebilir

en: Editing Contacts
tr: Kişi düzenleme

en: Editing Master Address
tr: Birincil adresi düzenleme

en: Effective end date
tr: Etkin bitiş tarihi

en: Effective start date
tr: Etkin başlangıç tarihi

en: Eg: if you choose '2' then the lead booker can bring 2 guests; there would be a limit of 3 participants in total per booking.
tr: Örnek: "2" seçerseniz asıl yer ayırtan 2 misafir getirebilir. Böylece her yer ayırtma 3 katılımcı ile sınırlanır.

en: Either an existing table name or an SQL query to build one are required
tr: Var olan bir tablonun adı ya da oluşturulacak tablonun SQL sorgusu zorunludur

en: Either filter on at least one relationship type, or de-select Staff Member and Relationship from the list of fields.
tr: En az bir ilişki türüne göre süzün ya da alan listesinden Ekip üyesi ve İlişkiler alanlarını çıkarın.

en: Elavon - recurring payments not implemented
tr: Elavon - Yinelenen ödemeler henüz desteklenmiyor

en: Elavon / Nova Virtual Merchant
tr: Elavon / Nova sanal aracısı

en: Elavon / Nova Virtual Merchant Gateway requires curl with SSL support
tr: Elavon / Nova sanal ödeme aracısı için SSL destekli cURL var olmalıdır

en: Elavon Payment Processor
tr: Elavon ödeme aracısı

en: Element name of angular directive to invoke (lowercase hyphenated format)
tr: Çağrılacak Angular yönergesinin bileşen adı (küçük harfli ve tireli biçim)

en: Eligible
tr: Uygun

en: Email
tr: E-posta

en: Email %1
tr: E-posta %1

en: Email %1 is primary?
tr: %1 e-postası birincil

en: Email (Contact A)
tr: E-posta (A kişisi)

en: Email (Contact B)
tr: E-posta (B kişisi)

en: Email (Main)
tr: E-posta (öncelikli)

en: Email (reserved)
tr: E-posta (ayırtılmış)

en: Email - schedule/send via CiviMail
tr: E-posta - CiviMail ile zamanlama/gönderme

en: Email - send now (to %1 or less)
tr: E-posta - şimdi gönder (%1 ya da daha az)

en: Email - unhold addresses
tr: E-posta - Adresleri bırakma

en: Email 1
tr: 1. e-posta

en: Email 1:
tr: 1. e-posta:

en: Email 2
tr: E-posta 2

en: Email 2 ID
tr: E-posta 2 kodu

en: Email 2:
tr: 2. e-posta:

en: Email Address
tr: E-posta adresi

en: Email Address of Receipt Sender
tr: Alındı e-postası "Kimden" adresi

en: Email Delivery
tr: E-posta gönderimi

en: Email Delivery Settings
tr: E-posta gönderim ayarları

en: Email Disabled
tr: E-posta devre dışı

en: Email Domain
tr: E-posta etki alanı

en: Email Error
tr: E-posta sorunu

en: Email Format
tr: E-posta biçimi

en: Email Greeting
tr: E-posta hitabı

en: Email Greeting - Custom
tr: E-posta hitabı - Özel

en: Email Greeting Custom
tr: Özel e-posta hitabı

en: Email Greeting ID
tr: E-posta hitabı kodu

en: Email Greeting Type
tr: E-posta hitap türü

en: Email Greeting must be one of the configured format options. Check Administer >> System Settings >> Option Groups >> Email Greetings for valid values
tr: E-posta "Hitapları" yapılandırılmış biçimlerden biri olmalıdır. Geçerli değerler için "Yönetim" >> "Sistem ayarları" >> "Seçenek grupları" >> "E-posta hitapları" bölümüne bakın

en: Email Hold
tr: E-posta bekletme

en: Email ID
tr: E-posta kodu

en: Email Invoice
tr: Faturayı e-postala

en: Email Location Type
tr: E-posta adresi konum türü

en: Email Notification
tr: E-posta bildirimi

en: Email On Hold
tr: E-posta bekliyor

en: Email Receipt to Contributor?
tr: E-posta alıcısı ya da katkıda bulunan

en: Email Receipts
tr: E-posta alındıları

en: Email Report Instance To
tr: Rapor kopyasının gönderileceği e-posta adresi

en: Email Screen
tr: E-posta sayfası

en: Email Selection Method
tr: E-posta seçimi yöntemi

en: Email Sent
tr: E-posta gönderildi

en: Email Settings
tr: E-posta ayarları

en: Email a Contact
tr: Bir kişiye e-posta gönder

en: Email a complete copy of this activity record to other people involved with the case. Click the top left box to select all.
tr: Bu işlem kaydının tam bir kopyasını bu olayla ilgili diğer kişilere de e-posta ile gönderebilirsiniz. Tümünü seçmek için sol üstteki kutuya tıklayın.

en: Email address
tr: E-posta adresleri

en: Email address deleted.
tr: E-posta adresi silindi.

en: Email address domain (the part after @).
tr: E-posta adresi etki alanı (@ karakterinden sonraki bölüm).

en: Email address in "from" field
tr: "Kimden" alanındaki e-posta adresi

en: Email address is not valid
tr: E-posta adresi geçersiz

en: Email address is required to opt out.
tr: Tüm aboneliklerden ayrılması istenilen e-posta adresi.

en: Email address is required to unsubscribe.
tr: Abonelikten ayrılması istenilen e-posta adresi.

en: Email at the time of token creation. Useful for fraud forensics
tr: Pin kodu oluşturulurken kullanılan e-posta adresi. Sahteciliği önlemek için kullanışlıdır

en: Email domain must use a valid internet domain format (e.g. 'example.org').
tr: E-posta etki alanı, geçerli bir İnternet etki alanı biçiminde olmalıdır (örnek: "websitem.org").

en: Email field should be included in profile if you want to use Group(s) when Profile double-opt in process is enabled.
tr: Profil çift katılım işlemi etkinleştirilmişken grupları kullanmak istiyorsanız profilde e-posta alanı bulunmalıdır.

en: Email has NOT been sent to %1 contact(s) - communication preferences specify DO NOT EMAIL OR valid Email is NOT present.
tr: E-posta %1 kişiye GÖNDERİLEMEDİ. E-posta adresi YOK ya da iletişim tercihi olarak POSTA GÖNDERİLMESİN seçilmiş.

en: Email has been sent to : %1
tr: %1 adresine e-posta gönderildi

en: Email is not valid.
tr: E-posta geçersiz.

en: Email is required
tr: E-posta zorunludur

en: Email on Hold
tr: E-posta bekliyor

en: Email on hold
tr: E-posta bekliyor

en: Email on hold - generally due to bouncing.
tr: Genellikle geri döndüğü için e-posta bekliyor.

en: Email only
tr: Yalnızca e-posta

en: Email sent.
tr: E-posta gönderildi.

en: Email was NOT sent to %1 contacts (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
tr: E-posta %1 kişiye GÖNDERİLEMEDİ (dosyada e-posta adresi yok, iletişim tercihi olarak "POSTA GÖNDERİLMESİN" seçilmiş ya da kişi vefat etmiş).

en: Email will NOT be sent to %count contact - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased). | Email will NOT be sent to %count contacts - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
tr[0]: E-posta %count kişiye GÖNDERİLEMEDİ (dosyada e-posta adresi yok, iletişim tercihi olarak POSTA GÖNDERİLMESİN seçilmiş ya da kişi vefat etmiş).
tr[1]: E-posta %count kişiye GÖNDERİLEMEDİ (dosyada e-posta adresi yok, iletişim tercihi olarak POSTA GÖNDERİLMESİN seçilmiş ya da kişi vefat etmiş).

en: Email will NOT be sent to %count contact. | Email will NOT be sent to %count contacts.
tr[0]: E-posta %count kişiye GÖNDERİLMEYECEK.
tr[1]: E-posta %count kişiye GÖNDERİLMEYECEK.

en: Email-to-Activity
tr: İşlem e-postası

en: Email-to-Activity Processing
tr: E-posta ile işlem süreci

en: Email:
tr: E-posta:

en: Email: %1
tr: E-posta: %1

en: Emailed Invoice
tr: E-postalanmış fatura

en: Emailed Invoice.
tr: E-postalanmış fatura.

en: Emails
tr: E-postalar

en: Emails Restored
tr: E-postalar geri yüklendi

en: Emergency
tr: Acil

en: Employee <-> Employer and Household relationships both have special characteristics.
tr: İşveren <-> çalışan ve hane halkı ilişkileri için özel durumlar söz konusudur.

en: Employee Name
tr: Çalışan adı

en: Employee Since
tr: Çalışma başlangıcı

en: Employee of
tr: Şu kişinin çalışanı

en: Employer
tr: İşveren

en: Employer Name
tr: İşveren adı

en: Employer name
tr: İşveren adı

en: Employer of
tr: Şu kişinin işvereni

en: Employment relationship.
tr: İş ilişkisi

en: Empties template cache and/or temporary upload file folders.
tr: Kalıp ön belleğini ve geçici dosya yükleme klasörlerini boşaltır.

en: Empty Tag Set
tr: Etiket kümesi boş

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enable "%1"?
tr: "%1" eklentisini etkinleştir

en: Enable %1
tr: %1 kullanılsın

en: Enable <a href='%1'>case types</a>.
tr: <a href='%1'>Olay türlerini</a> etkinleştir.

en: Enable ACL
tr: Erişim denetimi listesini kullanılsın

en: Enable ACL Role Assignment
tr: EDL rol ataması kullanılsın

en: Enable Access Control by Financial Type
tr: Mali türe göre erişim denetimi yapılsın

en: Enable Campaign
tr: Kampanyayı etkinleştir

en: Enable CiviCRM Profile Field
tr: CiviCRM profil alanını etkinleştir

en: Enable CiviCRM Profile Group
tr: CiviCRM Profil grubunu etkinleştir

en: Enable CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport and/or CiviGrant components.
tr: CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport, CiviGrant bileşenleri bu bölümden etkinleştirilebilir.

en: Enable CiviMail to create activities on delivery
tr: Aktarım işlemleri CiviMail tarafından oluşturulsun

en: Enable CiviMail to generate Message-ID header
tr: Message-ID üst bilgisi CiviMail tarafından oluşturulsun

en: Enable Components
tr: Bileşen etkinleştirme

en: Enable Contact Type
tr: Kişi türünü etkinleştir

en: Enable Custom Field
tr: Özel alanı etkinleştir

en: Enable Custom Reply-To
tr: Özel yanıt adresi kullanılabilsin

en: Enable Custom Set
tr: Özel kümeyi etkinleştir

en: Enable Debugging
tr: Hata ayıklama kullanılsın

en: Enable Deferred Revenue
tr: Ötelenmiş kazanç kullanılsın

en: Enable Double Opt-in for Profile Group(s) field
tr: Profil grup alanları için çift doğrulamalı kayıt kullanılsın

en: Enable Double Opt-in for Profiles which use the "Add to Group" setting
tr: "Gruba ekle" ayarını kullanan profiller için çift doğrulamalı kayıt kullanılsın

en: Enable Drupal Watchdog Logging
tr: Drupal bekçi köpeği günlüğü kullanılsın

en: Enable Event
tr: Etkinliği etkinleştir

en: Enable Financial Type
tr: Mali türü etkinleştir

en: Enable Group
tr: Grubu etkinleştir

en: Enable InnoDB full-text search optimizations. (Requires MySQL 5.6+)
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, InnoDB tam metin arama iyileştirmeleri etkinleştirilir. (MySQL 5.6+ gerekir)

en: Enable Label Format
tr: Etiket biçimini etkinleştir

en: Enable Location Type
tr: Konum türünü etkinleştir

en: Enable Mailing Component
tr: Postalama bileşenini etkinleştir

en: Enable Membership Status
tr: Üyelik durumunu etkinleştir

en: Enable Membership Type
tr: Üyelik türünü etkinleştir

en: Enable Multi Site Configuration
tr: Çoklu site yapılandırması kullanılsın

en: Enable Multiple Choice Option
tr: Çoklu seçim seçeneğini etkinleştir

en: Enable Multiple Languages
tr: Birden çok dil kullanılsın

en: Enable Pay Later option?
tr: Sonra ödenecek seçeneği kullanılsın

en: Enable Payment Processor
tr: Ödeme aracısını etkinleştir

en: Enable Payment ProcessorType
tr: Ödeme aracısı türünü etkinleştir

en: Enable Personal Campaign Pages
tr: Kişisel kampanya sayfaları kullanılsın

en: Enable Personal Campaign Pages?
tr: Kişisel kampanya sayfaları oluşturulabilsin

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this contribution page)
tr: Kişisel kampanya sayfaları kullanılsın (bu katkı sayfası için)

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this event)
tr: Kişisel kampanya sayfaları kullanılsın (bu etkinlik için)

en: Enable Petition
tr: İmza kampanyasını etkinleştir

en: Enable Popup Forms
tr: Açılan pencere formları kullanılsın

en: Enable Premium
tr: Hediyeyi etkinleştir

en: Enable Price
tr: Fiyatı etkinleştir

en: Enable Price Option
tr: Fiyat seçeneğini etkinleştir

en: Enable Price Set
tr: Fiyat paketini etkinleştir

en: Enable Provider
tr: Hizmet sağlayıcıyı etkinleştir

en: Enable Relationship
tr: İlişkiyi etkinleştir

en: Enable Relationship Type
tr: İlişki türünü etkinleştir

en: Enable Scheduled Job
tr: Zamanlanmış görevi etkinleştir

en: Enable Status
tr: Durumu etkinleştir

en: Enable Survey
tr: Anketi etkinleştir

en: Enable Tax and Invoicing
tr: Vergi ve faturalar kullanılsın

en: Enable Widget?
tr: Sayfa bileşeni kullanılsın mı?

en: Enable automatic CiviMail recipient count display
tr: CiviMail alıcı sayısı otomatik olarak görüntülensin

en: Enable click-through tracking by default
tr: Varsayılan olarak tıklama izleme kullanılsın

en: Enable components
tr: Bileşen etkinleştirme

en: Enable debugging features including display of template variables and backtracing.
tr: Kalıp değişkenleri ve geri izleme gibi işlevleri içeren hata ayıklama özelliklerini etkinleştirin.

en: Enable deprecated Embedded Activity Revisions
tr: Kullanımdan kaldırılmış eklenmiş işlem değişiklikleri kullanılsın

en: Enable global server wide lock for CiviMail
tr: CiviMail için sunucu ölçeğinde kilit kullanılsın

en: Enable mapping for this profile?
tr: Bu profil için eşleştirme yapılsın

en: Enable multiple bulk email address for a contact
tr: Bir kişi için birden çok toplu e-posta adresi kullanılabilsin

en: Enable multiple bulk email address for a contact.
tr: Bir kişi için birden çok toplu e-posta adresi kullanılabilsin.

en: Enable open tracking by default
tr: Varsayılan olarak açma izleme kullanılsın

en: Enable repetition.
tr: Yineleme kullanılsın.

en: Enable the Premiums section for this Online Contribution Page, and customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries. Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
tr: Bu çevrimiçi katkı sayfası için hediyeler bölümünü etkinleştirerek başlık ve bilgi iletisini özelleştirin (...desteğinize karşılık olarak küçük hediyelerimizden seçebilirsiniz... gibi). İsteğinize bağlı olarak sorular için bir kişi e-posta adresi ya da telefon numarası da yazabilirsiniz. Bundan sonra bu katkı sayfasında sunmak istediğiniz hediyeleri seçip gözden geçirebilirsiniz.

en: Enable the required CiviCRM components.(CiviContribute, CiviEvent etc.)
tr: CiviCRM bileşenlerini etkinleştirme bölümü (CiviContribute, CiviEvent gibi).

en: Enable the use of remote images. By default this is enabled, but if not using remote images you may wish to turn it off for security reasons.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, uzak görseller kullanılabilir. Varsayılan olarak bu seçenek etkinleştirilmiştir. Ancak uzak görüntüleri kullanmıyorsanız güvenlik nedeniyle kapatmak isteyebilirsiniz.

en: Enable this message template
tr: Bu ileti kalıbını etkinleştir

en: Enable this setting to rebuild recipient list automatically during composing mail. Disable will allow you to rebuild recipient manually.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, e-posta oluşturulurken alıcı listesi otomatik olarak belirlenir. Devre dışı bırakıldığında alıcılar el ile seçilebilir.

en: Enable tracking of activity revisions embedded within the "civicrm_activity" table. This should not be enabled on new installs and will be unsupported in the future. You should enable "Administer => System Settings => Misc => Logging" instead.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, "civicrm_activity" tablosuna yerleştirilmiş işlem değişiklikleri izlenir. Bu seçenek, yeni kurulumlarda etkinleştirilmemelidir ve gelecekte desteklenmeyecektir. Bunun yerine "Yönetim" => "Sistem ayarları" => "Diğer" => "Günlük" seçeneğini etkinleştirmelisiniz.

en: Enable workflow support for CiviMail
tr: CiviMail için iş akışı desteği kullanılsın

en: Enable/Disable this checkbox to add/remove cancel button on the profile form.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, profil formuna iptal düğmesi eklenir.

en: Enabled
tr: Etkin

en: Enabled (Missing)
tr: Etkin (eksik)

en: Enabled?
tr: Etkinleştirilmiş

en: Enabling Access Control by Financial Types is only required if you need users in one role to access some financial transactions but not ones with certain financial types.</p>
    <p>For example, Planned Giving bequests may be highly confidential and not appropriate for staff organizing events to see, even though they need to be able to administer the payments for ticket purchases.</p>
    <p>After enabling, you will be able to set create, view, edit, and delete permissions separately for each financial type by navigating to Administer > Users and Permissions > Permissions (Access Control), and clicking on the Access Control link for your CMS.
tr: Mali türlere göre erişim denetiminin etkinleştirilmesi, bir roldeki kullanıcıların yalnızca bazı mali hesap hareketlerine erişebilmesi, diğer mali türlere erişmemesi gerektiğinde kullanılır.</p>
    <p>Örneğin, planlanmış hediye alımları çok gizli olabilir ve etkinlik organizasyonu yapan ekibin görmesi istenmeyebilir. Ancak ekibin satın alınan bilet ödemelerini görmesi gerekir.</p>
    <p>Bu seçenek etkinleştirildikten sonra, her bir mali tür için izinleri ekleme, görüntüleme, düzenleme ve silme işlemleri "Yönetim" > "Kullanıcılar ve izinler" > "İzinler (erişim denetimi)" bölümünden içerik yönetim sisteminizin erişim denetimi bağlantısına tıklanarak yapılabilir.

en: Enabling Waitlisting and Registration Approval
tr: Bekleme listesi ve kayıt onayı etkinleştiriliyor

en: Enabling a widget for this contribution page allows you and your supporters to easily promote a fund-raising campaign by embedding a chunk of dynamic content in any web page. CiviContribute widgets display real-time progress toward your fund-raising goals, and include a 'Contribute' button which links people directly to the associated online contribution page.
tr: Bu katkı sayfası için bir sayfa bileşeni etkinleştirerek siz ve destekçileriniz için kampanyanızın nasıl gittiğinin devingen bir web sayfası üzerinde görülmesini sağlayabilirsiniz. CiviContribute sayfa bileşenleri kampanya hedeflerini gerçek zamanlı olarak görüntülemenin yanısıra "Katkıda bulunun" düğmesi ile istekli kişileri doğrudan ilgili katkı sayfasına yönlendirir.

en: Enabling multiple languages changes the schema of your database, so make sure you know what you are doing when enabling this function; making a database backup is strongly recommended.
tr: Birden çok dilin etkinleştirilmesi veritabanı şemasını değiştirir. Bu nedenle bu seçeneği etkinleştirirken ne yaptığınızdan emin olun. İşlem öncesinde veritabanı yedeğinin alınması önemle önerilir.

en: Enabling this option will have CiviCRM skip any emails that do not have the Case ID or Case Hash so that the system will only process emails that can be placed on case records.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, CiviCRM olay kodu ya da olay karması olmayan tüm e-postaları yok sayar. Böylece sistem yalnızca olay kayıtlarına eklenebilecek e-postaları işler.

en: Enabling this option will have CiviCRM skip any emails that do not have the Case ID or Case Hash so that the system will only process emails that can be placed on case records. Any emails that are not processed will be moved to the ignored folder.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, CiviCRM olay kodu ya da olay karması olmayan tüm e-postaları yok sayar. Böylece sistem yalnızca olay kayıtlarına eklenebilecek e-postaları işler. İşlenmeyen e-postalar yok sayılanlar klasörüne taşınır.

en: Enabling this setting will update related contribution of membership(s) except if the membership is paid for with a recurring contribution.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, üyeliğin yinelenen bir katkı ile ödendiği durumlar dışında, ilgili üyeliklerin katkısı güncellenir.

en: Encounter Medium
tr: Ortam hesaba katılsın

en: End
tr: Bitiş

en: End Action
tr: Bitiş işlemi

en: End Adjustment
tr: Ayarlamayı bitir

en: End Date
tr: Bitiş tarihi

en: End Date One
tr: 1. Bitiş tarihi

en: End Date Two
tr: 2. Bitiş tarihi

en: End Event
tr: Bitiş etkinliği

en: End Event Adjust Interval
tr: Bitiş etkinliği ayarlama aralığı

en: End Event Adjust Unit
tr: Bitiş etkinliği ayarlama birimi

en: End Event Adjustment
tr: Bitiş etkinliği ayarı

en: End Frequency Interval
tr: Bitiş sıklığı aralığı

en: End Frequency Unit
tr: Bitiş sıklığı birimi

en: End Offset
tr: Bitiş farkı

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: End date for premium
tr: Hediyenin bitiş tarihi

en: End date must be the same or later than start date.
tr: Bitiş tarihi başlangıç tarihi ile aynı ya da daha sonra olmalıdır.

en: End date should be after Start date.
tr: Bitiş tarihi başlangıç tarihinden sonra olmalıdır.

en: End date should be after current entity's start date
tr: Bitiş tarihi geçerli varlığın başlangıç tarihinden sonra olmalıdır

en: Ended
tr: Sona ermiş

en: Ends
tr: Bitiş

en: Ends with
tr: şununla biten

en: Engagement Index
tr: Bağlılık derecesi

en: Engagement Level
tr: Bağlılık düzeyi

en: English (Australia)
tr: İngilizce (Avustralya)

en: English (Canada)
tr: İngilizce (Kanada)

en: English (United Kingdom)
tr: İngilizce (Birleşik Krallık)

en: English (United States)
tr: İngilizce (ABD)

en: English ordinal suffix for the day of the month ('st', 'nd', 'rd', 'th')
tr: İngilizce ayın günü için sıralama son eki ("st", "nd", "rd", "th")

en: Ensure that amount paid is shown even when fully paid
tr: Ödenen tutarın tamamı ödenmiş olsa bile gösterildiğinden emin olundu

en: Ensure you are still logged in and have permission to access this feature.
tr: Bu özelliğe erişebilmek için oturumunuzun hala açık olduğundan emin olun.

en: Enter <strong>pj-ql-01</strong>. This is the User Name associated with the shared PayJunction test account.
tr: Paylaşımlı PayJunction deneme hesabının kullanıcı adı olarak <strong>pj-ql-01</strong> yazın.

en: Enter <strong>pj-ql-01p</strong>. This is the Password associated with the shared PayJunction test account.
tr: Paylaşımlı PayJunction deneme hesabının parolası olarak <strong>pj-ql-01</strong> yazın.

en: Enter a comma-delimited list of color, size, etc. options for the product if applicable. Contributors will be presented a drop-down menu of these options when they select this product.
tr: Renk, boyut gibi ürün seçeneklerini virgül ile ayırarak yazın. Bu ürün seçilirken katkıda bulunanlara belirtilen özelliklerde bir açılan liste görüntülenir.

en: Enter a contact name.
tr: Bir kişi adı yazın.

en: Enter a descriptive name for this address block such as "Summer Home", "School Address", etc.
tr: "Yazlık", "Okul adresi" gibi bu adres bloğunu açıklayan bir ad yazın.

en: Enter a descriptive name for this permission (e.g. 'Edit Advisory Board Contacts').
tr: Bu izin için açıklayıcı bir ad yazın (Örnek: "Danışma kurulu üyelerini düzenleme").

en: Enter a message to accompany this contribution.
tr: Bu katkı hakkında bir ileti yazın.

en: Enter a message you want included at the beginning of emailed receipts. This message will be inserted at the top of the "Contributions - Receipt (on-line)" System Workflow Message.
tr: E-posta ile gönderilecek alındıların başlangıcında yer almasını istediğiniz iletiyi buraya yazın. Bu ileti "Katkılar - Alındı (çevrimiçi)" sistem iş akışı iletisinin üst bölümüne eklenir.

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'Thanks for registering for this event.'
tr: Onay e-postasının başlangıcına eklenmesini istediğiniz metni yazın. Örnek: "Etkinliğimize kayıt olduğunuz için teşekkürler."

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'We have made the changes you requested to your registration.'
tr: Onay e-postasının başlangıcında görüntülenmesini istediğiniz bir ileti yazın. Örnek: "Kaydınızda istediğiniz değişiklikleri yaptık".

en: Enter a message you want included at the beginning of the emailed receipt. EXAMPLE: 'Thanks for supporting our organization with your membership.'
tr: E-posta ile gönderilen alındının başlangıcına eklenmesini istediğiniz metni yazın. Örnek: "Üye olarak çabalarımıza destek olduğunuz için teşekkürler."

en: Enter a name and description for your Saved Search
tr: Kaydedilmiş aramanıza bir ad ve açıklama yazın

en: Enter a new organization
tr: Yeni bir kuruluş ekle

en: Enter a positive integer
tr: Pozitif bir tam sayı yazın

en: Enter a quantity for this field?
tr: Bu alan için bir adet yazılsın

en: Enter a unique name and a description for your new group here. Then click 'Continue' to find contacts to add to your new group.
tr: Yeni grubunuz için buraya eşsiz bir ad ve bir açıklama yazın. Ardından kişileri bu gruba eklemek için "İlerle" üzerine tıklayın.

en: Enter a valid URL
tr: Geçerli bir adres yazın

en: Enter a valid web address beginning with 'http://' or 'https://'.
tr: "http://" ya da "https://" ile başlayan geçerli bir web adresi yazın.

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event.
tr: Bu etkinliğe katılmasına izin verilecek katılımcı sayısına göre, kayıt yaptıran bir katılımcının kaç kişi sayılacağını buraya yazın.

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event. For example, if this price field is for a table at a fundraiser which seats eight people, you would set Participant Count to 8.
tr: Bu etkinliğe katılmasına izin verilecek katılımcı sayısına göre, kayıt yaptıran bir katılımcının kaç kişi sayılacağını buraya yazın. Örneğin, bağış 8 kişilik bir masa için yapılıyorsa, "Katılımcı sayısı" 8 olmalıdır.

en: Enter an account type code for this account. Account type codes are required for QuickBooks integration and will be included in all accounting batch exports.
tr: Bu hesap için bir hesap türü kodu yazın. Hesap türü kodları QuickBooks bütünleştirmesi için kullanılır ve tüm toplu muhasebe verileri dışa aktarılırken katılır.

en: Enter an optional goal amount for this contribution page (e.g. for this 'campaign'). If you enable a contribution widget for this page, the widget will track progress against this goal. Otherwise, the goal will display as 'no limit'.
tr: Bu katkı sayfası için isteğe bağlı bir amaçlanan tutar yazılabilir (bu "kampanya" için gibi). Bir sayfada bir katkı sayfa bileşeni kullanıldığında, sayfa bileşeninde yapılan ödemeler ile amaçlanan tutarı karşılaştırılır. Bu seçenek kullanılmadığında amaçlanan tutar "sınırsız" olarak görüntülenir.

en: Enter at least one result option.
tr: En az bir sonuç seçeneği yazın.

en: Enter content for the about message. You may include HTML formatting tags. You can also include images, as long as they are already uploaded to a server&mdash;reference them using complete URLs.
tr: Hakkında iletisinin içeriği. HTML biçimlendirme kodları kullanılabilir. Ayrıca daha önce sunucuya yüklenmiş olmaları koşuluyla tam adresler kullanılarak görseller eklenebilir.

en: Enter content for the introductory message. This will be displayed below the Premiums section title. You may include HTML formatting tags. You can also include images, as long as they are already uploaded to a server&mdash;reference them using complete URLs.
tr: Giriş bilgilendirme iletisinin içeriği. Bu içerik, hediyeler bölüm başlığının altında görüntülenir. HTML biçimlendirme kodları kullanılabilir. Ayrıca daha önce sunucuya yüklenmiş olmaları koşuluyla tam adresler kullanılarak görseller eklenebilir.

en: Enter content for the introductory message. This will be displayed below the page title. You can include images, as long as they are already uploaded to a server: click the "Image" button in the button bar.
tr: Bilgilendirme iletisinin giriş içeriği. Bu içerik sayfa başlığının altında görüntülenir. Araç çubuğundaki "Görsel" üzerine tıklayarak sunucuya yüklenmiş olan görseller kullanılabilir.

en: Enter descriptive name for this matching rule.
tr: Bu eşleşme kuralına açıklayıcı bir ad yazın.

en: Enter e-mail address of recipient. (Use a comma to separate multiple e-mail addresses.)
tr: Alıcının e-posta adresini yazın (birden çok adresi virgül ile ayırarak yazın).

en: Enter link(s) and/or text that you want to appear at the bottom of the thank-you page. You can use this content area to encourage contributors to visit a tell-a-friend page or take some other action.
tr: Teşekkürler sayfasının alt bölümünde görüntülenecek metni ya da bağlantıları yazın. Bu içerik alanına katkıda bulunacak kişilerin ilgisini çekebilecek "Arkadaşına ilet" gibi özellikler ekleyebilirsiniz.

en: Enter name to save message template
tr: İleti kalıbını kaydetmek için bir ad yazın

en: Enter note or message to be displayed on PDF invoice or credit notes
tr: Fatura ya da kredi notları için PDF belgesinde görüntülenecek not ya da iletiyi yazın

en: Enter optional 'add-on' code after the dash ('plus 4' code for U.S. addresses).
tr: Tireden sonra isteğe bağlı ek kodunu yazın (ABD adresleri için "Plus 4" kodu).

en: Enter prefix to be be preprended when creating an invoice number
tr: Bir fatura numarası oluşturulurken kullanılacak ön eki yazın

en: Enter prefix to be display on PDF for invoice
tr: Fatura için PDF belgesinde görüntülenecek ön eki yazın

en: Enter records
tr: Kayıtları yazın

en: Enter search term or id...
tr: Aranacak ifadeyi ya da kodu yazın...

en: Enter subject for the email
tr: E-posta iletisinin konusunu yazın.

en: Enter text (and optional HTML layout tags) for the thank-you message that will appear at the top of the thank-you page.
tr: Teşekkürler sayfasının üst bölümünde görüntülenecek metni (ya da isteğe göre HTML düzeni kodlarını) yazın.

en: Enter text (and optional HTML layout) for the thank-you block that will appear at the top of the Thank-you page.
tr: Teşekkürler sayfasının üst bölümünde görüntülenecek metni (ya da isteğe göre HTML düzeni kodlarını) yazın.

en: Enter the "class path" for this custom search here.
tr: Bu özel arama için "sınıf yolu" değerini buraya yazın.

en: Enter the API key or Application ID associated with your geocoding provider.
tr: Coğrafi konum hizmeti sağlayıcısı tarafından verilen API anahtarı ya da uygulama kodunu yazın

en: Enter the FROM email address to be used in receipt emails.
tr: Alındı e-postaları gönderilirken kullanılacak "Kimden" e-posta adresini yazın.

en: Enter the FROM name to be used in receipt emails.
tr: Alındı e-postaları gönderilirken kullanılacak "Kimden" adını yazın.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your LIVE PayPal Merchant Account.
tr: PayPal CANLI aracı hesabınızda kullandığınız aracı hesabı e-posta adresini yazın.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your PayPal Sandbox merchant account (NOT your Developer Central login - unless it's the same).
tr: PayPal kum havuzu aracı hesabınızda (aynı değiller ise geliştirici merkezi oturum açmakta kullandığınız değil) kullandığınız aracı hesabı e-posta adresini yazın.

en: Enter the Password associated with your LIVE merchant account.
tr: CANLI aracı hesabınızın parolasını yazın.

en: Enter the SMTP server (machine) name, such as "smtp.example.com".  If the server uses SSL, add "ssl://" to the beginning of the server name, such as "ssl://smtp.example.com".
tr: SMTP sunucusunun (bilgisayar) adını "smtp.websitem.org" gibi yazın. Sunucu SSL kullanıyorsa sunucu adının başına "ssl://smtp.websitem.org" gibi "ssl://" ekleyin.

en: Enter the Sendmail Path. EXAMPLE: /usr/sbin/sendmail
tr: Sendmail yolunu yazın. Örneğin: /usr/sbin/sendmail

en: Enter the User Name associated with your LIVE merchant account.
tr: CANLI aracı hesabınızın kullanıcı adını yazın.

en: Enter the cancellation or refunded date, or you can skip this field and the cancellation date or refunded date will be automatically set to TODAY.
tr: İptal / Geri ödeme tarihini yazın. İptal / Geri ödeme tarihinin BUGÜN olarak ayarlanması için boş bırakın.

en: Enter the character used to separate data columns in your import file. By default, the field will populate with the separator defined in your global settings. Common values include a comma, semicolon, or pipe character. To import a tab separated file, enter "tab" (without quotes) in the field.
tr: İçe aktarılacak dosyadaki veri sütunlarını ayıran karakteri yazın. Varsayılan olarak alanlar genel ayarlarda belirtilen ayraç ile ayrılır. Genellikle virgül, noktalı virgül ya da boru (|) karakteri kullanılır. Sekme ile ayrılmış bir dosyayı içe aktarmak için, tırnaklar olmadan "tab" yazın.

en: Enter the corresponding account code used in your accounting system. This code will be available for contribution export, and included in accounting batch exports.
tr: Muhasebe sisteminde kullanılan hesap kodunu yazın. Bu kod katkı işlemleri ve toplu muhasebe verileri dışa aktarılırken kullanılır.

en: Enter the destination URL. Generally you should use relative URLs for CiviCRM pages (e.g. links to profiles). Use complete URLs for external pages. Leave this field empty if you are creating a menu section that does not have a clickable destination.
tr: Hedef adresini yazın. Genel olarak CiviCRM sayfaları için göreli adresler kullanılabilir (profillere bağlantılar gibi). Dış sayfalar için tüm adres yazılmalıdır. Tıklanabilir bir hedefi olmayan bir menü bölümü ekliyorsanız bu alanı boş bırakın.

en: Enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM domain. Use the %1 token to include this value in mailing content. It is used in the default Opt-out Message.
tr: Bu CiviCRM etki alanının sahibi olan kuruluş ya da varlığın adını yazın. Bu bilgiyi postalama içeriğinde görüntülemek için %1 kodunu kullanın. Bu bilgi varsayılan tüm aboneliklerden ayrılma iletisinde kullanılır.

en: Enter the name you want listed with this contribution. You can use a nick name like 'The Jones Family' or 'Sarah and Sam'.
tr: Bu katkı için listede görüntülenmesini istediğiniz adı yazın. "Elibol Ailesi" ya da "Sevil ve Mert" gibi adlar da yazabilirsiniz.

en: Enter the path and class for a custom PHP error-handling function if you want to override built-in CiviCRM error handling for your site.
tr: Standart CiviCRM hata işleme kodunun yerine özel bir kod kullanmak istiyorsanız, PHP hata işleme işlevinin yolunu ve dosya adını yazın.

en: Enter up to fifteen (15) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Price Options link after saving this new field. Enter a description of the option in the 'Label' column, and the associated price in the 'Amount' column. Click the 'Default' radio button to the left of an option if you want that to be selected by default.
tr: Bu tabloya en fazla on beş (15) çoklu seçim seçeneği yazın (seçenek eklemek için "Başka seçenek" üzerine tıklayın). 15 taneden fazla seçeneğe gerek duyuyorsanız, bu yeni alanı kaydettikten sonra sınırsız sayıda seçenek eklemek için "Birden çok seçim seçeneklerini düzenle" üzerine tıklayın. "Etiket" sütununa seçenek açıklamasını, "Tutar" sütununa ilgili fiyatı yazın. Seçeneklerden birini varsayılan olarak atamak için seçeneğin solundaki "Varsayılan" üzerine tıklayın.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Multiple Choice Options link after saving this new field. If desired, you can mark one of the choices as the default choice. The option 'label' is displayed on the form, while the option 'value' is stored in the contact record. The label and value may be the same or different. Inactive options are hidden when the field is presented.
tr: Bu tabloya on (10) taneye kadar "Çoklu seçim seçeneği" yazın (seçenek eklemek için "Başka seçenek" üzerine tıklayın). 10 taneden fazla seçeneğe gerek duyuyorsanız, bu yeni alanı kaydettikten sonra sınırsız sayıda seçenek eklemek için "Çoklu seçim seçeneklerini düzenle" üzerine tıklayın. İstenirse seçeneklerden biri varsayılan olarak atanabilir. Seçenek "Etiketi" formda görüntülenirken, seçenek "Değeri" veritabanındaki kişi kaydında saklanır. Etiket ve değer aynı ya da farklı olabilir. Alan görüntülenirken etkin olmayan seçenekler gizlenir.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice).You can use existing result set options by selecting survey result set.
tr: Bu tabloya on (10) taneye kadar "Çoklu seçim seçeneği" yazın (her bir ek seçenek için "Başka seçenek" üzerine tıklayın). Bir anket sonuç kümesi seçerek var olan sonuç kümesi seçeneklerini kullanabilirsiniz.

en: Enter valid email address.
tr: Geçerli bir e-posta adresi yazın.

en: Enter values for the fields you wish to update. Leave fields blank to preserve existing values.
tr: Güncellemek istediğiniz alanlara değerleri yazın. Var olan değerleri korumak istediğiniz alanları boş bırakın.

en: Enter your API Key or Application ID. An API Key is required for the Google Maps API. Refer to developers.google.com for the latest information.
tr: API anahtarını ya da uygulama kodunu yazın. Google Maps API uygulamasını kullanabilmek için bir API anahtarı gereklidir. Ayrıntılı bilgi almak için developers.google.com adresine bakabilirsiniz.

en: Enter your email address and check the box next to each mailing list you want to join. Then click the <strong>Subscribe</strong> button. You will receive a confirmation request via email for each selected list. Activate your subscription to each list by responding to the corresponding confirmation email.
tr: E-posta adresinizi yazın ve katılmak istediğiniz e-posta listelerinin yanındaki kutuları işaretleyin. Ardından <strong>Abone ol</strong> üzerine tıklayın. Kısa bir süre sonra bir onay e-postası alacaksınız. Bu e-postada belirtilen işlemleri yaptığınızda aboneliğiniz etkinleştirilmiş olacak.

en: Enter your email address and click <strong>Subscribe</strong>. You will receive a confirmation request via email shortly. Your subscription will be activated after you respond to that email.
tr: E-posta adresinizi yazın ve <strong>Abone ol</strong> üzerine tıklayın. Kısa bir süre sonra bir onay e-postası alacaksınız. Bu e-postada belirtilen işlemleri yaptığınızda aboneliğiniz etkinleştirilmiş olacak.

en: Entity
tr: Varlık

en: Entity Batch
tr: Varlık toplu işlemi

en: Entity Batch Extends
tr: Varlık toplu uzatmaları

en: Entity Batches
tr: Varlık toplu işlemleri

en: Entity End Date
tr: Varlık bitiş tarihi

en: Entity File
tr: Varlık dosyası

en: Entity File ID
tr: Varlık dosya kodu

en: Entity Files
tr: Varlık dosyaları

en: Entity Financial Account
tr: Varlık mali hesabı

en: Entity Financial Account ID
tr: Varlık mali hesap kodu

en: Entity Financial Accounts
tr: Varlık mali hesapları

en: Entity Financial Transaction ID
tr: Varlık mali hesap hareketi kodu

en: Entity Financial Trxn
tr: Varlık mali hesap hareketi

en: Entity Financial Trxns
tr: Varlık mali hesap hareketleri

en: Entity ID
tr: Varlık kodu

en: Entity ID
tr: Varlık kodu

en: Entity IF
tr: Eğer varlık

en: Entity Name
tr: Varlık adı

en: Entity Recipient
tr: Varlık alıcısı

en: Entity Role
tr: Varlık rolü

en: Entity Start Date
tr: Varlık başlangıç tarihi

en: Entity Status
tr: Varlık durumu

en: Entity Table
tr: Varlık tablosu

en: Entity Tag
tr: Varlık etiketi

en: Entity Tag ID
tr: Varlık etiketi kodu

en: Entity Tags
tr: Varlık etiketleri

en: Entity Type
tr: Varlık türü

en: Entity Value
tr: Varlık değeri

en: Entity date
tr: Varlık tarihi

en: Entity declaration references invalid or inactive module name [%1]
tr: Varlık bildirimi geçersiz ya da etkin olmayan bir modül adını gösteriyor [%1]

en: Entity does not exist
tr: Varlık bulunamadı

en: Entity end date
tr: Varlık bitiş tarihi

en: Entity for which the reminder is created
tr: Anımsatıcının oluşturulacağı varlık

en: Entity id of referenced table.
tr: Referans tablonun varlık kodu.

en: Entity name for API based search
tr: API temelli arama için varlık adı

en: Entity of the job api call
tr: Görevin API çağrısının varlığı

en: Entity recipient
tr: Varlık alıcısı

en: Entity reference is malformed
tr: Varlık referansı bozuk

en: Entity reference specifies a non-existent or non-translatable field
tr: Varlık referansı var olmayan ya da dönüştürülemeyen bir alanı belirtiyor

en: Entity reference specifies a non-existent or non-translatable table
tr: Varlık referansı var olmayan ya da dönüştürülemeyen bir tabloyu belirtiyor

en: Entity status
tr: Varlık durumu

en: Entity status label
tr: Varlık durumu etiketi

en: Entity value
tr: Varlık değeri

en: Entity value label
tr: Varlık değeri etiketi

en: Entity:
tr: Varlık:

en: EntityBatch ID
tr: Varlık toplu işlem kodu

en: EntityBatch Table
tr: Varlık toplu işlem tablosu

en: Envelope #10
tr: Zarf #10

en: Envelope #11
tr: Zarf #11

en: Envelope #12
tr: Zarf #12

en: Envelope #14
tr: Zarf #14

en: Envelope #9
tr: Zarf #9

en: Envelope ISO B4
tr: Zarf ISO B4

en: Envelope ISO B5
tr: Zarf ISO B5

en: Envelope ISO B6
tr: Zarf ISO B6

en: Envelope ISO C3
tr: Zarf ISO C3

en: Envelope ISO C4
tr: Zarf ISO C4

en: Envelope ISO C5
tr: Zarf ISO C5

en: Envelope ISO C6
tr: Zarf ISO C6

en: Envelope ISO DL
tr: Zarf ISO DL

en: Environment
tr: Çalışma ortamı

en: Environment settings
tr: Çalışma ortamı ayarları

en: Error
tr: Hata

en: Error - the synchronization interval must be at least 1
tr: Hata. Eşitleme aralığı en az 1 olmalıdır

en: Error Code:
tr: Sorun kodu:

en: Error Details
tr: Sorun ayrıntıları

en: Error Field
tr: Sorunlu alan

en: Error Value
tr: Sorun değeri

en: Error checking username. Please reload the form and try again.
tr: Kullanıcı adı denetlenirken bir sorun çıktı. Lütfen formu yenileyip yeniden deneyin.

en: Error creating CMS user account.
tr: CMS kullanıcı hesabı oluşturulurken sorun çıktı

en: Error creating recurring list
tr: Yinelenenler listesi oluşturulurken sorun çıktı

en: Error in SMTP transaction
tr: SMTP hesap hareketinde sorun çıktı

en: Error loading module file (%1). Please restore the file or disable the module.
tr: Modül dosyası (%1) yüklenirken bir sorun çıktı. Lütfen dosyayı geri yükleyin ya da modülü devre dışı bırakın.

en: Error message:
tr: Hata iletisi:

en: Error parsing XML result - error code = %1 at line %2 char %3
tr: XML işlenirken sorun çıktı. Sonuç - hata kodu: %1 Satır:%2 Sütun: %3

en: Error saving %1.
tr: %1 kaydedilirken sorun çıktı.

en: Error type: Could not find a valid session key.
tr: Sorun türü: Geçerli bir oturum anahtarı bulunamadı.

en: Error updating case type '%1': %2
tr: "%1" olay türü güncellenirken sorun çıktı: %2

en: Error: Both Geocode mapping as well as Street Address Parsing are disabled. You must configure one or both options to use this script.
tr: Hata: Hem "Coğrafi konum eşleştirmesi" hem de "Sokak adresi işleme" devre dışı bırakılmış. Bu betiği kullanabilmek için birini ya da ikisini de yapılandırmalısınız.

en: Error: Unable to sync role %role
tr: Hata: %role rolü eşitlenemedi

en: Error: You need to enable Street Address Parsing under Administer > Localization > Address Settings.
tr: Hata: "Yönetim" > "Yerelleştirme" > "Adres ayarları" bölümünden bir adres ayıklayıcı ayarlamalısınız.

en: Error: You need to set a mapping provider under Administer > System Settings > Mapping and Geocoding
tr: Hata: "Yönetim" > "Sistem ayarları" > "Harita ve coğrafi konum" bölümünden bir harita hizmeti sağlayıcısı ayarlamalısınız

en: Error?
tr: Sorun çıktı mı?

en: Estimate recipient count
tr: Alıcı sayısını hesapla

en: Estimating...
tr: Hesaplanıyor...

en: Estonian
tr: Estonca

en: Evening Sessions
tr: Akşam oturumları

en: Event
tr: Etkinlik

en: Event %%StatusMessage%%
tr: Etkinlik %%StatusMessage%%

en: Event Active On
tr: Etkinliğin başlama zamanı

en: Event Aggregate
tr: Etkinlik toplamı

en: Event Availability : %1
tr: Etkinliğin uygunluğu : %1

en: Event Badge
tr: Etkinlik yaka kartı

en: Event Balance
tr: Etkinlik bakiyesi

en: Event Cart
tr: Etkinlik sepeti

en: Event Cart ID
tr: Etkinlik sepeti kodu

en: Event Configuration
tr: Etkinlik yapılandırması

en: Event Confirmation
tr: Etkinlik onayı

en: Event Contact (Email)
tr: Etkinlik ilgilisi (e-posta)

en: Event Contact (Phone)
tr: Etkinlik ilgilisi (telefon)

en: Event Contact Email
tr: Etkinlik ilgilisinin e-posta adresi

en: Event Contact Phone
tr: Etkinlik ilgilisinin telefonu

en: Event Contacts:
tr: Etkinlik ilgilileri:

en: Event Created Date
tr: Etkinliğin oluşturulma tarihi

en: Event Dashboard
tr: Etkinlik panosu

en: Event Date
tr: Etkinlik tarihi

en: Event Date(s)
tr: Etkinlik tarihleri

en: Event Deleted
tr: Etkinlik silindi

en: Event Description
tr: Etkinlik açıklaması

en: Event End
tr: Etkinlik bitişi

en: Event End Date
tr: Etkinlik bitiş tarihi

en: Event Fee
tr: Etkinlik ücreti

en: Event Fee(s)
tr: Etkinlik ücretleri

en: Event Fee(s) can not be less than zero. Please select the options accordingly
tr: Etkinlik ücretleri sıfır değerinden küçük olamaz. Lütfen uygun bir seçim yapın.

en: Event Fees
tr: Etkinlik ücretleri

en: Event ID
tr: Etkinlik kodu

en: Event In Cart
tr: Etkinlik sepette

en: Event In Cart ID
tr: Sepetteki etkinlik kodu

en: Event In Carts
tr: Etkinlik sepetlerde

en: Event Income
tr: Etkinlik geliri

en: Event Income Report (Detail)
tr: Ayrıntılı etkinlik gelir raporu

en: Event Income Report (Summary)
tr: Özet etkinlik gelir raporu

en: Event Info
tr: Etkinlik bilgileri

en: Event Info Page
tr: Etkinlik bilgileri sayfası

en: Event Info URL
tr: Etkinlik bilgileri adresi

en: Event Information
tr: Etkinlik bilgileri

en: Event Information and Location
tr: Etkinlik bilgileri ve konumu

en: Event Information and Settings
tr: Etkinlik bilgileri ve ayarları

en: Event Level
tr: Etkinlik düzeyi

en: Event Link
tr: Etkinlik bağlantısı

en: Event Links
tr: Etkinlik bağlantıları

en: Event Location
tr: Etkinlik konumu

en: Event Name
tr: Etkinlik adı

en: Event Name Badge
tr: Etkinlik yaka kartı

en: Event Page
tr: Etkinlik sayfası

en: Event Participant Report (List)
tr: Etkinlik katılımcı raporu (liste)

en: Event Participants
tr: Etkinlik katılımcıları

en: Event Queue
tr: İşlem kuyruğu

en: Event Queue ID
tr: Etkinlik kuyruğu kodu

en: Event Recipients
tr: Etkinlik alıcıları

en: Event Registration
tr: Etkinlik kaydı

en: Event Registration Cancelled for %1
tr: %1 için etkinlik kaydı iptal edildi

en: Event Registration Invoice: %1
tr: Etkinlik kaydı faturası: %1

en: Event Registration Link Text
tr: Etkinlik kaydı bağlantısı metni

en: Event Registration Page
tr: Etkinlik kayıt sayfası

en: Event Registration Transferred for %1
tr: %1 etkinlik kaydı aktarıldı

en: Event Registration URL
tr: Etkinlik kayıt adresi

en: Event Registration for %1
tr: %1 için etkinlik kaydı

en: Event Source
tr: Etkinlik kaynağı

en: Event Start
tr: Etkinlik başlangıcı

en: Event Start Date
tr: Etkinlik başlangıç tarihi

en: Event Summary
tr: Etkinlik özeti

en: Event Template
tr: Etkinlik kalıbı

en: Event Template Name
tr: Etkinlik kalıbı adı

en: Event Template Title
tr: Etkinlik kalıbı başlığı

en: Event Title
tr: Etkinlik başlığı

en: Event Title (e.g. Fall Fundraiser Dinner)
tr: Etkinlik başlığı (sonbahar bağış toplama yemeği gibi)

en: Event Title OR Event ID (a unique integer assigned by CiviEvent, displayed in the Manage Events listing)
tr: Etkinlik başlığı YA DA etkinlik kodu (etkinlik yönetimi listelerinde görüntülenen ve CiviEvent tarafından belirlenen eşsiz bir tam sayı)

en: Event Total
tr: Etkinlik toplamı

en: Event Type
tr: Etkinlik türü

en: Event Type
tr: Etkinlik türü

en: Event Type ID.Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = event_type.
tr: Etkinlik türü kodu. option_group = event_type olduğunda civicrm_option_value alanına yazılacak dış anahtar.

en: Event after which this status ends.
tr: Bu durum bittikten sonraki etkinlik.

en: Event is currently full, but you can register and be a part of waiting list.
tr: Bu etkinlik dolmuş, bununla birlikte kayıt olarak bekleme listesine eklenebilirsiniz.

en: Event registration for %1 has been added.
tr: %1 etkinlik kaydı eklendi.

en: Event registration has expired for %1
tr: %1 için etkinlik kaydının süresi doldu

en: Event registration information for %1 has been updated.
tr: %1 etkinlik kaydı bilgileri güncellendi.

en: Event templates are not meant to be registered.
tr: Etkinlik kalıpları kayıt olunduğu anlamına gelmez.

en: Event when this status starts.
tr: Bu durumun başlayacağı etkinlik.

en: Event-Full Message
tr: Etkinlik dolu iletisi

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Events - Pending Registration Expiration Notice
tr: Etkinlikler - Bekleyen kayıt süresi geçme bildirimi

en: Events - Receipt only
tr: Etkinlikler - Yalnızca alındı

en: Events - Registration Cancellation Notice
tr: Etkinlikler - Kayıt iptal bildirimi

en: Events - Registration Confirmation Invite
tr: Etkinlikler - Kayıt onay çağrısı

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (off-line)
tr: Etkinlikler - Kayıt onayı ve alındısı (çevrimdışı)

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (on-line)
tr: Etkinlikler - Kayıt onayı ve alındısı (çevrimiçi)

en: Events - Registration Transferred Notice
tr: Etkinlikler - Kayıt aktarıldı bildirimi

en: Events by Dates
tr: Tarihe göre etkinlikler

en: Every
tr: Her

en: Every %1
tr: Tüm %1

en: Every contact in CiviCRM has a unique ID number. This number will never change and is the most accurate way of identifying a contact.
tr: CiviCRM üzerindeki her kişi kaydı için eşsiz bir numara verilir. Bu numara asla değişmez ve bir kişiyi belirtmenin en güvenli yoludur.

en: Every time cron job is run
tr: Zamanlanmış görev her çalıştığında

en: Everyone
tr: Herkes

en: Everyone (includes anonymous)
tr: Herkes (anonim dahil)

en: Exact Match
tr: Tam olarak eşleşen

en: Example
tr: Örnek

en: Example: If the api entity is Email, you can also fetch the display name of the contact this email belongs to.
tr: Örneğin API varlığı e-posta ise, bu e-postanın ait olduğu kullanıcının adı görüntülenmek üzere alınabilir.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the next scheduled payment is adjusted to 40.
tr: Örnek: Zamanlanmış ödeme 50 iken 60 yazarsanız, sonraki zamanlanmış ödeme 40 olarak ayarlanır.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the total pledge amount will be increased by 10.
tr: Örnek: Zamanlanmış ödeme 50 iken 60 yazarsanız, söz verilmiş ödemelerin toplam tutarı 10 arttırılır .

en: Example: If you want to repeat an %1 6 times, then set 6 as a value for this field.
tr: Örnek: %1 yinelemesinin 6 kereden sonra durdurulması için 6 seçin.

en: Example: If your %1 repeats 8th of every month then you would select 8.
tr: Örnek: %1 her ayın 8. gününde yinelenecekse 8 seçin.

en: Example: When creating a contact, you can chain the Email.create api to add email addresses for them.
tr: Örneğin: Bir kişi oluşturulurken, Email.create API uygulamasını kullanarak kişiye e-posta adresleri eklenebilir.

en: Example: You can select Monday, Wednesday and Friday for your %1 to occur on alternate weekdays.
tr: Örnek: %1 yinelemesi için haftanın Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri seçilebilir.

en: Example: You would select options "1 month", if your %1 occurs every month.
tr: Örnek: "1 ay" seçtiğinizde %1 ayda bir yinelenir.

en: Examples
tr: Örnekler

en: Exclude
tr: Katılmasın

en: Exclude Completed Activities
tr: Tamamlanmış işlemler katılmasın

en: Exclude Date(s)
tr: Katılmayacak tarihler

en: Exclude Dates
tr: Katılmayacak tarihler

en: Exclude Group(s)
tr: Katılmayacak gruplar

en: Exclude Groups
tr: Katılmayacak gruplar

en: Exclude Messages
tr: Katılmayacak iletiler

en: Exclude Pay Later Contributions
tr: Sonra ödenecekler katılmasın

en: Exclude Recurring Contributions
tr: Yinelenen katkılar katılmasın

en: Exclude Tag(s)
tr: Katılmayacak etiketler

en: Exclude cases
tr: Olaylar katılmasın

en: Exclude contacts with "do not mail" privacy, no street address, or who are deceased.
tr: "Posta gönderilmesin" kişisel gizlilik ayarını seçmiş, adresi olmayan ya da vefat etmiş kişiler katılmaz.

en: Exclude email addresses assigned to the specified location
tr: Belirli bir konuma atanmış e-posta adresleri katılmaz

en: Exclude non-case
tr: Olay dışındakiler katılmasın

en: Exclude:
tr: Katılmasın:

en: Excluded
tr: Katılmayan

en: Exclusion End Date
tr: Katılmayacak bitiş tarihi

en: Exclusion Max Amount
tr: Katılmayacak en büyük tutar

en: Exclusion Min Amount
tr: Katılmayacak en küçük tutar

en: Exclusion Start Date
tr: Katılmayacak başlangıç tarihi

en: Execute
tr: Yürüt

en: Execute API call and display results
tr: API çağrısı yürütülsün ve sonuçlar görüntülensin

en: Execute Now
tr: Şimdi yürüt

en: Execute Scheduled Job
tr: Zamanlanmış görevi yürüt

en: Execute Scheduled Job Now
tr: Zamanlanmış görevi şimdi yürüt

en: Execute real-time monetary transactions
tr: Gerçek zamanlı parasal hesap hareketleri yapılabilsin

en: Executed
tr: İşlem

en: Execution of scheduled jobs has been turned off by default since this is a non-production environment. You can override this for particular jobs by adding runInNonProductionEnvironment=TRUE as a parameter.
tr: Çalışma ortamı, üretim ortamı olarak ayarlanmamış olduğundan zamanlanmış görevlerin yürütülmesi varsayılan olarak devre dışı bırakılmış. Çalışmasını istediğiniz görevler için runInNonProductionEnvironment=TRUE parametresini ekleyebilirsiniz.

en: Executive
tr: Yönetici

en: Exhibition
tr: Sergi

en: Existing Connections
tr: Var olan bağlantılar

en: Existing Report(s)
tr: Var olan raporlar

en: Existing report(s) from this template
tr: Bu kalıbı kullanan raporlar

en: Expand
tr: Genişlet

en: Expand all tabs
tr: Tüm sekmeleri genişlet

en: Expected
tr: Beklenen

en: Expected Number of Items
tr: Beklenen öge sayısı

en: Expected Total
tr: Beklenen toplam

en: Expected Total Amount
tr: Beklenen toplam tutar

en: Expected exactly one response
tr: Yalnızca bir yanıt bekleniyor

en: Expected one case-type
tr: Bir olay türü bekleniyordu

en: Expense Account is
tr: Masraf hesabı

en: Expenses
tr: Giderler

en: Experimental
tr: Deneysel

en: Expiration Date
tr: Son kullanma tarihi

en: Expiration Time
tr: Sona erme zamanı

en: Expire On
tr: Sona erme tarihi

en: Expire pending but unconfirmed registrations after this many hours.
tr: Bekleyen ancak onaylanmayan kayıtların süresi bu kadar saat sonra sona erer.

en: Expired
tr: Sona ermiş

en: Expired / Inactive Memberships
tr: Süresi dolmuş / etkin olmayan üyeler

en: Expired Codes
tr: Süresi geçmiş kodlar

en: Expired Date
tr: Sona erme tarihi

en: Expired Status
tr: Sona ermiş durumu

en: Expires
tr: Sona erme tarihi

en: Expires:
tr: Sona erme tarihi:

en: Expiry Date
tr: Sona erme tarihi

en: Explanatory text displayed at the beginning of the form.
tr: Formun üstünde görüntülenecek açıklayıcı metin.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this group of fields.
tr: Bu alan grubundan önce görüntülenecek açıklayıcı metin.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this sets of fields.
tr: Bu alan kümesinden önce görüntülenecek açıklayıcı metin.

en: Explanatory text displayed at the end of the form.
tr: Formun altında görüntülenecek açıklayıcı metin.

en: Explanatory text displayed below this group of fields.
tr: Bu alan grubundan sonra görüntülenecek açıklayıcı metin.

en: Explanatory text displayed below this set of fields.
tr: Bu alan kümesinden sonra görüntülenecek açıklayıcı metin.

en: Explanatory text displayed on back-end forms. Pre help is displayed inline on the form (above the field). Post help is displayed in a pop-up - users click the help balloon to view help text.
tr: Yönetim bölümünde görüntülenecek açıklayıcı form metni. Ön yardım metni form içinde görüntülenir (alanın üzerinde). Art yardım metni bir açılan pencere içinde görüntülenir. Kullanıcılar yardım balonuna tıklayarak yardım metnini görebilir.

en: Explanatory text displayed to users at the beginning of this field.
tr: Bu alandan önce görüntülenecek açıklayıcı metin.

en: Explanatory text displayed to users below this field.
tr: Bu alandan sonra görüntülenecek açıklayıcı metin.

en: Explanatory text displayed to users for this field (can include HTML formatting tags).
tr: Kullanıcılara bu alan ile ilgili olarak görüntülenecek açıklayıcı metin (HTML biçimlendirme kodları kullanılabilir).

en: Explanatory text for profile.
tr: Profil hakkında açıklayıcı metin.

en: Explorer
tr: Gezgin

en: Export
tr: Dışa aktar

en: Export %1
tr: %1 dışa aktar

en: Export Accounting Batch
tr: Toplu muhasebe işlemini dışa aktar

en: Export Activity
tr: İşlem dışa aktar

en: Export Batch
tr: Toplu işlemi dışa aktar

en: Export Case
tr: Olay dışa aktar

en: Export Contact
tr: Kişi dışa aktar

en: Export Contribution
tr: Katkı dışa aktar

en: Export Document
tr: Belgeyi dışa aktar

en: Export Grant
tr: Bağış dışa aktar

en: Export Membership
tr: Üyelik dışa aktar

en: Export Options
tr: Dışa aktarma ayarları

en: Export PRIMARY fields
tr: BİRİNCİL alanlar dışa aktarılsın

en: Export Participant
tr: Katılımcı dışa aktar

en: Export Pledge
tr: Söz verilmiş ödemeyi dışa aktar

en: Export Price Set Info for an Event
tr: Bir etkinliğin fiyat paketi bilgilerini dışa aktar

en: Export Type
tr: Dışa aktarma türü

en: Export accounting batches created by user
tr: Bu kullanıcı tarafından eklenmiş toplu muhasebe işlemlerini dışa aktarabilir

en: Export activities
tr: İşlemleri dışa aktar

en: Export all accounting batches
tr: Tüm toplu muhasebe işlemlerini dışa aktarabilir

en: Export as CSV
tr: CSV olarak dışa aktar

en: Export cases
tr: Olayları dışa aktar

en: Export contacts
tr: Kişileri dışa aktarma

en: Export contributions
tr: Katkıları dışa aktar

en: Export grants
tr: Bağışları dışa aktar

en: Export letters and other printable documents.
tr: Mektup ve diğer yazdırılabilir belgeleri dışa aktar.

en: Export members
tr: Üyeleri dışa aktar

en: Export participants
tr: Katılımcıları dışa aktar

en: Export pledges
tr: Söz verilmiş ödemeleri dışa aktar

en: Export to CSV
tr: CSV olarak dışa aktar

en: Export to IIF
tr: IIF olarak dışa aktar

en: Export to csv
tr: CSV olarak dışa aktar

en: Export:
tr: Dışa aktar:

en: Exported
tr: Dışa aktarıldı

en: Expose Frequency Interval?
tr: Sıklık aralığı görünülensin

en: Expose Publicly
tr: Herkese açık olarak görüntülensin

en: Expose Publicly and for Listings
tr: Herkese açık olarak görüntülensin ve listelensin

en: Exposed?
tr: Görüntüleniyor

en: Ext.
tr: Dahili

en: Extend Membership by
tr: Üyeliğin uzatılacağı süre

en: Extend the membership end date by this many membership periods. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
tr: Üyelik bitiş tarihini belirtilen üyelik dönemi kadar uzatır. Bunun için aşağıya uygun ücretin yazıldığından emin olun.

en: Extended Data
tr: Ek veriler

en: Extension
tr: Eklenti

en: Extension Disabled
tr: Eklenti devre dışı bırakıldı

en: Extension Enabled
tr: Eklenti etkinleştirildi

en: Extension Error
tr: Eklenti sorunu

en: Extension ID
tr: Eklenti kodu

en: Extension Installed
tr: Eklenti kuruldu

en: Extension Missing
tr: Eklenti eksik

en: Extension Repo URL
tr: Eklenti deposu adresi

en: Extension Resource URL
tr: Eklenti kaynak adresi

en: Extension Uninstalled
tr: Eklenti kaldırıldı

en: Extension Update Available | %count Extension Updates Available
tr[0]: Eklenti güncellemesi yayınlanmış
tr[1]: %count eklenti güncellemesi yayınlanmış

en: Extension Upgrade Failed
tr: Eklenti güncellenemedi

en: Extension Upgraded
tr: Eklenti güncellendi

en: Extension Upgrades Pending
tr: Bekleyen eklenti güncellemeleri var

en: Extension download error
tr: Eklenti indirme sorunu

en: Extension is Active?
tr: Eklenti etkin

en: Extension name (key)
tr: Eklenti adı (anahtar)

en: Extension upgrades should be run as soon as possible.
tr: Olabildiğince kısa sürede eklenti güncellemeleri yapılmalıdır.

en: Extensions
tr: Eklentiler

en: Extensions Directory
tr: Eklentiler klasörü

en: Extensions URL
tr: Eklentilerin adresi

en: Extensions check disabled
tr: Eklenti denetimi devre dışı

en: Extensions directory incorrect
tr: Eklentiler klasörü hatalı

en: Extensions url missing
tr: Eklentinin adresi eksik

en: Extern URL Style
tr: Dış adres biçemi

en: External ID
tr: Dış kod

en: External ID already exists in Database.
tr: Dış kod zaten veritabanında kayıtlı.

en: External ID conflicts with record %1
tr: Dış kod %1 kaydı ile çakışıyor

en: External Identifier
tr: Diğer kimlik

en: External Link
tr: Dış bağlantı

en: Externally provided token string
tr: Dışarıdan sağlanan pin kodu dizgesi

en: Extra information to control grouping
tr: Gruplama denetimi için ek bilgiler

en: FIXME
tr: DÜZELTİN

en: FK to Address ID
tr: Adres kodunun dış anahtarı

en: FK to Contact
tr: Kişi dış anahtarı

en: FK to Contact ID
tr: Kişi kodu dış anahtarı

en: FK to Contact ID creator
tr: Oluşturucunun kişi kodu dış anahtarı

en: FK to Contact ID for the owner of the token
tr: Pin kodunun sahibinin kişi kodu dış anahtarı

en: FK to Contact ID if the setting is localized to a contact
tr: Ayar bir kişi için yerelleştirilmişse, kişi kodunun dış anahtarı

en: FK to Contact ID of contact the item is from
tr: Ögenin kişisinin kişi kodu dış anahtarı

en: FK to Contact ID of person under whose credentials this data modification was made.
tr: Kimlik doğrulama bilgileri ile bu veri değişikliğini yapan kişinin kişi kodu dış anahtarı.

en: FK to Contact ID that is responsible for the funds in this account
tr: Bu hesaptaki fonlardan sorumlu kişi kodunun dış anahtarı

en: FK to Contact ID who approved this mailing
tr: Bu postalamayı onaylayan kişi kodunun dış anahtarı

en: FK to Contact ID who first created this mailing
tr: Bu postalamayı oluşturan kişi kodunun dış anahtarı

en: FK to Contact ID who scheduled this mailing
tr: Bu postalamayı zamanlayan kişi kodunun dış anahtarı

en: FK to Contact ID. This is specifically not an FK to avoid circular constraints
tr: Kişi kodu dış anahtarı. Döngüsel kısıtlamalardan kaçınmak için özellikle bir dış anahtar değildir.

en: FK to Discount ID
tr: İndirim kodunun dış anahtarı

en: FK to Domain ID. This is for Domain specific word replacement
tr: Etki alanı kodu dış anahtarı. Etki alanına özel sözcük değişimi için kullanılır

en: FK to Email
tr: E-posta dış anahtarı

en: FK to Event Cart ID
tr: Etkinlik sepeti kodunun dış anahtarı

en: FK to Event ID
tr: Etkinlik kodunun dış anahtarı

en: FK to EventQueue
tr: İşlem kuyruğu dış anahtarı

en: FK to EventQueue for destination
tr: Hedefin işlem kuyruğu dış anahtarı

en: FK to Financial Type
tr: Mali tür dış anahtarı

en: FK to Financial Type for (total_amount - non_deductible_amount).
tr: (total_amount - non_deductible_amount) mali tür dış anahtarı.

en: FK to Financial Type(for membership price sets only).
tr: Mali tür dış anahtarı (yalnızca üyelik fiyat paketleri için).

en: FK to Financial Type.
tr: Mali tür dış anahtarı.

en: FK to Group
tr: Grubun dış anahtarı

en: FK to Job
tr: Görevin dış anahtarı

en: FK to Location Block ID
tr: Konum bloğu kodunun dış anahtarı

en: FK to Membership Status
tr: Üyelik durumu dış anahtarı

en: FK to Membership Type
tr: Üyelik türü dış anahtarı

en: FK to Membership Type.
tr: Üyelik türü dış anahtarı.

en: FK to Membership table
tr: Üyelik tablosunun dış anahtarı

en: FK to Participant ID
tr: Katılımcı kodunun dış anahtarı

en: FK to Payment Instrument
tr: Ödeme aracı dış anahtarı

en: FK to Phone
tr: Telefon dış anahtarı

en: FK to Pledge table
tr: Söz verilmiş ödemeler tablosu dış anahtarı

en: FK to Relationship ID
tr: İlişki kodunun dış anahtarı

en: FK to Relationship Type ID
tr: İlişki türü kodunun dış anahtarı

en: FK to Saved Search ID
tr: Kaydedilmiş arama kodu dış anahtarı

en: FK to TrackableURL
tr: İzlenebilir adresin dış anahtarı

en: FK to a new civicrm_option_value (account_relationship)
tr: new civicrm_option_value (account_relationship) dış anahtarı

en: FK to accept_creditcard option group values
tr: accept_creditcard seçeneği grup değerlerinin dış anahtarı

en: FK to civicrm_batch
tr: civicrm_batch dış anahtarı

en: FK to civicrm_case
tr: civicrm_case dış anahtarı

en: FK to civicrm_case_type.id
tr: civicrm_case_type.id alanının dış anahtarı

en: FK to civicrm_contact
tr: civicrm_contact dış anahtarı

en: FK to civicrm_contact (could be null for anon user)
tr: civicrm_contact dış anahtarı (anonim kullanıcı için null olabilir)

en: FK to civicrm_contact who created this cart
tr: Bu sepeti oluşturan kişinin civicrm_contact tablosundaki dış anahtarı.

en: FK to civicrm_contact, who created this Campaign.
tr: Bu kampanyayı oluşturan kişinin civicrm_contact tablosundaki dış anahtarı.

en: FK to civicrm_contact, who created this Survey.
tr: Bu anketi oluşturan kişinin civicrm_contact tablosundaki dış anahtarı.

en: FK to civicrm_contact, who created this UF group
tr: Bu kullanıcı çerçevesi grubunu oluşturan kişinin civicrm_contact tablosundaki dış anahtarı

en: FK to civicrm_contact, who created this contribution page
tr: Bu katkı sayfasını oluşturan kişinin civicrm_contact dış anahtarı

en: FK to civicrm_contact, who created this custom group
tr: Bu özel grubu oluşturan kişinin civicrm_contact tablosundaki dış anahtarı

en: FK to civicrm_contact, who created this event
tr: Bu etkinliği oluşturan kişinin civicrm_contact tablosundaki dış anahtarı.

en: FK to civicrm_contact, who created this label layout
tr: Bu etiket düzenini oluşturan kişinin civicrm_contact tablosundaki dış anahtarı

en: FK to civicrm_contact, who created this setting
tr: Bu ayarı oluşturan kişinin civicrm_contact tablosundaki dış anahtarı

en: FK to civicrm_contact, who created this tag
tr: Bu etiketi oluşturan kişinin civicrm_contact tablosundaki dış anahtarı

en: FK to civicrm_contact, who recently edited this Campaign.
tr: Bu kampanyayı değiştiren son kişinin civicrm_contact tablosundaki dış anahtarı.

en: FK to civicrm_contact, who recently edited this Survey.
tr: Bu anketi değiştiren son kişinin civicrm_contact tablosundaki dış anahtarı.

en: FK to civicrm_contact, who uploaded this file
tr: Bu dosyayı yükleyen kişinin civicrm_contact tablosundaki dış anahtarı.

en: FK to civicrm_contribution
tr: civicrm_contribution dış anahtarı

en: FK to civicrm_contribution_page.id
tr: civicrm_contribution_page.id alanının dış anahtarı

en: FK to civicrm_contribution_page.id OR civicrm_event.id
tr: civicrm_contribution_page.id YA DA civicrm_event.id alanının dış anahtarı

en: FK to civicrm_custom_group.
tr: civicrm_custom_group dış anahtarı.

en: FK to civicrm_event_carts
tr: civicrm_event_carts dış anahtarı

en: FK to civicrm_file
tr: civicrm_file dış anahtarı

en: FK to civicrm_financial_account
tr: civicrm_financial_account dış anahtarı

en: FK to civicrm_group
tr: civicrm_group dış anahtarı

en: FK to civicrm_mailing_event_subscribe
tr: civicrm_mailing_event_subscribe dış anahtarı

en: FK to civicrm_option_group with name = PCP owner notifications
tr: Name = kişisel kampanya sayfası sahibi bildirimleri için civicrm_option_group  dış anahtarı

en: FK to civicrm_option_value for the report template
tr: Rapor kalıbının civicrm_option_value alanındaki dış anahtarı

en: FK to civicrm_option_value.
tr: civicrm_option_value dış anahtarı.

en: FK to civicrm_option_value.id (for option group custom_data_type.)
tr: civicrm_option_value.id alanının dış anahtarı (custom_data_type seçenek grubu için)

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid registered Addressee.
tr: Geçerli olması gereken, kayıtlı alıcı olan civicrm_option_value.id alanının dış anahtarı.

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid registered Email Greeting.
tr: Geçerli olması gereken, kayıtlı e-posta hitap türü olan civicrm_option_value.id değerinin dış anahtarı.

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid registered Postal Greeting.
tr: Geçerli olması gereken, kayıtlı mektup hitap türü olan civicrm_option_value.id değerinin dış anahtarı.

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid, registered activity type.
tr: Geçerli olması gereken, kayıtlı işlem türü olan civicrm_option_value.id alanının dış anahtarı.

en: FK to civicrm_pcp.id
tr: civicrm_pcp.id alanının dış anahtarı

en: FK to civicrm_price_field
tr: civicrm_price_field dış anahtarı

en: FK to civicrm_price_field_value
tr: civicrm_price_field_value dış anahtarı

en: FK to civicrm_price_set
tr: civicrm_price_set dış anahtarı

en: FK to civicrm_tag
tr: civicrm_tag dış anahtarı

en: FK to civicrm_uf_group.id. Does Personal Campaign Page require manual activation by administrator? (is inactive by default after setup)?
tr: civicrm_uf_group.id dış anahtarı. Kişisel kampanya sayfasının yönetici tarafından el ile etkinleştirilmesi mi gerekiyor (kurulumdan sonra varsayılan olarak devre dışı mı)?

en: FK to contact table.
tr: Contact tablosu dış anahtarı.

en: FK to contribution table.
tr: Katkı tablosu dış anahtarı.

en: FK to entity table specified in entity_table column.
tr: entity_table sütununda belirtilen varlık tablosunun dış anahtarı.

en: FK to financial_account table.
tr: financial_acoount tablosu dış anahtarı

en: FK to financial_financial_account table.
tr: financial_financial_account tablosu dış anahtarı.

en: FK to gender ID
tr: Cinsiyet kodu dış anahtarı

en: FK to group type
tr: Grup türünün dış anahtarı

en: FK to id of the entity that the action was performed on. Pseudo - FK.
tr: İşlemin üzerinde yürütüldüğü varlık kodunun dış anahtarı. Sahte - Dış anahtar.

en: FK to instance ID drilldown to
tr: Ayrıntı görüntüleme rapor kodu dış anahtarı

en: FK to navigation ID
tr: Gezinme kodu dış anahtarı

en: FK to payment_instrument option group values
tr: payment_instrument seçeneği grup değerlerinin dış anahtarı

en: FK to saved search table.
tr: Kaydedilmiş arama tablosu dış anahtarı

en: FK to the action schedule that this action originated from.
tr: Bu işlemin kaynaklandığı işlem zamanlamasının dış anahtarı.

en: FK to the auto-responder component.
tr: Otomatik yanıtlayıcı bileşeninin dış anahtarı.

en: FK to the financial_account_id
tr: financial_account_id dış anahtarı

en: FK to the footer component.
tr: Alt bilgi bileşeninin dış anahtarı.

en: FK to the header component.
tr: Üst bilgi bileşeninin dış anahtarı.

en: FK to the mailing
tr: Postalama dış anahtarı

en: FK to the message template.
tr: İleti kalıbının dış anahtarı

en: FK to the opt-out component.
tr: Tüm abonelikten ayrılma bileşeninin dış anahtarı.

en: FK to the unsubscribe component.
tr: Abonelikten ayrılma bileşeninin dış anahtarı.

en: FROM Email Address
tr: "Kimden" e-posta adresi

en: FROM email address (this must be a valid email account with your SMTP email service provider).
tr: "Kimden" e-posta adresi (e-posta hizmeti sağlayıcınız üzerinde geçerli bir e-posta hesabı olmalıdır).

en: FROM email address used for confirmation emails.
tr: Onay e-postalarında görüntülenecek "Kimden" e-posta adresi.

en: FROM email address used for receipts generated by contributions to this contribution page.
tr: Bu katkı sayfasından yapılan katkıların alındıları için kullanılacak "Kimden" e-posta adresi.

en: FROM email name used for confirmation emails.
tr: Onay e-postalarında görüntülenecek "Kimden" e-posta adı.

en: FROM email name used for receipts generated by contributions to this contribution page.
tr: Bu katkı sayfasından yapılan katkıların alındıları için kullanılacak "Kimden" e-posta adı.

en: FROM name for email.
tr: E-postanın "Kimden" adı.

en: FROM...
tr: NEREDEN...

en: Failed
tr: Tamamlanamadı

en: Failed Recurring Contribution Retry Date
tr: Katkı yineleme tarihi uygun değil

en: Failed reading data from %1 during installation
tr: Kurulum sırasında %1 üzerinden veri okunamadı

en: Failed retry date
tr: Ödemenin yeniden deneneceği tarih

en: Failed to clean temp dir: %1
tr: %1 geçici klasörü temizlenemedi

en: Failed to copy job
tr: Zamanlanmış görev kopyalanamadı

en: Failed to determine URL for extension (%1). Please update <a href="%2">Resource URLs</a>.
tr: Eklentinin (%1) adresi belirlenemedi. Lütfen <a href="%2">Kaynak adresini</a> güncelleyin.

en: Failed to determine file path for payment processor (%1) while running "%2"
tr: "%2" çalışırken ödeme aracısı (%1) için dosya yolu belirlenemedi

en: Failed to find or create queueing table
tr: Kuyruklama tablosu bulunamadı ya da oluşturulamadı

en: Failed to interpret input for search
tr: Giriş arama için değerlendirilemedi

en: Failed to load file (%3) for payment processor (%1) while running "%2"
tr: "%2" çalışırken ödeme aracısı (%1) için dosya yüklenemedi (%3)

en: Failed to make directory (%1) at "%2". Please update the settings or file permissions.
tr: Klasör (%1), "%2" üzerinde oluşturulamadı. Lütfen ayarları ya da dosya izinlerini güncelleyin.

en: Failed to read extension (%1). Please refresh the extension list.
tr: Eklenti okunamadı (%1). Lütfen eklenti listesini yenileyin.

en: Failed to retrieve schema
tr: Şema alınamadı

en: Failing
tr: Başarısız olan

en: Failure
tr: Tamamlanamadı

en: Failure Count
tr: Hata sayısı

en: Failure Retry Date
tr: Hata yinelenme tarihi

en: Familiar
tr: Tanıdık

en: Family Support
tr: Aile desteği

en: Fatal Error Handler
tr: Ciddi sorun işleyici

en: Fattorini Name Badge 100x65
tr: Fattorini yaka kartı 100x65

en: Fax
tr: Faks

en: February
tr: Şubat

en: Fee
tr: Ücret

en: Fee Amount
tr: Ücret tutarı

en: Fee Currency
tr: Ücret para birimi

en: Fee Label
tr: Ücret etiketi

en: Fee Level
tr: Ücret düzeyi

en: Fee Level is a required field.
tr: Ücret düzeyi alanının doldurulması zorunludur.

en: Fee level
tr: Ücret düzeyi

en: Fees
tr: Ücretler

en: Female
tr: Kadın

en: Fetch Bounces
tr: Geri dönüş toplama

en: Fetches bounces from mailings and writes them to mailing statistics
tr: Geri dönen postaları toplayarak posta istatistiklerine yazar

en: Fetching Matches
tr: Eşleşmeler alınıyor

en: Field
tr: Alan

en: Field "%1" is required.
tr: "%" alanının doldurulması zorunludur.

en: Field "body_html" or "body_text" is required.
tr: "body_html" ya da "body_text" alanının kullanılması zorunludur.

en: Field Column Name
tr: Alan sütun adı

en: Field Data Format
tr: Alan tarih biçimi

en: Field Display
tr: Alan görünümü

en: Field End Date
tr: Alan bitiş tarihi

en: Field Filter
tr: Alan süzgeci

en: Field Grouping
tr: Alan gruplaması

en: Field Input Type
tr: Alan giriş türü

en: Field Label
tr: Alan etiketi

en: Field Length
tr: Alan uzunluğu

en: Field Mapping
tr: Alan eşleşmesi

en: Field Name
tr: Alan adı

en: Field Name (or unique reference)
tr: Alan adı (ya da eşsiz referansı)

en: Field Not Added
tr: Alan eklenmedi

en: Field Note Columns
tr: Alan not sütun sayısı

en: Field Note Rows
tr: Alan not satır sayısı

en: Field Option Group
tr: Alan seçenek grubu

en: Field Option Group ID
tr: Alan seçenek grubu kodu

en: Field Options Per Line
tr: Bir satırdaki alan seçeneği sayısı

en: Field Post Help
tr: Alanın art yardım metni

en: Field Pre Help
tr: Alanın ön yardım metni

en: Field Separator
tr: Alan ayracı

en: Field Start Date
tr: Alan başlangıç tarihi

en: Field Time Format
tr: Alan saat biçimi

en: Field Type
tr: Alan türü

en: Field is Viewable
tr: Alan görüntülenebilir

en: Field where referenced item is stored
tr: İlişkili ögenin kaydedildiği alan

en: Field with 'Admin' visibility should only contain 'Admin' options.
tr: "Yönetici" tarafından görülebilecek alanlarda yalnızca "Yönetici" tarafından görülebilecek seçenekler bulunmalıdır.

en: Field(s)
tr: Alanlar

en: Fields
tr: Alanlar

en: Fields about the contact you want to collect.
tr: Toplamak istediğiniz kişi hakkındaki alanlar.

en: Fields about the petition.
tr: İmza kampanyası hakkındaki alanlar.

en: Fields for this Set
tr: Bu kümedeki alanlar

en: Fields to return
tr: Döndürülecek alanlar

en: Fields which are part of a custom data set that supports multiple records will be listed below the standard single-record fields when in profile edit view. Use this option to determine which fields you want displayed in that listing
tr: Birden çok kayıt destekleyen özel veri kümesi alanları, profil düzenleme görünümünde standart tekli kayıt alanlarının altında görüntülenir. Bu seçeneği kullanarak bu listede görüntülenecek alanları seçebilirsiniz.

en: Fields with 'Public' visibility will be displayed on your Event Information page AND will be available in the online registration (self-service) form. For some events you may want to allow staff to select special options with special pricing and / or discounts (using negative price set field values). Select 'Admin' visibility for these Price Fields. They will only be included when staff or volunteers are registering participants from the back-office 'Register Event Participants' screen. If the parent price field visibility is ‘Public’ then it should be possible to set individual price options as 'Admin', but it should have at least one 'Public' option. If the parent price field visibility is 'Admin', then all the price field options should be set to 'Admin', including any new options added to the form.
tr: "Herkese açık" alanlar, etkinlik bilgileri sayfasında VE çevrimiçi kayıt (kendi kendine) formunda görüntülenir. Bazı etkinlikler için ekibin özel fiyat ve seçenekler ya da indirimler (eksi fiyat paketli alan değerleri) seçebilmesini isteyebilirsiniz. Bu fiyat alanları için "Yönetici" görünürlüğünü seçin. Bu alanlar yalnızca ekip ya da gönüllüler tarafından, arka ofisteki "Etkinlik katılımcılarını kaydet" ekranında görülebilir. Ana fiyat alanı görünürlüğü "Herkese açık" ise, bireysel fiyat seçenekleri "Yönetici" olarak ayarlanabilmelidir. Ancak en az bir "Herkese açık" seçeneği olmalıdır. Ana fiyat alanı görünürlüğü "Yönetici" ise, forma eklenen yeni seçenekler ile birlikte tüm fiyat alanı seçenekleri "Yönetici" olarak ayarlanmalıdır.

en: Fijian
tr: Fijice

en: File
tr: Dosya

en: File '%1' presents a security risk and should be deleted.
tr: "%1" dosyası bir güvenlik riski oluşturduğundan silinmelidir.

en: File Contents
tr: Dosya içeriği

en: File Description
tr: Dosya açıklaması

en: File ID
tr: Dosya kodu

en: File Name
tr: Dosya adı

en: File On Case
tr: Olay dosyası

en: File Type
tr: Dosya türü

en: File Upload Date
tr: Dosya Yükleme Tarihi

en: File format must be comma-separated-values (CSV).
tr: Dosya virgülle ayrılmış değerler (CSV) biçiminde olmalı.

en: File format must be comma-separated-values (CSV). File must be UTF8 encoded if it contains special characters (e.g. accented letters, etc.).
tr: Dosya biçimi virgül ile ayrılmış değerler (CSV) şeklinde olmalıdır. Dosya içeriğinde dile özgü karakterler (aksanlı hafler vb) varsa, kodlaması UTF-8 olmalıdır.

en: File listings.
tr: Dosya listeleri.

en: File must be in UTF-8 encoding
tr: Dosya kodlaması UTF-8 olmalıdır

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: File on Case
tr: Olay dosyası

en: File on case
tr: Olay dosyası

en: File permissions
tr: Dosya izinleri

en: File size should be less than %1 MByte(s)
tr: Dosya %1 MBayt boyutundan küçük olmalıdır

en: File size should be less than %1 MBytes (%2 bytes)
tr: Dosya %1 MB boyutundan küçük olmalı (%2 bayt)

en: File size should be less than 1 MByte
tr: Dosya 1MB boyutundan küçük olmalıdır

en: File system path where image files are uploaded. Currently, this path is used for images associated with premiums (CiviContribute thank-you gifts).
tr: Görsel dosyalarının yükleneceği klasör yolu. Şu anda bu yol hediyeler ile ilgili görseller için kullanılır (CiviContribute teşekkürler hediyeleri).

en: File system path where temporary CiviCRM files - such as import data files - are uploaded.
tr: Geçici CiviCRM dosyalarının (içe aktarılan veri dosyaları gibi) yükleneceği klasör yolu.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple activities.
tr: Seçilmiş profil için dosya türü alanlarında birden çok işlemin güncellenmesi desteklenmiyor.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple contacts.
tr: Seçilmiş profil için dosya türü alanlarında birden çok kişinin güncellenmesi desteklenmiyor.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple contributions.
tr: Seçilmiş profil için dosya türü alanlarında birden çok katkının güncellenmesi desteklenmiyor.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple memberships.
tr: Seçilmiş profil için dosya alan türlerinde birden çok üyeliğin güncellenmesi desteklenmiyor.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple participants.
tr: Seçilmiş profil için dosya türü alanlarında birden çok katılımcının güncellenmesi desteklenmiyor.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple records.
tr: Seçilmiş profil için dosya alan türlerinde birden çok kaydın güncellenmesi desteklenmiyor.

en: File type fields in the selected profile are not supported for Update multiple %1s
tr: Seçilmiş profil için dosya alan türlerinde birden çok %1s güncellenmesi desteklenmiyor.

en: Filed Activities
tr: Dosyalanmış işlemler

en: Files
tr: Dosyalar

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV) and must contain data needed to match the contribution to an existing contact in your CiviCRM database.
tr: İçe aktarılacak dosyalar "virgül ile ayrılmış değerler" (CSV) biçiminde olmalı ve katkı bilgilerini CiviCRM üzerinde var olan kişi kayıtları ile eşleştirecek veriyi içermelidir.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV) and must contain data needed to match the incoming data to an existing contact record in your CiviCRM database.
tr: İçe aktarılacak dosyalar "virgül ile ayrılmış değerler" (CSV) biçiminde olmalı ve CiviCRM veritabanında var olan kişiler ile eşleştirmeyi sağlayacak veriyi içermelidir.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV) and must contain data needed to match the membership data to an existing contact in your CiviCRM database.
tr: İçe aktarılacak dosyalar "virgül ile ayrılmış değerler" (CSV) biçiminde olmalı ve üyelik bilgilerini CiviCRM üzerinde var olan kişi kayıtları ile eşleştirecek veriyi içermelidir.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV) and must contain data needed to match the participant data to an existing contact in your CiviCRM database.
tr: İçe aktarılacak dosyalar "virgül ile ayrılmış değerler" (CSV) biçiminde olmalı ve katılımcı bilgilerini CiviCRM üzerinde var olan kişi kayıtları ile eşleştirecek veriyi içermelidir.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in CSV format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this.
tr: İçe aktarılacak dosyalar CSV (comma-separated-values) biçiminde olmalıdır. Çoğu uygulama içindeki kayıtlar, CSV biçiminde dışa aktarılabilir. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız uygulamanızın belgelerine bakabilirsiniz.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in this format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
tr: İçe aktarılacak dosyalar virgül ile ayrılmış değerler "comma-separated-values" (CSV) biçiminde olmalıdır. Çoğu uygulamadaki kayıtlar bu biçimde dışa aktarılabilir. Bu işlemin nasıl yapılacağından emin değilseniz uygulamanızın belgelerine bakın. Bu dosyayı yerel diskinize (ya da erişebileceğiniz bir ağ diskine) kaydettikten sonra 1. adım için hazırsınız (veri yükleme).

en: Fill
tr: Doldurulsun

en: Fill in a row for each membership type you want to offer as an option (click 'another choice' for each additional choice). Click the help icon for more info on membership price sets.
tr: Seçenek olarak sunmak istediğiniz her üyelik türünü bir satıra yazın (yeni bir seçenek eklemek için "Başka seçenek" üzerine tıklayın). Üyelik fiyat paketleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için yardım simgesine tıklayın.

en: Fill in your registration information on this page. If you are registering additional people, you will be able to enter their registration information after you complete this page and click &quot;Review your registration&quot;.
tr: Bu sayfadaki kayıt bilgilerini doldurun. Ek kişiler kaydediyorsanız, onlarla ilgili kayıt bilgilerini bu sayfayı tamamlayıp &quot;Kaydınızı gözden geçirin&quot; üzerine tıkladıktan sonra yazabilirsiniz.

en: Filter
tr: Süz

en: Filter Contact Language
tr: Kişi dili süzülsün

en: Filter Contacts
tr: Kişileri süz

en: Filter List
tr: Listeyi süz

en: Filter Results
tr: Sonuçları süz

en: Filter by Activity
tr: İşleme göre süz

en: Filter by Case
tr: Olaya göre süz

en: Filter by Group
tr: Gruba göre süz

en: Filter contact search results for this field using Contact get API parameters. EXAMPLE: To list Students in group 3:
tr: Bu alan için Kişi getirme API parametreleri kullanılarak arama sonuçları süzülebilir. Örnek: 3. gruptaki öğrencileri süzmek için:

en: Filter search by group type(s).
tr: Aramayı grup türüne göre süzün.

en: Filter search by visibility.
tr: Aramayı görünürlüğe göre süzün.

en: Filter with Group only allow with group by Contact
tr: Kişiye göre gruplama yapılmadan gruba göre süzme yapılamaz

en: Filter(s)
tr: Süzgeçler

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Final
tr: Son

en: Final (%1)
tr: Son (%1)

en: Final Mailing
tr: Son postalama

en: Financial Account
tr: Mali hesap

en: Financial Account Code - Credit
tr: Mali hesap kodu - Kredi

en: Financial Account Code - Debit
tr: Mali hesap kodu - Borç

en: Financial Account Description
tr: Mali hesap açıklaması

en: Financial Account ID
tr: Mali hesap kodu

en: Financial Account Name
tr: Mali hesap adı

en: Financial Account Name - Credit
tr: Mali hesap adı - Kredi

en: Financial Account Name - Debit
tr: Mali hesap adı - Borç

en: Financial Account Name.
tr: Mali hesap adı.

en: Financial Account Owner
tr: Mali hesap sahibi

en: Financial Account Owner - Credit
tr: Mali hesap sahibi - Kredi

en: Financial Account Owner - Debit
tr: Mali hesap sahibi - Borç

en: Financial Account Relationship
tr: Mali hesap ilişkisi

en: Financial Account Tax Rate
tr: Mali hesap vergi oranı

en: Financial Account Type
tr: Mali hesap türü

en: Financial Account Types
tr: Mali hesap türleri

en: Financial Account is Active
tr: Mali hesap etkin

en: Financial Account of account relationship of 'Expense Account is' is not configured for Financial Type :
tr: "Gider hesabı" hesap ilişkisinin "Mali hesabı" şu "Mali tür" için yapılandırılmamış:

en: Financial Accounts
tr: Mali hesaplar

en: Financial Batch
tr: Toplu mali işlem

en: Financial Currency
tr: Mali para birimi

en: Financial Fee Amount
tr: Mali ücret tutarı

en: Financial Item
tr: Mali öge

en: Financial Item Created Date
tr: Mali öge oluşturulma tarihi

en: Financial Item Currency
tr: Mali öge para birimi

en: Financial Item Description
tr: Mali öge açıklaması

en: Financial Item ID
tr: Mali öge kodu

en: Financial Item Status
tr: Mali öge durumu

en: Financial Item Status ID
tr: Mali öge durum kodu

en: Financial Item Transaction Date
tr: Mali öge hesap hareketi tarihi

en: Financial Items
tr: Mali ögeler

en: Financial Net Amount
tr: Net mali tutar

en: Financial Page - %1
tr: Mali sayfa %1

en: Financial Total Amount
tr: Toplam mali tutar

en: Financial Transaction
tr: Mali hesap hareketi

en: Financial Transaction Date
tr: Mali hesap hareketi tarihi

en: Financial Transaction ID
tr: Mali hesap hareketi kodu

en: Financial Transaction Status
tr: Mali hesap hareketi durumu

en: Financial Transaction Status ID
tr: Mali hesap hareketi durumu kodu

en: Financial Transactions
tr: Mali hesap hareketleri

en: Financial Trxn
tr: Mali hesap hareketi

en: Financial Trxns
tr: Mali hesap hareketleri

en: Financial Type
tr: Mali tür

en: Financial Type - %1
tr: Mali tür - %1

en: Financial Type Account
tr: Mali tür hesabı

en: Financial Type Accounts
tr: Mali tür hesapları

en: Financial Type Description.
tr: Mali tür açıklaması.

en: Financial Type ID
tr: Mali tür kodu

en: Financial Type Is Active?
tr: Mali tür etkin

en: Financial Type Name.
tr: Mali tür adı.

en: Financial Type is Reserved?
tr: Mali tür ayırtılmış

en: Financial Type is a Required field.
tr: Mali tür alanının doldurulması zorunludur

en: Financial Type is a required field
tr: Mali tür alanının doldurulması zorunludur

en: Financial Type is required for product having cost.
tr: Maliyeti olan ürünler için "Mali tür" seçilmesi zorunludur.

en: Financial Types
tr: Mali türler

en: Financial accounts correspond to those in your accounting system.  <a href="%1">Financial types</a>, <a href="%2">payment methods</a>, and <a href="%3">premiums</a> are associated with financial accounts so that they can result in the proper double-entry transactions to export to your accounting system.
tr: Mali hesaplar muhasebe sisteminizde şunlara karşılık gelir: <a href="%1">"Mali türler"</a>, <a href="%2">"Ödeme yöntemleri"</a> ve <a href="%3">"Hediyeler"</a> mali hesaplarla ilişkilendirilir, böylece muhasebe sisteminize dışa aktarılmaya uygun hesap hareketi kayıtları çifti elde edilir.

en: Financial records consisting of transactions, line-items, etc.
tr: Hesap hareketleri, satır ögeleri gibi mali kayıtlar.

en: Financial type assigned to paid event registrations for this event. Required if is_monetary is true.
tr: Bu etkinlik için ücretli etkinlik kayıtlarına atanan mali tür. is_monetary değeri true ise gereklidir.

en: Financial types are used to categorize contributions for reporting and accounting purposes. These are also referred to as <strong>Funds</strong>. You may set up as many types as needed. Each type can carry an accounting code which can be used to map contributions to codes in your accounting system. Commonly used financial types are: Donation, Campaign Contribution, Membership Dues...
tr: Mali türler, katkıların rapor ve muhasebe amaçlarıyla gruplanması için kullanılır. Bunlar ayrıca <stong>Fonlar</strong> olarak da adlandırılabilir. İstendiği kadar mali tür eklenebilir. Her mali tür için katkıların muhasebe hesapları ile eşleştirilmesini sağlayan bir muhasebe kodu eklenebilir. çoğunlukla bağış, kampanya, katkı ya da üyelik aidatı gibi türler kullanılır.

en: Financial types are used to categorize contributions for reporting and accounting purposes. You may set up as many as needed, including commonly used types such as Donation, Campaign Contribution or Membership Dues.  Additionally, financial types can account for the inventory and expense of <a href="%1">premiums</a>.
tr: Mali türler, katkıların rapor ve muhasebe amaçlarıyla gruplanması için kullanılır. İstendiği kadar mali tür eklenebilir. Çoğunlukla bağış, kampanya, katkı ya da üyelik aidatı gibi türler kullanılır. Ek olarak mali türler <a href="%1">hediyelerin</a>.stok ve harcamalarını muhasebeleştirebilir.

en: Find
tr: Arama

en: Find Activities
tr: İşlem arama

en: Find Campaign Pages
tr: Kampanya sayfalarını görüntüle

en: Find Campaigns
tr: Kampanya arama

en: Find Cases
tr: Olay arama

en: Find Contacts
tr: Kişileri bul

en: Find Contacts to Add to this Group
tr: Bu gruba eklenecek kişileri bul

en: Find Contacts within this Group
tr: Bu gruptaki kişileri bul

en: Find Contribution Amounts by Tag
tr: Etikete göre katılım tutarlarını bul

en: Find Contribution Pages
tr: Katkı sayfası arama

en: Find Contributions
tr: Katkı arama

en: Find Deleted Cases
tr: Silinmiş olay arama

en: Find Events
tr: Etkinlik arama

en: Find Grants
tr: Bağış arama

en: Find Groups
tr: Grup arama

en: Find Mass SMS
tr: Toplu SMS arama

en: Find Memberships
tr: Üyelikleri bulun

en: Find My Cases
tr: Olaylarımda arama

en: Find Participants
tr: Katılımcı arama

en: Find Pay Later Contributions
tr: Sonra ödenecek katkıları bulun

en: Find Petition
tr: İmza kampanyası arama

en: Find Pledges
tr: Söz verilmiş ödeme arama

en: Find Recurring Contributions
tr: Yinelen katkıları bulun

en: Find Respondents
tr: Yanıtlayan arama

en: Find Respondents To %1
tr: %1 yanıtlayanlarını bul

en: Find Survey
tr: Anket arama

en: Find Target %1
tr: %1 hedefini bul

en: Find contacts by partial or full name or email, type of contact, group, and/or tag. You can then view or edit contact details, print a contact list, or use the <strong>- more actions -</strong> drop down list to assign tags, add contacts to groups, create smart groups, export contact data to a spreadsheet, and more.
tr: Kişileri ad ya da e-posta adreslerinin tamamı ya da bir bölümüne ve kişi türü, grup ya da etikete göre arayabilirsiniz. Kişi ayrıntılarını görüntüleyip düzenleyebilir, kişi listesini yazdırabilir ya da <strong>- Diğer işlemler -</strong> açılan listesinden etiket atama, gruplama, akıllı gruplar oluşturma, kişi bilgilerini dışa aktarma gibi işlemleri yapabilirsiniz.

en: Find contacts within
tr: Şuna uyan kişileri bul

en: Find mailing by language.
tr: Dile göre postalama arama.

en: Find mailings by mailing name. You can enter a partial or complete name.
tr: Postalamalar adına göre aranabilir. Adın bir bölümü ya da tamamı yazılabilir.

en: Find mailings by the name of the person who created or sent them. You can enter a complete OR partial name (last name, first name format).
tr: Postalamalar oluşturan ya da gönderen kişi adına göre aranabilir. Adın bir bölümü ya da tamamı yazılabilir (soyad, ad biçiminde).

en: Find menu item...
tr: Menü ögesini bul...

en: Find more cases
tr: Diğer olayları ara

en: Find more event participants
tr: Diğer etkinlik katılımcılarını ara

en: Find more members
tr: Başka üyeler bulun

en: Find more pledges
tr: Başka söz verilmiş ödemeler bul

en: Find out more about CiviCRM Tokens
tr: CiviCRM kodları hakkında ayrıntılı bilgi alın

en: Find out more about this event
tr: Bu etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi alın

en: Find records with tags (regular or tagset tag) which contain a complete or partial word or phrase. EXAMPLE: If you have several tags that contain the word 'Donor', you can find contacts tagged with any of them by entering 'Donor' in this field.
tr: Bir ifade ya da sözcüğün tamamını ya da bir bölümünü içeren etiketler (normal ya da etiket kümesi etiketi) aranabilir. Örneğin: "Bağışçı" sözcüğünü içeren bir kaç etiketiniz varsa, bu alana "Bağışçı" yazdığınızda bu etiketlerin atandığı tüm kişi kayıtları görüntülenir.

en: Find...
tr: Arama...

en: Finnish
tr: Fince

en: Firewalls and Proxies
tr: Güvenlik duvarları ve vekil sunucular

en: First
tr: İlk

en: First Contribution Amount
tr: İlk katkı tutarı

en: First Contribution Date
tr: İlk katkı tarihi

en: First Data - recurring payments not implemented
tr: First Data - yinelenen ödemeler henüz desteklenmiyor

en: First Donation?
tr: İlk kez bağış

en: First Dupe Contact
tr: İlk çift kişi

en: First Dupe Contact ID
tr: İlk çift kişi kodu

en: First Name
tr: Ad

en: First Name and Last Name OR an email OR an OpenID in the Primary Location should be set.
tr: Ad ve Soyad YA DA e-posta YA DA birincil konumdaki OpenID belirtilmelidir.

en: First Name.
tr: Ad.

en: First Name:
tr: Ad:

en: First by Contributor
tr: Katkıda bulunana göre ilk

en: First day of current continuous membership period. Start Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
tr: Süren üyelik döneminin ilk günü. Bir tarih seçilmez ise, başlangıç tarihi seçilen üyelik türüne göre otomatik olarak atanır.

en: First installment payment
tr: İlk taksit ödemesi

en: First row contains column headers
tr: İlk satırda sütun adları var

en: First select %1
tr: Önce %1 seçin

en: First time donor only?
tr: Yalnızca ilk kez bağış yapanlar

en: First/Last Name
tr: Ad/Soyad

en: FirstData (aka linkpoint)
tr: FirstData (linkpoint)

en: Fiscal Year Beginning
tr: Mali yıl başlangıcı

en: Fiscal Year Start
tr: Mali yıl başlangıcı

en: Fiscal Year Starting
tr: Mali yıl başlangıcı

en: Fiscal Year-To-Date
tr: Bugüne kadar mali yıl

en: Fiscal Years
tr: Mali yıl

en: Fix Membership Receipt
tr: Üyelik alındısı düzeltildi

en: Fix Petition Confirmation email having a blank space at the end of url
tr: Adresin sonunda boş bir alana sahip olan istek onay e-postası düzeltildi

en: Fix Pledge and PCP urls to go to the front end site rather than backend site
tr: Söz verilmiş ödeme ve kişisel kampanya sayfası adresleri sitenin arka yüzü yerine ön yüzüne gidecek şekilde düzeltildi

en: Fix invoice number (human readable) instead of id (reference)
tr: Kod (referans) yerine fatura numarası (insan tarafından okunabilen) düzeltildi

en: Fix missing Email greetings
tr: Eksik e-posta hitapları düzeltildi

en: Fixed
tr: Sabit

en: Fixed Contribution Options
tr: Sabit katkı seçenekleri

en: Fixed Date for Reminder
tr: Anımsatıcının sabit tarihi

en: Fixed Period Rollover Day
tr: Sabit vadeli yenileme günü

en: Fixed Period Start Day
tr: Sabit dönemin başlangıç günü

en: Fixed Start
tr: Sabit başlangıç

en: Flip Selected Duplicates
tr: Seçilmiş çift kayıtların yerini değiştir

en: Flip between original and duplicate contacts.
tr: Çift kişi kayıtları arasında dolaşın.

en: Flip between the original and duplicate contacts.
tr: Özgün ve kopya kişiler arasında geçiş yapın.

en: Flip horizontal
tr: Yatay çevir

en: Flip vertical
tr: Dikey çevir

en: Folder '%1' exists?
tr: "%1" klasörü var mı?

en: Folder to poll from when using IMAP (will default to INBOX when empty), path to poll from when using Maildir, etc..
tr: IMAP kullanıldığında getirilecek klasör (boş bırakıldığından varsayılan olarak INBOX kullanılır), Maildir kullanıldığında bağlanılacak yol, gibi...

en: Folder to restrict where DOMPDF looks when loading local images. By default it is the DOMPDF folder itself for security reasons. It will search in subfolders.
tr: Yerel görseller yüklenirken DOMPDF tarafından bakılacak klasör. Varsayılan olarak, güvenlik nedeniyle DOMPDF klasörünün kendisi kullanılır. Alt klasörlere de bakar.

en: Folio
tr: Folyo

en: Follow recipient preferred language
tr: Alıcının yeğlediği dil kullanılsın

en: Follow up
tr: İzleme

en: Follow up Interval
tr: İzleme sıklığı

en: Follow-up Activity type is a required field.
tr: İzleme işlemi alanının doldurulması zorunludur

en: Following is the list of contacts whose address is not parsed:
tr: Adresleri ayıklanmamış kişi listesi:

en: Followup Activity
tr: İzleyen işlem

en: Followup date is a required field.
tr: İzleme tarihi alanının doldurulması zorunludur

en: Font Name
tr: Yazı türü adı

en: Font Size
tr: Yazı boyutu

en: Font Style
tr: Yazı biçemi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Footer Content
tr: Alt bilgi içeriği

en: Footer ID
tr: Alt bilgi kodu

en: Footer Message
tr: Alt bilgi metni

en: Footer Text
tr: Alt bilgi metni

en: Footer message for Event Registration page. Text and html allowed. Displayed at the bottom of Event Registration form.
tr: Etkinlik kaydı sayfasının alt bilgi metni. Metin ve HTML biçimleri kullanılabilir. Etkinlik kayıt formunun altında görüntülenir.

en: Footer message.
tr: Alt bilgi iletisi.

en: For 'inline' display custom sets, this title will appear as the fieldset legend. If you choose the 'tab' display style (which is available for Contact record custom fields), the title will be used for the navigation tab.
tr: Özel kümeler "satır arasında" görüntülenirken bu başlık alan kümesinin işareti olarak görüntülenir. "Sekme" görünüm biçemini seçerseniz (özel alanlardaki kişi kaydında seçilebilir), başlık gezinme sekmesi için kullanılır.

en: For Activities, the reminder recipients can be contacts Assigned to the activity, contacts who created the activity (Activity Source), OR contacts whom the activity is with (Activity Targets). Alternatively you can direct the reminder to specific contacts (Choose Recipients), or to a group of contacts.
tr: İşlemler için anımsatıcılar işleme atanmış, işlemi oluşturan (İşlem Kaynağı) YA DA işlemin uygulanacağı kişiler (işlem hedefleri) olabilir. Belirli kişi ya da gruplara doğrudan anımsatıcı da gönderilebilir (alıcıları seçin).

en: For Chart view, please select at least one field from %1 OR %2.
tr: Çizelge görünümü için %1 YA DA %2 içinden en az bir alan seçin.

en: For Duplicate Contacts
tr: Çift kişi kayıtları

en: For Events, you can limit or additionally include recipients by participant role (e.g. Volunteer, Speaker, etc.), choose specific contacts, or choose a group.
tr: Etkinlikler için katılacak ve katılmayacak alıcılar katılımcı rolüne göre belirlenebilir (gönüllü, konuşmacı gibi). belirli kişiler ya da bir grup seçilebilir.

en: For Membership and Contact reminders, you can limit or additionally include recipients by choosing specific contacts, or choosing a group.
tr: Üyelik ve kişi anımsatıcıları için katılacak ve katılmayacak alıcılar belirli kişiler ya da bir grup olarak seçilebilir.

en: For a full list of options see the php <a %1>money_format documentation</a>.
tr: Tüm seçenekler için <a %1>para birimi biçimi belgesine</a> bakın.

en: For auto-renewing memberships the emails are sent when each payment is received
tr: Otomatik yenilenen üyeliklerde her ödeme alındığında e-posta gönderilir

en: For best results, the Country field should precede the State-Province field in your Profile form. You can use the up and down arrows on field listing page for this profile to change the order of these fields or manually edit weight for Country/State-Province Field.
tr: En iyi sonucu almak için Profil formunuzdaki "Ülke" alanı "İl/Bölge" alanından önce gelmelidir. Alan sıralamasını değiştirmek için alan listeleme sayfasındaki aşağı yukarı okları kullanın ya da alana el ile bir ağırlık değeri yazın.

en: For each import, you can either INSERT new contribution records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
tr: Her bir içe aktarma işleminde ya yeni katkı kayıtları eklenebilir (INSERT) ya da var olan kayıtlar güncellenebilir (UPDATE). Tek bir içe aktarma işleminde iki işlem türü birden yapılamaz.

en: For each import, you can either INSERT new event registration (participant) records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
tr: Her bir içe aktarma işleminde hem yeni etkinlik (katılımcı) kayıtları EKLENEBİLİR hem de var olan kayıtlar GÜNCELLENEBİLİR. Tek bir içe aktarma işleminde iki işlem türü birden yapılabilir.

en: For each import, you can either INSERT new membership records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
tr: Her bir içe aktarma işleminde yeni üyelik kayıtları EKLENEBİLİR ya da var olan kayıtlar GÜNCELLENEBİLİR. Tek bir içe aktarma işleminde iki işlem türü birden yapılamaz.

en: For elements with options, the option group id that is used
tr: Seçenekleri olan bileşenler için kullanılacak seçenek grubu kodu

en: For example, in order to process a payment through Authorize.net, CiviCRM must make a request to https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll. Using https to connect to secure2.authorize.net insures that the connection is encrypted, but it's possible that CiviCRM is actually connecting to an attacker and the attacker is connecting to secure2.authorize.net.
tr: Örneğin Authorize.net üzerinden bir ödeme işlemi yapılabilmesi için CiviCRM https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll adresine bağlanabilmelidir. secure2.authorize.net adresinde https kullanıldığından bağlantının şifrelenmesi sağlanır. Ancak CiviCRM bir saldırgan tarafından ele geçirilmiş ve saldırgan secure2.authorize.net adresine bağlanıyor olabilir.

en: For existing pages
tr: Var olan sayfalar için

en: For export to QuickBooks, export your Chart of Accounts and open in low level text editor. You will be able to see the Account Type Code for each account. Generally, they will be from the following list: BANK, AR, OCASSET, FIXASSET, OASSET, AP, OCLIAB, LTLIAB, EQUITY, INC, COGS, EXP, EXEXP (though there may be others in your version of QuickBooks).
tr: Verileri QuickBooks üzerine aktarmak için hesap planınızı dışa aktarın ve düşük düzeyli bir metin düzenleyici içinde açın. Böylece her hesap için hesap türü kodunu görebilirsiniz. Genel olarak kayıtlar şu biçimdedir:  BANK, AR, OCASSET, FIXASSET, OASSET, AP, OCLIAB, LTLIAB, EQUITY, INC, COGS, EXP, EXEXP (QuickBooks sürümünüze göre başka alanlar olabilir).

en: For fixed period memberships, month and day (mmdd) on which subscription/membership will start. Period start is back-dated unless after rollover day.
tr: Sabit dönemli üyeliklerde, aboneliğin/üyeliğin başlayacağı ay ve gün (aagg). Devir gününden sonra olmadığı sürece, dönem başlangıcı önceki tarihlidir.

en: For fixed period memberships, signups after this day (mmdd) rollover to next period.
tr: Sabit dönemli üyelikler için, bu günden sonraki kayıtlar (aagg) bir sonraki döneme devrolur.

en: For further discussion, please visit %1
tr: Ayrıntılı bilgi almak için %1 bölümüne bakabllirsiniz

en: For in-depth details about entities and actions, see the <a href='%1' target='%2'>API Explorer</a>.
tr: Varlık ve işlemler hakkında ayrıntılı bilgi almak için  <a href='%1' target='%2'>API Explorer</a> bölümüne bakabilirsiniz.

en: For information about this premium, contact:
tr: Bu hediye hakkında ayrıntılı bilgi almak için şurayla görüşün:

en: For more advanced theming options, consult the <a href="%1">theme documentation</a>.
tr: Daha gelişmiş tema ayarları için <a href="%1">tema belgeleri</a> bölümüne bakabilirsiniz.

en: For more information please refer to the <a href="!1">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için lütfen <a href="!1">CiviCRM web sitesine</a> başvurun. Sitede proje hakkında ayrıntılı bilgi, belge ve teknik destek bulabilirsiniz.

en: For more information see %1.
tr: Ayrıntılı bilgi için %1 bölümüne bakabilirsiniz.

en: For more information, visit:
tr: Ayrıntılı bilgi almak için şuraya bakabilirsiniz:

en: For offline contributions you can record a bank transfer ID or other identifier if applicable.
tr: Çevrimdışı katkılar için banka havale kodu ya da benzer bir kod yazabilirsiniz.

en: For transmission
tr: Aktarım için

en: For-profit organization.
tr: Kar amacı güden kuruluş.

en: Force Merge Selected Duplicates
tr: Seçilmiş çift kayıtlar zorla birleştirilsin

en: Force SSL
tr: SSL dayatılsın

en: Force SSL?
tr: SSL dayatılsın

en: Force Secure URLs (SSL)
tr: Güvenli adresler kullanılsın (SSL)

en: Foreign Key to ACL
tr: Erişim denetimi listesi dış anahtarı

en: Foreign Key to ACL Role (which is an option value pair and hence an implicit FK)
tr: Erişim denetimi listesi rolünün dış anahtarı (bu bir seçenek-değer çiftidir ve dolayısıyla örtük bir dış anahtardır)

en: Foreign Key to Contact
tr: Kişiler dış anahtarı

en: Foreign Key to Note Privacy Level (which is an option value pair and hence an implicit FK)
tr: Not kişisel gizlilik düzeyinin dış anahtarı (bu bir seçenek-değer çiftidir ve dolayısıyla örtük bir dış anahtardır)

en: Foreign key to civicrm_address_format.id.
tr: civicrm_address_format.id alanının dış anahtarı.

en: Foreign key to civicrm_contact.id .
tr: civicrm_contact.id alanının dış anahtarı.

en: Foreign key to civicrm_contact.id.
tr: civicrm_contact.id alanının dış anahtarı.

en: Foreign key to civicrm_mapping used for saved search-builder searches.
tr: Kaydedilmiş aramalar için kullanılan civicrm_mapping dış anahtarı.

en: Foreign key to civicrm_option value table used for saved custom searches.
tr: Kaydedilmiş özel aramalar için kullanılan civicrm_option değer tablosunun dış anahtarı.

en: Foreign key to civicrm_payment_processor.id
tr: civicrm_payment_processor.id alanının dış anahtarı

en: Foreign key to civicrm_worldregion.id.
tr: civicrm_worldregion.id alanının dış anahtarı.

en: Foreign key to each product object.
tr: Her ürün kodunun dış anahtarı.

en: Foreign key to premiums settings record.
tr: Hediye ayarları kaydının dış anahtarı.

en: Foreign key to the Campaign.
tr: Kampanyanın dış anahtarı.

en: Foreign key to the activity Campaign.
tr: İşlem kampanyanın dış anahtarı.

en: Foreign key to the activity for this record.
tr: Bu kayıt işleminin dış anahtarı.

en: Foreign key to the contact for this record.
tr: Bu kayıt kişisinin dış anahtarı.

en: Foreign key to the referenced item.
tr: Referans verilen ögenin dış anahtarı.

en: Form Snippet
tr: Form kodu

en: Form title.
tr: Form başlığı.

en: Formal
tr: Resmi

en: Formal (academic or similar) title in front of name. (Prof., Dr. etc.)
tr: Adın önündeki resmi (akademik veya benzeri) unvan. (Prof., Dr. vb.)

en: Formal Title
tr: Resmi unvan

en: Format
tr: Biçim

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display.
tr: Posta zarfı etiketleri, giriş formları ve ekran görünümündeki adres biçimleri.

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display. Configure optional Address Standardization provider.
tr: Posta zarfı etiketleri, giriş formları ve ekran sayfalarındaki adres görünümü biçimlerini ayarlayın. İsteğinize bağlı olarak bir "Adres standartlaştırma hizmet sağlayıcısı" yapılandırabilirsiniz.

en: Format for displaying addresses in the Contact Summary and Event Information screens.
tr: Kişi özeti ve etkinlik bilgileri sayfalarındaki adres görünümlerinin biçimi.

en: Format for displaying monetary amounts with currency symbol.
tr: Parasal tutarların para birimi simgesi ile görüntülenme biçimi.

en: Format for displaying monetary values without the currency symbol.
tr: Parasal tutarların para birimi simgesi olmadan görüntülenme biçimi.

en: Format:
tr: Biçim:

en: Formatted name representing preferred format for display/print/other output.
tr: Görüntüleme/yazdırma/diğer çıktılar için yeğlenen biçimi gösteren biçimlendirilmiş ad.

en: Formatting
tr: Biçimlendirme

en: Forward
tr: İlet

en: Forward Compatibility: Enable "mysqli"
tr: İleri dönük uyumluluk: "mysqli" etkinleştirilsin

en: Forward ID
tr: İletim kodu

en: Forward Mailing: %1
tr: Postalamayı ilet: %1

en: Forward Replies
tr: Yanıt iletimi

en: Forward URL (Action)
tr: İletme adresi (işlem)

en: Forward replies
tr: Yanıtları ilet

en: Forward this email (link)
tr: Bu e-postayı ilet (bağlantı)

en: Forwarded
tr: İletilen

en: Forwarded Email
tr: İletilen e-posta

en: Forwarded to Email
tr: E-posta olarak iletilen

en: Forwards
tr: İletmeler

en: Found %1, %2, %3
tr: %1, %2, %3 bulundu

en: Found illegal '%1' string in SQL clause.
tr: SQL sorgusunda bulunan "%1" dizgesi geçersiz.

en: Found one matching contact record. | Found %count matching contact records.
tr[0]: Bir eşleşen kişi kaydı bulundu.
tr[1]: %count eşleşen kişi kaydı bulundu.

en: Foundation Affiliate
tr: Temel paydaş

en: Fourth
tr: Dördüncü

en: Free HTML
tr: Serbest HTML

en: Free text field for a reason for cancelling
tr: İptal nedenin yazılacağı serbest metin alanı

en: French (Canada)
tr: Fransızca (Kanada)

en: French (France)
tr: Fransızca (Fransa)

en: Frequency
tr: Sıklık

en: Frequency Interval
tr: Sıklık aralığı

en: Frequency Intervals
tr: Sıklık aralıkları

en: Frequency Unit
tr: Sıklık birimi

en: Frequency Units
tr: Sıklık birimleri

en: Frequency interval
tr: Sıklık aralığı

en: Frequency must be a whole number (EXAMPLE: Every 3 months).
tr: Sıklık değeri bir tamsayı olmalıdır (3 ayda bir gibi).

en: Frequency of subscription or service (e.g. journal delivered every two months).
tr: Abonelik ya da hizmetin sıklığı (bülten iki ayda bir gönderilir gibi).

en: Frequency unit
tr: Sıklık birimi

en: Frequency unit and interval allow option to store actual delivery frequency for a subscription or service.
tr: Aralık birimi ve aralık, bir abonelik ya da hizmet için güncel teslim etme sıklığının kaydedilebilmesini sağlar.

en: Friend
tr: Arkadaş

en: Friend ID
tr: Arkadaş kodu

en: Friend's Email
tr: Arkadaşınızın e-posta adresi

en: Friend's First Name
tr: Arkadaşınızın adı

en: Friend's Last Name
tr: Arkadaşınızın soyadı

en: Friendly Name.
tr: Kolay ad.

en: Friends
tr: Arkadaşlar

en: From
tr: Başlangıç

en: From (A)
tr: (A) tarafından

en: From (B)
tr: (B) tarafından

en: From Account
tr: Kaynak hesap

en: From Account ID
tr: Kaynak hesap kodu

en: From Address
tr: "Kimden" adresi

en: From Email
tr: "Kimden" e-posta adresi

en: From Email Address
tr: "Kimden" e-posta adresi

en: From Email Address is required
tr: "Kimden e-posta adresi" alanının doldurulması zorunludur

en: From Email Addresses
tr: "Kimden" e-posta adresleri

en: From Email of mailing
tr: Postalamanın "Kimden" e-posta adresi

en: From Email of the mailing
tr: E-postanın gönderileceği "Kimden" adresi

en: From End of Previous
tr: Öncekinin sonundan beri

en: From Header of mailing
tr: Postalamanın "Kimden" adı üst bilgisi

en: From Name
tr: "Kimden" adı

en: From Start Of Current
tr: Geçerlinin başlangıcından beri

en: From Template
tr: Şu kalıptan

en: From end of previous calendar month
tr: Geçen takvim ayının sonundan beri

en: From end of previous calendar year
tr: Geçen takvim yılının sonundan beri

en: From end of previous quarter
tr: Geçen çeyreğin sonundan beri

en: From end of previous week
tr: Geçen haftanın sonundan beri

en: From start of current calendar month
tr: Bu takvim ayının başlangıcından beri

en: From start of current calendar year
tr: Bu takvim yılının başlangıcından beri

en: From start of current day
tr: Bugünün başlangıcından beri

en: From start of current quarter
tr: Bu çeyreğin başlangıcından beri

en: From start of current week
tr: Bu haftanın başlangıcından beri

en: From: %1
tr: Kimden: %1

en: Frontend Theme
tr: Ön yüz teması

en: Fulfilled
tr: Tamamlandı

en: Fulfilled Date
tr: Verilme tarihi

en: Full Currency Name
tr: Para biriminin tam adı

en: Full Name
tr: Tam ad

en: Full Name of the Contact with prefixes and suffixes
tr: Ön ve son ekleri ile birlikte kişinin tam adı

en: Full Phone Number
tr: Tam telefon numarası

en: Full Street Address
tr: Tam sokak adresi

en: Full Street Address without Country, State or Postcode
tr: Ülke, il ve posta kodunu içermeyen tam adres

en: Full currency name
tr: Para biriminin tam adı

en: Full description of Campaign.
tr: Kampanyanın tam açıklaması.

en: Full description of event. Text and html allowed. Displayed on built-in Event Information screens.
tr: Etkinliğin tam açıklaması. Metin ve HTML biçimi kullanılabilir. İç etkinlik bilgileri sayfalarında görüntülenir.

en: Full or relative URL to image thumbnail.
tr: Küçük görselin tam ya da göreli adresi.

en: Full or relative URL to uploaded image - fullsize.
tr: Yüklenen tam boyutlu görselin tam ya da göreli adresi

en: Full path to file containing job script
tr: Görev betiğinin ait olduğu dosyanın tam yolu

en: Full street address (e.g. 110 Main Street).
tr: Tam sokak adresi (Çarşı Caddesi 110 gibi).

en: Full-text Search
tr: Tam metin araması

en: Fullscreen URL
tr: Tam ekran adresi

en: Fully qualified extension name
tr: Tam sınıflandırılmış eklenti adı

en: Function to call to check access permissions
tr: Erişim izinlerini denetlemek için çağrılacak işlev

en: Fundraiser
tr: Bağış toplama

en: Funds applied for and given out by this organization.
tr: Bu kuruluş tarafından başvurulan ve verilen fonlar.

en: Further advice will be displayed at the end of the upgrade.
tr: Yükseltme işleminin sonunda başka öneriler de görüntülenecek.

en: Future versions of CiviCRM may require MySQL to support utf8mb4 encoding. It is recommended, though not yet required. Please discuss with your server administrator about configuring your MySQL server for utf8mb4. CiviCRM's recommended configurations are in the System Administrator Guide
tr: Gelecekteki CiviCRM sürümlerinde MySQL sunucusunun utf8mb4 karakter kodlaması desteklemesi gerekebilir. Henüz zorunlu olmasa da bu karakter kodlamasını kullanmanız önerilir. Lütfen MySQL sunucunuzu utf8mb4 kullanacak şekilde yapılandırması için sunucu yöneticinizle görüşün. Önerilen CiviCRM yapılandırmalarını, "Sistem yöneticisi rehberi" belgesinde bulabilirsiniz

en: Future versions of CiviCRM may require the PHP extension "%2". To ensure that your system will be compatible, please install it in advance. For more explanation, see <a href="%1">the announcement</a>.
tr: Gelecek CiviCRM sürümlerinin düzgün çalışabilmesi için PHP "%2" eklentisi gerekli olabilir. Sisteminizin uyumluluk gereksinimlerini karşılaması için kurmanız önerilir. Ayrıntılı bilgi almak için <a href="%1">duyuruyu okuyun</a>.

en: GMT Name of Timezone
tr: Saat diliminin GMT adı

en: GMT Offset
tr: GMT farkı

en: GMT name of the timezone
tr: Saat diliminin GMT adı

en: GOTV (Voter Tracking)
tr: GOTV (oy veren izleme)

en: GOTV campaign contacts
tr: GOTV kampanya kişileri

en: Galician
tr: Galiçce

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Gender ID
tr: Cinsiyet kodu

en: General
tr: Genel

en: General Link
tr: Genel bağlantı

en: General Membership (contribute at least $100.00 to be eligible for this membership)
tr: Genel üyelik (bu üyelik için en az $100.00 ödemeniz gerekir)

en: General Membership - $100.00
tr: Genel üyelik - $100.00

en: General Monthly Newsletter: 200709
tr: Aylık genel bülten: 200709

en: General Protection
tr: Genel koruma

en: General goals for Campaign.
tr: Bu kampanyanın hedefleri.

en: Generally you will create a separate price field for each non-overlapping "class" of membership (e.g. National membership vs. Local Chapter membership).
tr: Genel olarak örtüşmeyen üyelik "sınıfları" için ayrı fiyat alanları oluşturmanız gerekir ("Ulusal üyelik" ve "Yerel bölüm üyeliği" gibi).

en: Generate PDFs for printing (only)
tr: PDF dosyalarını yalnızca yazdırmak için oluştur

en: Generate Report
tr: Rapor oluştur

en: Generate your API Login and Transaction Key by logging in to your Merchant Account and navigating to <strong>Settings &raquo; General Security Settings</strong>.
tr: Aracı hesabınıza oturum açarak API oturum açma ve hesap hareketi anahtarlarını oluşturmak için <strong>"Ayarlar" &raquo; "Genel güvenlik ayarları"</strong> bölümüne gidin.

en: Generates and sends out reports via email
tr: Raporları e-posta olarak hazırlar ve gönderir

en: Generic: Allow all users (including anonymous)
tr: Genel: Tüm kullanıcılara izin ver (anonim kullanıcı ile birlikte)

en: Generic: Deny all users
tr: Genel: Tüm kullanıcıları reddet

en: Geo Provider Key
tr: Coğrafi konum hizmeti sağlayıcı anahtarı

en: Geo code 1
tr: 1. coğrafi kod

en: Geo code 2
tr: 2. coğrafi kod

en: Geocode addresses during import?
tr: İçe aktarılırken adreslerin coğrafi konumu belirlensin

en: Geocode and Parse Addresses
tr: Coğrafi konum ve adres ayıklama

en: Geocoding
tr: Coğrafi konum

en: Geocoding Provider
tr: Coğrafi kodlama hizmeti sağlayıcı

en: Georgian
tr: Azerice

en: German
tr: Almanca

en: German (Swiss)
tr: Almanca (İsviçre)

en: Get Directions FROM:
tr: Yol Tarifleri NEREDEN alınsın:

en: Get RSS 2.0 feed for current and future public events.
tr: Güncel ve yaklaşan etkinliklerin RSS 2.0 akışını alın.

en: Getting Started URL
tr: Kullanmaya başlarken adresi

en: Gift
tr: Hediye

en: Give option
tr: Seçenek sunulsun

en: Give option, but not required
tr: Zorunlu olmayan seçenek sunulsun

en: Give the user a choice of installments (e.g. donate every month for 6 months)? If not, recurring donations will continue indefinitely.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde kullanıcı taksitleri belirleyebilir ("6 ay süreyle ayda bir" gibi). Devre dışı bırakıldığında bağışlar sınırsız olarak yinelenir.

en: Given API command is not defined.
tr: Belirtilen API komutu tanımlanmamış.

en: Given the importance of auditability, extension developers are strongly discouraged from writing code to add, update or delete entries in the civicrm_financial_item, civicrm_entity_financial_trxn, and civicrm_financial_trxn tables. Before publishing an extension on civicrm.org that does any of this, please ask for a special bookkeeping code review for the extension.
tr: Denetim önemli olduğundan, eklenti geliştiriciler civicrm_financial_item, civicrm_entity_financial_trxn, and civicrm_financial_trxn tablolarındaki kayıtlar üzerinde ekleme, güncelleme ve silme işlemleri yapan kodları yazma konusunda çekimser davranır. civicrm.org üzerinde bu işlemleri yapan bir eklentiyi yayınlanmadan önce lütfen eklentinin özel muhasebe kodu kapsamında gözden geçirilmesini isteyin.

en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
tr: Belirtilen tarih aralıklarının ikisinde de, bellrtilen tutar ve artış / azalış yüzdesine göre katkıda bulunmuş kişlieri kapsar.

en: Global CSV separator character. Modify this setting to enable import and export of different kinds of CSV files (for example: ',' ';' ':' '|' ).
tr: Genel CSV ayraç karakteri. Farklı türdeki CSV dosyalarını içe ve dışa aktarmak için bu ayarı değiştirin (örneğin ',' ';' ':' '|' ).

en: Go
tr: Git

en: Go Back
tr: Geri dön

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a> to add or edit email addresses. Make sure these email addresses are valid email accounts with your email service provider.
tr: E-posta adresleri eklemek ya da düzenlemek için <a href='%1'>"CiviCRM yönetimi" &raquo; "İletişim" &raquo; "Kimden e-posta adresleri yönetimi"</a> bölümüne gidin. Bu adreslerin geçerli ve kullanılabilir olduğundan emin olun.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a> to add or edit general email addresses. Make sure these email addresses are valid email accounts with your email service provider.
tr: Genel e-posta adresleri <a href='%1'>"CiviCRM yönetimi" &raquo; "İletişim" &raquo; "Kimden e-posta adresleri"</a> bölümünden eklenip düzenlenebilir. Bu e-posta adreslerinin, e-posta hizmeti sağlayıcınız tarafından verilmiş geçerli adresler olduğuna emin olun.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit SMS Provider.
tr: SMS hizmeti sağlayıcısı eklemek ya da düzenlemek için <a href='%1'>"CiviCRM yönetimi" &raquo; "Sistem ayarları" &raquo; "SMS hizmeti sağlayıcıları"</a> bölümüne bakın.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit the provider. Make sure these Providers are valid.
tr: Hizmet sağlayıcı eklemek ya da düzenlemek için <a href='%1'>"CiviCRM yönetimi" &raquo; "Sistem ayarları" &raquo; "SMS hizmet sağlayıcıları"</a> bölümüne bakabilirsiniz. Bu hizmet sağlayıcılarının geçerli olduğundan emin olun.

en: Go to <a href='%1'>Settings - Outbound Mail</a> to enable the usage of the logged in contact's email address as the from email
tr: <a href='%1'>Ayarlar - Giden e-posta</a> bölümüne giderek, oturum açmış kişinin e-posta adresinin "Kimden" e-posta adresi olarak kullanılabilmesi için  "Oturum açmış kişiden e-posta gönderilebilsin" seçeneğini etkinleştirin

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Label Formats</a></strong> to add or edit labels or set the default label format.
tr: Etiket eklemek ya da düzenlemek ve varsayılan etiket biçimini ayarlamak için <strong><a href="%1">"CiviCRM yönetimi" &raquo; "İletişim" &raquo; "Etiket biçimleri"</a></strong> bölümüne bakabilirsiniz.

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Print Page (PDF) Formats</a></strong> to add or edit formats or set the default format.
tr: Biçim eklemek ya da düzenlemek ve varsayılan biçimi ayarlamak için <strong><a href="%1">"CiviCRM yönetimi" &raquo; "İletişim" &raquo; "Yazdırılacak sayfa (PDF) biçimleri"</a></strong> bölümüne bakabilirsiniz.

en: Go to a web page where you can make your payment online
tr: Ödemenizi çevrimiçi yapabileceğiniz bir web sayfasına gidebilirsiniz.

en: Go to contact summary
tr: Kişi ayrıntılarını görüntüle

en: Go to your page
tr: Sayfanıza gidin

en: Goal
tr: Hedef

en: Goal Amount
tr: Hedef tutarı

en: Goal Amount should be a numeric value
tr: Hedef tutarı sayısal bir değer olmalıdır

en: Goal Amount should be a numeric value greater than zero.
tr: Hedef tutar sıfırdan büyük sayısal bir değer olmalıdır.

en: Goal Revenue
tr: Hedef kazanç

en: Goal Total
tr: Amaç toplamı

en: Goal amount of this Personal Campaign Page.
tr: Bu kişisel kampanya sayfasının hedef tutarı.

en: Goes through contact records and updates email and postal greetings, or addressee value
tr: Kişi kayıtlarına giderek e-posta ve posta hitaplarını ya da adres değerlerini günceller

en: Government Entity
tr: Devlet kurumu

en: Grace
tr: Ek süre

en: Grand Total
tr: Son toplam

en: Grant
tr: İzin ver

en: Grant Application Received Date is NULL
tr: Bağış başvuru alınma tarihi NULL

en: Grant Currency
tr: Bağış para birimi

en: Grant Decision
tr: Bağış kararı

en: Grant Decision Date
tr: Bağış kararı tarihi

en: Grant Decision Date is NULL
tr: Bağış kararı tarihi NULL

en: Grant Due Date
tr: Bağış gerçekleşme tarihi

en: Grant Due Date is NULL
tr: Bağış gerçekleşme tarihi NULL

en: Grant ID
tr: Bağış kodu

en: Grant Money Transfer Date is NULL
tr: Bağış para aktarım tarihi NULL

en: Grant Money transfer date
tr: Bağış para aktarımı tarihi

en: Grant Note
tr: Bağış notu

en: Grant Rationale
tr: Bağış gerekçesi

en: Grant Report (Detail)
tr: Ayrıntılı bağış raporu

en: Grant Report (Statistics)
tr: Bağış raporu (istatistikler)

en: Grant Report Detail
tr: Ayrıntılı bağış raporu

en: Grant Report Due
tr: Bağış şikayeti tarihi

en: Grant Report Due Date
tr: Bağış raporu son tarihi

en: Grant Report Received
tr: Bağış alındı raporu

en: Grant Report Received = %1
tr: Bağış raporu alındı = %1

en: Grant Report Received?
tr: Bağış raporu alındı mı?

en: Grant Reports Received
tr: Bağış raporları alındı

en: Grant Requests Received
tr: Alınan bağış isteği

en: Grant Status
tr: Bağış durumu

en: Grant Status(s)
tr: Bağış durumları

en: Grant Type
tr: İzin türü

en: Grant Type(s)
tr: Bağış türleri

en: Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions.
tr: CiviCRM bileşenine erişim ve diğer CiviCRM izinleri.

en: Grant rationale.
tr: Bağışın gerekçesi.

en: Grant report received
tr: Bağış raporu alındı

en: Grant status
tr: İzin durumu

en: Granted
tr: Bağışlandı

en: Granted amount, in default currency.
tr: Varsayılan para birimi cinsinden bağışlanan tutar.

en: Grants
tr: Bağışlar

en: Grants Awarded
tr: Ödüllendirilen bağışlar

en: Grants Summary
tr: Bağış özeti

en: Greek, Modern
tr: Yunanca, Modern

en: Greeting
tr: Hitap

en: Greeting %1 %2
tr: Hitap %1 %2

en: Group
tr: Grup

en: Group '%1' already exists.
tr: "%1" grubu zaten var.

en: Group - add contacts
tr: Grup - Kişi ekleme

en: Group - create smart group
tr: Grup - Akıllı grup oluşturma

en: Group - remove contacts
tr: Grup - Kişi silme

en: Group - update smart group
tr: Grup - Akıllı grup güncelleme

en: Group Cache Date
tr: Grup ön bellek tarihi

en: Group Children
tr: Alt gruplar

en: Group Contact
tr: Grup kişisi

en: Group Contact Cache
tr: Grup kişisi ön belleği

en: Group Contact Cache ID
tr: Grup kişisi ön bellek kodu

en: Group Contact Caches
tr: Grup kişisi ön bellekleri

en: Group Contact ID
tr: Grup kişisi kodu

en: Group Contact Status
tr: Grup kişisi durumu

en: Group Contacts
tr: Kişileri grupla

en: Group Deleted
tr: Grup silindi

en: Group Description
tr: Grup açıklaması

en: Group Enabled
tr: Grup etkin

en: Group ID
tr: Grup kodu

en: Group Listings
tr: Grup listeleri

en: Group Membership Action
tr: Grup üyeliği işlemi

en: Group Membership Action Date
tr: Gruü üyeliği işlemi tarihi

en: Group Membership History ID
tr: Grup üyeliği geçmişi kodu

en: Group Membership Status
tr: Grup üyeliği durumu

en: Group Membership Tracking
tr: Grup üyeliği izleme

en: Group Name
tr: Grup adı

en: Group Name:
tr: Grup adı:

en: Group Nesting
tr: İç içe gruplama

en: Group Nesting ID
tr: İç içe gruplama kodu

en: Group Nestings
tr: İç içe gruplama

en: Group Options
tr: Grup ayarları

en: Group Organization
tr: Grup kuruluşu

en: Group Organization ID
tr: Grup kuruluşu kodu

en: Group Organizations
tr: Grup kuruluşları

en: Group Parents
tr: Üst gruplar

en: Group Payment Deleted
tr: Grup ödemesi silindi

en: Group Percentage
tr: Grup yüzdesi

en: Group Saved
tr: Grup kaydedildi

en: Group Search
tr: Grup arama

en: Group Settings: %1
tr: Grup ayarları: %1

en: Group Source
tr: Grup kaynağı

en: Group Status
tr: Grup durumu

en: Group Status %1
tr: Grup durumu %1

en: Group Title
tr: Grup başlığı

en: Group Title already exists in Database.
tr: Grup başlığı zaten veritabanında var.

en: Group Type
tr: Grup türü

en: Group Type(s)
tr: Grup türleri

en: Group Types
tr: Grup türleri

en: Group Visibility
tr: Grup görünürlüğü

en: Group Visibility Setting
tr: Grup görünürlüğü ayarları

en: Group Where Clause
tr: Grup where ifadesi

en: Group by
tr: Şuna göre gruplansın

en: Group by columns
tr: Sütunlara göre gruplama

en: Group contributions by
tr: Katkıları şuna göre grupla

en: Group id, foreign key from civicrm_group
tr: Group kodu, civicrm_group dış anahtarı

en: Group is Hidden
tr: Gizli grup

en: Group is Reserved
tr: Ayırtılmış grup

en: Group is empty.
tr: Grup boş.

en: Group settings
tr: Grup ayarları

en: Group type filtering uses <strong>AND</strong> logic. If you check both 'Mailing List' and 'Access Control' types - only groups which have both types assigned will be returned.
tr: Grup türü süzgeci <strong>VE</strong> mantığını kullanır. Hem "Posta listesi" hem de "Erişim denetimi" türü seçilmiş ise, yalnızca iki türün de atandığı gruplar görüntülenir.

en: Group which this option belongs to.
tr: Bu seçeneğin ait olduğu grup.

en: Group(s)
tr: Grup(lar)

en: Group(s) %1 %2
tr: Gruplar %1 %2

en: Grouping
tr: Gruplama

en: Grouping(s)
tr: Gruplamalar

en: Groups
tr: Gruplar

en: Groups Included in Mailing
tr: Postalamaya katılan gruplar

en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc.
tr: Kişi, zaman aralığı, mali tür, katkıda bulunanın konumu ve benzer ölçütlere göre gruplanmış ve ara toplamları alınmış katkı bilgilerini kapsar.

en: Groups and totals pledges by criteria including contact, time period, pledge status, location, etc.
tr: Kişi, zaman aralığı, söz verilmiş ödeme durumu, konum ve benzer ölçütlere göre gruplanmış ve ara toplamları alınmış söz verilmiş ödeme bilgilerini kapsar.

en: Groups of contacts which are used for <strong>access control</strong> must be assigned that type.
tr: Erişim denetimi için kullanılacak grupların türü <strong>"Erişim denetimi"</strong> olarak seçilmelidir.

en: Groups which are used as mailing lists should be assigned the 'Mailing List' type.
tr: Posta dağıtım listesi olarak kullanılacak grupların türü "Posta listesi" olarak seçilmelidir.

en: Guess client's feelings and needs.
tr: Müşterinin duygu ve ihtiyaçlarını öngörün.

en: HONOR ROLL
tr: ŞEREF LİSTESİ

en: HTML Form Snippet
tr: HTML form kodu

en: HTML Form Snippet for this Profile
tr: Bu profilin HTML form kodu

en: HTML Format
tr: HTML biçimi

en: HTML Listing
tr: HTML listeleme

en: HTML Message
tr: HTML iletisi

en: HTML Type
tr: HTML türü

en: HTML formatted message
tr: İletinin HTML biçimi

en: HTML formatted signature for the email.
tr: E-postanın HTML olarak biçimlendirilmiş imzası.

en: HTML listing of current and future public events.
tr: Güncel ve yaklaşan etkinliklerin herkese açık listesi.

en: HTML mailing message
tr: Postalama iletisinin HTML biçimi

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently - so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
tr: HTML biçimindeki iletilerin görsel etkisi ve okunabilirliği, içerdiği görseller ve  web sitesi bağlantıları nedeniyle daha fazladır. Bununla birlikte farklı e-posta yazılımları HTML biçimini farklı şekillerde görüntüleyebilir. Bu nedenle bu biçimi seçtiğinizde, farklı web ve masaüstü e-posta yazılımları ile denenmiş kalıp biçimleri kullanıldığınıza emin olun.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently, so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
tr: HTML biçimindeki iletilerin görsel etkisi ve okunabilirliği, içerdiği görseller ve  web sitesi bağlantıları nedeniyle daha fazladır. Bununla birlikte farklı e-posta yazılımları HTML biçimini farklı şekillerde görüntüleyebilir. Bu nedenle bu biçimi seçtiğinizde, farklı web ve masaüstü e-posta yazılımları ile denenmiş kalıp biçimlerinin kullanıldığına emin olun.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, you can also configure a simple sms.
tr: HTML biçimindeki iletilerin görsel etkisi ve okunabilirliği, içerdiği görseller ve web sitesi bağlantıları nedeniyle daha fazladır. Bununla birlikte basit SMS iletileri de yapılandırabilirsiniz.

en: HTML types plus several built-in extended types.
tr: HTML türleri artı birkaç iç genişletilmiş tür.

en: HTTP request timeout
tr: HTTP isteği zaman aşımı

en: HTTPS is not set up on this machine
tr: Bu bilgisayarda HTTPS kurulu değil

en: Haitian; Haitian Creole
tr: Haiti; Haitian Creole

en: Hanging Badge 3-3/4" x 4-3"/4
tr: Askılı yaka kartı 3-3/4" x 4-3"/4

en: Has a Followup Activity?
tr: Ardında bir işlem var mı?

en: Has at least one job associated with this mailing finished?
tr: Bu postalama ile ilgili en az bir görev tamamlandı mı?

en: Has the contact opted out from receiving all bulk email from the organization or site domain?
tr: Kişi, kuruluştan veya site etki alanındaki tüm toplu e-posta aboneliklerinden ayrılmayı mı seçti?

en: Has this contact been deleted?
tr: Kişi silinmiş

en: Has this contact opted out of bulk mail?
tr: Kişi tüm toplu posta aboneliklerinden ayrılmış

en: Has this event been made active?
tr: Bu etkinlik etkin

en: Has this event been made public?
tr: Bu etkinlik herkese açık

en: Hashed Mailing URL's
tr: Karılmış postalama adresleri

en: Have you registered this site at CiviCRM.org? If not, please help strengthen the CiviCRM ecosystem by taking a few minutes to <a %1>fill out the site registration form</a>. The information collected will help us prioritize improvements, target our communications and build the community. If you have a technical role for this site, be sure to check Keep in Touch to receive technical updates (a low volume mailing list).
tr: Sitenizi CiviCRM.org üzerine kayıt ettiniz mi? Henüz yapmadıysanız CiviCRM ekosistemini güçlendirmek için bir kaç dakikanızı ayırarak <a %1>kayıt formunu doldurun</a>. Toplanan bilgiler, yapacağımız geliştirmelerin önceliğini belirlemekte, iletişim hedeflerimizi belirlemekte ve topluluk oluşturmamıza katkıda bulunuyor. Bu sitede teknik bir rol üstleniyorsanız, teknik güncellemeleri almak için  İletişimde Kalın (Keep in Touch, düşük yoğunluklu bir posta listesi) seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

en: Have you registered this site at CiviCRM.org? If not, please help strengthen the CiviCRM ecosystem by taking a few minutes to <a href="%1" target="_blank">fill out the site registration form</a>. The information collected will help us prioritize improvements, target our communications and build the community. If you have a technical role for this site, be sure to check "Keep in Touch" to receive technical updates (a low volume mailing list).
tr: Bu siteyi CiviCRM.org sitesine kayıt ettiniz mi? Henüz yapmadıysanız lütfen bir kaç dakikanızı ayırarak <a href="%1" target="_blank">site kayıt formunu doldurun</a> ve CiviCRM eko sisteminin güçlenmesine yardımcı olun. Toplanan bilgiler geliştirilecek alanlarla ilgili önceliklerin belirlenmesi, iletişimin yönlendirilerek topluluk oluşturulması için kullanılır. Bu sitede teknik bir rolünüz varsa lütfen teknik güncellemelerle ilgili haberleri alabilmek için "İlişkide kal" seçeneğini işaretlediğinize emin olun (az sayıda posta gönderilen bir posta listesidir).

en: Head of Household for
tr: Şu kişinin hane reisi

en: Head of Household is
tr: Şu hane reisi

en: Head of household.
tr: Hane halkı reisi.

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Header Financial Account?
tr: Mali hesap başlığı

en: Header ID
tr: Üst bilgi kodu

en: Header and Footer
tr: Üst bilgi ve alt bilgi

en: Headers
tr: Üst bilgiler

en: Health Services Coordinator
tr: Sağlık hizmetleri sorumlusu

en: Health Services Coordinator is
tr: Sağlık hizmetleri sorumlusu

en: Hebrew (modern)
tr: İbranice (modern)

en: Height (rows)
tr: Yükseklik (satır)

en: Hello
tr: Merhaba

en: Help
tr: Yardım

en: Help Description
tr: Yardım açıklaması

en: Help Post
tr: Art yardım metni

en: Help Post-Form
tr: Formun art yardım metni

en: Help Pre
tr: Ön yardım metni

en: Help Pre-Form
tr: Formun ön yardım metni

en: Help Text
tr: Yardım metni

en: Help homeless individuals obtain temporary and long-term housing
tr: Geçici ya da kalıcı barınak sağlayarak evsiz bireylere yardım edin

en: Help spread the word
tr: Tanıtmaya yardım edin

en: Help us spread the word about this event. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you're attending. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
tr: Arkadaşlarınıza ileterek bu etkinliği tanıtın. Kişisel bir e-posta iletisi yazmak için aşağıdaki alanı kulanın ve arkadaşlarınıza neden bizi desteklemeleri gerektiğini anlatın. Son olarak adları ve e-posta adreslerini yazarak "İletiyi gönder" üzerine tıklayın.

en: Help us spread the word and leverage the power of your contribution by telling your friends. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you support us. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
tr: Arkadaşlarınıza ileterek bizi tanıtın ve katkınızın gücünü arttırın. Kişisel bir e-posta iletisi yazmak için aşağıdaki alanı kulanın ve arkadaşlarınıza neden bizi desteklemeleri gerektiğini anlatın. Son olarak adları ve e-posta adreslerini yazarak "İletiyi gönder" üzerine tıklayın.

en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
tr: Bir etkinliğin gelirini incelemeye yardımcı olacak bilgileri kapsar. Katılımcı türü, katılımcı durumu ve ödeme yöntemi gibi ayrıntılar eklenebilir.

en: Hex color value e.g. #ffffff
tr: Onaltılık renk değeri. #ffffff gibi

en: Hidden
tr: Gizli

en: Hidden permanently
tr: Kalıcı olarak gizli

en: Hidden until %1
tr: %1 zamanına kadar gizli

en: Hide
tr: Gizle

en: Hide Breadcrumb?
tr: Sayfa yolu gizlensin

en: Hide Country in Mailing Labels when same as domain country
tr: Posta zarfı etiketlerinde etki alanı ülkesi ile aynı olan ülkeler gizlensin

en: Hide Smart Groups
tr: Akıllı gruplar gizlensin

en: Hide comments for this note.
tr: Bu notun yorumları gizlensin.

en: High-value supporter of our organization.
tr: Kuruluşumuz için önemli bir destekçi.

en: Hindi
tr: Hintçe

en: Hold Date
tr: Bekleme tarihi

en: Hold Threshold
tr: Tutma eşiği

en: Hold date
tr: Bekletilme tarihi

en: Hold reset date
tr: Bekletme sıfırlama tarihi

en: Holds the part of the card number or account details that may be retained or displayed
tr: Kart numarasının veya hesap bilgilerinin tutulabilecek veya görüntülenebilecek bölümünü tutar

en: Home
tr: Giriş

en: Home Mobile
tr: Ev cep telefonu

en: Home Phone
tr: Ev telefonu

en: Homeless Services Coordinator
tr: Evsiz hizmetleri sorumlusu

en: Homeless Services Coordinator is
tr: Evsiz hizmetleri sorumlusu

en: Homepage Link Color
tr: Giriş bağlantısının rengi

en: Homepage Url
tr: Giriş sayfası adresi

en: Honor Roll
tr: Şeref listesi

en: Honor Roll Name
tr: Şeref listesi adı

en: Honor Types
tr: Şereflendirme türleri

en: Honoree
tr: Şereflendirilen

en: Honoree Individual
tr: Şereflendirilen birey

en: Honoree Introductory Message
tr: Şereflendirilen giriş metni

en: Honoree Profile
tr: Şereflendirilen profili

en: Honoree Section Enabled
tr: Şereflendirilen bölümü kullanılsın

en: Honoree Section Title
tr: Şereflendirilen bölümü başlığı

en: Horizontal Spacing
tr: Yatay aralık

en: Host
tr: Ev sahibi

en: Hourly
tr: Saatlik

en: Household
tr: Hane

en: Household ID
tr: Hane kodu

en: Household Member is
tr: Hane halkı

en: Household Member of
tr: Hane halkı

en: Household Name
tr: Hane adı

en: Household Name and State
tr: Hane halkı adı ve şehri

en: Household Name.
tr: Hane halkı adı.

en: Household Primary Contact
tr: Hane halkı birincil kişi

en: Household Primary Contact ID
tr: Hane halkı birincil kişi kodu

en: Household membership.
tr: Hane halkından olanlar.

en: Housing Support
tr: Barındırma desteği

en: How long should HTTP requests through Guzzle application run for in seconds
tr: Guzzle uygulaması aracılığıyla HTTP isteklerinin kaç saniye çalışacağı

en: How many clients may be associated with a given case? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
tr: Belirli bir olaya atanabilecek müşteri sayısı (ayarların eski "settings.xml" dosyasından yüklenmesi için "Varsayılan" olarak ayarlayın).

en: How many items ordered
tr: Sıralanacak öge sayısı

en: How many items should CiviCRM store in it's "Recently viewed" list.
tr: CiviCRM "Son görüntülenenler" listesinde kaç ögenin tutulacağı.

en: How many people are you registering?
tr: Kaç kişiyi kaydediyorsunuz?

en: How many recipients can they send emails to at one time? You may want to limit this to prevent large mail blasts from being sent.
tr: Bir kerede e-posta gönderilebilecek arkadaş sayısı. Çok sayıda posta gönderilmesini engellemek için sınır koymak isteyebilirsiniz.

en: How many times has theis recurring contribution failed?
tr: Yinelenen katkının geç kez ödenmeyebileceği.

en: How often should the contents of this dashlet be automatically refreshed? Users can manually reload by clicking the refresh button on their dashboards.
tr: Bu pano bileşenindeki içeriğin güncellenme sıklığı. Kullanıcılar panolarındaki "Yenile" üzerine tıklayarak içeriği el ile ile güncelleyebilir.

en: How should this change affect others in the series?
tr: Bu değişiklik dizideki diğer etkinlikleri nasıl etkileyecek

en: How the (un)subscription was triggered
tr: Abone olma/ayrılma tetiklenmesi

en: How this mail account will be used. Only one box may be used for bounce processing. It will also be used as the envelope email when sending mass mailings.
tr: Bu posta hesabının nasıl kullanılacağı. Geri dönüşleri işleyebilmek için yalnızca bir kutu kullanılabilir. Ayrıca toplu ileti gönderimleri için zarf olarak da kullanılabilir.

en: How to handle full-text queries
tr: Tam metin sorguları nasıl işlensin

en: How to sort activity-types on the "Manage Case" screen? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
tr: "Olay yönetimi" bölümündeki işlem türlerinin sıralaması (ayarların eski "settings.xml" dosyasından yüklenmesi için "Varsayılan" olarak ayarlayın).

en: However, it is not published.
tr: Bununla birlikte, sayfa yayınlanmamış.

en: Html Type
tr: HTML türü

en: Human readable description of this item, to ease display without lookup of source item.
tr: Kaynak öğeye bakmadan görüntülemeyi kolaylaştırmak için bu ögenin insan tarafından okunabilen açıklaması.

en: Human readable invoice number
tr: İnsan tarafından okunabilir fatura numarası

en: Hungarian
tr: Macarca

en: Hush messages up to and including this severity.
tr: Bu önem düzeyine kadar olan iletiler susturulur.

en: I am contributing on behalf of an organization.
tr: Bir kuruluş adına katkıda bulunuyorum.

en: I can't create new databases and the database '%1' doesn't exist.
tr: Yeni veritabanı oluşturamıyorum ve "%1" veritabanı bulunamıyor.

en: I can't tell what webserver you are running
tr: Kullanılan web sunucusu hakkında bilgi alınamıyor

en: I pledge to contribute this amount every
tr: Düzenli aralıklarla katkıda bulunmaya söz veriyorum

en: I pledge to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
tr: %1 %2s sıklıkla bu tutarda katkı ödemesini %3 taksitte yapmaya söz veriyorum.

en: I pledge to contribute this amount every %2 for %3 installments.
tr: %2 sıklıkla bu tutarda katkı ödemesini %3 taksitte yapmaya söz veriyorum.

en: I want this membership to be renewed automatically every %1 %2(s).
tr: Bu üyeliğin her %1 %2 zamanında yenilenmesini istiyorum.

en: I want to
tr: İstediğim:

en: I want to contribute this amount every
tr: Şu sıklıkla bu tutarda katkı yapmak istiyorum

en: I want to contribute this amount every %1
tr: Her %1 bu tutarda katkı yapmak istiyorum

en: I want to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
tr: Her %1 %2s zamanında bu tutarda katkıyı %3 taksitte yapmak istiyorum.

en: I want to contribute this amount every %1 %2s.
tr: Her %1 %2s zamanında bu tutarda katkı yapmak istiyorum.

en: I want to contribute this amount every %1 days.
tr: %1 günde bir bu tutarda katkıda bulunmak istiyorum.

en: I want to contribute this amount every %1 for %2 installments.
tr: Her %1 zamanında bu tutarda katkıyı %2 taksitte yapmak istiyorum.

en: I want to contribute this amount every %1 months.
tr: %1 ayda bir bu tutarda katkıda bulunmak istiyorum.

en: I want to contribute this amount every %1 weeks.
tr: %1 haftada bir bu tutarda katkıda bulunmak istiyorum

en: I want to contribute this amount every %1 years.
tr: %1 yılda bir bu tutarda katkıda bulunmak istiyorum.

en: I want to contribute this amount every %1.
tr: Her %1 zamanında bu tutarda katkı yapmak istiyorum.

en: I want to contribute this amount every day.
tr: Her gün bu tutarda katkı yapmak istiyorum.

en: I want to contribute this amount processed every month.
tr: Her ay bu tutarda katkı yapmak istiyorum.

en: I want to contribute this amount processed every week.
tr: Her hafta bu tutarda katkı yapmak istiyorum.

en: I want to contribute this amount processed every year.
tr: Her yıl bu tutarda katkı yapmak istiyorum.

en: I want to make a one-time contribution
tr: Bir kez katkıda bulunmak istiyorum

en: I will send payment by check
tr: Ödemeyi çek ile yapacağım.

en: ICalendar Downloads and Feeds
tr: İCalendar indirme ve akışları

en: ID
tr: Kod

en: ID of Country that State/Province belong
tr: Bu il ya da bölgeninait olduğu ülkenin kodu

en: ID of Grant status.
tr: Bağış durumu kodu.

en: ID of State/Province that County belongs
tr: Bu ilçenin ait olduğu İl/Bölge kodu

en: ID of case status.
tr: Olay durumu kodu.

en: ID of original financial_type so you can search this table by the financial_type.id and then select the relevant version based on the timestamp
tr: Özgün financial_type dış anahtarı. Böylece bu tablo financial_type.id değerine göre aranabilir ve zaman damgasına göre ilgili sürüm seçilebilir

en: ID of the ACL or ACL group being granted/revoked
tr: İzin verilen /verilmeyen erişim denetimi listesi ya da erişim denetimi listesi grubunun kodu

en: ID of the Organization Contact
tr: Kuruluş kişisinin kodu

en: ID of the child group
tr: Alt grubun kodu

en: ID of the group
tr: Grubun kodu

en: ID of the group/contact object being joined
tr: Bağlantı kurulacak grup/kişi nesnesinin kodu

en: ID of the object possessing this ACL
tr: Bu erişim denetimi listesine sahip nesnenin kodu.

en: ID of the parent group
tr: Üst grubun kodu

en: ID of the priority given to this activity. Foreign key to civicrm_option_value.
tr: Bu işlemin önceliğinin kodu. civicrm_option_value dış anahtarı.

en: ID of the relevant entity.
tr: İlişkili varlığın kodu.

en: ID of the status this activity is currently in. Foreign key to civicrm_option_value.
tr: Bu işlemin şu anda bulunduğu durumun kodu. civicrm_option_value dış anahtarı.

en: ID:
tr: Kod:

en: ID: %1
tr: Kod: %1

en: IDs of the child(ren)
tr: Alt ögelerin kodları

en: IDs of the parent(s)
tr: Üst ögelerin kodları

en: IM
tr: Anlık ileti

en: IM 2
tr: Anlık ileti 2

en: IM 2 ID
tr: Anlık ileti 2 kodu

en: IM ID
tr: Anlık ileti kodu

en: IM Location
tr: Anlık ileti konumu

en: IM Location Type
tr: Anlık ileti konum türü

en: IM Provider
tr: Anlık ileti hizmeti sağlayıcı

en: IM Screen Name
tr: Anlık ileti ekran adı

en: IM Type
tr: Anlık ileti türü

en: IM provider ID
tr: Anlık ileti hizmet sağlayıcısı kodu

en: IM screen name
tr: Anlık ileti ekran adı

en: IMPORTANT
tr: ÖNEMLİ

en: IMPORTANT: Keep in mind that this message will be included in ALL of the following types of receipts related to this online contribution page
tr: Önemli: Bu iletinin, bu çevrimiçi katkı sayfası ile ilişkili şu türdeki TÜM alındılara ekleneceğini unutmayın

en: IMPORTANT: Replacements are case-sensitive whether 'Exact Match' is checked or not.
tr: ÖNEMLİ: Yapılan değişikliklerde "Tam uyum" işaretlenmemiş olsa bile büyük/küçük harf duyarlılığı göz önüne alınır.

en: IMPORTANT: The Drupal permissions for 'access all custom data' and 'profile listings and forms' override and disable specific ACL settings for custom field groups and profiles respectively. Do not enable those Drupal permissions for a Drupal role if you want to use CiviCRM ACL's to control access.
tr: ÖNEMLİ: Drupal için "Tüm özel verilere erişim" ve "Profil listeleme ve formlar" izinleri, özel alan grupları için belirli erişim denetimi listesi ayarlarını değiştirir ve devre bırakır. CiviCRM erişim denetimi listesini kullanmak istiyorsanız, bu Drupal izinlerini bir Drupal rolü için etkinleştirmeyin.

en: IMPORTANT: This page does NOT control credit card/payment method choices for sites and/or contributors using the PayPal Express service (e.g. where billing information is collected on the Payment Processor's website).
tr: Önemli: Bu bölümde sitedeki kredi kartı/ödeme yöntemi seçenekleri ya da PayPal Express hizmetini kullanan katkıda bulunanlar DENETLENMEZ (fatura bilgisi ödeme aracısının web sitesinden alınan hizmetler gibi).

en: IMPORTANT: You must enable a Mapping Provider in order to use the Proximity Search feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
tr: Önemli: Yakınlık arama özelliğini kullanmak için bir harita hizmeti sağlayıcısı etkinleştirilmelidir ("Yönetim" > "Sistem ayarları" > "Harita ve coğrafi konum").

en: INCLUDE Recipients of These Message(s)
tr: Bu iletilerin alıcıları KATILSIN

en: INVOICE
tr: FATURA

en: IP Address
tr: IP adresi

en: IP address or other tracking info
tr: IP adresi ya da diğer izleme bilgileri

en: IP used when creating the token. Useful for fraud forensics
tr: Pin kodu oluşturulurken kullanılan IP adresi. Sahteciliği önlemek için kullanışlıdır

en: ISO C1
tr: b

en: ISO Code
tr: ISO kodu

en: ISO Code for timezone abbreviation
tr: Saat dilimi kısaltmasının ISO kodu

en: Icelandic
tr: İzlandaca

en: Icon
tr: Simge

en: If "Also include" or "Limit to" are selected, you must specify at least one %1
tr: "Ayrıca katılsın" ya da "Şununla sınırlansın" seçenekleri seçildiğinde en az bir %1 belirtmelisiniz

en: If (in rare cases) that contact has no email address, then CiviCRM will send the email from the default "from" email address configured for this domain. And finally, if that email address has not been configured, then CiviCRM will send the email from the email address associated with the currently logged in user who creates this activity.
tr: (Nadir durumlarda) bu kişinin e-posta adresi yoksa, CiviCRM e-postayı bu etki alanı için yapılandırılmış varsayılan "Kimden" e-posta adresinden gönderir. Bu e-posta adresi de yapılandırılmamışsa, CiviCRM e-postayı, bu etkinliği oluşturan ve şu anda oturum açmış olan kullanıcıyla ilişkili e-posta adresinden gönderir.

en: If CiviCRM's membership end-date is different from when the payment processor will next collect a payment, various problems can occur. Members may experience a gap in their membership, and the renewal date may get changed from what is manually entered. Use care when modifying the End Date value, and check the associated recurring payment in your payment processor system so they always match.
tr: CiviCRM üzerindeki üyelik bitiş tarihi, ödeme aracısı ödemeyi alırken belirtilen tarihten farklı ise çeşitli sorunlar oluşabilir. Üyelerin üyelik süresinde aralıklar oluşabilir ve yenileme tarihi el ile yazılandan farklı bir değere dönebilir. Bitiş Tarihi değerini değiştirirken dikkatli olun ve ilgili yenileme tutarının alınacağı ödeme aracısı sisteminiz ile uyumlu olduğundan emin olun.

en: If Unused
tr: Kullanılmamışsa

en: If Yes, the initial session language will be set by the CMS, which can later be changed if using the CiviCRM language switcher.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, ilk oturum dili içerik yönetimi sistemi tarafından belirlenir ve CiviCRM dil değiştiricisi kullanılıyorsa bu dil daha sonra değiştirilebilir.

en: If a contact in the import file appears to be a duplicate of an existing CiviCRM contact...
tr: İçe aktarılan dosyadaki bir kişinin kaydı var olan bir CiviCRM kişi kaydı ile aynı görünüyorsa...

en: If a membership type is selected, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this blank if you are using this for non-membership options (e.g. magazine subscription).
tr: Bir üyelik türü seçilmiş ise, kullanıcı bu seçeneği seçtiğinde bir üyelik eklenir ya da yenilenir. Üyelik olmayan seçenekler için (dergi aboneliği gibi) kullanıyorsanız boş bırakın.

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a> OR <a href='%2'>submit a credit card payment</a>.
tr: Zamanı geldiyse, bu söz verilmiş ödeme için <a href='%1'>bir çek, EFT ya da nakit ödeme</a> kaydedebilir YA DA <a href='%2'>bir kredi kartı ödemesi yapabilirsiniz</a>.

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a>.
tr: Zamanı geldiyse bu söz verilmiş ödeme için <a href='%1'>bir çek, EFT ya da nakit ödeme</a> kaydedebilirsiniz..

en: If a recipient replies to this mailing, forward the reply to the FROM Email address specified for the mailing.
tr: Bir alıcı bu e-postayı yanıtladığında, yanıt iletisi postalama için kullanılan "Kimden" e-posta adresine iletilir.

en: If a recipient replies to this mailing, send an automated reply using the selected message.
tr: Bir alıcı bu e-postayı yanıtladığında, seçilmiş ileti kullanılarak otomatik yanıtlanır.

en: If all records in the file belong to the same subtype, then select that subtype from the "Subtype" field. All records will be automatically assigned to that subtype. In this case you do NOT need to include a Subtype column in the file.
tr: Dosyadaki tüm kayıtlar aynı alt türde ise, tüm kayıtlara aynı türün atanması için "Alt tür" alanından bir seçim yapın. Bu durumda dosya içinde alt tür alanının bulunmasına gerek kalmaz.

en: If checked, an administrator will need to approve new personal campaign pages before they are available to the public. We recommend using the "Notify Email" feature if you are requiring approval to ensure that the appropriate staff person is informed when a new Personal Campaign page is 'Waiting Review'.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, yeni kişisel kampanya sayfalarının yayınlanmadan önce yönetici tarafından onaylanması gerekir. İlgili kişiye, "Onay bekleyen" yeni bir kişisel kampanya sayfası eklendiği hakkında  bilgi verilmesi için bu seçenek ile birlikte "E-posta ile bildirilsin" özelliğinin de kullanılması önerilir.

en: If checked, mailings will default to tracking replies using VERP-ed Reply-To.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, postalar varsayılan olarak yanıt adresindeki VERP kullanılarak izlenir.

en: If checked, mailings will have click-through tracking enabled by default.
tr: Bu seçenek işaretlendiğinde, postalarda varsayılan olarak tıklamalar izlenir.

en: If checked, mailings will have open tracking enabled by default.
tr: Bu seçenek işaretlendiğinde, postalarda varsayılan olarak açılmalar izlenir.

en: If checked, user must signup for one of the displayed membership options before continuing.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcı ilerlemeden önce görüntülenen üyelik türlerinden birine kayıt olmalıdır.

en: If checked, users can view but not edit this field.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcılar bu alanı görüntüleyebilir ancak değiştiremez.

en: If defined, contact_a in a relationship of this type must be a specific contact_type.
tr: Tanımlanmış ise, bu türdeki bir ilişkideki contact_a belirli bir contact_type olmalıdır.

en: If defined, contact_b in a relationship of this type must be a specific contact_type.
tr: Tanımlanmış ise, bu türdeki bir ilişkideki contact_b belirli bir contact_type olmalıdır.

en: If defined, contact_sub_type_a in a relationship of this type must be a specific contact_sub_type.
tr: Tanımlanmış ise, bu türdeki bir ilişkideki contact_sub_type_a belirli bir contact_sub_type olmalıdır.

en: If defined, contact_sub_type_b in a relationship of this type must be a specific contact_sub_type.
tr: Tanımlanmış ise, bu türdeki bir ilişkideki contact_sub_type_b belirli bir contact_sub_type olmalıdır.

en: If disabled, CiviCRM will not automatically dismiss any alerts after 10 seconds.
tr: Bu seçenek devre dışı bırakıldığında, CiviCRM uyarıları 10 saniye sonra otomatik olarak kapatılmaz.

en: If disabled, outbound web-service requests will allow unverified, insecure HTTPS connections
tr: Bu seçenek devre dışı bırakıldığında, giden web hizmeti istekleri için doğrulanmamış, güvenli olmayan HTTPS bağlantılarına izin verilir

en: If disabled, the alphabetical pager will not be displayed on the search screens. This will improve response time on search results on large datasets.
tr: Bu seçenek devre dışı bırakıldığında, alfabetik dizin arama ekranlarında görüntülenmez. Bu özelliğin devre dışı bırakılması, çok sayıda kayıt içeren veri tabanlarında arama hızını önemli ölçüde arttırır.

en: If disabled, the search results will not be ordered. This may improve response time on search results on large datasets.
tr: Bu seçenek devre dışı bırakıldığında, arama sonuçları sıralanmaz. Bu özelliğin devre dışı bırakılması, çok sayıda kayıt içeren veri tabanlarında arama hızını artırabilir.

en: If email is skipped, no activities or contacts ("from"/"to"/"cc"/"bcc") will be created.
tr: E-posta atlanırsa, hiçbir etkinlik ya da kişi ("Kimden"/"Kime"/"Kopya"/"Gizli kopya") oluşturulmaz.

en: If enabled, CiviCRM sends PDF receipt as an attachment during event signup or online contribution.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, etkinlik kaydı ya da çevrimiçi katkılarda PDF alındısı ek dosya olarak gönderilir.

en: If enabled, CiviCRM will allow users to submit profiles from external sites. This is disabled by default to limit abuse.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcılar dış sitelerdeki profillerini ekleyebilir. Bu seçenek kötüye kullanımı engellemek için varsayılan olarak devre dışı bırakılmıştır.

en: If enabled, CiviCRM will display pop-up notifications (no more than once per day) for security and misconfiguration issues identified in the system check.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, CiviCRM, sistem denetiminde bulunan güvenlik ve yanlış yapılandırma sorunları için açılır bildirimleri (günde bir kere) görüntüler.

en: If enabled, CiviCRM will permit submissions from external sites to profiles. This is disabled by default to limit abuse.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, CiviCRM dış sitelerden profillere gönderim yapılmasına izin verir. Kötüye kullanımı engellemek için bu seçenek varsayılan olarak devre dışıdır.

en: If enabled, a Map link is included on the profile listings rows and detail screens for any contacts whose records include sufficient location data for your mapping provider.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, profil listesi satırlarında ve kişilerin ayrıntı sayfalarında, harita hizmeti sağlayıcısı için yeterli konum verisi bulunan kayıtlar için bir harita bağlantısı görüntülenir.

en: If enabled, a randomized hash key will be used to reference the mailing URL in the mailing.viewUrl token, instead of the mailing ID.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, postalama adresinde referans olarak postalama kodu yerine rastgele bir karma anahtarı kullanılarak oluşturulan mailing.viewUrl kodu kullanılır.

en: If enabled, all actions will be logged with a complete record of changes.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, tüm işlemler yapılan değişikliklerin tam kaydı ile günlüğe eklenir.

en: If enabled, contacts with the permission to edit a related contact will inherit that contact's permission to edit other related contacts
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, ilişkili bir kişiyi düzenleme izni olan kişiler, bu kişinin ilgili kişilerini düzenleme izinlerini devir alır

en: If enabled, deleted contacts will be moved to trash (instead of being destroyed). Users with the proper permission are able to search for the deleted contacts and restore them (or delete permanently).
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, silinen kişiler (yok edilmek yerine) çöpe atılır. Uygun izinleri olan kullanıcılar silinmiş kişileri arayabilir ve geri yükleyebilir (ya da kalıcı olarak silebilir).

en: If enabled, email addresses are automatically included when users search by Name. Disabling this feature will speed up search significantly for larger databases, but users will need to use the Email search fields (from Advanced Search, Search Builder, or Profiles) to find contacts by email address.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcılar ada göre arama yaparken e-posta adreslerine de bakılır. Bu özelliğin devre dışı bırakılması, çok sayıda kayıt içeren veri tabanlarında arama hızını önemli ölçüde arttırır. Bununla birlikte kullanıcılar kişileri e-posta adresine göre aramak isterse, e-posta arama alanlarını kullanmaları gerekir (Ayrıntılı Arama, Arama Oluşturucu ya da Profiller).

en: If enabled, inbound HTTP requests for sensitive pages will be redirected to HTTPS.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, hassas sayfalar için gelen HTTP istekleri HTTPS üzerine yönlendirilir.

en: If enabled, nicknames are automatically included when users search by Name.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcılar ada göre arama yaparken takma adlara da bakılır.

en: If enabled, only primary details (eg contact's primary email, phone, etc) will be included in Basic and Advanced Search results. Disabling this feature will allow users to match contacts using any email, phone etc detail.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, temel ve gelişmiş arama sonuçlarında yalnızca birincil bilgiler (kişinin birincil e-posta adresi, telefon numarası gibi) görüntülenir. Bu seçenek devre dışı bırakıldığında kullanıcılar kişileri tüm e-posta adresi ve telefon numarası gibi bilgiler ile arayabilir.

en: If enabled, then CMS email id will be synchronised with CiviCRM contacts's primary email.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, CMS e-posta kodu, CiviCRM kişilerinin birincil e-posta adresiyle eşitlenir.

en: If enabled, wildcards are automatically added to the beginning AND end of the search term when users search for contacts by Name. EXAMPLE: Searching for 'ada' will return any contact whose name includes those letters - e.g. 'Adams, Janet', 'Nadal, Jorge', etc. If disabled, a wildcard is added to the end of the search term only. EXAMPLE: Searching for 'ada' will return any contact whose last name begins with those letters - e.g. 'Adams, Janet' but NOT 'Nadal, Jorge'. Disabling this feature will speed up search significantly for larger databases, but users must manually enter wildcards ('%' or '_') to the beginning of the search term if they want to find all records which contain those letters. EXAMPLE: '%ada' will return 'Nadal, Jorge'.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcı ada göre arama yaparken, aranacak ifadenin başına VE sonuna genel arama karakterleri eklenir. Örnek: "ada" ifadesi arandığında, "Ada, Bakırcı", "Kemali, Sadak" gibi içinde bu harfler geçen tüm kişi adları görüntülenir. Bu seçenek devre dışı bırakıldığında, genel arama karakteri arama ifadesinin yalnızca sonuna eklenir. Bu durumda kullanıcı adlarında "ada" ifadesi arandığında yalnızca bu harfler ile başlayan kayıtlar görüntülenir. "Ada, Bakırcı" görüntülenirken, "Kemal, Sadak" görüntülenmez. Bu özelliğin devre dışı bırakılması, çok sayıda kayıt içeren veri tabanlarında arama hızını önemli ölçüde arttırır. Bununla birlikte kullanıcılar arama ifadesini içeren tüm kayıtları bulmak istediklerinde, "%" ya da "_" genel arama karakterlerini arama ifadesinin başına el ile ekleyebilir. Örnek: "%ada" ifadesi "Kemal, Sadak" kaydını görüntüler.

en: If false, the event booking confirmation screen gets skipped
tr: Bu seçenek devre dışı bırakıldığında, etkinlik ayırtma onayı sayfası atlanır

en: If import files are NOT encoded as UTF-8, specify an alternate character encoding for these files. The default of <strong>Windows-1252</strong> will work for Excel-created .CSV files on many computers.
tr: İçe aktarılacak dosyalar UTF-8 olarak KODLANMAMIŞ ise dosyalar için kullanılacak kodlamayı belirtin. Varsayılan olarak kullanılan <strong>Windows-1252</strong> kodlaması, çoğu bilgisayarda Microsoft Excel tarafından oluşturulmuş .CSV dosyaları için uygundur.

en: If import files are NOT encoded as UTF-8, specify an alternate character encoding for these files. The default of Windows-1252 will work for Excel-created .CSV files on many computers.
tr: İçe aktarılacak dosyalar UTF-8 olarak KODLANMAMIŞ ise dosyalar için kullanılacak kodlamayı belirtin. Varsayılan olarak kullanılan Windows-1252 kodlaması, çoğu bilgisayarda Microsoft Excel tarafından oluşturulmuş .CSV dosyaları için uygundur.

en: If individual contacts are separately modified, added, or removed, then the final list may change.
tr: Bireyler ayrıca değiştirildi, eklendi ya da çıkarıldıysa son liste farklı olabilir.

en: If membership is paid by a contribution - what financial type should be used. FK to civicrm_financial_type.id
tr: Üyelik bir katkı ile ödeniyorsa kullanılacak mali tür. civicrm_financial_type.id alanının dış anahtarı

en: If non-zero, do not show this field after the date specified
tr: Bu değer sıfırdan farklıysa, bu alan belirten tarihten sonra görüntülenmez

en: If non-zero, do not show this field before the date specified
tr: Bu değer sıfırdan farklıysa, bu alan belirten tarihten önce görüntülenmez

en: If reserved, only users with 'administer reserved groups' permission can disable, delete, or change settings for this group. The reserved flag does NOT affect users ability to add or remove contacts from a group.
tr: Ayırtıldığında, yalnızca "Ayırtılmış grupları yönetebilir" iznine sahip kullanıcılar bu grubu devre dışı bırakabilir, silebilir ya da ayarlarını değiştirebilir. Ayırtılmış işareti kullanıcıların gruba kişi ekleme ya da çıkarma iznini ETKİLEMEZ.

en: If reserved, only users with 'administer reserved reports' permission can modify this report instance.
tr: Ayırtılmış rapor kopyalarını yalnızca "Ayırtılmış raporları yönetebilir" izni olan kullanıcılar düzenleyebilir.

en: If set to Yes, this report will appear in the My Reports section of the reports listing page and will only be visible by you.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu rapor yalnızca sizin tarafınızdan rapor listeleri sayfasındaki raporlarım bölümünde görülebilir.

en: If set, CiviCRM will use this setting as the base url.
tr: Ayarlandığında, CiviCRM temel adres olarak bu ayarı kullanır..

en: If set, new contacts that are created when signing a petition are assigned a tag of this name.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bir kampanya için imza veren yeni kişilere bu etiket atanır.

en: If set, notification is automatically emailed to this email-address on create/update Personal Campaign Page
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bir kişisel kampanya sayfası eklendiğinde ya da güncellendiğinde bu e-posta adresine otomatik olarak bir bildirim gönderilir

en: If set, this will be the default profile used for contact search.
tr: Burada belirtilen profil kişiler aranırken varsayılan profil olarak kullanılır.

en: If sharing through social media is enabled, links allowing people to share with their social network will also be included on the Tell a Friend form (e.g. Facebook "Like" and Twitter). You can turn social media sharing on and off from the Settings tab.
tr: Sosyal ortamlar üzerinden paylaşıma izin verilmiş ise, Arkadaşına İlet formunda bu seçenekler de görüntülenir (Facebook "Beğen" ve Twitter). Sosyal ortam paylaşımı ayarlar sekmesinden açılıp kapatılabilir.

en: If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
tr: Yer açıldığında, kayıt işlemini tamamlayabileceğiniz web sitesi sayfası bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız.

en: If the 'Email Verification' option is enabled, users will receive a welcome email from Drupal with login information. Otherwise they will select a Password inline, and if administrator approval is not required they will be automatically logged in as soon as the transaction is completed.
tr: "E-posta doğrulaması" seçeneği etkinleştirildiğinde, kullanıcılara Drupal tarafından oturum açma bilgilerini içeren bir karşılama e-postası gönderilir. Devre dışı bırakıldığında, kullanıcıların bir parola belirlemesi istenir ve yönetici onayı istenmiyorsa, hesap hareketi tamamlandığında oturum otomatik olarak açılır.

en: If the contact you were trying to add is listed below, click their name to view or edit their record
tr: Eklemeye çalıştığınız kişi aşağıda listelenmiş ise, ad üzerine tıklayarak kayıdı görün ya da düzenleyin

en: If the email subject contains a valid Case ID or Case hash, the email will be filed against the case.
tr: E-posta konusunda geçerli bir olay kodu ya da olay karması bulunuyorsa, e-posta olay kaydı olarak dosyalanır.

en: If the form is submitted with errors (i.e. required field not completed...) - the default behavior is to display the errors within the 'built-in' profile form. You can override this behavior - specifying your own error page - by adding a hidden <strong>errorURL</strong> input field.
tr: Form gönderildiğinde bazı sorunlar varsa (zorunlu bir alan doldurulmamış gibi...), varsayılan davranış olarak, bu sorunlar "iç" sorun formunda görüntülenir. Gizli <strong>errorURL</strong> alanına kendi sorun sayfanızın adresini yazarak bu davranışı değiştirebilirsiniz.

en: If the page 'Separate Membership Payment' is NOT enabled AND the Contribution Amount is enabled so that user's can opt to give more than the minimum membership fee - then the display looks like this:
tr: "Üyelik ödemeleri ayrılsın" seçeneği devre dışı bırakılmış VE katkı tutarı etkinleştirilmiş ise, en az üyelik ücretinden daha fazlasını ödemeyi seçebilir. Bu durumda görünüm şu şekilde benzer:

en: If the page is configured with 'Separate Membership Payment' enabled - then just the fee amount is displayed:
tr: Sayfa yapılandırmasında "Üyelik ödemeleri ayrılsın" seçeneği etkinleştirilmiş ise, yalnızca ücret tutarı görüntülenir:

en: If the setting "%1" is enabled, you should update any smart groups based on the "%2" field.
tr: "%1" seçeneği etkinleştirilmiş ise, "%2" alanını kullanan tüm akıllı grupları güncellemelisiniz.

en: If the web page you are pasting the snippet code to is hosted in a different domain from your CiviCRM site, you may NOT be able to include Country and State fields in the form (the script which dynamically loads the states based on selected country may not be able to execute across domains).
tr: HTML kodunu yapıştıracağınız web sayfasının bulunduğu sunucunun etki alanı adı. CiviCRM sitenizin sunucusundan farklı ise, form üzerinde Ülke ve İl/Bölge alanlarını kullanamayabilirsiniz (seçilmiş ülkeye göre devingen olarak il/bölge bilgilerini yükleyen kod farklı alan adları arasında çalışamayabilir).

en: If they are included in a report as a display column, only the first set of values are shown.
tr: Bu alanlar bir rapora sütun olarak eklenirse yalnızca ilk değer kümesi görüntülenir.

en: If this campaign has specific start and end dates, embedded widgets will display the link to your Home Page instead of the Contribute button once the campaign is over.
tr: Bu kampanyanın belirli başlangıç ve bitiş tarihleri varsa, kampanya sona erdiğinde sayfa bileşeninde "Katkıda bulunun" düğmesi yerine giriş sayfanıza bir bağlantı görüntülenir.

en: If this group is used in CiviCRM profiles, those fields will be reset.
tr: Bu grup CiviCRM profillerinde kullanılıyorsa, ilgili alanlar da silinir.

en: If this is NOT what you want to do, you can check "Discounts by Signup Date" again.
tr: Yapmak istediğiniz bu değilse, formu kaydetmeden önce "Kayıt tarihine göre indirimler" seçeneğini yeniden işaretleyebilirsiniz.

en: If this is a grant/revoke entry, what table are we granting?
tr: Bu bir izin verme / vermeme kaydı ise hangi tabloya izin veriliyor?

en: If this is a paid event and you want users to be able to register and pay online, select a payment processor to use.
tr: Bu etkinlik ücretli ise ve çevrimiçi kayıt ve ödeme işlemleri yapmak istiyorsanız kullanılacak ödeme aracısını seçin.

en: If this is enabled a logged in user can send email from their own email address as well as the configured
      <a href="%1"><strong>FROM Email addresses</strong></a>.  This applies to actions such as send Email, Email invoice.. If this setting
      is disabled then only the system configured FROM Email addresses will be available for selection.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, oturum açmış bir kullanıcı kendi e-posta adresinden ya da ayrıca yapılandırılmış
      <a href="%1"><strong>"Kimden" e-posta adreslerinden </strong></a> gönderim yapabilir.  Bu özellik e-posta iletileri, fatura e-postaları 
      gibi işlemler için kullanılabilir. Bu seçenek devre dışı bırakıldığındaI yalnızca sistemde yapılandırılmış olan "Kimden" e-posta adresleri seçilebilir.

en: If this is not your email address, there is no need to do anything. You have <i><b>not</b></i> been added to any mailing lists. If this is your email address and you <i><b>wish to opt out</b></i> please enter your email address below for verification purposes:
tr: Bu e-posta adresi size ait değil ise herhangi bir şey yapmanız gerekmiyor. Herhangi bir posta listesine <i><b>eklenmiş değilsiniz</b></i>. Bu adres size ait ise ve <i><b>tüm aboneliklerden ayrılmak istiyorsanız</b></i> lütfen e-posta adresinizi doğrulamak için yeniden yazın:

en: If this is not your email address, there is no need to do anything. You have <i><b>not</b></i> been added to any mailing lists. If this is your email address and you <i><b>wish to unsubscribe</b></i> please enter your email address below for verification purposes:
tr: Bu e-posta adresi size ait değil ise herhangi bir şey yapmanız gerekmiyor. Herhangi bir posta listesine <i><b>eklenmiş değilsiniz</b></i>. Bu adres size ait ise ve <i><b>abonelikten ayrılmak istiyorsanız</b></i> lütfen e-posta adresinizi doğrulamak için yeniden yazın:

en: If this is not your email address, there is no need to do anything. You have <strong>not</strong> been added to any mailing lists.
tr: Bu e-posta adresi size ait değil ise herhangi bir şey yapmanız gerekmiyor. Herhangi bir posta listesine <strong>eklenmiş değilsiniz</strong>.

en: If this is your email address and you <strong>wish to opt out</strong> please click the <strong>Opt Out</strong> button to confirm.
tr: Bu adres size ait ise ve <strong>tüm aboneliklerden ayrılmak istiyorsanız</strong> lütfen onaylamak için <strong>"Tüm aboneliklerden ayrıl"</strong> üzerine tıklayın.

en: If this is your email address and you <strong>wish to unsubscribe</strong> please click the <strong>Unsubscribe</strong> button to confirm.
tr: Bu adres size ait ise ve <strong>abonelikten ayrılmak istiyorsanız</strong> lütfen onaylamak için <strong>"Abonelikten ayrıl"</strong> üzerine tıklayın.

en: If this option is NOT checked and you include a Contribution Amount section, then a single transaction is processed for their contribution amount which must at least cover the selected membership fee.
tr: Bu seçenek işaretlenmemiş iken katkı tutarı bölümü eklenmiş ise, katkı tutarı için en azından seçilmiş üyelik ücretini içeren tek bir hesap hareketi oluşturulur.

en: If this option is checked, a "thermometer" showing progress toward your goal will be included on the page.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, amaca ulaşma durumu sayfada bir "termometre" ile görüntülenir.

en: If this option is checked, an "honor roll" will be displayed with the names (or nicknames) of the people who donated through your fundraising page. (Donors will have the option to remain anonymous. Their names will NOT be listed.)
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bağış toplama sayfanızdan bağış yapan kişilerin adlarının (ya da takma adlarının) bulunduğu bir "Şeref listesi" görüntülenir (Bağışçılar anonim kalmayı seçebilir, bu durumda adları görüntülenmez).

en: If this option is checked, an "honor roll" will be displayed with the names (or nicknames) of the people who supported you. (Donors will have the option to remain anonymous. Their names will NOT be listed.)
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, sizi destekleyen kişilerin adlarının (ya da takma adlarının) bulunduğu bir "şeref listesi" görüntülenir (Destekçiler anonim kalmayı seçebilir, bu durumda adları görüntülenmez).

en: If this option is checked, you will receive an email notification when people contribute to your campaign.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, sayfanızdan bir katkı yapıldığında size bir bildirim e-postası gönderilecek.

en: If this option is enabled, CiviCRM will not create new contacts ("from"/"to"/"cc"/"bcc") when filing emails.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, CiviCRM e-postaları dosyalarken yeni kişiler ("Kimden"/"Kime"/"Kopya"/"Gizli kopya") oluşturmaz.

en: If this option is selected, the location will be shown in various places including:
        <ul>
          <li>Event information page</li>
          <li>Event registration confirmation emails</li>
          <li>HTML, RSS and ICALENDAR feeds of event information</li>
        </ul>
      Normally location information is made publicly available.  By deselecting this box, the location is only available to event administrators.
tr: Bu seçenek işaretlendiğinde, çeşitli yerlerde konum görüntülenir:
        <ul>
          <li>Etkinlik bilgileri sayfasında</li>
          <li>Etkinlik kayıt onayı e-postalarında</li>
          <li>Etkinlik bilgilerinin HTML, RSS ve ICALENDAR akışlarında</li>
        </ul>
      Normal olarak konum bilgileri herkese açık olarak görüntülenir.  Bu seçeneğin işareti kaldırıldığında konumu yalnızca etkinlik yöneticileri görebilir.

en: If this recurring payment uses a processor which has support for integrated cancellation, click "Cancel" on this form, and use the "Cancel Auto-renew Subscription" action (click "more" in the membership listing row).
tr: Bu yinelenen ödeme için, tümleşik iptal etme özelliğini destekleyen bir ödeme aracısı kullanılıyor ise, bu form üzerindeki "İptal" üzerine tıklayın ve "Otomatik abonelik yenilemeyi iptal et" işlemini kullanın (üyelik listesi satırındaki "Diğer" üzerine tıklayın).

en: If this relationship has start and/or end dates, specify them here.
tr: Varsa bu ilişkinin başlangıç ya da bitiş tarihlerini buraya yazın.

en: If this remains unresolved, then some important screens may fail to load.
tr: Bu sorun çözülmeden bırakılırsa, bazı önemli sayfalar yüklenemeyebilir.

en: If true - recurring start date is editable.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, yinelenen başlangıç tarihi değiştirilebilir.

en: If true - recurring start date is shown.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, yinelenen başlangıç tarihi görüntülenir.

en: If true, confirmation is automatically emailed to contact on successful registration.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kayıt işlemi sorunsuz tamamlandığında otomatik olarak onay e-postası gönderilir.

en: If true, include registration link on Event Info page.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, etkinlik bilgileri sayfasına kayıt olma bağlantısı eklenir

en: If true, one or more fee amounts must be set and a Payment Processor must be configured for Online Event Registration.
tr: Değer true ise, çevrimiçi etkinlik kaydı için bir ya da daha fazla ücret tutarı ayarlanmalı ve bir "Ödeme aracısı" yapılandırılmalıdır.

en: If true, show event location.
tr: bu seçenek etkinleştirildiğinde etkinlik konumu görüntülenir.

en: If you allow users to select a Participant Status by including that field on a profile - only statuses with 'Public' visibility are listed.
tr: Profile bu alanı ekleyerek kullanıcıların "Katılımcı durumu" seçmelerine izin verildiğinde yalnızca "Herkese açık" olan durumlar görüntülenir.

en: If you already have an account <a href='%1'>please login</a> before completing this form.
tr: Zaten bir hesabınız varsa bu formu doldurmadan önce <a href='%1'>oturum açın</a>.

en: If you are INSERTING new contributions, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the contribution to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
tr: Yeni katkı kayıtları EKLİYORSANIZ, verileri eşleştirebilmek için, içe aktarılacak veri dosyası içinde bir sütunda, katkı kaydı ile var olan kişi kaydını eşleştirmek için kullanılabilecek bir değer bulunmalıdır. Bu değer, "İç kişi kodu", bir "Dış kod" (bu verileri kişi kayıtlarınız olarak kullanıyorsanız) YA DA "Yönetilmeyen çift kayıt eşleştirme kuralında" tanımlanmış bir özellik (varsayılan olarak e-posta adresi) olabilir.

en: If you are INSERTING new membership records, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the membership to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
tr: Yeni üyelik kayıtları EKLİYORSANIZ, verileri eşleştirebilmek için alınacak veri dosyası içinde bir sütunda, üyelik ile var olan kişi kaydını eşleştirmek için bir değer bulunmalıdır. Bu değer, "İç kişi kodu", bir "Dış kod" (bu verileri kişi kayıtlarınız olarak kullanıyorsanız) YA DA yönetilmeyen çift kayıt uyuşma kuralında tanımlanmış bir özellik (varsayılan olarak e-posta adresi) olabilir.

en: If you are INSERTING new participant records, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the event registration to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
tr: Yeni katılımcı kayıtları EKLİYORSANIZ, verileri eşleştirebilmek için alınacak veri dosyası içinde bir sütunda, etkinlik kaydı ile var olan kişi kaydını eşleştirmek için bir değer bulunmalıdır. Bu değer, "İç kişi kodu", bir "Dış kod" (bu verileri kişi kayıtlarınız olarak kullanıyorsanız) YA DA yönetilmeyen çift kayıt eşleştirme kuralında tanımlanmış bir özellik (varsayılan olarak e-posta adresi) olabilir.

en: If you are UPDATING existing contributions, you will need to include a unique identifer to match to the existing contribution record. This can be either the CiviCRM-assigned contribution ID, a unique Invoice ID, or a unique Transaction ID.
tr: Var olan katkıları GÜNCELLİYORSANIZ, verileri eşleştirebilmek için alınacak veri dosyası içinde bir sütunda, katkı kodu, eşsiz fatura kodu, eşsiz hesap hareketi kodu gibi var olan CiviCRM katkı kayıtlarına atanmış eşsiz bir kod değeri bulunmalıdır.

en: If you are UPDATING existing memberships, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned membership ID to match to the existing membership records.
tr: Var olan üyelikleri GÜNCELLİYORSANIZ, verileri eşleştirebilmek için alınacak veri dosyası içinde bir sütunda, var olan CiviCRM üyelik kayıtlarına atanmış eşsiz üyelik kodu değerleri bulunmalıdır.

en: If you are UPDATING existing participants, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned participant ID to match to the existing participant record.
tr: Var olan üyelikleri GÜNCELLİYORSANIZ, verileri eşleştirebilmek için alınacak veri dosyası içinde bir sütunda, var olan CiviCRM katılımcı kayıtlarına atanmış eşsiz katılımcı kodu değerleri bulunmalıdır.

en: If you are accepting offline payment from this participant, check <strong>Record Payment</strong>. You will be able to fill in the payment information, and optionally send a receipt.
tr: Bu katılımcıdan çevrimdışı ödemeleri kabul ediyorsanız <strong>Ödeme kaydet</strong> seçeneğini işaretleyin. Böylece ödeme bilgilerini yazarak isteğe bağlı bir alındı gönderebilirsiniz.

en: If you are displaying the search results as contacts, you can modify the columns displayed by creating a Profile containing a different set of contact fields and then selecting that Profile here. For example you may want to include columns for Gender and Date of Birth, while eliminating Country.
tr: Arama sonuçlarını kişiler biçiminde görüntülüyorsanız, görüntülenecek sütunları belirlemek için farklı kişi alanları kümesi içeren bir profil oluşturup bu profili seçebilirsiniz. Örneğin cinsiyet ve doğum tarihi alanlarının görüntülenmesini, ülke alanının görüntülenmemesini sağlayabilirsiniz.

en: If you are enabling repetition you must indicate the frequency and ending term.
tr: Yinelemeyi kullanacaksanız sıklık ve bitiş zamanını belirtmeniz gerekir.

en: If you are moving participants from "On waitlist" to "Pending from waitlist" status, make sure there are available spaces for the event. An email with a link to confirm their registration will be automatically sent. However, they will only be allowed to complete their registration if the event is not full (e.g. the number of registered participants is less than the maximum number of participants configured for the event).
tr: "Bekleme listesinde" durumundaki katılımcıları "Bekleme listesinden çıkarılıyor" durumuna taşırken, etkinlik için yeterli yer bulunduğundan emin olun. Bu katılımcılara kayıtlarını onaylayabilecekleri bir bağlantı bulunan bir e-posta gönderilir. Bununla birlikte bu kişiler yalnızca etkinlik dolu değil ise kayıtlarını tamamlayabilir (kayıt olan katılımcı sayısı, yapılandırmadaki etkinliğe katılabilecek en fazla kişi sayısından küçük ise).

en: If you are planning on using this field in front-end profile, event registration or contribution forms, you should 'Limit List to Group' or configure an 'Advanced Filter'  (so that you do not unintentionally expose your entire set of contacts). Users must have either 'access contact reference fields' OR 'access CiviCRM' permission in order to use contact reference autocomplete fields. You can assign 'access contact reference fields' to the anonymous role if you want un-authenticated visitors to use this field. Use <a href='%1'>Search Preferences - Contact Reference Options</a> to control the fields included in the search results.
tr: Bu alanı bir ön yüz profilinde, etkinlik kaydında ya da katkı formunda kullanmayı planlıyorsanız, "Liste grupla sınırlansın" seçeneğini kullanın ya da bir "Ayrıntılı süzgeç" yapılandırın (böylece farketmeden tüm kişi kümenizin açığa çıkmasını engelleyebilirsiniz). Kullanıcıların kişi referansı otomatik doldurma alanlarını kullanabilmesi için ya "kişi referans alanlarına erişim" YA DA "CiviCRM erişimi" izinleri olmalıdır. İzni olmayan kişilerin de bu alanı kullanmasını istyorsanız, "kişi referans alanlarına erişim" iznini anonim bir role atayabilirsiniz. Arama sonuçlarına katılacak alanları <a href='%1'>"Arama ayarları" - "Kişi referansı ayarları"</a> bölümünden belirleyebilirsiniz.

en: If you are searching by activity name, check your spelling or use fewer letters.
tr: İşlem adına göre arama yapıyorsanız, yazımı denetleyin ya da daha az karakter kullanın.

en: If you are searching by pledger name, check your spelling or use fewer letters.
tr: Ödeme sözünü veren kişi adına göre arama yapıyorsanız, yazımı denetleyin ya da daha az karakter kullanın.

en: If you are searching within a date  range, try a wider range of values.
tr: Bir tarih aralığında arama yapıyorsanız, daha geniş bir aralık kullanın.

en: If you are searching within a date or amount range, try a wider range of values.
tr: Bir tarih ya da tutar aralığında arama yapıyorsanız daha geniş bir aralık seçin.

en: If you are using mail-merge tokens, check that they have been replaced with expected values.
tr: Posta birleştirme kodlarını kullanıyorsanız, kodların yerinde olması gereken bilgilerin görünüp görünmediğini denetleyin.

en: If you are using the CiviMail component to send mailings to contacts, this field provides additional control over which email address is used. By default, CiviMail sends mail to each contact's preferred email address. If the contact has multiple locations, then the preferred email of the primary location is used. However, if the contact prefers to have CiviMail ('bulk') mailings set to an alternate email address - check the 'Use for Bulk Mailings' box next to that email address.
tr: Kişilere postalama yapmak için CiviMail bileşenini kullanıyorsanız, bu alan, kullanılan e-posta adresi üzerinde ek bir denetim sağlar. CiviMail, varsayılan olarak postalamayı her kişinin yeğlediği e-posta adresine yapar. Kişinin birden çok konumu varsa, birincil konumun yeğlenen e-posta adresi kullanılır. Bununla birlikte kişi CiviMail (toplu) postalamaları için farklı bir e-posta adresi kullanmayı yeğliyorsa, bu e-posta adresinin yanındaki "Toplu postalama için kullanılsın" seçeneğini işaretleyebilir.

en: If you are using the profile as a contact signup and editing form - this option controls what happens if the data matches an existing contact record. Using this option user can update the matching record or create a duplicate record or otherwise he will get a 'duplicate record' warning, and their input will not be saved. Contact matching is based on your configured 'Strict' rule for identifying duplicate contacts.
tr: Profil kişi kayıt ve düzenleme formu için kullanılıyorsa, bu seçenek form verisi var olan bir kişinin verisi ile eşleştiğinde ne yapılacağını belirler. Kullanıcı var olan kayıdı güncelleyebilir, ikinci bir kayıt oluşturabilir ya da "çift kayıt" uyarısı ile veriler kaydedilmeyebilir. Kişi denetimi sizin yapılandırdığınız "Kısıtlama" kuralına göre yapılır.

en: If you are using this profile as a contact signup form, using it in an online contribution page OR an event registration page, anonymous users will be given the option to create a %1 User Account as part of completing the form.
tr: Bu profil, bir "Çevrimiçi katkı" YA DA "Etkinlik kaydı" sayfasından kişilerin hesap açması için kullanılıyorsa, anonim kullanıcılara formda %1 hesabı açma seçeneği sunulur.

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL after they've submitted the form, you can also use contact tokens in URL - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed with a generic status message - 'Your contact information has been saved.'
tr: Bu profili kişi kayıt ve düzenleme formunda kullanıyorsanız ve form gönderildikten sonra kullanıcının sabit bir adrese yönlendirilmesini istiyorsanız, adresi buraya yazın. Adreste kişi PIN kodları da kullanılabilir. Bu alan boş bırakıldığında "Kişi bilgileriniz kaydedildi" genel durum iletisi ile hazır profil formu görüntülenir.

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL if they click the Cancel button - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed.
tr: Bu profili bir kişi kaydı ya da düzenlemesi formu için kullanıyorsanız VE kullanıcıları "İptal" üzerine tıkladıklarında sabit bir adrese yönlendirmek istiyorsanız, adresi buraya yazabilirsiniz. Bu alan boş bırakıldığında iç profil formu yeniden görüntülenir.

en: If you are using this profile as a search form, you can choose to include proximity searching. When enabled, a proximity search block will be added to the search criteria. This block will contain fields to set the proximity start address, and a field to set a 'Radius' (distance from that address).
tr: Bu profil bir arama formunda kullanılıyorsa, yakınlık arama seçeneği eklenebilir. Bu seçenek etkinleştirildiğinde, arama ölçütleri arasına bir yakınlık arama bölümü eklenir. Bu bölümde yakınlığın aranmaya başlanacağı adres ve bu adresten uzaklığı belirten bir "Yarıçap" değerinin yazılabileceği alanlar bulunur.

en: If you choose Redirect to Database, all emails will be recorded as archived mailings instead of being sent out. They can be found in the civicrm_mailing_spool table in the CiviCRM database.
tr: Veritabanına yönlendirilsin seçeneğini kullanırsanız, tüm e-postalar gönderilmek yerine arşivlenmiş postalamalar olarak kaydedilir. Bu e-postalar CiviCRM veritabanında civicrm_mailing_spool tablosunda bulunabilir.

en: If you choose to compose on the screen, a basic WYSIWYG (what-you-see-is-what-you-get) editor is provided which you can use create simple HTML messages. However, if you are planning on creating HTML messages with complex layouts, it is best to use an HTML editor on your local computer. Then locate and upload the saved file(s) by clicking the <strong>Browse</strong> button.
tr: Ekran üzerinde oluşturmayı seçerseniz, basit bir WYSIWYG (what-you-see-is-what-you-get) düzenleyici ile basit HTML iletileri oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte HTML düzeninde karmaşık iletileri oluşturmayı düşünüyorsanız, bu işi bilgisayarınızda yerel olarak bir HTML düzenleyici kullanarak yapmanız en iyisidir. Ardından hazırladığınız dosyaları <strong>Göz at</strong> üzerine tıklayarak yükleyebilirsiniz.

en: If you create only an <strong>HTML</strong> version, CiviMail will automatically create a <strong>TEXT</strong> version for your recipients who have chosen NOT to receive HTML email.
tr: İletiyi yalnızca <strong>"HTML"</strong> biçiminde oluşturursanız, e-postaları HTML biçiminde almak istemediğini belirtmiş alıcılar için <strong>"METİN"</strong> biçimi CiviMail tarafından otomatik olarak oluşturulur.

en: If you disable the profile - it will be removed from these forms and/or modules. Do you want to continue?
tr: Bu profili devre dışı bırakırsanız, bu form ve modüllerden kaldırılacak. İlerlemek istiyor musunuz?

en: If you disable this contributions will be processed immediately after submitting the contribution form.
tr: Devre dışı bırakıldığında, yapılan katkılar katkı formu gönderildiği anda işlenir.

en: If you disable this option, the CiviCRM interface will be limited to traditional browsing. Opening a form will refresh the page rather than opening a popup dialog.
tr: Bu seçenek devre dışı bırakıldığında, CiviCRM arayüzü geleneksel tarama ile kullanılabilir. Formlar açılan pencere yerine sayfanın yenilenmesi ile açılır.

en: If you do not see the "Cancel Auto-renew Subscription" action, you will need to cancel the associated Recurring Contribution record from the Contributions tab. <strong>In this case you must also manually cancel the recurring payment from the payment processor website</strong>.
tr: "Otomatik abonelik yenilemeyi iptal et" işlemini göremiyorsanız, katkılar sekmesinden ilgili yinelenen katkı kaydını iptal etmeniz gerekir. <strong>Bu durumda yinelenen ödemeyi ayrıca el ile ödeme aracısının web sitesinden iptal etmeniz gerekir.</strong>.

en: If you do not want this option to increment the participant count for the event you can still restrict how many times this particular option can be chosen.  Leave this field empty and enter a value in the adjacent Max Participants box.  For example, if you leave this empty and set the adjacent Max Participant = 20, only 20 registrants can choose this option before it becomes unavailable to online registrants.
tr: Bu seçeneğin etkinlik katılımcı sayısını arttırmasını istemiyorsanız, bu seçeneğin kaç kez kullanılabileceğini belirleyebilirsiniz. Bu alanı boş bırakarak, "En fazla katılımcı" alanına bir değer yazın. Örneğin, bu alanı boş bırakıp "En fazla katılımcı" alanına 20 yazdığınızda, yalnızca kayıt olan ilk 20 kişi bu seçeneği görebilir, 20 kişiden sonra bu seçenek görüntülenmez.

en: If you do not want users to send outbound mail from CiviCRM, select "Disable Outbound Email". NOTE: If you disable outbound email, and you are using Online Contribution pages or online Event Registration - you will need to disable automated receipts and registration confirmations.
tr: Kullanıcıların CiviCRM üzerinden dışarıya e-posta göndermesini istemiyorsanız, "Dışarı e-posta gönderilemesin" seçeneğini işaretleyin. Not: Çevrimiçi katkı ya da etkinlik kaydı sayfaları kullanıyorsanız, dışarı e-posta gönderilmesini engellediğinizde, otomatik alındı ve kayıt onayı bildirimlerini de devre dışı bırakmanız gerekir.

en: If you enter a payment which is different than the scheduled amount, choose one of these options:
tr: Zamanlanmış değerden farklı bir tutar yazarsanız şunlardan birini seçin:

en: If you enter an amount which is different than the current scheduled amount, choose one of these options:
tr: Geçerli zamanlanmış değerden farklı bir tutar yazarsanız şunlardan birini seçin:

en: If you find that you are creating multiple events with similar settings, you may want to use the <a href="%1">Event Templates</a> feature to streamline your workflow.
tr: Benzer ayarları olan birden çok etkinlik oluştururken iş akışını hızlandırmak için <a href="%1">"Etkinlik kalıpları"</a> kullanılabilir.

en: If you have a PayPal account, you can click the PayPal button to continue. Otherwise, fill in the credit card and billing information on this form and click <strong>Continue</strong> at the bottom of the page.
tr: Bir PayPal hesabınız varsa, ilerlemek için PayPal düğmesine tıklayabilirsiniz. Yoksa, bu formdaki kredi kartı ve fatura bilgilerini yazdıktan sonra sayfanın altındaki <strong>İlerle</strong> üzerine tıklayın.

en: If you have an alternative base page, it can be set in the <a href="%2">WordPress integration settings</a>.
tr: Alternatif bir temel sayfanız varsa <a href="%2">WordPress bütünleştirmesi ayarları</a> bölümünden yapılandırabilirsiniz.

en: If you have chosen to <strong>Allow Other Amounts</strong>, you can use the fields above to control minimum and/or maximum acceptable values (e.g. don't allow contribution amounts less than %1).
tr: <strong>Farklı tutar yazılabilsin</strong> seçeneği etkinleştirildiğinde, bu alanlar kullanılarak kabul edilebilecek en küçük ve en büyük tutarlar belirlenebilir (örneğin %1 tutarından daha küçük katkı yapılamaz).

en: If you have created a report based on the Mailing Summary Report template and it outputs or filters on campaigns, You will need to go back to that report and re-save the report after selecting and or setting the campaign filters up again
tr: Posta özeti raporu kalıbını temel alan bir rapor oluşturduysanız ve bu rapor kampanyalara ilişkin çıktılar ya da süzgeçler sunuyorsa, o rapora geri dönmeniz ve kampanya süzgeçlerini yeniden seçtikten ve/veya ayarladıktan sonra raporu yeniden kaydetmeniz gerekir.

en: If you have questions please contact us at %1
tr: Sorularınız için lütfen %1 üzerinden bizimle görüşün.

en: If you have questions please contact us at %1.
tr: Sorularınız için lütfen %1 üzerinden bizimle görüşün.

en: If you have selected one of the dedupe options besides "no duplicate checking," CiviCRM will use a predefined dedupe rule to determine possible matches for your imported records. Existing dedupe rules may be reviewed, and new rules created, by visiting Contacts > Find and Merge Duplicate Contacts.
tr: "Çift kayıtlar denetlenmesin" seçeneğinin yanında çift kayıtları ayıklama seçeneklerinden birini seçtiyseniz, " CiviCRM tarafından içe aktarılan verilerde, olası çift kayıtlar önceden tanımlanmış bir ayıklama kuralına göre taranır. "Kişiler" > "Çift kayıtları bulma ve ayıklama" bölümünden var olan çift kayıt ayıklama kuralları gözden geçirilebilir ve yeni kurallar eklenebilir.

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those Mass SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this SMS.
tr: Toplu SMS gönderiyorsanız, alacak kişilerin içinden kimlerin katılacağını (ya da katılmayacağını) belirleyebilirsiniz. Çift kayıtlar CiviCRM tarafından ayıklanır ve "Katılacak grup" VE "Katılacak postalama" içindeki kişilere yalnızca bir SMS gönderilir.

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this Mass SMS.
tr: Toplu SMS gönderiyorsanız, alacak kişilerin içinden kimlerin katılacağını (ya da katılmayacağını) belirleyebilirsiniz. Çift kayıtlar CiviCRM tarafından ayıklanır ve "Katılacak grup" VE "Katılacak postalama" içindeki kişilere yalnızca bir SMS gönderilir.

en: If you haven't already configured custom fields and a profile for this, you can save this screen without selecting a Profile, complete the steps below and then return to <strong>Manage Events</strong> and select your new profile.
tr: Bu işlem için zaten bir profil ve özel alanlar yapılandırmadıysanız, bu sayfayı bir profil seçmeden kaydedebilirsiniz. Aşağıdaki adımları tamamladıktan sonra <strong>Etkinlik yönetimi</strong> bölümüne giderek yeni profilinizi seçebilirsiniz.

en: If you haven't already configured custom fields and a profile to collect data you need for this form, you can create them here using the steps below.
tr: Henüz bu formdan bilgi toplamak için bir profil ve özel alanlar yapılandırmadıysanız, aşağıdaki adımları izleyerek bunları yapabilirsiniz.

en: If you haven't received an email from us, check your spam folder, it might have been wrongly classified.
tr: Gönderilen e-postayı almazsanız lütfen "İstenmeyen" e-postalar klasörünüzü denetleyin.

en: If you haven't received an email within a few minutes, please check your spam folder.
tr: Gönderilen e-posta bir kaç dakika içinde ulaşmaz ise lütfen "İstenmeyen" e-posta klasörünüzü denetleyin.

en: If you know in advance the number of transactions in this batch, you may specify it now.
tr: Bu toplu işlemdeki hesap hareketi sayısını biliyorsanız, buraya yazabilirsiniz.

en: If you know in advance the total amount in this batch, you may specify it now.
tr: Bu toplu işlemin toplam tutarını biliyorsanız, buraya yazabilirsiniz.

en: If you modify the defaults, make sure that your web server has write access to the directories.
tr: Varsayılan değerleri değiştirirseniz web sunucusunun yeni klasörlere yazma izninin olduğundan emin olun.

en: If you need additional options - you can add them after you Save your current entries.
tr: Ek seçenekler gerekiyorsa, geçerli kayıtları kaydettikten sonra başkalarını ekleyebilirsiniz.

en: If you need to create new custom fields, you can also do that within the profile editor. Then add the new custom field(s) to this profile by dragging them into the form builder.
tr: Yeni alanlar eklemeniz gerekiyorsa bu işlemi de profil düzenleyici içinden yapabilirsiniz. Yeni eklediğiniz özel alanları form oluşturucu üzerine sürükleyip bırakarak profile ekleyebilirsiniz.

en: If you need to import <strong>Multi-value Custom Data</strong> for contacts (such as employment or education history), you will need to do that as a separate step from <a href="%1">here</a>.
tr: Kişiler için <strong>Birkaç değerli özel veriler</strong> içe aktarmanız gerekiyorsa (çalışma ya da eğitim geçmişi gibi), bu verileri <a href="%1">buraya tıklayarak</a> ayrı bir adımda içe aktarabilirsiniz.

en: If you need to include a special message for this member, enter it here. Otherwise, the confirmation email will include the standard receipt message configured under System Message Templates.
tr: Bu üyeye göndermek istediğiniz özel bir ileti varsa buraya yazın. Yoksa, onay e-postasında "Sistem iletileri kalıpları" altından yapılandırılmış standart alındı iletisi gönderilir.

en: If you need to make a dashlet NOT available, AND remove it from existing user dashboards - you can do that from the 'Configure' screen on your dashboard. Click the 'x' on the right side of the dashlet's icon.
tr: Bir pano bileşeninin kullanılmamasını ve var olan kullanıcı panolarından kaldırılmasını istiyorsanız, panonuzun "Yapılandırma" bölümüne giderek pano aracı simgesinin sağ tarafındaki "x" üzerine tıklayın.

en: If you no longer want to use this price set, click the contribution page title below, and modify the Amounts or Membership tab configuration.
tr: Bu fiyat paketi artık kullanılmayacak ise, aşağıdaki katıım başlığına tıklayın ve "Tutar" ya da "Üyelik" sekmesi yapılandırmasını düzenleyin.

en: If you no longer want to use this price set, click the event template title below, and modify the fees for that event.
tr: Bu fiyat paketi artık kullanılmayacak ise, aşağıdaki etkinlik kalıbı başlığına tıklayın ve etkinlik ücretlerini düzenleyin.

en: If you no longer want to use this price set, click the event title below, and modify the fees for that event.
tr: Bu fiyat paketi artık kullanılmayacak ise, aşağıdaki etkinlik başlığına tıklayın ve etkinlik ücretlerini düzenleyin.

en: If you only insert one shortcode, you can choose to override all page content with the content of the shortcode.
tr: Yalnızca bir kısa kod yazarsanız, tüm sayfa içeriği bu kısa kodun içeriği ile değiştirilebilir.

en: If you plan on using this price set for membership signup and renewal, you can not also use it for Events or Contributions. However, a membership price set may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription).
tr: Bu fiyat paketini üyelik kayıt ve yenileme işlemlerinde kullanmak istiyorsanız, Etkinlik ve Katkılar için kullanamazsınız. Bununla birlikte bir üyelik fiyat paketinde ek bir ücret karşılığı üyelik dışı seçenekleri içeren ek alanlar bulunabilir (örneğin dergi aboneliği gibi).

en: If you select "Override Permanently", The status you assign will remain in force, unless it is again modified on this screen. If you select "Override Until Selected Date", it will behave same as "Override Permanently" but will revert to "No" once the selected date is reached. As long as the Membership Override is active, the automated membership status update script will NOT update this membership record.
tr: "Kalıcı olarak değiştirilsin" seçildiğinde, atanan durum bu sayfadan değiştirilene kadar sabit kalır. "Seçilmiş tarihe kadar değiştirilsin" seçildiğinde, "Kalıcı olarak değiştirilsin" seçeneği gibi davranır ancak belirtilen tarih geldiğinde "Hayır" olarak ayarlanır. Durum Değişikliği seçeneği etkin kaldıkça, otomatik üyelik durumu güncelleme betiği bu üyelik kaydını GÜNCELLEMEZ.

en: If you select a default online contribution page for self-service membership renewals, a "renew" link pointing to that page will be displayed on the Contact Dashboard for memberships which were entered offline. You will need to ensure that the membership block for the selected online contribution page includes any currently available memberships.
tr: Üyelerin kendi üyeliklerini yenileyebileceği bir varsayılan katkı sayfası seçerseniz, üyelik süresi dolan kişilerin panosunda bu sayfayı açan bir "Yenile" bağlantısı görüntülenir. Seçilmiş çevrimiçi katkı sayfasındaki üyelik bloğunda geçerli tüm üyeliklerin bulunduğuna emin olmalısınız.

en: If you select a membership type, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this column blank for non-membership options (e.g. magazine subscription).
tr: Bir üyelik türü belirtildiğinde, kullanıcı bu seçeneği seçtiğinde yeni bir üyelik eklenir ya da yenilenir. Üyelik dışında kullanım için bu alanı boş bırakın (dergi aboneliği gibi).

en: If you select multiple privacy options, your choices are combined with OR statements by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone' and 'Do not email', results will include contacts who have either or both preferences. If you want to return only contacts with both preferences, select the AND operator.
tr: Birden çok kişisel gizlilik seçeneği seçildiğinde, ölçütler varsayılan olarak YA DA şeklinde işlenir. Örneğin: "Telefon edilmesin" ve "E-posta gönderilmesin" seçenekleri seçildiğinde, sonuçlarda iki seçenekten birisini seçmiş kişiler görüntülenir. Yalnızca iki seçeneği de seçmiş kişileri görüntülemek için VE işlemini seçin.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed).
tr: Bu katılımcıyı çıkarırsanız, etkinlikte grubunuz için yeterli yer olacak (bekleme listesine alınmayacaksınız).

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
tr: Bu katılımcıyı çıkarırsanız, etkinlikte grubunuz için yeterli yer olacak (bekleme listesine alınmayacaksınız). Lütfen ana kayıt sayfasına dönerek ek kişilerin sayısını azaltın. Ayrıca ödeme bilgilerini de tamamlamanız gerekecek.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
tr: Bu katılımcıyı çıkarırsanız, etkinlikte grubunuz için yeterli yer olacak (bekleme listesine alınmayacaksınız). Bu etkinliğe kayıt olmak için onay gerekiyor. Kaydınız gözden geçirildiğinde e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

en: If you specify a payment method then this batch will be limited to exporting only transactions paid with that method.
tr: Bir ödeme yöntemi seçerseniz, bu toplu işlem yalnızca bu yöntem kullanılarak yapılan ödeme hesabı hareketlerini dışa aktarabilir.

en: If you think this may be a duplicate contact which should be merged with an existing record - Go to "Contacts >> Find and Merge Duplicate Contacts". Use the strict rule for Organizations to find the potential duplicates and merge them if appropriate.
tr: Bu kayıdın, var olan bir kayıt ile birleştirilmesi gereken bir çift kayıt olduğunu düşünüyorsanız "Kişiler" >> "Çift kayıt arama ve birleştirme" bölümüne gidin. Kuruluşlar için olası çift kayıtları bulan kesin kuralı kullanın ve uygun kayıtları birleştirin.

en: If you think you may be importing additional data from the same data source, check 'Save this field mapping' at the bottom of the page before continuing. The saved mapping can then be easily reused the next time data is imported.
tr: Daha sonra aynı veri kaynağından içe aktarma işlemi yapma olasılığınız varsa, ilerlemeden önce bu sayfanın altındaki "Bu alan eşleştirmesini kaydet" üzerine tıklayın. Kaydedilen eşleştirmeler sonraki veri içe aktarma işlemlerini kolaylaştırır.

en: If you uncheck "Discounts by Signup Date" and Save this form, any existing discount sets will be deleted.
tr: "Kayıt tarihine göre indirimler" seçeneğinin işaretini kaldırıp formu kaydettiğinizde, indirim paketleri silinir.

en: If you use CiviMail for newsletters or other communications, check out the new sample CiviMail templates which use responsive design to optimize display on mobile devices (Administer > Communications > Message Templates ).
tr: CiviMail bültenleri ya da diğer iletişim türlerini kullanıyorsanız, mobil aygıtlar üzerinde doğru şekilde görüntülenen yeni uyumlu CiviMail örnek kalıplarına göz atın ("Yönetim" > "İletişim" > "İleti kalıpları").

en: If you use a payment processor service where credit card and billing information is collected <strong>on your site</strong> it is strongly recommended that you create or obtain an <strong>SSL certificate</strong> and configure your webserver to support SSL connections. Consult your hosting provider or web-server documentation for more information on obtaining and installing SSL certificates.
tr: Kredi kartı ve fatura bilgilerinin SİZİN SİTENİZDE toplandığı bir ödeme aracısı hizmeti kullanıyorsanız <strong>bir SSL sertifikası</strong> edinmeniz ve web sitenizi SSL bağlantılarını destekleyecek şekilde yapılandırmanız önerilir. SSL sertifikalarını edinmek ve kurmak hakkında bilgi almak için hizmet sağlayıcınızla görüşün ya da kullandığınız sunucu yazılımının belgelerine bakın.

en: If you use this option, you may want to use a table layout to format the output from the contribution token(s). In this case select the 'Table Cell' separator, and each contribution instance will be placed in it's own table cell. Alternatively, you can use the simple 'Comma' separator which will simply separate the contribution amounts and / or dates with commas (e.g. 'Thank you for your generous contributions of $150.00, $200.00, $450.00 this year.').
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, katkı kodlarının tablo düzeninde görüntülenmesini isteyebilirsiniz. Bu durumda "Tablo hücresi" ayıracını seçin. Böylece her bir katkı kendi tablo hücresinde görüntülenir. Alternatif olarak basit "Virgül" ayıracını kullanarak, katkı tutarları ile tarihleri virgül ile ayırabilirsiniz. ("Bu yıl yaptığınız, 150, 200 ve 450 liralık katkılarınız için teşekkür ederiz." gibi).

en: If you want Administrator of your organization to receive each PCP Notification receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org) First Email will be sent to PCP user for support.
tr: Kişisel kampanya sayfası bildirimlerinin iletilmesini istediğiniz organizasyon yöneticilerinin e-posta adreslerini yazın. Virgül ile ayırarak birden çok e-posta adresi yazılabilir (örnek ali@ornek.org, ayse@ornek.org). İlk e-posta, destek için kişisel kampanya sayfası kullanıcısına gönderilir.

en: If you want collect additional information during event registration, you will need to configure one or more CiviCRM Profiles - which are collections of standard or custom fields. For event registration, you often want to collect an email address and / or participants' first and last names. You may also need to collect additional information specific to a person's <strong>participation</strong> in an Event. Examples include meal and/or volunteer preferences.
tr: Etkinlik kaydı sırasında katılımcılardan ek bilgiler toplamak istiyorsanız, standart ya da özel alanlar içeren bir ya da birkaç CiviCRM profili yapılandırmanız gerekir. Etkinlik kaydı için genellikle bir e-posta adresi ile katılımcının adı ve soyadı istenir. Ayrıca bu <strong>katılıma</strong> özel bazı bilgiler de toplamak isteyebilirsiniz (yemek, gönüllülük gibi).

en: If you want collect additional information from contributors, you can include one or two CiviCRM Profiles&mdash;which are collections of standard or custom fields&mdash;in this contribution page. For example, you may need to collect information about the person (e.g. name and address if these are not already required by your payment processor, interest in subscribing to a newsletter or volunteering). You might also want to collect information specific to this contribution (e.g. target one or several projects or funds to support with this contribution).
tr: Katkıda bulunanlardan ek bilgiler toplamak istiyorsanız, bu katkı sayfası için, standart ya da özel alanlar içeren bir ya da iki CiviCRM profili ayarlamanız gerekir. Genellikle kişi hakkında bazı bilgiler istenir (ödeme aracısı tarafından zaten istenmemiş ise ad ve adres, bülten aboneliği ya da gönüllülük gibi). Ayrıca bu katkıya özel bazı bilgiler de toplamak isteyebilirsiniz (bir ya da birkaç projeye destek, ya da bu katkıya destek fonu gibi).

en: If you want content displayed at the bottom of the contribution page, enter it here.
tr: Katkı sayfasının altında görüntülenecek içerik.

en: If you want member(s) of your organization to receive a BLIND carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
tr: E-posta ile gönderilen alındıların gizli kopyasının kuruluşunuzda iletilmesini istediğiniz kişilerin e-posta adreslerini buraya yazın. Virgül ile ayırarak birden çok e-posta adresi yazabilirsiniz (örnek ali@ornek.org, ayse@ornek.org).

en: If you want member(s) of your organization to receive a carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
tr: E-posta ile gönderilen alındıların kopyasının kuruluşunuzda iletilmesini istediğiniz kişilerin e-posta adreslerini buraya yazın. Virgül ile ayırarak birden çok e-posta adresi yazabilirsiniz (örnek ali@ornek.org, ayse@ornek.org).

en: If you want member(s) of your organization to receive a notification email whenever this Profile form is used to enter or update contact information, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org). The first email address listed will be used as the FROM address in the notifications.
tr: Bu profil formu kullanılarak kişi bilgileri eklendiğinde ya da güncellendiğinde bir bildirim gönderilmesini istediğiniz e-posta adreslerini buraya yazabilirsiniz. Birden çok adresi virgül ile ayırarak yazın (örneğin ali@websitem.org, ayse@websitem.org). Buraya yazılan ilk adres bildirimler için "Kimden" adresi olarak kullanılır.

en: If you want to FIND (include) contacts with a particular privacy option set, then click the 'Include' radio button.
tr: Belirli bir kişisel gizlilik ayarını seçmiş kullanıcıları BULMAK (katmak) istiyorsanız, "katılsın" seçeneğine tıklayın.

en: If you want to allow contributors to specify a person whom they are honoring with their gift, check this box. An optional Honoree section will be included in the form. Honoree information is automatically saved and linked with the contribution record.
tr: Bu seçenek işaretlendiğinde, katkıda bulunanlar, katkılarını bir kişinin şerefine yapabilir. Forma, isteğe bağlı olarak doldurulabilecek bir şereflendirilen bölümü eklenir. Şereflendirilen kişi bilgileri otomatik olarak kaydedilir ve bu katkı kaydıyla ilişkilendirilir.

en: If you want to enable the 'Contribution Amounts section', you need to either 'Allow Other Amounts' and/or enter at least one row in the 'Fixed Contribution Amounts' table.
tr: "Katkı tutarı" bölümünü etkinleştirmek için "Diğer tutarlar kullanılabilsin" seçeneği etkinleştirilmiş ya da "Sabit katkı tutarları" tablosuna en az bir kayıt eklenmiş olmalıdır.

en: If you want to include the county in your mailing labels, the <strong>County</strong> checkbox must be checked in the Address Editing section on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
tr: Posta zarfı etiketlerine bölge eklemek için, bu bölümdeki adres düzenleme bölümünde bulunan <strong>"Bölge"</strong> seçeneği işaretlenmiş ve bölge adları veri tabanındaki civicrm_county tablosuna eklenmiş olmalıdır.

en: If you want to limit the number of participants who can chose this option, enter that number here. This limit is separate from the maximum number of participants allowed to register for the event (you can set that number from Configure Event > Info and Settings).
tr: Bu seçeneği seçebilecek katılımcı sayısını buraya yazın. Bu sınırlama, etkinliğe kayıt olmasına izin verilecek en fazla katılımcı sayısından ayrıdır (bu değer "Etkinlik yapılandırması" > "Bilgiler ve ayarlar" bölümünden ayarlanabilir).

en: If you want to provide a default value for this field, enter it here. For date fields, format is YYYY-MM-DD.
tr: Bu alan için varsayılan bir değer atamak istiyorsanız buraya yazın. Tarih alanları için biçim YYYY-AA-GG şeklindedir.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form.
tr: Bu etkinlik için bir çevrimiçi kayıt sayfası sunmak isyiyorsanız aşağıdaki ilk seçeneği işaretleyerek formdaki alanları doldurun.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form. You can offer online registration for both Paid and Free events. Paid events require that you have configured a <a href="%1">payment processor</a> for your site.
tr: Bu etkinlik için bir "Çevrimiçi kayıt sayfası" sunmak istiyorsanız aşağıdaki ilk seçeneği işaretleyerek formdaki alanları doldurun. Çevrimiçi kayıt seçeneğini "Ücretli" ya da "Ücretsiz" etkinlikler için sunabilirsiniz. Ücretli etkinlikler için bir <a href="%1">ödeme aracısı</a> yapılandırmanız gerekir.

en: If you want to set a specific limit on the maximum number of records, enter that number. Otherwise leave this field blank.
tr: Eklenebilecek en fazla kayıt sayısı değerini buraya yazın. Sınırlama olmaması için boş bırakın.

en: If you want to use a previously saved import field mapping - select it here.
tr: Kaydedilmiş bir veri içe aktarma alan eşleştirmesini kullanmak istiyorsanız buradan seçebilirsiniz.

en: If you want to use the same export setup in the future, check 'Save Fields' at the bottom of the page before continuing. You will then be able to reload this setup with a single click.
tr: Dışa aktarma ayarlarını ileride yeniden kullanabilmek için devam etmeden önce sayfanın altındaki "Alanları kaydet" üzerine tıklayın. Böylece bu ayarlar daha sonra bir tık ile yeniden yüklenebilir.

en: If you want to utilize multi-threading enter the size you want your sub jobs to be split into. Recommended values are between 1,000 and 10,000. Use a lower value if your server has multiple cron jobs running simultaneously, but do not use values smaller than 1,000. Enter "0" to disable multi-threading and process mail as one single job - batch limits still apply.
tr: Çok parçalı işlem yapabilen bir sunucu kullanıyorsanız, görevlerin bölüneceği boyutu yazın. Önerilen değerler 1,000 ile 10,000 arasındadır. Sunucunuz aynı anda birden çok cron görevi yürütüyorsa 1,000 değerinden daha düşük olmamak şartıyla daha küçük bir değer yazın. Çok parçalı işlemi devre dışı bırakarak postalama işlemlerini tek bir görev şeklinde işlemek için "0" yazın. Tek bir görev kullanılsa dahi toplu işlem sınırlamaları dikkate alınır.

en: If you were previously on version 5.8 and altered the WYSIWYG editor setting, you should visit the <a %1>Display Preferences</a> page and re-save the WYSIWYG editor setting.
tr: Daha önce kullandığınız sürüm 5.8 ise ve WYSIWYG düzenleyici ayarını değiştirdiyseniz, <a %1>Görünüm ayarları</a> bölümüne giderek WYSIWYG düzenleyici ayarını yeniden kaydetmelisiniz.

en: If you would like to add personal message to email please add it here. (If sending to more then one receipient the same message will be sent to each contact.)
tr: E-posta içeriğine eklemek istediğiniz kişisel bir ileti varsa buraya yazabilirsiniz (ileti birden fazla kişiye gönderiliyorsa, her kişiye aynı ileti gönderilir).

en: If you would like to create an account on this site, check the box below and enter a Username
tr: Bu sitede bir hesap açmak istiyorsanız, aşağıdaki kutuyu işaretleyip bir kullanıcı adı yazın

en: If you're not sure which processor to use - we recommend reviewing terms, limitations and coverage areas on each processor's website before proceeding.
tr: Hangi ödeme aracısını kullanacağınıza emin değilseniz, her bir ödeme aracısının web sitesini inceleyerek, koşulları, sınırlamaları ve kapsamı ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmeniz önerilir.

en: If you're sure this record is not a duplicate, click the 'Save Matching Contact' button below.
tr: Bu kaydın çift olmadığına eminseniz aşağıdaki "Eşleşen kişiyi kaydet" üzerine tıklayın.

en: If you've changed search criteria for this 'smart group' and want to save your changes, select <strong>Group - update smart group</strong> from the '- more actions -' drop-down menu
tr: Bu "Akıllı grup" için arama ölçütünü değiştirirseniz ve değişikliklerinizi kaydetmek isterseniz, "Diğer işlemler" menüsünden <strong>Grup - Akıllı grubu güncelle</strong> seçeneğini seçin.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Contributions will then be matched to contributors using their External ID.
tr: CiviCRM içinde her bir kişi kaydı için bir <strong>Dış kod</strong> değeri varsa, bu değeri içe aktaracağınız dosyada bir sütuna ekleyebilirsiniz. Katkı kayıtları ile katkıda bulunan kişi kayıtları bu dış koda göre eşleştirilerek içe aktarılır.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Memberships will then be matched to contact records using their External ID.
tr: CiviCRM içinde her bir kişi kaydı için bir <strong>dış kod</strong> değeri varsa, bu değeri içe aktaracağınız dosyada bir sütuna ekleyebilirsiniz. Üyelik kayıtları ile kişi kayıtları bu dış koda göre eşleştirilerek içe aktarılır.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Participant data will then be matched to contact records using their External ID. Please note that you must use an "On Duplicate Entries" setting of "Skip" or "No Duplicate Checking" to be able to upload using the External ID field.
tr: CiviCRM içinde her bir kişi kaydı için bir <strong>Dış kod</strong> değeri varsa, bu değeri içe aktaracağınız dosyada bir sütuna ekleyebilirsiniz. Katılımcı kayıtları ile kişi kayıtları bu dış koda göre eşleştirilerek içe aktarılır. Dış kod alanını kullanarak bilgileri yükleyebilmek için "Çift kayıtlar" seçeneğinin "Atlansın" ya da "Çift kayıtlar ayıklanmasın" şeklinde ayarlanması gerekir.

en: If your SMTP server requires authentication, enter your Username and Password here.
tr: SMTP sunucusu için kimlik doğrulaması gerekiyorsa, kullanıcı adı ve parolayı yazın.

en: If your desired processor is not in the list, check the <a href="%1">Extensions Directory</a> for more payment processors you can download. If you still can't find it, consider partnering with a developer and contributing a new extension.
tr: Kullanmak istediğiniz ödeme aracısı listede bulunmuyorsa, indirebileceğiniz diğer ödeme aracıları için <a href="%1">Eklenti dizini, Extensions directory</a> bölümüne bakın. Burada da bulamıyorsanız, yeni bir eklenti geliştirmek için bir yazılım geliştirici ile birlikte çalışmayı düşünün.

en: If your mysql server is running on other port than default 3306, provide server info as server:port (i.e. localhost:1234)
tr: MySQL sunucunuz 3306 dışında başka bir kapı numarası kullanıyorsa sunucu bilgisini sunucu:kapi biçiminde yazın (localhost:1234 gibi)

en: If your organization has modified the default versions of System Workflow message templates, then the changes and bug fixes included in an upgrade will need to be merged with your modified versions.
tr: Kuruluşunuz için varsayılan sistem iş akışı ileti kalıplarını değiştirdiyseniz ve güncelleme sonrasında sistem iş akışı ileti kalıplarında güncelleme ya da hata ayıklaması yapıldıysa, değiştirdiğiniz sürüm ile yeni sürümü yeniden birleştirmeniz gerekir.

en: If your page is enabled, click <strong>Live Page</strong> to view to the page in <strong>live mode</strong>.
tr: Sayfanız etkin ise sayfanızı <strong>canlı kipte</strong> görüntülemek için <strong>Canlı sayfa</strong> üzerine tıklayın.

en: If your site uses Contact Subtypes, you can assign this set of custom fields to a specific subtype (e.g. 'Student'), OR you can select '- Any -' which makes the fields available to contacts of the parent type (e.g. 'Individual') as well as to any subtypes.
tr: Sitenizde kişi alt türleri kullanıyorsanız, bu özel alan kümesini belirli bir alt türe ("Öğrenci" gibi) atayabilirsiniz YA DA alanları tüm alt türler için üst kişi türünde ("Birey" gibi) kullanmak için "- Tümü -" olarak seçin.

en: Ignore
tr: Yok say

en: Ignore Mismatch & Process the Batch?
tr: Uyumsuzlar yok sayılıp toplu işlem sürdürülsün

en: Ignore Severity
tr: Ağırlık yok sayılsın

en: Illegal stack size. Use values between 1 and %1.
tr: Yığın boyutu hatalı. 1 ile %1 arasında bir değer kullanın.

en: Image
tr: Görsel

en: Image Deleted
tr: Görsel silindi

en: Image Directory
tr: Görsel klasörü

en: Image File Name
tr: Görsel dosyasının adı

en: Image URL
tr: Görsel adresi

en: Image URL is Required
tr: Görsel adresi alanının doldurulması zorunludur

en: Image Upload URL
tr: Görsel yükleme adresi

en: Image Url
tr: Görsel adresi

en: Image could not be uploaded due to invalid type extension.
tr: Dosya uzantısı türü geçersiz olduğundan görsel yüklenemedi.

en: Images
tr: Görseller

en: Images Directory
tr: Görseller klasörü

en: Implicit FK to civicrm_event: parent event
tr: civicrm_event: üst ögesinin örtülü dış anahtarı

en: Implicit FK to civicrm_option_group with name = 'visibility'
tr: civicrm_option_group with name = 'visibility' örtük dış anahtarı

en: Implicit FK to civicrm_option_value row in NEW label_type option group
tr: YENİ label_type seçenek grubunda civicrm_option_values satırının örtük dış anahtarı

en: Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = activity_type
tr: option_group = campaign_type olduğunda civicrm_option_value alanına yazılacak dış anahtar.

en: Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = email_on_hold.
tr: option_group = email_on_hold olduğunda civicrm_option_value alanına yazılacak dış anahtar.

en: Implicit foreign key to civicrm_option_values in the pledge_status option group.
tr: pledge_status  seçenek grubunda civicrm_option_values dış anahtarı gizlensin.

en: Import / Export Field Separator
tr: İçe/dışa aktarma alan ayracı

en: Import Activity
tr: İşlem içe aktar

en: Import Contact
tr: Kişi içe aktar

en: Import Contribution
tr: Katkı içe aktar

en: Import Data (row %1)
tr: Veriyi içe aktar (%1 satır)

en: Import Data File
tr: Veri dosyasını içe aktar

en: Import Field Separator
tr: İçe aktarma alan ayracı

en: Import File Format
tr: Dosya içe aktarma biçimi

en: Import Membership
tr: Üyelik içe aktar

en: Import Now
tr: İçe aktar

en: Import Options
tr: İçe aktarma ayarları

en: Import Participant
tr: Katılımcı içe aktar

en: Import Table is required.
tr: Tablonun içe aktarılması zorunludur.

en: Import Wizard
tr: İçe aktarma yardımcısı

en: Import contacts and activities
tr: Kişi ve işlemleri içe aktarabilir

en: Import has completed successfully.
tr: İçe aktarma işlemi tamamlandı.

en: Import mode
tr: İçe aktarma kipi

en: Import to Groups
tr: Grupların içine aktarılanlar

en: Important Notes
tr: Önemli notlar

en: Importing Multi-value Custom Data
tr: Birkaç değerli özel verileri içe aktarmak

en: Impunity
tr: Dokunulmazlık

en: In
tr: İçinde şu olan

en: In "Opportunistic Flush" mode, caches are flushed in response to user actions; this mode is broadly compatible but may add latency during form-submissions. In "Cron Flush" mode, you should schedule a cron job to flush caches if your site uses ACLs; this can improve latency on form-submissions but requires more setup.
tr: "İyimser boşaltma" kipinde, ön bellekler kullanıcı işlemlerinin sonucunda temizlenir. Bu kip genel olarak uyumludur ancak form gönderimlerinin gecikmesine yol açabilir. "Zamanlanmış boşaltma" kipinde, ön bellekleri temizlemek için bir zamanlanmış görev ayarlanmış olmalıdır. Siteniz erişim denetimi listeleri kullanıyorsa, bu kip, form gönderimlerindeki gecikmeyi azaltabilir ancak daha fazla ayar yapılması gerekir.

en: In "Opportunistic Flush" mode, caches are flushed in response to user actions; this mode is broadly compatible but may add latency during form-submissions. In "Cron Flush" mode, you should schedule a cron job to flush caches; this can improve latency on form-submissions but requires more setup.
tr: "İyimser boşaltma" kipinde, ön bellekler kullanıcı işlemlerinin sonucunda temizlenir. Bu kip genel olarak uyumludur ancak form gönderimlerinin gecikmesine yol açabilir. "Zamanlanmış boşaltma" kipinde, ön bellekleri temizlemek için bir zamanlanmış görev ayarlanmış olmalıdır. Bu kip, form gönderimlerindeki gecikmeyi azaltabilir ancak daha fazla ayar yapılması gerekir.

en: In Date
tr: Giriş tarihi

en: In Global Settings
tr: Genel ayarlardan

en: In Honor of
tr: Şu kişinin şerefine

en: In Memory of
tr: Şu kişinin anısına

en: In Person
tr: Kişisel

en: In Progress
tr: Sürüyor

en: In Public Honor Roll?
tr: Herkese açık şeref listesinde

en: In Support of
tr: Şuraya destek olarak

en: In addition to the settings on this screen, there are a number of settings you can add to your sites's settings file (civicrm.settings.php) to provide additional debugging information.
tr: Bu bölümdeki ayarlara ek olarak, ek hata ayıklama bilgileri sağlamak için site ayar dosyasına (civicrm.settings.php) eklenebilecek bazı ayarlar da vardır.

en: In addition, you must include a Primary Email Address field in the profile.
tr: Ek olarak, profildeki "Birincil e-posta adresi" alanı doldurulmalıdır.

en: In all cases, the check for an existing matching contact uses the default "Individual Strict Duplicate Matching Rule" (match on email address). If you are concerned with existing contact data being over-written by anonymous visitors, you can modify this rule to make matches less likely (or even impossible). For example, if you NEVER want anonymous input to match (i.e. always create a new contact record) - edit that rule and set the 'weight threshold' higher than 10. You will then need to run Find Duplicates periodically using a different rule, and merge any duplicate records with their associated memberships, contributions, etc.
tr: Tüm durumlarda, var olan kişilerle eşleşme durum için varsayılan "Bireysel çift ayıklama eşleşme kuralı" kullanılır (e-posta adresine göre eşleştirme). Var olan kişi verilerinin anonim ziyaretçiler tarafından değiştirilebileceğinden endişe duyuyorsanız, bu kuralı değiştirerek daha az (ya da olanaksız) bir eşleşme oluşturabilirsiniz. Örneğin, anonim girişlerin ASLA eşleştirilmemesini istiyorsanız (örneğin her zaman yeni bir kişi kaydı oluşturulmasını istiyorsanız), bu kuralı düzenleyerek "Ağırlık eşiği" için 10 sayısından büyük bir değer yazın. Bundan sonra çift kayıtları ayıklamak için düzenli aralıklarla farklı bir kural kullanmanız ve bulunan üyelik, katkı gibi çift kayıtları birleştirmeniz gerekir.

en: In how much time to declare winner
tr: Kazananın belirleneceği süre

en: In order for reminders to be sent:
tr: Gönderilecek anımsatıcılar için:

en: In order to enable logged in users to download invoices and credit notes from the dashboard, please first enable CiviCRM invoicing functionality <a href='%1'>Administer > CiviContribute > CiviContribute Component Settings</a>
tr: Oturum açmış kullanıcıların panodan fatura ve kredi notlarını indirebilmeleri için, öncelikle <a href='%1'>"Yönetim" > "CiviContribute" > "CiviContribute bileşeni ayarları"</a> bölümünden CiviCRM faturalama özelliğini etkinleştirin.

en: In order to use this functionality, the installation's database user must have privileges to create triggers (in MySQL 5.0 – and in MySQL 5.1 if binary logging is enabled – this means the SUPER privilege). This install either does not seem to have the required privilege enabled.
tr: Bu özelliği kullanabilmek için kullanılan veri tabanı kullanıcısının tetikleyici ekleme izninin bulunması gerekir (MySQL 5.0 ve MySQL 5.1 için binary günlükleme etkinleştirilmiş ise SUPER yetkisine karşılık gelir). Bu kurulum için gerekli izin etkinleştirilmemiş gibi görünüyor.

en: In order to use this functionality, the installation's database user must have privileges to create triggers and views (if binary logging is enabled – this means the SUPER privilege). This install does not have the required privilege(s) enabled.
tr: Bu özelliği kullanabilmek için kullanılan veri tabanı kullanıcısının tetikleyici ekleme izninin bulunması gerekir (binary günlükleme etkinleştirilmiş ise SUPER yetkisine karşılık gelir). Bu kurulum için gerekli izinler etkinleştirilmemiş gibi görünüyor.

en: In the case of Drupal, this will cause all CiviCRM error messages to appear in the watchdog (assuming you have Drupal's watchdog enabled)
tr: Drupal kullanıyorsanız, tüm CiviCRM hata iletileri bekçi köpeği üzerinde görüntülenir (Drupal bekçi köpeğini kullandığınızı varsayarak)

en: In the form of CCYYMMDD.
tr: CCYYAAGG biçiminde.

en: In the form of DD (01 - 31).
tr: GG (01 - 31) biçiminde.

en: In the form of MM (01 - 12).
tr: AA (01 - 12) biçiminde.

en: In the form of WW (01 - 53).
tr: HH (01 - 53) biçiminde.

en: In the form of YYYY.
tr: YYYY biçiminde.

en: In the form of YYYYMM.
tr: YYYYAA biçiminde.

en: In the future
tr: Gelecekte

en: In the past
tr: Geçmişte

en: In the process of setting up CiviCRM components or configuring pages and profiles, you might have created test contributions, activities, participants, pledges, etc.
tr: CiviCRM bileşenlerini ya da sayfa ve profilleri yapılandırırken, katkılar, işlemler, katılımcılar, söz verilmiş ödemeler gibi deneme kayıtları oluşturabilirsiniz.

en: In this step, you will configure the page title, financial type (donation, campaign contribution, etc.), goal amount, and introductory message. You will be able to go back and modify all aspects of this page at any time after completing the setup wizard.
tr: Bu adımda, katkı sayfasının başlığını, mali türünü (bağış, kampanya, katkı gibi), hedeflenen tutarını ve açıklama metnini yapılandırabilirsiniz. Kurulum yardımcısını bitirdikten sonra istediğiniz zaman geri dönüp bu öznitelikleri değiştirebilirsiniz.

en: In what context(s) is the mailing contents visible (online viewing)
tr: Posta içeriği hangi bağlam(lar)da görünür (çevrimiçi görüntüleme)

en: In what context(s) is this field visible.
tr: Bu alanın görünür olacağı bağlam(lar).

en: Inactive
tr: Etkin değil

en: Inactive Recurring Contributions
tr: Devre dışı yinelenen katkılar

en: Inactive Relationships
tr: Etkin olmayan ilişkiler

en: Inbound Email
tr: Gelen e-posta

en: Inbound Email.
tr: Gelen e-posta.

en: Inbound SMS
tr: Gelen SMS

en: Inches
tr: İnç

en: Include
tr: Katılsın

en: Include %1 user account information links in search results?
tr: Arama sonuçlarında %1 kullanıcı hesabı bilgi bağlantıları görüntülensin

en: Include / Exclude Search
tr: Aramaya katma / katmama

en: Include Alphabetical Pager
tr: Alfabetik dizin eklensin

en: Include Both
tr: İkisi de katılsın

en: Include Cancel Button
tr: İptal düğmesi katılsın

en: Include Cancel Button?
tr: İptal düğmesi katılsın

en: Include Case Activities
tr: Olay işlemleri katılsın

en: Include Drupal user account information links in search results?
tr: Arama sonuçlarında Drupal kullanıcı hesap bilgileri bağlantıları görüntülensin

en: Include Email
tr: E-posta katılsın

en: Include Event templates?
tr: Etkinlik kalıpları katılsın

en: Include Group(s)
tr: Katılacak gruplar

en: Include Groups
tr: Gruplar katılsın

en: Include ICal Invite to Activity Assignees
tr: Etkinliğe atanmış kişiler ICal çağrısına katılsın

en: Include Map to Event Location
tr: Etkinliğe konum haritası eklensin

en: Include Messages
tr: Katılacak iletiler

en: Include Nickname
tr: Takma ad katılsın

en: Include Order By Clause
tr: Order by ifadesi katılsın

en: Include Profile
tr: Profil eklensin

en: Include Profiles
tr: Profiller katılsın

en: Include Proximity Search?
tr: Yakınlık arama katılsın

en: Include Repeating Events
tr: Yinelenen etkinlikler katılsın

en: Include Report in Navigation Menu?
tr: Rapor gezinme çubuğunda görüntülensin

en: Include Tag(s)
tr: Katılacak etiketler

en: Include Tags on Other Types of Records
tr: Diğer kayıt türlerinde de etiketler katılsın

en: Include Template
tr: Katılacak kalıp

en: Include a Membership Signup section in this Online Contribution page?
tr: Bu çevrimiçi katkı sayfasında üyelik kayıt ve yenileme bölümü bulunsun

en: Include a Picture or an Image
tr: Bir fotoğraf ya da görsel ekle

en: Include a map block on the Event Information page when geocode info is available and a mapping provider has been specified?
tr: Coğrafi konum bilgisi kullanılabildiğinde ve bir harita hizmeti sağlayıcısı belirtildiğinde etkinlik bilgileri sayfasına bir harita bloğu eklensin mi?

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the bottom of the page.
tr: Bir CiviCRM profili seçip yapılandırarak bu etkinlik kayıt formu sayfasının altına yeni alanlar ekleyebilirsiniz.

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the top of the page (immediately after the introductory message).
tr: Bir CiviCRM profili seçip yapılandırarak bu etkinlik kayıt formu sayfasının üstüne yeni alanlar ekleyebilirsiniz (açıklama metninden hemen sonra).

en: Include by Privacy Option(s)
tr: Kişisel gizlilik ayarları katılsın

en: Include case activities in general activity views.
tr: Genel işlem görüntülerine olay işlemleri katılsın.

en: Include contacts where
tr: Şuradaki kişiler katılsın

en: Include double-quotes (&quot;) around the name and angle-brackets (&lt; &gt;) around the email address.<br />EXAMPLE: <em>&quot;Client Services&quot; &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
tr: Adı çift tırnak (&quot;), e-posta adresini büyüktür küçüktür işaretleri (&lt; &gt;) arasına alarak yazın.<br />Örneğin: <em>&quot;Müşteri hizmetleri&quot; &lt;musterihizmetleri@websitesi.org&gt;</em>

en: Include in multi-record listing?
tr: Birden çok kayıt listelerinde görüntülensin

en: Include map presenting event location on event information page? (A map provider must be configured under <a href='%1'>Administer > System Settings > Mapping and Geocoding</a>)
tr: Etkinlik bilgileri sayfasında etkinlik konumunu görüntüleyen bir harita eklenebilmesini sağlar (<a href='%1'>"Yönetim" > "Sistem ayarları" > "Haritalama ve coğrafi konum"</a> bölümünden bir harita hizmeti sağlayıcısı yapılandırılmalıdır).

en: Include my name and message
tr: Adım ve iletim eklensin

en: Include participants from all events in the %1 series
tr: %1 dizideki tüm etkinlik katılımcıları katılsın

en: Include profile edit links in search results?
tr: Arama sonuçlarında profil düzenleme bağlantıları görüntülensin

en: Include reCAPTCHA?
tr: reCAPTCHA katılsın

en: Include tags used for %1
tr: %1 için kullanılan etiketler katılsın

en: Include the data fields used for contact 'matching' based on your configured <strong>Unsupervised Duplicate Matching</strong> rules. For the default duplicate matching rules, you would include a column in each row with the contributors' Email Address.
tr: Yapılandırdığınız <strong>Yönetilmeyen çift kayıt eşleştirme</strong> kurallarına göre kişilerin "eşleştirileceği" veri alanlarını katın. Varsayılan eşleşme kuralları için her satıra katkıda bulunanın "E-posta adresi" sütununu ekleyebilirsiniz.

en: Include these membership types
tr: Şu üyelik türleri katılsın

en: Include this link to your fundraising page in your emails
tr: E-postalarınıza bağış toplama sayfanızın bağlantısını ekleyin

en: Include:
tr: Katılsın:

en: Included
tr: Katılan

en: Includes %1 amount of %2
tr: %2 için %1 tutarını kapsar

en: Income
tr: Gelir

en: Income Account is
tr: Gelir hesabı

en: Income Count Summary Report
tr: Sayı ve gelir toplamı raporu

en: Income Statistics
tr: Gelir istatistikleri

en: Income and benefits stabilization
tr: Gelir ve fayda dengesi

en: Incomplete
tr: Tamamlanmamış

en: Incomplete Transaction
tr: Hesap hareketi tamamlanmamış

en: Incomplete. Click to configure result set.
tr: Tamamlanmamış. Sonuç kümesini yapılandırmak için tıklayın.

en: Incorrect greeting value id %1, or no default greeting for this contact type and greeting type.
tr: %1 hitap değeri kodu geçersiz ya da bu kişi türü ve hitap türü için varsayılan bir hitap yok.

en: Individual
tr: Birey

en: Individual Display Name Format
tr: Birey adı görüntüleme biçimi

en: Individual Name Fields
tr: Birey ad alanları

en: Individual Prefix
tr: Birey ön eki

en: Individual Sort Name Format
tr: Birey adı sıralama biçimi

en: Individual Suffix
tr: Birey son eki

en: Individual contact prefixes
tr: Bireysel kişi ön ekleri

en: Individual contact suffixes
tr: Bireysel kişi son ekleri

en: Individuals, organizations, households, etc.
tr: Bireyler, kuruluşlar, hane halkları gibi

en: Indonesian
tr: Endonezce

en: Ineligible
tr: Uygun değil

en: Info &amp; Settings
tr: Bilgiler ve ayarlar

en: Info Page
tr: Bilgiler sayfası

en: Info Page Link
tr: Bilgiler sayfası bağlantısı

en: Info and Settings
tr: Bilgiler ve ayarlar

en: Inform Mailing
tr: Bildirilen postalama

en: Inform scheduler about the mailing
tr: Postalama zamanlayıcıya bildirildi

en: Inherit CMS Language
tr: İçerik yönetimi sisteminin dili devir alınsın

en: Inherited membership %1 status was changed to Expired due to the change in relationship type.
tr: İlişki türündeki değişiklik nedeniyle, devralınan üyelik %1 durumu süresi doldu olarak değiştirildi.

en: Initial Amount Help Text
tr: Başlangıç tutarı yardım metni

en: Initial Amount Label
tr: Başlangıç tutarı etiketi

en: Initial Date Range
tr: Başlangıç tarihi aralığı

en: Initial Date Range:
tr: Birinci tarih aralığı:

en: Initial Reminder Day
tr: İlk anımsatıcı günü

en: Initial amount help text for partial payment
tr: Bölünmüş ödeme için başlangıç tutarı yardım metni

en: Initial amount label for partial payment
tr: Bölünmüş ödeme için başlangıç tutarı etiketi

en: Initializing...
tr: Hazırlanıyor...

en: Inline
tr: Sıralı

en: InnoDB Full Text Search
tr: InnoDB tam metin arama

en: Input Field Type
tr: Giriş alanı türü

en: Input file must be in CSV format
tr: Yüklenecek dosya CSV biçiminde olmalı

en: Insert
tr: Ekle

en: Insert new Membership
tr: Yeni üyelik ekle

en: Insert new contributions
tr: Yeni katkılar ekle

en: Inserts activity for a contact or a case by retrieving inbound emails from a mail directory
tr: Bir posta klasörüne gelen postaları bir kişi ya da olay ile ilgili işlem kaydı olarak ekler

en: Install
tr: Kur

en: Install "%1"?
tr: "%1" kurulsun mu?

en: Installation Error
tr: Kurulum sorunu

en: Installation Guide
tr: Kurulum Rehberi

en: Installing CiviCRM...
tr: CiviCRM kuruluyor...

en: Installing this extension will provide you with new functionality. Please make sure that the extension you're installing comes from a trusted source.
tr: Bu eklenti kurulduğunda yeni özellikler eklenecek. Lütfen kuracağınız eklentinin güvenilir bir kaynaktan geldiğinden emin olun.

en: Installment Amount
tr: Taksit tutarı

en: Installments
tr: Taksitler

en: Installments should be greater than zero.
tr: Taksit değeri sıfırdan büyük olmalıdır.

en: Instance is Reserved
tr: Kopya ayırtılmış

en: Instant Messaging
tr: Anlık iletişim

en: Instant Messenger
tr: Anlık ileti

en: Instant Messenger %1
tr: %1 anlık ileti

en: Instant Messenger %1 is primary?
tr: %1 anlık ileti birincil

en: Instant Messenger (IM) screen-names
tr: Anlık ileti (IM) görüntülenecek adlar

en: Instant Messenger 2
tr: Anlık ileti 2

en: Instant Messenger 2 ID
tr: Anlık ileti 2 kodu

en: Instant Messenger ID
tr: Anlık ileti kodu

en: Instructions
tr: Yönergeler

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
tr: Kullanıcı "Sonra ödenecek" seçeneğini seçtiğinde onay ve teşekkürler sayfalarına eklenecek bilgiler ("Çekinizi ... adresine 3 iş günü içinde gönderin" gibi).

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages, as well as the confirmation email, when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
tr: Kullanıcı "Sonra ödenecek" seçeneğini seçtiğinde, onay ve teşekkürler sayfaları ile onay e-postasına eklenecek bilgiler ("Çekinizi ... adresine 3 iş günü içinde gönderin" gibi).

en: Instructions for interviewers
tr: Görüşmeci yönergeleri

en: Insufficient access rights - cannot merge
tr: Erişim izinleyi yetersiz - birleştirilemedi

en: Insufficient permissions for aggressive mode batch merge
tr: Saldırgan kipte toplu birleştirme için izinler yetersiz

en: Integer
tr: Tam sayı

en: Integrated case management for human service providers
tr: Kişilere hizmet sunan kuruluşlar için bütünleşik olay yönetimi

en: Intended Recipients
tr: Gönderilen alıcılar

en: Internal Contact ID
tr: İç kişi kodu

en: Internal ID
tr: İç kod

en: Internal Name
tr: İç ad

en: Internal name of Contact Type (or Subtype).
tr: Kişi türünün iç adı (ya da alt türü)

en: Internal name of Group.
tr: Grubun iç adı.

en: Internal name of dashlet.
tr: Pano bileşeninin iç adı.

en: International direct dialing prefix from within the country TO another country
tr: Ülkeden başka bir ülkeye yapılan aramalarda kullanılacak uluslararası doğrudan arama ön eki

en: Internet Access Required
tr: İnternet erişimi gerekli

en: Interval
tr: Aralık

en: Interval (number of units)
tr: Sıklık (birim sayısı)

en: Interval of Subscription for %1 installment(s)
tr: %1 taksit için abonelik aralığı

en: Interview Respondents
tr: Yanıtlayanlarla görüş

en: Interviewed
tr: Görüşüldü

en: Interviewer
tr: Görüşmeci

en: Interviewer Name
tr: Görüşenin adı

en: Intro
tr: Giriş

en: Intro Content
tr: Giriş içeriği

en: Intro Text
tr: Giriş metni

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main campaign contribution page when people make a contribution through your page.
tr: Kampanyanızı ve neden desteklediğinizi anlatın. Bu metin sayfanızdan katkı yapan kişilere, kişisel sayfanızın VE ana katkı sayfasının başında görüntülenir.

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main contribution or event registration page.
tr: Kampanyanızı ve neden desteklediğinizi anlatın. Bu metin kişisel sayfanızın başında VE ana katkı ya da etkinliğin kayıt sayfasında görüntülenir.

en: Introduce yourself and your role within our organization.
tr: Kendinizi tanıtın ve kuruluşumuzdaki rolünüzü yazın.

en: Introduction
tr: Giriş

en: Introductory Message
tr: Giriş metni

en: Introductory Message - New Memberships
tr: Giriş iletisi - Yeni üyelik

en: Introductory Message - Renewals
tr: Giriş iletisi - Yenileme

en: Introductory Text
tr: Açıklama metni

en: Introductory message / instructions for online event registration page (may include HTML formatting tags).
tr: Kullanıcılara çevrimiçi etkinlik kaydı ile ilgili olarak görüntülenecek açıklayıcı metin (HTML biçimlendirme kodları kullanılabilir).

en: Introductory message for Event Registration page. Text and html allowed. Displayed at the top of Event Registration form.
tr: Etkinlik kaydı sayfasının tanıtım metni. Metin ve HTML biçimleri kullanılabilir. Etkinlik kayıt formunun en üstünde görüntülenir.

en: Introductory message to contributor or participant displayed on the Tell a Friend form.
tr: Arkadaşına ilet formunda katkıda bulunana ya da katılımcıya görüntülenecek giriş iletisi.

en: Inuktitut
tr: Eskimoca

en: Invalid
tr: Geçersiz

en: Invalid Activity Date
tr: İşlem tarihi geçersiz

en: Invalid Activity Id (aid).
tr: İşlem kaydı (aid) geçersiz

en: Invalid Base Directory
tr: Temel klasör geçersiz

en: Invalid Base URL
tr: Temel adres geçersiz

en: Invalid Case Role
tr: Olay rolü geçersiz

en: Invalid Case Type Name
tr: Olay türü adı geçersiz

en: Invalid Email address
tr: E-posta adresi geçersiz

en: Invalid Membership
tr: Üyelik geçersiz

en: Invalid Message template
tr: İleti kalıbı geçersiz

en: Invalid Pledge Payment Rows (skipped)
tr: Geçersiz söz verilmiş ödeme satırları (atlandı)

en: Invalid Price Fields
tr: Fiyat alanları geçersiz

en: Invalid Rows (skipped)
tr: Geçersiz satırlar (atlanan)

en: Invalid Subtype
tr: Alt tür geçersiz

en: Invalid Value
tr: Değer geçersiz

en: Invalid action specified in URL
tr: Adreste belirtilen işlem geçersiz

en: Invalid className: %1
tr: %1 sınıf adı geçersiz

en: Invalid component ID (%1)
tr: Bileşen kodu geçersiz (%1)

en: Invalid date "%1" (must have form yyyy-mm-dd).
tr: "%1" tarihi geçersiz (yyyy-mm-dd biçiminde olmalıdır).

en: Invalid date query "%1" in URL (valid syntax is yyyymm).
tr: Adresteki "%"" tarih sorgusu geçersiz (geçerli yazım şekli yyyyaa).

en: Invalid day name
tr: Gün adı geçersiz

en: Invalid day of the month
tr: Ayın günü geçersiz

en: Invalid default value for country.
tr: Ülke varsayılan değeri geçersiz.

en: Invalid document file format
tr: Dosya biçimi geçersiz

en: Invalid entity type
tr: Varlık türü geçersiz

en: Invalid expiry date
tr: Sona erme tarihi geçersiz

en: Invalid form parameters.
tr: Form parametreleri geçersiz.

en: Invalid hook invocation
tr: Bağlantı referansı geçersiz

en: Invalid option
tr: Seçenek geçersiz

en: Invalid parameter was given to _civicrm_member_roles_get_data(). Param: "!1".
tr: _civicrm_member_roles_get_data() için belirtilen "!1" parametresi geçersiz.

en: Invalid relationship type
tr: İlişki türü geçersiz

en: Invalid status
tr: Durum geçersiz

en: Invalid string passed as severity level.
tr: Ağırlık düzeyi olarak geçilen dizge geçersiz.

en: Invalid task
tr: Görev geçersiz

en: Invalid token code
tr: Pin kodu geçersiz

en: Invalid value for Event ID
tr: Etkinlik kodu değeri geçersiz

en: Invalid value passed to delete function.
tr: Silme işlevine geçersiz değer aktarıldı.

en: Invoice
tr: Fatura

en: Invoice Date:
tr: Fatura tarihi:

en: Invoice ID
tr: Fatura kodu

en: Invoice ID or Transaction ID or Contribution ID are required to match to the existing contribution records in Update mode.
tr: Güncelleme kipinde var olan katkı kayıtlarını eşleştirmek için "Fatura kodu", "Hesap hareketi kodu" ya da "Katkı kodu" gereklidir.

en: Invoice Number
tr: Fatura no

en: Invoice Number:
tr: Fatura no:

en: Invoice Prefix
tr: Fatura ön eki

en: Invoice Reference
tr: Fatura referansı

en: Invoices - print or email
tr: Faturalar - Yazdır ya da e-posta gönder

en: Invoices / Credit Notes
tr: Faturala / Kredi notları

en: Irish
tr: İrlandaca

en: Is
tr: şu olan

en: Is Active
tr: Etkin

en: Is Active?
tr: Etkin

en: Is Amount Block Active?
tr: Tutar bloğu etkin

en: Is Automaticaly created
tr: Otomatik olarak oluşturuldu

en: Is Billing Address
tr: Fatura adresi

en: Is Billing Email
tr: Faturalama e-postası

en: Is Billing Email?
tr: Faturalama e-posta adresi

en: Is Billing Phone
tr: Faturalama telefon numarası

en: Is Calendar Year
tr: Takvim yılı

en: Is Campaign Active?
tr: Kampanya etkin

en: Is Contribution Page Shared?
tr: Katkı sayfası paylaşılsın

en: Is Credit Card Only?
tr: Yalnızca kredi kartı

en: Is Dashlet Active?
tr: Pano bileşeni etkin

en: Is Dashlet Reserved?
tr: Pano bileşeni ayırtılmış

en: Is Deceased
tr: Vefat etmiş

en: Is Default Mail Settings?
tr: Varsayılan posta ayarları

en: Is Default Price Field Option?
tr: Varsayılan fiyat alanı seçeneği

en: Is Default Survey
tr: Anket varsayılan

en: Is Default?
tr: Varsayılan

en: Is Deleted
tr: Silinmiş

en: Is Domain Setting?
tr: Etki alanı ayarı

en: Is Empty
tr: Boş olan

en: Is Event Public
tr: Herkese açık etkinlik

en: Is Held
tr: Tutulmuş

en: Is IM Billing?
tr: Faturalama anlık iletisi

en: Is Interview Conducted?
tr: Görüşme yapıldı

en: Is Label Reserved?
tr: Etiket ayırtılmış

en: Is Mailing Archived?
tr: Postalama arşivlendi

en: Is Manager
tr: Yönetici

en: Is Manually Geocoded
tr: Coğrafi kod el ile yazılmış

en: Is Monetary
tr: Para

en: Is Not
tr: şu olmayan

en: Is Null
tr: Null olan

en: Is Online Registration
tr: Çevrimiçi kayıt olunabilsin

en: Is Online Registration On
tr: Çevrimiçi kayıt olunabilsin

en: Is Online Registration enabled for the event?
tr: Etkinliğe çevrimiçi kayıt olunabilir

en: Is Opt Out
tr: Tüm aboneliklerden ayrıldı

en: Is Page Active?
tr: Sayfa etkin

en: Is Pay Later
tr: Sonra ödenecek

en: Is Payment?
tr: Ödeme

en: Is Personal Campaign Page Block enabled/active?
tr: Kişisel kampanya sayfası bloğu etkin mi?

en: Is Personal Campaign Page enabled/active?
tr: Kişisel kampanya sayfası etkin mi?

en: Is Premium Active?
tr: Hediye etkin

en: Is Price Set Quick Config?
tr: Fiyat paketi hızlı yapılandırılabilsin

en: Is Primary Address
tr: Birincil adres

en: Is Primary Email
tr: Birincil e-posta

en: Is Primary Phone
tr: Birincil telefon

en: Is Public
tr: Herkese açık

en: Is Recurring
tr: Yinelenen

en: Is Relationship Active
tr: İlişki etkin

en: Is Required
tr: Zorunlu

en: Is Reserved
tr: Ayırtılmış

en: Is Reserved?
tr: Ayırtıldı

en: Is Selected
tr: Seçilmiş

en: Is Starred
tr: Yıldızlı

en: Is Tax Deductible?
tr: Vergiden düşülebilir

en: Is Tax?
tr: Vergi mi?

en: Is Tax? must be set for respective financial account
tr: Vergi mi? İlgili mali hesap için ayarlanması gerekiyor

en: Is Tax? must be set for this financial account
tr: Vergi mi? Bu mali hesap için ayarlanması gerekiyor

en: Is Test
tr: Deneme

en: Is Test Processor?
tr: Deneme ödeme aracısı

en: Is Test?
tr: Deneme amaçlı

en: Is a Followup Activity?
tr: Bir işlemin ardında mı?

en: Is a Template Contribution
tr: Katkı kalıbı

en: Is a current member
tr: Şu anda üye

en: Is a non-current member
tr: Şu anda üye değil

en: Is a value required for this property.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu özellik için bir değer yazılması zorunlu olur.

en: Is active?
tr: Etkin mi?

en: Is an Event Template
tr: Etkinlik kalıbı

en: Is auto_increment_increment set to 1
tr: auto_increment_increment 1 olarak ayarlanmış mı

en: Is between
tr: şunların arasında olan

en: Is billing block required
tr: Faturalama bloğu zorunlu

en: Is confirm email
tr: Onay e-postası

en: Is deceased
tr: Vefat etmiş

en: Is deleted
tr: Silinmiş

en: Is empty (Null)
tr: boş (null) olan

en: Is equal to
tr: eşit olan

en: Is equal to Active
tr: Etkin değerine eşit mi

en: Is equal to Inactive
tr: Etkin değil değerine eşit mi

en: Is frequency interval exposed on the contribution form.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, katkı formunda sıklık aralığı görüntülenir.

en: Is greater than
tr: şundan büyük olan

en: Is greater than or equal to
tr: şundan büyük ya da eşit olan

en: Is it not possible to filter on soft contribution type when not including soft credits.
tr: Sanal krediler katılmıyorken sanal kredi türüne göre süzme yapılamaz.

en: Is less than
tr: şundan küçük olan

en: Is less than or equal to
tr: şundan küçük ya da eşit olan

en: Is membership sign up optional
tr: Üyelik kaydı isteğe bağlı mı

en: Is not between
tr: şu aralıkta olmayan

en: Is not empty (Null)
tr: boş (null) olmayan

en: Is not equal to
tr: şuna eşit olmayan

en: Is not one of
tr: şunlardan biri değil

en: Is one of
tr: şunlardan biri

en: Is set if edited on Contribution or Event Page rather than through Manage Price Sets
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, fiyat paket, "Fiyat paketi yönetimi" bölümü yerine katkı ya da etkinlik sayfasından düzenlenebilir

en: Is shared through social media
tr: Sosyal ağlar üzerinde paylaşılsın

en: Is the %1 folder writeable?
tr: %1 klasörüne yazılabiliyor mu?

en: Is the <code>utf8mb4</code> character set supported?
tr: <code>utf8mb4</code> karakter kümesi destekleniyor mu?

en: Is the CVV code required for back office credit card transactions
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, arka ofis kredi kartı hesap hareketleri için CVV kodu zorunlu olur

en: Is the Group Active
tr: Grup etkin

en: Is the Membership pay later?
tr: Bu üyelik sonradan ödenecek.

en: Is the Premiums feature enabled for this page?
tr: Bu sayfada hediyeler özelliği kullanılsın

en: Is the Premiums section enabled for this Online Contributions page?
tr: Bu çevrimiçi katkı sayfasında hediyeler bölümü bulunsun

en: Is the Relationship active?
tr: İlişki etkin.

en: Is the activity a test entry?
tr: İşlem deneme amaçlı

en: Is the activity created by the system?
tr: İşlem otomatik olarak oluşturuldu

en: Is the booking confirmation screen enabled?
tr: Ayırtma onayı sayfası kullanılsın

en: Is the contact deceased?
tr: Kişi vefat etmiş

en: Is the contribution a test entry?
tr: Deneme katkı kaydı

en: Is the mailing completely sent?
tr: E-postaların tamamı gönderildi.

en: Is the membership status overridden?
tr: Üyelik durumu değiştirilebilir.

en: Is the provided database name valid?
tr: Belirtilen veritabanı adı geçerli mi?

en: Is the recurring contribution a test entry?
tr: Yinelenen katkı deneme amaçlı

en: Is this ACL entry Allow  (0) or Deny (1) ?
tr: Bu erişim denetimi listesi kaydı izin (0) için mi red (1) için mi?

en: Is this Campaign enabled or disabled/cancelled?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu kampanya etkinleştirilir.

en: Is this CiviCRM Profile active?
tr: Bu CiviCRM profili etkin

en: Is this Country active?
tr: Bu ülke etkin

en: Is this County active?
tr: Bu ilçe etkin

en: Is this Custom Data Set active?
tr: Bu özel veri kümesi etkin

en: Is this Custom Data Set public?
tr: Bu özel veri kümesi herkese açık mı?

en: Is this Custom Group Public
tr: Bu özel grup herkese açık olsun

en: Is this Event Active?
tr: Etkinlik etkin

en: Is this Event enabled or disabled/cancelled?
tr: Bu etkinlik etkin mi yoksa devre dışı ya da iptal edilmiş mi?

en: Is this Field Searchable?
tr: Bu alan aranabilsin

en: Is this Label Format the default?
tr: Bu etiket biçimi varsayılan olsun

en: Is this Online Contribution Page Active?
tr: Bu çevrimiçi katkı sayfası etkin

en: Is this PDF Page Format the default?
tr: Varsayılan PDF sayfası biçimi

en: Is this Payment Processor Type active?
tr: Ödeme aracısı türü etkin

en: Is this Payment Processor Type the default?
tr: Varsayılan ödeme aracısı türü

en: Is this Payment Processor active?
tr: Ödeme aracısı etkin

en: Is this Payment Processor the default?
tr: Varsayılan ödeme aracısı

en: Is this Scheduled Job active?
tr: Bu zamanlanmış görev etkin

en: Is this StateProvince active?
tr: Bu il ya da bölge etkin

en: Is this a PAID event?
tr: Etkinlik ödemeli

en: Is this a default provider?
tr: Varsayılan hizmet sağlayıcı

en: Is this a header account which does not allow transactions to be posted against it directly, but only to its sub-accounts?
tr: Bu hesap, hesap hareketlerinin doğrudan kendisine değil, yalnızca alt hesaplarına gönderilmesine izin veren bir başlık hesabı mı?

en: Is this a manually entered geo code
tr: Bu coğrafi kod el ile mi yazılmış

en: Is this a predefined system object?
tr: Seçeneğin hazır bir sistem nesnesi olduğunu belirler

en: Is this a predefined system option group (i.e. it can not be deleted)?
tr: Bu seçenek grubu hazır bir sistem seçeneği grubu mu (örneğin silinemez)?

en: Is this a predefined system price set  (i.e. it can not be deleted, edited)?
tr: Bu fiyat paketi hazır bir fiyat paketi mi (örneğin düzenlenemez ya da silinemez)?

en: Is this a reserved Custom Group?
tr: Bu özel grup ayırtılmış

en: Is this a reserved rule - a rule group that has been optimized and cannot be changed by the admin
tr: Bu kural ayırtılmış mı? Ayarlanmış ve yönetici tarafından değiştirilemeyecek bir kural grubu mu?

en: Is this a test membership?
tr: Bu üyelik deneme amaçlıdır.

en: Is this account for taxes?
tr: Bu hesap vergiler için mi?

en: Is this account tax-deductible?
tr: Bu hesap vergiden düşülebilir mi?

en: Is this account the default one (or default tax one) for its financial_account_type?
tr: Bu hesap, financial_account_type için varsayılan hesap (ya da varsayılan vergi hesabı) mı?

en: Is this account to be used as the default account for its financial account type when associating financial accounts with financial types?
tr: Mali hesaplar mali türler ile ilişkilendirilirken bu hesap varsayılan hesap olarak kullanılsın mı?

en: Is this activity a current revision in versioning chain?
tr: Bu işlem sürüm zincirinde geçerli bir değişiklik mi?

en: Is this address for bulk mail ?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu adres toplu postalama için kullanılır

en: Is this address the contact's billing address?
tr: Kişinin fatura adresi

en: Is this address the contact's billing email?
tr: Kişinin faturalama e-postası

en: Is this address the contact's primary address?
tr: Kişinin birincil adresi

en: Is this address the contact's primary email?
tr: Kişinin birincil e-posta adresi

en: Is this case type a predefined system type?
tr: Olay türü hazır bir sistem türüdür

en: Is this case type enabled?
tr: Bu olay türü etkin mi?

en: Is this contact type a predefined system type
tr: Bu kişi türü hazır bir sistem türüdür

en: Is this dashlet active?
tr: Bu pano bileşeni etkin

en: Is this dashlet reserved?
tr: Bu pano bileşeni ayırtılmış

en: Is this default price field option
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu fiyat alanı seçeneği varsayılan olur

en: Is this default survey?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu anket varsayılan anket olur.

en: Is this default?
tr: Bu öge varsayılan mı?

en: Is this entry active?
tr: Bu kayıt etkin

en: Is this entry either a payment or a reversal of a payment?
tr: Bu kayıt bir ödeme mi yoksa bir ödemenin geri alınması mı?

en: Is this extension active?
tr: Bu eklenti etkin

en: Is this field currently shareable? If false, hide the field for all sharing contexts.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde alan paylaşılabilir. Bu seçenek devre dışı bırakıldığında, tüm paylaşım bağlamları için alan gizlenir.

en: Is this field hidden from public search ('User and User Admin Only'), or is it visible to the public and potentially searchable in the Profile Search form ('Expose Publicly' or 'Expose Publicly and for Listings')?  ('User and User Admin Only') fields can still be used for Edit and Create mode.
tr: Bu alan herkese açık aramalarda gizli mi (Yalnızca kullanıcı ve Kullanıcı yöneticisi) ya da herkese açık olarak görüntülenir ve "Profil arama" formlarında ("Herkese açık" ya da "Herkese açık ve listeler") aranabilir mi? Alan düzenleme ve ekleme kiplerinde kullanılabilir.

en: Is this field included as a column in the search results table? This setting applies only to fields with 'Public Pages' or 'Public Pages and Listings' visibility.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu alan arama sonuçları tablosunda bir sütun olarak görüntülenir. Bu ayar yalnızca "Herkese açık sayfalar" ya da "Herkese açık sayfa ve listeler" seçenekleri etkin ise geçerlidir.

en: Is this field included as a column in the selector table?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu alan seçim tablosunda bir sütun olarak görüntülenir.

en: Is this field included search form of profile?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu alan profil arama formunda görüntülenir.

en: Is this field required when included in a user or registration form?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bir kullanıcı ya da kayıt formuna eklendiğinde bu alanın doldurulması zorunlu olur.

en: Is this field reserved for use by some other CiviCRM functionality?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu alan başka bir CiviCRM işlevi tarafından kullanılmak üzere ayırtılır.

en: Is this field set by PHP code (via a custom hook). This field will not be updated by CiviCRM.
tr: Bu alan PHP kodu ile ayarlanır (özel bir bağlantı ile). Bu alan CiviCRM tarafından güncellenmez.

en: Is this financial type tax-deductible? If true, contributions of this type may be fully OR partially deductible - non-deductible amount is stored in the Contribution record.
tr: Bu mali türün vergiden düşülebilir olup olmadığı. Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu türde yapılan katkıların bir bölümü ya da tamamı vergiden düşülebilir. Vergiden düşülebilecek tutar katkı kaydında tutulur.

en: Is this form currently active? If false, hide all related fields for all sharing contexts.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde form kullanılabilir. Bu seçenek devre dışı bırakıldığında, tüm paylaşım bağlamları için ilgili tüm alanlar gizlenir.

en: Is this group hidden?
tr: Grubu gizle.

en: Is this group reserved for use by some other CiviCRM functionality?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu grup başka bir CiviCRM işlevi tarafından kullanılmak üzere ayırtılır.

en: Is this job active?
tr: Bu görev etkin

en: Is this job for a test mail?
tr: bu görev bir deneme postası

en: Is this join currently active?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu ilişki etkin olur

en: Is this location type a predefined system location?
tr: Bu konum türü sistem için hazır bir konum mu?

en: Is this location type the default?
tr: Bu konum türü varsayılan olsun

en: Is this mailing archived?
tr: Bu postalama arşivlenmiş mi?

en: Is this membership_block enabled
tr: Bu membership_block etkin mi

en: Is this membership_status enabled.
tr: Bu membership_status etkin mi..

en: Is this membership_status reserved.
tr: Bu üyelik durumu (membership_status) ayırtılmış mı.

en: Is this membership_type enabled
tr: Bu membership_type etkin mi

en: Is this menu accessible to the public?
tr: Bu menü ögesine herkese açık olarak erişilebilir mi?

en: Is this menu exposed to the navigation system?
tr: Bu menü ögesi gezinme sisteminde görüntüleniyor mu?

en: Is this menu item active?
tr: Bu menü ögesi etkin

en: Is this message template used for sms?
tr: Bu ileti kalıbı SMS için kullanılsın mı?

en: Is this navigation item active?
tr: Bu gezinme ögesi etkin

en: Is this option active?
tr: Bu seçenek etkin

en: Is this option group active?
tr: Bu seçenek grubu etkin

en: Is this petition active?
tr: Bu imza kampanyası etkin

en: Is this price field active
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu fiyat alanı etkinleştirilir

en: Is this price field required (value must be > 1)
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu fiyat alanının doldurulması zorunlu olur (değer > 1 olmalıdır)

en: Is this price field value active
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu fiyat alanı seçeneği etkinleştirilir

en: Is this price set active
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu fiyat paketi etkinleştirilir

en: Is this processor active?
tr: Ödeme aracısı etkin mi?

en: Is this processor for a test site?
tr: Ödeme aracısı deneme için mi?

en: Is this processor the default?
tr: Ödeme aracısı varsayılan mı?

en: Is this property active?
tr: Bu özellik etkin mi?

en: Is this property public?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu özellik herkese açık olur.

en: Is this property range searchable.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu özellik aralığı aranabilir olur.

en: Is this property searchable.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu özellik aranabilir olur.

en: Is this property set by PHP Code? A code field is viewable but not editable
tr: Bu özellik PHP kodu ile mi ayarlanıyor? Bir kod alanı görüntülenebilir ancak düzenlenemez

en: Is this provider active?
tr: Bu hizmet sağlayıcı etkin

en: Is this relationship type a predefined system type (can not be changed or de-activated)?
tr: Bu ilişki türü önceden tanımlanmış bir sistem türü müdür (değiştirilemez veya devre dışı bırakılamaz)?

en: Is this relationship type currently active (i.e. can be used when creating or editing relationships)?
tr: Bu ilişki türü şu anda etkin mi (yani ilişkiler eklenir ya da düzenlenirken kullanılabilir mi)?

en: Is this reserved label?
tr: Bu etiket ayırtılmış

en: Is this row simply a display header? Expected usage is to render these as OPTGROUP tags within a SELECT field list of options?
tr: Bu seçeneğin bir başlık olarak kullanıldığını belirtir. Bu başlığın bir SELECT alanı listesinin seçeneklerinde OPTGROUP kod imleri içinde görüntülenmesi beklenir.

en: Is this setting a contact specific or site wide setting?
tr: Bu ayarın bir kişiye mi özel yoksa site genelinde mi geçerli

en: Is this status check active?
tr: Bu durum denetimi etkin

en: Is this status enabled.
tr: Durum etkin.

en: Is this status for admin/manual assignment only.
tr: Bu durum yalnızca yönetici/el ile atama için mi.

en: Is this survey active?
tr: Bu anket etkin

en: Is this survey enabled or disabled/cancelled?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu anket etkinleştirilir.

en: Is this tag selectable / displayed
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde bu etiket görüntülenir ve seçilebilir

en: Is this the billing address.
tr: Bu fatura adresidir.

en: Is this the billing?
tr: Bu fatura e-posta adresidir

en: Is this the contact's billing phone?
tr: Kişinin faturalama telefonu

en: Is this the contact's primary phone?
tr: Kişinin birincil telefonu

en: Is this the default component for this component_type?
tr: Bu bileşen component_type için varsayılan bileşen mi?

en: Is this the default option for the group?
tr: Bu grubun varsayılan seçeneği

en: Is this the default petition?
tr: Bu imza kampanyası varsayılan

en: Is this the default survey?
tr: Bu anket varsayılan

en: Is this the primary IM for this contact and location.
tr: Bu kişi ve konum için birincil anlık ileti.

en: Is this the primary address.
tr: Bu birincil adrestir.

en: Is this the primary email address
tr: Bu birincil e-posta adresidir

en: Is this the primary email for this contact and location.
tr: Bu kişi ve konum için birincil e-posta adresi.

en: Is this the primary phone for this contact and location.
tr: Bu kişi ve konum için birincil telefon numarası.

en: Is this the recipient criteria limited to OR in addition to?
tr: Bu alıcı ölçütü sınırlı VEYA ek mi?

en: Is this the test mailing?
tr: Bu postalama deneme amaçlıdır.

en: Is this widget active?
tr: Sayfa bileşeni etkin

en: Is your Personal Campaign Page active? You can activate/de-activate it any time during it's lifecycle.
tr: Kişisel kampanya sayfanız etkin mi? Sayfayı istediğiniz zaman etkinleştirip devre dışı bırakabilirsiniz.

en: Issue warning and do not save
tr: Uyarılsın ve kaydedilmesin

en: It appears that this transaction is a duplicate.  Have you already submitted the form once?  If so there may have been a connection problem.  Check your email for a receipt from Authorize.net.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
tr: Bu hesap hareketi iki kez yapılmış gibi görünüyor. Formu bir kaç kere mi gönderdiniz? Böyle ise bir bağlantı sorunu olabilir. E-posta adresinizi denetleyerek Authorize.net tarafından gönderilmiş bir alındı olup olmadığına bakın. 2 saat içinde bir alındı gelmez ise hesap hareketini yeniden yapmayı deneyebilirsiniz. Sorun sürerse lütfen site yöneticisi ile görüşün.

en: It appears that this transaction is a duplicate. Have you already submitted the form once? If so there may have been a connection problem. Check your email for a receipt for this transaction.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
tr: Bu hesap hareketi iki kez yapılmış gibi görünüyor. Formu bir kaç kere mi gönderdiniz? Böyle ise bir bağlantı sorunu olabilir. E-posta adresinizi denetleyerek hesap hareketi ile ilgili bir alındı olup olmadığına bakın. 2 saat içinde bir alındı gelmez ise hesap hareketini yeniden yapmayı deneyebilirsiniz. Sorun sürerse lütfen site yöneticisi ile görüşün.

en: It appears you have no contacts with email addresses from the selected recipients.
tr: Seçilmiş alıcılarda e-posta adresi olan bir kişi yok gibi görünüyor.

en: It is recommended, though not yet required, to configure your MySQL server for utf8mb4 support. You will need the following MySQL server configuration: innodb_large_prefix=true innodb_file_format=barracuda innodb_file_per_table=true
tr: Şu anda zorunlu olmasa da MySQL sunucunuzu utf8mb4 destekleyecek şekilde yapılandırmanız önerilir. Şu MySQL sunucu yapılandırmasına gerek duyulur: innodb_large_prefix=true innodb_file_format=barracuda innodb_file_per_table=true

en: It is recommended, though not yet required, to upgrade your PHP MySQL driver (libmysqlclient) to >= 5.5.3 for utf8mb4 support.
tr: Henüz zorunlu olmasa da, utf8mb4 desteği için PHP MySQL sürücünüzü (libmysqlclient) >= 5.5.3 sürümüne yükseltmeniz önerilir.

en: It is recommended, though not yet required, to upgrade your PHP MySQL driver (mysqlnd) to >= 5.0.9 for utf8mb4 support.
tr: Henüz zorunlu olmasa da, utf8mb4 desteği için PHP MySQL sürücünüzü (mysqlnd) >= 5.0.9 sürümüne yükseltmeniz önerilir.

en: It looks like there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed).
tr: Bu etkinlikte grubunuz için yeterli yer var gibi görünüyor (bekleme listesine alınmayacaksınız).

en: It looks like this participant is already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
tr: Bu katılımcı zaten bu etkinliğe kayıt olmuş gibi görünüyor. Kayıt bilgilerinizi değiştirmek istiyor ya da bu iletiyi bir hata sonucunda gördüğünüzü düşünüyorsanız, site yöneticisi ile görüşün.

en: It looks like you are already registered for this event.  You may proceed if you want to create an additional registration.
tr: Bu etkinliğe daha önce kayıt olmuşsunuz gibi görünüyor. Ek bir kayıt yapmak istiyorsanız ilerleyebilirsiniz.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've gotten this message in error, please contact the site administrator.
tr: Bu etkinliğe daha önce kayıt olmuşsunuz. Kayıt bilgilerinizi değiştirmek istiyor ya da bu iletiyi bir hata sonucunda gördüğünüzü düşünüyorsanız, site yöneticisi ile görüşün.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
tr: Zaten bu etkinliğe kayıt olmuşsunuz gibi görünüyor. Kayıt bilgilerinizi değiştirmek istiyorsanız ya da bu iletiyi bir hata sonucunda gördüğünüzü düşünüyorsanız, site yöneticisi ile görüşün.

en: It looks like you are already waitlisted for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
tr: Zaten bu etkinliğin bekleme listesindesiniz gibi görünüyor. Kayıt bilgilerinizi değiştirmek istiyorsanız ya da bu iletiyi bir hata sonucunda gördüğünüzü düşünüyorsanız, site yöneticisi ile görüşün.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed).
tr: %1 katılımcıdan oluşan bir grubu kaydediyor gibi görünüyorsunuz. Bu etkinlikte %2 boş yer var (bekleme listesine alınmayacaksınız).

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
tr: %1 katılımcıdan oluşan bir grubu kaydediyor gibi görünüyorsunuz. Bu etkinlikte %2 boş yer var (bekleme listesine alınmayacaksınız). Lütfen ana kayıt sayfasına dönerek ek kişilerin sayısını azaltın. Ayrıca ödeme bilgilerini de tamamlamanız gerekecek.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
tr: %1 katılımcıdan oluşan bir grubu kaydediyor gibi görünüyorsunuz. Bu etkinlikte %2 boş yer var (bekleme listesine alınmayacaksınız). Bu etkinliğe kayıt olmak için onay gerekiyor. Kaydınız gözden geçirildiğinde e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

en: It looks like you are registering more participants then there are spaces available. All participants will be added to the waiting list. You will be notified if spaces become available.
tr: Kalan yerlerden daha fazla sayıda katılımcı kaydediyorsunuz gibi görünüyor. Tüm katılımcılar bekleme listesine eklenecek. Yer açılırsa size bilgi verilecek.

en: It looks like you may have posted and / or distributed the flash version of the Contribution widget. We won't be supporting the flash version in next release. You should try and get all sites using the flash widget to update to the improved HTML widget code below as soon as possible.
tr: Katkı sayfa bileşeninin Flash sürümünü kopyalamış ya da dağıtmış gibi görünüyorsunuz. Gelecek sürümde Flash kodu desteklenmeyecek. Bu nedenle Flash kodunu kullanan tüm sitelerdeki sayfa bileşenlerini en kısa sürede aşağıdaki geliştirilmiş HTML sayfa bileşeni kodu ile değiştirmeniz önerilir.

en: It looks there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
tr: Bu etkinlikte grubunuz için yeterli yer var gibi görünüyor (bekleme listesine alınmayacaksınız). Bu etkinliğe kayıt olmak için onay gerekiyor. Kaydınız gözden geçirildiğinde e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

en: It's a good idea to test your mailing by sending it to yourself and/or a selected group of people in your organization.
tr: Denemek için postalamayı kendinize ya da kuruluşunuzdan seçilmiş bir grup kişiye göndermeniz iyi olabilir.

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Italic
tr: Yatık

en: Item
tr: Öge

en: Item Count
tr: Öge sayısı

en: Item in table
tr: Tablodaki öge

en: JSON encoded data
tr: JSON ile kodlanmış veriler

en: JSON support
tr: JSON desteği

en: JSON support not included in PHP.
tr: PHP içinde JSON desteği bulunmuyor.

en: January
tr: Ocak

en: Japanese
tr: Japonca

en: Job
tr: Görev

en: Job Description
tr: Görev açıklaması

en: Job Frequency
tr: Görev sıklığı

en: Job ID
tr: Görev kodu

en: Job Is Active?
tr: Görev etkin

en: Job Log
tr: Görev günlüğü

en: Job Log ID
tr: Görev günlüğü kodu

en: Job Logs
tr: Görev günlükleri

en: Job Name
tr: Görev adı

en: Job Status
tr: Görev durumu

en: Job Title
tr: Görev başlığı

en: Job copied successfully
tr: Zamanlanmış görev kopyalandı

en: Job has not been executed as it is a %1 (non-production) environment.
tr: Çalışma ortamı %1 (üretim dışı) olduğundan görev yürütülmedi.

en: Job log entry ID
tr: Görev günlüğü kaydının kodu

en: Jobs
tr: Görevler

en: Join Date
tr: Katılma tarihi

en: Join Us
tr: Aramıza katılın

en: Join a Group
tr: Bir gruba katılın

en: Join on:
tr: Şuna katıl:

en: Join this api call to return values from or filter on a related entity.
tr: Bu API çağrısı, ilgili bir varlıktan ya da süzgeçten gelen geri dönüş değerlerine katılır.

en: Join your local chapter
tr: Yerel bölümünüze katılın

en: Joining these group(s) is pending confirmation by this contact.
tr: Bu gruplara katılmak için bu kişinin onayı bekleniyor.

en: Joins these premium settings to another object. Always civicrm_contribution_page for now.
tr: Bu hediye ayarlarını başka bir nesneye ekler. Şu anda her zaman civicrm_contribution_page.

en: Jr.
tr: Küçük

en: Json serialized array of data used by the ufjoin.module
tr: ufjoin.module tarafından kullanılan JSON serileştirilmiş veri dizisi

en: July
tr: Temmuz

en: June
tr: Haziran

en: Kalaallisut, Greenlandic
tr: Kalaallisut, Grönland

en: Kashmiri
tr: Kaşmirce

en: Kazakh
tr: Kazakça

en: Keeps track of the sequence number of this repetition.
tr: Bu yinelemenin sıra numarasının kaydını tutar.

en: Key
tr: Anahtar

en: Key for validating requests related to this contact.
tr: Bu kişiyle ilgili istekleri doğrulamak için kullanılacak anahtar.

en: Key for validating requests related to this mailing.
tr: Bu postayla ilgili istekleri doğrulamak için kullanılacak anahtar.

en: Key is not set for this payment processor
tr: Bu ödeme aracısı için anahtar belirtilmemiş

en: Khmer
tr: Kmerce

en: Kilometers
tr: Kilometre

en: Kirghiz, Kyrgyz
tr: Kırgızca

en: Kongo
tr: Kongoca

en: Korean
tr: Korece

en: Kurdish
tr: Kürtçe

en: LESS Credit to invoice(s)
tr: DAHA AZ kredi faturalanacak

en: LYBUNT Report
tr: Geçen yıl raporu

en: LYBUNT means last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
tr: Bu yıldan önceki yılda yapılmış katkıları görüntüler. Bu yıl olarak belirtilen tarih aralığının dışında, geçen yıl katkıda bulunmuş kişilerin listesini kapsar.

en: Label
tr: Etiket

en: Label Format
tr: Etiket biçimi

en: Label Format Option Group not found in database.
tr: Veritabanında etiket biçimi seçenekleri grubu bulunamadı.

en: Label Format does not fit in database.
tr: Etiket biçimi veritabanına uymuyor.

en: Label Formats
tr: Etiket biçimleri

en: Label Height
tr: Etiket yüksekliği

en: Label Is Active?
tr: Etiket etkin

en: Label Type
tr: Etiket türü

en: Label Width
tr: Etiket genişliği

en: Label already exists in Database.
tr: Bu etiket veritabanında zaten var.

en: Label and value cannot be empty.
tr: Etiket ve değer boş olamaz.

en: Label cannot be empty.
tr: Etiket boş olamaz.

en: Label displayed for No Thank-you option in premiums block (e.g. No thank you)
tr: Hediye bloğunda hayır teşekkürler seçeneği için görüntülenecek etiket (Hayır, teşekkürler gibi)

en: Label for Membership Status
tr: Üyelik durumu etiketi

en: Label for Signature
tr: İmza etiketi

en: Label for Subject
tr: Konu etiketi

en: Label for User Name if used
tr: Kullanılıyor ise kullanıcı adı etiketi

en: Label for password
tr: Parola etiketi

en: Label for the relationship from Contact A to Contact B. EXAMPLE: Contact A is 'Parent of' Contact B.
tr: A kişisi ile B kişisini ilişkilendirme etiketi. Örneğin: A kişisi, B kişisinin "Anne-babası" gibi.

en: Label for the relationship from Contact B to Contact A. EXAMPLE: Contact B is 'Child of' Contact A. You may leave this blank for relationships where the name is the same in both directions (e.g. Spouse).
tr: B kişisi ile A kişisini ilişkilendirme etiketi. Örneğin: B kişisi, A kişisinin "Çocuğu" gibi. Bu ilişki adlarının iki yönden de aynı görünmesi için burayı boş bırakabilirsiniz (eşi gibi).

en: Label is Default?
tr: Varsayılan etiket

en: Label of the rule group
tr: Kural grubunun etiketi

en: Labels Per Column
tr: Bir sütundaki etiket sayısı

en: Labels Per Row
tr: Bir satırdaki etiket sayısı

en: Landscape
tr: Yatay

en: Language
tr: Dil

en: Language Customizations
tr: Dil özelleştirmeleri

en: Language and Currency
tr: Dil ve para birimi

en: Language and Region Settings
tr: Dil ve bölge ayarları

en: Language of basic data:
tr: Temel verilerin dili:

en: Language of the content of the mailing. Useful for tokens.
tr: Postlama içeriğinin dili. Kodlar için kullanışlıdır.

en: Languages
tr: Diller

en: Languages available to users of this installation.
tr: Bu kurulum için kullanıcıların seçebileceği diller.

en: Lapsed Memberships
tr: Süresi dolmuş üyelikler

en: Last
tr: Son

en: Last &gt;&gt;
tr: Son &gt;&gt;

en: Last 12 months including today
tr: Bugün dahil son 12 ay

en: Last 2
tr: Son 2

en: Last 2 years including today
tr: Bugün dahil son 2 yıl

en: Last 3
tr: Son 3

en: Last 3 years including today
tr: Bugün dahil son 3 yıl

en: Last 30 days including today
tr: Bugün dahil son 30 gün

en: Last 4 digits of credit card
tr: Kredi kartı numarasının son 4 hanesi

en: Last 4 digits of the card
tr: Kart numarasının son 4 rakamı

en: Last 60 days including today
tr: Bugün dahil son 60 gün

en: Last 7 days including today
tr: Bugün dahil son 7 gün

en: Last 90 days including today
tr: Bugün dahil son 90 gün

en: Last Action Date
tr: Son işlem tarihi

en: Last Change by
tr: Son değiştiren

en: Last Completed Action Date
tr: Son tamamlanmış işlemin tarihi

en: Last Contribution Processed
tr: İşlenen son katkı

en: Last Modified
tr: Değişiklik

en: Last Modified By:
tr: Son değiştiren:

en: Last Name
tr: Soyad

en: Last Name, First Name
tr: Soyad, ad

en: Last Name.
tr: Soyad.

en: Last Name:
tr: Soyad:

en: Last Reminder
tr: Son anımsatıcı

en: Last Run
tr: Son yürütülme

en: Last Year Total
tr: Geçen yılın toplamı

en: Last cron run at %1.
tr: Zamanlanmış görev en son %1 zamanında çalıştı.

en: Last name, First name
tr: Soyad, ad

en: Last updated date for this pledge record.
tr: Bu söz verilmiş ödeme kaydında son değişiklik yapılan tarih.

en: Last updated date for this record. mostly the last time a payment was received
tr: Bu kaydın son güncellenme tarihi. Genellikle son alınan ödemenin tarihidir

en: Latest date to consider end events from.
tr: Etkinliklerin bitirileceği en son tarih.

en: Latest membership period expiration date. End Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
tr: Süren üyelik döneminin son günü. Bir tarih seçilmez ise, bitiş tarihi seçilen üyelik türüne göre otomatik olarak atanır.

en: Latin
tr: Latince

en: Latitude
tr: Enlem

en: Latitude and longitude may be automatically populated by enabling a Mapping Provider.
tr: Enlem ve boylam harita hizmeti sağlayıcısı tarafından otomatik olarak yazılabilir.

en: Latitude of the Address for mapping
tr: Adresin harita enlemi

en: Latvian
tr: Letonyaca

en: Layout fixes for the Contribution templates
tr: Katkı kalıplarında düzen düzeltmeleri yapıldı

en: Learn more about a script that can automatically update contact addressee and greeting options.
tr: Kişi adresi ve karşılama ayarlarını otomatik olarak güncelleyen betik hakkında ayrıntılı bilgi alın.

en: Learn more.
tr: Ayrıntılı bilgi alın.

en: Learn more...
tr: Ayrıntılı bilgi alın...

en: Leave blank for default
tr: Varsayılan değerin kullanılması için boş bırakın

en: Leave blank for unlimited. This limit is not implemented by all browsers and rich text editors.
tr: Sınırsız olması için boş bırakın. Sınırlama henüz tüm web tarayıcıları ve zengin metin düzenleyicileri tarafından desteklenmiyor.

en: Leave blank to run as soon as possible.
tr: En kısa sürede çalıştırılması için boş bırakın.

en: Leave blank to run at next run frequency.
tr: Sonraki çalışma sıklığında çalıştırılması için boş bırakın.

en: Leave the Membership Type blank for additional non-membership options (e.g. magazine subscription).
tr: Üyelik dışındaki seçenekler için üyelik türünü boş bırakın (dergi aboneliği gibi).

en: Leave undefined
tr: Tanımlanmamış olarak kalsın

en: Left
tr: Sol

en: Left Margin
tr: Sol kenar boşluğu

en: Left Message
tr: Not bırakıldı

en: Left Padding
tr: Sol boşluk

en: Legacy Encoding
tr: Eski kodlama

en: Legal Identifier
tr: Yasal kimlik

en: Legal Name
tr: Yasal ad

en: Legal Name.
tr: Yasal ad.

en: Length
tr: Uzunluk

en: Letter
tr: Mektup

en: Letter Mail
tr: Mektup posta

en: Liability
tr: Yükümlülük

en: License
tr: Lisans

en: LifeTime
tr: Ömür boyu

en: Lifetime Total
tr: Tüm zamanlar toplamı

en: Lifetime total
tr: Tüm zamanlar toplamı

en: Like
tr: Şunun gibi olan

en: Limit Dashboard Results
tr: Pano sonuç sayısı sınırı

en: Limit Group
tr: Grup sınırı

en: Limit List to Group
tr: Liste grup ile sınırlansın

en: Limit Options
tr: Sınırlama ayarları

en: Limit Rows per Page in Dashboard
tr: Panoda bir sayfadaki satır sayısı

en: Limit To
tr: Sınırlama

en: Limit To Current User
tr: Geçerli kullanıcı ile sınırlansın

en: Limit listings to a specific Group?
tr: Listelemeler belirli bir grupla sınırlansın

en: Limit or Add Recipients
tr: Katılımcıları sınırla ya da ekle

en: Limit the number of additional participants that can be registered in a single booking.
tr: Bir yer ayırtma ile birlikte kaydedilebilecek en fazla ek katılımcı sayısı sınırı.

en: Limit to
tr: Sınırlama

en: Line Item
tr: Satır ögesi

en: Line Item Entity
tr: Satır ögesi varlığı

en: Line Item Entity Type
tr: Satır ögesi varlığı türü

en: Line Item ID
tr: Satır ögesi kodu

en: Line Item Label
tr: Satır ögesi etiketi

en: Line Item Participant Count
tr: Satır ögesi katılımcı sayısı

en: Line Item Quantity
tr: Satır ögesi adedi

en: Line Item Total
tr: Satır ögesi toplamı

en: Line Items
tr: Satır ögeleri

en: Line Number
tr: Satır numarası

en: Linear (1D)
tr: Doğrusal (1B)

en: Link
tr: Bağlantı

en: Link Cases
tr: Olayları bağla

en: Link Text
tr: Bağlantı metni

en: Link To Case
tr: Olay bağlantısı

en: Link text for PCP.
tr: Kişisel kampanya sayfasının bağlantı metni.

en: Link this field
tr: Bu alanı bağla

en: Link this field to its CiviCRM Contact
tr: Bu alanı CiviCRM kullanıcısına bağla

en: Link this field to its event page
tr: Bu alanı etkinliğine bağla

en: Link this field to its user
tr: Bu alanı kullanıcısına bağla

en: Link to
tr: Şuraya bağlantı

en: Link to Delete Activity
tr: İşlemi silme bağlantısı

en: Link to Delete Contact
tr: Kişiyi silme bağlantısı

en: Link to Delete Contribution
tr: Katkıyı silme bağlantısı

en: Link to Delete Event
tr: Etkinliği silme bağlantısı

en: Link to Delete Participant
tr: Katılımcıyı silme bağlantısı

en: Link to Delete Relationship
tr: İlişkiyi silme bağlantısı

en: Link to Edit Activity
tr: İşlemi düzenleme bağlantısı

en: Link to Edit Contact
tr: Kişiyi düzenleme bağlantısı

en: Link to Edit Contribution
tr: Katkıyı düzenleme bağlantısı

en: Link to Edit Event Participants
tr: Etkinlik katılımcılarını düzenleme bağlantısı

en: Link to Edit Participant
tr: Katılımcıyı düzenleme bağlantısı

en: Link to Edit Relationship A-B
tr: A-B ilişkisini düzenleme bağlantısı

en: Link to Edit Relationship B-A
tr: B-A ilişkisini düzenleme bağlantısı

en: Link to Event Configuration
tr: Etkinlik yapılandırması bağlantısı

en: Link to Event Page
tr: Etkinlik sayfasına bağlantı

en: Link to Event Participants
tr: Etkinlik katılımcılarına bağlansın

en: Link to Event Registration
tr: Etkinlik kaydına bağlansın

en: Link to Participant Listing
tr: Katılımcı listesi bağlantısı

en: Link to Registration Page
tr: Katkı sayfası bağlantısı

en: Link to View Activity
tr: İşlemi görüntüleme bağlantısı

en: Link to View Contact
tr: Kişiyi görüntüleme bağlantısı

en: Link to View Contribution
tr: Katkıyı görüntüle bağlantısı

en: Link to View Participant
tr: Katılımcıyı görüntüle bağlantısı

en: Link to View Relationship A-B
tr: A-B ilişkisine görüntüleme bağlantısı

en: Link to View Relationship B-A
tr: B-A ilişkisini görüntüleme bağlantısı

en: Link to a Custom Node
tr: Özel bir düğüme bağlantı

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Activity ID will be appended to the end of the link.
tr: Temel yoldaki bir Drupal düğümü ya da görünümüne bağlantı. Bağlantının sonuna işlem kodu eklenir.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contact ID will be appended to the end of the link.
tr: Temel yoldaki bir Drupal düğümü ya da görünümüne bağlantı. Bağlantının sonuna kişi kodu eklenir.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contribution ID will be appended to the end of the link.
tr: Temel yoldaki bir Drupal düğümü ya da görünümüne bağlantı. Bağlantının sonuna katkı kodu eklenir.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Event ID will be appended to the end of the link.
tr: Temel yoldaki bir Drupal düğümü ya da görünümüne bağlantı. Bağlantının sonuna etkinlik kodu eklenir.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Participant ID will be appended to the end of the link.
tr: Temel yoldaki bir Drupal düğümü ya da görünümüne bağlantı. Bağlantının sonuna katılımcı kodu eklenir.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The relationship ID will be appended to the end of the link.
tr: Temel yoldaki bir Drupal düğümü ya da görünümüne bağlantı. Bağlantının sonuna ilişki kodu eklenir.

en: Link together events, mailings, activities, and contributions. Create surveys and online petitions.
tr: Etkinlik, postalama, işlem ve katkıları birbirine bağlar. Anketler ve çevrimiçi imza kampanyaları oluşturur.

en: Linked to Contribution Page
tr: Katkı sayfasına bağlantılı

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Links Text
tr: Bağlantılar metni

en: Links to an entity_table like civicrm_financial_type
tr: civicrm_financial_type gibi bir entity_table bağlantısı

en: Links to an id in the entity_table, such as vid in civicrm_financial_type
tr: civicrm_financial_type içindeki vid gibi bir entity_table koduna bağlantı

en: List %1 participants
tr: %1 katılımcıyı listele

en: List All Duplicates
tr: Tüm çift kayıtları görüntüle

en: List Association Rule(s)
tr: İlişkilendirme kuralları listesi

en: List Custom Options
tr: Özel seçenekleri listele

en: List all activity(s) for this row.
tr: Bu satırın tüm işlemlerini görüntüle.

en: List all contribution(s) for this date unit.
tr: Bu tarih birimindeki tüm katılımcıları görüntüle.

en: List all direct contribution(s) from this contact.
tr: Bu kişinin tüm doğrudan katkılarını listeleyin.

en: List all revisions
tr: Tüm sürümleri görüntüle

en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
tr: Yıla göre gruplu olarak kişinin bağış geçmişini ve kişiyle ilgili kişilerin yaptığı katkı bilgilerini kapsar.

en: List counted participants
tr: Sayılan katılımcıları listele

en: List more Grants
tr: Diğer bağışları görüntüle

en: List my contribution
tr: Katkılarımı listele

en: List my contribution anonymously
tr: Katkılarım herkese açık olarak listelensin

en: List my support anonymously
tr: Katkım anonim olarak görüntülensin

en: List of Languages
tr: Dil listesi

en: List of all dates of activities of Type
tr: Tür ile ilgili tüm tarihlerdeki işlem listesi

en: List of log entries for:
tr: Şuna uygun günlük kayıtları görüntülensin:

en: List of names
tr: Ad listesi

en: List of parameters to the command.
tr: Komut parametrelerinin listesi.

en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
tr: Söz verilmiş ödemelerin özeti, söz verilen tutar, söz verilmiş ödeme durumu, sonraki ödeme tarihi, kalan bakiye, ödenen toplam tutar gibi bilgileri kapsar.

en: List participants for this event (all statuses)
tr: Bu etkinliğin katılımcılarını görüntüle (tüm durumlar)

en: List the signatures
tr: İmza listesi

en: List uncounted participants
tr: Sayılmayan katılımcıları listele

en: Listed contact(s) have been added to the selected group.
tr: Listelenen kişiler seçilmiş gruba eklendi.

en: Listing of current and upcoming public events.
tr: Herkese açık güncel ve yaklaşan etkinliklerin listesi.

en: Lists Summary of Memberships for this date unit.
tr: Bu tarih birimindeki üyeliklerin özetini görüntüle.

en: Lists detailed contribution(s) for this record.
tr: Bu kayıt için katkı ayrıntılarını görüntüle.

en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
tr: Kişi, zaman aralığı, mali tür, katkıda bulunanın konumu ve benzer ölçütlere göre belirli katkı bilgilerini kapsar. Özet katkı raporu katkı ayrıntıları için bu raporu kullanır.

en: Lithuanian
tr: Litvanca

en: Live
tr: Canlı

en: Live API URL
tr: Canlı API adresi

en: Live Button URL
tr: Canlı düğme adresi

en: Live Mode
tr: Canlı kip

en: Live Page
tr: Canlı sayfa

en: Live Recurring Payments URL
tr: Canlı yinelenen ödeme adresi

en: Live Site URL
tr: Canlı sitenin adresi

en: Load Mapping
tr: Eşleştirmeyi yükle

en: Load Saved Field Mapping
tr: Kaydedilmiş alan eşleştirmesini yükle

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Loads all variables available to the current page template into a pop-up window. To trigger, add <em>&smartyDebug=1</em> to any CiviCRM URL query string. Make sure you have pop-up blocking disabled in your browser for the CiviCRM site URL.
tr: Geçerli sayfa kalıbı için kullanılabilecek tüm değişkenleri açılan bir pencereye yükler. Bu seçeneği tetiklemek için CiviCRM sorgu dizgelerine <em>&smartyDebug=1</em> ekleyin. Web tarayıcınızın açılan pencere engelleme özelliğini CiviCRM siteniz için devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

en: Loc Block
tr: Konum bloğu

en: Loc Blocks
tr: Konum blokları

en: Local Extension ID
tr: Yerel eklenti kodu

en: Local path
tr: Yerel yol

en: Locale specific string overrides
tr: Yerel dile özel dizge değişiklikleri

en: Localization
tr: Yerelleştirme

en: Localization settings include user language, default currency and available countries for address input.
tr: Yerelleştirme ayarları, kullanıcı dili, varsayılan para birimi ve adres girişi için kullanılabilecek ülkeler.

en: Localpart
tr: Yerel parça

en: Location
tr: Konum

en: Location Block
tr: Konum bloğu

en: Location Block ID
tr: Konum bloğu kodu

en: Location ID
tr: Konum kodu

en: Location Type
tr: Konum türü

en: Location Type Description.
tr: Konum türü açıklaması.

en: Location Type Display Name.
tr: Konum türünün görüntülenecek adı.

en: Location Type ID
tr: Konum türü kodu

en: Location Type Name.
tr: Konum türünün adı.

en: Location Type is Active?
tr: Konum türü etkin

en: Location Type is Reserved?
tr: Konum türü ayırtılmış

en: Location Types
tr: Konum türleri

en: Location of the CiviCRM main menu.
tr: CiviCRM ana menüsünün konumu.

en: Location of the activity (optional, open text).
tr: İşlem konumu (isteğe bağlı, açık metin).

en: Location search uses the PRIMARY location for each contact by default.
tr: Konum aramada, varsayılan olarak her kişinin BİRİNCİL konumu kullanılır.

en: Location type
tr: Konum türü

en: Location type ID
tr: Konum türü kodu

en: Location type of this mapping, if required
tr: Gerekiyorsa, bu eşleştirmenin konum türü

en: Location types provide convenient labels to differentiate contacts' location(s). Administrators may define as many additional types as appropriate for your constituents (examples might be Main Office, School, Vacation Home...).
tr: Konum türleri, kişilerin konumlarını gruplamak için kolaylık sağlayan etiketlerdir. Yöneticiler istedikleri kadar ek tür tanımlayabilir (örneğin Merkez ofis, Okul, Yazlık gibi).

en: Location where the civicrm module or component has been installed.
tr: CiviCRM modül ya da bileşeninin kurulu olduğu konum.

en: Locations
tr: Konumlar

en: Locked
tr: Kilitli

en: Log
tr: Günlük

en: Log Contact ID
tr: Günlük kişi kodu

en: Log Date (When)
tr: Günlüğe kayıt tarihi (ne zaman)

en: Log Host
tr: Günlük sunucusu

en: Log ID
tr: Günlük kodu

en: Log Timestamp
tr: Günlük zaman damgası

en: Log Type
tr: Günlük türü

en: Log Type Table
tr: Günlük türü tablosu

en: Log entry date
tr: Görev kaydının tarihi

en: Log of contact and activity records created or updated in a given date range.
tr: Belirli bir tarih aralığında eklenen ve güncellenen kişi ve işlem kayıtlarını kapsar.

en: Logging
tr: Günlük tutma

en: Logging Details
tr: Günlük tutma ayrıntıları

en: Logging Unique ID not recorded before
tr: Daha önce kaydedilmemiş eşsiz kodun günlüğe kaydedilmesi

en: Logging is not supported in a multilingual environment!
tr: Çok dilli çalışma ortamında günlük tutma özelliği desteklenmiyor!

en: Logging is not supported in multilingual environments.
tr: Çok dilli çalışma ortamlarında günlük kaydı desteklenmiyor.

en: Login to your account
tr: Oturum açın

en: Login to your account at
tr: Şuradaki oturumunuzu açın

en: Logs
tr: Günlükler

en: Long-term housing plan
tr: Uzun dönemli barınak planı

en: Longitude
tr: Boylam

en: Longitude of the Address for mapping
tr: Adresin harita boylamı

en: Low
tr: Düşük

en: Luxembourgish, Letzeburgesch
tr: Luksemburgca, Letzeburgesch

en: Lybunt Report
tr: Bilinmeyenler raporu

en: M d, yy (Dec 31, 2009)
tr: A g, yy (Ara 31, 2009)

en: M yy (Dec 2009)
tr: A yy (Ara 2009)

en: MD5 Hash
tr: MD5 karması

en: MM d, yy (December 31, 2009)
tr: AA g, yy (Aralık 31, 2009)

en: Macedonian
tr: Makedonca

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Machine name for Case Type
tr: Olay türünün makine adı

en: Mail Account
tr: E-posta hesabı

en: Mail Account Password
tr: Posta hesabının parolası

en: Mail Account Username
tr: Posta hesabı kullanıcı adı

en: Mail Account Uses SSL
tr: Posta hesabı SSL kullanımı

en: Mail Bounce Report
tr: Geri dönen posta raporu

en: Mail Bounce: %1
tr: Posta geri dönüşü: %1

en: Mail Click-Through Report
tr: Posta tıklamaları raporu

en: Mail Detail Report
tr: Posta ayrıntıları raporu

en: Mail Error
tr: Posta sorunu

en: Mail Folder
tr: Posta klasörü

en: Mail Not Sent
tr: Posta gönderilmedi

en: Mail Opened Report
tr: Açılan posta raporu

en: Mail Opened: %1
tr: Açılan posta: %1

en: Mail Port
tr: Posta sunucusu bağlantı noktası

en: Mail Protocol
tr: E-posta iletişim kuralı

en: Mail Reports
tr: Rapor postaları

en: Mail Sent
tr: Posta gönderildi

en: Mail Server
tr: Posta sunucusu

en: Mail Setting Deleted.
tr: E-posta ayarları silindi.

en: Mail Settings
tr: Posta ayarları

en: Mail Settings ID
tr: Posta ayarları kodu

en: Mail Settings Name
tr: Posta ayarları adı

en: Mail Settingses
tr: Posta ayarları

en: Mail Summary
tr: Posta özeti

en: Mail Summary Report
tr: Posta özeti raporu

en: Mail not sent
tr: E-posta gönderilmedi

en: Mail routing error
tr: Posta yöneltme sorunu

en: Mailer Batch Limit
tr: Posta işleyici toplu işlem sınırı

en: Mailer Configuration
tr: E-posta işleyici yapılandırması

en: Mailer Cron Job Limit
tr: Posta işleyici zamanlanmış görev sınırı

en: Mailer Job Size
tr: Posta işleyici görevi boyutu

en: Mailer Throttle Time
tr: Posta işleyici gönderim süresi

en: Mailing
tr: Postalama

en: Mailing A
tr: A postalaması

en: Mailing AB
tr: Postalama AB

en: Mailing ABs
tr: Postalama AB sınamaları

en: Mailing Approval Note
tr: Postalama onayı notu

en: Mailing Approval Status
tr: Postalama onay durumu

en: Mailing Approval URL
tr: Postalama onayı adresi

en: Mailing Approved Date
tr: Postalama onaylanma tarihi

en: Mailing B
tr: B postalaması

en: Mailing Backend
tr: Postalama yönetimi

en: Mailing Bounce Event
tr: Postalama geri dönüş işlemi

en: Mailing Bounce Events
tr: Postalama geri dönüş işlemleri

en: Mailing Completed
tr: Postalama tamamlandı

en: Mailing Component
tr: Postalama bileşeni

en: Mailing Component Body HTML
tr: Postalama bileşeni metni HTML kodu

en: Mailing Component ID
tr: Postalama bileşeni kodu

en: Mailing Component Is Active?
tr: Postalama bileşeni etkin

en: Mailing Component Type
tr: Postalama bileşeni türü

en: Mailing Component is Default?
tr: Varsayılan toplu postalama bileşeni

en: Mailing Components
tr: Postalama bileşenleri

en: Mailing Confirmation Event
tr: Postalama onay işlemi

en: Mailing Confirmation ID
tr: Postalama onay kodu

en: Mailing Contribution Events
tr: Postalama katkı işlemleri

en: Mailing Created Date
tr: Postalamanın oluşturulma tarihi

en: Mailing Creator (Email)
tr: Postalamayı oluşturan (e-posta adresi)

en: Mailing Creator (Name)
tr: Postalamayı oluşturan (adı)

en: Mailing Date
tr: Postalama tarihi

en: Mailing Delivery
tr: Postalama gönderimi

en: Mailing Delivery Event
tr: Postalama gönderim işlemi

en: Mailing Delivery Events
tr: Postalama gönderim işlemleri

en: Mailing Error
tr: Postalama sorunu

en: Mailing Event Queue ID
tr: Postalama işlemi kuyruk kodu

en: Mailing Footer
tr: Postalama alt bilgileri

en: Mailing Footer - HTML
tr: Postalama alt bilgisi - HTML

en: Mailing Footer - Plaintext
tr: Postalama alt bilgisi - Düz metin

en: Mailing Forwarded Event
tr: Postalama iletildi işlemi

en: Mailing Forwarded Events
tr: Postalama iletildi işlemleri

en: Mailing From Email
tr: Postalama "Kimden" e-posta adresi

en: Mailing From Name
tr: Postalama "Kimden" adı

en: Mailing Group
tr: Postalama grubu

en: Mailing Group Entity
tr: Postalama grubu varlığı

en: Mailing Group Entity Table
tr: Postalama grubu varlık tablosu

en: Mailing Group ID
tr: Postalama grubu kodu

en: Mailing Group Search
tr: Postalama grubu arama

en: Mailing Group Search Arguments
tr: Postalama grubu arama ölçütleri

en: Mailing Group Type
tr: Postalama grubu türü

en: Mailing Group(s)
tr: Postalama grupları

en: Mailing Groups
tr: Postalama grupları

en: Mailing HTML
tr: Postalama HTML

en: Mailing HTML:
tr: Postalama HTML:

en: Mailing Hash
tr: Postalama karması

en: Mailing Header
tr: Postalama üst bilgileri

en: Mailing Header - HTML
tr: Postalama üst bilgisi - HTML

en: Mailing Header - Plaintext
tr: Postalama üst bilgisi - Düz metin

en: Mailing ID
tr: Postalama kodu

en: Mailing ID (A)
tr: Postalama kodu (A)

en: Mailing ID (B)
tr: Postalama kodu (B)

en: Mailing ID (C)
tr: Postalama kodu (C)

en: Mailing Job
tr: Postalama görevi

en: Mailing Job End Date
tr: Postalama görevi bitiş tarihi

en: Mailing Job ID
tr: Postalama görevi kodu

en: Mailing Job Is Test?
tr: Deneme postalama görevi

en: Mailing Job Limit
tr: Postalama görevi sınırı

en: Mailing Job Offset
tr: Postalama görevi ötelemesi

en: Mailing Job Start Date
tr: Postalama görevi başlangıç tarihi

en: Mailing Job Status
tr: Postalama görevinin durumu

en: Mailing Job Type
tr: Postalama görevi türü

en: Mailing Jobs
tr: Postalama görevleri

en: Mailing Key
tr: Postalama anahtarı

en: Mailing Label
tr: Posta zarfı etiketi

en: Mailing Label Format
tr: Posta zarfı etiketi biçimi

en: Mailing Label Tokens
tr: Posta zarfı etiketi kodları

en: Mailing Labels
tr: Posta zarfı etiketleri

en: Mailing Language
tr: Postalama dili

en: Mailing List
tr: Posta listesi

en: Mailing List Subscription
tr: Posta listesi aboneliği

en: Mailing Name
tr: Postalama adı

en: Mailing Name(s)
tr: Postalama adları

en: Mailing Name.
tr: Postalama adı.

en: Mailing Opened Event
tr: Postalama açılma işlemi

en: Mailing Opened Events
tr: Postalama açılma işlemleri

en: Mailing Opened ID
tr: Postalama açılma kodu

en: Mailing Queue Event
tr: Postalama kuyruğu işlemi

en: Mailing Queue Events
tr: Postalama kuyruğu işlemleri

en: Mailing Recipient
tr: Postalama alıcısı

en: Mailing Recipients
tr: Posta alıcıları

en: Mailing Recipients ID
tr: Postalama alıcılarının kodu

en: Mailing Report
tr: Postalama raporu

en: Mailing Resubscribe
tr: Postalama yeniden abone olma

en: Mailing Scheduled Date
tr: Postalama zamanlanma tarihi

en: Mailing Sender
tr: Postalama gönderici

en: Mailing Settings
tr: Postalama ayarları

en: Mailing Start Date
tr: Postalama başlangıç tarihi

en: Mailing Status
tr: Postalama durumu

en: Mailing Subject
tr: Postalama konusu

en: Mailing Subscribe
tr: Postalama aboneliği

en: Mailing Subscribe Hash
tr: Postalama abonelik karması

en: Mailing Subscribe ID
tr: Postalama abonelik kodu

en: Mailing Subscribe Timestamp
tr: Postalama abonelik zaman damgası

en: Mailing Text:
tr: Postalama TEXT:

en: Mailing Type
tr: Postalama türü

en: Mailing URL (Edit)
tr: Postalama adresi (düzenleme)

en: Mailing URL (Schedule)
tr: Postalama adresi (zamanlama)

en: Mailing URL (View)
tr: Postalama adresi (görüntüleme)

en: Mailing Visibility
tr: Postalama görünürlüğü

en: Mailing bounced ID
tr: Postalama geri dönüş kodu

en: Mailing click through ID
tr: Postalama bağlantıya tıklama kodu

en: Mailing content has been uploaded
tr: Postalama içeriği yüklendi

en: Mailing content uploaded
tr: Yüklenen postalama içeriği

en: Mailing delivered ID
tr: Postalama teslim kodu

en: Mailing group
tr: Postalama grubu

en: Mailing has been approved/rejected
tr: Postalama onaylandı ya da reddedildi

en: Mailing has been completed
tr: Postalama tamamlandı

en: Mailing has been created
tr: Postalama oluşturuldu

en: Mailing has been queued
tr: Postalama kuyruğa eklendi

en: Mailing has been scheduled
tr: Postalama zamanlandı

en: Mailing has been updated
tr: Postalama güncellendi

en: Mailing is forwarded successfully to %count email address. | Mailing is forwarded successfully to %count email addresses.
tr[0]: Postalama %count e-posta adresine iletildi.
tr[1]: Postalama %count e-posta adresine iletildi.

en: Mailing is not forwarded to the given email address. | Mailing is not forwarded to the given email addresses.
tr[0]: Postalama belirtilen e-posta adresine iletilemedi.
tr[1]: Postalama belirtilen e-posta adreslerine iletilemedi.

en: Mailing key
tr: Postalama anahtarı

en: Mailing labels - print
tr: Posta zarfı etiketleri - Yazdırma

en: Mailing name
tr: Postalama adı

en: Mailing opened ID
tr: Postalama açıldı kodu

en: Mailing permalink
tr: Postalama bağlantısı

en: Mailing reply ID
tr: Postalama yanıt kodu

en: Mailing unsubscribeded ID
tr: Postalama abonelikten ayrılma kodu

en: Mailing:
tr: Postalama:

en: Mailing: Trackable Opens
tr: Postalama: İzlenebilir açılmalar

en: Mailing: Trackable Replies
tr: Postalama: İzlenebilir yanıtlar

en: Mailing: Trackable URL Clicks
tr: Postalama: İzlenebilir adres tıklamaları

en: MailingAB ID
tr: Postalama AB kodu

en: Mailings
tr: Postalamalar

en: Mailings %%StatusMessage%%
tr: Postalamalar %%StatusMessage%%

en: Mailings sent to %1
tr: Postalama %1 adresine gönderildi

en: Main
tr: Merkez

en: Main Color
tr: Temel renk

en: Main Information
tr: Temel bilgiler

en: Main Menu
tr: Ana menü

en: Main Tag List
tr: Ana etiket listesi

en: Main Tag Tree
tr: Ana etiket ağacı

en: Main Text Color
tr: Temel metin rengi

en: Main office location
tr: Merkez ofis konumu

en: Major Donor
tr: Önemli bağışçı

en: Make CiviCRM aware of multiple domains. You should configure a domain group if enabled
tr: CiviCRM ile birden çok etki alanının kullanılmasını sağlar. Etkinleştirilmiş ise bir etki alanı grubu yapılandırmalısınız

en: Make Contribution
tr: Katkıda bulunun

en: Make Mailing Labels
tr: Posta zarfı etiketleri hazırla

en: Make Name Badges
tr: Yaka kartlarını oluştur

en: Make Payment
tr: Ödeme yap

en: Make Pledge Payment(s):
tr: Söz verilmiş ödemeleri yap:

en: Make Thank-you Letters
tr: Teşekkür mektuplarını hazırla

en: Make a Copy
tr: Kopyala

en: Make a Copy of CiviCRM Contribution Page
tr: CiviCRM katkı sayfasını kopyala

en: Make a Copy of CiviCRM Profile Group
tr: CiviCRM profil grubunu kopyala

en: Make a Copy of Price Set
tr: Fiyat paketini kopyala

en: Make a contribution
tr: Katkıda bulunun

en: Make it easy for participants to spread the word about this event to friends and colleagues.
tr: Katılımcıların bu etkinliği kendi arkadaş çevrelerine iletmesini kolaylaştırabilirsiniz.

en: Make sure at least one parent group is set.
tr: En az bir üst grup ayarlandığından emin olun.

en: Make sure the CAPTCHA feature is NOT enabled for this profile when you are grabbing the HTML code. CAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting an HTML Snippet profile form with CAPTCHA included will ALWAYS result in a CAPTCHA validation error - which means that the information entered by the user can not be saved.
tr: HTML kodunu almadan önce "Güvenlik kodu" özelliğinin DEVRE DIŞI bırakıldığından emin olun. Güvenlik kodunun kullanılabilmesi için sayfaların devingen olarak oluşturulması gerekir. Güvenlik kodunu içeren sayfaların devingen olması gerekir. Veriler gönderildiğinde doğrulama sorunu oluşacağından ve kullanıcının yazdığı bilgiler kaydedilemeyeceğinden, durağan bir HTML form kodu içinde güvenlik kodu bölümü bulunmamalıdır.

en: Make sure you have enough privileges in the access control system.
tr: Erişim denetimi sisteminde size yeterli izinlerin verildiğine emin olun.

en: Make this option value 'selected' by default?
tr: Bu seçenek varsayılan olarak "seçilmiş" olsun

en: Malagasy
tr: Malagazca

en: Malay
tr: Malayca

en: Malayalam
tr: Malayamca

en: Male
tr: Erkek

en: Malformed photo name
tr: Fotoğraf adı bozuk

en: Maltese
tr: Maltezce

en: Manage
tr: Yönetim

en: Manage - Scheduled Jobs
tr: Yönetim - Zamanlanmış görevler

en: Manage ACL Roles
tr: EDL rolleri yönetimi

en: Manage Case
tr: Olay yönetimi

en: Manage Case #%1
tr: %1 numaralı olay yönetimi

en: Manage Case %1
tr: %1 olayını yönet

en: Manage Contribution Page
tr: Katkı sayfası yönetimi

en: Manage Contribution Pages
tr: Katkı sayfaları yönetimi

en: Manage Event Templates
tr: Etkinlik kalıpları yönetimi

en: Manage Events
tr: Etkinlik yönetimi

en: Manage Groups
tr: Grup yönetimi

en: Manage Personal Campaign Pages
tr: Kişisel kampanya sayfaları yönetimi

en: Manage event participant statuses below. Enable selected statuses to allow event waitlisting and/or participant approval.
tr: Aşağıdaki etkinlik katılımı durumlarını yönetebilirsiniz. Etkinlik bekleme listesi ve katılımcı onayı için seçilmiş durumları etkinleştirin.

en: Manage report templates
tr: Rapor kalıpları yönetimi

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed.
tr: Olası çift kayıtları bulmak için kullanılacak kuralları yönetebilirsiniz. Seçilmiş bir kuralı kullanarak çift kayıtları tarayabilir ve gerektiğinde bulunan çift kayıtları birleştirebilirsiniz.

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed. Click <strong>Edit Rule</strong> to review or modify the rules for each type of contact. You will generally want to maintain both 'Supervised' and 'Unsupervised' rules for each contact type.
tr: Olası çift kişi kayıtlarını belirlemek için kullanılacak kuralları yönetebilirsiniz. Seçilmiş kurala göre çift kayıtları tarayabilir ve gerektiğinde kayıtları birleştirebilirsiniz. Tüm kişi türleri için kuralları gözden geçirmek ve düzenlemek istiyorsanız <strong>"Kuralı düzenle"</strong> üzerine tıklayın. Genellikle her bir kişi türü için "Denetimli" veya "Denetimsiz" kurallar koymak isteyeceksiniz.

en: Managed
tr: Yönetilen

en: Managed Entity (%1) is missing field "%2": %3
tr: Yönetilen varlıkta (%1) "%2" alanı eksik: %3

en: Managed ID
tr: Yönetilen kodu

en: Manageds
tr: Yönetilenler

en: Manager
tr: Yönetici

en: Managing Your Page
tr: Sayfanızı yönetin

en: Mandatory fields (first name and last name, OR email address) are missing from this form.
tr: Bu formda doldurulması zorunlu alanlar (ad, soyad YA DA e-posta adresi) eksik.

en: Manual Assignment of Related Membership
tr: İlişkili üyeliği el ile ata

en: Manual Batch
tr: El İle toplu işlem

en: Manual Recipients
tr: El ile eklenen alıcılar

en: Manual Synchronization:
tr: El ile eşitleme

en: Manual contribution amount
tr: El ile katkı tutarı

en: Manual membership and price
tr: El ile üyelik ve fiyat

en: Manually Synchronize
tr: El ile eşitleme

en: Map
tr: Eşleme

en: Map %1 Address
tr: %1 adresi haritası

en: Map Contact
tr: Kişiyi eşleştir

en: Map Enabled
tr: Harita kullanılabilir

en: Map Link
tr: Harita bağlantısı

en: Map Location(s)
tr: Harita konumları

en: Map Primary Address
tr: Birincil adresi eşleştir

en: Map Profile
tr: Profil eşleştirme

en: Map Provider Key
tr: Harita hizmeti sağlayıcı anahtarı

en: Map View
tr: Harita görünümü

en: Map contacts
tr: Kişileri eşleştirme

en: Map event location
tr: Etkinlik konumu haritada görüntülensin

en: Map these contacts
tr: Bu kişileri eşleştir

en: Map this Address
tr: Adresi haritada görüntüle

en: Map this Location
tr: Bu konumu haritada görüntüle

en: Mapper for Field %1
tr: %1 alanının eşleştiricisi

en: Mapping
tr: Eşleştirme

en: Mapping Field
tr: Eşleştirme alanı

en: Mapping Field ID
tr: Eşleştirme alanı kodu

en: Mapping Fields
tr: Eşleştirme alanları

en: Mapping ID
tr: Eşleştirme kodu

en: Mapping Name
tr: Eşleştirme adı

en: Mapping Option
tr: Eşleştirme ayarı

en: Mapping Provider
tr: Harita hizmeti sağlayıcısı

en: Mapping Type
tr: Eşleştirme türü

en: Mapping and Geocoding
tr: Haritalama ve coğrafi konum

en: Mapping features require PHP version 5 or greater
tr: Harita özelliklerinin kullanılabilmesi için PHP 5 ve üzerindeki sürümler gereklidir

en: Mapping field key
tr: Eşleştirme alanı anahtarı

en: Mapping to which this field belongs
tr: Bu alanın ait olduğu eşleştirme

en: Mappings
tr: Eşleştirmeler

en: March
tr: Mart

en: Margin must be numeric
tr: Kenar boşluğu bir sayı olmalıdır

en: Mark All
tr: Tümünü işaretle

en: Mark Target Contact(s) for this Relationship
tr: Bu ilişki için hedef kişileri işaretleyin

en: Mark as Dedupe Exception
tr: Çift kayıt ayıklama ayrıcalığı olarak işaretle

en: Mark the target contact(s) for this relationship if it appears below. Otherwise you may modify the search name above and click Search again.
tr: Aşağıda görüntüleniyorsa bu ilişki için hedef kişileri işaretleyin. Hiç bir kişi görüntülenmiyorsa, yukarıdaki aranan adı değiştirerek yeniden "Arama" üzerine tıklayın.

en: Mark this pair as not a duplicate.
tr: Bu eşleşmeyi çift değil olarak işaretleyin.

en: Marked as duplicates.
tr: Çift olarak işaretlenmiş.

en: Marked as non duplicates.
tr: Çift değil olarak işaretlenmiş.

en: Market Value
tr: Piyasa değeri

en: Markup
tr: İşaretleme

en: Mask
tr: Maske

en: Masked Account Number
tr: Maskelenmiş hesap numarası

en: Mass SMS
tr: Toplu SMS

en: Mass emails sent from CiviMail.
tr: CiviMail tarafından gönderilen toplu e-postalar.

en: Master Address Belongs To
tr: Ana adres şuraya ait

en: Master Address ID
tr: Ana adres kodu

en: Master control for access to the main CiviCRM backend and API. Give to trusted roles only.
tr: CiviCRM yönetim bölümü ve API uygulaması için ana denetim. Yalnızca güvendiğiniz rollere verin.

en: Match Fields
tr: Eşleştirilen alanlar

en: Match Value or Expression
tr: Eşleştirilecek değer ya da ifade

en: Matched Gift
tr: Hediye olarak

en: Matched values are replaced with this prefix plus a unique code. EX: If replacement prefix for &quot;Vancouver&quot; is <em>city_</em>, occurrences will be replaced with <em>city_39121</em>.
tr: Eşleşen değerler bu ön ek ve bir eşsiz kod ile değiştirilir. Örneğin: Değiştirme &quot;Vancouver&quot; için ön ek <em>city_</em> ise eşleşmeler <em>city_39121</em> ile değiştirilir.

en: Matching CiviCRM Field
tr: Eşleşen CiviCRM alanı

en: Matching Contributions to Contributors
tr: Katkılar ile katkıda bulunanların eşleştirilmesi

en: Matching Memberships to Contacts
tr: Üyelik kayıtları ile kişi kayıtlarını eşleştirme

en: Matching Participant Data to Contacts
tr: Katılımcı kayıtları ile kişi kayıtlarını eşleştirme

en: Matching Rule for %1 Contacts
tr: %1 kişi için eşleşme kuralı

en: Matching this contact based on the de-dupe rule would cause an external ID conflict
tr: Çift ayıklama kuralına göre bu kişiyi eşleştirmek bir dış kod çakışmasına yol açabilir

en: Matching to Contacts for Inserts and Updates
tr: Ekleme ve güncelleme için kişileri eşleştirme

en: Max
tr: En fazla

en: Max Age
tr: En büyük yaş

en: Max Amount One
tr: 1. En yüksek tutar

en: Max Amount Two
tr: 2. En yüksek tutar

en: Max Instances
tr: En fazla kopya

en: Max Number Of Contacts
tr: En fazla kişi sayısı

en: Max Number of Participants
tr: En fazla katılımcı sayısı

en: Max Participant
tr: En fazla katılımcı

en: Max Participants
tr: En fazla katılımcı sayısı

en: Max Related
tr: En fazla ilişkili

en: Max Related Members for Type
tr: Üyelik türü en çok i̇lişkili üye sayısı

en: Max Value
tr: En fazla sayı

en: Max number of participants per field options
tr: Her bir alan seçeneği için en fazla katılımcı sayısı

en: Max participants should be a positive number
tr: En fazla katılımcı sayısı artı bir değer olmalıdır

en: Max related
tr: En fazla ilişkili

en: Maximum
tr: En fazla

en: Maximum Additional Participants
tr: Olabilecek en fazla katılımcı sayısı

en: Maximum Amount
tr: En yüksek tutar

en: Maximum Attachments
tr: En fazla ek dosya sayısı

en: Maximum Attachments For Backend Processes
tr: Arka plan işlemleri için en fazla ek dosya sayısı

en: Maximum Exceeded
tr: En fazla sayı aşıldı

en: Maximum File Size (in MB)
tr: En büyük dosya boyutu (MB)

en: Maximum Multiple Records
tr: En fazla "Birden çok kayıt" sayısı

en: Maximum Number of Reminders
tr: En fazla anımsatıcı sayısı

en: Maximum Participants
tr: En fazla katılımcı sayısı

en: Maximum Records
tr: En fazla kayıt sayısı

en: Maximum Related Memberships
tr: En fazla ilişkili üyelik sayısı

en: Maximum Reminders Send
tr: Gönderilecek en fazla anımsatıcı sayısı

en: Maximum Size of file (documents, images, etc.) which can be attached to emails or activities.<br />Note: php.ini should support this file size.
tr: E-posta ya da işlemlere eklenebilecek en büyük dosya boyutu (belge, görsel gibi).<br />Not: php.ini dosyasındaki ayarların buradaki değeri desteklediğinden emin olun.

en: Maximum Upload File Size: %1 MB
tr: Yüklenebilecek en büyük dosya boyutu: %1 MB

en: Maximum additional participants
tr: Olabilecek en fazla ek katılımcı sayısı

en: Maximum file size cannot exceed limit defined in "php.ini" ("upload_max_filesize=%1").
tr: En büyük dosya boyutu "php.ini" dosyasında belirtilen değerden büyük olamaz ("upload_max_filesize=%1").

en: Maximum length
tr: En fazla uzunluk

en: Maximum number of additional participants per registration
tr: Bir kayıt için olabilecek en fazla ek katılımcı sayısı

en: Maximum number of additional participants that can be registered on a single booking
tr: Bir yer ayırtma ile birlikte kaydedilebilecek en fazla ek katılımcı sayısı sınırı

en: Maximum number of contacts
tr: En fazla kişi sayısı

en: Maximum number of contacts that can be reserved for an interviewer at one time.
tr: Bir görüşmeci için bir kerede ayırtılabilecek en fazla kişi sayısı.

en: Maximum number of contacts to allow for survey.
tr: Ankete katılabilecek en fazla kişi sayısı.

en: Maximum number of files (documents, images, etc.) which can be attached to emails or activities. This setting applies to UI forms and limits the number of fields available on the form.
tr: E-posta ya da işlemlere eklenebilecek en fazla dosya sayısı (belge, görsel gibi). Bu değer kullanıcı arayüzü formlarına uygulanır ve formda kullanılabilecek alan sayısını sınırlar.

en: Maximum number of files (documents, images, etc.) which can be processed during backend processing such as automated inbound email processing. This should be a big number higher than the other Maximum Attachments setting above. This setting here merely provides an upper limit to prevent attacks that might overload the server.
tr: Otomatik gelen e-postaların işlenmesi gibi arka planda yapılan işlemler sırasında işlenebilecek en fazla dosya sayısı (belge, görsel gibi). Bu değer, yukarıdaki En fazla ek dosya sayısı seçeneğinden çok daha yüksek olmalıdır. Bu seçenek yalnızca sunucuda aşırı yük oluşturabilecek saldırıları önlemek için bir üst sınır sağlar.

en: Maximum number of minutes that secure form data should linger
tr: Güvenli form verilerinin oyalanması gereken en fazla dakika sayısı

en: Maximum number of multiple records
tr: En fazla birden çok kayıt sayısı

en: Maximum number of registered participants to allow. After max is reached, a custom Event Full message is displayed. If NULL, allow unlimited number of participants.
tr: İzin verilen en fazla kayıtlı katılımcı sayısı. En fazla sayıya ulaşıldığında özel bir etkinlik doldu iletisi görüntülenir. NULL ise, sınırsız sayıda katılımcıya izin verilir.

en: Maximum number of related memberships
tr: En fazla ilişkili üyelik sayısı

en: Maximum number of related memberships (leave blank for unlimited).
tr: En fazla ilgili üyelik sayısı (sınırsız olması için boş bırakın).

en: Maximum number of related memberships (membership_type override).
tr: En fazla ilgili üyelik sayısı (membership_type değişikliği).

en: Maximum number of related memberships.
tr: En fazla ilişkili üyelik sayısı.

en: Maximum recipient fields allowed in tell a friend
tr: Arkadaşına ilet için izin verilen en fazla alıcı alanı sayısı

en: Maximum reserved at one time
tr: Bir anda en fazla ayırtılan

en: Maximum reserved at one time should be a positive number
tr: Bir anda en fazla ayırtılan artı bir değer olmalıdır

en: Maximum total number of contacts that can be in a reserved state for an interviewer.
tr: Bir görüşmeci için bir kerede ayırtıldı durumu atanabilecek en fazla kişi sayısı.

en: May
tr: Mayıs

en: May be used for SSN, EIN/TIN, Household ID (census) or other applicable unique legal/government ID.
tr: SSN, EIN/TIN, hane kodu (nüfus sayımı) veya diğer geçerli eşsiz yasal/devlet kodu için kullanılabilir.

en: May be used to over-ride contact view and edit templates.
tr: Kişi görüntüleme ve düzenleme kalıplarını değiştirmek için kullanılabilir.

en: May contain civicrm_contribution, civicrm_participant or civicrm_membership
tr: civicrm_contribution, civicrm_participant ya da civicrm_membership içerebilir

en: May contain civicrm_financial_item, civicrm_contribution, civicrm_financial_trxn, civicrm_grant, etc
tr: civicrm_financial_item, civicrm_contribution, civicrm_financial_trxn, civicrm_grant gibi değerleri içerebilir

en: May contain civicrm_line_item, civicrm_financial_trxn etc
tr: civicrm_line_item, civicrm_financial_trxn gibi değerleri içerebilir

en: Median
tr: Orta değer

en: Medical evaluation
tr: Tıbbi muayene

en: Medium
tr: Ortam

en: Meeting
tr: Toplantı

en: Member
tr: Üye

en: Member Contact Type
tr: Üye kişi türü

en: Member Count
tr: Üye sayısı

en: Member Dashboard
tr: Üye panosu

en: Member Dues
tr: Üyelik aidatı

en: Member Group(s)
tr: Üye grupları

en: Member Name
tr: Üye adı

en: Member Name or Email
tr: Üye adı ya da e-postası

en: Member Since
tr: Üyelik başlangıcı

en: Member Since %2 %1
tr: %2 %1 tarihinden beri üye

en: Member Since / Member Type
tr: Üyelik başlangıcı / üyelik türü

en: Member Tag(s)
tr: Üye etiketleri

en: Member's Name
tr: Üye adı

en: Members
tr: Üyeler

en: Members as of %1 %2
tr: %1 %2 üye olanlar

en: Members assigned this membership type belong to which organization (e.g. this is for membership in 'Save the Whales - Northwest Chapter'). NOTE: This organization/group/chapter must exist as a CiviCRM Organization type contact.
tr: Bu üyelik türüne atanmış üyelerin bulunduğu kuruluş (örneğin bu üyelik "Mersin'deki Akdeniz Foklarını Kurtarın" kuruluşu içindir). Not: Bu kuruluş/grup/birim için kuruluş türünde bir CiviCRM kişi kaydı bulunmalıdır.

en: Members by Type
tr: Türe göre üyeler

en: Members of <a href="%1">%2</a>
tr: <a href="%1">%2</a> üyeleri

en: Membership
tr: Üyelik

en: Membership #
tr: Üyelik numarası

en: Membership Added
tr: Üyelik eklendi

en: Membership Autorenewal Billing Updates
tr: Otomatik üyelik yenileme fatura güncellemeleri

en: Membership Block
tr: Üyelik bloğu

en: Membership Block Display Minimum Fee
tr: Üyelik bloğunda en düşük ücret görüntülensin

en: Membership Block Entity Table
tr: Üyelik bloğu varlık tablosu

en: Membership Block ID
tr: Üyelik bloğu kodu

en: Membership Block Is Separate Payment
tr: Üyelik bloğu ödemesi ayrı

en: Membership Block Membership Types
tr: Üyelik bloğu üyelik türleri

en: Membership Block New Text
tr: Üyelik bloğu yeni üyelik metni

en: Membership Block New Title
tr: Üyelik bloğu yeni üyelik başlığı

en: Membership Block Renewal Text
tr: Üyelik bloğu yenileme metni

en: Membership Block Renewal Title
tr: Üyelik bloğu yenileme başlığı

en: Membership Blocks
tr: Üyelik blokları

en: Membership Bulk Entry
tr: Toplu üyelik kaydı

en: Membership Change Date
tr: Üyelik değişikliği tarihi

en: Membership Confirmation and Receipt
tr: Üyelik onayı ve alındısı

en: Membership Deleted
tr: Üyelik silindi

en: Membership Detail Report
tr: Üyelik ayrıntıları raporu

en: Membership End Date
tr: Üyelik bitiş tarihi

en: Membership Expiration Date
tr: Üyelik bitiş tarihi

en: Membership Fee
tr: Üyelik ücreti

en: Membership Fee Total
tr: Üyelik ücreti toplamı

en: Membership Fields
tr: Üyelik alanları

en: Membership ID
tr: Üyelik kodu

en: Membership Information
tr: Üyelik bilgileri

en: Membership Invalid
tr: Üyelik geçersiz

en: Membership Join Date
tr: Üyeliğe katılma tarihi

en: Membership Lapse Date
tr: Üyelik sona erme tarihi

en: Membership Letter (PDF)
tr: Üyelik mektubu (PDF)

en: Membership Log
tr: Üyelik günlüğü

en: Membership Log End Date
tr: Üyelik günlüğü bitiş tarihi

en: Membership Log ID
tr: Üyelik günlüğü kodu

en: Membership Log Start Date
tr: Üyelik günlüğü başlangıç tarihi

en: Membership Logs
tr: Üyelik günlükleri

en: Membership Num Terms
tr: Üyelik dönemi sayısı

en: Membership Options
tr: Üyelik seçenekleri

en: Membership Organization
tr: Üyelik kuruluşu

en: Membership Organization and Type
tr: Üyelik kuruluşu ve türü

en: Membership Owner ID
tr: Üyelik sahibi kodu

en: Membership Payment
tr: Üyelik ödemesi

en: Membership Payment ID
tr: Üyelik ödemesi kodu

en: Membership Payment and Receipt
tr: Üyelik ödemesi ve alındı

en: Membership Payments
tr: Üyelik ödemeleri

en: Membership Period
tr: Üyelik süresi

en: Membership Renewal
tr: Üyelik yenileme

en: Membership Renewal Confirmation and Receipt
tr: Üyelik yenileme onayı ve alındısı

en: Membership Renewal Reminder
tr: Üyelik yenileme anımsatıcı

en: Membership Renewal using a credit card requires a Membership fee. Since there is no fee associated with the selected membership type, you can use the normal renewal mode.
tr: Bir kredi kartı kullanarak üyeliği yenileyebilmek için bir üyelik ücreti ödeniyor olmalıdır. Seçilmiş üyelik türü için bir ücret belirtilmediğinden, yalnızca normal yenileme kipi kullanılabilir.

en: Membership Report (Detail)
tr: Ayrıntılı üyelik raporu

en: Membership Report (Lapsed)
tr: Bitmiş üyelik raporu

en: Membership Report (Summary)
tr: Özet üyelik raporu

en: Membership Section Enabled?
tr: Üyelik bölümü kullanılsın

en: Membership Settings
tr: Üyelik ayarları

en: Membership Signup
tr: Üyelik kaydı

en: Membership Source
tr: Üyelik kaynağı

en: Membership Start Date
tr: Üyelik başlangıç tarihi

en: Membership Status
tr: Üyelik durumu

en: Membership Status Error
tr: Üyelik durumu sorunu

en: Membership Status ID
tr: Üyelik durumu kodu

en: Membership Status Is NOT Overriden
tr: Üyelik durumu değiştirileMEZ

en: Membership Status Is Override?
tr: Üyelik durumu değiştirilebilir

en: Membership Status Is Overriden
tr: Üyelik durumu değiştirilebilir

en: Membership Status Is Overriden?
tr: Üyelik durumu değiştirilebilir

en: Membership Statuses
tr: Üyelik durumları

en: Membership Summary
tr: Üyelik özeti

en: Membership Summary Report
tr: Üyelik özeti raporu

en: Membership Transaction #
tr: Üyelik hesap hareketi no

en: Membership Type
tr: Üyelik türü

en: Membership Type Duration Interval
tr: Üyelik türü süresi aralığı

en: Membership Type Duration Unit
tr: Üyelik türü süresi birimi

en: Membership Type ID
tr: Üyelik türü kodu

en: Membership Type Not Deleted
tr: Üyelik türü silinemedi

en: Membership Type Plan
tr: Üyelik türü tarifesi

en: Membership Type Receipt Text
tr: Üyelik türü alındı metni

en: Membership Type Relationship
tr: Üyelik türü ilişkisi

en: Membership Type Renewal Text
tr: Üyelik türü yenileme metni

en: Membership Type:
tr: Üyelik türü

en: Membership Types
tr: Üyelik türleri

en: Membership Types Default
tr: Üyelik türlerinin varsayılanları

en: Membership Types Label
tr: Üyelik türleri etiketi

en: Membership for %1 has been updated.
tr: %1 üyeliği güncellendi.

en: Membership import files must contain data needed to <strong>match the membership to the contact record</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
tr: Üyelik bilgilerinin içe aktarılacağı dosyada <strong>üyelik kayıtları ile kişi kayıtlarını eşleştirecek</strong> bir veri bulunmalıdır. Bu "eşleştirme" bir kaç şekilde yapılabilir:

en: Membership import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import memberships for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match memberships to contacts. Then return to this screen and import the membership records.
tr: Üyelikleri içe aktarabilmek için, önceden CiviCRM veri tabanında her bir kişi, hane halkı ya da kuruluşla ilgili bir kişi kaydı bulunmalıdır. Henüz CiviCRM üzerinde kişi kaydı bulunmayan üyelikleri içe aktarmanız gerekiyorsa, bu işlemi 2 adımda yapabilirsiniz. Önce kişi kayıtlarını eklemek için <strong>Kişileri içe aktarın</strong>. Olabiliyorsa her kişi kaydına üyelikler ile kişileri eşleştirebilmek için bir "Dış kod" ekleyin. Ardından bu sayfaya geri dönerek üyelik kayıtlarını içe aktarın.

en: Membership is Auto-Renew
tr: Üyelik otomatik yenileniyor

en: Membership is Auto-Renew and Cancelled
tr: Üyelik otomatik yenileniyor ve iptal edildi

en: Membership is Auto-Renew and Ended
tr: Üyelik otomatik yenileniyor ve sona ermiş

en: Membership is Auto-Renew and Failed
tr: Üyelik otomatik yenileniyor ve işlem yapılamadı

en: Membership is Auto-Renew and In Progress
tr: Üyelik otomatik yenileniyor ve güncel

en: Membership is NOT Auto-Renew
tr: Üyelik otomatik yenilenMİYOR

en: Membership is NOT Pay Later
tr: Üyelik sonra ödenMİyor

en: Membership is Pay Later
tr: Üyelik sonra ödenecek

en: Membership is a Test
tr: Deneme üyeliği

en: Membership is a Test?
tr: Deneme üyeliği

en: Membership is automatically granted to:
tr: Üyelik ile otomatik bağlantı:

en: Membership listings.
tr: Üye listelendi.

en: Membership payment amount.
tr: Üyelik ödeme tutarı.

en: Membership payment amount. A contribution record will be created for this amount.
tr: Üyelik ödeme tutarı. Bu tutar için bir katkı kaydı oluşturulacak.

en: Membership renewed automatically
tr: Üyelik otomatik yenileniyor

en: Membership section introductory text - displayed to renewing members.
tr: Üyelik bölümünün giriş metni - üyelik yenilemeleri için.

en: Membership section introductory text - for new member signups.
tr: Üyelik bölümünün giriş metni - yeni üyelik kayıtları için.

en: Membership section title - displayed to renewing members.
tr: Üyelik bölümünün başlığı - üyelik yenilemeleri için.

en: Membership section title - for new member signups.
tr: Üyelik bölümünün başlığı - yeni üyelik kayıtları için.

en: Membership signups on or after this date cover the following calendar year as well. Example: If the rollover day is November 30, membership period for signups during December will cover the following year.
tr: Bu tarihten sonra yapılan üyelik kayıtları sonraki yıl için geçerli olur. Örneğin yuvarlanma günü 30 Kasım ise, Aralık ayı boyunca kaydedilen üyelikler sonraki yılı kapsar.

en: Membership signups on or after this day of the month cover the rest of the month plus the specified number of months.
tr: Bu günden sonra yapılan üyelik kayıtları ayın kalanı artı belirtilen sonraki ay sayısı için geçerli olur.

en: Membership status is normally assigned and updated automatically based on your configured membership status rules. However, if you want to assign a status manually and bypass automated status setting, choose either "Override Permanently" or "Override Until Selected Date", Then you can select from the available status options.
tr: Üyelik durumu, normal olarak yapılandırdığınız üyelik durumu kurallarına göre otomatik olarak atanır. Bununla birlikte otomatik durum ayarlarının görmezden gelinerek el ile bir durum atanabilmesi için "Geçici olarak değiştir" ya da "Seçilmiş tarihe kadar değiştir" olarak seçin. Ardından el ile bir durum seçebilirsiniz.

en: Membership type is a required field.
tr: Üyelik türü alanının doldurulması zorunludur.

en: Membership types are used to categorize memberships. You can define an unlimited number of types. Each type incorporates a 'name' (Gold Member, Honor Society Member...), a description, a minimum fee (can be $0), and a duration (can be 'lifetime'). Each member type is specifically linked to the membership entity (organization) - e.g. Bay Area Chapter.
tr: Üyelik türleri, üyeleri gruplamak için kullanılır. Sınırsız sayıda üyelik türü tanımlanabilir. Her üyelik türünün bir "adı" (altın üye, şeref üyesi gibi), bir açıklaması, bir en düşük ücreti (0 olabilir) ve bir süresi ("ömür boyu"olabilir). Her üyelik türü belirli bir üyelik varlığına (kuruluş) bağlıdır. Körfez bölgesi birimi gibi.

en: Membership types to be exposed by this block
tr: Bu blok tarafından görüntülenecek üyelik türleri

en: Membership will renew automatically.
tr: Üyelik otomatik olarak yenilenecek.

en: Memberships
tr: Üyelikler

en: Memberships - Auto-renew Billing Updates
tr: Üyelikler - Otomatik yenileme faturalama güncellemeleri

en: Memberships - Auto-renew Cancellation Notification
tr: Üyelikler - Otomatik yenileme iptal bildirimi

en: Memberships - Receipt (on-line)
tr: Üyelikler - Kayıt ve yenileme alındıları (çevrimiçi)

en: Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)
tr: Üyelikler - Kayıt ve yenileme alındıları (çevrimdışı)

en: Memberships can be automatically granted to related contacts by selecting a Relationship Type.
tr: Bir ilişki türü seçilerek üyeliklerin otomatik olarak ilişkili kişilere bağlanması sağlanabilir.

en: Memory allocated (PHP config option 'memory_limit')
tr: Ayrılan bellek ("memory_limit" PHP yapılandırma seçeneği)

en: Mental health evaluation
tr: Akıl sağlığı muayenesi

en: Menu
tr: Menü

en: Menu '%1' has been saved.
tr: "%1" menüsü kaydedildi.

en: Menu ID
tr: Menü kodu

en: Menu Item
tr: Menü ögesi

en: Menu Title
tr: Menü başlığı

en: Menu has been rebuilt
tr: Menü yeniden oluşturuldu

en: Menu hidden
tr: Menü gizli

en: Menubar color
tr: Menü çubuğu rengi

en: Menubar position
tr: Menü çubuğu konumu

en: Menus
tr: Menüler

en: Merchant Account Email
tr: Aracı hesabı e-postası

en: Merchant ID is not set for this payment processor
tr: Bu ödeme aracısı için aracı kodu belirtilmemiş

en: Merge
tr: Birleştir

en: Merge %1 contacts
tr: %1 kişiyi birleştir

en: Merge All Contacts with the Same Address
tr: Adresi aynı olan tüm kişiler birleştirilsin

en: Merge Case
tr: Olayı birleştir

en: Merge Complete
tr: Birleştirme tamamlandı

en: Merge Contacts with the Same Address will combine any records having the same address (street address, city, postal code, country) into a single record. If a household record already exists in which multiple individuals share an address, the household will be exported as the combined record. If no household record exists, the records will be combined and the Addressee field will list the contact names, comma-separated.
tr: Aynı adrese ("Sokak adresi", "İl", "Posta kodu", "Ülke") sahip kişiler tek bir kayıt altında birleştirilebilir. Birden çok bireyin yaşadığı bir hane adresi varsa, birleşik kayıt olarak hane halkı adresi dışa aktarılır. Hane halkı adresi yoksa, kayıtlar birleştirilir ve kişi adları "Adres sahibi" alanında virgül ile ayrılarak görüntülenir.

en: Merge Household Members into their Households
tr: Hane halkı üyeleri hane halkı olarak birleştirilsin

en: Merge Household Members into their Households will export the household record for any contacts sharing a household address.
tr: "Hane halkı üyeleri" haneye göre birleştirildiğinde, aynı hanede bulunan kişiler için hane halkı kaydı dışa aktarılır.

en: Merge Options
tr: Birleştirme ayarları

en: Merge Tags
tr: Etiketleri birleştir

en: Merge and View Result
tr: Birleştirip sonuçları görüntüle

en: Merge and go to Listing
tr: Birleştirip listeye dön

en: Merge and go to Next Pair
tr: Birleştirip sonraki çifte geç

en: Merge contacts
tr: Kişileri birleştirme

en: Merge labels for contacts belonging to the same household
tr: Aynı hanede oturan kişilerin etiketleri birleştirilsin

en: Merge labels for contacts with the same address
tr: Aynı adrese sahip kişilerin etiketleri birleştirilsin

en: Merge operation requires selecting two contacts.
tr: Birleştirme işlemi için iki kişi seçilmelidir.

en: Merging Duplicates..
tr: Çift kayıtlar birleştiriliyor...

en: Message
tr: İleti

en: Message Formats
tr: İleti biçimleri

en: Message Mode
tr: İleti kipi

en: Message Name
tr: İleti adı

en: Message Sent | Messages Sent
tr[0]: İleti gönderildi
tr[1]: İleti gönderildi

en: Message Subject
tr: İleti konusu

en: Message Template
tr: İleti kalıbı

en: Message Template Format
tr: İleti kalıbı biçimi

en: Message Template HTML
tr: İleti kalıbı HTML kodu

en: Message Template ID
tr: İleti kalıbı kodu

en: Message Template Is Default?
tr: Varsayılan ileti kalıbı kodu

en: Message Template Is Reserved?
tr: İleti kalıbı ayırtılmış

en: Message Template Subject
tr: İleti kalıbı konusu

en: Message Template Text
tr: İleti kalıbı metni

en: Message Template Title
tr: İleti kalıbı başlığı

en: Message Template Workflow Name
tr: İleti kalıbı iş akışı adı

en: Message Template Workflow for Cases
tr: İleti kalıbı olay iş akışı

en: Message Template Workflow for Contributions
tr: Katkı ileti iş akışı kalıbı

en: Message Template Workflow for Events
tr: İleti kalıbı etkinlik iş akışı

en: Message Template Workflow for Memberships
tr: İleti kalıbı üyelik iş akışı

en: Message Template Workflow for Meta Templates
tr: İleti kalıbı üst veri kalıpları iş akışı

en: Message Template Workflow for Petition
tr: İleti kalıbı imza kampanyası iş akışı

en: Message Template Workflow for Pledges
tr: Söz verilmiş ödeme iş akışı ileti kalıbı

en: Message Template Workflow for Profiles
tr: İleti kalıbı profil iş akışı

en: Message Template Workflow for Tell-a-Friend
tr: Arkadaşına ilet ileti kalıbı iş akışı

en: Message Template is used for SMS?
tr: İleti kalıbı SMS için kullanılsın

en: Message Templates
tr: İleti kalıpları

en: Message Text
tr: İleti metni

en: Message Title
tr: İleti başlığı

en: Message Tokens
tr: İleti kodları

en: Message caught by a content filter
tr: İleti içerik süzgecine takıldı

en: Message if Event Is Full
tr: Etkinlik dolu iletisi

en: Message template with id of %1 does not have a default to revert to.
tr: %1 kodlu ileti kalıbının geri dönülebilecek bir varsayılan ayarı yok.

en: Message template's option value or ID missing.
tr: İleti kalıbı seçenek değeri ya da kodu eksik.

en: Message templates allow you to easily create similar emails or letters on a recurring basis. Messages used for membership renewal reminders, as well as event and activity related reminders should be created via <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
tr: Kalıplar kullanılarak kullanıcı tarafından tetiklenen iletiler kaydedilip, benzer e-posta ya da mektupların gönderilmesi için yeniden kullanılabilir. Üyelik yenileme, etkinlik ve işlemlerle ilgili anımsatıcılar <a href="%1">Zamanlanmış görevler</a> aracılığı ile oluşturulmalıdır.

en: Message to display on Event Information page and INSTEAD OF Event Registration form if maximum participants are signed up. Can include email address/info about getting on a waiting list, etc. Text and html allowed.
tr: En fazla sayıda katılımcı kayıt olduysa, etkinlik bilgileri sayfasında ve etkinlik kaydı formu YERİNE görüntülenecek ileti. Bekleme listesine girmek hakkında e-posta adresi ve bilgi alanları içerebilir. Metin ve HTML biçiminde olabilir.

en: Messages used for membership renewal reminders, as well as event and activity related reminders generally use tokens specific to membership, participant or activity records. For example, a membership renewal reminder may include the membership type and end date tokens. The <a href="%1">Scheduled Reminders</a> screen includes these tokens in the "Insert Tokens" tool, so it is best to create reminder templates there.
tr: Üyelik yenileme, etkinlik ve işlemler ile ilgili anımsatıcılarda genellikle üye, katkı ya da işlem kayıtlarındaki belirli kodlar kullanılır. Örneğin bir üyelik yenileme anımsatıcısında üyelik türü ve bitiş tarihi kodları kullanılabilir. Bu kodlar <a href="%1">Zamanlanmış anımsatıcılar</a> sayfasındaki "Kod ekle" aracı altında bulunduğundan anımsatıcı kalıplarını oradan oluşturmak en iyisidir.

en: Middle Name
tr: İkinci ad

en: Middle Name (if present)
tr: İkinci ad (varsa)

en: Middle Name.
tr: İkinci ad.

en: Migrate Settings to %1
tr: Ayarları %1 üzerine aktar

en: Miles
tr: Mil

en: Millimeters
tr: Milimetre

en: Mime Type
tr: MIME türü

en: Mime Type is now a required parameter for file upload
tr: Dosya yüklemek için MIME türü artık zorunlu bir parametredir

en: Mime Types that can be passed as URL params
tr: Adres parametresi olarak aktarılabilecek MIME türleri

en: Min
tr: En küçük

en: Min Age
tr: En küçük yaş

en: Min Amount One
tr: 1. En düşük tutar

en: Min Amount Two
tr: 2. En düşük tutar

en: Min Contribution
tr: En az katkı

en: Min Initial Amount
tr: En düşük başlangıç tutarı

en: Min. Initial Amount
tr: En düşük başlangıç tutarı

en: Minimum Amount
tr: En düşük tutar

en: Minimum Amount required for this set.
tr: Bu fiyat paketi için gereken en düşük tutar.

en: Minimum Amount should be less than Maximum Amount
tr: En küçük tutar değeri, en büyük tutar değerinden küçük olmalıdır.

en: Minimum Contribution
tr: En küçük katkı

en: Minimum Contribution Amount
tr: En düşük katkı tutarı

en: Minimum Fee
tr: En düşük ücret

en: Minimum Initial Amount
tr: En düşük başlangıç tutarı

en: Minimum Multiple Records
tr: En az "Birden çok kayıt" sayısı

en: Minimum contribution required to be eligible to select this premium.
tr: Bu hediyeyi seçebilmek için yapılması gereken en küçük katkı tutarı.

en: Minimum fee for this membership (0 for free/complimentary memberships).
tr: Bu üyelik tipinin en düşük ücreti (ücretsiz/karşılıksız üyelikler için 0).

en: Minimum fee required for this membership type. For free/complimentary memberships - set minimum fee to zero (0). NOTE: When using CiviCRM to process sales taxes this should be the tax exclusive amount.
tr: Bu üyelik türü için ödenebilecek en düşük tutar. Ücretsiz/karşılıksız üyelikler için en düşük tutarı sıfır (0) olarak ayarlayın. Not: Satış vergileri CiviCRM tarafından hesaplanıyorsa bu tutar vergilerden hariç olmalıdır.

en: Minimum initial amount for partial payment
tr: Bölünmüş ödeme için en az başlangıç tutarı

en: Minimum: %1
tr: En az: %1

en: Minor changes have been made to how the tokens to render case.is_deleted, case.created_date and case.modified_date. See https://docs.civicrm.org/sysadmin/en/latest/upgrade/version-specific/ for more
tr: Kodların case.is_deleted, case.created_date ve case.modified_date oluşturma biçiminde küçük değişiklikler yapıldı. Ayrıntılı bilgi almak için https://docs.civicrm.org/sysadmin/en/latest/upgrade/version-special/ adresine bakabilirsiniz

en: Misc (Undelete, PDFs, Limits, Logging, etc.)
tr: Diğer (Kurtarma, PDF, Sınırlar, Günlük tutma...)

en: Miscellaneous Settings
tr: Diğer ayarlar

en: Mismatched Rows (skipped)
tr: Eşleşmeyen satırlar (atlanan)

en: Mismatched or Invalid contact subtype found for this related contact.
tr: Bu ilişkili kişinin kişi alt türü uygun değil ya da geçersiz.

en: Missed templates from earlier versions
tr: Önceki sürümlere göre eksik olan kalıplar

en: Missing Case Roles
tr: Olay rolleri eksik

en: Missing Case Type Definition
tr: Olay türü tanımı eksik

en: Missing Group/Tag
tr: Grup / etiket eksik

en: Missing Interviewer contact.
tr: Görüşmeci kişi eksik.

en: Missing Log Tables
tr: Günlük tabloları eksik

en: Missing PHP Extension: INTL
tr: PHP eklentisi eksik: INTL

en: Missing PHP INTL extension
tr: PHP INTL eklentisi eksik

en: Missing Parameters
tr: Parametreler eksik

en: Missing Phone numeric function
tr: Telefon rakamsal işlevi eksik

en: Missing Requirement: %1
tr: Gereksinim karşılanmadı: %1

en: Missing Roles
tr: Roller eksik

en: Missing input parameters
tr: Giriş parametreleri eksik

en: Missing mbstring Extension
tr: mbstring eklentisi eksik

en: Missing required contact matching fields.
tr: Zorunlu kişi eşleştirme alanları eksik.

en: Missing required field(s) :
tr: Doldurulmamış zorunlu alanlar:

en: Missing required field:
tr: Zorunlu alan eksik:

en: Missing required field: %1
tr: Zorunlu alan eksik: %1

en: Missing required field: Provide %1 or %2
tr: Zorunlu alan eksik. %1 ya da %2 yazın

en: Missing required field: Provide Participant ID
tr: Doldurulması zorunlu alan eksik: Katılımcı kodunu yazın

en: Missing required fields
tr: Zorunlu alanlar eksik

en: Missing required fields:
tr: Zorunlu alanlar eksik:

en: Missing required fields: Activity type label or Activity type ID
tr: Zorunlu alanlar eksik: İşlem türü etiketi ya da İşlem türü kodu

en: Missing required fields: Soft Credit
tr: Zorunlu alanlar eksik: Sanal kredi

en: Mixed profile not allowed for on behalf of registration/sign up.
tr: Kayıt ve hesap açma işlemlerinde karmaşık profil kullanılamaz.

en: Mobile
tr: Cep

en: Mobile Phone Providers
tr: Cep telefonu hizmet sağlayıcıları

en: Mobile Provider
tr: Cep telefonu hizmeti sağlayıcısı

en: Mode
tr: Kip

en: Mode could not be updated, save only this %1?
tr: Kip güncellenemedi. Yalnızca bu %1 kaydedilsin mi?

en: Modified By
tr: Değiştiren

en: Modified By Contact ID
tr: Değiştiren kişi kodu

en: Modified Date
tr: Değişiklik tarihi

en: Modified Date:
tr: Değişiklik tarihi:

en: Module
tr: Modül

en: Module or process which created this group.
tr: Bu grubu oluşturan modül ya da süreç.

en: Module which owns this uf_join instance, e.g. User Registration, CiviDonate, etc.
tr: Bu uf_join kopyasının sahibi olan modül. Örneğin, Kullanıcı kaydı, CiviDonate gibi.

en: Monetary Amount Display
tr: Para tutarı görünümü

en: Monetary Value Display
tr: Para değeri görünümü

en: Money
tr: Para

en: Money Transfer Date
tr: Para aktarım tarihi

en: Money Transferred
tr: Para aktarıldı

en: Mongolian
tr: Mongolca

en: Month
tr: Ay

en: Month Beginning
tr: Ay başlangıcı

en: Month and day (MMDD) on which a fixed period subscription or service will start. EXAMPLE: A fixed period subscription with Start Day set to 0101 means that the subscription period would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
tr: Sabit abonelik ya da hizmet süresinin başlkayacağı ay ve gün (AAGG). Örnek: Başlangıç günü 0101 olarak ayarlananan bir sabit aboneliğin süresi, 2006 yılında kayıt olan kişiler için 1/1/2006 - 31/12/2006 arasında olur.

en: Month and day (MMDD) that fixed period type subscription or membership starts.
tr: Sabit dönem abonelik türünün ya da üyeliğin başlangıç ayı ve günü (MMDD).

en: Month and day on which a <strong>fixed</strong> period membership or subscription begins. Example: A fixed period membership with Start Day set to Jan 01 means that membership periods would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
tr: <strong>Sabit</strong> üyelik ya da abonelik süresinin başlayacağı ay ve gün. Örneğin 01 Ocak tarihinde başlayacak sabit bir üyelik için 2015 yılı içinde kayıt olan herkes için üyelik süresi 1 Ocak 2015 - 31 Aralık 2015 arasında olur.

en: Month and year only for credit card expiration.
tr: Ay ve yıl yalnızca kredi kartı son kullanım tarihi için kullanılır.

en: Month dd, yyyy (December 12, 1998)
tr: Ay gg, yyyy (Aralık 12, 1998)

en: Month prior to previous calendar month
tr: Geçen takvim ayından önceki ay

en: Month/Year
tr: Ay/yıl

en: Monthly
tr: Aylık

en: Months
tr: Ay

en: More information
tr: Ayrıntılı bilgiler

en: More information on tokens...
tr: Kodlar hakkında ayrıntılı bilgiler...

en: Morning Sessions
tr: Sabah oturumları

en: Most Recent
tr: Son işlem

en: Most Recent Activity
tr: Son işlem

en: Most Recent Contribution
tr: Son yapılan katkı

en: Move
tr: Taşı

en: Move Custom Field
tr: Özel alanı taşı

en: Move Tag
tr: Etiketi taşı

en: Move Tags
tr: Etiketleri taşı

en: Move To Case
tr: Olayı taşı

en: Move down one row
tr: Bir satır aşağı taşı

en: Move related...
tr: İlişkiliyi taşı...

en: Move to Case
tr: Olayı taşı

en: Move to Tagset
tr: Etiket kümesine taşı

en: Move to a different tagset
tr: Etiketi başka bir etiket kümesine taşır

en: Move to bottom
tr: En alta taşı

en: Move to top
tr: En üste taşı

en: Move up one row
tr: Bir satır yukarı taşı

en: Mr.
tr: Bey

en: Mrs.
tr: Hanım

en: Ms.
tr: Hanım

en: Multi-Select
tr: Çoklu seçim

en: Multi-line text box (textarea)
tr: Çok satırlı giriş alanı (metin alanı)

en: Multi-record listing
tr: Çoklu kayıt listeleme

en: Multi-value Custom Data
tr: Birden çok değerli özel veriler

en: Multibyte support
tr: Multibyte desteği

en: Multibyte support not enabled in PHP.
tr: PHP içinde Multibyte desteği bulunmuyor.

en: Multiple Choice Option Sets
tr: Çoklu seçim seçenek kümeleri

en: Multiple Choice Options
tr: Çoklu seçim seçenekleri

en: Multiple Contact Merge
tr: Birden çok kişiyi birleştirme

en: Multiple Languages Support
tr: Birden çok dil desteği

en: Multiple Participants
tr: Birden çok katılımcı

en: Multiple Privacy Options
tr: Birden çok kişisel gizlilik seçeneği

en: Multiple activities (one per contact)
tr: Birden çok işlem (her kişi için bir tane)

en: Multiple client per case
tr: Her olayın birden çok müşterisi olabilsin

en: Multiple people -- such as spouses, parents, or children -- may sometimes share the same email address.
tr: Birden çok kişi (eşler, ebevenler ya da çocuklar gibi) aynı e-posta adresini paylaşabilir.

en: Multisite Domain Group
tr: Çoklu site etki alanı grubu

en: Must Wait on List
tr: Listede beklemeli

en: Must specify all entity identification fields
tr: Tüm varlık tanımlama alanları belirtilmelidir

en: My Cases
tr: Olaylarım

en: My Cases With Recently Performed Activities
tr: Geçenlerde işlem gören olaylarım

en: My Cases With Upcoming Activities
tr: Yaklaşan işlemleri bulunan olaylarım

en: My Cases with Upcoming Activities
tr: Yaklaşan işlemleri bulunan olaylarım

en: My Contact Dashboard
tr: Kişisel panom

en: My Contacts / Organizations
tr: Kişilerim / Kuruluşlarım

en: My Field
tr: Alanım

en: My Role
tr: Rolüm

en: My Search Title
tr: Arama başlığım

en: My Title
tr: Başlığım

en: My billing address is the same as above
tr: Fatura adresim yukarıdaki ile aynı

en: MyISAM Database Engine
tr: MyISAM veritabanı işleyici

en: MySQL "thread_stack" is %1 kb
tr: MySQL "thread_stack" değeri %1 kb

en: MySQL %1 Configuration
tr: MySQL %1 yapılandırması

en: MySQL Emoji Support (utf8mb4)
tr: MySQL Emoji desteği (utf8mb4)

en: MySQL Out-of-Date
tr: MySQL sürümü eski

en: MySQL database:
tr: MySQL veritabanı:

en: MySQL password:
tr: MySQL parolası:

en: MySQL server auto_increment_increment is 1
tr: MySQL sunucusu auto_increment_increment değeri 1

en: MySQL server does have InnoDB support
tr: MySQL sunucusu InnoDB desteklemiyor

en: MySQL server:
tr: MySQL sunucusu:

en: MySQL support
tr: MySQL desteği

en: MySQL support not included in PHP.
tr: PHP içinde MySQL desteği bulunmuyor.

en: MySQL username:
tr: MySQL kullanıcı adı:

en: MySQL version %1 or higher is required, you are running MySQL %2.
tr: MySQL sürümü %1 ya da üzerinde olmalı. Kullandığınız sürüm MySQL %2.

en: MySQL version at least %1
tr: MySQL sürümü en az %1 olmalı

en: N/A
tr: Kullanılamaz

en: NO BULK EMAILS (User Opt Out)
tr: TOPLU E-POSTA İSTEMİYOR (Kullanıcı tüm aboneliklerden ayrıldı)

en: NOT Personal Campaign Page Honor Roll
tr: Kişisel kampanya sayfası şeref listesi OLMAYAN

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> feature below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
tr: Not: Alternatif olarak, bir ödeme aracısı kullanmadan <strong>sonra ödenecek</strong> seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu durumda tüm kullanıcıların ödemelerini çevrimdışı olarak (örneğin çek ile ya da telefon üzerinden kredi kartı ile) istenir.

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> option below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
tr: Not: Alternatif olarak, bir ödeme aracısı kullanmadan <strong>Sonra ödenecek</strong> seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu durumda tüm kullanıcıların ödemelerini çevrimdışı olarak (örneğin çek ile ya da telefon üzerinden kredi kartı ile) istenir.

en: NOTE: Contacts selected on the search results are not relevant here; all contacts that meet the following criteria will be in the group.
tr: Not: Arama sonuçlarından seçilmiş kişiler burası ile ilişkili değil. Şu ölçütü karşılayan tüm kişiler gruba eklenir.

en: NOTE: Even if only a few contacts have been selected from the search results, all contacts that meet the following criteria will be in the group.
tr: Not: Arama sonuçlarından bir kaç kişi seçilse bile, şu ölçütü karşılayan tüm kişiler gruba eklenir.

en: NOTE: For Custom Data ACLs, the 'View' and 'Edit' operations currently do the same thing. Either option grants the right to view AND / OR edit custom data fields (in all groups, or in a specific custom data group). Neither option grants access to administration of custom data fields.
tr: NOT: Özel veri erişim denetimi listesi işlemleri için "Görüntüleme" ve "Düzenleme" işlemleri aynı şeyi yapar. İki seçenek de özel veri alanlarının görüntülenmesini VE / VEYA düzenlenmesini sağlar (tüm gruplar ya da belirli özel veri grupları için). Seçeneklerin hiç biri özel veri alanlarının yönetimi ile ilgili bir izin vermez.

en: NOTE: For Event ACLs, the 'View' operation allows access to the event information screen. "Edit" allows users to register for the event if online registration is enabled.
tr: NOT: Etkinlik veri erişim denetimi listesi işlemleri için "Görüntüleme" işlemi etkinlik bilgileri sayfasına erişimi sağlar. "Düzenleme" seçeneği çevrimiçi kayıt etkinleştirilmiş ise kullanıcılar etkinliğe kayıt olabilir.

en: NOTE: If there are multiple matching contacts, the first matching record is used.
tr: Not: Birden çok eşleşen kişi varsa uyan ilk kayıt kullanılır.

en: NOTE: If you are composing HTML-formatted messages, you may want to enable a Rich Text (WYSIWYG) editor (Administer &raquo; Customize Data & Screens &raquo; Display Preferences).
tr: NOT: HTML biçiminde iletiler hazırladığınızda, "Zengin metin düzenleyicisini (WYSIWYG)" kullanmak isteyebilirsiniz ("Yönetim" &raquo; "Veri ve ekranları özelleştirme" &raquo; "Görüntüleme ayarları").

en: NOTE: If you are using this contribution page for membership signup and renewals, the financial type configured in the membership type settings will be used when recording the membership payment. The financial type selected here will only be used if you are also collecting additional contributions (as configured on the Membership Settings page).
tr: Not: Bu katkı sayfasını üyelik kaydı ve yenilemeleri için kullanıyorsanız, üyelik ödemesi kaydedilirken üyelik türü yapılandırmasındaki mali tür kullanılır. Buradan seçilen mali tür yalnızca ek katkılar alıyorsanız kullanılır ("Üyelik ayarları" sayfasından yapılandırıldığı şekilde).

en: NOTE: Profile ACL operations affect which modes a profile can be used in (i.e. Create a new contact, Edit your own contact record, View a contact record, etc.). The Create operation is required for profiles embedded in online contribution or event registration forms. None of the operations for Profile ACLs grant access to administration of profiles.
tr: NOT: Profil erişim denetimi listesi işlemleri bir profilin kullanılacağı kipleri belirler (örneğin yeni bir kişi ekleme, kendi kişi kaydınızı düzenleme, bir kişi kaydını görüntüleme gibi). Ekleme işlemi için profiller çevrimiçi katkı ya da etkinlik kayıt formlarına eklenmelidir. Profil erişim denetimi listesi izinlerinin hiç biri profillerin yönetimi ile ilgili bir izin vermez.

en: NOTE: Social media links will be automatically included if you have enabled 'Social media sharing' for this page (see the 'Title' tab).
tr: Not: Bu sayfa için "Sosyal ağ paylaşımı" etkinleştirilmiş ise sosyal ağ bağlantıları otomatik olarak eklenir ("Başlık" sekmesine bakın).

en: NOTE: Some of these searches may rely on specific site configurations - and may not work as expected on your site.
tr: NOT: Bu aramalardan bazıları için özel site yapılandırmaları gerektiğinden, sitenizde beklendiği gibi çalışmayabilir.

en: NOTE: The text entered here will be used for both TEXT and HTML versions of receipt emails so we do not recommend including HTML tags / formatting here.
tr: Not: Bu metin alındı e-postalarının hem METİN hem HTML biçimlerine eklenir. Bu nedenle bu metin içinde HTML kodları kullanmamanız önerilir.

en: NOTE: This setting applies only to custom sets used for Contact records (e.g. Individuals, Households, Organizations, or ALL contact types).
tr: Not: Bu ayarlar yalnızca kişi kayıtlarındaki özel kümeler için geçerlidir (Bireyler, Hane halkı, Kuruluşlar ya da TÜM kişi türleri gibi).

en: NOTE: View Only fields can not be included in Profile Search forms.
tr: Not: Salt okunur alanlar profil arama formlarına eklenemez.

en: NOTE: When this feature is enabled, all links in the message body (including mailtos) will be automatically re-written to route through your CiviCRM website prior to redirecting to the target page.
tr: Not: Bu özellik etkinleştirildiğinde, ileti metnindeki tüm bağlantılar otomatik olarak değiştirilir (mailto bağlantıları da) ve doğrudan hedef sayfaya yönlendirilmek yerine CiviCRM web sitenize yönlendirildikten sonra hedef sayfanın açılması sağlanır.

en: Name
tr: Ad

en: Name (Frequency)/Description
tr: Ad (sıklık)/açıklama

en: Name (Status ID)
tr: Ad (durum kodu)

en: Name (for Honor Roll)
tr: Ad (şeref listesi için)

en: Name Badge
tr: Yaka kartı

en: Name Badge Format
tr: Ad yaka kartı biçimi

en: Name Only
tr: Yalnızca ad

en: Name Tent
tr: Ad afişi

en: Name The SMS
tr: SMS adını yazın

en: Name Tokens
tr: Ad kodları

en: Name Your SMS
tr: SMS adını yazın

en: Name already exists in Database.
tr: Bu ad zaten veritabanında kayıtlı.

en: Name and Address
tr: Ad ve adres

en: Name and Address (reserved)
tr: Ad ve adres (ayırtılmış)

en: Name and Email
tr: Ad ve e-posta

en: Name and Email (reserved)
tr: Ad ve e-posta (ayırtılmış)

en: Name badges - print
tr: Ad yaka kartları - Yazdırma

en: Name can only consist of alpha-numeric characters
tr: Adlarda yalnızca alfasayısal karakterler bulunabilir

en: Name cannot not start with a digit
tr: Ad bir rakam ile başlayamaz

en: Name for CiviCRM field which is being exposed for sharing.
tr: Paylaşım için görüntülenecek CiviCRM alanının adı.

en: Name for Membership Status
tr: Üyelik durumunun adı

en: Name for new group
tr: Yeni grubun adı

en: Name in "from" field
tr: "Kimden" alanındaki ad

en: Name is required to save Import Mapping
tr: İçe aktarma eşleştirmesinin kaydedilebilmesi için bir ad yazmalısınız

en: Name like: %1
tr: Şu ad: %1

en: Name of County
tr: Ülke adı

en: Name of Domain / Organization
tr: Etki alanı adı / Kuruluş

en: Name of Group.
tr: Grubun adı.

en: Name of Mapping
tr: Eşleştirmenin adı

en: Name of Membership Type
tr: Üyelik türünün adı

en: Name of Receipt Sender
tr: Alındı e-postası "Kimden" adı

en: Name of State/Province
tr: İl ya da bölge adı

en: Name of Tag
tr: Etiketin adı

en: Name of Tag.
tr: Etiketin adı.

en: Name of combined tag
tr: Birleştirilmiş etiketin adı

en: Name of status to use when creating email to activity.
tr: İşlem e-postası oluşturulurken kullanılacak durum adı.

en: Name of table where item being referenced is stored.
tr: Referans verilen ögenin kaydedildiği tablonun adı.

en: Name of table where item being referenced is stored. Modules which only need a single collection of uf_join instances may choose not to populate entity_table and entity_id.
tr: Başvurulan öğenin depolandığı tablonun adı. Yalnızca tek bir uf_join kopyası derlemesine gerek duyan modüller, entity_table ve entity_id ögelerini doldurmamayı seçebilir.

en: Name of the A/B test
tr: A/B sınamasının adı

en: Name of the Campaign.
tr: Kampanyanın adı.

en: Name of the UF group for directly addressing it in the codebase
tr: Kod temelinde doğrudan adreslemek için kullanıcı çerçevesi grubunun adı

en: Name of the action(reminder)
tr: İşlem adı (anımsatıcı)

en: Name of the column that holds the values for this field.
tr: Bu alanın değerlerini tutan sütunun adı.

en: Name of the component.
tr: Bileşenin adı.

en: Name of the module which declared this object
tr: Bu nesneyi bildiren modülün adı

en: Name of the premium (product, service, subscription, etc.) as it will be displayed to contributors.
tr: Katkıda bulunan kişilere görüntülenecek hediye adı (ürün, hizmet, abonelik gibi).

en: Name of the protocol to use for polling.
tr: Bağlantı sonrası kullanılacak iletişim kuralının adı.

en: Name of the queue which includes this item
tr: Bu ögenin bulunduğu kuyruğun adı

en: Name of the rule group
tr: Kural grubunun adı

en: Name of the status check this preference references.
tr: Bu durum ayarının ilişkili olduğu durum denetiminin adı.

en: Name of the table that holds the values for this group.
tr: Bu grubun değerlerini tutan tablonun adı.

en: Name of this group of settings.
tr: Bu ayar grubunun adı.

en: Name of this status type, for use in the code.
tr: Bu durum türünün kod içinde kullanılacak adı.

en: Name or Email
tr: Ad ya da e-posta

en: Name or IP address of mail server machine.
tr: Posta sunucusunun adı ya da IP adresi.

en: Name or nickname contributor wants to be displayed in the Honor Roll. Enter "Anonymous" for anonymous contributions.
tr: Katkıda bulunan onayladığında "Şeref listesinde" görüntülenecek ad ya da kısa ad. Anonim katkılar için "Anonim" yazın.

en: Name used for sorting different contact types
tr: Farklı kişi türlerini sıralamak için kullanılan ad

en: Name, Status and Register Date
tr: Ad, durum ve kayıt tarihi

en: Name/Email
tr: Ad/E-posta

en: Name/ID of the mapping to use on this table
tr: Bu tabloda kullanılacak eşleştirmenin adı ya da kodu

en: Namespace reserved for component.
tr: Ad aralığı bileşen için ayırtılmış.

en: National Membership
tr: Ulusal üyelik

en: National prefix to be used when dialing TO this country.
tr: Bu ülke aranırken kullanılacak numara ön eki.

en: Natural language name for Case Type
tr: Olay türü için doğal dil adı

en: Navigate to a report instance and verify the report filters and display type (Tabular, Bar or Pie Chart). OR create a new report instance from the Reports menu &raquo; Create Reports from Templates.
tr: Bir rapor kopyasına giderek rapor süzgeçleri ve görünüm türünü denetleyin (Tablo, Çubuk ya da Daire çizelge) YA DA "Raporlar menüsü" &raquo; "Kalıplardan rapor ekle" bölümünden yeni bir rapor kopyası oluşturun.

en: Navigation
tr: Gezinme

en: Navigation ID
tr: Gezinme kodu

en: Navigation Item Label
tr: Gezinme ögesi etiketi

en: Navigation Item Machine Name
tr: Gezinme ögesi bilgisayar adı

en: Navigation Menu
tr: Gezinti menüsü

en: Navigation Title
tr: Gezinme başlığı

en: Navigations
tr: Gezinmeler

en: Negative
tr: Eksi

en: Negative Amounts
tr: Eksi tutarlar

en: Negative Options
tr: Eksi seçenekler

en: Nepali
tr: Nepalce

en: Net Amount
tr: Net tutar

en: Net Payment
tr: Net ödeme

en: Network Error
tr: Ağ sorunu

en: Never
tr: Asla

en: Never remind me again
tr: Bir daha anımsatma

en: New
tr: Yeni

en: New %1
tr: Yeni %1

en: New %1 Report
tr: Yeni %1 rapor

en: New A/B Test
tr: A/B denemesi ekle

en: New ACL
tr: EDL ekle

en: New Accounting Batch
tr: Toplu muhasebe işlemi ekle

en: New Activity
tr: İşlem ekle

en: New Campaign
tr: Kampanya ekle

en: New Case
tr: Olay ekle

en: New Case Type
tr: Yeni olay türü

en: New CiviCRM Profile
tr: CiviCRM profili ekle

en: New Connections
tr: Yeni bağlantılar

en: New Contact
tr: Kişi ekle

en: New Contribution
tr: Katkı ekle

en: New Credit Card
tr: Kredi kartı ekle

en: New Custom Field Set
tr: Özel alan kümesi ekle

en: New Data Entry Batch
tr: Toplu yeni veri girişi işlemi

en: New Donor
tr: Yeni bağışçı

en: New Email
tr: Yeni e-posta

en: New Event
tr: Etkinlik ekle

en: New Event Template
tr: Etkinlik kalıbı ekle

en: New Field
tr: Yeni alan

en: New Household
tr: Hane halkı ekle

en: New Individual
tr: Birey ekle

en: New Mailing Component
tr: Yeni postalama bileşeni

en: New Membership Status
tr: Yeni üyelik durumu

en: New Message Template
tr: İleti kalıbı ekle

en: New Option Group
tr: Seçenek grubu ekle

en: New Option for '%1'
tr: "%1" için seçenek ekle

en: New Organization
tr: Kuruluş ekle

en: New Participant Status
tr: Katılımcı durumu ekle

en: New Payment Method
tr: Ödeme yöntemi ekle

en: New Payment Procesor Type
tr: Ödeme aracısı türü ekle

en: New Payment Processor
tr: Ödeme aracısı ekle

en: New Price Set
tr: Fiyat paketi ekle

en: New Report
tr: Yeni rapor

en: New Report Template
tr: Rapor kalıbı ekle

en: New Scheduled Job
tr: Zamanlanmış görev ekle

en: New Start Date
tr: Yeni başlangıç tarihi

en: New Status
tr: Yeni durum

en: New codebase version detected. You must visit <a href='%1'>upgrade screen</a> to upgrade the database.
tr: Yeni bir kod tabanı sürümü algılandı. Veritabanını güncellemek için <a href='%1'>güncelleme bölümüne</a> bakmalısınız.

en: New granular permissions called %1 and %2 have been added for %3 permission. These permissions help to limit user access per template
tr: %3 izni için %1 ve %2 adında yeni ayrıntılı izinler eklendi. Bu izinler, her kalıp için kullanıcı erişimini sınırlamaya yardımcı olur

en: New membership period expiration date.
tr: Yeni üyelik döneminin bitiş tarihi.

en: New membership period start date
tr: Yeni üyelik döneminin başlangıç tarihi

en: New personal campaign page
tr: Yeni kişisel kampanya sayfası

en: New status assigned to membership by this action. FK to Membership Status
tr: Bu işlem ile üyeliğe atanacak yeni durum. Üyelik durumu dış anahtarı

en: Newest
tr: Yeni

en: Next
tr: Sonraki

en: Next &gt;
tr: Sonraki &gt;

en: Next 12 months including today
tr: Bugün dahil gelecek 12 ay

en: Next 30 days including today
tr: Bugün dahil gelecek 30 gün

en: Next 60 days including today
tr: Bugün dahil gelecek 60 gün

en: Next 7 days including today
tr: Bugün dahil gelecek 7 gün

en: Next 90 days including today
tr: Bugün dahil gelecek 90 gün

en: Next Amount
tr: Sonraki tutar

en: Next Contribution
tr: Sonraki katkı

en: Next Contribution Date
tr: Sonraki katkı tarihi

en: Next Group Refresh Time
tr: Sonraki grup yenileme zamanı

en: Next Pay Date
tr: Sonraki ödeme tarihi

en: Next Payment Amount
tr: Sonraki ödeme tutarı

en: Next Payment Date
tr: Sonraki ödeme tarihi

en: Next Payment Due
tr: Sonraki ödeme tarihi

en: Next Sched.
tr: Sonraki zamanlanmış

en: Next Scheduled Activity
tr: Sonraki zamanlanmış işlem

en: Next Scheduled Contribution Date
tr: Sonraki zamanlanmış katkı tarihi

en: Next Scheduled Recurring Contribution
tr: Sonraki katkı yinelenme tarihi

en: Next calendar month
tr: Gelecek takvim ayı

en: Next calendar year
tr: Gelecek takvim yılı

en: Next fiscal year
tr: Gelecek mali yıl

en: Next quarter
tr: Gelecek çeyrek

en: Next scheduled date
tr: Sonraki zamanlanmış tarih

en: Next step
tr: Sonraki adım

en: Next week
tr: Gelecek hafta

en: Next/Previous buttons are not available for searches which are sorted by email, phone or address fields.
tr: E-posta, telefon ya da adres alanlarına göre sıralanmış aramalarda Önceki/Sonraki düğmeleri kullanılamaz.

en: Nick Name
tr: Takma ad

en: Nickname
tr: Takma ad

en: Nickname.
tr: Takma ad.

en: No
tr: Hayır

en: No %1 match your search criteria. Suggestions:
tr: Arama ölçütlerinize uyan bir %1 bulunamadı. Öneriler:

en: No %1 reports have been created.
tr: %1 rapor oluşturuldu.

en: No Accounting Batches match your search criteria.
tr: Ölçütlerinize uyan bir toplu hesaplama bulunamadı.

en: No Action Selected
tr: Bir işlem seçilmemiş

en: No Batches Selected
tr: Bir toplu işlem seçilmemiş

en: No Bulk Email(Is Opt Out)
tr: Toplu e-posta gönderilmesin (abonelikten ayrıldı)

en: No Bulk Emails (User Opt Out)
tr: Toplu e-posta gönderilmeyecek (kullanıcı seçimi)

en: No CiviCRM Profiles have been created yet. You can <a href='%1'>add one now</a>.
tr: Henüz bir CiviCRM profili oluşturulmamış. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: No Components have been enabled for your site that can be configured with the price sets. Click <a href='%1'>here</a> if you want to enable CiviEvent/CiviContribute for your site.
tr: Sitenizde henüz "Fiyat paketleri" ile yapılandırılabilecek bir bileşen etkinleştirilmemiş. CiviEvent ya da CiviContribute bileşenini etkinleştirmek için <a href='%1'>buraya tıklayın</a>.

en: No Contacts Selected
tr: Herhangi bir kişi seçilmemiş

en: No Contribution Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex contribution options (e.g. "Contribute $25 more to receive our monthly magazine."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
tr: Siteniz için henüz bir "Üyelik fiyat paketi" yapılandırılmamış ya da etkinleştirilmemiş. Fiyat paketlerini kullanarak daha ayrıntılı üyelik kaydı ve yenileme seçenekleri yapılandırabilirsiniz ("25 lira daha katkıda bulunarak aylık dergimize abone olabilirsiniz" gibi). Fiyat paketlerini yapılandırmak için <a href='%1'>buraya tıklayın</a>.

en: No Data Entry Batches have been created for this site.
tr: Bu site için henüz bir toplu veri kaydı işlemi oluşturulmamış.

en: No Default value for Auto Responder.
tr: Otomatik yanıtlayıcı için varsayılan bir değer yok

en: No Duplicate Checking
tr: Çift kayıtlar denetlenmesin

en: No Duplicate emails?
tr: Çift e-postalar gönderilmesin

en: No Email Verification
tr: E-posta doğrulanmasın

en: No Emails to Restore
tr: Geri yüklenebilecek bir e-posta yok

en: No Fee Level(s) or Price Set is configured for this event.<br />Click <a href='%1'>CiviEvent >> Manage Event >> Configure >> Event Fees</a> to configure the Fee Level(s) or Price Set for this event.
tr: Bu etkinlik için yapılandırılmış bir "Ücret düzeyi" ya da "Fiyat paketi" yok.<br /><a href='%1'>"CiviEvent" >> "Etkinlik yönetimi" >> "Yapılandır" >> "Etkinlik ücretleri"</a> bölümünden bu etkinlik için "Ücret düzeyleri" ya da "Fiyat paketleri" yapılandırılabilir.

en: No Financial Accounts found for the Financial Type
tr: Bu mali türde bir mali hesap bulunamadı

en: No Membership Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex membership signup and renewal options, including allowing constituents to sign up for multiple memberships at the same time. Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
tr: Siteniz için henüz bir "Üyelik fiyat paketi" yapılandırılmamış ya da etkinleştirilmemiş. Fiyat paketlerini kullanarak daha ayrıntılı üyelik kaydı ve yenileme seçenekleri yapılandırabilir, aynı anda birden çok üyelik kaydı yapabilirsiniz. Fiyat paketlerini yapılandırmak için <a href='%1'>buraya tıklayın</a>.

en: No Multi-Record Fields configured for this profile (gid=%1)
tr: Bu profil (gid=%1) için birden çok kayıt alanı yapılandırılmamış

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. If this is a <strong>paid event</strong> AND you want users to be able to <strong>register and pay online</strong>, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a> first. Then return to this screen and assign the processor to this event.
tr: Siteniz için yapılandırılmış ya da etkinleştirilmiş bir "Ödeme aracısı" bulunamadı. <strong>Bu etkinlik ücretli ise</strong> ve <strong>çevrimiçi kayıt ve ödeme</strong> işlemleri yapmak istiyorsanız bir <a href='%1'>Ödeme aracısı</a> yapılandırmanız gerekir. Ardından bu sayfaya geri dönerek bu etkinlik için ödeme aracısını atayabilirsiniz.

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. Unless you are only using CiviContribute to solicit non-monetary / in-kind contributions, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a>. Then return to this screen and assign the processor to this Contribution Page.
tr: Siteniz için yapılandırılmış ya da etkinleştirilmiş bir ödeme aracısı bulunamadı. CiviContribute bileşenini para dışındaki bağışlar için kullanmıyorsanız bir <a href='%1'>Ödeme aracısı</a> yapılandırmanız gerekir. Ardından bu sayfaya geri dönerek bu katkı sayfasının ödeme aracısını atayın.

en: No Price Set has been configured / enabled for your site. Price sets allow you to meet the complex demands of your event registration structure.(e.g. "Pay $15 more for lunch."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
tr: Siteniz için henüz bir "Fiyat paketi" yapılandırılmamış ya da etkinleştirilmemiş. Fiyat paketlerini kullanarak daha ayrıntılı etkinlik kaydı seçenekleri sunabiliriniz ("15 lira daha katkıda bulunarak öğle yemeği alabilirsiniz" gibi). Fiyat paketlerini yapılandırmak için <a href='%1'>buraya tıklayın</a>.

en: No Profile Available
tr: Kullanılabilecek bir profil yok

en: No Profile Configured
tr: Herhangi bir profil yapılandırılmamış

en: No Profile with a user account registration option has been configured / enabled for your site. You need to <a href='%1'>configure a Supporter profile</a> first. It will be used to collect or update basic information from users while they are creating a Personal Campaign Page.
tr: Sitenizde kullanıcı hesabı açma seçeneği bulunan bir profil yapılandırılmamış / etkinleştirilmemiş. Öncelikle <a href='%1'>bir "Destekçi" profili ayarlayın</a>. Bu profil, kullanıcılar bir "Kişisel kampanya sayfası" oluştururken bazı temel bilgilerin toplanması ya da güncellenmesi için kullanılır.

en: No Recipients
tr: Herhangi bir alıcı yok

en: No Reply
tr: Yanıtlanmayan

en: No Scheduled Reminders have been created.
tr: Henüz bir zamanlanmış anımsatıcı oluşturulmamış.

en: No Thank-you Label
tr: Hayır teşekkürler etiketi

en: No Thank-you Label is a required field.
tr: Hayır teşekkürler etiketi alanının doldurulması zorunludur.

en: No Thank-you Option
tr: Hayır teşekkürler seçeneği

en: No Thank-you Position
tr: Hayır teşekkürler konumu

en: No Thank-you Text
tr: Hayır teşekkürler metni

en: No Updates Saved
tr: Herhangi bir güncelleme kaydedilmedi

en: No account create option
tr: Hesap açma seçeneği sunulmasın

en: No active instances of payment processor %1 were found.
tr: %1 ödeme aracısının etkin bir kopyası bulunamadı.

en: No active instances of payment processor '%1' were found.
tr: "%1" ödeme aracısının etkin bir kopyası bulunamadı.

en: No active price fields found for this event!
tr: Bu etkinlik için etkin bir fiyat alanı bulunamadı!

en: No auto-renew option
tr: Otomatik yenileme seçeneği sunulmasın

en: No available Contribution Pages match your search criteria. Suggestions:
tr: Arama ölçütlerinize uyan bir katkı sayfası bulunamadı. Öneriler:

en: No available Events match your search criteria. Suggestions:
tr: Arama ölçütlerinize uyan bir etkinlik bulunamadı. Öneriler:

en: No available applications
tr: Kullanılabilecek bir uygulama yok

en: No batches were selected.
tr: Henüz bir toplu işlem seçilmemiş.

en: No bulk emails (User Opt Out)
tr: Toplu e-posta gönderilmesin (kullanıcı ayrıldı)

en: No contact found for this related contact ID: %1
tr: İlişkili %1 kişi kodu için bir kişi bulunamadı

en: No contacts are currently eligible to inherit this relationship.
tr: Şu anda bu ilişkinin devredilebileceği bir kişi yok.

en: No content to preview
tr: Ön izlenebilecek bir içerik yok

en: No contribution pages have been created yet. Click <a accesskey="N" href='%1'>here</a> to create a new contribution page.
tr: Henüz bir katkı sayfası oluşturulmamış. <a accesskey="N" href='%1'>Buraya tıklayarak oluşturabilirsiniz</a>.

en: No contributions have been recorded for this recurring contribution.
tr: Bu yinelenen katkı için herhangi bir katkı kaydı yok.

en: No contributions have been recorded from this contact.
tr: Bu kişi adına kaydedilmiş bir katkı yok.

en: No cron runs have been recorded.
tr: Kaydedilmiş bir zamanlanmış görev çalışması yok.

en: No custom data groups have been created yet. You can <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>add one</a>.
tr: Henüz bir özel veri grubu oluşturulmamış. Yeni bir grup <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>ekleyebilirsiniz</a>.

en: No event registrations have been recorded for this contact.
tr: Bu kişi için yapılmış bir etkinlik kaydı yok.

en: No export format selected.
tr: Bir dışa aktarma biçimi seçilmemiş.

en: No extensions installed. <a %1>Browse available extensions</a>.
tr: Henüz bir eklenti kurulmamış. <a %1>Kullanılabilecek eklentilere bakın</a>.

en: No fields in this Profile have been configured as searchable. Ask the site administrator to check the Profile setup.
tr: Bu "Profil" içindeki alanların hiçbiri aranabilir olarak yapılandırılmamış. Site yöneticisi ile görüşerek "Profil" ayarlarını gözden geçirmesini isteyin.

en: No fields in this Profile have been configured to display as a result column in the search results table. Ask the site administrator to check the Profile setup.
tr: Bu "Profil" içindeki alanların hiçbiri arama sonuçları tablosunda bir sütunda görüntülenmek üzere yapılandırılmamış. Site yöneticisi ile görüşerek "Profil" ayarlarını gözden geçirmesini isteyin.

en: No grants have been recorded for this contact.
tr: Bu kişi adına kaydedilmiş bir bağış yok.

en: No icon
tr: Simge yok

en: No id passed to MailingAB del function
tr: MailingAB del işlevine bir kod aktarılmadı

en: No id passed to mailing del function
tr: Postalama del işlevine bir kod aktarılmadı

en: No id passed to mailing delJob function
tr: Postalama delJob işlevine bir kod aktarılmadı

en: No link
tr: Bağlantı yok

en: No mailboxes have been configured for Email to Activity Processing
tr: "E-posta ile işlem süreci" için yapılandırılmış bir e-posta kutusu yok

en: No mailing id has been able to be determined
tr: Herhangi bir postalama kodu belirlenemedi

en: No matches found for:
tr: Şunun için bir eşleşme bulunamadı:

en: No matches found using the default Supervised deduping rule.
tr: Varsayılan "Denetimsiz çift kayıt ayıklama kuralı" kullanılarak bir eşleşme bulunamadı.

en: No matching Data Entry Batches found for your search criteria.
tr: Arama ölçütlerinize uyan bir toplu veri kaydı işlemi bulunamadı.

en: No matching Groups found for your search criteria. Suggestions:
tr: Arama ölçütünüzle eşleşen bir grup bulunamadı. Öneriler:

en: No matching contact found.
tr: Eşleşen bir kişi bulunamadı.

en: No matching results for
tr: Şunun için eşleşen bir sonuç bulunamadı:

en: No memberships have been recorded for this contact.
tr: Bu kişinin bir üyeliği yok.

en: No message template with workflow name %1.
tr: İş akışı adı %1 olan bir ileti kalıbı bulunamadı.

en: No message template with workflow name %2.
tr: İş akışı adı %2 olan bir ileti kalıbı bulunamadı.

en: No of contacts to find matches for
tr: Eşleştirilecek kişi sayısı

en: No participants were added.
tr: Herhangi bir katılımcı eklenmedi.

en: No payments found for this %1 record
tr: Bu %1 kaydı için bir ödeme bulunamadı

en: No pledges have been recorded from this contact.
tr: Bu kişiden alınmış bir söz verilmiş ödeme kaydı yok.

en: No possible duplicates were found using %1 rule.
tr: %1 kuralı kullanılarak herhangi bir çift bulunamadı.

en: No premium products have been created for your site. You can <a href='%1'>add one</a>.
tr: Henüz bir hediye ürünü yok. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: No price sets have been added yet.
tr: Henüz bir fiyat paketi eklenmemiş.

en: No processing status reported yet.
tr: Henüz raporlanmış bir işlem durumu yok.

en: No recipients
tr: Herhangi bir alıcı yok

en: No records available
tr: Kullanılabilecek bir kayıt yok

en: No records of type '%1' found.
tr: "%1" türünde bir kayıt bulunamadı.

en: No records of type \'%1\' found.
tr: \"%1\" türünde bir kayıt bulunamadı.

en: No records to export
tr: Dışa aktarılacak bir kayıt yok

en: No relevant activity type found when recording Mailing Event delivered Activity
tr: Posta etkinliği tarafından gönderilen işlem kaydedilirken ilgili işlem türü bulunamadı

en: No respondents are currently reserved for you to interview.
tr: Henüz size görüşeceğiniz bir yanıtlayan ayırtılmamış.

en: No response from the server. Check your internet connection and try reloading the page.
tr: Sunucudan yanıt alınamadı. İnternet bağlantınızı denetleyip sayfayı yeniden yüklemeyi deneyin.

en: No such message template: id=%1.
tr: %1 kodlu ileti kalıbı bulunamadı.

en: No survey sid parameter. Cannot process signature.
tr: Anket sid parametresi yok. İmza işlenemedi.

en: No tags have been created in this set.
tr: Bu kümeye henüz bir etiket eklenmemiş.

en: No test processor entry exists for %1. Not having a test entry for each processor could cause problems
tr: %1 için herhangi bir sınama işleyici kaydı bulunamadı. Her işleyici için bir sınama kaydının olmaması sorunlara yol açabilir

en: No thank you
tr: Hayır teşekkürler

en: No updates have been saved.
tr: Herhangi bir güncelleme kaydedilmedi.

en: No user/contact ID was specified, so the Profile cannot be used in edit mode.
tr: Herhangi bir kullanıcı ya da kişi kodu belirtilmediğinden, Profil düzenleme kipinde kullanılamaz.

en: No-show
tr: Görünmedi

en: Non Deductible Amount
tr: Vergiden düşülemeyecek tutar

en: Non-Production Environment
tr: Üretim dışı çalışma ortamı

en: Non-deductible Amount
tr: Vergiden düşülemeyecek tutar

en: Non-deductible portion of this contribution.
tr: Bu katkının vergiden düşülemeyecek tutarı.

en: Non-numeric portion of address number on the street, e.g. For 112A Main St, the street_number_suffix = A
tr: Sokak adresi numarasının sayısal olmayan kısmı. "112A Ana Cadde" için sokak numarası street_number_suffix = A gibi.

en: Non-primary members only
tr: Yalnızca birincil olmayan üyeler

en: Non-production Environment
tr: Çalışma ortamı üretim olarak ayarlanmamış

en: Non-production environment set
tr: Çalışma ortamı üretim dışı olarak ayarlanmış

en: Non-profit
tr: Kar amacı gütmeyen

en: None
tr: Yok

en: None - disable menu
tr: Yok - Menü devre dışı

en: None Found
tr: Herhangi bir şey bulunamadı

en: None Selected
tr: Herhangi bir şey seçilmemiş

en: None available
tr: Hiç biri kullanılamaz

en: None found.
tr: Hiçbir şey bulunamadı

en: None of the contacts in this group have an email address.
tr: Bu gruptaki kişilerden hiçbirinin e-posta adresi yok.

en: Normal Group
tr: Normal grup

en: Normally the owner of a financial account is the organization implementing CiviCRM so there is no need to change this. Some organizations that maintain accounts for groups, chapters, regions, constituency associations or other parts of the main CiviCRM organization may need to change the owner to one of these sub-entities or sibling entities.
tr: Normal olarak mali hesap sahibi CiviCRM uygulamasını kullanan kuruluş olduğundan bunun değiştirilmesi gerekmez. Ana CiviCRM kuruluşuna ait grup, bölüm, bölge, seçim bölgesi gibi alt birimler varsa, onlar için bu sahip bilgisinin değiştirilmesi gerekebilir.

en: North Ndebele
tr: Kuzey Ndebele

en: Northern Sami
tr: Kuzey Sami

en: Norwegian
tr: Norveçce

en: Norwegian BokmÃ¥l
tr: Norveç BokmÃ¥l

en: Norwegian Nynorsk
tr: Norveçce Nynorsk

en: Not %1, or want to do this for a different person
tr: %1 değil ya da bu işlemi farklı bir kişi olarak yapmak ister misiniz

en: Not %1, or want to register a different person
tr: Siz %1 değil misiniz ya da farklı bir kişiyi kaydetmek mi istiyorsunuz

en: Not Approved
tr: Onaylanmadı

en: Not Clicked
tr: Tıklanmayan

en: Not Empty
tr: Boş olmayan

en: Not In
tr: İçinde şu olmayan

en: Not Like
tr: Şunun gibi olmayan

en: Not Now
tr: Şimdi değil

en: Not Null
tr: Null olmayan

en: Not Required
tr: Zorunlu değil

en: Not Saved
tr: Kaydedilmedi

en: Not a CMS User
tr: İYS kullanıcısı değil

en: Not checking remote URL for extensions since ext_repo_url is set to false.
tr: ext_repo_url değeri false olarak ayarlandığından eklentiler için uzak adres denetlenmiyor.

en: Not completed
tr: Tamamlanmamış

en: Not expired
tr: Sona ermemiş

en: Not offered
tr: Teklif edilmesin

en: Not permitted to file activity %1 %2.
tr: Dosya işlemine izin verilmiyor %1 %2.

en: Not scheduled
tr: Zamanlanmamış

en: Not selected
tr: Seçilmemiş

en: Not set
tr: Ayarlanmamış

en: Not started
tr: Başlatılmamış

en: Not&nbsp;Counted
tr: Sayılmayan

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Role
tr: Rolü&nbsp;Nedeniyle&nbsp;Sayılmayan

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Status
tr: Durumu&nbsp;Nedeniyle&nbsp;Sayılmayan

en: Note
tr: Not

en: Note Date
tr: Not tarihi

en: Note Entity
tr: Not varlığı

en: Note Entity ID
tr: Not varlığı kodu

en: Note ID
tr: Not kodu

en: Note Modified By
tr: Notu değiştiren

en: Note Text
tr: Not metni

en: Note Used For
tr: Notun kullanım amacı

en: Note and/or Comment.
tr: Not ve/veya açıklama.

en: Note behind the decision.
tr: Onayla ilgili not

en: Note that %1 Access Control permissions take precedence over CiviCRM ACLs. If you wish to use CiviCRM ACLs, first disable the related permission in %1 Access control for a user role, and then gradually add ACLs to replace that permission for certain groups of contacts.
tr: %1 erişim denetimi izinlerinin CiviCRM erişim denetimi listelerine göre öncelikli olduğunu unutmayın. CiviCRM erişim denetimi listelerini kullanmak için öncelikle %1 üzerinde bir kullanıcı rolü için ilgili erişim denetimini devre dışı bırakın ve belirli grup ve kişiler için erişim denetimi listelerine bu izinleri ekleyin.

en: Note that a CiviCRM ACL Role is not related to the Drupal Role.
tr: Bir CiviCRM EDL rolünün Drupal içindeki rollerden farklı olduğunu unutmayın.

en: Note that if 'Show Location' is not set a map will not be shown, regardless of the setting of 'Include Map to Event Location'.
tr: "Konum görüntülensin" seçeneği işaretlenmediğinde, "Etkinlik konumu haritası görüntülensin" seçeneğinin durumu ne olursa olsun haritanın görüntülenmeyeceğini unutmayın.

en: Note that not all transactions are necessarily associated with a payment method.
tr: Unutmayın, tüm hesap hareketleri bir ödeme yöntemi ile ilişkili olmayabilir.

en: Note that this help text is displayed on profile create/edit screens only.
tr: Bu yardım metninin yalnızca profil ekleme/düzenleme ekranlarında görüntüleneceğini unutmayın.

en: Note this field just filters on who made a change no matter when that change happened, It doesn't have any link to the modified date field.
tr: Bu alanın, değişikliğin ne zaman gerçekleştiğine bakılmaksızın, yalnızca kimin değişiklik yaptığını süzdüğünü unutmayın. Değiştirilen tarih alanına herhangi bir bağlantısı yoktur.

en: Note(s)
tr: Not(lar)

en: Note:
tr: Not:

en: Note: Body Only
tr: Not: Yalnızca içerik

en: Note: Body and Subject
tr: Not: İçerik ve konu

en: Note: Please verify your configuration for Maximum File Size (in MB) <a href='%1'>Administrator >> System Settings >> Misc</a>. It should support 'upload_max_size' as defined in PHP.ini.Please check with your system administrator.
tr: Not: Lütfen <a href='%1'>"Yönetim" > "Sistem ayarları" > "Diğer"</a> bölümünden "En büyük dosya boyutu (MB olarak)" yapılandırma değerini denetleyin. Bu değer, php.ini dosyası içindeki "upload_max_size" değeriyle uyumlu olmalıdır. Lütfen sistem yöneticinizi de bilgilendirin.

en: Note: Revenue for these types of memberships will not be deferred as the financial type does not have a deferred revenue account setup for it. If you want the revenue to be deferred, please select a different Financial Type with a Deferred Revenue account setup for it, or setup a Deferred Revenue account for this Financial Type.
tr: Not: Bu türdeki üyeliklerin geliri, "Mali tür" için ötelenmiş kazanç hesabı ayarı yapılmamış olduğundan ertelenmez. Gelirin ötelenmesini istiyorsanız, lütfen bunun için "Ötelenmiş kazanç" hesabı kurulumu yapılmış farklı bir "Mali tür" seçin ya da bu "Mali tür" için "Ötelenmiş gelir" hesabı ayarlarını yapın.

en: Note: Revenue for this event registration will not be deferred as the financial type does not have a deferred revenue account setup for it. If you want the revenue to be deferred, please select a different Financial Type with a Deferred Revenue account setup for it, or setup a Deferred Revenue account for this Financial Type.
tr: Not: Bu etkinlik kaydının geliri, "Mali tür" için ötelenmiş kazanç hesabı ayarı yapılmamış olduğundan ertelenmez. Gelirin ötelenmesini istiyorsanız, lütfen bunun için "Ötelenmiş kazanç" hesabı kurulumu yapılmış farklı bir "Mali tür" seçin ya da bu "Mali tür" için "Ötelenmiş gelir" hesabı ayarlarını yapın.

en: Note: Subject Only
tr: Not: Yalnızca konu

en: Note: The record %1 doesnot exists. Upon save a new record will be create
tr: Not: %1 kayıdı bulunamadı. Kaydedildiğinde yeni bir kayıt eklenecek

en: Note: This will modify the field system-wide, not just in this profile form.
tr: Not: Bu işlem alanın yalnızca bu profil formunda değil, tüm sistemdeki durumunu değiştirecek.

en: Note: Upload max filesize ('upload_max_filesize') should not exceed Post max size ('post_max_size') as defined in PHP.ini, please check with your system administrator.
tr: Not: php.ini dosyasındaki yüklenebilecek en büyük dosya boyutu (upload_max_filesize) değeri en büyük gönderim boyutu (post_max_size) değerinden büyük olamaz. Lütfen sistem yöneticiniz ile görüşün.

en: Note: You cannot edit fields for a reserved rule.
tr: Not: Ayırtılmış bir kuralın alanları düzenlenemez.

en: Note: if the correct payment instrument is not listed here (e.g. for in-kind donations) ask your administrator to add a new option to this list.
tr: Not: Doğru ödeme aracı görüntülenmiyorsa (takas bağışı gibi) bu listeye yeni bir seçenek eklenmesi için yöneticiniz ile görüşün.

en: Note: if the correct payment method is not listed here (e.g. for in-kind donations) ask your administrator to add a new option to this list.
tr: Not: Doğru ödeme yöntemi görüntülenmiyorsa (takas bağışı gibi) bu listeye yeni bir seçenek eklenmesi için yöneticiniz ile görüşün.

en: Note: this contact may be a duplicate of an existing record.
tr: Not: bu kişi var olan bir kaydın çift kaydı olabilir.

en: Notes
tr: Notlar

en: Notes for
tr: Şunun notları

en: Notes or Standard Terms
tr: Notlar ve standart hükümler

en: Nothing to merge.
tr: Birleştirilecek bir şey yok.

en: Notice
tr: Bildirim

en: Notification Email
tr: Bildirim e-postası

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this contribution page is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
tr: Bu katkı sayfasına bağlı bir kişisel kampanya sayfası oluşturulduğunda ya da güncellendiğinde bildirimlerin gönderileceği e-posta adresleri. Bildirim içinde kampanyayı görüntüleme bağlantısı ve ilgili kişi ya da sayfanın oluşturucusunun bilgileri bulunur.

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this event is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
tr: Bu etkinlik ile bağlantılı bir kişisel kampanya sayfası oluşturulduğunda ya da güncellendiğinde bu adrese bir bildirim e-postası gönderilir. Bildirim içeriğinde kampanya sayfasını, kişi kaydını ve sayfayı oluşturanı görüntüleyen bağlantılar bulunur.

en: Notifications are NOT available
tr: Bildirimler KULLANILMIYOR

en: Notifications are sent to ALL owners
tr: Bildirimler TÜM sahiplere gönderildi

en: Notify Activity Assignees
tr: Etkinliğe atanmış kişilere bildirim

en: Notify Contributor?
tr: Katkıda bulunan kişiye bildirilsin mi?

en: Notify Email
tr: Bildirim e-postası

en: Notify Owner?
tr: Sahip bilgilendirilsin

en: Notify me via email when someone donates to my page
tr: Sayfama yapılan bağışlar bana bildirilsin

en: Notify on Profile Submit
tr: Profil gönderildiğinde bildirim

en: Notify owner via email when someone donates to page?
tr: Sayfadan yapılan bağışlarda sahibi e-posta ile bilgilendirilsin mi?

en: Notify when profile form is submitted?
tr: Profil formunun gönderildiği bildirilsin

en: November
tr: Kasım

en: Now you can move on to exploring, configuring and using the various optional components for fundraising and constituent engagement. The links below will take you to the online documentation for each component.
tr: Şimdi katkı toplamak ve katılımcı bağlılığı oluşturmak için çeşitli isteğe bağlı bileşenlere göz atıp yapılandırabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak her bir bileşenin çevrimiçi belgelerine erişebilirsiniz.

en: Number
tr: Sayı

en: Number of Donors
tr: Bağışcı sayısı

en: Number of Failures
tr: Başarısız işlem sayısı

en: Number of Grants
tr: Bağış sayısı

en: Number of Grants (%)
tr: Bağış sayısı (%)

en: Number of Installments
tr: Taksit sayısı

en: Number of Items
tr: Öge sayısı

en: Number of Terms
tr: Koşul sayısı

en: Number of Transactions
tr: Hesap hareketi sayısı

en: Number of Transactions should a positive number
tr: Hesap hareketi sayısı sıfırdan büyük bir değer olmalıdır

en: Number of bounces of this type required before the email address is put on bounce hold
tr: Bu tür için e-posta adresi geri dönüş tutmaya aktarılmadan önce ulaşılması gereken geri dönüş sayısı

en: Number of columns in Note Field
tr: Not alanının sütun sayısı

en: Number of days for recurrence of release.
tr: Serbest bırakma yinelemesinin gün sayısı.

en: Number of duration units in membership period (e.g. 1 year, 12 months).
tr: Üyelik dönemindeki süre birimlerinin sayısı (1 yol, 12 ay gibi).

en: Number of failed charge attempts since last success. Business rule could be set to deactivate on more than x failures.
tr: Son başarılıdan bu yana başarısız olan ödeme alma denemelerinin sayısı. İş kuralı, x değerinden fazla sorunda devre dışı bırakılacak şekilde ayarlanabilir.

en: Number of grants
tr: Bağış sayısı

en: Number of hours prior to event start date to allow self-service cancellation or transfer.
tr: Etkinlik başlangıç tarihinden önce kendi kendine iptal ya da aktarım yapılabilecek saat sayısı.

en: Number of hours prior to event start date to allow self-service cancellation or transfer. Enter a negative number of hours to allow cancellation after the event starts. Enter 0 (or leave empty) to allow cancellation or transfer up until the event has started.
tr: Kendi kendine iptal ya da aktarım işlemlerinin etkinlik başlangıç zamanından kaç saat öncesine kadar yapılabileceği. Etkinlik başladıktan sonra iptal işlemi yapılabilmesi için saat olarak negatif bir sayı yazın. Etkinlik başlama zamanına kadar iptal ya da aktarım işlemlerinin yapılabilmesi için 0 yazın (ya da boş bırakın).

en: Number of installments must be a whole number.
tr: Taksit sayısı bir tamsayı olmalıdır.

en: Number of items in a batch.
tr: Bir toplu işlemdeki öge sayısı.

en: Number of membership terms purchased
tr: Satın alınan üyelik dönemi sayısı

en: Number of minutes to cache dashlet content in browser localStorage.
tr: Web tarayıcının yerel depolamasındaki pano bileşeni içeriğinin dakika olarak ön bellek süresi.

en: Number of participants per field option
tr: Her bir alan seçeneği için katılımcı sayısı

en: Number of rows in Note Field
tr: Not alanının satır sayısı

en: Number of selected Activities: %1
tr: Seçilmiş işlem sayısı: %1

en: Number of selected Mailing Recipients: %1
tr: Seçilmiş postalama alıcılarının sayısı: %1

en: Number of selected cases: %1
tr: Seçilmiş olay sayısı: %1

en: Number of selected contacts: %1
tr: Seçilmiş kişi sayısı: %1

en: Number of selected contributions: %1
tr: Seçilmiş katkı sayısı: %1

en: Number of selected grants: %1
tr: Seçilmiş bağış sayısı: %1

en: Number of selected memberships: %1
tr: Seçilmiş üyelik sayısı: %1

en: Number of selected participants: %1
tr: Seçilmiş katılımcı sayısı: %1

en: Number of selected pledges: %1
tr: Seçilmiş söz verilmiş ödeme sayısı: %1

en: Number of terms
tr: Dönem sayısı

en: Number of terms for this membership
tr: Bu üyeliğin dönem sayısı

en: Number of terms for this membership (only supported in Order->Payment flow). If the field is NULL it means unknown and it will be assumed to be 1 during payment.create if entity_table is civicrm_membership
tr: Bu üyeliğin dönem sayısı (yalnızca Sipariş->Ödeme akışında desteklenir). Alan NULL ise bilinmiyor demektir ve entity_table olarak civicrm_membership kullanılıyorsa payment.create sırasında 1 olduğu varsayılır.

en: Number of time units for recurrence of payment.
tr: Ödeme yinelemelerinin zaman birimlerinin sayısı.

en: Number of time units for recurrence of pledge payments.
tr: Söz verilmiş ödemelerin yinelenme zaman birimlerinin sayısı.

en: Number of units for delivery frequency of subscription, service, membership (e.g. every 3 Months).
tr: Abonelik, hizmet ya da üyeliğin teslim etme sıklığının birim sayısı (Örnek: 3 ayda bir).

en: Number of units for total duration of subscription, service, membership (e.g. 12 Months).
tr: Toplam abonelik, hizmet, üyelik sürelerinin birim sayısı (12 ay gibi).

en: Number of<br />Participant
tr: Katılımcı<br />sayısı

en: Numeric
tr: Rakamlar

en: Numeric currency code
tr: Sayısal para birimi kodu

en: Numeric portion of address number on the street, e.g. For 112A Main St, the street_number = 112.
tr: Sokak adresi numarasının sayısal kısmı. "112A Ana Cadde" için street_number = 112 gibi.

en: OK
tr: Tamam

en: OPTIONAL FK to civicrm_contact record.
tr: İsteğe bağlı civicrm_contact record dış anahtarı.

en: OR
tr: YA DA

en: OR You can sign up by setting Status Override? to something other than "NO".
tr: YA DA "Hayır" yerine başka bir durum değişikliği yaparak kayıt olmak ister misiniz?

en: OR enter lattitude and longitude if you already know it
tr: VEYA biliyorsanız enlem ve boylam

en: OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
tr: YA DA ödeme farklı bir kişiden alınmış ise bu e-posta yalnızca onlara gönderilsin

en: Objects a custom group extends to
tr: Özel bir grubun genişletileceği nesneler

en: Obsolete
tr: Eskimiş

en: Occitan (after 1500)
tr: Occitan (1500 sonrası)

en: Occurrences should be less than or equal to 30
tr: Aralık 30 değerinden küçük ya da eşit olmalıdır

en: October
tr: Ekim

en: Odd / Even Street Number
tr: Tek / çift sokak numarası

en: Off
tr: Kapalı

en: Offer Another Premium on this Contribution Page
tr: Bu katkı sayfasına başka bir hediye ekle

en: Offer a Waitlist?
tr: Bekleme listesi önerilsin

en: Offer installments
tr: Taksitlendirme önerilsin

en: Offer the appropriate service from the list. If the service requires coordination, contact the Director.
tr: Listeden uygun hizmeti önerin. Hizmet için koordinasyon gerekiyor ise yöneticiniz ile görüşün.

en: Offline Registration for Event: %2 by: %1
tr: %1 tarafından düzenlenen %2 etkinliği için çevrimdışı kayıt

en: Offset
tr: Sapma

en: Offset of the child job
tr: Alt görevin ötelemesi

en: Old Church Slavonic, Church Slavic, Church Slavonic, Old Bulgarian, Old Slavonic
tr: Eski Kilise Slavonikce, Kilise Slavca, Kilise Slavonikce, Eski Bulgarca, Eski Slavonikce

en: Old files
tr: Eski dosyalar

en: Oldest
tr: Eski

en: On
tr: Zamanında

en: On Behalf Of
tr: Şunun adına

en: On Behalf Of Organization
tr: Kuruluş adına

en: On Duplicate Entries
tr: Çift kayıtlarda

en: On Hold
tr: Bekliyor

en: On Hold - Opt Out
tr: Bekliyor - Abonelikten ayrılma

en: On Hold Bounce
tr: Bekliyor dönüşü

en: On Hold Opt Out
tr: Bekliyor abonelikten ayrılma

en: On Hold for Email %1?
tr: %1 e-postası için bekliyor

en: On Hold?
tr: Beklemede

en: On Waiting List
tr: Bekleme listesinde

en: On WordPress, Joomla, or a similar CMS, the frontend theme determines the appearance on user-facing screens, such as the "Event Registration" screen.
tr: WordPress, Joomla! ya da benzer bir içerik yönetimi sisteminde ön yüz teması, "Etkinlik kaydı" sayfası gibi kullanıcıya yönelik sayfaların görünümü belirler.

en: On behalf of Label
tr: Adına etiketi

en: On duplicate entries
tr: Çift kayıtlar

en: On hold
tr: Bekliyor

en: On waitlist
tr: Bekleme listesinde

en: Once these statuses are enabled, the event Info and Settings screen will have controls to enable (and configure) waitlisting.
tr: Bu durumlar etkinleştirildiğinde, etkinlik "Bilgileri" ve "Ayarları" bölümlerinde bekleme listesi etkinleştirme (ve yapılandırma) denetimleri bulunur.

en: Once these statuses are enabled, the event Online Registration screen will have controls to enable (and configure) participation approval.
tr: Bu durumlar etkinleştirildiğinde, etkinlik "Çevrimiçi kayıt" bölümünde katılım onayı etkinleştirme (ve yapılandırma) denetimleri bulunur.

en: Once you have defined CiviCRM ACL Roles and granted ACLs to those Roles, use this link to assign users to role(s).
tr: CiviCRM EDL rollerini oluşturup izinleri bu rollere atadıktan sonra bu bağlantıyı kullanarak kullanıcıları rollere atayın.

en: Once you have finished your testing, it is a good idea to clean up by finding your test records and deleting them.
tr: Denemeyi tamamladığınızda, deneme kayıtlarınızı bulup silerek temizlemeniz iyi olur.

en: Once you have your certificate installed, test that is working by navigating to one of your online contribution pages and changing the URL prefix from 'http://' to 'https://'. If your browser loads the page and indicates a valid security certificate - then you can change this setting to <strong>Yes</strong> and CiviCRM will automatically redirect requests for all online contribution / member / event / admin pages to the corresponding SSL secured URLs.
tr: Güvenlik sertifikanız kurulduktan sonra, adresin başındaki "http://" ön ekini "https://" olarak değiştirdikten sonra çevrimiçi katkı sayfalarınızdan birine bağlanmayı deneyin. Web tarayıcınız sayfayı yükleyip geçerli bir güvenlik sertifikası bulunduğunu gösteriyorsa bu seçeneği <strong>Evet</strong> olarak ayarlayabilirsiniz. Böylece CiviCRM tüm çevrimiçi katkı / üyelik / etkinlik ve yönetim bölümü sayfalarını güvenli SSL adreslerine yönlendirir.

en: Once you switch to using a Price Set, you won't be able to switch back to your existing settings below except by re-entering them. Are you sure you want to switch to a Price Set?
tr: Fiyat paketi kullanmaya geçtiğinizde, var olan ayarlara geri dönebilmek için tüm bilgileri yeniden yazmanız gerekir. Fiyat paketine geçmek istediğinize emin misiniz?

en: Once you've received your new account welcome email, you can <a href=%1>click here</a> to login and promote your campaign page.
tr: Hesap açılışınız ile ilgili karşılama e-postasını aldıktan sonra <a href=%1>buraya tıklayarak</a> oturum açın ve kampanya sayfanızı duyurun.

en: Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
tr: Kaydınız onaylandığında kayıt işlemini tamamlayabileceğiniz web sitesi sayfası bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız.

en: One
tr: Bir

en: One %1 should be marked as primary.
tr: Bir %1 birincil olarak işaretlenmelidir.

en: One IM should be marked as primary.
tr: Bir anlık ileti hesabı birincil olarak işaretlenmelidir.

en: One Message Not Sent | %count Messages Not Sent
tr[0]: Bir ileti gönderilemedi
tr[1]: %count ileti gönderilemedi

en: One OpenID should be marked as primary.
tr: Bir OpenID birincil olarak işaretlenmelidir.

en: One combined activity
tr: Tek bir birleşik işlem

en: One combined activity plus one file attachment
tr: Tek bir birleşik işlem ile bir ek dosya

en: One contact NOT added (already in this group). | %count contacts NOT added (already in this group).
tr[0]: Bir kişi EKLENMEDİ (zaten grupta var).
tr[1]: %count kişi EKLENMEDİ (zaten grupta var).

en: One contact NOT tagged (already tagged to this tag). | %count contacts NOT tagged (already tagged to this tag).
tr[0]: Bir kişi bu etiketle ETİKETLENMEDİ (zaten bu etiket ile etiketlenmiş).
tr[1]: %count kişi bu etiketle ETİKETLENMEDİ (zaten bu etiket ile etiketlenmiş).

en: One contact added to this existing group. | %count contacts added to this existing group.
tr[0]: Varolan bu gruba bir kişi eklendi.
tr[1]: Var olan bu gruba %count kişi eklendi.

en: One contact added to this new group. | %count contacts added to this new group.
tr[0]: Bu yeni gruba bir kişi eklendi.
tr[1]: Bu yeni gruba %count kişi eklendi.

en: One contact is currently eligible to inherit this relationship.
tr: Şu anda bu ilişkinin devredilebileceği bir kişi var.

en: One contact is tagged with this tag. | %count contacts are tagged with this tag.
tr[0]: Bir kişi bu etiketle etiketlendi.
tr[1]: %count kişi bu etiketle etiketlendi.

en: One contact merged. | %count contacts merged.
tr[0]: Bir kişi birleştirildi.
tr[1]: %count kişi birleştirildi.

en: One contact was skipped. | %count contacts were skipped.
tr[0]: Bir kişi atlandı.
tr[1]: %count kişi atlandı.

en: One email should be marked as primary.
tr: Bir e-posta adresi birincil olarak işaretlenmelidir.

en: One matching contact was found.  | %count matching contacts were found.<br />
tr[0]: Eşleşen %count kişi bulundu.<br />
tr[1]: Eşleşen %count kişi bulundu.<br />

en: One message was sent successfully. | %count messages were sent successfully.
tr[0]: Bir ileti gönderildi.
tr[1]: %count ileti gönderildi.

en: One message was sent successfully.  | %count messages were sent successfully.
tr[0]: Bir ileti gönderildi.
tr[1]: %count ileti gönderildi.

en: One of the selected contacts has an address record that is shared with 1 other contact. | One or more selected contacts have address records which are shared with %count other contacts.
tr[0]: Seçilmiş kişilerden biri adres kayıtlarını %count diğer kişiyle paylaşıyor.
tr[1]: Seçilmiş kişilerden bir ya da birkaçı adres kayıtlarını %count diğer kişiyle paylaşıyor.

en: One or more contact subtypes have been de-selected from the list for this contact. Any custom data associated with de-selected subtype will be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected. Click OK to proceed, or Cancel to review your changes before saving.
tr: Bu kişi için, listeden seçilmiş bir ya da bir kaç kişi alt türü kaldırıldı. Kişi, şu anda seçilmiş olan bir kişi alt türüne sahip olmadığında, seçimi kaldırılan alt tür ile ilgili özel veriler silinecek. İlerlemek için "Tamam", kaydetmeden önce yaptığınız değişiklikleri gözden geçirmek için "İptal" üzerine tıklayın.

en: One or more line items have a different financial type than the contribution. Editing the financial type is not yet supported in this situation.
tr: Bir ya da birkaç satır ögesinin mali türü katkının mali türünden farklı. Bu durumdaki mali türlerin düzenlenmesi henüz desteklenmiyor.

en: One or more payment reminders can be emailed to this contributor based on the values entered in this section. If a 'Self-service Payments Page' has been selected, the reminder will include a link for the contributor to make their payment online.
tr: Katkıda bulunan bu kişiye, bu bölümdeki ayarlara göre bir ya da bir kaç ödeme anımsatıcısı gönderilebilir. "Kendi kendine ödeme sayfası" seçilmiş ise anımsatıcılara katkıda bulunanın ödemesini çevrimiçi olarak yapabileceği bir bağlantı da eklenir.

en: One phone should be marked as primary.
tr: Bir telefon numarası birincil olarak işaretlenmelidir.

en: One record selected for export. | %count records selected for export.
tr[0]: Dışa aktarılmak üzere bir kayıt seçildi.
tr[1]: Dışa aktarılmak üzere %count kayıt seçildi.

en: One relationship was not created because it already exists. | %count relationships were not created because they already exist.
tr[0]: Bir ilişki kaydı zaten var olduğundan eklenmedi.
tr[1]: %count ilişki kaydı zaten var olduğundan eklenmedi.

en: One selected activity consists of more than one target contact. | %count selected activities consist of more than one target contact.
tr[0]: Seçilmiş bir işlem birden fazla hedef kişiyi içeriyor.
tr[1]: Seçilmiş %count işlem birden fazla hedef kişiyi içeriyor.

en: One-time online contributions
tr: Bir kerelik çevrimiçi katkılar

en: Ongoing
tr: Sürüyor

en: Online Contribution
tr: Çevrimiçi katkı

en: Online Contribution (Live)
tr: Çevrimiçi katkı (canlı)

en: Online Contribution (Test-drive)
tr: Çevrimiçi katkı (deneme sürüşü)

en: Online Contribution Page
tr: Çevrimiçi katkı sayfası

en: Online Contribution:
tr: Çevrimiçi katkı:

en: Online Contributions / Online Membership Signup / Online Event Registration
tr: Çevrimiçi katkı / Çevrimiçi üyelik kaydı / Çevrimiçi etkinlik kaydı

en: Online Event Registration
tr: Çevrimiçi etkinlik kaydı

en: Online Registration
tr: Çevrimiçi kayıt

en: Online Registration (Live)
tr: Çevrimiçi kayıt (canlı)

en: Online Registration (Test-drive)
tr: Çevrimiçi kayıt (deneme sürüşü)

en: Online documentation.
tr: Çevrimiçi belgeler.

en: Online event registration and participant tracking.
tr: Çevrimiçi etkinlik kayıt ve katılımı izleme.

en: Online fundraising and donor management, as well as offline contribution processing and tracking.
tr: Çevrimiçi bağış toplama ve bağışçı yönetimi ile çevrimdışı katkı işleme ve izleme.

en: Online or offline contribution.
tr: Çevrimiçi ya da çevrimdışı katkı.

en: Online or offline event registration.
tr: Çevrimiçi ya da çevrimdışı etkinlik kaydı.

en: Online or offline membership renewal.
tr: Çevrimiçi ya da çevrimdışı üyelik yenilemesi.

en: Online or offline membership signup.
tr: Çevrimiçi ya da çevrimdışı üyelik kaydı.

en: Online registration enabled?
tr: Çevrimiçi kayıt kullanılsın

en: Online registration is not currently available for this event (contact the site administrator for assistance).
tr: Bu etkinlik için şu anda çevrimiçi kayıt yapılamıyor (yardım almak için site yöneticisi ile görüşün).

en: Online signup and membership management.
tr: Çevrimiçi kayıt ve üyelik yönetimi.

en: Only %1 Registrations available.
tr: Yalnızca %1 kayıt daha yapılabilir.

en: Only 'View' and 'Edit' operations are valid for this type of data
tr: Bu türdeki veriler için yalnızca "Görüntüleme" ve "Düzenleme" işlemleri yapılabilir

en: Only 'get' action is supported.
tr: Yalnızca "get" işlemi desteklenir.

en: Only Display Test Contributions
tr: Yalnızca deneme katkıları görüntülensin

en: Only My Cases
tr: Yalnızca olaylarımda

en: Only one %1 can be marked as primary.
tr: Yalnızca bir %1 birincil olarak işaretlenebilir.

en: Only one IM can be marked as primary.
tr: Yalnızca bir anlık ileti hesabı birincil olarak işaretlenebilir.

en: Only one OpenID can be marked as primary.
tr: Yalnızca bir OpenID birincil olarak işaretlenebilir.

en: Only one email can be marked as primary.
tr: Yalnızca bir e-posta adresi birincil olarak işaretlenebilir.

en: Only one field of each communication type (EG. phone) can use the primary location type.
tr: Birincil konum türünde her bir iletişim türü için yalnızca bir alan (telefon gibi) kullanılabilir.

en: Only one phone can be marked as primary.
tr: Yalnızca bir telefon numarası birincil olarak işaretlenebilir.

en: Only send to email addresses assigned to the specified location
tr: Yalnızca belirli bir konuma atanmış e-posta adreslerine gönderilsin

en: Only show Credit Card Payments
tr: Yalnızca kredi kartı ödemeleri görüntülensin

en: Only this %1
tr: Yalnızca bu %1

en: Oops! - The CiviCRM settings file (civicrm.settings.php) was not found in the expected location
tr: CiviCRM ayar dosyası (civicrm.settings.php) olması gereken konumda bulunamadı

en: Oops! - The path for including CiviCRM code files is not set properly. Most likely there is an error in the <em>civicrm_root</em> setting in your CiviCRM settings file (!1).
tr: CiviCRM çekirdek dosyalarının yolu doğru şekilde ayarlanmamış. CiviCRM ayar dosyasındaki (!1) <em>civicrm_root</em> ayarında bir sorun olabilir.

en: Oops! CiviCRM is already installed
tr: CiviCRM zaten kurulmuş

en: Oops! Could not create database %1
tr: %1 veritabanı oluşturulamadı

en: Oops! Incorrect Backdrop version
tr: Backdrop sürümü doğru değil

en: Oops! Incorrect CiviCRM version
tr: CiviCRM sürümü doğru değil

en: Oops! Incorrect Drupal version
tr: Drupal sürümü doğru değil

en: Oops! Please correct your install location
tr: Lütfen kurulum konumunu doğru seçin

en: Oops, It looks like there are no active case types.
tr: Ne yazık ki etkin bir olay türü yok gibi görünüyor.

en: Oops, it looks like there are currently no available spaces for the %1 event.
tr: Ne yazık ki %1 etkinliği için yer kalmamış gibi görünüyor.

en: Oops, it looks like there is no valid membership status available for the given membership dates. You can <a href="%1">Configure Membership Status Rules</a>.
tr: Ne yazık ki belirtilen üyelik tarihleri için geçerli bir üyelik durumu bulunamadı. İsterseniz <a href="%1">üyelik durumu kurallarını yapılandırabilirsiniz</a>.

en: Oops, it looks like there is no valid membership status corresponding to the membership start and end dates for this membership. Contact the site administrator for assistance.
tr: Ne yazık ki bu üyelik için başlangıç ve bitiş tarihlerine karşı gelen geçerli bir üyelik durumu bulunamadı. Yardım almak için site yöneticisi ile görüşün.

en: Oops, it looks like your registration for %1 has already been cancelled.
tr: %1 kaydınız zaten iptal edilmiş görünüyor.

en: Oops.
tr: Pardon.

en: Oops. It looks like no surveys have been created. <a href='%1'>Click here to create a new survey.</a>
tr: Henüz bir anket eklenmemiş. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz.</a>

en: Oops. It looks like there is no response option configured.
tr: Bir yanıt seçeneği yapılandırılmamış gibi görünüyor.

en: Oops. It looks like there is no valid payment status for online payment.
tr: Ne yazık ki çevrimiçi ödeme için geçerli bir ödeme durumu yok gibi görünüyor.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link and select a Membership Type from the list.
tr: Ne yazık ki üyeliğinizi yenilerken üyelik türünü değiştirmeye çalışıyorsunuz gibi görünüyor. Lütfen "üyelik türünü değiştir" bağlantısına tıklayarak listeden bir üyelik türü seçin.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link, and select a Membership Organization.
tr: Ne yazık ki üyeliğinizi yenilerken üyelik türünü değiştirmeye çalışıyorsunuz gibi görünüyor. Lütfen "üyelik türünü değiştir" bağlantısına tıklayarak bir üyelik kuruluşu seçin.

en: Oops. It looks like you are trying to increase the number of additional people you are registering for. You can confirm registration for a maximum of %1 additional people.
tr: Kayıt ettiğiniz ek kişi sayısını arttırıyorsunuz. En fazla %1 ek kişinin kaydını onaylayabilirsiniz.

en: Oops. It looks like you have an incorrect or incomplete link (URL). Please make sure you've copied the entire link, and try again. Contact the site administrator if this error persists.
tr: Ne yazık ki bağlantı (adres) hatalı ya da eksik gibi görünüyor. Lütfen tüm bağlantıyı kopyaladığınıza emin olarak yeniden deneyin. Bu sorun sürerse site yöneticisi ile görüşün.

en: Oops. One or more fields in this profile are configured to be Searchable and / or shown in a Results Column, AND you are trying to add a
tr: Ne yazık ki bu profildeki bir ya da bir kaç alan "Aranabilir" ya da "Sonuç sütunu" olarak yapılandırılmış VE bir

en: Oops. The membership you're trying to renew appears to be invalid. Contact your site administrator if you need assistance. If you continue, you will be issued a new membership.
tr: Ne yazık ki yenilemeye çalıştığınız üyelik geçersiz gibi görünüyor. Yardıma gerek duyuyorsanız site yöneticisi ile görüşün. İlerlerseniz yeni bir üye kaydı oluşturulacak.

en: Oops. There are enough available spaces in this event. You can not add yourself to the waiting list.
tr: Bu etkinlikte yeterli yer var. Kendinizi bekleme listesine alamazsınız.

en: Oops. We encountered a problem in processing your email verification. Please contact the site administrator.
tr: Ne yazık ki e-posta onaylamanız işlenirken bir sorun çıktı. Lütfen site yöneticisi ile görüşün.

en: Oops. We encountered a problem in processing your subscription confirmation. Please contact the site administrator.
tr: Ne yazık ki abonelik onayınız işlenirken bir sorun çıktı. Lütfen site yöneticisi ile görüşün.

en: Oops. You cannot make a payment for this pledge - pledge status is %1.
tr: Ne yazık ki bu söz verilmiş ödeme için ödeme yapamazsınız. Ödeme sözü durumu: %1.

en: Oops. Your %1 settings are incorrect. No test mail has been sent.
tr: Ne yazık ki %1 ayarlarınız doğru olmadığından, deneme e-postası gönderilemedi.

en: Open
tr: Açık

en: Open All
tr: Tümünü aç

en: Open Case
tr: Açık olay

en: Open CiviCRM Menu
tr: CiviCRM menüsünü aç

en: Open Date
tr: Açılış tarihi

en: Open ID
tr: OpenID

en: Open ID Location
tr: Open ID konumu

en: Open ID identifier
tr: OpenID belirteci

en: Open IDs
tr: OpenID kayıtları

en: Open Pledges (Due Date - Amount)
tr: Söz verilmiş açık ödemeler (ödeme tarihi - tutar)

en: Open a new case
tr: Olay ekle

en: Open the 'Access' tab, and click the 'Available for Dashboard' checkbox.
tr: "Erişim" sekmesini açın ve "Panoda kullanılabilsin" seçeneğine tıklayın.

en: Open tracking
tr: İzlemeyi aç

en: OpenID Location Type
tr: OpenID konum türü

en: OpenID is not a valid URL.
tr: OpenID adresi geçersiz.

en: Opened
tr: Açılış

en: Opened
tr: Açılmış

en: Opened Count
tr: Açılma sayısı

en: Opened Date
tr: Açıldığı tarih

en: Opening...
tr: Açılıyor...

en: Opens
tr: Açılma

en: Opens (WIP)
tr: Açılma (WIP)

en: Opens documentation in a new window.
tr: Belgeleri yeni bir pencerede açar.

en: Opens/ Clicks
tr: Açılma / tıklanma

en: Operation
tr: İşlem

en: Operator
tr: İşlem

en: Operator:
tr: İşlem:

en: Opportunistic Flush
tr: İyimser boşaltma

en: Opt Out
tr: Abonelikten ayrılma

en: Opt Out Confirmation
tr: Tüm aboneliklerden ayrılma onayı

en: Opt Out ID
tr: Tüm aboneliklerden ayrılma kodu

en: Opt out via email
tr: E-posta ile abonelikten ayrılma

en: Opt out via web page
tr: Web sayfası ile abonelikten ayrılma

en: Opt-Out
tr: Tüm aboneliklerden ayrıl

en: Opt-Out (Action)
tr: Tüm aboneliklerden ayrıl (işlem)

en: Opt-Out URL (Action)
tr: Tüm aboneliklerden ayrılma adresi (işlem)

en: Opt-Outs
tr: Tüm aboneliklerden ayrılmalar

en: Opt-out
tr: Tüm aboneliklerden ayrıl

en: Opt-out Confirmation
tr: Tüm aboneliklerden ayrılma onayı

en: Opt-out Message
tr: Tüm aboneliklerden ayrılma iletisi

en: Opt-out Requests
tr: Tüm aboneliklerden ayrılma istekleri

en: Opt-outs
tr: Tüm aboneliklerden ayrılmalar

en: Opted Out of Bulk Mail
tr: Tüm toplu posta aboneliklerinden ayrıldı

en: Opted to Pay Contribution Later, and is still pending payment.
tr: Katkı daha sonra ödenecek olarak seçilmiş ve ödeme bekleyenler.

en: Opted to Pay Later after Registration, and is still pending payment.
tr: Kayıttan sonra ödenecek olarak seçilmiş ve ödeme bekleyenler.

en: Opted-out
tr: Abonelikten ayrılan

en: Option
tr: Seçenek

en: Option "%1" has been deleted.
tr: "%1" seçeneği silindi.

en: Option Amount
tr: Seçenek tutarı

en: Option Description
tr: Seçenek açıklaması

en: Option Group
tr: Seçenek grubu

en: Option Group Description
tr: Seçenek grubu açıklaması

en: Option Group ID
tr: Seçenek grubu kodu

en: Option Group Is Active?
tr: Seçenek grubu etkin

en: Option Group Is Locked
tr: Seçenek grubu kilitli

en: Option Group Is Reserved?
tr: Seçenek grubu ayırtılmış

en: Option Group Name
tr: Seçenek grubu adı

en: Option Group title
tr: Seçenek grubu başlığı

en: Option Group title.
tr: Seçenek grubunun başlığını yazın.

en: Option Grouping Name
tr: Seçenek gruplama adı

en: Option Groups
tr: Seçenek grupları

en: Option ID
tr: Seçenek kodu

en: Option Is Active
tr: Seçenek etkin

en: Option Is Reserved?
tr: Seçenek ayırtılmış

en: Option Label
tr: Seçenek etiketi

en: Option Name
tr: Seçenek adı

en: Option Type
tr: Seçenek türü

en: Option Value
tr: Seçenek değeri

en: Option Value ID
tr: Seçenek değeri kodu

en: Option Values
tr: Seçenek değerleri

en: Option Values with problematic Values
tr: Değerleri sorunlu olan seçenekler

en: Option Visibility
tr: Seçenek görüntülensin

en: Option group description.
tr: Seçenek grubunun açıklamasını yazın.

en: Option group name. Used as selection key by class properties which lookup options in civicrm_option_value.
tr: Seçenek grubu adı. civicrm_option_value içinde seçenekleri arayan sınıf özellikleri için seçim anahtarı olarak kullanılır.

en: Option is Default?
tr: Varsayılan seçenek

en: Option is Header?
tr: Seçenek başlık

en: Option label cannot be empty
tr: Seçenek etiketi boş olamaz

en: Option string as displayed to users - e.g. the label in an HTML OPTION tag.
tr: Kullanıcılara görüntülenecek seçenek dizgesi - HTML OPTION kod imindeki etiket gibi.

en: Option value cannot be empty
tr: Seçenek değeri boş olamaz

en: Option value selected if applicable - e.g. color, size etc.
tr: Uygulanabiliyorsa seçilmiş seçeneğin renki boyut gibi değeri

en: OptionGroup settings
tr: Seçenek grubu ayarları

en: Optional
tr: İsteğe bağlı

en: Optional Constraints
tr: İsteğe bağlı kısıtlamalar

en: Optional Contact ID that created the log. Not an FK as we keep this regardless
tr: İsteğe bağlı, günlüğü oluşturan kişinin kodu. Bunu her durumda kaydettiğimizden bir dış anahtasr değildir

en: Optional FK to Parent Membership.
tr: İsteğe bağlı üst üyelik dış anahtarı.

en: Optional FK to Primary Contact for this household.
tr: Bu hane halkı için isteğe bağlı birincil kişi dış anahtarı.

en: Optional FK to parent contact type.
tr: İsteğe bağlı üst kişi türü dışı anahtarı.

en: Optional Javascript script function(s) included on the form with this price_set. Can be used for conditional
tr: Bu fiyat paketi için forma isteğe bağlı olarak eklenecek JavaScript betik işlevleri. Koşullu olarak kullanılabilir

en: Optional Name of logging host
tr: İsteğe bağlı, günlük sunucusunun adı

en: Optional adjustment period added or subtracted from the End Event. EXAMPLE: <strong>Grace</strong> status might end at 'end date' PLUS 1 month.
tr: Etkinlik bitişi isteğe bağlı olarak belirtilen bir süre kadar öne ya da arkaya alınabilir. Örneğin <strong>ek süre</strong> durumu "Bitiş tarihi" ARTI 1 ay sonrasında başlayabilir.

en: Optional adjustment period added or subtracted from the Start Event. EXAMPLE: <strong>Current</strong> status might begin at 'join date' PLUS 3 months (to distinguish Current from New members).
tr: Etkinlik başlangıcı isteğe bağlı olarak belirtilen bir süre kadar öne ya da arkaya alınabilir. Örneğin <strong>Geçerli</strong> durumu "Katılma tarihi" ARTI 3 ay sonrasında başlayabilir (Geçerli ve yeni üyeleri 3 ay boyunca ayırt edebilmek için).

en: Optional date after which the search is not needed
tr: İsteğe bağlı, sonrasında aramaya gerek duyulmayacak tarih

en: Optional description of the product/premium.
tr: Ürünün / hediyenin isteğe bağlı açıklaması.

en: Optional description of this domain (useful for sites with multiple domains).
tr: Bu etki alanının isteğe bağlı açıklaması (birden çok etki alanı olan siteler için kullanışlıdır).

en: Optional description.
tr: İsteğe bağlı açıklama.

en: Optional email to associate with this membership
tr: İsteğe bağlı olarak bu üyelik ile ilişkilendirilecek e-posta

en: Optional explanatory text for the Honoree section (displayed above the Honoree fields).
tr: Şereflendirilen kişi bölümü için isteğe bağlı olarak görüntülenecek metin (şereflendirilen kişi alanlarının üzerinde görüntülenir).

en: Optional extension for a phone number.
tr: Bir telefon numarasının isteğe bağlı dahili numarası.

en: Optional footer text for Thank-you screen (often used to include links to other pages/activities on your site).
tr: İsteğe bağlı olarak teşekkür sayfasında görüntülenecek alt bilgi metni (genellikle sitedeki diğer sayfa ve etkinlik bağlantılarını görüntülemek için kullanılır).

en: Optional footer text for registration screen.
tr: Kayıt sayfası için isteğe bağlı alt bilgi metni.

en: Optional foreign key to membership_type
tr: İsteğe bağlı membership_type dış anahtarı

en: Optional format instructions for specific field types, like date types.
tr: Tarih türleri gibi belirli alan türleri için isteğe bağlı biçim yönergeleri.

en: Optional identifier for the contribution source (campaign name, event, mailer, etc.).
tr: İsteğe bağlı katkı kaynağı belirteci (kampanya adı, etkinlik, posta işleyici gibi).

en: Optional instructions / message for Confirmation screen.
tr: Onay sayfası için isteğe bağlı açıklama ve bilgi metni.

en: Optional label for relationship of contact_b to contact_a.
tr: İsteğe bağlı contact_b => contact_a ilişkisinin etiketi.

en: Optional local part (e.g., 'civimail+' for addresses like civimail+s.1.2@example.com).
tr: İsteğe bağlı yerel bölüm (civimail+s.1.2@websitem.org için "civimail+" gibi).

en: Optional location to associate with this membership
tr: İsteğe bağlı olarak bu üyelik ile ilişkilendirilecek konum

en: Optional message for Thank-you screen (may include HTML formatting).
tr: İsteğe bağlı olarak teşekkür sayfasında görüntülenecek metin (HTML biçimlendirme kodları kullanılabilir).

en: Optional name for relationship of contact_b to contact_a.
tr: İsteğe bağlı contact_b => contact_a ilişkisinin adı.

en: Optional page footer text for Confirmation screen.
tr: Onay sayfası için isteğe bağlı alt bilgi metni.

en: Optional parent id for this Campaign.
tr: Bu kampanyanın isteğe bağlı üst kampanya kodu.

en: Optional parent id for this tag.
tr: Bu etiketin isteğe bağlı üst etiket kodu.

en: Optional product SKU or code. If used, this value will be included in contributor receipts.
tr: İsteğe bağlı ürün SKU ya da kodu. Kullanılırsa bu değer katkıda bulunan alındılarında görüntülenir.

en: Optional product sku or code.
tr: İsteğe bağlı stok kodu ya da kod

en: Optional scripting attributes for field
tr: Alanın isteğe bağlı betik öznitelikleri

en: Optional scripting attributes for field.
tr: Alanın isteğe bağlı betik öznitelikleri.

en: Optional value for mapping account types to accounting system account categories (QuickBooks Account Type Codes for example).
tr: Hesap türlerini muhasebe sistemi hesap kategorileri ile eşleştirmek için kullanılan isteğe bağlı değer (QuickBooks hesap türü kodları gibi).

en: Optional value for mapping monies owed and received to accounting system codes.
tr: Muhasebe sistem kodları ile borç ve alacakları eşleştirmek için kullanılacak isteğe bağlı değer.

en: Optional verbose description for the relationship.
tr: İlişkinin isteğe bağlı ayrıntılı açıklaması.

en: Optional verbose description of the group.
tr: Grubun isteğe bağlı ayrıntılı açıklaması.

en: Optional verbose description of the profile.
tr: Profilin isteğe bağlı ayrıntılı açıklaması.

en: Optional verbose description of the relationship type.
tr: İsteğe bağlı, ilişki türünün ayrıntılı açıklaması.

en: Optional verbose description of the tag.
tr: Etiketin isteğe bağlı ayrıntılı açıklaması.

en: Optional. Can be used to record the date this product was fulfilled or shipped.
tr: İsteğe bağlı. Bu ürünün verildiği ya da kargolandığı tarihi kaydetmek için kullanılabilir

en: Optionally hide the confirmation screen for free events.
tr: Ücretsiz etkinliklerde isteğe bağlı olarak onay sayfası gizlenebilir.

en: Optionally set a maximum number of participants for this event.
tr: İsteğe bağlı olarak bu etkinliğe katılabilecek en fazla kişi sayısını yazın.

en: Optionally used to store a link to a payment token used for this recurring contribution.
tr: İsteğe bağlı olarak bu yinelenen katkı için kullanılan ödeme kodunun bağlantısını kaydetmek için kullanılır.

en: Options
tr: Seçenekler

en: Options Per Line
tr: Bir satırdaki seçenek sayısı

en: Options given here are days of a month from 1 - 31
tr: Ayın 1 - 31 günlerinden hangisinde yinelenecekse seçin

en: Or Provide Contact ID or External ID.
tr: Ya da kişi kodunu / dış kodu yazın.

en: Or you can <a href='%1'>browse all %2 %3</a>.
tr: Ya da <a href='%1'>tüm %2 %3 ögelerine bakabilirsiniz</a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Contribution Pages</a>.
tr: Ya da <a href='%1'>kullanılabilecek tüm katkı sayfalarına bakabilirsiniz</a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Current Events</a>.
tr: Ya da <a href='%1'>Tüm güncel etkinliklere</a> bakabilirsiniz.

en: Order
tr: Sıralama

en: Order By >>
tr: Sıralama >>

en: Order Reference
tr: Sipariş referansı

en: Order by Column
tr: Sütuna göre sıralansın

en: Order by Order
tr: Sıralamaya göre sıralansın

en: Order by Section
tr: Bölüme göre sıralansın

en: Order in which the field options should appear
tr: Alan seçeneklerinin görüntülenme sırası

en: Order in which the fields should appear
tr: Alanların görüntülenme sırası

en: Ordering of the case types
tr: Olay türü sıralaması

en: Ordering of the menu items in various blocks.
tr: Çeşitli bloklardaki menü ögelerinin sıralaması.

en: Ordering of the navigation items in various blocks.
tr: Çeşitli bloklardaki gezinme ögelerinin sıralaması.

en: Ordering of the widgets.
tr: Sayfa bileşenlerinin sıralaması.

en: Organization
tr: Kuruluş

en: Organization Address and Contact Info
tr: Kuruluş adresi ve ilgili bilgileri

en: Organization Contact ID
tr: Kuruluş kişi kodu

en: Organization Contact Information
tr: Kuruluş kişi bilgileri

en: Organization Email
tr: Kuruluş e-posta adresi

en: Organization ID
tr: Kuruluş kodu

en: Organization Name
tr: Kuruluş adı

en: Organization Name.
tr: Kuruluş adı.

en: Organization Profile
tr: Kuruluş Profili

en: Organization Setup
tr: Kuruluş ayarları

en: Organization name
tr: Kuruluş adı

en: Organization name, email address for system-generated emails, organization address
tr: Kuruluş adı, sistem tarafından gönderilen e-postalar için e-posta adresi, kuruluş adresi

en: Organize the tag hierarchy by clicking and dragging. Shift-click to select multiple tags to merge/move/delete.
tr: Etiket sınıflandırmasını düzenlemek için etiketlere tıklayıp sürükleyin. Birleştirilecek/taşınacak/silinecek birkaç etiketi seçmek için Shift tuşuna basılı tutarken tıklayın.

en: Organize your contacts
tr: Kişilerinizi sınıflandırın

en: Organizing Your Data
tr: Verilerinizi sınıflandırmak

en: Orientation
tr: Doğrultu

en: Orientation (a_b or b_a)
tr: Doğrultu (a_b ya da b_a)

en: Origin of this Contribution.
tr: Bu katkının kaynağı.

en: Original
tr: Özgün

en: Original Activity
tr: Özgün işlem

en: Original Activity ID
tr: Özgün işlem kodu

en: Original Installment Amount
tr: Özgün taksit tutarı

en: Original amount for each of the installments.
tr: Her taksitin özgün tutarı.

en: Other
tr: Diğer

en: Other Amount
tr: Başka bir tutar

en: Other Background Color
tr: Diğer arka plan rengi

en: Other Name
tr: Başka ad

en: Other Panes
tr: Diğer panolar

en: Other Relationships
tr: Diğer ilişkiler

en: Other Settings
tr: Diğer ayarlar

en: Other WYSIWYG editors are available for download from the <a %1>CiviCRM Extension Directory</a>.
tr: <a %1>CiviCRM eklenti dizininde</a> başka WYSIWYG düzenleyicileri bulunabilir.

en: Other Years
tr: Diğer yıllar

en: Other location
tr: Diğer konum

en: Other menu data
tr: Diğer menü verileri

en: Other operators not available for this action.
tr: Bu işlem için diğer operatörler kullanılamaz.

en: Otherwise, click the <strong>Continue</strong> button below to complete your registration.
tr: Tüm bilgiler doğruysa kaydınızı tamamlamak için <strong>İlerle</strong> üzerine tıklayın.

en: Otherwise, the registration link is hidden and the &quot;Event Full Message&quot' is displayed when the maximum number of registrations is reached. Only participants with status types marked as 'counted' are included when checking if the event is full.
tr: Aksi durumda en fazla kayıt sayısına ulaşıldığında, kayıt bağlantısı gizlenerek &quot;Etkinlik dolu iletisi&quot; görüntülenir. Etkinliğin doluluğu denetlenirken yalnızca "sayılan" durum türüne sahip kullanıcılar hesaba katılır.

en: Out Date
tr: Çıkış tarihi

en: Outbound Email
tr: Giden e-posta

en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
tr: Giden e-posta (SMTP/Sendmail)

en: Outbound Email Disabled
tr: E-posta gönderimi devre dışı

en: Outbound SMS
tr: Giden SMS

en: Outbound emails have been disabled. Scheduled jobs will not run unless runInNonProductionEnvironment=TRUE is added as a parameter for a specific job
tr: Giden e-postalar devre dışı bırakılmış. Zamanlanmış görevler, bir görev için ilgili parametre runInNonProductionEnvironment=TRUE olarak ayarlanmadıkça yürütülmeyecek

en: Outbound mail has been disabled. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
tr: Giden posta devre dışı. Giden posta ayarlarını yapmak için <a href='%1'>"Yönetim" >> "Sistem ayarları" >> "Giden e-posta"</a> bölümüne bakın.

en: Outdated
tr: Eski

en: Outdated tokens in use
tr: Eski kodlar kullanılıyor

en: Outgoing Phone Prefix
tr: Uluslararası hat telefon kodu

en: Overdue
tr: Süresi geçti

en: Overridden
tr: Değiştirildi

en: Override End Date for Auto-renew Memberships
tr: Otomatik yenilenen üyelikler için bitiş tarihi değiştirilsin

en: Override Geocoding
tr: Coğrafi konum değiştirilsin

en: Override Membership Type for Auto-renew Memberships
tr: Otomatik yenilenen üyelikler için üyelik türü değiştirilsin

en: Override Permanently
tr: Kalıcı olarak değiştir

en: Override Status
tr: Durum değiştirilsin

en: Override Until Selected Date
tr: Belirtilen tarihe kadar değiştir

en: Override Verp
tr: VERP değiştirilsin

en: Override automatic geocoding
tr: Otomatik coğrafi konum değiştirilsin

en: Override end date
tr: Bitiş tarihini değiştir

en: Override organization and type
tr: Kuruluş ve türü değişltir

en: Override page content
tr: Sayfa içeriği değiştirilsin

en: Override privacy setting? (Do not email / Do not mail)
tr: Kişisel ayarlar yok sayılsın mı (E-posta / Posta gönderilmesin)

en: Override the default button text for the cancel button for this profile
tr: Bu profil formundaki "İptal" düğmesinin varsayılan düğme metnini değiştirir

en: Override the default button text for the submit button for this profile
tr: Bu profil formundaki "Gönder" düğmesinin varsayılan düğme metnini değiştirir

en: Overwrite VERP
tr: VERP değiştirilsin

en: Overwrite the VERP address in Reply-To
tr: Yanıttaki VERP adresi değiştirilsin

en: Owing
tr: Borç

en: Owned By
tr: Sahibi

en: Owned By Contact ID
tr: Kişi kodu tarafından sahiplenildi

en: Owner
tr: Sahibi

en: Owner Email Notification
tr: Sahip e-posta bildirimi

en: Owner Notification
tr: Sahip bildirimi

en: Owner Notification is not set for this Personal Campaign Page. Please contact the site administrator if you need assistance.
tr: Bu kişisel kampanya sayfası için sahip bildirimi ayarlanmamış. Yardıma gerek duyuyorsanız lütfen site yöneticisi ile görüşün.

en: Owner chooses whether to receive notifications
tr: Sahip hangi bildirimleri alacağını seçsin

en: Owner organization for this membership type. FK to Contact ID
tr: Bu üyelik türünün sahip kuruluşu. Kişi kodu dış anahtarı

en: PAN Truncation
tr: PAN kısaltma

en: PAYMENT ADVICE
tr: ÖDEME BİLDİRİMİ

en: PCP
tr: Kişisel kampanya sayfası

en: PCP Block
tr: Kişisel kampanya sayfası bloğu

en: PCP Block ID
tr: Kişisel kampanya sayfası blok kodu

en: PCP ID
tr: Kişisel kampanya sayfası kodu

en: PCP Page Type
tr: Kişisel kampanya sayfası türü

en: PCP Status
tr: Kişisel kampanya sayfası durumu

en: PCP block ID
tr: Kişisel kampanya sayfası blok kodu

en: PCP owner notifications
tr: Kişisel kampanya sayfası sahibi bildirimleri

en: PCPBlock
tr: Kişisel kampanya sayfası bloğu

en: PCPBlocks
tr: Kişisel kampanya sayfası blokları

en: PCPs
tr: Kişisel kampanya sayfaları

en: PDF Format Option Group not found in database.
tr: Veritabanında PDF sayfa biçimi seçenek grubu bulunamadı.

en: PDF Invoice
tr: PDF fatura

en: PDF Page Format
tr: PDF sayfa biçimi

en: PDF Page Format does not fit in database.
tr: PDF sayfa biçimi veritabanına uymuyor.

en: PDF Receipts
tr: PDF alındıları

en: PDF letter - print for participants
tr: PDF mektuplar - Katılımcılar için yazdırma

en: PHP Configuration
tr: PHP yapılandırması

en: PHP MySQL Driver (libmysqlclient)
tr: PHP MySQL sürücüsü (libmysqlclient)

en: PHP MySQL Driver (mysqlnd)
tr: PHP MySQL sürücüsü (mysqlnd)

en: PHP Out-of-Date
tr: PHP sürümü eski

en: PHP Up-to-Date
tr: PHP sürümü güncel

en: PHP class name
tr: PHP sınıfının adı

en: PHP7 installed
tr: PHP7 kurulu

en: PM
tr: ÖS

en: Pad inside each label.
tr: Her bir etiketin iç tarafındaki yastık boşluğu.

en: Page %1 of %2
tr: Sayfa %1 / %2

en: Page Arguments
tr: Sayfa değişkenleri

en: Page Break
tr: Sayfa sonu

en: Page Callback
tr: Sayfa sorgusu

en: Page Deleted
tr: Sayfa silindi

en: Page Disabled
tr: Sayfa devre dışı bırakıldı

en: Page Enabled
tr: Sayfa etkinleştirildi

en: Page Format
tr: Sayfa biçimi

en: Page Format:
tr: Sayfa biçimi:

en: Page Text
tr: Sayfa metni

en: Page Title
tr: Sayfa başlığı

en: Page Type
tr: Sayfa türü

en: Page format to use when creating PDF files using this template.
tr: Bu kalıp kullanılarak oluşturulan PDF dosyalarının kullanacağı sayfa biçimi.

en: Page title for registration Thank-you screen.
tr: Etkinlik kaydı teşekkür sayfasının başlığını yazın.

en: Page title for screen where user reviews and confirms their registration information.
tr: Kullanıcıların yazdıkları kayıt bilgilerini gözden geçirip onaylayacağı sayfanın başlığını yazın.

en: Pager
tr: Çağrı cihazı

en: Paid
tr: Ödenen

en: Paid Amount
tr: Ödenen tutar

en: Paid By
tr: Ödeme şekli

en: Paid Date
tr: Ödendiği tarih

en: Paid Event
tr: Ücretli etkinlik

en: Paid later via page ID: %1. %2
tr: Daha sonra şu kodlu sayfadan ödendi: %1. %2

en: Paper Size
tr: Kağıt boyutu

en: Paper Size Option Group not found in database.
tr: Veritabanında kağıt boyutu seçenek grubu bulunamadı.

en: Paper Size does not fit in database.
tr: Kağıt boyutu veritabanına uymuyor.

en: Parameter
tr: Parametre

en: Parameter Name
tr: Parametre adı

en: Parameter Value
tr: Parametre değeri

en: Parameters for API based search
tr: API temelli arama için parametreler

en: Parent
tr: Üst öge

en: Parent Activity
tr: Üst işlem

en: Parent Activity ID
tr: Üst işlem kodu

en: Parent Campaign
tr: Üst kampanya

en: Parent Campaign ID
tr: Üst kampanya kodu

en: Parent Event
tr: Üst etkinlik

en: Parent Event ID
tr: Üst etkinlik kodu

en: Parent Group
tr: Üst grup

en: Parent Group ID
tr: Üst grup kodu

en: Parent Groups
tr: Üst gruplar

en: Parent ID
tr: Üst öge kodu

en: Parent ID in account hierarchy
tr: Hesap hiyerarşisindeki üst ögenin kodu

en: Parent Menu
tr: Üst menü

en: Parent Section
tr: Üst bölüm

en: Parent Tag
tr: Üst etiket

en: Parent Tag ID
tr: Üst etiket kodu

en: Parent job id
tr: Üst görev kodu

en: Parent meeting ID (if this is a follow-up item). This is not currently implemented
tr: Üst toplantı kodu (bu bir izlenecek ögeyse). Henüz kullanılmıyor

en: Parent navigation item, used for grouping
tr: Gruplama için kullanılan üst gezinme ögesi kodu

en: Parent of
tr: Şu ögenin üst ögesi

en: Parent/child relationship.
tr: Ebeveyn / çocuk ilişkisi.

en: Parse error in extension: %1
tr: %1 eklentisi işlenirken bir sorun çıktı

en: Partial Payments Enabled
tr: Bölünmüş ödeme yapılabilir

en: Partial matches will be replaced unless you click "Exact Match". EXAMPLE: replacing 'Contribution' with 'Donation' will also replace 'Contributions' with 'Donations' unless 'Exact Match' is checked.
tr: "Tam uyum" seçilmedikçe bir bölümü uyan ifadeler de değiştirilir. Örnek: "Katkı" ifadesi yerine "Bağış" yazıldığında "Tam uyum" işaretlenmez ise "Katkılar" ifadesi "Bağışlar" olarak değiştirilir.

en: Partially paid
tr: Bir bölümü ödendi

en: Participant
tr: Katılımcı

en: Participant  id is not valid
tr: Katılımcı kodu geçersiz

en: Participant %1
tr: Katılımcı %1

en: Participant 1
tr: 1. katılımcı

en: Participant Confirmation
tr: Katılımcı onayı

en: Participant Contact Type
tr: Katılımcı kişi türü

en: Participant Count
tr: Katılımcı sayısı

en: Participant Count must be greater than zero.
tr: Katılımcı sayısı sıfırdan büyük olmalıdır.

en: Participant Count should be a positive number
tr: Katılımcı sayısı artı bir sayı olmalıdır

en: Participant E-mail
tr: Katılımcının e-posta adresi

en: Participant Fee
tr: Katılımcı ücreti

en: Participant Group(s)
tr: Katılımcı grupları

en: Participant ID
tr: Katılımcı kodu

en: Participant ID (FK)
tr: Katılımcı ödeme kodu (dış anahtar)

en: Participant Information
tr: Katılımcı bilgileri

en: Participant Information - Participant %1
tr: Katılımcı bilgileri - Katılımcı %1

en: Participant Limit
tr: Katılımcı sınırı

en: Participant Listing
tr: Katılımcı listeleme

en: Participant Listing is not enabled for this event. You can enable it from
tr: Bu etkinlik için katılımcı listeleme özelliği etkinleştirilmiş. Şuradan etkinleştirebilirsiniz

en: Participant Name
tr: Katılımcı adı

en: Participant Name or Email
tr: Katılımcı adı ya da e-posta adresi

en: Participant Note
tr: Katılımcı notu

en: Participant Payment
tr: Katılımcı ödemesi

en: Participant Payment ID
tr: Katılımcı ödeme kodu

en: Participant Payments
tr: Katılımcı ödemeleri

en: Participant Role
tr: Katılımcı rolü

en: Participant Role (label)
tr: Katılımcı rolü (etiket)

en: Participant Role ID
tr: Katılımcı rolü kodu

en: Participant Role Id
tr: Katılımcı rolü kodu

en: Participant Source
tr: Katılımcı kaynağı

en: Participant Status
tr: Katılımcı durumu

en: Participant Status (ie. Registered, Attended, Cancelled, etc.)
tr: Katılımcı durumu (kayıt oldu, katıldı, iptal edildi gibi).

en: Participant Status (label)
tr: Katılımcı durumu (etiket)

en: Participant Status Class
tr: Katılımcı durumu sınıfı

en: Participant Status Counts?
tr: Katılımcı durumu sayıları

en: Participant Status Id
tr: Katılımcı durumu kodu

en: Participant Status Is Reserved?>
tr: Katılımcı durumu ayırtılmış

en: Participant Status Label
tr: Katılımcı durumu etiketi

en: Participant Status Type
tr: Katılımcı durumu türü

en: Participant Status Type ID
tr: Katılımcı durumu türü kodu

en: Participant Status Types
tr: Katılımcı durumu türleri

en: Participant Status Visibility
tr: Katılımcı durumu görünürlüğü

en: Participant Status is Active
tr: Katılımcı durumu etkin

en: Participant Tag(s)
tr: Katılımcı etiketleri

en: Participant Total
tr: Katılımcı toplamı

en: Participant count can not be greater than max participants.
tr: Katılımcı sayısı "En fazla katılımcı sayısı" değerinden büyük olamaz.

en: Participant count for field
tr: Alanın katılımcı sayısı

en: Participant import data MUST include the following columns:
tr: Alınacak katılımcı verilerinde şu sütunlar BULUNMALIDIR:

en: Participant import files must contain data needed to <strong>match the participant to a contact record in your CiviCRM database</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
tr: Katılımcı bilgilerinin içe aktarılacağı dosyada <strong>katılımcı kayıtları ile CiviCRM üzerindeki kişi kayıtlarını eşleştirecek</strong> bir veri bulunmalıdır. Bu "eşleştirme" bir kaç şekilde yapılabilir:

en: Participant import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import participant information for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match participant info such as event registration to the corresponding contact record. Then return to this screen and import the participant records.
tr: Katılımcı kayıtlarını içe aktarabilmek için, önceden CiviCRM veri tabanında her bir kişi, hane halkı ya da kuruluşla ilgili bir kişi kaydı bulunmalıdır. Henüz CiviCRM üzerinde kişi kaydı bulunmayan katılımcı bilgilerini içe aktarmanız gerekiyorsa, bu işlemi 2 adımda yapabilirsiniz. Önce kişi kayıtlarını eklemek için <strong>Kişileri içe aktarın</strong>. Olabiliyorsa her kişi kaydına etkinlik kayıtları ile kişileri eşleştirebilmek için bir "Dış kod" ekleyin. Ardından bu sayfaya geri dönerek katılımcı kayıtlarını içe aktarın.

en: Participant is %1
tr: Katılımcı %1

en: Participant is Pay Later?
tr: Katılımcı daha sonra ödeyecek

en: Participant is a Test?
tr: Deneme katılımcısı

en: Participant list Count Report
tr: Sayı ve katılımcı listesi raporu

en: Participant listing code file cannot be '%1'
tr: Katılımcı listeleme kod dosyası "%1" olamaz

en: Participant listing code file: %1 does not exist. Please verify your custom participant listing settings in CiviCRM administrative panel.
tr: Katılımcı listeleme kodu dosyası: %1 bulunamadı. Lütfen CiviCRM yönetim panosundan özel katılımcı listeleme ayarlarınızı doğrulayın.

en: Participant listing links.
tr: Katılımcı listeleme bağlantıları.

en: Participant listings.
tr: Katılımcı listelendi.

en: Participant role ID. Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = participant_role.
tr: Katılımcı rolü kodu. option_group = participant_role olduğunda civicrm_option_value değerine yazılacak örtülü dış anahtar.

en: Participant status - change
tr: Katılımcı durumu - Değiştir

en: Participant status ID. FK to civicrm_participant_status_type. Default of 1 should map to status = Registered.
tr: Katılımcı durumu kodu. civicrm_participant_status_type dış anahtarı. Varsayılan 1 değeri durum = Kayıt oldu olarak eşleşmeli.

en: Participant status has been updated to '%1'. An email has been sent to %2.
tr: Katılımcı durumu "%1" olarak güncellendi. %2 adresine bir e-posta gönderildi.

en: Participant's Contact ID
tr: Katılımcının kişi kodu

en: Participant's Name
tr: Katılımcı adı

en: Participants
tr: Katılımcılar

en: Participants (Event Name)
tr: Katılımcılar (etkinlik adı)

en: Participants (Event Type)
tr: Katılımcılar (etkinlik türü)

en: Participants (Role)
tr: Katılımcılar (rol)

en: Participants : %1
tr: Katılımcılar : %1

en: Participants Summary
tr: Katılımcı özeti

en: Participation in this event requires approval. Submit your registration request here. Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
tr: Bu etkinliğe katılmak için onay gerekiyor. Katılma isteğinizi bu bölümden gönderebilirsiniz. Katılımınız onaylandığında kayıt işlemini tamamlayabileceğiniz web sitesi sayfası bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız.

en: Partner of
tr: Şu kişinin arkadaşı

en: Partner relationship.
tr: Arkadaşlık ilişkisi.

en: Party Reg
tr: Parti kaydı

en: Password
tr: Parola

en: Password Label
tr: Parola etiketi

en: Password and Confirm Password values are not the same.
tr: Parola ve parola onayı aynı değil.

en: Password is not set for this payment processor
tr: Bu ödeme aracısı için parola belirtilmemiş

en: Password is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
tr: "Yönetim" &raquo; "Sistem ayarları" &raquo; "Ödeme aracıları" bölümünde parola belirtilmemiş.

en: Password is required
tr: Parola zorunludur

en: Password mismatch
tr: Parola ile onayı aynı değil

en: Password to use when polling (for IMAP and POP3).
tr: Bağlantı için kullanılacak parola (IMAP ve POP3).

en: Past 3 Months
tr: Geçen 3 ay

en: Past 6 Months
tr: Geçen 6 ay

en: Past Campaigns
tr: Geçmiş kampanyalar

en: Past Due
tr: Zamanı geçenler

en: Past Groups
tr: Geçmiş gruplar

en: Past Year
tr: Geçen yıl

en: Past or future actions concerning one or more contacts.
tr: Bir ya da birkaç kişiyle ilgili geçmiş ya da gelecekteki işlemler.

en: Paste the action token into the URL field and click Insert (or Update).
tr: İşlem kodunu adres alanına yapıştırıp "Ekle" (ya da "Güncelle") üzerine tıklayın.

en: Path
tr: Yol

en: Path Name
tr: Yol adı

en: Path Variables
tr: Yol değişkenleri

en: Path to components main directory in a form of a class namespace.
tr: Sınıf adı biçiminde, bileşenin ana klasörünün yolu.

en: Path to wkhtmltopdf executable
tr: wkhtmltopdf programının yolu

en: Path where CiviCRM extensions are stored.
tr: CiviCRM eklentilerinin saklanacağı yol.

en: Path where documents and images which are attachments to contact records are stored (e.g. contact photos, resumes, contracts, etc.). These attachments are defined using 'file' type custom fields.
tr: Kişi kayıtlarına eklenen belge ve görsel dosyalarının depolanacağı klasör yolu (kişi fotoğrafları, özgeçmişler, sözleşmeler gibi). Bu ekler "dosya" türünde özel alanlar kullanılarak belirlenir.

en: Path where site specific PHP code files are stored if any. This directory is searched first if set.
tr: Varsa siteye özel PHP kodu dosyalarının saklanacağı yol. Belirtilmiş ise önce bu klasör aranır.

en: Path where site specific templates are stored if any. This directory is searched first if set. Custom JavaScript code can be added to templates by creating files named <em>templateFile.extra.tpl</em>.
tr: Varsa, siteye özel kalıpların depolanacağı klasör yolu. Belirtilmiş ise önce bu klasör aranır. <em>templateFile.extra.tpl</em> adında dosyalar oluşturarak, kalıplara isteğe göre uyarlanmış JavaScript kodu eklenebilir.

en: Path where site specific templates are stored if any. This directory is searched first if set. Custom JavaScript code can be added to templates by creating files named templateFile.extra.tpl. (learn more...)
tr: Varsa, siteye özel temaların depolanacağı klasör yolu. Belirtilmiş ise önce bu klasör aranır. templateFile.extra.tpl adında dosyalar oluşturarak, kalıplara özel JavaScript kodu eklenebilir.

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Pause
tr: Duraklat

en: Pause mailing
tr: Postalamayı duraklat

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Pay Later
tr: Sonra ödenecek

en: Pay Later Allowed
tr: Sonra ödenecek onayı

en: Pay Later Instructions
tr: Sonra ödenecek bilgileri

en: Pay Later Label
tr: Sonra ödenecek etiketi metni

en: Pay Later Receipt
tr: Sonra ödenecek alındısı

en: Pay Later Receipt Text
tr: Sonra ödenecek alındı metni

en: Pay Later Text
tr: Sonra ödenecek metni

en: Pay Later?
tr: Sonra ödenecek

en: Pay Method
tr: Ödeme yöntemi

en: Pay Now
tr: Öde

en: Pay later label
tr: Sonra ödenecek etiketi

en: Pay later option
tr: Sonra ödenecek seçeneği

en: Pay using PayPal
tr: PayPal ile öde

en: Pay with Credit Card
tr: Kredi kartı ile öde

en: Payment
tr: Ödeme

en: Payment %1
tr: %1 ödeme

en: Payment Amount
tr: Ödeme tutarı

en: Payment Amount (most recent)
tr: Ödeme tutarı (son ödenen)

en: Payment Date
tr: Ödeme tarihi

en: Payment Details
tr: Ödeme ayrıntıları

en: Payment Due
tr: Ödeme tarihi

en: Payment From
tr: Şuradan ödemeler

en: Payment ID
tr: Ödeme kodu

en: Payment Information
tr: Ödeme bilgileri

en: Payment Instrument
tr: Ödeme aracı

en: Payment Instrument ID
tr: Ödeme aracı kodu

en: Payment Key
tr: Ödeme anahtarı

en: Payment Method
tr: Ödeme yöntemi

en: Payment Method ID
tr: Ödeme yöntemi kodu

en: Payment Method is a required field.
tr: Ödeme yöntemi alanının doldurulması zorunludur.

en: Payment Method should be Check when a check number is entered for a contribution.
tr: Bir katkı için bir çek numarası yazıldığında ödeme yöntemi "Çek" olmalıdır.

en: Payment Method:
tr: Ödeme yöntemi:

en: Payment Methods
tr: Ödeme yöntemleri

en: Payment Options
tr: Ödeme seçenekleri

en: Payment Processor
tr: Ödeme aracısı

en: Payment Processor Account
tr: Ödeme aracısı hesabı

en: Payment Processor Deleted.
tr: Ödeme aracısı silindi.

en: Payment Processor Description.
tr: Ödeme aracısı açıklaması.

en: Payment Processor Descriptive Name.
tr: Ödeme aracısını tanımlayan ad.

en: Payment Processor Error
tr: Ödeme aracısı sorunu

en: Payment Processor Error message
tr: Ödeme aracısı hata iletisi

en: Payment Processor Error message :
tr: Ödeme aracısı hata iletisi:

en: Payment Processor ID
tr: Ödeme aracısı kodu

en: Payment Processor Name.
tr: Ödeme aracısı adı.

en: Payment Processor Title
tr: Ödeme aracısı başlığı

en: Payment Processor Type
tr: Ödeme aracısı türü

en: Payment Processor Type ID
tr: Ödeme aracısı türü kodu

en: Payment Processor Type Name.
tr: Ödeme aracısı türü adı.

en: Payment Processor Type Title
tr: Ödeme aracısı türü başlığı

en: Payment Processor Type Title.
tr: Ödeme aracısı türü başlığı.

en: Payment Processor Type variable name to be used in code
tr: Kod içinde kullanılacak ödeme aracısı türü değişkeni adı

en: Payment Processor Types
tr: Ödeme aracısı türleri

en: Payment Processor configurations for all payment processors that can be used in this installation of CiviCRM.
tr: Bu CiviCRM kurulumundaki tüm "Ödeme aracıları" için kullanılabilecek yapılandırmalar.

en: Payment Processor external order reference
tr: Ödeme aracısı dış sipariş referansı

en: Payment Processor for this financial transaction
tr: Bu mali hesap hareketinin ödeme aracısı

en: Payment Processor is a required field.
tr: Ödeme aracısı alanının doldurulması zorunludur.

en: Payment Processors
tr: Ödeme aracıları

en: Payment Processors configured for this Event (if is_monetary is true)
tr: Bu "Etkinlik" için yapılandırılmış "Ödeme aracıları" (is_monetary değeri true ise)

en: Payment Processors configured for this contribution Page
tr: Bu katkı sayfası için yapılandırılmış "Ödeme aracıları"

en: Payment Receipt
tr: Ödeme alındısı

en: Payment Reminders
tr: Ödeme anımsatıcıları

en: Payment Schedule
tr: Ödeme zamanlaması

en: Payment Scheduled
tr: Zamanlanmış ödeme

en: Payment Start
tr: Ödeme başlangıcı

en: Payment Status
tr: Ödeme durumu

en: Payment Summary
tr: Ödeme özeti

en: Payment Token
tr: Ödeme fişi

en: Payment Token ID
tr: Ödeme fişi kodu

en: Payment Tokens
tr: Ödeme pin kodları

en: Payment Type
tr: Ödeme türü

en: Payment Type: Credit or Debit (deprecated)
tr: Ödeme türü: Kredi ya da borç (kullanımdan kaldırıldı)

en: Payment amount is less than the amount owed. Expected participant status is 'Partially paid'. Are you sure you want to set the participant status to %1? Click OK to continue, Cancel to change your entries.
tr: Ödeme tutarı borç tutarından az. Beklenen katılımcı durumu "Bir bölümü ödenmiş". Katılımcı durumunu %1 olarak atamak istediğinize emin misiniz? İlerlemek için "Tamam" üzerine, bilgilerinizi değiştirmek için "İptal" üzerine tıklayın.

en: Payment approval failed with message :
tr: Ödeme onayı şu ileti ile reddedildi:

en: Payment failed at payment processor
tr: Ödeme aracısı ödemeyi alamadı

en: Payment method is a required field
tr: Ödeme yöntemi alanının doldurulması zorunludur

en: Payment notification
tr: Ödeme bildirimi

en: Payment processor %1 has been saved.
tr: "%1" ödeme aracısı kaydedildi.

en: Payment processor is not set for this page
tr: Bu sayfa için bir ödeme aracısı belirtilmemiş

en: Payment processor overview
tr: Ödeme aracısı özeti

en: Payment status: test, paid, part_paid, unpaid (if empty assume unpaid)
tr: Ödeme durumu: deneme, ödendi, kısmen ödendi, ödenmedi (boş ise ödenmedi sayılır)

en: Payment/Transaction Date
tr: Ödeme/hesap hareketi tarihi

en: Payments
tr: Ödemeler

en: Payments Date From
tr: Ödeme tarihi başlangıcı

en: Payments Ended Date
tr: Ödeme bitiş tarihi

en: Payments Received
tr: Alınan ödemeler

en: Payments Start
tr: Ödeme başlangıcı

en: Payments Start Date
tr: Ödeme başlangıç tarihi

en: Payments are due on day %1 of the %2.
tr: %2 günün %1 tarihindeki ödemeleri.

en: Payments are due on the
tr: Ödeme tarihi

en: Payments have been recorded for selected record(s).
tr: Seçilmiş kayıtlar için ödemeler kaydedildi

en: Payments recorded
tr: Ödemeler kaydedildi

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Pending (by %1)
tr: Askıya alındı (%1 tarafından)

en: Pending (incomplete transaction)
tr: Bekliyor (hesap hareketi tamamlanmamış)

en: Pending (pay later)
tr: Bekliyor (sonra ödenecek)

en: Pending Subscriptions
tr: Bekleyen abonelikler

en: Pending and Inactive Memberships
tr: Bekleyen ve etkin olmayan üyelikler

en: Pending from approval
tr: Onay bekliyor

en: Pending from waitlist
tr: Bekleme listesinde bekliyor

en: Pending in cart
tr: Sepette bekliyor

en: Pending participant expiration (hours)
tr: Bekleyen katılımcı zaman aşımı (saat)

en: Pending refund
tr: Geri ödenmesi bekleniyor

en: People can register for this event starting on
tr: Kişiler bu etkinliğe şu tarihten başlayarak kayıt olabilir

en: Percentage Change
tr: Yüzde değişimi

en: Perform all system administration tasks in CiviCRM
tr: CiviCRM üzerinde tüm sistem yönetimi işlemlerini yapabilir

en: Perform all tasks in the Administer CiviCRM control panel and Import Contacts
tr: CiviCRM yönetimi bölümündeki tüm işlemleri yapabilir ve kişileri içe aktarabilir

en: Performance
tr: Başarım

en: Performance warning: Missing indices
tr: Başarım uyarısı: Dizinler eksik

en: Period
tr: Dönem

en: Period Type
tr: Dönem türü

en: Period type should be Rolling when duration unit is Day
tr: Süre birimi gün olduğunda dönem türü "Serbest" olmalıdır

en: Permanently Delete %1
tr: %1 ögesini kalıcı olarak sil

en: Permanently Delete Contact
tr: Kişiyi kalıcı olarak sil

en: Permission
tr: İzin

en: Permission A has to access B
tr: A izninin B erişimi olmalı

en: Permission B has to access A
tr: B izninin A erişimi olmalı

en: Permission Denied
tr: İzin verilmedi

en: Permission Error
tr: İzin sorunu

en: Permission Operator
tr: İzin yetkilisi

en: Permission for <strong>%1</strong> to access information about <strong>%2</strong>
tr: <strong>%2</strong> hakkında bilgilere erişmek için <strong>%1</strong> izni

en: Permission for menu item
tr: Menü ögesine erişilebilecek izin düzeyi

en: Permission for the dashlet
tr: Pano bileşeninin izinleri

en: Permission that Contact A has to view/update Contact B
tr: A kişisinin B kişisini görüntüleme ve güncelleme izni

en: Permission that Contact B has to view/update Contact A
tr: B kişisinin A kişisini görüntüleme ve güncelleme izni

en: Permissioned Relationship
tr: İzin verilmiş ilişki

en: Permissioned Relationships
tr: İzin verilen ilişkiler

en: Permissions
tr: İzinler

en: Permissions for Anonymous Users
tr: Anonim kullanıcıların izinleri

en: Permissions: Details
tr: İzinler: Ayrıntı

en: Permissions: Summary
tr: İzinler: Özet

en: Permit altering all restricted data options
tr: Tüm kısıtlı veri seçeneklerini değiştirebilir

en: Persian (Iran)
tr: Farsça (İran)

en: Personal Campaign Page
tr: Kişisel kampanya sayfası

en: Personal Campaign Page Contribution Information
tr: Kişisel kampanya sayfası katkı bilgileri

en: Personal Campaign Page Honor Roll
tr: Kişisel kampanya sayfası şeref listesi

en: Personal Campaign Page Honor Roll?
tr: Kişisel kampanya sayfası şeref listesi

en: Personal Campaign Page ID
tr: Kişisel kampanya sayfası kodu

en: Personal Campaign Page Nickname
tr: Kişisel kampanya sayfasının takma adı

en: Personal Campaign Page Notification
tr: Kişisel kampanya sayfası bildirimi

en: Personal Campaign Page Owner Notification
tr: Kişisel kampanya sayfası sahip bildirimi

en: Personal Campaign Page Personal Note
tr: Kişisel kampanya sayfası kişisel notu

en: Personal Campaign Page Report
tr: Kişisel kampanya sayfası raporu

en: Personal Campaign Page Settings (%1)
tr: Kişisel kampanya sayfası ayarları (%1)

en: Personal Campaign Page Status
tr: Kişisel kampanya sayfası durumu

en: Personal Campaign Page Title
tr: Kişisel kampanya sayfasının başlığı

en: Personal Campaign Page?
tr: Kişisel kampanya sayfası

en: Personal Campaign Pages
tr: Kişisel kampanya sayfaları

en: Personal Campaign Pages (PCPs) allow your constituents to create their own fundraising page for your organization. This means that a donor, after donating to your organization, can elect to create a page with her own photo, text, and personal information. She can then send a link to the page to her friends, soliciting support for your organization. This is a powerful way to widely and quickly spread the message about your campaign.
tr: Katkıda bulunan kişiler, kişisel kampanya sayfalarını, kullanarak kuruluş için kendi bağış toplama sayfalarını oluşturabilir. Bir bağışçı, kuruluşunuza bağış yaptıktan sonra, kendi fotoğrafı, tanıtım metni ve kişisel bilgilerini içeren bir sayfa oluşturabilir. Ardından bu sayfanın bağlantısını, kuruluşunuza destek sağlamak için arkadaşları ile paylaşabilir. Bu şekilde kampanyanızı geniş kitlelere hızla duyurabilirsiniz.

en: Personal Campaign Pages - Admin Notification
tr: Kişisel kampanya sayfaları - Yönetici bildirimi

en: Personal Campaign Pages - Owner Notification
tr: Kişisel kampanya sayfaları - Sahip bildirimi

en: Personal Campaign Pages - Supporter Status Change Notification
tr: Kişisel kampanya sayfaları - Destekleyici durum değişikliği bildirimi

en: Personal Campaign Pages - Supporter Welcome
tr: Kişisel kampanya sayfaları - Destekleyici karşılama

en: Personal Campaign Pages are currently not enabled for this contribution page. However you can still support the campaign here.
tr: Bu katkı sayfası için kişisel kampanya sayfaları özelliği etkinleştirilmemiş. Bununla birlikte kampanyayı buradan da destekleyebilirsiniz.

en: Personal Campaign Pages provide your constituents with the ability to promote this event or a related fundraising effort. When Personal Campaign Pages are enabled constituents will see a link after registering for this event which invites them to create their own page to promote the event (or promote a related online contribution page). Event registration fees (or contributions) from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
tr: Kişisel kampanya sayfaları, katkıda bulunan kişilere bu etkinliği ya da ilgili bağış toplama çalışmalarını duyurma olanağı sağlar. Kişisel kampanya sayfaları kullanıldığında, katılımcılar bu etkinliğe kayıt olurken, kendilerine etkinliği (ya da ilgili bir çevrimiçi katılım sayfasını) duyuracak kişisel bir sayfa oluşturma bağlantısı görüntülenir. Kişisel kampanya sayfaları üzerinden yapılan etkinlik kayıtları (ya da katkılar), bu kampanya sayfasını oluşturan destekçi için "sanal kredi" olarak kaydedilir.

en: Personal Campaign Preview
tr: Kişisel kampanya ön izlemesi

en: Personal Campaign Title
tr: Kişisel kampanya başlığı

en: Personal Campaigns
tr: Kişisel kampanyalar

en: Personal Contribution Link
tr: Kişisel katkı bağlantısı

en: Personal Note
tr: Kişisel not

en: Personal Note (for Honor Roll)
tr: Kişisel not (şeref listesi için)

en: Personal message submitted by contributor for display in the Honor Roll.
tr: Katkıda bulunan tarafından "Şeref listesinde" görüntülenmek üzere yazılmış kişisel ileti.

en: Personalize the contents and appearance of your fundraising page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
tr: Bağış toplama sayfanızın içeriğini ve görünümünü bu bölümden ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman bu sayfaya geri dönerek ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

en: Personalize the contents and appearance of your personal campaign page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
tr: Kişisel kampanya sayfanızın içeriğini ve görünümü bu bölümden isteğinize göre düzenleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman bu bölüme gelerek değişiklik yapabilirsiniz.

en: Personalized email blasts and newsletters.
tr: Kişiye özel e-posta duyuruları ve bültenler.

en: Petition
tr: İmza kampanyası

en: Petition - need verification
tr: İmza kampanyası - Doğrulama gerekli

en: Petition - signature added
tr: İmza kampanyası - İmza atıldı

en: Petition Dashboard
tr: İmza kampanyası panosu

en: Petition ID
tr: İmza kampanyası kodu

en: Petition Id and/or Activity Id is not of the type Positive.
tr: İstek kodu ya da işlem kodu pozitif türde değil.

en: Petition Signature
tr: İmza kampanyası

en: Petition Signers Group
tr: Kampanyaya imza verenler grubu

en: Petition Title
tr: İmza kampanyasının başlığı

en: Petition Type
tr: İmza kampanyası türü

en: Petition Type ID
tr: İmza kampanyası türü kodu

en: Petition doesn't exist.
tr: İstek bulunamadı.

en: Petition has been saved.
tr: İmza kampanyası kaydedildi.

en: Petition id is not valid. (it needs a "sid" in the url).
tr: İstek kodu geçersiz (adreste bir "sid" olması gerekir).

en: Petition is no longer active.
tr: İstek artık etkin değil.

en: Petitions
tr: İmza kampanyaları

en: Phone
tr: Telefon

en: Phone %1
tr: %1 telefon

en: Phone %1 is primary?
tr: %1 telefon birincil

en: Phone (Contact A)
tr: Telefon (A kişisi)

en: Phone (Contact B)
tr: Telefon (B kişisi)

en: Phone (Main)
tr: Telefon (öncelikli)

en: Phone (called)
tr: Telefon (aranan)

en: Phone (called) Number
tr: Telefon (aranan) numarası

en: Phone 1:
tr: 1. telefon:

en: Phone 2
tr: Telefon 2

en: Phone 2 ID
tr: Telefon 2 kodu

en: Phone 2:
tr: 2. telefon:

en: Phone Call
tr: Telefon görüşmesi

en: Phone Ext (Contact A)
tr: Dahili telefon (A kişisi)

en: Phone Ext (Contact B)
tr: Dahili telefon (B kişisi)

en: Phone Extension
tr: Telefon dahili

en: Phone Extension %1
tr: %1 dahili telefon

en: Phone ID
tr: Telefon kodu

en: Phone ID (called)
tr: Telefon kodu (aranan)

en: Phone ID of the number called (optional - used if an existing phone number is selected).
tr: Aranan numaranın telefon kodu (isteğe bağlı - var olan bir telefon numarası seçiliyse kullanılır).

en: Phone Location
tr: Telefon konumu

en: Phone No
tr: Telefon no

en: Phone Number
tr: Telefon numarası

en: Phone Numeric
tr: Telefon numarası rakamları

en: Phone Type
tr: Telefon türü

en: Phone Type ID
tr: Telefon türü

en: Phone Type ID, if required
tr: Gerekiyorsa, telefon türü kodu

en: Phone and Email
tr: Telefon ve e-posta

en: Phone and Extension
tr: Telefon ve dahili

en: Phone number contains
tr: Telefon numarasında

en: Phone number in case the number does not exist in the civicrm_phone table.
tr: Numaranın civicrm_phone tablosunda bulunmaması durumunda telefon numarası.

en: Phone number stripped of all whitespace, letters, and punctuation.
tr: Boşluk harf ve noktalama işaretleri ayıklanmış telefon numarası.

en: Phone type
tr: Telefon türü

en: Phone type ID
tr: Telefon türü kodu

en: Phone:
tr: Telefon:

en: PhoneBank
tr: Telefon bankacılığı

en: Phones
tr: Telefon numaraları

en: Physical tablename for entity, e.g. civicrm_event
tr: Varlığın fiziksel tablo adı. civicrm_event gibi

en: Pick a premium to include on this Contribution Page. Use <a href='%1'>Manage Premiums</a> to create or enable additional premium choices for your site.
tr: Bu katkı sayfasında görüntülenecek bir hediye seçin. Siteniz için ek hediye seçenekleri eklemek ya da etkinleştirmek için <a href='%1'>Hediye yönetimi</a> bölümüne bakın.

en: Pie
tr: Daire

en: Pie Chart
tr: Daire çizelge

en: Pinned Countries
tr: Sabitlenmiş ülkeler

en: Place a separator either before or after this menu item.
tr: Bu menü ögesinden önce ya da sonra yerleştirilecek ayraç.

en: Place of residence
tr: Yaşadığı yer

en: Place the 'No thank-you' radio button before OR after the list of premiums offered on this page.
tr: "Hayır, teşekkürler" düğmesinin sayfada sunulan hediyelerden önce mi sonra mı görüntüleneceği.

en: Place your cursor within the Message box where you want to the token to be inserted. Then click the &quot;Insert Tokens&quot; link in the upper right corner of the message box to see a list of available tokens. Insert the token by clicking the desired token name in the list (for example, click &quot;First Name&quot;).
tr: İleti içinde kodu eklemek istediğiniz yere tıklayın. İleti kutusunun sağ üst köşesindeki &quot;Kod ekle&quot; bağlantısına tıkladığınızda kullanılabilecek kodları görebilirsiniz. Eklemek istediğiniz kodun üzerine tıklayın (&quot;Ad&quot; gibi).

en: Plain Text
tr: Düz metin

en: Plain-Text Format
tr: Düz metin biçimi

en: Plaintext mailing message
tr: Postalama iletisinin düz metin biçimi

en: Planned
tr: Planlanmış

en: Planned or actual duration of activity expressed in minutes. Conglomerate of former duration_hours and duration_minutes.
tr: Dakika cinsinden planlanmış ya da etkin işlem süresi. duration_hours ve duration_minutes birleşimi.

en: Please Enter the value for Original Word
tr: Lütfen bulunacak sözcüğü yazın

en: Please Enter the value for Replacement Word
tr: Lütfen değiştirilecek sözcüğü yazın

en: Please Select a Soft Credit Type
tr: Lütfen bir sanal kredi türü seçin

en: Please Send Inquiries to Our Contact Email Address
tr: Lütfen sorularınızı iletişim e-posta adresimize gönderin

en: Please add a profile with an email address if 'Send Confirmation Email?' is selected
tr: "Onay e-postası gönderilsin" seçeneği etkinleştirilmiş ise lütfen e-posta adresi olan bir profil ekleyin

en: Please assign this permission to a Role.
tr: Lütfen bu izni bir role atayın.

en: Please check your email inbox for the confirmation email. If you don't find it, verify if it isn't in your spam folder.
tr: Lütfen gelen kutunuza gelmiş olması gereken onay e-postasına bakın. Göremezseniz "İstenmeyen" e-posta klasörünüze de bakmayı unutmayın.

en: Please choose another address to be primary before changing this one.
tr: Bu adresi değiştirmeden önce başka bir adresi birincil olarak seçin.

en: Please clear your value if you want to use %1 operator.
tr: %1 işlemini kullanmak istiyorsanız lütfen yazdığınız değeri silin.

en: Please configure a <a href="%1">default mailbox</a> for CiviMail.
tr: CiviMail için <a href="%1">varsayılan posta kutusunu</a> yapılandırın.

en: Please contact our site administrator for more information
tr: Ayrıntılı bilgi almak için lütfen site yöneticisi ile görüşün

en: Please contact us at %1 or send email to %2 if you have questions
    or need to modify your payment schedule.
tr: Sorularınız varsa ya da ödeme zamanlamanızı değiştirmek isterseniz bizimle %1 üzerinden 
    görüşün ya da %2 adresine bir e-posta gönderin.

en: Please contact us at %1 or send email to %2 if you have questions
    or want to inquire about reinstating your registration for this event.
tr: Sorularınız varsa ya da etkinlik kaydınızı değiştirmek isterseniz bizimle 
    %1 üzerinden görüşün ya da %2 adresine bir e-posta gönderin.

en: Please contact us at %1 or send email to %2 if you have questions.
tr: Sorularınız varsa bizimle %1 üzerinden görüşün ya da %2 adresine bir e-posta gönderin.

en: Please correct errors before previewing.
tr: Lütfen ön izlemeden önce sorunları çözün.

en: Please correct errors before saving.
tr: Lütfen kaydetmeden önce sorunları çözün.

en: Please correct the following errors in the form fields below:
tr: Lütfen aşağıda belirtilen form alanı sorunlarını düzeltin:

en: Please correct the following errors in the survey fields below:
tr: Lütfen aşağıda belirtilen anket alanı sorunlarını çözün:

en: Please define the custom translation function first.
tr: Lütfen önce bir özel çeviri işlevi belirtin.

en: Please do not include entity parameter (entity is always 'contact')
tr: Lütfen varlık parametresini katmayın (varlık her zaman "kişi" olur)

en: Please do not pay on this advice. Deduct the amount of this Credit Note from your next payment to us
tr: Lütfen bu bildirimi ödemeyin. Bu kredi notunun tutarını sonraki ödemeden düşün

en: Please do not select GroupBy 'Activity Date' with GroupBy 'Contact'
tr: Lütfen "Kişi" gruplaması ile "İşlem tarihi" gruplamasını aynı anda seçmeyin

en: Please do not select any Contact Fields with GroupBy 'Activity Date'
tr: Lütfen "İşlem tarihi" gruplamasıyla birlikte herhangi bir kişi alanını aynı anda seçmeyin

en: Please do not select more than one membership associated with the same organization.
tr: Lütfen aynı kuruluş ile ilişkilendirilmiş birden fazla üyelik seçmeyin.

en: Please do not use '/' in Event Title.
tr: Lütfen etkinlik başlığında "/" karakterini kullanmayın.

en: Please do not use '/' in Title
tr: Lütfen başlıkta "/" karakterini kullanmayın

en: Please do not use this task to send a lot of emails (greater than %1). Many countries have legal requirements when sending bulk emails and the CiviMail framework has opt out functionality and domain tokens to help meet these.
tr: Lütfen bu görevi çok sayıda e-posta göndermek için kullanmayın (%1 postadan fazla). Pek çok ülkede toplu e-posta gönderiminin sınırları yasalar ile belirlenmiştir ve CiviMail bu yasalara uygun abonelikten ayrılma ve etki alanı kodları gibi özellikleri destekler.

en: Please edit the XML file for case type "<em>%2</em>" so that the case role label "<em>%1</em>" is changed to its corresponding name "<em>%3</em>". Using label is deprecated as of version 5.20.
tr: Lütfen XML dosyasını düzenleyerek "<em>%2</em>" olay türünde "<em>%1</em>" olay rolü etiketini "<em>%3</em>" olacak şekilde değiştirin. Etiket kullanımı 5.20 sürümüyle birlikte kullanımdan kaldırıldı.

en: Please enable 'Include Case Activities' to filter with Case Activity types.
tr: Olay işlemi türlerini süzmek için "Olay işlemleri katılsın" seçeneğini etkinleştirin.

en: Please enable the contribution amount section to use this option.
tr: Bu seçeneği kullanabilmek için lütfen katkı tutarı bölümünü etkinleştirin.

en: Please ensure at least one contact group association is maintained.
tr: Lütfen en az bir kişi grubu atamasının korunduğuna emin olun.

en: Please ensure that the CiviCRM Contact exists
tr: CiviCRM kişisinin var olduğundan emin olun

en: Please enter 1 (for Yes) or 0 (for No) if you want to set a default value.
tr: Varsayılan bir değer belirtmek istiyorsanız lütfen (Evet için) 1 ya da (Hayır için) 0 yazın.

en: Please enter 1 or 0 as value.
tr: Lütfen değer olarak 1 ya da 0 yazın.

en: Please enter Confirmation Email FROM Email Address.
tr: Lütfen onay e-postasının "Kimden" e-posta adresini yazın.

en: Please enter Confirmation Email FROM Name.
tr: Lütfen onay e-postasının "Kimden" adını yazın.

en: Please enter a <a href="%1">default FROM Email Address</a> (for system-generated emails).
tr: <a href="%1">Varsayılan "Kimden" e-posta adresini yazın</a> (sistem tarafından gönderilen e-postalar için).

en: Please enter a Contribution Amount.
tr: Lütfen bir katkı tutarı yazın.

en: Please enter a Fixed Period Start Day for this subscription or service.
tr: Lütfen bu abonelik ya da hizmetin "Sabit dönem başlangıç gününü" yazın.

en: Please enter a Title for the registration Confirmation Page
tr: Lütfen kayıt onayı sayfasının başlığını yazın

en: Please enter a Title for the registration Thank-you Page
tr: Lütfen kayıt teşekkürü sayfasının başlığını yazın

en: Please enter a Username to create an account.
tr: Hesap açmak için bir kullanıcı adı yazın.

en: Please enter a duration interval.
tr: Lütfen bir süre aralığı yazın.

en: Please enter a label for at least one fee level.
tr: Lütfen, en az bir ücret düzeyi için bir etiket yazın.

en: Please enter a membership type name.
tr: Lütfen bir üyelik türü adı yazın.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Contribution Amount.
tr: Lütfen en küçük katkı tutarı için parasal bir değer yazın.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Fee.
tr: Lütfen en düşük ücret için parasal bir değer yazın.

en: Please enter a monetary value for this field.
tr: Lütfen bu alan için parasal bir değer yazın.

en: Please enter a name to include in the Honor Roll, or select 'contribute anonymously'.
tr: Lütfen şeref listesinde görüntülenmesini istediğiniz bir ad yazın ya da "Adsız katkı" olarak seçin.

en: Please enter a number
tr: Lütfen bir sayı yazın

en: Please enter a number for frequency (e.g. every "3" months).
tr: Lütfen sıklık için bir sayı yazın (her "3" ayda gibi).

en: Please enter a number for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 months).
tr: Bu katkının yinelenme dönemi olarak bir rakam yazın (3 ayda bir gibi).

en: Please enter a password.
tr: Lütfen bir parola yazın.

en: Please enter a positive integer
tr: Lütfen pozitif bir tam sayı yazın

en: Please enter a status that does NOT represent a current membership status.
tr: Lütfen geçerli üyelik durumlarından farklı bir durum yazın.

en: Please enter a time.
tr: Lütfen bir saat yazın.

en: Please enter a valid %1
tr: Lütfen geçerli bir %1 yazın

en: Please enter a valid Bank Identification Number (value must not contain punctuation characters).
tr: Lütfen geçerli bir banka kimlik numarası yazın (değer içinde noktalama işaretleri bulunmamalıdır).

en: Please enter a valid Card Number
tr: Lütfen geçerli bir kart numarası yazın

en: Please enter a valid Card Verification Number
tr: Lütfen geçerli bir kart doğrulama numarası yazın

en: Please enter a valid Max Participants.
tr: Lütfen geçerli bir "En fazla katılımcı sayısı" yazın.

en: Please enter a valid No. of reminders.
tr: Lütfen geçerli bir anımsatıcı sayısı yazın.

en: Please enter a valid Participants Count.
tr: Lütfen geçerli bir "Katılımcı sayısı" yazın.

en: Please enter a valid Pledge Frequency Interval.
tr: Lütfen geçerli bir söz verilmiş ödeme sıklığı aralığı yazın.

en: Please enter a valid URL.
tr: Lütfen geçerli bir adres yazın.

en: Please enter a valid additional reminder day.
tr: Lütfen geçerli bir ek anımsatıcı günü sayısı yazın.

en: Please enter a valid amount (numbers and decimal point only).
tr: Lütfen geçerli bir tutar yazın (yalnızca rakam ve ondalık değerler).

en: Please enter a valid amount for this field.
tr: Lütfen bu alan için geçerli bir tutar yazın.

en: Please enter a valid amount.
tr: Lütfen geçerli bir tutar yazın.

en: Please enter a valid credit card number.
tr: Lütfen geçerli bir kredi kartı numarası yazın.

en: Please enter a valid date (YYYY-MM-DD).
tr: Lütfen geçerli bir tarih yazın (YYYY-AA-GG).

en: Please enter a valid date as default value using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
tr: Lütfen varsayılan değer olarak YYYY-AA-GG biçiminde geçerli bir tarih yazın. Örnek: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
tr: Lüften YYYY-AA-GG biçiminde geçerli bir tarih yazın. Örnek: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date.
tr: Lütfen geçerli bir tarih yazın.

en: Please enter a valid domain for this mailbox account (the part after @).
tr: Lütfen bu e-posta hesabı için geçerli bir alan adı yazın (@ karakterinden sonrası).

en: Please enter a valid email address.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

en: Please enter a valid fixed period rollover day
tr: Lütfen geçerli bir sabit dönem aktarma günü yazın

en: Please enter a valid fixed period start day
tr: Lütfen geçerli bir sabit dönem başlangıç günü yazın

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 31.
tr: Lütfen 1 ile 31 arasında geçerli bir sıklık günü değeri yazın.

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 7.
tr: Lütfen 1 ile 7 arasında geçerli bir sıklık günü yazın.

en: Please enter a valid integer value.
tr: Lütfen geçerli bir tam sayı değeri yazın.

en: Please enter a valid integer.
tr: Lütfen geçerli bir tam sayı yazın.

en: Please enter a valid limit.
tr: Lütfen geçerli bir sınır yazın.

en: Please enter a valid link.
tr: Lütfen geçerli bir bağlantı yazın.

en: Please enter a valid list of comma delimited email addresses
tr: Lütfen e-posta adreslerinin listesini virgül ile ayırarak yazın

en: Please enter a valid monetary value for Fee Amount.
tr: Lütfen ücret tutarı için geçerli parasal bir değer yazın.

en: Please enter a valid monetary value for Non-deductible Amount.
tr: Lütfen vergiden düşülemeyecek tutar için geçerli parasal bir değer yazın.

en: Please enter a valid money value (e.g. %1).
tr: Lütfen geçerli bir para değeri yazın (örneğin %1).

en: Please enter a valid money value for this field (e.g. %1).
tr: Lütfen bu alan için geçerli bir para değeri yazın (örneğin %1).

en: Please enter a valid money value.
tr: Lütfen geçerli bir para değeri yazın.

en: Please enter a valid number of installments.
tr: Lütfen geçerli bir taksit sayısı yazın.

en: Please enter a valid number of pledge installments.
tr: Lütfen söz verilmiş ödeme taksitleri için geçerli bir sayı yazın.

en: Please enter a valid number.
tr: Lütfen geçerli bir sayı yazın.

en: Please enter a valid payment due day.
tr: Lütfen geçerli bir ödeme günü yazın.

en: Please enter a valid phone number.
tr: Lütfen geçerli bir telefon numarası yazın.

en: Please enter a valid reminder day.
tr: Lütfen geçerli bir kalan gün sayısı yazın.

en: Please enter a valid value for your card security code. This is usually the last 3-4 digits on the card's signature panel.
tr: Kartınızın güvenlik kodunu yazın. Bu kod genellikle kartın imza yüzündeki son 3-4 sayıdır.

en: Please enter a valid value.
tr: Lüften geçerli bir değer yazın.

en: Please enter a value for %1 (when merging contacts), or select a pre-configured option from the list.
tr: Lütfen %1 (kişiler birleştirilirken) için bir değer yazın ya da listeden önceden ayarlanmış bir seçenek seçin.

en: Please enter a value with a valid extension.
tr: Lütfen geçerli bir uzantısı olan bir değer yazın.

en: Please enter a value.
tr: Lütfen bir değer yazın.

en: Please enter a whole number for Number of additional people.
tr: Lütfen ek kişi sayısı olarak bir tam sayı yazın.

en: Please enter a whole number for how many periods to renew.
tr: Lütfen yenilemede uzatılacak toplam dönem sayısını yazın.

en: Please enter an amount for at least one fee level.
tr: Lütfen, en az bir ücret düzeyi için bir tutar yazın.

en: Please enter an integer for the number of terms.
tr: Lütfen dönem olarak bir tam sayı yazın.

en: Please enter at least one friend's information, or click Cancel if you don't want to send emails at this time.
tr: Lütfen en az bir arkadaşınızın bilgilerini yazın ya da şu anda e-posta göndermek istemiyorsanız "İptal" üzerine tıklayın.

en: Please enter correct Data (in valid format).
tr: Lütfen doğru bir veri yazın (geçerli biçimde).

en: Please enter integer value for weight
tr: Lütfen ağırlık için bir tam sayı yazın

en: Please enter number.
tr: Lütfen bir sayı yazın.

en: Please enter only digits.
tr: Lütfen yalnızca rakam yazın.

en: Please enter positive number
tr: Lütfen artı bir sayı yazın

en: Please enter positive number as a distance
tr: Lütfen yakınlık için bir pozitif sayı yazın

en: Please enter the Actual Cost of Product.
tr: Lütfen ürünün güncel maliyetini yazın.

en: Please enter the Duration Interval for this subscription or service.
tr: Lütfen bu abonelik ya da hizmetin "Süre aralığını" yazın.

en: Please enter the Duration Unit for this subscription or service.
tr: Lütfen bu abonelik ya da hizmetin "Süre birimini" yazın.

en: Please enter the Frequency Interval for this subscription or service.
tr: Lütfen bu abonelik ya da hizmetin "Sıklık aralığını" yazın.

en: Please enter the Frequency Unit for this subscription or service.
tr: Lütfen bu abonelik ya da hizmetin "Sıklık birimini" yazın.

en: Please enter the Market Value for this product.
tr: Lütfen bu ürünün piyasa değerini yazın.

en: Please enter the Member Since.
tr: Lütfen üyelik başlangıcı tarihini belirtin.

en: Please enter the Membership override end date.
tr: Lütfen üyelik değişikliği bitiş tarihini yazın.

en: Please enter the Membership status.
tr: Lütfen üyelik durumunu yazın.

en: Please enter the Pay Later instructions to be displayed to your users.
tr: Lütfen kullanıcılarınıza görüntülenecek sonra ödenecek bilgilerini yazın.

en: Please enter the Pay Later prompt to be displayed on the Registration form.
tr: Lütfen, kayıt formunda görüntülenecek sonra ödenecek iletisini yazın.

en: Please enter the associated Financial Type
tr: Lütfen ilgili mali türü yazın

en: Please enter the contribution amount label.
tr: Lütfen katkı tutarı etiketini belirtin.

en: Please enter the contribution.
tr: Lütfen katkıyı belirtin.

en: Please enter the duration as number of minutes (integers only).
tr: Dakika cinsinden süreyi yazın (tam sayı olarak).

en: Please enter the engagement index as a number (integers only).
tr: Bağlılık derecesi sayısını yazın (tam sayı olarak).

en: Please enter the fee label for the paid event.
tr: Lütfen ödemeli etkinlikler için ücret etiketi metnini yazın.

en: Please enter the financial Type.
tr: Lütfen mali türü yazın.

en: Please enter the instructions to be sent to the contributor when they choose to 'pay later'.
tr: "Sonra ödenecek" seçeneğini seçen katkıda bulunanlara gönderilecek yönergeleri yazın.

en: Please enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM site.
tr: Lütfen bu CiviCRM sitesinin sahibi olan kuruluş ya da varlığın adını yazın.

en: Please enter the number of hours (as an integer).
tr: Lütfen saat sayısını yazın (tam sayı olarak).

en: Please enter the operator.
tr: Lütfen işlemi yazın.

en: Please enter the same value again.
tr: Lütfen aynı değeri yeniden yazın.

en: Please enter the soft credit amount.
tr: Lütfen sanal kredi tutarını yazın.

en: Please enter the text for the 'pay later' checkbox displayed on the contribution form.
tr: Katkı formunda görüntülenecek "Sonra ödenecek" işaret kutusu için kullanılacak metni yazın.

en: Please enter the values correctly.
tr: Lütfen değerleri doğru yazın.

en: Please enter up to 5 email addresses to receive the mailing.
tr: Bu postalamanın gönderileceği en fazla 5 e-posta adresi yazın.

en: Please enter valid Contact ID
tr: Lütfen geçerli bir kişi kodu yazın

en: Please enter valid Fixed Period Rollover Day
tr: Lütfen geçerli bir sabit dönem aktarma günü yazın

en: Please enter valid Fixed Period Start Day
tr: Lütfen geçerli bir sabit dönem başlangıç günü yazın

en: Please enter valid Pledge Frequency Interval
tr: Lütfen geçerli bir söz verilmiş ödeme sıklığı yazın

en: Please enter valid last 4 digit card number.
tr: Lütfen kart numarasının son 4 rakamını doğru olarak yazın

en: Please enter value for tax rate
tr: Lütfen vergi oranını yazın

en: Please enter your friend's email address.
tr: Lütfen arkadaşınızın e-posta adresini yazın.

en: Please enter your friend's first name.
tr: Lütfen arkadaşınızın adını yazın.

en: Please enter your friend's last name.
tr: Lütfen arkadaşınızın soyadını yazın.

en: Please enter your organization's <a href="%1">name and primary address</a>.
tr: Kuruluşunuzun <a href="%1">adını ve birincil adresini yazın</a>.

en: Please enter your organization's <a href="%1">name, primary address </a> and <a href="%2">default FROM Email Address </a> (for system-generated emails).
tr: Kuruluşunuzun <a href="%1">adı, birincil adresi</a> ve <a href="%2">varsayılan "Kimden" e-posta adresini</a> (sistem tarafından gönderilen e-postalar için) yazın.

en: Please fix this field.
tr: Lütfen bu alanı düzeltin.

en: Please follow the proper format for From Email Address
tr: Lütfen "Kimden" e-posta adresi için doğru biçimi kullanın

en: Please go back to the main registration page, to complete payment information.
tr: Lütfen ana kayıt sayfasına dönerek ödeme bilgilerini tamamlayın.

en: Please help us and let your friends, colleagues and followers know about our page
tr: Lütfen sayfamızı dostlarınıza, iş arkadaşlarınıza ve sizi izleyenlere duyurarak bize yardımcı olun.

en: Please include a Profile for online registration of additional participants that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
tr: Ek katılımcıların çevrimiçi kaydı için bir e-posta adresi alanı ile ad ve soyad alanlarını içeren bir profil kullanılmalıdır.

en: Please include a Profile for online registration that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
tr: Çevrimiçi kayıt için bir e-posta adresi alanı ile ad ve soyad alanlarını içeren bir profil kullanılmalıdır.

en: Please login if you have an account on this site with the link
tr: Bu sitede bir hesabınız varsa lütfen şu bağlantıya tıklayarak oturum açın

en: Please mail your payment to
tr: Lütfen ödemenizi şu adrese postalayın

en: Please narrow your search by entering a more complete target contact name.
tr: Lütfen biraz daha uzun bir hedef kişi adı yazarak aramayı daraltın.

en: Please note that the options which are marked or selected are sold out for participant being viewed.
tr: Lütfen işaretlenmiş ya da seçilmiş etkinliklerde görüntülenen katılımcı için yer kalmadığını unutmayın.

en: Please provide Text message.
tr: Lütfen iletiyi yazın.

en: Please provide a Template Name.
tr: Lütfen bir kalıp adı belirtin.

en: Please provide a Text
tr: Lütfen bir metin yazın

en: Please provide either HTML or TEXT format for the Body.
tr: Lütfen belge içeriğinin biçimi HTML ya da TEXT olarak seçin.

en: Please provide start and end postal codes.
tr: Lütfen posta kodlarının başlangıç ve bitişini belirtin.

en: Please remember that Drupal's "register for events" permission overrides CiviCRM's control over event information access.
tr: Lütfen "Etkinliklere kayıt olabilme" Drupal izninin CiviCRM etkinlik bilgileri erişimini değiştirebileceğini unutmayın.

en: Please renew my membership automatically.
tr: Üyeliğim otomatik olarak yenilensin.

en: Please review the <a href='!1'>Drupal Installation Guide</a> and the <a href='!2'>Trouble-shooting page</a> for assistance. If you still need help installing, you can often find solutions to your issue by searching for the error message in the <a href='!3'>installation support section of the community forum</a>.</strong></p>
tr: Kurulum ile ilgili yardım almak için <a href='!1'>Drupal kurulum rehberi</a> ve <a href='!2'>Sorun çözme</a> bölümlerine bakabilirsiniz. Genellikle sorunların çözümü <a href='!3'>topluluk forumundaki kurulum desteği bölümünde bulunabilir</a>.</strong></p>

en: Please review your %1 message template and remove references to the token %2 as it has been replaced by %3
tr: Lütfen %1 ileti kalıbınızı gözden geçirin ve %3 ile değiştirildiği için %2 koduna verilen referansları kaldırın.

en: Please search with 'Is Held' and 'Survey Id' filters to apply this action.
tr: Bu işlemi uygulamak için "Tutulmuş" ve "Anket kodu" süzgeçlerini kullanın.

en: Please search with 'Survey', to apply this action.
tr: Bu işlemi uygulamak için "Anket" yazarak arayın.

en: Please see attached
tr: Lütfen ekli dosyaya bakın

en: Please select %1
tr: Lütfen %1 seçin

en: Please select 'Is equal to' OR 'Is Less than or equal to' operator
tr: Lütfen "eşit" YA DA "küçük ya da eşit" işlemini seçin

en: Please select CiviCRM Group and Drupal Role.
tr: Lütfen CiviCRM grubu ve Drupal rolünü seçin.

en: Please select Transfer OR Cancel action.
tr: Lütfen aktarma ya da İptal işlemini seçin.

en: Please select a Financial Type.
tr: Lütfen bir mali tür seçin.

en: Please select a Group (or ALL Groups).
tr: Lütfen bir grup (ya da TÜM grupları) seçin.

en: Please select a Payment Method
tr: Lütfen bir ödeme yöntemi seçin

en: Please select a Personal Campaign Page, OR uncheck Display in Honor Roll and clear both the Honor Roll Name and the Personal Note field.
tr: Lütfen bir "Kişisel kampanya sayfası" seçin YA DA "Şeref listesinde görüntülensin" seçeneğini devre dışı bırakarak "Şeref listesi adı" ve "Kişisel not" alanlarındaki bilgileri silin.

en: Please select a Profile (or ALL Profiles).
tr: Lütfen bir profil (ya da TÜM profilleri) seçin.

en: Please select a Survey Result Set.
tr: Lütfen bir anket sonuç kümesi seçin.

en: Please select a case from the list
tr: Lütfen listeden bir olay seçin

en: Please select a contact
tr: Lütfen bir kişi seçin

en: Please select a date format.
tr: Lütfen bir tarih biçimi seçin.

en: Please select a default country that is in the list of available countries.
tr: Lütfen kullanılabilecek ülkeler listesinden bir varsayılan ülke seçin.

en: Please select a different contact.
tr: Lütfen farklı bir kişi seçin.

en: Please select a field name
tr: Lütfen bir alan adı seçin

en: Please select a membership type.
tr: Lütfen bir üyelik türü seçin.

en: Please select a period (e.g. months, years ...) for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 MONTHS).
tr: Bu katkının yinelenme dönemini (aylık, yıllık gibi) ve ne yinelenme sıklığını (3 ayda bir gibi) seçin.

en: Please select a profile to collect organization information on this contribution page.
tr: Bu katkı sayfasından kuruluş bilgilerini toplamak için bir profil seçin.

en: Please select a profile used for honoree
tr: Şereflendirilen kişi için kullanılacak bir profil seçin

en: Please select a set of Custom Data (or ALL Custom Data).
tr: Lütfen bir özel veri kümesi (ya da TÜM özel verileri) seçin.

en: Please select a specific date field.
tr: Lütfen bir tarih alanı seçin.

en: Please select a valid contact.
tr: Lütfen geçerli bir ilgili seçin.

en: Please select a valid payment status before updating.
tr: Lütfen güncellemeden önce geçerli bir ödeme durumu seçin.

en: Please select a value
tr: Lütfen bir değer seçin

en: Please select an Event (or ALL Events).
tr: Lütfen bir etkinlik (ya da TÜM etkinlikleri) seçin.

en: Please select an action from the drop-down menu.
tr: Açılan listeden bir işlem seçin.

en: Please select an action from the menu.
tr: Menüden bir işlem seçin.

en: Please select an appropriate option as default.
tr: Lütfen varsayılan değer olarak kullanılacak uygun bir seçim yapın.

en: Please select an email format preferred by this contact.
tr: Bu kişi tarafından yeğlenen bir e-posta biçimi seçin.

en: Please select an option for the premium image.
tr: Lütfen hediye görseli için bir seçim yapın.

en: Please select appropriate value
tr: Lütfen uygun bir değer seçin

en: Please select at least one Group by field.
tr: Lütfen en az bir gruplama alanı seçin.

en: Please select at least one Membership Type to include in the Membership section of this page.
tr: Lütfen bu sayfanın üyelik bölümünde yer almasını istediğiniz en az bir üyelik türü seçin.

en: Please select at least one field.
tr: Lütfen en az bir alan seçin.

en: Please select at least one membership option.
tr: Lütfen en az bir üyelik seçeneği seçin.

en: Please select at least one option from price set.
tr: Lütfen fiyat paketinden en az bir seçim yapın.

en: Please select at least one privacy option.
tr: Lütfen en az bir kişisel gizlilik seçeneği seçin.

en: Please select at least one tag.
tr: Lütfen en az bir etiket seçin.

en: Please select entity value
tr: Lütfen bir varlık değeri seçin

en: Please select financial type.
tr: Lütfen bir mali tür seçin.

en: Please select one of the memberships.
tr: Lütfen bir üyelik seçin.

en: Please select one or more batches for this action.
tr: Bu işlem için bir ya da birkaç toplu işlem seçin.

en: Please select one or more contact for this action
tr: Bu işlem için bir ya da bir kaç kişi seçin

en: Please select one or more contributions for this action.
tr: Bu işlem için bir ya da birkaç katkı seçin.

en: Please select only contributions with Completed, Pending, Refunded, or Partially Paid status.
tr: Lütfen yalnızca "Tamamlanmış", "Bekleyen", "Geri ödenmiş" ve "Bir bölümü ödenmiş" durumdaki katkıları seçin.

en: Please select only online contributions with Pending status.
tr: Lütfen yalnızca bekleyen durumdaki çevrimiçi katkıları seçin.

en: Please select some other case to link.
tr: Lütfen bağlanacak başka bir olay seçin.

en: Please select the Amount Statistics
tr: Lütfen tutar istatistiklerini seçin

en: Please select the Period Type for this subscription or service.
tr: Lütfen bu abonelik ya da hizmetin "Dönem türünü" seçin.

en: Please select valid shared contact or a contact with valid address.
tr: Lütfen geçerli bir paylaşılmış kişi ya da geçerli bir adresi olan bir kişi seçin.

en: Please select whether the reminder is sent each year.
tr: Anımsatıcının her yıl gönderilmesini istiyorsanız işaretleyin.

en: Please set a location type of %1
tr: Lütfen %1 için bir konum türü ayarlayın

en: Please set the API URL. Please refer to the documentation for more details
tr: Lütfen API adresini ayarlayın. Ayrıntılı bilgi için belgelere bakabilirsiniz

en: Please specify a username.
tr: Lütfen bir kullanıcı adı yazın.

en: Please specify a valid email address.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

en: Please specify either start date or end date.
tr: Lütfen başlangıç ya da bitiş tarihini belirtin.

en: Please untar (uncompress) your downloaded copy of CiviCRM in the <strong>%1</strong> directory below your Drupal root directory.
tr: Lütfen indirdiğiniz CiviCRM paketini, Drupal klasörünün altındaki <strong>%1</strong> klasörünün içine ayıklayın (untar).

en: Please upload document
tr: Lütfen belgeyi yükleyin

en: Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for event names.
tr: Lütfen etkinlik adlarında yalnızca alfasayısal, boşluk ve tire karakterlerini kullanın.

en: Please use the <a href="%1">Record Payment</a> form if you have received an additional payment for this Partially paid contribution record.
tr: Bu "Bir bölümü ödenmiş" katkı kaydı için ek bir ödeme aldıysanız <a href="%1">"Ödeme kaydı"</a> formunu kullanın.

en: Please verify the information below carefully. Click <strong>Go Back</strong> if you need to make changes.
tr: Lütfen aşağıdaki bilgileri denetleyin. Değişiklik yapmanız gerekiyorsa <strong>Geri dön</strong> üzerine tıklayın.

en: Please verify the information below. <span class="bold">Then click 'Continue' to be added to the WAIT LIST for this event</span>. If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
tr: Lütfen aşağıdaki bilgileri denetleyin. <span class="bold">BEKLEME LİSTESİNE eklenmek için "İlerle" üzerine tıklayın</span>. Katılımınız onaylandığında kayıt işlemini tamamlayabileceğiniz web sitesi sayfası bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız.

en: Please verify the information below. Click the <strong>Go Back</strong> button below if you need to make changes.
tr: Lütfen aşağıdaki bilgileri denetleyin. Değişiklik yapmanız gerekiyorsa <strong>Geri dön</strong> üzerine tıklayın.

en: Please verify the information below. Then click 'Continue' to submit your registration. <span class="bold">Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.</span>
tr: Lütfen aşağıdaki bilgileri denetleyin ve kaydınızı göndermek için "İlerle" üzerine tıklayın. <span class="bold">Katılımınız onaylandığında kayıt işlemini tamamlayabileceğiniz web sitesi sayfası bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız.</span>

en: Pledge
tr: Söz verilmiş ödeme

en: Pledge Acknowledged
tr: Söz verilmiş ödeme anlaşması onaylandı

en: Pledge Acknowledgement  Not Sent
tr: Söz verilmiş ödeme anlaşması gönderilmedi

en: Pledge Acknowledgement Sent
tr: Söz verilmiş ödeme anlaşması gönderildi

en: Pledge Acknowledgment
tr: Söz verilmiş ödeme anlaşması

en: Pledge Amount
tr: Söz verilmiş ödeme tutarı

en: Pledge Amounts
tr: Söz verilmiş ödeme tutarları

en: Pledge Block
tr: Söz verilmiş ödeme bloğu

en: Pledge Block ID
tr: Söz verilmiş ödeme bloğu kodu

en: Pledge Blocks
tr: Söz verilmiş ödeme blokları

en: Pledge By
tr: Ödeme sözünü veren

en: Pledge Cancelled Date
tr: Söz verilmiş ödeme iptal tarihi

en: Pledge Contribution Page Id
tr: Söz verilmiş ödeme katkı sayfası kodu

en: Pledge Currency
tr: Söz verilmiş ödemelerin para birimi

en: Pledge Detail Report
tr: Söz verilmiş ödeme ayrıntıları raporu

en: Pledge End Date
tr: Söz verilmiş ödeme bitiş tarihi

en: Pledge Frequency
tr: Söz verilen ödeme sıklığı

en: Pledge Frequency Interval
tr: Söz verilen ödeme sıklığı aralığı

en: Pledge Frequency Interval. is required field.
tr: Söz verilmiş ödeme sıklığı aralığı alanının doldurulması zorunludur.

en: Pledge Frequency Unit
tr: Söz verilen ödeme sıklığı birimi

en: Pledge ID
tr: Söz verilmiş ödeme kodu

en: Pledge Information
tr: Söz verilmiş ödeme bilgileri

en: Pledge Installments field must be > 1.
tr: Söz verilmiş ödeme taksit alanı 1 değerinden büyük olmalıdır.

en: Pledge Installments is required field.
tr: Söz verilmiş ödeme taksitleri alanının doldurulması zorunludur.

en: Pledge Made
tr: Söz verilmiş ödemelerden yapılanlar

en: Pledge Made Date
tr: Ödeme sözünün verildiği tarih

en: Pledge Modified Date
tr: Söz verilmiş ödeme değişiklik tarihi

en: Pledge Number of Installments
tr: Söz verilmiş ödeme taksit sayısı

en: Pledge Payment
tr: Verilmiş söz ödemesi

en: Pledge Payment Reminder
tr: Söz verilmiş ödeme anımsatıcı

en: Pledge Payment Schedule has been updated.
tr: Söz verilmiş ödeme zamanlaması güncellendi.

en: Pledge Payment Status
tr: Söz verilen ödeme durumu

en: Pledge Payments
tr: Söz verilmiş ödemeler

en: Pledge Payments Applied
tr: Söz verilmiş ödemeler uygulandı

en: Pledge Received
tr: Alınmış söz verilmiş ödemeler

en: Pledge Reminder
tr: Söz verilmiş ödeme anımsatıcı

en: Pledge Search
tr: Söz verilmiş ödeme arama

en: Pledge Start Date
tr: Söz verilmiş ödeme başlangıç tarihi

en: Pledge Status
tr: Söz verilmiş ödeme durumu

en: Pledge Status ID
tr: Söz verilmiş ödeme durumu kodu

en: Pledge Summary
tr: Söz verilmiş ödeme özeti

en: Pledge Summary Report
tr: Söz verilmiş ödeme özeti raporu

en: Pledge acknowledgement
tr: Söz verilmiş ödeme anlaşması

en: Pledge by
tr: Ödeme sözünü veren

en: Pledge day
tr: Söz verilmiş ödeme günü

en: Pledge frequency interval field must be > 0
tr: Söz verilmiş ödeme sıklığı aralığı alanı 0 değerinden büyük olmalıdır.

en: Pledge has been Cancelled and all scheduled (not completed) payments have been cancelled.<br />
tr: Söz verilmiş ödeme iptal edildi ve tüm zamanlanmış (yapılmamış) ödemeler iptal edildi.<br />

en: Pledge has been recorded and the payment schedule has been created.<br />
tr: Söz verilen ödeme kaydedildi ve ödeme zamanlaması oluşturuldu.<br />

en: Pledge has been updated.<br />
tr: Söz verilen ödeme güncellendi.<br />

en: Pledge is a Test
tr: Söz verilmiş ödeme denemesi

en: Pledge is a Test?
tr: Söz verilmiş ödeme deneme mi?

en: Pledge payment status should be 'Pending' or  'Overdue'.
tr: Söz verilmiş ödeme durumu "Bekliyor" ya da "Süresi geçmiş" olmalıdır.

en: Pledged
tr: Söz verilmiş ödeme

en: Pledged Amount
tr: Söz verilmiş ödeme tutarı

en: Pledged For
tr: Şunun için söz verilmiş ödeme

en: Pledged amount for this payment (the actual contribution amount might be different).
tr: Bu ödeme için söz verilmiş ödeme tutarı (gerçek katkı tutarından farklı olabilir).

en: Pledged but not Paid Report
tr: Söz verilmiş ancak ödenmemiş raporu

en: Pledger
tr: Ödeme sözü veren

en: Pledger Contact Type
tr: Ödeme sözü veren kişi türü

en: Pledger Group(s)
tr: Ödeme sözü veren grupları

en: Pledger Name
tr: Ödeme sözü veren

en: Pledger Name or Email
tr: Ödeme sözü verenin adı ya da e-postası

en: Pledger Tag(s)
tr: Ödeme sözü veren etiketleri

en: Pledges
tr: Söz verilmiş ödemeler

en: Pledges - Acknowledgement
tr: Söz verilmiş ödemeler - Anlaşma

en: Pledges - Payment Reminder
tr: Söz verilmiş ödemeler - Ödeme anımsatıcı

en: Pledges are "Pending" until the first payment is received. Once a payment is received, status is "In Progress" until all scheduled payments are completed. Overdue pledges are ones with payment(s) past due.
tr: İlk ödeme yapılana kadar söz verilmiş ödemelerin durumu "Bekliyor" olarak ayarlanır. Ödeme yapıldıktan sonra tüm zamanlanmış ödemeler tamamlanana kadar durum "İşleniyor" olarak değiştirilir. Süresi geçen ödemeler süresi geçmiş olarak görüntülenir.

en: Pledges consist of multiple scheduled payments. Select one-time contribution if you want to make your gift in a single payment.
tr: Söz verilmiş ödemeler birden çok zamanlanmış ödemeden oluşur. Hediyenizi bir kerede ödemek istiyorsanız bir kerelik katkı seçeneğini kullanın.

en: Pledges made in your honor.
tr: Şerefinize yapılmış söz verilmiş ödemeler.

en: Pledges received from %1 since inception.
tr: %1 tarafından başlangıç tarihinden itibaren ödenmiş tüm söz verilmiş ödemeler.

en: Plugins
tr: Uygulama ekleri

en: Plugins for other address standardization services may be available from 3rd party developers. If installed, they will be included in the drop-down below.
tr: Diğer adres standartlaştırma hizmet sağlayıcıları için uygulama ekleri üçüncü taraf geliştiriciler tarafından üretilmiş olabilir. Kurulu uygulama ekleri aşağıdaki açılan listede görülebilir.

en: Pointer to job id - not a FK though, just for logging purposes
tr: Görev kodu göstergesi. Bir dış anahtar değildir. Yalnızca günlük kayıtları için kullanılır.

en: Points
tr: Puan

en: Policy on when to cleanup entity (always, never, unused)
tr: Varlığın ne zaman temizleneceğini belirten ilke (her zaman, asla, kullanılmıyor)

en: Polish
tr: Lehçe

en: Populate counties
tr: Ülkeleri yükle

en: Populate with the label (text) associated with a fee level for paid events with multiple levels. Note that
          we store the label value and not the key
tr: Birden çok düzeyi olan ücretli etkinlikler için bir ücret düzeyiyle ilişkili etiket (metin) ile doldurun.
          Anahtarın değil, etiket değerinin kaydedildiğini unutmayın.

en: Port
tr: Kapı numarası

en: Portable Document Format (.pdf)
tr: Portable document format (.pdf)

en: Portion of total amount which is NOT tax deductible.
tr: Toplam tutarın vergiden düşüleMEyecek bölümü.

en: Portion of total amount which is NOT tax deductible. Equal to total_amount for non-deductible financial types.
tr: Toplam tutarın vergiden düşülemeyen kısmı. Vergiden düşülemeyen mali türler için total_amount değerine eşittir.

en: Portrait
tr: Dikey

en: Portuguese (Brazil)
tr: Portekizce (Brezilya)

en: Portuguese (Portugal)
tr: Portekizce (Portekiz)

en: Positive
tr: Artı

en: Possible Duplicate Detected
tr: Olası çift kayıt algılandı

en: Possibly needed to store a unique identifier for this recurring payment order - if this is available from the processor??
tr: Büyük olasılıkla bu yinelenen ödeme siparişi için bir eşsiz belirteç kaydetmek gerekir. Ödeme aracısından böyle bir bilgi geliyor mu?

en: Post Code
tr: Posta kodu

en: Post Field Help
tr: Alanın art yardım metni

en: Post Help
tr: Art yardım metni

en: Post Option Help
tr: Seçeneğin art yardım metni

en: Post URL
tr: Gönderme adresi

en: Post Url
tr: Gönderme adresi

en: Post-form Help
tr: Formun art yardım metni

en: Postal
tr: Posta

en: Postal Code
tr: Posta kodu

en: Postal Code (Home)
tr: Posta kodu (ev)

en: Postal Code End
tr: Posta kodu bitişi

en: Postal Code Start
tr: Posta kodu başlangıcı

en: Postal Code Suffix
tr: Posta kodu son eki

en: Postal Greeting
tr: Mektup hitabı

en: Postal Greeting - Custom
tr: Posta hitabı - Özel

en: Postal Greeting Custom
tr: Özel mektup hitabı

en: Postal Greeting ID
tr: Mektup hitabı kodu

en: Postal Greeting Type
tr: Posta hitap türü

en: Postal Greeting must be one of the configured format options. Check Administer >> System Settings >> Option Groups >> Postal Greetings for valid values
tr: Posta "Hitapları" yapılandırılmış biçimlerden biri olmalıdır. Geçerli değerler için "Yönetim" >> "Sistem ayarları" >> "Seçenek grupları" >> "Posta hitapları" bölümüne bakın

en: Postal Mail
tr: Posta mektubu

en: Postal Mailing
tr: Posta mektubu

en: Postal Mailing Export
tr: Posta mektubunu dışa aktar

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Postal code greater than or equal to '%1'
tr: Posta kodu "%1" değerinden büyük ve eşit olanlar

en: Postal code less than or equal to '%1'
tr: Posta kodu "%1" değerinden küçük ve eşit olanlar

en: Postal code.
tr: Posta kodu.

en: Postcode
tr: Posta kodu

en: Postcode 1
tr: 1. posta kodu

en: Postcode 2
tr: 2. posta kodu

en: Potential extended data for specific job run (e.g. tracebacks).
tr: Belirli bir görev yürütülmesi için olası ek veriler (geri izleme kayıtları gibi).

en: Powered by CiviCRM
tr: CiviCRM tarafından sunulmaktadır

en: Pre Field Help
tr: Alanın ön yardım metni

en: Pre Help
tr: Ön yardım metni

en: Pre Option Help
tr: Seçeneğin ön yardım metni

en: Pre-form Help
tr: Formun ön yardım metni

en: Prefer email addresses assigned to the specified location
tr: Belirli bir konuma atanmış e-posta adresleri katılır

en: Prefer normal router
tr: Normal yöneltici yeğlensin

en: Prefer standalone scripts
tr: Bağımsız betik yeğlensin

en: Preferences Date
tr: Tarih ayarı

en: Preferences Date Options can only be updated
tr: Ayarlardaki tarih seçenekleri yalnızca güncellenebilir

en: Preferences Dates
tr: Tarih ayarları

en: Preferred Communication
tr: Yeğlenen iletişim

en: Preferred Communication Method
tr: Yeğlenen iletişim yöntemi

en: Preferred Communication Method %1 %2
tr: Yeğlenen iletişim yöntemi %1 %2

en: Preferred Language
tr: Yeğlenen dil

en: Preferred Mail Format
tr: Yeğlenen posta biçimi

en: Preferred Method(s)
tr: Yeğlenen yöntem(ler)

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Prefix or Title for name (Ms, Mr...). FK to prefix ID
tr: Adın ön eki (Bay, Bayan...). Ön ek kodunun dış anahtarı

en: Premium
tr: Hediye

en: Premium Contact Email
tr: Hediye kişi e-posta adresi

en: Premium Entity
tr: Hediye varlığı

en: Premium Fulfilled Date
tr: Hediyenin verileceği tarih

en: Premium ID
tr: Hediye kodu

en: Premium Image
tr: Hediye görseli

en: Premium Information
tr: Hediye bilgileri

en: Premium Introductory Text
tr: Hediye açıklama metni

en: Premium Option
tr: Hediye seçeneği

en: Premium Product
tr: Hediye ürünü

en: Premium Product ID
tr: Hediye ürün kodu

en: Premium comment
tr: Hediye açıklaması

en: Premium entity ID
tr: Hediye varlığı kodu

en: Premiums
tr: Hediyeler

en: Premiums Contact Phone
tr: Hediye kişi telefonu

en: Premiums Inventory Account is
tr: Hediye envanter hesabı

en: Premiums Section Enabled?
tr: Hediyeler bölümü kullanılsın

en: Premiums Settings
tr: Hediye ayarları

en: Premiums inventory
tr: Hediye envanteri

en: Preserve activity filters as a user preference
tr: İşlem süzgeçleri kullanıcı ayarı olarak korunsun

en: Preset:
tr: Hazır ayar:

en: Prev Next Cache
tr: Önceki sonraki ön belleği

en: Prev Next Cache ID
tr: Önceki sonraki ön bellek kodu

en: Prev Next Caches
tr: Önceki sonraki ön belleği

en: Prev Next Data
tr: Önceki sonraki verileri

en: Prev Next Entity ID 1
tr: Önceki sonraki varlık kodu 1

en: Prev Next Entity ID 2
tr: Önceki sonraki varlık kodu 2

en: Prev Next Entity Table
tr: Önceki sonraki varlık tablosu

en: PrevNext Cache
tr: Önceki sonraki ön belleği

en: Prevent the stylesheet "civicrm.css" from being loaded.
tr: "civicrm.css" biçem sayfasının yüklenmesini engeller.

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Preview %1
tr: %1 ön izlemesi

en: Preview (%1)
tr: Ön izleme (%1)

en: Preview (A)
tr: Ön izleme (A)

en: Preview (B)
tr: Ön izleme (B)

en: Preview (all fields)
tr: Ön izleme (tüm alanlar)

en: Preview CiviCRM Profile Field
tr: CiviCRM profil alanı ön izlemesi

en: Preview Custom Data
tr: Özel veriler ön izlemesi

en: Preview Custom Data Set
tr: Özel veri kümesi ön izleme

en: Preview Custom Field
tr: Özel alan ön izlemesi

en: Preview Document
tr: Belge ön izlemesi

en: Preview Field
tr: Alan ön izlemesi

en: Preview Field Display
tr: Alan görünümü ön izlemesi

en: Preview Form Field
tr: Form alanı ön izlemesi

en: Preview Mailing
tr: Postalamayı ön izle

en: Preview Mode
tr: Ön izleme kipi

en: Preview Page - %1
tr: %1 sayfası ön izlemesi

en: Preview Premium
tr: Hediye ön izlemesi

en: Preview Price
tr: Fiyat ön izlemesi

en: Preview Price Set
tr: Fiyat paketi ön izlemesi

en: Preview SMS
tr: SMS ön izlemesi

en: Preview Widget and Get Code
tr: Sayfa bileşenini ön izlemek ve kodu almak

en: Preview a List of Recipients
tr: Alıcı ön izlemesi

en: Preview as HTML
tr: HTML ön izlemesi

en: Preview as Plain Text
tr: Düz metin ön izlemesi

en: Preview only supports HTTP POST
tr: Ön izlemede yalnızca HTTP POST desteklenir

en: Preview your Personal Campaign Page
tr: Kişisel kampanya sayfanızın ön izlemesi

en: Previewing...
tr: Ön izleniyor...

en: Previous
tr: Geçen

en: Previous 2
tr: Önceki 2

en: Previous 2 calendar months
tr: Geçen 2 takvim ayı

en: Previous 2 calendar years
tr: Geçen 2 takvim yılı

en: Previous 2 days
tr: Geçen 2 gün

en: Previous 2 quarters
tr: Geçen 2 çeyrek

en: Previous 2 weeks
tr: Geçen 2 hafta

en: Previous calendar month
tr: Geçen takvim ayı

en: Previous calendar year
tr: Geçen takvim yılı

en: Previous fiscal year
tr: Geçen mali yıl

en: Previous quarter
tr: Geçen çeyrek

en: Previous week
tr: Geçen hafta

en: Price
tr: Fiyat

en: Price Field
tr: Fiyat alanı

en: Price Field '%1' has been saved.
tr: "%1" fiyat alanı kaydedildi.

en: Price Field End Date
tr: Fiyat alanının yayınlanma bitiş tarihi

en: Price Field ID
tr: Fiyat alanı kodu

en: Price Field Is Active?
tr: Fiyat alanı etkin

en: Price Field Javascript
tr: Fiyat alanının JavaScript kodu

en: Price Field Option
tr: Fiyat alanı seçeneği

en: Price Field Option Visibility
tr: Fiyat alanı seçeneğinin görünürlüğü

en: Price Field Options
tr: Ücret alanı seçenekleri

en: Price Field Options per Row
tr: Fiyat alanında bir satırdaki seçenek sayısı

en: Price Field Post Text
tr: Fiyat alanı art metni

en: Price Field Pre Text
tr: Fiyat alanı ön metni

en: Price Field Quantity Required?
tr: Fiyat alanında adet zorunlu olsun

en: Price Field Show Amounts?
tr: Fiyat alanında tutar görüntülensin

en: Price Field Start Date
tr: Fiyat alanının yayınlanma başlangıç tarihi

en: Price Field Value
tr: Fiyat alanı değeri

en: Price Field Value ID
tr: Fiyat alanı değerinin kodu

en: Price Field Value is Active
tr: Fiyat alanı değeri etkin

en: Price Field Values
tr: Fiyat alanı değerleri

en: Price Field Visibility
tr: Fiyat alanının görünürlüğü

en: Price Field is Required?
tr: Fiyat alanı zorunlu olsun

en: Price Fields
tr: Fiyat alanları

en: Price Option
tr: Fiyat seçeneği

en: Price Options
tr: Fiyat seçenekleri

en: Price Set
tr: Fiyat paketi

en: Price Set Details for Event Participants
tr: Etkinlik katılımcıları için fiyat paketi ayrıntıları

en: Price Set Entities
tr: Fiyat paketi varlıkları

en: Price Set Entity
tr: Fiyat paketi varlığı

en: Price Set Entity ID
tr: Fiyat paketi varlık kodu

en: Price Set Extends
tr: Fiyat paketi genişletmesi

en: Price Set Fields
tr: Fiyat paketi alanları

en: Price Set ID
tr: Fiyat paketi kodu

en: Price Set Is Active?
tr: Fiyat paketi etkin

en: Price Set Is Reserved
tr: Fiyat paketi ayırtılmış

en: Price Set Javascript
tr: Fiyat paketi JavaScript kodu

en: Price Set Post Help
tr: Fiyat paketinin art yardım metni

en: Price Set Pre Help
tr: Fiyat paketinin ön yardım metni

en: Price Set Title
tr: Fiyat paketi başlığı

en: Price Sets
tr: Fiyat paketleri

en: Price field option amount
tr: Fiyat alanının seçenek sayısı

en: Price field option description.
tr: Fiyat alanı seçeneğinin açıklaması

en: Price field option label
tr: Fiyat alanı seçeneğinin etiketi

en: Price field option name
tr: Fiyat alanı seçeneğinin adı

en: Price field option post field help.
tr: Fiyat alanı seçeneğinin art yardım metni.

en: Price field option pre help text.
tr: Fiyat alanı seçeneğinin ön yardım metni.

en: Price is a required field
tr: Fiyat alanının doldurulması zorunludur

en: Price sets allow you to set up flexible multi-option pricing schemes for your contribution, event and membership pages. Use a price set if the standard pricing options are insufficient for your needs.
tr: Fiyat paketleri, katkılar, etkinlikler ve üyelik işlemleri için esnek fiyat seçenekleri sunulmasını sağlar. Standart fiyat seçenekleri gereksinimleriniz için yetersiz kalıyorsa fiyat paketlerini kullanabilirsiniz.

en: Primary
tr: Birincil

en: Primary Address
tr: Birincil adres

en: Primary Address?
tr: Birincil adres

en: Primary Contact(s) Listed
tr: Birinci kişiler listelendi

en: Primary Email
tr: Birinci e-posta

en: Primary ID
tr: Birincil kod

en: Primary IM
tr: Birincil anlık ileti

en: Primary Member
tr: Birincil üye

en: Primary Member ID
tr: Birincil üye kodu

en: Primary Member?
tr: Birincil üye

en: Primary Members
tr: Birincil üyeler

en: Primary Members Only
tr: Yalnızca birincil üyeler

en: Primary Membership
tr: Birincil üyelik

en: Primary PHP file
tr: Birincil PHP dosyası

en: Primary Phone
tr: Birinci telefon

en: Primary address
tr: Birincil adres

en: Primary email
tr: Birincil e-posta adresi

en: Primary key
tr: Birincil anahtar

en: Primary key ID
tr: Birincil anahtar kodu

en: Primary location for this contact
tr: Bu kişinin birincil konumu

en: Primary member counts (those who "own" the membership rather than receiving via relationship) are in [brackets].
tr: Birincil üye sayıları (ilişkili üyelikler yerine üyelik "sahibi" olanlar) [köşeli parantez] içinde görüntülenmiştir.

en: Primary members only
tr: Yalnızca birincil üyeler

en: Primary phone
tr: Birincil telefon numarası

en: Primary/Inherited?
tr: Birincil/devir alınmış

en: Primary?
tr: Birincil

en: Print
tr: Yazdır

en: Print Activities
tr: İşlemleri yazdır

en: Print Case List
tr: Olay listesini yazdır

en: Print Contact List
tr: Kişi listesini yazdır

en: Print Contribution Invoice
tr: Katkı faturasını yazdır

en: Print Contribution Receipts
tr: Katkı alındılarını yazdır

en: Print Contributions
tr: Katkıları yazdır

en: Print Grant List
tr: Bağış listesini yazdır

en: Print Invoice
tr: Faturayı yazdır

en: Print Invoice and Credit Note
tr: Faturayı ve kredi notunu yazdır

en: Print Label
tr: Etiketi yazdır

en: Print Label ID
tr: Etiket kodunu yazdır

en: Print Labels
tr: Etiketleri yazdır

en: Print Mailing Recipients
tr: Postalama alıcılarını yazdır

en: Print Members
tr: Üyeleri yazdır

en: Print Name Badge
tr: Yaka kartını yazdır

en: Print Participant List
tr: Katılımcı listesini yazdır

en: Print Pledge List
tr: Söz verilmiş ödemeler listesini yazdır

en: Print Report
tr: Raporu yazdır

en: Print Respondents
tr: Yanıtlayanları yazdır

en: Print Summary
tr: Yazdırma özeti

en: Print and Email Options
tr: Yazdırma ve e-posta ayarları

en: Print and email options
tr: Yazdırma ve e-posta ayarları

en: Print one label per Membership (rather than per contact)
tr: Her üyelik için bir etiket basılsın (her kişi yerine)

en: Print report
tr: Raporu yazdır

en: Print selected rows
tr: Seçilmiş satırları yazdır

en: Print to PDF
tr: PDF olarak yazdır

en: Print window
tr: Pencereyi yazdır

en: Print/Merge Document
tr: Belgeyi yazdır/birleştir

en: Print/Merge Document for %1
tr: %1 belgelerini yazdır/birleştir

en: Print/merge Document
tr: Belgeyi yazdır/birleştir

en: Print/merge document
tr: Belge yazdırma/birleştirme

en: Print/merge document for memberships
tr: Üyelik belgesini yazdır/birleştir

en: Printer-Friendly View
tr: Yazıcıya uygun görünüm

en: Printer-friendly view of this page.
tr: Bu sayfanın yazdırmaya uygun görünümü

en: Prior to Previous
tr: Öncekinden önce

en: Priority
tr: Öncelik

en: Privacy
tr: Kişisel gizlilik

en: Privacy Options
tr: Kişisel gizlilik ayarları

en: Privacy flag: %1
tr: Kişisel gizlilik işareti: %1

en: Privacy levels for notes
tr: Notların kişisel gizlilik düzeyi

en: Privacy:
tr: Kişisel gizlilik:

en: Private Files Readable
tr: Okunabilen özel dosyalar

en: Proceed with upgrading in the current configuration. The SMTP password will be lost, but you may re-configure it after upgrade.
tr: Yükseltme işlemini geçerli yapılandırma ile sürdürün. SMTP parolası kaybolacak, ancak yükseltmeden sonra parolayı yeniden yapılandırabilirsiniz.

en: Process Inbound Emails
tr: Gelen posta işleme

en: Process Invoice(s)
tr: Faturalar işlensin

en: Process Pledges
tr: Söz verilmiş ödemeleri işle

en: Process Receipt(s)
tr: Alındılar işlensin

en: Process Survey Respondents
tr: Anket katılımcılarını işle

en: Processed %1 membership records. Updated %2 records.
tr: %1 üyelik kaydı işlendi, %2 kayıt güncellendi.

en: Processing
tr: İşleniyor

en: Processing fee for this transaction (if applicable).
tr: Bu hesap hareketinin işlem ücreti (varsa).

en: Processing...
tr: İşleniyor...

en: Processor Billing Mode
tr: Ödeme aracısı faturalama kipinde

en: Processor Description
tr: Ödeme aracısı açıklaması

en: Processor Details for Live Payments
tr: Anında ödemeler için aracı ayrıntıları

en: Processor Details for Test Payments
tr: Deneme ödemeleri için aracı ayrıntıları

en: Processor ID
tr: Aracı kodu

en: Processor Is Default?
tr: Ödeme aracısı varsayılan

en: Processor Supports Recurring?
tr: Ödeme aracısı yinelenen ödeme desteği

en: Processor Type
tr: Aracı türü

en: Processor Type Description
tr: Aracı türü açıklaması

en: Processor Type Is Active?
tr: Ödeme aracısı türü etkin

en: Processor Type Payment Type
tr: Ödeme aracısı türü ödeme türü

en: Processor Type Supports Recurring?
tr: Ödeme aracısı türü yinelenen ödeme desteği

en: Processor Type is Default?
tr: Ödeme aracısı türü varsayılan

en: Processor comparison and setup guide
tr: Aracı karşılaştırma ve kurma rehberi

en: Processor is Active?
tr: Ödeme aracısı etkin

en: Product
tr: Ürün

en: Product ID
tr: Ürün kodu

en: Product Name
tr: Ürün adı

en: Product Option
tr: Ürün seçeneği

en: Product Premium
tr: Ürün hediyesi

en: Product Premiums
tr: Ürün hediyeleri

en: Production
tr: Üretim

en: Products
tr: Ürünler

en: Profile
tr: Profil

en: Profile '%1' already exists in Database.
tr: "%1" profili veritabanında zaten var.

en: Profile Added
tr: Profil eklendi

en: Profile Cancel URL
tr: Profil iptal adresi

en: Profile Deleted
tr: Profil silindi

en: Profile Description
tr: Profil açıklaması

en: Profile Entity ID
tr: Profil varlığı kodu

en: Profile Entity Table
tr: Profil varlığı tablosu

en: Profile Error
tr: Profil sorunu

en: Profile Field
tr: Profil alanı

en: Profile Field Deleted
tr: Profil alanı silindi

en: Profile Field ID
tr: Profil alan kodu

en: Profile Field Is Active
tr: Profil alanı etkin

en: Profile Field Is Required
tr: Profil alanı zorunlu

en: Profile Field Is Reserved
tr: Profil alanı ayırtılmış

en: Profile Field Is Searchable
tr: Profil alanı aranabilir

en: Profile Field Is a Filter
tr: Profil alanı bir süzgeç

en: Profile Field Label
tr: Profil alanı etiketi

en: Profile Field Name
tr: Profil alan adı

en: Profile Field Phone Type
tr: Profil alanı telefon türü

en: Profile Field Post Help
tr: Profil alanının art yardım metni

en: Profile Field Pre Help
tr: Profil alanının ön yardım metni

en: Profile Field Preview
tr: Profil alanı ön izlemesi

en: Profile Field Saved
tr: Profil alanı kaydedildi

en: Profile Field Supports Multiple
tr: Profil alanı birden çok desteği

en: Profile Field Type
tr: Profil alanı türü

en: Profile Field Visibility
tr: Profil alanı görünürlüğü

en: Profile Field Website Type
tr: Profil alanı web sitesi türü

en: Profile Form Public title
tr: Profil formunun herkese açık başlığı

en: Profile Group Type
tr: Profil grubu türü

en: Profile ID
tr: Profil kodu

en: Profile Is Active
tr: Profil etkin

en: Profile Is Reserved
tr: Profil ayırtılmış

en: Profile Is View Only
tr: Profil salt okunur

en: Profile Module
tr: Profil modülü

en: Profile Name
tr: Profil adı

en: Profile Post Text
tr: Profil art metni

en: Profile Preview
tr: Profil ön izlemesi

en: Profile Required
tr: Profil zorunludur

en: Profile Saved
tr: Profil kaydedildi

en: Profile Settings
tr: Profil ayarları

en: Profile Title
tr: Profil başlığı

en: Profile Use Data
tr: Profil veri kullanımı

en: Profile Use is active
tr: Profil kullanımı etkin

en: Profile View - Permission Denied
tr: Profil görünümü - İzin verilmedi

en: Profile does not contain the minimum required fields for an On Behalf Of Organization
tr: Profilde, bir kuruluş adına bağış yapabilmek için gerekli alanların tümü yok

en: Profile for Additional Participants
tr: Ek katılımcı profili

en: Profile for bulk data entry is missing.
tr: Toplu veri girişi profili eksik.

en: Profile is already having custom fields extending different group types, you can not add or update this custom field.
tr: Profilde zaten farklı grup türlerine bağlı özel alanlar bulunduğundan bu özel alan eklenemez ya da güncellenemez.

en: Profile is not configured for the selected action.
tr: Profil seçilmiş işlem için yapılandırılmamış.

en: Profile is not configured with Email address.
tr: Profil e-posta adresi ile yapılandırılmamış.

en: Profile is using one or more activity fields, and is missing the activity Id (aid) in the URL.
tr: Profil, bir ya da birkaç işlem alanı kullanıyor ve adreste işlem kimliği (aid) eksik.

en: Profile search, view and edit are not supported for Profiles which include fields for more than one record type.
tr: Profil arama, bakma ve düzenleme işlemleri birden fazla kayıt türünü içeren alanlar bulunduran profillerde desteklenmez.

en: Profile to be included above the billing information (but after the introductory message, amounts, and honoree section).
tr: Profil faturalama bilgilerinin üzerinde görüntülenir (ancak giriş iletisi, tutar ve şereflendirme bölümlerinin altında yer alır).

en: Profile to be included at the bottom of the page.
tr: Profil sayfanın altında görüntülenir.

en: Profile to be included in the honoree section
tr: Şereflendirme bölümünde görüntülenecek profil

en: Profiles
tr: Profiller

en: Profiles - Admin Notification
tr: Profiller - Yönetici bildirimi

en: Profiles allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features.
tr: CiviCRM profilleri, alan gruplarının bir araya toplanarak, sitede veri toplama formlar, kişi görüntüleme sayfaları ile arama ve listeleme özellikleri için kullanılmasını sağlar.

en: Profiles can be used in many different ways (and a single profile can be used in multiple contexts)
tr: Profiller çok çeşitli şekillerde kullanılabilir (ve bir profil birden çok amaçla kullanılabilir)

en: Profiles may be linked to specific modules, accessed via built-in CiviCRM URLs, or embedded into any web page using the HTML Form Snippet feature. Examples include:
tr: Profiller belirli modüller ile ilişkilendirilebilir, iç CiviCRM adresleri üzerinden erişilebilir ya da "HTML form kodu" özelliği kullanılarak istenen bir web sayfasına gömülebilir. Bazı örnekler şu şekildedir:

en: Progress Bar
tr: İlerleme çubuğu

en: Progress Bar Color
tr: İlerleme çubuğu rengi

en: Promises to contribute at a future time, either in full, or at regular intervals until a total goal is reached.
tr: Gelecekteki bir zamanda, tam olarak veya toplam bir hedefe ulaşılana kadar düzenli aralıklarla ödeme sözü vermeyi sağlar.

en: Promote this event with a personal campaign page
tr: Bu etkinliği bir kişisel kampanya sayfası ile duyurun

en: Promoting Your Page
tr: Sayfanızı duyurmak

en: Prompted by
tr: Belirten

en: Proper action not specified for this custom value record profile
tr: Bu özel değer kayıt profiline uygun işlem belirtilmemiş

en: Property
tr: Özellik

en: Protocol
tr: İletişim kuralı

en: Provide a one-line summary of what this case is about.
tr: Bu olayın ne ile ilgili olduğu üzerine bir satırlık bir özet yazın.

en: Provide a password for the new account in both fields.
tr: Yeni hesabın parolasını ve parola onayını yazın.

en: Provider
tr: Hizmet sağlayıcı

en: Provider Details
tr: Hizmet sağlayıcı ayrıntıları

en: Provider Service URL
tr: Hizmet sağlayıcı adresi

en: Provider internal name points to option_value of option_group sms_provider_name
tr: Hizmet sağlayıcının iç adını gösteren option_group sms_provider_name içindeki option_value

en: Provider name visible to user
tr: Kullanıcıya görüntülenecek hizmet sağlayıcı adı

en: Provider service user ID
tr: Hizmet sağlayıcı kullanıcı kodu

en: Providers
tr: Hizmet sağlayıcılar

en: Provides a detailed report for your walk/phonelist for targeted contacts
tr: Hedeflenen kişiler için ayrıntılı yürüyüş / telefon listesi bilgilerini kapsar

en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
tr: Sistemdeki paydaş kayıtlarının adres ve telefon listesini kapsar.

en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
tr: Paydaşların, belirtilen bir tarih aralığı (zorunlu) için bir ya da tüm kişilerinin yaptığı işlemleri kapsar

en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
tr: Üye bilgileri, üyelik durumu ve üyelik ayrıntılarını (üyelik tarihi, başlangıç tarihi, bitiş tarihi) kapsar. Ayrıca her üyelik için katkı tutarları (ödemeler) görüntülenebilir.

en: Provides a list of memberships that lapsed or will lapse before the date you specify.
tr: Belirtilen tarihte üyeliği bitmiş ya da bitecek kişileri kapsar.

en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
tr: Belirtilen bir tarih aralığında en fazla bağış yapanları kapsar. İstenildiği kadar bağışçı eklenebilir (ilk 100 bağışçı gibi).

en: Provides a summary of cases and their duration by date range, status, staff member and / or case role.
tr: Belirtilen tarih aralığı, durum, ekip üyesi ve olay rolüne uyan olayların özetini ve süresini kapsar.

en: Provides a summary of memberships by type and join date.
tr: Üye bilgileri, üye türü ve üye olma tarihini kapsar.

en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
tr: Bir etkinliğin gelir özetini kapsar. Etkinliğin başarısını ölçmek için etkinlik kodu, kayıt durumu, katılım durumu ve elde edilen gelir gibi temel bilgiler eklenebilir.

en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
tr: Kişilerle ilgili katkı, üyelik, etkinlik ve işlem bilgilerini kapsar.

en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details Ex Join Date
tr: İşveren listesi, çalışan ilişkileri ve başlangıç tarihi gibi çalışma ayrıntılarını kapsar

en: Provides information about the status of recurring contributions
tr: Yinelenen katkıların durumu ile ilgili bilgiler sunar.

en: Provides lists of participants for an event.
tr: Bir etkinliğin katılımcılarını kapsar.

en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
tr: Gönderilen ve ulaşan postalar ile yanıt, iletme abonelikten ayrılma ve tüm aboneliklerden ayrılma bilgilerini kapsar.

en: Provides simple summary for each payment instrument for which there are recurring contributions (e.g. Credit Card, Standing Order, Direct Debit, etc., NULL), showing within a given date range.
tr: Belirtilen tarih aralığında her bir ödeme aracı için (Kredi kartı, Bekleyen sipariş, Doğrudan borçlanma gibi NULL) yinelenen katkıların özetini kapsar.

en: Provides the %1 with suggested text for their personalized message to their friends.
tr: Arkadaşlarına yazacakları kişisel öneri iletisi için %1 sunar.

en: Province limit or default country setting is incorrect
tr: İl sınırı veya varsayılan ülke ayarı yanlış

en: Proximity Search
tr: Yakınlık arama

en: Proximity search to a distance of %1 from %2
tr: %1 konumuna %2 yakındaki konumları arama

en: Proximity searching requires you to set a valid geocoding provider
tr: Yakın konumları arayabilmek için bir coğrafi konum hizmeti sağlayıcısı belirtilmelidir

en: Public
tr: Herkese açık

en: Public Event
tr: Herkese açık etkinlik

en: Public Events
tr: Etkinlik herkese açık

en: Public Group Description
tr: Herkese açık grup açıklaması

en: Public Group Title
tr: Herkese açık grup başlığı

en: Public Pages
tr: Herkese açık sayfalar

en: Public Participant Listing
tr: Herkese açık katılımcı listeleme

en: Public Title
tr: Herkese açık başlık

en: Public View
tr: Herkese açık görünüm

en: Public events will be included in the iCal feeds. Access to private event information may be limited using ACLs.
tr: Herkese açık etkinlikler iCal özet akışlarına katılır. Özel etkinlik bilgilerine erişim, erişim denetimi listeleri kullanılarak sınırlandırılabilir.

en: Public field should at least have one public option.
tr: Herkese açık alanın en az bir herkese açık seçeneği olmalıdır

en: Public url
tr: Herkese açık adres

en: Public?
tr: Herkese açık

en: Publication
tr: Yayın

en: Punctuation and spaces are ignored.
tr: Noktalama ve boşluklar yok sayıldı.

en: Punctuation is not allowed in a Username with the exception of periods, hyphens and underscores.
tr: Kullanıcı adında nokta, tire ve alt çizgi dışındaki noktalama işaretleri kullanılamaz.

en: Put in the API method name. You need to enter pieces of full API function name as described in the documentation.
tr: API yönteminin adını yazın. API işlevi adını parçalı ya da tam olarak eklemek için belgelere bakın.

en: QR code
tr: QR kodu

en: QUnit: %2 (%1)
tr: Miktar birimi: %2 (%1)

en: Qty
tr: Miktar

en: Quantity
tr: Sayı

en: Quarter prior to previous quarter
tr: Geçen çeyrekten önceki çeyrek

en: Quarterly
tr: Çeyreklik

en: Quarters
tr: Çeyrek

en: Questions
tr: Sorular

en: Questions? Send email to
tr: Sorularınız varsa şuraya e-posta gönderin

en: Queue ID
tr: Kuyruk kodu

en: Queue Item
tr: Kuyruk ögesi

en: Queue Items
tr: Kuyruk ögeleri

en: Queue Name
tr: Kuyruk adı

en: Queue Runner
tr: Kuyruğu çalıştıran

en: Queue item data
tr: Kuyruk ögesi verileri

en: Queue runner must be configured before execution.
tr: Yürütmeden önce kuyruk çalıştırıcı yapılandırılmış olmalıdır.

en: Queue size limit for each child job
tr: Alt görevlerin kuyruk boyutu sınırı

en: Queued mailing
tr: Kuyruğa eklenen postalama

en: Quicksearch
tr: Hızlı arama

en: Quicksearch options
tr: Hızlı arama seçenekleri

en: Quicksearch options can be edited on the <a %1>Search Preferences</a> screen.
tr: Hızlı arama ayarları <a %1>"Arama ayarları"</a> bölümünden belirlenebilir.

en: REMAINING CREDIT
tr: KALAN KREDİ

en: RSS 2.0 Feeds
tr: RSS 2.0 akışları

en: Radio
tr: RadyoDugmesi

en: Radio buttons
tr: Radyo düğmeleri

en: Raised %1
tr: %1 artış

en: Raised %1 of %2
tr: %1 / %2 artış

en: Range
tr: Aralık

en: Range One Amount
tr: Birinci aralık tutarı

en: Range One Stat
tr: Birinci aralık istatistikleri

en: Range Two Amount
tr: İkinci aralık tutarı

en: Range Two Stat
tr: İkinci aralık istatistikleri

en: Rationale
tr: Gerekçe

en: Re-check requirements
tr: Gereksinimleri yeniden denetle

en: Re-open
tr: Yeniden aç

en: Re-open Batch
tr: Toplu işlemi yeniden aç

en: Re-order menu items (including moving them from one branch of the menu 'tree' to another. Simply use your mouse to 'drag and drop' the menu item to the new location.
tr: Menü ögelerinin sıralamasını değiştirebilirsiniz (menü "ağacında" bir daldan diğerine taşımak dahil). Konumunu değiştirmek istediğiniz menü ögesine tıklayıp sürükleyerek yeni konumuna bırakın.

en: Re-subscribe Confirmation
tr: Yeniden abone olma onayı

en: Read more about this warning
tr: Bu uyarı hakkında ayrıntılı bilgi alın

en: Read-Only Extensions
tr: Salt okunur eklentiler

en: Ready to add another.
tr: Başka bir tane eklemeye hazır.

en: RealAuth requires curl with SSL support
tr: RealAuth için SSL destekli cURL gereklidir

en: Realex Payment
tr: Realex ödemesi

en: Reason
tr: Gerekçe

en: Reason the e-mail bounced
tr: E-postanın geri dönüş nedeni

en: Reassign %1
tr: %1 etiketini yeniden ata

en: Reassign Case
tr: Olayı yeniden ata

en: Reassigned Case
tr: Olayı yeniden ata

en: Rebuild Smart Group Cache
tr: Akıllı grup ön belleğini yenile

en: Rebuild triggers (also re-builds the phone number function)
tr: Tetikleyicileri yeniden oluştur (telefon numarası işlevini de yeniden oluşturur)

en: Rebuilds the smart group cache.
tr: Akıllı grup ön belleğini yeniden oluşturur.

en: Receipt
tr: Alındı

en: Receipt Date
tr: Alındı tarihi

en: Receipt From
tr: Alındıdaki ad

en: Receipt From Email
tr: Alındı e-postası "Kimden" adresi

en: Receipt From Name
tr: Alındı e-postası "Kimden" adı

en: Receipt From email
tr: Alındı e-postası "Kimden" adresi

en: Receipt Message
tr: Alındı metni

en: Receipt Sent
tr: Alındı gönderildi

en: Receipt Text
tr: Alındı metni

en: Receipt Text for membership renewal
tr: Üyelik yenilemesi için alındı metni

en: Receipt Text for membership signup
tr: Üyelik kaydı için alındı metni

en: Receipt bcc
tr: Alındı gizli kopya adresleri

en: Receipt cc
tr: Alındı kopya adresleri

en: Receipt date
tr: Alındı tarihi

en: Receipt date has been updated for %1 contributions.
tr: %1 katkının alındı tarihi güncellendi.

en: Receipt sent?
tr: Alındı gönderildi

en: Receipts - cancel/update subscription URLs
tr: Alındılar - İptal/güncelleme abonelik adresleri

en: Receipts - print or email
tr: Alındılar - Yazdır ya da e-posta gönder

en: Receipts have been emailed to %1 contributions.
tr: %1 katkıda bulunan kişiye alındı gönderildi.

en: Receive Date
tr: Alınma tarihi

en: Received
tr: Alındı

en: Received Into
tr: Şuraya alındı

en: Received date
tr: Alındığı tarih

en: Recent Contributions
tr: Son katkılar

en: Recent Grants
tr: Son bağışlar

en: Recent Items
tr: Son ögeler

en: Recent Items Providers
tr: Son görüntülenler sağlayıcıları

en: Recent Memberships
tr: Son üyelikler

en: Recent Pledges
tr: Yakınlardaki söz verilmiş ödemeler

en: Recent Registrations
tr: Son kayıtlar

en: Recently Viewed:
tr: Son görüntülenen:

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Recipient Email
tr: Alıcının e-posta adresi

en: Recipient ID
tr: Alıcı kodu

en: Recipient Listing
tr: Alıcı listeleme

en: Recipient Manual
tr: Alıcı el ile

en: Recipient Roles
tr: Alıcı rolleri

en: Recipient is on vacation
tr: Alıcı tatilde

en: Recipient(s)
tr: Alıcı(lar)

en: Recipients
tr: Alıcılar

en: Recipients language
tr: Alıcının dili

en: Recipients of <a href="%1">%2</a>
tr: <a href="%1">%2</a> alıcıları

en: Recipients' replies are sent to a CiviMail specific address instead of the sender's address so they can be stored within CiviCRM.
tr: Alıcıların yanıtları göndericinin adresine değil belirli bir CiviMail adresine gönderilecek CiviCRM içine kaydedilebilir.

en: Recognised webserver
tr: Algılanan web sunucusu

en: Reconnect
tr: Yeniden bağlantı kur

en: Reconnected
tr: Yeniden bağlantı kuruldu

en: Reconnecting will change the connection details (such as callback URLs and permissions). This can be useful in a few cases, such as:
tr: Yeniden bağlantı kurmak bağlantı bilgilerini değiştirir (geri çağırma adresleri ve izinler gibi). Bu işlem şunun gibi durumlarda yararlı olabilir:

en: Reconnecting...
tr: Yeniden bağlantı kuruluyor...

en: Recontact Interval
tr: Yeniden görüşme sıklığı

en: Recontact intervals for each status.
tr: Her durum ile yeniden görüşülecek sıklık.

en: Record
tr: Kayıt

en: Record %1 Responses
tr: %1 yanıtı kaydet

en: Record Activity
tr: İşlemi kaydet

en: Record Activity for Reminder?
tr: Anımsatıcı işlemleri kaydedilsin

en: Record Activity for this reminder?
tr: Bu anımsatıcının işlemleri kaydedilsin mi?

en: Record Activity:
tr: İşlemi kaydet:

en: Record Contribution (Check, Cash, EFT ...)
tr: Katkı kaydı (çek, nakit, EFT gibi)

en: Record Deleted
tr: Kayıt silindi

en: Record Membership Payment is required when you use a price set.
tr: Fiyat paketi kullanıldığında üyelik ödemesinin kaydedilmesi zorunludur.

en: Record Membership Payment?
tr: Üyelik ödemesi kaydedilsin

en: Record Payment
tr: Ödemeyi kaydet

en: Record Payment from a Different Contact?
tr: Farklı bir kişiden ödeme kaydedilsin

en: Record Payment?
tr: Ödeme kaydedilsin

en: Record Payments
tr: Ödemeleri kaydet

en: Record Refund
tr: Kayıt geri ödemesi

en: Record Renewal Payment?
tr: Yenileme ödemesi kaydedilsin

en: Record Respondents Interview
tr: Yanıtlayanın görüşmesini kaydet

en: Record Responses for All
tr: Yanıtları tümü için kaydet

en: Record Updated
tr: Kayıt güncellendi

en: Record activity for automated email
tr: Otomatik e-posta için kayıt işlemi

en: Record activity for automated email or SMS
tr: Otomatik e-posta ya da SMS için kayıt işlemi

en: Record and update backend event registrations
tr: Yönetim bölümünden etkinlik kayıtları ekleme ve güncelleme

en: Record and update contributions
tr: Katkıları kaydetme ve güncelleme

en: Record backend contributions (with edit contributions) and view all contributions (for visible contacts)
tr: Yönetim bölümünden yapılan katkılar (katkı düzenleme ile) kaydedilsin ve tüm katkılar görüntülensin (görülebilir kişiler için)

en: Record details about this activity here.
tr: Bu işlemle ilgili ayrıntıları buraya kaydedin.

en: Record doesnot exist
tr: Kayıt bulunamadı

en: Record doesnot exists
tr: Kayıt bulunamadı

en: Record duplicates multiple contacts
tr: Çift kayıtlar birden çok kişi olarak kaydedilsin

en: Record generated letters
tr: Oluşturulan mektuplar kaydedilsin

en: Record imported successfully but unable to parse the street address:
tr: Kayıt içe aktarıldı ancak sokak adresi bileşenlerine ayrılamadı:

en: Record one or more web addresses (URLs) associated with this contact. Examples include personal web addresses like a Facebook or Twitter page, as well as links to a company or organization web site or page.
tr: Bu kişi ile ilişkilendirilmiş bir ya da bir kaç web adresini yazın. Facebook ya da Twitter sayfası gibi kişisel bir sayfa olabileceği gibi kişinin kuruluşuna ait web sitesi de yazılabilir.

en: Record payments for contributions
tr: Katkı ödemelerini kaydet

en: Record survey and petition responses from their reserved contacts
tr: Ayırtılmış kişilerin anket ve imza kampanyası yanıtlarını kaydedin

en: Record that contacts voted
tr: Oy veren kişiler kaydedilsin

en: Record:
tr: Kayıt:

en: Records
tr: Kayıtlar

en: Records %%StatusMessage%%
tr: %%StatusMessage%% kayıtları

en: Records Imported
tr: İçe aktarılan kayıt

en: Records imported successfully but unable to parse some of the street addresses
tr: Kayıtlar içe aktarıldı ancak bazı sokak adresleri bileşenlerine ayıklanamadı

en: Records of contacts belonging to an organization's membership program.
tr: Bir kuruluşun üyelik programı ile ilgili kişilerin kayıtları.

en: Records of contacts' attendance and roles in events.
tr: Kişilerin etkinlik katılımları ve rollerinin kayıtları.

en: Recurring Contribution
tr: Yinelenen katkı

en: Recurring Contribution %1 %2 '%3'
tr: Yinelenen katkı %1 %2 "%3"

en: Recurring Contribution Amount
tr: Yinelenen katkı tutarı

en: Recurring Contribution Billing Details Updated
tr: Yinelenen katkı fatura bilgileri güncellendi

en: Recurring Contribution Billing Updates
tr: Yinelenen katkı fatura bilgileri güncellemeleri

en: Recurring Contribution Cancel Date
tr: Yinelenen katkı iptal tarihi

en: Recurring Contribution Cancel Reason
tr: Yinelenen katkı iptali nedeni

en: Recurring Contribution Cancellation Notification
tr: Yinelenen katkı iptal bildirimi

en: Recurring Contribution Create Date
tr: Yinelenen katkı oluşturulma tarihi

en: Recurring Contribution Details: %1 every %2 %3
tr: Yinelenen katkı ayrıntıları: Her %2 %3 zamanında %1 tutarında

en: Recurring Contribution End Date
tr: Yinelenen katkı bitiş tarihi

en: Recurring Contribution ID
tr: Yinelenen katkı kodu

en: Recurring Contribution Id
tr: Yinelenen katkı kodu

en: Recurring Contribution Modified Date
tr: Yinelenen katkı değişiklik tarihi

en: Recurring Contribution Notification
tr: Yinelenen katkı bildirimi

en: Recurring Contribution Payment Processor %1 %2
tr: Yinelenen katkı ödemeleri aracısı %1 %2

en: Recurring Contribution Start Date
tr: Yinelenen katkı başlangıç tarihi

en: Recurring Contribution Start Date Default
tr: Varsayılan yinelenen katkı başlangıç tarihi

en: Recurring Contribution Status
tr: Yinelenen katkı durumu

en: Recurring Contribution Status %1 '%2'
tr: Yinelenen katkı durumu %1 "%2"

en: Recurring Contribution Update Notification
tr: Yinelenen katkı güncelleme bildirimi

en: Recurring Contribution Updated
tr: Yinelenen katkı güncellendi

en: Recurring Contribution Updated - decreased installment amount
tr: Yinelenen katkı güncellendi - Taksit tutarı azaltıldı

en: Recurring Contribution Updated - increased installment amount
tr: Yinelenen katkı güncellendi - Taksit tutarı arttırıldı

en: Recurring Contribution(s)
tr: Yinelenen katkılar

en: Recurring Contributions
tr: Yinelenen katkılar

en: Recurring Contributions Report
tr: Yinelenen katkı raporu

en: Recurring Contributions Summary
tr: Yinelenen katkılar özeti

en: Recurring Edit: Alex, Cancelled
tr: Yinelenen düzenleme: Alex, iptal edildi

en: Recurring Edit: Barbara, Pending
tr: Yinelenen düzenleme: Barbara, bekliyor

en: Recurring Entities
tr: Yinelenen varlıklar

en: Recurring Entity
tr: Yinelenen varlık

en: Recurring Entity Child ID
tr: Yinelenen varlığın alt öge kodu

en: Recurring Entity Parent ID
tr: Yinelenen varlığın üst öge kodu

en: Recurring Frequency
tr: Yinelenme sıklığı

en: Recurring Frequency Units
tr: Yinelenme sıklığı birimleri

en: Recurring Installments?
tr: Yineleme taksitleri

en: Recurring Payments URL
tr: Yinelenen ödeme adresi

en: Recurring contribution
tr: Yinelenen katkı

en: Recurring contribution amount has been updated from %1 to %2 for this subscription.
tr: Bu abonelik için yinelenen katkı tutarı %1 yerine %2 olarak güncellendi.

en: Recurring contribution appears to have been re-assigned from id %1 to %2, continuing with %2.
tr: Yinelenen katkı %1 kodundan %2 koduna %2 ile sürecek şekilde güncellendi.

en: Recurring contribution cancelled
tr: Yinelenen katkı iptal edildi

en: Recurring contribution could not be cancelled in the database.
tr: Yinelenen katkı veri tabanında iptal edilemedi.

en: Recurring contribution has been updated to: %1, every %2 %3(s) for %4 installments.
tr: Yinelenen katkı şu şekilde güncellendi: Her %2 %3 zamanında %1 tutarında katkı %4 taksitte yapılacak.

en: Recurring contribution installments have been updated from %1 to %2 for this subscription.
tr: Bu abonelik için yinelenen katkı taksitleri %1 yerine %2 olarak güncellendi.

en: Recurring contribution is for %1, every %2 %3(s)
tr: Yinelenen katkı ayrıntıları: %2 %3 sıklıkla %1 tutarında

en: Recurring contribution not found
tr: Yinelenen karkı bulunamadı

en: Recurring contribution not found (ID: %1)
tr: Yinelenen karkı bulunamadı (Kod: %1)

en: Recurring contribution was cancelled successfully by the processor, but could not be marked as cancelled in the database.
tr: Yinelenen katkı aracı tarafından iptal edildi ancak veri tabanında iptal edilmiş olarak işaretlenemedi.

en: Recurring contribution, but no database id
tr: Katkı yineleniyor ancak veritabanı kodu yok

en: Recurring contributions with at least one payment
tr: En az bir ödemesi olan yinelenen katkılar

en: Recurring online contributions (if enabled for this page)
tr: Yinelenen çevrimiçi katkılar (bu sayfa için etkinleştirilmiş ise)

en: Recurring payment
tr: Yinelenen ödeme

en: Recurring payment will be processed this day of the month following submission of this contribution page.
tr: Bu katkı sayfası gönderildikten sonra, yinelenen ödeme ayın belirtilen gününde işlenecek.

en: Redact (hide) Client and Service Provider Data
tr: Müşteri ve hizmet sağlayıcı verilerini düzenle (gizle)

en: Redact Activity Email
tr: İşlem e-postası düzeltilsin

en: Redact emails
tr: E-postalar düzeltilsin

en: Redaction Rule
tr: Düzeltme kuralı

en: Redirect
tr: Yönlendirme

en: Redirect URL
tr: Yönlendirme adresi

en: Redirect to Database
tr: Veritabanına yönlendirme

en: Redirect to URL when Cancle button clik .
tr: İptal üzerine tıklandığında yönlendirilecek adres.

en: Redirect to URL.
tr: Yönlendirme adresi.

en: Refer to the %1 to learn about this process.
tr: Bu işlem hakkında bilgi almak için %1 kaynağına başvurun.

en: Refer to the <a %1>CKEditor Api Documentation</a> for details.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için <a %1>CKEditor API belgeleri</a> bölümüne bakabilirsiniz.

en: Refer to the following documentation:
tr: Şu belgeleri görüntüle:

en: Refer to the online documentation for more details on creating %1 and %2.
tr: %1 ve %2 ekleme hakkında ayrıntılı bilgi almak için çevrimiçi belgeler bölümüne bakabilirsiniz.

en: Refer to the online documentation for more information:
tr: Ayrıntılı bilgi almak için çevrimiçi belgeler bölümüne bakabilirsiniz:

en: Refer to the online user guide for more information.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için çevrimiçi kullanıcı kitabına bakabilirsiniz.

en: Reference
tr: Referans

en: Reference Date
tr: Referans tarihi

en: Reference a CiviCRM contact.
tr: Bir CiviCRM kişisine bağlantı.

en: Reference:
tr: Referans:

en: Referral Program
tr: Öneri programı

en: Refine search...
tr: Aramayı derinleştir...

en: Reflect client's story back to them.
tr: Müşterinin öyküsünü geriye yansıtın.

en: Refresh
tr: Yenile

en: Refresh Duplicates
tr: Çift kayıt listesini yenile

en: Refresh Error
tr: Yenileme sorunu

en: Refresh List of Duplicates
tr: Çift kayıt listesini yenile

en: Refresh recipient count
tr: Alıcı sayısını yenile

en: Refresh results
tr: Sonuçları yenile

en: Refreshing...
tr: Yenileniyor...

en: Refund
tr: Geri ödeme

en: Refund Amount
tr: Geri ödeme tutarı

en: Refund Date
tr: Geri ödeme tarihi

en: Refund Details
tr: Geri ödeme ayrıntıları

en: Refund Notification
tr: Geri ödeme bildirimi

en: Refund Transaction ID
tr: Geri ödeme hesap hareketi kodu

en: Refund recorded for event or membership fee.
tr: Etkinlik ya da üyelik ücreti için kaydedilen geri ödeme.

en: Refunded
tr: Geri ödendi

en: Regex
tr: Kurallı ifade

en: Region name to be associated with countries
tr: Ülkeler ile ilişkilendirilecek bölge adı

en: Register
tr: Kayıt olun

en: Register Date
tr: Kayıt tarihi

en: Register New %1
tr: Yeni bir %1 kaydet

en: Register Now
tr: Kayıt olun

en: Register Participant
tr: Katılımcı kaydet

en: Register Participant %1 of %2
tr: %1 / %2 katılımcıyı kaydet

en: Register date
tr: Kayıt tarihi

en: Register for Event
tr: Etkinliğe kaydet

en: Register for events online
tr: Çevrimiçi etkinlik kaydı yapma

en: Register multiple participants?
tr: Birden çok katılımcı kayıt edilebilsin

en: Register participants for event
tr: Etkinlik için katılımcı kaydetme

en: Register your site
tr: Sitenizi kayıt edin

en: Register your site at CiviCRM.org. Opens in a new window.
tr: Sitenizi CiviCRM.org sitesine kaydedin. Yeni bir pencerede açılır.

en: Register your site, join the community, and help CiviCRM remain a leading CRM for organizations worldwide.
tr: Sitenizi kayıt ederek topluluğa katılın ve CiviCRM yazılımının dünya üzerindeki çeşitli kuruluşlar için lider kalmasına yardımcı olun.

en: Registered
tr: Kayıt olan

en: Registered By
tr: Kayıt eden

en: Registered By Participant ID
tr: Kaydeden katılımcı kodu

en: Registered Email
tr: Kayıtlı e-posta

en: Registered Participant
tr: Kayıtlı katılımcı

en: Registered Templates
tr: Kayıtlı kalıplar

en: Registered by ID
tr: Kayıt aracısı kodu

en: Registered by Participant ID
tr: Kaydeden katılımcı kodu

en: Registered by Participant Name
tr: Kaydeden katılımcı adı

en: Registration
tr: Kayıt

en: Registration (Live)
tr: Kayıt (canlı)

en: Registration (Test-drive)
tr: Kayıt (deneme sürüşü)

en: Registration Confirmation
tr: Kayıt onayı

en: Registration Confirmation and Receipt
tr: Kayıt onayı ve alındısı

en: Registration Date
tr: Kayıt tarihi

en: Registration Date and Time
tr: Kayıt tarih ve saati

en: Registration End
tr: Kayıt bitişi

en: Registration End Date
tr: Kayıt bitiş tarihi

en: Registration Error
tr: Kayıt sorunu

en: Registration Link
tr: Kayıt bağlantısının metni

en: Registration Link Text
tr: Kayıt bağlantısının metni

en: Registration Request Confirmation
tr: Kayıt isteği onayı

en: Registration Saved
tr: Kayıt yapıldı

en: Registration Screen
tr: Kayıt sayfası

en: Registration Start
tr: Kayıt başlangıcı

en: Registration Start Date
tr: Kayıt başlangıç tarihi

en: Registration Transferred
tr: Kayıt aktarıldı

en: Registration end date should be after Registration start date
tr: Kayıt bitiş tarihi kayıt başlangıç tarihinden sonra olmalıdır

en: Registration for this event begins on %1
tr: Bu etkinlik için kayıt başlangıcı: %1

en: Registration for this event cannot be cancelled or transferred %1 than %2 hours %3 the event's start time. Contact the event organizer if you have questions.
tr: %3 etkinliğin başlamasına %2 saatten %1 kaldığı için bu etkinliğe yapılmış bir kayıt iptal edilemez ya da devredilemez. Sorularınız için etkinliğin düzenleyicisi ile görüşün.

en: Registration for this event ended on %1
tr: Bu etkinlik için kayıt bitişi: %1

en: Registration for this event requires approval. Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
tr: Bu etkinliğe katılmak için onay gerekiyor. Kaydınız onaylandığında kayıt işlemini tamamlayabileceğiniz web sitesi sayfası bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız.

en: Registration for this event requires approval. Once your registration(s) have been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
tr: Bu etkinliğe katılmak için onay gerekiyor. Kayıtlarınız onaylandığında kayıt işlemini tamamlayabileceğiniz web sitesi sayfası bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız.

en: Registration information for participant %1 has been saved.
tr: %1 katılımcısının bilgileri kaydedildi.

en: Registration information for participant 1 has been saved.
tr: %1 katılımcısının bilgileri kaydedildi.

en: Registration is closed for this event
tr: Bu etkinlik için kayıtlar kapanmış

en: Regular Expression?
tr: Kurallı ifade

en: Regular Fees
tr: Normal ücretler

en: Regular Groups
tr: Normal gruplar

en: Regular amount
tr: Düzenli tutar

en: Reject
tr: Reddet

en: Reject Personal Campaign Page
tr: Kişisel kampanya sayfasını reddet

en: Rejected
tr: Reddedildi

en: Rejoin Group
tr: Gruba yeniden katıl

en: Rel ID
tr: İlişki kodu

en: Related
tr: İlişkili

en: Related Cases
tr: İlgili olaylar

en: Related Contact
tr: İlgili kişi

en: Related Contact Info
tr: İlgili kişi bilgileri

en: Related Contacts
tr: İlgili kişiler

en: Related Contacts/Memberships
tr: İlişkili kişiler/üyelikler

en: Related Contributions
tr: İlişkili katkılar

en: Related Contributions and Recurring Contributions
tr: İlgili katkılar ve yinelenen katkılar

en: Related Members Only
tr: Yalnızca ilişkili üyeler

en: Related Soft Contributions
tr: İlişkili sanal katkılar

en: Related contact required fields are missing.
tr: İlişkili kişinin zorunlu alanları eksik.

en: Related membership for %1 has been created.
tr: %1 ilişkili üyeliği oluşturuldu.

en: Related membership for %1 has been deleted.
tr: %1 için ilişkili üyelik silindi.

en: Relates a CiviCRM Contact to the Druapl User Record
tr: Bir CiviCRM kişisini Drupal kullanıcı kaydı ile ilişkilendirir

en: Relationship
tr: İlişki

en: Relationship - Active and Current
tr: İlişki - Etkin ve güncel

en: Relationship - Inactive or not Current
tr: İlişki - Etkin ya da güncel değil

en: Relationship A to B
tr: A - B ilişkisi

en: Relationship A-B
tr: A-B ilişkisi

en: Relationship A-B
tr: A-B ilişkisi

en: Relationship B to A
tr: B - A ilişkisi

en: Relationship B-A
tr: B-A ilişkisi

en: Relationship B-A
tr: B-A ilişkisi

en: Relationship Cache ID
tr: İlişki ön bellek kodu

en: Relationship Dates Validity
tr: İlişki tarihlerinin geçerliliği

en: Relationship Description
tr: İlişki açıklaması

en: Relationship Direction
tr: İlişki doğrultusu

en: Relationship End
tr: İlişki bitişi

en: Relationship End Date
tr: İlişki bitiş tarihi

en: Relationship Ended on or After
tr: İlişki bitimi ya da sonrası

en: Relationship Ended on or Before
tr: İlişki bitimi ya da öncesi

en: Relationship ID
tr: İlişki kodu

en: Relationship Is Active
tr: İlişki etkin

en: Relationship Name (from related contact)
tr: İlişki adı (ilişkili kişiden)

en: Relationship Name (to related contact)
tr: İlişki adı (ilişkili kişiye)

en: Relationship Recorded Start Date On or After
tr: İlişki kaydı başlangıcı ya da sonrası

en: Relationship Recorded Start Date On or Before
tr: İlişki kaydı başlangıcı ya da öncesi

en: Relationship Report
tr: İlişki raporu

en: Relationship Start
tr: İlişki başlangıcı

en: Relationship Start Date
tr: İlişki başlangıç tarihi

en: Relationship Status
tr: İlişki durumu

en: Relationship Type
tr: İlişki türü

en: Relationship Type A-to-B
tr: A => B ilişki türü

en: Relationship Type Ambiguity
tr: İlişki türü belirsiz

en: Relationship Type Cross-Duplication
tr: Çapraz çift ilişki türü

en: Relationship Type Display Label Duplicates
tr: Çift ilişki türü görüntülenecek etiketi

en: Relationship Type ID
tr: İlişki türü kodu

en: Relationship Type Internal Name Duplicates
tr: Çift ilişki türü iç adı

en: Relationship Type Label A to B
tr: A => B İlişki Türü Etiketi

en: Relationship Type Label B to A
tr: B => A ilişki türü etiketi

en: Relationship Type Name A to B
tr: A => B ilişki türü adı

en: Relationship Type Name B to A
tr: B => A ilişki türü adı

en: Relationship Type is Active
tr: İlişki türü etkin

en: Relationship Type is Reserved
tr: İlişki türü ayırtılmış

en: Relationship Types
tr: İlişki türleri

en: Relationship With
tr: Şununla ilişki

en: Relationship created. | %count relationships created.
tr[0]: ilişki kaydı eklendi.
tr[1]: %count ilişki kaydı eklendi.

en: Relationship from contact
tr: Kişiden ilişki

en: Relationship record has been updated.
tr: İlişki kaydı güncellendi.

en: Relationship to contact
tr: Kişiyle ilişki

en: Relationship type
tr: İlişki türü

en: Relationship type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
tr: Yapılandırma dosyasında bulunan %1  ilişki türü %2 veritabanı içinde bulunamadı

en: Relationship type <em>%1</em> appears to be unidirectional internally, but has the same display label for both sides. Possibly you created it initially as unidirectional and then made it bidirectional later.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
              </table>
tr: <em>%1</em> ilişki türü içeride çift yönlü gibi görünüyor. Ancak iki taraftaki görüntülenecek etiketi de aynı. Büyük olasılıkla başlangıçta çift yönlü olarak eklenmiş ve sonra tek yönlü yapılmış.
              <table>
                <tr><th>Kod</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
              </table>

en: Relationship type <em>%1</em> appears to be unidirectional, but has the same internal machine name for both sides.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
              </table>
tr: <em>%1</em> ilişki türü çift yönlü gibi görünüyor ancak iki taraftaki makine adı da aynı.
              <table>
                <tr><th>Kod</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
              </table>

en: Relationship type <em>%1</em> has an internal machine name that is the same as the display label as another type.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
                <tr><td>%7</td><td>%8</td><td>%9</td><td>%10</td><td>%11</td></tr>
              </table>
tr: <em>%1</em> ilişki türünün iç makine adı, başka bir türün görüntülenecek etiketi ile aynı.
              <table>
                <tr><th>Kod</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td><td>%5</td><td>%6</td></tr>
                <tr><td>%7</td><td>%8</td><td>%9</td><td>%10</td><td>%11</td></tr>
              </table>

en: Relationship type <em>%1</em> has the same display label as another type.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td></tr>
                <tr><td>%5</td><td>%6</td><td>%7</td></tr>
              </table>
tr: <em>%1</em> ilişki türünün görüntülenecek etiketi, başka bir tür ile aynı.
              <table>
                <tr><th>Kod</th><th>label_a_b</th><th>label_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td></tr>
                <tr><td>%5</td><td>%6</td><td>%7</td></tr>
              </table>

en: Relationship type <em>%1</em> has the same internal machine name as another type.
              <table>
                <tr><th>ID</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td></tr>
                <tr><td>%5</td><td>%6</td><td>%7</td></tr>
              </table>
tr: <em>%1</em> ilişki türünün iç makine adı, başka bir tür ile aynı.
              <table>
                <tr><th>Kod</th><th>name_a_b</th><th>name_b_a</th></tr>
                <tr><td>%2</td><td>%3</td><td>%4</td></tr>
                <tr><td>%5</td><td>%6</td><td>%7</td></tr>
              </table>

en: Relationship type ID
tr: İlişki türü kodu

en: Relationship type, if required
tr: Gerekiyorsa, ilişki türü

en: Relationship types describe relationships between people, households and organizations. Relationship types labels describe the relationship from the perspective of each of the two entities (e.g. Parent &gt;-&lt; Child, Employer &gt;-&lt; Employee). For some types of relationships, the labels may be the same in both directions (e.g. Spouse &gt;-&lt; Spouse).
tr: İlişki türleri, kişiler, hane halkı ve kuruluşlar arasındaki ilişkileri belirtir. İlişki türü etiketleri iki varlık arasındaki ( Ebeveyn &gt;-&lt; Çocuk, İşveren &gt;-&lt; İşçi gibi) ilişkiyi açıklar. Bazı ilişki türlerinde etiketler iki yön için de aynı olabilir (Eş &gt;-&lt; Eş gibi).

en: Relationship was active after
tr: İlişki şu tarihten sonra etkindi

en: Relationship was active before
tr: İlişki şu tarihten önce etkindi

en: Relationship was active between
tr: İlişki şu tarihler arasında etkindi

en: Relationships
tr: İlişkiler

en: Relative Date Filters
tr: Göreli tarih süzgeçleri

en: Relative Date Range
tr: Göreli tarih aralığı

en: Relative URL for a default Drupal site:
tr: Varsayılan Drupal sitesi için göreli adres:

en: Relative month values are calculated based on the length of month(s) that they pass through.
                  The result will land on the same day of the month except for days 29-31 when the target month contains fewer days than the previous month.
                  For example, if a job is scheduled to run on August 31st, the following invocation will occur on October 1st, and then the 1st of every month thereafter.
                  To avoid this issue, please schedule Monthly and Quarterly jobs to run within the first 28 days of the month.
tr: Göreli ay değerleri geçen ayların uzunluğuna göre hesaplanır.
    Hedef ayın uzunluğuna göre 29. ile 31. günler arası dışında sonuç ayın aynı gününe ayarlanır.
    Örneğin, bir görev 31 Ağustos günü çalışmak üzere zamanlanmış ise, bir sonraki işlem 1 Ekim gününe kayar ve bundan sonra her ayın 1. günü olarak yapılacak şekilde sürdürülür.
    Bu sorunla karşılaşmamak için Aylık ve Çeyreklik işleri ayın ilk 28 günü içinde çalışacak şekilde zamanlayın.

en: Release
tr: Serbest bırak

en: Release Frequency
tr: Serbest bırakma sıklığı

en: Release Frequency interval should be a positive number.
tr: Serbest bırakma sıklığı artı bir değer olmalıdır.

en: Release Respondents
tr: Yanıtlayanları serbest bırak

en: Release Respondents >>
tr: Yanıtlayanları serbest bırak >>

en: Release Time
tr: Sonuçlanma zamanı

en: Release Voters
tr: Oy verenleri serbest bırak

en: Release reserved campaign contacts for surveys and petitions
tr: Anket ve imza kampanyaları için ayırtılmış kişileri serbest bırak

en: Released
tr: Serbest bırakıldı

en: Released on
tr: Yayınlanma tarihi

en: Released.
tr: Serbest bırakıldı.

en: Releases reserved survey respondents when they have been reserved for longer than the Release Frequency days specified for that survey.
tr: Ayırtılmış anket katılımcılarını, bu anket için gün cinsinden belirtilemiş ayırtma süresi geçtikten sonra serbest bırakır.

en: Relevant language
tr: İlişkili dil

en: Reload Page
tr: Sayfayı yeniden yükle

en: Remind me again in a month
tr: Bir ay sonra yeniden anımsat

en: Remind me again in a week
tr: Bir hafta sonra yeniden anımsat

en: Reminder Action
tr: Anımsatıcı işlemi

en: Reminder Action till repeating the reminder.
tr: Anımsatıcı için yineleme anımsatma işlemi.

en: Reminder Date
tr: Anımsatma tarihi

en: Reminder For
tr: Şunun için anımsatıcı

en: Reminder From Email
tr: Anımsatıcı e-postası "Kimden" adresi

en: Reminder HTML
tr: Anımsatıcı HTML kodu

en: Reminder Interval.
tr: Anımsatıcı sıklığı.

en: Reminder Mapping
tr: Anımsatıcı eşleştirme

en: Reminder Sent
tr: Anımsatıcı gönderildi

en: Reminder Subject
tr: Anımsatıcı konusu

en: Reminder Text
tr: Anımsatıcı metni

en: Reminder for Both
tr: Her ikisi için anımsatıcı

en: Reminder from Name
tr: Anımsatıcı e-postası "Kimden" adı

en: Reminders Sent
tr: Gönderilmiş anımsatıcı sayısı

en: Reminders for each scheduled payment.
tr: Zamanlanmış ödemeler için anımsatıcılar.

en: Remote Profiles Enabled
tr: Uzak profiller etkin

en: Remove
tr: Sil

en: Remove %1
tr: %1 etiketini kaldır

en: Remove %1 from %2? (status in this group will be changed to 'Removed').
tr: %1, %2 içinden çıkarılsın mı? (bu gruptaki durumu "Kaldırıldı" olarak değiştirilecek).

en: Remove Case Role
tr: Olay rolünü kaldır

en: Remove Contact from CiviCRM Group
tr: Kişiyi CiviCRM grubundan çıkar

en: Remove Contacts from Group
tr: Kişileri gruptan çıkar

en: Remove Dedupe Exception
tr: Çift kayıt ayıklama ayrıcalığını kaldır

en: Remove Exception
tr: İstisnayı kaldır

en: Remove Parent?
tr: Üst grup silinsin

en: Remove Products from this Page
tr: Bu sayfadan ürünleri kaldır

en: Remove Tags from Contacts
tr: Etiket kişilerden kaldırıldı

en: Remove Tags from activities
tr: İşlemlerden etiketleri kaldır

en: Remove Transaction
tr: Hesap hareketini sil

en: Remove duplicate emails?
tr: Çift e-postalar kaldırılsın mı?

en: Remove from Batch
tr: Toplu işlemden çıkar

en: Remove from Group
tr: Gruptan çıkar

en: Remove from dashboard
tr: Panodan kaldır

en: Remove from search criteria
tr: Arama ölçütlerinden çıkar

en: Remove selected options
tr: Seçilmiş seçenekleri kaldır

en: Remove the page (this cannot be undone!)
tr: Sayfayı sil (bu işlem geri alınamaz!)

en: Remove this row
tr: Bu satırı sil

en: Remove unsaved attachment
tr: Kaydedilmemiş ek dosyayı sil

en: Removed
tr: Kaldırıldı

en: Removed '%1'
tr: "%1" kaldırıldı

en: Removed (by %1)
tr: Silindi (%1 tarafından)

en: Removed Contact From Group | Removed Contacts From Group
tr[0]: Kişi gruptan çıkarıldı
tr[1]: Kişi gruptan çıkarıldı

en: Removed Tag <em>%1</em>
tr: <em>%1</em> etiketi kaldırıldı

en: Removed directory %1
tr: %1 klasörü silindi

en: Removes temporary data and files, and clears old data from cache tables. Recommend running this job every hour to help prevent database and file system bloat.
tr: Geçici veri ve dosyalar ile ön bellek tablolarındaki eski verileri temizler. Veritabanı ve dosya sisteminin temiz tutulması için bu görevin saatte bir çalıştırılması önerilir.

en: Rename menu items. Move your cursor over the menu item and right-click with your mouse. Then select 'Rename'.
tr: Menü ögesinin üzerine getirip sağ tıkladıktan sonra "Yeniden adlandır" komutunu seçerek, menü ögelerinin adlarını değiştirebilirsiniz.

en: Render open-ended template content. (Additional constraints may apply to autoloaded records and specific notations.)
tr: Açık uçlu kalıp içeriği oluşturur. (Otomatik yüklenen kayıtlar ve belirli gösterimler için ek kısıtlamalar geçerli olabilir.)

en: Renew
tr: Yenile

en: Renew Membership
tr: Üyeliği yenile

en: Renew Membership Using Credit Card
tr: Üyeliği kredi kartı kullanarak yenile

en: Renew Now
tr: Şimdi yenile

en: Renew the existing membership instead
tr: Bunun yerine var olan üyelik yenilensin

en: Renew-Credit Card
tr: Yenileme - Kredi kartı

en: Renewal Membership Organization and Type
tr: Yenileme üyelik kuruluşu ve türü

en: Renewal Message
tr: Yenileme iletisi

en: Renewal Payment and Receipt
tr: Yenileme ödemesi ve alındısı

en: Renewal Reminder (non-auto-renew memberships only)
tr: Yenileme anımsatıcı (yalnızca otomatik yenilenmeyen üyelik için)

en: Renewal Reminders
tr: Yenileme anımsatıcıları

en: Renewal date must be the same or later than Member since (Join Date).
tr: Yenileme tarihi üyelik tarihi (katılma tarihi) ile aynı ya da daha sonra olmalıdır.

en: Renewal extends membership end date by one membership period
tr: Yenileme işlemi, üyelik bitiş tarihini bir üyelik dönemi kadar uzatır

en: Renewing will add the normal membership period to the End Date of the previous period for members whose status is Current or Grace. For Expired memberships, renewing will create a membership period commencing from the 'Date Renewal Entered'. This date can be adjusted including being set to the day after the previous End Date - if continuous membership is required.
tr: Yenileme süresi, geçerli ya da ek süre durumundaki üyeler için normal üyelik süresinin bitiş tarihine eklenir. Süresi dolmuş olan üyelikler için yenileme işlemi "Yenilemenin yapıldığı tarih" değerinden başlatılır. Süren üyelik isteniyorsa, bu tarih önceki bitiş tarihinden sonraki güne ayarlanabilir.

en: Reopen accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
tr: Kendi muhasebe toplu işlemlerini yeniden açabilir (CiviContribute uygulamasına erişebilir izni verilmiş olmalıdır)

en: Reopen all accounting batches (with Access to CiviContribute)
tr: Tüm muhasebe toplu işlemlerini yeniden açabilir (CiviContribute uygulamasına erişebilir izni verilmiş olmalıdır)

en: Reopened
tr: Yeniden açıldı

en: Repeat
tr: Yinelenme

en: Repeat %1
tr: %1 yinelemesi

en: Repeat Configuration has been saved
tr: Yineleme yapılandırması kaydedildi

en: Repeat Contributions Report
tr: Katkı yineleme raporu

en: Repeat Entity
tr: Yineleme varlığı

en: Repeat?
tr: Yineleme

en: Repeating (%1 of %2)
tr: Yineleniyor (%1 / %2)

en: Repeating Event
tr: Yinelenen etkinlik

en: Repeats
tr: Yinelemeler

en: Repeats by day of the month
tr: Ayın belirli gününde yinelenir

en: Repeats by day of the week
tr: Haftanın belirli gününde yinelenir

en: Repeats every
tr: Yineleme sıklığı

en: Repeats on
tr: Yineleme zamanı

en: Repetition Condition
tr: Yinelenme koşulu

en: Repetition Frequency Interval
tr: Yineleme sıklığı aralığı

en: Repetition Frequency Unit
tr: Yineleme sıklığı birimi

en: Repetition Number
tr: Yineleme sayısı

en: Replace the token in your message with the text you want for the link - e.g. Click here to unsubscribe.
tr: İletinizdeki bağlantı kodu için görüntülenmesini istediğiniz metni yazın ("Abonelikten ayrılmak için tıklayın" gibi).

en: Replace website menu
tr: Web sitesi menüsünü değiştir

en: Replaced Word
tr: Eski sözcük

en: Replacement
tr: Değişiklik

en: Replacement (prefix)
tr: Değiştirilen (ön ek)

en: Replacement Word
tr: Yeni sözcük

en: Replied
tr: Yanıtlanan

en: Replied
tr: Yanıtlanan

en: Replies
tr: Yanıtlar

en: Reply
tr: Yanıtla

en: Reply (Action)
tr: Yanıtla (işlem)

en: Reply Auto Responder is not set to any default value in <a %1>Headers, Footers, and Automated Messages</a>. This will disable the submit operation on any mailing created from CiviMail.
tr: Otomatik yanıtlayıcı, <a %1>Üst bilgiler, Alt bilgiler ve Otomatik iletiler</a> bölümünde herhangi bir varsayılan değer ayarlanmamış. Bu durum, CiviMail üzerinden oluşturulan herhangi bir posta için gönderim işlemini devre dışı bırakır.

en: Reply Auto-responder
tr: Yanıt otomatik yanıtlayıcı

en: Reply Email of the mailing
tr: E-postanın yanıt adresi

en: Reply ID
tr: Yanıt kodu

en: Reply Timestamp
tr: Yanıt zaman damgası

en: Reply to Email
tr: Yanıt e-posta adresi

en: Reply to this email (link)
tr: Bu e-postayı yanıtla (bağlantı)

en: Reply-To
tr: Yanıt adresi

en: Reply-To (A)
tr: Yanıt (A)

en: Reply-To (B)
tr: Yanıt (B)

en: Reply-To Email
tr: Yanıt e-posta adresi

en: Reply-To Email of mailing
tr: Postalamanın yanıt e-posta adresi

en: Reply-to email
tr: Yanıt e-posta adresi

en: Replyto Email
tr: Yanıt e-posta adresi

en: Report
tr: Rapor

en: Report Class must be present before adding the report here, e.g. 'CRM_Report_Form_Contribute_Summary'
tr: Rapor sınıfı, rapor buraya eklenemeden önce eklenmiş olmalıdır. "CRM_Report_Form_Contribute_Summary" gibi

en: Report Description
tr: Rapor açıklaması

en: Report Filters
tr: Rapor süzgeçleri

en: Report Footer
tr: Rapor alt bilgisi

en: Report Header
tr: Rapor üst bilgisi

en: Report Instance Arguments
tr: Rapor kopyası değişkenleri

en: Report Instance Assigned to Roles
tr: Rapor kopyasının atandığı roller

en: Report Instance Footer
tr: Rapor kopyası alt bilgisi

en: Report Instance Header
tr: Rapor kopyası üst bilgisi

en: Report Instance ID
tr: Rapor kopyası kodu

en: Report Instance Permissions
tr: Rapor kopyası izinleri

en: Report Instance Title
tr: Rapor kopyası başlığı

en: Report Instance Title.
tr: Rapor kopyasının başlığı.

en: Report Instance description
tr: Rapor kopyası açıklaması

en: Report Instance description.
tr: Rapor kopyasının açıklaması.

en: Report Instance email Subject
tr: Rapor kopyasının e-posta konusu

en: Report Instance is Active
tr: Rapor kopyası etkin

en: Report Parameters
tr: Rapor ayarları

en: Report Received
tr: Şikayet alındı

en: Report Template
tr: Şikayet kalıbı

en: Report Templates
tr: Rapor kalıpları

en: Report Title
tr: Rapor başlığı

en: Report URL
tr: Raporun adresi

en: Report Url must be like "contribute/summary"
tr: Raporun adresi "katilim/ozet" gibi olmalıdır

en: Report description appear in the display screen.
tr: Ekranda görüntülenecek rapor açıklaması.

en: Report instance Name
tr: Rapor kopyası adı

en: Report mail could not be sent.
tr: Rapor e-postası gönderilemedi.

en: Report mail has been sent.
tr: Rapor e-postası gönderildi.

en: Report template ID
tr: Rapor kalıbı kodu

en: Report title appear in the display screen.
tr: Ekranda görüntülenecek rapor başlığı.

en: Report(s) created from the template: %1
tr: %1 kalıbından oluşturulan raporlar

en: Reported By
tr: Bildiren

en: Reporter
tr: Raporlayan

en: Reporter/Role
tr: Bildiren/rol

en: Reports
tr: Raporlar

en: Reports for '%1'
tr: "%1" için raporlar

en: Req?
tr: Zorunlu

en: Requested
tr: Zorunlu

en: Requested grant amount, in default currency.
tr: Varsayılan para birimi cinsinden istenilen bağış tutarı.

en: Requested grant amount, in original currency (optional).
tr: Özgün para birimi cinsinden istenilen bağış tutarı (isteğe bağlı).

en: Require Approval
tr: Onay istensin

en: Require Membership Signup
tr: Üye kaydı zorunlu olsun

en: Require participant approval?
tr: Katılımcının onayı istensin

en: Required
tr: Zorunlu

en: Required Elements
tr: Zorunlu bileşenler

en: Required Participant Data
tr: Zorunlu katılımcı bilgileri

en: Required Permission
tr: Gerekli izin

en: Required information missing.
tr: Zorunlu bilgiler eksik.

en: Required parameter missing for ChangeCaseType - end post processing
tr: ChangeCaseType için gerekli bir parametre eksik. Art işleme sona erdi

en: Required parameter missing for OpenCase - end post processing
tr: Open CaseType için gerekli bir parametre eksik - art işleme sona erdi

en: Required product/premium name
tr: Gereken ürün / hediye adı

en: Required tokens
tr: Zorunlu kodlar

en: Required tokens are missing.
tr: Zorunlu kodlar eksik.

en: Required?
tr: Zorunlu

en: Requirements
tr: Gereksinimler

en: Requires
tr: Gereksinim

en: Requires Approval
tr: Onay gerektirir

en: Reservation Added
tr: Ayırtma eklendi

en: Reservation did not add for %count contact. | Reservation did not add for %count contacts.
tr[0]: %count kişi ayırtılamadı.
tr[1]: %count kişi ayırtılamadı.

en: Reserve
tr: Ayırtın

en: Reserve Each Time
tr: Bir kerede ayırtılan

en: Reserve More Respondents >>
tr: Başka yanıtlayanlar ayırt >>

en: Reserve Respondents
tr: Yanıtlayanları ayırt

en: Reserve and Interview
tr: Ayırtın ve görüşün

en: Reserve campaign contacts for surveys and petitions
tr: Anket ve imza kampanyaları için kişileri ayırtın

en: Reserved
tr: Ayırtılmış

en: Reserved Financial Account?
tr: Ayırtılmış mali hesap

en: Reserved Group?
tr: Ayırtılmış grup

en: Reserved Profiles
tr: Ayırtılmış profiller

en: Reserved Report?
tr: Ayırtılmış rapor

en: Reserved respondents are released if they haven't been surveyed within this number of days. The Respondent Processor script must be run periodically to release respondents.
tr: Belirtilen gün sayısı içinde anket yapılmazsa ayırtılan kişiler serbest bırakılır Yanıtlayan kişilerin serbest bırakılması için düzenli olarak Yanıtlayan İşleme betiği çalıştırılmalıdır.

en: Reserved tags can not be deleted. Users with 'administer reserved tags' permission can set or unset the reserved flag. You must uncheck 'Reserved' (and delete any child tags) before you can delete a tag.
tr: Ayırtılmış etiketler silinemez. "Ayırtılmış etiketleri yönetebilir" izninize sahip kullanıcılar, ayırtılmış seçeneğinin ayarını değiştirebilir. Etiketi silinebilmesi için "Ayırtılmış" işaretinin kaldırılıp, varsa tüm alt etiketlerin silinmesi gerekir.

en: Reserved.
tr: Ayırtıldı.

en: Reserved:
tr: Ayırtılmış:

en: Reserved?
tr: Ayırtılmış

en: Reset Case Timeline?
tr: Olay zaman akışını sıfırla

en: Reset Date
tr: Tarihi sıfırla

en: Reset Form
tr: Formu sıfırla

en: Reset Paths
tr: Yolları sıfırla

en: Reset Start Date
tr: Olay başlangıç tarihini sıfırla

en: Reset all selections
tr: Tüm seçimleri sıfırla

en: Reset to default for selected product
tr: Seçilmiş ürün için varsayılanlara sıfırla

en: Resets all values in your client session. To trigger, add <em>%1</em>
tr: İstemci oturumundaki tüm değerleri sıfırlar. Tetiklemek için <em>%1</em> ekleyin

en: Resolved
tr: Çözüldü

en: Resource URL
tr: Kaynak adresi

en: Resource URLs
tr: Kaynak adresleri

en: Resource URLs: Make them portable
tr: Kaynak adresleri: Taşınabilir yapın

en: Respondent Interview
tr: Yanıtlayan görüşmesi

en: Respondent Name
tr: Yanıtlayanın adı

en: Respondent Reservation
tr: Yanıtlayan ayırtın

en: Respondent Reserved.
tr: Yanıtlayan ayırtıldı.

en: Respondent Status
tr: Yanıtlayanın durumu

en: Respondent has been released. | %count respondents have been released.
tr[0]: Yanıtlayan serbest bırakıldı.
tr[1]: %count yanıtlayan serbest bırakıldı.

en: Respondents
tr: Yanıtlayanlar

en: Responding
tr: Yanıtlanan

en: Response Codes
tr: Yanıt kodları

en: Response Saved.
tr: Yanıt kaydedildi.

en: Responses
tr: Yanıtlar

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Restore Case
tr: Olayı geri yükle

en: Restore Cases
tr: Olayları geri yükle

en: Restore CiviCRM Menu
tr: CiviCRM menüsünü geri yükle

en: Restore Contact
tr: Kişiyi geri yükle

en: Restore Contact(s)
tr: Kişileri geri yükle

en: Restore cases
tr: Olayı geri yükle

en: Restore contacts from trash
tr: Kişileri çöp kutusundan geri yükleme

en: Restore from Trash
tr: Geri dönüşüm kutusundan çıkar

en: Restored
tr: Geri yüklendi

en: Restrict results by ...
tr: Sonular şununla kısıtlansın...

en: Restrict to Groups
tr: Kısıtlanacak gruplar

en: Restrict to Website Users
tr: Web sitesi kullanıcıları ile kısıtlansın

en: Restrictions:
tr: Kısıtlamalar:

en: Resubscribe
tr: Yeniden abone olun

en: Resubscribe (Action)
tr: Yeniden abone ol (işlem)

en: Resubscribe Message
tr: Yeniden abone olma iletisi

en: Resubscribe URL (Action)
tr: Yeniden abone olma adresi (işlem)

en: Resubscribe via email
tr: E-posta ile yeniden abone olma

en: Resubscribe via web page
tr: Web sitesi ile yeniden abone olma

en: Result
tr: Sonuç

en: Result Options
tr: Sonuç seçenekleri

en: Result Set
tr: Sonuç kümesi

en: Result Set for
tr: Şunun için sonuç kümesi

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Results Column
tr: Sonuç sütunu

en: Results Column?
tr: Sonuç sütunu

en: Results Columns?
tr: Sonuç sütunları

en: Results Display
tr: Sonuç görünümü

en: Results are displayed here.
tr: Sonuçlar burada görüntülenir.

en: Results may contain any of the selected options
tr: Sonuçlarda seçeneklerden herhangi biri bulunabilir

en: Results must have all of the selected options
tr: Sonuçlarda seçeneklerin tümü bulunmalıdır

en: Resume
tr: Sürdür

en: Resume mailing
tr: Postalamayı sürdür

en: Resumed
tr: Sürdürüldü

en: Retrieves geocodes (lat and long) and / or parses street addresses (populates street number, street name, etc.)
tr: Coğrafi konumu (enlem ve boylam) alarak, sokak adreslerini bileşenlerine ayıklar (sokak adı, kapı numarası gibi)

en: Retry Failed Attempt Date
tr: Yeniden denemenin başarısız olduğu tarih

en: Return Path
tr: Dönüş yolu

en: Return URL
tr: Dönüş adresi

en: Return URL Arguments
tr: Dönüş adresi değişkenleri

en: Return Url
tr: Dönüş adresi

en: Return Url Args
tr: Dönüş adresi değişkenleri

en: Return Value
tr: Dönüş değeri

en: Return to CiviCRM home page.
tr: CiviCRM girişine döner.

en: Return to Search
tr: Aramaya dön

en: Return to Single Language
tr: Tek dile geri dönün

en: Return to home page.
tr: Girişe dönün.

en: Return to this screen (<strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviEvent &raquo; Manage Events &raquo; Configure &raquo; Online Registration</strong>) and select your profile.
tr: Bu sayfaya dönerek (<strong>"CiviCRM yönetimi" &raquo; "CiviEvent" &raquo; "Etkinlik yönetimi" &raquo; "Yapılandır" &raquo; "Çevrimiçi kayıt"</strong>) profilinizi seçin.

en: Return-Path
tr: Dönüş yolu

en: Return-Path must use a valid email address format.
tr: Dönüş yolu geçerli bir e-posta biçiminde olmalıdır.

en: Returning since contribution has already been handled.
tr: Katkı zaten işlenmiş olduğundan geri ödeniyor.

en: Returning since there is no contact attached to this contribution id.
tr: Bu katkı kodu ile ilişkilendirilmiş bir kişi olmadığından geri dönülüyor.

en: Reuse an existing set
tr: Var olan küme kullanılsın

en: Revenue
tr: Kazanç

en: Revenue Account
tr: Kazanç hesabı

en: Revenue Account ID
tr: Kazanç hesabı kodu

en: Revenue Accounting code
tr: Kazanç muhasebe kodu

en: Revenue Goal
tr: Kazanç hedefi

en: Revenue Recognition Date
tr: Kazanç gerçekleşme tarihi

en: Revenue Recognition Date cannot be processed unless there is a Deferred Revenue account setup for the Financial Type. Please remove Revenue Recognition Date, select a different Financial Type with a Deferred Revenue account setup for it, or setup a Deferred Revenue account for this Financial Type.
tr: "Kazanç gerçekleşme tarihi", mali tür için ötelenmiş kazanç hesabı ayarı yapılmamış ise işlenemez. Lütfen kazanç gerçekleşme tarihini kaldırın, "Ötelenmiş kazanç" hesabı yapılmış farklı bir mali tür seçin ya da bu mali tür için ötelenmiş kazanç hesabı ayarlarını yapın.

en: Revert
tr: Geri al

en: Revert %1?
tr: %1 geri alınsın mı?

en: Revert These Changes
tr: Bu değişiklikleri geri al

en: Revert this workflow message template to the system default
tr: Bu iş akışı ileti kalıbını varsayılan sistem durumuna döndür

en: Revert to Default
tr: Varsayılanları yükle

en: Reverted
tr: Geri alındı

en: Review
tr: Gözden geçir

en: Review and Schedule
tr: Gözden geçirip zamanla

en: Review and modify the CiviContribute Component settings such as Taxes and Invoicing, Deferred Revenue, and Access Control by Financial Type
tr: Vergiler ve faturalandırma, ertelenmiş gelir ve mali türe göre erişim denetimi gibi CiviContribute bileşeni ayarlarını gözden geçirin ve değiştirin

en: Review the values shown below from the first 2 rows of your import file and select the matching CiviCRM database fields from the drop-down lists in the right-hand column. Select '- do not import -' for any columns in the import file that you want ignored.
tr: Aşağıda görüntülenen ilk 2 satırdaki değerleri gözden geçirerek, sağ sütundaki açılan listelerden eşleştirilecek CiviCRM veritabanı alanlarını seçin. Göz ardı edilecek sütunlar için "- İçe aktarılmayacak -" seçeneğini seçin.

en: Review your contribution
tr: Katkınızı gözden geçirin

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online contribution page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page:
tr: Özelleştirilmiş <strong>CANLI</strong> çevrimiçi katkı sayfanızı bu bölümden gözden geçirebilirsiniz. Web sitelerinde bu sayfaya gelmesini istediğiniz ziyaretçilere sunulacak bağlantı ve düğmeler için şu adresi kullanın:

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online event registration page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page
tr: Özelleştirilmiş <strong>CANLI</strong> çevrimiçi etkinlik kayıt sayfanızı bu bölümde gözden geçirebilirsiniz. Web sitelerinde bu sayfaya gelmesini istediğiniz ziyaretçilere sunulacak bağlantı ve düğmeler için şu adresi kullanın:

en: Review your registration
tr: Kaydınızı gözden geçirin

en: Revision code of the database schema; the format is module-defined
tr: Veritabanı şemasının revizyon kodu. Biçim modül tarafından belirlenir

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Rich Text
tr: Zengin metin

en: Rich Text Editor
tr: Zengin metin düzenleyici

en: Right
tr: Sağ

en: Right Margin
tr: Sağ kenar boşluğu

en: Role
tr: Rol

en: Role in Case
tr: Olaydaki rol

en: Role in Case  %1 '%2'
tr: Olaydaki rol %1 "%2"

en: Role is a required field
tr: Rol alanının doldurulması zorunludur

en: Roles
tr: Roller

en: Rolling
tr: Serbest

en: Rolling means we set start/end based on current day, fixed means we set start/end for current year or month
          (e.g. 1 year + fixed -> we would set start/end for 1/1/06 thru 12/31/06 for any premium chosen in 2006)
tr: Serbest olduğunda, başlangıç bitiş tarihleri geçerli güne göre ayarlanır. Sabit olduğunda başlangıç/bitiş tarihleri 
            geçerli yıl ya da aya göre belirlenir (Örnek: 1 yıl + sabit => 2006 yılı için başlangıç/bitiş 01/01/06 ile 31/12/06 olarak ayarlanır)

en: Rolling membership period starts on signup date. Fixed membership periods start on fixed_period_start_day.
tr: Serbest üyelik dönemi, kayıt tarihinde başlar. Sabit üyelik dönemleri fixed_period_start_day zamanında başlar.

en: Romanian, Moldavian, Moldovan
tr: Romence, Moldavyaca, Moldovca

en: Romansh
tr: Romanca

en: Rotate 180
tr: 180° döndür

en: Rotate left
tr: Sola döndür

en: Rotate right
tr: Sağa döndür

en: Row(s) Listed
tr: Listelenen satır sayısı

en: Rows imported successfully.
tr: Satırlar içe aktarıldı.

en: Rows marked as pledge payments where the contributor and / or contribution amount could not be matched to a pending pledge payment. These contribution rows have been skipped (not imported).
tr: Söz verilmiş ödeme olarak işaretlenmiş ancak katkıda bulunan kişi ya da katkı tutarı bekleyen söz verilmiş bir tutar ile eşleşmeyen satırlar. Bu katkı satırları atlandı (içe aktarılmadı).

en: Rows per page:
tr: Bir sayfadaki satır sayısı:

en: Rows where a soft credit was successfully assigned to a contact.
tr: Bir kişiye sanal kredi atanan satırlar.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM activity records.
tr: Var olan CiviCRM işlem kayıtları ile çift olan satırlar.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
tr: Var olan CiviCRM kişi kayıtları ile eşleşen (çift) satırlar.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
tr: Var olan CiviCRM katkı kayıtları ile çift olan satırlar.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM membership records.
tr: Var olan CiviCRM üyelik kayıtları ile çift olan satırlar.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
tr: Var olan CiviCRM katılımcı kayıtları ile çift olan satırlar.

en: Rows with Errors
tr: Sorunlu satırlar

en: Rows with a pledge payment successfully applied.
tr: Söz verilmiş ödeme satırları uygulandı.

en: Rows with a requested soft credit assignment where no matching contact was found (based on the supplied soft credit contact data). These contribution rows have been skipped (not imported).
tr: Sanal kredi ataması gereken ancak eşleşen bir kişi bulunamayan satırlar (verilen sanal kredi kişi verilerine göre). Bu katkı satırları atlanacak (içe aktarılmayacak).

en: Rows with conflicting email addresses (NOT imported).
tr: Çakışan e-posta adreslerinin bulunduğu satırlar (içe aktarılmayacak.

en: Rows with conflicting email addresses within this file. These rows will be skipped (not imported).
tr: Bu dosyada çakışan e-posta adresleri var. Bu satırlar atlanacak (içe aktarılmayacak).

en: Rows with conflicting participant IDs (NOT imported).
tr: Çakışan katılımcı kodu bulunan satırlar (içe aktarılmayan).

en: Rows with conflicting participant IDs within this file. These rows will be skipped (not imported).
tr: Yüklenen dosyada katılımcı kodları çakışan satırlar. Bu satırlar yok sayılır (içe aktarılmaz).

en: Rows with conflicting transaction IDs (NOT imported).
tr: Çakışan hesap hareketi kodu bulunan satırlar (içe aktarılmayan).

en: Rows with conflicting transaction ids within this file. These rows will be skipped (not imported).
tr: Yüklenen dosyada hesap hareketi kodları çakışan satırlar var. Bu satırlar yok sayılır (içe aktarılmaz).

en: Rows with invalid data in one or more fields (for example, invalid email address formatting). These rows will be skipped (not imported).
tr: Bir ya da bir kaç alanında geçersiz veri bulunan satırlar var (örneğin geçersiz e-posta adresi biçimi). Bu satırlar atlanacak (içe aktarılmayacak).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows have been skipped (not imported).
tr: Yüklenen dosyadaki bir ya da bir kaç alanda geçersiz veri bulunan satırlar var. Bu satırlar atlanacak (içe aktarılmaz).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows will be skipped (not imported).
tr: Yüklenen dosyadaki bir ya da bir kaç alanda geçersiz veri bulunan satırlar. Bu satırlar yok sayılır (içe aktarılmaz).

en: Rows with mismatched activity IDs (NOT updated).
tr: Eşleşmeyen işlem kodları bulunan satırlar (güncellenmeyen).

en: Rows with mismatched contact IDs... (NOT updated).
tr: Eşleşmeyen kişi kaydı satırları... (GÜNCELLENMEMİŞ).

en: Rows with mismatched contribution IDs... (NOT updated).
tr: Eşleşmeyen katkı kodları bulunan satırlar... (güncellenmedi).

en: Rows with mismatched membership IDs... (NOT updated).
tr: Üyelik kodları eşleşmeyen satırlar... (güncellenmedi).

en: Rows with mismatched participant IDs... (NOT updated).
tr: Eşleşmeyen katılımcı kodlarının bulunduğu satırlar.. (GÜNCELLENMEMİŞ).

en: Rule Deleted
tr: Kural silindi

en: Rule Field
tr: Kural alanı

en: Rule Group ID
tr: Kural grubu kodu

en: Rule ID
tr: Kural kodu

en: Rule ID !1 was successfully deleted.
tr: !1 kural kodu silindi.

en: Rule Length
tr: Kural uzunluğu

en: Rule Name
tr: Kural adı

en: Rule Name ("CiviMember Membership Type" --> "Drupal Role")
tr: Kural adı ("CiviMember üyelik türü"  <--> "Drupal rolü")

en: Rule Name ('CiviCRM Group' <--> 'Drupal Role')
tr: Kural adı ("CiviCRM grubu"  <--> "Drupal rolü")

en: Rule Table
tr: Kural tablosu

en: Rule Usage
tr: Kural kullanımı

en: Rule to use when matching registrations for this event
tr: Bu etkinlik ile eşleşen kayıtlar için kullanılacak kural

en: Run
tr: Çalıştır

en: Run %1
tr: %1 çalıştır

en: Run Upgrades
tr: Güncelle

en: Run and refine the search criteria as necessary
tr: Arama ölçütlerini işletin ve gerektiği kadar derinleştirin

en: Run extension upgrades now?
tr: Eklenti güncellemelerini şimdi yapmak istiyor musunuz?

en: Run frequency
tr: Çalışma sıklığı

en: Run this report
tr: Bu raporu hazırla

en: Running
tr: Çalışıyor

en: Russian
tr: Rusça

en: SELECT at least one OPTION FROM EVENT Fee(s).
tr: Etkinlik ücretlerinden en az BİRİNİ seçin.

en: SIC Code
tr: SIC kodu

en: SKU
tr: Stok kodu

en: SMS - schedule/send
tr: SMS - Zamanlama/gönderme

en: SMS - send reply
tr: SMS - Yanıt gönder

en: SMS Content
tr: SMS içeriği

en: SMS Date
tr: SMS tarihi

en: SMS HTML:
tr: SMS HTML kodu:

en: SMS Message
tr: SMS iletisi

en: SMS Name
tr: SMS adı

en: SMS Provider
tr: SMS hizmeti sağlayıcı

en: SMS Provider API
tr: SMS hizmeti sağlayıcı API

en: SMS Provider API Params
tr: SMS hizmeti sağlayıcının API parametreleri

en: SMS Provider API URL
tr: SMS hizmeti sağlayıcının API adresi

en: SMS Provider ID
tr: SMS hizmeti sağlayıcı kodu

en: SMS Provider Name
tr: SMS hizmeti sağlayıcının adı

en: SMS Provider Password
tr: SMS hizmeti sağlayıcının parolası

en: SMS Provider Title
tr: SMS hizmeti sağlayıcının başlığı

en: SMS Provider Username
tr: SMS hizmeti sağlayıcının kullanıcı adı

en: SMS Provider is Active?
tr: SMS hizmet sağlayıcı etkin

en: SMS Provider is Default?
tr: Varsayılan SMS hizmeti sağlayıcı

en: SMS Reminder Text
tr: SMS anımsatıcı metni

en: SMS Screen
tr: SMS sayfası

en: SMS Status
tr: SMS durumu

en: SMS Template
tr: SMS kalıbı

en: SMS Template ID
tr: SMS kalıbı kodu

en: SMS Text:
tr: SMS metni:

en: SMS body exceeding limit of %1 characters
tr: SMS içeriği %1 karakterden uzun

en: SMS body exceeding limit of 160 characters
tr: SMS içeriği 160 karakterden uzun

en: SMS delivery
tr: SMS gönderimi

en: SMS will NOT be sent to %count contact - (no phone number on file, or communication preferences specify DO NOT SMS, or contact is deceased). | SMS will NOT be sent to %count contacts - (no phone number on file, or communication preferences specify DO NOT SMS, or contact is deceased).
tr[0]: SMS %count kişiye GÖNDERİLMEYECEK - (dosyada telefon numarası yok ya da iletişim ayarı SMS GÖNDERİLMESİN şeklinde ya da kişi vefat etmiş).
tr[1]: SMS %count kişiye GÖNDERİLMEYECEK - (dosyada telefon numarası yok ya da iletişim ayarı SMS GÖNDERİLMESİN şeklinde ya da kişi vefat etmiş).

en: SMS will NOT be sent to %count contact. | SMS will NOT be sent to %count contacts.
tr[0]: SMS %count kişiye GÖNDERİLMEYECEK.
tr[1]: SMS %count kişiye GÖNDERİLMEYECEK.

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count Activity - (there are more than one Target contact). | SMS will NOT be sent to contacts of %count Activities - (there are more than one Target contact).
tr[0]: %count işlemin kişisine SMS GÖNDERİLMEYECEK (birden çok hedef kişi var)
tr[1]: %count işlemin kişisine SMS GÖNDERİLMEYECEK (birden çok hedef kişi var)

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activity as they are invalid for this task action. | SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activities as they are invalid for this task action.
tr[0]: Seçilmiş %count işlemin kişisine SMS GÖNDERİLMEYECEK (bu kişiler bu görev işlemi için geçersiz).
tr[1]: Seçilmiş %count işlemin kişisine SMS GÖNDERİLMEYECEK (bu kişiler bu görev işlemi için geçersiz).

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activity. | SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activities.
tr[0]: Seçilmiş %count işlemin kişisine SMS GÖNDERİLMEYECEK.
tr[1]: Seçilmiş %count işlemin kişisine SMS GÖNDERİLMEYECEK.

en: SMTP Configuration
tr: SMTP yapılandırması

en: SMTP Password
tr: SMTP parolası

en: SMTP Port
tr: SMTP kapı numarası

en: SMTP Server
tr: SMTP sunucusu

en: SMTP Username
tr: SMTP kullanıcı adı

en: SQL Import
tr: SQL içe aktarma

en: SQL Modes
tr: SQL kipleri

en: SQL Query
tr: SQL sorgusu

en: SQL Query must be a SELECT query that returns one or more rows of data to be imported. Specify the database name(s) AND table name(s) in the query (e.g. "SELECT * FROM my_database.my_table WHERE date_entered BETWEEN '1999-01-01' AND '2000-07-31'").
tr: SQL sorgusu, içe aktarılacak bir ya da bir kaç veri satırını içeren bir SELECT sorgusu olmalıdır. Sorgu için veritabanı ve tablo adlarını belirtin (örneğin, "SELECT * FROM benim_veritabanim.benim_tablom WHERE date_entered BETWEEN '1999-01-01' AND '2000-07-31'").

en: SQL WHERE operator for search-builder mapping fields (search criteria).
tr: Arama oluşturucu eşleme alanları için SQL WHERE operatörü (arama ölçütleri).

en: SQL WHERE value for search-builder mapping fields.
tr: Arama oluşturucu eşleme alanları için SQL WHERE değeri.

en: SSL Merchant ID
tr: SSL aracı kodu

en: SSL PIN
tr: SSL PIN kodu

en: SSL User ID
tr: SSL kullanıcı kodu

en: STEP 2: Please Check Your Email
tr: 2.Adım: Lütfen e-postanızı denetleyin

en: SYBUNT Report
tr: Bu yıldan önceki yıllar raporu

en: SYBUNT means some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
tr: Bu yıldan önceki yıllarda yapılmış katkıları görüntüler. Bu yıl olarak belirtilen tarih aralığının dışında, geçmişte herhangi bir tarihte katkıda bulunmuş kişilerin listesini kapsar.

en: Safe File Extension
tr: Güvenli dosya uzantısı

en: Safe Merge Selected Duplicates
tr: Seçilmiş çift kayıtlar güvenli birleştirilsin

en: Sales Tax Account is
tr: Satış vergisi hesabı:

en: Same email address?
tr: Aynı e-posta adresi?

en: Samoan
tr: Samoaca

en: Sample Header for HTML formatted content.
tr: HTML biçimindeki içerik için örnek üst bilgiler.

en: Sample Header for TEXT formatted content.
tr: METİN biçimindeki içerik için örnek üst bilgiler.

en: Sanskrit
tr: Sanskritçe

en: Sardinian
tr: Sardinyaca

en: Save
tr: Kaydet

en: Save & Continue Later
tr: Kaydedip sonra sürdür

en: Save & Send Test Email
tr: Deneme e-postasını kaydedip gönder

en: Save & Test
tr: Kaydedip sına

en: Save Anyway
tr: Gene de kaydet

en: Save As
tr: Farklı kaydet

en: Save As New Template
tr: Kalıbı farklı kaydet

en: Save Button
tr: Kaydet düğmesi

en: Save Draft
tr: Taslağı kaydet

en: Save Failed
tr: Kaydedilemedi

en: Save Matching Contact
tr: Eşleşen kişiyi kaydet

en: Save Relationship
tr: İlişkiyi kaydet

en: Save Report
tr: Raporu kaydet

en: Save Smart Group
tr: Akıllı grubu kaydet

en: Save Template
tr: Kalıbı kaydet

en: Save With Duplicate Household
tr: Çift hane halkı kaydet

en: Save a Copy
tr: Kopyasını kaydet

en: Save a copy...
tr: Kopyasını kaydet...

en: Save and Done
tr: Kaydedip tamamla

en: Save and New
tr: Kaydedip yeni ekle

en: Save and Next
tr: Kaydedip sonrakine geç

en: Save and Preview
tr: Kaydedip ön izle

en: Save and Record Payment
tr: Ödemeyi kaydedip kapat

en: Save as a new field mapping
tr: Yeni alan eşleştirmesi olarak kaydet

en: Save as non voted.
tr: Oylanmamış olarak kaydet.

en: Save as voted.
tr: Oylanmış olarak kaydet.

en: Save as:
tr: Farklı kaydet:

en: Save report search criteria
tr: Rapor arama ölçütünü kaydet

en: Save the CSV file with your contributions and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network).  Now you are ready for step 1 (Upload Data).
tr: Katkı ve "kişi eşleştirme" verilerinin bulunduğu CSV dosyasını bilgisayarınıza (ya da ağdan erişebildiğiniz bir yere) kaydedin. Böylece 1. adım (verileri yükleme) için hazır olursunuz.

en: Save the CSV file with your membership data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
tr: Üyelik ve "kişi eşleştirme" verilerinin bulunduğu CSV dosyasını bilgisayarınıza (ya da ağdan erişebildiğiniz bir yere) kaydedin. Böylece 1. adım (verileri yükleme) için hazır olursunuz.

en: Save the CSV file with your participant data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
tr: Katılımcı ve "kişi eşleştirme" verilerinin bulunduğu CSV dosyasını bilgisayarınıza (ya da ağdan erişebildiğiniz bir yere) kaydedin. Böylece 1. adım (verileri yükleme) için hazır olursunuz.

en: Save the current mailing as a template.
tr: Geçerli postalamayı bir kalıp olarak kaydedin.

en: Save this field mapping
tr: Bu alan eşleştirmesini kaydet

en: Save your profile to return to this screen. You can preview it from here by clicking the Preview (microsope) button.
tr: Bu sayfaya geri dönmek için profilinizi kaydedin. Ön izleme (mikroskop) üzerine tıklayarak profilinizin ön izlemesini görebilirsiniz.

en: Saved
tr: Kaydedildi

en: Saved Field Mapping: %1
tr: Kaydedilmiş alan eşleştirmesi: %1

en: Saved Search
tr: Kaydedilmiş arama

en: Saved Search Description
tr: Kaydedilmiş arama açıklaması

en: Saved Search ID
tr: Kaydedilmiş arama kodu

en: Saved Search Label
tr: Kaydedilmiş arama etiketi

en: Saved Search Name
tr: Kaydedilmiş arama adı

en: Saved Searches
tr: Kaydedilmiş aramalar

en: Saved mappings allow you to easily run the same import or export job multiple times. Mappings are created and updated as part of an Import or Export task. This screen allows you to rename or delete existing mappings.
tr: Kaydedilmiş eşleştirmeler, birden çok kez yapılan içe ve dışa aktarma işlemlerini kolaylaştırır. Eşleştirmeler içe ve dışa aktarma işlemlerinin bir parçası olarak oluşturulur ve güncellenir. Bu bölümden var olan eşleştirmeler yeniden adlandırılabilir ya da silinebilir.

en: Saving...
tr: Kaydediliyor...

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Schedule Follow-up
tr: İzleme zamanlaması

en: Schedule Follow-up Activity
tr: İzleme zamanlaması işlemi

en: Schedule ID
tr: Zamanlama kodu

en: Schedule Reminders
tr: Anımsatıcı zamanları

en: Schedule is Active?
tr: Zamanlama etkin

en: Schedule or Send
tr: Zamanla ya da gönder

en: Scheduled
tr: Zamanlanmış

en: Scheduled Activity Date
tr: Zamanlanmış işlem tarihi

en: Scheduled Amount
tr: Zamanlanmış tutar

en: Scheduled By
tr: Zamanlayan

en: Scheduled By Contact ID
tr: Zamanlayan kişi kodu

en: Scheduled Date
tr: Zamanlandığı tarih

en: Scheduled Job Deleted.
tr: Zamanlanmış görev silindi.

en: Scheduled Jobs
tr: Zamanlanmış görevler

en: Scheduled Reminder
tr: Zamanlanmış anımsatıcı

en: Scheduled Reminder Active
tr: Zamanlanmış anımsatıcı etkin

en: Scheduled Run Date
tr: Zamanlanmış çalışma tarihi

en: Scheduled and Completed Activities are searchable by type and/or activity date using 'Advanced Search'. Other applications may record activities for CiviCRM contacts using our APIs.
tr: Zamanlanmış ve tamamlanmış işlemler, "Ayrıntılı arama" kullanılarak tür ve tarihe göre aranabilir. Başka yazılımlar API arayüzünü kullanarak CiviCRM kişileri ile ilgili işlemleri kaydedebilir.

en: Scheduled in-person or online events which contacts can register for and attend.
tr: Kişilerin kayıt olabileceği ve katılabileceği yüz yüze veya çevrimiçi zamanlanmış etkinlikler.

en: Scheduled job run frequency.
tr: Zamanlanmış görevin yürütülme sıklığı.

en: Scheduled jobs have been executed according to individual timing settings. Please check log for messages.
tr: Zamanlanmış görevler belirlenen zamanlama ayarlarına uygun olarak yürütülür. İletiler için lütfen günlüğü denetleyin.

en: Scheduled mailing
tr: Zamanlanmış postalama

en: Scheduled reminders allow you to automatically send messages to contacts regarding their memberships, participation in events, or other activities.
tr: Zamanlanmış anımsatıcılar kullanılarak kişilere üyelikleri, etkinlik katılımları ve diğer işlemler ile ilgili iletiler gönderilebilir.

en: Scheduling and Sending Mass SMS
tr: Toplu SMS zamanlama ve gönderme

en: Schema Version
tr: Şema sürümü

en: Scottish Gaelic; Gaelic
tr: İskoçca Gaelic; Gaelic

en: Script instructions for volunteers to use for the survey.
tr: Gönüllülerin anket için kullanacağı senaryo yönergeleri.

en: Search
tr: Arama

en: Search All Cases
tr: Tüm olaylarda arama

en: Search All or by Date Range
tr: Tümünde ya da tarih aralığında arama

en: Search Batches
tr: Toplu işlem arama

en: Search Builder
tr: Arama oluşturucu

en: Search Campaign Pages
tr: Kampanya sayfası arama

en: Search Campaigns
tr: Kampanya arama

en: Search Cases with Upcoming Activities
tr: Yaklaşan işlemleri bulunan olayları ara

en: Search Contribution
tr: Katkı arama

en: Search Criteria
tr: Arama ölçütü

en: Search Events
tr: Etkinlik arama

en: Search Expiry Date
tr: Arama geçerlilik bitişi tarihi

en: Search Fields
tr: Arama alanları

en: Search Filters
tr: Arama süzgeçleri

en: Search Groups
tr: Grup arama

en: Search Limit Group
tr: Arama sınırı grup

en: Search Limit Group ID
tr: Arama sınırı grup kodu

en: Search Mailings
tr: Postalama arama

en: Search Operator
tr: Arama işlemi

en: Search Petition
tr: İmza kampanyası arama

en: Search Petitions
tr: İmza kampanyası arama

en: Search Primary Details Only
tr: Yalnızca birincil bilgiler aransın

en: Search Profile
tr: Profil arama

en: Search Results
tr: Arama sonuçları

en: Search Settings
tr: Arama ayarları

en: Search Survey
tr: Anket arama

en: Search Surveys
tr: Anket arama

en: Search Title
tr: Başlık arama

en: Search Views
tr: Görüntü arama

en: Search as a Range
tr: Arama aralıkta yapılsın

en: Search builder where clause
tr: Arama oluşturucu WHERE ifadesi

en: Search by Range?
tr: Aralığa göre arama

en: Search by name or id...
tr: Ada ya da koda göre arama...

en: Search by name/email or id...
tr: Ad, e-posta ya da koda göre arama...

en: Search documentation in the User Guide
tr: Kullanıcı rehberinde belge arama

en: Search for contacts using '%1'
tr: Kişiler "%1" kullanarak aransın

en: Search for the Personal Campaign Page by the fund-raiser's last name or email address.
tr: Bağış toplayıcının soyadına ya da e-posta adresine göre "Kişisel kampanya sayfasını" arayın.

en: Search in Trash
tr: Çöpte arama

en: Search results listings.
tr: Arama sonuçları listeleme.

en: Search/Public Directory
tr: Arama/herkese açık dizin

en: Search:
tr: Arama:

en: Searchable
tr: Aranabilir

en: Searchable?
tr: Aranabilir

en: Searching...
tr: Aranıyor...

en: Second
tr: Saniye

en: Second Date Range
tr: İkinci tarih aralığı

en: Second Date Range:
tr: İkinci tarih aralığı:

en: Second Dupe Contact
tr: İkinci çift kişi

en: Second Dupe Contact ID
tr: İkinci çift kişi kodu

en: Second or Later by Contributor
tr: Katkıda bulunana göre ikinci ya da sonrası

en: Secondary unit designator, e.g. Apt 3 or Unit # 14, or Bldg 1200
tr: İkincil birim tanımlayıcısı. Apt 3 veya Daire 14 veya Bina 1200 gibi

en: Secret is not set for this payment processor
tr: Bu ödeme aracısı için parola belirtilmemiş

en: Section Header / Group By
tr: Bölüm üst bilgisi / gruplaması

en: Secure Cache Timeout
tr: Güvenli ön bellek zaman aşımı

en: Secure temporary housing
tr: Güvenli geçici barınak

en: Security Code
tr: Güvenlik kodu

en: Security Hash
tr: Güvenlik karması

en: Security Warning
tr: Güvenlik uyarısı

en: Security hash
tr: Güvenlik karması

en: See also:
tr: Ayrıca şuraya bakın:

en: See log entries for this Scheduled Job
tr: Bu zamanlanmış görevin günlük kayıtlarını görüntüle

en: Segment Size
tr: Parça boyutu

en: Select
tr: Secim

en: Select "Any" to display memberships with auto-renew subscription irrespective of their status.
tr: Durumundan bağımsız olarak tüm otomatik yenilenen aboneliği olan üyelerin görüntülenmesi için "Tümü" olarak seçin.

en: Select "Cancelled" to display memberships with cancelled auto-renew subscriptions.
tr: İptal edilmiş otomatik yenilenen bir aboneliği olan üyelerin görüntülenmesi için "İptal" olarak seçin.

en: Select "Ended" to display memberships with an ended auto-renew subscription.
tr: Sona ermiş otomatik yenilenen bir aboneliği olan üyelerin görüntülenmesi için "Sona ermiş" olarak seçin.

en: Select "Event" if you want your supporters to encourage people in their network to also register for this event. Select "Contribution" if you want supporters to promote a related online fundraising campaign (by linking to an online contribution page).
tr: Destekçilerinizin kendi ağlarındaki kişileri bu etkinliğe kayıt olmaya çağırabilmesi için "Etkinlik" olarak, destekçilerinize ilgili bir çevrimiçi bağış toplama kampanyasını duyurmak için (kampanya bağlantısı ile) "Katkı" seçin.

en: Select "Failed" to display memberships with failed subscription payment.
tr: İşlemi yapılamayan otomatik yenilenen bir aboneliği olan üyelerin görüntülenmesi için "İşlem yapılamadı" olarak seçin.

en: Select "In Progress" to display memberships with current auto-renew subscriptions.
tr: Güncel otomatik yenilenen bir aboneliği olan üyelerin görüntülenmesi için "Güncel" olarak seçin.

en: Select "No" to display only memberships without Status Override set (membership is subject to the normal status rules)
tr: Hayır olarak seçildiğinde, yalnızca durumu değiştirilmemiş üyelikler görüntülenir (üyelik normal durum kurallarına göre atanır).

en: Select "No" to display only related records (those who inherit membership through a relationship as defined in the membership type configuration).
tr: Bu seçenek devre dışı bırakıldığında yalnızca ilişkili kayıtlar görüntülenir (bu kişi kayıtları için üyelik türü yapılandırmasından devir alınan ilişkili üyelikler vardır).

en: Select "None" to display memberships that have never had an auto-renew subscription.
tr: Asla otomatik yenilenen bir aboneliği olmayan üyelerin görüntülenmesi için "Hiçbiri" olarak seçin.

en: Select "Yes" to display only membership with Status Override set (membership is manually forced to a specific status)
tr: Evet olarak seçildiğinde, yalnızca durumu değiştirilmiş üyelikler görüntülenir (üyelik belirli bir duruma atanır).

en: Select "Yes" to display only primary members (those contacts who have a membership directly attached to their record)
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde yalnızca birincil üyeler görüntülenir (bu kişi kayıtları için doğrudan atanmış üyelikler vardır).

en: Select 'Also include' if you want to also send reminders to contacts who match this criteria. If you select 'Choose Recipients' - the chosen contacts will also receive the reminder (in ADDITION TO the contacts who match the criteria above).
tr: Anımsatıcıların, bu ölçüt ile eşleşen kişilere gönderilmesi için "Ayrıca katılacaklar" olarak seçin. "Alıcıları seçin" olarak seçerseniz anımsatıcılar yalnızca seçilmiş kişilere (VE bu kişilerden yukarıda seçilmiş ölçüt ile eşleşenlere) gönderilir.

en: Select 'CKEditor' for the built-in WYSIWYG option. You can customize the toolbar buttons and other settings by clicking "Configure CKEditor."
tr: İç WYSIWYG seçeneği için "CKEditor" olarak seçin. Araç çubuğu düğmelerini özelleştirmek ve diğer ayarlar için "CKEditor yapılandırması" bölümüne bakabilirsiniz.

en: Select 'Individual' if you are importing contributions made by individual persons.
tr: Bireysel katkı kaydı verilerini içe aktarıyorsanız "Birey" olarak seçin.

en: Select 'Individual' if you are importing custom data for individual persons.
tr: Özel bireysel kişi kaydı verileri içe aktarıyorsanız "Birey" olarak seçin.

en: Select 'Individual' if you are importing event participation data for individual persons.
tr: Bireysel etkinlik kaydı verilerini içe aktarıyorsanız "Birey" olarak seçin.

en: Select 'Individual' if you are importing memberships for individual persons.
tr: Bireysel üyelik verilerini içe aktarıyorsanız "Birey" olarak seçin.

en: Select 'Inline' to include this set of fields in the main contact Add/Edit form and Contact Summary screens. Select 'Tab' or 'Tab with Table' to create a separate navigation tab for display and editing these values (generally for less frequently accessed and/or larger sets of fields). 'Tab with Table' is recommended for customs data sets which allow multiple records.
tr: Bu alan takımının temel kişi Ekleme/Düzenleme formu ve "Kişi özeti" sayfalarında görüntülenmesi için "Satır arası" olarak seçin. Bu değerlerin ayrı bir sekmede görüntülenip düzenlenmesi için "Sekme" ya da "Tablolu sekme" olarak seçin (genellikle az kullanılan ya da çok sayıda olan alan kümeleri için). Birden çok kayıdı olan özel veri kümeleri için "Tablolu sekme" kullanılması önerilir.

en: Select 'Limit to' if you want to only send reminders to contacts with the criteria selected above AND who ALSO match this criteria. If you select 'Choose Recipients' - only the chosen contacts will receive the reminder (AND only if they ALSO match the criteria above).
tr: Anımsatıcıların yalnızca yukarıda seçilmiş durumdaki VE bu ölçüte uygun katılımcılara gönderilmesi için "Sınırlı" olarak seçin. "Alıcıları seçin" olarak seçerseniz anımsatıcılar yalnızca seçilmiş kişilere (VE bu kişilerden yukarıda seçilmiş ölçüt ile eşleşenlere) gönderilir.

en: Select 'New Saved Search' from the '- more actions -' drop-down menu and click 'Go'
tr: "- Diğer işlemler -" açılan listesinden "Yeni kaydedilmiş arama" seçin ve "Git" üzerine tıklayın

en: Select 'Organization' or 'Household' if you are importing contributions made by contacts of that type. (NOTE: Some built-in contact types may not be enabled for your site.)
tr: "Kuruluş" ya da "Hane halkı" katkılarını içe aktarıyorsanız buna uygun olarak seçin (Not: Sitenizde bazı iç kişi türleri etkinleştirilmemiş olabilir).

en: Select 'Organization' or 'Household' if you are importing custom data . (NOTE: Some built-in contact types may not be enabled for your site.)
tr: Özel veriler içe aktarıyorsanız "Kuruluş" ya da "Hane halkı" olarak seçin (Dikkat: Sitenizde bazı iç kişi türleri etkinleştirilmemiş olabilir).

en: Select 'Organization' or 'Household' if you are importing event participation data for contacts of that type. (NOTE: Some built-in contact types may not be enabled for your site.)
tr: Kurumsal ya da topluluk etkinlik katılımı verilerini içe aktarıyorsanız "Kuruluş" ya da "Hane halkı" olarak seçin (Not: Sitenizde bazı iç kişi türleri etkinleştirilmemiş olabilir).

en: Select 'Organization' or 'Household' if you are importing memberships made by contacts of that type. (NOTE: Some built-in contact types may not be enabled for your site.)
tr: Kurumsal ya da topluluk üyelik verilerini içe aktarıyorsanız "Kuruluş" ya da "Hane halkı" olarak seçin (Not: Sitenizde bazı iç kişi türleri etkinleştirilmemiş olabilir).

en: Select 'Rolling' if the subscription or service starts on the current day. Select 'Fixed' if the start date is a fixed month and day within the current year (set this value in the next field).
tr: Abonelik ya da hizmet bugün başlıyor ise "Serbest", bu yılın belirli bir ayı ve gününde başlıyor ise "Sabit" olarak seçin (bu değeri sonraki alanda ayarlayın).

en: Select 'Textarea' if you want users to type text and/or HTML code into plain text fields.
tr: Kullanıcıların düzgün metin alanlarına metin ya da HTML kodu yazabilmesini istiyorsanız "Metin alanı" olarak seçin.

en: Select 'User and User Admin Only' if joining this group is controlled by authorized CiviCRM users only. If you want to allow contacts to join and remove themselves from this group via the Registration and Account Profile forms, select 'Public Pages'.
tr: Bu gruba katılmak yalnızca yetkili CiviCRM kullanıcıları tarafından denetlenecekse "Yalnızca kullanıcı ve kullanıcı yöneticisi" olarak seçin. Kişilerin "Kayıt" ve "Hesap profili" formlarını kullanarak kendi kendilerine gruba katılıp ayrılabilmelerini istiyorsanız "Herkese açık sayfalar" olarak seçin.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date.
tr: Üyelik süreleri kayıt tarihinde başlıyor ise "Serbest", belirli bir takvim tarihinde başlıyor ise "Sabit" olarak seçin.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date. If membership duration is specified in years, you will be able to specify the exact month and day for memberships to start. If membership duration is specified in months, memberships will start on the 1st of the current month and run for the number of specified months.
tr: Üyelik süreleri kayıt tarihinde başlıyor ise "Serbest", belirli bir takvim tarihinde başlıyor ise "Sabit" olarak seçin. Üyelik süresi yıl olarak belirtilmiş ise, üyeliğin başlayacağı ay ve gün belirtilebilir. Üyelik süresi ay olarak belirtilmiş ise, üyelik geçerli ayın birinci günü başlar ve belirtilen ay sayısı kadar sürer.

en: Select <strong>Individual</strong> for Contact Type if each record in your file represents an individual person - even if the file also contains related Organization data (e.g. Employer Name, Employer Address, etc.).
tr: Dosyadaki her kayıt bir bireye ait ise, dosya içinde ilgili kuruluş verileri bulunsa bile (İşveren adı, İşveren adresi gibi),  kişi türü olarak <strong>Birey</strong> seçin.

en: Select <strong>Organization</strong> or <strong>Household</strong> if each record in your file represents a contact of that type. (NOTE: Some built-in contact types may not be enabled for your site.)
tr: Dosyadaki kayıtlar bir kuruluş ya da hane halkına ait ise, kişi türü olarak <strong>Kuruluş</strong> ya da <strong>Hane halkı</strong> seçin. (Not: Sitenizde bazı iç kişi türleri etkinleştirilmemiş olabilir).

en: Select Campaign
tr: Kampanya seçin

en: Select Case
tr: Olayı seçin

en: Select Case for Merge
tr: Birleştirilecek olayı seçin

en: Select Code
tr: Kodu seç

en: Select Columns
tr: Sütunları seçin

en: Select Contact
tr: Kişi seçin

en: Select Credit Card Types that this payment processor can accept
tr: Bu ödeme işleyici tarafından kabul edilecek Kredi Kartı Türlerini seçin

en: Select Current User
tr: Geçerli kullanıcıyı seç

en: Select Date
tr: Tarih seçimi

en: Select Field
tr: Alan seçin

en: Select Fields to Export
tr: Dışa aktarılacak alanları seçin

en: Select Final Mailing (Test %1)
tr: Son postalamayı seçin (%1. deneme)

en: Select Format
tr: Biçimi seçin

en: Select Group
tr: Grup seçin

en: Select Label
tr: Etiket seçin

en: Select Location
tr: Konum seçin

en: Select Mailer
tr: Posta işleyiciyi seçin

en: Select Membership Organization and then Membership Type.
tr: Üyelik kuruluşunu ve üyelik türünü seçin.

en: Select Profile
tr: Profil seçin

en: Select Recipients
tr: Alıcıları seçin

en: Select Records
tr: Kayıtları seçin

en: Select Result Set
tr: Sonuç kümesini seçin

en: Select SMS Provider
tr: SMS hizmeti sağlayıcıyı seçin

en: Select Saved Mapping or Leave blank to create a new One.
tr: Kaydedilmiş eşleştirmeyi seçin ya da yenisini eklemek için boş bırakın

en: Select Saved Mapping, or leave blank to create a new mapping.
tr: Kaydedilmiş bir eşleştirme seçin ya da yeni bir eşleştirme oluşturmak için boş bırakın.

en: Select Tag(s)
tr: Etiketleri seçin

en: Select Tagset
tr: Etiket kümesini seçin

en: Select Year (for monthly breakdown)
tr: Yılı seçin (aylık kırılım için)

en: Select a CiviMember Membership Type
tr: Bir CiviMember üyelik türü seçin

en: Select a Different Field Mapping
tr: Farklı bir alan eşleştirmesi kullanın

en: Select a Drupal Role
tr: Bir Drupal rolü seçin

en: Select a Financial Type that has both a 'Cost of Sales Premiums Account' and a 'Premiums Inventory Account' if you want to generate accounting transactions to track the cost of premiums used.
tr: Hediye maliyetlerinin muhasebe hesabı hareketlerini izlemek istiyorsanız "Hediye satış maliyeti hesabı" ve "Hediye envanter hesabı" için bir mali tür ayarlayın.

en: Select a Membership Level
tr: Üyelik düzeyini seçin

en: Select a Membership Renewal Level
tr: Yenilenecek üyelik düzeyini seçin

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Anyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users.
tr: Bu rolün (iznin) atanacağı bir rol seçin. Bu izini tüm kullanıcılara vermek için "Herkes" özel rolünü seçin. "Herkes" içinde anonim (örneğin oturum açmamış) kullanıcılar da bulunur.

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Everyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users. Select the special role 'Authenticated' if you want to grant it to any logged in user.
tr: Bu rolün (iznin) atanacağı bir rol seçin. Bu izni tüm kullanıcılara vermek için "Herkes" özel rolünü seçin. "Herkes" içinde anonim (örneğin oturum açmamış) kullanıcılar da bulunur. Oturum açmış kullanıcılara izin vermek için "Kimliği doğrulanmış" özel rolünü seçin.

en: Select a different Custom Data Set for this field.
tr: Bu alan için başka bir özel alan kümesi seçin.

en: Select a financial type that is linked to both a 'Cost of Sales Premiums Account' and a 'Premiums Inventory Account' if you want to generate accounting transactions to track the cost of premiums used.
tr: Hediye maliyetlerinin muhasebe hesabı hareketlerini izlemek istiyorsanız "Hediye satış maliyeti hesabı" ve "Hediye envanter hesabı" için bir mali tür ayarlayın.

en: Select a group if you are using this profile for search and listings, AND you want to limit the listings to members of a specific group.
tr: Bu profil arama ve listeler için kullanılıyor VE yalnızca belirli bir gruptaki üyelerin listelenmesi isteniyorsa, bir grup seçin.

en: Select a group if you want contacts to be automatically added to that group when the profile is submitted.
tr: Profil gönderildiğinde kişilerin otomatik olarak eklenmesini istediğiniz bir grup varsa seçin.

en: Select a group of contacts who should have this role when logged in to your site. Groups must be assigned the 'Access Control' type (Contacts &raquo; Manage Groups &raquo; Settings) to be included in this list.
tr: Sitenizde oturum açtığında bu rolde olması gereken kişi grubunu seçin. Gruplar bu listede bulunan "Erişim denetimi" türüne atanmalıdır ("Kişiler" &raquo; "Grup yönetimi" &raquo; "Ayarlar").

en: Select a label format from the dropdown list.
tr: Açılan listeden bir etiket biçimi seçin.

en: Select a page format for PDF files created using this template if you wish to override the default format. Page formats define the paper size and margins.
tr: Varsayılan biçimi kullanmak istemiyorsanız, bu kalıp kullanılarak oluşturulacak PDF dosyaları için kullanılacak bir sayfa biçimi seçin. Sayfa biçimlerinde kağıt boyutu ve kenar boşluk bilgileri bulunur.

en: Select a page format from the list or configure your own format in the settings below.
tr: Listeden bir sayfa biçimi seçin ya da aşağıdaki ayarları kullanarak kendi biçiminizi yapılandırın.

en: Select a page format to use for the PDF file. Page formats define the paper size and margins.
tr: PDF dosyası için kullanılacak bir sayfa biçimi seçin. Sayfa biçimlerinde kağıt boyutu ve kenar boşluk bilgileri bulunur.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for contributions. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fixed contribution options in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
tr: Katkılar için önceden yapılandırılmış ve ayrı ayrı fiyatlandırılmış birden çok seçenek sunmak için bir "Fiyat paketi" seçin. Bunun dışında &quot;-yok-&quot; olarak seçin ve aşağıdaki tabloya bir ya da birkaç sabit katkı seçeneği yazın. Fiyat paketlerini <a href='%1'>buraya tıklayarak</a> ayarlayıp düzenleyebilirsiniz.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for event registrants. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fee levels in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
tr: Etkinlik katılımcılarına önceden yapılandırılmış ve ayrı ayrı fiyatlandırılmış  birden çok seçenek sunmak için bir "Fiyat paketi" seçin. Bunun dışında &quot;-yok-&quot; olarak seçin ve aşağıdaki tabloya bir ya da birkaç ücret düzeyi seçeneği yazın. Fiyat paketlerini <a href='%1'>buraya tıklayarak</a> ayarlayıp düzenleyebilirsiniz.

en: Select a pre-existing template, or upload a document for mail merge.
tr: Hazır bir kalıp seçin ya da mektup birleştirmesinde kullanılacak bir belge yükleyin.

en: Select a saved field mapping if this file format matches a previous import.
tr: Bu dosya biçimi önceki bir içe aktarma işlemine uygunsa, kaydedilmiş bir alan eşleştirmesini seçin.

en: Select a specific Contact Subtype here ONLY if all you want all records in this import to be assigned to that subtype. EXAMPLE: If all records are of the <strong>Student</strong>, select that subtype here and it will be assigned to all import records.
tr: YALNIZCA bu içe aktarma işlemindeki tüm kayıtların aynı alt türde olmasını istiyorsanız buradan belirli bir kişi alt türü seçin. Örneğin: Tüm kayıtlar <strong>Öğrenci</strong> ise içe aktarma işlemi sırasında atanacak alt türü buradan seçebilirsiniz.

en: Select a specific group of contacts, OR apply this permission to ALL groups.
tr: Belirli bir kişi grubu seçin YA DA bu izinleri TÜM gruplara verin.

en: Select a specific group of custom fields, OR apply this permission to ALL custom fields.
tr: Belirli bir özel alan grubu seçin YA DA bu izinleri TÜM özel alanlara verin.

en: Select a specific profile, OR apply this permission to ALL profiles.
tr: Belirli bir kişi grubu seçin YA DA bu izinleri TÜM profillere verin.

en: Select a username; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
tr: Bir kullanıcı adı seçin, virgül, tire ve alt çizgi dışındaki noktalama işaretleri kullanılamaz.

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent current status.
tr: Durumu geçerli olan tüm CiviMember durum kurallarını seçin.

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent expired status.
tr: Sona ermiş durumu sunan tüm CiviMember durum kurallarını seçin.

en: Select an ACL Role to assign.
tr: Atanacak bir EDL rolü seçin.

en: Select an Online Contribution page that the user can access to make self-service pledge payments. (Only Online Contribution pages configured to include the Pledge option are listed.)
tr: Kullanıcının kendi söz verdiği ödemeleri yapabileceği bir "Çevrimiçi katkı sayfası" seçin (yalnızca söz verilmiş ödeme için yapılandırılmış çevrimiçi katkı sayfaları görüntülenir).

en: Select an entity.
tr: Bir varlık seçin.

en: Select an event, OR apply this permission to ALL events.
tr: Belirli bir etkinlik seçin YA DA bu izinleri TÜM etkinliklere verin.

en: Select an existing organization
tr: Lütfen var olan bir kuruluş seçin

en: Select an icon to appear to the left side of the navigation menu item.
tr: Gezinme menüsü ögesinin solunda görüntülenecek simgeyi seçin.

en: Select an option to reveal honoree information fields.
tr: Şereflendirilen bilgi alanlarının kullanılma şeklini seçin.

en: Select and configure one or more payment processing services for online contributions, events and / or membership fees.
tr: Çevrimiçi katkı, etkinlik ve üyelik ücretlerinin alınması için kullanılacak bir ya da bir kaç ödeme aracısını seçip yapılandırın.

en: Select as Final
tr: Son olarak seçin

en: Select at least one membership option.
tr: En az bir üyelik seçeneği seçin.

en: Select at least one option from Contribution(s).
tr: Katkılardan en az birini seçin.

en: Select at least one option from Membership Type(s).
tr: Üyelik türlerinden en az birini seçin.

en: Select at most one option associated with the same membership type.
tr: Aynı üyelik türüyle ilişkili en çok bir seçenek seçilebilir.

en: Select between Admin/Public for each option. 'Public' will show the option to all users accessing the price set. Use 'Admin' to limit the option to users with the 'CiviEvent: edit event participants’ permission (when viewing the field via the event registration pages) or the ‘CiviContribute: edit contributions’ permission (when accessing the field through a contribution page).
tr: Her seçeneğin görünürlüğünü Yönetici/Herkese açık olarak ayarlayın. "Herkese açık" seçeneği, fiyat kümesine erişebilen tüm kullanıcılara seçeneği görüntüler. Seçeneği, "CiviEvent: Etkinlik katılımcılarını düzenleyebilir" iznine (alanı etkinlik kayıt sayfaları aracılığıyla görüntülerken) veya "CiviContribute: Katkıları düzenleyebilir" iznine (bir katkı sayfası aracılığıyla alana erişirken) sahip kullanıcılarla sınırlamak için "Yönetici" olarak ayarlayın .

en: Select color
tr: Renk seçin

en: Select either EventID OR Event Title
tr: Etkinlik kodu YA DA etkinlik başlığını seçin

en: Select either of the dates.
tr: Tarihlerden birini seçin.

en: Select field
tr: Alan seçin

en: Select fields for export
tr: Dışa aktarılacak alanları seçin

en: Select list
tr: Liste seçin

en: Select neither to show all members, regardless of whether they are the direct member or inherit it through a relationship,
tr: İlişkiden devir alınan ve doğrudan atanmış tüm üyeleri doğrudan görüntülemek için hiç birini seçmeyin,

en: Select neither to show all memberships
tr: Tüm üyeliklerin görüntülenmesi için hiç biri olarak seçin

en: Select non-overlapping discount start date.
tr: Örtüşmeyen indirim başlangıç tarihi seçin.

en: Select one or more tags for details.
tr: Ayrıntılarını görüntülemek için bir ya da birkaç etiket seçin.

en: Select optional extra features
tr: İsteğe bağlı ek özellikleri seçin

en: Select recurring units supported for recurring payments.
tr: Yinelenen ödemeler için desteklenecek yineleme birimlerini seçin.

en: Select saved mapping
tr: Kaydedilmiş bir eşleştirme seçin

en: Select someone else ...
tr: Başka birini seçin ...

en: Select the "FROM" Email Address for this mailing from the dropdown list. Available email addresses are configurable by users with Administer CiviCRM permission. EXAMPLE: "Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;
tr: Açılan listeden, bu postalama için kullanılacak "Kimden" adresini seçin. Kullanılabilecek e-posta adresleri, CiviCRM yönetici izinlerine sahip kullanıcılar tarafından yapılandırılabilir. Örnek: "Müşteri hizmetleri" &lt;musterihizmetleri@websitem.org&gt;

en: Select the <strong>tabs</strong>
              that should be displayed when viewing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not keep track of
              'Relationships', then un-check this option to simplify the screen display. Tabs for Contributions, Pledges,
              Memberships, Events, Grants and Cases are also hidden if the corresponding component is not enabled. Go to
              <a href="%1">Administer > System Settings > Enable Components</a>
              to modify the components which are available for your site.
tr: Bir kişi kaydına bakılırken
              görüntülenecek <strong>sekmeleri</strong> seçin. Örneğin: Kuruluşunuzda "İlişki" verisi tutulmuyor ise
              ekrandaki görüntüyü sadeleştirmek için bu seçeneği kaldırabilirsiniz. Ayrıca ilgili bileşen etkinleştirilmemiş ise,
              katkılar, söz verilmiş ödemeler, üyelikler, etkinlikler, bağışlar ve olaylar görüntülenmez. Sitenizde kullanılacak
              bileşenleri belirlemek için<a href="%1">"Yönetim" > "Sistem ayarları" > "Bileşenleri etkinleştirme"</a>
              bölümüne gidin.

en: Select the Activity Type.
tr: İşlem türünü seçin.

en: Select the Product
tr: Ürünü seçin

en: Select the SMS provider for this mass message from the dropdown list.
tr: Açılan listeden bu toplu ileti için kullanılacak SMS hizmeti sağlayıcısını seçin.

en: Select the action token from the Insert Tokens pop-up list - e.g. Unsubscribe via web page - and insert into your message.
tr: Kod ekle listesinden işlem kodunu seçin (web sayfası ile abonelikten ayrılma gibi) ve iletinize ekleyin.

en: Select the appropriate Privacy Options.
tr: Uygun kişisel gizlilik ayarlarını seçin.

en: Select the appropriate financial type for this payment.
tr: Bu ödemeye uygun mali türü seçin.

en: Select the appropriate financial type for this transaction.
tr: Bu hesap hareketi için uygun mali türü seçin.

en: Select the campaign for which survey is created.
tr: Anketin oluşturulacağı kampanyayı seçin.

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page (e.g. donation, capital campaign, etc.). Financial types (and associated accounting codes) are included when contributions are exported, so it can helpful to set up specific types for accounting purposes. You can add or modify contribution available types from Administer &gt; CiviContribute &gt; Financial Types.
tr: Bu sayfa kullanılarak yapılacak katkılara uygun mali türü seçin (bağış, destek kampanyası gibi). Mali türler (ve atanmış muhasebe kodları) veriler dışa aktarılırken katkı kayıtlarına ekleneceğinden belirli türlerin ayarlanması muhasebe işlemlerine yardımcı olur. Katkı için kullanılabilecek türler Yönetim &gt; CiviContribute &gt; Mali türler bölümünden eklenip düzenlenebilir.

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page.
tr: Bu katkı sayfasından yapılacak katkılar için kullanılacak mali türü seçin.

en: Select the currency to be used for contributions submitted from this contribution page.
tr: Bu katkı sayfasından yapılacak katkılar için kullanılacak para birimini seçin.

en: Select the currency to be used for event registration.
tr: Etkinlik kaydında kullanılacak para birimini seçin.

en: Select the email format preferred by this contact. Select 'Both' to send HTML and Text formats.
tr: Bu kişi için kullanılacak e-posta biçimini seçin. HTML ve Metin biçimleri için "İkisi de" olarak seçin.

en: Select the fields to be exported using the table below. You'll see a live preview of the first few records for each field.
tr: Aşağıdaki tabloyu kullanarak dışa aktarılacak alanları seçin. Her alan için ilk birkaç kaydın canlı ön izlemesi görüntülenir.

en: Select the fields to be included when editing a contact or event address.
tr: Bir kişi ya da etkinlik adresi düzenlenirken katılacak alanları seçin.

en: Select the financial type assigned to fees for this membership type (for example 'Membership Fees'). This is required for all membership types - including free or complimentary memberships.
tr: Bu üyelik türünün ücretlerine atanacak mali türü seçin ("üyelik ücretleri" gibi). Bu atama ücretsiz ve karşılıksız olanlarla birlikte tüm üyelik türleri için yapılmalıdır.

en: Select the format that is used for date fields in your import data.
tr: İçe aktarılacak verilerdeki tarih alanları için kullanılacak tarih biçimini seçin.

en: Select the group
tr: Grup seçin

en: Select the html type used to offer options for this field
tr: Bu alan için seçeneklerin sunulacak HTML türünü seçin

en: Select the interval for due date.
tr: Bitiş tarihinin aralığını seçin.

en: Select the menu item corresponding to the section this item should be placed in. If this is a top-level menu, leave this field empty.
tr: Bu menü ögesinin içinde yer alacağı bölümü seçin. Bu ögesi en üst düzeyde yer alacaksa bu alanı boş bırakın.

en: Select the payment processor to be used for contributions submitted from this contribution page (unless you are soliciting non-monetary / in-kind contributions only).
tr: Bu katkı sayfasından yapılacak katkılar için kullanılacak ödeme aracısını seçin (para kullanılmayan bir katkı toplamıyorsanız).

en: Select the preferred method(s) of communicating with this contact.
tr: Bu kişi ile iletişim için kullanılması yeğlenecek yöntemi seçin.

en: Select the related online contribution page that supporters of this event are promoting. Visitors to their Personal Campaign pages will be directed to the selected online contribution page to donate money.
tr: Bu etkinliğin destekçilerinin duyuracağı ilgili çevrimiçi katkı sayfasını seçin. Bu kişilerin kişisel kampanya sayfaları bağışları almak için seçilmiş çevrimiçi katkı sayfasına yönlendirilir.

en: Select the sections that should be included in the Basic and Advanced Search forms. EXAMPLE: If you don't track Relationships - then you do not need this section included in the advanced search form. Simplify the form by un-checking this option.
tr: Basit ve ayrıntılı arama formlarında görüntülenecek bölümleri seçin. Örnek: Kuruluşunuzda ilişki bilgileri yoksa ayrıntılı arama formunda bu bölümün görüntülenmesi gerekmez. Bu seçeneğin işareti kaldırılarak form sadeleştirilebilir.

en: Select the sections that should be included in the Contact Dashboard. EXAMPLE: If you don't want constituents to view their own contribution history, un-check that option.
tr: Kişi panosunda bulunmasını istediğiniz bölümleri seçin. Örnek: Katkıda bulunan kişilerin kendi katkı geçmişini görmesini istemiyorsanız bu seçenekteki işareti kaldırın.

en: Select the sections that should be included when adding or editing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not record Gender and Birth Date for individuals, then simplify the form by un-checking this option. Drag interface allows you to change the order of the panes displayed on contact add/edit screen.
tr: Bir kişi kaydı eklerken ya da düzenlerken görüntülenecek bölümleri seçin. Örnek: Kuruluşunuzda bireyler için "Cinsiyet" ve "Doğum tarihi" bilgileri yoksa bu seçeneğin işareti kaldırılarak form sadeleştirilebilir. Kişi ekleme/düzenleme sayfası arayüzünde panoların sıralaması sürüklenip bırakılarak değiştirilebilir.

en: Select the source of the imported data. By default the following choices are possible:
tr: İçe aktarılan verinin kaynağını seçin. Varsayılan olarak şu seçenekler kullanılabilir:

en: Select the tabs that should be displayed when viewing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not keep track of 'Relationships', then un-check this option to simplify the screen display. Tabs for Contributions, Pledges, Memberships, Events, Grants and Cases are also hidden if the corresponding component is not enabled. Go to Administer > System Settings > Enable Components to modify the components which are available for your site.
tr: Bir kişi kaydında görüntülenmesini istediğiniz sekmeleri seçin. Örneğin kuruluşun "İlişkiler" kaydı tutmuyorsa, ekran görüntüsünü sadeleştirmek için bu sekmenin işaretini kaldırabilirsiniz. İlgili bileşen etkinleştirilmemişse de katkılar, söz verilmiş ödemeler, üyelikler, etkinlikler, bağışlar ve olaylar sekmeleri gizlenir. Sitenizde kullanılabilecek bileşenleri değiştirmek için "Yönetim" > "Sistem ayarları" > "Bileşenleri etkinleştir" bölümüne gidin.

en: Select the type of CiviCRM record and the field you want to include in this Profile.
tr: Bu profile eklemek istediğiniz CiviCRM kayıt türü ve alanını seçin.

en: Select the type of data this ACL operates on.
tr: Bu EDL işleminin veri türünü seçin.

en: Select the type of record that this set of custom fields is applicable for. You can configure custom data for a specific type of contact (e.g. Individuals but NOT Organizations), ANY type of contact, or other record types such as activities, contributions, memberships and event participants.
tr: Bu özel kümenin uygulanacağı kayıt türünü seçin. Belirli bir türdeki (örneğin yalnızca Bireyler için ancak Kuruluşlar için DEĞİL), TÜM türlerdeki kişiler ya da etkinlikler, katkılar, üyelikler ve etkinlik katılımları gibi diğer kayıt türleri için özel veriler yapılandırabilirsiniz.

en: Select valid date range
tr: Geçerli bir tarih aralığı seçin

en: Select which CiviMember Status Rules will be used for "Current" and "Expired" status. A "Current" status rule will add the above role to a user account. An "Expired" status rule will remove the above role from a user account.
tr: "Geçerli" ve "Sona ermiş" durumları için kullanılacak CiviMember durum kurallarını seçin. "Geçerli" durum kuralı bir kullanıcı hesabına yukarıdaki rolü ekler. "Sona ermiş" durum kuralı bir kullanıcı hesabından yukarıdaki rolü çıkarır.

en: Select which method CiviMember Roles Sync will use to automatically synchronize Memberships and Roles. If you choose user login/logout, you will have to run an initial "Manual Synchronization" after you create a new rule for it to be applied to all users and contacts. Leave the default setting if you are unsure which method to use.
tr: CiviMember rol eşitleme tarafından üyelik ve rolleri eşitlemek için kullanılacak yöntemi seçin. Kullanıcı oturum açtığında ya da kapattığında olarak seçerseniz, tüm kullanıcı ve kişilere uygulanacak yeni bir kural oluşturduktan sonra başlamak için "El ile eşitleme" yapmalısınız. Hangi yöntemi kullanacağınızdan emin değilseniz varsayılan değeri değiştirmeyin.

en: Selectable:
tr: Seçilebilsin:

en: Selectable?
tr: Seçilebilsin

en: Selected %1 Report has been deleted.
tr: Seçilmiş %1 rapor silindi.

en: Selected %1 type has been deleted.
tr: Seçilmiş %1 türü silindi.

en: Selected %1 type has not been deleted.
tr: Seçilmiş %1 tür silinmedi.

en: Selected ACL has been deleted.
tr: Seçilmiş erişim denetim listesi silindi.

en: Selected Activity cannot be deleted.
tr: Seçilmiş işlem silinemedi.

en: Selected Activity has been deleted successfully. | %count Activities have been deleted successfully.
tr[0]: Seçilmiş işlem silindi.
tr[1]: %count işlem silindi.

en: Selected Comment has been deleted successfully.
tr: Seçilmiş yorum silindi.

en: Selected Contacts
tr: Seçilmiş kişiler

en: Selected Entity Role has been deleted.
tr: Seçilmiş varlık rolü silindi.

en: Selected Event is not Paid Event
tr: Seçilmiş etkinlik ücretsiz

en: Selected Financial Account has been deleted.
tr: Seçilmiş mali hesap silindi.

en: Selected Label Format has been deleted.
tr: Seçilmiş etiket biçimi silindi.

en: Selected Location type has been deleted.
tr: Seçilmiş konum türü silindi.

en: Selected Note has been deleted successfully.
tr: Seçilmiş not silindi.

en: Selected Option
tr: Seçilmiş seçenek

en: Selected PDF Page Format has been deleted.
tr: Seçilmiş PDF sayfa biçimi silindi.

en: Selected Payment Processor type has been deleted.<br/>
tr: Seçilmiş ödeme aracısı türü silindi.<br/>

en: Selected Premium Product has been removed from this Contribution Page.
tr: Seçilmiş hediye ürünü bu katkı sayfasından kaldırılmış.

en: Selected Premium Product type has been deleted.
tr: Seçilmiş "Hediye ürün türü" silindi.

en: Selected Profile Field has been deleted.
tr: Seçilmiş profil alanı silindi.

en: Selected Provider has been deleted.
tr: Seçilmiş hizmet sağlayıcı silindi.

en: Selected Relationship type has been deleted.
tr: Seçilmiş ilişki türü silindi.

en: Selected Reminder has been deleted.
tr: Seçilmiş anımsatıcı silindi.

en: Selected Survey type has been deleted.
tr: Seçilmiş anket türü silinmiş.

en: Selected case is already linked.
tr: Seçilmiş olay zaten bağlı görünüyor.

en: Selected contact does not have an address. Please click the following link to edit that contact to add an address, or select a different contact.
tr: Seçilmiş kişinin bir adresi yok. Lütfen aşağıdaki düzenleme bağlantısına tıklayarak bu kişiye bir adres ekleyin ya da farklı bir kişi seçin.

en: Selected contact type can not be deleted. Make sure contact type doesn't have any associated custom data or group.
tr: Seçilmiş kişi türü silinemedi. Kişi türünün özel bir veri ya da gruba atanmadığından emin olun.

en: Selected contact type has been deleted.
tr: Seçilmiş kişi türü silindi.

en: Selected contact(s) do not have a valid Phone, or communication preferences specify DO NOT SMS, or they are deceased
tr: Seçilmiş kişilerin geçerli bir telefon numarası yok ya da iletişim tercihleri SMS GÖNDERİLMESİN şeklinde ya da kişi vefat etmiş.

en: Selected contact(s) do not have a valid email address, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or they are deceased or Primary email address is On Hold.
tr: Seçilmiş kişilerle ilgili şu sorunlardan biri var: Geçerli bir e-posta adresleri yok<br/> Yeğledikleri iletişim E-POSTA GÖNDERİLMESİN şeklinde<br /> Vefat etmişler<br /> Birincil e-posta adresleri "Bekliyor" durumunda

en: Selected contacts have been marked as not duplicates
tr: Seçilmiş kişiler çift değil şeklinde işaretlendi

en: Selected countries will appear in top section of country list
tr: Seçilmiş ülkeler listenin üst bölümünde görüntülenir

en: Selected countries will appear in top section of country list.
tr: Seçilmiş ülkeler listenin üst bölümünde görüntülenir.

en: Selected fields will be displayed in autocomplete dropdown search results for 'Contact Reference' custom fields. Contact Name is always included. NOTE: You must assign 'access contact reference fields' permission to the anonymous role if you want to use custom contact reference fields in profiles on public pages. For most situations, you should use the 'Limit List to Group' setting when configuring a contact reference field which will be used in public forms to prevent exposing your entire contact list.
tr: Seçilmiş alanlar yazılım tarafından otomatik tamamlanacak arama seçeneklerinin görüntülenmesi için kullanılır ("Kişi referansı" özel alanları gibi). "Kişi adı" her zaman katılır. Not: Herkese açık sayfalarda özel kişi referansı alanlarını kullanmak istiyorsanız, "Kişi referansı alanlarına erişim" iznini anonim rolüne atamalısınız. Çoğu durumda, tüm kişi listenizin herkese açık formlarda görüntülenmesini engellemek için, bir kişi referansı alanını yapılandırırken "Liste grup ile sınırlansın" seçeneğini kullanmanız gerekir.

en: Selected fields will be displayed in back-office autocomplete dropdown search results (Quick Search, etc.). Contact Name is always included.
tr: Seçilmiş alanlar yazılım tarafından otomatik tamamlanacak arama seçeneklerinin görüntülenmesi için kullanılır (Hızlı Arama gibi). Kişi Adı herzaman katılır.

en: Selected financial type account has been deleted.
tr: Seçilmiş mali tür hesabı silindi.

en: Selected financial type account with 'Accounts Receivable Account is' account relationship cannot be deleted.
tr: Seçilmiş tür hesabı "Hesap alınabilecek" türünde ve hesap ilişkisi silinemez.

en: Selected financial type has been deleted.
tr: Seçilmiş mali tür silinmiş.

en: Selected mailing has been deleted.
tr: Seçilmiş postalama silindi.

en: Selected mapping has been deleted successfully.
tr: Seçilmiş eşleştirme silindi.

en: Selected membership status has been deleted.
tr: Seçilmiş üyelik durumu silindi.

en: Selected membership type has been deleted.
tr: Seçilmiş üyelik türü silindi.

en: Selected message template has been deleted.
tr: Seçilmiş ileti kalıbı silindi.

en: Selected option group has been deleted.
tr: Seçilmiş seçenek grubu silindi.

en: Selected option value has been deleted.
tr: Seçilmiş seçenek değeri silindi.

en: Selected participant status has <strong>NOT</strong> been deleted; there are still participants with this status.
tr: Bu duruma atanmış katılımcılar bulunduğundan, seçilmiş katılımcı durumu <strong>silinemedi</strong>.

en: Selected participant status has been deleted.
tr: Seçilmiş katılımcı durumu silindi.

en: Selected participant was deleted successfully.
tr: Seçilmiş katılımcı silindi.

en: Selected records must all be the same contact type (i.e. all Individuals).
tr: Seçilmiş kayıtlar aynı kişi türünde olmalıdır (tüm bireyler gibi).

en: Selected relationship has been deleted successfully.
tr: Seçilmiş ilişki silindi.

en: Selected report has been deleted.
tr: Seçilmiş rapor silindi.

en: Selecting Yes will set the report to be visible only to the user
      that clicked this option and saved the report settings form. If this is
      enabled, the permissions configuration for this report will be disabled.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu rapor yalnızca bu seçeneğe
    tıklayan ve rapor ayarları formunu kaydeden kullanıcıya görüntülenir
    ve bu raporun izin yapılandırması devre dışı bırakılır.

en: Selecting one or more groups here will limit the choices when assigning an activity.
tr: İşlem atama seçenekleri burada seçilen bir ya da bir kaç grupla kısıtlanır.

en: Selection Method
tr: Seçim yöntemi

en: Selection required
tr: Seçim zorunludur

en: Selections
tr: Seçimler

en: Self-service Cancellation or Transfer Time
tr: Kendi kendine iptal ya da aktarım zamanı

en: Self-service Payments Page
tr: Kendi kendine ödeme sayfası

en: Sell price or market value for premiums. For tax-deductible contributions, this will be stored as non_deductible_amount in the contribution record.
tr: Hediyelerin satış ya da perakende fiyatı. Vergiden düşülebilen katkılar için bu tutar katkı kaydında non_deductible_amount olarak tutulur.

en: Send
tr: Gönder

en: Send A/B test at:
tr: A/B denemesi şu zamanda gönderilsin:

en: Send A/B test immediately
tr: A/B denemesi hemen gönderilsin

en: Send Acknowledgment?
tr: Onay gönderildi mi?

en: Send Confirmation
tr: Onayı gönder

en: Send Confirmation Email?
tr: Onay e-postası gönderilsin

en: Send Confirmation and Receipt
tr: Kayıt onayı ve alındısını gönder

en: Send Confirmation and Receipt?
tr: Onay ve alındı gönderilsin

en: Send Confirmation?
tr: Onay gönderilsin

en: Send Email
tr: E-posta gönder

en: Send Email to Contacts
tr: Kişilere e-posta gönder

en: Send Initial Reminder
tr: İlk anımsatıcı gönderimi

en: Send Letter
tr: Mektup gönder

en: Send Mailing
tr: Toplu posta gönderme

en: Send Notification
tr: Bildirim gönder

en: Send Pledge Acknowledgment.
tr: Söz verilmiş ödeme anlaşmasını gönderir.

en: Send Pledge Reminder.
tr: Söz verilmiş ödeme anımsatıcısını gönderir.

en: Send Receipt
tr: Alındı gönderilsin

en: Send Receipt?
tr: Alındı gönderilsin

en: Send SMS
tr: SMS gönder

en: Send Scheduled Mailings
tr: Zamanlanmış postaları gönder

en: Send Scheduled Reminders
tr: Zamanlanmış anımsatıcılar gönderilsin

en: Send Scheduled SMS
tr: Zamanlanmış SMS gönder

en: Send Your Message
tr: İletiyi gönder

en: Send a Copy
tr: Kopyasını gönder

en: Send additional reminder this many days after last one sent, up to maximum number of reminders.
tr: En fazla anımsatıcı sayısı değerine ulaşılana kadar, ek anımsatıcıların, son anımsatıcının gönderilmesinden kaç gün sonra gönderileceği.

en: Send additional reminders
tr: Ek anımsatıcılar gönderilsin

en: Send an Email
tr: E-posta gönder

en: Send an SMS
tr: Bir SMS gönderebilir

en: Send as
tr: Farklı gönder

en: Send at:
tr: Şu zamanda gönderilsin:

en: Send cancellation request to %1 ?
tr: %1 için iptal isteği gönderilsin mi?

en: Send cancellation request?
tr: İptal isteği gönderilsin mi?

en: Send e-mail receipt
tr: E-posta alındısı gönderilsin

en: Send email Receipt
tr: E-posta alındısı gönderilsin

en: Send email Receipt?
tr: E-posta alındısı gönderilsin

en: Send email to %1
tr: %1 alıcısına e-posta gönder

en: Send email to family, friends and colleagues with a personal message about this campaign.
tr: Bu kampanya hakkındaki kişisel düşüncelerinizi aile, arkadaş ve iş arkadaşlarınıza e-posta ile aktarın.

en: Send emails inviting your friends to support your campaign!
tr: Kampanyanızı desteklemek için arkadaşlarınıza e-posta gönderin!

en: Send emails where possible. Generate printable PDFs for all contacts.
tr: Olabiliyorsa e-postalar gönderilir. Tüm kişiler için yazdırılabilir PDF dosyaları oluşturulur.

en: Send emails where possible. Generate printable PDFs for contacts who cannot receive email.
tr: Olabiliyorsa e-postalar gönderilir. E-posta alamayan kişiler için yazdırılabilir PDF dosyaları oluşturulur.

en: Send emails with an attached PDF where possible. Generate printable PDFs for all contacts.
tr: Olabiliyorsa e-postalar ekli PDF dosyaları ile gönderilir. Tüm kişiler için yazdırılabilir PDF dosyaları oluşturulur.

en: Send emails with an attached PDF where possible. Generate printable PDFs for contacts who cannot receive email.
tr: Olabiliyorsa e-postalar ekli PDF dosyaları ile gönderilir. E-posta alamayan kişiler için yazdırılabilir PDF dosyaları oluşturulur.

en: Send final mailing at:
tr: Son postalama şu zamanda gönderilsin:

en: Send final mailing immediately
tr: Son postalama şimdi gönderilsin

en: Send immediately
tr: Hemen gönderilsin

en: Send information about a contribution campaign or event to a friend.
tr: Arkadaşlarınıza bir katkı kampanyası ya da etkinlikle ilgili bilgileri gönderin.

en: Send initial reminder this many days prior to the payment due date.
tr: İlk anımsatıcıların ödemenin yapılacağı tarihten kaç gün önce gönderileceği.

en: Send payment reminder
tr: Ödeme anımsatıcı gönderilsin

en: Send receipt for each contribution?
tr: Her katkı için alındı gönderilsin

en: Send test
tr: Denemeyi gönder

en: Send test email to group:
tr: Deneme e-postası şu gruba gönderilsin:

en: Send test email to:
tr: Deneme e-postası şuraya gönderilsin:

en: Send test message to %1
tr: Deneme e-postası %1 adresine gönderilsin

en: Send test message to group
tr: Gruba deneme iletisi gönder

en: Send the message as email or sms or both.
tr: İletiyi e-posta, SMS ya da ikisi ile birden gönderin.

en: Send to %1
tr: %1 alıcısına gönder

en: Send to these Friend(s)
tr: Şu arkadaşlarınıza gönderin

en: Send up to
tr: Şu kadar gönderilsin

en: Sender Email
tr: Gönderen e-posta adresi

en: Sender Name
tr: Gönderen adı

en: Sending Emails (includes contribution receipts and event confirmations)
tr: E-posta gönderimleri (katkı alındıları ve etkinlik onaylarını kapsar)

en: Sending test email
tr: Sınama e-postası gönderiliyor

en: Sending...
tr: Gönderiliyor...

en: Sendmail Argument
tr: Sendmail değişkeni

en: Sendmail Configuration
tr: Sendmail yapılandırması

en: Sendmail Path
tr: Sendmail yolu

en: Sends out scheduled CiviMail mailings
tr: Zamanlanmış CiviMail postalarını gönderir

en: Sends out scheduled SMS
tr: Zamanlanmış SMS iletilerini gönderir

en: Sends out scheduled reminders via email
tr: Zamanlanmış anımsatıcılar e-posta olarak gönderilir

en: Senior
tr: Yaşlı

en: Senior Services Coordinator
tr: Yaşlı hizmetleri sorumlusu

en: Senior Services Coordinator is
tr: Yaşlı hizmetleri sorumlusu

en: Sent
tr: Gönderildi

en: Sent By
tr: Gönderen

en: Sent Email Message
tr: Gönderilmiş e-posta iletisi

en: Sent SMS Message
tr: SMS iletisi gönder

en: Separate Membership Payment
tr: Üyelik ödemeleri ayrılsın

en: Separate Payment
tr: Ayrı ödeme

en: Separator
tr: Ayraç

en: Separator (grouped contributions)
tr: Ayraç (gruplanmış katkılar)

en: Separator character used when CiviMail generates VERP (variable envelope return path) Mail-From addresses.
tr: CiviMail bileşeni Mail-From adreslerinden VERP (variable envelope return path, değişken zarf geri dönüş yolu) bilgisini oluştururken kullanılacak ayraç karakteri

en: Separators
tr: Ayraçlar

en: September
tr: Eylül

en: Sequence
tr: Sıralama

en: Sequential is more compact format, well-suited for json and smarty.
tr: Sıralı biçim json ve smarty için daha uygun ve derli toplu bir biçimdir.

en: Serbian
tr: Sırpça

en: Serialization method - a non-zero value indicates a multi-valued field.
tr: Serileştirme yöntemi. Sıfırdan farklı bir değer bir çok değerli alanı gösterir.

en: Serialize
tr: Serileştir

en: Serialized queue data
tr: Serileştirilmiş kuyruk verileri

en: Server
tr: Sunucu

en: Service providing CiviCRM community messages
tr: CiviCRM topluluk iletilerini sağlayan hizmet

en: Service providing the Getting Started data
tr: Kullanmaya başlarken verilerini sağlayan hizmet

en: Session Reset
tr: Oturum sıfırlama

en: Session has been reset.
tr: Oturum sıfırlandı.

en: Set
tr: Ayarla

en: Set Name
tr: Küme adı

en: Set Privacy Options
tr: Kişisel gizlilik ayarları

en: Set Proximity Search as required if you want all searches using this profile to require the user to enter a start address and a radius.
tr: Bu profili kullanan tüm aramalar için kullanıcının bir başlangıç adresi ve yarıçap yazarak yakınlık araması yapabilmesini istiyorsanız ayarlayın.

en: Set Title
tr: Başlığı ayarla

en: Set a date and time when you want CiviSMS to start sending this Mass SMS.
tr: CiviSMS tarafından toplu SMS gönderimine başlanacak tarih ve saati yazın.

en: Set as primary
tr: Birincil olarak ayarla

en: Set event location and event contact information (email and phone).
tr: Etkinlik konumu ve iletişim bilgilerini ayarlayabilirsiniz (e-posta ve telefon).

en: Set event title, type (conference, performance etc.), description, start and end dates, maximum number of participants, and activate the event. Enable the public participant listing feature.
tr: Etkinlik başlığı, türü (konferans, sunum gibi), açıklama, başlangıç ve bitiş tarihleri, en fazla katılımcı sayısını belirtebilir ve etkinliği yayınlayıp, herkese açık listeleme özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

en: Set the "dedupe e-mail" option when sending a new mailing to "true" by default.
tr: Yeni bir posta gönderilirken "E-posta çift kayıtları ayıklansın" seçeneğini varsayılan olarak "Doğru" şeklinde ayarlayın.

en: Set the Operator to "OR" if you've assigned multiple permissions and want access to be granted for any one of them. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, and set the Operator to "OR", users who have either of those permissions will have access.
tr: Birden çok izin ekliyorsanız ve herhangi birine erişim izni vermek istiyorsanız "YA DA" operatörünü kullanın. Örneğin: Bir menü ögesine <em>CiviContribute</em> ve <CiviCRM Yönetimi</em> atanırsa, bir kullanıcının bu ögelere erişebilmesi için iki izinden birine sahip olması yeterlidir.

en: Set the membership end date this many membership periods from now. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
tr: Bu üyelik sürelerinin bugünden itibaren bitiş tarihini ayarlayın. Uygun ücretlerin aşağıya yazıldığından emin olun.

en: Set the number of seconds http requests should run for before terminating
tr: http isteklerinin sonlandırılmadan önce çalışabileceği süreyi saniye olarak ayarlayın

en: Set this organization as current employer
tr: Bu kuruluşu güncel işveren olarak ayarla

en: Set this organization as the current employer for this individual. Note: will disable any existing employer relationship for this individual.
tr: Bu kuruluşu bu bireyin geçerli işvereni olarak ayarlar. Not: Bu bireyin var olan işveren ilişkileri devre dışı bırakılır.

en: Set this value to <strong>Staging/Development</strong> to prevent cron jobs & mailings from being executed.
tr: Zamanlanmış görevler ve postalama işlemlerinin yürütülmesini engellemek için bu değeri <strong>"Deneme/Geliştirme"</strong> olarak ayarlayın

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages the appear in your CMS' error log.
tr: CiviCRM hata ayıklama iletilerinin içerik yönetim sistemi hata günlüğü dosyasına eklenmesini istiyorsanız bu değeri <strong>Evet</strong> olarak ayarlayın.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages to appear in the Drupal error logs
tr: CiviCRM hata ayıklama iletilerinin de Drupal hata günlüğü dosyasına eklenmesini istiyorsanız bu değeri <strong>"Evet"</strong> olarak ayarlayın.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
tr: CiviCRM hata ayıklama araçlarını kullanmak istiyorsanız bu değeri <strong>Evet</strong> olarak ayarlayın.

en: Set this value to Yes if you want CiviCRM error/debugging messages to appear in the Drupal error logs.
tr: CiviCRM hata ayıklama iletilerinin de Drupal hata günlüğü dosyasına eklenmesini istiyorsanız bu seçeneği Evet olarak ayarlayın.

en: Set this value to Yes if you want to display a backtrace listing when a fatal error is encountered. This feature should NOT be enabled for production sites.
tr: Ciddi bir sorun çıktığında geri izleme listesinin görüntülenmesini istiyorsanız bu seçeneği Evet olarak ayarlayın. Bu özellik normal kullanımdaki web sitelerinde etkinleştirilmemelidir.

en: Set this value to Yes if you want to use one of CiviCRM's debugging tools. This feature should NOT be enabled for production sites.
tr: CiviCRM hata ayıklama araçlarını kullanmak istiyorsanız bu seçeneği Evet olarak ayarlayın. Bu özellik normal kullanımdaki web sitelerinde etkinleştirilmemelidir.

en: Set this when you intend to manage trigger creation outside of CiviCRM
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, tetik oluşturma CiviCRM dışından yönetilebilir.

en: Set up a 'Dummy' Processor if you want to test Online Contribution pages or Event Registration pages prior to selecting and configuring a real payment processor. You can enter any values for User Name and Site URL.
tr: Çevrimiçi katkı ya da etkinlik kaydı sayfalarını gerçek bir ödeme aracısı kullanmadan denemek için "Sahte" bir ödeme aracısı yapılandırabilirsiniz. "Kullanıcı adı" ve "Site adresi" olarak herhangi bir değer yazabilirsiniz.

en: Set-up Cron
tr: Zamanlanmış görevi ayarla

en: Sets the default financial type for payments against this pledge.
tr: Bu söz verilmiş ödeme için kullanılacak varsayılan mali türü  belirtir.

en: Setting
tr: Ayar

en: Setting Created Date
tr: Ayar oluşturulma tarihi

en: Setting ID
tr: Ayar kodu

en: Setting Name
tr: Ayar adı

en: Setting to define the environment in which this CiviCRM instance is running.
tr: Bu CiviCRM kopyasının çalıştığı ortamı tanımlama ayarı.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings - %1 Integration
tr: Ayarlar - %1 bütünleştirmesi

en: Settings - CiviCase
tr: Ayarlar - CiviCase

en: Settings - CiviMail
tr: Ayarlar - CiviMail

en: Settings - Cleanup Caches and Update Paths
tr: Ayarlar - Ön bellekleri ve güncelleme yollarını temizleme

en: Settings - Date
tr: Ayarlar - Tarih

en: Settings - Date Preferences
tr: Ayarlar - Tarih ayarları

en: Settings - Localization
tr: Ayarlar - Yerelleştirme

en: Settings - Mapping and Geocoding Providers
tr: Ayarlar - Harita ve coğrafi konum hizmeti sağlayıcıları

en: Settings - Outbound Mail
tr: Ayarlar - Giden posta

en: Settings - Payment Processor
tr: Ayarlar - Ödeme aracısı

en: Settings - Resource URLs
tr: Ayarlar - Kaynak adresleri

en: Settings - SMS Provider
tr: Ayarlar - SMS hizmeti sağlayıcı

en: Settings - Scheduled Jobs
tr: Ayarlar - Zamanlanmış görevler

en: Settings - Scheduled Jobs Log
tr: Ayarlar - Zamanlanmış görevler günlüğü

en: Settings - Search Preferences
tr: Ayarlar - Arama ayarları

en: Settings - Upload Directories
tr: Ayarlar - Yükleme klasörleri

en: Settings Saved
tr: Ayarlar kaydedildi

en: Settings for outbound email - either SMTP server, port and authentication or Sendmail path and argument.
tr: Giden e-posta ayarları. SMTP sunucusu, kapısı, kimlik doğrulaması ya da Sendmail yolu ve parametreleri.

en: Setup
tr: Kurulum

en: Setup a Personal Campaign Page
tr: Bir kişisel kampanya sayfası hazırlayın

en: Setup a Personal Campaign Page - Step 2
tr: Bir kişisel kampanya sayfası oluşturun - 2. adım

en: Sex
tr: Cinsiyet

en: Share With
tr: Şununla paylaş

en: Share on Facebook
tr: Facebook ile paylaş

en: Share on LinkedIn
tr: LinkedIn ile paylaş

en: Shared Address
tr: Paylaşılan adres

en: Shared Addresses Owner
tr: Paylaşılmış adreslerin sahibi

en: Shared Addresses Owner Deleted
tr: Paylaşılmış adreslerin sahibi silindi

en: Shared addresses will not be removed or altered but will no longer be shared.
tr: Paylaşılmış adresler silinmeyecek ya da değiştirilmeyecek ancak paylaşımdan kaldırılacak.

en: Sheet Size
tr: Kağıt boyutu

en: Sheet Size (w x h)
tr: Kağıt boyutu (g x y)

en: Short name
tr: Kısa ad

en: Short name of the case.
tr: Olayın kısa adı

en: Short, printable name
tr: Kısa, yazdırılabilir ad

en: Should a CAPTCHA widget be included this Profile form.
tr: Bu seçenek etkinleştirilidiğinde, bu profil formunda bir CAPTCHA form bileşeni görüntülenir.

en: Should a Cancel button be included in this Profile form.
tr: Bu seçenek etkinleştirilidiğinde, bu profil formunda bir iptal düğmesi görüntülenir.

en: Should a pdf invoice be emailed automatically?
tr: PDF faturaları otomatik olarak e-posta ile gönderilmeli mi?

en: Should a person with this status be counted as a participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants?
tr: Bu durumdaki bir kişinin en fazla katılımcı sayısını denetlemek için hesaba katılıp katılmayacağı.

en: Should activity emails be redacted? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, işlem e-postaları düzeltilir (ayarların eski "settings.xml" dosyasından yüklenmesi için "Varsayılan" olarak ayarlayın).

en: Should edit link display in profile selector
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, profil seçicide düzenleme bağlantısı görüntülenir

en: Should membership transactions be processed separately
tr: Üyelik hesap hareketlerinin ayrı olarak işlenmesini sağlar

en: Should state/province be displayed as abbreviation for contacts from this country?
tr: Bu ülkedeki kişiler için il/bölge kısaltma olarak görüntülenir

en: Should the acl cache be by cron jobs or user actions
tr: EDL ön belleği zamanlanmış görevler ya da kullanıcı işlemleri ile boşaltılabilsin

en: Should the minimum contribution amount be automatically displayed after each premium description?
tr: Her bir hediye açıklamasında en az katkı tutarı otomatik olarak görüntülensin

en: Should the multi-record custom field values be displayed in tab table listing
tr: Çoklu kayıt özel alan değerleri tablo listesi sekmesinde görüntülensin mi

en: Should the new template always use the selected Page Format?
tr: Yeni kalıplar için her zaman seçilen sayfa biçimi kullanılsın

en: Should the price be displayed next to the label for each option?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, her seçeneğin etiketinin yanında fiyat görüntülenir

en: Should the smart groups be flushed by cron jobs or user actions
tr: Akıllı gruplar zamanlanmış görevler ya da kullanıcı işlemleri ile boşaltılabilsin

en: Should this menu be exposed via SSL if enabled?
tr: Etkinleştirilmiş ise bu menü SSL ile görüntülenmeli mi?

en: Should this status be considered a current membership in good standing. EXAMPLE: New, Current and Grace could all be considered 'current'.
tr: Bu durum geçerli üyelik durumunun kapsamını belirler. Örneğin: Yeni, geçerli ve ek süre durumlarının tümü "Geçerli" olarak değerlendirilir.

en: Should we create a cms user for this profile
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu profil için bir İYS kullanıcısı oluşturulur

en: Should we display a link to the website profile in profile selector
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, profil seçicideki web sitesi profiline bir bağlantı görüntülenir

en: Should we enable the auto-responder?
tr: Otomatik yanıtlayıcı etkinleştirilsin

en: Should we expose the participant list? Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = participant_listing.
tr: Katılımcı listesi açık olmalı mı?  option_group = participant_listing olduğunda civicrm_option_value alanına yazılacak örtülü dış anahtar.

en: Should we forward replies back to the author?
tr: Yanıtlar yazara iletilsin

en: Should we include proximity search feature in this profile search form?
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, profil arama formunda yakınlık arama özelliği görüntülenir.

en: Should we track URL click-throughs for this mailing?
tr: Bu postalama için adres tıklamaları izlensin

en: Should we track when recipients open/read this mailing?
tr: Alıcıların bu postalamayı aldığı ve okuduğu izlensin

en: Should we update the contact record if we find a duplicate
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, çift kayıt bulunduğunda kişi kaydı güncellenir

en: Show %1 entries
tr: %1 kayıt görüntülensin

en: Show ALL Cases with Upcoming Activities
tr: Yaklaşan etkinliklere ait TÜM olayları görüntüle

en: Show Captcha On Profile
tr: Profilde güvenlik kodu görüntülensin

en: Show Criteria
tr: Ölçüt görüntülensin

en: Show Current and Upcoming Events
tr: Güncel ve yaklaşan etkinlikler görüntülensin

en: Show Edit Link?
tr: Düzenleme bağlantısı görüntülensin

en: Show Honor Roll?
tr: Şeref listesi görüntülensin

en: Show Inactive relationships
tr: Etkin olmayan ilişkileri görüntüle

en: Show Link to CMS User
tr: Bağlantı İYS kullanıcısına görüntülensin

en: Show Location
tr: Konum görüntülensin

en: Show Location?
tr: Konum görüntülensin

en: Show My Cases
tr: Benim olaylarım

en: Show My Cases with Upcoming Activities
tr: Yaklaşan etkinliklere ait kendi olaylarımı görüntüle

en: Show Recurring Donation Start Date?
tr: Yinelenen bağış başlangıç tarihi görüntülensin

en: Show Smart Groups on Demand
tr: Akıllı gruplar istendiğinde görüntülensin

en: Show [tax term] exclusive price - i.e. %1
tr: [tax term] hariç fiyat görüntülensin. Örnek: %1

en: Show [tax term] inclusive price - i.e. %1
tr: [tax term] dahil fiyat görüntülensin. Örnek: %1

en: Show _MENU_ entries
tr: _MENU_ kayıtları görüntülensin

en: Show comments for this note.
tr: Bu notun yorumları görüntülensin.

en: Show contacts that meet the Groups criteria AND the Tags criteria
tr: Grup VE etiket ölçütlerine uygun kişiler görüntülensin

en: Show contacts that meet the Groups criteria OR  the Tags criteria
tr: Grup YA DA etiket ölçütlerine uygun kişiler görüntülensin

en: Show large map
tr: Daha büyük bir harita görüntüle

en: Show my contribution in the public honor roll
tr: Katkım herkese açık şeref listesinde görüntülensin

en: Show my support in the public honor roll
tr: Katkım herkese açık şeref listesinde görüntülensin

en: Show no. of Top Donors
tr: En çok bağış yapan sayısı görüntülensin

en: Show payees
tr: Ödeme alıcılarını görüntüle

en: Show recurring cancel/update URLs in receipt based on payment processor capabilities
tr: Ödeme aracısı özelliklerine göre alındıda yinelenen iptal/güncelleme adreslerinin görüntülenmesi sağlandı

en: Show/hide rows with the same data on each contact record.
tr: Her bir kişi kaydında aynı veriyi içeren satırları görüntüle/gizle

en: Showing %1 to %2 of %3 entries
tr: %3 kayıdın %1 - %2 arası görüntüleniyor

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
tr: 0 kayıttan 0 ile 0 arası görüntüleniyor

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
tr: _TOTAL_ kayıttan _START_ ile _END_ arası görüntüleniyor

en: Showing field as it will be displayed in a form.
tr: Alan bir form içindeki gibi görüntüleniyor.

en: Showing only Contacts starting with: '%1'
tr: Yalnızca "%1" ile başlayan kişiler görüntüleniyor

en: Showing price set as it will be displayed within a form.
tr: Fiyat paketi bir form içindeki gibi görüntüleniyor.

en: Showing the custom data group (fieldset) as it will be displayed within an edit form.
tr: Özel veri grubu (alan kümesi) bir düzenleme formu içindeki gibi görüntüleniyor.

en: Showing this field as it will be displayed in an edit form.
tr: Bu alan bir düzenleme formu içindeki gibi görüntüleniyor.

en: Shows Bookkeeping Transactions Report
tr: Muhasebe hesap hareketleri bilgilerini kapsar

en: Shows activity statistics by type / date
tr: Türe ve tarihe göre işlem istatistiklerini kapsar.

en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
tr: Diğer kişilerin katkılarından sanal kredi kazanmış kişileri kapsar.

en: Shows statistics for Grants.
tr: Bağış istatistiklerini kapsar.

en: Shows the Income Summary of events with Count.
tr: Sayılar ile etkinliklerin gelir toplamlarını kapsar.

en: Shows the Participant list with Participant Count.
tr: Katılımcı sayısı ile katılımcı listesini kapsar.

en: Shows this is a template for recurring contributions.
tr: Yinelenen katkılar için bir kalıp olduğunu belirtir.

en: Sibling of
tr: Şu kişinin kardeşi

en: Sibling relationship.
tr: Kardeşlik ilişkisi.

en: Sic Code
tr: Sic kodu

en: Sign
tr: İmzala

en: Sign Petition
tr: Kampanyayı imzala

en: Sign the Petition
tr: Kampanyayı imzala

en: Sign up Button
tr: Kayıt olun düğmesi

en: Signature
tr: İmza

en: Signature (HTML)
tr: İmza (HTML)

en: Signature (Text)
tr: İmza (Metin)

en: Signature HTML
tr: İmza HTML Kodu

en: Signature Html
tr: HTML biçiminde imza

en: Signature Label
tr: İmza etiketi

en: Signature Text
tr: Metin biçiminde imza

en: Signature is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
tr: "Yönetim" &raquo; "Sistem ayarları" &raquo; "Ödeme aracıları" bölümünde imza belirtilmemiş.

en: Signatures
tr: İmzalar

en: Similar Contact Found
tr: Benzer kişi bulundu

en: Similar Contacts Found
tr: Benzer kişiler bulundu

en: Simple Event Name Badge
tr: Basit etkinlik yaka kartı

en: Simple mail limit
tr: Basit posta sınırı

en: Simple values such as numbers, true, false and null.
tr: Rakam, evet, hayır ya da null gibi basit değerler.

en: SimpleXML support
tr: SimpleXML desteği

en: SimpleXML support not included in PHP.
tr: PHP içinde SimpleXML desteği bulunmuyor.

en: Single client per case
tr: Her olayın bir müşterisi olabilsin

en: Single-line input field (text or numeric)
tr: Tek satırlı giriş alanı (metin ya da sayı)

en: Site Administrators: This error may indicate that users are accessing this page using a domain or URL other than the configured Base URL. EXAMPLE: Base URL is http://example.org, but some users are accessing the page via http://www.example.org or a domain alias like http://myotherexample.org.
tr: Site yöneticileri: Bu sorun, kullanıcıların bu sayfaya erişirken yapılandırılmış temel adresin dışında bir etki alanı ya da adres kullanmaya çalıştığını gösteriyor olabilir. Örnek: Temel adres http://websitem.org iken bazı kullanıcılar siteye http://www.websiten.org ya da http://oburwebsitem.org adreslerinden erişiyor.

en: Site Configuration and Registration
tr: Site yapılandırması ve kaydı

en: Site Preferences
tr: Site ayarları

en: Site URL
tr: Site adresi

en: Site URL is not set (eg. https://www.paypal.com/ - https://www.sandbox.paypal.com/)
tr: Site adresi belirtilmemiş (https://www.paypal.com/ - https://www.sandbox.paypal.com/ gibi)

en: Site URL is not set for this payment processor
tr: Bu ödeme aracısı için site adresi belirtilmemiş

en: Size of "Recent Items" stack
tr: "Son görüntülenenler" yığınının boyutu

en: Skin
tr: Görünüm

en: Skip
tr: Atlansın

en: Skip Participant
tr: Katılımcıyı atla

en: Skip emails which do not have a Case ID or Case hash
tr: Olay kodu ya da olay karması olmayan e-postalar atlansın

en: Skipped Donation
tr: Atlanan bağış

en: Slovak
tr: Slovakca

en: Slovene
tr: Slovence

en: Smart
tr: Akıllı

en: Smart Group
tr: Akıllı grup

en: Smart Group ID
tr: Akıllı grup kodu

en: Smart Group Refresh Mode
tr: Akıllı grup yenileme kipi

en: Smart Group check did not run
tr: Akıllı grup denetimi yapılamadı

en: Smart Groups
tr: Akıllı gruplar

en: Smart group cache timeout
tr: Akıllı grup ön bellek zaman aşımı

en: Smart group sepecifed in exclude groups is not found in the database
tr: Katılmayacak gruplarda belirtilen akıllı grup veritabanında bulunamadı

en: Smart group sepecifed in include groups is not found in the database
tr: Katılayacak gruplarda belirtilen akıllı grup veritabanında bulunamadı

en: Smarty Debug Window
tr: Smarty hata ayıklama penceresi

en: Sms Provider Internal Name
tr: SMS hizmet sağlayıcısının iç adı

en: Snippet type %1 is unrecognized
tr: %1 bileşen türü belirlenemedi

en: Snooze Status Notifications Until
tr: Durum bildirimleri şu kadar süre susturulsun

en: Social Sharing
tr: Sosyal ağ paylaşımı

en: Social media links will be included on the Contribution Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in contribution receipt emails.
tr: Katkı teşekkürler sayfasında, Arkadaşına ilet sayfasında (etkinleştirilmiş ise) ve katkı alındısı e-postalarında görüntülenecek sosyal ağ bağlantıları.

en: Social media links will be included on the Event Info page, Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in event confirmation emails.
tr: Etkinlik bilgileri, Teşekkürler, (etkinleştirilmiş ise) arkadaşına İlet sayfalarında ve etkinlik onay e-postalarında görüntülenecek sosyal ağ bağlantıları.

en: Soft Contribution Currency
tr: Sanal katkı para birimi

en: Soft Contribution Display on PCP
tr: Kişisel kampanya sayfasında sanal katkı görünümü

en: Soft Contribution PCP Nickname
tr: Sanal katkı kişisel kampanya sayfası takma adı

en: Soft Contribution PCP Note
tr: Sanal katkı kişisel kampanya sayfası notu

en: Soft Credit
tr: Sanal kredi

en: Soft Credit %1 - %2 doesn't exist. Row was skipped.
tr: %1 - %2 sanal kredisi bulunamadı. Satır atlandı.

en: Soft Credit Aggregate
tr: Sanal kredi birikimi

en: Soft Credit Amount
tr: Sanal kredi tutarı

en: Soft Credit Amount Stats
tr: Sanal kredi tutarı istatistikleri

en: Soft Credit Avg
tr: Sanal kredi ortalaması

en: Soft Credit Contact ID
tr: Sanal kredi kişi kodu

en: Soft Credit Email
tr: Sanal kredi e-postası

en: Soft Credit For
tr: Şunun için sanal kredi

en: Soft Credit For Contact ID
tr: Kişi kodu için sanal kredi

en: Soft Credit For Contribution ID
tr: Katkı kodu için sanal kredi

en: Soft Credit ID
tr: Sanal kredi kodu

en: Soft Credit Id
tr: Sanal kredi kodu

en: Soft Credit Name
tr: Sanal kredi adı

en: Soft Credit Phone
tr: Sanal kredi telefon numarası

en: Soft Credit Report
tr: Sanal kredi raporu

en: Soft Credit Role
tr: Sanal kredi rolü

en: Soft Credit To
tr: Sanal kredi sahibi

en: Soft Credit Type
tr: Sanal kredi türü

en: Soft Credit Type ID.Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = soft_credit_type.
tr: Sanal kredi türü kodu. option_group = soft_credit_type olduğunda civicrm_option_value alanına yazılacak dış anahtar

en: Soft Credit Types
tr: Sanal kredi türleri

en: Soft Credit amount
tr: Sanal kredi tutarı

en: Soft Credits
tr: Sanal krediler

en: Soft Credits Count
tr: Sanal kredi sayısı

en: Soft Credits Only
tr: Yalnızca sanal krediler

en: Soft credit amount cannot be more than the total amount.
tr: Sanal kredi tutarı toplam tutardan büyük olamaz.

en: Soft credit amount should not be greater than the total amount
tr: Sanal kredi tutarı toplam tutardan büyük olamaz

en: Soft credits
tr: Sanal krediler

en: Sold out
tr: Tamamen satıldı

en: Sold out:
tr: Yer kalmamış:

en: Solicited
tr: Rica edildi

en: Somali
tr: Somalice

en: Some Fields Excluded
tr: Bazı alanlar katılmadı

en: Some apis support a special syntax to allow other operators for "get" type actions. Choosing a different operator will automatically use this syntax, although it may not work with every api.
tr: Bazı API yazılımları "get" işlemleri için diğer işlemlerin kullanılabileceği belirli bir yazım şekline izin verir. Farklı bir işlemin seçilmesi her API desteklemese bile otomatik olarak bu yazım şeklini kullanır.

en: Some callback URLs are being migrated to a different style. During the transition, you may indicate a preferred style, such as:
tr: Bazı geri dönüş adresleri farklı bir şekle dönüştürülüyor. Dönüşüm sırasında aşağıdakiler gibi yeğlenen bir şekil belirtebilirsiniz:

en: Some fields are loaded as 'readonly' as they have been set (overridden) in civicrm.settings.php.
tr: Bazı alanlar, civicrm.settings.php dosyasında ayarlanmış olduğundan (belirtildiğinden) "Salt okunur" olarak yüklendi.

en: Some mail-merge tokens may display differently when used with Scheduled Reminders, Mosaico templates, or PDF letters. For details, see <a href="%1" target="_blank">upgrade notes</a>.
tr: Bazı adres mektup birleştirme kodları, Zamanlanmış anımsatıcılar, Mosaico kalıpları ya da PDF mektuplarıyla kullanıldığında farklı görüntülenebilir. Ayrıntılı bilgi almak için <a href="%1" target="_blank">yükseltme notlarına</a> bakabilirsiniz.

en: Some modules define permissions, but the CMS cannot store them: %1
tr: Bazı modüllerde tanımlanmış izinler var ancak içerik yönetim sistemi bunları kaydedemedi: %1

en: Some of the profile fields cannot be configured for this page.
tr: Bazı profil alanları bu sayfa için yapılandırılamadı.

en: Some of the selected activities are not editable.
tr: Seçilmiş işlemlerin bazıları düzenlenemez.

en: Some old files could not be removed. Please remove them.
tr: Bazı eski dosyalar kaldırılamadı. Lütfen bu dosyaları el ile kaldırın.

en: Some organizations find it useful to be able to connect Organization contacts to Groups (one-to-one relationship) to represent a multi-org hierarchy. The org contact holds info about the org itself (name, location, etc.) and the group holds other sub-groups/contacts related to that group (employees, alumni, online activists, members, etc.).
tr: Hiyerarşik olarak çalışan birden çok kuruluş olması durumunda, kuruluş kişilerinin gruplar ile ilişkilendirilmesi (bire bir) kullanışlı olabilir. Kuruluş kişi kaydında kuruluş ile ilgili bilgiler bulunur (ad, konum gibi) ve grup bu grupla ilişkili diğer alt grup/kişileri barındırır (çalışanlar, mezunlar, internet aktivistleri, üyeler gibi).

en: Some organizations find it useful to create a hierarchy of groups. In CiviCRM, this is done by creating one or more "Parent" groups and then assigning other groups to them. When a user sends a mailing to a "Parent", or searches for contacts in a "Parent" - all contacts in the associated child groups are automatically included.
tr: Bazı kuruluşlar için grupların bir hiyerarşi içinde olması önemlidir. CiviCRM üzerinde bu işlemi yapmak için bir ya da bir kaç "Üst" grup oluşturduktan sonra diğer gruplar bu gruplara atanabilir. Bir kullanıcı bir "Üst" gruba bir postalama yaptığında ya bir "Üst" gruptaki kişileri aradığında, atanmış tüm alt gruplardaki kişiler de bu işleme katılır.

en: Some systems allow contributor to set a number of installments - but then auto-renew the subscription or commitment if they do not cancel.
tr: Bazı sistemler, katkıda bulunanın belirli sayıda taksit belirlemesine izin verir. Ancak katkıda bulunan daha sonra  iptal etmezse abonelik ya da taahhüt otomatik olarak yenilenir.

en: Someone has just donated to your personal campaign page
tr: Biri kişisel kampanya sayfanıza bağış yaptı

en: Sorry
tr: Özür dileriz

en: Sorry an error occurred
tr: Ne yazık ki bir sorun çıktı

en: Sorry an error occurred and your information was not saved
tr: Ne yazık ki bir sorun çıktığından bilgileriniz kaydedilemedi

en: Sorry but we are not able to provide this at the moment.
tr: Ne yazık ki şu anda bu işlemi sunamıyoruz.

en: Sorry, currently only %1 spaces are available for this option.
tr: Ne yazık ki şu anda bu seçenek için yalnızca %1 yer var.

en: Sorry, currently only a single space is available for this option.
tr: Ne yazık ki şu anda bu seçenek için yalnızca bir yer var.

en: Sorry, due to an error, we are unable to fulfill your request at the moment. You may want to contact your administrator or service provider with more details about what action you were performing when this occurred.
tr: Ne yazık ki, bir sorun nedeniyle şu anda isteğinizi yerine getiremiyoruz. Bu sorun çıktığında yaptığınız işlem hakkında ayrıntı bilgi almak için yöneticinizle veya hizmet sağlayıcınızla görüşmek isteyebilirsiniz.

en: Sorry, it looks like this event only has %2 spaces available, and you are trying to register %1 participants. Please change your selections accordingly.
tr: Etkinlikte yalnızca %2 yer var gibi görünüyor ve %1 katılımcı kaydetmeye çalışıyorsunuz. Lütfen seçiminizi uygun şekilde değiştirin.

en: Sorry, this option is currently sold out.
tr: Ne yazık ki bu seçenek tamamen satıldı.

en: Sort Name
tr: Sıralama adı

en: Sort name format for individual contact display names.
tr: Bireylerin görüntülenecek kişi adlarının sıralanma biçimi.

en: Sorting
tr: Sıralama

en: Source
tr: Kaynak

en: Source Code
tr: Kaynak kodu

en: Source Contact
tr: Kaynak kişi

en: Source Contact ID
tr: Kaynak kişi kodu

en: Source Email
tr: Kaynak e-postası

en: Source Name
tr: Kaynak adı

en: Source Phone
tr: Kaynak telefonu

en: Source Record
tr: Kaynak kayıt

en: Source Record ID
tr: Kaynak kaydı kodu

en: Source Type
tr: Kaynak türü

en: Source for this registration (if applicable).
tr: Bu kayıt için kaynaklar (varsa).

en: Source of the relationship
tr: İlişkinin kaynağı

en: Source of this event registration.
tr: Bu etkinlik kaydının kaynağı.

en: Source of this membership. This value is searchable.
tr: Bu üyeliğin kaynağı. Bu bilgi aranabilir.

en: South Ndebele
tr: Güney Ndebele

en: Southern Sotho
tr: Güney Sotho

en: Space between labels.
tr: Etiketler arasındaki boşluk.

en: Spanish; Castilian (Mexico)
tr: İspanyolca; Kastilce (Meksika)

en: Spanish; Castilian (Puerto Rico)
tr: İspanyolca; Kastilce (Porto Riko)

en: Spanish; Castilian (Spain)
tr: İspanyolca; Kastilce (İspanya)

en: Speaker
tr: Konuşmacı

en: Special Relationships
tr: Özel ilişkiler

en: Special symbols include:
tr: Katılacak özel simgeler:

en: Specific Calendar Date
tr: Belirli takvim tarihi

en: Specific contact
tr: Belirli bir kişi

en: Specific day of Month
tr: Ayın belirli günü

en: Specify FROM Name and Email
tr: "Kimden" adı ve e-postasını belirtin

en: Specify SQL Query
tr: SQL sorgusunu belirtin

en: Specify the Report if it is belongs to any component like "CiviContribute"
tr: Rapor "CiviContribute" gibi bir bileşene aitse belirtin

en: Specify whether the string is active, draft, etc
tr: Dizgenin durumunu etkin, taslak vb olarak belirtin

en: Spool
tr: Kuyruk

en: Spool ID
tr: Kuyruk kodu

en: Spools
tr: Kuyruklar

en: Spousal relationship.
tr: Eş ilişkisi.

en: Spouse of
tr: Şu kişinin eşi

en: Spread the word about this fundraising page (%1). Add your personal message below. A link to the fundraising page will be automatically included in the email.
tr: Arkadaşlarınıza ileterek bu bağış sayfasını (%1) tanıtın. Kişisel bir e-posta iletisi yazmak için aşağıdaki alanı kulanın. Bağış sayfasının bağlantısı e-posta içine otomatik olarak eklenir.

en: Sr.
tr: Büyük

en: St, Rd, Dr, etc.
tr: Sok. Cad. vb.

en: Stack Trace
tr: Yığın izleme

en: Staff Member
tr: Ekip üyesi

en: Staff Relationship
tr: Ekip ilişkisi

en: Staging
tr: Deneme

en: Standalone
tr: Tek başına

en: Standalone Form or Directory
tr: Bağımsız form ya da klasör

en: Standard Industry Classification Code.
tr: Standart endüstri sınıflandırma kodu.

en: Standard Mail Account
tr: Standart posta hesabı

en: Standardized message
tr: Standartlaştırılmış ileti

en: Start
tr: Başlangıç

en: Start Action Condition
tr: İşleme başlama koşulu

en: Start Action Date
tr: İşleme başlama tarihi

en: Start Action Offset
tr: İşleme başlama gecikmesi

en: Start Action Offset must be filled in or Absolute Date set
tr: İşleme başlama gecikmesi alanı doldurulmalı ya da mutlak tarih ayarlanmalıdır

en: Start Action Unit
tr: İşleme başlama birimi

en: Start Action condition
tr: İşleme başlama koşulu

en: Start Adjustment
tr: Ayarlamayı başlat

en: Start Date
tr: Başlangıç tarihi

en: Start Date One
tr: 1. Başlangıç tarihi

en: Start Date Two
tr: 2. Başlangıç tarihi

en: Start Event
tr: Başlangıç etkinliği

en: Start Event Adjust Interval
tr: Başlangıç etkinliği ayarlama aralığı

en: Start Event Adjust Unit
tr: Başlangıç etkinliği ayarlama birimi

en: Start Event Adjustment
tr: Başlangıç etkinliği ayarı

en: Start Offset
tr: Başlangıç kayması

en: Start date
tr: Başlangıç tarihi

en: Start date cannot be earlier than the current time.
tr: Başlangıç tarihi geçerli zamandan daha önce olamaz.

en: Start date for premium
tr: Hediyenin başlangıç tarihi

en: Start date must be set if end date is set.
tr: Bitiş tarihi belirtilmiş ise başlangıç tarihi de beliritlmelidir.

en: Start date must be the same or later than Member since.
tr: Başlangıç tarihi üyelik tarihi ile aynı ya da daha sonra olmalıdır.

en: Start scrolling
tr: Kaydırmayı başlat

en: Started
tr: Başlangıç

en: Started at
tr: Başlangıç zamanı

en: Starting with version 5.28.0, CiviCRM will require the PHP Internationalization extension (PHP-Intl). In preparation for this, the system check will show a warning beginning in 5.27.0 if your site lacks this extension.
tr: 5.28.0 sürümünden başlayarak CiviCRM için PHP Internationalization eklentisi (PHP-Intl) zorunlu olacak. Hazırlık olarak, sitenizde bu eklenti yoksa 5.27.0 sürümünden başlayarak sistem denetimi bir uyarı görüntüleyecek.

en: Starting with version 5.29.0, CiviCRM on WordPress may make a subtle change in the calculation of <code>[civicrm.files]</code>. To ensure a smooth upgrade, please review the following table. All paths and URLs should appear the same. If there is <strong><em>any</em></strong> discrepancy, then consult <a %1>the upgrade documentation</a>.
tr: 5.29.0 sürümünden başlayarak, WordPress üzerine kurulu CiviCRM, <code>[civicrm.files]</code> hesaplamasında küçük bir değişiklik yapabilir. Sorunsuz bir yükseltme sağlamak için lütfen aşağıdaki tabloyu inceleyin. Tüm yollar ve adresler aynı görünmelidir. <strong><em>herhangi bir</em></strong> tutarsızlık varsa, <a %1>yükseltme belgelerine</a> bakabilirsiniz.

en: Starts
tr: Başlangıç

en: Starts with
tr: şununla başlayan

en: State
tr: İl

en: State (Home)
tr: İl (ev)

en: State / Province
tr: İl/bölge

en: State Abbreviation
tr: İl kısaltması

en: State ID
tr: İl kodu

en: State or province <strong>abbreviation</strong>.
tr: İl ya da bölge <strong>kısaltması</strong>.

en: State or province <strong>full name</strong>.
tr: İl ya da bölge <strong>tam adı</strong>.

en: State province
tr: İl - bölge

en: State/Prov
tr: İl/bölge

en: State/Province
tr: İl/ilçe

en: State/Province %1 %2 %3
tr: İl/bölge %1 %2 %3

en: State/Province ID
tr: İl/Eyalet kodu

en: State/Province does not match the selected Country
tr: İl/Bölge seçilmiş ülke ile eşleşmiyor

en: State/province listings are populated dynamically based on the selected Country for all standard contact address editing forms, as well as for <strong>Profile forms which include both a Country and a State/Province field</strong>.  This setting controls which countries' states and/or provinces are available in the State/Province selection field <strong>for Custom Fields</strong> or for Profile forms which do NOT include a Country field.
tr: <strong>Ülke ve İl/bölge alanlarının ikisini de içeren profil formları</strong> ve tüm standart kişi adresi düzenleme formlarında seçilebilecek il/bölge bilgileri seçilmiş ülkeye göre belirlenir. Bu ayar, ülke alanı bulunmayan <strong>Özel alanlar</strong> ya da profil formlarında il/bölge alanında hangi ülkenin il ya da bölgelerinin görüntüleneceğini belirler.

en: StateProvince Is Active
tr: İl/Bölge etkin

en: States/Provinces
tr: İller/Bölgeler

en: Static
tr: Durağan

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Statistics Breakdown
tr: İstatistik kırılımı

en: Status
tr: Durum

en: Status Alerts
tr: Durum uyarıları

en: Status Check Name
tr: Durum denetimi adı

en: Status Class
tr: Durum sınıfı

en: Status ID
tr: Durum kodu

en: Status Label
tr: Durum etiketi

en: Status Override
tr: Durum değişikliği

en: Status Override End Date
tr: Durum değişikliği bitiş tarihi

en: Status Override?
tr: Durum değişikliği

en: Status Preference
tr: Durum ayarı

en: Status Preference ID
tr: Durum ayarı kodu

en: Status Preferences
tr: Durum ayarları

en: Status Rules values were not numeric.
tr: Durum kuralları değerleri sayısal değildir.

en: Status Type
tr: Durum türü

en: Status class is a required field
tr: Durum sınıfı alanının doldurulması zorunludur

en: Status for contribution records which represent a template for a recurring contribution rather than an actual contribution. This status is transitional, to ensure that said contributions don\'t appear in reports. The is_template field is the preferred way to find and filter these contributions.
tr: Gerçek bir katkı yerine yinelenen bir katkı için bir kalıbı temsil eden katkı kayıtlarının durumu. Bu durum, söz konusu katkıların raporlarda görünmemesini sağlamak için bir ara değerdir. is_template alanı, bu katkıları bulmak ve süzmek için yeğlenen bir yoldur.

en: Status of this membership.
tr: Bu üyeliğin durumu.

en: Status overridden?
tr: Durum değişikliği

en: Status range begins this many units from start_event.
tr: start_event ile başlayacak durum aralığı birimi sayısı.

en: Status range ends this many units from end_event.
tr: end_event ile bitecek durum aralığı birimi sayısı.

en: Step 1
tr: 1. adım

en: Step 2
tr: 2. adım

en: Stop
tr: Durdur

en: Stop scrolling
tr: Kaydırmayı durdur

en: Store both US (zip5) AND international postal codes. App is responsible for country/region appropriate validation.
tr: Hem Birleşik Devletler (zip5) hem de uluslararası posta kodlarını kaydeder. Uygulama, ülkeye/bölgeye uygun doğrulamadan sorumludur.

en: Store collection of type-appropriate attributes, e.g. textarea  needs rows/cols attributes
tr: Türe uygun öznitelik koleksiyonunu kaydeder. Örneğin; textarea için rows/cols öznitelikleri olmalıdır

en: Store comma-delimited list of color, size, etc. options for the product.
tr: Ürün seçenekleri. Renk, boyut, gibi özelliklerin virgül ile ayrılmış listesi.

en: Store computed JS/CSS content in cache files? (Note: In "Auto" mode, the "Debug" setting will determine whether to activate the cache.)
tr: Hesaplanan JS/CSS içeriği ön bellek dosyalarında saklansın mı? (Not: "Otomatik" kipte ön belleğin etkinleştirilmesi "Hata ayıklama" ayarı tarafından belirlenir).

en: Store the suffix, like the +4 part in the USPS system.
tr: USPS sistemindeki +4 bölümü gibi son eki kaydeder.

en: Stores Contact Get API params contact reference custom fields. May be used for other filters in the future.
tr: Contact Get API parametrelerini kişi referansı özel alanlarına kaydeder. Gelecekte diğer süzgeçler için kullanılabilir.

en: Stores a fixed (non-translated) name for this option value. Lookup functions should use the name as the key for the option value row.
tr: Bu seçenek değeri için sabit (çevrilmemiş) bir ad kaydeder. Arama işlevleri, bu adı seçenek değeri satırı için anahtar olarak kullanmalıdır.

en: Stores the date from the entity which triggered this reminder action (e.g. membership.end_date for most membership renewal reminders)
tr: Bu anımsatıcı işlemini tetikleyen varlıktan gelen tarihi kaydeder (çoğu üyelik yenileme anımsatıcısı için üyelik.bitiş_tarihi gibi)

en: Stores the date when revenue should be recognized.
tr: Kazanç belirlenebildiğinde tarihi kaydeder.

en: Street
tr: Sokak

en: Street Address
tr: Sokak adresi

en: Street Address (Home)
tr: Sokak adresi (ev)

en: Street Address (if present)
tr: Sokak adresi (varsa)

en: Street Address 1
tr: 1. adres satırı

en: Street Address 2
tr: 2. adres satırı

en: Street Address Parsing
tr: Sokak adresi ayıklama

en: Street Addresses Parsed: %1
tr: Ayıklanmış sokak adresleri: %1

en: Street Direction Prefix
tr: Yol tarifi doğrultu ön eki

en: Street Direction Suffix
tr: Yol tarifi doğrultu son eki

en: Street Editing
tr: Sokak düzenleme

en: Street Name
tr: Sokak adı

en: Street Number
tr: Sokak numarası

en: Street Number Suffix
tr: Sokak numarası son eki

en: Street Number is even
tr: Çift kapı numarası

en: Street Number is odd
tr: Tek kapı numarası

en: Street Type
tr: Sokak türü

en: Street Unit
tr: Sokak birimi

en: Street address parsing
tr: Sokak adresi ayıklama

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box
tr: Sokak numarası, sokak adı, bina/kat/daire YA DA posta kutusu

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box.
tr: Sokak numarası, sokak adı, apartman/blok/daire YA DA Posta Kutusu

en: Street#
tr: Sokak no

en: Strings. You may include quotes around the string to ensure it's not interpreted otherwise, e.g. "false".
tr: Dizgeleri yazarken "false" gibi çift tırnak arasına alarak yanlış olarak yorumlanması engellenebilir.

en: Student
tr: Öğrenci

en: Style
tr: Biçem

en: Sub Total
tr: Alt toplam

en: Sub Type
tr: Alt tür

en: Sub-Type
tr: Alt tür

en: SubTotal
tr: Alt toplam

en: Subevent Slot Label ID
tr: Alt etkinlik aralığı etiketi kodu

en: Subevent slot label. Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = conference_slot.
tr: Alt etkinlik türü aralığı kodu. option_group = conference_slot olduğunda civicrm_option_value alanına yazılacak dış anahtar.

en: Subject
tr: Konu

en: Subject (A)
tr: Konu (A)

en: Subject (B)
tr: Konu (B)

en: Subject Label
tr: Konu etiketi

en: Subject Line
tr: Konu satırı

en: Subject Line of the mailing
tr: Postalamanın konu satırı

en: Subject Only
tr: Yalnızca konu

en: Subject Tokens
tr: Konu kodları

en: Subject for email message.
tr: E-posta iletisinin konusu.

en: Subject is a required field.
tr: Konu alanının doldurulması zorunludur.

en: Subject of email
tr: E-postanın konusu

en: Subject of mailing
tr: Postalamanın konusu.

en: Subject of the last activity in the case
tr: Olay üzerinde son yapılan işlemin konusu

en: Subject of the last completed activity in the case
tr: Olay üzerinde son yapılan işlemin konusu

en: Subject, location, date/time and description fields are provided for all activity types. You can add custom fields for tracking additional information about activities <a href='%1'>here</a>.
tr: Tüm işlem türleri için konu, konum, tarih/saat ve açıklama alanları sunulur. İşlemlerle ilgili ek bilgileri izlemek için gerekebilecek özel alanları <a href='%1'>buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: Subject:
tr: Konu:

en: Subject: %1
tr: Konu: %1

en: Submit
tr: Gönder

en: Submit Button Text
tr: Gönder düğmesi metni

en: Submit Credit Card Contribution
tr: Kredi kartı ile katkıda bulunun

en: Submit Credit Card Event Registration
tr: Kredi kartı etkinlik kaydı ekle

en: Submit Credit Card Membership
tr: Kredi kartı üyeliğini gönder

en: Submit Credit Card Payment by: %1
tr: Kredi kartı ödemesi %1 üzerinden gönderildi

en: Submit Credit Card payment
tr: Kredi kartı ödemesi ekle

en: Submit Mailing
tr: Postalamayı gönder

en: Submit Mass SMS
tr: Toplu SMS gönder

en: Submit Time
tr: Gönderilme zamanı

en: Submit and Approve Mailing
tr: Postalamayı gönderip onayla

en: Submit final mailing
tr: Son postalamayı gönder

en: Submitted
tr: Gönderildi

en: Submitted For
tr: Şunun için gönderildi

en: Submitted For:
tr: Şunun için gönderildi:

en: Submitted Form Values
tr: Gönderilen form değerleri

en: Submitted by %1
tr: %1 tarafından gönderildi

en: Submitted form values for this report
tr: Bu rapor için gönderilen form değerleri

en: Submitted form values for this search
tr: Bu arama için gönderilen gönderilen değerleri

en: Submitting...
tr: Gönderiliyor...

en: Subscribe
tr: Abone olma

en: Subscribe Message
tr: Abonelik iletisi

en: Subscribe URL (Action)
tr: Abonelik adresi (işlem)

en: Subscribe to Green Times
tr: Green Times yayınımıza abone olun

en: Subscribe to Mailing List - %1
tr: Posta listesine abone olun - %1

en: Subscribe via web page
tr: Web sayfası ile abone ol

en: Subscribe/unsubscribe from mailing list group
tr: Postalama listesi grubuna abonelik/abonelikten ayrılma

en: Subscribes
tr: Abone olmalar

en: Subscription Confirmation Request
tr: Abonelik onayı isteği

en: Subscription Histories
tr: Abonelik geçmişleri

en: Subscription History
tr: Abonelik geçmişi

en: Subscription or Service Settings
tr: Abonelik ya da hizmet ayarları

en: Subscription payment failed - %1
tr: Abonelik ödemesi alınamadı - %1

en: Subtotal
tr: Alt toplam

en: Subtype
tr: Alt tür

en: Success
tr: Tamamlandı

en: Success Rate
tr: Başarı oranı

en: Successful
tr: Tamamlandı

en: Successful Deliveries
tr: Başarılı gönderimler

en: Successfully Copied
tr: Kopyalandı

en: Suffix
tr: Son ek

en: Suffix (if present)
tr: Son ek (varsa)

en: Suffix for PHP class name implementation
tr: PHP sınıf adı uyarlamasının son eki

en: Suffix for name (Jr, Sr...). FK to suffix ID
tr: Adın son eki (Jr, Sr...). Son ek kodunun dış anahtarı

en: Suggested Message
tr: Önerilen ileti

en: Suggested message to friends, provided as default on the Tell A Friend form.
tr: Arkadaşına ilet formunda varsayılan olarak görüntülenecek arkadaşlara öneri iletisi.

en: Suggestions:
tr: Öneriler:

en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
tr: Her bir kişisel kampanya sayfası için toplanan bağış ve katkıda bulunan kişi sayısını kapsar.

en: Summary
tr: Özet

en: Summary Overlay
tr: Özet düzeni

en: Summary Statistics
tr: Özet istatistikler

en: Summary of All Cases
tr: Tüm olayların özeti

en: Summary of Involvement
tr: Katılım özeti

en: Summary statistics for mailings
tr: Postalama istatistikleri özeti

en: Sundanese
tr: Sundance

en: Supervised
tr: Denetimli

en: Supplemental Address
tr: Ek adres

en: Supplemental Address 1
tr: 1. tamamlayıcı adres

en: Supplemental Address 2
tr: 2. tamamlayıcı adres

en: Supplemental Address 3
tr: 3. tamamlayıcı adres

en: Supplemental Address Information, Line 1
tr: 1. ek adres bilgileri satırı

en: Supplemental Address Information, Line 2
tr: 2. ek adres bilgileri satırı

en: Supplemental Address Information, Line 3
tr: 3. ek adres bilgileri satırı

en: Supplemental Street Address
tr: Ek adres bilgileri

en: Supplemental Street Address such as Apartment or Suite Number or Department
tr: Apartman, daire ya da bölüm gibi ek adres bilgileri

en: Supplemental address 1 (line is skipped if empty).
tr: 1. ek adres satırı (boş bırakıldığında satır yok sayılır).

en: Supplemental address 2 (line is skipped if empty).
tr: 2. ek adres satırı (boş bırakıldığında satır yok sayılır).

en: Supplemental address 3 (line is skipped if empty).
tr: 3. ek adres satırı (boş bırakıldığında satır yok sayılır).

en: Supplemental address info, e.g. c/o, department name, building name, etc.
tr: Ek adres bilgileri. Örneğin, ilgili kişi, bölüm adı, bina adı.

en: Supplementary Address Field 1
tr: 1. ek adres alanı

en: Supplementary Address Field 2
tr: 2. ek adres alanı

en: Supplementary Address Field 3
tr: 3. ek adres alanı

en: Support
tr: Destek

en: Support Recurring Intervals
tr: Yinelenen aralıklar desteklensin

en: Support negative hours for cancellation/transfer
tr: İptal/aktarım için negatif saat desteği eklendi

en: Support recurring intervals
tr: Desteklenecek yinelenme birimleri

en: Supported Languages
tr: Desteklenen diller

en: Supported file formats: %1
tr: Desteklenen dosya biçimleri: %1

en: Supported pledge frequencies
tr: Desteklenen söz verilmiş ödeme sıklıkları

en: Supported recurring frequency units.
tr: Desteklenen yinelenme sıklığı birimleri.

en: Supported recurring units
tr: Desteklenen yinelenme birimleri

en: Supporter
tr: Destekçi

en: Supporter Contact Subtype
tr: Destekleyici alt kişi türü

en: Supporter Contact Type
tr: Destekleyici kişi türü

en: Supporter Name
tr: Destekleyici adı

en: Supporter Profile
tr: Destekleyici profili

en: Supporter Profile ID
tr: Destekçi profili kodu

en: Supporter profile is a required field.
tr: Destekçi profili alanının doldurulması zorunludur.

en: Supporter profile is not set for this Personal Campaign Page or the profile is disabled. Please contact the site administrator if you need assistance.
tr: Bu kişisel kampanya sayfası için bir destekçi profili ayarlanmamış ya da devre dışı bırakılmış. Yardıma gerek duyuyorsanız lütfen site yöneticisi ile görüşün.

en: Supports Multiple Records
tr: Birden çok kayıt desteklensin

en: Surrogate Key
tr: Vekil anahtar

en: Survey
tr: Anket

en: Survey - %1
tr: Anket - %1

en: Survey / Petition
tr: Anket / imza kampanyası

en: Survey Dashboard
tr: Anket panosu

en: Survey Hold Duration
tr: Anket tutma süresi

en: Survey ID
tr: Anket kodu

en: Survey Interviewer - %1
tr: Anket görüşmecisi - %1

en: Survey Is Active
tr: Anket etkin

en: Survey Modified On
tr: Anketin değişiklik zamanı

en: Survey Report
tr: Anket raporu

en: Survey Report (Detail)
tr: Anket raporu (ayrıntılı)

en: Survey Responses
tr: Anket yanıtları

en: Survey Result
tr: Anket sonucu

en: Survey Status - %1
tr: Anket durumu - %1

en: Survey Title
tr: Anket başlığı

en: Survey Title = %1
tr: Anket başlığı = %1

en: Survey Type
tr: Anket türü

en: Survey Type ID
tr: Anket türü kodu

en: Survey id.
tr: Anketin kodu.

en: Survey(s)
tr: Anketler

en: Surveys
tr: Anketler

en: Swahili
tr: Swahilice

en: Swap Target and Assignee Contacts
tr: Hedef ve atanmış kişileri değiştir

en: Swati
tr: Swatice

en: Swedish
tr: İsveççe

en: Sybunt Report
tr: Önceki yıllar raporu

en: Symbolic name used by the module to identify the object
tr: Modül tarafından nesneyi tanımlamak için kullanılan sembolik ad

en: Symbolic name which referenced in the fields
tr: Alanlar içinde anılan simgesel ad

en: Sync CMS Email
tr: CMS e-posta adresi eşitlensin

en: Synchronize %1 Users
tr: %1 kullanıcıyı eşitle

en: Synchronize CiviMember Membership Types to Drupal Roles now
tr: CiviMember üyelik türleri ile Drupal rollerini eşitleyin

en: Synchronize Complete
tr: Eşitleme tamamlandı

en: Synchronize Users to Contacts:
tr: Kullanıcıları kişiler ile eşitle:

en: Synchronize when Drupal cron is ran. This action will be performed on all users and contacts.
tr: Drupal zamanlanmış görevi çalıştırıldığında eşitlensin. Bu işlem tüm kullanıcı ve kişiler üzerinde yürütülür.

en: Synchronize when membership is updated.
tr: Üyelik güncellendiğinde eşitlensin.

en: Synchronize whenever a user logs in or logs out. This action is performed only on the user logging in or out.
tr: Bir kullanıcı oturum açtığında ya da kapattığında eşitlensin. Bu işlem yalnızca kullanıcı oturum açarken ya da kapatırken yürütülür.

en: Syntax error: input should be valid JSON or a quoted string.
tr: Yazım hatası: giriş geçerli bir JSON ya da tırnak içinde bir dizge olmalıdır.

en: System Installed
tr: Sistem kuruldu

en: System Log
tr: Sistem günlüğü

en: System Log ID
tr: Sistem günlüğü kodu

en: System Log Message
tr: Sistem günlüğü iletisi

en: System Logs
tr: Sistem günlükleri

en: System Settings
tr: Sistem ayarları

en: System Status: Alert
tr: Sistem durumu: Alarm

en: System Status: Critical
tr: Sistem durumu: Kritik

en: System Status: Emergency
tr: Sistem durumu: Acil

en: System Status: Error
tr: Sistem durumu: Hata

en: System Status: Notice
tr: Sistem durumu: Bildirim

en: System Status: Ok
tr: Sistem durumu: Normal

en: System Status: Warning
tr: Sistem durumu: Uyarı

en: System Workflow Message Templates
tr: Sistem iş akışı ileti kalıpları

en: System Workflow Messages
tr: Sistem iş akışı iletileri

en: System default language
tr: Sistem varsayılan dili

en: System generated ID.
tr: Sistem tarafından üretilen kod.

en: System workflow message templates are used to generate the emails sent to consituents and administrators for contribution receipts, event confirmations and many other workflows. You can customize the style and wording of these messages here.
tr: Sistem iş akışı iletileri kalıpları, katılımcı ve yöneticilere, katkı alıntısı, etkinlik onayı ve benzer iş akışları iletilerini göndermek için kullanılır. Bu iletilerin biçem ve içeriği bu bölümden özelleştirilebilir.

en: System workflow message templates are used to generate the emails sent to constituents and administrators for contribution receipts, event confirmations and many other workflows. You can customize the style and wording of these messages here.
tr: Sistem iş akışı iletileri kalıpları, katılımcı ve yöneticilere, katkı alıntısı, etkinlik onayı ve benzer iş akışları iletilerini göndermek için kullanılır. Bu iletilerin biçem ve içeriği bu bölümden özelleştirilebilir.

en: TIP - Matching Activities to Contact Records
tr: İPUCU - İşlemler ile kişi kayıtlarını eşleştirme

en: TOTAL
tr: TOPLAM

en: TOTAL %1
tr: TOPLAM %1

en: TOTAL %1 %2%
tr: TOPLAM %1 %2%

en: TOTAL NO %1
tr: TOPLAM NO %1

en: Tab
tr: Sekme

en: Tab icon
tr: Sekme simgesi

en: Tab with table
tr: Tablolu sekme

en: Table Layout
tr: Tablo düzeni

en: Table Name
tr: Tablo adı

en: Table of the object joined to the ACL Role (Contact or Group)
tr: Bu erişim denetimi listesi rolüyle bağlantılı tablo (kişi ya da grup)

en: Table of the object possessing this ACL entry (Contact, Group, or ACL Group)
tr: Bu erişim denetimi listesi kaydına sahip nesne tablosu (kişi, grup ya da EDL grubu)

en: Table where referenced item is stored
tr: İlişkili ögenin kaydedildiği tablo

en: Table which uses this price set
tr: Fiyat paketini kullanan tablo

en: Tables
tr: Tablolar

en: Tables For Select Clause
tr: Select ifadesi için tablolar

en: Tables For Where Clause
tr: Where ifadesi için tablolar

en: Tag
tr: Etiket

en: Tag %1 %2
tr: Etiket %1 %2

en: Tag '%1' already exists.
tr: "%1" etiketi zaten var.

en: Tag - add to activities
tr: Etiket - İşlemlere ekle

en: Tag - add to contacts
tr: Etiket - Kişilere ekleme

en: Tag - remove from activities
tr: Etiket - İşlemlerden kaldır

en: Tag - remove from contacts
tr: Etiket - Kişilerden silme

en: Tag Activities
tr: İşlemleri etiketle

en: Tag Activities (Remove)
tr: Etiket işlemleri (silme)

en: Tag Contact
tr: Kişiyi etiketle

en: Tag Contact(s)
tr: Kişileri etiketle

en: Tag Contact(s) (Remove)
tr: Kişileri etiketle (silme)

en: Tag Contacts
tr: Kişileri etiketle

en: Tag Created Date
tr: Etiketin oluşturulma tarihi

en: Tag ID
tr: Etiket kodu

en: Tag Name
tr: Etiket adı

en: Tag Set
tr: Etiket kümesi

en: Tag Set for %1
tr: %1 için etiket kümesi

en: Tag Set for %1 (created %2 by %3).
tr: %1 için etiket kümesi (%3 tarafından %2 eklendi).

en: Tag Sets
tr: Etiket kümeleri

en: Tag Tree
tr: Etiket ağacı

en: Tag Used For
tr: Etiketin kullanım amacı

en: Tag for Unconfirmed Petition Signers
tr: Kampanyaya imza veren onaylanmamış kişilerin etiketi

en: Tag imported records
tr: İçe aktarılan kayıtlar etiketlensin

en: Tag(s)
tr: Etiket(ler)

en: Tagged
tr: Etiketlenmiş

en: Tagged %1
tr: %1 etiketli

en: Tagged %1 %2
tr: Etiketlendi %1 %2

en: Tagged Imported Contacts
tr: İçe aktarılırken etikelen kişiler

en: Tags
tr: Etiketler

en: Tags (Categories)
tr: Etiketler (kategoriler)

en: Tags and Groups
tr: Etiket ve gruplar

en: Tags are a convenient way to categorize data (%1).
tr: Etiketler, verileri (%1) sınıflandırmak için alışılmış bir yöntemdir.

en: Tags can be assigned to any contact record, and are a convenient way to find contacts. You can create as many tags as needed to organize and segment your records.
tr: Kişileri bulmak için kişi kayıtlarına etiketler atamak sık kullanılan bir yöntemdir. Kuruluşunuzun kayıtlarını gruplamak için istediğiniz kadar etiket oluşturabilirsiniz.

en: Tagset
tr: Etiket kümesi

en: Tahitian
tr: Tahitice

en: Tajik
tr: Tacikce

en: Target
tr: Hedef

en: Target Birth Date
tr: Hedef doğum tarihi

en: Target Contact
tr: Hedef kişi

en: Target Contact Group
tr: Hedef kişi grubu

en: Target Contact ID
tr: Hedef kişi kodu

en: Target Contact(s) in Group
tr: Gruptaki hedef kişiler

en: Target Email
tr: Hedef e-postası

en: Target Entity
tr: Hedef varlık

en: Target Entity ID
tr: Hedef varlık kodu

en: Target Gender
tr: Hedef cinsiyet

en: Target Name
tr: Hedef adı

en: Target Phone
tr: Hedef telefonu

en: Task
tr: Görev

en: Tatar
tr: Tatarca

en: Tax Amount
tr: Vergi tutarı

en: Tax Display Settings
tr: Vergi görüntüleme ayarları

en: Tax Financial Account?
tr: Vergi mali hesabı

en: Tax Label
tr: Vergi etiketi

en: Tax Rate
tr: Vergi oranı

en: Tax Rate Should be between 0 - 100
tr: Vergi oranı 0 - 100 arasında olmalıdır

en: Tax Term
tr: Vergi dönemi

en: Tax Total
tr: Vergi toplamı

en: Tax-Deductible?
tr: Vergiden düşülebilir

en: Taxable accounts should have Financial Account Type set to Liability.
tr: Vergilendirilebilir hesapların mali hesap türü, Yükümlülük olmalıdır.

en: Tell A Friend Limit
tr: Arkadaşına ilet sayısı

en: Tell Friend is disable for this Personal Campaign Page
tr: Bu Kişisel Kampanya Sayfası için Arkadaşına İlet özelliği devre dışı bırakılmış

en: Tell Friends
tr: Arkadaşınuza iletin

en: Tell a Friend
tr: Arkadaşına ilet

en: Tell a Friend Enabled?
tr: Arkadaşına ilet kullanılsın

en: Tell a Friend enabled?
tr: Arkadaşına ilet kullanılsın

en: Tell a Friend gives registering participants an easy way to spread the word about this event. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
tr: Arkadaşına ilet özelliği katkıda bulunanların etkinlikleri kolayca başka kişilere duyurmasını sağlar. Kayıt teşekkür sayfasında, kişisel bir iletinin yanında katkıda bulunan kişiye arkadaşlarının e-posta adreslerini yazabileceği bir form görüntülenir. CiviCRM bu işlemleri kaydeder ve arkadaşları veritabanına ekler.

en: Tell a Friend gives registering pledge signers an easy way to spread the word about this pledge. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
tr: "Arkadaşına ilet" özelliği, ödeme sözenlerin, söz verilmiş ödemeyi kolayca başka kişilere duyurmasını sağlar. Kayıt teşekkür sayfasında, kişisel bir iletinin yanında katkıda bulunan kişiye arkadaşlarının e-posta adreslerini yazabileceği bir form görüntülenir. CiviCRM bu işlemleri kaydeder ve arkadaşları veritabanına ekler.

en: Tell a Friend gives your contributors an easy way to spread the word about this fundraising campaign. The contribution thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
tr: Arkadaşına ilet özelliği katkıda bulunan kişilerin bağış kampanyalarını kolayca başka kişilere duyurmasını sağlar. Katkı teşekkür sayfasında, kişisel bir iletinin yanında katkıda bulunan kişiye arkadaşlarının e-posta adreslerini yazabileceği bir form görüntülenir. CiviCRM bu işlemleri kaydeder ve arkadaşları veritabanına ekler.

en: Tell people why this campaign is important to you.
tr: İnsanlara kampanyanızın sizin için önemini anlatın.

en: Tell-a-Friend
tr: Arkadaşına ilet

en: Tell-a-Friend Email
tr: Arkadaşına ilet e-postası

en: Tell-a-Friend Limit
tr: Arkadaşa iletme sınırı

en: Template
tr: Kalıp

en: Template (A)
tr: Kalıp (A)

en: Template (B)
tr: Kalıp (B)

en: Template Contribution
tr: Kalıptan yapılan katkı

en: Template Deleted
tr: Kalıp silindi

en: Template Not Found
tr: Kalıp bulunamadı

en: Template Options (JSON)
tr: Kalıp seçenekleri (JSON)

en: Template Records
tr: Kalıp kayıtları

en: Template Title
tr: Kalıp başlığı

en: Template Type
tr: Kalıp türü

en: Template cache and upload directory have been cleared.
tr: Tema ön belleği ve yükleme klasörü temizlendi.

en: Template contributions are used with recurring contribution to generate follow up contributions.
tr: Kalıp katkıları, izleme katkıları oluşturmak için yinelenen katkılarla birlikte kullanılır.

en: Templates allow you to save and re-use messages with layouts. You can use them when sending email or letters to one or more contacts. If you are using CiviMail for enewsletters, newsletter templates take care of the layout so authors can focus on content.</p>
tr: Kalıplar kullanılarak ileti düzenleri kaydedilip, bir ya da bir kaç kişiye e-posta ya da mektup göndermek için yeniden kullanılabilir. E-bültenler için CiviMail bileşenini kullanıyorsanız, ileti düzeni bülten kalıbı tarafından sağlandığından yönetici bültenin içeriğine odaklanabilir.</p>

en: Temporary Files
tr: Geçici dosyalar

en: Temporary Files Directory
tr: Geçici dosyalar klasörü

en: Terms:
tr: Hükümler:

en: Test
tr: Deneme

en: Test A (%1)
tr: Deneme A (%1)

en: Test API URL
tr: Deneme API adresi

en: Test B (%1)
tr: Deneme B (%1)

en: Test Button URL
tr: Deneme düğme adresi

en: Test Drive
tr: Deneme sürüşü

en: Test Email
tr: Deneme e-postası

en: Test ID
tr: Deneme kodu

en: Test Mailing A
tr: A deneme postalaması

en: Test Mailing B
tr: B deneme postalaması

en: Test Membership?
tr: Deneme amaçlı üyelik

en: Test Records
tr: Deneme kayıtları

en: Test Recurring Payments URL
tr: Deneme yinelenen ödeme adresi

en: Test Site URL
tr: Deneme sitesinin adresi

en: Test Type
tr: Deneme türü

en: Test different "From" lines
tr: Farklı "Kimden" satırları sınansın

en: Test different "Subject" lines
tr: Farklı "Konu" satırları sınansın

en: Test entirely different emails
tr: Tamamen farklı e-postalar sınansın

en: Test-drive
tr: Deneme sürüşü

en: Test-drive - Receipt Header
tr: Deneme sürüşü - Alındı üst bilgisi

en: Test-drive Email / Receipt
tr: Deneme sürüşü - E-posta / Alındı

en: Test-drive Your Contribution Page
tr: Katkı sayfanızı deneyin

en: Test-drive Your Event Registration Page
tr: Etkinlik kaydı sayfanızı deneyin

en: Test-drive the entire contribution process&mdash;including custom fields, confirmation, thank-you page, and receipting. Transactions will be directed to your payment processor's test server. No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and a test contribution record will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. Test contributions are not visible on the Contributions tab, but can be viewed by searching for 'Test Contributions' in the CiviContribute search form.
tr: Özel alanları, onay ve teşekkürler sayfalarını ve alındıyı içerecek şekilde tüm katkı işlemini deneyin. Yapılan hesap hareketleri ödeme aracısının deneme sunucusuna gönderilecek. Gerçek bir ödeme hesabı hareketi yapılmayacak. Bununla birlikte bir kişi kaydı oluşturulacak ya da güncellenecek ve veritabanına bir deneme katılımcı kaydı eklenecek. Bu nedenle açıkca belli olan ve bu kayıtları kolayca bulup silmenize yardımcı olacak deneme kişi adları kullanın. Deneme katkıları "Katkılar" sekmesinde görüntülenmez ancak CiviContribute arama formundaki "Deneme katkıları" araması ile görülebilir.

en: Test-drive the entire online registration process - including custom fields, confirmation, thank-you page, and receipting. Fee payment transactions will be directed to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and participant and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed.</strong>
tr: Özel alanları, onay ve teşekkürler sayfalarını ve alındıyı içerecek şekilde tüm kayıt işlemini deneyin Yapılan hesap hareketleri ödeme aracısının deneme sunucusuna gönderilecek. <strong>Gerçek bir ödeme hesap hareketi yapılmayacak. Bununla birlikte bir kişi kaydı oluşturulacak ya da güncellenecek ve veritabanına bir deneme katılımcı kaydı eklenecek. Bu nedenle açıkça belli olan ve bu kayıtları kolayca bulup silmenize yardımcı olacak deneme kişi adları kullanın.</strong>

en: Testing
tr: Deneniyor

en: Testing Criteria
tr: Deneme ölçütü

en: Text
tr: Metin

en: Text / Numeric Quantity
tr: Metin / Sayısal miktar

en: Text Link
tr: Metin bağlantısı

en: Text Message
tr: Metin iletisi

en: Text and html allowed. Displayed at the bottom of the first page of the contribution wizard.
tr: Metin ve HTML biçimleri kullanılabilir. Katkı yardımcısının ilk sayfasının altında görüntülenir.

en: Text and html allowed. Displayed below title.
tr: Metin ve HTML kullanılabilir. Başlığın altında görüntülenir:

en: Text and html allowed. displayed at the bottom of the success page. Common usage is to include link(s) to other pages such as tell-a-friend, etc.
tr: Metin ve HTML biçimi kullanılabilir. İşlemin başarılı olduğunu gösteren sayfanın altında görüntülenir. Genellikle "Arkadaşınıza önerin" gibi diğer sayfaların bağlantılarını eklemek için kullanılır.

en: Text displayed next to the checkbox for the 'pay later' option on the contribution form. You may include HTML formatting tags.
tr: Katkı formunda "Sonra ödenecek" seçeneğinin yanında görüntülenecek metin. HTML biçimlendirme kodları kullanılabilir.

en: Text displayed next to the checkbox on the contribution form.
tr: Katkı formunda işaret kutusunun yanında görüntülenecek metin.

en: Text displayed on the Event Information page when the maximum number of registrations is reached (unless you are offering a waitlist). If online registration is enabled, this message will also be displayed if users attempt to register.
tr: Etkinlik bilgileri sayfasında en fazla kayıt sayısına ulaşıldığında görüntülenecek metin (bekleme listesi önerilmiyorsa). Çevrimiçi kayıt kullanılıyorsa bu ileti ayrıca kayıt olmak isteyen kullanıcılara da görüntülenir.

en: Text for Tell a Friend thank you page header and HTML title.
tr: Arkadaşına ilet teşekkür sayfasının başlığı ve HTML başlığı metni.

en: Text for form field label (also friendly name for administering this custom property).
tr: Form alanı etiketinin metni (ayrıca bu özel özelliği yönetmek için kullanılacak kolay ad).

en: Text for form field label (also friendly name for administering this field).
tr: Form alanı etiketinin metni (ayrıca bu alanı yönetmek için kullanılacak kolay ad).

en: Text for link to Event Registration form which is displayed on Event Information screen when is_online_registration is true.
tr: is_online_registration değeri true olduğunda etkinlik bilgileri sayfasında görüntülenecek etkinlik kayıt formu bağlantısı metni.

en: Text for the Registration Link
tr: Etkinlik kaydı bağlantısı metni

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Campaign Page. This link will appear on the Event registration Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
tr: Paydaşları kişisel katkı sayfası oluşturmaya çağıran bağlantı metni. Bu bağlantı, kişisel kampanya sayfasının yanında etkinlik kaydı için teşekkür edilen sayfada da görüntülenir. Boş bırakıldığında paydaşlara kendi kişisel kampanya sayfalarını oluşturmaları için herhangi bir bildirim görüntülenmez.

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Contribution Page. This link will appear on the Contribution Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
tr: Paydaşları kişisel katkı sayfası oluşturmaya çağıran bağlantı metni. Bu bağlantı, kişisel kampanya sayfasının yanında katkılar için teşekkür edilen sayfada da görüntülenir. Boş bırakıldığında paydaşlara kendi kişisel kampanya sayfalarını oluşturmaları için herhangi bir bildirim görüntülenmez.

en: Text formatted message
tr: İletinin düz metin biçimi

en: Text formatted message.
tr: İletinin metin biçimi.

en: Text formatted signature for the email.
tr: E-postanın metin olarak biçimlendirilmiş imzası.

en: Text message (SMS) sent.
tr: Kısa mesaj (SMS) gönderildi.

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Text to display below title
tr: Başlığın altında görüntülenecek metin

en: Text to display for member renewal
tr: Üyelik yenilemesi metni

en: Text to display on the cancel button when used in create or edit mode
tr: Profil ekleme ya da düzenleme sayfasında "İptal" düğmesi üzerinde görüntülenecek metin

en: Text to display on the submit button when used in create or edit mode
tr: Profil ekleme ya da düzenleme sayfasında "Gönder" düğmesi üzerinde görüntülenecek metin

en: Text to display when the approval is required to complete registration for an event.
tr: Bir etkinlik kaydını tamamlamak için onay gerektiğinde görüntülenecek metin.

en: Text to display when the event is full, but participants can signup for a waitlist.
tr: Etkinlik dolduğunda görüntülenecek metin. Ancak katılımcılar bir bekleme listesine kayıt olabilir.

en: Textarea
tr: Metin alanı

en: Thai
tr: Tayca

en: Thank You Date
tr: Teşekkür edildiği tarih

en: Thank You Page
tr: Teşekkür sayfası

en: Thank You Text
tr: Teşekkür metni

en: Thank You Title
tr: Teşekkür başlığı

en: Thank You for Registering
tr: Kayıt olduğunuz için teşekkürler

en: Thank you for completing this contribution.
tr: Bu katkıyı tamamladığınız için teşekkürler.

en: Thank you for completing this payment.
tr: Bu ödemeyi tamamladığınız için teşekkürler.

en: Thank you for getting involved in our campaign!
tr: Kampanyamıza katkıda bulunduğunuz için teşekkürler!

en: Thank you for signing the petition.
tr: Kampanyayı imzaladığınız için teşekkürler.

en: Thank you for this contribution.
tr: Katkınız için teşekkürler.

en: Thank you for upgrading to %6. This release was made possible by the <a href="%1" target="_blank">CiviCRM Core Team</a> and an <a href="%2" target="_blank">incredible group of CiviCRM Contributors</a>. The CiviCRM project could not exist without the continued financial support of <a href="%3" target="_blank">CiviCRM Members</a> and <a href="%4" target="_blank">CiviCRM Partners</a>. We invite you to support CiviCRM by becoming a <a href="%5" target="_blank">CiviCRM Member</a> or <a href="%7" target="_blank">CiviCRM Partner</a> today. Providing financial support ensures that the <a href="%8" target="_blank">CiviCRM project</a> can continue to provide the essential resources and services to support the <a href="%8" target="_blank">CiviCRM community</a>.
tr: %6 sürümüne yükselttiğiniz için teşekkür ederiz. Bu sürüm, <a href="%1" target="_blank">CiviCRM çekirdek ekibi</a> ve <a href="%2" target="_blank">harika CiviCRM gönüllüleri grubu</a> sayesinde yayınlanabildi. CiviCRM projesi, <a href="%3" target="_blank">CiviCRM üyeleri</a> ile <a href="%4" target="_blank">CiviCRM iş ortaklarının</a> sürekli mali desteği olmadan var olamazdı. Sizi bugün bir <a href="%5" target="_blank">CiviCRM üyesi</a> ya da <a href="%7" target="_blank">CiviCRM iş ortağı</a> olmaya ve CiviCRM projesini desteklemeye çağırıyoruz. Mali destek sağlamak, <a href="%8" target="_blank">CiviCRM projesinin</a>, <a href="%8" target="_blank">CiviCRM topluluğunu</a> desteklemek için gerekli kaynakları ve hizmetleri sağlamayı sürdürebilmesini sağlar.

en: Thank you for your Pledge
tr: Ödeme sözü verdiğiniz için teşekkürler

en: Thank you for your contribution/s
tr: Katkılarınız için teşekkürler

en: Thank you for your generous pledge.
tr: Cömert ödeme sözünüz için teşekkürler.

en: Thank you for your registration.
tr: Kayıt olduğunuz için teşekkürler.

en: Thank you for your support
tr: Desteğiniz için teşekkürler

en: Thank you for your support.
tr: Desteğiniz için teşekkürler.

en: Thank you letter
tr: Teşekkür mektubu

en: Thank you message displayed on success page.
tr: İşlem tamamlandığından görüntülenecek sayfadaki teşekkür iletisi.

en: Thank you.
tr: Teşekkürler.

en: Thank your for your generous support.
tr: Cömert desteğiniz için teşekkürler.

en: Thank-you Date
tr: Teşekkürler tarihi

en: Thank-you Footer
tr: Teşekkür alt bilgisi

en: Thank-you Letter Options
tr: Teşekkür mektubu ayarları

en: Thank-you Letter for Contributions (PDF)
tr: Katkı teşekkür mektubu (PDF)

en: Thank-you Message
tr: Teşekkür iletisi

en: Thank-you Page Footer
tr: Teşekkür sayfası alt bilgisi

en: Thank-you Page Title
tr: Teşekkür sayfasının başlığı

en: Thank-you Screen
tr: Teşekkür sayfası

en: Thank-you Sent
tr: Teşekkür gönderildi

en: Thank-you Text
tr: Teşekkür metni

en: Thank-you Title
tr: Teşekkür başlığı

en: Thank-you and Receipting
tr: Teşekkür ve alındı

en: Thank-you date has been updated for %1 contributions.
tr: %1 katkının teşekkür tarihi güncellendi.

en: Thank-you letter - print or email
tr: Teşekkür mektubu - Yazdır ya da e-posta gönder

en: Thank-you letters - print or email
tr: Teşekkür mektubu - Yazdır ya da e-posta gönder

en: Thank-you sent?
tr: Teşekkür gönderildi

en: ThankYou Text
tr: Teşekkür metni

en: ThankYou Text.
tr: Teşekkür metni.

en: ThankYou Title
tr: Teşekkür başlığı

en: Thanks
tr: Teşekkürler

en: Thanks and Receipt
tr: Teşekkür ve alındı

en: Thanks for Spreading the Word
tr: Bizi tanıttığınız için teşekkürler

en: Thanks for choosing CiviCRM! Please follow the instructions below to install CiviCRM.
tr: CiviCRM kullanmayı seçtiğiniz için teşekkürler. Kurmak için aşağıdaki yönergeleri izleyin.

en: Thanks for creating a personal campaign page in support of %1.
tr: %1 desteği için bir kişisel kampanya sayfası oluşturduğunuz için teşekkürler.

en: Thanks for spreading the word about this event to your friends.
tr: Bu etkinliği arkadaşlarınıza ilettiğiniz için teşekkürler.

en: Thanks for supporting this campaign by spreading the word to your friends.
tr: Bu kampanyayı arkadaşlarınıza ileterek desteklediğiniz için teşekkürler.

en: Thanks for telling your friends about us and supporting our efforts. Together we can make a difference.
tr: Arkadaşlarınıza İleterek bizi ve çabalarımızı desteklediğiniz için teşekkürler. Birlikte bir fark yaratabiliriz.

en: Thanks for your auto renew membership sign-up.
tr: Otomatik yenilenen bir üyelik kaydı yaptığınız için teşekkürler.

en: Thanks for your recurring contribution sign-up.
tr: Otomatik yenilenen bir katkı kaydı yaptığınız için teşekkürler.

en: Thankyou Date
tr: Teşekkür tarihi

en: That username/password doesn't work
tr: Bu kullanıcı adı/parola ile erişim sağlanamadı

en: The "%1" option conflicts with the "%2" option. The "%2" option has been disabled.
tr: "%1" seçeneği "%2" seçeneği ile çakışıyor. "%2" seçeneği devre dışı bırakıldı.

en: The "Contributions - Receipt (on-line)" System Workflow Message Template provides content and formatting for the receipt.
      You can modify it from <a href="%1">Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages</a>. You can also provide
      specific messaging for contributions received via this contribution page using the "Receipt Message" field below.
tr: Alındının içeriği ve biçimi "Katkılar - Alındı (çevrimiçi)" sistem iş akışı iletisi kalıbına göre belirlenir.
    Kalıbı düzenlemek için <a href="%1">"Yönetim" > "İletişim" > "İleti kalıpları" > "Sistem iş akışı iletileri"</a> bölümüne bakın.
    Ayrıca aşağıdaki "Alındı iletisi" alanını kullanarak, bu katkı sayfasından alınan katkılara özel ileti gönderebilirsiniz.

en: The %1 '%2' has been saved.
tr: %1 "%2" kaydedildi.

en: The %1 is not writable.  Please check your file permissions. | The following directories are not writable: %1.  Please check your file permissions.
tr[0]: Şu klasör yazılabilir değil: %1. Lütfen dosya izinlerini denetleyin.
tr[1]: Şu klasörler yazılabilir değil: %1. Lütfen dosya izinlerini denetleyin.

en: The %1 payment processor is no longer bundled with CiviCRM. After upgrading you will need to install the extension to continue using it.
tr: %1 ödeme aracısı artık CiviCRM ile birlikte gelmiyor. Kullanmayı sürdürmek istiyorsanız güncelleme sonrasında ilgili eklentiyi kurmanız gerekir.

en: The %1 role was assigned one or more permissions that may prove dangerous for users of that role to have. Please reconsider assigning %2 to them.
tr: % rolüne, kullanıcılar için tehlikeli olabilecek bir ya da bir kaç izin atanmış. Lütfen %2 izinlerini atamayı yeniden gözden geçirin.

en: The '%1' cannot be deleted! You must Delete all Personal Campaign Page(s) related with this contribution page prior to deleting the page.
tr: "%1" kişisel katkı sayfası silinemedi! Katkı sayfasını silmeden önce bu katkı sayfası ile ilgili tüm "Kişisel kampanya sayfalarını" silmelisiniz.

en: The 'Supervised' rule for each contact type is automatically used to check for possible duplicates when contacts are added or edited via the user interface. Supervised Rules should be configured with a broader definition of what constitutes a duplicate.
tr: Her bir kişi türü için, kişiler kullanıcı arayüzü üzerinden eklendiğinde ya da düzenlendiğinde "Denetimli" bir kural kullanılır. "Denetimli kurallar" çift kaydı anlamak için daha geniş bir kapsam ile yapılandırılmalıdır.

en: The 'Unsupervised' rule for each contact type is automatically used when new contacts are created through online registrations including Events, Membership, Contributions and Profile pages. They are also selected by default when you Import contacts. They are generally configured with a narrow definition of what constitutes a duplicate.
tr: Her bir kişi türü için, kişiler çevrimiçi olarak "Etkinlikler", "Üyelikler", "Katkılar ve profil sayfaları" içinden oluşturulduğunda "Denetimsiz" bir kural kullanılır. Denetimsiz kurallar ayrıca kişiler "İçe aktarılırken" de varsayılan olarak kullanılır. Bunlar genellikle çift kaydı algılamak için dar bir kapsam ile yapılandırılır.

en: The <a href="%1">SMS Provider</a> has not been configured or is not active.
tr: <a href="%1">SMS hizmeti sağlayıcı</a> yapılandırılmamış ya da etkin değil.

en: The <a href="%1">default mailbox</a> has not been configured. You will find <a href="%2">more info in the online system administrator guide</a>
tr: <a href="%1">Varsayılan posta kutusu</a> yapılandırılmamış. Ayrıntılı bilgi almak için çevrimiçi <a href="%2">Sistem yöneticisi belgeleri</a> bölümüne bakabilirsiniz.

en: The <strong>Contribution Summary</strong> table provides a summary of month and year-to-date contribution totals, and includes shortcuts to view the contribution details for these commonly used search periods. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Contributions</a>. You can search by Contributor Name, Amount Range, and a variety of other criteria.
tr: Bu tabloda <strong>Katkı özeti</strong> tablosunda bugüne kadar yapılmış aylık ve yıllık katkı toplamlarının özeti ile sık kullanılan arama dönemlerine göre katkı ayrıntılarını görüntüleyen kısayollar bulunur. Özel aramalar yapmak için <a href='%1'>Katkı arama</a> üzerine tıklanarak, katkıda bulunan kişi adı, tutar aralığı, ve değişik ölçütlere göre arama yapılabilir.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's LIVE Gateway.
tr: eWAY CANLI ödeme aracısının <strong>adresi</strong>.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's TEST Gateway.
tr: eWAY DENEME ödeme aracısının <strong>adresi</strong>.

en: The Activity Import Wizard allows you to easily upload activity from other applications into CiviCRM. Contacts must already exist in your CiviCRM database prior to importing activities for them. Use Import Contacts to create contact records first, if necessary. Then you can match activities to contacts by Email Address, CiviCRM Contact ID, or an External Identifier (see the TIP below).
tr: İşlem içe aktarma yardımcısı ile diğer uygulamalardaki işlemler CiviCRM üzerine aktarılabilir. Kişiler, işlemler içe aktarılmadan önce CiviCRM veritabanına eklenmiş olmalıdır. Gerekiyorsa, önce kişi kayıtlarını eklemek için kişileri içe aktarma işlemini yapın. Ardından e-posta adresi, CiviCRM kişi kodu ya da başka bir belirtece göre (aşağıdaki ipucuna bakın) işlemler ile kişileri eşleştirerek içe aktarabilirsiniz.

en: The Activity Import Wizard allows you to easily upload activity from other applications into CiviCRM. Contacts must already exist in your CiviCRM database prior to importing activity.
tr: İşlem içe aktarma yardımcısı ile diğer uygulamalardaki işlemler CiviCRM üzerine aktarılabilir. Kişiler, işlemler içe aktarılmadan önce CiviCRM veritabanına eklenmiş olmalıdır.

en: The Activity's Duration in Minutes
tr: İşlemin dakika olarak süresi

en: The Campaign Page '%1' has been deleted.
tr: "%1" kampanya sayfası silindi.

en: The Campaign Page '%1' has been disabled.
tr: "%1" kampanya sayfası devre dışı bırakıldı.

en: The Campaign Page '%1' has been enabled.
tr: "%1" kampanya sayfası etkinleştirildi.

en: The City or Suburb the address is at
tr: Adresin ilçesi ya da semti

en: The CiviCRM module allows you to create contacts, or import them from other sources. You can record relationships between contacts, such as indicating they live in the same household. There are two types of groups of contacts. You can create static groups which have a set list of contacts. You can also create dynamic (smart) groups based on characteristics that contacts have in common. For example, you could create a group of all contacts who live in California AND who have volunteered for your organization within the past year. The CiviCRM module also allows for tagging for less formal categorization of contacts or groups. You can easily extend CiviCRM to record community member information which is specific to your community or organization using custom fields. For example, you can create a set of fields to track volunteer skills and preferences. CiviCRM profile gives you a way to allow community members ('users') to update their own information, as well as share some of that information with others. Finally, you can configure custom activity types such as volunteering or attending events.
tr: CiviCRM modülü, kişilerin eklenmesini ya da başka kaynaklardan içe aktarılmasını sağlar. Kişiler ilişkiler kaydedilebilir (aynı hanede yaşayan kişiler gibi). Kişilerin düzenlenmesi için iki tür grup kullanılabilir. Sabit kişi listeleri içeren durağan gruplar ya da belirlenen ortak özelliklere göre içeriği değişebilen akıllı gruplar oluşturulabilir. Örneğin, İzmir'de yaşayan ve geçtiğimiz yıl kuruluşunuz için gönüllü çalışmış kişileri içeren bir grup oluşturabilirsiniz. CiviCRM modülü, ayrıca kişilerin daha az kural kullanılarak gruplanabilmesi için etkietleme olanağını da sunar. Bunun yanında topluluk üyeleri hakkında kuruluşunuza özel bilgilerin kaydedilebileceği uyarlanmış alanlar kolayca eklenebilir. Örneğin gönüllülerin deneyimi ve yetenekleri ile ilgili bilgiler toplanabilir. CiviCRM profilleri kullanılarak topluluk üyelerinin (kullanıcılar) kendi bilgilerini güncellemesi ve diğer üyeler ile paylaşması sağlanabilir. Son olarak, gönüllülük ya da etkinlik katılımı gibi özel işlem türleri yapılandırılabilir.

en: The CiviCRM module stores information on the universe of people associated with a community and on their interactions such as emails, donations, petitions, events, etc. It can act as a stand alone contact management system or it can be integrated with mass mailer, volunteer management, petition, and event finding. CiviCRM enables organizations to maintain all these activities in a single database, creating efficiencies and new opportunities for communities to better communicate and benefit from relationships with their community members.
tr: CiviCRM eklentisi bir topluluk çatısı altında bir araya gelen insanların; iletişim bilgileri, bağışları, istekleri ve etkinlikleri gibi etkileşimleri hakkındaki bilgileri saklar. Yalnızca bir iletişim yönetim sistemi olarak kullanılabileceği gibi  toplu e-posta gönderimi, gönüllü yönetimi, istek ve etkinlik yönetim gibi uygulamalarla bütünleşik de çalışabilir. CiviCRM, kuruluşların tüm etkinliklerini ortak bir veritabanını ile idare etmelerini sağlar; topluluk üyeleri ile daha iyi iletişim kurulmasını sağlayarak verimi ve ilişkilerden sağlanan faydayı arttırır.

en: The CiviCRM public extensions directory at %1 could not be contacted - please check your webserver can make external HTTP requests or contact CiviCRM team on <a href="http://forum.civicrm.org/">CiviCRM forum</a>.
tr: %1 üzerindeki CiviCRM herkese açık eklentiler klasörü ile bağlantı kurulamadı. Lütfen web sunucunuzun dışarıdaki sunucular ile HTTP bağlantısı kurabildiğinden emin olun ya da <a href="http://forum.civicrm.org/">CiviCRM forumu</a> üzerinden CiviCRM ekibi ile görüşün.<br />

en: The CiviCase XML file for this case-type prohibits editing the definition.
tr: Bu olay türü için CiviCase XML dosyası açıklamanın düzenlenmesini engelliyor.

en: The Contact Name for sorting purposes, Last Name then First
tr: Sıralama için kullanılacak kişi adı, Soyad, Ad şeklinde.

en: The Contact Sub Type does not match the Contact type for this record
tr: Kişi alt türü bu kayıdın Kişi türü ile uyuşmuyor

en: The Contact Type '%1' has been saved.
tr:  "%1" kişi türü kaydedildi.

en: The Contribution Import Wizard allows you to easily upload contributions from other applications into CiviCRM.
tr: Katkı içe aktarma yardımcısı, başka uygulamalardan CiviCRM üzerine katkı bilgilerinin kolayca yüklenmesini sağlar.

en: The Contribution Page which triggered this contribution
tr: Bu katkıyı tetikleyen katkı sayfası

en: The Contribution or Event Page which triggered this pcp
tr: Bu kişisel kampanya sayfasını tetikleyen katkı ya da etkinlik sayfası

en: The Contribution's Status
tr: Katkı durumu

en: The Country of the Address
tr: Ülke

en: The County of the Address
tr: Adresin ülkesi

en: The Date a receipt for the contribution was sent.
tr: Katkı için gönderilen alındının gönderildiği tarih.

en: The Date a thank you to the donor for the contribution was sent.
tr: Bağışçıya katkısı için teşekkür iletisinin gönderildiği tarih.

en: The Date and Time the activity is scheduled to happen.
tr: İşlemin yapılmak üzere zamanlandığı tarih ve saat.

en: The Date the Contribution was cancelled (if it was)
tr: Katkının iptal edildiği tarih (iptal edilmiş ise)

en: The Date the Contribution was received / paid
tr: Katkının alındığı / ödendiği tarih

en: The Date the participant Registered for the Event
tr: Katılımcının etkinliğe kayıt olduğu tarih

en: The Date the recurring contribution ended.
tr: Yinelenen katkının sona ereceği tarih.

en: The Date the recurring contribution started.
tr: Yinelenen katkının başlangıç tarihi.

en: The Date the recurring contribution was cancelled.
tr: Yinelenen katkının iptal edildiği tarih.

en: The Date the recurring contribution was created.
tr: Yinelenen katkının oluşturulduğu tarih.

en: The Date the recurring contribution was modified.
tr: Yinelenen katkının değiştirildiği tarih.

en: The Default Organization contact cannot be merged into another contact record. It is associated with the CiviCRM installation for this domain and contains information used for system functions. If you want to merge these records, you can: %1
tr: Varsayılan kuruluş kişisi başka bir kişi kaydı ile birleştirilemez. Bu kişi bu etki alanı için CiviCRM ayarlarından atanmıştır ve sistem işlevleri için kullanılır. Bu kayıtları birleştirmek istiyorsanız %1 yapabilirsiniz.

en: The Duplicate Contact record and all related information WILL BE DELETED after the Merge is complete.
tr: Birleştirme tamamlandığında çift kişi kaydı ve ilişkili tüm veriler SİLİNECEK.

en: The Event Import Wizard allows you to easily upload event participation data such as event registrations from other applications into CiviCRM.
tr: Etkinlik içe aktarma yardımcısı, başka uygulamalardan CiviCRM üzerine etkinlik katılımcı bilgilerinin kolayca yüklenmesini sağlar.

en: The Event Summary table provides a summary of up to ten scheduled and recent <strong>Events</strong>. Click the <strong>Event name</strong> to view the event as it will be displayed to site visitors. Click the <strong>Participants count</strong> to see a list of participants. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Participants</a>. You can search by Participant Name, Event, Date Range and Status.
tr: Bu tabloda geçmiş ve yaklaşan on zamanlanmış <strong>Etkinlik</strong> için bir özet bulunur. <strong>Etkinlik adına</strong> tıklanarak, etkinliğin site ziyaretçilerine nasıl görüntüleneceğine bakılabilir. Özel aramalar yapmak için <a href='%1'>"Katılımcı arama"</a> üzerine tıklanarak, katılımcı adı, etkinlik, tarih aralığı ve durum gibi değişik ölçütlere göre arama yapılabilir.

en: The Event Type
tr: Etkinlik türü

en: The Event's End Date
tr: Etkinlik bitiş tarihi

en: The Event's Full Description
tr: Etkinliğin tam açıklaması

en: The Event's Online Registration End Date
tr: Etkinliğin çevrimiçi kayıt bitiş tarihi

en: The Event's Online Registration Start Date
tr: Etkinliğim çevrimiçi kayıt başlangıç tarihi

en: The Event's Start Date
tr: Etkinlik başlangıç tarihi

en: The Event's Summary
tr: Etkinlik özeti

en: The Event's Title
tr: Etkinliğin başlığı

en: The FROM Email Address configured for this feature may not be a valid sender based on your email service provider rules.
tr: Bu özellik için yapılandırılmış olan "Kimden" e-posta adresi, hizmet sağlayıcınızın kurallarına göre geçerli bir gönderici olmayabilir.

en: The Fee Level the Participant is registered for.
tr: Katılımcının kayıt olduğu ücret düzeyi.

en: The Financial Account '%1' has been saved.
tr: "%1" mali hesabı kaydedildi.

en: The Following Option Values contain value fields that do not match the Data Type of the Option Group</p>
            <p><table><tbody><th>Option Group</th><th>Option Value</th></tbody><tbody>
tr: Aşağıdaki seçenek değerleri, seçenek grubunun veri türüne uygun olmayan alan değerleri içeriyor.</p>
    <p><table><tbody><th>Seçenek grubu</th><th>Seçenek değeri</th></tbody><tbody>

en: The Following option Groups have not been converted due to there being already another option group with the same name in the database
tr: Aşağıdaki seçenek grupları, veritabanında aynı ada sahip başka bir seçenek grubu bulunduğundan dönüştürülemedi.

en: The Full Contribution minus Payment Processor Fees.
tr: Ödeme aracısı ücretleri hariç tam katkı tutarı.

en: The Group '%1' cannot be deleted! You must Delete all custom fields in this group prior to deleting the group.
tr: "%1" grubu silinemedi! Grubu silmeden önce bu gruptaki tüm özel alanları silmelisiniz.

en: The Group '%1' has been deleted.
tr: "%1" grubu silindi.

en: The Group '%1' has been saved.
tr: "%1" grubu kaydedildi.

en: The HTML Form Snippet code will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
tr: Aşağıdaki "HTML form kodu" bu profildeki etkin alanları içeren bir form görüntüler. Bu kodu kopyalayıp, web sitenizde kişi bilgilerini toplamak istediğiniz bir blok ya da sayfaya yapıştırabilirsiniz.

en: The HTML code below will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
tr: Aşağıdaki "HTML form kodu" bu profildeki etkin alanları içeren bir form görüntüler. Bu kodu kopyalayıp, web sitenizde kişi bilgilerini toplamak istediğiniz bir blok ya da sayfaya yapıştırabilirsiniz.

en: The HTML footer for this mailing.
tr: Bu postalama alt bilgisinin HTML biçimi

en: The HTML header for this mailing.
tr: Bu postalama üst bilgisinin HTML biçimi.

en: The HTML message is a required field.
tr: HTML iletisi alanının doldurulması zorunludur.

en: The ID of a previous mailing to include/exclude recipients.
tr: Alıcıların katılacağı ya da katılmayacağı önceki bir postalamanın kodu.

en: The ID of the Job .
tr: Görevin kodu.

en: The ID of the mailing this Job will send.
tr: Bu görevin göndereceği postalamanın kodu.

en: The ID of the object controlled by this ACL entry
tr: Bu erişim denetimi listesi kaydı tarafından denetlenen nesnenin kodu

en: The Import Wizard allows you to easily import contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&reg; or Excel&reg;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
tr: İçe aktarma yardımcısı, kişi bilgilerinin diğer uygulamalardan CiviCRM üzerine aktarılmasını sağlar. Örneğin kuruluşunuzda MS Access&reg; ya da Excel&reg; üzerinde bulunan kişi bilgilerini CiviCRM üzerine aktarmak istiyorsanız, söz konusu kayıtları buradan "İçe aktarabilirsiniz".

en: The Import Wizard allows you to easily upload contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&copy; or Excel&copy;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
tr: İçe aktarma yardımcısı kişi kayıtlarının diğer uygulamalardan CiviCRM üzerine yüklenmesini sağlar. Örneğin kuruluşunuzun MS Access&copy; ya da Excel&copy; üzerindeki kişi bilgilerini CiviCRM üzerine aktarmak istiyorsanız, söz konusu kayıtları buradan "İçe aktarabilirsiniz".

en: The Interval of the Frequency Unit
tr: Sıklık biriminin aralığı

en: The Location Type should be set if there is  %1 information.
tr: %1 bilgisi varsa konum türü ayarlanmalıdır.

en: The Location of the Address for the Contact
tr: Kişi adresinin konumu

en: The Location of the Phone for the Contact
tr: Kişi telefonunun konumu

en: The Mailing's End Date
tr: Postalama bitiş tarihi

en: The Mailing's Scheduled Date
tr: Postalamanın zamanlandığı tarih

en: The Mailing's Start Date
tr: Postalama başlangıç tarihi

en: The Medium of this Activity (ie phone, e-mail, etc...
tr: İşlem ortamı (telefon, e-posta gibi)

en: The Membership Import Wizard allows you to easily upload memberships from other applications into CiviCRM.
tr: Üyelik içe aktarma yardımcısı, üyelik bilgilerinin başka uygulamalardan CiviCRM üzerine kolayca yüklenmesini sağlar.

en: The Membership's End Date
tr: Üyelik bitiş tarihi

en: The Membership's Reminder Date
tr: Üyelik anımsatma tarihi

en: The Membership's Start Date
tr: Üyelik başlangıç tarihi

en: The Message Template '%1' has been saved.
tr: "%1" ileti kalıbı kaydedildi.

en: The Multi-value Custom Data Import Wizard allows you to easily upload data to populate multi-value custom data records (such as employment or education history) for existing contacts.
tr: Birkaç değerli özel verileri içe aktarma yardımcısı, birkaç değeri olan özel veri kayıtları ile ilgili verilerin (çalışma ya da eğitim geçmişi gibi) var olan kişilere kolayca yüklenmesini sağlar.

en: The Next Contribution Date.
tr: Sonraki katkı tarihi.

en: The Non Deductible Part of the Contribution
tr: Katkının vergiden düşülemeyecek tutarı

en: The Open Case activity type is missing or disabled. Please have your site administrator check Administer > Option Lists > Activity Types for the CiviCase component.
tr: Açık olay işlem türü eksik ya da devre dışı bırakılmış. Lütfen site yöneticinizi CiviCase bileşenindeki "Yönetim" > "Seçenek listeleri" > "İşlem türleri" bölümünü denetlemesi için bilgilendirin.

en: The Option Group '%1' has been saved.
tr: "%1" seçenek grubu kaydedildi.

en: The PHP Multibyte String extension is needed for CiviCRM to correctly handle user input among other functionality. Ask your system administrator to install it.
tr: PHP Multibyte String eklentisi, diğer CiviCRM işlevleri yanında kullanıcı girişinin doğru şekilde işlenmesi için gereklidir. Sistem yöneticinizden kurmasını isteyin.

en: The Page this Contribution came from
tr: Bu katkının yapıldığı sayfa

en: The Participant Listing feature is not currently enabled for this event.
tr: Bu etkinlik için katılımcı listeleme özelliği etkinleştirilmemiş.

en: The Participant Status has been updated.
tr: Katılımcı durumu güncellendi.

en: The Payment Instrument Used for the Contribution
tr: Katkı için kullanılan ödeme aracı

en: The Payment Status for this participant is Completed. The Participant Status is set to Pending (pay later). Click Cancel if you want to review or modify these values before saving this record
tr: Bu katılımcının ödeme durumu tamamlanmış. Katılımcı durumu bekliyor olarak ayarlanmış (sonra ödenecek). Bu bilgileri kaydetmeden önce gözden geçirmek ya da değiştirmek istiyorsanız İptal üzerine tıklayın.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently %1. However you can still support the campaign here.
tr: Şu anda ziyaret ettiğiniz kişisel kampanya sayfası %1. Bununla birlikte kampanyayı buradan da destekleyebilirsiniz.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently inactive. However you can still support the campaign here.
tr: Ziyaret ettiğiniz kişisel kampanya sayfası şu anda etkin değil. Bununla birlikte kampanyayı buradan da destekleyebilirsiniz.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is no longer active (as of %1). However you can still support the campaign here.
tr: Ziyaret ettiğiniz kişisel kampanya sayfası artık etkin değil (%1 tarihinden itibaren). Bununla birlikte kampanyayı buradan da destekleyebilirsiniz.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is only active from %1 to %2. However you can still support the campaign here.
tr: Ziyaret ettiğiniz kişisel kampanya sayfası yalnızca %1 - %2 arasında etkin olacak. Bununla birlikte kampanyayı buradan da destekleyebilirsiniz.

en: The Personal Campaign Page you have just visited will be active beginning on %1. However you can still support the campaign here.
tr: Ziyaret ettiğiniz kişisel kampanya sayfası yalnızca %1 tarihinde etkin olacak. Bununla birlikte kampanyayı buradan da destekleyebilirsiniz.

en: The Personal note form PCP
tr: Kişisel kampanya sayfası kişisel not formu

en: The Premium '%1' has been saved.
tr: "%1" hediyesi kaydedildi.

en: The Price Field '%1' has been deleted.
tr: "%1" fiyat alanı silindi.

en: The Price Set '%1' has been deleted.
tr: "%1" fiyat paketi silindi.

en: The Price Set '%1' has not been deleted! You must delete all price fields in this set prior to deleting the set.
tr: "%1" fiyat paketi silinemedi! Paketi silmeden önce tüm fiyat alanlarını silmelisiniz.

en: The Priority of this Activity
tr: İşlem önceliği

en: The Reason for the Contribution Cancellation
tr: Katkı iptalinin nedeni

en: The Recurring Payments URL is not currently used.
tr: Şu anda yinelenen ödemeler adresi kullanılmıyor.

en: The Relationship Type has been saved.
tr: İlişki türü kaydedildi.

en: The Relationship's End Date
tr: İlişkinin bitiş tarihi

en: The Relationship's Start Date
tr: İlişkinin başlangıç tarihi

en: The Reply SMS Could only be sent for activities with '%1' subject.
tr: Yanıt SMS iletisi yalnızca "%1" konulu işlemlere gönderilebilir.

en: The Report Footer HTML code will be output at the end of the document. You can add any additional footer text, replace the CiviCRM logo, or make other changes as needed.
tr: Rapor alt bilgisinde, belge yazdırıldığında ya da PDF biçiminde indirildiğinde belgenin sonunda görüntülenecek HTML kodu bulunur. İstenilen alt bilgi metni eklenebilir, CiviCRM logosu kaldırılabilir ya da gerek duyulan diğer değişiklikler yapılabilir.

en: The Report Header contains HTML code that will be output at the beginning of the document whenever this report is printed or downloaded in PDF format. The default values will work for most situations. However you may want to enter the actual report title in the &lt;title&gt; tag (replacing 'CiviCRM Report'). You can include a logo by adding an &lt;img&gt; tag. You can also modify the look and feel of the printed report by including a custom CSS file (instead of print.css).
tr: Rapor üst bilgisinde, belge yazdırıldığında ya da PDF biçiminde indirildiğinde belgenin başlangıcında görüntülenecek HTML kodu bulunur. Varsayılan değerler çoğu durumda yeterlidir. Bununla birlikte &lt;title&gt; kodunu kullanarak etkin raporun başlığı eklenebilir ("CiviCRM raporu" yerine). &lt;img&gt; kodu kullanılarak bir logo eklenebilir. Ayrıca yazdırılan raporun görünümünü değiştirmek için bir özel CSS dosyası kullanılabilir (print.css yerine).

en: The Role the Participant is registered for.
tr: Katılımcının kayıt olduğu katılımcı rolü.

en: The Role you select here is automatically assigned to people when they register online for this event (usually the default 'Attendee' role).
tr: Bu etkinliğe çevrimiçi kayıt olan kişilere atanacak rolü seçin (genellikle varsayılan "Katılımcı" rolü).

en: The SMS message is a required field.
tr: SMS iletisi alanının doldurulması zorunludur.

en: The SMTP password (%1) has unusual content that cannot be stored as plain-text. It may be unreadable due to a previous misconfiguration, or it may rely on an unclear character-set. Your options are:
tr: SMTP parolasının (%1), düz metin olarak kaydedilemeyen olağandışı bir içeriği var. Bu parola önceki bir hatalı yapılandırma nedeniyle okunamıyor olabilir ya da net olmayan bir karakter kümesi kullanıyor olabilir. Şunları yapabilirsiniz:

en: The SMTP password (%1) was previously stored in the database. It has unexpected content which cannot be migrated automatically. However, it appears to be inactive, so the upgrader will drop this value.
tr: SMTP parolası (%1) daha önce veritabanına kaydedilmişti. Bu parolanın otomatik olarak taşınamayan beklenmedik bir içeriği var. Ancak, etkin değil gibi görünüyor, bu nedenle yükseltme işlemi bu değeri yok sayacak.

en: The Set '%1' has been saved.
tr: "%1" paketi kaydedildi.

en: The State or Province of the Address
tr: Adresin ili ya da bölgesi

en: The Status of the Membership
tr: Üyeliğin durumu

en: The Status of the Participant's Booking and Attendance
tr: Katılımcının ayırtma ve katılım durumu

en: The Status of this Activity
tr: İşlem durumu

en: The Status of this Contribution
tr: Katkının durumu

en: The Sub-type for the Contact
tr: Alt kişi türü

en: The Supporter Profile is used to collect or update basic information (e.g. name and email address) from users while they are creating a Personal Campaign Page. The profile you select must be configured with 'Account creation required' (under Profile Settings &raquo; Advanced Settings). You must include an Email address field - and you may include any number of other fields in the profile. If you don't yet have an appropriate Profile configured, you will need to <a href='%1'>create one first</a>, and then return to this form to select it.
tr: "Destekçi profili", kullanıcılar "Kişisel kampanya sayfası" oluştururken temel bilgileri (ad ve e-posta adresi gibi) toplamak için kullanılır. Seçtiğiniz profilin yapılandırmasında "Hesap açılmalıdır" seçeneği etkinleştirilmiş olmalıdır ("Profil ayarları" &raquo; "Gelişmiş ayarlar" bölümünden). Profilde zorunlu olarak bir e-posta alanı ve isteğe bağlı olarak diğer alanlar bulunabilir. Uygun şekilde yapılandırılmış bir profiliniz yoksa, önce <a href='%1'>profili oluşturup</a> ardından bu forma geri dönerek oluşturduğunuz profili seçin.

en: The Survey type '%1' has been saved.
tr: "%1" anket türü kaydedildi.

en: The Total Contribution made by the Contact
tr: Kişi tarafından yapılan toplam katkı

en: The Transaction ID of the  Recurring Contribution
tr: Yinelenen katkının hesap hareketi kodu

en: The Type of Activity
tr: İşlem türü

en: The Type of Contribution made, ie Member Dues, Event Fees etc
tr: Üye aidatı, etkinlik ücreti gibi yapılan katkının türü

en: The Type of Membership
tr: Üyelik türü

en: The Type of Relationship, i.e. Employee of, Household Head for...
tr: İlişki türü, işveren, şu hanenin reisi gibi.

en: The Type, either Phone, Mobile, Fax or Pager
tr: Telefon, cep, faks, çağrı cihazı gibi telefon türü

en: The URL for Authorize.net's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
tr: Authorize.net CANLI ödeme sunucusunun adresi. Ödeme aracısı tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL for Authorize.net's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
tr: Authorize.net DENEME ödeme sunucusunun adresi. Ödeme aracısı tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL for First Data's Live Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
tr: FirstData CANLI ödeme sunucusunun adresi. FirstData tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL for First Data's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
tr: FirstData DENEME ödeme sunucusunun adresi. FirstData tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL for PayJunction's Payment server. This is the same for TEST and LIVE transactions. Use the default value unless otherwise advised by PayJunction.
tr: PayJunction ödeme sunucusunun adresi. CANLI ve DENEME hesap hareketleri için aynı adres kullanılır. PayJunction tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL for PayPal Standard recurring payments. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
tr: PayPal Standart yinelenen ödeme sunucusunun adresi. PayPal tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL for PayPal's LIVE API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
tr: PayPal CANLI API ödeme aracısının adresi. PayPal tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
tr: PayPal CANLI ödeme sunucusunun adresi. PayPal tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
tr: PayPal CANLI ödeme sunucusunun adresi. PayPal tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL for PayPal's TEST API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
tr: PayPal DENEME API ödeme aracısının adresi. PayPal tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
tr: PayPal DENEME ödeme sunucusunun adresi. PayPal tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
tr: PayPal DENEME ödeme sunucusunun adresi. PayPal tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL for displaying PayPal's 'Pay with PayPal' payment button image. Use the default value unless otherwise advised by PayPal.
tr: PayPal "PayPal ile öde" düğmesi görselinin adresi. PayPal tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL for recurring payments. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
tr: Yinelenen ödemeler için kullanılacak adres. Ödeme aracısı tarafından aksi belirtilmedikçe varsayılan değeri kullanın.

en: The URL to be tracked.
tr: İzlenecek adres.

en: The Unique CiviCRM Generated Invoice ID
tr: Eşsiz CiviCRM fatura kodu

en: The actual value stored (as a foreign key) in the data record. Functions which need lookup option_value.title should use civicrm_option_value.option_group_id plus civicrm_option_value.value as the key.
tr: Veri kaydında saklanan (dış anahtar olarak) gerçek değer. options_value.title araması gerektiren işlevler, anahtar olarak civicrm_option_value.option_group_id artı civicrm_option_value.value değerini kullanmalıdır.

en: The amount of the soft credit
tr: Sanal kredi tutarı

en: The amount the Participant has paid or will have to pay.
tr: Katılımcının ödediği ya da ödeyeceği tutar.

en: The amunt of the recurring contribution
tr: Yinelenen katkının tutarı

en: The application, \"%1\", requests permission to access your system.
tr: \"%1\", uygulaması sisteminize erişme izni istiyor.

en: The arguments to be sent to the search function
tr: Arama işlevine gönderilecek argümanlar

en: The attached file has been deleted.
tr: Ek dosyası silindi.

en: The automatic renewal of your %1 membership has been cancelled as requested. This does not affect the status of your membership - you will receive a separate notification when your membership is up for renewal.
tr: %1 aboneliğinin otomatik yenilemesi isteğiniz üzerine iptal edildi. Bu işlem üyelik durumunuzu etkilemez. Üyeliğinizin yenileme zamanı yaklaştığında ayrıca bir bildirim alacaksınız.

en: The backend theme determines the appearance on administrative screens, such as the "Manage Event" screen.
tr: Yönetim bölümü teması, "Etkinlik yönetimi" sayfası gibi yönetim sayfalarının görünümü belirler.

en: The batch merge task is still in progress. This page will be refreshed automatically.
tr: Toplu birleştirme işlemi hala sürüyor. Bu sayfa otomatik olarak yenilenecek.

en: The body of the SMS cannot exceed %1 characters.
tr: SMS metni %1 karakterden uzun olamaz.

en: The body of this mailing.
tr: Bu postalamanın içerik metni.

en: The cache record is a permutation of the original relationship record. The orientation indicates whether it is forward (a_b) or reverse (b_a) relationship.
tr: Ön bellek kaydı, özgün ilişki kaydının bir permütasyonudur. Doğrultu, ilişkinin ileri (a_b) ya da geri (b_a) olduğunu gösterir.

en: The campaign for which this activity has been triggered.
tr: Bu işlemin tetiklendiği kampanya.

en: The campaign for which this contribution has been triggered.
tr: Bu katkının tetiklendiği kampanya.

en: The campaign for which this event has been created.
tr: Bu etkinliğin oluşturulduğu kampanya.

en: The campaign for which this mailing has been initiated.
tr: Bu postalamanın başlatıldığı kampanya.

en: The campaign for which this membership is attached.
tr: Bu üyeliğin atandığı kampanya.

en: The campaign for which this participant has been registered.
tr: Bu katılımcının kayıt olduğu kampanya.

en: The campaign for which this pledge has been initiated.
tr: Bu söz verilmiş ödemenin başlatıldığı kampanya.

en: The campaign for which we are collecting contributions with this page.
tr: Bu sayfa ile katkı toplanan kampanya.

en: The changes have been reverted.
tr: Değişiklikler geri alındı.

en: The changes have not been saved.
tr: Değişiklikler kaydedilmedi.

en: The check for new versions of CiviCRM has been disabled. <a %1>Re-enable the scheduled job</a> to receive important security update notifications.
tr: Yeni CiviCRM sürümleri denetlenmiyor. Önemli güvenlik güncellemesi bildirimlerini alabilmek için <a %1>zamanlanmış görevi yeniden etkinleştirin</a>

en: The civicrm version this instance is running
tr: Bu kopyanın kullandığı CiviCRM sürümü

en: The class name which implements this functionality.
tr: Bu özelliği sağlayan sınıf adı.

en: The code for adding this widget to web pages will be displayed here after you click <strong>Save and Preview</strong>.
tr: Bu sayfa bileşenini web sayfalarına eklemek için kullanacağınız kodu <strong>Kaydedip ön izle</strong> üzerine tıkladıktan sonra görüntüleyebilirsiniz.

en: The contact A
tr: A kişisi

en: The contact B
tr: B kişisi

en: The contact might be the Membership Organization of a Membership Type. You will need to edit the Membership Type and change the Membership Organization before you can delete this contact.
tr: Kişi bir üyelik türünün üye kuruluşu olabilir. Bu kişiyi silmeden önce üyelik türünü düzenleyerek üye kuruluşunu değiştirmelisiniz.

en: The contact profile needs to contain the primary email address field
tr: Kişi profilinde birincil e-posta adresi alanı bulunmalıdır

en: The contact record which is linked to the currently logged in user account - '%1' - cannot be deleted.
tr: Şu anda oturum açmış olan kullanıcı hesabıyla ilişkili olan "%1" kişi kaydı silinemez.

en: The contact type selected for Update multiple contacts does not have a corresponding profile. Please set up a profile for %1s and try again.
tr: Birden çok kişi güncelleme için seçilmiş kişi türüne karşı gelen bir profil yok. Lütfen %1s için bir profil ayarlayıp yeniden deneyin.

en: The contact who is assigned the activity.
tr: İşleme atanan kişi.

en: The contact who is the activity's target.
tr: İşlemde hedeflenen kişi.

en: The contact who made this activity
tr: Bu işlemi yapan kişi

en: The contact who scheduled this activity
tr: Bu işlemi zamanlayan kişi

en: The contact(s) and all related data will be moved to trash and only users with the relevant permission will be able to restore it.
tr: Kişiler ve ilişkili tüm veriler geri dönüşüm kutusuna gönderildi. Yalnızca yeterli izinlere sahip kullanıcılar tarafından geri yüklenebilir.

en: The contact(s) and all related data will be permanently removed.
tr: Kişi ve ilişkili veriler kalıcı olarak silinecek.

en: The contribution amount covering the membership fee will use the financial type configured with the selected membership type (see the membership types configuration tool to review those settings). Any additional contribution will use the financial type configured for this online contribution page.
tr: Katkı tutarı, seçilmiş üyelik türü için yapılandırılmış mali türdeki üyelik ücretini içerir (bu ayarları gözden geçirmek için üyelik türlerini yapılandırma bölümüne bakın). Bunun yanında yapılabilecek ek katkı, bu çevrimiçi katkı sayfası için yapılandırılmış mali türe göre belirlenir.

en: The contribution page '%1' has been deleted.
tr: "%1" katkı sayfası silindi.

en: The contribution record has been saved.
tr: Katkı kaydı yapıldı.

en: The contribution status will be updated as appropriate.  To update contribution statuses directly, return to the search results and select "Update multiple contributions".
tr: Katkı durumu uygun şekilde güncellenir. Katkı durumlarını doğrudan güncellemek için arama sonuçlarına dönün ve "Birden çok katkıyı güncelle" seçeneğini seçin.

en: The cost of sending SMS message is typically <em>per segment</em>.
tr: SMS iletilerini gönderme maliyeti genellik <em>parça başına</em> hesaplanır.

en: The cost of the old and new membership types are different. You may want to edit the contribution associated with this membership to adjust its amount.
tr: Eski ve yeni üyelik türlerine atanmış maliyetler birbirinden farklı. Bu üyelik için atanmış katkıyı değiştirmek isteyebilirsiniz.

en: The current status of your page is
tr: Sayfanızın geçerli durumu:

en: The custom fatal error template setting has been removed.
tr: Özel ciddi sorun kalıbı ayarları sıfırlandı.

en: The custom fatal error template setting will be removed during the upgrade. You are currently using this custom template: %1 . Following the upgrade you will need to use the standard approach to overriding template files, as described in the documentation.
tr: Güncelleme sırasında özel ciddi sorun kalıbı ayarları sıfırlanır. Şu anda özel %1 kalıbını kullanıyorsunuz. Güncelleme sonrası yeni kalıp dosyalarını belgelerde belirtildiği şekilde her zaman yaptığınız  gibi güncellemeniz gerekir.

en: The custom field '%1' has been deleted.
tr: "%1" özel alanı silindi.

en: The data columns in this import file appear to be different from the saved mapping. Please verify that you have selected the correct saved mapping before continuing.
tr: İçe aktarılan bu dosyadaki veri sütunları kayıtlı eşleştirmeden farklı görünüyor. İlerlemeden önce lütfen doğru eşleştirmeyi seçtiğinize emin olun.

en: The data type of the multiple choice option set you've selected does not match the data type assigned to this field.
tr: Seçtiğiniz "Çoklu seçim seçenek kümesi" veri türü bu alan ile ilişkilendirilmiş veri türüyle uyuşmuyor.

en: The database name provided is not valid. Please use only 0-9, a-z, A-Z, _ and - as characters in the name.
tr: Belirtilen veritabanı adı geçersiz. Lütfen ad içinde yalnızca 0-9, a-z, A-Z, _ ve - karakterlerini kullanın.

en: The database will be upgraded from %1 to %2.
tr: Veritabanı %1 sürümünden %2 sürümüne güncellenecek.

en: The database: '%1' does not exist.
tr: "%1" veritabanı bulunamadı.

en: The date that the most recent payment reminder was sent.
tr: Son ödeme anımsatıcısının gönderildiği tarih.

en: The date the first scheduled pledge occurs.
tr: Zamanlanmış ilk söz verilmiş ödemenin yapılacağı tarih.

en: The date the first scheduled recurring contribution occurs.
tr: İlk zamanlanmış yinelenen katkının gerçekleşeceği tarih.

en: The date the pledge payment is supposed to happen.
tr: Söz verilmiş ödeme tutarının alınması beklenen tarih.

en: The date this contribution was received.
tr: Bu katkının alındığı tarih.

en: The date this payment was received.
tr: Bu ödemenin alındığı tarih.

en: The date type
tr: Tarih türü

en: The date type '%1' has been saved.
tr: "%1" tarih türü kaydedildi.

en: The default Financial Type is configured when creating the "Premium" but it can be changed for each contribution page if required.
tr: Varsayılan mali tür, hediye oluşturulurken yapılandırılır. Ancak gerekirse her katkının sayfasından değiştirebilir.

en: The default copies of the message templates listed below will be updated to handle new features or correct a problem. Your installation has customized versions of these message templates, and you will need to apply the updates manually after running this upgrade. <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>Click here</a> for detailed instructions. %2
tr: Aşağıda listelenen varsayılan ileti kalıpları yeni özellikler ya da hata düzeltmeleri için güncellenecek. Kurulu sürümde bu ileti kalıplarının isteğinize göre uyarladığınız sürümlerini kullandığınızdan, bu güncellemeleri, güncelleme işlemi bittikten sonra el ile yapmanız gerekiyor. Ayrıntılı bilgi almak için <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>buraya tıklayın</a>. %2

en: The default is %1, but that does not exist on this site either.
tr: Varsayılan %1, ancak sayfa site üzerinde de bulunamadı.

en: The default is %1, which <a href="%1">does exist on this site</a>.
tr: Varsayılan %1 <a href="%1">bu sitede bulunamadı</a>.

en: The default number of rows per page for most reports is 50. However, this may be too many for a report which is included in the 'Home Dashboard'. You can reduce the number of rows included in each page when the report is part of the Dashboard by entering the desired row count here. Users will still be able to navigate through the full report using a pager.
tr: Çoğu rapor için bir sayfada 50 satır bulunur. Bununla birlikte bu değer "Giriş panosuna" eklenebilecek raporlar için fazla olabilir. Bir rapor panoya eklendiğinde bir sayfada kaç satır görüntüleneceği buraya yazılabilir. Tam sayfa görünümünde bir değişiklik olmaz.

en: The default operator is equals (=), and is the only operator supported for "create" or "delete" actions.
tr: Varsayılan işlem eşittir (=) ve "oluşturma" ya da "silme" işlemleri için desteklenen tek işlemdir.

en: The default rate used to calculate the taxes collected into this account (e.g. for tax rate of 8.27%, enter 8.27).
tr: Bu hesap için kullanılacak varsayılan vergi oranı (Örneğin % 8.27 için 8.27 yazın).

en: The default status is assigned when there are no matching status rules for a membership.
tr: Bir üyelilk ile eşleşen bir durum kuralı olmadığında varsayılan durum atanır.

en: The destination group extends a different entity type.
tr: Hedef grup farklı bir varlık türüne açılıyor.

en: The discount end date cannot be prior to the start date.
tr: İndirim bitiş tarihi başlangıç tarihinden önce olamaz.

en: The display name of the contact's organizations.
tr: Kişi kuruluşunun görüntülenecek adı.

en: The donor's information is listed below.  You can choose to contact them and convey your thanks if you wish.
tr: Bağışçı bilgileri aşağıda listelenmiştir.  Dilerseniz bağışçılarla iletişim kurarak teşekkürlerinizi iletebilirsiniz.

en: The donor's name has been added to your honor roll unless they asked not to be included.
tr: Bağışçı, adının listede görüntülenmesini engellememiş ise şeref listesinde görüntülenecek.

en: The e-mail address %1 is not valid.
tr: %1 e-posta adresi geçersiz

en: The email address %1 already has an account associated with it. <a href="%2">Have you forgotten your password?</a>
tr: %1 e-posta adresi ile ilişkili bir hesap zaten var. <a href="%2">Parolanızı mı unuttunuz?</a>

en: The email address must be unique for each participant.
tr: Her katılımcının e-posta adresi farklı olmalıdır.

en: The email of the recipients this mail is to be sent.
tr: E-postanın gönderileceği alıcıların e-posta adresleri.

en: The end offset relative to current year, can be negative
tr: Geçerli yıla göre bitiş farkı

en: The entity that this pcp targets
tr: Bu kişisel kampanya sayfasının hedeflediği varlık

en: The environment of this CiviCRM instance is set to '%1'. Certain functionality like scheduled jobs has been disabled.
tr: Bu CiviCRM kopyasının ortamı '%1' olarak ayarlanmış. Zamanlanmış görevler gibi belirli işlevler devre dışı bırakıldı.

en: The environment settings have been disabled because it has been overridden in the settings file.
tr: Ayarlar dosyasında belirtilmiş olduğundan çalışma ortamı ayarları devre dışı bırakılmış.

en: The event linked to the Personal Campaign Page you have just visited is over (as of %1).
tr: Ziyaret ettiğiniz kişisel kampanya sayfasına bağlantılı etkinlik yapılmış (%1 tarihinde).

en: The event you requested is currently unavailable (contact the site administrator for assistance).
tr: Seçtiğiniz etkinlik şu anda kullanılamıyor (yardım almak için site yöneticisi ile görüşün).

en: The event's default Participant Role (usually Attendee) will be assigned if you do not include a value for role. Valid values for Status and Role can be found in the CiviEvent section of the Administer CiviCRM screen. You can also import Fee Level, Registration Date and any other standard or custom Participant fields.
tr: Rol için bir değer belirtilmemiş ise etkinliğin varsayılan katılımcı rolü (genellikle katılımcı) kullanılır. Durum ve rol için geçerli değerler "Yönetim" > "CiviEvent" bölümünde bulunabilir. Ayrıca ücret düzeyi, kayıt tarihi ve diğer standart ya da özel alanlardaki veriler içe aktarılabilir.

en: The existing option choices for %1 group are listed below. You can add, edit or delete them from this screen.
tr: %1 grubu için var olan seçenekler aşağıda görüntülenmiştir. Bu ekrandan seçenek ekleme, düzenleme ya da silme işlemleri yapılabilir.

en: The extension %1 is now obsolete and has been disabled.
tr: %1 eklentisi kullanımdan kaldırılmış olduğundan devre dışı bırakıldı.

en: The extension %1 is now obsolete and has been uninstalled.
tr: %1 eklentisi kullanımdan kaldırılmış olduğundan kaldırıldı.

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.
tr: Eklentinin adresi düzgün ayarlanmamış. Bu durumu düzeltmek için <a href="%1">"Adres ayarları"</a> bölümüne gidin.

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.<br/>
tr: Eklentinin adresi düzgün ayarlanmamış. Lütfen bu durumu düzeltmek için <a href="%1">"Adres ayarları" bölümüne</a> gidin.<br/>

en: The extensions directory is not properly set. Please go to the <a href="%1">path setting page</a> and correct it.<br/>
tr: Eklentiler klasörü düzgün ayarlanmamış. Lütfen bu durumu düzeltmek için <a href="%1">"Yol ayarları" bölümüne</a> gidin.<br/>

en: The fee charged by the Payment Processor for the transaction.
tr: Hesap hareketi için ödeme aracısı tarafından alınan ücret.

en: The fee selection has been changed for this participant
tr: Bu katılımcının ücret seçimi değiştirildi

en: The field "%1" is already included.
tr: "%"" alanı zaten eklenmiş.

en: The field label displayed on the form (over-ride the default field label here, if desired).
tr: Formda görüntülenen alan etiketi (istenirse, buradaki varsayılan alan etiketinin yerine geçer).

en: The file is either empty or you do not have permission to retrieve the file
tr: Dosya boş ya da dosyayı alma izniniz yok

en: The filtering search. custom search id or -1 for civicrm api search
tr: Süzme araması. civicrm api araması için özel arama kodu ya da -1

en: The final, general mailing (derived from A or B)
tr: Son genel postalama (A ya da B ile aktarılan)

en: The financial type "%1" has been updated.
tr: "%1" mali türü güncellendi.

en: The financial type Account has been saved.
tr: Mali tür hesabı kaydedildi.

en: The financial types associated with the old and new membership types are different. You may want to edit the contribution associated with this membership to adjust its financial type.
tr: Eski ve yeni üyelik türlerine atanmış mali türler birbirinden farklı. Bu üyelik için atanmış mali türü değiştirmek isteyebilirsiniz.

en: The first experimental mailing ("A" condition)
tr: İlk deneme postalaması ("A" koşulu)

en: The first name and last name must be unique for each participant.
tr: Her katılımcının adı ve soyadı birbirinden farklı olmalıdır.

en: The following Membership Types are associated with this organization. Click <strong>Members</strong> for a listing of all contacts who have memberships of that type. Click <strong>Edit</strong> to modify the settings for that type.
tr: Aşağıda bu kuruluş ile ilişkili üyelik türlerini görebilirsiniz. Bu üyelik türüne sahip tüm üyelere bakmak için <strong>Üyeler</strong> üzerine tıklayın. Bu türün ayarlarını düzenlemek için <strong>Düzenle</strong> üzerine tıklayın.

en: The following URL will display a list of registered participants for this event to users whose role includes "view event participants" permission: <a href="%1">%1</a>
tr: Bu etkinliğe kayıt olmuş katılımcıların listesini "Etkinlik katılımcılarını görüntüleyebilsin" izni olan kullanıcılara görüntüleyen adres: <a href="%1">%1</a>

en: The following URL will display a list of registered participants for this event: <a href="%1">%1</a>
tr: Bu etkinliğe kayıt olmuş katılımcıların görüntüleyen adres: <a href="%1">%1</a>

en: The following contact had been sharing an address with a contact you just deleted. Their address will no longer be shared, but has not been removed or altered.
tr: Şu kişi az önce sildiğiniz kişi ile bir adres paylaşıyordu. Bu adresler silinmeyecek ya da değiştirilmeyecek ancak artık paylaşılmayacak.

en: The following contact(s) have address records which were shared with the address you removed from this contact. These address records are no longer shared - but they have not been removed or altered.
tr: Listedeki kişiler adres kayıtlarını sildiğiniz kişi ile paylaşmıştı. Bu adres kayıtları silinmeyecek ya da değiştirilmeyecek ancak artık paylaşılmayacak.

en: The following contacts had been sharing addresses with a contact you just deleted. Their addressses will no longer be shared, but have not been removed or altered.
tr: Şu kişiler az önce sildiğiniz kişi ile bir adres paylaşıyordu. Bu adresler silinmeyecek ya da değiştirilmeyecek ancak artık paylaşılmayacak.

en: The following credit card options will be offered to contributors using Online Contribution pages. You will need to verify which cards are accepted by your chosen Payment Processor and update these entries accordingly.
tr: Katkıda bulunanlara çevrimiçi katkı sayfalarında kullanabilmeleri için şu kredi kartı seçenekleri sunulur. Seçtiğiniz ödeme aracısı tarafından onaylanan kartları denetleyerek bu kayıtları uygun şekilde güncelleyin.

en: The following errors were detected in %1 message:
tr: %1 iletisinde şu sorunlar bulundu:

en: The following errors were detected in %1:
tr: %1 içinde şu sorunlar bulundu:

en: The following formats are accepted:
tr: Şu biçimler kullanılabilir

en: The following participants no longer have an event fee recorded. You can edit their registration and record a replacement contribution by clicking the links below:
tr: Şu katılımcılar için etkinlik ücreti kaydı bulunamadı. Kayıtlarını düzenleyebilir ve aşağıdaki bağlantıya tıklayarak katkı değişikliği kaydı yapabilirsiniz:

en: The following problems are preventing me from installing CiviCRM:
tr: CiviCRM şu sorunlar nedeniyle kurulamıyor:

en: The following records already have the status
tr: Bu kayıtların zaten bir durumu var

en: The following records have been processed. Membership records with action = Un-linked have been disconnected from the listed contribution record:
tr: Şu kayıtlar işlendi: İşlem görmüş üyelik kayıtları = Bağlantısız, listelenen katkı kayıtları ile bağlantısı kesilenler:

en: The following tables have an entry for this financial type: %1
tr: Şu tablolarda %1 mali tür ile ilgili kayıtllar var

en: The following tokens are available to control the format of individuals' contact names when they are included in <strong>mailing labels</strong>.
tr: <strong>Posta zarfı etiketlerinde</strong> bireylerin kişi adlarını istenilen biçimde görüntülemek için şu kodlar kullanılabilir.

en: The following tokens are available to format Address display on Contact and Event screens.
tr: Kişi ve etkinlik sayfalarında adres görünümünü biçimlendirmek için şu kodlar kullanılabilir.

en: The format of an address
tr: Bir adresin biçimi

en: The format of this email address is not valid.
tr: Bu e-posta adresinin biçimi geçersiz.

en: The found record | All %count records
tr[0]: Bulunan kayıt
tr[1]: Tüm %count kayıt

en: The frequency that CiviMail updates its sent mail database.
tr: CiviMail gönderilen posta veritabanı güncelleme sıklığı.

en: The general class of this status. Participant counts are grouped by class on the CiviEvent Dashboard. Participants with a 'Pending' class status will be moved to 'Expired' status if Pending Participant Hours has elapsed (when the ParticipantProcessor.php background processing script is run).
tr: Bu durumun genel sınıfı. Katılımcı sayıları CiviEvent panosundaki sınıfa göre gruplanır. "Bekliyor" sınıf durumundaki katılımcılar, "Bekleyen katılımcı saati" süresi dolduğunda "Süresi dolmuş" durumuna taşınacak (ParticipantProcessor.php artalan işleme betiği çalıştığında).

en: The group status of the contact
tr: Kişinin gruptaki durumu

en: The header information of this mailing .
tr: Bu postalamanın üst bilgi ayrıntıları.

en: The iCalendar Feed URL for CiviEvent on this site:
tr: CiviEvent için bu sitenin iCalendar akışının adresi:

en: The id of the rule group this rule belongs to
tr: Bu kuralın ait olduğu kural grubunun kodu

en: The import file should contain a row for each set of custom data fields. For example, if you are importing employment history for a group of contacts, each row might contain columns for Employer, Start Date, End Date, and Position. You will also need a column containing the CiviCRM Contact ID which is used to match each row to the corresponding (existing) CiviCRM contact record. NOTE: Contact IDs are included by default when exporting contacts from CiviCRM.
tr: Alınacak dosyada her bir özel veri alanı kümesi için bir satır bulunmalıdır. Örneğin bir grup kişi için çalışma geçmişi verisini içe aktarıyorsanız her satırda İşveren, Başlangıç Tarihi, Ayrılma Tarihi ve Görev sütunları bulunmalıdır. Ayrıca alınan verileri uygun (var olan) CiviCRM kişi kaydı ile eşleştirmek için iç kişi kodunu içeren bir sütun da bulunmalıdır. NOT: CiviCRM üzerindeki kişiler bir dosyaya dışa aktarılırken kişi kodları varsayılan olarak veriye eklenir.

en: The information below previews the results of importing your data in CiviCRM. Review the totals to ensure that they represent your expected results.
tr: Aşağıdaki bilgiler, verilerinizin CiviCRM içine nasıl aktarılacağını gösterir. Sonucun istediğiniz gibi olup olmadığını anlamak için toplamları gözden geçirin.

en: The information below summarizes the results.
tr: Sonuç bilgileri aşağıda görülebilir.

en: The information provided matched multiple existing database records based on the configured Duplicate Matching Rules for your site.
tr: Verilen bilgiler, sitenizde yapılandırılmış "Çift kayıt eşleştirme kurallarına" göre var olan birden çok veritabanı kaydı ile eşleşiyor.

en: The information you provide will NOT be shared with any third party organisations.
tr: Verdiğiniz bilgiler herhangi başka bir kişi ya da kuruluş ile PAYLAŞILMAYACAK.

en: The installer can only be run by a user with the permission to administer site configuration.
tr: Kurucu yalnızca site yapılandırmasını değiştirme izni olan bir kullanıcı tarafından kullanılabilir.

en: The invalid default value for State/Province data type
tr: İl/Bölge veri türü için varsayılan değer geçersiz

en: The invalid value for State/Province data type
tr: İl/Bölge veri türü değeri geçeriz

en: The job size must be at least 1000 or set to 0 (unlimited).
tr: Görev boyutu en az 1000 ya da 0 (sınırsız) olmalıdır.

en: The language/processing system used for email templates.
tr: E-posta kalıpları için kullanılacak dil ve işleme sistemi

en: The length of the matching substring
tr: Eşleşen alt dizgenin uzunluğu

en: The listed records(s) cannot be added to the group.
tr: Listelenen kayıtlar gruba eklenemedi.

en: The local system includes old files which should not exist: "%1"
tr: Yerel sistemde, var olmaması gereken eski dosyalar var: "%1"

en: The location type '%1' has been saved.
tr: "%1" konum türü kaydedildi.

en: The mail library returned the following error message:
tr: Posta kitaplığından gelen hata iletisi:

en: The mailing component '%1' has been saved.
tr: "%1" postalama bileşeni kaydedildi.

en: The mailing has been canceled.
tr: Postalama iptal edildi.

en: The mailing has been paused. Active message deliveries may continue for a few minutes, but CiviMail will not begin delivery of any more batches.
tr: Postalama duraklatıldı. Etkin ileti gönderimleri bir kaç dakika daha sürebilir ancak CiviMail başka bir toplu gönderme işlemi başlatmayacak.

en: The mailing has been resumed.
tr: Postalama sürdürülüyor.

en: The mailing must allow recipients to (a) unsubscribe from the mailing-list or (b) completely opt-out from all mailings. Please insert an unsubscribe or opt-out token.
tr: Postalama alıcıları (a) bu posta listesinin aboneliğinden ya da (b) tüm postalama aboneliklerinden ayrılabilmelidir. Lütfen abonelikten ayrılma ya da tüm aboneliklerden ayrılma kodlarını birini ekleyin.

en: The mailing must include the street address of the organization. Please insert the %1 token.
tr: Postalamada kuruluşunuzun sokak adresi bulunmalıdır. Lütfen %1 kodunu ekleyin.

en: The mailing's ID in the database.
tr: Postalamanın veritabanındaki kodu.

en: The market value of this premium (e.g. retail price). For tax-deductible contributions, this amount will be used to set the non-deductible amount in the contribution record and receipt.
tr: Bu hediyenin satış tutarı (perakende fiyatı gibi). Vergiden düşülebilen katkılar için bu tutar katkı kaydı ve alındısında vergiden düşülemeyen tutarı belirlemek için kullanılır.

en: The maximum number of %3 you can select for Update multiple %3 is %1. You have selected %2. Please select fewer %3 from your search results and try again.
tr: Birden çok %3 güncelleme için seçebileceğiniz en fazla %3 sayısı %1. Siz %2 %3 seçmişsiniz. Lütfen arama sonuçlarından daha az sayıda %3 seçerek yeniden deneyin.

en: The maximum number of Activities you can select to send an email is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
tr: Bir e-postada gönderilebilecek en fazla işlem sayısı %1. %2 işlem seçmişsiniz. Lütfen arama sonuçlarınızdan daha az sayıda işlem seçerek yeniden deneyin.

en: The maximum number of activities you can select for Update multiple activities is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
tr: Birden çok güncelleme için seçilebilecek en fazla işlem sayısı %1. Siz %2 üye seçmişsiniz. Lütfen arama sonuçlarından daha az sayıda işlem seçerek yeniden deneyin.

en: The maximum number of contacts is already reserved for this interviewer.
tr: Bu görüşmeci için olabilecek en fazla sayıda yanıtlayan zaten ayırtılmış.

en: The maximum number of contacts to show at a time when typing in an autocomplete field.
tr: Bir otomatik doldurma alanına arama ifadesi yazılırken görüntülenecek en fazla kişi sayısı.

en: The maximum number of contacts you can select for Update multiple contacts is %1. You have selected %2. Please select fewer contacts from your search results and try again.
tr: Birden çok kişi güncelleme için seçebileceğiniz en fazla kişi sayısı %1. Siz %2 kişi seçmişsiniz. Lütfen arama sonuçlarından daha az sayıda kişi seçerek yeniden deneyin.

en: The maximum number of contributions you can select for Update multiple contributions is %1. You have selected %2. Please select fewer contributions from your search results and try again.
tr: Birden çok katkı güncellemesi için seçebileceğiniz en fazla katkı sayısı %1. Siz %2 katkı seçmişsiniz. Lütfen arama sonuçlarından daha az sayıda katkı seçerek yeniden deneyin.

en: The maximum number of mailer delivery jobs executing simultaneously (0 = allow as many processes to execute as started by cron).
tr: Aynı anda yürütülecek en fazla postalama görevi sayısı (0 = cron tarafından başlatılan görev sayısına izin verilir).

en: The maximum number of members you can select for Update multiple memberships is %1. You have selected %2. Please select fewer members from your search results and try again.
tr: Birden çok üyelik güncelleme için seçilebilecek en fazla üye sayısı %1. Siz %2 üye seçmişsiniz. Lütfen arama sonuçlarından daha az sayıda üye seçerek yeniden deneyin.

en: The maximum number of payment reminders to send for any given payment.
tr: Belirtilen her ödeme için gönderilecek en fazla ödeme anımsatıcı sayısı.

en: The maximum record limit is reached
tr: En fazla kayıt sayısı sınırına ulaşıldı

en: The membership End Date is %1.
tr: Üyelik bitiş tarihi %1.

en: The membership price set associated with this online contribution allows a user to select BOTH an auto-renew AND a non-auto-renew membership. This requires submitting multiple processor transactions, and is not supported for one or more of the payment processors enabled under the Amounts tab.
tr: Bu çevrimiçi katkı ile ilişkilendirilmiş fiyat paketi kullanıcının HEM otomatik yenilenen HEM DE otomatik yenilenmeyen üyelikler seçebilmesine izin veriyor. Bu durum birden çok ödeme hesap hareketinin gönderilmesine neden olur ancak tutarlar sekmesi altında kullandığınız bir ya da birden çok ödeme aracısı bu özelliği desteklemiyor.

en: The membership status '%1' has been saved.
tr: "%1" üyelik durumu kaydedildi.

en: The membership type '%1' has been saved.
tr: "%1" üyelik türü kaydedildi.

en: The menu color and position can be adjusted on the <a %1>Display Preferences</a> screen.
tr: Menü rengi ve konumu <a %1>"Görünüm ayarları"</a> bölümünden belirlenebilir.

en: The meta name for this date (fixed in code)
tr: Bu tarihin üst veri adı (kod içinde sabitlenmiş)

en: The minimum contribution amount required to be eligible to select this premium. If you want to offer it to all contributors regardless of contribution amount, enter '0'. If display of minimum contribution amounts is enabled then this text is displayed:
tr: Bu hediyeyi seçebilmek için belirlenen en az tutarda katkı yapılmalıdır. Bu hediyeyi katkı tutarından bağımsız olarak tüm katkıda bulunanlara sunmak istiyorsanız "0" yazın. En az katkı tutarlarının görüntülenmesi etkinleştirilmiş ise şu metin görüntülenir:

en: The most common SMTP port possibilities are 25, 465, and 587.  Check with your mail provider for the appropriate one.
tr: Yaygın olarak kullanılan SMTP kapı numaraları 25, 465 ve 587 değerleridir. Kullanmanız gereken uygun kapı değerini hizmet sağlayıcınızdan öğrenebilirsiniz.

en: The name for this credit card type as it is displayed to contributors. This may be the same value as the Name above, or a localised title.
tr: Bu kredi kartı türü için katkıda bulunanlara görüntülenecek ad. Yukarıdaki ad ile aynı ya da yerelleştirilmiş bir başlık olabilir.

en: The name for this credit card type as it should be provided to your payment processor.
tr: Ödeme aracınız tarafından bu kredi kartı türü için kullanılması gereken ad.

en: The name of the field of the table referenced in rule_table
tr: rule_table içindeki ilişkili tablo alanının adı

en: The name of the organization or entity which owns this CiviCRM site or domain. This is the default organization contact record.
tr: Bu CiviCRM etki alanının sahibi olan kuruluş ya da varlığın adını yazın. Kuruluşun varsayılan kişi kaydıdır.

en: The name of the table this rule is about
tr: Bu kuralın ilgili olduğu tablonun adı

en: The name of this Price Set
tr: Fiyat paketinin adı

en: The name of this component
tr: Bu bileşenin adı

en: The new Participant Status has been saved.
tr: Yeni katılımcı durumu kaydedildi.

en: The new fields will be selectable from the "Params" and "Fields to return" lists.
tr: Yeni alan "Parametreler" ve "Döndürülecek alanlar" listelerinden seçilebilir.

en: The new membership End Date is %1.
tr: Yeni üyelik bitiş tarihi %1.

en: The next scheduled payment will be adjusted up or down to make up the difference.
tr: Sonraki zamanlanmış ödeme fark kadar ileri ya da geri ayarlanır.

en: The next set of tasks involve planning and have multiple steps. You may want to check out the %2 section in the User and Administrator Guide before you begin. You will not be returned to this page after completing these tasks, but you can always get back here from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu.
tr: Sonraki görev kümesi planlamayı içeren birden çok adımdan oluşur. Başlamadan önce Kullanıcı ve Yönetici Belgelerindeki %2 bölümüne bakmanız iyi olabilir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra bu sayfaya dönemeyeceksiniz. Ancak daha sonra <a href="%1">"CiviCRM yönetimi"</a> menüsünü kullanarak bu bölüme gelebilirsiniz.

en: The number of days before a personalized (hashed) link will expire.
tr: Kişiselleştirilmiş (karılmış) bir bağlantının süresinin kaç günde dolacağı.

en: The number of emails sendable via simple mail. Make sure you understand the implications for your spam reputation and legal requirements for bulk emails before editing. As there is some risk both to your spam reputation and the products if this is misused it is a hidden setting.
tr: Basit posta yoluyla gönderilebilecek e-posta sayısı. Düzenlemeden önce "İstenmeyen" e-posta skorunuz üzerindeki etkilerini ve toplu e-postalar için yasal gereksinimleri anladığınızdan emin olun. Bu seçenek, hem istenmeyen e-posta skorunuz hem de kötüye kullanılması durumunda ürünler için bazı riskler taşıdığından gizlidir.

en: The number of minutes to cache smart group contacts. We strongly recommend that this value be greater than zero, since a value of zero means no caching at all. If your contact data changes frequently, you should set this value to at least 5 minutes.
tr: Akıllı kişi gruplarının ön bellekte tutulacağı dakika sayısını belirtin. Bu değerin sıfırdan büyük olması önerilir. Sıfır değeri ön bellekleme yapılmayacağı anlamına gelir. Kişi kayıtlarınız sık değişiyorsa bu değeri en az 5 dakika olarak ayarlamalısınız.

en: The number of payment reminders sent.
tr: Gönderilmiş ödeme anımsatıcıları sayısı.

en: The numeric ID Contact that owns the membership
tr: Üyeliğe sahip olan kişinin sayısal kodu

en: The numeric ID click through record
tr: Bağlantıya tıklama kaydının sayısal kodu

en: The numeric ID of the  Recurring Contribution
tr: Yinelenen katkının sayısal kodu

en: The numeric ID of the Activity Instance
tr: İşlemin sayısal kodu

en: The numeric ID of the Contact
tr: Kişinin sayısal kodu

en: The numeric ID of the Contact of the Participant
tr: Katılımcı kişinin sayısal kodu

en: The numeric ID of the Contribution
tr: Katkının sayısal kodu

en: The numeric ID of the Event
tr: Etkinliğin sayısal kodu

en: The numeric ID of the Group
tr: Grubun sayısal kodu

en: The numeric ID of the Membership
tr: Üyeliğin sayısal kodu

en: The numeric ID of the Parent Activity
tr: Üst İşlemin sayısal kodu

en: The numeric ID of the Participant
tr: Katılımcının sayısal kodu

en: The numeric ID of the Participant who registered this Participant
tr: Bu katılımcıyı kaydeden katılımcının sayısal kodu

en: The numeric ID of the Relationship
tr: İlişkinin sayısal kodu

en: The numeric ID of the Soft Credit
tr: Sanal kredinin sayısal kodu

en: The numeric ID of the bounce record
tr: Geri dönüş kaydının sayısal kodu

en: The numeric ID of the delivery record
tr: Teslim kaydının sayısal kodu

en: The numeric ID of the opened record
tr: Açılma kaydının sayısal kodu

en: The numeric ID of the reply record
tr: Yanıt kaydının sayısal kodu

en: The numeric ID of the unsubscribe record
tr: Abonelikten ayrılma kaydının sayısall kodu

en: The obsolete extension %1 could not be removed due to an error. It is recommended to remove this extension manually.
tr: Kullanımdan kaldırılmış olan %1 eklentisi bir sorun nedeniyle kaldırılamadı. Bu eklentiyi el ile kaldırmanız önerilir.

en: The old paths and URLs may be retained in some database records. Use this form to clear caches or to reset paths to their defaults. If you need further customizations, then update the <a href="%1">Directories</a> and <a href="%2">Resource URLs</a>.
tr: Bazı veritabanı kayıtlarında eski yol ve adresler kalabilir. Bu formu kullanarak ön bellekleri temizleyebilir ya da yolları varsayılan değerlerine döndürebilirsiniz. Daha fazla özelleştirme yapmanız gerekiyorsa,  <a href="%1">Klasörleri</a> ve <a href="%2">Kaynak adreslerini</a> güncelleyin.

en: The option '%1' has been saved.
tr: "%1" seçeneği kaydedildi.

en: The option label is displayed to users.
tr: Kullanıcılara görüntülenecek seçenek etiketi.

en: The options for mailing visibility are:
tr: Posta görüntüleme seçenekleri:

en: The organization data collected from users is controlled by the Organization Profile selected below. You can use the default "On Behalf Of Organization" profile, or any other profile with type 'Contact' and/or 'Organization' (<a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Profiles</a>). The profile must include Organization Name and Email Address.
tr: Kullanıcılardan alınacak kuruluş bilgileri, aşağıda seçilmiş kuruluş profili tarafından belirlenir. Varsayılan "Kuruluş adına" profilini YA DA "Kişi" ya da "Kuruluş" türündeki başka bir profili kullanabilirsiniz (<a href="%1">"Yönetim" > "Veri ve görünümleri özelleştir" > "Profiller"</a>). Seçilen profilde "Kuruluş adı" ve "E-posta adresi" bulunmalıdır.

en: The page "%1" will open in a popup. If it does not appear automatically, check your browser for notifications.
tr: "%1" sayfası açılan bir pencerede görüntüleyecek. Otomatik olarak görüntülenmez. Web tarayıcınızdaki bildirimleri denetleyin.

en: The page you requested has past its end date on %1
tr: Erişmek istediğiniz sayfanın geçerlilik süresi %1 zamanında bitmiş

en: The page you requested is currently unavailable.
tr: Erişmek istediğiniz sayfa şu an kullanılamıyor.

en: The page you requested will be active from %1
tr: Erişmek istediğiniz sayfanın geçerlilik süresi %1 zamanında başlayacak

en: The path %1 contains PATH_SEPARATOR (the %2 character).
tr: %1 yolunda PATH_SEPARATOR (%2 karakteri) var.

en: The payment record has been processed.
tr: Ödeme kaydı işlendi.

en: The pcp block that this pcp page was created from
tr: Bu kişisel kampanya sayfasının oluşturulduğu kişisel kampanya bloğu

en: The percentage of the total_amount that is due for this tax.
tr: Bu vergi için total_amount yüzdesi.

en: The person who created the personal campaign page will be automatically notified via email when their page is approved so that they can begin promoting the campaign.
tr: Sayfasının onaylandığı, kişisel kampanya sayfasını oluşturan kişiye e-posta ile bildirilir. Böylece kişi kampanyasını duyurmaya başlayabilir.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable.
tr: İstediğiniz kişisel kampanya sayfası şu anda kullanılamıyor.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable. However you can still support the campaign by making a contribution here.
tr: İstediğiniz kişisel kampanya sayfası şu anda kullanılamıyor. Bununla birlikte buradan da kampanyayı desteklemek için katkıda bulunabilirsiniz.

en: The plaintext footer for this mailing.
tr: Bu postalama alt bilgisinin düz metin biçimi

en: The plaintext header for this mailing.
tr: Bu postalama üst bilgisinin düz metin biçimi.

en: The premium you have selected requires a minimum contribution of %1
tr: Seçtiğiniz hediye için katkı miktarı en az %1 olmalıdır

en: The premiums listed below are currently offered on this Contribution Page. If you have other premiums which are not already being offered on this page, you will see a link below to offer another premium. Use <a href='%1'>Contributions &raquo; Premiums</a> to create or enable additional premium choices which can be used on any Contribution page.
tr: Bu katkı sayfasında sunulan hediyeler aşağıda görülebilir. Bu sayfada sunulmasını istediğiniz başka hediyeleri eklemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Katkı sayfasında kullanılabilecek başka hediye seçenekleri eklemek ya da etkinleştirmek için <a href='%1'>"Ayarlar" &raquo; "Hediyeler"</a> bölümüne bakın.

en: The product has been configured to use a default image.
tr: Ürün varsayılan görseli kullanacak şekilde yapılandırılmış.

en: The query contains the forbidden %1 command.
tr: Sorguda engellenmiş %1 komutu bulunuyor.

en: The reason the email bounced.
tr: E-postanın geri dönüş nedeni.

en: The receipt sent to the user instead of the normal receipt text
tr: Normal alındı metni yerine kullanıcıya gönderilecek alındı

en: The record %1 doesnot exists
tr: %1 kaydı bulunamadı

en: The record will be deleted immediately. This action cannot be undone.
tr: Kayıt hemen silinecek. Bu işlem geri alınamaz.

en: The recurring contribution looks to have been cancelled already.
tr: Yinelenen katkı zaten iptal edilmiş görünüyor.

en: The recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled.
tr: Her %2 %3 zamanında yapılan %1 katkısının yinelemesi iptal edildi.

en: The recurring start date cannot be prior to the current date.
tr: Yinelenme başlangıç tarihi bugünün tarihinden önce olamaz.

en: The relationship end date cannot be prior to the start date.
tr: İlişki bitiş tarihi, başlangıç tarihinden önce olamaz.

en: The replacement extension %1 could not be installed due to an error. It is recommended to enable this extension manually.
tr: Kullanımdan kaldırılmış olan %2 eklentisi yerine %1 eklentisi bir sorun nedeniyle kurulamadı. Bu eklentiyi el ile etkinleştirmeniz önerilir.

en: The report is attached as a CSV file.
tr: Rapor CSV dosyası olarak eklendi.

en: The report is attached as a PDF file.
tr: Rapor PDF dosyası olarak eklendi.

en: The requested Profile (gid=%1) is disabled OR it is not configured to be used for 'Profile' listings in its Settings OR there is no Profile with that ID OR you do not have permission to access this profile. Please contact the site administrator if you need assistance.
tr: İstenilen "Profil" (gid=%1) devre dışı YA DA "Profil" listelerinde kullanılmak üzere yapılandırılmamış YA DA bu kodlu profil bulunamadı YA DA bu profile erişme izniniz yok. Yardım almak için site yöneticisi ile görüşün.

en: The requested Profile (gid=%1) is not configured to be used for 'Profile' edit and view forms in its Settings. Contact the site administrator if you need assistance.
tr: İstenilen "Profil" (gid=%1), ayarlar bölümünden "Profil" düzenleme ve görüntüleme formları için yapılandırılmamış. Yardıma gerek duyuyorsanız site yöneticisi ile görüşün.

en: The requested Profile (gid=%1) requires record id while performing this action
tr: İstenen profil (gid=%1) için bu işlem yapılırken kayıt kodu gerekli

en: The requested online contribution page is missing a required Contribution Amount section or Membership section or Price Set. Please check with the site administrator for assistance.
tr: Erişilmek istenen çevrimiçi katkı sayfasında Katkı tutarı, Üyelik ya da Fiyat paketi bölümü eksik. Lütfen yardım almak için site yöneticisi ile görüşün.

en: The requested participant record does not exist (possibly the record was deleted).
tr: İlgili katılımcı kaydı bulunamadı (kayıt silinmiş olabilir).

en: The requested profile (gid=%1) is inactive or does not exist.
tr: İstenen profil (gid=%1) etkin değil ya da yok.

en: The rule '%1' has been deleted.
tr: "%1" kuralı silindi.

en: The rule '%1' has been saved.
tr: "%1" kuralı kaydedildi.

en: The scheduled date and time is in the past
tr: Zamanlanan tarih ve saat geçmiş bir zamanda

en: The second experimental mailing ("B" condition)
tr: İkinci deneme postalaması ("B" koşulu)

en: The selected %1 option has <strong>not been deleted</strong> because it is currently in use. Please update these contacts to use a different format before deleting this option. %2
tr: Seçilmiş %1 seçeneği kullanılmakta olduğundan <strong>silinemedi</strong>. Lütfen bu seçeneği silmeden önce, bu kişileri farklı bir biçim kullanacak şekilde güncelleyin. %2

en: The selected activity has been moved to the Trash. You can view and / or restore deleted activities by checking "Deleted Activities" from the Case Activities search filter (under Manage Case).<br />
tr: Seçilmiş işlem çöpe atıldı. Silinmiş işlemleri görüntülemek ya da geri yüklemek için Olay işlemleri arama süzgecini (olay yönetimi altında) "Silinmiş işlemler" olarak seçin.

en: The selected activity has been restored.<br />
tr: Seçilmiş işlem geri yüklendi.<br />

en: The selected activity is invalid. | %count selected activities are invalid.
tr[0]: Seçilmiş işlem geçersiz.
tr[1]: Seçilmiş %count işlem geçersiz.

en: The selected case has been restored.
tr: Seçilmiş olay geri yüklendi.

en: The selected contact does not have an email on hold. | None of the selected contacts have an email on hold.
tr[0]: Seçilmiş kişinin bekleyen e-postası yok.
tr[1]: Seçilmiş kişilerden hiçbirinin bekleyen e-postası yok.

en: The selected field already exists in this profile.
tr: Seçilmiş alan bu profilde zaten var.

en: The selected financial account cannot be deleted because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
tr: Hesap alınabilecek türünde en az bir hesap olması gerektiğinden seçilmiş bu mali hesap silinemez (bu muhasebe hesabı hareketlerinin bakiyelerinin tuttuğundan emin olmak için).

en: The selected financial account cannot be disabled because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
tr: Ödeme alınabilecek türde en az bir hesap bulunması gerektiğinden (hesap hareketleri bakiyesinden emin olmak için), seçilmiş mali hesap devre dışı bırakılamaz.

en: The selected pair of contacts are marked as non duplicates. If these records should be merged, you can remove this exception on the <a href="%1">Dedupe Exceptions</a> page.
tr: Seçilmiş kişi çifti, çift kayıt değil olarak işaretlenmiş. Bu kayıtların ayıklanması gerekiyorsa, bu ayrıcalığı kaldırmak için <a href="%1">"Çift kayıt ayıklama ayrıcalıkları"</a> bölümüne bakın.

en: The selected profile is using a custom field which is not assigned to the "%1" being configured.
tr: Seçilmiş profil, yapılandırılmakta olan "%1" üzerine atanmamış bir özel alan kullanıyor.

en: The selected profiles can collect enough information to match additional participants with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  This may result in duplicate contacts.
tr: Seçilmiş profillerde var olan kişiler ile ek katılımcıları eşleştirmek için gerekli bilgiler bulunmakla birlikte gerekli tüm ilişki alanları yok. Bunun sonucunda tüm ek katılımcılar çift kişi kayıtlarının oluşmasına neden olabilir.

en: The selected profiles can collect enough information to match registrations with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  Anonymous registrations may result in duplicate contacts.
tr: Seçilmiş profillerde var olan kişiler ile kayıtları eşleştirmek için gerekli bilgiler bulunmakla birlikte gerekli tüm ilişki alanları yok. Bunun sonucunda anonim kayıtlar çift kişi kayıtlarının oluşmasına neden olabilir.

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match additional participants with existing contacts.  This means all additional participants will result in a new contact.
tr: Seçilmiş profillerde var olan kişiler ile ek katılımcıları eşleştirmek için gerekli alanlar bulunmuyor. Bunun sonucunda tüm ek katılımcılar için yeni bir kişi eklenir.

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match registrations with existing contacts.  This means all anonymous registrations will result in a new contact.
tr: Seçilmiş profillerde var olan kişiler ile kayıtları eşleştirmek için gerekli alanlar bulunmuyor. Bunun sonucunda tüm anonim kayıtlar için yeni bir kişi eklenir.

en: The site administrator needs to enter a valid 'FROM Email Address' in <a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a>. The email address used may need to be a valid mail account with your email service provider.
tr: Site yöneticisinin, <a href="%1">"CiviCRM yönetimi" &raquo; "İletişim" &raquo; "Kimden e-posta adresleri"</a> bölümünden geçerli bir "Kimden e-posta adresi" yazması gerekiyor. Yazılacak adres e-posta hizmeti sağlayıcınız tarafından verilmiş geçerli bir hesap olmalıdır.

en: The site administrator needs to enter a valid 'FROM Email Address' in <a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Option Groups &raquo; From Email Address</a>. The email address used may need to be a valid mail account with your email service provider.
tr: Site yöneticisinin, <a href="%1">"CiviCRM yönetimi" &raquo; "Sistem ayarları" &raquo; "Seçenek grupları" &raquo; "Kimden e-posta adresi"</a> bölümünden geçerli bir "Kimden e-posta adresi" yazması gerekiyor. Yazılacak adres e-posta hizmeti sağlayıcınız tarafından verilmiş geçerli bir hesap olmalıdır.

en: The smart group check was unable to run. This is likely to because a database upgrade is pending.
tr: Akıllı grup denetimi yapılamadı. Bu durum büyük olasılıkla bekleyen bir veritabanı güncellemesi olmasından kaynaklanıyor.

en: The specific source item that is responsible for the creation of this financial_item
tr: Bu finansal ögenin oluşturulmasından sorumlu olan özel kaynak öge

en: The start offset relative to current year
tr: Geçerli yıla göre başlangıç farkı

en: The state of the contact within the group
tr: Kişinin grup içindeki durumu

en: The state of this job
tr: bu görevin durumu

en: The status of this mailing. Values: none, approved, rejected
tr: Bu postalamanın durumu. Yok, onaylandı ya da reddedildi

en: The status rules provided by default may be sufficient for your organization. However, you can easily change the status names and/or adjust the rules by clicking the Edit links below. Or you can <a href='%1'>add a new status and rule</a>.
tr: Hazırdaki durum kuralları kuruluşunuz için yeterli olabilir. Bununla birlikte durum adları ve kuralları düzenleyin üzerine tıklayarak kolayca değiştirilebilir ya da <a href='%1'>yeni bir durum ve kural eklenebilir</a>.

en: The street number you entered for the %1 address block(s) is not in an expected format. Street numbers may include numeric digit(s) followed by other characters. You can still enter the complete street address (unparsed) by clicking "Edit Complete Street Address".
tr: %1 adres bloğu için yazdığınız sokak numarası beklenen biçimde değil. Sokak numaraları rakamlardan sonra gelen karakterlerden oluşabilir. Tam sokak adresini (ayıklanmamış) yazmak için "Tam sokak adresini düzenle" üzerine tıklayın.

en: The subject/purpose/short description of the activity.
tr: İşlemin konusu/amacı/kısa açıklaması.

en: The system administrator has disabled security settings (%1). Connections to remote applications are insecure.
tr: Sistem yönetici güvenlik ayarlarını devre dışı bırakmış (%1). Dış uygulamalara bağlantılar güvenli değil.

en: The system administrator has disabled this feature.
tr: Bu özellik sistem yöneticisi tarafından devre dışı bırakılmış.

en: The system did not record payment details for this payment and so could not process the transaction. Please report this error to the site administrator.
tr: Bu ödemenin ayrıntıları sistem tarafından kaydedilmemiş olduğundan hesap hareketi yapılamıyor. Lütfen bu sorunu site yöneticisine bildirin.

en: The table of the object controlled by this ACL entry
tr: Bu erişim denetimi listesi kaydı tarafından denetlenen nesne tablosu

en: The tables "<em>civicrm_activity</em>" and "<em>civicrm_case</em>" were updated to support two new fields, "<em>created_date</em>" and "<em>modified_date</em>". For historical data, these fields may appear blank. (%1 records have NULL timestamps.)
tr: "<em>civicrm_activity</em>" ve "<em>civicrm_case</em>" tabloları yeni "<em>created_date</em>" ve "<em>modified_date</em>" alanlarını destekleyecek şekilde güncellendi. Geçmiş verilerde bu alanlar boş görünebilir (%1 kayıdın zaman damgası NULL.)

en: The tag '%1' has been deleted.
tr: "%1" etiketi silindi.

en: The tag '%1' has been saved.
tr: "%1" etiketi kaydedildi.

en: The tag set '%1' has been deleted.
tr: "%1" etiket kümesi silindi.

en: The target goal for this page, allows people to build a goal meter
tr: Bu sayfanın hedef tutarı. Kullanıcıların hedef göstergesi kullanmasını sağlar

en: The target revenue for this campaign.
tr: Bu kampanyanın hedeflediği kazanç.

en: The test Credit Card number is %1 - this is the only credit card number that will work on the test gateway.
tr: Deneme kredi kartının numarası: %1. Deneme aracısı üzerinde çalışan tek kredi kartı numarası budur.

en: The test Total Amount should end in <strong>%1</strong> or <strong>%2</strong> to get a successful response (e.g. $10.%1 or $10.%2) - all other amounts will return a failed response.
tr: Başarılı bir yanıt almak için deneme toplam tutarı, <strong>.%1</strong> ya da <strong>.%2</strong> ile bitmelidir ($10.%1 ya da $10.%2 gibi) - tüm diğer tutarlar için başarısız bir yanıt gönderilir.

en: The text displayed to the user in the main form
tr: Ana formda kullanıcıya görüntülenecek metin

en: The text for the contribute button.
tr: Katkı düğmesinin metni.

en: The text for the contribute or register button.
tr: Katkı ya da kayıt düğmesinin metni.

en: The text that will display in the field with the link.
tr: Alanda bağlantı ile görüntülenecek metin.

en: The theme system allows you to change CiviCRM's appearance by replacing important CSS files.
tr: Tema sistemi, önemli CSS dosyalarını değiştirerek CiviCRM görünümünün değiştirilmesini sağlar.

en: The time to sleep in between each e-mail in micro seconds. Setting this above 0 allows you to control the rate at which e-mail messages are sent to the mail server, avoiding filling up the mail queue very quickly. Set to 0 to disable.
tr: Mikrosaniye cinsinden e-postalar arasındaki bekleme süresi. Posta kuyruğunu çok çabuk doldurmaktan kaçınmak için 0 yazarak posta sunucusuna gönderilecek e-postaların hızını siz belirleyebilirsiniz. Devre dışı bırakmak için 0 yazın.

en: The total amount of the pledge will be adjusted up or down to make up the difference. The payment schedule ( amounts / dates for future pending pledge payments ) is not changed.
tr: Söz verilmiş ödemelerin toplam tutarı fark kadar ileri ya da geri ayarlanır. Ödeme zamanlaması ( tutarlar / gelecekte ödenecek söz verilmiş ödeme tutar ya da tarihleri ) değiştirilmez.

en: The type of PCP this is: contribute or event
tr: Kişisel kampanya sayfası türü: katkı ya da etkinlik

en: The type of contacts this group applies to
tr: Bu grubun uygulanacağı kişi türü

en: The type of entity that this pcp targets
tr: Bu kişisel kampanya sayfasının hedeflediği varlık türü

en: The type of website for the contact
tr: Kişinin web sitesinin türü

en: The update greeting job can be very resource intensive and is typically not necessary to run on a regular basis. If you do choose to enable the job, we recommend you do not run it with the force=1 option, which would rebuild greetings on all records. Leaving that option absent, or setting it to force=0, will only rebuild greetings for contacts that do not currently have a value stored. %1
tr: Karşılama güncelleme görevi çok kaynak kullanır ve genellikle düzenli olarak çalıştırılmasına gerek yoktur. Bu görevi etkinleştirmeyi yeğlerseniz, tüm kayıtlar için karşılamaları yeniden oluşturan force=1 seçeneğini kullanmamanız önerilir. Bu seçenek boş bırakıldığında ya da force=0 seçeneği kullanıldığında, yalnızca karşılama bilgisi kayıtlı olmayan kişiler için karşılamalar oluşturulur. %1

en: The updates have been saved.
tr: Güncellemeler kaydedildi.

en: The user account used by your web-server %1 needs to be granted write access to the following directory in order to configure the CiviCRM settings file:
tr: CiviCRM yapılandırma dosyasının güncellenebilmesi için web sunucunuz tarafından kullanılan %1 kullanıcı hesabına şu klasöre yazma izni verilmesi gerekiyor:

en: The username %1 is already taken. Please select another username.
tr: %1 kullanıcı adı zaten alınmış. Lütfen başka bir kullanıcı adı seçin.

en: The value of this premium is %1. This may affect the amount of the tax deduction you can claim. Consult your tax advisor for more information.
tr: Bu hediye %1 değerinde. Bu rakam yararlanacağınız vergi indirimini etkileyebilir. Ayrıntılı bilgi için mali müşavirinize danışın

en: The webserver isn't letting me identify where files are stored.
tr: Web sunucusu dosyaların nereye kaydedildiği bilgisini vermiyor.

en: The weight of the rule
tr: Kuralın ağırlığı

en: The weight threshold the sum of the rule weights has to cross to consider two contacts the same
tr: İki kişinin aynı sayılması için kural ağırlıkları toplamının geçmesi gereken ağırlık eşiği değeri

en: The wkhtmltodfPath does not exist or is not valid
tr: wkhtmltodfPath yolu bulunamadı ya da geçersiz

en: Theme
tr: Tema

en: Theme to use on backend pages
tr: Yönetim bölümü sayfalarında kullanılacak tema

en: Theme to use on frontend pages
tr: Ön yüz sayfalarında kullanılacak tema

en: Then create front-end links to the Participant Listing page using the Menu Manager. Select <strong>Participant Listing Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
tr: Ardından menü yönetimi bölümünden ön yüz için katılımcı listeleme sayfası bağlantısını ekleyebilirsiniz. Menü ögesi olarak <strong>katılımcı listeleme sayfası</strong>, etkinlik kodu olarak <strong>%1</strong> yazın.

en: Then end date of membership status override if 'Override until selected date' override type is selected.
tr: Ardından, "Seçili tarihe kadar değiştirilsin" değişiklik türü seçilirse, üyelik durumunun bitiş tarihi değiştirilir.

en: Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
tr: Ardından bu katkı sayfasında sunmak istediğiniz hediyeleri seçin ve gözden geçirin.

en: There appears to be an inconsistency in the configuration of "Image Upload URL" and "Image Upload Directory".
tr: "Görsel yükleme adresi" ve "Görsel yükleme klasörü" yapılandırmasında bir tutarsızlık var gibi görünüyor.

en: There are %2 people currently on the waiting list for this event. You can <a href='%1'>view waitlisted registrations here</a>, or you can continue and register additional participants using this form.
tr: Bu etkinliğin bekleme listesinde %2 kişi var. <a href='%1'>Bekleyen kayıtları görüntüleyebilir</a> ya da bu formu kullanarak bu sınırın üzerine çıkarak ek katılımcılar ekleyebilirsiniz

en: There are currently no %1.
tr: Henüz bir %1 yok.

en: There are currently no Custom Searches
tr: Henüz bir özel arama yok

en: There are currently no Personal Campaign Pages.
tr: Henüz bir kişisel kampanya sayfası yok.

en: There are currently no Report Templates.
tr: Henüz bir rapor kalıbı yok.

en: There are currently no Saved Searches. To create a Saved search:
tr: Henüz kaydedilmiş bir arama yok. Kaydedilmiş bir arama eklemek için:

en: There are currently no participants registered for this event.
tr: Henüz bu etkinliğe bir katılımcı kaydı yapılmamış.

en: There are currently no saved import or export mappings. You create saved mappings as part of an Import or Export task.
tr: Henüz kaydedilmiş bir içe ya da dışa aktarma eşleştirmesi yok. Kayıtlı eşleştirmeler içe ya da dışa aktarma işlemlerinin bir parçası olarak oluşturulur.

en: There are no ACLs entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
tr: Henüz bir erişim denetimi listesi eklenmemiş. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no Activities attached to this case record.
tr: Henüz bu olay kaydına atanmış bir işlem yok.

en: There are no Activities to display.
tr: Henüz görüntülenecek bir işlem yok.

en: There are no Archived %2. You can archive %2 from <a href='%1'>Scheduled or Sent %2</a>.
tr: Henüz bir %2 arşivlenmemiş. %2 ögesini <a href='%1'>Zamanlanmış ya da gönderilmiş %2</a> bölümünden arşivleyebilirsiniz.

en: There are no Cases. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
tr: Bir olay bulunamadı. Aramanızı genişletmek için <a href="%1">Olay arama</a> bölümünü kullanın.

en: There are no Event Templates present. You can <a href='%1'>add one</a>.
tr: Henüz bir etkinlik kalıbı eklenmemiş. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no Financial Account entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
tr: Henüz bir mali hesap yok. Siz <a href='%1'>ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no Label Formats configured. You can<a href='%1'>add one</a>.
tr: Henüz bir etiket biçimi yapılandırılmamış. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
tr: Henüz bir ileti kalıbı eklenmemiş. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no Notes for this contact.
tr: Bu kişi için henüz bir not yazılmamış.

en: There are no Option Groups entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
tr: Henüz bir seçenek grubu eklenmemiş. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no Payment Processors entered.
tr: Henüz bir ödeme aracısı eklenmemiş.

en: There are no Personal Campaign Pages which match your search criteria.
tr: Arama ölçütlerinize uygun bir kişisel kampanya sayfası bulunamadı.

en: There are no Pledges for your record.
tr: Henüz kaydedilmiş bir söz verilmiş ödemeniz yok.

en: There are no Role Assignments. You can <a href='%1'>add one</a> now.
tr: Henüz bir rol ataması yok. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no SMS providers configured, or no SMS providers are set active
tr: Henüz bir SMS hizmeti sağlayıcısı yapılandırılmamış ya da etkinleştirilmemiş

en: There are no Scheduled or Sent %1.
tr: Zamanlanmış ya da gönderilmiş %1 yok.

en: There are no Unscheduled %1.
tr: Zamanlanmamış bir %1 yok.

en: There are no User-driven Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
tr: Henüz kullanıcının belirleyebileceği bir ileti kalıbı eklenmemiş. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no active Events to display.
tr: Henüz görüntülenecek etkin bir etkinlik yok.

en: There are no active premiums for your site. You can <a href='%1'>create and/or enable premiums here</a>.
tr: Henüz sitenizde etkin bir hediye yok. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilir ya da etkinleştirebilirsiniz</a>.

en: There are no case records for this contact.
tr: Bu kişi için henüz bir olay kaydı eklenmemiş.

en: There are no cases with activities scheduled in the past two weeks. Use %1 to expand your search.
tr: Geçmiş iki hafta içinde zamanlanmış işlem görmüş bir olay yok. Aramanızı genişletmek için %1 kullanın.

en: There are no comments for this note
tr: Bu not için henüz bir yorum yapılmamış

en: There are no configured membership statuses. You cannot add this membership until your membership statuses are correctly configured
tr: Henüz yapılandırılmış bir üyelik durumu yok. Üyelik durumları doğru şekilde yapılandırılana kadar bu üyelik eklenemez.

en: There are no contributions on record for you.
tr: Sizinle ilişkili bir katkı kaydı bulunamadı.

en: There are no custom data sets for activity type "%1". To create one, <a href="%2" target="%3">click here</a>.
tr: "%1" işlem türü için özel bir veri kümesi yok. <a href="%2" target="%3">Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no custom membership status entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
tr: Henüz özel bir üyelik durumu yok. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no events scheduled for the date range. You can <a href='%1'>add one</a>.
tr: Henüz bu tarih aralığı için bir etkinlik zamanlanmamış. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no events with Price Sets
tr: Fiyat paketleriyle eşleşen bir etkinlik bulunamadı

en: There are no extensions to display. Click the "Add New" tab to browse and install extensions posted on the <a href="%1">public CiviCRM Extensions Directory</a>. If you have downloaded extensions manually and don't see them here, try clicking the "Refresh" button.
tr: Şu anda görüntülenecek herhangi bir eklenti yok. <a href="%1">Herkese açık CiviCRM Extensions Directory</a> üzerine eklenmiş eklentilere bakmak ve kurmak için "Yeni ekle" sekmesine tıklayın. Eklentileri el ile indirdiyseniz ve burada göremiyorsanız "Yenile" üzerine tıklayın.

en: There are no extensions to display. Please click "Refresh" to update information about available extensions.
tr: Henüz görüntülenecek bir eklenti yok. Kullanılabilecek eklentilerle ilgili bilgileri görüntülemek için lütfen "Yenile" üzerine tıklayın.

en: There are no financial accounts assigned to this financial type. You can <a href='%1'>assign one</a>.
tr: Bu mali tür ile ilişkilendirilmiş bir mali hesap bulunamadı. Siz <a href='%1'>atayabilirsiniz</a>.

en: There are no financial accounts configured with Financial Account Type 'Asset' Type. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial accounts for your site.
tr: "Varlık" mali hesap türü için bir mali hesap yapılandırılmamış. Bir mali hesap yapılandırmak için <a href='%1'>buraya tıklayın</a>.

en: There are no financial types configured with a linked 'Revenue Account of' account. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial types for your site.
tr: "Kazanç hesabı" için bir "Mali tür" ayarlanmamış. Bir mali tür yapılandırmak için <a href='%1'>buraya tıklayın</a>.

en: There are no financial types configured with linked 'Cost of Sales Premiums' and 'Premiums Inventory Account' accounts. If you want to generate accounting transactions which track the cost of premiums used <a href='%1'>click here</a> to configure financial types and accounts.
tr: "Hediye satış maliyeti hesabı" ve "Hediye envanter hesabı" için bir mali tür yapılandırılmamış. Hediye maliyetlerinin muhasebe hesabı hareketlerini izlemek istiyorsanız, mali tür ve hesapları yapılandırmak için <a href='%1'>buraya tıklayın</a>.

en: There are no jobs configured.
tr: Henüz bir görev yapılandırılmamış.

en: There are no live contribution records to display.
tr: Görüntülenecek herhangi bir canlı katkı kaydı bulunamadı.

en: There are no membership types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
tr: Henüz bir üyelik türü eklenmemiş.<a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no memberships on record for you.
tr: Sizinle ilişkili bir üyelik kaydı bulunamadı.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use %1 to expand your search.
tr: Gelecek iki hafta içinde zamanlanmış işlem görecek bir olay yok. Aramanızı genişletmek için %1 kullanın.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
tr: Gelecek iki hafta içinde zamanlanmış açık bir olay yok. Aramanızı genişletmek için <a href="%1">"Olay arama"</a> bölümünü kullanın.

en: There are no option values entered. You can <a href="%1">add one</a>.
tr: Henüz bir seçenek değeri eklenmemiş. <a href="%1">Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no premiums offered on this contribution page yet. You can <a href='%1'>add one</a>.
tr: Bu katkı sayfasına henüz bir hediye eklenmemiş. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no public mailing list groups to display.
tr: Henüz görüntülenecek herkese açık bir posta listesi grubu yok.

en: There are no records selected for Print.
tr: Yazdırmak için seçilmiş bir kayıt yok.

en: There are no records selected.
tr: Henüz bir kayıt seçilmemiş.

en: There are no rules currently set.
tr: Henüz bir kural yok.

en: There are no rules currently set. Use the 'Add Association Rule' form to add one.
tr: Henüz bir kural ayarlanmamış. Yeni bir kural eklemek için "İlişkilendirme kuralı ekle" formunu kullanın.

en: There are no scheduled activities assigned to you.
tr: Henüz size atanmış bir zamanlanmış işlem yok.

en: There are no scheduled job log entries.
tr: Henüz bir zamanlanmış görev günlük kaydı yok.

en: There are no survey types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
tr: Henüz bir anket türü eklenmemiş. <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: There are no tags currently assigned to this case.
tr: Henüz olaya atanmış bir etiket yok.

en: There are no upcoming events.
tr: Yaklaşan bir etkinlik yok.

en: There are participants registered for repeating events being removed from the set. Those with participants will be converted to standalone events, and those without registration will be deleted.
tr: Paketten çıkarılan yinelenen etkinliklere kayıt yaptırmış katılımcılar var. Bu katılımcılar ayrı etkinliklere dönüştürülecek ve kayıt olmayanlar silinecek.

en: There are some issues that we recommend you look at before installing, however, you are still able to install the software.  Please see below for details.
tr: Kurulum öncesinde ilgilenmeniz önerilen bazı konular var. Gene de kurulumu sürdürebilirsiniz. Ayrıntıları aşağıda görebilirsiniz.

en: There is a Payment Processor associated with selected Payment Processor type, hence it can not be deleted.
tr: Seçilmiş ödeme aracısı türü atanmış bir ödeme aracısı bulunduğundan silinemez.

en: There is a validation error with your HTML input. Your activity is a bit suspicious, hence aborting
tr: HTML kodunuzda bir doğrulama sorunu var. Yaptığınız şey şüpheli göründüğünden durduruldu.

en: There is already an user associated with this email address. Please enter different email address.
tr: Bu e-posta adresini kullanan bir kullanıcı zaten var. Lütfen farklı bir e-posta adresi yazın.

en: There is an entry with the same label.
tr: Aynı etiketli bir kayıt zaten var.

en: There is an entry with the same value.
tr: Aynı değerde bir kayıt zaten var.

en: There is no '%1' folder.
tr: "%1" klasörü bulunamadı.

en: There is no Financial Type configured of Account Relation Revenue. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial type for your site.
tr: "Hesap ilişkisi kazancı" için bir "Mali tür" ayarlanmamış. Bir mali tür yapılandırmak için <a href='%1'>buraya tıklayın</a>.

en: There is no Supervised dedupe rule configured for contact type %1.
tr: %1 kişi türü için denetimli bir çift kayıt ayıklama kuralı yapılandırılmamış.

en: There is no valid Membership Status available for selected membership dates.
tr: Seçilmiş üyelik tarihleri için geçerli bir üyelik durumu bulunamadı.

en: There is no valid SMTP server Setting Or SendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
tr: SMTP sunucusu ya da SendMail yol ayarları geçersiz. Giden posta ayarlarını yapmak için <a href='%1'>"Yönetim" >> "Sistem ayarları" >> "Giden e-posta"</a> bölümüne bakın.

en: There is no valid SMTP server Setting Or sendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
tr: SMTP sunucusu ya da SendMail yol ayarları geçersiz. Giden posta ayarlarını yapmak için <a href='%1'>"Yönetim" >> "Sistem ayarları" >> "Giden e-posta"</a> bölümüne bakın.

en: There is no valid default from email address configured for the domain. You can configure here <a href='%1'>Configure From Email Address.</a>
tr: Etki alanı için geçerli bir "Kimden" e-posta adresi yapılandırılmamış. Gerekli ayarları <a href='%1'>Kimden e-posta adresi yapılandırması</a> bölümünden yapabilirsiniz.

en: There is no valid processor for this subscription so it cannot be updated
tr: Bu abonelik, geçerli bir ödeme aracısı olmadığından güncellenemedi.

en: There is no valid sendmail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the sendmail server.
tr: SendMail yol ayarları geçersiz. SendMail sunucusunu ayarlamak için <a href='%1'>"Yönetim" >> "Sistem ayarları" >> "Giden e-posta"</a> bölümüne bakın.

en: There is no valid smtp server setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the SMTP Server.
tr: SMTP sunucu ayarları geçersiz. SMTP sunucusunu ayarlamak için <a href='%1'>"Yönetim" >> "Sistem ayarları" >> "Giden e-posta"</a> bölümüne bakın.

en: There is only enough space left on this event for %1 participant(s).
tr: Bu etkinlikte yalnızca %1 katılımcıya yetecek kadar yer var.

en: There was a problem verifying that this site is available on the public Internet.
tr: Bu siteye İnternet üzerinden erişilmeye çalışılırken bir sorun çıktı.

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
tr: İlişkilendirme kuralı eklenirken bir sorun çıktı. Lütfen veritabanı ayarlarınızı denetleyerek yeniden deneyin. Sorun sürerse CiviGroup rolleri eşitleme bileşenini yeniden kurmayı deneyin.

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
tr: İlişkilendirme kuralı eklenirken bir sorun çıktı. Lütfen veritabanı ayarlarınızı denetleyerek yeniden deneyin. Sorun sürerse CiviMember rolleri eşitleme bileşenini yeniden kurmayı deneyin.

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
tr: İlişkilendirme kuralı silinirken bir sorun çıktı. Lütfen veritabanı ayarlarınızı denetleyerek yeniden deneyin. Sorun sürerse CiviGroup rolleri eşitleme bileşenini yeniden kurmayı deneyin.

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
tr: İlişkilendirme kuralı silinirken bir sorun çıktı. Lütfen veritabanı ayarlarınızı denetleyerek yeniden deneyin. Sorun sürerse CiviMember rolleri eşitleme bileşenini yeniden kurmayı deneyin.

en: There was an error editing the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
tr: İlişkilendirme kuralı düzenlenirken bir sorun çıktı. Lütfen veritabanı ayarlarınızı denetleyerek yeniden deneyin. Sorun sürerse CiviGroup rolleri eşitleme bileşenini yeniden kurmayı deneyin.

en: There was an error editing the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
tr: İlişkilendirme kuralı düzenlenirken bir sorun çıktı. Lütfen veritabanı ayarlarınızı denetleyerek yeniden deneyin. Sorun sürerse CiviMember rolleri eşitleme bileşenini yeniden kurmayı deneyin.

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
tr: İlişkilendirme kuralı düzenlenmek üzere açılırken bir sorun çıktı. Lütfen veritabanı ayarlarınızı denetleyerek yeniden deneyin. Sorun sürerse CiviGroup rolleri eşitleme bileşenini yeniden kurmayı deneyin.

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
tr: İlişkilendirme kuralı düzenlenmek üzere açılırken bir sorun çıktı. Lütfen veritabanı ayarlarınızı denetleyerek yeniden deneyin. Sorun sürerse CiviMember rolleri eşitleme bileşenini yeniden kurmayı deneyin.

en: There was an error in your request
tr: Başvurunuzda bir sorun çıktı.

en: There was an error. CiviMember Memberships and Drupal Roles could not be synchronized.
tr: CiviMember üyelik türleri ile Drupal rolleri eşitlenirken bir sorun çıktı.

en: There was some problem updating the billing details.
tr: Fatura bilgileri güncellenirken bir sorun çıktı.

en: There were no contributions during the selected year.
tr: Seçilmiş yıl boyunca herhangi bir katkı bulunamadı.

en: These Multiple Choice Options are shared by the following custom fields: %1
tr: Bu "Çoklu seçim seçenekleri" şu özel alanlar tarafından kullanılıyor: %1

en: These activity types will be excluded from automated email notifications to assignees.
tr: Bu işlem türleri için atanmış kişilere gönderilen otomatik e-posta bildirimleri gönderilmez.

en: These are developed and contributed by members of the CiviCRM community. Consider adding any custom searches which you use often to your Search menu (from Administer > Customize Data and Screens > Navigation Menu). As new custom searches become available they can be viewed (and installed if useful) from Administer > System Settings > Manage Extensions.
tr: Bunlar CiviCRM topluluğu tarafından katkıda bulunularak geliştirildi. Arama menüsünde sık kullandığınız özel aramaları eklemeyi düşünün ("Yönetim" > "Veri ve görünümleri özelleştir" > "Gezinme menüsü" bölümünden). Yeni özel aramalar eklendiğinde "Yönetim" > "Sistem ayarları" > "Eklenti yönetimi" bölümünden görülebilir (ve kullanışlı ise kurulabilir).

en: These constraints are due to the fact that when a constituent signs up for multiple memberships using a price set - a single recurring payment record is created which covers the total fees for all selected memberships.
tr: Bu kısıtlamalar, bir katılımcı, bir fiyat paketini kullanarak birden çok üyelik aldığında, seçilmiş tüm üyelikleri kapsayan tek bir yinelenen ödeme kaydının oluşturulmasını sağlar.

en: These optional components give you more tools to connect with and engage your supporters.
tr: Bu isteğe bağlı bileşenler destekçileriniz ile aranızdaki bağlantıyı kuvvetlendirecek araçlar sunar.

en: These records have been filled in with the imported data.
tr: Bu kayıtlar içe aktarılan veriler ile dolduruldu.

en: These records have been replaced with the imported data.
tr: Bu kayıtlar içe aktarılan verilerle değiştirilecek.

en: These records have been updated with the imported data.
tr: Bu kayıtlar içe aktarılan veriler ile güncellendi.

en: These records have not been imported.
tr: Bu kayıtlar içe aktarılmadı.

en: These relationships are Disabled OR have a past End Date.
tr: Bu ilişkiler devre dışı bırakılmış YA DA Bitiş tarihleri geçmiş.

en: These settings are per-check, and can't be compared across checks.
tr: Bu ayarlar her denetim için ayrıdır ve denetimler arasında karşılaştırılamaz.

en: These settings are used to configure mailer properties for the optional CiviMail component and may allow you to significantly optimize performance. Please read the documentation, and make sure you understand it before modifying default values. (These settings are NOT used for the built-in 'Email - send now' feature).
tr: Bu bölümde isteğe bağlı olarak kullanılabilen CiviMail posta işleyici bileşeninin ayarları yapılandırılarak başarım önemli ölçüde arttırılabilir. Lütfen bu değerleri değiştirmeden önce belgeleri okuyup anladığınıza emin olun (bu değerler CiviCRM içinde bulunan "E-posta - Şimdi gönder" özelliğini etkilemez).

en: These settings are used to configure properties for the CiviEvent component. Please read the %1 documentation, and make sure you understand it before modifying default values.
tr: Bu ayarlar CiviEvent bileşenini yapılandırmak için kullanılır. Varsayılan değerleri değiştirmeden önce %1 belgelerini okuyup anladığınızdan emin olun.

en: These settings define the CMS variables that are used with CiviCRM.
tr: Bu ayarlar CiviCRM tarafından kullanılan içerik yönetimi sistemi değişkenlerini belirler.

en: These settings define the URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.).
tr: CiviCRM kaynaklarına erişmek için kullanılacak adresler (CSS dosyaları, Javascript dosyaları, görseller gibi).

en: These values are per-check, and can't be compared across checks.
tr: Bu değerler her denetim için ayrıdır ve denetimler arasında karşılaştırılamaz.

en: These variables are computed automatically using <tt>civicrm.settings.php</tt> and its options, such as <tt>CIVICRM_TEMPLATE_COMPILEDIR</tt>.
tr: Bu değişkenler <tt>civicrm.settings.php</tt> ayarlar dosyasındaki  <tt>CIVICRM_TEMPLATE_COMPILEDIR</tt> gibi seçenekler kullanılarak otomatik olarak hesaplanır.

en: They can not be Exported
tr: Bunlar dışa aktarılamaz

en: They have been added to %1.
tr: %1 üzerine eklendiler.

en: Things to check in a test mailing:
tr: Bir deneme postalamasında denetlenecek konular:

en: Third
tr: Üçüncü

en: This
tr: Bu

en: This %1 onwards
tr: Bu %1 ve sonrakiler

en: This CiviCRM profile field is view only.
tr: Bu CiviCRM profil alanı salt okunur.

en: This Credit Note ID already exists in the database.
tr: Bu kredi notu kodu veritabanında zaten var.

en: This Invoice ID already exists in the database.
tr: Bu fatura kodu veri tabanında zaten var.

en: This Label already exists in the database for the selected contact type.
tr: Seçilmiş kişi türü için bu etiket veritabanında zaten var.

en: This Label already exists in the database for this option group. Please select a different Label.
tr: Bu seçenek grubu için bu etiket zaten var. Lütfen başka bir etiket belirtin.

en: This Membership is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
tr: Bu üyelik bir katkı ile bağlantılı. Bu kaydı silebilmek için size "CiviContribute silme izni" verilmiş olmalıdır.

en: This MySQL database stores certain fields with data-type "DATETIME". To improve timezone support, you <em>may</em> want to change these from "DATETIME" to "TIMESTAMP".
tr: Bu MySQL veritabanında, "DATETIME" veri türünde bazı alanlar var. Saat dilimi desteğini iyileştirmek için, bunların veri türünü "DATETIME" yerine "TIMESTAMP" olarak değiştirmek isteyebilirsiniz.

en: This MySQL server does not support the <code>utf8mb4</code> character set.
tr: Bu MySQL sunucusu <code>utf8mb4</code> karakter kümesini desteklemiyor.

en: This Option is already full for this event.
tr: Bu etkinlik için bu seçenek zaten dolu.

en: This Participant is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
tr: Bu katılımcı bir katkı ile bağlantılı. Bu kaydı silebilmek için size "CiviContribute silme" izni verilmiş olmalıdır.

en: This Payment Amount
tr: Bu ödeme tutarı

en: This Premium is linked to an <a href='%1'>Online Contribution page</a>. Please remove it before deleting this Premium.
tr: Bu hediye bir <a href='%1'>Çevrimiçi katkı sayfası</a> ile bağlantılı. Bu hediyeyi silmek için önce bağlantıyı kaldırmalısınız.

en: This Refund Amount
tr: Bu geri ödeme tutarı

en: This Title already exists in Database.
tr: Bu başlık zaten veritabanında var.

en: This Transaction ID already exists in the database. Include the account number for checks.
tr: Bu hesap hareketi kodu veri tabanında zaten var. Denetimler için hesap numarasını ekleyin.

en: This Value already exists in the database for this option group. Please select a different Value.
tr: Bu seçenek grubu için bu değer zaten var. Lütfen başka bir değer belirtin.

en: This Year
tr: Bu yıl

en: This account relationship already exits
tr: Bu hesap ilişkisi zaten var.

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: This activity cannot be edited or viewed via this profile.
tr: Bu işlem bu profil kullanılarak düzenlenemez ya da görüntülenemez.

en: This address does not contain latitude/longitude information and cannot be mapped.
tr: Bu adresin enlem/boylam bilgileri bulunmadığından haritada görüntülenemiyor.

en: This address is shared with %1 contact record(s). Modifying this address will automatically update the shared address for these contacts.
tr: Bu adres % kişi kaydı ile paylaşılmış. Bu adres değiştirildiğinde, bu kişilerin de paylaşılan adresleri güncellenir.

en: This applies to weekly, monthly and yearly payments.
tr: Bu işlem haftalık, aylık ve yıllık ödemelere uygulanır.

en: This batch is configured to include only transactions using %1 payment method. If you want to include other transactions, please edit the batch first and modify the Payment Method.
tr: Bu toplu işlem yalnızca %1 ödeme yöntemini kullanan hesap hareketlerine uygulanacak şekilde yapılandırılmış. Diğer hesap hareketlerinin de katılmasını istiyorsanız, önce toplu işlemi düzenleyerek "Ödeme yöntemini" değiştirin.

en: This calendar month
tr: Bu takvim ayı

en: This calendar year
tr: Bu takvim yılı

en: This campaign is active from
tr: Bu kampanyanın etkinlik başlangıcı tarihi

en: This can be the same or different from the mapping provider selected.
tr: Bu, seçilmiş harita hizmeti sağlayıcısı ile aynı ya da farklı olabilir.

en: This contact can be edited by the other.
tr: Bu kişi başka biri tarafından düzenlenebilir.

en: This contact can be viewed by the other.
tr: Bu kişi başka biri tarafından görüntülenebilir.

en: This contact does not belong to any groups.
tr: Bu kişi hiçbir gruba bağlı değil.

en: This contact does not currently belong to any groups.
tr: Bu kişi şu anda hiçbir gruba bağlı değil.

en: This contact does not currently belong to any smart groups.
tr: Bu kişi şu anda herhangi bir akıllı gruba bağlı değil.

en: This contact has a pending or overdue pledge payment of %2 which is scheduled for %3. <a href="%1">Click here to enter a pledge payment</a>.
tr: Bu kişinin %2 için %2 zamanına söz verilmiş ödemesi bekliyor ya da süresi geçmiş. <a href="%1">Söz verilmiş ödeme yapmak için buraya tıklayın</a>.

en: This contact has already been assigned to this event.
tr: Bu kişi bu etkinliğe zaten eklenmiş.

en: This contact has an address record which is shared with 1 other contact. | This contact has an address record which is shared with %count other contacts.
tr[0]: Bu kişi adres kayıtlarını bir diğer kişiyle paylaşıyor.
tr[1]: Bu kişi adres kayıtlarını %count diğer kişiyle paylaşıyor.

en: This contact has an existing %1 membership at %2 with %3 status%4.
tr: Bu kişinin %2 üzerinde %3 ile %4 durumunda %1 üyeliği var.

en: This contact has pending or overdue pledge payments. <a href="%1">Click here to view their Pledges tab</a> and verify whether this contribution should be applied as a pledge payment.
tr: Bu kişinin söz verilmiş ödeme durumu bekliyor ya da süresi geçmiş. <a href="%1">"Verilmiş sözler" sekmesini görüntülemek için buraya tıklayın</a> ve bu katkının verilmiş söz ödemesi olarak kullanılıp kullanılmayacağını denetleyin.

en: This contact is a special one for the contact information associated with the CiviCRM installation for this domain. No one is allowed to delete it because the information is used for special system purposes.
tr: Bu kişi CiviCRM kurulumunda bu etki alanı için özel olarak atanmıştır ve sistem işlevleri için kullanılır. Bu nedenle bu kişiyi hiç kimse silemez.

en: This contact type name already exists in database. Contact type names must be unique.
tr: Aynı adlı bir kişi türü veritabanında zaten var. Kişi türü adları eşsiz olmalı.

en: This contact was deleted during a merge operation. The contact it was merged into cannot be found and may have been deleted.
tr: Bu kişi bir birleştirme işlemi sırasında silindi. Birleştirilen kişi bulunamıyor, silinmiş olabilir.

en: This contact(s) can not be permanently deleted because the contact record is linked to one or more live financial transactions. Deleting this contact would result in the loss of financial data.
tr: Bu kişi için bir ya da bir kaç canlı mali hesap hareket kaydı ile ilişkili olduğundan kalıcı olarak silinemez. Kayıt silinirse mali bilgiler kaybolabilir.

en: This contribution is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
tr: Bu katkı <strong>%1</strong> tarafından kampanyamıza verilen desteğe teşekkür etmek amacıyla yapılmıştır.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of an organization and the selected onbehalf profile is either disabled or not found.
tr: Bu katkı sayfası, bir kuruluş adına katkı toplamak için yapılandırılmış ancak adına katkıda bulunulacak kuruluş profili yok ya da devre dışı bırakılmış.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of honoree and the required fields of the selected honoree profile are disabled or doesn't exist.
tr: Katkı sayfası, bir kişi adını şereflendirmek için yapılandırılmış. Ancak seçilmiş şereflendirilecek kişi profilindeki zorunlu alanlar yok ya da devre dışı bırakılmış.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of honoree and the selected honoree profile is either disabled or not found.
tr: Katkı sayfası, bir kişiyi şereflendirmek için yapılandırılmış. Ancak seçilmiş bir şereflendirilecek kişi profili yok ya da devre dışı bırakılmış.

en: This contribution page is configured to support separate contribution and membership payments. This %1 plugin does not currently support multiple simultaneous payments, or the option to "Execute real-time monetary transactions" is disabled. Please contact the site administrator and notify them of this error
tr: Katkı sayfası katkı ve üyelik ödemelerini ayrı ayrı işleyecek şekilde yapılandırılmış. Bu %1 uygulama eki aynı anda birden çok ödeme işlemini desteklemiyor ya da "Gerçek zamanlı para hesabı hareketleri yapılabilsin" seçeneği devre dışı. Lütfen bu sorun ile ilgili olarak site yöneticisi ile görüşün

en: This contribution will be automatically processed every day.
tr: Bu katkı her gün otomatik olarak işlenecek.

en: This contribution will be automatically processed every month.
tr: Bu katkı her ay otomatik olarak işlenecek.

en: This contribution will be automatically processed every week.
tr: Bu katkı her hafta otomatik olarak işlenecek.

en: This contribution will be automatically processed every year.
tr: Bu katkı her yıl otomatik olarak işlenecek.

en: This contributor must have a valid email address (and must not have the "Do Not Email" flag checked).
tr: Katkıda bulunanın geçerli bir e-posta adresi olmalıdır (ve "E-posta gönderilmesin" seçeneği işaretlenmemiş olmalıdır).

en: This custom search is already registered.
tr: Bu özel arama zaten kaydedilmiş.

en: This database uses InnoDB Full Text Search for optimized searching. The upgrade procedure has not been tested with this feature. You should disable (and later re-enable) the feature by navigating to "Administer => Customize Data and Screens => Search Preferences".
tr: Bu veritabanında arama işlemlerini iyileştirmek için InnoDB "Tam Metin Arama" özelliği kullanılıyor. Güncelleme işlemi bu özellik ile denenmemiştir. Bu özelliği "Yönetim" > "Veri ve görünümleri özelleştir" > "Arama ayarları" bölümünden geçici olarak devre dışı bırakıp güncelleme işleminden sonra yeniden etkinleştirebilirsiniz.

en: This email %1 already has an account associated with it. Please select another email.
tr: %1 e-posta adresi ile ilişkili bir hesap zaten var. Lütfen başka bir e-posta adresi seçin.

en: This email address is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate contact mailbox for inquiries about premium fulfillment/shipping.
tr: Katkıda bulunan bir hediye seçerse otomatik katkı alındılarına bu e-posta adresi eklenir. Hediyeler, ödemeler ve kargo gibi konulardaki soruları yanıtlayabilmek için geçerli bir kişi adresi kullanılmalıdır.

en: This email address is included in receipts if it is populated and a premium has been selected.
tr: Bu e-posta adresi yazılmış ve bir hediye seçilmişse, alındılara eklenir.

en: This event allows for
tr: Bu etkinlikte şunlar yapılabilir

en: This event cannot be deleted because there are participant records linked to it. If you want to delete this event, you must first find the participants linked to this event and delete them. You can use use <a href='%1'> CiviEvent >> Find Participants page </a>.
tr: Bağlantılı katılımcı kayıtları bulunduğundan bu etkinlik silinemez. Bu etkinliği silmek için önce bağlantılı katılımcıları bulup onları silmelisiniz. Bunun için <a href='%1'> "CiviEvent" >> "Katılımcı arama"</a> bölümünü kullanabilirsiniz.

en: This event currently has the maximum number of participants registered (%1). However, you can still override this limit and register additional participants using this form.
tr: Şu anda bu etkinliğe katılabilecek en fazla kişi katılıyor (%1). Bununla birlikte bu formu kullanarak bu sınırın üzerine çıkabilir ve ek katılımcılar ekleyebilirsiniz.

en: This event has only %1 space(s) left. If you continue and register more than %1 people (including yourself ), the whole group will be wait listed. Or, you can reduce the number of people you are registering to %1 to avoid being put on the waiting list.
tr: Bu etkinlikte yalnızca %1 yer kalmış. İlerleyip %1 kişiden fazlasını kaydederseniz (kendiniz dahil), tüm grup bekleme listesine alınacak. Bunun yerine kişi sayısını %1 olacak şekilde azaltarak bekleme listesine girmekten kaçınabilirsiniz.

en: This event is currently full.
tr: Bu etkinlik dolmuş.

en: This event is currently full. However you can register now and get added to a waiting list. You will be notified if spaces become available.
tr: Bu etkinlik dolmuş, bununla birlikte kayıt olarak bekleme listesine eklenebilirsiniz. Yer açılırsa size bilgi verilir.

en: This event is currently full. You are registering for the waiting list. You will be notified if spaces become available.
tr: Bu etkinlik dolmuş. Bekleme listesine ekleneceksiniz. Yer açılırsa size bilgi verilecek.

en: This event is full.
tr: Bu etkinlik dolmuş.

en: This event registration can not be transferred or cancelled. Contact the event organizer if you have questions.
tr: Bu etkinlik kaydı devredilemez ya da iptal edilemez. Sorularınız varsa etkinliğin düzenleyicisi ile görüşün.

en: This event registration is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
tr: Bu etkinlik kaydı <strong>%1</strong> tarafından kampanyamızı desteklemek amacıyla yapılmıştır.

en: This feature is not currently available.
tr: Bu özellik şu anda kullanılamıyor.

en: This feature requires PHP Version %1 or greater
tr: Bu özellik için PHP %1 ya da üzerindeki sürümler gereklidir

en: This feature requires the 'Allow User Registration' setting to be 'Yes' in Joomla Global Configuration >> System Settings.
tr: Bu özelliğin kullanılabilmesi için Joomla! "Genel yapılandırma" > "Sistem ayarları" bölümünden "Kullanıcılar kayıt olabilsin" seçeneği etkinleştirilmiş olmalıdır.

en: This feature requires your Drupal User Settings to allow 'vistors to create accounts' (with or without administrator approval). The 'Email Verification' option may be enabled or disabled.
tr: Bu özelliğin kullanılabilmesi için Drupal "Kullanıcı ayarları" bölümünden "Ziyaretçiler hesap oluşturabilsin" (yönetici onayı olarak ya da olmayarak) izninin verilmiş olması gerekir. "E-posta doğrulaması" seçeneği etkin ya da devre dışı olabilir.

en: This feature should NOT be enabled for production sites.
tr: Bu özellik normal kullanımdaki web sitelerinde etkinleştirilmemelidir.

en: This field enables you to alter certain sessions, skip holidays, or create gaps in the sequence for other reasons.
tr: Bu bölümden belirli dönemler, atlanacak tatiller ya da çeşitli aralıklar dışarıda bırakılabilir.

en: This field is disabled when searching for Draft/Unscheduled mailings.
tr: Taslak ve zamanlanmamış postalamalar aranırken bu alan devre dışı bırakılır.

en: This field is inactive so it will not be displayed on profile form.
tr: Bu alan etkin olmadığından düzenleme formunda görüntülenmeyecek.

en: This field is inactive so it will not display on edit form.
tr: Bu alan etkin olmadığından düzenleme formunda görüntülenmeyecek.

en: This field is required.
tr: Bu alanının doldurulması zorunludur.

en: This field is view only so it will not be displayed on profile form.
tr: Bu alan salt okunur olduğundan düzenleme formunda görüntülenmeyecek.

en: This field is view only so it will not display on edit form.
tr: Bu alan salt okunur olduğundan düzenleme formunda görüntülenmeyecek.

en: This field saves field type (ie individual,household.. field etc).
tr: Bu alana alan türü kaydedilir. (Birey, hane halkı alanı gibi).

en: This financial account cannot be deleted since it is being used as a header account. Please remove it from being a header account before trying to delete it again.
tr: Bu mali hesap bir üst hesap olduğundan silinemez. Silmek için önce üst hesap olmaktan çıkarın.

en: This financial account cannot have '%1' relationship.
tr: Bu mali hesap "%1" ilişkisine sahip olamaz.

en: This financial type will be assigned to payments made by participants when they register online. If using a price set below note that the contribution record will have this financial type, however line items will be processed using the actual financial type selected for the price set item.
tr: Çevrimiçi kayıt olan katılımcılar tarafından yapılan ödemelere bu mali atanır. Aşağıda fiyat paketlerinden biri kullanıldığında katkı kaydına bu mali türün atanacağını unutmayın. Bununla birlikte tek tek satır ögeleri fiyat paketi ögesinde seçilmiş mali tür kullanılarak işlenir.

en: This fiscal year
tr: Bu mali yıl

en: This flag is most commonly used to mark an email address that is bouncing. If you are using the CiviMail component, emails that bounce excessively are automatically placed on hold and mailings are not sent to this address as long as it is marked hold. You can also set (or unset) this option manually - but remember that emails will not be sent to this address as long as it is marked 'On Hold'.
tr: Bu seçenek, genellikle geri gelen e-postaları işaretlemek için kullanılır. CiviMail bileşenini kullanıyorsanız, geri dönen e-postalar otomatik olarak beklemede bölümüne alınır ve bekleme bölümündeki adreslere postalama yapılmaz. Bu seçeneğin ayarı el ile de değiştirilebilir ancak "Beklemede" olan adreslere e-posta gönderilmeyeceğini unutmayın.

en: This form <strong>will send email</strong> to contacts only in certain circumstances:
tr: Bu form kişilere yalnızca belirli koşullarda <strong>e-posta gönderir</strong>:

en: This functionality cannot be enabled on multilingual installations.
tr: Bu işlev birden çok dilde çalışan kurulumlar için kullanılamaz.

en: This group currently has one member in it. | This group currently has %count members in it.
tr[0]: Bu grupta bir kişi var.
tr[1]: Bu grupta %count kişi var.

en: This indicates there are no tables holdng pre-uniqid log_conn_id values (CRM-18193)
tr: Bu, uniqid öncesi log_conn_id değerlerini (CRM-18193) tutan hiçbir tablo olmadığını gösterir.

en: This installer can only be used for the Backdrop version of CiviCRM.
tr: Bu kurucu yalnızca CiviCRM Backdrop sürümü için kullanılabilir.

en: This installer can only be used for the Drupal version of CiviCRM.
tr: Bu kurucu yalnızca CiviCRM Drupal sürümü için kullanılabilir.

en: This installer can only be used for the WordPress version of CiviCRM.
tr: Bu kurucu yalnızca CiviCRM WordPress sürümü için kullanılabilir.

en: This is a TEST transaction
tr: Bu bir DENEME hesabı hareketidir

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to %1.
tr: Bu ileti kaydınızın alındığını ve durumunuzun %1 olarak değiştirildiğini bildirmek için gönderilmiştir.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to <strong> %1</strong>.
tr: Bu ileti kaydınızın alındığını ve durumunuzun <strong> %1</strong> olarak değiştirildiğini bildirmek için gönderilmiştir.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to <strong>registered<strong>.
tr: Bu ileti kaydınızın alındığını ve durumunuzun <strong>kayıt edildi</strong> olarak değiştirildiğini bildirmek için gönderilmiştir.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to <strong>waitlisted</strong>.
tr: Bu ileti kaydınızın alındığını ve durumunuzun <strong>bekleme listesinde</strong> olarak değiştirildiğini bildirmek için gönderilmiştir.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to registered.
tr: Bu ileti kaydınızın alındığını ve durumunuzun kayıt edildi olarak değiştirildiğini bildirmek için gönderilmiştir.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to waitlisted.
tr: Bu ileti kaydınızın alındığını ve durumunuzun bekleme listesinde olarak değiştirildiğini bildirmek için gönderilmiştir.

en: This is a multilingual installation. It contains certain schema differences compared to regular installations of CiviCRM. Please <a href="%1">refer to the documentation</a> for details.
tr: Bu kurulum birkaç dili destekleyecek şekilde yapılmış ve normal CiviCRM kurulumuna göre farklılıklar içeriyor. Ayrıntılı bilgi almak için <a href="%1">belgelere bakabilirsiniz</a>.

en: This is a pre-release version. For more details, see the expanded description.
tr: Bu bir yayın öncesi sürümüdür. Ayrıntılı bilgi almak için uzun açıklamaya bakabilirsiniz.

en: This is a preview of this product as it will appear on your Contributions page(s).
tr: Bu ürünün katkı sayfanızda görüntülenecek şeklinin ön izlemesi.

en: This is a preview of your Personal Campaign Page in support of
tr: Şunu destekleyen kişisel kampanya sayfanızın ön izlemesi:

en: This is a recurring contribution.
tr: Bu katkı yineleniyor.

en: This is a reminder that the next payment on your pledge is due on %1.
tr: Bu anımsatıcı, sonraki söz verilmiş ödeme tarihinin %1 olduğunu bildirmek için gönderilmiştir.

en: This is a required field
tr: Bu alanının doldurulması zorunludur

en: This is a stable release version.
tr: Bu, kararlı bir sürümdür.

en: This is a test-drive email. No live financial transaction has occurred.
tr: Bu e-posta deneme amacıyla gönderilmiştir. Herhangi bir hesap hareketi yapılmadı.

en: This is an automated reply from an un-attended mailbox. Please send any inquiries to the contact email address listed on our web-site.
tr: Bu yanıt sistem tarafından otomatik olarak gönderilmiştir. Lütfen sorularınızı bu adrese değil, web sitemizin iletişim bölümünde yer alan e-posta adresine gönderin.

en: This is an invitation to complete your registration that was initially waitlisted.
tr: Bu ileti bekleme listesindeki kaydınızı tamamlayabileceğinizi bildirmek için gönderilmiştir.

en: This is case is currently assigned to %1.
tr: %1 kişisine atanmış geçerli olaylar.

en: This is displayed for events which use Price Set field(s) to increment the number of participants counted against the event's maximum participant level. For example, someone may select a 'Table for 8' when registering for a fundraising dinner. This registration will increment the 'actual participant count' by 8, even though only one participant record is displayed in search results.
tr: Bu değer, fiyat paketi alanlarını kullanan etkinliklerdeki katılımcı sayısını olabilecek en fazla katılımcı sayısına karşı arttırarak görüntüler. Örneğin, bir kişi bir bağış toplama etkinlikliği için "8 kişilik masa" seçtiğinde, yapılan kayıt "güncel katılımcı sayısını" 8 kişi arttırır, ancak arama sonuçlarında yalnızca bir katılımcı kaydı görüntülenir.

en: This is probably related to a problem in your Outbound Email Settings (Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Outbound Email), OR the FROM email address specifically configured for your contribution page or event. Possible causes are:
tr: Bu sorun büyük olasılıkla "Giden e-posta ayarları" ("CiviCRM yönetimi" &raquo; "Sistem ayarları" &raquo;  "Giden e-posta") YA DA katkı ya da etkinlik sayfasında yapılandırılmış "Kimden" e-posta adresi ile ilgilidir. Olası nedenleri şunlardır:

en: This is the LIVE <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
tr: FirstData CANLI aracı hesabınızın <strong>sertifika yolu</strong>.

en: This is the LIVE <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
tr: Elavon CANLI aracı hesabınızın <strong>Elavon aracı kodu</strong>.

en: This is the LIVE <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
tr: Elavon CANLI aracı hesabınızın <strong>Elavon SSL PIN kodu</strong>.

en: This is the LIVE <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
tr: Elavon CANLI aracı hesabınızın <strong>Elavon kullanıcı kodu</strong>.

en: This is the LIVE <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
tr: FirstData CANLI aracı hesabınızın <strong>FirsData mağaza kodu</strong> (eklentisi olmadan sertifika dosyasının numarası).

en: This is the LIVE <strong>eWAYCustomerID</strong> associated with your eWAY account.
tr: eWAY CANLI aracı hesabınızın <strong>eWAY müşteri kodu</strong>.

en: This is the TEST %1 used solely for testing.
tr: Tamamen deneme amacıyla kullanılan DENEME %1.

en: This is the TEST <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
tr: FirstData DENEME aracı hesabınızın <strong>sertifika yolu</strong>.

en: This is the TEST <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
tr: Elavon DENEME aracı hesabınızın <strong>Elavon aracı kodu</strong>.

en: This is the TEST <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
tr: Elavon DENEME aracı hesabınızın <strong>Elavon SSL PIN kodu</strong>.

en: This is the TEST <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
tr: Elavon DENEME aracı hesabınızın <strong>Elavon kullanıcı kodu</strong>.

en: This is the TEST <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
tr: FirstData DENEME aracı hesabınızın <strong>FirsData mağaza kodu</strong> (eklentisi olmadan sertifika dosyasının numarası).

en: This is the communication language. If there are template translation or tokens, they will be localized accordingly. By default, the system default language will be used.
tr: İletişim dili. Var olan kalıp çevirisi ya da kodlar uygun şekilde yerelleştirilir. Varsayılan olarak varsayılan sistem dili kullanılır.

en: This is the date when CRM-18193 was implemented
tr: CRM-18193 uygulamasının yapıldığı tarih

en: This is the first step in creating a new online Contribution Page. You can create one or more different Contribution Pages for different purposes, audiences, campaigns, etc. Each page can have it's own introductory message, pre-configured contribution amounts, custom data collection fields, etc.
tr: Çevrimiçi "Katkı sayfası" oluşturmak için birinci adım. Farkındalık, kampanya vb farklı amaçlarla bir ya da birkaç katkı sayfası oluşturabilirsiniz. Her sayfada kendisine özel bir açıklama metni, önceden yapılandırılmış katkı tutarları, özel veri toplama alanları gibi bileşenler bulunabilir.

en: This is the payment processor's own ID for the recurring contribution. Ideally it should be unique, but in practice may not be.
tr: Yinelenen katkı için ödeme aracısının kendi kimliği. İdeal durumda eşsiz olmalıdır, ancak pratikte eşsiz olmayabilir.

en: This is the title that users will see when they are selecting an event template to clone for a new event. It is <em>not</em> the title of the event itself.
tr: Bu başlık, kullanıcı yeni bir etkinlik oluştururken bir etkinlik kalıbı seçtiğinde görüntülenir. Etkinliğin başlığı <em>değildir</em>.

en: This is used to collect or update basic information (e.g. name and email address) from users while they are creating a Personal Campaign Page. The profile you select must be configured with 'Account creation required' (under Profile Settings &raquo; Advanced Settings). You must include an Email address field&mdash;and you may include any number of other fields in the profile. If you don't yet have an appropriate Profile configured, you will need to <a href='%1'>create one first</a>, and then return to this form to select it.
tr: Destekçi profili, kullanıcılar kişisel kampanya sayfası oluştururken temel bilgileri (ad ve e-posta adresi gibi) toplamak için kullanılır. Seçtiğiniz profil için "Hesap açılmalıdır" seçeneği yapılandırılmış olmalıdır ("Profil ayarları" &raquo; "Gelişmiş ayarlar" bölümünden). Profilde zorunlu olarak bir e-posta alanı&mdash;ve isteğe bağlı olarak diğer alanlar bulunabilir. Uygun olarak ayarlanmış bir profiliniz yoksa, önce <a href='%1'>profili oluşturup</a> ardından bu forma geri dönerek oluşturduğunuz profili seçin.

en: This label is displayed with the list of event fees. When using a Price Set, this label is the title for the section containing the price fields.
tr: Etkinlik ücretleri ile birlikte görüntülenecek etiket metni. Bir fiyat paketi kullanıldığında, bu etiket fiyat alanlarını içeren bölümün başlığı olarak görüntülenir.

en: This location is used by %1 other events. Modifying location information will change values for all events.
tr: Bu konum %1 diğer etkinlik tarafından kullanılmış. Konum bilgileri değiştirildiğinde tüm bu etkinliklerin bilgileri değişir.

en: This mailing has been submitted.
tr: Bu postalama gönderildi.

en: This mailing was generated based on search results. The search results cannot be removed.
tr: Bu postalama arama sonuçlarına göre oluşturulduğundan arama sonuçları silinemez.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone.
tr: Bu işlem önemli miktarda verinin kaybına yol açabilir ve geri alınamaz.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Please review the extension information below before you make final decision.
tr: Bu durum önemli miktarda verinin kaybedilmesi anlamına gelir ve bu işlem geri alınamaz. Lütfen son kararınızı vermeden önce aşağıda bulunan eklentiyle ilgili bilgileri gözden geçirin.

en: This membership is set to renew automatically on %2. You will need to cancel the auto-renew option if you want to modify the Membership Type, End Date or Membership Status. <a href="%1">Click here</a> if you want to cancel the automatic renewal option.
tr: Bu üyelik %2 tarihinde otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlandı. "Üyelik türü", "Bitiş tarihi" veya "Üyelik durumu" bilgilerini değiştirmek istiyorsanız otomatik yenileme seçeneğini iptal etmeniz gerekir. Otomatik yenileme seçeneğini iptal etmek istiyorsanız <a href="%1">buraya tıklayın</a>.

en: This membership is set to renew automatically. Take care when you change the membership type. Make sure that you also change the related payment at the payment processor. Otherwise future payments may be for the wrong amount.
tr: Bu üyelik otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlanmış. Üyelik türünü değiştirirken dikkatli olun. Ödeme aracısında ilgili ödemeyi de değiştirdiğinizden emin olun. Yoksa, gelecekteki ödemelerin tutarı yanlış olabilir.

en: This membership is set to renew automatically. You will need to cancel the auto-renew option if you want to modify the Membership Type, End Date or Membership Status. <a href="%1">Click here</a> if you want to cancel the automatic renewal option.
tr: Bu üyelik otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlandı. Üyelik türü, bitiş tarihi veya üyelik durumunu değiştirmek istiyorsanız otomatik yenileme seçeneğini iptal etmeniz gerekir. Otomatik yenileme seçeneğini iptal etmek istiyorsanız <a href="%1">buraya tıklayın</a>.

en: This membership status cannot be deleted as memberships exist with this status
tr: Bu duruma atanmış üyeler bulunduğundan bu üyelik durumu silinemez

en: This membership type cannot be deleted due to following reason(s):
tr: Bu üyelik türü şu nedenlerden silinemez:

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
tr: Bu üyelik %1 %2 sıklıkla otomatik olarak yenilenecek.

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
tr: Bu üyelik %1 %2 sıklıkla otomatik olarak yenilenecek.

en: This membership will be renewed automatically every %1 %2(s).
tr: Bu üyelik her %1 %2 zamanında otomatik yenilenecek.

en: This membership will be renewed automatically every %1.
tr: Bu üyelik her %1 zamanında otomatik yenilenecek.

en: This membership will be renewed automatically.
tr: Bu üyelik otomatik olarak yenilenecek.

en: This message is displayed on the event information and event registration pages when the event is full AND the waitlist feature is enabled.
tr: Etkinlik dolduğunda ve bekleme listesi özelliği etkinleştirildiğinde, etkinlik bilgileri ve etkinlik kaydı sayfalarında bu ileti görüntülenir.

en: This message is displayed to the %1 at the top of the Tell a Friend form. You may include HTML tags to add formatting or links.
tr: Bu ileti %1 tarafından "Arkadaşına ilet" formunun üst bölümünde görülecek şekilde görüntülenir. Biçim ve bağlantılar eklemek için HTML kodları kullanılabilir.

en: This message is having a invalid token - %1: %2
tr: Bu iletideki kod geçersiz - %1: %2

en: This message is missing a required token - {%1}: %2
tr: Bu iletideki gerekli kod eksik - {%1}: %2

en: This name already exists in database. Batch names must be unique.
tr: Veritabanında bu ad zaten var. Toplu işlem adları eşsiz olmalıdır.

en: This operation cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: This option controls who can view the contents of this email on your website. The link can be included by inserting the "Mailing permalink" token (place it in a link when composing in HTML mode).
tr: Bu seçenek web sitenizde bu e-postanın içeriğini görüntüleyebilecek kişileri belirler. İletiye bağlantı eklemek için "Kalıcı postalama bağlantısı" kodunu kullanın (HTML kipinde bağlantı içine yerleştirin).

en: This option group is reserved for system use. You cannot add or delete options in this list.
tr: Bu seçenek grubu sistem tarafından ayırtılmış olduğundan, seçenek ekleyemez ya da silemezsiniz.

en: This option is designed to be set by the contact themselves when they don't want to receive bulk email from your organization (they set it using the opt-out action from a CiviMail mailing).   Please think before changing it, as it will override the preference they have set.
tr: Bu seçenek, kişilerin kuruluşunuzdan gönderilen e-postaları almamayı yeğlemesi durumunda postalama ayarlarını değiştirebilmelerini sağlar (CiviMail postalaması içindeki tüm aboneliklerden ayrılma seçeneğini kullanarak). Kullanıcıların seçtiği ayarları değiştireceğinden, bu değeri değiştirmeden önce iyi düşünün.

en: This option is not recommended for large imports. Use the command-line geocoding script instead.
tr: Bu seçenek büyük boyutlu dosyaların içe aktarılması için önerilmez. Bunun yerine komut satırı coğrafi konum betiğini kullanın.

en: This page does not have any price fields configured or you may not have permission for them. Please contact the site administrator for more details.
tr: Bu katkı sayfası için herhangi bir fiyat alanı yapılandırılmamış ya da fiyat alanları ile ilgili izinleriniz yok. Ayrıntılı bilgi almak için site yöneticisi ile görüşün.

en: This page includes a Profile with Membership fields - but the Membership Block is NOT enabled. Please notify the site administrator.
tr: Bu sayfada üyelik alanları bulunan bir profil bulunuyor. Ancak üyelik bloğu etkinleştirilmemiş. Lütfen site yöneticisi ile görüşün.

en: This page is configured as a redirect, but it does not have a target.
tr: Bu sayfa bir yönlendirme olarak yapılandırılmış, ancak bir hedefi yok.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. If this is a paid event, transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and test event registration and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. </strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
tr: Bu sayfa şu anda <strong>deneme kipinde</strong> çalışıyor. Etkinlik ücretli ise, bu sayfada yapılan hesap hareketleri ödeme aracısının deneme sunucusuna gönderilecek. <strong>Gerçek bir ödeme hesabı hareketi yapılmayacak. Bununla birlikte bir kişi kaydı oluşturulacak ya da güncellenecek ve veritabanına bir deneme etkinlik kaydı eklenecek. Bu nedenle açıkca belli olan ve bu kayıtları kolayca bulup silmenize yardımcı olacak deneme kişi adları kullanın.</strong> Deneme için kullanılacak kredi kartı, güvenlik kodu, posta kodu gibi değerler için kullandığınız ödeme aracısının belgelerine bakın.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. Transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and a test contribution record will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. Test contributions are not visible on the Contributions tab, but can be viewed by searching for 'Test Contributions' in the CiviContribute search form.</strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
tr: Bu sayfa şu anda <strong>deneme kipinde</strong> çalışıyor. Bu sayfada yapılan hesap hareketleri ödeme aracısının deneme sunucusuna gönderilecek. <strong>Gerçek bir ödeme hesap hareketi yapılmayacak. Bununla birlikte bir kişi kaydı oluşturulacak ya da güncellenecek ve veritabanına bir deneme katkı kaydı eklenecek. Bu nedenle açıkca belli olan ve bu kayıtları kolayca bulup silmenize yardımcı olacak deneme kişi adları kullanın. Deneme katkıları Katkılar sekmesinde görüntülenmez ancak CiviContribute arama formunda yapılacak "Deneme katkıları" aramalarında görüntülenebilir.</strong> Deneme için kullanılacak kredi kartı, güvenlik kodu, posta kodu gibi değerler için kullandığınız ödeme aracısının belgelerine bakın.

en: This page is not related to the Personal Campaign Page you have just visited. However you can still make a contribution here.
tr: Bu sayfa, ziyaret ettiğiniz kişisel kampanya sayfası ile ilgili değil. Bununla birlikte buradan da katkıda bulunabilirsiniz.

en: This page lists all case records for %1.
tr: Bu sayfada %1 için tüm olay kayıtları görüntüleniyor.

en: This page lists all event registrations for %1 since inception.
tr: Bu sayfada başlangıç tarihinden itibaren %1 etkinliğine yapılan tüm kayıtlar görüntüleniyor.

en: This page lists all grants for %1 since inception.
tr: Bu sayfada başlangıç tarihinden itibaren %1  tarafından yapılan tüm bağışlar görüntüleniyor.

en: This payment processor type already exists.
tr: Bu ödeme aracısı türü zaten var.

en: This payment processor type is already installed.
tr: Bu ödeme aracısı türü zaten kurulu.

en: This payment processor type is not registered.
tr: Bu ödeme aracısı türü kayıtlı değil.

en: This phone number is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate phone number for inquiries about premium fulfillment/shipping.
tr: Katkıda bulunan bir hediye seçerse otomatik katkı alındılarına bu telefon numarası eklenir. Hediyeler, ödemeler ve kargo gibi konulardaki soruları yanıtlayabilmek için geçerli bir telefon numarası kullanılmalıdır.

en: This phone number is included in receipts if it is populated and a premium has been selected.
tr: Bu telefon numarası yazılmış ve bir hediye seçilmişse, alındılara eklenir.

en: This price set is used by the contribution page(s) listed below. Click the contribution page title to change or remove the price set.
tr: Bu fiyat paketi aşağıdaki katkı sayfaları tarafından kullanılıyor. Fiyat paketini değiştirmek ya da silmek için katkı sayfasının başlığına tıklayın.

en: This price set is used by the event template(s) listed below. Click the event template title to change or remove the price set.
tr: Bu fiyat paketi aşağıdaki etkinlik kalıpları tarafından kullanılıyor. Fiyat paketini değiştirmek ya da silmek için etkinlik kalıbının başlığına tıklayın.

en: This price set is used by the event(s) listed below. Click the event title to change or remove the price set.
tr: Bu fiyat paketi aşağıdaki etkinlikler tarafından kullanılıyor. Fiyat paketini değiştirmek ya da silmek için etkinlik başlığına tıklayın.

en: This process may change your database structure and values. In case of emergency you may need to revert to a backup.
tr: Bu işlem veritabanı yapısını ve değerlerini değiştirebilir. Acil bir durumda yedekten geri yükleme yapmanız gerekebilir.

en: This processor does not support credit card type %1
tr: Bu ödeme aracısı %1 kredi kartı türünü desteklemiyor

en: This profile does not have the map feature turned on.
tr: Bu profil için harita özelliği etkinleştirilmemiş.

en: This profile is configured for contact type '%1'. It cannot be used to edit contacts of other types.
tr: Bu profil "%1" kişi türü için yapılandırılmamış. Diğer türleri ve kişileri düzenlemek için kullanılamaz.

en: This profile is currently used for %1.
tr: Bu profil şu anda %1 içinde kullanılıyor.

en: This profile no longer includes field "%1"! All references to the field have been removed.
tr: Bu profilde artık "%1" alanı bulunmuyor! Bu alan ile ilgili tüm referanslar silinecek.

en: This quarter
tr: Bu çeyrek

en: This query can be against a different database, but that database has to be on the same database server and the CiviCRM database user has to have the SELECT privilege (and any other privileges required to execute the query).
tr: Bu sorgu farklı bir veritabanı için kullanılabilir. Ancak bu veritabanı aynı veritabanı sunucusunda bulunmalıdır ve CiviCRM veritabanı kullanıcısına SELECT izni (ve sorgu çalıştırmak için gerekli diğer izinler) verilmiş olmalıdır.

en: This record already has the status
tr: Bu kayıdın zaten bir durumu var

en: This record was modified by another user!
tr: Bu kayıt başka bir kullanıcı tarafından değiştirildi!

en: This recurring contribution is linked to an auto-renew membership. If you cancel it, the associated membership will no longer renew automatically. However, the current membership status will not be affected.
tr: Bu yinelenen katkı otomatik yenilenen bir üyelik ile bağlantılı. Bu katkıyı iptal ederseniz, üyelik artık otomatik olarak yenilenmez. Bu değişklik geçerli üyelik durumunu etkilemez.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2(s)
tr: Bu yinelenen katkı %1 %2 sıklıkla otomatik olarak işlenecek

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2s for a total %3 installments (including this initial contribution).
tr: Bu yinelenen katkı her %1 %2 zamanında toplam %3 taksitte otomatik olarak işlenecek (bu başlangıç katkısı dahil).

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2s.
tr: Bu yinelenen katkı her %1 %2 zamanında otomatik olarak işlenecek.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 days.
tr: Bu yinelenen katkı %1 günde bir otomatik olarak işlenecek.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 for a total %2 installments (including this initial contribution).
tr: Bu yinelenen katkı her %1 zamanında toplam %2 taksitte otomatik olarak işlenecek (bu başlangıç katkısı dahil).

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 months.
tr: Bu yinelenen katkı %1 ayda bir otomatik olarak işlenecek.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 weeks.
tr: Bu yinelenen katkı %1 haftada bir otomatik olarak işlenecek.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 years.
tr: Bu yinelenen katkı %1 yılda bir otomatik olarak işlenecek.

en: This refers to name column of civicrm_option_value row in name_badge option group
tr: name_badge seçenek grubundaki civicrm_option_value satırında bulunan name sütununu belirtir

en: This release allows you to view and edit multiple-record custom field sets in a table format which will be more usable in some cases. You can try out the format by navigating to Administer > Custom Data & Screens > Custom Fields. Click Settings for a custom field set and change Display Style to "Tab with Tables".
tr: Bu sürümde birden çok kayıt alan kümeleri, bazı durumlarda kolaylık sağlayan bir tablo biçiminde görüntülenip düzenlenebilir. Biçimi denemek için "Yönetim" > "Özel veriler ve görünümler" > "Özel alanlar" bölümüne gidin. Bir özel alan kümesinin ayarlarına tıklayın ve "Görüntülenme biçemi" olarak "Tablolu sekme" seçin.

en: This release changes the way that anonymous event registrations match participants with existing contacts.  By default, all event participants will be matched with existing individuals using the Unsupervised rule, even if multiple registrations with the same email address are allowed.  However, you can now select a different matching rule to use for each event.  Please review your events to make sure you choose the appropriate matching rule and collect sufficient information for it to match contacts.
tr: Bu sürümde, anonim etkinlik kayıtlarının var olan kişiler ile eşleştirilme yöntemi değiştirildi Varsayılan olarak tüm etkinlik katılımcıları, Denetimsiz bir kural kullanılarak var olan bireyler ile eşleştirilir ve aynı e-posta adresini kullanarak birden çok kez kayıt yapılabilmesine de izin verilir. Bununla birlikte artık her bir etkinlik için farklı bir eşleştirme kuralı kullanılabilir. Lütfen etkinliklerinizi gözden geçirerek uygun eşleştirme kuralını seçtiğinizden ve eşleştirme için yeterli verileri topladığınızdan emin olun.

en: This report can not be displayed because there are no relevant entries in the logging tables.
tr: Günlük tutma tablolarında ilgili bir kayıt bulunmadığından bu rapor görüntülenemiyor.

en: This report displays the current results for your A/B test. You can return to this page to view the latest statistics by navigating to "Manage A/B Tests" and clicking "Results".
tr: Bu raporda A/B denemenizin sonuçları görüntülenir. İstediğiniz zaman "A/B denemeleri yönetimi" bölümünden "Sonuçlar" üzerine tıklayarak bu sayfaya dönebilir ve son istatistiklere bakabilirsiniz.

en: This report is already registered.
tr: Bu rapor zaten kaydedilmiş.

en: This reserved rule is pre-configured with matching fields to optimize dedupe scanning performance. It matches on:
tr: Bu ayırtılmış önceden yapılandırılmış kural, eşleşme alanları ile çift kayıt ayıklama başarımını iyileştirir. Eşleşme:

en: This rule set is already exist in data base.
tr: Bu kural kümesi veritabanında zaten var.

en: This scheduled job does not have any log entries.
tr: Zamanlanmış görevin bir günlük kaydı yok.

en: This screen is particularly useful for managing events with Waitlisting and / or Registration Approval features enabled. In order to use these features you must first enable the related Participant Statuses (Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Participant Statuses).
tr: Bu bölüm, bekleme listesi ve kayıt onayı özellikleri olan etkinliklerin yönetimi için kullanışlıdır. Bu özellikleri kullanabilmek için önce ilgili katılımcı durumları etkinleştirilmelidir ("Yönetim" &raquo; "CiviEvent" &raquo; "Katılımcı durumları").

en: This screen may not work correctly without a bootstrap-based theme such as Shoreditch installed.
tr: Bu sayfa, Shoreditch gibi bootstrap tabanlı bir tema kurulu olmadan düzgün çalışmayabilir.

en: This screen presents the list of most recent 1,000 scheduled jobs log entries.
tr: Bu sayfada en son 1,000 zamanlanmış görevin günlük kaydı görüntülenir.

en: This screen shows all the Personal Campaign Pages created in the system and allows administrator to review them and change their status.
tr: Bu bölümde, yöneticinin gözden geçirip durumlarını değiştirebileceği şekilde, sistemde oluşturulmuş tüm kişisel kampanya sayfaları görüntülenir.

en: This screen shows the current CiviCRM navigation menu for your site - viewed as a 'tree'. The top-level menu items are listed vertically. Click the triangle to the left of any top-level item ('branch') to expand it and see the menu items underneath it. Remember that some menu items shown here will not be displayed in the live menu bar which appears at the top of each CiviCRM screen. Users will only see menu items which they have permissions for, and menu items associated with disabled components will also be hidden.
tr: Bu sayfada sitenizin geçerli CiviCRM gezinme menüsü "ağaç" biçiminde görüntülenir. En üst düzey menü ögeleri dikey olarak sıralanmıştır. İstediğiniz bir üst düzey ögeyi ("dal") genişleterek altındaki ögeleri görebilmek için yanındaki üçgen simgesine tıklayın. Burada görüntülenen bazı menü ögelerinin her CiviCRM sayfasında üstte bulunan canlı menü çubuğu üzerinde görünmeyebileceğini unutmayın. Kullanıcılar yalnızca sahip oldukları izinlere uygun menü ögelerini görebilir. Devre dışı olan bileşenlerin menü ögeleri de görüntülenmez.

en: This search only supports numeric postal codes.
tr: Bu arama yalnızca sayısal posta kodlarını destekler.

en: This setting forces a redirect of all online contribution / member / event and CiviCRM administrator page requests to SSL secured URLs (https).
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, tüm çevrimiçi katkı / üyelik / etkinlik ve CiviCRM yönetim bölümü sayfalarına yapılan bağlantılar için güvenli adresler (https) kullanılır.

en: This setting is ignored if the profile is embedded in an online contribution, membership signup or event registration form. In this case a contact match always results in the transaction being linked to the matching contact.</p>
tr: Profil çevrimiçi bir katkı, üyelik kaydı ya da etkinlik kaydı formu içine gömülü ise bu seçenek yok sayılır. Bu durumda bir kişi uyumu, her zaman eşleşen kişi ile bağlantılı bir hesap hareketi içinde sonuçlanır.</p>

en: This setting only affects the default URL produced by "civicrm-core". Extensions and add-ons may override specific URLs.
tr: Bu ayar yalnızca "civicrm-core" tarafından üretilen varsayılan adresi etkiler. Eklentiler ve uygulama ekleri belirli adresleri değiştirebilir.

en: This setting provides transitional support. It should be set to "Prefer normal router." If your deployment requires "Prefer standalone script", then please ensure that the issue is tracked in <code>lab.civicrm.org</code>.
tr: Bu seçenek, geçiş desteği sağlar. "Normal yöneltici yeğlensin" olarak ayarlanmış olmalıdır. Kurulumunuz için "Bağımsız betik yeğlensin" olarak ayarlanması gerekiyorsa, lütfen konunun lab.civicrm.org<code> üzerinde izlendiğinden emin olun.

en: This setting will verify the SSL certificates received when making secure HTTPS connections to payment processors.
tr: Bu seçenek, alınan güvenlik sertifikalarının ödeme aracıları ile güvenli HTTPS bağlantıları kurup kuramadığını denetler.

en: This should match the <a href="%1">"CiviCRM Extensions Directory"</a> ("%2").
tr: <a href="%1">"CiviCRM eklentileri klasörü"</a> ("%2") ile aynı olmalıdır.

en: This smart group will stay up-to-date with all contacts who meet the search criteria.
tr: Arama ölçütünü karşılayan kişiler bu akıllı gruba otomatik olarak eklenir.

en: This system currently does not have the PHP-Intl extension enabled.  Please contact your system administrator about getting the extension enabled.
tr: Bu sistemde PHP-Intl eklentisi etkin değil. Eklentiyi etkinleştirmesi için lütfen sistem yöneticinizle görüşün.

en: This system has a PHP override for the SMTP password (%1). The override was most likely encrypted with an old mechanism. After upgrading, you must verify and/or revise this setting.
tr: Bu sistemde, SMTP parolası (%1) için bir PHP değişikliği var. Değişiklik, büyük olasılıkla eski bir yöntem ile şifrelenmiştir. Yükseltmeden sonra, bu ayarı doğrulamanız ve/veya değiştirmeniz gerekir.

en: This system has an encrypted SMTP password. Encryption in v5.34+ requires CIVICRM_CRED_KEYS. You may <a href="%1" target="_blank">setup CIVICRM_CRED_KEYS</a> before or after upgrading. If you choose to wait, then the SMTP password will be stored as plain-text until you setup CIVICRM_CRED_KEYS.
tr: Bu sistemde şifrelenmiş bir SMTP parolası var. 5.34+ sürümünde şifreleme için CIVICRM_CRED_KEYS gerekir. Yükseltmeden önce ya da sonra <a href="%1" target="_blank">CIVICRM_CRED_KEYS kurabilirsiniz</a>. Beklemeyi seçerseniz, CIVICRM_CRED_KEYS kurulumu yapılana kadar SMTP parolası düz metin olarak kaydedilir.

en: This system included an outdated, insecure script (%1). The file was automatically deleted.
tr: Bu sistemde eskimiş, güvenli olmayan bir betik var (%1). Dosya silindi.

en: This system includes an outdated, insecure script (%1). Please delete it.
tr: Bu sistemde eskimiş, güvenli olmayan bir betik var (%1). Lütfen bu dosyayı silin.

en: This system uses MySQL/MariaDB v%5. You may proceed with the upgrade, and CiviCRM v%1 will continue working normally. However, CiviCRM v%4 will require MySQL v%2 or MariaDB v%3.
tr: Bu sistem MySQL/MariaDB %5 sürümünü kullanıyor. Yükseltme işlemine geçebilirsiniz. CiviCRM %1 sürümü sorunsuz çalışacaktır. Ancak, CiviCRM %4 sürümü için MySQL %2 sürümü ya da MariaDB %3 sürümü gerekecektir.

en: This system uses PHP v%4. You may proceed with the upgrade, and CiviCRM v%1 will continue working normally. However, future releases will require PHP v%2. We recommend PHP v%3.
tr: Bu sistem PHP %4 sürümünü kullanıyor. Yükseltme işlemine geçebilirsiniz. CiviCRM %1 sürümü sorunsuz çalışacaktır. Ancak, gelecekteki sürümler için PHP %2 sürümü gerekecek. En az PHP %3 sürümüne geçmenizi öneriyoruz.

en: This system uses PHP version %1 which meets or exceeds the recommendation of %2.
tr: Bu sistemde %2 gereksinimlerini karşılayan PHP %1 sürümü kullanılıyor.

en: This system uses PHP version %1. This meets the minimum recommendations and you do not need to upgrade immediately, but the preferred version is %2.
tr: Bu sistemde en düşük %2 gereksinimlerini karşılayan PHP %1 sürümü kullanılıyor. Hemen yükseltmeniz gerekmiyor ancak %2 sürümünün kullanılması önerilir.

en: This system uses PHP version %1. This meets the minimum requirements for CiviCRM to function but is not recommended. At least PHP version %2 is recommended; the preferred version is %3.
tr: Bu sistemde PHP %1 sürümü kullanılıyor. Bu sürüm en düşük CiviCRM gereksinimlerini karşılamakla birlikte kullanılması önerilmez. En az PHP %2 sürümü, normal kullanım için %3 sürümü önerilir.

en: This system uses PHP version %1. To ensure the continued operation of CiviCRM, upgrade your server now. At least PHP version %2 is recommended; the preferred version is %3.
tr: Bu sistemde PHP %1 sürümü kullanılıyor. CiviCRM kullanabilmek için sunucunuzu güncellemeniz gerekiyor. En az PHP %2 sürümü, normal kullanım için %3 sürümü önerilir.

en: This table provides a summary of <strong>Grant Totals</strong>, and includes shortcuts to view the Grant details for these commonly used search periods. Click the Grant Status to see a list of Contacts for that grant status. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Grants</a>. You can search by Contact Name, Amount, Grant type and a variety of other criteria.
tr: Bu tabloda <strong>bağış toplamlarının</strong> bir özeti ve sık kullanılan dönemlere göre bağış ayrıntılarını görüntüleyen kısayollar bulunur. Bağış Durumuna tıklanarak, belirli bir bağış durumundaki kişiler görüntülenebilir. Özel aramalar yapmak için <a href='%1'>Bağış arama</a> üzerine tıklanarak, kişi adı, tutar, bağış türü ve değişik ölçütlere göre arama yapılabilir.

en: This table provides a summary of <strong>Membership Signup and Renewal Activity</strong>, and includes shortcuts to view the details for these commonly used search criteria. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Members</a>. You can search by Member Name, Membership Type, Status, and Signup Date Ranges.
tr: Bu tabloda <strong>üyelik kayıt ve yenileme işlemlerinin</strong> bir özeti ve sık kullanılan arama ölçütlerine göre ayrıntıları görüntüleyen kısayollar bulunur. Özel aramalar yapmak için <a href='%1'>üye arama</a> üzerine tıklanarak, üye adı, üyelik türü, durum ve kayıt tarihi aralığı gibi ölçütlere göre arama yapılabilir.

en: This tag cannot be deleted. You must delete all its child tags ('%1', etc) prior to deleting this tag.
tr: Bu etiket silinemez. Bu etiketi silmeden önce tüm alt etiketlerini ("%1" gibi) silmelisiniz.

en: This tag will be removed from any currently tagged contacts, and users will no longer be able to assign contacts to this tag.
tr: Bu etiket, kullanıldığı tüm kişi kayıtlarından kaldırılacak ve kullanıcılar artık bu etiketi kişilere atayamayacak.

en: This title and the description below will be displayed to users in the reports list when they click the 'Reports Listing' menu. The title should reflect the report's default criteria. EXAMPLE: Activity Report - Current Month
tr: Kullanıcı "Rapor listesi" menüsüne tıkladığında, açılan rapor listesinde aşağıdaki başlık ve açıklama görüntülenir. Başlık raporun varsayılan ölçütünü kapsamalıdır. Örnek: İşlem raporu - Geçerli ay

en: This title is already associated with the selected activity type. Please specify a unique title.
tr: Başlık zaten seçilmiş işlem türü ile ilişkilendirilmiş. Lütfen eşsiz bir başlık belirtin.

en: This title is already associated with the selected campaign and activity type. Please specify a unique title.
tr: Başlık zaten seçilmiş kampanya ve işlem türü ile ilişkilendirilmiş. Lütfen eşsiz bir başlık belirtin.

en: This title is displayed to users in the Custom Search listings.
tr: Özel arama yapılırken kullanıcılara görüntülenecek başlık.

en: This title will be displayed at the top of the page unless the frontend title field is filled out.<br />Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for Title.
tr: Bu başlık, ön yüz başlığı alanı doldurulmadığında sayfanın üst bölümünde görüntülenir.<br />Lütfen başlık için yalnızca alfasayısal, boşluk ve tire karakterlerini kullanın.

en: This title will be displayed at the top of the page.<br />Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for Title.
tr: Bu başlık sayfanın üst bölümünde görüntülenir.<br />Lütfen başlık için yalnızca alfasayısal, boşluk ve tire karakterlerini kullanın.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you / transaction confirmation page.
tr: Bu başlık teşekkürler ya da hesap hareketi onayı sayfasının üst bölümünde görüntülenir.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you page.
tr: Bu başlık teşekkürler sayfasının üst bölümünde görüntülenir.

en: This token can only be used in send mailing context (body, header, footer)..
tr: Bu kod yalnızca postalama bağlamı için kullanılabilir (metin, üst bilgi, alt bilgi)..

en: This username is currently available.
tr: Bu kullanıcı adını alabilirsiniz.

en: This username is taken.
tr: Bu kullanıcı adı alınmış.

en: This value is selected by default when adding a new contact address.
tr: Yeni bir kişi eklenirken bu değer varsayılan olarak seçilir.

en: This version of CiviCRM can only be used with Backdrop 1.x. Please ensure that '%1' exists if you are running Backdrop 1.0 and over.
tr: Bu CiviCRM sürünü yalnızca Backdrop 1.x sürümleri ile çalışabilir. Lütfen Backdrop 1.0 ya da üzeri bir sürüm kullanıyorsanız "%1" bulunduğundan emin olun.

en: This version of CiviCRM can only be used with Drupal 6.x or 7.x. Please ensure that '%1' exists if you are running Drupal 7.0 and over.
tr: Bu CiviCRM sürünü yalnızca Drupal 6.x ya da 7.x sürümleri ile çalışabilir. Lütfen Drupal 7.0 ya da üzeri bir sürüm kullanıyorsanız "%1" bulunduğundan emin olun.

en: This webserver is running an outdated version of PHP (%1). It is strongly recommended to upgrade to PHP %2 or later, as older versions can present a security risk. The preferred version is %3.
tr: Bu web sunucusunda eski bir PHP sürümü (%1) kullanılıyor. PHP sürümünü %2 ya da üzerindeki bir sürüme güncellemeniz önemle önerilir. Eski sürümler güvenlik ve başarım sorunlarına yol açabilir. %3 sürümünün kullanılması önerilir.

en: This week
tr: Bu hafta

en: This will add links for all currently active reports to the "Reports" menu under the relevant component. If you have added report instances to other menus, they will be moved to "Reports".  Are you sure?
tr: Bu seçenek ilgili bileşenin "Raporlar" menüsü altındaki tüm etkin raporların bağlantılarını ekler. Başka menülere de rapor kopyaları eklediyseniz, bunlar da "Reports" menüsü altına taşınır. Bu işlemi yapmak istediğinize emin misiniz?

en: This will also remove the premium from any contribution pages that currently include it.
tr: Bu işlem hediye bulunduğu tüm katkı sayfalarından kaldıracak.

en: This will delete data from CiviCRM. Are you sure?
tr: Bu işlem CiviCRM üzerindeki bazı verileri silecek. İlerlemek istediğinize emin misiniz?

en: This will immediately delete the file %1. This action cannot be undone.
tr: Bu işlem %1 dosyasını silecek. Bu işlem geri alınamaz.

en: This will limit the choices when selecting an activity assignee to contacts with a user account on this website.
tr: Bu, işleme atanmış kişinin bu web sitesindeki bir kullanıcı hesabı ile ilişkili olması durumda seçenekleri sınırlar.

en: This will make your CiviCRM installation a single-language one again. THIS WILL DELETE ALL DATA RELATED TO LANGUAGES OTHER THAN THE DEFAULT ONE SELECTED ABOVE (and only that language will be preserved).
tr: Bu seçenek CiviCRM uygulamasını yeniden tek dil ile kullanılacak şekle döndürür. BU İŞLEM AŞAĞIDA SEÇİLEN VARSAYILAN DİL DIŞINDAKİ TÜM İÇERİKLERİN SİLİNMESİNE NEDEN OLUR (yalnızca seçilen dil saklanır).

en: This will refresh the duplicates list. Click OK to proceed.
tr: Bu işlem çift kayıtlar listesini yeniler. İlerlemek için "Tamam" üzerine tıklayın.

en: This will remove the format from all Message Templates that use it. Do you want to continue?
tr: Bu işlem ile biçim kullanıldığı tüm ileti kalıplarından kaldıracak. İlerlemek istiyor musunuz?

en: This will run the batch merge process on the listed duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
tr: Listelenen çift kayıtlar için toplu birleştirme işlemi yapılabilir. İşlem güvenli kipte yapılır ve yalnızca doğrudan veri çakışması olmayan kayıtlar birleştirilir. Bu işlemi yapmak istediğinize eminseniz "Tamam" üzerine tıklayın.

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in force merge mode - all selected duplicates will be merged into main contacts even in case of any conflicts. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
tr: Bu işlem seçilmiş çift kayıtlar için toplu birleştirme işlemi yapar. İşlem güvenli kipte yapılır ve herhangi bir veri çakışması olan seçilmiş kayıtlar ana kişiler ile birleştirilir. Bu işlemi yapmak istediğinize eminseniz "Tamam" üzerine tıklayın.

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
tr: Bu işlem seçilmiş çift kayıtlar için toplu birleştirme işlemi yapar. İşlem güvenli kipte yapılır ve yalnızca doğrudan veri çakışması olmayan kayıtlar birleştirilir. Bu işlemi yapmak istediğinize eminseniz "Tamam" üzerine tıklayın.

en: This will write to the database. Continue?
tr: Bu işlem veri tabanına yazacak. İlerlemek istediğinize emin misiniz?

en: Thought you might be interested in checking out this event. I'm planning on attending.
tr: Senin bilgi bu etkinlikle ilgilenebileceğini düşündüm. Ben katılmayı düşünüyorum.

en: Thought you might be interested in learning about and helping this organization. I think they do important work.
tr: Senin bilgi almak ve bu kuruluşa yardımcı olmak isteyebileceğini düşündüm. Bence önemli bir iş yapıyorlar.

en: Thousands Separator
tr: Binlik hane ayıracı

en: Thousands Separator and Decimal Delimiter can not be the same.
tr: Binlik ve ondalık ayraçları aynı olamaz.

en: Thousands Separator can not be empty. You can use a space character instead.
tr: Binlik ayracı boş olamaz. Boş bırakmak istiyorsanız boşluk karakteri yazabilirsiniz.

en: Three
tr: Üç

en: Threshold
tr: Eşik

en: Threshold weight cannot be empty or zero.
tr: Eşik değeri boş ya da sıfır olamaz.

en: Throttle email delivery by setting the maximum number of emails sent during each CiviMail run (0 = unlimited).
tr: CiviMail her çalıştığında gönderilecek en fazla e-posta sayısını belirleyin (0 = sınırsız).

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Thumbnail URL
tr: Küçük görsel adresi

en: Thumbnail URL is Required
tr: Küçük görsel adresi alanının doldurulması zorunludur

en: Tibetan Standard, Tibetan, Central
tr: Tibet Standart, Tibet, Orta

en: Time
tr: Saat

en: Time Format
tr: Saat biçimi

en: Time Input Format
tr: Saat girişi biçimi

en: Time Limit
tr: Zaman sınırı

en: Time interval for repeating the reminder.
tr: Anımsatıcı için yineleme zaman aralıkları.

en: Time interval till repeating the reminder.
tr: Anımsatıcı için yineleme bitişi zaman aralıkları.

en: Time is required for this format.
tr: Bu biçim için saat yazılmalıdır.

en: Time limit <strong>in hours</strong> for confirming/finishing registration by participants with any of the pending statuses. Enter 0 (or leave empty) to disable this feature.
tr: Bekleyen durumdaki katılımcıların kayıtlarını onaylamak ya da reddetmek için <strong>saat</strong> cinsinden zaman sınırı. Bu özelliği devre dışı bırakmak için 0 yazın (ya da boş bırakın).

en: Time units for recurrence of payment.
tr: Ödeme yinelenme zaman birimleri.

en: Time units for recurrence of pledge payments.
tr: Söz verilmiş ödemelerin yinelenme zaman birimleri.

en: Time units for reminder.
tr: Anımsatıcı için zaman birimleri.

en: Time units for repetition of reminder.
tr: Anımsatıcı için yineleme zaman birimleri.

en: Time units till repetition of reminder.
tr: Anımsatıcı için yineleme bitişi zaman birimleri.

en: Timeline
tr: Zaman akışı

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Timestamp Mismatch
tr: Zaman damgası uyumsuz

en: Timestamp of when event occurred.
tr: Etkinliğin oluştuğu zamanın zaman damgası.

en: Timestamps and Timezones
tr: Zaman damgaları ve saat dilimleri

en: Timestamps for Activities and Cases
tr: Etkinlik ve olaylar için zaman damgaları

en: Timestamps reported by MySQL (eg "%1") and PHP (eg "%2" ) are mismatched.
tr: MySQL ("%1" gibi) ve PHP ("%2" gibi) tarafından iletilen zaman damgaları uyumsuz.

en: Timezone
tr: Saat dilimi

en: Timezone Abbreviation
tr: Saat dilimi kısaltması

en: Timezone ID
tr: Saat dilimi kodu

en: Timezone Name
tr: Saat dilimi adı

en: Timezone expressed as a UTC offset - e.g. United States CST would be written as "UTC-6".
tr: UTC dilimine göre fark ile belirtilen saat dilimi. Örneğin Birleşik Devletler için CST, "UTC-6" olarak yazılır.

en: Timezone full name
tr: Saat diliminin tam adı

en: Timezones
tr: Saat dilimleri

en: Tip
tr: İpucu

en: Tip: Managing waitlisted participants
tr: İpucu: Bekleme listesindeki katılımcıların yönetimi

en: Title
tr: Başlık

en: Title (link)
tr: Başlık (bağlantı)

en: Title (plain)
tr: Başlık (düz)

en: Title - New Membership
tr: Başlık - Yeni üyelik

en: Title - Renewals
tr: Başlık - Yenileme

en: Title Color
tr: Başlık rengi

en: Title Text Color
tr: Başlık metni rengi

en: Title and Format
tr: Başlık ve biçim

en: Title and Settings
tr: Başlık ve ayarlar

en: Title for Confirmation page.
tr: Onay sayfasının başlığı.

en: Title for Premiums section
tr: Hediyeler bölümünün başlığı

en: Title for Premiums section.
tr: Hediyeler bölümünün başlığı

en: Title for Thank-you page (header title tag, and display at the top of the page).
tr: Teşekkürler sayfasının başlığı (header başlık kod imi ve sayfanın en üstünde görüntülenir).

en: Title for ThankYou page.
tr: Teşekkür sayfasının başlığı.

en: Title for renewal
tr: Yenileme işlemi için blok başlığı

en: Title for the Honoree section (e.g. &quot;Honoree Information&quot;).
tr: Şereflendirilen kişi bölümünün başlığı (&quot;Şereflendirilen kişi bilgileri&quot; gibi).

en: Title is a required field.
tr: Başlık alanının doldurulması zorunludur.

en: Title line of log entry
tr: Günlük kaydının başlık satırı

en: Title not Set
tr: Başlık ayarlanmamış

en: Title of the Campaign.
tr: Kampanyanın başlığı.

en: Title of the Survey.
tr: Anketin başlığı.

en: Title of the action(reminder)
tr: İşlem başlığı (anımsatıcı)

en: Title of the job
tr: Görevin başlığını yazın

en: Title of the mailing
tr: Postalamanın başlığı

en: Title of the survey.
tr: Anketin başlığı.

en: Title to appear at the top of the Premiums section.
tr: Hediyeler bölümünün üstünde görüntülenecek başlık.

en: Title to display at top of block
tr: Bloğun üst bölümünde görüntülenecek başlık

en: To
tr: Kime

en: To Account
tr: Hedef hesap

en: To Account ID
tr: Hedef hesap kodu

en: To Address
tr: Kime adresi

en: To Be Paid
tr: Ödenecek

en: To Email
tr: Kime e-posta adresi

en: To End of
tr: Sonuna kadar

en: To End of Previous
tr: Öncekinin sonuna kadar

en: To First Name
tr: Kime adı

en: To Last Name
tr: Kime soyadı

en: To add a field to this form, drag or double-click an item from the list to the right.
tr: Bu forma alan eklemek için listeden bir ögeyi sürükleyip sağa bırakın ya da ögeye çift tıklayın.

en: To add reports to your dashboard:
tr: Panonuza raporları eklemek için:

en: To allow users to see a listing of participants, set this field to 'Name' (list names only), 'Name and Email', or 'Name, Status and Register Date'.
tr: Kullanıcıların katılımcı listesini görebilmesi için bu alanı "Ad" (yalnızca adlar), "Ad ve E-posta ya da "Ad, Durum ve Kayıt tarihi" olarak ayarlayın.

en: To be paid in
tr: Ödeneceği süre

en: To cancel automatic renewal:
tr: Otomatik yenilemeyi iptal etmek için:

en: To change the organization data collected use the "On Behalf Of Organization" profile (<a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Profiles</a>).
tr: "Kuruluş adına" profili kullanılarak toplanan kuruluş verisini değiştirmek için (<a href="%1">"Yönetim" > "Veri ve görünümleri özelleştir" > "Profiller"</a>).

en: To cleanup both, add <em>%1</em>
tr: İkisini de temizlemek için <em>%1</em> ekleyin

en: To complete and confirm your signature, please follow the activation instructions sent to the email address you provided.
tr: İmzanızı tamamlayıp onaylamak için lütfen yazdığınız e-posta adresinize gönderilen etkinleştirme yönergelerini izleyin.

en: To complete this transaction, click the <strong>Continue</strong> button below.
tr: Bu işlemi tamamlamak için aşağıdaki <strong>İlerle</strong> düğmesine tıklayın.

en: To complete your contribution, click the <strong>Continue</strong> button below.
tr: Katkınızı tamamlamak için aşağıdaki <strong>İlerle</strong> düğmesine tıklayın.

en: To disable Contribution Amounts section you need to first disable Separate Membership Payment option from Membership Settings.
tr: Katkı tutarı bölümünü devre dışı bırakmak için önce üyelik ayarları bölümünden üyelik ödemesi ayrılsın seçeneğini devre dışı bırakın.

en: To display a stack trace listing at the top of a page, add <em>%1</em>
tr: Sayfanın üzerinde bir yığın izleme listesi görüntülenmesi için <em>%1</em> ekleyin

en: To empty template cache (civicrm/templates_c folder), add <em>%1</em>
tr: Kalıp ön belleğini boşaltmak için (civicrm/templates_c folder) <em>%1</em> ekleyin

en: To enable CiviCRM Views integration, add or update the following item in the <code>settings.php</code> file:
tr: CiviCRM Views bütünleştirmesini etkinleştirmek için <code>settings.php</code> dosyasında şu ögeyi güncelleyin:

en: To enable event participation approval the following statuses must be enabled:
tr: Etkinlik katılımı onaylaması için şu durumlar etkinleştirilmiş olmalıdır:

en: To enable event waitlist management the following statuses must be enabled:
tr: Etkinlik bekleme listesi yönetimini etkinleştirmek için şu durumlar etkinleştirilmiş olmalıdır:

en: To end of current calendar month
tr: Bu takvim ayının sonuna kadar

en: To end of current calendar year
tr: Bu takvim yılının sonuna kadar

en: To end of current quarter
tr: Bu çeyreğin sonuna kadar

en: To end of current week
tr: Bu haftanın sonuna kadar

en: To end of previous calendar month
tr: Geçen takvim ayının sonuna kadar

en: To end of previous calendar year
tr: Geçen takvim yılının sonuna kadar

en: To end of previous quarter
tr: Geçen çeyreğin sonuna kadar

en: To end of previous week
tr: Geçen haftanın sonuna kadar

en: To end of yesterday
tr: Dünün sonuna kadar

en: To ensure that all of your custom data groups are available to Views, you may need to add the following key(s) to the db_prefix array in your settings.php file: '%1'.
tr: Tüm özel veri gruplarınızın "Görüntüler" içinde kullanılabilmesi için, settings.php dosyasındaki db_prefix dizisine şu anahtarları eklemelisiniz: "%1".

en: To filter on Staff Member or Relationship, please also select Staff Member and Relationship from the list of fields.
tr: Ekip üyesi ya da İlişkilere göre süzmek için alan listesine ekip üyesi ve İlişkiler alanlarını ekleyin.

en: To find out more about this event, go to:
tr: Bu etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi almak için şuraya gidin:

en: To include a dashlet report drag it from the "Available Dashlets" block to one of the two columns (use the right column for a better fit).
tr: Bir pano bileşeni raporu eklemek için "Kullanılabilecek pano bileşenleri" bölümünden bir bileşeni sürükleyip iki sütundan birine bırakın (sağ sütun daha uygundur).

en: To make a contribution, go to:
tr: Katkıda bulunmak için şuraya gidin:

en: To prepare for CiviCRM v%4, please upgrade MySQL. The recommended version will be MySQL v%2 or MariaDB v%3.
tr: CiviCRM %4 sürümüne hazır olmak için lütfen MySQL sürümünüzü yükseltin. MySQL %2 ya da MariaDB %3 sürümü önerilir.

en: To remove temporary upload files (civicrm/upload folder), add <em>%1</em>
tr: Geçici dosya yükleme klasörünü boşaltmak için (civicrm/upload folder) <em>%1</em> ekleyin

en: To save label for fields.
tr: Alan etiketlerini kaydetmek için.

en: To search by specific location types (e.g. Home, Work...), select one or more options.
tr: Belirli konum türlerine göre aramak için (Ev, İşyeri gibi), bir ya da bir kaç seçenek seçin.

en: To send a Mass SMS, you must have a valid group of recipients - either at least one group that's a Mailing List
tr: Toplu SMS göndermek için geçerli bir alıcı grubu bulunmalıdır. En azından "Posta listesi" olan bir grup olmalıdır

en: To send only one message to the shared address, enable this option. Mail-merge tokens will be filled for only one person.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, paylaşılan adreslere yalnızca bir e-posta gönderilir. Posta birleştirme kodları yalnızca bir kişi için doldurulur.

en: To send separate messages for each person, disable this option. Mail-merge tokens will be filled separately for each person.
tr: Bu seçenek devre dışı bırakıldığında, her kişiye ayrı posta gönderilir. Posta birleştirme kodları her kişi için ayrı ayrı doldurulur.

en: To stop the automatic renewal:
          <a href="%1">Cancel auto-renew</a>
tr: Otomatik yenilemeyi durdurmak için:
          <a href="%1">Otomatik yenilemeyi iptal et</a>

en: To the user
tr: Şu kullanıcıya

en: To use reCAPTCHA you must sign up at <a href="%1" target="_blank">Google's reCaptcha site</a> to get your public and private keys. Then enter both keys in <a href="%2">Administer CiviCRM &raquo; Customize Data and Screens &raquo; reCAPTCHA settings</a>.
tr: Kişisel ve herkese açık reCAPTCHA anahtarlarını almak için <a href="%1" target="_blank">Google reCaptcha sitesine</a> kayıt olmalısınız. Ardından aldığınız anahtarları <a href="%2">"CiviCRM yönetimi" &raquo; "Veri ve görünümleri özelleştir" &raquo; "reCAPTCHA ayarları"</a> bölümüne yazın

en: To view totals please select all of activity id, date and duration.
tr: Toplamları görüntülemek için işlem kodu, tarih ve süreyi seçmelisiniz.

en: To:
tr: Bitiş:

en: To: %1
tr: Kime: %1

en: Today
tr: Bugün

en: Toggle fullscreen
tr: Tam ekrana geç

en: Toggle main menu
tr: Ana menüyü aç/kapat

en: Token
tr: Fiş

en: Token %1 is no longer supported - use %2 instead
tr: %1 kodu artık desteklenmiyor. Bunun yerine %2 kullanın

en: Tokens
tr: Kodlar

en: Tomorrow
tr: Yarın

en: Tonga (Tonga Islands)
tr: Tonga (Tonga Adaları)

en: Too many matching results
tr: Çok fazla eşleşen sonuç bulundu

en: Top Donors Report
tr: En fazla bağış yapanlar raporu

en: Top Margin
tr: Üst kenar boşluğu

en: Top Padding
tr: Üst boşluk

en: Top level
tr: Üst düzey

en: Total
tr: Toplam

en: Total %1 Amount
tr: Toplam %1 tutarı

en: Total Activities
tr: İşlem toplamı

en: Total Amount
tr: Toplam tutar

en: Total Amount (%)
tr: Toplam tutar (%)

en: Total Amount (%1)
tr: Toplam tutar (%1)

en: Total Amount (Contributions)
tr: Toplam tutar (katkılar)

en: Total Amount (Soft Credits)
tr: Toplam tutar (sanal kredi)

en: Total Amount Contributed
tr: Toplam yapılan katkı

en: Total Amount Paid
tr: Toplam ödenen tutar

en: Total Amount should be a positive number
tr: Toplam tutar sıfırdan büyük bir değer olmallıdır

en: Total Clicks (WIP)
tr: Toplam tıklanma (WIP)

en: Total Clicks on a particular link
tr: Belirli bir bağlatıya toplam tıklama

en: Total Committed
tr: Amaçlanan toplam

en: Total Contacts
tr: Toplam kişi sayısı

en: Total Contributions
tr: Toplam katkı

en: Total Donations
tr: Toplam bağış

en: Total Donors
tr: Bağışçı toplamı

en: Total Duration (in Minutes)
tr: Toplam süre (dakika)

en: Total Fee
tr: Ücret toplamı

en: Total Fee(s)
tr: Ücret(ler) toplamı

en: Total Income
tr: Toplam gelir

en: Total LifeTime
tr: Tüm zamanlar toplamı

en: Total Members
tr: Toplam üye

en: Total No Pledges
tr: Toplam söz verilmiş ödeme sayısı

en: Total Number of Activities
tr: Toplam işlem sayısı

en: Total Number of Cases
tr: Toplam olay sayısı

en: Total Number of Countries
tr: Toplam ülke sayısı

en: Total Open Rate
tr: Toplam açılma oranı

en: Total Opens
tr: Toplam açılma

en: Total Paid
tr: Toplam ödenen

en: Total Participant(s) added to event: %1.
tr: Etkinliğe eklenmiş toplam katılımcı sayısı: %1.

en: Total Participants
tr: Katılımcı sayısı

en: Total Participants : %1
tr: Toplam katılımcı : %1

en: Total Payment
tr: Toplam ödeme

en: Total Payments Made
tr: Yapılmış ödeme toplamı

en: Total Pledge Amount
tr: Toplam söz verilen tutar

en: Total Pledge Amount should be greater than zero.
tr: Toplam söz verilen tutar sıfırdan büyük bir değer olmalıdır.

en: Total Pledged
tr: Söz verilmiş ödemeler toplamı

en: Total Pledges
tr: Söz verilmiş ödemeler toplamı

en: Total Price
tr: Toplam tutar

en: Total Primary Contact(s)
tr: Birinci kişiler toplamı

en: Total Received
tr: Toplanan toplam

en: Total Recipients:
tr: Toplam alıcılar:

en: Total Reserve
tr: Toplam ayırtılan

en: Total Row(s)
tr: Toplam satır

en: Total Rows
tr: Toplam satır sayısı

en: Total Selected Activities: %1
tr: Seçilmiş işlem toplamı: %1

en: Total Soft Credit Amount
tr: Toplam sanal kredi tutarı

en: Total Soft Credits
tr: Toplam sanal kredi

en: Total Tax
tr: Toplam vergi

en: Total Tax Amount
tr: Toplam vergi tutarı

en: Total Tracked Opens
tr: İzlenebilir açılma toplamı

en: Total Types
tr: Tür toplamı

en: Total Unique Clicks
tr: Toplam tekil tıklama

en: Total Usage:
tr: Toplam kullanım:

en: Total amount entered
tr: Yazılan toplam tutar

en: Total amount expected
tr: Beklenen toplam tutar

en: Total amount for this batch.
tr: Bu toplu işlemin toplam miktarı.

en: Total amount last year
tr: Geçen yıl toplamı

en: Total amount of this contribution. Use market value for non-monetary gifts.
tr: Bu katkının toplam tutarı. Parasal olmayan hediyeler için piyasa değerini kullanın.

en: Total amount of this item
tr: Bu ögenin toplam tutarı

en: Total amount you would like to raise for this campaign.
tr: Bu kampanyada hedeflenen toplam tutar.

en: Total for
tr: Şunun toplamı

en: Total for Fiscal Year
tr: Mali yıl toplamı

en: Total for amounts entered below does not match the expected batch total.
tr: Aşağıya yazılan toplam tutar beklenen toplu işlem toplamı ile uyuşmuyor.

en: Total for this participant
tr: Bu katılımcının toplamı

en: Total number of contact records created or modified during the import.
tr: İçe aktarma işlemi sırasında eklenen ya da güncellenen toplam kişi kaydı sayısı.

en: Total number of payments to be made.
tr: Yapılacak toplam ödeme sayısı.

en: Total number of payments to be made. Set this to 0 if this is an open-ended commitment i.e. no set end date.
tr: Yapılacak toplam ödeme sayısı. Açık uçlu taahhüt için o yazın ya da bir bitiş tarihi yazmayın.

en: Total number of rows imported successfully.
tr: İçe aktarılan toplam satır sayısı.

en: Total number of rows in the imported data.
tr: İçe aktarılan verilerin toplam satır sayısı.

en: Total pledged amount.
tr: Söz verilmiş ödemelerin toplam tutarı.

en: Total reserved contacts should be a positive number
tr: Toplam ayırtılan kişiler artı bir değer olmalıdır

en: Total reserved per interviewer
tr: Her görüşmeci için toplam ayırtılan

en: Total rows (activity records) in uploaded file.
tr: Yüklenen dosyadaki toplam satır (işlem kaydı) sayısı.

en: Total rows (contribution records) in uploaded file.
tr: Yüklenen dosyadaki toplam satır (katkı kaydı) sayısı.

en: Total rows (membership records) in uploaded file.
tr: Yüklenen dosyadaki toplam satır sayısı (üyelik kaydı).

en: Total rows (participant records) in uploaded file.
tr: Yüklenen dosyadaki toplam satır (katılımcı kaydı) sayısı.

en: Total rows to be imported.
tr: İçe aktarılacak toplam satır sayısı.

en: Total tax amount of this contribution.
tr: Bu katkının toplam vergi tutarı.

en: Total weight must be greater than or equal to the Weight Threshold.
tr: Toplam ağırlık, Ağılık eşiği değerine eşit ya da büyük olmalıdır.

en: Totals
tr: Toplamlar

en: Totals (all types)
tr: Toplam (tüm türler)

en: Totals Only
tr: Yalnızca toplamlar

en: Touched Activity
tr: İlişki kurulan işlem

en: Touched Contact
tr: İlişki kurulan kişi

en: Track Click-Throughs
tr: Tıklamalar izlensin

en: Track Mailing?
tr: Postalama izlensin

en: Track Opens
tr: Açılmalar İzlensin

en: Track Opens?
tr: Açılmalar izlensin

en: Track Replies
tr: Yanıtlar izlensin

en: Track URLs?
tr: Bağlantılara tıklamalar izlensin

en: Track replies using VERP in Reply-To header
tr: Yanıtlar, yanıt üst bilgisi içindeki VERP ile izlensin

en: Track the number of times recipients click each link in this mailing.
tr: Alıcıların bu postadaki bağlantılara kaç kez tıkladığı izlenir.

en: Track the number of times recipients open this mailing in their email software.
tr: Alıcıların kullandığı e-posta okuma yazılımı ile bu e-postayı kaç kez açtığı izlenir.

en: Trackable Opens
tr: İzlenebilir açılmalar

en: Trackable Replies
tr: İzlenebilir yanıtlar

en: Trackable URL
tr: İzlenebilir adres

en: Trackable URL ID
tr: İzlenebilir adres kodu

en: Trackable URL Open ID
tr: İzlenebilir adres açılma kodu

en: Trackable URLOpen
tr: İzlenebilir adres açılması

en: Trackable URLOpens
tr: İzlenebilir adres açılmaları

en: Trackable URLs
tr: İzlenebilir adresler

en: Trackable Url
tr: İzlenebilir adres

en: Trackable Url ID
tr: İzlenebilir adres kodu

en: Tracked Opens
tr: İzlenen açılmalar

en: Tracking
tr: İzleme

en: Trans #
tr: Aktarım numarası

en: Transaction
tr: Hesap hareketi

en: Transaction #
tr: Hesap hareketi no

en: Transaction Amount
tr: Hesap hareketi tutarı

en: Transaction Date
tr: Hesap hareketi tarihi

en: Transaction Fee
tr: Hesap hareketi ücreti

en: Transaction ID
tr: Hesap hareketi kodu

en: Transaction ID already exists in Database.
tr: Bu hesap hareketi kodu veritabanında zaten var.

en: Transaction ID must be unique within the database
tr: Veritabanındaki hesap hareketi kodu eşsiz olmalıdır.

en: Transaction ID's must be unique. Include the account number for checks.
tr: Hesap hareketi kodları eşsiz olmalıdır. Çekler için hesap numarasını da yazın.

en: Transaction ID's must be unique. Transaction '%1' already exists in your database.
tr: Hesap hareketi kodları eşsiz olmalıdır. "%1" hesap hareketi kodu veritabanında zaten var.

en: Transaction Result Code
tr: Hesap hareketi sonucu kodu

en: Transaction id supplied by external processor. This may not be unique.
tr: Dış aracı tarafından sağlanan hesap hareketi kimliği. Bu değer eşsiz olmayabilir.

en: Transactions
tr: Hesap hareketleri

en: Transfer
tr: Aktar

en: Transfer Registration
tr: Kaydı aktar

en: Transfer or Cancel
tr: Aktar ya da iptal et

en: Transfer or Cancel Registration
tr: Kaydı aktar ya da iptal et

en: Transfer or cancel your registration:
tr: Kaydınızı aktarın ya da iptal edin:

en: Transferred
tr: Aktarıldı

en: Transferred to
tr: Aktarıldığı yer

en: Transferred to Contact ID
tr: Aktarılan kişi kodu

en: Translated Entity
tr: Çevrilmiş varlık

en: Translated Entity ID
tr: Çevrilmiş varlık kodu

en: Translated Field
tr: Çevrilmiş alan

en: Translated String
tr: Çevrilmiş dizge

en: Translated String ID
tr: Çevrilmiş dizge kodu

en: Translated Strings
tr: Çevrilmiş dizgeler

en: Translated string
tr: Çevrilmiş dizge

en: Trxn ID
tr: Hesap hareketi kodu

en: Try "Search All or by Date Range".
tr: "Tümünde ya da tarih aralığında arama" seçeneğini deneyin

en: Try a different spelling or use fewer letters.
tr: Farklı bir şekilde ya da daha az harf kullanarak yazın.

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Turkmen
tr: Türkmence

en: Tweet
tr: Tweet gönder

en: Two
tr: İki

en: Type
tr: Tür

en: Type ID
tr: Tür kodu

en: Type of Component.
tr: Bileşenin türü.

en: Type of Contact.
tr: Kişi türü.

en: Type of Data
tr: Veri türü

en: Type of Group.
tr: Grup türü.

en: Type of bounce
tr: Geri dönüş türü

en: Type of file (e.g. Transcript, Income Tax Return, etc). FK to civicrm_option_value.
tr: Dosya türü ("Suret", "Gelir vergisi iadesi" gibi). civicrm_option_value dış anahtarı.

en: Type of grant. Implicit FK to civicrm_option_value in grant_type option_group.
tr: Bağış türü. grant_type option_group içinde civicrm_option_value alanına yazılacak dış anahtar.

en: Type of mailling job: null | child
tr: Postalama görevi türü: null | alt

en: Type of object this group extends (can add other options later e.g. contact_address, etc.).
tr: Bu grubun genişlettiği nesne türü (daha sonra contact_address gibi başka seçenekler ekleyebilir).

en: Type of relationship
tr: İlişki türü

en: UF Group Created Date
tr: Kullanıcı çerçevesi grubunun oluşturulma tarihi

en: UF ID
tr: Kullanıcı çerçevesi kodu

en: UF Join ID
tr: Kullanıcı çerçevesi katılma kodu

en: UF Match ID
tr: Kullanıcı çerçevesi eşleşme kodu

en: UF Name
tr: Kullanıcı çerçevesi adı

en: UFField
tr: Kullanıcı çerçevesi alanı

en: UFFields
tr: Kullanıcı çerçevesi alanları

en: UFGroup
tr: Kullanıcı çerçevesi grubu

en: UFGroups
tr: Kullanıcı çerçevesi grupları

en: UFJoin
tr: Kullanıcı çerçevesi ilişkisi

en: UFJoins
tr: Kullanıcı çerçevesi ilişkileri

en: UFMatch
tr: Kullanıcı çerçevesi eşleşmesi

en: UFMatches
tr: Kullanıcı çerçevesi eşleşmeleri

en: UI language preferred by the given user/contact
tr: Belirtilen kullanıcı/kişi tarafından yeğlenen kullanıcı arayüzü dili

en: URL
tr: Adres

en: URL Click-through tracking
tr: Adrese tıklama izlemesi

en: URL Variables
tr: Adres değişkenleri

en: URL for Winner Criteria
tr: Kazanma ölçütünün adresi

en: URL for file is not valid
tr: Dosya adresi geçersiz

en: URL for general info about the organization - included in the email sent to friends.
tr: Kuruluşla ilgili genel bilgilerin bulunduğu adres. Arkadaşlara gönderilen e-postada bulunur.

en: URL for this Page
tr: Bu sayfanın adresi

en: URL is not set for this payment processor
tr: Bu ödeme aracısı için adres belirtilmemiş

en: URL of image if any.
tr: Varsa görsel adresi.

en: URL of the location for uploaded image files.
tr: Yüklenen görsel dosyaları konumunun adresi.

en: URL to Homepage.
tr: Giriş sayfasının adresi.

en: URL to Logo Image
tr: Logo görselinin adresi

en: URL to Widget logo
tr: Sayfa bileşeni logosunun adresi

en: URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.). Enable secure URLs.
tr: CiviCRM kaynaklarına erişmek için kullanılacak adresleri (CSS dosyaları, Javascript dosyaları, görseller gibi). Güvenli adresleri etkinleştirin.

en: USPS Address Lookup Failed with HTTP status code: %1
tr: USPS adres taraması şu HTTP durum kodu ile yapılamadı: %1

en: USPS Bulk mailing code.
tr: USPS toplu postalama kodu.

en: USPS Code
tr: USPS kodu

en: Uighur, Uyghur
tr: Uygurca

en: Ukrainian
tr: Ukraynaca

en: Un-subscribe Confirmation
tr: Abonelikten ayrılma onayı

en: Unable to Delete
tr: Silinemedi

en: Unable to create InnoDB tables. MySQL InnoDB support is required for CiviCRM but is either not available or not enabled in this MySQL database server.
tr: InnoDB tabloları oluşturulamıyor. CiviCRM için gereken MySQL InnoDB desteği bu MySQL sunucusunda yok ya da etkinleştirilmemiş.

en: Unable to create temporary tables. This MySQL user is missing the CREATE TEMPORARY TABLES privilege.
tr: Geçici veritabanı tabloları oluşturulamıyor. Bu MySQL kullanıcısının CREATE TEMPORARY TABLES izni yok.

en: Unable to create triggers. This MySQL user is missing the CREATE TRIGGERS  privilege.
tr: Tetikleyiciler oluşturulamıyor. Bu MySQL kullanıcısının CREATE TRIGGERS izni yok.

en: Unable to delete the '%1' Price Field - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions  or event templates.
tr: "%1" fiyat alanı silinemedi. Bu alan şu anda bir ya da bir kaç etkin katkı ya da etkinlik sayfasında ya da kalıbında kullanılıyor.

en: Unable to delete the '%1' Price Field Option - it is currently in use by one or more active events  or contribution pages or contributions.
tr: "%1" fiyat alanı seçeneği silinemedi. Bu alan bir ya da bir kaç etkin katkı sayfası, etkinlik ya da katkı tarafından kullanılıyor.

en: Unable to delete the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions or event templates.
tr: "%1" fiyat paketi silinemedi. Bu paket bir ya da bir kaç etkin katkı sayfası, etkinlik, katkı ya da etkinlik kalıbı tarafından kullanılıyor.

en: Unable to deliver to destintation mail server
tr: Hedef posta sunucusuna iletilemedi

en: Unable to determine the Option Group
tr: Seçenek grubu belirlenemedi

en: Unable to disable the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events, contribution pages or contributions.
tr: "%1" fiyat paketi devre dışı bırakılamadı. Bu paket şu anda bir ya da bir kaç etkinlik, katkı sayfası ya da katkı için kullanılıyor.

en: Unable to extract the extension to %1.
tr: Eklenti %1 üzerine ayıklanamadı.

en: Unable to extract the extension.
tr: Eklenti ayıklanamadı.

en: Unable to extract the extension: %1 cannot be cleared
tr: Eklenti ayıklanamadı: %1 temizlenemedi

en: Unable to extract the extension: bad directory structure
tr: Eklenti ayıklanamadı: klasör yapısı doğru değil

en: Unable to file on case.
tr: Olay dosyalanamadı.

en: Unable to find matching UF Group
tr: Eşleşen bir kullanıcı çerçevesi grubu bulunamadı

en: Unable to load configuration file for the referenced case type: '%1' %2.
tr: Belirtilen olay türü için yapılandırma dosyası yüklenemedi = "%1" %2.

en: Unable to locate xml file for Case Type "<em>%1</em>".
tr: "<em>%1</em>" olay türü için XML dosyası bulunamadı.

en: Unable to lock tables. This MySQL user is missing the LOCK TABLES privilege.
tr: Tablolar kilitlenemiyor. Bu MySQL kullanıcısının LOCK TABLES izni yok.

en: Unable to reach destination mail server
tr: Hedef posta sunucusuna erişilemedi

en: Unable to reach the server. Please refresh this page in your browser and try again.
tr: Sunucuya erişilemiyor. Lütfen bu sayfayı yenileyip yeniden yükleyin.

en: Unable to remove directory %1
tr: %1 klasörü silinemedi

en: Unable to remove file %1
tr: %1 dosyası silinemedi

en: Unable to resize image because the GD image library is not currently compiled in your PHP installation.
tr: PHP kurulumunuzda GD görsel kitaplığı derlenmemiş olduğundan görsel yeniden boyutlandırılamadı.

en: Unable to resize image because the file supplied was not an image.
tr: Belirtilen dosya bir görsel olmadığından görsel yeniden boyutlandırılamadı.

en: Unable to resolve recipient domain
tr: Alıcının etki alanı çözümlenemedi

en: Unable to send email. Please report this message to the site administrator
tr: E-posta gönderilemedi. Lütfen bu iletiyi site yöneticisine bildirin

en: Unable to update Open Case activity
tr: Open Case etkinliği güncellenemedi

en: Unassigned
tr: Atanmamış

en: Unbalanced transactions may be created if you delete the account of type: %1.
tr: %1 hesap türünü silerseniz bakiyesi bozulacak hesap hareketleri olabilir.

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for free membership signup ONLY, or to solicit in-kind / non-monetary donations such as furniture, equipment.. etc.
tr: Bu katkı sayfasını YALNIZCA ücretsiz üyelik kayıtları ya da mobilya, eşya gibi para olmayan bağışlar için kullanıyorsanız bu seçeneğin işaretini kaldırın.

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for membership signup and renewal only &ndash; and you do NOT want users to select or enter any additional contribution amounts.
tr: Bu katkı sayfasını yalnızca üyelik kaydı ve yenilemesi için kullanıyorsanız ve kullanıcıların farklı katkı tutarları yazmasını istemiyorsanız bu seçeneğin işaretini kaldırın.

en: Unfortunately some of your options have now sold out for one or more participants.
tr: Ne yazık ki bazı seçimlerinizde bir ya da bir kaç katılımcı için yer kalmamış.

en: Unhide
tr: Gizlenmesin

en: Unhold Email
tr: E-postayı bırak

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Uninstall "%1"?
tr: "%1" kaldırılsın mı?

en: Uninstall Error
tr: Kaldırma sorunu

en: Uninstall Extension
tr: Eklentiyi kaldır

en: Unique  Other Activity ID
tr: Eşsiz diğer işlem kodu

en: Unique Address ID
tr: Eşsiz adres kodu

en: Unique Campaign ID.
tr: Eşsiz kampanya kodu

en: Unique Case ID
tr: Eşsiz olay kodu

en: Unique Click-throughs
tr: Tekil tıklamalar

en: Unique Clicks
tr: Tekil tıklama

en: Unique Contact ID
tr: Eşsiz kişi kodu

en: Unique Custom Field ID
tr: Eşsiz özel alan kodu

en: Unique Custom Group ID
tr: Eşsiz özel grup kodu

en: Unique Email ID
tr: Eşsiz e-posta adresi kodu

en: Unique Email per Domain?
tr: Her etki alanının e-postası eşsiz mi?

en: Unique Grant id
tr: Eşsiz bağış kodu

en: Unique ID
tr: Eşsiz kod

en: Unique ID (OpenID)
tr: Eşsiz kod (OpenID)

en: Unique IM ID
tr: Eşsiz anlık ileti kodu

en: Unique Invoice ID from system
tr: Sistem tarafından verilen eşsiz fatura kodu

en: Unique Open Rate
tr: Tekil açılma oranı

en: Unique OpenID ID
tr: Eşsiz OpenID kodu

en: Unique Opens
tr: Tekil açılma

en: Unique Phone ID
tr: Eşsiz telefon numarası kodu

en: Unique Replies
tr: Tekil yanıtlar

en: Unique Site ID
tr: Eşsiz site kodu

en: Unique Status Preference ID
tr: Eşsiz durum ayarı kodu

en: Unique String ID
tr: Eşsiz dizge kodu

en: Unique Tracked Opens
tr: Tekil izlenen açılmalar

en: Unique Transaction ID
tr: Eşsiz hesap hareketi kodu

en: Unique Transaction ID from Payment Processor / Bank etc
tr: Ödeme aracısı, banka gibi kuruluşlar tarafından verilen eşsiz hesap hareketi kodu

en: Unique Website ID
tr: Eşsiz web sitesi kodu

en: Unique case-activity association id
tr: Eşsiz olay işlemi ilişkilendirme kodu

en: Unique case-contact association id
tr: Eşsiz olay kişi ilişkilendirme kodu

en: Unique dedupe exception id
tr: Eşsiz çift kayıt ayıklama ayrıcalığı kodu

en: Unique dedupe rule group id
tr: Eşsiz çift kayıt ayıklama kuralı grubu kodu

en: Unique dedupe rule id
tr: Eşsiz çift kayıt ayıklama kuralı kodu

en: Unique internal Credit Note ID for this contribution.
tr: Bu katkının eşsiz iç "Kredi notu kodu".

en: Unique internal reference ID for this contribution.
tr: Bu katkının eşsiz iç referans kodu.

en: Unique name for setting
tr: Ayarın eşsiz adı

en: Unique name of saved search
tr: Kaydedilmiş aramanın eşsiz adı

en: Unique path name for cache element
tr: Ön bellek bileşeninin eşsiz yolu

en: Unique path name for cache element of the searched item
tr: Aranan ögenin ön bellek bileşeninin eşsiz yol adı

en: Unique payment ID for this transaction. The Payment Processor's transaction ID will be automatically stored here on online contributions.
tr: Bu hesap hareketinin eşsiz ödeme kodu. Çevrimiçi katkılarda buraya "Ödeme aracısının" hesap hareketi kodu kaydedilir.

en: Unique reference for the recurring contribution. May be made up of other fields, e.g. bank ID, account number, etc.
tr: Yinelenen katkının eşsiz referansı. Diğer alanlardan oluşabilir. Örneğin, banka kimliği, hesap numarası vb.

en: Unique table ID
tr: Eşsiz tablo kodu

en: Unique trusted external ID (generally from a legacy app/datasource). Particularly useful for deduping operations.
tr: Eşsiz güvenilir dış kimlik (genellikle eski bir uygulamadan/veri kaynağından). Özellikle tekilleştirme işlemleri için yararlıdır.

en: Unit Price
tr: Birim fiyatı

en: Unit in which membership period is expressed.
tr: Üyelik döneminin görüntüleneceği birim.

en: Unit of Measure
tr: Ölçü birimi

en: Unit price.
tr: Birim fiyatı.

en: Unit used for adjusting from start_event.
tr: start_event ile ayarlanması için kullanılacak birim.

en: Unit used for adjusting from the ending event.
tr: Bitiş etkinliği ile ayarlanması için kullanılacak birim.

en: Units
tr: Birimler

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Unknown bounce type: Could not parse bounce email
tr: Geri dönüş türü bilinmiyor: Geri dönen e-posta işlenemedi

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen bir sorun çıktı

en: Unknown parameter
tr: Parametre bilinmiyor

en: Unknown path
tr: Yol bilinmiyor

en: Unknown tag.
tr: Etiket bilinmiyor.

en: Unless you are absolutely unable to configure your server to check the SSL certificate of the remote server you should leave this set to Yes
tr: Kesinlikle sunucunuzu uzak sunucunun SSL sertifikasını kontrol etmek için yapılandıramıyorsanız, bu seçeneği Evet olarak bırakmalısınız.

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Unlocked
tr: Kilidi açık

en: Unmatched Soft Credit Rows (skipped)
tr: Uyuşmayan sanal kredi satırları (atlanan)

en: Unnamed Profile
tr: Adsız profil

en: Unopened/Hidden
tr: Açılmamış/gizli

en: Unpaid
tr: Ödenmedi

en: Unreachable
tr: Ulaşılamadı

en: Unrecognised message part of type "%1".
tr: "%1" türündeki ileti parçası tanınamadı.

en: Unrecognized payment hook (%1) in %2::%3
tr: Anlaşılamayan ödeme işlemi (%1) %2::%3 içinde

en: Unrecognized upgrade action
tr: Güncelleme işlemi anlaşılamadı

en: Unrestricted
tr: Kısıtlanmamış

en: Unreviewed
tr: Gözden geçirilmemiş

en: Unsafe Files
tr: Güvenli olmayan dosyalar

en: Unsafe Permission Settings
tr: Güvenlik olmayan izin ayarları

en: Unsaved Changes
tr: Kaydedilmemiş değişiklikler

en: Unsubscribe
tr: Abonelikten ayrıl

en: Unsubscribe (Action)
tr: Abonelikten ayrıl (işlem)

en: Unsubscribe Confirmation
tr: Abonelikten ayrılma onayı

en: Unsubscribe Group
tr: Grup aboneliğinden ayrıl

en: Unsubscribe ID
tr: Abonelikten ayrılma kodu

en: Unsubscribe Message
tr: Abonelikten ayrılma iletisi

en: Unsubscribe Requests
tr: Abonelikten ayrılma istekleri

en: Unsubscribe Timestamp
tr: Abonelikten ayrılma zaman damgası

en: Unsubscribe URL (Action)
tr: Abonelikten ayrılma adresi (işlem)

en: Unsubscribe at org- or group-level
tr: Kuruluş ya da grup olarak abonelikten ayrılma düzeyi

en: Unsubscribe is for Organization?
tr: Kuruluş için abonelikten ayrılma

en: Unsubscribe via email
tr: E-posta ile abonelikten ayrılma

en: Unsubscribe via web page
tr: Web sayfası ile abonelikten ayrılma

en: Unsubscribed
tr: Abonelikten ayrılan

en: Unsubscribed Groups
tr: Aboneliğinden ayrıldığınız gruplar

en: Unsubscribes
tr: Abonelikten ayrılmalar

en: Unsubscription Groups
tr: Abonelikten ayrılma grupları

en: Unsupervised
tr: Denetimsiz

en: Unsupported Field Type
tr: Desteklenmeyen alan türü

en: Unsupported Locale
tr: Yerel ayar desteklenmiyor

en: Unsupported action
tr: Desteklenmeyen işlem

en: Up To %1
tr: %1 zamanına kadar

en: Up To %1 Donation
tr: %1 bağışa kadar

en: Upcoming
tr: Yaklaşan

en: Upcoming Events
tr: Yaklaşan etkinlikler

en: Update
tr: Güncelle

en: Update "%1"
tr: "%1" güncelle

en: Update Activities
tr: İşlemleri güncelle

en: Update Activity
tr: İşlemi güncelle

en: Update Campaign
tr: Kampanyayı güncelle

en: Update Check Disabled
tr: Güncelleme denetimi devre dışı

en: Update Contact Information
tr: İletişim bilgilerini güncelle

en: Update Contact(s)
tr: Kişileri güncelle

en: Update Contacts
tr: Kişileri güncelle

en: Update Contribution(s)
tr: Katkıları güncelle

en: Update Contributions
tr: Katkıları güncelle

en: Update Employer
tr: İşvereni güncelle

en: Update Error
tr: Güncelleme sorunu

en: Update Grants
tr: Bağışları güncelle

en: Update Greetings and Addressees
tr: Hitap ve adresleri güncelle

en: Update Indices
tr: Dizinleri güncelle

en: Update Linked Cases Status?
tr: Bağlantılı olayların durumu güncellensin mi?

en: Update Members(s)
tr: Üyeleri güncelle

en: Update Membership Statuses
tr: Üyelik durumları güncellensin

en: Update Memberships
tr: Üyelikleri güncelle

en: Update Page Format (this will affect all templates that use this format)
tr: Sayfa biçimini güncelle (bu biçimi kullanan tüm kalıpları etkiler)

en: Update Participant Statuses
tr: Katılımcı durumları güncellensin

en: Update Participant(s)
tr: Katılımcıları güncelle

en: Update Payment details
tr: Ödeme ayrıntılarını güncelle

en: Update Petition
tr: İmza kampanyasını güncelle

en: Update Recurring Contribution
tr: Yinelenen katkıyı güncelle

en: Update Recurring Contribution Billing Details
tr: Yinelenen katkı fatura bilgilerini güncelle

en: Update Response
tr: Yanıtı güncelle

en: Update Responses for All
tr: Yanıtları tümü için güncelle

en: Update Smart Group
tr: Akıllı grubu güncelle

en: Update Smart Group Counts
tr: Akıllı grup sayıları güncellensin

en: Update Success
tr: Güncellendi

en: Update Survey
tr: Anketi güncelle

en: Update Template
tr: Kalıbı güncelle

en: Update all database indices now? This may take a few minutes and cause a noticeable performance lag for all users while running.
tr: Tüm veritabanı dizinleri şimdi güncellensin mi? Bu işlem birkaç dakika sürebilir ve yapılırken tüm kullanıcılar için gözle görülür bir başarım düşüsüne yol açabilir.

en: Update existing Membership
tr: Var olan üyeliği güncelle

en: Update existing contributions
tr: Var olan katkıları güncelle

en: Update field values for each %1 as needed. Click <strong>Update %2s</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first %1 and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
tr: Her %1 için uygun alan değerlerini güncelleyin. Tüm değişiklikleri kaydetmek için aşağıdaki <strong>"%2s güncelle"</strong> üzerine tıklayın. TÜM satırlardaki alanları aynı değer ile doldurmak için, doldurmak istediğiniz değeri ilk %1 için yazdıktan sonra sütun başlığının yanındaki <strong>"Kopyala" simgesine</strong> tıklayın.

en: Update field values for each Activities as needed. Click <strong>Update Activities</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first Activity and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
tr: Her bir İşlem için gereken alan değerlerini güncelleyin. Tüm değişiklikleri kaydetmek için aşağıdaki <strong>İşlemleri güncelle</strong> üzerine tıklayın. TÜM satırların aynı değere ayarlanması için değeri ilk işleme yazıp <strong>Kopyalama simgesine</strong> tıklayın (sütun başlığının yanında).

en: Update field values for each contact as needed. Click <strong>Update Contacts</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contact and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
tr: Her kişiye uygun alan değerlerini güncelleyin. Tüm değişiklikleri kaydetmek için aşağıdaki <strong>Kişileri güncelle</strong> üzerine tıklayın. TÜM satırlardaki alanları aynı değer ile doldurmak için, doldurmak istediğiniz değeri ilk kişiye yazdıktan sonra sütun başlığının yanındaki <strong>Kopyala simgesine</strong> tıklayın.

en: Update field values for each contribution as needed. Click <strong>Update Contributions</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contribution and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
tr: Her katkıya uygun alan değerlerini güncelleyin. Tüm değişiklikleri kaydetmek için aşağıdaki <strong>Katkıları güncelle</strong> üzerine tıklayın. TÜM satırlardaki alanları aynı değer ile doldurmak için, doldurmak istediğiniz değeri ilk katkıya yazdıktan sonra sütun başlığının yanındaki <strong>Kopyalama simgesine</strong> tıklayın.

en: Update field values for each member as needed. Click <strong>Update Memberships</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first member and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
tr: Her bir üye için alan değerlerini gerekli şekilde güncelleyin. Yaptığınız tüm değişiklikleri kaydetmek için <strong>Üyelikleri güncelle</strong> üzerine tıklayın. Tüm satırlar için aynı değeri yazmak istiyorsanız, bu değeri ilk üyeye yazın ve <strong>Kopyala simgesi</strong> üzerine tıklayın (sütun başlığının yanında).

en: Update field values for each participant as needed. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first participation and then click the
            <strong>Copy icon</strong>
            (next to the column title).
tr: Her katılımcıya uygun alan değerlerini güncelleyin. TÜM satırlardaki alanları aynı değer ile doldurmak için, değeri ilk kişiye yazın ve sütun başlığının yanındaki 
    <strong>Kopyalama simgesine</strong>
    tıklayın.

en: Update grants
tr: Bağışları güncelle

en: Update log tables
tr: Günlük tablolarını güncelle

en: Update multiple %1s
tr: Birden çok %1s güncelle

en: Update multiple activities
tr: Birden çok işlemi güncelle

en: Update multiple cases
tr: Birden çok olayı güncelle

en: Update multiple contacts
tr: Birden çok kişiyi güncelle

en: Update multiple contacts requires that all selected contacts be the same basic type (e.g. all Individuals OR all Organizations...). Please modify your selection and try again.
tr: Birden çok kişi işlemi için seçilmiş tüm kişiler aynı temel türde olmalıdır (örneğin tüm bireyler YA DA tüm kuruluşlar...). Lütfen seçiminizi değiştirip yeniden deneyin.

en: Update multiple contributions
tr: Birden çok katkıyı güncelle

en: Update multiple memberships
tr: Birden çok üyeliği güncelle

en: Update multiple participants
tr: Birden çok katılımcıyı güncelle

en: Update multiple records error
tr: Birden çok kayıt güncellenirken bir sorun çıktı

en: Update on Duplicate
tr: Çift kayıt durumunda güncelleme

en: Update payment notification to remove print text, use email greeting
tr: Basılı metni kaldırmak için ödeme bildirimi güncellendi. E-posta hitabı kullanıldı

en: Update receipt dates for these contributions
tr: Bu katkıların alındı tarihlerini güncelle

en: Update repeating %1
tr: Yinelenen %1 kayıtlarını güncelle

en: Update thank-you dates for these contributions
tr: Bu katkıların teşekkür tarihlerini güncelle

en: Update the matching contact
tr: Eşleşen kişiyi güncelle

en: Update the status for each participant individually below, or change all statuses to:
tr: Her katılımcının durumunu ayrı ayrı güncelleyin ya da tüm durumları şuna değiştirin:

en: Update this field mapping
tr: Bu alan eşleştirmesini güncelle

en: Update this page with current statistics on the number of contacts in each smart group.
tr: Bu sayfayı akıllı gruplardaki güncel kişi sayılarını görüntüleyecek şekilde günceller.

en: Update your personal contact information
tr: Kişisel iletişim bilgilerinizi güncelleyin

en: Updated
tr: Güncellendi

en: Updated Fee(s)
tr: Güncellenen ücretler

en: Updated Grant(s): %1 (Total Selected: %2)
tr: Güncellenen bağış: %1 (toplam seçilen: %2)

en: Updated Mailing
tr: Güncellenen postalama

en: Updated contact
tr: Güncellenen kişi

en: Updated personal campaign page
tr: Güncellenmiş kişisel kampanya sayfası

en: Updates Saved
tr: Güncellemeler kaydedildi

en: Updates does to this object if any.
tr: Varsa bu nesneye yapılmış güncellemeler.

en: Updates made using this form will change the recurring contribution information stored in your CiviCRM database, but will NOT be sent to the payment processor. You must enter the same changes using the payment processor web site.
tr: Bu form kullanılarak yapılan güncellemeler CiviCRM veritabanında kayıtlı yinelenen katkı bilgilerini değiştirecek ancak ödeme aracısına GÖNDERİLMEYECEK. Aynı değişiklikleri ödeme aracısının web sitesinde de yapmanız gerekir.

en: Updates membership statuses. WARNING: Membership renewal reminders have been migrated to the Schedule Reminders functionality, which supports multiple renewal reminders.
tr: Üyelik durumlarını günceller. Uyarı: Üyelik yenileme anımsatıcıları, birden çok yenileme anımsatıcısını destekleyen Zamanlanmış anımsatıcılar işleviyle birleştirilmiştir.

en: Updates pending event participant statuses based on time
tr: Bekleyen etkinlik katılımcılarının durumları zamana göre güncellenir

en: Updates pledge records and sends out reminders
tr: Söz verilmiş ödemeleri günceller ve anımsatıcıları gönderir

en: Updates the reset_date on an email address to indicate that there was a valid delivery to this email address.
tr: E-posta adresindeki reset_date alanını son geçerli e-postanın gönderildiği tarihe günceller.

en: Updating
tr: Güncelleniyor

en: Upgrade %1 to revision %2
tr: %1 uygulamasını %2 sürümüne yükselt

en: Upgrade CiviCRM from v %1 To v %2
tr: CiviCRM v %1 sürümünü v %2 sürümüne güncelle

en: Upgrade CiviCRM to Version %1
tr: CiviCRM %1 sürümüne güncelle

en: Upgrade DB to %1: Fill civicrm_relationship_cache (%2 => %3)
tr: Veritabanını %1 sürümüne yükselt: civicrm_relationship_cache (%2 => %3) tablosunu doldur

en: Upgrade DB to %1: SQL
tr: Veritabanı %1 sürümüne güncellendi: SQL

en: Upgrade DB to %1: Update Contribution Invoice number (%2 => %3)
tr: Veritabanı %1 sürümüne güncellendi: Katkı faturası numarası güncellendi (%2 => %3)

en: Upgrade Now
tr: Şimdi güncelle

en: Upgrade failed to redirect
tr: Güncelleme yeniden yönlendirilemedi

en: Upload CSV File
tr: CSV dosyası yükle

en: Upload Content
tr: İçeriği yükle

en: Upload Data
tr: Verileri yükle

en: Upload Data File
tr: Veri dosyasını yükle

en: Upload Document
tr: Belgeyi yükle

en: Upload TEXT Message
tr: METİN iletisi yükle

en: Upload a photo or icon that you want to be displayed when viewing this contact.
tr: Bu kişi için görüntülenmesini istediğiniz fotoğraf ya da simge görselini yükleyin.

en: Upload from my computer
tr: Bilgisayardan yükle

en: Upload or Compose On-screen
tr: Yükleyin ya da ekranda oluşturun

en: Upload the document in .docx or .odt format.
tr: Belgeyi .docx ya da .odt biçiminde yükleyin.

en: Urdu
tr: Urduca

en: Urgent
tr: Acil

en: Url
tr: Adres

en: Url Tracking
tr: Adres izleme

en: Url already exists in Database.
tr: Adres veritabanında zaten var.

en: Url where a page should redirected to, if next url not known.
tr: Sonraki adres bilinmiyorsa, sayfanın yönlendirileceği adres.

en: Usage
tr: Kullanım

en: Usage Count:
tr: Kullanım sayısı:

en: Use "*default*" for the system default or override with a custom URL
tr: Sistem varsayılanı için "*default*" ya da özel bir adres kullanın

en: Use %1 for state/province abbreviation or %2 for state province name.
tr: İl/bölge kısaltması için %1, İl/bölge adı için %2 kullanın.

en: Use %1 unless otherwise advised by eWAY.
tr: eWAY tarafından aksi belirtilmedikçe %1 değerini kullanın.

en: Use 'Exact Match' if you don't want partial matches to be replaced OR you are replacing a complete phrase (e.g. replace 'Create Printable Letters (PDF)' with  'Write Letters').
tr: Bir bölümü uyan ifadelerin değiştirilmesini istemiyorsanız "Tam uyum" seçeneğini kullanın YA DA tam ifadeyi değiştirin ("Yazdırılabilir mektupları oluştur (PDF)" ifadesi "Mektupları yaz" olarak değiştirilebilir).

en: Use 'Find Contacts within this Group' to search for specific contacts.
tr: Belirli kişileri bulmak için "Bu gruptaki kişileri bul" özelliğini kullanın.

en: Use 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' unless otherwise advised by Elavon.
tr: Elavon tarafından aksi belirtilmedikçe "https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do" adresini kullanın.

en: Use 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' unless otherwise advised by Elavon..
tr: Elavon tarafından aksi belirtilmedikçe "https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do" adresini kullanın.

en: Use (create mode)
tr: Kullanılsın (ekleme kipi)

en: Use - Create Mode
tr: Kullan - Ekleme kipi

en: Use - Edit Mode
tr: Kullan - Düzenleme kipi

en: Use - Listings Mode
tr: Kullan - Listeleme kipi

en: Use <a href='%1' %2>%3 Access Control</a> to manage basic access to CiviCRM components and menu items. Use CiviCRM ACLs to control access to specific CiviCRM contact groups. You can also configure ACLs to grant or deny access to specific Events, Profiles, and/or Custom Data Fields.
tr: CiviCRM bileşenleri ve menü ögelerine temel erişimi denetlemek için <a href='%1' %2>%3 erişim denetimi</a> kullanın. Belirli CiviCRM kişi gruplarına erişimi denetlemek için CiviCRM erişim denetimi listelerini kullanın. Erişim denetimi listelerini belirli etkinlik profillerine ya da özel veri alanlarına erişimi denetlemek için de yapılandırabilirsiniz.

en: Use <a href='%1'>Find</a> or <a href='%2'>Advanced Search</a> form to enter search criteria
tr: <a href='%1'>"Bul"</a> komutunu ya da <a href='%2'>"Ayrıntılı arama"</a> ölçütlerini yazmak için formu kullanın

en: Use <strong>&#37;</strong> wildcard(s) for partial matches. EXAMPLE: Enter 'Volunteer&#37;' as your Activity Type to match any activity whose type is 'Volunteer' + any other words (e.g. Volunteer for Open House).
tr: Beliri bir bölümü aramak için <strong>&#37;</strong> genel arama karakterlerini kullanın. Örneğin "İşlem türü" içinde "Gönüllü" ve diğer etkinlikler bulunan kayıtları görüntülemek için ("Açık ev gönüllüsü" gibi) "Gönüllü&#37;" yazın.

en: Use <strong>Find Groups</strong> to search by group name, type and visibility.
tr: Grup adı, türü ve görünürlüğüne göre aramak yapmak için <strong>"Grup arama"</strong> özelliğini kullanın

en: Use <strong>Word Replacements</strong> to change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
tr: <strong>Sözcük değişiklikleri</strong> kullanılarak, CiviCRM sayfalarında kullanılan sözcük ya da ifadeler değiştirilebilir ("Katkı" sözcüğü yerine "Bağış" kullanılması sağlanabilir).

en: Use Address Elements
tr: Adres bileşenleri kullanılsın

en: Use Complete Address
tr: Tam adres kullanılsın

en: Use Custom Field Sets to add logically related fields for a specific type of CiviCRM record (e.g. contact records, contribution records, etc.).
tr: Belirli türde CiviCRM kayıtları için mantıksal olarak ilişkili alanlar eklemek için özel alan kümelerini kullanın (kişi kayıtları, katkı kayıtlar gibi).

en: Use DedupeRule
tr: Çift kayıt ayıklama kuralı kullanılsın

en: Use Event Types to categorize your events. Event feeds can be filtered by Event Type and participant searches can use Event Type as a criteria.
tr: Etkinliklerinizi sınıflandırmak için etkinlik türleri kullanılabilir. Etkinlik türü etkinlik akışlarının süzülmesinde ve katılımcı aramalarında ölçüt olarak kullanılabilir.

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee').
tr: Kişileri sınıflandırmak için grupları kullanın (bu kişiler "Yönlendirme komitesi" üyeleridir gibi).

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create 'smart' groups based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
tr: Kişileri düzenlemek için gruplar kullanılabilir ("Yönlendirme komitesi" gibi). Ayrıca kişi özelliklerine göre "Akıllı gruplar" kullanılabilir (belirli bir bölgede yaşayan kişilerin eklendiği bir grup gibi).

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create <strong>smart groups</strong> based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
tr: Kişileri düzenlemek için gruplar kullanılabilir (örneğin "Yönlendirme komitesi" üyeleri). Ayrıca kişi özelliklerine göre <strong>"Akıllı gruplar"</strong> oluşturulabilir (örneğin veritabanında belirli bir bölgede yaşadığı kayıtlı olan kişiler).

en: Use Location
tr: Konum kullanılsın

en: Use Rule
tr: Kural kullanılsın

en: Use SSL?
tr: SSL kullanılsın

en: Use Saved Field Mapping
tr: Kaydedilmiş alan eşleştirmesi kullanılsın

en: Use Street Address
tr: Sokak adresi kullanılsın

en: Use Template
tr: Kalıp kullanılsın

en: Use Thermometer?
tr: Termometre kullanılsın

en: Use a confirmation page?
tr: Onay sayfası kullanılsın

en: Use a confirmation screen?
tr: Onay sayfası kullanılsın

en: Use a token in the Subject when you are sending mail to a number of recipients and want to include their name and / or other values from their contact record automatically in the subject line.
tr: Kodlar, çok sayıda alıcıya e-posta gönderirken, konu satırına kişi kayıtlarındaki kişi adları gibi bilgileri eklemek için kullanılabilir.

en: Use another contact's address
tr: Başka bir kişinin adresi kullanılsın

en: Use default image
tr: Varsayılan görsel kullanılsın

en: Use default site language
tr: Varsayılan site dili kullanılsın

en: Use email greeting and fix capitalization
tr: E-posta hitabı kullanıldı ve büyük harfler düzeltildi

en: Use email greeting at top where available
tr: Olabildiğinde en üstte e-posta hitabı kullanıldı

en: Use existing location
tr: Var olan konum kullanılsın

en: Use existing result set
tr: Var olan bir sonuç kümesini kullan

en: Use following steps if you need to control View and/or Edit permissions for specific contact groups, specific profiles or specific custom data fields.
tr: Belirli kişi grupları, belirli profiller ya da belirli özel veri alanları için denetim izinlerini görüntülemek ya da düzenlemek için şu adımları izleyin.

en: Use for Bulk Mail
tr: Toplu postalama için kullanılsın

en: Use form_options.is_default for field_types which use options.
tr: Seçenekleri kullanan field_types için form_options.is_default kullanın.

en: Use language in use at the time
tr: Şu andaki dil kullanılsın

en: Use one of the merge contact options when exporting records to reduce your mailing size by sending a single piece of mail to each address.
tr: Kayıtları dışa aktarırken kişileri birleştirme seçeneği kullanılarak, aynı adrese tek bir posta gönderilmesi sağlanarak postalama boyutu azaltılabilir.

en: Use the %1 token for state/province abbreviation or %2 for full state/province name.
tr: İl/bölge kısaltması için %1, İl/bölge adı için %2 kullanın.

en: Use the 'Add Association Rule' form to add new rules.
tr: Yeni kurallar eklemek için "İlişkilendirme kuralı ekle" üzerine tıklayın.

en: Use the 'Add Association Rule' form to add one.
tr: Yeni bir kural eklemek için "İlişkilendirme kuralı ekle" üzerine tıklayın.

en: Use the 'Group Status...' checkboxes to view contacts with 'Pending' status and/or contacts who have been 'Removed' from this group.
tr: "Bekleyen" ya da bu gruptan "Silinmiş" durumdaki kişileri görüntülemek için "Grup durumu..." seçeneklerini kullanın.

en: Use the <a %1>Configuration Checklist</a> to review and configure settings for your new site
tr: <a %1>Yapılandırma denetim listesi</a> ile yeni sitenizin ayarlarını gözden geçirip yapılandırın

en: Use the <a href="%1">Multi-value Custom Data Import tool</a> to import data into multiple record custom fields (contact records must already exist).
tr: Birden çok kaydın özel alanlarına verileri içe aktarmak için <a href="%1">Birden çok değerli özel verileri içe aktarma aracını</a> kullanın (kişi kayıtları daha önceden var olmalıdır).

en: Use the form below to configure a Widget Title (with optional logo), your contribute button text, a short description of this fund-raising campaign, and a link to your organizations home page (for folks who want to learn more). You can also modify the default color-scheme by expanding the 'Edit Widget Colors' section of the form.
tr: Aşağıdaki formu kullanarak, sayfa bileşeni başlığını (isteğe bağlı logo ile), "Katkıda bulunun" düğmesinin metnini, kısa bir kampanya açıklamasını ve kuruluşunuzun web sayfasını (ayrıntılı bilgi almak isteyenler için) yapılandırabilirsiniz. Ayrıca formdaki "Sayfa bileşeni renklerini düzenle" bölümünü genişleterek varsayılan renk temasını da değiştirebilirsiniz.

en: Use the greeting/address options to determine how you would like the contact's salutation and name displayed for different communication methods. When you send an email or export a list of records to a .csv file for mail merging, the greeting and addressee fields will reflect your preferences.
tr: Hitap/adres seçenekleri, farklı iletişim yöntemleri için kişilerin hitap şekli ve adını belirler. E-posta gönderilirken ya da bir kayıt grubu posta etiket işlemleri için .csv dosyası olarak dışa aktarılırken, hitap ve alıcı alanları bu seçimlere göre belirlenir.

en: Use the links below to configure or modify the global settings for CiviCRM for this site. Refer to the %1 for details on settings and options.
tr: Bu CiviCRM sitesinin genel ayarlarını yapılandırmak ve düzenlemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Ayarların nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılı bilgiler %1 içinde bulunabilir.

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten discounted event fees for each discount set. <strong>Don't forget to click 'Save' when you are finished.</strong>
tr: Aşağıdaki tabloya on taneye kadar indirimli ücret düzeyi eklenebilir. <strong>İşlemi tamamladığınızda "Kayıt" üzerine tıklamayı unutmayın.</strong>

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten event fee levels. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed. You can also configure one or more sets of discounted fees by checking "Discounts by Signup Date" below.
tr: Aşağıdaki tabloya on taneye kadar ücret düzeyi ekleyebilirsiniz. Bu seçenekler radyo düğmesi seçenekleri şeklinde görüntülenir. Hem etiket hem tutar görüntülenir. Aşağıdaki "Kayıt tarihine göre indirimler" seçeneğini işaretleyerek, indirimli ücretler için de bir ya da birkaç fiyat paketi daha yapılandırabilirsiniz.

en: Use the table below to enter up to ten fixed contribution amounts. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed.
tr: Aşağıdaki tabloya on taneye kadar sabit katkı tutarı eklenebilir. Bu seçenekler radyo düğmesi seçenekleri şeklinde görüntülenir. Hem etiket hem tutar görüntülenir.

en: Use these steps to insert clickable action links:
tr: Tıklanabilir işlem bağlantıları eklemek için şu adımları uygulayın:

en: Use this Search form to find contacts. Mark the contacts you want to add to this group. Then click 'Add Contacts to %1'.
tr: Kişileri bulmak için bu arama formunu kullanın. Bu gruba eklemek istediğiniz kişileri seçin ve "Kişileri %1 grubuna ekle" üzerine tıklayın.

en: Use this checklist to review and complete configuration tasks for your site. You will be redirected back to this checklist after saving each setting. Settings which you have not yet reviewed will be <span class="status-overdue">displayed in red</span>. After you have visited a page, the links will <span class="status-pending">display in green</span>  (although you may still need to revisit the page to complete or update the settings). You can access this page again from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu at any time.
tr: Bu listeyi kullanarak sitenizin yapılandırma işlemlerini gözden geçirip tamamlayabilirsiniz.Her bir adımı tamamladığınızda bu listeye geri döndürüleceksiniz. Henüz gözden geçirmediğiniz ayarlar <span class="status-overdue">kırmızı olarak görüntülenir</span>. Göz attığınız bölümler için bağlantılar <span class="status-pending">yeşil olarak görüntülenir</span> (gene de sayfaya yeniden bakıp ayarları tamamlayabilir ya da güncelleyebilirsiniz). Bu sayfaya istediğiniz zaman erişebilmek için  <a href="%1">CiviCRM yönetimi</a> menüsünü kullanabilirsiniz.

en: Use this field if you need to populate the <code>Return-Path</code> mail header element with a fixed value (e.g., <code>myuser@example.org</code>). Enter a fully qualified email address which belongs to a valid SMTP account in your domain. This address will not be seen by 'typical' email clients. Consult with your SMTP provider what address to put in here so that the SMTP server accepts outgoing mail from CiviMail. If this field is left blank, the <code>From</code> email address will be used as the <code>Return-Path</code>.
tr: <code>Return-Path</code> posta üst bilgisi bileşenine sabit bir değer vermeniz gerekiyorsa bu alanı kullanabilirsiniz (örneğin <code>kullanicim@websitem.org</code>). Etki alanınıza ait geçerli bir SMTP hesabının tam sınıflandırılmış adresini yazın. Bu adres "tipik" e-posta istemcileri tarafından görülüp kullanılamaz. Buraya yazarak, CiviMail tarafından dışarıya gönderilecek e-postalar için kullanılacak adresi öğrenmek için SMTP hizmeti sağlayıcınız ile görüşün. Bu alan boş bırakılırsa <code>Return-Path</code> değeri olarak, <code>"Kimden" </code> e-posta adresi kullanılır.

en: Use this field to configure Membership Types where memberships are automatically granted to related contacts. Examples:
tr: Bu alanı, üyeliklerin ilişkili kişiler ile otomatik olarak bağlandığı "Üyelik türlerini" yapılandırmak için kullanın. Örnekler:

en: Use this field to indicate the organization that owns this account.
tr: Bu alanı, bu hesabın ait olduğu kuruluşu belirtmek için kullanın.

en: Use this field to limit/end the repetition of the %1.
tr: %1 yinelemesinin durdurulacağı sayıyı seçin.

en: Use this field to set your own icon for this Contact Type. Icon images should be 16 x 16 pixels for best fit. Enter a relative or complete URL to the image file location. Use a location outside of your CiviCRM code directory to reduce the likelihood of losing your image files during an upgrade. (For Drupal sites, you might want to use the %1 directory. For Joomla sites, the consider using the %2 directory.)
tr: Bu kişi türü için kullanmak istediğiniz simgeyi bu alana yazın. En iyi uyum için simge görselleri 16 x 16 piksel boyutunda olmalıdır. Görsel dosyasının konumunu göreli ya da mutlak adres olarak yazın. CiviCRM kodlarının bulunduğu dışındaki bir klasör kullanılması görsellerin güncelleme işlemi sırasında kaybolma olasılığını azaltır (Drupal sitelerinde %1, Joomla! sitelerinde %2 klasörü kullanılabilir).

en: Use this field to store a description of how/why this contact was added to the database. This field is usually auto-filled when a contact is created from a public form i.e. Event Registration.
tr: Bu alan, bu kişinin veritabanına neden ve nasıl eklendiğini kaydetmek için kullanılabilir. Bu alanın içeriği genellikle, örneğin "Etkinlik kaydı" gibi herkese açık bir form kullanılarak eklenen kişiler için otomatik olarak doldurulur.

en: Use this field to store a unique identifier. This is generally used to link contacts with records in a related or legacy application. When migrating data from another system, import the unique contact identifier from the old system to this field. You can then use it to match imported contributions and other transactional data to the corresponding contact record.
tr: Eşsiz belirteci kaydetmek için bu alanı kullanın. Bu alan genellikle kişileri ilgili başka kayıtlar ile bağlamak için kullanılır. Farklı bir sistemden verileri içe aktarırken, eski sistemdeki eşsiz kişi belirtecini bu alana aktarın. Ardından içe aktarılacak katkıları ve diğer hesap hareketi verilerini ilgili kişi kaydı ile ilişkilendirmek için bu alanı kullanın.

en: Use this filter to limit search results to relationships where the related contacts are part of a specific group or groups. For example, you might want to find all individuals who are employees ('Employee of' relationship type) of organizations which are in your 'Corporate Sponsors' group.
tr: Bu süzgeç kullanılarak, arama sonuçları belirli gruplardaki ilişkili kişilerle sınırlanabilir. Örneğin, "Kurumsal destekçiler" grubundaki kurumların tüm çalışanları olan bireyler ("Çalışan" ilişki türü) listelenebilir.

en: Use this filter to limit search results to relationships which were active during the specified time period (e.g. this is useful if you need to search all volunteer relationships that were active during 2014).
tr: Bu süzgeç kullanılarak, arama sonuçları belirtilen zaman aralığında etkin olan ilişkilerle sınırlanabilir. Örneğin, 2014 yılında etkin olan tüm gönüllü ilişkileri aranabilir.

en: Use this form to Add new Survey. You can create a new Activity type, specific to this Survey or select an existing activity type for this Survey.
tr: Bu formu kullanarak yeni bir anket ekleyebilirsiniz. Bu ankete özel yeni bir "İşlem" türü ekleyebilir ya da var olan işlem türlerinden birini seçebilirsiniz.

en: Use this form to Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions to WordPress roles.
tr: Bu formu kullanarak, WordPress rolleri için CiviCRM bileşenlerine erişim ve diğer CiviCRM izinlerini ayarlayabilirsiniz.

en: Use this form to Renew Membership Record on behalf of %1.
tr: Bu formu kullanarak %1 adına üyelik kaydını yenileyebilirsiniz.

en: Use this form to add or edit re-usable message templates.
tr: Bu formu kullanarak yeniden kullanılabilecek ileti kalıpları ekleyip düzenleyebilirsiniz.

en: Use this form to change the amount or number of installments for this recurring contribution. Changes will be automatically sent to the payment processor. You can not change the contribution frequency.
tr: Bu formu kullanarak bu yinelenen katkının tutar ya da taksit sayısını değiştirebilirsiniz. Değişiklikler otomatik olarak ödeme aracısına gönderilir. Katkı sıklığı değiştirilemez.

en: Use this form to configure Contribution Amount options. You can give contributors the ability to enter their own contribution amounts and/or provide a fixed list of amounts. For fixed amounts, you can enter a label for each 'level' of contribution (e.g. Friend, Sustainer, etc.). If you allow people to enter their own dollar amounts, you can also set minimum and maximum values. Depending on your choice of Payment Processor, you may be able to offer a recurring contribution option.
tr: Bu formu kullanarak "Katkı tutarı" seçeneklerini yapılandırabilirsiniz. Katkıda bulunanlara istedikleri katkı tutarını yazabilme izninin yanında sabit tutarlar sunabilirsiniz. Sabit tutarlar için her katkı "düzeyi" için (Arkadaş, Destekçi gibi) bir etiket yazabilirsiniz. Kişilerin istedikleri tutarı yazmasına izin verdiğinizde, en az ve en fazla değerler de yazmalısınız. Seçtiğiniz ödeme aracısı özelliklerine göre yinelenen katkı seçeneği de sunabilirsiniz.

en: Use this form to configure the location and optional contact information for the event. This information will be displayed on the Event Information page. It will also be included in online registration pages and confirmation emails if these features are enabled.
tr: Bu formu kullanarak, etkinliğin konumunu ve isteğe bağlı olarak belirtilebilecek ilgilisi hakkındaki bilgileri yapılandırılabilirsiniz. Bu bilgiler "Etkinlik bilgileri" sayfasında ve etkinleştirilmiş ise çevrimiçi kayıt sayfaları ile onay e-postalarında görüntülenir.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options for this online contribution page. Contributors will see a thank-you page whenever an online contribution is successfully processed. You provide the content and layout of the thank-you section below. You also control whether an electronic receipt is automatically emailed to each contributor, and you can add a custom message to that receipt.
tr: Bu formu kullanarak, bu çevrimiçi katkı sayfasının teşekkür iletisi ve alındı ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Katkıda bulunanlara çevrimiçi bir katkı yaptıklarında bir teşekkür sayfası görüntülenir. Teşekkür bölümünün düzeni ve içeriğini aşağıdan ayarlayabilirsiniz. Ayrıca alındının katkıda bulunanlara otomatik olarak e-posta ile gönderilmesini sağlayabilir ve alındıya bir özel ileti ekleyebilirsiniz.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options.
tr: Bu formu kullanarak teşekkür ve alındı ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options. Contributors will see a confirmation and thank-you page after whenever an online contribution is successfully processed. You provide the content and layout of the thank-you section below. You also control whether an electronic receipt is automatically emailed to each contributor, and you can add a custom message to that receipt.
tr: Bu formu kullanarak teşekkür iletisi ve alındı ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Katkıda bulunanlara çevrimiçi bir katkı yaptıklarında bir onay ve teşekkür sayfası görüntülenir. Teşekkür bölümünün düzeni ve içeriğini aşağıdan ayarlayabilirsiniz. Ayrıca alındının katkıda bulunanlara otomatik olarak e-posta ile gönderilmesini sağlayabilir ve alındıya bir özel ileti ekleyebilirsiniz.

en: Use this form to edit a contribution on behalf of %1.
tr: Bu formu kullanarak %1 adına bir katkıyı düzenleyebilirsiniz.

en: Use this form to edit the page title, financial type (e.g. donation, campaign contribution, etc.), goal amount, introduction, and status (active/inactive) for this online contribution page.
tr: Bu formu kullanarak, katkı sayfasının, başlığını, mali türünü (bağış, kampanya, katkı gibi), hedeflenen tutarını, açıklama metnini ve durumunu (etkin, devre dışı) düzenleyebilirsiniz.

en: Use this form to edit the title and group-level help for a set of Price fields.
tr: Bu formu kullanarak, fiyat paketlerinin başlık ve grup düzeyi yardımını düzenleyebilirsiniz.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the <strong>Enabled</strong> box un-checked..
tr: Bu formu kullanarak "Çevrimiçi katkı sayfasında", "Üyelik kayıt ve yenileme" bölümünü kullanabilir ve yapılandırabilirsiniz. Bu sayfa üyelik yenilemesi için kullanılmıyorsa, <strong>Etkin</strong> seçeneğini işaretlenmemiş olarak bırakın.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the Enabled box un-checked.
tr: Bu formu kullanarak "Çevrimiçi katkı sayfasında", "Üyelik kayıt ve yenileme" bölümünü kullanabilir ve yapılandırabilirsiniz. Bu sayfa üyelik yenilemesi için kullanılmıyorsa, Etkin seçeneğini işaretlenmemiş olarak bırakın.

en: Use this form to find Grant(s) by Contact name, Grant Status, Grant Type, Total Amount , etc .
tr: Bu formu kullanarak bağışlar, kişi adı, bağış durumu, bağış türü, toplam tutar gibi bilgilere göre arama yapabilirsiniz.

en: Use this form to record received payments for "pay later" online contributions, membership signups and event registrations. You can use the Transaction ID field to record account+check number, bank transfer identifier, or other unique payment identifier.
tr: Bu formu kullanarak, "Sonra ödenecek" olarak işaretlenmiş çevrimiçi katkı, üyelik ve etkinlik kayıtları için alınan ödemeleri kaydedebilirsiniz. Hesap hareketi kodu alanına, hesap+çek numarası, banka havale kodu ya da başka bir eşsiz ödeme belirteci değerini yazabilirsiniz.

en: Use this form to select a premium to be offered on this Online Contribution Page.
tr: Bu formu kullanarak çevrimiçi katkı sayfasında sunulacak hediyeleri seçebilirsiniz.

en: Use this form to set the title, the type of record the fields will be used for, and set-level help. You will then be able to add any number of fields to the set.
tr: Bu formu kullanarak başlığı, alanların kullanılacağı kayıt türünü ve takım düzeyi yardımını yazabilirsiniz. Ardından takıma istediğiniz sayıda alan ekleyebilirsiniz.

en: Use this form to submit Membership Record on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
tr: Bu formu kullanarak %1 adına üyelik kaydı yapabilirsiniz. Seçilmiş ödeme aracısı kullanılarak <strong>bir %2 hesap hareketi gönderilecek</strong>

en: Use this form to submit a new contribution on behalf of %1.
tr: Bu formu kullanarak %1 adına yeni bir katkıda bulunabilirsiniz.

en: Use this form to submit a new contribution.
tr: Bu formu kullanarak yeni bir katkıda bulunabilirsiniz.

en: Use this form to submit an event registration on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
tr: Bu formu kullanarak %1 adına bir etkinliğe kayıt olabilirsiniz. Seçilmiş ödeme aracısı kullanılarak <strong>bir %2 hesap hareketi gönderilecek</strong>.

en: Use this form to update the credit card and billing name and address used for this recurring contribution.
tr: Bu formu kullanarak bu yinelenen katkının kredi kartı ve fatura adı ile adresini güncelleyebilirsiniz.

en: Use this screen to configure default formats for date display and date input fields throughout your site. Settings use standard POSIX specifiers. New installations are preconfigured with standard United States formats. You can override this default setting and define the range of allowed dates for specific field types at <a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Date Preferences</a>
tr: Bu bölümde tarih görüntüleme ve tarih giriş alanlarının biçimleri yapılandırabilirsiniz. Ayarlarda standart POSIX belirteçleri kullanılmıştır. Yeni kurulumlarda Birleşik Devletler biçimleri önceden yapılandırılmış olarak gelir. Varsayılan ayarları değiştirmek ve belirli alan türleri için kullanılabilecek tarih aralıkları belirlemek için <a href="%1">"Yönetim" > "Veri ve görünümleri özelleştir" > "Tarih ayarları"</a> bölümünü kullanabilirsiniz.

en: Use this screen to configure formats for date display and date input fields. Defaults are provided for standard United States formats. Settings use standard POSIX specifiers. Available specifiers and the values produced will vary based on your operating system and locale.
tr: Bu bölümden tarih görüntüleme ve tarih giriş alanlarının biçimlerini yapılandırabilirsiniz. Varsayılan biçimler Birleşik Devletler biçimleridir. Ayarlarda standart POSIX belirteçleri kullanılmıştır. Kullanılabilecek belirteçler ve değerleri kullandığınız işletim sistemine ve dile göre değişebilir.

en: Use this screen to define or update the Case Roles, Activity Types, and Timelines for a case type.
tr: Bir olay türü için olay rolleri, işlem türleri ve zaman akışları bu bölümden ayarlanabilir.

en: Use this search
tr: Bu arama kullanılsın

en: Use this section to enter and update all premiums that you want to offer on any of your Online Contribution pages. Then you can assign one or more premiums to a specific Contribution page from <a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a> <strong>&raquo; Configure &raquo; Premiums</strong>.
tr: Bu bölümde "Çevrimiçi katkı sayfalarınızda" sunmak istediğiniz hediyeleri oluşturup düzenleyebilirsiniz. Ardından bir ya da bir kaç hediyeyi belirli bir "Katkı sayfasına" atamak için <strong>&raquo; "Yapılandırma" &raquo; "Hediyeler"</strong> yoluyla <a href='%1'>"Çevrimiçi katkı sayfaları yapılandırması"</a> bölümüne gidebilirsiniz.

en: Use this section to indicate that the contribution came in via a constituent's Personal Campaign Page (PCP), OR should be credited to that PCP post facto.
tr: Bu bölümü, katkının, katkıda bulunan kişinin kişisel kampanya sayfasından geldiğini göstermek YA DA bu kişisel katkı sayfasına kredi olarak eklemek için kullanın.

en: Use to indicate that a contact has a relationship with the actual donor and / or was indirectly responsible for the contribution. For example, if one family member makes a large contribution - it is often useful to record a Soft Credit for the other family member(s). You can record a soft credit while adding or editing a contribution record from this tab.
tr: Bir kişinin bağışı yapan kişi ile bir ilişkisi ya da katkyla doğrudan olmayan bir sorumluluğunun bulunduğunu göstermek için kullanılır. Örneğin, bir aile üyesi büyük bir katkı yapıyorsa, diğer aile üyeleri için de bir sanal kredi kaydetmek genellikle kullanışlıdır. Bu sekmeden katkı kaydını oluştururken bir sanal kredi ekleyebilir ya da düzenleyebilirsiniz.

en: Use to sort and/or set display properties for sub-set(s) of options within an option group. EXAMPLE: Use for college_interest field, to differentiate partners from non-partners.
tr: Bir seçenek grubu içindeki seçeneklerin alt kümeleri için görüntüleme özelliklerini sıralamak ve/veya ayarlamak için kullanın. ÖRNEK: Katkıda bulunanları bulunmayanlardan ayırt etmek için college_interest alanının kullanılması.

en: Use tokens when you are sending mail or generating PDF letters for a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
tr: Kodlar, çok sayıda alıcıya posta gönderirken ya da PDF mektupları oluştururken, ileti içeriğine kişi kayıtlarındaki kişi adları gibi bilgileri eklemek için kullanılabilir.

en: Use tokens when you are sending mail to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
tr: Kodlar, çok sayıda alıcıya e-posta gönderirken, ileti içeriğine kişi kayıtlarındaki kişi adları gibi bilgileri eklemek için kullanılabilir.

en: Use tokens when you are sending sms to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
tr: Alıcılara SMS iletileri gönderirken, kişi kayıtlarında bulunan kişi adı gibi bilgileri iletilere eklemek için kodlar kullanılabilir.

en: Used For
tr: Kullanım amacı

en: Used For:
tr: Kullanım amacı:

en: Used For?
tr: Kullanım amacı

en: Used for
tr: Şunun için kullanılan

en: Used for multilingual installation
tr: Çok dilli kurulumlarda kullanılır

en: Used for repeating entity
tr: Yinelenen varlık için kullanılır

en: Used in search forms and for relationships.
tr: Arama formları ve ilişkiler için kullanılır.

en: Used to group mapping_field records into related sets (e.g. for criteria sets in search builder
          mappings).
tr: mapping_field kayıtlarını ilgili kümeler halinde gruplamak için kullanılır (arama oluşturucu eşlemelerindeki ölçüt kümeleri gibi).

en: Used to store option group id.
tr: Seçenek grup kodunun saklanması için kullanılır.

en: User Added
tr: Kullanıcı eklendi

en: User Dashboard
tr: Kullanıcı panosu

en: User Dashboard Options
tr: Kullanıcı panosu ayarları

en: User ID
tr: Kullanıcı kodu

en: User Interface languages available to users
tr: Kullanıcıların seçebileceği kullanıcı arayüzü dilleri

en: User Link
tr: Kullanıcı bağlantısı

en: User Name
tr: Kullanıcı adı

en: User Name Label
tr: Kullanıcı adı etiketi

en: User Name is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
tr: "Yönetim" &raquo; "Sistem ayarları" &raquo; "Ödeme aracıları" bölümünde kullanıcı adı belirtilmemiş.

en: User Preference
tr: Kullanıcı tercihi

en: User Record
tr: Kullanıcı kaydı

en: User account is no longer active
tr: Kullanıcı hesabı etkin değil

en: User and User Admin Only
tr: Yalnızca kullanıcı ve kullanıcı yöneticisi

en: User creating the case
tr: Olayı ekleyen kullanıcı

en: User inbox is full
tr: Kullanıcının posta kutusu dolmuş

en: User title for this label layout
tr: Bu etiket düzeninin kullanıcı başlığı

en: User-defined Profile
tr: Kullanıcı tanımlı profil

en: User-defined Profiles
tr: Kullanıcı tanımlı profiller

en: User-driven Messages
tr: Kullanıcının tetiklediği iletiler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Username is not set for this payment processor
tr: Bu ödeme aracısı için kullanıcı adı belirtilmemiş

en: Username is required
tr: Kullanıcı adı zorunludur

en: Username to use when polling (for IMAP and POP3).
tr: Bağlantı için kullanılacak kullanıcı adı (IMAP ve POP3).

en: Users and Permissions
tr: Kullanıcılar ve izinler

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing Participant Status.
tr: Bundan sonra kullanıcılar, katılımcı durumunu ekler ya da düzenlerken bu değeri seçemeyecek.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing contact locations.
tr: Bundan sonra kullanıcılar, kişi konumlarını ekler ya da düzenlerken bu değeri seçemeyecek.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing relationships between contacts.
tr: Bundan sonra kullanıcılar, kişiler arası ilişkileri ekler ya da düzenlerken bu değeri seçemeyecek.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing transaction pages.
tr: Bundan sonra kullanıcılar, hesap hareketi sayfalarını ekler ya da düzenlerken bu değeri seçemeyecek.

en: Users with 'administer reserved reports' permission can mark a report instance as reserved, which prevents other users from accessing or modifying Report Criteria and Report Settings. This is particularly useful for report instances whose criteria affect the data available on non-report screens. For example, the display columns configured for the  Contact Logging Summary affect the columns shown under each contact's Change Log tab.
tr: "Ayırtılmış raporları yönetebilen" kullanıcılar bir rapor kopyasını ayırtılmış olarak işaretleyebilir. Böylece başka kullanıcıların "Rapor ölçütlerine" ya da "Rapor ayarlarına" erişip değiştirmeleri engellenebilir.
    Bu özellik rapor kopyaları, raporlar dışındaki sayfalardaki verileri de etkiliyorsa kullanışlıdır. Örneğin bir "Kişi günlüğü özeti" görüntülemek üzere yapılandırılmış sütunlar kişilerin "Değişiklik günlüğü" sekmesinde görüntülenecek sütunları etkiler.

en: Users with appropriate permissions can add this report to their dashboard.
tr: Yeterli izinleri olan kullanıcılar bu raporu kendi panolarına ekleyebilir.

en: Uses date range passed in by form field. Can pass in a posix date part parameter. Start and end offsets defined here are ignored.
tr: Form alanı tarafından gönderilen tarih aralığı kullanılır. Posix tarih bölümü parametresi gönderilebilir. Burada belirtilen başlangıç ve bitiş kaymaları yok sayılır.

en: Usually the last 3-4 digits in the signature area on the back of the card.
tr: Genellikle kartınızın arkasındaki imza alanında bulunan 3-4 rakamdan oluşur.

en: Uzbek
tr: Özbekçe

en: VERP Separator
tr: VERP ayracı

en: Valid Rows
tr: Geçerli satırlar

en: Validate & Process the Batch
tr: Toplu işlemi doğrulayıp sürdür

en: Validate Email Address from Mailings.
tr: E-posta adresleri postalama işlemlerinden doğrulansın

en: Value
tr: Değer

en: Value Label
tr: Değer etiketi

en: Value Saved
tr: Değer kaydedildi

en: Value field Data Type mismatch
tr: Değer alanı veri türü uyuşmuyor

en: Value for filters 'This Year' and 'Other Years' can not be same.
tr: "Bu yıl" ve "Diğer yıllar" süzgeçlerinin değerleri aynı olamaz.

en: Value must be an integer.
tr: Değer bir tam sayı olmalıdır.

en: Value should be a positive number
tr: Değer artı bir sayı olmalı

en: Variable name/programmatic handle for this batch.
tr: Bu toplu işlemin değişken adı ya da programsal kodu.

en: Variable name/programmatic handle for this field.
tr: Bu alanın değişken adı ya da programsal kodu.

en: Variable name/programmatic handle for this group.
tr: Bu grubun değişken adı ya da programsal kodu.

en: Variable name/programmatic handle for this set of price fields.
tr: Bu fiyat paketi alanlarının değişken adı ya da programsal kodu.

en: Verify SSL Certificates
tr: SSL sertifikaları denetlensin

en: Verify SSL Certs
tr: SSL sertifikaları doğrulaması

en: Verify SSL?
tr: SSL doğrulansın

en: Verify email address to opt out:
tr: Tüm aboneliklerden ayrılmasını istediğiniz e-posta adresini doğrulayın:

en: Verify email address to unsubscribe:
tr: Abonelikten ayrılmasını istediğiniz e-posta adresini doğrulayın:

en: Verify the content and formatting looks consistent across various email clients.
tr: İçerik ve biçimlendirmenin farklı e-posta programlarında düzgün göründüğünden emin olun.

en: Verifying the SSL certificate helps confirm that CiviCRM is securely communicating directly to payment processors.
tr: SSL sertifikasının denetlenmesi, CiviCRM ile ödeme aracısının güvenli bir şekilde iletişim kurduğunu doğrular.

en: Version
tr: Sürüm

en: Version %1
tr: Sürüm %1

en: Version %1 is installed. <a %2>Upgrade to version %3</a>.
tr: %1 sürümü kurulu. <a %2>%3 sürümüne güncelleyin</a>.

en: Version information found to be missing in database. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state.
tr: Veritabanında sürüm bilgisi bulunamadı. Veritabanınızın durumunu belirlemek için kullandığınız veritabanı sürümünü belirlemelisiniz.

en: Version information missing in civicrm codebase.
tr: CiviCRM kodlarında sürüm bilgisi eksik.

en: Version information missing in civicrm database.
tr: CiviCRM veritabanında sürüm bilgisi eksik.

en: Version reporting, alerts and attachments.
tr: Sürüm bildirimi, uyarılar ve ek dosyalar.

en: Vertical Spacing
tr: Dikey aralık

en: Via Email
tr: E-posta ile

en: Via Web
tr: Web sitesi ile

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: View
tr: Görüntüle

en: View %1
tr: %1 görüntüle

en: View %1 Record
tr: %1 kaydını görüntüle

en: View (Current Revision)
tr: Görüntüle (geçerli sürümü)

en: View / Edit Multiple Choice Options
tr: Çoklu seçim seçeneklerini görüntüle / düzenle

en: View / download files including images and photos
tr: Görsel ve fotoğrafarla birlikte tüm dosyaları görüntüleyebilir ve indirebilir

en: View ANY CONTACT in the CiviCRM database, export contact info and perform activities such as Send Email, Phone Call, etc.
tr: CiviCRM veritabanındaki TÜM KİŞİLERİ görüntüleyebilir, kişi bilgilerini dışa aktarabilir ve e-posta gönderme, telefonla arama gibi işlemleri yapabilir.

en: View Activity
tr: İşlemi görüntüle

en: View Activity History URL
tr: İşlem geçmişi adresi görüntülensin

en: View Activity Record
tr: İşlem kaydını görüntüle

en: View All Reports
tr: Tüm raporları görüntüle

en: View Case
tr: Olayı görüntüle

en: View Change Log
tr: Değişiklik günlüğünü görüntüle

en: View Comment
tr: Yorumu görüntüle

en: View Contact
tr: Kişiyi görüntüle

en: View Contact Dashboard
tr: Kişi panosunu görüntüle

en: View Contact Dashboard (for themselves and visible contacts)
tr: Kişi panosunu görüntüleyebilir (kendisi ve görülebilir kişiler için)

en: View Contact Detail Report for this contact
tr: Bu kişi için "Kişi ayrıntıları" raporunu görüntüle

en: View Contact Details
tr: Kişi ayrıntılarını görüntüle

en: View Contact Record
tr: Kişi kaydını görüntüle

en: View Contact Summary for Contact that registered the participant.
tr: Katılımcıyı kaydeden kişinin özet bilgilerini görüntüler.

en: View Contact Summary for Employer.
tr: İşveren için kişinin özet bilgilerini görüntüler.

en: View Contact Summary for this Contact
tr: Bu kişinin ayrıntılarını görüntüle

en: View Contact Summary for this Contact.
tr: Bu kişinin ayrıntılarını görüntüle.

en: View Contact URL
tr: Kişi adresini görüntüle

en: View Contact details for this contact.
tr: Bu kişi için kişi ayrıntılarını görüntüle.

en: View Contribution
tr: Katkıyı görüntüle

en: View Contribution Details
tr: Katkı ayrıntılarını görüntüle

en: View Contribution Details for this Contact.
tr: Bu kişinin katkı ayrıntılarını görüntüle.

en: View Contribution URL
tr: Katkının adresini görüntüle

en: View Contribution details for this contact
tr: Bu kişinin katkı ayrıntılarını görüntüle

en: View Contribution from
tr: Şunun katkılarını görüntüle

en: View Default
tr: Varsayılanı görüntüle

en: View Details of Case.
tr: Olay ayrıntılarını görüntüle.

en: View Details of this Contribution.
tr: Bu katkının ayrıntılarını görüntüle.

en: View Details of this Pledge.
tr: Bu söz verilmiş ödemenin ayrıntılarını görüntüle

en: View Event Income Details for this Event
tr: Bu etkinliğin gelir ayrıntılarını görüntüle

en: View Event Income For this Event
tr: Bu etkinliğin gelirini görüntüle

en: View Event Income details for this Event.
tr: Bu etkinlik geliri ayrıntılarını görüntüle.

en: View Event Participants For this Event
tr: Bu etkinliğin katılımcılarını görüntüle

en: View Event Registration for
tr: Şunun için etkinlik kaydını görüntüle

en: View Grant
tr: Bağışı görüntüle

en: View Job Log
tr: Görev günlüğünü görüntüle

en: View Log (all jobs)
tr: Günlüğü görüntüle (tüm görevler)

en: View Mailing
tr: Postalamayı görüntüle

en: View Mailing Report
tr: Postalama raporunu görüntüle

en: View Mailing details for this mailing
tr: Bu postalamanın ayrıntılarını görüntüle

en: View Membership
tr: Üyeliği görüntüle

en: View Membership Detail for this Contact.
tr: Bu kişinin üyelik ayrıntılarını görüntüle.

en: View Membership URL
tr: Üyelik adresini görüntüle

en: View Membership for
tr: Şu üyeliği görüntüle

en: View Multiple Choice Option
tr: Çoklu seçim seçeneğini görüntüle

en: View Note
tr: Notu görüntüle

en: View Only
tr: Salt okunur

en: View Only cannot be selected if this field is to be included on the registration form
tr: Bu alan kayıt formunda bulunduğundan türü salt okunur olarak seçilemez

en: View Only?
tr: Salt okunur

en: View Option
tr: Seçeneği görüntüle

en: View Page
tr: Sayfayı görüntüle

en: View Participant
tr: Katılımcıyı görüntüle

en: View Participant Record
tr: Katılım kaydını görüntüle

en: View Participant Record for this Contact.
tr: Bu kişinin katılım kaydını görüntüle.

en: View Participant URL
tr: Katılımcı adresini görüntüle

en: View Participation
tr: Katılımı görüntüle

en: View Payment
tr: Ödemeyi görüntüle

en: View Personal Campaign Page
tr: Kişisel kampanya sayfasını görüntüle

en: View Pledge
tr: Söz verilmiş ödemeyi görüntüle

en: View Pledge Details for this contact
tr: Bu kişinin söz verilmiş ödemelerinin ayrıntılarını görüntüle

en: View Pledge by
tr: Söz verilmiş ödemeleri şuna göre görüntüle

en: View Price Fields
tr: Fiyat alanlarını görüntüle

en: View Price Option
tr: Fiyat seçeneğini görüntüle

en: View Price Options
tr: Fiyat seçeneklerini görüntüle

en: View Primary
tr: Birincili görüntüle

en: View Primary member record
tr: Birincil üye kaydını görüntüle

en: View Profile Details
tr: Profil ayrıntılarını görüntüle

en: View Recurring Contribution
tr: Yinelenen katkıyı görüntüle

en: View Recurring Contribution from
tr: Şuradan yinelenen katkıları görüntüle

en: View Recurring Payment
tr: Yinelenen ödemeyi görüntüle

en: View Relationship
tr: İlişkiyi görüntüle

en: View Relationship Type
tr: İlişki türünü görüntüle

en: View Relationship for
tr: Şunun ilişkilerini görüntüle

en: View Relationship for %1
tr: %1 ile ilişkisini görüntüle

en: View Results
tr: Sonuçları görüntüle

en: View Results As
tr: Sonuçlar şöyle görüntülensin

en: View Revisions
tr: Değişiklikleri görüntüle

en: View Selected Contacts
tr: Seçilmiş kişileri görüntüle

en: View Survey Report
tr: Anket raporunu görüntüle

en: View System Default Message Template
tr: Varsayılan sistem ileti kalıbını görüntüle

en: View Template
tr: Kalıbı görüntüle

en: View Template Contribution
tr: Kalıptan yapılan katkıyı görüntüle

en: View Template Contribution from
tr: Şuradan yapılan kalıp katkılarını görüntüle

en: View Website Profile
tr: Web sitesi profilini görüntüle

en: View accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
tr: Bu kullanıcı tarafından eklenmiş toplu muhasebe işlemlerini görüntüleyebilir ("CiviContribute uygulamasına erişebilir" izni verilmiş olmalıdır)

en: View activity
tr: İşlemleri görüntüle

en: View activity details
tr: İşlem ayrıntılarını görüntüle

en: View all accounting batches (with Access to CiviContribute)
tr: Tüm toplu muhasebe işlemlerini görüntüleyebilir ("CiviContribute uygulamasına erişebilir" izni verilmiş olmalıdır)

en: View all activities (for visible contacts)
tr: Tüm işlemleri görüntüleyebilir (görülebilir kişiler için)

en: View all custom fields regardless of ACL rules
tr: EDL kurallarına bağlı kalmadan tüm özel alanları görüntüleyebilir

en: View all events for this contact
tr: Bu kişinin tüm etkinliklerini görüntüle

en: View all existing and / or expired memberships for this contact
tr: Bu kişinin tüm geçmiş ve var olan üyeliklerini görüntüle

en: View all grants
tr: Tüm bağışları görüntüle

en: View all memberships for this contact
tr: Bu kişinin tüm üyeliklerini görüntüle

en: View all results for activities
tr: Tüm işlem sonuçlarını görüntüle

en: View all results for cases
tr: Tüm olay sonuçlarını görüntüle

en: View all results for contacts
tr: Tüm kişi sonuçlarını görüntüle

en: View all results for contributions
tr: Tüm katkı sonuçlarını görüntüle

en: View all results for files
tr: Tüm dosya sonuçlarını görüntüle

en: View all results for memberships
tr: Tüm üye sonuçlarını görüntüle

en: View all results for participants
tr: Tüm katılımcı sonuçlarını görüntüle

en: View and Edit Custom Fields
tr: Özel alanları görüntüle ve düzenle

en: View and Edit Fields
tr: Alanları görüntüle ve düzenle

en: View and Edit Options
tr: Görüntüleme ve düzenleme ayarları

en: View and Edit Price Fields
tr: Fiyat alanlarını görüntüle ve düzenle

en: View and edit all cases (for visible contacts)
tr: Tüm olayları görüntüleyebilir ve düzenleyebilir (görülebilir kişiler için)

en: View and edit only those cases managed by this user
tr: Yalnızca bu kullanıcı tarafından yönetilen olayları görüntüleyebilir ve düzenleyebilir

en: View and update
tr: Görüntüleme ve düzenleme

en: View as pdf
tr: PDF olarak görüntüle

en: View campaign page
tr: Kampanya sayfasını görüntüle

en: View complete event information.
tr: Tüm etkinlik bilgilerini görüntüle.

en: View complete message
tr: İletinin tümünü görüntüle

en: View contact
tr: Kişiyi görüntüle

en: View contact record
tr: Kişi kaydını görüntüle

en: View contact summary
tr: Kişi özetini görüntüle

en: View contact summary for this househould
tr: Bu hane halkının kişi ayrıntılarını görüntüle

en: View contact summary for this organization.
tr: Bu kuruluşun kişi özetini görüntüle.

en: View contribution details for this individual
tr: Bu bireyin katkı ayrıntılarını görüntüle

en: View contributions for this Country.
tr: Bu ülkeden yapılan katkıları görüntüle.

en: View current revision
tr: Geçerli sürümü görüntüle

en: View data in a profile.
tr: Bir profilin verilerini görüntüleyebilir.

en: View details and manage alerts
tr: Ayrıntıları görüntüleyin ve uyarıları yönetin

en: View details for this update
tr: Bu güncelleme ayrıntılarını görüntüle

en: View displays CiviCRM Activities
tr: CiviCRM İşlemlerini görüntüler

en: View displays CiviCRM Contacts, of people, organizations, etc.
tr: Kişi ve kuruluşların CiviCRM kişilerini görüntüler.

en: View displays CiviCRM Contributions, with relation to contacts.
tr: Kişi ve kuruluşların CiviCRM katkılarını görüntüler.

en: View displays CiviCRM Events
tr: CiviCRM Events etkinliklerini görüntüler

en: View displays CiviCRM Mailing Results.
tr: CiviCRM postalama sonuçlarını görüntüler.

en: View displays CiviCRM Memberships, with connection to contacts.
tr: CiviCRM üyeliklerini kişi bağlantıları ile görüntüler.

en: View displays CiviCRM Participants, often in conjunction with Event Filters
tr: Etkinlik süzgeçlerine göre CiviCRM katılımcılarını görüntüler

en: View displays CiviCRM Relationships, with connection to contacts.
tr: CiviCRM ilişkilerini kişi bağlantıları ile görüntüler.

en: View event info page
tr: Etkinlik bilgileri sayfasını görüntüle

en: View fullscreen
tr: Tam ekranda görüntüle

en: View issues and report bugs.
tr: Sorunlara bakın ve hataları bildirin.

en: View memberships
tr: Üyelikleri görüntüleyebilir

en: View notes (for visible contacts) even if they're marked admin only
tr: Yalnızca yöneticinin görebileceği şekilde işaretlenmiş olsalar bile notları görüntüleyebilir (görülebilir kişiler için)

en: View online event information pages
tr: Çevrimiçi etkinlik bilgileri sayfalarını görüntüleyebilir

en: View only
tr: Salt okunur

en: View or Edit Fields for this Profile
tr: Bu profilin alanlarını görüntüle ya da düzenle

en: View or Edit Financial Accounts
tr: Mali hesapları görüntüle ya da düzenle

en: View page
tr: Sayfayı görüntüle

en: View pledges
tr: Söz verilmiş ödemeleri görüntüle

en: View primary member contact summary
tr: Birincil üye özetini görüntüle

en: View related contribution
tr: İlgili katkıyı görüntüle

en: View repeatDetails for this state.
tr: Bu durumun yinelenme ayrıntılarını görüntüle.

en: View reports
tr: Raporları görüntüle

en: View results
tr: Sonuçları görüntüle

en: View results of debug and backtrace
tr: Hata ayıklama ve geri izleme sonuçlarını görüntüleyebilir

en: View sql used in CiviReports
tr: CiviReports içinde kullanılan SQL kodunu görüntüle

en: View the Dedupe Exceptions
tr: Çift kayıt ayıklama ayrıcalıklarını görüntüle

en: View the Event Information page as it will be displayed to site visitors.
tr: Etkinlik bilgileri sayfasının site ziyaretçilerine nasıl görüntüleneceğine bakın.

en: View the system default for this workflow message template
tr: Bu iş akışı ileti kalıbının varsayılan sistem durumunu görüntüle

en: View this Participant
tr: Bu katılımcıyı görüntüle

en: View this contribution.
tr: Bu katkıyı görüntüle

en: View this revision of the activity record.
tr: İşlem kaydının bu sürümünü görüntüle.

en: View user accounts
tr: Kullanıcı hesaplarını görüntüle

en: View user accounts. (Synthetic permission - adapts to local CMS)
tr: Kullanıcı hesaplarını görüntüle (yapay izin, yerel İYS uyumlu)

en: View, Edit and Delete ANY CONTACT in the CiviCRM database; Create and edit relationships, tags and other info about the contacts
tr: CiviCRM veritabanındaki TÜM KİŞİLERİ görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve silebilir. Kişilerle ilgili ilişkileri, etiketleri ve diğer bilgileri ekleyebilir ve değiştirebilir

en: View/Add Transactions to Batch
tr: Toplu işlem hesap hareketleri ekle/görüntüle

en: View/Edit Drupal User Account
tr: Drupal kullanıcı hesabını görüntüle/düzenle

en: Viewed contact
tr: Görüntülenen kişi

en: Viewing Contacts
tr: Kişi görüntüleme

en: Viewing Smart Groups
tr: Akıllı grup görüntüleme

en: Viewing and Editing Contacts
tr: Kişileri görüntüleme ve düzenleme

en: Views For Display Contacts
tr: Kişiler için görüntüler

en: Views integration settings
tr: Görüntüleme bütünleştirme ayarları

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Visibility per Option
tr: Her seçeneğin görünürlüğü

en: Visible
tr: Görünür

en: Visual relationship between this form and its parent.
tr: Bu form ve üst ögesi arasındaki görsel ilişki.

en: Voicemail
tr: Sesli posta

en: Volunteer
tr: Gönüllü

en: Volunteer for
tr: Şu kişinin gönüllüsü

en: Volunteer is
tr: Şu gönüllü

en: Volunteer relationship.
tr: Gönüllülük ilişkisi.

en: Vote
tr: Oyla

en: Vote Cancelled.
tr: Oy iptal edildi.

en: Vote Recorded.
tr: Oy kaydedildi.

en: Voted?
tr: Oylandı

en: Voter Reservation
tr: Oy veren ayırtma

en: Voter Reservation did not add for %1 Contact(s).
tr: %1 kişi oy vermek üzere ayırtılmadı.

en: Voter Reservation has been added for %1 Contact(s).
tr: %1 kişi oy vermek üzere ayırtıldı.

en: Voter Reservation is full for this survey.
tr: Bu anket için ayırtılan oy veren sayısı dolmuş.

en: WARNING - Disabling an option which has been assigned to existing records will result in that option being cleared when the record is edited.
tr: UYARI: Var olan kayıtlara atanmış bir seçeneğin devre dışı bırakılması, kayıt düzenlenirken bu seçenek durumunun silinmesine neden olur.

en: WARNING - Disabling this group will disable all the child groups associated if any.
tr: UYARI - Bu grup devre dışı bırakılırsa ilişkili tüm alt grupları da devre dışı bırakılır.

en: WARNING - This action sets the CiviCRM recurring contribution status to Cancelled, but does NOT send a cancellation request to the payment processor. You will need to ensure that this recurring payment (subscription) is cancelled by the payment processor.
tr: UYARI: Bu işlem, CiviCRM yinelenen katkı durumunu iptal edildi olarak değiştirir ancak ödeme aracısına bir iptal isteği GÖNDERİLMEZ. Bu yinelenen ödemeyi (abonelik) ödeme aracısı üzerinden iptal ettiğinize emin olmalısınız.

en: WARNING: Are you sure you want to Delete the selected Contribution Page? A Delete operation cannot be undone. Do you want to continue?
tr: UYARI: Seçilmiş katkı sayfasını silmek istediğinize emin misiniz? Silme işlemi geri alınamaz. İlerlemek istiyor musunuz?

en: WARNING: Are you sure you want to delete mapping '<b>%1</b>'?
tr: UYARI: "<b>%1</b>" eşleştirmesini silmek istediğinize emin misiniz?

en: WARNING: Are you sure you want to delete the attached file?
tr: UYARI: Ekli dosyayı silmek istediğinize emin misiniz?

en: WARNING: Are you sure you want to revert the below changes?
tr: Uyarı: Aşağıdaki değişiklikleri geri almak istediğinize emin misiniz?

en: WARNING: CiviCRM 5.26 and later changes how front-end CiviCRM URLs are formed in WordPress.  Please <a href='%1' target='_blank'>read this blog post before upgrading</a> . You may need to update settings at your payment Processor for recurring payments. If you have an external service that sends callback messages to CiviCRM, you may need to update the settings at the external service to use the new URL format.
tr: UYARI: CiviCRM 5.26 ve sonraki sürümleri, WordPress üzerinde ön yüz CiviCRM adreslerinin oluşturulma şeklini değiştirir. Lütfen <a href='%1' target='_blank'>yükseltmeden önce bu blog yazısını okuyun</a>. Yinelenen ödemeler için ödeme aracınızın ayarlarını güncellemeniz gerekebilir. CiviCRM üzerine geri çağrı iletileri gönderen bir dış hizmet kullanıyorsanız, dış hizmet ayarlarını da yeni adres biçimini kullanacak şekilde güncellemeniz gerekebilir.

en: WARNING: Delete will remove this permission from the specified ACL Role.
tr: UYARI: Silme işlemi belirtilen erişim denetimi listesi rolünün izinlerini silecek.

en: WARNING: Deleting this Participant Status will remove all of its settings.
tr: UYARI: Bu seçenek silinirse, bu seçeneği kullanan tüm katılımcı durumu kayıtları kaybolacak.

en: WARNING: Deleting this Scheduled Job will cause some important site functionality to stop working.
tr: UYARI: Bu zamanlanmış görevin silinmesi önemli site işlevlerinin durmasına neden olur.

en: WARNING: Deleting this batch will result in the loss of all data entered for the batch.
tr: UYARI: Bu işlem silindiğinde, işlem tarafından eklenen tüm veriler de silinir.

en: WARNING: Deleting this contribution will result in the loss of the associated financial transactions (if any).
tr: UYARI: Bu katkı silinirse, ilgili tüm mali hesap hareketleri (varsa) kaybolacak.

en: WARNING: Deleting this custom field option will result in the loss of all related data.
tr: UYARI: Bu özel alan seçeneği silindiğinde ilgili tüm veriler de silinir.

en: WARNING: Deleting this custom field set will result in the loss of all '%1' data.
tr: UYARI: Bu özel alan kümesini silmek tüm "%1" verilerinin silinmesine neden olur.

en: WARNING: Deleting this custom field will result in the loss of all '%1' data. Any Profile form and listings field(s) linked with '%1' will also be deleted.
tr: UYARI: Bu özel alanın silinmesi tüm "%1" verilerinin kaybolmasına neden olacak. "%1" ile bağlantılı tüm profil form ve liste alanları da silinecek.

en: WARNING: Deleting this membership will also delete any related payment (contribution) records.
tr: UYARI: Bu üyelik silindiğinde ilgili ödeme (katkı) kayıtları da silinir.

en: WARNING: Deleting this option gruop will result in the loss of all records which use the option.
tr: UYARI: Bu seçenek silinirse, bu seçeneği kullanan tüm seçenek grubu kayıtları kaybolacak.

en: WARNING: Deleting this option will remove this ACL Role Assignment.
tr: UYARI: Bu seçenek silindiğinde "EDL rol ataması" da silinir.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all %1 related records which use the option.
tr: UYARI: Bu seçenek silinirse, bu seçeneği kullanan %1 kayıt kaybolacak.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Relationship records of this type.
tr: UYARI: Bu seçenek silinirse, bu seçeneği kullanan tüm ilişki türü kayıtları kaybolacak.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Report related records which use the option. This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Do you want to continue?
tr: UYARI: Bu seçenek silinirse, bu seçeneği kullanan tüm raporlar kaybolacak. Büyük miktarda bir verinin kaybolması söz konusu ve bu işlem geri alınamaz. İlerlemek istiyor musunuz?

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all contribution records which use this option.
tr: UYARI: Bu seçenek silinirse, bu seçeneği kullanan tüm katkı kayıtları kaybolacak.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all data.
tr: UYARI: Bu seçenek silindiğinde bazı veriler kaybolacak.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all location type records which use the option.
tr: UYARI: Bu seçenek silinirse, bu seçeneği kullanan tüm konum türü kayıtları kaybolacak.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all membership records of this type.
tr: UYARI: Bu seçenek silindiğinde bu türdeki tüm üyelik kayıtları kaybolacak.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of mail settings data.
tr: UYARI: Bu seçenek silinirse, bu seçeneği kullanan tüm posta ayarları kaybolacak.

en: WARNING: Deleting this pledge will also delete any related pledge payments.
tr: UYARI: Bu ödeme sözü silindiğinde ilgili söz verilmiş ödeme kayıtları da silinir.

en: WARNING: Deleting this price field will result in the loss of all '%1' data.
tr: UYARI: Bu fiyat alanının silinmesi tüm "%1" verilerinin silinmesine neden olur.

en: WARNING: Deleting this price set will result in the loss of all '%1' data.
tr: UYARI: Bu fiyat paketinin silinmesi tüm "%1" verilerinin silinmesine neden olur.

en: WARNING: Deleting this profile field will remove it from Profile forms and listings. If this field is used in any 'stand-alone' Profile forms, you will need to update those forms to remove this field.
tr: UYARI: Bu profil alanı silindiğinde profil form ve listelerinden çıkarılır. Bu alan "Tek başına" profil formlarında kullanılmış ise, alanı kaldırmak için bu formları güncellemeniz gerekir.

en: WARNING: Deleting this registration will result in the loss of related payment records (if any).
tr: UYARI: Bu kayıt silinirse, ilgili tüm ödeme kayıtları (varsa) kaybolacak.

en: WARNING: Do NOT use spaces in the Location Name.
tr: UYARI: Konum Adı içinde boşluk karakteri kullanmayın.

en: WARNING: If any external files or programs reference the old "Name", then they must be updated manually.
tr: UYARI: Eski "Adı" kullanan dış dosya ya da programlar varsa, bunlar el ile güncellenmelidir.

en: WARNING: If you cancel the recurring contribution associated with this membership, the membership will no longer be renewed automatically. However, the current membership status will not be affected.
tr: UYARI: Bu üyelik ile ilişkili yenilenen katkıyı iptal ederseniz, üyelik artık otomatik olarak yenilenmez. Bu değişiklik geçerli üyelik durumunu etkilemez.

en: WARNING: If you delete this option, contributors will not be able to use this credit card type on your Online Contribution pages.
tr: UYARI: Bu seçeneği silerseniz, katkıda bulunanlar "Çevrimiçi katkı sayfalarında" bu kredi kartını kullanamayacak.

en: WARNING: If you use CiviCase with v4.5.alpha*, v4.5.beta*, or v4.5.0, it is possible that previous upgrades corrupted some CiviCase metadata. If you have not already done so, please identify any custom field sets, smart groups, or reports which refer to CiviCase and ensure that they are properly configured.
tr: UYARI: CiviCase v.4.5.alpha*, v4.5.beta* ya da v4.5.0 kullanıyorsanız, önceki güncelleme işlemleri bazı CiviCase üst verilerini bozmuş olabilir. Henüz bu işlemi yapmadıysanız, lütfen CiviCase ile bağlantılı özel alan kümelerini, akıllı grupları ya da raporları belirleyerek, ayarlarının doğru şekilde yapılandırıldığından emin olun.

en: WARNING: Many option groups are used programatically and values should be added or modified with caution.
tr: UYARI: Çoğu seçenek grubu program aracılığı ile kullanılır ve değerler dikkatle eklenip değiştirilmelidir.

en: WARNING: Once a rule is marked as reserved it can not be deleted and the fields and weights can not be modified.
tr: UYARI: Kural bir kez ayırtılmış olarak işaretlendiğinde silinemez ve alanlar ile ağırlıklar değiştirilemez.

en: WARNING: The case type name includes deprecated characters.
tr: UYARI: Olay türü adında artık kullanılmayan karakterler bulunuyor.

en: WARNING: The column "<code>civicrm_domain.config_backend</code>" is <a href='%2'>flagged for removal</a>. However, the upgrader has detected data in this copy of "<code>civicrm_domain.config_backend</code>". Please <a href='%1' target='_blank'>report</a> anything you can about the usage of this column. In the mean-time, the data will be preserved.
tr: UYARI: "<code>civicrm_domain.config_backend</code>" sütunu, <a href='%2'>kaldırılmak üzere işaretlenmiş</a>. Ancak, yükseltme işlemi bu "<code>civicrm_domain.config_backend</code>" kopyasında veriler bulunduğunu algıladı. Lütfen bu sütunun kullanımı hakkında bildiğiniz her şeyi <a href='%1' target='_blank'>bildirin</a>. Bu arada, veriler korunacak.

en: WARNING: The duplicate contact record WILL BE DELETED after the merge is complete.
tr: UYARI: Birleştirildikten sonra çift kişi kaydı SİLİNECEK.

en: WARNING: The setting (%1) has been reverted.
tr: UYARI: Ayar (%1) önceki değerine döndürüldü.

en: WARNING: The setting (%1) is overridden and could not be reverted.
tr: UYARI: Ayar (%1) değiştirildi ve önceki değerine döndürülemez.

en: WARNING: The table "<code>civicrm_persistent</code>" is flagged for removal because all official records show it being unused. However, the upgrader has detected data in this copy of "<code>civicrm_persistent</code>". Please <a href='%1' target='_blank'>report</a> anything you can about the usage of this table. In the mean-time, the data will be preserved.
tr: UYARI: Tüm resmi kayıtlar kullanılmadığını gösterdiğinden, "<code>civicrm_persistent</code>" tablosu,  kaldırılmak üzere işaretlenmiş. Ancak, yükseltme işlemi bu "<code>civicrm_persistent</code>" kopyasında veriler bulunduğunu algıladı. Lütfen bu tablonun kullanımı hakkında bildiğiniz her şeyi <a href='%1' target='_blank'>bildirin</a>. Bu arada, veriler korunacak.

en: WARNING: There are %1 user accounts associated with both the original and duplicate contacts. Ensure that the %1 user you want to retain is on the right - if necessary use the 'Flip between original and duplicate contacts.' option at top to swap the positions of the two records before doing the merge.
      The user record associated with the duplicate contact will not be deleted, but will be unlinked from the associated contact record (which will be deleted).
      You will need to manually delete that user (click on the link to open the %1 user account in new screen). You may need to give thought to how you handle any content or contents associated with that user.
tr: UYARI: Temel ve çift kişi kayıtları ile ilişkili %1 kullanıcı hesabı var. Korumak istediğiniz Drupal kullanıcısının sağda olduğuna emin olun. Gerekiyorsa birleştirmeden önce iki kaydın yerini değiştirmek için üstteki "Özgün ve çift kayıtların yerini değiştir" seçeneğini kullanın.
    Çift kayıt ile ilişkili kullanıcı kaydı silinmeyecek ancak ilgili kişiden ayrılacak (silinecek olandan).
    Bu kullanıcıyı el ile silmelisiniz (Drupal kullanıcı hesabını yeni sayfada açmak için bağlantıya tıklayın). Bu kişi ile ilgili bilgilerin ne yapılacağını belirtmeniz gerekebilir.

en: WARNING: This recurring contribution is linked to membership:
tr: UYARI: Bu yinelenen katkı şu üyelik ile ilişkili:

en: WARNING: Uninstalling this extension might result in the loss of all records which use the extension.
tr: UYARI: Bu eklentinin kaldırılması, eklenti tarafından kullanılan tüm kayıtların kaybolmasına neden olabilir.

en: WARNING: You are about to delete the Label Format titled <strong>%1</strong>.
tr: UYARI: <strong>%1</strong> başlıklı etiket biçimini silmek üzeresiniz.

en: WARNING: You are about to delete the PDF Page Format titled <strong>%1</strong>.
tr: UYARI: <strong>%1</strong> adındaki PDF sayfası biçimini silmek üzeresiniz.

en: WARNING: You are about to delete the Reminder titled <strong>%1</strong>.
tr: UYARI: <strong>%1</strong> adındaki anımsatıcıyı silmek üzeresiniz.

en: WARNING: You are switching from a testing mode (Redirect to Database) to a live mode. Check Mailings > Archived Mailings, and delete any test mailings that are not in Completed status prior to running the mailing cron job for the first time. This will ensure that test mailings are not actually sent out.
tr: UYARI: Deneme kipinden (veri tabanı yönlendirmesi) canlı kipe geçiyorsunuz. Postalama zamanlanmış görevini ilk kez çalıştırmadan önce "Postalama denetimi" > "Arşivlenmiş postalamalar" bölümünden tamamlanmamış görünen deneme postalarını silin. Böylece deneme postalarının gerçekten gönderilmesi engellenir.

en: WARNING: You cannot delete a financial type if it is currently used by any Contributions, Contribution Pages or Membership Types. Consider disabling this option instead.
tr: UYARI: Herhangi bir katılım, katkı sayfası ya da üyelik türü tarafından kullanılan bir mali tür silinemez. Silmek yerine devre dışı bırakmayı deneyin.

en: WYSIWYG Editor
tr: WYSIWYG düzenleyici

en: WYSIWYG Editor Presets
tr: WYSIWYG düzenleyici hazır ayarları

en: Wait List Confirmation
tr: Bekleme listesi onayı

en: Waiting
tr: Bekliyor

en: Waiting Review
tr: Gözden geçirilmeyi bekliyor

en: Waitlist
tr: Bekleme listesi

en: Waitlist Enabled
tr: Bekleme listesi kullanılabilsin

en: Waitlist Message
tr: Bekleme listesi iletisi

en: Waitlist Text
tr: Bekleme listesi metni

en: Waitlisting Statuses
tr: Bekleme listesi durumları

en: Walk / Phone List Report
tr: Yürüyüş / Telefon listesi raporu

en: WalkList
tr: Yürüyüş listesi

en: Warning
tr: Uyarı

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: Warning: Debug is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This should not be enabled on production servers.
tr: UYARI: <a href="%1">"Sistem ayarları"</a> bölümünden hata ayıklama kipi etkinleştirilmiş. Bu ayarın üretim sunucularında devre dışı olması gerekir.

en: Warning: Deleting this event template will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
tr: UYARI: Bu etkinlik kalıbı silindiğinde, ilgili "Etkinlik kayıt sayfası" ve "Etkinlik ücreti" yapılandırması da silinir.

en: Warning: Deleting this event will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
tr: UYARI: Bu etkinlik silindiğinde, ilgili "Etkinlik kayıt sayfası" ve "Etkinlik ücreti" yapılandırması da silinir.

en: Warning: External profile support (aka "HTML Snippet" support) is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This setting may be prone to abuse. If you must retain it, consider HTTP throttling or other protections.
tr: Uyarı: <a href="%1">Sistem ayarları</a> bölümünden dış profil desteği (ya da "HTML aracı" desteği) etkinleştirilmiş. Bu seçenek kötüye kullanılabileceğinden etkin kalmasını istiyorsanız HTTP kısıtlaması ya da diğer koruma yöntemlerini kullanmayı düşünün.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has privacy implications. Access public searchable directories.
tr: Uyarı: Bu izin kişisel gizlilik ile yakından ilgili olduğundan yalnızca güvendiğiniz rollere atayın. Bu izne sahip olan kullanıcılar herkese açık aranabilir dizinlere erişebilir.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has privacy implications. Add/edit data in online forms and access public searchable directories.
tr: Uyarı: Bu izin kişisel gizlilik ile yakından ilgili olduğundan yalnızca güvendiğiniz rollere atayın. Bu izne sahip olan kullanıcılar çevrimiçi formlar üzerinde veri ekleme ve düzenleme işlemleri yapabilir ve herkese açık aranabilir dizinlere erişebilir.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications. IDS system is bypassed for users with this permission. Prevents false errors for admin users.
tr: Uyarı: Bu izin güvenlik ile yakından ilgili olduğundan yalnızca güvendiğiniz rollere atayın. Bu izne sahip olan kullanıcılar IDS sistemini geçebilir. Yönetici kullanıcılar için yanlış uyarıları engeller.

en: Warning: Outbound email is disabled in <a href="%1">system settings</a>. Proper settings should be enabled on production servers.
tr: UYARI: <a href="%1">"Sistem ayarları"</a> bölümünde giden e-posta ayarları devre dışı bırakılmış. Üretim sunucularında uygun ayarlar etkinleştirilmiş olmalıdır.

en: Warning: Update Greeting job enabled
tr: Uyarı: Karşılama güncelleme görevi kullanılıyor

en: Warning: You have chosen to remove one or more subtypes. This will cause any custom data records associated with those subtypes to be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected.
tr: UYARI: Bir ya da bir kaç alt türü silmeyi seçtiniz. Bu işlem, kişi şu anda seçilmiş olan bir kişi alt türüne sahip olmadığında, seçimi kaldırılan alt türler ile ilişkilendirilmiş özel veri kayıtlarının da silinmesine neden olacak.

en: Warning: You will not be able to reopen or change the batch after it is exported. Are you sure you want to export?
tr: Dikkat: Dışa aktarıldıktan sonra toplu işlemi yeniden açamaz ya da değiştiremezsiniz. Dışa aktarmak istediğinize emin misiniz?

en: Was there any error sending the reminder?
tr: Anımsatıcı gönderilirken herhangi bir sorun çıktı mı?

en: We are not able to install the software. Please <a href="#requirements">see below</a> for details.
tr: Uygulama kurulamadı. Ayrıntılar için <a href="#requirements">aşağıya bakın</a>.

en: We can't determine how much memory you have allocated. Install only if you're sure you've allocated at least %1 MB.
tr: Ayrılmış bellek miktarı belirlenemedi. Kurulum işlemi için en az %1 MB bellek ayrıldığına emin olun.

en: We can't load the requested web page due to an incomplete link. This can be caused by using your browser's Back button or by using an incomplete or invalid link.
tr: Eksik bir bağlantı nedeniyle istenilen web sayfası yüklenemiyor. Bu soruna web tarayıcınızın geri düğmesinin ya da eksik ya da geçersiz bir bağlantı kullanılması yol açmış olabilir.

en: We can't load the requested web page. This page requires cookies to be enabled in your browser settings. Please check this setting and enable cookies (if they are not enabled). Then try again. If this error persists, contact the site administrator for assistance.
tr: İstenen web sayfası yüklenemedi. Web sitesi web tarayıcısı ayarlarından çerezlerin etkinleştirilmiş olmasına gerek duyuyor. Lütfen bu ayarı denetleyerek çerezleri etkinleştirerek (zaten etkin değilse) yeniden deneyin. Sorun sürerse yardım almak için site yöneticisi ile görüşün.

en: We could not extract the mail body from this bounce message.
tr: Bu geri gelen iletideki posta metni ayırt edilemedi.

en: We could not find a contact id.
tr: Bir kişi kodu bulunamadı.

en: We could not found respondent for this survey to release.
tr: Bu anket için serbest bırakılacak bir yanıtlayan bulunamadı.

en: We could not geocode the destination address.
tr: Hedef adresin coprafi kodlaması yapılamadı.

en: We could not move the uploaded file %1 to the upload directory %2. Please verify that the 'Temporary Files' setting points to a valid path which is writable by your web server.
tr: Yüklenen %1 dosyası %2 yükleme klasörüne taşınamadı. Lütfen "Geçici dosyalar" seçeneğinde belirtilen klasörün geçerli ve web sunucusu tarafından yazılabilir olduğundan emin olun.

en: We detected a cycle which we can't handle. aborting
tr: İşlenemeyen bir döngü algılandı, işlem durduruluyor

en: We encountered an error when attempting to create the database. Please check your MySQL server permissions and the database name and try again.
tr: Veritabanı oluşturulurken bir sorun çıktı. Lütfen MySQL sunucu izinlerinizi ve veritabanı adınızı denetleyip yeniden deneyin.

en: We experienced an unexpected error. You may have found a bug. For more information on how to provide a bug report, please read: %1
tr: Beklenmedik bir sorun ile karşılaşıldı. Bir hata bulmuş olabilirsiniz. Hata bildirmekle ilgili ayrıntılı bilgi almak için şuraya bakabilirsiniz: %1

en: We had a problem processing your subscription request for %1. You have tried to subscribe to a private group and/or we encountered a database error. Please contact the site administrator.
tr: %1 abonelik başvurunuz işlenirken bir sorun çıktı. Kapalı bir gruba üye olmaya çalıştınız ya da bir veritabanı sorunu çıktı. Lütfen site yöneticisi ile görüşün.

en: We have automatically enabled the Mailings tab for the Contact Summary screens
            so that you can view mailings sent to each contact.
tr: Kişi bilgileri sayfalarında "Postalama" sekmesi etkinleştirildi
            böylece her kişiye gönderilen postalar görüntülenebilir.

en: We have integrated KCFinder with CKEditor and TinyMCE. This allows a user to upload images. All uploaded images are public.
tr: KCFinder ile CKEditor ve TinyMCE tümleştirmesini yaptık. Böylece kullanıcılar görsel yükleyebilir. Yüklenen tüm görseller herkese açık olur.

en: We recommend that you save a copy of the your customized Text and HTML message content to a text file before reverting so you can combine your changes with the system default messages as needed.
tr: Varsayılan duruma döndürmeden önce özelleştirdiğiniz Metin ve HTML ileti içeriğinin bir kopyasını kaydetmeniz önerilir. Böylece gerektiğinde varsayılan sistem iletilerindeki değişiklikleri uygulayabilirsiniz.

en: We were unable to process your payment at this time. Please try again later.
tr: Ödemeniz şu anda alınamıyor. Lütfen daha sonra yeniden deneyin.

en: We will record your initial pledge payment when we receive it from you. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
tr: Söz verdiğiniz ilk ödeme alındığında başlangıç ödemeniz kaydedilecek. Söz verdiğiniz ödemeleri daha sonra istediğiniz zaman hesabınıza oturum açarak ya da %1 adresinden bizimle görüşerek değiştirebilir ya da iptal edebilirsiniz.

en: We will send you a payment reminder %1 days prior to each scheduled payment date. The reminder will include a link to a page where you can make your payment online.
tr: Zamanlanan ödeme tarihinden %1 gün önce size bir anımsatıcı gönderilecek. Anımsatıcı içinde çevrimiçi ödeme yapabilmenizi sağlayan bir bağlantı bulunacak.

en: Web Service URL
tr: Web hizmeti adresi

en: Web service user ID.
tr: Web hizmeti kullanıcı kodu.

en: Webpage (.html)
tr: Web sayfası (.html)

en: Webserver config
tr: Web sunucusu yapılandırması

en: Website
tr: Web sitesi

en: Website ID
tr: Web sitesi kodu

en: Website Profile
tr: Web sitesi profili

en: Website Type
tr: Web sitesi türü

en: Website Type ID, if required
tr: Gerekiyorsa, web sitesi türü kodu

en: Website URL
tr: Web sitesi adresi

en: Website URL %1
tr: %1 web sitesi adresi

en: Website type
tr: Web sitesi türü

en: Website type ID
tr: Web sitesi türü kodu

en: Websites
tr: Web siteleri

en: Week
tr: Hafta

en: Week %week
tr: %week. hafta

en: Week Beginning
tr: Hafta başlangıcı

en: Week begins on
tr: Hafta başlangıcı

en: Week prior to previous week
tr: Geçen haftadan önceki hafta

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Weeks
tr: Hafta

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Weight Threshold to Consider Contacts 'Matching':
tr: Kişilerin "Eşleşmesini" belirleyecek ağırlık eşiği

en: Weight controls the order in which Label Formats are displayed in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
tr: Ağırlık değeri, listelerde etiket biçimlerinin nasıl sıralanacağını belirler. Artı ya da eksi bir tam sayı yazın. Küçük sayılar büyük sayılardan önce görüntülenir.

en: Weight controls the order in which PDF Page Formats are displayed <br />in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers <br />are displayed ahead of higher numbers.
tr: Ağırlık değeri, listelerde PDF sayfa biçimlerinin nasıl sıralanacağını belirler.<br />Artı ya da eksi bir tam sayı yazın.<br />Küçük sayılar büyük sayılardan önce görüntülenir.

en: Weight controls the order in which custom field sets are presented when there are more than one. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
tr: Birden çok özel alan kümesi varsa, buraya yazılacak ağırlık değerine göre görüntülenir. Artı ya da eksi bir tam sayı yazın. Düşük değerler, yüksek değerlerden önce görüntülenir.

en: Weight controls the order in which fields are displayed in a group. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
tr: Ağırlık, bir grup içindeki alanların görüntülenme sırasını belirler. Artı ya da eksi bir tam sayı yazın. Düşük değerler yüksek değerlerden önce görüntülenir.

en: Weight controls the order in which fields are displayed within a profile. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers. Note: The field order will not respect non-multi fields interspersed with multi record fields in edit mode.
tr: Ağırlık değeri alanların bir profilde görüntülenme sırasını belirler. Artı ya da eksi bir tam sayı yazın. Daha küçük değerler daha büyük değerlerden önce görüntülenir. Not: Düzenleme kipinde çoklu kayıt alanları, çoklu olmayan kayıt alanlarının arasına dağılmış ise alan sıralaması kullanılmaz.

en: Weight controls the order in which profiles are presented when more than one profile is included in User Registration or My Account screens. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
tr: Ağırlık değeri, kullanıcı kaydı ve hesabım sayfaları için birden çok profil bulunuyorsa profillerin görüntülenme sırasını belirler. Artı ya da eksi bir tam sayı yazın. Küçük değerler büyük değerlerden önce görüntülenir.

en: Weight controls the order that premiums are displayed on the Contribution Page.
tr: Katkı formunda görüntülenecek hediyeler için kullanılacak ağırlık denetimini yazın.

en: Weight must be integer
tr: Ağırlık değeri tam sayı olmalıdır

en: Weight sets the order of precedence for automatic assignment of status to a membership. It also sets the order for status displays. EXAMPLE: The default 'New' and 'Current' statuses have overlapping ranges. Memberships that meet both status range criteria are assigned the status with the lower weight.
tr: Ağırlık bir üyeliğe otomatik durum atama sıralamasını belirler. Ayrıca durum görünümlerinin sıralamasını da belirler. Örneğin, varsayılan "Yeni" ve "Geçerli" durumların kapsamı örtüşür. İki durum ölçütüne de uyan üyeliklere daha düşük ağırlıklı durum atanır.

en: Welcome
tr: Hoş geldiniz

en: Welcome %1
tr: Hoş geldiniz %1

en: Welcome Message
tr: Karşılama iletisi

en: Welcome. Your subscription to the %1 mailing list has been activated.
tr: Hoş geldiniz. %1 posta listesine aboneliğiniz etkinleştirildi.

en: Welsh
tr: Galce

en: Western Frisian
tr: Batı Frisian

en: What URL was clicked
tr: Tıklanan bağlantının adresi

en: What components are using this price set?
tr: Bu fiyat paketini kullanan bileşenler

en: What day in the contribution will the debit occur
tr: Katkılımcının borçlandırılacağı gün

en: What is the default number of records to show on a search
tr: Bir aramada görüntülenecek varsayılan kayıt sayısı nedir?

en: What is the preferred mode of communication.
tr: Yeğlenen iletişim yöntemi.

en: What is the preferred mode of sending an email.
tr: Bir e-posta göndermenin yeğlenen yöntemi.

en: What operation does this ACL entry control?
tr: Bu erişim denetimi listesi kaydı hangi işlemi yapıyor?

en: What operation does this user have permission on?
tr: Bu kullanıcının hangi işlem için izni var?

en: What providers may save views in CiviCRM's "Recently viewed" list. If empty, all are in.
tr: CiviCRM "Son görüntülenenler" listesine kayıt yapabilecek sağlayıcılar. Boş bırakılırsa tümü kayıt yapabilir.

en: What specific url to track
tr: Özel olarak izlenecek adres

en: What to do upon duplicate match
tr: Çift kayıt durumunda yapılacak işlem

en: What type of bounce was it?
tr: Geri dönüş türü

en: What type of operation (action) is being permitted?
tr: İzin verilen işlem türü

en: What types of record(s) can this tag be used for?
tr: Bu etiketin kullanılabileceği kayıt türleri

en: When
tr: Tarih

en: When <strong>Status Override</strong> is active, the selected status will remain in force (it will NOT be subject to membership status rules) until it is cancelled or become inactive.
tr: <strong>Durum değişikliği</status> seçildiğinde, iptal edilene ya da devre dışı kalana kadar seçilen durum sabitlenir (üyelik durumu kuralları tarafından değiştirilmez).

en: When CiviCRM emails a copy of this activity to each assignees, that email will come from the contact listed under "Added By".
tr: CiviCRM bu işlemin bir kopyasını her atanmış kişiye e-posta olarak gönderirken, e-posta "Ekleyen" bölümündeki kişi tarafından gönderilmiş olarak görünür.

en: When CiviMail is enabled and a profile uses the "Add to Group" setting, users who complete the profile form will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
tr: CiviMail etkinleştirildiğinde, ve profilde "Gruba ekle" ayarı kullanıldığında, profil formunu dolduran kullanıcılara bir bildirim e-postası gönderilir. Kullanıcının gruba eklenebilmesi için bu e-postadaki işlemi tamamlaması (kayıt) gerekir.

en: When CiviMail is enabled, users who "subscribe" to a group from a profile Group(s) checkbox will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
tr: CiviMail etkinleştirildiğinde, profil grup işaret kutusundan bir gruba "abone olan" kullanıcılara bir bildirim e-postası gönderilir. Kullanıcının gruba eklenebilmesi için bu e-postadaki işlemi tamamlaması (kayıt) gerekir.

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.
tr: Kişisel kampanya sayfaları kullanıldığında, kişilere yaptıkları katkıdan sonra kendi bağış toplama sayfalarını oluşturabilecekleri bir bağlantı görüntülenir.

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.  Contributions from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
tr: Kişisel kampanya sayfaları kullanıldığında, kişilere yaptıkları katkıdan sonra kendi bağış toplama sayfalarını oluşturabilecekleri bir bağlantı görüntülenir. Bir kişisel kampanya sayfasından yapılan katkılar, bu kampanya sayfasını oluşturan destekçi adına "sanal kredi" olarak kaydedilir.

en: When Saving
tr: Kaydederken

en: When a contribution is made via a Personal Campaign Page, a soft credit for that contribution is automatically assigned to the contact who created the Personal Campaign Page.
tr: Kişisel kampanya sayfası üzerinden bir katkı yapıldığında, sayfa sahibine otomatik olarak bir sanal kredi eklenir.

en: When a pledge acknowledgement message was sent to the contributor.
tr: Katkıda bulunana söz verilmiş ödeme iletisinin gönderildiği zaman.

en: When checked CiviCRM will send an e-mail receipt to the donor. Leave unchecked when you don't want to send an e-mail.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, CiviCRM bağışçıya bir e-posta alındısı gönderir. E-posta göndermek istemiyorsanız devre dışı bırakın.

en: When contributions are made via a Personal Campaign Page a soft credit (of type 'Personal Campaign Page') is automatically created and assigned to the 'owner' of the the Personal Campaign Page.
tr: Kişisel kampanya sayfası üzerinden bir katkı yapıldığında, sayfa sahibine otomatik olarak bir sanal kredi eklenir ("Kişisel kampanya sayfası" türünde).

en: When did contact register for event?
tr: Kişinin etkinliğe kayıt olduğu zaman

en: When did this contact first become a member?
tr: Bu kişinin ilk kez üye olduğu tarih

en: When does this status begin? EXAMPLE: <strong>New</strong> status begins at the membership 'join date'.
tr: Bu durumun başlangıcı Örneğin: <strong>Yeni</strong> durumu üyeliğe "Katılma tarihi" ile başlar.

en: When does this status end? EXAMPLE: <strong>Current</strong> status ends at the membership 'end date'.
tr: Bu durumun ne zaman biteceği. Örneğin: <strong>Geçerli</strong> üyelik durumu "Bitiş tarihinde" sona erecek.

en: When enabled, "empowered by CiviCRM" is displayed at the bottom of public forms.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, herkese açık formların altında "CiviCRM tarafından sunulmaktadır" ifadesi görüntülenir.

en: When enabled, any filter settings a user selects on the contact's Activity tab will be remembered as they visit other contacts.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bir kullanıcının kişinin işlemleri sekmesinde ayarladığı süzgeçler diğer kişilere bakarken de kullanılır.

en: When enabled, checks for possible matches on the "New Contact" form using the Supervised <a %1>matching rule specified in your system</a>.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, "Yeni kişi" formundaki olası eşleşmeler <a %1>sisteminizin yönetim bölümündeki eşleştirme kuralı</a> kullanılarak denetlenir.

en: When enabled, contacts who are assigned activities will automatically receive an email notification with a copy of the activity.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, işlemlerle ilişkilendirilmiş kişilere otomatik olarak işlemin kopyasını içeren bir e-posta bildirim gönderilir.

en: When enabled, links helping people share this event with their social network will be displayed (e.g. Facebook, Twitter, LinkedIn and email).
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bağlantılar kişilerin bu etkinliği sosyal ağlar üzerinden paylaşmasına yardımcı olur (Facebook, Twitter, LinkedIn ve e-posta gibi).

en: When enabled, links helping people share this online contribution page with their social network will be displayed (e.g. Facebook, Twitter, LinkedIn and email).
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kişilerin bu çevrimiçi katkı sayfasını sosyal ağlar üzerinden paylaşmasına yardımcı olacak bağlantılar görüntülenir (Facebook, Twitter, LinkedIn ve e-posta gibi).

en: When enabled, the assignee notification sent out above will also include an ical meeting invite.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, yukarıda gönderilen atanmış kişi bildirimine ayrıca bir iCal etkinlik çağrısı eklenir.

en: When enabled, this event will be included in iCalendar feeds and displayed on your site's "Upcoming Events" block.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu etkinlik iCalendar akışlarına eklenir ve sitenizin "Yaklaşan etkinlikler" bölümünde görüntülenir.

en: When enabled, this feature allows users to identify an organization as the donor or member. Logged in users will be given a choice of selecting from a list of organizations that they have a permissioned relationship with OR entering a new organization. Anonymous users are prompted to enter the organization name. If a matching organization is found using your site's configured unsupervised duplicate matching rules for Organizations, the contribution or membership will be linked to that organization. Otherwise a new organization contact record is created.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcılar bir kuruluşu bağışçı ya da üye olarak tanımlayabilir. İlişki YA DA yeni bir kuruluş ekleme izni bulunan ve oturum açmış olan kullanıcılara, kuruluş listesinden seçim yapma seçeneği sunulur. Anonim kullanıcılardan kuruluş adını yazmaları istenir. Sitenizin kuruluşlar için yapılandırılmış yönetilmeyen çift eşleşme kuralları tarafından eşleşen bir kuruluş bulunursa, katkı ya da üyelik bu kuruluş ile ilişkilendirilir. Aksi takdirde yeni bir kuruluş kişi kaydı eklenir.

en: When generating a letter (PDF/Word) via mail-merge, how should the letter be recorded?
tr: Adres mektup birleştirme ile bir mektup oluşturulurken (PDF/Word) mektuplar nasıl kaydedilsin?

en: When importing, consume data directly from a SQL datasource
tr: İçe aktarma sırasında verileri doğrudan bir SQL veri kaynağından alabilir

en: When is this cron entry scheduled to run
tr: Bu zamanlanmış görevin ne zaman yürütüleceği

en: When migrating a site to a new server, the paths and URLs of your CiviCRM installation may change.
tr: Bir siteyi yeni bir sunucuya aktarırken CiviCRM kurulumunuzun yolları ve adresleri değişebilir.

en: When multiple options are selected within a search field the selections are combined using <strong>OR</strong> criteria (e.g. selecting both 'Group A' and 'Group B' will find contacts who are either in 'Group A' OR 'Group B' or in both).</p>
      <p>By default the different search fields are combined using the <strong>AND</strong> Search Operator (e.g. selecting Tag is 'Age' AND Country is 'Canada' returns only those contacts who meet both criteria). You can override the Search Operator default for combining different fields in the Search Settings.
tr: Arama alanı için birden çok seçenek işaretlenmişse, seçimler <strong>YA DA</strong> olarak işlenir. (Örneğin "Grup A" ve "Grup B" işaretlenmiş ise hem "Grup A" hem de "Grup B" içinde bulunan kişiler bulunur). 
    <p>Varsaylan olarak farklı arama alanları <strong>VE</strong> olarak işlenir (Örneğin "Yaş" etiketi ile "Kanada" ülkesi seçildiğinde yalnızca iki ölçüte de uyan kişiler görüntülenir). Varsayılan arama işlemi arama ayarlarındaki farklı alanlar kullanılarak değiştirilebilir.

en: When performing a search, how should the search-results be cached?
tr: Arama yapılırken arama sonuçları ön belleğe nasıl alınmalı?

en: When reCAPTCHA is enabled for a profile form, anonymous users are required to read an image with letters and numbers and enter the value in a field. This helps prevent abuse by automated scripts.
tr: Bir profil formu için reCAPTCHA etkinleştirildiğinde, anonim kullanıcıların bir görseldeki harf ve rakamları okuyarak görüntülenen bilgiyi bir alana yazmaları gerekir. Böylece robot yazılımların istenmeyen davranışları engellenebilir.

en: When recording Instant Messenger (IM) 'screen names' for contacts, it is useful to include the IM Service Provider (e.g. AOL, Yahoo, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
tr: Kişilerin anlık ileti için "görüntülenecek adları" kaydedilirken, Anlık ileti hizmeti sağlayıcının (Yahoo, Skype, MSN gibi) kaydedilmesi de işe yarayabilir. Bilinen hizmet sağlayıcılar CiviCRM kurulumunda kaydedilmiştir. Gerekli ek hizmet sağlayıcı kayıtları yöneticiler tarafından oluşturulabilir.

en: When recording mobile phone numbers for contacts, it may be useful to include the Mobile Phone Service Provider (e.g. Cingular, Sprint, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
tr: Kişilerin cep telefonu numaraları kaydedilirken, Cep Telefonu hizmet sağlayıcısının da kaydedilmesi işe yarayabilir (Turkcell, Vodafone gibi). Bilinen hizmet sağlayıcılar CiviCRM kurulumunda kaydedilmiştir. Gerekli ek hizmet sağlayıcı kayıtları yöneticiler tarafından oluşturulabilir.

en: When selecting a dedupe rule, be sure to choose one that includes fields contained in your import file. Also be aware that the update and fill options could have significant impact on your existing data. You should define and select a rule that is strict enough to ensure there are no false positive matches.
tr: Bir çift kayıt ayıklama kuralı seçilirken, içe aktarılan dosyadaki alanları içeren bir kural seçildiğine emin olun. Ayrıca güncelleme ve doldurma seçeneklerinin var olan verileri önemli şekilde değiştireceğini unutmayın. Kuralın, gerçekte çift olmayan kayıtları yanlışlıkla çift olarak algılamayacak doğrulukla çalıştığına emin olun.

en: When should the cache item expire
tr: Ön bellek ögesinin sona erme zamanı

en: When someone donates through a personal campaign page, a soft credit is given to the owner of the page to recognize the role she played in the contribution. CiviContribute has a section that allows you to administer all of the PCPs for your organization. You can require approval before a PCP goes 'live', and disable or delete any campaign pages you don't approve of.
tr: Kişisel kampanya sayfası üzerinden bir bağış yapıldığında, sayfayı oluşturan kişiye, yapılan katkılardaki rolünü belirlemek için bir sanal kredi verilir. CiviContribute bileşeninde, kuruluşunuzdaki tüm Kişisel Kampanya Sayfalarını yönetebileceğiniz bir bölüm bulunur. Bu bölümden kişisel kampanya sayfalarının "canlı" yayına geçmesi için onay istenebilir, onaylanmayan kampanya sayfaları devre dışı bırakılabilir ya da silinebilir.

en: When the address bounce status was last reset
tr: Adresin geri dönüş durumunun son sıfırlandığı zaman

en: When the address went on bounce hold
tr: Adresin geri dönüş beklemesine alındığı zaman

en: When the mailing (or closely related entity) was created or modified or deleted.
tr: Postalamam (ya da yakın ilişkili varlıkların) oluşturulduğu, değiştirildiği ya da silindiği zaman.

en: When the note was created.
tr: Notun oluşturulma zamanı.

en: When the reminder was created or modified.
tr: Anımsatıcının oluşturulma ya da değiştirilme zamanı.

en: When the search was created.
tr: Aramanın oluşturulma zamanı.

en: When the search was last modified.
tr: Aramanın değiştirilme zamanı.

en: When this Event is active, create front-end links to the Event Information page using the Menu Manager. Select <strong>Event Info Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
tr: Bu etkinlik etkin olduğunda, menü yönetimi bölümünden ön yüz için etkinlik bilgileri sayfası bağlantısını ekleyebilirsiniz. Menü ögesi olarak <strong>etkinlik bilgileri sayfası</strong>, etkinlik kodu olarak <strong>%1</strong> yazın.

en: When this Event is active, create links to the Event Information page by copying and pasting the following URL:
tr: Bu etkinlik etkin olduğunda, şu adresi kopyalayarak etkinlik bilgileri sayfasına bağlantı verebilirsiniz:

en: When this bounce event occurred.
tr: Geri dönüş zamanı.

en: When this box is checked, the membership fee is included in the listing of each membership option on the signup and renewal page. This is recommended for most configurations.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, üye kayıt ve yenileme sayfasındaki listelerde üyelik ücreti görüntülenir. Bu yapılandırma çoğu durum için önerilir.

en: When this confirmation event occurred.
tr: Bu onay işleminin gerçekleşme zamanı.

en: When this delivery event occurred.
tr: Bu gönderim işleminin gerçekleşme zamanı.

en: When this forward event occurred.
tr: Bu iletilme işleminin gerçekleşme zamanı.

en: When this open event occurred.
tr: Bu açılma işleminin gerçekleşme zamanı.

en: When this pledge record was created.
tr: Bu söz verilmiş ödeme kaydının oluşturulma tarihi.

en: When this recurring contribution record was created.
tr: Yinelenen katkı kaydının oluşturulduğu tarih.

en: When this reply event occurred.
tr: Bu yanıt işleminin gerçekleşme zamanı.

en: When this subscription event occurred.
tr: Bu abonelik işleminin gerçekleşme zamanı.

en: When this trackable URL open occurred.
tr: Bu izlenebilir adres işleminin gerçekleşme zamanı.

en: When visibility is 'Expose Publicly and for Listings', users can also click the field value when viewing a contact in order to locate other contacts with the same value(s) (i.e. other contacts who live in Poland).
tr: Görünürlük ayarı "Herkese açık ve listeler" iken kullanıcılar bir kişiye bakarken bir alan değerine tıkladığında, aynı değerdeki diğer kişileri de görüntüleyebilir (örneğin Ankara ilinde yaşayan diğer kişiler).

en: When was the activity (or closely related entity) was created or modified or deleted.
tr: İşlemin (ya da yakın ilişkide olduğu varlığın) eklenme, değiştirilme ya da silinme zamanı.

en: When was the activity was created.
tr: İşlemin oluşturulma zamanı.

en: When was the cache item created
tr: Ön bellek ögesinin oluşturulma zamanı

en: When was the case (or closely related entity) was created or modified or deleted.
tr: Olayın (ya da yakın ilişkide olduğu varlığın) eklenme, değiştirilme ya da silinme zamanı.

en: When was the case was created.
tr: Olayın oluşturulma zamanı.

en: When was the contact (or closely related entity) was created or modified or deleted.
tr: Kişinin (ya da yakın ilişkide olduğu varlığın) eklenme, değiştirilme ya da silinme zamanı.

en: When was the contact was created.
tr: Kişinin oluşturulma zamanı.

en: When was the referenced entity created or modified or deleted.
tr: Refererans verilen varlığın eklenme, değiştirilme ya da silinme zamanı.

en: When was the scheduled reminder created.
tr: Zamanlanmış anımsatıcının oluşturulma zamanı.

en: When was the setting created
tr: Ayarın ne zaman oluşturulduğu

en: When was this cache entry last modified
tr: Bu ön bellek kaydının son değiştirildiği zaman

en: When was this cron entry last run
tr: Bu zamanlanmış görevin yürütüldüğü son zaman

en: When was this item created
tr: Bu ögenin oluşturulma zamanı

en: When was this item modified
tr: Bu ögenin değiştirilme zamanı

en: When was this note last modified/edited
tr: Bu notun değiştirilme zamanı

en: When will the failed contribution be retried?
tr: Ödenmeyen katkıların yeniden deneneceği tarih.

en: When you choose the primary location type the collected data will use the default location type from the <a href="%1">Location types</a> setup.
tr: Birincil konum türü seçildiğinde, toplanan veri <a href="%1">"Konum türleri"</a> ayarlarında belirtilen varsayılan konum türü kullanılır.

en: When you close your batch, CiviCRM will verify that you have entered the correct number
tr: Toplu işleminizi kapattığınızda, yazdığınız sayının doğruluğu denetlenir

en: When you close your batch, CiviCRM will verify the totals entered match this number
tr: Toplu işleminizi kapattığınızda, yazılmış toplamların bu sayıya uygunluğu denetlenir

en: When you view your campaign page WHILE LOGGED IN, the page includes links to edit your page, tell friends, and update your contact info.
tr: OTURUM AÇARAK kampanya sayfanızı görüntülediğinizde, "Sayfa düzenleme", "Arkadaşına ilet" ve "İletişim bilgilerinizi güncelleyin" bağlantıları görüntülenir.

en: When your page is active, create front-end links to the contribution page using the Menu Manager. Select <strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviContribute &raquo; Manage Contribution Pages</strong> and select <strong>%1</strong> for the contribution page.
tr: Bu sayfa etkin olduğunda, "Menü yönetimi" bölümünden ön yüz için katkı sayfası bağlantısını ekleyebilirsiniz. Katkı sayfası için <strong>"CiviCRM Yönetimi" &raquo; "CiviContribute" &raquo; "Katkı sayfaları yönetimi"</strong> bölümünden <strong>%1</strong> seçin.

en: When your page is active, you can link people to the page by copying and pasting the following URL:
tr: Sayfanız etkin ise, kişilere şu adresi kopyalayarak sayfa bağlantısını verebilirsiniz:

en: Whenever you want to preview, update or promote your page
tr: Sayfanızı ön izlemek, güncellemek ya da duyurmak istediğiniz zaman

en: Where
tr: Konum

en: Where did this registration come from?
tr: Bu kayıdın yapıldığı yer

en: Where the Case ID or Case Hash is not included CiviCRM will file the email against the contact record, by matching the email addresses on the email with any email addresses of Contact records in CiviCRM.
tr: Olay kodu ya da olay karmasının bulunmadığı durumlarda CiviCRM, e-postadaki e-posta adreslerini CiviCRM kişi kayıtlarındaki herhangi bir e-posta adresiyle eşleştirerek, e-postayı ilgili kişi kaydına göre dosyalar.

en: Where the Contribution came through.
tr: Katkının yapıldığı sayfa.

en: Whether or not this user is allowed to login
tr: Bu kullanıcının oturum açıp açamayacağını seçin

en: Whether participants require approval before they can finish registering.
tr: Katılımcıların kaydını tamamlamak için onay verilmesinin gerekip gerekmediği.

en: Whether the event has waitlist support.
tr: Etkinliğin bekleme listesi olup olmadığı.

en: Whether the rule should be used for cases where usage is Unsupervised, Supervised OR General(programatically)
tr: Kullanımın denetimsiz, denetimli VEYA genel (program lie) olduğu durumlarda kuralın kullanılmasının gerekip gerekmediği

en: Whether to use SSL for IMAP and POP3 or not.
tr: IMAP ve POP3 için SSL kullanılıp kullanılmayacağı.

en: Which Country does this address belong to.
tr: Bu adresin ait olduğu ülke.

en: Which County does this address belong to.
tr: Bu adresin ait olduğu ülke.

en: Which Data
tr: Hangi veri

en: Which Domain is this Status Preference for
tr: Bu durum ayarının kullanılacağı etki alanı

en: Which Domain is this instance for
tr: Bu kopyanın kullanıldığı etki alanı

en: Which Domain is this match entry for
tr: Bu eşleşme girişi kaydının kullanılacağı etki alanı

en: Which Domain is this menu item for
tr: Bu menü ögesinin kullanılacağı etki alanı

en: Which Domain is this navigation item for
tr: Bu gezinme ögesinin kullanılacağı etki alanı

en: Which Domain is this option value for
tr: Bu seçenek değerinin kullanılacağı etki alanı

en: Which Domain is this price-set for
tr: Bu fiyat paketinin kullanılacağı etki alanı

en: Which Domain is this scheduled job for
tr: Zamanlanmış görevin yürütüleceği etki alanı

en: Which Domain is this sms provider for
tr: Bu SMS hizmeti sağlayıcının kullanılacağı etki alanı

en: Which IM Provider does this screen name belong to.
tr: Bu ekran adının ait olduğu anlık ileti hizmeti sağlayıcısı.

en: Which Location does this address belong to.
tr: Bu adresin ait olduğu konum.

en: Which Location does this email belong to.
tr: Bu e-posta adresinin ait olduğu konum.

en: Which Location does this phone belong to.
tr: Bu telefon numarasının ait olduğu konum.

en: Which Mobile Provider does this phone belong to.
tr: Bu telefon numarasının ait olduğu mobil hizmet sağlayıcısı.

en: Which State_Province does this address belong to.
tr: Bu adresin ait olduğu il ya da bölge (State_Province).

en: Which Website type does this website belong to.
tr: Bu web sitesinin ait olduğu web sitesi türü.

en: Which countries are available in the Country selection field when adding or editing contact addresses. Profile and Custom 'Country' fields also use this setting. To include ALL countries, leave the right-hand box empty.
tr: Kişi adresleri eklenir ya da düzenlenirken Ülke alanında kullanılabilecek ülkeler. profil ve özel "Ülke" alanlarında da bu ayar kullanılır. Tüm ülkelerin katılması için sağ taraftaki kutuyu boş bırakın.

en: Which fields can be searched on in the menubar quicksearch box? Don't see your custom field here? Make sure it is marked as Searchable.
tr: Menü çubuğu hızlı arama kutusunda aranabilecek alanlar. Özel alanınızı burada göremiyor musunuz? Aranabilir olarak işaretlendiğinden emin olun.

en: Which form does this field belong to.
tr: Bu alanın ait olduğu form.

en: Which frequencies can the user pick from (e.g. every 'week', every 'month', every 'year')?
tr: Kullanıcının seçebileceği sıklıklar ("haftalık", "aylık", "yıllık" gibi)

en: Which language is preferred for communication. FK to languages in civicrm_option_value.
tr: İletişim için yeğlenen dil. civicrm_option_value içindeki dillerin dış anahtarı.

en: Which site is this mailing for
tr: Bu postalamanın yapılacağı site

en: Which type of IM Provider does this name belong.
tr: Bu adın ait olduğu anlık ileti hizmeti sağlayıcısının türü.

en: Which type of phone does this number belongs.
tr: Bu numaranın ait olduğu telefon türü.

en: Which type of website does this site belong
tr: Bu sitenin ait olduğu web sitesi türü

en: While
tr: Şu durumda

en: While Typing
tr: Yazarken

en: Widget
tr: Sayfa bileşeni

en: Widget ID
tr: Sayfa bileşeni kodu

en: Widget Image Url
tr: Sayfa bileşeni görseli adresi

en: Widget Settings
tr: Sayfa bileşeni ayarları

en: Widget Title
tr: Sayfa bileşeni başlığı

en: Widget title.
tr: Sayfa bileşeni başlığı.

en: Widgets
tr: Sayfa bileşenleri

en: Widgets allow you and your supporters to easily promote this fund-raising campaign. Widget code can be added to any web page.  They will provide a real-time display of current contribution results, and a direct link to this contribution page.
tr: Sayfa bileşenleri siz ve destekçilerinizin bir bağış toplama kampanyasını kolayca duyurmasını sağlar. Sayfa bileşeni kodu herhangi bir web sayfasına eklenebilir ve güncel katkı sonuçları ile katkı sayfası bağlantısını görüntüler.

en: Width (columns)
tr: Genişlik (sütun)

en: Width x Height
tr: Genişlik x Yükseklik

en: Wildcard Match
tr: Genel karakterle eşleşen

en: Will this group be in collapsed or expanded mode on advanced search display ?
tr: Bu grup gelişmiş arama görünümünde daraltılmış mı genişletilmiş mi olacak?

en: Will this group be in collapsed or expanded mode on initial display ?
tr: Bu grup ilk kez görüntülendiğinde daraltılmış mı genişletilmiş mi olacak?

en: Will this recurring contribution automayically renew?
tr: Bu yinelenen katkı otomatik olarak yenilenecek mi?

en: Winner
tr: Kazanan

en: Winner Criteria
tr: Kazanma ölçütü

en: With
tr: İle

en: With Contact
tr: Kişi ile

en: With Contact(s)
tr: Kişiler ile

en: With Logo
tr: Logo ile

en: With a mailto:
tr: mailto ile:

en: With a single activity, the activity information cannot be customized for each contact.
tr: Tek bir işlemde, işlem bilgileri kişilere özel olarak değiştirilemez.

en: With client
tr: Müşteri ile

en: With client(s)
tr: Müşteriler ile

en: With email_selection_method, determines which email address to use
tr: Hangi e-posta adresinin kullanılacağı email_selection_method ile belirlenir

en: With location_type_id, determine how to choose the email address to use.
tr: Kullanılacak e-posta adresinin nasıl seçileceği location_type_id ile belirlenir.

en: With no personal note
tr: Kişisel bir not olmadan

en: With other contact(s)
tr: Diğer kişiler ile

en: With separate activities, you can enter different activity information for different contacts after creating the activities.
tr: Ayrı işlemlerde, işlemleri oluşturduktan sonra farklı kişiler için farklı işlem bilgileri yazabilirsiniz.

en: With the personal note
tr: Kişisel bir not ile

en: With the text highlighted, click the Insert/Edit Link icon in the editor toolbar.
tr: Metin seçilmiş iken, düzenleyici araç çubuğundaki "Bağlantı ekle/düzenle" simgesine tıklayın.

en: With this configuration, the membership fee is automatically charged, and users have an option to make an additional contribution (two separate payment transactions will be generated).
tr: Bu yapılandırma ile üyelik ücreti otomatik olarak alınır ve kullanıcılara ek bir katkı yapabilecekleri bir seçenek sunulur (iki ayrı ödeme hesap hareketi oluşturulur).

en: Withdrawn
tr: Geri çekildi

en: Within Selections
tr: Seçimler içinde

en: Word Replacement
tr: Sözcük değiştirme

en: Word Replacement ID
tr: Sözcük değiştirme kodu

en: Word Replacement Match Type
tr: Sözcük değiştirme uygunluk türü

en: Word Replacement is Active
tr: Sözcük değiştirme etkin

en: Word Replacements
tr: Sözcük değiştirmeler

en: Word replacement ID
tr: Sözcük değiştirme kodu

en: Word which need to be replaced
tr: Değiştirilmesi gereken eski sözcük

en: Word which will replace the word in find
tr: Eski sözcük ile değiştirilecek yeni sözcük

en: WordPress Base Page
tr: WordPress temel sayfası

en: WordPress Base Page Missing
tr: WordPress temel sayfası eksik

en: WordPress Path to wp-load.php
tr: WordPress wp-load.php yolu

en: WordPress user permissions have been automatically set - giving Anonymous and Subscribers access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
tr: Drupal kullanıcı ayarları, anonim ve abone kullanıcıların herkese açık CiviCRM form ve özelliklerine erişebilmesini sağlayacak şekilde yapılır. İsteklerinize uygun olduğundan emin olmak için <a %1>bu ayarları gözden geçirmeniz</a> önerilir (<a %2>ayrıntılı bilgi alın...</a>).

en: Wordpress Access Control Updated
tr: Wordpress erişim denetimi güncellendi

en: Work
tr: İş

en: Work location
tr: İş konumu

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Workflow messages include text AND necessary program logic. Use caution when editing so as not to modify the program logic. Be sure to test the workflow and review the emails sent after making any changes. If you find that your changes have caused problems, errors or missing information - you can always &quot;Revert&quot; to the system default for that workflow.
tr: İş akışı iletilerinde bir metin VE iş akışı mantığı bulunur. Düzenleme sırasında iş akışı mantığını değiştirmemeye özen gösterin. Değişiklik yaptıktan sonra iş akışını ve e-postaların ulaşıp ulaşmadığını denetleyin. Yaptığınız değişiklikler bir sorun, hata ya da bilgi eksikliğine yol açıyorsa, iş akışı için sistem varsayılan değerlerini &quot;Geri yükleyebilirsiniz&quot;.

en: Workplace Giving
tr: Çalışma alanı verme

en: Workshop
tr: Atölye

en: World Region
tr: Dünya bölgesi

en: World Region ID
tr: Dünya bölge kodu

en: Worldregion
tr: Dünya bölgesi

en: Worldregions
tr: Dünya bölgeleri

en: Wysiwig Editor
tr: Wysiwig düzenleyici

en: XCache compatibility
tr: XCache uyumluluğu

en: XCache is installed and there are known compatibility issues between XCache and CiviCRM. Consider using an alternative PHP caching mechanism or disable PHP caching altogether.
tr: Kurulu XCache ile CiviCRM arasında uyumluluk sorunları bulunuyor. Farklı bir PHP ön bellek uygulaması kullanmayı ya da PHP ön belleğini devre dışı bırakmayı düşünün.

en: Year
tr: Yıl

en: Year Beginning
tr: Yıl başlangıcı

en: Year prior to previous calendar year
tr: Geçen takvim yılından önceki yıl

en: Yearly
tr: Yıllık

en: Yearly (Fiscal)
tr: Yıllık (mali)

en: Years
tr: Yıl

en: Yes
tr: Evet

en: Yes or No
tr: Evet/Hayır

en: Yes/No field stating whether grant report was received by donor.
tr: Bağış raporunun bağışçı tarafından alındığını gösteren Evet/Hayır alanı.

en: Yesterday
tr: Dün

en: Yiddish
tr: Yidce

en: You already have a lifetime membership and cannot select a membership with a shorter term.
tr: Üyeliğiniz zaten ömür boyu iken daha kısa dönemli bir üyelik seçemezsiniz.

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts from your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
tr: Katılacak gruplardaki bazı kişiler bir ya da bir kaç <strong>"Katılmayacak grup"</strong> seçilerek dışarıda bırakılabilir. İki grupta da bulunan kişilere SMS GÖNDERİLMEZ (katılmazlar).

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts in your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
tr: Katılacak gruplardaki bazı kişiler bir ya da bir kaç <strong>"Katılmayacak grup"</strong> seçilerek dışarıda bırakılabilir. İki grupta da bulunan kişilere SMS GÖNDERİLMEZ (katılmazlar).

en: You are about to combine the following %1 tags into a single tag:
tr: Şu %1 etiketi tek bir etiket olarak birleştirmek üzeresiniz:

en: You are already subscribed in %1, your subscription is %2.
tr: Zaten %1 aboneliğiniz var, aboneliğiniz %2.

en: You are completing this form on behalf of someone else. Please enter their details.</span>
tr: Bu formu başkası adına dolduruyorsunuz. Lütfen onların bilgilerini yazın.</span>

en: You are currently logged in as '%1'. You cannot delete yourself.
tr: Şu anda "%1" olarak oturum açtınız. Kendinizi silemezsiniz.

en: You are going to skip the last participant, your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
tr: Son katılımcıyı atlayacaksınız, etkinlik kaydınız onaylanacak. Lütfen ana kayıt sayfasına dönerek ödeme bilgilerini tamamlayın.

en: You are logged-in user
tr: Kullanıcı oturumu açtınız

en: You are no longer subscribed to these group(s). Click Rejoin Group if you want to re-subscribe.
tr: Artık bu grupların abonesi değilsiniz. Yeniden abone olmak isterseniz "Gruba yeniden katıl" üzerine tıklayın.

en: You are not allowed to change the total amount as it will lead to incorrect line item entries. You can either delete or recreate or install <a %1>Line Item Editor</a>.
tr: Satır ögesi kayıtlarının hatalı olmasına yol açacağından toplam tutarı değiştiremezsiniz. Silebilir, yeniden oluşturabilir ya da <a %1>Satır ögesi düzenleyiciyi</a> kurabilirsiniz.

en: You are not authorized to access all cases and activities.
tr: Tüm olay ve işlemlere erişme izniniz yok.

en: You are not authorized to access this page.
tr: Bu sayfaya erişme izniniz yok.

en: You are not currently subscribed to any Groups.
tr: Henüz bir gruba abone olmamışsınız.

en: You are not registered for any current or upcoming Events.
tr: Herhangi bir güncel ya da yaklaşan etkinlik için kaydınız yok.

en: You are requesting to opt out this email address from all mailing lists:
tr: Şu e-posta adresinin tüm posta listelerinin aboneliğinden ayrılmasını istediniz:

en: You are requesting to unsubscribe this email address:
tr: Şu e-posta adresinin abonelikten ayrılmasını istediniz:

en: You are using a payment processor that supports auto-renewals.
tr: Otomatik yenilemeyi destekleyen bir ödeme aracısı kullanıyorsunuz.

en: You are using tokens that have been removed or deprecated.
tr: Silinmiş ya da kullanımdan kaldırılmış kodlar kullanıyorsunuz.

en: You are viewing the default message template for this system workflow.
tr: Sistem iş akışı için varsayılan ileti kalıbını görüntülüyorsunuz.

en: You can
tr: Yapabilecekleriniz

en: You can <a href="%1">Create a New Event</a> now.
tr: Şimdi <a href='%1'>yeni bir etkinlik ekleyebilirsiniz</a>.

en: You can <a href="%1">Download Conflicts</a>. You may then review these records to determine if they are actually conflicts, and correct the participant IDs for those that are not.
tr: <a href="%1">Çakışmaları indirerek</a> bu kayıtların gerçekten çakışıp çakışmadığına bakabilir, çakışma varsa katılımcı kodlarını düzelterek dosyadaki bilgileri alabilirsiniz.

en: You can <a href="%1">Download Conflicts</a>. You may then review these records to determine if they are actually conflicts, and correct the transaction IDs for those that are not.
tr: <a href="%1">Çakışmaları indirerek</a> bu kayıtların gerçekten çakışıp çakışmadığına bakabilir, çakışma varsa hesap hareketi kodlarını düzelterek dosyadaki bilgileri alabilirsiniz.

en: You can <a href="%1">Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the participant IDs for those that are not.
tr: <a href="%1">Çiftleri indirerek</a> bu kayıtların gerçekten çift olup olmadığına bakabilir, çift ise katılımcı kodlarını düzelterek dosyadaki bilgileri alabilirsiniz.

en: You can <a href="%1">Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the transaction IDs for those that are not.
tr: <a href="%1">Çiftleri indirerek</a> bu kayıtların gerçekten çift olup olmadığına bakabilir, çift ise hesap hareketi kodlarını düzelterek dosyadaki bilgileri alabilirsiniz.

en: You can <a href="%1">Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
tr: <a href="%1">Sorunları indirerek</a> dosyayı düzeltebilir ve verileri düzeltilmiş yeni dosyadaki bilgileri içe aktarabilirsiniz.

en: You can <a href="%1">Download Mismatched Participants</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
tr: <a href='%1'>Eşleşmeyen katılımcıları indirerek</a> ve sorunları düzelterek oluşturacağınız yeni dosyadaki verileri yeniden içe aktarabilirsiniz.

en: You can <a href="%1">click here</a> to try running the 4.2 upgrade script again. <a href="%2" target="_blank">(Review upgrade documentation)</a>
tr: <a href="%1">Buraya tıklayarak</a> 4.2 güncelleme betiğini yeniden çalıştırmayı deneyebilirsiniz. <a href="%2" target="_blank">(Güncelleme belgelerine göz atın)</a>

en: You can <a href='%1'>Download Conflicts</a>. You may then review these records to determine if they are actually conflicts, and correct the email addresses for those that are not.
tr: <a href='%1'>Çakışmaları indirin</a> ve çakışan kayıtları gözden geçirip gerçek bir çakışma olup olmadığına emin olduktan sonra e-posta adreslerini çakışma olmayacak şekilde düzenleyin.

en: You can <a href='%1'>Download Conflicts</a>. You may then review these records to determine if they are actually conflicts, and correct the transaction IDs for those that are not.
tr: <a href='%1'>Hataları indirdikten</a> sonra gözden geçirip, gerçekten bir çakışma varsa hesap hareketi kodlarını düzelterek düzeltilmiş verileri içeren dosyayı alabilirsiniz.

en: You can <a href='%1'>Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the email address for those that are not.
tr: <a href='%1'>Çift kayıtları indirin</a> ve çift olarak algılanan kayıtları gözden geçirip gerçekten çift olup olmadığına emin olduktan sonra e-posta adreslerini çift kayıt olarak algılanmayacak şekilde düzenleyin.

en: You can <a href='%1'>Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the transaction IDs for those that are not.
tr: <a href='%1'>Hataları indirdikten</a> sonra gözden geçirip, gerçekten bir çift kayıt varsa hesap hareketi kodlarını düzelterek düzeltilmiş verileri içeren dosyayı alabilirsiniz.

en: You can <a href='%1'>Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
tr: <a href='%1'>Sorunları indirdikten</a> sonra düzeltip, düzeltilmiş verileri içeren dosyayı içe aktarabilirsiniz.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Activity records</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
tr: <a href='%1'>Eşleşmeyen işlem kayıtlarını indirdikten</a> sonra düzeltip, düzeltilmiş verileri içeren dosyayı içe aktarabilirsiniz.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Contacts</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
tr: <a href='%1'>Eşleşmeyen kişileri indirin</a> ve sorunları düzelterek oluşturacağınız yeni dosyadaki verileri yeniden içe aktarın.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Contributions</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
tr: <a href='%1'>Eşleşmeyen katkıları indirin</a> ve sorunları düzelterek oluşturacağınız yeni dosyadaki verileri yeniden içe aktarın.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Memberships</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
tr: <a href='%1'>Eşleşmeyen üyelikleri indirin</a> ve sorunları düzelterek oluşturacağınız yeni dosyadaki verileri yeniden içe aktarın.

en: You can <a href='%1'>Download Street Address Records </a>. You may then edit those contact records and update the street address accordingly.
tr: <a href='%1'>Sokak adresi kayıtlarını indirin</a> ve bu kişi kayıtlarını gözden geçirip sokak adreslerini uygun şekilde düzenleyin.

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>
tr: <a href='%1'>Buraya tıklayarak oluşturup gönderebilirsiniz</a>

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>.
tr: <a href='%1'>Buraya tıklayarak oluşturup gönderebilirsiniz</a>.

en: You can <a href='%1'>create one here</a>.
tr: <a href='%1'>Buraya tıklayarak ekleyebilirsiniz</a>.

en: You can View or Edit the existing contact | You can View or Edit the existing contacts
tr[0]: Varolan kişiye bakıp düzenleyebilirsiniz
tr[1]: Var olan kişilere bakıp düzenleyebilirsiniz

en: You can View or Edit the existing contact. | You can View or Edit the existing contacts.
tr[0]: Var olan kişiye bakıp düzenleyebilirsiniz.
tr[1]: Var olan kişilere bakıp düzenleyebilirsiniz.

en: You can View the existing contact | You can View the existing contacts
tr[0]: Varolan kişiye bakabilirsiniz
tr[1]: Var olan kişilere bakabilirsiniz

en: You can View the existing contact. | You can View the existing contacts.
tr[0]: Var olan kişiye bakabilirsiniz.
tr[1]: Var olan kişilere bakabilirsiniz.

en: You can add another option.
tr: Başka bir seçenek ekleyebilirsiniz.

en: You can add contacts to a group from any set of search results (or when viewing an individual contact). You can also allow contacts to sign themselves up for certain groups by setting the group visibility to 'Public Pages' (use the <strong>Settings</strong> link), and including the <strong>Groups</strong> element in your CiviCRM Profile.
tr: Arama sonuçlarında elde edilen kişiler (ya da görüntülenen bir birey) bir gruba eklenebilir. Ayrıca grup görünürlüğünü "Herkese açık sayfalar" olarak seçerek (<strong>"Ayarlar"</strong> bölümünden) ve CiviCRM profilinde <strong>"Gruplar"</strong> bileşeni kullanılarak kişilerin kendilerini belirli gruplara ekleyebilmesine izin verilebilir.

en: You can add links to this page in your Drupal or Joomla menus and on any content page. You can also use the additional parameters shown above to filter the events included on the page.
tr: Drupal ya da Joomla! menü ve makalelerine bu sayfanın bağlantısı eklenebilir. Ayrıca yukarıdaki parametreleri kullanarak sayfada görüntülenecek etkinlikleri süzebilirsiniz.

en: You can also <a href="%1">register another participant</a>.
tr: Ayrıca <a href='%1'>buraya tıklayarak yeni bir katılımcı ekleyebilirsiniz</a>.

en: You can also <strong>Upload</strong> the content stored in the files. OR you can <strong>Compose</strong> content directly on the screen.
tr: Dosyalarda bulunan içerikleri <strong>Yükleyebilir</strong> YA DA içeriği doğrudan <strong>Ekranda oluşturabilirsiniz</strong>.

en: You can also add contacts to a smart group directly - regardless of whether they meet the smart group search criteria. For example, you might have a smart group for constituents who live in a certain locality, AND might have a few constituents who want to stay informed about events in that locality even though they no longer live there. Click this button to add contacts directly to this smart group.
tr: Kişiler ayrıca, arama ölçütünü karşılayıp karşılamadığına bakılmaksızın doğrudan eklenebilir. Örneğin, belirli bir bölgede yaşayan seçmen kayıtları bulunabilir VE artık bu bölgede yaşamadığı halde hala bu bölge ile ilgili etkinliklerden haberdar olmak isteyen kişiler bulunabilir. Kişileri doğrudan akıllı gruba eklemek için bu düğmeye tıklayın.

en: You can also allow people to choose a Role by creating a Profile with the Participant Role field. Then include that Profile when you configure the Online Registration page for this event.
tr: Ayrıca "Katılımcı rolü" alanını içeren bir "Profil" oluşturarak kişilerin bir "Rol" seçmesini sağlayabilirsiniz. Bu durumda bu etkinliğin çevrimiçi kayıt sayfasını yapılandırırken bu profili seçin.

en: You can also click a letter on the <strong>A-to-Z bar</strong> to quickly find all groups starting with that letter.
tr: Belirli bir harf ile başlayan grupları hızlıca görmek için <strong>"A-Z çubuğu"</strong> üzerindeki bir harf üzerine tıklayabilirsiniz.

en: You can also create additional sets of criteria: <em>Also include contacts where... State IS California AND City IS Los Angeles AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
tr: Ek arama ölçütleri ekleyebilirsiniz: <em>Şuradaki kişiler de katılsın... Bölge EŞİT Marmara VE İl EŞİT İstanbul VE Doğum Tarihi EŞİT ve BÜYÜK (>) 1 Ocak 1985</em>

en: You can also create front-end links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the Menu Manager. Select <strong>Contributions &raquo; Personal Campaign Pages</strong> and then select this event.
tr: Ayrıca menü yöneticisini kullanarak, katkıda bulunan kişilerin kendi bağış toplama sayfalarını oluşturmasını sağlayacak ek ön yüz bağlantıları (ya da menü ögeleri) ekleyebilirsiniz: <strong>"Katkı" &raquo; "Kişisel kampanya sayfaları"</strong> bölümüne giderek bu etkinliği seçin.

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings by filling in the fields below, and then using the %2 and %3 tokens in your mailings. These are particularly useful for inclusion in pre-configured mailing <a href='%1'>Headers or Footers</a>.
tr: Postalamalara, aşağıdaki alanlar doldurularak ve posta metninde %2 ve %3 kodları kullanılarak, genel e-posta ve/veya iletişim bilgileri de eklenebilir. Bu kodlar özellikle önceden yapılandırılmış postalama <a href='%1'>"Üst  bilgi" ya da "Alt bilgi"</a> bölümlerinde kullanılabilir.

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings.
tr: Postalama işlemlerinde genel e-posta ve/veya telefon iletişim bilgileri kullanılabilir.

en: You can also input and track membership sign-ups offline. To record memberships manually for individual contacts, use <a href="%1">Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Membership</strong> link. You can also <a href="%2">import batches of membership records</a> from other sources.
tr: Ayrıca üyelik kayıtları çevrimdışı olarak yapılıp izlenebilir. Üyeliklerini el ile kaydetmek için, bireyi <a href="%1">"Kişi bulma"</a> özelliği ile seçin. Ardından özet sayfasını açmak için <strong>"Görüntüle"</strong> üzerine tıkladıktan sonra <strong>"Üyelik ekle"</strong> üzerine tıklayın. Ayrıca diğer kaynaklardan <a href="%2">üyelik kayıtları toplu olarak içe aktarılabilir</a>.

en: You can also input and track offline Events. To enter events manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Event</strong> link. You can also <a href='%2'><strong>import batches of participants</strong></a> from other sources.
tr: Ayrıca etkinlik kayıtları çevrimdışı olarak yapılıp izlenebilir. Etkinlikleri el ile kaydetmek için, bireyi <a href="%1">Kişi arama</a> özelliği ile seçin. Ardından özet sayfasını açmak için <strong>Görüntüle</strong> üzerine tıkladıktan sonra <strong>Etkinlik ekle</strong> üzerine tıklayın. Ayrıca diğer kaynaklardan <a href="%2">katılımcı kayıtları toplu olarak içe aktarılabilir</a>.

en: You can also place additional links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the following URL:
tr: Ayrıca şu adresi kullanarak, katkıda bulunan kişilerin kendi bağış toplama sayfalarını oluşturmasını sağlayacak ek bağlantılar (ya da menü ögeleri) ekleyebilirsiniz:

en: You can also set a <strong>Length</strong> value which determines how many characters in the field should be compared.
tr: Ayrıca alanın kaç karakterinin karşılaştırılacağını belirleyen bir <strong>"Uzunluk"</strong> değeri yazabilirsiniz.

en: You can also set the maximum number of records which can be recorded per contact. Using the previous example, you might only want data for the three most recent jobs.
tr: Ayrıca her kişi için eklenebilecek en fazla kayıt sayısını belirtebilirsiniz. Önceki örneğe göre, yalnızca son üç işin bilgilerini almak isteyebilirsiniz.

en: You can also share the below link in an email or on your website:
tr: Bunun yanında aşağıdaki bağlantıyı e-posta ya da web siteniz aracılığı ile paylaşabilirsiniz:

en: You can also use message templates for CiviMail (bulk email) content. However, subscribe, unsubscribe and opt-out messages are configured at <a href="%1">Administer > CiviMail > Headers, Footers and Automated Messages</a>.
tr: İleti kalıpları CiviMail (toplu e-posta) içeriği için de kullanılabilir. Bununla birlikte abone olma, abonelikten ayrılma ve tüm aboneliklerden ayrılma iletileri <a href="%1">"Yönetim" > "CiviMail" > "Üst bilgi, Alt bilgi ve Otomatik iletiler"</a> bölümünden yapılandırılır.

en: You can also use the additional parameters shown above to filter the events included in the RSS feed.
tr: Ayrıca yukarıdaki parametreleri kullanarak RSS akışında görüntülenecek etkinlikleri süzebilirsiniz.

en: You can assign one or more permissions to this menu item. Multiple permissions are additive by default. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, a user will need to have BOTH permissions to access it. You can change this behavior to "either / or" by changing the Operator below.
tr: Bu menü ögesine bir ya da birkaç izin atanabilir. Varsayılan olarak birden çok izin eklenebilir. Örneğin: Bir menü ögesine <em>CiviContribute</em> ve <CiviCRM Yönetimi</em> atanırsa, bir kullanıcının bu ögelere erişebilmesi için İKİ izininde verilmiş olması gerekir. Bu davranışı değiştirmek için aşağıdaki operatörü "biri / ya da" şeklinde değiştirebiirsiniz.

en: You can begin your fundraising efforts using our "Tell a Friend" form
tr: "Arkadaşına ilet" formunu kullanarak bağış toplama çalışmalarınızı başlatabilirsiniz

en: You can cancel future contributions at:
tr: Gelecekteki katkıları şuradan iptal edebilirsiniz:

en: You can cancel future contributions by <a href="%1">visiting this web page</a>.
tr: Gelecekteki katkıları iptal etmek için <a href="%1">bu web sayfasına gidin</a>.

en: You can cancel the auto-renewal option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
tr: Otomatik yenilemeyi <a href="%1">buraya tıklayarak</a> iptal edebilirsiniz.

en: You can cancel the auto-renewal option by visiting this web page: %1.
tr: Otomatik yenileme seçeneğini web sitesinden iptal edebilirsiniz: %1

en: You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
tr: Otomatik olarak yinelenen bu katkıyı iptal etmek için <a href="%1">bu web sayfasına gidin</a>.

en: You can cancel your registration for %1 by clicking "Cancel Registration".
tr: %1 etkinliğindeki kaydınızı iptal etmek için "Kaydı iptal et" üzerine tıklayın.

en: You can change the template contribution and the changes will occur as soon as new contribution is generated within the recurring series.
tr: Kalıp katkısını değiştirebilirsiniz ve değişiklikler, yinelenen dizide yeni katkı oluşturulduğu anda gerçekleşir.

en: You can change the text for the 'No thank-you' radio button.
tr: "Hayır, teşekkürler" radyo düğmesinin metnini değiştirebilirsiniz.

en: You can change the types of records which this tag can be used for by editing the 'Parent' tag.
tr: 'Üst' etiketin değişmesi ile bu etiketin kullanılabileceği kayıt türlerini değiştirebilirsiniz.

en: You can choose to select %1 occurring every third Friday, last Monday, fourth Wednesday of the month and various other combinations given in the dropdown.
tr: %1 yinelemesi, açılan listeden her ayın üçüncü Cuma, son Pazartesi, dördüncü Çarşamba günü gibi seçilebilir.

en: You can choose to select your %1 to repeat on weekdays, weekends or any combination of day of the week.
tr: %1 yinelemeleri, hafta içi günler, hafta sonları ya da haftanın istenen günü olarak seçilebilir.

en: You can choose to send BOTH an <strong>HTML</strong> and a plain <strong>TEXT</strong> version of your mailing, OR you can send a <strong>TEXT</strong> version only.
tr: Postalama iletisi, <strong>"HTML"</strong> ve düz <strong>"METİN"</strong> YA DA yalnızca <strong>"METİN"</strong> biçiminde seçilebilir.

en: You can choose to send thank-you letters as emails to contacts who are able to receive email. If you choose to do this, you can also decide whether to only print PDF's for the remaining contacts OR generate PDF's for all.
tr: Alabilecek kişilere teşekkür mektuplarını e-posta olarak göndermeyi seçebilirsiniz. Bu işlem seçildiğinde, yazdırılacak PDF dosyalarını da kalan ya da tüm kişiler için seçebilirsiniz.

en: You can choose to show contribution data for multiple contributions from the same contact in one location in the body of your letter. This option can be useful for end-of-year thank-you letters, or other situations where you want to acknowledge multiple gifts.
tr: Mektubunuzun içeriğinde, aynı kişinin yaptığı birden çok katkıyı aynı konumda görüntülemeyi seçebilirsiniz. Bu seçenek, yıl sonu teşekkür mektupları ya da birden çok hediyenin alındığını onaylamak gibi durumlarda yararlıdır.

en: You can collect additional information about a donor or event participant by including profiles directly in Online Contribution Pages and Event Registration forms. When using a profile in this manner you do not need to check any of the "Used For" checkboxes.
tr: Profiller, "Çevrimiçi katkı sayfaları" ve "Etkinlik kayıt formlarına" eklenerek, bağışçı ya da etkinlik katılımcısı hakkında ek bilgiler toplanabilir. Profil bu şekilde kullanılıyor ise, "Kullanım amacı" kutularının işaretlenmesi gerekmez.

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
tr: Ayrıca istediğiniz sayıda ek "Genel" kural ile olası çift kayıtları bulmak için başka ölçütler de yapılandırabilirsiniz.

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates. Click <strong>Use Rule</strong> to start a scan.
tr: Ayrıca istediğiniz sayıda ek "Genel" kural yapılandırarak olası çift kayıtları bulmak için başka ölçütler de ekleyebilirsiniz. Bir tarama başlatmak için <strong>Kural kullanılsın</strong> üzerine tıklayın.

en: You can configure one or more Label Formats for your CiviCRM installation. Label Formats are used when creating mailing labels.
tr: CiviCRM kurulumunda "Posta zarfı etiketlerinin" oluşturulması için kullanılacak çeşitli etiket biçimleri yapılandırabilirsiniz.

en: You can configure one or more PDF Page Formats for your CiviCRM installation. PDF Page Formats may be assigned to <strong><a href="%1">Message Templates</a></strong> to use when creating PDF letters.
tr: CiviCRM kurulumunuz için kullanılacak bir ya da bir kaç "PDF sayfa biçimi" yapılandırabilirsiniz. PDF sayfa biçimleri, PDF mektupları oluşturulurken kullanılan <strong><a href="%1">İleti kalıpları</a></strong> ile ilişkilendirilebilir.

en: You can configure one or more Payment Processors for your CiviCRM installation. You must then assign an active Payment Processor to each <strong>Online Contribution Page</strong> and each paid <strong>Event</strong>.
tr: CiviCRM kurulumunuz için bir ya da bir kaç "Ödeme aracısı" yapılandırabilirsiniz. Her <strong>Çevrimiçi katkı sayfası</strong> ve her bir <strong>Etkinlik</strong> ödemesi için etkin bir "Ödeme aracısı" atanmalıdır.

en: You can configure one or more SMS Providers for your CiviCRM installation.
tr: CiviCRM kurulumunuz için bir ya da birkaç SMS hizmeti sağlayıcısı yapılandırabilirsiniz.

en: You can configure scheduled jobs (cron tasks) for your CiviCRM installation. For most sites, your system administrator should set up one or more 'cron' tasks to run the enabled jobs. However, you can also <a href="%1">run all scheduled jobs manually</a>, or run specific jobs from this screen (click 'more' and then 'Execute Now').
tr: CiviCRM kurulumunuz için zamanlanmış görevler (cron) yapılandırabilirsiniz. Çoğu sitede, sistem yöneticisinin bir ya da bir kaç "zamanlanmış görev" ayarlamış ve etkinleştirmiş olması gereklidir. Bununla birlikte <a href="%1">tüm zamanlanmış görevlerin el ile çalıştırması</a> ya da bu bölümdeki belirli görevlerin çalıştırılması seçilebilir ("Diğer" ve "Şimdi çalıştır" üzerine tıklayarak)

en: You can configure the SMS message body up to %1 characters
tr: SMS iletilerini en çok %1 karakter uzunluğunda olacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

en: You can control access to this report by selecting a 'Permission' from the list, or selecting one or more Roles. For example, you might select <em>access CiviContribute</em> for contribution reports (e.g. the same people who can see contribution data would also have access to the report). You can also prevent users from modifying the default report criteria and filters for reports by NOT giving them <em>access Report Criteria</em> permission. Those users will be able to run the report - but only with the criteria and filters that you've established for them.
tr: Bu rapora erişim, listeden bir "İzin" ya da bir ya da bir kaç rol seçerek belirlenebilir. Örneğin, katılım raporları için <em>CiviContribute erişimi</em> seçilmelidir (katkı verilerini görebilen kişilerin bu rapora da erişmesi isteniyorsa gibi). Ayrıca kullanıcıların varsayılan rapor ölçütü ve süzgeçlerini değiştirmesini engellemek için <em>Rapor ölçütü erişimi</em> izni VERİLMEYEBİLİR. Bu kullanıcılar raporu alabilir ancak yalnızca kendilerine sunulan ölçüt ve süzgeçleri kullanabilir.

en: You can control the web page that someone is directed to AFTER completing the form by modifying the contents of the hidden <strong>postURL</strong> input field. Replace the default value with any valid complete URL prior to saving the form code to the desired page(s).
tr: Bir kişinin formu doldurduktan sonra yönlendirileceği adres <strong>postURL</strong> gizli alanının değeri değiştirilerek belirtilebilir. Varsayılan değer yerine form doldurulduğunda yönlendirilmesini istediğiniz tam ve geçerli bir adres yazarak kodu kaydedin.

en: You can create new multiple choice options for this field, or select an existing set of options which you've already created for another custom field.
tr: Bu alan için yeni bir "Çoklu seçim seçeneği" ekleyebilir ya da başka bir özel alan için önceden oluşturduğunuz seçenek kümesini kullanabilirsiniz.

en: You can create new result options for this survey, or select an existing survey result set which you've already created for another survey.
tr: Bu anket için yeni sonuç seçenekleri ekleyebilir ya da başka bir anket için daha önce oluşturduğunuz sonuç kümesini kullanmayı seçebilirsiniz.

en: You can create reports by selecting from the <a href="%1">list of report templates here.</a>
tr: <a href="%1">Listeden bir rapor kalıbı seçilerek</a> çeşitli raporlar oluşturulabilir

en: You can customize the CiviCRM navigation menu bar to better meet the needs of your users. You can:
tr: CiviCRM gezinme menüsünü kullanıcıların gereksinimlerine göre özelleştirebilirsiniz. Yapabileceğiniz işlemler:

en: You can define as many additional relationships types as needed to cover the types of relationships you want to track. Once a relationship type is created, you may also define custom fields to extend relationship information for that type from <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Custom Data</a>.
tr: İzlemek istediğiniz ilişki türlerini kapsayacak şekilde sınırsız ilişki türü tanımlayabilirsiniz. Bir ilişki türü oluşturulduğunda, bu ilişki türü ile ilgili ek bilgileri toplamak için <a href='%1'>"CiviCRM Yönetimi" &raquo; "Özel veriler"</a> bölümünden özel alanlar tanımlayabilirsiniz.

en: You can edit the Name and Description for this group here. Click <a %1>Contacts in this Group</a> to view, add or remove contacts in this group.
tr: Bu grubun adı ve açıklaması bu bölümden değiştirilebilir. Bu gruptaki kişileri görmek ve düzenlemek için <a %1>"Gruptaki kişiler"</a> üzerine tıklayın.

en: You can either <strong>upload</strong> the sms content from your computer OR <strong>compose</strong> the content on this screen.
tr: SMS içeriğini <strong>Yükleyebilir</strong> YA DA içeriği doğrudan <strong>Ekranda oluşturabilirsiniz</strong>.

en: You can give this premium a picture that will be displayed on the contribution page. Both a 50 x 50 pixel thumbnail image and a 200 x 200 pixel larger image will be displayed. Images must be in GIF, JPEG, or PNG format.
tr: Bu hediye için katkı sayfasında görüntülenecek bir görsel seçebilirsiniz. Küçük için 50 x 50 büyük için 200 x 200 piksel boyutunda görseller görüntülenir. Görsel gif, jpef ya da png biçiminde olmalıdır.

en: You can go to the Activities tab to create or attach activity records.
tr: İşlemler sekmesine giderek işlem kaydı ekleyebilirsiniz.

en: You can have a maximum of %1 attachment(s).
tr: En çok %1 dosya ekleyebilirsiniz.

en: You can import records from a <strong>comma-separated-values format (CSV)</strong> file, or using a <strong>SQL query</strong>. See "Choose Data Source" help below for more information.
tr: Kayıtlar <strong>virgül ile ayrılmış değerler (CSV)</strong> dosyası olarak ya da <strong>SQL sorgusu</strong> ile içe aktarılabilir. Ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki "Veri kaynağının seçilmesi" yardım konusuna bakabilirsiniz.

en: You can include a column with each contact's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen - and can be exported.
tr: Her kişi için <strong>İç kişi kodu</strong> bulunan bir sütun ekleyebilirsiniz. CiviCRM tarafından üretilen eşsiz bir değer olan ve kişi bilgileri sayfasının altında görüntülenen bu kod verilerle birlikte dışa aktarılabilir.

en: You can include a column with each contributor's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen and can be exported.
tr: Her katkıda bulunan için <strong>"İç kişi kodu"</strong> bulunan bir sütun ekleyebilirsiniz. CiviCRM tarafından üretilen eşsiz bir değer olan ve kişi bilgileri sayfasının altında görüntülenen bu kod verilerle birlikte dışa aktarılabilir.

en: You can include auto-renew membership choices for only one price field in a price set. Another field in this set already contains one or more auto-renew membership options.
tr: Bir fiyat paketinde yalnızca bir fiyat alanı için otomatik üyelik yenileme seçeneği belirtilebilir. Bu paketteki başka bir alan bir ya da bir kaç otomatik üyelik yenileme seçeneği için ayarlanmış.

en: You can insert up to %1 characters. You have entered %2 characters, requiring %3 segments.
tr: En fazla %1 karakter ekleyebilirsiniz. %3 parçada gönderilmesi gereken %2 karakter yazdınız.

en: You can leave the number of installments blank if you want to make an open-ended commitment. In either case, you can choose to cancel at any time.
tr: Açık uçlu taahhüt için taksit sayısını boş bırakabilirsiniz. Her durumda istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

en: You can limit the recipient of the reminder to contacts with the specified preferred language. You can also choose to add contacts that have no preferred language defined.
tr: Belirtilen yeğlenen dilde anımsatıcı alıcısı kişiler sınırlanabilir. Ayrıca yeğlenen bir dil seçmemiş kişiler de eklenebilir.

en: You can make this report instance available for users to include in their CiviCRM 'Home Dashboard' by checking this box. Users with appropriate permissions will see the report in the 'Available Dashlets' box when they 'Configure' their dashboard. If you want to make a graphic version of the report available, select the desired 'View' and click 'Update Report'. You may want to create a set of report instances specifically for use as dashlets (and you can choose to NOT include them in the navigation menu if you want to distinguish these from the reports that users typically utilize in full screen mode).
tr: Bu seçeneği işaretleyerek bu rapor kopyasının CiviCRM kullanıcılarının "Giriş panosunda" kullanılabilmesini sağlayabilirsiniz. Uygun izinlere sahip kullanıcılar "Yapılandırma" bölümünden kendi panolarını yapılandırdığında, "Kullanılabilecek pano bileşenleri" içinde bu raporu görebilir. Kullanılabilecek raporun görsel sürümünü hazırlamak isterseniz istediğiniz "Görüntüyü" seçtikten sonra "Raporu güncelle" üzerine tıklayın. Özellikle pano bileşeni olarak kullanılacak bir rapor kümesi oluşturmak isteyebilirsiniz (ve bu raporları kullanıcıların genellikle tam ekranda görüntülediği raporlardan ayırmak için gezinme menüsünde GÖRÜNTÜLENMEMESİNİ seçebilirsiniz).

en: You can manually send out the reminders to these recipients.
tr: Bu alıcılara anımsatıcıları el ile gönderebilirsiniz.

en: You can modify the activity subject before filing.
tr: Doldurmadan önce işlem konusunu değiştirebilirsiniz.

en: You can modify the look and feel of CiviCRM by adding your own stylesheet. For small to medium sized modifications, use your css file to override some of the styles in civicrm.css. Or if you need to make drastic changes, you can choose to disable civicrm.css completely.
tr: Kendi biçem sayfanızı ekleyerek CiviCRM görünüm ve hissini değiştirebilirsiniz. Küçük ve orta kapsamlı değişiklikler için civicrm.css dosyasındaki bazı biçemleri değiştirmek için kendi CSS dosyanızı kullanın ya da büyük değişiklikler yapmanız gerekiyorsa civicrm.css dosyasını tamamen devre dışı bırakın.

en: You can modify the names of the built-in contact types (Individual, Household, Organizations), and you can create or modify "contact subtypes" for more specific uses (e.g. Student, Parent, Team, etc.).
tr: İçerideki hazır kişi türlerinin adları değiştirilebilir (Birey, Hane halkı, Kuruluş), ve daha ayrıntılı kullanımlar için "alt kişi türleri" oluşturulabilir ya da düzenlenebilir (Öğrenci, Ebeveyn, Takım gibi).

en: You can not add another '%1' activity to this case.
tr: Bu olaya başka bir "%1" işlemi ekleyemezsiniz.

en: You can not add another '%1' activity to this case. %2
tr: Bu olaya başka bir "%1" işlemi ekleyemezsiniz. %2

en: You can not delete this case type -- it is assigned to %1 existing case record(s). If you do not want this case type to be used going forward, consider disabling it instead.
tr: %1 var olan olay kaydına atanmış olduğundan bu işlem türünü silemezsiniz. Bu olay türünü kullanmayacaksanız silmek yerine devre dışı bırakmayı düşünün.

en: You can not have the same Status Rule registered as both "Current" and "Expired".
tr: Aynı durum kuralı hem "Geçerli" hem "Sona ermiş" olamaz.

en: You can not mark a field as a Result Column in a profile that contains fields from multiple record types.
tr: Birden çok kayıt türünde alanlar içeren bir profildeki alanlar "Sonuç sütunu" olarak seçilemez.

en: You can not mark fields as Searchable in a profile that contains fields for multiple record types.
tr: Birden çok kayıt türünde alanlar içeren bir profildeki alanlar "Aranabilir" olarak seçilemez.

en: You can not pass a severity level higher than 7.
tr: 7 değerinden büyük bir ağırlık geçilemez.

en: You can not record two payments for the same pledge in a single batch.
tr: Tek bir toplu işlem ile tek bir söz verilmiş ödeme işlemi için iki ayrı ödeme kaydedilemez.

en: You can not use other Group by with Financial type or Contribution source.
tr: Mali tür ya da katkı kaynağı ile başka bir gruplama kullanılamaz.

en: You can notify event organizers of each online registration by specifying one or more email addresses to receive a carbon copy (cc). Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
tr: Çevrimiçi kayıt bildirimi kopyasının iletilmesini istediğiniz etkinlik yöneticilerinin e-posta adreslerini yazın. Virgül ile ayırarak birden çok e-posta adresi yazılabilir (örnek ali@ornek.org, ayse@ornek.org).

en: You can only configure one 'Unsupervised' and one 'Supervised' rule for each contact type, but you can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
tr: Her bir kişi türü için yalnızca bir "Denetimsiz" ve bir "Denetimli" kural ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte istediğiniz sayıda "Genel" kural ile olası çift kayıtları bulmak için başka ölçütler de yapılandırabilirsiniz.

en: You can optionally assign this activity to someone. Assigned activities will appear in their Activities listing at CiviCRM Home.
tr: İsteğe bağlı olarak bu işlem bir kişiye atanabilir. Kişiler kendi CiviCRM girişlerinde işlemlerini görebilir.

en: You can optionally set an "active date range" for this contribution page. These dates are currently used by the "Contribution Widget" and "Personal Campaign Pages". The widget will give a "Campaign is over" message if it is accessed outside of the specified range. The "Donate" button will be hidden on Personal Campaign Pages if accessed outside of the specified range.
tr: Bu katkı sayfasının etkin olacağı bir tarih aralığı belirtebilirsiniz. Bu tarihler "Katkı sayfa bileşeni" ve "Kişisel kampanya sayfaları" tarafından kullanılır. Belirtilen tarih aralığı dışına çıkıldığında sayfa bileşeninde "Kampanya bitmiş" iletisi görüntülenirken, Kişisel kampanya sayfalarında ise "Bağış yapın" düğmesi gizlenir.

en: You can re-enable it by visiting the <a %1>CKEditor Config</a> screen and setting "fullPage = true" under the Advanced Options of the CiviMail preset.
tr: <a %1>CKEditor yapılandırması</a> bölümüne giderek ve CiviMail hazır ayarının "Gelişmiş ayarlar" bölümünden "fullPage = true" ayarını yaparak bu özelliği yeniden etkinleştirebilirsiniz.

en: You can remove it from your extensions directory.
tr: Extensions klasöründen silerek kaldırabilirsiniz.

en: You can reserve a maximum of %count contact at a time for this survey. | You can reserve a maximum of %count contacts at a time for this survey.
tr[0]: Bu anket için bir kerede en fazla %count kişi ayırtılabilir.
tr[1]: Bu anket için bir kerede en fazla %count kişi ayırtılabilir.

en: You can schedule Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that they be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
tr: Toplu SMS gönderimi belirli bir tarih ve saatte başlayacak şekilde zamanlanabilir YA DA &quot;Hemen gönderilsin&quot; seçeneği işaretlenerek en kısa zamanda başlatılabilir.

en: You can schedule this Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that it be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
tr: Toplu SMS gönderimi belirli bir tarih ve saatte başlayacak şekilde zamanlanabilir YA DA &quot;Hemen gönderilsin&quot; seçeneği işaretlenerek en kısa zamanda başlatılabilir.

en: You can search all contacts for duplicates or limit the results for better performance.
          If you limit by group then it will look for matches with that group both inside and outside of the group.
          You can also limit the contacts in the group to be matched by specifying the number of contacts to match. This can be done in conjunction with a group or separately and is recommended for performance reasons.
tr: Çift kayıtları tüm kişiler için arayabileceğiniz gibi daha iyi başarım için sonuçları sınırlayabilirsiniz.
    Gruba göre sınırlarsanız, grubun içinden ve dışından eşleşmeler görüntülenir.
    Ayrıca gruptaki kişileri kişi sayısı ile de sınırlayabilirsiniz. Bu kısıtlama bir grup için ya da ayrıca uygulanabilir ve başarımı arttırmak için önerilir.

en: You can search for records containing a word or phrase in any text field - including name and email fields, notes, activity subject and descriptions, as well as any searchable custom text and note fields. Narrow your search by selecting a specific table / type of record. Wildcards are automatically added to your search term. Searches are NOT case-sensitive.
tr: Ad, e-posta alanları, notlar, işlemler, konu ve açıklamalar gibi aranabilen tüm özel metin ve not alanlarında bir sözcük ya da ifade arayabilirsiniz. Aramayı belirli bir tablo ya da kayıt türü ile sınırlayabilirsiniz. Arama ifadenize otomatik olarak genel arama karakterleri eklenir. Arama işlemi büyük/küçük harfe duyarlı değildir.

en: You can select a pre-configured Event Template to streamline setting up your new event. The information and configuration settings from the selected template will be automatically copied to this new event. You can then add and modify as needed for this specific event instance. Event templates do NOT store the event date and time - so you will definitely need to set those on this page.
tr: Yeni etkinlik ayarlarını kolayca doldurmak için önceden yapılandırılmış bir "Etkinlik kalıbı" seçebilirsiniz. Seçilmiş kalıptaki yapılandırma ayarları ve bilgiler yeni etkinliğe kopyalanır. Ardından bu bilgileri istediğiniz şekilde güncelleyebilirsiniz. Etkinlik kalıplarında etkinlik tarih ve saati bulunmadığından yeni etkinlik için en azından bu değerlerin ayarlanması gerekir.

en: You can select an existing Event Template as the basis for the new template you are creating, or you can create the template from scratch.
tr: Yeni bir kalıp oluşturmak için var olan bir etkinlik kalıbını seçebilir ya da sıfırdan başlayabilirsiniz.

en: You can select an existing organization record here, OR type in the name of a new organization if this person's employer is not already in your database. However, if you want this person to share their work address with their employer AND that organization doesn't exist yet - leave this field blank and use the Shared Address feature in the Address pane below to create the employer record AND enter the employer address. The 'current employer' relationship will be automatically created for you.
tr: Bu bölümden var olan bir kuruluş kaydını seçebilir YA DA bu kişinin işvereni zaten veritabanında kayıtlı ise yeni bir kuruluşun adını yazabilirsiniz. Bununla birlikte bu kişinin iş adresinin, işverenin paylaşılan adresi olmasını istiyorsanız VE söz konusu kuruluş henüz kayıt edilmemiş ise bu alanı boş bırakın ve aşağıdaki adres panosunda "Paylaşılan adres" özelliğini kullanarak bir işveren kaydı ve adresi ekleyin. Böylece "Geçerli işveren" ilişkisi otomatik olarak oluşturulur.

en: You can select maximum %1 contact(s) at a time for voter reservation of this survey.
tr: Bu anket için bir kerede en fazla %1 kişi oy vermek üzere ayırtılabilir.

en: You can send a <strong>TEXT</strong> Message using the available text pane.
tr: Kullanılabilecek metin panosunu kullanarak bir <strong>METİN</strong> iletisi gönderebilirsiniz.

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication - and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
tr: E-postaları yalnızca metin biçiminde, HTML biçiminde ya da iki biçimde de gönderilebilir. Yalnızca metin biçimi çoğu e-posta iletişimi için yeterlidir ve bazı alıcılar HTML biçiminde e-posta almak istemeyebilir.

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication, and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
tr: E-postalar yalnızca metin biçiminde, yalnızca HTML biçiminde ya da iki biçimde de gönderilebilir. Yalnızca metin biçimi çoğu e-posta iletişimi için yeterlidir ve bazı alıcılar HTML biçiminde e-posta almak istemeyebilir.

en: You can set a start date for recurring contributions and the first payment will be on that date. For a single post-dated contribution you must select recurring and choose one installment
tr: Yinelenen katkılar için bir başlangıç tarihi belirtilebilir ve ilk ödeme bu tarihte yapılır. Ödemenin tek seferde ve daha sonra yapılması için katkı türünü yinelenen ve taksit sayısı bir olarak seçilmelidir

en: You can set the FROM name and email address for this reminder in these fields. If you leave these fields blank, the default FROM name and email address for your site will be used (Administer > Communications > FROM Email Addresses).
tr: Bu anımsatıcı için kullanılacak "Kimden" adı ve e-posta adresi belirtilebilir. Bu alanlar boş bırakılırsa site için ayarlanmış kimden adı ve e-posta adresi kullanılır ("Yönetim" > "İletişim" > "Kimden e-posta adresleri").

en: You can set the correct base page in the <a href="%1">WordPress integration settings</a>.
tr: Doğru temel sayfayı <a href="%2">WordPress bütünleştirmesi ayarları</a> bölümünden yapılandırabilirsiniz.

en: You can set this to a number other than one to allow multiple membership terms.
tr: Birden çok üyelik dönemine izin vermek için bir değerinden farklı bir sayı yazabilirsiniz.

en: You can set your own background image
tr: Kendi arka plan görselinizi ayarlayabilirsiniz

en: You can specify the number of installments, or you can leave the number of installments blank if you want to make an open-ended commitment. In either case, you can choose to cancel at any time.
tr: Taksit sayısını belirtebilir ya da açık uçlu taahhüt için taksit sayısını boş bırakabilirsiniz. Her durumda istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

en: You can still preview your page prior to approval
tr: Bununla birlikte onaylanmadan önce sayfanızın ön izlemesini görüntüleyebilirsiniz

en: You can support it as well - once you complete the donation, you will be able to create your own Personal Campaign Page!
tr: Sizde katkıda bulunabilirsiniz. Bağışınızı tamamladıktan sonra kendi "Kişisel kampanya sayfanızı" oluşturabilirsiniz.

en: You can support it as well - once you complete the registration, you will be able to create your own Personal Campaign Page!
tr: Sizde katkıda bulunabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra kendi "Kişisel kampanya sayfanızı" oluşturabilirsiniz.

en: You can update billing details for this automatically renewed membership by <a href="%1">visiting this web page</a>.
tr: Otomatik olarak yenilenen bu üyeliğin faturalama ayrıntılarını güncellemek için <a href="%1">web sayfamızı</a> ziyaret edin.

en: You can update billing details for this recurring contribution at:
tr: Bu yinelenen katkının faturalama ayrıntılarını şuradan güncelleyebilirsiniz:

en: You can update billing details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
tr: Otomatik olarak yinelenen bu katkının faturalama ayrıntılarını güncellemek için <a href="%1">bu web sayfasına gidin</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
tr: Otomatik olarak yinelenen bu katkının tutarını ya da taksit sayısını güncellemek için <a href="%1">bu web sayfasına gidin</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution at:
tr: Otomatik olarak yinelenen bu katkının tutarını ya da taksit sayısını şuradan güncelleyebilirsiniz:

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
tr: Otomatik olarak yinelenen bu katkının tutarını ya da taksit sayısını güncellemek için <a href="%1">bu web sayfasına gidin</a>.

en: You can upload a picture or image to include on your page. Your file should be in .jpg, .gif, or .png format. Recommended image size is 250 x 250 pixels. Images over 360 pixels wide will be automatically resized to fit.
tr: Sayfanıza bir görsel ya da fotoğraf yükleyebilirsiniz. Dosya .jpg, .gif ya da .png türünde olmalıdır. Görsel boyutunun 250 x 250 piksel olması önerilir. 360 pikselden geniş görseller otomatik olarak küçültülür.

en: You can upload an image from your computer OR enter a URL for an image already on the Web. If you chose to upload an image file, a 'thumbnail' version will be automatically created for you. If you don't have an image available at this time, you may also choose to display a 'No Image Available' icon by selecting the 'default image'.
tr: Bilgisayarınızdaki bir görseli yükleyebileceğiniz gibi, web üzerindeki bir görselin adresini de yazabilirsiniz. "Küçük görsel" biçimindeki görsel otomatik olarak oluşturulur. Şu anda hazır bir görseliniz yoksa "Varsayılan görsel" seçeneğini seçerek "Görsel yok" simgesinin görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

en: You can use an address belonging to an existing contact or create a new contact by selecting the desired contact type from the select field. If you link an individual's address to an organization, an employee-employer relationship will be automatically created. If you link an individual's address to a household, a household member relationship is created.
tr: Var olan bir kişinin adresini kullanabilir ya da seçim alanından istenen kişi türüne göre yeni bir kişi ekleyebilirsiniz. Bir bireyin adresini bir kuruluş adresine bağladıysanız, işveren-işgören ilişkisi otomatik olarak kurulur. Bir bireyin adresini bir hane adresine bağladıysanız, hane halkı ilişkisi kurulur.

en: You can use different profile for the person who is registering than for "Additional Participants". For example, you may want to require an email address from the person entering the registration while not requiring (or even requesting) emails for additional participants (i.e. their "guests").
tr: Kaydı yapan kişi ile "Ek katılımcıları" için farklı profiller kullanabilirsiniz. Örneğin diğer katılımcıları kaydeden katılımcıdan kendi e-posta adresini yazmasını isterken ek katılımcıların ("misafirler") e-posta adreslerini yazması zorunlu olmayabilir.

en: You can use existing CiviCRM Profiles on your page or create profile(s) specifically for use in Online Contribution pages. Go to <a href="%1"><strong>Administer CiviCRM Profiles</strong></a> if you need to review, modify or create profiles (you can come back at any time to select or update the Profile(s) used for this page).
tr: Sayfanızda var olan CiviCRM profillerini kullanabilir YA DA çevrimiçi katkı sayfalarında kullanılmak üzere başka profiller oluşturabilirsiniz. Profilleri gözden geçirmek değiştirmek ya da yeni profil oluşturmak için <a href="%1"><strong>"CiviCRM profil yönetimi"</strong></a> bölümüne bakın (istediğiniz zaman geri gelerek bu sayfada kullanılacak profilleri seçebilir ya da değiştirebilirsiniz).

en: You can use the links above to schedule or record an activity.
tr: Yukarıdaki bağlantıları kullanarak bir işlem kaydı ve zamanlaması ekleyebilirsiniz.

en: You can use this page to define one or more general Email Addresses that can be selected as the From Address. EXAMPLE: <em>"Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
tr: Bu bölümden "Kimden" adresi olarak seçilebilecek bir ya da birkaç genel e-posta adresi tanımlanabilir. Örnek: <em>"Müşteri hizmetleri" %lt;musterihizmetleri@websitem.org&gt;</em>

en: You can use your favorite editor to create content on your local computer and then <strong>Upload</strong> the files. OR you can <strong>Compose</strong> content directly on the screen.
tr: İçerik dosyalarını bilgisayarınızda alışık olduğunuz düzenleyici ile hazırlayıp <strong>yükleyebilir</strong> YA DA içeriği doğrudan ekran üzerinde <strong>hazırlayabilirsiniz</strong>.

en: You can view and / or restore deleted cases by checking the "Deleted Cases" option under Find Cases.
tr: Silinmiş olayları görüntülemek ve geri yüklemek için "Olay arama" bölümünde "Silinmiş olaylar" seçeneğini işaretleyin.

en: You can view or revert to the default version of any system workflow message template which you've modified. After upgrades OR if you are having issues with your modified version, it is useful to compare your active version to the default code shown on this screen. You can use the 'Select' buttons below (with copy and paste commands) to copy the default code into a text editor and then compare it to your customized version.
tr: Herhangi bir sistem iş akışı ileti kalıbı için yaptığınız değişiklikleri görüntüleyebilir ve bu değişiklikleri yok sayarak sistem varsayılan değerlerini geri yükleyebilirsiniz. Güncelleme işlemlerinden sonra YA DA yaptığınız değişikliklerin sorun çıkarması durumunda, etkin sürümü bu sayfada görüntülenen varsayılan sürüm ile karşılaştırmanız önerilir. Aşağıdaki "Seçin" düğmelerini kullanarak (kopyala ve yapıştır komutları) varsayılan kodu bir metin düzenleyici ya da karşılaştırıcıya yapıştırarak özelleştirilmiş sürüm ile karşılaştırın.

en: You can't connect an address to itself
tr: Bir adresi kendisine bağlayamazsınız

en: You can:
tr: Yapabilecekleriniz:

en: You cannot add a new record as  maximum allowed limit is reached
tr: İzin verilen en fazla sayıya ulaşıldığından yeni kayıt eklenemez

en: You cannot change the account type since this financial account refers to a financial item having an account type of Revenue/Liability.
tr: Bu mali hesap "Kazanç" ya da "Sorumluluk" türündeki bir hesaba sahip bir mali öge ile ilişkili olduğundan değiştirilemez.

en: You cannot combine profiles of multiple types.
tr: Farklı türlerdeki profiller birleştirilemez.

en: You cannot configure multi-record custom fields belonging to different custom sets in one profile
tr: Bir profil içinde farklı özel kümelere bağlı birden çok kayıda sahip özel alan yapılandırılamaz

en: You cannot create an email account for a contact with no email
tr: E-posta adresi olmayan bir kişi için bir e-posta oluşturulamaz

en: You cannot delete this Contribution Page because it has already been used to submit a contribution or membership payment. It is recommended that your disable the page instead of deleting it, to preserve the integrity of your contribution records. If you do want to completely delete this contribution page, you first need to search for and delete all of the contribution transactions associated with this page in CiviContribute.
tr: Üzerinden bir katkı ya da üyelik ödemesi yapıldığı için bu katkı sayfası silinemez. Katkı kayıtlarının bütünlüğünü korumak için sayfayı silmek yerine devre dışı bırakmanız önerilir. Bu katkı sayfasını tamamen silmek için CiviContribute üzerinden bu sayfa ile ilgili tüm katkı hesap hareketlerini bulup silmeniz gerekir.

en: You cannot enable both Membership Signup and a Contribution Price Set on the same online contribution page.
tr: Aynı çevrimiçi katkı sayfasında hem üyelik kaydı hem katkı fiyat paketi etkinleştirilemez.

en: You cannot enable both Recurring Contributions AND Pledges on the same online contribution page.
tr: Aynı çevrimiçi katkı sayfasında hem yinelenen katkı hem söz verilmiş ödeme etkinleştirilemez.

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page
tr: Aynı çevrimiçi katkı sayfasında hem yinelenen katkı hem otomatik üyelik yenileme etkinleştirilemez.

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page.
tr: Aynı çevrimiçi katkı sayfasında hem yinelenen katkı hem otomatik üyelik yenileme etkinleştirilemez.

en: You cannot enable both a Contribution Price Set and Membership Signup on the same online contribution page.
tr: Aynı çevrimiçi katkı sayfasında hem katkı fiyat paketi hem üyelik kaydı etkinleştirilemez.

en: You cannot enable the Contribution Amounts section when a Membership Price Set is in use. (See the Memberships tab above.) Membership Price Sets may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription) or an additional voluntary contribution.</span>
tr: Üyelik fiyat paketleri kullanılırken, "Katkı tutarları" bölümü etkinleştirilemez (Yukarıdaki üyelik sekmesine bakın). "Üyelik fiyat paketleri" içinde ek bir ücret karşılığı üyelik dışı seçenekleri içeren (dergi aboneliği gibi) ek alanlar ya da gönüllü katkısı bulunabilir.</span>

en: You cannot enter multiple soft credits for the same contact.
tr: Aynı kişi için birden çok sanal kredi eklenemez.

en: You cannot export batches which have already been exported.
tr: Daha önce dışa aktarılmış toplu işlemler dışa aktarılamaz.

en: You cannot group by soft credit when displaying contributions only.  Please uncheck "Soft Credit" in the Grouping tab.
tr: Yalnızca katkılar görüntülenirken sanal krediye göre gruplama yapılamaz. Lütfen Gruplama sekmesinden "Sanal Kredi" seçeneğinin işaretini kaldırın.

en: You cannot have auto-renewal on if you are paying later.
tr: Sonra ödenecek olarak seçtiyseniz otomatik yenileme yapamazsınız.

en: You cannot modify relationship type because there are membership records associated with this membership type.
tr: Bu üyelik türü ile ilişkilendirilmiş üyelikler bulunduğundan bu ilişki türü değiştirilemez.

en: You cannot record scheduled SMS activity
tr: Zamanlanmış SMS işlemi kaydedemezsiniz

en: You cannot record scheduled email activity.
tr: Zamanlanmış e-posta işlemi kaydedemezsiniz.

en: You cannot remove an account with a %1 relationship because it is being referenced by one or more of the following types of records: Contributions, Contribution Pages, or Membership Types. Consider disabling this type instead if you no longer want it used.
tr: Şu bir ya da birkaç kayıt türünden veri alan %1 ilişkili bir hesap silinemez: Katkı, katkı sayfaları ya da üyelik türleri. Hesabı silmek yerine, kullanmayacaksanız bu türü devre dışı bırakmayı düşünün.

en: You cannot remove an account with a %1 relationship while the Financial Type is used for a Premium.
tr: Hediye mali türünde %1 ilişkili bir hesap silinemez.

en: You cannot select more than %1 choices. For more complex functionality, please use a Price Set.
tr: %1 seçenekten fazlası seçilemez. Daha karmaşık işlevler için fiyat paketi özelliğini kullanın.

en: You cannot set up a recurring contribution if you are not paying online by credit card.
tr: Yinelenen bir katkıda bulunabilmek için kredi kartı ile çevrimiçi ödeme yapmalısınız.

en: You cannot update this payment as it is tied to a payment processor
tr: Bu ödeme bir ödeme aracısına bağlı olduğundan güncellenemez

en: You cannot use "Add Contacts to Group" action unless contacts fields are selected.
tr: Kişi alanları seçilmeden "Gruba kişi ekle" işlemi kullanılamaz.

en: You cannot use 'id' as a field label.
tr: Alan etiketi olarak "id" kullanılamaz.

en: You cannot use a Membership Price Set when the Contribution Amounts section is enabled. Click the Memberships tab above, and select your Membership Price Set on that form. Membership Price Sets may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription) or an additional voluntary contribution.
tr: Üyelik fiyat paketleri, katkı tutarları bölümü etkinleştirilmişken kullanılamaz. Yukarıdaki üyelik sekmesine tıklayarak bu form için kullanılacak üyelik fiyat paketini seçin. Üyelik fiyat paketlerinde ek bir ücret karşılığı üyelik dışı seçenekleri içeren (dergi aboneliği gibi) ek alanlar ya da gönüllü katkısı bulunabilir.

en: You do not appear to have any active membership types configured, please add an active membership type and try again.
tr: Yapılandırılmış herhangi bir etkin üyelik türünüz yok gibi görünüyor. Lütfen etkin bir üyelik türü ekleyip yeniden deneyin.

en: You do not have access to add notes.
tr: Not ekleme izniniz yok.

en: You do not have access to delete this note.
tr: Bu notu silme izniniz yok.

en: You do not have access to edit this note.
tr: Bu notu düzenleme izniniz yok.

en: You do not have access to this note.
tr: Bu nota erişme izniniz yok.

en: You do not have all the permissions needed for this page.
tr: Bu sayfa için gerekli erişme izinlerinizin tamamı yok.

en: You do not have any Open Data Entry Batches.
tr: Açık olan bir toplu veri kaydı işleminiz yok.

en: You do not have any active %1
tr: Herhangi bir etkin %1 ögeniz yok

en: You do not have any active Personal Campaign pages.
tr: Herhangi bir etkin kişisel kampanya sayfanız yok.

en: You do not have any private reports. To add a report to this section, edit the Report Settings for a report and set 'Add to My Reports' to Yes.
tr: Henüz size özel bir raporunuz yok. Bu bölüme bir rapor eklemek için bir raporun rapor ayarlarına giderek "Raporlarıma eklensin" seçeneğini etkinleştirin.

en: You do not have permission to Delete Report.
tr: Rapor silme izniniz yok.

en: You do not have permission to access this case.
tr: Bu olaya erişme izniniz yok.

en: You do not have permission to access this contact.
tr: Bu kişiye erişme izniniz yok.

en: You do not have permission to access this event registration. Contact the site administrator if you need assistance.
tr: Bu etkinlik kaydını görüntüleme izniniz yok. Yardıma gerek duyuyorsanız site yöneticisi ile görüşün.

en: You do not have permission to access this mailing report
tr: Bu postalama raporuna erişme izniniz yok

en: You do not have permission to access this page
tr: Bu sayfaya erişme izniniz yok

en: You do not have permission to access this page.
tr: Bu sayfaya erişme izniniz yok.

en: You do not have permission to access this report.
tr: Bu rapora erişme izniniz yok.

en: You do not have permission to administer reserved tags.
tr: Ayırtılmış etiketleri düzenleme izniniz yok.

en: You do not have permission to cancel this recurring contribution.
tr: Bu yinelenen katkıyı iptal etme izniniz yok.

en: You do not have permission to delete this contact.
tr: Bu kişiyi silme izniniz yok.

en: You do not have permission to delete this contact. Note: you can delete contacts if you can edit them.
tr: Bu kişiyi silme izniniz yok. Not: Düzeltebileceğiniz kişileri silebilirsiniz.

en: You do not have permission to edit this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
tr: Bu kişi kaydını düzenleme izniniz yok. Yardıma gerek duyuyorsanız site yöneticisi ile görüşün.

en: You do not have permission to execute this url
tr: Bu adresi yürütme izniniz yok

en: You do not have permission to force merge duplicate contact records
tr: Çift kişi kayıtlarını birleştirme ayarını değiştirme izniniz yok

en: You do not have permission to make changes to the record
tr: Bu kayıtta değişiklik yapma izniniz yok

en: You do not have permission to modify smart groups
tr: Akıllı grupları düzenleme izniniz yok

en: You do not have permission to register for this event
tr: Bu etkinliğe kayıt olma izniniz yok

en: You do not have permission to send SMS
tr: SMS gönderme izniniz yok

en: You do not have permission to view requested page.
tr: İstediğiniz sayfayı görüntüleme izniniz yok.

en: You do not have permission to view this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
tr: Bu kişi kaydını görüntüleme izniniz yok. Yardıma gerek duyuyorsanız site yöneticisi ile görüşün.

en: You do not have permission to view this event
tr: Bu etkinliği görüntüleme izniniz yok

en: You do not have permission to view this page.
tr: Bu sayfayı görüntüleme izniniz yok.

en: You do not have sufficient permission to change settings for this reserved group.
tr: Bu ayırtılmış grubu değiştirme izniniz yok.

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved group.
tr: Bu ayırtılmış grubu silme izniniz yok.

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved tag.
tr: Bu ayırtılmış etiketi silme izniniz yok.

en: You do not have sufficient permission to edit this reserved tag.
tr: Bu ayırtılmış etiketi düzenleme izniniz yok.

en: You do not have sufficient permission to edit this tagset.
tr: Bu etiket kümesini düzenleme izniniz yok.

en: You do not have sufficient permission to transfer/cancel this participant.
tr: Bu katılımcıyı aktarma ya da iptal etme izniniz yok.

en: You do not have the necessary permission to edit this contact.
tr: Bu kişiyi düzenleme izniniz yok.

en: You do not have the necessary permission to view this contact.
tr: Bu kişiyi görüntüleme izniniz yok.

en: You don't have logging enabled on some tables. This may cause errors on performing insert/update operation on them.
tr: Bazı tablolarda günlük kaydı etkinleştirilmemiş. Bu tablolar üzerinde ekleme/güncelleme işlemleri yapılırken sorun çıkabilir.

en: You don't have permission to access this page
tr: Bu sayfaya erişme izniniz yok

en: You dont have permission to %1 this batch
tr: Bu toplu işlemi %1 izniniz yok

en: You have a current Lifetime Membership which does not need to be renewed.
tr: Geçerli üyeliğinizin türü "Ömür boyu" olduğundan yenilenmesine gerek yok.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click <a href="%2">here</a>.
tr: %1 posta listesi aboneliğiniz bekliyor. Bu aboneliği onaylamak için bu e-postayı yanıtlayın ya da <a href="%2">buraya tıklayın</a>.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click on this link: %2
tr: %1 posta listesi aboneliğiniz bekliyor. Bu aboneliği onaylamak için bu e-postayı yanıtlayın ya da %2 üzerine tıklayın

en: You have already added a primary location field of this type: %1
tr: Bu tür için zaten bir birincil konum alanı eklemişsiniz: %1

en: You have already signed this petition but we<strong>need to confirm your email address</strong>.
tr: Bu kampanyayı daha önce imzalamışsınız ancak <strong>e-posta adresinizi doğrulamanız gerekiyor</strong>.

en: You have already signed this petition but you still <b>need to verify your email address</b>.
tr: Bu kampanyayı daha önce imzalamışsınız ancak <b>e-posta adresinizi doğrulamanız gerekiyor</b>.

en: You have already signed this petition.
tr: Bu kampanyayı daha önce imzalamışsınız.

en: You have been added to the WAIT LIST for this event.
tr: Bu etkinliğin BEKLEME LİSTESİNE eklendiniz.

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking %3
tr: Şu gruplara yeniden abone oldunuz: %1. %2 adresine bir posta göndererek ya da %3 üzerine tıklayarak abonelikten ayrılabilirsiniz.

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
tr: Şu gruplara yeniden abone oldunuz: %1. %2 adresine bir posta göndererek ya da <a href="%3">buraya tıklayarak</a> abonelikten ayrılabilirsiniz.

en: You have been returned to the start of the registration process and any sold out events have been removed from your selections. You will not be able to continue until you review your booking and select different events if you wish.
tr: Kayıt işleminin başına döndürüldünüz ve yer kalmamış etkinlikler seçimlerinizden kaldırıldı. Ayırtmanızı gözden geçirip istediğiniz farklı etkinlikleri seçmeden ilerleyemezsiniz.

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking %3
tr: Şu grupların aboneliğinden ayrıldınız: %1. %2 adresine bir posta göndererek ya da %3 üzerine tıklayarak yeniden abone olabilirsiniz.

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
tr: Şu grupların aboneliğinden ayrıldınız: %1. %2 adresine bir posta göndererek ya da <a href="%3">buraya tıklayarak</a> yeniden abone olabilirsiniz.

en: You have defined CIVICRM_MAIL_LOG - no mail will be sent.  Your %1 settings have not been tested.
tr: CIVICRM_MAIL_LOG seçeneği etkinleştirilmiş - Herhangi bir e-posta gönderilmeyecek. %1 ayarlarınız sınanmayacak.

en: You have defined CIVICRM_MAIL_LOG_AND_SEND - mail will be logged.
tr: CIVICRM_MAIL_LOG_AND_SEND seçeneği etkinleştirilmiş - e-posta günlüğü tutulacak.

en: You have enabled the County option. Please ensure you populate the county table in your CiviCRM Database. You can find extensions to populate counties in the <a %1>CiviCRM Extensions Directory</a>.
tr: Bölge seçeneğini etkinleştirdiniz. Lütfen CiviCRM veri tabanındaki bölge tablosunun dolu olduğuna emin olun. Bölge listesini <a %1>CiviCRM Extensions Directory</a> içinde bulabilirsiniz.

en: You have indicated that this is a paid event, but no payment option has been selected. If this is not a paid event, please select the "No" option at the top of the page. If this is a paid event, please select at least one payment processor and/or enable the pay later option.
tr: Bu etkinliğin ücretli olduğunu belirtmişsiniz ancak herhangi bir ödeme yöntemi seçilmemiş. Bu etkinlik ücretli değil ise lütfen sayfanın üst bölümünden "Hayır" olarak seçin. Ücretli bir etkinlik ise lütfen en az bir ödeme aracısı seçin ya da Sonra ödenecek seçeneğini işaretleyin.

en: You have listed fixed contribution options or selected a price set, but no payment option has been selected. Please select at least one payment processor and/or enable the pay later option.
tr: Sabit katkı seçenekleri listelemişsiniz ya da bir fiyat paketi seçmişsiniz ancak herhangi bir ödeme yöntemi seçilmemiş. Lütfen en az bir ödeme aracısı seçin ya da sonra ödenecek seçeneğini işaretleyin.

en: You have no A/B mailings
tr: Henüz bir A/B postalamanız yok

en: You have no Grants registered in your database.
tr: Vertiabanına kaydedilmiş bir bağış yok.

en: You have received a donation at your personal page
tr: Kişisel sayfanızdan bir bağıl yapıldı

en: You have selected "Disable Outbound Email". A test email can not be sent.
tr: "Giden e-posta devre dışı" seçeneği etkinleştirilmiş olduğundan deneme e-postası gönderilemez.

en: You have selected "Redirect to Database". A test email can not be sent.
tr: "Veritabanına yönlendirme" seçeneği etkinleştirildiğinden, deneme e-postası gönderilemez.

en: You have selected an email Selection Method without specifying a Location Type. Please go back and change your recipient settings (using the wrench icon next to "Recipients").
tr: Bir e-posta seçim yöntemi seçtiniz ama bir konum türü belirtmediniz. Lütfen geri dönüp alıcı ayarlarınızı değiştirin ("Alıcılar" yanındaki İngiliz anahtarı simgesini kullanarak).

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity.
tr: Aynı kuruluş ya da varlık için birden çok üyelik seçtiniz. Lütfen seçimlerinizi gözden geçirip, her varlık için yalnızca bir üyelik seçin.

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity. Contact the site administrator if you need assistance.
tr: Aynı kuruluş ya da varlık için birden çok üyelik seçtiniz. Lütfen seçimlerinizi gözden geçirip, her bir varlık için yalnızca bir üyelik seçin. Yardıma gerek duyarsanız site yöneticisi ile görüşün.

en: You have selected the table cell separator, but one or more token fields are not placed inside a table cell. This would result in invalid HTML, so comma separators have been used instead.
tr: Tablo hücresi ayıracını seçtiniz ancak bir ya da birkaç kod alanı tablo hücresine sığmadı. Oluşturulan HTML kodu geçersiz olacağından, ayraç olarak virgül kullanılacak.

en: You have selected to make this field public but have not enabled any public price options. Please update your selections to include a public price option, or make this field admin visibility only.
tr: Bu alanı herkese açık yapmayı seçtiniz ancak herkese açık bir fiyat seçeneği etkinleştirmemişsiniz. Lütfen seçimlerinizi herkese açık bir fiyat seçeneği olacak şekilde güncelleyin ya da bu alanı yalnızca yönetici tarafından görülebilecek şekilde ayarlayın.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, but your registration require approval, Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
tr: Son katılımcıyı atlayarak etkinlik için yeterli yer elde ettiniz ancak kaydınızın onaylanması gerekiyor. Kaydınız onaylandığında kayıt işlemini tamamlayabileceğiniz web sitesi sayfası bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, hence your group become as register participants though you selected on wait list.
tr: Son katılımcıyı atlayarak etkinlik için yeterli yer elde ettiniz, bu nedenle bekleme listesinden seçtiğiniz grubunuz katılımcı olarak kaydedilecek.

en: You have specified the status Partially Paid but have entered an amount that equals or exceeds the amount due. Please adjust the status of the payment or the amount
tr: Durumu "Bir bölümü ödenmiş" olarak belirttiniz. Ancak kalan tutara eşit ya da daha büyük bir tutar yazdınız. Lütfen ödeme durumunu ya da tutarı uygun şekilde ayarlayın

en: You have successfully completed %1 recurring contributions. Thank you.
tr: %1 yinelenen katkıda bulundunuz. Teşekkürler.

en: You have tried to access a report that does not exist.
tr: Var olmayan bir rapora erişmeye çalıştınız.

en: You have unsaved changes.
tr: Kaydedilmemiş değişiklikler var.

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full (by checking the box below).
tr: Etkinlik dolduğunda kullanıcıların bekleme listesine alınmasını sağlayabilirsiniz (aşağıdaki kutuyu işaretleyerek).

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the waitlist work-flow (click the wrench icon, or navigate to Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Offer a Waitlist?'.
tr: Etkinlik dolduğunda kullanıcıların bekleme listesine alınmasını sağlayabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için önce bekleme listesi iş akışındaki Katılımcı Durumlarını etkinleştirin (anahtar simgesine tıklayın ya da Yönetim » CiviEvent » Katılımcı durumları bölümüne bakın). Ardından bu formu yeniden yükleyip "Bekleme listesi önerilsin" seçeneğini işaretleyin.

en: You may also configure events to require administrative approval prior to participants completing the registration process. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the approval work-flow (Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Require participant approval?'.
tr: Etkinliği, dolduğunda kullanıcıların kayıt işlemini tamamlaması için yönetici onayını bekleyecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için önce onay iş akışındaki "Katılımcı durumlarını" etkinleştirin (Yönetim » CiviEvent » Katılımcı durumları). Ardından bu formu yeniden yükleyip "Katılımcılar onaylansın" seçeneğini işaretleyin.

en: You may also create a customized greeting and use field tokens to insert fields of your choice. For more information on available tokens, see the online documentation %1.
tr: Ayrıca isteğe göre özel hitap ve alan kodları kullanılabilir. Kullanılabilecek kodlar hakkında ayrıntılı bilgi almak için çevrimiçi belgelere bakabilirsiniz %1.

en: You may also optionally set an MD5 Hash Key to verify that responses come directly from Authorize.Net. Login to your merchant account and navigate to <strong>Account Settings</strong>. Select MD5-Hash and enter a new hash value. This can be just about any string of characters or words. Then enter the exact same value here.
tr: Ayrıca isteğinize bağlı olarak MD5 Karma Anahtarı oluşturarak yanıtların doğrudan Authorize.Net üzerinden geldiğinden emin olabilirsiniz. Aracı hesabınız ile oturum açtıktan sonra <strong>Hesap ayarları</strong> bölümüne gidin. MD5-Karması seçeneğine yeni bir karma değeri yazın. Karma herhangi bir karakter dizgesi ya da sözcükler olabilir. Ardından aynı değeri buraya yazın.

en: You may choose to email invoice to contributors OR download a PDF file containing one invoice per page to your local computer by clicking <strong>Process Invoice(s)</strong> . Your browser may display the file for you automatically, or you may need to open it for printing using any PDF reader (such as Adobe&reg; Reader).
tr: <strong>"Fatura işleme"</strong> üzerine tıklayarak, faturaların katkıda bulunanlara e-posta ile gönderilmesini YA DA her sayfada bir fatura bulunan PDF dosyası biçiminde indirilmesini sağlayabilirsiniz. Web tarayıcınız indirilen dosyayı otomatik olarak açabileceği gibi bir PDF okuyucu (Adobe&reg; Reader gibi) kullanmanız da gerekebilir.

en: You may choose to email receipts to contributors OR download a PDF file containing one receipt per page to your local computer by clicking <strong>Process Receipt(s)</strong>. Your browser may display the file for you automatically, or you may need to open it for printing using any PDF reader (such as Adobe&reg; Reader).
tr: <strong>Alındı işleme</strong> üzerine tıklayarak, alındıların katkıda bulunan kişilere e-posta ile gönderilmesini YA DA her sayfada bir alındı bulunan PDF dosyası biçiminde indirilmesini sağlayabilirsiniz. Web tarayıcınız indirilen dosyayı otomatik olarak açabileceği gibi bir PDF okuyucu (Adobe&reg; Reader gibi) kullanmanız da gerekebilir.

en: You may choose to include a pre-configured Footer block below your message. This is a good place to include the required unsubscribe, opt-out and postal address tokens.
tr: İletinize önceden yapılandırılmış bir "Alt bilgi" bölümü ekleyebilirsiniz. Abonelikten ayrılma, tüm aboneliklerden ayrılma, posta adresi ve kodlar gibi bilgiler için bu bölüm kullanılabilir.

en: You may choose to include a pre-configured Header block above your message.
tr: İletinize önceden yapılandırılmış bir "Üst bilgi" bölümü ekleyebilirsiniz.

en: You may choose to record the payment method used for each contribution and fee. Reserved payment methods are required - you may modify their labels but they can not be deleted (e.g. Check, Credit Card, Debit Card). If your site requires additional payment methods, you can add them here. You can associate each payment method with a Financial Account which specifies where the payment is going (e.g. a bank account for checks and cash).
tr: Her bir katkı ya da ücret için kullanılacak ödeme yöntemini ayrı ayrı seçebilirsiniz. Bazı ödeme yöntemleri ayırtılmıştır ve silinemez, yalnızca etiketleri değiştirilebilir (çek, kredi kartı, banka kartı gibi). Ek ödeme yöntemlerine gerek duyuyorsanız bu bölümden ekleyebilirsiniz. Her bir ödeme yöntemini, ödemelerin yapıldığı bir mali hesap ile ilişkilendirebilirsiniz (çek ve nakit hesapları için bir banka hesabı gibi).

en: You may configure these settings using absolute URLs or URL variables.
tr: Bu yükleme klasörlerini mutlak adresler ya da adres değişkenleri kullanarak yapılandırabilirsiniz.

en: You may configure these upload directories using absolute paths or path variables.
tr: Bu yükleme klasörlerini mutlak yollar ya da yol değişkenleri kullanarak yapılandırabilirsiniz.

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price.
tr: Alan ya da seçenek toplam tutara indirim olarak yansıtılacaksa eksi bir değer yazabilirsiniz.

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price. Use a price of 1 and Display Amount off (unchecked) to allow a user to enter a contribution amount in a Text / Numeric Quantity field.
tr: Alan ya da seçenek toplam tutara indirim olarak yansıtılacaksa eksi bir değer yazabilirsiniz. Tutarı 1 olarak yazıp, "Tutar görüntülensin" seçeneğini devre dışı bırakırsanız (seçilmemiş), Metin / Sayısal Değer alanına kullanıcılar kendi istedikleri katkı tutarını yazabilir.

en: You may include tokens to represent fields (like a contact's "first name") in the message subject and body. These will be replaced with the actual value of the corresponding field in the outgoing message. Click "Insert Tokens" for a searchable list of available tokens.
tr: İleti konusu ve metnine, kodlar eklenerek çeşitli alanlar kullanılabilir (kişinin "adı" gibi). İleti gönderilirken bu kodların yerinde ilgili alanın güncel değeri görüntülenir. Kullanılabilecek kodları arayabileceğiniz listeyi görmek için "Kod ekle" üzerine tıklayın.

en: You may need to check that: <ul><li>(a) the path and URL match,</li><li> (b) the httpd/htaccess policy allows requests for files inside this folder,</li><li>and (c) the web domain matches the normal web domain.</ul>
tr: Şunları denetlemeniz gerekebilir: <ul><li>(a) yol ve adres eşleşmesi</li><li> (b) bu klasör içindeki dosya isteklerine izin veren httpd/htaccess ilkesi</li><li> ve (c) web etki alanının normal web etki alanıyla eşleşmesi.</ul>

en: You may need to clear your browser's cache to see the changes in CiviCRM.
tr: Değişikliklerin CiviCRM üzerine uygulanması için web tarayıcınızın ön belleğini temizlemelisiniz.

en: You may only select one contact field per reminder
tr: Her bir anımsatıcı için yalnızca bir kişi alanı seçilebilir

en: You may optionally record the actual cost of this premium to your organization. This may be useful when evaluating net return for this incentive.
tr: İsteğinize göre hediyenin kuruluşunuza gerçek maliyetini kaydedebilirsiniz. Böylece bu girişimin net geri dönüşünü hesaplamanız kolaylaşır.

en: You may override the ts() function in CiviCRM by defining your own translation function.
tr: Kendi çeviri işlevinizi tanımlayarak CiviCRM ts() işlevini değiştirebilirsiniz.

en: You may specify one or more email addresses to receive a blind carbon copy (bcc) of the confirmation email. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
tr: Onay bildiriminin gizli kopyasının iletilmesini istediğiniz e-posta adreslerini yazın. Virgül ile ayırarak birden çok e-posta adresi yazılabilir (örnek ali@ornek.org, ayse@ornek.org).

en: You may transfer your registration to another participant or cancel your registration up to %1 hours %2 the event.
tr: Kaydınızı etkinlik başlama zamanından %1 saat %2 başka bir katılımcıya aktarabilir ya da iptal edebilirsiniz.

en: You may want to collect information from contributors beyond what is required to make a contribution. For example, you may want to inquire about volunteer availability and skills. Add any number of fields to your contribution form by selecting CiviCRM Profiles (collections of fields) to include at the beginning of the page, and/or at the bottom.
tr: Katkıda bulunan kişilerden bir katkıda bulunmak için nelerin gerekli olduğu bilgisini toplamak isteyebilirsiniz. Örneğin, gönüllü yetenek ve becerilerini öğrenmek isteyebilirsiniz. CiviCRM profillerini seçerek (grup ya da alanlar) katkı sayfanızın üstüne ya da altına istediğiniz sayıda alan ekleyebilirsiniz.

en: You must <a href="%1">configure a valid organization profile</a> in order to allow individuals to contribute on behalf of an organization. Valid profiles include Contact and / or Organization fields, and may include Contribution and Membership fields.
tr: Bireylerin bir kuruluş adına katkıda bulunabilmeleri için <a href="%1">geçerli bir kuruluş profili yapılandırmalısınız</a>. Geçerli profillerde, zorunlu olarak "Kişi" ya da "Kuruluş" alanları, isteğe bağlı olarak "Katkı" ve "Üyelik" alanları bulunabilir.

en: You must be logged in to view this page.
tr: Bu sayfayı görebilmek için oturum açmalısınız.

en: You must be logged in to your account to access the editing options above. (If you visit this page without logging in, you will be viewing the page in "live" mode - as your visitors and friends see it.)
tr: Yukarıdaki düzenleme seçeneklerine erişmek için oturum açmalısınız (bu sayfaya oturum açmadan bakarsanız, sayfayı diğer ziyaretçi ve arkadaşlarınız gibi "canlı" kipte görüntülersiniz).

en: You must choose 'Admin' visibility for this price option, as it belongs to a field with 'Admin' visibility.
tr: 'Yönetici' tarafından görülebilecek olan bir alana ait olduğundan bu fiyat seçeneğini de 'Yönetici' tarafından görülebilir olarak ayarlamalısınız.

en: You must contribute at least %1 to get this item
tr: Bu ögeyi almak için en az %1 tutarında katkıda bulunmalısınız

en: You must contribute more to get that item
tr: Bu ögeyi almak için daha çok katkıda bulunmalısınız

en: You must enable the Membership Block for this Contribution Page if you want to include a Profile with Membership fields.
tr: Bu katkı sayfasına üyelik alanlarını içeren bir profil bölümü eklemek için üyelik bloğu seçeneği etkinleştirilmiş olmalıdır.

en: You must have at least the test or live section filled
tr: Deneme ya da canlı bölümlerinden birini doldurmalısınız

en: You must have at least the user_name specified
tr: En azından user_name belirtmelisiniz

en: You must provide values for all three Address Standardization fields.
tr: Üç adres standartlaştırma alanı için de değer belirtmelisiniz.

en: You must select a Multiple Choice Option set if you chose Reuse an existing set.
tr: Var olan bir kümeyi kullanmayı seçtiyseniz, bir "Çoklu seçim seçenek kümesi" seçmelisiniz.

en: You must select at least 2 tags for merging.
tr: Birleştirmek için en az 2 etiket seçmelisiniz.

en: You must select at least one Custom Group as a search criteria.
tr: Arama ölçütü olarak en az bir özel grup seçilmelidir.

en: You must select at least one email recipient type.
tr: En az bir e-posta alıcısı türü seçmelisiniz.

en: You must select both a CiviCRM Group and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
tr: "İlişkilendirme kuralı" bölümünden bir CiviCRM grubu ve bir Drupal rolü seçmelisiniz.

en: You must select both a CiviMember Membership Type and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
tr: "İlişkilendirme kuralı" bölümünden bir CiviMember üyelik türü ve bir Drupal rolü seçmelisiniz.

en: You need PHP version %1 or later, only %2 is installed. Please upgrade your server, or ask your web-host to do so.
tr: PHP %1 ya da üzerindeki sürümler gereklidir. Kurulu sürüm %2. Lütfen sunucunuzu güncelleyin ya da hizmet sağlayıcınızdan sizin için bu işlemi yapmasını isteyin.

en: You need more than one custom group to move fields
tr: Alanları taşımak için birden fazla özel grup bulunmalıdır

en: You need to configure a Mapping Provider before using this feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
tr: Bu özelliği kullanmadan önce bir "Harita hizmeti sağlayıcısı" yapılandırmalısınız ("Yönetim" > "Sistem ayarları" > "Haritalama ve coğrafi konum")

en: You need to enable CiviContribute before enabling CiviPledge.
tr: CiviPledge bileşenini etkinleştirmeden önce CiviContribute bileşenini etkinleştirmelisiniz.

en: You need to enable Separate Membership Payment when online contribution page is configured for both Membership and Recurring Contribution
tr: Çevrimiçi katkı sayfası hem üyelik hem yinelenen katkılar için yapılandırılmış ise "Ayrı üyelik ödemesi" seçeneğini etkinleştirmelisiniz.

en: You need to enable Separate Membership Payment when online contribution page is configured for both Membership and Recurring Contribution.
tr: Çevrimiçi katkı sayfası hem üyelik hem yinelenen katkılar için yapılandırılmış ise "Ayrı üyelik ödemesi" seçeneğini etkinleştirmelisiniz.

en: You need to have at least one <a href="%1">Membership Type</a> with 'Public' visibility in order to enable self-service Membership Signup and Renewal.
tr: Kendi kendine üyelik hesabı açma/yenileme işlemi yapabilmek için "Herkese açık" görünürlüğe sahip en az bir <a href="%1">üyelik türü</a> bulunmalıdır.

en: You need to select the type of record that this set of custom fields is applicable for.
tr: Bu özel alan kümesine uygulanabilecek bir kayıt türü seçmelisiniz.

en: You need to set up a secure server before you can use the Force Secure URLs option
tr: Güvenli adresler kullanılsın seçeneğini etkinleştirmeden önce güvenli sunucu ayarlarını yapmalısınız

en: You need to setup and load Case and Activity configuration files before you can begin using the CiviCase component.
tr: CiviCase bileşenini kullanmadan önce "Olay" ve "İşlem" yapılandırma dosyalarını ayarlayıp yüklemiş olmanız gerekir.

en: You need to use a Port other than the default port 25 in your environment.
tr: Çalışma ortamınız için varsayılan 25 numaralı kapıdan başka bir kapı kullanmalısınız.

en: You only have %1 allocated
tr: Şu anda yalnızca %1 bellek ayrılmış

en: You seem to be using an unsupported webserver. The server variables SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME need to be set.
tr: Kullandığınız web sunucusu desteklenmiyor. SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME sunucu değişkenlerini ayarlamanız gerekiyor.

en: You seem to have deleted the relationship type 'Employee of'
tr: "Şunun çalışanı" ilişki türünü silmiş görünüyorsunuz

en: You seem to have deleted the relationship type 'Household Member of'
tr: "Hane halkı" ilişki türünü silmiş görünüyorsunuz

en: You should move the membership related fields configured in %1 to the 'On Behalf' profile for this Contribution Page
tr: %1 içinde yapılandırılmış üyelik ile ilgili alanları bu katkı sayfasındaki "Adına" profiline taşımalısınız.

en: You should move the membership related fields in the "On Behalf" profile for this Contribution Page
tr: Üyelik ile ilgili alanları bu katkı sayfasındaki "Adına" profiline taşımalısınız.

en: You were registered by:
tr: Sizi kayıt eden:

en: You will also need to change Drupal permissions so anonymous users can make contributions, register for events and / or use profiles to enter contact information.
tr: Anonim kullanıcıların katkıda bulunabilme, etkinliklere kayıt olabilme ve kişi bilgilerini yazmak için profilleri kullanabilmesi için Drupal izinlerinin de değiştirilmesi gerekir.

en: You will also use tokens to insert Unsubscribe, Opt out and Forwarding links in your message.
tr: Ayrıca iletinizde "Abonelikten ayrılma", "Tüm aboneliklerden ayrılma" ve "İletme" bağlantı kodlarını kullanacaksınız.

en: You will need to configure the %1 settings for your Payment Processor before you can submit a credit card transactions.
tr: Kredi kartı hesap hareketleri yapmadan önce ödeme aracınızın %1 ayarlarını yapılandırmanız gerekir.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple %2. Navigate to Administer > Customize Data and Screens > Profiles to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
tr: Profile göre birden çok %2 güncelleme işlemini yapmadan önce düzenlemek istediğiniz %1 alanı içeren bir profil oluşturmalısınız. "Yönetim" > "Veri ve görünümleri özelleştir" > "Profiller" bölümüne giderek bir "Profil" yapılandırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için çevrimiçi "Yönetici belgeleri" bölümüne bakabilirsiniz.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple activities. Navigate to Administer > Customize Data and Screens > Profiles to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
tr: Profile göre birden çok işlem güncelleme işlemini yapmadan önce düzenlemek istediğiniz %1 alanı içeren bir profil oluşturmalısınız. "Yönetim" > "Veri ve görünümleri özelleştir" > "Profiller" bölümüne giderek bir "Profil" yapılandırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için çevrimiçi "Yönetici belgeleri" bölümüne bakabilirsiniz.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple contributions. Navigate to Administer CiviCRM > Customize Data and Screens > CiviCRM Profile to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
tr: Profile göre birden çok katkı güncelleme işlemini yapmadan önce düzenlemek istediğiniz %1 alanı içeren bir profil oluşturmalısınız. CiviCRM "Yönetim" > "Veri ve görünümleri özelleştir" > "CiviCRM profili" bölümüne giderek bir "Profil" yapılandırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için çevrimiçi "Yönetici belgeleri" bölümüne bakabilirsiniz.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple memberships. Navigate to Administer CiviCRM >> CiviCRM Profile to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
tr: Profile göre birden çok üyelik güncelleme işlemini yapmadan önce düzenlemek istediğiniz %1 alanı içeren bir "Profil" oluşturmalısınız. Bir profil ayarlamak için "Yönetim" > "CiviCRM profili" bölümüne gidin. Ayrıntılı bilgi almak için çevrimiçi "Yönetici belgeleri" bölümüne bakabilirsiniz.

en: You will need to select and configure a supported payment processor (currently Authorize.Net, PayPal Pro, or PayPal Website Standard) in order to offer automatically renewing memberships.
tr: Üyeliklerin otomatik olarak yenilenebilmesi için, desteklenen bir ödeme aracısı seçip yapılandırmanız gerekir (şu anda Authorize.Net, PayPal Pro ya da PayPal Websitesi Standard).

en: You will need to set Access Control permissions to include 'view event participants' for any Roles you want to access this listing.
tr: Bu listeye erişmesini istediğiniz roller için "Etkinlik katılımcılarını görüntüleyebilir" erişim denetimi iznini vermelisiniz.

en: You will not be able to delete this membership status if there are existing memberships with this status. You will need to check all your membership status rules afterwards to ensure that a valid status will always be available.
tr: Bu durumu kullanan üyelikler varsa bu üyelik durumu silinemez. Üyelik durumunu sildikten sonra tüm üyelik durumu kurallarındaki durumların kullanılabilir olduğundan emin olun.

en: You will not be able to install extensions at this time because your installation of PHP does not support ZIP archives. Please ask your system administrator to install the standard PHP-ZIP extension.
tr: ZIP arşivi dosyaları kurulum için kullandığınız PHP uygulaması tarafından desteklenmediğinden şu anda eklentiler kurulamıyor. Lütfen sistem yöneticiniz ile görüşerek standart PHP-ZIP eklentisini kurmasını isteyin.

en: You will not be able to install/upgrade %1 until you have installed the %2 extension.
tr: %2 eklentisini kurmadan %1 uygulamasını kuramaz ya da güncelleyemezsiniz.

en: You will not be able to send an acknowledgment for this pledge because there is no email address recorded for this contact. If you want a acknowledgment to be sent when this pledge is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the pledge.
tr: Bu kişi için kayıtlı bir e-posta adresi bulunmadığından, bu söz verilmiş ödeme için otomatik e-posta alındısı gönderilemedi. Bu söz verilmiş ödemenin alındısını göndermek için, ödemeyi kaydetmeden önce İptal üzerine tıklayın. Ardından özet sekmesinden düzenle üzerine tıklayarak bir e-posta adresi ekleyin.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the Membership.
tr: Bu kişi için bir e-posta adresi kaydedilmemiş olduğundan, bu üyelik için otomatik bir e-posta alındısı gönderilemez. Alındı göndermek istiyorsanız, "İptal" üzerine tıkladıktan sonra özet sekmesinden "Düzenle" üzerine tıklayarak bir e-posta adresi ekleyin ve ardından üyelik kaydını yapın.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Renew Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before Renewal the Membership.
tr: Bu kişi için kayıtlı bir e-posta adresi bulunmadığından bu üyelik yenilemesi için otomatik bir e-posta alındısı gönderilemeyecek. Bu üyelik kaydı yapıldığında bir alındı gönderilmesi için, üyeliği yenilemeden önce "İptal" üzerine tıkladıktan sonra özet sekmesinde "Düzenle" üzerine tıklayın ve bir e-posta adresi ekleyin.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this contribution because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this contribution is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the contribution.
tr: Bu kişi için kayıtlı bir e-posta adresi bulunmadığından, bu katkı için otomatik e-posta alındısı gönderilemedi. Bu katkı kaydı için bir alındı göndermek için, katkıyı kaydetmeden önce "İptal" üzerine tıklayın. Ardından "Özet" sekmesinden "Düzenle" üzerine tıklayarak bir e-posta adresi ekleyin.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this payment because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this payment is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the payment.
tr: Bu kişi için kayıtlı bir e-posta adresi bulunmadığından, bu ödeme için otomatik e-posta alındısı gönderilemedi. Bu ödeme kaydı için bir alındı göndermek için, ödemeyi kaydetmeden önce İptal üzerine tıklayın. Ardından Özet sekmesinden Düzenle üzerine tıklayarak bir e-posta adresi ekleyin.

en: You will receive an email notification when your page is Approved and you can begin promoting your campaign.
tr: Sayfanız onaylanıp size gönderilen bildirim e-postasını aldığınızda kampanyanızı duyurmaya başlayabilirsiniz.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to cancel the auto-renewal option.
tr: Otomatik yenileme seçeneğini nasıl iptal edebileceğiniz ile ilgili bilgileri alındı e-postasında bulabilirsiniz.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to update or cancel this recurring contribution.
tr: Bu yinelenen katkıyı nasıl iptal edebileceğiniz ile ilgili bilgileri alındı e-postasında bulabilirsiniz.

en: You will see a row and a checkbox for each type of related data currently linked to the duplicate contact. For example, if the duplicate contact has Activity records - you will see a row and a checkbox for you to mark IF you want those contribution records moved over to the main contact record. If you want to move all related records, you can check the <strong>Mark All</strong> checkbox.
tr: Çift kişi kaydıyla ilişkili tüm veriler için bir satır ve bir işaret kutusu görüntülenir. Örneğin çift kayıtta işlem kayıtları varsa, bu katkı kayıtlarını temel kişi kaydına aktarmak için bir satır ve işaret kutusu görüntülenir. İlişkili tüm kayıtları taşımak için <strong>Tümünü seç</strong> seçeneğini işaretleyin.

en: You're ready to install!
tr: Kuruluma hazırsınız.

en: Your %1 membership was previously cancelled and can not be renewed online. Please contact the site administrator for assistance.
tr: %1 üyeliğiniz daha önce iptal edilmiş ve çevrimiçi olarak yenilenemez. Lütfen yardım almak için site yöneticisi ile görüşün.

en: Your %1 settings are correct. A test email has been sent to your email address.
tr: %1 ayarlarınız doğru değil. Adresinize bir deneme e-postası gönderildi.

en: Your <strong>%1</strong> membership does not expire (you do not need to renew that membership).
tr: <strong>%1</strong> üyeliğiniz sona ermeyecek (bu üyeliği yenilemenize gerek yok).

en: Your <strong>%2</strong> membership expired on %1.
tr: <strong>%2</strong> üyeliğiniz %1 zamanında sona ermiş.

en: Your <strong>%2</strong> membership expires on %1.
tr: <strong>%2</strong> üyeliğiniz %1 zamanında sona erecek.

en: Your Assigned Activities
tr: Atanmış etkinlikleriniz

en: Your Case Role(s)
tr: Olay rolleriniz

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been added. You can add fields to this profile now.
tr: "%1" CiviCRM profili silindi. Artık bu profile alanlar eklenebilir.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been deleted.
tr: "%1" CiviCRM profili silindi.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been saved.
tr: "%1" CiviCRM profili kaydedildi.

en: Your CiviCRM Profile Field '%1' has been saved to '%2'.
tr: "%1" CiviCRM profil alanı "%2" içine kaydedildi.

en: Your Contacts / Organizations
tr: Kişileriniz / Kuruluşlarınız

en: Your Contribution(s)
tr: Katkılarınız

en: Your Credit Card transaction was not successful. No money has yet been charged to your card.
tr: Kredi kartı hesap hareketiniz tamamlanamadı. Kartınızdan herhangi bir ödeme alınmadı.

en: Your Email
tr: E-posta adresiniz

en: Your Email Settings have been updated.
tr: E-posta ayarları güncellendi.

en: Your Event Registration has been Transferred to %1.
tr: Etkinlik kaydınız %1 üzerine aktarıldı

en: Your Event Registration has been cancelled.
tr: Etkinlik kaydınız iptal edildi.

en: Your Event Registration has been transferred to %1.
tr: Etkinlik kaydınız %1 üzerine aktarıldı.

en: Your Event(s)
tr: Etkinlikleriniz

en: Your Financial "%1" Type has been created and assigned to an existing financial account with the same title. You should review the assigned account and determine whether additional account relationships are needed.
tr: "%1" mali türünüz var olan bir mali hesaba bağlanarak oluşturuldu. İlişkilendirilmiş hesabı gözden geçirerek başka hesaplar eklenmesi gerekip gerekmediğini gözden geçirin.

en: Your Financial "%1" Type has been created, along with a corresponding income account "%1". That income account, along with standard financial accounts "%2", "%3" and "%4" have been linked to the financial type. You may edit or replace those relationships here.
tr: "%1" mali türünüz "%1" gelir hesabına bağlı olarak oluşturuldu. Gelir hesabının yanında "%2", "%3" ve "%4" standart hesapları da mali türe bağlandı. Bu ilişkileri bu bölümden düzenleyerek değiştirebilirsiniz.

en: Your Goal
tr: Hedefiniz

en: Your Group(s)
tr: Gruplarınız

en: Your Label Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
tr: <strong>%1</strong> adlı etiket biçimi güncellendi.

en: Your Mass SMS has been saved.
tr: Toplu SMS kaydedildi.

en: Your Mass SMS has been saved. Click the 'Continue' action to resume working on it.
tr: Toplu SMS bilgileriniz kaydedildi. Daha sonra üzerinde çalışmayı sürdürmek için "Daha sonra sürdür" üzerine tıklayın.

en: Your Membership(s)
tr: Üyelikleriniz

en: Your Message
tr: İletiniz

en: Your New Email Settings have been saved.
tr: Yeni e-posta ayarlarınız kaydedildi.

en: Your Note has been saved.
tr: Notunuz kaydedildi.

en: Your PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
tr: <strong>%1</strong> adlı PDF sayfa biçimi güncellendi.

en: Your Page
tr: Sayfanız

en: Your Personal Campaign Page
tr: Kişisel kampanya sayfanız

en: Your Personal Campaign Page for %1
tr: %1 için kişisel kampanya sayfanız

en: Your Personal Campaign Page has been %1 %2 %3
tr: Kişisel kampanya sayfanız %1 %2 %3

en: Your Pledge(s)
tr: Söz verilmiş ödemelerini

en: Your Premium Selection
tr: Hediye seçiminiz

en: Your Registration Info
tr: Kayıt bilgileriniz

en: Your Reminder titled %1 has been updated.
tr: %1 başlıklı anımsatıcınız güncellendi.

en: Your SMTP Server (machine) name is incorrect.
tr: SMTP sunucu (bilgisayar) adı doğru değil.

en: Your SMTP Username or Password are incorrect.
tr: SMTP kullanıcı adı ya da parolası doğru değil.

en: Your SMTP server is just not responding right now (it is down for some reason).
tr: SMTP sunucunuz şu anda yanıt vermiyor (bir nedenle çalışmıyor).

en: Your Sendmail argument is incorrect.
tr: Sendmail argümanı doğru değil.

en: Your Sendmail path is incorrect.
tr: Sendmail yolu doğru değil.

en: Your Set '%1' has been added. You can add fields to this set now.
tr: "%1" paketiniz eklendi. Şimdi bu pakete alanlar ekleyebilirsiniz.

en: Your Subscription has been Activated
tr: Aboneliğiniz etkinleştirildi

en: Your USPS API Authorization has Failed.
tr: USPS API kimliği doğrulanamadı.

en: Your USPS API Lookup has Failed.
tr: USPS API taraması yapılamadı.

en: Your account data will be used to charge your bank account via direct debit. While submitting this form you agree to the charging of your bank account via direct debit.
tr: Hesap bilgileriniz ödemenizin doğrudan banka hesabınızdan alınması için kullanılacak. Bu formu gönderdiğinizde, doğrudan banka hesabınızdan ödeme yapılacağını kabul etmiş olursunuz.

en: Your association rule has been added.
tr: İlişkilendirme kuralınız eklendi.

en: Your association rule has been edited.
tr: İlişkilendirme kuralınız düzenlendi.

en: Your auto renew membership sign-up has ended and your membership will not be automatically renewed.
tr: Otomatik yenilenen üyeliğinizin süresi bitti ve üyeliğiniz otomatik olarak yenilenmeyecek.

en: Your browser session has expired and we are unable to complete your form submission. We have returned you to the initial step so you can complete and resubmit the form. If you experience continued difficulties, please contact us for assistance.
tr: Web tarayıcı oturumunuzun süresi dolduğundan form gönderiminiz tamamlanamadı. Bu nedenle formu yeniden doldurup göndermeniz için başlangıç adımına yönlendirildiniz. Sorun sürerse lütfen yardım almak için bizimle görüşün.

en: Your changes have been saved.
tr: Değişiklikleriniz kaydedildi.

en: Your changes in the <em>%1</em> tab have not been saved.
tr: <em>%1</em> sekmesinde yaptığınız değişiklikler kaydedilmedi.

en: Your configured editor "TinyMCE" is no longer part of the main CiviCRM download. To continue using it, visit the <a %1>Manage Extensions</a> page to download and install the TinyMCE extension.
tr: Yapılandırmanızdaki "TinyMCE" düzenleyicisi artık temel CiviCRM kurulum paketinde bulunmuyor. Kullanmayı sürdürmek için <a %1>Eklenti yönetimi</a> bölümüne giderek TinyMCE eklentisini indirip kurun.

en: Your contribution has been submitted to %1 for processing.
tr: Katkınız işlenmesi için %1 üzerine gönderildi.

en: Your contribution will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
tr: Katkınız <strong>%1</strong> üzerine tıklayana kadar tamamlanmış olmayacak. Lütfen düğmeye yalnızca bir kez tıklayın.

en: Your custom field set '%1 ' has been saved.
tr: "%1" özel alan kümeniz kaydedildi.

en: Your custom field set '%1' has been added. You can add custom fields now.
tr: "%1" özel alan kümeniz eklendi. Şimdi kümeye özel alanlar ekleyebilirsiniz.

en: Your database has already been upgraded to CiviCRM %1
tr: Veritabanınız zaten CiviCRM %1 sürümüne güncellenmiş

en: Your database is configured to use the MyISAM database engine. CiviCRM requires InnoDB. You will need to convert any MyISAM tables in your database to InnoDB. Using MyISAM tables will result in data integrity issues.
tr: Veritabanınız MyISAM veritabanı işleyicisini kullanacak şekilde yapılandırılmış. CiviCRM için InnoDB işleyicisinin kullanılması gereklidir. İlerlemeden önce MyISAM tablolarını InnoDB tablolarına dönüştürmelisiniz. MyISAM tablolalarının kullanılması veri tutarlılığı sorunlarına yol açar.

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The automated upgrade to version %2 can not be run - and the %2 codebase may not be compatible with your database state. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase you were using prior to beginning this upgrade until you resolve this problem.
tr: Veritabanınızın sürüm numarası beklendiği şekilde değil: %1. %2 sürümüne otomatik güncelleme yapılmayacak ve %2 kodları veritabanınız ile uyumlu olmayabilir. Geçerli veritabanı durumunuza uygun sürümü belirlemeniz gerekir. Bu sorunu çözüp güncellemeye hazır olana kadar kodları geri yüklemek isteyebilirsiniz.

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The v%2 codebase may not be compatible with your database state.
                You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase
                you were using until you resolve this problem.<br/>OR if this is a manual install from git, you might want to fix civicrm-version.php file.
tr: Veritabanınızın sürüm numarası beklenen bir değerde değil: %1. v%2 kod tabanı veritabanı durumunuza uygun olmayabilir. 
    Kullandığınız veritabanı durumuna uygun sürümü belirlemeniz gerekiyor. 
    Sorunu çözene kadar kod tabanını geri çevirmek isteyebilirsiniz.<br/>YA DA git üzerinden el ile kurulum yapıyorsanız civicrm-version.php dosyasını düzeltmek isteyebilirsiniz.

en: Your database is missing a function to populate the 'Phone number' field with a numbers-only version of the phone.
tr: Veritabanınızda, "Telefon numarası" alanını telefonun yalnızca rakamlardan oluşan bir sürümüyle doldurma işlevi eksik.

en: Your database is not configured for version %1
tr: Veritabanınız %1 sürümüne uygun olarak yapılandırılmamış

en: Your database settings don't appear to be correct. Please check the <a href='%1'>Database Details</a> below for specific errors.
tr: Veritabanı ayarlarınız hatalı gibi görünüyor. Özel hatalar için aşağıdaki <a href='%1'>veritabanı ayrıntıları</a> bölümüne bakabilirsiniz.

en: Your email address has been removed from %1 mailing lists.
tr: E-posta adresiniz %1 posta listelerinden çıkarıldı.

en: Your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
tr: Etkinlik kaydınız onaylandı. Lütfen ana kayıt sayfasına dönerek ödeme bilgilerini tamamlayın.

en: Your export can include multiple types of contacts, and non-applicable fields will be empty (e.g. <strong>Last Name</strong> will not be populated for an Organization record).
tr: Dışa aktarma işleminizde birden çok kişi türü bulunabilir ve uygulanamayan alanlar boş bırakılır (Örneğin Soyadı bir Kuruluş kaydı için doldurulmaz).

en: Your extensions cache directory (%1) is not web server writable. Please go to the <a href="%2">path setting page</a> and correct it.<br/>
tr: Eklenti ön bellek klasörü (%1) web sunucusu tarafından yazılabilir değil. Lütfen bu durumu düzeltmek için <a href="%2">"Yol ayarları" bölümüne</a> gidin.<br/>

en: Your extensions directory (%1) is read-only. If you would like to perform downloads or upgrades, then change the file permissions.
tr: Eklenti klasörünüz (%1) salt okunur. İndirme ya da yükseltme yapmak istiyorsanız dosya izinlerini değiştirin.

en: Your extensions directory is not set or is not writable. Click <a href='%1'>here</a> to set the extensions directory.
tr: Eklentiler klasörü belirtilmemiş ya da yazılabilir değil. Eklentiler klasörünü ayarlamak için <a href='%1'>buraya tıklayın</a>.

en: Your extensions directory is not set.  Click <a href="%1">here</a> to set the extensions directory.
tr: Eklentiler klasörü belirtilmemiş. Eklentiler klasörünü ayarlamak için <a href='%1'>buraya tıklayın</a>.

en: Your extensions directory path points to %1, which is not a directory.  Please check your file system.
tr: %1 eklentiler klasörünün gösterdiği yol bir klasör değil. Lütfen dosya sisteminizi denetleyin.

en: Your extensions require database updates. Please <a href="%1">execute the updates</a>.
tr: Kullandığınız eklentiler için veri tabanının güncellenmesi gerekiyor. Lütfen <a href="%1">güncellemeleri uygulayın</a>.

en: Your fundraising total has been updated.
tr: Topladığınız bağış tutarı güncellendi.

en: Your information has been saved.
tr: Bilgileriniz kaydedildi.

en: Your initial contribution will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the recurring contribution by visiting the web page link that will be included in your receipt.
tr: Onay adımını tamamladığınızda üyelik başlangıç ücretiniz işlenecek. Alındınız içinde gönderilen web sayfası bağlantısını kullanarak otomatik yenileme seçeneğini iptal edebileceksiniz.

en: Your initial membership fee will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the auto-renewal option by visiting the web page link that will be included in your receipt.
tr: Onay adımını tamamladığınızda üyelik başlangıç ücretiniz işlenecek. Alındınız içinde gönderilen web sayfası bağlantısını kullanarak otomatik yenileme seçeneğini iptal edebilirsiniz.

en: Your initial pledge payment has been processed. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by contacting us at %1.
tr: Söz verdiğiniz ilk ödeme işlendi. Söz verdiğiniz ödemeleri daha sonra istediğiniz zaman hesabınıza oturum açarak ya da %1 adresinden bizimle görüşerek değiştirebilir ya da iptal edebilirsiniz.

en: Your initial pledge payment will be processed when you click &quot;%2&quot; below. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
tr: Söz verdiğiniz ilk ödeme aşağıdaki &quot;%2&quot; üzerine tıkladığınızda alınacak. Söz verdiğiniz ödemeleri daha sonra istediğiniz zaman hesabınıza oturum açarak ya da %1 adresinden bizimle görüşerek değiştirip iptal edebilirsiniz.

en: Your mail has been sent.
tr: Postanız gönderildi.

en: Your message thanking the %1 for helping to spread the word. You may include HTML tags to add formatting or links.
tr: %1 tanıtımına yardım için teşekkür iletiniz. Biçimlendirme ya da bağlantılar için HTML kodları kullanılabilir.

en: Your multiple choice option '%1' has been saved
tr: "%1" çoklu seçim seçeneği kaydedildi

en: Your new Label Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
tr: <strong>%1</strong> adlı yeni etiket biçimi kaydedildi.

en: Your new PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
tr: <strong>%1</strong> adlı yeni PDF sayfa biçimi kaydedildi.

en: Your new Reminder titled %1 has been saved.
tr: %1 adındaki yeni anımsatıcınız kaydedildi.

en: Your organization can use Campaigns to track all constituent interactions related to a particular fund-raising or engagement effort. You can link activities, contributions, event participation, mailings, membership signups, and pledges to a particular campaign.
tr: Kuruluşunuz için kampanyaları kullanarak özel bir bağış toplama ya da dayanışma etkinliğindeki tüm katılım ve iletişim çalışmalarını yürütebilirsiniz. Kampanyalarda etkinlik, katkı, etkinlik katılımı, postalama, üyelik kaydı ve ödeme sözü alma gibi işlemler yapabilirsiniz.

en: Your page requires administrator review before you can begin your fundraising efforts.
tr: Bağış toplama çalışmalarınıza başlamadan önce sayfanızın yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.

en: Your payment information looks incomplete. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
tr: Ödeme bilgileriniz eksik görünüyor. Lütfen ana kayıt sayfasına dönerek ödeme bilgilerini tamamlayın.

en: Your pending event registration for %1 has expired
    because you did not confirm your registration.
tr: Kaydınızı onaylamadığınız için %1 için bekleyen 
    etkinlik kaydınızın süresi doldu.

en: Your personal campaign page has been approved and is now live.
tr: Kişisel kampanya sayfanız onaylandı ve yayınlandı.

en: Your personal campaign page has been reviewed. There were some issues with the content which prevented us from approving the page. We are sorry for any inconvenience.
tr: Kişisel kampanya sayfanız gözden geçirildi. Sayfanızın onaylanmasını engelleyen bazı içerik sorunları bulundu. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

en: Your profile has not been saved.
tr: Profiliniz kaydedilemedi.

en: Your profile is not saved and Account is not created.
tr: Profiliniz kaydedilmedi ve hesap açılmadı.

en: Your record has been deleted.
tr: Kaydınız silindi.

en: Your recurring contribution has been updated as requested:
tr: Yinelenen katkınız isteğiniz üzerine güncellendi:

en: Your recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled as requested.
tr: %2 %3 sıklıkla yapılan %1 katkınızın yinelemesi isteğiniz üzerine iptal edildi.

en: Your recurring contribution term has ended.
tr: Yinelenen katkıda bulunduğunuz dönem sona erdi.

en: Your registration has been processed successfully.
tr: Kaydınız alındı.

en: Your registration has been submitted.
tr: Kaydınız alındı.

en: Your registration payment has been submitted to %1 for processing.
tr: Etkinlik kaydınız işlenmesi için %1 üzerine gönderildi.

en: Your registration will not be submitted until you click the <strong>Continue</strong> button. Please click the button one time only. If you need to change any details, click the Go Back button below to return to the previous screen.
tr: <strong>İlerle</strong> üzerine tıkladığınızda kaydınız gönderilir. Lütfen bu düğmeye yalnızca bir kez tıklayıp bekleyin. Bilgilerinizde değişik yapmanız gerekiyorsa aşağıdaki "Geri dön" üzerine tıklayarak önceki sayfaya dönebilirsiniz.

en: Your report has been successfully copied as "%1". You are currently viewing the new copy.
tr: Raporunuz "%1" olarak kopyalandı. Şu anda yeni kopyayı görüntülüyorsunuz.

en: Your schedule:
tr: Zamanlamanız:

en: Your site administrator must also configure a "cron job" (scheduled server task) to run this script.
tr: Site yöneticinizin bu betiği çalıştıran bir "CRON görevi" (zamanlanmış sunucu görevi) yapılandırması gerekir.

en: Your site administrator must configure the scheduled job (Administer > System Settings > Scheduled Jobs) which updates pledge payment statuses and sends the reminders.
tr: Site yöneticinizin, söz verilmiş ödeme durumlarını güncelleyen ve anımsatıcıları gönderen bir zamanlanmış görev ("Yönetim" > "Sistem ayarları" > "Zamanlanmış görevler") yapılandırması gerekir.

en: Your site administrator will need to setup an instance of the Scheduled Job "Mail Reports" to trigger creation and delivery of each report. When invoked, this job will deliver email to the recipients specified for the report. The report can be attached to the email as a PDF file (default), as a CSV file, or included in HTML format.
tr: Her bir raporun gönderilebilmesi için site yöneticinizin bir "Rapor postalama" zamanlanmış görevi oluşturması ve ayarlaması gerekir. Bu görev raporu alıcı listesine gönderir. Rapor, e-postaya PDF dosyası (varsayılan), CSV dosyası ya da HTML biçiminde eklenebilir.

en: Your site is currently configured to require double-opt in when users join (subscribe) to Group(s) via a Profile form. In this mode, you need to include an Email field in a Profile BEFORE you can add the Group(s) field. This ensures that an opt-in confirmation email can be sent. Your site administrator can disable double opt-in on the civimail admin settings: <em>%1</em>
tr: Siteniz şu anda kullanıcılar bir "Profil" formu ile "Gruplara" katıldığında (abonelik) çift onay alınacak şekilde yapılandırılmış. Bu kipte bir profile "Grup" alanları eklenmeden önce bir "E-posta" alanı eklenmelidir. Böylece onay e-postası gönderilebilir. Site yöneticisi çift onayı CiviMail yönetim ayarlarından devre dışı bırakabilir: <em>%1</em>

en: Your site may already have profile(s) which were previously created for this purpose, in which case you can re-use them for any number of online contribution pages.
tr: Sitenizde bu amaçla kullanılmak üzere önceden oluşturulmuş profiller var. Bu profilleri istediğiniz sayıda çevrimiçi katkı sayfasında kullanabilirsiniz.

en: Your smart group has been saved as '%1'.
tr: Akıllı grubunuz "%1" olarak kaydedildi.

en: Your subscription request has been submitted for %1. Check your inbox shortly for the confirmation email(s). If you do not see a confirmation email, please check your spam/junk mail folder.
tr: %1 abonelik başvurunuz gönderildi. Onay e-postası için kısa bir süre sonra posta kutunuzu denetleyin. Onay e-postasını göremiyorsanız "İstenmeyen" e-posta klasörünüze bakmayı unutmayın.

en: Your subscription to these group(s) is pending confirmation.
tr: Bu grup aboneliğiniz onaylanmayı bekliyor.

en: Your transaction has been processed successfully.
tr: Hesap hareketiniz tamamlandı.

en: Your transaction will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
tr: Hesap hareketiniz <strong>%1</strong> üzerine tıklayana kadar tamamlanmış olmayacak. Lütfen düğmeye yalnızca bir kez tıklayın.

en: Your update(s) have been saved.
tr: Güncellemeleriniz kaydedildi.

en: Your updates have been saved.
tr: Güncellemeleriniz kaydedildi.

en: Your user record does not have a valid email address and no from addresses have been configured.
tr: Kullanıcı kaydınızda geçerli bir e-posta adresi yok ve bir "Kimden" adresi yapılandırılmamış.

en: Your username contains invalid characters
tr: Kullanıcı adınızda geçersiz karakter var

en: Your username contains invalid characters or is too short
tr: Kullanıcı adınızda geçersiz karakterler var ya da çok kısa

en: Your username is too short
tr: Kullanıcı adınız çok kısa

en: ZIP / Postal Code
tr: Posta kodu

en: ZIP / Postal Code of the Address
tr: Adresin posta kodu

en: ZIP Support Required
tr: ZIP desteği gerekli

en: Zip
tr: Posta kodu

en: Zip Code Range
tr: Posta kodu bölgesi

en: [CiviMail Draft]
tr: [CiviMail taslak]

en: [Copy id %1]
tr: [Kopya kod %1]

en: [your Backdrop root directory]
tr: [Backdrop kök klasörünüz]

en: [your Drupal root directory]
tr: [Drupal kök klasörünüz]

en: a household
tr: bir hane halkı

en: a pseudo-FK to civicrm_option_value
tr: civicrm_option_value için bir sahte dış anahtar.

en: a pseudo-FK to civicrm_option_value containing PDF Page Format.
tr: PDF sayfa biçimini içeren civicrm_option_value için bir sahte dış anahtar.

en: abbreviated month name ('Jan'..'Dec')
tr: kısaltılmış ay adı ("Oca"..."Ara")

en: access AJAX API
tr: AJAX API uygulamasına erişebilir

en: access CiviCRM
tr: CiviCRM erişimi

en: access CiviCRM backend and API
tr: CiviCRM yönetim bölümüne ve API uygulamasına erişebilir

en: access CiviContribute
tr: CiviContribute erişimi

en: access CiviEvent
tr: CiviEvent erişimi

en: access CiviGrant
tr: CiviGrant erişimi

en: access CiviMail
tr: CiviMail erişimi

en: access CiviMail subscribe/unsubscribe pages
tr: CiviMail abonelik/abonelikten ayrılma sayfalarına erişim

en: access CiviMember
tr: CiviMember erişimi

en: access CiviPledge
tr: CiviPledge erişimi

en: access CiviReport
tr: CiviReport erişimi

en: access Contact Dashboard
tr: Kişi panosuna erişebilir

en: access Report Criteria
tr: Rapor ölçütü erişimi

en: access all cases and activities
tr: tüm olay ve işlemlere erişim

en: access all custom data
tr: tüm özel verilere erişebilir

en: access contact reference fields
tr: kişi referans alanlarına erişebilir

en: access deleted contacts
tr: silinmiş kişilere erişebilir

en: access my cases and activities
tr: olay ve işlemlerime erişim

en: access uploaded files
tr: yüklenen dosyalara erişebilir

en: actionTypeOption
tr: işlemTürüSeçeneği

en: actual funds transfer amount. total less fees. if processor does not report actual fee during transaction, this is set to total_amount.
tr: geçerli bağış aktarımı tutarı, ücretler hariç toplam. Ödeme aracısı hesap hareketi sırasında geçerli ücretleri bildirmiyor ise bu değer total_amount değerine eşit olur.

en: actual processor fee if known - may be 0.
tr: biliniyorsa güncel aracı ücreti - 0 olabilir.

en: add
tr: ekle

en: add a <a href='%1'>New Individual</a>, <a href='%2'>Organization</a> or <a href='%3'>Household</a>
tr: bir <a href='%1'>Birey</a>, <a href='%2'>Kuruluş</a> ya da <a href='%3'>Hane halkı</a> ekleyin

en: add another choice
tr: başka bir seçenek ekle

en: add another profile (bottom of page)
tr: başka bir profil ekle (sayfanın altına)

en: add cases
tr: olay ekleme

en: add contact notes
tr: kişi notları ekleyebilir

en: add contacts
tr: kişi ekleyebilir

en: add new
tr: yeni ekle

en: administer CiviCRM
tr: CiviCRM uygulamasını yönetebilir

en: administer CiviCRM Data
tr: CiviCRM verilerini yönetebilir

en: administer CiviCRM System
tr: CiviCRM sistemini yönetebilir

en: administer CiviCampaign
tr: CiviCampaign yönetimi

en: administer CiviCase
tr: CiviCase yönetimi

en: administer Multiple Organizations
tr: birden çok kuruluşu yönetebilir

en: administer Reports
tr: Rapor yönetimi

en: administer Tagsets
tr: etiket kümelerini yönetebilir

en: administer dedupe rules
tr: çift kayıt ayıklama kurallarını yönetebilir

en: administer payment processors
tr: ödeme aracılarını yönetebilir

en: administer private reports
tr: kişisel rapor yönetimi

en: administer reserved groups
tr: ayırtılmış grupları yönetebilir

en: administer reserved reports
tr: ayırtılmış rapor yönetimi

en: administer reserved tags
tr: ayırtılmış etiketleri yönetebilir

en: after
tr: sonra

en: all CiviCRM permissions and ACLs
tr: tüm CiviCRM izinleri ve erişim denetimi listeleri

en: allocated amount of transaction to this entity
tr: bu varlığın hesap hareketi tutarı

en: amount of transaction
tr: hesap hareketi tutarı

en: an individual
tr: bir birey

en: an organization
tr: bir kuruluş

en: and
tr: ve

en: and a password
tr: ve parola yazmayı unutmayın

en: and end date of %1
tr: ve %1 bitiş tarihi

en: and is ready to use.
tr: ve kullanılmaya hazır.

en: anonymously
tr: anonim

en: another column
tr: başka bir sütun

en: another discount set
tr: başka bir indirim paketi

en: another soft credit
tr: başka bir sanal kredi

en: approve mailings
tr: postalama onaylama

en: arguments that are passed in the url when invoking the instance
tr: Kopya getirilirken adres satırına eklenecek değişkenler

en: array of accepted credit card types
tr: kabul edilen kredi kartı türleri dizisi

en: as of
tr: şunun gibi

en: because no email address on file or communication preferences specify DO NOT EMAIL or Contact is deceased or Primary email address is On Hold
tr: dosyada e-posta adresleri bulunmadığından ya da yeğledikleri iletişim E-POSTA GÖNDERİLMESİN şeklinde olduğundan ya da kişi vefat ettiğinden ya da birincil e-posta adresi "Bekliyor" durumunda olduğundan

en: because no phone number on file or communication preferences specify DO NOT SMS or Contact is deceased
tr: dosyada geçerli bir telefon numarası yok ya da iletişim tercihleri SMS GÖNDERİLMESİN şeklinde ya da kişi vefat etmiş

en: before
tr: önce

en: between %1 and %2
tr: %1 ile %2 arasında olan

en: but requires administrator review before you can begin promoting your campaign. You will receive an email confirmation shortly which includes a link to return to this page.
tr: ancak kampanyanızın duyurulmaya başlanmadan önce yöneticinin onayından geçmesi gerekiyor. Kısa süre içinde bu sayfaya dönüş bağlantısını içeren bir e-posta onayı alacaksınız.

en: by relationship
tr: ilişkiye göre

en: cache entered data
tr: yazılan veriler ön belleğe alınsın

en: cached snapshot of the serialized data
tr: Serileştirilmiş verilerin ön belleğe alınmış anlık görüntüsü

en: cc Email Report Instance To
tr: Rapor kopyasının gönderileceği kopya e-posta adresi

en: change
tr: değiştir

en: change membership type
tr: üyelik türünü değiştir

en: check your spelling
tr: yazımınızı denetleyin

en: civicrm_contribution_page
tr: civicrm_katki_sayfasi

en: civicrm_root is currently set to: <em>!1</em>.
tr: Geçerli civicrm_root ayarı: <em>!1</em>.

en: click to add more
tr: başkalarını eklemek için tıklayın

en: client_id cannot be empty for OpenCase - end post processing
tr: Open CaseType için client_id boş olamaz. Art işleme sona erdi

en: close
tr: kapat

en: close all manual batches
tr: tüm el ile yapılan toplu işlemleri kapatabilir

en: close own manual batches
tr: kendi el ile yapılan toplu işlemlerini kapatabilir

en: close section
tr: bölümü kapat

en: column no for this widget
tr: Bu sayfa bileşeninin sütun sayısı

en: comma-separated list of email addresses to bcc each time a confirmation is sent
tr: Onay e-postalarının gizli kopyasının gönderileceği e-posta adreslerinin virgül ile ayrılmış listesi

en: comma-separated list of email addresses to bcc each time a receipt is sent
tr: Alındı e-postalarının gizli kopyasının gönderileceği e-posta adreslerinin virgül ile ayrılmış listesi

en: comma-separated list of email addresses to cc each time a confirmation is sent
tr: Onay e-postalarının kopyasının gönderileceği e-posta adreslerinin virgül ile ayrılmış listesi

en: comma-separated list of email addresses to cc each time a receipt is sent
tr: Alındı e-postalarının kopyasının gönderileceği e-posta adreslerinin virgül ile ayrılmış listesi

en: comma-separated list of email addresses to send the report to
tr: Bu raporun gönderileceği e-posta adreslerinin virgül ile ayrılmış listesi

en: confirmation
tr: onaylama

en: contact does not exist: %1
tr: kişi bulunamadı: %1

en: contactId
tr: kişiKodu

en: contains json encode configurations options
tr: JSON kodlama yapılandırma ayarlarını içerir

en: contents of the Return-Path header
tr: Return-Path üst bilgisinin içeriği

en: contents of the document
tr: Belgenin içeriği

en: controls sort order
tr: denetimlerin sıralaması

en: copy
tr: kopya

[ctx: country]
en: Afghanistan
tr: Afganistan

[ctx: country]
en: Africa West, East, Central and Southern
tr: Doğu, Batı, Orta ve Güney Afrika

[ctx: country]
en: Albania
tr: Arnavutluk

[ctx: country]
en: Algeria
tr: Cezayir

[ctx: country]
en: America South, Central, North and Caribbean
tr: Karayipler, Kuzey, Güney ve Orta Amerika

[ctx: country]
en: American Samoa
tr: Amerikan Samoası

[ctx: country]
en: Antarctica
tr: Antarktika

[ctx: country]
en: Antigua and Barbuda
tr: Antigua ve Barbuda

[ctx: country]
en: Argentina
tr: Arjantin

[ctx: country]
en: Armenia
tr: Ermenistan

[ctx: country]
en: Asia-Pacific
tr: Asya Pasifik

[ctx: country]
en: Australia
tr: Avustralya

[ctx: country]
en: Austria
tr: Avusturya

[ctx: country]
en: Azerbaijan
tr: Azerbaycan

[ctx: country]
en: Bahamas
tr: Bahamalar

[ctx: country]
en: Bahrain
tr: Bahreyn

[ctx: country]
en: Bangladesh
tr: Bangladeş

[ctx: country]
en: Belarus
tr: Beyaz Rusya

[ctx: country]
en: Belgium
tr: Belçika

[ctx: country]
en: Bolivia
tr: Bolivya

[ctx: country]
en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
tr: Bonaire, Saint Eustatius ve Saba

[ctx: country]
en: Bosnia and Herzegovina
tr: Bosna Hersek

[ctx: country]
en: Botswana
tr: Botsvana

[ctx: country]
en: Bouvet Island
tr: Bouvet Adası

[ctx: country]
en: Brazil
tr: Brezilya

[ctx: country]
en: British Indian Ocean Territory
tr: İngiliz Hint Okyanusu Bölgesi

[ctx: country]
en: Brunei Darussalam
tr: Brunei Sultanlığı

[ctx: country]
en: Bulgaria
tr: Bulgaristan

[ctx: country]
en: Cambodia
tr: Kamboçya

[ctx: country]
en: Cameroon
tr: Kamerun

[ctx: country]
en: Canada
tr: Kanada

[ctx: country]
en: Cape Verde
tr: Yeşilburun Adaları

[ctx: country]
en: Cayman Islands
tr: Kayman Adaları

[ctx: country]
en: Central African Republic
tr: Orta Afrika Cumhuriyeti

[ctx: country]
en: Chad
tr: Çad

[ctx: country]
en: Chile
tr: Şili

[ctx: country]
en: China
tr: Çin

[ctx: country]
en: Christmas Island
tr: Noel Adaları

[ctx: country]
en: Cocos (Keeling) Islands
tr: Cocos (Keeling) Adaları

[ctx: country]
en: Colombia
tr: Kolombiya

[ctx: country]
en: Comoros
tr: Komor Adaları

[ctx: country]
en: Congo, Republic of the
tr: Kongo Demokratik Cumhuriyeti

[ctx: country]
en: Congo, The Democratic Republic of the
tr: Kongo Demokratik Cumhuriyeti

[ctx: country]
en: Cook Islands
tr: Cook Adaları

[ctx: country]
en: Costa Rica
tr: Kosta Rika

[ctx: country]
en: Croatia
tr: Hırvatistan

[ctx: country]
en: Cuba
tr: Küba

[ctx: country]
en: Cyprus
tr: Kuzey Kıbrıs

[ctx: country]
en: Czech Republic
tr: Çek Cumhuriyeti

[ctx: country]
en: Côte d’Ivoire
tr: Fildişi Sahili

[ctx: country]
en: Denmark
tr: Danimarka

[ctx: country]
en: Djibouti
tr: Cibuti

[ctx: country]
en: Dominica
tr: Dominika

[ctx: country]
en: Dominican Republic
tr: Dominik Cumhuriyeti

[ctx: country]
en: Ecuador
tr: Ekvador

[ctx: country]
en: Egypt
tr: Mısır

[ctx: country]
en: Equatorial Guinea
tr: Ekvator Ginesi

[ctx: country]
en: Eritrea
tr: Eritre

[ctx: country]
en: Estonia
tr: Estonya

[ctx: country]
en: Eswatini
tr: Esvatini

[ctx: country]
en: Ethiopia
tr: Etiyopya

[ctx: country]
en: Europe and Central Asia
tr: Avrupa ve Orta Asya

[ctx: country]
en: Falkland Islands (Malvinas)
tr: Falkland Adaları

[ctx: country]
en: Faroe Islands
tr: Faroe Adaları

[ctx: country]
en: Finland
tr: Finlandiya

[ctx: country]
en: France
tr: Fransa

[ctx: country]
en: French Guiana
tr: Fransız Guyanası

[ctx: country]
en: French Polynesia
tr: Fransız Polinezyası

[ctx: country]
en: French Southern Territories
tr: Fransız Güney Bölgeleri

[ctx: country]
en: Gambia
tr: Gambiya

[ctx: country]
en: Georgia
tr: Gürcistan

[ctx: country]
en: Germany
tr: Almanya

[ctx: country]
en: Ghana
tr: Gana

[ctx: country]
en: Gibraltar
tr: Cebelitarık

[ctx: country]
en: Greece
tr: Yunanistan

[ctx: country]
en: Greenland
tr: Grönland

[ctx: country]
en: Guinea
tr: Gine

[ctx: country]
en: Guinea-Bissau
tr: Gine-Bissau

[ctx: country]
en: Heard Island and McDonald Islands
tr: Heard Adası ve McDonald Adaları

[ctx: country]
en: Holy See (Vatican City State)
tr: Vatikan

[ctx: country]
en: Hungary
tr: Macaristan

[ctx: country]
en: Iceland
tr: Izlanda

[ctx: country]
en: India
tr: Hindistan

[ctx: country]
en: Indonesia
tr: Endonezya

[ctx: country]
en: Iran, Islamic Republic of
tr: Iran

[ctx: country]
en: Iraq
tr: Irak

[ctx: country]
en: Ireland
tr: Irlanda

[ctx: country]
en: Isle of Man
tr: Man Adası

[ctx: country]
en: Israel
tr: Israil

[ctx: country]
en: Italy
tr: Italya

[ctx: country]
en: Jamaica
tr: Jamaika

[ctx: country]
en: Japan
tr: Japonya

[ctx: country]
en: Jordan
tr: Ürdün

[ctx: country]
en: Kazakhstan
tr: Kazakistan

[ctx: country]
en: Korea, Democratic People's Republic of
tr: Kuzey Kore

[ctx: country]
en: Korea, Republic of
tr: Güney Kore

[ctx: country]
en: Kosovo
tr: Kosova

[ctx: country]
en: Kuwait
tr: Kuveyt

[ctx: country]
en: Kyrgyzstan
tr: Kırgızistan

[ctx: country]
en: Lao People's Democratic Republic
tr: Lao Demokratik Halk Cumhuriyeti

[ctx: country]
en: Latvia
tr: Letonya

[ctx: country]
en: Lebanon
tr: Lübnan

[ctx: country]
en: Lesotho
tr: Lesoto

[ctx: country]
en: Liberia
tr: Liberya

[ctx: country]
en: Lithuania
tr: Litvanya

[ctx: country]
en: Luxembourg
tr: Lüksemburg

[ctx: country]
en: Macao
tr: Makau

[ctx: country]
en: Madagascar
tr: Madagaskar

[ctx: country]
en: Malawi
tr: Malavi

[ctx: country]
en: Malaysia
tr: Malezya

[ctx: country]
en: Maldives
tr: Maldivler

[ctx: country]
en: Marshall Islands
tr: Marshall Adaları

[ctx: country]
en: Mauritania
tr: Moritanya

[ctx: country]
en: Mexico
tr: Meksika

[ctx: country]
en: Micronesia, Federated States of
tr: Mikronezya

[ctx: country]
en: Middle East and North Africa
tr: Orta Doğu ve Kuzey Afrika

[ctx: country]
en: Monaco
tr: Monako

[ctx: country]
en: Mongolia
tr: Moğolistan

[ctx: country]
en: Montenegro
tr: Karadağ

[ctx: country]
en: Morocco
tr: Fas

[ctx: country]
en: Mozambique
tr: Mozambik

[ctx: country]
en: Myanmar
tr: Birmanya

[ctx: country]
en: Namibia
tr: Namibya

[ctx: country]
en: Netherlands
tr: Hollanda

[ctx: country]
en: New Caledonia
tr: Yeni Kaledonya

[ctx: country]
en: New Zealand
tr: Yeni Zelanda

[ctx: country]
en: Nicaragua
tr: Nikaragua

[ctx: country]
en: Niger
tr: Nijer

[ctx: country]
en: Nigeria
tr: Nijerya

[ctx: country]
en: Niue
tr: Niue Adaları

[ctx: country]
en: Norfolk Island
tr: Norfolk Adası

[ctx: country]
en: North Macedonia
tr: Kuzey Makedonya

[ctx: country]
en: Northern Mariana Islands
tr: Kuzey Mariana Adaları

[ctx: country]
en: Norway
tr: Norveç

[ctx: country]
en: Oman
tr: Umman

[ctx: country]
en: Palestine, State of
tr: Filistin Devleti

[ctx: country]
en: Papua New Guinea
tr: Papua Yeni Gine

[ctx: country]
en: Philippines
tr: Filipinler

[ctx: country]
en: Pitcairn
tr: Pitcairn Adası

[ctx: country]
en: Poland
tr: Polonya

[ctx: country]
en: Portugal
tr: Portekiz

[ctx: country]
en: Puerto Rico
tr: Porto Riko

[ctx: country]
en: Qatar
tr: Katar

[ctx: country]
en: Romania
tr: Romanya

[ctx: country]
en: Russian Federation
tr: Rusya Federasyonu

[ctx: country]
en: Rwanda
tr: Ruanda

[ctx: country]
en: Saint Kitts and Nevis
tr: Saint Kitts ve Nevis

[ctx: country]
en: Saint Martin (French part)
tr: Saint Martin (Fransız bölümü)

[ctx: country]
en: Saint Pierre and Miquelon
tr: Saint Pierre ve Miquelon

[ctx: country]
en: Saint Vincent and the Grenadines
tr: Saint Vincent ve Grenadinler

[ctx: country]
en: Samoa
tr: Batı Samoa

[ctx: country]
en: Sao Tome and Principe
tr: Sao Tome ve Principe

[ctx: country]
en: Saudi Arabia
tr: Suudi Arabistan

[ctx: country]
en: Serbia
tr: Sırbistan

[ctx: country]
en: Serbia and Montenegro
tr: Sırbistan ve Karadağ

[ctx: country]
en: Seychelles
tr: Seyşeller

[ctx: country]
en: Singapore
tr: Singapur

[ctx: country]
en: Sint Maarten (Dutch Part)
tr: Sint Maarten (Hollanda kısmı)

[ctx: country]
en: Slovakia
tr: Slovakya

[ctx: country]
en: Slovenia
tr: Slovenya

[ctx: country]
en: Solomon Islands
tr: Solomon Adaları

[ctx: country]
en: Somalia
tr: Somali

[ctx: country]
en: South Africa
tr: Güney Afrika

[ctx: country]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
tr: Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları

[ctx: country]
en: South Sudan
tr: Güney Sudan

[ctx: country]
en: Spain
tr: Ispanya

[ctx: country]
en: Suriname
tr: Surinam

[ctx: country]
en: Svalbard and Jan Mayen
tr: Svalbard ve Jan Mayen

[ctx: country]
en: Sweden
tr: İsveç

[ctx: country]
en: Switzerland
tr: İsviçre

[ctx: country]
en: Syrian Arab Republic
tr: Suriye

[ctx: country]
en: Taiwan
tr: Tayvan

[ctx: country]
en: Tajikistan
tr: Tacikistan

[ctx: country]
en: Tanzania, United Republic of
tr: Tanzanya

[ctx: country]
en: Thailand
tr: Tayland

[ctx: country]
en: Timor-Leste
tr: Doğu Timor

[ctx: country]
en: Trinidad and Tobago
tr: Trinidad ve Tobago

[ctx: country]
en: Tunisia
tr: Tunus

[ctx: country]
en: Turkey
tr: Türkiye

[ctx: country]
en: Turkmenistan
tr: Türkmenistan

[ctx: country]
en: Turks and Caicos Islands
tr: Turks ve Caicos Adaları

[ctx: country]
en: Ukraine
tr: Ukrayna

[ctx: country]
en: United Arab Emirates
tr: Birleşik Arap Emirlikleri

[ctx: country]
en: United Kingdom
tr: Birleşik Krallık

[ctx: country]
en: United States
tr: Birleşik Devletler

[ctx: country]
en: United States Minor Outlying Islands
tr: Birleşik Devletler Küçük Uzak Adaları

[ctx: country]
en: Uzbekistan
tr: Özbekistan

[ctx: country]
en: Viet Nam
tr: Vietnam

[ctx: country]
en: Virgin Islands, British
tr: Virgin Adaları

[ctx: country]
en: Virgin Islands, U.S.
tr: A.B.D. Virgin Adaları

[ctx: country]
en: Wallis and Futuna
tr: Wallis ve Futuna

[ctx: country]
en: Western Sahara
tr: Batı Sahra

[ctx: country]
en: Zambia
tr: Zambiya

[ctx: country]
en: Zimbabwe
tr: Zimbabve

[ctx: country]
en: unassigned
tr: atanmamış

[ctx: country]
en: Åland Islands
tr: Åland Adaları

en: create mailings
tr: postalama ekleme

en: create manual batch
tr: el ile toplu işlem oluşturabilir

en: create or administer CiviCRM profiles (i.e. what contact data is collected during user registration and included in My Account) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; CiviCRM Profiles</a>.
tr: <a href="!1">"CiviCRM" &raquo; "Yönetim" &raquo; "CiviCRM profilleri"</a> bölümünden CiviCRM profillerini (kullanıcı kaydı sıransında toplanan ve hesabım bölümünde bulunan bilgiler gibi) yönetebilir ya da yeni profiller ekleyebilirsiniz.

en: create or administer activity types (e.g. house meeting, intake interview...) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Activity Types</a>.
tr: <a href="!1">"CiviCRM" &raquo; "Yönetim" &raquo; "İşlem türleri"</a> bölümünden var olan işlem türlerini ("Ev buluşması", "Mülakat"... gibi) yönetebilir ya da yeni etkinlik türleri ekleyebilirsiniz.

en: create or administer custom data fields (e.g. volunteer skills, emergency contact info...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Custom Data</a>.
tr: <a href="!1">"CiviCRM" &raquo; "Yönetim" &raquo; "Özel veri alanları"</a> bölümünden özel verileri ("Gönüllü yetenekleri", "Acil durumda aranacak kişi"... gibi) yönetebilir ya da yeni özel veri alanları ekleyebilirsiniz.

en: create or administer location types (e.g. home, work, school...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Location Types</a>.
tr: <a href="!1">"CiviCRM" &raquo; "Yönetim" &raquo; "Konum türleri"</a> bölümünden var olan konum türlerini ("Ev", "İş", "Okul"... gibi) yönetebilir ya da yeni konum türleri ekleyebilirsiniz.

en: create or administer relationship types (e.g. household member, board member, spouse...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Relationship Types</a>.
tr: <a href="!1">"CiviCRM" &raquo; "Yönetim" &raquo; "İlişki türleri"</a> bölümünden var olan ilişki türlerini ("Yönetim kurulu üyesi", "Eş"... gibi) yönetebilir ya da yeni ilişki türleri ekleyebilirsiniz.

en: create or administer tags (e.g. organizer, foundation, environment...) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Tags</a>.
tr: <a href="!1">"CiviCRM" &raquo; "Yönetim" &raquo; "Etiketler"</a> bölümünden var olan etiketleri ("Düzenleyici", "Kurum", "Çalışma ortamı"... gibi) yönetebilir ya da yeni etiketler ekleyebilirsiniz.

en: create or manage groups at <a href="!1">Manage Groups</a>.
tr: Gruplar <a href="!1">Grup yönetimi</a> bölümünden yönetilebilir.

en: created
tr: oluşturuldu

en: credit card
tr: kredi kartı

en: crm-i icon class
tr: crm-i icon sınıfı

en: ct=[Individual or Household or Organization] required
    gt=[email_greeting or postal_greeting or addressee] required
    force=[0 or 1] optional-0 update contacts with null value, 1 update all
    limit=Number optional-Limit the number of contacts to update
tr: ct=[Individual ya da Household ya da Organization] zorunludur
    gt=[email_greeting ya da postal_greeting ya da addressee] zorunludur
    force=[0 ya da 1] isteğe bağlı-0 kişileri null değeri ile günceller, 1 tümünü günceller
    limit=Sayı isteğe bağlı. Güncellenecek kişi sayısını sınırlar

en: currency ISO code (e.g. 'USD')
tr: para birimi ISO kodu ("USD" gibi)

en: currency symbol (e.g. '$')
tr: para birimi simgesi ("$" gibi)

en: custom fields
tr: özel alanlar

en: d M yy (31 Dec 2009)
tr: g A yy (31 Ara 2009)

en: d MM yy (31 December 2009)
tr: g AA yy (31 Aralık 2009)

en: dashlet title
tr: Pano bileşeni başlığı

en: data associated with this group / name combo
tr: Bu grup / ad bileşimi ile ilişkili veriler

en: data associated with this path
tr: Bu yol ile ilişkili veriler

en: date format for custom date
tr: Özel tarih için tarih biçimi

en: date on which this item was submitted to the queue
tr: bu ögenin kuyruğa gönderilme tarihi

en: date on which this job becomes available; null if ASAP
tr: bu görevin kullanılabileceği tarih; hemen için boş bırakın

en: date on which this job ended.
tr: bu görevin tamamlandığı tarih.

en: date on which this job was added.
tr: bu görevin eklenme tarihi.

en: date on which this job was removed.
tr: bu görevin kaldırılma tarihi.

en: date on which this job was scheduled.
tr: bu görevin zamanlandığı tarih.

en: date on which this job was started.
tr: bu görevin başlatıldığı tarih.

en: date time that the action was performed on.
tr: işlemin yapıldığı tarih ve saat.

en: date transaction occurred
tr: hesap hareketi tarihi

en: date when the relationship ended
tr: İlişkinin bittiği tarih

en: date when the relationship started
tr: İlişkinin başladığı tarih

en: day
tr: gün

en: day of the month
tr: Ayın günü

en: day of the month as a decimal number ('1'..'31')
tr: ondalık sayı olarak ayın günü, ("1"..."31")

en: day of the month as a decimal number, 0-padded ('01'..'31')
tr: ondalık sayı olarak ayın günü, 0 eklenmiş ("01"..."31")

en: day of the month as a decimal number, blank-padded (' 1'..'31')
tr: ondalık sayı olarak ayın günü, boşluk eklenmiş (" 1"..."31")

en: day of the period
tr: dönem günü

en: day of the week
tr: Haftanın günü

en: dd-mm (31-12)
tr: gg-aa (31-12)

en: dd-mm-yy (31-12-2009)
tr: gg-aa-yy (31-12-2009)

en: dd-mon-yy OR dd/mm/yy (25-Dec-98 OR 25/12/98)
tr: gg-ayk-yy YA DA gg/aa/yy (25-Ara-98 YA DA 25/12/98)

en: dd.mm.yy (31.12.2009)
tr: gg.a.yy (31.12.2009)

en: dd/mm/yy (31/12/2009)
tr: gg/aa/yy (31/12/2009)

en: dd/mm/yyyy (25/12/1998) OR (1/9/2008)
tr: gg/aa/yyyy (25/12/1998) YA DA (1/9/2008)

en: deceased
tr: Vefat etmiş

en: default financial type assigned to contributions submitted via this page, e.g. Contribution, Campaign Contribution
tr: bu sayfa ile gönderilen katkılara atanacak varsayılan mali tür. Katkı, kampanya katkısı gibi

en: default organization
tr: varsayılan kuruluş

en: delete
tr: sil

en: delete activities
tr: işlemleri silme

en: delete all manual batches
tr: tüm el ile yapılan toplu işlemleri silebilir

en: delete contacts
tr: kişileri silebilir

en: delete in CiviCase
tr: CiviCase üzerinden silme

en: delete in CiviContribute
tr: CiviContribute üzerinden silme

en: delete in CiviEvent
tr: CiviEvent üzerinde silme

en: delete in CiviGrant
tr: CiviGrant üzerinden sil

en: delete in CiviMail
tr: CiviMail üzerinden silme

en: delete in CiviMember
tr: CiviMember üzerinde silme

en: delete in CiviPledge
tr: CiviPledge üzerinden sil

en: delete own manual batches
tr: kendi el ile yapılan toplu işlemlerini silebilir

en: descriptive label for item - from price_field_value.label
tr: price_field_value.label alanındaki ögenin açıklayıcı etiketi

en: details...
tr: bilgiler...

en: differentiate between standalone mailings, A/B tests, and A/B final-winner
tr: bağımsız postalar, A/B testleri ve A/B sonucu kazananı arasında ayrım yapın

en: disabled
tr: devre dışı

en: do complex searches based on tags, group membership, location, activities and custom fields at <a href="!1">Advanced Search</a>.
tr: <a href="!1">Ayrıntılı arama</a> bölümünden etiket, grup üyeliği, konum, etkinlik ve özel alanlara göre karmaşık aramalar yapılabilir.

en: do not import
tr: içe aktarılmasın

en: due
tr: ödeme tarihi

en: duplicate
tr: çift

en: e.g. 'Student', 'Senior', 'Honor Society'...
tr: örneğin "Öğrenci", "Kıdemli", "Şeref topluluğu"...

en: e.g. the Contact form's Activity tab listing. Without this ticked, activities that belong to a case are hidden (default behavior). Warning: enabling this option means that all case activities relating to a contact will be listed which could result in users without "access all cases and activities" permission being able to see see the summarized details (date, subject, assignees, status etc.). Such users will still be prevented from managing the case and viewing/editing the activity.
tr: Örnek: İletişim formunun işlem sekmesi listesi. Bu seçenek etkinleştirilmediğinde, bir olayın işlemleri gizlenir (varsayılan davranış). Uyarı: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, "tüm olay ve işlemlere erişme" izni olmayan kullanıcılar da özet bilgileri (tarih, konu, atananlar, durum gibi) bir kişiyle ilgili tüm olay işlemlerini görebilir. Bu kullanıcılar olayı yönetemez ve işlemi görüntüleyemez ya da düzenleyemez.

en: each
tr: her

en: edit
tr: düzenle

en: edit all contacts
tr: tüm kişileri düzenleyebilir

en: edit all events
tr: tüm etkinlikleri güncelleme

en: edit all manual batches
tr: tüm el ile yapılan toplu işlemleri düzenleyebilir

en: edit api keys
tr: API anahtarlarını düzenleyebilir

en: edit contributions
tr: katkıları düzenleme

en: edit event participants
tr: etkinlik katılımcılarını düzenleme

en: edit grants
tr: bağışları düzenle

en: edit groups
tr: grupları düzenleyebilir

en: edit inbound email basic information
tr: temel gelen e-posta bilgilerini düzenleyebilir

en: edit inbound email basic information and content
tr: temel gelen e-posta bilgilerini ve içeriği düzenleyebilir

en: edit memberships
tr: Üyelikleri düzenleyebilme

en: edit message templates
tr: ileti kalıplarını düzenleyebilir

en: edit my contact
tr: kendi kişisini düzenleyebilir

en: edit own api keys
tr: Kendi API anahtarlarını düzenleyebilir

en: edit own manual batches
tr: el ile kendi toplu işlemlerini oluşturabilir

en: edit pledges
tr: Söz verilmiş ödemeleri düzenle

en: edit profile
tr: profili düzenle

en: edit system workflow message templates
tr: sistem iş akışı ileti kalıplarını düzenleyebilir

en: edit user-driven message templates
tr: kullanıcı tarafından tetiklenen ileti kalıplarını düzenleyebilir

en: email
tr: e-posta

en: email Domain
tr: E-posta adresinin etki alanı

en: email Local Part
tr: E-posta adresinin yerel bölümü

en: email address domain (the part after @)
tr: E-posta adresinin etki alanı (@ sonrasındaki bölüm)

en: empowered by %1
tr: %1 tarafından sunulmaktadır

en: enable CiviCRM blocks at <a href="!1">Administer &raquo; Site Building &raquo; Blocks</a>.
tr: CiviCRM blokları <a href="!1">"Yönetim" &raquo; "Site oluşturma" &raquo; "Bloklar"</a> bölümünden etkinleştirilebilir.

en: end date
tr: bitiş tarihi

en: ended
tr: sona ermiş

en: entityID needs to be set and of type Integer
tr: Varlık kodu ayarlanmalı ve tam sayı türünde olmalıdır

en: entity_id needs to be set and of type Integer
tr: entity_id ayarlanmalı ve tam sayı türünde olmalıdır

en: entry in table
tr: tablodaki varlık

en: error level per PSR3
tr: Her PSR3 için hata düzeyi

en: events
tr: etkinlikler

en: every
tr: her

en: expected only one price field to be in price set but multiple are present
tr: fiyat paketinden bir fiyat seçilmesi gerekirken bir kaç fiyat seçilmiş

en: expires ignore_severity.  NULL never hushes.
tr: ignore_severity için süreyi bitirir.  NULL asla susturulmaz.

en: export all manual batches
tr: tüm el ile yapılan toplu işlemlerini dışa aktarabilir

en: export own manual batches
tr: kendi el ile yapılan toplu işlemlerini dışa aktarabilir

en: ext.
tr: dahili

en: false
tr: yanlış

en: field ID
tr: alan kodu

en: field ID needs to be of type Integer for index %1
tr: Alan kodu bir %1 dizini için tam sayı türünde olmalıdır

en: field length if alphanumeric
tr: Alfasayısal ise alan uzunluğu

en: file '%1' found
tr: "%1" dosyası bulundu

en: file '%1' not found
tr: "%1" dosyası bulunamadı

en: find contacts by name, email address, group membership and or tagging at <a href="!1">Find Contacts</a>.
tr: <a href="%1">Kişi arama</a> bölümünden kişiler, etiket, ad, e-posta adresi, ve grup üyeliğine göre aranabilir.

en: fk to Batch Status options in civicrm_option_values
tr: civicrm_option_values içinde toplu işlem durumu seçenekleri dış anahtarı

en: fk to Batch Type options in civicrm_option_values
tr: civicrm_option_values içinde toplu işlem türü seçenekleri dış anahtarı

en: fk to Batch mode options in civicrm_option_values
tr: civicrm_option_values toplu işlem kipi seçenekleri dış anahtarı

en: fk to Payment Instrument options in civicrm_option_values
tr: civicrm_option_values ödeme aracı seçenekleri dış anahtarı

en: flip
tr: tersine çevir

en: folder to poll from when using IMAP, path to poll from when using Maildir, etc.
tr: IMAP iletişim kuralı kullanılırken denetlenecek klasör. Maildir iletişim kuralı kullanılırken denetlenecek yol.

en: for
tr: için

en: for %1 installments
tr: %1 taksit için

en: force merge duplicate contacts
tr: çift kişileri birleştirilmeye zorlayabilir

en: foreign key to civicrm_group_id
tr: civicrm_group_id dış anahtarı

en: from %1
tr: %1 ile başlayan

en: full month name ('January'..'December')
tr: tam ay adı ("Ocak"..."Aralık")

en: fullscreen url for dashlet
tr: Pano bileşeni tam ekran adresi

en: function to call for this url
tr: Bu adresi çağıracak işlev

en: geocoding=[1 or 0] required
    parse=[1 or 0] required
    start=[contact ID] optional-begin with this contact ID
    end=[contact ID] optional-process contacts with IDs less than this
    throttle=[1 or 0] optional-1 adds five second sleep
tr: geocoding=[1 ya da 0] zorunlu
    parse=[1 ya da 0] zorunlu
    start=[contact ID] işlenmeye başlanacak kişi kodu, isteğe bağlı
    end=[contact ID] işlenmenin bitirileceği kişi kodu, isteğe bağlı 
    throttle=[1 or 0] -1 5 saniye bekleme ekler, isteğe bağlı

en: grants
tr: bağışlar

en: greater than
tr: şundan büyük

en: greater than or equal to
tr: büyük ya da eşit

en: group name for cache element, useful in cleaning cache elements
tr: Ön bellek bileşeninin grup adı. Ön bellek bileşenlerini temizlemek için yararlıdır

en: has already been assigned to another address. Please select another location for this address.
tr: zaten farklı bir adrese atanmış. Lütfen bu adres için farklı bir konum seçin.

en: has been successfully resubscribed.
tr: yeniden abone oldu.

en: has now had a domain id column added. As there is more than 1 domains in this install you need to manually set the domain id for the providers in this install
tr: için bir etki alanı kodu sütunu eklendi. Bu kurulumda 1 taneden fazla etki alanı olduğundan, bu kurulumdaki hizmet sağlayıcılarının etki alanı kodlarını el ile ayarlamanız gerekir.

en: here
tr: buradan

en: hide child groups
tr: alt gruplar gizlensin

en: hide field or section
tr: alan ya da bölüm gizlensin

en: hour | hours
tr[0]: saat
tr[1]: saat

en: hour in 12-hour format, 0-padded ('01'..'12')
tr: 12 saat biçiminde saat, 0 eklenmiş ("00"..."12")

en: hour in 12-hour format, blank-padded (' 1'..'12')
tr: 12 saat biçiminde saat, boşluk eklenmiş (" 0"..."12")

en: hour in 24-hour format, 0-padded ('00'..'23')
tr: 24 saat biçiminde saat, 0 eklenmiş ("00"..."23")

en: hour in 24-hour format, blank-padded (' 0'..'23')
tr: 24 saat biçiminde saat, boşluk eklenmiş (" 0"..."23")

en: http://www.example.com/thank_you.html
tr: http://www.kurulusum.org/tesekkurler.html

en: iCalendar feed for current and future public events.
tr: Güncel ve yaklaşan etkinliklerin iCalendar akışını alın.

en: iCalendar feed for this event.
tr: Bu etkinliğin iCalendar akışı.

en: iCalendar is a standard format for representing information about calendaring and scheduling. CiviEvent allows you to output your current and upcoming 'public' events in the iCalendar format - so this information can be shared with other iCalendar-enabled applications.
tr: İCalendar, takvim ve zamanlama bilgilerini sunmak için kullanılan standart bir biçimdir. CiviEvent bileşeni, "Herkese açık" güncel ve yaklaşan etkinlik verilerini iCalendar biçiminde verebilmenizi sağlar. Böylece bu bilgiler başka iCalendar biçimi kullanan uygulamalar ile paylaşılabilir.

en: id of the first contact
tr: İlk kişinin kodu

en: id of the relationship (FK to civicrm_relationship.id)
tr: İlişki kodu (civicrm_relationship.id alanının dış anahtarı)

en: id of the relationship type
tr: İlişki türü kodu

en: id of the second contact
tr: İkinci kişisinin kodu

en: if Tell Friend is enable, Maximum recipients limit should be greater than zero.
tr: Arkadaşına ilet özelliği etkinleştirildiğinde, en fazla alıcı sayısı sıfırdan büyük olmalıdır.

en: if Tell Friend is enabled, Maximum recipients limit should be greater than zero.
tr: Arkadaşına İlet özelliği etkinleştirildiğinde, en fazla alıcı sayısı sıfırdan büyük olmalıdır.

en: if false, the confirm page in contribution pages gets skipped
tr: Bu seçenek devre dışı bırakıldığında, katkı sayfalarındaki onay sayfası atlanır

en: if other amounts allowed, user can configure maximum allowed.
tr: Başka tutarlara izin veriliyorsa, kullanıcı izin verilen en fazla tutarı yapılandırabilir.

en: if other amounts allowed, user can configure minimum allowed.
tr: Başka tutarlara izin veriliyorsa, kullanıcı izin verilen en az tutarı yapılandırabilir.

en: if true - allows real-time monetary transactions otherwise non-monetary transactions
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, gerçek zamanlı para hesap hareketleri yapılabilir. Devre dışı bırakıldığında para dışındaki hesap hareketleri yapılabilir

en: if true - allows recurring contributions, valid only for PayPal_Standard
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, yinelenen katkılar yapılabilir. Yalnızca PayPal_Standard ile kullanılabilir

en: if true - allows the user to register multiple participants for event
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcı etkinlik için birden çok kullanıcı kaydedebilir

en: if true - allows the user to register multiple registrations from same email address.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcı aynı e-posta adresi ile birden çok kayıt yapabilir.

en: if true - allows the user to send payment directly to the org later
tr: bu seçenek etkinleştirildiğinde kullanıcı ödemeyi daha sonra doğrudan kuruluşa gönderebilir

en: if true - asks user for recurring installments
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcıya yinelenme taksitleri sorulur

en: if true - billing block is required for online contribution page
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, çevrimiçi katkı sayfasında fatura bloğu zorunlu olur

en: if true - processing logic must reject transaction at confirmation stage if pay method != credit card
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, ödeme yöntemi != kredi kartı ise ödeme süreci hesap hareketi onay aşamasında reddetmelidir

en: if true - supports recurring intervals
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, yinelenen aralıklar kullanılabilir

en: if true - user is able to adjust payment start date
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kullanıcı ödeme başlangıç tarihini ayarlayabilir

en: if true than billing block is required this event
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu etkinlik için faturalama bloğu kullanılır

en: if true, page will include an input text field where user can enter their own amount
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, sayfada kullanıcının kendi tutarını yazabileceği bir metin alanı görüntülenir

en: if true, receipt is automatically emailed to contact on each successful payment
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, her ödeme alındığında kişiye otomatik olarak alındı e-postası gönderilir.

en: if true, receipt is automatically emailed to contact on success
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, işlem sorunsuz tamamlandığında kişiye otomatik olarak alındı e-postası gönderilir.

en: if you are searching by Contact name, check your spelling
tr: Kişi adına göre arıyorsanız, yazdığınız ifadeyi denetleyin

en: if you are searching by client name, check your spelling
tr: müşteri adına göre arıyorsanız, yazdığınız ifadeyi denetleyin

en: if you are searching by contributor name, check your spelling
tr: Katkıda bulunan kişi adına göre arıyorsanız, yazdığını ifadeyi denetleyin

en: if you are searching by member name, check your spelling
tr: Üye adına göre arama yapıyorsanız, doğru yazdığınıza emin olun

en: if you are searching by participant name, check your spelling
tr: katılımcı adına göre arıyorsanız, yazdığınız ifadeyi denetleyin

en: if you are searching by respondent name, check your spelling
tr: Yanıtlayan kişi adına göre arama yapıyorsanız, yazımınızı denetleyin

en: if you are searching within a Group or for Tagged contacts, try 'any group' or 'any tag'
tr: Bir grup ya da etiket içindeki kişileri arıyorsanız, "Tüm gruplar" ya da "Tüm etiketler" seçeneklerini deneyin

en: if you are searching within a date or amount range, try a wider range of values
tr: bir tarih ya da tutar aralığında arama yapıyorsanız daha geniş bir aralık seçin

en: if you are searching within a date range, try a wider range of values
tr: bir tarih aralığında arama yapıyorsanız daha geniş bir aralık seçin

en: import SQL datasource
tr: SQL veri kaynağı içe aktarabilir

en: import contacts
tr: kişileri içe aktarabilir

en: import contacts from other sources at <a href="!1">Import Contacts</a>.
tr: Başka kaynaklardaki kişiler <a href="!1">Kişileri içe aktar</a> bölümünden CiviCRM içine aktarılabilir.

en: in
tr: içinde

en: in...
tr: içinde...

en: installments
tr: taksitler

en: installments of
tr: Şunun taksitleri

en: installments.
tr: taksit.

en: instanceId=[ID of report instance] required
    format=[csv or print] optional-output CSV or print-friendly HTML, else PDF
tr: instanceId=[rapor kodu] zorunludur
    format=[csv ya da print] isteğe bağlı-CSV ya da yazıcıya uygun HTML, yoksa PDF

en: interview campaign contacts
tr: kampanya kişileri ile görüşün

en: is a numeric field
tr: bir sayısal alandır

en: is partial payment enabled for this event
tr: bu etkinlik için bölünmüş ödemenin kullanılıp kullanılmayacağı

en: is partial payment enabled for this online contribution page
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu katkı sayfasında bölünmüş ödeme yapılabilir

en: is the relationship active ?
tr: İlişki etkin

en: is this the default message template for the workflow referenced by workflow_id?
tr: Bu kalıp, workflow_id tarafından referans verilmiş iş akışı için varsayılan ileti kalıbı mı?

en: is this the reserved message template which we ship for the workflow referenced by workflow_id?
tr: Bu kalıp, workflow_id tarafından başvurulan iş akışı için gönderdiğimiz ayırtılmış ileti kalıbı mı?

en: is...
tr: eşit...

en: label for relationship of contact_a to contact_b.
tr: contact_a => contact_b ilişkisinin etiketi.

en: less than
tr: şundan küçük

en: less than or equal to
tr: küçük ya da eşit

en: lifetime
tr: ömür boyu

en: limit=Number optional-Limit the number of smart groups rebuild
tr: sınır=İsteğe bağlı, rakam. Yeniden oluşturulacak akıllı grup sayısı sınırı

en: linking custom group for dynamic object
tr: Devingen nesnenin özel grup bağlantısı

en: list of locales supported by the current db state (NULL for single-lang install)
tr: Geçerli veritabanı durumu tarafından desteklenen yerel ayarların listesi (tek dilde kurulum için NULL)

en: listing based on recipient field.
tr: Alıcı alanına göre listeleme.

en: live
tr: canlı

en: loading
tr: yükleniyor

en: localized Name of Contact Type.
tr: Kişi türünün yerelleştirilmiş adı.

en: localized Optional verbose description of the type.
tr: Türün isteğe bağlı yerelleştirilmiş ayrıntılı açıklaması.

en: localized label for display of this status type
tr: bu durum türü görüntülenirken kullanıllacak yerelleştirilmiş etiket

en: lowercase ante/post meridiem ('am', 'pm')
tr: küçük harf öğleden önce/sonra ("am", "pm")

en: make online contributions
tr: çevrimiçi katkı yapma

en: make sure you have enough privileges in the access control system
tr: erişim denetimi sisteminden yeterli izinlerin verilmiş olduğuna emin olun

en: manage campaign
tr: kampanya yönetimi

en: manage event profiles
tr: etkinlik profilleri yönetimi

en: manage tags
tr: etiketleri yönetebilir

en: match
tr: eşleştir

en: maximum number of multiple records, if 0 - no max
tr: En fazla birden çok kayıt sayısı. 0 ise sınırlanmaz

en: member since
tr: üyelik başlangıcı

en: membership periods
tr: üyelik dönemleri

[ctx: menu]
en: ACL
tr: EDL

[ctx: menu]
en: ACL Roles
tr: EDL rolleri

[ctx: menu]
en: About CiviCRM
tr: CiviCRM hakkında

[ctx: menu]
en: Accepted Credit Cards
tr: Kabul edilen kredi kartları

[ctx: menu]
en: Access Control
tr: Erişim denetimi

[ctx: menu]
en: Accounting Batch
tr: Toplu muhasebe işlemi

[ctx: menu]
en: Accounting Batch Export
tr: Muhasebe işlemlerini toplu dışa aktar

[ctx: menu]
en: Accounting Batches
tr: Toplu muhasebe işlemleri

[ctx: menu]
en: Activities
tr: Etkinlikler

[ctx: menu]
en: Activity Dashlet
tr: İşlem pano aracı

[ctx: menu]
en: Activity Details
tr: İşlem ayrıntıları

[ctx: menu]
en: Activity Summary
tr: İşlem özeti

[ctx: menu]
en: Activity Types
tr: İşlem türleri

[ctx: menu]
en: Activity View
tr: İşlem görünümü

[ctx: menu]
en: Add Field
tr: Alan ekle

[ctx: menu]
en: Add Products to This Page
tr: Bu sayfaya ürünler ekle

[ctx: menu]
en: Add User
tr: Kullanıcı ekle

[ctx: menu]
en: Additional Info
tr: Ek bilgiler

[ctx: menu]
en: AdditionalInfo Form
tr: Ek bilgi formu

[ctx: menu]
en: Address Settings
tr: Adres ayarları

[ctx: menu]
en: Addressee Formats
tr: Alıcı biçimleri

[ctx: menu]
en: Administer
tr: Yönetim

[ctx: menu]
en: Administer CiviCRM
tr: CiviCRM yönetimi

[ctx: menu]
en: Administration Console
tr: Yönetim panosu

[ctx: menu]
en: Advanced Search
tr: Ayrıntılı arama

[ctx: menu]
en: All Cases
tr: Tüm olaylar

[ctx: menu]
en: All Cases Dashlet
tr: Tüm olaylar pano bileşeni

[ctx: menu]
en: All Reports
tr: Tüm raporlar

[ctx: menu]
en: Approve Mailing
tr: Postalamayı onayla

[ctx: menu]
en: Archived Mailings
tr: Arşivlenmiş postalamalar

[ctx: menu]
en: Ask a question
tr: Soru sorun

[ctx: menu]
en: Assign Users to ACL Roles
tr: Kullanıcıları EDL rollerine ata

[ctx: menu]
en: Assign to Another Client
tr: Farklı bir müşteriye ata

[ctx: menu]
en: Attendee List
tr: Katılımcı listesi

[ctx: menu]
en: Badge Layout
tr: Yaka kartı düzeni

[ctx: menu]
en: Batch Data Entry
tr: Toplu veri kaydı

[ctx: menu]
en: Batch Merge Duplicate Contacts
tr: Çift kayıtları toplu birleştirme

[ctx: menu]
en: Bookkeeping Transactions
tr: Muhasebe hesabı hareketleri

[ctx: menu]
en: Bounce Report for mailings
tr: Geri dönen e-postalar raporu

[ctx: menu]
en: Browse Uploaded files
tr: Yüklenen dosyalara göz at

[ctx: menu]
en: CMS Database Integration
tr: CMS veritabanı bütünleştirmesi

[ctx: menu]
en: Campaign Dashboard
tr: Kampanya panosu

[ctx: menu]
en: Campaign Reports
tr: Kampanya raporları

[ctx: menu]
en: Campaign Status
tr: Kampanya durumu

[ctx: menu]
en: Campaign Types
tr: Kampanya türleri

[ctx: menu]
en: Campaigns
tr: Kampanyalar

[ctx: menu]
en: Cancel Subscription
tr: Aboneliği iptal et

[ctx: menu]
en: Case
tr: Olay

[ctx: menu]
en: Case Activity
tr: Olay etkinliği

[ctx: menu]
en: Case Activity Audit
tr: Olay etkinliği denetimi

[ctx: menu]
en: Case Custom Set
tr: Özel olay kümesi

[ctx: menu]
en: Case Dashboard Dashlet
tr: Olay panosu pano bileşeni

[ctx: menu]
en: Case Dashlet
tr: Olay pano bileşeni

[ctx: menu]
en: Case Details
tr: Olay ayrıntıları

[ctx: menu]
en: Case Reports
tr: Olay raporları

[ctx: menu]
en: Case Statuses
tr: Olay durumları

[ctx: menu]
en: Case Types
tr: Olay türleri

[ctx: menu]
en: Cases
tr: Olaylar

[ctx: menu]
en: Change Registration Selections
tr: Kayıt seçimlerini değiştir

[ctx: menu]
en: CiviCRM Blog
tr: CiviCRM günlüğü

[ctx: menu]
en: CiviCRM Home
tr: CiviCRM girişi

[ctx: menu]
en: CiviCRM News
tr: CiviCRM haberler

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Create
tr: CiviCRM profili ekle

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Fields
tr: CiviMİY profil alanları

[ctx: menu]
en: CiviCRM Reports
tr: CiviCRM raporları

[ctx: menu]
en: CiviCRM Resources
tr: CiviCRM kaynakları

[ctx: menu]
en: CiviCampaign Component Settings
tr: CiviCampaign bileşeni ayarları

[ctx: menu]
en: CiviCase Dashboard
tr: CiviCase panosu

[ctx: menu]
en: CiviCase Settings
tr: CiviCase ayarları

[ctx: menu]
en: CiviContribute Component Settings
tr: CiviContribute bileşeni ayarları

[ctx: menu]
en: CiviContribute Dashboard
tr: CiviContribute panosu

[ctx: menu]
en: CiviEvent Component Settings
tr: CiviEvent bileşeni ayarları

[ctx: menu]
en: CiviEvent Dashboard
tr: CiviEvents panosu

[ctx: menu]
en: CiviGrant Dashboard
tr: CiviGrant panosu

[ctx: menu]
en: CiviMail Component Settings
tr: CiviMail bileşeni ayarları

[ctx: menu]
en: CiviMember Component Settings
tr: CiviMember bileşeni ayarları

[ctx: menu]
en: CiviMember Dashboard
tr: CiviMember panosu

[ctx: menu]
en: CiviPledge Dashboard
tr: CiviPledge panosu

[ctx: menu]
en: Cleanup Caches and Update Paths
tr: Ön bellekleri temizle ve yolları güncelle

[ctx: menu]
en: Closed Batches
tr: Kapalı toplu işlemler

[ctx: menu]
en: Communication Style Options
tr: İletişim biçemi seçenekleri

[ctx: menu]
en: Communications
tr: İletişim

[ctx: menu]
en: Components
tr: Bileşenler

[ctx: menu]
en: Conduct Survey
tr: Anket yap

[ctx: menu]
en: Conference Slot Labels
tr: Konferans aralığı etiketleri

[ctx: menu]
en: Conference Slots
tr: Konferans aralıkları

[ctx: menu]
en: Configuration Checklist
tr: Yapılandırma denetim listesi

[ctx: menu]
en: Configure CKEditor
tr: CKEditor yapılandırması

[ctx: menu]
en: Configure Survey
tr: Anket yapılandır

[ctx: menu]
en: Configure Widget
tr: Sayfa bileşeni yapılandırması

[ctx: menu]
en: Confirm
tr: Onayla

[ctx: menu]
en: Confirm Event Registration
tr: Etkinlik kaydını onayla

[ctx: menu]
en: Confirm dates
tr: Tarihleri onayla

[ctx: menu]
en: Connections
tr: Bağlantılar

[ctx: menu]
en: Constituent Detail
tr: Katılımcı ayrıntıları

[ctx: menu]
en: Constituent Summary
tr: Katılımcı özeti

[ctx: menu]
en: Contact Dashboard
tr: Kişi panosu

[ctx: menu]
en: Contact Reports
tr: Kişi raporları

[ctx: menu]
en: Contact Summary
tr: Kişi özeti

[ctx: menu]
en: Contact Types
tr: Kişi türleri

[ctx: menu]
en: Contacts
tr: Kişiler

[ctx: menu]
en: Contribution Aggregate by Relationship
tr: İlişkiye göre toplanan katkı

[ctx: menu]
en: Contribution Amounts
tr: Katkı tutarları

[ctx: menu]
en: Contribution Details
tr: Katkı ayrıntıları

[ctx: menu]
en: Contribution Reports
tr: Katkı raporları

[ctx: menu]
en: Contribution Summary
tr: Katkı özeti

[ctx: menu]
en: Contribution Summary - Chart View
tr: Katkı özeti - Çizelge görünümü

[ctx: menu]
en: Contribution Task
tr: Katkı görevi

[ctx: menu]
en: Contribution and Membership Details
tr: Katkı ve üyelik ayrıntıları

[ctx: menu]
en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
tr: Her türde katkının ayrıntıları, üyelik ödemesi katkıları için ilişkili üye bilgileri.

[ctx: menu]
en: Contributions
tr: Katkılar

[ctx: menu]
en: Contributions by Household
tr: Hane halkına göre katkılar

[ctx: menu]
en: Contributions by Organization
tr: Kuruluşa göre katkılar

[ctx: menu]
en: Create New Report from Template
tr: Kalıptan rapor oluştur

[ctx: menu]
en: Current Employers
tr: Geçerli işverenler

[ctx: menu]
en: Current and Upcoming Events
tr: Güncel ve yaklaşan etkinlikler

[ctx: menu]
en: Custom Data
tr: Özel veri

[ctx: menu]
en: Custom Data Fields
tr: Özel veri alanları

[ctx: menu]
en: Custom Field - Add
tr: Özel alan - Ekle

[ctx: menu]
en: Custom Field - Edit
tr: Özel alan - Düzenle

[ctx: menu]
en: Custom Field - Move
tr: Özel alan - Taşı

[ctx: menu]
en: Custom Field - Options
tr: Özel alan - Seçenekler

[ctx: menu]
en: Custom Fields
tr: Özel alanlar

[ctx: menu]
en: Custom Searches
tr: Özel aramalar

[ctx: menu]
en: Customize Data and Screens
tr: Veri ve görünümleri özelleştir

[ctx: menu]
en: Dashboard
tr: Pano

[ctx: menu]
en: Database Upgrades
tr: Veritabanı güncellemeleri

[ctx: menu]
en: Date Formats
tr: Tarih biçimleri

[ctx: menu]
en: Date Preferences
tr: Tarih ayarları

[ctx: menu]
en: Debugging
tr: Hata ayıklama

[ctx: menu]
en: Debugging and Error Handling
tr: Hata ayıklama ve hata işleme

[ctx: menu]
en: Dedupe Exceptions
tr: Çift kayıt ayıklama ayrıcalıkları

[ctx: menu]
en: Delete Contact
tr: Kişiyi sil

[ctx: menu]
en: Delete File
tr: Dosyayı sil

[ctx: menu]
en: Delete Survey
tr: Anketi sil

[ctx: menu]
en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
tr: Reklam, telefon bankacılığı, sokak ve diğer anketler için ayrıntılı rapor.

[ctx: menu]
en: Developer
tr: Geliştirici

[ctx: menu]
en: Developer Docs
tr: Geliştici belgeleri

[ctx: menu]
en: Directories
tr: Klasörler

[ctx: menu]
en: Display Preferences
tr: Görünüm ayarları

[ctx: menu]
en: Display clicks from each mailing
tr: Bu raporda, postalama ile gönderilen e-postadaki bağlantılara tıklayan kişiler görüntülenir

[ctx: menu]
en: Display contacts who opened emails from a mailing
tr: Bu raporda, postalama ile gönderilen e-postayı açan kişiler görüntülenir

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
tr: Bu raporda, aile bireylerinden toplanan katkıların hanelere göre gruplanmış ayrıntılı listesi görüntülenir.

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
tr: Bu raporda, çalışanlarından toplanan katkıların kuruluşlara göre gruplanmış ayrıntılı listesi görüntülenir.

[ctx: menu]
en: Documentation
tr: Belgeler

[ctx: menu]
en: Download Errors
tr: Sorunları indir

[ctx: menu]
en: Draft and Unscheduled Mailings
tr: Taslak ve zamanlanmamış postalamalar

[ctx: menu]
en: Dropdown Options
tr: Açılan liste ayarları

[ctx: menu]
en: Edit Field
tr: Alanı düzenle

[ctx: menu]
en: Edit Related Contact
tr: Kişiyi düzenle

[ctx: menu]
en: Email
tr: E-posta

[ctx: menu]
en: Email Greeting Formats
tr: E-posta bildirimi biçimleri

[ctx: menu]
en: Email Invoice
tr: E-posta fatura

[ctx: menu]
en: Email a Contact
tr: Kişiyi e-posta ile gönder

[ctx: menu]
en: Email address verified
tr: E-posta adresi doğrulandı

[ctx: menu]
en: Enable CiviCRM Components
tr: CiviCRM bileşenlerini etkinleştir

[ctx: menu]
en: Encounter Medium
tr: Ortam hesaba katılsın

[ctx: menu]
en: Encounter Mediums
tr: Ortamlar sayılsın

[ctx: menu]
en: Engagement Index
tr: Bağlantı düzeyi

[ctx: menu]
en: Event Fees
tr: Etkinlik ücretleri

[ctx: menu]
en: Event Income Details
tr: Etkinlik geliri ayrıntıları

[ctx: menu]
en: Event Income Summary
tr: Etkinlik geliri özeti

[ctx: menu]
en: Event Info and Settings
tr: Etkinlik bilgi ve ayarları

[ctx: menu]
en: Event Information
tr: Etkinlik bilgileri

[ctx: menu]
en: Event Location
tr: Etkinlik konumu

[ctx: menu]
en: Event Name Badge Layouts
tr: Etkinlik yaka kartı düzenleri

[ctx: menu]
en: Event Online Registration
tr: Çevrimiçi etkinlik kaydı

[ctx: menu]
en: Event Participants List
tr: Etkinlik katılımcıları listesi

[ctx: menu]
en: Event Registration
tr: Etkinlik kaydı

[ctx: menu]
en: Event Reports
tr: Etkinlik raporları

[ctx: menu]
en: Event Templates
tr: Etkinlik kalıpları

[ctx: menu]
en: Event Types
tr: Etkinlik türleri

[ctx: menu]
en: Events
tr: Etkinlikler

[ctx: menu]
en: Export
tr: Dışa aktar

[ctx: menu]
en: Export Contacts
tr: Kişileri dışa aktar

[ctx: menu]
en: Exported Batches
tr: Dışa aktarılmış toplu işlemler

[ctx: menu]
en: Extensions
tr: Eklentiler

[ctx: menu]
en: FROM Email Addresses
tr: "Kimden" e-posta adresleri

[ctx: menu]
en: File on Case
tr: Olay dosyası

[ctx: menu]
en: Financial Accounts
tr: Mali hesaplar

[ctx: menu]
en: Financial Type Accounts
tr: Mali tür hesapları

[ctx: menu]
en: Financial Types
tr: Mali türler

[ctx: menu]
en: Find Activities
tr: İşlem arama

[ctx: menu]
en: Find Cases
tr: Olay arama

[ctx: menu]
en: Find Contacts
tr: Kişi arama

[ctx: menu]
en: Find Contributions
tr: Katkı arama

[ctx: menu]
en: Find Grants
tr: Bağış arama

[ctx: menu]
en: Find Mailings
tr: Toplu posta arama

[ctx: menu]
en: Find Mass SMS
tr: Toplu SMS arama

[ctx: menu]
en: Find Memberships
tr: Üyelik arama

[ctx: menu]
en: Find Participants
tr: Katılımcı arama

[ctx: menu]
en: Find Pledges
tr: Söz verilmiş ödeme arama

[ctx: menu]
en: Find and Merge Duplicate Contacts
tr: Çift kişi kayıtlarını bulup birleştir

[ctx: menu]
en: Forward Mailing
tr: Postalamayı ilet

[ctx: menu]
en: From Email Addresses
tr: E-posta gönderme adresleri

[ctx: menu]
en: Full-text Search
tr: Tam metin araması

[ctx: menu]
en: GOTV (Track Voters)
tr: GOTV (oylayanları izle)

[ctx: menu]
en: GOTV (Voter Tracking)
tr: GOTV (oy izleme)

[ctx: menu]
en: Gender Options
tr: Cinsiyet seçenekleri

[ctx: menu]
en: Get Image File
tr: Görsel dosyasını al

[ctx: menu]
en: Get expert help
tr: Uzman yardımı alın

[ctx: menu]
en: Get started
tr: Başlayın

[ctx: menu]
en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
tr: Bu raporda, verilen tarih aralığında katkıda bulunan kişiler bu aralıktaki ödedikleri katkı payı tutarı ve artış/azalma yüzdesi ile görüntülenir.

[ctx: menu]
en: Gives relationship details between two contacts
tr: İki kişi arasındaki ilişkinin ayrıntılarını verir

[ctx: menu]
en: Grant Details
tr: Bağış ayrıntıları

[ctx: menu]
en: Grant Report Detail
tr: Ayrıntılı bağış raporu

[ctx: menu]
en: Grant Report Statistics
tr: İstatistik bağış raporu

[ctx: menu]
en: Grant Reports
tr: Bağış raporları

[ctx: menu]
en: Grant Statistics
tr: Bağış istatistikleri

[ctx: menu]
en: Grant Status
tr: Bağış durumu

[ctx: menu]
en: Grant Types
tr: Bağış türleri

[ctx: menu]
en: Grants
tr: Bağışlar

[ctx: menu]
en: Group Members
tr: Grup üyeleri

[ctx: menu]
en: Groups
tr: Gruplar

[ctx: menu]
en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc.
tr: Bu raporda, kişi, zaman aralığı, katkı türü, katkıda bulunanın konumu gibi ölçütlere göre gruplanmış ve toplanmış katkı bilgileri bulunur.

[ctx: menu]
en: Headers, Footers, and Automated Messages
tr: Üst bilgi, alt bilgi ve otomatik iletiler

[ctx: menu]
en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
tr: Etkinlikte elde edilen gelirlerin incelenmesini sağlar. Raporda, katılımcı türü, durumu ve ödeme yöntemi gibi ayrıntılar görüntülenebilir.

[ctx: menu]
en: Home
tr: Giriş

[ctx: menu]
en: Import
tr: İçe aktar

[ctx: menu]
en: Import Activities
tr: İşlemleri içe aktar

[ctx: menu]
en: Import Contacts
tr: Kişileri içe aktar

[ctx: menu]
en: Import Contributions
tr: Katkıları içe aktar

[ctx: menu]
en: Import Memberships
tr: Üyelikleri içe aktar

[ctx: menu]
en: Import Multi-value Custom Data
tr: Birkaç değerli özel verileri içe aktar

[ctx: menu]
en: Import Participants
tr: Katılımcıları içe aktar

[ctx: menu]
en: Import/Export Mappings
tr: Eşleştirmeleri içe/dışa aktar

[ctx: menu]
en: Include Profiles
tr: Profiller katılsın

[ctx: menu]
en: Individual Prefixes (Ms, Mr...)
tr: Birey unvanları (Bay, Bayan...)

[ctx: menu]
en: Individual Suffixes (Jr, Sr...)
tr: Birey son ekleri (Jr, Sr...)

[ctx: menu]
en: Insert CiviCRM Content
tr: CiviCRM içeriği ekle

[ctx: menu]
en: Instant Messenger Services
tr: Anlık iletişim hizmetleri

[ctx: menu]
en: Interview Respondents
tr: Görüşme yanıtlayıcıları

[ctx: menu]
en: Join CiviCRM
tr: CiviCRM ortamına katılın

[ctx: menu]
en: LYBUNT (last year but not this year)
tr: Geçen yıl

[ctx: menu]
en: Label Formats
tr: Etiket biçimleri

[ctx: menu]
en: Languages, Currency, Locations
tr: Diller, para birimi, konumlar

[ctx: menu]
en: Lapsed Memberships
tr: Süresi dolmuş üyelikler

[ctx: menu]
en: Last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
tr: Bu raporda, geçen yıl bağış yapmış ancak bu yıl belirttiğiniz zaman aralığında bağış yapmamış katılımcıların listesi görüntülenir.

[ctx: menu]
en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
tr: Bu raporda, kişinin katkı geçmişi, yıla göre gruplanmış ve katılımcıların kişiyle ilişkileri eklenmiş olarak görüntülenir.

[ctx: menu]
en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
tr: Söz verilmiş ödemelerin özeti, söz verilmiş tutar, söz verilmiş ödeme durumu, sonraki ödeme tarihi, kalan bakiye, ödenen toplam tutar gibi bilgileri kapsar.

[ctx: menu]
en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
tr: Bu raporda, kişi, zaman aralığı, katkı türü, katkıda bulunanın konumu gibi ölçütlere göre seçilmiş katkı bilgileri bulunur. Özet katkı Raporunda, katkı ayrıntılarını görüntülemek için bu rapor kullanılır.

[ctx: menu]
en: Localization
tr: Yerelleştirme

[ctx: menu]
en: Location Types (Home, Work...)
tr: Konum türleri (Ev, İş...)

[ctx: menu]
en: Log out
tr: Oturumu kapat

[ctx: menu]
en: Mail Accounts
tr: E-posta hesapları

[ctx: menu]
en: Mail Bounces
tr: Geri dönen e-postalar

[ctx: menu]
en: Mail Clickthroughs
tr: Tıklanan e-postalar

[ctx: menu]
en: Mail Opened
tr: Okunan e-posta

[ctx: menu]
en: Mailer Settings
tr: Posta işleyici ayarları

[ctx: menu]
en: Mailing Details
tr: Postalama ayrıntıları

[ctx: menu]
en: Mailing Event
tr: Postalama etkinliği

[ctx: menu]
en: Mailing Report
tr: Postalama raporu

[ctx: menu]
en: Mailing Reports
tr: Postalama raporları

[ctx: menu]
en: Mailing Summary
tr: Postalama özeti

[ctx: menu]
en: Mailings
tr: Postalama

[ctx: menu]
en: Manage A/B Tests
tr: A/B testleri yönetimi

[ctx: menu]
en: Manage ACLs
tr: EDL yönetimi

[ctx: menu]
en: Manage Contribution Pages
tr: Katkı sayfaları yönetimi

[ctx: menu]
en: Manage Custom Searches
tr: Özel arama yönetimi

[ctx: menu]
en: Manage Events
tr: Etkinlik yönetimi

[ctx: menu]
en: Manage Extensions
tr: Eklenti yönetimi

[ctx: menu]
en: Manage Groups
tr: Grup yönetimi

[ctx: menu]
en: Manage Premiums
tr: Hediye yönetimi

[ctx: menu]
en: Manage Price Sets
tr: Fiyat paketleri yönetimi

[ctx: menu]
en: Manage Tags
tr: Etiket yönetimi

[ctx: menu]
en: Manage Tags (Categories)
tr: Etiket (kategori) yönetimi

[ctx: menu]
en: Manage Templates
tr: Kalıp yönetimi

[ctx: menu]
en: Map Event Location
tr: Etkinlik konumunu belirle

[ctx: menu]
en: Map Location(s)
tr: Konumları belirle

[ctx: menu]
en: Mapping and Geocoding
tr: Haritalama ve koordinatlar

[ctx: menu]
en: Membership Details
tr: Üyelik ayrıntıları

[ctx: menu]
en: Membership Recurring Contributions
tr: Yinelenen üyelik katkıları

[ctx: menu]
en: Membership Reports
tr: Üyelik raporları

[ctx: menu]
en: Membership Section
tr: Üyelik bölümü

[ctx: menu]
en: Membership Status Rules
tr: Üyelik durumu kuralları

[ctx: menu]
en: Membership Summary
tr: Üyelik özeti

[ctx: menu]
en: Membership Types
tr: Üyelik türleri

[ctx: menu]
en: Memberships
tr: Üyelikler

[ctx: menu]
en: Merge Contact
tr: Kişiyi birleştir

[ctx: menu]
en: Merge Tags
tr: Etiketleri birleştir

[ctx: menu]
en: Message Templates
tr: İleti kalıpları

[ctx: menu]
en: Misc (Undelete, PDFs, Limits, Logging, etc.)
tr: Diğer (Kurtarma, PDF, Sınırlar, Günlük tutma...)

[ctx: menu]
en: Mobile Phone Providers
tr: Mobil hizmet sağlayıcılar

[ctx: menu]
en: Multi Site Settings
tr: Çoklu site ayarları

[ctx: menu]
en: My Cases
tr: Olaylarım

[ctx: menu]
en: My Reports
tr: Raporlarım

[ctx: menu]
en: Navigation Menu
tr: Gezinme menüsü

[ctx: menu]
en: New A/B Test
tr: Yeni A/B testi

[ctx: menu]
en: New Activity
tr: İşlem ekle

[ctx: menu]
en: New Batch
tr: Toplu işlem ekle

[ctx: menu]
en: New Campaign
tr: Kampanya ekle

[ctx: menu]
en: New Case
tr: Olay ekle

[ctx: menu]
en: New CiviCRM Profile
tr: CiviCRM profili ekle

[ctx: menu]
en: New Contact
tr: Kişi ekle

[ctx: menu]
en: New Contribution
tr: Yeni katkı ekle

[ctx: menu]
en: New Contribution Page
tr: Katkı sayfası ekle

[ctx: menu]
en: New Email
tr: E-posta ekle

[ctx: menu]
en: New Event
tr: Etkinlik ekle

[ctx: menu]
en: New Grant
tr: Bağış ekle

[ctx: menu]
en: New Group
tr: Grup ekle

[ctx: menu]
en: New Household
tr: Hane ekle

[ctx: menu]
en: New Individual
tr: Birey ekle

[ctx: menu]
en: New Mailing
tr: Toplu posta ekle

[ctx: menu]
en: New Mass SMS
tr: Toplu SMS ekle

[ctx: menu]
en: New Membership
tr: Üyelik ekle

[ctx: menu]
en: New Organization
tr: Kuruluş ekle

[ctx: menu]
en: New Payment
tr: Ödeme ekle

[ctx: menu]
en: New Petition
tr: İstekte bulunun

[ctx: menu]
en: New Pledge
tr: Söz verilmiş ödeme ekle

[ctx: menu]
en: New Price Set
tr: Fiyat paketi ekle

[ctx: menu]
en: New SMS
tr: SMS ekle

[ctx: menu]
en: New Survey
tr: Anket ekle

[ctx: menu]
en: New Tag
tr: Etiket ekle

[ctx: menu]
en: Notes
tr: Notlar

[ctx: menu]
en: Open Batches
tr: Açık toplu işlemler

[ctx: menu]
en: Open Case
tr: Olay ekle

[ctx: menu]
en: Opt-out
tr: Abonelikten ayrıl

[ctx: menu]
en: Option Groups
tr: Seçenek grupları

[ctx: menu]
en: Organization Address and Contact Info
tr: Kuruluş adres ve ilgili bilgileri

[ctx: menu]
en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
tr: Giden e-posta (SMTP/Sendmail)

[ctx: menu]
en: Outbound Email Settings
tr: Giden e-posta ayarları

[ctx: menu]
en: PDF Invoice
tr: PDF fatura

[ctx: menu]
en: Participant Listing Options
tr: Katılımcı listeleme ayarları

[ctx: menu]
en: Participant Listing Templates
tr: Katılımcı listeleme kalıpları

[ctx: menu]
en: Participant Role
tr: Katılımcı rolü

[ctx: menu]
en: Participant Roles
tr: Katılımcı rolleri

[ctx: menu]
en: Participant Status
tr: Katılımcı durumu

[ctx: menu]
en: Participant Statuses
tr: Katılımcı durumları

[ctx: menu]
en: Payment Methods
tr: Ödeme yöntemleri

[ctx: menu]
en: Payment Processor Type
tr: Ödeme aracısı türü

[ctx: menu]
en: Payment Processors
tr: Ödeme aracıları

[ctx: menu]
en: Permissions (Access Control)
tr: İzinler (erişim denetimi)

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Page Summary
tr: Kişisel kampanya sayfası özeti

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Pages
tr: Kişisel kampanya sayfaları

[ctx: menu]
en: Petitions
tr: İstekler

[ctx: menu]
en: Phone Type
tr: Telefon türü

[ctx: menu]
en: Phone Types
tr: Telefon türleri

[ctx: menu]
en: Pledge Detail
tr: Söz verilmiş ödeme ayrıntıları

[ctx: menu]
en: Pledge Payments
tr: Söz verilmiş ödemeler

[ctx: menu]
en: Pledge Reports
tr: Söz verilmiş ödeme raporları

[ctx: menu]
en: Pledged But not Paid
tr: Söz verilmiş ancak ödenmemiş

[ctx: menu]
en: Pledged but not Paid Report
tr: Söz verilmiş ancak ödenmemişler raporu

[ctx: menu]
en: Pledges
tr: Söz verilmiş ödemeler

[ctx: menu]
en: Postal Greeting Formats
tr: Posta bildirimi biçimleri

[ctx: menu]
en: Preferred Communication Methods
tr: Yeğlenen iletişim yöntemleri

[ctx: menu]
en: Preferred Language Options
tr: Yeğlenen dil ayarları

[ctx: menu]
en: Preferred Languages
tr: Yeğlenen diller

[ctx: menu]
en: Premiums
tr: Hediyeler

[ctx: menu]
en: Premiums (Thank-you Gifts)
tr: Hediyeler (teşekkür ödülleri)

[ctx: menu]
en: Preview Mailing
tr: Postalama ön izlemesi

[ctx: menu]
en: Price Field Options
tr: Fiyat alanı seçenekleri

[ctx: menu]
en: Price Fields
tr: Fiyat alanları

[ctx: menu]
en: Price Sets
tr: Fiyat paketleri

[ctx: menu]
en: Print Event Name Badge
tr: Etkinlik yaka kartını yazdır

[ctx: menu]
en: Print Page (PDF) Formats
tr: (PDF) Sayfa yazdırma biçimleri

[ctx: menu]
en: Process Uploaded Images
tr: Yüklenen dosyaları işle

[ctx: menu]
en: Profile Settings
tr: Profil ayarları

[ctx: menu]
en: ProfileEditor
tr: ProfilDuzenleyici

[ctx: menu]
en: Profiles
tr: Profiller

[ctx: menu]
en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
tr: Bu raporda, sistemdeki tamamlayıcı kayıtlarında bulunan adres ve telefon bilgileri listelenir.

[ctx: menu]
en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
tr: Bu raporda, bir katılımcının belirtilen bir tarih aralığındaki (zorunlu) işlem listesi, tüm kişilerin işlem istatistikleriyle görüntülenir.

[ctx: menu]
en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
tr: Bu raporda, üyelerin üyelik durumu ve üyelik ayrıntıları (Katılma Tarihi, Başlangıç Tarihi, Bitiş Tarih) görüntülenir. Ayrıca her üye ile ilişkili katkılar da (ödemeler) görüntülenebilir.

[ctx: menu]
en: Provides a list of memberships that have lapsed or will lapse by the date you specify.
tr: Süresi dolmuş ya da belirtilen tarihte süresi dolacak üyelikleri listeler.

[ctx: menu]
en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
tr: Bu raporda, belirtilen zaman aralığında en fazla katkıda bulunanlar görüntülenir. Kişi sayısı istendiği şekilde ayarlanabilir (örneğin en fazla katkıda bulunan 100 kişi).

[ctx: menu]
en: Provides a summary of memberships by type and join date.
tr: Bu raporda, üyelik türü ve katılma tarihlerine göre üyelerin özeti görüntülenir.

[ctx: menu]
en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
tr: Etkinlik gelirinin özetini görüntüler. Bir etkinliğin başarı derecesinin ölçülmesine yardımcı olmak amacıyla "Etkinlik kodu", "Kayıt", "Katılım" ve "Gelir" gibi gerekli bilgileri görüntüler.

[ctx: menu]
en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
tr: Bu raporda, kişilerle ilgili katkılar, üyelikler, etkinlik ve işlemler gibi bilgiler bulunur.

[ctx: menu]
en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details.
tr: Bu raporda, işverenlerin çalışanlar ile ile ilişkilerinin ayrıntıları, çalışma ayrıntılarıyla birlikte görüntülenir.

[ctx: menu]
en: Provides information about the status of recurring contributions
tr: Yinelenen katkı durumu ile ilgili bilgileri görüntüler.

[ctx: menu]
en: Provides lists of event attendees.
tr: Etkinlik katılımcılarının listesini görüntüler.

[ctx: menu]
en: Provides lists of participants for an event.
tr: Etkinlik katılımcılarının listesini görüntüler.

[ctx: menu]
en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
tr: İstenen ve tamamlanan gönderiler, abonelikten ayrılmalar, yanıtlar ve iletimler ile ilgili raporları görüntüler.

[ctx: menu]
en: Provides transaction details for all contributions and payments, including Transaction #, Invoice ID, Payment Instrument and Check #.
tr: Bu raporda, tüm katkı ve ödeme hareketlerinin ayrıntıları, hesap hareketi numarası, fatura numarası, ödeme aracı ve çek numarası bilgileri ile görüntülenir.

[ctx: menu]
en: Record Respondents Interview
tr: Yanıtlayanlarla görüşmeler kaydedilsin

[ctx: menu]
en: Recurring Contribution's Payments
tr: Yinelenen katkı ödemeleri

[ctx: menu]
en: Recurring Contributions
tr: Yinelenen katkılar

[ctx: menu]
en: Redaction Rules
tr: Değişim kuralları

[ctx: menu]
en: Register Event Participant
tr: Etkinlik katılımcısı kaydet

[ctx: menu]
en: Register New Participant
tr: Yeni katılımcı kaydet

[ctx: menu]
en: Register Report
tr: Kayıt raporu

[ctx: menu]
en: Register your site
tr: Sitenizi kayıt edin

[ctx: menu]
en: Relationship Types
tr: İlişki türleri

[ctx: menu]
en: Relationships
tr: İlişkiler

[ctx: menu]
en: Release Respondents
tr: Yanıtlayanları bırak

[ctx: menu]
en: Repeat Contributions
tr: Yinelenen katkılar

[ctx: menu]
en: Repeat Event
tr: Etkinliği yinele

[ctx: menu]
en: Report
tr: Rapor

[ctx: menu]
en: Reports
tr: Raporlar

[ctx: menu]
en: Reports Listing
tr: Rapor listesi

[ctx: menu]
en: Reserve Respondents
tr: Yanıtlayanları seçin

[ctx: menu]
en: Resource URLs
tr: Kaynak adresleri

[ctx: menu]
en: Resubscribe
tr: Yeniden abone ol

[ctx: menu]
en: SMS Providers
tr: SMS hizmeti sağlayıcılar

[ctx: menu]
en: SYBUNT (some year but not this year)
tr: Bu yıldan önceki yıllar

[ctx: menu]
en: Safe File Extension Options
tr: Güvenli dosya uzantısı seçenekleri

[ctx: menu]
en: Safe File Extensions
tr: Güvenli dosya uzantıları

[ctx: menu]
en: Schedule Reminders
tr: Zamanlanmış anımsatıcılar

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs
tr: Zamanlanmış görevler

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs Log
tr: Zamanlanmış görev günlüğü

[ctx: menu]
en: Scheduled and Sent Mailings
tr: Zamanlanmış ve gönderilmiş postalamalar

[ctx: menu]
en: Search
tr: Arama

[ctx: menu]
en: Search Builder
tr: Arama oluşturucu

[ctx: menu]
en: Search Preferences
tr: Arama ayarları

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Transfer
tr: Kendi kendine kayıt aktarımı

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Update
tr: Kendi kendine kayıt güncelleme

[ctx: menu]
en: Sending Mail
tr: E-posta gönderiliyor

[ctx: menu]
en: Settings - Payment Processor
tr: Ayarlar - Ödeme aracısı

[ctx: menu]
en: Setup a Personal Campaign Page - Account Information
tr: Kişisel kampanya sayfası ekle - Hesap bilgileri

[ctx: menu]
en: Shows activity statistics by type / date
tr: Türe ve tarihe göre işlem istatistiklerini kapsar.

[ctx: menu]
en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
tr: Bu raporda, kişilerin diğer kişilere sanal kredi olarak yaptığı katkılar görüntülenir.

[ctx: menu]
en: Sign Petition
tr: İsteği imzala

[ctx: menu]
en: Smart Groups
tr: Esnek gruplar

[ctx: menu]
en: Sms Providers
tr: SMS hizmeti sağlayıcılar

[ctx: menu]
en: Soft Credit Types
tr: Sanal kredi türleri

[ctx: menu]
en: Soft Credits
tr: Sanal krediler

[ctx: menu]
en: Some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
tr: Bu raporda, geçmişte kuruluşunuza bağış yapmış ancak bu yıl belirttiğiniz zaman aralığında bağış yapmamış katılımcıların listesi görüntülenir.

[ctx: menu]
en: Subscribe
tr: Abone ol

[ctx: menu]
en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
tr: Her bir kişisel kampanya sayfası için toplanan tutar ve katkıda bulunan kişi sayısı görüntülenir.

[ctx: menu]
en: Summary statistics for mailings
tr: Postalama istatistikleri özeti

[ctx: menu]
en: Support
tr: Destek

[ctx: menu]
en: Survey Details
tr: Anket ayrıntıları

[ctx: menu]
en: Survey Types
tr: Anket türleri

[ctx: menu]
en: Surveys
tr: Anketler

[ctx: menu]
en: Synchronize Users to Contacts
tr: Kullanıcılarla kişileri eşitle

[ctx: menu]
en: System Settings
tr: Sistem ayarları

[ctx: menu]
en: System Status
tr: Sistem durumu

[ctx: menu]
en: Tags
tr: Etiketler

[ctx: menu]
en: Tags (Categories)
tr: Etiketler (kategoriler)

[ctx: menu]
en: Tell a Friend
tr: Arkadaşına ilet

[ctx: menu]
en: Thank You
tr: Teşekkürler

[ctx: menu]
en: Thank-you and Receipting
tr: Teşekkür ve belgeleme

[ctx: menu]
en: Title and Settings
tr: Başlık ve ayarlar

[ctx: menu]
en: Top Donors
tr: En fazla katkı yapanlar

[ctx: menu]
en: Unsubscribe
tr: Abonelikten ayrıl

[ctx: menu]
en: Update Billing Details
tr: Fatura ayrıntılarını güncelle

[ctx: menu]
en: Update Subscription
tr: Aboneliği güncelle

[ctx: menu]
en: Upgrade CiviCRM
tr: CiviCRM yazılımını güncelle

[ctx: menu]
en: Users and Permissions
tr: Kullanıcı ve izinler

[ctx: menu]
en: View Activity
tr: İşlemi görüntüle

[ctx: menu]
en: View Date Preferences
tr: Tarih ayarlarını görüntüle

[ctx: menu]
en: View Mailing
tr: Postalamayı görüntüle

[ctx: menu]
en: View Payment
tr: Ödemeyi görüntüle

[ctx: menu]
en: View Petition Signatures
tr: İstek imzalarını görüntüle

[ctx: menu]
en: Website Types
tr: Web sitesi türleri

[ctx: menu]
en: Word Replacements
tr: Sözcük değişimleri

[ctx: menu]
en: WordPress Access Control
tr: WordPress erişim denetimi

en: merge
tr: birleştir

en: merge duplicate contacts
tr: çift kişileri birleştirebilir

en: migrate
tr: birleştir

en: miles
tr: mil

en: mime type of the document
tr: Belgenin MIME türü

en: minDays, maxDays=Consider mailings that have completed between minDays and maxDays
tr: minDays, maxDays=minDays ile maxDays arasında tamamlanmış postalamaları değerlendirmeye alır

en: minimum number of multiple records (typically 0?)
tr: En az birden çok kayıt sayısı (tipik olarak 0?)

en: minute, 0-padded ('00'..'60')
tr: dakika, 0 eklenmiş ("00"..."60")

en: minutes
tr: dakika

en: mismatch.
tr: uyumsuz.

en: mm/dd (12/31)
tr: aa/gg (12/31)

en: mm/dd/yy (12/31/2009)
tr: aa/gg/yy (12/31/2009)

en: mm/dd/yy OR mm-dd-yy (12/25/98 OR 12-25-98) OR (9/1/08 OR 9-1-08)
tr: aa/gg/yy YA DA aa-gg-yy (12/25/98 YA DA 12-25-98) YA DA (9/1/08 YA DA 9-1-08)

en: mm/dd/yyyy OR mm-dd-yyyy (12/25/1998 OR 12-25-1998) OR (9/1/2008 OR 9-1-2008)
tr: aa/gg/yyyy YA DA aa-gg-yyyy (12/25/1998 YA DA 12-25-1998) YA DA (9/1/2008 YA DA 9-1-2008)

en: monetary amount, formatted according to selected Monetary Locale
tr: Seçilmiş yerel para birimine uygun olarak biçimlendirilmiş parasal tutar

en: month
tr: ay

en: month as a decimal number, 0-padded ('01'..'12')
tr: ondalık sayı olarak ay, 0 eklenmiş ("01"..."12")

en: more
tr: diğer

en: must be a monetary value
tr: parasal bir değer olmalıdır

en: must be a numeric value
tr: sayısal bir değer olmalıdır

en: n/a
tr: kullanılamaz

en: name for relationship of contact_a to contact_b.
tr: contact_a => contact_b ilişkisinin adı.

en: name for relationship of far_contact to near_contact.
tr: İlişki adı uzak kişiden (far_contact) yakın kişiye (near_contact).

en: name for relationship of near_contact to far_contact.
tr: İlişki adı yakın kişiden (near_contact) uzak kişiye (far_contact).

en: name of the entity table for the above id, e.g. civicrm_activity, civicrm_participant
tr: Yukarıdaki kod için varlık tablosunun adı. civicrm_activity, civicrm_participant gibi

en: name of the protocol to use for polling (like IMAP, POP3 or Maildir)
tr: Posta denetimi için kullanılacak iletişim kuralının adı (IMAP, POP3 ya da Maildir gibi)

en: name of this group of settings
tr: Bu ayar grubunun adı

en: new
tr: yeni

en: new tag
tr: yeni etiket

en: no parameters
tr: değişken yok

en: non-localized name of the status type
tr: durum türünün yerelleştirilmemiş adı

en: none
tr: yok

en: not a duplicate
tr: çift kayıt değil

en: not available
tr: kullanılamaz

en: notification
tr: bildirim

en: number of options per line for checkbox and radio
tr: İşaret kutusu ve radyo düğmeleri için bir satırdaki seçenek sayısı

en: occurrences
tr: yineleme

en: offline membership renewal reminder.
tr: çevrimdışı üyelik yenileme anımsatıcı.

en: on
tr: zaman

en: on hold
tr: bekliyor

en: ongoing
tr: süren

en: option
tr: Seçenek

en: optional URL for preferred image (photo, logo, etc.) to display for this contact.
tr: Bu kişi için görüntülenmesi yeğlenen görselin (fotoğraf, logo vb.) isteğe bağlı adresi.

en: optional local part (like civimail+ for addresses like civimail+s.1.2@example.com)
tr: İsteğe bağlı yerel bölüm (civimail+s.1.2@websitesi.com gibi adresler için civimail+ gibi)

en: options
tr: seçenekler

en: or
tr: ya da

en: or ODD / EVEN
tr: ya da TEK / ÇİFT

en: or the contact is not part of the activity '%1'
tr: ya da kişi "%1" etkinliğinin bir parçası değil

en: overwrite
tr: üzerine yaz

en: page argument missing or invalid
tr: sayfa argümanı eksik ya da geçersiz

en: paid
tr: ödendi

en: parent
tr: Üst öge

en: parent ID
tr: Üst öge kodu

en: participants
tr: katılımcılar

en: password to use when polling
tr: Posta denetimi için kullanılacak parola

en: permission required to be able to run this instance
tr: Bu kopyayı çalıştırabilmek için gereken izinler

en: physical tablename for entity being joined to discount, e.g. civicrm_event
tr: Söz verilmiş indirimin katılacağı varlığın fiziksel tablo adı. civicrm_event gibi

en: physical tablename for entity being joined to file, e.g. civicrm_contact
tr: Dosyanın katılacağı varlığın fiziksel tablo adı. civicrm_contact gibi

en: physical tablename for entity being joined to pledge, e.g. civicrm_contact
tr: Söz verilmiş ödemenin katılacağı varlığın fiziksel tablo adı. civicrm_contact gibi

en: points to value in civicrm_option_value for group sms_api_type
tr: group sms_api_type için civicrm_option_value değerini gösterir

en: port to use when polling
tr: Posta denetimi için kullanılacak bağlantı noktası

en: price of each item
tr: Her bir ögenin fiyatı

en: price set being used
tr: fiyat paketi kullanılıyor

en: primary
tr: Birincil

en: primary key
tr: birincil anahtar

en: processor result code
tr: ödeme aracısı sonuç kodu

en: profile create
tr: profil ekleyebilir

en: profile edit
tr: profil düzenleyebilir

en: profile listings
tr: profil listeleyebilir

en: profile listings and forms
tr: profil listeleyebilir ve formlar

en: profile view
tr: profil görüntüleyebilir

en: profiles
tr: profiller

[ctx: province]
en: 'Ajman
tr: Acman

[ctx: province]
en: Abaco Islands
tr: Abaco Adaları

[ctx: province]
en: Aberdeen City
tr: Aberdeen

[ctx: province]
en: Abu Zaby
tr: Abu Dabi

[ctx: province]
en: Abuja Federal Capital Territory
tr: Abuja Federal Capital Bölgesi

[ctx: province]
en: Acklins and Crooked Islands
tr: Acklins ve Crooked Adaları

[ctx: province]
en: Ad yaman
tr: Adıyaman

[ctx: province]
en: Ag r
tr: Ağrı

[ctx: province]
en: Agalega Islands
tr: Agalega Adaları

[ctx: province]
en: Agcabadi
tr: Ağçabedi

[ctx: province]
en: Agdam
tr: Ağdam

[ctx: province]
en: Agdas
tr: Ağdaş

[ctx: province]
en: Agstafa
tr: Ağstafa

[ctx: province]
en: Agsu
tr: Ağsu

[ctx: province]
en: Al 'Aqaba
tr: Akabe

[ctx: province]
en: Al Fujayrah
tr: Füceyre

[ctx: province]
en: Al Jawf
tr: Jawf

[ctx: province]
en: Al Madinah
tr: Medine

[ctx: province]
en: Al Qasim
tr: Gassim

[ctx: province]
en: Ali Bayramli
tr: Ali Bayramlı

[ctx: province]
en: Almaty
tr: Almatı

[ctx: province]
en: Almaty oblysy
tr: Almatı Şehri

[ctx: province]
en: Altayskiy kray
tr: Altay

[ctx: province]
en: American Samoa
tr: Amerikan Samoası

[ctx: province]
en: An Najef
tr: Necef

[ctx: province]
en: Andaman and Nicobar Islands
tr: Andaman ve Nicobar Adaları

[ctx: province]
en: Andijon
tr: Andican

[ctx: province]
en: Andros Island
tr: Andros Adaları

[ctx: province]
en: Aqmola oblysy
tr: Akmola

[ctx: province]
en: Aqtobe oblysy
tr: Aktöbe

[ctx: province]
en: Ar Riyad
tr: Riyad

[ctx: province]
en: Arbil
tr: Erbil

[ctx: province]
en: Ardabil
tr: Erdebil

[ctx: province]
en: Armed Forces Americas
tr: Amerika Sliahlı Kuvvetleri

[ctx: province]
en: Armed Forces Europe
tr: Avrupa Sliahlı Kuvvetleri

[ctx: province]
en: Armed Forces Pacific
tr: Pasifik Sliahlı Kuvvetleri

[ctx: province]
en: As Sulaymaniyah
tr: Sülaymaniye

[ctx: province]
en: Ash Shariqah
tr: Şerce

[ctx: province]
en: Atyrau oblyfiy
tr: Atırau

[ctx: province]
en: Australian Antarctic Territory
tr: Avustralya Antarktika  Bölgesi

[ctx: province]
en: Australian Capital Territory
tr: Avustralya Başkent Bölgesi

[ctx: province]
en: Aydin
tr: Aydın

[ctx: province]
en: Azarbayjan-e Gharbi
tr: Batı Azerbaycan

[ctx: province]
en: Azarbayjan-e Sharqi
tr: Doğu Azerbaycan

[ctx: province]
en: Babak
tr: Bebek

[ctx: province]
en: Baghdad
tr: Bağdad

[ctx: province]
en: Bahia
tr: Bahya

[ctx: province]
en: Baki
tr: Bakü

[ctx: province]
en: Bal kesir
tr: Balıkesir

[ctx: province]
en: Baluchistan
tr: Belucistan

[ctx: province]
en: Bamian
tr: Bamiyan

[ctx: province]
en: Bartin
tr: Bartın

[ctx: province]
en: Bashkortostan, Respublika
tr: Başkurtistan Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Batys Quzaqstan oblysy
tr: Batı Kazakistan

[ctx: province]
en: Bayern
tr: Bavyera

[ctx: province]
en: Beijing
tr: Pekin

[ctx: province]
en: Ben Arous
tr: Ben Arus

[ctx: province]
en: Berry Islands
tr: Berry Adaları

[ctx: province]
en: Bethlehem
tr: Beytüllahim

[ctx: province]
en: Beylagan
tr: Beylekan

[ctx: province]
en: Bilasuvar
tr: Bilesuvar

[ctx: province]
en: Bingol
tr: Bingöl

[ctx: province]
en: Bishkek
tr: Bişkek

[ctx: province]
en: Bizerte
tr: Binzert

[ctx: province]
en: Budapest
tr: Budapeşte

[ctx: province]
en: Bushehr
tr: Bu-şehr

[ctx: province]
en: Buxoro
tr: Buhara

[ctx: province]
en: Béja
tr: Bace

[ctx: province]
en: Cabrayll
tr: Cebrayıl

[ctx: province]
en: Calilabad
tr: Celilabad

[ctx: province]
en: Canakkale
tr: Çanakkale

[ctx: province]
en: Cankir
tr: Çankırı

[ctx: province]
en: Capital federal
tr: Federal Başkent

[ctx: province]
en: Casablanca  [Dar el Beïda]
tr: Kasablanka

[ctx: province]
en: Cat Island
tr: Cat Adası

[ctx: province]
en: Catamarca
tr: Katamarka

[ctx: province]
en: Catania
tr: Katanya

[ctx: province]
en: Central Ostrobothnia
tr: Orta Ostrobothnia

[ctx: province]
en: Centre
tr: Orta

[ctx: province]
en: Chahar Mahall va Bakhtiari
tr: Çaharmahal ve Bahtiyari

[ctx: province]
en: Changhua County
tr: Changhua İlçesi

[ctx: province]
en: Chechenskaya Respublika
tr: Çeçenistan Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Cherkas'ka Oblast'
tr: Cherkasy

[ctx: province]
en: Chernihivs'ka Oblast'
tr: Chernihiv

[ctx: province]
en: Chernivets'ka Oblast'
tr: Chernivtsi

[ctx: province]
en: Chiayi County
tr: Chiayi İlçesi

[ctx: province]
en: Chios
tr: Sakız

[ctx: province]
en: Chu
tr: Çuy

[ctx: province]
en: Chuvashskaya Respublika
tr: Çuvaşistan Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Colombo
tr: Kolombo

[ctx: province]
en: Como
tr: Komo

[ctx: province]
en: Copenhagen
tr: Kopenhag

[ctx: province]
en: Copenhagen City
tr: Kopenhag

[ctx: province]
en: Cordoba
tr: Kordoba

[ctx: province]
en: Corum
tr: Çorum

[ctx: province]
en: Crna Gora
tr: Karadağ

[ctx: province]
en: Dadra and Nagar Haveli
tr: Dadra ve Nagar Haveli

[ctx: province]
en: Dagestan, Respublika
tr: Dağıstan Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Daman and Diu
tr: Daman ve Diu

[ctx: province]
en: Dar-es-Salaam
tr: Darüsselam

[ctx: province]
en: Daskasan
tr: Daşkesen

[ctx: province]
en: Dasoguz
tr: Daşoğuz

[ctx: province]
en: Davaci
tr: Deveci

[ctx: province]
en: Dhaka zila
tr: Dakka

[ctx: province]
en: District of Columbia
tr: Kolombiya Bölgesi

[ctx: province]
en: Diyarbakir
tr: Diyarbakır

[ctx: province]
en: Djibouti
tr: Cibuti

[ctx: province]
en: Dnipropetrovs'ka Oblast'
tr: Dnipropetrovsk

[ctx: province]
en: Donets'ka Oblast'
tr: Donetsk

[ctx: province]
en: Dubayy
tr: Dubai

[ctx: province]
en: Duzce
tr: Düzce

[ctx: province]
en: East
tr: Doğu

[ctx: province]
en: Eastern
tr: Doğu

[ctx: province]
en: Eastern Tobago
tr: Doğu Tobago

[ctx: province]
en: Elazig
tr: Elazığ

[ctx: province]
en: Equateur
tr: Ekvator

[ctx: province]
en: Erevan
tr: Erivan

[ctx: province]
en: Esfahan
tr: İsfahan

[ctx: province]
en: Eskis'ehir
tr: Eskişehir

[ctx: province]
en: Far North
tr: Uzak Kuzey

[ctx: province]
en: Farg'ona
tr: Fergana

[ctx: province]
en: Federacija Bosna i Hercegovina
tr: Bosna Hersek Federasyonu

[ctx: province]
en: Fyn
tr: Fin

[ctx: province]
en: Gabès
tr: Kabes

[ctx: province]
en: Gadabay
tr: Gedebay

[ctx: province]
en: Gafsa
tr: Kafsa

[ctx: province]
en: Ganca
tr: Gence

[ctx: province]
en: Genova
tr: Cenova

[ctx: province]
en: Georgia
tr: Gürcistan

[ctx: province]
en: Gms'hane
tr: Gümüşhane

[ctx: province]
en: Golestan
tr: Gülistan

[ctx: province]
en: Goycay
tr: Göyçay

[ctx: province]
en: Ha Noi, thu do
tr: Hanoi

[ctx: province]
en: Haciqabul
tr: Hacıkabul

[ctx: province]
en: Hai Phong, thanh pho
tr: Haifong

[ctx: province]
en: Hamadan
tr: Hemedan

[ctx: province]
en: Hebron
tr: El Halil

[ctx: province]
en: Hormozgan
tr: Hürmüzgan

[ctx: province]
en: Hsinchu County
tr: Hsinchu İlçesi

[ctx: province]
en: Hualien County
tr: Hualien İlçesi

[ctx: province]
en: Icel
tr: Mersin

[ctx: province]
en: Igidir
tr: Iğdır

[ctx: province]
en: Iiam
tr: Ilam

[ctx: province]
en: Ilan County
tr: Ilan İlçesi

[ctx: province]
en: Imisli
tr: Imişli

[ctx: province]
en: Ingushskaya Respublika
tr: Inguş Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Islamabad Federal Capital Area
tr: İslamabad Federal Başkent Alanı

[ctx: province]
en: Istanbul
tr: İstanbul

[ctx: province]
en: Ivano-Frankivs'ka Oblast'
tr: Ivano-Frankivsk

[ctx: province]
en: Izmir
tr: İzmir

[ctx: province]
en: Jalal-Abad
tr: Celal-Abad

[ctx: province]
en: Jendouba
tr: Cendube

[ctx: province]
en: Jericho
tr: Erika

[ctx: province]
en: Jerusalem
tr: Kudüs

[ctx: province]
en: Jizzax
tr: Cizzak

[ctx: province]
en: Kabardino-Balkarskaya
tr: Kabardin-Balkar Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Kabul
tr: Kâbil

[ctx: province]
en: Kahramanmaras
tr: Kahramanmaraş

[ctx: province]
en: Kairouan
tr: Keyrevan

[ctx: province]
en: Kalmykiya, Respublika
tr: Kalmikiya Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Kaohsiung County
tr: Kaohsiung İlçesi

[ctx: province]
en: Karabk
tr: Karabük

[ctx: province]
en: Karachayevo-Cherkesskaya Respublika
tr: Karaçay-Çerkez Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Karbala'
tr: Kerbela

[ctx: province]
en: Kareliya, Respublika
tr: Kareliya Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Kaskazini Pemba
tr: Kuzey Pemba

[ctx: province]
en: Kaskazini Unguja
tr: Kuzey Zanzibar

[ctx: province]
en: Kebili
tr: Kabili

[ctx: province]
en: Kermanshah
tr: Kermanşah

[ctx: province]
en: Khakasiya, Respublika
tr: Khakasiya Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Kharkivs'ka Oblast'
tr: Kharkiv

[ctx: province]
en: Khersons'ka Oblast'
tr: Kherson

[ctx: province]
en: Khmel'nyts'ka Oblast'
tr: Khmelnytskyi

[ctx: province]
en: Khorasan
tr: Horasan

[ctx: province]
en: Khorazm
tr: Harezm

[ctx: province]
en: Khowst
tr: Khost

[ctx: province]
en: Khuzestan
tr: Huzistan

[ctx: province]
en: Khyber Pakhtun Khawa
tr: Hayber Pahtunhva

[ctx: province]
en: Kirikkale
tr: Kırıkkale

[ctx: province]
en: Kirklareli
tr: Kırklareli

[ctx: province]
en: Kirovohrads'ka Oblast'
tr: Kirovohrad

[ctx: province]
en: Kirs'ehir
tr: Kırşehir

[ctx: province]
en: Kohjiluyeh va Buyer Ahmad
tr: Kohkiluye ve Buyer Ahmed

[ctx: province]
en: Komi, Respublika
tr: Komi Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Konar
tr: Kunar

[ctx: province]
en: Kondoz
tr: Kunduz

[ctx: province]
en: Kongo central
tr: Kongo merkez

[ctx: province]
en: Kordestan
tr: Kürdistan

[ctx: province]
en: Korinthia
tr: Korintiya

[ctx: province]
en: Ktahya
tr: Kütahya

[ctx: province]
en: Kyiv
tr: Kiev

[ctx: province]
en: Kyivs'ka Oblast'
tr: Kiev Oblast

[ctx: province]
en: Kärnten
tr: Karintiya

[ctx: province]
en: L'Ariana
tr: Aryana

[ctx: province]
en: L'vivs'ka Oblast'
tr: Lviv

[ctx: province]
en: La Manouba
tr: Manuba

[ctx: province]
en: Larnaka
tr: Gazimagosa

[ctx: province]
en: Le Ref
tr: Kâf

[ctx: province]
en: Lefkosia
tr: Lefkoşa

[ctx: province]
en: Lemesos
tr: Girne

[ctx: province]
en: London
tr: Londra

[ctx: province]
en: Luhans'ka Oblast'
tr: Luhansk

[ctx: province]
en: Luxembourg
tr: Lüksemburg

[ctx: province]
en: Macau
tr: Makau

[ctx: province]
en: Mahdia
tr: Mehdiye

[ctx: province]
en: Makkah
tr: Mekke

[ctx: province]
en: Mangghystau oblysy
tr: Mangghystau

[ctx: province]
en: Mariy El, Respublika
tr: Mariy El Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Markazi
tr: Merkezi

[ctx: province]
en: Mazandaran
tr: Mazenderan

[ctx: province]
en: Medenine
tr: Medenin

[ctx: province]
en: Mexico
tr: Meksika

[ctx: province]
en: Miaoli County
tr: Miaoli İlçesi

[ctx: province]
en: Moneatir
tr: Monastir

[ctx: province]
en: Mordoviya, Respublika
tr: Mordoviya Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Mugila
tr: Muğla

[ctx: province]
en: Mus
tr: Muş

[ctx: province]
en: Mykolaivs'ka Oblast'
tr: Mykolaiv

[ctx: province]
en: Naboul
tr: Nabil

[ctx: province]
en: Nangrahar
tr: Nangarhar

[ctx: province]
en: Nantou County
tr: Nantou İlçesi

[ctx: province]
en: Naryn
tr: Narin

[ctx: province]
en: Navoiy
tr: Nevai

[ctx: province]
en: Naxcivan
tr: Nahçıvan

[ctx: province]
en: Neftcala
tr: Neftçala

[ctx: province]
en: Nevs'ehir
tr: Nevşehir

[ctx: province]
en: New South Wales
tr: Yeni Güney Galler

[ctx: province]
en: Newfoundland and Labrador
tr: Newfoundland ve Labrador

[ctx: province]
en: Niedersachsen
tr: Aşağı-Saksonya

[ctx: province]
en: Niger
tr: Nijer

[ctx: province]
en: Nigide
tr: Niğde

[ctx: province]
en: Nord-Ubangi
tr: Kuzey-Ubangi

[ctx: province]
en: Nordrhein-Westfalen
tr: Kuzey Ren-Vestfalya

[ctx: province]
en: North
tr: Kuzey

[ctx: province]
en: North Gaza
tr: Kuzey Gazze

[ctx: province]
en: North-East
tr: Kuzeydoğu

[ctx: province]
en: North-West
tr: Kuzeybatı

[ctx: province]
en: Northern
tr: Kuzey

[ctx: province]
en: Northern Mariana Islands
tr: Kuzey Mariana Adaları

[ctx: province]
en: Northern Territory
tr: Kuzey Toprakları

[ctx: province]
en: Northwest Territories
tr: Kuzeybatı Bölgeleri

[ctx: province]
en: Odes 'ka Oblast'
tr: Odessa

[ctx: province]
en: Oguz
tr: Oğuz

[ctx: province]
en: Ongtustik Quzaqstan oblysy
tr: Güney Kazakistan

[ctx: province]
en: Osh
tr: Oş

[ctx: province]
en: Pafos
tr: Güzelyurt

[ctx: province]
en: Parwan
tr: Parvan

[ctx: province]
en: Pavlodar oblysy
tr: Pavlodar

[ctx: province]
en: Penghu County
tr: Penghu İlçesi

[ctx: province]
en: Phoenix Islands
tr: Anka Adaları

[ctx: province]
en: Pingtung County
tr: Pingtung İlçesi

[ctx: province]
en: Poltavs'ka Oblast'
tr: Poltava

[ctx: province]
en: Prince Edward Island
tr: Prens Edward Adası

[ctx: province]
en: Puerto Rico
tr: Porto Riko

[ctx: province]
en: Qabala
tr: Kabala

[ctx: province]
en: Qaraghandy oblysy
tr: Karagandı

[ctx: province]
en: Qashqadaryo
tr: Kaşkaderya

[ctx: province]
en: Qax
tr: Kah

[ctx: province]
en: Qazax
tr: Kazah

[ctx: province]
en: Qazvin
tr: Kazvin

[ctx: province]
en: Qobustan
tr: Kobustan

[ctx: province]
en: Qom
tr: Kum

[ctx: province]
en: Qoraqalpogiston Respublikasi
tr: Karakalpakistan Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Qostanay oblysy
tr: Kostanay

[ctx: province]
en: Quba
tr: Kuba

[ctx: province]
en: Qubadli
tr: Kubadli

[ctx: province]
en: Queensland
tr: Kraliçenin Toprakları

[ctx: province]
en: Qusar
tr: Kusar

[ctx: province]
en: Qyzylorda oblysy
tr: Kızılorda

[ctx: province]
en: Ra's al Khaymah
tr: Resül-Hayme

[ctx: province]
en: Ramallah and Al-Bireh
tr: Ramallah ve Al-Bireh

[ctx: province]
en: Rasserine
tr: Kasreyn

[ctx: province]
en: Republika Srpska
tr: Sırp Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Respublika Krym
tr: Kırım Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Rhode Island
tr: Rhode Adası

[ctx: province]
en: Rivnens'ka Oblast'
tr: Rivne

[ctx: province]
en: Rodopi
tr: Rodop

[ctx: province]
en: Rodrigues Island
tr: Rodrigues Adası

[ctx: province]
en: S'anliurfa
tr: Şanlıurfa

[ctx: province]
en: S'rnak
tr: Şırnak

[ctx: province]
en: Sachsen
tr: Saksonya

[ctx: province]
en: Sakha, Respublika [Yakutiya]
tr: Saha Özerk Cumhuriyeti [Yakutistan]

[ctx: province]
en: Saki
tr: Şeki

[ctx: province]
en: Salah ad Din
tr: Selahaddin

[ctx: province]
en: Samarqand
tr: Semarkand

[ctx: province]
en: Samaxi
tr: Semahi

[ctx: province]
en: Samkir
tr: Şamkir

[ctx: province]
en: Samux
tr: Samuh

[ctx: province]
en: San Salvador Island
tr: San Salvador Adası

[ctx: province]
en: Savanne
tr: Savana

[ctx: province]
en: Severnaya Osetiya, Respublika
tr: Severnaya Osetiya Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Sfax
tr: Safakes

[ctx: province]
en: Shanghai
tr: Şangay

[ctx: province]
en: Shyghys Quzaqstan oblysy
tr: Doğu Kazakistan

[ctx: province]
en: Sidi Bouxid
tr: Sidi Bu Zayd

[ctx: province]
en: Siliana
tr: Silyana

[ctx: province]
en: Sindh
tr: Sind Eyaleti

[ctx: province]
en: Sirdaryo
tr: Sirderya

[ctx: province]
en: Sistan va Baluchestan
tr: Sistan ve Belucistan

[ctx: province]
en: Sofia
tr: Sofya

[ctx: province]
en: Soltustik Quzaqstan oblysy
tr: Kuzey Kazakistan

[ctx: province]
en: Sousse
tr: Susah

[ctx: province]
en: South
tr: Güney

[ctx: province]
en: South Australia
tr: Güney Avustralya

[ctx: province]
en: South Glamorgan
tr: Güney Glamorgan

[ctx: province]
en: South-East
tr: Güneydoğu

[ctx: province]
en: South-West
tr: Güneybatı

[ctx: province]
en: Southern
tr: Güney

[ctx: province]
en: Southern Leyte
tr: Güney Leyte

[ctx: province]
en: Southern Nations, Nationalities and Peoples
tr: Güney Ulusları ve Halkları

[ctx: province]
en: Sud-Ubangi
tr: Güney-Ubangi

[ctx: province]
en: Sumqayit
tr: Sumkayıt

[ctx: province]
en: Sums 'ka Oblast'
tr: Sumy

[ctx: province]
en: Surxondaryo
tr: Surhanderya

[ctx: province]
en: Taichung County
tr: Taichung İlçesi

[ctx: province]
en: Tainan County
tr: Tainan İlçesi

[ctx: province]
en: Taipei County
tr: Taipei İlçesi

[ctx: province]
en: Taitung County
tr: Taitung İlçesi

[ctx: province]
en: Taiwan
tr: Tayvan

[ctx: province]
en: Tampere Region
tr: Tampere

[ctx: province]
en: Taoyuan County
tr: Taoyuan İlçesi

[ctx: province]
en: Tasmania
tr: Tazmanya

[ctx: province]
en: Tataouine
tr: Tatavin

[ctx: province]
en: Tatarstan, Respublika
tr: Tataristan Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Tehran
tr: Tahran

[ctx: province]
en: Tekirdag
tr: Tekirdağ

[ctx: province]
en: Ternopil's'ka Oblast'
tr: Ternopil

[ctx: province]
en: Thessaloniki
tr: Selanik

[ctx: province]
en: Tiranë
tr: Tiran

[ctx: province]
en: Toshkent
tr: Taşkent

[ctx: province]
en: Tozeur
tr: Tuzer

[ctx: province]
en: Tunis
tr: Tunus

[ctx: province]
en: Tyva, Respublika [Tuva]
tr: Tyva Özerk Cumhuriyeti [Tuva]

[ctx: province]
en: Udmurtskaya Respublika
tr: Udmurtskaya Özerk Cumhuriyeti

[ctx: province]
en: Umm al Qaywayn
tr: Ummül-Kayveyn

[ctx: province]
en: United States Minor Outlying Islands
tr: Birleşik Devletler Küçük Uzak Adaları

[ctx: province]
en: Us'ak
tr: Uşak

[ctx: province]
en: Victoria
tr: Viktorya

[ctx: province]
en: Vinnyts'ka Oblast'
tr: Vinnytsia

[ctx: province]
en: Virgin Islands
tr: Virgin Adaları

[ctx: province]
en: Vojvodina
tr: Voyvodina

[ctx: province]
en: Volyos'ka Oblast'
tr: Volin

[ctx: province]
en: Wardak
tr: Vardak

[ctx: province]
en: West
tr: Batı

[ctx: province]
en: West Bengal
tr: Batı Bengal

[ctx: province]
en: Western
tr: Batı

[ctx: province]
en: Western Australia
tr: Batı Avustralya

[ctx: province]
en: Western Tobago
tr: Batı Tobago

[ctx: province]
en: Wien
tr: Viyana

[ctx: province]
en: Xacmaz
tr: Hacmaz

[ctx: province]
en: Xankandi
tr: Hankandı

[ctx: province]
en: Xanlar
tr: Hanlar

[ctx: province]
en: Xanthi
tr: Zanti

[ctx: province]
en: Xigoma
tr: Zigoma

[ctx: province]
en: Xizi
tr: Hizi

[ctx: province]
en: Xocali
tr: Hocalı

[ctx: province]
en: Xocavand
tr: Hocavand

[ctx: province]
en: Xorazm
tr: Harezm

[ctx: province]
en: Yardimli
tr: Yardımlı

[ctx: province]
en: Yazd
tr: Yezd

[ctx: province]
en: Ysyk-Kol
tr: Issık-Kul

[ctx: province]
en: Yukon Territory
tr: Yukon Bölgesi

[ctx: province]
en: Zaghouan
tr: Zaguvan

[ctx: province]
en: Zakarpats'ka Oblast'
tr: Zakarpattia

[ctx: province]
en: Zanjan
tr: Zencan

[ctx: province]
en: Zaporiz'ka Oblast'
tr: Zaporizhia

[ctx: province]
en: Zaqatala
tr: Zakatala

[ctx: province]
en: Zardab
tr: Zerdab

[ctx: province]
en: Zhambyl oblysy Zhambylskaya oblast'
tr: Zhambyl

[ctx: province]
en: Zhytomyrs'ka Oblast'
tr: Zhytomyr

[ctx: province]
en: Århus
tr: Artus

en: pseudo FK into civicrm_option_value.
tr: civicrm_option_value için sahte dış anahtar.

en: pseudo FK to civicrm_option_value of contribution_status_id option_group
tr: contribution_status_id option_group için civicrm_option_value sahte dış anahtarı

en: qty * unit_price
tr: Adet x birim fiyatı

en: raised
tr: toplandı

en: reCAPTCHA is also not available when a profile is used inside the User Registration and My Account screens.
tr: Ayrıca bir profil "Kullanıcı kaydı" ve "Hesabım" sayfalarında kullanıldığında reCAPTCHA kullanılamaz.

en: read about <a href="!1">CiviCRM access permissions</a> and set access permissions at <a href="!2">Administer CiviCRM &raquo; Access Control</a>.
tr: <a href="!1">CiviCRM erişim izinleri</a> bölümünü okuyun ve <a href="!2">"CiviCRM yönetimi" &raquo; "Erişim denetimi"</a> bölümünden erişim izinlerini ayarlayın.

en: read more
tr: devamı

en: read the <a href="!1">CiviCRM Administrator Guide</a>.
tr: <a href="!1">CiviCRM yönetici rehberini</a> okuyun.

en: receipt
tr: alındı

en: record response
tr: yanıtı kaydet

en: register for events
tr: etkinlik kaydı yapma

en: release
tr: serbest bırak

en: release campaign contacts
tr: kampanya kişilerini serbest bırakma

en: remove discount set
tr: indirim paketini kaldır

en: remove profile
tr: profili kaldır

en: remove sort by column
tr: sütuna göre sıralamayı kaldır

en: render templates
tr: Kalıpları oluşturma

en: reopen all manual batches
tr: tüm el ile yapılan toplu işlemleri yeniden açabilir

en: reopen own manual batches
tr: kendi el ile yapılan toplu işlemlerini yeniden açabilir

en: required params missing.
tr: gerekli parametreler eksik.

en: reserve
tr: ayırtılmış

en: reserve campaign contacts
tr: kampanya kişilerini ayırtma

en: role required to be able to run this instance
tr: Bu kopyayı çalıştırabilmek için gereken rol

en: rows
tr: satır

en: save Report Criteria
tr: Rapor ölçületlerini kaydet

en: schedule mailings
tr: postalama zamanlama

en: search by complete or partial name
tr: adın tamamına ya da bir bölümüne göre arama

en: search by group
tr: gruba göre arama

en: search by group type
tr: grup türüne göre arama

en: search by individual name fields
tr: ayrı ayrı ad alanlarına göre arama

en: seconds
tr: saniye

en: select
tr: seçin

en: select activity
tr: işlem seçin

en: selected contact(s)
tr: seçilmiş kişiler

en: self service cancel or transfer
tr: kendi kendine iptal ya da aktarım

en: send SMS
tr: SMS gönderebilir

en: send_reminders=[1 or 0] optional- 1 to send payment reminders
tr: send_reminders=[1 ya da 0] isteğe bağlı olarak ödeme anımsatıcıları göndermek için - 1

en: server to use when polling
tr: Posta denetimi için kullanılacak sunucu

en: show all
tr: tümünü görüntüle

en: show child groups
tr: alt gruplar görüntülensin

en: show location
tr: konumu görüntüle

en: sign CiviCRM Petition
tr: CiviCRM imza kampanyasını imzala

en: site root
tr: site kökü

en: skip IDS check
tr: IDS denetimini atlayabilir

en: skip this url being exposed to breadcrumb
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, bu adres sayfa yollarında atlanır.

en: smart group
tr: akıllı grup

en: ssl_merchant_id is not set for this payment processor
tr: Bu ödeme aracısı için ssl_merchant_id ayarlanmamış

en: start date
tr: başlangıç tarihi

en: start=YYYYMMDD - Specify a different starting date range for the events to be listed.
tr: start=YYYYAAGG - Kullanılarak listelenecek etkinlikler için farklı bir başlangıç tarihi belirtilebilir.

en: status
tr: durum

en: status of contact relative to membership in group
tr: Grup üyeliğine göre kişinin durumu

en: subject of note description
tr: Not açıklamasının konusu

en: submit credit card contribution
tr: kredi kartı katkısını gönder

en: submit credit card event registration
tr: kredi kartı etkinlik kaydını gönder

en: submit credit card membership
tr: kredi kartı üyeliği gönder

en: submit credit card payment
tr: kredi kartı ödemesi ekle

en: tax of each item
tr: Her bir ögenin vergisi

en: test
tr: deneme

en: test-drive
tr: deneme sürüşü

en: text and html allowed. displayed above result on success page
tr: Metin ve HTML içerikler kullanılabilir. Sonuç başarılı sayfasının üzerinde görüntülenir

en: text to include above standard event info on confirmation email. emails are text-only, so do not allow html for now
tr: Onay e-postasında yukarıdaki standart etkinlik bilgilerini içerecek metin. E-postalar düz metin biçimindedir. Bu nedenle şimdilik HTML kullanmayın

en: text to include above standard receipt info on receipt email. emails are text-only, so do not allow html for now
tr: Alındı e-postasında yukarıdaki standart alındı bilgilerini içerecek metin. E-postalar düz metin biçimindedir. Bu nedenle şimdilik HTML kullanmayın

en: the OpenID (or OpenID-style http://username.domain/) unique identifier for this contact mainly used for logging in to CiviCRM
tr: Bu kişi için OpenID (veya OpenID biçemi http://username.domain/) eşsiz belirteci. Çoğunlukla CiviCRM üzerinde oturum açmak için kullanılır

en: the api params in xml, http or smtp format
tr: XML, HTTP ya da SMTP biçiminde API parametreleri

en: the field is view only and not editable in user forms.
tr: Alan yalnızca görüntülenebilir ve kullanıcı formlarında düzenlenemez.

en: the following PHP variables are missing: %1
tr: şu PHP değişkenleri eksik: %1

en: the general group of status type this one belongs to
tr: Bunun ait olduğu genel durum türü grubu

en: the record
tr: kayıt

en: the sql where clause if a saved search acl
tr: Bir kaydedilmiş arama erişim denetimi listesi ise SQL where ifadesi

en: the tables to be included in a select data
tr: Select verilerine katılacak tablolar

en: the tables to be included in the count statement
tr: Count ifadesine katılacak tablolar

en: this is just an interface and should not be called directly
tr: bu bir arabirim olduğundan doğrudan çağrılmamalıdır

en: through
tr: -

en: through %1
tr: %1 boyunca

en: time format
tr: Saat biçimi

en: time format for custom date
tr: Özel tarih için saat biçimi

en: to %1
tr: %1 ile biten

en: translate CiviCRM
tr: CiviCRM uygulamasını çevirebilir

en: true
tr: doğru

en: try a different spelling or use fewer letters
tr: farklı şekilde yazın ya da daha az harf kullanın

en: type
tr: tür

en: type=N - Specify a particular Event Type using the event_type_id value. (You can find these values by browsing the listing at Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Event Types.)
tr: Belirli bir etkinlik türünü seçmek için N parametresi ile event_type_id değerini yazın (bu değerler "Yönetim" &raquo; "CiviEvent" &raquo; "Etkinlik türleri" bölümündeki listeden görülebilir).

en: ufGroupId is missing
tr: Kullanıcı çerçevesi kodu (ufGroupId) eksik

en: under the name
tr: şu ad ile

en: unique credit note id, system generated or passed in
tr: Eşsiz kredi notu kodu, oluşturan ya da aktaran sistem

en: unique invoice id, system generated or passed in
tr: eşsiz fatura kodu, oluşturan ya da aktaran sistem

en: unique participant status type id
tr: eşsiz katılımcı durumu türü kodu

en: unique transaction id. may be processor id, bank id + trans id, or account number + check number... depending on payment_method
tr: eşsiz hesap hareket kodu. payment_method değerine bağlı olarak aracı kodu, banka kodu + aktarım kodu ya da hesap numarası + çek numarası olabilir

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: until
tr: bitiş

en: updated
tr: güncellendi

en: uppercase ante/post meridiem ('AM', 'PM')
tr: büyük harf öğleden önce/sonra ("AM", "PM")

en: uri of the file on disk
tr: Disk üzerindeki dosyanın adresi

en: url in case of custom navigation link
tr: Gezinme bağlantısı özel ise adresi

en: url in case of external dashlet
tr: Pano bileşeninin dışarıda olması durumunda adresi

en: user '%1' doesn't have CREATE DATABASE permissions.
tr: "%1" kullanıcısının CREATE DATABASE izni yok.

en: username to use when polling
tr: Posta denetimi için kullanılacak kullanıcı adı

en: vCard Location Type
tr: vCard konum türü

en: vCard Location Type Name.
tr: vCard konum türünün adı.

en: vCard Name
tr: vCard adı

en: vCard record for this contact.
tr: Bu kişinin vCard kaydı

en: value: %1 is not of the right field data type: %2
tr: Değer: %1 doğru alan veri türünde değil: %2

en: variable name/programmatic handle for this field.
tr: Bu alanın değişken adı ya da programsal kodu.

en: view
tr: görüntüle

en: view additional participant
tr: ek katılımcıyı görüntüle

en: view all activities
tr: tüm işlemleri görüntüleyebilir

en: view all contacts
tr: tüm kişileri görüntüleyebilir

en: view all manual batches
tr: tüm el ile yapılan toplu işlemleri görüntüleyebilir

en: view all notes
tr: tüm notları görüntüleyebilir

en: view current employer
tr: geçerli işevereni görüntüle

en: view debug output
tr: hata ayıklama çıktısını görüntüleyebilir

en: view details
tr: ayrıntıları görüntüle

en: view event info
tr: etkinlik bilgilerini görüntüleyebilir

en: view event participants
tr: etkinlik katılımcılarını görüntüleyebilir

en: view my contact
tr: kendi kişisini görüntüleyebilir

en: view my invoices
tr: kendi faturasını görüntüleyebilir

en: view own manual batches
tr: kendi el ile yapılan toplu işlemlerini görüntüleyebilir

en: view payments
tr: ödemeleri görüntüle

en: view primary participant
tr: birincil katılımcıyı görüntüle

en: view public CiviMail content
tr: Herkese açık CiviMail içeriğini görüntüleyebilir

en: view report sql
tr: rapor SQL kodunu görüntüle

en: view result set
tr: sonuç kümesini görüntüle

en: week | weeks
tr[0]: hafta
tr[1]: hafta

en: when (if) receipt was sent. populated automatically for online donations w/ automatic receipting
tr: (yapılacaksa) makbuz gönderildiğinde. otomatik makbuz ile çevrimiçi bağışlar için otomatik olarak doldurulur

en: when (if) was donor thanked
tr: (yapılacaksa) bağışçıya ne zaman teşekkür edildiği

en: when combined with report_id/template uniquely identifies the instance
tr: Kopyayı tekil olarak belirtmek için report_id/template ile bir arada kullanılır

en: when was gift cancelled
tr: hediyenin iptal edilme zamanı

en: where contact come from, e.g. import, donate module insert...
tr: Kişinin nereden geldiği, Örnek: içe aktarma, bağış modülünden eklenme...

en: whether the event has template
tr: etkinliğin bir kalıp olup olmadığı

en: whether the status type is visible to the public, an implicit foreign key to option_value.value related to the `visibility` option_group
tr: durum türünün herkese açık olup olmadığı, `görünürlük` option_group ile ilgili option_group.value değerinin örtülü dış anahtarı

en: whether this is a status type required by the system
tr: bu durum türünün sistem tarafından gerekli olup olmadığı

en: whether this is the default set of settings for this domain
tr: Bunun, bu etki alanı için varsayılan ayar kümesi olup olmadığı

en: whether this status type is active
tr: bu durum türünün etkin olup olmadığı

en: whether this status type is counted against event size limit
tr: bu durum türünün etkinlik boyutu sınırına göre sayılıp sayılmadığı

en: whether to use SSL or not
tr: Posta denetiminde SSL kullanılıp kullanılmadığı

en: with
tr: ile

en: xml definition of case type
tr: Olay türünün XML tanımı

en: year
tr: yıl

en: year as a decimal number including the century ('2015')
tr: ondalık sayı olarak yüzyılı da içeren yıl ("2015")

en: years after the current date.
tr: geçerli tarihten sonraki yıllar.

en: years prior to current date.
tr: geçerli tarihten önceki yıllar.

en: you will have the opportunity to override the warning if they do not match
tr: uyumsuzluk durumunda uyarılar görmezden gelinebilir

en: yy-mm (2009-12)
tr: yy-aa (2009-12)

en: yy-mm-dd (2009-12-31)
tr: yy-aa-gg (2009-12-31)

en: yyyy-mm-dd OR yyyy-mm-dd HH:mm OR yyyymmdd OR yyyymmdd HH:mm (1998-12-25 OR 1998-12-25 15:33 OR 19981225 OR 19981225 10:30 OR ( 2008-9-1 OR 2008-9-1 15:33 OR 20080901 15:33)
tr: yyyy-aa-gg YA DA yyyy-aa-gg SS:dd YA DA yyyyaagg YA DA yyyyaagg SS:dd (1998-12-25 YA DA 1998-12-25 15:33 YA DA 19981225 YA DA 19981225 10:30 YA DA ( 2008-9-1 YA DA 2008-9-1 15:33 YA DA 20080901 15:33)

en: yyyy-mm-dd OR yyyymmdd (1998-12-25 OR 19981225) OR (2008-9-1 OR 20080901)
tr: yyyy-aa-gg YA DA yyyyaagg (1998-12-25 YA DA 19981225) YA DA (2008-9-1 YA DA 20080901)

en: ~%1 recipients
tr: ~%1 alıcı
